Masový vrah a nová Evropa

30. 05. 2011 | 10:10
Přečteno 7183 krát
Média musí být nepochybně kritická vůči každé vládě, té odporné nezbytnosti, musí její činy poměřovat tradiční morálkou a přízemním realismem, jinak bychom rezignovali na zlepšování světa a politici by nás brzy přivedli svými megalomanskými nápady a korupcí na mizinu. Někdy mám však neodbytný dojem, že je dnešní komentariát všude v Evropě, a to bez ohledu na politický předsudek, naprosto jednotný ve svém pesimismu a negativismu, jinými slovy až na malé výjimky (anglický Standpoint) není loajální vůči městu a reálnému světu a dokonce ani vůči sobě, jako by se divil, že jsme ještě nespáchali sebevraždu.

Příčin je jistě mnoho a největší z nich, je ztráta víry ve smysl a cíl vlastní civilizace, kterou už od “Velkého zlomu” šedesátých let (Fukuyama) nahrazuje celá plejáda náhradních miniideologií, které dohromady vytvářejí podivnou mlžnou atmosféru vágních leč zdánlivě korektních pocitů (o myšlenky už dávno nejde), tváří se moralisticky avšak na dně se krčí pesimistické obavy o budoucnost. Slyšíme o udržitelném (rozvoji), obnovitelných (zdrojích), bezpečné (energetice), a celé škále obran před (pandémií, emisí kysličníku uhličitého, obezitou, kouřením) a když tuto univerzální starostlivost spojíme s lidsko – právní rétorikou evropských politiků, ocitneme se v jakémsi jiném ideálním budoucím světě globálního lidstva, jehož má být Evropa zřejmě morálním předvojem.

Tento metahistorický svět se naplno projevil, jako reakce na zabití masového vraha Usáma bin Ládina. Zatímco Američané vyšli do ulic, aby oslavili spravedlnost, v západní Evropě se spustila lavina rozhořčení a znechucení nad takovou primitivní reakcí. Šlo prý jen o projev obscénní pomstychtivosti a další nebezpečný útok na Islám, ačkoli se před tím tvrdilo, že Al Kajda nemá se skutečným Islámem nic společného. Maně si vzpomínám na zcela přirozený úlevný pocit svých rodičů, když konečně zemřel Stalin a později byl dopaden Adolf Eichmann. Genocidní zločinec bin Ládin měl být postaven před soud (nejspíš evropský, který neuznává trest smrti), jenomže my nežijeme v ideálním světě a taková představa je politicky absurdní. Zaplať pámbu, že se tak nestalo, nepochybně by vypukly hysterické davové násilnosti v mnoha zemích a pravděpodobně by došlo i k vlně teroristických útoků.

Jistě je zavilá reakce místo radostí nad zneškodněním jednoho z největších nepřátel Západu také projevem dnes už tradičního antiamerikanismu. Vždyť třetina západních Evropanů se domnívá, že příčinou všeho zla ve světě jsou právě bojující Američané.

Odkud se bere dnešní pacifistická víra, že jsou války a konflikty dávno za námi, že si propagace lidských univerzálních práv a právo mezinárodní s terorismem samo poradí? Částečně to může být ovlivněno evropskou unionistickou integrační vírou, že jsou války v Evropě už na věky vyloučené a že tak bude časem s celým světem.
Pacifismus je jakousi kocovinou po prohrané nebo beznadějně vyhrané válce, kdy se hroutí společnost. Stalo se tak po první světové válce, kdy Západ propadl pacifismu a víře v nadnárodní Ligu národů. Podruhé, po té druhé, kdy za bezprecedentního růstu životní úrovně, se rozhodla postupně likvidovat svůj zbrojní arsenál a věnovat peníze na integraci a na budování sociálního státu. Západní generace šedesátých let (make love not war) chtěla jednou provždy s minulostí skoncovat – ve svých hlavách ovšem a proto žije v ahistorickém světě svých idealizovaných představ.

A nejen to! Náboženství, tradiční morálka a schopnost vážit realitu zdravým rozumem byly nahrazeny vírou v abstraktní právo a zákony a to i na mezinárodní úrovni (OSN), jež mají nahradit politiku. Dlouhodobý mír, prosperita/obezita a bezpečnost v Evropě vytvořily v hlavách mnoha lidí představu permanence – že tak bude navždy, přestože někdy za nocí idealistického rozumu obavy přetrvávají. Paradoxem však je, že náklady na evropskou obranu nesly a nesou Američané i malý Izrael. Proč jsou tedy nenáviděni? Protože jednají v sebeobraně v reálném, historickém světě válek a konfliktů, které evropský idealismus neuznává.

Týždeň, 30. 05. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Když někoho napadnu,a on se brání,mohu ho v sebeobraně zabít.
50 % daň na takovou literaturu.
30. 05. 2011 | 10:18

scallop napsal(a):

Zakon akce a reakce na aktualne: Horejsi vyvolava Tomskeho.

"... schopnost vážit realitu zdravým rozumem byly nahrazeny vírou v abstraktní právo a zákony ..."
V tom je hlavni rozpor mezi obema.
30. 05. 2011 | 10:48

Sladký napsal(a):

A proto je třeba zbrojit, zbrojit,zbrojit! Máme nejvyšší čas zrušit důchody a sociální dávky a uŠetřené peníze investovat do budování silné, skvělé vyzbrojené, perfektně vycvičené a početné armády, schopné po boku bratrských USA nakopat nepřítele do koulí KDEKOLI NA SVĚTĚ!
30. 05. 2011 | 10:52

umtata napsal(a):

Stát, který není schopen se ubránit útoku zvenčí, zanikne.
30. 05. 2011 | 11:00

Sladký napsal(a):

umtata.Jasně. Proto je všude kolem,po celém světě samý zaniklý stát.Nebo se všichni uměli tak skvěle bránit?
30. 05. 2011 | 11:02

no men napsal(a):

Souhlasím s autorem.
Nejlepšího a nejtrvalejšího míru se dosáhne nepřetržitou latentní válkou.
To je letitá moudrost.
A navíc to sype a ekonomicky prospívá.
Reaganomika je dobrý příklad, všichni ho známe. Přinesla světu rozkvět a dobro.
30. 05. 2011 | 11:02

Cestovatel napsal(a):

Zdřejmě ti,co jsou rozhořčení nad způsobem jak byl zabit Usáma bin Ládin, by raději chtěli aby Usáma nebyl odsouzem nebo jsou to snílci, kteří si naivně myslí že soudy EU jsou perfektní.
Jinak pacifismus je náboženství naivních lidí, kteří si myslí že taková Severní Korea bude jednat nebo bude poslouchat když jí něco přikáže OSN. Nebo jsou to radikální antiamerikanisté nebo komunisté kteří chtějí aby tu bylo stále víc diktatur, které by mohli zničit USA. A chtějí tyto diktatury využít k boji se Západní demokracií. Posedne je panická hrůza, když některou z těchto diktatur svrhne demokratické ptrotesty a pak tu žvatlají o proamerickém spiknutí nebo snažení USA o celosvětovou nadvládu. Tito lidé jsou hloupý.
30. 05. 2011 | 11:06

Grandmaster napsal(a):

Nejen v zapadni Evrope se obcane(?) rozhorcovali nad 'primitivni' likvidaci Usamy, ale i CR se najdou lide, kterym je tento zpusob pomsty neprijatelny. Jednim z techto lidi je profesor Vaclav Hörejsi, ktery v blogu take navrhoval (bez pomysleni na dusledky), jak spravny postup v teto zalezitosti mel byt. Navrhovany postup byl samozrejme neproveditelny, ale takovou malickosti se Horejsi ve svem patosu absolutni spravedlivosti nezabyval.
Spravny postup dle Horejsiho byl upozornit pakistanske urady.
Potom mel Pakistan provest overeni totoznosti, zatceni a odsouzeni. Pripadne vydat Usamu till jine zemi (USA?).
Takovyto postup by postavil Pakistan pred tri moznosti:
1.Nechat Usamu uteci (pro Pakistan nejlepsi alternativa)
2. Zatknout Usamu a odsoudit do vezeni(?). Problem - teroriste tak rikajic 'za humnami' by nejen okamzite zacali krvavou sebevrazednou 'valku' (a ta uz probiha v Pakistanu vzdor tomu, ze Pakistan oficialne nema vinu na Usmove smrti), ale take kazdy terorista s troskou vlastni cti by houfne bral nevinne lidi jako rukojmi treba i profesora Horejsiho, kdyby byl po ruce), jen aby mohl pozadovat osvobozeni Usamy. Jak by to skoncilo s rukojmimi se da snadno spocitat, Pakistan by v zadnem pripade nemohl Usamu pustit.
3. Predat Usamu jine zemi(USA?). Stejny problem i tady. Teroriste-sebevrazi, rukojmi a spousta mrtvych nevinnych lidi.

Takze jakkoliv se usmceni Usamy zda nekterym priznivcum absolutni spravedlnosti nehumanni, bylo to asi nejlepsi reseni, videno v sirsi globalni souvislosti
30. 05. 2011 | 11:09

veverka napsal(a):

Masový vrah je především Bush a nyní je jím i Obama.Kdo seje vítr ,sklízí bouři,to je celé.Kdo okupuje Irák a Afghánistán,ten se pak strašně diví že ho tam lidé nenávidí a z jeho řad povstávají "teroristi"(tak říkali i nacisti našim partyzánům).Ostatně kdo považuje stát za "odpornou nezbytnost" jako Tomský,ukazuje svůj ultrapravičácký extrémistický fanatismus v krystalicky odporné podobě.Jen se v USA chopili moci neokoni nenávidící stát stejně jako Tomský,hned jsme tu měli světovou krizi a obří výplaty jejich kamarádům bankéřům.
30. 05. 2011 | 11:19

Album napsal(a):

Pane Tomský,Vy tomu nebudete chtít věřit.Ale pudl věci je v hodnotě expertízy katastrofy mrakodrapů V New-Yorku.
Papež Benedikt podpořil výrazně Obamu,když aktuálně odsoudil Bacona,otce evropského empirismu ve vědě.Bohužel s porážkou nacismu roku 1945 ztratila prestiž i celá německá věda,ale to byla před válkou skvělá experimentální škola,bohužel její laureáti byli členy NSDAP a propagátory nacismu až na čestné výjimky.
A tady jsme u toho,že dnešní katedrová universitní věda je excelentně matematicky propracovaná,ale při sebemenším dotyku s jakoukoliv realitou se rozpadá na prášek.Ty miliardy modelů termojaderných reaktorů,rakovin a supravodičů-z nichž ani jeden dosud neběží,není léčen,není nalezen tou matematickou cestou.
Takže já Vám oponuji:to s velkou pravděpodobností bylo vše úplně jinak než za účasti letců řízených rádiem Bin Ládinem z Afganistánu.Bohužel prezident,nejen Obama,není odborník na přírodní a technické vědy a je nucen věřit nesmyslům,které sepíše komise.Jakýkoliv velevážený gigant současné vědy by účastí v takové komisi riskoval vědeckou dráhu,universitní kariéru,ba mohl ztratit i prestiž nositele Nobelovy ceny.Jenom prosím ne realitu,prosím pěkně ne Bacona.Dovolte nám si pěstovat náš ideál,naše matematické krásno,vždyť to potěší oko svou elegancí.
Stav vědy začátkem 21.století je milionkrát větší civilizační katastrofa než ta New-Yorská.Bude plodit hrůzu za hrůzou,jaké jsme svědky u "Bin Ládina"-starce žijícího kdesi v Pakistánu ve své vile a pravděpodobně se o žádné USA nikdy nezajímajícího.
30. 05. 2011 | 11:27

Občan napsal(a):

Fajn, Tomskej.
Takže až někdo rohne Obamu, Netanjahua nebo některého jiného z Vašich oblíbenců a například Pakistánci nebo Palestinci vyjdou do ulic, aby oslavili smrt masového vraha (v počtu obětí vražedné americké politiky se brzy vyrovná Bushovi a zločiny sionistů už ani nemá smysl komentovat), tak předpokládám, že nejenže ani nekváknete, ale budete naopak kritizovat ty, kteří s tím jásáním budou nesouhlati.
Pochopil jsem to, doufám správně...

------------------------------------------

To Scallop:

Omyl. Právě proto, že Hořejší racionálně vážil zdravým rozumem, dospěl k tomu závěru, k němuž dospěli mnozí jiní. Pochoipili, jak moc jsme si tím nadělali do klobouku a jak moc nás to bude stát.
Iracionálně jedná naopak Tomský a všichni neoliberální šílenci, kteří se domnívají, že jsou nadáni jakýmsi božstvím a "poznáním jediné správné pravdy" a to jim dovoluje ad hoc vydávat či upravovat pravidla, jak se jim to zrovna hodí. přesně tohle totiž dělají USA. Vraždí, unášejí, vězní, "soudí", sankcionují, bombardují a ničí co je napadne a kde je napadne jen proto, že se rzrovna "domnívají" nebo je "bůh pověřil".
30. 05. 2011 | 11:29

Sladký napsal(a):

Válka je mír, pravda je lež, nenávist je láska.
30. 05. 2011 | 11:41

vaclavhorejsi napsal(a):

Autor:

Izrael nese naklady na obranu Evropy?????

..
30. 05. 2011 | 11:52

voroshilov napsal(a):

Profesor sovetologie znovu perli jako matonka,protoze rodice oslavovali smrt Stalina(co vudce provedl jeho starym?)a obeseni Eichmana(tak Tomsky je zid nebo ma izraelske obcanstvi?)mozna schvalit kazdou vrazdu bez soudu,hlavne kdyz to naridi amer.prezident-ten je prece neomylny jako papez!
30. 05. 2011 | 11:56

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

Stalin zavraždil miliony lidí a dalším milionům zničil život. Proto jeho smrt každý rozumný oslavoval. Stejně jako smrt Hitlera, Eichmana, bin Ladina a dalších hnusáků!
30. 05. 2011 | 12:00

voroshilov napsal(a):

Vlkodav:
Ta komika ty moc nejde!
Stalin zachranil svet pred fasismem,vytahl miliony zidu z peci a dal jim vlastni stat.Takze zidovske predky Tomskeho spise mu maji byt vdecni.
30. 05. 2011 | 12:11

Marcus Agrippa napsal(a):

Už Jiří z Poděbrad / Kunštátu usiloval o vytvoření jednotné Evropy ne nepodobné dnešní EU. Ovšem na tehdejší dobu měla celá věc jeden převratný aspekt -"vyšachování"papeže ( tedy to co už udělali Římané s pontifiky ). Bohužel papežské intriky a uplácení udělaly své a ze zemí Koruny české se stal"vřed na těle křesťanstva"- jak to specifikovaly papežské kruhy. EU je samozřejmě výborný projekt, který ale nesmí stát na netolerantním náboženství a lokálním nacionalismu. Pak skutečně bude i nadále pokračovat období klidu ( dobré vztahy s Ruskem a Tureckem jsou pochopitelně jen a jen vítány ).
30. 05. 2011 | 12:34

Jirka H napsal(a):

voroshilov:
Židy zachránil, aby je sám pronásledoval - viz jeho protižidovská tažení...
A lidé v Sovětském svazu porazili nacisty spíše navzdory Stalinovi, než díky němu.
30. 05. 2011 | 12:34

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

Stalin zabil respektive nechal zavraždit desítky miliónů lidí. A on fašizmus neporazil, ale ti chudáci na frontě, kterými tak opovrhoval a obětovával je po statisících.
30. 05. 2011 | 12:39

Marcus Agrippa napsal(a):

Jirka H:
nechci se zastávat ani jednoho z těchto pánů, ale Stalin byl určitě větší realista než Hitler. Jak konstatují západní historici - pakt R/M byl pro Stalina hlavně taktický manévr k získání času na reorganizaci armády - moc dobře věděl, že nacisti SSSR stejně napadnou.
30. 05. 2011 | 12:41

voroshilov napsal(a):

Jirka H.:
Nepronasledoval zidy ale starou leninsko-trockistskou gardu ktera byla tvorena na 90% z koho...?
Aha,navzdory Stalinu sli pluky a divize na frontu,navzdory tyranu se vyrabeli tanky,dela,letadla...Vrchni velitel RA generalisimus Josif Vissarionovic Dzugasvili celou valku chtel pomahat Nemcum,jeste ze sovetsky narod ho prokoukl a ignoroval rozkazy veleni,jenom tak mohli dojit do Berlina!
Jirka,kolik je vam let,ze melete detske kraviny?
30. 05. 2011 | 12:43

Jirka H napsal(a):

voroshilov: U obžalovaných bylo výslovně uváděno - židovského původu. Ptám se proč, když to podle vás nebylo antisemitské tažení.
Nikde jsem netvrdil, že Stalin přímo pomáhal Němcům, ale mnohá jeho rozhodnutí měla podobný účinek, jako by jim pomáhat chtěl. Například přímo trestuhodná nečinnost po vpádu Němců, umanuté lpění na udržení pozic doslova za každou cenu, poprava výkvětu velení Tuchačejského apod. A to nemluvím o tom, že před válkou s Němci spolupracoval - poskytl jim prostor pro létání, technickou pomoc při vývoji tanků, výcvikové prostory atd. Tím jim umožnil, aby se vyhnuli omezením vyplývajícím z Versailské mírové smlouvy. A to všechno s plnou silou dopadlo na sovětské občany - ti pak museli potem a krví napravovat chybná a často i zločiná rozhodnutí Stalina. Mnozí se po válce místo vděku a úcty, dočkali jen represí a Gulagu.
30. 05. 2011 | 13:03

Jirka H napsal(a):

Marcus Agrippa: Jestli byl Stalin větší realista, než je Hitler, je možné. Otázkou je, jak dobře využil čas, který získal paktem R/M a jaká byla jeho představa. Jestli se ve skrytu duše neopájel představou, že Němci vykrvácí na Západě...
30. 05. 2011 | 13:09

yorick napsal(a):

Voroshilov,
určitě patříte k těm, které při čtení diskuzí nepřeskočím, řadu poznatků a názorů z východního areálu akceptuji. Ovšem Váš obdiv ke Stalinovi mě velmi udivuje.
Odpustil jste mu, že byl v podstatě nejodpornější snůškou lidských vlastností, že dokonale zlikvidoval před válkou sovětskou vojenskou elitu, že naletěl tomu pitomci Hitlerovi na kdejakou skrčku a že oba vedli své armády k postupné zkáze. Nebýt pár svéhlavých generálů, nikdo si netroufne odhadnout jak by "návrat" do Německa dopadl, zato se ví, že jeho bezradnost zapřičinala SSSR děsivé ztráty na životech. Odpouštíte mu masové vraždění nepohodlných ( v čemž se ovšem nelišil od pomateného Lenina), židé nežidé. Palec dolů.
Za jeho nespornou zásluhu ovšem lze označit jeho "úřadování" po válce, kdy z Roosevelta a podělaného Churchila udělal kašpárky a dosáhl prakticky dvojnásobek toho, co původně chtěl. Tady palec nahoru.
30. 05. 2011 | 13:12

Jedla napsal(a):

Bylo krátce po dobytí Bagdádu. Pamatujete? Saddám Hesein se ještě skrýval, jeho sochu povalili, a pak si mebyli jistí, zda se hodí umístit na její torzo americkou vlajku. Basru ovládali Britové. A kolem rodiště svrženého vládce to stále vřelo.

A pak jsme se to dozvěděli: Čtyři američtí podnikatelé byli zabiti, jejich těla zneuctěna a pověšena z mostu přes Eufrat. Hrůza. Odpudivé. Odporné. Dav iráčanů slavil vraždu podnikatelů. Jak nízké. Nekulturní. Podřadné, podlidské.

Po čase jsme se dozvěděli jinou verzi. "Podnikatelé" z Ameriky byli původně "contractors". Chyba překladu, ne tedy podnikatelé, něco jako náš švarcsystém. A obor podnikání? Vraždy. Smlouvu, kontrakt s americkou, nikoliv iráckou mocí podepsala fyrma BlackWater. Její pracovníci na kontrakt byli žoldáci, nájemní vrazi, kteří v cizí zemi mohli dělat - a dělali - to, co pravidelné armádě zakazují Ženevské konvence.

Jak jste tehdy, pane Tomský, soudil druhé? Těla amerických "podnikatelů" visící z mostu Vás nechánvala klidným? Pak máte právo napomínat ty, kdo dnes nejásají v ulicích nad usmrcením Bin Ladina, nýbrž by raději slyšeli argumentaci jeho a jeho právníka před řádným tribunálem.
30. 05. 2011 | 13:15

HTR napsal(a):

Připisovat vůbec nějakým Pakistáncům schopnosti letců,jaké v žádné době nikdo neměl? Vždyť i za 2.sv.války musela spojenecká letadla házet na Říši bomby z velké výšky,letět v houfu a se spoustou ztrát.Tady najednou někde v odlehlém Pakistánu,kde se oejevil jeden jediný nositel Nobelovy ceny za fyziku mají schopnosti pak na všechno?
Pane Tomský,ne 1 masový vrah v Pakistánu,ale toto moderní kapitalistické lidstvo pro které rád píšete,se brodí po kolena v šílenství.Je skutečně už jen otázka času kdy po hlavu,a kdy ho to úplně zatopí.Na blábolech zkrachovalých v nynější krizi není vidět špetky zdravého rozumu,sebekritičnosti,vědomí své situace,pochopení že je čas odejít ze scény světa navždy.Vzít s sebou i ty jimi na poslední chvíli ještě pomýlené Klausíčky a jim podobné,kteří měli v životě všechno krom zdravého rozumu.Dělat ze světa blázinec není ideálem žádného humanisty,ale pouze a jenom neskutečně zamindrákovaných lidí všech koutů světa.Vymést tyto kouty i s nimi je teď úkolem celé civilizace a ti blázínci,kdyby věděli,že ti druzí kdyby byli tak svéhlaví jako oni,tak by je dávno už represovali.Gorbačev začal psychopatii ustupovat první,ale to nelze trvat věčně do ad absurda.Nechť si je atlantická nordická rasa medailí sama sobě,ale někde kde o tom my nevíme a nemusíme to tlučhubování vnímat.I kdyby byla 100x poruštěná ad hoc.
30. 05. 2011 | 13:20

Gudka napsal(a):

Ano, je to souboj představ o možnosti permanentního míru a nutnosti permanentní války.
Popchopitelně, každý blbeček s šavlí v ruce může pouhým zařinčením šavličkou usvědčit protivníka z omylu. Může za to pak ovšem on, militantní blbeček, nikoliv nějaká abstraktní transcendentální "nutnost".
Smrt (pokud k ní došlo nyní) nějaké Ladina (pokud už dávno nezemřel, což je pravděpodobné) je z cela irelevantní. Fotzografie, na kterých není ani poznat, o koho jde, ani kdy byla skutečně pořízena, nic nedokazují. Už vůbec nedkládají, že dotyčný má něco společného s útokem na mrakodrapy.
30. 05. 2011 | 13:28

Sladký napsal(a):

Vlkodave, jistě to nebylo vaším záměrem,nicméně jste si u mne vypěstoval takové renomé, že když něco naprosto autoritativně tvrdíte, přímo mne to ponouká ke zpochybnění.Jste pro mne prostě ztělesněním slepé,nekritické důvěřivosti-což samozřejmě vyvolává podvědomou i vědomou nedůvěru.
30. 05. 2011 | 13:46

voroshilov napsal(a):

Jirka H:
Nesmysly z Vas padaji jako cukr z kukuricnich vlocek:
Trestuhodna necinnost po vpadu Nemcu-zrada a zbabelost nekterych generalu jako napr.Pavlova nebo Vlasova se musi pripsat osobne Stalinu?
Umanute lpeni na udrzeni pozic za kazdou cenu-aha,tak mel dat rozkaz rovnou odstupovat nebo kapitulovat,nac tedy vubec armada kdyz nemusi bojovat?
Poprava vykvetu veleni Tuchacevskeho apod.-nejezte uz ty muchomurky,Tuchacevsky byl idiot par excelence a jasne se napalil kdyz prevzal oznacene penize od Abweru,zradce ktery s vojenskou verchuskou pripravoval spiknuti.
S Nemci vojensky spolupracoval jenom za dob Veimarske republiky,jinak to byl obycejny obchod jako kazdy jiny.Posledni veta je dobrou ukazkou americke studenovalecne propagandy!
yorick:
Dalsi trotl Brezinskeho a Solzenicina?"odpustil jste mu ze byl,v podstate nejodpornejsi snuskou lidskych vlastnosti"-a to pan chudak Yorick vi jak,vy se znali osobne?Churchil,de Gaull,Mao,Rooswelt,blizke spolupracovniky a soucasnici rikali neco jineho-je dobre ze to vite lip nez oni.Vojenska elita-k smichu!Neelitni dobytek vyhral valku,a elita Wermachtu kterou zacal Hitler cistit take stejnym zpusobem az na konci valky sla do kopru...Neni o cem a s kym mluvit,pubertaci otraveni zidovskou a americkou propagandou muzou prdet,bez ohledu na jasne vitezstvi a uspechy sovetske masiny ve vojenskem a mirnem
zivote!
30. 05. 2011 | 14:07

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

Nedůvěřovat je lidské, klidně si to ověřte, pokud chcete.

Přeji vám pěkný den
30. 05. 2011 | 14:11

JAHA napsal(a):

Ad: Voroshilov

Za posledny rok tusim uz druhykrat vyzva: Ak chcete nieco NAOZAJ o Stalinovi vediet na zaklade vyskumu vsetkych dostupnych materialov, precitajte si knihu "Stalin a jeho mistři popravčí".

Pomoze Vam i kniha depesi medzi vojnovymi statnikmi pocas II. svetovej vojny (Stalin, Churchil...).

No ale, pravda je, ze 70 rokov tlacenia kapusty o Leninovi, potom neskor o Stalinovi, o socializme, komuinizme, raji na zemi, o Zemi, kde zitra znamena jiz vcera...sa prejavi este vo viacerych generaciach.
30. 05. 2011 | 14:19

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Je to proste hloupe decko ktere se drzi za maminu sukni a rozfofrovuje otcove penize,ale myslim ze i kdyz vyroste rozumu nepobere.
30. 05. 2011 | 14:23

Cestovatel napsal(a):

voroshilov:

Stalin způsobil na Ukrajině řízené hladomory, když vyvážel všechno obilí z Ukrajiny do Ruska, aby vyhladil původní Ukrajinské obyvatelstvo a nasadil tam Rusy.

Cože Stalin že zachránil svět před fašizmem? To máte z komunistické propagandy? Bez pomoci Spojenců (USA,VB,Francie), kteří otevřeli Západní frontu invazí do Afriky a vyloděním v Normandii by Sovětská armáda zkončila na Sibiři.Stalin sám stál o to aby Spojenci zaútočili na Západě jinak by se nedostal tak rychle do Berlína. Slyšel jste někdy o paktu Molotov-Ribbentrop? To by Stalin s Hitlerem ještě kámoši a spolu si rozdělili Polsko.
30. 05. 2011 | 14:24

Sladký napsal(a):

Když už diskuse nabrala takový směr, pár poznámek k poválečnému vývoji v Evropě a ve světě.
SSSR ztratil ve válce kolem 9.5 milionu vojáků,celkem asi 2O milionů obyvatel.Velkou část z nich tvořili muži v nejproduktivnějších letech, na jejich místa musely nastoupit ženy. Jeho evropská část se změnila v jedno jediné spáleniště plné trosek.
ˇUzemí USA se válka v podstatě nedotkla, na frontách padlo půl milionu vojáků, nevím kolik z toho v Pacifiku.
Źemě,osvobozené ˇči obsazené, chcete-li) Rudou armádou byly před válkou nerozvinuté, s chabým průmyslem s jedinou výjimkou- tou bylo Československo, spíše tedy Čechy a Morava.Možná lze připočítat ještě území NDR, ale to bylo válkou zasaženo daleko silněji a daleko víc poničeno.
Je samozřejmé, že za těchto podmínek mohl Východní blok se Západem jen těžko soupeřit.
Když vezmu v pozat startovací čáru, nevedl si zas tak úplně špatně!
30. 05. 2011 | 14:24

voroshilov napsal(a):

JAHA:
Ctete sam anglicke a americke humoresky do haleluja,na to jsem Vam uz odpovidal,ja uznavam skutecne historiky a badatele z archivu,ne vasi odhady a domysly sionbrathers jak psal nick Ludo z USA.
30. 05. 2011 | 14:27

Jirka H napsal(a):

voroshilov: Omlouvám se, že jsem se odvážil zpochybnit vaši zaručenou pravdu.
A nezapomeňte položit Josefu Visarionoviči, tomuto velikánovi 20. století, květiny k jeho pomníku, jistě nějaký v širé Rusi najdete.
30. 05. 2011 | 14:27

Ferda napsal(a):

S nadhledem lze ke smrti Ládina říci jen to, že teroristu zabil mnohem větší terorista Obama neboť množství obětí a utrpení civislistů nositele Nobelovy ceny míru Obamy je s Ládinem nesrovnatelně větší a ještě bude (a to nemluvím třeba o Bushovi mladším), protože státní terorismus využívající zdroje celého státu je mnohem účinnější. A přesto Tomský tancuje nad mrtvolou Ládina a oslavuje Bushovo válčení. Jak je to možné, tak schizofrenní morálka člena "křesťanské civilizace" Tomského s imperative "Nezabiješ a nepokradeš? Myslí si Tomský, že válčení má budoucnost ? Budou stále přírodní zdroje pro válčení? Vydrží to životní prostředí a příroda ? Asi by si Tomský měl strhnou burku z mozku a neprznit morálku zejména nás mladých.
30. 05. 2011 | 14:28

Sladký napsal(a):

Bez vylodění v Normandii by Rudá armáda skončila na sibiři? Cestovateli, urychleně odcestujte, nebo mluvte o něčem, čemu rozumíte,tady se prostě zesměšňujete.V Normandii se spojenci vylodili tehdy když bylo zjevné, že SSSR sám je schopen dojít až k Atlantiku.
V nějakém dobovém časopise jsem četl úvahu nějakého německého generála. Psal, že vojenská síla bolševiků je tak obrovská, že by dokázala zahnat na ústup i spojená vojska Německa, USA a VB.Že vojenské operace na západní frontě jsou proti tomu,co se dělo na 'Východě dětská hra na válku.
30. 05. 2011 | 14:29

Sladký napsal(a):

Jirko, mám přesně opačný dojem- totiž že se Vorošilov snaží zpochybnit (vaše) zaručené pravdy.
30. 05. 2011 | 14:31

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Ze s tim cestakem vubec ztracis cas?
Jirka H.
Uz se stalo,lozil jsem kvetiny na jeho hrob a pomnik u Kremelske zdi.
30. 05. 2011 | 14:31

Tenco napsal(a):

Saddam a zbraně hromadného ničení....
Tora Bora - centrála Ál Kaidy s podzemními rampami, laboratořemi, počítačovým centrem....
Usáma....novodobý Hitler...

Našly se nějaké zpustlé budovy , pár barelů, prázdná jeskyně a v ní několik beden s municí...
A Hitler ?
Kdo vyzbrojil Hitlera ? Když už tedy někdo přirovnává Úsamu k Hitlerovi (já bych jej - když už, přirovnal spíše k ....a teď si držte jarmulky...k Žižkovi a to ještě s velkou rezervou -protože Žižka byl do jisté míry státníkem ...).

Prefabrikace přítomnosti je v dnešních časech zcela běžným a normálním způsobem, jak prefabrikovat minulost a to z toho důvodu, aby se odůvodnily kroky v budoucnosti.
Zejména takové kroky, které mají za cíl potvrdit předchozí prefabrikace.

Co se týče obrany a jejich nákladů...
Někde jsem četl, že války jsou pro jisté zájmové skupiny obrovskou příležitostí. Jak na nich vydělat.
A kdesi jsem zaslechl takovou nepodloženou zvěst, že šikovní lidé na nich vydělají několikrát - nejdříve prodají útočníkovi, pak obráncům...a poté, co se to semele...vydělají na obnově zničeného.
A všechno to prý zacáluje hlupák - daňový poplatník.

Ale je nutno mu to řádně vysvětlit.

Pořádně vysvětlit.
Jinak by totiž na vyzbrojení fanatických islamistů nikdy nepřisptoupil.
/btw - kterými že to zbraněmi vlastně Saddam bojoval v obou válkách proti západní alianci - prý část těch zbraní - asi za několik st milionů liber zaplatil britský daňový poplatník - eh, nevím, zda pan Tomský odváděl v té době daně královně - každopádně by to bylo velmi pikantní zjištění (část zbrojních kontraktů nebyla Saddamem nikdy uhrazena...)\ ??/
30. 05. 2011 | 14:34

Sladký napsal(a):

Cestovatel- "armáda by ZKONČILA". Skončete a vydejte se na další cestu, nejlépe do školy.Je zřejmé, že gramatiku ovládáte podobně,jako dějepis.
30. 05. 2011 | 14:34

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Jejich zarucene pravdy nejde zpochybnit,na tom maji velkou zasluhu panove Tomske a Hvizdaly,ostatne ne proto kazdy rok vynakladaji miliardy na propagandu ocerneni vseho ruskeho a sovetskeho aby nekdo se zacal zajimat o pravdu.
30. 05. 2011 | 14:36

Tenco napsal(a):

Cestovatel
(via prefabrikace minulosti)

Kdyby Hitler zvítězil u Moskvy a Stalingradu, tak by se Evropa žádného vylodění v Normandii nedočkala.
Anebo dočkala - ale skončilo by fiaskem.
Rozhodující podíl na porážce Hitlera v WW2 měl Sovětský Svaz.
Nemalý díl měli pak i ostatní Spojenci.

Můžeme to popírat, můžeme nás to zlobit, můžeme nad tím plakat...ale to je asi tak jediné, co s tím můžeme dělat.

Maucta.
30. 05. 2011 | 14:41

pgjed napsal(a):

Pane Tomský, obrovská pochvala, potlesk a dík za skutečně konzervativní pohled na tuto, tak zdánlivě rozporuplnou, událost. Většinou vás kritizuji, tentokrát opravdu musím pochválit. Poslední odstavec je přímo korunou díla.

Děkuji, P. Gabriel

P.S. Doporučuji ke čtení mnohým diskutérům a autorům, zvláště V.H.
30. 05. 2011 | 14:46

hawk napsal(a):

to autor

Výborný článek, plný logické pravdy, kterou však Evropa nevidí, či nechce vidět. Těžkopádná, sociální Evropa není USA a Číně konkurentem ani morálním, ekonomickým ani jiným.
30. 05. 2011 | 14:48

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Cestovatel nad tim place uz 50 let,kdyby ne rusaci tak by ted jezdil na Porshe a pil tmave bavorske,inu nejitrite nadlidem stare bolistky.
30. 05. 2011 | 14:54

Vlkodav napsal(a):

hawk:

smutná pravda, podpisuju!

Pro Sladký: vím, že má být podepisuji, ale takhle se mi to líbí víc. Nezlobte se.
30. 05. 2011 | 14:55

hawk napsal(a):

Vlkodav

Musím dodat bohužel, protože v té Evropě žiju. Tam, kde Evropa začne přemýšlet a přešlapovat, tam už jedná dokonce i Rusko.
30. 05. 2011 | 15:03

Občan napsal(a):

Jirka H napsal(a):
"voroshilov: Omlouvám se, že jsem se odvážil zpochybnit vaši zaručenou pravdu.
A nezapomeňte položit Josefu Visarionoviči, tomuto velikánovi 20. století, květiny k jeho pomníku, jistě nějaký v širé Rusi najdete. 30. 05. 2011 | 14:27 "

Milý Jiříčku,
pokud nejste Georg a nemáte výrazně árijské rysy, pak byste se tu, nebejt Džugašviliho, nevykecával na internetu, ale v nejlepším případě bystě někde hákoval v šedém mundůru s lopatou v prackách.
Spíš byste se ale vůbec nenarodil, protože by Vaše rodiče náckové jako neárijce vykastrovali a poslali zhebnout do pracovního lágru. Ty měli přichystané v případě vítězství pro VŠECHNY Slovany.
30. 05. 2011 | 15:03

JAHA napsal(a):

Ad: Voroshilov

Uplne Vam (a podobnym) rozumiem. Odkedy som v sedemdesiatych rokoch cital vtedy Chrustovom povolene vydanie Solzenicynovych poviedok. Podstatna nie je ani tak "Jeden den Ivana Denysovica",ci "Matrionina chalupa" a ine, kde je krasne vidiet ten ludsky, teply, stalinsky duch prevychovy, ale najma "Vyssi princip". Ten funguje vo vas dodnes.
30. 05. 2011 | 15:04

Sladký napsal(a):

Hawk- USA je nemocný muž,obrovsky zadlužený stát blížící se ke bankrotu.Jediné,co je na nich impozantní je vojenská síla.A není to poprvé v historii, co právě v USA vznikla krize, která se rozšířila do celého světa.
Nevím pod jakým nickem jste tu psal dříve, jestřábe, ale vaše příspěvky jsou skuzečně "pozoruhodné" at úž píšete o čemkoli.
30. 05. 2011 | 15:06

Občan napsal(a):

To Sladký:

To je zbytečný a marný.
Individua jako je Cestovatel by se měla nejspíš léčit, protože tohle snad ani nemůže být jen prostá hloupost, vyvolaná zaslepenou nenávistí a zoufalým nedostatkem informací. To je buď duševní porucha anebo je ten pán placený provokatér.
30. 05. 2011 | 15:08

hawk napsal(a):

Sladký

to je ale blbost. Takocou kravinu může napsat jen sladký. Ztráta času pro mě. Nesmíte tolik věřit novinářům.
30. 05. 2011 | 15:10

Kanalnik napsal(a):

Pane Tomsky, vas pohled asi vychazi z videni okolniho sveta jako sveta cernobileho. Tak to ale neni. Velmi zjednodusujete. Pokud pujdu po vasi lince, tak tedy masovy vrah Ladin byl zavrazden.

Co se tim zmenilo?

.......................

A dale treba: USA zautocily po 11/9 na Afganistan.

Co se tim zmenilo?

A dale: USA se spojenci zautocily na Irak.

Co se tim zmenilo?

A tak by se dalo pokracovat. Nic neni cernobile, jak se snazite naznacovat. 'Spravedlivym' zapalem doslo k mnoha umrtim, a ten zapal nebyl jen na strane Ladina ci islamistu. Akce vyvolava reakce. Muzete si sam odpovedet na otazku, jestli je princip akce a reakce opakovat donekonecna. Podle mne vetsinou nikam nevede.
30. 05. 2011 | 15:11

Kanalnik napsal(a):

*jestli je dobre princip akce a reakce opakovat donekonecna...
30. 05. 2011 | 15:12

Sladký napsal(a):

Hawk, cituji"to je blbost (konstatoval jsem, že v USA vznikly minimálně dvě krize,které přerostly v celosvětové)"Takocou kravinu může napsat jen sladký".:o)))) to není můj výmysl, hafku, ale popis skutečnosti. O tom zadlužení a hrozícím bankrotu si něco přečti, nejlépe v anglicky psané literatuře, informace z ideologických příruček jsou bezcenné.
Mimochodem, kdybys nebyl hafk věděl bys, že novinářům ZÁSADNĚ nedůvěřuji, těm našim už vůbec.
V jednom máš ale pravdu- diskuse je opravdu zbytečná, ztráta času.
30. 05. 2011 | 15:28

Jirka H napsal(a):

Občan: Pokud to tak vidíte, brát vám to nebudu a plivat vám na muže z oceli nebudu. Lidé z gulagu by to asi viděli jinak...
30. 05. 2011 | 15:34

hawk napsal(a):

Sladký

Kdepak asi vznikne krize? Přece v ekonomicky nejrozvinutější oblasti, aspoň ta světová. Protože je-li ekonomika státu mocná, bude jistě provázaná s celým světem. Krize neznačí, že je stát slabý, přesně naopak. Pokud vznikne krize např. u nás, tak pochcípeme a celý svět si toho ani nevšimne :-)

A krize je součástí kapitalistického systému, je nepříjemná, nicméně ozdravná. Odpadnou slabí a silní vyjdou posíleni. Tolik obecně a volně učebnice ekonomiky pro II. ročník VŠ. A dále už to nehodlám komentovat.
30. 05. 2011 | 15:35

Elena napsal(a):

dneska hlasili z Tripolisu veľa civilných obeti v dosledku našej demokratizacie a humanneho bombardovania ,

vie nekto vysvetliť ich pribuznym že ich zachranujeme od tého despota masového vrahu , to je nehuraznosť , nikto nas nechce pochopit

cca pred tydnom bol u nas na navšteve šef NATO( TEDA NAštastie ešte nie u nas doma) ale čo nebolo je možne,tak sa sťažoval že malinkato prispievame na ochranu svobody a demoskratizacie, že 1% HDP je nič, almužna, ale čo máme robiť, ke hente diktatory sa normalne kotia, nastačiš šmiknut jedného je dalši na svete, a čo to chuda slovensko ma spasit cely svet
30. 05. 2011 | 15:35

voroshilov napsal(a):

JAHA:
Solzenicin byl lhar a mizerny literat,to on prvni pustil famu o"100 milionech stalinskych obeti" bez ohledu na to ze v gulagu mu uachranili zivot-prodelal uspesnou operaci rakoviny hrtanu,potom svobodne odjel do USA a jeste dostal Nobelovku za zidovsky plivance na rusky narod,dozil se osumdesati let na rozdil od mnoha obeti perestrojky a privatizace kdy veterani umirali hladem a chudobou v zime netopenem byte nebo zebrali kvuli mizernemu duchodu,takze tak spatne Vas milacek se vubec nemel.
30. 05. 2011 | 15:39

Občan napsal(a):

Vorosho,
nenechte se vytočit :o)
30. 05. 2011 | 15:42

hawk napsal(a):

Elena

Arabové jsou na to zvyklí, oni si svět bez vražd neumí představit.

A chudé Slovensko....to je jedno, tak to po bankrotu zase budou Horní Uhry, i když Maďaři taky moc penězi nevládnou. Ale to je jedno, koho zajímá v Evropě Slovensko, Česko....To si jen my tak namlouváme, kvůli té naší hrdosti, i když nevím na co.
30. 05. 2011 | 15:42

Elena napsal(a):

pánu Tomskému odkazujem, že lacnejšie nas vynde ak sa naučime sami si svoich diktatorov a terorištov davť dole teda obesiť,
samozrejme nech ostatne vedia ake su to nizke nklady a tiež týh svojich nech si sami obesia, ja nedam na cudzeho diktatora ani cent a nech ma stihne kazna božia
30. 05. 2011 | 15:42

Elena napsal(a):

šak ľudia dobri poratajte, čavez je diktator, lukašenko je diktarot, henten kim je diktator, fedja kastrov je diktator, kadafi ešte sa trepe ručičkama, kto ma platiť, nemam na to ani halier do kelu
30. 05. 2011 | 15:49

Sladký napsal(a):

Hawk- aha, tak ty ty svoje moudrosti čerpáš z učebnic pro druhý ročník.Tak to už ti rozumím, to už chápu.:o))))Už se ničemu nedivím.
30. 05. 2011 | 15:50

voroshilov napsal(a):

Obcan:
Jaha and company vubec nechapou nebo delaji ze nechapou nikomu na zapade nezalezi na skutecnych nebo domnelych zlocinech Stalina(sveho masla na hlave maji vic nez dost),je to ikona rusobskeho antisovetskeho mysleni studene valky,kvintesence vyvolani nenavisti k ruskemu narodu a vsech levicovych myslenek k tomu.
30. 05. 2011 | 15:51

n.o.s napsal(a):

Nepřátelství z Islámem je zcela umělá konstrukce, většina těch takzvaných teroristických útoků je inside job západních vlád, tato nešťastná taktika není vůbec nová je praktikovaná minimálně již od konce druhé světové války, tehdy to ovšem nebyla válka s Islámem ale s komunisty při níž byl položen základ pro pozdější válku s Islámem, ono je zcela lhostejné kdo bude nepřítelem, důležité je aby nějaký byl.

na ztráty z řad civilistů se příliš nehledí důležité je aby nějaké byli, tzn smyslem je šířit teror a strach tak v Itálii se jednalo o Gladio, Absalon v Dánsku, ROC v Norsku, SDRA8 a 11 (součást SGR) v Belgii.

Islám je samozřejmě nepřítel prakticky nezničitelný, a dnes už i všude přítomný tzn. potencionálních teroristů je všude na západě dost (importovali jsme si jej sem), tedy hra může pokračovat.
30. 05. 2011 | 15:54

Elena napsal(a):

a nech nas Tomský nema za hlupich, nam na slobodu stačilo zaštrhať kľučmi od štatnéj garzonky, ktorú sme prenajmali, bolo to dosť lacené, nič ma to nestalo, jedna prechadzka na SNP
nech nas nešali že svoboda je nákladna a stoji veľa prachov,

ona teda stoji šak vidime koľko na nej sa dobrých ľudi nabalilo su dnes bohači, nikoho sme nemuseli ani bombordovať , sme kulturna civilzacia, ja za divochov paltit nebudem
30. 05. 2011 | 15:58

JAHA napsal(a):

Ad: Voroshilov

O jeho knihu poviedok som sa zacal zaujimat v dobe, ked som po dlhej dobe presvedcil mojho deda, ktory bol po 2. svet. vojne odvleceny Rusmi do gulagu (ako desattisice z vychodneho Slovenska), aby mi aspon nieco povedal, co zazil. Odvliekli totiz takmer 90 kg statneho chlapa a vratil sa (ako tvrdila babka i mama, ja som ho uz poznal trochu pozbieraneho) malicky 45 kg zosuvereny kost a koza cloviecik. A povedal LEN sem tam nieco o pomeroch v taboroch, lebo mali PRISNE ZAKAZANE cokolvek hovorit, inac hrozilo uvaznenie za ohovaranie socialistickeho zriadenia. Ale to co povedal sa UPLNE ZHODOVALO s tym, co som potom cital od Solzenicyna. Kto je teda "lhar..." si lahko zisti kazdy, kto cita JEDNU i DRUHU stranu a porovna si to s rozhovormi so SKUTOCNYMI ludmi, ktori to ZAZILI. (Moja mama este zije a je, na rozdiel od mnohych, nielen v jej veku, pri zdravom rozume, chvala Bohu).

Takze, plati, co som povedal vo svojich vyssie dvoch uverejnenych prispevkoch o Vas a o vam podobnych.
Vstci, co povedia PRAVDU, hoci aj citovanim odtajnenych spisov KGB..., ale nie su kaleni sovieti, su "lhari, mizerni literati, sionbrathers...", pisu humoresky...Hlavne, dodrzat sovietsky "vyssi princip", nech je to uz akokolvek trapne...
Ale - presviedcat Vas nechcem, ani nemienim. Myslel som si len, ze poucit sa citanim i o veciach, ktore mi nie su prave prijemne je vzdy dobre.

P. S. Posudzovat literarne kvality a posudzovat pravdovravnost, hoci len Vasu, to by som si urcite nedovolil, ako ste to urobili Vy voci inym☻.
30. 05. 2011 | 15:59

hardcore devo napsal(a):

ne každý žid/Žid schvaluje mimosoudní popravy, jako žid/Žid pan Tomský. Díky Bohu. nenechte se proto vy, kterým mimosoudní popravy přijdou také špatné, k negativnímu posuzování židovského národa jako celku, děkuji :)
30. 05. 2011 | 16:02

voroshilov napsal(a):

JAHA:
Dobre pujdeme na to od lesa?
Jakym paragrafem byl vas deda obvineny,kolik let dostal,kde presne v JAKEM gulagu odpykaval trest,jaky rocnik,jak se dostal domu?
Odsud budeme tancit a ne jedna baba povidala...
30. 05. 2011 | 16:06

n.o.s napsal(a):

voroshilov

Stalina měli původně velmi rádi, změna přišla až později, proč není složité odhadnout

In answer to your inquiry :

National and racial chauvinism is a vestige of the misanthropic customs characteristic of the period of cannibalism. Anti-semitism, as an extreme form of racial chauvinism, is the most dangerous vestige of cannibalism.

Anti-semitism is of advantage to the exploiters as a lightning conductor that deflects the blows aimed by the working people at capitalism. Anti-semitism is dangerous for the working people as being a false path that leads them off the right road and lands them in the jungle. Hence Communists, as consistent internationalists, cannot but be irreconcilable, sworn enemies of anti-semitism.

IN THE U.S.S.R. ANTI-SEMITISM IS PUNISHABLE WITH THE UTMOST SEVERITY OF THE LAW AS A PHENOMENON DEEPLY HOSTILE TO THE SOVIET SYSTEM. UNDER U.S.S.R. LAW ACTIVE ANTI-SEMITES ARE LIABLE TO THE DEATH PENALTY.

J. Stalin
January 12, 1931

zdroj:Works, Vol. 13, 1930 - January 1934
30. 05. 2011 | 16:07

voroshilov napsal(a):

Literarni kvality Solza horsi nez Hemingwai,temer novinarsky suchy styl podbarveny spoustou vulgarniho naturalismu,natoz temer abscence jasne dejove linii a neustale odskakovani k metaforicke pseudofilosofii.
30. 05. 2011 | 16:10

Elena napsal(a):

na Ukrajine každých 4 roky sa stredaju demokrat- diktator, diktaror -demokrat, to nemá konca a kraja, kto to všetko ma platiť? Nedam prachy a basta
30. 05. 2011 | 16:11

JAHA napsal(a):

Ad : Voroshilov

Ziadna jedna baba. Bol to moj dedo, moja babka a este zijuca moja mama a jej zijuci surodenci. A paragrafy...si lahko najdete sam, staci, ked si vyguglujete odvlecenie obyvatelstva z vychodneho Slovenska (lebo len odtial ich Rusi odvliekli do pracovnych taborov, potom to na intervenciu ceskoslovenskej vlady zastavili) po 2. svetovej vojne a mozete citat vsetko okolo toho.

A, mimochodom, necitite sa ani trochu trapne s tou Vasou reakciou "...jedna baba povidala" ? Nemate ani trochu ucty, vychovania a taktu?

Samozrejme, ze "debatu" s Vami koncim.
30. 05. 2011 | 16:12

n.o.s napsal(a):

hardcore devo

neznáte talmud když žid zabije nežida není za to žádný trest, ale když nežid zabije žida je takový čin trestán smrtí,

oni jsou jinak experti na Soudní frašky pár takových organizovali před notnou dobou v Norimberku a na citové vydírání obvykle 6 miliony a to již více než 100 let
30. 05. 2011 | 16:14

voroshilov napsal(a):

JAHA:
Jasne,takze nic konkretniho...Ja mam vyguglovat vaseho deda a babu?
Lhar,lhar!
30. 05. 2011 | 16:22

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

Oslavujte si vašeho vraha Stalina, ale že budete nadávat lidem, tak to je síla. Falt nemáte v těle kousek vychování. Možná proto máte rád Stalina. Co Hitler? Usáma? Gottwald? Taky vaše ideály?
30. 05. 2011 | 16:28

Béda napsal(a):

UBL byl saudský Arab stejně jako naprostá většina (téměř všichni oficiálně prezentovaní atentátníci) z 11/9. Je veřejným tajemstvím, že Al Káida měla svoji ideologickou a kádrovou základnu v Pákistanu, finanční v Saudské Arábii a vojenské výcvikové tábory od sovětsko-afghánské války převážně v Afghánistánu.. Přesto USA nezaútočili ani na spřátelenou silně bigotní Saúdskou Arábii, spřátelený Mušarafův stát ale na AFghánistán.

Moje domněnka je, že primárně u útoku na Afghánistán nešlo o odplatu za 11/9 - to by útok musel být veden všemi možnými prostředky primárně proti Al Káidě ve všech výše jmenovaných směrech (proti zdrojům její činnosti). Bez ohledu na pochybné zdůvodnění války (oficiální vládní konspirace o 11/9 je děravá jak ementál, fakt, že oficiální afghánská vláda žádala důkazy o vině Al Káidy a jmenovitě UBL čemuž USA nevyhověly ale rovnou předložily Talibánu ultimátum a posléze následoval útok) USA přikročily k válce. Ta válka nebyla vynucená. Ta válka byla chtěná, dlouhodobě (plány ležely údajně na stole Pentagonu - vznikaly paralelně s plánem na výstavbu Transafghánského plynovodu) již od druhé půle devadesátých let) plánovaná, neřkuli že k jejímu zahájení mohlo být americkou stranou podle jistých indicií významně napomoženo.

USA válku v Pákistánu nepotřebovaly, zrovna tak jako válku v S.Arábii jejíž režim je podobně demokratický a bigotní jako byla vláda Talibánu. USA potřebovaly válku, která by jim umožnila získat na území dominanci a kontrolu )podobně jako v Saudské Arábii, potažmo Kosovu) v Afghánistánu umístěném na průsečíku geopolitických zájmů a tranzitních tras mezi konkurenčními velmocemi - Indií, Čínou, Ruskem a hlavní ropnou zásobárnou světa. O to zde šlo především. Jejioch megalomanští generálové a politici vlečeni zájmy nadnárodních korporací předpokládali bezproblémový a rychlý průběh války vzhledem k absolutní převaze ve výzbroji, financích... Americko-saudský plán na vybudování transafghánského plynovodu ze středněvýchodních ropných zemí skrze Pákistán do Indie byl pouze jedním z mnoha důvodů, proč ta válka musela být zahájena. Ostatní jsou popsány v projektu PNAC. Jistě není náhodou, že jedna z klíčových postav vedoucí firmy konzorcia, které plánovalo transafghánský plynovod TAPI (jinak původně sovětoložka C. Rice) se posléze stala ministryní zahraničních věcí USA.
30. 05. 2011 | 16:29

voroshilov napsal(a):

Vlkodav:
I kdyz mas IQ pod 30 tak ti prece odpovim,ja nikoho neoslavuji-ja hledam historickou pravdu a ne propagandu,fakta dukazy do studia!
Hitlera ja respektuji,to neznamena ze ho nemuzu nenavidet-ale to je pro tvuj detsky mozecek prilis slozite.
Ja nikomu nenadaval a Jirke H. s yorickem vkratce vysvetlil chybne teze jejich videni historii...samozrejme marne.
Usama je mi ukradeny,ale odmitam popravy bezbrannych obeti bez soudu.
30. 05. 2011 | 16:36

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

"kdyz mas IQ pod 30" - evidentně dle pravidla podle sebe soudím tebe.

Mne si klidně urážej, jsem na to ve zdejších diskusích zvyklý. Ale bránil jsem JANU. Chápu ji protože mám také rodinné trauma způsobené Sověty po II světové válce. Vy jste se projevil jako pěkný sprosťák.

Jo a historii dle vás jsem se učil od komunistů na základní škole. Děkuji, už nechci, dávám přednost pravdě, respektive hledání pravdy.
30. 05. 2011 | 16:41

voroshilov napsal(a):

vlkodav:
Ne JANA ale JAHA,je to chlap,prinejmensim tak se prezentuje.
Ty mas trauma z detstvi kdyz te mlatili spoluzaci a zadna ty nedala,tomu ja rozumim.
Ty bys nenasel pravdu i kdyby te kusla do zadku.
30. 05. 2011 | 16:53

Vlkodav napsal(a):

voroshilov:

vy už ani neumíte číst. Ale vlastně umíte, ale nechcete. Psal jsem trauma způsobené Sovětama po II světové válce.
Ale vám nejde o to diskutovat, ale jen urážet a nadávat.
30. 05. 2011 | 17:00

Elena napsal(a):

mám na diskuterov netradičnú otazku:
Ciprus- jeho grecká časť je v EU od roku 2004, znamená že usy byť aj v NATO, to predsa bolá podmienka pre vstup do EU, druha turecka časť cipru, musy tiež byť v NATO, predsa samotné turecko je v NATO,
tak neviete od koho chranime ten Ciprus ( NATO od NATO?)
neviem ja m s tého normalné jeleň
30. 05. 2011 | 17:04

voroshilov napsal(a):

Ja nevim jak s vama jeste diskutovat,vy neuznavate zadne pravdy ktere nejsou na prvni strance pravicoveho tisku a jeste mate tu drzost urazet mne,"stalinologa" ktery studuje predmet uz mnnoho roku.
30. 05. 2011 | 17:06

terminator napsal(a):

Tak vy urážíte kultivovaného, inteligentního a vzdělaného stalinologa, holoubci?
Na to praskne aspoň půllitr vodky při večerním "studiu" a škrpály, které roztříská o stůl po vzoru Nikity Sergejeviče.

Na dané téma existují STOHY literatury i z různých zdrojů, velmi zajímavé čtení jsou knihy Viktora Suvorova (počítám, že toho stalinolog dost nerad, celkom pochopitelně). Stalinologovy výlevy mezi ně ovšem nepatří.

Ignorujte jej a tohle politické školení z padesátejch si napříště ušetříte.
30. 05. 2011 | 17:42

voroshilov napsal(a):

Hehe,dobry vtip,Arnolde!
Ohledne dedecka JAHY take mne napadlo ze byl kolaborant,tisovsky fasista nebo banderovec-v tom pripade mu preji.
30. 05. 2011 | 17:55

voroshilov napsal(a):

terminator:
No to jses od Suvorova,zradce ktery utekl do Britanii pochytil aspon par anglickych vyrazu!
30. 05. 2011 | 18:07

Pullmann napsal(a):

Tomského články mám rád. Bývaly v slovenském týdenníku Týždeň, ale už nejsou. Nevím proč, ale je možné, že liberálně-klérofašizoidní směsce horních Uher nešly pod vousy.
30. 05. 2011 | 18:11

voroshilov napsal(a):

Vysvetli mi,Arni,dear english friend,kdo plati Viktora Suvorova,byvaleho agenta GRU Rezuna,neni to nahodou britska vlada?
A proc v jeho skvelych knihach neni ani zminka o Mnichovu,o podpore Hitlera americkymi a britskymi spolecnosti?Ze by takova pravda mu trochu ztizila pobyt na hostinnem Albionu...
30. 05. 2011 | 18:16

jihočech napsal(a):

Vorošilove
proč se zdržujete odpovídáním Vlkodlakům , Jirkům atd.,
(oni přece za to nemohou)
Stojí to za to ?

Sleduji vás delší dobu, a ve většině případů se dá
s vámi souhlasit.
Děkuji
30. 05. 2011 | 19:19

voroshilov napsal(a):

jihocech:
Ja vim"on za to nemuze,on se tak narodil",nestoji to ani za vterinu meho cenneho casu,ale nekdo to delat musi...
30. 05. 2011 | 19:43

honolulu napsal(a):

Pane Tomsky,
jsem definitivne na Vasi strane. Mate 100 % pravdu
a jsem rad, ze super vrah je v pekle. Ano, oslavoval jsem to a kdyz vidim uniformu namornika, tak ho zdravim.

To, ze Vas nekdo odsuzuje proto, ze jste Zid je sice rasismus, ale kdyz nekdo nema rad Islam, (napr. JA) tak jsem zase rasista -JA- od tech kdo sami jsou rasiste vuci Zidum.

Co si tam pocnete v te popelnici ?

Popelnice ? Neni to nahodou sproste slovo ? Pan Stejskal mi dal uz druhy reprimat za moje chovani behem 12 hod.. Jsem proste blby od prirody, neumim zkloubit politickou koreknost a logiku.
Glory to US Navy !
Cesi nevi proc jsme napadli IRAK. Dokud jim to nevysvetlim,
tak se budu chechtat u computru nad jejich zavery.
Prosim Vas nerikejte jim to, ja se rad zasmeji.
30. 05. 2011 | 19:54

honolulu napsal(a):

Geee, Vorosilove Marsale,
nekdo chce mir s Tebou sexualni vztah
a je to dokonce pan (18:01)......UUUUUttttikej !
Vycviceny Rudoarmejec, kdyz ztrati pannestvi, s nejakym kapitalistou, tak uz nesmi do Saratova.
30. 05. 2011 | 20:04

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Tam by neslo o sexualni vztah ale o pedofilii, a ja zajem o chlapecky nemam,natoz muzu obtizne mit dalsi sexualni vztah,jsem kompletne pod pantoflem:-)
Co mas porad s tim Saratovem,starejse o sva tornada!
Ohledne tebe,nezapominej ze mate prezidenta cernocha(napul kenskeho muslima)a prave splachujete do zachodu-zidovsky stat ktery velebis uz je de mode,a to je prosim(palec vyznamne nahoru)politika oficialni,demokracie,vox populi.
"Spatne budoucnost tvoji vidim ja,mlady padavane,temna sila tuze mocna jest"(mistr Yoda),a pak tvoji koser pratele vsichni budou rychle objednavat letenky zpet do Saratova.
30. 05. 2011 | 20:15

honolulu napsal(a):

Vorosilove,
ja k Tobe opravdu citim pratelstvi. Ty kdyz neco napises, tak ja mam strach, ze se PO.ERU.

Bude splachnut splachovac ! My si nemuzem dovolit ztratit Israel !
Je to dulezity spojenec proti rozpinavosti Islamu. V pripade, ze NEbude splachnut spachovac, tak bude omezen v cinnosti.
Koser ? Nevim co to je. Jsem Katolik ! Ja zeru veprove hlavy s krenem a chodim si pro sprdaka k velebnemu panovi.
Dnes me zase hrozne sprdnul. Nikdo me nema rad. Pan Stejskal mi dal reprimat. Velebny pan mi nadava. Vice nez dve milenky uz nezvladnu. Burgundy dnes zase zdrazili. Asi bude konec sveta.

Saratov ? Ja myslel, ze jsi ze Saratova, protoze je tam spojeni s Evropou. Nejaky vlak z Budapeste tam
jezdi.
Mam zemepis rad. Nekdy by jsi mi mel popsat Tvuj rodny kraj.
Vim, ze i Putin ma rad zemepis. Tak ahoj, jdu plavat za chvili a Ty pis pravidelne. Napis neco proti Islamu.
30. 05. 2011 | 21:15

voroshilov napsal(a):

Ja nikoho nespdnul,jsem spinavy zavsiveny barbar ktery sotva pozna pismenka na klavesnici,ale my musime,honolulu,v silu historickeho antagonismu obeich velmoci to je vecna honba za vlastnim ocasem,jeste ze je ta valka jenom studena...
Saratov je velke krasne mesto na toku reky Volha,nevim co tam jezdi,prinejmensim ricni lode a vyletni lodicky,ja jsem z Petrohradu,muzu to klidne popsat,ale priste...
Islam je soucasti Ruska uz mnoho staleti,takze urazet Tatary nebo Kazachy zatim nemusim,jina vec je Kavkaz ale o tom nekde jinde.
30. 05. 2011 | 21:30

Josef K. napsal(a):

Posledním odstavcem počínaje: "Pane Tomský, Vy neznáte historii, minimálně tu, která zrodila naší křesťanskou civilizaci a provázela ji po staletí až dodnes!" Přicházíte s totalitou jakéhosi nového druhu a obávám se, pokud jsem Váš článek četl aspoň trochu pozorně, že jste nemocný a směřujete k syté rudo-hnědi. Nevím, jak to máte s rodinnou historií, ta moje je poseta mrtvolami mých předků, vražděných ve jménu bůhvíčeho. Nicméně jsem nepoznal mírumilovnější bytost než byl můj otec, který té smrti viděl na tuny, ať v Gulagu, v průlběhu války či po ní, patrně byl i nositelem smrti jiných. Ti ostatní z mých předků umírali v německých táborech, řeckých válkách, dokonce i v Asii, zabíjeni carským režimem, britskými vojáky, německými esesmany, polskými i ukrajinskými nacionalisty a bůhvíkým. Tedy tradice a zdravý rozum? Jedním z výdobytků naší civilizace je smír, hledání konsensu a řešení věcí dohodou. Je podivnuhopdné, že světu stále vládnou podivné patalogické bytosti, pro které jsou historickou normou intriky pařížského dvora, či dvora petrohradského, vražda a smýšlemné přéíběhy vydávané za realitu, jak čioníte i Vy. Promiňte , dávám přednost souboji ducha před soubojem zbraní a nepřipadám si naivní... Podotýkám, že se na hledání smíru docela podstatně podepsali Britové, Židé - ale byly to paralení tendence po celé Evropě. Divné co?
K Vašemu textu. Evropští pacifisté. O kolik mi připadá rozumější dnešní Německo než Vámi prezentované Česko. Představme si, kdyby Němci odmítli budovat kult nenásilí a demokracie. Při dnešní síle Německa by se patrně stalo zcela dominantní zemí Evropy či světa a opakovala by se v nějaké podobě nedávná historie. Pokud by Německu vládli Tomští. Ale což, vidím Vás spíše v putinovském režimu, který dnes stravuje Rusko než jako součást západních tradic. Realismu a zdravého rozumu u Vás nenajdeš, opaku přehršel.
30. 05. 2011 | 21:33

hovorka11 napsal(a):

Pane Tomský
Izrael ani USA nejednají v zájmu obrany, ale v zájmu získat silou určité výhody a to jsou u USA:
-kontrola nad zdroji energií
-kontrola států po celém světě za účelem jednotného ovládání
-maximální vojenské obsazování světa vojenskými základnami pro tento účel
- podpora poslušných států, které vycházejí vstříc americkým zájmům. Je zcela jedno, jestli jsou demokratické, nebo nejvíce potlačují práva žen, jako Saudská arábie, kde ženy nesmí ani řídit auto. Vládnou tam nejtvrdší tresty a mučení pro neposlušné obyvatele saudského režimu, stejně tak v Bahrajnu atd. kde bylo arabské povstání potlačeno v krvi
- maximalizace zisku z tohoto jednání a využití rezervní světové měny dolaru k odčerpání hodnot tištěním této měny FEDem
atd.

Dlouhodobá politika Izraele:
- zábor území mimo svých hranic
- po dosažení cíle prvotního záboru, zábor dalšího území
- vyzbrojení raketovými nosiči, které od roku 2008 s jadernými hlavicemi pokryjí i Evropu. Další cíl- pokrytí celého světa
- blokovat jakákoliv jednání, které by vedli k míru a rovnováze na blízkém východě a vytvářet permanentní válečný stav, při kterém se zábor území vydává za obranu a tragické události na těchto územích za napadání území Izraele !
-blokovat jakékoukoliv obranu arabských států v okolí

Závěrem:
Ani USA a ani Izrael za nás nebojuje, ale my se necháváme vycucávat. Za velmi trapné považuji jakékoliv! tvrzení, že naše okupační jednotky bojují za "Prahu".
Kdyby se takto uvažovalo po roce 1945 v Evropě a USA, tak by vznikla další 3 sv. válka. Válečný osud Evropy proti válce nám umožnil žít tak dlouhou dobu v Evropě bez války. USA nikdy nemělo válku na svém území a Izrael díky ní roste. Až takový "chytráci" jako jste vy prosadí dělení podle moci, tak vedle velkých evropských mocností neuplatníme žádné právo a územní celistvost. Historie se bude opakovat. To už tady bylo a jak to dopadlo. Pro koho pane Tomský děláte, to jste tak naivní nebo hl...ý ?
Měl by jste říkat maximálně pravdu, podle čeho se mají lidé rozhodovat podle lží a dogmat ? To vám nám naše vláda nestačí?
30. 05. 2011 | 21:58

voroshilov napsal(a):

Vot to pisteni,Honolulu,ktere predvadi nahore ultrarusofob Jozef K. ktery se posere s tradicniho spojenectvi Nemecka a Ruska protoze to vadi malymbritvam ktere davno hraji v Evrope druhe husle je velice typicke a priznacne...Predstav si,podle Pana Prstenu Vy jste elfy,my jsme Mordor a oni...hobbity,uboha hricka prirody,proto tak vresti a nemohou odejit na zachod bez toho plivnout vychodnim smerem,jako Ty,ktery mi porad podsouvas ze Rusko lezi mimo Evropu,ale tobe ja rozumim,ty v silu elfske mentality nemuzes uvazovat jinak,oni to delaji schvalne-Jozef K. je velmi velmi rozzlobeny trpaslik.
30. 05. 2011 | 22:02

Josef K. napsal(a):

Milý Voroshilove. Před pár dny jsem byl na plesu jedné školy, kam chodí mnoho Rusů. Když jsem odcházel, našel jsem na podestě několik zakrvavených ruských hochů, ječeli na sebe a krev jim prýštila ze všech množných míst na tváři. Tak jsem na ně rusky, bez přízvuku,ruština je má rodná řeč,zařval. A nicm, pauza na tči minuty a pak opět ruský bratrovražedný boj... Nemáte mne rád, chápu, nerozumíte jistým věcem. Chápu, že tahle země má vládnoucí elity, které Vám vyhovují, ostatně jsou to většinou hoši, kterým peníze a KGB nesmrdí. Pokud někoho označíte za trpaslíka, pak je to ruské. Trpaslíci rádi pokořují ty druhé. To pletí obecně, uvědomuji si, mám to nyní za sebou, není to jen o Rusech. Trpaslíci tím, že jiné označují za trpaslíky, sami se stávají ještě většími trpaslíky. Tak nevím: řekl bych, že Vysockij o tom docela dobře zapěl. Po posledním násilí proti gayům v Moskvě se mi chce políbit Vás na prdelku. Ta představa, jak se vzorný odrozenec Komsomolu, Voroshilov, ošívá...Jinak občas mi připadne , že píšete věci k zamyšlení, ale to platí do Vaší první sklenky vodky. Ovšem to nekontroluji.
30. 05. 2011 | 22:37

voroshilov napsal(a):

Jozef K.
Dobra pohadka,jeste tam chybely medvedi v usankach a spiony FSB s Kalashnikovym,Vam vubec nejde o pravdu,od doby co ctu vase prispevky jsou plne jedu a urputne nenavisti,nehorazne lzi i podsouvani nam sve zidovske prohnile mentality.Jste zatrpkly ubozak!
30. 05. 2011 | 22:59

arnazach napsal(a):

Voroshilov:
Z Vaseho uhlu podhledu (a nezalezi na tom, jde-li ve skutecnosti o pohled z trpaslici persketivy nebo z nebetycne vyse ruskeho bohatyra) patrne neni zretelne videt, ze od jiste doby nejsou prispevky Josefa K. plne jedu. A tak si je mnohdy ctu i radeji nez prispevek blogera. (Na Tomskeho blogu to ovsem neni zas takova pochvala.)
30. 05. 2011 | 23:10

voroshilov napsal(a):

arzanach:
Nejde o casove rozpeti,ten clovek?! uz pred par lety napsal:Sedim v ruskem nejmenovanem meste a je to tady jako v XVII stoleti...A nakonec napsal tohle:Ano,ja nenavidim Rusko,chci aby bylo komletne zniceno,smeteno s povrchu zemskeho...
Takze mi o nem nic nevykladejte,jestli dobre pise o vase politice to mne vubec nezajima.
30. 05. 2011 | 23:16

arnazach napsal(a):

voroshilov:

Takovych je nas tady vic, co nemame radi Rusko. Ale tomu se snad nemuzete divit. Takze i bronzova medaile za vyhru 7:4 nad Ruskem je pro nas vic nez zlato po vitezstvi nad Slovenskem.
30. 05. 2011 | 23:22

voroshilov napsal(a):

arzanach:
Ja vim ze vas je legion,ale to je zvlastni pripad-vsal nenavist k nam,ke vsemu slovanskemu s vlcim mlekem sve zidovske matky,ON je ten kdo bez rozmyslu stiskne cervene jaderne tlacitko kdyz bude na americke strane.
30. 05. 2011 | 23:27

vilemkodytek napsal(a):

voroshilov:

Dovolím si vstoupit do Vaší diskuse s arzanachem: Existujou slovanské jazyky, ale nic víc slovanského není: není slovanská kultura, není slovanská historie a zejména neexistujou žádní Slovani. Už Roman Jakobson, ruský jazykovědec a polyglot, který žil před válkou v Československu, si všiml, že je snazší překládat z čestiny do němčiny (a naopak) než z češtiny do ruštiny (a naopak). Přesto je dobré se vzájemně respektovat.

Nejsem si jist, zda vzájemný respekt k odlišnostem a suverenitě je přesně to, co Vy v česko-ruských vztazích akcentujete.
30. 05. 2011 | 23:45

Josef K. napsal(a):

K Vám, pane Tomský...To, co na Vás fascinuje, je ono české nevzdělané zpátečnictví...Desítky, patrně stovky mužů, bezesporu neobdařených touhou po žvanění, popsalo naši společnost nesrovnatelně důvěryhodněji než Vy. Asi Vám chybí úcta a přebývá sebevědomí, opět znak jisté plebejské nadutosti, nikoliv hrdosti. Zjevně milujete zjednodušení, a to mne utvrzuje v pohledu na Vás jako hlupáka. Nejste sám, bohužel, ani po oněch stoletích zničených lidských životů.
K Vám, milý Voroshilove. Sleduji pozorně ruskou současnost. A nesouhlasím s ní. Připomíná Husákovy časy zde, zbavené Brežněvovy hlouposti. Putin je jeden den liberál, druhý monarcha, třetí konstituční monarcha, čtvrtý diktátor, pátý šmelinář, šestý lchvář.... Putin s tou svou partičkou sečinů a ivanovů je génius Husákova průměrného rozměru, zjistil, že idea je zbytečná..ale všemocná...Stačí vyslovit lež jako pravdu. Jak dlouho mu to vydrží??? To není nic rusofobského, ale hodně protiputinovského, chcete-li nesouhlasnho s absencí elementární morálky a lidských citů...Jsem přesvědčený, že ruské uspořádání společnosti je bezvýchodné, ostatně ona reakce pravoslavné církve na gay parade v Moskvě jen potvrzuje její angaovanost ve Stalinském vraždění...A to gay nejsem, soudruhu veliteli...A proces s Chodorkovským_ To můj autor, můj pojmenovatel nevymyslel...
30. 05. 2011 | 23:48

voroshilov napsal(a):

vilemdotek:
"Neni slovanska kultura,neni slovanska historie a zejmena neexistuji zadne Slovane"
To je super,Viliku,dobre ze jsi mne osvitil,na takovy kretenismus a negramotnost ani nemam naladu odpovidat,ted si cestnym clenem klubu Jozefa K.-je mi z vas dvoch na bliti!
30. 05. 2011 | 23:53

voroshilov napsal(a):

Vubec neni treba brat v uvahu zemepisne,historicke,kulturne a socialne podminky vyvoje toho ci onoho naroda-museji byt jako My,museji nas kopirovat a smitec,jinak je to satanove seme,kdyz nejsou rusi jako cesi je to jejich vina a basta.
31. 05. 2011 | 00:03

honolulu napsal(a):

Vorosilove,
uklidni se, ujistuji Te, ze Amici maji radi Rusko. My mame spolecneho nepritele. My vime o zabijeni nevinnych lidi v Metru a na letisti. Proto Ty mi budes delat v pristim boji podavace u dela... Vsak my to vyhrame.

Ja nerozumim Tvemu vztahu k Zidum. Jak to, ze nepoznas, ze jsou to nasi spojenci. Vdyt kazdou chvili jim Islamiste rezou krky a je to ukazano v nasi TV. Hadate se o teple v riti.
Oni nemaji radi koncentraky za vlady Tveho dedka Vorosilova.
Vzdyt Stalin poslal do vezeni i jeho zenu.
Tak nejak se mi to plete. Expertem na moderni historii je pan Stejskal. Pro me je to vsechno gulas. Oni jak Ti Nackove, tak Komousi vrazdili nas Slovany.
Nackove vymreli a Komousi zdegenerovali - zhlouply na ultimum. To je snad horsi jeste trest nez to vymreni.
Tak proc se hadat ohledne starych srandovnich strasidlach.

Radej mi napis, jakou vodku chlastas, at se napiji s Tebou na slavu naseho budouciho viteztvi.

Trvalo by mi to mesic nez bych vysvetlit a vyvratit vse co napsal pan Veverka. To je t. zv. Atrocity Propaganda. Nepodlozena smes hlouposti a polopravd. Techto lidi je zde hodne.
Tak nejak mluvilo radio i v 50-letech.
Napr. :"Blechy vsi a mravenci Trumanovi spojenci".
To jsou komunisticka "moudra". Zhloupli ! Nadelali dluhy ! Plati to nedostakem, tak potrebuji mlatit pana Tomskeho a hlavne toho nicka honolulu.
Pokracovani zitra.
31. 05. 2011 | 00:30

arnazach napsal(a):

Honolulu:
Bude Vám podávat, ale až to skončí, tak Vás zapíchne zezadu.
31. 05. 2011 | 00:34

schlimbach napsal(a):

Pane Tomský, napsal jste blog plný primitivních ideologicky zabarvených keců-(
31. 05. 2011 | 03:27

Pavel2 napsal(a):

...Bushova a Osamova rodina pestovali a prohlubovali velke a neochvejne pratelstvi na vecne casy...a nikdy jinak....dukazu netreba ze kdyz odletali v ten samy den z USA....dukazy pro soud a zakony platne odsoudit Osamu...kdepak jsou ty dukazy....nikde jenom omilane zvaneni....Tomskych....mimochodem libily se mi denni nalety na Nemecko 1940-45 aby nemecka protiletecka obrana se mohla dobre trefovat do vytecne viditelnych letadel.....to se zbrojni korporace pakovali a ted maj na vejplatu i Tomskym....za propagandu....kam vitr tam prdel kam prdel tam Tomsky.....
31. 05. 2011 | 06:11

Gobbo napsal(a):

Čto dělať? Z jedné strany Tomští, dožadující se institucionalizace (jejich?) zdravého rozumu a zrušení pochyb. Jak říká klasik českého jazyka Jiří Suchý "A pak, z rozpaků a z pumovnic... Než rozpaky, to raději nic."
Z druhé strany Josefové K. neschopní vidět rozdíl mezi exkrementy a povidly (Jelcin vs. Putin) a postulující vinu ruské ortodoxní církve na stalinském vraždění.
Může být, že formulovat nějakou nosnou a všechny průřezy gaussovy křivky oslovující ideologii není možné. Je to skutečně takové neštěstí?
Není spíše neštěstím, když se prodavači vodiček proti plešatění, kteří si říkají ekonomové považují za jediné soudce a vykonavatele skrytého smyslu dějin?
31. 05. 2011 | 08:10

JAHA napsal(a):

Vsetkym "rozhladenym stalinologom" - jedno z tisicov dostupnych vyjadreni uvedenych na stranke Ustavu pamati naroda.

Ostatni "mlciaci nestalinologovia"
- mozete si rozsirit obzor o veci, ktore boli pred ceskym ludom asi az doteraz ututlavane. Aj po pade komunizmu sa prve riesili restitucie majetkov "neznach politikov" a nie naprava krivd spachanych na obyvateloch vychodneho Slovenska.

Zoznam osôb odvlečených do gulagov
Ústav pamäti národa vydal v roku 2006 v spolupráci s českým nakladateľstvom Libri a Ústavom soudobých dějin AV ČR monografiu Milady Polišenskej Čechoslováci v Gulagu a československá diplomacie 1945 – 1953. Autorka zároveň poskytla ústavu zoznam 7 422 odvlečených československých občanov, pričom najväčšiu časť z nich tvorili Slováci, a početnejšie zastúpenie mali aj príslušníci ruskej, rusínskej a ukrajinskej národnosti.

Deportácie civilistov z obsadených území boli schválené na najvyšších sovietskych miestach v septembri 1944 a mali slúžiť predovšetkým ako prostriedok na získanie nových pracovných síl, nahrádzajúcich tie, ktoré Sovietsky zväz stratil vo vojne. Väčšina deportovaných československých občanov bola umiestňovaná v táboroch nútených prác na Donbase a Kaukaze, kde väzni pracovali v baniach, na stavbách, v priemysle a v lesoch.

Postup Červenej armády, resp. zložiek NKVD pri zadržaní a transporte civilného obyvateľstva možno rozdeliť na hromadné a individuálne internácie. Pri hromadných slúžil ako zámienka výkon práce (napr. stavebných), pri individuálnej internácii bola obeť zvyčajne predvolaná kvôli podaniu informácie, na krátky výsluch, tlmočenie atď. Často dochádzalo k náhodnému a svojvoľnému vytipovaniu osoby, ktorú bez udania dôvodu vojaci Červenej armády alebo príslušníci NKVD nezákonne zadržali a odsúdili. Tu sa najlepšie uplatnil berijovský princíp „chyťte človeka, my si ho už odsúdime“ (Polišenská, s. 264).

Napriek tomu, že uvedený prehľad osôb odvlečených do sovietskych gulagov nie je kompletný, ponúka dosiaľ najobsiahlejší zoznam obetí sovietskych bezpečnostných zložiek na území Československa po roku 1945.

Zoznam deportovaných (formát PDF, veľkosť súboru: 643 kB)
31. 05. 2011 | 08:40

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský napsal(a):

"v západní Evropě se spustila lavina rozhořčení a znechucení nad takovou primitivní reakcí"

A já se ptám: jaxte na to přišel? Když to naprosto neodpovídá skutečnosti. Především reakce Evropanů jsou pluralitní, protože nejsme stádo. V průměru jsou naše reakce velmi umírněné a značně skeptické, protože máme své zkušenosti a nemáme ve zvyku přeceňovat sybmoly. A samozřejmě nekřepčíme na ulicích, protože už jsem se z puberty vylízali. Tedy většina z Evropanů...
31. 05. 2011 | 08:43

JAHA napsal(a):

Dalsie z najnovsich pramenov

Jakub Drabik: Delikty sovietskej armady na Vychodnom Slovensku
31. 05. 2011 | 08:51

Občan napsal(a):

Kodýtek (23:45):

Co chlastáte nebo fetujete, že po tom máte takové nehorázné halucucanice?
Nad tím Vaším blábolem by i Goebbels pozvedl obočí - a že to byl nějakej machr na protislovanskou propagandu...

Jo, a ten "Rus" Jakobson, ten je opravdu povedenej :o))) To je asi tak Rus, jako jsem já Apač. Že neuměl pořádně ani rusky, ani česky, ale zato skvěle německy, mne u této náboženské komunity nepřekvapuje - naprostá většina z nich jsou totiž Němci, i když o tom hodně neradi slyší.
31. 05. 2011 | 09:58

Občan napsal(a):

To Voroshilov:

Někdy mám podezření, že Yosif K. a Josef K. jsou jedna a tatáž osoba. Ale spíš asi ne, protože jsou tam drobné rozdíly v používání interpunkce a i ve větné skladbě. Ale oba dva jsou ze stejné komunity, to nelze přehlédnout - ta nesmírná arogance, nenávist ke všemu jinakému, snaha všemu vládnout, o všem rozhodovat, do všeho se vměšovat po svém a vynucovat si respekt - to je jim všem společné a podle toho je neomylně poznáte úplně kdekoli.
31. 05. 2011 | 10:04

stejskal napsal(a):

Ale jak taková zajímavá a vcelku logická úvaha dokáže někoho vytočit, že, pane Kodýtku? ;-)

Jinak o tom renegátovi a odrodilci Jakobsonovi je možné dozvědět se základní zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Jakobson Pro hlubší studium pak možno myslím doporučit jeho teorii komunikace (řadě zdejších debatérů by to mohlo přijít hodně zajímavé, i když ne samozřejmě všem).

Hezký den Vám i všem ostatním.

Libor Stejskal
31. 05. 2011 | 10:31

tytyty napsal(a):

Občan
Kdo byl ruský lingvista židovského původu, Roman Osipovič Jakobson, je obecně známo. A vy „občane“ jste kdo?

Roman Osipovič Jakobson, rusky Роман Осипович Якобсон (11. října 1896 Moskva – 18. července 1982 Boston), byl ruský lingvista, představitel strukturalismu a jeden z nejvýraznějších představitelů lingvistiky 20. století vůbec. Před 2. světovou válkou žil v Československu a podílel se na založení Pražského lingvistického kroužku. Po válce přednášel v USA.
31. 05. 2011 | 10:31

overal napsal(a):

Co jsme to tedy měli proti Hitlerovi? On se vlastně jenom bránil a preventivně proto obsazoval státy, které by ho mohli napadnout! Spojené státy to dělají stejně, jen se na rozdíl o Hitlara stáhnou, pokud se jim podaří vytvořit , jimi dosazenou stabilní loutkovou vádu!!
31. 05. 2011 | 10:55

honolulu napsal(a):

Zde to jasne vidite, clanek pana JAHA (08:40) !
Komousi a Nackove, to je vlastne to stejne.
Kazda ta ideologie ma na svedomi nespocet obeti.

Islam je rozpinavy a agresivni. Saddam napadl Kuwait. Bush starsi ho "zdisciplinoval". On vsak dale zbrojil a budoval armadu, 4-tou nejsilnejsi na svete. Stal se nebezpecim pro celou oblast. Takove veci se nesmi delat. Jak by k tomu prisla civilizace ? Jeho zlikvidovani si prali vsichni jeho sousede.

Afganistan, to je hnizdo fanatiku a banditu. Kdyz je nebudeme drzet na uzde u nich,
tak je budeme mit v Evrope a USA. Nez odejdeme, meli bychom je rozdelit na frakce, aby se fackovali vzajemne.

Pakistan, ten je oficialne kamos s nami, ale neoficialne s terroristama. USA ho drzi a chrani pred hladomerem, ale on nema hodnotu tech penez, ktere od USA dostava.
Osama byl vrah nevinnych lidi, slava tem kdo ho zastrelili.
Je skoda, ze nebylo zbombardovano cele mesto kde zil, protoze ho tam ti zradci zatajili, urcite o nem vedeli.
Zadny Amik je nema rad.
Vy v Cesku jste pod vlivem Muslimskych agitatoru a aktivistu. Zaplacete nad vysledkem.
Vase svetove nazory jsou casto detinsky naivni a VELMI silne poznamenany Marxismem 19-stoleti - dobou temna za vlady komousu.
Svet je uplne jiny nez je ve vasich predstavach. Chova se jinak.
Reaguje jinak. Ma jine preference. Zbirejte informace a hlavne nedivejte se na ne pres bryle marxismu. Ty bryle velmi zkresluji.
Je zbytecne mi nadavat koncim na tomto blogu.
31. 05. 2011 | 13:09

Občan napsal(a):

Já jsem o tom individuu Honolulu přemýšlel.

A došel jsem k závěru, že se jedná o politováníhodného velmi osamělého člověka, který se na sebe snaží upoutat pozornost. O člověka, který zůstal v pozdním věku úplně sám, bez rodiny a jemuž se navíc rozpadl svět, o jehož věčnosti byl hluboce přesvědčen.
Svět, ve kterém on patřil ke všemocné nadřazené rase, nosil zbraně a mohl beztrestně ponížit, zranit nebo zavraždit kohokoli si usmyslel.

Jenže ten svět už neexistuje a s ním zmizela i většina jeho kompliců z Cizinecké legie a dalších nelegálních a pololegálních "kontraktorských" společností, pro něž pracoval.
Najednou je slabý, těm, které nenávidí, už nesmí beztrestně ubližovat a naopak je musí respektovat jako sobě rovné, stárne a nemá si s kým povídat o svých zážitcích; nemá nikoho, kdo by s ním souhlasil. A tak se vydává na internetová fora a hledá v zemích, jejichž jazyk ovládá a kde předpokládá, že budou tolerovány jeho extrémní názory.
31. 05. 2011 | 14:51

ravick napsal(a):

to Občan: možná že se mýlíte v Honolulu.Možná všude může žít,všude plným živote,všude mu zbude čas na diskusi.Že rád diskutuje:Diskuse je jádro i lakmus skutečné demokracie.Bez ní jí není.H.je tedy demokrat.Je ve srovnání se zdejší obcí diskutérů mimořádně vzdělán v antice:typicky americký zájem o staré věky,najmae antiku.Je stržem amerikanisticky protislamismem (Už dávno Sirhán Bishara Sirhán-Iránec zastřelil na ulici populárního Roberta Kennedyho,ministra spravedlnosti,budpresidenta).Ne,dle mne Američané se příliš utápějí v Asii a není jim úplně jasný rozdíl komunismu a fašismu.V tom Honolulu je plně Amerišan.Působí světoběžnicky,ale uchoval si překrásně svůj český původ i navěky.Je svůj.Vítejme ho v diskusích,ale ne absolutizujme a nepřeceňujme.Říká zajímavé věci,ne vždy usiluje o pravdu,je spíše jejím hledačem-heuristikem.Není konzervativní,ale konzervuje se americkými tradicemi o chlup více než by bylo zdrávo.
Jsem i rád,že svého dogmatického američanství se rozumně zbavuje i prof.Hořejší:jeho rozbor Bin Ládina,ač nemusí být správný,ukazuje že Hořejší již začíná chápat že jeho absolutno :Věda+křesťanství není jediným klíčem k budoucí,šťastné společnosti,Amerika není univerzum pro chápání lidtva tudíž.Tomský pouze cítí,jak vratká je půda intelektualismu v níž věřil-západoevropské školy,hlásné trouby všech odstínů.
31. 05. 2011 | 20:03

Kritik napsal(a):

Autor stav popsal dokonale:

"Náboženství, tradiční morálka a schopnost vážit realitu zdravým rozumem byly nahrazeny vírou v abstraktní právo a zákony a to i na mezinárodní úrovni (OSN), jež mají nahradit politiku. "

Lze jistě statisticky průkázat, že v posledních desítkách let, kdy se podepsalo nejvíce mírových smluv, bylo nejvíce válek. Tedy platí zřejmě pravidlo, že čím více mírových snah, tím se více se bude válčit.

Takhle funguje v praxi lidské právo.
31. 05. 2011 | 21:15

Luba napsal(a):

"Genocidní zločinec bin Ládin?"

Copak pan Tomský už definitivně zblbnul?
31. 05. 2011 | 22:15

Luba napsal(a):

Cituji z rozhovoru amerického lingvisty světového významu, profesora Noama Chomskyho (CH) pro deník Gazeta Wyborcza (GW) (z r. 2006):

GW: Tvrdíte, že Spojené státy jsou "vedoucím teroristickým státem". Můžete to objasnit?

CH: Spojené státy jsou jedinou zemí, která odmítá závěry Mezinárodního soudního tribunálu. Kdysi to dělaly ve spojenectví s Enverem Hodžou a Muammarem Kaddáfim, ale Albánie i Libye už tribunál respektují, jen USA stále setrvávají na své velkopanské pozici.

USA v 80. letech vedly teroristickou válku proti Nikaragui, kterou tribunál odsoudil a USA obvinil z "nezákonného použití síly", tedy vlastně z mezinárodního terorismu. USA se měly zdržet zločinných akcí a uhradit vysoké reparace. Usnesení bylo potvrzeno dvěma rezolucemi Rady bezpečnosti OSN, obě však USA vetovaly.

Následovala eskalace války a teroru útočením na tzv. měkké cíle, likvidovaly se ryze civilní střediska obranného týlu - rolnická družstva a zdravotní ordinace. Tento krajní projev mezinárodního terorismu podporovaly obě strany, republikáni i demokraté.

Vezměme si ještě křiklavější příklad: teroristická válka proti Kubě. Začala brzy po tom, co moc převzal Fidel Castro; vlády prezidentů Eisenhowera a Kennedyho ji vedly s ještě větším nasazením. Kennedy zorganizoval operaci Mangusta, která byla jednoznačně teroristická. Řídil ji jeho bratr Robert, generální prokurátor USA.

V rámci operace Mangusta agenti CIA vyhazovali do vzduchu petrochemické závody, potápěli rybářské lodě, kladli do hotelů bomby. Zahynuly stovky lidí. Jak tvrdí Arthur Schlesinger, historik, poradce prezidenta Kennedyho a životopisec jeho bratra Roberta, jednou z hlavních priorit bylo seslat na Kubu, cituji, "všechnu hrůzu světa".

Vše doprovázela válka ekonomická, která byla vyprojektována vůči lidem, protože Kubánci přece mohli za to, že měli takovou vládu a nikoli jinou. To je také terorismus. Začala ekonomická blokáda, která trvá dodnes.

Je zaděláno na ironii, že USA v rozporu s Bushovou doktrínou poskytují azyl teroristům. Připomenu, že podle této doktríny státy skrývající teroristy jsou považovány za teroristické.

GW: Které teroristy USA skrývají?

CH: Jsou to lidé, které FBI a ministerstvo spravedlnosti uznaly za "čelné mezinárodní teroristy". Jedním z nich je Orlando Bosch, jehož FBI obvinila z třiceti teroristických útoků, nevyjímaje území USA. Ministerstvo spravedlnosti ho označilo za člověka ohrožujícího bezpečnost USA a domáhalo se jeho vydání.

Bosch má na svědomí mj. atentát na civilní letadlo kubánských aerolinií v roce 1976, v jehož troskách zahynulo třiasedmdesát cestujících. Prezident Bush senior udělil Boschovi milost a terorista teď spokojeně žije na Floridě (pozn.: Bosch nedávno zemřel), spolupracuje s teroristickými bandami, které útočí na Kubu z území USA.

Jiným teroristou pod ochranou USA je Luis Posada Carriles, spojenec Bosche při atentátu na civilní letadlo. Odseděl si jeden rok ve Venezuele (nad touto zemí bylo letadlo vyhozeno do vzduchu), ale zázračným způsobem se mu podařilo z věznice utéci.

Ukryli ho na vojenské základně v Salvadoru spolu s plukovníkem Oliverem Northem, postavou číslo 1 aféry Iran-contras z 80. let, který dopravoval zbraně pro teroristické operace v Nikaragui.

Připomenu, že USA byly za tyto operace odsouzeny Mezinárodním soudním tribunálem a Radou bezpečnosti OSN. Potom se Posada Carriles zúčastnil dalších teroristických akcí, až se konečně dostal do USA. Venezuela se domáhala jeho vydání. Ačkoli USA s touto zemí mají smlouvu o extradikci, žádosti vyhověno nebylo.

Kauza je uložena k ledu; nebudu se divit, když Posada Carriles dožije, stejně jako jeho kumpán Bosch, na slunečné Floridě.

Vezměme si ještě jiný příklad: na Haiti počátkem 90. let zuřil strašný teror. Rozséval ho hlavně Emanuel Constant, velitel paramilitárních skupin kooperujících s CIA. Nesly odpovědnost za vyvraždění přibližně čtyř tisíc lidí. Když se k moci vrátil Jean- Bertrand Aristide (dříve svržený při převratu), Constant utekl do USA a žije si klidně v Queens v New Yorku. Haiti opakovaně žádalo o jeho vydání, ale USA všechny prosby ignorovaly.

Pokud by se Bush řídil vlastní doktrínou, Spojené státy by měly být za poskytování azylu teroristům srovnány bombovými nálety se zemí.

Zdroj:
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2006&cis=46&cl=06
31. 05. 2011 | 23:02

Luba napsal(a):

Cituji z rozhovoru amerického lingvisty světového významu, profesora Noama Chomskyho (CH) pro deník Gazeta Wyborcza (GW) (z r. 2006):

GW: Vaše definice terorismu je dost široká.

CH: Nemám žádnou vlastní definici terorismu, opírám se o oficiální definici, kterou přijaly za své vlády USA a Velké Británie.

V souladu s ní je terorismus považován za "vědomé užití síly nebo hrozby užití síly pro dosažení politických, náboženských nebo ideologických cílů zastrašováním nebo přinucením".

Britská vláda dále za terorismus chápe "činnost nebo hrozbu agresivní a záškodnické činnosti, která si klade za cíl ovlivnit vládu, zastrašit společnost a podpořit nějaký politický, náboženský a ideologický projekt".

Spojené státy a Velká Británie jsou tedy předními teroristickými státy ve světle vlastních definicí.
Doktrína Bushe, která odsuzuje státy skrývající teroristy, tuto definici ještě rozšiřuje.

Říká se, že terorismus je zbraní slabých, ale to je ideologický podvod. Terorismus je především zbraní silných. A svůj vlastní terorismus USA nazývají bojem s terorismem.

GW: Terorismem nazýváte rovněž zrušení potravinové pomoci Pakistánu pro Afghánistán, k němuž došlo na žádost USA po 11. září. Hladem pak zemřelo mnoho lidí. Domníváte se, že ekonomické sankce nelze ospravedlnit? Vzpomínám si, že když v 80. letech Ronald Reagan vyhlásil sankce vůči komunistické moci v Polsku, řada z nás s nimi souhlasila, protože mohly uspíšit pád komunismu. I když samozřejmě vnímám zásadní rozdíl - netrpěli jsme hladem.

CH: Sankce mohou někdy naplnit kritéria terorismu. Jedním z hlavních kritérií je otázka, zda lid, proti němuž jsou sankce namířeny, je akceptuje; pokud ano - a víme, že někdy lid o ně přímo žádá - jsou sankce zcela oprávněné.

Vhodným příkladem je Jihoafrická republika, kde přibližně 80 procent populace sankcemi trpělo, ale přesto je vyžadovalo.

Kongres USA tehdy vyzýval administrativu Reagana k sankcím vůči vládě JAR, ale Reagan na toto volání neslyšel. V 80. letech obchodní výměna mezi JAR a USA ještě vzrostla, což byl výsměch sankcím, které přijal kongres USA vůči JAR.

Ještě v roce 1988, tedy nedlouho před pádem apartheidu, Pentagon s Colinem Powellem jako šéfem spojených štábů odsoudil Národní výbor Nelsona Mandely a označil ho za jednu z notorických teroristických skupin ve světě.

USA rovněž podporovaly vládu JAR při jejích zločinech v masovém měřítku v sousedních zemích. Odhaduje se, že v Angole a Mosambiku bylo zabito okolo 1,5 milionu lidí.

GW: A proč jste kritizoval sankce proti Iráku v 90. letech?

CH: Byl to zločin. Nazývali ho sankcemi OSN, ale to byl klam: byly to americko-britské sankce pod pokličkou OSN, namířené proti lidu Iráku.

Sankce zabily stovky tisíc lidí a podle mého soudu nebyly nutné ke svržení Saddáma. Iráčané by ho nepochybně vyhnali sami, stejně jako byli vyhnáni Suharto v Indonésii, Marcos na Filipínách a jiní jim podobní, které USA podporovaly až do jejich hořkého konce.

Opakuji: existují sankce oprávněné a neoprávněné. Nejdéle trvají sankce proti Kubě. Jsou proti vůli Kubánců a v rozporu s odporem všech mezinárodních organizací.

Hlasování v OSN ukazuje, že naprostá většina členských zemí je proti těmto sankcím. Jak dopadlo hlasování před několika měsíci: 178 hlasů bylo proti, jen 4 byly pro. USA podpořil Izrael, jehož hlasování v OSN ukazuje na koloniální charakter tohoto státu, a také Haiti a malá republika Palau.

Zdroj:
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2006&cis=46&cl=06
31. 05. 2011 | 23:14

Luba napsal(a):

Cituji z rozhovoru amerického lingvisty světového významu, profesora Noama Chomskyho (CH) pro deník Gazeta Wyborcza (GW) (z r. 2006):

GW: Je to s legitimitou ozbrojené humanitární intervence podobné jako s ekonomickými sankcemi?

CH: Znám slavný výrok připisovaný Gándhímu. Když se ho zeptali, co soudí o západní civilizaci, měl odpovědět: "To by byla krásná idea".
Odpovím stejně: humanitární intervence by byla krásnou ideou.

Podívejme se na historii 20. století. Před 2. světovou válkou byly tři případy "humanitární intervence": invaze Mussoliniho do Etiopie, obsazení Sudet Hitlerem a nájezd Japonska na Mandžusko.

Ironizuji, samozřejmě to nebyly humanitární intervence, i když tak byly představovány.

Hitler sliboval, že konflikt s Československem skončí a chudákům Čechům a Slovákům zajistí přístup k německým civilizačním výdobytkům.

Každou vojenskou intervenci její autoři nazývají humanitární, dokonce i ty, které vedou nejhorší monstra. Nejinak tomu bylo s intervencí SSSR v Maďarsku v roce 1956, kterou sovětští právníci ospravedlňovali žádostí maďarské vlády a ochranou před "ozbrojenými bandami", usilujícími svrhnout "demokraticky zvolenou vládu". Stejně tak tomu bylo s americkou intervencí ve Vietnamu, která byla ospravedlňována "kolektivní sebeobranou" a "vnitřní agresí".

GW: Byly intervence, které zachránily lidi?

CH: Po 2. světové válce znám jen dva případy takových intervencí.

První je invaze Indie do východního Pakistánu v roce 1971, která pravděpodobně zachránila miliony lidských existencí. Druhou byla intervence Vietnamu do Kambodže v roce 1978, která zastavila vraždění Pol Pota a odstranila ho. Tyto případy se však v diskusích na téma humanitární intervence neobjevují.

GW: Proč?

CH: V roce 1971 Pakistán, který měl na svědomí řež vzbouřeného lidu (dnešní území Bangladéše), byl spojencem USA a Washington pohrozil Indii válkou.

Intervence Indie rovněž kazila politiku Henryho Kissingera, tehdejšího poradce pro otázky národní bezpečnosti USA, jenž usiloval o sblížení s Čínou (Pakistán byl v té době regionálním spojencem Číny).

V případě intervence v Kambodži USA a Velká Británie si okamžitě pospíšily podporovat Pol Pota, v OSN naléhaly, aby Rudí Khmérové, které vietnamská intervence smetla, byli zastoupeni v OSN. Důvodem byl jejich nepřátelský postoj vůči Sovětskému svazu. USA podpořily útok Číny na Vietnam a proti Vietnamu byly vyhlášeny ještě tvrdší sankce.

GW: A intervence v Kosovu nesplňovala kritéria humanitární pomoci?

CH: Největší zločiny v Kosovu se odehrály v důsledku bombardování paktem NATO!

Co víc, tyto zločiny vedení aliance a Clintonova administrativa předvídaly, stačí nahlédnout do dokumentace vlády USA.

Prosím, všimněte si, že výhrady proti Miloševičovi se zpočátku omezovaly na zločiny v Kosovu po intervenci NATO. Ale ztrácely na síle a proto k nim přiřadili zločiny v Srebrenici. To má být humanitární intervence?

Pokud lze věřit usnesením britského parlamentu, pak nejvíce zločinů v té době měla na svědomí partyzánská osvobozenecká armáda Kosova útočící na Srbsko z území Albánie, což vyvolalo brutální reakci Srbska a v konečném důsledku intervenci NATO a ještě v dalším důsledku odplatu Srbska za zločiny spáchané na Srbech v Kosovu.

Pokud chcete pochopit, jaké bylo myšlení Clintonovy administrativy ve věci Kosova, je dobré nahlédnout do knihy Johna Norrise s úvodem Stroba Talbotta, hlavního poradce prezidenta v balkánských záležitostech.

Norris píše, že při rozhodování o bombardování Srbska v roce 1999 humanitární věci nehrály žádnou roli.

Talbott o tom napsal přímo - šlo o to, že Srbsko nedělalo správné společenské a politické reformy. Prohlášení Clintona a Blaira dále jednoznačně ukazovala, že sázkou ve hře byla věrohodnost NATO. Co to znamenalo?

"Věrohodnost" v mezinárodních otázkách znamená přesně totéž, co je praxí mafie. Ten, kdo se odmítá "podřídit", musí pykat.

Ochrana Kosova byla výmluvou. Jak se předpokládalo, došlo k hrozným zločinům, za které potom byl Miloševič postaven před soud. Když se však se zločiny po intervenci dopředu kalkulovalo, ať nikdo nemluví o humanitární pomoci.
To je cynismus.

Zdroj:
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2006&cis=46&cl=06
31. 05. 2011 | 23:22

Luba napsal(a):

Cituji z rozhovoru amerického lingvisty světového významu, profesora Noama Chomskyho (CH) pro deník Gazeta Wyborcza (GW) (z r. 2006):

GW: Soudíte tedy, že američtí vůdci, kteří se odvolávají na humanitární intervenci, jsou prostě cynikové a že idealistická rétorika a "misijnictví" Ameriky je kamufláží pro její ekonomické zájmy? Nevěříte, že někteří se přece jenom řídí idealismem, autentickou vírou v šíření demokracie?

CH: Jestli se chceme chovat jako svobodní lidé, pak posuzujme výroky vůdců kriticky.

Všichni velcí předáci v minulosti deklarovali své cíle jako misijní. Mussolini říkal, že jeho úkolem je zcivilizovat barbarské Habešany a přivézt je do okruhu západní civilizace. USA mu tehdy udělily velkou podporu.

Japonci najíždějící na Mandžusko v severní Číně měli ústa plná šlechetné rétoriky. Stalin také tvrdil, že chrání národnostní menšiny a bojuje s fašismem. Francouzi měli "civilizační misi" v Alžírsku...

Amerika není jiná, zapomeňte na americkou výjimečnost. Každá velmoc vždy byla "výjimečná" stále stejným způsobem. Žádný člověk zdravé mysli nebere vážně politické deklarace vůdců. (...)

GW: Přirovnáváte Bushe k Hitlerovi a Stalinovi?

CH: Nikoli, já jen záměrně vyvolávám jejich jména, protože to jsou největší zrůdy historie a chci poukázat, že deklarace intencí neznamená nic u Hitlera a Stalina, stejně jako neznamenala u žádného jiného velmocenského představitele.

Je třeba se podívat, co následuje za projevy. Prosím, víte o jediném dokladu, že Američanům jde o šíření demokracie na Blízkém východě?

GW: A vy?

CH: Nedávno vyšla kniha Thomase Carotherse, historika, který za vlády Reagana pracoval v departmentu USA a nyní se zabývá šířením demokracie ve vlivné Carrnegie Endowment for International Peace.

Carothers píše o upřímné oddanosti Ameriky rozšiřovat demokracii a současně obrací pozornost na to, že každá vláda USA se nachází ve schizofrenní situaci: Amerika podporuje demokracii tehdy, a jenom tehdy, když to vyhovuje jejím strategickým a ekonomickým zájmům.

Proč tolik intelektuálů, proč právě 100 procent amerických novinářů věří slovům Našeho Nejdražšího Vůdce? Proč se chovají jako severní Korejci? Korejce ze severu poloostrova mohu ospravedlnit, protože žijí v diktatuře. Ale když se západní intelektuálové chovají jako severní Korejci...

GW: Řada bývalých politických vězňů ve východní Evropě, kteří podporovali válku proti Iráku, říkalo: Dívejme se na věc z perspektivy vězňů svědomí, válka, která svrhla Saddáma, je spravedlivá, neboť zastaví bestiální mučení politických vězňů.

CH: A kdo podporoval Saddáma Husajna, když tyto vězně nechal mučit? USA a Velká Británie. Také Francie, Rusko, Německo a jiní.

GW: Možná, že tyto země chtěly napravit svoji chybu?

CH: Skutečně? Saddám je souzen za zločiny spáchané mimo jiné v roce 1982, čili přesně tehdy, když Ronald Reagan vyškrtl Irák z listiny zemí podporujících terorismus. (...)

Pokud někdo říká, že chce pomoci pronásledovaným politickým činitelům, není nic snadnějšího než odcestovat do zemí podporovaných Amerikou - Kolumbie, Salvadoru, Guatemaly.

V Kolumbii se zabíjí víc odborových předáků než ve všech zemích světa dohromady a tato země je dnes největším příjemcem vojenské pomoci USA.

Vezměme Turecko, kde v 90. letech při etnických čistkách byly vyhnány stovky tisíc lidí z domovů, byly zničeny tisíce vesnic, zabity tisíce lidí. Kdo to podporoval? Clinton poskytl Turecku tolik zbraní, že tvoří 80 procent výzbroje této země. Turecko se tehdy stalo - kromě Izraele a Egypta - největším odběratelem amerických zbraní. Koho to zajímalo? Cožpak v Turecku nemučí politické vězně? Samozřejmě, že ano.

Působil jsem v Turecku jako advokát v procesu s vydavateli, jemuž hrozilo vězení za odhalení pravdy o zločinech a ukrutnostech, jaké páchal turecký režim na Kurdech.

Intervenovaly USA ve věci lidských práv? Clinton tehdy turecké vládě poslal ještě více zbraní.

Zdroj:
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2006&cis=46&cl=06
31. 05. 2011 | 23:35

Luba napsal(a):

Cituji z rozhovoru amerického lingvisty světového významu, profesora Noama Chomskyho (CH) pro deník Gazeta Wyborcza (GW) (z r. 2006):

GW: Co odpovídáte těm, kdo soudí, že trpíte "antiamerikanismem"?

CH: "Antiamerikanismus" nebo "nenávist vůči Americe" - to jsou různé verze očerňování kritiků politiky USA, kteří přece mohou obdivovat tuto zemi, její lid a kulturu.

Toto obvinění vyplývá ze ztotožnění společnosti s mocí. To je způsob myšlení, které má kořeny přímo v totalitě.
Kdyby v nějaké evropské zemi někdo obvinil kritiky vlády např. z "antiitalství" nebo "antišpanělství", vysmáli by se mu; možná nikoli za časů Mussoliniho nebo Franka.

GW: Ještě jsem se chtěl zeptat na důsledky atentátů z 11. září, zejména na strach. Do jakého stupně strach ovlivňuje dnešní politické uvažování Američanů?

CH: Strach je v americkém diskursu a politice přítomen nepřetržitě od koloniálních dob.

Má jistě hodně společného s charakterem naší historie, s dobytím a podmaněním si kontinentu. Pokud se vyžene místní obyvatelstvo, jak se to udělalo s domorodými Američany, pokud se tyje z nevolnické práce, je čeho se bát, protože je zřejmé, že ti "nebezpeční lidé" se jednou obrátí proti nám.

Známý literární teoretik Bruce Franklin sledoval motiv strachu v americké literatuře.

Ukazuje se, že od samého počátku se cítíme být ohroženi velkými nepřáteli, kteří nás chtějí pokořit. A vždycky se v poslední chvíli objeví superman, zachránce nebo se najde nějaká neobyčejná zbraň a zázračným způsobem nás zachrání před zničením.

Velká část populární literatury a téměř celá hollywoodská kinematografie toto téma stále rozvíjejí, mění se jen nepřátelé.

Franklin ironizuje, že ti, kteří nás mají údajně zabít, nakonec vždycky skončí pod naší botou. Tak tomu bylo s indiány, černochy, Číňany. Pokrokový spisovatel Jack London kdysi napsal knihu, v níž doslova vyzýval k vyhlazení všech Číňanů bakteriologickými zbraněmi, protože jinak proniknou mezi nás a zničí nás.

Čínští dělníci, kteří budovali americkou železnici a prali naše špinavé hadry, byli údajně součástí dobře promyšleného plánu naší likvidace.

Prezident demokrat Lyndon Johnson v době vietnamské války říkal, že bez nejdokonalejších vzdušných sil je Amerika pouhým "gigantem se svázanými rukami, bezmocná, vystavená útoku žlutého skřeta s kapesním nožem".

V projevu k americkým vojákům ve Vietnamu říkal, že na světě žijí 3 miliardy lidí a nás, Američanů, je pouze 200 milionů, jsme tedy jen jednou patnáctinou lidstva. Mohou nás tedy napadnout, sebrat nám všechno, co máme a my máme všechno, co oni chtějí.

To je opakovaný refrén imperialismu, psychologicky srozumitelný: když útočíš na cizí zemi, musíš mít racionální důvod, protože nemůžeš přiznat, že zločincem a stvůrou jsi ty sám.

Ale 11. září bylo reálné. Pravděpodobně to byl nejkritičtější teroristický čin v historii. Území USA bylo poprvé napadeno v roce 1814, kdy byl zapálen Washington. Nepočítám Pearl Harbor, protože to byla kolonie. Máme tedy všechny důvody ke strachu.

Po 11. září jsem si myslel, že přijde celá série útoků. Amerika atakovala jiné země, terorizovala jejich lid, a tu se najednou kolo historie otočilo proti nám. To vyvolalo šok. (...)

Žel, Bushova administrativa pracuje způsobem, který toto ohrožení zesiluje. Cožpak skutečně nepochopili, že při útoku na Irák toto ohrožení zvětší?

Ale je ještě jeden naprosto neočekávaný následek 11. září: změna v myšlení lidí činí společnost otevřenější. Dříve většina Ameriky neměla ponětí o vnějším světě.

Po 11. září hodně lidí začalo zajímat, co se ve světě děje. Vydavatelé tisknou kritické knihy, které jdou dobře na odbyt. To vzbuzuje optimismus a probouzí naději na obnovu demokracie.

Zdroj:
http://www.obrys-kmen.cz/index.php?rok=2006&cis=46&cl=06
31. 05. 2011 | 23:41

Luba napsal(a):

Jen úplný blb, popř. infantilní naiva si může myslet, že "Amerika" představuje Velké Dobro a "světové Musulmanstvo" Velké Zlo.

USA se jen snaží nastolit/udržet Pax Americana.
Co to znamená?

Ve zkratce: "Nebýt konformní vůči nám se ti, milý Neameričane, v zásadě nedoporučuje. Zajímají nás tvé suroviny, tvá území, tvé energetické zdroje, se kterými se s námi za předem stanovenou a pro nás výhodnou cenu rozdělíš. A přijmeš Řád, který nám vyhovuje."

V historické paralele si můžeme vzpomenout na Pax Romana.
Židé se projevili jako nedostatečně podřídiví a nespolehliví spojenci Říma - a byli za to Římany rozprášeni. Od těch dob žijí v diasporách.

P.S.:
Je super, že jsme rovněž vyznavači konzumu a volného trhu se vším, jako Američané. Být příslušníky prastaré konzervativními kultury, jako jsou muslimové, asi by se nám v tom amerikanizovaném světě moc nelíbilo.
01. 06. 2011 | 00:01

kočka šklíba napsal(a):

Lubo, přečetla jsem to, ačkoliv je to hodně dlouhé. Jenže tohle by mělo číst co nejvíc lidí a v našich médiích se toho samozřejmě nedočkáme. To se nehodí ;). Navíc jsem si jistá, že ti, co například píší o vyhlazení půlky Pákistánu, ti co nevidí v nevinných obětech všude na světě to, tzn. jak v Londýně, USA, tak i v Afganistánu, Iráku a jinde, že zločiny páchají jak teroristé, tak i "západní civilizace", tedy především USA, a to nevidí, že ani tento rozhovor je nepřesvědčí, nebo alespoň nepřinutí k přemýšlení.
01. 06. 2011 | 00:45

honolulu napsal(a):

Panove, aby jste si neublizili od premysleni, kdo je Honolulu ?
A proc pise do Aktualne CZ ? (14:15) (20:30)
Tak ja Vam to znovu zoopakuji.

Pri moji posledni navsteve na Oahu (Honolulu) jsem se potkal s Jihoafricany a dozvedel jsem se takove veci, ze jsem se rozhodl z idealismu zvratit vsechny lzi a polopravdy oficialni politiky
a zvastu, ktera leta a leta slysite.

Vsechno, co do vas dlouha leta v dobe temna hustili hlupaci a lhari jen proto, aby zakryli SUPER SVINARNY, ktere delali ve stejnou dobu vam - tak si vymysleli lzi ohledne nas.

Udelali z vas nevolniky a lhali vam o Vasi prosperite, aby jste se citili dobre.

Nejvice ze vseho na me zapusobila videa a fotky znasilnenych belosek, zavrazdenych jejich manzelu a slova male 5 lete umirajici Zusan podane v prekladu z
afrikanstiny v basni : "KDYZ MLCIS, pomahas vrahum !"

Tak jsem prestal mlcet a asi jsem se precenil ve svych schopnostech vam neco vysvetlit, protoze vy nejen nevite nic o Africe, ale ani o Americe.
Vse hodnotite v brylich Marxismu. Utloukate me FRAZEMI a nadavate do Nacistu a Rasistu, a kdyz vam 100 x vysvetlim rozdil mezi apartheidem a rasismem, tak je mi to na hov.o.
Vas je 11 000 (Aktualne CZ) z toho 6000 opozdenych a ja jsem uplne sam.
Pan Stejskal je v me politicke opozici, ale take bojuje s temi 11000 tisici.
Kdo se z nas dvou drive zblazni, on anebo ja ? ? ?
Kdyz tam bude vice nicku jako je OBCAN s jeho schizofrenickymi
FANTAZIEMI, tak to budu urcite JA !

Muj osobni zivot !
At to bylo v Africe, ci Americe, tak to byly vzdy TUNY prace.
Nastesti me ta prace bavila.
Mel jsem cit pro zemepis a byl jsem dobre ocenen. Sesbirane materialy v busi jsem zpracovaval v office v JHB a podobne to bylo i zde v USA ci v Kanade a Mexiku, kam jsem byl poslan predstavenymi.
Samotou absolutne netrpim ! Nejsem sam ! Spise naopak do nekterych klubu jsem prestal chodit. Mam vsechny hracky, ktere jsem kdy chtel mit. Jsem na severu i na jihu. Nejsem zavisly na ekonomii. Vyhral jsem to v zivote na cele care, ale s hruzou se divam na to, kam svet smeruje. Polovina z vas si to stejne zaslouzi. Budete mit dalsi JHB.
UZ JSTE SPOKOJENY, nicku OBCANE ? (Kdyby ne, tak trenky nosim modre. Mam rad cafe a jezdim na vinice do Pennsylvanie. Jo, a zeru rad buchty z Vidne). NEDELEJTE PREDCASNE ZAVERY o svete ktery neznate. Vase mysleni je totalni dizaster.
01. 06. 2011 | 04:24

stejskal napsal(a):

Já nikoho do ničeho nenutím, pane honolulu.

Jen mažu texty, které obsahují hrubé urážky, nadávky, vulgarismy a vůbec prohřešky proti tomu, co považuji za alespoň minimální slušnost (žádný objektivní a celosvětově závazný Kodex neexistuje, tak používám svůj subjektivní). Protože nechci, aby tyto stránky podobné výrazivo ovládlo, jako je tomu v případě většiny podobně koncipovaných serverů.

Komu to takto nevyhovuje, pravděpodobně vyhledá jiný server, který mu vyhovovat bude (jsem dalek toho, abych kohokoliv nutil publikovat právě u nás).

Libor Stejskal

P.S. Ten "sloní penis" jsem smazal, ale uznávám, že jistá snaha se Vašim posledním příspěvkům nedá upřít. Oceňuji to.
01. 06. 2011 | 12:08

Boleslav Dolejší napsal(a):

Cože?
„Izrael nese naklady na obranu Evropy?????“

Jsem nucen pohoršeně nadzvednout obočí.
To je skoro stejná blbost, jako kdyby někdo v roce 1936, v době hlubokého míru ve střední Evropě, někdo s vážnou tváři tvrdil, že u Madridu se bojuje za Prahu.
01. 06. 2011 | 15:08

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal,
velmi me potesil a povzbudil Vas nazor, ze se snazim. Ja se ale opravdu, snazim ! ! !

Muj velebny pan, kam chodim pravidelne na konsultace mi rekl, ze delam pokroky k civilizaci take. Udelal mi radost.
Chudak, on ma ze me nasledky. On je silhavy.
Tolikrat nademnou vyvracel oci v slup az mu to zustalo.

Upozornuji Vas vsak na to, ze nick Obcan STRASNE LZE na kazde thema. Proti nemu je Dr. Joseph Goebbels uplny bridil.
01. 06. 2011 | 16:34

Realista napsal(a):

Pane Tomský, "zneškodnění" jako "zabití"? Proč jste tak strašně politicky korektní, nemůžete nazývat věci pravým jménem?
02. 06. 2011 | 09:34

pich napsal(a):

Tak jak připomněl Scallop na začátku zákon akce a reakce, tak i já připomínám to co platí, že příčina je před následkem.

I když se ta příčina dá tak říkajíc obrátit na následek. Dnes je to obzvlášť účinné, hlavně pro bezmozky modrého zbarvení.

Takoví ti hloupí komunisti jsou podle pravého myšlení příčinou zla. Že jsou vlastně následkem zvratků všeho hnusu "lidské" společnosti, příčinou sebezáchového pudu, byť v důsledku pak i zničujicího sebe sama, to těm "myslitelům" nedochází.
02. 06. 2011 | 10:57

Jiří Sládeček napsal(a):

A který masový vrah? Bush, Blair nebo Clinton?
02. 06. 2011 | 19:06

Marek Kobera napsal(a):

Nemohu souhlasit s tím, že náklady evropské obrany nese Izrael. Vojenská převaha NATO je tak velká, že by stačila zničit veškeré arabské země. Tady jde ale o něco jiného, totiž o ekonomický kalkul. A v tom je obrana Evropy docela účinná. Bohužel - takže máme stany v Řecku, přeplněné místnosti na Lampeduse a ostnatý drát v Ceutě. Měli bychom si být vědomi, kým jsme a co chceme. Pak bychom tyto lidi mohli za jasných podmínek přijímat. Současný stav: vývoz ne demokracie, ale hypermarketů do Egypta a dalších zemí o nás nic moc dobrého neprozrazuje.
03. 06. 2011 | 01:48

Antimigrant napsal(a):

Marek Kobera ....
Nevím proč a nač příjmat v Evropě další hordy muslimských "uprchlíků".
To vše je velkým nebezpečím pro budoucnost Evropy jako celku.K čemu zde potřebujeme houfy nevzdělaných a zaostalých Afričanů ?Může te mi zdělit jejich přínos např.pro ČR ?
03. 06. 2011 | 07:49

Boleskav Dolejší napsal(a):

Pane Kobera
Nemusíte. Nikdo vás určitě nenutí, abyste s tím souhlasíl. Izrael s tím taky nesouhlasí, ale co jiného mu zbývá?
Také většina muslimů s tím nesouhlasí. Jestli jednou Izrael porazí, bude to pro ně signál. A já se nedomnívám, že to bude pro osoby vyznávající „náboženství míru“ signál mírový. Vojenská převaha NATO v nynějším světě je mimo diskuzi. Ale vojenská převaha je jedna věc a populační převaha a z toho vyplývající expanze je druhá věc. A tato muslimská populační expanze se nedá vojensky porazit. Ale dá se jí zabránit tím, že ekonomické uprchlíky z jiných kontinentů nebudeme vpouštět hromadně na naše území.
Současný stav české demokracie a stav vývozu českých hypermarketů do Egypta a dalších zemí o nás opravdu nic moc dobrého neprozrazuje.
K tomuto:
„Pak bychom tyto lidi mohli za jasných podmínek přijímat“

A proč bychom měli? A hromadně? A ty podmínky soužití určí imigrant, tak, jak se to již někde v Evropě děje?

Samozřejmě politický azyl osobám uprchlým z nedemokratických režimů Evropa poskytuje a i v budoucnu jistě poskytne.
03. 06. 2011 | 08:26

Mahojakotyč napsal(a):

Je velice snadné dělat "evropského"sudího pro Balkánce!..a to z teplíčka a blahobytu někde v Hágu.Balkán se vybíjí a vraždí dlouhá staletí ,nic na tom nezmění relativní období klidu cca 45 let v druhé púlce 20 století.Jestli si USA a Evropa myslí že darováním Srbského Kosova muslimům něco vyřešila tak se hrubě plete!
Bylo jen zaděláno na další budoucí války a možná i další a opravdová masové vraždění!
04. 06. 2011 | 17:14

ivan123 napsal(a):

Pokud vím, bin Ladin nikdy nebyl odsouzen a neexistuje žádný důkaz, že by se nějak podílel na jakýchkoliv vraždách. Nanejvýše se dá říci, že vraždy schvaloval (to ovšem není v civilizovaných zemích žádný zločin, to jen nacisté popravovali za "schvalování atentátu"). Sám se sice v TV nahrávkách přiznal k organizování útoku na světové obchodní centrum, ale jak jistě víte, přiznání není před soudem důkazem viny (opět - jen bolševické soudy v padesátých letech odsuzovaly na základě "přiznání"). Navíc přiznání provedené formou videonahrávky nejistého původu. Takže USA se dopustily teroristického útoku proti Pakistánu a vojáci USA zavraždili na pakistánském území několik nevinných občanů. Z hlediska práva je tedy situace jasná. Vrahy jsou vojáci USA a organizátory vraždy pak příslušní velitelé včetně presidenta USA.
14. 06. 2011 | 10:45

Liam napsal(a):

crystal bead strands
Mt watchful standard that has acreage think , browsing not able to on the web , if a , make it clear . Want to have their more

Porém, essa saudade está nas minhas mãos para ser morta, aniquilada. Essa saudade, não quero mais. Quero amar, ser livre, sentir-se livre. E, portanto, eu declaro: EU AMO, você, ALMA GÊMEA!
The name Hematite is derived in the Greek word blood. It appears to be metallic black in colour but is actually blood red when powdered; when rubbed on a really hard stone it leaves a red mark. It really is found in England (Cumbria), Mexico. Brazil, Australia and North America (Lake Superior).
So that you can finish the game in time for the 2011 Christmas season, Nintendo consulted with Retro Studios, which had just finished producing Donkey Kong Nation Returns, to co-develop the game. Eurogamer's Tom Bramwell commented that even though the graphics usually do not stand up against fellow Game Boy Advance game Golden Sun, they were a much better pre-cursor for the upcoming The Wind Waker than visuals comparable for the Legend of Zelda: Ocarina of Time, citing its cartoon lining. Additionally to leveling up, players could boost their characters by means of the License Board. Many character skins and models for Space Marine and Chaos Marine chapters have already been released, in conjunction with content that was originally reserved for those who preordered the game. The graphics have been slightly enhanced however incredibly comparable to the original game, with all the very same symbols throughout the game (such as the stage cleared symbol). The player controls the on-screen character straight utilizing the keyboard or gamepad (optional). The lasers usually do not attain Shelcoof and Lundi begins to chase Shelcoof on Lagi's back. In 2005, he co-founded Propaganda Games. In 2008, Holmes left Propaganda Games and Disney Interactive, citing inventive differences. When the level of fire also reaches too higher a level, the game will finish. Ulkair thanks Eliphas for releasing him and promises him more energy and control beneath its service. The Wings branding was only added for the game's US release, with the European version going under the name Blazing Skies. Within the Gamecube rerelease, several extra of those Black Pirates seem and can be hunted for bounty rewards, such as a trio of criminals who resemble Vyse, Aika and Fina (named Vyze, Anita, and Faina) in look and poison Vyse's reputation unless defeated throughout an optional sidequest. Tiger Jackson (, Taig Jyakuson?) is actually a palette swap of Eddy Gordo, first appearing in Tekken 3 and returned within the non-canonical Tekken Tag Tournament and in the console version of its sequel, Tekken Tag Tournament 2, now with his own character slot. Aveline attempted to grab him, but only managed to grasp his necklace which tore away from his neck. power <a href=http://crystalbeadsxgoa.unblog.fr>shamballa beads wholesale usa
</a>-ups are sometimes provided as rewards, and contain many weapons and shields. The other instances, Shiki is merely filled using a want to kill, and instinctual knowledge of the best way to do it. Convicts: The Convicts are a group of psychotic escapees who are out to lead to as a great deal chaos as they will and make an escape from Capital State to result in havoc on a considerably bigger scale (quite a few of their missions involve stopping them from crossing the state border). The player soon starts "pwning", or attacking, forums by means of numerous trolling approaches.
it runs inside the household
The entrance to Shamballa on earth is usually placed within the

Related help links:
<a href=http://shamballabeadscheap.webs.com>shamballa beads
</a>
<a href=http://pavebeads.webs.com>crystal bead strands
</a>
02. 07. 2013 | 12:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy