IZIP se chce dělit

04. 10. 2011 | 13:27
Přečteno 3963 krát
Zprávy jsou jako obvykle dvě, jedna dobrá, druhá špatná. Tak nejprve dobrá: Není pravda, že kritika ČSSD zůstává bez odezvy. Když jsme na začátku září požádali o svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k několika evidentně korupčním kauzám a zmínili jsme také předražený, nefunkční a prodělečný systém zdravotních knížek IZIP, reakce přišla okamžitě. Špatná zpráva je, že tato reakce nespočívala v sebekritickém přehodnocení jednání na hranicích ekonomické kriminality, ale v tom, že do IZIP byl rychle namočen také zahraniční subjekt, aby se dalo další dojení veřejných peněz vynucovat mezinárodní arbitráží.

Oním zahraničním subjektem je podle veřejně dostupných zdrojů firmička s minimálním kapitálem, jednomužným vedením, bez telefonu, srovnatelná tedy s garážovým s.r.o. Vznikla v srpnu a už v září koupila v polovinu miliardové společnosti (49 %). Koupila? Prý ji dostala zadarmo. Překvapení jsou všichni, ministr zdravotnictví Leoš Heger, správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny. Možná bychom se to vůbec nedozvěděli, kdyby na to nepřišli investigativní reportéři České televize.
„Pro mne je to jasný partner,“ řekl reportérům ředitel VZP, tedy správce jednoho z největších fondů veřejných peněz v zemi. Jsou to peníze, které mu občané svěřují povinně, formou odvodů z přijaté i vyplácené mzdy. Tyto peníze jsou zárukou jejich zdravotní péče, tedy i záchrany života, když dojde na nejhorší. Od ředitele VZP se očekávají služby se špičkovou odborností, proto je také jedním z nejlépe placených manažerů. Rozhodně nebere statisíce za to, že ho kdokoliv překvapí a opije rohlíkem.

Připomeňme si, že IZIP stála přes miliardu a byla zadána – podobně jako Opencard – bez výběrového řízení. Opakovaně se zjišťovalo – tak jako u Opencard – že je k ničemu. Seriózní zájem lékařů a pacientů, kteří by skutečně smluvně naplno využívali její funkce, byl mizivý, až směšný.
Přesto do ní vytrvale tekly peníze VZP. Vysvětlení se najde snadno - stejnojmennou společnost založili, vlastnili a zřejmě vnutili jako partnera VZP dva dlouholetí politici ODS – Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch. Dosáhli toho z pozic zdravotního výboru Poslanecké sněmovny, který má VZP kontrolovat. Oba politici nyní působí za ODS v Evropském parlamentu. Našli bychom v posledních letech v české politice větší příklad střetu zájmů? Mimo kauzu Řebíček/Viamont asi těžko.
Poslední skandální operace, na kterou upozornili Reportéři ČT, souvisela s pokusem VZP o poslední záchranu zprofanovaného projektu. Podmínkou bylo, že VZP získá nad IZIP vlastnickou kontrolu.
Miroslav Ouzký reportérům tvrdil, že akcie předal společnosti, která je ochotna garantovat rozvoj projektu, ale sám za akcie nic nedostal. Předpokládal prý, že akcie budou předány VZP. Bylo však na něm vidět, že je překvapen, když televizní reportéři znali podrobnosti. Tohle se evidentně nemělo provalit.

Podobně úsměvná byla i scénka s ředitelem VZP Horákem. Když se ho investigativní tým České televize zeptal na transakci s polovinou projektu, do kterého už z VZP natekla miliarda, nejprve vypustil standardní mlhu. Teprve když zjistil, že to nepomáhá, zatvářil se statečně a řekl, že je to tak v pořádku. Partner, se kterým Horák jedná, přece má adresu a je v rejstříku. Víc toho neví: „Zatím jsme se zástupcem nesetkali.“
Je to v pořádku? Jak pro koho. Když do něčeho nastrkám miliardu, a pak polovinu projektu někomu prodám, prodávám právo na polovinu příštích výnosů. Pokud to však prodám zadarmo, prodávám právo na výnosy bez sebemenší stopy podnikatelského rizika. A když se jedná o projekt, do kterého tečou státní nebo veřejné peníze, mizí i riziko, že nebude odbyt pro služby, o které by normálně nikdo nezavadil.
Neviditelná ruka trhu, kterou kolem sebe šmátrají naši liberálové, nakonec vždycky neomylně nahmatá státní cecík, a pak už pozornost soustředí na to, aby tekl jen pro ně.
Dejme tomu, že je pravda, že dnes za obchod s akciemi IZIP nekáplo nic. Z toho se však nedozvíme, kudy peníze potečou příště. Těžko se zbavit dojmu, že jde o něco jiného, než jak zaručit další odvádění veřejných prostředků do příšeří neprůhledných podnikatelských struktur.
Dokonce to má nyní nově zajistit klacek mezinárodní arbitráže. Ta je samozřejmě možná, pokud se ve strukturách, které mají chránit veřejné zdroje, najde trojský kůň, jakého tušíme i v pozadí arbitráže s Diag Human. VZP má správní radu, která je volena v Poslanecké sněmovně, tedy podle politického klíče. Většinu odpovědnosti tak má ten, kdo má sněmovní většinu. V tuto chvíli je to pravicová koalice. Vládní většina má také obsazenu funkci předsedy správní rady VZP. Bude to její odpovědnost, pokud se znovu pokusí zamést problém pod koberec.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

český maloměšťák napsal(a):

Řebíček....ODS
Ouzký, Cabrnoch.....ODS
Bém........ODS
Suma XY...........ODS
--------------------------
Součet ?
ODS + KSČ = pohodička, pohoda....po daňové politiky pohroma
(KSČM krade hlasy autentické levice, což je z poheldu ODS dlouhodobě ten nejlepší polistopadový byznys)
04. 10. 2011 | 13:40

Drzá zrzka napsal(a):

V naše státě obyčejně bývají k slyšení dvě zprávy. Kterou chcete slyšet dřív, tu špatnou nebo tu ještě horší?
04. 10. 2011 | 14:05

deep throat napsal(a):

Zdravotnictví a "veřejnoprávní média", to je ta nejjistější oblast podnikání. Do obou černých děr tečou povinně peníze, tak proč jim malinko nepomoci, aby si našly tu správnou, neviditelnou rukou trhu řízenou, cestu / řeku / veletok k těm správným lidem!
P.S Byl bych opravdu zvědav, pokud by ČSSD vyhrála příští parlamentní volby, co by dokázala změnit. Osobně jsem pesimista, což přeloženo do češtiny znamená - dobře informovaný optimista!

Pane Sobotko, rád bych Vám věřil, že se alespoň pokusíte něco změnit k lepšímu, ale s tou Vaší hroudou másla na hlavě to prostě moje šedé buňky mozkové neberou. Spíše mám pocit závisti, že jsou u lízu všehoschopní z ODS a na ČSSD zbývají jen drobky ze stolu bohatcova. Až všichni ti, které jste jmenoval, budou rozhodnutím nezávislého soudu posláni do tepláků, pak uvěřím. Jinak se jedná pouze o bezzubou politickou propagandu.
04. 10. 2011 | 14:27

Cestovatel napsal(a):

deep throat:

Jakmile by se ČSSD dostala k moci tak by zdravotnictví bylo ještě větší černou dírou na peníze o tom není sporu. Socdemácká ekonomika je neefektivní protože naprosto opomínají záladní ekonomické principy hospodaření a berou jen ty sociální. Sociální principy hospodaření jsou bez ekonomického rámce plýtvání penězy.
04. 10. 2011 | 14:40

jozka napsal(a):

Docela se mi libil vcerejsi telefonicky rozhovor s nekterym z onoho vypeceneho dua, kde pan europoslanec na konci ztratil glanc a skoro zacal hulakat, co ze se reporterovi zase nelibi. Jenom by mne zajimalo jestli to byla jen herecka etuda nebo jsou ti lide jiz tak odtrzeni od slusneho chovani, ze jim neprijde jakakoliv krivarna jako neco spatneho.
04. 10. 2011 | 14:41

jozka napsal(a):

Hele bakalari, ten vypocet o 400 mld deficitu na ukor krize by nebyl?
04. 10. 2011 | 14:44

jozka napsal(a):

...sakra... na vrub krize...
04. 10. 2011 | 14:45

Deny napsal(a):

A to jde jen tak darovat podíl ve firmě? Co takhle zaplatit např. daň darovací apod.
04. 10. 2011 | 14:47

karel napsal(a):

To: Cestovatel
Člověče, vy jste buď ideologický tajemník ODS (nebo spíš nějaký jeho poskok) nebo chovanec ústavu v Bohnicích. Takový ideologický zaměřený blábol se dal vidět naposledy v dobách Jakeše. Nějaké argumenty by nebyly ??? Vaše příspěvky v jiných diskusích nejsou o nic lepší. To už ze svých daní platím net i chovancům v Bohnicích ???
04. 10. 2011 | 14:56

ghándí napsal(a):

nebudu se chovat jako sockomouši a nebudu ihned poukazovat na zlodějny protistrany , tedy čssd. nakonec, jsou všeobecně známé. souhlasím se slavečkem, IZIP je klasický případ dojení státních peněz. je jedno, kdo se ho dopouští. je to zlodějna.
04. 10. 2011 | 15:02

tomas napsal(a):

to cestovatel, bože vy té češtině dáváte, to je skutečně brutální. už jsem vám to psal jednou, promrskejte si vyjmenovaná slova, aktuálně se zaměřze na Z, tam jich tolik není.
04. 10. 2011 | 15:07

jozka napsal(a):

Jak jsem ted prave zaznamenal, nova podoba diskusi na Aktualne znamena, ze krome mazani "nevhodnych" prispevku dela Aktualne i obhajce vladnim politikum...

Bravo :-)
04. 10. 2011 | 15:09

Občan napsal(a):

Proč mne to už nechává úplně klidným?
Od pravičáků a privátních firem se prostě nedá čekat nic jiného než křivárny, křivárny a zase křivárny, proložené korupcí a zlodějnou.
Jen doufám, že pokud ČSSD vyhraje volby, nespáchá politickou sebevraždu tím, že by se OPĚT spustila s některou z pravičáckých kreatur, jako to už udělala TŘIKRÁT. A také doufám, že se vyvaruje jakékoli aktivity, která by byť jen vzdáleně připomínala pravičáckou zlodějnu. Což s některými lidmi v čelních pozicích v Praze i v krajích bude VELMI tvrdý oříšek...

O tom švýcarském spolku se přece jen něco málo dá najít:
http://www.moneyhouse.ch/en/u/k/ehi_ehealth_international_ag_CH-020.3.036.949-4.htm
http://www.edoceo.ch/en/hi_ehealth_international_ltd_CH02030369494.aspx
http://www.handelsregister-ch.ch/c/CH0009126009/eHI_eHealth_International_AG.cfm
Jediným akcionářem/podílníkem je v podstatě izraelská (to je ale "překvapení") "investiční" společnost "Exigen Capital Europe AG" - http://www.exigencapital.com/team/investment_team/partners.html, sídlící na identické adrese - Bellevueplatz 5, Zürich, se základním jměním pouhých 250 000.- CHF.
http://www.moneyhouse.ch/u/exigen_capital_europe_ag_CH-020.3.033.472-5.htm
04. 10. 2011 | 15:16

kristusek napsal(a):

Co dodat? Zlodějny, kterým se tady, přiznejme si to, od r. 2007, nemají v historii téhle země obdoby, tohle je jen další z nich.

Očekávám naběhnutí rádobydiskutérů, kteří místo diskutování k článku začnou hulákat "a co Gross?", ale je třeba přiznat si jedno - ne že by mezi socdem byli samí svatoušci, ale ve srovnání s ODS and comp. to vždycky byli troškaři.
04. 10. 2011 | 15:21

tomas napsal(a):

tak gross, to byl nejdriv milion za byt, pak pridal akcie za sto milionu, IZIP je za miliardu. to nam dozorci rada moc neuhlidala a jelikoz ti panove ruci svym majetkem, tak bychom se asi meli hojit na nich
04. 10. 2011 | 15:28

akné napsal(a):

Jak dlouho si říká Horák a Šnajdr a spol. o kriminál? A my tu diskutujeme a diskutujeme a oni s heslem KDD-Každý Den Dobrý,kradou a kradou!!! A to ministr spravedlnosti spolu s Kikinou vedou žebříček popularity,tak vo co gou! Jinak si dovolím,kvůli Rumcajsovi,neurážet garážová s.r.o..
04. 10. 2011 | 15:32

Al Jouda napsal(a):

Panr Sobotko, co to znamená, že "to bude odpovědnost vládní většiny" ? Ta už toho má na odpovědnosti, že by tu odpovědnost mohla prodávat ! Já bych také na sebe rád vzal odpovědnost za ukradení miliardy Kč, kdybych měl jistotu, že mě nezavřou:))))
04. 10. 2011 | 15:40

střep napsal(a):

Horák, Cabrnoch , Ouzký - ti už hrajou o to, aby se nedostali do tepláků nebo na lucerny. Ta akce se švýcarskou firmou je vyloženě zoufalá, to přece nemůže projít!
Btw. kdo z ČSSD sedí ve správní a v dozorčí radě VZP? A kolik let?
04. 10. 2011 | 16:10

Yosif K napsal(a):

Pane Strepe - mate spravnou otazku. Nekdo tam ve VZP za CSSD sedi a neco bere a drzi hubu. Rika se tomu drzhubne. A sobotka se rozciluje a neni mu to nic platne.....

V CSSD je jeden poctivy clovek - autista a asketa Spidla. Mozna je vicemene poctivy i Sobotka nebo mlady Dienstbier (ten si uz vydelal) - ale jsou beznadejne sami.

Viz volani Sobotky na pousti aby Palas vysvetlil, kde vzal penize na hotel za 15 milionu. Na to se muze ptat jen uplny TRUHLAK. Palas prodal SETUZU zadarmo Pitrovi a ted se troubove ptaji kde Palas vzal penize na Hotel? Palas a jeho chacharska mafie moudre mlci a delaji si co chteji a Sobotka s tim nemuze nic delat - pokud nechce skoncit na dlazbe.....

Pristi socdemacka vlada - Sobotka nebo Dienstbier budou sedet ve vlade jako na bodacich a JEDNAT budou sibri jako Palas, Musela apod. Penezovody do Appianu a z Appianu potecou dal........
04. 10. 2011 | 16:28

Prokop napsal(a):

To Občan

Jste docela legrační figurka. To si fakt myslíte, že si už nikdo nepamatuje, kdo tady tu zlodějnu odstartoval? Ne před dvaceti lety, ale už před šedesáti. O současné ČSSD a KSČM v regionech toho evidentně moc nevíte, když tu můžete plácat takové nesmysly. Je to tak, jak řekl F. R. Čech: Kradou úplně všichni!, tedy včetně vašich socanů a komunistů.
04. 10. 2011 | 16:28

Papouch napsal(a):

střep: v dozorčí radě za ČSSD jsou PhDr. Lenka Mazuchová a MUDr. Vladimír Řihák
04. 10. 2011 | 16:31

Papouch napsal(a):

střep: ovšem zástupce KSČM v dozorčí radě Zdeněk Maršíček stojí za to:

"Bývalý poslanec PČR, člen KSČM. Vyučen automechanikem, absolvent Vysoké vojenské politické školy ve Lvově (SSSR). Během základní vojenské služby absolvoval důstojnickou školu. V roce 1976 vstoupil do KSČ. Do roku 1989 sloužil u jednotek Pohraniční stráže. V letech 1989 - 2002 pracoval jako dělník a požární technik. Od roku 1997 je předsedou okresního výboru KSČM v Chomutově. V roce 2002 byl zvolen členem Poslanecké sněmovny PČR. Působil v orgánech sněmovny kontrolujících činnost bezpečnostních složek. Byl místopředsedou sněmovního Výboru pro bezpečnost."

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/254-zdenek-marsicek
04. 10. 2011 | 16:41

kelt napsal(a):

Zase zlodějská akce těch správných hochů z ODS,t.č.chráněných imunitou.To není krádež za bílého dne,ale loupež v přítmí,krytá Šnajdrem,Horákem a další zlodějskou spodinou z ODS.
Je to až neuvěřitelné,co si ti gauneři dovolují a zřejmě si dobře vědomí své beztretnosti.
Že by pan Čistý zasáhl?Padni komu padni?Ani náhodou-opět bude vyvíjena maximální snaha vše zamést pod koberec-miliarda sem,miliarda tam-ušetříme na sociálních dávkách,že?
Tady by bylo jednoznačné pole působnosti pro NSZ,to by ovšem nesměl sedět v křesle MV Kubice a MS Pospíšil,kterému trvá již 3/4roku odvolání Rampuly.
Pokud by totiž došlo k odsouzení aktérů této loupeže peněz daňových poplatníků,bylo by na Horákovi a Šnajdrovi v čele správní rady k povinnosti nahradit škodu.
To ale přece předseda vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci nemůže dopustit-kam bychom to přišli,aby nám to kazilo preference.
Nehledě na to,že by postižené modré straky mohly začít zpívat a bůhvíco by se ještě mohlo provalit a to máme na krku krajské volby.
Ale máme,co jsme so zvolili-dobře nám tak?!
04. 10. 2011 | 16:47

tomas napsal(a):

to papouch, neruci dozorci rada svym majetkem?
04. 10. 2011 | 16:49

Bomberius napsal(a):

Dobrý den,

řekněte, prosím pěkně, jednou lidem zcela otevřeně a nahlas, komu se zde "cpou" peníze do kapes, co se vlastnictví resp. akcionářského podílu v "IZIP karty" týče! VZP je tady jen hýká jak oslík!

Jakou roli mají v tomto "podnikání" pánové, naši současní europoslanci za ODS, p. M. Ouzký a Cabrnoch?

Měsíčně to stojí prý 20. 000 000,- daňového poplatníka!! Komu tyto peníze vlastně jdou, kam tečou? Snad "NÉ" tady těmto uvedeným pánům! Na jaké účty?!

S pozdravem
XxX
04. 10. 2011 | 16:55

akné napsal(a):

Yosif. S tím Palasem jste již trapný. Těch 15 milionů si klidně mohla vydělat jeho manželka-zubařka a jestli ne,tak,kdo má v ruce všechny nástroje? No přeci ODS? A proč ho nezavřou? Protože je to bývalý komouš,který je spíše modrý bolševik! Sobotka by se od něj a Vaňhové a toho spolku na severu měl distancovat! Ale to vaše účelové,že všichni kradou je jen alibismus a mlha pro velké krádeže-Opencard,Blanka,Promopro,vojenské zakázky,atd.. Většina přikrádá,ale ty velké kauzy z posledních let mají jasného viníka-Občanský Demokratický Odpad!
04. 10. 2011 | 17:18

Da.Rock napsal(a):

Pane Sobotko, můžete jako bývalý ministr financí vysvětlit občanům této země, jak se to vlastně má se všemi těmi arbitrážemi? Pokud si ještě ze školy vzpomínám, na vyvolání arbitrážního řízení se musí shodnout obě strany, nelze, že by jej zahájila jen jedna strana. Nebo snad máme tak neuvěřitelně nevýhodně koncipovány smlouvy o ochraně investic, že jsme povinni přistoupit na každou arbitráž vyvolanou kdejakým zahraničním kašparem z Nemanic?
Můžete nám to prosím ozřejmit a taky nastínit, co by se s touto nepříznivou situací dalo dělat?
04. 10. 2011 | 17:24

ghándí napsal(a):

da rock,
stačí že česká republika má se švajcem uzavřenou nějakou obecnou smlouvu, že obchodní spory ve kterých jako jedna strana vystupuje stát, se budou řešit arbitráží.
04. 10. 2011 | 17:33

ghándí napsal(a):

da rock,
ps.
težko by nějaký stát, i když vystupuje jako strana soukromoprávního sporu, nechal o sobě rozhodovat soud nějakého jiného státu.
04. 10. 2011 | 17:37

Papouch napsal(a):

tomas: "neruci dozorci rada svym majetkem? "

Minimálně u akciovky funkci musí vykonávat s péčí řádného hospodáře tj. když tuto povinnost prokazatelně poruší tak za způsobenou škodu ručí.

VZP sice není as ale předpokládám že je to stejné (nemám tu aspi na proklepnutí).
04. 10. 2011 | 17:53

Analytik napsal(a):

Akce IZIP byla jen generální zkouška na větší akci.
Když to vyjde s fondem zdravotního pojištění, proč to nezkusit i s důchodovým fondem? To už je asi ta poslední hromada, ze které se dá krást.
I když Kalouskovy dluhopisy - taky dobrý pokus!
04. 10. 2011 | 18:17

Matrix napsal(a):

Horák, Horák? Není to ten lumen jmenovaný do té pozice nějakým Rathem?
04. 10. 2011 | 18:20

Koplkop napsal(a):

Hezké, a správné. Musí se poukazovat na neplechu. Ale jen trošku, hlavně aby se nezměnily zákony, a vše zůstalo tak jak je, až budete u lizu zase Vy, pane Sobotko. Kdybych měl věřit ČSSD tak by nemohla tvořit koalice s ODS na kdejaké radnici. Tam už mají svoje místečka hezky rozdělený. Předseda strany neví co dělají členové jeho strany za místní politiku? Oni nemají ve správních radách všech státních a polostátních institucí svoje lidi? Mají. Ty už se potichoučku kapsujou. A až se to změní, tak zase nechají trošku lidí z konkurenčních stran taky napapat. A oni je zato budou jen trošku rozhořčeně kritizovat, ale nechají je stejně rozkrádat, jako rozkrádali oni. To je hezky uzavřený kruh, že? A když už, tak se jako požaduje parlamentní vyšetřovací komise. To je k smíchu. Proč, když už máte nějaké vědomosti o nelegálním chování, nepodáte na příslušné lidi trestní oznámení??? I dnešní zákony by umožnili trestat. Nojo, ale to by se pak protistrana naštvala a mohla by Vám to pak oplatit. Však ono stačí napsat do blogu rozhořčený článeček. Lidi se zdravě nase...., pak tu pod blogem prohlásí, že lepší je menší zloděj než větší zloděj a budou hlasy.
04. 10. 2011 | 18:33

tata napsal(a):

kdo chce muže zhlidnot,tu nestoudnost

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/
04. 10. 2011 | 18:44

StandaT napsal(a):

Nemělo by se opomíjet, že IZIP začínal jako perspektivní a užitečný projekt, který byl poškozen v rámci politického boje. To, že se resuscitace IZIPu nepovedla a že spolykala tolik peněz je až sekundární záležitost.

Dle mě dříve nebo později tuto funkcionalitu někdo politicky průchodný implementuje do jiného systému.
04. 10. 2011 | 20:44

Jeff napsal(a):

Odsouzeni blogem. Tak končí většina caus ODS včetně Drobila - kak poskytuje "stanoviska" ODS na zcela vážně míněné dotazy reportérů VŠECH médií, kteří si před ním nejsou schopni odflusnout, causa VondroPro, causa Bakaláře coby téměř politruka "nejsilnější" vládní strany, který ač vydírán doktory všechny své napřeshubu drzé plky lehce ustál ve světle přízně VŠECh médií a nakonec krade extraligu ze zdravotního pojištění. Falešná doktorka Řápková nahání cikány, jí nenahání nikdo.
Také strašlivá Śnajdrova prasárna se zcizením dotace, kterou zde popsal Dr.Rath nevyrušila šéfa "nejsilnější vládní strany" a zabývá se zemědělcem Fuxou, kde byl klid. TOHLE je sekta. Fatálně falešná zlodějská sekta.
04. 10. 2011 | 21:09

tata napsal(a):

Standa T

NEZLOBTE SE,ale od začatku to bylo zaměřeno jako smečka,tady jste mi dost zklamal,když jinak vždy mluvite jak jste objektivní,je vidět ale že jasnou zlodějnu aspon vteto fazi omlouvate,nemusime se shodnout na tom začatku,tam po počateční fazi se to mělo stopnout nebo opravdu ne aby do soukromeho subjektu stat lol penize.

ANO JAKO MYŠLENKA,BY byla v zasadě prospešna,ale sam vyte že to co bylo prezentovana by nahradit nemohla,muže to byt jako doprovodne informace ale napřiklad krevní skupinu musite stejně ověřit,leky musite ověřit,nikdo by si nevzal na svědomi že tam bude něco špatně zadano.....tudiž jen hruba informatika nikoliv zavazne centralni informace......a už ne na te bazi jak to dělaly.

a vše se potvrdilo ted,a vy to zcela opomijite......no jen ste dokazal že když prasarnu děla moje strana hledam obhajobu,myslym že vteto fazi to nejde omluvit nakym politickym bojem,obyčejna prasarna a věřte že to samé bych psal kdyby to měla na svědomí levice.....neberu že mate na plno věcí jinej nazor ale zde není nejmenší pochyb.
04. 10. 2011 | 21:23

Cech napsal(a):

Co je to IZIP bez VZP:
My pouze poskytneme infrastrukturu, na které bude stránka www.vzp.cz dostupná.
Proto nastupuje VZP a kupuje a kupuje ale potřebuje:
Je třeba, aby tuto transakci vzala správní rada VZP na vědomí. Což znamená, že ji musí schválit většina správní rady. Pro tuto transakci musí hlasovat 16 členů rady – tedy nadpoloviční většina z 30 lidí.(Jak je to možné ?)
Začíná se zavírat penězovod (VZP by musela přiznat,že peníze jsou), proto je nutné začít odčerpávání jistit:
Majitelé IZIPU (ti co kupovali a kupovali), tedy europoslanci Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký, totiž své podíly v rychlosti přenechali neznámé švýcarské společnosti, která tak bude mít na IZIP i v budoucnu podstatný vliv. Kdo je vlastníkem firmy, do které potečou peníze pojištěnců, není vůbec jasné.
Tak to je asi tak ve zkratce ALL:
Kolik musíte drazí vývojáři web. aplikací toho napsat aby jste vydělali 1/1000 toho co dostali ti za IZIP.
IZIP není nic jiného než webovská aplikace ale díky Cabrnochovi a Ouzkému setsakra výnosná.
04. 10. 2011 | 21:41

Cech napsal(a):

Co je to IZIP bez VZP:
My pouze poskytneme infrastrukturu, na které bude stránka www.vzp.cz dostupná.
Proto nastupuje VZP a kupuje a kupuje ale potřebuje:
Je třeba, aby tuto transakci vzala správní rada VZP na vědomí. Což znamená, že ji musí schválit většina správní rady. Pro tuto transakci musí hlasovat 16 členů rady – tedy nadpoloviční většina z 30 lidí.(Jak je to možné ?)
Začíná se zavírat penězovod (VZP by musela přiznat,že peníze jsou), proto je nutné začít odčerpávání jistit:
Majitelé IZIPU (ti co kupovali a kupovali), tedy europoslanci Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký, totiž své podíly v rychlosti přenechali neznámé švýcarské společnosti, která tak bude mít na IZIP i v budoucnu podstatný vliv. Kdo je vlastníkem firmy, do které potečou peníze pojištěnců, není vůbec jasné.
Tak to je asi tak ve zkratce ALL:
Kolik musíte drazí vývojáři web. aplikací toho napsat aby jste vydělali 1/1000 toho co dostali ti za IZIP.
IZIP není nic jiného než webovská aplikace ale díky Cabrnochovi a Ouzkému setsakra výnosná.
04. 10. 2011 | 21:43

Platan napsal(a):

Zlatá slova, pane Sobotko...
Ale kdybyste se dokázali zbavit vyžírků ve vlastních řadách (Hulínský, Březina, Palas...), tak by to "socdem pivo" teprve mělo ten správný říz...
04. 10. 2011 | 22:00

StandaT napsal(a):

tata: pokud na mne chcete ragovat, čtěte laskavě text, a ne to, co si myslíte, že vidíte mezi řádky.
04. 10. 2011 | 22:01

Yosif K napsal(a):

Pane Kristusek, pane Akne - jste naivni jako trilete deti. 25 Mega pro Palase neni konec - Palas prodal Setuzu ZADARMO Pitrovi - proti vilu socdemackeho min predsedy. Asdi ma jeste neco zasite.
Za socdem nbanda rudych reditelu zproivatizovala OKD a MUS za penize OKD a MUS. Doly se dali prodat treba Billitonu za nekolik set miliard Kc.
Oranzovi rvouni kteri (zcela spravne)NYNI bojuji proti anonymnim akciim, prdali MUS za penize "pujcene" z MUS
tudiz zadarmo APPIANU o kterem se dodnes nevi komu patri, ale Roman odesel z hlavniho koryta CEZU az den pote, co MFDNES uverejnila dokumenty napovidajici ze Appian patri Romanovi.
Sktzeva Romana odsala Skoda Plzen tedy Appian ze statniho (CD) a CEZackeho nekolik desitek miliard Kc - za predrazene lokotky, elektrarny, turbiny....
Romana dosadila SOCDEM.
To se to oranzadam tuneluje, kdyz je na blogach haji pomateny a nevedomy lumpenproletariat.....
04. 10. 2011 | 22:04

Yosif K napsal(a):

Pane Oranzovy Kristusku, Oranzovy Akne, kdyz si tech 25 mega vydelala Palasova manzelka, jakotoze to tedy doposud Palasek nevysvetlil Sobotkovi?
Pokud tech 25 mega vydselala Palasova manzelka, proc prodaval Palas majoritu v Setuze Pitrovi zadarmo? Jaktoze cela setuza byla zprivatizovana zadarmo za penize vytazene ze Setuzy?

Muzete si to vygooglovat - akce setuza byla vymyslena oranzovym tesarem a modrym Prfochazkou z IPB. Rucka oranzova rucku modrou myje a pomateny lumpenproletariat zije v bludu ze oranzovi zbohatlici mene kradou nebo dokonce haji zajmy chudych lidi......
hahaha..... treba Musela kteru dostal od Appianu pres 100 mega pres Gibraltar do Svycarska - nebo Mladek a Jansta kteri dani hlavne ve Fribourgu a doma v CR bojuji za vyssi zdaneni bohacu....

A za co dostal Gross 80 mega pres naraficene cenne beczenne papiry? Nepustil nahodou rudym soustruhum licenci na dovoz elektriny z Ukrajiny? Coz tehdy obnaselo CISTY vyvar ve stamilionech Kc rocne
04. 10. 2011 | 22:13

solár napsal(a):

To už ale vážně není žádná prča.
Jde o naše zdraví a život. Z pacientů se ždímou regulační poplatky a platby za "hotelové služby" ve špitálech, budou se zavírat porodnice, omezovat lůžkové fondy, platit za levné léky, platit za nadstandard a...a...a...
A zlodějna zvaná IZIP tady vesele běží už mnoho let, za přihlížení politiků ve správní a dozorčí radě VZP - politiků všech barev!!!

Heger chce omezit počet členů správní rady VZP, zavést jejich osobní hmotnou odpovědnost - tudíž vyřadit ze hra politiky. Kéž by tato kauza napomohla nápravě poměrů. Jenže samotnému se mu to nepodaří - musel by ho podpořit těžká váha Kalousek.
04. 10. 2011 | 22:16

Yosif K napsal(a):

Tim samozrejme neomlouvam IZIP. To je BRUTALNE PREDRAZENA internetova aplikace, kterou zle okopirovat ve svete (USA,Kanada, Britanie) - teoreticky je to velmi spravna vec, prakticky to nikde moc nefunguje, protoze:
A) dochtori se boji delat vazne zasahy na zaklade info z internetu. Pokud by tam byla spatna krevni skupina, mohli by pacienta snadno zabit. Dulezite testy se stejne musi delat znovu kodykoliv je to mozne.
B) dochtori se boji davat info o pacientech na internet - maji strach zse to nekdo muze hacknout
C) dochtori NEJSOU ochotni davat info na internet, protoze je to svinsky pracne - deloaji na ruznych softwarech - nic se nenatahuje automaticky.
Miliarda Kc.... OMG.... no porad to nejsou stovky miliard co vymlel ze statu Appian.... ze ano oranzovi soudruzi.....

IZIP je hruza, samozrejme - a kdy mravny tlachale priteli Sobotko vynesete na svetlo sveta nejakou spinu o Appianu a Muselovi a Romanovi? To jste na UV CSSD jeste neprobirali?????
04. 10. 2011 | 22:23

tata napsal(a):

pane STANDA T

NIKOLIV NEČTU mezi řadky,nezlobte se mam ve svem okruhu i DOKTORY TY NESDILY že to byl užitečny projekt,byla by to proně zbytečna prace navic už takle maj dost vyplnovaní,navic stejně si cokoliv zavažneho musí ověřit takže nic jineho než a tady souhlasim že jako doprovodne informace,ale ty už od začatku byly nadsazení a to značně,kdokoliv s odborníku vam toto ,a to bylo prezentovano už na začatku vzniku za zlomek teto ceny,takže nezajem doktoru a odpočatku předraženo takže ŠVINDL.....KDE MATE TEN POLITICKY TLAK........ŽE OD ZAČATKU TO KRITIZOVAL Rath.........ČAS MU DAL ZAPRAVDU.

ANO respektuji že mate jiny nazor než odbornici na vznik tohoto programu,vy užitečne ,oni předražene,jenže tim že vy deklarujete politicky tlak ,opomijite ted nove skutečnosti ani slovo o podvodu,

asi takle nazorně...řidič ktery ma problemi poprve za život usedne za volant a zabije.

vy napišete......on v dusledku problemu se poprve v životě napil ,a bohužel zabil...ve sve podstatě schvalujete obhajujete

nebo.....ten člověk poprvé v životě sve problemy řešil alkoholem a sedl zavolant a zabil ,přesto je to neomluvitelné.

přesto že je vaš nazor ničim nepodložen tento projekt ani nahodou už od začatku nic nepřines,ale dobře,naprosto jste pominul ted jasny cil,a bagatelizujete že vlastně nebyt politickeho tlaku vše je v pořadku.
04. 10. 2011 | 22:44

ujo napsal(a):

Yosife,
sám jste napsal, že IZIP je špatně.
Trochu jste překvapil, ale zřejmě jste na jedné lodi se svým pobratimem Štastným.
Tak co do toho pletete ČSSD?
Spíše by mohl někdo mluvit o židovských vlastnících té švýcarské firmy, které lidumilové Cabrnoch a Ouzký dali akcie IZIPU.
s
04. 10. 2011 | 22:59

akné napsal(a):

Yosif. Vy jste jednobarevný fanatik a asi máte i dobrou náladu.. Na rozdíl od vás si přeji zašít každého,kdo něco ukradl a na rozdíl od vás je mi jedno v jakém je dresu a neblábolím o nějakých stranických sekretariátech... Proč nepodáte tr.oznámení,když ty oranžády jsou v opozici a tím pádem tu vládne demokracie,právo a spravedlnost? A ty vaše urážky o pomatenosti a lumpenproletariátu jsou o vás!! Ale jako elitář byste měl po sobě své příspěvky číst,protože jsou psány zřejmě po nějakých omamných látkách či čikuli-lumpenproletariát.
04. 10. 2011 | 23:10

StandaT napsal(a):

tata: Skutečně nevím, na co reagujete, ale poslužte si.
04. 10. 2011 | 23:21

tata napsal(a):

pane STANDA T

NEPOTŘEBUJI SI posloužit,asi sem se ve vas splet,je to proste,jestli je něco lumparna napiši že to je lumparna,a ne že by se neměl opomijet politicky tlak,a jaky asi měla levice tlak když se tam utopila miliarda?ŽE TO RATH kritizoval,vždit ted timto mu dali zapravdu.chapu nebyt socanu tak projekt běžel v klidku dal............ty jasne body proč dotoho cpat takove penize,je hloupost tady napsal vyše jiny........ten projekt jako doplnění a určita kontrola by měl smysl jako doplněk ale za jine penize......vtom formatu to odzačatku bylo vyhazovaní peněz,takže žadny politicky tlak ale věcna kritika.......její opravněnost potvrdil současny stav
a nikoliv co pišete........Nemělo by se opomíjet, že IZIP začínal jako perspektivní a užitečný projekt, který byl poškozen v rámci politického boje.

nikoliv od začatku projektu se tvrdilo že to ušetří zdvojovaní,a snadny přistup ke všemu,každy odbornik na počitače se vysměje počateční investici,no když to platí druhy co by ne?,každy se vam vysměje že někdo založí firmu vlastni jí a provoz platí druhy vtomto připadě stat,vše hradil stat a oni ted 49 procent darují .opravdu politicky tlak jak brno
05. 10. 2011 | 00:08

Al Jouda napsal(a):

To Papouch :
Obávám se, že na členy správní rady VZP jsou všichni krátcí ! Celá VZP je totiž speciálním zařízením Parlamentu ČR. Není to ani akciová společnost ani s.r.o,., prostě vymyká se i Obchodnímu zákoníku a je to tzv. právnický oříšek:))))
05. 10. 2011 | 00:12

slavwin napsal(a):

Je dobré že lidé pochopili, že tak zvaná transparentní politika proklamovaná Klausem je vlastně pokračování bolševického překrucování faktů, dnes více ekonomických než před rokem 1989, sloužícího k okradení většiny obyvatelstva, vychytralou menšinou. Když Klaus mluví o svobodě, tak je celkem pochopitelné, že tím myslí svobodu okrádat a krýt zlodějny. Teď jak z toho ven, cesta přes veverky byla pochopitelně pokálena. Ekonomický tlak samozřejmě způsobuje tlak na malé národnosti, je pochopitelné, že větší a silnější se nechce učit dorozumívání těch malých a slabších. Bolševici vždy kradli přes instituce které vytvořili, tím národnostní tlak byl menší, bylo třeba jen nějaké třídní uvědomnění, jsem zvědav co si pro tuto etapu vývoje vymyslí. Vždy mi bylo divné, že ODS je považována za pravicově orientovanou, když bolševický zloděj přestane troubit nesmysly o třídním boji a odsuzuje komunisty nepřestává být zlodějem.
05. 10. 2011 | 00:59

tomas napsal(a):

to solar, lae zadny kalousek by nebyl potreba, stacilo, kdyby se po tomhletom proste vyznamna cast pojistencu z VZP odhlasila
05. 10. 2011 | 02:22

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
asi také aktéři kauzy "IZIP" chtějí bydlet mezi multimiliardáři na křišťálové Floridě, nebo u pedofila v Kataru.
Takže jedni jste za 18, druzí bez 2 za 20.
Nebo objasnění křišťálových kauz vytáhnete z trezorů v Lidovém domě? Jistě, že ne! Že se ptám?
05. 10. 2011 | 06:57

P. frish napsal(a):

Je třba aby sněmovna hlasovala o zákonu, který by zakázal arbitrážw firmám
s anobymními vlastníky.

Arbitráže firmám, které dodatečně, po tom co prohráli soudy v česku, si opatřili
'americkou investici' aby mohli zažádat o arbitráž. Soudy a 'veřejný zájem' mohou
omezit právo na arbitráž.

Zde jsou dva články, které Aktualne.cz ofmitlo uveřejnit:

06.09.2011 Tuhle arbitráž vyhrajeme
http://www.blisty.cz/art/60114.html
10.1.2011 Peníze, nebo zdraví?
http://www.blisty.cz/art/56592.html
05. 10. 2011 | 07:35

jarpor napsal(a):

Jen si dovolím poznamenat, že mnohým diskutujícím, autora nevyjímaje, by prospělo, kdyby, než "nechají zlobou cloumat svým majestátem" zjistili si na portálu justice.cz informace o tom, o čem plamenně diskutují, o společnosti IZIP a.s.

Hezký den
05. 10. 2011 | 07:45

StandaT napsal(a):

tata: na této větě: "........Nemělo by se opomíjet, že IZIP začínal jako perspektivní a užitečný projekt, který byl poškozen v rámci politického boje." nemám co měnit. Až do okamžiku, kdy se jej Rath, coby ministr zdravotnictví rozhodl v roce 2005 zničit, to byl dobrý projekt. Stejně tak ho do tohoto okamžiku nevidím jako předražený. Stejně tak si trvám na tom, že neměl být resuscitován. Měl být doražen nejpozději v roce 2006 a nemusely se pět let lít těžký prachy do systému který, dle mě, nemohl získat dostatečný počet klientů po tom všem, co se o něm tehdy napsalo. Takhle velkou míru nedůvěry a podezírání prostě nelze překonat. Je mi úplně jedno, kdo se mi podle Vás vysměje. Již nehodlám reagovat.
05. 10. 2011 | 18:17

Yosif K napsal(a):

Pane Ujo, pane AKNE: pokud si clovek neco precte o tom, jak funguji a spise bolestne nefunguji ruzne IZIPY v USA a Britanii, tak se nedivi tomu, ze particka modrych politiku Ameriku se svym softwarovym zazrakem veru nepredstihla. Snad krome ceny. V internetovem bankovnictvi stoji jedna enkryptovana transakce 3 KC, v IZIPU 20 Kc.

Co do toho pletu socdemaky? Vetsina vsivaren v ceske republice sla napric politickym spektrem (IPB, prodej pohledavek FNM....), nektere drazsi vznikly za oranzovych a modri se pripojili az po zmene vlady. Proto se na blogu velkeho kormidelnika Sobotky ptam, zda nekdy napise neco pekneho o tom, jak CSSD pomohla rudym reditelum a Appianu zprivatizovat UPLNE ZADARMO doly OKD a MUS v cene nekolika set miliard Kc. V souvislosti s odstoupenim Romana by to mohlo byt zajimave - kdo jsou vlastnici Appianu, ze se jim tak dari za vlady oranzovych i modrych kasparu.
05. 10. 2011 | 22:19

Yosif K napsal(a):

Jo a Appian byl dle ceske policie zcela normlani vec - to az svycarska policie zjistila, ze Appian poslal pres Gibraltar socdemackemu prohazovaci Muselovi Kc 100 mega.

Mudrc z Telnic vsak nema ani na Muselu, ani na Palase, ani na oranzove sibaly sedici s Cabrnochem ve spravni rade VZP......
05. 10. 2011 | 22:24

BRIDGETTHart22 napsal(a):

freelance writer
21. 03. 2012 | 21:35

ANGELADuffy25 napsal(a):

freelance writer
21. 03. 2012 | 21:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy