Primátor bílých lží

29. 01. 2010 | 19:11
Přečteno 6151 krát
Psychiatr a Primátor Prahy na tom dnes není psychicky nejlépe a nikdo se mu nemůže divit. Ze všech stran na něj útočí nevybíravá částo i velmi osobní kritika. V očích veřejnosti se totiž stal symbolem monumentální magistrátní podnikatelské korupce, o níž se hovoří už celé desetiletí, ale která teprve nyní dostala cizí jméno, Opencard 888. To číslo padlo na magistrátu po prvním ze tří auditů a označuje miliardy korun, které plastiková jízdenka pražské dopravy zatím stála.

Primátorská kruhová obrana je klukovsky bezelstná a připomíná dávno padlého premiéra a politického zbohatlíka: myslím to upřímně! Snaží se bodrostí a nadhledem své psychické převahy kritiky umenšit. Argumenty diskusi škodí. V polemice s Havlem jej zve na kávu, kde mu všechno upřímně vysvětlí, zve jej do dozorčí komise, vyznává se z lásky k Praze a nenávisti k nesvobodě, podnikatelské aktivity města jsou dobré, každé město musí podnikat, a Praha je úžasná v porovnání s tím, jaká byla kdysi. A co teprve bude až tunel Blanka promění Letnou v park! A protože ani tahle psychoterapie na kritiky už nestačí, uchyluje se stále častěji k morálním odsudkům typu: co říkáte, to není pravda, nemáte přesné informace, lžete! Jako by nevěděl, že pravda v politice je přesná jen málokdy, že je přibližná, částečná, mlhavá, stranická a často jen pouhá nadsázka a heslo.

Primátor opravdu neví, že politici nelžou a snaží se stejně jako on upřímně věřit tomu, co říkají, ať už tuší, co zakrývají nebo ne? Invektiva lži se pak logicky obrací proti němu samému. Teď už sice víme, že slavné číslo karty 888 je lež, to skutečné je 730, jenže co na tom záleží. Integrovaná karta, bude-li jaká, bude nejspíš úplně jiná, možná bankovní a tyhle peníze jsou navždy ty tam. Pravdu hlásí obě čísla: astronomické ztráty!

Tři předražené audity nepotvrdily překročení zákona ani korupci. Kritici lžou. Shodně však potvrdily, že byly mnohé zakázky rozdrobovány na částky pod dva miliony (proč asi?), a majitele Haguess nikdo ani ve firmě nezná. Podivná jména českých firem, cizí zkomoleniny jako u opencardy, jsou často známkou nepoctivosti a v tomto případě je neznámý majitel také rozdroben do zástupu drobných anonymních majitelů. Podle zákona je vše v pořádku. A pravda? Astronomické sumy za nepotřebnou reklamu a špatné služby. Na monstrtunelu někdo neznámý vydělal. Audit pochopitelně žádného kmotra podsvětí vypátrat nemůže.

Hříchy pražského magistrátu volají do nebe. Jeden z největších: územní plán jako ohromná podnikatelská příležitost. Primátor zuřivě prosazuje dálniční okruh Bohnice – Suchdol, skrz naskrz, sídliště nesídliště, s dvojitým mostem a dálničními tunely, ačkoli o sedm kilometrů dál, v řídce obydlené oblasti, na trase ne delší by se mohlo stavět za padesát miliard laciněji a navíc s evropskou dotací, o kterou ten první protilidský projekt přichází. A pravda? Všechny pozemky původního plánu dávno vykoupeny! Majitel neznámý.

Když Václav Havel napadl magistrátní vládu jedné strany, kontroval primátor, že tahle nadpoloviční většina přece vznikla ve svobodných volbách. Nevěděl, že ta druhá taky. Havel zase nevěděl, že je to jedno. V prostředí jánabrachismu vznikne vždycky vláda jedné strany.

Psáno pro E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

"... označuje miliardy korun, které plastiková jízdenka pražské dopravy zatím stála."

Nechtěl (a neměl) autor spíše napsat miliony?
29. 01. 2010 | 19:22

schlimbach napsal(a):

že jde o stamiliony se snad normální člověk dovtípí. Podstatu problému celkem pan autor vystihl. Myslím, že Bém by udělal nejlépe, kdyby prostě potichu odešel z funkcí a odejel zase na nějakou delší dovolenou tentokrát ne však na hory, ale spíše někam hodně hluboko ...
29. 01. 2010 | 19:39

siven napsal(a):

Tak tento text je pane profesore vynikající, ironie ostrá jako břitva a výstižně popsáno a charakterizováno prakticky vše!

Děkuji a smekám ;)
29. 01. 2010 | 19:50

arlon *** napsal(a):

To je dobré slovo.
29. 01. 2010 | 19:55

Pepa Řepa napsal(a):

Pan Tomský se zřejmě hezky vyspinkal.
To pak píše skvělé články.
29. 01. 2010 | 20:01

IS napsal(a):

Alexandre,
Poznal jsem te v UK. Tehdy jsi zil diky generosite rodiny Langerdorfu. Vystudoval jsi v Anglii za jejich penize. Pak ale prisel 1989 a ty jsi zvetril lepsi prilezitost. Jako \"vlastenec\" jsi se vratil. A stal se \"publicistou\". Pepik Och ktereho povazuji za jednoho z nejinteligentnejsich lidi co znam o tobe prohlasil, \"Tomsky je vul\".
29. 01. 2010 | 20:23

nick y napsal(a):

No ale "co s tím"??Je to tak křišťálově čisté,že už to ani křišťálově čistější být nemůže! To jo ,ale co s tím? Vidíme nepravosti,navrhujeme ,co všechno by se mělo změnit,ale k čertu "Co s tím"? Jak? Nějaký nápad,jak to změnit?Což takhle změnu při volbách,jak rozsáhlá by musela(ta změna) být? kolik lidí by muselo "prohlédnout"?A nejenom řečnit/psát/odpovídat/vědět co změnit,ale nikdy ne "JAK"?
Řešení:Volby neparlamentních stran,po dohodě a zralém uvážení nějakých 3 až 5.Široká informační kampaň,které jsou ty vhodné.Průběžné informování o vývoji situace.Lidi,zvládneme to,nebo je pohodlnější rezignovat a nechat naše děti napospas TĚM.... ?Pojďme už přemýšlet,řešení je(zdroje NEJSOU).Dobrý večer
29. 01. 2010 | 20:24

akiba napsal(a):

Hezký článek.
29. 01. 2010 | 20:27

ii napsal(a):

Řešit Béma by měla hlavně ODS..., ale jak to udělat? Když na sebe všichni tolik vědí.
29. 01. 2010 | 20:45

S.Š. napsal(a):

To máte pravdu, pane Pepo Řepo, článek se vyvedl. Co je to ale platné, když tenhle vykutálený primátor se i s celou svou svitou bude za pár měsíců vyvalovat v PS s čerstvě získanou imunitou, tolik hlasů, aby se tam vydrápali, dostanou vždycky (i s rukama za zády). Že tohle nikdo dřív nevěděl ? Opravdu ? Vždyť tenhle špatný herec byl průhledný od samého počátku, už od doby šéfování Meziresortní protidrogové komise. Nikoho pak nebouchlo do očí jeho společné (dosud neodkryté) hospodaření s panem Paroubkem, převlékání za italského mafiosa, Staré Město plné Rusů, hnus Karlovky, "výhodné" pronájmy Staromáku pro vánoční trhy kriminálníku Šmerdovi či holešovické tržnice Inchebě, narozeniny s V. Kočkou, ach bože, vždyť by toho už bylo na slušně silnou publikaci. Neprůhledný kolos zvaný Magistrát hl.m.Prahy přece funguje stejně už od poloviny 90. let. Teď budeme dělat, že jsme překvapení ?? Zdá se, že ten, komu by se pražskou byznys skupinu podařilo rozbít, se ještě nenarodil.
29. 01. 2010 | 20:56

LEVAK napsal(a):

Už vidím Béma po volbách znovu se zlatým řetězem primátora na krku.Je to přece jasné.Praha je modrá a Pražákům vždycky imponovál a zřejmě bude i nadále imponovat pořádný výkuk!Jak napsal již Machiavelli, „Jaký pán, takový lid. Lidé vždy a všude vzhlížejí nahoru a odtamtud si berou vzor.“
29. 01. 2010 | 21:21

černovláska napsal(a):

ne nadarmo poslední roky dostalo Mariánské nám. přezdívku mafiánské
29. 01. 2010 | 21:45

Pobo napsal(a):

ad: Pobo 29.01.2010 19:22:06

Autorovi se omlouvám.
Zdá se, že zřejmě na aktuálně.cz někdo neumí ani metodu Kontrol_Cééé-kontrol_Vééé, bo tady [ http://www.e15.cz/nazory/ko... ] to je správně.
29. 01. 2010 | 21:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pobo,

standardním postupem je, že si autoři vkládají texty do blogů sami (kdy chtějí a co chtějí), neboť mají přímý přístup do systému.

Pokud mne někdo z nich požádá, abych text vložil místo něj (dělá to standardně cca. deset patnáct autorů) a pošle mi jej mejlem. Rád to udělám. A dělám to přesně tou metodou, kterou jste popsal "Kontrol_Cééé-kontrol_Vééé" (zásadně do zaslaných textů nezasahuji)

Přesně tak jsem to udělal i v případě tohoto článku (mimochodem pro jistotu jsem se ještě jednou podíval do wordové přílohy, kterou jsem kopíroval).

Libor Stejskal
29. 01. 2010 | 22:02

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Trošku mimo, ale nedá mi to. Už jste to viděl?

https://www.youtube.com/watc...
29. 01. 2010 | 22:11

Pípa napsal(a):

Na vojně se říkalo, když někdo udělal průšvih. Zjebat, eventuálně povýšit. Jsem zvědav, která alternativa zvítězí. V tomhle Tunelostánu je možné všechno.
29. 01. 2010 | 22:59

Pepa Řepa napsal(a):

To zubařskej
Naprosto souhlasím s Víťou a paní Paroubkovou!

Big beat je bigbeet a žádná kultura. Proč to fedrovat?Kulturou jest Míša David, ten umí žít non-stop, Helča pro ni je život dlouhá noc.
Ani kankánek z Karlína není k zahození, srdce pana předsedy pookřeje.
Svět podle Paroubka.

Takže, paní Šauerová, my Balbíni máme jasno. Vymetete z magistrátu Babinskýho, naběhne Ali-Baba a s ním 42 jinejch.

Vyženete Richtera a modní přehlídky, přijde spolek přátel kolotočů.

Nebude stavět stromek na Vánoce Šmerda, ale Kočka.

Nebude špulit tlamičku kapřík z Holomóca, přejde bezpečnostní agentura Hulihulihulínský.

Co s tím? Nevím.
Nevěděl to ani jistý Rabi narozený v Bejt Lehem.
Pravda, vymet aspoň hokynáře z chrámu, ale ani on nezměnil běh světa.
Znáte to: Dejte císaři, co je císařovo.....
Já jsem jen řepa.
29. 01. 2010 | 23:14

Pepa Řepa napsal(a):

To zubařskej
koukám znovu po půlnoci na dějiny Big beetu. Dějiny nežádoucí kultury dle Jandáka, něco jako židovský město, kam Dolfik natahal relikvie.

Ani nevím, kdo to dal dohromady. Možná Ondřej Suchý. Ani nevím, jestli je ještě naživu člověk, kterej to spustil. starej "Vorel" V.S. z Reduty. Měl aťas po Frantovi Tichým a v baru ve starým Semaforu s ním byla sranda.

Stejně to dopadlo s Rauwolfem a jeho "undergroundem". Měl by dostat Nobelovku. Zatím dostal-jak říkal jistý J.W.- balvan, neboli hovno.

Teď letí jiné hovínko. Roztomilé hovínko mladé Paroubkové.
Zpívá tady celá rodina. Táta, máma, ještě chybí paňmáma zo Slovenska.

Divnej svět, řekl bych.
Už toho raději nechám. Mám v sobě dvě láhvinky červenýho a asi bych porušil nějakej PC kodex. Mějte se.
29. 01. 2010 | 23:29

zdenek napsal(a):

spíš zdeněk suchý vole,ne?
29. 01. 2010 | 23:53

Pobo napsal(a):

Dobrý den
Tak to asi mají, pane Stejskale, na E15 i korektora, který to opravil na správný řád.

Toto mi připomnělo zprávu z doby jihoosetského mumraje, kdy většina tuzemských zpravodajských serverů (Váš nevyjímaje [ http://aktualne.centrum.cz/... ]) pustila zprávu: "... Moskva zatím přiznala ztrátu dvou strojů Su-26. ..." :o)) aniž by o tom, co publikují někdo přemýšlel.

Asi někomu někde sjela ruka na klávesnici a místo Su-25 [ http://www.fas.org/man/dod-... ] napsal Su-26 [ http://www.aviastar.org/pic... ]. Nebo je na tom vojenské letectvo armády Ruské federace tak špatně, že musí využívat outsourcingové služby tamních aeroklubů. :o))

No a pak se ve zpravodajských médiích někdo diví, že bývají k smíchu. :-//
30. 01. 2010 | 01:06

Pepa Řepa napsal(a):

To zdenek
asi jo, vole
30. 01. 2010 | 07:47

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, a king byl jen jeden
https://www.youtube.com/watc...

To bylo rozbitejch židlí a vymydlenejch sálů. Kdo nepřišel druhej den do školy s nohou od židle, podepsanou Pítem Kaplanem byl za blba.
30. 01. 2010 | 08:04

Rumcajs napsal(a):

Zubařskýmu si to napsal hezky Pepíku.
30. 01. 2010 | 11:27

Rumcajs napsal(a):

p.Tomský:

Pěkný článek. Řešní v nedohlednu.
Snad můžeme doufat, že se u koryta postupně prostřídáme všichni a ta flaška, co jsme museli strčit do cizí kapsy postupně doputuje zpátky, páč Země je přece kulatá.
30. 01. 2010 | 11:36

Sims. napsal(a):

To ii
Řešit Béma by měla především kriminálka.
30. 01. 2010 | 13:24

zdenek napsal(a):

Pepa Ř.
Ty vole pamatuješ jak měla ROI kancly nad Václavákem? Sídlila tam taky tvoje manželka ,mám tan dojem -Janička-dnes Jan- to bylo ještě před těma operacema ,tak jestli si to pamatuješ,tak si taky možná pamatuješ na Šnajdra Michala,byl to strašnej rasista a dělal tam holku pro všechno...(to je ironie ze života k popukání)znáš to ,vzal si ňákou prachatou cikánku z Popradu tak se za něj přimluvila,vzpomínám si že mi tenkrát vlastně něco o vás říkal ,tak si teda představ že to byl kůň právě toho Suchýho Zdeňka,to byl jeho koník,co Zdenda vymyslel to Míša udělal,tak ti řeknu ,že by se Zdendovi vůbec nelíbilo kdyby zjistil ,že si někdo myslí že prvních 15, nebo kolik dílů big bítu zrežíroval ňákej Ondra,to víš vole tyhle lidi jsou na to hákliví
30. 01. 2010 | 13:41

stejskal napsal(a):

To určitě mají, pane Pobo,

ostatně my je máme též. Nicméně pochybuji, že jakýkoliv server opravuje věcné či pravopisné chyby v textech publikovaných v osobních blozích jednotlivých autorů (takový idnes by se z toho při několika tisících registrovaných musel zbláznit). Opravují jen texty, které publikuje redakce.

To s tím SU-26 je dobré, nicméně zcela pochopitelné (samozřejmě v denním tisku nemá nikdo čas prověřovat každé slovo, které přinese agentura a pokud to není maniak do letadel - třeba jako já, nemá šanci si toho všimnout resp. předpokládat, že je to chyba).

Onehdá jsme se v jednom docela slušném TV dokumentu dozvěděl, že RAF v roce 1942 používala "Spitfajry emká vé". Překladatele či toho, kdo četl komentář (a oba mají neskonale více času než novinář v deníku) ani nenapadlo zauvažovat o římských číslicích ;-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2010 | 17:52

hanah napsal(a):

Díky pane Tomský,
na blogu P. Béma, jsem se pokoušela jej malinko obhájit, páč teď, v třeskutém boji v pražské ODS, na něj vytáhnou protivníci průsery snad ještě z dob Kořána, Kondra či Koukala.
Jenže , ouha, rozzlobila jsem havloidy, klausohryzce a dostala jsem sodu.

A vím, taky mi chybí lehkost Vašeho pera.

hezký večer
30. 01. 2010 | 20:06

Pípa napsal(a):

hanah,
mrzí mě, že vám chybí lehkost pera. Co s tím jde udělat?
30. 01. 2010 | 23:48

Pepa Řepa napsal(a):

To Pípa
jak můžete chtít po ženě, aby měla lehké pero?
Termín "havloid" mi přijde jako originální, pokud ovšem originálem je.
31. 01. 2010 | 09:37

J.K.D.F.U. napsal(a):

Hele, zanech sexistických narážek, kořenová zelenino, je to laciné a nedůstojné hustotě tvé inteligence na hektar.
31. 01. 2010 | 15:36

jozka napsal(a):

hanah, vy jste dostala sodu hlavne kvuliva tomu, ze cela obhajoba spolcivala v tom, ze "nemate rada Havla, proto ma Bem pravdu".

A pustilo se do vas vic lidi, nez jen havloidi a klausohryzci, takze laskave nebasnete sama dobe do kapsy.
01. 02. 2010 | 01:08

hanah napsal(a):

Jozka

napíšu vám kulíšku zítra, až se z toho vyspíte :-)
01. 02. 2010 | 01:36

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský
Stručné, výstižné, dobré. Jenom je škoda, že nereagujete na komentáře. Rád bych se Vás totiž zeptal, zdalipak Bém už není Klausovým chráněncem, abych to věděl z první ruky. Takhle se můžeme jen dohadovat.
01. 02. 2010 | 10:38

Jirka napsal(a):

To Hanah a nedocvaklo Vám, třeba jen malinko, že kdyby se na pražským magistrátě nedělaly levárny tak by nebylo co na Pavku vytahovat? O co Vám jde? Obhájit neobhajitelné nebo nám namluvit, že je křišťálový jako Standa? Zkuste to, jsem na to docela zvědav!!! A možná by jste nám u toho mohla objasnit jaký průsery se děly za dob Kořána, Koukala a Kondra o kterých se zmiňujete a zřejmě víte!!
01. 02. 2010 | 10:51

Pražák napsal(a):

Nemyslím si, že OpenCard je tak špatný projekt, jak se nám snaží řada lidí namluvit. Je docela možné, že celou aféru spustil někdo, kdo si myslí, že je vyvolený, nicméně byl zvážen a shledán lehkým.

Opencard je to polotovar a je otázka, kterou bez detailní analýzy a vyloučení povšechných žvástů o korupci nelze zodpovědět, zda je to dobrý a zdravý základ pro velice užitečný systém nebo prázdná skořápka, která při dalším rozvoji spolkne další spoustu peněz.

Ale znovu opakuji: bláboly o korupci a mrhání peněz stranou, chladnou analýzu možností na stůl. Nicméně jsem přesvědčen, že pro internetové znalce je OpenCard přímo pošušňáníčko.

Co se týče okruhu Prahy: ten se měl začít stavět dávno, už za Kořána. Kvůli Mrázovce se taky lidi málem přivazovali k bagrům, dnes si člověk při jízdě Mrázovkou jen libuje. Osobně přeji Blance stejný osud jako potkal Mrázovku.
01. 02. 2010 | 11:35

siven napsal(a):

Pražák - Jste šťastným sponzorem správného a kvalitního chodu magistrátu (již více, než deset let), nebo dokonce přímým poživatelem výhod jeho „správného chodu“?.

Vše je v naprosté pohodě, všechno šlape, jak má. Jen to chce překousnout ty otravné a všudypřítomné "bláboly o korupci", ale to se dá nakonec přežít, že ano.

Kupředu levá, kšefty si rozvracet nedáme!
01. 02. 2010 | 11:57

Jiří Sládeček napsal(a):

No, popsal jsi to trefně !!! :)))
01. 02. 2010 | 12:04

Nicolas napsal(a):

Kdo je rozčílený z jednání a hospodaření modrých strak na Pražském magistrátu ať se jede uklidnit na kole po nové 3 km dlouhé cyklostezce kterou pro nás nechali právě udělat. Máme další světový primát. Tento úsek stál daňové poplatníky rovných 150 mil.Kč, tj. jeden kilometr za rovných 50 milionů korun.
04. 02. 2010 | 18:38

Jag napsal(a):

Znám podobnou akci.Naše radnice chce za každou cenu rozbít kanalizaci starou 30 let s tím,že za Evropské peníze udělají prý větší a průchodnější.přitom ovšem chtějí všechno kolem kanalizace za 30 let vybudované zničit a destruovat....zaměstnanost za každou cenu......a kdo to všechno řídí?Brouk Pytlík z ODS.Nejprve učitel,pak bankéř a nakonec kanalizační odborník s praktickou zkušeností tunelu na městské pozemky......úplně stejný scénář,také je zde varianta jít přes pole,když už chceme zlepšit tu infrastrukturu,ale to prý by byl problém......no jistě byl.Ale je možné někomu zničit 30 let práce na domě a okolí kolem kanalizace tím,že prý se tehdy něco nepodařilo?Tady je ale snaha dát kšeft firmičkám,které pak po rozbití náměstí a všeho kolem budou mít zase práci a budou moci ždímat evropské prachy,zatímco přes pole....tam by ta práce na zacelení ran po kanalizaci nebyla.......
06. 02. 2010 | 07:08

jarin napsal(a):

Řešení je vcelku jednoduché. Vyrazit opět do ulic, zrušit ty politické parazity a zavédst osobní odpovědnost. Věřím, že je ještě dost slušných lidí, kteří by to dokázali.
07. 02. 2010 | 09:01

Petr napsal(a):

No jo furt se něco děje.A co s tím že článek má pravdu,co s tím že to všichni ví.S radostí bych prohlásil ,vždyt Pražáci si ani nic lepšího nezaslouží,maximálně tak oplotit, a izolovat.Jenže Titanik taky narazil jen na špičku,a jak rychle šel ke dnu.Boháči se zachránili,chudáci utopili,a všem hrála muzika do poslední chvíle.Sakra něco mi to připomíná.
07. 02. 2010 | 18:13

Doktor S napsal(a):

K miláčkovi Bémovi ,kterého si vypěstoval Klaus ,k němu by se měl Klaus kriticky vyjádřit,aby aspoň nešňupal !!!
08. 02. 2010 | 06:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy