Nedůstojná a degradující handrkovačka státu s lékaři za vydatné podpory médií ukázala, jak hluboce má národ pošramocené zdraví, především duševní. Národní duševní chorobou se ukázala být víra, že naše zdraví je veřejným statkem a že tudíž i v tržním kapitalismu musí ze všech profesí zrovna lékař (a zdravotní sestra) zůstávat navždy člověkem socialistickým, nám kdykoli na lusknutí prstem zdarma pokorně sloužícím. Buzení pseudovlasteneckých nálad typu „opustíš-li mě, zahyneš“, kterému se nedokázaly vyhnout ani špičky české politiky, bylo této choroby mimořádně kýčovitým projevem.
Multikulturalismus není problém. Islám je. Upřesnil Thilo Sarrazin minulé pondělí v Londýně v debatě, kterou uspořádali němečtí studenti londýnské vysoké školy ekonomické LSE na téma „Integrace – Budoucnost Evropy – Pád Západu?“
Až si budete někdy potřebovat odpočinout od atheismu, navštivte nějakou zemi, kde vedle sebe bez fackování žijí nejmíň čtyři náboženství. Srí Lanka je jedna z mála. Tedy je opět, teprve druhý rok, po téměř třicetileté válce, v níž tamilští teroristé chtěli z už tak malého ostrova vykrojit národní tamilský stát násilným vyháněním nejen většinových Sinhálců, ale i muslimů. A se vším tím před půldruhým stoletím Brity vysázeným slovutným ceylonským čajem, jehož vývoz je hlavní položkou srílanského HDP.
Jasná a čistá odpověď na duchovní vyprahlost naší civilizace. Osobní štěstí, které v islámu nacházejí. Spirituální struktura dávající životu nový smysl. Vysvětlují tisíce Evropanů každoročně „objímajících“ islám. (Na islám se nekonvertuje, islám se objímá). Loni to bylo pět tisíc Britů, podobná čísla vycházejí Francouzům, Němcům, Španělům a Italům. Podle většiny průzkumů je to dvakrát víc žen než mužů, a hodně intelektuálek. Profesor Kevin Brice z univerzity ve Swansea jejich konverze vysvětluje „hlubokým přemýšlením o smyslu svého života“ a „touhou po spiritualitě ve vyšším smyslu“.
Evropský parlament již počtvrté vypisuje cenu 5.000 eur za novinářskou práci, která „prosazuje lepší chápání institucí a politiky EU“. Protože už deset let prosazuji chápání úplně nejlepší, chci se na ni letos konečně přihlásit. Mám pro EU samou chválu a obdiv.
24. 1. byl v Dánsku souzen novinář a předseda International Free Press Society (IFPC) Lars Hedegaard podle paragrafu 266b dánského trestního zákoníku, který zní: „Kdo veřejně nebo s úmyslem veřejného šíření vydá prohlášení nebo jiné sdělení, kterým je nějaká skupina lidí ohrožována, urážena nebo zneuctívána kvůli své rase, barvě pleti, národnostnímu nebo etnickému původu, náboženství nebo sexuální orientaci, podléhá trestu pokuty nebo vězení do dvou let.“