Ne odbory, stát je vinen

17. 06. 2011 | 22:06
Přečteno 7218 krát
Nezákonné, vyděračské, politické, nedemokratické! Takových a podobných epitet na adresu odborů a a hlavně hlavní město paralyzující jednodenní stávky najdeme v médiích spoustu. Problém je v tom, že nám magistra evropské historie, od doby, kdy se ještě vedl zápas o slušné (mimochodem křesťanské) pracovní podmínky, nežebráckou mzdu a osmihodinovou pracovní dobu, zanechala v politickém organismu poněkud anarchický institut – odbory – a tím i kolektivní právo na stávku.

Nežijeme totiž v řecké ochlokracii (většinové demokracii holoty) ani pod vládou oligarchie, nýbrž ve smíšeném sytému voleb a dělby moci a omezené liberální demokracie, kde nejdůležitější složky jsou právě ty nevolené – především vláda neosobních univerzálních práv a svobod, ústavní soud, centrální banka, armáda. A k nim patří i tohle nepochopitelné privilegium na vzpouru proti zvolené reprezentaci v podobě stávky. Všechny vlády se pochopitelně snaží tohle „právo,“ omezit zákony na ochranu minimálního chodu společnosti a zároveň odpolitizovat, čili zúžit a vtěsnat je do ryze zaměstnaneckých vztahů, aby ztratilo svůj politický rozměr a co nejméně poškodilo společnost, svobody a práva ostatních. V tom případě by ovšem ztratilo svůj kolektivní rozměr a stalo se právem individuálním, téměř bezmocným a individuálně stávkující by byli trestání ztrátou zaměstnání. Jenomže o poškození (a někdy i vydírání) společnosti tady jde především, bezzubé stávky, by nikdy neměly úspěch.

Ta tam je doba mnohem chudší společnosti, kdy byl i sám pokles výroby chápán jako nepřijatelné poškození všech. Snažme se proto chápat tohle privilegium jako nutnou a užitečnou pojistku in extremis, jako menší zlo proti horšímu zlu hloupé a nezodpovědné politiky, zvláště v době, kdy vláda daňovou politikou vlastně rozhoduje o čistém příjmu každého zaměstnance. V 19. století stát vybíral daně velikosti tuzéru. Odpovězme si každý sám na otázku, zda opravdu nastala situace tak zlá, že vyžaduje extrémní protesty. Shodu asi nenajdeme, protože někoho bolí nebo rozčilují stávky více někoho méně. Někdo se dokonce raduje, protože je na stejné politické lodi jako parlamentní opozice a o žádných bolestivých reformách nechce ani slyšet.

Většina lidí se však dnes shodne, že jsou pokusy zcela zdiskreditované vládní koalice o reformu zdravotnictví, důchodů, školství a státních financí zpackané. A navíc ještě vyhrocené neschopností kompromisu ani ne tak s parlamentní opozicí, ta je proti všemu, ale s veřejností, která bez ohledu na pravolevý spor vidí tolik zjevných pitomostí, že si je vysvětluje jenom podivným mentálním světem financministra a mystifikátora Kalouska.

Jaký smysl má futurologické vyhrožování nekonečného prodlužování odchodu do důchodů všech bez výjimky, tedy i toho malého procenta lidí, kteří jsou v šedesáti udřeni fyzicky namáhavou prací? Jakou logiku má symetrie razantního zvýšení DPH v době globálního růstu cen potravin a energie, umocněné unijní politikou podpory drahých obnovitelných zdrojů? Proč zdaňovat kulturu, když je podstatou prosperity? Na podporu důchodců, kteří spolu s početnými rodinami a chudší příjmovou skupinou mají zaplatit výpadek státních financí? Řádný občan ví, že jsou reformy nutné, zvláště ve zdravotnictví, ale většinou jsou postavené na hlavu. Podstatou deficitu jsou v daleko menší míře sociální dávky a černá díra zdravotnictví než korupce a nafouklá státní byrokracie, armáda státních zaměstnanců (20 %), placená i leckde přeplacená z daní a státních dluhů. To s nimi se do státní sféry nastěhovaly už téměř zaniklé odbory. A nakonec i krize.

LN, 17. 06. 2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

Laik se diví,odborník žasne.Pane Tomský, po dlouhé době celkem realitické zhodnocení situace, v níž se naše země ocitla.Doufám,že tato vlaštovka nezůstane sama a ohlašuje jaro ve vašem světě,jinak ztuhlém ideologickými doktrinami.Kéž se nemýlím!
17. 06. 2011 | 22:18

Béda napsal(a):

Omyl. V tomto státě již nějakou dobu neoficiálně vládne oligarchie - finanční oligarchie.

Odbory jsou poslední pojistkou demokracie a občanské společnosti proti zvůli nedemokracie - podvodným volebním programům, předvolebním manipulacím (Mádlování, konspirace, volební pogromy), nájmům vítězné triády finanční oligarchií, nákupům přeběhlíků...

Jinak paradoxně víceméně souhlas s autorem.
17. 06. 2011 | 22:24

Sladký napsal(a):

Bédo, do pytle,už několikrát jsem si chtěl s Vámi popovídat,ale vy jste nějaký nevšímavý.
17. 06. 2011 | 22:31

Béda napsal(a):

Sladký,

všimnul jsem si, že jste v poslední době v diskusích absentoval. Snad jste neměl od pana Stejskala povinné "studijní volno"?
17. 06. 2011 | 22:36

Maximus napsal(a):

Kdepak pravičák nebo levičák zůstane stejný, jen panu Tomskému šlápli na kuří oko, má se zvednout pardon sjednotit DPH na neskutečnou hodnotu a pan knižní nakladatel vystřízlivěl a oprávněně pláče! Ale dobře Vám tak pane Tomský, když oni na Vás upřímně ....., jako na placatý kámen! Feldkurátovi Katzovi Kalouskovi na Vás nezáleží, Vy ho nezajímáte, můžete být levičák, pravičák nebo střeďák! (-:
17. 06. 2011 | 22:39

DF napsal(a):

Pane Tomský všem je jasné, čeho tímto zdánlivě realistickým hodnocením hodláte dosáhnout.
Zhlédl jste se v panu Haasovi a Vaší snahou je likvidace zbytku toho posledního co po pojistce demokracie zbylo.
Pane Tomský možná se Vám cíleným úsilím podaří zlikvidovat potenciál občanské společnosti ale mohu Vás ubezpečit, že to Vaše vítězství nebude pro Vás tak produktivní jak si myslíte.
Možná Vám pan Haas poděkuje za spolupráci a to bude asi vše.
17. 06. 2011 | 22:40

omský led napsal(a):

Tož tak odbory složené zejména ze státních zaměstnanců by chtěly pomoci státu a ve svém programu mají redukci přebujelého státního aparátu?

Kdy nastala ta změna, že by si státní odborářští kapříci chtěli vypustit svůj státní rybníček např. propuštěním zbytečných státních úředníků a jiných státních zaměstnanců (mnohdy i vlastních členů)?

Vždyť sociální demokracie jeden ze svých programových bodů v boji s krizí - a to založení dalších úřadů a personální doobsazení stávajících - nezrušilo.

Těším se na Váš další intelektuální skok. To zamýšlené zvýšení DPH na tiskoviny dělá divy.
17. 06. 2011 | 22:47

Béda napsal(a):

DF,

trochu to pletete. Správně dí maximus. P. Tomský (píšící výzvy TOP managerům Schwarzenbergovi a Kalouskovi) skrze kritiku usiluje o snížení DPH pro svoji zájmovou skupinu. Kdoví, jestli by kdy napsal takovýto článek, kdyby daňový kutil ponechal oblast tisku ve zvýhodněné daňové sazbě. Ovšem díky za každé prozření.
17. 06. 2011 | 22:48

Mud.. napsal(a):

Již čtyři roky existuje žvanírna na blogu Aktualne. Staří zde našli únik ze samoty. Pro lidi od 45 let vznikla Harmonie Tv. Přísně zakázanou politickou diskuzí. Pane Tomský, balzám proti zdejším dědkům! Staří lidé tam určitě utečou.
17. 06. 2011 | 22:49

Béda napsal(a):

omský led,

Kontrolní otázka: kolik úředníků propustila triáda? Máte alternativu co s těma lidma (a jejich rodinama) po propuštění? Jakto, že v ČR přes závazek vlády dodnes není zákon o státní službě?
17. 06. 2011 | 22:51

Sladký napsal(a):

Ano.rozhodl se mazat všechny moje příspěvky.Mimo jinéPokud jde o tu poznámku nahoře, nic ve zlém, vaše tety vždy čtu velmi pozorně,patří k tomu nejlepšímu,co zde lze najít.A jistě chápete,že mi nejde o moji osobu,jen bych rád viděl nějakou vaši odezvu na mé připomínky a komentáře.
17. 06. 2011 | 22:53

Béda napsal(a):

Sladký,

ď.. Taky jsem vás pozorně četl až do povinného samostudia. Určitě ještě bude příležitost. Někdy nereaguji třeba proto, že nemám co bych k uvedenému doplnil.
17. 06. 2011 | 22:56

Jirka H napsal(a):

Béda:"Máte alternativu co s těma lidma (a jejich rodinama) po propuštění?"

Budou na tom stejně, jako lidé propuštění ze soukromých firem. Proč by měli mít nějaká privilegia?
17. 06. 2011 | 23:01

Baba napsal(a):

Pravidelný provoz podzemní dráhy vnímání cestujícího poněkud zabstrahoval. Téměř sváteční den na povrchu a po svých umožnil uživateli "výhod" MHD si uvědomit, že mu během pár desetiletí vyrostlo přímo před očima úplně nové město.
17. 06. 2011 | 23:04

Béda napsal(a):

Jirka H,

a máte alternativu co s těma lidma propuštěnýma ze soukromého sektoru? Co je vlastně účelem společenského bytí. Hromadit a rvát se o zisk bez ohledu na ostatní, anebo smysluplný život s budoucností pro všechny?
17. 06. 2011 | 23:07

Jirka H napsal(a):

Béda: "Co je vlastně účelem společenského bytí?"
Já bych to změnil na otázku, co je účelem lidského bytí?
Hledat si cestu ke štěstí podle svých představ ve svobodné spolupráci s ostatními lidmi.
PS: Rvát se o zisk za každou cenu vás nikdo nemůže donutit...
17. 06. 2011 | 23:13

Kanalnik napsal(a):

Jirka H

tady nejde moc o privilegia, ale o to, ze tato vlada dela vsechno proto, aby skrtila ekonomiku; aneb jaka je pro-zamestnanecka politika teto vlady?
17. 06. 2011 | 23:14

Pepa z depa napsal(a):

Milý autore a co takhle když již začínáte brát na vědomí, že takhle to dál nejde, tak se zase utápíte v jednotlivostech a zvláštnostech procesu vývoje společensko ekonomické formace? Vždyť přeci víte, že nejdříve se musí vyřešiti podstata a rámec problému, ostatní se teprva z ní bude odvíjet. Prostě se teď zaměřme na to, aby největší část populace a to je ta VYKOŘISŤOVANÁ, byla již neprodleně seznámena se svými ÚSTAVNÍMI PRÁVY, při jejichž uplatnění mohou docíliti HEDVÁBNOU ZMĚNU k přechodu na OBČANSKOU SPOLEČNOST, ŽE? Protože, když tato etapa OPRÁVNĚNÝCH A ODŮVODNĚNÝCH STÁVEK A REVOLT bude trvat delší dobu, tak SE CELÁ NAŠE VLAST velice ekonomicky vyčerpá i když každý vidí, že pád současného vládnutí a VYKOŘISŤOVÁNÍ MÁ ODZVONĚNO. Pojďme raději občany ČR sjednotit a to tím, že jim MEDIA v co nejkratší době připomenou ta jejich práva na GENERÁLNÍ STÁVKU a také povinnosti těch, kdo jim budou tuto snahu znemožňovat. Jedině přerod na občanskou společnost a to podle již předem připravených pravidel a návrhu nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, viz www.vymenilijsmepolitiky.cz a na www.hzpd.com. A potom již určitě dojde i na ty Naše připomínky, které samy o sobě nikdy nic nezplodí. Takže pojďme pomoci NAŠÍ DEMOKRACII našimi vědomostmi a zkušenostmi. Proč a pro koho jsme studovali PRÁVO A JAK JEJ CHCEME UPLATŇOVAT? Média, máte v této oblasti ohromný dluh. Nehoňte se jen za senzacemi a pomozte OBČANŮM ČR a ať je klid napráci a zase uvidíme usměvy na rtech nejen batolat, ale i dospělých lidí. Někdy si těď připadáme jako na fúnuse. A občanům je úplně jedno kdo je sjednotí ale hlavně nesmí míti kredit jako TROJKOLKA a její přisluhovači, včetně našich pilířů moci a vlády. Otřesný a do nebe volající je postup prokuratúry v kauze DROBIL. Tak zítra je také den a v pondělí to asi vyvrcholí. OBČANÉ ČR, ÚSTAVA ČR JE NA VAŠÍ STRANĚ a tato nádherná země, tedy VLAST je NAŠE A NÉ JEJICH. Tak dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
17. 06. 2011 | 23:29

Jirka H napsal(a):

Kanalnik:
Nevím, jakou máte představu o prozaměstnanecké politice vlády? Pokud by to znamenalo odklízení administrativních barier při zaměstnávání a podnikaní, omezování intervencí do hospodářství a zvýšenou míru vymahatelnosti práva, tak jsem pro všemi deseti. Pokud by ale tato politika znamenala, že sama vláda bude "vytvářet" pracovní místa pro nezaměstnané, tak jsem proti. Ne, proto, že bych lidem bez práce nepřál lepší osud, ale proto, že to vlády zpravidla nedokáží a jimi uměle vytvořená pracovní místa jsou jen plýtváním vzácnými zdroji a nepřináší užitek ani společnosti, a nakonec ani takto zaměstnaným lidem...
17. 06. 2011 | 23:29

Béda napsal(a):

Jirka H,

Jistěže. Živelný trh všechno nejlépe vyřeší. DRÁBci právě "zrovnoprávnili" na trhu práce postižené se zdravýma, aktivní důchodovou politikou se snaží "zrovnoprávnit" 70-sátníky s kluky po škole. Přitom jak se říká každý je strůjcem svého osudu a vláda mu k tomu vytváří podmínky. Že za chvíli ani ti šťastnější - zaměstnaní - při takto vytvířených podmínkách (zvýšená daň, poplatky na kde co, placené "bezplatné" zdravotnictví, školné... nebudou mít z čeho žít to je vedlejší.

Žijeme přece v nejlepší době dluhů, svobody a perspektivy pro každého.

PS: již mě ty primitivní masírovačky a neoliberální demagogie docela unavují.
17. 06. 2011 | 23:40

Sladký napsal(a):

Primitivní masírovačky a neoliberální demagogie-to je jádro problému.
17. 06. 2011 | 23:55

Kanalnik napsal(a):

Jirka H
"Pokud by to znamenalo odklízení administrativních barier při zaměstnávání a podnikaní, omezování intervencí do hospodářství a zvýšenou míru vymahatelnosti práva, tak jsem pro všemi deseti."

tak to se shodneme (otakou by pro mne zustavala mira onech intervenci do hospodarstvi s tim, ze do urcite miry je vidim prospesne a potrebne, ale musi to byt v mire)

v soucasnosti mi to pripada ze jsme a vydavame se sestupnou spiralou dolu (ekonomicky, v politice a podpore predevsimn drobneho podnikani a tim i zamestnanosti); spis mi to prijde tak, ze diky zavadeni vladnich 'reforem' zamestnanych ubyvat nebude, spise naopak, to byla pointa meho komentare
17. 06. 2011 | 23:56

Sladký napsal(a):

Bože dobrý,vždyť je to tak zoufale stupidní...je to neméně blbé,jak Bilakovy ideologické báchorky..možná ještě blbější.
17. 06. 2011 | 23:57

Carlos V. napsal(a):

Zajímavé je, kolik se najde ideových zastánců současné politické garnitury, která zastává jeden jediný apolitický názor - prachy.

Princip je jednoduchý. Vybereme peníze a velkou část z nich utratíme tak, aby bylo možné po cestě část odčerpat.

Věrna hře na demokracii, tato garnitura politiků ovládá hlavní strany (ví bůh proč ještě politické), které se mezi ssebou zdánlivě přetahují o vládu.

Principem je udržet zdánlivě spokojenou ždy alespoň část občanů, které se nějaké peníze dají - či nevezmou. S tím, že nespokojení voliči žijí v oprávněné naději, že po příštích volbách to budou oni, kd bude trošičku zvýhodněn.

Hlavní kšeft ovšem jede dál s principy uznávanými všemi zúčastněnými.

Nemá smysl volit zavedené strany. A pakliže se v nich nenajde několik tisíc zaručeně čestných, pak už jen proto je lepší minimální stát. Tedy stát, kde o penězích bude rozhodovat mnohem méně lidí - a hlavně menším balíku peněz.

Anebo opravdu dáváte rádi peníze politikům k rozkradení ?
18. 06. 2011 | 00:13

Sladký napsal(a):

Jste zvláštní člověk,Carlosi.V každém případě jeden z mála inteligentních a vzdělaných pravičáků, co sem chodí diskutovat.Možná jsem byl na vás občas zbytečně ostrý, vy na mne ostatně také.Nevím kdo začal,nehodlám to řešit.V každém případě vám nabízím smír a věcnou debatu.
18. 06. 2011 | 00:18

Kanalnik napsal(a):

Carlos V - tak to bych mohl podepsat
18. 06. 2011 | 00:34

Colt napsal(a):

pane Tomský
skvělé, jen bych dodal - tenhle odpor proti neustále se zvětšujícímu rozevírání nůžek v bohatství a prebendách začíná být téměř celosvětovým dějem.
Myslím, že lidičky informačního věku si nebudou chtít nechat vnutit (kvůli Číně) kapitalismus 19. století jen proto aby bohatí byli ještě bohatší a chudí ještě chudší. K tomu přistupují ještě téměř středověké výsady managerů, bankéřů a podobných potentátů.
To si spíš myslím, že to nebude ani tak dlouho trvat, a čínští dělníci a zemědělci se vzbouří proti tomu "kálení" na jejich hlavy.

Vládnoucí věrchušky snad včas pochopí, že tato cesta povede dříve nebo později ke katastrofě. Základem potíží je lidská chamtivost, která způsobuje příliž nerovnoměrné rozdělování vyrobeného a nalezeného bohatství.
18. 06. 2011 | 00:36

AC napsal(a):

Nemám v tuto hodinu co dodat, drtivou většinu komentářů nelze než podepsat.
18. 06. 2011 | 00:52

Sladký napsal(a):

Colt- podepisuji.Možná bych k tomu mohlněco dodat,ale bylo by to zbytečné.To podstatné jste vyjádřil.
18. 06. 2011 | 01:17

Sladký napsal(a):

AC- zdravím- a musím konstatovat,že vám závidím Váš optimismus.Nevím, z jakých zdrojů ho čerpáte,nicméně doufám,že se nemýlíte.Já jsem v téhle věci skeptik,budu velmi rád,když budete mít pravdu.
18. 06. 2011 | 01:41

AC napsal(a):

Sladký, zdravím též, vítejte zpět.
Žádný strach, jsou věci a události, ve kterých se nelze zmýlit (teď mluvím samozřejmě jen sám za sebe).
No a pokud jde o ty nejisté, o nich nikdy raději nepíšu, abych pak nevypadal jako blbec:-)
18. 06. 2011 | 02:32

Graždanín Kokotkov napsal(a):

Tavařiš Tomskij, što kagda nibud udajot sa? Vy pajďote, na kanikuli!
18. 06. 2011 | 03:55

AC napsal(a):

Jirka H
""Béda: "Co je vlastně účelem společenského bytí?""
J.H. "Já bych to změnil na otázku, co je účelem lidského bytí?
Hledat si cestu ke štěstí podle svých představ ve svobodné spolupráci s ostatními lidmi.
PS: Rvát se o zisk za každou cenu vás nikdo nemůže donutit..."

Máte v tom Jirko H pěkný guláš. Předně bychom se museli sjednotit na názoru, co je to vlastně lidské štěstí. Devět z deseti ho bude definovat naprosto odlišně a ze svého pohledu budou mít pravdu. Z téhož pak logicky vyplynou různorodé představy v tzv. svobodné spolupráci s ostatními lidmi, tzn, i cíle čistě egoistické, které vyloučit prostě nelze.
Jeden si představí zištnost, druhý pak skutečnou rovnocennou spolupráci - a kdo bude tím soudcem?
To samé vaše PS:"Rvát se o zisk za každou cenu vás nikdo nemůže donutit..." Jak to že ne? Má zdechnout hlady, aby jiní na jeho úkor dosáhli nadbytku? Vy nevidíte kolem sebe názorné příklady ať už z minulosti či současnosti?

Je časné ráno, proto raději končím, stejně byste oponoval minimálně do oběda:-)

Může-li, popřemýšlejte o své filozofii.
18. 06. 2011 | 03:58

AC napsal(a):

G. Kokotkov

Nomen omen?:-))
18. 06. 2011 | 04:12

Saltzman napsal(a):

"Všechno je jinak. A i to je jinak".

Tuším že na svou pracovitost a poctivost nakonec doplatím. Vždyť kolem sebe vidím neustále bezbřehé mrhání financemi. I na tom pracáku se producíruje spousta lidí, kteří nikdy nechtěli pracovat. Už pradávno měli být z tohoto úřadu navždy vyloučeni.

Vím o jedné jedubabě, která nejenže dováděla mužíka svého k šílenství a nakonec se s nim rozvedla, ale tři dítka vychovala až do dospělosti a udělala z dvou synů neschopné individua, nezaměstnatelné a nic neumějící, líné až k pláči, z dcery pak nejen línou fuchtli, ale i kurtizánu starému dědkovi, který sice nic moc nemá, ale jako řidič kamionu ji trochu sponzoruje finančně. Od dětství dokázala ta jedubaba dítka své chránit před školou tak intenzivně, až dokonce je sama vyučovala a do školy chodila s nimi na přezkoušení. Devítiletku dítka promarodila kdykoliv byla jakákoliv povinnost. Postupně prošly učebními obory s propadáním až do nemožna a ve vysoké dospělosti dokonce jeden syn se učil za švadlenu mezi čtrnáctiletými děvčaty. Naštěstí toho nechal, jak byl navyklý, do pár měsíců. Ve dvaceti mezi čtrnáctiletými je přeci jen nepříjemně. A tak ony děti v současnosti pobírají už předlouho podpory v nezaměstnanosti. Jeden 25letý úspěšně odolává na pracáku s pomocí tzv. sociální fobie, která mu byla přidělena za nemoc po několika demonstrativních pokusech skákání ze střechy. Druhý 23letý byl donucen jít za hlídače na bránu fabriky, kde ale nesmí dělat noční, protože v pubertě náhle mu vyskočil cukr a on občas demonstrativně omdlí, když se někdo dívá. Když se nedívá nikdo, vyskočí, zapálí si cigáro a je fit. Holka 19let ta veškeré povinnosti k pracáku, či jinému úřadu hákuje a jen leží a čeká, kdy k ni přijede ten dědek, co mu podrží a on ji dá první a poslední. Matka? Ta pracuje na půl úvazku coby uklizečka. Otec? Ten se z nich málem zbláznil, ale už je v pohodě po rozvodu a vyrovnání majetku, kdy musel jedubabu půl milionem vyplatit jsa instalatérem, tedy boháčem v očích soudců.

Tuhle ságu oné rodiny mi nikdo ani věřit nechce a hlavně že to STÁT finančně dotuje, ochraňuje a zachraňuje. Že policie jezdila minimálně jednou měsíčně něco k nim řešit a stát to stále platil, stejně jako demonstrativní seskoky ze střechy s výjezdem hasičů, sanitek, policie a následným odvozem na psychinu, kde konstatovali výchovnou chybu. Stát je k lemplům nejen shovívavý, ale přímo vyzývá k tomu, aby se lemply stali ostatní občané, jinak budou platit a ze státního nikdy nic nevytlučou.

Bože, jak ta jedubaba nadává na Kalouska a všechny nahoře. Prý za komunistů bylo líp!
18. 06. 2011 | 06:56

eM napsal(a):

Možná kdyby tenhle stát nebyl přefouknutou bublinou různých sociálních polštářů a matrací, neživil desetitisíce nepřizpůsobivých, kteří do státní kasy v životě nevložili ani haléř a vrátil se ke své ryzí roli garanta udržování společenského pořádku (moc zákonodárná, výkonná a soudní), zjistilo by se najednou, že peněz je dost, jen umět hospodařit. Ajajaj! To by spousta aktivistů ječela, že se jim sáhlo na prebendy. Pak by Hušák, Žaluda i Fejk brali sice důstojné, ale nikoliv nemravné platy, pak by se v Brně raději opravily silnice namísto instalace nevkusného obelisku na náměstí, v Plzni by se postavil tolik potřebný most namísto instalace obludných Císlerových kašen a podobně. Ale toho se už asi nedočkáme.
18. 06. 2011 | 07:02

grőssling napsal(a):

Tomský také napsal :

Nežijeme totiž v řecké ochlokracii (většinové demokracii holoty) ani pod vládou oligarchie, nýbrž ve smíšeném sytému voleb a dělby moci a omezené liberální demokracie, kde nejdůležitější složky jsou právě ty nevolené – především vláda neosobních univerzálních práv a svobod, ústavní soud, centrální banka, armáda.

No to je ale žvást. Žijeme přeci ve státě, kde vládne velkoburžoazie. Drobil pracuje na krádeži 500 milionů pro firmy s velkoburžoazií kolaborující, existují o tom důkazy, ale velkoburžoazie zařídí, aby jej nechali běžet.

Vsaďte se, že ProMopro si své peníze užije jako legální, včetně Vondry a nikomu ani vlásek z hlavy nespadne. Jaká policie, jaké soudy ? Žvanile.

Ústavní soud, centrální banka, armáda, policie ? Tomský, kam na ty hlouposti chodíte ?
18. 06. 2011 | 07:02

Nuba napsal(a):

Saltzmane

Takových výjimečných případů by se našlo víc, rozhodně ale nejsou typické, možná to tak chcete vidět a to se potom už holt nedá nic dělat.
Hlavní příčina odporu proti Kalouskovi a vládě je ta, že lidi vidí,jak se z jejich daní krade a na druhé straně se po nich chce, aby tu zlodějnu dotovali. Přece je jasné, kdo je nejpoctivějším plátcem daní, je to skutečně ten zaměstnanec, kterého stát očeše do mrtě. Proto se nedivte tak okatě ideologicky a nesnažte se zase ty hlavní problémy převést na 2 % lidi, kteří pracovat nechtějí. Ti hlavní asociálové se rekrutují z jiných vrstev společnosti. Vy jste se se žádným nesetkal a ani o něm neslyšel ? To je divné, ale pravda je, že tihle na pana Kalouska nenadávají, jsou to totiž většinou jeho kamoši. Ty částky, které stát prostřednictvím vlády a pana Kalouska prošustruje z našich daní na skupinu lemplů a zlodějů, kteří jsou jak nahoře tak dole, je naprosto nesrovnatelný. A tipněte si, na čí stranu se ty váhy prudce zhouply.

Nebudu ztrácet čas, mám dnes hodně práce, s něčím, co nemá smysl.

A to pokusit se změnit názor fanatikovi
18. 06. 2011 | 07:18

eM napsal(a):

Nuba:

Nesouhlasím zcela. Uvedu příklad. Bydlím v Plzni na sídlišti Vinice. Vyloučená lokalita, cca 5 000 bílých, cca 500 nepřizpůsobivých. Vezmu-li sídliště jako mikroregion, pak cca 10 bílých živí jednoho nepřizpůsobivého. A to tak, že zcela. Kdybych namísto toho hodil peníze do kádě s nápisem "Oprava okresních silnic" nebo "Nový mamograf pro kliniku", měli bychom se lépe. Pak by i ti manažeři mohli mít zlaté padáky, protože - na rozdíl od nepřizpůsobivých - oni něco dělají.
18. 06. 2011 | 07:26

Saltzman napsal(a):

Nuba

Nevím, kde jste přišel k tomu, že já nějak obhajuji současnou či minulou a předminulou vládu, stávající stav společnosti a veškerý marasmus kolem nás. Nevím, kde berete názor, že jsem fanatik, kterého je marné přesvědčovat.

Snad co by jste mi mohl mít za zlé, že nevidím nic ideologicky, tedy nestraním žádné pravé, či levé straně.

A s tou prací nejste rozhodně sám. Já krom toho, že za chvíli jdu kosit svou zahradu, odpoledne musím opravovat svůj chodník, tak večer jdu na noční, která obnáší dvanáct hodin a to skutečné dřiny. To víte, prachy já musím vydělat prací a kolem mne nikdo, natož stát, nic neudělá. Musím si své životní prostředí udržovat sám a za své.

Tak pomáhej vám Pánbůh :-)
18. 06. 2011 | 07:28

amdg napsal(a):

Pane, nám nevládne demokracie. Nám vládnou zbohatlíci, kteří nikdy nic nevytvořili a jejich tátové a strejdové byli dobře zapsaní ve straně jediné. Proč se asi dnes nedovíme nic o rodičích našich úspěšných? Asi to nechceme slyšet.
Nejde o původ a kádrování. To bylo. Jde o to, proč ve Zlíně není Bata a nedělají se tam boty.
18. 06. 2011 | 07:29

Nuba napsal(a):

eM

je možné najít přesné údaje, kolik stát vydává z našich daní na sociální systém a kolik je to do státních zakázek, zdravotnictví, školství apod.

sociální systém a jeho zneužívání je kapitola, která nám může při zpřísnění pravidel jistě přinést úsporu několika miliard, ono těch sociálně vyloučených zase tolik není, máte možná smůlu, že je něco takového ve vaší blízkosti a je ostudou všech vlád, že s tím problémem nedokázaly něco udělat, ačkoli už na té slovně deklarované snaze utratily taky pěkný balík peněz, ovšem evidentně bez efektu.

jiná kapitola, a to jsem chtěla říci, je ta, týkající se ne už jenom nezodpovědné a neúčelné mrhání, ale přímo organizovaná zlodějna. Vždyť je to nehorázné, třeba ta opět zametená kauza Drobil, tady se jedná na korupci a vyplacených "provizích" o desítky až stovky miliard ročně. O tom hovořím.

Že je to špatné tam i tam je jasné a že není v případech zneužívání sociálních dávek a nějaké politiky státu vzhledem k sociálně vyloučeným evidentně schopnost s tím něco udělat je zarážející, to, že se nic nedělá, protože se evidentně nechce s korupcí, zlodějnou a mrháním ve státním aparátu, je mnohem, mnohem horší.
18. 06. 2011 | 07:59

Béda napsal(a):

amdg,

Byli dobře zapsaní v ODS a ODA. Především za vlády těchto stran se tvořila česká oligarchie. Víc takových Kožených, Železných! Jistě si vzpomínáte.
18. 06. 2011 | 08:05

Nuba napsal(a):

Saltzman

pane, moje stanovisko vycházelo z toho, co jste napsal výše. Ačkoli sem píšu již hodně dlouho, tak Váš nick jsem doposud nezaregistrovala, takže jsem si nemohla udělat o Vaší objektivitě obrázek.

Vycházím z toho, co jste napsal a dnes už nikdo opravdu objektivní nezpochybňuje, že ztráty ve státním rozpočtu nejdou na vrub převážně zneužívání sociálních dávek, ale politicko ekonomické mafii.

Takže v tomto smyslu berte můj příspěvek vůči Vám, každý bychom asi ve svém okolí našli příklady, které budeme moci použít na podporu toho či onoho stanoviska.

Já sama u sebe přiznávám, že objektivní nejsem, každý straníme něčemu, je to tak přirozené

Žádný člověk, pokud si to dokáže přiznat, není objektivní

PS: Jinak Vám přeji, aby nezačalo u toho kosení pršet:)
18. 06. 2011 | 08:09

Béda napsal(a):

amdg,

dovětek: a "zhasneme na chvilku světla před právníky", aby se mohly provést transféry státního majetku a vytvořit novodobá česká suprelita. Kdopak a ze které strany byla asi autorem tohoto scénáře?
18. 06. 2011 | 08:18

MirekS napsal(a):

Vidíte, pane Tomský, že to jde. Mám z Vás radost.

MirekS
18. 06. 2011 | 08:23

MirekS napsal(a):

Dovětek:

Teda z tohoto příspěvku.
18. 06. 2011 | 08:23

voroshilov napsal(a):

No,jak panu Tomskemu sahli na prijmy z vydavatelstvi kvuli zvyseni DPH na knihy zacal myslet spravnym smerem,ale stareho psa novym...Jak se situace uklidni zase bude zpivat mantry o vsemocne ruce trhu.
18. 06. 2011 | 08:33

koko napsal(a):

Do důchodu v 80. V Usa už na to lidi připravují. Důvodem je, že někdo musí živit rostoucí multikulturní společnost. http://money.msn.com/retirement-investment/video.aspx?vid=233fe3f3-f8dd-4282-971b-acfef35f7c57&from=en-us_money
18. 06. 2011 | 08:35

voroshilov napsal(a):

Ach jak nam kdysi zpivali Tomske,Klausy a dalsi Havely o neefektivite socialisticke ekonomiky.Ted ta jejich ukazala ze za nic nestoji bez virtualnich penez,investoru a pujcek,ozebracovani lidu a cesta ala Recko-Portugalsko samozrejme jeste sladce parazituje na rozprodavani"totalitniho"majetku bez toho aby postavili aspon 10% toho co zli bolsevici.
18. 06. 2011 | 08:43

Rumcajs napsal(a):

Růžovou ti krinolínku koupím dítě mééé....

Pane Tomský všechno špatně. Nejedná se o žádné ústupky ale přepsání vol. programu dle socanské šablony.

Důchody - leckde už do důchodu chodí v 70 letech. Šprajcovat se dneska kůli odchodům, které nastanou za 50 let, to je komedie. Když se podívám, jak byla fyzicky namáhává zedničina před 50 lety a dnes, tak se to nedá srovnat.
Taky zdravotní péče a stravování je na deleko větší úrovni.

Za 50 let může být kancelářská práce daleko fyz.náročnější, jak řada dneska namáhavých profesí. Taky kdo stávkoval ? Řidiči ! To je fyz. namáhavá práce ?
Někdo tu vyvěsil návrhy důch.reformy od odborářů. Kousek jsem četl. Musím se mát. Ta by naše peněženky zasáhla daleko víc.

No a DPH - to je Vaše labutí píseň. Jednotné DPH je vítězství rozumu. Diferencované DPH je politikum a populismus.
18. 06. 2011 | 08:49

Rumcajs napsal(a):

voroshilov :

Že bys tady dal příklad prosperující socialistické ekonomiky Rusáku ?
Můžeš vzpomenou hladomory a lidojedství u vás doma.
18. 06. 2011 | 08:52

Rumcajs napsal(a):

grőssling:
Tobě Pán Bůh taky moc nenadělil.A jestli , tak rozum to určitě nebyl.

Takže když někdo šlohne prachy, tak je to ve prospěch velkokapitálu ?
No takovou stranickou loajalitu bych nečekal ani u takovýho zblblýho bolševika, jako jsi ty.

Já myslím, že se krade ve vlastní prospěch, ne ?
18. 06. 2011 | 08:58

Béda napsal(a):

Rumcajs,

základ loupežničí filosofie Hlavně abych se já měl dobře a "po mně potopa". Nevidí, neslyší nic co se děje kolem a osud jeho potomků je mu ukradený. Taky proč by se zajímal co bude o 50 let? Aťsi pro to utvoří kdo chce jakýkoliv neměnný institucionální rámec, to přece není přece moje věc.

A podobné je to se současností. Plká o svobodě, neomezených možnostech a odpovědnosti sama za sebe a přitom verchuška dělá co může, aby proměnila poddaného v nesvéprávnou závislou bytost bez jakýchkoliv jistot, sociální solidarity zdravých s nemocnými, mladých se starými, bohatých s chudými, sešňěrovává jim život poplatky doslova na všechno, zvýšenou DPH, zadlužováním státu... Vždyť občane jsi "svobodný" a máš "demokracii" (jednou za 4 roky na pár hodin a pak už je ti souzeno pouze sledovat kdo tě zas podvedl a kdo si koupil politiku, resp. politiky).
18. 06. 2011 | 09:04

Rumcajs napsal(a):

Béda:

To je levicová filosofie. Všechno prožrat a moje děti ať klidně zkrachujou.
Levicová politika likviduje jakoukoliv solidaritu, protože jak napsal levicový guru Sobotka " Sliby nejsou zasazeny do reálného ekonomického rámce". To co ty nazáváš solidaritou je v podání levičáka jen snaha urvat ze společného co nejvíc a pokud možno sám nic nedat.

A ještě se u toho tváříte jak farář při mši.
18. 06. 2011 | 09:10

voroshilov napsal(a):

Hladomory a lidojedstvi,ach ty moje krasa Brzezinska!Jeste neco zapindej o 100 miloionech sezranych osobne Stalinem!
Socialisticka ekonomika byla stabilni bez permanentnich krizi jako na Zapade a uspokojive pokryvala vsechny potreby pracujiciho cloveka vcetne nevidane predtim kvalitne zdravotnicke peci(zadarmo)a klidne mohla dovolit poslat cloveka do duchodu v 60 letech,protoze demografie byla prirozene vysoka dik peci o rodiny a stat nemel problemy s dorustajici generaci kvalifikovanych pracovniku a odborniku.
18. 06. 2011 | 09:11

Viola napsal(a):

Rumcajsi,
jaképak přepsání na socanskou politiku? Ke stávce se přihlásili i nesocani. Proti vládě píše dnes kde kdo, nejen socani. A vůbec, já jsem si tedy přechod v roce 1989 takhle vůbec nepředstavovala. Zpočátku to sice bylo dobré a dokonce překvapivé, když obchody nejenže nezůstaly prázdné, ale naplnily se nevídaným zbožím a my jsme na to měli. Teď sice také máme trochu, ale vidíme, jak se v těch obchodech nehorázně plýtvá, jak se jen a jen pro zisk zaplňují obchody, ne pro normální potřeby lidí. Co se nespotřebuje, vyhodí se a plýtná se zbytečně energií na výrobu do odpadu a my to musíme platit, ale daně jsou pro všechny stejné a ne progresivní.

Pokud jde o řidiče, je to dokonce práce životu nebezpečná a namáhavá na páteř a krevní oběh, zkus si strnule sedět s malými přestávkami osm hodin.
18. 06. 2011 | 09:11

habis napsal(a):

Tomský mi svou neo-staromódností připomíná nějakého buržoa-aristokrata z Horní komory anglického parlamentu z roku 1860:
Ó,Karel Marx-slyšel jsem již o něm.Roztomilé,duchaplné-dává chudákům naději,ale ne práci.Pochopit ho jim nedá práci.Mluví jim z duše.Odbory a stávky - úžasné,roztomilé!!
Ale na mne obojí Marx i odbory jsou krátké.U mne se něco může změnit,pouze jestliže tento parlament ve kterém sedím já a všichni mně podobní mi zvedne daně.A tak se nestane.Takže Marx a odbory-je mi fuč.Krása pro oko,ale nic nehrozí.
Jak se ukázalo,ta pravda v Anglii platí beze změny dodnes.
18. 06. 2011 | 09:14

Tencod napsal(a):

Pozdě, ale přeci.
Nevím, jaké motivace měl pan Tomský k tomu, aby napsal tento blog, ale domnívám se , že to tentokrát nebylo plánované zvýšení DPH na knihy - které navrhuje holota. :))
Pane Tomský, zemi navíc hrozí problémy s energetikou (drahá ropa, nestabilita v arabském světě, Rusko a jeho stále těsnější vazby na SCO, Odklon Německa, Švýcarska, Rakouska... od jádra, vzrůstající poptávka po ropě na emerging markets.....).
Holota, která se zabývá tím, jak před veřejností obhájit to, že pracuje v zájmu celku a nikoliv v zájmu dílčích zájmových uskupení či jednotlivců - taková holota z podstaty věci samé nemůže tento vážný problém efektivně vyřešit.
Taková holota je totiž uvyklá řešit problémy via přínos pro vlastní zájmy a kapsy. A jejích kunčaftů či patronů.
Ta komunikace - respektive její způsob via new speak a arogance, pane Tomský, ta už jenom tomu otylému, plešatému, senilnímu kašpárkovi nasazuje papírovou čepici ze starého dobrého Modr...eh, tedy Rudého Práva.
:)))
18. 06. 2011 | 09:17

Tenco napsal(a):

re: Tenco
18. 06. 2011 | 09:18

voroshilov napsal(a):

Viola:
Kdyby potraviny tehdy vyrabeli z nahrazek ktere lezi na pultu cele tydny a miliarda cinanu sila levne adidasky tak by tam take byli plne obchody,natoz prazdne regaly znamenaji dostatek kupne sily mezi obyvatelstvem.
18. 06. 2011 | 09:18

Viola napsal(a):

Rumcajsi,

ale kdo nabízí to ke žraní a prožrání kapitalisti, kteří nevyrábějí pro potřeby, ale pro zisk. Čím více prodají těm, kteří rádi jedí, tím větší mají zisk. A ukaž mi někoho, kdo rád nejí. Proto je třeba omezit velké peníze, aby se přestaly tak množit, zaškrtit banky, zdrav. pojišťovny, velké výrobce potravin atd. A takové Hušáky, kteří jsou horší Husáků.
18. 06. 2011 | 09:18

Béda napsal(a):

Rumcajs,

kdepak loupežníku! Levicová filosofie je dát věcem určitý logický řád a perspektivu, nenechat všechno na živelné řádění neviditelné ruky trhu, nečinit kutilské pokusy systémem ode zdi ke zdi a co krok to nápad, pokud možno věci analyzovat a propočíst (všimněte si protipól - diletanstkou Kalouskovu, př. suprhrubou mzdu - zrušení suprhrubé mzdy, DPH 20% - posléze 17,5%, povinné - dobrovolné připojištění... Přitom důsledky pro ekonomiku státu jsou fatální viz akcelerující Kalouskovy dluhy)důsledky negativních procesů a jevů podchytit již u jejich vzniku, činit preventivní dlouhodobá opatření, negativní jevy minimalizovat omezením, příp. regulací... Levičáci chápou společnost jako složitý systém interakcí, kdežto pravičáci ¨věří, že všechno se nakonec samo v dobré obrátí a stačí do toho neumětelsky a kutilsky vstupovat systémem co krok to nápad bez znalosti širších souvislostí a předvídání důsledků.
18. 06. 2011 | 09:30

Viola napsal(a):

Saltzman uvedl jeden sociální případ. Ale proč dobrý mužík dopustil mít s nějakou jedubabou tři děti, které ona nebyla schopna vychovat a proč se také nesnažil vychovávat ten mužík. Ale pan Saltzman je pryč, asi už nebude odpovídat. Vše je o odpovědnosti o rozumu, o prozíravosti, ale to by se mluvilo a mluvilo.
18. 06. 2011 | 09:45

Student napsal(a):

Tomský napsal:
"s veřejností, která bez ohledu na pravolevý spor vidí tolik zjevných pitomostí, že si je vysvětluje jenom podivným mentálním světem financministra a mystifikátora Kalouska."
Sláva, konečně mám důkaz, že patřím mezi veřejnost.
Ale k výroku pana Tomského bych dodal: "a všech ostatních politiků"
18. 06. 2011 | 09:53

Rumcajs napsal(a):

voroshilov:

Turbulence se týká jen zemí, kkteré něco vyrábí. Proto byl SSSR byl bez turbulencí.

Vím jak se žilo v SSSR. Dřevěnou podlahu měl jen předseda Sovchozu, jinak udusaná hlína. Jedna žárovka v celým baráku a příbory každá pátá rodina.Permanentní hlad.. Moje sestřenice měla střední školu a brala tolik, že ji to vyšlo tk na sklenici mléka denně. Kdyby Rusáci měli žít jen z toho, co jim dal bolševik, chcípli by hlady.

Jsi nechutnej lhář bolševiku.
18. 06. 2011 | 09:58

Viola napsal(a):

vorošilove "natoz prazdne regaly znamenaji dostatek kupne sily mezi obyvatelstvem. " to zas není tak jednoznačné. O socialismu se říkalo, že drancuje přírodní zdroje, že buduje moc těžkého průmyslu, o dnešním kapitalismu se dá říci, že vytváří příliš lehkého průmyslu, ale ty přírodní zdroje drancuje ještě více a globálněji. Není to například tak špatné, když se někam daleko odsunula těžba černého uhlí a výroba ocele, někde se to stejně vzít musí. Štve mě, jak se vyrábí jen pro velmi krátkou spotřebu.
18. 06. 2011 | 09:58

Rumcajs napsal(a):

Viola :

Ty jsi neuvěřitelná plácalka. Tak ty nechceš víc a víc ?
18. 06. 2011 | 10:00

Viola napsal(a):

Rumcajsi,

když jsi v takovém systému, kde je třeba chtít víc a víc, nic jiného ti nezbývá. Ale chtít více, než potřebuji, o to nestojím. Nakonec vše, co tu máme je nám jen propůjčeno dočasu, pak to budou mít jiní.
18. 06. 2011 | 10:16

Tenco napsal(a):

Viola
Vy to neznáte ?
O tom trpajzlíkovi ?
Jak chtěl být stále větším...a větším....:))

Rumcajs
Minorfalický komplex ?
:((
18. 06. 2011 | 10:25

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, přečetli jsme příspěvky až po nick SALTZMAN, ano to co popisujete je typický kapitalistický výdobytek. A víte proč? Protože úplně vymítil ze všech zákonů a to i ÚSTAVY ČR povinnost PRACOVAT. A víte proč? Protože jich se to netýká, když na to mají a o to se vehementně SNAŽÍ a do ostatních jim již nic není, ať si chamraď, lůza, kolečko sra.ček, apod. práci seženou kde chtějí, že? POVINNOST PRACOVAT by byla také povinností státu tyto pracovní příležitosti vytvářet a podporovat. A proto ZLATÍ KOMUNISTÉ, Ti na to měli paragraf PŘÍŽIVNICTVÍ a tak se nemohlo státi, že by se příživníci poflakovali po úřadech práce, ale byli zašitý v base a tam museli fachat a vydělávat si na stravu, střechu nad hlavou, škody které napáchali a vůbec myslíme si, že měli v hlavě více ROZUMU NEŽ VY CELÁ PLEJÁDO POLITICKÁ. No a vyvolává to v Nás takovou otázku PROČ? Nebudeto tím, že mají FILIPA? Tak se honem rychle vzpamatujte, než se PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR dozvědí jaká mají ústavní prava k vašemu svržení od MOCI A VLÁDY. My to teda víme a klidně to vyslepičíme a říkáme GENERÁLNÍ STÁVKOU NA NĚ a ještě pro povzbuzení vykořisťovaných voláme OBČANÉ ČR JIŽ NA NIC NEČEKEJME a již jak Nás sami pěkně sjednotili tak HRRRRRRR NA NĚ. Takhle si dodáváme sílu k protiútoku na soupeře na VIKTORII ŽIŽKOV a to vždy vůdce vstane a zvolá DĚTI MOJE HRRRRR NA NĚ a to byste viděli co se také děje za věci a může býti i těžký soupeř. No prostě vy všichni právnicky vzdělaní bez rozdílu věku, vysvětlete ústavní práva SVÉMU LIDU a ještě jest-li se tady mezi těmi českými poseroutky nenajde ten správný vůdce, který to HRRRRRRRRR NA NĚ se nenajde, tak to klidně může udělat za vás vy sralbotkové 4. odboj a Pepa z depa, protože to mírnyx týrnyx také vystudoval a probírali to vše v teorii státu a práva, další informace najdete v Chartě OSN, Listině práv a svobod občanů, víte? Ale hlavně to nehledejte v NATO, EU, a kapitalistických bankovních a hospodářských USKUPENÍCH A MAFIÍCH. Saltzmane Saltzmane, tak jednoduché a vy takhle, jdi se zeptat třeba toho FILIPA. A nebo jako Kalousek při stávce občanů, že? A můžeme Vám všem důvěrně sděliti, že ten kdo zvítězil v té stávce, tak byl Pepa z depa, protože jen on od MF v této době dostal něco ZADARMO a to ještě na pokyn samotného Kalouska, když zjistil Pepa z depa, že po dobu stávky mu již vyschla čutora a byl bez VODY, tak požádal samotného strážce státní kasy o doplnění a ten nonšalantně mně toto přání splnil přes svého bodygárda a to ještě s dotazem jest-li má tato voda býti obublinkovaná a nebo čirá? Jelikož je Pepa z depa znalý naší ekonomické situace, která je již na hraně nože, tak si uvědomil, že i těmi bublinkami by mohl zvrátit Naší ekonomickou situaci do Řecka a proto zachránil NAŠÍ VLAST prosbou jen o trochu čisté pramenité vody, protože ta Vás občané zatím nemůže zrujnovat. Jo a také jsem měl osobní potřebu se KALOUSKOVI představit osobně, jak vypadá to žižkovské ho.vno jakž mne označil při rozhovoru před parlamentem s PIRÁTSKOU STRANOU. Prostě jsem chtěl ukázat, že i každé ho.vno v naší společnosti má jméno a tvář. To žižkovské se jmenuje JUDr. Josef Horl alias Pepa z depa. Mimo jiné se ve mne můžete také modré krve dořezati, protože moji předci byli baroni v Přešticích u Plzně, do té doby než Nás jako třídu feudálů zrušil tatíček masarýček a proč né knížete spavce né, to mi teda neleze do palice. Takže pracující občané ČR, udělejte těm kapitalistům to co udělal Masaryk nám a tím budeme v rámci tříd FIFTY FIFTY. Hezký a plodný víkend přeje 4. odboj a Pepa z depa. MALÝ JE JEN TEN, KDO MALÉ CÍLE MÁ. To vzkazují žižkovští PEPÍCI. A klidně mrkněte na www.vymenilijsmepolitiky.cz a www.hzpd.com a tam uvidíte co na to říkají a připravili OBČANSKÉ INICIATIVY. Pepa z depa.
18. 06. 2011 | 10:27

Rumcajs napsal(a):

Viola:

Nejsi v takovém systému. Spousta lidí se rozhodla žít jinak.
Proč ty ne ?
18. 06. 2011 | 10:27

Občan napsal(a):

Huustýý! Oči mi doslova cinkly o brýle, když jsem si to přečetl.
Tentokrát tedy klobouk dolů, takhle vyvážený článek bych z klávesnice tohoto pána opravdu nečekal.

Přesto jedno ale...
Doba mnohem chudší společnosti NENÍ tatam. Naopak přichází.
Protože mimo Prahu lidé chudnou závratnou rychlostí a jakýkoli pokles výroby v montovnách při současném růstu cen všech základních životních potřeb (nemluvě o cenách vzdělání, zdravotnictví atd.) pro ně znamená katastrofu. Stále totiž roste počet těch, kteří pracují za "mzdy" v rozmezí 10 000 - 15 000.- Kč/brutto; při plném úvazku, mnohdy i při práci vysoce nad rámec úvazku.
A právě po nich vláda chce, aby se dále uskrovňovali, aby platili atále více, aniž za své platby dostanou cokoli pozitivního navíc. Po nich vláda chce, aby za ni zaplatili všechny ty zlodějny, dluhy, zkorumpované veřejné zakázky, dotace neschopným "podnikatelům".
18. 06. 2011 | 10:27

Rumcajs napsal(a):

Tenco:

Já ho nemám. Já jsem spokojen s tím, co mám. To vy tady pořád skuhráte.
18. 06. 2011 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Neschopnej podnikatel = dříve neschopný zaměstnanec, možná dokonce odborář.

Jinak bude dobře uvést statistiku, kde jsi se tohle dočetl.
A nebo zase jenom plácáš jako vždycky ?

P.S.
Doučil jsi se ty procenta ?
18. 06. 2011 | 10:30

Tenco napsal(a):

Rumcajs ???
Ty píšeš, že se divíš těm " co nechtějí stále víc a víc."
Ty ses ještě neprobral ze včerejší opice ?

Už jsem tady toho viděl dost - ale aby takhle někdo zcela obrátil svůj výrok a navíc ho podsunul jiným..

Chudák Manka. Pokud je totiž jedinec (v tvém případě zcela oprávněně) nositelem minorfalického komplexu a navíc ještě propadá euforickým stavům, kdy naprosto nevnímá a nereflektuje realitu....může být jeho partnerské soužití vážně narušeno.
Protože za břicho se popadající manželka jeho minorfalický komplex v jeho materiálním vyjádření multiplikuje takovým způsobem, že vztekle práskne dveřmi (onen jedinec) a odchází z ložnice do hospody.

:)))
18. 06. 2011 | 10:38

Milan napsal(a):

Doporučoval bych pravičákům, jestli nechtělí být za úplné .... aby si zvolili do čela Okamuru. Koluje na netu jeho další vyjádření, doporučuji si to přečíst a přemýšlet, teda těm, kteří jsou toho schopní. Rumcajse do toho nepočítám, ten za to ale nemůže. Je to totiž bratranec bratra Kalouska to mluví samo za sebe

Až si tam pravice hodí někoho takového, tak ji budu volit, pokud tam bude sedět Rumcajs, tak sorry
18. 06. 2011 | 10:42

Rumcajs napsal(a):

Tenco:

Pravda je někdy nepříjemná. I když k někomu se skrze drzé čelo nemá šanci dostat.
18. 06. 2011 | 11:08

ali napsal(a):

Občan
dotace neschopným podnikatelům - prosím, koho považujete za neschopného podnikatele?
Třeba když Váš zákazník nezaplatí DPH, tak máte povinnost to zaplatit za něj. Nebo když Vám nezaplatí spousta zákazníků a Vás to dostane do kolen. Proč by nemohl takovýto podnikatel dostat dotace? Vždyť státní podniky jsou neustále v mínusu a dotují se pořád. Např zrovínka aktuální Česká dráha, která sežere stovky milionů ročně..a Petr Fejk bere asi 300 tisíc měsíčně, Žalud to samé, ne-li víc..není to sprostý?
Jinak s Vámi souhlasím, že vláda chce po lidech, aby se uskrovnili, ale sama se uskrovnit nechce ba ani nehodlá. A to je smutné. Ještě smutnější je, že lidi si myslí, když tato vláda půjde pryč a nastoupí socan, že bude líp. Nebude. Je to jen trus balený v pozlátku.
18. 06. 2011 | 11:13

Rumcajs napsal(a):

Milan:

Vol radši socany. K těm máš inteligenčně určitě blíž.
18. 06. 2011 | 11:13

Rumcajs napsal(a):

ali:

Občan je jenom hlásná trouba, která vykřikuje hesla a není schopen nikdy nic doložit.
A když se o to pokusí, tak se ztrapní jak malé děcko.
18. 06. 2011 | 11:16

Viola napsal(a):

Rumcajzi,

na žití v klášteře je pro mě už pozdě.
18. 06. 2011 | 11:21

omský led napsal(a):

Béda

Kontrolní otázka: kolik úředníků propustila triáda? Máte alternativu co s těma lidma (a jejich rodinama) po propuštění? Jakto, že v ČR přes závazek vlády dodnes není zákon o státní službě?

Triády své úředníky nepropouští - tam je zajištěna práce až do smrti. Propuštění je smrt nebo nová identita. Někdy triády zabijí i rodinu, někdy ne. Zákon o státní službě je tu již jedenáct let z toho skoro osm let byla u moci ČSSD a šest let ODS - levice ani pravice tn zákon nechtějí.

Ovšem Vaše starost o přezaměstnaný státní sektor je velmi hezká, za ten svinčík co tam je, však mi přijde moc přehnaná.
18. 06. 2011 | 11:23

Rumcajs napsal(a):

Viola:

Nikdy není pozdě.Nebo si můžete s Rusákem, Bédem,Občanem založit kibuc.

Moc prosím, udělejte to !
18. 06. 2011 | 11:25

Viola napsal(a):

Rumcajsi,

už jsem to tu jednou psala, že by to nebylo špatné založit takovou vesnici, nebo obec a vyzkoušet si to v malém.
18. 06. 2011 | 11:27

Občan napsal(a):

To Ali:

Proč by měl, propánajána, být takový "podnikatel" dotován z daní svých zaměstnanců?????
Na řešení SVÝCH obchodních sporů má soudy, arbitráže, vymahače dluhů, exekutory. K tomu skutečně dotace určeny nejsou.

A proč by vůbec nějaký podnikatel měl být dotován?
Pokud se někdo pouští do podnikání, pak snad ví co činí a má představu, jak se uplatnit. Dotace jakéhokoli podnikání jsou naprosto nesmyslné, protože pokud není podnikatel schopen se uživit svou činností, pak by měl s podnikáním praštit a nechat se zaměstnat.
Dotované "podnikání" vlastně jen nahrazuje státní podniky. Ovšem s tím rozdílem, že dotace nakonec slouží jen osobní spotřebě "podnikatelů", nikoli podnikům a jejich zaměstnancům.

Navíc na ty dotace musí někdo vydělat a převážně to jsou právě ti neustále odrbávaní zaměstnanci, kdo je svým zaměstnavatelům platí svými daněmi a odvody.
Stejně je to i s veřejnými zakázkami, kterými stát de facto dotuje podnikatele. A opět tak činí prostřednictvím stále vyšších daní, které vybírá především od zaměstnanců.

Tenhle státní kapitalismus je zcela absurdní a momentálně se nachází ve stádiu, kdy už zaměstnancům (jichž navíc stále ubývá) není co brát. Už jsou na dně a nemají dost prostředků na to, aby dál svou prací ten absurdní systém financovali.
18. 06. 2011 | 11:33

jogín napsal(a):

Saltzmane, je pravda, že podobných individuí se najde dost. A příklady táhnou- pravice vyhrála, protože přesvědčila většinu lidí, že za dluhy můžou líní nezaměstnaní a cikáni. Jenže čísla říkají něco jiného. Sociální výdaje jako % z rozpočtu jsou u nás hluboko pod evropským průměrem. Nemám vůbec nic na tažení proti parazitům, ba naopak, jenže existují taky pilní a čilí paraziti. A jejich činností vzniklá díra do rozpočtu je nesrovnatelně větší. Zásadní chybu levice vidím v převaze nářku nad sociální politikou, i když je pláč často oprávněný. Jenže rozhoduje ekonomika, podstatné je omezení neproduktivních výdajů typu výdělek z přehazování peněz z jedné hromady na druhou, předražování díky oligopolům a monopolům, spekulace a korupce. Když vidím obrovské budovy plné úředníků firem se skvělými platy (je jich nesrovnatelně víc než úředníků státních), vzpomenu si na jelena s třímetrovými parohy. Větší parohy vítězily nad konkurencí v boji o samice. Jeleni vyhynuli, protože neprošli mezi stromy. Konkurence aneb trh vede velmi často do slepé uličky. Napadlo vás někdy, jak je možné že se prodává obrovské množství čínského zboží a po reklamě na něj a čínských úřednících není ani stopy? Takže vidím centrum politiky v ekonomice a její rozkvět určitě nespočívá v přesunu většiny peněz do několika procent obyvatelstva- což je základ současné politiky pravice.
18. 06. 2011 | 11:38

Občan napsal(a):

To Ali:

Ještě k těm "podnikům veřejné služby".
Příklad Českých drah nádherně ukazuje nesmyslnost pokusů o privatizaci veřejných služeb. A příklad ČEZu zase nesmyslnost privatizace energetiky.

Veřejné služby a energetika ze své podstaty nemohou být soukromé. Nemohou z toho důvodu, že musí být dostupné i v oblastech, kde to je nerentabilní a musí být dostupné ve stejné kvalitě pro obyvatele velkoměst i horských samot. Nejsou určeny primárně k tvorbě zisku a soukromé spotřebě.
Smyslem podnikání je však tvorba zisku, který je určen k tomu, aby sloužil osobnímu prospěchu majitele/lů podniku. Nikoli veřejnému prospěchu, ani prospěchu zaměstnanců. Proto také jsou zprivatizované služby (a energie) nakonec VŽDY dražší než služby zajišťované státními podniky. A navíc envytvářejí nová pracovní místa.
Neexistuje jediný příklad, kdy by "outsourcované" služby vyšly stát a občany levněji a kdy by vytvořily nová pracovní místa.
18. 06. 2011 | 11:43

voroshilov napsal(a):

Viola:
Vyspelost zeme se nepocita prazdnymi nebo plnymi regaly,ale spotrbou na cloveka masa,mleka,tuku,bilkovin...delkou zivota,umrtnosti kojencu a tak dale,tak kdyz vytahnete dobove tabulky zjistite ze Ceskoslovensko nijak nezaostavalo za nejvyspelejsimi kapitalistickyma zemema(o tretim svetu ani nemluvim)a bylo na tom lepe nez v dnesni demokrature.
To ze vam na Vaclavaku veseli buliky na nos na tom nic nemeni.
18. 06. 2011 | 11:47

Viola napsal(a):

Souhlasím vorošilove, že vyspělost země se nemůže porovnávat prázdnými, nebo plnými regály, protože důležité je, co mají ti vyspělí občané v bříšku a ne jen na očích a na kvalitě života, na spokojenosti, radosti a chuti do života, na touze život prodlužovat, protože je tak krásný.
18. 06. 2011 | 11:56

Carlos V. napsal(a):

Občan : inu, jak myslíte, ale já jsem vcelku rád, že hostince už nespravuje RaJ :-).

Privatizace ČEZu není až tak špatný nápad. Podívejte se, jak dopadl vztah bohaté firmy s mocným managementem a jejich "chudých" majitelů (či ještě lépe jejich vedoucích představitelů) v případě Sazky a ČSTV. A vztah mezi ČEZem a vládou není nepodobný.

Jistě, zaslouhuj si to mnohem hlubší analýzu. Být výroba a distribuce elektřiny plně liberalizované v rámci Evropy, byla by privatizace na pořadu dne. Stále je zde ale příliš státního vlivu a je pravda, že plně liberální přístup by mohl vést ke ztrátě konkurenceschopnosti.

Jinak k cenám elektřiny - každý rozumný výrobce čehokoliv raději výrobek za draho vyveze (je-li ta možnost), než aby levně prodal na místním trhu. Manažer, který by se tak nezachval, by mohl být dokounce souzen. To platí pro elektřinu i pro obilí. A tak budoucí ceny elektřiny určují třeba rozhodnutí německé vlády zavřít jaderné elektrárny.

Jistě, můžete volat po tom, že chceme nízké ceny a zakázat (vlivem státu) drahé vývozy. Takové rozhodnutí bude napadeno menšinovými akcionáři ČEZu. A navíc, ČEZ nevydělá peníze, nezaplatí daně a nebude mít ani na investice.

U Českých drah je situace odlišná. De facto jsou v nekonkurenceschpném postavení - musí totiž platit za užívání (tedy údržbu i stavbu) tratí, zatímco u konkurenčního druhu dopravy - silniční - se za užívání silnic téměř neplatí. O tom ale radši jindy.
18. 06. 2011 | 12:11

ali napsal(a):

Občan
aha..vaše odpověď mě nepřekvapila. Nicméně malí a střední podnikatelé plní státní kasu, ze které jsou vypláceny daně i vám..takže podpora těchto živnostníků je na místě.
Jinak veřejné služby musí být státní, aby odboráři mohli s nimi manipulovat. Dostupnost veřejných služeb ve čtvrtek byla zcela ojedinělá..
Každý máme svůj názor. Ten váš je pro mně nepřijatelný..
18. 06. 2011 | 12:12

Kanalnik napsal(a):

Rumcajs - nevidis si do ust; napsat, ze prace ridice neni fyzicky narocna muze jen absolutni mimon; ale co cekat od nicku, ktery nema moc respektu k nikomu jinemu kolem, ze
18. 06. 2011 | 12:16

Rumcajs napsal(a):

Kanalnik:

Můžu to napsat, protože je to pravda.

Viola:

Tomu říkám slovo do pranice. Ty budeš asi jedinej poctivel levičák. Přeju hodně štěstí. A to myslím tentokrát upřímě.
18. 06. 2011 | 12:25

Carlos V. napsal(a):

Ali : podpora živnostníků dotacemi je cesta do pekel. Znamenalo by to nové výkazy na žádosti, nové požadavky, nové úředníky rozhodující o dotaci a novou korupci.

Dopadlo by to jak v zemědělství, kde některé firmy mají větší příjem z dotací, než z výroby.

Živnostníkům je třeba pomoci - zrušit či alepsoň zmírnit požadavky na ně kladené, ubrat povinností a umožnit jim tak efektivně konkurovat.
18. 06. 2011 | 12:31

Viola napsal(a):

Děkuji Rumcajzi, ale neoznačuj mě ani tak ani tak, jsem jen věřící.
Tobě také přeji, ať se ti daří a na toho vorošilova nebuď zlej, on je určitě velmi mladý a možná takové hrůzy, jak popisuješ opravdu neviděl.
18. 06. 2011 | 12:32

voroshilov napsal(a):

Viola:
Ja bohuzel nejsem uz zase tak mlady a videl toho dost,a tupou gobelsovskou propagandu jeste rozpoznam.
18. 06. 2011 | 12:36

Tenco napsal(a):

Viola
Do toho projektu bych šel. Ale pro začátek by byl třeba kapitál. I do toho bych šel. Ale ne jako mecenáš. Jako rovnocenný partner. :))
Slečno (paní) Violo - z hovna bič neupletete.
Ale díky technologiím je dnes možná dost velká soběstačnost lokality vně města.

Ale takový projekt naráží na spoustu věcí - co se týče shody.
Já například si myslím, že než stavět "ekologické" domy na zelené louce , je daleko lepší opravit někde pár barabizen.

Paní(slečno) Violko - já osobně bych chtěl v takovém kibucu :))) vařit pivo a pěstovat chmel.
A Vy ?

:)))
/s Rumcajsem nepočítám - ten by chtěl to pivo samozřejmě jenom chlastat a to ještě za stravenky co mu vždycky ráno donese chudák zedřená Manka.../ :((
18. 06. 2011 | 12:42

Béda napsal(a):

Carlos V.,

k liberalizaci strategických odvětví. Na příkladu ČEZu se dá demonstrovat nesmyslnost takového počínání.

Jaká jsou proti:
1) páteř ekonomiky se může dostat do rukou subjektu, který potřebuje české odvětví utlumit a nahradit jej svým, třeba elektrárnama v Rumunsku, Maďarsku, na Ukrajině... (uvádím pouze teoretický příklad), coýž jim slibuje vyšší zisk. (Cožpak nemáme dostatek příkladů - třeba český zbrojní průmysl, zemědělství, cukrovarnictví...?)
2) volně prodejné akcie může nakoupit prakticky kdokoliv (třeba Rusko, S.Arábie...) pak může při rozhodování o strategické restrukturalizaci podřídit nosné odvětví ekonomiky svým záměrů, a navázat je na své zdroje a pod.

Proč myslíte, že si státy většinou strategická odvětví chrání? Proč nemají snahu je hodit do rukou mezinárodního byznysu?
18. 06. 2011 | 12:54

voroshilov napsal(a):

Viola:
V podstate je mi to fuk,at Rumun treba vyklada ze v Rusku je vecna noc a mraz v lete,plkum primitivnich individuji nebudu venovat pozornost,urcite si tady jeste najde sve fanousky!
18. 06. 2011 | 12:54

Béda napsal(a):

Dovětek: Navíc strategická odvětví kupř. distribuční sítě - přenosové soustavy, zdroje surovin, zdroje vody... slibují víceméně stabilní zisk. Proč je tedy privatizovat?
18. 06. 2011 | 12:57

žena napsal(a):

Rumcajsi,

chci Vám připomenout, co napsala Fler v Peheho blogu Kdo si koho bere za rukojmí, protože líp bych zvůj názor nevyjádřila (kdo umí...)

fler napsal(a):
Ano, je to dobře viděno. Myslím, že by pro reformu byla většina lidí, pokud by to něco opravdu řešilo a mělo to finanční efekt. Ale nemá. Pokud naše daně a další odvody jen rozpráší nezodpovědné hospodaření, přeplacené státní zakázky a různé fígle politiků a jejich poradců, lobistů a dalších takových čiperů, pak souhlasit s takovou reformou nelze. Není zde k souhlasu pražádná motivace a na povrch vyplouvají stále další a další kauzy, které znovu ukazují na to, že zde není něco v pořádku.A politici si stále melou svou a dokonce se vyhlašují za protikorupční vládu - to je směšné a pro nás . velice smutné. A kdo je čí rukojmí - to záleží, jak to kdo cítí. A pro pana Rumcajse - vzdělání není jen vysokoškolský diplom /třeba z Plzně :-(/ jde také o vzdělání emoční, to se moc na školách neučí. Jde o soucítění a snahu o stabilitu, spokojenost občanů s životem a z toho pak pramení i motivace a prosperita pro celý národ. Není to snadné, ale v dnešní společnosti to chce jen nevracet se zpátky do dob divokého kapitalizmu, pokračovat dále a brát si příklady z těch států, kde to funguje a spokojenost lidí o tom svědčí.

Osobně vidím zásadní problém naší země ve špatné morálce. Peníze za každou cenu vždy až na prvním místě. A učíme to i naše děti.

Chtěla bych, abychom zvolili cestu Kanady, Švédska nebo Německa.
18. 06. 2011 | 13:01

ali napsal(a):

Carlos V.
já vím, že podpora živnostníkům je nesmyslná, ale chtěla jsem popíchnou Občana, aby si uvědomil, že státní podniky jsou dotovány neustále a od počátků a nikdo se tomu nediví..
18. 06. 2011 | 13:04

Vico napsal(a):

Tomský napsal dobrý komentář. Četl jsem však dnes ještě jeden lepší - od Jiřího Hanáka. Mimo jiné napsal, že my Češi jsme považováni tak trochu za německé Slovany. Dále J.Hanák to dokumentoval dávným posteskem V.I.Lenina, že kdyby němečtí socani někdy chtěli dobít nádraží, koupili by si předtím vstupenku na perón :-)

Čtvrteční stávku holt zorganizovali "odborářští bossové" ve stylu "německých Slovanů". Ordnung byl zachován, vstupenky na perón koupeny, zdivočelá vaječná kanonáda se nekonala.

Odvážný Klaus, který odvolal oslavu svých narozenin, neb se už viděl v obklíčení havířských paží, kterým " v rameni bezmasém
svaly v železo ztuhly", teď prohlašuje, že papaláše stávka neomezila jen prostý lid v tramvajích.

Zdá se tedy, že takovému "lidu" se musí dobře vládnout. I přes mafiánskou džungli nahoře se v kotlince ještě dá investovat. Ne kvůli balkánským mafiánům nahoře, ale díky "německým Slovanům" dole.

Dole ještě disponujeme charakteristikami, které nás spojují se středoevropským prostorem

ale nahoře máme mafiány jihovýchodního typu. Proto je tu už kolikrát tepleji než v Sicílii.
18. 06. 2011 | 13:34

Carlos V. napsal(a):

Béda : neříkám, že situace je jednoduchá či jednoznačná. Ale analogie ČSTV-Sazka / ČEZ vláda (jedno jaké barvy) bohužel platí také.
18. 06. 2011 | 13:35

Margareta napsal(a):

Pane Tomský zřejmě jste upadl z výšky a spadl jste rovnou
na hlavu.A v hlavě se Vám to trochu popletlo.
18. 06. 2011 | 15:22

Jakl napsal(a):

Mne by jen zajímalo, nač vůbec máme a platíme stát. Není to proto, že v silném státě se nám lépe žije, stát má větší možnosti nás ochránit a zabezpečit a měl by všem zajistit spravedlnost a zhruba stejné pomnínky? A co dělá tato vláda banditů a toho šíleného dědka na Hradě, Jsto to lotři, placení z naších daní a jen se snaží nás okrást o ještě více peněz. Přece není možné čekat na další volby, kde nám podobný odpad zase bude lhát a podvádět, jak to udělaly pravicové strany. Tady opravdu pomůže jen generální stávka a vidle v rukou, zvláště, když máme vládu, která si slušnost při stávce vykládá, jako své vítězství. MOR HO!!!
18. 06. 2011 | 15:37

zdeněk napsal(a):

Pouze zírám, co dokáže někdo umístit na veřejný web. Předpokládám, že uvedené jméno je pouze vulgo, neboť podepsat se pod něj vlastním jménem je projevem absolutně slabé mysli. Kultura jako zdroj prosperity je opravdu gól. Jinak nic proti popu nemám.
18. 06. 2011 | 15:52

.Ivan Hochmann napsal(a):

Rumcajsi,nebojuj.

Je třeba aby socani dokázali jak to vlastně hodlají vše napravit.Jinak pokoj nebude.
Tato vláda prokázala,že :
NEHODLÁ BUDOVAT SOCIÁLNÍ PRÁVNÍ STÁT BEZ KORUPCE,ZLODĚJIN.

Já ji odepsal dávno.nejsou to pravicoví lidé,poněvadž odmítají odpovědnost a práci dělají nevalnou.Spíše je zajímá klientelismus a s ním horentní osobní profit.

Nech levičáky ať se přesvědčí,že jejich politika povede k ještě horším koncům.
Podívej našinec to se svým poměrem k práci a životním prioritám vždy nějak přečká .
Holt život není a nebude peříčko.

Nazdar Ivan.
18. 06. 2011 | 16:21

Nuba napsal(a):

Tak co nám to vlastně říká pravicový úspěšný podnikatel Tomio Okamura
Stávka
Se stávkou zaměstnanců někdo souhlasí někdo nesouhlasí, každý z nás by se měl ovšem zamyslet nad pravým důvodem stávky. Tím rozhododně není jen protest proti snižování platu. Hlavní důvod přece je, že stávkující nevidí rozumné důvody pro jejich snižování. Argumenty a fakta, která zazní nížeji, nejsou nová, ani objevná. Jen se zdá, že hlavně na vládě, se nad nimi nechce nikdo zamýšlet.
Je krize.... 
Ano - ale, který z úředníků, lékařů nebo policistů ji zavinil ?  Celosvětovou krizi rozpoutaly chamtivé a nepoctivé finanční ústavy a ratingové firmy. Do nepoctivých praktik byli namočeni světoví finanční hráči, někteří i s pobočkami či působností v České republice. V rámci krize se mnohé banky po celém světě dostávaly do ztrát  - české pobočky jsou ale v neustálém zisku, který posílají od počátku krize mateřským společnostem do zahraničí. Češi tak mj. pokrývají ztráty způsobené jinde a jinými. Státní zaměstnanci se těžko smiří s tím, že oni budou platit za podvody v nejbohatším podnikatelském oboru.  
Stát má dluhy
Ano - otázka proč je má, je na knihu. Řekněme si poctivě, že tu jsou dvě hlavní příčiny - rozkradení, v lepším případě téměř rozdávání stamiliardového majetku za vlády pravice. A neúsporné hospodaření. Neúsporné hospodaření i za vlády levice v dobách, kdy jsme mohli šetřit na zlé časy. Případně sanování škod po minulých vládách a pokračování ve "zlodějnách" u veřejných zakázek. Školníci z Uherského Hradiště ztěží pochopí, proč politici, kteří figurovali u rozkrádání majetku a příjmů státu, teď chtějí náhradu škody po nich. Jejich názor má nepominutelnou logiku. 
Stát musí šetřit. 
Ano  - s tím se ztotožní každý, věřím že včetně stávkujících, ale  s důrazným dovětkem - užiteční a pracující lidé by měli být o peníze obíraní až na posledním místě. Utrácení státu a veřejných institucí za nesmyslné, předražené projekty či nesmysly je bezpříkladné. Příkladů bychom našli tisíce a v řádu stovek miliard v rámci posledních dvou desítek let. Jen z posledních dnů si vzpomeňme na několik perliček:
Nemocniční nákupy nepoužitelných teploměrů , které mají odchylku až 2 stupně po pěti tisících kč, (zatímco nejpřesnější papírový je za pětikačku)
 Zápalné šnůry s dvouletou expirací nakoupené v množství na 225 let za 40 mil korun. 
Zpráva NKÚ: Nejméně polovina z každoroční státní dotace ve výši 50 miliard se na silnicích a dálnicích utrácí za stavby, které jednak bývají předražené a jednak nemají žádný ekonomický efekt.
Stát je ve fázi, kdy jeho "schopnost rozumně nakupovat se změnila ve schopnost utrácet peníze“.  Ekonom a člen národní ekonomické rady vlády Pavel Kohout pro Hospodářské noviny prohlásil: „Pokud by se zakázky (veřejné) lépe vypisovaly a organizovaly, ušetřené peníze by smazaly většinu schodku státního rozpočtu."
Kdo je za vypisování a pravidla veřejných zakázek odpovědný - stávkující zaměstnanci? 
 
pokračování
18. 06. 2011 | 16:21

.Ivan Hochmann napsal(a):

Podívej jak bys také mohl dopadnout:

http://www.angelfire.com/ak2/intelligencerreport/tsunami_japan_1.html
18. 06. 2011 | 16:22

Nuba napsal(a):

Státní rozpočet neprojedli důchodci
Z výše uvedeného si troufnu odvodit ještě jeden podotek - dluh není tak velký proto, že by ho projedli důchodci, nezaměstnaní nebo matky s dětmi. Je velký proto, že co šlo, to se nesmyslně utrácelo a rozkrádalo. Pokud jde o dávky těm, kdo nepracují, přestože by mohli, dávala je dlouhá léta svorně pravice i levice. Ani tu nenesou odpovědnost  zdravotní sestry s hasiči. Nejsou to sociální dávky, které ruinují stát. Jsou to miliardy na konsolidaci bank nebo ztrátových železáren. Je to veřejná podpora mnohých "velkopodnikatelů". Největší "sociální dávky" dostávají bohatí podnikatelé formou dotací a můžeme říct, že čím bohatší, tím více dokáží na nejrůznější nesmyslné "EU projekty" ukousnout. Tváříme se, že dnes jde ponejvíc o evropské peníze - ale to je přece nesmysl - jde o naše peníze, které jsme do EU poslali a vrací se zpět zvětšiny jen vyvoleným.  
Nedůvěryhodní spořílci
Ministr dopravy Bárta nebo Saša Vondra na obraně se od nástupu do funkce pustili do auditů a chapadla chobotnic identifikují a řežou. Oba také vyhazují, každého, kdo je jen podezřelý z korupce nebo mrhání veřejnými penězi. Bohužel k získání důvěry ve vládní škrty to nestačí. Na garanta úspor se pasoval Miroslav Kalousek ověnčený skandály z předražených nákupů na ministerstvu obrany. Ten politik, který léta  spoluvedl i vedl KDU - ČSL odpovědnou za ministerstva, kde se rozkrádalo nejviditelněji - tedy na obraně a dopravě. Ten ministr, který dnes přijímá úředníky vyhozené pro podezření z korupce z jiných ministerstev. Nepopularita pana ministra není daná tím, že chce šetřit. To je jen zbožné přání. Je daná tím, že lidé mají pocit, že vodu káže ten, kdo přes desítku let pil víno. A nemám na mysli alkohol. V tomto ohledu může být naopak pan Kalousek pro některé lidsky sympatický.
 "Plošně škrtat umí i cvičená opice"
Problém v popularitě úspor je daný také plošnými a nepromyšlenými škrty - viditelná je snaha bezhlavě uspořit, ber kde ber. Když se spoří v moderní firmě, tak šéf nemůže dát příkaz uspořte na všem a všude tolik a tolik, bez ohledu, co se stane. První na řadě je analýza, audity stávajícího stavu, s rozborem následků budoucích úspor. Úspory nesmí ohrozit efektivitu firmy, ale naopak ji posílit. Ve světě i u nás jsou analytické  firmy zaměřené na audity efektivity v komerčních i státních firmách. Pracují "zdarma" - za odměnu si berou procenta z uspořených peněz. Uspoří až 25 procent výdajů - při zachování stávajících výkonů. Proč stát - tedy ministerstva a státní orgány takové firmy neosloví a nezadají jim studie, kde a za co ušetřit? Náklady by byly nulové, finanční efekt zaručený. O plýtvání už máme kuriózní svědectví z ministerstva dopravy, kde desetitisíce měsíčně stálo jen zalévání květin. Jako kdyby úředník neměl už sílu zalít kytku na svém okně. Nesmyslných činností státu bychom našli opět tisíce. Je třeba je pojmenovat a skoncovat s nimi. 
pokr.
18. 06. 2011 | 16:25

Nuba napsal(a):

Důležité jsou i příjmy
Moderní stát nejraději vybírá peníze formou daní. Svůj majetek ovšem prodává či pronajímá obvykle za nízkou a netržní cenu. Myslím, že bychom našli ovšem stovky nemovitostí či pozemků, které stát dokonce nechává ladem a ještě platí za jejich údržbu. A teď neříkám prodejme ten majetek - naopak - najděme nájemce, kteří majetek zvelebí a budou ještě platit. Jak je možné, že šéfové státních či polostátních firem berou miliony ročně? V čem jsou tak výjimeční, když většinou úřadují v téměř monopolních firmách ? Proč stát nehledí na zvýšení ziskovosti těchto firem a tyto zisky nevybírá? A nedělám si legraci, stát nečerpá zisky ze státních firem (např. Budvar). Je šílené, že stát dodnes nedaní sázky. Sázkové firmy sice mají odevzdávat procenta na veřejnoprávní účely, ale víme, jak to v praxi vypadá. Peníze se přelévají od party k partě. Bezesporu by bylo fajn, kdyby stát uměl vybrat peníze - ale vidíme, že například hejtman Palas vládne až stomilionovým majetkem, který neumí vysvětlit, a na který si legálně nikdy vydělat nemohl a s finanční policií to ani nehne. Zdanění nelegálně nabytého majetku je celosvětově osvědčená a praktikovaná věc - proč to samé nefunguje u nás, není záhada - zapadá to do výše uvedených faktů. Jako pravicový člověk také zastávám názor, že za své dluhy odpovídám já, ne druzí, a měl bych je platit ze svého. Vláda ale dnes uvalila plošnou pokutu lidem, kteří v drtivé části za schodky rozpočtu nemohou. Stát pravda by neměl utrácet víc než má. Na stranu druhou by škrty měly začínat od výdajů, které jsou nejvíce zbytečné. Objevit takový případ, rovná se zatím malému zázraku. 
Šetřit se musí. Pokud ale vláda chce, aby se lidé obětovali za zlodějny druhých, měla by je o peníze žádat méně arogantně. Měla by padnout na kolena a o peníze své občany s pokorou prosit.
 
 
PS: Prosím zkonfrontujte si jeho názory s místním prý taky podnikatelem Rumcajsem
18. 06. 2011 | 16:27

Pepa z depa napsal(a):

Milí diskutující, ale pálí to tomu LIDU, že? Jen tak dál a už je to tady A BUDE VYMALOVÁNO. A to buďte všichni rádi, že nevíte o tom co ty elity prováděly pod dozorem mafií s ekologickými zátěžemi, likvidací zbrojní techniky a munice, jak jsou účastni na hzardu a dovozu drog a její distribuci, obchodování s bílým masem, jak kolaborují s cizí mocí na rozprodeji NAŠÍ VLASTI přes s.r.očka a teď přes církev a pod., jak mají zase našlápnuto na ukradení DOTACÍ na cokoliv, co se jen okolo nich mihne. PROSTĚ na co šáhnou to ukradnou a Váš život a jeho kvalita JIM JE UKRADENÁ. Tak co s tím UDĚLÁME? Pokračování zítra a mezi tím si zde a jinde předávejte zkušenosti s vládnutím těch běsných psů nebo hyen? Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
18. 06. 2011 | 16:29

voroshilov napsal(a):

Nuba:
Rumcajs neni zadny podnikatel,je to placeny provokater z USA ktery tady pod nickami hoven,ladik,elena,valecny stvac,blue jay...chce udelat z kazde diskuse kurnik.
18. 06. 2011 | 16:49

ZM napsal(a):

Nemám nic proti tomu, aby v případě, že vláda vůbec neustoupí, byla další stávka.Ale odboráři to nesmějí přehánět. Jednak by bylo nejen chybou, kdyby se opravdu pokusili blokovat silnice, ale taky samotné vyhrožování blokádou.
Jak sleduju reakce některých členů vlády,tak začínám mít pocit, že někteří ministři jsou akorát loutky ovládané mafiánskými kmotry. V takovým případě už není jiná možnost,jak se domoci svých práv, než stávky.
18. 06. 2011 | 16:55

Nuba napsal(a):

Jedno zjištění je ovšem pro mě nejen překvapující, ale dokonce potěšující

a sice to, že existují rozdílné názory třeba dejme tomu zrovna na tuhle stávku jak mezi pravicí a levicí, což je normální, ale dokonce i mezi pravicí.

Já jsem si totiž na pravici dělala obrázek pouze prostřednictvím zdejších diskusí, a tam to vycházelo téměř katastrofálně. A teď jsem opravdu mile překvapena.
Poznámka pro známé agresivní nicky Rumcajs a spol. - to sem nepíšu proto, že se chci hádat, dnes máte u mě generální pardon. Poděkujte Okamurovi.

Jen jestli to ale není jen pověstná jehla v kupce sena.
Ale jsem skromná, i za tu děkuji
18. 06. 2011 | 17:07

Berunda napsal(a):

Přesně vyjádřeno, pane Tomský, jenže co dál...? Mimochodem, nedávno mi došlo, že například pravým důvodem zvýšení věkové hranice pro nárok na starobní důchod bude nejspíš tato vize: staršího člověka (pokud se neudře a bude vůbec schopen ráno vstát a vzpomenout si, kam má jít a proč) nikdo nezaměstná (už teď je tomu tak vedle mladých lidí bez praxe), ale nárok na penzi bude daleko. Bude tedy možná pár let přežívat při nějaké minimální almužně, ale erár ušetří na rozdílu oproti penzi docela pěknou sumičku. A na almužny zpět nevydá tolik, neboť leckteří se nedožijí...
18. 06. 2011 | 17:16

Jan Žura napsal(a):

Protistávková akce podroušených mladíků v metru, nestydaté nadávky stávkujícím na trasparentech nažranců, to jsou věci, které zajímají naše „objektivní média“. Podstata problému ne. Díky panu Tomskému, že některé problémy alespoň pojmenoval. Díky panu Okamurovi, že je nejen pojmenoval, ale navrhuje i řešení. Rumcajs a jemu podobní k tomu svojí zaslepeností nikdy nemohou dojít.
18. 06. 2011 | 17:33

skin napsal(a):

Ze stavky jsem si odnesl dojem ze opet hora porodila mys.
18. 06. 2011 | 17:37

Béda napsal(a):

Berunda,

Vtip je v tom, že:
- lidi po 50- (obzvlášť manuelní profese) v konkurenci s mládím nikdo nebude chtít zaměstnat. K tomu dochází částečně již dnes, když je věkové rozpětí předdůchodců daleko menší tudíž tlak na pracovním trhu je menší. Zavedením školného, které část mládeže uvrhne do tenat dluhů a budou ochotni a nuceni pracvovat za jakýchkoliv podmínek jenom aby nedošlo k výpadku ve splácení dluhudojde k ještě většímu pnutí a sražení ceny práce.
- práce bude perspektivně vlivem blahodárného vývozu práce, kapitálu a know how do nákladových "rájů" ubývat.
- po zavedení opatření podvazujících ekonomiku, snižujících koupěschopnost a životní úroveň, omezujících kvalitní zdravotní péči lze očekávat obrat vë střední době dožití. Věk dožití se začne snižovat, přiřčemž věk odchodu do důchodu naopak zvyšovat. Tím i u těch šťastlivců, kteří splní podmínky pro vznik nároku na důchod dojde ke podstatnému průměrnému zkrácení vyplácení důchodu.
- část předdůchodců (obzvlášť manuální profese) nebude schopna splnit kvůli objektivním podmínkám (přetlak na trhu práce, odsouvání doby odchodu do důchodu, podmínka odpracování let=odvádění určitého obnosu po stanovená léta)- podmínky na vznik důchödu. Část produktivního života budou odvádět zdravotní pojištění, v době před odchodem do důchodu ze které se vypočítává důchod nebudou splácet nic, tudíž jim nevznikne žádný nárok na důchod. Vlivem rušení podpor v nezaměstnanosti lze očekávat, že v době stáří, opotřebení a nemocí se stanou bezperspektivní, bezprizorní, nesouběstačnou částí společnosti.

K tomu dle mého povede tato důchodová reforma. O opt outu nebudu raději mluvit. To jsem rozebíral jinde a dle mého jde o privátní tunel na důchodové prostředky.
18. 06. 2011 | 17:39

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nubo,

jste moudrá žena.
Hned bych s Vámi šel do pouště lovit krokodýly.

Ivan.
18. 06. 2011 | 17:40

.Ivan Hochmann napsal(a):

No vidíte a já si při panu Okamurovi vzpoměl na tsunami.Ivan.
18. 06. 2011 | 17:42

Béda napsal(a):

oprava: ...sociální pojištění...
18. 06. 2011 | 17:45

Colt napsal(a):

Běž domů Ivane

"Podívej našinec to se svým poměrem k práci a životním prioritám vždy nějak přečká .
Holt život není a nebude peříčko."

A strč hlavu pod peřinu.

P.S. ne každý z nás chce ze sebe nechat dobrovolně dělat vola. Ať jakopravičáky nebo levičáky.
18. 06. 2011 | 17:52

Sláma napsal(a):

Pan Tomský se dostal do skupiny, které škrtforma začala postihovat a začíná trochu chápat pocity těch, kteří jsou škubáni, aby se pár pasákům dařilo dobře.
Poznámky pana Tomského o státních zaměstnancích zavánějí anarchismem. Pan Tomský by měl vědět, že státní zaměstnance mají i ty nejkonzervativnější režimy na světě (ba právě naopak). Pana Tomského by spíše mělo zarazit, že žádný z politiků není schopen říci, kolik těch státních zaměstnanců vlastně je a odhady se liší od 160 tis. do 1,1 milionu. Například pan ministr zdravotnictví Heger uváděl počet lékařů o 40 % vyšší, než kolik spočítali redaktoři serveru Aktuálně. Nevypovídá to snad o něčem.
Pověsti o přeplacených státních zaměstnancích vycházejí z řady nedorozumění a desinformací.
Pravých státních zaměstanců, tj. lidí, kteří jsou v pracovním poměru a jejich zaměstnavatelem je stát, bylo v roce 2009 pouze 160 tis. Kč a jejich průměrný hrubý plat byl 18197 Kč,což bylo hluboko pod průměrem státu. Pokud porovnáme platy podle dosaženého vzdělání, rozdíl je ještě mnohem tristnější - vysokoškolák ve službách státu má mnohem méně, než jeho protějšek u nestátního zaměstnavatele.
Aby Kalousek zdůvodnil své plošné hloupé škrtání platů státních zaměstanců, zmanipuloval použitá čísla. Místo státních zaměstnanců hovořil o zaměstnancích v nepodnikatelské sféře. Tedy zkreslil platy státních zaměstnaců platy ústavních činitelů, soudců, státních zástupců a zaměstnanců zdravotních pojišťoven. Byl to tah hodný Josefa Goebbelse a bohužel mu na to veřejnost a novináři, včetně slavného Vladimíra Moravce "sežrali".
Ačkoliv nejsem státním zaměstnacem, nýbrž podnikatelem, myslím si, že stát svoji politikou na tomto úseku dlouhodobě páchá sebevraždu. Nahrazuje totiž kvalitu kvantitou. Výsledkem je to, že i na ministerstvech rozhodují o miliardách lidé, kteří na to nemají dostatek schopností a zkušeností. Absolventky vysokých škol před mateřskou jdou pracovat na ministerstvo, protože za plat, jaký ministerstva nabízejí, jim v Praze nikdo jiný pracovat nebude. U řízených organizací tomu je ještě hůře. V posledních dnech byly zveřejněny platy vedoucích pracovníků v resortu kultury a je to opravdu tragédie. Jestliže náměstek organizace, která spravuje majetek v hodnotě miliard má 40 tis. hrubého, je to spíše výsměch.
18. 06. 2011 | 18:02

Berunda napsal(a):

Béda

Díky za detailní vyjádření. Souhlas. Tak nějak to bude....a zdaleka to nebude všechno. Proč tohle neví, nechtějí vědět ti, co mají (měli) naši důvěru v to, že budou moudře rozhodovat a hospodařit?! Ach jo!
18. 06. 2011 | 18:03

Colt napsal(a):

Vico, "německý Slovane"

ve kterém výčepu jste bojoval proti našim východním mafiánům Vy?

Na prápor si dáme: NĚKDO UŽ BY S TÍM MĚL NĚCO UDĚLAT !!!
Nejraději za nás, udatní čeští - němečtí Slované
18. 06. 2011 | 18:04

Sláma napsal(a):

Oprava: 160 tis. kusů státních zaměstnanců
18. 06. 2011 | 18:04

kvazar napsal(a):

Panu výše uvedenému panu Slámovi bych chtěl vzkázat, at nepíše zbytečně rozsáhlé romány na sdělení pana Tomského, vláda šlápla vedle a to dost, už jen tím, že má snahu omezovat právo na stávku. patrně se nechala inspirovat běloruským lukašenkem a tím se posunula hodně blízko k totalitárním tendencím, horší je že její záměr vyplul na veřejnost. No a odezva na to bude velmi tvrdá.
18. 06. 2011 | 18:09

Colt napsal(a):

Sláma
k Vašemu tématu jen dodávám vyjádření JUDr Baxy (Novinky):
..............."Kdybyste viděl, co to dalo práce z nich ty údaje vyrazit. Nedostali je úplně ze všech, přičemž argumentace byla místy až směšná. Ale to, co z toho bylo zjištěno, bylo úplně šokující, jak stát tyto úředníky dobře platí a jak se oni sami odměňují.
Navíc i to, kolik jich u nás je. Na ministerstvech máme asi 458 ředitelů odborů, což je strašlivé číslo, vrchních ředitelů 71, náměstků 75. Takže je to přes šest stovek dobře placených lidí, jejichž platy jsou takové, že kam se na ně soudci třeba i těch nejvyšších soudů hrabou.

Tam jsou platy, které jsou vysoce přes sto tisíc, které nemá třeba ani předseda vlády".........

Šetřit se prostě musí, jinak se dostaneme (skoro) všichni do pekla. Jen někteří budou za vodou.
18. 06. 2011 | 18:10

Sláma napsal(a):

To Nuba:
Opravdu tragická je situace se státním podniky. Ty neplatí do státní kasy ani korunu, protože prý neexistuje mechanismus, jak by to dělaly. Proto jsou na odpovídajících místech lidé ve státních podnicích mnohem a mnohem lépe placeni, než lidé ve státních organizacích (organizačních složkách státu). Např. nedávno jsme viděl nějaké číslo, nevím sice, jestli je pravdivé, že jeden bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR měl cca 56 tis. hrubého. To je přibližně 40x méně, než má ředitel Českých drah, přičemž obě organizace jsou velikostí ve stejné kategorii a řizení AČR je neskonale složitější, než řízení ČD.
Pro to se dá říci jen jedno jediné - Kocourkov.
Prvním opatřením by mělo být povinné zveřejňování platů vedoucích pracovníků všech úřadů a organizací, placených z veřejných peněz, od starostů až po ředitele ČEZu.
Je zajímavé, že je možno na internetu zjistit, jaký plat má americký prezident, ale totéž není možné o tom našem, natož o lidech, které si platíme ne méně důležitých postech.
18. 06. 2011 | 18:14

Nuba napsal(a):

Pane Ivane

děkuji za poklonu, víte, že od Vás si obzvlášť považuji

Jinak jen tak mezi námi, jsem děsné střevo, čím starší tím pitomější a tak na ty krokodýly bych šla docela ráda a v poušti, tak to by byla teprve paráda, máte doufám na mysli nějakou krásnou oázu, něco jako ostrov uprostřed Pacifiku

často mívám takové sny
18. 06. 2011 | 18:21

Sláma napsal(a):

Možná, že by někoho zajímal plat prezidenta Spojených států. Ten činí 400 000 USD ročně, k tomu má, podobně jako naši poslanci, příspěvek na nutné výdaje (50 tis. ročně), cestovné (100 tis. ročně) a reprezentační výdaje (19 tis. ročně). Základní plat je tedy cca 570 tis. Kč ročně, což je plat, srovnatelný se základním platem ředitelem Českých drah panem Žaludou. Ten má ovšem, pokud je mi známo, poněkud více peněz v podobě pohyblivé složky a z různých navázaných pozic.
18. 06. 2011 | 18:26

Petr napsal(a):

"Podstatou deficitu jsou v daleko menší míře sociální dávky a černá díra zdravotnictví než korupce a nafouklá státní byrokracie, armáda státních zaměstnanců (20 %), placená i leckde přeplacená z daní a státních dluhů."
Pavda, pravdoucí!!!
Státní krajská, městská a obecní byrokratická hydra by se měla okamžitě zradukovat na max. 20%. Zůstat by měli jen úředníci schopní, nezkurompovatelní a pracovití s platem o 250 - 300% vyšším než mají dosud.
A společnost se do roka uzdraví.
Problém je, co s těmi 80% neschopných se uživit v soukromém sektoru.
18. 06. 2011 | 18:39

Rumcajs napsal(a):

Ivane, na Nubu mi nešahej !
18. 06. 2011 | 18:44

Rumcajs napsal(a):

voroshilov :

Když přijela spolužačka ze studijní brigády ze SSSR, přijela troska.

Měli za úkol zateplovat kravín. Zateplovali ho tak, že míchali kravince se slámou a holýma rukama to plácali na stěnu. Byli tak zdecimovaný puchem a šílenými pracovními podmínkami, že jim ani nepřišlo, že obědvají neumytými rukami a přitom sedí na kupě hnoje.

Rusáku, vy kdybyste neukradli návod na výrobu atomové pumy, byli byste světu jen pro smích.
18. 06. 2011 | 18:50

Nuba napsal(a):

Pane Slámo

naprosto s Vámi souhlasím

Vy říkáte Kocourkov, to je ovšem hodně slabé a takové jakési komické přirovnání, já bych použila mnohem tvrdší slovo, to je hampejz na entou.

Je to legalizovaná tunelizace našich daní. A trafiky pro kamarády ať z té či oné strany, většinou podle voleb, ještě horší je to v dozorčích radách těchto podniků. Je to již skoro samostatné odvětví politické činnosti. Je to hnus. Podplacené dozorčí rady, kde zasedají většinou nekompetentní lidé, většinou politici a jejich kamarádi, kteří odklepnou úplně všechno, protože jsou za to královsky placení.

Moc si iluze nedělám, že se něco dá rychle napravit, ta mafie už v té státní správě bydlí. Tak jako si Vietnamci za ty zašmelené daně, které neodvedli státu postavili kamenné obchody a postupně opouštějí tržiště, alespoň u nás to tak je, v Rousínově je jeden obchod, kde se prodává české zboží jinak jsou tam jestli se nepletu už na třech místech v kamenných obchodech Vietnamci s těmi šunty. Teď nedávno otevřeli renovovaný "Obchodní dům". A tak je to i s tou mafií, kdysi zaťala drápek, nikdo s tím nic nedělal, protože zájemcům to, aby se rychle napakovali bylo hodně, no a teď už jsou to všichni bratři v triku.

Podplacení policajti, soudci, státní zástupci, nesmíme zapomenout na politiky, protože ti rozhodují o státních zakázkách. A ručka ručku myje. Kauza Drobil je toho zářným příkladem. Nevím, v čem to žiju. Mám chuť to všechno pustit k vodě a tu poslední řekněme třetinu (kdoví jestli) života nevidět a neslyšet, když stejně zřejmě nic nezměním.

A musím se přiznat, že v jistém ohledu chápu stanovisko pana Hochmanna, který odmítá na sobě nechat nějakou zodpovědnost za chyby jiných. Pořád se lidi snažím omlouvat, každý má přece v sobě něco dobrého, ale všechno má své meze. Celé minulé století bylo zdrbané. Války, totality, rodiče pořád dřeli jako koně a ještě neměli ani právo na slušný život.

A co je teď ? Mohu si mluvit co chci, ale k čemu to je, je to mlácení prázdné slámy. Demokratické principy už zřejmě nestačí na to, aby zajistily dobrou správu země. Co se mi zdálo ještě nedávno nemožné, to se stává realitou. Politické strany jsou jakýmisi sektami, kde se střída u vesla parta kamarádů, a je to tak jak to řekl Drobil, podle zásluh, kdo víc dokáže do stranické (i své osobní) pokladny dotáhnout, má šanci na vyšší funkci. Vítězové krysích závodů. Nežije se mi pohodově. Mám sice dobré rodinné zázemí, tady kde žiji jsou většinou hodní a slušní lidé, tak jak je možné, že se v těch nejvyšších patrech mohl uhnízdit takový ksindl ?

Omlouvám se, že si tady vylévám srdce, taky to někoho nemusí bavit a stejně se mi neuleví

Mějte se hezky
18. 06. 2011 | 18:52

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

On bude Okamura tak trochu vyčuránek. To víš, říkat nepříjemné věci, co nikdo nechce slyšet, to peníze a klienty nepřinese.
18. 06. 2011 | 18:52

Nuba napsal(a):

Pane Ivane

ještě k tomu tsunami, mohla bych k tomu přidat ještě spoustu dalších přírodních katastrof, které lidstvo tak často decimují a také nemoci a hlad v zaostalých koutech světa

ano to jsou věci, na které myslím, když je mi nejhůř

ale ani tím se všechna špína a lidská ubohost spláchnout nedá

tyhle katastrofy má na svědomí příroda, ale to ostatní padá na vrub člověka,
18. 06. 2011 | 19:35

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nubo,

O těch krodkodýlech nelžu.Ještě v minulém století prý se poblíž oazy Kufra v Libyjské poušti pár krokodýlů v sladkovodních roklinných jezerech prohánělo.

http://21stoleti.cz/blog/2010/02/19/po-sahare-se-kdysi-prohaneli-obrovsti-krokodyli/

Ale stáhl jsem si z Google Earth snímky Panorámio a udělal krásné Powerpointové ozvučené presentace z jihozápadní Nubijské pouště.To je paráda.

No pěkně jste to tady rozjela.Být politikem propadl bych se hanbou.Myslíte že si Vás přečtou?

Zdravím Ivan.
18. 06. 2011 | 19:36

Nuba napsal(a):

Rumcajsi, kamaráde

vyčuránek nevyčuránek, nenašla jsem tam nic, s čím bych nemohla souhlasit, fakt
nevím, které nepříjemné věci vynechal, podle mého neříkal nic jiného než nepříjemné věci
18. 06. 2011 | 19:40

grőssling napsal(a):

Tak mi tu Rumcajs napsal(a):
grőssling:
Tobě Pán Bůh taky moc nenadělil.A jestli , tak rozum to určitě nebyl.Takže když někdo šlohne prachy, tak je to ve prospěch velkokapitálu ?
No takovou stranickou loajalitu bych nečekal ani u takovýho zblblýho bolševika, jako jsi ty.
Já myslím, že se krade ve vlastní prospěch, ne ?
18. 06. 2011 | 08:58

I Ty náš malý prosťáčku z lesů loupežnických. Ty opravdu věříš, že Drobil, Vondra, Řebíček, Dalík a další a další tví soukmenovci kradli po půl miliardách pro sebe jako sólisté a ne proto, že věděli že na ně nikdo nemůže a nepůjde, protože kradou na podporu těch co vládnou a na úkor těch co je ovládají ?

Když parta mocných oligarchů - velkoburžuú v této zemi rozhodne, nemá policie, státní zastupitelé, soudy, natož vláda nárok. Všichni tihle, kteří podle Tomského údajně spoluvládnou jen srazí podpatky. Stejně tak média a nejrůznější občanské iniciativy.

Jen jeden vousatý naivka ze severomoravských hor to ještě nepochopil.
Opravdu si Ty naivko myslíš, že to není dobře promyšlený systém, ale jen iniciativa osamělých zlodějů ?
18. 06. 2011 | 19:49

Pepa napsal(a):

ne stát, ale konkrétně Nečas, Kalousek, Drábek, Heger Klaus a celá plejáda dalších aktérů, včetně opozičních lenochů. Stát je abstraktní pojem, dá s eza něj schovat kdeco.
18. 06. 2011 | 20:22

AC napsal(a):

To je hezké čtení tady:-)

Nechci nikoho strašit, ale zaděláváme si na tribunály.
Pravda, nebude to hned. A podle čeho pak poznáme, že se ten čas už blíží? Pádem této zkorumpované vlády a nástupem neméně zkorumpované levice bez efektivní pravicové opozice.
Potom už jiné východisko skutečně nebude, ani brát kde nebude, zato hněvu a vyřizování mnohaletých účtů začne přibývat.
Být vámi, tedy jak pravičáky tak i levičáky, bral bych v předčasných volbách, které zákonitě musí přijít, rozum do hrsti a žádnou z velkých politických stran bych příliš nepreferoval.
Nicméně si uvědomuji, že těch několik málo % zapojujících se do diskusí nemůže zvrátit úmysl nezúčastněných na nich. Drtivá většina voličů na diskuse ani blogy či nejrůznější virtuální komunity ani nepáchne - mají jiné starosti.
Takže vám chci sdělit jen tolik.
18. 06. 2011 | 20:34

Jirka H. napsal(a):

AC: "co je to vlastně lidské štěstí? Devět z deseti ho bude definovat naprosto odlišně a ze svého pohledu budou mít pravdu..."

Jistě, každý člověk má svou vlastní představu o svém štěstí. A jak by to ale mohlo být jiné! Vždyť jsme každý jiný, tak máme i jiné představy o svém štěstí - nevidím na to nic nelogického, ani nutně egoistického - někdo vidí své štěstí v hromadění majetku, jiný je šťastný, když pomáhá jiným atd. Určitě je to lepší, než by jim někdo jiný předepisoval, co si mají přát a jak mají žít.

PS: Samozřejmě mám na mysli hledání štěstí v rámci psaných i nepsaných pravidel. Nemyslí, že by zde debatovali sociopati nebo kriminálníci.
18. 06. 2011 | 20:58

Autor Autorovič napsal(a):

Pane Tomský, prosím o vysvětlení vašeho tvrzení:
"Proč zdaňovat kulturu, když je podstatou prosperity?"

Děkuji.
18. 06. 2011 | 21:00

AC napsal(a):

Autoroviči,

právě jste si sám odpověděl:-))
18. 06. 2011 | 21:11

Jacek napsal(a):

To je k neuvěření, poprvé s Tomským souhlásím.
18. 06. 2011 | 21:13

Rumcajs napsal(a):

grőssling :

Kdybys měl pravdu, tak ta trapná partička odborářů už prdí do truhle.
18. 06. 2011 | 21:14

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

No vykládat lidem, že za špatný stav financí nemůžou..... no to je příjemné.Ne_
18. 06. 2011 | 21:16

AC napsal(a):

Jirka H

Takže o co vám jde nyní? Jak vidím, nejsme v zásadním rozporu. Předepisovat bude jiným vždycky někdo, minimálně stát, který musí dělat všem servis. A pokud se naivně domníváte že ne, pak vzýváte anarchii.
18. 06. 2011 | 21:17

Jirka H. napsal(a):

Kanalnik:
Dík za reakci, celkem se shodneme. A váš důraz na uměřenost můžu podepsat...
18. 06. 2011 | 21:19

AC napsal(a):

Jirka H

Dobře, vaše PS mou kritiku mění, beru svá slova o naivitě a anarchii zpět:-))
18. 06. 2011 | 21:22

Kritik napsal(a):

Pěkný článek. Jao obvykle směřuje i do hloubky a otevírá samotnou podstatu.

Člověk si jen není jist, odkud autor článku bere jistotu o "řecké ochlokracii". Pokud jen ze západních médií, tak se nechal ovlivnit bahnem, proti kterému sám brojí. Doufám, že má lepší zdroje informací, avšak kusé náznaky těch, kteří se dokázali podívat na Řecko z dlouhodobějšího hlediska, dokladují tradiční pouze řecký přístup (odvozený z historie polis), prozatím bez islandského klidného radikalismu při označování viníků.
18. 06. 2011 | 21:26

Jirka H. napsal(a):

AC:
Státní moc mi může a má předepisovat hranice, ne to čím je nplním. To nemá s anarchií nic společného. A nejde mi celkem o nic. To vy jste se snažil najít v mém původním textu něco, co tam nebylo.
18. 06. 2011 | 21:28

Jirka H. napsal(a):

AC:
A já svou poslední repliku, taky beru zpět. Myslím, že uvažujeme podobně a nedorozumnění spíš připadá na omezenost on_line komunikace. Přeji hezký večer.
18. 06. 2011 | 21:33

AC napsal(a):

A o čem tak asi píšu přímo nad vámi? Nespěchejte s reakcí a čtěte pomaleji ale jistě:-)
Vaši původní reakci jsem pouze korigoval podle svého pohledu, totéž děláte i vy, ne?
18. 06. 2011 | 21:35

AC napsal(a):

Jirka H.

:-)) Hezký večer i vám.
18. 06. 2011 | 21:37

Autor Autorovič napsal(a):

Jo a ještě by mne zajímalo, zda toto vůbec můžete myslet vážně:
"Podstatou deficitu jsou v daleko menší míře sociální dávky a černá díra zdravotnictví než korupce a nafouklá státní byrokracie, armáda státních zaměstnanců (20 %), placená i leckde přeplacená z daní a státních dluhů."

Pane Tomský, vy nevíte, že mandatorní (a kvazimandatorní) výdaje vlády dnes činí přes 80% příjmů státního rozpočtu? A že počet penzistů od roku 2004 stoupl o více než 10% a že výdaje na penze díky tomuy (a též díky rozhazovačné politice levice) stoupli myslím že o nějakých 55%, přičemž počet přispívatelů do penzijního systému setrvale klesá? Kde ty peníze pro penzisty a nemakačenka chcete brát? Ještě více ždímat tvrdě pacující?

Nejsem pro ochranu zlodějů a tunelářů, všichni patří za mříže, bez ohledu na to, zda kopou za pravici či za levici. Kéž bychom měli dostatečně akční, pravomocemi (i zbraněmi) vyzbrojenou a nebojácnou policii, nezkorumpovanou a rychlou justici, která by to zajistila.

Ale to všechno nemůže stačit na stabilizaci penzijního systému v komunistické podobě, který prostě a jednoduše není udržitelný.

Stát by měl lidem citelně méně brát a ponechat jim svobodu jak naloží s vydělanými penězi. I za cenu toho, že nefachčenka by dostávala zlomek toho, co teď. A vůbec bych jim nedával peníze. Jídlo bych jim dával. Částečně teplé jídlo a částečně konzervy. Postavil bych jídelny ve spádových oblastech a rozdával jídlo a lístky na autobus aby se tam mohli dostat. Žádné socialistické dávky. Peníze patří těm, kdo si je vydělali. Ať se člověk může v průběhu života zajistit na stáří vlastními silami. Někdo lépe, jiný hůř, někdo se třeba nezajistí vůbec. Jeho věc, má právo svobodně chcípnout na následky své svobodné neodpovědnosti. Společnost není povinna za každou cenu držet při životě líné jedince.

Na téma vysoké náklady na práci, či nadužívanost lékařské péče se tu rozepisovat nebudu, bylo by to na dlouho. Ve zkratce: Kdo si zhuntoval zdraví tím, že 40-50 let v kuse jedl salámy, párky, šunky, klobásy, tlačenky, paštiky a podobné pseudopotraviny, samozřejmě má děsivou nadváhu a ještě k tomu třeba hulí a chlastá, ať se nediví že tu ho píchá a tam ho tlačí a nežádá společnost ať mu platí Ibalginy. Každý týden je u doktora, zatěžuje systém spoustou výdajů, ale že by změnil životosprávu, to ne. Jeho věc. Ať si ale léčbu hradí ze své kapsy, když si zdraví zhuntoval sám. Pak lidé s vážnými nemocemi mohou slyšet že "lék, který by vám pomohl na roztroušenou sklerózu, zdravotní pojišťovny nehradí. Musela byste si ho hradit sama, stojí 40,000 měsíčně." Skvělé.

Pane Tomský, naše společnost potřebuje rázné a hluboké reformy. Pokud budou opravdu spravedlivé a perverznost systému v němž žijeme napraví, pak budou mnoho lidí velmi bolet, ale to je v pořádku. Jsou to vesmě s ti křiklouni co se ztrapňovaly v Praze stávkou.

Stávky by měli být postaveny mimo zákon. Klaus má pravdu. Měli je do jednoho propustit. Než by dopravní podnik nabral nové lidi, asi by 2-3 týdny byla doprava v Praze problematická, ale svět by se nezřítil. Vše by fungovalo dál, mzdové náklady dopravního podniku by se výrazně ozdravily, ani zdražovat jízdenky by možno nebylo nutné a čerstvě propuštěným bych v žádném případě nepřiznal podporu, jelikož byli vyhozeni. Naopak, poslal bych je na půl roku do Somálska nebo do Súdánu aby pochopili, co to znamená mít se opravdu špatně.
18. 06. 2011 | 21:54

Nuba napsal(a):

Rumcajsi

já tě fakt žeru, ty jsi tak crazy :)))

vono už si o tom cvrlikají i vrabci na střeše, jako že za to nemůžou lidi, akorát do jeskyně se to ještě nedoneslo, tak bacha, v hospodě to moc nevykřikuj, aspoň u nás by ti to neprošlo, buď bys dostal do nosu nebo by lidi na sebe mrkali očima, jako že jsi ten trošku momentálně zaostalý za vývojem
18. 06. 2011 | 22:07

grőssling napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
grőssling :

Kdybys měl pravdu, tak ta trapná partička odborářů už prdí do truhle.
18. 06. 2011 | 21:14

A kdo by na Dalíka, Vondru, Řebíčka a další zloděje makal ? Vždyť oni neumějí nic než krást, intrikovat a žvanit.
Kdepak Rumco, oni si je hýčkají, protože vědí, že české odbory a jejich krotké ovečky jsou jen o něco méně ustrašení pudlové než třeba ČSSD.
Oni přeci pořádné raubíře nemůžou potřebovat.

Svatá prostoto Rumco, co to u toho piva probíráte ?
18. 06. 2011 | 22:08

Béda napsal(a):

Dávkový systém Výdaje (mld. Kč)
rok 2009 rok 2010
Dávky důchodového pojištění 331,6 337,8
Dávky nemocenského pojištění 26,0 22,8
z toho: nemocenské 18,2 14,9
Podpory v nezaměstnanosti 15,1 13,4
Příspěvek na péči 18,7 19,6
Dávky pomoci v hmotné nouzi 3,1 3,9
v tom: příspěvek na živobytí 2,3 2,9
doplatek na bydlení 0,5 0,7
mimořádná okamžitá pomoc 0,3 0,3
Dávky zdravotně postiženým 2,5 1,8
Dávky státní sociální podpory 41,1 40,8
z toho: rodičovský příspěvek 28,6 27,7
přídavek na dítě 4,7 3,9
příspěvek na bydlení 2,3 3,5
Autor: MPSV

příjmy SR za r. 2010 1 000,38 VÝDAJE CELKEM 1 156,79 saldo -156,42 Zdroj MF ČR
Z uvedeného vidíme, že
podíl důchodů je cca 39% rozpočtu (v tom jsou i nadstandardní nesystémové výsluhy mocenského aparátu a pod.), výdaje na soc. pojištění (na pravicově řečeno "socky")celkem 106.2 mld.Kč = cca 12% výdajů SR.
18. 06. 2011 | 22:56

Rumcajs napsal(a):

grőssling :

Chlapče, pokud se neživíš jako šašek, myslím, že děláš velkou chybu.

Chceš říct, že Dufek a ostatní golfisti pracují ? A státní odborář ? Já myslím, že velkoburžoazie by byla ráda, kdyby si st.odborář vydělal alespoň sám na sebe. Ale on se uživí jedině tehdy, když má monopol a může si diktovat ceny a nebo ho ostatní musí dotovat.

Kdyby velkoburžoazie měla žít z práce státních odborářů, byla by na tom hůř,jak Řecko s Portugalskem a Španělskem dohromady.
18. 06. 2011 | 22:57

Digi napsal(a):

Tak proč mají ty anachronické odbory, které stávkují, třeba herci v Hollywoodu, nebo v Itálii, nebo v Německu,Francii,a vůbec v celé tzv.západní Evropě, proč tam každou chvíli stávkují tu železničáři, tu letecká doprava, tu státní zamětnanci, tu je generální stávka? Proč v civilizovaných demokraciích existuje a je považování za normální součást demokratického systému toto - podle Vás, pane Tomský -"nepochopitelné privilegium na vzpouru proti zvolené reprezentaci"? Jo, Lukašenko, ten s každým, kdo stávkuje proti zvolené reprezentaci, pořádně zatočil. Víte, pane Tomský, proč v demokratických zemích, tedy vyspělých demokratických zemích,existuje toto nepochopitelné privilegium? Protože i legitimně zvolené reprezentace čas od času propadnou pokušení legitimní cestou si zajistit a pojistit vládu tak zvaně nafurt - a se třeba taky stane, že už k žádným dalším legitimním volbám nedojde - ostatně k čemu taky, když se povolí jen jedna státostrana....Už si nic nepamatujete z evropských dějin 20. století?
18. 06. 2011 | 23:59

Pozvatel napsal(a):

Nuba
Rozdíl mezi Okamurou a Skruvajsem je v tom, že Okamura není převlečený komunista, tj. ve svém podnikání není ani zprostředkovaně přisát jak pijavice na státní penězovod.
To mu umožňují jeho schopnosti, inteligence a adaptibilita v cizím prostředí.

Všichni rádobypodnikatelé, tedy lidé formálně se schovávavající za eseróčka, akciovky či živnosťáky, ale neschopní se uživit bez pomoci státu či evropských dotací (což je totéž) - jsou ve skutečnosti autentické socky.
19. 06. 2011 | 00:15

Saltzman napsal(a):

Sem si to zpětně pročetl a nejvíc mi vyhovuje, jak na mě reagoval Jogín.

Lidé si většinou nejsou schopni uvědomovat spojitosti i mezi rozdílnými názory. Je mnoho společných styčných bodů v rozdílných názorech a pokud by si to lidé uvědomovali, pak by byla možná i vláda rozumu. Zatím je to tak, že jak vzteklí psi proti sobě stojí několik názorových směrů a namísto hledání společných řešení hledají jen konflikt, konfrontaci, střet.

Uvědomuje si většina debatérů, jak těžce se jen v obyčejném paneláku hledá společné řešení společných problémů? Dohoda je prakticky nemožná, ačkoliv naprostá většina obyvatel paneláku chce vyřešení problémů. Netvrdím, že ve všech panelácích je to stejné, ale převažuje tato neschopnost dohody.

Umíme pojmenovat zlo. Co nedokážeme, je zlo eliminovat, společně se mu bránit.
19. 06. 2011 | 06:37

grőssling napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
grőssling :

Chlapče, pokud se neživíš jako šašek, myslím, že děláš velkou chybu.Chceš říct, že Dufek a ostatní golfisti pracují ? A státní odborář ?

Rumco, umíš řídit tramvaj, nebo vlak metra, nebo Pendolíno ? To ti odboráři umí. A jsou tím užiteční všem. Na rozdíl od tebe a tvých soukmenovců Řebíčka, Vondry, Dalíka, nebo Drobila, kteří jen žvaní a kradou po půlmiůiardách a nikdy nemakali.

Česká velkoburžoazie je z místních odborářů nadšená, za 21 let vlastně prostávkovali všeho všudy 7 dní ? 1 týden ?

Skvělá práce .
Velkoburžoazie přeci nepotřebuje mít na postech vůdců odborů ražouny, za kterými by šly davy a na ně by se nabalovala nespokojenost 90 % co nechtějí tuto vládu jako sníh na kouli valící se z kopce.

To oni jen tak dělajím, že se snimi škorpí a prosťáček ze severomoravských lesů jim na to skáče.
19. 06. 2011 | 07:02

Viola napsal(a):

Tenco,

jen tak si snít..., ale možná se inspirují jiní. Mi by se líbílo pěstovat ovoce a zeleninu a raději to víno.
20. 06. 2011 | 13:40

Tenco napsal(a):

Viola
:)))
/...a žádný Rumcajs..../
:(((
20. 06. 2011 | 18:47

Viola napsal(a):

Rumcajzlíka si postavit na skalku.
20. 06. 2011 | 23:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy