Londýnský požár

11. 08. 2011 | 10:12
Přečteno 4077 krát
Už několikátou noc tlupy převážně rčrnošských mladíků a dětí řádí v ulicích chudinských čtvrtí. K ránu si už gangy mladistvých troufly i na středostavovská zahradní předměstí. Jsou totiž pohyblivé, svolávají se twitterem, (esemesky BlackBerry mají zdarma), nečekaně se srocují a stejně nečekaně mizí. Zapalují domy i auta a hlavně rabují. Malé partyzántské guerily se čelním potyčkám s policejními těžkooděnci šikovně vyhýbají. Policie sice už zatkla několik stovek výtržníků, ale proti nočnímu řádění je zatím bezmocná a svolává posily. Živelné násilí se šíří i do ostatních velkých měst. Zasedá krizový štáb vlády - premiér, londýnský starosta a ministryně vnitra se spěšně vracejí z dovolené, aby zachránili rétorikou svoji kariéru. Dělat se moc nedá, až represe zesílí a nastane klid po bouři, nastanou i nevyhnutelné rekriminace. Uslyšíme prázdné moralizování, odsouzení násilností, nepochybně i příslib posílení policie a další sociální pomoci. Stranické potyčky se budou vést na hraně politické korektnosti.

Kdo za to může? Všichni, kteří nemusí myslet stranicky, to dobře vědí. Druhá a dnes už třetí generace přistěhovalců z karibských ostrovů, na rozdíl od čínských, indických či polských immigrantů, v liberální Anglii neprosperuje a ani štědrý pečovatelský stát jim významně nepomohl. Za to žijí v pasti zdevastovaných sídlištních sociálních bytů, v prostředí permanentně rozpadlých nebo rozpadávajících se rodinných vztahů, v otřesném amorálním světě, kde vládne machistický patriarchát, násilí, drogy a permanentní válka gangů mladých frustrovaných a nezaměstnatelných mužů. Vysoká nezaměstnanost se snoubí s vysokými demotivujícími sociálními podporami. Policie preventivně zasahovat nesmí a je demoralizovaná nařčením z rasismu, takže toleruje i to, co jinde neplatí. Sám jsem měl možnost v sedmdesátých letech na učitelské praxi do života takové čtvrti nahlédnout. Policie musela žáky (i žákyně) před vstupem do školy odzbrojit, především zabavit vystřelovací nože (flick knife) a při vyučování vyšších ročníků (tak od 13/14 let), šlo už jen o udržení minimálního pořádku než bude frustrovaná mládež moci opustit (konečně!) povinnou školu, ze které neexistoval vyhazov, který by kolektivní mentalitu podstatně zlepšil. Nevládl ředitel, ani pravidla, nýbrž bezuzdný teror mladistvých gangů. Podpora rodičů nulová. Bylo přímo tragické pozorovat dychtivé a někdy i talentované žáky nižších ročníků, jak za rok za dva spadnou do apatie kolektivního marasmu.

Teď, kdy budou v Londýně počítat stamilionové škody, by měla politická elita začít konečně přemýšlet, co s tím. Ovšem jinak, nově a pragmaticky, když starý model multikulturalismu, čili sousedské snášenlivosti narazil na svůj limit a sociální pomoc selhává. Vštěpovat náboženskou morálku, jak to dělávali misionáři a kazatelé 19. století vláda nemůže, ale sociálně patologické ghetto by měla rozbít. Státní podpora by měla vést k emancipaci, čili ven z pasti ghetta, a nikoli být vázaná na sociální byty. Sociální dávky by měly být především formou pracovních míst, vždyť na každou nabízenou nekvalifikovanou práci v chudinských čtvrtích je v průměru okolo padesáti zájemců. Že pro pologramotné místa nejsou? Tak se mají třeba uměle vytvořit. Jinak nezbývá než nákladná represe a život všech v neustálém ohrožení.

Psáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

Proč pokládáte otázky na věci dávno vyřešené ? Stejný problém řešili a vyřešili v USA, kdy si před hodně dávnou dobou do země natahali vlastní rukou imigranty z Afriky a protože valná většina těchto imigrantů není dostatečně mentálně vyspělá na to aby byla schopna žít spořádaným životem v demokratické společnosti, tak je zavřeli do věznic, valná většina vězňů v USA jsou právě tito potomci imigrantů. V GB to nutně dopadne stejně, totiž není jiné humánní řešení, v opačném případě to majoritní většina společnosti vyřeší po svém a bude to politicky nekorektní řešení.
11. 08. 2011 | 10:21

zajda8 napsal(a):

Páni, zase další zvěrozvěst sociálního inženýrství. Uměle vytvářená pracovní místa - to nestačí ty statisíce úřednických židliček a podžidliček?
Pokud hajzlík, který okrádá zraněného či nutí svléknout se kolemjdoucí, není potrestán, tak tady zítra máme 100 dalších hajzlíků, kteří si troufnou na totéž. Tady není žádná sociální frustrace, to je jen čistočistý projev ničím neomezované svobody. Stále platí, že má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.
11. 08. 2011 | 10:21

jazve napsal(a):

Chybějící pracovní místa se mají uměle vytvořit?Člověče,z vás se stává komunista.
11. 08. 2011 | 10:23

Paterik napsal(a):

Jakmile se ghetta jednou vytvoří, dají se rozbít jenom fyzicky. Jsem zvědav, kdo by si na to troufl a jaké by byly následky.
11. 08. 2011 | 10:26

Marcus Agrippa napsal(a):

P.Tomský tady zase odpálil svou antimultikulti pecku. Už jsou z toho až malé partyzánské guerilly. Škoda, že takto nepsal, když české děcka naprosto organizovaně zaútočily na mítink ČSSD. To byla ale studentská revolta viďte?! V Anglii jsou mraky nezaměstnatelných vysokoškoláků, zatížených studentskými půjčkami, a najednou to"bouchlo". A teď se všichni diví. Čemu vlastně?! V soc. rozvrácené společnosti to takhle dopadá.
11. 08. 2011 | 10:33

Jan K. napsal(a):

Přičemž je zajímavé, že zatímco karibské (zejména jamajská) komunity ve Velké Británii jsou dlouhodobě průser, tak v USA a v Kanadě nikoli (přezdívá se jim tam ´black jews´).
11. 08. 2011 | 10:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text vykazující znaky spamu (identický text opakovaně publikovaný v různých debatách).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 08. 2011 | 10:34

student napsal(a):

Autor napsal: "šlo už jen o udržení minimálního pořádku než bude frustrovaná mládež moci opustit (konečně!) povinnou školu, ze které neexistoval vyhazov, který by kolektivní mentalitu podstatně zlepšil. Nevládl ředitel, ani pravidla, nýbrž bezuzdný teror mladistvých gangů. Podpora rodičů nulová."

A kdeže to bylo (je) ?
11. 08. 2011 | 10:40

Realista napsal(a):

Pane Tomský, abych vám udělal trochu radosti, zde je odkaz, který se vám bude líbit :

https://www.youtube.com/watch?v=na7A3-UCCYE

A ještě :

https://www.youtube.com/watch?v=dtUH2YSFlVU

K tématu, vidím paralelu s USA a se současnou vlnou odporu proti imigrantům. Dokud jim "barevní" dělali mukly, za pár šupů, tak byli "tolerováni" nebo spíš ignorováni. Když si střední vrstva v 90tých a poč. 2000 žila v iluzi bohatství, "barevní", kteří za žebrácké mzdy myli bábě a dědkovi zadky, stříhali trávníky, myli záchodky či v noci čistili supermarketi, jim zas tak nevadili. Najednou, když dolehla ekonomická tíseň a celý ten konzumně-iluzorní systém se otřášá v základech, vzniká problém. Ejhle, oni ti "barevní", které přišli z velké části z britských kolonií, se taky umí ozvat.
11. 08. 2011 | 10:44

zdenekb napsal(a):

Zvláštní. Pokud pan Tomský mluví o "pasti ghetta" a o tom, že je jedno volné místo na padesát lidí, moc mi to neštymuje s tím nenápadným pomrkáváním do nekorektního publika: "černým se žije na podporách skvěle, a nechce se jim makat..."

jazve:

Není to tak dlouho, co dobrý konzervativec Tomský chtěl ženám zakázat umělé oplodnění a ve vyšším věku vůbec mít děti. On si totiž občas děsně rád sociálně zainženýruje...
11. 08. 2011 | 10:48

TomášL napsal(a):

Já bych k tomu dodal ještě odkaz z Čech...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/liberecky/clanek.phtml?id=710370
11. 08. 2011 | 10:50

Grandmaster napsal(a):

Obrovske socialni rozdily - kterezto jsou temer zabetonovane v Anglii.
Socialni 'pohyblivost' - podle pruzkumu je Anglie temer posledni v Evrope.
Velka nezamestnanost, asi kolem 9,3 % v Londyne (jedna z nejvetsich nezamestnanosti v Anglii.
Co delat?
Mit fungujici skolu a rostouci pracovni trh.
I ti na zebricku nejmene placenych praci se musi uzivit za svou vyplatu.
Zajistit moznost kracet nahoru na kariernim zebriku.
Jak toho docilit?
To je prace pro politiky.
Asi se bude krasne mluvit o zajisteni budoucnosti mladych lidi, neco se udela, neco se docili, ale asi to skonci jako obycejne - mnoho reci a maly vysledek.
P.S. Nasili jako metoda se nikdy nebude akceptovat.
11. 08. 2011 | 10:50

Johanna napsal(a):

Vidíte, co vše umí civilizace ostrovního království. Já bych zůstala u našeho kůrovce. Žádní mrtví nám při tom nehrozí a můžeme z povzdálí sledovat - jako na tenise - (vlastní)snižování vážnosti policie a výroky "ochránců". Je to taková okurková sezona.
John Lennon řekl "Make love, not war", a tak si také myslím, že průvod "odlišných" pod záštitou ODS(tavených) je menší zlo než být vystavena britským útokům či jiného násilí.
Ani nevíme, jak se v naší republice žije šťastně.
Losna už nežije s Turkyní a Mažňák neví, ve kterém domově důchodců bydlí.
Cítím, že i já stárnu.
11. 08. 2011 | 10:52

Koplkop napsal(a):

Autor
To je opravdu těžké téma. Tady je jediná možnost, ponechat v zemi pouze ty přistěhovalce, co budou žít a chovat se podle místních pravidel a zvyklostí. Vytváření pracovních míst není zas tak špatný a neproveditelný plán. Poviné odpracování určitého počtu hodin na společensky prospěšných prací, by mělo být vázáno na výplatu jakýchkoliv dávek. A ti, kteří nejsou schopni se přizpůsobit musejí být vystěhováni zpět do jejich původních vlastí. A to se týká i potomků. Je úplně jedno, že se narodili již v nové zemi. Neumějí, nebo nechtějí žít podle nových pravidel, musejí se vrátit do strarých pořádků a do starých vlastí.
11. 08. 2011 | 10:58

Mard napsal(a):

Marcus Agrippa napsal: Škoda, že takto nepsal, když české děcka naprosto organizovaně zaútočily na mítink ČSSD. To byla ale studentská revolta viďte?!

No nevím, nemáte to nějak v hlavě neuspořádané? Česká děcka nic nezapalovala (a ani nemohla, ono to politikům ČCSD v hlavě nezapálí a nezapálí) ani nerozbíjela výlohy a ani nerabovala. Dokonce jsem si nevšiml že by česká decka nutila nějakého politika z ČSSD se svléknout. Ale možná z Vaší perspektivy Vám vypalování obchodů a zapalování aut zanedbatelným nevadí ale hození vajíčka na nějakou persónu z ČSSD pokládáte za kriminální čin s fašistickým nádechem.
11. 08. 2011 | 10:59

Občan Josef K. napsal(a):

Pokud by si pan Tomský pouze otevřel vysílání britskýćh televizí, či britský zisk, spatřl by úžasnou věc, looters nejsou jen ti zpropadení černí (rčerno???), ani jen asiaté, ale i bílá plěť je zastoupena. Pak by spatřil černé policisty a uklízeče ulic evropských, afrických i asijských rysů.... Dokonce nejodpornější čin, vraždu a okradení těžce zraněného maljského studenta spáchali nikoliv černí. Jinak pan Tomský neříká nic podtstaného, jako vždy. Normalizační pomatenec jehož emnigrace je opravdu velký omyl, či naznačuje spolupráci s východním Velkým bratrem?
11. 08. 2011 | 11:02

Divobyj napsal(a):

Pane Tomský - ano,celkem kvalitně jste popsal situaci.

Pokud jde o příčiny potíží v Británii,jsou podobné,jako všude ve světě.Pokaždé jde o to,že vznikne poptávka po lidech,kteří jsou ochotni dělat těžkou a špinavou práci za málo peněz.A když místními lidmi není uspokojena,řeší se cizinci.V tomto okamžiku však nikdo neuvažuje o důsledcích,které z toho mohou být.

Zkrátka,příčinou dnešních událostí (nejen) v Británii je lidská nenažranost,lenost,bezohlednost a krátkozrakost. Tečka.
11. 08. 2011 | 11:18

šlapka napsal(a):

"tlupy převážně rčrnošských mladíků"

Že by opět to profláklé freudovské přeřeknutí ? /romskočernošských mladíků ??/

No, není nad to, pane Tomský, když se konečně dočkáme černošského Breivika, viďte ?
To si pak jeden zafantazíruje....

Ztráta času.
Problém je socioekonomický, ne rasový či kulturní.

Opravte si to. Ční to tam jak hadr na holi./Tolstého výraz pro vlajku/
11. 08. 2011 | 11:20

hovorka11 napsal(a):

Pane Tomský, zase plácáte nesmysly. Ty problémy v Anglii byly dříve a projevily se obludnými násilnostmi rowdies místních bílých opakuji a zapište si to jednou navždy do mozku bílých! místních fotbalových fanoušků!!! Už tehdy se mluvilo o frustraci místní mládeže. Přistěhovalectví nezavinilo tento stav, ale pouze nezaměstnanost se přenesla lidi méně přijímané na pracovním trhu !!
Můj názor, že cíleně podněcujete a hledáte rasizmus tam, kde jde o hlubší kořeny jste jen utvrdil !!!
11. 08. 2011 | 11:23

Cestovatel napsal(a):

Občan Josef K.:

Prosím vás a kolik těch bílích tam je. Tak 1% jinak drtivá většina jsou imigranti (nemusejí být jen černí)
11. 08. 2011 | 11:24

zdenekb napsal(a):

Koplkop:

Pokud se člověk do nějaké země narodí, je to jeho vlast i kdyby se to někomu nelíbilo. Nápad deportovat i rodilé Angličany, potomky přistěhovalců (často z anglických kolonií) do vlastí jejich prarodičů mi připadá a)ujetý b)těžko proveditelný (ty země by měly povinnost je přijmout?). Možná ale měli jejich předkové mít na krku cedulku: "Póvl z kolonie. Po upotřebení deportovat." Bylo by jasno. Takhle se to trochu zkomplikovalo.
11. 08. 2011 | 11:24

zdenekb napsal(a):

Na stejné téma:

http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=6182&rate=4
11. 08. 2011 | 11:26

vasja napsal(a):

Ztráta času.
Problém je socioekonomický, ne rasový či kulturní.
------------
Ale Šlapičko, že se tam stejnou měrou nebouřej a nerabujou nezaměstnaní bělokožci.
Těch je tam mnohem víc, že nezaměstnanejch černochů.
11. 08. 2011 | 11:27

Cestovatel napsal(a):

Tomskému se podařilo nazvat věci pravým jsménem. Ano sociálněekonomické inženýrství a sociální experimenty nepůsobí i když se to mnozí socani snaží vyvrátit. Vysoké sociální dávky jsou velmi demotivující a lidé se stávají závislý na státu a nepomáhá jim to dostat se z pasti chudoby. Proto takové to incidenty se dějí především v zemích kde jsou vysoké sociální dávky a velké množství imigrantů. Vpoměňme na podobný incidenty ve Francii nebo hořící školy ve Švédsku.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=670357
http://pavelkohout.blogspot.com/2005/11/intifda-na-vdsk-zpsob.html
11. 08. 2011 | 11:33

Terry napsal(a):

to TomášL (11. 08. 2011 | 10:50)

A je zajímavé, že u tohoto, a ani u dalších odkazů s touto "tématikou" není redakcí vytvořena možnost příspěvků.

Dokonce se v počátcích zveřejňování o této události nesmělo (?) uvádět, že se jednalo o vesměs mladé (dokonce i školou povinné) Cikány (viz Útočili mačetami. První z obviněných je ve vazbě - http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/liberecky/clanek.phtml?id=710301)

Dokud to na kameru jedna barmanka "nepráskla". Neměla by se omluvit, rasistka jedna?!

Máme přece demokracii, ne, vole?!

Musíme být přece tolerantní, přizpůsobiví k nepřizpůsobivým...

Jenom nepopudit!!!!

Tahle to nějak začínalo i v Anglii...
11. 08. 2011 | 11:36

stejskal napsal(a):

Jenomže oni se tam, pane vasjo, úplně stejnou měrou "bouřej a rabujou nezaměstnaní bělokožci". A nejen nyní,i když nyní též. Už léta. Britský lumpenproletariát je vyhlášený, o rowdies jste asi slyšel, viz výše.

Rabují bílí, černí i fialoví. Rabuje určitý druh lidí, jedni proto, že jim to přijde velmi zábavné a zvyšuje jim to adrenalin, jiní kvůli frustraci, další zase z jiných důvodů.

Ono to totiž celé nemá zdaleka tak jednoduché vysvětlení, jak si mnozí snaží namluvit. Hraje tam roli mnohem více dlouhodobých faktorů, které se nyní dostaly do patřičné konstelace. Spouštěcí mechanismus se pak vždy najde.

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 08. 2011 | 11:38

jarpor napsal(a):

Motto : Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém.

Tak pane Tomský, s těmi "vytvořenými pracovními místy", to je úlet.

Jo, pokud těmi "pracovními místy" máte na mysli nepříjemnou, těžkou, fyzicky vyčerpávající, i zdravotně nebezpečnou práci pro ty, kteří, když překročí mantinely demokracie, ztratí po jistou dobu občanská práva, vězení nebude dýchánek s oranžovým záchodkem... nýbrž krutý řád /pryčna a "o vodě a o chlebu"/ ze kterého půjde strach, a těmi "pracovními místy" povinnost vykonávat práci, kde vězeň musí vydělat nejen na svého strážce, ale i na to, aby splatil x-násobně co ukradl...
pak ano takovým místům, takovému řádu.

Každý, bez rozdílu rasy a přesvědčení musí mít strach z překročení mantinelů demokracie...
Budou neodraditelní... ale budou i ti, které strach nakonec odradí a "vychová".

Ti raubíři nerabovali z hladu, z bezvýchodnosti... leč z nudy, z "rozmaru" beztrestného páchání zla jiným ... a taky proto, protože se domnívají, že se jim, kvůli "lidským právům", vlastně nic nemůže stát..

Bohužel, v tom posledním... mají v takto chápané demokracii, kdy zločinec má skoro více práv než poškozený, pravdu.
Obávám se, že jinak to "nepůjde"...

Když to nejde po dobrém...

Hezký den
11. 08. 2011 | 11:42

jozka napsal(a):

Cestovatel:

Hele, "bakalri", zajiste to stezi jedno procento "bilich" dolozis, ze? Nebo blabolis jako obvykle?
11. 08. 2011 | 11:44

vico napsal(a):

Stejskal : někdy je třeba použít zkratky, místo zdlouhavého -černí,bílí,rudí,žlutí,hnědí,fialoví- je vhodné použít jeden obecnější výraz třeba vasjovití.

Tomský opět dokládá, že nejen bloger Golgo, ale i bloger Tomský má problémy se svou orientací. Předkládá nám tu recepty z krajního leva do krajního prava. Čert aby se v tom vyznal.

Pučmidrát si to už nějak probere : Za všechno můžou čerňoši.
11. 08. 2011 | 11:51

vasja napsal(a):

Vy už jste zdravej, pane Stejskale?:))
Spíš věřim panu Tomskýmu a fotbalové rváče bych mezi rabující nezahrnoval.
Kdyby se do téhle "Jasmínové revoluce" zapojil i nezaměstnanej bílej proletariat, vypadalo by to jinak.
Takhle to je stará známa klasika. Jako v USA, Francii. Zabitej čerenoch/Arab a de se rabovata pálit.
11. 08. 2011 | 11:53

zdenekb napsal(a):

vico:
Skoro bych řekl, že blogger Golgo má narozdíl od bloggera Tomského sakra jasno... :o)
11. 08. 2011 | 11:54

DF napsal(a):

Jak se maximálně vyhnout Londýnskému dopadu.
V Anglii jsou mraky nezaměstnatelných vysokoškoláků, zatížených studentskými půjčkami.Rozsah nezaměstnanosti a stráta jakékoliv naděje na uplatnění to je ta cesta a bohužel je nezávislá na barvě pleti a klubové příslušnosti.

Recept podle nařízení pana Karla Schwanzerberga realizovaný panem Drábkem.

Místo 23 úřadů práce nasadit soukromé agentury,tyto budou sice 2-4x dražší ale vyřeší ten podstatný problém nebudou vyplácet podporu a budou tuto bez problémů protahovat a řešit pouze přes vleklé soudní spory (takže ve skutečnosti nijak).
Sociální reforma ministra Jaromíra Drábka s tímto fenoménem který vybuchl ve VB počítá,proto nasadí místo úředníků soukromé agentury.
Tím se uvolní jiný "vyšší typově odlišný rozsah korupce" v rámci sociální podpory což umožní eskalovat nezaměstnanost, bez jakékoliv sociální podpory a tím rozšířit u nás dosud poměrně malou skupinu dlouhodobě nezaměstnaných, která přeroste v onu trvale nezaměstnanou jako v VB.
Ovšem zde je ta genialita TOP09 realizovaná panem Drábkem.

Prostě se těm soukromým agetůrám v případě "vynucované změny ve vládě" např. nepokoji,stávkami atd. prostě "upraví prachy" a je to.
Má to i tu výhodu pokud po TOP09 příjde kdokoli, bude muset jednat se soukromými společnostmi s velmi dobře ošetřenými smlouvami viz. DH aj.

Pod záminkou sjednocení úřadů provést jejich privatizaci a potom s nezaměstnanými aj. již nejedná stát ale soukromník a ty peníze se rozplynuly v soukromých rukou ale stát s tím nemá nic společného, tak co vlastně od státu ti nezaměstnaní chtějí?

Nyní se všichni diví proč VB ale nevidí,že u nás na to je připravován recept.
11. 08. 2011 | 11:55

buldatra napsal(a):

stejskal napsal(a):

…Rabují bílí, černí i fialoví…

Jak jste zjistil?
Máte tříbarevnou televizi?
11. 08. 2011 | 12:00

Koplkop napsal(a):

zdenekb
"Pokud se člověk do nějaké země narodí, je to jeho vlast i kdyby se to někomu nelíbilo."
Nemáte pravdu. Pokud se člověk někam narodí a přijme toto místo za svoji vlast, tak pak ano. Přijmout ovšem znamená, že se podrobím místním zvzklostem, morálce, právu, tradicím a ostatním věcem v daném místě, které se tam vytvářely celá staletí. Pokud je nechce nebo není schopen přijmout, musí se navrátit tam, kde jsou jeho kořeny, kde je běžná jeho morálka, způsob života.
A na tom není vůbec nic rasistického. Je to jediný způsob jak danou věc řešit. Jiný nikdo nikdy nevymyslel a také nikde nefunguje.
11. 08. 2011 | 12:03

stejskal napsal(a):

Lepší se to, pane vasjo. Díky za optání (teď už vydržím u PC zase o něco déle než včera, kdy jsem celý den prakticky prospal).

Věřte, komu chcete. Já dávám přednost faktům z nejrůznějších zdrojů (samozřejmě jsou v tomto případě zprostředkované, v Anglii jsme už tuším deset let nebyl) a tomu, že o nich přemýšlím (byť je to dost zdlouhavější než věřit a na konci vždy zjistím, že jsem se posunul jen o malý kousek, ale nic definitivního neobjevil).

Ano, pane buldatro, mám tříbarevnou televizi.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
11. 08. 2011 | 12:06

vico napsal(a):

zdenekb : Vaši faktickou připomínku beru :-). Asi nadešel čas, aby i Tomský/stejně jak před lety Golgo/přiznal "barvu".
11. 08. 2011 | 12:13

Koplkop napsal(a):

zdenekb
Zapomněl jsem. Je ještě jiný způsob soužití mezi starousedlíky a přistěhovalci. Ten fungoval v Americe. Původní obyvatelé s jejich tradicemi, morálkou a kulturou postřílet a pak zbytek zavřít do rezervací. To taky fungovalo. Sice obráceně, ale fungovalo.
11. 08. 2011 | 12:27

Cestovatel napsal(a):

jozka:

Stejně jako ten na jehož jsem reagoval doloží že rabující jsou především běloší :)
11. 08. 2011 | 12:40

voroshilov napsal(a):

Mit tribarevnou televizi muze skodit na oci,ja bych doporucoval barevnou se vsim spektrumem barev-cernou a bilou!
11. 08. 2011 | 12:41

stejskal napsal(a):

Doporučuji, pane Cestovateli (samozřejmě nejen tento zdroj, ale přijde mi jako jeden z těch, co jsou nejblíže realitě).

http://www.guardian.co.uk/uk/2011/aug/10/uk-riots-racial-dimension

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 08. 2011 | 12:55

jozka napsal(a):

Hele, bakalari, problem je v tom, ze on nic takoveho nenapsal, to sis blbe presypal v tom svym mozecku ty :-)

Takze zase blabolis, diky, to mi staci.
11. 08. 2011 | 13:01

jozka napsal(a):

Zkusenosti z USA, kde zadna Labour Party nikomu nic neukradla sice hovori jinak, ale co je Cochtanum do reality, ze...
11. 08. 2011 | 13:16

Občan napsal(a):

Tomskej,
stačily mi první dvě větičky a hned jsem toho čtení nechal. Protože v obou prvních větách prvního odstavce lžete.

1) Party vzbouřenců jsou, ale spoň dle záběrů, převážně bílé, alušně oblečené a pěkně upravené.
2) Nepokoje zasáhly chudé i BOHATÉ čtvrti cca 50:50

Jinak - zaplaťpřírodo, že se konečně našli lidé, kterým přetekl pohár trpělivosti a ozývají se. Pokud to vydrží dost dlouho, třeba i takovým zabedněncům jako jste Vy dojde, že lidé MAJÍ PRÁVO ŽÍT! A aby mohli ŽÍT, ne ŽIVOŘIT, potřebují práci, slušné bydlení, slušné platy za tu práci. Jenže to je přesně to, co jim lidé jako jste Vy, Tomský, upírají. V Británii, v USA, v ČR, v Maroku.

Koukám že Vám nějak otrnulo...
11. 08. 2011 | 13:20

voroshilov napsal(a):

Obcan:
Ja Tomskeho videl pred dvema dni v noci na CT24,za prve vubec neni takovy fesak jak vypada na fotce(vsichni starneme)a podruhe mne prekvapil ze mluvil sice jako zmateny skolak(on vubec neovlada recnictvi)ale ja s nim souhlasil,jeho vyklad prekvakive daval smysl.
11. 08. 2011 | 13:35

Merlin napsal(a):

"lidé MAJÍ PRÁVO ŽÍT! A aby mohli ŽÍT, ne ŽIVOŘIT, potřebují práci, slušné bydlení, slušné platy za tu práci. "
Nikdo jim to "právo" nebere. Jenže to se musí sami přičinit. Slušné bydlení od státu dostali. Co z něj se časem stalo, to je stejná historie jako v českém Chánově. To bylo kdysi také krásné sídliště. Víc pro ně stát dělat nemůže.
11. 08. 2011 | 13:44

jarpor napsal(a):

Hmm...

tak pan Občan děkuje přírodě, že se našli lidé... rabující.
Mají právo žít.. proto mají právo na práci, právo na bydlení a právo na slušný plat...
Pokud je jim toto právo upíráno - třeba Tomským ... mají právo si jeho majetek rozebrat, vyrabovat, ukrást...

No potěš koště... přírodo... A pak že zloděje a lupmy omlouvají a kryjí jen "ti nahoře"...

Hezký den
P.S. Sbírku pro ty kradoucí a rabující... co takhle, pane Občan, uspořádat. Vždyť mají ta práva...
11. 08. 2011 | 13:47

Noba napsal(a):

Velká Británie chce porušit nezadatelná lidská práva dětí!!!

Všechny fotografie nevinných dětí pořízené během nepokojů na místě nepokojů chce zveřejnit, aby se dohledala jejich identita. To je nepřípustné.

To je hrubé porušení základní práv dítěte. ČR již deset let ctí právo dítěte na anonymitu při páchání jakýchkoliv trestných čínů. Tato právní úprava je platná i ve Velké Británii. Tento lidskoprávní výdobytek nesmí být omezen jak to požaduje britský premiér.

Ruku na srdce chtěli by jste ctihodní občané, aby zlotřilá vláda zveřejnila fotku Vašeho dítěte, když by rabovalo, loupilo nebo vraždilo? Určitě nikoliv, protože víte, že dítě by bylo natrvalo psychicky poškozeno a tomu se musí zabránit!
11. 08. 2011 | 13:51

Ládik!!! napsal(a):

Vrátit se k tradicím - sekat ruce.
11. 08. 2011 | 13:57

voroshilov napsal(a):

Ladik:
Kdepak,podle zakonu o tulactvi ihned na sibenici!
11. 08. 2011 | 14:01

Merlin napsal(a):

Teď ukazují záběry zatýkání pachatelů a jejich transport k soudu. Pokud to není černé jako bota, a vypadá "světle", pak je to při pozornějším pohledu někdo z arabských zemí.
Je možné, že jsou tu a tam mezi nimi běloši. Možné. Já je ale neviděl. Takže ty uvědomělé žvásty zdejších levičáků jsou jen sprosté lži.
11. 08. 2011 | 14:06

Tydýt napsal(a):

Nebude to nebohé "dítě" více poškozeno tím, že společnost neumí potrestat zločin?

K těm uměle vytvářeným pracovním místům - proč ne? Sociální dávky? Ok, ale zametat ulice, uklízet bordel na veřejných prostranstvích, odstraňovat nelegální výlepy či čistit a přetírat čmáranice, atd.

Případně je poslat do armády. Rozhodně by to mnohým z nich prospělo, zmetkům.
11. 08. 2011 | 14:08

šlapka napsal(a):

Pokud mi je známo, tak ti rabující - před tím než vyplení nějaký obchod, zapálí dům či auto...tak před tím nesedí dlouhé hodiny u počítače a nehloubají v katastrálních zápisech, v obchodních rejstřících či nehackují policejní evidenci automobilů.

Oni prostě kradou, zapalujou a rabujou.

Dovedu si docela dobře představit, že nějaký bílý deviant vyrabuje obchod funkcionáři "White power", zatímco černý deviant mezitím zapálil auto indického doktora.

Ten základ je frustrační náboj - nemohoucnost něco udělat se svým životem.
Že se pak mezi sebou mažou černí devianti s bílými ?
Mažou toho, kdo je zrovna po ruce - maloburžua také nenávidí více chudý proletariát neš vyšší vrstvy. Má strach, že se propadne mezi ten chudý proletariát - ne že se vyšplhá do vyšších vrstev.
Těch okolností ej samozřejmě více...

Pan Tomský volá po pracovních místech i pro ty , jimž třeba nenadělil Pánbů. Což je správné.
Ale kdo to zaplatí, pane Tomský ? Kdo má mít v kapitalismu takový zájem ?
Investoři to nebudou.
11. 08. 2011 | 14:11

Občan Josef K. napsal(a):

Milý pane Tomský, pojďme si raději vysvětlit britskou demokracii "shora", jejímž cílem byla vždy stabilita a neměnnost. Britská společnosat je "kastovní", prostupnost mezi třídami a podtřídami je absolutně nulová, to se projevuje ve všedním životě všech. Mediální "zlidovění" nejvyšších tříd se nedaří , neboť rrealita je horší, než by si bylo možné přát. Nevím, jak dlouho vydrží UK její absurdní fotbalová kultura, která má zjevně sociální podtext. Zjednodušuji.
Řečeno , tuším s Čechovem: "...četl, četl a nic nepochopil." Mně se zdá, že jste žil a nic nepochopil a už jste mrtvý za živa, jak se tak podobně nesenstitivním lidem stává. Jinak máte s Kurasem podobné až shodné "manýry".
11. 08. 2011 | 14:25

lupa napsal(a):

Myslím, že by letouny NATO měly urychleně zahájit bombardování Londýna. Rozhněvaný "lid"využívá svého práva, ukázněně drancuje , rabuje , zapaluje a policie na rozkaz protilidových politiků je na tyto pokojné demonstranty bakaná.Lybii, kde "lid" rovněž s kalašnikovy v rukou poklidně demonstroval bombardují i britská letadla.Co tak nejdříve si zamést před vlastním prahem a až potom využít nejmodernější zbraně k implantování svých mocenských představ o demokracii.
11. 08. 2011 | 14:58

honolulu napsal(a):

Provolavam S L A V U, panu Tomskemu za vyborny realisticky pohled na tuto skutecnost.
Mam radost z toho, jak se vam ta Multi-Kulti politika meni pred ocima v hromadu hnoje, jako vsechny ty vase prisleple, kratkozrake a silhave socialni napady.

Za rok 2010 bylo hlaseno 331 778 rasovych pruse.u ve Francii a 210 885 v Nemecku.
V Sierra Madre v Mexiku ziji divoci osli. "Soudruzi" to je jediny mozny posledni prirustek pro vase levicove strany.

Za 5 let budete menit barvy svych politickych kabatu.
11. 08. 2011 | 15:10

honolulu napsal(a):

Pane Tomsky,
nenechte se nikdy ovlivnit utopistickymi chochoraci ve Vasem nazoru oprenem o skutecnot.
Jste velmi nadany na psani a oni Vam zavidi Vase schopnosti.
Namlatte jim klavesnici pri kazde prilezitosti, aby si uvedomili, jak jsou prislepli a menecenni.

Hej, "soudruzi" budete platit Londyn ! Pojistovny jsou propojeny. Tolik RADOSTI mi prinasi sledovani, jak dozrava ovoce vasi destruktivni politiky, ze chodim s permanetnim usmevem.

Snad se jeste dockam vaseho kvileni a behani po ulici se zarazenou macetou ve "vyfuku". Dozo vam vzkazuje : "Utekajte, sudruhovia" !
11. 08. 2011 | 15:35

šlapka napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=HoFLH8D7Xys&feature=related

http://en.wikipedia.org/wiki/Michele_Bachmann

:))))

http://www.huffingtonpost.com/2011/06/29/michele-bachmanns-husband-medicaid-funds_n_886718.html

http://motherjones.com/mojo/2011/07/michele-bachmann-marcus-bachmann-problem-counseling

:((((

Těch příkladů je spousta.

No nic, hezky si voďte do arény ty chudáky. Nepátrejte po příčinách.
Mohla by vás z toho rozbolet vaše kebulinka.
11. 08. 2011 | 15:54

honolulu napsal(a):

Kapitalismus je vyborna vec ! To, ze nemehla se neumi uplatnit a sehnat praci neni vinna kapitalismu, ale tech co jsou nezamestnanitelni.

Vzdy jsem u kazdeho sefa vzbuzoval nadseni a vzdy jsem zvysil profit kazde firmy, kde jsem byl lokomotivou.
Samozrejme jsem byl patricne ODMENOVAN ! !
To, ze v tyto dny krvacim na Wall Str. (NYSE) neni chyba kapitalismu, ale moje hloupa strategie..

Socialismus je ekonomicky nesmysl, kde zodpovedni pracuji na nezodpovedne.
"Nenazranost" (vase oblibene slovo, "soudruzi") je KRASNA VEC !
Inspiruje k praci i za tezkych podminek a v mrazu ci horku.

Ted, kdyz jsem vas poucil "soudruzi" je treba se s vami uctive rozloucit a jit na jiny blog. Loucim se s vami spravnym kapitalistickym pozdravem - polibte mi to, na cem si sedim.
11. 08. 2011 | 15:59

Admirál napsal(a):

Já bych pane Tomský navrhoval zřídit nad Británií bezletovou zónu, zmrazit aktiva, Camerona zažalovat u Hágského tribunálu.

V druhém kroku bych našemu ministru zahraničí doporučil uznat rebely za legální zástpce VB.
11. 08. 2011 | 17:05

ALT napsal(a):

To admirál,

a námořní blokádu, požádat V.H. ať dá horkou lajnu do W.H. humanitární bombardování - nutné.
jo a bojkotovat všchno britské zboží, (kromě ginu)
11. 08. 2011 | 17:41

grősslig napsal(a):

To je to fakt v tý kapitalistický Anglii tak špatné ? Já myslel, že to je ráj na světě, kam chceme takýýýýýý.

Jenom jestli Vy nás neoblbujete pane Tomský ? Zatím nám nikdo, kdo nás od Havla, po všechny ostatní potentáty do kapitalismu lákal nic takového neříkal. Už v sedmdesátých letech na základní škole kudly a gangy ? To není možné!!!

Gustave Husáku, ti Tvoji poskoci v televizi asi měli pravdu, asi to fakt nebyla propaganda, teď to říká po 40ti letech i Tomský.

Jenže už je pozdě, u nás už jsou taky, prý v Novém Boru.
11. 08. 2011 | 18:18

TNT napsal(a):

Problém má název kapitalismus a lidé jako Tomský jsou součástí problému. Kapitalismus je globální a postavený na levné pracovní síle. V 89 jsme křičeli: "Zrušte hranice" a chválili jsme emigranty. Za komančů byla povinnost pracovat - žádní Ukrajinci či Mongolové, makali Češi - a byla to i ta Tomským opěvovaná uměle vytvořená místa
11. 08. 2011 | 19:29

Valmont napsal(a):

Už měla být v GB vyhlášena bezletová zóna, vláda GB vyzvána, aby nepotírala revoluční hnutí a mírně roztřískán Londýn.
11. 08. 2011 | 19:53

Rumcajs napsal(a):

Problém zní - Sociální stát.
Sociální stát vytvořil početnou skupinu parazitů, kteří dostávají a nic nedávají.Ať to bylo , jak to bylo, za komančů tahle verbež musela aspoń ráno vstát a přitáhnout do práce, kterou sice prochrápali ale přeci jenom určitý prvky morálky a odpovědnosti jim to vštípilo.

Je spousta čiností, na kterou obce nemají peníze a přitom se doma válí půl miliónů flákačů. Tak proč proboha stát nepožaduje za vyplacené dávky protislužbu ?

Té zvěři je třeba přitáhnout opratě, zaměstnat na obecně prospěšných pracech a kdo nechce - tak jak za komančů , pěkně šupky dupky za příživnictví do kriminálu.

Jiné cesty není !
11. 08. 2011 | 21:04

Kritik napsal(a):

Autor článku je dobrý myslitel. Je s podivem, jaká nekoncepční řešení předkládá k eliminaci rabujícího násilí, když předem vyloučil náboženskou morálku.

Přitom určitě dobře ví, že tyto a podobné problémy vznikají z toho, že se stalo zvykem hájit svá práva. A zapomínat na své povinnosti. Pokud jednostranně hájíme jen svá práva, pak, když nejsou naše požadavky z těchto práv vyplývající naplněny, hned svalujeme vinu na někoho jiného, zpravidla na společenské zřízení, nebo na vládu či na stát.

Určitě budeme podporovat, když jsme v tak bohaté společnosti, aby se každý dosyta najedl, mohl se ošatit a měl kde složit hlavu. Ať je to kdokoliv. Na druhou stranu je nutné požadovat, aby obdarovaný ctil své dárce a neodplácel jim zlým. Pokud to někdo nerespektuje a myslí si, že si bude hned a bez práce žít jako ostatní starousedlíci, tak je na velkém omylu a platí pro něj jediné: Pokud se ti to nelíbí tak se vrať tam, odkud jsi přišel.

Ono totiž v křesťanské lásce platí: "Kdo nechce pracovat, ať nejí." V judaismu se již dávno řešil problém, zda má židovská obec podporovat své chudé soukmenovce tak, aby mohli jezdit koňmo jako ti bohatší, nebo zda mají chodit pěšky. Nic naplat, závěrem bylo to druhé. A v islámu, pokud vím, se dává jen almužna. To slovo samo o sobě vyjadřuje celou hodnotu, na kterou má chudý od milosrných své právo, pokud to právem lze vůbec nazvat.
11. 08. 2011 | 21:45

Hurá napsal(a):

Deportace do země jejich prapůvodu a dál - Nezájem ! Jiná alternativa už je jenom válečný stav a ten bude tragičtější.
11. 08. 2011 | 22:29

Fakt Hrůza! napsal(a):

Násilí určitě probíhalo!Ale neslyšel jsem ,že by přepadli hospodu a zaůtočili mačetama na hosty a rozsekali jim kebule !
11. 08. 2011 | 22:51

Amarook napsal(a):

Pan Tomsky opet dojemne dokazuje, ze nevi o nicem nic. Jednim dechem kritizuje pristehovalce z karibskych ostrovu a multikulturalismus. Ale ti Karibaci prece zadne multi-kulti nechteji! Jsou (alespon formalne) krestane, jejich materstinou je anglictina a v jejich domovine v podstate plati britsky pravni rad a dalsi pozustatky britskeho imperia. Je to pouze problem socialni a jedinym resenim je podpora vzdelani.
11. 08. 2011 | 22:52

Béda napsal(a):

Pár poznámek,

1) jenom nedávno na stránkách médií proběhla óbrmasáž ze svatby královského páru. Miliardy (v českých korunách) vyletěly komínem, na všechno dohlížely policejní kordony a bezpečnostní agentury. Všechno se zdálo tak krásné a bezkonfliktní, ta demonstrovaná společenská soudržnost, kdy i ti nejchudší Britové provolávali ovace budoucímu následníkovi a jeho choti.

2) jenom nedávno britská vláda odpálila časovanou nálož mladé generaci, když astronomicky zvedla školné z nastřelováku strmě nahoru - za krize! Inteligence - mládež z nižších vrstev, její rodiče si okamžitě uvědomily která bije a oheň byl na střeše. Projevilo se to v nekončícím konfliktu, který nyní pokračuje v ulicích, když se do něj zapojuje i frustrovaná mládež z nejnižších vrstev napříč etnikama. Jak říká Tenco jde o širší socioekonomický problém - nikoliv o problém rasový. Tomskému v jeho výkladu nepomůže ani gramatická kamufláž o "rčrnošských mladících", protože nejde pouze o "rčrnošské mladíky".

3) na místě je položit Tomskému otázku, jestli v té škole na které učil byli pouze "rčrnošské" nepřizpůsobivé děti, anebo šlo i o mladé "rowdies", nespokojence, vyděděnce... z místního bělošského etnika.

4) Tomský v článku jakoby popírá sám sebe. Jeví se jako sociální inženýr, najednou končí bezhraniční svoboda - "sociálně patologické ghetto by měla rozbít". Dokonce uvažuje o sociálním státu - státní podpoře - "Sociální dávky by měly být především formou pracovních míst, vždyť na každou nabízenou nekvalifikovanou práci v chudinských čtvrtích je v průměru okolo padesáti zájemců" - jakým kouzlem chce Tomský zaměstnat VŠECHNY? "Že pro pologramotné místa nejsou? Tak se mají třeba uměle vytvořit. Jinak nezbývá než nákladná represe a život všech v neustálém ohrožení." Tak on ten Tomský nakonec bude v jádru tak trošinku sovciální demokrat, není liž pravda?

A kde se na to vemou peníze, když ne na daních a odvodech? Kdo to zaplatí pane Tomský? Provilegovaná vrstva suprboháčů asi ne. Ta by nám přece mohla fouknout i s penězi. Chudí nemají z čeho, ti se nám nev¨civilzovaně začínají bouřit. Žeby očesávaná střední třída? Anebo to bude opět na dluh?
12. 08. 2011 | 06:58

Terry napsal(a):

Moje reakce k jinému blogu na obdobné téma (K hořícímu Tottenhamu... - http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=13936)

to Cestovatel (11. 08. 2011 | 11:18)
"Jenže fotbalový chuligáni a ti co řádí v Londýně nelze srovnávat. Fotbalový chuligáni narozdíl od rowdies ničí obvykle jen na stadionech a narozdíl od rowdies ničí jen když jejich tým prohraje nebo hraje špatě."

A jaké je vysvětlení - důvod k tomu, že fotbaloví chuligáni mají "potřebu" NIČIT, (tedy podle vás) jen když jejich tým prohraje?

A jaké je vysvětlení - důvod k tomu, že rowdies tu "potřebu" NIČIT přenášejí do ulic?

A jaké je vysvětlení - důvod k tomu, že potřebu NIČIT, nucení k vandalizmu mají nejen "sociálně slabší" mladí, ale že se toho účastní i děti a mládež ze sociálně zajištěných rodin? (Viz Kdo jsou výtržníci z Anglie? Děti bohatých i chudých - http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=710454))

A jaké je vysvětlení - důvod k takovému amorálnímu jednání, kdy jde skupina mladíků jakoby "pomoci" zraněnému školákovi v šoku a přitom ho bezohledně okrade? (Viz opakovaně v TV publikované záběry kamer!)

JE TO KRIZE MORÁLNÍCH HODNOT !!!!

JE TO KRIZE DEMOKRACIE !!!!

JE TO KRIZE DEMOKRACIE, kdy přespříliš humanity škodí, kdy se demokracie přestala bránit proti svému ohrožení a zneužívání.

TAKOVÁ DEMOKRACIE JE ODSOUZENA K ZÁNIKU !!
A nemusíme "chodit" do Anglie: ve slušné společnosti se krádeže trestají.

U nás se dvacet let kradlo a krade za bílého dne (říká se tomu "tunelování") - a BEZTRESTNĚ !!

U nás se může vrcholným představitelem a reprezentantem (!!) státu a národa stát SPROSTÝ, AMORÁLNÍ (s nemanželským bastardem) BURAN A HULVÁT !!! A nikdo se nad tím nepozastavuje, nikoho to nepobuřuje !!

Vždyť to jsou vážné ukazatele, kam naše společnost došla a dále směřuje!!! Vážné ukazatele naprosté devastace morálních kriterií společnosti.

Asi je "důležité", že

"Máme demokracii, ne, vole?!"

DEMOKRACII ??? BEZ MORÁLKY ??
12. 08. 2011 | 07:26

Občan Josef K. napsal(a):

Pane Tomský: Britský bulvár má tyto titulky a texty. To je tak, když někdo, tedy Vy, má ve zvyku psát a psát a vydávat své psaní za skutečnost. Bohužel, platí to pro celou tu Vaši semínovsko-jochovskobátoprovskou smečku, čímž chci jen naznačit názorový rozptyl, který tato skupina prezentuje.
"The middle class 'rioters' revealed: The millionaire's daughter, the aspiring musician and the organic chef all in the dock ....Millionaire's daughter Laura Johnson, 19, was charged with stealing £5,000-worth of electronic goods, including a Toshiba TV, Goodmans TV, microwave and mobile phones..." atd, atd.
Kupodivu je to prospěšná informace i pro soudruha premiéra "NomenOmen", ministra financí či pohádkové postavy ministra sociální věcí Česko, kteří dlouhodobě pokračují v tvrzeních o výlučnosti této země a "holubičí povaze jejího lidu" a jednoduchosti všech řešení typu Kolkop, Mud., cestovatel atp.
Klausismus, tedy tvrzení, které má nahradit skutečnost, je zjevně nákaza horší než nemoc jakkoliv šílených krav.
12. 08. 2011 | 07:32

Ládik!!! napsal(a):

Sekat ruce. Z první rabování v zápěstí vedoucí ruky, za další zlodějiny v lokti a rameni, potom pokračovat na druhé ruce. To pomůže. Žádné sociální dávky, postará se rodina.
12. 08. 2011 | 08:40

Grandmaster napsal(a):

Zase snuska nesmyslnych odpovedi na tomto blogu. Zda se mi, ze se intelektualni kapacita ctenaru rapidne zhorsuje...
12. 08. 2011 | 09:36

Paul Sulc, USA napsal(a):

Pane Tomaky, je smutne videt, kam to ten pilir demokracie a svobody, kdysi, dnes dopracoval a jak padnul jako vul pod palici. Dnes Britove nesmi mit strelne zbrane, stejne jako nesmeli mit zbrane nevolnici. Ted, kdyz je po vsem, policie pry dostane povoleni uzivat pendreky a gumovou munici, mozna i vodni dela. Hergot, pred 80 lety by policajti nastoupili, v ruce pendrek jak noha a na zadech pusku. A kdyby pendreky nepomohly, par dobre mirenych salv by to napravilo. V USA pri podobnych situacich je majitel shopu uvnitr z bokovnici ci pistoli, a ten shop si ohlida. Smutny osud Britanie. Doufam ze pan Benjamin Kuras nam zase o tom neco napise, i kdyz prijemne cteni to bohuzel neni.
13. 08. 2011 | 19:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy