Vládla, nevládla, nakonec padla, a přece je to pro Česko příležitost

05. 04. 2009 | 14:49
Přečteno 3769 krát
V každém vzniku je zakódován i konec, a tak se ten český slepenec chatrné hašteřivé koaliční vlády nakonec rozpadl předznamenán ideologickým rozvratem zelené ministrany. V takovém politickém „puzzle“ má každý nespokojenec nepřiměřenou váhu. Namísto normální vnitrostranické diskuse, snadno sklouzne do vydírání – začné mít nízory principiální. Nedémonizujme proto hlavní postavy prvního aktu. Opozice se přece snažila shodit vládu od samého začátku, je to její úkol, premiér se bránil problematickým kupováním přeběhlíků a prezident? Václav Klaus svým symbolickým odchodem z vládní strany žádný přímý vliv na rozpadu vládní koalice určitě nenese. Svých sympatizantů měl a má v ódées dodnes dost a Lisabonská smlouva podepsaná premiérem, stranu i bez něj dávno rozděluje. A těch disidentů co tu straší ve všech stranách, těch bylo od prvopočátku, a v takovém nesystému jich logicky muselo jen a jenom přibývat.


Aktéři politické „scény“ jsou dnes většinou herci předstírající těžko uvěřitelnou aktivitu. Politika se odehrává namísto v činech v siláckých slovních potyčkách, jako by už nešlo nic udělat. Navzdory hysterii a spikleneckým teoriím prémiéra, který přišel o své politické výsluní a lisabonské kamarády, se ve skutečnosti stalo málo. Těžce byrokratická mašinérie státu nás bude dusit dál. Úřednická či velkokoaliční pseudovláda na ni bude stejně krátká jako dnes všechny vlády. Vzpomeňme jak vzal reformní elán za své už v době, kdy se ODS lekla razantního snížení daní a byrokracie. Nenašla odvahu ani na slovenskou 19 % daň. A vládní lidovecký financministr se ještě nedávno smál naivní lidové představě, že by se daňové přiznání kdy mohlo vejít do formátu A4.

Na očekávanou velkou hospodářskou recesi žádný pozitivní vliv mít vláda ani nemohla, snad jen méně škodila svou uvážlivou nečinností. Za to jí patří dík! Však také Obamovy pekelné rotačky na peníze ani české předsednictví Evropské unie nezastaví. Mediální psi sice štěkají, ale těžká karavana zbytnělého státu potáhne dál marasmem upadající monoexportní ekonomiky. Žádné tolik potřebné snížení nákladů na lidskou práci nás nečeká. A to se přitom týká těch nejchudších. V nepravděpodobném případě socialistické vlády porostou zbytečné dluhy na zbytečné dárky a další byrokracii. Maně si vybavuji slavný paradox Karla Čapka: „Nejsem komunistou/socialistou, protože jsem na straně chudých.“

Nakonec by ale konec této vlády mohl být i počátkem nové cesty! Konečně by se pod tlakem z Hradu mohly dvě velké strany dohodnout na méně poměrné volební aritmetice. Každý přece vidí, že vlády postavené na disidentech nestojí za mák, a rejdy podivných týpků z lobistického podsvětí politice škodí. Lobismus je korupční, i když jde jen o státní zakázku na soudržnost koalice, a lichý počet poslanců moc nevyřeší.

A přece jen se před Českem otevírá možnost znamenitého dějinného aktu, totiž odmítnout Lisabonskou integrační smlouvu. Málokdo sice ví, jak společná měna zničila hospodářský růst úspěšných států Lotyšska, Irska a Španělska, jež na rozdíl od české měny nemohla posilovat, a jak tyhle laciné peníze vytvořily spekulativní přetlak. A jaký problém představuje politické euro pro deficitní hospodaření Řecka a Itálie, když nemohou devalvovat! Jako by společná měna sloužila jenom francouzsko – německé stagnaci. Jak děsivá je snaha Bruselu ještě více regulovat náš přebyrokratizovaný svět. Jak se má čím dál víc o nás bez nás rozhodovat v odcizeném světě politických samospasitelů. Někdy se mluví o sdílené suverenitě evropských států. Bruselská nadvláda však suveréní opravdu je. Pražský génius Franz Kafka kdysi přesně popsal nesrozumitelné chování česky mluvících rakousko uherských byrokratů (an sich), existujících samotně o sobě. Ten absurdní a nelidský střet dvou mimoběžných světů.

Vědí to i naši senátoři? Skeptický český lid už to tušit začíná.

Pro časopis Týždeň

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jeňýk napsal(a):

jasně- sveďme to všechno kolem krize hezky na EU a euro. Jakoby ta sebezáhubná nenajedenost některých neexistovala i mimo eurozónu. Za všechno nakonec mohou eurokrati a cyklisti, ne ?
05. 04. 2009 | 15:53

grőssling napsal(a):

Řecko se k EURu dostalo statistickým podvodem, Baltské státy do eurozóny nebyly přijaty. Přežití v eurozóně je možné jenom pokud národní hospodářství nepřekročí dané mantinely, pokud překročí, musí přistoupit vlády k restrikcím, což je správné. V účetnictví je jenom mádáti dal. Nic jiného neplatí. V EURu chyba není.
05. 04. 2009 | 16:54

mika napsal(a):

Rozhodně si nnikdo v cechách existence nebo neexistence vlády nevšimne, většinou je totiž lepší, když nepracuje než když pracuje, bohužel!!!
co se Lisabonské smlouvy týče, ten co už se jí prokousal až do konce by měl uvést citáty pasáží, které nám nevyhovují - od toho máme politiky, novináře, politology atd. celý národ to číst nebude, jsou od toho placené profese. je třeba národ seznámit s doslovným zněním pasáží, které nám nevyhovuji. Je třeba jasně informovat. Nikdo to neudělal, jen se tak všeobecně kritizuje, nic logického.
05. 04. 2009 | 17:52

Rumcajs napsal(a):

Ano. To je Achilova pata eura. To, že si každá země může provádět svou hosp. politiku defakto libovolně, tedy i značně deficitně. M.kritéria jsou jen jakousi symbolickou bariérou, které pro většinu zemí EU bude brzo jen cárem papíru. Evropou se šíří levicový populismus, byť třeba v podání pravičáků jako je Merkelová,nebo Sarkozi.
I když si to nepřeju, dle mého je pád eura jen otázkou času.

Buď bude chtít Evropa devalvovat společně (což bych se divil) a nebo některým zadluženým státem nezbude, než se trhnout ještě pře státním bankrotem a zavést novou měnu.
05. 04. 2009 | 18:14

Vico napsal(a):

"A přece jen se před Českem otevírá možnost znamenitého dějinného aktu."

Tak až Česko ten znamenitý dějinný akt, vážený pane, učiní, bude nám celý svět děkovat.

Nebo tak, jak tolikrát, zůstaneme krutě nepochopeni a nějaký současný básník napíše zase nějaké verše a la : Zvoní zvoní zrady zvon, zrady zvon, čí ruce ho rozhoupaly? Francie sladká, hrdý Albion."

Když my umíme tak krásně prohrávat...
05. 04. 2009 | 18:47

vlk napsal(a):

kdybyste byl napsal jen blog o pádu vlády a vládní krizi, byl bych napsal - jakkoliv řadu detailů vidím jinak, v globálu se shodnem.
onen atak na euro je trochu jiná káva§ Trochu jiná.
Tak Španělsko, Řecko, Irsko, Itálie a dokonce i Lotyšsko, mají problém proto, že mají euro, resp. dobrovolně se na euro fixovali? Hmm, to je tedy hoděn odvážná úvaha!
Nějakm miv tom případě uniká, proč má pak ještě větší problémy spolek zemí jako USA, Británie, Island, Maďarsko, kde žádné euro nemají.... A pročč britská ekonomika je v podstatě na kolenou, jakkoliv libra drtivě oslabila...
Nejspíš se dočkám odpovědi o chybách vlád, speciálně maďarských socialistů, že. Hm. Už se těším. Abych téhle zybtečné replice předešel - zásadních chyb se totiž dopustily i pravicové vlády v Lotyšsku. V podstatě stejných jako MAďaři. systémových, jen užití peněz bylo trošku jiné.Výsledke stejný.
ostatní vlády? jistě Španělé, Italové a Řekové nemohou devalvovat. Takže chyba eura. Pro vás.Britové devalvovali, ale vládnou tam socani, tak chyba bude jistě v práci vlády..
Kdepak pane Tomský. Itálie a Řecko se staly obětí vlastní politiky .Nikoliv eura.Vlastního, tzv. kteativního účetnictví, kterým se dostaly - pod pravicovými vládami, do eurozony.Kdo je nutil podvádět, aby kriteria splnila jen čarováním ostrou tužkou? Nikdo! Ne euro. Selhání vlády! Pane Tomský, selhání vlády! Irsko? Irsko je jiný příkald. Bytostně závislé na zahraničních investicích.STáts malým trhem. Státs výraznou liberalizací pracovně právních vztahů! po kterých vy tak voláte! jak to, že je v krizi? Jak je to možné pane Tomský? Prostě na exportu závislé země majív dobách deprese větší problém než země s velkým vnitřním trhem. Nejsme v posici , dky můžeme zaměstnávat 5 milionů lidí a dodávat z 80% jen pro sebe.
Španělsko? Přehřátí trhu s nemovitostmi! za to může euro? Ale jděte! Pak euro může i za přehřátí trhu nemovitostí na Floridě.
Psát o euro ajko prostředku pro pohodlnou francouzsko německou stagnaci je fatální nonsens. Německo žádné euro nepotřebovalo. Ono všechno platí. Ono by na tom se svojí MARKOU bylo daleko lépe. Oni mají hodně co ztratit. nejvíc z eurozony.Zdaleka nejvíc.
A vaše ohrnování nosu nad regilací? To je komické. Neregulujme. Pak ale nutně musíme rozstřílet minimálně 1000 největších světových firem na nejméně desetsubjektů každou. aby prostě už neexistovala kategorie - příliš velký pro pád.
Protože není li možno nechat zkolabovat AIG nebo CITI, je naprosto nutné s epostarat o to, aby s enikd yk pádu nemohly ani přiblížit! je to triviální.
05. 04. 2009 | 19:00

babaluba napsal(a):

Zas jeden autor, kterého přestávám číst.
05. 04. 2009 | 19:50

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Tomský, pěkný článek. Jen s eurem to poněkud zjednodušujete.
05. 04. 2009 | 20:30

janni napsal(a):

Pane vlku,
Vaše komentáře nejsou špatné, ale nebylo by možné si je poté, co je napíšete, přečíst?
Nutit čtenáře prokousávat se množstvím překlepů zavání přezíravostí vůči nim. Zdravím Vás, janni
05. 04. 2009 | 20:42

Ikena napsal(a):

Uf, panbuh s nami, zle pryc, tedy EURo.

Kam vlastne chceme, mame byt dalsim statem USA, nebo se zaclenime plnohodnotne do EU (prijmeme EURo a schvalime LS). Nekteri by mozna z duvodu lepsi ceny za plyn a ropu pozadali batusku Putina-Medvedeva o spolupraci na vecne casy.

Pan Tomsky mozna nevi, ze Madari meli ekonomicke problemy uz pernamentne poslednich 30 let, uz za komancu.
05. 04. 2009 | 20:49

Al Jouda napsal(a):

Pane Tomský - euroskeptiku, prosím, nezevšeobecňovat, národ český není euroskeptický !
05. 04. 2009 | 21:27

ujo napsal(a):

tak pokud se dobře pamatuji s "naivní lidovou představou,že by se daňové přiznání mohlo vejít do formátu A4ů před volbami hausírovali tak renomovaní politici jako Topolánek a TLustý.
Každý, kdo má o věci trochu pojem musí vědět. že problém není v samotném formuláři jako v obsáhlém, nepřehledném a komplikováném daňovém zákonu
05. 04. 2009 | 21:47

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Máte pravdu, že Island, Maďarsko, Británie mají závažné ekonomické problémy přesto, že nemají euro... ale možná, že přece jen Španělsko (které nemůže devalvovat), Irsko nebo Itálie mají problémy také proto,že euro mají...:).
05. 04. 2009 | 22:27

Zacheus napsal(a):

...resp. se na něho fixovaly...:).
05. 04. 2009 | 22:28

vlkvlk napsal(a):

janni
máte pravdu. Přečtení by moc , v první chvíli, nepomohlo. Nicméně bych to mohl napsat ve Wordu a pak přepastovat.

Zacheus
speciálně Španělsko trpí hypotéční bublinou, stejného druhu jak US nebo VB.
Ostatně největšími hybateli tamního stavebního boomu byli soukromí investoři -Britové. Kteří na stáří chtěli do tepla.Evidentně ne proto, že by měli naspořeno.
Tady asi euro moc nepomůže.
Irsko je speciál - otevřená ekonomika, velký růst, dlouhodobě, vedoucí k velkým očekáváním.Říká se tomu kasinový efekt. Už jsem o tomhle fenomenu párkrát psal. S tím nemá euro nic společného. kdyby měli vlastní měnu, byli by na tom, podle mne , v podstatě stejně.
Itálie, Řecko? Euro nemůže za to, že vlády, aby do eurozony politicky motivováno - se vetřeli, provozovali účetnictví takovým způsobem, že když tohle zkusíte na český berňák, tak nejspíš vaším největším "kamarádem" bude po zbytek života už jen exekutor.

pokud bych postupoval myšlenkově stejně konzistentně, musel bych konstatovat, ež hospodářské problémy ve Španělsku, Itálii, Irsku může nejspíš silná orientace na katolickou církev. protože jde o tři země s nejvyšší afinitou k téhle církvi.Asi ybste s tímhle tvrzením nesouhlasil,že? No já také.Proto nemohu přijmout ani tvrzení pana Tomského.
05. 04. 2009 | 23:13

vlkodlakvlkodlak napsal(a):

vlk proste rad keca,

trpi kecalismem. Do vseho keca, vse vi lip nez kdokoliv na teto planete a dokonce i v blizkem vesmiru. Vsimli jste si ze neni topic do ktereho vlk nezanasi ty jeho oranzove kecy? Ma cisla ma fakta a musi je tu presentovat. Plete pate pres devate, plete si i pismenka, ale kecat proste musi.
"Asi ybste s tímhle tvrzením nesouhlasil,že? "
06. 04. 2009 | 00:23

Hurá napsal(a):

Pane Tomský, chtěl jsem argumentovat, ale "vlk" to napsal docela slušně a tak to nemá cenu. Evidentně s Vámi nelze odborně diskutovat. Kde ale bere tu chuť nás obdarovávat takovým blábolem ? (O Euru) V hodnocení našich "politiků" máte ovšem pravdu.
06. 04. 2009 | 00:45

onlooker napsal(a):

Pane Tomský,

nevím, odkud berete tu sebedůvěru psát o věcech, o nichž nic nevíte (EU, euro, byrokracie). Studoval jste snad kdy sociologii, politologii či národní hospodářství?
Podle toho to také vypadá: viz. Vaše tendenční, nicméně fakticky naprosto neopodstatněné
"zařazení" Lotyšska do tzv. eurozóny.
V tom n e j p o d s t a t -
n ě j š í m však s Vámi nemohu než souhlasit: vzhledem k tomu, že existence KSČM brání vznikání a zanikání přirozených koalic v PS ČR, jakož i ze všech důvodů dalších, jež zmiňujete ve svém článku, považuji pro další dlouhodobé produktivní fungování parlamentní demokracie v ČR za naprosto nezbytné zavést většinový volební systém po britském vzoru.
06. 04. 2009 | 05:20

MS napsal(a):

Pane Tomský, s Kafkou jste to trefil :-).
06. 04. 2009 | 07:37

MerryMan napsal(a):

Pane Tomský,
měl byste uvádět citáty správně a ne si k nim přidávat vlastní výmysly. K. Čapek nikdy nenapsal „Nejsem komunistou/socialistou, protože jsem na straně chudých.“ Proti socialistům na rozdíl od Vás nic neměl, byl proti komunistům a napsal ne "paradox" ale článek "Proč nejsem komunistou" a nebyl jediným spisovatelem či novinářem, který na toto téma něco napsal.

Pane Tomský, chce to více znalostí a psát jen na téma o kterém něco víte.
06. 04. 2009 | 09:00

MS napsal(a):

MerryMan

Výrok K.Č.
Je-li mé srdce na straně chudých, proč u všech všudy nejsem komunistou? Protože mé srdce je na straně chudých.

Přepis výroku A.T.
Nejsem komunistou/socialistou, protože jsem na straně chudých.

Myslím si, že je tam přidáno pouze socialista – a to vyplývá z celého článku – tedy odstavce, – názor pana Tomského, jak to chápu já :-). Asi by tam neměl mít uvozovky, ale jinak? Vždyť píše – matně si vybavuji paradox ….
V čem je tedy problém? Nemyslíte si, že pan Tomský přirovnává právě dnešní chování socialistů k chování komunistů v roce 1924 (to by měl být rok, kdy to vyšlo, pokud se nepletu) nebo něco v tomto duchu?

Paradox je tvrzení ne styl psaní, tvrzení, které spojuje zdánlivě nespojitelné, ale nesmyslnost je jen na povrchu, pokud se mýlím, ráda se nechám poučit, co je všechno paradox.
06. 04. 2009 | 10:56

vojnov napsal(a):

MS: omlouvám se, že vám vstupuji do diskuse. Dle mého soudu jde MerryManovi o to, že KČ nenapsal výrok, ale článek. Tedy nešlo o formulaci paradoxu, ale o polemiku. Tomský ovšem používá tuto větu jako klacek, k čemuž nebyla určena. Nehledě na to, že mezi socialistou a komunistou, je, bylo a bude dost podstatných rozdílů. Tím spíš okolo roku 1924, kdy komunistům šéfovali Lenin se Stalinem a Trockým.
06. 04. 2009 | 13:31

MerryMan napsal(a):

vojnov:
Děkuji za přesnější definici.
MS: Čapek napsal něco proti komunistům ne proti socialistům. Pan Tomský jeho výrok zkomolil, přesněji zprznil. A co tím chtěl vyjádřit, kromě podpásového útoku na dnešní soc. dem, to nechápu. Ne že by ČSSD byla svatá a nebylo by možné na ni něco najít, ale chtělo by to trochu znalostí, vzdělání a schopnosti myslet. Autor raději zkomolil jeden výrok slavného české=ho novináře a spisovatele. To je primitivismus a to se mi nelíbí.
06. 04. 2009 | 14:43

MS napsal(a):

vojnov
asi máte pravdu, ale mě to naopak přišlo jako dobré přirovnání.

Nevím, co přesně myslíte tím klackem - určitě v r. 1924 K.Č. neměl ani páru o dnešní naší situaci. Ale já když čtu jeho článek „Proč nejsem komunistou“ - vidím v tomto článku hodně společného s dnešní politickou situací u nás – (tak jak jsem pochopila článek pana Tomského já – Bůh ví, co chtěl napsat autor :-)).

K.Č. ve svém článku z r. 1924 – rozebírá to, že buržoazie nedovede nebo nechce pomoci chudým, ale zároveň komunizmus místo, aby přinášel pomoc, přináší pouze prapor revoluce, že chce moc nikoliv pomoc, že chudoba jsou komunizmu jen rezervou temných sil a odporu. K.Č říká, že nemůže být komunistou, protože morálka komunisty není morálka pomoci, protože káže k odstranění společenského řádu nikoliv společenského zlořádu ….

No musím přestat s citacemi K.Č., protože to bych musela napsat celý jeho článek. K.Č. byl pro mne nevýslovně chytrým člověkem, který chápal svět kolem sebe, tak jak málokdo z nás. Co slovo, to perla a pořád aktuální perla :-)).

A teď k článku A. T. nebo spíš mého obdivu ke K.Č. a k paralele k článku z r. 1924 – dnes ČSSD, která největším dílem sesadila vládu (vyvolala hlasování o její nedůvěře), se ohání takovými slovy, jakými se ohání a přitom dopředu neměla nic připraveného – žádnou lepší variantu – říká, že nechce vládnout a teprve začíná vést vyjednávání – jak ven ze vzniklé situace – to už snad má mít připraveno. A ejhle nemá připraveno nic, takže slova K.Č. – “nechce pomoc – přináší jen prapor revoluce“…..

Vím – to moje blábolení je hodně nesrozumitelné, nejsem filozof a K.Č. je K.Č. a pak na moje nesrozumitelné myšlenkové pochody tu není místo.

Jen závěr – ano já jsem článek A.T. pochopila “jako klacek“ na ČSSD a myslím si, že je to klacek vytažený ve správnou chvíli a na správném místě – prostě, že to sedí.
06. 04. 2009 | 14:53

MerryMan napsal(a):

MS:
Klacek jako nástroj politického boje proti ČSSD? Výborně! Jste vynikající demokrat.
06. 04. 2009 | 15:07

vojnov napsal(a):

MS: no a to je právě ten rozdíl mezi komunistou a socialistou. Komunista buržoazii nenávidí, socialista se s ní snaží dohodnout na kompromisu. Pády vlád k tomuto dialogu patří, protože tato možnost je někdy (teď) to jediné, co je nutí nemít bolševické manýry. Tahle je měla a tak padla. Než mít vládu blbou, to radši žádnou. Krize nekrize.

Ostatně soudím, že tahle vláda si o to říkala už od založení a plakat po ní nebudu.
06. 04. 2009 | 15:19

Vico napsal(a):

MS : Pokud nerozlišujete mezi komunisty v hardcore podání dvacátých let a socialisty, pokud nerozlišujete mezi parlamentním způsobem boje od postulátů "veledíla" Stát a revoluce, pokud je vám dobrá jakákoliv rána klackem, byť zákeřně ze zálohy, určitě si dobře porozumíte s panem blogerem, co disponuje tak efektivním klackem.Tedy v nehmotné podobě hrubé demagogie, abych nebyl dvojsmyslný.
06. 04. 2009 | 17:09

MS napsal(a):

MerrynMan

Klacek jsem nepoužila jako první já, použil ho ten, s kterým Vy souhlasíte – kdo je pak tím “demokratem“? Já nebo Vy?
Příště aspoň čtěte, co jste napsal dříve, když nechápete, co píší jiní :-)).

Vico

O té ráně ze zálohy K.Č. píše také – takže teď Vám vůbec nerozumím, co tím chcete říci?
Ano, reakce ČSSD (na špatnou vládu M. Topolánka) - byla reakcí zákeřnou ze zálohy.
Vládu měli sesadit buď před předsednictvím nebo po předsednictví a neřeknu ani slovo, ale vyvolat hlasování o nedůvěře v době předsednictví – to se min. nedělá.
Nic hrozného se nestane, ale jen se pan Paroubek a spol. zařadili mezi ty, které tak kritizují – mezi ty, kteří se neumějí chovat, nic víc, nic míň – prostě si s tímto vedením ČSSD zase nepomůžeme :-(. - Při volbách to bude krok z bláta do louže.
Chcete říci, že K.Č. má ve svém článku demagogii, to jste ho buď nečetl, nebo nevíte, co se kolem Vás děje :-)).
Jinak pro Vaši informaci s autorem často souhlasím, často hrubě nesouhlasím – asi jako každý jiný s každým jiným.

vojanov

Ano, pokud se budeme bavit v obecné rovině, máte naprostou pravdu.
Já momentálně (ale snažím se tak vždy) obecné principy vztahuji ke konkrétnímu jednání každého člověka (nejen socialisty) – v tuto chvíli k Paroubkovi (v článku pana Tomského se nabízí více paralel, nejen p. Paroubek).
Chování komunisty – tak jak píše K.Č. - máme asi někdy každý z nás a je jedno, zda je levicově či pravicově zaměřený. Socialisté mají tu nevýhodu, že ke komunistickým manýrům (manýrům podle K.Č.) se uchylují častěji než ti druzí, ale všichni se určitých přehmatů tohoto typu asi někdy dopustíme. – ČSSD se teď právě takové to boty dopustila, kdo říká že ne, je právě tím komunistou podle K.Č. nebo je to pod jeho rozlišovací úroveň.
Jiné vysvětlení nenacházím :-).
(O krizi nemluvím, to bych nevyčítala (z filozofického hlediska) – pokud by ČSSD, byla přesvědčena, že ví jak na ni. Jen jako pravicově založený člověk velké většině jejich lékům na krizi nevěřím a hlavně nynější ČSSD už nevěřím ničemu, protože když to zjednoduším p. Paroubek má všechno možný, ale o "sexy mozku" silně pochybuji.)
06. 04. 2009 | 18:10

Vico napsal(a):

MS : Proč nejsem komunista od KČ jsem četl.Nějak tu však zaměňujete nejen komunisty s socialisty, ale i Karla Čapka s Alexandrem Tomským. Tím blogerem jsem opravdu Karla Čapka nemyslel...Na druhé straně to tak vysvětluje všechno. Hezký večer.
06. 04. 2009 | 18:27

MS napsal(a):

Vico,

ano máte pravdu, přecházím od Tomského k Čapkovi a od komunistů k socialistům - asi (pro cizího) hodně zmateně.
Jak jsem napsala výše - nejsem filozof a vysvětlovat v takovéto diskuzi svoje myšlenkové pochody - mi dělá problém.

Snažím se jen říci, že KČ je nadčasový a pan Tomský citát použil docela trefně, že se dá na dnešní vnitropolitickou situaci i světovou ekonomickou dost dobře napasovat. :-)
06. 04. 2009 | 18:46

morellato hodinky napsal(a):

ano máte pravdu, přecházím od Tomského k Čapkovi a od komunistů k socialistům - asi (pro cizího) hodně zmateně.
12. 09. 2009 | 10:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy