Cizí slovo fundamentalismus

22. 10. 2011 | 20:35
Přečteno 4107 krát
V zavilém orbitu blogosféry je běžné, že si anonymní bojovníci za pravdu vypomáhají přesilovými výrazy, jako by sprosťárny mohly posílit argumentaci, ale když pravidelný přispěvatel papírových přece jen serióznějších stránek Respektu a Hospodářských novin podlehne amoku a ještě své nepříčetné nadávky a analogie po všeobecném pohoršení obhajuje, tak jak to právě učinil ekonomický komentátor Jan Macháček, to už poškozuje politický diskurz celé české Ágory. Prohlásit slovenskou stranu Svobody a spravedlnosti za jehovistickou sektu a libertariány za největší nebezpečí světa a k tomu nádavkem vysvětlovat, že analogie s kolektivistickými fašisty a marxisty 20. let je na místě, protože pisatel má takovou intuici, no, no, tady snad mohla zasáhnout šéfredaktorská cenzura. S intuicí se přít nelze.

Odkud ta vášeň? Nic menšího než, že cizí politik, “militantní libertariánský fundamentalista” shodil slovenskou vládu, pro nesouhlas s účastí Slovenska v eurovalu.

Nevím, zda je Richard Sulík libertarián, bojující za maximální osvobození spontánní ekonomické aktivity trhu od zbytečných a škodlivých politických zásahů státu, ale vím, že je nemravné kritizovat chudé Slováky, kteří nechtějí doplácet na čistě ideologické a nefunkční euro; odkdy platí, že chudí mají pomáhat rozmařilým boháčům, v tomto případě zadluženým státům a bankám? A také vím, co je fundamentalismus, v podstatě náboženská víra v Absolutno (zlovolná, jakmile není transcendentální) a tou je pro Macháčka božský triumvirát EU, Eura a Integrace a každý, byť normální demokratický odpor či obyčejný kritický nesouhlas musí démonizovat a považovat za tupý fundamentalismus. Zdálo by se, že ve světských záležitostech by Svaté aliance být neměli, zvláště dnes, kdy už s křížkem po funusu většina ekonomů strukturální neodstranitelnou slabost společné měny zná, a ví, že ji fiskální poltická nadvláda v Evropě neodstraní, protože by znamenala příliš masivní a permanentně korumpující dotace jihu a příliš masivní zdanění a zchudnutí severu. Kolektivní solidarita má své hranice. A co teď udělá Francie, když se i jí hroutí finance, a každá další pomoc ostatním ohrožuje ji samotnou?

A tak je slovenský neklid nad diktátem z Bruselu jen předzvěstí demokratických otřesů politických, jež novodobé Imperium Romanum nepostaví. Děsivá je idiocie ideologů – euro dobré, neeuro špatné, jako by nemohla, ne nesměla, existovat jiná a pragmatická ekonomická řešení – třeba rozpouštět pomalu a postupně eura jižních států a ponechat si euro severu.

Urážet české euroskeptické ekonomy a komentátory, kteří se dobře znají, holt není tak lehké, a proto se bezuzdný vztek věřícího musel vybít na cizím hromosvodě. Neprozrazuje ale každá bigotnost nepevnost vlastní víry?

LN 21. 10. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honolulu napsal(a):

Velmi dobre jste to vystil pane Tomsky. 1422 Euro musi kazdy Slovak zaplatit, a to je velmi nespravedlive.
Pred rozdelenim Ceskoslovenska jejich politicka elita neustale napadala spolecnou republiku. Vim to z emigrandskych novin vydavanych v Torontu. A ted je jejich "Elita" plana politickych vlezprdelku, kteri uvrhnou svuj lid do jeste do vetsi bidy, jen aby mohli patrit a vlezt do zadku Bruselu. (Prestavam verit tomu, ze Janosik byl Slovak. On to byl asi zabehnuty Polak, ktery neumel cist mapu).
22. 10. 2011 | 21:21

vico napsal(a):

Macháčkova chyba, že odmítl nabídku mít zde svůj blog a briskně vlastním blogem reagovat. Na druhé straně jsme alespoň ušetřeni vraždění bezbranných neviňátek
22. 10. 2011 | 21:29

Holubář napsal(a):

Se slovenským hlasování o tom "eurovalu" je to jako se vším. Ta mince má dvě strany. Avers a revers, tuším...

Aversem je fakt, že Slováci za to poslední skoro století vždycky rádi přijímali cizí podporu a pomoc, ale když začalo jít do tuhého - ouha, to se k partnerům neznali. Ludvík Vaculík to ve své legendární (ač už trochu pozamenuté) "Naší slovenské otázce" označil (necituji, jen se snažím přesně parafrázovatz): "Mladší bratříček chtěl v létě postýlku u okna a v létě u kamen".
Slovákům se moc hodilo Českosovensko, aby unikli národnostní likvidaci ze strany Maďarů, ale když šlo do tuhého, moc se k němu neznali. Pak se jim hodil Hitler, ale když mu teklo do bot, moc rádi se zase přihlásili k "vítěznému" Československu. Také po sovětské invazi měla normalizace poněkud jiný charakter, než v českých zemích. Rozdělení Československa máme ještě mnozí na paměti a zbytečno ho připomínat. Pak Čarnogurského samostatná hvězdička na vlajce EU a euro, ale když teče EU a euru do bot, mnozí Slovácí by se k nim zase raději neznali.
To byl ten avers.

Revers je to, o čem píše A. Tomský. Aby chudí Slováci přispívali na záchranu bohatých francouzskýchz a německýcz bank je vskutku nemravné, to se nedá nic dělat.

Ach, jak barevný je život, a nikdy nic není dvakrát stejné, že?
22. 10. 2011 | 22:01

pápayovci napsal(a):

Ono se staví nějaké novodobé Imperium Romanorum? Jsem u nějakého projevu Vůdce Rampepurdy chyběl? A bude jazyka německého?

Holubář
To oni se , milí Slováci, naučili od nás, vítězů dvou světových válek. V jedné jsme byli součástí Rakouska-Uherska, v druhé územím pod ochranou Říše. A obě jsme, na rozdíl od Rakouska-Uherska a Říše vyhráli.
To se nedá nenapodobit, když je člověk menší bratříček a nemá nic z vlastní hlavy.
22. 10. 2011 | 22:45

Holubář napsal(a):

pápayovci:
Vy jste masochista a když není po ruce žádný sadista, posloužíte si sám?
Srovnávání postavení českých zemí v rámci Rakouska- Uherska (vzpomeňte jen na rakousko -uherské vyrovnání a naši smutnou roli v něm) se Slovenskem je trochu legrační.
A ta ochrana Říše byla fakt bezva, říká každý Sudeťák.
Možná už jste slyšel něco o zradě a o Mnichovské dohodě, nebo se to k vám ještě nedoneslo?
22. 10. 2011 | 22:56

Občan napsal(a):

Chjóchjóchjó, fundamentalista kárá kritika jiného, vyčůraného fundamentalisty, a viní jej z fundamentalismu :o)))
Ve které hospodě zrovna zavřeli, že Bednář s Tomským z toho mají protievropské osypky?

Pane Tomský, Slovensko nikdo v eurozóně nedrží. Může sbalit sakypaky a pakovat se zpátky ke své slabé koruně. My to "blahodárno" izolace a závislosti přece zažíváme dnes a denně.
Pokud si Sulík myslel, že Slovensko bude jen brát a nebude muset nic dávat, tak to se šeredně spletl.
Když už si Pepík z kolonky v ušmouraných montérkách vydyndal, že ho přijali do luxusního golfového klubu, holt si ty flanelky a tweedové sako musí koupit a počítat s tím, že klubové příspěvky něco stojí. Vedení klubu je tak laskavé, že mu na to klubové kvádro štědře přispívá a příspěvky platí malé, přiměřené jeho platu. Víc opravdu čekat nemůže.
Jenže Sulík si chtěl hrát na černého pasažéra a to se v golfových klubech nepěstuje.
22. 10. 2011 | 23:06

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Vico,

Jan Macháček neodmítl mít zde blog, Janu Macháčkovi ho tu nikdo nikdy nenabízel. Byl bych moc rád, kdyby jej tu měl (ostatně známe se dobře třicet let a podle mne je to velmi bystrý analytik). Nicméně představa, že člověk působící v redakci, která je přímou konkurencí na mediálním trhu, přijme zde blog, je hodně nepravděpodobná resp. spíše zcela nereálná. Něco jako kdyby Sabina Slonková či Petr Holub měli blogy na ihned.cz ;-) Pokud by ale přeci jen chtěl Jan Macháček třeba jednorázově reagovat na tento blog, je samozřejmě vítán.

Libor Stejskal
22. 10. 2011 | 23:44

Jáchym napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale,
nešlo by - třeba dočasně, formou hostování - vyměnit p.Macháčka za p. Tomského?
Aktuálně by získalo bystrého analytika a konkurence by posílila.

Protože Co nás nezabije, to nás posílí.
23. 10. 2011 | 00:42

Martin Konvička napsal(a):

Mám taky pocit, že nám bruselský voluntarismus rozdmýchává národnostní vášně ... dokonce i mezi Slováky a Čechy, což jsou národy, které se vždy špičkovaly, ale uznávaly?

Pravdu děl Holubář: nikdy to není totéž
23. 10. 2011 | 00:49

Luba napsal(a):

Pane Tomský,
napsal jste: "... odkdy platí, že chudí mají pomáhat rozmařilým boháčům, v tomto případě zadluženým státům a bankám?"

Vždyť to je přece princip solidarity dle ODS, TOP-09, a dalších stran, plných drobilů, co jim "bylo nadrobeno".

A říkají tomu "ekonomická reforma".
23. 10. 2011 | 07:31

skeptický napsal(a):

Fundamentalisté,to je ta banda co nemá v hlavě nic než fundu.
Zaplať pámbu,že to mám za sebou od té doby co jsem inkontinentální.
23. 10. 2011 | 07:46

Béda napsal(a):

Fundamentalista Tomský promluvil:

" ... Nevím, zda je Richard Sulík libertarián, BOJUJÍCÍ ZA MAXIMÁLNÍ OSVOBOZENÍ SPONTÁNNÍ EKONOMICKÉ AKTIVITY TRHU OD ZBYTEČNÝCH A ŠKODLIVÝCH POLITICKÝCH ZÁSAHŮ..." Maximální osovobzení trhů = outshorové "ráje", finanční spekulace, CDS certifikáty, virtuální ekonomika vítězící na celé čáře nad reálnou ekonomikou, vláda lichvářů nad světem.
23. 10. 2011 | 08:20

otokar napsal(a):

Klausořitní mají zřejmě manévry, jak by do vosího hnízda nascal.
Patrně si již dělí místa v nové straně SSD(b).
(strana speciální demokracie)
23. 10. 2011 | 08:25

Saltzman napsal(a):

Stavět se na zadní pro pád vlády jiného státu je samozřejmě hloupé. Je však otázka jak dalece má význam být členem euro měnové zóny. Jestliže se stal stát členem tohoto měnového uskupení, pak nese důsledky spolu s ostatními přímo úměrně ke svým finančním poměrům.

Ono dokonce i státy, které nejsou členy tohoto měnového uskupení eura, ale jsou existenčně svázáni s touto měnou sousedních států, tak sklízí stejnou setbu spolu s nimi. Když měna má úspěšné období, všichni ji používající a na ni závislí jsou v pohodě. Běda ale jestliže měna je napadena chorobou, třeba zadlužeností některých států ji používajících a neschopných splácet, to pak trpí všichni, ba i ti, kteří nejsou členy onoho měnového uskupení.

A tak republika Česko v tom jede stejně jako republika Slovensko. Jen se to moc lidem neříká, aby netrpěli obavami, protože to by také mohla padnout vláda. Vláda momentálně pravé koalice. Kdyby to byla vláda levá, pak by mohla padnout z týchž důvodů a ne že ne! Vláda se nám ale dosud drží zuby nehty a tak občané mají pocit, jako bychom byli něco extra oproti Slovensku. Žel nejsme! Jsme ve stejných a dost možná ještě větších srač...ch než Slovensko, jen si to nedokážeme poctivě přiznat a shora nám to nechtějí servírovat, protože bychom je i mohli za to lynčovat.

Občan musí být optimista a věřit i slepě v lepší příští. Jinak by zhynul v nervácích. Proto moc nechce slyšet pesimistické prognózy a naslouchá populistům v naději. A ta se to šplhá po slibech lidem daných! Chtělo by to politikům, voleným představitelům ztížit značně jejich živobytí. Donutit je ke vzájemné spolupráci, kdy dokud se nedohodnou, nedostanou nažrat! Při výběru špatného rozhodnutí pak odebrat veškerý majetek k náhradě vzniklé škody. To by ubylo politických elit, že?!
23. 10. 2011 | 08:31

Béda napsal(a):

oprava: offshorové ráje.
23. 10. 2011 | 08:32

Maximus napsal(a):

Luba, moc dobře a precisně vyjádřeno, když "bere" euroelita penízky státům pro sanování velkých fr. a něm. bank a tedy potažmo z daní občanů jednotlivých zemí, tak to jsou zloději, ale když provádí "ekonomické" zdechformy odborníci z ODS a TOP09 a nakládají břímě na bedra občanů a navíc nechávají a opečovávají domáci penězovody a tunely, tak to jsou zodpovědní hospodáři!!!

S tím Tomským je opravdu sranda. Osobně to vidím tak, že to jsou vlastně všichni zloději a podvodníci. Euroelitě
a našim politikům by se dalo věřit tehdy, až tu svoji
práci budou dělat zadarmo, jako matka Tereza! (-:
Pěkný den!
23. 10. 2011 | 08:33

Silvie napsal(a):

Pane Tomský,

mluvíte mi z duše. Teď o tom vedeme spor na blogu pana Hvížďaly. Respekt ztratil veškerý kredit, jenž měl v 90.letech. Macháček se svými euroservilními články mi hýbe dlouho žlučí, ten o Sulíkovi speciálně. Další perlou a naprosto nekritickým obdivovatelem multi-kulti je pak třeba Šimečka.
Všichni jsou tak obdivuhodně pol.korektní - milují velkého Václava H. a patologicky nenávidí V.K. Proto opět skočili po příležitosti Klause dehonestovat - překvapilo by mne, kdyby tomu bylo jinak.
Zajímalo by mne, jak dlouho by ten neobjektivní plátek vycházel, kdyby ho nad vodou nedržel Bakala. Neznám druhý časopis, ani noviny, kde by nebyl prostor pro opoziční názory a všichni novináři měli jen jeden univerzální pohled na věc.

Za Respekt bych nedala ani bůra.

Díky bohu za tyto blogy a Aktuálně.
23. 10. 2011 | 09:00

Silvie napsal(a):

A koukám, že se nám vrátil pan Adamec?
Kde byl tak dlouho, že by nemocen?
23. 10. 2011 | 09:03

Silvie napsal(a):

Pro osvěžení paměti proč Respekt tak úporně podporuje rapdině chátrajícího knížete a nesnáší Klause.
Stranu připravoval i Havel

Bakala po Schwarzenbergovi koupil týdeník Respekt, dříve spolu provozovali například společnou likérku na becherovku. Se Schwarzenbergem a Havlem si je Bakala i politicky velmi blízko, stál za řadou občanských iniciativ spojených se jménem exprezidenta, jako je například Dřevíčská výzva.

Potichu připravovaný projekt TOP 09 představil Kalousek veřejnosti minulý týden. Podle informací iDNES.cz ale vznikl už na dvou dubnových a květnových schůzkách v pražském hotelu Hoffmeister. Schůzek se údajně účastnili Miroslav Kalousek, Mirek Topolánek, Karel Schwarzenberg, Zdeněk Bakala a Václav Havel. - více o TOP 09

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/miliardar-bakala-bude-financovat-schwarzenbergovu-top-09-p2v-/domaci.aspx?c=A090619_181426_domaci_adb

A jsme doma!!
23. 10. 2011 | 09:08

Maximus napsal(a):

Silvie
Kdybyste chtěla, tak vím kde prodávají kondomy s Klausem,
mají i pěkný toaletní papír s vtištěnými jeho moudrými citáty, ten je opravdu, ale opravdu božínku ale pěkný.
23. 10. 2011 | 09:47

vico napsal(a):

Maximus 09:47 : S tím doporučením Silvii, kde sehnat speciální drogistické zboží opatrně!Budete anihilován jako já před týdnem.

p.Stejskal : Omlouvám se, že jsem se spletl. Myslel jsem si, že hvězda mezi našimi ekonomickými analytiky-publicisty M.Macháček je už spíše na volné noze. Je-li pan Macháček fundamentalista, tak pan Tomský je funda ve smyslu příspěvku pana Skeptického :-)
23. 10. 2011 | 10:20

vico napsal(a):

oprava : Jan Macháček
23. 10. 2011 | 10:22

Silvie napsal(a):

Maximus,

jděte někam.
Dobře víte, že nepatřím do jeho fanklubu.
Jen si nenechám vymývat mozek Hnízdily ,psychiatry pochybných odborných a morálních kvalit a pseudonovináři, kteří nejsou sto se povznést nad své osobní animozity.

Mně se tenhle typ "novinářské" práce nelíbí - zavání to snahou skandalizovat za každou cenu.
Pokud jste zaznamenal, kritizovala jsem mnohokrát Bátoru, ale je pravdou, že se na něj uspořádal nechutný mediální lynč.
Přitom skutečný lynč (s holemi v ruce) by si zasloužil především Kalousek za svoje výše zmíněné kšefty a nikoliv Klaus za nějakou zprivatizovanou "propisku".

To,že tato kampaň vrcholí právě před oznámením knížecí kandidatury na prezidenta ,asi taky nebude náhoda - načasování je přesné.
Stačí se taky podívat na jména "novinářů", kteří ihned, bez jakýchkoliv důkazů, s chutí skočili po možnosti kopnout si do Klause.
To nevyžaduje žádnou osobní statečnost a já to pokládám za nevkus a ubohost.
23. 10. 2011 | 10:29

Silvie napsal(a):

Vico,

Macháček je odporný eurovlezdoprdelka. Jako celý Respekt.
Ten bude s radostným úsměvem tancovat na palubě Titaniku a tvrdit, že se vůbec nic neděje, i když mu už pořádně poteče do bot. Ale je za to servilní žvatlání zřejmě dobře placen.
To, jak se otřel o Sulíka, jenž jako jediný z celé slovenské pol.reprezentace nezměnil názor (jako Radičová,která ještě nedávno machrovala, že žádné "půjčky" Řecku nebudou) a zásadově a zodpovědně odmítl zadlužit tímto šíleným způsobem svůj národ, bylo slizké a trapné.

Klidně si počkám na to, komu dá historie za pravdu.
Asi to nebude dlouho trvat a dozvíme se, jestli ty "sociální dávky" francouzským a německým bankám položí slovenskou ekonomiku nebo ne.
A pak si tady svůj názor budete muset obhájit.
23. 10. 2011 | 10:37

Boethius napsal(a):

Po tolika letech bych začal tím, že bych si vyjasnil rozdíl mezi transcendentním a transcendentálním. Dále by si autor mohl článek po sobě přečíst. Pak bych se tázal, co vyplývá z věty: "Urážet české euroskeptické ekonomy a komentátory, kteří se dobře znají, holt není tak lehké, a proto se bezuzdný vztek věřícího musel vybít na cizím hromosvodě."; tato otázka by ovšem snesla i tázání transcendentální. Už jen samotný styl obou pánů prozrazuje cosi o "bezuzdném vzteku věřícího" na neeuro, vášních idiotských ideologů atd. Mimochodem si též myslim, že tito lidé, kteří ví, jak vše funguje i jak by fungovat mělo (byť to tak nikde nefunguje), kteří ideologizují i potraviny či barvy a neustále se o tom musí bavit a přesvědčovat, byť neznají rozdíl mezi postojem a argumentem (vlastně jej ani nepotřebují), a jsou tedy zabednění, pročež jakoukoli odchylku berou jako ohrožení, a proto jsou nenávistní a vlastně jen chtějí někam patřit... ano, myslím si též, že jsou nebezpeční - svojí odhodlanou hloupostí.A hlavně mnohem větší osina v zadnici, pane Tomský.
23. 10. 2011 | 11:12

český maloměšťák napsal(a):

ad Silvie
Eh - stařenka Silvie /dle svých slov pomáhala v lomu, který vlastnil její dědeček - pokud vím, tak lomy byly znárodněny v údobí mezi rokem 1945 a 1947/ nám na jedné straně vyčítá, že se navážíme do Pružinského, avšak vzápětí neváhá nálepkovat Macháčka - a to dosti vulgárním způsobem a adorovat Sulíka /stejným způsobem , který vyčítá Macháčkovi (vlezdoprdelkovství via europrdelkovství/.
Stařenka se asi pomátla.

Navíc nevím, co to je - europrdelkovství.
To jako Silvie je občankou vlastnprdelkovství ?

Ach tak - stařenka Silvie je pro to, ať sem /potažmo na Slovesnko /chodí peníze od francouzských a německých daňových poplatníků, ať pro české a slovenské výrobky (subvencované daňovým dumpingem) jsou otevřeny jejich trhy, ať se těšíme z toho co svou vahou tyto země vydobudou u WTO či jiných mezinárodních institucí, ať s námi sílí technologie a know how....ale že by - v případě , kdy to vyžaduje REALITA /pochybují , že stařenka Silvie vůbec chápe význam tohoto slova/..tedy kdy je žádáno, aby v zájmu zajištění stability celého euroregionu (a nejen jeho) měla dát nějakou tu kačku (mimochodem - po Silvii to nikdo nechce !!!) - asi dotyční ví, že by stejně nepochodili - u příslušnice národa, jehož lumpenelita chce nechat vše neviditelné ruce/....

...stařenka Silvie začne používat slova jako eurovlezprdelkovství, zrada národních zájmů, servilní žvatlání, slizký, trapný...na jedné straně...a zásadový, odvážný, hájení národních zájmů /eh - stařenka Silvie si plete národní zájem s iracionálním lokalpatriotismem - takovým tím " my si poradíme se vším nejlépe sami"/....na straně druhé.

Ona stařenka Silvie je vůbec zajímavý tvor.
Volí tradičně pravici, ale nemůže k ní /k pravici/ být loajální (vzhledem k tomu, co pravice tropí)./opět - její slova/

Tuším, že takto se projevuje schizofrenie. Ta bývá doprovázena hysterií a přizpůsobováním si faktů svým hodnotícím soudům.
Což stařenka Silvie činí s oblibou.

Kdysi bylo stáří ceněno - pro svůj stoický nadhled. Umělo vyvážit racio s citem.
Racio -ne racionalizaci ! /co je národním zájmem Slovenska ????/
Cit - ne hysterický afekt.

Tolik k jedné antieurovlezdoprdelkyni.

Maucta.

P.S. Silvie je v jednom Tomskému podobná. Oba jsou to falešní proroci.
Jeden z nich mění své postoje s tím, jaká je sazba DPH na knihy.
Druhý zřejmě s tím, co z toho MOMENTÁLNĚ kápne (jemu ???, národu ?? :))))))) /za slova jako "národ", "svébytnost" se většinou skrývají ti, co "národním zájmem" míní svůj profit, profit pro svou famílii...např. Pružinskij/
23. 10. 2011 | 11:39

Zacheus napsal(a):

To Holubář. Tady se musím Slováků trochu zastat. Pokud jde o první republiku, byl to prezident Tomáš Masaryk, kdo flagrantě porušil dohodu, kterou podepsal dne 30.5. 1918 v Pittsburghu s představiteli amerických Slováků a v níž se výslovně zavázal k slovenské autonomii ( měl existovat slovenský sněm i administrativa). Je pak těžké vytýkat Andreji Hlinkovi a jeho Slovenské lidové straně, pokud již v roce 1919 vystoupil s požadavky na slovenskou autonomii právě s odkazem na Pittsburskou dohodu. V tomto kontextu je zajímavé, že M. R. Štefánik před osudným pádem svého letadla na letišti ve Vajnorech prý uvažoval stát se slovenským viceprezidentem - což by se samozřejmě opravdu zásadně nehodilo do koncepce "čechoslovakismu". Pochybná myšlenka tzv. českosloveského národa, vehementně prosazována také Edvardem Benešem, byla totiž rovněž v rozporu s realitou. Samostatný slovenský stát byl vyhlášen pod přímou hrozbou umožnění vojenského útoku a okupace Slovenska ze strany Maďarů a je otázka, jakou jinou volbu tehdejší slovenští politici měli. Nevím, jak dalece se lišila normalizační doba na Slovensku a v České republice, ale myslím si,že v zásadě nějaké větší rozdíly pojmově možné nebyly. Jistěže nelze popřít, že ze strany Čechů byla Slovensku ( zejména za éry G.Husáka) poskytována ekonomická pomoc, což lze doložit například rozdělováním federálních dotací, ale je třeba vidět věci i v dalších souvislostech.

Nynější vztah Slováků k euru je podle mne logický: v době, kdy tato měna byla příjímána, nikdo nesdělil občanům Slovenska, že budou muset dotovat stále ještě bohatší Řeky, případně v budoucnu také Italy, Španěly, Iry,Portugalce. Pokud tedy alespoň na poprvé odmítli tzv. euroval ( nevím, proč mně tento název připomíná Atlantický val, který Němci budovali jako ochranu před invazí do Normandie v roce 1944), pak bylo jejich stanovisko naprosto legitimní, neboť samotný závazek, který jim takto vznikl a zejména jeho faktické plnění může podlomit i tak křehkou ekonomiku Slovenska. Pak je otázka, zda "solidarita" je opravdu tím optimálním řešením, uváží-li se, že euroval stejně nemůže narůstající problémy eurozóny trvale vyřešit.
23. 10. 2011 | 12:06

Kritik napsal(a):

"Cizí slovo fundamentalismus"

Co vlastně znamená? Dnes totiž nabylo dehonestujícího významu, přestože každý ví, že slovo "fundament" neznamená nic víc a nic míň, než "základ". Čili fundamentalista by měl být člověk, založený na pevných základech. Nic víc a nic míň.

Jenže - proč je to slovo dnes tak zneváženo? Odpověď je jednoduchá: Znevažují ho ti, kdo žádný pevný základ nemají. Nedokáží rozlišit pravdu od lži, světlo od tmy, dobro od zla. Jde o čistě ďábelskou rafinovanost. Jako již tenkrát řekl Evě v ráji:

"Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?"

Čistá a jasná manipulace a lež. Bůh totiž zakázal jíst pouze a jen z jednoho stromu, stromu nacházejícího se kdesi uprostřed zahrady, jen z jednoho stromu mezi spoustou, určitě desetitisícovkou dalších stromů s ještě lákavějším ovocem.

Bohužel, Evě chyběl fundament. Takže se vyplnila hrozba: "V den, kdy bys z něho pojedl, zemřeš."

Ale počkejme - jak to, že se vyplnila ta hrozba? Vždyť Adam ani Eva v den, kdy ze stromu pojedli, nezemřeli. Dokonce se dožili velmi vysokého věku. Že by Bůh nemluvil pravdu, nebo že by se Bůh již v té době slitoval?

Možná, že se slitoval, ale možná, že ne. Vyhnal však oba ze zahrady, vyhnal je od sebe. A již zde máme vysvětlení, co v Bibli znamená slovo "smrt", případně věčná smrt. Je to život bez Boha. A nemusíme ani podlehnout stupidní představě, že peklo znamená kratochvíle v teple v přihlouplými čertíky, jako v těch roztomilých pohádkách. Peklo je prostě život bez Boha a dá se prožít již zde na zemi.

A současně i z této jediné biblické události máme poznatek: Bůh je Bohem živých, nikoliv mrtvých. Tedy věřící křesťané a věřící židé jsou lidem svého Boha. A jelikož On je Bohem živých, mají zaručený věčný život. Na rozdíl od věčné smrti těch ostatních.
23. 10. 2011 | 12:32

český maloměšťák napsal(a):

Kritik
Eh - že jsem tak smělý - a jak je to zaručeno ? Víte . připlatil bych si...ale - prostě jestli byste nemohl sdělit něco bližšího. Tedy - o čem je ten život věčný /zda je tam dost dobrého vína, dobré hudby a pěkných žen...anebo je to taková ta nuda...jako například při ceremoniích ve Vatikánu/. No a taky jestli byste mi nemohl dát kontakt na někoho, kdo ten život věčný už má za sebou...eh, to je vlastně blbost, co - když je něco věčného, tak to nekončí...tedy jak jen to...zkrátka a dobře - potřeboval bych mluvit s někým, kdo by měl aspoň pár fotek z toho "života věčného"...
Poslyšte - a jsou tam lidi v jakém stadiu jejich věku ?
Protože na život věčný - v případě že mi bude stále takových dejme tomu 82 roků - no jak jen to slušně sdělit...prostě o takový život věčný nemám zájem.

Nevíte to ? Jestli jeden se tam octne jako dvanáctiletý spratek, třicetiletý děvkař a gurmán...anebo jako fyzická a duševní troska ? /i když Kristus cosi zmiňoval o "blahoslavených chudých duchem ...a jejich věčném královatví"....doufám že to není tedy přesný popis Distriktu "Život věčný" - coby obrovského ústavu duševně zchřadlých stařen a starců.../

Ale jestli mě přesvědčíte, že je vše jinak...tak bych si prosil dva poukazy. All inclusive.(to kdybych jeden ztratil)

Díky.

P.S. Berou tam i české koruny ?
23. 10. 2011 | 12:52

Silvie napsal(a):

Šlapka,

vy jste asi opravdu "deficiénte", už dlouho vás z toho podezřívám (že by zaútočila v plné síle senilní demence?), staříku?!
Nikde! jsem nepsala, že jsem pomáhala pradědkovi v lomu - proč stále trapně omíláte podobné kraviny. Uváděla jsem doslova, že jsem "přicmrdovala" v hospodářství a krmila králíky a slepice. Samozřejmě jsem podstatně mladší,nežli vy, takže znárodnění ,ani 50.leta nepamatuju. Ale do našeho lesa(byť znárodněného) a do našich lomů (byť bolšány ,jako vy ,ytěžených) jsme chodili. Tak co s tím máte za problém, starouši?
Z vás to bolševictví čišínavšechny strany, byť se ho snažíte umně maskovat příchylností a servilitou k unii (což je pro "překabátěné" komouše typické).

Já si pár měsíců počkám a pak vám tady budu ty vaše slovní průjmy kopírovat do samotného zblbnutí. Vždyť už dnes nikdo rozumný na ty vaše pohádky nevěří.
Slováky nezodpovědná politika socanského (tedy vám sympatického) neschopného Fica a předpodělané Radičové přivede "cugrunt". Vy tvrdíte opak, tak si za čas povíme, kdo měl pravdu.
Dějiny rozhodnou.Jednou se o Radičové bude třeba psát v učebnicích (pokud bude ještě Slovensko existovat),jako o vlastizrádkyni, která ho pomohla vymazat z mapy Evropy.
23. 10. 2011 | 13:30

vico napsal(a):

Silvie mi napsala :

"Asi to nebude dlouho trvat a dozvíme se, jestli ty "sociální dávky" francouzským a německým bankám položí slovenskou ekonomiku nebo ne.
A pak si tady svůj názor budete muset obhájit."

Jestli se slovenská ekonomika opravdu zhroutí jak domeček z karet v důsledku reparací ve prospěch německých a francouzských bank, tak asi svůj názor těžko obhájím :-)/že J.Macháček je velmi dobrý ekonomický analytik/.

Jinak bych vás rád upozornil, že Respekt má exkluzivní spolupráci s The Economist a pravidelně otiskuje analýzy z tohoto velmi respektovaného periodika, které je spíše řazeno mezi "euroskeptické".
23. 10. 2011 | 13:39

Silvie napsal(a):

Proč se nemluví o Britech podobným způsobem,jako o Slovácích? Nejspíš si to nikdo nedovolí. To drží "odvážný" Macháček ústa.

Británii udrží jen dvourychlostní EU

Fiskální integrace je cesta k dvourychlostní Evropě, což potěší staré členské státy mimo eurozónu. "Euro bylo od začátku koncipováno jako měna všech, ale fiskální unie povede k dvoustupňové integraci, s Británií a dalšími na její vnější straně," popisuje Lilico vizi Evropy, jakou si v Londýně už dlouho přejí. Dostanou-li ji, dost možná budou k Bruselu vstřícnější.

"Euroskeptici zleniví, ubude jim totiž práce," vysvětluje svou teorii ekonom, podle kterého je dvourychlostní Evropa jediná šance, jak udržet Británii v EU. "Nedojde-li k ní do příštích deseti let, britská vláda z unie vystoupí pod tlakem veřejného mínění," myslí si. Fakt, že s Lisabonskou smlouvou nesouhlasí 86 procent Britů, jeho prognóze jen nahrává.
(Euroskop -Hana Kopecká)
23. 10. 2011 | 13:42

Silvie napsal(a):

Vico,

ale já tam žádný tvrdě kritický článek nenašla.
To, že je "unie v krizi" dnes vědí všichni a na tomto tvrzení není dnes! nic kacířského. Za kacíře měli Klause, když tu krizi rozeznal a pojmenoval dávno předtím, než se o ní smělo oficiálně psát v novinách.
Všechny články, jak přes kopírák. Respekt se z pravicového plátku vypracoval v bolševický, neexistuje v něm žádná pluralita názorů a na tom trvám.
Dokonce snad jako jediný oslavoval ten Havlův propadák (Odcházení), přestože ho téměř všichni filmoví kritici (i ti ,co jsou k Havlovi za normálních okolností servilní) servali. Aby ne, když ho financoval Bakala.
Všímavý čtenář nemůže pominout tendenčnost a zaujatost tohoto plátku, který by se na trhu neudržel bez Bakaly ani měsíc.
A fundovanost Macháčka - tu posuzovat nebudu ,ale myslím si o ní své. Eurohujer na druhou nemůže být objektivním analytikem.

Za kacíře měli Klause, když tu krizi rozpoznal a pojmenoval dávno předtím, nežli se o ní smělo oficiálně psát v novinách
23. 10. 2011 | 13:51

český maloměšťák napsal(a):

Ještě maličkost.
Nečas /příznivé jméno...vůbec samá zajímavá jména...Kalousek, Drábek.... nyní straší občany tím, že ČR by byla za jistých okolností přinucena orgány EU poskytnout evr. záchr, fondu garance až v řádech stamiliard korun. A že on a jeho strana /ODS/ tomu zabrání...a českého občana tak ochrání.
To, že jeho partička a lidé s ní spřaženi zde zcela systematicky vykrádají státní rozpočty a že za ta leta účet už může být někde kolem 1 bilionu korun - to cudně zamlčí.

Strašení místo řešení. Zloděj křičí : "Ochráníme vás !!!"

Na Slovensku to bude podobné. /ale na rozdíl od stařenky - proroka Silvie - dopodrobna nevím, nakolik mají největší máslo na hlavě tkzv. pravicové strany....když tak se jí zeptejte....a když už někomu odpoví - tak se ji zeptejte co je teda "národním zájmem Slováků", když zde ona troubí od rána do večera...na ten šofar "národních zájmů" /v pojetí ČEZka je to jasné - takoví trubači nechtějí, aby jim hnojiště, které zde zavedli, nškdo sebral a využil na hnojení...neb oni z něj tyjí..../

P.S. Nevíte, proč se Silvie stále obrací na nějakou šlapku ? Že by fixace na matku ? Eh - teď už chápu tu její hysterii, to napadání...ten její slovník.

Ještě jedna věc. Stařenka Silvie používá velmi zajímavý trik.
Uvede svou repliku slovy " Klause nemusím", "nejsem jeho obdivovatelka"...a vzápětí utvoří dichotomický diskurz, kdy na jedné straně postaví vedle sebe lidi např. jako Hnízdil - dle stařenky Silvie "psychiatr nevalných morálních a odborných kvalit"...a na druhé straně stojí Klaus. /kterého "Silvie nemusí" - ale asi může, že :))))/
Nebo zbanalizuje Pružinského roli v levárnách z 90. let a volá po oběšení Kalouska. Protože Klaus ukradl jen propisku. Kdežto Kalousek padáky.

Ale Klause nemusí, že. :))))

Buď je tak rafinovaná, že to přerafinovala do podoby naprosté negace toho, co postuluje jako předpoklad...anebo tak neskutečně blbá, že si ani není vědoma , co píše.

Já si myslímj, že by se z toho mohla dostat.
Kdyby po freudovsku konečně odpustila své matce. /šlapka/
Přejme ji to.
A také ji přejme - ať se vyplní alespoň jedno z těch několika desítek proroctví, co sem za ta leta tato amatérská novinářka nablinkala.....
23. 10. 2011 | 14:10

vico napsal(a):

Silvie : Píšete - "ale já tam žádný tvrdě kritický článek nenašla."

To, co vy nazýváte tvrdě kritickým článkem dle vašich představ bych já/starý sprosťák:-)/ příhodněji nazval politickým pornem typu hardcore. Takový článek v Respektu nenajdete. To musíte jinam :-)

Vaše výrazy jsou opravdu velmi expresívní ve stylu prskni tam kýbl pepře a dvě naběračky chilli ať se z toho třeba podělají. Opakováním logických lapsů dosáhnete jen toho, že vás nestranní čtenáři nebudou brát ani tehdy, kdy budete mít pravdu.

Teď mi třeba sdělujete, že Bakala udělal z pravicového plátku bolševický plátek. Respekt je bolševický plátek díky Bakalovi.

Pro vás je eurohujer na druhou každý, kdo nesdílí váš extrémní úhel pohledu.

Klause vám brát nechci. Někomu, když všichni nalevo,napravo jsou zločinci, věřit musíte.
23. 10. 2011 | 14:30

Silvie napsal(a):

Šlapka,

vy nevíte, že Hnízdil není psychiatr, ale lékař celostní medicíny?!
"Jen si nenechám vymývat mozek Hnízdily ,psychiatry pochybných odborných a morálních kvalit a pseudonovináři, kteří nejsou sto se povznést nad své osobní animozity."

Takto zněla moje věta - za Hnízdila si místo čárky dosaďte třeba "a".

Proč se , Šlapko, tak rozčilujete?
Vždyť přece vývoj ukáže, jestli je euro životaschopné a jestli Slováky ten stupidní nápad unie s eurovalem (stále se navyšujícím) dorazí!

Tak o co jde?!
Já jsem úplně v klidu.

A povšimněte si laskavě masové obliby EU Brity! Nějak se jim v ní nelíbí? Jsou to podle vás taky šmejdi nevděční, jako Slováci?
23. 10. 2011 | 14:31

český maloměšťák napsal(a):

Eh - ta Silvie se fixace na matku /šlapka/ zřejmě nezbaví ani v pozdně stařeckém věku.
Nu což - budeme se muset s jejím překrucováním a mentorováním plus s jejími nenaplněnými proroctvími asi setkávat i nadále. :(((

...co já jsem jenom komu udělal. A kdy ? Vždyť jsem páchal pouze drobné hříchy !!
Za co mě tedy " Látající Makaron" /viz blog pana Klána/ trestá ???
23. 10. 2011 | 14:35

mb napsal(a):

idiocie ideologů je úderná aliterace ... ( :-)
23. 10. 2011 | 14:37

Silvie napsal(a):

Vico,

kdybyste to četl pořádně, tak byste pochopil smysl.
Bolševický ve smyslu nepřipouštění názorové plurality.
Jaký je tedy rozdíl mezi Rudým právem a Respektem?
Respekt se vyprofiloval v časopis jednoho muže a jediného správného názoru (s unií na věčné časy, Havel ctnostný, Klaus odporný hajzl, multi-kulti vstříc s otevřenou náručí a hranicemi dokořán).Politická korektnost v praxi.

EU se chová dnes stejně nedemokraticky a pošetile,jako kdysi RVHP (jež ještě pamatuju). Zajímavé, že ten váš Respekt (pravdaláskařský) pravda vůbec nezajímá. Nikdy jsem nečetla, že by je pobouřilo vynucené opakování referenda v Irsku (LS), dokud nebylo z Irů doslova vykopáno souhlasné stanovisko.
V takto pohnuté době řeší EU správné nafukování balónků dětmi a správný úhel zakřivení okurek.
Zaslepená nejsem já,ale vy, protože jim žerete tu jejich průhlednou propagandu.

Že to naoko!!! žere Šlapka, mne nepřekvapuje. On na sebe jenom bere mimikry eurofila, aby zakryl svou nepochybně nehezkou bolševickou minulost- ta z něho stříká všemi póry.

A Klause se zastávám nikoliv proto, že je to můj koník (to už dávno ne), ale proto,že nesnáším unfair jednání.
23. 10. 2011 | 14:43

mb napsal(a):

silvie ... ale klaus skutečně je to co jste napsala(v prvním odstavci) že je ... citovat to nebudu, abych nebyl nadarmo smazanej ...
23. 10. 2011 | 15:05

Silvie napsal(a):

mb,

není. Nic není černobílé - to byste měl vědět.
I Klaus má své přednosti a samozřejmě svoje nedostatky. Stejně jako vy i já. Je to konzerva, narcis a prudérní pokrytec, ale jinak člověk s celkem dobrým odhadem a provokujícími názory.
Není nic horšího, nežli politik, který nevzbuzuje u občanů žádné!! emoce.
Nic strašnějšího,nežli Špidla mne nenapadá.
23. 10. 2011 | 15:10

Mard napsal(a):

To je stejně zajímavé jak málo si těch levičáků s holou pr..kenicí uvědomuje že cca 10% lidí s nejbohatším příjmem platí cca 50% všech odvodů daní z příjmů fyzických osob. Ba dokonce u nás cca 55% lidí má větší čerpání z prostředků státu, než do něj odvede - jinými slovy, méně než polovina lidí odvádí daně na to, aby ta větší část měla své důchody, dávky, zdravotní ošetření, volné jízdenky, zlevněné stravenky, příspěvky na všechno možné a v neposlední řadě dotace na všechny možné věci.
23. 10. 2011 | 15:17

mb napsal(a):

mb,

není. Nic není černobílé - to byste měl vědět.

... vyjma Klause, ten je černej jako boty ...

Klaus žádné přednosti nemá ... jmenujte ... prudérní pokrytec ??? není to contradictio in adjecto ... ???

Není nic horšího, nežli politik, který nevzbuzuje u občanů žádné!! emoce

aŤ tedy žije Hitler ...

bože díky za každého špidlu proti každému klausi či hitlerovi ...
23. 10. 2011 | 15:17

Mard napsal(a):

Silvie napsala: vy nevíte, že Hnízdil není psychiatr, ale lékař celostní medicíny?!

Hnízdil je spíše případ pro psychiatry. Bohužel.
23. 10. 2011 | 15:19

Mard napsal(a):

mb: co je to za bláboly? Proč srovnáte Klause s Hitlerem? Velké emoce vzbuzoval i Ghándí nebo v nedávné minulosti Obama. Také upřednostníte autistu Špidlu proti Obamovi nebo Ghándímu? To by pak už mohl být politikem každý hluchoněmostí postižený člověk, protože pana Špidla má skutečně tak odstrašující projev, že by udělal lépe, kdyby mlčel. Nezpochybňuji, že je chytrý. To ano. Bohužel je pod vlivem levicové ideologie a tudíž se nemůže dobrat pravdy.
23. 10. 2011 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

Silvie /a Mard/

"Nemluvit s člověkem, který by si dal říci, jest zmařit člověka. Mluviti s těmi, kteří si nedají říci, jest zmařiti slova. Ten, kdo je opravdu moudrý, nikdy nezmaří člověka, ale na druhé straně nezmaří svých slov."
(Konfucius)

Bye, zlatíčka.
23. 10. 2011 | 15:29

Jáchym napsal(a):

Kucí a holky,
neperte se !
Jednou za čas napíše pan Tomský něco poetického a inspirujícího -

V orbitu blogosféry
zavilé víly vyly...

Buď hledáte Pravdu,
nebo Pravdu a Lásku,
nebo obhajobu ekonomických zájmů ČR.
V každém z těchto tří případů vyjeme na nesprávném hrobě.

Přečtěte si Machiavelistické etudy (nakl. Dialog, 1977) od pana Matějky.
(pozn.: Prý není příbuzný s tím Čechoameričanem z filmu Adéla ještě nevečeřela)
23. 10. 2011 | 15:37

mb napsal(a):

to mard ... pro vás polopatě po lopatě ... cituji silvii:

není nic horšího než politik, který nevzbuzuje ( vypjaté ) emoce ...

v těchto intencích je tedy hitler ideálním politikem ... jistě emoce vybudit bravurně dokázal ... konce ??? ... známe ...

tož bych trval na tvrzení, že to, že někdo vzbuzuje nějaké emoce není to nejdůležitější ...

za důležitější považuji slušnost proti neslušnosti ... / byŤ ten neslušný dovede vybudit emoce lépe a radostněji ... /

že je špidla autista je (úspěšná jak je vidět) nálepka ods ...

bye, zlatíčka ...
23. 10. 2011 | 15:42

Holubář napsal(a):

Silvie:
Buďte už konečně dospělá a na českého maloměšťáka/šlapku/kydala se už konečně vykašlete. On tu sice převádí zdatnou verbální ekvilibristiku a všechny poučuje a snaží se zesměšnit (toho, kdo se dá), ale dostane-li se do argumentační nouze, pak z diskuse zbaběle prchá. Viz např. diskuse pod Čarnogurským 20.10.2011. Tak už si ho přestaňte všímat jako většina ostatních. Ztrácíte s ním čas. Ono ho to přestane bavit a vypluje zase pod novým nickem. Alespoň bude nějaká změna.
23. 10. 2011 | 15:44

kormoran napsal(a):

Pro mne je 'Eurosocialisticky gulas ' jako tema jiz vydiskuvatelne.

Tudiz zbyva , jen pozorovat )))
https://www.youtube.com/watch?v=3M9dbNjuFq4
A soucasny nick cesky malostek, se ke svym nickum byvalym , Tenco kydo , slapka atp. zarputile nehlasi a zapira a lze , jako spravny komunisticky funkcionar.
A od ted ho nazyvam 'crazy eyes')))) Je mu podobny a i podobne hlasky))))
https://www.youtube.com/watch?v=OaExAJItfno
23. 10. 2011 | 15:44

český maloměšťák napsal(a):

Holubář
Jako vždy lžete a překrucujete.
Žádná argumentační nouze se nekonala - to že jste toho dne zřejmě hodně vypil...za to já nemohu.
A pokud mě diskuze s někým připadá jako mrhání neurony - tak z té "diskuze" opravdu vycouvám.
Což činím i via váš pavlačový drb.

Mimochodem - vaše matka také pracovala ve veřejných službách ? /šlapka/
Hmm - takže stejné socioekonomické rodinné zázemí jako Silvie...no, nedivím se , nedivím se...vrána k vráně sedá....

kormoran
Soudruhu neb ty/ vám to tykání asi chybí - ze soucitu vám tedy budu tykat/zde stále každého oslovuješ "soudruhu" a pořád máš v hlavě tu komunistickou stranu...bolševiky...
Že tys tam chtěl ....ale pro nedostatek intelektu tě nevzali ?
P.S. Já u komunistů ani svazáků nebyl. V pionýru jen epizodně. Ale mám zkušenosti s tím, že do bolševiků nadávají /a to zcela neznámým lidem...ale to právě dosvědčuje nízkou úroveň intelektu/ právě ty největší komunistické krysy.
Byť by teď byly za ptáky /např. kormoran apod./

Co houby ? Udělali jste si včera podle Peldova návodu s kormoránkou smaženici -z "bonus podzimu avizo" ?
/5. fotka - viz mé upozornění pana Peldy, že může u lidí s iQ pod 60 způsobit velkou rodinnou kuchyňskou zápletku vyusťující v tragédii/ (blog Pelda)

Jinak vám oběma děkuji - že čtete mé příspěvky.
Snad se tak časem podaří z vás vychovat diskutéry, kteří neslouží pouze jako zdroj obveselení (vesměs jde ale o humor bigotní a fádní) :(((
23. 10. 2011 | 16:01

Silvie napsal(a):

Holubář,

já vím, odteď embargo (dlouho jsem ho vydržela). Ale ty jeho kydy někdy nelze nechat bez odezvy. Viz ty hovadiny s kamenolomy.
Je to bolševík, co předstírá úspěšného podnikatele. Kdy podniká,nemám tušení - furt jenom diskutuje.
Já tedy tolik času většinou nemám.
23. 10. 2011 | 16:02

kormoran napsal(a):

Crazy eyes , nelzi ! Ty kluku jeden usata!!))))
23. 10. 2011 | 16:10

mb napsal(a):

silvie bude li se vám chtít reagujte na 15 17

...
23. 10. 2011 | 16:13

český maloměšťák napsal(a):

ad Silvie
Nikdy jsem nepředstíral úspěšného podnikatele. Nikdy jsem ani netvrdil, že jsem podnikatel.
Žiju z invstic a občas radím nějakým firmám.
Na investice jsem si vydělal.
Pracuji jen když chci - a když mě to baví. Hodně u PC.

Nevím z čeho žije Silvie - ale vzhldem k tomu jak tady od rána do večera falešně prorokuje, lže a pomlouvá...asi to nebude nic moc. Podle mě ji drží nad propadem mezi chudinu partner nebo manžel.
Tímto mu vyjadřuji upřímnou /naprosto bez ironie/ soustrast.

Já bych to vydržel tak dvě tři neděle. A pak bych upaloval někam do Švýcar - do sanatoria....tak na tři měsíce....

Apropo - via ty lomy - to byla slova Silvie. Že pomáhala pradědečkovi - vlastníkovi lomu. Lze doložit.Ale neudělám to - neb pak zase Silvie vyrukuje se svou konstrukcí - že si vedu archiv a že tedy jsem bolševik.
Ale meritum toho bylo - že Silvie tedy musela být vnímavé a pracovité děcko někdy kolem let 1945 -47.
Je tedy úsměvné, když tituluje někoho staříkem...

Howgh. Jste velmi nudní. A navíc teď mám důležitější práci...než mrhat čas s někým, kdo je ve své malosti zakopán tak, že z ní vyleze až na onom světě.
Musím se totiž porozhlédnout, zda se dá chytit nějaký ten lelek....
23. 10. 2011 | 16:15

kormoran napsal(a):

))))) Rvu smiiiichy))))) Firmam pred krachem radil -'crazy eyes')))))))))
23. 10. 2011 | 16:20

Silvie napsal(a):

mb,

jak mám na takovou , s prominutím ,pošetilost, reagovat?

Pokud máte Špidlu, jehož jediným počinem, jímž si po zásluze vysloužil v unijním parlamentu pověst komika, byla jakási pseudovědecká studie o intenzitě slunečního svitu, za vhodnějšího kandidáta na prezidenta, nežli Klause, tak si dejte doma mokrý hadr na hlavu.
23. 10. 2011 | 17:21

mb napsal(a):

myslel jsem pani silvie ... ze treba nahlednete svou iracionalitu kdy tvrdite ze politik muze byt vsechno jenom ne mdlý ... to můžete chtít po svém partneru ... ale když si to zástupně odreagováváte v politice ( ženské dostávaly u hitlera orgasmus/y ) , tak to PROSTĚ NEMŮŽE DOPADNOUT DOBŘE ...

a proto chci ( jsem chtěl ) od vás slyšet ... že dáme přednost SLUŠNOSTI (byť skryté za mimikry mdlobnosti ... což u špidly snad stejně neplatí)

před NESLUŠNOSTÍ ( a polarizací a vybuzováním emocí )

zdrvm ...

/ jistě že považuji špidlu za vhodnejsiho kandidata na prezidenta nez klause, ponevadz si myslim ze je ( spidla ) na rozdil od nej ( klause ) slusny /

zdrvm
23. 10. 2011 | 17:49

Nuba napsal(a):

Silvie

S názorem, že je politik také člověk s klady a zápory se nedá nesouhlasit. Ovšem důležitá je ta míra. A ta je právě u Kaluse už hodně přes čáru. Teď k Vám budu osobní, ale vím, že jste ženská v nadhledu, takže si to tak brát nebudete. Jste totiž člověk z Kalusova těsta. Proto se jej zřejmě zastáváte. Tím mám na mysli, že s mnoha Vašimi názory se dá hlasitě souhlasit a s mnoha hlasitě nesouhlasit. To je sice u některých tzv. silných jedinců normální, ale je to zásadně špatná vlastnost u člověka, který je představitelem celého národa, všech jeho názorových proudů a ty by měl také reflektovat, nikoli se na nich vymezovat. To ať dělá jako profesor na universitě, kde bude podroben oponentuře nebo jako aktivista, který je přesvědčen o své pravdě a tu jezdí hlásat do všech koutů světa. Nepotřebuji prezidenta, se kterým musím neustále souhlasit nebo nesouhlasit. Jeho pozice by měla být jiná. Pozitivní, jednotící, moudrá a morální. Chci prezidenta, kterého bych mohla akceptovat.

Na rozdělování lidí tady máme přece politické strany. A i ty pouze do jisté míry. Až budou v politice na viditelných místech politici typu Vladimíra Špidly, o kterých nebudu vědět, bude to známka, že stát dobře funguje. Politika má spravovat věci veřejné ve prospěch většiny a ne řešit sebe a své názory.

O vládě, politických stranách a konečně i prezidentovi chci vědět pouze jako o šumění deště nebo větru za oknem nebo o tiché hudbě při čtení knihy, kterou spíše nevnímám než vnímám, když jen tak okrajově a chvílemi, potom si teprve řeknu, že je všechno v pořádku. Národ je rozdělený, nedokážeme se domluvit rozumně na ničem a prezident pouze přikládá pod kotel. Možná se Vám to líbí, jste taková hodně důrazná, já jsem spíš přátelská, nerada se někde předvádím a nemyslím si, že musím mít v každém případě pravdu, proto mě také nebaví sledovat neustálé prezidentovy výstřelky.

Odmítám vnímat donekonečna život jako nějaký boj, nepřemýšlím, zda je lepší jihočeská selka než pražská intelektuálka nebo Šuláková lepší než Pavlica. Vždyť je to směšné a není to k ničemu. Stavět neustále něco proti něčemu. Mám běžné starosti, které každému život přináší.

I tak je jich víc než dost.
23. 10. 2011 | 18:43

Kritik napsal(a):

český maloměšťák

Sice již nějaká hodina uplynula od doby, když jste psal své přání, abych vám dokázal a přesvědčil vás o existenci a přitažlivosti věčného života, případně zodpověděl další otázky.

Na to vám ale musím říci, že křesťané tu nejsou proto, aby někoho přesvědčovali. Jsou to svobodní lidé a získanou svobodu přejí i druhým. Jejich povinností je pouze předat dobrou zprávu (= evangelium), že smrt byla poražena a že přichází naděje na věčný život.

Vzhledem k tomu, že Bůh respektuje svobodu rozhodování každého člověka, a k ní patří i svoboda Boha odmítnout, musí i křesťan respektovat tuto svobodu a nechat na každém, jak se sám rozhodne.

Takže je to na vás. Ale připomínám, že jsou jen dvě místa, kam se lze dostat (o čemž byl můj příspěvek). Bez Boha nebo s Bohem. Nic mezi neexistuje.
23. 10. 2011 | 18:48

vico napsal(a):

Nuba : Bravo!!!
23. 10. 2011 | 18:52

Silvie napsal(a):

Nuba,

já jsem těžký pragmatik a podle toho jednám - "ušlechtilé cíle" vedou vždycky do velmi neušlechtilých končin.
Netvrdím, že bych z dalšího angažmá Klause byla nějak odvázaná, ale ze Špidly(ač je jistě proti Klausovi krotký slušňák s absencí mimiky a jakýchkoliv jiných projevů života) na hradní židli bych si rovnou hodila mašli.

Pokud v životě něco nesnáším, tak to jsou šedé myši bez názoru, schopnosti vyjadřovat emoce,schopnosti rvát se za své zájmy a ideály, schopnosti nadchnout i vyvolat odpor.
Skutečně vůdčí typ se bez těchto vlastností neobejde.
Znáte někoho, kdo může konkurovat Klausově osobnosti? Já tedy ne?
Všichni ostatní jsou jen beztvará nudná hmota (snad ještě Zeman a ten je taky za zenitem).
Čeká nás smutná a nudná cesta s nějakým fádním patronem typu Švejnara, Fischera nebo tragikomická taškařice s "roztržitým" knížetem. Všichni jsou to nadšení přicmrndávači Bruselu (taky oddaně čekající na flek - Fischer už se dočkal), takže klidně podrazí vlastní národ za nějakou výhodu pro sebe.
Opravdu výtečná vyhlídka do budoucna.
23. 10. 2011 | 19:00

český maloměšťák napsal(a):

Kritik
Hmm. Takže jsem se nedozvěděl zase nic.
Víte co - já si teda ten poukaz vezmu jen jeden.

A kolik vlastně stojí ? /a berou tam i ty koruny - nebo ne ?/
---------------------
Nuba
Velmi přesné.
Kašpárka potřebují zase jen kašpárci. Cinky, cink, klapy, klap...
Modré rolničky, červené botičky...

Velmi přesné.
Téměř laoceovské. :))))

"já jsem pragmatik" vs "rvát se za své zájmy a ideály, schopnosti nadchnout i vyvolat odpor" /ehm...tedy Pružinského famílie se rve za své ideály - zejména ve vztahu k ČEZu - velmi úspěšně..../

Paní Nubo - já bych teda s pragmatikem v tomto pojetí nechtěl vyfasovat stejnou celu - jestli se ten Kritikův " život věčný" potvrdí.
Já bych ho na té cele asi umlátil...třeba i tím krucifixem nebo jak se to jmenuje. /Pane Kritiku - stihla by mě za to nějaká pohroma ? - kdybych to udělal ? - nebo by mě "Létající Makarón" (vysvětlení pod blogem p. KLána) ...nebo by mě naopak vyznamenal ?)/
23. 10. 2011 | 19:52

Maximus napsal(a):

Silvie napsala:
Netvrdím, že bych z dalšího angažmá Klause byla nějak odvázaná, ale ze Špidly(ač je jistě proti Klausovi krotký slušňák s absencí mimiky a jakýchkoliv jiných projevů života) na hradní židli bych si rovnou hodila mašli.

Tak tohle může napsat snad jen "blondýna" se vším všudy.
Kdyby manžel Silvie jí řekl, že je potřeba koupit nové auto, páč to staré dosluhuje, Silvii by hlavně zajímalo jakou bude mít barvu! Silvie pište dál, když už tady není Rumcajs, který asi zahynul hrdinně někde v Řáholci, tak někdo tady musí obveselovat!
Pěkný večer, hlavně Silvii!

P.S.
Před lety jsem hrával závodně šachy, no a přehrával jsem si partie šachových mistrů, byly to úžasné myšlenkové pochody a úžasná hloubka logického myšlení, ale když jsem si zkusil přehrát pár partií i těch nejlepších mistriň, tak jsem často resp. skoro vždy nevycházel z úžasu proč, která figura táhne tak či onak, strategii a podobné mužské nesmysly jsem tam jaksi postrádal. Zkrátka, Vy ženy jste neskutečné, ale stejně Vás máme rádi, už proto, že jste jiné!
23. 10. 2011 | 20:19

kormoran napsal(a):

Cesky malomestaku -alias, alias.

Vysvetli mi jednu vec!
Jak Ty muzes bojovat o 'credit' nazoru a verohodnosti , kdyz menis sve nicky , jako vidle a pritom mas stale stejne hloupou dikci ve vyjadrovani .

Kdyz te na toto nekdo upozorni, tak ze sebe delas hloupejsiho , nezli jsi a kritiky oznacis se svou neomalenou drzosti svymi drivejsimi nicky! - "slapka- to je tvoje mama'? "Tencokyda hnuj- to je tvuj otec"?

Malomestaku , jsi ubozak a troska . Ktery nestoji ani za facku , natoz ranu pesti.
23. 10. 2011 | 20:51

Silvie napsal(a):

Maximus,

vy dobře víte, že mi u Špidly vadí mnohem víc, nežli to, že je, eufemisticky řečeno, introvert. Především je to neschopný politik, který neměl autoritu ani ve vlastní straně a raději ho uklidili do Bruselu. Jeho tvrzení "zdroje tu jsou" vešlo do dějin.
Tak ze mne ,snažně vás prosím, nedělejte blbku (natož blondýnu, protože jsem odjakživa bruneta).
Jedině, že by vám to snad pomohlo zvednout pošramocené mužské ego. Jsem už zvyklá, klidně si poslužte - galantních mužů se tu příliš nevyskytuje a Honolulu je na rybách.
23. 10. 2011 | 21:55

český maloměšťák napsal(a):

kormoran
Už jednou jsem vám sdělil, že já na rozdíl od vás nikdy v KSČ nebyl. A že vám tedy budu stále vykat.
Ale po té spršce slin a slizu ...no, zkusím to ještě jednou. Ale naposledy ! A jen proto, že je to vrámci vaší převýchovy k obrazu lidskému.

Ke šlapce. Jestliže jistá osoba s nickem Silvie, stále dokola omílá "šlapka, šlapka, šlapka"...existuje zcela opodstatněná obava, že je to jakási obsese - a ty, jak známo, mívají základ v něčem zlém, co taková osoba zažila v infantilním stadiu vývoje /u někoho nikdy neukončeného, že, pane kormoran ?).
V tomto konkrétním případě tedy může jít o trauma, způsobené profesí matky. Kdy i okolí - děcka posměváčci, může působit jako negativně multiplikační faktor - a to navzdory tomu, že jinak šlo o spořádanou rodinu, plnící své funkce takříkajíc na plné obrátky. Dnem i nocí. :))
Jak jinak si vysvětlit tu téměř posedlost "šlapkou" ? Vy snad máte jinou teorii ?

Apropo - vy jste vyrůstali se Silvií spolu ?
I s Holubářem se znáte z dětství ? Eh - že mě to nenapadlo...tedy pocit viny...
:---()

P.S. Já tady o nic nebojuju. To máte asi nějaké červené reziduum z dob, kdy jste pod praporem marxismu -leninismu prováděl to "bojování".
Já si sem chodím zaplkat.
Vy třeba ne, ale já jo.

Holt se musíte i se svou proradnou bolševickou minulostí vypořádat s tím, že lidi jsou různí.
A mají různé nicky.
Někdo třeba "český maloměšťák" někdo zase třeba blue jay". Nebo "mandrake". Či " moucha na zdi". Nebo - "kormoran".

Takový už je svět.
Vy byste chtěl asi lidi očíslovat.
Ale to nejde.

Ale bojovat za to samozřejmě můžete.
Ale ne se mnou.

Mě todle nebaví.
---------------------------------------
Omlouvám se panu Tomskému. Ale reagovat na pošuky se má. Jinak by se moc množili...
:))
23. 10. 2011 | 22:59

kormoran napsal(a):

Cesky Malomestak- slapka , Tencokyda, - proc stale hloupe a okolo zvanis ?

Ptal jsem se jasne - (pro tebe zrejme slozite) proc , sve minule nicky , tak vehementne zapiras?
23. 10. 2011 | 23:04

kormoran napsal(a):

Tebe Komanche naucili tak lhat , ze Ty si sve lzi opakujes tak dlouho , ze jim veris . A ja se ptam proc?
23. 10. 2011 | 23:12

Silvie napsal(a):

Kormorane,

diskuse s tímhle provokatérem je ztrátou času. Že se vám chce reagovat na ty nesmyslné projevy zjevně chorého mozku.Polemika je
možná s oponenty z opačného názorového spektra, nikoliv s chovanci psychiatrického ústavu.
Jelikož jsem s pacienty podobných zařízení pracovala, dokážu je celkem rychle ,dle jejich nápadných projevů,odhalit.Nevěřil byste, kolik duševně nemocných lidí exhibuje na internetu.
23. 10. 2011 | 23:26

Milan napsal(a):

Základní téze ekonomického fundamentalisty je: Trh vyřeší vše a druhá premisa zní: My jsme majitelé pravdy. Z tohoto hlediska se jeví jako tržní fundamentalista pan Tomský. Mimochodem Euro není samo o sobě zlé nebo dobré, pouze v rukou blbů škodí.
23. 10. 2011 | 23:49

kormoran napsal(a):

Silvie ,
Travit cas na techto servrech povazuji , jako nejposlednejsi v zebricku lelkovani.Ale pokud se zde vyskytnu , citim potrebu bojovat proti tem , kteri pod zavojem 'solidarnosti' a oslovovani doslova hlupaku hojne obdarenych 'zavisti' , se snazi po vzoru svych ideji zmenit svet . Ne k respektu k tvrdym zakonum prirody , ale ku prospechu svych utopistickych vymyslu.

A boj proti 'hadum' jako je Tenco-alias-alias , vyzaduje zvlastni obranne prostredky. Protoze jejich drzost narusta.
24. 10. 2011 | 00:15

Mme Verdurin napsal(a):

Ad Milan-
"Základní téze ekonomického fundamentalisty je: Trh vyřeší vše a druhá premisa zní: My jsme majitelé pravdy. Z tohoto hlediska se jeví jako tržní fundamentalista pan Tomský. "

Ano, velmi výstižně řečeno. A jak je u tohoto autora zvykem, vypjaté emoce z jeho článečku čouhají jak podolek z kalhot a gramatika dostává na frak...
24. 10. 2011 | 01:12

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný příspěvek pane Tomský i zajímavá diskuse, zejména nick Holubář.
Euro je politický projekt a navíc přijaté zásady všichni porušovali. Mezi prvními Německo, to díky výkonné ekonomice ale nedošlo k tak smutným koncům jako řada jihoevropských vlád. Teď se ten politický projekt střetl s ekonomickou realitou.

Můžeme to kritizovat kolem dokola, ale jaká je alternativa? Zrušení eura nebo jeho rozdělení na severní a jižní by znamenalo veliký ekonomický otřes a politicky předznamenalo rozpad EU.
24. 10. 2011 | 08:00

Roman napsal(a):

Výborná reklama pro menšinový Respekt. Už bylo načase. Ta masová podpora "faktů" od Kmentů a Steigervaldů už jde na nervy. Všechno je dobré když je v rovnováze.
24. 10. 2011 | 10:56

(L) Anonymní, 2011 napsal(a):

Český maloměšťáku, se zájmem sleduji, že do "polemiky" o polemice s kormoranem vůbec jdete. Nick kormoran je tradiční značka, zpravidla jen pro sprostý výjeb hulvátnosti.. Když to zkusím napsat slušně.. Je to poučné.
24. 10. 2011 | 12:08

český maloměšťák napsal(a):

(L) Anonymní, 2011
Někdy mě baví. Používám ho...jak jen to...no, jako když jste dítě a hrajete si ve vaně s plastovou červenou lodičkou.
Netvrďte, že jste si nikdy ve vaně nepouštěl lodičky !!!
:)))
24. 10. 2011 | 12:44

Pankrac napsal(a):

vazeni fandove demokrat.socialismu

Jak je možné, že, dle slov jejich představitelů, společenství EU která je v pokroku nejlepší, s nejlepší kvalitou života, nejlepší v sociální stabilitě, nejlepší ve vědě a výzkumu, potřebují peníze na další fungování, třeba od Brazilie, od rozvojové země, kde jsou plne slumy chudejch a nemocnejch, bez zdravotního pojištění?
Já prostě tomu nerozumím, kde je chyba.
Jestli je EU v čele, nemá spíš generovat přebytky, které pak pomáhají jinde?
Nebo je to takovej potěmkinovskej mestys?

Je krásné pozorovat, jak razantně se socialismus vypořádává se všemi těmi problémy, které by bez něj vůbec nenastaly.

"Proč nechceš půjčit Karlíkovi peníze, když svatosvatě slíbil, že je prochlastá ve tvý hospodě?"
A miliardy lítají jak říkadla od Pavly Moudré a duha míru, přátelství a porozumění se klene nad Evropou. Jen si dovolím podotknout, že zu grunt je germanismus a v prdeli se píše s měkkým i.
24. 10. 2011 | 14:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy