Přivede řecká eurokrize unionisty k realismu?

02. 07. 2011 | 22:41
Přečteno 6457 krát
Každá krize má své pozitivum, jen to dobré v tom špatném neumíme vždycky včas vypátrat. Řecký bankrot, který už dávno nastal, ale kvůli záchraně europolitického projektu nastat nesmí, snad ale nakonec vyjeví některé pravdy, přestože s věřícími je většinou potíž. Tu první a největší pravdu politický idealista nikdy nepochopí, vychází totiž z víry a neideologický pragmatismus, sama podstata rozumné politiky, mu je odporný.

Evropská unie, jako hospodářský prostor, bývala kdysi pragmatická, ale s Jacquesem Delorsem v ní převládli idealisté a na Řecku je to dodnes vidět. Před vstupem do unie (1981) šlo o chudou zemi, která se pomalu a vlastními silami vyhrabala z válečných ruin a občanské války s deficitem 22 % HDP. Zatímco evropští socialisté tehdy nafukovali státní deficity svých zemí, Řekové spláceli válečné dluhy a měli vyrovnané rozpočty. Navzdory Delorsovy ohromné “oblastní integrační pomoci” a masivním zemědělským dotacím, už o deset let později stál rozpočet státu rozkročen nad propastí ve výši 71 % HDP a průmyslová země nikde. Delors potřeboval řecké stejně jako anglické socialisty přesvědčit (a uplatit) pro podporu integrační unie. Podařilo se mu to a symbióza dotační korupce s řeckým historickým návykem klientelismu a podplácení nutným pro přežití v osmánském impériu vytvořila nejzkorumpovanější politickou třídu v unii. Pro slávu eura bylo Řecko přijato do eurozóny, ačkoli se vědělo, že má ještě větší deficit a že švindluje ještě víc než Itálie. Podle idealistické teorie mělo euro rozdíly v hospodářské produktivitě vyrovnávat. Je paradox, že právě staří matadoři a dokonce syn prvního premiéra strany Pasok, která se zasloužila o imunitu politiků před soudy a která má lví podíl na budování nafouklého státu, má teď privatizovat a vymýtit korupci. To je ovšem úkol nadlidský a na generace. A poučení? Idealismus unie je založen na dotacích, na nichž nelze budovat prosperitu, může jenom více či méně korumpovat. Právě zemědělské a strukturální dotace vábily státy do unie.

Řecko se teď nalézá v hospodářské a politické pasti. Zbankrotovat pro slávu eura a jeho politiků nesmí a medicína neustálých půjček zvyšuje dluhy rychleji než stačí pomalé špatně vynucené snižování byrokracie a nejrůznějších privilegií zvýšit produktivitu. Bývalý ministr financí Stefanos Manos se diví, že účetní z MMF na největší z černých děr rozpočtu vůbec nepřišli (lékárny a elektrárny). Místo snižování daní má břímě reformy (tak jako u nás) padnout i na daňové poplatníky, což povede k úpadku a je politicky nezodpovědné, jak vidíme na ulicích Athén.

Zoufalý francouzský nápad s “dobrovolnou restrukturalizací” řeckého dluhu v soukromých bankách na třicet let a na uklidnění německé veřejnosti, že nejde o dotace (pokud nejsou skryté), je riskantní, protože by je finanční trhy mohly považovat za bankrot a tím vystavili účet celé eurozoně (ECB). Finančně nedostatečný projekt, vždyť většinu dluhopisů drží ECB a řecké banky, bude dále zvyšovat řecký dluh. A tak nezbývá než vymýšlet další šibolety na prodloužení řecké agónie a uklidňovat Němce, že jim dluhová unie nehrozí. Idealismus unionistů totiž stále něco maskuje, je vlastně také korupční. Nedivme se proto, že se šíří konspirační teorie, že z pasti eura není úniku, neboť je to v zájmu německého exportu. Věří tomu bohužel i někteří němečtí politici, jako by tím chtěli zachránit svou dávno ztracenou prestiž.

Řecko solventní nebude dlouhodobě a pravda nakonec vyjde najevo. Jestli nakonec proti idealistům zvítězí, a dočkáme se opět normálního heterogenního hospodářského prostoru jako kdysi v EHS, je otázka. Jedno je jisté rostoucí dluhy jižní eurozóny zaplatí nakonec daňoví poplatníci v celé Evropě a možná, tak jako v Řecku půjdou do ulic. Většina Němců se už teď nachází v prvním psychologickém stádiu změny, kdy si říkají, jak jsme mohli být tak naivní, a v euroskeptickém Rakousku se už vidí Heinz – Christian Strache, předseda Svobodných, jako příští kancléř. Řecké drama už začalo, evropské nás teprve čeká.

LN 1. 07. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jezevec napsal(a):

Závěr blogu je jasný, neboť se odvolává na obecnou lidskou přirozenost. Lidé zkrátka nechtějí svojí prací dotovat jiné. Zvláště, když se musí tvrdě pracovat a ti dotovaní se nepřetrhnou. To platí o nechuti nejenom Němců, ale obecně o všech lidech. Na tohle dojelo RVHP a socialismus. A na to dojede EU. Amen
02. 07. 2011 | 22:59

hoven napsal(a):

krutě pravdivý blog
02. 07. 2011 | 23:24

jozef napsal(a):

A americke drama je tu jakbysmet.

Autor vzorne bankrotuje ako europan, stylizujuc sa do obrancu nemeckych zaujmov,dehonestujuc tu konkretne Grekov a Talianov.
Ucelne vynecha v argumentacii Island,alebo Irsko,alebo povedzme Belgicko.
Autorovi nevadili a nevadia dotacie Wall Streetu ani dotacie City,autorovi nevadia dotacie Portorika,bilionove dotacie afganskych ap.vojen,gruzinskej chuti znovudobyt Juzne Osetsko,dotacie kosovskeho narkostatu...
Autora rozhorcuju dotacie Irska.Vlastne Grecka.Na Irsko dnes autor mudro zabudol.

Autora mata strasidlo Europy,v ktorej nebudu vladnut gigasvindle dolarovych kuzelnikov a ich ratingovych agentur,Europy,ktora nebude pozerat na sefa FEDU ako na boha najvyssieho,Europy silnejsej nez Wall Street,Europy suverennej,ktora nebude pudlom na telefone washingtonskych sachistov.
A tak utoci.Na Grekov a Talianov...Nech to stoji,co to stoji,ten dominobankrot.
Idealista.
A kryptofasista.Lebo nie je v historii analfabetom.
02. 07. 2011 | 23:24

hoven napsal(a):

josef
a nebude to tím, že autor žije v evropě?? to , co dělá soudruh obama se soudruhem bernankem, povede k hyperinflaci dolaru. já si myslim, že světovou rezervní měnou se stane v horizontu 10 let juan.
02. 07. 2011 | 23:37

jozef napsal(a):

hoven
Autor nezije v Europe,autor nezije v civilizacii.
Europa /EU/je zalozena na dotacii slabsich clenov,Cina funguje na silnej pozitivnej diskriminacii najslabsich subjektov,narodnych a inych...

Autor zije na zvlcilom Wall Streete,ktoremu tecie do topanok a ktoremu hrozia kazdu chvilu udriet mrazy.Na Wall Streete,ktoremu hrozi strata poslednej velkej koristi,poddaneho dobytka.
02. 07. 2011 | 23:52

Duroy napsal(a):

Ten začátek, to jako bych četl o ČSSR a České republice. Před 20 lety bez dluhů, ano, i u nás máme imunitu politiků...
Na rozdíl od Řecka jsme však už všechno prodali...
03. 07. 2011 | 00:05

Acid ass napsal(a):

hlavně žít podle guru antievropského realismu Klause - to je víra Tomského. bankrot je správný a dobrovolné přeldužení na 30 let je špatné. Zvláštní představa o realismu - inu jak pro koho
03. 07. 2011 | 00:22

Karel Kubrt napsal(a):

Heinz – Christian Strache,
to jediné z článku dává smysl. Jestli Řecko krachuje, kolik na to praskne mejdla, to už je lidem putna. Lidi nakonec dnešní europopulisty nakopou do zakázaného slova
a místo nich zvolí politiky, kteří mluví za občany a ne za banky.
Rakousko má alespoň pana Strache, kluka stejně mladého, jako já.
Ale co my, Češi, Moravané, Slezané a Rómové?
Na obzoru nevidím žádného Wilderse...
03. 07. 2011 | 01:00

Acid ass napsal(a):

jaká je realita ? ECB a největší banky chtějí vykupovat řecké státní dluhopisy za tržní cenu a přeprodávat je řecké vládě. Vtip je v tom, že hned zaknihují ztrátu (vyhlídka nesplatitelnosti) a přeprodají je řecké vládě za nominál (zlomek tohoto úročení). Tose hochům ze strany svobodných nenávidějící euro nechce líbit, ale názak realistického řešení to je.
03. 07. 2011 | 01:14

rybrcoul napsal(a):

Táhne řecká oliva na evropském trhu více než české pomazánkové máslo?: Tradiční komodita,ale myslím,že má příliš úzký okruh tradičních ale zájemců-labužníků.Do málokteré země Evropy to mají téměř všichni Evropané dopravou tak daleko jako do Řecka-turistika?
Brilantní Tomský se sbližuje právě s jemným analytikem Dolejšem na témě Evropy.Řekněte mi,které desetiletí starého světa nemělo podobnou hrst zajímavostí a námětů o něm samém?

Vyberu příklad :F.L.Čelakovský je tvůrcem verše :

"na jelínku podkasaná sedí sobě lesní panna"

-ne Freuda mám na mysli.Asociace se zánikem chtíčů kasty kněžen a hraběnek,jak popsal divadelně v "Lucerna" A.Jirásek,mlynář vede lesní cestou se svítilnou paní kněžnu,byv sváděn.Ale ona měla i právo první noci na milce skoro věkem její syny.
Ano běží roky pádu Bastily (které oslavil Sarkozy velkolepě),přijdou jakobíni,revoluce,Napoleon,objeven Wattem v Anglii parní stroj - proměna ruční práce v manufakturách ve fabriky se stroji s parním pohonem,1.parní lokomotiva a železnice-Stevenson v Anglii.
Zrušeno nevolnictví v Čechách.Famózní W.A. Mozart v Praze-Malá noční hudba.
Ruský generál Suvorov-Stalin té doby-jde si pro maršálskou hůl,vybojuje vítězství proti Turkům i Napoleonovi vícekrát,Napoleonovi- tvůrci dnešní Ústavy Evropy.Ano Suvorov brání neturecký a starý svět,ale tím buduje to mohutné slovanské dubisko,ke kterému tolik nadějí upínal vždy zrak Klementa Gottwalda mnohem později.

Ano proč právě "na jelínku", proč "lesní pana" ,proč "sedí sobě sama"? 3x proč

Ano to je právě Tomský.On na takové otázky evropské politické poezie je otázkář a mistr nešablonovitých odpovědí.Moc by mne zajímaly jeho odpovědi na F.L.Čelakovského stavební prvky jeho známého verše? Zastoupen může být i kýmkoliv.
Ne to,že jsme v Evropě ale v pr...je meritem věci,snad? V evropě jsme odjakživa,v žopě až nyní.Co myslíte Sašo veliký?
03. 07. 2011 | 04:11

revenue napsal(a):

Pane autore,Vás by ve škole nikdo neposadil do lavice vedle tulačky-světačky paní Sašy Alvarové:prostě by jste vedle ní vypadal jako trouba,zápecník,maminčin mazánek--mezi námi.
03. 07. 2011 | 05:00

stále rebel napsal(a):

Pravicová omáčka, uvedu jen jeden údaj k tomu nafouklému státu.
Řecko má složenou daňovou kvótu 29,4 % HDP (rok 2009, zdroj oecd) to není o nafouklém státu, ČR měla 36 %, Rakousko 43 %, severské státy téměř 50 %.

Problémy mají především státy s nízkou složenou kvotou
Irsko 28 %
Portugalsko 35 %
Španělsko 31 %

To jsou v EU státy s nízkými daněmi a tedy štíhlým státem.
03. 07. 2011 | 06:31

Mud.. napsal(a):

Zveřejněním nahrávek s podivným rozhovorem zasadil Libor Michálek direkt politické kariéře exministra Pavla Drobila. Nyní zaštiťuje nový projekt, který má ambici bojovat s korupcí. Elitní klub podnikatelů spolu s Michálkem a neziskovými organizacemi plánuje krajské a městské úřady opatřit hvězdičkami jako hotely a vyhlašovat protikorupční město roku.
Pro Řecko je nutné přijít stejnou magorštinou! Když v Česku můžeme problém korupce vyřešit mesiášem, proč se problém Řecka také nevyřeší mesiášem? Města (Řecko) bez hvězdičky tvrdě potrestejme!
03. 07. 2011 | 06:41

Acid ass napsal(a):

jaké mohou také být následky státního bankrotu ? Argentina šla do bankrotu v roce 2002 a vyměnila nesplacené dluhopisy za nové cenné papíry. Za původní v hodnotě asi 102,6 miliardy dolarů se ale věřitelům vrátí jen 41,8 miliardy, tedy zhruba třetina.
Proti tomu byly např. zahraniční penzijní fondy -důchodci,kteří tak do argemtinských dluhopisů investovali měli smůlu.Ale vleklké soudy by asi byly ještě horší řešení. Proto podle ekonomů byl argentinský způsob výměny dluhopisů nebezpečným precedentem.
03. 07. 2011 | 06:51

BK napsal(a):

Možná je to paradox, že privatizovat a vymýtit korupci mají v Řecku "staří matadoři."
Ale není to u nás totéž v bledě nebo spíš tmavě modrém?
Pro Kalouskovu "protikorupční vládu" je právě korupce tím životodárným humusem, ze kterého její tři plevelné výhonky vyrůstají.
03. 07. 2011 | 06:58

Gerd napsal(a):

Mám nápad, pošleme Řekům Kalouska! Seškrtá jim výdaje, nafouklý stát a rázem budou v plusu ... nebo zemřou.
03. 07. 2011 | 07:23

schlimbach napsal(a):

Ta hysterie kolem bankrotujících zemí je již směšná, stejně tak jako ti, kdož se domnívají, že stav, kdy je finanční systém "oderván" od společností a "visí" nad nimi jako damoklův meč, ovlivňuje jejich ekonomiky a životní úroveň obyvatelstva, je normální.

Uvědomme si prosím, že tento stav byl uměle navozen, uměle došlo díky zkorumpování zastupitelů v jednotlivých zemích v různou dobu k zotročení těchto zemí tímto finančním systémem, který je ovládán z jednoho centra a díky omezování přístupu k penězům těm nebo jiným skupinám a státům vyvolává toto řídící centrum ekonomické krize ve svém zájmu.

Státy, zotročené tímto finančním systémem mají jedinou možnost - odervat se od tohoto finančního systému, vzít si zpět do vlastních rukou své měny a tvrdě vyžadovat absolutní nezávislost ve svých politických a ekonomických řešeních.

Společnost, která má svoji vlastní měnu ve svých rukou a funguje na principu reálné ekonomiky se dostane jednoduše ze závislosti na výše uvedené globální finanční hydře. Taková společnost se může rozvíjet v souladu s přáním a volbou svých občanů, nebude zotročenou zemí.

Aby toto bylo možné i u nás, museli bychom se zbavit zkorumpovaných zločinců v čele státu, zbavit se tupounů napříč politickým spektrem, kteří vůbec nechápou, že peníze nerostou na poli ani na stromech a že tedy není třeba si je půjčovat za úroky jinde (stejně je tam nemají a musí si je natisknout), ale musí se na základě přijatých ve společnosti pravidel vytvořit.

To, co slyšíme o ekonomice a finančnictví neustále ze všech stran jsou jen tupé mantry idiotů (odborný výraz) bez invence, fantazie, bez kousku představivosti a odvahy. Tito lidé nám v žádném případě nepomohou, protože dávno ztratili soudnost a nedovedou si představit, že může existovat pouze reálná ekonomika, bez finančních spekulací, bez zotročování člověka člověkem, že peníze nemohou mít jinou funkci než JEN PROSTŘEDKU SMĚNY. Nedovedou si představit, že peníze nejsou cílem lidského snažení, ale spokojený a naplněný život.

Proto stále opakuji, že se modlím, aby tupouni vydrželi u vlády ještě alespoň rok, rok a půl, aby národ poznal na vlastní kůži co si zvolil do svého čela, aby národ dostal šanci se vzpamatovat, uvědomit si sama sebe aby se s tupouny nakonec dokázal rázně a rychle rozloučit. Aby si národ uvědomil, že jedině on je tím, kdo bude rozhodovat o svém vlastním osudu, o svém směřování, budoucnosti.
03. 07. 2011 | 07:24

Maximus napsal(a):

schlimbachovi

K tomu poslednímu odstavci. Máte pravdu, ale ty škody budou a už jsou ohromné a přímo devastující pro českou ekonomiku. Náprava bude velmi obtížná. Socany neobdivuji a leccos mi na nich vadí a vadilo, ale tohle co se tady na poli ekonomiky a hospodářství státu děje za posledních cca 5 let, je přímo tragické. A dělný lid pořád drží hubu a krok..... Češi jsou opravdu asi jak o nás v cizině někde říkají obyčejní lokajové!
03. 07. 2011 | 07:40

schlimbach napsal(a):

Maximus

ano, ta devastace je neskutečně rozsáhlá a náprava škod bude obtížná, ale věřím v náš národ. Bohužel, dnes díky tomuto zkorumpovanému a globálně řízenému systému stačí několik vlastizrádců u moci, kteří rozdávají prebendy svým užitečným idiotům k udržení moci celkem dlouhodobě. Proto musí, bohužel, přijít ten totální rozval (tupouni neznají míru, kdy přestat), aby se národ probudil, aby neviděl jiné východisko, než se vzepřít, narovnat hřbet a tu svoloč, která jej zotročuje vypráskat za hranice země.

Národ není lokajský - jsme ve fázi, kdy si vše výše uvedené uvědomuje stále více lidí, ale ta otrocká pouta, která jsou lidem nasazena nemožností sehnat práci, nízkou mzdou nebo hypotečním zadlužováním a "výhodnými" půjčkami jsou natolik efektivní, že lidé si to zotročení uvědomují jen velmi pomalu, protože je brzdí strach z budoucnosti, strach o děti atd.

Společnost postavená na strachu - to je naše země dnešních dní. Tupouni, kteří nám to tady napříč politickým spektrem tak krásně zařídili nezaslouží žádného slitování.

Na druhé straně připouštím, že nemusíme stát frontu na banány a toaletní papír - aby byl můj příspěvek vyvážený.
03. 07. 2011 | 08:08

poly napsal(a):

to Schlimbach:

a oni (t.j.EU) mají věřit,že transakce s partnery v ČR mají reálný smysl,že zdejší měna nevisí ve vzduchu nebo se nerodí na poli? Když ČR splní něco formálních kritérii,a pak jde jakoby se nechumelilo cestou,na níž každý neslepý vidí jen kácet stromy,pak má věřit,že bude i ovoce z těch pokácených stromů ? Vždyť Klausova privatizace-proti ní je oteplování hadr.Tady od začátku půjčky i úroky byly dluhy,konta byly dluhy,veškeré manipulace s financemi všeho druhu byly dluhy a kmity na dvou závěsech kyvadla-půjčeném a vraceném zčásti pouze.Pak EU může tuto eliptickou hrůzu Klauso-ekonomiky s klidným svědomím doplnit řeckou složitostí.Ano,a nyní se bude usilovat o růst složitosti systému ve všem,protože v tom se ztratí vše i stopy.Nikdo nedosleduje kam mizí půjčky,investice,dary,vytvořené hodnoty.Nikdo se v tom nevyzná, jak slepý k houslím přijde.A navíc možná za dalších sto let bude už jen virtuální ekonomika bez tohohle svinského finančnictví,kde informace visící na Webu cenou závratně porostou díky dostupnosti mnohým a zároveň poodhalujícíh stopy zmizelé ve složitosti financí.Za kupovanou glasnosť se bude platit.Internet převrátí lidstvo z nohou na hlavu,na věřící a nevěřící informacím a dezinformacím,aby idealismus byl to prázdno v hlavách lidí.Nikdo nebude smět pak vědět kdo kde vyoral brázdu traktorem,odvezl šrot a kam kolečkem,vyhloubil rýčem jamku,zasadil stromek,kladivem zabušil do hřebíku,drátu a plechu.Skrýt fyzickou práci a materiální hodnoty-krytí finančního oběhu.Pak je možné cucat nektar odkudkoliv,pokud pípa je geniálně umístěna a skryta.Ano vidíte proč spekulativní kapitál je alfou omegou.Polský,tehdy ještě Gomulkovský oficiální státní ekonom Oskar Lange se kdysi domníval,že ÚV komunistické strany hraje v socialismu roli bursy kapitalismu. A ona proměna u nás (ÚV KSČ)-(Prognostický ústav)-(ODS+ČSSD)-(bursa a akcie) to ukazuje,že tak je možné usuzovat.Pouze,že kybernetická rychlost a složitost socialismu s bursou v ÚV KSČ byla nízká.Rozhodování přímé,direktivní.Po proměně úplně opačně.ÚV je tedy spíše inverse bursy.Ale vede k ní přes dočasné umělé centrum (to bylo) cesta finančních privatizačních spekulací,cesta spekulantů,rozprodejců státního majetku.Gorbačev glasností je prorokem internet-ekonomiky,domina za 100 a více let.PCéčko na této síti pohltí denně bilionkrát větší sumu informací než kterákoliv hlava,kniha,informační médium. A tyto informace-množstvím,rychlostí přenosu,adresáty,kvalitou budou určovat ekonomiku,zisky.Frekvence trřních transakcí se řídí pouze lineární algebraickou rovnicí,rychlost v oběhu peněz daleko výše kodovanou diferenciální rovnicí druhého řádu.Ale odpovídat si to musí.Tím peníze budou z výše své imanentní abstrakce diktovat a diktovat stále více,nasávat biliony informací a Internetem se virtualizovat spolu s ekonomikou.
Nicméně klubko zmijí je nutno praštit přes hlavu jako celek a vývoj jimi nekomplikovat,jinak další cestu pro růst složitosti a nezměnitelnou přes ně stagnaci nikdo nezvládne.Ale jsou vedlejším okruhem,přesto škodí.
03. 07. 2011 | 08:15

poly napsal(a):

opravuji výše na :"poodhalujících", "tržních"
03. 07. 2011 | 08:20

schlimbach napsal(a):

to Poly

přiznám se, že jsem ne zcela stihl sledovat tok vašich myšlenek. Moje snaha je ve zkratce řečeno návrat k reálné ekonomice a svobodné volbě člověka (občana) garantované jeho odpovědností vždy a všude. Aby to bylo možné, je třeba, aby občan byl i EKONOMICKY SVOBODNÝ, kdy měna společnosti je v rukou společnosti, peníze jsou v rukou společnosti, občané PENÍZE NEMOHOU VLASTNIT, mohou vlastnit pouze PRÁVO PENÍZE VYUŽÍT, díky čemuž společnost může garantovat ROVNÉ PRÁVO V PŘÍSTUPU K PENĚZŮM VŠEM. Toto také umožňuje nerušenou cirkulaci peněz v oběhu, kdy je nikdo nikdy nemůže v jejich cirkulaci omezit nebo je z oběhu vyjmout.
PENÍZE MUSÍ BÝT POUZE PROSTŘEDKEM SMĚNY.
03. 07. 2011 | 08:30

Ládik!!! napsal(a):

Chammurapi:
"Žádná moc bez armády, žádná armáda bez peněz, žádné peníze bez daní, žádné daně bez prosperity a žádná prosperita bez spravedlnosti."
03. 07. 2011 | 08:38

poly napsal(a):

to Schlimbch:

u Té Vaší představy je potíž-principiální-v tom,že oběh peněz je víceméně něco jako vnější periférie jakékoliv vodní turbíny (pokud jste ji kdy viděl aspoň na obrázku),která od jisté rychlosti oběhu z rozdílu tlaků nasává vnitřními kanálky-lopatkami stále více peněz na periferii,to je odsává je občanům a vlastně je dělá nedostupnými zčásti.Oni pouze občané mohou zespolečenštit výrobní prostředky,jak u nás už 40 let bylo (podle Keynese z USA v rozporu s tendencí umírání státu hlásanou Marxem,pokud už není jeho proletářská revoluce za námi.Ale proletářská většina zatím asi nikde nebyla.Tím spíše,že by měla být ne pouze rusko-sovětská ale celosvětová,pokrýt všechny trhy).Tehdy občané mohou regulovat spotřebu vůči poptávce,acyklovat krizovou ekonomiku,mohou si řídit přísun a odsun peněz,ale pouze za podmínky kolektivního rozhodování,ne individuálního jako v kapitalismu.tedy v socialismu bylo individuální možné jen jako nedílná součást kolektivního,jeho diferenciací uvnitř celku.Protože ale monetární oběh tuto variantu neguje ve stupni daném rychlostí jeho oběhu,byl i socialismus jen zčásti realizovatelný.Ve skutečnosti každý dosud existující historicky socialismus potichu otevřel zadní vrátka penězům do kapes nepsaných elit.Klasický příklad je země sovětů Kaddáfího s jeho osobními konty v zahraničí.První přirozenost kapitalismu-ziskovost je druhou přirozeností socialismu,zakrytou jeho čelní rovností lidí-tedy ekonomickou svobodou,o které Vy píšete.
03. 07. 2011 | 08:47

poly napsal(a):

opravuji výše na : "to Schlimbach"
03. 07. 2011 | 08:50

Dočekal napsal(a):

Dokud nebude v této zemi přijat (a také uveden do praxe!) Zákon a státní službě, není jakákoliv naděje na nápravu věcí veřejných.

"Úředník, který podepsal tuto nevýhodnou smlouvu, už na našem ministerstvu nepracuje."

Také je vám divné, že ani pod jednou nevýhodnou smlouvou nenaleznete podpis pana Miroslava Kalouska? A že těch smluv je!
Jen namátkou: Nefunkční padáky, modernizace tanků, výměna v té době moderních stíhaček MiG 29 za polské vrtulníky Sokol pěkně kus za kus - výčet by byl příliš dlouhý.

Jak to, že obyčejná prodavačka v obchodě s platem 8000,- Kč měsíčně netto musí mít podepsanou hmotnou odpovědnost a jedinec, který jedním škrtem pera pošle do nenávratna miliony, ne-li miliardy nás všech, tuto odpovědnost nemá?

Pro šťouraly: Těmi věcmi veřejnými nemám v žádném případě na mysli politickou stranu pana Víta Bárty!
03. 07. 2011 | 08:56

Franta napsal(a):

to autor: Řecko nebude solventní UŽ NIKDY. A Česko také ne. Vládu zajímá už JEN vybírání daní.
03. 07. 2011 | 08:59

kelt napsal(a):

Klíčová věta-finanční kruhy to EU spočítají/pokud nebude EU skákat,jak raitingové agentury pískají/a jsme u merita věci.
Lehman Brothers měli ráno raiting AAA+ a večer se položily.
Německé a francouzské banky Řecku půjčovali,aniž si uvědomovali výši rizika? Jak kvalitní mají vedení?Anebo konaly na doporučení finančních kruhů? Bede opakovat klasika-zisky/úroky/se privatizují a ztráty/nesplacené úvěry/se socializují,t.j.zaplatí daňoví poplatníci,kteří ty úvěry prožrali-z Kalouskovi definice řízení státního dluhu.
Jsem moc zvědav na dopady Islandského referenda,kdy daňoví poplatníci odmítli zatáhnout mejdan bank.
Věci/finanční politika/se vymkly z kloubů a pokud EU neztratila zcela rozum,tak přinutí banky,které VĚDOMĚ poskytovaly rizikové úvěry,aby se také podílely na úhradě ztrát z nich plynoucích.
Mám ale obavy,že tolik odvahy EU nenajde.
03. 07. 2011 | 08:59

Franta napsal(a):

to Dočekal: Váš příklad s prodavačkou je famózně pravdivý. Podepisovat odpovědnost mají politici také, ale sami si to neschválí. je třeba je k tomu donutit a ustanovit pro ně tvrdé sankce. Klidněi vězení (příkladů v zahraničí je dostatek).
03. 07. 2011 | 09:02

CrossXYZ napsal(a):

Co je pragmatismus? pragmatismus je vidět co právě je..a teď je co je......naopak idealismem je snaha se vrátit jinam, tam kde to možná bylo lepší ale co pprostě neobtálo ve střetu s realistickým světeme...a realistický svět je to, že vůle voličů a politiků stále vytváří ten realistický guláš..naopak nerealistický je čistý trh či komunismus...a to proto, že čistý trh ve světě neexistuje a komunismus nefunguje,,nebo nemám pravdu? Takže podle mně je postoj pana Tomského idealismem, ne realismem jak tvrdí
03. 07. 2011 | 09:03

schlimbach napsal(a):

to poly

vodní turbínu jsem viděl nejen na obrázku, ale svého času jsem ji měl i "na dvoře". Ale zpět k penězům. Mě již nezajímá stávající systém - ten je již v rozkladu. Zajímá mě budoucnost, alternativa a jedna z možností je dle - www.ekonomickareforma.cz - a tam vámi uvedené neplatí. Tam platí pouze svobodná volba občana a jeho odpovědnost. Peníze cirkulují v souladu s reálně uskutečňovanými transakcemi - když jich je více, cirkulují rychleji, když jich je méně, cirkulují pomaleji. Peněžní zásoba je konstantní a jen zrychluje nebo zpomaluje cirkulaci.

Ve svém návrhu reformy společnosti nepíšu vůbec o EKONOMICKÉ ROVNOSTI NEBOLI ROVNOSTÁŘSTVÍ. Taková rovnost nikdy nebude existovat, protože lidé mají různé subjektivní schopnosti a tím i možnosti. Nastavuji však MINIMÁLNÍ EKONOMICKÝ STANDARD, který je výchozím standardem pro všechny stejným, ale dále vše záleží již od svobodné volby jednotlivce a jeho odpovědnosti za tuto volbu a je zřejmé, že každý má nejen jiné subjektivní schopnosti a tím i možnosti (někdo může podnikat, jiný ne) ale i priority má každý jiné (ten kdo může klidně podnikat třeba nechce a naopak).

Smyslem ekonomické svobody jednotlivce je ROVNÝ PŘÍSTUP K PENĚZŮM a jejich použití. Toto ale není zase o rovnostářství, protože každý jedinec má sice svobodný přístup k penězům, ale množství peněz, které může využít odpovídá jeho příjmům, které má každý jiné ...

V navrhovaném systému, kdy je vlastnictví peněz pouze v celospolečenském vlastnictví a občané vlastní PRÁVO JE VYUŽÍT, vaše vývody ohledně Marxe, Keynese atd. nemají smysl (týkají se stávajícího systému a zaběhnutých dogmat), protože tento navrhovaný systém respektuje individuální volbu občanů a subjektů společnosti a rychlost cirkulace peněz v ekonomice odpovídá těmto individuálním volbám jednotlivců.

Díky jinému nastavení finančních toků ve společnosti, rozvoj společnosti nezávisí od vybraných daní, ale právě od reálné volby občanů, která je rozdělena na vůli kolektivní (obecní, krajská a celostátní úroveň - schválení programů k realizaci) a individuální.
03. 07. 2011 | 09:08

Kamil napsal(a):

Ještě poznámka k tomu, že socani nejsou dobří a ODS ano nebo naopak: Vždyď je úplně jedno, zda je někdo z ODS, ČSSD, KSČM apod. Propad Česka na pomyslném žebříčku mezi státy ako je Albánie apod nezpůsobily pomyslně nazvané strany, ale konkrétní lidé, protože jsou ve všech stranách stejní haj***vé. Zrušme strany a zvolě ke správě státu konkrétní lidi, odborníky (ne však rozmazlené dětičky 30cátníků apod), lidi s rodinami a mozkem, kteří vědí, jak se dělají kupecké počty. Ti naši političtí zme**i mají pořád hlavu v obacích a bilancích apod, příp, jsou přisátí k flašce, tamnelze ičekávat kloudnou myšlenku. A důchodce ve vládě taky nechci. Strop spravování stát s ohledem na věk: 40 - 60 let. Pak nashle... Pak ti senilňáci plodí myšlenky, za které by se styděl a deb*l s IQ 10.
03. 07. 2011 | 09:12

schlimbach napsal(a):

Jakákoliv smlouva, která je jednostranně nevýhodná je neplatná. Nevypověditelné smlouvy neexistují a smlouvy, v nichž je jedna strana vzdává předem svých práv jsou neplatné.
Je třeba se ptát nejen, kdo to podepsal, ale také, proč ti, kteří z takových smluv plní nekonají svoji povinnost a takové smlouvy nenapadnou a nevypoví.
Je to jasné porušení povinnosti o správě cizího majetku (například ze strany ministrů a jejich zaměstnanců na ministerstvech)- pokud někdo o takových případech ví, je třeba podat trestní oznámení a způsobenou škodu vymáhat.
03. 07. 2011 | 09:12

Hugo napsal(a):

Obyvatelé Řecka, Španělska Islandu a brzy i dalších zemí se dobírají základního sdělení svým politickým a finančním elitám. Pokud máme zaplatit za vaši rozežranost, zkaženost, neschopnost a zlodějnu, bude to jedině, až se vás zbavíme.
Někdo v Irsku umožnil 100% záruky na vklady v bankách. V Řecku někdo dohodl s Goldman Sachsem vytvoření SPV k zakrytí skutečných dluhů. V Česku někdo vykrádá státní zakázky a prodává části veřejných systémů určených k ochraně občana do rukou spekulantů.
Ti lidé nejsou ve skutečnosti nic jiného, než zrádci. Polis jim dala důvěru k tomu, aby uváženými opatřeními zajistili když ne zlepšování, tedy alespoň pokračování života, k jakému jsme se dopracovali. Oni dělají pravý opak a ještě svou amorálnost veřejně předvádějí. Je nutno nejdříve skoncovat s politickou kastou jako celkem a vytvořit nové, zdravé základy politiky. Každý, od koho slyšíte, že přímá demokracie je nesmysl, je šejdíř. Přímá demokracie je výchova lidí k zodpovědnosti za společné věci.

Evropu je možné chápat buď jako volné sdružení zemí bez celních přehrad a střežených hranic, dokonce možná i s měnovou unií. Architektura této unie ale musí umožňovat, aby jednotliví členové nesli zodpovědnost za své ekonomické vylomeniny. Je to reálné? Společná měna funguje jako systém spojitých nádob.
Druhá možnost je chápat Evropu jako Čtvrtou Říši, což je evidentně to, co si někteří politici v Německu a Francii (a Beneluxu, Dánsku - starém jádru Unie) stále myslí. Pak ale toto jádro musí za zisky na území a obyvatelstvu zaplatit vůlí ke skutečnému politickému sjednocení. Nepěstovat si koruptní kývačské elity v závislých zemičkách a nekoordinovat celý podnik jen přes finanční toky řízené několika velkobankami (což jsou politické nástroje, ne že ne).
Prostě musí vložit do věci nějaké koordinační a organizační úsilí a zjevnou politickou vůli. Projevit odvahu a nést kůži na trh.
Že globální finanční systém potřebuje revizi v jiném rozměru, než je čajíček Basel III, každý jasně vidí. Strauss-Kahn se odhodlal o tom mluvit a hned se mu stalo trestěprávní nedopatření, které je nyní, potom co byl odstaven od moci, korigováno. Měsíc falešných obvinění stačil na to, aby byl jako politik vyřízen. Protože je členem opravdu nejvyšší světové elity, neskončil tak, že by shnil za mřížemi. Ale dostal za vyučenou.
Kde budeme hledat politiky kteří se nebojí a nekradou?

Tomský má jako vždycky ve svých úvahách hodně pravdivých jednotlivin, uvažuje ale v rámci, který je neplodný.
03. 07. 2011 | 09:12

Občan napsal(a):

Přivede k realismu?
Jako že by EU konečně realisticky a pragmaticky nakopala celým "finančním trhům" a s nimi spojeným multihromadářským bufetům gluteus a vrátila se k reálné směnné hodnotě peněz? No, tak to má nejvyšší čas a ideální příležitost :o))
03. 07. 2011 | 09:31

Dočekal napsal(a):

Franta:

Když tady na začátku devadesátých let minulého století začali nekritičtí obdivovatelé pana Václava Klause velebit jmenovaného za to, že tento zrušil socialistické plánování a naše národní hospodářství předal oné "volné ruce trhu," dovolil jsem si nahlas vyjádřit myšlenku, že toto je cesta do pekel.
Odměnou mi byla nálepka "zastánce starých pořádků."

Marně jsem těm neználkům vysvětloval, že kapitalismus je jako systém na plánování přímo závislý. Jenom se tomu neříká plánování, ale marketing. A že ten marketing, je mnohem pružnější, protože přímo reaguje na požadavky trhu.

Před dvaceti lety bylo zaseto dračí sémě a dnes tedy sklízíme plody. Dluhy, kam se podíváš, státní rozpočet zoufale v deficitu, výběr daní taktéž, skryté zadlužení například v podobě nedostatečně udržovaných veřejných komunikací a samozřejmě i dalšího majetku státu - výčet by byl opět příliš dlouhý.

Co mne ale na tom všem zaráží nejvíc, tak to je poznání, že politiku této vlády obhajuje už jen ta vzdělanější část mých spoluobčanů. Teda alespoň podle jejich vlastního vyjádření, která tito učinili v těchto diskusích. Při této příležitosti musím připomenout, že za absolventy VŠ se tady prohlásili jedinci s nicky Rumcajs, hoven a Ládik!!!. Posledně jmenovaný to ještě vylepšil tím, že se pochlubil vojenskou hodností. On je to navíc nadporučík v záloze.

Jinak jsem to tady psal už mockrát a tak to teď jen zopakuju: Tenhle národ zkrátka musí padnout na hubu. Bez toho není jakákoliv naděje na sebemenší změnu.
A protože už nám dorostly "Klausovy děti," které loni na jaře samozřejmě volily pravou rukou (levá je "fuj," alespoň takto to říkali Mádl s Issovou), bude ta náprava věcí veřejných teď už mnohem obtížnější. Tyto děti se totiž naučily pohrdat poctivou prací svých rodičů, od který se ale zcela samozřejmě nechávají živit.

Tohle by ale bylo na dlouhé povídání a já si nechci opět vykoledovat napomenutí za přílišnou obsáhlost svých diskusních příspěvků.
03. 07. 2011 | 09:37

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
překvapivě s tebou souhlasím. Celý stát musí padnout na hubu.
Jen doplním - padat na hubu musí tak dlouho, dokud bude vládnout morálka, zasetá v únoru 48. V 1989 měla hluboké kořeny. Už začínají hnít.
03. 07. 2011 | 09:49

poly napsal(a):

to Schlimbach :
no,vy jste si mne pěkně zazdil do Marxea Keynese,přikoval jako Hefaista k historickým kořenům ekonomie-stále pavědy relativně.
Ekonomie zažívá a zažila -pragmatizaci,matematizaci i politizaci.Jak jinak.Z "dogmatiků" jste nezmínil vlivného současného monetaristu z USA Miltona Friedmana.Podívám-li se s čím pracuje,tak vidím,že z hlediska formální matematiky jeho rovnice připouští v delším čase i variantu "komunismus",jen je otázkou reálnost řešení rovnic.Fyzika je opatrná a u podobných rovnic diskutuje,zda mají reálný význam.No u ekonomie musí být diskuse ještě mnohem více realističtější,než dedukujte něco matematicky.Tak fyzik Isaac Newton -i ministr financí post-Cromwellovské královské Anglie před dvěmi sty léty si troufnul sám navrhnout pouze krytí oběhu zlatým pokladem.To byla pragmatizace ekonomie.A vyšlo to stejně jako 3 zákony Newtonovy známé vám ze středoškolské fyziky.
Z čistě formálního hlediska by Marxova teorie byla určena jednou konstantou -z dispersní rovnice vytvořené determinantem v duchu lineární algebry a další dvě konstanty by dala rovnice oběhu Friedmanova, a celkem bychom měli tři až čtyři konstanty,spojíme-li Marxe s Friedmanem:pro rychlost kol výroby,frekvenci transakcí trhu a peněžní oběh.I při veškeré dokonalosti dnešní matematiky nedokážeme tato formální řešení někde přímo uplatnit,ale pouze je pitvat případovou ("case logic") logikou,které se dnes říká "fuzzy logic" ve všech oborech lidského intelektu.To není vícehodnotová logika Lukassiewicze a j. patrně používaná v politickém myšlení Stalina a Hitlera.Pak ale můžeme zalézt až do fyziky přímo a najdeme tam i originální fyzikální objev z roku 1949 nejznámějšího matematického logika-německého emigranta v USA-Kurta Goedela.Goedel vytvořil známé důkazy o tom,že existují v každé teorii nedokazatelné pravdy jejími důkazními prostředky.V tomto svém pak dalším ojedinělém fyzikálním objevu z oblasti rozvinutí obecné teorie relativity Einsteina pak nalezl "kruhový čas" řešením rovnic Einsteina,jež jinak všude souhlasí zatím s empirickým pozorováním vesmíru.Tento čas je zajímavý tím,že všechny momenty času minulý,přítomný a budoucí jsou rovnocenné,tedy nelze je uspořádat pořadím a platí všechny současně.Podobnost s Friedmanovou teorií oběhu peněz je nasnadě.Koneckonců už v 18.století nalezl Kirchhoff ve fyzice zákony které ukazovaly,že nelze osvobodit hmotu od minulosti a minulé váží ze všech dob v přítomném účinku.My tedy nemůžeme reálný svět invertovat z materiálna na ideálno prostě centrální rovnicí oblíbence Napoleona,ministra vnitra post-jakobínů Laplacea a přisoudit různým částem světa jakýsi potenciál,z něhož pak tvoří postupně vše ostatní tvarováním,tvářením.Ahistoricky,ne utvářením.Ani zahrnutí času derivacemi do "dynamické Laplaceovy rovnice" by nic neřešilo,svět není pokryt jedinou universální veličinou s vypovídací schopností o všem.Elektrotechnici po pět let studia své vysoké školy víceméně dělají všechna možná kouzla s Laplasiánem,Heavisideovým operačním počtem na prstech jedné ruky vypočtou cokoliv z elektřiny ,co existuje jinak než nejjednodušší případy,ale to je vše co zmohou.V rámci platnosti -uzamčené Maxwellovy teorie 4 rovnic pro dva vektory-el. a magnetické pole.Už do slupky protonu se s tím nemusí namáhat,protože to nejde.Už Bohrův model atomu od elegantního dogmatu 4 rovnic Maxwella musel ustoupit.
Podobně v ekonomii nelze extrapolovat od sebevýstižnější,sebegeniálnější myšlenky v sebevětší abstrakci dále než na rádius platnosti ideje samé v realitě.Proto zanést do hlav lidí v principu ničím neomezený idealismus dnešních ekonomistů (ekonomy je lze stěží nazvat) nepovede než k devastaci,zkáze.Kam jinam vede lidská hloupost a omezenost vždy a ve všem co dělá.
03. 07. 2011 | 09:56

elf napsal(a):

Nejedná se o řeckou krizi,ale o židovská zvěrstva Goldmann Sachs a spol.a všechny ty kecy o nenažraných Řecích co žili na dluh a nadpoměry jsou jen tupé židovské lži,uveď jediný argument Stejskale,že to není pravda,Řekové,Španělé,a Irové vám zlámou vaz tak jak zasluhujete,to nejsou zbabělí Češi kteří dovedou bojovat jen pod cizí vlajkou a pak somrují za odboj a přiznám se,i já bych si do vašich mrtvol rád kopl.
03. 07. 2011 | 09:56

Jedla napsal(a):

Á, pan sovětolog je i Helenista! Dostal zadání a vytváří propagandu. Dupe po mostě v předem dané frekvenci s ostatními, aby to rezonovalo. Tak se vytváří dojem "pravdy zjevné", manipuluje se s lidmi. Uvedu příklady, kdy to jiní psavci se stejným zadáním neumějí tak sofistikovaně, přesto dupou usilovně:
http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy/vratny-v-recku-bere-182-tisic-korun-mesicne/
http://byznys.lidovky.cz/tiskni.asp?r=statni-pokladna&c=A110615_142433_statni-pokladna_nev

Lidovky zde fabrikují titulek "řecký vrátný si přijde na ..." na základě nikoliv obecné úrovně platů vrátných v Řecku, ale na základě tvrzení jednoho manažera jedné, atypické (rafinérské) firmy (asi něco jako u nás Unipetrol) z doby stávky, tedy vyhrocené doby kolektivního vyjednávání. Kdyby se zeptali protistrany, asi by uváděnou cifru rozhořčeně popřela. Nechce se věřit, že má-li firma se dvěma a půl tisíci lidí průměrné roční náklady na zaměstnance včetně managementu (v tom pojistné, benefity stravování, ochranné pomůcky, nemocenské atd.) 85 tisíc, pak vrátný, jako podprůměrně kvalifikovaná pozice, "si přijde na" 90 tisíc ročně. Takže blábol, nejen titulek, celý článek je ukázka nejpokleslejší "taky žurnalistiky" MAFRY.
Řecký ráj v praxi, prý. Potom Český ráj v praxi by v zahraničních médiích musel mít titulek "V Česku si sekretářky přijdou na 145 000 měsíčně" na základě této "korektní, seriózně převzaté" informace: http://www.lidovky.cz/urednici-u-ministra-dobese-berou-vic-nez-na-co-maji-vzdelani-p4q-/ln_domov.asp?c=A110215_093042_ln_domov_pks

Proč to píšu sem, pod Tomského? Protože dupe na mostě právě a přesně v rytmu s tím pokleslým textíkem. Vytváří dojmologii, vypouští obdobné "informace" ve stejnou dobu, aby nepozorný čtenář příliš nepřemýšlel a "přijal" tvrzení jako vysoce pravděpodobná, neboť se vzájemně "podporují" s jinými zdroji informací.
03. 07. 2011 | 10:03

Béda napsal(a):

Autor,

"...Místo snižování daní má břímě reformy (tak jako u nás) padnout i na daňové poplatníky, což povede k úpadku a je politicky nezodpovědné, jak vidíme na ulicích Athén..."

Otázka: snižování daní komu, autore? Bohatým, privilegovaným (mezi nimiž byste rád viděl knihkupce) anebo úplně všem? Co se tím vyřeší p. Tomský? Kdo bude financovat školství, kulturu, soudy, policii, armádu, byrokrycii, stavbu silnic, ekologii, sociální a důchodový systém? Nebude si většina občanstva (vyjma suprbohatých a privilegovaných, kterým tbyde dost nato, aby si koupili politiky a zákony, pak stejně muset z "naplněné portmonky" stejně platit soukromé připojištění na důchod, na zdraví, a držet peníéze na účtu pro strýčka příhodu? Komu především pomůže rozvrat systému povinné solidarity?

Není to spíše o nastavení takové struktury daní, která pokryje potřeby společenství a nepodváže spotřebu, inovace a motor ekonomiky?

Odvoláváte se na idealismus a z vaší mantry léčivého snižování daní kouká stejný idealismus jako z Kalouskových plošně vedených škrtů.
03. 07. 2011 | 10:12

schlimbach napsal(a):

to Poly

nebojte se, nikam jsem si vás nepřiřadil :)

To, co píšete, je zajímavé, ale také hodně relativní. Mohli bychom si dopisovat o systémech uzavřených a otevřených a pokud se dotkneme Maxwella a jeho rovnic - původních Maxwellových rovnic - ne toho Heavisidem okleštěného torza - potom musíme konstatovat, že ani v dnešní době není člověk schopen je plně pochopit a vyřešit.

Nicméně v mém návrhu jde pouze o nové stanovení mantinelů v oblasti ekonomiky společnosti, které jsou doplněny určitými zákonitostmi, jimiž se nastavuje "nerušená cirkulace peněz ve společnosti". Nic víc v tom není třeba hledat. Vše ostatní je na svobodné vůli občana, jednotlivce. Je jasné, že i tato svobodná vůle se bude v určité době a realitě různě formovat, protože nová společnost nebude "viset" ve vzduchoprázdnu. Podstatné je, že na styčném bodě nové společnosti a dalších společností ji obklopujících bude konkrétní reálný statek nebo služba (v ekonomické oblasti) a svobodné kulturní vztahy. Buď tento statek nebo služba bude směnitelný nebo nebude směnitelný - a zda to bude tak nebo tak, bude mít zpětnou vazbu na vnitřní reálnou ekonomiku nové společnosti. Bude to mít vliv ale i na společenskou stránku života společnosti. Lidé si budou postupně uvědomovat i jiné možnosti než jen materiální vyžití (konzum), ale více volného času, sebevzdělávání, duchovní růst atd.
03. 07. 2011 | 10:13

poly napsal(a):

to Béda:Není to spíše o nastavení takové struktury daní, která pokryje potřeby společenství a nepodváže spotřebu, inovace a motor ekonomiky

Vpravdě v duchu A.P.Čechova :"stručnost matka talentu".
Rozviňte!

Schlimbach je relativně asi chytrý člověk,ale nevím zda není přímo právník,když ho vidím jak výchozí princip ekonomické svobody (ideálu nás všech krom otrokářů) se snaží kodifikovat schématy buď umělostí nebo pouze platností v jistém časovém rámci,nám všem vlastně málo platné právě nyní.
03. 07. 2011 | 10:18

Mud.. napsal(a):

"Chápu, že stát na tom není dobře, a jsme ochotní se na tom podílet i třeba dočasným zvýšením daní, ale politika prosazovaná ČSSD je tak ekonomicky nesmyslná, že na tom nehodláme ani z etického důvodu participovat, a budeme muset emigrovat do daňového ráje a řešit etickou záležitost formou charity. Nehodláme se podílet na nesmyslných výdajích zkorumpovaného a sociálního státu,"
Útěk firem ale již začal. V současnosti sídlí v takzvaných daňových rájích už přes 11 tisíc českých firem. Jenom loni se rozhodlo přesunout svoje sídlo do těchto zemí 2 153 firem.
03. 07. 2011 | 10:23

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Dočekale,
překvapivě s tebou souhlasím. Celý stát musí padnout na hubu.
Jen doplním - padat na hubu musí tak dlouho, dokud bude vládnout morálka, zasetá v únoru 48. V 1989 měla hluboké kořeny. Už začínají hnít.
03. 07. 2011 | 09:49
--------------------
Velice správně, soudruhu nadporučíku!

Jen si dovolím poznamenat, že vy tady hnijete od té doby, co jste se nám pochlubil tím, jak jste byl i s celou vaší rodinou diskriminován komunisty a to až natolik, že tito vám svěřili nejen zbraň, ale také důstojnickou hodnost.

Docela jste přitom zapomněl na známou a léty ověřenou pravdu. Lhát lidem se totiž dá jen do jisté míry. Potom už ten lhář lže jen sám sobě.

No, synáček z komunisty diskriminované rodiny, který mohl za tuhé Husákovské normalizace vystudovat VŠ a navíc získat důstojnickou hodnost, tak to opravdu nejde dohromady.

Jo a to vaše neustálé soudružské tykání také hovoří za vše.

Nic si z toho ale nedělejte. Takovýchto "prekabátených" soudruhů je v této společnosti tolik, že se mezi nimi lehce ztratíte.
03. 07. 2011 | 10:23

Béda napsal(a):

poly,

odpověď hledejte výše u stále rebela. Tam to máte i s čísly.
Rozvinuté země s progresivní daní a vyšší složenou daňovou kvótou jsou relativně odolné vůči krizovým jevům - mají polštář (rozhodně odolnější nežli ty s nízkými daněmi (př. Řecko, Portugalsko, Španělsko, Irsko...) potažmo rovnou daní postsovětského typu).
03. 07. 2011 | 10:27

Jozef napsal(a):

To schlimbach

Stotoznujem sa s Vasim videnim a tvrdym hodnotenim sucasneho ekonomickeho systemu.
Top bankovnictvo /Rottschild,Rockefeller.../ vedome funguje na principe "predaja prace osob druhych, osobam tretim,za ucelom ich ovladnutia".
Resp.zotrocenia.
Za ucelom podriadenia druhych pomocou tretich,za ucelom vysavania druhych aj tretich.

System je to v podstate feudalny i otrokarsky,nielen slobodne kapitalisticky,nielen slobodne dzunglovy.Stale viac moci,stale viac zisku - to je ciel Vladcov tohto systemu,Kralov tejto dzungle.
Lebo v dzungli prezije spravidla najsilnejsi a najlstivejsi.
V case nedostatku zdrojov,v krize,zakoncenej vojnovymi masakrami, obetuju - likviduju vladcovia dzungle mnozstvo svojich slabsich konkurentov.
Kedze stojime na prahu udalosti rovnako nadejnych,ako apokalypticky nebezpecnych,najvacsia zodpovednost lezi na pleciach tych,ktori maju prehlad a schopnost v reci ano,ano,nie,nie poskytnut aj ine,nie bestialne vychodisko z tazkej depresie.
Vy taketo logicke,konzistentne vychodisko poskytujete.

Hospodarsky system,ktory navrhujete,alebo podobny, je vsak uz akutne potrebny pre celu Europu.Nemecki,francuzski a dalsi politici maju uz panicky strach,ze ich banky,resp.ich hospodarstva si nemozu dovolit odpisy z greckych poziciek a zaroven pozicky do dalsich bankrotujucich hospodarstiev organicky spojenej Europy.
Kym Cina ma zdroje a zaujem investovat do europskeho hospodarstva a europskej stability,
mnohi agenti zaujmov Washingtonu investuju do bankrotu Europy.

Cina investuje do Europy,lebo Europa ma dnes ovela vacsie ludske a realne ekonomicke zdroje rozvoja a uspory,nez bankrotujuce USA.Len ich vyuzit.Len zakryt cierne diery.
Myslim,ze je v Europe este dost zodpovednych lidrov,ktori teraz pojdu,resp.budu donuteni ist cestou zjednotenia sebazachovneho celoeuropskeho usilia.
Myslim,ze vysledkom tejto krizy nebudu tradicne masakry,ale zjednotena Europa,ktora pioniersky realizuje hospodarske koncepty Vasho typu.
Teda dufam.Dufajme mnohi!
03. 07. 2011 | 10:28

Rumcajs napsal(a):

Dobré účty dělají dobré přátele.
Dokud tohle nebude platit v rámci EU, tak EU nemá šanci. Bude rozklížena spekulanty, půjčujícím peníze do zcela ztracených ekonomik, jako je ta Řecká, spoléhající se na ekonomiku Německou, socanskými politiky, slibující modré z nebe .... atd.

Dluhy se dělají dobře, hůř se splácí. Při jejich nesplácení se pak hledá čarodejnice, která by se upálila. Pak přichází ke slovu troubové, jako Šlimba,elf ...atd. Totální ekonomičtí nýmandi, kteří nabízejí jednoduchá až obskurní řešení.

Jestli má EU přežít, což bych si na druhou stranu přál, musí se co nejrychleji srovnat státní účty třeba i drasticky škrtat, uvolnit pracovní trh a silně omezit vliv odborů na chod firem.Hlavně pak v jižní části Evropy.
03. 07. 2011 | 10:28

schlimbach napsal(a):

to Poly:

píšete:

Schlimbach je relativně asi chytrý člověk,ale nevím zda není přímo právník,když ho vidím jak výchozí princip ekonomické svobody (ideálu nás všech krom otrokářů) se snaží kodifikovat schématy buď umělostí nebo pouze platností v jistém časovém rámci,nám všem vlastně málo platné právě nyní.

návrh reformy je alternativou stávajícímu systému, který, snad souhlasíte, je v totálním rozvalu a již pěkně dlouhou dobu hnije. Je ve stádiu vředu těsně před perforací a výronem hnisu všude okolo.

Podíváte-li se na politickou scénu i zastánce ekonomických pořádků tohoto hnijícího systému, nikdo z těch, kdo volají po stávkách, zvou občany na náměstí k protestům, ke svržení této vlády, neříká a ani nenabízí alternativu tomuto stavu.. Jako by šlo, a mělo stačit, jen vyměnit politiky u koryt a vše bude krásné a křišťálově čisté po této výměně, i když hnijící systém zůstane zachován.

Můj návrh reformy není možné realizovat na bodácích a násilí - buď si jej občané vyberou ve volbách, pokud jejich uvědomění dojde tak daleko, že jej budou schopni přijmout za svůj (a pokud vláda tupounů vydrží ještě rok a půl, sama občany o správnosti alternativní reformy přesvědčí), nebo druhá možnost je po totálním rozvalu stávajícího systému, kdy se bude hledat nějaká alternativa.

Co se týká ekonomického osvobození občana - není to v návrhu ekonomické reformy věcí umělosti - je to věcí uvědomění si občanů podstaty bytí zde na Zemi, jejich okamžité kulturní a duchovní úrovně, nadhledu.

Kdo jiný. než společnost sama, může nastavit konkrétní úroveň Minimálního ekonomického standardu? Kdo jiný než společnost sama může rozhodnout o svém směřování, budoucnosti?

Ekonomická reforma je jen alternativní návrh, který bude nebo nebude přijat.
03. 07. 2011 | 10:29

Ládik!!! napsal(a):

Dočekale,
jsi úchyl. Nemám už na tebe náladu a hoří mi termín.
03. 07. 2011 | 10:32

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

vaše hodnocení mě nepřekvapuje, oni totiž hlupáci, kteří si myslí, že ekonomika společnosti je to samé jako rozpočet rodiny, moc daleko nevidí, o to však horlivěji, jako skalní užiteční idioti odvádějí pozornost druhých od podstaty problému, aniž by, byť jen vzdáleně, tušili, že jde i o jejich budoucnost. Oč silněji a arogantně napadají své oponenty, o to více se cítí jisti v kramflecích svých dojmů a omylů, kterými podvazují budoucnost i sami sobě.

Já již Rumcajsi ve vašem případě pochopil, že je skutečně škoda "házeti perel sviním..." a proto již na vaše texty reaguji jen sporadicky a s celkem velkou nechutí, protože i taková sporadická komunikace s vámi je enegeticky vyčerpávající - pokud tedy alespoň vzdáleně tušíte o čem teď píšu.
03. 07. 2011 | 10:37

schlimbach napsal(a):

Jozef

díky za podporu :)
03. 07. 2011 | 10:38

Vico napsal(a):

Shora tu někdo posadil Tomského vedle paní Alvarové. Jako příklad, že než financovat zvláštní školy, je lepší netalentované rozptylovat do běžných škol mezi talentované.

Snad si pak Tomský alespoň osvojí nejběžnější fígl žáků-poškoláků a bude od studentky Alvarové alespoň opisovat. Výsledky se až zázračně zlepší - možná z toho nakonec bude i hezká trojka.

Uznávám, že článek pro pokleslé LN nemusí mít patřičnou vědeckou úroveň, ale aspoň by se neměl tvářit tak seriozně. O Řecku ví Tomský totální prd. Čerpá jen ze zdejšího mainstreamu a poučuje Německo a Francii ze své pozice sovětologa, který třicet let "vědecky" dával bolševikovi rok nebo dva a nakonec se předmět jeho vědeckého bádání rozpadl ve chvíli, kdy to nejméně čekal.

Tomský díky dosud bohaté západní společnosti se může živit tak, jak se živí. Například předpověďmi, kdy se rozpadne EU...a ještě na ty své jobovky brát evropské dotace z rozhazovačného Bruselu. Působí jako proutkař, který předtím než pomoci virgulí a proutků označí zdroj vody, musí zajít do Vodovodů a kanalizací a vyžádat si mapu vodovodů, aby pak s očima věštecky obrácenými v sloup "zázračně" označil vodovodní trupku jsoucí metr pod povrchem.

Až prachy vyschnou, vyschnou pro Tomského i ty proutkařské prameny.
03. 07. 2011 | 10:43

Maximus napsal(a):

Rumcajsi, ty ses tak chytrý narodil nebo ses vypracoval usilovným studiem na některé ze zavedených pravicových universitách jako je třeba ZUČ Plzeň? Uvedl jsi dříve, žes´ byl státní zaměstnanec, takže VUML? Píšeš pořád neskutečné rádobypravicové kraviny a postuláty, ale svět není černobílý a takhle to nefunguje. Však taky soudobý marasmus, ve kterém se nachází naše české hospodářství jde za politiky celého spektra, kde peleton vedou ODS následují s odstupem ČSSD, KDU-ČSL, bývalí ODA, SZ aj. přidali se TOP09 a VV a občas si přihřejou polívčičku KSČM. Mimochodem v tom Řecku se na dluzích podíleli rukou společnou levouni a pravouni, abych použil tvoje výrazivo.
Fakt se už probuď n ebo přestaň chlastat, vzpoměň si na to co ses učil na VUMLu: Lidé bděte!
03. 07. 2011 | 10:46

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:
Ty žádný perli nehaž, páč smrděj jak psí prd. Mě stačila diskuze s tebou o pevné zůčtovací jednotce "Šlimbach" kolující v žilách tvého bankovního království. To mě nadosmrti vyléčilo z pokusů zavést s Tebou seriózní diskuzi.
03. 07. 2011 | 10:56

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Radši trénuj tenis. Tomu se zdá rozumíš.
Do náročnějších úvah se nepouštěj.
Na to ta tvá vystudovaná "Rodinka" už nestačí.
03. 07. 2011 | 10:57

Dočekal napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Dočekale,
jsi úchyl. Nemám už na tebe náladu a hoří mi termín.
03. 07. 2011 | 10:32
--------------------
Opět špatně, soudruhu nadporučíku.

Jediné, co hoří, je koudel u vašeho zadku. Vy jste se tady totiž tím vaším chlubením se absolutoriem VŠ a důstojnickou hodností dokonale odkopal.

Já jsem si to jen srovnal s tím, čím jste nás tady do té doby neustále oblažoval. Vy jste si nám totiž stále stěžoval, jak byla vaše rodina diskriminována komunisty. A právě v porovnání těchto dvou vámi zveřejněných informací vidím jistý rozpor.

Takže teď vám už nezbývá nic jiného, než že se budete snažit znectít toho, kdo na tento zjevný rozpor upozornil.

Být vámi, tak bych se raději věnoval tomu dodržení termínu. Ono to tak bude lepší pro nás oba. Vám to pomůže v podnikání a mne to nebude nutit k tomu, abych vás provokoval k uvádění dalších lží.

Jo a jestli si snad myslíte, že vás ti překabátění soudruzi za to vaše snažení vezmou mezi sebe, tak to ani náhodou. Koryta jsou jen pro vyvolené.
03. 07. 2011 | 10:59

Dočekal napsal(a):

Maximus:

Pokud bych mohl radit, tak bych vám doporučil jediné: V žádném případě se nesnižujte na úroveň jedince s nickem Rumcajs!

Pokud se totiž necháte vyprovokovat k jakékoliv reakci, tak tím dosáhnete pouze toho, že vaše příspěvky z této diskuse zmizí.

Provokace těch diskutujících, kteří přinášejí ve svých diskusních příspěvcích nepříjemné informace, tak to je jediný úkol jedince s nickem Rumcajs.

Pokud si snad myslíte, že fantazíruju, tak to ani náhodou. Na jeden smazaný příspěvek nicku Rumcajs tady totiž připadá nejméně pět máznutých příspěvků diskutujících, kteří se v žádném případě nedopustili osobního napadání.

Také já jsem si tady kvůli tomu musel nedávno nedobrovolně vybrat "studijní volno."

Takže bych v tomto případě doporučil jediné: V žádném případě nereagovat!
Jen tak si tyto diskuse zachováme jako prostor pro svobodnou výměnu názorů.
03. 07. 2011 | 11:10

Béda napsal(a):

p. Tomský,

osobně doufám, že řecká, ale i islandská, irská, americká, blížící se portugalská, španělská, belgická, britská, česká... krize přivede unionisty k realismu. To znamená, že si konečně uvědomí, že nejde o ojedinělé a izolované jevy ale o jev systémový a že jeho společným jmenovatelem je negativní působení spekulativního, zejména finančního kapitálu a globálního trhu.
03. 07. 2011 | 11:11

Občan napsal(a):

To Poly:

Ekonomie má ten nedostatek, že analyzuje a vyhodnocuje ex post. Zatímco prognózy a predikce ekonomům zoufale nevycházejí a nefungují, načež tito zůstávají nad maléry stát s otevřenými ústy a slzami na krajíčku a zoufale se rozhlížejí, na koho by to svedli. Zajímavé je, že čím liberálnější ekonom, tím horší prognóza a tím větší maléry za ním zůstávají.

A když náhodou někteří méně liberální ekonomové poukáží na to, že by to eventuálně mohlo skončit malérem a řeknou i proč, jsou označeni za levičáky, komouše a socky. A když někdo poukáže na to, že ten malér předpověděli dávno před tím, než nastal, liberálové prohlásí, že se to podělalo jen proto, že to podělali nějací levičáci a že jejich hypotéza byla správná.

Čím to tedy je, že liberálům jejich modely většinou nevycházejí? Jak je možné, že nepočítjí s proměnnými a lidským faktorem - tedy s REALITOU?
03. 07. 2011 | 11:17

Tenco napsal(a):

Trocha informací :
http://zpravy.kurzy.cz/272027-20-bank-ktere-bude-recky-bankrot-dost-bolet/

Jedla
Ten odkaz na toho vrátného jste sem neměl dávat. :)
V restauračním zařízení, kam chodí Rumcajs rozdávat rozumy to vyvolá další vlnu nenávisti vůči "líným a rozežraným Řekům".
03. 07. 2011 | 11:22

Leo K napsal(a):

Ládiku!!!
...Žádná moc bez armády, žádná armáda bez peněz, žádné peníze bez daní, žádné daně bez prosperity a žádná prosperita bez spravedlnosti...
No pokud hledáte poučení u starověkých městských despocií, tak ať se vám daří. K úplnému štěstí ale nečtěte jak si tu spravedlnost představovali.
03. 07. 2011 | 11:26

stále rebel napsal(a):

A ještě jedna tabulka, která dokazuje, že ani sociálními výdaji nepatřilo Řecko k těm rozhazovačným, ale naopak podprůměrným.

Celkové sociální výdaje z HDP
http://www.czso.cz/csu/2008edicniplan.nsf/t/670027C83B/$File/1607080322.pdf

Pravičák křičí, že sociální stát je v krizi, ale on je ve skutečnosti v krizi spíše ten asociální.
03. 07. 2011 | 11:26

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

ještě že máte tu bujnou fantazii, že můžete dojmy vydávat za fakta, alespoň se z toho psychicky nezhroutíte :)
03. 07. 2011 | 11:34

DF napsal(a):

Přivede řecká eurokrize vládu k rozumu?
Tak nějak jste to původně chtěl napsat.
Jak zde již bylo připomenuto, Váš dobře zaplacený článek pro pokleslé LN nemusí mít a proto také nemá, patřičnou vědeckou úroveň.
Návrat k dosud málo čerpaným zdrojům ČEZu, novou konfigurací vládnoucí skupiny pro stranu nějakého Regulus dormientes ,jste zřejmě chtěl oslavit tímto článkem.
Oslava nově napojeného zdroje by se měla napsat asi trochu jinak.
Až tyto prachy pro Tomského vyschnou, začne psát, jak nám nedávno předvedl.
A potom, jak je Definována korouhev.
03. 07. 2011 | 11:34

jarpor napsal(a):

"Řecko se teď nalézá v hospodářské a politické pasti. Zbankrotovat pro slávu eura a jeho politiků nesmí a medicína neustálých půjček zvyšuje dluhy rychleji než stačí pomalé špatně vynucené snižování byrokracie a nejrůznějších privilegií zvýšit produktivitu."

"Jedno je jisté rostoucí dluhy jižní eurozóny zaplatí nakonec daňoví poplatníci v celé Evropě a možná, tak jako v Řecku půjdou do ulic. Většina Němců se už teď nachází v prvním psychologickém stádiu změny, kdy si říkají, jak jsme mohli být tak naivní, a v euroskeptickém Rakousku se už vidí Heinz – Christian Strache, předseda Svobodných, jako příští kancléř. Řecké drama už začalo, evropské nás teprve čeká."

Souhlasím... a soudím, že autor vystihl "problém" /současnost včetně historického pohledu/... a to přesto, že podle Vica : "O Řecku ví Tomský totální prd."

Tak že by Vico ráčil sdělit něco o Řecku a o řešení "řeckého bankrotu" jež je rozbuškou společné uroměny... něco více, něco podle Vica... než jen "zasmradit" autora svým uprdnutím ?

Hezký den
03. 07. 2011 | 11:34

Maximus napsal(a):

Dočekalovi, mě Rumcajs nevadí, je tady alespoň nějaká sranda, i když na jeho účet a on si to neuvědomuje a ani snad netuší. Vaše příspěvky a styl psani zde registruji již nějaký čas a nemám s Vašimi názory problém. Myslím si ale, že jste poněkud moc vážný a také možná i malinko paranoidní či snad více podezíravý popř. také zahořklý a hned se urazíte když se do Vás někdo naveze. Zřejmě Vám někdo v minulosti hodně ublížil, však také je volů v české kotlině přehršel a potkat nějakého není tady problém, to se stalo snad každému. Ovšem je třeba se z toho oklepat a hlavně: Optimismus, stejně z toho života nevyvázneme nikdo živý!
Pěkný den!
P.S.
Jeden můj kamarád říkává, život je krásný, i když stojí za hov..!
03. 07. 2011 | 11:37

Občan napsal(a):

My tohle téma trošku šířeji rozebíráme se Saltzmannem na blogu "Hloupost a řecký bankrot". P
řidejte se :o)
03. 07. 2011 | 11:38

Puck napsal(a):

Malér je v tom, že peníze nejsou jen prostředkem směny. Peníze slouží také jako docela výkonná fabrika produkující nemalý zisk. A oním fabrikantem jsou banky a bankéři.
Myslím si, coby naprostý ignorant všech ekonomických pouček, že tady je příčina všech dnešních potíží.
Systém půjček a splátek, úroků, a s tím spojených zisků či ztrát, funguje docela dobře a spolehlivě. Kdo má peníze a dobře hospodaří, může přispět těm, kteří se dostanou do potíží a mít z toho prospěch. Nic proti rozumu. Navíc je věřitel chráněn zákony proti neodpovědným dlužníkům.
Ukazuje se, že systém nefunguje, když se jedná o velké dlužníky, jakými bezesporu státy jsou. Důležitém údajem je vnější zadlužení v poměru k HDP : USA 94,6 %, Eurozóna 80 %, Japonsko 227 %, ale třeba i Austrálie 111,3 %. Některé evropské státy : Maďarsko 105 %, Itálie 126 %, Řecko 161 %, Španělsko 171 %, Německo 178 %, ale třeba i Finsko 188 % ( zdroj : http://www.csob.cz/cz/SME/Trhy/Investicni-okenko/Stranky/hzdetail.aspx?Info=24513 )
Že nejsou zralí ? Jsou zralí, jenže jsou moc velcí a je jich moc.
Co by v této situaci bylo nejrozumnější ? Vrátit se k prvobytně pospolné, tedy ke směně. Něco za něco a na peníze se vykašlat. :-)
03. 07. 2011 | 11:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 07. 2011 | 11:56

Béda napsal(a):

"Tohle je docela důležitá zpráva, se kterou přišla agentura Bloomberg. Už se nemluví jen o snížení ratingu zemí na periferii eurozóny či v olivovníkovém pásu, ale agentura Moody’s se chystá snížit rating i největším francouzským bankám kvůli jejich úvěrovému angažmá v Řecku.

Tím, jak se tohle začne s větší intenzitou na veřejnosti přetřásat, konečně začne obyčejným lidem v Evropě docházet, že nové a nové peníze „se nelijou“ rozhazovačným Řekům, ale nezodpovědným věřitelům (tedy domácím bankám), kteří Řecku půjčovali. Pro Francouze to platí ve vztahu k Řecku, pro Němce především ve vztahu k Irsku..."

Zpráva také dobře ilustruje, proč ve sporu o restrukturalizaci řeckého dluhu stojí Francouzi tolik na straně Evropské centrální banky, která restrukturalizaci – tak jak ji navrhuje Německo – odmítá.

http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-52091530-recke-eurostrepy-olympiada-a-key-investments
03. 07. 2011 | 12:01

Pucj napsal(a):

Myslel jsem návrat ke směně jen pro tu oblast, kde systém úvěrů nefunguje.
03. 07. 2011 | 12:03

hoven napsal(a):

jozef,
čína je založena na tvrdém kapitalismu, ve kterém dělníci nemají žádná práva. v USA je oproti číně socialismus.
03. 07. 2011 | 12:06

Občan napsal(a):

To Béda:

Zdravím!
Kde jste se toulal?

No, z toho je vidět, co jsou všechny ratingy a jejich agentury zač. Rozumný člověk, a to i ekonom :o), se na všechny agentury vykašle a, třeba i postupně, se vrátí k reálné ekonomice a k reálné směně. Puck to, sice trošku odlehčeně, ale správně popsal. Nemáme jinou možnost ne začít celé slavné "finanční trhy" a s nimi i všechny "agentury" a "poradce" ignorovat.

Při zdravě kritickém vyhodnocení musí racionálně uvažující člověk dospět k tomu, že ani "ratingy", ani všechny "finanční deriváty, produkty a trhy" ekonomice nepřinesly za celou dobu svého trvání nic pozitivního a posloužily jen malé hrstce lidí k získání obrovské moci. Pokud tohle nezastavíme, civilizace v té podobě, jakou ji známe, skončí.
03. 07. 2011 | 12:09

Občan napsal(a):

To Hoven:

Hm, co kdybyste zkusil psát o něčem, čemu alespoň trošku rozumíte?
03. 07. 2011 | 12:11

Rumcajs napsal(a):

Občan, doufám že máš pravdu s tím koncem socialismu. Čím dřív skončí tenhle pseudokapitalismus ovládaných hrstkou politiků a odborářů, tím menším otřesem si projdem.

Je třeba se vrátit k systému ,Má dáti, Dal.
03. 07. 2011 | 12:13

hoven napsal(a):

občan,
máte alespon nějaké základní povědomí o tom, že v číně je 12hodinová pracovní doba , 7 dni v týdnu, dělníci dokonce potřebují propustku od svého zaměstnavatele, pokud chtějí opustit ubytovnu a jít do města. v číně neexistují žádné zákony , které by chránili zaměstnance. tam nikdo nemá právo ani se odborově združovat ani stávkovat. bezpečnost práce tam prakticky neexistuje. dokázal byste si tohle představit například u nás nebo v USA?
03. 07. 2011 | 12:21

Maximus napsal(a):

U Rumcajsů někdy kolem roku 2030 - odposlechnuto:
Po důchodové reformě soudruha Kalouska...Poté co Rumovi ve vlaku štípne lístek průvodčí s berlemi, vystupuje z lokomotivy, zrovna vytahují strojvedouce na invalidním vozíku, Rumcajs prochází nádražní halou, kterou hlídá poloslepý policista podpírán dvěma hluchými kolegy a starým psem, vychází ven a jde na tramvaj, řidička žádá cestující, aby jí řekli, kde má zastavit, má ztrátu paměti! Rumcajs vystupuje, má hlad, v restauraci mu číšník oznamuje, že jídlo dostane, jakmile se podaří dostat kuchaře z kómatu, Rumcajs si objednává pivo, které číšník, kvůli třesu rukou vyleje, než dojde k stolu, nevadí, Rum je optimista, chce zaplatit, ale číšník nerozezná stovku od tisícovky! Rum jde otrávený domů, tam se ho ptají děti ve věku 48 a 50 let: "Tati, nemohl bys nám najít nějakou práci?" "Ne děti moje, na to jste ještě příliš mladí", odloží obě protézy, pustí si televizi a sleduje celostátní oslavy narozenin Kalouska, který se k naší radosti v plné síle a zdraví dožívá 70 let stále ještě ve funkci ministra financí! (-:
p.s.
Můj dnešní sen s nádechem reality!
03. 07. 2011 | 12:22

hoven napsal(a):

občan, jozef,
víte co se v číně dělá pro zisk?? například se šidí na cementu při stavbě škol, který pak spadnou a zavalí děti. nebo se sype do kojeneckýho mléka melamin. já tvrdím dlouhodobě, že by zdejší socbolševici a odboráři potřebovali převýchovu prací v čínských komunistických cihelnách, aby si začali vážit zdejšího socialismu.
03. 07. 2011 | 12:27

Cestovatel napsal(a):

Jenom pro informaci pro příznivce levice Dočekala,Bédu,Tenco a Občana

Řecko má nejvyšší daňovou sazbu 45% pro lidi na 100 000, další sazby má 40%,38%,32%,26%,24% takže vyšší než u nás a stejně jim to nepomohlo. Takže vysoké daně nepomůžou vyřešit prohlubující deficit.

http://www.businessinfo.cz/cz/sti/recko-financni-a-danovy-sektor/5/1000795/
03. 07. 2011 | 12:45

Dočekal napsal(a):

Maximus:

Nezlobte se, ale tím svým expozé jste mne teda dojal!

Pro jistotu jsem to dal přečíst mojí paní a ta se docela pobavila. Mám prý vám vyřídit její dík.

Jinak se musím opět podivit a to nejen tomu, s jakou lehkostí tady hodnotíte mne coby konkrétního člověka jménem Václav Dočekal bez toho, že byste mne znal jinak, než pouze z toho, co vkládám do svých příspěvků. No, třeba máte jisté nadpřirozené schopnosti. Tím by se to dalo vysvětlit.

Já jsem ročník 1947 a zatím mi ještě paměť slouží, takže můžu porovnávat. Navíc přímo bytostně nenávidím lež a anonymní udávání. Obojího jsem si totiž užil dost za minulého režimu a protože jsem se s tím nesmířil tehdy, nemíním to tolerovat ani teď.
Navíc mi jsou přímo odporné všechny ty málověté štěky, které mi nepřinášejí žádné nové informace, natož pak nějaké poučení.
To, proč mi vadí (a nejen tady) to soudružské tykání, jsem tady vysvětlil už mockrát. Naposledy nicku Ládik!!! v diskusi pod blogem pana Jiřího Havla.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-havel.php?itemid=13626

Teď už to tam ale budete hledat marně. Takže pouze zopakuju tu nejdůležitější pasáž:
***
Jo a klidně mi tykejte i nadále. Jen byste si měl uvědomit, že se tím zařazujete do jedné lajny s vyšetřovateli nechvalně známé Státní bezpečnosti. Ti mi na moji výtku, že mi to jejich tykání vadí, odpovídali takto: "Takovým, jako jsi ty, tykáme už ze zásady."
***

Jinak nejsem nikterak překvapen. Potížistou jsem od svých čtrnácti let a teď už se zkrátka nezměním.

Teď jen doufám, že jste to pochopil právě tak, jak to bylo mnou myšleno.
03. 07. 2011 | 12:48

Tenco napsal(a):

Maximus
...hmm.
Rumcajs že by zaplatil to vybryndané pivo ?
To se mně nějak nezdá.
Já si myslím, že by zavolal na ČOI - ku.

Ti by však poslali člověka, jemuž kdysi jeho zdravotní pojišťovna oznámila, že léčba agromegalika se sadistickými sklony je nadstandardem. A on na to neměl a nemá.

Hezké. (respektive - smutné):(
03. 07. 2011 | 12:50

aziat napsal(a):

Hovne a všiml sis, že u nás se šidí všude a na všem. A o padaní mostů, domů, není nouze? Prostě, pravice krade, šidí na kvalitě až se práší, pardon padá. Tak se nezabývejte Činou. Ukliďte si před vlastním prahem a máte vymalováno.
03. 07. 2011 | 12:50

Dočekal napsal(a):

Cestovatel:

Tak předně: Nejsem žádný příznivec levice! A to už proto, že dělení na "levici" a "pravici" je berlička pro "jednoduché" jedince. Něco jako fandění Spartě a Slávii.

Já jen nenávidím lež ve všech podobách. A mám stále na paměti to, co nám na konci padesátých let minulého století říkával náš starý pan profesor: "Studenti, pamatujte si, že poloviční lež je mnohem horší, než lež celá. Poloviční lež totiž v sobě nese zatajení nepříjemné pravdy tím, že ji zkrátka vynechává."

Nick Cestovatel při tom svém projevu záměrně(?) opomněl tu skutečnost, že v Řecku je sice zavedeno progresivní zdanění, ale spolu s ním je tam také zavedena spousta výjimek, podle kterých se mohou tamní (zvláště pak vysokopříjmoví) občané tomu placení daní buď částečně, nebo zcela vyhnout.

Poslední poznámka bude osobní: I lhář by měl být natolik inteligentní, aby poznal, kdy je ta jeho lež ještě únosná.
03. 07. 2011 | 13:00

hoven napsal(a):

aziat,
kdy u nás spadla nějaká novostavba, protože se šidilo na materiálu?
03. 07. 2011 | 13:13

Cestovatel napsal(a):

Dočekal:

Hlavním problémem Řecka je nízká platební morálka a vysoké daňové úniky. To je důsledek vysokých daní. Pokud by daně klesly počet daňových úniků se zmenší
03. 07. 2011 | 13:15

franťýk napsal(a):

Cestovatel
hlavně že my máme daně nízké a tím poctivě plníme rozpočet (nevybráno 30mld)
03. 07. 2011 | 13:20

Béda napsal(a):

Cestovatel,

a co dluhy za olympiádu, dluhy za zbrojení, ve kterém v přepočtu na obyvatele patří Řecko mezi světové lídry? O kolik tím vzrostl řecký dluh?

To je buřt?
03. 07. 2011 | 13:21

Stihon napsal(a):

to Rybrcoul (příspěvek dnes ve 4:11 ráno ):

Zdá se mi nejpravděpodobnější výklad verše Čelakovského tento:

Čelakovský byl jeden z prvních českých autorů,kdo prorazil tuhou cenzurou s češtinou literárního díla.
Musel psát opatrně.
Báseň má ekologicko-technický význam,konstatování.Verš se asi vztahuje k právě vynalezené angličanem Stevensonem "parní lokomotivě" :tu má nahradit "jelínek"."Lesní panna" je "pára" (lesní rosa,opar mlžný zrána v lesích ).Poezie místo techniky.Co jinde realita,zde utopie,ale raději krása dosud.
Čelakovský uhodnul:Habsburkové zahájili výstavbu železnic v Čechách o 3/4 století později než Angličané.
Není vyloučeno,že jiného Stevensona,jmenovce vynálezce,amerického spisovatele Stevensona Čelakovského verš inspiroval svou krásou k jménu díla "Ostrov pokladů".Zde ovšem americký Stevenson už mohl chápat že "jelínek" z Čelakovského verše z básně Toman a lesní panna je obdoba americké cowboyské (kovbojové zdatní v boji přeudatní) whisky,že panna je žena pod parou-opilá.
03. 07. 2011 | 13:29

Cestovatel napsal(a):

franťýk:

Naše zadlužení na % HDP je jendo z nejnižžích v Evropě takže jsme na tom velmi dobře.

Béda:

Dluhy za zbrojení? Děláte si srandu? Řekové s nikým neválčí a nemají ani vojáky v Afgánistánu a Iráku

Dluhy za olympiádu jsou velké a byla chyba že Řekové olympiádu pořádali když na ní neměli.
03. 07. 2011 | 13:32

Paterik napsal(a):

Bez funkční ekonomiky se Řecko nikam nepohne. A funkční ekonomiku nevybudují pomocí demonstrací, bankrotu, zkorumpovaných politiků a sociálního systému. Obávám se, že tuhle šanci už prošvihli a těžko budou získávat novou.
03. 07. 2011 | 13:39

stále rebel napsal(a):

Pro Cestovatel..
Nejdříve toto

„Přestože řecká vláda letos plánuje omezit výdaje na zbrojení na 2,8 % HDP země, stále v tomto ohledu s velkým náskokem zůstane na prvním místě unijní sedmadvacítky. Podle srovnávací analýzy Stockholmského institutu pro výzkum mezinárodního míru SIPRI Řecko za posledních dvacet let vydávalo na svou armádu vždy více než 3 % hospodářského výkonu země. To je v EU naprostý unikát.“
http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-45641060-dalsi-recky-otesanek-recko-buduje-nejvetsi-armadu-v-evrope
Nedělej z nás hlupáky, z toho textu jsi si vybral jen to, co se ti hodilo.

Tady je kousek více

„Dlouhodobým problémem řeckého státu je nízká platební morálka daňových poplatníků a vysoký daňový únik. V daňové reformě je proto věnována zvláštní pozornost opatřením na potírání daňového úniku. K nejdůležitějším z nich patří povinné zavedení pokladen do veškerých obchodů, restauračních zařízení, hotelů, stánků, tržnic, vozidel taxislužby, benzínových čerpadel atd“

Další věci daňové reformy bylo zavedení daně z dividend, v Řecku byla až do roku 2009 nulová sazba, Kohout ji chce prosadit u nás, Řekové ji museli zrušit.

Na závěr, i když se Řekům podaří dát daně dohromady, tak to samozřejmě neznamená, že ekonomika bude perfektně fungovat. Pro to, aby ekonomika dobře fungovala musí být splněno více předpokladů. Na druhou stranu, pokud má stát kocourkovské daně, tak ekonomika fungovat dobře nebude.
03. 07. 2011 | 13:44

Béda napsal(a):

Cestovatel,

"Řecko se potýká s obrovským schodkem veřejných financí, nad vodou ho drží půjčky. Přesto vydává na armádu nejvíc peněz v Evropě, píšou v pátek webové portály deníků Kleine Zeitung a Der Standard.

Řecko je pátým největším kupcem zbrojní techniky na světě. Vydržuje obrovskou kavalerii, má 1612 tanků, tisícovka z nich jsou německé Leopardy, které Řeky stály nejméně dvě miliardy eur (48 miliard korun).

Řekové přitom Leopardy nemohou použít, protože kvůli úsporným opatřením jim chybí munice i vycvičené posádky.

Jedenáct milionů obyvatel Řecka chrání 133 000 vojáků. Pro srovnání: desetimilionové Česko brání 34 000 vojáků.

Osmdesátimilionové Německo plánuje v blízké době armádu o 160 tisících mužů a šedesátimilionová Británie má nyní stotisícovou armádu a chystá se ji zredukovat.

Řecko do roku 2009 vydávalo na zbrojení často více než čtyři procenta HDP ročně. Ačkoliv výdaje na obranu chce nyní snížit na 2,8 procenta, stále bude platit v této oblasti nejvíce z celé Evropy. Většina evropských států nedává na armádu více než 2 procenta z HDP.

Řecko peníze za obranu zdůvodňuje napjatými vztahy se spojencem z NATO - Tureckem..."
http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/13376-recko-krachuje-ale-za-armadu-utraci-nejvic-v-evrope/tisk/
03. 07. 2011 | 13:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

Cestovatel
Přečti si něco z historie Turecka a Řecka a o proporcionálním vztahu zemí s vyspělým zbrojním průmyslem (mimo Rusko a Čínu) via dodávky zbraní a zbrojních technologié těmto dvou státům.

To, že nikdo s nikým neválčí a že se neexponuje v Afghanistánu, neznamená, že neutrácí za zbraně.

Realita je o trochu složitější než kombinace několika titulků z Mladé Fronty.
03. 07. 2011 | 13:48

stále rebel napsal(a):

Pro Cestovatel..
Ještě abys pochopil to řecké zbrojení. Bude v tom Turecko a Kypr.

Nastuduj tady

„Nezávislost a občanská válka
Kypr získal nezávislost v roce 1960 odtržením se od Velké Británie, v roce 1961 se stal součástí Commonwealthu. Rok po získání nezávislosti se současně rozhořel konflikt mezi Řeky a Turky. Mezi oběma národy byla OSN stanovena nárazníková zóna – tzv. zelená linie. V roce 1974 proběhl v jižní (řecké) části ostrova vojenský puč, který mohl znamenat její spojení s Řeckem. Turecko odpovědělo invazí na severovýchodní část ostrova. Byl ustanoven separatistický stát, který se roku 1983 prohlásil nezávislou republikou, jež byla doposud uznána pouze Tureckem. Oba státy stále odděluje „zelená linie“ hlídaná vojsky OSN“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kypr
03. 07. 2011 | 13:51

franťýk napsal(a):

Cestovatel
když jsme na tom tak dobře, tak proč musíme tupě škrtat a nemůžeme prostě jen restruktualizovat příjmy a výdaje?
03. 07. 2011 | 13:53

Paterik napsal(a):

franťýk:

Co se prosím rozumí pod pojmem "restrukturalizace příjmů a vydajů". To je nějaká kouzelná hůlka, která nám vyčaruje peníze?
03. 07. 2011 | 13:58

Béda napsal(a):

Cestovatel,

pro názornost. Řecká armáda má cca o 100.000 více vojáků nežli česká. Při průměrné mzdě vojáka 25.000 Kč to znamená jenom na mzdy 30 mld. Kč navíc. A co teprv výzbroj pro takto početnou armádu.
03. 07. 2011 | 13:59

Béda napsal(a):

dovětek: při průměrné měsíční mzdě... to znamená ročně navíc...
03. 07. 2011 | 14:00

franťýk napsal(a):

Paterik
to znamená jen to, že se bude správně (účelně) vybírat a správně (účelně) vydávat. Nic jiného, milý Watsone
03. 07. 2011 | 14:01

Béda napsal(a):

Jo. Abych nezapomněl. Taky výsluhy a důchody vojáků.
03. 07. 2011 | 14:03

Dočekal napsal(a):

Cestovatel napsal(a):
Dočekal:

Hlavním problémem Řecka je nízká platební morálka a vysoké daňové úniky. To je důsledek vysokých daní. Pokud by daně klesly počet daňových úniků se zmenší
03. 07. 2011 | 13:15
----------------------
Aha. Takže zase jen páně Kalouskova poučka. No vida, jak se nám ten hoch, co toho tolik nacestoval, odkopal!

Teď ještě zbývá vysvětlit, proč tedy pan Kalousek zvyšuje nepřímé daně v důsledku "sblížení" sazeb DPH. A proč tento finanční mág zvyšuje také daně přímé (Stavební spoření) a přitom jej nechává zcela chladným NEzdaněný hazard.
Jo a jakpak je to s tím výběrem daní za první polovinu letošního roku proti všem předpokladům doopravdy?

No nic. Je vidět, že jsem se s tím hodnocením jednoho zdejšího hlasatele Jedině Správné Pravdy nemýlil.
Takže to teď jen zopakuju: I lhář by měl být natolik inteligentní, aby poznal, kdy je ta jeho lež ještě únosná.
Teda pouze v případě, že mu to jeho neustálé lhaní není trapné.
03. 07. 2011 | 14:12

Pacák napsal(a):

Rumcajz napsal:"Šlimba: Ty žádný perli nehaž…

Diskutovat s vámi není o čem, neb myšlenky se ve vašich příspěvcích neobjevují ani nahodile.

Takže pouze dotaz na váš pravopis. Které školy jste studoval, že nepoučen o shodě podmětu s přísudkem, děláte ostudu svému jmenovci z Řáholce?
03. 07. 2011 | 14:12

Cestovatel napsal(a):

stále rebel:

Pokladny ani daně z dividend Řecko nespasí. Důvodem nízké platební morálky jak už jsem řekl jsou vysoké daně. Existuje totiž určitá mez kdy jsou lidé ochotni platit daně a pokud tuto mez překročí tak se začnou množit daňové úniky. Jediné řešení by bylo snížit daně ty horní tči tak o 10% ty další čtyři o 5% a tu nulovou pro lidi s platem do 12 000 EUR zvednout na 3%. A platební morálka a tím i přímy se zvednou.
03. 07. 2011 | 14:18

bluebird napsal(a):

Autor,
a v tom obnovení heterogenního prostoru EHS vidíte taky nás v RVHP za ostnatým drátem a sbe opět v Londýně, nebo to vidíte jinak? A pokud jinak, tak jak chcete tu velkou heterogenní Evropu ochránit před exoty jako Klaus nebo Berlusconi nebo Fico či Wilders, když je nebudete balancovat společným evropským zájmem? A na jižním křídle se s událostmi v severní Africe budou pasovat samostatně Italové, Řekové, Španělé a my se jim za Alpami nebo ostnatým drátem budeme smát? A Německo také zase rozdělíme jak bylo? V Čechách je nejzábavnější, že jeden Tomin a půl Klause vyváží všechny bankéře a politiky v Německu nebo ve Francii, protože ti blbci z nějakých nepochopitelných politických důvodů nechtějí zbankrotovat jednu zemi a celé euro! No to jsopu ale pitomci a vy Tomine, vy jste zase king, ale že si od vás nedají poradit, ehm? Podívejte se na kalendář a začněte myslet jinak než v roce 1985 ... uleví se vám.
03. 07. 2011 | 14:18

stále rebel napsal(a):

Pro Pacák.
O vysvědčení pro Rumcajse můžete hlasovat
Jeho znalosti můžete ocenit zde
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a5.txt
a chování tady
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a6.txt
03. 07. 2011 | 14:20

stále rebel napsal(a):

Pro Cestovatel.
Ty jsi samá moudra.
03. 07. 2011 | 14:21

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
aziat,
kdy u nás spadla nějaká novostavba, protože se šidilo na materiálu?
03. 07. 2011 | 13:13
---------------------
Naposledy nějaký tunel v Praze. Prý se to jmenuje po Blanických rytířích. Něco jako Blanka.
Neznáte? Jak by taky jo, když tam na těch svých kolečkových bruslích nedojedete.

Jinak klidně plkejte dál. On totiž každý váš "diskusní" příspěvek dokazuje duševní bídu a argumentační nedostatečnost jednoho ze zdejších "pravověrných" vysokoškoláků.

Přeju vám pěkné, pravicové sny. Jediné, co vám nepřeju, je to tvrdé probuzení do reality. Ono to ale nebude dlouho trvat a pánové Kalousek a Drábek vám tak zkrouhnou sociální dávky, že vás to plkání na netu přejde.

Jen tak mimochodem: Je vám známo, že pan Drábek plánuje zavedení vyplácení sociálních dávek prostřednictvím platební karty, kterou si budete muset "nabíjet" na určeném místě? A že bude následně kontrolovatelné, za co jste ty sociální dávky utratil?
No a když pak "ouřad" zjistí, že jste část z nich vydal na zaplacení služby s názvem Internet, budou vám následně ty sociální dávky o tuto částku zkráceny.
Sociální dávky jsou totiž (podle pana Drábka) určeny pouze k hrazení nejnutnějších osobních výdajů.
A k těm služba Internet nepatří ani náhodou.
03. 07. 2011 | 14:25

Pacák napsal(a):

Trochu Rumcajze ospravedlňuji. V tomto případě si neplete podmět s přísudkem, ale rod živý s neživým.
03. 07. 2011 | 14:25

Jozef napsal(a):

Vazeni,skuste uhadnut,
ktora dnesna hlava statu prednasala na verejnosti este ako hlava velkomesta tieto verse:

"Mesity su nase kasarne,kupoly nase helmy,
minarety nase bajonety,veriaci su nasi vojaci."

Pomocka: tato hlava statu po nedavnych vitaznych volbach povedala:
"Dnesne vitazstvo je vitazstvom pre Sarajevo,rovnako,ako pre Istambul,pre Bejrut,rovnako,ako pre Izmir,pre Damask,rovnako,ako pre Ankaru.Pre Ramalah,Nabulus,Dzenin,zapadny breh Jordanu a Jeruzalem rovnako ako pre Divarbakir."
03. 07. 2011 | 14:31

Otázkář napsal(a):

Cestovatel znovu přistižen při lži a vůbec nic si z toho nedělá. Béda, stále rebel, Tenco už moc nepočítejte s tím, že Vám Cestovatel odpoví. Jeho oblíbená taktika když je odhalen při lži je dělat mrtvého brouka. Až to trošku vyšumí tak se vrátí a možná přidá nějaké moudro.

ps: Cestovateli, že ty máš taky Vysokou školu? Či snad dvě? :)
03. 07. 2011 | 14:33

Paterik napsal(a):

franťýk:

Já bych spíš řekl, že je to zcela bezobsažná fráze. Pod slovem "správně" si každý představí něco diametrálně odlišného.
03. 07. 2011 | 14:35

Otázkář napsal(a):

Béda

Jen malé upřesnění. Českou republiku nechrání 34 000 vojáků, v tomto čísle jsou započítání i civilní zaměstnanci. Vojáků je zhruba o 10-12 tisíc méně. Což v porování s Řeckem kontrastuje ještě více.
03. 07. 2011 | 14:39

Cestovatel napsal(a):

Otázkář:

Řekněte v čem jsem lhal. Vaše oblíbená taktika je zas nařknou někoho ze lži a neříct z čeho lže.
03. 07. 2011 | 14:51

Jozef napsal(a):

Autorom vyjadreni
je byvaly primator Istambulu,dnesny mimoriadne oblubeny turecky premier Erdogan.
V vcerajsom denniku Sme cituje tieto vyroky Niall Ferguson,staly autor,pretoze je presvedceny,ze Erdogan,ktory prirovnal demokraciu k elektricke / ked pride zastavka vystupite/, mimoriadne zrucne buduje silu a prestiz svojej krajiny, aspirujucej na vodcovstvo vo velkej moslimskej risi,kopirujucej hranice rise Osmanskej.

Treba konstatovat,ze Zapad mu v tom vsemozne pomahal a pomaha.Aj budovanim moslimskeho zazemia na slovanskom uzemi.Aj bezvyznamnymi garanciami pre Grecko,kvoli ktorym Grecko vydavalo tak horibilne vydavky na obranu.
Ak sa europanie rozhodne a rychlo nezjednotia,potom o Grecko,Taliansko,Moldavsko atd,ale aj o Svedsko,o sever a stred Europy po pade hospodarskej moci imperia Wall Streetu zvedie suboj moc mimoeuropska.
03. 07. 2011 | 14:51

Jelisej napsal(a):

to Rybrcoul:

systém Koniáš pustil chlup,doslov ne:

http://kramerius.mlp.cz/kramerius/MShowPage.do?id=652380&author=

Okolo stránky 100 hledejte..Toman podél řeky,podél skal s koněm padají--sestra se doví o bratrově smrti..
Slavjanofil i rusofil Čelakovský,který se málem stal roku 1830 Petrohradským knihovníkem kritizoval později cara Nikolaje I za výhružky Varšavským Polákům (v roce Čelakovského narození 1799 právě slavný ruský generál Suvorov srovnal odbojné Varšavské předměstí "Praga"(Praha)) se zemí i s obyvateli v počtu tisíců),že je srovná se zemí a ruský velvyslanec v Praze uspěl za to se stížností ve Vídni naň, přes jeho obdivuplné básně k ruským bylinám a bohatýrům,Čelakovský ztratil místo,materiální výhody.Češi ho podrželi jinak.Synové -botanik a právní historik.Čelakovský dlouhá studia v Čechách nezakončil,ale místodržící Thun mu dal školní čítanky zde vytvořit a hned tři.Studoval v Linci (no Linz -rodiště astronoma světové pověsti,z dob Bílé hory v Praze-Johanesse Keplera a Graz-to byla také i centra evropské technické kultury-odtud humanitně laděný Čelakovský mohl mít i náskok všeobecný-v technice.Později v Grazu Strouhal i z dějin české vědy (třecí tóny)vytvořil své světoznámé Strouhalovo číslo pro aero-hydrodynamické (bio-)aplikace,snad i Nikola Tesla pobýval v Grazu studijně.Čech Roessl v době narození Čelakovského vymyslel světoznámý lodní šroub-nedaleko od Lince-v Italském Terstu-pod Habsburky ještě mezi Napoleonovými francouzskými ebklávami militantních zón.
Jnéno Toman ??? ne Otoman=Turek? Díl první -TOM one ?,Ne-gauč? Sám Tom? česko-anglicky-rusky?.._
03. 07. 2011 | 14:59

Jelisej napsal(a):

Opravuji výše dole na :"enklávami"
03. 07. 2011 | 15:03

Jenisej napsal(a):

opravuji a doplňuji:Jméno Toman-možnost 4) anglicky "to man" t.j."Muži" (v j.čísle) -aby se Češi asi nebáli myslet,tvořit i pod útiskem NEBO psáno ženou?
03. 07. 2011 | 15:12

Dočekal napsal(a):

Cestovatel napsal(a):
Otázkář:

Řekněte v čem jsem lhal. Vaše oblíbená taktika je zas nařknou někoho ze lži a neříct z čeho lže.
03. 07. 2011 | 14:51
--------------------
Ale no tak, chlapče! Nebylo by přece jen lepší zachovat dekórum a raději se tady dále neztrapňovat?

Já jen, že vy tady neustále voláte po snižování daní a přitom váš vzor pan Miroslav Kalousek ty daně ve skutečnosti zvyšuje. Opravdu v tom necítíte rozpor?

Nevidíte také docela zřetelný rozpor mezi tím, co tady hlásá pan Kalousek a mezi tím, co tento finanční mág provádí ve skutečnosti? Copak nepamatujete, jak tento "odborník" plamenně obhajoval zavedení institutu takzvané "superhrubé mzdy," aby tento svůj omyl následně zrušil jen s lehkým úsměvem na tváři?

Jo a kdopak že to tady "šafářoval" na Ministerstvu financí v době, kdy byly s majiteli "výherních" terminálů uzavírány NEVYPOVĚDITELNÉ smlouvy na dobu delší jak deset let?

No nic. Pokračujte tedy v těch svých mystifikacích směle dál. Jen byste si měl uvědomit, že tyto diskuse čtou a také do nich přispívají lidé převážně starší a tedy zkušení. Těmi svými bláboly tady oslovíte jen sobě rovné. A to je trochu málo, nezdá se vám?
03. 07. 2011 | 15:12

Otázkář napsal(a):

"Cestovatel napsal(a):

Béda:

Dluhy za zbrojení? Děláte si srandu? Řekové s nikým neválčí a nemají ani vojáky v Afgánistánu a Iráku"

Načež napsali stále rebel, Béda a Tenco příspěvky ve kterých jasně dokázali opak.
03. 07. 2011 | 13:44
03. 07. 2011 | 13:45
03. 07. 2011 | 13:48

Takže to je další v řadě lží při které jsi byl přistižen. Vždycky když tě při ní načápám tak jsem schopen to i dokázat a pokaždé to udělám. Tobě to přesto nebrání tvrdit, že nenapíšu v čem ta lež spočívá. Už to začíná být trapné Cestovateli. To je stejné jako když se zloděj právě přistižený při krádeži vymlouvá, že nekradl. Každý to vidí, ale on stále tvrdošíjně popírá zjevný fakt. Čímž jen dokazuje, že kromě toho, že krade je i hlupák.
03. 07. 2011 | 15:27

franťýk napsal(a):

Paterik
psal jsem "správně" ve významu "účelně". A pod tím si rozhodně nemůžu představovat současnou chemickou ekonomiku
03. 07. 2011 | 15:30

Otázkář napsal(a):

Cestovatel

Jen tak na okraj. Nepíše se "z čeho lže", ale "v čem lže" ;) Gramatika bude další velký oříšek viď :)
03. 07. 2011 | 15:31

Jenisej napsal(a):

Hypotéza pátá o původu jména Toman u Čelakovského:mohlo by souviset s jeho překladem díla známého teologa Tomáše Akvinského.Čelakovský vírou katolík,byl existenčně závislý na katolické církvi.Jeho slovanství umožňovalo právě pevné vojensko-politické spojenectví Ruska s Rakouskem.Jak se změnil původní obsah katolické reformace z doby pobělohorské za 200 let! Na pravý opak ve víře i národnosti!!Poučné!I pod okovy lze přijít k sobě,své identitě.Národu.
03. 07. 2011 | 15:57

Občan napsal(a):

To Dočekal (12:48):

Pane Dočekale,

Maximus Vám napsal to samé co já už několikrát.
Máte lecky zajímavé a rozumné názory, ale příliš snadno Vám "bouchají saze" a pak se začnete hádat a jste zbytečně osobní. Zkuste, prosím, druhým poskytnout trochu prostoru, aby Vás mohli respektovat. A neberte všechno tak osobně; zvlášť, když to vůbec není útok, ale obyčejná snaha o normální racionální diskusi. Maximux rozhodně nepatří mezi ty, kdo by bezdůvodně útočil na druhé. Na to tu máme jiné experty :o)
03. 07. 2011 | 16:03

Anděl Exit napsal(a):

nepřivede ,protože z toho mají prospěch ,
tedy z krize a zbídačování celých států a ožebračení národů
Výš závěr odstavec je snůška blábolů ,protože Němci a ostatní jdou taky do háje ,ale ne kvůli Řekům.
Opět je vidět, že se snažíte přidat polínko pod kotel holokaustu Evropských národů ve prospěch mocných juedaistů.
štvaní a vyvolávání nenávisti ,to vám vždycky šlo
03. 07. 2011 | 16:16

Anděl Exit napsal(a):

nepřivede ,protože z toho mají prospěch ,
tedy z krize a zbídačování celých států a ožebračení národů
Výš závěr odstavec je snůška blábolů ,protože Němci a ostatní jdou taky do háje ,ale ne kvůli Řekům.
Opět je vidět, že se snažíte přidat polínko pod kotel holokaustu Evropských národů ve prospěch mocných juedaistů.
štvaní a vyvolávání nenávisti ,to vám vždycky šlo
03. 07. 2011 | 16:16

Občan napsal(a):

To Hoven:

Ad "padání staveb".
Namátkou se mi vybavuje pád mostu na železniční trať (8 mrtvých, 95 zraněných, v důsledku posttraumatické nervové poruchy nezaměstnaný mašinfíra). Na rozdíl od Číny, kde by majitel dodavatelské firmy a stavbyvedoucí dostali provaz či kulku, se u nás viníci snaží hodit zodpovědnost na nějakého slovenského živnostníčka, který byl subdodavatelem subdodavatele dodavatele.

Nebo tunel v tunelu Blanka. Opakované propadání a sesuvy stavby v důsledku šetření na technologiích (zatím "jen" jeden těžce zraněný bagrista).

Nedávný pád domu ve Vodičkově ulici v Praze (4 mrtví dělníci).

Vzdutá NOVÁ vozovka na dálnici (tuším D1) - "jen" 30 poškozených aut.

Praskliny v úplně novém dálničním mostě v Praze, které se tam objevily asi tři dny PŘED uvedením do provozu. Zatím ponechán v provozu, takže na mrtvé se můžeme teprve těšit.

A nebo ročně cca 20 mrtvých stavebních dělníků, kteří zahynou při závalech jen proto, že majitel firmy šetří na výztuhách výkopů.

To je výčet jen namátkou a o spoustě neštěstí se vůbec nedozvíme.

Jo - ad žrádlo.
Je to asi 14 sní, co jsme se dozvěděli, že východoevropští spotřebitelé jsou krmeni náhražkami a odpadky jen proto, že se západní majitelé dodavatelských firem a obchodních řetězců DOMNÍVAJÍ, že to východoevrospkým zákazníkům stačí!

Takže ČÍM se lišíme od Číny?
A vlastně Vám hned odpovím.
V Číně, pokud se něco takového proflákne, tak ODPOVĚDNÍ politici, ředitelé, majitelé a provozovatelé dostanou tresty smrti a když mají moc velké štěstí, tak dlouholeté tresty vězení. A samozřejmě jsou nadosmrti znemožněni, čast ovč. celé rodiny.
Zatímco u nás se odpovědným nezodpovědným nestane nic, vina se hodí na nějaké sublaterního podúředníka nebo dělnéka, majitelé maximálně přemalují vývěsní štít a jdou si pro další veřejnou nebo státní zakázku.
A v případě náhražkového a odpadkového žrádla ze západu nám Havel a Fuksa vysvětlili, že to je vlastně úplně v pořádku.
Takže ano - JE rozdí, mezi námi a Čínou. V komunistické Číně s tím bordelem, korupcí a nezodpovědností zamětají, a to pěkně tvrdě.
03. 07. 2011 | 16:21

Občan napsal(a):

To Cestovatel:

Vy jste se stal zajícem?
Vaše kličkování je totiž úžasné a jiné vysvětlení nepřipouští (vzhledem k tomu, že máte samozřejmě vždycky pravdu a sjte neomylný).
V tom případě upřímnou soustrast, to je nemilý osud.
-----------------------------------------

Zajímavé, i rekapča ví, která bije :o)
"Allowsi truth"
03. 07. 2011 | 16:30

Cestovatel napsal(a):

Dočekal:

Jediný kdo se tu ztrapňuje jste vy. Já jsem nikdy nepsal že můj vzor je Kalousek tak si nechte ty laciný levičácký kydy, kdy stále někoho musíte napadat. Je to už trapné

Otázkář:

Já jsem nezpochybňoval, že Řecko má výdaje na zbrojení, ale to že by byly proti ostatním výdajům nějak veliké a že nebyli tak velké aby byly hlavním důvodem Řeckých problémů. Taky by jste si mohl odpustit ty osobní útoky.

Občan:

Vy sám moc nemáte právo napomínat někoho že dělá osobní útoky když sám se jich dopouštíte. Mnohokrát takhle napadáte hlavně lidi, kteří mají jiný názor než vy jako například já. Ale takhle se vzájeně napadáte také s hovenem a Rumcajzem. Takže nejdřív začněte u sebe :)
03. 07. 2011 | 17:15

Dočekal napsal(a):

Občan:

Tak koukám a vidím, že udělám nejlíp, když to tady nechám chytřejším.

Já jen, že bych byl velice nerad, kdyby při čtení mých příspěvků naskakovaly pupínky nejen místním "pravověrným" vysokoškolákům.

Neberte to, prosím, osobně. Ale to, co se nepodařilo nicku blue jay

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=11923

a následně ani panu Liborovi Stejskalovi, tak to se právě teď podařilo vám.

Protože jsem ale celoživotní optimista, beru i toto z té lepší stránky.
Beztak mi tahle činnost zabírala příliš mnoho času, který jsem mohl věnovat věcem mnohem příjemnějším.

Přeju vám jen to dobré.
03. 07. 2011 | 17:16

Otázkář napsal(a):

Cestovatel

S tebou je vážně sranda :) Nejdřív Občanovi napíšeš: "Dluhy za zbrojení? Děláte si srandu?" A nyní píšeš: "Já jsem nezpochybňoval, že Řecko má výdaje na zbrojení" Takže si lhal předtím a nebo lžeš nyní. To není osobní útok, ale konstatování faktu ;)

Poslední věc, píšeš : "ale to že by byly proti ostatním výdajům nějak veliké" Tak tobě přijde normální, že země srovnatelně veliká s naší má na armádu 5x větší výdaje než my? Mě tedy rozhodně ne. Výdaje na zbrojení jsou tedy setsakramentsky vysoké a jsou nepochybně důležitou příčinou řeckého zadlužení. Mimo dalších věcí samozřejmě.
Btw. už sis zjistil skutečnou výši státního dluhu?
03. 07. 2011 | 17:24

Sladký napsal(a):

Přátelé, proč se obtěžujete reagováním na nicky cestovatel,rumcajs,hoven,RA,hawk a td? Ještě jste nepřišli na to, že je to naprosto zbytečné,že to nemá sebemenší smysl,že je to nesmysl? Povídejte si s vaším psem,diskutuje s vaší kočkou,zajděte poklábosit do chlívku s prasetem, to vše má smysl. Snažit se diskutovat s těmi výše zmíněnými naprosto žádný smysl nemá, jen je to udržuje při životě.Ignorujte je, kašlete na ně,pište jakohy tu nebyli.Výjde to nastejno-copak nechápete,že nemá cenu mluvit do zdi?
03. 07. 2011 | 17:32

Otázkář napsal(a):

Sladký

Nechceme Vás připravit o cenný studijní materiál :)
03. 07. 2011 | 17:34

Cestovatel napsal(a):

Otázkář:

Ono záleží také na umístění země a na vztazích se sousedy. ČR nemá konflikt se žádným ze svých sousedů. Řekové mají napjaté vztahy s Tureckem a ani vztah z Makedonii není nejlepší.

Izrael má například míň obyvatel než ČR a přesto má větší výdaje na zbrojení kvůli Palestincům a okolním arabským státům. Kdyby ale Izrael ležel na místě ČR tak by takové výdaje na zbrojení nemusel vydávat, protože by kolem sebe neměl muslimské nepřátelsky naladěné státy a ČR na místě Izraele by musela dávat více na zbrojení.

Sladký:

Já mám stejný pocit při debatování se Sladkým a podobnými lidmi jako Dočekal a Otázkář
03. 07. 2011 | 17:44

Ensor napsal(a):

Pane Dočekal
V seznamu Kalouskových hříchu ae zmiňujete o nefunkčních padácích. To je ale omyl ,padáky VTP 100 jsou samozřejmě funkční .Jedná se o zlou pomluvu a špinavou politiku tehdejšího armádního velení.
03. 07. 2011 | 17:49

Otázkář napsal(a):

Cestovatel

Debata ovšem nebyla o tom zda jsou tyto výdaje oprávněné, ale že vzhledem k velikosti Řecka a jeho ekonomiky jsou neúměrně vysoké. Čímž tedy významně přispěli k velikosti řeckého dluhu ;) To, jaké mají vztahy s Tureckem sis "vygúgoloval" až poté co tě na to upozornil Tenco. Znovu připomínám tvoji odpověď Občanovi a tentokrát v plném znění: "Dluhy za zbrojení? Děláte si srandu? Řekové s nikým neválčí a nemají ani vojáky v Afgánistánu a Iráku"

Z toho se prostě nevykecáš ;)
03. 07. 2011 | 17:52

Sladký napsal(a):

Mne zajímá spíše to, kdo nebo co přivede k realizmu sovětologa,toho času bez zaměstnání a kvalifikace.
03. 07. 2011 | 17:54

Sladký napsal(a):

Otázkář- díky,pane.Jako obvykle zapomínám na své (profesionální) zájmy.Hmmm.Trestuhodné.Patří vám veliký dík!
03. 07. 2011 | 17:55

Otázkář napsal(a):

Sladký

:)
03. 07. 2011 | 17:57

Sladký napsal(a):

Cestovatel- pocit zoufalství? Se ti nedivím,chlapče nebo chlape.Také bych měl podobný pocit, kdybych se snažil diskutovat o fyzice s Einsteinem, nebo o filosofii s Heideggerem.
03. 07. 2011 | 17:59

hoven napsal(a):

občan,
to nemáte pravdu, v číně jsou rodiče dětí, které zemřeli pod sutinami škol , zavírány do kriminálu a je jim vyhrožováno když o te události veřejně mluví.
03. 07. 2011 | 18:15

Rumcajs napsal(a):

Asi špatně vidím. Cukrouš se přirovnává k Einsteinovi. Nejspíš si někde přečetl, že Einstein nosil domů ze školy čtyřky a pětky.

Ale to je blaf Cukrouši. Němci měli obrácené známky, jak my. Takže tvá útěcha je falešná.
03. 07. 2011 | 18:16

Rumcajs napsal(a):

Vidíš to příliš černě Maxime. Každej není zdechlej odborář.
03. 07. 2011 | 18:19

Cestovatel napsal(a):

Otázkář:

Nic jsem si "nevygúgloval" tak si nevymejšlejte. Řecko má spory skoro se všema zeměma se kterýma sousedí.
Opakuji ti znovu že jsem měl na mysli že velikost výdajů není tak obrovská oproti ostatním výdajům jak se nás snažíš ty s Občanem přesvědčit. Mnohé státy dávají na zborjení mnohem víc ne jen 3% HDP (USA,RUSKO,Čína,Indie)

Sladký:

Ty se srovnáváš s Einsteinem. To je dobrý vtip. Ty Dočekal,Občan,Otázkář,stále rebel,Béda nediskutujete, ale jedete přesně podle jedné šablony, které nejste schopni se vzdát. Pokud se to někdo pokouší vyvrátit tak útočíte. To není diskuze s inteligentními lidmi ale s fanatiky zastávající jednu ideologii.
03. 07. 2011 | 18:19

Otázkář napsal(a):

Cestovatel

S lhářem se nedá diskutovat, pouze vyvracet jeho lži ;)

http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-45641060-dalsi-recky-otesanek-recko-buduje-nejvetsi-armadu-v-evrope

Pro zajímavost vybírám: Řecko škrtá, kde se dá, aby splnilo podmínky, za kterých může od EU čerpat peníze z kreditu ve výši 110 miliard eur. Zároveň ale nadále pokračuje v krmení jednoho ze svých chronicky nenasytných dětí.

Přestože řecká vláda letos plánuje omezit výdaje na zbrojení na 2,8 % HDP země, stále v tomto ohledu s velkým náskokem zůstane na prvním místě unijní sedmadvacítky. Podle srovnávací analýzy Stockholmského institutu pro výzkum mezinárodního míru SIPRI Řecko za posledních dvacet let vydávalo na svou armádu vždy více než 3 % hospodářského výkonu země. To je v EU naprostý unikát.

Podle unijních směrnic pro výstavbu společné bezpečnostní a obranné politiky by měl podíl financí na zbrojení v každé zemi dosahovat minimálně 2 % HDP. Tuto hranici ale v roce 2008 překročily pouze Bulharsko, Estonsko, Francie a Velká Británie, která vydala na armádu téměř 70 miliard dolarů, tedy přibližně 2,5 % svého ekonomického výkonu. A Řecko v tomtéž roce? 3,6 %.

Počtem obyvatel srovnatelné Česko vloni na obranné složky uvolnilo přibližně tři a čtvrt miliardy dolarů (1,4 % HDP), tedy v absolutních číslech čtyřikrát méně peněz než řecká vláda. Zatímco v české armádě pracuje (včetně civilních zaměstnanců) přibližně 32 tisíc lidí, Řekové živí 133 tisíc vojáků.
USA bych za vzor nedával. Díky několika válkám a z toho vyplývajícím dluhům za zbrojení jsou dneska v tak tristní fiskální situaci ;)
03. 07. 2011 | 18:24

Jedla napsal(a):

Debata to pěkná :-))

Vrátím se k autorovi a jeho nadpisu:
Na autorovu otázku:
"Přivede řecká krize unionisty k realismu?"
odpovídá Jedla:
Za předpokladu, že:
-Řeckou krizí se rozumí riziko, že vládní dluh Řecka (asi 1/3 miliardy €) se stane bez vnější pomoci v rádu jedné desetiny až dvanácti setin miliardy € nesplatný;
-Unionisty se rozumějí zastánci integrace evropských zemí v Evropskou Unii a
-Realismem se rozumí představa, že vývoj integrace Evropy se zvrátí, takže partnerem USA, Číny, Indie či Brazílie budou nanejvýš Francouzi a Němci, zato naše jednotlivé pidistátečky budou pak jednat raději rovnou s provincií Sečuán, se státem Matto Grosso, s městem Kalkata, nebo se státem Utah,

pak Řecká krize nepřivede unionisty k realismu,

nýbrž realisté se budou muset smířit s Unií.
03. 07. 2011 | 18:24

Jedla napsal(a):

Ssory, bilonů samozřejmě. Byl bych opravdu z laciného kraje.
03. 07. 2011 | 18:31

Vico napsal(a):

Jedla : Asi tak...Tomský si plete umírněný konzervatismus se zpátečnictvím.
03. 07. 2011 | 18:38

Sladký napsal(a):

Cestovatel.Ve srovnání s tebou jsem Einstein.Ve srovnání s tebou by Einsteinem byl i nezmar zelený.Chlape prober se, vždyť ve srovnání s tebou jsou na tom skvěle i tágo nebo troky.
03. 07. 2011 | 18:40

brdelen napsal(a):

Jak jsem již uváděl.
Krize z nadvýroby v globálním kontextu je nazastavitelná. Recese nám blahosklonně poskytla jen trochu času na vydechnutí a další cykly s ještě kratšími pauzami se na nás valí.

Místo aktivní prorůstové politiky umocňujeme dynamiku negativních jevů
tupými škrty. Kam nás to přivede?

Znovu pohled na Řecko
Není nijak zvláštní, že Řekové si pod prizmatem průměrného Čecha žijí nad poměry a údiv sklízí třeba fakt, že řecký zaměstnanec je odměněn i za včasný příchod.
Opakuji, co je potřeba si uvědomit.
Jsme jen krok na Řeckem.

Pohledem Rumuna si žije nad poměry i podprůměrně placený český zaměstnanec a údiv sklízí fakt, že je placen i po dobu, kdy je na dovolené.

Nejinak nahlíží třeba Somálci na Rumuny.

Co to může znamenat? Že škrty podvazující ekonomický růst nás přivedou na samou hranici existence. Etalonem naší budoucí životní úrovně se možná stane třeba zmíněné Somálsko.
03. 07. 2011 | 18:49

Tenco napsal(a):

ad Cestovatel alias Bc. Martin alias Liberál

"Řecko nemá žádné významné zbrojní výdaje, protože nebojuje v Afghanistanu - a vůbec s nikým neválčí....ale taky má Řecko spory skoro se všema zeměma se kterýma sousedí a proto jeho zbrojní výdaje jsou dost vysoké. Ale Česká republika nesousedí s muslimskými státy, jako Izrael - a tak zase ty armádní výdaje Řecka jsou mnohem menší než třeba výdaje USA a proto jsou vlastně nízké"

Vítejte v blázinci ! :))

:---()

Neboli : Kalousek je docela dobrý ekonom, akorát že mu téměř nic nevychází co si vymyslí a provede, ale zase je lepší ekonom než třeba ministr financí Běloruska, ale to je taky proto, že Bělorusko není členem eurozóny a nemusí tak pomáhat Řecku, kterému nevychází ještě více věcí jak Kalouskovi. :))))

/někdy mám pocit, že u nás by nemělo být zavedeno školné, ale spíše "výlezné" - platit by ho měly školy vybraným studentům....aby toho studia zanechali dřív, než stačí napáchat škody na majetku, osobách či zvířatech..../
:))
03. 07. 2011 | 18:55

Jenisej napsal(a):

http://www.google.cz/url?sa=t&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CCEQFjAB&url=http%3A%2F%2Ftheses.cz%2Fid%2F284fqf%2F&ei=zaQQTrTyB4rNsgaFkdWODw&usg=AFQjCNEeyzM9Wvom9Lx4NQ76fSekR8U-uQ

Ta citace je o tom,jak se tvůrce národa F.L.Čelakovský,jeho hvězda a smysl jevil své o 18 let mladší manželce.Druhé,poté co ovdověl se 4 dětmi.Obě manželky zemřely během jeho profesury ve Vratislavi do 35 let věku svého.Ve Vratislavi,kde učil v Prusku slavistiku,o kterou zájem tam nebyl.Kde cítil exil.Ale mohl buď jen tam nebo v Berlíně.Naštěstí tam podobně žila ještě rodina Jana Evangelisty Purkyně.

Je ukázána absolutní profesorskost Františka Ladislava Čelakovského,jeho ryze negativní osobní charakter,počínaje ješitností..sebestřednost a dále...Ty mladé obětavé ženy díky vlasteneckému zápalu si s rozmrzelým strejdou prohrály život.
03. 07. 2011 | 19:30

Cestovatel napsal(a):

Tenco:

Snížení deficitu mu zatím vychází. Ten se snížil o 12,8 miliard korun.
03. 07. 2011 | 19:33

Občan napsal(a):

To Cestovatel:

KDYBY Izrael ležel ve Střední, Západní, Východní Evropě nebo kdekoli jinde na světě, měl by PŘI SVÉ POLITICE stejné nebo vyšší výdaje na zbrojení.
Škoda, že to nevyšlo s tím Madagaskarem. Mohl být klid (i když, kdoví, jak by dopadli lemuři)...
03. 07. 2011 | 19:41

Béda napsal(a):

"Do roku 1981 byla celá ekonomika Řecka v rukou několika miliardářů a převážná většina obyčejných lidí byla velmi chudá. Právě v roce 1981 došlu k průlomu a do čela vlády se dostali socialisté vedení Andreasem Papandreasem. Aby se odměnili lidem – svým voličům – pustili se ihned do mnoha projektů, ovšem bez důkladnější dlouhodobé ekonomické rozvahy. Aby dostáli svým slibům, když peníze začaly docházet, začali si půjčovat od ostatních států. To je v podstatě v pořádku, ovšem pokud je tento systém pod důslednou kontrolou.

Do roku 1999 narostl dluh Řecka na sumu 170 miliard EUR. Je to hodně vysoké – ale ještě akceptovatelné číslo. Většina peněz byla navíc použita na obnovu země, na vojenské účely apod. Možná ne vždy zodpovědně, ale doposud se situace obešla bez skandálů.

Dnes celkový dluh Řecka vůči nejrůznějším finančním institucím činí téměř 320 miliaed EUR. Tento extrémně vysoký dluh narostl v průběhu posledních 5ti let, po skončení Olympiády v létě 2004. V letech 2003 a 2004 se do her investovalo příliš překotně – čas tlačil, tak se velké sumy utrácely bez jasně stanovených pravidel.

Brzy na veřejnost vyplulo i několik skandálů. Vícero zahraničních firem, například jako německý Siemens, prodalo technické zařízení za vyšší ceny než obvykle, pravda ovšem za vydatné podpory některých řeckých politiků.

Bohužel korupční rozhazování pokračovalo i po skončení Olympijských her. Nebyla jasně specifikovaná pravidla při zadávání veřejných zakázek a i v případě, že pravidla byla daná, převážně se nedodržovala.

Další z z příčin současné sitace je extrémně přebujelý státní aparát, který zaměstnával tisíce schopných, ale také neschopných státních úředníků. Neexistovala cesta jak se těch neschopných zbavit, nebo je alespoň potrestat za chyby, kterých se dopouštěli. A byly to chyby za miliardy. Místo toho si odpracovali pár let, často méně než 20 a odešli na „zasloužený“ důchod s tučnou rentou.

Daňový systém nebyl správný ani spravedlivý. Daňový kontroloři často pracovali nejvíce pro svůj prospěch a obyčejně mnohem méně než jim určovala povinnost. V mnoha případech bylo totiž jednodušší zaplatit kontrolorovi než zaplatit daně.

Toto jsou hlavní příčiny současné ekonomické situace, ale samozřejmě, bylo tam i mnoho dalších, menších. Mnoho „termitů“ se pustilo do dna slabé dřevěné bárky řecké ekonomiky, zatímco „velcí potkani“ ničili nejvíce prosperující části státní produkce..."
http://www.aeolus.cz/o-nas/nekolik-myslenek-o-krizi-v-recku/priciny-upadku-recke-ekonomiky.html

PS: nevím jestli je to jenom náhoda, ale zdá se mi, že poměrně hodně z půjčených prostředků bylo investováno do nákupů německého (a pravděpodobně i francouzského) zboží - vojenská technika (německé tanky Leopard...) , nákupy k obsluze olympiády ( předražené zařízení Siemens...). Jak se zdá všechno se vším souvisí.
03. 07. 2011 | 20:06

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Kolik proděkaki na té olympiádě ?
Které výrobky a o kolik předražil Siemens ?
03. 07. 2011 | 20:31

Cestovatel napsal(a):

Béda:

Až na to že už Andeas Papandreu začal falšovat ekonomické výsledky aby se dostal EU a aby se mohl tím chlubit před voliči.
Aby se Papandreu odvěčil svým lidem tak populisticky podlézal voličům a zavedl různé nesmyslné výhody jako příplatky za to že úředníci chodí včas. A to on vybudoval ten přebujelý státní aparát.

Dluh 170 miliard EUR je neakceptovatelný. To je problém u vás levičáků. Vy berete zadlužování jako něco akceptovatelného, hlavně když tím podplacíte naivní voliče.
Problémem Řecka je skutečně že daňový systém není správný ani spravedlivý protože lide s příjmem 100 000 EUR platí 45% daně zatímco lidé v roznezí 12 000 -16 000 EUR jen 18% a lidé pod 12 000 EUR dokonce neplatí žádné daně ale o státu berou peníze. Pak se nedivý že mají nízkou platební morálku.
03. 07. 2011 | 20:33

Občan napsal(a):

To Rumcajs:

Kolik prodělali nevím v eurech nebo drachmách, ale stálo je to pokles HDP o 3 p.b.
Takže asi dost.
03. 07. 2011 | 20:38

Občan napsal(a):

To Cestovatel:

Hochu, když už chcete někoho poučovat, zaplaťte si nejřív pár hodin DOUČOVÁNÍ češtiny. A AŽ se doučíte češtinu, přijďte se bavit s dospělými.
Hrubky ve Vašich příspěvcích jsou opravdu otřesné.
03. 07. 2011 | 20:42

Rumcajs napsal(a):

Občan:

Dej odkaz.

P.S.

Asi ti to ještě nikdo neřekl, páč se bál, že to nepřežiješ, ale výdaje státu mají vždy kladný vliv na růst HDP. Nikdy záporný. Asi si to pleteš se zadlužením.

A i tak mi to číslo připadne dost nadhodnocený.
03. 07. 2011 | 21:00

Béda napsal(a):

"V Řecku nastalo de facto exekuční stádium. Pod kuratelou EU a MMF se bude rozprodávat státní majetek v celkovém objemu za 50 miliard eur. Kontrolovat a dohlížet na to bude komise i se dvěma zástupci Evropské unie. Navíc výnosy půjdou výhradně na splátky dluhů, proto hovořím o exekuci.

Prodávat se bude mimo jiné podíl v loterijní firmě OPAP, plynárenské firmě DEPA, železniční společnosti OSE či na athénském mezinárodním letišti. Na prodej budou také nemovitosti v majetku státu a dokonce i koncese na výběr mýtného na dálnici, či státní frekvenční pásma.

Jenže, jak už to při exekucích bývá, předpokládaný výnos nemusí být dosažen, protože prodej v nouzi vede k prodeji pod cenou. O tom, že investoři cítí příležitost, svědčí i zájem PPF o řeckou privatizaci. Spolumajitel Jiří Šmejc zhruba řekl: „Na řeckou privatizaci lze pohlížet jako na opakování československé privatizace na začátku 90. let. Při nějakém velkém třesku přicházejí velké příležitosti. Tak, jak to bylo v postkomunistických zemích po revolucích, kdy se privatizovalo a majetek se najednou přerozděloval, tak něco podobného se určitě stane v Řecku.“ K této paralele se ještě vrátím.

Uvědomme si jednu věc. Řekové, aby splatili své dluhy, které historicky vznikly i složeným úrokováním a které ženou ratingové agentury nahoru, by museli rok a půl celý HDP odvádět věřitelům. To je nesmysl, protože by se zastavilo nejen financování státu a veřejných služeb, ale i jakákoliv spotřeba. Už dnes úsporná opatření vlády podvazují státní příjmy, když jejich propad prohlubují právě ony vládní úspory. Je to bludný kruh.

Takže řecký dluh v celkové výši kolem 350 miliard eur (vůči členům EU činí cca 307 miliard eur), je nesplatitelný. Veškerá hra se hraje o to, než proces narazí na své dno, co nejvíce ulehčit těm, kdož do Řecka rizikově investovali, a jejich pohledávky zaručit a rozprostřít i prostřednictvím EU na úkor ostatních. Jasno bude, když si uvedeme největší věřitele v miliardách eur: Německo - 83,76; Francie - 81,73; Itálie - 42,58...pro srovnání ČR - 0,14! České banky se zahraničními vlastníky, zejména ČSOB a KB, ovšem drží řecké dluhopisy za více než 14 miliard korun.

Těch případných 50 miliard eur jen šplouchne na účty věřitelů a dluh se ani nikterak nesníží, spíše bude ještě narůstat. Po exekuci formou privatizace, na níž mnozí spekulanti zbohatnou, tak nastane vlastně jakási nucená správa Řecka, tedy novodobá ekonomická okupace. Řekové, i kdyby šetřili jak chtějí , se z této závislosti nikdy nevymaní..."
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/3615-prozrat-a-privatizovat-porecku-nebo-privatizovat-a-prozrat-pocesku.aspx
03. 07. 2011 | 21:07

Ládik!!! napsal(a):

Pane Adamec,
nevíte - není ten Vladimír Johanes synem Jaromíra Johanese, komunistického ministra zahraničí, co po něm nastoupil Dienstbier?? Tipoval bych, že jsme doma.
04. 07. 2011 | 06:31

vasja napsal(a):

Tak se teda taky zeptám, pane Adamec. :))
Ten Pružinský z Podkarpatský Rusi je Pilip, nebo Klaus? Nebo dokonce pan Stejskal?
A když mám babču ze Samary, sem taky Eisenkraft?
Jste v "Seznamech"?
04. 07. 2011 | 06:54

Maximus napsal(a):

vasjovi
V.K. se o svém otci nikde a nikdy ve svém životopise či CV nezmiňuje, což je dost zajímavé a podivné, asi to byl opravdu Pružinskij z Ukrajiny. Philip z UA opravdu pochází a nestydí se za to kluk pejzatá. Vasjo, ještě pár měsíců a budou ve školách sundavat obrazy s V.K. a už na něj konečně nebudou sr.. mouchy! Tak si to tak neberte.
04. 07. 2011 | 07:48

Ládik!!! napsal(a):

Já to nepochpopím. To přejmenovávání. Na základce se jeden Jmenoval Palička a potom byl z něho Jílek. Nevím, proč je z Pružinského Klaus nebo Rek.
04. 07. 2011 | 08:15

Jaka napsal(a):

Naprosto syrová drsná pravda. Ve jménu EuroHujerů na to doplatíme všichni! Maastrichtem a LS se EU stalo mrtvě narozeným děckem !!!
04. 07. 2011 | 10:20

Jaka napsal(a):

Paranoici s Pružinským -

http://rodokmen.psinec.com/kroniky/mf_051204.htm

a jsou odkazy i na jíné stránky, kde jsou tato fakta uvedena..
04. 07. 2011 | 10:23

Jaka napsal(a):

Moravane - "přijmout Euro"... to stačí, abych si vaše vize odepřela.. Jste mimoň.. Jestli jste si nevšiml, píšete zrovna u článku, který o Euru a EU vypovídá maximum. Je nutné se euru zdaleka vyhnout a pokud EU zásadně nezměmí podmínky a principy, je třeba utéct kalupem !!!
04. 07. 2011 | 10:29

Občan napsal(a):

To Maximus:

Ale houbelec Pružinskej :o))
Klausův otec byl nějaký pražský státní úředník a matka si přivydělávala na kapesné jako průvodkyně v nějaké galerii a příležitostná básnířka. A pocházejí od Nepomuku.
Paní Klausové otec byl konformní advokát z Bratislavy, který působil v advokacii před Únorem i po něm. Do Prahy se přistěhoval v r. 1946

Klaus vypadá jako kdeco, ale v žádném případě to NENÍ haličský žid. Pokud byste chtěl vědět, jak obvykle vypadali v době, kdy se Klaus narodil, musel byste se podívat do některé z HODNĚ odlehlých cikánských osad na Východním Slovensku. "Štetly" i jejich obyvatelstvo vypadaly podobně
Krom toho - KDYBY byli on či jeho paní haličští židé, pak by se buď nikdy nenarodili nebo by byli zavražděni jako batolata. Klaus je totiž narozen v črvnu 1941 a to už probíhala persekuce židů naplno vč. prvních deportací do ghett a prvních masových vražd. A první na řadě byli vždy staří lidé a těhotné ženy. A paní Klausová (roz. Mištinová) je ročník 1943. Ta už by vůbec neměla šanci se narodit.

Takže ne, je to nesmysl.
04. 07. 2011 | 11:25

Tenco napsal(a):

Občan
Ale chová se jako Pružinskij.
:)))))
04. 07. 2011 | 12:34

vasja napsal(a):

Maximus.
Proč s timhle blbnete....Jak malej Bukvoj
A neni Klausová dcera Šalgoviče? To mi pár mamlasů taky poslalo.
04. 07. 2011 | 15:28

vasja napsal(a):

Tenco napsal(a):
Občan
Ale chová se jako Pružinskij.
:)))))
---------------
Krade jak Žid? :))
04. 07. 2011 | 15:33

Ládik!!! napsal(a):

Pokud si dobře vzpomínám, Livie je Viliamu Šalgovičovi po obličeji dost podobná... http://nachodskynecas.info/nachodsky%20necas%201012.html .. na navíc mají v křestním jménu 3 stejná písmena.
04. 07. 2011 | 16:51

vasja napsal(a):

Ladik!!!
Jak sem moh bejt tak slepej.
Omlouvám se panoj Cibulkoj, Adamcoj, Maximoj a vzlášť panu Dočekalu. A tomu přeju, ať si tu maturu už konečně udělá.
04. 07. 2011 | 17:43

Ládik!!! napsal(a):

a to nemluvím o hnědé skvrně velikosti .....
04. 07. 2011 | 18:10

Béda napsal(a):

Připravované řecké reformy podle Reuters a BBc:
Jednotlivé kroky jsou rozplánovány do letošního a následujících čtyř let. Jedná se tedy o plán do roku 2015. Co všechno obsahuje?

Změny v daňovém systému
- bude zavedena nová solidární daň ve výši 1 procento z příjmu pro ty, kdo vydělávají mezi 12 tisíci a 20 tisíci euro ročně, 2 procenta pro příjmovou kategorii 20 až 50 tisíc eur, 3 procenta pro 50 až 100 tisíc eur, 4 procenta pro více než 100 tisíc a 5 procent pro poslance, starosty a další volené či vybírané zástupce lidu
- práh osvobození od příjmové daně se sníží z ročního výdělku 12 tisíc euro na 8 tisíc (z 288 tisíc korun na 119). Základní sazba daně bude stanovena na 10 procent. Zvýhodněni budou lidé pod 30 let věku, lidé starší 65 let a postižení
- plošně se zvýší všechny sazby DPH, a to z 19 na 23 procent, z 11 na 13 procent a z 5,5 na 6,5 procenta
- plošně se zavedou nové daně z luxusního majetku, konkrétně jachet, bazénů a luxusních automobilu
- selektivně se zavedou nové daně pro prosperující odvětví a občany s obzvláště vysokými příjmy
- selektivně se zvýší daně z nemovitostí (u luxusních více)
- DPH pro restaurační a barové služby se skokově zvýší z 13 procent na 23
- daň z pohonných hmot, daň z alkoholu a daň z cigaret se zvedne o třetinu
- zruší se četné daňové výjimky a zreformuje systém výběru daní. Vláda si od tohoto slibuje získat 1,15 miliardy eur (27,6 miliardy korun) do roku 2015

Úspory na mzdách státních a veřejných zaměstnanců
- plat zaměstnanců v podnicích vlastněných státem se sníží o 30 procent
- bude zaveden pevný příjmový strop a také strop na odměny
- budou vypovězeny všechny smlouvy na dobu určitou
- pro celý sektor bude zavedena zásada, že na každého nově přijatého zaměstnance musí připadnout devět jiných, jež odejdou do důchodu
Nominální mzda ve státním a veřejném sektoru by měla v průměru klesnout o 15 procent. O práci by mělo přijít 150 tisíc státních zaměstnanců
Škrty ve výdajích jednotlivých rezortů
- rozpočet ministerstva obrany bude snížen o 200 milionů euro v roce 2012 a o dalších 333 milionů v každém z následujících tří let (4,8 miliardy korun + 3x 8 miliard)

- rozpočet ministerstva zdravotnictví bude ještě tento rok snížen o 310 milionů euro a o 1,81 miliard v následujících letech (7,44 miliardy korun + 43,44 miliard)
- rozpočet ministerstva školství bude snižován flexibilně. Počítá se s uzavřením 1976 škol všeho typu
- z rozpočtu na veřejné investice bude tento rok odebráno 850 milionů euro (20,4 miliardy korun)
- výrazně bude snížena dotace rozpočtům regionálních vlád

Reformy systému sociálního zabezpečení
- státní příspěvek na sociální zabezpečení se ještě tento rok sníží o 1,09 miliardy eur (26,16 miliard korun), v roce 2012 o 1,28 miliardy (30,72 miliard), v roce 2013 o 1,03 miliardy (24,72 miliardy), v roce 2014 o 1,01 miliardy (24,24 miliard) a v roce 2015 o 700 milionů eur (16,8 miliardy korun)
- bude provedena rozsáhlá evaluace jednotlivých nástrojů systému
- selektivně budou rušeny oborové sociální benefity
- budou přijata nová opatření postihující dosud nevykázanou práci
- minimální věk odchodu do řádného důchodu se ustálí na loňském zvýšení (65 let pro obě pohlaví). Na pobírání plného důchodu bude však zároveň zapotřebí odpracovat alespoň 40 let
Plán privatizací
- v roce 2011: kromě prodeje státního podílu v Hellenic Telecom německé korporaci Deutsche Telekom, které již byla dohodnuta, se počítá s prodejem státních podílů v sázkovém monopolu OPAP, finančně servisním podniku Hellenic Postbank, provozovatelích přístavů Piraeus Port and Thessaloniki Port a společnosti Thessaloniki Water (Soluňské vodárny)
- v roce 2012: prodej státního podílu v podniku Athens Water (Athénské vodárny), rafinériích Hellenic Petroleum, energetickém podniku PPC a bance ATEbank
- v roce 2012 by měl zároveň začít prodej státních koncesí na provoz přístavů, letišť a dálnic, jakož i prodej státních pozemků a práv na důlní težbu
- privatizační výnosy se odhadují na 7 miliard eur v roce 2013 (168 miliard korun), 13 miliard eur v roce 2014 (312 miliard korun) a 15 miliard eur v roce 2015 (360 miliard korun).

Dohromady by vláda chtěla privatizacemi získat 30 až 50 miliard eur (720 miliard až 1,2 bilionu korun). S úsporou a výnosy z nových daní se tak počítá až s 78,5 miliardami eur (1,88 biliony korun) pro řeckou státní pokladnu v následujících čtyřech letech.
05. 07. 2011 | 06:17

Ládik!!! napsal(a):

Bádo,
to máte z vlastní hlavy?
05. 07. 2011 | 07:19

Béda napsal(a):

Podle francouzského ekonoma Guillaume Duvala xistují při řešení řecké krize dvě možná řešení: První by zahrnovalo zaplacení části řeckého dluhu Evropany namísto Řeky. Toto řešení, to nejjednodušší, nicméně není přijatelné, zejména pro německé veřejné mínění, které si nepřeje slyšet o placení za "lenochy z klubu Med". Druhé řešení, kterému německá vláda dává přednost, spočívá v takové či onaké formě prominutí části řeckého dluhu. Toto řešení by představovalo výhodu v podobě snížení dluhového břemene zatěžujícího Řeky bez zatížení daňových poplatníků ze zbytku Evropy. Na druhé straně to má však i řadu nevýhod. Především by to zatížilo banky, a řecké banky, které především drží značnou část řeckého dluhu, by to přivedlo k bankrotu. Vyvolalo by to rovněž placení pojistného proti řeckému bankrotu na trzích se swapy úvěrového selhání, proslulými CDS, s předem těžko odhadnutelnými důsledky. A nakonec by to vedlo k nedůvěře vůči veškerým vládním dluhopisům eurozóny a v důsledku toho k významnému zvýšení úroků pro všechny evropské země. Stručně řečeno, námitky Evropské centrální banky vůči tomuto řešení nelze vyřídit mávnutím ruky...
OK, a kam jsme se tedy dostali?
Moc daleko ne. Protože stále chybí volba mezi těmito obtížnými možnostmi, stále se držíme fikce, že Řekové zaplatí... Se stále zřetelnějším rizikem, že toho budou mít dost a pošlou nás do háje. A spolu s námi i euro...

převzato krácené z BL
05. 07. 2011 | 07:20

Tenco napsal(a):

Béda
8 tisíc euro není 119 tisíc korun. :)
Ale je to zhruba tolik, jaká je hranice u nás./u rodiny - po odpočtech/
05. 07. 2011 | 08:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy