Nereferendum

12. 11. 2011 | 09:19
Přečteno 6877 krát
Staronová vláda EU je velmi výkonná - po irské, portugalské, španělské (ta to vzdala předem), slovenské a řecké – zlikvidovala teď i vládu italskou, když se na její dluhopisy vrhly trhy a zdražily dluh nad splatitelnou úroveň sedmi procent. Zemské vlády eurozóny (státy se už neříká) musí poslouchat a ti, kteří si ještě hrají na neřízenou demokracii – volby, referenda nebo plebiscity – jako řecký premiér, jsou buď poněkud natvrdlí nebo nevědí, co činí. Pro čtenáře, kteří poloneoficiální nejvyšší říšskou radu (GdF – Group de Francfort) neznají (jedná za zavřenými dveřmi), tvoří ji osm členů: Merkelová, Sarkozy (ÚV Merkozy) Lagardeová (MMF), Draghi (ECB), Barroso (šéfkomisař komisařů EU), Juncker (Eurogroup), Herman van Rompuy (prezident) a Olli Rehn, (eufinanckomisař).

Stěžovat si, jako Angličané, že se Evropa vrací do časů Bourbonů, je směšné a je vidět, jak ti ostrované kontinentu vůbec nerozumí. Evropa teď potřebuje ještě více Evropy, integrace neintegrovatelných, a proto potřebuje silnou nevolenou vládu, která prosadí kázeň. Co chtěl dokázat tragikomický Papandreu výrokem, že “v napjaté době rostoucího znepokojení Řeků, že už nerozhodují o vlastní zemi, mělo být vyhlášení referenda úklonem vůči demonstrantům, aby alespoň aktem přímé demokracie sami rozhodli?” Dlužníci přece nemohou rozhodovat o nerozborném solidárním euru a Unie je vyšší ideál než aténská demokracie. Lid jižní Evropy, to jsou nezodpovědní hlupáci; vlády se u nich střídají jak počasí, z dluhů si pomáhají inflací/devalvací a když to teď v disciplině eura už nejde, neumí jejich politici razantně snižovat stavy úředníků, platy a důchody ani zvyšovat daně. Jak může lid rozhodovat o škrtech, které dopadají na jeho hlavu? Nejlépe bude, když v těchto neschopných státech zrušíme parlamentní opozici a zavedeme jednotné vlády národní fronty. V zadních lavicích necháme sedět pár politických extremistů a bude vystaráno.

Problém s touto argumentací je dvojí. První se týká poválečné představy, že nevázaná liberální demokracie, na rozdíl od anglosaských zemí, v Evropě fungovat nemůže. Démos přece mnohdy propadal vábení nacionalismu, fašismu, nacismu i komunismu a dal to leckde najevo ve svobodných volbách. A proto musí být hloupé národy navzájem svázány nadnárodní vládou do tábora míru a solidarity. Ať se naučí poslouchat. Proti stojí aristotelská námitka, že moc korumpuje, nekontrolovatelná vláda (oligarchie) je špatná z principu a proto mají raději nedokonalí lidé o svém osudu rozhodovat. Nepochybně se lid občas chová příšerně, ale krize vytvářejí většinou ještě hloupější politici. Nepochybně se toho v demokracii moc neprosadí a už vůbec ne nějaké ideály. Nekontrolovaná vláda krade a znamená nesvobodu.

Druhý problém se týká politické racionality. Na osvícené vládě elity (GdF) v dnešní krizi lidem víc než problém nadvlády (eufemisticky demokratický deficit) vadí iracionalita zoufalých ideologů. Někdo to nazval vítězstvím ducha nad hmotou. Nebyla snad rizika společné měny známá? Všechny historické měnové unie mezi státy se rozpadly, Evropa nemůže být Spojenými státy (jednoho politického národa), ale unionisty budovatele realita nezajímala. A nezajímá ani dnes. Řekové nesměli ven z eurozóny, dluh jim ale odpuštěn být nemohl – nejdříve drastická redukce a dieta. Diktát škrtů je tvrdě deflační, snižování umělé zaměstnanosti i platů snižuje ceny s opožděním a málo, hospodářství se propadá. Nevadí. Je nezbytná monumentální psychologicky nestravitelná redukce zbytnělého státu a desetiletí bídy. Kapitál prchá a schopní emigrují. Odbory zaměstnanců se proti propouštění (100 000) divoce bouří, vždyť mají ústavně garantovaná pracovní místa. A pod diktátem se pracuje ještě liknavěji (podle pravidel) a s vybíráním daní i s privatizací státního majetku se nepohne. Řekové pasivní odpor perfektně ovládají. Propad se už letos odhaduje na 10 % HDP a státní dluh se navzdory odpisu (30 %) novou půjčkou ještě o 30 miliard zvýší. Pomalý řízený bankrot vyvolává nacionální vášně, proti kterým kdysi Unie vznikla.

A tuhle medicínu teď chtějí naordinovat Itálii, na jejíž dluhy by Unie musela vyvolat celoevropskou inflaci? Není divu, že se šíří nadějné chýry, že na tajných jednáních říšské rady se snad chystá rozdělení eurozóny. Je možné, že by ideologie nakonec přece jen padla?

Týždeň 14. 11. 2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

"...Evropa teď potřebuje ještě více Evropy, integrace neintegrovatelných, a proto potřebuje silnou nevolenou vládu, která prosadí kázeň...."

---------------

Místo toho, aby se postavili proti finančním spekulantům a nenasytným bankám, tak odírají obyčejné lidi a ženou je do chudoby.

Pokud budou pokračovat tak, jak pokračují povede to k rozvratu EU. Když budou chtít něco důležitého změnit ve způsobu vládnutí, tak musí být referenda a přes referenda to neprojde a bude konec. Pokud budou bránit referendům bude jen otázkou času, kdy lidi vyjdou do ulic a smetou je.

Zatím to vypadá, že si nevědí rady, proto konec EU se zdá neodvratitelný.

Podívejme se co u nás způsobil jeden „chemik“ svými tupými škrty. Razantní útlum spotřeby a tím nás čeká velká nezaměstnanost. V bleděmodrém to bude s EU.
12. 11. 2011 | 09:52

stehno napsal(a):

Qui bono ?
12. 11. 2011 | 09:54

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dne jsem po ránu překlikl na "Brejle" a po přečtení několika blogů o parlamentní výkrmně a odkazu VLSR se mi navzdory střídmé snídani udělalo špatně. Začínám se obávat zapálených automobilů, davů zdivočelé mládeže následováných lůzou, jak rabují a zapalují obchody, istituce, honosná sídla zbohatlíků, ale i rodinné domy za těžce našetřené peníze nebo na krvavé hypotéky bez výběru, jak to v revolučních dobách chodí. Odnesou to často nevinní lidé. Hlavní viníci včas opustí tento nešť astný region za svými konty do daňových rájů. My budeme musit čelit anarchii, všeobecnému chaosu a možná i různým pogromům. Východisko vidím ve všeobecné stávce, rozprášení poslanecké sněmovny a předčasnými volbami. Hradního pána a jeho suitu bych prozatím izoloval v psychiatrické léčebně.
12. 11. 2011 | 10:01

mirekP napsal(a):

Měnová unie padnout musí, protože se neodstraňují příčiny dluhového zatížení. Ale kdo by si myslel, že to bude nějak brzy - rok, dva, tak to se podle mě plete. Ještě zdaleka nejsou vyčerpány všechny finanční možnosti přispívajících států, ekonomika EU ještě jakž takž má co mluvit do globálního ekonomického obchodu a nezapomínejme, že ještě je dost zdrojů na to, aby se financovaly ozbrojené složky na potlačení vnitřních nepokojů v jednotlivých státech.
Postupem času, za pomalého umírání v důsledku nekonkurenceschopnosti evropských ekonomik k tomu ale stejně dojde a minimálně měnová unie se rozpadne.
12. 11. 2011 | 10:03

mb napsal(a):

Tomský napsal: Nejlépe bude, když v těchto neschopných státech zrušíme parlamentní opozici a zavedeme jednotné vlády národní fronty.

... to asi matete ... řekové se pro vládu národní jednoty rozhodli sami ...

víte vono je to i spravedlivý, protože když předtím svorně zadlužovali a do defaultu vedli řecko vlády jak pravé tak levé ...

tak je spravedlivé, že ze sraček řeky bude zvedat zas vláda národní jednoty aby si ani pravice ani levice neměla / nemusela na co stěžovat ...

s pozdravem
12. 11. 2011 | 10:09

Koplkop napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy
"ýchodisko vidím ve všeobecné stávce, rozprášení poslanecké sněmovny a předčasnými volbami. "
A pak by jste volil koho? Jděte už někam s těma stávkama a rozprášením. Nejdříve musítr mít jasno co chcete a pak to můžete prosadit.
12. 11. 2011 | 10:20

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Koplkop - Nejdřív musíte mít jasno co chcete... Ale to má přeci většina lidí: Žít ve slušném státě. A koho bych volil? Snad bych si vybral, zájemců o můj hlas bude dost.
12. 11. 2011 | 10:29

stehno napsal(a):

Ale někdo je asi rád, že dluhy existují, respektive pophledávky, pak si s dlužníkem ( tj. státem) může dělat co chce, a vvovovo to jde.
Když nepomohly války, tak se ke svým cílům dostanou přes krize.
12. 11. 2011 | 10:30

krajan napsal(a):

Pane Tomský,tak kdo vlastně té Itálii ublížil? EU nebo ty trhy,které se na ni vrhly?.Ale trhy jsou přeci to jediné správné božstvo,jak říká náš pan prezident.
12. 11. 2011 | 10:47

Jejda napsal(a):

2 krajan
trhy se mohly na Itálii vrhnout jenom proto, že EU násilně nastavila špatné podmínky.
12. 11. 2011 | 10:57

karel martel napsal(a):

Hry plutokratů, které zisk nad 25% připravuje o sebezáchovný reflex musí skončit katastrofou, jako vždycky.
Groupe de Francofort je jen shromáždění loutek, které mají prosadit zájmy Deutsche Bank et alia. Nemají za svýma spejblovskýma ušima žádný vlastní rozum.
Lidstvo se neumí učit jinak, než opětovným padáním na hubu. Historický fakt.
12. 11. 2011 | 11:10

Frante napsal(a):

David
Útlum spotřeby a nezaměstnanost je logický důsledek škrtů. Opakem je neškrtat a zvyšovat dluh což nakonec vede ke státnímu bankrotu a mnohem větší nezaměstnanosti a poklesu spotřeby. Kalousek to vysvětloval už ve volební kampani.
12. 11. 2011 | 11:11

antitomský politolog napsal(a):

Blb Tomský promluvil! Tomuto super politologovi, mysliteli a geoekonomovi, zase po delší době zašumělo v hlavě a vypustil moudrost, hodnou Nečase nebo Kalouska. EU by vůbec nemělo žádné problémy, kdyby vznikly Spojené Státy Evropské, s jednotnou vládou a jednotnými zákony. Pak by asi těžko mohli řekové, itřalové a jiní, podvádět s výsledky. Těžko by se udrželi takoví zkorumpovaní zloději v místní vládě, jak jsou bestie Nečas, Kalousek a jiní gauneři, protože by to federální zákony nedovolili. I ten šašek a zloděj Klaus by musel vystupovat v cirkuse a ne, jako prezident, nenáviděný národem. Dokud budou v jednotlivých státech různí zkorumpovaní podvodníci a euroskeptici, prosazovat gaunerské a zlodějské zákony a nebudou přísně trestáni jednotnými zákony EU, tak dobře nebude. Jak by na tom byla Čína, Indie, Brazílie, Rusko a USA, kdyby tam každý jednotlivý státeček měl své zákony, prosazené místnimi gaunery a zloději, jak to prosadili zlosyni z trojkoalice? Plnou zkorumpovanou, zlodějskou hubu boje proti korupci a stačili zadlužit ČR, během 4 let o 750 miliard. Za to by všude jinde byli potrestáni na hrdle.
12. 11. 2011 | 11:15

RA napsal(a):

těším se na rozpad této čtvrté velkoněmecké socialistické říše. Snad to nebude dlouho trvat. Task kde jsou ti eurohujeři, co nás do tohoto stavu dovlékli ? Kde je ta Babeta, co šla do světa ? Bude Špidla prezidentem ? Čím ještě chtějí eurohujeři obhajovat tento byrokraticko bolševický moloch ?
12. 11. 2011 | 11:25

donal napsal(a):

dobře napsány článek

baví mě názory zdejších diskutéru kteří si myslí že cesta která je ted naordinována evropě z nemecka je tou správnou cestou jestli si tady nejaký naivka myslí že jak prohlasila merkelka z nemecka že stagnace bude trvat minimálně 10 let že se pořad bude dělat co delá ted tedy škrty viz ala kalousek že se můžou provádet 10-15 let je absolutně nereálně bez zbídačení celé evropy kdy po 15 letech škrtů z evropy zbudou akorat země 4 kategorie
jediná cesta která zbýva je velká inflace nebo hyperinflace které nemecko nehodlá připustit a která se ted rozjíždí v USA
12. 11. 2011 | 11:57

krajan napsal(a):

Jejda
To snad není možné: trh přece určuje absolutně všechno,jakpak by pak mohla EU něco nastavovat?
12. 11. 2011 | 12:29

Maximus napsal(a):

Bohužel asi má autor článku pravdu. Tohle nemůže dobře dopadnout. Vezměte si např. Řecko, pouze kdyby všichni Řekové se stáhli a svěsili uši a přijali "reformní" šetřící opatření, tak někdy možná za 40-50 let při stávající úrovni dluhu by mohli dluh splatit. Ale to se přece nestane a nemůže stát ani náhodou. Jediná jakási schůdná cesta ven ze šlamastyky i za cenu velkých ztrát je vystoupení Řecka z EMU (europské měn.unie), přičemž v Řecku bude muset zřejmě vláda nastolit nějakou formu "nucené správy", protože část(dost velká) obyvatel si razantní změnu své životní úrovně nebude chtít nechat líbit! Hlavně ať se jim do toho nepletou "modré přilby" a podobní šašci. Řekové si to musí doslova vyžrat sami, nakonec rozhazovačné nekompetentní levicové a i pravicové vlády si volili sami, že? Kdepak, tohle dobře nedopadne, vždyť každé řešení je špatné, ale snad se mýlím a Zeus vše zařídí!
Pěkný den všem!
P.S.
Stejně je zajímavé skloňování slova Zeus, kde se ve 2.pádě objeví Diovi. To je stejné jako kdyby jste skloňováním obměňovali větu "všechny peníze nám sebral zloděj" a podmět by vypadal takto:
1.pád kdo co - zloděj
2.pád komu čemu - Kalouskovi
3.pád koho čeho - zloděje
4.pád koho co - zloděje
atd...
12. 11. 2011 | 12:30

stále rebel napsal(a):

Tomský, jen do nich, do socanů z Bruselu.

No ale pozor, v Bruselu jsou teď samí pravičáci a ti plebiscity až tak moc nemusí. No a cože Tomský, voni jsou taky pravičák, proč volaj po plebiscitu? Aha, voni ho nechtěj doma, ale někde jinde a pokud by se hodil, tak proč ne, co?

Co kdybychom si nějaký uspořádali doma, například o tom, zda chceme nečas nebo něco lepšího, hodilo by se?
12. 11. 2011 | 12:32

arnazach napsal(a):

Maximus:

Vy budete asi Moravák, že?
12. 11. 2011 | 12:36

Holubář napsal(a):

antitomský politolog:
Čert vezmi Tomského, ale vy jste, panáčku, opravdový hlupák. Spojen státy evropské.....?
Hmmm. Karel Veliký, Napoleon Buonaparte, Adolf Hitler. Ti to zkoušeli a je známo s jakým výsledkem. Něco tak nesourodého, leč přitom krásně pestrovbarevného, naženete pod jeden bič jen násilím. Zkoušelo se válečně, teď finančně za pomoci nejrůznějších kliček.
A že by se nekradlo? Jen se korupce posune o patro výš, tak bude naplněna celá vaše představa.
Výsledek bude obdobný jako v historii.

RA:
Ano, eurohujer za zajímavý nový druh. Teď má zimní spánek. V ulicích a na náměstích na něj nenarazíš, i z médií povážlivě vymizel. V přírodě se nevyskytoval nikdy...
Už jsou slyšet chýry (abych použil Tomského federální výraz), že eurodotace...nó, nějak na ně nebude. Už budeme do Bruselu jen platit, sami mají málo.
Oni se naši eurohujeři jezdí do Bruselu učit. A víte co se tam jezdí učit? Jak nám zakroutit krk.
Už jsem to někde četl, ale nevzpomínám (raději) o čem to bylo.

donal:
Jasně, zaplatí to střádalové. Pitomci! Neměli být zodpovědní a měli vědět, že nejlépe je na tom parazit. Nic neměl, nemá a mít nebude = bude na tom pořád stejně.
12. 11. 2011 | 12:40

Holubář napsal(a):

Maximus:
Ne, obávám se, že se nemýlíte. A Zeus nic nezařídí, oni na něj už dávno nevěří.
Nechci být hnidopich, ale, nejsou kromě 1. pádu všechny ostatní o "Diovi" ?
Jist si nejsem a svého otce, jenž ovládá řečtinu, se mi volat nechce, neb po obědě obvykle podřimuje.
12. 11. 2011 | 12:43

voroshilov napsal(a):

Tak dostavam cerny zapisnik...Irsko,Island,Recko...dalsi polozka piseme Italie.
Valka uz zacala,Temny pane
Vyborne,vsechno jde podle planu(Star Wars)
12. 11. 2011 | 12:45

donal napsal(a):

holubář

je střádal a střádal

první druh naivně věří své vládě a střáda do aktiv která vláda propaguje -stavební spoření ,důchodové fondy ,státní dluhopisy,terminované učty a pod

druhý druh něvěří své vládě ani za mák a vybírá si aktiva podle svého rozumu

hádejte který druh zaplatí současné dluhy inflací?

pro zamyšlení o důvěře své vládě uvádím odkaz na krásny dnešní článek
http://www.novinky.cz/domaci/250339-loterie-budou-mit-diky-poslancum-rocni-danove-prazdniny.html?ref=boxE
12. 11. 2011 | 12:51

český maloměšťák napsal(a):

Takový guláš jsem nečetl /a nedočetl/ už pořádně dlouho.
12. 11. 2011 | 12:56

Joe Ratata napsal(a):

Kdyby Italové měli Kalouska,byli by za vodou,protože jejich státní dluhopisy by skoupili samotní Italové.

Není to geniální?Někdo si koupí za 300 miliónů dluhopisy a z výnosů nebude platit daň,protože dluhopisy jsou na jednu KORUNU a výnos z jednoho z nich tedy bude 2 haléře.A 2 hal. se danit nemusí.To jako stát bude vyplácet majiteli 300 milionkrát 2 haléře?Nebo tu výplatu nějak sloučí a vyplatí 6 milónů?To by pak ale měl dotyčnému srazit daň 15%,tedy 900 tisíc.

Jaký je pak rozdíl,když má někdo v bance 100 tisíckrát jednu KORUNU a z těch KORUN výnos po 2 hal.

Protože základní měnovou jednotkou je koruna (tedy ne stokoruna,tisícikoruna,nebo třitisícepsetdvacetčtyři koruna) výnos je tedy vždy z koruny!

Asi zažaluji banku,nebo možná stát,že mi léta neoprávněně sthává daň z mnou uložených KORUN a budu požadovat veškeré toto bezdůvodné obohacení vrátit,včetně náhrady ušlých zisků z těchto peněz.

Zamyslím-li se do důsledků,měl bych požadovat zpět i daně ze mzdy,protože i ta se skládá z jednotlivých základních jednotek,tedy KORUN,a z této KORUNY daňová povinnost je menší než 49 hal. a zaokrouhluje se na celé koruny dolů.

Kalousku,asi už nevybereš žádné daně!Připrav se na to,kde vezmeš ty biliony KORUN na odškodnění za neprávem vybrané daní.
12. 11. 2011 | 13:03

Holubář napsal(a):

RA:
Pardon. Mezi eurohujery přežívá jediný poslední mohykán - český maloměšťák. Ten bude za Brusel bojovat do poslední kapky krve. Bude pohřben se všemi poctami, leč zbaven iluzí. Budiž mu země lehká.
:-)
12. 11. 2011 | 13:04

vl napsal(a):

Antipolitologovi: zdá se, že o státech jako Brazilie máte informace tak z dobrodružné literatury. Spojené státy Evropské mohly mít smysl, dokud byl do čela navrhován Masaryk, ale i to je pochybné. Dalo by se říci - velké státy - velké podvody - jen je víc možností je zakamuflovat. A ty jednotné zákony by nakonec spočívaly v předepsané křivosti banánů - jinak by každý satrapa prosazoval vlastní zákony a Unií by se jen zaštiťoval.
12. 11. 2011 | 13:08

Maximus napsal(a):

arnazach
Proč myslíte? Kle když by byla Praha na Moravě, tak proč ne. Ovšem piju moravské víno rád a často a možná jsem z toho zmoravěl. Faktem je, že táta se narodil na Moravě.

Když tak přemýšlím o řeckém dluhu, tak se mi zdá, že Řekové tady s někým pěkně vyjebali! Žili si díky svým pravolevým vládám cca 20 let na dluh! Když se totiž podíváte na toho kdo Řekům dělá věřitele, tak to nejsou žádní chudáci, spíše bych je označil a nebudu daleko od pravdy za také zloděje. Prostě okravatovaní hoši z finančního a bankovního vyčůraného sektoru půjčovali, půjčovali až se přerátali (božské slovenské slovíčko). Ono totiž půjčovat státu za 7% může jenom zloděj. Takže zloději se chytli do vlastní smyčky a musí odepsat 50% svých pohledávek a to nebude poslední ztráta. Já ty Řeky vlastně mám docela rád!!!
Pěkný den!
12. 11. 2011 | 13:17

stále rebel napsal(a):

Některé vaše pindy mne přiměly k

Jak vznikalo USA

„Americká občanská válka (1861-1865) byla ozbrojený konflikt, jenž probíhal na severoamerickém kontinentu mezi státy Unie, neboli dnešními zakladatelskými státy USA, a Státy konfederace, což byla koalice jedenácti amerických států, které se chtěly odtrhnout od Unie. Jelikož státy Konfederace byly soustředěny v jihovýchodní části Unie, nazývá se tato válka také válkou Severu proti Jihu. Jako příčina války se často uvádí spor o to, zda má být povoleno otroctví. Ale tento výklad je značně zjednodušený, důvodů byla celá řada. Podstatou většiny z nich bylo to, že Jih usiloval o mnohem větší autonomii jednotlivých států v Unii, se kterou Sever, který prosazoval silnější centrální vládu, nemohl než nesouhlasit. Bezprostřední otázka zrušení otroctví se často přeceňuje. I když se Jih obával, že jeho zrušení bude logickým důsledkem růstu moci vlády ve Washingtonu, otroctví ovšem stálo (ne vždy zcela zřetelně) v pozadí i ostatních rozporů.

Válka přinesla asi 970 000 obětí (přes 3 % populace), z toho kolem 600 000 mrtvých, což převyšuje ztráty amerických vojsk ve všech ostatních konfliktech dohromady. Občanská válka přinesla první masivní využití telegrafu, železnice a kulometů v boji a skončila porážkou populačně i průmyslově slabšího Jihu. Jejím důsledkem bylo posílení centrální vlády, zrušení otroctví a zbídačení Jihu, ale i rozšíření občanských svobod, další územní expanze USA a mohutný hospodářský rozmach (včetně Jihu).“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka_v_USA

Může existovat a prosperovat Kanada?

„Kanada je etnicky velice různorodá. Dle sčítání z roku 2001 zde existuje 34 etnických skupin, k nimž se hlásí minimálně 100 000 obyvatel. Řada obyvatel (zejména francouzsky mluvících) navíc o sobě mluví jako o Kanaďanech i jako o např. Francouzích a ve sčítání udávají obě tato etnická zařazení.
Největší etnické skupiny jsou Kanaďané (39,4 %), Angličané (20,2 %), Francouzi (15,8 %), Skotové (14,0 %), Irové (12,9 %), Němci (9,3 %), Italové (4,3 %), Číňané (3,7 %), Ukrajinci (3,6 %) a První národy (3,4 %).
Francouzsky mluvící populace je soustředěna zejména v Québecu a existují v ní silné separatistické tendence. Eskymáci jsou soustředěni zejména na severu, první národy a Métis ve středu země na jihu (prérijní provincie). Populace těchto tří původních etnik roste více než dvakrát rychleji než zbytek kanadské populace. V roce 2001 pak patřilo 13,4 % populace k tzv. viditelným menšinám.“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kanada

No a co Švýcarsko, nebyli to první rozumní Evropané, kteří pochopili, že války mezi sebou k ničemu dobrému nevedou?
12. 11. 2011 | 13:18

donal napsal(a):

maximus

a to je druhý problém ono věřitel bude muset odepsat část dluhu ale moc se mu nechce což je krásně vidět na schvalování pomoci řecku-věřitel by byl nejraději aby to zatahl za dlužnika nekdo jiný-euroobčan
12. 11. 2011 | 13:24

Maximus napsal(a):

donal
Tak, tak. Už to kluci zkusili s "eurovalem", kde se jedná samozřejmě o peníze euroobčanů /EMU/ vytažených ze zemí EMU do ECB, pro hlavně německé a francouzské banky! Je to jenom takové kolečko. To lavírování Merkelové a Sarkozyho je jasné jak facka, hráli o čas, ale ten je dohonil a Řecko už dnes nemá peníze ani pro veřejný sektor vč. důchodů. Největší sranda na tom všem vlastně je to, že všechny státy EU jsou zadlužené a pokud by to krachlo, tak hlavně přijdou v první řadě o peníze ti nejvíceš movití, elita. Takže je to taková Jánošíkovská revoluce naruby. Chamtivost po větších ziscích dohnala finanční kruhy. Fakt to je sranda. Dělný lid má v bankách, dluhopisech a fondech atd. kulové....
Pěkný den!
12. 11. 2011 | 13:33

český maloměšťák napsal(a):

Holubář
Tvrdit o někom - v jeho nepřítomnosti a v 3. os. j. č. - že je to a ono a onálepkovávat ho...může jen člověk nízkého charakteru.

Většinou právě takoví pak leží pod červenomodrobílým pomníkem s nápisy jako
" s láskou a úctou vzpomíná celá, rodná ves, ba i mnozí přespolní" či
" bojoval za lepší život nás všech - a nakonec se mu to podařilo"...

My čeští maloměšťáci si na hrobky dáváme jenom jména a časové údaje. Žádné znaky, symboly nebo zjevné lži.
12. 11. 2011 | 13:34

český maloměšťák napsal(a):

re : celá rodina, rodná ves....
12. 11. 2011 | 13:34

komik napsal(a):

Něco pro odlehčení od stále rebelujících maloměšťáků,...
Dva chlapi, Roman a Tonda, se domluví, že když jeden z nich umře,zjeví
tomu druhému a řekne mu, jaké to po smrti je.
Co čert nechtěl, Roman do 14 dnů umřel.
Tonda noc na to nemůže spát.
Čeká, naslouchá.
Najednou se ozve: "Tondo, slyšíš mě?"
"Seš to ty Romane?"
"No jasně!"
"Tak, jak je?"
"Ty Tondo, paráda, ráno lehká snídaně - zeleninka a pak celý dopoledne
šukáme. V poledne lehkej obídek zase zeleninka. A pak zase celý odpoledne
šukáme."
"Tak to je fakt boží!! A to seš v nebi, nebo v pekle...?"
"Ty vole, já jsem teď králík v Austrálii!!!"
12. 11. 2011 | 13:42

Pepa Řepa napsal(a):

antitomský politolog
jak by tady-v Evropě-bylo krásně, kdyby měla jednu pevnou vládu. Žádné problémy, žádná krize. Všeho by bylo dost, i banánů.
Celej Milouš.
A ještě lépe by bylo, kdyby tu vládu vzal do ruky jeden člověk, proč se dohadovat s ostatními komisaři, že Milouši?

V tom to bude, ne v tom, že jaksi hospodářsky nestačíme držet krok.
Ale, že by ta krize byl tak ďábelsky propracovaný plán, jak zlikvidovat poslední zbytky státní suverenity, pane Tomský?
No já nevím, na spiklenecké teorie k ovládnutí všehomíra moc nevěřím.
12. 11. 2011 | 13:43

berkowitz napsal(a):

Dobrý den, pořád se mluví o EU, vládách atd.atd. Nikdo ještě nenapsal, že je vinen systém, tzn. kapitalizmus a jeho odporná forma - neocons. Již starý dobrý Marx napsal, že v konečné fázi kapitalizmu tento začíná požírat sebe. Je to tady!
Je potřeba znárodnit všechny banky, sjednotit daňový systém v celé EU.
12. 11. 2011 | 13:43

Občan napsal(a):

Tak jo. Odhoďme "eurohujerství" a položme se na otázku: Co dál?

Německo a Francie se oklepou a budou fungovat dál. Británie nejspíš to samé; nakonec, se dvěma prvně jmenovanými si posichrovala novou ropnou kolonii v Libyi.
Itálie si z Libye také srkne a nějak nakonec přežije - přežívá celkem uspokojivě už 200 let, tak proč v tom nepokračovat dál.
Pak tu máme Benelux, který celkem spokojeně žije z praní špinavých peněz; takže ten je také za bukem.
Skandinávie je známá svou ukázněností a skromností, takže ta se také nakonec oklepe a v nejhorším se opět uzavře sama do sebe. Má v tom tradici dlouhou tisíc let.

Ale co my ostatní? Rozeberou si nás přeživší státy jako kolonie, či spíše protektoráty? Rozdělí si nás Rusko s Čínou?
Rakousko nejspíš připadne Německu, Polsko, Slovensko, Pobaltí a možná Rumunsko Rusku jako nárazníková zóna, Pyrenejský poloostrov si nějak rozdělí Francie s Británií, Balkánu nejspíš nezbude než se zase nějak spojit proti Osmanské říši.

Jen ta Česká republika tak nějak zbyla, milé děti...
Ale Asiatů je tu dost, tak se nás třeba nakonec ujmou.

Mně se fakt moc líbí, jak tu někteří pořvávají "EU fujfujfuj!".
Ale euráče na ČOVky, silnice, opravy památek, stavbu škol, zemědělské dotace a hlavně na nesmyslné "sociální proudžekty" pro partu NGOistických lehkoživků bereme rádi a ještě raději je rozkrádáme. Doteď jsme byli čistými příjemci.
Takže sice hezky hulákáte, milé děti, ale nikdo z vás ještě ani nenastínil, co bude dál s pišišvory jako je ČR. Nemáme totiž nic, co bychom mohli výhodně zobchodovat. Těch pár kyblíků ropy a plynu u Lednice asi nikoho nenadchne, kvalitního uhlí už nám taky moc nezbylo, vytěžit zbytky zlata se nevyplatí; tak snad o ten uran bude někdo stát. Maďarsko a Slovensko jsou na tom surovinově stejně jako ČR. Rakousko má alespoň Mozartovy koule a turistiku.
Tož jak, milé děti? Jak si představujete budoucnost Střední Evropy bez EU?
12. 11. 2011 | 13:44

Maximus napsal(a):

Joe Ratata
Píšete o Kalouskových dluhopisech, že si je koupili lidé. Spíš si myslím, že se tady nákupem dluhopisů legálně vypraly špinavé peníze ze všech možných podvodů, úplatků a špín za tuším 16 mld.Kč. Dosud to bylo složitější. Divím se, že upocenej Kocourek ti tam těch 16 Mega také neulil, ale asi mu to nevyšlo a neměl potřebné informace o této možnosti, že taková možnost tady někdy bude nebo ztratil už soudnost jako spousta podobných lidí. Už končím, musím jít budovat kapitalismus se zvířecí tváří!
12. 11. 2011 | 13:44

Občan napsal(a):

To Berkowitz:

Pšššt! To se tu nesmí říkat, protože to by se "milým dětem" mohl zhoutit jejich neoliberální domeček z karet a tatínek by si mohl všimnout toho propáleného koberce pod ním...

Já tu o tom, že kapitalistický had se zdárně prokousal ocasem a pokračuje směrem k útrobám, pindám už skoro rok. Nějak nemám moc radost z toho, že to tak je a že to jde TAK rychle.
S tím znárodněním a sjednocením daňového systému samozřejmě máte pravdu, ale to prostě zatím nemá šanci na realizaci. TO se to bude muset celé podělat ještě trochu víc. Teprve až i v Evropě bude dost lidí, kteří budou mít opravdu hlad a bude jim opravdu zima, docvakne jim, že je něco doopravdy špatně.
12. 11. 2011 | 13:49

Pepa Řepa napsal(a):

Holubář
nedělejte si srandu z duševního titána.

Šlápota bude mít epitaf
Zde leží Učitel marodů
Drc. Drc, MUDrc. SUDKULATÝRYSTUPYJE, kandidát běd.
Tencokydal a pak šlapala a pak měšťačil
Honzík Šlápotů co se učil latinsky
12. 11. 2011 | 13:51

mb napsal(a):

pepa řepa ... čim / proč vás maloměšťák tak vytáčí ... ???

vždyť píše relativně rozumě nebo se vám nezdá ... ???
12. 11. 2011 | 14:04

český maloměšťák napsal(a):

mb
Napsat Pepce " píše relativně rozumně" - o někom ,kdo Pepce leží v žaludku 24 hodin denně...
...tak to Pepce rovnou dejte do ruky kalašnikova nebo aspoň váleček na nudle...

Díky za medvědí službu. :))
12. 11. 2011 | 14:10

komik napsal(a):

Epitaf obcanskeho malomestaka,
"My life was like a cement trampoline".
12. 11. 2011 | 14:11

mb napsal(a):

jak jako medvedi ... ??? ( :-)))

me vzdy zajima vas nazor ... i pepy repy ....

( pepa je teda myslim malicko vetsi fundamentalista rekl bych )

ale oba mi prijdete jako dost chytrí kucii ...

a kdyby se pepa ( ale mozna i vy ) neuchyloval k jazykozpytně rozmilým nadavkam ... tak by to byla brilantní diskuterska vymena ...

teda myslim ...

nazveme to mezi lidskopravistou ( liberalem ) a antipolitickokorektníkem ( konzervativcem )

oběma příjemnej den přeju ...
12. 11. 2011 | 14:19

Yosif K napsal(a):

Mily pane Davide, je potesujici, jak se zase nekdo stavi za opbycejne lidi proti financnim spekulantum a nenasytnym bankam. Cituji:

"Místo toho, aby se postavili proti finančním spekulantům a nenasytným bankám, tak odírají obyčejné lidi a ženou je do chudoby."

Z toho co rikate vyplyva, ze zachrna kapitalsimu je zcela jednoducha. Staci zakazat bankam poskytovat uvery socanskym vladam, mestyum a statnim podnikum a tez zakazat nakup dluhopisu takovychto subjektu. Tim se uspori prostredky na platbu uroku, proletariat a lumpenproletariat nebude NADARMO prokrmovat nenasytne bankere a tez budou silne omezeny deficity statnich rozpoctu. UZ ABY TO BYLO!!!!!!!!!!!! Kdyby toto pravidlo platilo drive, statni dluh Recka by nebyl 120 miliard EUR ale dejme tomu 10 miliard EUR. to by se z prijmu z tavernicek a lisoven olivoveho oleje zvladalo lepe nez tech 120 miliard!!!!!!

Jenom to prosim tez jako pravoverny pritel proletariatu a lumpenproletariatu jeste vysvetlete Paroubkum, Sobotkum a Havlum a Maldkum, protoze z toho co ctu se zda, ze Sobotka zvysoval zadluzeni i behem konjunktury a tim ze broji proti "tupym skrtum" nyni se da logicky vyvodit, ze az se dostane ku korytu, hodla zadluzeni u nenasytnych bank zvysovat i nadale. (Tak jak jest to u socdem zvykem - "zdroje tu jsou" dle Spidly a "statni dluhy se nesplaci" dle Paruba......)

Takze vzhuru na konsultace ku financnimu geniovi z Telnice!!!!!! Bohoooooos ceka na Vase protikapitalisticke rady!!!!!!! Bez Vas nebude vedet kudy kam!!!!!!!!
12. 11. 2011 | 14:34

UmKab napsal(a):

Dluh je jen klec v mysli otroků, svobodnej člověk ví že nikdy nemůže dlužit tolik aby přestal být svobodný.Dlužení-nedlužení splácení-nesplácení je pak pouhá úloha svobodný volby.Mottem řecký republiky není žádná "pravda láska", "držíme se za ruce" nebo podobný hipísácký sra*ky ale SVOBODU NEBO SMRT
12. 11. 2011 | 14:55

Joe Ratata napsal(a):

YozífKu
Ještě že nás vláda rozpočtové odpovědnosti už dál nezadlužuje a hlaně,že už nekradou a neúplatkaří.
Holt jsme měli štěstí a už bude jen dobře.
12. 11. 2011 | 14:56

Občan napsal(a):

Zatracený amícký socani!
Chuděrky banky jim rozpůjčovaly prachy na důchody a teď aby to dolovaly z lumpenproletariátu, aby zachránily spásu lidstva zvanou kapitalismus.
Já věděl, že za to mohou rozežraní nádeníci. Biliony doláčů maj narvaný doma se štrozocích a chudáci bankéři teď nemají co do huby.
Tststs, kam ten svět spěje...
12. 11. 2011 | 14:57

Yosif K napsal(a):

Pane Tomsky - v nekterych technickych detailech se mylite:
"Řekové nesměli ven z eurozóny, dluh jim ale odpuštěn být nemohl – nejdříve drastická redukce a dieta."

A) Rekove z eurozony samozrejme mohou - i kdyz to neni nijak upraveno v pravidlech EU. Rekove nemaji dost EUR na vyplaty penzi a mezd statnich zamestnancu? Rekove mohou natisknout na papir na seky napis: "Za tuto poukazku Vam Recka narodni banka proplati 1 EURO - az naprsi a uschne." S trochou stesti se jim muze podarit, ze tuto poukazkuy budou lide brat treba i za 30-50 centu.
Zivotni problemy reckeho lidu se tak automaticky zcela zpruhledni a doresi.
B) Dluhy Rekum jiz z 50% odpusteny byly.
12. 11. 2011 | 15:15

blue jay napsal(a):

Get a life nicku "Občan" !
All you can do is never ending wailing and complaining. I don't know anybody who became successful by doing what you do. You are a snickering loser.
12. 11. 2011 | 15:20

Yosif K napsal(a):

Pane Obcane - prebytkovy rozpocet mely USA naposledy za Clintona - ale POZOR - rozpocet v USA ovlada Congress a tam meli prevahu republikani.

O tom, zda by slo zaplatit americky deficit ze "strozoku bohacu" mate zcela nedostatecne informace nebo spise velke oci. Bohacu je malo na to aby zaplatili socialni davky proletaru a lumpenproletaru. Ty zatim v kazdem state (vcetne CSSR) platila stredni trida. Bohaci se prilisnemu daneni relativne snadno vyhnou.
I rudi reditele CSSR mivali sva konta v Rakousku a Svycarsku a veru ze hej ze slo o zcela nezdanene penize. Oranzovi kuglofove nejsou hloupejsi nez treba Dalik - viz napojeni oranzovych pratel chudoby Mladka a Jansty na firmu Taluda z Fribourgu a na struktury na Antilach.
12. 11. 2011 | 15:24

stále rebel napsal(a):

Pro Pepa Řepa.
Cituji:
„jak by tady-v Evropě-bylo krásně, kdyby měla jednu pevnou vládu. Žádné problémy, žádná krize. Všeho by bylo dost, i banánů.“

Pepa Řepa – pravicový génius a typická přihlouplá demagogie.

Snížím výkon svého mozku na úroveň pravičáka – národovce a napíši.

Jak by tady v Evropě bylo krásně, kdyby se zrušilo euro, rozpadla EU a zavládlo národovectví.
Žádné problémy, žádná krize. Všeho by bylo dost, i banánů.
Raději to vysvětlím.
Pravičáci často obviňují ostatní z primitivismu a podsouvají jim svou hloupost.
Například pravičák obviňuje eurohujery z toho, že eurohujer očekává, že po sjednocení Evropy a zavedení jednotné měny zmizí všechny problémy (tak jak to PŘ předvedl výše), ale tak hloupý může být jen pravičák národovec, ostatní zvažují co je lepší, zda atomizovaná Evropa, která v minulosti procházela jednou válkou za druhou nebo Evropa sdílející společné zájmy, zda desítky různých měn nebo zda bude výhodnější jedna měna.

Tedy nepravičák nečeká, že problémy zmizí, jen předpokládá, že jich bude méně nebo že budou snadněji řešitelné.
12. 11. 2011 | 15:27

donal napsal(a):

Yosif

tebe to v hlavě musí bolet takove kecy na oblbování tady plodit

bež to zkoušet na blbečky a ne na lidi co tady ten zlodějský kapitalismus okrádá

tady ti to nikdo nežere
12. 11. 2011 | 15:38

donal napsal(a):

važení diskutující Yosif vysloveně lže a to že řekům bylo odpuštěno 50% dluhu

tech 50% bylo odpuštěno pouze bankama z celkového dluhu to dělá pouze 28%
12. 11. 2011 | 15:48

blue jay napsal(a):

stále rebel...
levicový génius a typicky přihlouplej demagog, zvysil výkon svého mozku a napsal.... bla, bla, bla-bla-bla, bla bla..bla!
12. 11. 2011 | 15:53

patriot napsal(a):

antitomský politolog:

Svatá prostoto!

Spojené státy evropské jsou naprostý nesmysl, už kvůli jazykovým bariérám, nemluvě o těch ostatních.

Tzv. evropskou integraci pohání pouze tvorba nových politických a byrokratických koryt, o lidi vůbec nejde.
12. 11. 2011 | 16:09

stále rebel napsal(a):

Pro patriot.
O lidi šlo před integrací, jen v první polovině dvacátého století o desítky milionů. Tehdy šlo o lidi, dnes jde o hovno.
12. 11. 2011 | 16:25

vasja napsal(a):

stále rebel napsal(a):
Pro patriot.
O lidi šlo před integrací, jen v první polovině dvacátého století o desítky milionů. Tehdy šlo o lidi, dnes jde o hovno.
--------------------
Tak jestli Špidla nosil z Brusele v baťohu hovna...... taková obět:))
12. 11. 2011 | 16:31

stále rebel napsal(a):

Trochu historie
Dnešní ekonomické problémy a ty před osmdesáti lety

Den krachu na newyorské burze
http://www.stream.cz/slavnedny/622094-24-rijen-den-krachu-na-newyorske-burze
12. 11. 2011 | 16:34

Yosif K napsal(a):

Pane Obcane - nekteri bankeri jiz po bankovni krizi nebankuji - bylo jich vyhozeno asi 80 tisic - misto platu okolo 150 tisic za rok makaji treba za 30 tisic rocne jako ucitele aritmetiky na zakladni skole.
Rekl bych ze na rozdil od vas si z nich nikdo moc verejne nestezuje......
Kdyby se prijmy horniho decilu osekaly na pulku, ostatni decily by si polepsily asi o 15-20% - teoreticky. Ve skutecnosti by hospodarsky rust zpomalil, protoze jej organizuje prevazne ten nejbohatsi decil a ten by pri ztrate prijmu asi nejak zvolnil.
Co by to prilepseni znamenalo pro nejchudsi decil? Clovek s platem 10 tisic mesicne by mel naraz CELYCH 11500. To jest asi 50 Kc na den. Koupil by si o krabicku cigar ci krabici vina vice a ani by to moc nepoznal.

Horni decil by po vzoru Dalika, Babise, Mladka a Jansty presunul DALSI cast daneni do Fribourgu a proletari by meli zase VYMALOVANO. Bohuzel mili oranzovi soudruzi - vyssim zdanovanim bohacu cesta ku stesti proletariatu veru nevede.......

....cesta je najit si lepsi job - v USA je lidi kteri zustavaji v nejchudsim quintilu cely zivot opravdu mala mensina (cca 3% populace). Viz nasledujici citat. Z freedomkeys dot com.

"Most Americans living below the official poverty line have air conditioning, microwaves and VCRs. About half have a car or truck. Moreover, most of the people in the bottom 20 percent of the income distribution in 1975 have also been in the top 20 percent at some point since then. ... People who are genuinely poor all their lives still exist, but only about 3 percent of the American population remains in the bottom 20 percent for as long as a decade." -- Dr. Thomas Sowell
12. 11. 2011 | 16:46

Yosif K napsal(a):

Pardon - o 50 Kc NAVIC za den.......
12. 11. 2011 | 16:48

Yosif K napsal(a):

Pane Krajane - Italii nejvice poskodili zdivoceli odborari, kteri vybojovali prilis velke socilani vyhody pro proletariat. A pak samzorejme take korupce a mafie a cosa nostra.

Vygooglujte si peripsevek socialne citicoho europoslance Spidly, ktery nabadal Ceskou republiku, aby zvedla penze a socialni davky na uroven Italie, ktera ma tento ukazatel (v % GDP) nejvyssi v Evrope. Spidla rikal - v CR nutno zvednout penze a socialni davky - podivejte se jak jim to v te italii slape. Samozrejme - co by se socan staral o takove prokotiny jako dluh k GDP..... statni dluhy se prece nesplaci a ZDROJE TU JSOU......

A bac - hned za dva dny po Spidlove blogu se to v Italii totalne pos....alo. Takze krome zdivocelych odboraru muze za italskou krizi mozna i Spidla. Moc mluvil.......
12. 11. 2011 | 16:56

vico napsal(a):

Každý dobrý domácí pes má určité místo na zahradě, kam chodí srát. Například k plotu u maliní nebo pod smrk v rohu zahrady.

Pro Tomského je smrkem v rohu zahrady časopis Týždeň.
12. 11. 2011 | 17:02

Yosif K napsal(a):

Pane Maximusi a jen socialisticky blb si za 7% p.a. pujcuje dalsi a dalsi penize a falsuje statistiky GDP....... (i kdyz v tom Recku si dalsi penize pujcovala i pravicova vlada - inu z rozcileneho proletariatu jde pred volbami strach.....)
12. 11. 2011 | 17:03

jozef napsal(a):

"Nadejne chyry
"ze na tajnych jednanich risske rady se snad chysta rozdeleni Evropy"/???/
Ak sa uz nijak nedari rozdelit Rusko,alebo Cinu,tak rozdelime aspon Europu,vsakano!

Ta "risska rada",co nici europske vlady - tak ta je tak autoritativna,tak diktatorska,ze - robi si z nej prdel aj "obskurne Slovensko",jak sa nahnevali vo Washingtone.Nejake Slovensko,nejaka sotva viditelna enklava v Europe,ktora je vsak pre neznesitelnu demokraciu v EU rozkyvat kurzy a ratingy.
Malokto vie,Tosky vie,ale nepovie,lebo Tomsky z povahy rad fabuluje,teda si povedzme aj my:nebolo to demokraticke nacionalisticke Slovensko,co obskurne rozkyvalo burzy,ale medialna strana SaS,s evidovanym poctom dusi 280,slovami necelych tristo.ale Vladnuca mikrostrana nie nacionalisticka,ale do spiku kosti ultraliberalna,slobodotrhova aj protinarodovecka /v spojenectve so zamatovymi madarskymi iredentistami/.

A Tomskemu natruc konstatujme,ze existuje uz mnozstvo clankov,stazujucich sa na akutny nedostatok silnych politickych osobnosti v Europe v case chaotickom,v case,ked su vodcovske autority priam zivotne potrebne.
Jeden z nich je aj v dnesnom SME,dennom pendante TYZDNA a jeho celostranovy titul znie: SLABE VODCOVSTVO V KRIZE POLITIKY.

TYZDEN je platok oddanych agentov politiky Washingtonu,dominuju v nom osoby prezyvane aj "izraelsky taliban".
TYZDEN je mozne povazovat za "narodovecky",alebo demokraticky len ak vdaka jeho podpore madarskej iredenty proti Smeru a ostatnym slovenskym "nacionalistickym" stranam,alebo vdaka jeho podpore kosovskej UCK proti "srbskym nacionalistom",podpore cecenskych "demokratov" proti ruskej okupacii ap.

Nie kazdy "izraelsky talib" vsak uz horuje za rozdelenie,nacionalizaciu, Europy.Naopak, "izraelsky taliban" sa sam deli,rozdeluje a na "rozdelovani" Europy sa dnes rozdeluje zvlast ostro.
"Ake su vztahy medzi vami styrmi,bavite sa spolu? - pyta sa dnesne SME predsedu OKS P.Zjaca na vztahy styroch poslancov za OKS na kandidatke SaS. "Pokojne mozete napisat ticho a hlboke mlcanie."
P.Zajac je tak,ako p.Tomsky, stalym autorom Tyzdna.Iny dlhorocny staly autor TYZDNA, F.SEbej, "na poslednu chvilu" zmenil nazor a podrzal vladu.P.Zajac vsak protieurovalovy nazor nezmenil a vlade svojej dlhorocnej priatelky I.Radicovej doveru nedal...

Poznamenajme este,ze "obskurne Slovensko",poslusne mudrosti Tomskeho,ci Zajaca, rozhnevalo aj nejedneho politika,ci investora vo Washingtone,sklamalo europskych politikov a na chvilu negativne pohlo burzami.A kurzami,teda aj usporami obyvatelstva mnohych statov.
Pan Tomsky ma asi uspory v zlate.Alebo v dolaroch?
12. 11. 2011 | 17:16

antitomský politolog napsal(a):

To patriot
Začít používat nějakou řeč, je otázka ani ne 1 generace. Ve Slezsku se v 50 letech hovořilo směsici němčiny, češtiny a polštiny. Dnes se hovoří jen česky. Myslíte, že v USA všichni přistěhovalci hovořili anglicky? Nebo v Rusku všichni hovoří rusky? zajeďte si do Číny, hlupče a zjístěte, jak se hovoří tam, nebo v Indii. Myslíte, že za Rakouska tady byly jazykové bariery a proto se české země nemohly prosadit? Myslíte, hlupáku, že na ostravsku je jazyková bariera mezi čechy, poláky a slováky. Vše je jen o zvyku. Jednotná angličtina by prospěla naprosto všem občanům. Normálním lidem je naprosto putna, jak se stát jmenuje a jak se tam mluví. Normální lidi zajímá, jak se k nim stát chová, jak se jim tam daří materiálně, zdravotně apod. A hlavně lidi zajímá, jestli tam nejsou takoví zlosyni a gauneři u moci, jako u nás a jestli tam mají prezidenta slušného člověka a ne šaška EU a světově známého zloděje a tuneláře, který se chová, jako monarcha. Takový stát nikdo nechce. Normálnímu člověku je úplně jedno, jestli je hlavní město Praha nebo Brusel, jen aby tam nebyli gauneři, jak teď sedí v Praze a sají. Kde ministra financí dělá totální trotl, chemický laborant, ministra spravedlnost kmotr Justiční mafie, ministra vnitra mafián ze soukromé bezpečnostní agentůry a pod.
12. 11. 2011 | 17:16

Pepa Řepa napsal(a):

stále rebel
Snížím výkon svého mozku...:-)
Trochu se přeceňujete, kolego. Jak chcete snižovat výkon mopedu Kozí dech.
To jde? Zkuste šlapat.
Víte kde je problém? Že Vy horujete pro Evropu bolševiků. Doufáte, že když se Vám zhroutil komunistický blok a bude vládnout pevná ruka, tak to bude ruka rudého koj(k)ota.
Taková Evropa pro mne opravdu není a doufám, že nikdy nevznikne. Žádné společné zájmy s bolševikem nemám.
Tak šůapejte.
Pataputu, jinak Vám moped chcípne.
12. 11. 2011 | 17:17

resl napsal(a):

Parta několika postbolševických novinářů okolo Klause /Tomský, Pečinka, Kaiser, Zlámalová a R. Právo/ má zřejmě za úkol od Putina, Evropu rozložit. Oni si ani neuvědomují, že sami tady žijí. Musíme doufat, že se jim to nepovede a tito zlomyslní škarohlídi skončí i na výplatní listině ruského Lukoilu.
12. 11. 2011 | 17:28

donal napsal(a):

chááá evropa se rozkláda sama akorat tady to nekterým eurovlezkům nedochází
12. 11. 2011 | 17:49

Pepa Řepa napsal(a):

mb
Vámi jmenovanou osobu, pohlaví proměnlivého, mně svěřil do opatrování kolega honolulu. Chci mu udělat radost a předat jmenovaného genia v původním stavu, leč je to úkol těžký přetěžký progresivní deteriorace je na postupu.
Už se nemohu dočkat, až honolulu svůj poklad převezme.
12. 11. 2011 | 18:14

Ludo napsal(a):

donal

a z čeho konkrétně se tak radujete, co vlastně chcete ? Vy asi jste sběrna starého železa a máte tam stohy toho srolovaného pletiva a čekáte, až se staré dobré časy navrátí a Vy budete moci inkasovat dobré zisky nebo máte nějaký lepší alternativní návrh ?
12. 11. 2011 | 18:22

stále rebel napsal(a):

Pro Pepa Řepa.
Přiznám, že jsem přecenil tvou inteligenci. Příští reakci na tvé hlouposti nebudu mířit na tebe, ale jen do prostoru.
12. 11. 2011 | 18:31

E9Q napsal(a):

český maloměšťák

a jak bysedalo zabránit velkému podvádění v EU,
když EU to chtělo,
Řecko si v té chvíli myslelo, že je to terno a taky to chtělo, všichni věděli a mlčeli, aby to vyšlo a bylo to euro, protože věřili, že pášou pokrok a ráj na zemi a ještě je za to volili voliči.
Jedinej způsob je jako v té pohádce volat, že král je nahý a euro je hloupej a nemožnej projekt, co povede ke krizi, ale ještě nikdo nenapsal pohádku o tom, jak král je nahý,
všichni to ví a všichni mlčí a když někdo zavolá, tak všichni dělají, že to král je nahý, neslyší. A melou o těch krásných šatech a mezitím masakrují ty, co říkají, koukněte on je doopravdy nahej.

Za vsichny co mlatej hlavou do zdi smerem k Bruseli kazdy rano,
ze jste si (kolik?)
zadnej dluhopis nekoupil , neposlal vyssi castku svemu financnimu uradu, jako darek, nevaril bezdomovcum doma polivky, ci nemate na byte rodinu z Chanova......
Presto chcete, abych to vsechno delal ja, kterej nechce :-D
12. 11. 2011 | 18:33

heleme napsal(a):

Co dotoho furt rejete s nějakou aritmetikou a připomínáním kdovíčeho ? :-)
Jediné co se řeší je zametení problémů pod koberec tak hluboko,
aby se znovu nevyvalily dokud budou současní politici (a spříznění) ve funkcích,
a něco ta politika stačila “kopnout”, né?.
Přitom s každým dalším průserem Vám rádi a zvesela přitáhnem integrační šrouby,
a pak taky nás musí být vidět vTV v BOJI o zachranu dobra, a to nejlíp akčně z Brusele, zachráníme vás, at chcete nebo nechcete.
Jo, a slíbili jsme vám modré z nebe. Tak si ho zaplaťte
12. 11. 2011 | 18:37

blue jay napsal(a):

stale rebele,
odesel jsem z CSSR v roce 1968. Bez znalosti anglictiny a bez penez. Po 40ti letech v Canade jsem se vratil do me rodne vlasti. A nestacil jsem se divit. Zatim co ja jsem za 40 let v Canade nevzal od vlady ani cent, postaral jsem se vzdy o sebe, tak tady knuci neschopni lide tveho razeni ze se o ne nekdo musi postarat. Ja se ptam proc? Proc si lide co stale rebeluji(zbrblaji) myslej ze maji pravo na cokoliv? Jsi smesnej stale rebelujuci socialisto. Misto kecani, snaz se neco udelat se svym zivotem. Je to jen na tobe. Nehazej vinu za sve selhani na druhe.
12. 11. 2011 | 18:48

SuP napsal(a):

blue jay -
..."tady knuci neschopni lide tveho razeni ze se o ne nekdo musi postarat...."
V
zniklo to tak, že po převratu, kdy se musel překopat celý hospodářský systém, bylo jasné, že aby stát prosperoval, musí mít chudé i bohaté, ale i nezaměstnané ale taky že bude mít nezaviněně neschopné. Tak se přednostně začalo řešit, jak zařídit, aby ti, kdo se nemohou živit prací, neumřeli. A když se tohle vyřešilo aspoň v základě, najednou se našlo čím dál víc těch, kdo se prací živit nechtěli. A jejich "záchrana" a podpora se stala prvním volebním tahákem levicových stran pro blbějšího, tedy většinového voliče. Zaplaťbůh, že ten na volby sere.
12. 11. 2011 | 18:59

Jemnický napsal(a):

Bez vlastní armády, zemědělství, průmyslu a s blbci v čele. Tak Čechové, Moravané a Slezané vykročili do onoho slavného 21. století. Pravda a láska vítězí na celé čáře nad lichvou. Do Číny se vyvážel odpad a zpět nepozorovaně jsme si přivezli bídu.
Cár z kozy a Berlu zkonil se muckali s Mojmírem, už to má za sebou. Nafta je jejich. Makrela vydyndala z EU pro francouzské a německé lichváře něco do měšce na euronásep proti dluhové povodni.
Eurohujeři dostanou mávátka zdarma a mohoj jet na alegorických vozech do Bruselu.
Ale my ostatní musíme začít něco dělat.
12. 11. 2011 | 18:59

blue jay napsal(a):

a jeste neco stale rebele,
lidi jako jsi ty jsem v Canade poznal hodne. Nadsene zvasty, ale pri prvni znamce potizi utekli zpet do CSSR. Stat se o ne pry postara. Tuhle jsem jednoho takoveho co jsem znal z 1969 z Toronta potkal v Praze. Asi 5 minut po setkani si ode mne chtel pujcit penize. Pry se nema dobre, stat mu malo plati a ze pokud ho zalozim 100 000 korun tak me to vrati i s urokem. Pry dluzi za byt, za inkaso..atd. Co si myslis ze jsem mu rekl rebele?
12. 11. 2011 | 19:05

Občan napsal(a):

Milé děti,
kecáte, pindáte, hulákáte, nadáváte, osočujete, ale na jednoduchou a srozumitelně položenou otázku Co tedy místo EU není schopen odpovědět ani jeden z vás.
Dost příznačné pro primitivní pravouny, kteří jsou schopni kvákat jen ty své brožurkové mantry.
Argument žádný a představa o tom, co bude po rozpadu EU také žádná. Jen kecy, kecy a kecy.
Chudáci...
12. 11. 2011 | 19:13

Josef K. napsal(a):

500 g kysaného bílého zelí, 500 g čerstvého bílého zelí, cca 200 g uzeného masa (dobrý je uzený bůček), cca 200 g vepřového masa, 2 - 3 klobásy (jakékoliv dobré), cca 50 g sušených hub 3 cibule, 280 g rajského protlaku (2 větší plechovky), sádlo, sůl, pepř vcelku i mletý, cukr, bobkový list, nové koření
Jak na to:

Do jednoho hrnce dáme kysané zelí, uzené maso, bobkový list a nové koření, zalijeme vodou a dusíme asi 1 hodinu. Do druhého hrnce dáme dusit nakrouhané čerstvé zelí se sušenými houbami na 30 - 40 minut. Mezitím na pánvi na sádle usmažíme dozlatova na vetší kousky nakrájené cibule, vložíme na kousky nakrájené vepřové maso, osolíme a opepříme, podlijeme trochou vody a smažíme cca 15 min, přidáme na kolečka nakrájenou klobásu a ještě smažíme dalších 15 min. Z hrnce vyndáme dušené uzené maso a po vychladnutí ho nakrájíme na kostičky. Když máme vše hotové, vše smícháme do jednoho hrnce, přidáme rajský protlak, dle chuti přidáme sůl, mletý pepř a cukr a společně ještě dusíme cca 2 hodiny (musí se vypařit skoro všechna voda). Můžete přidat předem dušené hovězí, sušené švestky, mrkev a spoustu jiných dobrot.

Příloha: chléb

Toto vše zapomenuté dvatisícestodvacet měsíců na slunci zadního dvorku, rozředěné zbytky piva a dešťovou vodou, prorostlé plísní je Tomským servírováno jako čerstvý pokrm. Hodovníků má hodně, soudě dle diskuse.
12. 11. 2011 | 19:19

blue jay napsal(a):

obcane,

nikdo tu nekeca vice nez Vy. Jste grafoman ktery kdyz mu dojdou pismenka zahulaka,"primitivní pravouni!". A nebo jen primitivne kecá, pindá, huláká, nadává a osočuje. Chudák.
12. 11. 2011 | 19:24

Jemnický napsal(a):

Občan

Milý občánku, až nebude EU, tak jako před tím nebyla, můžeme začít budovat konečně Evropu, nikoliv Entropu, kterou je dnes.
Evropu bez kvót na cukr, hovězí, ... atd. Evropu bez bruseláků, bez dotací na parazity, Evropu bez megatunelářů, proti kterým jsou ti naši jen usmolení příštipkáři.
Ale především Evropu bez lichvářů a politruků. Budeme ji budovat postupně a s ohledem na všechny. Žádná kolektivizace jak v slavných létech padesátých, kdy byla výsledkem měnová reforma kvůli hospodářské impotenci násilnického komunistického režimu.
Řekové stáli u kolébky evropské vzdělanosti a dnes stojí u hrobu evropského otesánka, který by ji sežral.
12. 11. 2011 | 19:38

SuP napsal(a):

Občan -
Za bolševika se říkalo "Lid si vládne a lidi mu na to serou..."
A s tou EUnií to je podobné. Vy si snad myslíte, že někoho z centrály zajímá, jak by to mělo být jinak? Oni chtějí, aby to bylo stejně.
12. 11. 2011 | 19:48

carolus magnus napsal(a):

Josefkaká tvrdí že horni decil by po vzoru Dalika, Babise, Mladka a Jansty presunul DALSI cast daneni do Fribourgu a proletari by meli zase VYMALOVANO.
Nedokáži asi správně docenit, o co bude lepší, když dotyční ze země zdecimované vlnou kriminality a hladových bouří prchnou zcela.
Pokud je hnutí napankrác (nebo taknějak) nestačí včas strčit do tepláků i s jejich diskusními apologety. Něco mi ale říká,že zrovna prostřednictvím tohoto hnutí k ničemu podobnému dojít nemůže.
Pravda, neznám osobně prakticky žádné proletáře. Zato nějaké nevládní organizátory. Plné oči i chrup.
12. 11. 2011 | 20:02

carolus magnus napsal(a):

Jemnický
Neues Europa zkoušeli budovat onačejší fořti. Jediným výsledkem jejich snahy byla města srovnaná se zemí a pozdější instalace bruselského pimprlového divadla. Ani dnes není krávomilný kontinent v takovém bodě sínusovky, aby mohl něco pozitivního skutečně dát dohromady. Musí to být těsně nad uzlovým bodem ve směru nahoru, jsme pod ve směru dolů.
12. 11. 2011 | 20:11

Občan napsal(a):

Milej Jemnickej,

ta EU se tu formuje od r. 1952, kdy vzniklo Společenství uhlí a oceli ( a zavedlo kvóty), které se krátce poté, v r. 1958 přeformovalo na Evropské hospodářské společenství (a zavedlo další kvóty). Na východě to pak byla Rada vzájemné hospodářské pomoci - sice poněkud totalitní, nicméně obdoba EHS (a zavedlo kvóty).
PŘEDTÍM tu byly jen války, kam oko dohlédlo.
My jsme byli členem nejprve jednoho společenství a teď jdme členy jiného. takže žádné PŘEDTÍM prostě NEBYLO. Patrně Vám to nějak uniklo.

Takže JAKOU vlastně Evropu chcete budovat? Tu těsně převálečnou, zmítanou hospodářskou krizí? Nebo snad Evropu z doby před WWI?
ESUO, EHS a RVHP byly reakcí právě na WWII, na předválečnou roztříštěnost, nerovnost a ohrožování jedněch druhými uvnitř evropského kontinentu.
Co kdybyste byl trošku konkrétnější? JAK si představujete tu Evropu bez nějaké sjednocující organizace, bez vyrovnávání ekonomických rozdílů, bez pomoci slabším?
Domníváte se snad, že předválečná rozdrobená Evropa neobsahovala megatuneláře, lichváře domácí i mezinárodní, zloděje, parazity? Kdepak, pane Jemnický, v tomhle byla úplně stejná. Stačí se podívat do záznamů jednání československého parlamentu z první republiky. Budou Vám oči přecházet, jak se tu tunelovalo, korupčničilo, klientilo, kradlo a podvádělo. A jinde kolem nás to nebylo jiné.
12. 11. 2011 | 20:21

Béda napsal(a):

S dovolením bych si dovolil velice ostré tvrzení, že autor je jako obvykle naprosto mimo.

Nikoliv EU, milý pane, nýbrž globální (největší) banky a jejich kolegové v MMF, SB diktují co se bude dít. Jejich zájmy jsou prioritní. Ony nesmějí krvácet.

Nepleťte si laskavě pojmy s dojmy!
12. 11. 2011 | 20:54

Yosif K napsal(a):

Pane Donale, vazeni levicovi skuhralkove a skuhralky - racte se podivat na rozdeleni domacnosti dle prijmu do decilu dle CSU:
http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/ckta02192008.doc
Nejbohatsi decil obcany ma prumerny HRUBY prijem neco pres 360 tisic mesicne, cisty prijem cca 250 tisic mesicne. Dejme tomu ze by se zdanili vsichni tito "odporni bohaci" 50% dani. V prumeru by tedy prisli o dalsich 70 tisic mesicne. Tim by spadli cca na uroven druheho nejbohatsiho decilu. Mnozi z nich by se odstehovali - nebo zacali jako Babis, Mladek a Jansta danit ve Fribourgu.
Dejme to mu ze by jako telata danili dale v CR. Na zbytek obyvatelstva ktere je samozrejme 9 krat pocetnejsi nez nejbohatsi decil to dava 9krat mene na hlavu.
To jest cca 8 tisic mesicne. To zdanlive neni spatne - proletar ktery nyni ma 8 tisic by mel 16 tisic. Nutno vsak upozornit na to, ze tomu stejnemu proletari v Recku hrozi propad z mesicnich 20 tisic na 16 tisic a vyvadi jako jako kdyby jej bodali nozema.

Dale - pokud by proletarum stoupla mzda z 8 tisic na 16 tisic, da se opravnene ocekavat, ze by stouply i ceny najmu, ubytoven atp. Viz Recko kde spolu s prudkym rustem platu rostly i najmy a ceny nemovitosti. Viz Praha, kde s umerne vyssimi platy jsou i vyssi najmy nez treba ve Freiwaldau nebo v Osoblazskem pohranici. I Osoblazane tusi jake jsou najmy v Praze. Viz SRN kde tez proletarum vydelavajicim si treba 1000 EUR mesicne sezere velkou cast cisteho platu najem. Takze cast narustu by polkly najmy a drazsi sluzby, za dalsi cast by si proletar koupil nejaka cigara a krabici spanelskeho vina. No prosim. Proc ne.

Na druhe konci by se spolecnost dost rozvratlila. Cast manageru a podnikatelu by se proste prestehovala jinam - specielne cizich obcanu, kterych je v tom nejbohatsim decilu dost. Pak by se poznalo zda nejvyssi prijmovy decil jsou parazite nebo ne. Ostatne stat kde drivejsi nejbohatsi decil financne zlikvidovali a kde zdanlive vladli delnici a kolchoznici tu uz jednou byl. A bohaci byli a i chudaci byli - jen se to oficielne popiralo.
12. 11. 2011 | 20:59

Yosif K napsal(a):

Pane Joe Ratata - stastie nezavisi tak uplne na bohatstvi.
Pokud nastoupi vlada oranzovych pratel chudoby a poradne zvysi soc davky a poradne zdani bohace, tak bohaci zhusta utecou nebo zacnou danit ve Svycarsku.

Pokud si socanska vlada na vyssi socialni davky pujci - dopadne to jako v Recku.

Dale diky zvysenym socialnim davkam jeste vice lidi prestane makat - pokud tedy vyplata soc davek nebude vazana na nejake nucene prace typu cisteni ulic.

Pokud socanska vlada neudela ani jedno ani druhe, budou jim proletari a lumpenproletari nadavat, ze to neni opravdova socanska vlada, ale posluhovaci Wall Streetu. Cekam ze vy byste byl mezi temi nadavaci.
12. 11. 2011 | 21:06

Jemnický napsal(a):

Občan
To, že se kradlo vždycky, to věděl i Josef Švejk. RVHP skončila pro naprostou ekonomickou impotenci, která nutně postihne každé plánované (blbci) hospodářství. EU se svými kvótami, kvapnou unifikací čehokoliv, byrokracií (ta zahubila císařskou Čínu) jde cestou RVHP a směřuje ke stejným koncům. To je snad zřejmé i ekonomickým géniům v eurohujerském táboře. Zatím největším "úspěchem" je společné mrhání veřejnými prostředky a výprodej technologie do Číny.
Někde museli udělat soudruzi z NDR chybu.
Zatím nám frickové a frantíci pomohli spolu s komunistickými pohrobky ve všech partajích likvidovat zemědělství, potravinářský průmysl, strojírenství .... Tak jsme subdodavatelé, nikoliv finální výrobci (kromě předimenzovaného automobilového průmyslu). Tak trochu to připomíná RVHP, kdy žárovky se začaly na příkaz z Moskvy vyrábět v Maďarsku, u nás se výroba zastavovala. Snad není třeba dále pokračovat o EU otesánkovi.

Přeji pěkný sobotní večer při svatomartinském víně.

Jemnický
12. 11. 2011 | 21:14

Jemnický napsal(a):

Béďa

To bylo vostrý jak břitva.
Co to je ta EU, která má tučné poslance, Bruselské paláce a vládnou jí lichváři. Co o tom píšou na Wikibédii?
A příště ještě vostřeji, jak žiletky.
A Tomského nakopnout do kolena, ať si laskavě neplete banky a tanky. Taky může trochu krvácet.
Jděte do toho.
12. 11. 2011 | 21:24

Béda napsal(a):

Jemnický,

původně tam bylo napsáno slůvečko - něco jako trouba ("Jerichova"). Ale pak jsem to s ohledem na p. Stejskala a jeho krevní tlak malinko upravil.

Jinak co myslíte, kdo půjčoval předluženým státům? Kdo vlastně půjčuje ČR? Komu ty státy (i ČR) vlastně dluží?
12. 11. 2011 | 21:32

Občan napsal(a):

To Jemnický:

Vy se opravdu domníváte, že EU prodala nějaké technologie Číně? A kruciš...
Pokud jsme totiž mohl postřehnout, technologie jim prodávají (či spíše darují) SOUKROMÉ firmy v rámci SVOBODNÉHO trhu, protože si ve své nenažranosti myslí, že Číňané budou věčně levní a ochotní pracovat 16 hodin denně bez nároku na dovolenou. EU s tím nenadělá NIC.

Kdepak, pane - na rozkradení a likvidaci našeho průmyslu a zemědělství nenese EU žádnou vinu. To je práce našich domácích politiků, kteří konali a konají ve službách zahraničních firem.
12. 11. 2011 | 21:55

sasa napsal(a):

Obcan: musite si uvedomit, ze Jemnicky je modry bolsevik. Proto si mysli, ze o vsem se rozhoduje nahore. Proto si mysli, ze staci neco zakazat a je to.
12. 11. 2011 | 22:03

Zacheus napsal(a):

Francouzský prezident se, podle našeho tisku, někde svěřil, že při rozhovoru s dnes již pochopitelně bývalým řeckým premiérem Papandreem, něměckou kancléřku nepoznával. Prý to vypadalo, že by ho( pro jeho návrh, aby o tzv. pomoci Řecku rozhodli demokraticky občané Řecka v referendu) "nejraději zardousila". Ani Heinrich Himmler by nereagoval jinak.
12. 11. 2011 | 22:37

Yosif K napsal(a):

Pane Carolus Magnus - kde gvidite nejakou zemi rozvracenou hladovymi bouremi?
Ceska republika je druhy nej-egalitarstejsi stat na svete - po Japonsku a cca na urovni Skandinavie.

wiki - List of countries by income equality.
12. 11. 2011 | 22:39

ghándí napsal(a):

jediné možné řešení do budoucna je to, že se EU zbaví jižních států. když balon padá dolů, tak se musí vyhodit zátěž. pokud se to neudělá včas, tak balon spadne a rozmlátí se. EU by zanikla.
12. 11. 2011 | 23:26

carolus magnus napsal(a):

pane yosife
klikněte si například na screensaver economistu a porovnejte příjem na osobu, minimální mzdu a průměrnou výši důchodu v zemích, které uvádíte, s naší milovanou otčinou. je rovnost a rovnost.
rovnost mezi žebráky je jistě tím, oč se chceme všichni opřít.
13. 11. 2011 | 00:13

Kanalnik napsal(a):

Pane Tomsky, projevujete se jako male dite, ktere ma velmi zkratkovite uvazovani a strasne zavadite, i kdyz v leccem mate i pravdu. Neda se to cist.

Vase nacionalisticka nota se vam do toho pekne montuje a zcela si neuvedomujete, ze nemluvite ke ctenarum v UK (kteri by i byli schopni mimo EU prezit), ale ke ctenarum v CR, kteri samostatni jako narod nejsou a jen tak nebudou. Nacionalismus Ceske Republice skodi a bude skodit. Protoze v CR pujde vzdy o vec destruktivni a zkazonosnou.

Kdyz se EU rozpadne, co s CR bude?

Dle meho nazoru velke kulove.
13. 11. 2011 | 00:31

island napsal(a):

Yosifovi
Zatim se máme výborně, leč vše rozkradeno a prý jsme vše prožrali. Zkouší zdvihat nájmy, snižovat a rušit důchody, platit školné a zdravotnictví. Jinak je to vynikající. Prý nejspíš se nevyhneme krizi a inflaci.
13. 11. 2011 | 00:57

Peter Bergen napsal(a):

Takže Euro a EU mohou podle pana Tomského za to,že se vlády jednotlivých států zadlužily až po uši? Bohužel pravda je pro většinu lidí tak nepříjemná,že si ji většina lidí nechce přiznat. Je to obyčejná nenažranost většiny voličů,kterým politici slibují a po volbách částečně plní volební sliby a skutečně rozdávají. Za poslední dva roky jsem ve světě nezaznamenal JEDINOU stávku nebo demonstraci za rozpočtovou disciplínu nějakého státu. Za nalití dalších peněz do systému jich bylo dost,včetně nedávno našich státních zaměstnanců.
13. 11. 2011 | 01:37

Béda napsal(a):

Po více než dva roky evropské krize byla vina svalována z politiků na zaměstnance a centrální bankéře až po ratingové agentury...

Banky, na druhé straně, musely vydržet určitou kritiku, ale teď jsou z větší části mimo pozornost těch, kdo zkoumají nebezpečí hrozící zodpovědným státům Evropy (Německu, Francii a odříkavému Finsku) od utrácečů v Řecku, Itálii, Španělsku, Portugalsku a Irsku.

Jenže pokud se na věc podíváte důkladně, problém a jeho řešení nakonec padají na globální bankovní průmysl. Banky nezodpovědným úvěrováním vytvořily bublinu, která naplnila pokladny vlád a podpořila utrácení. Banky teď drží značnou část dluhopisů, které tyto státy vydaly. Banky by nejvíce utrpěly, pokud by Itálie a Řecko zbankrotovaly, nebo pokud by se finanční sanace ukázala jako nedostatečná.

Kdyby byly důsledky omezené jen na banky, mohli bychom prostě jít domů a bavit se o fotbale.

Naneštěstí jsme se dost natvrdo přesvědčili, že žijeme ve světě, kde jedna banka padne a zničí ekonomiku celého státu, kontinentu nebo dokonce celého světa. Díky tobě, Lehman Brothers Holdings Inc.

Nejde jen o selhání. Sanace bank měly podobný, pokud ne dokonce stejně silný efekt. Sanace banky paralyzovala a utlumila úvěrování. A jak víme, bez úvěru se svět netočí.

Globální regulátoři tvrdí, že po celém světě existuje kolem třicítky těchto institucí příliš velkých na to, aby padly. Třináct z nich sídlí v Evropě. Celkem jich je sedmnáct, pokud zahrnete i Británii.

Teď si představte objem státních dluhopisů, které tyto finanční firmy drží.

V polovině roku francouzské a německé banky držely řecké dluhopisy v hodnotě 90,7 miliardy dolarů. Aby byly věci ještě horší, italské a portugalské banky drží dohromady dalších 11,4 miliardy řeckých dluhů.

Teď se podívejme do Portugalska. Slábnoucí Španělsko drží v bankách i mimo ně portugalský dluh v hodnotě takřka 85 miliard dolarů. V případě Německa to je takřka 40 miliard, u Francie téměř 30 miliard.

A nakonec, Německo drží španělské dluhopisy za 180 miliard, zatímco Francie za 140 miliard. Dokonce i USA drží takřka 50 miliard, z nichž 19,5 miliardy je zahrnuto v účetnictví.

Světový finanční systém je vystaven rizikům plynoucím z evropské finanční krize. Silnější vazby znamenají větší zranitelnost.

Říká se tomu "problém státního dluhu", ale ve skutečnosti se jedná o problém bank. Bank of International Settlements konstatuje, že banky zůstávají masivně propojeny.

V grafickém zobrazení tohoto propojení, které připomíná pavoučí síť, doopravdy překvapí rozsah propojení USA s rizikovými státy eurozóny. Přímé ohrožení není tak veliké. Ale vazby amerických finačních institucí na Německo, Francii a Británii, to je něco jiného. A tyto země jsou zase zranitelné děním u slabších sousedů.

Jinak řečeno, USA stojí jen krok od plnokrevné finanční krize právě v době, kdy se teprve snaží vyhrabat ze své vlastní.

Právě proto, pokud problém chybně označujeme za problém vládní zodpovědnosti, nebezpečně se blížíme opakování téhož omylu, jehož jsme se dopustili, když jsme finační krizi označovali za "hypotéční krizi" nebo "krizi na trhu s bydlením".

Nejde o to, že tyto nálepky nesedí. Prostě se netýkají podstaty věci. Ať už jde o podstandardní hypotéku v Las Vegas nebo o italský dluhopis, zprostředkovatelem je banka. Banka je věci nejblíže a z historického hlediska nese zodpovědnost za monitoring úvěrového rizika.

Klíčové tedynení to, aby státy omezily výdaje nebo přehodnotily výhody či mandatorní výdaje vynakládané na pracující. To ovšem neznamená, že úspory nebo odpouštění dluhů nejsou důležitá věc.

Ale pokud to svět s odvracením finančních krizí myslí vážně, pak se musí regulátoři sejít a vyrovnat se s nepopiratelným faktem, že se banky staly příliš velkými, příliš důležitými, příliš závislými na vládě a příliš nebezpečnými.

Obviňovat Berlusconiho je jako obviňovat příjemce hypotéky, který nedokáže splácet. Jistě, existuje určitá míra zavinění - ale k uzavření smlouvy jsou vždycky třeba dva.

zdroj BL
13. 11. 2011 | 05:57

Pepa Řepa napsal(a):

Jemnický
Víra je hezká, ušlechtilá vlastnost. Ať už je to víra monoteistická, víra sama v sebe, v reinkarnaci a nakonec i woodoo ši rasta víra.
Zdaleka nejpevnější není víra židovská-jak praví přísloví-, ale víra hujerská, tak srovnatelná s vírou v neomylnost strany po r.48.

Kdosi tady blbě nastavil systém, zmrvil ušlechtilou a hlavně pragmatickou myšlenku původního ES, sprznil ji do byrokratického paskvilu a hlavně povýšil politcké ambice nad varování ekonomů a chybným nastavením eura přivedl do průseru celý kontinent. Dobře věděl o kreativním účetnictví některých účetních, ale dělal, že neví, bylo před volbami.
Pořád se někde volí.

A Česká obec eurohujerská spustí tu svou tradiční. Jsme malí, máme ho malého,v tom širém světě se ztratíme, ať nám vládnou jiní, matička strana (dříve KSČ, nyní EU) to zařídí.

Kdo?
No přece ti, kteří malér způsobili a kteří nemají sebemenší sebereflexi aby vinu uznali a šli od válu. Naopak přitvrdí a dosadí své byrokraty na všechny posty.
To nemůže dopadnout dobře, EU se naprosto odcizila, až zůstávají jen věrní hujeři.

Nikdo neví jak z toho, ale že by platilo heslo kocoviny, čím jsi se zkazil, tím se naprav?
A jaký je rozdíl v chování europolitika a politika v ČR, v sebereflexi a vyvození odpovědnosti za to, co zmrvím?
Nevidím žádný. Radost z toho nemám, někteří ekonomové tvrdí, že se z toho bude EU vzpamatovávat deset let.
Škoda.

Ti slušnější z hujerů (pozdrav Vicovi a Scallopovi), zmlkli, vidí už i oni, že to nejde správným směrem, jsme na stejné děravé lodi.
Zbylo jen tvrdé jádro, rekrutující se z přátel vlády pevné ruky, povětšinou splývající s klubem starých-totalitních- pořádků.

Jak to říká to přísloví?
Letnímu vánku o bouři, studniční žábě o moři a hujerovi o tom, co je demokracie, nikdy nevyprávěj.
13. 11. 2011 | 07:14

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, gratuluji
Suchařípa coby velmi pozdní stárnoucí faun, pobíhá a volá:
Aspoň to jméno, kdyby po mně zbylo.
Jste dál, nebudete zapomenut.

Zrodila se WIKYBEDIE
:-))
13. 11. 2011 | 07:20

Béda napsal(a):

PŘ,

hele letní vánku v zimě. Odkudpak se vzal van Rompuy v čele EU?
Božínku! Snad jej neobjevil někdo v Bilderbergu. Ne. To nemůže být pravda! A co kníže pán a Saša Vondra. Co kandidáti na prezidenta Švejnar a Schwarzenberg. Kdepak! Ti s globálními bankéři nemají vůbec co společného. Ne,ne peníze nejsou hybatelem politiky. V politice trh nefunguje. Tam funguje demokracie. Žeby tržní?

Samozřejmě Klaus, který dovedl Československo k rozdělení a levnému výprodeji majetkové podstaty státu v bazaru má pravdu. Je potřeba uchovat národní suverenitu, svébytnost a nezávislost. Jako kdyby to ve světě globánlího diktátu neviditelné ruky peněz vůbec šlo. Chlapeček zaplakal na vlastním náhrobku, který si pomáhal stavět.
13. 11. 2011 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon WIKIBEDIE
Nechal bych si to registrovat.
Jimmy Whales na tom vydělal majlant.
13. 11. 2011 | 07:23

grőssling napsal(a):

A já pořád čím to je, že na hranici v Českém lese je z druhé strany napsáno od časů Dienstbiera st. a jeho kamaráda Genschera Landes-grenze a ne Staats-grenze, jak to je na hranicích s Rakouskem, nebo bylo s NDR.
13. 11. 2011 | 07:29

Pepa Řepa napsal(a):

Jasně Bédo, hlavně ten zatracenej Klaus,kmotr federálního státu.Ten vymyslel pravidla eurozony a jejich kontrolu. Ten by měl mít otisk chodidla před čurajícím chlapečkem jako v L.A.

Vy jste musel být roztomilé dítě, Bédo. Když jste rozbil okno,či oslavoval jakl se mu to povedlo, to ne já, to ten druhý.
13. 11. 2011 | 07:29

Béda napsal(a):

PŘ,

v případě, že na tom zbohatnete, bych prosil podíl (pod 50% nejdu) proměnit v anonymní akcie na doručitele a poslat do banky v N.Mexiku. Jméno Banky promptně dodám až po oznámení zisku WikiBédie.
13. 11. 2011 | 07:32

vico napsal(a):

P.Ř.: Já jsem zmlkl z toho důvodu, jak bych to řekl...středa, je ho tam třeba/i v pátek/.

Druhým důvodem, proč jsem necítil potřebu s k článku Tomského zevrubněji vyjadřovat, jsem už uvedl vpodvečer. Mohu zopakovat :

Každý dobrý domácí pes má určité místo na zahradě, kam chodí srát. Například k plotu u maliní nebo pod smrk v rohu zahrady.

Pro Tomského je smrkem v rohu zahrady časopis Týždeň.
12. 11. 2011 | 17:02

Příjemné a ještě lepší ráno :-)
13. 11. 2011 | 07:34

vico napsal(a):

P.Ř. napsal : "oslavoval jakl"

Freude, Freude, Freude, vždy na tebe dojde :-)
13. 11. 2011 | 07:37

Béda napsal(a):

PŘ,

že je klaus kmotr, jste řekl vy, básníku. Máte smůlu v tom, že jste spolu s Klausem dodnes nepochopil, že projekt eurozóny řídí zájmy té samé neviditelné ruky trhu, ke které se mírně chřipkový Klaus denně modlí a které je po Klausově transformaci vystavena ČR s holou zadnicí na milost a nemilost.
13. 11. 2011 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Vico
takového psa Vám závidím. Mám dva,s.rou, kde je napadne, no prostě všude a jí chodím s lopatou a hráběmi na listí jako Holmes. Zrovna vyrážím.
No se.uo -jak říkáte- do všech koutů. Jako jistý zdejší jiný pilný autor. Žasnu, kolik toho vyprodukuje.
Je to na čtyři. Na začátku je P a na konci E.
Necháte se poddat?
13. 11. 2011 | 07:43

vico napsal(a):

P.Ř.: Na začátku P a na konci E říkáte?. To by mohl být...Tomský
13. 11. 2011 | 07:48

Pepa Řepa napsal(a):

Vico
Máte za jedna. Jdu sbírat, dobře se to po ránu hledá, je na tom jinovatka.
S blogy je to také tak.
13. 11. 2011 | 07:52

Holubář napsal(a):

Pepo Řepo a ostatní:
Nu vida. Vraťme se na začátek této diskuse a konstatujme legrační poznání. Píchli jsme eurohujerům do brlohu a oni se probudili. Marná naše naděje, že by snad pochopili tragiku pokračování pochodu po jimi vytýčené trase.
Kdyby z eurohujerského zimního pelechu zazněl byť i jen náznak konstatování ve smyslu "Něco v tom našem drahém Bruselu posrali, pardon, bude to chtít trochu pootočit kormidlem", byla by ještě nějaká naděje. Z diskuse je ale zřejmé, že to všechno musí stejně skončit průserem.
Ne že bychom snad mohli celkový kurs vývoje nějak ovlivnit my tady na aktuálě.cz, to ani náhodou. To co tady píšeme a čteme není realita - ale je to její OBRAZ či ODRAZ. I z těch našich plků tady je zřejmé, že nejen čeští, ale předevší němečtí, francouzští a další i nadnárodní eurohujeři ze své cesty dobrovolně neuhnou ani o píď.
Dojde na krev.
Neznám osobně nikoho, koho by to těšilo, leč.....
Neklid v našich evropských krajích, poněkud.
13. 11. 2011 | 07:55

Béda napsal(a):

Holubář,

další, který vůbec nepochopil, že to není vůbec o EU ale o chybně nastaveném celém SYSTÉMU. Integrováni v EU anebo odkázáni sami na sebe v globální konkurenci, vystaveni poryvům uprdnutí kapitálových invesorů a globánlích bank, které drží majetkovou podstatu státu i jednotlivců pevně v rukou - to vyjde úplně nastejno. Jediný rozdíl bude v tom, že stát ještě rychleji vytunelují Otec zakladatel a jeho zodpovědni parťáci.
13. 11. 2011 | 08:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Nejgeniálnější myšlenka blogu:
"peníze nejsou hybatelem politiky. V politice trh nefunguje. Tam funguje demokracie."
Tak na to bych opravdu nepřišel. :0}
13. 11. 2011 | 08:32

Béda napsal(a):

Zbyněk Matyáš,

když už, tak bych prosil bez vytrhávání. V příspěvku, který citujete je na konci ještě "nepodstatná" větička, která zcela zásadně mění smysl toho, co jste okopíroval:
13. 11. 2011 | 07:21
"peníze nejsou hybatelem politiky. V politice trh nefunguje. Tam funguje demokracie. ŽEBY TRŽNÍ?" (PRO NÁZORNOST JSEM JI ZVÝRAZNIL VELKÝM PÍSMENEM.
13. 11. 2011 | 08:44

Béda napsal(a):

Dovětek. Za úvahu stojí i zveřejnění úvodu toho příspěvku, který jste "citlivě roztrhal:
"PŘ,

hele letní vánku v zimě. Odkudpak se vzal van Rompuy v čele EU?
Božínku! Snad jej neobjevil někdo v Bilderbergu. Ne. To nemůže být pravda! A co kníže pán a Saša Vondra. Co kandidáti na prezidenta Švejnar a Schwarzenberg. Kdepak! Ti s globálními bankéři nemají vůbec co společného. Ne,ne peníze nejsou hybatelem politiky. V politice trh nefunguje. Tam funguje demokracie. Žeby tržní?

Samozřejmě Klaus, který dovedl Československo k rozdělení a levnému výprodeji majetkové podstaty státu v bazaru má pravdu. Je potřeba uchovat národní suverenitu, svébytnost a nezávislost. Jako kdyby to ve světě globánlího diktátu neviditelné ruky peněz vůbec šlo. Chlapeček zaplakal na vlastním náhrobku, který si pomáhal stavět.
13. 11. 2011 | 07:21"
13. 11. 2011 | 08:48

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo máte formu
celej děda ve vlaku do Budějic.
:-))
13. 11. 2011 | 08:55

Jemnický napsal(a):

Občan

Ty evropské firmy žijí také z dotací na vědu a aplikovaný výzkum (rámcové programy), ty firmy musí odvádět daně, které se v EU prošustrují, ty firmy nemohou konkurovat levnému šmejdu z Číny a odlivu kapitálu. Tak že výsledkem je a bude import bídy z dalekého východu. To je snad jasné, nemusím k tomu psát sáhodlouhé traktáty s wikibédovskými odkazy. Kdo zná jen trochu charakter frantíků a fricků (cíle politiky a způsoby jak jich dosáhnout), tak nežije svůj europink sen. Ostatně už se z něho probouzí.
Čína vždy měla sklony k velkému tygřímu skoku, ale padala do sraček. Teď se podívejte na pokrok ve vědě a technologiích (okopírovaných bez platby za licence). Je to otázka dvou generací, pokud se tam něco nezhroutí (nejspíš sociální, ekologické a zdravotní problémy). Ale oni ty generace obětovali.
13. 11. 2011 | 09:00

Holubář napsal(a):

Béda:
Odpusťe, prosím, staříkovi jeho věkem danou demenci. Zatímco vy vidíte daleko za třetí horizont, já se tu krátkozrace babrám v blbostech.
Že je SYSTÉM poněkud zahnutý je přece zřejmé. V našich krajích se to zrcadlí právě v podobě EU (například její dotace na úplné blobsti typu cyklostezek a multikulti projektů). Kdo se snaží určovat běh světa (není-li to ovšem úplný samospád, kdo ví?) je zřejmé např. z knih prof Kellera. Toto poznání mne pudí (asi stejně jako vás) k tomu, občas tu něco sesmolit do (snad) srozumitelných myšlenek. O čem to svědčí? O vědomí, že naše názory nejsou jinde vnímány, tak si hledáme náhražku skutečné diskuse.
Jsou to tu sice vlastně jen plky, ale trochu se tím uklidňujeme. Než přijde sekáč, co se nezakecá.
Tak asi, myslím.
13. 11. 2011 | 09:00

Jemnický napsal(a):

Béda

Bedřiše, nešanujte mě, vostrý výrazy pan Stejskal zkousne. Upozorním ho na to, že je to součást vaší psychoterapie. Jerichova trouba - to jste našel na jakém wikibeky. Ale co, dujte a dujte, nechť padnou oplocenky vašeho univerzálního poznání.
Zadujte internacionálu, nechť zhyne starý bídný svět, kde v Bruselu strmí se paláce z krve mé a z mého potu.
13. 11. 2011 | 09:13

Jemnický napsal(a):

Šaša

Čo vy Shasho ruzumietě pod takým pojmom modrý bolševik?
13. 11. 2011 | 09:19

stále rebel napsal(a):

Technickou, protože mnozí nechápou.

Současné finanční problémy se svádějí na EU a euro, což je nesmysl a skutečnost je taková, že se jen řeší na úrovni EU, ale způsobeny byly finanční globalizací.

Řecko mělo zadlužení 100 % HDP, ostatní na tom nebyli lépe, ještě před vstupem do eurozóny. Nepochybně v tom byly peníze z německých a dalších evropských bank.

Problém není EU nebo euro, ale jsou to banky a penzijní fondy, které vlastní řecké a jiné dluhopisy. Kdyby neexistovala EU a euro, tak by Řekové vyhlásili bankrot nebo by jednali bilaterálně s jednotlivými státy, ale na situaci bank by to příliš neměnilo. Fondy a banky by se musely obracet na své vlády s tím, že prošustrovaly peníze budoucích penzistů a drobných střadatelů.
13. 11. 2011 | 09:27

Béda napsal(a):

Jemnický,

bratře (v Kristu). Internacionálu již zadulo (a uvedlo v praxi)
mezinárodní bratrstvo bankéřů. Největší banky jsou transnacionální a propojeny pavučinama obepínajícíma celý svět s jinýma transnacionálníma společnostma. V jejich tenatech je jak EU (USA, Japonsko) tak "národní" státy, které jim již prakticky patří. Včetně majetku velké části obyvatel těch států.

Takže pozor s tou Internacionálou, bratře (v Kristu).
13. 11. 2011 | 09:36

Jemnický napsal(a):

Pepa Řepa

Zdravím bratře Josefe, mám také dva psy, nejsou tak ostří jako Béda, ale určitě jsou chytřejší.
Neřekl bych, že eurohujerství je víra, spíše bych to označil za odpornou modloslužbu. Jenže zlaté tele pošlo, Makrela Fricková trochu zhnědne vzteky, Cár z kozy hodil na kámoše Mojmíra bombu, oplakal ho a už se těší, jak podojí naftové vemínko, Ber Luskouni šupinatý si otevře oficínu někde v Palermu. Bruselští vepříci zatím ještě mají v korýtku, tak chrochtají vesele. Cameronman to všechno točí do odstrašujícího dokumentu, aby jejich motor skvěle shell.
Tak to vidím čas přítomný jako kombinaci historických faktorů před zajetím babylonským a dávnému zmatení jazyků pře pádem věže tamtéž. Ó Bruselone, tvá pýcha jest veliká a tvůj pád neodvratný. Částečně neviditelná ruka trhu již čmárá na zdi paláce Mene tekel ufarsín. A Euro bude zváženo a shledáno lehkým.
Těch paralel se Starým zákonem vidím více, ale nechám si to na večer.

Jdu se projít s Moše a Áron.
13. 11. 2011 | 09:47

Jemnický napsal(a):

Béda

Drahý, předrahý Bedřiše, bratře v EU, dám pozor, bedlivý pozor na pavučinu i babouka. Zopakuji si pravidla pouličního boje a vedení partizánské války, jakmile tvá jerichova trouba zaduje, jsem připraven privatizovat majetek nadnárodních finančníků, osvobodit národy z dluhové vlčí jámy, vyhlásit místním rozhlasem milostivé léto. A kdybychom padli všici, vstanou noví bolševíci, hostinský nám naleje.

Dobrou chuť ke svatomartinské huse,
Jemnický
13. 11. 2011 | 10:00

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo žasnu
znám pušku co vidí za roh, ale za třetí horizont málokdo dohlédne. Je to samá trancka, v tom máte recht. I babouky mám, net je všude.

Pavouci soukaj svý nítě
když pletou pavoučí sítě,
do těch sítí zachytí Tě
pak Ti budou píti krev.
Ale pláčete na špatném hrobě. Já nejen globalizaci nevymyslel, ani mně nikdy nebyla po chuti. Ani ne tak kvůlivá ojru-já za třetí horizont nedohlídnu-, ale kvůli unifikaci světa. Stejně jako netoužím po muezzinovi za oknem, tak nemusím colonela Sanderse u Sahary.

Bankéři všech zemí spojte se? Kdepak to heslo zaslechli?
Jsou to taky tvoři boží,
jenomže se rychle množí.
Dnes už deset pavouků,
připadne tu na mouchu.

Co s tím Bédo. Aurora? Vy jste věštec vidící za třetí horizont.
Poraďte řepě.
Dostat se z toho domečku,
jen šest nití ze zadečku.
To už řepěe trvá déle,
musí mít kliku z prdele.
13. 11. 2011 | 11:02

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, pak se divím, že jste vy, člověk vidící za třetí horizont, nepochopil, že přichází doba satrapů, kteří budou řídit provincie, říše od vidim do nevídim a budou se vyznačovat naprostou oddaností.
Tak má talián svého Montyho Pythona,bývalého ojrokomisaře, Řek viceguvernéra EB Papadimose ...a co my. Bédo.
Táta pracujících nebo Špidla?
Jako za starého Říma, věrní především, Pilátů je třeba.
Taky tak skončíme.
13. 11. 2011 | 13:21

ghándí napsal(a):

asi takhle, s evropou , která si prožrala budoucnost a které se nechce makat , se toho moc dělat nedá. říšská vláda si klidně může hlavy lámat, můžou ještě vymyslet další a další stupidity typu dan z finančnícvh transakcí, ale k ničemu to nepovede. realita je naprosto jasná a krutá. zdroje došly. evropě už nikdo normální s mozkem v hlavě nechce pujčovat další peníze, takže si bude muset pujčovat sama sobě. ecb bude tisknout peníze jako mugabe v zimbabwe. žraní na dluh skončilo, ted přišel exekutor v podobě krize.
13. 11. 2011 | 13:37

Ferda mravenec napsal(a):

Nastává doba konce EU a blíží závratným tempem.A je to hlavně zásluhou hlupáků, kteří tuto "tlupu" vedou.A bohové se nevracejí takže nezbývá, než úprk ke svým kořenům a zbavit se vládnoucí chamradě, která jen krade a ve velkém.
13. 11. 2011 | 14:49

český maloměšťák napsal(a):

V době krizí se vždy vyrojí falešní proroci a hejna bláznivých mnichů /nemusíte je nutně poznat jen podle toho, že se navzájem oslovují "bratře"...jsou i jiné - daleko zjevnější příznaky....jeden z nich je, že mají anonymně daného společného nepřítele - identifikace jeho pak spočívá v ukázání na něj prstem (to je nejjednodušší - žádné dlouhé rozpravy nebo cavyky - je to velmi efektivní...občas při tomto modu definování Zla sice zařve pár milionů lidí - ale to fanatickýcm , bláznivým mnichům nevadí - hlavně že se splní/respektive PLNÍ/ slova jejich falešných proroků....)
13. 11. 2011 | 14:51

E9Q napsal(a):

český maloměšťák,

pane, stále věřící,
at s tim,
(konečně priznanym prušvihem,)
hodlá udělat kdokoliv cokoliv,
skončí to bohužel nedobře.
Elity totiž neřeší fundament,
alias konkurenceschopnost.

Takže musí přestat
lhát sami sobě,
a lidem,
a především, se do všeho spasitelsky vrtat.
13. 11. 2011 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

E9Q
Poraďte tedy - jak má český dělník konkurovat čínskému .
Nebo český dělnice indické.
Bez institucionálních zásahů.

Chutě do toho.

Ale chci znát řeč čísel. Ne jalové žvásty. Nebo pepkořepkovské básničky.

Pusťte se do toho . Za 2 hodiny se vrátím. Stačí vám ta doba ?
Nebo chete dva měsíce ? Klidně - pokud by to mělo být o číslech - možná že i 2 měsíce jsou málo. Dám vám 2 měsíce.

Pokud ale chcete navrhovat postupnou implementaci byrokratického asociálního kapitalismu čínského typu - usnadněte si práci a ušetřete čas.
Na to není třeba lidského intelektu.
Na to stačí se spolehnout na neviditelnou ruku trhu.
Protože ta - jak známo, nic nového nevymyslí, že....
13. 11. 2011 | 16:08

Aleš Z napsal(a):

Moc možností není.
Konkurence schopnost Evropy vzhledem k vysokým nárokůma na sociální a zdravotnické systémy, spojené ještě s vysokými dluhy a v řadě zemíklesá, naše země s vysokou korupcí a velmi slabou efektivitou byrokracie, a nulovou schopnosti konstruktivních politických řešeních mezi vládou a opozicí není výjimkou..
PO posledním rozšíření EU o postkomunistické, korupční a nestabilní východoevropské demokracie klesá i schopnost dohodnout se na efektivních řešench v rámci EU.
Roste nacionalismus a v řadě zemí mají úspěch xenofobní nacionalisté, kteří vesměs nabízejí velmi problematická řešení.
Evropa asi musí jít cestou několikarychlostní Evropy, zejména v Německu bude klesat ochota platit dluhy nekonkurenceschopných zemí EU z jižního křídla.
Paradoxně naše otevžená ekonomika, postavená ne na znalostní, ale průmyslové ekonomice tvrdě prodělá na případných turbulencích. Ale na to "hradní národovci" nechtějí slyšet.
13. 11. 2011 | 16:30

Iaara napsal(a):

> Aleš Z: Vidím, že jistí lidé si velmi snadno a rychle najdou "viníky" - jsou jimi vlastenci, pardon, národovci, vlastně xenofobní nacionalisté. Ó, hrůzo! Je třeba zadout na roh "ještě hlubší evropské integrace"! Marně varují mnozí, včetně autora tohoto blogu, před následky. Eurohujerští blbi jsou nezastavitelní, jak ten příval. Pro ně jediné správné, neproblematické řešení pochází z Bruselu a mimo EU není pro Evropu a její státy spásy...

Mimochodem, co se tak VÁŽNĚ zamyslet nad tím, proč národní programy bodují a multi-kulti lidi čím dál více znechucuje? Jak že to říkal pekař Matěj císaři Rudolfu v té známé pohádce o císařově pekaři? "Vy se musíte historicky znemožnit, aby lidi pochopili, že to s vámi už dále nejde!" Ano, to z nebetyčné hlouposti a zaslepeného ideového fanatismu EUšašků vyrůstají úspěchy národovců...
13. 11. 2011 | 17:36

vico napsal(a):

Hoši, hoši, tak jak to je? "Brusel" už dosazuje do jednotlivých zemí své protektory? Itálie, jako římská provincie...s věčným Římem jako hlavním provinčním městem?

Jak to ten "Brusel" dělá?? Třeba ti Irové ,potomci všemocných dávných druidů, jak ušknuti charismatickým pohledem Van Rompuye to v druhém referendu "nedemokraticky" vhodili pro LS s takovou drtivou většinou, že to fakt nemůže být normální. Nebo ti Řekové. S bruselskou botou na držce, mistři světa v pouličním bordelu a stávkování, si teď dosazují ,prej dobrovolně, jakéhosi eurohujera /viceprezident Evropské centrální banky!!!/. Voni se na tom usnesli sice parlamentní strany, ale jestli takovou parlamentní demokracii, tak to raději žádnou.

Nebo ti Italové. Berlusconi, který se držel vlády, jak zaschlé lejno košile, teď během pár hodin položí funkci. Tento znalec krás prodejných šestnáctek a milovník umba-bumba se rozsype, když předtím odolával dlouhé ruky šíleným italským vyšetřujícím soudcům! Stačilo, aby mu Merkelová zatančila u tyče? Rozhádaný italský parlament najednou jednal bleskově.

Jo, jo Tomskej, tady vidíte, jak své zájmy ty NÁRODNÍ vlády hájí. Ono je vlastně dobře, že toho vašeho demiurga, jehož šedý vlas máte jako ostatek za živa svatého ve vitrině,do Bruselu nezvou. Klidně by se mohlo stát, že očarován madam Ashtonovou, by se vrátil do Prahy zabalen v modré vlajce se žlutými hvězdami.

Já vám však nabídnu ještě šílenější teorii. Itálii ani tak nevyděsil tanec Merkelové u tyče, jako spíše blíže neidentifikovatelné znepokojené trhy. "Znepokojené trhy to byly které tržně natrhly Berlusconimu prd.l" Stačilo, aby se zvýšilo procento úroku za dluhopisy k sedmi procentům a Itálie tancovala, jak "trhy" pískaly. Berlusconi odešel a trhy se uklidnily.

Tak tu hoši tak neřvěte a buďte rádi, že šly trhy spát a doufejte, že až se probudí, budou ráno moudřejší, než byly včera večer.
13. 11. 2011 | 17:43

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dnes jsou Béďa s Pepo Řepou nepřekonatelní, skoro bych řekl, že jejich přehled a erudice se blíží Ransdofově, to není ironie. Jestli tyto diskuse sleduje Václav Moravec, mohl by vás oba pozvat do svého nedělního pořadu, to ba byla pastva pro uši a možná i pro oči.
13. 11. 2011 | 17:55

Jemnický napsal(a):

Vico

Trhy si dali lexaurin, uklidnily se a šly si zdřímnout, pokud je nebude sužovat nadýmání, bude noc klidná, jinak zase raní pšouky na burzách. Že by krize středního věku trhů?
Jsem zvědav, zda si Silvio otevře nakonec tu oficínu v Palermu.
13. 11. 2011 | 18:14

Jemnický napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Vidím, že pán je nazpět z Prahy, kde rozprášil parlament, vypsal předčasné volby, rozmluvil lúze pouliční nepokoje a zařídil hospitalizaci VK. Bravo, konečně nějaký muž činu.
13. 11. 2011 | 18:19

Občan napsal(a):

Šmarjá! Už zase ty mantry!

"Konkurenceschopnost", "vysoké náklady na sociální a zdravotní zabezpečení", "příliš vysoké platy", "nutnost šetřit".
Ještě někdo vybalte "smysluplně" a já dostanu astmatickej záchvat.

KOMU chcete, vy chytrolíni, asi tak konkurovat??? A JAK???

Jak chcete konkurovat Číňanovi, který sice bere nějaké 4000.- Kč měsíčně, ale 3+1 I. kategorie s internetem a kabelovkou v ceně si v Šenjangu ("okresní" město, cca 5 milionů obyvatel) pronajme za 2000.- Kč měsíčně (v ČR 20 000.- Kč i více) a pětikilo (v ČR 3000.- Kč a více) mu stačí na SLUŠNÉ jídlo?
Kilo mandarinek stojí i v prosinci v Šenjangu 8.- Kč (u nás kolem 30.- Kč), rajčat 11.- Kč (v ČR 45.- Kč a více), indukční dvouvařič vyjde necelých 850.- Kč (v ČR 3800.- Kč a více), hedvábná prošívaná vlněnopéřová deka na 250.- Kč (v ČR prakticky nesehnatelná, na zakázku šitá 2700.- Kč), péřová zimní bunda na 300.- kč (v ČR kolem 2000.- Kč).

A KOMU potom chcete prodávat ty předražené "značkové" šunty, které vyrábějí právě ti čtyřtisícoví žluťáci, když jim chcete konkurovat především mzdovými náklady a zrušením všeho sociálního?

Milánkové, fakt se začínáte chovat jako chovanci ÚSP, protože plácáte pořád větší a nehoráznější kraviny.
13. 11. 2011 | 18:29

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Jemnický Omlouvám se, že jsem Vás nezmínil, Vy jste samozřejmě nejlepší. A do Prahy se nechystám, v Jemnici je ovšem hezky, jako všude na vysočině.
13. 11. 2011 | 18:33

ghándí napsal(a):

občan,
mzdy se neřídí podle cen zboží, ale naopak. je to nabídka a poptávka. pokud si to zboží nebude nikdo kupovat, prodávající budou muset zlevnit.
13. 11. 2011 | 18:51

E9Q napsal(a):

český maloměšťák

Čísel pane netřeba, projídá se víc, než je příjem.HOWG.
Pokud se průserové státy
(což jsou dnes prakticky všechny v EU)
nestanou konkurenceschopnějšími, ať už zrušením nesmyslných předpisů, norem a omezení, DANÍ, poplatků, ..., ..., ..., etc byrokracie,zmenšením stat.aparatu,
řešením problémů hned, (neodsouvají se!!!)
dodržováním vlastních pravidel ( :-))))
nebo,
prostřednictvím plovoucího kursu národních měn,etc,
bude se průšvih neustále zhoršovat
a ani spuštění rotaček nepomůže (nebo jen na čas).
Věrchuška o tom dobře ví už nějaký ten pátek (rok:-)) ), ne?
Zakrejvá to dluhama, lhaním, kreativní statistikou, uplácením voličů,a etc. Zbytek při své moudrosti a rozhledu jistě víte lépe.
13. 11. 2011 | 19:06

E9Q napsal(a):

český maloměšťák

Vás to ještě baví?
http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8886380/Eurozone-bail-out-fund-has-to-resort-to-buying-its-own-debt.html
http://www.zerohedge.com/news/efsf-denies-it-illegal-pyramid-scheme
http://www.zerohedge.com/

EFSF popírá zprávy, že zakoupila vlastní dluhopisy
13. 11. 2011 | 19:29

Jemnický napsal(a):

Občan

Neberte si to tak, ta tsunami přelévání kapitálu dorazila na asijské pobřeží a začne se valit zpět. Možná se zase vyplatí šít trenky a modráky v Otavanech, chovat prasata a krávy (Babiš to jistě zařídí), vařit cukr z řepy. Podpora vědy a školství své ovoce už také nese, jsme jedno velké silikonové údolí. No a ten high-tech necháme žlutým. Zaplavíme je levným zbožím made in EU a ty škodovky si z Číny dovezeme, nač se tady s nimi máme dřít.
13. 11. 2011 | 20:07

český maloměšťák napsal(a):

E9Q
Toho jsem se obával/respektive předvídal/ - ani náznak odpovědi.
Takže vysoké daně ? Výborně.
Kolik tedy má být sazba DPH, sazba přímých daní, daní majetkových....aby ten český dělník mohl úspěšně konkurovat dělníku čínskému a česká dělnice dělnici indické ?
Můžete te být konkrétní ?
A které poplatky v tomto kontextu je třeba zrušit ?
A které normy byste chtěl zrušit ?

/schválně vám nezatěžuji prostor mezi vašim pravým a levým uchem italským dělníkem....nebo německým...to by asi ten váš prostor nezvládl...../

No a až budete mít ty sazby /předpokládám, že i sociální odvody budete chtít umenšit, ne ?...takže aý to budete mít hezky spočítané...tak všem tady sdělte, kde vezmete na financování sociálního státu - byť skromnějšího než je dnes....
...

Jen podotýkám, že průměrné náklady na pracovní sílu v průmyslu/per hour made in prc jsou někde kolem 1 euro a made in czech 4,5 euro....u dánského je to snad někde kolem 28 euro .../co budete všecko muset zrušit Dánům - aby byli taky konkurenceschopní - to by mě tedy zajímalo ze všeho nejvíc - nebo chcete zrušit Dánsko ????..../

Takže jak to je ? S kým má soutěžit český dělník ? A s kým italský ?
Ale nejvíc by mě zajímal ten dánský.

Pane - jestli jste skočil na vějičku spolku nečasovskokalouskovsodrábkovitých - že je třeba v rámci konkurenceschopnosti rozbít veřejné penzijní a zdravotnické systémy...tak je mi vás líto.
Ty lži o tom, jak budeme stále dovážet čínské výrobky a pomocí snižování daní a sociálních odvodů /ejhle - jistý EQ9 by taky chtěl rušit normy - které všechny - ty co nás ekonomicky OTRAVUJÍ nejvíc - co tak přímo dovážet toxický odpad ? - to by byl byznys , ne ....máte chalupu ? - já ho budu vozit k vám - berete - dám vám za to něco - vyžijete -nebojte se ...dobře se budeme mít - koupíme si Pandura, radary , najmeme rotu kulometčíku - a ubráníme se všem (kdo si jednou přijdou pro naše hlavy)/...tedy že pomocí tohoto postupně nahradíme sociální stát nařízeními čínskích protektorů - to nejsou lži.
To je krutá realita.

Takže snižovat daně, poplatky, odvody...a rušit normy.

No - já vidím dlouhodoběji udržitelnějším spáše takové jako jste vy pochytat a odvést někam do Severní Koreje. Tam ať si ty své experimenty vyzkoušejí.

Kulturně civilizační rámec Západu by tak přišel o velký problém.

Recept zní relevantně silná obchodní politika navenek a úspory směrem dovnitř.
Ale ne úspory formou braní pouze těm, kdo žádné úspory nemají. To je zločin.
I uskrovnění musí být proporcionální přes celou socioekonomickou strukturu společnosti.
Jinak ji to roztmelí. Tu společnost.

A pokud jsou vstupní data do velké míry zkreslená tak silnou negativně multiplikující externalitou, jako je korupce - pak jsou takové "reformy" co provádí "prokorupční vláda" - minimálně vylhané.

Nazdar !
13. 11. 2011 | 20:10

Jemnický napsal(a):

Český maloměšťák

Oni ti Dánové si jídlo vyprodukují, nepojedou na dovolenou do Řecka, na čínské zboží uvalí clo. Nic jiného nezbyde. Spíš by mě zajímalo, co budou Číňané dělat s devalvovaným nebo zrušeným eurem, v EU neprodejným zbožím a všemi výrobními kapacitami.
Jaká je jiná cesta, než chránit si vlastní trh v Evropě a tím i sociální úroveň.
13. 11. 2011 | 20:28

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická sexy Ashtonová, Andělka u tyče, umba-bumba, neuspokojené farmářské trhy, čtyřprocentní Mario, trhy šly spát, co až se ráno probudí-----to je na mě- bejby- moc erotiky najednou. Honem pryč.
https://www.youtube.com/watch?v=Cea75w-Ez1w
13. 11. 2011 | 20:31

český maloměšťák napsal(a):

Jemnický
Zatím se euro vzpamatovalo /Řecko a vláda, Berlusconi a úsporná opatření/.
Čína má spíše / a bude mít/ prblémy se slábnoucím USD. Tam je téměř až fatálně nucena kupovat US bondy.
Proč by měla pomáhat euru ? Každý pokles eura a evropské ekonomiky vůbec žene USD nahoru.

Někdy stačí jen pohrozit - není nutno hned zavádět protekcionismus /alke zde nejde o protekcionismus !!! (kurz juanu, nízká - t=měř nulová lidskoprávní, sociální a environmentální přirážka via cena práce - cena výrobků, naopak vykrádání duševního vlastnictví, podpory /to zde cudně takoví jako EQ9 zamlčí - subvencované úvěry v Číně, spotřebitelské podpory...../

Takže fair obchod a s přihlédnutím k tomu, že SE VRACET DO 19. STOLETÍ Západ nehodlá....plus uskromnění se.
Ale proporcionální.
Ne zlikvidovat chudáky a vyssát střední třídu.

Jenže co po politicích a elitě vůbec - pokud je zaháčkovaná v investicích např. do té Číny ? Kdy spekulují na její růst a její vítězství ?
Co po nich ?
Nějakou prozápadní politiku ?

Oni nechtějí a nebudou se uskromňovat.
Oni hrabou - protože si chtějí nahrabat. A je jim jedno, odkud , jak a za co.

Devalvované euro ?
Nezlobte, pane kolego.
Po čase /v řádech měsíců/ by přišla opětovně UMĚLÁ " rovnováha" kurzů. Juan by šel dolů /po intervenci China Bank, of course - tady neviditekněrukotržně.

Měny nejsou fundamentem.
Jen měny pod politickou kontrolou jim jsou.
13. 11. 2011 | 20:43

Jemnický napsal(a):

český maloměšťák

Euro se do rána vyhajá dorůžova a pohopká nahoru, Italové také, však to jsou nějací šetřílkové.
Naši evropští proevropští politici zaprodají kohokoliv komukoliv, nebo mu hodí na hlavu bombu.
13. 11. 2011 | 21:07

Aleš Z napsal(a):

laara- s růstem globalizace, celosvětových firem, je i Evropa velmi malé hříšťátko a vidět možnosti řešení v národních státech jako "otec zakladatel" je mimo mísu.
13. 11. 2011 | 21:52

Aleš Z napsal(a):

občane- a´ˇt chcete , či ne tak konkurujete a tam, kde je i výrobků nízká přidaní hodnota tak asijská konkurence Evropu porazila ( zejména spotřební průmysl). To je realita!
13. 11. 2011 | 21:54

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Jemnický něco na dobrou noc: Jestlipak víte jaký je rozdíl mezi vránou?
13. 11. 2011 | 22:02

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Ví to někdo? Přeci žádný, má obě nohy stejné, zvláště tu pravou.
13. 11. 2011 | 22:16

E9Q napsal(a):

český maloměšťák

vot demokracija
ruka ručku myje :-)))
http://proinvestory.cz/politika-rozhodne-kdo-se-dostava-k-moci
Finanční trhy se tedy snaží zajistit, aby vlády v zemích s problémy zachraňovaly lokální banky.
Bojí se, aby ještě další země nešla islandskou cestou.
Islandská vláda se rozhodla nezachraňovat banky, ale nechat proběhnout jejich klasický bankrot se všemi dopady na věřitele. Vklady občanů byly zajištěny stejným způsobem, jako jsou v ČR – tedy systémem pojištění vkladů. Další věřitelé bank ale již utrpěli ztráty. Island byl ale malá země i v porovnání s Řeckem.

Finanční trhy se evidentně bojí se mnohem horšího vývoje.
Bojí se politického vývoje v problémových zemích.
Snaží se zajistit ochranu bank, a tak se snaží prosadit na klíčová místa své lidi.

…….Goldman Sachs International Advisor Mario Monti Is Italy’s New Prime Minister :-)))))))
14. 11. 2011 | 08:39

český maloměšťák napsal(a):

E9Q
Také se mi nelíbí , že se vytváří stále různé fondy na záchranu /převážně francouzských a německých/ bank a ne na posílení ochrany aktiv vkladů občanů, potažmo firem.
Ale to by měli řešit naši europosra...eh....naši europoslanci.
My nad tím můžeme jen vrtět hlavou. Nebo nad nimi.
/možná, že jsou zaháčkováni v investicích do Číny - takže je jim nějaká Evropa šumafuk...více dnešní blog Jana Bendy... pasáže o důvěryhodnosti politiků plus můj komentář..../
14. 11. 2011 | 10:26

patriot napsal(a):

antitomský politolog, 12. 11. 2011 | 17:16:

Aha, takže když národní politici kradou, stačí sjednotit Evropu, založit SSE, zavést všude angličtinu a problém bude vyřešen…

Evropa je poněkud větší než Ostravsko. Měl byste se podívat na mapu a ujasnit si, o kolik jazyků a jak různé jazyky se jedná… O jaké historické, kulturní a ekonomické rozdíly se jedná…

Jak víte, co si přejí evropští občané? Jsem přesvědčen, že v každé zemi a v každém referendu by návrh na SSE smetli.

Vývoj USA a snahy bruselských byrokratů o ovládnutí Evropy bych vůbec nesrovnával.

Rusko, Čína a Indie jsou samostatné historické entity. Spíše si položte otázku, zda by šlo tyto země „integrovat“.

Opravdu se domníváte, že „evropský“ politik je větší lidumil a menší gauner, než ten tuzemský? Že bude méně sát? Víte, kolik už dnes saje takový Barroso nebo Rompuy? Kolik si odsála naše Špidla? Kolik peněz daňových poplatníků spotřebuje armáda byrokratů v Evropské komisi? Jak se kapsují šašci v EP?

Lidi jako Barroso jednou nepochybně vymyslí Spojené státy africké (SSA). Ne kvůli lepšímu životu Afričanů, ale kvůli svým korytům a moci.

Hlupák jste vy, milý pane.
14. 11. 2011 | 15:46

Martin Horsky napsal(a):

Yosif K - zakazat bankam nabizet kredit socanskym vladam ci obecnim spravam by urcite pomohl :)) - mnohem zdravejsi zpusob nez stavajici "pujcujte banky komu vam reknem, kdyby vam prestali splacet, zahoji vas danovy poplatnik.."

Jestli mate nekde stranky, nechte vedet; kontakt na mne je na mem zabavnim blogu www.oamerice.com Tam se zrovna divim proc svet neprestava investovat do te zbankrotovane Ameriky.
Mnoho zdaru - obdivuji trpelivost a laskavost jakou mate s mistnimi 'debatery'.
16. 11. 2011 | 21:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy