Když myslím na euroměnu – napadá mě intelektualismus

26. 02. 2012 | 18:42
Přečteno 3971 krát
Nejhorší nemoci nejsou nemoci těla, nýbrž nemoci ducha, a nejnebezpečnější z postižených nejsou za zámky blázinců, vypadají normálně, ba dokonce i velmi sympaticky a inteligentně. Většinou dosáhli značného úspěchu v umění nebo v nějakém humanitním oboru a mají osobní kouzlo (charisma), umí mluvit a tak na výsluní mediálního zájmu hovoří ex cathedra o morálce, filosofii, náboženství, ekonomii a politice, jako by nevěděli, že lidské vědění je omezené. Představme si, že by se laureát nobelovy ceny za genetiku vyjadřoval k problému využití jaderné energie nebo o náboženství. Tihle intelektuálové totiž tyjí z rozšířené pověry prostých lidí, kteří nemají důvěru ve vlastní zdravý úsudek a neumí dobře artikulovat, že z titulu jedné odbornosti, jim přísluší autorita na všechno. Jenomže konstrukce všechna je značně problematická, protože myšlenková syntéza, kdysi se říkávalo světonazor podle německého weltanschaung, není možná (lidské myšlení je parciální) a je to právě onen zdravý rozum, který má výsostní právo intelektuální antirealismus popírat.

Jak je poznáme? Eliminační metodou. Neuznávají pragmatismus a logiku. Když něco nefunguje, ale je to dle dnešního měřítka idealistické, musí se v tom za každou cenu pokračovat. Cesta zpět nikdy neexistuje, protože svět jde kupředu. Klaní se modlám a pověrám přítomnosti, jejich kritický rozum je namířen jen a jen do minulosti, a proto vyhrožují (nebudeme-li je poslouchat) padlými ideologiemi nacionalismu, nacismu, bolševismu nebo ruského imperialismu a netuší, že je sami vyvolávají v život. Intelektuálové nejsou nikdy ekonomy, manažery, inženýry, obchodníky nebo dělníky, ba dokonce ani ne matematiky či logiky, jinak řečeno, nemají nic společného s ekonomickou oblastí, za to vždycky podepisují kolektivní politické manifesty na záchranu světa. A tady je to celé neštěstí! Jsou to upřímní idealisté, hluboce přesvědčeni, že objevili smysl a pokrok dějin, a všechno lidské měří nikoli intelektem, jak se domnívají, ale vírou. Cítí se morálně nadřazeni nad všemi skeptiky (škarohlídy) a každý pokus přitáhnout je zpátky na zem považují za negativistický primitivismus. Pozor na intelektuály, říká Paul Johnson, na ty zlepšovatele a polepšovatele světa, za nimiž leží hekatomby mrtvých. Jsou tu i dnes, kdy na záchranu euroměny chtějí obětovat živobytí milionů o rozvratu Evropy nemluvě.

Už od osvícenství, kdy světlem rozumu chtěli nahradit starou víru a zřejmě i klerus, chtějí světští kazatelé spasit svět, ti staří se alespoň domnívali, že už spasen byl.

LN 24. 2. 2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kanalnik napsal(a):

"Představme si, že by se laureát nobelovy ceny za genetiku vyjadřoval k problému využití jaderné energie nebo o náboženství. Tihle intelektuálové totiž tyjí z rozšířené pověry prostých lidí, kteří nemají důvěru ve vlastní zdravý úsudek a neumí dobře artikulovat, že z titulu jedné odbornosti, jim přísluší autorita na všechno."

to mluvite o panu hradnim Klausovi? ja jen, ze ten se take vyjadruje ke vsemu a odbornost k tomu nema zadnou...

prijemne jste mne prekvapil, pane Tomsky :)))
26. 02. 2012 | 19:04

Petr z Tábora napsal(a):

Velmi pěkný příspěvek pane Tomský.
Nicméně nárok na znalost mimo svou odbornost si činíme skoro všichni - všichni rozumíme fotbalu, výchově dětí, tomu co je vkusné atd.
S euroměnou to je jistě složitější jak oba víme. Američané kdysi odešli z Vietnamu ne proto, že by vyloženě prohráli, ale proto že už nechtěli nést morální a finanční důsledky oné války. Obdobné to je s eurem - bude existovat tak dlouho, dokud to podporovatelé nevzdají. A oni se to vzdát nechystají. Tento blažený produkt integrace bude udržen ať to stojí co to stojí. Ostatně zatím kurs k dolaru je mnohem lepší než na začátku.
26. 02. 2012 | 19:11

honolulu napsal(a):

Pane Tomsky,
jste hvezda na Aktualne CZ. Umite tento problem velmi dobre popsat. Akorat nerozumim, proc ty utopisticke destruktivni natrdliky spojujete s intelektem ?
Kdyz jsem byl maly kluk, tak babicka mi dala dreveneho houpaciho kone. S odstupem casu jsem presvedcen, ze mel vetsi intelekt nez intelektualove, o kterych pisete.
Jednou najdeme system jak je ZTRESTAT za prosazeni destrukce, ktera prinesla hruzu a bidu pro vsechny, napr. v Rhodesii.
Ti, co nejvice RVALI, jsou potichu a nejsou k najiti.
Nejvetsi hlupaky produkuji indoktrinacni ustavy t.zv. humanisticke university. Jejich "humanismus" se vzdy zmeni v hladomor.
26. 02. 2012 | 19:32

Holubář napsal(a):

Když myslím na euroměnu, napadá mě brokovnice.
26. 02. 2012 | 19:39

Holubář napsal(a):

Petr z tábora:
Myslím, že se mýlíte. Kurz eura k dolaru není lepší než na začátku (jeho platnosti), ale naopak - kurz dolaru k euru je horší. Ono to není tak úplně totéž, i když to tak na první pohled vypadá. Asi....
:-)
26. 02. 2012 | 19:42

Milouš napsal(a):

Mr Tomský píše vlastně o sobě, proto do toho tak vidí a působí na leckoho tak přesvědčivě. Něco podobného řekl o intelektuálech též pan Bátora. Komunisti do nich taky ze začátku prali, pak se pachtili po titulech, aby si jako intelektuálové připadali.
26. 02. 2012 | 20:34

Michal napsal(a):

Stručné, výstižné.
Hlubší pohled do manažerských myšlenkových pochodů tohoto typu dává klasický text o mrtvém koni, např.
http://zivotni-energie.cz/kdyz-zjistis-ze-jedes-na-mrtvem-koni-sesedni.html
26. 02. 2012 | 20:40

český maloměšťák napsal(a):

Pane Tomský, mohl byste napsat i nějaký fejetonek nevalné úrovně i o USD ?
Když jste takový expert na euro - jistě byste to zvládl, ne ?

Jako inspiraci doporučuji knihu Wiedemer, Wiedemer, Spitzer : Aftershock

Vás by , pane Tomský, potřebovali otcové zakladatelé Unie. Té americké. Jako strašáka v zelí.
26. 02. 2012 | 21:11

Zacheus napsal(a):

Dovolím si přidat zajímavý citát z knihy Andrease von Retyiho " Neviditelná moc tajných společenství" (Dialog, knižní velkoobchod a nakladatelství Liberec 2007):

" K základním pravidlům schůzek Bilerbergu patří to,že nikdo z přítomných nevyzradí diskutovaná témata ani to, jakým smrem se bude příští světový vývoj ubírat. Přitom se mnohdy jedná o velmi závažné věci. Dozvíme se o nich však až s velkým zpožděním.

Jedním z konkrétních příkladů může být dlouho dopředu tajně připravovaná evropská měnová unie a zavedení eura. Duchovní otec této myšlenky,nositel Nobelovy ceny Robert Mundell, v současné době pracuje na zavedení světové měnové unie. Mundell dokonce již pro svůj budoucí výtvor má jméno: již v dohledné době by k euru měl přibýt " intor". Tento pojem je složen ze slov "internacionální" a "or", což je francouzský výraz pro zlato...".
26. 02. 2012 | 21:19

Zacheus napsal(a):

...Bilderbergu...
26. 02. 2012 | 21:20

český maloměšťák napsal(a):

Zacheus
Ještě bych doplnil. Je také všeobecně známo, že tiskárna Moritz, Rifkin, Rifkin a Samuelson Ltd. se sídlem na Lombard street už má vymyšleny i emblémy co budou na intoru.
Na líci bude rabbi z Lower East Side a na rubu Ratzinger.
Kurz má odstartovat na nominální paritě s šekelem a relativní disparitě s rublem.

S projektem však zatím nesouhlasí dosdavatel razících hlav - pekingská firma
Šou Čou Waj Wan - stranická buňka firmy požaduje, aby místo Ratzingera byl na rubu Mao Ce Tung.
Také afghanská menšina v Soho situaci dosti komplikuje - prý přestane dodávat na zasedání Bilderbergu mladá děvčata a staré koberce. Což však pan Schwarzenberg - bilderbergský cadik, rezolutně popřel. Sdělil totiž, že nikdy před schůzí, během schůze, či po ní - žádnému koberci nebyl představen.

Hrůza, pane Zacheus, úplná Sodoma, Gomora, Jericho i Betlém !
26. 02. 2012 | 22:08

Josef K. napsal(a):

Pan Tomský zase popřel celou civilizaci statí, která nemá hlavu a patu. Patrně je to tím, že se mu nepodařilo vydat ani jednu z těch knih intelektuálů, které jsou nejprodávanějšími, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_books.
Snad by mohl spolu s Paulem Johnsonem začít pálit knihy počínaje antikou a konče Umbertem Eco... Takový Pražský hřbitov mu musí lézt na nervy a co teprve "Plamen královny Loany, či úvod do semiotiky. Lacanové a Freudové jsou pro Tomského s Johnsonbem debilové, Kantové, Hegelové a Husserlové, stejně jako stovky dalších si vůbec nezaslouží pozornost.
Podivné na tom je, že jména Joihnsonů se dopátráme jen težko už nyníé, natož za poár destříek let. Jména těch "debilů" jaksi přetvrvávjaí přes tísíciletí a staletí.
Jinak pana Johnsona mají za vola snad všichni: "Upovídaný a umíněný, Johnsonova esej o kulturní historii šetří nikoho. Záleží vůbec na tom, zda Henrik Ibsen je marnivý a arogantní, že Jean-Paul Sartre byl inkontinentní? S ohledem na Johnsona, ano: tyto až příliš lidské slabosti je diskvalifikují...pro jakoukoliv kritiku společnosti. "Pozor na intelektuály," uzavírá ( vzhledem k předmětům jeho kritiky , se zdá, že jde o intelektuály výlučně nalevo). "Nejen, že by měli být v dostatečné vzdálenosti od pák moci, měly by být také objekty našeho bedlivého podezření, pokud se snaží nabídnout společnou radu." Ať už člověk souhlasí, nebo ne, Johnsona profily jsou často zábavné a poučné, jak když například navrhne, že jen proletářský Karel Marx, známý malým pořádkem, neplatil po desetiletí svou služebnou. "
Tomský je představitelem té nejhlubší totality, nezadá si ani s bolševickým či nacistickým maloměstským aktivistou.
Snad by ale stačilo napsat, že ten pán je "hlupák." To nejsou vulgarismy , to je púopis reálnho satabvu věcí u Tomských, Bartošů a mnoha dalších.
26. 02. 2012 | 22:12

Mard napsal(a):

Když myslím na euroměnu - tak mě polévá pot z blbosti lidí. Lidí, kteří z idealismu a v dobré víře způsobí mnoha lidem škody, ztráty a mnoho bolesti.
26. 02. 2012 | 22:12

S.Š. napsal(a):

A jejda ! Tohle už začíná být vážné. Lekla jsem se skoro stejně jako asi tak 10 minut před koncem Interpelací ... :-)
A pozor na ty -ismy (intelektualismus, primitivismus, europeismus, humanrightismus, genderismus, multikulturalismus, feminismus, antidiskriminacionismus, ekumenismus, homosexualismus, environmentalismus, blobismus, a další a -ismíky) a taky na politickou korektnost, Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu, Mezinárodní trestní soud a vůbec na celou tuhle oblbující novosocialistickou dogmatiku vrchnostensky distribuovaného Blaha namísto Svobody; dogmatiku, kterou nás cílevědomě a zlovolně ubíjejí a jednou zaručeně ubijí !!
:-))
26. 02. 2012 | 22:24

tom napsal(a):

Zvláštní. Já když myslím na euroměnu, závidím Slovákům, protože se mi líbí, že mohu při cestě přes Rakousko a Itálii do Francie platit všude stejným platidlem. Tomský nadávající na intelektuály by mohl jít pragmaticky k zemi a ptát se, co jemu konkrétně euro sebralo; a co mu dalo, kromě možnosti předvádět se jako skoro-ortodoxní aristotelik, který do Čech konečně přinesl věčnou pravdu anglického pragmatismu.
26. 02. 2012 | 22:31

swet report napsal(a):

bojovat do ...posledního haléře.....:-)))))))))))))))

prachy na pomoc Řecku nikdo nemá a nikdo nedá i kdyby Řecko splnilo úplně všechno.
Ono už se totiž tak nějak zapomnělo,
že ten ESM který má být uveden v činnost v létě,
je jen účetní kejkl (garance států které nemají peníze za fond který peníze také nemá není nic jiného než účetní kejkl) a nikoli peníze na dřevo.

No a teď ze zasedání ministrů financí G20 vyplynulo "my ti EU ty prachy nedáme", tedy přesněji řečeno, další prachy do MMF nebudou, pokud Eurozóna nenaplní ten ESM skutečnými penězy a nespojí jej s EFSF.

20.3.- 1.4.2012 :-)))
26. 02. 2012 | 22:33

český maloměšťák napsal(a):

Pane Tomský, špatná kniha není také W.F. Gouge - A short history of money and banking /in the US/.
Lze tam vystopovat, jak dlouho trvala cesta k tomu, než se USD stal konvertibilní světovou měnou.

I Mard by se mohl ledasco dočíst. O tom třeba, že historie není jen to, co se mu zrovna honí kebulí.
26. 02. 2012 | 22:34

Martin Konvička napsal(a):

Josef K.:

Vám ale ten Johnson musí hodně ležet v žaludku, co?
Nejste docentem estetiky, nebo něčeho takového?

Ono totiž je faktem, že ať je Tomský jakýkoli, má nehynoucí zásluhu, že do Česka po roce 89 přitáhl Johnsona (zejm. Dějiny XX. století). Spousta čtenářů, tehdy dychtivých informací, si tak, po létech komunistického falšování, udělalo základní obraz o stalinismu, kolonialismu, vietnamské válce a blízkovýchodním problému ... dříve, než mohlo nastoupit falšování PCMC-Sorosovské.
Vypálil Vám rybník, ten amatér Tomský s amatérem Johnsonem. To naštve, chápu.
26. 02. 2012 | 22:37

Petr z Tábora napsal(a):

to Holubář 19:42
Pravdu mám já, euro má podstatně lepší kurs k dolaru než v počátcích:
1 euro bylo 26.2.2002 0,86USD, nyní to je 1,34USD. Už během roku 2002 se to dostalo na 1:1. Vás asi zmátly výkyvy posledních měsíců.
26. 02. 2012 | 22:40

John Law napsal(a):

http://jdem.cz/t3743

Kolik dáváte času fiat money ?
(kdy budou „b prázdniny“?)
26. 02. 2012 | 22:42

svatebni a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

č. maloměšťák 22:08

moc pěkné, směju se hlasitě :-)
díky
26. 02. 2012 | 22:42

Mungo napsal(a):

Když myslím na jakoukoliv měnu, přijdou mi na mysl všechny deformace vyplývající z absolutního přepočtu veškerých hodnot na peníze. A hlavně kacířská myšlenka, o co lépe by bylo bez bankéřů a jiných lichvářů.
26. 02. 2012 | 23:00

Milan napsal(a):

Jo Polpot, ten to s nima uměl. Asi to bude váš vzor.
26. 02. 2012 | 23:41

wiki napsal(a):

Äutor: "Představme si, že by se laureát nobelovy ceny za genetiku vyjadřoval k problému využití jaderné energie"

Představuji si, a vidím ... sira Linuse Paulinga :-D

1954 Nobel Prize in Chemistry
1962 Nobel Peace Prize

http://en.wikipedia.org/wiki/Linus_Pauling#Honors_and_awards
26. 02. 2012 | 23:54

Divobyj napsal(a):

pan Tomský

Dobrý článek,děkuji.
27. 02. 2012 | 00:04

bella ciao napsal(a):

Jsem nesmírně rád, mistře Tomský, že jste se otevřeně přihlásil k starému moronovi Paulu Johnsonovi.
U jeho Intelekteuálů jsem se válel smíchy.
Ne každý si takhle umí stáhnout kalhoty a předvést své mindráky z lidí, kteří na rozdíl od něj něco znamenali.

Johnson už v roce 1964 objevil, že pořádek světa je ohrožen beatlemánií.
Celý život obdivoval generála Franka a půl života generála Pinocheta.
Populární Historie židů, kterou je možno si od něj přečíst i česky, má u vzniku Talmudu a dějin sionizmu nevysvětlené ale zcela pochopitelné mezery.

Jeho nejhnusnější kousek byl op-ed z roku 2002 v Economistu, kvůli kterému jsem odhlásil abonmá. (Pravda, hoši si zahrávali s články zdůvodňujícími mučení "teroristů", dávno předtím, než George W. vzal do ruky pero aby podepsal nějakou prezidentskou směrnici.)
Na adresu Evropy a specielně Francie se Johnson tehdy vyzvracel v tom smyslu, že jde o bandu zrádců a projevil svou pevnou vůli jít do války v Iráku po boku USA a vytvořit s nimi duopol ovládající Zeměkouli.

Naivní dyslektický Bush mu za to udělil prezidentskou medaili Svobody, něco na způsob plechu, který Topolánek připíchl Mašínům.
Johnson, hned vedle Neville Chamberlaina a lorda Runcimana reprezentuje všechno, co je mi na Británii odporné.
I Tony Blair, usvědčený lhář a válečný štváč se mi hnusí méně.
A to mám unudlané Anglány docela rád.
27. 02. 2012 | 00:06

český maloměšťák napsal(a):

wiki
Vida, tento pana Tomského blábol jsem přehlédl...

Nebo třeba kdyby se nositel Nobelovy ceny za fyziku vyjadřoval k otázkám míru.
To by pana Tomského nervy asi už vůbec neunesly.

Nebo kdyby se - nedej Hospodin, nositel Nobelovy ceny za ekonomii vyjadřoval negativně ve směru současného kapitalismu neomezeného růstu ! Nebo rovnou dva takoví ekonomové.
To by asi pana Tomského rovnou klepla pepka....

No - hlavně že se pan Tomský může vyjadřovat ke všemu - od jaderné enrgie až po zvýšení DPH na léky .
/ovšem jeho hobby je vyjadřování se k zvyšování DPH u knih - v tomto je naprosto nepřekonatelný....až na to, že podle toho, jak se k tomuto problému staví vláda - mění pan Tomský své názory na ni (na vládu) - to je trochu maniakálně depresivní vyjadřování se.../

Nevíte někdo, zda za takové fejetonky ještě dnes v nějakých novinách vyplácejí honoráře ?
Hmm - je mi líto akcionářů takových novin....
27. 02. 2012 | 00:32

G.Orwell napsal(a):

Slovo intelektual pouzivaji lide pomalu v tolika vyznamech jako slovo virtualni. Oboji to jsou spis "intelektualni" zvasty.
27. 02. 2012 | 04:52

Josef K. napsal(a):

M.Konvička. Pokud máte v hlavě toto, pak jen tichá lítost nad Vaším osudem..ML za Johnsona, blbá směna, on Vám to tady bella ciao vysvětlil...
27. 02. 2012 | 04:56

silspok napsal(a):

No pane Tomsky, koukam, ze v tom mate jasno! At se laskave nevyjadruji vyznamne uspesni odbornici humanitnich ved k tematum jako je moralka, filosofie, nabozenstvi ... byt to jsou humanitni obory. At si laskave uvedomi, ze vedeni je omezene (to ale samozrejme neplati u pana Tomskeho). Genetik se prece nebude vyjadrovat k jaderne energii nebo nabozenstvi (a proc by nemohl, proboha?)

Nejtransparentnejsi boj proti "intelektualismu a intelektualum" v novodobych dejinach, vedl soudruh Stalin. Vzal to razantne a nechal je postrilet nebo na 20 let zavrit do Gulagu. Do toho prisli univerzitni profesori, inzenyri, vojensti generalove, byvali revolucionari, eseri, kulaci a pak uz proste kazdy, na koho soused ukazal prstem ... paragraf 58.

Dekuji pane Tomsky za pripomenuti.
27. 02. 2012 | 07:08

JARLE HALSNES napsal(a):

Pane Tomský, problém Eura, problémy dluhové krize EU a problémy USA, stejně jako ostatních "vyspělých zemí" mají týž základ. Chamtivost. Chamtivost jisté skupiny lidí, která si přisvojuje stále větší díl z toho, co svět vyprodukuje. Na jiné pak logicky nemůže zbýt, a tak jim vlády dají podpory, na které si vypůjčí u těch, co mají víc, než dost. To samozřejmě nemůže fungovat věčně... Navíc nerovnoměrná distribuce výsledků práce vede k výkyvům ve spotřebě a to problémy jen násobí. Vy to sice nepochopíte (Vy totiž NECHCETE CHÁPAT), ale někteří čtenáři snsd ano.
27. 02. 2012 | 07:50

hallex napsal(a):

Papež má tedy stále šanci.Protože víra působí pak přesvědčivěji nž "rozborka a sborka" intelektuálů.vojáků ducha.
ˇˇcástečně sporné ale překvapivě po čase bývají i kvalitiní průkopnické výsledky vědy:podíváme-li se kam se rozlezla do stovek jiných oborů chobotnice DNK (jistěže existuje) ale to co se od ní čekalo-mičurinství-nedokázala nikde v ničem.Obdobně supravodič zplodil gigantickou moderní abstraktní matenatiku čistou,ale ani stopy po jeho použití ,tak aby nahradil někde v energetice nebo radipřijímači či lednici obyčejný vodič.
To je asi osud mnoha i jiných objevů.Proto ještě intelekt nezatracujme,nebyl by pak žádný.
K.Marxe si myslím nepochopili a nedokázali v něm pokračovat samostatně,tak z něj udělali buď tuctový brak nebo terč.Ale sami jsou za ním v mnohém daleko pozadu,tím,že jako Friedmann buď neznají nebo neuznávají ani všeobecně známé a přijaté základní zákony ekonomie.Většinou "fyzikalizují" a "matenmatizují" humnistické společenské vědy,k velmi malému užitku zatím.Viz princip spontaneity v abstraktním,pak biologickém a následně společenském systému.Nezaznamemnal jsem v odvaru Ivara Prigogina žádný konkrétní úspěch a návod ve společnosti.Prosím,entropií je dnes druhově desítky,a je zajímavé,že existují matematicky tyto indikativní abstrakce,ale většina pokusů (všechny?) snésti se z výše nebes dolů k pozemským jevům -se jaksi trvale nikde v ničem nedaří.Málo fandů použitelnosti abstrakcí?
27. 02. 2012 | 08:05

uio napsal(a):

K dnešní celosvětové vědě nelze dost dobře použít pojem "užitek z ní".
Veškeré práce s Nobelovými cenami by mohl patronovat Vatikán.Probíhá v exaktních vědách intenzívní "matematicko-abstraktní katarze",v níž se věda snaží vyplivnout nestravitelné částečky empirismu-hmoty a nahradit je pojmy nehmotnými.Tak už i atomy,prostor ,čas,síly nejsou primární objekty,ale druhotné odvozené z prvotních "principů".Stále více se ve fyzice pracuje s nehmotnými částicemi.
Lomonosova snaha vyhnat fluida z vědy je negována.
Zhruba vidíme ,že to míří k dvěmy centrálním pojmům všude:1.u složitých systémů k "entropii",která je mírou diferenciace celku,mírou jeho rozlišení do různých částí
2.U jednodušších objektů jako jsou pole,vlny,atomy,síly,částice fyziky jako deriváty "homologie"
Homologie je návrat k Prolemaiovské kružnici egyptských kněží,kterou vysvětlovali vesmír a jejichž učení udržovala církev do poloviny středověku,než nastoupila revoluce Galileo Galilei-Koperník-Kepler-Newton plus souběžně Descartes.Koncem 19.století vlivný francouzský matematik Henri Poincaré, bratranec francouzského presidenta Poincaré(-období 1.sv.války a po ní období Versaiilles) zavedl tento pojem homologie,který vrací vědy o materiálním jsoucnu k studii vztahů ploch a kružnic.V patřičné hloubce a úrovni matematiky.Velmi rozvinuté.Dnešní objekty fyziky jsou "homologické grupy a homologické objekty".Odvozené z ní. Entropií a Homologií chápat svět.
27. 02. 2012 | 08:58

Holubář napsal(a):

Petr z Tábora:
To byl vtip.
27. 02. 2012 | 09:00

scallop napsal(a):

Pane Tomsky, proc tak rozvlacne popisujete, co jisty p. Batora rekl jednou vetou ?

"Intelektualove, jdete do hajzlu!"
27. 02. 2012 | 09:01

tgt napsal(a):

a včil mudrujte :-)))

http://www.cnbc.com/id/46516337
Došlo k trvalému poklesu míry nezaměstnanosti,
ale je tu háček.

Definice "nezaměstnaný" zahrnuje pouze lidi, kteří hledali práci v posledních čtyřech týdnech a vylučuje všechny ostatní, včetně nedostatečně a dlouhodobě nezaměstnaných.
Co ti to dělali, protože spadli z radaru (evidence?)?
V posledních několika měsících, došlo k pomalé a stabilní pokles míry nezaměstnanosti v USA, která klesla na 8,3 procenta podle února 3 zprávy z předsednictva statistik práce. Zpráva uvádí, že celková nonfarm mezd vzrostla o 243,000 v měsíci lednu a soukromého sektoru viděl zisky v odvětví pohostinství, výrobní a obchodní služby.
Dobrá zpráva, to je pravda, ale je tu háček.Statistický úřad Labor zakládá své údaje o definici slova "nezaměstnaných", který obsahuje pouze lidi, kteří aktivně hledali práci v posledních čtyřech týdnech. Nezahrnuje pouze lidé, kteří drží na částečný úvazek. To vylučuje lidi, kteří byli nezaměstnaní tak dlouho, že prostě přestali hledat. A to vylučuje lidi, kteří hledají práci, ale tak, že lackadaisically popisovat je jako "aktivní" pohledu je úsek. To je hodně lidí vyloučených z oficiálních statistik.
27. 02. 2012 | 09:04

uio napsal(a):

Kde se daří vědě dost nečekaně být užitečnou je ekologie a biologie:

nejdůležitější indikátor,měřitelný,kvality biologického prostředí-"biodiversita" je matematicky převoditelný na pojem entropie

jiný pojem v lékařství -"bioaktivita implantátu "-je měřitelná veličina,která dobře vystihuje schopnost jakéhokoliv materiálu implantátu v jakékoliv části lidského organismus se srůst a sžít s organismem,jeho tkáněmi,tekutinami,kostmi
27. 02. 2012 | 09:27

wiki napsal(a):

scallop napsal(a): ...co jisty p. Batora rekl jednou vetou ? "Intelektualove, jdete do hajzlu!"

Jestlipak to není proto, že jak autor, tak Batora by se mezi "intelektualy" sami radi pocitali?

Kouknete jen na typicke "intektualske" ;-) vzdelani LB ("Mgr. Ing. Bc. L.B., Ph.D., vystudoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy anglistiku a amerikanistiku, na Vysoké škole ekonomické ekonomiku zahraničního obchodu, na Právnické fakultě UK právo a právní vědu.Doktorát (Ph.D.) získal na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE...") ci na "tomistickou filosofii" nahore u autora...
27. 02. 2012 | 09:34

Játonevymyslel napsal(a):

uio 27. 02. 2012 | 08:58.
Snad je ENTROPIE spíše mírou degradace a nevratnosti proběhlé změny.
Alespoň tak ji poprvé definoval Clausius (1854).
Nebo ji prvně definoval špatně?
27. 02. 2012 | 09:35

zdenekb napsal(a):

Nevím jak kdo, ale já mám dojem, že humanitně a filosoficky zaměřených lidí se do skutečně rozhodujících pozic moc nedostává. Ty zastávají spíš ti, kteří umějí skvěle počítat, jsou inženýrsky otitulováni a jsou bytostně pragmatičtí. Každý diletant je nejprve označen jako "schopný manažer" a může tím pádem řídit zároveň jaderný výzkum i tu genetiku. A ještě mluvit do náboženství. Kam to vede, vidíme názorně.

Souhlasím s těmi, kdo váš rozvláčný článek mají vedle jasného Bátorova zvolání: "Intelektuálové jděte do hajzlu!" za zbytečnou intelektuálštinu. Pardon.
27. 02. 2012 | 09:45

dříve čtenář napsal(a):

Poslední intelektuál L.N.Tolstoj raději dobrovolně umrzl na nádraží, než by se měl na ten svět koukat a dohadovat se s rádoby intelektuály. A to ještě netušil, že vyrostou i lepší, např. Tomský.
27. 02. 2012 | 09:46

Marian napsal(a):

Pravda, někdy Vás p. Tomský " nemusím " / ACTA / , nicméně tentokráte jste to trefil. Myslím si " snad " zdravým rozumem - totéž.

Děkuji Vám. Marian K.
27. 02. 2012 | 10:10

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pan Tomský se nám právě vrátil z Hradu.
Nebo to nepsal on, to musel být Jakl, který se hacknul na jeho blog.
Pan Tomský je totiž můj oblíbený myslitel a glosátor našeho pinožení, takovou nenávistnou esej by přece nemohl napsat ani v rauši!
27. 02. 2012 | 11:42

Alka napsal(a):

Nikdo, kromě Cimrmanna a našich politiků, nemůže rozumět všemu. Nositelé Nobelových cen, jakkoli silně limitovaní svou nevyhnutelně úzkou specializací, přece ale prokázali svůj intelekt, tvůrčí sílu a schopnost úsudku. Prokázali to zpěváčci, rokeři (ti co „dělaj“ muziku), modelky, „umělci“, co vystupují v oněch nekonečných seriálech a všelijací VIPové, totiž ti, co mají v médiích nejvíc co říct, a kteří zajímají média nejvíc ? Intelektuálové lid nezajímají, hltá a hltá slova členů realizačních týmů výroby písniček, hypnotizují ho kapely s texty jako „si zázrak století“ apod.

Problém autora textu je a zůstane tudíž jen problémem fiktivním.
27. 02. 2012 | 12:22

Karel napsal(a):

Proč mluvit o rozvratu Evropy, když nám hoří vlastní dům.
27. 02. 2012 | 12:33

scientist napsal(a):

Vida, tak záchrana eura je ntelektuálský projekt!
To teď tedy v Bruselu klečí absolvent klasické řečtiny na hrudi absolventa London School of Economics, mlátí ho Homérem po hlavě a řve na něj: "tiskni, tiskni Eura, ty hajzle!"

ještě že v u nás, v Česku, intelektuálové nevládnou. V Parlamentu kralují inženýři všeho možného, právníci a absolventi pedagogických fakult. Absolventů klasických humanitních oborů a sociálně vědních oborů jsem napočítal cca 10-15 z 281 kusů. Věnoval jsem tomu jednou 2 hodiny práce, když jsem pojal podezření, že kvalita našeho zákonodárného sboru tak nějak bude souviset s profilem dosaženého vzdělání. Tomský si může oddechnout, v parlamentu je to posychrovaný, odtud nic nehrozí.
27. 02. 2012 | 13:16

Sláma napsal(a):

Viděl jsme tuhle Tomského televizi a nenávist ke všemu z něj vyzařovala zcela nepokrytě. Je to malý, ubohý, ublížený človíček, který tu svoji nenávist ke světu musí znovu a znovu ventilovat, což prokázal i v tomto článku.
Je to asi rodové. Michal Pavlovič Tomský (rodným jménem Jefremov) byl bolševický politik, od dubna 1922 člen ústředního výboru VKS(b) a jeho politbira od 19. 12.1927. Ve spojenectví se Stalinem, Bucharinem a Rykovem se podílel na čistce proti Trockému, Kameněvovi a Zinověvovi.
27. 02. 2012 | 13:43

Taoiseach napsal(a):

Jeden Kréťan (to je něco jiného než kretén) zamotal hlavu logikům řka, že všichni Kréťané jsou lháři. Intelektuál Tomský tvrdí, že intelektuálové nerozumějí ekonomii. Aby to mohl posoudit, musel by jí rozumět sám - což ale nemůže, páč je intoš. Přece mi nikdo nechce tvrdit, že si Tomský vydělává rukama...
27. 02. 2012 | 13:45

bella ciao napsal(a):

scientist
Myslím, že Draghiho není nutno ničím mlátit.
Ten bude tisknout, až se budou hory zelenat. Italové mají pro ekonomiku vyvinutý smysl, od středověku byli především obchodním národem. A vynalezli Cosu Nostru, což je to, co EU chybí.
Také nestudoval Kaddáfího LSE ale MIT, což ho přecejen zařazuje mezi ty inteligentnější.
27. 02. 2012 | 13:49

scientist napsal(a):

bella ciao
to řekněte A.Tomskému, který se tady snaží vytvořit dojem, že to jsou intelektuálové z humanitněspolečenských oborů kormidlující Evropu proti jeho představám.
Že v současné krizi mají pazoury až po lokty namočení ekonomové a právníci jakožto nejčastější typ dosaženého vzdělání politické třídy, to mu zjevně uniká.
27. 02. 2012 | 18:52

Zacheus napsal(a):

Český maloměšták. Docela jste mne pobavil, ještě nejsem úplně paranoidní a dosud jsem se z radostné dnešní reality nezbláznil:- ).Ale možná, že se shodneme alespoň na tom, že pánové z Bilderbergu, CRF, Trilaterální komise či z Římského klubu se nesetkávají úplně zbytečně. Mimochodem, tu knížku "Neviditelná moc tajných společenství" Vám doporučuji k přečtení. I kdyby byla pravdivá z poloviny, jde z ní místy mráz po zádech. Přeji Vám pěkný večer.
27. 02. 2012 | 19:16

český maloměšťák napsal(a):

Zacheus
Tito pánové mají dozajista větší moc, jak ovlivnit dění na tomto světě než čeští maloměšťáci či Zacheus.
Pokud ale uznáme za fakt to, že věci mají svou dynamiku a tato se odehrává v procesní rovině, je nutno se zamyslet a snažit se korigovat ony procesy.
Pokud se to bude dít tak, že z rozumu a v rámci konsensuálních celospolečenských demokratických řešení - můžou si leda tak vylízat prdel.

Tak přeji pěkný večer.
27. 02. 2012 | 20:15

Čenda napsal(a):

Když neoliberalismus svoji univerzálnost vyjádřila v teorií neviditelné ruky trhu a nahradila homo-sapiens za homo-ekonomicus dosáhl mezní hodnoty, což v praxi vede v klientský kapitalismus s cílem nastolení neostředověku, přišla od těchto pánů nová zbraň Intelektualismus. Není to první článek. Od primitivismu viz Mlejnský po Tomském, útočí proti vyjádření intelektuálů-filosofů, protože jsou to populisti, nenesou zodpovědnost a nemají příslušné vzdělání; rozuměj takové, které je palivem motoru HDP. Úsměvné však je, dáte-li si práci co tito trubači umějí a co za nimi stojí. Pak jsou to osoby s pofiderním vzděláním a velmi zamlženou praxi. Mají za sebou buď funkcionářskou karieru, nebo učitelskou činnost a taky nakladatelskou. Sice se zastřešují tituly Mgr. anebo politologií a zaštiťující se tituly ze škol ne zrovna špičkové úrovně. No co však je ke cti pana Tomského, že to napsal slušně.
27. 02. 2012 | 20:18

xxx napsal(a):

Zajimave je, ze v posledni dobe, kdyz ctu kterykoliv Vas blog se na totez ptam ja:
jeste na hranici normalnosti, nebo uz z ustavu. Ale to se tyka i Vaseho guru z Hradu.
28. 02. 2012 | 22:44

Stan napsal(a):

Obhájce neoliberálních sociálních inženýrů, kteří mu vytunelovali jeho penzijní účet, obhájce vlády, která mu "sjednocováním DPH" ničí byznys (jemu vadí jen ty jeho knihy, ostatní ho nezajímá), obhájce svobody, lidských práv a cenzury internetu.

Intelektualismus autorovi, formálně také intelektuálovi, prakticky člověku s blátivým myšlením, opravdu, ale opravdu nehrozí. Ve vlastním pudu sebezáchovy a "zdravým rozumem" by ho měli eliminovat konzervativci, kterým tahle komická figurka dělá jenom ostudu.
29. 02. 2012 | 06:43

Michal Svatoš napsal(a):

Pane Tomský,
necítím se být kompetentní vyjadřovat se k otázce euroměny, zajímala by mě však odpověď na Vaše názory o intelektuálech.
Můžete objasnit čtenářům, jaké "hekatomby mrtvých" leží za tak výsostnými intelektuály jako např. E. Zola nebo bratři Mrštíkové?
Tušíte vůbec, že jeden z největších intelektuálů 20. století, Albert Einstein, byl fyzik a tedy "neodpovídá" Vašemu výčtu profesí, jimiž intelektuálové být nemohou?
Vůbec mě pak neudivuje, že na podporu svých "tezí" o intektualismu se opíráte o P. Johnsona - onoho intlektuálního invalidu s menatalitou hráče kriketu, jehož kniha o inteletuálech¨je snůškou nepodložených polopravd a záměrných mystifikací.
Co mě naopak udivuje, kde bere člověk, který byl neúspěšným ředitelem nakladatelství (Academia), "odvahu" vyjadřovat se tak autoritativním způsobem k ekonomickým otázkám.
29. 02. 2012 | 11:26

Edsel napsal(a):

crystal beads bulk
that significant , and not individualities can allow you to await "original" types waste money ones own you really internet men set some big a lot of unvarying

Por respeito a você eu me silencio agora, para que possa ouvir teu interior que irá te ensinará a se amar e respeitar, e irá dizer que você pode e deve aprender como ser especial.Hottest Jewelry Trends Of 2013
Get your bling on with a Shamballa bracelet. Using a number of colors and types to choose from, you will be certain to get yourself noticed wherever you go.
The smaller marble glass balls may be put collectively inside a wire to create an wonderful jewelry pendant. Curve your wire to help it obtain a twisted "x" shape. If possible apply a smaller quantity of hot glue to hold the glass ball which you are able to scratch later. Doing so will retain your glass ball firm prevent it from rolling away. As soon as it remains stable, draw the wire up curve them with each other in the leading of a rope twist them around to offer a ring shape. With time, your rings and other important accessories will seem to cloud more than and the shining quality will commence to tarn . <a href=http://crystalbeadsr7t9.unblog.fr>pave beads
</a>It is actually widely made use of and people are getting substantial convenience. They do their just about all the work by using the source. Thats wherever performing great analysis on jewels comes in handy. This can assist you . <a href=http://crystalbeadsxgoa.unblog.fr>crystal shamballa beads
</a>The intention of this short article would be to collect together in one particular location a number of the very best guidelines for getting a wonderful and memorable wedding.
Thesaurus Legend: Synonyms Related Words Antonyms
Omega healing. The Alpha Omega Healing Session is. Chris Comish's Book Store - <a href=http://shamballabeads.zohosites.com>disco ball beads
</a>Self Publishing, Book Printing and. Alpha Omega Healing - <a href=http://shamballa.zohosites.com>disco ball beads
</a>The City of Shamballa I have produced a healing session

Related information:
<a href=http://crystalbeadsxgoa.unblog.fr>crystal pave beads
</a>
<a href=http://shamballa.zohosites.com>shamballa beads wholesale usa
</a>
02. 07. 2013 | 12:37

xdzvtzrawa napsal(a):

mardi 17 juillet 2012 a 12h26. http://cialispascher.zic.fr/ Ils m’ont donne les billets de train. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ sans papiers et sans argent. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ Un chouette bouquin avec plein de choses dedans.
12. 10. 2013 | 13:48

tucluzvvuv napsal(a):

dans l’avant-dernier paragraphe. http://venteviagra.zic.fr/ @ Isatis (aka Frederic. http://cialispascher.zic.fr/ on pense peut-etre moins a mourir pour de bon. http://cialisprixfr.zic.fr/ culturels et religieux.
12. 10. 2013 | 17:16

rtvsdrpadx napsal(a):

Et si jamais t’en avais. http://www.emtvalencia.es/video/donde-comprar-cialis-barcelona.html je ne sais pas lire. http://www.emtvalencia.es/video/donde-comprar-cytotec-aguascalientes.html il n’y avait que ca a faire. http://www.emtvalencia.es/video/vill-kopa-viagra.html apparition de nouvelles hierarchies.
22. 12. 2013 | 19:41

eufvneyvzy napsal(a):

Traumatise par l’episode. http://apiass.org/a-xenical-en-linea.html ca m’a l’air bien allechant tout ca :-) http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-can-i-buy-abilify-online.html Verbes de paroles / pensees ?O ? ?O http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-hace-falta-receta-para-el-viagra.html Numero 5 : La revanche du malabar fluo
27. 12. 2013 | 20:30

uwuitxigot napsal(a):

pour y passer de longs sejours. http://www.ciccarelli.it/b-www-lamisilate-fr.html mercredi 18 juillet 2012 a 01h01. http://www.ciccarelli.it/a-viagra-receptfritt-lander-sv.html Les projets sont innombrables : developpement. http://www.ciccarelli.it/b-cialis-kopenhamn-sv.html Il faut me laisse atterrir.
02. 05. 2014 | 14:11

vkyjykadio napsal(a):

d’autres a Malte ou en Italie. http://www.fusagx.be/b-cialis-precio-en-mexico-d-f-es.html Repondre a cet article http://www.fusagx.be/a-cialis-rezeptfrei-in-apotheke-da.html Il ne faut plus perdre de temps. http://www.fusagx.be/a-vendo-nexium-es.html aux rivalites de clans.
05. 05. 2014 | 04:28

hizuihugbz napsal(a):

lundi 16 juillet 2012 a 22h44. http://www.fusagx.be/b-apartamentos-en-primera-linea-de-playa-en-benicarlo-es.html et nous n’avions pas voulu cela… › »5 http://www.fusagx.be/a-preco-flagyl-pomada-es.html Et les civilisations ne savent pas grimper6. http://www.fusagx.be/a-www-atarax-fr.html mardi 26 juin 2012 a 20h25.
06. 05. 2014 | 00:33

whhyugexka napsal(a):

quelques-uns sont morts. http://www.fusagx.be/a-cialis-venta-en-madrid-es.html notamment pour l'alimentation. http://www.fusagx.be/a-viagra-generika-billig-nb.html tapis dans une foret. http://www.fusagx.be/a-donde-comprar-cialis-en-sevilla-es.html surtout a ma famille.
06. 05. 2014 | 11:28

yxxavkvsnf napsal(a):

tu es dans un autre univers… »2 http://www.dominostudio.fr/page-a-acheter-du-viagra-pfizer-fr.php pourrait parler d’une incapacite a s’euphemiser. http://www.dominostudio.fr/page-e-kamagra-billigt-flashback-da.php Entree au Laos par sa capitale. http://www.dominostudio.fr/page-a-kob-levitra-da.php dont le souvenir demeure vivace dans les esprits.
14. 05. 2014 | 07:42

ncfgtzsnxd napsal(a):

Rodriguez Torres http://lucionmedia.ca/page-e-tadalis-sx-20-mg-sv/ C etait un defi http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generique-prix-fr/ Projet non repris par la gauche http://lucionmedia.ca/page-a-levitra-rezeptfrei-billig-da/ Reduire l inflation des animaux d elevage ? Impensable
12. 06. 2014 | 16:18

uaqgpjrdsz napsal(a):

Je parle trop, ca me fatigue http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-billig-kamagra-da/ Localisation : Nord-Pas-de-Calais http://lucionmedia.ca/page-a-prix-du-viagra-cialis-levitra-fr/ Ensuite, la signature d un contrat n est pas obligatoire http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-online-apotheke-holland-da/ Il n est pas certain qu ils reussiront a trancher
13. 06. 2014 | 00:45

svqrtjrzvm napsal(a):

Le vieillissement est accelere http://lucionmedia.ca/page-a-kob-viagra-dk-da/ Un alchimiste du savoir http://lucionmedia.ca/page-e-achete-viagra-fr/ Seule une alliance peut les resoudre http://lucionmedia.ca/page-a-swiss-apotheke-org-viagra-da/ Il ne reste donc que quelques heures pour participer
15. 06. 2014 | 02:57

seajvocbxz napsal(a):

51 personnes ont signe le consentement http://lucionmedia.ca/page-e-ordonnance-pour-acheter-viagra-fr/ Je ne suis pas un defenseur farouche du cumul , dit M http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-20-mg-8-compresse-prezzo-it/ C est une culture tres brutale, autoritaire http://lucionmedia.ca/page-e-hvor-kober-jeg-viagra-da/ On peut donc comprendre que des associations refusent
15. 06. 2014 | 07:08

vsahsjugyc napsal(a):

Mais pour moi, pour le moment, tout va bien http://lucionmedia.ca/page-e-viagra+apotheke-turkei-da/ Les gens ont le droit de savoir http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-generique-livraison-rapide-fr/ Que proposez-vous ? Il y a deux urgences http://lucionmedia.ca/page-a-lamisilate-vente-fr/ Tout le monde y parle
16. 06. 2014 | 15:23

xzuwoqjxtu napsal(a):

Celles-ci ont d ailleurs change http://www.riminiturismo.it/e-kamagra-var-kopa-sv.html L Observatoire reclame « le respect des regles » http://www.riminiturismo.it/e-pris-du-viagra-sv.html Chaque site doit etre lie a une officine http://www.riminiturismo.it/a-billig-viagra-online-kaufen-nb.html 2013 ne fera pas exception
17. 06. 2014 | 04:11

onfmfguguc napsal(a):

Dans le meme temps, la production explosait au Mexique http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kopa-viagra-billig-da Incinerer un cheval coute de l argent http://www.globaladf.org/index.php?p=a-cialis-vendita-in-contrassegno-it Un service d urgences ne peut pas fonctionner seul http://www.globaladf.org/index.php?p=a-comprare-cialis-con-paypal-it D abord les MDR, resistantes a deux antibiotiques
02. 08. 2014 | 20:10

vakcojexph napsal(a):

La plupart des pays europeens l ont transposee http://pray-as-you-go.org/page-a-propecia-generique-achat-fr/ Des scientifiques parlent meme d addiction http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-bei-apotheke-da/ Il prend en marche un gros train qui roule tres vite http://pray-as-you-go.org/page-a-er-viagra-reseptfritt-sverige-sv/ Il faut s ecouter fraternellement avec le coeur ouvert
17. 08. 2014 | 12:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy