Londonistán. Kdo za to může?

17. 08. 2011 | 21:54
Přečteno 4117 krát
Rabijácké kravály a rabování v chudinských čtvrtích v Londýně a v šesti dalších městech po pěti dnech nakonec posílené jednotky policie po počáteční defenzivě porazily. Zanechaly po sobě pět mrtvých, stovky zraněných a více než tisíc mladíků a dětí před soudy, které teď pracují ve dne v noci. A samozřejmě škody materiální – stovku spálených domů a několik stovek vyrabovaných, rozmlácených obchodů a vyhořelých aut.

Náklady, které v případě selhání policie, musí zaplatit zadlužený stát, se odhadují nejméně na 200 milionů liber. Ticho po bouři teď v šokované zemi zaplnila bouře slov. Vláda a opozice, čili liberální levice a liberální pravice, musí na otázku – kdo za to může, vyhrát u voličů politickou při. Je to přece jejich kariérní chleba. Na koni je teď samozřejmě premiér, který jako vůdce strany zákona a pořádku viditelně ožil, slibuje represi a sociální reformu dávek. Zastydlá opozice se zmůže jen na kritiku bezvýznamného 6% plánovaného snížení výdajů na policii. V parlamentu je slyšet neslyšný hněv lidu.

Jenomže, jak dál, sociálně patologická ghetta přistěhovalců tu jsou už celá desetiletí a nikdo si jich nevšímal? Tottenham, který vybuchl jako první, má největší procento karibských přistěhovalců, kteří se spojili v “multikulturní” shodě s gangsterskou subkulturou, jež tu existovala už před nimi. Relativně štědrý sociální stát jim umožňuje bezpracný chudý život na podpoře, nikoli však luxus, který vidí v každé výloze. A bohatá hedonistická společnost, která je obklopuje a zahlcuje reklamou, á la “co chci, to chci hned” či “odvaž se, nevaž se”, jim neumožňuje získat práci ani kreditní kartu. Otřesné školy, kde nevládne ředitel ani pravidla a do jejichž fasád a vybavení investovaly předchozí vlády milióny, je nenaučí ani pořádně číst, natož ovládnout minimum technologie nutné i v podřadném zaměstnání.

Rozvrácené rodiny absentujících otců, neposkytují vzor, ten poskytne nanejvýš kult popových vulgárních bezuzdných zpěváků a celebrit, ale hlavně vůdci kriminálních gangů, tak jak to pamatují už ze školy. Takové obce jsou v pasti bludného kruhu morálního relativismu, násilí, zločinu a drog. Sociální pomoc, na kterou věří liberální levice, tady nic nezmůže, spíš naopak. Matky samoživitelky si v případě finanční potřeby pořizují další dítě bez otce. A represe? Ta tady rovněž nefunguje. Po násilných bouřích s rasistickým podtextem v Brixtonu před třiceti lety měly všechny reformy policie jediný cíl – chránit a pomáhat, což ovšem znamenalo vyhnout se konfliktu s chráněnou “komunitou”. Ochrana majetku a dopadení pachatele platilo až na posledním místě a nedodržení byrokratických pravidel hrozilo policistovi disciplinárním řízením. Místo barvoslepé spravedlnosti nastoupila politika zvýhodňující barvu. Antidiskriminační politika nahrávala gangsterům.

Ztracenou agresivní generaci najdete v sobotu večer u pubů a diskoték i v relativně středostavovských čtvrtích po celé Anglii, protože rozvrácené rodiny, extrémní individualismus a mizerné školy jsou všude. Liberalismus ničí manželství, výchovu, národ – a nakonce může zničit i tu nepochopitelnou a úžasnou věc jakou je svoboda. Proto chce ministr Ian Duncan Smith vrátit do škol (i do společnosti) občanské ctnosti – píli, respekt k sobě a druhým, decentnost, odvahu, disciplínu, altruismus, odpovědnost a povinnosti vůči společnosti, atd. Vláda zakládá školními odbory nenáviděné “svobodné akademie”, kde mají mít hlavní slovo rodiče. Je to návrat dvojího školního státního systému, první pokus vrátit se zpět, jak to učinilo Švédsko. Jenomže normativní společnost zaniká a nebude snadné nastolit disciplinu a podřízenost kolektivním většinovým hodnotám, na níž společnost stojí, a kterou dnešní antinacionalistický liberalismus absolutním vyzdvižením jedince neuznáva.

Levice má ale také svou pravdu – sociální rozdíly se radikálně zvětšují. Je krize, většina lidí chudne a zpupné chování astronomicky bohatých bankéřů a podnikatelů, mnohdy neplatících ve své zemi daně, začíná být skandální. Není pochyb, že paušální dávky vázány na sociální byty udělaly z ghetta past a nevedly k emancipaci. Má-li se však patogenní společnost rozbít, je nutná masivní sociální pomoc. Že pro pologramotnou zkaženou mládež práce není? Tak se bude muset třeba i uměle vytvořit. Nakonec to přijde laciněji než nákladná represe a život všech v neustálém ohrožení. Jen jestli to ideologická pravice pochopí?

Jednu věc v Anglii nechápe snad nikdo. Jak je možné, že stát nedokáže (nebo nechce) zarazit přistěhovalectví. Sám tomu nerozumím. Cožpak je občanství právo a nikoli privilegium?

LN 17. 08. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Já myslím, že jste to zanalyzoval docela dobře.

"Jednu věc v Anglii nechápe snad nikdo. Jak je možné, že stát nedokáže (nebo nechce) zarazit přistěhovalectví. Sám tomu nerozumím. Cožpak je občanství právo a nikoli privilegium?"

Já bych to chápala jako nějaké oživení zdegenerované anglické společnosti, která dávno ztratila Boha. Ani ta královna se nechová, tak jak by měla. O celé královské rodině raději také pomlčet. Není tam dost dobrý vzor a ta zahraniční politika to také není nic, za co by se mladí Angličané měli pyšnit. Je třeba hledat pravé morální hodnoty a ty se snažit vštěpovat. A u těch umělců bych také začala - zakázat ty zvrhlíky (naposledy tu Any White - black) a zavést pro mládež zákaz nočního vycházení, jinak veřejně prospěšné práce, když ani to ne, tak vězení a rodičům pokutu a vyhoštění na pusté ostrovy.
17. 08. 2011 | 22:16

Viola napsal(a):

opr. Amy (samozřejmě Winehouse)
17. 08. 2011 | 22:18

Fialenka napsal(a):

Taky by mě zajímalo proč Anglie nechce zarazit přistěhovalectví.
17. 08. 2011 | 22:19

Jan Kris napsal(a):

'Cožpak je občanství právo a nikoli privilegium?' Wow, to je opravdu ryze český příspěvek do diskuze, tzv.Benešova koncepce... Bohužel s demokracií to nemá nic společného.

Otázka je, co se to v Anglii vlastně stalo. Selhala integrace? Asi ne, máloco je tak úspěšně integrované jako ty rabující tlupy. Zamezit imigraci? Vážený pane, imigrace je to, co drží Evropu hospodářsky nad vodou. Bez ní je Evropa a Británie na prvním místě v pytli. Navíc to chce otevřít oči-miliony imigrantů v Británii uspělo, jsou to slušní občané a pilíře společnosti. Vemte si ty tři přejeté. To taky nebyli árijsky čistí angličani... Oproti tomu pár tisíc kraválistů (ano, jsou hodně vidět). Ale jsou nějak horší než bílí holohlavci z Millwallu? A je jich o tolik víc? A není to náhodou druhá nebo dokonce třetí generace, která je už dávno 'britská'? A opět, tohle nebyly nepokoje omezené na jednu etnickou skupinu.
Jinak souhlas s vytvářením pracovních míst.
17. 08. 2011 | 22:37

RedNeck napsal(a):

Fialenka:
Zeptejte se v Bilderbergu.
17. 08. 2011 | 22:41

HSKN - HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Pane Tomský,

v ČR tento problém nenastane. Příštím ministrem pro menšiny bude pan Bátora.
17. 08. 2011 | 22:47

PatientO.T. napsal(a):

Viola napsal(a):
"...zakázat ty zvrhlíky..."
:-(

můžete to rozvést, Violo?
kdo je ještě normální a kdo už je zvrhlík?
kdo zakáže ty zvrhlé?
a proč, vlastně?
17. 08. 2011 | 23:24

Viola napsal(a):

Patiente,

zvrhlíci dělají lákavou, nebo líbivou hudbu tak, jako když ďábel vábí, temné dum, dum, dum do toho jemné vyšší tony a jeto, něco jako obrázek kotle ve kterém úpěnlivě kvílí hříšné duše.

Hudebníci, kteří nemají morální kvality, (plně už chápu ty socialistické schvalovací komise - jak prozíravé) by se na veřejnosti neměli vůbec objevit. Ta Amy brala drogy a pak i začala nezřízeně pít a tím dávala vzor mladým. Mladí jsou jako opice, už to opakuji poněkolikáté, opičí se, kopírují své vzory. Podle hudby se pozná z jakých sfér se line.
17. 08. 2011 | 23:31

Jozef napsal(a):

Kdo za to muze?
No nejakych 37 percent medialneho trhu aj britskych pravo aj lavo liberalnych premierov ovladal isty Murdoch.
Osoba autorom blogu obdivovana.
Mozno moze za to aj jeho /Murdochova/ neodolatelna cinska manzelka.

"Sam tomu nerozumim",preco pristahovalec Tomsky,obdivovatel pristahovalca Murdocha a inych pristahovalcov,ktori ovladli Londyn i Staty,ziada zastavit pristahovalectvo.Do krajiny,ktorej vodcovia si privlastnili pravo,niekde privilegium, dobyjat svet a vladnut svetu.A stale sa ho nevzdali.
17. 08. 2011 | 23:34

slunečnice napsal(a):

Pane Tomský,
vy jste přece emigroval do Velké Británie, tak pročpak to nepřejete druhým? :)

Kdyby země jako Velká Británie zarazily přistěhovalectví, mohlo by se toto opatření jednou obrátit i vůči nám, Čechům. Pokud si přejete rozpad EU a posílení role národních států, můžete se též dočkat konce svobodného cestování a pobytu v unijních zemích. Nechápu, jak si něco takového včetně nacionalismu může přát po historických zkušenostech zrovna český člověk. Mně by se tedy vůbec nelíbilo být zase zavřená v té naší vroucí kotlině, z jedné strany Němec, od východu Rus a na Hradčanech smečka deviantů. Víte, já raději svobodu než maloměšťácké jistoty. A možná raději ten Londonistán než Klausistán. :)

Citelné problémy hrozí až při živelné imigraci v souvislosti s hlubokou globální krizí, chudobou a nepokoji. Ale to už je jiná kapitola.

Nacionalismus je kolektivní sobectví. Jakákoli forma kolektivismu se mi příčí. Myslím, že úplně nejjednodušší, ale taky nejtěžší řešení je skryto uvnitř nás - poradit si s tím naším vnitřním sobečkem. Jak zpívá božský Karel, to musím zvládnout sám...
17. 08. 2011 | 23:36

PatientO.T. napsal(a):

2 Viola:
moc pěkné. jen mi neodpovídáte na otázky.
a jaké morálně kvalitní umělce doporučujete?
17. 08. 2011 | 23:41

Viola napsal(a):

V poslední době mě napadá Iveta Bartošová. Ta sice nezpívala špatnou hudbu, ale začala se špatně chovat, proč o ní pořád píší, když normálního člověka už nezajímá, proč ji pořád vnucují? Měla by být vklidu. Má snad smlouvy na dělání rozruchu? Není naše společnost už dost rozrušená vším možným, ještě prznit kultůru zvrhlíky.

Typickým zvrhlíkem jak hudbou, tak zjevem i chováním byl Ozzy Osbourn. U nás udeground viz Plastici. Teď sami litují, že se to tak zvrhlo.
17. 08. 2011 | 23:42

PatientO.T. napsal(a):

2 Viola:

:-)))

už dlouho jsem se tady tak nezasmál. díky...
17. 08. 2011 | 23:47

Viola napsal(a):

Patiente,

taková Lucka Vondráčková, nebo i její teta Helena, nebo Marie Rotrová, momentálně mi chybí inspirace, ale ještě lepší je hudba beze slov, bez zbytečného randálu, bez zbytečné rychlosti, něco jako když tluče srdce, hudba která zbytečně nedráždí, ale uklidňuje. No takové varhany, to je něco, nebo harfa s jemným orchestrem.
17. 08. 2011 | 23:49

Viola napsal(a):

Tak jo, Patiente, jsem ráda, že jsem vás rozesmála,
tak dobrou noc. :-)
17. 08. 2011 | 23:51

PatientO.T. napsal(a):

2 Viola:

tak dobrou:

https://www.youtube.com/watch?v=BWC80Z9AZDU&feature=fvsr

a (ó hrůzo!):

https://www.youtube.com/watch?v=gNHDgi5jrFE

:-)))
18. 08. 2011 | 00:00

Viola napsal(a):

Ano, to je přímo symfonie. :-)
18. 08. 2011 | 00:05

Viola napsal(a):

No ještě poznámečka, rozdíl je možná v tom, že Marie Rotrová se nezvrhla oproti Ozzymu, který začal brát drogy a ukusoval ptáčkům hlavičky.

Tak teď už opravdu dobrou. :-)
18. 08. 2011 | 00:12

Jméno napsal(a):

"V parlamentu je slyšet neslyšný hněv lidu." Proboha, Tomský, vy jste ale kus w_la. Inu další konzervativní "politolog", který si ze svého světonázoru udělal živnost, že...
18. 08. 2011 | 00:40

tunelar Mackova typu napsal(a):

Pane Tomsky k veci! Tedy, jak jste se nabalil vytunelovanim toho akademickeho nakladatelstvi Academia. Jste stejnej parazit jako tunelar Macek!!
18. 08. 2011 | 03:04

Ing. Marek Břetislav napsal(a):

Občané pomatený VZDĚLACEC - pan Tomský se probral a najednou POCHOPIL asi už taky ONEMOCNĚL z toho světovýho BOR-U!!!!!!!

Pane to je jen začátek toho Vašeho ZK ---- HO kapitalismu, který zmrzačí všechny národy - jen je seřaďte do pořadí a začne zase HUMANITÁRNÍ bombardován !! KDEKOLIV si to vyžádá Váš NWO POŘÁDEK a váš cíl !!!!!!!!!!!!!!
Víte co už chtějí Izraelci - podmínky života jak nastavil tyran Kadafí v Libyi - KURkA (tam patří něco jiného pomatený Stejskal by to vymazal)to je ale pomatený SVĚT !!!! Tak ten co jste v našem státě prosadili je ten UK a stejně cíleně a KOLABORANTSKY DEHONSTUJETE naše občany jejich děti a mrzačíte MORÁLKU a občanskou společnost !!!!!!!!! Vy jste PACHATELÉ tohoto tyranu - Vy všichni po listopadu 1989 - Vy CHARTISTI, ZLODĚJI, KORUPČNÍCÍ a vědomí nositelé tohoto MARASMU !!
Teď se divíte ???? Co jste zaseli po 22 LETECH budou ŽNĚ !! Nic jiného a převratného se konat nebude jen ZLO, TEROR, LIKVIDACE, DLUHY, EXEKUCE, KOLAPS RODIN, TRESTNÁ ČINNOST, KORUPCE???????? Tak jste si ZADĚLALI na svoji SMRT - TOMU VĚŘTE !!!!!!!!!!!!!!!!!! VY JEŠTĚ VYUČUJETE tento systém naše děti - to JE ten PARADOX !!!!Vám nikdy nemůže dojít do té KEBULE -že toto už nikdy fungovat nebude a na ZMĚNU nikdo z Vás POMATENÝCH hrůzovládců ČEHOKOLIV - nemáte PALICE a svědomí !!
Vám nevadí ten KOLAPS - všeho DOBRA - VÁS ZAJÍMÁ JEN ZLO!!!
USMAŽTE SE PEKLE - LUMPOVÉ !!!
18. 08. 2011 | 03:12

Béda napsal(a):

Tomský,

ptáte se kdo za to může? Já bych řekl, systém za to může. To znamená ti, kteří nejdřív v koloniích vysávali své otroky a pak je natahali do svého imperiáního centra coby levnou pracovní sílu. Ti, co dluhama obtížili britskou společnost. Ti kteří likvidují nižší a střední třídy, obtížili vysoké školství dluhama a tím zlikvidovali perspektivu mládeže ze středních a nižších vrstev. Předlužený systém, který nemá práci pro nižší vrstvy, perspektivu pro střední vrstvy a mládež z nižších a středních vrstev. Systém prost hodnot, vize, kde nejvyšší vrstva je utržena z řetězu, kde kritériem morálky a úsoěšnosti je pouze výše konta a zisk ber kde ber - kde nic neznamená vlastenectví, vzájemná solidarita a pocit sounáležitosti - tyto byly nahraženy globálním predátorstvím a okamžitým maximálním ziskem za jakoukoliv cenu.

Můžete zato taky vy, coby součást mediálního světa tohoto systému. Vaše bezzubost při hledání příčin a nalézání perspektivních východisek. Nekritizovali jste svoji vrchnost, když potápěla systém, dělali jste ji vždy servilního obhájce. Tak se teď nedivte tomu, co se muselo zákonitě stát a nesvádějte všechno na přistěhovalce. Sundejte si už konečně ty klapky z očí -třeba pak pochopíte, kdo tomu systému škodí a nebudete muset lkát nad potápěním vaší vydavatelské živnosti.
18. 08. 2011 | 03:55

kormoran napsal(a):

Pane Ing. Marku , zrejme jste utrpel vice kapitalismem , nez moje malickost socialismem. )))

To musi byt hrozne ! )))

K blogu . Svoboda znamena respekt pred zakonem
, demokraticky ustanovenym , pouze v praxi (teto)neuplatnenym.
18. 08. 2011 | 04:18

Johan von Conteyner und PAMPERS napsal(a):

Chudí,(převážně ti často zásadné nepracunící),se rádi nějakého hepeningu vždy rádi zůčastní.A zvláště,když se rabuje nebop se seká mačetama do většinovejch hlav !
18. 08. 2011 | 07:05

Béda napsal(a):

Tomský,

dovětek: Systém, který nejdřív natahal kvůli zhodnocení levnou pracovní sílu dp mateřského státu a posléze kvůli zhodnocení vyvezl práci, zisky, kapitál a know how do nákladových a dumpingových "rájů".

Uvědomte si laskavě vy konzervativče a kritiku multikulti, že vy sám jste produktem toho systému, že vy sám jste původní gastarbeiter, PŘISTĚHOVALEC a multikulti.
18. 08. 2011 | 08:16

vico napsal(a):

Breivik,hořící Tottenham, zrada bílých holohlavců, kteří zapomněli na svou bílou sílu a přešli na "multi-kulti" řádění s karibskými přistěhovalci. Ke všemu dobrému i zlému instalované kamery monitorovaly i národnost obětí řádění - povětšinou barevných přistěhovalců, kterým cituji : "stát nedokáže (nebo nechce) zarazit přistěhovalectví."

Všechny ty ideologické války různých "ismů" je postaveno na hlavu.

Do škol by se měla vrátit rákoska a anglická obdoba pamětníkům důvěrně známé SRPŠ/sdružení rodičů a přátel školy/. Žáci tu zkratku překládali jinak : Serte rychle pane školník čili SRPŠ.

Pane Tomský události vás válcují a každá příští popírá vaše včerejší ideologické poučky. Takže ač nejste pan školník doporučuji : Pište rychle pane Tomský čili PRPT.
18. 08. 2011 | 08:18

SuP napsal(a):

kormoran -
Příliš málo vykřičníků a velkých písmen.
:-)
18. 08. 2011 | 08:22

gaia napsal(a):

tak Viola víní za věc dekadentní hudbu (Tenco by ji měl dát školení, jak dokáže dekadentní hudba povznášet), pan Kuras zas školství pro všechny,Béda zas viní systém, ale nikdo si nevšiml, že na záběrech těch rabujících výrostků(ano výrostek je mužského rodu), byli skutečně většinou výrostci a nikolo výrostkyně. Jedna rabující dívka sice byla kamerami zachycena, sama pak ale na kameru řekla, že šla večer s přítelem ven(asi rande) a když pak brali všichní, též si něco vzala.
Pan Tomský též obviňuje samoživitelky, absence mužů v rodinách. Proč ti muži absentují? Jsou líní a nechtějí převzít odpovědnost.
Ze záběrů uprchlíků z hladovějícího Somálska vidíme zas většinou nebohé ženy s dětmi prchající za jídlem.Opuštěny svými otci manželi a bratry a nechány napospas těm zbytkům mužů, kteří ještě zůstali tak leda jako objekt ke znásilnění. Jejich muži jsou již napřed , na kocábkách lodí směřujících do Itálie, jak můžeme vidět ve zprávách.

Takže já, jako matka příroda, můžu shrnout, že za vše mohou chlapi. Je to krize mužů, kteří špatně vládnou(např. náš machistický parlament), kteří se nestarají o své děti a kteří raději zdrhají z rozvojových zemí do Evropy za zlatým teletem a kteří nechávají své hladové ženy napospas. V Africe již některé matky raději svým dcerám žehlí prsa žehličkou, aby o popálené se žádný chlap neotřel a dal jim pokoj, neb v tomto vidí pro své dcery jediné štěstí.

Neměli by se muži již konečně nad sebou zamyslet a něco se sebou dělat? Nebo zas pomůže jen válka, kdy 50 mil chlapů bylo zabito a proto potom po válce mohlo být 40 let konjunktury?

Ani nenapíši, jestli to myslím vážně nebo z legrace. A svůj názor dávám vedle Violy.
18. 08. 2011 | 08:54

Béda napsal(a):

gaia,

na špatná politická rozhodnutí "mužů" (kolikpak žen je ve vrcholové české politice?) doplácejí jak mužové tak ženy, ve válce umírají jak muži tak ženy, hladem v afrických zemích umírají kluci i holky... Není na čase, aby matky ("země") taky ukázaly co v nich je - ve volbách i v politice? Proč ty své muže nekultivujete? Proč nekul¨tivujete "mužskou" politiku?
18. 08. 2011 | 09:10

gaia napsal(a):

Béda

každá žena své muže kultivuje, ale výchova je mocná nikoli všemocná.
A sami muži hází ženám v tomto směru klacky pod nohy, místo aby přijali, že to s nimi ženy myslí dobře. Takže nezbývá zopakovat, že muži jsou v krizi a 2 000 let patriarchátu vedlo jen k válkám násilí a krizím a podobným excesům.
A za posledních 24 let přibylo na planetě 2 miliardy děcek, myslím, že projevů jejich řádění bude přibývat. Protože mladí skutečně nemají co ztratit, a kult dítěte prosazovaný ve společnosti jim skutečně vlévá do hlavy, já jsem dítě a kdo je víc, na mne nemohou ani soudy. Myslím, že se z hlediska děcek máme na co těšit.
18. 08. 2011 | 09:20

žena napsal(a):

gaia

Za všechno můžou chlapi.
No, aspoň z poloviny. Téměř každé druhé manželství se u nás rozvádí. Většinou žádost o rozvod podávají ženy. U nás většinou děti zůstávají v péči matky. Je tedy na nás ženách, jak děti vychováme.
18. 08. 2011 | 09:23

Simply napsal(a):

Za všechno může nenažranost, rozcapenost a lenost....
Nenažranost ve smyslu pořizovat si kolonie, vysávat je a bohatnout a díky nim se stát velmocí...Teď tam mají mraky "barevných" potomků, kteří najednou taky chtění žít IN a pokud možno s co nejvíce snesitelnou lehkostí bytí...Nakonec člověka napadá i hříšná myšlenka, že Boží Mlýny melou... Morálka je ta tam, IN je být cool (pokud možno pomocí drog),kroutit zadkem a brát za to miliony a pokud možno vydávat to za umění, dekadence 19. století byla ještě boží...A makat??? Proč?? Oni to za nás udělají nějací ti nádeníci zvenčí, ale bohužel jiné kultury a hodnot než ta v Evropě vzešlá ze starého dobrého řeckořímského základu...Jejich potomci ze 3. generace už taky chtějí "to svoje", dobrý hadry, plazmu, hklavně zábavu... , pokud možno rychle a snadno, jedno že nic pořádně neumím.... nakonec se nas..u a jdu zapálit někomu káru nebo krám... Vím, napsala jsem to zjednodušeně, ale stát si může "dovolit" tolik občanů, kolik uživí a je schopen jim dát důstojný život a naopak občané mají naopak možnost dát zase něco státu...
18. 08. 2011 | 09:25

gaia napsal(a):

žena

ještě jednou opakuji, výchova je mocná nikoli všemocná a ženy opuštějí muže, protože jsou nesnesitelní
18. 08. 2011 | 09:27

zdenekb napsal(a):

Myslím, že pan Tomský úspěšně pokračuje ve svém "coming outu", a k stáru se přesvědčený konzervativec mění v komunistu. Sovětologie zřejmě leze na mozek.

Tak to máme...
- kritika "extrémního individualismu"
- výzva k "disciplíně a podřízenosti kolektivním většinovým hodnotám"
- výzva k "masivní sociální pomoci"
- výzva k "uměle vytvářeným pracovním místům"
- podivení nad tím, co "stát nechce či neumí zarazit"

Divné je, že napřed vypíše seznam různých patologických jevů vedoucích k násilí, a nakonec se zaměří výhradně na problém imigrace. Což takhle zarazit (nejlíp někam vystěhovat) i ty neúplné rodiny bez otcovských vzorů? A špatné učitele?
18. 08. 2011 | 09:31

žena napsal(a):

gaia

Muži jsou nesnesitelní, ženy nesnášenlivé :-)

Souhlasím, v dnešní společnosti je sebelepší výchova v rodině opravdu málo platná. Mám pár kamarádek, které učí. Všechny se shodují v tom, že děti jsou stále víc agresivní... Moc by mě nepřekvapilo, kdyby i u nás zanedlouho proběhl náš "Londýn".
18. 08. 2011 | 09:45

jozka napsal(a):

zena, gaia:

Za rozvod muzou vzdycky dva. Povetsinou manzelka a tchyne...
18. 08. 2011 | 10:00

minatomirai napsal(a):

Procento imigrantů do UK se dá lehce zjistit na wiki, procento v cizině narozených Britů je okol 11%, nižší než mají např. Švýcaři, Němci a jiné národy, o Kanadě a USA nemluvě. Většinu tvoří Indové a Pákistánci, obecně neproblémové menšiny, další jsou Irové a nakonec to byli Poláci, celého půl milionu. Imigrace do UK klesá, nestoupá.
Proč došlo k rabování, už bylo pochopeno, účastníci rabování rychle odsouzeni někdy k mimořádně tvrdým trestům. Zdá se, že Britové to schvalují, jedinou obavu však mají z toho, aby tyto rychle soudní represe neznamenaly utahování smyčky okolo celé společnosti, pokud si to jednou půjde vyřídit s těmi, kteří je do neutěšení situace dostali, bankéři počínaje.
Gangy zkrátka ovládly ulice, k nim se přidali další. Mluvit o tom, že je to výsledek současné kultury konzumérismu, je zbytečné. Nikdo nehodlá měnit svoje návyky, snižovat svůj životní styl pro dobro celku. Tak to bohužel nefunguje, natolik vyspělí ještě nejsme.
18. 08. 2011 | 10:01

minatomirai napsal(a):

Gaio,

máte podle mne dětinské argumenty ohledně mužů. Muže vychovávají matky, pokud se nemýlím, takže se obraťte na matky, protože je to výchova a geny, asi v tomto pořadí.
18. 08. 2011 | 10:09

buldatra napsal(a):

Gaio,

Máte pravdu s tím patriarchátem.
Naprostou pravdu.
S tím je třeba už konečně, jednou pro vždy skoncovat.

A nemyslete, že tato záležitost trápí jen Vás. Nás uvědomělých v tomto směru je víc, i tam, kde byste to naprosto nečekala.
I mezi lidem naprosto prostým je to sice zatím tiše a nenápadně diskutováno.
Je to holt TÉMA.

Například nedávno, když jsme s kámošama při grilovalovačce ( špízy z vepřové krkovičky s cibulkou a hříbky, k tomu opečené brambory a bečička plzeňské dvanáctky)tuto problematiku diskutovali a přetřásali a shodli jsme se téměř jednohlasně v názoru, že je třeba konečně, jednou a pro vždy, na věčné časy a nikdy jinak, nastolit matriarchát.
Celosvětově.

Ovšem, někde je třeba začít a kde jinde, než tady u nás na Jižní Moravě, protože nikde jinde na světě nemají symbol světově proslulejší a významnější, než je symbol náš-Věstonická Venuše.

Shodli jsme se v názoru, že jednak plzeňská dvanáctka nemá chybu, je inspirativní a že vrcholná představenkyně (představitelka) matriarchátu by měla mít pokud možno co nejvyšší vysokoškolské vzdělání, nebo alespoň nějaké (klidně i plzeňské) a aby byla mužskou menšinou obzvlášť nepřehlédnutelná, co největší, až Věstonické kozy a to ze symbolických důvodů.
(vzhled budoucího státního znaku je nasnadě)

Což jsou samozřejmě velice, ale opravdu velice náročná kriteria, ale buďme nároční, bez vysoké náročnosti se spokojenosti z pokroku nedobéřeme.
18. 08. 2011 | 10:10

jogín napsal(a):

Spořádaná společnost musí být nesnášenlivá.
18. 08. 2011 | 10:11

SuP napsal(a):

gaia -
Myslíš to vážně a já s Tebou v jádru souhlasím, protože degenerace a impotence mužského prvku ve společnosti viditelně upadá v civilizovaném světě už víc než 100 let. V zemích militantního islámu například je tenhle fakt zdrojem dobrovolníků pro sebevražedné atentáty. Už to ale raději nerozvíjej, nebo si to zase poleješ kečupem a bude to k nesežrání. Víš jak to myslím.
;-)
18. 08. 2011 | 10:11

buldatra napsal(a):

oprava:

...se pokroku nedobéřeme.

Otpusťte drobné chibi.
18. 08. 2011 | 10:13

Simply napsal(a):

Jak jsem stará, tak jsem možná blbá, ale myslím, že tkz. černá kultura má na naši civilizaci devastující morální dopad... Podívejte se na všechny ty možné clipy a rap muziku... samá agrese, neúcta k mravním hodnotám, všade se "vráží" prvoplánový primitivní sex, úchylky, vulgární texty... Nedávno jsem sledovala finský film o jejich tradičním hudebním festivalu, kde 1/3 národa (se sešla pod širým nebem a zpívala "vážnou" vlasteneckou muziku.... mladí finští "rapeři" pro ně měli jen pohrdání a posměch, snad pro jejich písně, kde vyznávali lásku ke své zemi , k tradičním hodnotám... Jistě i u nás dříve vznikaly "choulostivé" písničky, ale měly něco do sebe až s jakousi roztomilostí a ne ukazovat hned rozcapeně a agresivně rozkroky ...Chápu ale , že na druhé straně nejsou pozitvní vzory (viz politici apod...) a to je smutné...A taré dobré latinské: Exemplum trahunt - příklady táhnou - platí stále palčivěji...
18. 08. 2011 | 10:14

Jan Kris napsal(a):

Simply: 'Jak jsem stará, tak jsem možná blbá, ale myslím, že tkz. černá kultura má na naši civilizaci devastující morální dopad...'
No popsala jste se trefně:-) Ve skutečnosti má 'naše' civilizace devastující dopad na černou kulturu. Kdo zbořil sexuální tabu? To nebyla žádná 'černá' kultura, ale běloši v šedesátých letech (v tu dobu byl černošským kulturním mainstreamem náboženský gospel a obsahově velmi krotký soul). Rap má bohatou tradici protestu, do devadesátých let to byla forma zaměřená vyloženě na obsah. Kdo to zkazil? Běloši, který tomu sebrali obsah a zaměřili se na formu. Jinak evropan zpívající 'vlastenecký' písničky si nic jinýho než posměch nezaslouží. Teda s jednou výjimkou-někteří si zasloužej kelímkem do hlavy...
18. 08. 2011 | 10:33

Viola napsal(a):

Bédo,

jak se dá kultivovat mužská politika?
18. 08. 2011 | 10:55

Simply napsal(a):

Jane, podle mě je rap zase jen vykrádání bílé muziky (dokonce lze zaslechnout např. i ruské lidovky...),mezi tím rytmické říkanky jak v dětském rozpočítávání pokud možno agresivní a vulgární nejen slovy, ale i posunky.... Podívejte, je mi jasné, že kultury se ovlivňují, ale při tom se nemusí kálet do vlastního hnízda a tradic...Ale nechci se dohadovat, gospel je nádherný...Sexuální tabu nebylo již ve starověku, viz sochařství, oslava lidského těla, renesance atd., dokonce lze spatřit krásu i ve špičkové dekadenci...záleží na formě a obsahu, to dělá umění uměním...Když Vás bere rap, prosím...
18. 08. 2011 | 11:00

Ema napsal(a):

Roztomilej dialektickej vývoj světovýho názoru toho pána.
18. 08. 2011 | 11:16

gaia napsal(a):

takže pro Supa trochu poleji kečupem

ať už jsou příčiny jakékoli, myslím, že by je odstranilo heslo z 50. let

republice více práce práce, to je naše agitace
i když v dnešní době trochu významově posunuté než bylo v těch 50. letech, pokud nebudou mít ti mladí perspektivu a možnosti seberealizace, tak nevím nevím, a podobné jevy nejsou již jen v Londýně, ale třeba dle včerejších zpráv i ve Šluknově a Rumburku

ale perspektiva a seberealizace, to potřebují i starší a vlastně všechny věkové skupiny.
18. 08. 2011 | 11:59

žena napsal(a):

gaia

Myslím, že ono heslo znělo Více píce republice.. Ale to je jedno.
Komunisti zavedli pracovní povinnost a byla plná zaměstnanost. Tohle dokázat i dnes. Souhlasím s Vámi a pouštím si Voskovce a Wericha - Hej rup, chceme práci...
18. 08. 2011 | 12:16

gaia napsal(a):

a pokračuje

jsme mladí chceme žít!!!
18. 08. 2011 | 12:29

Hlas_z_Vysočiny napsal(a):

gaia se celkem trefila, byť jsem přesvědčen, že ona to myslela jinak.

Krize mužství tu skutečně je. Je vidět ve všech svérách. Absence mužských principů ve společnosti i v rodině je vidět nejen na dětech. Homosexualita coby ztráta vlastního směřování, hledání svého místa mezi mužským a ženským principem, dětské gangy bez autority k dospělým, zženštilí můžové a pomužštěné ženy, nedostatek zásad, charakteru, víry ..

To vše je důsledkem krize mužství. A kdo za to může? Uměle budovaná "emancipace" žen - tedy popírání jinakosti mezi pohlavími. Poválečné generace můžů vychovávaných ženami bez otců, degradace člověka na nástroj, číslo v seznamu, položku v číselníku a s tím spojená ztráta hrdosti a nějakého osobního uvědomění.

Pak se nedivte, že se mládež hledá v kdejakém feťákovi, který je trochu odlišný. Nedivte se, že bandy přistěhovalců (žen s dětmi - otcové museli odejít jindy a jinam: do války, za prací, za nadějí) zamořůjí "zaslíbené" země. Stále stejně nesoběstační, jako v zemi odkud utíkají, stále v kruhu příživnictví, na dně ..

Bude hůř!
18. 08. 2011 | 15:13

Pípa napsal(a):

Jestli to nebude tím, že Angličanům v Anglii už téměř nic nepatří. Myslím výrobní podniky a pod. Např. jim nepatří ani jedna automobilka. Co můžou opravdu ovlivňovat? Jsou samozřejmě v politice, ve vládě, státních úřadech, ale jinak se živí hlavně přehazováním peněz a "neproduktivní" činností. U nás jsme na tom podobně, jen jsme ještě nedosáhli té anglické dokonalosti. Co kdo chce dělat za změny, když je de facto doma v područí.
18. 08. 2011 | 15:17

Hlas_z_Vysočiny napsal(a):

A zeptám se: Proč se vylévá mléko na pole, místo aby se rozdalopotřebným? Proč ho zemědělec nemůže nabídnout jako naturální platbu brigádníkům z řad nezaměstnaných? Vždyť práce by měla zajistit obživu - o to snad jde v první řadě, ne?
Vše je postavené na hlavu, protože jediná hodnota, kteoru známe jsou peníze. Dřeme se pro ně a pak je vyhodíme za hlouposti o kterých nám v televizi nějaká vyretušovaná obluda řekla, že je potřebujeme a že je mají všichni. Zblbnuti masáží žereme blafy třetí jakosti a otrávené potraviny, protože nás straší kdejakou sračkou a protože si ani za ty peníze nemůžeme koupit kvalitu. ..

Bude hůř!
18. 08. 2011 | 15:18

Osnovatelé multikultůry musí jít k soudu napsal(a):

V Londýně letos ubodali už desátého teenagera Policie v Londýně pátrá po vrahovi 14letého školáka, který byl ve středu odpoledne ubodán v parku v Enfieldu na severu města. Enfield, kde našli poslední oběť, byl rovněž dějištěm nedávných pouličních výtržností.
18. 08. 2011 | 15:26

SuP napsal(a):

Gaia -
Budeš se divit, ale tenhle kečup mi nevadí. Já jen nemůžu přijít na systém, jak tu práci spravedlivě hodnotit. Těch lidí, co je práce baví je dost na to, aby ji při současných možnostech techniky udělali pro všechny. Pokud budou muset pracovat (a vydělávat) míń, aby práce zbyla i na ty, kdo pracovat nechtějí, povede to zpátky k socialismu a na stromy. A zkus mi zdůvodnit, jak k tomu ti, co rádi pracují přijdou? A to nemluvím o tom, kolik z těch ostatních, kterým práce nechybí, by se klidně nechalo živit.
18. 08. 2011 | 15:28

žena napsal(a):

SuP
"...povede to zpátky k socialismu.."

"Nůžky" se rozvírají, bohatí jsou čím dál bohatší, přibývá chudých a lidí žijících na pokraji chudoby. A to všude na světě. Nedospějeme evolucí k revoluci?
18. 08. 2011 | 16:06

SuP napsal(a):

žena -
Bohatých je pár a i kdyby všechno rozdali, nepomůže to, protože by to bylo jednorázové. Stát by se spíš měl snažit bohatý neotrávit, aby je dál bavilo hrát si na práci a zaměstnávat ty ostatní. Chudých přibývá, protože nemají důvod se o něco snažit. Sundejte si brejle mámení. Žádný nůžky se nerozvírají. Jen chudý bohatnou pomalejc než bohatý.
18. 08. 2011 | 16:15

Béda napsal(a):

SuP,

ja, ja - máte Recht - říkají exekuční SuPové. Někdo by třeba namítnul. Na jedné straně se extrémně koncentruje bohatství (něco naznačil jistý Buffett), na druhé chudoba.
18. 08. 2011 | 16:20

Bavor napsal(a):

"Má-li se však patogenní společnost rozbít, je nutná masivní sociální pomoc. Že pro pologramotnou zkaženou mládež práce není? Tak se bude muset třeba i uměle vytvořit. Nakonec to přijde laciněji než nákladná represe a život všech v neustálém ohrožení. Jen jestli to ideologická pravice pochopí"? Tomský objevil Ameriku. Toto přece praktikovala totalita, která ovšem na to měla zdroje - zisky státních podniků.
18. 08. 2011 | 16:22

Bavor napsal(a):

To SuP : "Těch lidí, co je práce baví je dost na to, aby ji při současných možnostech techniky udělali pro všechny. Pokud budou muset pracovat (a vydělávat) míń, aby práce zbyla i na ty, kdo pracovat nechtějí, povede to zpátky k socialismu a na stromy. A zkus mi zdůvodnit, jak k tomu ti, co rádi pracují přijdou? A to nemluvím o tom, kolik z těch ostatních, kterým práce nechybí, by se klidně nechalo živit". Je to jednoduché Když budou pracovat všichni a za práci dostanou odpovídající odměnu, pak se všichni bez problémů uživí. Jenom podnikatelé by neměli ZISK. A pokud tak rádi pracují, pak jim jistě nebude vadit, když za stejnou práci dostanou stejnou odměnu. Alespoň za "totality" to tak bylo, i když výjimky se našly.
18. 08. 2011 | 16:30

žena napsal(a):

SuP
"Žádný nůžky se nerozvírají. Jen chudý bohatnou pomalejc než bohatý."

Vždyť i tím se nůžky rozevírají. Příklad jistě netřeba.

"Stát by se spíš měl snažit bohatý neotrávit, aby je dál bavilo hrát si na práci a zaměstnávat ty ostatní."

A náš stát to nedělá? Čím se podle Vás proti tomu prohřešuje?
18. 08. 2011 | 16:36

SuP napsal(a):

žena -
Neřikám že to stát nedělá, nebo se proti tomu prohřešuje. To jen chudý a závistivý by chtěli, aby to tak bylo. Já jen zdůvodňuju, proč to tak je. Mimochodem - oni ti chudí bohatnou rychleji než bohatí co se týká trendu, akorát že ve výsledku to je stejné jako s daněmi. Bohatí mají ve výsledku nižší procento zdanění, ale platí mnohonásobně víc.
18. 08. 2011 | 17:14

žena napsal(a):

SuP
"Bohatí mají ve výsledku nižší procento zdanění, ale platí mnohonásobně víc."

Máme rovnou daň - taky mnohonásobně víc vydělali. A Vy byste si přestavoval, aby všichni platili stejnou částku?

Ve všech západoevropských zemích a vyspělých zemích OECD je zavedeno progresivní zdanění. Občané s vysokými příjmy platí nejvyšší daně. Rozdíly jsou však značné. Ve Švédsku je horní sazba daně z příjmu fyzických osob dokonce 61 % (myšleno centrální + místní sazba daně z příjmu). Naproti tomu v Kataru či Saudské Arábii není daň z příjmu fyzických osob zákonem vůbec stanovena. Občané tak na dani neodvádí ničeho.
http://dumfinanci.cz/dane/rovna-dan-nebo-progresivni-zdaneni
18. 08. 2011 | 17:27

SuP napsal(a):

Proč mi zase kladete hloupé otázky?
18. 08. 2011 | 17:55

žena napsal(a):

SuP

napsal jste: "Bohatí mají ve výsledku nižší procento zdanění, ale platí mnohonásobně víc."
Tak mě zajímalo, proč jste to napsal.

A jak si vysvětlujete tohle: Ve všech západoevropských zemích a vyspělých zemích OECD je zavedeno progresivní zdanění.
18. 08. 2011 | 18:24

Ing. Marek Břetislav napsal(a):

Kormoráne ty nejsi celoročně hájenej !!!

Jsi nejen pomatenej socialismem ale hlavně TUPOLEZEC KORMORÁNOVATÝ - pro myslivce a rybáře je to výcvik ve střelbě na masožravý a lidožravý systémem ale KRUTĚ nesnesitelným objektem !!!

Brzo ti dojde taky dech - jen se moc neraduj !!!
Peklo se blíží !!!

Všude okolo už to vře jety jsi SLEPEC a HLUŠEC !!

Tetřevu se omlouvám tebe čekají BOHNICE na 29,5 roku!!!
19. 08. 2011 | 00:42

SuP napsal(a):

Ing. Marek Břetislav -
Jak dlouho už tam seš?
19. 08. 2011 | 07:42

SuP napsal(a):

žena -
Za prvé nevím, co na té větě může být nepochopitelného, za druhé nevím, jak jste z toho odvodila, že bych si představoval, že mají všichni platit stejně a za třetí předpokládám, že se ví, že extrémní daňové úlevy "chudých" nahražují bývalou progresivitu daňových sazeb "bohatých". Pokud ale myslíte, že tohle všechno bych měl vždycky vysvětlovat, tak nevím, o čem se máme bavit?
19. 08. 2011 | 07:48

gaia napsal(a):

SuP

hlavně je tu obrovský rozdíl, přímo antagonismus oproti manuální a fyzické práci. přitom fyzická práce tvoří ty hodnoty, ze kterých všichni žijí. Proč asi v současné době, když se mluví o zvýšení minimální mzdy vždy ukazují ilistrační záběry z nějakých staveb? Jak někdo hází lopatou nebo míchá maltu či něco vykopává? Myslíte, že je toto práce zbytečná a že ji může dělat opravdu každý? To já spíš myslím, že opravdu každý může dělat šmudlu na úřadě, přesto na úřadech mají mnohonásobek minimální mzdy.
Prot se též každý, i když neá předpoklady, dere na střední školy, což též stát něco stojí.

Problém je tedy dle mého v úplném ponížení práce, která vytváří hodnoty, lidí ve výrobní sféře, ve fabrikách, když berou 12 hrubého a musí za to vychovávat děti a naopak v úplně nesmyslném přeceňování práce duševní, např. úřednické, kdy jak víme na ministerstvech třeba 21 holka dostano na vánoce 120 litrů odměnu nebo ještě jede zadarmo se šéfem na schůzi do Jižní Ameriky.
Též SuPe nevím, proč by chudí měli platit stejné procento z platu na daně, či dokonce stejně, když stejně velká část daní jde na silnice a dálnice, stavby, které si na sebeb nevydělají, ale ti s tou 12kou platu stejně auta nemají nebo jezdí jen poblíž baráku a na žádnou dálnici se v životě nedostanou, neb nemají na dálniční známku, financují tak komfort akorát boháčům. A příkladů bych našla ještě víc.
19. 08. 2011 | 08:22

Simply napsal(a):

gaia, už slyším ten argument intelektuála, že lékař může házet lopatou, ale lopaťák nemůže léčit, navíc, že je automatizace výroby....a pak si půjde někam dát jahody se šlehačkou, ale ty jahody musí někdo posbírat, dát do přepravky a rozvést atd.. a ty kravky někdo podojit (automaticky) a opatrovat...Já si vážím, každé práce, jak duševní tak manuální.. Aby všichni seděli za počítačem či za přepážkou? Tak to příroda nenastavila, tak to negunguje...
19. 08. 2011 | 08:43

SuP napsal(a):

gaio -
Až po to .."Též SuPe..." jsme naprosto na jedné lodi. Čili ta otázka (podobně jako od "žena") mi je od Tebe záhadou. Jax došla k tomu, že považuju současný daňový systém za nevyvážený? Nízko příjmoví mají úlevy, čímž se jim (podle platu) procento danění progresivně snižuje. Problém je jen v tom, že vzhledem k objemu DFO tyto úlevy pro SR nic podstatného neznamenají velmi podobně jako vysněné "zdanění boháčů" progresivní sazbou. Škoda že tu není "Xury", vysvětlil by to úplně přesně.
Krom toho poměr tunokilometrů boháčů a kamionů na dálnici je v několika řádech ve prospěch kamionů. A myslíš snad, že ty kamiony vozí jen nábytek a bazény boháčům do vil?
A taky Ti vysvětlím, proč mě ty boháči nevadí. Tím, že se máme všichni mnohem líp než za socíku, vydělávají i chudí mnohem víc, než aby s tím museli nakládat hospodárně. Proto nakupujou tuny hovadin, čímž těm svým nenáviděným "boháčům" přispívají na jejich stále rozmařilejší život. Jen to nechtějí vidět. A proto si (podle mého - přírodovědče) za tu dnešní krizi můžou sami nejvíc, protože sežrali hada nabízečům "snadných" půjček bez ručitele.
Proč myslíš, že dneska stojí nemovitosti 2x tolik než by měly? Protože jsou lepší? Prdlajs! Protože když na ně lidi snadněji získali půjčku, přestali být ostražití, co si za ty peníze pořizují.
Koukáš, co?
19. 08. 2011 | 09:01

žena napsal(a):

SuP
"Chudých přibývá, protože nemají důvod se o něco snažit. Sundejte si brejle mámení. Žádný nůžky se nerozvírají. Jen chudý bohatnou pomalejc než bohatý."

Já jsem tvrdila, že se nůžky rozevírají, Vy jste oponoval. O tom a o Vašich argumentech jsme se bavili. Přikládám dva odkazy na rozevírající se nůžky, ale lze jich najít spoustu.

http://byznys.lidovky.cz/platove-nuzky-se-rozeviraji-vzhuru-leti-jen-platy-spickovych-manazeru-1nw-/moje-penize.asp?c=A100312_222807_moje-penize_kim

http://www.investicniweb.cz/ekonomika/2011/7/13/clanky/bohaci-nahaci-socialni-nuzky-se-v-cr-rozeviraji-stale-vice/
19. 08. 2011 | 09:27

gaia napsal(a):

SuP

nedávno(myslím v tomto týdnu ) jsem sledovala diskusi o daních s nickem Sladký, kde jsi dost přispíval( i když méně než Rumcajs, ale skoro podobně) a s tím jsem nesouhlasila, proto ten otazník, je to do té diskuse, ale to jsem neměla čas reagovat a přiznám se, že ani nemám odborné argumenty spíš jen pocitově, takže vlastně ani nemůžu odborně diskutovat, ale známe se již déle, čili víš, v čem se rozcházíme. Proto ta otázka.
No a ty kamióny vozí zboží spíš těm boháčům, neb co si může koupit člověk s 12kou po zaplacení bydlení? Tak baťoh věcí a možná ještě igelitku. Navíc sposta kamionů je přes nás jen tranzit, takže stavíme dálnice bůh ví pro koho.

Též lidi, co nic nemají potřebují policii daleko méně než boháči, viděli jsme v Londýně.

A proč jsou nemovitosti 2x dražší, to je u nás právě vlivem inflace a toho, že za socíku byly podhodnocené, stát se lidem staral o levné bydlení a dotoval to, takže pak nebyly devizy na banány nebo peníze na barevné fasády. A po revoluci se s nimi začalo spekulovat, ale to je na dlouhou debatu.

A že by chudí vydělávali víc než za socíku, nominálně určitě, ale reálně?

Včera jsem např. byla svědkem otřesného případu u nás na plovárně, kam docházím již 50 let pravidelně a pamatuji též dobu, kdy jsem tam jako dítě trávila za 1,20 Kč vstupného zdravě a smysluplně téměř každý prázdninový den, bez zatížení rodičovského rozpočtu. A včera přišla tam rodina se třemi dětmi a když zjistili, že vstupné je 60Kč, že by měli vyplajznout 300Kč, tak matka řekla to je drahé, na to nemáme a šli domů. Myslím, že jsme žili 20 let z podstaty a ta bída teprve začíná.
19. 08. 2011 | 09:35

gaia napsal(a):

a ještě k té plovárně, za socíku tam byla hřiště, kde jsme si mohli hrát líný tenis nebo pinkat, dnes i ta hřiště uvnitř již jednou zaplacené plovárny jsou obehnaná plotem a musí se ještě znovu platit, takže děti mají pohybu čím dál méně. Navíc dřív jsme si vzali svačinu z domova a le dnes všude stánky, tu piza tu hamburger tu nanuky či cukrová vata či grilují klobásy a ode však něco voní, tudíž děti loudí a mají chutě, takže se vlastně vytváří umělé potřeby a nabídkam které však mnrketingově nelze odolat a ta návštěva plovárny se může pro 3 člennou rodinu vyšplaht až na litr, což je již núnosné. A tak je to se vším.
Člověk si však dnes na té plovárně ani neodpočne lépe či více ani si víc neužije, spíš méně, když nemůže na hřiště.Jen ho to víc stojí.
A tak je to se vším.
19. 08. 2011 | 09:42

žena napsal(a):

gaia

Souhlasím s Vámi. Co se týká vyučení po ZŠ, učňáků ubylo, zato přibylo soukromých středních škol. I ty dostávaly a dostávají peníze od státu. Stát někdy peníze nás daňových poplatníků investuje i takto:

http://cz.altermedia.info/z-domova/cikansky-financni-aktivismus-v-podani-emila-scuky_6150.html
19. 08. 2011 | 09:50

SuP napsal(a):

Gaio -
Kdyby bohatý neplatili policii (platí totiž na daních zdaleka nejvíc), stavy policie by se snížily, ale počet gaunerů ne, ten by se spíš zvedl, protože by se báli ještě míň. Začali by okrádat i ty chudý, vsaď botky.
Plovárna - podobné je to vedle v Úvalech. Taky to bývalo za 1,50. Tam jsem pouštěl svou první ponorku na gumu. 2 bazény z betonu, hrany se loupaly, voda zelená, viditelnost půl metru. Ale tý radosti! Jenže dnes to tak ani být nesmí. Ale sama jsi viděla správnou reakci - jste drahý, tak si trhněte nohou. ale podporuje to tu moji tézi. Většina ostatních ty peníze ještě klidně dá, i když jim nezbude na kino. A tím cpe své peníze za neodpovídající službu třeba nenažranému lázeňskému, který to získal třeba kdoví jak.
A s těma netranzitníma kamionama se trochu probuď. Abys naplnila obden 2.000.000 igelitek, musíš dovézt cca 20.000 kamionů. S tím nic nenaděláš. Otázka je, proč z těch ostatních tranzitů nezbydou peníze na údržbu, natož výstavbu silnic?
19. 08. 2011 | 10:10

Jancesky napsal(a):

Simply

Souhlas.

Nemyslím, že Londýn byl jen o přitěhovalcích.
Byl to jen začátek konce, pokud se svět nevzpamatuje !
Z tohoto světa se naprosto vytrácí základní pravidla pro život na zemi - POKORA, MORÁLKA, SVĚDOMÍ, ZODPOVĚDNOST, ČEST a další.
Náboženství umravňovalo. Dnes vládnou peníze a moc.
Peníze jsou náboženství. Chamtivost, bezohlednost, agresivita, nezodpovědnost, pýcha, sobectví, nadřazenost jsou IN.
Tak svět fungovat nemůže, to musí chápat každý průměrný člověk.
Ryba smrdí vždy od hlavy a co prochází politikům se stává trendem.
I ti přistěhovalci jsou lidé, šli za lepším životem, za štěstím, jako většina nynějších obyvatel. Jistojistě neměli v úmyslu páchat zlo.
Je ubohé a nejjednodušší řešit problémy represí, zdražováním už tak dost chudé největší části obyvatel a omezováním jejich práv.
Logicky to brzdí koloběh peněz a donekonečna není možné tahat peníze z chudých proto, aby politikové mohli rozhazovat a bankéři ještě více bohatnout.

Svět v honbě za penězi zapomněl, že politik je volený proto, aby hájil zájmy obyvatel, ne vlastní prospěch. Novodobý kapitalismus a "demokracie" způsobili, že lidé jsou doslova naprogramování medii, reklamou, "úžasným" kapitalismem a údajnou demokracíí, zatěmnil se jim mozek. Honba za penězi, chamtivost jim nedává prostor zastavit se a přemýšlet zda jim přináší štěstí, když mají více než soused, nebo, zda jejich majetek obehnanými vysokými zdmi a ochrankou je činí šťasnými.

Je z tohoto světa člověku hodně smutno a obávám se, že v tomto stádiu už není cesty ven, nepokoje budou v dohledné době na denním pořádku a pánbůh s námí nejen Česko.

Je tu otázka, není toto vše úmyslem v režii několika vyvolených ?
19. 08. 2011 | 10:55

žena napsal(a):

SuP
"Kdyby bohatý neplatili policii (platí totiž na daních zdaleka nejvíc), stavy policie by se snížily,.."

Kdyby bohatých nebylo, tak policii nemáme?

Tož abychom poděkovali panu Bakalovi a dalším miliardářům.

31.5.2011 7:07 - Šumavská Modrava je nejbohatší obcí v České republice, ačkoli má jenom sedmdesát obyvatel. Je zde totiž k trvalému bydlišti přihlášen miliardář Zdeněk Bakala.

V roce 2008 zaplatil Bakala obci na daních celých 190 milionů a v roce 2009 dokonce 330 milionů - tedy v přepočtu příjmů na hlavu jako by každý obyvatel Modravy odevzdal obecní pokladně devět milionů.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/198639.aspx
19. 08. 2011 | 10:56

JIRI napsal(a):

žena
nemluvě o tom kolik zaplatil Bakala, Kellner a spol na sponzorství voleb ABY SI KOUPIL MOC.
Je mi Vás líto
19. 08. 2011 | 11:00

amelie napsal(a):

Marx jak vidno byl vizionáž
19. 08. 2011 | 11:09

žena napsal(a):

Jancesky

Mluvíte mi z duše. Myslím, že těch pár vyvolených vůbec nezajímají takové "prkotiny" jako rabování v Londýně a nespokojenost plebsu...
19. 08. 2011 | 11:22

žena napsal(a):

JIRI
"Je mi Vás líto"

Prosím, vysvětlil byste mi tuto Vaši větu. Vůbec nechápu, proč vzbuzuju Vaši lítost.
19. 08. 2011 | 11:27

gaia napsal(a):

V Londýně bude olympiáda, staví se stadiony a infrastruktura za peníze daňových poplatníků, tedy i těch chudých a nízkopříjmových. Kolik děcek z toho Tottenhamu však na ní bude participovat? Kolik si bude moci koupit lístek a fandit. A kolik po skončení bude moci využívat sportoviště bez bariéry vstupného, bez hrozby, že když tam bude chodit , zruinuje rodinný rozpočet.

Myslím, že žádný, tudíž z jejich daní se financuje něco, co vůbec nevyužijí.

Tudíž rozdíl v daních mezi boháči a nizkopříjmovými by měl být tak propastný, jako je mezi jejich příjmy, a ne nějaké stopy , takže nějaké odkazy ženy jsou skutečně primitivní a poznámku je mi vás líto by měla pochopit.

A co dělali uvední, když se zhaslo, bych přirovnala tomu, co dělali ty party, když se setmělo. Takže vlastně žádný rozdíl a nevím proč tu tedy diskutujeme.
19. 08. 2011 | 12:23

gaia napsal(a):

a ne nějaké stropy

prava
19. 08. 2011 | 12:24

žena napsal(a):

gaia

Souhlasím s Vámi.
A co se týče mé odpovědi SuPovi, odpověděla jsem stylem - jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá - oba jsme se tedy bavili o bohatých (přestože mě SuPova věta "Kdyby bohatý neplatili policii (platí totiž na daních zdaleka nejvíc), stavy policie by se snížily, ale počet gaunerů ne, ten by se spíš zvedl, protože by se báli ještě míň." připadá zvláštní.)
Asi Vás zklamu, ale větu o lítosti nechápu. Proto jsem žádala vysvětlení.
19. 08. 2011 | 13:12

SuP napsal(a):

Tady se zdá, že "čas odejít" už byl.....
19. 08. 2011 | 13:13

Kala napsal(a):

No co si Angláni upekli svojí koloniální politikou a pokřiveným smyslem pro demokracii a svobodu pro každého, kdo jí zneužívá, to ať si teď snědí. Pokud jde o náš malý rybníček, můžeme skrz žabinec našich žabích problémů zatím sledovat cvrkot. Ale neměli bychom zaspat. Čímž myslím věnovat se víc mládeži, aby prospívala na těle i na duchu (co takhle třeba městská koupaliště za lidovou cenu?), přitáhnout je k práci i smysluplné zábavě.

Ach jo, zní to trošku jako fráze, uznávám, ale nenapadá mě jiná cesta.
19. 08. 2011 | 13:48

Yosif K napsal(a):

Opravnik oblibenych omylu levicovych krasoduchu:
1) Pani Gaia, mate pravdu, ze olympiada v Londyne je celkem na nic - meli by jit usporadat bohatsi staty - jako je KSA, Cina, Kuweit nebo Australie. Nemate vsak pravdu v tom, ze by se stavela z dani vybranych na lumpenproletariatu. Ten zadne dane neplati, naopak je pouze potrebovava.
2)Je zbytecne vycitat p Tomskemu protiimagracni nalady. P Tomsky se nestavi apriori proti pristehovalcum en bloc, ale proti te casti pristehovalcu, ktera spada pod definici LUMPENPROLETARIATU. Evidentne nejde napriklad o Sikhy, kteri jsou spolu s Zidy nejbohatsi minoritou a rozhodne nekradou po papirnictvich pleny a v elektronice televize. Nejde asi ani o Polaky nebo Cechy, kteri netvori gangy ve vetsi mire nez puvodni anglosaska populace. Zbytek si preberte sami......
3) Skuhrot na to ze za sociku byla vetsi socialni spravedlnost je castecne pochopitelny ale zcela mylny.
Mene duvtipna cast populace stale veri na to, ze za sociku si vsichni byli rovni na rozdil od kapitalismu. Ve skutecnosti je rozdil sociku a kapitalismu spise v oblasti rozdeleni majetku - za sociku bylo hromadeni HMOTNEHO majetku skutecne administrativne omezovano. ALE:
A) nebylo omezovano hromadeni SOCIALNIHO KAPITALU - deti reditelu se stavaly reditely, deto ministru se stavaly namestky v PZO a deti korytaru z PZO se stavaly budto ministry nebo zastupci PZO v Londyne atd. Cela tato bandicka korytaru mela cca zapadni zivotni uroven z dolarovych diet, vcetne trvalych vyjezdnich dolozek za ucelem pravidelnych nakupu na zapade u tech polozek, ktere se nedovazely do tuzexu. Rozdeleni majetku bylo zdanliver rovnostarstejsi nez za kapitalsimu, rozdleni spotreby vsak bylo cca stejne. Okresny tajomnik KSS alebo generalny riaditel BAZ pravidelne nakupujici v Shopping City Vienna Sud, pravidelne strilejici jeleny z vrtulniku, letajici sluzebnim tryskacem na Krym ci Mineralnyie Vody a pravidelne soulozici s desitkami vybranych sexretarek mel "spotrebu" vyssi nez Warren Buffet, mozna dokonce relativne vyssi nez Bill Gates.
Oplakavani bazenu za KCS 1.50 je v tomto kontextu smesne. Dale - velka cast bazeny pripominala spenat nebo mocuvku, jak zde kdos napsal. A KCS 1.50 kdy, za soudruha Klemy, kdyz prumerny plat byl 300 KCS mesicne? Uz Simak s Grossmanem psali ze "ceny pripominaly drahotu" a ze "zakladak vracejici se ze ZVS a poptavajici polobotky za KCS 100 se setkaval s cynickym vysmechem mladistvych prodavacek....."

Mili levicovi nostalgici, delejte si prosim p....l ze sebe nebo z plasteliny, nesnazte se ohlupovat ostatni lidi nesmysly......
19. 08. 2011 | 14:12

Kala napsal(a):

Pane Yosife K, jsem určitě taky nostalgik, s lítostí vzpomínám na krásná přírodní koupaliště v dosahu 10 km od domova (bez špenátu či močůvky), ještě pár let po 1989, za pár kaček vstupu, to jedno i s čepováním výborného piva. Už neexistují. Ale pryč s nostalgií, vyrazíme do aquaparku, ne?

Dovolím si nepočítat se k méně důvtipným občanům a opěvovat socík. Ale už je to tak, že všechno není jen černé nebo bílé, a kriticky přemýšlející lidi si to umí přebrat sami, nemusí jim to nikdo polopaticky vysvětlovat.
19. 08. 2011 | 14:48

SuP napsal(a):

Kala -
Zkuste se smířit s tím, že je zřejmě pořád dost lidí, kteří provoz Aquaparku chtějí živit. (i když je to samá kokotina). Letos jsem byl po 30 letech na Liptovské Maře. Pláž v kempu skoro zadarmo skoro prázdná, kromě vody a kamení nic. Naproti přes silnici v Akvaparku narváno. Nevím, jaké je vstupné, nechodím tam. Ale nesvědčí ten rozdíl v návštěvnosti o něčem?
19. 08. 2011 | 15:05

SuP napsal(a):

Kala -
Nezapomínejte, že "za pár kaček vstupu" tahle zařízení fungovala přesně do chvíle, než se do toho vložila Hygiena, Obchodní inspekce a Čas.
19. 08. 2011 | 15:08

Kala napsal(a):

SuP - to víte, že se smiřuju, každý den se člověk musí s něčím novým smířit a něco spolknout či překousnout.Kdyby byli všichni jako naše rodina, zely by aquaparky prázdnotou a levné pláže by byly obsazené. Holt každej jsme ňákej. Někomu vyhovuje, zvlášť když na to má, přecpaný aquapark, neboť přírodní scenérie mu připadá nudná, koukat na vodní hladinu je pro ně nuda k uzoufání. Je to trend dneška, vypěstovaný televizí, reklamou... Nic pro minimalisty mého ražení.
19. 08. 2011 | 15:21

SuP napsal(a):

Kala -
Obávám se, že se trochu mýlíte. Nevýhoda volné vodní plochy není nuda, ale teplota vody. Spolu s tím, jak lidi nic nevydrží a jsou líní jak vši, chtějí ohřátou vodu!
19. 08. 2011 | 15:56

SuP napsal(a):

Člověk se nemusí smiřovat s ničím. Ale musí připustit, že když čůrá proti větru, počůrá si kalhoty.
19. 08. 2011 | 15:58

SuP napsal(a):

Kala -
Abych předešel upřesňujícím otázkám - nechodím čůrat tam, kde fouká.
19. 08. 2011 | 16:00

pgjed napsal(a):

Pane Tomský, byť se zpožděním, tentokrát vás musím opravdu pochválit. Velmi přesná a vyčerpávající konzervativní analýza jdoucí na podstatu problémů. Děkuji Gabriel
22. 08. 2011 | 08:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy