Žalářník Benda a ti druzí

09. 02. 2009 | 10:48
Přečteno 7953 krát
Sněmovna odhlasovala zákon omezující svobodu slova. Pět let žaláře za uveřejnění odposlechu (koho jiného než potrefené politické husy?), jakoby pro politiky neplatila presumpce viny, a neměli být čistí jako lilie, neboť nakládají s veřejnými penězi a zájmem. Novináře jistě ani nenapadne, aby ztěžoval policii pátrání po zločincích, povoláním novináře je hlídat morálku politiků. A proto sněmovna unisono 129 hlasy útok na svobodu schválila a ostatní se unisono zdrželi. Nenašel se jediný statečný, který by vystoupil na obranu médií.

Jde o klasický případ volené reprezentace, která se chová jako oligarchie jako společenská třída. Jakmile jde o její třídní zájmy – laciná kantýna, všlijaké požitky, majáčky na autech, imunitu, platy a dokonce i potenciální korupci - je okamžitě zajedno. Tahle její hrabivost je ještě umocněna nepochopitelnou ješitností, ačkoli pro mnohé je politika jen zástěrkou jak vydělat peníze, chtějí být navíc ještě oslavováni.

Psát o svobodě je nesnadné. Svoboda je totiž paradox. Když je, tak je neviditelná jako čistý vzduch, a teprve když není, je pociťována jako ztráta zdraví, a výjimeční jedinci od Tomáše Becketa až po Václava Bendu, byli za ni ochotni i život položit. Politická svoboda je největším objevem naší západní civilizace a těžko, přetěžko ji exportujeme jinam na cizí neživnou půdu. A svoboda projevu? Ta už je naprosto nepochopitelná. Cožpak je samozřejmé, aby měl každý právo vyslovovat hlouposti a nehoráznosti, jak se mu zlíbí? Nedovolujeme lidem ničit veřejný majetek či roznášet tuberkulózu. A když jde o názor, tak to platit nemá? Jak může naše politická garnitura toužící po nezasloužené cti a slávě tolerovat někdy neoprávněné útoky novinářů na svou pověst? Svoboda slova je nedokonalá z pricipu, jenomže politici nejsou běžní občané.

Politici jsou pro média lovná zvěř. Máme právo vědět o každém jejich škobrtnutí a selhání, o každém sebemenším podezření na korupci, protože jsme jim svěřili moc nad sebou. Ta tam je doba, kdy nad nimi měla duchovní moc církev a mohla vyhlásit interdikt. Nás mohou bránit jenom novináři. Proto jsou, tak jako ústavní soud, jedním z nevolených sloupů demokracie. Buďme jim za to vděčni a braňme je.

Podivnou náhodou byl autorem aféry antiodposlechových paragrafů Marek Benda (40), jenž od svého nejútlejšího mládí, kdy mu otec, slavný disident, zajistil místo v České národní radě (1990), téměř dvacet let nedělal nikdy nic jiného než politiku. Celý svůj život se nezabývá ničím jiným než zákulisními parlamentními hrátkami a vyjednáváním mezi parlamentními frakcemi. Podobně jako kdysi “mašinfíra“ a dnešní zbohatlík Gross, reprezentuje to nejhorší, co v politice máme. Její stín – politikaření. Snad se jeho statečný otec obrací v hrobě a snad si voliči dobře zapamatují jeho jméno.

Ve sněmovně jsme už měli neurvalce, děvkaře i opilce, celou plejádu lidských materiálních nectností. Takové slabosti jsou v nadením pořádku. Poslední dobou mám ale nepříjemný pocit, že jde už o nebezpečné hříchy ducha – „vířivku“ Tlustého, „mafiána“ ministra Langra, „hitlerčíka“ Ratha, „žalářníka“ Bendu.

Psáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Mastodont napsal(a):

Naprostý souhlas, M.B. je jeden z největších *** (nazdar, cenzore) na naší politické scéně.
09. 02. 2009 | 10:55

jams napsal(a):

Mám výhradu k tvrzení, že Marku Bendovi zajistil roku 1990 místo v ČNR jeho otec. Marek Benda tam byl jako zástupce "revolučních studentů".

Jenže od té doby, na rozdíl od svých vrstevníků (např. nynějšího velvyslance Václava Bartušky), nevylezl z profesionální celostátní politiky a nemá žádné jiné životní zkušenosti ani představu o světě mimo vládní budovy.
09. 02. 2009 | 11:33

Zdenek napsal(a):

A to jsme nezmínili Honzíka Vidímojc.Nebo se bojíme aby nesáhl do registru svazků?Ten tam bude sedět do smrti,jako Lenárt.On je si toho moc dobře vědom.Na rozdíl od mašinfíry svá studia práv ukončil,protože už je při svých znalostech jistých záležitostí už nebude nikdy potřebovat.
09. 02. 2009 | 11:59

stejskal napsal(a):

Také Vás zdravím, pane Mastodonte ;-)

Libor Stejskal
09. 02. 2009 | 12:10

jams napsal(a):

Jan Vidím práva nestudoval. Studoval Vysokou školu ekonomickou, ale až po vojně a zaměstnání (takže patřil mezi o něco starší a zkušenější studentské vůdce, podobně jako Vlastimil Ježek na FF UK). Pro politickou angažovanost studia nedokončil.

Teď jsem se na jeho webu (http://www.vidim.cz/zivotopis ) s překvapením dozvěděl, že studuje Policejní akademii. Jako dlouholetý člen Výboru pro bezpečnost PS by si, podle mě, měl zvolit školu, která není státní (tj. podřízená výkonné moci, jsou jen 2: PA a Univerzita obrany).
09. 02. 2009 | 12:16

Al Jouda napsal(a):

Pana Bendu v příštích volbách na kandidátce s chutí škrtnu. Když to uděláme všichni, tak bude konečně vypuštěn do praktického života.
09. 02. 2009 | 12:27

jams napsal(a):

Škrtnutí kandidáta na lístku je neplatné. A to bylo, a pravděpodobně opět bude, na pražské kandidátce ODS více nepřijatelných osob (Jan Bürgemeister, jeho bývalá místostarostka Talmanová aj.)
09. 02. 2009 | 12:34

Vico napsal(a):

Benda připomíná tvorečka specializovaného na jeden úzce vymezený biotop. Nějaká jeskynní potvůrka, která chcípne do jedné minuty, pokud vyleze na denní světlo. Pokud je však v jeskyni, má všechny výhody na své straně a je velmi nebezpečný.
09. 02. 2009 | 12:38

Míval napsal(a):

Al Jouda: Obávám se, že tenhle pán - Benda - do běžného života už nikdy nebude muset vkročit. Ten má určitě tolik vazeb na přítelíčky nejrůznějších úrovní, že mu tak nesnesitelné ponížení nehrozí ani náhodou. Což, bohužel, platí o většině z nich.
09. 02. 2009 | 12:40

up-ir napsal(a):

Naši zákonodárci včetně představitelů všeho druhu dokazují,že mají máslo na hlavě,když odklepli tento Bendův návrh zákona nemající obdobu.Jsme zpátky o 20 let, když je potlačena svoboda slova de facto přikryty zpětně i do budoucna zločiny a tunely.Nemám slov, pokud chci být slušný.
09. 02. 2009 | 12:46

StandaT napsal(a):

neškrtat, kroužkovat ty slušné
09. 02. 2009 | 12:47

up-ir napsal(a):

Al Jouda: Souhlasím a navíc navrhuji,aby jsme škrtli všechny ty neználky a vyžírky.
09. 02. 2009 | 12:49

Silvie napsal(a):

Zajímavý je názor JUDr.Cepla st. (rozhovor s ním a Bendou je v dnešní MF). Cepl říká, že únik odposlechů není problém novinářů (o čemž jsem přesvědčena taky), ale především policie.
Pokud nebude mít "zdroj" právo na anonymitu, promění se všechny noviny na neškodnou Mateřídoušku a v televizi můžou dávat do zblbnutí samé estrády.
Bobošíková se v této věci rozhodla interpelovat radu EU. Tak to jsem fakt zvědavá, co na to škrtičům svobody slova zleva i zprava ,poví evropská unie. Možná budou naši soudci neposlušné novináře posílat za trest do Brixenu. Ale Bressanone není vůbec špatné místo pro exil.
09. 02. 2009 | 13:49

Miloš napsal(a):

Našli se stateční - doplněk do 200 mínus absence. Většina statečných jsou komunisté, kteří se asi nemají čeho bát (do představenstva konsolidační agentury nebyli připuštěni). není to k zamyšlení 20 let po Listopadu?
09. 02. 2009 | 14:09

student napsal(a):

Novináři jsou mi lhostejní. Ale vytýkám jim ,mimo jiné, že za dvacet let neměli snahu odhalit Bendu jako protekčního synka, který bez vzdělání a praxe se zabydlel v horní části společnosti orientované pouze na příjem požitků.Negativně působí také jeho přístup k hodnocení nacismu. Z jeho postojů nevyplývá, že nacismus odsuzuje.
09. 02. 2009 | 14:28

Pocestny napsal(a):

No, pánové, koukám, folklor historický zase řádí, takže, jak to bylo pohádko.
M. Benda jest nedostudovavším matfyzákem, kde tvořil spolu se synem předsedy multinacionální Vzpolnoty Gawlikem takovou údernou dvojku.

Zároveň, díky vlivu jeho otece, byli spolu s bratrem medikem povinně tolerovanými podvraťáky v Disku, kde se podíleli na všech palácových převratech - Pánka vypudili pomocí jakéhosi Ctibora (kterého nikdo neznal), Mejstříka totálně odrovnali obviněním z "defraudece" nákladů na jeho spanilopujízdu amerikou s Havlem, do Centra SUS najmenovali a podvodným hlasováním potvrdili duo Pajerová (M.) + Nováček, kteří okamžitě založili sročko na pronájem zrekvírovaných baráků UV SSM na Senovážném a rychlou smlouvou na národní dealerství Douwe Egbert (čili nejen kafe, ale i Drum a jiné druhy tabáku),
Jenda Vidím jest selfmademan, který využil faktu, že v lednu 1990 byli všichni, kdo jeli v těch dvou měsících, byli
na dně fysicky (spali jsme dvě hodiny denně, kouřili, chlastali litry kafe, prostě paráda), psychicky (přece jen to tehdy nebyla taková brnkačka, jak to vypadá dnes, a nikdo neměl chuť schůzovat dál "o ničem", protože tím, že jsme dostali Havla na hrad, to pro většinu z nás končilo) a jak je v Čechách zvykem, objevovaly se první "talenty budovatelské".

Marek Benda je nechopen vnímat svět očima kohokoliv, než je Marek Benda, to, že prakticky nic neumí, je fatální pravda, každý, kdo v parlamentu seděl, vám řekne, že se to tam dá v klidu prospat, a že neexistuje job, ve kterém byste měli tolik pravomoci, ale prakticky NULOVOU zodpovědnost.

"Za studenty" se tenkrát kandidovalo tak, že si dotyčný řiťoliz opatřil kamrády v nějaké partaji, a ta ho pak kandidovala jako "študenta obecného, revoučního" na ten orloj archetypálních "hrdinů doby".

Kromě vnucené kooptace do FS to vždy byla osobní iniciativa jednotlivých hrdinů.

Dnes se rázně dá oddělit tem, kdo tehdá makal, aby mohl zmizet ve svobodě svého privátního života, a ten, kdo se porád kolem politiky tetelí a využívá posledních odlesků bývalé slávy...

Každá revoluce má své trafikanty, kteří se tváří, že byli i veterány.

Kotěnočkinovo pravidlo říká, že počet partyzánů se zvyšuje dle čtverce vzdálenosti od revoluce na časové přímce.

Ježek a Bartuška jsou jen exekutivní odrůdou parlamentního parazita model Benda. Lovci ředitelen v rozpočtovkách nejsou nic jiného....
09. 02. 2009 | 15:03

Balrog napsal(a):

A svoboda slova je to, že novináři zveřejní to, co jim v obálce někdo šoupne do schránky, aniž by je zajímalo, kdo jim to tam šoupnul a proč? Co bylo veřejně prospěšného na zveřejnění různých Íček, Téček a podobně? Prospělo to tak maximálné nákladům novin a pak těm, kteří se postarali o to, aby odposlechy unikly.
IMHO Je zajímavé jak rychle se dokáže mediální fronta sjednotit v případě, že jim někdo šlape po nohách...viz okamžité reakce na Langerův prostředníček.
09. 02. 2009 | 15:03

Jelínek napsal(a):

Já si myslím,že M.Benda bude i v příští a i v dalších sněmovnách stále trčet.Vždy bude na kandidátce usazen tak,aby to vyšlo.Jeho partajní bratři potřebují budiškničemu k tomu,aby přednesl nepopulární a někdy i hloupé návrhy ,se kterými si ti,na které je více vidět a jsou pro partu (ne partaj) cennější a nechtějí se diskreditovat a nechtějí poskvrnit své "čisté" jméno.
09. 02. 2009 | 15:49

Kopidová napsal(a):

Student: To vytýkejte sobě, respektive nám. My, jako voliči jsme ho měli odhalit a nevolit!

Balrog: Reakce na Langerův prostředníček snad vzešla z řad slušných lidí a gentlemanů, kteří na dámy vulgární gesta neukazují.

A jinak si myslím, že úkolem novináře není pátrat po tom qui bono, nebo jak se to píše, ale upozorňovat na zlořád. Pokud někdo novináři vhodí do schránky odposlech je 1) zlořád ten policista, který ho zveřejnil (ovšem i tady můžeme polemizovat, jestli to nebyl spíš zoufalý nebo hrdinný občanský čin), 2) zlořád ten, kdo ho k tomu nutil, nebo kdo ho zmanipuloval a případně 3) zlořád ten, proti komu byl odposlech veden. A jména všech tří (dvou) já chci znát!
09. 02. 2009 | 15:55

Balrog napsal(a):

to Kopidová
Máte myslím dost naivní představy o tom, proč se podobné materiály do schránek novinářů dostávají. Rozhodně ne díky idealismu policistů, ale čistě proto, že se to zrovna někomu hodí, protože se potřebuje někoho kompromitovat. Investigativní novinář je jen za užitečného idiota, který to v lepším případě dělá s dobrými úmyslem , v tom horší se zištnosti.
Jako pohled z jiného úhlu pohledu doporučuji tento článek: http://neviditelnypes.lidov...
pokud ponechám stranou pasáže o osobě P. Pitharta, myslím, že jde o podnětné čtení.
09. 02. 2009 | 16:17

student napsal(a):

Kopidová: Už se vás někdy někdo ptal, kterého jednotlivce nechcete? Škrtat v kandidátkách opravdu, ale opravdu nelze.
09. 02. 2009 | 16:29

Franta Flinta napsal(a):

Hele lidi.

Letos to bude 20 let od pádu komunismu.Co kdybychom zařídili pád parlamentní totality?

Přece nejde žít v zemi kde se nesmí číst co někdo napíše nebo řekne + následně to poslat dál.

Přece novinář je člověk..novinář není druh nebo ufon.

Ab absurdum..pokud zde do blogu napíši text odposlechu: jsem podle toho zákona také vinnen?
Stačí aby o mě někdo řekl že jsem novinář?

Pamatuje se v tomto zákonu na internet? na internetové noviny? na to že sice budu citovat odposlechy ale doméná se bude jmenovat trdla.eu? a upload IP adresa bude clonovaná z Ulanbataru?

To jsme vážně v takovém kocourkově?
09. 02. 2009 | 16:57

Ládik napsal(a):

Marek Benda je novodobý Evžen Erban. Do praktického života se nedostane ani v důchodu.
09. 02. 2009 | 17:04

Ivan napsal(a):

Co můžeme chtít, po nezkušeném, jenž nestrádá, postrádá sebereflexi. To z něj udělala ta politika. Nic jiného z nezkušeného holobrádka, který si osnovuje právo napadat zkušené v daném oboru (viz. poslance Jičínského v parlamentu, ztráta úcty k druhému, ztráta sebeúcty, vede ke ztrátě sebe sama, bohužel, škoda každého mladého jedince, " komu neni rady, tom,u není pomoci". Jinak s článkem souhlasím, ikdyž se domnívám, že i mladí novináři by měli najít trochu taktu, zejména bulvár, nebo některé bulvární články, případně tendeční zprávy, to však věc vývoje, Ovšem máme novináře klasiky, nechť není rivalita, ale sběr zkušeností, jak v každé profesi třeba.
09. 02. 2009 | 18:04

nikdo napsal(a):

Milí chlapci, pan Benda je pouze produktem té vaší tzv. demokracie. Po r.1989 se nic nezměnilo, pouze prasata a svině si vyměnili koryta. A vy jste jim k tomu cinkali klíči !
09. 02. 2009 | 18:15

Tupelo napsal(a):

Souhlasim s tim ze politici a novinari by meli mit nadstandardni vztahy - v tom smyslu, ze by verejnost mela vedet o kazdem jejich zaskobrtnuti. Politiky nikdo jejich praci delat nenuti, takze si nemaji na co stezovat. A bylo-li by ono zaskobrtnuti mensi ci vetsi bych nechal vyhradne na volicich. Ovsem musi se o nem dozvedet.

A doufam ze mistni prispevky necte Benda, jinak je mozne ze pri pristich volbach bude pod pohruzkou vezeni zakazano skrkat kandidaty; krouzkovani bude povoleno, ale jen pro kandidaty umistene na prvnich trech mistech kandidatky. :)
09. 02. 2009 | 18:16

Marcel napsal(a):

A kolik takových Marků Bendů je, a to (zatím) ještě nezahřívají křesla v parlamentu. Teď jsou na pozicích asistentů poslanců i europoslanců, kde asistují 15 let vlastnímu rodiči (!), jiní jsou manažery místních stranických buněk. A když se naučí dostatečně ovládat stranické ptydepe, taťkové politici je vystřelí na oběžnou dráhu prostřednictvím vyhandlovaných předních pozic na kandidátkách. Už stačili dorazit do krajských zastupitelstev a příště to bude parlament.
Bůh s námi!
09. 02. 2009 | 18:34

nepolitik napsal(a):

Pane Tomský, slušný novinář odposlech, který unikl z vyšetřování, neuveřejní. Protože u nás slušní novináři nejsou, ale jen obyčejní šmokové, proto musí být zákon, který je za to postihuje. Tečka.
09. 02. 2009 | 19:06

Ikena napsal(a):

Jen menši shrnutí co se urodilo v těchto dnech :
- skutečně krásný dárek ke dvacetinám naší demokracie nám zařídil mladý bojovník proti totalitě Benda. STB se musí válet smíchy.
- soudce Jirsa odměněn zaslouženým potleskem po sdělení,jak vidí soudcovskou nestranost. O tom, jak dopadne jeho rozhodnutí mohl pochybovat jen totalní naivka. Že zatloukl další hřebíky do rakve soudcovského stavu jaksi vůbec nechápe.
- prezident přirovnal současnou světovou finanční krizi ke chřipce, která sama odezní. Souhlas a doživotní Nobelova cena ve všech oborech.
- ministr vnitra posílající pardon ukazující ženě, že je jednička. Na Slovensku je za to sice nějaká pokuta, ale my jsme přeci jedničky ve všem.
- pozavírané velitelství Liberecké policie a bachaři se semtexem, možná že je to jedna parta.
- handly koňáka Paroubka o všem, ve všem
a s kýmkoli.
- prozření předsedy Bursíka,že asi bez atomu to nepůjde. Jéminkote toto ale trvalo.
- předseda pozemkového fondu s malým dloužkem u kámoše, se kterým má pozemky,
že by kozel zahradníkem.
- změna volebního zákona, trochu výhodná pro ODS a nevýhodná pro ostatní. Beru, někdo musí vyhrát, když nebudou přeběhlíci.

Kam vlastně kráčíme, co je normální politické chování u nás, ale ne jen politické, je na Západ od Šumavy označováno jinými slovy.
Nejhoršího prohřešku se dopustilsoudce Jirsa, není toho příliš.
09. 02. 2009 | 19:28

zdesta napsal(a):

Marcel:Rodové tradice se musí dodržovat.Kenedyové....Bushovi měli v rodině dokonce presidenty dva.Doživotní politici není nic neobvyklého. Je to parádní job.Celý život můžete beztrestně škodit národu od rána až do večera.Ještě štěstí ,že unás existuje určitá rovnováha.Na jedné mašinfíra Standa(štěstí že vypadnul)Sobotka na straně druhé Benda,Vidím.Možná se další generace setká opět s těmito jmény a tatínkové zabudovaní v nějaké trafice jim budou udělovat moudra.
09. 02. 2009 | 19:45

zdenek napsal(a):

parlament je jen zrcadlový obraz celé naší společnosti,je to jako reprezentativní průzkum našich charakterů,co si budempovídat musí tam být i slušní lidé,kteří reprezentují nás co zde píšeme příspěvky...:-)))
09. 02. 2009 | 20:53

Marcel napsal(a):

zdesta

Tak kdyby měli něco v hlavě a hlavně už něco sami dokázali, tak proč ne? Ale tady jde o nepotismus v krystalické podobě.
09. 02. 2009 | 23:41

ALT napsal(a):

soudruh Jakeš se musí tetelit blahem,

čest
10. 02. 2009 | 00:37

Silvie napsal(a):

Nepolitiku, už samo vaše vyjadřování (novinářští "šmoci") ukazuje na to, od jakého politického "esa" přejímáte slovník.
Myslím, že se mýlíte v zásadní věci - pokud zveřejnění policejních odposlechů bude trestné, veřejnost se v budoucnu nic nedozví. Až dosud sice nikdo zkorumpované politiky (říkají si hezky "lobbisté") nikdy nevyšetřoval, nedejbože aby byli obviněni, ale občan se alespoň dozvěděl, co jsou zač.
A mimo jiné - neměl by být za únik zodpovědný někdo z policie? A byl někdo potrestán? Nikoliv. Protože za všechno můžou novináři! Jak jednoduché. A Íčko si dál řeční v televizi ,jako by se nechumelilo.
10. 02. 2009 | 08:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden k násilí vyzývající text (i když si možná autor myslel, že píše vtipný bonmot), který byl v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2009 | 09:41

Simply napsal(a):

Obávám se, že když nebude Marek Benda zvolen (již se tak jednou stalo)do pralamentu, stane se opět jakýmsi poradcem ministra a ono to příště zase vyjde... Tento neschopný "chlapec"bez praxe, který ani nedokáže argumentovat (viz pořad na TV2 o cenzuře novinářů).Správné povolání pana Bendy je profesionální koník...
10. 02. 2009 | 13:42

patriot napsal(a):

Pan Stejskal:

Všiml jsem si, že jste smazal můj „k násilí vyzývající text“.
Nu nezbývá mi, než zvolat: S Bendou a Nečasem na věčné časy a nikdy jinak!
10. 02. 2009 | 20:32

Honza999 napsal(a):

StandaT

???neškrtat, kroužkovat ty slušné???

Ale štrtat... Ty neslušné pořádně "škrtnout" bejsbolkou přes hlavu a ty slušné okroužkovat, ale nějakým hodně těsným kroužkem kolem krku..

PS: poznámka pro cenzora - to není výzva k násilí, to je výzva k nastolení spravedlnosti.
11. 02. 2009 | 00:19

Mistr Jan Hus napsal(a):

Napsal jsi to dobře.
11. 02. 2009 | 12:17

Sab. napsal(a):

11. 02. 2009 | 18:42

Petr HANUŠ napsal(a):

Máte naprostou pravdu. Nechápu, jak může být předsedou ústavně právního výboru pouze absolvent gymnasia s životní praxí pouze z intrik v parlament. lavicích ! Petr
13. 02. 2009 | 10:53

ego napsal(a):

Mám takový dojem, že Benda nebyl v minulém parlamentu přímo zvolen, ale dostal se tam později. Ale nevím to určitě, jisté však je, že nyní si místo na kandidátce již pohlídá lépe. Jinak nadávat na politiky se nemá, jsou tam ti, které jsme si svobodně zvolili a nejsou jiní než my. Benda pouze využívá situace, kterou mu společnost dává, raději ať škodí v parlamentu než jako velvyslanec nebo jako předseda několika správních rad.
13. 02. 2009 | 13:38

baklan napsal(a):

Pokud Marek Benda dává v poslanecké sněmovně jakýkoliv návrh na změnu, či doplnění zákona je na místě naprostá obezřetnost, protože se vždy jedná o nějaké čertovo kopýtko. Takovou mám já zkušenost s jeho "parlamentní činností"
14. 02. 2009 | 16:47

Josefinadruhá napsal(a):

Vážení,pokud dobře počítám,do 200 křesel v parlamentu chybí pár desítek hlASŮ-A POKUD VÍM,NEHLASOVALI KOMUNISTÉ!!!takže pište OBJEKTIVNĚ,jinak zase říkáte jen polopravdu,což to zase něco říká o naší "svobodě slova"!!!!Komunisté nemají žádné politické výhody od roku 89!!Jo,novodobá šlechta ala Benda,Mejstřík,Vidím a banda pravičáků-to jsme to dopracovali!!!!!
14. 02. 2009 | 19:12

magkok napsal(a):

na bendu bych se vykaslal,horsi je ze jsou lide bez prace,svobody se nenajime,zlaty totac,ted je 21stol.horsi cynicke vykoristovani podnikateli nez pitoma sboboda,na co ma roman z cezu miliony rocne,to je vysmech svobode a poctivym delnikum vy kancelarske krysy co nikdy nemakate!!fuj!!! kapitalismu!!!!!!!!!!!!!!!!
14. 02. 2009 | 21:41

kamil napsal(a):

tak tak svrhnout opet po 20letech vladnoucí masinerii sobecky nezastavi neuveritelné nuzky rozdílů do nebe volajicích,99% lidí se poctive dre za 20tisic a jiní serou do zlatych wc jako fidelis schlee,roman,bakala,kelner,a dalsi nepokorni neskromni burzousti,vsak bude zase prazske jaro vyjdeme do ulic!!fuj kapitalismu!!zadne svobody se nenajime!!fuj!!mir chatrcim valku palacum!!!!
14. 02. 2009 | 21:49

medabeda napsal(a):

Pana Tomského si nesmírně vážím,ale i on podlehl jisté hysterii,kterou kolem zákona rozpoutal především bulvár a polobulvár (což je dnes absolutní většina v tištěných médiích).Zákon se týká zveřejňování policejních odposlechů,se kterými bylo dosud nakládáno jako s něčím,co lze v rámci svobody slova a hlava nehlava zveřejňovat jen tak,aby bylo co zveřejňovat a plátek šel na odbyt.Takže ze zákona je nutné,aby při vyšetřování trestné činnosti nebyli potencionální viníci předem upozorněni,že něco zmrvili-například právě zveřejněním onoho odposlechu.Dále chci vzkázat magorům typu magkok a kamil,že zastupují přesně tu nejodpornější část populace.Závistivé,sprosté a naprosto neschopné lidi,kteří si vystupováním na diskuzích jen hojé své mindráky.Nic nedokázali,oháněji se "dělníky",kteří se mají nejlépe,jak se kdy měli.Jestli má někdo zlaté záchody-to mě jaksi nezajímá.Zajímá mě jen ten,který ma na víc,než udržet v ruce lopatu a závidět těm,kteří prostě opravdu něco dokážou.Kamil a magkok patří k odpadu.
15. 02. 2009 | 14:02

medabeda napsal(a):

A ještě Josefínědruhé:Komunisté mají-bohužel-všechny výhody,které mít neměli.Jsou oficiální politickou stranou,jejich nemálo poslanců žije za peníze voličů a dokonce si dovolují obhajovat vlastní zločiny.Komunisté měli být zakázáni,jejich vedení souzeno za nekonečnou řadu trestných činů a jejich příznivci neměli být vpuštěni do veřejného života.Krsně to kdysi dávno udělalo Německo-denacifikace proběhla především tak,že sama ideologie byla protiústavní.V téhle zemi ale žije komunismus i v těch,kteří na komunisty nadávali.Lidé si zvykli,že za ně všechno řeší stát a sami se nedokážou postarat ani o vlastní zadnici.
15. 02. 2009 | 14:06

občan napsal(a):

Souhlasím s autorem článku,výstižná pravda.Nutno ještě dodat,že ryba smrdí od hlavy v tomto státě.
15. 02. 2009 | 16:55

marie napsal(a):

Byla bych ráda, kdyby pan Moravec, který otravuje národ s Paroubkama a spol. každou neděli dvě a půl hodiny, si vyjímečně pozval pouze jednoho a to Bendu. Vzhledem k tomu, že tento blb neumí stvořit jedinou souvislou větu a hlavně neumí nic vyargumentovat, by to byla neuvěřitelná taškařice a vyjímečně bych se na něj celou dobu dívala. Estráda hadr. Proč ho nikdo nepozve? To se bojí? Za ty prachy, který bere, nám taky přece musí zdůvodnit, proč k tomu došlo? Ale jak někdo tady správně říkal, pražský jaro bude raz dva, tak asi musíme jít znovu do ulic a tyhle vyžírky společnosti vyházet!!!
16. 02. 2009 | 12:20

Milan napsal(a):

Skutečně bych doporučil panu Moravcovi pozvat toho Bendu do svého pořadu. Bylo by to jisté osvěžení po stále stejných tvářích a vcelku nezáživných, až na čestné výjimky, debatách. Věřím, že bych nebyl sám,kdo by si rád poslechl tohoto aparátčíka. Obávám se ale, že je to zbabělec, který si je vědom svých nedostatků a pozvání odmítne.
16. 02. 2009 | 13:35

avenda napsal(a):

Pan Benda má nadání k jediné věci - napodobování svého vzoru, Václava Klause. Ovládá skvěle jeho fistulku, když se zlobí, hraje si na profesora, vykrádá cizí myšlenky, provádí podpásovky, obdivuje sám sebe a pěstuje si své patolízaly. Jestli Marek Benda opravdu něco vystudoval, tak je to Václav Klaus. A dobře tím nekonečným seriálem uživí sebe i svou rodinu.
16. 02. 2009 | 17:35

Stará škola napsal(a):

Hele, lidi, co blázníte? To opravdu všichni chcete, aby bylo normální, že si s někým telefonujete, řeknete třeba něco neslušného a pak to vyjde v novinách? To vám by vám fakt nevadilo, že vás policie může nahrávat a potom tu nahrávku dát komukoliv ke zveřejnění?

To já si svého soukromí vážím víc. Jestli už stát někoho nahrává, musí garantovat, že se ta nahrávka nedostane ven!!!

Podle mne by za to měli trestat policisty a ne novináře. Ale ten základní princip je správný.
16. 02. 2009 | 18:16

Petr napsal(a):

Co prosím vás chcete od Pinočetovce Bendy? Tam mu vraždění lidí nevadí.
Jediná pomoc nám všem je - znovu jít všichni k volbám a nevolit Bendu a ostatní lumpy. Nenechme se od nich manipulovat, budou zase štvát proti levici. Největší světový krach zavinili nenasytní pravičáci.
16. 02. 2009 | 19:01

Ivan Hochmann napsal(a):

Proč se vlastně všichni tak vztekáte?

Tento zákon se "Vás" vesměs netýká.My jsme přece slušní občané tohoto státu.Povětšinou nečiníme permanentní podrazy,systematicky nemanipulujeme s veřejným míněním,nelžeme jako sprostá hovada a nepřekrucujeme fakta.
Nekrademe a nezakládáme zlodějské spolky.....atd,atd.

Osobně nemám rád šmírácké manýry ať je praktikuje kdokoliv a týkají se kohokoliv.Nejsem na ně ani zvědavý,poněvadž mě výsledná zjištění přivádějí do agresivního stavu.Leč uznávám,že se jinak těmto a všem podobným hajzlům na kobylku nedostaneme.
I potom jsou s hanbou jedna ruka.Prostě splachovací.Takže klidně nechte lidi,kteří na to mají žaludek,ať vám poví co mělo být utajeno.

Myslím,že bude potřeba tomuto národu nalít čistého vína,aby zase někdo nechtěl psát oslavné básně na českou demokracii.

Stejně jsem mnohokrát uvažoval,kde se tady v Čechách vzalo tolik levého ksidlu?Přece jsme národem Zlatých a Železných králů.No ano byli to cizinci,nebo právě proto se tak rozmohlo Viklefovo a Husovo "učení",že přerostlo v řízené loupežnictví kontinentálních rozměrů.Celé 15. století jakoby deklarovalo český gótský,potažmo východní slovanský původ.Však si také Evropa oddechla,když se Habsburg ujal biče.Táhne se to s námi jak smrad...........

To je vůl ,což?

Ivan.
16. 02. 2009 | 21:18

arwen napsal(a):

Přesně jste vystihl, co si myslí většina národa.
17. 02. 2009 | 00:47

Jaro napsal(a):

Hochmane, král Železný a Zlatý byl jen jeden a cizinec to nebyl ani náhohou. Chyběli jsme při dějepisu ?
17. 02. 2009 | 06:56

hawk napsal(a):

Musím zde napsat totéž, co do blogu pana Šmída:

Ptal se někdy někdo z publika, jak k únikům odposlechů dochází? Ne? Takže: na základě jakéhosi přátelství a osobní znalosti prodá špatně placený policista za peníze určitému redaktorovi určitého deníku či televize tuto informaci. Dochází to někomu, jan tak? :-)Třeba by bylo dobré, kdyby ttento obchodní vztah zadokumentovaly jiné noviny, no ne? :-)
Protože tady nejde o omezení svobody tisku jako takové, ale ty odposlechy, pane profesore, jen ty odposlechy....jak říká v jednom klasickém starém filmu maminka nehodného studenta...
17. 02. 2009 | 12:34

čtenářka napsal(a):

Vo Bendu přeci nejde!
Jde o to,aby novináři mohli přispívat k rozvoji demokracie v tomto státě. Pokud je někdo bude zákonem umlčovat, vracíme se do Ruska, pardon Sovětského svazu.
Až se začnou novináři bát,bude konec s demokracií.Můj selský rozum mi říká, že každý z těch 200 + senát má máslo na hlavě a bojí se toho, co by se dostalo na veřejnost.Tímto cenzurním zákonem si všichni zákonodárci včetně prezidenta podkopali moji důvěru, a doufám, že většiny občanů. Moje telefonáty mohou klidně vyvěsit na všech nárožích.Mají-li se objasnit nekalé skutky, ať k tomu slouží i tato technika. Politici hospodaří s majetkem občanů, za což pokládám daně, a veškerá pojištění i zisky ze státních podniků. Nechte novináře dělat jejich práci, Pokud nejsou odposlechy zfalšované, jsou pravdivé, a pravdu se veřejnost musí dovědět. Politici by měli zvednout hlavy a přečíst si text na státní vlajce.
17. 02. 2009 | 13:21

hawk napsal(a):

to čtenářka:

Novináři se nemají bát, nicméně musí nést odpovědnost za to, co napíšou, neboť média jsou skutečně mocná čarodějka. A pokud nemají vlastní sebereflexi, je tu zákon, který určí mantinely, tak to v demokracii chodí a nikoliv apriori jen v novinářské praxi.
17. 02. 2009 | 13:31

čtenářka napsal(a):

A ještě něco, máme přeci jako občané povinnost ze zákona nahlásit trestní čin, což jsou např. úplatky, nezákonné nakládaní s veřejným majetkem atd. Takový občan, který toto činí je u nás pokládán za "bonzáka", přitom by měl být oceněn za statečnost.Tuto povinnost by měli mít hlavně policisté. A ne je odsuzovat za předání podkladů novinářům.
Jsem asi vyšinutá, že nemám stejný názor jako zákonodárci. To je slovo co ?
17. 02. 2009 | 13:33

hawk napsal(a):

to čtenářka:

nikoliv, povinnost uznámit trestné činy se vztahuje jen na přísně vybrané tr. činy a tyto jsou přesně kodifikovány v zákoně. To co jste napsala tam zrovinka nepatří. Pro pořádek přímo to řeší trestní zákon v § 168, jmenuje se "neoznámení trestného činu".

Je dobré si to přečíst, než takhle argumentovat. Kodifikace tohoto trestného činu je zakotvena právě proto, aby z lidí nebyli jen bonzáci, kteří žalují pro každou maličkost na všechny, i když nerozumí tomu, zda se o tr. čin jedná, či nikoliv.
17. 02. 2009 | 13:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní čtenářko nenechte se opravovat.

Máte pravdu v zásadní věci.
Jsou záležitosti pro státní orgány neuchopitelné,ba přímo trestně nezajímavé.

Poněvadž se v mnoha ,ve většině případech jedná o JEJICH zhovadilé až trestné jednání.Oni si myslí,že z posice mocenských ,či jaksi "vykonávjících" orgánů si mohou v jakési demokracii dělat co chtějí.

Obzvláště když nefungují restriktivní páky společnosti,které na západ od nás nikdy fungovat nepřestaly.

Pokud jste vyšinutá - už jsme dva.Pokud někomu nevadí úplatky není vyšinutý -je normální český občan.Připitomnělý blbeček.

Ivan.
17. 02. 2009 | 15:17

Bisnis Online napsal(a):

You have absolutely right. I can be chairman of the only constitutionally legal graduate Gymnasio with life experience, only from intrigues in Parliament
04. 06. 2009 | 01:13

replica watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 06:57

louis vuitton napsal(a):

Poněvadž se v mnoha ,ve většině případech jedná o JEJICH zhovadilé až trestné jednání.Oni si myslí,že z posice mocenských ,či jaksi "vykonávjících" orgánů si mohou v jakési demokracii dělat co chtějí.

Obzvláště když nefungují restriktivní páky společnosti,které na západ
04. 07. 2009 | 05:04

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:20

cartier cheap napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:09

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 17:04

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:30

Breguet watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
12. 04. 2010 | 03:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy