Borůvka na sociálním dortu

27. 04. 2009 | 09:50
Přečteno 6602 krát
Konečně mohu ošklivého, ošklivě mluvícího a ošklivě jednajícího předsedu sociálních demokratů pochválit za vpravdě státnický čin. Jmenoval/doporučil za místopředsedkyni své strany pohlednou a skromnou ženu libozvučného jména, veřejnosti neznámou Alenu Borůvkovou. Konečně. Sjezd strany totiž nezvolil ani jednu z houfu úporných (dnes se říká asertivních) socdemokratických šplhavkyň, jež se tak vehementně na pohlavně rezervační post tlačily.

Právem. Prastarý instinkt lidstva tuší, že není nic odpornějšího než nedůstojná žena. Kariéristka, mužatka, amazonka. Běda ženám, které slabým mužům vládnou! Málokdy ujdou atentátu. Těch válečnic v politice, nebylo jich snad dost v minulosti – Jana z Arku, Kateřina Medicejská, Kateřina Veliká, stejně jako v nešťastném dvacátém století - Bandaranajková, Ghándiová, Bhutová, Meirová, Thatcherová?

Konečně se také vyjevil hluboký význam feministických kvót v politice. Nemají pravdu ti, kteří je srovnávají s totalitním zrovnoprávněním žen na bagristky, vojandy a jeřábnice. Celé neštěstí demokracie totiž tkví v tom, že se v politice čím dál více prosazují jenom ti, kteří v ní za každou cenu chtějí být a ne ti, kteří pro své nesporné kvality a životní moudrost mají být do ní dovlečeni. Občas se mluvilo o významných akademicích Zahradníkovi, Kouteckém i Pačesovi, ale zůstalo vždy jen při slovech. Máme jenom ty, co se sami chtějí prosadit jakousi nepřirozenou energií, vulgární razancí, přehnanou a zuřivou rétorikou. Pak nemáme mít zhoubné aktivistické vlády, jež na nás chrlí legislativu a nekonečné reformy reforem! Jaký rozdíl státnického majestátu bychom spatřili, kdybychom mohli vedle sebe postavit prezidenty Reagana a Sarkozyho.

Konečně tedy byla vybrána na politické výsluní žena opravdu milého zjevu. Nechápu, proč se některým novinářům tahle blondýnka nezdá. Kam se poděla jejich mužská galantnost? Neplatí už snad, že je žena ozdobou svého muže, v tomto případě svého předsedy? Dobře přece vědí, že není pouhou „pretty face,“ tu hezkou tvářičku má jaksi navíc, jak říkají Angličané, ale že vystudovala Karlovu univerzitu, a po dlouhém pobytu v Mnichově umí jistě aktivně německy.

Potíž je v tom, že mnozí naši novináři nepochopili podstatu politiky, a zvláště pak specifickou podstatu sociálně demokratické politiky. Kritizují pí Borůvkovou, že nevládne (zavilou) rétorikou, že nedokáže jasně formulovat své názory, že přesně nevíme, kde v pomyslném spektru socialistické ideologie vlastně stojí.

Můj ty Bože, jaké spektrum, vždyť je to jednoduché! V její straně nejde o malicherné technické problémy nějaké právní harmonie (poplatky, regulace) nebo dlouhodobé makroekonomické strategie. Jde jen o to rozdat, a to adresně, a pokud možno co nejvíc všem svým voličům z našeho společného koláče, neboť dvě třetiny voličů budou vždycky vydělávat pod hranicí průměrného platu. A k této charitativní politice žádné odborné kvalifikace nikdo nepotřebuje. Stačí být pro. To ostatní už je jen borůvka na dortu.

Psáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

valdštejn napsal(a):

Co Kateřina od zelených a její biomasa , kde je Vaše objektivita
pane Tomský
27. 04. 2009 | 10:03

Ládik napsal(a):

27. 04. 2009 | 10:26

jacek napsal(a):

Pane Tomský, jak se dívám na vaše foto, mohu směle prohlásit, že jste opravdu krásy nepobral, píšete většinou totálni blbosti a na tváři máte úsměv, jak Pepek Vyskoč ze slavného filmu. Vaše ubohost ve mně vyvolává pochyby, jestli opravdu máte takové vzdělání, jak píšete. Fuj. Přeji příjemný den.
27. 04. 2009 | 11:08

Martin B. napsal(a):

Doufám, že je váš dnešní příspěvek prostoupen hlubokou ironií, tak hlubokou, že dna nedohlédneš. O užitku, který by ve vašem případě představoval pohled na vaši vlastní fotografii, už zde napsal kolega jacek. Vaše texty jsou pro mne jedním z největších zklamání po převratu.
27. 04. 2009 | 11:29

Paterik napsal(a):

Ač zcela jistě nejsem voličem oranžových, opravdu bych jim přál, aby tuto trapnou komedii již ukončili. Jakkoliv. Nejlépe zrušením této nesmyslné kvóty. Pokud skutečně nemají mezi svými ženami nějakou osobnost, která by si toto křeslo zasloužila vlastní činností, pak už toto zoufalé drásání raději odvolat.
27. 04. 2009 | 11:40

elira napsal(a):

"jacíčku"
Jistě máš krásné blong foto a tomu odpovídající vědomosti. Patrně nejsi vůbec schopen pochopit, co pan Tomský píše. Protože tvůj příspěvek je jen urážlivým výkřikem nuly.
27. 04. 2009 | 11:40

vrb napsal(a):

To bych rád věděl, o jaké dlouhodobé makroekonomické strategie jde "borůvkově" modré ODS.
27. 04. 2009 | 12:17

Al Jouda napsal(a):

Pane Tomský, věřím Vám jen jedno a sice, že paní kandidátce jde o to si to rozdat, ale otázka je, kdo bude ten šťastný :))))
27. 04. 2009 | 12:30

StandaT napsal(a):

To mělo být něco, jako Kráska a zvíře v politice? Proč ne, ale dobré konce bývají jen v pohádkách. Tohle zvíře se v prince nepromění.
27. 04. 2009 | 13:05

Míval napsal(a):

V ČSSD to jistě pobublává, a jednou z bublinek je ona hezka paní. Ale zatím je to téměř tabula rasa, tak jí chvilku dejme.
Vždyť jak už tady naznačil pan valdštejn, máme zde "političku", která už rozhodně nepopsaným listem není. Možná, že pokud byste zaměřil svou břitkou klávesnici na paní Kateřinu, pravděpodobně nejslavnější bývalou českou squatterku, odbornici takřka na všechno, dočkal byste se živějších ohlasů.
Ale Vaši páni by Vám to asi nedovolili, že? Tedy spíše neotiskli.
27. 04. 2009 | 13:33

Silvie napsal(a):

Mně spíše zaráží, že chce Paroubek v oné dámě resuscitovat politickou mrtvolu Buzkové, jak se vyjádřil.
To, že pan Tomský nepíše o Kateřině Jau, jistě nebude z výše zmiňovaných důvodů. Její IQ už byl proprán snad ve všech médiích, pro zasvěcené je to stará vesta. Zelená Kateřina umí skvěle a zapáleně pohovořit na jakékoliv téma (u méně bystrých může vzbudit dojem zasvěcenosti), po pár vhodně zvolených otázkách zjistíte, že jen ledabyle klouže po povrchu.
27. 04. 2009 | 14:05

Karel napsal(a):

Pane Tomský a teď tu o Talmanové.
27. 04. 2009 | 14:08

Vico napsal(a):

Tomský napsal něco o ošklivém předsedovi ČSSD a milém zjevu kandidátky Borůvkové. Kráska a zvíře.

Na to zareagoval nick Jacek a na něho nick elira.

Jaký blog, taková diskuze a tak přijdu také s trochou do mlýna.

Pan Tomský se musel přinejmenším dostat do užšího výběru reality šou - Nahý jsi krásný - . Proto ta odvaha zabývat se krásou těch méně přírodou obdařených /Paroubek/.
27. 04. 2009 | 14:26

zdesta napsal(a):

P.Tomský:Žijeme v konzumní společnosti a požadavky jsou jasné.Podprůměrné "celebrity"sem zavádí hollywoodské manýry.Přestárlí V.I.P.si hrají na tatínky s mladými děvčaty e.t.c.Proč nemít ve vrcholové politice přítažlivou dámu.Určité nedostatky lze odstranit plastikou,silikonem a podobně,vždyť o nic nejde.
27. 04. 2009 | 14:55

jaryn napsal(a):

Při programu socanů, který lze shrnout do sloganu "zadluž a rozdej", tam může být kdokoliv.
Na hezkou tvář se líp kouká a hůř se jí nadává.
Všech chudáčků kamaRath by mohl vyprávět.
27. 04. 2009 | 15:15

Rumcajs napsal(a):

Za každýho nasra... socana, máte u mě jednu borůvku pane Tomský. Zatím to vypadá ne menší borůvkový koláč.

Jinak souhlas s jarynem.
27. 04. 2009 | 15:38

Michal Macek napsal(a):

jezis to je sranda - jak poprela tu nahravku to sem koncil :DDD
27. 04. 2009 | 15:44

jaryn napsal(a):

Sušené borůvky jsou výbornou pomůckou proti akutnímu průjmu.
Všeználek Paroubek, po poradě s doktorem kamaRathem, nám zřejmě hodlá ordinovat dotyčnou dámu ihned po seznámení s volebním programem Oranžádníků.
Myslím ale, že to stačit nebude. Zbývá totiž vymyslet, co s následným nekontrolovatelným zvracením, lidově zvaným blití.
Na to žádné borůvky nejsou.
27. 04. 2009 | 15:58

Ládik napsal(a):

Jaryne,
po blití stačí umýt hubu a držet dietu. Jenže socani zvracejí u koryta, někteří i do něj...
27. 04. 2009 | 17:18

pepa z depa napsal(a):

SAŠO-HŘEBČE
uvědom si, co s takovým lízátkem smýká i jeho okolím! Pomysli na bezbřehé chtíče stranických chýpníků, co nechají rozkrást národní majetek, natož neužít si s smyslnou děvou! Nic jim není překážkou, ani před Borůvkou se nezastaví! Dokonce se budou dle těchto výkonů poměřovat?!?
27. 04. 2009 | 18:09

Pr(u)dič napsal(a):

pepo z depa: co to je stranický chýpník ?
27. 04. 2009 | 20:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Jde jen o to rozdat, a to adresně, a pokud možno co nejvíc všem svým voličům z našeho společného koláče, neboť dvě třetiny voličů budou vždycky vydělávat pod hranicí průměrného platu" To je přesně, pane Tomský, celý základ politiky ČSSD.
27. 04. 2009 | 20:17

Kritik napsal(a):

Výjimečně lze s panem Tomským souhlasit, tedy alespoň co se týče kvót feminizace politiky.

Jenom není jasné, proč autor používá tak drsné formulace. Jde přece o dámu. Ať již se ukáže jako chytrá či hloupá, moudrá nebo nerozumná, je u muže zapotřebí, aby vždy zachoval její důstojnost. Takové formulace, použité v článku, hovoří především o jeho autorovi. Nerad opakuji cizí poučky, ale každý slušně vychovaný člověk by to označil, a příručky slušného chování označují, za buranství. Nebo je autor přece jen zaníceným odpůrcem krásy žen?
27. 04. 2009 | 21:30

Palice napsal(a):

No, pane Tomský, Vy sice taky nejste žádnej krasavec, ale jináč souhlas.
27. 04. 2009 | 21:49

ujo napsal(a):

když jsem si pžečetl úzkostivě korektní a přitom vtipný blog autora přestal jsem se divit obavám, že u nás přibývá antisemitismu
27. 04. 2009 | 22:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty, které obsahovaly vulgarismy a urážky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi (viz Kodex diskutujících a záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 04. 2009 | 22:31

Karel napsal(a):

Pan Tomsky v článku ještě zapomněl na Bobošici.
28. 04. 2009 | 13:50

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("uboižák" apod.), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
29. 04. 2009 | 10:20

Kecal napsal(a):

Borůvka je přece všeobecně známá z filmu "Jak svět přichází o básníky".
29. 04. 2009 | 12:20

Daňový poplatník napsal(a):

Takže pane Tomský,v politologii se příliš nevyznám,ale vysvětlil jste mi to úplně jasně:
Nejvyšší kvalifikací pro úspěšnou politickou dráhu je být nesamcem, mít hezkou tvářičku, nízký věk a být přítelkyní premiérovy manželky.
Bůh buď milostiv těm, kdo neemigrují.
29. 04. 2009 | 13:00

jaryn napsal(a):

Nejlepším předpokladem pro roli politika je hroší a vosková kůže, krátká paměť, ochota k jakýmkoliv kompromisům, sledování osobních priorit, mlživý slovník, bezpáteřnost, vypočítavost a chamtivost.

V případě vlastní naprosté neschopnosti a zároveň neskonalé touhy po kariéře politika pak schopnost vytvořit aféru, jejíž jste původcem i obětí, a křičet pak před kamerami hodně nahlas jaujau. Naopak pozor na novináře a jiné mediální šťouraly :-)
29. 04. 2009 | 14:47

omega watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:00

luis vuitton napsal(a):

předsedu sociálních demokratů pochválit za vpravdě státnický čin. Jmenoval/doporučil za místopředsedkyni své strany pohlednou a skromnou ženu libozvučného jména, veřejnosti neznámou Alenu Borůvkovou. Konečně. Sjezd strany totiž nezvolil ani jednu z houfu úporných (dnes se říká asertivních) socdemokratických šplhavkyň, jež se tak vehementně na pohlavně rezervační post tlačily.
04. 07. 2009 | 05:17

plavaci vesta konfidence napsal(a):

Nejvyšší kvalifikací pro úspěšnou politickou dráhu je být nesamcem, mít hezkou tvářičku, nízký věk a být přítelkyní premiérovy manželky.
06. 07. 2009 | 08:42

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 05:14

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:33

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 19:47

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.lzozh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://lzozh.com/forum/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.lzozh.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.lzozh.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.cate-girl.com/fo...">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.cate-girl.com">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://www.cate-girl.com/dlil/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://www.sh8d.com/dlil/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://daleel-arab.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://daleel1.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dleli.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل" href="http://rbdlil.com/">دليل</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://arabiaat.net/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://al3abii.com/">العاب</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="صور" href="http://9oari.com/">صور</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topikati.com/">توبيكات</a></strong></H1>
18. 09. 2009 | 16:04

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy