Chacharský pád Mirka Topolánka

08. 04. 2010 | 09:46
Přečteno 8542 krát
Pád předsedy občanských demokratů má dvojí rozměr. První je politický. Vedl stranu na porážku, ve skutečnosti vlastně nevedl. Propadala se i s ním. Nejdříve to vypadalo, že chce utéct a dělat kariéru v evropské unii, potom odstoupí z nejasného důvodu z parlamentu.

V mediálních rozhovorech zbytečně útočí, nadává nejen novinářům, ale i těm, s nimiž má spolupracovat, všude vidí spiknutí a mluví hlavně a stále jen o sobě, o své výdrži a přisprostlé upřímnosti, na veřejnosti prý jako doma. Říká tím, že etiketa veřejného vystupování je naprosto zbytečná. Hulvátství je v politice normální. Politik nemusí jít příkladem. Naopak! Jeho lidovost svědčí o jeho upřímnosti. A nikde ani náznak receptu na hospodářský útlum, rostoucí nezaměstnanost a státní dluhy. Politickou vyprázdněnost nahrazuje svým vlastním já, svou vlastní psychologií.

Po pádu vlády to vypadalo, že má na práci hlavně bujaré toskánské mejdany s polostátní milionářskou nomenklaturou. Role se najednou obrátily. Najednou vznikl dojem, jako by se expremiér stal lobistou politického podnikatele svého chráněnce a zbohatlíka Dalíka. Se ztrátou funkce jako by předseda ztratil veškerou váhu slova i poslední zbytek majestátu. Náhle to vypadalo, jako by ji snad ani nikdy neměl. A zmatený národ s bezmocnou úřednickou vládou žije v obavách z hospodářské recese. A zmatení občanští demokraté, připusťme, že snad ta lepší konzervativnější část národa, začala být možná alergická i na předsedovy chlapské výrazy s gulami. Zklamaní občané začali přebíhat do nové alternativní strany noblesního knížete. Politickým kapitálem se teď stala slušnost, etiketa veřejného projevu a poctivost. Kéž by!

Jak je možné, že ztratil Topolánek veškeré zbytky sebeovládání? Stres z rozvodu? Zoufalství, že strana ani on už nepřekoná diskreditaci pražské ODS a partajního adjutanta Langra. Hrůza z neodvratitelné porážky? Jak je vůbec možné, že začal považovat svou bodrost za program? Všechno jen otázky pro psychiatra. Jako inteligentní člověk, jímž beze sporu je, musel vědět, že lidé v jeho případě čekají na vůdcovské slovo, na rozumnou větu s kterou mohou souhlasit, na morální rozměr politiky, přestože strana, která chce oslovit většinu se bez určité míry taktiky a politické demagogie neobejde. Strana, která chce uspět, musí mít v čele státníka a ne bohorovného žvanila.

Nemyslím si, že byl Topolánek tak „falešný a prázdný“ jak pravil kdysi prezident. Nemyslím si ani, že se zhroutil. Se ztrátou funkce ztratil orientaci. Snad nepochopil, že bodrost a prostořekost, která nějaký čas možná vypadala roztomile, se zvrtla ve svůj opak. Změnilo se přece společenské klima a nespokojenost s úrovní politické diskuse už evidentně překonala strach z pětiprocentní volební hranice. Budeme-li chudnout, nebudeme už tolerovat politikům, to co v době blahobytu. Do módy ve veřejném životě přichází noblesní dáma, paní etiketa. Naše dvě bývalé státostrany to, zdá se ještě nepochopily. Špinavá billboardová kampaň, přestože má své sympatické recesistní prvky – zrušme kocovinu – je v podstatě pokračováním hulvátství, jež se stalo pro „politiky v parlamentním akváriu“ jejich vlastní podivnou normou. Naštěstí se probouzí občanský národ a začíná příležitost nových stran. Kéž by!

A ještě jeden nepříjemný vedlejší aspekt má Topolánkovo hulvátství na rozdíl od hulvátství jeho protivníka. Ostrava není subkulturně Morava, Slezko ani Čechy. Chacharské „kratke zobaki“ působí cize (trochu polsky), slovní nespisovné vazby jsou často těžko srozumitelné a sprosťárny neobsahují lidový anální přídech Západu, ale daleko primitivnější východní genitální a samčí urážky vůči ženám. V téhle situaci se staly výroky expremiéra naprosto nesnesitelné.

Napsáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Topolánek, Paroubek, Gross, Špidla, Husák, Novotný Zápotocký, Gottwald. Je to jedno. Hodit do pytle a zamíchat. Od úmrtí presidenta Edvarda Beneše neměl český národ v čele vzdělaného, čestného, akceschopného a osvíceného státníka. Vyjímku tvoří jen pan Václav Havel a gen.Ludvík Svoboda, kteří sice byli charakterově pevní státníci, ale nebyli vůdci.
Takže mámeme smůlu. Není z koho vybírat.
08. 04. 2010 | 10:00

ali napsal(a):

skvělé..a teď tu o Paroubkovi..
08. 04. 2010 | 10:02

student napsal(a):

"sprosťárny neobsahují lidový anální přídech Západu, ale daleko primitivnější východní genitální"
Teda Tomský, že voni ještě nejsou profesorem, když tomu tak rozumí ?
A oblíbené americké slovo "fuck" patří do jaké kategorie ?
08. 04. 2010 | 10:05

Zeměžluč napsal(a):

ODS - ta lepší konzervativnější část národa.... to co jste na sebe nyní pane autore prozradil je diagnóza. Strana která tvoří politické křídlo zlodějům a vekslákům se státními zakázkami, ta, která má v úmyslu rozkrást solidární zdravotický systém je stranou konzervativních lidí? ono je kradení(provatizace a okrádání státu na daních konzervativní a pravicové? Rozvrátit v době recese příjmovou stranu rozpočtu a ještě si poplácávat po ramenou, co je moc je příliš.
08. 04. 2010 | 10:07

Pípa napsal(a):

Autor,

Souhlasím s vámi až na to, že ty nedostatky tam byly i dříve, jen je téměř nikdo neviděl nebo spíše nechtěl vidět. Páně Topolánkůvy nedostatky paradoxně akcelerovaly potom, co do něj západní a naši poradci napumpovali sebedůvěru při přípravě na evropské předsednictví a potom měl možnost osobně poznat špičky evropské politiky. Jejich zdvořilost si nezkušený může snadno splést s přátelstvím a může podlehnout sebeklamu o vlastní důležitosti a jedinečnosti. To je běžné, ale v Topolánkově případu to fungovalo mimořádně. Zajímalo by mě proč. Snad to nějaký psychiatr popíše.
08. 04. 2010 | 10:10

zdesta napsal(a):

Pan Tomský. Viděl jsem zmíněného M.T.jak kope do auta novinářů a fyzický útok na fotoreportéra bulváru.To není o lidové bezprostřednosti,ale o aroganci z moci.Nebezpečný jev pro politika bez sebereflexe.
08. 04. 2010 | 10:26

Northern Lights napsal(a):

Pane Tomský, co znamená chacharský pád ? Vysvětlíte mi to jako ostravákovi ?
Zatím jen teda vím že západ je anál a východ genitálie..
P.S Trošku jdete s tím dehonestováním pana Topolánka pozdě, nezdá se Vám?
Hezký den
08. 04. 2010 | 10:39

Han napsal(a):

Mezi panem autorem a chacharem Topolánkem je rozdíl jenom ve způsobu vyjadřování. Jejich mozkový potencionál je srovnatelný a žen se bojí oba. Topolánek svůj strach vyjadřuje sprosťárnami, autor v blogu, který prozrazuje, že mu maminka neřekla, že patriarchát skončil před 100 lety.
08. 04. 2010 | 10:48

irinek napsal(a):

Pane Tomský,prosím,jak jste přišel na to,že ona "konzervativnější část národa" je lepší? To je vaše britská zkušenost? Jak to tak sleduji,řekl bych,že ani tady,ani onde není zásadního rozdílu.
08. 04. 2010 | 10:56

pavla napsal(a):

Zdesta: Sice se mají lidé, zvláště politici umět ovládat. Ale asi by se nikomu z nás nelíbilo, když by na každém kroku skákali kolem novináři, vlezli vám málem až do postele. Jdete s dítětem na procházku a oni pořád kolem. Politici musí s publicitou počítat, ale myslím, že každý má právo na určité soukromí. Vůbec se Topolánkovi nedivím, že se takto bránil, já bych takové otravné novináře nakopala už dávno.
08. 04. 2010 | 10:58

Hašek napsal(a):

Pane Tomský.Jaksi tam nesedí ta věta o Topolánkově inteligenci.A o vaší dost pochybuji.Vaše výroky o chacharech a vůbec celý závěr článku nesvědčí o inteligenci vaší.
08. 04. 2010 | 11:03

Alois Podhajsky napsal(a):

"...začali přebíhat do nové alternativní strany noblesního knížete". Zda ten kníže je noblesní je věc k samotné diskusi. Ovšem i prof. "sovětologie" snad ví, že je to loutka a loutkovodič je vskutku nenoblesní p. Kalousek.
08. 04. 2010 | 11:14

Jaroslav napsal(a):

Pavlo.Všimla jte si(pokud jste podle jména žena)Jak se politici rádi předvádějí a jak stojí o to se před kameru dostat a ukázat se lidem?Například Katka biomasa kde jaká kamera tak se vystavovala.A není sama.Jak jich někdo nasnímá třeba v Toskánsku a ještě nahatý je oheň na střeše.Když do politiky šli, museli s tímto zájmem počítat.Podle toho se taky chovat.
08. 04. 2010 | 11:18

pepík napsal(a):

pavla

pokud někdo vstoupí do vrcholné politiky, musí počítat s tím, že žádné soukromí mít nebude (tedy kromě, kterou stráví mezi svými čtyřmi zdmi). ten kdo se s tím neumí vyrovnat, by měl politiku opustit.

kromě toho stojí za povšimnutí: mnoho politiků a jiných "celebrit" je u nás denně středem pozornosti médií, ale 99% nikoho nemlátí. čím to asi bude?
08. 04. 2010 | 11:22

dalila napsal(a):

Poprvé čtu v blozích něco se zatajeným dechem a zapomínám na pohádkáře světového jména Andersena.To je nejlepší z pohádek Tisíce a jedné noci.Tisícátá prvá.Topolánek si věří,neztrácí nikdy zdravé sebevědomí.V tuto chvíli je budoucí třístupňová raketa. BÍDA-NICOTA-Kennedy.Budoucí dobře utajené housle českého podnikání.
08. 04. 2010 | 11:24

myrta napsal(a):

Chachara Topolánka vystřídal Nečas.Absolutně antisexy typ a to prý má milenku.To jsou skoky-ale Nečas jako spása ODS? Jsou padlí na hlavu?Slizký plkal Nečas,jinak prý milovník Pána prstenů vydáván za čistý rodinný typ.Řekla bych,že už teď má z toho naděláno v gatích.Nenávratný pád do černé díry.
08. 04. 2010 | 11:30

pavla napsal(a):

Pepík, Jaroslav: Ano, musí s publicitou a otravnými novináři počítat. Ale taky mají právo chránit třeba svoje děti. Taky vím, že se celebrity předhánějí, kde se dříve ukázat. Ale někdy to novináři opravdu přehánějí. Topolánek ale nikoho nemlátil. ohnal se, když mu lezli do kočárku. Vás by to nenaštvalo?
08. 04. 2010 | 11:31

pavla napsal(a):

No to je zajímavé,jak každý hned uvěří fámám. Když na Nečase nic nenašli, tak museli vyrazit do boje s mimomanželským vztahem. Jak ubohé. A i kdyby někoho měl, kolik ze zdejších lidí bylo vždy věrných, když už tady pomlouvají?
08. 04. 2010 | 11:35

Jan Lipold napsal(a):

Vážený pane Tomský, jestli chápu poslední odstavec správně, tak kdyby Topolánek nebyl chachar, ale řekněme Jihočech, byly by jeho hlášky snesitelnější, protože by odrážely zemitou lidovost jiného, únosnějšího rázu? Odvážná hypotéza!
08. 04. 2010 | 11:41

kuk napsal(a):

Víte co, pane Tomský? To co jste zde popsal, ví každý rozumně uvažující člověk již léta. Kdybyste takto zablogoval před půl rokem, tak vám zde kromě modrobrýlích všichni zatleskali. Ale to je typicky čecháčkovské , přidat se na správnou stranu včas, když "nebezpečí nehrozí"...ve zkratce dnes pouze kopete do mrtvol. A to se, přestože v Čechách jsme, nedělá...
08. 04. 2010 | 11:49

Vico napsal(a):

Docela jsem se pobavil.

Škoda, že nebyla ta charakteristika našeho "chachara" napsána alespoň o půl roku dříve. Tehdy se však ta mediální krůta nadívala jen mletým Paroubkem, až se z toho obracel žaludek i těm "kuchařům".

Inu slavným může být ten, který vsadí alespoň vteřinu před oficiálním vyhlášením výsledků :-).

Přesto všechno se mi některé pasáže zdají skvostné, to se musí autorovi nechat:

-expremiér jako lobista podnikatele Dalíka

- lepší konzervativnější část národa se stala alergická na chlapské výrazy s gulami

- partajní adjutant Langer

- Topolánek se ztrátou funkce ztratil i orientaci/tím je vysvětlena jeho návštěva časopisu pro homosexuály/.

-Chacharské "kratke zobaki" působí cize

A teď následuje ona příslovečná třešínka na dortu :

- Chacharské sprosťárny neobsahují lidový anální přídech Západu.

Kdybych tedy chtěl autora pochválit, musel bych napsat, že jeho článek lidový přídech análu Západu obsahuje. Navíc je zároveň i geniální...pardon, chtěl jsem říci - východně genitální
08. 04. 2010 | 11:57

stále rebel napsal(a):

Ach bóže, Tomský, Topolánek je především zástupce současné české pravice a symbolizuje její hodnoty. Něco z této politické kultury.

Brusel - Svéhlavý politik s kuriózní směsicí názorů a vlažný Evropan obestřený lokálními skandály. Tak Mirka Topolánka vidí přední unijní týdeník European Voice.
http://aktualne.centrum.cz/...

Topolánek a Dalík o korupci poslance Kořistky
https://www.youtube.com/watc...

Poslanec Morava z ODS chtěl vydírat rebelku Zubovou
http://zpravy.idnes.cz/posl...

Topolanek vytvořil s Kalouskem TOP 09
https://www.youtube.com/watc...

Justiční mafie, všudypřítomná korupce, klientelismus, Řebíčkové a Ičkové řídí stát a policii, prostě paráda.
08. 04. 2010 | 12:05

Admirál napsal(a):

Pan Tomský přistavil plivátko.

Děkuji, ale nevyužiji ho.Co jsem chtěl k Topolánkovi říci, řekl jsem, když děje byly aktuální.

Pan Tomský také jistě zná ten rituál, při němž se obětováním beránka sejmou sejmou hříchy společenství....
08. 04. 2010 | 12:07

stále rebel napsal(a):

Množství peněz vkládaných do veřejných zakázek se zvyšuje
„Praha - Stát loni investoval do veřejných zakázek 630 miliard korun. To je zhruba 17 procent hrubého domácího produktu České republiky. Od roku 2006 se objem veřejných investic zvýšil o 66 miliard korun.“

„To však nebyla jediná změna, ke které v souvislosti s veřejnými zakázkami od roku 2006 v ČR došlo. Podstatně se také snížilo množství zakázek, které jsou zveřejňovány v Informačním systému o veřejných zakázkách. Zatímco v roce 2006 jich tam bylo zveřejňováno 62 procent, v roce 2009 to bylo už jen 54,6 procenta.“
http://www.ceskenoviny.cz/z...
08. 04. 2010 | 12:09

SuP napsal(a):

ali -
...asi tak ....
Taky se mi zdá, že pan Tomský má na víc
:-)
08. 04. 2010 | 12:11

jarpor napsal(a):

S lehkou nadsázkou - dobrá glosa k pádu...

Soudím, že normálně smýšlejícím lidem, ideologickým nezaslepencům, by ani nevadilo, kdybyste ji napsal dříve...

A nemyslím si, jako Vico, že tehdy : "..se však ta mediální krůta nadívala jen mletým Paroubkem, až se z toho obracel žaludek i těm "kuchařům"."

Soudím, že jím jmenovaný politik nadívá mediální krůtu dostatečně sám svými výstupy... na žaludky posluchačů a diváků nehledě...

Charkteristická je i reakce těch, jež se cítí být "potrefení" jsa vyčleněni další Vaší lehkou nadsázkou, pane Tomský :
"A zmatení občanští demokraté, připusťme, že snad ta lepší konzervativnější část národa, začala být možná alergická i na předsedovy chlapské výrazy s gulami."

Ti, kterým se výše uvedené hrubě nelíbí a máte u nich "vymalováno" by měli lépe číst. Slůvko "snad" asi ideologicky přeskočili...

Takže - palec nahoru ode mne.
A nedejte se odradit Vám spílajícími...

Hezký den
08. 04. 2010 | 12:26

zdenek napsal(a):

To SuP
to se ti jenom zdá
08. 04. 2010 | 12:45

vlk napsal(a):

Pane tomský

kd e jste byl , když Topolánek "vyhrál" volby 100:100? On prostě už takový byl tenkrát. Langer také. Nic se nezměnilo.
Kd e jste tenkrát byl?
Na druhou stranu - poctivě musím přiznat, že jsem nikdy nezaznamenal z vaší strany jakoukoli adoraci jednoho , či druhého jmenovaného. Sluší se to říci naplno.
Mám další otázku - nechá vás v klidu způsob, jakým OD sprovedla s Topolánkem domácí zabijačku? Třeba neuvěřitelné farizejství "slušného" Přemysla Sobotky?A totéž s e dá vlastně napsat i o Petru Nečasovi, když už jsme u toho...

A tohle opravdu myslíte vážně???:
A zmatení občanští demokraté, připusťme, že snad ta lepší konzervativnější část národa, začala být možná alergická i na předsedovy chlapské výrazy s gulami. Zklamaní občané začali přebíhat do nové alternativní strany noblesního knížete. Politickým kapitálem se teď stala slušnost, etiketa veřejného projevu a poctivost.

Mohl byste mi laskavě nějak specifikovat v čem že je zamtený občanský demokrat pro snad ta lepší konzervativnější část národa lepší? Lepší než například některý z vašich zaměstnanců? nebo lepší než tramvaják z tramvaje , či metra, kterým občas jedete? Nebo pekař, jehož výrobek snídáte. Pokud nejsou členové či sympatizanti ODS ,ale opraduvelmi zajímá. Rád bych tu vaši lepší část národa poznal.A bych se mohl také stát eventuálně lepším...
A když už budete u toho pípadného vysvětlování, prosím, vysvětlete mi i souvislosti ve vaší rovnici . TOP/Kalousek, Parkanová, Severa atd./= SLUŠNOST!

Jde o matematický výraz. Prosil bych proto nějaký důkaz.
08. 04. 2010 | 12:46

NL napsal(a):

Burana Topolánka vystřídal lhář Nečas. To jsou mi změny.

2 roky sociálních reforem 2007–2008 Petr Nečas, místopředseda vlády, ministr práce a sociálních věcí
2) Reforma nemocenského pojištění
Dědictví vlád ČSSD: Vysoká pracovní neschopnost nad úrovní běžnou v EU. Míra nemocnosti byla u nás dlouhodobě výrazně vyšší, než v členských zemích EU, především než např. v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku. Není žádný legitimní důvod, aby u nás byla nemocnost vyšší než v těchto zemích, jelikož podle všech mezinárodních objektivních srovnávacích studií je zdravotní stav našeho obyvatelstva lepší. Pracovní neschopnost byla v ČR stále vysoká, aniž pro to existovaly objektivní důvody.

HF databáze WHO - Počet zameškaných pracovních dní z důvodu onemocnění.

Rok 2006
Slovensko - 38,67 zameškaných dní
Polsko - 34,57 zameškaných dní
ČR - 21,2 kalendářních dní
Maďarsko - 12,7 počet pracovních dní v nichž je vyplácena nemocenská
08. 04. 2010 | 12:48

Ládik napsal(a):

Ještě než vzniklo VAE, absolvoval jsem s Mirkem výlet na Gerlach. Dělal vedoucího zájezdu. Byl mi sympatický a zůstal i teď, i když jsem ho nikdy nevolil.
Paroubek je větší hulvát.
08. 04. 2010 | 12:54

RA napsal(a):

a nemohl by teď Vlastimil Tlustý vstoupit do ODS ? Důvody, kvůli kterým musel odejít, pominuly , a co si budeme povídat, Vlastimil Tlustý je schopný pravicový politik a výborný řečník . Dle mého je velká škoda, že ODSka nevyužívá jeho schopnosti.
08. 04. 2010 | 12:58

jarpor napsal(a):

Další "potrefený" se ozval... a chce se stát lepším. Tedy - eventuálně.

Pro začátek by mohlo stačit, že ba se naučil, že jména se píší s velkým prvním písmenem... jenže to by se mu nesmělo zatmít před očima i v hlavě, když se někdo zmíní o občanských demokratech...

Soudím, že zaměstnanec, tramvaják, řidič v metru i pekař mohou být "konzervativními"... a nemají důvod se cíti být Vámi jakkoliv poškozeni.
Znám jiné, jež hovoří o "obyčejných" a ... - a jací jsou vlastně ti další ? Neobyčejní ? Zlí ? Bohatí ?...

Hezký den
08. 04. 2010 | 13:00

RA napsal(a):

pro Vlka demagoga.....Topolánek volby vyhrál, až za ním byla Soc.dem......to jen Paroubek sčítal hlasy soc.dem. a komunistů...bez nás si ani ruce neumyjí, a jsem druhým vítězem voleb. To víte, vlku, vše překrucovat je v povaze komančů, ale paměť dosud slouží.
08. 04. 2010 | 13:02

tečka napsal(a):

"A zmatení občanští demokraté, připusťme, že snad ta lepší konzervativnější část národa ...."
Ježiši tak ta naše famílie patří zase do té horší části národa. Za války jsme byli moc "masarykovští" a "prožidovští". Za komunistů moc "kulakovští" a "lumpenproletární" a dneska jsme ti "horší nekonzervativní".
Kdy to skončí? Kdy toho fotříci necháte?
08. 04. 2010 | 13:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

RA
Já si navíc myslím, že do ODS by měl znovu vstoupit i Morava.
Bylo by to hezké gesto, kdyby si oba pánové(Tlustý a Morava) podali ruce, třeba před televizními kamerami a za přítomnosti poslance Tluchoře.

Takto by jistě došlo k uklidnění atmosféry a opětovnému zvýšení preferencí ODS.
08. 04. 2010 | 13:33

JC napsal(a):

Jarpor,
"S lehkou nadsázkou - dobrá glosa k pádu..."
Vidím to stejně.
08. 04. 2010 | 14:03

vlk napsal(a):

RA

joooo? tak to si jistě, ty studnice vší vědomosti budeš dobře pamatovat, jak Topolánek , vítěz voleb, sestavil slavně svou první vládu. A může š mi sdělit, kdy ta jeho první vláda dostala v parlamentu důvěru? když ty volby vyhrál...
Rád se nechám poučit.
08. 04. 2010 | 14:08

jarpor napsal(a):

JC

Nejsem tedy sám...
Že by to bylo tím, že náležíme tou konzervativností SNAD k ... :-)))
Kdo ví...

Hezký den
P.S. To si chytnem... lépe - chytnu.
08. 04. 2010 | 14:12

jarpor napsal(a):

jarpor

"Rád se nechám poučit."

Vážně, tak schválně :

vítězná strana sice získá nejvíce obdržených hlasů, ale ještě nemusí obdržet větší počet mandátů... přesto, dle zvykového práva se její předseda obvykle označuje jako "vítěz voleb" a dle téhož - bývá pověřen sestavením vlády...

Hezký den
08. 04. 2010 | 14:21

mb napsal(a):

inspirativní uvaha ...
08. 04. 2010 | 14:23

jarpor napsal(a):

Kde se tam vzal můj nick ???

Ale on, myšlený adresát mého "poučení" jistě pochopí...

Nicméně - omlouvám se...

Tak hezkej...
08. 04. 2010 | 14:25

jana napsal(a):

Pavla

Kdybych šla na procházku se synem třeba Stromovkou a fotografové mi lezli do kočárku, určitě bych se naštvala. ALE: "Premiér Topolánek, který přijel sledovat výsledky senátních voleb s kočárkem se synem Nikolasem, napadl při vstupu do budovy fotografa." (deník.cz - volby 2008)
08. 04. 2010 | 14:25

Keltýzkumu. napsal(a):

Z vonkajšku to vyzerá ako opožděný nekrolog.
Vše co jste pane Tomský napsal,tak ta část národa bez modrých brýlí to již zjistila tak před sedmi lety.
Důležité dle Vondry je,že jsme to Enropě ukázali a poslali Obamu do pekel.To dějiny zcela jistě zaznamenají.
PS.Na které židli ve Španělském sále dnes seděl Topolánek?
08. 04. 2010 | 14:27

Kelt. napsal(a):

Pavla-Vaše empatie k dlouhým chlapcům je docela sympatická a z lidského hlediska pochopitelná.
Dlouhý však nemusí znamenat vždy velký.
Zkuste posuzovat politiky i dle jiných kriterií.
08. 04. 2010 | 14:37

vidlemístoklíčů napsal(a):

To stále rebel: Ano, Topolánek je reprezentant současné české rádobypravice. K tomu řadíš Langera, Dalíka a další. Pokud jsi ale nepostřehl, tak blog je poměrně obecně o úděsné úrovni naší politické scény, nikoho nevyzdvihuje, nikoho nenapadá. Proč tedy současně nevyhledáš odkazy na povedené kousky, Doležela, Krause, Zgraby, Kavana, Stáníka a dalších reprezentantů rádobylevice? Jejich husarské kousky tě snad nerozptylují? Kéž bychom tento blog opravdu přijali, přestali se přetahovat, kdo je horší a současně ten humus jako celek přestali už volit.
08. 04. 2010 | 14:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

Můj kamarád - elektikář Honza není příliš nadšen tím, že Topolánek odchází z politiky. Bojí se totiž, že bývalého ministerského předsedu ČEZké republiky třeba napadne, že by se mohl vrátit k praxi elektroprojektanta.
A Jenda si myslel, že bude mít na stará kolena klid. Ne že bude muset polovinu své pracovní doby trávit hloubáním nad tím, co bylo záměrem básníka.

Také podnikatelské subjekty, popřípadě banky mohou býti oprávněně tímto krokem znepokojeny.
Neb na živobytí si musí vydělávat i pan Topolánek....http://www.tyden.cz/nazory/...

Z těchto důvodů jeví se mi krok toskánského turisty velmi rozmarným.
08. 04. 2010 | 14:53

zdesta napsal(a):

Pavla:Zdravím krajanko.Už se zase budeme přít? Pokud pujdu s vnoučkem v kočárku a někdo bez mého souhlasu ho bude chtít vyfotografovat,tak se možná naštvu,ale rozhodně s ním netřísknu o zeď.Myslím že většina.O ostatních excesech se nebudu zmiňovat.Můžete mi dát nějaký příklad chování kteréhokoli ministerského předsedy v EU který by byl srovnatelný co do křupanství? Jako člověk pravicově orientovaný braňte své přesvědčení a názory,máte právo.Nebraňte jedince když si to nezaslouží.Že někdo něčemu šéfuje je sice pozoruhodné,ale rozhodně to není o lidských kvalitách.
08. 04. 2010 | 14:59

SuP napsal(a):

jarpor, JC -
Na mě ten článek valnej dojem neudělal. Konstatuje (podle mě) pouze to, co všichni viděli. A ne, že by to nebyla pravda.
Ale asi mám nějaký blok z první třídy, kdy nás učitelka posadila k optimisticky pomalované stěně třídy a nutila každého, aby říkal, co tam vidí. A nastala moje první revolta, kdy jsem měl pocit pitomce, že bych měl popisovat něco co viděj VŠICHNI.
Ale faktem zůstává, že všichni ostatní to sice viděli taky, ale s nadšením povídali ostatním, že to viděj. Takže asi má pan Tomský pravdu i v tomhle případě.
A vy oba taky.
08. 04. 2010 | 15:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

A vůbec. Venku je krásně, jdu na ryby.

Ale kdyby mě nějaký vlezlý novinář chtěl u vody fotit, třeba jak nahoře bez nahazuji rousnici, tak toho ksindla chytím do podběráku, svážu mu ruce šedesátkou silonem a peanem mu provrtám všechny čtyři pneumatiky.

Mějte se.
08. 04. 2010 | 15:10

SuP napsal(a):

zdesta -
Stran toho focení státnických miminek jsem tu někde četl docela zajímavý názor. Že kdyby tenkrát šel Mirek se služebním doporovodem, jak je obvyklé, dostal by tem fotograf pár facek ještě 5 metrů od kočárku. Jen by asi ty facky nebyly v záběru kamery. A mně to připadá jako docela přirozené.
Ale jak už jsme si několikrát vyjasnili. Každý máme svůj pohled.
08. 04. 2010 | 15:13

JC napsal(a):

SuP,
Já bych z toho nedělal drama.
Je to prostě popis pádu jednoho politika očima jednoho blogera.
08. 04. 2010 | 15:27

Joska napsal(a):

"A zmatení občanští demokraté, připusťme, že snad ta lepší konzervativnější část národa,..."

Tak to jste Tomský trochu přehnal. ODS je jen smečka postbolševických zlodějů, jejíž program je jen si nakrást, dokud to jde. A volit ji může jen totální blb.
08. 04. 2010 | 15:47

pentaxpat napsal(a):

Topolánkovi zlomilo vaz až to, že použil slovo "Žid" v negativní konotaci (i když to bylo neobratně a nechtěně). No a mediální fronta takzvaných serióních deníků se naváhala spojit s bulvárním Bleskem na jeho ostřelení. Zajímavé na tom bylo, že zatímco gayové pochopili že výroky byly účelově vytrženy z kontextu a vystoupili na jeho obranu, pan premiér Mojžíšek se zaťal. No a proto musel Topolánek jít.
08. 04. 2010 | 15:50

zdesta napsal(a):

SuP:Pokud se domníváte že ochranka nafackuje všem lidem v okruhu pěti metrů od velmože, tak prosím.Jen se domnívám,že v civilizovaných státech by mohli dělat ztěží vyhazovače v bordelu.Dovede si představit třeba baronku Thatcherovou jak kope do aut novinářů,nebo dělá obcesní gesta? Pokud chce politik úspěšně prosazovat svůj program,musí být pro veřejnost přijatelný.Vám zřejmě vyhovuje obhroublost,mně zase ne. Máte pravdu,každý to vidíme jinak.
08. 04. 2010 | 15:58

F. Adamec napsal(a):

Tomsky jste biznismen:

Topolánek je sice hulvát, komunista po rodičích. Budete si rozumět, umíte vydělávat na všem, náklady Vašich děl rapidně klesají, jak jste se přiznal na Z1.

Kolik lidi jeste zabije a zemi napadne teroristicke NATO, vite to?
08. 04. 2010 | 16:01

NevericiTomas napsal(a):

Ja teda nevim, ale co skoncil neni po Topolankovi ani vidu ani slechu, natoz aby daval nejaky zurivy rozhovory. Takze co se na nej vykaslat a zanalizovat si roli ceskych uzitecnych idiotu aka novinaru a politologu v tomhle cirkuse.
Jen pripomenu, ze kdyz "knize" nazval jako ministr zahranici obcany sousedniho statu magory, ucvrnkavali mnozi smichy.
08. 04. 2010 | 16:05

tata napsal(a):

dobry den

za prve přiklanim se k paní pavle myslim že rodine vztahy tudíž nevěra aspon v naši zemi a i podle mě by mělo patřit do věci rodina i když samozřejmě to na image nepřida není to směrodatne a navic je to ve fazi fama tudíž pro mě naprosto nepřijatelné,

za druhe pane jarpor vitěz voleb byl jasny tady s vami souhlasim navic u mně pan paroubek stratil nejvic bodu za neunesení poražky,akt dvě už ale pochybne bylo jeho druhé menovaní tady se asi neshodnem což podle mě jasně dokazalo nestranost prezidenta a ani se neshodnem jak byla ten druhy pokus vykonan už jsme se otom bavili takže tady se taky neshodnem na konaní přeběhliku a co to do naší politiky přineslo.
08. 04. 2010 | 16:27

tata napsal(a):

omluva ta nevěra byla na pana NEČASE,
08. 04. 2010 | 16:29

WorldWidePimpaku napsal(a):

Ze začátku se to tvářilo jako svého druhu analýza, pak ale autor odhodil servítky a několikrát si s chutí kopnul do nemrtvého chachara, jehož milovaný Klaus nemiloval. Na konci se dala čekat třešnička na dortu. Třešnička byla, dort nikoli, možná snad kompost nebo tak něco.
08. 04. 2010 | 16:42

ALT napsal(a):

To autor,

ano některé regiony se podílejí na formování charakteru osobnosti
Ostravsko - cítíte z toho tu špínu, hrubost a umouněnost?
ano některá jména se podílejí na formování chrakteru osobnosti
Alexander - cítíte z toho tu eleganci, vznešenost, hrdost, sílu, pravdu ?
Jen nevím kde se nachází ten region odkud k nám leze podbízivost, pokřivenost,prolhanost,blbost a infikuje jedince i skupiny nezávisle na jméně a regionu odkud pocházejí
08. 04. 2010 | 17:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

»Nemyslím si, že byl Topolánek tak „falešný a prázdný“ jak pravil kdysi prezident«
Zajímavé, jakou výdrž mají mediální deformované artefakty. Prezident nepravil nic, jenom nmediální slídilové "vyčetli" z displeje jeho mobilu slova "Prázdný a falešný Topol", více nezvládli a tak interpretovali podle svých intelektuálních možností a schopností. Až po čase intenzívního publikování mediálního zmetku prezident utrousil poznámku, že celá věta na displeji byla "Prázdný a falešný Topolánkův projev."
Myslíte si nadále, pane Tomský, že prezident neměl pravdu?
08. 04. 2010 | 17:00

Al Jouda napsal(a):

Proč padl Topolánek ? No přece, aby mohl do Prahy přijet Obama, který by s Topolánkem určitě na večeři nechtěl.
08. 04. 2010 | 17:03

myrda napsal(a):

"ODS - ta lepší konzervativnější část národa"

Takovou kravinu jsem už dlouho nečetl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
08. 04. 2010 | 17:04

Hanah napsal(a):

Pane Tomský,

docela se mi Váš blog líbil a dá se s ním - i z mého pohledu prosté občanky - souhlasit.
Patrně to tak nějak bylo. MT, vědom si toho, že poté co se stal předsedou, bodrým chlapíkem (s tím oním), získal část voličů, které odpuzovala Klausova nadřazenost.
Určitě máte pravdu i v tom, že postupem času povýšil svou "lidovost" nad všechno ostatní, což jako "vize" a program, opravdu nemohlo stačit. Připadá mi navíc, že je zmatený i ze svého soukromého života (to sem asi nepatří, jen možná částečně přispělo k jeho rozpoložení...).

K blogu jen dvě připomínky -
- noblesní kníže - zdá se mi, že občas k určité formě lidovosti, která není vždy zrovna podle etikety, také nemá daleko

- poslednímu odstavci ani zbla nerozumím

Vlastně i připomínka třetí - vůbec se nezmiňujete o tom, jakým způsobem byl MT svými spolustraníky odstraněn.
08. 04. 2010 | 17:29

vasja napsal(a):

Pan Matyáš.
Díky za uedení na správnou míru tu "falešnost....."
To je jiná káva.
08. 04. 2010 | 17:56

vasja napsal(a):

Paní Hannah.
Na stránkách Lui, je nesestříhané video Topolánkova "úletu".
Z něj mi tak nějak vylejzá pár psíma dečkama zaplacenejch novinářů.
08. 04. 2010 | 17:59

MS napsal(a):

Pane Tomský,

někdy ujíždíte a ujel jste i dnes.

Noblesa (ušlechtilost) a pokora (vyšší mravní požadavky) Vám dnes chybí, bohužel.

Např. tak jak chápu subkulturu - jako společenství lidí s charakteristickými společnými prvky uvnitř celku, tzn. subkultura neguje hodnoty dominantní kultury, ... být z Ostravy - urazíte mne.
08. 04. 2010 | 18:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vasja:
Víte, někdy mi připadá, že celá histórie lidstva je zásadně ovlivňována omyly podobného druhu, obzvláště jsou-li záměrné. Čunkiáda je jich plná, v českém prostředí mi však připadá největší ten o "Přemyslovcích", jehož zdroj je comics z 11. století ve znojemské rotundě sv. Kateřiny a Kosmou metamorfovaná část hrdinského eposu jako údajný rodokmen prvních přemyslovských knížat.
"Krok’ kazi (Tetha, Thetka atd.), lubo...pŕemyśl...
nezamyśl...m...na ta voj’n...ni zla,
kr’z...my s... neklan...(am)..., gosti vít...5
Z toho pak Kosmovi vznikla jména: Krok, Kazi, Teta, Luboša, Přemysl, Nezamysl, Mnata, Vojen, Vnislav, Křesomysl, Neklan, Hostivít."
http://www.moraviamagna.cz/...
Lidstvo má rádo pohádky.
08. 04. 2010 | 18:39

george napsal(a):

Vypůjčím si dnešní výrok pana Zemana v LN. Na otázku, zda se ještě počítá k levici odpověděl:
"Ano". Jedním dechem se ovšem ještě vymezí vůči dnešní, prý populistické ČSSD a jejímu šéfovi, který mu před volbami 2006 slíbil, že nepůjde do velké koalice a pak do ní okamžitě zamířil. "Současné vedení soc. demokracie, a to je asi jeho zásadní vada, pokládám za lidi, kteří nedodržují uzavřené dohody. Protože jádrem politické kultury není to, že mluvíte slušně, jak si vy novináři představujete. Uhlazenou češtinou může mluvit každý hajzl. Hajzlovství je, když nedodržujete dohody". Co vy na to, pane Tomský, není lepší Topolánek jako hulvát, kterého jste takto označil, ale jako spolehlivý partner, než Paroubek, co sice mluví spisovně, ale podrazí každého, s kým jedná?
08. 04. 2010 | 18:53

almost glossed™ napsal(a):

Topolánek zůstal stejný hulvát a buran, jakým byl vždy.

To jen spříznění novináři od LN přes MFD a Blesk po Právo začali panikařit v obavě z volební katastrofy tak mu přestali vytvářet mimikry.

Jednoduché jak facka.
08. 04. 2010 | 19:01

george napsal(a):

Almoss Glossed: Ano, jednoduché jako facka, jak jednoduché je člověka odsoudit, i když ho vůbec neznáte, jen z novin. Myslím, že buran jste vy a ne Topolánek, jen burani druhého odsuzují, aniž by věděli za co.
08. 04. 2010 | 19:11

stále rebel napsal(a):

Pro george.
Vrať se do kanálu.
08. 04. 2010 | 19:14

VK-Can napsal(a):

Pro vsechny, ktere by to mohlo zajimat.

Dovolim si upozornit ctenare na dnesni zajimavy namet na blogu pana Martina Hermana.
Mozna clanek neni pro kazdeho, ale pro nektere ctenare bude jiste k zamysleni.
08. 04. 2010 | 19:18

stále rebel napsal(a):

Ještě pro dokreslení profilu české pravičáka jedna ukázka.

„ROZČÍLENÝ TOPOLÁNEK okřikoval europoslance a pustil se i do Obamy
Vyjádřil se i k schvalování Lisabonské smlouvy. Teď není na vině ani vláda ČR ani prezident. Ten, kdo zdržel schvalování, je Jiří Paroubek, upozornil Topolánek.“.
http://tn.nova.cz/zpravy/za...
08. 04. 2010 | 19:24

SuP napsal(a):

zdesta -
Ne. Ochranka je upozorní, že se nemají více přibližovat. Zkusil jste si představit, jak by takovej oficiální ranař bral to, že mu fotograf řekne "nezacláněj" a sápe se dál? Jste přesvědčen, že by se usmál a odstoupil?
A právě proto batonka Thatcherová nemusí nikoho mlátit kab elkou, protože její ochranka funguje.
Nejsem obdivovatel siláckých gest, ale ctím dodržování přirozených mantinelů.
08. 04. 2010 | 19:26

george napsal(a):

Pro stále rebel: A to je ono, posílat mě do kanálu, nenapsat proč, ale hlavně že jste sdělil názor- burana. A takových je víc, možná až moc na můj vkus. I v kanále člověk může najít čistotu možná větší, než v mozku kdejakého připisálka. A to nemá nic společného s modrou, nebo oranžovou barvou.
08. 04. 2010 | 19:34

almost glossed™ napsal(a):

george: je pravda, že jeho nacistické průpovídky, ztopořený prostředníček i pohlavní úd a jeho řeči o židobolševických partičkách kolem V.Fischera znám jenom z tisku.

Ale možná nic z toho není pravda a Topolánek je ve skutečnosti Elvis.

Spíše však tipuji, že se do mě opřel jen typický nevychovaný pubertální svazák z ODS.
08. 04. 2010 | 19:36

george napsal(a):

almost glossed to : Do svazáka mám už hodně daleko, odpusťte starci poblouzněnost. Jen připomínám, že jeho nacistické průpovídky z daleké historie omíláte a připomínáte už jako mentálně postižené dítě, aniž by jste se snažil objektivně vyhodnotit ukamenovaného jako osobnostní celek. Jeho pohlavní úd mu asi závidíte, nebo nechcete přiznat, že se s ním nechlubil, ale byl vyfocen potrhlými novináři v situaci naprosto soukromé dovolené v soukromém prostoru. Vám se určitě nestane, že o vašeho pindíka by měli novináři zájem, je to závist? A pokud se týká nějaké židovké kauzy, celý národ na rozdíl od hlupáků už ví, že dojel na něco, co ani neřekl. Shrnuto, asi patříte k lidem, co mávali a asi chtějí zase mávat fanglemi pod tribunou.
08. 04. 2010 | 19:49

pavla napsal(a):

Zdesat: Dobrý večer, nebojte, nebudeme se přít. I já se radši totiž vždy domlouvám slušnou cestou a můžu říci, že se mi to snad vždy vyplatilo. Ale na některé lidi to prostě nefunguje a musíte občas použít i ostřejší slova. Víte, já si ale, at je Topolánek jakýkoliv, pořád více vážím lidí, kteří dodržují nějaké dohody. Nevím už kdo, ale nějaký politik prohlásil, že s Topolánkem žádné písemné dohody by nebyly třeba, že je to člověk, kterému můžete věřit podáním ruky. A to je pro mě docela podstatné. Udělal určitě spoustu hloupostí, které jeho straně
podrážely nohy, ale nemyslím si, že by vše zase tak špatně vedl. Psali, že díky jeho opatřením v době krize jsme neskončili tak jako mnohé jiné evropské státy. Mně štve, že člověka dovedou odkopnout kvůli tomu, aby sobě zachránili kůži. A to, co ted vytahují zase na Nečase, je už úplně ubohé. Myslím, že odejít by mělo z každé strany více politiků, kteří, ač navenek slušní, se chovají ve skutečnosti jako hajzli.
Jinak Topolánek určitě není sám, kdo je občas agresívní na novináře. Stačí se trošku podívat na různá zahraniční videa a možná bychom se divili. At jsou to politici, herci, zpěváci, všem lezou novináři na nervy. Skončila svůj život i díky nim Diana. Má k nim člověk mít proto pořád nějaké ohledy, když oni je nemají a nenechají vám ani trošku soukromí?
08. 04. 2010 | 20:08

george napsal(a):

Pane Tomský, Topolánek nezašel na politickou nekorektnost, dokonce ne za hulvátsví, které je ve sněmovně vidět u celé řady poslanců a z křesla nevypadli dodnes, ale na politický neúspěch, který na něm lpí od prohraných krajských voleb na podzim 2008. Dojel na poplatky, které jsou hlavním politickým kyjem, jak koukám, i nyní.
08. 04. 2010 | 20:09

franta napsal(a):

kolik papíru bylo popsáno kvůli tomuto pánovi .. a já se ptám proč?-to jsme na tom opravdu tak špatně,abychom litovali "odchodu" takového nýmanda ..? vzpamatujte se, proboha!!!
08. 04. 2010 | 20:23

petr napsal(a):

Pane Tomský buďto o Topolánkovi nic nevíte, anebo vědomě lžete. Topolánek byl bezcharakterním stále. Viz například fyzické napadení novináře zde : https://www.youtube.com/watc...
Kopání do auta jiného novináře a vyhrožování mu že ho zabije. Pokud by se Topolánek narodil v jiné zemi, už by byl za mřížemi. Anebo zkuste vy veřejně před kamerou jako on napadnout novináře. Do půl hodiny jste na stanici a máte na krku obžalobu. Novináři zde jsou však tak p....že se ani nepokusili dát na něj žalobu.
08. 04. 2010 | 20:35

Vojtěch Havlík napsal(a):

Zdravím Vás z Ostravy! Nejsem sice původem Ostravák, ale žiji zde víc jak čtyřicet let a tak mne překvapil Váš poslední odstavec blogu. Buď jste se špatně vyjádřil, což se může každému stát, a pokud ne, tak Vám, bohužel, nerozumím, anebo nevíte - promiňte, prosím - o čem píšete a neznáte skutečné reálie tohoto regionu.
P.S.:Těším se na Vaši odpověď.E-mail adresu přikládám - ing.Vojtěch Havlík, Ostrava.
08. 04. 2010 | 20:45

stále rebel napsal(a):

Další ukázky pravdomluvnosti toho pána.

„Vážný kandidát na budoucího premiéra o své minulosti opakovaně nemluví pravdu. V předchozím týdnu mu to připomněl jeho bývalý pedagog z Vojenského gymnázia Jana Žižky z Trocnova v Opavě. Topolánek školu absolvoval v letech 1971 až 1975.“
http://www.mediacop.cz/rubr...

A co ti, kdo ho znají a pomáhali mu hrát divadlo.

„Ve volební kampani - i s vaší pomocí - klamal veřejnost a své voliče, když hrál vzorného otce fungující rodiny, že?
Určitě. Jsem vždycky překvapená názory, že to, co dělá, je jen jeho soukromá věc. Do jisté míry ano, ale málokdo si uvědomí tu maminčinu práci. Celoživotní práci, která stojí za otcovým úspěchem. Myslím si, že kdyby tehdy ve Františkových lázních nepronesla ten projev, tak se otec vůbec nestal předsedou ODS. Kdybychom ho my vždycky nepodporovali, nenechali se fotit na plakáty, tak kdo ví, kde by byl. Je mi líto, že za tím nikdo už nevidí tu naši práci. A nešlo jen o jednu kampaň. No, my se s tím nějak vyrovnáme, ale tohle mi vlastně vadí nejvíc.

Věříte ještě po této zkušenosti tomu, co politici říkají?
Ne. Nevěřím.“

http://ona.idnes.cz/jana-to...
08. 04. 2010 | 20:54

yara ze země krys napsal(a):

V roce 1978 mi jeden mladý sympaťák (technolog jedné velké stavební firmy) vysvětloval, svojí tezi, že v podstatě každý člověk se narodí obrazně řečeno s nějakou vojenskou hodností. Pokud ho život později zanese do funkce, která nekoreluje s jeho
"hodností" je založeno na průs.r!
Pana Topolánka tipuji maximálně na plukovníka nebo spíš jen majora a dostal se na funkci kde má být generálplukovník a to byl průšvih. Stojí za to uvést jak dopadl tento mladý technolog, dostal se hned po "revoluci" do funkce starosty (za ODS) jednoho velkého města na severu ČR, ale bohužel neunesl starostování a svůj dům si začal stavit ze státního. Některý zodpovědný občan ho udal a tento pán měl co činit s orgány činnými v trestním řízení! Asi to byl jen špatný rotný nebo praporčík.
08. 04. 2010 | 21:04

stále rebel napsal(a):

O Topolánkovi je známo, že moc nečte.

Topolánek: Mesiáš nejsem", kde o své manželce prognosticky řekl: "Vděku se ode mne nedočká." O svém vzdělání předseda ODS pravil: "Dokonce jsou politici, kteří nečetli nikdy žádnou knihu, přicházejí s revoluční koncepcí, mají jen onu vizi a dokážou masy přesvědčit. Někdy to v dějinách bylo dobře a někdy velmi špatně."

Masy těch vyvolených se rády houfují a tak těch různých vůdců zfanatizovaných mas ještě bude. Kdo by nechtěl patřit k těm inteligentním, vzdělaným a přemýšlejícím. Troufnu si tvrdit, že skoro každý blbec.
08. 04. 2010 | 21:20

george napsal(a):

yara ze země krys to: Můžete nám sdělit, jak dopadl ten pán, co měl dočinění s orgány v trestním řízení? Abychom věděli, kdo je vlastně ten rotný, zda on, nebo vy.
08. 04. 2010 | 21:26

yara ze země krys napsal(a):

georgovi: Ten pán dostal ostré od krajského soudu. Nevím co jste na tom nepochopil, o sobě jsem nepsal. Ale je pozdní hodina a můžeme být již unavení.
Dobrou noc!
08. 04. 2010 | 22:52

gule napsal(a):

Majestát Topolánka? Noblesní kníže? To je snad sen. Tomský je duchovní borec!
08. 04. 2010 | 23:54

exvolič ods napsal(a):

topolánkovy výroky mi na ods vadí nejméně a pod některé jeho výroky bych se podepsal
09. 04. 2010 | 00:00

Hurá napsal(a):

Dobré a výstižné, pane Tomský. Navím mně je jasné, že jste ze slušnosti vynechal jisté etnické hodnocení našich vedoucích partají.
09. 04. 2010 | 01:43

F. Adamec napsal(a):

Praze se smeje Kazdy
---
Smeje se teroristicke zadluzene NATO, USA, Rusko, Cina, Latinska Amerika, Rusko, Nemecko, Japonsko, Francie, Italie, EU, Britanie, Morava, zadluzene komunisticke czesko, ODS, CSSD, KSC, probritsky zkorumpovany Kavan, proamericky humanitarni zlocinec Havel, prorusky Klaus a CEZ, Paroubek, Necas... Kazdy neco dostal, duchodci, nezamestani, I komunisticka Praha a CT.
---
09. 04. 2010 | 03:55

ada napsal(a):

Aniz jsem cetl dovoluji si pripomenout malou chybu ktera se Vam p. Tomstein vloudila do titulu. Preci tam melo byt "Chazarsky " ne?
09. 04. 2010 | 03:58

jarda napsal(a):

Jde o poměrně výstižné papá namyšlenému Topolánkovi. No, ještě že malý Nikolas či jak se jmenuje ten bastard (bez urážky, dítě nenarozené v manželství se tak vždy nazývalo), není ještě schopen vnímat. Až za pár let půjde do školy a bude muset poslouchat úsměšky svých spolužáků... Díte, dítě, docela tě lituji. No, možná Talmanová do té doby pochopí, že je něco jiného obcovat s premiérem, předsedou poměrně vlivné politické strany a poslancem v jedné osobě, než dělat totéž s politickou mrtvolou.
09. 04. 2010 | 06:07

Jan Žura napsal(a):

Pane Tomský, výjimečně s Vámi v mnoha směrech souhlasím, jen nepozoruji v chování lidí nějakou změnu. Ta deka hlouposti, zbabělosti, která na něj padla mimo jiné i podlézavostí a úslužností k některým stranám vyrobená sdělovacími prostředky na něm stále leží. V čele ODS stojí lidé podobní Topolánkovi jako přes kopírák - Němcová, Tlučhoř, Vondra, Langr, pořád ty samé křivé tváře. Co dělají pro národ? Stále jen pro sebe. Narcisistický krasořečník Nečas to také nevytrhne.
09. 04. 2010 | 07:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hans:
Čunek ani Polívka nejsou rodáci ze Vsetína, "informovaný znalče". :)
09. 04. 2010 | 08:20

ali napsal(a):

SuP
no, nějak se pan Tomský rozvášnil a ukázal pravou tvář.
09. 04. 2010 | 09:09

SuP napsal(a):

ali -
Faktem zůstává, že on to může pozorovat zvenčí a neřešit důsledky. Tak si to nemusí tolik brát k srdci.
09. 04. 2010 | 09:14

kamil napsal(a):

Urážky-urážky a stále urážky-chtěl bych se dožít chápání jiných ideologií než mám sám-když v něco věřím tak musím dát prostor jinému ,který má jinou víru.Vždy vyhraje ten ,který má vizi-slušnost,pokoru a ctí druhé ne sám sebe avychvaluje se -píseň Petra Jandy já já já jenom já-to už tady bylo.Ať dají prostor v televizi Topolánkovým spolužákům,spolubydlícím a nakonec kdyby jeho exmanželka promluvila bez vášní-možná by jsme se divili co je to za ostravskou mluvou vychcaného chachara.Já těmto lidem říkám moderní numismatici ane politici pro lidi.K.M.
09. 04. 2010 | 09:23

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("blb"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
09. 04. 2010 | 09:42

Markéta napsal(a):

Vážený pane Tomský,

čtu Vaše blogy obvykle ráda a děkuji Vám za ně. Musím se ale velmi ostře ohradit proti tvrzením v posledním odstavci Vašeho textu o chacharech a nečeské, nemoravské, neslezské Ostravě.

Ostrava a její specifické nářečí bylo formováno prvkem německým, židovským, polským a samozřejmě českým. Ono nářečí dnes,mimo jiné díky sestěhovávání Čechů a Slováků ze všech regionů, již praktiky nikdo neovládá, ani Mirek Toplánek. To, co z "kmenové Ostravštiny" zbylo, zvláště pak vulgarismy, je jistě srozumitelné široké české veřejnosti. Věřím, že i my v Ostravě používáme analní nadávky všeho druhu stejně často jako naši spoluobčané v západnějších částech země. A chci věřit, že jste byl zrovna v nějakém rauši, když jste implicitně označil pokleslé vyjadřování "Pprotivníka" za snesitelnější, protože Vám osobně připadá jazykově bližší.

Pokud jste chtěl urazit obyčejnou holku z Ostravy, která se považuje za Češku, součást našeho státu a vlastenku, a dát jí na moment pocit druhořadosti a jakési nepatřičné exotičnosti, povedlo se. Ještě štěstí, že nejsem třeba napůl Polka.
09. 04. 2010 | 09:56

BAZA napsal(a):

Pane Tomský, mě je stokrát milejší Topolánek, který prostě říká co si myslí a také to dělá, než nějaký sprostý a pomlouvačný Tomský, který píše nesmysly a urážky. Nic tak hnusného a odporného o něm pan Topolánek neřekl. Ale Tomský si dělá z pera záchod a ještě se tváří jako kdyby byl čestný a dobrý člověk. Člověk se pozná podle činů a ne podle toho, že někdy už šikany novinářů má plné zuby. Až Vás budou všichni novináři pronásledovat a nadávat Vám jako to dělali Topolánkovi, tak se budete divit, jak se Vám to bude líbit. Ale upřímě, já jsem slušný člověk a slušně se vyjadřuji. A Topolánek je prostě takový jaký je a toho si cením. Nepodlehl tlaku a sprosťárnám novinářů a choval se dál tak, jaký je. Nepředstírá, nehraje, je důvěryhodný. Narozdíl o hnusáka a sprosťáka Tomského.
09. 04. 2010 | 10:03

PAŘEZ napsal(a):

Je to popis příčin pádu. Mělo by to sloužit jako výstraha pro další "vůdce" a "státníky". Jak je patrné z reakcí, tak tomu ale nebude. Dav chce něco jiného.
Opravdu platí, že NĚKTERÉ ZKUŠENOSTI JSOU NEPŘENOSNÉ!
09. 04. 2010 | 10:14

Tencokida Hnuj napsal(a):

BAZA :))

Super. Takhle skrytě ironicky to neumím napsat ani já.

Myslíte si, že to ostatní pochopí ??
09. 04. 2010 | 10:51

Hlídačka napsal(a):

Kdepak jsem ty řeči o lepších lidech už slyšel... asi máte s MT a ODS více společného, než by se na první pohled zdálo.

A to nemusím být zrovna kritikem pana MT.
09. 04. 2010 | 11:14

dusno napsal(a):

Pokud bych se směl vzdát slova vulgárnost a vrátit se až ke Kennedymu v Dallasu.
Někdejší atentát na Kennedyho jasně ukázal,že tak jako každá instituce,tak i každá politika se může vždy obejít bez kteréhokoliv člověka.Člověk se vždy znovu najde pro to či ono.Amerika v podstatě odchodem J.F.Kennedyho se nezměnila,pokračovala v jím započaté válce ve Vietnamu.Výrazněji.Odstranění Kennedyho bylo pro USA pouze psychologickou záležitostí:byl příliš výrazná osobnost.Jeho zahraničně-politický konkurent N.S.Chruščev se tlučením botou na předsednický stůl v OSN mohl jevit daleko více zvenčí vulgární.Ve skutečnosti byla snaha J.F.K. escalovat tehdejší Karibskou krizi vulgárnější.Do USA smrtí J.F.K. fašismus nevešel,jak se domníval právník rodiny Kennedyů.Resp. o nic více.Kennedy se oprávněně stal symbolem pro své dobré charakterové vlastnosti.Rozhled,angažovanost,
osobnost.Nebyl šedou myší.
Vícepresident Johnson,posléze president,zvládl funkci bez úhony na zdraví,byl tvrdý ale nevýrazný.Nebyl kardinál Richelieu.Myslím,že by na presidenta neaspiroval,kdyby žil J.F.K.
09. 04. 2010 | 11:35

zdesta napsal(a):

Pavla:Pan M.T.nás zachránil před absolutním ekonomickým krachem.(Island.Řecko etc.)No bezva,nemít ty podnikatelské zkušenosti (teplárna v Kromcu)tak jsme mohli dopadnout ještě hůře.Jasně,novináři jsou hyeny.Jen v případě p.Paroubka jsou objektivní a profesionálně přijatelní.Paparazzi nejsou novináři,ale lovci háklivých snímků,které pak nabízejí mediím.Dianu rozhodně nenutili pelášit přes město 130km/h a nenutili ji jezdit bez zapnutého bezpečnostního pásu.Diana navíc neřídila.Připouštím že to všechno vidím blbě.Stačí Pavli?
09. 04. 2010 | 15:23

Můrka z Vyšehradu napsal(a):

PAŘEZOVI:
Nemyslím že by Topolánek padl. Spíš ODS zkusili, jestli lidi zaberou na změnu tváře a na rituální očiště strany obětováním Topola.
Podle mě padá ODS jako taková, a to díky klientelismu, nepotismu, předražením zakázek, zbytečným zakázkám a nevýhodnému rozprovádávání veřejného bohatství ČR.
09. 04. 2010 | 18:14

Anba napsal(a):

Pavla: shodou okolností máte jméno jako exmanželka M.Topolánka. Jestlipak jste si ve svém nadšení pro něho položila otázku, jakou úlohu hrála Pavla T. v jeho kariéře a jak se jí odvděčil? S celou rodinou se nechal zvěčnit na předvolebních bilbordech a za zády jí podváděl. Jak hanebné, když mu dělala celá léta asistentku. To znamená, že tu práci s voliči odvedla ona, zatímco se on veselil s kumpány v Praze (pověsti o tom, jak mu podkuřují čekatelé na prebendy a zakázky se nesly po vlasti - noviny o tom ovšem nepsaly). Ti kamarádi ho naočkovali tou bohorovností, pochopili jeho slabou stránku a využili - Mirku ty jsi chlap, ty jsi upřímný, my ti věříme, ty jim (těm levounům) ukážeš. Myslel, že může všechno a Pavla nebyla poblíž, aby jej usměrnila - koukej se chovat slušně, pamatuj když jdeš nahoru, že taky můžeš jít dolů. Jsem přesvědčena, že podvod na Pavle T. a jeho odchod byl počátkem jeho konce. Ztratil korektiv, získal jen zbožné přitakávání - ano, hodně mužů, kteří si nejsou sami sebou jisti, je nutně potřebuje, aby se cítili jako chlapi. Pokud jde o vedoucího mistra nebo ouřadu, způsobí jen něco málo malérů a nepříjemností. Pokud jde o premiéra, je to tragédie. Nás všech i jeho. Přes určité osobní charisma, které mu pomáhalo dlouho zastírat nevzdělanost a buranství, přes nekritické snahy médií bagatelizovat jeho chování z čistě stranické loajálnosti, číše prostě přetekla.
Pavlo, vy jste v jednom vstupu uvedla, že noviny psaly, že reformy MT nás uchránily před dopadem krize - prosím Vás, jaké reformy? Ty 30Kč poplatky? Které rozeštvaly naši společnost? Takovou hloupost mu snad musel poradit jeho největší nepřítel. To se dělá na začátku reforem? Namísto, aby udělal úsporné gesto v peněženkách poslanců a vedoucích st.úředníků a dal tím lidem příklad? Nebo ta rovná daň 15%, která byla ve skutečnosti 23,5%, nebo zrušení daňové progrese, které chce i Janota zrušit, ač je prováděl? Prostě samé hloupé a nicotné akty, jen část bohatých a dobře placených lidí (včetně MT) si polepšila o několik tísíc či desítek tisíc měsíčně. To nás zachránilo před krizí? Máme prázdnou státní kasu a v době krize snížil MT daně, které ji měly naplňovat. To, že jeden papaláš z nadnárodní organizace tady přečte, co mu napsali a opsali, to není relevantní. Státní dluhy budeme muset zaplatit sami, ať je tam vláda jaká chce. Jde o to, aby míra splácení byla rozložena spravedlivě na všechny vrstvy občanů, aby ti nejslabší nenesli neúměrnou tíhu, která by jim vzala bydlení, možnost vzdělání, léčení, důstojnost. A to chce v čele vlády člověka přemýšlivého, charakterního a spravedlivého.
10. 04. 2010 | 02:02

Pepa Řepa napsal(a):

Úvahy o tom, zda je či není TOP pravicovou stranou nebo béčkem ODS jsou bezpředmětné.

Svých 12 až 15 % získá, ať se to někomu líbí nebo ne.
Kalousek udělal tři chytré věci.

1.Sebral hlasy po ODA,US, možná i DEU, které ležely na chodníku.

2.Spojil se se starosty, poučil se z chyby ODA, která byla elitním klubem z Rytířské a neměla chapadla mimo města.

3. Jako ikonu zvolil Knížete, kdyby se stal ikonou sám, polovina hlasů by ubyla.

Při vší úctě k V.H. je zábavné sledovat hemžení lidí kolem něj.
Sami nejsou schopni partaj vytvořit, odporovalo by to havlovswké koncepci společnosti bez politických stran.

A tak je zajímavé sledovat marnou snahu o "debatu" zda zrušit funkci prezidenta a zároveň dát polibek smrtiˇPánkovi.
Je to rozporuplné a pár týdnů před volbami účelové.

A tak se vsadilo na "Člověka v tísní". Ten bude protiváhou ČEZu?

Asi ano. Bude za chvíli pořádat -pod vedením pana PEHE- stínové volby i v mateřských školách, bude otravovat politikou snad i v jeslích.
Tvůrci zapomínají na to, že u teenagerů je to kontraproduktivní, že každá nalejvárna vyvolá odpor.

Navíc karta "lidských práv" už není trumfovým esem. Byla používána příliš často a ještě v nevhodných příležitostech, v jejím jménu se porušovala a stále porušují práva jiných.
10. 04. 2010 | 07:09

ali napsal(a):

BAZA
1* a úsměv
Tencokida Hnuj
nepochopí
10. 04. 2010 | 09:26

ali napsal(a):

SuP
a o tom to je..pan Tomský ještě byl tak nějak osobou, kterou jsem mohla číst. Tímto článkem ovšem klesl ke dnu.
10. 04. 2010 | 09:30

LEVAK napsal(a):

Pane Tomsky pozor!
V roce 1918 mladá republika, vzešlá z krve první světové války, pojistila si svůj občanský charakter daný z tradic francouzské občanské revoluce zákonem 61/1918 Sb. a na něj navazující zákon 243/1920 Sb., které odmítly jednou provždy výsady šlechty. Zákon, jímž zrušují se šlechtictví, řády a tituly vstoupil v platnost dne 10. 12. 1918. Podepsán Dr. Karel Kramář a A. Švehla. Oba vlastní rukou. A tak se z rytířů, knížat a hrabat stali občané. Ať se jim to líbilo nebo ne. Oba zákony jsou stále platnou součástí právního řádu České republiky. Žádná partaj se neodvážila navrhnout jich zrušení pro "vyhaslost". Právní důsledky by totiž byly stále až moc živé. Paragraf 6 zákona 243/1920 Sb. , pod kterým jsou podepsání pánové Masaryk , Tusar , Beneš a Klofáč, říká, že „Přestupku se dopouští a vězením, na Slovensku uzamčením, od 24 hodin do 14 dnů, nebo trestem peněžitým od 50 do 1500 Kč buď potrestán:
kdo úmyslně a veřejně užívá šlechtických titulů, erbů, řádů, vyznamenání, jež byly zákonem zrušeny, nebo kdo takovým způsobem hledí naznačiti své bývalé šlechtictví;
kdo si osobuje čestný odznak nebo vyznamenání, nejsa k tomu oprávněn;
kdo v tisku někomu dává zákonem zrušený titul šlechtický.Přestupky tyto se stíhají soudy, na území někdy uherském správními úřady jako soudy policejními.“
Dalším zákonem, který upravuje cizokrajné výsady a tituly, je zákon 268/1936 Sb. o řádech a titulech. Podle jeho § 2 cizozemské řády, čestné odznaky a tituly mohou státní občané českoslovenští přijímati jen, svolí-li k tomu president republiky k návrhu vlády. Podle tohoto zákona například Titulu presidenta smějí užívati jen osoby, jimž přísluší podle platných právních předpisů. (§ 5 odst. 1). Co je nejpodstatnější, § 7 v odstavci 1, písm. 1. říká, že přestupku se dopouští, pokud nejde o čin soudně trestný, kdo úmyslně a veřejně hledí naznačiti své zákonem zrušené šlechtictví, zejména kdo úmyslně a veřejně za tím účelem užívá zákonem zrušených šlechtických titulů a erbů, jakož i kdo v tisku dává někomu zákonem zrušený titul šlechtický, v písm. 2. pak zákon rozšiřuje trestnost i na toho, kdo úmyslně a veřejně užívá zákonem zrušených řádů, odznaků a titulů.
Přestupky tohoto zákona, jakož i nařízení, příkazů a zákazů podle něho vydaných trestají okresní (státní policejní) úřady pokutou do 20 000 Kč nebo vězením do dvou měsíců. Pro případ nedobytnosti pokuty jest uložiti podle míry zavinění náhradní trest vězení do dvou měsíců. Toto je paragraf, který v zákoně 268/1936 Sb. novelizuje a zpřísňuje tresty za porušení zákona z let 1918 a 1920.
11. 04. 2010 | 11:54

pavla napsal(a):

Dobrý den, pane Zdesto, měl by být nějaký rozdíl mezi paparazzi a novinářem. Ale když se podíváte na snímky novinářů v bulváru, tak vyjdou nastejno. A je jedno, koho kde kdo nachytá. Jsou často nechutní, kam až dovedou zajít. Proto jsem psala, že by měli jedni i druzí zachovávat určitou etiku a nelézt lidem do soukromí. To, že si Topolánek běhal nahý někde na dovolené, by každému mělo být jedno. Zrovna tak nadělali fotky s Paroubkovými trenýrkami visícími na chatě v okně. Co je komu po tom? Taková Bartošová či Hanychová vyhledávají novináře, jsou rády, když se o nich píše, a to i negativně, tak když jim to nevadí, budiž. Ale každý není ochotný snášet za zadkem houf novinářů.
12. 04. 2010 | 10:58

ostravak napsal(a):

kurva do piči co maš proti ostravakum, ty cype?
12. 04. 2010 | 22:13

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:37

replica watches napsal(a):

Doslechl jsem se, že někteří jiní bloggeři (např. M.Topolánek, B.Kuras, A.Vondra, J.Zahradil, P.Bém, P.Bendl) dostanou od firmy značnou zápornou odměnu (nevím ovšem, jestli tato informace odpovídá skutečnosti)
14. 04. 2010 | 02:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy