Kritiků Izraele nesnesitelná lehkost bytí

27. 01. 2009 | 14:19
Přečteno 5797 krát
Už od šestidenní války před čtyřiceti lety, kdy bylo naposled světové tedy západní veřejné mínění na jeho straně, musí Izrael při každém vojenském střetu kalkulovat s vlnou mezinárodní (spíše levicové) nevole. Značně omezeny jsou tak jeho strategické možnosti obrany. Kritici cítí svou moc, vědí totiž, že je Izrael nejen jako součást západní společnosti na odsudek citlivý, ale že je i částí roztroušeného národa, a proto se musí obávat, aby zuřivost jeho kritiků neprobouzela zasutý antisemitismus civilizace, která svou víru ztratila, ale její předsudek si podržela.

Žádný konflikt od vietnamské války nevzbuzuje tolik emocí jako akce izraelské armády. I nyní se strhl povyk, jako by invaze Izraelců do Gazy měla za cíl především zmasakrovat civilní obyvatelstvo a nikoli likvidaci infrastruktury Hamásu.

Logika kritiků (podle T. Friedmana) vypadá takto. „Žádný pokus zničit Hamás nezajistí v oblasti mír. Nepochybně.
Má-li být mír trvale zajištěn, musí obě strany vést dialog a ne spolu bojovat.

Hm, taky pravda. Několik reálných problémů však zůstává. Jestliže Hamás, Hizbolá, Irán a Sýrie uznají existenci Izraele a budou souhlasit s vytvořením palestinského státu, bude na ně Izrael útočit? Jistě se shodneme, že nikoli.

A kdyby Izrael jednostranně propustil palestinské vězně, stáhl se ze Zajordánska a souhlasil s vytvořením Palestiny, bude moci žít Izrael v míru? Jsem si jist, že odpověď je opět nikoli. A kdyby Izrael alespoň takovou nabídku učinil, získal by na svou stranu své liberální kritiky?

Nikoli, protože takovou nabídku už jednou Izrael předložil, Palestinci ji však odmítli a liberálové opustili Izrael nadobro.
Někteří lidé soudí, že z nemožnosti dialogu mezi Izraelem a Hamásem vyplývá, že takový dialog musí fungovat. Bohužel nevyplývá.“

Tento sylogismus ilustruje, jak tahle kritika ukrývá společného jmenovatele všech moralistů rozhořčených izraelskou vždy nepřiměřenou obranou. Poukazují na skutečnost, že „nekončící kolo útoků a násilí“ k míru nevede. Jistě, nekončící, nevede. Poukazují na oběti žen a dětí, posilující nenávist a extremismus v oblasti. Nepochybně. Tvrdí, že každá „odveta“ Izraele je jen eskalací násilí a nikoli pokusem násilí zastavit. Opravdu? Jak je tedy možné, že z Libanonu už dva roky žádné rakety na Izrael nedopadají a šejk Nasraláh se ke svým pobratimcům v Gaze nepřidal. Jak je možné, že Egypt a Jordánsko Izrael po tolika válkách uznali? Jak by dnes asi vypadala hranice s Gazou a Libanonem, kdyby nebyla hranicí s Íránem?

Hamás neskrývá, že vede totální válku na zničení Izraele. Mluví dokonce o „konečném řešení židovského problému.“ Neváhá ostřelovat civilní obyvatelstvo – žádné prý v Izraeli neexistuje. Jeho bojovníci se ukrývají v nemocnicích, mešitách a vyhánějí ženy a děti na střechy domů jako lidské štíty. Posílají své dcery a syny na sebevražedné výpravy. Nevadí jim, že se brodí v krvi svých vlastních rodin, protože tento účel světí i tak obludné prostředky a genocida Izraelců je svatá. Jak to kdysi přesně vyjádřila premiérka Golda Meirova: „ Můžeme Arabům odpustit, že zabíjejí naše děti, nemůžeme jim ale odpustit, že nás nutí zabíjet jejich děti. Mír zavládne teprve tehdy až budou své děti milovat více než nenávidí nás.“

A co na tuhle kulturu smrti liberální myšlení? Nic. Nad všemi fanatiky jen pokrčí rameny, ale hned se obrátí proti Izraeli. Nesouhlasí ani s jeho ochrannou zdí, jež tak radikálně omezila sebevražedné útoky a zachránila stovky obyvatel. Rakety vystřelované po celá léta (!) považuje za směšně neúčinné, vždyť zabily a zranily pouze desítky lidí.

A jaké řešení tito humanisté navrhují? Trapně mlčí. Předpokládají náš souhlas s nečinností Izraele. Nebo dětinsky navrhují, aby se na Blízký východ neprodávaly zbraně. Anebo si dokonce povzdychnou, že Izrael vůbec vznikl, jakoby nevěděli z čeho a proč vznikl, jako by dávali za pravdu jeho genocidním nepřátelům. A ještě se upřímně diví, když jsou považováni za antisemity.

Psáno pro slovenský časopis Týždeň

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mastodont napsal(a):

Palec nahoru, ale blbce nepřesvědčíte.
27. 01. 2009 | 14:27

Pobo napsal(a):

Ten popis obzvlášť sedí na jednoho ze zdejších blogerů. Ten se taky upřímně (jejich oblíbené slůvko) diví. ...
27. 01. 2009 | 14:46

martys napsal(a):

zase spousta nepoužitelných kidů...
27. 01. 2009 | 14:51

Vilém napsal(a):

Článek a debata ilustruje složení obhájců izraelské řezničiny - jednak malomocní a nenávistní zakomplexovaní chudáci, pro které je člověk s jiným názorem blbec. Za druhé propagandisté, kteří mají čím dál větší problémy vymýšlet krkolomné konstrukce, kde kritikům Izraele podsouvají neexistující postoje, případně rovnou antisemitismus, aby zakryli, že řešení je nasnadě, totiž mezinárodní intervence, a Izrael ho blokuje.
Izrael samozřejmě v Gaze ničeho nedosáhl, dokonce ani skutečného cíle rozdmýchat terorismus, aby mohl mírové urovnání odmítat, ale stáhl se po nástupu nového prezidenta USA. Mírové urovnání je na dohled, v cestě stojí hlavně izraelská snaha nechat si uloupená území.
27. 01. 2009 | 14:54

peregrin napsal(a):

martysi, navrhněte použitelný nekyd (kydat hnůj je y)
27. 01. 2009 | 14:55

Al Jouda napsal(a):

Veřejné mínění v ČR je většinově na straně Izraele. Současná válka v Gaze byla příliš malá na vyřešení problému. Bude muset zákonitě přijít válka mnohem větší, ve které státy podporující arabské teroristy spláčí nad výdělkem. Pak zavládne mír.
27. 01. 2009 | 14:58

převoř napsal(a):

Naprostá pravda, jak nedávno řekl v hospodě jeden kamarád, izraelská armáda je jediná na světě, v které by stálo za to bojovat (kdyby nás ovšem chtěli, jako že nejspíš ne..:)
27. 01. 2009 | 14:59

peregrin napsal(a):

Viléme, to co píšeš,je spíš o tobě a podobných
27. 01. 2009 | 14:59

dzarda napsal(a):

Vážený pane Tomský, proti genocidě, kterou v uplynulém měsíci předvedlo izraelské vojsko musí protestovat každý nezvrácený člověk, jedno zda levičák nebo pravičák. Kdokoliv si myslí, že se samopaly, děly a bombami s fosforem dá zajistit mír je na velkém a hodně smutném omylu.
Nemám řešení situace, která je vyhrocená už několik století, můžete si však být jist, že ani Izrael ho nenašel. Šíření násilí bude plodit zase jen násilí, to je Zákon, jen někteří ho ve své krátkozrakosti ne a ne vidět.
27. 01. 2009 | 15:00

budha napsal(a):

Od počátku (1949) nesmyslně postavené řešení OSN nemůže nemít nesmyslné pokračování z obou stran.Proč Sarkozy vlastně neuspěl? Obě strany války si vytvářejí rezervy pro jednání v brutalitě.Na dialog nevěří.Ale nedělil bych postoje vůči Izraeli na ty od levice a pravice.To nemá s tím co společného.Tady jde o národnostně-teritoriální otázku,ne sociální.Palestinci jsou nejbohatší lidé arabského světa,ale ani to jim nedává možnost své platformy územně.Ve stanech lze žít provizorně,ne věčně.Izraelci se nemají kam vystěhovat.Sympatizanty mívají obě strany.
27. 01. 2009 | 15:14

Čochtan napsal(a):

Rozumní lidi jsou na straně Israele, protože Israel je naše západní "bílá" civilizace.
Na straně arabů jsou náckové a hloupí pseudohumanisti a pseudoliberálové. U nich je to spojeno s odpornou duševní chorobou - oikofobií, známou též jako "sraní do vlastního hnízda".
27. 01. 2009 | 15:22

teolog napsal(a):

Pokud bude Izraelcům hrozit likvidace tak je nic nepřesvědčí, že nemají bojovat.
Pokud budou Palestinci přesvědčeni, že za mučednickou smrt přijdou do speciálního nebe,
tak je taky nic nedonutí k míru.
Evropa má dost ideologů, farářů a pod, měli by se spojit a vymyslet pro Palestince nějaké lepší náboženství.
27. 01. 2009 | 15:24

MerryMan napsal(a):

Britské listy 27.9.2009
"Nemůžeme diktovat ani Izraelcům, ani Palestincům, co je pro ně nejlepší," dodal Obama. "Budou muset udělat určitá rozhodnutí. Ale jsem přesvědčen, že dozrála chvíle na to, aby si obě strany uvědomily, že cesta, po níž jdou, nevede k prosperitě a bezpečnosti pro jejich obyvatelstvo."
Obama dodal: "Jsou Izraelci, kteří uznávají, že je důležité dosáhnout míru.
Budou ochotni učinit oběti, pokud bude vhodná doba a pokud na druhé straně bude existovat seriózní partnerství."

Pane Tomský, čí hlas má větší váhu, Váš nebo Obamy.
27. 01. 2009 | 16:11

MerryMan napsal(a):

Vidím, že své názory zde zveřejňuje známý komunistobijce Čochtan. Škoda, že v době, kdy mohl s komunisti v ČSSR bojovat "hrdinně" utekk, později dokonce zaplatil komunistům dost vysokou částku peněz a podporoval důvěryhodnost jejich režimu. Každý má svoji volbu, ale já Čochtanovi nevěřím, i když se z komunistobijce stal arabobijcem.
27. 01. 2009 | 16:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Čochtane,

ničí mrtvoly se na zdejších stránkách "prasaty nechávat žrát nebudou".

Váš text jsem smazal.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 01. 2009 | 16:25

Admirál napsal(a):

Ani jedna strana už po všech těch peripetiích nemůže vzbuzovat sympatie. Už není rozeznat, kdo je kdo. Krev na jedné i druhé strně. A konec v nedohlednu.
27. 01. 2009 | 16:32

Admirál napsal(a):

Čochtane, pokud máte tu svoji "bílou civilizaci tak pěkně vymezenou, tak to radši budu černej.
27. 01. 2009 | 16:37

MerryMan napsal(a):

Známý arabobijce Čochtan se zase předvedl. Muslimové i židé z náboženských důvodů nesmějí jíst vepřové maso a tak od Blízkého východu až do Indonézie se žije velmi málo prasat. Těžko by se asi sháněla prasata pro sežrání mrtvol.
27. 01. 2009 | 16:38

Čochtan napsal(a):

MerryMan
ta milá zvířátka by mohla dodat EU, místo peněz, jako rozvojovou pomoc v naturaliích.
27. 01. 2009 | 17:41

dříve ruda napsal(a):

pane Tomský,

díky. Izrael je jedna z posledních zemí, kterých si opravdu vážím. Za připosranou evropskou politiku se stydím.
27. 01. 2009 | 17:43

Amarook napsal(a):

to: teolog
Recept pro Palestince je znamy a jmenuje se svobodna trzni spolecnost. Proc pan Tomsky cudne mlci o faktu, ze Gaza je nejvetsi vezeni na svete? Hamas je pouze vysledek naprosteho zoufalstvi obyvatel Gazy. Je nutne otevrit hranice s Egyptem, otevrit letiste a komercni pristav v Gaze a dat mistnim stejne sance jako maji obyvatele okolnich arabskych zemi. O poradek v Gaze by se mohla postarat jordanska, egyptska a saudskoarabska policie. Mistnim rozumi a s nezbedniky se nemazou.
Ze nejaka veprova hlava prohlasi, ze hranice s Gazou a Libanonem jsou hranici s Iranem pouze svedci o chatrnem vzdelani dotycne osoby. Co naplat, nekteri americti politici nejsou schopni najit v atlasu sveta Afriku.
Dnes uz i americti novinari dostavaji rozum. Staci si treba precist Times International.
Pan Tomsky je opet papezstejsi nez papez a opakuje bushoviny v dobe kdy se i sam Bush pro samou ostudu schovava na zachode. Mel by psat radeji o tom kdy mel Breznev zacpu. Na to je mozna odbornik.
27. 01. 2009 | 18:16

Alka napsal(a):

Problém je ten,že se nikdo neumí a ani nesnaží vcítit do kůže toho druhého.Pokuste se o to.Pokuste se na tento boj dívat,jako na bitku mezi vlastními syny (člověk proti člověku).Potom se budete snažit nikomu nestranit a budete se snažit vyřešit dlouhodobý spor domluvou.U států by to mnělo být řešeno tlakem mezinárodního společenství na obě strany.V tom by měly mít výhodu velmoci,ne zbrojením,ale mezinárodním tlakem.Za těch 60 let se to mělo vyřešit.Násilí plodí další násilí a to plodí větší a větší nenávist. Takže pomůže jen diplomacie.
27. 01. 2009 | 18:17

Joska napsal(a):

Mně celá situace kolem Gazy připadá jako , kdybych měl dům a jednou mi tam přišel zloděj s pistolí a vyhodil mě. Asi bych byl naštvaný a třeba bych v zoufalství i vzal hůl a pokusil se ho zahnat. Ale jeho reakce by byla střelba na mou rodinu a její vraždění. Pak by se našel dokonce takový Tomský, který by mi do očí tvrdil, že jsem zloděje napadal, že jsem terorista a že ten zloděj má právo moji rodinu vraždit. Tak to to je historie Izraele v podobenství. Izaelský stát byl bez ohledu na domorodé Palestince vytvořen na jejich území. Pak ještě v roce 1967 bylo toto území židy rozšířeno. Zajisté by Palestinci raději seděli v kokpitech letadel a v relativním bezpečí vraždili z bezpečné výšky a nemuseli se dívat do očí obětím jako dnes mají možnost Židé. Vždyť i ti používali terorismus v počátku jako způsob boje (viz jejich teror. oranizace Hagana), nyní už mají prostředky na používání státního terorismu. I současná jejich agrese je jimi vyprovokovaná. Porušili dohodnuté příměří a vytvořili z Gazy ghetto s 1.5 miliónem obyvatel na území sotva srovnatelné s Prahou blokádou celé Gazy ze všech stran (až na ty tunely).Lehce si dokážu představit zoufalství takového množství lidí za takových podmínek. A pak Hamás relativně neškodně střílel na židy a odpovědí byl masakr obyvatel Gazy. Svědectví ukazují na cílení vraždění i dětí a žen, kdy třeba židé nařídili lidem vyjít z domu a pak postříleli i děti, nebo používali zakázaný bílý fosfor na hustě obydleném území a dokonce požívali Palestince jako živé štíty. Na jedné straně se označují jako Bohem vyvolení, modlí se k němu a na druhé straně bezostyšně porušují jeho přikázání "nezabiješ". Takto to vypadá na velké jejich pokrytectví ve víře v Boha a Boha si berou jen jako zástěrku k ospravedlnění svých zločinů.
27. 01. 2009 | 18:58

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tj. vytvářet prostor pro slušnou diskusi a tím i věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
27. 01. 2009 | 19:24

Boris napsal(a):

Proč by měl někdo uznat stát (Izrael), který vznikl na Brity okupovaném uzemí proti vůli původních obyvatel, tedy Palestinců???
Co kdyby například Velká Británie okupovala naši republiku, nastěhovala sem miliony Arabů kteří by si na uzemí Moravy založili vlastní stát a divili se, že ho Češi nechtěji uznat???????????
27. 01. 2009 | 20:21

Hurá napsal(a):

Velmi dobře napsáno, pane Tomský¨!
27. 01. 2009 | 20:32

Boleslav D. napsal(a):

Pane Tomsky,

nechme stranou, ze oznaceni "humanista" je pro vas zrejme jakousi nadavkou.

Povazujete za antisemity a "detiny" take lidi jako je Uri Avnery (m.j. dlouholety clen Knesssetu a ucastnik valky za nezavislost)?
Co rikate jeho clankum:
http://www.avnery-news.co.i...

..
27. 01. 2009 | 20:32

Gravi napsal(a):

Izrael se jen brání. A stíhá u toho i masivní výstavbu pro židovské "osadníky" (=okupanty) na západním břehu Jordánu a v anektované části Jeruzaléma (hlavního to nedělitelného hlavního města, které mu sice přiděleno nebylo, ale vždyť přece král David a spol...). Izrael se jen brání - nepovolenou municí, kterou bezhlavě pálí do civilistů. Jako dnes, někdo něco odpálí (kdoví kdo) a Izrael na oplátku zavraždí palestinského zemědělce, který se provinil jen svým původem. Jak Izraelci tak Palestinci myslí naprosto stejně - barbarsky. Jsou v zajetí náboženských bludů a nějaké civilní oběti či spravedlnost je absolutně nezajímají. Izrael není žádná oběť. Tomsky si jen nabarvil strany konfliktu na bílo a na černo a víc ho nezajímá...
27. 01. 2009 | 20:34

roninW napsal(a):

pěkně napsané - Karma , palec, body....cokoli
27. 01. 2009 | 20:56

krok napsal(a):

pane Tomský, lžete a navíc si neuvědomujete rozdíl mezi "antisemitismem" a "antisionismem"..škoda, měl jsem Vás za chytřejšího:-))
27. 01. 2009 | 21:48

Paterik napsal(a):

Zjednodueně řečeno, za všechno můžou Britové. V době, kdy byla palestina jejich protektorátem si nechtěli ušpinit ruce a nad problémem soužití arabů a Židů zavíralo oči a nakonec z toho raději vycouvali a nechali je, ať si to vyřídí mezi sebou sami. olo násilí a válek se točí už dlouho před vypuknutím druhé světové války. Řešit to, kdo si kdysi začal, kdo komu pozabíjel víc lidí je cesta do pekel. V současné chvíli už není jiná varianata než dva státy - Izrael a Palestina, ale dojít k nim je nejspíš nemožné. Radikálové na obou stranách vždy dokázali zabránit případné smírové dohodě a umírnění je nikdy neokázali vytěsnit ze hry a ani v budoucnu jestřábi nevymřou.
27. 01. 2009 | 21:55

Láďa napsal(a):

Pane Tomský, velice výstižně napsáno, souhlasím s vámi. Kéž by bylo publikováno víc podobných pohledů, místo výlevů zaslepených kritiků Izraele a všech jeho kroků.
27. 01. 2009 | 22:03

Čochtan napsal(a):

Borisi,
žádní "Palestinci" neexistují.

"Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem."

výrok Zahíra Músejna, člena výkonného výboru PLO v rozhovoru poskytnutém holandským novinám Trau, 31. 3. 1977
27. 01. 2009 | 22:09

citizen napsal(a):

Hamás je fajn parta, fakt úplně jako Izraelci:
https://www.youtube.com/watc...
27. 01. 2009 | 22:13

Wurst napsal(a):

"A jaké řešení tito humanisté navrhují? Trapně mlčí." Po přečtení vašeho článku si říkám, že někdy je málo více než hodně a mlčet by neškodilo.
Přesto mi to nedá a budu reagovat. Váš článek je protkán nesmysly:

1. západní = světový
2. strategické možnosti obrany jsou omezeny kvůli kalkulaci (je nějaká?) s veřejným míněním
3. kritici cítí svou moc (já jako "kritik Izraele" např. pociťuji bezmoc)
4. Žádný konflikt od vietnamské války... (nebuďte tak sebestředný. Nebo si snad myslíte, že několik set zabitých palest. civilistů předčí statisíce mrtvých Iráčanů a mnoho jiných konfliktů? To snad už nemyslíte vážně)
atd....
Splést se může každý, ale vadí mi zbytečně útočný styl, jakým je váš článek napsán, kdy kritikům izraelské politiky nedáte za pravdu ale vůbec v ničem a raději se je snažíte zdiskreditovat, než rozumně oponovat. Už jenom alfa omega celého problému, vznik Izraele. Ten je podle mého názoru kromě jiného založen na násilí, na utlačení Arabů v Palestině. Brit odtamtud zbaběle prchl a nechal místní, ať se s tím nějak vypořádají. A tak začala válka, kterou ovšem v rozhodující okamžik, kdy měla skončit v neprospěch Židů, utla ruka OSN, tak aby jim dala čas se nadechnout a dá se říct i zvítězit. Proto ty státy nemůžou se vznikem Izraele souhlasit, a to ani dnes. Nepřipadá jim to legitimní. OSN se dle mého ukázala jako špatná organizace, neschopná vyjednat pro OBĚ strany uspokojivou situaci. Budeme tu žít my a ne vy protože jsme Bohem vyvolený národ a protože šoa. Toto není dobrý základní kámen. A vy mě teď budete považovat za antisemitu? Proč prosím? Protože polemizuji o vzniku státu Izrael. Je to špatně? Vyzívám snad k nenávisti vůči tomuto národu? Ne, pouze vyzdvihuji jeho temné stránky, marně hledám sebekritiku ze strany Izraele. Myslíte si, že je správné, aby šoa byla do skonání věků politický nástroj, jak si vydupat svého?

Nechal jsem se unést...Měl byste v první řadě pořádně rozvést, co ta kritika, proti které tolik mluvíte vlastně říká, nezaměňovat antisemitismus s nenávistí vůči politice Izraele, být trochu sebekritický a vžít se do role Arabů, kteří prostě mají právo na to být ukřivdění (viz vznik Izr.).
Promiňte snažil jsem se, vím že toho je jěště mnoho, ale více mě toho už nenapadá.
28. 01. 2009 | 00:04

VDC napsal(a):

Kritikům Izrele: Používáte biolit? Pokud vás každou noc přilétají ožírat komáři, pak máte víc možností. Buď otevřít okno a doufat, že komár odletí, protože jste se vlastně provinili vy "drzostí" že ležíte ve vlastní posteli. Jenže on neodletí, naopak přiletí další. Tak je postříkáte biolitem, protože proč se nechat okusovat, když máte v ruce technologickou převahu, která je vyřídí. Aspoň dočasně, přiletí další. Akorát že hmyzí humanisti budou vykřikovat, že je to nehumnánní, že jste měli vyrobit létající nanoroboty, kteří by s komáry bojovali vyrovnanější zápas.
Za další: kdyby se Izrael rozhodl, "balíme to, svůj stát rušíme" a předali ho Palestincům, jak to dopadne? Arabové bohatsví "oázy v poušti" do deseti let prožerou (jako např. Mugabe v Zimbabwe) a protože už nebudou mít leitmotiv svého konání, budou muset nabídnout vlastním nespokojeným lidem dalšího nepřítele. Tak se zečne mlátit Hamas s Fatahem, pak začnou vyhazovat do vzduchu turisty v Egyptě a Tunisu, protože za jejich bídu a neschopnost přece může ten Satan Západ.
28. 01. 2009 | 01:01

PILAT napsal(a):

>ty bilej Čochtane, zajed do izraele a nerozeznas Araba od Zida.(no jo to jsou ale ty nizsi a meneceni Zide co?) Jsi normalni rasisticka lopata, to si priznej...
>Takovou omezenost pane Tomsky, to klobouk dolu... >VDC vite koho tu vlastne obhajujete? izrael je normalni rozpadajici se, konzumni spolecnost, kterou uz dnes pramalo zajima nejaky kuturni odkaz. Uz by jste se vsichni zaslepenci meli vydat do oblasti a hlavne nechat doma sve naivni ruzove bryle.
Jeste, ze jste hlavy veprove, nemusite se obavat, ze by vas tam nekdo snedl...
28. 01. 2009 | 01:59

F. Adamec napsal(a):

Holokaust v Praze, v rezii Havla:
Arogantni architektura, komunisticky design versus kreativita a ucelnost zivota a vesmiru, arogantni Havlova tancici chladici vez v Praze nad Vltavou, ohlodana kost - konzumni Selfridges building v Birminghamu, sledovaci Lord's Media Centrum a znarodnena Chobotnice (StB) nad gotickou a barokni Prahou, militantni Rejnok, bombarder jako Koncertni a kongresove centrum v Budejicich v rukou StB-VKR (RNDr Vladimir Kostka a spol). Kaplicky provokativne vykradal cizi myslenky a tvary bez citu, ignoroval lidskost, Leonarda v Sixstinske kapli, vztahy Boha svoritele, Nebe, Zeme a Cloveka. V Londyne chrchel neuspel, ignoroval dila Henry Moora, vztahy matky Prirody - Rodiny - Krajiny. Sex mu nenahradil lasku a vlastni rodinu: Eliska na sobe mela saty, ktere jsem sam navrhoval. Cerne a zepredu uzasne katolicke, sahajici az ke krku. Zezadu ale maji uplne hola zada a latka zase zacina az tri centimetry pod carkou.
Komunisticka estrada probehla ve vykradenem katolickem chramu sv. Anny na Starem Meste. Chram zprivatizoval dramatik Vaclav Havel, humanitarni bombarder Evropy. Neuchrani jej ochranka pred jeho spatnym imunitnim systemem, spatnym svedomim, i kdyz chripkova epidemie brzy pomine. Dasha Veskrnova precetla dopis, ktery Johance napsal gramatik Havel. Rakev se zesnulym na miste nebyla. Na estradu se dostavili spolupracovnici StB, sef tunelaru v CSSD Paroubek (ROKO), senator Dienstbier, clen UVKSC a CSSD, zadluzeny herec Bohus, Polivka a dalsi prizivnici. Pripravoval se i osobni Havluv zpevak, sam sobe rechtajici Petr Hapka, zpevak skupiny Support Lesbiens, dixielandovy band ve stylu Walter Bartos Band (KGB-StB-KSC-ODS). Zaznely projevy konkurentky Kaplickeho Evy Jiricne z Batova kanalu a zkrachovaleho architekta Bobka vyznavace Klause, ktery Kaplickemu pomohl.
Kaplickeho navrhy budou vystaveny ve Veletrznim palaci, v sekci Umeni komunisticke totality. Kaplicky ziska za celozivotni dilo prestizni cenu 333 z rukou Stribrneho trpaslika, clena ODS. Za dvanact let, po svetove krizi, cenu s sekem v CZK, po devalvaci prevezne Johanka k dvanactym narozeninam.
Takovou komunistickou estradu by si urcite nepral oskarovy reziser Menzl, Kaplicky, nepritomny dvanactilety syn Josef.
Bata: Kulturni narod nepoznate podle katedral, muzei, skol, hudby a obrazu ... Vybudoval jsem cloveka, aby byl vykonejsi... Ucast na zisku nelze povazovat za soucast mzdy. Inflaci mravu nasleduje inflace hospodarska.
Kaplicky zemrel jako chlap, Havel umira strachem na spatne svedomi, Bozi mlyny melou v Londyne, Praze, Izraeli, Gaze i v USA.
28. 01. 2009 | 02:20

Špatný člověk napsal(a):

Pan Tomský je ignorant pravdy, ty kydy mu spapá jen blb co nic neví,jak celá záležitost se vznikem Izraele vznikla.
28. 01. 2009 | 02:53

Plim napsal(a):

Tomskeho spina

Bojujeme za mir,ve jmenu boha,jsme vyvoleni,buh si preje,my,my,my,oni nas vrazdi,my se jen branime,zeme zaslibena...

Je mi z toho na zvraceni
28. 01. 2009 | 05:02

Karel (taky) napsal(a):

Líbí se mi, jak místní Arabové a muslimové nazývají cílené zásahy proti Hamásu genocidou. Kdyby šlo o genocidu, vážení teroristé, tak by dnes v pásmu Gazy nežil už nikdo. Izrael na to prostředky má. Já jen doufám, že je jednou použije, to je IMHO jediné konečné řešení tohoto problému.
28. 01. 2009 | 07:09

Apeoffice napsal(a):

Palestinci měli po týdnu bez krve v ulicích absťák, jak jinak si vysvětlit bombový útok na izraelskou hlídku?

Na záběrech v televizi krásně naaranžovaný dav rozhořčených obyvatel Gazy a najaté plačky, které si do kamery drásají tváře a halekají jak nějaké indiánky.

Je zvláštní jak se svět naváží do Izraele, ale likvidaci nějakých Tamilských tygrů, kde snad došlo k likvidaci civilistů, odbyde krátká noticka.

Jen co Izrael umožnil zásobování, dělají palestinci vše pro to, aby ho izraelci zastavili ... útoky, tunely.

Střely s ochuzeným uranem v Iráku byly v pohodě, ale trocha fosforu v Gaze už ne?
28. 01. 2009 | 08:06

Čochtan napsal(a):

Hlupáčku Piláte:
Rozeznáš Izraelce od Araba !
Podle chování a výsledků ! I z letadla přesně vidíš hranici mezi izraelským a arabským územím. Kromě toho, ti Izraelci, kteří se narodili v Čechách, a je jich hodně, ti jsou od nás k nerozeznání. Na rozdíl od arabů. :-))))
28. 01. 2009 | 08:07

Čochtan napsal(a):

Karle,
taky doufám, že v Gaze propukne nějaká chřipka, a za pár týdnů tam bude ticho. Jen ptáček tu a tam zacvrliká. Jinak se to řešit nedá. A vyřešit se to musí.
28. 01. 2009 | 08:11

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pro snazší pochopení podstaty problému uvedu smyšlený příběh - alegorii:

Představte si, že Eskymáci by se nejprve na příkaz svých vládců naučili mythologii, staré pověsti a náboženství ze starodávného Zimbabwe. Poté by se Eskymáci naučili novou řeč - nikoliv však Zimbabwštinu, ale podivnou Německou hatmatilku. Poté by Eskymáčtí bankéři nadšeně financovali podivné popletené hnutí mezi Eskymáky. Podstatou tohoto nového Eskymáckého hnutí by byla šílená myšlenka: Eskymáci jsou potomky pravých Zimbabwanů, o čemž důkazem je, že se Eskymáci naučili Zimbabwské staré pověsti.
Pomocí propagandy a 50 let lží v médiích by se podařilo potlačit jakýkoliv posměch nad faktem, že Eskymáci mají dědičně pleť poněkud světlejší než opravdoví Zimbabwané. Eskymáci by se postupně stěhovali do Zimbabwe, pomocí teroristických akcí by vyprovokovali konflikt a během následujících dalších 60 let by postupně vyvražďovali Zimbabwské obyvatelstvo. Kdokoliv by si dovolil kritizovat Eskymáky, byl by veřejně v médiích hanoben jako Anti-Afro, nacista, ozubené kolo v Hitlerově soukolí atp.
Jakékoliv snahy pomocí testů DNA dokázat pravdu by byly sabotovány, falšovány nebo prováděny nevědeckým selektivním výběrem vzorků atd.
--------------
A nyní konec alegorie, dosadíme skutečná jména:
V Chazarské říši rozkládající se 2.000 km severně/severovýchodně od Izraele kolem 8./9. století na příkaz vládce zavedli místo dosavadního náboženství (uctívajícího falus) nové náboženství - Judaismus. Kolem roku 1250 byla Chazarská říše rozprášena a Chazaři zčásti zůstali v oblasti Krymu, Ukrajiny, zčásti migrovali směrem na západ. Odmítali asimilovat a udržovali si své nové náboženství - Judaismus, vylepšované o takové perly jako např. Talmud.
Během 750 let Chazaři uvěřili bludu, že jsou opravdovými potomky skutečných Jůdejců, Hebrejců atd. Faktu, že Chazaři mají křídově bílou pleť a nikdy nežili 5.000 let pod silným jižním sluncem Izraele nikdo nevěnoval pozornost. Testy DNA byly ještě neznámou věcí.
Chazarské elity navštěvovaly Palestinu a financovaly sionistické hnutí - tj. šílenou myšlenku, že Chazaři jsou potomky Jůdejců a že Palestina by jako měla patřit Chazarům. Chazaři následně 60 let vyvražďují a vyhánějí Palestince.
Co ukázaly testy DNA?
1. 90% sionistů nejsou potomky Jůdejců atd., jejich předkové nikdy nežili v Izraeli - jedná se o potomky Chazarů.
Sami mezi sebou se označují jako AshkeNazi. Chazaři (AshkeNazi) nejsou a nikdy nebyli Sémity.
2. 10% sionistů jsou Sefardi, podle testů DNA opravdoví potomci Jůdejců atd. Sefardi jsou potomky Sémitů.
3. Palestinci podle testů DNA jsou skutečnými potomky opravdových Jůdejců, Hebrejců atd. Palestinci jsou Sémité.
4. DNA Palestinců a DNA Sefardů je do té míry totožné, že se jedná o pokrevné bratry.

ZÁVĚR: Chazaři omylem obsadili nesprávnou zemi (Palestinu), omylem vyvražďují Palestince - potomky opravdových Jůdejců, Hebrejců atd.

Chazaři nejsou a nikdy nebyli Sémité, pouze se naučili mythologii jiného etnika vzdáleného 2.000 km (Jůdejců atd.). Proto hanobit kohokoliv, kdo kritizuje Chazarské vraždění a tzv. "sionismus" a označovat za "anti-semitismus" jakékoliv poukazování na fakta je naprosto převrácená demagogie.
Masmédia stále pokračují v zaběhnuté propagandě a stále opakují 1.000x opakovanou lež: a to že Chazaři (AshkeNazi) jsou údajnými potomky Izraelců a že země Izrael (Palestina) jim údajně historicky patří.
Jedná se pouze o krutý omyl. Jako první krok k míru je zapotřebí pomocí osvěty a vědeckých důkazů zveřejnit fakta.

Jednou z prvních vlaštovek je kniha profesora Shlomo Sanda z Tel Avivské Univerzity nazvaná: Jak byl vynalezen židovský národ (v Izraeli velký bestseller)

link na izraelské noviny Haaretz:

http://www.haaretz.com/hase...
28. 01. 2009 | 08:13

Čochtan napsal(a):

Kdy vy hlupáci už konečně pochopíte, že vůbec nejde o Gazu, ale o existenci Israele a existenci západní kultury ?
O NAŠÍ existenci, o naší kulturu, o náš způsob života, o naše právo zajít si večer na pivo do hospody, o právo vaší vnučky chodit v minisukních, ....

Kdy už konečně pochopíte, že až islám zničí Israel, že pak je na řadě Evropa ? Praha ? To jste opravdu tak pitomí ?
28. 01. 2009 | 08:24

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pane Čochtane, co má společného Chazarská kultura, kde Talmud zcela jasně definuje nás Goyimy - že jsme "nikoliv lidskými bytostmi" - co má společného s naší západní kulturou?

Kromě ehm Hollywoodu a ehm TV Nova - pochopitelně.
28. 01. 2009 | 08:36

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pane Čochtane,

Chazarská/Talmudistická ideologie/kultura:

- považuje nás Goyimy za "nikoliv lidské bytosti

- každému Talmudistovi přiznává/slibuje 2800 Goyimských otroků

- všichni Goyimové budou uvařeni v kotlích naplněných horkými výkaly a semenem

- veškerý majetek na planetě bude patřit Talmudistům (přesněji řečeno: Těm_které_nesmíme_jmenovat) a to nejpozději do dne příchodu mesiáše

Západní kultura naproti tomu:

- všichni lidé jsou si rovni (zaručeno ústavou) - (pozn. Israel z taktických důvodů ústavu ani nemá (vypadalo by příliš nápadně, kdyby v ní někteří lidé neměli lidská práva)

- otroctví již bylo zrušeno a jeho případné projevy jsou trestné a stíhány

- v Evropě není legální mučit lidi v kotlích naplněných horkými exkrementy,
v U.S. byly do minulého týdne povoleny pouze jiné druhy mučení (dušení vodou v plících)

- západní ideologie nepřiznává předem veškerý majetek nějaké ideologicky/rasově vymezené skupině obyvatelstva
28. 01. 2009 | 08:52

Paterik napsal(a):

Mám obavy, že Zločiny Sionismu tady pletou páté přes deváté. Chazarská mytologie je sice zajímavá, ale pochybuji, že se podobá náboženství dnešního izraele. Tvrdit, že praví palestinci jsou skutečnými potomky Judejců je dosti scestné, záleží na tom, kdo je dle vás pravý palestinec. Pokud tím myslíte palestinské araby, tak to asi moc nesouhlasí. Ke stěhování Sionistů na území palestiny nezpůsobila jakási obskurní náboženská sekta, ale obavy o svou existenci. Evropské státy se k Židům chovaly v důsledku náboženské netolerance vždy paradoxně mnohem hůř než arabové v palestině. K největší migrační vlně přispěl především Hitlerův režim v Německu a neochota "demokratických" států jim pomoci. Británie se pokoušela migraci Židů do Palestiny omezit, čímž je de facto vydávala Hitlerovi. Důsledky známe, ale jaksi se nelze Židům příliš divit, že se tváří v tvář vlastnímu zničení pokusili o řešení - vlastní stát, který by je chránil. Vznik konfliktu mezi židy a araby jde tedy na vrub spíš neschopnosti západu zajistit jim bezpečí než jakési jejich krvelačnosti.
28. 01. 2009 | 09:09

Čochtan napsal(a):

Ty troubo, ty jsi si zase listoval ve Stürmeru, kterého odebírala za Protektorátu tvá babička, že ?
Co máš proti Židům ? Že se nějaký z těch, kteří si u vaší rodiny schovali tépich a zlato, vrátil z koncentráku živý ? A chtěl svůj majetek zpátky ? Nebo tvůj dědek árizoval židovský obchod ?
28. 01. 2009 | 09:14

Čochtan napsal(a):

Tím "trubou" myslím pitomý nick "Zločiny sionismu".
BTW, nebyl to titulek v ruďasu z padesátých let ?
28. 01. 2009 | 09:16

MerryMan napsal(a):

Čochtan, dříve známý komunistobijce, který před komunisty utekl, nyní arabobijce či "bojovník za civilizaci nebo za co vlastně. Nejpravděpodobnější je že si zde ventiluje svoje mindráky.

Myšlence, kterou se snad pokouší hájit dělá ještě více škody než si Izraelci nadělají sami. Je bohužel smutným faktem, že zvěrstva izraelské armády překonávají i zvěrstva jednotek SS za WW2. I SS bojovali proti partyzánům-banditům-teroristům které stříleli na místě. Dále se mstili za útok partyzánů zastřelením předem vybraných rukojmí. Samozřejmě je postup SS zavrženíhodný. Pokud ale toto nazvete zvěrstva, barbarství atd., jak nazvat postup izraelců.
Nevím, proč Izrael dělá všechno možné pro to, aby zločiny nacistů byly překryty zločiny Izraelců.
28. 01. 2009 | 09:24

Paterik napsal(a):

MerryMan si asi dělá legraci, když přirovnává činy Izraelců k SS. To už je trochu výsměch. To bys mohl přirovnat k SS třeba i naše vojáky v Afghánistánu. Můžeme se bavit o tom, proč konflik vznikl a proč se rozrostl do takovýchto rozměrů, ale jestli někdo přistupuje k celé věci v tomto duchu, pak to asi nemá smysl.
28. 01. 2009 | 09:30

Čochtan napsal(a):

MerryMan
tohle je podle tebe, hlupáčku "chování SS" ?

"... Místní obyvatelé potvrdili, že byli IDF o chystaných náletech i následných pozemních operacích informováni prostřednictvím letáků vyhazovaných z letadel i pomocí SMS zpráv či telefonátů. Mnoho z nich bylo také kontaktováno operátory IDF telefonicky a byli dotazováni na situaci zejména co se týká uposlechnutí výzev k opuštění oblasti. .."
Zdroj: http://moulik.blog.idnes.cz...
28. 01. 2009 | 09:38

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pane Čochtane, stěžovat si musíte u pana profesora Shlomo Sanda - historika Tel Avivské Univerzity. Ale opatrně, abyste nebyl zatčen pro Anti-Semitismus.

Patrně to vše proběhlo tak, že oblast Hebreje, Jůdeje atd. byla obývána zhruba 200 až 300 tisíci původními obyvateli tj. Hebrejci atd., kteří se převážně zabývali zemědělstvím.

Počet vojáků, kteří po éře Římu přišli do oblasti patrně činil 10 až 50 tisíc. Tito vojáci bez žen by nebyli schopni obdělávat pole a uživit se. Uchovat v oblasti 200 až 300 tisíc původních obyvatel - zemědělců, zcela nezbytných pro obdělávání půdy bylo samozřejmé.

Z tohoto důvodu je pan profesor Shlomo Sand přesvědčen, že žádný masívní Exodus Izraelitů nikdy nenastal. Během staletí část původního obyvatelstva přijala nové náboženství - islám, část zůstala při svém judaismu.
Všichni (předkové) žili pod žhavým jižním sluncem 5.000 a více let, proto všichni měli a stále mají trochu tmavší pleť.

Proto je DNA Sefardů - opravdových potomků opravdových Hebrejců atd. v maximální míře příbuzné s DNA Palestinců - taktéž opravdových potomků opravdových Hebrejců atd.

Na těchto zjištěních není nic Anti-Semitského.

Velkou komplikací se stal až příchod milionů potomků Chazarů, kteří o osbě tvrdí, že jsou také potomky Hebrejců atd.

Společenským tabu je fakt, že jejich DNA není Sémitského původu a nemá s Hebrejci nic společného.

Tito lidé obsadili Palestinu omylem na základě masívní propagandy a dlouhotrvajícího vymývání mozků. Jejich vraždění zde nemá žádné morální ani jiné opodstatnění.

Máte-li námitky, obviňte prosím izraelské noviny Haaretz z Anti-Semitismu

http://www.haaretz.com/hase...
28. 01. 2009 | 09:40

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Myslim, ze ste vopred dobre nezvazil nazov clanku. Musite predsa zo skusenosti vediet, co bude nasledovat, ak sa co i len nahodou zastanete Izraela v tejto, bohuzial, nekonciacej vojne proti terorizmu. Preto ste mal miesto slova "byti" v nadpise pouzit prihodnejsie slovo popisujuce cinnost zaludka po "kocovine":-).
28. 01. 2009 | 09:40

Rudolf napsal(a):

Hledání absolutní pravdy v této výbušné oblasti nelze. Každý má jenom tu svou pravdu a na nic jiného nehledí. Přesto si v zásadě dovolím podpořit názor pisatele článku v tom, že Israel je donucen okolnostmi hájit svoje základní právo na existenci. A toto jeho právo je nadřazeno všem těm útokům, které mají společného jmenovatele - zničit stát Israel. Můžeme snad debatovat nad použitými formami této obrany, ale protože nemáme ani páru o tom, co se opravdu děje, je i tato debata k ničemu. Musíme podporovat Israel ne proto, že má absolutní pravdu, ale proto, že kromě účinné obrany nemá jinou alternativu.
28. 01. 2009 | 09:41

Zločiny Sionismu napsal(a):

Podezření, že špičky sionistického hnutí hrály velmi špinavou hru se svými vlastními lidmi zkoumalo mnoho historiků.

Upozornění ! Následující linky na historiky - členy ctihodného vyvoleného národa mohou vyvolat šok z poznání faktů.

Souhrn např.: PhD. Makow

http://www.savethemales.ca/...
Nebo skupina rabínů z Bnei Yeshivos vydala investigativní dílko - celá kniha o zločinech sionizmu ve formátu pdf:

http://www.jewsagainstzioni...
28. 01. 2009 | 09:53

MerryMan napsal(a):

Z odkaz dle Čochtana http://moulik.blog.idnes.cz...
"Cílem ostřelování se staly také některé mešity, školy a nemocnice, které Hamas podle IDF využíval k úkrytu nebo jako sklady zbraní a výbušnin." Konec citátu.
První části informace se dá věřit, protože hovoří proti Izraeli a málokdo o sobě mluví nepříznivě, pokud to není ověřitelný fakt. Část o skladištích zbraní v mešitách, školách atd. důvěryhodná není, protože tím Izrael vysvětluje a omlouvá svoje činy. Důvěryhodná by tato informace byla od nezávislých zpravodajů, kdyby se do vybombardované mešity, školy atd. dostali před izraelskou armádou. Vstup nezávislým pozorovatelům nebyl povolen.

Že armádní zprávy lžou lze poukázat na několika příkladech:
1. Dokument o kontrarevolučních skladech zbraní na území ČSSR v r. 1968 - Sov. armáda.
2. Dokumenty o ZHN na území Iráku (CIA a armáda USA).
3. Dokumenty o "zvěrstech" čínské armády v Tibetu.

Je možné uvést mnoho dalších příkladů ale většina diskutujících si je dokáže najít sama. Dokáže je i správně vyhodnotit, pokud použije zásadu:"Věřte pouze informacím, které nejsou k užitku straně, která je zveřejňuje." U ostatních věřte pouze po potvrzení z nezávislých zdrojů.

Jinak otázka pro Čochtana: Ještě finančně podporujete komunisty?

Paterik:
Nemusíte uvádět "jestli někdo přistupuje k celé věci v tomto duchu, pak to asi nemá smysl." pokud samozřejmě nechcete ventilovat své frustrace. Člověk který zahájí "diskuzi" tímto způsobem, s tím nemá smyslu diskutovat. Se mnou můžete diskutovat pokud smrt civilisty která je zaviněna armádou v cizí zemi nazýváte vraždou. Jinak je to zbytečné.

Jste asi mladší ročník a ještě věříte oficiálním lžím. Uvedu informaci o zahájení 2.svět. války jak byla uveřejněna v českém tisku v r. 1939:"Vůdce oznámil, že v noci z 31.8.1939 na 1.9.1939 polská armáda napadla říši. Od 4 hod. palbu opětujeme.
Následně byla říše napadena Anglií a Francií. Fakt je že obě země vyhlásili válku Německu. Ne naopak. Vidíte že názory na agresora mohou být různé.
28. 01. 2009 | 10:22

Čochtan napsal(a):

Když mešity, školy a nemocnice ukrývají "hrdinné" teroristy, nebo jejich rakety a výbušniny, pak je úplně v pořádku, když jsou srovnány se zemí.
28. 01. 2009 | 10:51

BERAN napsal(a):

Falcony problém ohrožení Izraele nevyřeší, vždy jen oslabí jeho palčivost. Mezinárodní jednotky na hranicích? Také jen šlapání po symptomech. Myslím, že by se Židé měli vrátit k našemu Pánubohu, protože mají-li problém, pak jen bez Věrnosti.
28. 01. 2009 | 10:55

MerryMan napsal(a):

Čochtan:
Je pravdou, že já jsem Vás neviděl, jak dáváte peníze komunistům. Vycházím pouze z toho, co jste sám o sobě uvedl. V případě, že jste lhal, uveďte ten text znova a k tomu uveďte že text není pravdivý.
Pokud se vyhlašujete za komunistobijce a uvádíte, že jste komunistům nebo komunistické vládě dával peníze tak nemám důvod Vám nevěřit.
A ve své vulgárnosti klidně pokračujte. Mne může urazit pouze slušný a inteligentní člověk. Vy mne urazit nemůžete
28. 01. 2009 | 10:55

joudazmaršova napsal(a):

to zlociny sionismu:
vaše "vědecké traktáty" mi tak trochu připomínají "vědecké teorie" nacionálně socialistických,záměrně nepoužívám slovo fašistických, neboť to není totéž. Také se snažili rádoby vědeckými pokusy dokázat že jen německý národ, potažmo dermánská rasa je jediná vyvolená a povolaná obývat Lebensraum v Evropě. Nedávnými srovnávacími (genetickými)pokusy bylo zjištěno, že jen část obyvatel Čech má slovanské kořeny, ostatní mají germánské, skandinávské a kdoví jaké ještě., přesto si nemyslím, že by byli méně kvalitní Češi než potomci praotce Čecha. A obyvat českou kotlinu mají pravo obývat stejně tak.
28. 01. 2009 | 11:13

parr napsal(a):

MerryMan - k te propagande bych dodal, ze jisty ministr informaci jednoho statu hlasal do vsech tv (a MerryMan a Reuters a Guardian mu verili), ze americke agresory upaluji v jejich tancich stovky km od Bagdadu. Za hodinu ale tv ukazovaly americke tanky v ulicich Bagdadu. Nebo kriceli jisti Reuters a jejich palestinsti dopisovatele o masakru v uprchlickem tabore a tisicich mrtvych. A pak se zjistilo - osn - ze jich bylo par desitek a drtiva vetsina ozbrojencu. Takze ja mam zkusenost, ze lepe verit armade Israele nez arabske propagande, ktera se casto dostava do svetovych medii. Ona totiz ta media maji mistni dopisovatele. To je arabske, abys pochopil. A k tem recem o tom, jak Haaretz pise o puvodu Zidu, ne, nepise, oni udelali rozhovor s jednim historikem a ten vyklada sve nazory. Jsou to jeho vyklady historie. Jiny historik je vyklada zase jinak. Jen to dokazuje, ze Israelci se zabyvaji svou minulosti ve vsech smerech a nikoli propagandou jako napr. Arabove.
28. 01. 2009 | 11:15

Paterik napsal(a):

MerryMan: nejste důsledný. Smrt palestinského civilisty rukou izraelského vojáka nazýváte vraždou. Dobrá. Co smrt Izraelského civilisty rukou palestinského atentátníka? Jak nazvete ji? Vy sám vyjadřujete skepsi nad oficiálními prohlášeními. Skvělé. Ale kterým prohlášením tedy věříte? Tomu, co říká Hamás? Proč by to mělo být věrohodnější, než s čím přijde Izrael? On snad Hamás nevyužívá světová média k vlastní propagandě? Jsem mladší ročník, ale nevím, jaké oficiální lži máte na mysli? Vždyť každý zabitý palestinský civilista je hned na předních stránkách novin. Jedna věc mi u vác chybí - navrhované řešení situace. Dosud jsem u nikoho z diskutujících žádné nenašel. Možná proto, že uvedená situace žádné řešení nemá a je patrně zcela beznadějná. Těžko můžeme současný Izrael jako stát zrušit a Hamás bude tedy v boji pokračovat. Zabíjení nikdy neskončí a žádné moralizováníé nad tou či onou stranou na tom nic nezmění.
co se týče uvedeného příkladu z druhé světové války: takzvaný přepad německé vysílací stanice SS převlečenými za polské vojáky byl pouhou záminkou, ale to že k útoku dojde se vědělo již dlouho dopředu. Anglie a Francie předali po útoku ultimátum, požadující zastavení útoku v souladu a garancemi územní celistvosti Polska proti napadení cizím státem. Teprve po vypršení ultimáta byla tudíž vyhlášena válka. Napadení Polska bylo jedním z hlavních bodů obžaloby v Norimberském procesu jakožto akt agrese. Nejsem si jist, jakým jiným způsobem by mohl být nahlíženo na agresora - ten byl jasný bez ohledu na jakákoliv vyjádření, kterým stejně nikdo nevěřil. Srovnávat to s dlouhotrvajícím konfliktem v Palestině je zavádějící - na tom mají obě strany rovnocenný podíl a označit, kdo si začal, de facto není možné.
28. 01. 2009 | 11:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

osobní výhružky jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi. Dva texty jsem proto smazal.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 01. 2009 | 11:40

Wurst napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Když mešity, školy a nemocnice ukrývají "hrdinné" teroristy, nebo jejich rakety a výbušniny, pak je úplně v pořádku, když jsou srovnány se zemí.

Hurá! Trefa! Čochtane, že vy jste vlastně ve skutečnosti "kritik Izraele" jenž se velmi dovedně snaží zdiskreditovat jeho příznivce? Viďte? Přiznejte se, společně se tomu zasmějem:)
Nebo ne? Myslíte vážně, že jeden terorista ve sklepě opravňuje usmrcení třiceti školáků? Trpíte nějakou psychickou poruchou? Toto uvažování vede k genocidě Arabů, protože každý z nich je přeci potenciální terorista.
28. 01. 2009 | 11:41

parr napsal(a):

MerryMan - navic se tam jasne pise, ze ten historik se poprve zabyval starou historii Zidu, to nebyl nikdy jeho obor. Tvrzeni, ze si Zide vymysleli svuj narod v 19. stoleti je tak evidentne nesmyslne - kdyz o narodu se pise jiz v Bibli... Naopak, narod Palestincu byl vymyslen ve 20. stoleti, muj deda rikaval jeste palestinsti Zide a Arabove. A rada jeho dalsich tvrzeni je na vode, napr. o tom, ze Rimane nemeli dopravni logistiku na poslani Zidu do exilu. Myslim, ze Haaretz proste ukazal nazory jednoho originala, nic vic, ani me to nebavi dale cist. Pokud to chces vydavat za DUKAZY o tom, ze Zide nejsou semite, budes vypadat dost naivne.
28. 01. 2009 | 11:45

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pane Rudolfe,

Israel MÁ jinou alternativu:

- přestat krást půdu a vodu ve West Bank

- přiznat lidská práva, zejména volební právo všem svým obyvatelům

- respektovat alespoň několik z celkem 71 rezolucí OSN, které doposud ignoruje

Výše uvedené body jsou však zcela nestravitelné pro extremistické sionisty a z těchto důvodů je trvalý mír zatím nemožné vyjednat
28. 01. 2009 | 11:45

parr napsal(a):

wurst - "Myslíte vážně, že jeden terorista ve sklepě opravňuje usmrcení třiceti školáků?" - tuhle otazku si v Israeli kladou denne. Rozhodne vice nez parr a wurst. Plati ovsem pouze v pripade (a to neni vas), ze ten terorista ci teroriste po Israelcich strili. Tedy plati - mam se nechat zastrelit? Kdyby na to nebrali ohled, mrtvych by bylo o rad dva vice. A nemluvte o genocide Arabu, pokud vim, je jich stale vice a vice.
28. 01. 2009 | 11:49

Wurst napsal(a):

Ostatním:
Nedivím se, že se Izrael brání. A že přitom létají třísky? To se nelze divit. Být v jejich situaci, jednal bych podobně.

Ale protožene nejsem příznivec sionismu, dokážu si připustit, že tento stát je postaven na dost pochybných, někdy až xenofobních základech, čili zpochybňuji jeho státnost a tudíž i obranu této státnosti.

Situaci zde nevyřešíme, to by bylo na Nobelovu cenu. Věřím, že se každý obohatí o nové názory a vytříbí si svůj vlastní postoj k věci, což je oboustranně prospěšné.
28. 01. 2009 | 12:02

parr napsal(a):

wurst - ktery stat neni postaven na zpochybnitelnych zakladech? Umele. Co chces vice, nez ze byl stat schvalen svetovym spolecenstvim ac nejednomyslne. Jak vznikla nase republika? Po rozpadu Osmanske rise, a ze to byla velika rise, se proste hledalo nove usporadani. Naslo se, nikoli dokonale, protoze vsem nevyhovovalo. Zpochybnit mohu vznik skoro kazdeho statu. Belgie, Pakistanu, CSR, SSSR, Italie atd.
28. 01. 2009 | 12:06

Apeoffice napsal(a):

wurst:
víte, když čtu slovo genocida, vybavuji si pod tím cílenou likvidaci určitého etnika, národu a to na základě jiné rasy, vyznání, orientace atd.

Genocida tak jak ji vnímám já je soustavné a usilovné vyhlazování ve stylu třetí říše, Polpota a dalších "velikánů" našich dějin.

Aby se jednalo v konfliktu Izraele a Palestinců o genocidu, musely by na okraji Gazy stát zařízení určená k hromadné likvidaci obyvatel Gazy, Izrael by musel likvidovat hromadně a cíleně všechny kdo jsou Palestinci proto, že palestinci jsou.

Pokud se dá věřit novinám, prý je tam na 1,5 mil. obyvatel, z toho zemřela pouhá hrstka, to není genocida. Genocida to bude, až Izrael hermeticky uzavře Gazu a po tom, co ji otevře, tak tam budou sady olivovníků a na krátko střižená parková tráva bez jediného palestinského živáčka.

Možná, že Vy vnímáte pojem genocida jinak.

Dokud obyvatelé Gazy nezlinčují členy Hamasu za to, že do škol ukrývají munici, že používají děti a ženy jako živé štíty, dokud je podporují v tom co dělají, pak je správné zničit celý komplex budov kvůli jedinému skladu munice.

Osobně si nemyslím, že by vojáci osvobozeneckých vojsk trpěli výčitkami, když zastřelili kluky z hitlerjungen, kteří na ně stříleli, či házeli granáty. Tak proč dnešní svět trpí výčitkami, že umírají malí košilatí kluci, když pomáhají Hamasu ve válce proti Izraeli?
28. 01. 2009 | 12:18

Zločiny Sionismu napsal(a):

Pane Jouda,

možná vznikl nesprávný dojem, že prvním kdo píše o Chazarech je pan profesor Shlomo Sand.

Upřesním:

Prvním kdo měl odvahu o tomto tabu (kdy miliony Chazarů předstírají, že jsou potomky Hebrejců a nárokují si pro sebe Palestinu)
hovořit byl Benjamin Friedman.

Přelomem však bylo vědecké, historické bádání známého spisovatele Arthura Koestlera a jeho faktografické dílo:
13. kmen (The Thirteenth Tribe)
Napínavá knížka, přečíst lze jedním dechem.

k mání ve formátu pdf např zde:

http://www.fantompowa.info/...
Sionisté vyvinuli maximální úsilí, aby tato kniha nebyla v obchodech, proto je málo známa.
Následně spisovatel Koestler i jeho manželka spáchali "sebevraždu".
Nalezen byl i dopis na rozloučenou, ale jako ve špatné detektivce - opět bez podpisu.
Pánové Friedman i Koestler pocházejí z "vyvoleného národa", proto podezřívat je z nějakého anti-semitismu asi není na místě.
28. 01. 2009 | 12:18

Wurst napsal(a):

parr: Máte pravdu, obzvláště vznik ČSR je dost velké divadlo. ČSR po II. světové a odsun Němců také stojí za to. Co můžem udělat? Omluvit se, být sebekritičtí. Protože jsem český vlastenec, překlenu jisté pochybnosti o základech svého státu.

Nejsem ale izraelský vlastenec, abych obhajoval pochybné základy Izraele, které se především denodenně projevují v podobě násilí.
28. 01. 2009 | 12:21

parr napsal(a):

wurst - nemusite obhajovat zaklady Israele, ale byva alespon slusnosti mit na ne stejny metr jako na zaklady CSR.
28. 01. 2009 | 12:24

Apeoffice napsal(a):

omlouvám se, lynčuje se natvrdo, nikoli naměkko
28. 01. 2009 | 12:24

Wurst napsal(a):

Apeoffice

Stojí-li vám můj příspěvěk za tak sáhodlouhou reakci, přečtěte si jej alespoň pořádně, pak chvíli uvažujte o tom, v jaké souvislosti tam bylo sousloví "genocida Arabů" použito, a pak reagujte.
Pravda, měl jsem to formulovat lépe. Genocida neprobíhá. Pouze by k ní uvažování typu "co Arab, to potenciální terorista" mohlo vést. Toť vše.
28. 01. 2009 | 12:33

joudazmaršova napsal(a):

to zlociny sionismu:
nebudu a ani nechci zpochybňovat nějaké dílo. Na to mám málo informací. Zpochybňuji pouze závěry, které z tohoto díla vyvozujete. To že jsou obyvatelé dnešního Izraele tak málo potomci starověkých židů, jako dnešní obyvatelé české kotliny potomci bájnýcch slovanských Čechů, nezpochybňuje jejich právo na klidný život ve vlastním státě, který na základě rezoluce Spojených národů uznal (až na pár vyjímek) celý svět.
28. 01. 2009 | 12:41

MerryMan napsal(a):

parr:
Bohužel jste asi nečetl, co jsem napsal, opakuji:
...použije zásadu:"Věřte pouze informacím, které nejsou k užitku straně, která je zveřejňuje." U ostatních věřte pouze po potvrzení z nezávislých zdrojů.
To se týká všech válčících stran a zpravodajů. Platí to stejně pro izraelce, palestice, američany atd.Dále jsem neuváděl historické pravdy ale co se psalo v novinách. Bohužel jsem asi špatně vyjádřil základní myšlenku, že různé strany konfliktu popisují stejnou situaci různě.

To co píšete o nějakém historikovi - neví o co jde, o žádném historikovi jsem nepsal.
28. 01. 2009 | 12:43

parr napsal(a):

MerryMan - sorry, ten historik - to psal nekdo jiny, spletl jsem se.
Ja jsem ale polemizoval prave s vasim tvrzenim, ze se to tyka vsech valcicich stran. Proste a jednoduse, zpravy vydavane napr. Israelci nejsou nikdy takovou propagandou, jakou vydavaji arabske staty. A tuto propagandu prebiraji evropska media protoze maji mistni arabske dopisovatele. Co je ten nezavisly zdroj? V dnesni dobe. V konfliktu Israel - arabsky svet je dle vas kdo nezavisly? Rad si ten nezavisly zdroj prectu, sem s nim. Kde jsou ti lide bez predsudku?
28. 01. 2009 | 12:53

parr napsal(a):

MerryMan - mam napr. povazovat za nezavisly zdroj pracovnika osn, ktery vykrikuje, ze Israelci zasahli tankem kamion s pomoci a ridic je mrtvy? Israelci po dvou dnech vysetrovani prohlasili, ze nestrileli. Nacez onen pan, myslim se jmenoval Guinness, zacal koktat, ze mu to rikali jini ridici. A svete div se, kdo byli ti jini ridici? Arabove. Nebo je nezavisly zdroj ceska policistka, ktera s napetim posloucha radio spolecne s chlapci z Hamasu? Nebo je nezavisly Michael Moore? Nebo MerryMan?
28. 01. 2009 | 13:28

Čochtan napsal(a):

Ano Wurste, Myslím vážně, že jeden terorista ve sklepě opravňuje usmrcení třiceti školáků. Tito školáci byli předem varováni a neopustili školu, tak mají smůlu.
Každý stát má povinnost chránit i jedinného svého občana, i za cenu životů mnoha nepřátelských občanů. Prvním úkolem je zabít teroristu. Když se tato zbabělá svině pak schovává mezi dětmi vlastního národa, pak se nedá nic dělat.
28. 01. 2009 | 14:00

Apeoffice napsal(a):

Wurst:

nepolemizoval jsem ani tak s kontextem do jakého bylo slovo genocida zasazeno, jako se slovem samým, proto mi stačilo dvojí přečtení Vašeho příspěvku.

Ke genocidě Arabů nemůže dojít a to ani v okamžiku kdy si hodně lidí myslí že co arab to terorista. Muselo by dojít k likvidací arabů pro to, že jsou arabové teroristi a to důkladně bez ohledu kdo je a kdo není terorista, už jen na podkladu svého arabského původu, ale v tomto se myslím shodujeme, myslím v tom co slovo genocida obsahuje za činy. Stejně jako v tom, že tato skutečnost nenastane.

V současné době, ani v době jiné se doufám nic takového nechystá, že by západ se rozhodl vyhladit např. Irán na základě toho že jsou to arabové teroristi. Ano bude mnoho hlasů volat po tom pryč s nimi, ale politická vůle se zde k tomu nenajde.

Vnímám však, že je velká vůle z arabského světa provést genocidu západu. Jistě ne v každé arabské zemi stejným dílem, ale tyto výzvy k zničení západu tu jsou.

Nevšiml jsem si, že zatím co z arabského tábora se to hřmí džihádem, fatvami, že by papež vyzýval ke kruciátám na osvobození svaté země, nebo jakýkoli jiný normální politik.

Závěrem, jsem rád, že jsme se rámcově shodli.
28. 01. 2009 | 14:05

buldatra napsal(a):

to parr:

věřme, že skutečně nezávislý zdroj existuje. Avšak v džungli „nezávislých zdrojů“ ho nikdo nenajde. Jsou tedy jen zdroje.

Pravdu má Pocestný, který na jiném blogu napsal, že právě nyní nastala ta pravá chvíle, kdy všichni humanisté mohou sbalit batoh a vyrazit do Gazy pomáhat a hledat pravdu. Když se budou snažit a oprostí se od zažitého, které načerpali díky svým dosavadním zdrojům, třeba se jim podaří najít pravdu, proč se věci dějí…Musí se však poctivě hledat.
A možná tam někde potkají i onen nezávislý zdroj informací.
No a po návratu nás o tom mohou nezávisle informovat.
28. 01. 2009 | 14:06

Čochtan napsal(a):

Když si tak vzpomenu na záběry z Gazy a jiných arabských měst z 9.11.2001, jak tam arabské samice ječely radostí, když v New Yorku umírali tisíce lidí jako ty a já, pak mi není líto ničeho arabského. Pryč s tím hnusem.
28. 01. 2009 | 14:07

Čochtan napsal(a):

Nezávislý zdroj ?
Prosím, tady:
http://moulik.blog.idnes.cz...
28. 01. 2009 | 14:12

MerryMan napsal(a):

parr:
Pokud neuznáváte zásadu:
"Věřte pouze informacím, které nejsou k užitku straně, která je zveřejňuje." U ostatních věřte pouze po potvrzení z nezávislých zdrojů." nelze s Vámi o takovýchto problémech diskutovat.
Vy máte svoji nezvratnou pravdu "Co Izrael činí, dobře činí" (týká se to možná ještě Američanů) a to Vám nebudu vyvracet. To je víra. A Váš způsob, jak se navážíte do diskutujícího, který má jiný názor je úsměvný.
Zkuste mi odpovědět na jednu otázku.
Pro jakou televizi Váš pan Guinness hovořil
Můžete prokázat, že ten Váš pan Guinness, který byl na území ovládaném izraelskou armádou nebyl v blízkosti několika izraelských vojáků s nabitými samopaly (což je ve válečné zóně samozřejmé). Co kdyby jeden samopal omylem vystřelil a zasáhl by třeba nohu pana Guinnesse.
Neodvážím si ani pomyslet, že by něco takového napadlo jediného Izraelce (i když vyjadřují své přání vyhubit Palestince) ale ten pan Guinness si to mohl myslet.

Možná Vám k pochopení pomůže následující příklad:
V noci v parku mne zastaví skupina mladíků a požádá mne o mobil, peněženku a hodinky. Nebudu bojovat, požadované jim dám. Policie jednoho z nich chytí, předvolá mne k identifikaci, já ho za žádných okolností nepoznám. Pochybuji, že bych některého identifikoval, i když by policie chytila všechny. Jestli nevíte proč bych tak postupoval a nedokážete si představit, že by pan Guinness mohl mít podobné důvody, tak dál se mnou nediskutujte. Je to zbytečné.
28. 01. 2009 | 14:14

parr napsal(a):

ok, MerryMan, pokud je Vase odpoved na muj dotaz na nezavisly zdroj veta "Vy máte svoji nezvratnou pravdu "Co Izrael činí, dobře činí" (týká se to možná ještě Američanů)" - tak nebudeme diskutovat. Vy zvanite o nezavislych zdrojich a nejste schopen jediny uvest. Ony totiz nezavisle zdroje dnes neexistuji. Pan Guinness sice pracuje pro OSN, to neni primy akter valky, ale nejake prostredi ho formovalo, nekde dlouhodobe pracuje a ma nejake dlouhodobe predsudky. Neni nezavisly. A rozdil mezi prikladem o zlodejich v parku je jasny. Pan Guinness - prave proto, ze neni nezavisly - nic nevidel, zadnou strelbu, zadnou akci, jen neco slysel od Arabu a hned kricel, ze to udelali Israelci. Pan Guinness, ktereho Vy povazujete pravdepodobne za nezavisly zdroj je lhar a bylo to prokazano jednou ze stran.
28. 01. 2009 | 14:34

MerryMan napsal(a):

Paterik:28.01.2009.11:16
Nevím, zda nerozumíte, nebo nechcete rozumět. Napsal jsem co uveřejnily české noviny 1.9.1939. Jestliže tvrdíte, že to není pravda, napište, co české noviny v ten den uveřejnily a diskuze může pokračovat. To co píšete o začátku války jsem se učil ve škole.
Jste asi mladší ročník a ještě věříte oficiálním lžím. Uvedu informaci o zahájení 2.svět. války jak byla uveřejněna v českém tisku v r. 1939:"Vůdce oznámil, že v noci z 31.8.1939 na 1.9.1939 polská armáda napadla říši. Od 4 hod. palbu opětujeme.
Následně byla říše napadena Anglií a Francií. Fakt je že obě země vyhlásili válku Německu. Ne naopak. Vidíte že názory na agresora mohou být různé.
Přitom Vůdce nelhal. On tomu říkal "nordická lest".
Doporučuji Vám přečíst Tajemství dne D o invazi do Evropy. Podstatná část knihy je věnována klamavým operacím tajných služeb aby zmátly Němce. Neříkali tomu lež, byla to "válečná lest".
Zkuste se ještě podívat na moje odpovědi nickovi parr.
28. 01. 2009 | 14:41

MerryMan napsal(a):

parr:
obdivuji Vaše vychování
"Vy zvanite..."
Vskutku zdvořilé. Ale neomlouvejte se, mne může urazit jen slušný a inteligentní člověk. Vy mne urazit nemůžete. Za 6 měsíců zkusím, jestli jste se jako diskutér polepšil.
28. 01. 2009 | 14:44

Blue Jay napsal(a):

Stoji ti za to MerryMan?
Vzdyt by stacilo rict ze ty Zidaky nenavidis. Proc tolik kudrlinek? Vzdyt mas DS.
28. 01. 2009 | 14:46

buldatra napsal(a):

to MerryMan:

Nevím, kdo to je pan Guiness, nevím ani, kdo vedle něho stál, měl-li ten někdo v ruce samopal, nebo salám.
Vy to víte? Byl jste tam, nebo to víte z nezávislých zdrojů? A z jakých?

Proč oslyšet názor protistrany, která na Vás ničím nemíří, jen má jiné vidění souvislostí?
Není právě toto základ konfliktů?

Pakliže „nepoznám“ loupežníka, který mě obral v parku, dávám loupežníkovi další šanci. Loupežník se může zamyslet a po zralé úvaze dále neloupit. Může ho to ale povzbudit k ještě něčemu horšímu.
Ten Guiness je také zbabělý? Nebo, nedej bože platí, podle sebe soudím tebe?
28. 01. 2009 | 14:47

Blue Jay napsal(a):

Podle MerryMan se holocaust nestal,
6 milionu Zidu asi unesli Ufone.
28. 01. 2009 | 14:51

parr napsal(a):

MerryMan - Vase veta "Vy máte svoji nezvratnou pravdu "Co Izrael činí, dobře činí" (týká se to možná ještě Američanů)" - cim jest? Dle meho cirym zvanenim. Cim jest Vase lpeni na nezavislych zdrojich aniz byste je dokazal jmenovat? Cirym zvanenim. Mozna me hodnoceni neni dokonale zdvorile, ale je rozhodne blize skutecnosti, nez vase nezavisle zdroje.
28. 01. 2009 | 14:59

MerryMan napsal(a):

buldatra:
1. Svědek prohlásil, že XXXXXXXXX
2. Svědek prohlásil, že XXXXXXXXX není pravda.
Znamená to, že v jednom případě lhal a jeho důvěryhodnost je tedy nízká. Bez dalšího šetření nelze rozhodnout, zda je pravda 1 nebo 2.
Ohledně zastrašování a pomstě svědkům je toho známo dost. Gratuluji Vám, že jste takový hrdina který by se v noci postavil 5-ti mladíkům a následně identifikoval jednoho z nich, přičemž by ostatní 4 zůstali na svobodě. Pokud si myslíte, že ti čtyři by k Vám přišli, vrátili Vám ukradené věci a vyjádřili se, jaký jste frajer, že jste jich pět zmlátil a jeden je kvůli Vám v kriminále tak máte námět na akční film. Ono ale něco takového bylo již natočeno.
28. 01. 2009 | 15:00

buldatra napsal(a):

to MerryMan:

Tak, tak, akční film....
Naštěstí jsou i lidé, kteří uvažují i jinak než Vy a snad právě proto nežijeme v džungli. Ale to se Vás netýká. Sorry...
28. 01. 2009 | 17:04

Amarook napsal(a):

to:Cochtan
Proc si stale lhat do kapsy a nepriznat si, ze 9.11.2001 jasaly i miliony Nemcu? CNN neprinesla zabery z bavorskych pivnic, protoze by to jaksi nebylo politicky vhodne.
Ostatne, toho dne jasalo i plno Cechu. Sam jsem je slysel.
28. 01. 2009 | 17:06

Paterik napsal(a):

MerryMan: to, co jsem se vám pokusilvyložit bylo, že v Hitlerově případě byl agresor jasný bez ohledu na to, co o něm napsaly jakékoliv noviny. Naopak v případě konfliktu v Palestině se viník označit nedá. Je to srozumitelné? Jakým způsobem klamli spojenci německou výzvědnou službu vím dávno, už jsem se o tom informoval dostatečně, díky za doporučení. Válečná lest a propaganda je v určitém slova smyslu totéž a je to de facto stadardní prostředek. Váš problém je, že zprávy hovořící o zločinech palestinců jsou pro vás jen propagandou, zatímco zprávy o zločinech Izraele jsou pro vás pravé. To nemá s objektivitou nic společného.
28. 01. 2009 | 17:10

Apeoffice napsal(a):

to: Amarook

vzpomínám si na 9.11.2001 byl jsem v Brně v obchodě s elektronikou (jak je ten obchoďák mezi ÚAN a vlakovým nádražím)a na všech televizích běžely záběry letadel narážejících do WTC, nejdříve jsem si myslel, že je to nějaký blbý filmový trhák, ale pak jsem zůstal stát v tiché hrůze a se mnou mnoho dalších lidí, stáli jsme tam a sledovali to, řeknu Vám, NIKDO nejásal.

Můžete poskytnout informaci kde se jásalo?
28. 01. 2009 | 17:28

Čochtan napsal(a):

Amarooku,
buďte tak laskav a napište mi kdo z Čechů 11.9. 2001 jásal. Já osobně si ho pak najdu a až se (na mučidlech) přizná, tak ho popravím.
Já osobně byl v Německu a tady z Němců nejásal NIKDO. Pokud za Němce nepovažujete třeba Turky nebo Araby. To nejsou Němci ani kdyby měli německý pas. Takové pakáže je tu bohužel dost.
28. 01. 2009 | 17:36

Amarook napsal(a):

to: Cochtan
Vecer toho pamatneho dne mi to nedalo (byl jsem nahodou v Cechach) a vyrazil jsem sondovat naladu do hospod. Hned v prvni nalevne jsem slysel podsaditeho tricatnika halasit:"To jim patri, tem sracum! Jen houst a vetsi kapky!" Asi 6 chlapu mu nadsene pritakavalo. Obcanky mi neukazali, tak nemohu slouzit.
Vidim, ze vam pretrvavaji stare zvyky z Nemecka.
Copak copak, vasi stari kupani nejasali?
28. 01. 2009 | 17:57

PILAT napsal(a):

Cochtane, k tve osobe neni treba nic dodavat... Takhle se tu verejne znemoznovat. To delas zadarmo nebo je to nejaka brigada? Tvoje argumenty to je jedna pomatenost za druhou, tve zdroje informaci jsou snadno odhadnutelne...
Ty vlasne skodis obhajcum izraele, nejsi nahodou brigadnik Al-Aksa?
Mimochodem Cochtan to je nejaky priblblo nebo co? Dekuji za vysvetleni.
28. 01. 2009 | 19:15

MerryMan napsal(a):

Paterik:
Samozřejmě máte naprostou pravdu.
Zkuste si ale přečíst knihu Cornelius Nepos Antické umění válečné. Ten snad nemůže být považován za příznivce Palestinců, kniha byla napsána v 1. století n.l.Citát kráceno:
"Je nezbytné, aby důvod pro válku byl skutečně přesvědčivý a aby všichni měli dojem, že se vede spravedlivá válka."
Z těchto důvodů musí vojevůdce (prostřednictvím poslů a veřejným prohlášením) dát v první řadě najevo, jaké jsou jeho cíle a na co naopak nemůže přistoupit, a tak ukázat, že k válce došlo jen pro neústupnopst protivníka a že sám nechce bez váhání vytáhnout do boje. Ať se zapřisáhne při bozích, že mu není lhostejné, co budou muset bojovníci obou stran podstoupit, a že nijak netouží za každou cenu způsobit nepříteli útrapy.

Nepřipomíná to něco?
Zajímavé jsou též kapitoly
"O povzbuzování vojska pomocí falešných
zpráv"
"Nelze dovolit vojákům neustále loupit"
"O zajatcích" - pokudválka ještě pokračuje, není dobré zabíjet zajatce.
"Jednání velitele po dobytí města"-
Chová-li vůči přemoženým nějakou zášť ať nelituje, že nemůže dovolit svým vojákům, aby zabíjeli obyvatele jak se jim zachce.Má být schopen vymyslet si takový plán pomsty, aby jen bylo možné provést bez nebezpečí a aby podrobení museli svůj těžký osud přijmout bez odporu.

Pokud se o těchto problémech chcete něco dovědět, přečtěte si dále Bibli kapitoly o dobývání Zaslíbené země. Když tam Izraelité přišli, tak zamě nebyla prázdná a jejich postup rozhodné nebyl v souladu se Ženevskými konvencemi.

Ale to Vy asi nebudete, protože Vám je všechno jasné.
29. 01. 2009 | 15:49

buldatra napsal(a):

to paterik:

co to podle Vás tedy vlastně je, ta objektivita? A kde ji nacházíte?
29. 01. 2009 | 16:24

Paterik napsal(a):

MerryMan: Kniha, kterou jste citoval, se dá aplikovat na jakýkoliv válečný konflikt a jakoukoliv válčící stranu. Není to nic překvapivého ani nového. Stále jsem ještě neslyšel žádný návrh, jak by měl Izrael dle vás postupovat, aby se konflikt vyřešil ke spokojenosti obou stran.
Bibli jsem samozřejmě četl a vím, jakým způsobem Izraelité dobývali zemi zaslíbenou. Jiná věc je, jestli se bibli dá vůbec něco věřit. Kromě toho je absurdní předpokládat, že židé byli jediná armáda na světě, kdo takto postupoval. Podle mě to byly standardní metody, které bychom mohli vyčítat komukoliv, včetně třeba tolik opěvovaných husitů. Co to dokazuje? Nic.

Buldatra: objektivita neexistuje, je to nesmysl. Každý něčemu věří a jeho myšlení filtruje vše, co se dozví s ohledem na osobní postoje. Nestrannost je pouhá iluze - spíš bych to nazval netečností.
29. 01. 2009 | 21:22

MerryMan napsal(a):

Paterik:
Já jsem vůbec nepsal o konfliku Izraele s kýmkoliv, ale obecně o vedení války. Samozřejmě to platí i pro války vedené Izraelem proti komukoliv.

Píšete:" Kniha, kterou jste citoval, se dá aplikovat na jakýkoliv válečný konflikt a jakoukoliv válčící stranu. Není to nic překvapivého ani nového."
Samozřejmě se to netýká Izraelské armády. Zkuste odpovědět: Proč se to Izraelské armády netýká?

A co to dokazuje? Váš zvláštní způsob uvažování. Vy si vymyslíte co jsem napsal a vyvracíte to. Až budu mít někdy chuť, tak Vám napíši o komunistickém způsobu vedení diskuze. Ne, že baste se poznal Vy, ale poznají Vás ostatní.
30. 01. 2009 | 10:38

Paterik napsal(a):

MerryMan: můj způsob myšlení není ani zvláštní, ani komunistický (o těch si myslím svoje) - proč jsem napsal, že to nic nedokazuje? No proto, že jsem se pokoušel nějak spojit to, co jste napsal o vedení válek, s tématem celé diskuse - s konfliktem Palestinců a Izraelců. Do této diskuse nevnesly citáty z knihy nic nového, odtud má poznámka. Já jsem měl k dispozici jen několik odstavců vašeoh textu, čili je občas těžké uhodnout, co tím chtěl básník říci.
Proč se kniha netýká Izraelské armády? Protože byla psána pro Římany? Podle těch pár citovaných vět se zdá, že je to takové pojednání o psychologii války. A myslím si, že takovéto zákonitosti mají obecnou platnost.
30. 01. 2009 | 12:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy