Kajte se, ideologové aneb Chvála Klause!

24. 09. 2011 | 19:19
Přečteno 12014 krát
Brát na potaz učenou humanitní inteligenci, proč tak neúnavně, zuřivě, samolibě a posměvačně pronásleduje Václava Klause za jeho extrémní názory, extrémní, protože v nesouladu s názorem osvíceného dobového intelektualismu, valný smysl nemá.

Dnešní levicový liberál už dávno není ten, “který má za cíl svého snažení, jak pravil George Orwell, obhajobu samozřejmostí a neustálý boj proti malým smrdutým ideologiím, které zápasí o naši duši”. Je to člověk neoblomné světské víry při absenci té nadpozemské a nevzdá se jí, i kdyby trakaře padaly (historicky ovšem lidské hlavy), protože, “si vybudoval (sobě drahou) myšlenkovou konstrukci, a má-li moc, snaží se na ni naroubovat skutečnost” jak trefně praví Ondřej Neff (LN, 22.09). A že těch klausových pravd bylo! Pamatujete, že chtěl uzákonit vyrovnaný a nízký státní rozpočet? Teď se o to pokouší nešťastná unie. Pamatujete se, jak se mu vysmívali, že vidí největší nebezpečí v unii místo Ruska a někteří dokonce vymýšleli konspirativní teorie, že je v područí ruské tajné služby? Budou si sypat popel na hlavu teď, kdy se Rusko pomalu ale jistě rozpadá (nízká porodnost, časná úmrtnost, vysoká kriminalita, emigrace bohatých i kapitálu, rozpad armády a infrastruktury), zatímco unie prochází těžkou krizí, na kterou doplatíme všichni? Co bylo řečí, že bez unie mír v Evropě, volný pohyb lidí, zboží a kapitálu by nemohl existovat? Opravdu? Bez té bruselské nadvlády, která chrlí několik tisíc mikroekonomických nařízení (lidově pořízení) ročně, abychom se chovali uctivě a nadále snižovali svou životní úroveň. A co zelený ekologismus? Neměl snad Klaus pravdu, že subvence z daní do biopaliv je zločin proti lidskosti a do alternativní energie drahý konkurenceschopnost ničící nesmysl? Ať si větrníky rostou jak houby po dešti, ale bez korupčních dotací a nových milionářů.

Kde však konečně národ prozřel (87 %), je případ Klausovy pravdy o euru. Tu největší evropskou poválečnou tragédii, finanční devastaci a pravděpodobný nadcházející sociální a politický kolaps. Žádné Spojené státy Evropy nebudou nikdy schopny překonat ekonomickou propast mezi severem a jihem bez evropské přinejmenším studené války.

Vzpomeňme na Winstona Churchila, jak stál léta osamocen, vysmíván, urážen a zesměšňován jako bezmála cvok a “maverick”, jenž nechápe humanitní pacifismus osvícené levice a někdy i (málo konzervativní) pravice.

Ideology nepřesvědčíme, problém je však i na české pravici, kde se podloudně rozšířila levicová pověra, že zdravý rozum neexistuje, že každé myšlení je subjektivní, jenom pouhý názor a tak i Klaus musí být nějakým ideo ismem potrefen, řekněme ideologií svobodného trhu. Pravda to není. Nejen v logice a matematice existují dogmatické axiomy, ale i ve zdravém rozumu, ekonomii a všech více méně racionálních disciplinách. Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus a nikoli nedostatečné regulace, jako by stát měl a dovedl řídit podniky. Stát má rozbíjet kartely a monopoly i příliš velké banky a chránit křehkou svobodu trhu a zákazníka občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, kteří na něj vymýšlejí stále nové pasti. A pokud tak nečiní, ptejme se proč a nepleťme si to s trhem.

LN 23. 09. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Dobrý článek, pane Tomský. To zas bude nablito v alejích ! Zatím měl Klaus vždy pravdu.
24. 09. 2011 | 19:34

stále rebel napsal(a):

To je zase lží, hloupostí a demagogie.
Klaus neměl a nemá pravdu téměř v ničem, kde je v rozporu s obecným míněním,jen jeho nohsledi to nevidí a různě mlží. Klaus byl a je tragédií tohoto národa.
Není to žádný vizionář, jen to hrobař a duchovní otec českého marasmu.

Euro samozřejmě bude, doufám, že brzy i u nás.
Zákon o vyrovnaném rozpočtu je pitomost, rozpočtová kritéria jsou správná věc a ta v EU existuji. Musí se však doladit. Co EU chybí, je koordinace daní, nedávnou snahu Finska bojkotovala česká pravice.

Jen připomenu, že zákon o rozpočtových pravidlech byl u nás přijat až po roce 2000, stejně jako většina velmi důležitých zákonů, které nás posunuly na západ. Klaus je politik minulosti a východního střihu, do moderní se podobná politická monstra, která Evropu ohrožují vůbec nehodí.
24. 09. 2011 | 19:36

J. napsal(a):

To je ten (oficiálně-vzdor svým chybám-prý dělá prezidenta), který lituje, že ještě nikomu nenafackoval?
(Jeho reakce na fackování Miroslava Kalouska).
24. 09. 2011 | 19:38

vasja napsal(a):

Nejen nablito.:))
24. 09. 2011 | 20:03

Minorita napsal(a):

Takhle to dopadá, když se salonní ideolog pouští do úvah nad tím či oním. Není to poprvé a pokaždé stejně povrchní a nicneříkající tlachání.
Když jsme u zdravého rozumu: Pokud by ho tento národ měl, nikdy by se člověk typu V. Klause nemohl stát nejen presidentem ...
24. 09. 2011 | 20:11

kormoran napsal(a):

Nezpocet soudruhu a soudruzek stale citi jakousi touhu byti vedeni a je jedno jestli v RVHP , ci EU.
https://www.youtube.com/watch?v=OU8K6oCm2w8
24. 09. 2011 | 20:12

SuP napsal(a):

vasja -
A nejen v alejích ....
24. 09. 2011 | 20:16

pavelp napsal(a):

pro autor...Klaus je jedno z nejvetsich nebezpeci jake kdy Cechy a Morava meli...ten clovek nema nejmensi zabrany a jeho hrdinsky boj proti EU je boj o vlastni zachranu..v Klauzovy je opravdu zlo a jeho kecy jsou k smichu celemu svetu...krasny statnicky projev v OSN snad nestoji ani za komentar...tohle vyblil president??? TRAGEDIE!!!!
24. 09. 2011 | 20:23

jarpor napsal(a):

stále rebel napsal(a):
"To je zase lží, hloupostí a demagogie.
Klaus neměl a nemá pravdu téměř v ničem, kde je v rozporu s obecným míněním,jen jeho nohsledi to nevidí a různě mlží. Klaus byl a je tragédií tohoto národa."

Myslím, že pan stále rebel předvádí to, o čem replikoval, tedy - to je lží, hlouposti a demagogie, řekl bych, a to jen v jeho druhé větě... "Klaus neměl a nemá pravdu téměř v ničem..."

Určitě má pravdu častěji, než pan stále rebel...

Hezký večer
24. 09. 2011 | 20:26

kolja napsal(a):

Když budete nadávat na poměry, tak jednoho dne na vaše slova dojde, na to nemusíte být ani profesor nebo prezident.

V Klausově případě je to ještě předvídavost toho typu z Rozmarného léta: já jsem vám říkal, že spadnete.
24. 09. 2011 | 20:39

Divobyj napsal(a):

p.Stejskal

Komentáře pod posledním blogem pana doktora Honzáka JSOU MOMENTÁLNĚ ZAKÁZÁNY.

Co to má znamenat?
24. 09. 2011 | 20:41

akné napsal(a):

Pane Tomský,máte smysl pro humor,protože celý svět si z něj a z nás dělá prču a vy tunelpapá srovnáváte s Churchilem!
24. 09. 2011 | 20:43

Pistom napsal(a):

Pane Tomský, děláte z Kláuse vyzionáře, ale on byl pouze politik jehož ego mu nedovolilo aby zapadl ve většinovém politickém proudu raženém v EU.
I někteří věštci se občas se svou věštbou trefí.
24. 09. 2011 | 20:46

Martin Konvička napsal(a):

President Klaus MÁ pár slabých míst, kvůli nimž nemůže dostat pět hvězdiček.
Ale nejsou to kritika brusele, ani obava z NGO-ismu ekologismu multikulturalismu, ani varování před oteplovací mánií.

(Pokud je s něčím otravný, tak se sjezdovkou na Smrčině, a taky s tím, že nedokázal prokouknout islám. Ale proti otravnosti obsesivních klausobijců to jsou... prkotiny).
24. 09. 2011 | 20:51

stále rebel napsal(a):

Pro pobavení

Klaus Internet, počítače
„Nečtu-li si doma celá desetiletí v encyklopediích, nebudu asi příliš často využívat ani Internet.
–Lidové noviny, 4.4.1997
Taky tam v kanceláři máme ty stroje a já vážně nevím k čemu to může být dobré.
(o počítačích)“
24. 09. 2011 | 20:53

Martin Konvička napsal(a):

stále rebel:

Jojo, našlo by se toho víc (napadly mě pet-láhve a snowboardy).
Ale to rebelování proti totalizaci brusele mu nikdo neodpáře, i kdyby se trefil náhodou.
24. 09. 2011 | 20:56

Karel Mueller napsal(a):

akné:

ta prča by byla na místě, kdyby se západ za pouhých deset let nedostal tam, kam se dostal.

Martin Konvička:

V zásadě bych s Vámi souhlasil. Několikrát se president postavil přímo proti hysterii a další vývoj mu dal za pravdu.
Ale v článku pana Tomského mě zaujalo jeho hodnocení Ruska. Pokud je to opravdu tak špatné (a v Evropě se to asi nevyvíjí lépe, jen snad trochu pomaleji), tak nás čekají samé katastrofy. Protože kdyby došlo k rozpadu Ruska, tak USA ten bank sotva sebere.
24. 09. 2011 | 20:57

Hans napsal(a):

Nevěřím, že autor myslel článek vážně.
Podle mě se jedná o velmi dobře skrytou ironii.
24. 09. 2011 | 20:59

Gerd napsal(a):

Pane Tomský,
krásná ukázka análního alpinismu. Neučil jste se ji na VUMLu? Tam ji měli prý propracovanou podobně podrobně. Marx, Ebgels a Lenin, neochvějno vzory. Metoda stejná, jen místo Lenina máte Klause.
Tak mně, neznalému, prosím ještě objasněte, jak že to bylo s tím úprkem ekonomů před právníky a omylem zvaným kuponová privatizace. Tím omylem, který se dostal do ekonomických učebnic jako odstrašující příklad a naposledy jej jako ukázku nesprávné cesty použila Světová banka. Ha, vizionář Klaus! Tak nám teď předveďte, jak V. Klause z tohohle vylžete!
24. 09. 2011 | 21:00

Grandgousier napsal(a):

Právě sleduji sjezd ruské komunistické strany a před tím Jediného Ruska na tv Vesti. Tomských, žádný rozdíl v jeho stati a projevech na těch sjezdech. Voni sou fakt zcela vyprázdněnej vyžírka, snad jen ten puch, co se šíří, jakoby z moskevskýho předměstí...
24. 09. 2011 | 21:04

stále rebel napsal(a):

Čtyřicet let nás chránili před Západem komunisté, teď už více než dvacet let Klaus se svými neobolševíky.

Nedávno Klaus v USA řečnil o tom, jak demokracii a svobodu ohrožují ekologové nebo podobné skupiny, Klaus má prý o demokracii strach, ale zajímal se někdo Klaus o naši demokracii?
Myslím, že nikoliv, stav demokracie v naší zemi a politickou kulturu degraduje na to,aby byla poplatná jeho potřebám, podle Klause je demokracie pro občana jít jednou za čtyři roky k volbám a mezitím držet hubu. Referendum nebo prvky přímé demokracie, víme své.
24. 09. 2011 | 21:08

Hans napsal(a):

Ad "Klaus má vždycky pravdu":

Skutečně? Dovolím si krátký výčet:
1.„Jsem prezident, který s žádnou politickou stranou nemá nic společného.“
2. „Na otázku, jestli lidské aktivity neničí životní prostředí: To je takový nesmysl, že snad větší jsem neslyšel.“
3.„Občanská společnost je polemikou se svobodnou společností a je povinností každého demokrata ze všech svých sil do konce svých věků proti ní bojovat.“
4.„Pavel Bém bude považován za jednoho z nejúspěšnějších primátorů, které kdy Praha měla.“
5.„Soudci si uzurpují moc, která v demokracii oprávněně přísluší světu politiků.“

Pokud i nyní máte pocit že občan Klaus má vždy pravdu, gratuluji,
jedná se o novodobý kult osobnosti, případně jste Václav Klaus osobně.
24. 09. 2011 | 21:13

Kanalnik napsal(a):

"Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus...."

Pane Tomsky, Vlaclav Klaus je v CR ukazkovym reprezentantem c. 1 prave takove statni politiky neschopne chranit ferovy trzni mechanismus a vy mu zde vzdavate hold?

Vzpamatujte se, prosim.
24. 09. 2011 | 21:17

Martin Konvička napsal(a):

Karel Mueller:

Ke Klausovu hodnocení Ruska.
Víme o Rusku všichni strašně málo (možná i proto, že na klávesnicích nemáme azbuku). Ale z toho mála, co víme, se zdá, že to špatné je. Tedy až na metropole (Moskvu, Petrohrad) je ta země o beznaději a zmaru (a sílícím islámu, ale to je jen jeden z mnoha problémů).

Ten "fašismus", který provozují Putin s Medvěděvem, není než snaha o vdechnutí aspoň nějaké energie té zemi, hlavně mladé generaci. Možná se jim to daří, možná ne. Z dálky to vypadá jako balanc na rozcestí. Středoevropští intoši dělají obří chybu, že jim přejí neúspěch - protože každá představitelná alternativa je mnohem horší.
24. 09. 2011 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

V. Klaus velmi často měl pravdu proti dobové většině, poprvé jsem si tohoto jeho zvláštního vizionářství všimnul při ´humanitárním´ bombardování Srbska, naposledy v otázce €. Téměř hysterické repliky různých vyznavačů (stále rebel, Gerd, a spol.) jsou mimo realitu a svědčí jenom o jejich frustraci.
Ano, nejen nablito, nejen v alejích.
24. 09. 2011 | 21:20

Petr z Tábora napsal(a):

Správný příspěvek pane Tomský. Měl jsem na pana Klause dost kritický názor v době, kdy byl jako předseda vlády na vrcholu. Ale jak běžela další léta, tak si musím přiznat, že celkově v mnoha politických záležitostech má pravdu on a ne já.
24. 09. 2011 | 21:21

stále rebel napsal(a):

Klaus:
Není potřeba přijímat zákony, drobné akcionáře ochrání trh.
a svěřil drobné akcionáře do rukou svého oblíbence Viktora Koženého, který měl přinést drobným akcionářům prosperitu.
24. 09. 2011 | 21:24

Sladký napsal(a):

On tu ještě někdo bere ty primitivní ideologické Tomského plky vážně?!
24. 09. 2011 | 21:25

Kanalnik napsal(a):

Vsichni, co zde souzni s panem Tomskym, skutecne si myslite, ze Vaclav Klaus vzdy prosazoval ferovy trzni mechanismus a chranil ho?

viz autorovo
"Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus...."

Vzdy Vaclav Klaus je ikonou neschopnosti v tomto smyslu, staci se podivat do 90. let a od te doby se nic nezmenilo, jen ustrnul a jeste se radikalizoval.

Zaslepene obdivovat nekoho, kdo polozil zaklady ekonomickeho marasmu a korupce v teto zemi (viz. take opo-smlouva) muze jen bezmezne duverujici fanatik bez vlastniho uvazovani, je mi lito.
24. 09. 2011 | 21:26

Sladký napsal(a):

Opravdu ještě někdo bere toho duševně nemocného (megalomanie) a kleptomana vážně?!
24. 09. 2011 | 21:27

třebaKarel napsal(a):

Pane Tomský ,
pamatuji si něco jiného . Kdysi novopečený poslanec Martin Kocourek s mladickým zápalem mluvil do kamery že je potřeba uzákonit vyrovnaný státní rozpočet . A V.K. se tomu na tutéž kameru tak záhadně usmál a odpověděl vyhýbavě , návrh ani jeden z nich nepodal . Nevidim zádrhel v tom jestli je takový zákon , ale v tom , jak se hospodaří a tady teda V.K. s vyrovnaným rozpočtem byl slušně na štíru . Váš chvalozpěv je nefér , nenapsal jste nic konkrétního , na co by fundovaní kritici zareagovali . Vzpomeňte na dopis " Pragováků " . Víte že když řekne člověk sto blbostí , může u třiceti z nich vykřikovat - já to říkal ! Neberu Vám že si vážíte V.K. , jen stavět mu pomník z prokázaných nepravd je medvědí služba .
A pravda o Euru ? Nehysterčete . Bruselská byrokracie ? Kdyby nás spravovala tahle byrokracie , Nebyl by Řebíček , Dalík , Roman , snad Hušák a jistě si vzpomenete na další . Ruka ruku myje . Máte jistě pravdu v tom , že je to člověk nesmírně schopný , pracovitý . Nicméně odborník na všechno . Sám proti vědeckému světu který se nezabývá mediálními koncovkami , Váš hrdina co to ukázal celému světu ,kterému je tak trochu jedno , v sále aplauduje jeden divák , Vy .
Kradlák beze studu co říká lidem jestli se nestydí . Loď se potápí a hudba hraje . Myslím že se vědomě nebo nevědomě pletete . Ideology nepřesvědčíme říkáte . Kdo je kromě Vás ještě v tom " My " ?
Zapomněl jste také že právě V.K. je do značné míry zodpovědný za stav proti kterému se vymezujete v posledním odstavci . A když je problém na pravici , pak kvůli přebrání levicové pověry . Opravdu dobré . tK
24. 09. 2011 | 21:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
ad 1. Nevěřím v autentičnost tohoto výroku. Mohl byste dát odkaz?
ad 2. Téměř totéž, přesněji VK prohlásil, že žádné ničení přírody nevidí. Vy ano?
ad 3. Zase neautentické, nicméně v zásadě mnohé občanské iniciatívy společnosti nejenže neprospívají, ale přímo škodí, např. zelení.
ad 4. Také by byl zapotřebí odkaz.
ad 5. Souhlasím. Pokud soudci mohou sami sobě zvyšovat už beztak vysoké platy, škodí společnosti.
24. 09. 2011 | 21:30

stoppa napsal(a):

"Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus"

No tohle, takový výrok je přímo rouhání vůči základům Klausova rukotržního náboženství! A vy, jakožto pravověrný trhovec, to necítíte?
24. 09. 2011 | 21:31

hanah napsal(a):

Napsal jste to hezky a pravdivě, pane Tomský.
Reakce těch nejvích "provařených" to jen potvrzují :-)
24. 09. 2011 | 21:32

mb napsal(a):

když jsem to přečetl v LN ... poznamenal jsem si: MAGOR ...

sem bych si to samozřejmě nedovolil napsat ...

Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus a nikoli nedostatečné regulace

co jiného než tržní mechanismus vytváří ghetta ...

(ale pro klause je to import )

Stát má rozbíjet kartely a monopoly i příliš velké banky a chránit křehkou svobodu trhu a zákazníka občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, kteří na něj vymýšlejí stále nové pasti.

co jiného to však jest než REGULACE ... ( pro Klause sprosté slovo )

když například báňský úřad ( regulátor ) je slabší než ( a jde na ruku ) ... těžařům - milionářům ...

no to nic ... proč mě necháváš vidět neštěstí ?
proč bezpráví jen přihlížíš?
přede mnou jen zkáza a násilí, rostou hádky a rozpory
zákon se zdá být bezmocný
A PRÁVO NELZE PROSADIT
spravedlivý obklíčen je ničemy, a tak se právo převrací ...
24. 09. 2011 | 21:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Sladký:
"Opravdu ještě někdo bere toho duševně nemocného (megalomanie) a kleptomana vážně?!" Samozřejmě. řekl bych, že více než Sladkého. ☺
24. 09. 2011 | 21:33

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"co jiného než tržní mechanismus vytváří ghetta ..."
Výrok blogu. ▓mb▓ zase perlí. ☺☺☺
24. 09. 2011 | 21:35

mb napsal(a):

s něčím nesouhlasíte zbynku matyáši, znáte mechanismus vzniku ghett ... ?
24. 09. 2011 | 21:37

Grandgousier napsal(a):

Tak jsem si to přečetl ještě jednou a jsem přesvědčený, že Tomskejch prohlásí za komunistu i W. Shakespeara a z Einsteina by udělal kozla-zahradníka...
24. 09. 2011 | 21:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Je to nesmysl. Od Vás očekávatelný.
Vy jste ghetta teď probírali ve škole? ☺
24. 09. 2011 | 21:40

martiXYZ napsal(a):

Klaus není tak špatný jak jsem si myslel...jenže problém je v rozporech kapitalismu.......zadlužení a převis nabídky nad poptávkou vždy vyvolávaly v kapitalismu krize; pak to končilo třeba válkou,komunismem nebo fašismem; jak přesvědčit lidi, aby volili pravou pravici...takové nesmysly; život má své zákonitosti; levice-pravice se vždy v kapitalismu střídá..přírodní zákon
24. 09. 2011 | 21:42

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

1. Časopis Týden 20.12.2004
2. Ano, já ničení přírody skutečně vidím. Pokud vy ne,
zajeďte se podívat na Sokolovsko nebo k legendárním Ostravským Lagunám.
(původní výrok: HN 16.5.2007)
3.Nesouhlasím, společenská apatie vy smyslu vyjádření pouze volba je "cestou do pekel". (Původní výrok: Červenec 2005 na semináři CEP v Praze)
4. MFD 5.11.2010
5. V případě politiků vám to nevadí? Dělení moci Výk/Zák/Soud se prozatím jeví jako nejlepší řešení, rozhodně nemám zájem posilovat postavení politiků na úkor moci soudní, ne děkuji.

Respektuji autenticitu pravicových i levicových řešení, ale z duše nenávidím všehoschopné lidi bez jakýchkoliv morálních zábran a takovým VK společně s řadou dalších českých politiků rozhodně je.

Ale děkuji za diskuzi na úrovni, nebývá to v internetových duskuzích zvykem.
24. 09. 2011 | 21:42

mb napsal(a):

matyáši ... co jiného než tržní mechanismy ... ´přirozeně´ vede ke ghettům .... máte jiné vysvětlení ...

/ absence práce, spekulace s bydlením, pravidla trhu /

zdravím

klausovo kecy o importu / ghett / jsou tragikomické
24. 09. 2011 | 21:42

Hans napsal(a):

Oprava 3. "ve smyslu vyjádření pouze volbou"
24. 09. 2011 | 21:43

martiXYZ napsal(a):

kapitalismus je extrémně efektivní...ale musí mít spotřebitee nebo obchodního partnera, který kupuje; pokud lidi šetří nebo nemají peníze či obchodní partner má v důsledku toho problémy - příklad česko závislé na vývozu--------velký otřes
24. 09. 2011 | 21:46

stále rebel napsal(a):

Pro Zbyněk Matyáš.
Mé vnímání Klause rozhodně netrpí žádnou frustrací .Klause vnímám jako samolibého a trapného člověka a například když si přečtu kousek jeho zápisku z cest, tak se musím smát, protože je to neobyčejně hloupé a prozrazuje to nějakou Klausovu duševní odlišnost.
24. 09. 2011 | 21:50

Hloupý Honza napsal(a):

Všichni psychopati jsou vizionáři. I Stalin a Hitler jimi byli.

Nevěřím, co lze zveřejnit v nějakém plátku (a zřejmě i za honorář).

Chce to jen nepohlížet na svět ČEZkou optikou a hned byste pane autore zjistil, že za hranicemi na západ od ČEZka se nebojí zeleného ekologismu, že tam nevznikají milionáři díky korupčním dotacím na větrníky, FVE, či jiné alternativní zdroje, že tam státy rozbíjejí kartely a monopoly, že chrání křehkou svobodu trhu a zákazníka občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, neboť tam funguje vymahatelnost práva a nezávislá justice, že si nikdo na západ od nás nemyslí, že by se Rusko rozpadalo a že není hrozbou .... pane mystifikátore to co vy tady popisujete je jen pohled jednoho ČEZkého pisálka, který ze zadnice svého obdivovaného vůdce nedohlédne za polorozpadlý dřevěný plotek své zpustošené zemičky, na níž se vyřádili pochopové právě tohoto vůdce. Chápu, že máte s panem profesorem velmi blízko k matičce Rusi a přičteme-li i reálie ruským podobné, v nichž žijeme, tak častokráte všichni podvědomě zapomínáme, že ČEZká demokracie není západní demokracie, že ČEzký trh, není západním trhem a že ČEZští ovčané, nejsou prototypem vyspělé západní společností. Dovolím si tedy parafrázovat občana Neffa když Vám poradím, .... neroubujte ČEZké poměry na ty západoevropské a uvidíte, že ne vše co pan tatíček z Hradu vytrubuje svým poddaným a oddaným není vždy pravdou.
24. 09. 2011 | 21:54

Kara ben Nemzi napsal(a):

permanentní erekce
"Není to žádný vizionář, jen to hrobař a duchovní otec českého marasmu."
Ano, i to.
Přesto má Tomský pravdu, že Tatíček Klaus vyslovuje jen samé zlaté pravdy. Je díky tomu také v národě oblíben.
Zlaté pravdy (ty obecné, selské, géniem vyhmátnuté a orgasticky mručící masou potvrzené) mají jednu pitomou vlastnost.
Tu lze demonstrovat na fenoménu Honzíkova cesta. Pardon, opravuji: Česká cesta.
Původně jen samé desetinásobky a drobky z panských stolů očekávající národní masa končí s mručením o oktávu vyšším. Kyselá pr.el.
Někdy je to nejhorší, co lidi může potkat, když dostanou, po čem touží.
24. 09. 2011 | 21:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
2. Ostravské laguny a postižené Sokolovsko čeká stejný regenerační proces jako např. bývalý důl Vrbenský na Mostecku.
3. Protikladem k obstrukcím různých (hlavně zelených) společenských aktivit je společenská apatie?
5. V případě politiků mi to vadí méně, jsou snazší cesty k nápravě.
Osobní vlastnosti VK opomíjím, mám také výhrady, ale držím se striktně tématu. Dovolím si podotknout, že VK aspoň v pracovně si nedává opečovávat žádný svůj orgán.
Dík za uznání mého způsobu diskuze, nicméně je nás slušnějších zde víc a díky péči editora úroveň diskuze na aktuálně.cz je vyjímečně slušná.
24. 09. 2011 | 21:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stále rebel:
Tématem článku nebyly osobní vlastnosti VK, nýbrž pravdivost jeho tvrzení. Jste schopen pochopit ten rozdíl?
24. 09. 2011 | 21:57

Grandgousier napsal(a):

Tak jsem si to přečetl potřetí...חוסר כבוד
24. 09. 2011 | 21:57

Al Jouda napsal(a):

Klaus u mne zabodoval, když odmítl v OSN jednostranné vyhlášení samostatného palestinského státu.
24. 09. 2011 | 21:57

stále rebel napsal(a):

Pro Zbyněk Matyáš.
Pravdivost jakých tvrzení? Vždyť je to celé směšné.

Příklad:
Lisabonská smlouva – Klausova výjimka – Benešovy dekrety.

Má smysl snažit se dokazovat, že Klaus nemá pravdu?
24. 09. 2011 | 22:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"co jiného než tržní mechanismy ... ´přirozeně´ vede ke ghettům"
"klausovo kecy o importu / ghett / jsou tragikomické"
Konstatuji, že vůbec jste se nenamáhal seznámit se s mechanizmem vzniku cikánských ghet. Cikáni dostávají sociální dávky na bydlení ve výši určované výší nájemného. Takže mnozí podnikavci-majitelé obytných domů a různých ubytoven rádi je pronajímají Cikánům a přes ně tak oškubávají stát o veřejné peníze. Tato činnost je výnosná právě v ekonomicky utlumených lokalitách, neboť tam obvyklá nájemná klientela téměř chybí.
Takže nikoliv tržní mechanizmy, ale naopak jejich absence následkem sociálních dávek z veřejných peněz vytváří cikánská gheta, která se plní importovanými Cikány z východu, hlavně ze Slovenska.
24. 09. 2011 | 22:08

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

2. Tímto ale potvrzujete, že ničení existuje, když je zapotřebí umělého procesu revitalizace. Nově vytvořený ekosystém navíc nelze kvalitativně srovnávat s původním přirozeným, celý proces obnovy tak bude trvat mnohem déle a člověku spíše navzdory. Kromě toho existuje bezpočet dalších ekologických problémů - Ozónová díra, znečištění oceánů, mizení dešt.pralesů atd atd.
Lidská činnost požkozuje ŽP, fakt že někdy se člověk pokusí o nápravu je sice chvalitebný, nicméně tak nečiní zdaleka v dostačující míře.
3. Podbně mohu argumentovat že je třeba rozpustit politické strany, jelikož je řada z nich pouze legalizovaným způsobem jak rozkrást SR. Dokud iniciativy respektují platný právní řád nevidím v jejich činnosti problém, pokud došlo k jeho porušení, doporučuji uvědomit policii a nechat konat orgány činné v trestním řízení.
5. Mně to vadí úplně stejně a náprava se mi zdá v nedohlednu.

Jsem zvyklý na diskuze na idnes.cz, kde se jedná o skutečnou žumpu, proto jsem rád, když je možnost komunikovat kultivovaně.
24. 09. 2011 | 22:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stále rebel:
V tomto punktu samozřejmě VK pravdu má. Zkuste se začíst do http://www.sudeten.de/cms/
24. 09. 2011 | 22:10

Pípa napsal(a):

I hlupák může občas nakopnout pravdu. Nebo právě hlupák občas nakopne pravdu. Hlupák bez zábran, s velkou vírou ve svou výjimečnost. A i professorisimus může být hlupák. Nejde o míru inteligence, ale o míru rozumu a pokory.
Náš professorisimus je bohužel neštěstí našeho národa. Zavinil větší rozkradení českého majetku než po Bílé hoře.
24. 09. 2011 | 22:13

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Promiňte ale mýlíte se: Teď je ideální doba pro vznesení požadavků, LS platí bez výjimky. Osobně nevím o žádné podáné žalobě, natož o takové, která by měla reálnou šanci na úspěch. Budu ale rád, pokud mě přesvědčíte o opaku.
Zatím se mi tak divadlo s výjimkou jeví pouze jako snaha zviditelnit se a zahrát na starou dobrou nacionalistickou notu, což je dle mého názoru neskutečně trapné.
24. 09. 2011 | 22:14

Sladký napsal(a):

Matyáš Sandorf, můj oblíbený verneovský dětský hrdina.:o))Máte mé sympatie, Matyáši,třebaže se asi v lecčems neshodnem.
24. 09. 2011 | 22:14

Sladký napsal(a):

Průsere, tvé jméno je KLAUS.
24. 09. 2011 | 22:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
Umělý proces je efektívní, ale stejným způsobem byť pomaleji postupuje přirozený sukcese, např. opuštěné lomy nebo důlní prolákliny na karvínsku (mlok) jsou dnes místa s výskytem vzácných organizmů.
U politiků jde podle mého názoru o vadu systému tradičního způsobu demokracie a jedinou perspektívu nápravy vidím v zásadním rozšiřování veřejné informovanosti po způsobu "pirátů".
http://www.pirateleaks.cz/
Nejlepší lék proti společenské apatii.
24. 09. 2011 | 22:19

Sladký napsal(a):

Já jsem také blázen, věřím,že jediné,co nás může zachránit je matriarchát,gynokracie.Téměř celý živfot jsem prožil v ženskuých kolektivech a neodradilo mne to od tohoto názoru.Asi jsem pod vlivem.:o)))
24. 09. 2011 | 22:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
Kdesi jsem zaznamenal důvody, pro které zatím požadavky sudeťáci nekladou, bohužel jsem si neuložil zdroj.
24. 09. 2011 | 22:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pípa:
"I hlupák může občas nakopnout pravdu." Ale sotva často.
24. 09. 2011 | 22:24

stále rebel napsal(a):

Pro Zbyněk Matyáš.
Podle mne Klaus pravdu s LS a výjimkou nemá, ale Klausovi příznivci to nejsou ochotni přiznat a budou se tisíc let vymlouvat na to, že jednou to může přijít.
24. 09. 2011 | 22:25

mb napsal(a):

no jistě matyáši ... exportovali jsme sudetské němce / jakže se říkalo šluknovu ??? - manchester stredni evropy ? ... a importovali jsme romy ...

vy popíráte ... že zánik textilek je veskrze tržní záležitostí ?

vy popíráte že mít zisk z podnikání v nemostech je tržní ?

Matyáši ... KLAUS JE ZEMSKÝ ŠKŮDCE ... nežerte mu to, prosím ...
24. 09. 2011 | 22:25

mb napsal(a):

nemovitostech
24. 09. 2011 | 22:26

Zbyněk Matyáš napsal(a):

stále rebel:
Přečetl jste si požadavky na odškodnění, které klade na nás SdL? To jste zvládnul rychle. ☺
24. 09. 2011 | 22:28

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Asi se neshodneme, ale já osobně považuji občanské iniciativy aneziskové organizace za nedílnou součást demokracie, přesně tak jako za ni považuji i odvážné mediální akce typu wikileaks, pirateleaks etc.

Bohužel na řadu problémů, které jsem uvedl je řešení v nedohlednu, a proto si stojím za tím co jsem řekl dříve.
Ekologická hnutí mají svůj smysl a považuji je za jeden z důvodů, proč přeci jen nastává obrat v přístupu k ŽP.
Tímto neobhajuji žádné extremisty, ty u sebe zařazuji do stejné kategorie jako VK.
24. 09. 2011 | 22:28

ghándí napsal(a):

to musí být pro neokomunisty strašně deprimující, že má klaus ve většině věcí pravdu
24. 09. 2011 | 22:33

mb napsal(a):

for ghandi ... Klaus pravdu nemá ... a navíc / zejména selhal při (znovu)vybudování právního státu v čr ... při vymahatelnosti práva ... protože šel na ruku mafiánským, stbáckým a postkomunistickým strukturám stejně jako bezskrupulozním (pseudo)pravičákům .... a proto se mu podařilo vybudovat v čr systém klientelistických vazeb a systém mafiánského kapitalismu >....
24. 09. 2011 | 22:35

Kanalnik napsal(a):

ne ze by Vaclav Klaus nebyl chytry nebo nemel dostatecne vysoke IQ. Jeho problem je deficit v oblasti emocionalni a vnitrni, do ktere nevidime, a ktera neni patrna na oprvni pohled, nicmene jeho narcisistni a radoby tatickovske vystupovani to pri delsim pozorovani potvrzuje

v sebevedomem narode zapadniho strihu by mel pan Klaus u verjenosti co delat, aby si jeji vetsi cast vubec ziskal....
24. 09. 2011 | 22:36

Hans napsal(a):

ghándí

Podle mne je neokomunistou Klaus. Mohl byste prosím vyjmenovat tu většinu ?
Ja vím o celé spoustě věcí, ve kterých pravdu neměl, nemluvě o jeho velmi diskutabilním výkonu jako premiér ČR, který rozhodně pravicový nebyl.
24. 09. 2011 | 22:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
Přestože jsem dostatečně vysvětlil mechanizmus dojení státu via nájemné Cikánů, zjevně jste nepochopil a budu muset více polopatě.
"vy popíráte ... že zánik textilek je veskrze tržní záležitostí ?" Popírám, neboť především hrály úlůohu celní úniky. Jestliže dovozci asijského textilu vykazují hodnotu jednoho kusu oblečení ve výši průměrně pět korun, je nabíledni, že nakonec česká textilka padne.
"vy popíráte že mít zisk z podnikání v nemostech je tržní ?" Ve Šluknově nejde o tržní zisk ani náhodou, jeho výše je držena patologickou benevolencí českého zákona o sociálních dávkách, která umožňuje dojit stát. Copak soudný člověk může považovat současnou přehnanou výši sociálních dávek za tržní??
24. 09. 2011 | 22:37

jos napsal(a):

Tomský,
nejsem sice humanitní inteligent, jsem pouhý kandidát fyzikálně matematických věd, ale jsem si jistý,že představitelem takové humanitní inteligence, o které tak barvitě píšete, jste vy sám. Klaus se chtěl (a stále chce) podobat Bohu a stvořit za 6 dní kapitalismus. Jenže mu toho fouknul ďábel a tak se Klausovi podařilo stvořit něco nevídaného - lumpenburžoazii. Klaus i celá jeho ODS pohrdly zákony i morálními principy a otevřeli dveře amoralitě, která zaplavila a poškodila společnost. Ani se nedivím,že se mu teď s těmi podvodníky,zloději, korupčníky,podrazníky a různými slouhy cizích zájmů, které nainstaloval místo nové společenské a hospodářské elity, do Evropy nechce. Klaus byl a je katastrofální ekonom, katastrofální politik, trivilální nemyslitel a škodič kalibru přímo historického.
24. 09. 2011 | 22:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
Jenomže ´piráti´ jsou politickou stranou
http://www.ceskapiratskastrana.cz/
a nikoliv občanskou iniciatívou. Ostatně podobné je to u zelených. Ti však nás všechny elektrovoltaicky obrali o hezkých pár peněz.
24. 09. 2011 | 22:41

mb napsal(a):

matyáši snažíte se popírat realitu, v čemž se ostatně podobáte svému vzoru: VK : žádné ničení přírody jsem neviděl, neznám, a nikdo vážný a rozumný nemůže říci, že by k ničení přírody kdekoli na světě dochází, člověk životní prostředí neničil a neničí, živočišných druhů přibývá .... /// zrůdné Klausovo myšlení a názory, které ovšem nevedou ke Klausově ostrakizaci, odvolání a politickému pykání ///

celní úniky ... :-))

asi jako úniky LTO ... také tržní záležitost ....

no nic matyasu asi budeme koncit neb se nikdy ( tradicne ) neshodneme ...

ADORUJTE SI SVÉHO ´TATÍČKA´ ALE VĚZTE ŽE JE TO PRACHSPROSTÝ LUMP ( a pitomej chlap, dodal by švejk či nadporučík lukáš )
24. 09. 2011 | 22:43

stále rebel napsal(a):

Pro Zbyněk Matyáš.
Jestli se někdo najde, kdo má nějaké požadavky není až tak podstatné, podstatné je to, zda může uspět a zda by mu v tom případně mohla zabránit ta výjimka. Osobně si myslím, že EU nás spíše ochrání než bude nutit k nějakým restitucím. Na restituce jsme experti my. Někde jsem četl vyjádření právníků, kteří vůbec zpochybňovali spojování případných nároků sudeťáků s touto výjimkou. No Klaus je možná i expert na právo.
24. 09. 2011 | 22:45

mb napsal(a):

ještě ocituju pro matyáše .... ale on to nepřijme ( tak jako žádný věřící nepřijme ztrátu své víry ... )

Klaus i celá jeho ODS pohrdly zákony i morálními principy a otevřeli dveře amoralitě, která zaplavila a poškodila společnost. Ani se nedivím,že se mu teď s těmi podvodníky,zloději, korupčníky,podrazníky a různými slouhy cizích zájmů, které nainstaloval místo nové společenské a hospodářské elity, do Evropy nechce. Klaus byl a je katastrofální ekonom, katastrofální politik, trivilální nemyslitel a škodič kalibru přímo historického.
24. 09. 2011 | 22:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
A jako obvykle v argumentační nemohoucnosti jste se opět uchýlil ke lži. Realitu jsem popsal daleko přesněji než Vy, což ovšem nepovažuji za žádný intelektuálně extra výkon, ale především, lháři: Nikde jsem V.K. neadoroval!
Samozřejmě, že se neshodneme, já se s lháři neshodnu nikdy.
24. 09. 2011 | 22:48

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Upřímně řečeno jejich politická váha je tak marginální,
že ten rozdíl se mi zdá zanedbatelný. Wikileaks třeba zase politickou stranou nejsou. SZ sice je skutečně ekologickou stranou,
nicméně mimo ní existuje bezpočet dalších subjektů, které stranami nejsou.
Nicméně vašemu příspěvku příliš nerozumím, ja netvrdím Iniciativy - ANO, Polit. strany -NE, naopak podle me maji koexistovat, vzájemne se doplnovat a kontrolovat.

Nicméně debata utekla od původního tématu. Opravdu si pořád myslíte, že má Klaus vždy pravdu? (o celkovém obrazu a motivacích jeho politického působení se raději vůbec nezmiňuji)
24. 09. 2011 | 22:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A nakonec jenom si dovolím poukázat, že Vaše poslední bláboly ve 24. 09. 2011 | 22:45 vůbec nebyly tématem blogu.
Měl byste se léčit.
24. 09. 2011 | 22:49

mb napsal(a):

nenazývejte mě lhářem matyáši ...

vy popíráte že chtít mít zisk z nemovitosti je tržní ?

a popíráte že levnější lidská práce a absence ekologických / environmentálních norem v asii vede ke krachu českých textilek ?
(spolu s případným vytunelováním ?)

vy popíráte , že klaus žádné ničení přírody neviděl a nevidí a že žádný rozumný člověk dle klause nemůže říci, že člověk přírodu ( životní prostředí) ničí ?

vy popíráte, že Klaus prohlásil, že živočišných druhů přibývá ?

( byť evidence svědčí o opaku a hovoří se o antropocénu jako geologickém období poznamenaném masivním úbytkem druhů / biodiversity )

Proč to děláte / popíráte ???

proč Klause hájíte ???

a proč mne nazýváte lhářem ... ???

Matyáši .... styďte se ( pokud víte , co je to stud ) - Klaus to neví ... ten se stydět neumí
24. 09. 2011 | 22:54

mb napsal(a):

... matyáši ... klaus jenom škodí ...
24. 09. 2011 | 22:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
"jejich politická váha je tak marginální," Zdá se, že zatím. V Berlíně už uspěli, jak nás seznámil pan Hvížďala.
Wikileaks jsou služební společností pirátů aneb piráti jsou politickou formou wikileaks.
A také je podstatné, že mají mezinárodní rozměr. Osobně se domnívám, že jsou stranou budoucnosti.
Ano, podle mého názoru ve většině zásadních témat VK má pravdu, namátkou bombardování Srbska, globální oteplování, eurozóna a politika byrokracie EU...
24. 09. 2011 | 22:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

mb:
"a proč mne nazýváte lhářem ... ???"
To je jednoduché: protože jste zalhal.
Takto: "ADORUJTE SI SVÉHO ´TATÍČKA"
Ostatní Vaše bláboly jsem už vyvrátil výše, nebudu se opakovat a ztrácet s Vámi čas. Už se nedám Vámi otravovat.
24. 09. 2011 | 23:01

pujman napsal(a):

Jako pravověrný levicový volič jsem pohoršen tímto výblitkem a výzývám Vás ostatní přátelé k razantní akci, aby posměváčkové jako Tomský viděli, že SOLIDARITA je vlastní lidskému druhu a navrhuji :

a) každý levicový volič "adoptuje" politicky jednoho romského spoluobčana či spoluobčanku, zjistí jejich potřeby, lidské strádání a podle jejich potřeby jim finančně či jinak pomůže, když pravičáci nechtějí!

b) každý levicový volič pojede do Řecka nebo Portugalska nebo do Irska a utratí tam 2000 Eur za zboží a služby výhradně místních firem, ať pravičáci vidí, že solidarita je lidskému druhu vlastní!

c) každý levicový volič podpoří Palestince tak, že bude pravidelně posílat humanitární dar palestinské samosprávě (jak Fatahu tak i Hamasu), aby mohla zřídit velvyslanectví v ČR výhradně financované z těchto zdrojů.

A bude toho víc!! Proletáři všech zemí spojte se!
24. 09. 2011 | 23:02

mb napsal(a):

z vašich vyjádření vyplývá, že s Klausem souhlasíte, podporujete jej ... až adorujete ... buďte se slovy o lhářích opatrnější prosím ... ( ale to vy tradičně nejste ) ...

neztrácejte čas, nenechte se otravovat ...
24. 09. 2011 | 23:02

RA napsal(a):

Klaus má pravdu ve všem !!!!! A je s podivem, jak se hroutí svět novodobé "inteligence" , nezávislé na všem, hlavně na zdravém rozumu. Ekonomika je živá a oklamat se ideologií nedá , co se týká toho ostatního, biopaliva, větrníky a pod., o blbosti těchto řešení museli být převědčení i jejich prosazovatelé , jen si chtěli nabagrovat z peněz daňových poplatníků .
24. 09. 2011 | 23:06

Hans napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Nebudu Vám Váš názor vyvracet. Jenom si dovolím pár poznámek.

Budoucnost je nejistá a nevím co přinese, jedná se pouze spekulaci, stojím si za tím co jsem řekl dříve.
1.GO - prosím ne, o tomto tématu víme jako lidstvo tak neskutečně málo, že NIKDO nemůže vědět kdo má pravdu. Tento bod osobně neuznávám.
2.Byrokracie EU - narozdíl od GO se jedná o viditelný a skutečný problém. VK a ODS ale neudělali nic, nepředstavili návrhy na změnu ani doma ani v EuParl., nic. Jenom se tradičně vezl na nacionalistické vlně. Pro mě opět trapné, nicméně pravdu má.
3. Euro - neskutečně komplikovaná záležitost. VK a česká konzervativní parta zcela jistě nemá pravdu v označování eura za příčinu krize (Bednář), euro je pouze katalyzátor, který politikům sebral možnost hrát si s kurzem a znehodnocovat občanům úspory (devalvace, inflace). Skutečnými viníky jsou tolik milovaní národní politici, kteří svoji vlastní neschopností způsobili stávající problémy. O ničem takovém VK nikdy nemluvil - tzn ani v tomto se s Vámi bohužel neshodnu.
24. 09. 2011 | 23:12

Holubář napsal(a):

Nu, že se z presidenta Klause stává ješitný stařík, to považuji za jisté.
Ale že se za svého pochodu proti proudu až příliš často strefil a správně popsal či předpověděl vývoj, to mu upřít nelze.
Vyčítat mu kuponovou privatizaci je legrační - prováděl bezprecedentní operaci. Znárodní se jedním dekretem a je hotovo. Ale privatizace je prostě složitá věc, jednoduchý návod na ni asi není.
Život je premiéra, reprizy se nekonají. A být generál po bitvě, to umí každý.
Já taky :-) !
24. 09. 2011 | 23:15

Hans napsal(a):

Pokud se tak podívám zpětně, Václav Klaus sice někdy pravdu měl, ale nesčetněkrát se také mýlil a když měl reálnou možnost něco změnit tak selhal. (1993-98)

Dělat z něj visionáře a mesiáše mi proto přijde naprosto zcestné.
Jedná se o kvalitativně naprosto průměrného politika, který akorát rád provokuje kontroverzními názory.

Nic víc, nic míň.
24. 09. 2011 | 23:18

Martin Konvička napsal(a):

Hans:

"Jedná se o kvalitativně naprosto průměrného politika, který akorát rád provokuje kontroverzními názory.
Nic víc, nic míň."

A víte, že bych souhlasil? Zároveň ale dodám, že ohledně některých věcí (debilizace bruselu, multikulturalismus, NGOismus, oteplovací hysterie) se trefil, v jiných holt ne, v 90. letech byl naivní ... atd. atd., hodnotíme činy hyperaktivního šílence za 20 let ...
Plus, v tom, v čem se trefil, je jistý pattern. Podle mě tomu dědkovi fakt jde o lidskou svobodu. Má na to čuch, nebo to má z knížek, které zhltl...
24. 09. 2011 | 23:23

Martin Konvička napsal(a):

Hans:

"a když měl reálnou možnost něco změnit tak selhal. (1993-98)"
... i to má pattern. V silové pozici byl najednou sláb - víc mu konvenuje role provokatéra, propandisty, manipulátora

(Zas nebuďme na něj tak přísní, a představme si na jeho místě třeba ... Rychetského?)
24. 09. 2011 | 23:25

Hans napsal(a):

Martin Konvička

"Podle mě tomu dědkovi fakt jde o lidskou svobodu. Má na to čuch, nebo to má z knížek, které zhltl..."
Velmi rád bych s Vámi souhlasil, jenže na to je na VK až příliš mnoho špíny a nezodpovězených otázek.
Myslím si, že mu jde jen o jeho vlastní prezentaci, moc a vliv.
Případně o jeho svobodu, o tu obecně lidskou zas až tak ne.
24. 09. 2011 | 23:27

akné napsal(a):

M.Konvička. Mám,ale pocit,že v jeho provedení se jedná spíše o anarchii a kleptománii,než lidskou svobodu.Možná jeho!
24. 09. 2011 | 23:34

Hans napsal(a):

Martin Konvička

Ale ano, buďme na něj přísní. Buďme na politiky obecně přísní.
Nesmiřujme se s volbou menšího zla, tudy cesta nevede.

Politici fungují za peníze nás všech a nechápu proč by tomu neměli podat odpovídající výkon. Pokud na to nemají, ať jdou do soukromého sektoru, nikdo jim nebrání.
24. 09. 2011 | 23:35

slunečnice napsal(a):

A. Tomský:
Jen chvalte, tatíček Klaus vás za to pochválí.

Kanálník: 24. 09. 2011 | 22:36
Vyjádřil jste to přesně. K psychopatům většinou vzhlížejí zakomplexovaní jedinci s narušeným vztahem k sobě samým, kteří si nedokáží věřit a spolehnout se sami na sebe. Proto jim imponuje to neotřesitelné sebevědomí psychopatů, lehkost, s jakou bourají společenská tabu, pravidla a morální normy, neohlížeje se na nic než na vlastní prospěch. Jejich bezohlednost jevící se jako sebejistota dodává těm nejistým chybějící pocit jistoty. Proto se jimi rádi nechávají vést, a snímají tak ze sebe vlastní zodpovědnost z rozhodování.
Klausů se zbavíme, až naroste v tomto národě určité množství sebevědomých a duševně zdravých lidí. Je to práce hlavně pro rodiče, ale zapracovat sami na sobě můžeme v jakémkoli věku.
24. 09. 2011 | 23:36

mb napsal(a):

konvička napsal: Podle mě tomu dědkovi fakt jde o lidskou svobodu ... Klaus je mentální ( a intelektuální ) anarchista ... neuznává ani nerespektuje žádná pravidla ( a jejich vynucení / vynucování ) ... tedy je naprostým protikladem konzervativce za nějž se označuje, a za kterého jej má/považuje i pan Tomský ...

Klaus je bezskrupulozni anarchista, který jde na ruku mafiánům ... njn ....
24. 09. 2011 | 23:36

J. napsal(a):

Protože to ještě letos prdne a zmiňovaný politik může neuniknout zaslouženému trestu, můžete se uklidnit.
Všechno dobře dopadne.
Nevěříte?
24. 09. 2011 | 23:47

akné napsal(a):

Slunečnice.Skvělá analýza! Díky. mb.Také výstižný popis a paradox.Dobrou noc.
24. 09. 2011 | 23:50

vasja napsal(a):

No a už by to moh komunál spláchnout, ať ráno někdo neuklouzne. :-)
24. 09. 2011 | 23:54

jos napsal(a):

Pánové můžete být tak laskaví a sdělit mi v čem se Klaus za celou svou karieru strefil? Ekonomiku totálně zmrvil, konečně to ani není překvapení, v životě nevedl ani menší podnik.Ostatně vždycky dával přednost ideologii před zdravým rozumem. Privatizace - jedna velká katastrofa.Jako premiér si vedl zoufale. Data na Eurostatu za doby Klausových vlád jsou k dispozici. A je na nich nejvíc pozoruhodné asi tak to, za jak krátkou dobu dostala Zemanova vláda zemi z katastrofy připravené Klausem coby premierem. Nebo jeho plácání o globálním oteplování. To si vážně myslíte, že Klaus, který je sice vzdělán jako ekonom a coby ekonom totálně selhal, může fungovat v oboru, pro který nemá ani stopu kvalifikace? Ty jeho bláboly svědčí jen o tom, že si není vědom své nevědomosti. Nic víc. Prostě katastrofální debakl kam se podívám. Patrně všeho schopný, zavrženíhodný manipulátor. Nic víc.
24. 09. 2011 | 23:56

Fialový Krokodýl napsal(a):

Vypadá to, že V. Klaus klade osobní svobodu nade vše.
Dělá jednu věc a ta je mi nesmírně sympatická. Nazývá jisé společenské fenomény pravým jménem, z čehož na propagandě závislé kruhy vidí rudě. Dobře jim tak.
25. 09. 2011 | 00:00

J. napsal(a):

Josi, je tu stále dost "novodobých" (většinou bývalých nomenklaturních kádrů KSČ), kteří si hrají na novodobé kapitalisty (moc jim to nejde), a protože jim Klaus pomohl k bezplatným ziskům a trafikám, budou ho hájit do roztrhání těla (pokud teda všichni oponenti tu není Klaus sám).
V jeho "milované" vlasti USA popravili tento týden "sporně odsouzeného". Co z toho plyne? Že Klausovi NIKDY nešlo o lidská práva a fungující stát, ale pouze o něj samotného.
Stát má peněz dost, ale má moc přisátých pijavic, kterým se nechce makat.
Naštěstí to již letos prdne a tentokrát jich dost spravedlivě potrestají.
Tleskám.
25. 09. 2011 | 00:08

vasja napsal(a):

J. napsal(a):
Protože to ještě letos prdne a zmiňovaný politik může neuniknout zaslouženému trestu, můžete se uklidnit.
Všechno dobře dopadne.
Nevěříte?
----------------------
Ste hrdinové jako ten, co dostal vořech od Kalouska. Jo kuci, musíte se eště móóc učit. A cvičit. V zdravém těle, zdravej duch.
25. 09. 2011 | 00:09

mb napsal(a):

( pravy konzervativec = uchovava a opatruje --- např. životní prostředí ( přírodu ) ... kulturu ... právo ... právní normy ... nekrade pera ... a dodržuje pravidla i když se mu to prave nehodi ... i když mu to právě nepřináší zisk / užitek ... pravý konzervativec není machiavellista ... njn ... )

dobrou noc ...
25. 09. 2011 | 00:12

Kanalnik napsal(a):

slunecnice - souhlasim :)

mb - Klaus jako anarchista prizpusobujici si pravidla podle svych potreb - tez souhlasim :)
25. 09. 2011 | 00:13

akné napsal(a):

vasja. To je Váš specifický humor?
25. 09. 2011 | 00:13

JenTak napsal(a):

Nejhorší z blogu je stavba piedestalu panem Tomským na Klausovy "pravdy".
Připomněl bych panu Tomskému výrok jakéhosi Reného Descartése: "Pochyby jsou počátkem moudrosti."
Pan Tomský bude ovšem raději slepě věřit Klausovi.
25. 09. 2011 | 00:23

Fialový Krokodýl napsal(a):

mb
Tu definici konzervativce jste si vytvořil sám?
-FK-
25. 09. 2011 | 00:35

Platan napsal(a):

JenTak

Lao-c' to řekl ještě pregnantněji:

Tam, kde je hlupákovi všechno hned jasné, je moudrý člověk plný pochybností.
25. 09. 2011 | 00:37

Platan napsal(a):

Fialový Krokodýl napsal(a):
Vypadá to, že V. Klaus klade osobní svobodu nade vše.
Dělá jednu věc a ta je mi nesmírně sympatická. Nazývá jisé společenské fenomény pravým jménem...

Mě to připadá, že V.K. klade svoji osobní svobodu trochu výše než osobní svobodu druhých (což je ostatně u narcistních osobností typické).
Apropo, docela by mě zajímalo, jaké společenské fenomény máte na mysli.
25. 09. 2011 | 00:47

jos napsal(a):

Tomský,
nejkrásnější důkaz vaší afektované nevzdělanosti je používání termínů kterým zjevně nerozumíte. Měl byste si zjistit rozdíl mezi dogmatem a matematickým axiomem když už něco jako takové termíny používáte.
25. 09. 2011 | 01:00

kormoran napsal(a):

Samani statecni , machrujete a kdyz vas zabere tchyne domaci kamerou pri porazce vaseho blizniho , reknete AAAaaaaa buuuuuu beeeeee eeeeee , nic vice se vas clovek nedokope !

Klaus at je jaky chce , snazi se vas branit ! Vy ovce tupe!
25. 09. 2011 | 01:05

kormoran napsal(a):

jos a ktere afektovane terminy to jsou ?
25. 09. 2011 | 01:11

Platan napsal(a):

kormoran:

Asi jste měl počkat na ráno, které, jak se říká, bývá moudřejší večera. "Moudřejší" by ve vašem případě sice asi byla silná nadsázka, ale snad byste po ránu přece jen navyplodil takovou pí...
25. 09. 2011 | 01:14

kormoran napsal(a):

No ne Platan , jste jako soudruh Sladky na druhem blogu .
Melete neco a kdyz se nekdo konkretne na neco zepta , tak placate nepodstatne veci , ja se Vas ptal , jelikoz vasemu tvrzeni absolutne nerozumim.
25. 09. 2011 | 01:20

mb napsal(a):

ad kormoran: Klaus chrání tak maximálně vlastní řit, a to ještě nedůsledně ... Hájek má taky své nároky ...
25. 09. 2011 | 01:20

jos napsal(a):

Nu Kormoráne, namáhej mozek a přečti poslední odstavec abys zjistil jakou pičovinu, kromě mnoha dalších,Tomský napsal. A mimo, to psal jsem o afektované nevzdělanosti, termíny jsou v tom nevinně.
25. 09. 2011 | 01:22

Platan napsal(a):

Václave Klausi, býti opěvován směšnou figurkou "světákem" Tomským, to vašemu majestátu nikterak neprospívá. Myslím, že byste měl vydat příslušné pokyny...
25. 09. 2011 | 01:25

kormoran napsal(a):

Mb , nic jsem se nedozedel , neni to snad tim , ze nedovolil soudruhu Bursikovi spocitat na hrade zarovky?

Jos , ja ono oduvodneni chci slyset od Vas ! Blog pana Tomskeho jsem si precetl!
25. 09. 2011 | 01:29

kormoran napsal(a):

Lepsi rukou nasilnou semenny pytel vymesovati , nezli s Platanem hampejznym , za mrzky peniz obcovati . )))
Vas vyber a vase zbran!
25. 09. 2011 | 01:37

jos napsal(a):

Kormoráne,
zjisti si rozdíl mezi dogmatem a matematickým axiomem a pokud ten rozdíl pochopíš, pochopíš též jaký nesmysl napsal Tomský ve větě " Nejen v logice a matematice existují dogmatické axiomy, "
25. 09. 2011 | 01:43

Buvol napsal(a):

Vy na to budete koukat, až tam bude, nedej Bože, chrápat ten schwarzenberg ....
25. 09. 2011 | 01:47

Platan napsal(a):

Václave Klausi,

P.S.
To už je skoro jako kdyby vás opěvoval kormoran...
25. 09. 2011 | 01:48

kormoran napsal(a):

Jos, Ty oplodnujes mne vyrazy , kterym absolutne nerozomim. Zadam te jen , abys sve vyrazy oduvodnil a vysvetlil v souvislosti s blogem pana Tomskeho!

Nenachazime se doufam na vedecke pude ))))
25. 09. 2011 | 01:53

kormoran napsal(a):

Ale noo Taaak soudruzi! Ciste poozaduji polopaticke vysvetleni a oduvodneni!

Mate na to cas! Do kolbenky pujdete az v pondeli!
25. 09. 2011 | 01:57

jos napsal(a):

Kormorane,
když jdeš do Kolbenky az v pondeli, tak máš čas na sobě zapracovat. Zagoogluj si a zkus přemýšlet. Třeba ti to půjde.Já jdu spát.
25. 09. 2011 | 02:21

kormoran napsal(a):

jos , Do kolbenky nejdu ,musim dojit .

A co je to ten Zagoogle??
25. 09. 2011 | 02:55

Platan napsal(a):

No vidíš, kormorane, máš jakýsi elementární smysl pro humor. Není to tedy s tebou tak beznadějné...
25. 09. 2011 | 03:22

Platan napsal(a):

Když se ještě naučíš googlovat, můžeš se stát třeba politologem, přinejmenším stejně dobrým, jako je autor blogu.
25. 09. 2011 | 03:37

kormoran napsal(a):

Platan , meli byste se s Josem domluvit a nehrat ne mne habadury.

Jeden mele Zagoogle a druhej Google , napiste rovnou Joodlovat a nehrajte si na chytroliny! Vyhazujete naschval z kapse novy typ smart pffoune a davate tim ostatnim najevo , ze studujete v Plzni , nebo co.

Pritom doma zerete veceri se psem s Essesacky helmy.
25. 09. 2011 | 04:32

Ja Pr napsal(a):

no aspoň že uznáte že Klaus má extrémní názory...
25. 09. 2011 | 06:56

Béda napsal(a):

Tomský,

"...Pamatujete, že chtěl uzákonit vyrovnaný a nízký státní rozpočet? Teď se o to pokouší nešťastná unie..." Uzákonit cokoliv je jedna věc a dodržet to druhá. Papír jak známo snese cokoliv. Rozhodující je ovšem racionalita při koncipování rozpočtu (viz Kalouskovy iracionální rozpočty, které se diametrálně rozcházejí zejména na příjmové straně s praxí)
a na druhé straně objektivní podmínky jeho plnění. Každý se zajisté ještě pamatuje na rozkrádání státu za Klause při zhasnutých světlech, kde příjmy byly přelity bůhvíkam, anebo prožrány a sanovány čachry v rozpočtových kapitolách a nakonec přišel L.Bács s R.Singhou a série úsporných rozpočtových "balíčků".

"...Kde však konečně národ prozřel (87 %), je případ Klausovy pravdy o euru. Tu největší evropskou poválečnou tragédii, finanční devastaci a pravděpodobný nadcházející sociální a politický kolaps. Žádné Spojené státy Evropy nebudou nikdy schopny překonat ekonomickou propast mezi severem a jihem bez evropské přinejmenším studené války... Současná krize je především důsledkem státní politiky neschopné chránit tržní mechanismus a nikoli nedostatečné regulace, jako by stát měl a dovedl řídit podniky. Stát má rozbíjet kartely a monopoly i příliš velké banky a chránit křehkou svobodu trhu a zákazníka občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, kteří na něj vymýšlejí stále nové pasti. A pokud tak nečiní, ptejme se proč a nepleťme si to s trhem."
Klaus je dogmatik, který chce akorát chránit svůj smrdutý hnojník, na kterém se tento mezinárodní sběratel propisek rodinně zaháčkovaný na tučných státních soustech nedýmá jako páv.
Problémem není euro, problémem je neregulovaný trh se svojí neřízenou neviditelnou rukou a chamtivostí. Právě spekulace a nevrání v potaz základních axiomů, jako jsou - neřezání větvi na které sedím, budování vlastní národní ekonomiky a maximální možná soběstačnost ve strategických odvětvích, likvidace korupce, klientelismu a parasitismu, dohnaly ČR, Evropu a svět do dnešní nicoty. Mimochodem likvidace monopolů, kartelů a velkých bánk je tvrdým státním až nadstátním regulačním zásahem do přirozeného běhu neviditelné ruky trhu. Klaus sám v tomto ohledu nikdy nic v politické praxi nedělal a nikdy k tomu nevyzýval na mezinárodních fórech, naopak sám kartelům a monopolům vřdy přičinlivě umetal cestu k politické a ekonomické moci.
25. 09. 2011 | 07:11

Zacheus napsal(a):

Já se někdy snad až bavím tím, jak i někteří vysoce vzdělaní lidé, kterých si lze vážit, včetně některých blogerů na aktuálně cz., začínají vidět "rudě" , pokud píší a hodnotí skutky a projevy prezidenta Václava Klause. Někdy mám pocit, že by bylo vhodné zařadit tuto averzi a jakýsi "vztah" k prezidentovi do seznamu psychických závislostí ( jako je třeba závíslost na počítači nebo mobilu). Některé komentáře ( a též připravované "akce) zejména v době, kdy prezident váhal s podpisem Lisabonské smlouvy by i dnes stály za psychonalýzu. Ostatně ani i tak vysoce vzdělaný člověk, jakým bezesporu je například profesor Tomáš Halík, se podle mého názoru neubrání ve svých komentářích záporných emocí, pokud jde o prezidenta. O jednom politologu, pravidelně přispívajícím na Aktuálně cz. ani nemluvě. Někdy mám také pocit, že pokud by si prezident oblékl tričko s nápisem "Jsem pro EU", nechal vyvěsit vlajku EU na Hradě a choval se dostatečně podbízivě například při návštěvě šéfa frakce Zelenych v Evropském parlamentu pana Cohn-Bendita v Praze, pak by veškeré jeho chyby ( a který politik se jich vyvaruje) byly zapomenuty.

Pravdou je, že - jak píše pan Tomský - se většina předpovědí prezidenta Václava Klause splnila. Včetně jeho pochybností o jednotné evropské měně, která se buď potopí, nebo bude "zachráněna" pouze s obrovskými náklady, které opět zaplatí daňoví poplatníci z EU ( na Slovensku se už alespoň jedna vládnoucí straně proti takovému scénáři zatím vzepřela).
25. 09. 2011 | 07:26

anti politik napsal(a):

Stát je v rozkladu. Selhávají i základní funkce státu, nahoře jede korupce už v tak šíleném množství, že to daňoví poplatníci nejsou už schopni ufinancovat a utáhnout, tím pádem živoří aby "demokratická politika" mohla krást jako o život dokud to ještě "jejich" a nikoliv naše zákony (tedy lidské a se selským rozumem) dovolují, lidé se bouří stejně jako v r. 89 ne-li víc a je jen otázkou času kdy se to přenesene do dalších měst a obcí a blogeři neustále blogují o pitomostech pane Tomský! Asi jste nahoře už mimo realitu absolutně všichni do jednoho, pokud jste nezaznamenali, že vykopání tohohle politického svinstva z Čech se kvapem blíží!
25. 09. 2011 | 07:29

Béda napsal(a):

Dovětek:

"Stát má rozbíjet kartely a monopoly i příliš velké banky a chránit křehkou svobodu trhu a zákazníka občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, kteří na něj vymýšlejí stále nové pasti. A pokud tak nečiní, ptejme se proč a nepleťme si to s trhem."

Pamatujete ještě nad zhášením světel a utíkáním před právníky? Pamatujete na Klausovo libertariánství - neviditelná ruka trhu všechno vyřeší, každý státní zásah do čehokoliv je nebezpečný a škodlivý? Jak to vůbec Tomský mohl napsat? Copak ztratil úplně paměť?
25. 09. 2011 | 07:37

Emissary napsal(a):

Posledně jsem napsal, že pan Tomský je bystrý pozorovatel. Dnes bych to chtěl rozšířit a říct, že je mezi blogery extratřída.

Zatímco levicoví packalové a různí podomní prodavači encyklopedii alias jehovisté se marně snaží obhajovat levicové postupy dnes, když už je téměř všechno jasné, pan Tomský pomyslně zvedá pošlapaný prapor lidského rozumu jakoby chtěl říct: Zapomeňte co je levicové či pravicové, analyzujte podle toho, co je v souladu se zdravým rozumem a co prověřil čas. Pravda, takovýto postup pro mnohé levicové existence nepřípustný jest. :)
25. 09. 2011 | 07:48

Béda napsal(a):

Emissary,

"Zapomeňte co je levicové či pravicové, analyzujte podle toho, co je v souladu se zdravým rozumem a co prověřil čas." Ano, to jediné z toho vašeho slovního průjmu stojí za zamyšlení. Jak je vidět ze zbytku vašeho guláše "... Zatímco LEVICOVÍ packalové... Pravda, takovýto postup pro mnohé LEVICOVÉ existence nepřípustný jest." sám na to ZAPOMÍNÁNÍ na pravolevé třídění, ke kterému vybízíte ostatní, jaksi zapomínáte.
25. 09. 2011 | 07:55

blue jay napsal(a):

@ levicovy fanatik Beda,

podle poctu pismenek tu mate slovni prujem Vy a ne Emissary.
25. 09. 2011 | 08:01

Béda napsal(a):

Emissary,

ještě k Tomského bystrosti. Řekl bych, že nejbystřejší je, když jde o jeho privátní zájmy. Standardně zde pěje ódy na neviditelnou ruku a nízké daně a najednou když chce "nejlepší" sekyrář rozpočtu zvednout DPH tak libertariánský tragikomický "filosof" řve jak na lesy, naříká, dovolává se starého fajfky, který šel do politiky, protože "nepotřebuje zbohatnout" (to jsme se nasmáli u starého vrtkolene), vybízí Kalouska aby daně napálil komukoliv na cokoliv, hlavně ať jeho podnikatelskou komoditu nechá daní neobtíženou.
25. 09. 2011 | 08:04

observer napsal(a):

grafoman Beda,
Grafoman Beda je bytosti tragikomickou. Jeho touha psat, zaplavit diskuze nesmyslnym blabolenim, predvest se. Je provazena naprostym nedostatkem kriticke soudnosti o svych moznostech. Dobyva vsechna jemu dostupna zarizeni, kde by mohl publikovat. Nema tuseni o predpokladech tvorby, vzdelani, talentu, zkusenosti. Neuspesne pokusy prekrocit prah anonymity byvaji zdrojem jeho trvalych frustraci. Proto zoufale a vytrvale busi do sve klabosnice bez ohledu na logiku ci realitu. I kdyz jeho grafomanske projevy jsou k usmevu, vcelku je Beda smutna zalezitost.
25. 09. 2011 | 08:07

zemedelec napsal(a):

Pane Tomský.
Naslinil jste prst a zjistil příhodný vítr.
Určitě se najde místečko na některém ministerstvu.Snad to Klaus prosadí také,jako Bátoru,budete si určitě rozumět.
25. 09. 2011 | 08:09

Béda napsal(a):

b.j., observer,

ď. za vaše "smyslné" blábolení.
25. 09. 2011 | 08:20

observer napsal(a):

LMFAO, grafoman Beda neodolal,
jeho potreba pridat par pismenek do jeho slovniho prujmu zvitezila.
25. 09. 2011 | 08:29

Gerd napsal(a):

Zbyňku Matyáši,
není nad to, když reálné výsledky nahradíte pevnou vírou, že? Pokud Vám k poznání osobnosti V. Klause nestačilo 20 let, nebude Vám stačit ani 40 let. Václav Klaus je hrobařem ekonomiky ČR a demokracie. Jediné, kdy měl pravdu, byla otázka Gruzie. Zde zase víra EU a ideologie nahradila realitu.
Navrhuji, abychom zásluhy Václava Klause ohodnotili tím, že po něm pojmenujeme nějakou významnou a rozsáhlou stavbu. Jako nejvhodnější objekt navrhuji hodně dlouhý a temný tunel.
25. 09. 2011 | 08:34

olga napsal(a):

Konečně rozumné hodnocení. Konečně někdo přemýšlí. Děkuji pane Tomský.
25. 09. 2011 | 08:38

Luba napsal(a):

Pan Tomský přirovnává Klause k Churchillovi?

Ten člověk se snad už definitivně zbláznil ... A na své zprivatizovované klábosnici z Chile datluje jen pravým ukazovákem své pravé pravice.
25. 09. 2011 | 08:39

Saltzman napsal(a):

Pravdou v článku je mnohé a třeba i všechno. Autor ale nevypíchl podstatu důvodu dnešního marasmu, tak se toho ujmu já.

Proč vše se obrátí vniveč, tedy dobře vyslovený záměr se zvrhne na obyčejnou rozkrádačku maskovanou nezdařením záměru? Proč kdekterý zákon dozná slabin ve své vymahatelnosti a musí být neustále inovován doplňky? Proč vytyčením směřování společnosti k lepším zítřkům nakonec dojdeme jen ke většímu rozdílu mezi majetnými a chudými?

Na počátku všeho bylo slovo. To slovo bylo KOMUNISTA! Z minulého režimu jsme si donesli do dneška dědictví. Kdekdo tehdy svázaný s mocí a i skrytou pomocí režimním, se po revoluci(možná zinscenované) dostal snadno ke kapitálu, informacím tak důležitým k podnikání a hlavně měl známé, tedy kontakty na důležité osoby. I v politice totéž platilo a snad ještě víc než v podnikání, protože politika se stala převodovou pákou kapitálu na ovlivnění občanů ostatních. Nepoměrně nejdůležitější byl však státní úředník! Ten musel být nutně zachován, protože byl loajální ke všem praktikám korupce. Daní za jeho udržení u razítek bylo navýšení nebývale co do množství úředníků ve státě, tentokrát prý kapitalistickém.

Všeobecně udržovaná lež o kapitalismu v Československu a později Česku, byla podmíněná existencí tzv. levice, tedy starců z KSČ, později KSČM a nově ČSSD, tedy šikovně Zemanem předělané staronové strany s novými populistickými "důležitými" členy. A tak KOMUNISTA, společně s pomahačem komunistům, se zdárně přesunuli s pomocí "revoluce" do kulis kapitalismu. Něco jako Potěmkinova vesnice. Naoko mimikry kapitalismu, skutečnost je legalizace přítomnosti u koryt, které jsou daleko lépe plněny s daleko většími možnostmi krádeží společného majetku v republice. KOMUNISTA nekrade! KOMUNISTA dělá vše pro blaho budoucích generací a tedy sobě. Jeho pomahač se veze s ním. Okradení?! Ti musí jen čas od času potvrdit legálnost moci, která je oholí od všeho, co jen jde. Když už nic nejde legálně ukrást, pak nastoupí fáze další, kde se bude tvrdit okradeným, že to je důsledek krize ekonomiky a to nejlépe světové. Tam hledejte své nepřátele občané okradení!

Můžeme si namlouvat, že jsme ideologicky napravo, či nalevo, ale stejně nás rozděluje jedině příslušnost buď ke KOMUNISTOVI, nebo jeho pomahači z minulých časů přešlých do dnešních, nebo příslušnost ke okrádaným, co jen musí dávat fasádu legálnosti okrádání. Myslí si snad někdo, že třeba Roman postavil Temelín, nebo jinou elektrárnu, aby z ní měl zisk? Takových jsou zástupy, jako je on. Dnešní kapitalista nevyšel ze své úporné snahy a snahy předků vytvořit investiční kapitál a ten použít ke výstavbě obživy a tím zabezpečit i obživu jiným. Naopak, dnešní Český kapitalista ukradl a to sprostě, ostatním potřebný majetek, s kterým on a jemu podobní šikovně okrádají ostatní obyvatele a dovádí je k chudobě. Masírováním médií se občan snaží vidět za tím nějakou ideologii, v bláhové naději a naivitě, že tam je ukryt jakýsi recept na řešení jeho problému s unikáním jeho těžce vydělaných peněz.

Není pravá a levá politika v Česku! Je jen zloděj a okradený!!
25. 09. 2011 | 08:39

juvel napsal(a):

P.Tomský, píšete, že stát má chránit tržní mechanismy, rozbíjet kartely, monopoly a velké banky, chránit křehkou svobodu trhu a občana před kreativitou zavádějících smluv nepoctivých manažerů, kteří na něj vymýšlejí stále nové pasti.

Jinými slovy, je to trh, který samovolně vytváří kartely, monopoly, velké banky, který bez důkladného dozoru a regulace způsobuje rychlou nefunkčnost trhu, který produkuje podvody, pasti na zákazníky, hodnotové bubliny,
deformace všeho druhu a.t.d.

Je to Klaus (a jemu podobní), který se v zásadních premisách totálně mýlí (každý sám nejlépe ví, co je pro něho dobré a co nikoliv, peníze na prvním místě, útěk před právníky, trh vše vyrovná, majetek si své vlastníky vždy najde, morálka do ekonomiky nepatří a.t.d.) a důsledky nyní sklízíme.
25. 09. 2011 | 08:44

abc napsal(a):

Pan Klaus má spoustu obdivovatelů a zastánců,ktěří ho pomocí poslanců ODS a s podporou komunistů vynesli až do prezidentského křesla.Je to jejich prezident ne můj.Prosadil divokou privatizaci bez jasně daných a tvrdě vymahatelných pravidel. Následky tohoto díla nyní cítíme na vlastní kůži skoro všichni.Je proti vstupu země do evropské unie.Sjednocená Evropa přitom je jedinou cestou do budoucna a zárukou klidu a míru na kontinentě.Jestli je pan Klaus geniální vizionář,pak snad jedině má nevzdělanost mi zabránila v tom, abych jeho geniální myšlenky rozpoznal a pochopil.
25. 09. 2011 | 08:54

Karel Matoušek napsal(a):

Tomský se zřejmě úplně zcvoknul na Hovorech na pravici I, II a III a je pod ideologickým vlivem lumenů jako Semín a Bátora. Tento verbální průjem nemá význam ani komentovat.
25. 09. 2011 | 08:55

Čochtan napsal(a):

Kapitalista Bosch nakrmil víc lidí než rabínův synek Marx s továrníkem Engelsem.
25. 09. 2011 | 09:11

Jana Pechová napsal(a):

Pane profesore,
poměrně dost často říkám - prezidenta nemusím, ale v tom či onom s ním souhlasím. A, světe div se: jako bytostný ochránce přírody mu dávám zapravdu i v některých pasážích jeho 'antiekoteorií'.
Není to ale tak, že máme v prezidentském křesle nepochopeného a vysmívaného génia. Problém je v tom, že se tak nějak všichni navzájem přestáváme poslouchat.
Všimněte si toho i v diskusích pod blogy: pokud vysloví zajímavou myšlenku náš ideový odpůrce, je třeba mu sdělit, jakýže je hňup - a s hňupem se přece nediskutuje, toho je třeba jen urážet.
Protože já mám určitě pravdu, a tudíž má pravdu jen ten, kdo si se mnou notuje.
U pana prezidenta vznikal problém černobílého vnímání od počátku: sebejistý narcis provokoval právě tím, jak se stavěl do role neomylného - tím si - za podpory aktivní politické opozice - vytvořil první skupinu nepřátel. Další vyvzlínala na základě jeho omylů (víc takových Kožených, například). O on se Václav Klaus taky párkrát pěkně seknul. Stejně jako každý člověk. Nikdo není dokonalý.
Vždycky je ale chyba nenaslouchat a nepřemýšlet. To je většinovou bolestí. Nezáleží kdo mluví, ale co říká. A to se u nás nenosí, u nás se kouká jen pravým nebo levým okem, nikdy jinak.
25. 09. 2011 | 09:15

margarita napsal(a):

Lubo?

Zda se ze vy datlujete na svem pocitaci jen levým ukazovákem své levé levice.
25. 09. 2011 | 09:16

golfista25 napsal(a):

Já Vás obdivuji, jak je Vám to všem jasné .... :-) To by bylo nových chytrých prezidentů :-(
25. 09. 2011 | 09:20

mld.kelt napsal(a):

Mám pocit,že na těchto stránkách bylo o V.K.nápsáno téměř vše.
Jeden světový presidentský primát bych ale přesto pro úplnost chtěl vzpomenout.
Po druhém zvolení a následné inauguraci si hned za tepla odskočil se svou kamarádkou na hodinový hotel.
Proč to udělal za bílého dne a nechal se u toho bulvárem nachytat přičítám jeho zbytnělému egu a "touze"se dostat do Guinesovy knihy rekordů?
Bulvár již nesdělil,jak to ocenila Livie.
25. 09. 2011 | 09:20

semita napsal(a):

Cochtan nakrmi i Vandase.
25. 09. 2011 | 09:20

Béda napsal(a):

Jana Pechová,

Nezdá se vám, že mezinárodně proslulý Copperfield č.2, Jára Cimrman č.2 a světoznámý monologista sám sebe považuje za pupek vesmíru a nikdy si nepřipustil byť jenom náznak kritiky?

PS: pokud jde o zahraniční politiku - Kosovo, Gruzie, Irák ... dávám vám za pravdu. Věcný, střízlivý a realistický hodnotící postoj Já 1. mï v tomto ohledu konvenoval.
25. 09. 2011 | 09:22

gras mardi napsal(a):

pomateny Matoušek ,
zřejmě úplně zcvoknul na hovorech na levici, a je pod ideologickým vlivem lumenů jako Sopbotka, Zaoralek a Rath.
25. 09. 2011 | 09:24

Béda napsal(a):

golfista 25,

promiskuitní způsob bytí mají Klausové, zdá se v krvi. Viz následníka V.Klause Já 2. - PORGa.
25. 09. 2011 | 09:25

observer napsal(a):

grafoman Beda popisuje Paroubka,
"světoznámý monologista sám sebe považuje za pupek vesmíru a nikdy si nepřipustil byť jenom náznak kritiky".
Konecne rekl neco rozumneho, haleluja!
25. 09. 2011 | 09:28

Béda napsal(a):

observer, b.j.,

O Já 1. se proslýchá, že je pod obojí. Nevíte jestli je na tom něco pravdy?
25. 09. 2011 | 09:31

Luba napsal(a):

Navzdory snaživému nakladateli Tomskému ...

Král Václav II. Tunel je pro slušné lidi definitivně mrtev! Morálně, i jinak.

Ať žije král Karel I., řečený Spavý!
Ten také nebude žádná výhra, ale přinejmenším je to hospodář, nikoli ekonom.

Navíc tak můžeme navázat na staročeskou tradici.
Nejoblíbenějším českým panovníkem z rodu rakouského byl "náš Ferdáček" - duševně pomalejší polyglot Ferdinand zvaný Dobrotivý.

"Pražané ho měli rádi, vídávali ho na dnešní Národní třídě, kde na každodenních procházkách dával dětem bonbony a chudým almužnu. Praze postupně věnoval na 450 000 zlatých."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_I._Dobrotiv%C3%BD
25. 09. 2011 | 09:33

xxx napsal(a):

Jasne, pane Tomsky: A jeste tu pohadku o tom, ze "Utek pred pravniky", "Zhasnuti"
a "Vice Kozenych"VK je totez, jako "Privatizace bez existence prisnych a presnych pravidel k jejimu provedeni a trdych sankci za jejich porusovani je obycejna rozkradacka" Margaret Thatcher, a uz jste jednicka/podle Topoldreva/!
25. 09. 2011 | 09:34

golfista25 napsal(a):

Béda
Co kdybyste trochu přemýšlel, než něco napíčete?
25. 09. 2011 | 09:35

otaznik napsal(a):

grafoman Beda napsal,

"promiskuitní způsob bytí mají Klausové, zdá se v krvi."

A co "socialiste" jako Rath?...... který žije jako bigamista střídavě ve dvou rodinách ?
25. 09. 2011 | 09:35

Béda napsal(a):

otaznik,

ano české (j)elity z hlediska morálky (obzvlášť to překvapuje u tzv. konzervativců vyznávajících prý tradiční hodnoty) jsou na tom prašť jak uhoď. Klaus, Topolánek, Paroubek, Rath, předtím Havel a mnoho dalších.

Morální kazatelé zvěstují světu své pravdy, ovšem neradno koukat na zaneřáděnou podšívku jejich roucha.
25. 09. 2011 | 09:43

otaznik napsal(a):

dodatek pro Bedu,

najen ze socialista Rath ma 2 rodiny on ma i 2 kresla. Nevite Bedo kolik z prijmu aspon jednoho kresla uz dal Rath na charitu? Pokud vim tak slibil ze jeden plat rozda na dobrocinne ucely.
25. 09. 2011 | 09:43

otaznik napsal(a):

OK Bedo,
A proc tedy tolik fandite levici? Vzdyt je plna Rathu a Paroubku. Koho tedy volit? Piraty?
25. 09. 2011 | 09:48

Béda napsal(a):

Karel spavý je komická figurka české politiky. Připomíná Honzu z pohádky, který se tak dlouho toulal světem politiky až trefil na zlatý poklad. Stal se politickým maskotem a oblíbenou mediální celebritkou. Přitom pořádně nikdo neví, čím tato komická figurka "která spí, když se mluví blbosti" - viz srbská bezpečnostní konference, konference o Gaze, Langerovo "bručení", audit Kroll vlastně obohatila českou polistopadovou politiku. K majetku přišel úplatečkem jak sám přiznal a "privatizací" Becherovky, z hlediska podnikání - vývoz kaprů do Evropy a samostatné hospodaření v oboru zemědělství připomíná Paroubkova přítele hoteliéra Dvořáka.

A přesto tento politický komediant patří k nejoblíbenějším (zřejmě zde sehrává roli mediální podpora spolupodnikatele a nájemce triády Bakaly) - politikům v ČR.

Zdá se, že v tomto zednáři půjde o důstojného nástupce Já 1..
25. 09. 2011 | 09:50

Vico napsal(a):

Tomskej : Výborný článek. Klaus jako vizíonář/dočista dočista/, Klaus jako W.Churchil 21. století, kterého dala světu česká kotlina,Klaus jako poslední renezanční člověk na této zemi, který sahá po Nobelově ceně hned v několika vědních oborech od klimatologie až po kikinologii. Na jedno jste Tomskej ve svém článku ale zapomněl.

- Klaus už 15.4.1996 sdělil v úzkém kruhu svých přátel, že všeobecná teorie relativity nemá obecnou platnost. Prý existují jakási ničím neregulovaná neutrina, která se pohybují ještě větší rychlostí než je rychlost světa.

Kdyby ti blbci vědátoři dali na Klause ,nemuseli by vyhodit do luftu miliardy eur na urychlovač u Ženevy, aby přišli na to, co Klaus už dávno, nejméně tedy od roku 1996, věděl.
25. 09. 2011 | 09:54

Vico napsal(a):

světla
25. 09. 2011 | 09:55

vasja napsal(a):

Béda napsal(a):
otaznik,
ano české (j)elity z hlediska morálky (obzvlášť to překvapuje u tzv. konzervativců vyznávajících prý tradiční hodnoty) jsou na tom prašť jak uhoď. Klaus, Topolánek, Paroubek, Rath, předtím Havel a mnoho dalších.
--------------------------
Bogajegojedinego, pane Bédo.
To nejsou socialisti, nebo konzervativci. To sou psychopati, co si jen vosedlali tyhle kobyly, aby je dovezly k prachům. Blbé je, že někteří jsou ochotni na ně ještě sázet a jedště se s druhejma pohádat.
Vyjímám Klause. To je konzervativec, páč sází na selskej rozum. Ostatní je odpad.

Jo a tohle se mi strašně líbí.

„Údělem zbloudilého národa je vždy toužebně očekávat příchod blanických rytířů, kteří z nějakých nevysvětlitelných důvodů určitě budou lepší, než ti předchozí. Takový národ je odsouzen k tomu znovu a znovu polykat žlučovitou slinu rozčarování…“

Jefim Fištejn
25. 09. 2011 | 09:59

Béda napsal(a):

vasja,

zdá se, že jste krom nicku chytl od Jefima Fištej
na i "přízvuk": "Bogajegojedinego"
25. 09. 2011 | 10:04

otaznik napsal(a):

Bedo?
Dluzis me odpoved. Co te tak pritahuje k ceske levici? Cim se napriklad CSSD lisi od ODS?
25. 09. 2011 | 10:15

Béda napsal(a):

otaznik,

třeba tím, že ti lapkové trochu jinak organizují ekonomiku státu a v rámci systému solidarity zdravých s nemocnými, bohatých s chudými a mladých se starými dávají určitou nepatrnou perspektivu i těm méně šťastným, kdežto ti duzí koukají pouze na sebe a z ostatních by nejraději buďto nadělali otroky anebo je poslali na "přeléčení" k MuDr. Kevorkianovi - Grünsteinovi - Hegerovi.
25. 09. 2011 | 10:21

StandaT napsal(a):

Zajímavý blog,

shodou okolností nyní dolouskávám Opium intelektuálů od R.Arona. Tak starý text a tolik aktuálních myšlenek pro současnou českou společnost!

Mimochodem, levice nenáviděla i Masaryka, dokud před pár lety nezjistila, že ho lze zploštit, zvulgarizovat a přivlastnit si ho. Za pár let si pro sebe ukradnou M.Horákovou (už jí ruku v ruce s vrahy postavili pomník), Čapka, který už není buržoust (už si s příznačnou absencí nestoudnosti přivlastnili text Proč nejsem komunistou), Havla - to budou vítězit nad Lží a Nenávistí, jen ješte umřít... A i toho Klause si jednoho dne vykuchají, vykostí a naservýrujou lidu jako svého.
25. 09. 2011 | 10:23

Béda napsal(a):

StandaT,

již od rána v rauši? PS: neberte tolik toho opia. Havla, pokud vím si přivlastnil především jeho kancléř Schwarzenberg, Klausovu neviditelnou ruku modří brabci a Máchovci.
25. 09. 2011 | 10:28

martiXYZ napsal(a):

Klaus měl třeba pravdu a co z toho??? situace je taková jaká je, jakmile dojde k k řetězové reakci,. tak česko končí ..naše HDP je závislé na vývozu, pokud bude krize v zhraničí, hlvně v německu a eurozoně...tak tam nic neprodáme...50% nezaměstnanost, sociální nepokoje, možná občanská válka; nebezpečné tendence k fašismu nebo komunismu.....kapitalismus je totiž založen na prodeji a podnikání; vyrábí stále víc ...pokud každý bude šetřit nebo nebude moci nakupovat (lidi nebo firmy) tak je tady krize.......česko je daleko víc závislé na integrovaném ekonomickém protoru..10 milionů obyvatel než USA nebo Čína nebo Německo..a přesto i tyhle státy mají velký strach; čína už začíná zpomalovat.....bojí se , kdo bude kupovat ve světě její výrobky
25. 09. 2011 | 10:33

StandaT napsal(a):

Béda: pro někoho opium, pri jiného dávidlo. Tak to v životě bývá :)
"levice má propracovaný boj proti bohatsví, ale žádný proti chudobě. Proto opakovaně selhává". R.A.
25. 09. 2011 | 10:42

Béda napsal(a):

StandaT,

dvě připomínky:
- týká se to i skandinávksých zemí?
- týká se to i největšího přítele největších liberálů Číny s vládou jedné strany, centrálním plánováním a víceméně otrokářským systémem?
Ď. za odpověď.
25. 09. 2011 | 10:53

voroshilov napsal(a):

Karell Mueller:
Kdyz to pise anglicky sovetolog zidovskeho puvodu musi to bejt pravda,pravda je vsechno co vychazi z pod lehke ruky briliantniho triumviratu Tomsky-Hvizdala-Kuras.
Martin Konvicka:
Je to jeste mnohem desivejsi,ve skutecnosti za Moskvou a Petrohradem vubec neni zivot,nejsou lide,neni voda elektrina silnice internet a panuje vecna mraziva noc,kdyby vam nekdo tvrdil neco jineho to bude urcite agent krvaveho Putina:-)
Kdyz o necem"malo vime" je snadno to zjistit a ne placat za Tomskymi jejich ubohou propagandu.
25. 09. 2011 | 10:57

StandaT napsal(a):

Béda: To Vám mám odpovídat za R.A.? To myslíte vážně?

K současným českým reáliím mi to připadá jak Jandák na nočníku. Vám ne?
25. 09. 2011 | 11:00

stále rebel napsal(a):

Pro StandaT.
Cituji:
"levice má propracovaný boj proti bohatsví,“

To je dost zjednodušené.
Levičák má možná propracovaný boj proti bohatství některých, ale pravičák má vypracovaný boj proti bohatství celé společnosti. Je to přetahovaná, v které ten pravičák vede, je to tím, že je sprostější, prolhanější a má vypracovanou demagogii, v které jsi i ty dobře vyškolen.
25. 09. 2011 | 11:12

český maloměšťák napsal(a):

Připomíná proroka.
Takového proroka. který se nemýlí jak svými proroctvími, tak svým životem.
Protože jak se může mýlit člověk, který formuluje tak obecně, tak neurčitě, tak nekonkrétně....jako on ?
Jak lze znevěrohodnit člověka, který káže morálku a dobro, jehož mediální obraz je samá spravedlnost, vzdělanost.....a při tom omilostňuje gaunery a podvodníky....schvaluje gaunery a podvodníky do vysokých státních funkcí.....podepisuje vstup do EU a hned EU zpochybňuje....volá po rovném a volném trhu a jeho famílie se angažuje ve prospěch ČEZu a pak od ČEZu přijímá protislužby....vyznává mantru vyrovnaného státního rozpotu a podepisuje zákony o státním rozpočtu takové, které zemi zadlužují nejvíce v její historii....miluje peníze ať už jsou špinavé či čisté....rád utíká před právním státem - protože jsou to peníze, které jsou vždy dobré na zasmání - právní stát představuje jen práci, dřinu.....miluje ekologii těla i duše - ale jen pokud se týká jeho dvorečku - jinak má být vše podřízeno zisku.....

Takového nám naneštěstí čert nezůstal dlužen.
Pomatený prorok bez jakékoliv alternativy k svým pomateným, impotentním....pravdám.
25. 09. 2011 | 11:15

StandaT napsal(a):

stále rebel: Copak? To sklouzávání k rumcajsímu tykání... To jste tak rozhozen textem, který nedehonestuje Klause? Drzost od Tomského, co? :)

Mě na té knize zaujalo to, že i po půl století politického vývoje Evropy má hodně co říci. A i to, že že vidím tolik paralel k rozvrácené Francii po druhé světové válce, přičemž u nás jednak válka nebyla a druhak uplynula dvojnásobná doba od Listopadu, než sepsání této knihy od války (a změn, které tehdejší zkušenost přinesla fdo Francie). Je tedy naše společnosti rozvrácenější než po fašistické okupaci? Vypadá to tak.
25. 09. 2011 | 11:24

mb napsal(a):

gerd napsal: Navrhuji, abychom zásluhy Václava Klause ohodnotili tím, že po něm pojmenujeme nějakou významnou a rozsáhlou stavbu. Jako nejvhodnější objekt navrhuji hodně dlouhý a temný tunel.

vtipné, smutné, vypovídající, symbolické ...
25. 09. 2011 | 11:27

Jozef napsal(a):

Uf! Vsetko odpustene.

Tomsky prichadza s novou elitnou teoriou:Rusko /Horna Volta s atomovymi zbranami/ sa rozpada!Klaus mal preto pravdu,ano,vazeni intelektuali,Rusko nie je nepriatel civilizovaneho sveta cislo 1 a Klaus nie je agentom KGB.Klaus je Churchill!

Vaclav Klaus,svetovy ekonomicky genius /v case,ked doslova zdecimoval a odpredal domorode ceskoslovenske hospodarstvo/,sebavedomy,silny Klaus,posledny mohykan teorie neregulovanej slobody trhov,Klaus Churchill,Klaus nadej, basta studenej vojny financnych trhov a ich medialnej elity proti euru a EU.
V case,ked kazdy pri zmysloch historik,ci filozof vidi v rozpade EU akutnu hrozbu a silnu istotu fasizmu,holokaustov,komunizmu...

Horor.Kolaps intelektu.
Dost masovy kolaps intelektu tejto zasluzilej intelektualnej elity v sluzbach vladnucich subjektov slobodnych trhov.
25. 09. 2011 | 11:28

mb napsal(a):

juvel dobře ... ale tomsky ( a spol. ) na to neslyší ...
25. 09. 2011 | 11:31

mb napsal(a):

... golfista roznodně lepších než tragéd Klaus ...
25. 09. 2011 | 11:34

Sláma napsal(a):

Takovou snůšku pomateností, jakou napsal pan Tomský, jsem dosud nikde nečetl. Je vidět, že ten pán žije v zajetí vlastních bludů. Nelze mu ani vyčítat manipulaci s fakty, protože zjevně se nejedná o manipulaci vědomou, nýbrž o produkt konfuzního myšlení.
Faktem je, že Klaus se stal pomateným stařičkým Narcisem, který, podobně jako Tomský, sklouzává do imaginárního života své poblouzněné mysli. Kvůli Klausovi se nám směje celý svět, všem jsme za exoty.
Pro tento stát by bylo nejlepší stařičkého mocnáře Klause izolovat od společnosti, aby již dále neškodil.
25. 09. 2011 | 11:35

mb napsal(a):

xxx ... dobře ... ( byť marně / nadarmo / zbůhdarma )
25. 09. 2011 | 11:37

voroshilov napsal(a):

Jozef:
Aha,uz 20 let se rozpada,rozpada,rozpa...Tak dlouho se rozpada ze sovetologum dochazi trpelivost,a ne a ne se rozpast konecne pro radost vsem Tomskym-Hbvizdalam,proste hruza co ti rusaci si dovoluji jeste vubec existovat!
Barbarske Rusko je nepritelem lidstva c.1,kdyz uz Al Kajda trochu zklamala,ted Zapad proste ma jine starosti,ale z supliku vytahnou stareho strasaka jestli krize bude(a ona bude)prohlubovat se.(Vcera jeden analytik tady dole uz strasil"ruskym nebezpecim").
25. 09. 2011 | 11:40

Sláma napsal(a):

Tomský napsal: "teď, kdy se Rusko pomalu ale jistě rozpadá (nízká porodnost, časná úmrtnost, vysoká kriminalita, emigrace bohatých i kapitálu, rozpad armády a infrastruktury".
Toto byl před několika lety často opakovaný bonmot rádoby "pravičáků". Dnes již to ti chytřejší pomalu vypouštějí ze svého slovníků, protože čísla hovoří proti nim. Za prezidenta Jelcina, tolik vychvalovaného Západem, Rusko ekonomicky upadalo. Za prezidenta Putina, tolik Západem proklínaného, šlo Rusko ekonomicky raketově kupředu. Za 10 let, od roku 1998 do roku 2008 se jeho HDP zvedlo o 140%. Dnes je relativně malé Rusko na 6. místě na světě v HDP vyjádřeném paritou kupní síly. Růst ekonomiky Ruska pro rok 2011 se odhaduje na 4,9%. Veřejný dluh Ruska, podle údajů za rok 2010, činil 9,5% HDP. Rusku tedy rozhodně nehrozí dluhová krize.
Pokud se týče populace, tak jeji početnost byla opravdu ovlivněna emigrační vlnou za vlády prezidenta Jelcina.
25. 09. 2011 | 11:51

akné napsal(a):

Václav alias Kikina by měl radost,že ještě vzbuzuje emoce a zájem viz zdejší diskuse,protože pro něj je nejděsivější noční můrou lhostejnost,nezájem o jeho narcistní osobu.Tak už dost k chilskému péru.Dobrou chuť.
25. 09. 2011 | 12:02

Sláma napsal(a):

Rusko na tom rozhodně není tak špatně s porodností, jako jiné vyspělé země. Když se podíváme na poslední statistiky, tak ze 193 zemí OSN je na druhém místě odzadu, tedy v pořadí 192. Japonsko (7,64 narozených/1000 obyv.), které to ovšem jistě považuje spíše za úspěch, než neúspěch, protože snížení počtu obyvatel je jeho cílem.
191. je Itálie (8,18), 190. Německo (8,18), 189. Rakousko (8,18), 187. Česká republika (8,83), 184. Slovinsko (8,97), 182. Litva (9,11),180. Řecko (9,45), 179. Maďarsko (9,51), 178. Bulharsko (9,51), 172. Španělsko (9,72), 170. Lotyšsko (9,78), hned následované průměrem Evropské unie (9,90), za ním 169. katolické Polsko (10,04), 168. Švédsko (10,13), 167. Belgie (10,15), 165. Portugalsko (10,29), 162. Estonsko (10,37), 161. Finsko (10,38), 160. Nizozemí (10,40), 159. Rumunsko, s jeho ohromnou Romskou populací, (10,53), 158. Dánsko (10,54), 157. Slovensko (10,60), 156. Velká Británie (10,65) 154. Norsko (10,99) a teprve na 153. místě Rusko (11,10).
Takže, jak vidíme, většina států EU a též průměr EU má výrazně nižší porodost než Rusko. Kdo tedy vymírá, pane Tomský?
Je nutno si uvědomit, že v řadě států, včetně toho našeho a včetně Spojených států, mají největší porodnost Nepřizpůsobiví, kteří rozhdodně nejsou pro stát přínosem, nýbrž přítěží.

Když nám pan Tomský lže v tomto, můžeme mu věřit i v jiných věcech?

P.S. Pro přítele Xuryho rovnou uvádím zdroj: CIA World Factbook.
25. 09. 2011 | 12:07

Kritik napsal(a):

Kolikrát již člověk musel před V. Klausem smeknout. Opravdu používá zdravý rozum. Byl by to dobrý myslitel a vizionář. Kdyby - máme však zde ono "kdyby" - nebyl tak upjatý na své egoistické "Já", které ho u sebe samého pasovalo do role boha. Takže sedí i tvrzení autora článku "Je to člověk neoblomné světské víry při absenci té nadpozemské...". Bohužel, alespoň kousek té nadpozemské mu chybí.

Přesně jeho osobnost charakterizuje i Klausovo poslední vyjádření k fackovacím orgiím Kalouska: "...Také já uvažuji, zda jsem neudělal chybu, když jsem někomu nenafackoval" (za doslovnou nepřesnost se omlouvám, smysl je však zachován). Byla to od V. Klause dobrá zpověď, až na to, zda by si dovolil nafackovat silnějšímu nebo alespoň stejně silnému, nebo by si troufl na slabšího. Alespoň, že se skutek nestal. To bychom zde namísto intelektuála hned měli násilnického primitiva. Ale vždy se ovládl, to mu budiž ke cti.

Jak praví Písmo:
Radostnou hrou je pro hlupáka mrzké jednání, kdežto pro rozumného muže moudrost. [Přísloví 10:23]
25. 09. 2011 | 12:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Klasický blog, klasická debata.

Klaus huj x Klaus fuj

Pan Tomský umně vybral několik věcí, kde Klausovi můžeme přiznat poměrně přesný odhad, ale obloukem obešel jeho bolavá místa - např. privatizace, problémy bank v 90. letech atd.

Poznal jsem Klause osobně a rozhodně nejsem jeho příznivec. Spíš naopak. To ale neznamená, že mu budu upírat ohledně eura poměrně přesnou předpověď. Také bych rád na místě prezidenta viděl někoho jiného, ale pravdou je, že Klaus tu nemá žádného protihráče a jak ho znám a jak pozoroji jeho aktivitu, tak skončit nehodlá. Křičet, že Klaus je zemský škůdce, je sice emocionálně silné, ale mnohem důležitější je postavit Klausovi schopného oponenta. A to tu není.
25. 09. 2011 | 12:09

Jozef napsal(a):

voroshilov,
bratislavska CNN,zvana TA3,oslavovala 10 rokov uspechov.Pozvala si svetovu medialnu ikonu Larryho Kinga /za 25 rokov v CNN vyse 50 000 rozhovorov s top americkymi a svetovymi lidrami a hviezdami/.Na rozhovor s domacou hviezdou,Janom Krausom.
Larry King ma korene v Europe,otec v Rakusku /Seiger/ mama v Rusku.Prvykrat vsak bol v Rakusku teraz,na viedenskom letisku.O svete toho nevie ovela viac,nez bezny americky obcan,alebo bezny americky prezident/Slovensko je podla neho niekde na Balkane/
Ale je to velmi zvedavy a sympaticky clovek /7 krat zenaty,majster zaujimavych otazok/.
Larry King je sympaticky uzitocny idiot,moderujuci americke neinformovane myslenie v ramci vladnucich idei a zaujmov.
Ked Kraus chcel od moderatora vyse 50 000rozhovorov mena dvoch troch najsilnejsich osobnosti, Larry King povedal Mandela.A Putin.
To uvadzam pre zaujimavost - aj na zlost profesionalnych a amaterskych rusobijcov.

Viacere bratislavske i prazske masmedia posobia dojmom,ze ich zoldnieri mienkotvorby su ocipovani takym protiruskym programom,ze si ani nevsimnu,kedy sa dostal Wall Street aj so CIA aj s Mossadom do ruk cinskych...
25. 09. 2011 | 12:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Zbyněk Matyáš:

Vysvětlit mb vznik tzv. ghett považuji za nemožné a obdivuji Vaši odbahu, že jste se do toho dal.

a) Nejde totiž o žádná ghetta. Tento pojem byl pouze zneužit pro větší emocionální důraz. V ghettu člověk být musí, což pro současná bydliště Romů neplatí.

b) Na vznik problémových lokalil bylo zaděláno už dávno za reálného socialismu, kdy jim sociální inženýři "vymysleli" lepší život a tak rozvrátili tradiční životní způsob. Další sociální inženýři prováděli dosidlování pohraničí.

c) I v současnosti sociální inženýři pokračují v ničení soběstačnosti řady romských komunit. Nechceš se učit s dětmi? Nevadí, pošleme ti asistenta. Utratil si peníze za alkohol a cigarety a nemáš na školní pomůcky? Nevadí, tady máš program MŠMT a ten to za tebe zaplatí. Nechceš pro děti organizovat volný čas? Nevadí, řada organizací z grantů to za tebe ráda udělá. Neumíš vyplnit dotazník? Nevadí, neuč se to, pošleme ti asistenta......
25. 09. 2011 | 12:19

Lada napsal(a):

Pane Tomský neškodilo by, kdyby i Vy jste se trochu, spíš hodně oprostil od své ideologie. EU je správný projekt, dělají ho lidé s chybami a zcela jistě potřebuje velkou korekci. Euro je nepochybně také správný projekt, za finanční nepořádek, ekonomickou nevýkonnost v jistých zemích nemůže Euro, ale konkrétní politici.
A co se týká VK hradního, ten člověk je morovou ránou pro tuto zemi. Rozděluje národ, že je to neúnosné. Nejhorší na tom je, že neznám člověka, u kterého je tak propastný rozdíl mezi tím co říká a tím co dělá!!!! V tom je jeho neštěstí a také naše.
Je to člověk kategorie jájsemtoříkálků, ale skutek utek. Jen dělí národ. Doufám, že mu to dějiny spočítají....
25. 09. 2011 | 12:22

český maloměšťák napsal(a):

"...Také bych rád na místě prezidenta viděl někoho jiného, ale pravdou je, že Klaus tu nemá žádného protihráče a jak ho znám a jak pozoroji jeho aktivitu, tak skončit nehodlá. Křičet, že Klaus je zemský škůdce, je sice emocionálně silné, ale mnohem důležitější je postavit Klausovi schopného oponenta. A to tu není. ..."

Omyl.
Takových jako je Klaus jsou u nás vagony.
Ale my přeci nechceme takového, jako je Klaus , ne ?

Jinak psychopaty je nejlepší ignorovat a odstavit od podílu na moci. Ne s nima diskutovat.
25. 09. 2011 | 12:28

voroshilov napsal(a):

Slama:
Tomsky nelze,je to vyuceny na Zapade antisovetcik a rusofob,takovi radostne lhali v perestrojku kdyz je povolil Gorbacev,radostne chvalili Jelcina kdyz je pustil k rozkradani Ruska, poucuje demokracii s hrozive pozvednutym prstikem za"nevhodneho"Putina...jenom business,nic osobniho:-)
25. 09. 2011 | 12:32

PatientO.T. napsal(a):

Z článku o Jimmy Carterovi:

"Peníze podle Cartera znetvořily americkou politiku. V den, kdy Carter odešel z prezidentského úřadu, se zapřísáhl, že nebude vydělávat na tom, že byl prezidentem. "Inspirací pro mě byl můj oblíbený prezident Harry Truman. Když Truman odešel z prezidentského úřadu, zaujal také tento postoj. Nejezdil přednášet po světě za spoustu peněz."

To ing.Klaus, šestý komunistický president, je jiný pašák. Za peníze daňových poplatníků obráží různé obskurní, leč dobře honorované akce a neváhá si přivydělávat ještě ve funkci nejvyššího kladeče věnců. Divného na tom zřejmě nevidí nic, trapné mu to není...
25. 09. 2011 | 12:33

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Když vagony, tak vagony. Zkuste uvést konkrétní jména.

Jinak zapomínte na jednu důležitou věc. Jedna věc je inteligence a schopnost, druhá věc je prosadit se na politickém poli.
25. 09. 2011 | 12:34

Sláma napsal(a):

Je pravdou, že si Spojené státy nemohou dovolit silnou Evropskou unii. Proč? Odpověď je jasná. Protože Evropské unii se už splnil její cíl a stala se nejsilnější ekonomikou světa. Její HDP v roce 2010 totiž bylo 16,07 bilionů USD, zatímco HDP Spojených států jen 14,66 bilionu USD. Na třetím místě je pochopitelně Čína (5,88), která přehonila Japonsko (5,49). Za nimi je hned Německo (3,32), Francie (2,58) a Velká Británie (2,25).
Takže v případě Tomského je přáním otcem myšlenky.
Současná nepularita eura u naší populace je výsledkem výrazné mediální masáže, jejíž motivace mi není úplně jasná. Na rozdíl od špiček ODS (s výjimkou největšího přítele Ameriky pana PROMOPRO) je totiž většina českých podnikatelských špiček pro rychlé zavedení Eura i u nás.
Samozřejmě, mohli bychom se ptát, proč média v rukou pana Arnolda (MF Dnes, Lidovky a také Neviditelný pes) tak brojí proti euru?
25. 09. 2011 | 12:34

akné napsal(a):

Z.Brom. To je šílené,když si myslíte,že tu není nikdo schopnější než V.K. Možná pro Vás,ale pro většinu lidí se najde náhrada velmi rychle!!! To je vrtoch V.K,že nedělá co přísluší jeho funkci, ale s...e se do všeho,aby byl v centru dění. To byste mohl tvrdit,že už je lepší než Hanzelka-Zikmund,když jeho největší záběr je teď cestování a jeho zápisky z cest. P.Ježek ho považoval dokonce za blízkého kamaráda a přečtěte si,jak V.K dodržoval a respektoval pravidla v basketu a co dělal za zády sudího. To je pravá tvář V.K. Ale na rozdíl od Maradony,který se přiznal,že to nebyla Boží ruka,ale jeho,tak V.K si stále o sobě myslí,že je...A to je spíše na hospitalizaci, a nikoliv na funkci ani v malé vesnici v roli starosty!
25. 09. 2011 | 12:40

jan napsal(a):

škoda že jste nezmínil kde se klaus spletl - třeba že nám anektují sudetští Němci, že se nám národní indentita rozpustí jako kostka cukru, že se už navěky bude rozhodovat o nás bez nás

co se Ruska týká, závidím Vám Váš optimismus s kterým den po oznámení návratu Putina do prezidentské funkce (v demokraciích to rozhodují až volby) prorokujete dubisku rozpad a vyhynutí

no a v neposlední řadě, předpověd problémy společnédokáže i cvičená opice, KAŽDÁ měna má někdy problémy, Klausovi stačilo počkat 10 let, EU má problémy kvuli zadlužování a ano klaus dovedl kdysi sestavit jakž takž vyrovnaný rozpočet (co ale ČKA a jiné skryté dluhy?) co oposmlouva se Zemanem

btw problémy má i dolar a další měny

takže je pěkné že klause plácáte po ramenou zkuste ale být trochu objektivnější
25. 09. 2011 | 12:52

jan napsal(a):

škoda že jste nezmínil kde se klaus spletl - třeba že nám anektují sudetští Němci, že se nám národní indentita rozpustí jako kostka cukru, že se už navěky bude rozhodovat o nás bez nás

co se Ruska týká, závidím Vám Váš optimismus s kterým den po oznámení návratu Putina do prezidentské funkce (v demokraciích to rozhodují až volby) prorokujete dubisku rozpad a vyhynutí

no a v neposlední řadě, předpověd problémy společnédokáže i cvičená opice, KAŽDÁ měna má někdy problémy, Klausovi stačilo počkat 10 let, EU má problémy kvuli zadlužování a ano klaus dovedl kdysi sestavit jakž takž vyrovnaný rozpočet (co ale ČKA a jiné skryté dluhy?) co oposmlouva se Zemanem

btw problémy má i dolar a další měny

takže je pěkné že klause plácáte po ramenou zkuste ale být trochu objektivnější
25. 09. 2011 | 12:52

Zdeněk Brom napsal(a):

akné:

Zkuste si, prosím, přečíst můj text bez ideologických brýlí. Nepíšu, že tu není nikdo schopnější, ale že tu tu V.K. nemá protihráče.

Jeden z důvodů, proč se v této zemi V.K. prosadil a prosazuje, je Vámi předvedená ideologická slepota.

Smutnou zprávou pro Vás asi bude, že V.K. pravděpodobně připravuje pokračování svého tažení politikou, aniž by si toho moc lidí ráčilo všimnout.
25. 09. 2011 | 12:53

Jan Havlík napsal(a):

Vážený pane Tomský,

mrzí mě, že jste zveřejnil tak lacinou agitku. Pokud si troufáte hodnotit, kdo má v čem pravdu a kdo ne od eura po biopaliva, očekával bych od Vás si hodnocené nejprve prostudovat. Obávám se, že jste se nechal strhnout k přijetí názorům, které mají být ve Vašem okruhu obecně uznávané za 'pravdy'. Přečtěte si něco pořádného o biopalivech, obnovitelných zdrojích energie a eurozóně (ostatní si netroufám hodnotit veřejně), než něco napíšete. Možná budete velmi udiven a zostuzen.

S pozdravem,

Jan Havlík
25. 09. 2011 | 12:54

Sláma napsal(a):

Češi jsou v podstatě národ líný a hloupý, s tím se asi nedá nic dělat. Všude na Západě by už pan Tomský skončil někde na okraji společnosti, jako milý podivínský stařík, jen u nás si ho pěstujeme. Jedním z důvodů je právě ta naše lenost. Proč bychom si ověřovali jeho tvrzení na exaktních faktech, když je tak pohodlné jim věřit.
Vezměme si třeba zadlužení. V roce 2010 excelovalo v zadlužení Japonsko (197,5 % HDP), o čemž všichny cudně mlčí. Proti němu je Řecko s 142,8 % úplný břídil. Itálie měla 119,1 %, Belgie 100,9%, Portugalsko 93 %, Kanada 84%, Německo 83,2%, Maďarsko 80,2%, Velká Británie 76,1%.
Ve srovnávní s nimi měla Český republika dluh zanedbatelný - 38,7 %. Maastrichtské kriterium je při tom 60%.
Na druhém pólu je Rusko (9 %), nebo takové Bulharsko (16,2%).
Ukazuje se, že problematiku veřejného zadlužení u nás představitelé Toskánské rodiny, Dubajské rodiny a Korfské rodiny účelově využili ke zmanipulování hloupého a líného elektorátu, který si nedokáže zjistit přesná čísla a udělat si v tom pořádek.
Jinak by se totiž přišlo na to, že dluhové financování je nástrojem kapitalismu již od dob staré Číny. Podnik, který nepoužívá ke svému rozvoj úvěrové financování dříve nebo později podlehne konkurenci.
A se státy to je podobné.
25. 09. 2011 | 12:56

Sláma napsal(a):

Naším problémem není to, že máme poměrně přiměřený dluh. Naším problémem je, že velká část veřejných financí se rozkrade a zbytek se často naprosto nesmyslně rozhází na projekty, které nemají valný význam. Kalousek nesmyslnými plošnými škrty platů státních zaměstanců přišrktil domácí ekonomiku (čímž reálně ušetřil asi 3,5 mld. ), ale je schopen vyhodit miliardu na nesmyslné splavnění Vltavy kolem Hluboké pro jeden turistický parníček (že by se Hlubočtí kmotři Dlouhý a Jirsa chtěli jen povozit po vodě, nebo v tom bylo ještě něco jiného ?).
25. 09. 2011 | 12:56

Jozef napsal(a):

To Slama
Je to tak,silnejsia EU znamena koniec americkeho diktatu v Europe.
Stabilne euro znamena smrt dolara ako vladnucej a velmi ziskovej meny a okamzity kolaps americkeho /i britskeho/ hospodarstva.
Vojna proti euru je obranou Wall Streetu a USA pred okamzitym kolapsom.
Vojnu proti euru vedu hlavne ti,ktori vyzyvaju do vojny proti Iranu v case,ked v Iraku i v Kabule okupacne vojska sa presunuju len v obrnenych kolonach,aj to velkou rychlostou.
Vojna proti euru je zufalym sialenstvom agentur Wall Streetu,resp.ich nepricetnych zloziek.

Povinnostou vsetkych,ktori su pri zmysloch,je vyvinut velku ofenzivu za zjednotenie Europy / za demokratizaciu jej politiky/ a za mobilizaciu vsetkych zdrojov jej hospodarskej obrany.
Pred rokom este Turecko sa Europe klanalo,teraz do nej priam manifestacne,priam pohrdavo kope.Pretoze protektor /USA/ je na dne,pretoze Europa je v stave totalneho ohrozenia a v zapase s protektorom o prezitie.
Myslim,ze povinnostou kazdeho politika pri zdravom rozume je usilovat o obranny europsky etos,zjednotit Europu a pripravit sa na isty protektorat,isty vzor,istu ochranu USA pred chaosom,destrukciou,odpredajom USA po bliziacom sa velkom kolapse.
25. 09. 2011 | 12:58

mb napsal(a):

zdenek brom ... jako protikandata Klause ( o kterem tvrdíte že nemá oponenta = stejnou vahovou kategori ( což si myslim že je blabol/nesmysl )) - ale ukazuje na schopnost Klause si stvořit kult ....

bych videl Oldřicha Kužílka ...

ale slušných lidí v protikladu k neslušnému VK je spousta ...

takže není pravda že by Klaus nemel oponenta / protikandidáta ...

je jich spousta ... / byť spousta z nich nemá takovou vůli k moci co Klaus /

ale slušnost váží více než vůle k moci ... zdravím
25. 09. 2011 | 12:59

mb napsal(a):

lada napsala: Doufám, že mu (vk) to dějiny spočítají....

... asi nespočítají, asi spočítají spíše nám ...
25. 09. 2011 | 13:01

akné napsal(a):

Z.Brom. O ideologii a slepotě by se dalo polemizovat.Ale myslím,že tak jako V.K se vyhýbá dialogu,tak i Vy budete mít problém,protože protivníky předem podceňujete...Myslím,že dost lidí si všimlo,že spolupracuje s P.Machem a jeho ministranou,která má naději na pár procent,když se najde pár bromů.. Pokus s Bártou již asi vyřadil ze svých tahů..Moc hezky to napsala včera Slunečnice-obdiv jednotlivce k psychopatickému vůdci. Hezké babí léto!
25. 09. 2011 | 13:04

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Pokud už musíme mluvit o blábolu, pak je zde: oponenta = stejnou vahovou kategori.

Očividně opět vaříte z vody. Psal jsem o protihráči, ne o oponentovi.

Jinak ten Kužílek se Vám povedl. ODA spolupracovala na vzniku marastu v této zemi a svoje dluhy přehodila klidně na někoho jiného.
25. 09. 2011 | 13:04

Sláma napsal(a):

Pokud se týče eura. Je jasné, že takoví, jako pan PROMOPRO mu prostě nikdy nebudou moci přijít na chuť, protože oni by radši než vztahy s okolním evropskými státy rozvíjeli nadstandardní vztahy s Amerikou. Je jim jedno, že průměrný Američan si myslí, že Česko jen někde v Rusku nebo Jugoslávii.
Před pár lety se tito lidé smáli, že Euro nikdy nevyrovná svůj kurs k dolaru. Jak víme, zpočátku kurs Eura vůči dolaru klesal, na minimu byl v období 2001-2003, kdy se pohyboval v pásmu 0,95 - 0,80, ale potom až do roku 2008 stabilně stoupal. Přes všechny problémy se kurs stále drží v rozmezí 1,2 - 1,5. Takhle podle mne nevypadá měna na počátku krachu.
25. 09. 2011 | 13:06

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Ano - uvedu konkrétní jména /ale ne těch z vagonů - ty stejně neznáte...vesměs jsou to lidé mdlého rozumu/.

Ale vy nejdříve uveďte ty osobnostní a charakterové vlastnosti vašeho favorita /VK/, pro které zde nemá relevantního protikandidáta.
Buďte konkrétní - každou tuto vlastnost doložte - tak, jak se fakticky vyjádřila.
V realu. Ne v poudačkách na přednáškách via ČR coby cestovní kancelář "Gratis".

Konkretně. Ne vágně. Mlhavě.
Na vás je argumentovat.
Oponent jen udržuje diskuzi.

Spusťte.
25. 09. 2011 | 13:06

Zdeněk Brom napsal(a):

akné:

Nejsem politik a ani nebudu, takže tohle mě nechává naprosto chladným.

Spolupráce s P. Machem? Jak jste na to přišla. Nic takového není. Přineste důkazy pro Vaše tvrzení.

Trefovat se do jména? Opět ubohost toho, komu dojdou argumenty.

V.K. je jen důsledkem myšlenkové a činností slabosti, kterou tu předvádíte.

Asi Vám uchází, že jsem jasně napsal, že nemám V.K. vůbec v obdivu natož v lásce.
25. 09. 2011 | 13:10

mb napsal(a):

brom napsal: Smutnou zprávou pro Vás asi bude, že V.K. pravděpodobně připravuje pokračování svého tažení politikou, aniž by si toho moc lidí ráčilo všimnout.

zde nemluvíte pravdu ... hovoří se o tom patrně již cca rok ...

ale jeho strana se vám bude líbit ... bude to mix složený z

1. populismu
2. národnostního cítění, češství, nacionalismu
3. konzervativních hodnot
4. nesnášenlivosti ( homosexualismus, ngoismus, feminismus, džendrtety, romové, hrbatí, muslimové, němci ...)
5. náboženství

myslim že ta strana vám bude vyhovovat, podobně jako karlu muellerovi, čochtanovi a dalším ....

s pozdravem
25. 09. 2011 | 13:12

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Přečtěte si pořádně můj text. Je tam napsáno, že V.K. není můj favorit.

Napsal jsem, že nemá protihráče. To nemá s osobními symapatiemi nic společného.
25. 09. 2011 | 13:13

zemedelec napsal(a):

Pane Brom .
Jste mladý,přehled a skušenost teprve přijdou.
Já myslel,že by Vám měl stačit výrok Langra u volby prezidenta,jestli ho nezvolíme půjde někdo bručet,nic Vám neříká podrazy,vydírání.Jakmile některý začal mít větší popularitu,honem sním pryč,domyslete.
25. 09. 2011 | 13:14

mb napsal(a):

Kužílek je symbolem a synonymem transparence ...

jako Klaus je symbolem mlhy, Nebel, lži, lhaní, netransparence ...

proto je Kužílek dobrým klausovým oponentem, vyzyvatelem, antipodem, protikladem ...

ale jsou jich ( lepších ) jak psal tenco bo kdo ... vagony ...
25. 09. 2011 | 13:14

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Bohužel, nejsem politik a ani v pozdních létech svého života na tom nebudu nic měnit. Spíš se těším, až zelený mb k této straně poleze po kolenou, aby nějaký ten post ve státní správě získal. To už tu bylo a jak jsem Vás poznal, bude to tu zas.

Osobně si ale myslím, že konzumního společnost, kterou vyprodukovala Evropa mele z posledního a brzy dojde k prudkému posunu jiným směrem.
25. 09. 2011 | 13:17

Sláma napsal(a):

Jozef má pravdu. Duševní úpadek pana Tomského mohl být přiživen jeho pobytem ve Velké Británii. Protože Velká Británie, díky svému izolacionismu politickému a hospodářskému je na kraji propasti. Její kamarád USA se jen těší na pád Velké Británie, aby ji vytěsnil z jejího vlivu v Commonwealthu.
Není na světě snad měny, která by spadla tak, jako britská libra. Však to všichni víme. V letech 1971 až 2010 poklesla kupní síla GBP na 0,113.
Kurs libry se pohyboval do třetího kvartálu roku 2007 v rozmezí 0,65-0,70 vůči euru, dnes je ale stabilizován na 0,85-0,90. Kdo by si to dříve pomyslel!
25. 09. 2011 | 13:19

Zdeněk Brom napsal(a):

mb 25. 09. 2011 | 13:14:

Cha, cha, cha, cha .... Kužílek .....transparence ...... Cha, cha, cha, cha
25. 09. 2011 | 13:19

Martin Kovnička napsal(a):

Sláma:
"Češi jsou v podstatě národ líný a hloupý, s tím se asi nedá nic dělat. Všude na Západě by už pan Tomský skončil někde na okraji společnosti, jako milý podivínský stařík, jen u nás si ho pěstujeme. Jedním z důvodů je právě ta naše lenost. .."

To asi fakt ne. Ještě že nejste Čech, ale nejspíš ten "Zápaďan" a můžete nám tak pěkně radit.
25. 09. 2011 | 13:20

voroshilov napsal(a):

jan:
V jake Vasi demokracii rozhoduji volby prezidenta?V te kde Klause vybira hradni parta cestou zakulisnich jednani,nebo v USA kde je dva kandidaty-blby a cerny?
V Rusku nikdo parlamentni a prezidentske volby jeste nezrusil.
Ustava nezakazuje se stridat premieru a prezidentu,vsichni formality jsou dodrzene.
Co brani opozici vystavit sveho kandidata,pokud nejakeho ma?
Kecat muze kazdy.
25. 09. 2011 | 13:21

mb napsal(a):

brom ... nemáte v lásce stráského a obhajujete jeho kroky ... ( nedávno vyházel ty nejkvalitnější lidi, kteří rozhodnovali o (ne)schválení černých staveb na šumavě ....

nemáte rád Klause ... a obhajete jej ...

poslyšte Brome ... jste člověk zvláštního ražení ...
25. 09. 2011 | 13:21

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Odbočujete. Kličkujete. Chytáte za slovíčka. Ostatně jako vždy.

Buďte konkrétní. V čem tkví schopnosti Vaclava Klause /via váš "schopný oponent"/
Nemám na mysli ale schopnosti manipulovat, schopnosti pěstovat klientelismus, schopnosti rozmělňovat diskuzi v nejasných , obecných floskulkách. Skutečné schopnosti Osobnostní a charakterové. V konkrétním vyjádření.

Znovu - buďte konkrétní a hlavně - nekličkujte.
25. 09. 2011 | 13:21

Zdeněk Brom napsal(a):

zemedelec:

V prvním vstupu jsem jasně napsal, že bych si přál jiného prezidenta a že to není můj favorit.

P.S. Už jsem letitý a tuhé boje s Klausem jsem sváděl na začátku 90. let, kdy byla šance ho zastavit.
25. 09. 2011 | 13:22

mb napsal(a):

brom nastal: Spíš se těším, až zelený mb k této straně poleze po kolenou, aby nějaký ten post ve státní správě získal.

to se nikdy nestane brome ... já nejsem jako vy ... :-)

To už tu bylo a jak jsem Vás poznal, bude to tu zas

?? nerozumím ... :-)

Osobně si ale myslím, že konzumního společnost, kterou vyprodukovala Evropa mele z posledního a brzy dojde k prudkému posunu jiným směrem.

už aby ... doufám že zelení začnou masivně vyhrávat volby ...
25. 09. 2011 | 13:23

Sláma napsal(a):

Osobně si myslím, že pan Profesor na Hradě je nejkonzervativnější ze všech českých politiků.
Jeho ideálem je totiž absolutní monarchie asijského typu, samozřejmě v čele s VK s jako milovaným, osvíceným absolutistickým mocnářem.
Ve své lenosti a hlouposti totiž čeští voliči nepřišli na to, že demokracie a konzervatismus se spolu nemají moc rádi. Pořád si pletou liberální politický směr s konzervativním politickým směrem.
25. 09. 2011 | 13:26

mb napsal(a):

maloměšťák napsal: Nemám na mysli ale schopnosti manipulovat, schopnosti pěstovat klientelismus, schopnosti rozmělňovat diskuzi v nejasných , obecných floskulkách. Skutečné schopnosti Osobnostní a charakterové. V konkrétním vyjádření.

ale klaus žádné jiné vlastnosti nemá ... ( zdůraznil bych vůli k moci ... )

... proto řeči o importu v souvislosti s ghetty ... jsou pouhými kecy / floskulemi / lžemi .... ale Klausovi projdou ...

paradoxně mu totiž zde prochází vše, jakýkoli jeho neudržitelný výrok
25. 09. 2011 | 13:26

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Tohle je můj původní text:

"Poznal jsem Klause osobně a rozhodně nejsem jeho příznivec. Spíš naopak. To ale neznamená, že mu budu upírat ohledně eura poměrně přesnou předpověď. Také bych rád na místě prezidenta viděl někoho jiného, ale pravdou je, že Klaus tu nemá žádného protihráče a jak ho znám a jak pozoroji jeho aktivitu, tak skončit nehodlá. Křičet, že Klaus je zemský škůdce, je sice emocionálně silné, ale mnohem důležitější je postavit Klausovi schopného oponenta. A to tu není."

Kde je tam napsáno, že je to můj favorit? Kde je tam něco o oponentovi, což sem zanesl mb?
25. 09. 2011 | 13:26

Kanalnik napsal(a):

"mnohem důležitější je postavit Klausovi schopného oponenta..."

naskyta se otazka, kdo ho postavi... podle mne by to mel byt vyber realizovany obcany (prima volba)... jenze to je ten zakladni problem

obavam se, ze spolecnost jako mnozina obcanu je nevyzrala a podvedome chce silnou osobnost a chce k ni vzhlizet (a vyplnovat si deficit uvnitr sama sebe, jak to pekne vyjadrila Slunecnice vyse)...

protihraci by se nasli, tedy lide moralne pevni a chrakterni, jenze takovi lide nejsou bulvarni a lacini, tudiz neuspeji, nebot spolecnost (jak se mi to jevi) si zada krale, cara, vudce, nikoli vyzralou a autentickou osobnost, ktera si nepestuje svuj kult, ale povazuje ostatnu lidi za sobe rovne a take tak k nim pristupuje

x lidem vadila Svejnarova emigrace a projevovali to naprosto jednoduse (primitivne), vubec jim neslo o moralni profil a charakter kandidata (Svejnara nepodporuji, jen zde ukazuji nazorny priklad pomateni mysli velke casti spolecnosti)

spolecnost nevi, co chce, je vnitrne vyprazdnena, proto silnou chrakterni osobnost bez carskeho komplexu nemuze vybrat ani zvolit,

je mi lito, ale tak to vidim
25. 09. 2011 | 13:27

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Zelení jsou stejně shnilá politická strana jako každá jiná. Jak jde o moc, udělají cokoli. Viz účast v Topolánkově vládě.
25. 09. 2011 | 13:29

mb napsal(a):

brome vy hlavo ... co ( proč ? ) zas mlžíte ... ???

napsal jste: pravdou je, že Klaus tu nemá žádného protihráče ...

co jineho než protihráč je oponent ... ???

jsou to synonyma vy učiteli ....

tak co to zas mlžíte bromáku ???

Kde je tam něco o oponentovi, což sem zanesl mb?

ach jo ...
25. 09. 2011 | 13:31

Sláma napsal(a):

Pane docente Martine Konvičko, jedním z lidí, které jsem měl na mysli jste byl i vy. Četl jsem řadu vašich článků, a musím říci, že v nich nahrazujete nedostatek širších znalostí různými polopravdami a manipulacemi. Neupírám vám vaše znalosti motýlů, ale ve všem ostatním plavete dost značně ...
25. 09. 2011 | 13:31

Martin Konvička napsal(a):

Lada:

"EU je správný projekt, dělají ho lidé s chybami a zcela jistě potřebuje velkou korekci."

To se říkalo o socialismu a Sovětském svazu taky - až na tu korekci, o té se mluvilo až ke konci.

"Euro je nepochybně také správný projekt, za finanční nepořádek, ekonomickou nevýkonnost v jistých zemích nemůže Euro, ale konkrétní politici."

Totéž.
Váš problém je v tom "nepochybně". Kdybyste si připustila pochyby, seznala byste, že Euro není primárně ekonomický nástroj, ale sjednocovací nástroj - idea zde předbíhá ekonomickou realitu.
To by ještě nevadilo, nebýt chyba v té idei. A tou chybou není "sjednocená Evropa", ale nedemokratičnost, neférovost a elitářství, které celý ten sjednocovací projekt provázejí. Je to přístup, který v dějinách zatím vždy skončil průšvihem.
A na to se VK snaží poukazovat.
25. 09. 2011 | 13:32

mb napsal(a):

zdenek brom ... neni pravda ... zeleni jsou jediní nekorupční ... a dá bůh že zůstanou i nadále nekorupční ...

/ existuje o tom spousta svědectví, evidence ... /
25. 09. 2011 | 13:32

anti politik napsal(a):

Zdeněk Brom. Celá politika je jen o tom nabulíkovat lidem ideologie do makovic aby se hádali podle toho která ideologie jim je blíž! A jedinou snahou moci je zakamuflovat to, co by lidé neměli a vlastně nesmí lidé tušit, že už existují jen dvě společenské třídy a to třída živitelů (právě těm je nutné neustále pomocí médií a poskoků, popřípadě blogerů bulíkovat co nejvíc lží) a třída živených! Třída živených ovládá třídu živitelů pomocí tkz. "demokratických nástrojů"! Třída živitelů je čím dál víc odírána a pokud se začne bouřit nastupuje státní represe, kterou si světe div se zcela nepokrytě nechají živení od živitelů zacálovat! Tedy prostě nám dává stát na držku za naše prachy! Tohle nemá naději na trvalý úspěch, ale jen dočasný a třeba tady Tomský to musí vědět, ale stejně bloguje o blbostech odvádějících pozornost!
25. 09. 2011 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Vy asi nevidíte. Nebo nechcete vidět.

Znovu - chytáte se slovíček.

Ale naprosto nereagujete na to, k čemu jsem vás vyzval a co byla reakce na vaše tvrzení :

"....ale mnohem důležitější je postavit Klausovi schopného oponenta. A to tu není."

To jsou vaše slova. A sám uvádíte , že mnohem DŮLEŽITĚJŠÍ je.....SCHOPNÝ oponent.

No a já se tedy táži na schopnosti Václava Klause. /viz minimálně dva mé komentáře nahoře/

Sám tvrdíte co je "důležité" a pak chcete vše svést na slovní spojení, že VK " není váš favorit".

Takže prosím - sypte ty schopnosti - tak jak je požaduji v předchozích reakcích.
25. 09. 2011 | 13:33

mb napsal(a):

kanalnik napsal : protihraci by se nasli, tedy lide moralne pevni a chrakterni, jenze takovi lide nejsou bulvarni a lacini, tudiz neuspeji, nebot spolecnost (jak se mi to jevi) si zada krale, cara, vudce, nikoli vyzralou a autentickou osobnost, ktera si nepestuje svuj kult, ale povazuje ostatnu lidi za sobe rovne a take tak k nim pristupuje

no jistě ...

takovými osobnostmi byli: Moserová, Sokol, ( ba i Pithart) , stejně jako Švejnar ....

ale jak poznamenal m. jsou jich wagony ...

ale společnost dostane to po čem touží ...

/ nemci treba relativně hodně toužili po hitlerovi ... /

hitler, klaus ...
25. 09. 2011 | 13:35

mb napsal(a):

antipolitik: Tedy prostě nám dává stát na držku za naše prachy!

( to je metafora kalouska ...) :-)
25. 09. 2011 | 13:37

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Protihráč a oponent jsou synonyma?

No nazdar pro české školství. To už je ledacos jasné.

Oponent je především odborník posuzující vědeckou nebo odbornou práci. Je to člověk, který nesouhlasí proto, aby posunul práci dál. Nejde tam o žádné osobní spory, ale o hledání řešení, kladení otázek atd.

Protihráč je ten, kdo s Vámi hraje hru a chce Vás porazit, aby získal vítězství pro sebe. Ždádná spolupráce, ale vítězství se počítá.

Pokud jsou toto pro Vás synonymní záležitosti, pak nás čeká chmurná budoucnost.
25. 09. 2011 | 13:38

Luba napsal(a):

Pane Brome,
Václav Klaus nepotřebuje oponenta.

Václav Klaus hlavně potřebuje nasadit želízka na své zlodějské levé pravice, a být odsunut do temného ústraní, kde by mohl nerušeně psát své cestopisy, a kam by na něj kameramani a sběralelé kuriozit novinářské obce nemohli.

Prezidentství může zastat kdokoliv, kdo umí klást věnce.
Třeba by se hodil takový zahradník Chance:

https://www.youtube.com/watch?v=TYeVQzTVyLk

Navíc bychom ušetřili, protože Chance ty věnce umí i vyrobit.
25. 09. 2011 | 13:39

akné napsal(a):

M.Brom. Promiňte,ale nebudu již na Vás reagovat. Jsem tu krátce,ale názory jiných podporují mou představu o Vaší osobnosti. A na závěr něco co nás spojuje-účast Bursíkovců v Topolánkově vládě byla pragmatický p...r!
25. 09. 2011 | 13:39

Martin Konvička napsal(a):

Sláma:
Takže jestli Vám dobře rozumím, tak

1. Češi jsou líní hloupí, 2. MK je Čech, 3. Ergo je líný a hloupý, a 4. Navíc v "řadě svých článků" (kterých? kde?) polopravduje a manipuluje => 5. Ještě že máme Slámu, který nám to tak pěkně vysvětlí.

Poslyšte, Slámo - to je na pár facek.
Pravda, já zrovna tady na tomhle blogu před časem obvinil víceméně z téhož kolegu Hořejšího. Jenže mě to obvinění stálo 200 řádků textu, kde jsem svá tvrzení doložil, a tím mu dal možnost se hájit.

Ale vy nemusíte, jste totiž (samozřejmě) ne-líný a ne-hloupý, a samozřejmě taky ne-Čech.
"Nactiutrhačný blb mě nemůže vytočit". Nádech. "Nactiutrhačný blb mě nemůže vytočit". Výdech. Adieu!
25. 09. 2011 | 13:39

mb napsal(a):

NIKOLI VYZRALOU A AUTENTICKOU OSOBNOST, KTERA SI NEPESTUJE SVUJ KULT, ale považuje ostatní lidi za sobě rovné a take tak k nim přistupuje ...

(srovnej s návštěvou Klause Lázní Kyselka a setkání s občany chtějícími zachránit lázně ...

ať žije volný trh ... vzkaz pro matyáše a broma
25. 09. 2011 | 13:41

Sláma napsal(a):

To Konvička:
například v článku
Tropek R., Konvicka M. (2011) Should restoration damage rare habitats? Biological Conservation 144: 1299.
25. 09. 2011 | 13:41

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Zelení seděli v Topolánkově vládě a akceptovali všechna svinstva této vlády. Aktivně se na té politice podíleli. Zdá se, že máte hroší kůži.
25. 09. 2011 | 13:41

český maloměšťák napsal(a):

Martrin Konvička
Opět mimo.
Fundementem pro vznik EU bylo vytvoření jednotného trhu.
Ne ideologie - nýbrž ekonomika.
Problémem dnešní EU je nízká míra centralizovaných kompetencí a regulí. Zejména fiskálních, daňových a zahraničněobchodních.
Tedy také takové jalově preptalistické, žebravé a jednotu EU podkopávající státy jako je ČR jsou problémem EU. A lidé v nich.
Protože to je jedna z příčin, proč došlo k událostem v Irsku, Řecku....

Dle vašic ideologicky podbarvených halucinací by např. nikdy nevznikly USA - ale stále by šlo o konglomerát 13 bývalých koloniálních zemí.

Srovnávat EU s SSSR pak může jen feťák nebo fanatik.
25. 09. 2011 | 13:42

mb napsal(a):

představte si pane brome ... jakým slovem se řekne v šachu v angličtině protihráč ... ???
25. 09. 2011 | 13:42

Kanalnik napsal(a):

mb - jo, pak mi ale celkem pripada tato debata nikam nevedouci, protoze my tu plkame, ale spolecnost nezmenime; i kdyz diskuze neni uplne k zahozeni, vyladovat si nazory a tak...

...treba s oponentem/protihracem panem Bromem (nic ve zlem)

:)))
25. 09. 2011 | 13:43

Zdeněk Brom napsal(a):

akné:

Lepší lidi než Vy si V.K. už představit neumí. Přesně z nich výrůstá a na nich staví.
25. 09. 2011 | 13:43

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

My žijeme v Anglii?
25. 09. 2011 | 13:44

mb napsal(a):

brom napsal: Zelení seděli v Topolánkově vládě a akceptovali všechna svinstva této vlády. Aktivně se na té politice podíleli. Zdá se, že máte hroší kůži.

... no já do zelených vstoupil 08 ...

líbilo se mi jak důsledně a zásadově zelení vystupovali při prezidentské volbě ...

připomenuli všechny nepěkné věci spojené s osobností Václava Klause ...

vládě dodávali lidskoprávní rozměr ( akcent na lidská práva )

nevyhráli volby ... a tedy byli tím, kdo tahá za kratší konec ....

tím že vyli s vlky ... zaplatili svou daň ....

kdo nic nedělá, ten nic nezkazí ...

účast zelených ve vládě byla možná menším zlem ...

je to asi lepší než nedělat nic a říkat: vidíte, já jsem to říkal ...
25. 09. 2011 | 13:46

Zdeněk Brom napsal(a):

anti politik:

Plně souhlasím. O tom to je. Ale pochopí to jen málokdo.
25. 09. 2011 | 13:47

Martin Konvička napsal(a):

Sláma:
Diskutovat zde "oppinion" z Biological Conservation je pravdu silně nad rámec téhle drbárny. Můžete to diskutovat tam (v Biological Conservation). Připomínám, že ten časopis je "západní" až to sviští, tudíž by tam asi "líného a hloupého" Čecha netiskli.
25. 09. 2011 | 13:49

mb napsal(a):

brome ... na tom příkladu OPONENT ... jen ukazuji ... že nebudu po vás opakovat slovo protihráč do zblbnutí ...

( ale zase jenom hloupě slovíčkaříte )

Klaus má spoustu oponentů = protihráčů ...

jsou jich wagony ...

zda se prosadí / neprosadí ... je přece věc jiná ne ???

která vyplývá ze spousty faktorů / okolností ... kolem a kolem
25. 09. 2011 | 13:49

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Jsem rád, že jste tady veřejně potvrdil své členství ve straně Zelených. Vypovídající je, že jste do ní vstoupil v době, kdy tu devastovala stát ve spolku s Topolánkem. Co tu komu chcete kázat za morálku, když jste se podílel na ničení země?
25. 09. 2011 | 13:50

Béda napsal(a):

mb,

zelení, to je zcela velice roztodivná sebranka. Z jejich iniciativy zde máme kontroverzní biopaliva, které zdražily PHM, obsypaly zemědělskou půdu smradlavou řepkou, čímž zasadili ránu českému potravinářskému zemědělství, z jejich iniciativy zde máme FV ekobyznys, z jejich iniciativy budou mít chudí lidé zavedenou ekodaň, zelení, to je antijádro bez alternativy, zelení to politický turista a miliardářský oligarcha - člen mezinárodní lóže oligarchů na MZV, čeští "zelení", to je podpora válek a militarizace, tz. ničení ekosystému, zasírání přírody municí, hořícími rafineriemi... Čští "zelení" to je podpora neoliberální politiky, která ničí ekologii v Číně...
Zeleným pouze nebyla prokázána korupce, nikoliv žeby šlo o stranu antikorupční.

PS: o Kužílkovi málokdo ví víc, než že se tento OF a ODA politik angažuje v jakési iniciativě za transparentní informace oblasti státní správy - jak je to s jeho pozicí v oblasti akcií na doručitele, rozkrývání starých kauz z období OF a ODA... ?yslím, že Kužílek není obecně znám a je to politik víceméně jednorozměrný.
25. 09. 2011 | 13:50

mb napsal(a):

kanalnik: mb - jo, pak mi ale celkem pripada tato debata nikam nevedouci, protoze my tu plkame, ale spolecnost nezmenime; i kdyz diskuze neni uplne k zahozeni, vyladovat si nazory a tak...

... tak my jsme meli krajskou programovou konferenci SZ včera ...

takze snazim(e) se i spolecnost zmenit ... či jí aspon neco nabídnout ...

jak budeme / nebudeme úspěšní, je věc jiná ....

srdečně zdravím
25. 09. 2011 | 13:52

Karel IV napsal(a):

Kapitalizmus je nejhorsi ze vsech systemu, protoze v nem maji lide nejvice penez a nejvyssi stredni vek doziti kolem osmdesati let. Z toho prveho pochazeji financni krize a z toho druheho problemy s vyresenim duchodove reformy. Kriticka situace nastala zejmena u nas. Stredni vek doziti se za poslednich dvacet let bleskove zvysil o pet let coz vyvolava neuveritelne frustrace v cele populaci. Mezi tim u nas vzrostla nezamestnanost temer na uroven zapadoevropskych zemi a pri tom vydelavame stale daleko mene nez Rakusani, Nemci, Svycari a podobni. Primo tak smerujeme ke katastrofickemu stavu, kdy sedmdesat pet procent dospeleho obyvatelstva budou stoleti duchodci a zbyvajicich dvacet pet procent budou nezamestnani. Boze kdo nam zatlaci oci na smrtelne posteli?
25. 09. 2011 | 13:53

mb napsal(a):

ZB ... vstoupil jsem do ní v době kdy mela asi 13,4% voličských preferencí ... a zároveň když Bursíkovi unikl mail: ´ta kráva Zubová, silou Kaťuško´ ...

od té doby se zelení začali štěpit ( radar, pravice, levice )

a preference začaly klesat ...

da se vlastně napsat, že svým vstupem jsem pohřbil SZ ....

srdečně zb
25. 09. 2011 | 13:54

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
mb:

Jsem rád, že jste tady veřejně potvrdil své členství ve straně Zelených. Vypovídající je, že jste do ní vstoupil v době, kdy tu devastovala stát ve spolku s Topolánkem. Co tu komu chcete kázat za morálku, když jste se podílel na ničení země?
25. 09. 2011 | 13:50
-------------

Je mi znovu velmi líto, že prostřednictvím daňových transferů přispívám i já na fungování takových učitelů jako jste vy.
Nečeká nás dobrá budoucnost.

Amen.
25. 09. 2011 | 13:55

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

V politické hře nerozhodují soupisy vlastností, ale výsledky. K výsledkům v politické hře vedou metody a postupy, často velmi špinavé a hnusné. Klaus je, bohužel, ovládá.
25. 09. 2011 | 13:55

mb napsal(a):

Co tu komu chcete kázat za morálku, když jste se podílel na ničení země?

to je pěkné brome ... :-))
25. 09. 2011 | 13:56

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák 25. 09. 2011 | 13:55:

Takhle příkře byste pana mb odsuzovat neměl :)
25. 09. 2011 | 13:56

akné napsal(a):

Brom. Vy jste podpásový sprosťák a provokatér. Nechtěl jsem na vás již reagovat,ale činím,tak kvůli mému zemřelému otci,se kterým jsme se hodně neshodl,ale na osobnosti a odporu k V.K a klausismu jsme se absolutně sešli již,když zakládal ODS. A navíc jsem měl s V.K pár letmých kontaktů,kde jsem mu připomínal přes ochranku jeho Snítilého a jiné dobré muže a ženy po jejichž zádech se vyšplhal na Pražský hrad.
25. 09. 2011 | 13:57

Zdeněk Brom napsal(a):

mb:

Vážený, Vy jste vstupem do strany jasně pospořil to, co se tu za Topolánkovy vlády dělo.
25. 09. 2011 | 13:58

mb napsal(a):

český maloměšťák ... jestli vás to potěší, i já jsem učitel, na kterého přispíváte prostřednictvím daňových transferů ... (:-)
25. 09. 2011 | 13:58

mb napsal(a):

ani ne brome ... víte moje pozice ve sporu Bursík vs. Kuchtová ... byla : ani ani ...

nebyl jsem ani bursíkovec, ani kuchtovec ...

překvapuje vás to ... ???

njn .... jinak fakt se mi nelíbil topolánkův batoh ( topolánkovy daňové změny ) ... považoval jsem je de fakto za zrůdné .... on chtěl udělat fiskálně neutrální reformu s tím že bohatým přidá a chudším ( střední třídě ?) vezme ...

na místo aby krotil dluh .... a bohatým nepřidával ...

ale to je jen můj názor ...
25. 09. 2011 | 14:01

Zdeněk Brom napsal(a):

akné:

Věcná: Klaus ODS nezaložil a nezakládat. On do ní vstoupil až po jejím založení. To jen pro přesnost.

S Klausem jsem měl veřejný střet v začátku 90. let, kdy šlo zastavit jeho nástup.

Že neumíte číst, za to nemohu.
25. 09. 2011 | 14:01

Fiskus napsal(a):

Vážený pane Tomský,

Vaše výše umístěná nesourodá směs rádoby triumfálních výkřiků na téma, v čem všem "měl Klaus pravdu", bez jakéhokoli náznaku racionální argumentace či odkazu na fakta a zdroje Vašeho subjektivního hodnocení, pro mě představuje především Váš konečný rozchod s realitou ve prospěch zvolené ideologie ("klausismu"?;)a úpadek Vašeho kdysi kritického rozumu...
25. 09. 2011 | 14:02

dermatolog napsal(a):

"akné"
Zatímco tvář plná pupínků k mládí jaksi patří, v dospělosti už to tak vnímané zdaleka není. Ne že by se teenageři procházející emoční labilitou trápili s akné méně, ale akné v dospělosti může znamenat až společenskou degradaci.
25. 09. 2011 | 14:02

mb napsal(a):

brom: Vážený, Vy jste vstupem do strany jasně pospořil to, co se tu za Topolánkovy vlády dělo.

- vstupem do strany zelených jsem vyčistil své vědomí ( a zatížil svůj čas ( daroval čas a prostředky) .... protože se mi nelíbila a nelíbí politická situace v čr ...

a nebavilo mne pouze nadávat, bez toho, aniž bych se tento stav nepokusil aktivně změnit, aktivním působením v environmentální politické straně ....

byla ( a je to ) Brome .... svého druhu ode mne oběť ....

zdravím vás Brome

/ když to nevyjde ... tak řeknu to, co hrdina z filmu sedum statečných .... ASPOŇ JSEM TO KURVA ZKUSIL ... /

njn brome .... krásnou neděli
25. 09. 2011 | 14:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Luba:

Stát bez Klause? Proč ne a sláva tomu.

Ale jak toho dosáhnout.
25. 09. 2011 | 14:04

Zdeněk Brom napsal(a):

mb 25. 09. 2011 | 14:04:

Cituji: "vstupem do strany zelených jsem vyčistil své vědomí"

Tak to jste mě tedy dostal. To je pecka.

Cituji: "byla ( a je to ) Brome .... svého druhu ode mne oběť ...."

Oběť pro koho?

Skutečně je pro Vás tak těžké, abyste si představil, že se lidé obejdou bez politických stran?
25. 09. 2011 | 14:08

akné napsal(a):

Brom. Jsem už starší a nevzpomínám si na své učitele na ZDŠ. Jak dlouho učíte? Ale jdu na zahrádku,tak už nemusíte odpovídat. Budu myslet při rytí na Vás a při šlechtění stromků na Komenského. A na závěr prosbu! Neučte!!!!!!
25. 09. 2011 | 14:08

mb napsal(a):

zde si brome již děláte totální prdel .... cituji:

V politické hře nerozhodují soupisy vlastností, ale výsledky. K výsledkům v politické hře vedou metody a postupy, často velmi špinavé a hnusné. Klaus je, bohužel, ovládá.

to je credo ( vyznání ) ... AMORÁLNOSTI A BEZSKRUPULOZNOSTI ...

tedy vaše kredo jednej tak, aby se maxima tvé vůle mohla stát obecným zákonodárstvím ...

takže získává li DROBIL peníze na špinavé financování ods z privatizace vodárenství ...

vy doporučujete aby takové metody používali i všichni ostatní a aby se i všichni ostatní stali bezskrupuloznimi mafiany ....

zklamu vás brome .... ZELENÍ TAKOVÍ NIKDY NEBUDOU ...

ZELENÍ NIKDY NEBUDOU KRÁST , zelení se nikdy nebudou chovat korupčně ....

budou vždy průhlední a transparenstní až do kostí morku ....

achjo brome ....

/vašimi slovy: V politické hře nerozhodují soupisy vlastností, ale výsledky --- vzýváte vlastně jakoukoli lidskou i politickou zrůdu .... stalina, hitlera, klause ....

brome mám pro vás tajemství ... ÚČEL NESVĚTÍ PROSTŘEDKY !!!!!

ach jo brome
25. 09. 2011 | 14:10

Karel IV napsal(a):

český maloměšťák
Dekuji Vam. Vratil jste mi hrdost na moji rodnou zemi.
Zatim jsem pouze myslel ze pramenem vseho svetoveho zla je Klaus. To je bez diskuze. Ze ale za nitky svetovych udalosti taha moje rodna zemne to mne veru nenapadlo.
25. 09. 2011 | 14:12

akné napsal(a):

Dermatolog. Jste skvělý psychoanalytik! Změňte obor! Mír v duši! Už vážně jdu!
25. 09. 2011 | 14:12

český maloměšťák napsal(a):

mb
Vy ale nekličkujete.
Neosočujete někoho tak, že pokud je členem nějaké strany - tak se hned podílí na devastaci země /no - nevím kdo se podílí více na devastaci země...jestli Mittal či PVE - ale to je jiná diskuze - diskuze o světě, který bude jednou jiný...bez Bromů a podobných krátkozrakých brumralů..../.
Takto ale který straník se nepodílel na devastaci země ? Viděno očima jediného sopravedlivého mezi občany ? Očima Zdeňka Broma ?

Aha - Václav Klaus !!

Jsme to ale trdla ! Jediný tento straník je přínosem...

P.S. Rád to málo na vaši další činnost dám. :)))
25. 09. 2011 | 14:12

Kanalnik napsal(a):

mb - ok, ja jsem mel na mysli tuto konkretni debatu pod timto blogem, vasi iniciativu ve SZ mohu jen ocenit

Z. Brom - prijde mi kratkozrake vycitat mb, ze vstoupil do SZ a ze se podilel na.... ; jak ja to vidim, tak v kazde strane jsou lide ruzni, moralni i amoralni, a ne kazdy stranik nese osobni odpovednost za to, co dela vedeni strany ci strana jako celek; dopoustite se urcovani kolektivni viny a ztahujete ji na mb, a to v teto diskuzi nikam nepovede

naopak si myslim, ze dokud se obcane nezacnou osobne politicky angazovat (prirozeny dusledek obcanske spolecnosti, ktera u nas zel neni moc vyvinuta), tak se mnoho nezmeni
25. 09. 2011 | 14:12

Zdeněk Brom napsal(a):

akné:

Přečtěte si, co výše napsal anti-politik. Pochopíte, proč lidi jako Vy V.K. nutně potřebuje.
25. 09. 2011 | 14:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Kanalnik:

Víte, mb tady kdekomu káže co a jak. A najednou se z něj vylíhne stranická propaganda.

Mimochodem, on do té strany vystupoval v době, kdy zcela ´jasně opustila myšlenky Zelených a dala se cestou mocenského pragmatismu.
25. 09. 2011 | 14:16

český maloměšťák napsal(a):

Koukolík - koplkop, Luba, Občan, Dočekal, český maloměšťák
Dvořáková - Dalimír, oslýk kádrovák, Johanna, hilzna
Brixi - vlk, zdenekb
Benešová - sasa, Divobyj
Kužílek - mb

V normální zemi by už teď vznikaly občanské iniciativy - výbory za zvolení XY.
Kozloistán Zelný ale není normální zemí.
V Kozloistánu Zelném se bude vybítat mezi Němcovou a někým jí podobným. /já u těch lumpáren nikdy nebyla...já o ničem nevím..já si vždy dala vatu do uší..../

Na vajíčkoiádu se dovedou lidé/Lojzek Retard a Anča Hlupačka/ zmobilizovat.
25. 09. 2011 | 14:16

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák 25. 09. 2011 | 14:12:

Krásná ukázka dvojího metru :) Je mb sympatický a souhlasí s mými názory, tak mu mnohé prominu.
25. 09. 2011 | 14:18

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom

"...Zdeněk Brom napsal(a):
Kanalnik:

Víte, mb tady kdekomu káže co a jak. A najednou se z něj vylíhne stranická propaganda.
------------------

Pomluva. Od toho, kdo si sám hraje na zdejšího moralistu navíc velmi komická pomluva.

Proč dosud Zdeněk Brom neuvedl ty schopnosti Václava Klause - v konkrétním vyjádření ?

Proč zdejší vstup zahájil mentorováním ? /viz výše/

Kdo to ví - odpoví....

Já ale už o pavlačový modus diskuze nestojím.
Jdu na ryby.
Zdeněk Brom už stejně jen bude kličkovat a prskat....
25. 09. 2011 | 14:19

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Cituji:"V normální zemi by už teď vznikaly občanské iniciativy - výbory za zvolení XY."

Tak začněte :) Dejte se do toho.
25. 09. 2011 | 14:19

mb napsal(a):

to je had žeroucí vlastní vocas ... brom vyčítá okolí, že nemá protihráče ... zároveň říká: V politické hře nerozhodují soupisy vlastností, ale výsledky. K výsledkům v politické hře vedou metody a postupy, často velmi špinavé a hnusné. Klaus je, bohužel, ovládá.

takže vy chcete ... aby okolí ( pomocí špinavých a hnusných metod ) vygenerovalo ANTIKLAUSE ...

někoho ve stejné váhové kategorii ...

to by nemělo smysl ...

potřeba je někdo ... kdo ztělesňuje vlastnosti Klausovi protikladné ....

tedy že nelže, nekrade, nejde na ruku mafiánum, drží slovo, je citlivý apod ....

jestli v realu s Klausem prohraje ... nevadí ... důležité je, že se nezaprodá a že zůstane čistý ... politickými slovy: TRANSPARENTNÍ ....

to je patrně vaše nepochopení brome ... ale budu už pomalu končit
25. 09. 2011 | 14:19

Kanalnik napsal(a):

Z. Brom - treba proste chtel neco udelat, obcansky se angazovat, a SZ mu prisla ze vsech stran nejblize (to neznamena, ze musi souhlasit se vsim, co SZ dela a co prosazuje, to by pak ve vsech stranach byli roboti a fanatici, nikoli myslici samostatni lide, i kdyz to roboticke pojeti je mnoha lidem velmi blizke)

proste si myslim, ze posuzovat nejakeho cloveka na zaklade jeho clenstvi v nejake demokraticke strane a ne na zaklade jeho osobnich cinu ci zameru, mi prijde jako ulet
25. 09. 2011 | 14:20

mb napsal(a):

malomestak ... dekuju za vas danovy prispevek ... ( :-)
25. 09. 2011 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
český maloměšťák 25. 09. 2011 | 14:12:

Krásná ukázka dvojího metru :) Je mb sympatický a souhlasí s mými názory, tak mu mnohé prominu.
25. 09. 2011 | 14:18
-----------
Lež.
Máme velmi rozdílné názory s mb /Mašíni, husité..../

Ale mb diskutuje.

Vy kličkujete, zapškle plivete a vedete pavlačové drby.

Howgh.
25. 09. 2011 | 14:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy