Když dr. Trouba káže dobrákům

20. 04. 2008 | 21:07
Přečteno 8125 krát
Víkendové předvolební „klání“ lidovců v Pardubicích by mělo v análech této něšťastné a rádobykřesťanské strany patřit k těm nejtrapnějším. V očích národa zdiskreditovaný předseda Čunek hřímal na své ubohé soustraníky a soutrpitele, jakoby se v něm probudil duch vůdce ukazující cestu vpřed verbálním bojem s minulostí.

Špatnou známku z chování dostali jeho přítomní předchůdci za pád čtyřkoalice (kdo si tenhle pravěk ještě pamatuje!), a také za kritiku majetkových poměrů bývalého socialistického premiéra, což je obzvlášť pikantní u člověka, jenž se obohatil v politice, byť jenom na okresní úrovni. Co jiného má probůh dělat strana „křesťanské morálky v politice“ než moralizovat a bránit nepřekročitelné mantinely, jak to dělával Masaryk? Má snad být politika pokusem o svatost, jak navrhuje sympatický místopředseda David Macek? Zní to hezky, ale svatost je nekompromisní a politika je vždycky kompromis; ono by docela stačilo, kdyby byli lidovci v povědomí veřejnosti stranou slušných lidí.

Nezůstalo však jen u zástupného hledání vnitřního nepřítele. Na řadu přišla i stará dobrá floskule o nejednotnosti lidovců, a přece žádná strana nedokázala větší soudržnost a větší jednotu než právě tahle; její: my s ním nebo nic, nakonec postrašilo koaliční partnery, že bez Čunka dojde k pádu vlády.

A pokud jde o prastarou rozpolcenost lidovecké politiky, rozkročené mezi pravicí a levicí, je jeho útok na straníky neférový hned dvojnásobně. Jen opravdu politický vůdce teologického formátu, jakým byl Josef Lux, by dokázal formulovat konservativní zásady, alespoň částečně přijatelné v dnešní ultra liberální společností. Čunkova floskule o svébytnosti strany by pak nabyla na významu. A tak nezbývá než ubohý konjunkturalismus. Strana se klátí tu liberálně doprava, tu liberálně doleva, jak vyžaduje volební kyvadlo. Jakmile je koaliční vláda v půli se svou poutí, a stává se nepopulární, začínají lidovci inklinovat k opozici. Proto je také negalantně a přímo na sjezdu sepsul premiér vlády: plňte koaliční dohodu nebo rozpustím vládu! Na loajálního lidoveckého ministra mi nesahejte! Rektální alpinismus ode mne nečekejte!

Jen jedno může ještě lidovce zachránit. Pád pod nezvolitelnou hranici. Jen ten by mohl stranu obrodit, aby znovu povstala jak fénix z popela. Hlas tradičních hodnot by nám všem prospěl.

Čunek si však v neslavné historii malých českých hanebností staví svůj pomník. Své straníky náchylné konspirativním teoriím historie (většina je bez základního politického vzdělání), nejdříve zkorumpoval přesvědčením, že je obětí mediálního spiknutí a štvavé kampaně, jako by novináři psali jen bezdůvodně a vymýšleli podivné půjčky chudých strýců i falešná alibi. Zkorumpoval justici, jež upustila od vyšetřování, i policii, která mu předala důkazný materiál. Zkorumpoval vládu, která jej vzala zpět i stranu zelených a jejího noblesního ministra, jenž kvůli vládě nedodržel veřejný slib. Výkon opravdu hodný podivu! A korumpuje dál naši mladou demokracii svým nehorázným: presumpce viny u politiků neplatí. Kdyby neplatila, tak nemáme šanci nikdo; zůstalo by jen: politika? neznám. Máme se za to jak čunek v žitě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Názor na Čunka sdílím bezezbytku. Jen přemýšlím, jaký je rozdíl mezi Čunkem a Kalouskem.
Snad jedině v tom, že na toho se nenašlo dost důkazů, aby státní žalobce přemýšlel o tom, že spis předá k soudu.

A přesně tenhle člověk je podle předsedy vlády sloupem demokracie! Tak dobře. Jen nechápu , jak tenhle člověk, míním Kalouska, může konvenovat komunistobijcům všeho druhu. Oni totiž zjevně zapomněli na jeho extempore v srpnu 2006 kd ybyl ochoten slepit vládu založenou na podpoře komunistů. Jakkoliv týden před tím přísahal , že nikdy.
Jestliže Čunek představuje jedno křídlo ,tzv. křesťanské partaje a Kalousek křídlo druhé, pak se jedná o snad nejodpudivější politický výběr na české politické scéně. Aylidovci zůstali stranou slušných lidí, musela by se u nich snad přihodit událost hodná většího zázraku. To ipřes církevní restituce sotva připadá v úvahu.

A ještě poznámka nakonec. Není Čunkovou chybou, ale tragedií české politiky, že z jeho "čarování" nikdonedokázal vyvodit jednoduché a správné řešení a všichni , tedy zejména zelení a jmenovitě Karel Schwarzenberg ukázali, že morálka je jen slovo ve slovníku. Žádný Čunkův výkon hodný obdivu...NeNevýkon těch potrefených hodný zvracení.
Bolestné je to všaknejvíce u panan ministra zahraničí.Byl totiž poslední myslitelnou nadějí, že politika jde dělat jinak.
20. 04. 2008 | 21:27

RUMCAJS napsal(a):

Když stranická základna sesadila Kalouska za jeho "Únor 48", jásal jsem. To bude strana, kterou budu volit příště!

To co ale předvádí KDU-ČSL nyní, to se asi slušnými slovy popsat nedá.
Však už Paroubek začal chrochtat blahem a námluvy na sebe nedají dlouho čekat.
Vzhledem k tomu,že jak Čunek, tak Paroubek nedokázal vysvětlit novinářům, jak ze svého platu utáhne, jím avizované výdaje, věřím tomu, že si budou kluci rozumět.
20. 04. 2008 | 21:31

JirkaEsch napsal(a):

Lidovci si v podstatě podřízli větev volbou Kalouska. Do té doby, ať by k nim měl kdo jakékoliv výhrady, zůstávali skutečně na české poměry (Gross, Tlusý, Langer atd.) stranou relativně slušných. Po Kalouskově geniálním tahu s námluvami se socdem přišel Čunek a to už je úplný konec. Ten v podstatě svojí činností efektivně umožní realizaci Kalouskovy dlouhodobé vize splynutí s ODS, se stranou, která měla vždy pro lidi jeho typu velké pochopení.
20. 04. 2008 | 21:37

JirkaEsch napsal(a):

RUMCAJS: Zrovna za postoje v otázce zdravotnictví bys měl být lidovcům vděčný. Nemyslím teď ani tak 30 kč atd. poplatek, to je jistě významné téma, ale od Julínka jen zastírací a čím dál tím víc se o tom přesvědčuju. Jeho hlavním cílem, kterého se přímo urputně drží, je privatizace všeho, co ve zdravotnictví privatizovat půjde a víme všichni dobře, jak ODSka privatizace "umí". Vlci už si brousí zuby v příšeří...
20. 04. 2008 | 21:40

Imhotep napsal(a):

Pro vlka:
Pro dokreslení obrázku. Když pan Schwaz. do jižních Čech dokvačiti po r. 1989 ráčil, tvrdilo jeho blahorodí, že nic vlastně zpátky nechce, že tu přece není kvůli majetku.
Nu a pak to šlo ráz na ráz, Orlík, nemovitosti, lesy ... i po Zvíkově pilně své ručky natahuje.
Pikantností na tom je, že nad reálněsocialistickou péčí o památky ohrnuje nosem a kritizuje. Inu, to činí právem, ale zapomíná dodat, že to byl právě jeho rod, který Zvíkov nechal zpustnostnou do podoby zříceniny. Jeden obrozenec ze Schwaz. to potom sice zachraňoval, nicméně tvořil poněkud podle vlastní úvahy a Zvíkon "poněkud" pozměnil.
Takže s tímto pánem spojovat nějaké naděje..... :o
20. 04. 2008 | 21:47

vlk napsal(a):

Velknězi,nebuď tak tvrdý. V roce 90 krátce po převratu leckdo prohlašoval ledacos. Mám velkou obrázkovou knihu o Listopadu. A kohopak tam vidím říkat, že kapitalismus se zavádět nebudee? To bys skutečně neuhodl!
On tehdy KArel Schwarzenberg sotva moh říkat něco jiného. Předky bych mu nevyčítal... ZA ty nikod nemůže.
A když už u nich jsme - mám na mysli františka Schwarzenberga - takto otce Karla. Ten pán, když republice teklo hodně do bot stál naprosto neochvějně za ní. A postaral se o provolání věrnosti dalších šlechtických rodů. Totéž jsem čekal od jeho syna. Tím spíše, že šlo jen o osobní závazek a postoj. Bez nebezpečí pro hrdla a staky....
Pro mne osobně je jeho selhání nejhorší ranou české politice od roku 1990.
Prostě nad PArlamentem byměl být stejný nápis, jaký je prý podle Danteho nad branou pekel, totiž -Zanech vší naděje!
20. 04. 2008 | 22:04

Charlie napsal(a):

"Vzhledem k tomu,že jak Čunek, tak Paroubek nedokázal vysvětlit novinářům, jak ze svého platu utáhne, jím avizované výdaje, věřím tomu, že si budou kluci rozumět."

Možná by bylo též pikantní zjistit, jak Topolánek a další borci ke svému majetku přišeli. Co myslíte?
Jenže to od žádného fanatika ODS nelze čekat.
20. 04. 2008 | 22:05

CHUDÁČKŮM-DOBRÁČKŮM napsal(a):

Když dr. Trouba káže dobrákům: Alexander Tomský (nevím jistě jestli je pan Tomský doktor)
20. 04. 2008 | 22:12

Saliven napsal(a):

Lidovci si příznačně zvolili modro-oranžové barvy. Zřejmě tím chtěli naznačit, že si rozumí jak s modrou (ODS), tak s oranžovou (ČSSD). :-))
20. 04. 2008 | 22:31

Lila napsal(a):

Při sledování večerních zpráv jsem zahlédla europoslankyni Zuzanu Roithovou. Napadlo mne, proč si lidovci nepostaví do čela tuto inteligentní a noblesní ženu, která by mohla přinést do zatuchlých lidoveckých kuloárů trochu čerstvého vzduchu, jiný politický styl a image.

Domnívám se, že jestli se lidovci rychle nevzchopí a nevyexpedují nedůvěryhodného Čunka, čeká je jistá politická smrt. Pud sebezáchovy zřejmě politickým stranám nefunguje.
20. 04. 2008 | 22:45

Průzkumník napsal(a):

Charlie,

a co začít se zkoumáním majetku přímo u pana prezidenta? Proč se patlat s Čunky a Topolánky? Pan prezident by nám také mohl vysvětlit z čeho platil své nemovitosti...
Jedna žaloba je již připravená k podání, o další se vážně uvažuje...
20. 04. 2008 | 23:48

Průzkumník napsal(a):

Charlie,

a nyní si láme hlavu naše Policie s trestním oznámením, které se také týká manželů Klausových. Prozatím se Policie dopracovala pouze k tomu, že skrytě vyhrožuje oznamovateli uvedeného trestního oznámení - čim jiným, než trestním stíháním údajně pro křivé obvinění (pozoruhodné vzhledem k tomu, že bylo státnímu zastupitelství předloženo 101 stran důkazního materiálu...)
20. 04. 2008 | 23:53

Pumprlidentlich napsal(a):

Průzkumník, trapný
21. 04. 2008 | 01:06

Emil napsal(a):

V kazde vyspelejsi demokracii by se o odstoupeni Cunka postarala opozice. V Cesku to neni mozne, protoze zde nefunguje skutecne nezavisla justice a policie. Klaus, Zeman aj. nepochopili, ze hlavnim problemem CR nebyla privatizace ale korupce a pravni instituce.
21. 04. 2008 | 02:40

Jarý napsal(a):

Napsáno hezky od plic. Naprosto souhlasím.
21. 04. 2008 | 06:20

Ládik napsal(a):

Oni všichni politici vypadají před lidmi jako nazí v trní, jenže zjevně jim to nevadí, protože dopředu počítali s tím, že v trní si přijdou na své. Politické kyvadlo se zaseklo - nebo mu někdo nasypal písek do ložisek. Potřebovalo by vyčistit a rozhýbat, ale stávajícím volebním systémem to nepůjde.
21. 04. 2008 | 07:07

RUMCAJS napsal(a):

JirkaEsch:
Kdyby ODS privatizovala blbě,nebyl by dnes hosp.růst 6%.
Něco tak zásadního by nezachránilo ani 8 let vládnutí geniálních členů ČSSD.
Možná máš na mysli Grosse. Tak pokud máš taková měřítka, pak ODS jsou skutečně břídilové.

Odhalil jsi odhalené. Privatizovat se má všechno, co zprivatizovat lze. Já to vítám.
21. 04. 2008 | 08:25

Karel napsal(a):

Nemyslel autor Dr.Troubou Topolánka?
21. 04. 2008 | 08:37

Bohnice napsal(a):

Jsme všichni k smíchu, když věříme předkládaným mýtům jako je křesťanství, demokracie, program.prohlášení, volbám, politikům Jde jenom o posty a peníze několika tisíc vyvolených. Ti potom odstraňují z cesty ty, kteří zapomenou jít v proudu, jako na l. máje. Něco se svede na komunisty, něco na předchozí garnituru, něco na počasí. Bohatne nám vybraná část populace na úkor těch, kteří na ni dělají, do minusu státu padáme však každý rok. Ještě, že my máme možnost na těchto komentářích se vyplakat, jako na cizím hrobě.
21. 04. 2008 | 09:17

Al Jouda napsal(a):

To Rumcajs :Ať se privatuzuje vše, co jde a co může přinášet zisk.
Neziskové a tudíž neprivatizovatelné a státní musí zůstat zdravotnictví, školství, policie, výroba a rozvod elektřiny, pitné vody, těžba uhlí, armáda a ze zákona povinné pojistné systémy jako povinné ručení za škody způsobené provozem motorových vozidel, důchodové pojištění atp.To není socializmus, ale normální státní zřízení, které si občané založili pro hájení zájmů většiny.
Proč se stále neprivatizuje Česká televize ? Tady by ODS mohla získat sympatie občanů.
21. 04. 2008 | 10:15

majolenka@volny.cz napsal(a):

nějak nevidím kvalitního vůdce u křestanů, takového, který by měl jak morální autoritu tak inteligenční schopnosti v jedné osobě - kyž se nedostává morálky, vytáhne se oblíbené téma společného nepřítele romskou komunitu, ta stranu na pár pátků zcelí, vůdce šoupnou na piedestál a jede se dál....morálka nemorálka, stačí zdrávas pár slezin Orla, všem vysvětlí, že je vše pro jejich dobro a ovečky spokojeně jedou dál, skoro jako kdyby se tu zastavilo pár století, stále kážou vodu a pijí víno.........pokrytectví, sobectví a klientelismus, desatero je zahrabáno někde hluboko hluboko hluboko.....
21. 04. 2008 | 11:04

JirkaEsch napsal(a):

"Kdyby ODS privatizovala blbě,nebyl by dnes hosp.růst 6%.
"

To je velmi úsměvná, ale svým způsobem hrůzná dedukce. Je li kvalitativním znakem hodnocení hospodářské politiky, že ne všechny podniky byly rozkradeny a vytunelovány a po prodělané recesi (pokles HDP atd.) se hospodářství vzpamatovalo o 10 let později na růst 6 % (pozn. s vydatnou pomocí zejména zahraničních investic, což má samozřejmě svá negativa i pozitiva) pak ODS jistě privatizovala dobře, ba výborně. Pro nekritické obdivovatele tedy určitě ano, ale realita a skutečně objektivní hodnocení asi musí být jiné, že.
21. 04. 2008 | 11:35

Hobart napsal(a):

"...v dnešní ultraliberální společnosti.." Safra, jak Vás pane Tomský tohle napadlo, to tedy naprosto nechápu; naše společnost je snad liberální v pokrouceném americkém, ale vesměs levicová v evropském smyslu. A ta předpona ultra- to už je naprostá pitomost.

To Al Jouda: státní a tudíž nezprivatizované nemusí zůstat nic. Asi by bylo dobře, aby si stát podržel policii, armádu a tak, ale to ostatní, nejen že si stát podržet nemusí, ale odvážím se domnívat, že by si ani podržet neměl (mimo fakt, že leccos už dávno nedrží).
21. 04. 2008 | 12:17

Mistr Jan Hus napsal(a):

A co Kalousek? Jeho barák v Bechyni, byt v Praze a jeho působení na MO?
21. 04. 2008 | 12:37

vlk napsal(a):

Rumcajsi, až se bude volit na Aktuálně komik roku, pak se přihlaš se svým příspěvkem z 00:25:57!!
Jsi horkým favoritem!
Výsledek "povedené privatizace" v režii ODS najdeš v hospodářských bilancích státu za roky 1997,1998,2000.V seznamu tehdy bankrotujících podniků, na stránkách ČNB , kde jsou historické úrokové sazby, v bilanci Konsolidačky a ve statistikách nezaměstnanosti.

s dnešním hospodářským růstem nemá ODs opravdu, ale opravdu nic společného.
Byl nastartován socany, ať chceš, či nechceš. A to jednak investičními pobídkami, aby sem přišli v masové míře zahraniční investoři a sanací bankovního sektoru s následným prodejem státních bank. Nebýt tohohle, tak dneska máme podobný hospodářský růst asi jako Maďarsko. A stejné problémy. Ovšem na druhé straně by už nejspíš nezbyl žádný majetek ve státních rukou. To je fakt.
A někdy zase šprýmařiněco pěkného napiš! A Mance řekni, ať konečně dá pořádný zámek na ten odvar z makovic, co jí chodíš upíjet.
21. 04. 2008 | 13:51

RUMCAJS napsal(a):

Vlku!
Kdypak jsi se nechal očkovat proti klíšťákům ? Když pořád lítáš po lese, tak si musíš na takový věci myslet.
A kdyby jsi si na ně myslel, nemusel jsi dneska mít zápal mozkových blan!

Tak že naprosto zpackanou privatizaci zachránily invest.pobídky a likvidace Nomury?

Tak to se už nebojím ničeho!
21. 04. 2008 | 14:04

Imhotep napsal(a):

pro Rumcajse:

Nechci radit, ale podle obsahu příspěvku doporučuji podstoupit očkování proti klíšťatům i Vám, když už tedy jako žijete v tom Řáholci :)
Protože:

a) Za zpackanou privatizaci platíme doteď. Krachy, tunely a následné sanování bank z doby vlády ODS budeme platit ještě dlouho. Jenže teď je in svalovat vše na socany.
b) Kauza IPB + Nomura je příběh na román, ve kterém by si jednu z hlavních rolí střihnul někdo z ODS.
21. 04. 2008 | 14:15

Imhotep napsal(a):

Pro Rumcajse:

Pardon, vypadlo mi:
c)Bát se čeho máš. Až ODS rozprodá státní nemocnice, tak se zjistí, že bude taky třeba někde zajistit nelukrativní zdravotní péči. Nu a stát bude draho budovat nové budovy.....
Vzpomínáte na katolickou církev a řády, jak slibovaly, že se svých restituovaných budov rozhdně nebudou vyhánět různé sociální a zdravotní ústavy?
21. 04. 2008 | 14:20

RUMCAJS napsal(a):

Imhotep:
Můžete mi konkrétně napsat, kde a kdo nyní platí za privatizaci ?

P.S.Žádné filosofování
21. 04. 2008 | 14:23

RUMCAJS napsal(a):

Imhotep:

Kolik jste potkal ustrašených Francouzů ?
21. 04. 2008 | 14:33

vlk napsal(a):

Rumcajsi

jsem rád, že tě nesvírá už žádná úzkost. leč to je následek předávkování. Fakt, Manka a´t vymění zámek. Prospěje ti.
A péči o mne přenech Karkuli. Co ona činí, dobře činí. Odvar z makovic mi dokonale odpírá. Jak rád bych alespoˇň na chvilku byl ve stejném rauši jako ty.
Jomimochodem - ten třetí z integrálů na ten chmel od přírodovědce bude nepochybně kapacita svozuš toků a kapcita česaček.
To u brambor není.
21. 04. 2008 | 14:36

RUMCAJS napsal(a):

Rumcajs:
Se vsadím o vlčí ocas, že to budou ty dráty.
21. 04. 2008 | 14:39

RUMCAJS napsal(a):

Vlk: viz Rumcajs
21. 04. 2008 | 14:42

Hobart napsal(a):

Kdo za privatizaci platí? Nikdo, privatizace totiž není zboží, stejně jako zdraví, sociální bezpečí a smír. To zajišťuje stát. (PS: zkoumáním působení státu ovšem dospějeme časem k poznání, že zbožím není ani jízda vlakem, poštovní služby ap. A za půllitr Budvaru se patrně platí regulační poplatky a nikoli tržní cena. Holt rodinné stříbro.)

vlku, prsty nad klávesnicí se mírně třesou, že?
21. 04. 2008 | 14:48

vlk napsal(a):

rumcajs
ano,typicky modrý přístup - tvrzený nesmysl , ale cech má zaplatit nezůčastněný. To vy , co vidíte modře dědíte nebo se to fasuje na okresních sekretariátech?

Huberte vám? Je mi vás líto, ale nic s tím nenadělám.
21. 04. 2008 | 14:52

Ferda napsal(a):

Vlku, s vaším prvním příspěvkem naprosto souhlasím. Čunek nebo Kalousek, žádný rozdíl.Jen se mi zdá, že tomu Kalouskovi jde přece jen víc o "koryto" než tomu Čunkovi.
21. 04. 2008 | 15:08

RUMCAJS napsal(a):

Hobart:

Zkuste říci doktorovi, že mu nezaplatíte, protože zdraví není zboží.
21. 04. 2008 | 15:20

Imhotep napsal(a):

Pro Rumcajse:

Dluhy po privatizaci platíme na mnoha místech: - v rozpočtu, neb na sanaci tunelů a bank si stát půjčoval (někdy i u bank, které nadělaly ty tunely)
- v sociálních dávkách, neb se musí platit armáda nezaměstnaných, která po "špatně" privatizovaných podnicích vznikla, rekvalifikace atd.
- v rozvoji infrastruktury státu, neb peníze určená tam, šly opět na sanaci kde čeho
Modelovým příkladem budiž např. sklárny Chlum u Třeboně, které byly tak dobře zprivatizovány ODS, že z prosperující sklárny nezbylo nic, jen ta armáda nezaměstnaných. Ten seznam by mohl pokračovat.
A kdo je platí? Inu ti, kteří ještě platí daně, tedy především lidé v zaměstnaneckém poměru a pak několik poctivých fiem a podnikatelů.
Vzpomínáte, jak bardi ODS křičeli na Pittharta, když chtěl prodat Škoda MB Němcům. No byl hukovat. A dnes? Škodovka prosperuje a desítky podniků Klasusem kupónově privatizovaných je v jeteli.
Nu a Francouzi? Těch je teď vystrašených až dost. Dlouho neřešené problémy, včetně zdravotnictví, vybuchly v ohních a destrukci. Francouzi sáhli po pravicové slibotechně, která ale raději řeší svoje osobní věci a prospěch, a teď je jich minimálně zaražených víc než dost.
21. 04. 2008 | 15:29

RUMCAJS napsal(a):

Inhotep:

-Nezaměstnanost jsme měli nejnižší ze všech transformujících se zemí.
- měli jsme nejnižší inflaci (lidé nepřišli o své úspory)
- dluhy z privatizace byly ve všech zemích. Jedny z největších má tuším Čína(Na obyvatele).
- spousta podniků z kupónovky šlape.Že se udrží všechny podniky v tváří tvář konkurenci
si mohl myslet jenom blázen.
21. 04. 2008 | 15:57

JirkaEsch napsal(a):

RUMCAJS: To je vážně k smíchu, tak protože jsme na tom lépe než Čína (!!!), tak je výsledek pozitivní. Paráda!

Ale teď vážně: nikdo by Klausovi nevyčítal podniky "čestně" padlé v nových, skutečně konkurenčních podmínkách. On ale systémově umožnil jejich masivní rozkradení a to v míře rozhodně vyšší než přípustné (to snad musíte uznat i vy). A to je SAKRA rozdíl!
21. 04. 2008 | 16:02

Imhotep napsal(a):

Pro Rumcajse:

- Umělou zaměstnanost držela ODS dost dlouho. Jedna podniky se vlivem privatizace rozpadaly, do zbytku státních ODS pumpovala peníze za každou cenu - viz Zetor Brno. O reformách se řečnilo, ale nakonec žádné nebyly.
Lidé nepřišli o své úspory? Vy si nepamatuje na skokový růst cen, kterému Klaus říkal léčba šokem?
- Dluhy z privatizace. Máte podklady, tabulky atd.? Základní otázkou spíše zůstává to, zda kupónová privatizace, o které se vědělo předem, že není optimální, nebyla spíše jistou spekulací se státním majetkém, kterou realizovala část informovaných politiků a podnikatelů, než skutečnou privatizací. Proti privatizaci vzor Škoda MB ani slovo, proč ne, ale ten kupónový experiment?
- Spousta podniků šlape. Sám jste chtěl konkrétnost. Tak sem s ní. Mimochodem, znáte procentuální vyjádření poměru úspěšně privatizovaných a špatně privatizovaných podniků?
21. 04. 2008 | 16:22

ruda napsal(a):

Sympatie k lidovcům necítím. To považuji za nutné předeslat.
Ale poslední odstavec mě přesvědčil, že pokud pan Tomský není z Marsu, musím odtamtud pocházet já...

"Své straníky náchylné konspirativním teoriím historie (většina je bez základního politického vzdělání), nejdříve zkorumpoval přesvědčením, že je obětí mediálního spiknutí a štvavé kampaně, jako by novináři psali jen bezdůvodně a vymýšleli podivné půjčky chudých strýců i falešná alibi. Zkorumpoval justici, jež upustila od vyšetřování, i policii, která mu předala důkazný materiál. Zkorumpoval vládu, která jej vzala zpět i stranu zelených a jejího noblesního ministra, jenž kvůli vládě nedodržel veřejný slib"

-čilý chlapík. Způsobu té korupce jsem ale neporozumněl. Zřejmě metafora nad moje chápání. Stejně jako možnost zkorumpovat noblesního ministra. To mi nehraje už vůbec. Asi mi schází to základní politické vzdělání. Ani ten argument o novinářích mě nepřesvědčil- i když oni by jistě nebyli přece tak zlí...

"Jen opravdu politický vůdce teologického formátu, jakým byl Josef Lux..." Kdyby Lux vedl lidovce dnes, nejspíš byste dnes plival na něho. Vsadím boty. Nebo jste se za jeho působení v čele KDU nějak pokoušel korigovat jeho poněkud jiný mediální obraz?

Nevím, co je pan Čunek zač. Vím ale, že čelil OPRAVDOVÉ snaze o politickou likvidaci. Vím, že pokud něco zametl pod koberec, byla tu OPRAVDOVÁ snaha to najít a zlomit mu tím vaz. Kromě Sládka nevím o nikom, kdo by z naší politické špičky opravdové snaze o likvidaci čelil. A nedovedu si představit, jak by se s něčím takovým vypořádali všichni ti Kalouskové, Tlustí, Langerové, atd.atd. Takže v prostředí, kde ruka ruku myje nezapadl. Podle mě je to jediné, co se dá tvrdit a hovoří to pro něj.

Pane Tomský, toto téma vám přinese sympatie, protože s lidovci dnes skutečně sympatizovat nejde. Právě proto si kladu otázku, proč tento blog. Řekl bych, že si tu JEN vyléváte žluč. (já rovněž, ale proto po mně nikdo nechce, abych něco smolil).
21. 04. 2008 | 16:26

RUMCAJS napsal(a):

JirkaEsch:
Srovnával jsem dluhy s Klausem a bez.

Imhotep:
Všude, kam jsem strčil kupóny, šlapou.Seznam by byl nekonečný.
Za všechy, např. Vámi uváděný Zetro Brno.
21. 04. 2008 | 16:39

tata napsal(a):

RUMCAJS vy opravdu věříte,že kuponova privatizace bylo to nejlepší co nas potkalo,? Myšlenka to byla dobra ale ne pro čechy kteří dokažout obejít vše vždyt sme se staly slavny co vše sme dokazaly vytunelovat stěch nevětších škoda plzen, poldy kladno, vítkovice,čkd praha,bankovnictví a to nejvíc po vladě ods zustalo v popelu opravdu musí byt člověk hodně zaslepen aby toto neviděl a vubec neřikam že čssd nema taky pěknych par tunelu na svědomí ale nevidět chyby a prakticky žadnou na straně ods to už chce hodně fanatismu, copak to nevidíte že většina velkych projektu skončila obrovskym tunelem a to za přispění obou stran jak ods tak čssd v našem nepravním statě to chce hodně opatrnosti aby to nekdo nezneužil, a už vubec ne zdravotnictví, položím vam jednu otazku asi jí radši nezodpovíte je trochu na jine tema ale zajíma mně jestli opravdu ste tak přesvedčen o bezchybnosti ods
de o ochranu pana snítile ten za dopis s kulkou dostal prezidentskou ochranu, a jeden starosta,,za čssd hodili mu zapalnou lahev do domu byl zraněn dostal čislo s telefonem na policiji to je uplně normalní? sem zvědav jestli mi toto vyvratíte ale asi ne na to je lepší dělat mrtvého brouka že?
21. 04. 2008 | 16:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane rudo,

také mne to použité sloveso dost zarazilo a lámal jsem si hlavu, jak to pan profesor myslel.

Těžko říct, já bych v tomto případě použil výrazu "zdiskreditoval" a pak by mi to smysl dávalo. Ale nechci samozřejmě nikoho interpretovat.

Libor Stejskal
21. 04. 2008 | 16:48

tata napsal(a):

pane Ruda ono se není čemu divit že na nej byl pořadan hon jeho protichudna prohlašení zněla stejně jako od grose stryc, a to je pak pro novinaře pochoutka,jeho kalkulace majetku taky moc věrohodně nevipadaj,opravdu nevím co si otom myslet ale jestli se děli jak řikate nepravosti na jeho potopení, určitě se děli divne věci na jeho očištění, to vas nezaraží mně osobně převažili misky vach skartovanym diařem paní svědkyně nezlobte se toto mně připada jako silné kafe.
21. 04. 2008 | 16:58

RUMCAJS napsal(a):

Tata:
A co mi řeknete na to, že Jidáš zradil?
Je potřeba proto odmítnout vše křesťanské ?

Rozhodně nechválím vše z dílny ODS.Ale aspoň něco dělá. ČSSD nedělala nic. Tak jak Klaus systém nastavil v ekonomické i sociální oblasti, jeli dál.
Jenom oprašovali!
21. 04. 2008 | 17:37

ruda napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale, máte asi pravdu. Sedělo by to, snad kromě prvního případu. Svým přesvědčením nikoho nezdiskredituji. Muselo by to znít "tím, že je přesvědčil" a navíc by se pak takto pomýleni (krásné slovo -vzpomínáte?) museli dále už zdiskreditovat sami. Holt -co platno, politické vzdělání je politické vzdělání, aspoň základní. Mně se jej nedostalo, takže mi autorova moudra většinou žel unikají. Tento svůj postoj vám ovšem nechci podsouvat.
tata: zdravím i vás, proč bych se zlobil? Žádný názor, který podaný slušnou formou přece nemůže nikoho rozzlobit a vy klidně můžete mít i pravdu. Já bych jen rád viděl jiné štiky našeho politického rybníčku chytit se na takový háček, jaký spolkl Čunek. Na rozdíl od něj jen vědí, kde mají meze za kterými jsou v bezpečí. A řekl bych že budou daleko "šikovnější" i jinak. Těch půl mil. kterými to začalo, co to je za srandovní částku???
21. 04. 2008 | 17:46

Imhotep napsal(a):

Pro Rumcajse:

Konečně se naše debata pohnula. Pokud uvádíte Zetor Brno jako příklad dobré investice a privatizace, potom to platí pro VÁS, ale ne pro OSTATNÍ. Zetor byl několikrát napumpován státními penězi, protože se tam hospodařilo dos blbě. Přesto stát cáloval a oddlužoval. Mnoho doplácelo, ale NĚKTEŘÍ vydělávali.
Inu, chápu tedy Váš pohled na privatizaci a přístup k ODS. I vedle v Německu jsou lidé, kteří jsou stále přesvědčeni, že jeden specifický státní systém byl to nejlepší, co mohlo být - přes všechny důkazy, že je tomu naopak.
Přeju Vám vše dobré.
21. 04. 2008 | 18:10

Pepa Řepa napsal(a):

Slaboduchý článek musí nevyhnutelně vyvolat slaboduchou debatu, což se kromě značky ruda naplnilo mírou vrchovatou.
21. 04. 2008 | 18:27

pgjed napsal(a):

Pane Tomský, to je blábol, no hrůza a děs. Není vám stydno? Vždyť si to přečtěte a zkuste se za každým tvrzením zeptat, zda to můžete doložit, nebo je to jenom doměnka z doslechu? Není vám trošku stydno?
21. 04. 2008 | 18:29

bubalus napsal(a):

Mě vcelku počínání KDU těší, doufám, že v něm budou vesele pokračovat, alespoň do doby než jim klesnou preference pod 5 a níž! Je to jediná strana, která je u koryta snad od převratu...a křesťanský hodnoty? proboha! v tváří v tvář křesťanským demokratům (alespoň těm, kteří a které jsou vidět) jsem pro anarchismus!
21. 04. 2008 | 18:32

Petr napsal(a):

Je to byznys!
S malými obměnami ten samý text pan Tomský publikuje dnes na E15.
Proto si dovolím (i já amatér) s malými obměnami použít svůj komentář k tomuto:

Pane Tomský, Vy se do lidovců navážíte jen tak z tradice. Původně jsem měl o Vás představu jako o člověku nejen sečtělém, ale i poctivém. Zdání však klame. Asi jste si nevšiml, na které stránky zrovna píšete a jen valíte a valíte.
Anebo to všechno, co se kolem lidovců děje, je o bysnysu? Kolik to vynáší, že se vyplatí stále do kolečka omílat otřepané fráze? V několika plátcích současně.

Když už tak všechno víte, všecko tak dobře znáte a všude jste byl... - navrhuji Vám založit takovou stranu, která nám všem ukáže jak se to má dělat.

Pilný jste jak Ferda mravenec, to ano, ale rétorikou a svou vlastní prezentací v médiích se však chováte jako brouk Pytlík.

Je ale v hmyzí říši ještě jeden brouk - ten také před sebou pořád něco valí. Dejte pozor, abyste v něho brzy nezmutoval.
Brouk Pytlík a ještě před sebou valící svou vlastní kuličku, to už je zatraceně těžká diagnóza.

Použiji Vašich vlastních slov:... ničíte dál celou mladou demokracii svým nehorázným postojem. Presumpce viny u politiků neplatí. A to tak dlouho, dokud je budou špinit a vinit z čehokoliv takový lidé, jako jste Vy.
21. 04. 2008 | 19:23

RUMCAJS napsal(a):

Inhotep:
Do Zetoru se pumpovalo, dokud byl státní.Kdyby to šlo cestou ČSSD a Švejnara, byl státní ještě dlouho a mnoho peněz by bylo vylito do kanálu.

Nezlobte se, ale zde jste zcela mimo misku.
21. 04. 2008 | 19:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 04. 2008 | 19:37

Charlie napsal(a):

Co by čekalo zdravotnictví a jak umí ODS privatizovat si lze přečíst na tomto servru ve výborném článku pana Holuba a paní Slonkové:

http://aktualne.centrum.cz/...
21. 04. 2008 | 19:45

Pepa Řepa napsal(a):

To Petr
děkuji za vaší inspirativní větu:

".... Asi jste si nevšiml, na které stránky zrovna píšete a jen valíte a valíte."

Ano, máte pravdu. Pan Tomský valí a valí kuličku před sebou. Článek kuličku připomíná.I moucha už přilétla přilákána vůní.

Ten Boží tvor se jmenuje "Vruboun Etiopský. České jméno si netroufám napsat, abych nebyl vymazán.
21. 04. 2008 | 19:54

tata napsal(a):

RUMCAJS, to rozhodně ne, jen to nechce vidět jednostraně samozřejmně že se na plno věcech nemužeme domluvit vy i ja je vidíme rozdílně ale to není na škodu ono plno věcí se da dojít k cíli ruzně,ja oproti vam mam období co sem viděl jednostraně zasebou je vidím plno špatneho na straně čssd,zrovna rath a paroubek není to medové kdy bych byl spokojen ale na druhe straně mně vy přesvědčujete jak jedině vy dělate vše dobře a to je to špatné ono třeba to rozdilné posuzovaní ochrany jinak by to nebylo zavažne samozřejmně v jinem kontextu ale vemte co vas musí napadat v kontextu volba prezidenta co mně jako vubec neznaleho poměru musí napadnout no asi to nebylo čiste, tunelaři ods odsuzovala šibaly čssd vtomto mněla pravdu ale jede v tom vesele dal ,nadavate na rata a paroubka topolanek je to samé a takle bych mohl pokračovat dal mně ani tak nejde o ty věci oba mame jiné vidění světa a ja si nedovolím říct co je spravne to se střída v celem světě a řekněmesi větší odborníci se na tom nedohodnou chvili vladnou ty a pak zase jiní ale co je duležite vy nas pořad hazíte do rukou komunistu a to je ta největší nepravda žadny demokrat si nepřeje znarodnovaní, potlačení soukromeho vlastnictví třeba toto bych ja naopak vyžadoval muj majetek muj hrad ale bohužel na čem se neschodnem je represe proti tunelařum ktera všude ve světě je ,jen unas si jedou vesele dal za přispění obou stran tady ma větší podíl ods že nesohlasí dokazovat černe peníze že to je kriminalizace podnikatelu proč to teda beží třeba v Německu,USA,nechapu ,určitě bych ja osobně nevivíjel tak silně jak vy říkate ods- ale na druhou stranu ods naprosto ignoruje opozici, ministři bojkotují interpelace,duchodova reforma nečas prohlasí mame 102 protlačíme, radar dodnes nikdo neví o čem je smlouva co se podepsala,kde je naka snaha k dialogu samozřejmně že každa opozice se snaží hazet klacky pod nohy ods to činila taky odtoho je opozice ale když hlasam že sem konstruktivní tak musím vysvětlovat chce to hledat spojnice,ale zdruhe strany sliším bolševik , nelegitimní levice a podobně to nikam nevede a říkam splnou odpovědností tato strategie povede opravdu více hlasu pro komunisty a natom se snad schodnem oba ,to je špatné
21. 04. 2008 | 20:00

Imhotep napsal(a):

Pro Rumcajse:

Asi je Vám bližší cesta ODS:

Pochybný konkurs továrny na ryby: Padl první politik

V kauze jde o podezřelé převzetí továrny na zpracování lososů, kterou na Litoměřicku v devadesátých letech postavila norská firma. Ta o ni přišla v konkursu, jehož podezřelé okolnosti teď vyšetřuje policie. Továrnu v něm za zlomek reálné ceny získali lidé s vlivnými kontakty na politiky ODS.

Hodně štěstí na té cestě.
21. 04. 2008 | 20:07

RUMCAJS napsal(a):

tata:
Já jenom říkám svůj názor. Více za tím nehledejte. Taky nehledejte shodu v parlamentu.
Od toho tam jsou, aby se hádali.
21. 04. 2008 | 20:07

RUMCAJS napsal(a):

Inhotep:
Tahle debata nikam nepovede, pokud si budeme předhazovat zlodějny jednotlivých stran.
Já se bavím o proncipu. A tomu věřím.
21. 04. 2008 | 20:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Petr
promiňte, vy jste zřejmě vzdělaný člověk a já těžko chápu.

Nemohl byste mně vysvětlit smysl titulku článku:
"Když dr. Trouba káže dobrákům" ?

Já mám takový pocit, že předseda lidovců doktorát nemá.Taky z čeho, že ano.

Předpokládám, že pan Tomský doktorát má.Z čeho, to nemusíme řešit.

Neměli bychom tedy panu Tomskému poděkovat za to, že nás, čtenáře serveru aktuálně.cz, označil za dobráky.
Nemáme panu Tomskému za kázání poděkovat?
21. 04. 2008 | 20:10

tata napsal(a):

RUDA, sem rad že koněčně jeden taky prohlasí že taky nemusí myt pravdu ani ja si netroufnu říct kde je pravda jen mně je moc věcí podezřelích tot vše, samozřejmně že pul milionu je smešnych kde se krade beztrestně stamiliony, už ale to není v kontexstu mistopředsedy vlady nebot kdyby to byla pravda je ten člověk zcela vrukou zloděju a to znamena to největší nebezpečí ten člověk rozhoduje o věcech co sou tak zavažne,že ani s podezřením by to němněl dělat, jinak moc děkuji že se sněkym da diskutovat slušně a jestli čtete me příspěvky ja nikdy nikoho neuražím a nemyslím že muj nazor musí byt dogma prostě to tak citím děkuji a přeji dobry večer
21. 04. 2008 | 20:14

tata napsal(a):

RUMCAJS, pak se omlouvam ja vas chapal jako nekopromisního, ktery vidí jen to svoje bezchybné zatimco ta druha strana je jen špatna aspon vtomto duchu píšete ovšem plně respektuji vaše idealy ja je stratil a už hledam bohužel jen trochu spravedlnosti a poctivosti a tu bohužel nenachazím ani na jedné takže ze setrvačnosti sem na levo
21. 04. 2008 | 20:22

JirkaEsch napsal(a):

RUMCAJS: A právě princip je to, kvůli čemu není ODS pro mně volitelnou stranou a dlouho nebude. Kvůli principu zapomínání paragrafů v klíčových zákonech (pamatujete zákon o investičních (privatizačních) fondech a "zapomenutý" paragraf o oddělení majetku akcionářů a správce? či Bendovy pozměňovací návrhy k trestnímu zákoníku, kvůli kterému musel pod stůl, protože by jinak defacto legalizoval tunelování?), kvůli systémovému omezování vyšetřování hospodářské kriminality (pamatujete: stop kriminalizaci podnikatelů? nebo jak porušování povinnosti při správě cizího majetku bylo trestné POUZE při prokázání úmyslu?!!), pamatujete na to, jak dnešní superliberál Klaus ten hospodářský systém v 90 letech opravdu nastavil? pane, to jsou takové hrubky, že jeden prostě ani nechce věřit, náhodám a opomenutím a hlavně, přibývá náznaků, že se ODS prostě v tomto NEZMĚNILA! a těch podniků, co za tyhle ekonomickoprávní hrůzy zaplatilo, rozhodně nebylo nějakých pět nebo deset! ano, pokud nebyli konkurenceschopné v tržním prostředí, měli zákonitě z trhu odejít, ale chápete, že prostě neměli ani tu šanci, když je vykukové typu Koženého rozkradli? ve srovnání s tímhle jsou VŠECHNY aféry socdem nicotná podružina, včetně deficitního rozpočtu, který mj. VK sanoval celá léta příjmy z privatizace.
21. 04. 2008 | 20:23

Imhotep napsal(a):

Pro JirkaEsch:

Myslím, že to je zcela výstižné.
21. 04. 2008 | 21:04

Petr napsal(a):

Děkuji, že mi Pepa Řepa přisoudil vyšší vzdělání. Možná ho zklamu - jsem vyučený elekrikář. Ale přece jenom mám za sebou několikaletou kariéru zřízence - jsem tedy půldoktor. Šedesát mi ještě nebylo, v Rusku jsem taky nebyl. Nedovolím si tedy tvrdit, že mé vysvětlení toho co tím chtěl básník(profesor sovětologie) říci, bude to pravé ořechové.

Předpokládám, že politolog v ústavu Keston College, kde se specializoval na výzkum církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě, tím dr.Troubou zcela určitě myslel Jiřího Čunka.
V tuto chvíli nevím jestli v očích politologa a nakladatele, po studiích mezinárodních vztahů na London School of Economics a tomistické filosofie na London Institute of Education výzkumníka církve a státu - jsem i já stále tím dobrákem. Ale pokud vím ve slově Čunek se píše velké Č, i kdyby byl v žitě či v jiné obilovině.

Pan Alexandr Tomský jako nakladatel, překladatel - jestli mohu použít pro příště zkratky - prostě datel, se asi při svém datlování překlepl a malým "č" nám jistě nic podsunout nechtěl, jen se překlepl. Saša totiž jede.
21. 04. 2008 | 21:30

RUMCAJS napsal(a):

JirkaEsch:
Můžete mi pane říct, v které zemi nedochází k hosp. krimanalitě?
Že má být prokázán úmysl považuji za naprosto správný.
Ze svého okolí neznám žádný podnik, který na výše uvedené hrůzi doplatil.
Ale nechce se mi to dál rozvádět.
Spíše se chci omluvit panu Tomskému, že jsem sem vpadnul s jiným tématem.

S Vámi a ostatními to rád rozvedu, až to bude odpovídat tématu.
dam ernor
21. 04. 2008 | 21:31

JirkaEsch napsal(a):

RUMCAJS: ok, je fakt, že to na tento článek asi úplně nepatří...takže to klidně rozebereme jindy.
21. 04. 2008 | 21:38

tng napsal(a):

Nevim kde vsichni levicovi kritici privatizace berou svoji nevyrcenou jistotu, ze privatizace provedena CSSD by se obesla bez korupce, tunelovani a dokonce krachu podniku vyvazejicich do RVHP ktere do te doby nemusely celit zadne konkurenci. Myslite ze v okolnich zemich nedoslo ke spouste krachu a podvodum ? Po bitve je kazdy general. Vlady ODS a CSSD pusobily v naprosto odlisnych a nesrovnatelnych podminkach a neni fer smahem odsoudit ty prvni jako stranu tunelaru kdyz ti druzi uz byli v uplne jine situaci a neprosli tim co ti prvni. Veleslavna akce ciste ruce nevedla ani k nalezeni Klausovy svycarske vily, ani k usvedceni tunelaru z ODS, jen tunelare z CSSD. Starejte se spis o aktualniho Standu Grosse s jeho 100mil uplatkem a ne o neurcita obvineni nebo neschopnost tykajici se 15 let starych udalosti ktere v nasi zemi nemely obdoby.
21. 04. 2008 | 21:44

vlk napsal(a):

Rumcajsi

dneska fakt máš solo brachu. To už nebude na komika Aktuálně, ale celého internetzu.

Tak Zetor šlape díky kuponovce? A možná dokonce protom, žes tam dal kupony ty?
ˇUžasné! Úžasné! Šlape proto, že stát svůj většinový podíl vbankrotové situaci, našel kupce pro svůj podíl.
Ten, kdo našel kupce pro naprosto zhroucený podnik ovšem nebyla žádná vláda ODS.. Já vím, že je to blbé, cítím s tebou, ale tvoje kupony v Zetoru zachránili socani. Nepálí tě to v ruce? Kdybych to nemohl vydejchat, a chtěl akcie hodit do popelnice, z toho důvodu. tak já bych se jich ujal...
21. 04. 2008 | 22:44

tata napsal(a):

tng,,,, normalní člověk si to určitě nemyslí, všem nam ja přece jasné co se nabalilo zloděju na čssd co se tyka grose musel odejít, timto neomlouvam, co mi vadí nepřiznaní chyb třeba černe peníze nejsou,povolení legalizaci techto peněz třeba tím vytunelovat podnik, prevod na manželku, ktera nepracuje najednou ma majetek za desítky milionu ale to nikoho nezajima protože zjištovat tyto peníze je přece kriminalizace podnikatele v USA JE TO NEJTĚŠÍ ZLOČIN ZAJIMAVE ŽE?všude ve světě se krade jen unas skorem bestrestně a to ma nejvic na triku ods tu neochotu vystoupit proti tomu jako v celem civilizovanem světě
,jen nam mava jak zatočí ze šibalama ale toto je ten nejzasadnější krok jak dokazat ukradeny penze jinak šikovny pravník a podplacené soudy jsou neomylné,,koženy, krejčí,saudek,stehlík,hs system atech případu je nepřeberné množství a tresty rovna se nule zajimave ne,asi velice kratka pamet že tunelaři sou jen na čssd straně to ste nemohl myslet važně dam vam např tip co se ani jako tunel nevyšetřuje 2 pani za ods ted sou v evropskem parlamentu zdravotní knižky přes internet naprosto nefunkční vec ktera vytahuje miliony ze zdravotnictví a ty panove maj ještě tu drzost o tom mluvit jako o převratné věci to je jeden s příkladu jak se da krast beztrestně, na rovinu ja ty zlodějny ze strany čssd vidím vy zte strany ods né to je ten rozdíl, ja vidím ods jako potřebnou protivahu většina přiznivcu ods nas vidí jako nepotřebnou havět a vlastně tim nahravaj proti tomu co nejvíce bojují radikalizaci mas a jejich nasledovne vyrazne vítěství a možnost překlopit rovnovahu sil příliš doleva což nikdy není dobré aby jedna strana mněla příliš velkou moc což se ted deje i když dost hodně diskutabilnim spusobem,, ted ani nebudu mluvit jestli čestně nebo ne protože už 3 poslanci za čssd vlastně přeběhli a není duležite za jakych podminek určitě u pana melčaka je to hodně podivné no budiž ,parlament ods senat ods drtivě prezident ods a nepřeju vam ani sobě aby se to otočilo o 180 stupnu ale ods proto děla maximum uvidíme ale mně osobně se libí model protivahy
21. 04. 2008 | 22:46

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Kůli tobě chlupáči udělám vyjímku a ještě zareaguju.

Tím ale není popřen princip kupónovky, neníliž pravda ?
Socani privatizovali a to je v pořádku. Nesouhlasil bych, kdyby se pokoušeli odkoupit a zestátnit. Nejsem si jist, ale i takové řešení jsem slyšel.
21. 04. 2008 | 23:10

tng napsal(a):

tata: sam o privatizaci vim velmi malo, tehdy mi bylo tak 14, vim jen to ze bez podvodu a masivnich ztrat se tato faze neobesla snad nikde. Muzeme se tu bavit o ruznych kauzach ale realne usvedcen a odsouzen nebyl bohuzel skoro nikdo, ani ty ciste ruce objednane politickymi souperi nic nenasly, takze je to spis v risi fantazie. Sam bych privital, kdyby nekdo na hodne vysoke pozici byl zavren na hodne dlouhou dobu, aby ten zbytek dostal lekci. Nikde jsem rozhodne netvrdil, ze tunelari jsou jen z CSSD. Vychazim z toho, ze bastardy najdeme na obou stranach a tak si spis vsimam programu. Konkretne pripad Standa se ovsem asi nijak "vysvetlit" neda navic jde o rekordni castku i funkci. Standuv odchod z premierskeho kresla je asi tak setina toho co by si zaslouzil.

Pokud jde o me, CSSD take vidim jako protivahu, jen uplny idiot si muze prat aby tu neohrozene na veky vladla jen ta jeho strana. Napr. me stve jak je v Praze na municipalni urovni ODS zabarikadovana na vecne casy. Tezko napr. na zaklade zkusenosti z internetovych diskusi usuzovat kdo koho vidi jako havet nebo protivahu, vetsina lidi se v nich chova jako naprosta hovada, s vyjimkou techto blogu. Co se tyce prevahy aktualni ODS, na prezidentovi a na senatu skoro nezalezi (oboje zrusit) a vetsina v dolni snemovne je velmi krehka.
21. 04. 2008 | 23:16

tata napsal(a):

tng sem rad že v zasadním se schodnem protivaha potřebna, o grose sem se přestal zajimat promně osobně obrovske zklamaní, ale ty jeho obrovske peníze to je pravě to co mi vadí nejvic že tyto zloději sou naprosto beztrestní, neda se jim pry nic dokazat, i když nam je jasny kde by ktakovym penězum mohl přijít, a to mi pravě nejvice vadí na ods že bojkotuje tyto zakony protože normalním zpusobem se to neda dokazat to že je senat zbytečny to si myslím taky ale není až tak bezvíznamny a prezident taky ne to jasně dokazuje VK určitě v určitych situacich byl pravě ten gram vahy co převaží misky vah, a parlament v dusledku 3 přeběhlíku vlastně zmenil vysledek voleb ale nadruhou stranu uznavam že bez vlady sme nemohli byt ale v zasadě bysme se na plno věcech schodli dobrou noc
21. 04. 2008 | 23:51

car komačov OO8 napsal(a):

Politiky mame takove jako mame osobnosti chybí a nebo je jich malo .Ja pravidelně volím pravici a taky si nemyslim že je to ideal .Taky není dobre kdyš jsou ve straně problemy není třeba hned zakladat dalších 5 stran to nikam nevede .Je to jen uražena ješitnost neprosadit nebo neumět prosadit svoje nebyt schopny kompromisu ale bohužel ja si nemužu pomoct stat nevyřeší většinu socialních poměru ten ma svoje starosti .Jedině silna ekonomika je schopna udržovat tady socialní smir je velky rozdil pomahat lidem kteří propadli a v tom jak si žije vetšina v tom je neuvěřitelny rozdil svět nebude nikdy ideal jen si každy musi hledat sve místo pod sluncem a politici nedělaji taky nic jineho jsou takovi jaci jsou většinou populističtí a psat o čunˇkovych problemech a lidovcich hold si vybrali takveho předsedu jakeho vybrali mi nevadi jeho nějake 3 miliony ale mit tu odvahu a ještě jit na socialku to uš není jen drzost to je přimo děs a hold mu věří a jestli chtěji pokračovat takto dal asi patří mimo politickou scenu patří tam potom většina lidofcu takovi jsou ,jsou to potom obyčejní somraci kteři s křestanctvim nemají apsolutně nic společneho a nejen snim světčí to o něčem neporušil zakon charkter ma ale potom vetší slepice sni jen tolik aby snesla vejce hold někteří si myslí stat nas musí krmit a potom ty zlata vejce nebudem stačit počítat bohužel ale i zlate vejce smrdí.Asi nudeme muset požadat o dotace a zlate vejce dekontaminovat......
22. 04. 2008 | 06:27

Pete napsal(a):

to JirkaEsch, už dále nepište, rozumným lidem je z toho na zvracení. Věnujte se raději něčemu jinému, třeba psaní pohádek, na politiku vůbec nemáte, bohužel. Hezký den.
22. 04. 2008 | 09:12

JirkaEsch napsal(a):

Pete, za to vy máte evidentně na mnohé, jen na argumentaci ne:))
Až se na ní zmůžete, přijďte zas, pravda holt bolí.
22. 04. 2008 | 09:42

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Tomský,

vyhýbal jsem se přečíst Váš článek.Až jsem přečetl pár zajímavých povídání(převážně pana Rumcajze),osmělil jsem se přečíst úvod blogu.

Co mám k tomu říci?Být panem Stejskalem vymazal bych celý váš blog.Jednak je argumentačně pod psa a vaše urážky jiného člověka mě krajně rozčilují.Jakým právem vyvoláváte asociace Čunek-Dr.Trouba-prase?
Myslím,že má Blue-Jay pravdu. Ivan.
22. 04. 2008 | 13:37

Pepa Řepa napsal(a):

K článku bych měl ještě věcnou poznámku.

Ač volič KDU-ČSL nejsem, tak mohu kladně hodnotit poslední kroky této strany. U volby prezidenta se chovala nejméně dogmaticky, nikomu nic nepředepisovala, sám Čunek volil veřejně Švejnara, což na člena vlády bylo odvážné.To, že volba dopadla jak dopadla, by si měla ČSSD vyřídit ve vlastních řadách.

Dále postoj lidovců k privatizaci nemocnic a přeměně pojišťoven mně rozhodně není nesympatický, pokud jde o cikrtné, tam zřejmě dojde k redukci na základě koaličního návrhu, za jehož základ poslouží lidovecký odpor.

Autor uvádí, že se strana klátí zprava doleva.Asi ano, to středové strany obvykle dělají, že ano?
Větší problém to je u autora. S tím to zprava doleva přímo mlátí.
Proto bych vrubounovi doporučil před valením další kuličky alespoň týdenní abstinenci. Moc daleko kuličku nedotlačil.

Z článku se dozvídám, že Čunek cituji:
.."nejdříve zkorumpoval přesvědčením, že je obětí mediálního spiknutí a štvavé kampaně..pak zkorumpoval justici a nakonec.....zkorumpoval vládu, která jej vzala zpět".

Klobouk dolu, co ten člověk sám dokázal, sám všechno zkorumpoval. Vida, před ním korupce nebyla.Čunek, člen strany na hranici rozpoznávací schopnosti, to stačil sám oběhat.
výkon hodný Silvestera Stalona nebo Arnieho.
22. 04. 2008 | 15:19

Pete napsal(a):

JirkaEsch, Vaše argumentace? Snůška hloupostí a na to chcete reagovat, nenechte se vysmát. S Váma se bavit to je jako s malými dětmi, takové žvásty!Už jsem Vám dal radu tak se jí držte, na víc skutečně nemáte.
22. 04. 2008 | 16:19

vlk napsal(a):

Rumcajsi

ty fakt točíš grotesku!
Takže ještě jednou scénář ohledně Zetoru pro tebe v detailu, vypadal takhle:

Část Zetoru proidána v kuponovce. Výsledkem této "šťastné" privatizece totální debakl... Firma na pokraji bankrotu. Dvakrát státem oddlužená..
Nakonec socany před definitivním bankrotem prodána.
Slovesnký většinový majitel ji dokázal vysekat z průšvihu.

Tím opravdu, ale opravdu byla potvrzena správnost kuponovky a její principy!

Vlastně máš pravdu! Jdi si zase střihnout, co že tomáš tentokrát?Odvarz lysohlávek? Jo tak ty dovedou člověka dostat do laufu.Předvedl jsi to.
22. 04. 2008 | 23:31

ivan napsal(a):

Tak nám pan Tomský napsal další príma svérázný textík. Pokud někomu vadí jeho obsah tak asi nepochopil žánr. Obsah je s ohledem na žánr naprosto v pořádku. Nazvěme ten žánr pracovně absurdní kritikou a vše bude ok. Ono je to v podstatě bez emocí, jenom je to úplná přeháňka:) ...a možná taky trochu křeč.
24. 04. 2008 | 22:02

kapitan mrdalek napsal(a):

a co jsou to ty tradicni hodnoty? - brani nekdo nekomu vyznavat tradicni hodnoty? - anebo ti co volaji po tradicnich hodnotach by radi zapovedeli vse co tyto tradicni hodnoty nereprezentuje a to tedy je netradicni? - vzhledem k tomu ze si pan tomsky muze v ruznych kontextech (soukromych i verejnych) vychutnavat radost z tradicnich hodnot je jeho psani prodchnute volanim po tradicnich hodnotach jenom takove nevyznamne zvaneni - reknu vam pane tomsky ze z vasi touhy modelovat spolecnost dle sve "tradicni-konzervativni" predstavy mam strach
27. 04. 2008 | 12:15

manuela napsal(a):

jo tomský zkouší kázat :-)) ale jsou to jen a pouze kecy kecy kecy ...

a co takhle nějaký důkaz o té údajné čunkově korupci ? tak kde jsou, he ?

nebo zase jenom mediální žvásty ?

http://special.novinky.cz/f...

přečtěte si to Salichovo usnesení a máte-li mezi ušima rozum a ne jenom kupu zavšivených předsudků, bude vám jasno :-)

i když jak čtu ty tomského texty - kdož ví ?? - je-li někdo funkčním analfabetem, už nikdy se svých prefabrikovaných názůrků nevzdá :-((
03. 06. 2008 | 11:40

POPE24LARA napsal(a):

Every body knows that today's life seems to be very expensive, nevertheless people require money for different stuff and not every person earns enough money. Thus to get good <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a> and just collateral loan should be a correct solution.
30. 07. 2010 | 09:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy