Je dobře stát stranou, když ostatní šílí

03. 10. 2011 | 13:04
Přečteno 4092 krát
Zabývat se hloupostmi je jistě hloupost. Když ale hloupost pronášejí lidé inteligentní a dokonce relativně vzdělaní, tak to má pravděpodobně, v případě, že se nezbláznili, nějakou hlubší společenskou příčinu, která stojí za úvahu. Často jde ovšem jen o slovesný výron, podebraný emocí, tak jako ten, na nějž jsem několikrát v médiích v souvislosti s eurokrizí nedávno narazil. „Velká potíž světa“ jsou prý lidé, kteří teď do omrzení omílají, že měli pravdu. Čili lidé, kteří nyní, když se eurozóna hroutí, mají škodolibou radost, protože vždycky věděli, že euro fungovat v Evropě národních států (zájmů) nemůže bez společné fiskální, nadnárodní politiky. A k tomu prý nebylo zapotřebí valné „jasnozřivosti“, šlo o pravdu triviální, a po bitvě, každý generálem.

Velká potíž světa, opravdu? Vždyť lidé, trpící na tuhle schadenfreude téměř neexistují a i kdyby existovali, jejich hloupý pocit vis-á-vie největší evropské tragédii od války by na věci samé nic nezměnil. Tady jde především o bytosti existující zástupně v hlavách euroideologů, kteří nehodlají připustit svůj kardinální omyl a proto si vymysleli obětního beránka. Jak příkladný postoj naproti tomu vyjadřují ještě donedávna zastánci eura mezi prominentními publicisty v Anglii, jako Max Hastings či Mathew Paris, kteří dnes stejně jako bývalý předseda liberální strany Paddy Ashdown, jsou schopni pod tlakem empirických faktů (důkazů) přiznat svůj omyl a přimlouvají se za postupné rozpuštění eurozóny.

Svatá naivito! To neznají sílu ideologie. Tahle triviální pravda vyžadovala velkou jasnozřivost a vyžaduje ji i dnes, kdy už by měl být každý generálem po bitvě. Byl jsem kdysi asi tak před pěti šesti lety pozván na jakési mezinárodní sympozium evropské mládeže, kterému předsedal Jiří Pehe, a se svým názorem jsem byl totálně izolován, tahle triviální pravda byla naprosto nepřijatelná. Bylo zapotřebí odvahy a také za ni platit. Už mě rovněž nikdy na podobné konference nikam nezvali. A víte, co jsem tehdy zjistil? Že všichni ti mladí buď studovali jakási politologická eurostudia a těšili se na kariéru v unii anebo pracovali pro nadace, které z Bruselu dostávaly peníze. Na mysl se vtírá otázka, „zda není obtížné, aby porozuměli lidé, kteří jsou placeni za to, aby nerozuměli“ (Upton Sinclair) a zda o to více to neplatí o funkcionářích unie, kteří požívají astronomické (nezdanitelné) platy.

Proč je ale tahle nepříjemná triviální a jasnozřivá pravda problém i dnes? Protože jednoduchá ekonomická pravda zní: kdyby nesolventní státy mohly devalvovat a nemusely bojovat za fixní kurz, který vždycky všichni v historii prohráli, tak by Řecko nemuselo snižovat platy, nerostla by nezaměstnanost a nedocházelo k sociálním nepokojům? Jenomže naši vládci, žijí pod diktaturou ideologie, a žádný diktátor nikdy nepřipustí změnu kurzu. Ze všech špatných řešení by bylo zapotřebí jedno: postupně rozpouštět měnovou unii a vysvobodit slabé státy z pasti eura, aby mohly opět exportovat a stát na vlastních nohou. Bez dotací, bez přerozdělování. Ale kdepak! Jsme všichni zadluženi, tak ještě větší dluhy – mluví se, že by euroval měl snad mít místo 440 miliard dva bilióny. Chtějí odsoudit celou generaci ve středozemí na deflaci, vysokou nezaměstnanost a bídu. A severní také nemálo zadlužené státy k masivnímu zdanění, útlumu ekonomie a nižší životní úrovni. První známky, že to zřejmě nepůjde tak lehce jsou už tady. V Německu začátkem roku na protest proti dluhové unii podal demisi guvernér Bundesbanky a bezkonkurenční kandidát na šéfa ECB Axel Weber, nedávno z podobných důvodů rezignoval hlavní ekonom Evropské centrální banky Júrgen Stark a nový šéf Bundesbanky Jens Weidmann, ještě před měsícem hlavní ekonomický poradce kancléřky, teď rozhodně vystupuje proti dluhové unii. Za nimi stojí čím dál rozhorlenější veřejné mínění (cca 70 %).

Samozřejmě, že se bude možná ještě dlouho a navzdory vší realitě integrovat. Unie se bude i nadále navzájem zadlužovat, ale jen do doby, než se ekonomicky nebo politicky celá věc nezhroutí. A neříkete mi zá pár let, až bude opravdu zle, že jste tuhle triviální pravdu vždycky věděli! A nevyčítejte už nikomu, že měl smutnou pravdu!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Alex Koenigsmark napsal(a):

Tiše doufám, že té pitomosti, jako je rozpouštění eurozóny, což by potěšilo jen Američany a Rusy, se nedopustíme a že spíše půjdeme k větší evropské politické i ekonomické jednotě, jak o tom uvažuje slovenský právník a poslanec, absolvent Yale Radoslav Procházka v dnešní příloze Lidovek.
P.S.: Ceterum autem censeo - čtěte Literární noviny!
03. 10. 2011 | 13:24

Marcus Agrippa napsal(a):

Současné ekonomiky jsou natolik nevypočitatelné, že co bude za 10 - 20 let jde jen těžko určit. Osud EU může být v podstatě jakýkoliv. Otěže globalizované ekonomiky drží ostatně především Čína. Evropští ekonomové byli zvyklí na to, že podle jejich pouček platí 1+1=2. Jenže v současnosti se trend přesunuje spíš do roviny osobních vztahů - ať už politiků, businessmanů atd.a to jsou záležitosti velice nevyzpytatelné. Ostatně je jejich prací jednat a řešit - nikoliv spoléhat na nějakou imaginární sílu a nechávat vše osudu.
03. 10. 2011 | 13:29

Béda napsal(a):

A.Tomský,

patřím k těm, co již před mnoha lety upozorňovali na obra na hliněných nohou - USA a na všeobecnou krizi - ekonommickou, politickou, hodnotovou do které se řítí tzv. západní civilizace.

Váš problém je v tom, že v podmínkách volného přelévání kapitálu do nákladových a daňových "rájů", kdy bytnějí obří konkurenti EU = Čína, Indie, Brazílie nemáte vůči EU alternativu. Národní vzájemně si konkurující pidistátečky na volném evropském trhu v podmínkách celosvětové nadvlády spekulativního kapitálu soutěžící o podlezení konkurenční laťky = v daňových úlitbách, pauperizaci obyvatel ... pod náklady konkurence nejsou žádnou perspektivou. 1) takovýto dezintegrovaný celek nedokáže reálně konkurovat integrovaným státních molochům (navíc v případě Číny ještě centrálně vizionářsky řízeným) 2) neustálá "deflační spirála" životní úrovně na úroveň otroků 19. století nemá perspektivu a koukají z ní sociální otřesy, revoluce a násilí
03. 10. 2011 | 13:35

TomášL napsal(a):

Souhlas,

svým způsobem je evropská politika letadlo díky evropským politikům...
03. 10. 2011 | 13:53

berkowitz napsal(a):

Všichni kecají, že za vše může globalizace, nikdo nepřizná, že za vše může kapitalizmus, zvláště jeho zrůdná odrůda, kterou propagují neocons.
03. 10. 2011 | 13:58

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský

Nechci Vám kazit Vaše smutné pravdy, nicméně:

"postupně rozpouštět měnovou unii a vysvobodit slabé státy z pasti eura, aby mohly opět exportovat a stát na vlastních nohou"
Maličko potíž toho řešení spočívá v tom, že slabé státy jsou jednou zadluženy v EURECH, Takže po přechodu na vlasní měnu by ty dluhy platily ještě déle.
03. 10. 2011 | 13:59

resl napsal(a):

další komouš, který chce zničit Eu. na hradě má kámoše nejlepšího. jó naše vrány ... pro čechy by bylo nej vystoupit, později, až padnem úplně, předat státní pravomoce němcům.
03. 10. 2011 | 14:04

TomášL napsal(a):

Taoiseach

Nevznikla by silnější pozice Řecka ke odepsání většího dílu dluhu?
03. 10. 2011 | 14:07

arnazach napsal(a):

No na to by snad Pehe ani neměl reagovat.
03. 10. 2011 | 14:11

Taoiseach napsal(a):

TomášL

Nechci se pouštet do spekulací. Řekl bych, že pozice desetimiliónového nijak výkonného státu (ať už Řecka nebo Česka) nikdy moc silná nebude (s eurem nebo bez). A část dluhu mu asi odepíšou tak jako tak.

Je pravda, že by bylo bývalo lepší, kdyby se byla před deseti lety nepodenila míra zkreslování údajů a Řecko nebylo přijato do klubu. Ale vystoupení teď už nic neřeší.

V podstatě stejně nikdo nemůže zabránit tomu, aby po měnové odluce Řecko fungovalo reálně se dvěma měnami (příjmy podnikatelů v eurech, daně v drachmách). Kromě toho převést si eura do zahraniční banky je dneska práce na pár minut a eura v hotovosti by si nechal okolkovat jenom blbec, když je může kdykoli vyvézt a uložit si třeba ve Švýcarsku. Tu odluku je o maličko snazší říct než udělat.
03. 10. 2011 | 14:43

Zbyněk napsal(a):

To je sranda,autor má takovou hrůzu,že ve vyspělé společnosti přestanou existovat knihy a on jako špatný ekonom přijde o své přijmy,že raději uvítá krach Evropské unie.Píše,že Řecko by muselo snížit platy.Samozřejmě že musí snížit platy a důchody,nebo snad autor považuje za normální,že Řekové mají důchoddy 1200Euro a u nás je to 450 Euro a platy jsou podobně trojnásobné? Od člověka s tak vysokým sebevědomím bych očekával chytřejší pohled na dění ve světě,bohužel lidí s tak vysokým sebevědomím je v naší zemi k naší škodě více a bohužel na vysokých postech.Pane nakladateli,krachne li myšlenka federalizace a jednotné měny,krachne i vaše nakladatelství,neboť lid na knihy mít nebude a pan prezident bude žít jinde.
03. 10. 2011 | 14:54

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský

"euro fungovat ... nemůže bez společné fiskální, nadnárodní politiky"

Ale kdeže - fungovat by mohlo docela dobře, kdyby ...

- bohaté státy nemusely sanovat banky vedené nezodpověnými

- ratingové agentury (namísto nahrávání spekulantům) reagovaly přiměřeně, ale zato včas

- dodržovala se pravidla (Řecko nemělo být přijato do klubu a všichni členové měli dodržovat maastrichtská kritéria)

Kdyby to tak bylo, žádnou krizi Evropa nemá.
03. 10. 2011 | 14:55

Béda napsal(a):

Podle údajů na účtech ministerstva financí dosáhl schodek státního rozpočtu ke konci září 105,1 miliard korun...
Je to zhruba o 5,6 miliardy více než ve stejném měsíci před rokem...Hlavním důvodem tohoto výsledku jsou meziročně nižší celkové příjmy státu (o půl procenta, zatímco rozpočet po změnách počítá s růstem o 6,9 %).

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=716179#utm_source=blog.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel

PS: není celkový rozdíl v letošních predikcích a výsledku příjmů dvojnásobného nejlepšího ministra financí náhodou 7,4%?
03. 10. 2011 | 14:59

scallop napsal(a):

Marne cekam, az se najde eurobijec, ktery si vzpomene proc euro vzniklo. Ten duvod je tu porad.

Asi se nedockam. Co se nehodi do kramu se proste ... zapomene.
03. 10. 2011 | 15:09

honolulu napsal(a):

Vazeni panove,
cela ta vase euroslepenina se vam posere !
Coz je vase stesti, jinak by jste prestali existovat nejen finnacne, ale i zivotne...
03. 10. 2011 | 15:15

Taoiseach napsal(a):

scallop

Pokud vím, měnová unie vznikla kvůli volnému pohybu (osob, zboží, služeb, kapitálu). Co z toho se komu nehodí do krámu, netuším.
03. 10. 2011 | 15:26

Béda napsal(a):

scallop,

řekl bych, že kvůli zjednodušení a zlevnění vzájemného obchodu.
03. 10. 2011 | 15:37

scallop napsal(a):

Taoiseach

To jsou jiste platne duvody, ale hlavni impuls bylo sjednoceni Nemecka. Tim se zmenila rovnovaha mezi Francii a Nemeckem a na ni stoji povalecna Evropa. Idea byla "rozredit" silu Nemcka ve sjendocene Evrope a euro k tomu byl hlavni nastroj.

Tento duvod je dnes platny jeste vice nez tehdy. Zatim vse funguje, ale az v Nemecku vyhraje krajni pravice (v Rakousku od toho neni daleko), budeme se vsichni hodne divit. V "Evrope narodnich statu" bude takove Nemecko hledat spojence spis v Rusku.

My budeme prvni, kdo na to doplati.
03. 10. 2011 | 15:37

honolulu napsal(a):

INTEGRACE ?
If you go black you will never get it back.

Nebijte me ! To neni moje prislovi. To je prislovi vsech Amiku.
Oni tvrdi, ze : "It is totally failed race that brings down the entire world"....

9 metropolitnich celku (areas) je pred totalnim bankrotem u nas, protoze belosi utekli jinam. Napr. Detroit, (MI) ma prijem 1,280,791,000. ale dluh ma 2,449,480,000

Abych udelal radost Bedovi, tak dalsi 4 mista jsou na tom jeste daleko hure.

Central Falls, (RI)
Pontiac, (MI)
Jefferson County, (AL)
Harrison, (NJ)
O neco lepe, ale take spatne je na tom :
Salem, (NJ)
Riverdale, (IL)
Stafford County, (NH)
Camden, (NJ)

Tak jak my na ne doplacime, tak vy budete platit Recko, Spanelsko, Portugalsko, Irsko a ja nevim co vsechno.
Budete chudnout ! Pan Kalousek se vam utrapi a bude chodit na frtana a Neo-marxiste a jini radikalove budou jecet blahem a poskakovat v zastuplovanych diravych ponozkach...
A to vsechno vam zaprasili socialni inzenyri !
03. 10. 2011 | 15:47

martin napsal(a):

Co neříkáte, pane Tomský, je, že při rozpuštění unie měnové a návratu k původním měnám se nám postupně začnou vracet hranice a cla. A ať mi zastánci zrušení eura v budoucnu neříkají, že s tím nepočítali. Včetně Vás pane Tomský. Srdečně zdravím, M
03. 10. 2011 | 15:50

kormoran napsal(a):

Perfektni blog!!!

Nevsim jsem si toho , ze by nekdo radostne poskakoval , ze se EU hrouti, ci se skodolibe posklebuje.

Spise 'TO' uvadi ti lide , kteri by se Tak zachovali v opacnem gardu - viz. Pehe.

Ano Pane Koenigsmarku ! Petiletku EU splni i kdyby ji mela budovat deset let!)))))
03. 10. 2011 | 15:53

.Ivan Hochmann napsal(a):

Každý hlupák ví,že kde nic není - ani čert nebere.
Nebo - vemte na dlani chlup,když tam neroste.

Může mi tedy někdo vysvětlit jak to že se Kalousek staví do posice dobrého hospodáře - ministra financí a akceptuje deficit státního rozpočtu 100-150 miliard a všichni to akceptují jako úspěch??!
A každou minutu se k jedenapůl bilionovému dluhu ČR připočítává 5.000,úrok.

Kdybych to tak udělal já,tak zanedlouho přijdu o vše co jsem za celý život zbudoval a mohu jít pod most jako velká spousta blbečků,kteří se pokoušeli kopírovat manýry státní správy naší země.

Tady nejde o EU ani o politické machinace s dotacemi a převody peněz.Manipulační investice finančních ústavů a pod.
Tady jde skutečně o zdravý rozum.

Proto pane Tomský je dobré a pro mě nezbytné stát stranou.
Musel bych tu pakáž parasitickou nakopat do řitě.!
Včetně pana ministra.

Ivan.
03. 10. 2011 | 15:53

český maloměšťák napsal(a):

S výrobními kapacitami kterého sektoru a které země mají Řekové soutěžit ? V době krize ? A v jakém směnném ekvivalentu.
Ať nám autor odpoví.
Anebo jinak lze konstatovat...že jen tlachá.

Na pořadu dne není Řecko. Ale I, P a ESP.
Řecko je z pohledu možného vývozu nákazy marginální.

A pravdu má Barosso, ne pisálci typu autora. Poskoka Knmotříčka Národa. Který svými pitomými kecy podkopává spolu se svými noshledy funkčnost EU od samého začátku. Je uražen - že není aspoň podčíšníkem. V Bruselu.
Jak by mohl.
Takový tajtrlík.
Vždyť je všem pro smích. Umí jen zvedat prst a hrozit jím, nebo kývat " vidíte, vidíte...já jsem to říkal...".
03. 10. 2011 | 16:28

český maloměšťák napsal(a):

Ještě maličkost.
Obchody nakrátko - spekulace na pokles, jdou proti samotnému principu kapitalismu.
Byl bych pro jejich razantní zdanění.

Kapitál je třeba vypudit ze spekulativní sféry do sféry investiční. Do investic reálných. Dlouhodobých.

Kdo si myslí, že se to uskuteční pomocí "neviditelné ruky trhu" - tak takovéh bych...takového by kdysi v Římě ukřižovali.
:))))

Už i mě ta volatilita ...e ! Nemám už na to nervy....
03. 10. 2011 | 16:39

Taoiseach napsal(a):

scallop

No, nějaká rovnováha mezi Francií a Německem byla cílem už od Schumanovy deklarace (1950, mj. v reakci na pražský převrat), to je pravda. Jednotná měna byla zcela logickým krokem, a pokud jde o načasování (proč na začátku devadesátých tolik pospíchali), mám alternativní vysvětlení: prostě to chtěli stihnout ještě před velkým rozšířením, protože pak by se to mohlo zadrhnout.

Jinak to nevidím tak černě a Tomského strašení neberu vážně. Je pravda, že Německo je nejbohatší, a tedy nejmocnější. Takže když něco chtějí, tak si to koupí. Celé to handrkování je jenom o tom, za jakých podmínek, resp za kolik...

Zatím vše funguje - souhlas. V Německu se zdá, že vyhrajou Zelení - :) , v Rakousku se ten zastánce tradičních hodnot (co byl ve volném čase na chlapečky) zabil (je skvělé udělat jednou taky něco pro svou vlast - :) ). Měnová unie vydrží, Evropa národních států nebude a Tomský bude nadávat, že už i ti Britové jsou nevěrní své "splendid isolation".
03. 10. 2011 | 16:41

scallop napsal(a):

Taoiseach

Take jsem optimista :-)

Na eurobijcich ve fascinnuje selektivita pameti. Tomsky (a dalsi) si samozrejme pamatuji duvody, ktere jsem popsal. Ale nepisi o nich, nehodi se do jednoducheho "hrr na brusel" videni sveta.
03. 10. 2011 | 16:47

Holubář napsal(a):

Taoiseach 14,55:
Kdyby jsou chyby. V životě žádné kdyby neplatí. "Kdyby" není.
Kdyby pravidla EU a eura neporušovali i Němci a Francouzi....
"Kdyby" referenda byla brána vážně a nemusela opakovat, aby dobře dopadla."Kdyby".... to je argument jako z dětské knížky.
Realita je, zdá se, taková, že projekt "Euro" momentálně není nikdo schopen uřídit a že fičí samospádem.

Trochu mi teď ty diskuse o EU a euru připomínají diskuse o Cikánech tady na aktuálně.cz asi tak před rokem či dvěma. Psal jsem tehdy panu Stejskalovi opakovaně cosi ve smyslu: "Což nechápete, že dosavadní přístup - zavírání opčí před cikánksým problémem, povede k radikalizaci širokých vrstev majority?" To nebylo nic proticikánského, bylo to vyjádření obavy, že dosavadní postupy vedou do slepé uličky, z níž se bude muset buď vycouvat, nebo prorazit zeď - a to bude bolet. Já jsem to říkal - a kdo mi tochce vyčítat? Sami pravdoláskaři ženou lidi do náruče nahnědlých stran!
Teď s EU a eurem je to podobné. Bruselští aparátčící volají (a všichni víme proč - jsou z toho živi) "Více Evropy", čímž mají na mysli více Evropy v jejich pojetí. A my voláme, se zkušeností ze socíku (také nám říkali "více socialismu" dosavadní problémy vyřeší) "Proboha uberte plyn!". Marně. Konce jsou už viditelné někde na obzoru a nikdo soudný z nich nemůže mít radost. Ale lékem nemůže být "Více Evropy", ale naopak právě zvolnění proevropského tempa. Výsledkem dosavadních postupů je 70 % Němců podle průzkumů s více než váhavým vztahem k euru a EU. Až se Němec opravdu nasere ( a já se mu divit nebudu), to teprve bude tóčo. To neříkám s nadějí v hlase, ale s obavou, podobně jako u těch Cikánů, tohle je ale mnohokrát vážnější. A vyčítejte mi pak, že jsem to říkal.... Sami budete za hlupáky, ať už si to, eurohujeři, přiznáte, nebo ne....

Ivan Hochmann:
Jediný, kdo akceptuje Kalouskův úspěch jako ministra financí je, myslím, jen Kalousek sám. Alespoň já ve svém okolí neznám nikoho, kdo by se k němu připojil.
03. 10. 2011 | 16:51

Zbyněk napsal(a):

Holubář.....
nejsem z tvého okolí,ale ke Kalouskovi a jeho názorům se hlásím.Tak přeci jeden.
03. 10. 2011 | 17:01

Holubář napsal(a):

Zbyněk:
A k jeho zlodějnám na MO taky? Jo vlastně - on mu nikdo nic nedokázal, pravda....
:-)
P.S.: Někde jsme si potykali? Jsem dost zapomětlivý, připomeňte, prosím. Děkuji.
03. 10. 2011 | 17:10

Občan napsal(a):

Tomskej,
a co by asi tak Řecko coby "z područí eura osvobozený nečlen eurozóny" vyváželo, když to je země s ekonomikou postavenou na turistice a zemědělství (80% území hory, jediná veká průmyslová zóna jsou Atheny - a tamnější životní prostředí je nám snad známo, že)?
Sádroví Jupiterové, metaxa, ouzo, feta a olivový olej je nejspíš nevytrhnou...

Kecy o vysokých řeckých platech a penzích už si, sakra, taky strčte za klobouk.
Dnes mluvila na kameru nějaká státní úřednice a říkala, že jí snížili plat z 1000 eur hrubého na 700 eur hrubého. To je cca 17 000.- Kč brutto - takže plat o něco nižší než české úřednické (územní samospráva, ve státních službách to je nepatrně vyšší), ale životní náklady německé!!! Řekové jsou na tom s platy stejně nebo spíš hůř než my.

Bez EU si nás "investoři" rozeberou jak brablenci kus vánočky a nakonec skončíme jako nevolníci v čínských motovnách, kde se nám budou posmívat poháněči z Afriky a účetní z Indie.
03. 10. 2011 | 17:10

Holubář napsal(a):

Občan:
Ta vaše vize "bez EU" není moc radostná. To je pravidlo, když někam přijdete po sezóně. Po mejdanu taky najdete už jen zvratky a roztřískané sklo.
Ale zase je fakt, že jste si docela hezky zacinkal klíči, to bylo docela fajn, co....?
03. 10. 2011 | 17:13

Silvie napsal(a):

Pane Tomský,

pro Pehe by se zhroutil život, kdyby byl nucen prozřít, radějí sní dál svůj eurosen.
Přestava, že by měl dát zapravdu Klausovi ,musí být pro něho obrovsky traumatizující.
03. 10. 2011 | 17:15

Taoiseach napsal(a):

Holubář

Je pravda, že "kdyby" neplatí. Kondicionál jsem si dovolil použít jen proto, abych ilustroval, že současné potíže vůbec nemusí mít tak hluboké kořeny, jak tvrdí AT.
S referendy to bylo poněkud složitější, než naznačujete - ale to je dost mimo téma.

"Realita je, zdá se, taková, že projekt 'Euro' momentálně není nikdo schopen uřídit a že fičí samospádem."
Mně se zdá něco jiného. Čím to, že má euro pořád dost stabilní kursy k jiným významným měnám? Proč není za korunu, když je na tom eurozóna tak zle?

"Bruselští aparátčící volají..."
Opravdu? A můžete tak alespoň dva (mn.číslo) jmenovat a DOSLOVA citovat, co volají?
Že "vy" voláte po ubrání plynu, to celkem chápu. Co taky jiného dělat v globální konkurenci rychle rostoucí Číny a dalších, že?

"Konce jsou už viditelné někde na obzoru a nikdo soudný z nich nemůže mít radost."
Ale fuj, Klaus a Tomský podle Váse nejsou soudní...

V Německu budou brzy volby a ty - na rozdíl od průzkumů - platí.
03. 10. 2011 | 17:18

Občan napsal(a):

Co se Řecka dotejče - napadla mne taková divná věc. Až se to obávám napsat; no, ale co, v nejhorším mne budete mít za pitomce...

Napadlo mne totiž:
1) Řecko je nárazníkový stát na Balkáně
2) Leží na samém pomezí mezi "západním" pojetím civilizace a Asií
3) Dokud kvůli němu nebyly přijaty Bulharsko a Rumunsko do EU, nesousedilo s žádným členským státem EU
4) Balkán lze, v případě potřeby, obětovat a izolovat
5) Řecko je dostatečně ekonomicky a mocensky slabé
5) S ohledem na výše uvedené bylo vybráno jako pokusné morče pro test soudržnosti EU a eurozóny

a) Když to vyjde, bude možné dál posilovat integraci EU, tlačit na rozšíření eurozóny a posilovat mocenské postavení EU
b) Když to nevyjde, přijde ke slovu dvourychlostní EU, kdy východ Evropy bude postupně ekonomicky a mocensky izolován a udržován pouze jako nárazníkové pásmo proti Asii a oprávněně dožraným muslimům

Trošku se to vymklo, když tohoto testu zneužily "finanční trhy" k útoku na celou EU. Ale zatím se zdá, že to EU nakonec zvládne. Ztráta 10 milionů Řeků a jejich slabé ekonomiky je pro EU zanedbatelná, jako dovolenková destinace bude Řecko dostupné stále a navíc bude dostatečně pokorné (vděk za záchranu). Díky tomuto testu si vedení EU udělalo celkem jasno od koho může co očekávat v případě potíží a rovněž si udělalo celkem jasno v tom, jak potížím čelit.
Do nárazníkového pásma spadá i ČR - to jen, aby bylo jasno. Stačí se podívat na mapu Evropy...
03. 10. 2011 | 17:29

Holubář napsal(a):

Taoiseach:
V globální konkurenci rychle rostoucí Číny a dalších je nejlepší vymyslet třeba takovou blbost, jako jsou emisní povolenky na které Čína a ostatní z vysoka kálí, a co nejúčinněji tak podtrhnout konkurenceschopnost evropského průmyslu.
Například a hned z voleje, když chcete příklad.

Ano, volby narozdíl od průzkumů platí, v tom se shodneme. A voliči obvykle dlouho trvá, než se rozhoupá. Až k tomu ale dojde (pokud dojde, samozřejmě), pak je to (na rozdíl od průzkumu) nevratné. Nevratné to bylo v Německu i v roce 1933 - a málokdo to čekal.

S tím přáním po citaci nápadně připomínáte českého maloměšťáka alias kydače, alias šlapku atd. Úkolujte sám sebe, u mne je to zbytečná snaha. Sám dobře víte, o čem jsem psal. Z vaší strany je to jen úhybný manévr před nepříjemnou realitou.
03. 10. 2011 | 17:32

Holubář napsal(a):

Občan:
Pohled na mapu Evropy mi říká, že Evropa se rozprostírá od Vnějších Hebrid až po Ural, od Severního mysu až po ostrov Gavdos jižně pod Krétou. Co z toho vyvozujete?
03. 10. 2011 | 17:36

Občan napsal(a):

To Holubář:

Omyl.
Za to, že rozjásaně a ukázněně necinkám klíči, jsem přišel na Jungmaňáku o rukáv a sklo z brejlí. Před manželkou a dětmi, s nimiž jsme šli ke kamarádovi na návštěvu, já jsem se dostal do "dikuse" s "revolucionáři" a dovolil jsem si vyslovit názor, že nás to cinkání klíči přijde nejspíš pěkně draho.
Pravdu jsem měl sice já, ale vzhledem k důsledkům cinkání z toho nějak nedokážu mít radost.

To není "vize", to je spíš očekávání maléru. Jsem skeptik, takže když to skončí špatně, nebudu nemile překvapen; ale když to náhodou dopadne dobře, budu z toho mít velkou a upřímnou radost.
03. 10. 2011 | 17:38

Holubář napsal(a):

Občan:
Já to nemyslel nijak ve zlém.
Na usmířenou dva mé oblíbené, nejspíš je ale, jako skeptik, taky znáte.
Jaký je rozdíl mezi fámou a skutečností? Tak obvykle týden.
A optimista bývá obvykle jen a pouze špatně informavaný pesimista
03. 10. 2011 | 17:45

Občan napsal(a):

To Holubář (17:36):

Myslíte? http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:EU_location_GRE.png

Skandinávii nepočítejte, té v podstatě nic nehrozí, Ruskem je chráněna ažaž. A Pobaltí absolutně nikoho nezajímá - pokud si tam amíci nezačnou stavět maskované plechové budky; což si, s ohledem na sílící Rusko a svůj ekonomický krach, zatím netroufnou.
Cordon sanitaire je Polsko, ČR, SR, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko - zatím. Když bude moc zle, bude přesunut na Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko. Průser je ovšem Bosna-Hercegovina a Velká Albánie; von Tito moc dobře věděl, co a proč dělá...
03. 10. 2011 | 17:48

Občan napsal(a):

To Holubář (17:45):

:o)))
Znamenám si a doufám, že si to taky budu pamatovat :o)
03. 10. 2011 | 17:50

Holubář napsal(a):

Občan:
Z mojí stzrany bylo 17:36 jen drobnou jedovatostí. Evropa a Evropská unie opravdu nejsou identické množiny, ačkoliv by si eurohujeři samozřejmě přáli, aby Evropa znamenala jen a pouze EU. Není tomu tak, Evropa je přece jen poněkud rozsáhlejší.
Tak to bylo míněno, čistě geograficky.
A reCAPTCHA se úplně zbláznila, píše mi tam čínské či japonské či jaké znaky.
Taky jo, jdu na druhý pokus.
03. 10. 2011 | 17:56

Taoiseach napsal(a):

Holubář

Emisní povolenky: Pokud si myslíte, že konkurenceschopnost Evropy založíte na spalování fosilních paliv, tak jsou holt povolenky špatné. Rozvojové státy zatím nemusí snižovat emise, protože jsou chudé a hlavně, protože mají řádově nižší emise na obyvatele.

"S tím přáním po citaci ... Sám dobře víte, o čem jsem psal. Z vaší strany je to jen úhybný manévr..."
Opravdu nevím. Musel bych se dohadovat. Tak třeba nějaký německý (nikoli bruselský) ekonom (nikoli aparátčík) v dlouhém rozhovoru něco plácne. Novinář to vytrhne z kontextu a zasadí do jiného. Pak ten rozhovor v MFD někdo špatně přeloží, a protože se jim do zdá mdlé, náležitě to připepří. A pan kolega to sezobne jako ti jeho holubi.
Takže kdy jste naposledy četl PŘÍMOU CITACI v uvozovkách? V novinách je nenajdete - a to ani nemusíte dělat úhybné manévry. Navíc je dobré vědět, že třeba členové národních vlád nejsou žádnými unijními úředníky. V podstatě jenom nadáváte, což ovšem není projevem převahy.
03. 10. 2011 | 18:05

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Perla blogu:
"Kapitál je třeba vypudit ze spekulativní sféry do sféry investiční."
Teď už stačí dodat maličkost: jakým způsobem a za jakou cenu.
Snílkovství nikdy ničemu nepomohlo.

03. 10. 2011 | 18:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

.Ivan Hochmann:
Ahoj, rád Tě vidím. Chyběls trochu, měl jsem obavy.
03. 10. 2011 | 18:11

Holubář napsal(a):

Taoiseach:
Pokud vy pokládáte emisní povolenky za prospěšné pro ekonomiku, pak promiňte, ale naše diskuse má poněkud mimoběžný charakter.

Nenadávám, jen vyjadřuji obavy. Tón linoucí se z Bruselu je přece zcela jasný a rozpoznatelný. Že vy ho neslyšíte či slyšet nechcete, zase jen potvrzuje naši mimoběžnost. Možná jste už zapomněl na ostudný způsob schvalování Evropské ústavy / Lisabonské smlouvy. Já ne. Možná jste už zapomněl na protektorskou návštěvu europoslnců (toho Kohn Bendíka apod.) na Hradě. Já ne. Já něco slyším a vy ne. Toť celé. Může to ovšem být i naopak :-) .
Ostatně šéf Evropské centrální banky jistě není evropský úředník, že? Teď nic hledat nebudu, ale jeho příští citaci vám příležitostně pošlu, pokud ovšem bude teď mít odvahu něco veřejně prohlásit.
03. 10. 2011 | 18:17

Petr Adler napsal(a):

jsem dost prekvapen, kolika lidem tady nevadi statni dirigismus, cili zrizeni, jeho ucelem je obmezovat lidskou tvorivost, nebot prekazi mocenskym choutkam ... jeste stesti, ze (alespon dlouhodobe) tihle lide netvori dejiny ... o tom, ze nevytvari zadne hodnoty, o tom neni treba hovorit ... smutne je, ze tihle lide dejiny zpomaluji a znetvoruji ...
03. 10. 2011 | 18:23

Taoiseach napsal(a):

Holubář

"Tón linoucí se z Bruselu..."
To je básnická licence, dojmy z dojmů, neuchopitelné nic...
Je pravda, že unijní úředníci váží slova. To ovšem není věcí odvahy, ale zodpovědnosti. Podstatné je, že o budoucnosti nerozhodují úředníci (Komise), nýbrž NÁRODNÍ vlády (Rada).

Na ostudný průběh ratifikace Lisabonské smlouvy v ČR se zapomenout nedá...

Václav Klaus není zvyklý na to, že by mu při rozhovoru mohl někdo (kromě Livie) odporovat. On totiž už dávno do žádných otevřených rozhovorů nejde. Daniel Cohn-Bendit je na rozdíl od něho Evropan.
03. 10. 2011 | 18:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A křupan. ☺
03. 10. 2011 | 18:46

Holubář napsal(a):

Taoiseach:
S chutí jste přeskočil to, co vám nevoní. Já jsem napsal Evropská ústava/Lisabonská smlouva, umíte-li číst (o čemž nepochybuji, ale zdá se, že nějak selektivně).
Kohn Bendík by si jistě označení Evropan rád přivlastnil, jako jeho další kumpáni z EU, a ostatní z Evropy vyloučil. To už tu bylo, jedno budování jednotné Evropy, a kdo nebyl "Nový Evropan" byl podčlověk. Metody se, pravda, poněkud vyvinuly, ale princip zůstává stejný, asi tak ve smyslu Svaté říše římské národa německého. Pohlédnete-li na mapu (viz výše), je Evropa přece jen poněkud rozsáhlejší, než EU. A žijí v ní Eropané, s tím nic nenaděláte vy ani Kohn (s trochou jedovatosti by se dalo napsat, že vzhledem ke jménu by se o jeho evropanství dalo dokonce pochybovat, ale to by byla podpásovka a především nahrávka na smeč:-) ). Alespoň jsem z Bruselu ještě žádnou směrnici o změně geografické podoby Evropy nezaregistroval, ale třeba už je na cestě, jako spousta jiných blbostí.
Nechme toho, to jsou zbytečné řeči (psaní), v tomto se prostě neshodneme. Aby bylo jasno - já nejsem proti EU a nějak sjednocené Evropě, ale prosazovaná podoba mi vůbec nevoní. Nemám rád, když mě chce někdo dokopávat ke štěstí, už jsem to zažil.
03. 10. 2011 | 18:56

Maximus napsal(a):

Pár lidí se tady zmínilo o Kalouskovi a jeho snaze snižování státního dluhu. Potíž je u něj v tom, že se velký chemik soustředil pouze na procentní snižování dluhu, ale absolutní výše dluhu se mu vymyká z rukou, když to porovnáte s vývojem salda HDP a st.dluhu (vše v procentech) s takovým Švédskem, tak Kalousek zde vychází jako ryzí amatér a čaroděj druhé kategorie. Tak zde k porovnání uvádím příslušné údaje:
rok 2006 2007 2008 2009 2010
ČR -2,6 -0,7 -2,7 -5,8 -5,1 /HDP saldo/
Švédsko +2,3 +3,6 +2,2 -0,9 -0,9

ČR 29,4 29,0 30,0 35,3 39,1 /výše st.dluhu/
Švédsko 45,0 40,0 38,2 41,9 39,1

Vypadá to, že by si měl dát Kalousek panáka a se svojí suitou se vypravit do severské země a zeptat se jak se správně řídí MF!
03. 10. 2011 | 19:37

silspok napsal(a):

To je ten pan, kterej je v ty Akci D.O.S.T s Batorou a pravidelnym ucastnikem neonacistickych srazu Cervenkou? A jake nam reseni pan Tomsky nabizi? Jaka je jeho vize dalsiho vyvoje po rozpadu Eurozony? Rad se obraci k panu prezidentovi, ten ho ma rad spolu s Akci D.O.S.T, ktera je jednou z nasich mistnich NGO, ktere by na druhou stranu pan prezident Klaus zakonem zakazal ...
03. 10. 2011 | 19:51

.Ivan Hochmann napsal(a):

To víš - Karel říká,že už jsme všechno řekli a vydiskutovali.

Někdy si připadám jak vypsaná fixa.
Takže neměj obavy,až budu na zdechnutí ,tak to s posledními silami zveřejním.
Ivan.
03. 10. 2011 | 20:03

.Ivan Hochmann napsal(a):

No a zdejší diskuze mi jen dává za pravdu.

Všichni se zde snaží radit co by bylo nejlepší,koho zvolit aby se spád věcí usměrnil k lepšímu.
V podstatě je to všechno k ničemu.
Politici čeští,evropští,světoví se řídí úplně jinou logikou.

Majetek,finance.zlato,ostatní nemovitosti a movité statky se neustále a systematicky množí v čím dál menším okruhu lidí a ti se nebudou ohlížet na nějaké potřeby lidí,resp.lidstva.

Vždy jsem se divil spisovatelům sci-fi,kam chodí na ty fantasmagorie ve výhledech do budoucna.
Naposledy jsem tak uvažoval při sledování Duny.
Vše ale nasvědčuje pesimistickým vizím.
Technologie a jejich překotný rozvoj,způsobí naprosté disproporce mezi vrstami lidí a řízení společnosti a světa se ocitne z rukou malé nadnárodní korporaci,která si bude řídit vše podle svých představ.
Takže veškeré hádky o EU,hegemonii USA,nebo Číny jsou mírně řečeno liché.
Možná je to tím,že mě osobně už ani tak nezajímá co bude zítra,či za týden,měsíc,rok.
Nabyl jsem jakéhosi skeptického názoru,o marnosti snažení o instalaci "dobra".
Nikdo o něj nestojí!
Jen si spočítej kolik lidí chlastá nad normu,kouří droguje,krade,lže,,nepracuje a živí se jako parazité.......

Možná namítneš,že tomu tak bylo vždy a jen rozvoj mediální sféry nám přibližuje dříve neslýchané a nevídané.
Není to pravda.

Mám černý zákal a vidím šedivě.Stojím stranou a nevolím nikoho.

Ivan.
03. 10. 2011 | 20:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivane,
udělej užitečný skutek a vol ´piráty´:
http://www.ceskapiratskastrana.cz/
03. 10. 2011 | 20:45

.Ivan Hochmann napsal(a):

Běž se vycpat s takovými nápady.

Klikl jsem si tvůj odkaz a otevřel Pirátské noviny.
Přečetl jsem si tučně psané motto co je pro piráty smyslem života.
To stačilo.
Slastí jsem měl v životě dostatek.Nebudu se přece křivit jen proto,že je někde chyba v zákoně.
Moje zákony jsou jasně definované v mém vlastním kodexu a nebudu se poučovat od nějakých pirátů.

Mám spoustu známých,kteří maji v používání počítač a nekoupili si ani základní operační program.Všechno načerno.Prostě piráti.
To je největší problém této zasrané poskomunistické společnosti.
Mít všechno ZADARMO !
Všechno vyhandlovat,schrastit,ukrást a to je smysl života .To jsou ty slasti.A ještě se s tím chlubí ,blbec.
Já jsem pro něj hlupák co se neumí postarat.

Tak mě raději neraď takové hovadiny!

Nazdar Ivan.
03. 10. 2011 | 22:11

český maloměšťák napsal(a):

Holubářovy plky v stopadesáti odstavcích - aneb jak nic nesdělit a čtenáře uondat.
Lepší než prášek na spaní....

Dobrou noc.
03. 10. 2011 | 23:12

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):
Perla blogu:
"Kapitál je třeba vypudit ze spekulativní sféry do sféry investiční."
Teď už stačí dodat maličkost: jakým způsobem a za jakou cenu.
Snílkovství nikdy ničemu nepomohlo.


03. 10. 2011 | 18:09
---------
Co je svět světem, tak je to možno formou zdanění, regulace nebo nařízením.
Něco se děje. Zřeba v GB, ale i v USA. A EU. Jem pan Matyáš slepě věří neviditelné ruce a tomu, co mu nakukají v českých novinách.

Nemohu za to, ža vy nesjte schopen vyplodit nic. Co by stálo za úvahu.
Buď jen kopírujete cizí moudra , nebo štiplavě glosujete ostatní diskutéry.

Dobrou noc, amaterský diskutére.:)))
03. 10. 2011 | 23:17

vico napsal(a):

Tomský holt žije ve svém světě. Když zůstane osamocen, tak jen proto, že všichni, včetně zdravotnického personálu, jsou šílení - jen on je zdravý.

Teď nabízí postupné rozpouštění EU. Doufám, že se to podaří dříve, než tam nalezou další zájemci s Chorvatskem v čele :-)

Doba šílí, jen Tomský s čelem chladným jak náhrobní švédská žula, nikoliv.

I přes hru svalů beznadějného anorektika Tomský na závěr zakuňká, že " Samozřejmě, že se bude možná ještě dlouho a navzdory vší realitě integrovat".

Ono asi ve stále propojenějším světě, kde se vyděluje liga ekonomických obrů, si "šílenci" myslí, že jiné cesty není. Doba, kdy za každým patníkem byla celní budka nějakého obskurního království, asi opravdu pominula a nikdy se nevrátí.

Nelze vyloučit, že se najde dostatek národoveckých ko-ko-ko-tů, kteří projekt integrace zmaří. Nelze vyloučit - nicméně globální integrace bude pokračovat, ať už se to bude Tomskému líbit či nikoliv. K integraci jen dojde jindy a jinak a asi méně demokratickým způsobem.

To se pak nakonec opravdu ukáže, že "klausatomskýmělpravdu". V té době už budou jejich čela doopravdy, nikoliv obrazně, chladná, jak švédská žula. Nebo budou rozptýleni na loučce zapomnění.

Všechno je možné.
03. 10. 2011 | 23:38

NevericiTomas napsal(a):

Obcan:b) Když to nevyjde, přijde ke slovu dvourychlostní EU, kdy východ Evropy bude postupně ekonomicky a mocensky izolován a udržován pouze jako nárazníkové pásmo proti Asii a oprávněně dožraným muslimům

Tohle by ale preci udelal jen uplny pitomec. Kdyz se podivate na ekonomicke ukazatele a spolecenskou situaci, je jasne, ze jestli je neco v EU konkurenceschopne v zapase s novymi ekonomikami, tak je to prave stred a vychod EU. U nas jsou limity vykonnosti dany spatnou organizaci, jdou resit snaze nez spolecenske problemy zapadni Evropy dane jednak latentnim sklonem k socialismu (proti kteremu je vychod preci jen diky svym zkusenostem lepe vybaven), navykem na vysoky zivotni standard a mixem zjevne tezko slucitelnych kultur, ktery se zaicna take pomalu vyhrocovat.
Kolik je vam let? Mne bude 30 a pozoruji, ze uz lide o 10 let strasi nejspis umrou s pocitem, ze co na zapad od Sumavy, to vzdy o krok napred. Ja uz touhle obsesi netrpim.
04. 10. 2011 | 05:02

NevericiTomas napsal(a):

Vytazek z textu ceskeho malomestaka:
"pisálci, Poskoka, Knmotříčka Národa, pitomými kecy, noshledy, podčíšníkem, tajtrlík.
...Vždyť je všem pro smích..."

Ty tu někoho poučuj o diskuzi, ty dyšputante...
04. 10. 2011 | 05:09

intenzivně pracující řek napsal(a):

Kdepak pane autore levouni to svoje Euro nepustí.
Jsou skutečně slepí.

Pořád čekají, že nějaký růst se někde na světě rozjede - bájný růst, který vše zaplatí.

Chvilku doufají v poptávku ze strany Číny, pak z katastrofou postiženého Japonska a protože nic nepřichází věří najednou i v Indii, Indonésii, Brasílii nebo ve znovu rozběhlém Obamovskému rozhazování doláčů v USA.

Ale přes výše uvedené levounům nevadí vymýšlet stále nové a nové výdaje - prý prorůstová.
04. 10. 2011 | 08:49

český maloměšťák napsal(a):

Nevěřící Tomáš
Soudruhu (ze slušnosti vám budu tykat...vím, je to těžké zbavit se soudružských návyků), tak tedy , soudruhu Tomáši, svá proroctví o tom, co bude s Evropou si strč někam..a použij je na přednáškách pro svíčkové báby.
A zamysli se trochu nad tím, co píšeš.
Že daňové transfery , které proudí přes EU, proudí právě na ten tvůj vysněný, efektivní východ.
Opačným směrem pak proudí zboží a zisk.
A na tom východě je vše podporováno navíc daňovým dumpingem - v podstatě parazitismem.

Takže ty své bajky o inovativním a pracovitém východě si ...(no , ty si jistě poradíš, soudruhu).

Jen malá poznámka - zřejmě obdivuješ, soudruhu , Čínu, že ? Ta je vůbec velmi konkurenceschopná a pracovitá.
/zkus ale někdy použít rozum - místo titulků z novin...a zamysli se , zda chceš mít, soudruhu, čínskou společenskou smlouvu, nebo tu západní společenskou smlouvu - kterou tady v několika větách cupuješ...pokud zvolíš prvnmí, tak věz, že takové, jako jsi ty, soudruhu, by v Římě nechali ukřižovat...zvela po právu..../

Nazdar ! Soudruhu !
/jinak akce a reakce je učivem 4. třídy obecné a reaktivní násilí je dovoleno - je benigním násilím (jen ti, pro které je určen kříž, se ho vzdávají - prodávají tak sebe i své společenství...kříž jim patří)/
04. 10. 2011 | 09:41

.Ivan Hochmann napsal(a):

Pane vico,

jak vidím,tak také přitvrzujete ve vyjadřovacích prostředcích.
Mám k Vám jedinou repliku.

Souhlasím s vámi i s panem Tomským - že doba šílí.Respektive šílí lidé ,kteří se nehodlají smířit s onou šílenou dobou.Každý má "svojipravdu",která je odvislá od zapojení dotyčného do společenských projektů.
Tyto projekty však musí vykazovat logické a reálné principy.
Pokud se jedná o nesmysluplné, či zájmové osobními ambicemi ovlivněné projekty bez logického právního ošetření je oheň na střeše.

EVROPSKÁ UNIE byl pro mě ambiciózní a smysluplný projekt do doby než se projevily všechny i úmyslné nedostatky v prováděcích parametrech.
Pokud se uskutečňuje takovýto projekt nemající v historii Evropy obdobu,měl by být dokonale právně ošetřen a se striktními resriktivními paragrafy,vymahatelnými napříč právními systémy.

Mám v živé paměti jak se dostávaly státy Americké Unie do provozuschopného celku.Jak vznikla jejich ústava,tedy prvotní společenský zákon.
Jakou roli v tomto procesu hrál nacionalismus jednotlivých evropských národnostních celků.
Od priorit se snažili oddělit Californie,Texas,Utah,a další státy.V občanské válce se projevila síla myšlenky společného státu s logickými zákony.
Nakonec se prosadili lidé s vizionářskými programy,beroucí Ameriku jako zemi se společným zájmem a cíly.

Jací vizionáři jsou v Evropské Unii ovládané nadnárodním finančními a investičními korporacemi mající VIZI peněžních a maletkových osobních profitů na úkor lidí v unii žijících?

Pane vico to už nemá s nacionqalismen co dělat.
Unie se projevila a nadále projevuje jako byrokratický nefunkční moloch plýtvající prostředky,kterépo socialistickém způsobu přesouvá z místa na místo.

Pokud bude mít co přerozdělovat ,tak bude jakž-takž fungovat.
Ježe on mít nebude!
My to přece už jednou v blízké minulosti zažili.Pamatujeme si dobře jak chátraly společenské statky i myšlení.

Nelajte panu Tomskému,pokud vidí věci jinak než my.
Tyto názory jsou i pro nás varovným mementem a je jen na nás jak se podle všech informací zařídíme.

Ano hlupáci ovládaní jakýmisi ideologiemi a vírami(třebas v "bájný růst" pane nicku "řeku") nám budoucnost jen zčerní a ztíží.

Zdravím Ivan.
04. 10. 2011 | 09:57

český maloměšťák napsal(a):

Bla, bla, bla.....soudruzi ...(červená knihovnička, sentiment a z nich vyplývající postpubertální názory pozdního věku.../
/ještě že nemáte na nic vliv/

http://zpravy.kurzy.cz/285616-cina-kritizuje-navrh-americkeho-menoveho-zakona-namireny-proti-slabemu-juanu/

Snad to přijmou. A po nich EU.
04. 10. 2011 | 10:20

Taoiseach napsal(a):

Holubář

Velmi stručně: Evropanem je ten, kdo jím být chce, a není ten, kdo se vymezuje proti. Milan Kundera sice podává jinou definici (ten, komu se stýská po Evropě), ale to by bylo na složitý rozbor.

"nejsem proti EU a nějak sjednocené Evropě, ale prosazovaná podoba mi vůbec nevoní"
To je od Vás hezké (bez ironie), jenže... Umíte navrhnout něco jiného než zpátečku? Než odbourávat společné rozhodování?

Pokud toužíte (Vy, Klaus a další) po "splendid isolation", měli byste se odebrat za Tomským do Anglie.
04. 10. 2011 | 10:25

český maloměšťák napsal(a):

Takže Tomský žádná čísla nedodal /jako obvykle - nepřekvapil/. Své prognozy zřejmě opírá o vlastní pocity /jako řada zdejších diskutérů/. No nic. Já neprognozuju. Ale dám sem prognozu z per , takříkajíc nejpovolanějších... :(((

http://www.bloomberg.com/news/2011-10-04/goldman-cuts-global-gdp-estimate-sees-german-french-recessions.html

"...“Over the next few quarters, we now expect a mild recession in Germany and France, and a deeper downturn in the Euro periphery....”
"...Goldman Sachs predicts the Euro region will expand 0.1 percent in 2012, down from an earlier forecast of 1.3 percent. It expects growth of 1.6 percent for this year...."
"...“The increase in spillovers from the Euro area, primarily via tighter financial conditions, is the primary reason why we have also downgraded our forecasts for the U.S. further,” the economists said. “We now see the risk of a renewed U.S. recession at around 40 percent.” ..."
"...The U.S. economy will expand 1.7 percent this year and 1.4 percent in 2012, Goldman Sachs predicts. It had earlier estimated a 2 percent growth rate for the world’s largest economy next year. ..."

"...Goldman Sachs analysts also lowered their forecasts for 2011 and 2012 oil prices. Crude prices will end this year at $112.50 a barrel, compared with a previous estimate of $119.50. It will be $122.50 a barrel at the end of 2012, compared with an earlier forecast of $138.50, according to the report...."

Že by "cenové plató" via peak oil ?
:((
Default řecka v horizontu 5 - 7 měsíců se prognozuje až se 70 % pravděpodobností.
Co může následovat ? A je to vkomponováno v prognozu GS ?
V tom případě prostě jen "budeme bohatnout pomaleji".

Ha, ha, ha..... :(((

Ale vážně. Myslím si, že na deflační politiku v řádech 10 - tek % řecká veřejnost nepřistoupí. Takže buď do země přijdou dlouhodobé investice - anebo vyhlásí bankrot. A tejně bude ty dlouhodobé investice potřebovat.
Takže otázka dne stojí - jak dostat do Řecka investory dlouhodobé, ne spekulativní.
Když Řecko potřebuje zvýšené daňové výnosy.
Gordický uzel.

Alexandrova metoda - anebo postupné rozvazování ?
Co analytik - to názor.

Znovu se vrátím k své otázce Tomskému - s kterými zeměmi a výrobními kapacitami má Řecko - v současné situaci a konstelaci soutěžit ? S čínskými ?
04. 10. 2011 | 11:32

vico napsal(a):

I.H.: Sluší se odpovědět. Občas přitvrdím, ale vždy tak, aby protistrana měla k dispozici alespoň ještě jednu variantu výkladu - třeba srážka kvokající slepice s protijedoucím autem : ko-ko-ko/slepice/ , tů /auto/.

Jinak je pravdou, že EU i vlivem globalizace, kterou chápu neutrálně jako dannost, přes kterou nejede tzv.vlak, se dostala na rozcestí. Nebude-li integrace, nastane rozpad.

Samozřejmě i na rozpadu lze vydělat. My Evropané ve velké většině to nebudeme a z malých a středních států zvláště.
04. 10. 2011 | 11:41

.Ivan Hochmann napsal(a):

Dobrá,
ale tady nejde o protistranu.Kategorické stanoviska k rozpadu Unie jsou jen katalysátorem událostí.
Kladli jsme si někdy otázky proč se politici ve Štrasburku nikdy nedokázali shodnout na povinném společném jazyku a jeho výuce ve všech evropských školách?
To je největším problémem.Digitální překlatelská medialisace zasahuje podle mne tak nanejvýše 20% evropské populace.
S těmi 80% manipulují místní politici podle vlastních potřeb.

Je snadnější prokazovat úřednickou činnost výnosy o maximální délce pohlaví pro oplodnění,či okurek k vývozu.
Navíc argumentační rešerše protistrany se vždy omezí na svoje fixní zatížení PROTI protivné straně a to nebývá vždy logickým argumentem.

Nevím......je asi dobré zůstat stranou a sledovat vývoj.Prostě být připraven.Od současných polomrtvolných,neefektivních ,až slabomyslných politiků se nic dobrého očekávat nedá.
O nějakém ovlivnění trendu námi obyčejnými lidmi se ani uvažovat nedá.
Myslím ,že i tuto formu úvahy měl pan Tomský na mysli.
Ivan.
04. 10. 2011 | 12:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

.Ivan Hochmann:
Nojo, to já namísto novin otevřel program:
"Pirátský program
Podporujeme rodící se informační společnost, její rozmanitost a otevřenost. Změníme zákony tak, aby nebránily rozvoji lidí a společnosti. Bráníme občany, jejich práva a jejich soukromí. Požadujeme otevřené hospodaření státu, umožňující snadnou občanskou kontrolu. Usilujeme o postupné odvolání zákazů rozmnožování uměleckých děl a omezení nevýhodné politiky patentů.

◦Občanská práva a svobody
Musíme omezit přílišné sledování občanů. Stát přikazuje sledovat a uchovávat údaje o všech komunikačních spojeních i o pohybu všech mobilních telefonů. S občany se tak zachází jako s podezřelými, zpracování dat nevinných lidí navíc zbytečně vytěžuje policii. Demokracie nemůže fungovat bez úcty k lidem, jejich právům a soukromí, a to jak na Internetu, tak na ulici. Internet je naše moře a cenzuře Internetu zabráníme. (Podrobnosti níže)
◦Otevřený stát
Nehospodárné a neprůhledné nakládání s veřejnými financemi včetně korupce způsobuje ztrátu 20–25 % objemu veřejných rozpočtů (tedy stovky miliard Kč). Nechceme léčit pouhé symptomy korupce, ale její příčiny. Lékem je veřejná kontrola financí, se kterými úřady hospodaří. Proto nabízíme sadu prostředků, které prostor pro nehospodárnost a korupci sníží na minimum. Zároveň se snažíme o vstřícnější přístup státu k občanovi a zvýšení efektivity úřadů státní správy za pomoci jejich efektivního digitálního propojení. (Podrobnosti níže)
◦Kontrola občanů nad politiky
Politici opakovaně dokazují, že musí být kontrolováni. Odmítáme, aby nás při hospodářském růstu dále zadlužovali. Chceme zabránit zneužití politické moci tím, že ji rozdělíme mezi více volených institucí, které se budou navzájem kontrolovat. V přímé demokracii dáme lidem možnost ovlivnit rozhodování svých volených zástupců a v případě selhání odvolat ty politiky, které přímo zvolili."
Podle Tebe asi hovadiny.
04. 10. 2011 | 13:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
"Něco se děje. Zřeba v GB, ale i v USA. A EU." Jo, protrahovaná chronická krize. ☺

A to jsem nevzpomenul další Vaši perlu:
"Obchody nakrátko - spekulace na pokles, jdou proti samotnému principu kapitalismu." ☺☺☺
Připomnělo mi to Vaše plácání o Japonsku, diletante:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=12686&from=0
04. 10. 2011 | 13:41

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Samozřejmě že jste opět vše obrátil o 180 st. - tak aby to vyhovovalo vašim fantasmagorickým soudům.
Milý amaterský makroekonome.

Víte na čem je založen kapitalismus ? Co je motorem kapitalismu ?
Shorty ? Jak dochází k valuaci hodnot ? Respektive - co je/by mělo být/ fundamentálním pro valuace ? Transfery peněz z bilancí bank do futures ?

Jste jak fanatický mnich, který ani neví, co v tom škapulíři na krku má - ale věří tomu.
Smutný to příběh roku 1526 a jeho opět chabá interpretace amaterským historikem Zbyňkem Matyášem vám zřejmě nedá spát. /pozor - ve spánku prý nodumírají neurony....tak ať to nepřeženete (pokud je ještě co...přehnat...zachránit)/

Vy jste si zřejmě předsevzal, že svým neustálým překrucováním a následným publikováním překrouceného - formou pavlačových drbů dokážete, že máte pravdu vy.
Což svědčí o jediném.
O mdlém rozumu.

Vygůglujte si - kde se všude reguluje a co.
Já práci za vás dělat nebudu. Těch odkazů via GB, D, US...jsem sem dával mraky.
Naposledy to bylo via oddělení retailu a invest banking v GB. Před tím antidumping via keramické výrobky z Číny.

Jste skutečně "argumentační troska"./vyjádření jistého vlka - jistě jste ho znal, že ?/
Utápíte se v obecnostech a nemáte vůbec páru o tom, co se ve světě děje. Konkrétního.
Prý , že sledujete i něco jiného než CTV - co ?
Ruskou televizi ?
Nebo mongolskou.
Vy o fundamentech nemáte ani páru.

Věnujte se svým pirátům - tam se vyřádíte. Rovný k rovnému.

A už mě neotravujte.
Vy mi nic nepřinášíte, zhrzený čunkofile.
:))))))))))))))))))))
04. 10. 2011 | 14:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák = vlk, hulvátské alter ego.
Věděl jsem to od počátku, anonymní zbabělče. ☺

Už jste se doučil posledního voleného českého krále Fridricha Falckého, diletatntský historiku? ☺☺☺
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/fabiano-golgo.php?itemid=14379&from=0
04. 10. 2011 | 15:04

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Už jste podplatil nějakého skutečného historika - aby rok 1526 interpretoval tak, jak si to přejete vy ?

Můžete chvíli vydržet a nezdržovat mě+ svými připitomělými glosami - na které /pouze ze slušnosti/ musím reagovat ?
Mám na druhém PC nějakou práci.
Dík.
04. 10. 2011 | 15:11

NevericiTomas napsal(a):

Cesky malomestaku, ja nebudu hovno balit do navonenych kapesnicku, jsi debil a chovas se jako grafomansky buran. Soudruhy si nech od cesty, nevis co placas.
Nevim co vycitas mne, ale tady vubec nejde o to, jaka se tobe libi "spolecenska smlouva". Jde pouze o to, co je udrzitelne. Obyvatelum Rima se urcite libila ta jejich, ktera jim zajistovala pravidelny prisun mouky a oleje z Africkych drzav. Nez ty Africke plane obsadili Vandalove a odstrihli Rim od zdroje blahobytu. To mesto se z toho uz nevzpamatovalo, neb jeho obyvatele uz nebyli schopni nejake reakce. Nebyli to uz lide prace.
Cina nebo Brazilie tezi z ochoty svych obyvatel k odrikani a skromnemu pracovitemu zivotu. Zene je vzpominka na chudobu vlastni, nebo svych rodicu. Soucasny stav Zapadni Evropy je neudrzitelny. Porovnej reakce obyvatel Spanelska, Francie nebo Recka ne soucasne problemy s ochotou Rumunu, Madaru nebo Estoncu snaset mnohem drastictejsi dopady ekonomicke krize. Zapadni Evropa dnes zjistuje, ze uz nema prakticky zadnou konkurencni vyhodu, ze to co kdysi umela, uz umi kde kdo, ovsem za polovicni cenu. A vychod ma tu vyhodu, ze je bud porad jeste pod pomyslnym globalnim prumerem nebo jen tesne nad nim, takze ten pad nebude tolik bolet.
04. 10. 2011 | 16:02

.Ivan Hochmann napsal(a):

Zbyňku,

jedna stránka je psaný program politické strany a druhá věc je jeho prosazení a vykonavatelnost.
Podívej,ODS mě natolik zklamala svými "modrými cestami" po kterých se nyní belhá jako stará hajtra,nebo ptáky kteří lelétají.Měli si dát do znaku ptáka s názvem Didus Ineptus aby přesněji vyjádřili svoji budoucí politiku.
To hraní s kostrami má jméno Rakovina - a vina ?.......

Podívej na VV,klasická poučka o nátlakových vlivech grázlů ,kteří nastrčí svoje figury do boje o politickou moc,poněvadž ,kdyby kandidovali sami ,tak je nikdo nezvolí.

A už mě s takovými nápady neopruzuj.Bav se o takových hovadinách raději s tím kreténem.
Odmítám nést odpovědnost za volbu současné politické galerky.
Systém svoji volbou neovlivním a svojí pasivní resistencí dám alespoň najevo svůj nesouhlas.A hlavně systém odměňování stran státními financemi dle volebních preferencí je dalšímm důvodem - proč nevolit.

Tomuto státu a tím i národu pomůže jen tvrdá lekce,nebo infiltrace cizinců ,jinak nemá šanci na plnohodnotný právní stát se sociálním zaměřením .(pozor neplést s cikánskými dotacemi).
Český člověk je pouhá smějící se bestie s jasně vyhraněnými osobními cíly a záměry.
Tak jak tomu bylo za komunistů,tak to pokračuje.
Pouhá změna ideologie.Místo rudých canců a nesmyslů přemalovali krám na jeden obrovský bankovní ksindl a žijí z moci peněz.
Zase nepracují - jen parazitují a vymýšlejí lumpárny jak doplňovat penězovod do svých partajních a osobních postů.

Škoda slov. Ivan.
04. 10. 2011 | 16:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
Přestaňte psát lživé nesmysly a nechám Vás na pokoji.
I pro Vás osobně bude užitečné přiznání pravdy, že Habsburkové jako rod nebyli Čechy zvoleni, nýbrž uzurpovali český trůn násilím v bitvě na Bílé hoře v 1620 a toto násilí kodifikovali vnucenou ústavou v 1627. Přiznejte fakt, že poslední český král volený českými stavy nebyl Habsburk, nýbrž Fridrich Falcký v 1619. Dále uznejte, že věta ´čeští stavové zvolili´ na konci se píše s měkkým ´i´.
Všimněte si laskavě, že Vás nenutím přiznat, že J. Čunek se žádné korupce nedopustil. To by bylo opravdu nad Vaše duševní síly, stačilo by, kdybyste přestal s osobními urážkami.
Pokud neprojevíte aspoň náznak slušnosti v chování k mé osobě a nepřestanete s osobními urážkami, dotud si vyhrazuji Vašim nezpůsobům oponovat způsobem, který uznám za vhodný, zbabělý anonyme.
04. 10. 2011 | 16:10

NevericiTomas napsal(a):

P.S. malomestaku, nic jako danovy dumping neexistuje. Pokud bys mel v hlave vic nez seno, muselo by ti byt jasne, ze danova politka je svobodnou volbou a take odpovednosti kazde vlady. Pokud nastavi sve dane tak, ze znici konkurenceschopnost vlastni ekonomiky je to jeji chyba. Ne chyba tech okolo. Ze si Evropa kolem kru umotala smycku danovych transferu a ted cuci, ze ti rychlejsi maji dane o polovinu mensi je jen jedna z rady jejich chyb, za ktere ted pykame. Zarnym prikladem budiz statni duchodovy system, ktery nejdriv lidi okrade o 30% jejich vyplaty, aby je pak nepustil do duchodu driv nez v 70 a to jeste kdo vi jestli jim nejaky duchod zaplati...
04. 10. 2011 | 16:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

.Ivan Hochmann :
"Zase nepracují - jen parazitují a vymýšlejí lumpárny jak doplňovat penězovod do svých partajních a osobních postů." Nezbývá než neztrácet naději. Budoucnost bude dnešních mladých.
04. 10. 2011 | 16:14

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal,
vsimnete si prispevku toho barbara - Tencokyda Hnuj, = Slapka, = Cesky malomestak.
Co veta to urazka, snad uz kazdeho, kdo pise a kdy psal do Aktualne CZ.

On se chysta odejit z Vasi zeme. On vi, ze ho budou Cesi jednou hledat. Nemohl by jste ho zcivilizovat do te doby ?
04. 10. 2011 | 16:55

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nevěřící Tomáši máš moje sympatie.

Přesně popsané činí všechna vlády od sametového převratu.
Ono jim vlatně ani nic jiného nezbývá.Pokud si přivlastním všechny zdroje a prameny financí,či je převedu do rukou svých rodin,či přátel,je logické že nebudu mít z čeho financovat chod přebujelého aparátu státu a sociální politiky.

Kdo tedy musí zaplatit deficit? No jasně - my normální řadoví občané.Důchodci,kteří díky lékům žijí čím dál déle je třeba eliminovat prací až do smrti.
Tak se chovají ke svému lidu současní politici.
Měli by je jejich děti nechat chcípnout pod mostem.

Apropó,nevěřte že vás volbou levičáků,socanů a komunistů čekají lepší časy.!

Sorry.Je mi líto.Ivan.

Honolulu,vykašli se na něj.Ivan
04. 10. 2011 | 17:12

.Ivan Hochmann napsal(a):

Oprava: Tomáši MÁTE moje symp......Ivan
04. 10. 2011 | 17:13

.Ivan Hochmann napsal(a):

A běžte všichni do......lesa ,ať přijdete na jiné myšlenky.

https://www.youtube.com/watch?v=RgtEUr_n9vM&feature=related

Ivan.
04. 10. 2011 | 17:57

Holubář napsal(a):

Na téma "český maloměšťák"
si dovolím jen poznamenat, že je úplně uhranutý internetem a z těch svých věčných odkazů na něj asi trochu (dost) blbne. Nejspíš netuší, že médium "internet" je nejen skvělým zdrojem informací, ale na druhou stranu má i největší dezinformační potenciál.
Na téma "poslední volený český král" bych mu doporučil prostudovat několik děl prof. Josefa Janáčka:
1. Doba předbělohorská (v rámci série "České dějiny"), Academia 1984
2. Rudolf II. a jeho doba, Paseka 2003 (třetí vydání)
3. Valdštejn a jeho doba (někomu jsem ho půjčil a ten nevrátil, vydáno cca 1978 ?)

Z dikce těchto knih by seznal, že posledním VOLENÝM českým králem byl Fridrich Falcký.

Zde nejde o osobní dojmy, ale o fakta, navíc snadno ověřitelná. Ovšem na wikipedii možná internetoví vzdělanci najdou něco jiného, co já vím...?
04. 10. 2011 | 19:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Holubář:
Já jsem našel také Fridricha Falckého, a nejen na wiki:
http://www.panovnici.cz/fridrich-falcky
04. 10. 2011 | 20:15

Kritik napsal(a):

Dost vyhraněný autorův postoj svědčící o fandovství britské libře. Ono je totiž úplně jedno, v jaké měně se zadlužujete. Zadlužujete se však u bank, takže případný krach povede jen k tomu, že to odnesou bankéři. Je to však jejich riziko podnikání, které, jak se zdá u těch nejmocnějších, je nijak neohrozí. A jak to, že ty banky nekrachují? Což to nedokáže nikdo vnímat, když jsme to zažili na vlastní kůži?

Odpověď je jednoduchá: Pokud jde o zisky, banky mají kapitalismus. Pokud jde o ztráty, banky mají socialismus, kde za jejich ztráty vyžadují solidárnost všech obyvatel. Paradoxně platí ti obyvatelé, na nichž předtím mnoho vydělaly. Takže obyvatel zaplatí dvakrát. Řecko je typickým příkladem. Bankéři ho nenechají zkrachovat. Vždyť je jejich zájmem, aby o své peníze nepřišli a proto halasně vyzdvihují solidaritu všech zemí Unie. Přitom všem připadá jako hříšná myšlenka, že nejjednodušší řešením by bylo vyhlášení platební neschopnosti a bankrot. S patřičnou ochranou dlužníků proti věřitelům. A tento postup je přitom legální.

Bankéři všech zemí, spojte se! Zpátky ni krok.
04. 10. 2011 | 21:02

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ano,

jenže jdou učinit opatření která tomu dokáží zamezit.Viz Island.
Jenže v Řecku se etablovali převážně němečtí investoři a věřitelé.Považovali Řecko za svoji kolonii.
Vzpomeňte na glosy,když se začala EU koncipovat.Jeden z hlavních posměšků byl citát :
"Co nedokázal Hitler násilím - dokáže EURO kapitálem".

Asi na to něco bude.
Řekové si byli vědomi své destinace a obrovského turistického boomu Peloponéských ostrovů.
Tak se nedivte,že se rozmazlili jako nevycválaní parchanti.¨
Ono těch podobných států ,které potřebují pořádně na zadek je povícero.A z jiných důvodů.
Banky jsou jen nástrojem neukázněné,zkorumpované Moci politické.

Ivan.
04. 10. 2011 | 21:48

Holubář napsal(a):

Ivan Hochmann:
Ještě před eurem jsme říkali: " Kam nedojeli Němci na tankách, tam dojeli na markách".
S eurem se to tak nerýmuje, ale princip se mi zdá identický.
:-)
04. 10. 2011 | 23:13

český maloměšťák napsal(a):

Holubář napsal(a):
Na téma "český maloměšťák"
si dovolím jen poznamenat, že je úplně uhranutý internetem a z těch svých věčných odkazů na něj asi trochu (dost) blbne. Nejspíš netuší, že médium "internet" je nejen skvělým zdrojem informací, ale na druhou stranu má i největší dezinformační potenciál.
Na téma "poslední volený český král" bych mu doporučil prostudovat několik děl prof. Josefa Janáčka:
1. Doba předbělohorská (v rámci série "České dějiny"), Academia 1984
2. Rudolf II. a jeho doba, Paseka 2003 (třetí vydání)
3. Valdštejn a jeho doba (někomu jsem ho půjčil a ten nevrátil, vydáno cca 1978 ?)

Z dikce těchto knih by seznal, že posledním VOLENÝM českým králem byl Fridrich Falcký.

Zde nejde o osobní dojmy, ale o fakta, navíc snadno ověřitelná. Ovšem na wikipedii možná internetoví vzdělanci najdou něco jiného, co já vím...?
04. 10. 2011 | 19:00
--------
Opět lež.
"poslední volený král" - tento termín jsem nikde nezmiňoval.
Pan Zbyněk Matyáš pouze překroutil můj původní výrok./Pizarro žil ves tejné době, kdy my - Čechové jsme instalovali na trůn Habsburky/
Jde o švestkovitou diskuzi - amaterský historik Zbyněk Matyáš - vědom si své zákeřnosti, se chytí SVÉHO výroku - a TEN pak používá jako nosnou konstrukci.
Na špek mu skáčou jen individua typu Zdeňka Broma, Ládík!!! a Holubář.

To, že vy pak takovou argumentační špínu využijete k útoku - to si vyřiďte se svým chabým intelektem. Ne se mnou. Já o diskuzi - vedenou se švestkovitými staříky formou pavlačových drbů nemám zájem.

A příště buďte aspoň tak odvážný, amaterský pistolníku /já mám diplom od Panáčka - Olympijský vítěz, vy zde teoretizujete, ale obával bych se, že si vystřelíte oko - pokud střílíte tak, jak vedete diskuzi/, že se obrátíte přímo na mě. Zbabělé pavlačové drbny se mi hnusí.

Technická - nezdá se vám divné - že mé příspěvky hodnotíte tak, jak hodnotíte...ale i z toho je jasné, že je hltáte jak nezletilá dívka červenou knihovničku ?
To jediné mě na vašich odezvách těší.
05. 10. 2011 | 10:22

český maloměšťák napsal(a):

NevericiTomas napsal(a):
P.S. malomestaku, nic jako danovy dumping neexistuje. Pokud bys mel v hlave vic nez seno, muselo by ti byt jasne, ze danova politka je svobodnou volbou a take odpovednosti kazde vlady. Pokud nastavi sve dane tak, ze znici konkurenceschopnost vlastni ekonomiky je to jeji chyba. Ne chyba tech okolo. Ze si Evropa kolem kru umotala smycku danovych transferu a ted cuci, ze ti rychlejsi maji dane o polovinu mensi je jen jedna z rady jejich chyb, za ktere ted pykame. Zarnym prikladem budiz statni duchodovy system, ktery nejdriv lidi okrade o 30% jejich vyplaty, aby je pak nepustil do duchodu driv nez v 70 a to jeste kdo vi jestli jim nejaky duchod zaplati...
04. 10. 2011 | 16:11
--------
Omyl. Pokud země jako Německo, Francie - země s vyšším zdaněním než my, pokud tyto země jednak tvoří velké odbytiště pro naše firmy a jsou donátory ve smyslu transferů evropských peněz, pokud navíc subvencují ekonomiku v době krizí /a my se na tompřiživujeme/....a my - ČR, snižuje daně, snižuje náklady na pracovní sílu...daňovými prázdninami lákáme jejich firmy /v podstatě krademe jejich pracovní místa/...není to volná soutěž. A navíc je to nefér - jsme členy EU.

Pokud byste měl tu čest mluvit s někým kompetentním z Německa - ne s nějakým Jouzou, co ukradl v privatizaci co se dalo, ale s manažerem či bankéřem s rozhledem - zjistil byste, že zatím to trpí.
Tak jak trpěli kdysi Řecku - jeho nevyváženou investiční a dańovou politiku.

Ale už toho začínají mít dost.

Soudruhu - to seno máš v hlavě ty. A přestň mi tykat, já nikdy - na rozdíl od tebe v komunistické straně nebyl. Soudruhu.
Tvá zvrácená a převrácená kauzaistika pak může zajímat jen sentimentální prosťáčky typu ..../dosaďte si, nicnežnárodovci, co chcete - nicků je tu přehršel/.

Není neetické přijmout dar. Ale je neetické přijmout dar a při tom podvádět a nadávat přitom na ty, kdo dar dávají.
Rychle jsme se začli vymezovat proti EU - nahradila nám Kreml.
Tedy - nám....
Polointeligentům....

Už jednou jsem ti, soudruhu napsal, že diskuze s tebou mi nic nepřináší.
Zařiď se podle toho - obracej se na podobné tobě, soudruhu - zamrzlé, sentiměntální prosťáčky.
05. 10. 2011 | 10:32

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš napsal(a):
český maloměšťák:
Přestaňte psát lživé nesmysly a nechám Vás na pokoji.
I pro Vás osobně bude užitečné přiznání pravdy, že Habsburkové jako rod nebyli Čechy zvoleni, nýbrž uzurpovali český trůn násilím v bitvě na Bílé hoře v 1620 a toto násilí kodifikovali vnucenou ústavou v 1627. Přiznejte fakt, že poslední český král volený českými stavy nebyl Habsburk, nýbrž Fridrich Falcký v 1619. Dále uznejte, že věta ´čeští stavové zvolili´ na konci se píše s měkkým ´i´.
Všimněte si laskavě, že Vás nenutím přiznat, že J. Čunek se žádné korupce nedopustil. To by bylo opravdu nad Vaše duševní síly, stačilo by, kdybyste přestal s osobními urážkami.
Pokud neprojevíte aspoň náznak slušnosti v chování k mé osobě a nepřestanete s osobními urážkami, dotud si vyhrazuji Vašim nezpůsobům oponovat způsobem, který uznám za vhodný, zbabělý anonyme.
04. 10. 2011 | 16:10
-----------
Profesionální demagogu a amaterský historiku, genetiku, sociologu, makroekonome....švestkovitě argumentující nerudný Zbyňku Matyáši...vraťte se k původnímu výroku. Pokud ho vůbec chápete ...
Já se nebudu přiznávat k něčemu, co se urodilo jako fantasmagorický výhonek švestky ve vaší hlavě.

Nazdar !

P.S. O Čunkovi se pak s někým takovým , amaterský advokáte, nehodlám bavit vůbec.
Pro mě je v takových kauzách důležitý výrok soudu.
Ne bláboly fanatiků - ať už z té, či druhé strany.

A pohleďte někdy do zrcadla. A uvědomte si, že svými lžemi a drby jste ve vzathu k důvěryhodnosti svého nicku bearish.

A uvědomte si, že počet vašich přicmrndů vnímám indiferentně. Jen se tím bavím.
:)))))))
05. 10. 2011 | 10:38

český maloměšťák napsal(a):

Ivan Hochmann
Jste velmi zajímavý "obránce Západu"./via reakce ad ...no ten...sprostý soudruh...Tomáš M ???/
Salonní bojechtivec.

Někdo mu nasadil do hlavy brouka s turbanem na hlavě....a toho se drží.
Někdo mu nasadil kašpárkovskou čepičku levivobijce...a dál zvoní....
Botičky klapají, žába kvakají /poctivě pracující Čína...ha, ha, ha..../

Fundament rozkladu - úpadku - Západu leží jinde než v brlohu Al Kaidy. Ale chápu, že muslim nebo Rom jsou jednoduchým cílem. Oni se totiž liší tak, že jsou jiní i z pohledu naprostého Lojzka Zimmermanna.

"Kdo bojuje s nesprávným nepřítelem - bojuje na straně skutečného nepřítele".

Bye, sentimentální strejcové. Pro dnešek bylo volovin dost.
/navíc je to nuda - jak flašinety...nulový přínos/
05. 10. 2011 | 10:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák
udělal faktickou chybu, když opustil svůj původní nick kydače hnoje. Jste lhář a anonymní zbabělec, hnojařský multinicku šlapko. Váš původní výrok je tento:"My tehdá měli co dělat s nějakými Habsburky - zrouna jsme je dosadili na trůn./později zase sesadili,ale to je už jiná historie/".
05. 10. 2011 | 16:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy