Včera jsem se v titulku článku v Lidových novinách dočetla: „Modré parkovací zóny nefungují, radnice je mění.“ Zajásala jsem – konečně! Ovšem postupně, jak jsem se článkem pročítala, moje nadšení vadlo. Změní se jen část modrých zón tak, aby na nich o víkendu mohli parkovat mimopražští řidiči. „Další kontroverzní pravidlo, že levné parkovací karty náleží jen trvalým obyvatelům a ne nájemníkům, nechce žádná čtvrť měnit. Nevidí proto (sic!) důvod,“ píše se totiž na konci článku, který je problematice věnován ještě uvnitř listu.
China Daily je zajímavý novinový úkaz. Mottem tohoto anglicky psaného čínského deníku je ambiciózní slogan Connecting China Connecting the World. A pro mnoho cizinců se zájmem o dění v Číně, kteří nehovoří tamním jazykem, skutečně jako určitý druh spojení slouží. V propagační sekci internetového vydání novin se dočtete, že jsou v zahraničním tisku nejcitovanějším čínským médiem, nebo že je odebírají přední osobnosti světové politiky. Pro mě byly pracovně-odpočinkovým zpestřením obědových pauz během XIII. letních paralympijských her v Pekingu. A myslím si, že stojí za to China Daily připomenout v době, kdy se řeší nástup komunistů do krajských rad a vzpomínalo se na výročí Listopadu.
Soubor The Tap Tap vidíte a slyšíte jednou a už na něj nezapomenete, to vám garantuju. Handicapovaní lidé z Jedličkova ústavu v něm pod vedením Šimona Ornesta spolu s nepostiženými kolegy hrají na nejrůznější hudební nástroje, zpívají a akce si také moderují. Vystupují s nimi i David Koller, nebo právě jako moderátorka Eva Holubová. Když jsem The Tap Tap viděla loni na vyhlášení nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2007, stoprocentně mě dostali. Originální aranžmá známých skladeb a vtipné hlášky mezi nimi pronášené sympatickým klukem s částečně ochrnutými mluvidly, který to má v hlavě evidentně srovnané jako málokterý spoluobčan, jen se mu to hůř vyjadřuje, a proto si o něm řada méně bystrých, nicméně oficiálně nepostižených, spoluobčanů může myslet, že je prostě hloupý.