Kdo projedl dluhy

24. 10. 2011 | 09:31
Přečteno 5300 krát
Kouzlo nechtěného přineslo rozhodnutí ODS, že svůj nevolební kongres umístila do veletržního areálu v Letňanech. Obsahově to byl totiž výprodej ideové veteše ze 70. let.

V sobotu se odehrávaly věci velké i malé. V Bruselu se horečně se vyjednávalo o plánu na záchranu eurozóny, potom, co „trojka“ zástupců Mezinárodního měnového fondu, Evropské komise a Evropské centrální banky zjistila, že bezhlavé škrty, které byly Řecku vnuceny, srazily ekonomiku na kolena. V tajné zprávě pro ministry financí, která se okamžitě objevila ve Financial Times, se píše: „ …situace v Řecku se zhoršila, protože přizpůsobování hospodářství probíhalo stále více prostřednictvím recese a s tím spojeného kanálu mezd a cen, místo toho, aby strukturální reformy zvyšovaly produktivitu. Jde to tak rychle, že po třech měsících už by bylo na záchranu potřeba dvakrát víc miliard, než bylo dohodnuto původně. Daňoví poplatníci eurozóny však už víc nedají, pozornost se soustřeďuje na soukromé investory, aby i oni zaplatili mastný účet za bezhlavou deregulaci finančního sektoru. Už se neuvažuje o ztrátě jedné pětiny, ale hned tří pětin jejich investice.

Do Prahy se zase sjížděli demonstranti proti tomu, aby stejné neoliberální recepty byly uplatňovány i na českou společnost, jejíž ekonomika měla před nástupem pravice nejvyšší růstová tempa – a téměř nejnižší dluhovou zátěž – v celé Evropské unii. Politiky, které přišly pak, byly proti růstu a proti lidem. Na pražské náměstí Republiky přicházeli občané říci, že mají dost vlády sobecké neschopnosti, která plodí chudobu a stamiliardy státního dluhu. Nežijeme v právním státě, varovala týden před tím na mezinárodní konferenci sdružení Cesta profesorka politologie Vladimíra Dvořáková. Vládnou tady strany, z nichž žádná nevyhrála volby. Je otázka, jestli je tohle ještě demokracie.
V Praze a Hradci Králové mezitím probíhala vrcholná jednání vládních pravicových stran ODS a TOP 09, které jakoby žily v jiném světě. Věnujme ještě chvíli pozornosti projevu předsedy ODS a premiéra Petra Nečase.
Úkol si dal opravdu obrovský. ODS se podle něj i dál musí obracet k lidem, kteří neskáčou na slogany, že zdroje jsou a dluhy se neplatí, a kteří se nenechají opít rohlíkem.

Lépe by to znělo, kdyby to řekl za zrcadlem, protože jinde, než v říši snů, to opravdu nedává smysl. ODS se od začátku snaží opíjet lidi rohlíkem, že to, co přinesla svojí smrští nepromyšlených reforem, je snaha o udržitelnější budoucnost. Stačí se však podívat, jak zdroje byly jen pro ty s nejvyššími příjmy, kolik se toho rozdalo snižováním těm, kdo to nepotřebují. Kolik se toho nechalo bohorovně projíst v horních patrech, zatím co dole se škrtá, snižuje a škrtí. Pravice se dostala k moci podvodem, když bědovala nad dluhovou povodní a zveřejňovala inzeráty s vymyšlenými čísly. Zadluženost státu přitom byla stabilizovaná na nízké úrovni, několik let pod 30 procenty HDP. Nyní je to o deset procent HDP víc. Na to, jak už víme, Nečas ve svém projevu zapomněl.

"Nezaměstnanost je nejnižší za dva roky a šestá nejnižší v Evropské unii,“ řekl dále Nečas, ale klidně mohl slíbit, že až budou muset nezaměstnaní dvakrát denně na poštu a mezitím na nucené práce, oficiální statistika poklesne stejně rychle, jako poklesl při změně předpisů v Drábkových Lourdech počet invalidů. Jenže problémy se nevyřeší tím, že se zapřou. Nezaměstnaný nenajde práci tím, že ho vláda vyřadí z evidence nezaměstnaných. Ví Petr Nečas, kolik takových lidí hledá práci, aniž by je už vláda evidovala?
Přímo trapné je považovat za úspěch, že průměrná výše důchodů, jak se Nečas holedbal, je na 114 procentech oproti úrovni při pádu komunismu. Po více než dvaceti letech! a krátce předtím, než nové nízké a střední důchody podle „malé důchodové reformy“ klesnou, aby se těm vysokým mohlo přidat.

„Nejsme tak bohatí, abychom platili cizí dluhy,“ hřímal Nečas na adresu krize eurozóny. Pravda je, že to po nás nikdo nechce. Zatím jsme v opačné situace jako příjemci pomoci z evropských strukturálních a dalších fondů. Ročně platíme do rozpočtu EU třicet miliard korun a dostáváme zpátky sedmdesát. Mohlo by to být i víc, kdyby vláda dokázala peníze z Bruselu čerpat. Bohužel se nenašel rohlík, kterým by se dal opít Brusel, aby nebylo vidět, jak u nás evropské peníze padají do korupční jámy. Poskytování prostředků z pěti operačních programů už proto bylo zastaveno. Pochybení jdou zejména za krajánky a úředníky z ODS. I o tom Petr Nečas raději pomlčel.
Nejpozoruhodnější je Nečasova myšlenka, že při vstupu do Evropské unie prý lidé hlasovali o vstupu do jiné eurozóny, než jakou je dnes, proto by se mělo přijetí eura podmínit referendem. Jiné referendum by možná bylo namístě mnohem dřív. Ve volbách dnešní vlády slibovaly, že daně nezvýší, dluh sníží a zatočí s korupcí. Nyní dělají pravý opak. Možná by bylo namístě, předložit referendu to, co nebylo obsahem jejich volebních slibů. Dá se očekávat, jak by to dopadlo, když podle některých průzkumů jsou proti vládní politice čtyři z každých pěti občanů. Ještě lepší by tedy bylo zavřít krám a vypsat nové volby. A příští vláda už si s Evropou, eurem, důchody a spoustou dalších věcí poradí. Oříšek bude, co s těmi dluhy. Českými, ne cizími.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Příští vláda by si opravdu poradila, ale nesměly by v ní být ČSSD a KSČ.
24. 10. 2011 | 09:52

Ládik!!! napsal(a):

A ještě něco,
projíst můžu majetek, ne dluhy. Dluhy snad umí projídat jen... no nevím.
24. 10. 2011 | 09:57

vlk napsal(a):

No první den obou spektáklů jjsem okomentoval pod ttulekm Když maj sjezd čeští soft Kimové a když čeští Husáci.
Link byl uveden pod předchozím Sobotkou.
Samo, že jsem si nenechal ujít ani druhý den u Kimů.
A fakt jsem se snažil. Je k nalezení zde:

http://urfaust.bloguje.cz/908537-kdyz-maj-sjezd-uz-jen-cesti-soft-kimove.php
Vyhrál jsem si
24. 10. 2011 | 10:03

plotna napsal(a):

Kdo projedl dluhy?

Bohoušů tebe někdo klepl transparentem v soboru v Práze, že jo?

No když projíš jen ty co jsi nasekal, pak budeš kabrňák.
Dáš si k tomu kečup nebo řecké olivky?

Tak dobrou chuť ty jeden rozumbrado!
24. 10. 2011 | 10:07

Petr napsal(a):

Krize je! To je fakt. Ale kdo ji způsobil?
Špidlova Eurokomis svými neodpovědnými prohlášeními: "Do r.2010 předežene EU v životní úrovní a v HDP USA." Banky, vlády i spotřebitelé se podle toho začali chovat. A výsledek? Evropa je ve srabu, jen současní a bývalí evropští šíšouni a euroouředníci si žijí nezaslouženě v obrovském přepychu a odpovědnost za jejich "práci" jakákoliv žádná!
24. 10. 2011 | 10:16

Presl napsal(a):

Ládíku, to je hezké ale nemění to nic na situaci, že normální stát, stejně i firma rodina nebo jiné společenství, se má po 22 letech ( pokud ovšem poctivě pracuje a hospodaří) nesrovnatelně lépe než na začátku - prostě proto že převzala stav jaký je a prací vybudovala nesmírné množství statků. Takže je normální že 42 letý člověk by měl být ekonomicky jinde než 20 letý student, a dokonce i ti komunisti převzali stát zdevastovaný po válce a po 2O letech jejich vládnutí tu byl v roce 67-8 prosperující stát se světoznámými podniky, kde se prodlužovala dovolená, zkracoval věk do důchodu, dávno zrušené pracovní soboty, skoro každý topil plynem nebo centrální UT, což bylo pokrok proti nošení uholí dříví a vynášení popela a špíny.
Tak nám vysvětlete proč po 22 letech po cinkání nemáme na ty důchody, pohotovosti a zdravotnictví, školy, požárníky, na dopravu, proč vesnice už neudrží ani obchod, natož kulturák, proč důchod v 75 / aby se polovina lidí nedožila ???/ a proč lidi zase topí uhlím a ani na to nemají, takže stát nyní řeší zákon jak jim zakázat aby spalovali plastové lahve a jiné svinstvo.

Myslím že to by měl být základ diskuse, kdo to zavinil a hlavně jak z toho. Ukazovat jak jste pravicový / a chcete přitom sociální dávky / a nemáte rád socany a už vůbec ne komundíry, bylo vtipné možná v roce 89, dnes už by jsme měli vědět trochu víc
24. 10. 2011 | 10:18

Ládik!!! napsal(a):

Presl,
protože málo lidí produkuje výrobky, které se dají prodat za tržní cenu.
24. 10. 2011 | 10:23

Forrest Gump napsal(a):

Moudrá slova pane Sobotko !

Jednoznačně je třeba ztrestat banky a finanční instituce za to, že bezhlavě a neregulovaně půjčovaly státům !

Je třeba vydat regule, které by jim to zakazovaly.
Pořádek musí byť !
24. 10. 2011 | 10:27

Ládik!!! napsal(a):

20 student může mít vyšší příjmy (např. z používání sw), než 42letý funkcionář strany nebo referent na nějakém magorátu.
24. 10. 2011 | 10:30

Dan napsal(a):

Přijde mi to trošku trapné. Copak se mohou dluhy projíst? To skutečně musí mít ČSSD ve svém čele nedospělého chlapce, který nezvládá základní prvky logiky?
24. 10. 2011 | 10:34

juvel napsal(a):

Výsledky tunelování, zlodějin a diletantství se skoro dvacet let svádělo na čtyřicet let komunistické vlády. Protože je to již neudržitelné, našel se další obětní beránek - sociální stát. Je stále zřejmější, že v listopadu 1989 jsme si nijak nepomohli, spíše naopak.
24. 10. 2011 | 10:44

Poradí Ládíkovi napsal(a):

Ládíku 10,30- opravdu tak tupě střílíš bez přemýšlení celý ýivot. Podstatou příspěvku Presla byla prostě pravda že po 22 letech by společnost i lidi poctivě pracující měli být o hodně dál, zatímco my už 22 let jdeme do kytek.
Tvůj student který ve 20 vydělá víc než referent magorátu, jistě po 22 letech bude vydělávat ještě víc a už bude mít vlastní dům, auta a jachty. Zatímco my dnes opravdu jen škrtáme to, na co jsme měli už před 49 lety.

Mysli, dívej se kolem sebe a vykašli se na ideologie
24. 10. 2011 | 10:50

schlimbach napsal(a):

zachránit nás může jen to, že všechny ty, co zde vládli za posledních 22 let pošleme pěkně společně a nerozdílně do pryč a budeme si vládnout sami a pokud si dovolíme tu volnost volby a použijeme k tomu normální MOZEK, budeme za vodou ...

Již ani moc nesledují ty státnícké projevy a zprávy na TV nebo v novinách - není to potřeba, protože ti lidé nemají vlastně již ani co říci a poslouchat tupá vyčpělá dogmata - koho by to mohlo ještě bavit -(
24. 10. 2011 | 10:51

jogín napsal(a):

Takže se socdem začíná zvolna probouzet, jenže to měla udělat už před šesti lety. Katastrofální výsledky makroekonomiky dle washinghtonskéko koncensu popsal nobelista Stiglitz v knize, krerá v překladu vyšla už 2003. Socdem se ovšem soustředila na humanistické řeči o sociální politice, místo aby poukázala na ekonomický nesmysl.
24. 10. 2011 | 10:57

Koplkop napsal(a):

schlimbach
"všechny ty, co zde vládli za posledních 22 let pošleme pěkně společně a nerozdílně do pryč a budeme si vládnout sami "
Hezký, opravdu by si to všichni ti co zde vládli zasloužili, ale kdo to je to my? My sami si budeme vládnout? Vždyť už si tak vládneme celých těch 22let. Kdo volí? My.
Nerozumím tedy Vaší výzvě " "budeme si vládnout sami a pokud si dovolíme tu volnost volby a použijeme k tomu normální MOZEK, budeme za vodou ..."
Pokud bude zachován současný stav - volba politických stran (které dnes ovládá kapitál), bude to stále stejné.
24. 10. 2011 | 11:04

zdenekb napsal(a):

Pan Nečas své voliče neopíjí rohlíkem. Pan Nečas jim před volbami předvádí nákupy v síťovce. Aby i ti méně bystří měli jasno.

https://www.youtube.com/watch?v=ESVErqo9b6s

Protože volič ODS se na rozdíl od socek rozhoduje uvážlivě.
Protože volič ODS se nenechá koupit za třicet korun.
Protože volič ODS nechce zvyšování daní.
24. 10. 2011 | 11:12

Honza999 napsal(a):

Ládík!!!
"Lidi" produkují takové výrobky, jaké jim produkovat nařídí JEJICH ZAMĚSTNAVATELÉ, tedy podnikatelé..

Sám jste právě prokázal, že za špatnou hospodářskou situaci ČR nemohou pracující (plnící jen příkazy šéfů), ale ti, co ve firmách ROZHODUJÍ. Rozhodují špatně a přesto si nárokují mnohonásobné podíly oproti těm, co bezchybně plní jejich příkazy..
24. 10. 2011 | 11:18

schlimbach napsal(a):

Koplkop

právě mo tom to je, o té změně, pro kterou musíme použít mozek - a nastavit systém tak, aby nám vyhovoval. Když píši my nebo nám, myslím tím občany společnosti.

Pokud totiž použijeme mozek, bude zřejmé, že žádná rovnost mezi lidmi neexistuje - každý je jiný,m každý má jiné vrozené vlastnosti, jinak jej formují vztahy v rodině, společnost na něj má také různý vliv atd. Takže jen hodně omezený jedinec si může myslet, že svobodu je možné koncipovat na ideologické vlně a je jedno, jestli levé nebo pravé - vždycky bude dost těch, kteří budou "trpět", protože se s takovým systémem nebudou umět sžít a budou proti němu bojovat.

Pokud má společnost prosperovat - nejen ekonomicky, ale i duchovně, potom je třeba nastavit vztahy ve společnosti na bázi kooperace, ne konkurence.

Musíme nastavit nějaký minimální ekonomický standard, který dá každému občanovi, který pracuje nebo chce pracovat právo na práci (ne povinnost), právo na bydlení a na důstojný život (materiální zabezpečení), které bude garantováno minimální mzdou, odpovídající tomuto standardu.

Potom zjistíme, že nepotřebujeme cizí kapitál, protože si ho dost dovedeme vytvořit sami. A zjistíme, že můžeme dokonce velice snadno žít bez otrokářského biče globálního kapitálu.

pokud chcete víc a podrobněji, potom se můžete podívat na www.ekonomickareforma.cz
24. 10. 2011 | 11:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 10. 2011 | 11:22

Forrest Gump napsal(a):

Honza999:

A proto je nutné pane Honzo, abysme si nejenom vládli sami, ale i řídili podniky sami.

A proto bysme si měli takové podniky založit.
Jdete do toho se mnou ?
24. 10. 2011 | 11:24

Jeff napsal(a):

Taky bych ten příspěvek nazval jinak: "Máme vůbec právo na takovou vládu?"
Rozpočtová odpovědnost šplhá k 300 mld. mínus, antikorupce neomylně míří do... neboť se přímo úměrně opisuje četností kauz datum a chápání kroků měřeno důvěrou se utápí spolu s jejím nejsilnějším článkem. Jen po plácání delegátů obou tahounů obdivuhodných reforem na svých sjezdech do rytmu 70tých let ve stylu Něch žije súdruh Něčas íli súdruh Knieža přemýšlím nekazí-li to náhodou súdruh Veliký Guru íli nakoněc henta súdružka němvožem si spomenúťj..
24. 10. 2011 | 11:25

ali napsal(a):

Kdo projedl dluhy?
Tvrdík v roce 2003 nahradil Miroslava Kůlu na pozici prezidenta ČSA. Podle tehdejších výroků nového prezidenta potřebovaly ČSA změnu, která by zvrátila nepříznivý vývoj. Přivedl své známé, výrazně zvýšil platy a počet manažerů (převážnou většinu z nich bez odpovídajícího vzdělání a zkušeností v oboru), zavedl zcela novou a zbytečnou řídící úroveň, nakoupil flotilu 50 luxusních vozů Audi a vytvořil pro ČSA strategii na období dalších 10 let.
http://finexpert.e15.cz/potopil-tvrdik-csa

Škromach na otázku "Proč prodáváte ČEZ"? odpověděl, že o ničem neví. Za půl roku ČEZ za 80 mld..

Špidla: platy poslanců jsou zmraženy do roku 2007. Před volbama 2006 jste si je navýšily o 8500,-
Ano, ten čistý, socany opěvovaný Špidla..

Grosse už nemá cenu komentovat, toho raději nekomentujete sami a tak si myslíte, že je to uklezeno, zapomenuto..omyl, Sobotko, omyl..

ale vy to víte, já to vím, všichni to ví..jen někteří budou zase hulákat, ne o tom, že je to hnus, ale o tom, kdo zase udělal větší hnus..nejsmutnější je, že všechny ty vaše vládnoucí hnusy hážete jeden na druhého a v zákulisí se pospolu smějete celému národu..
24. 10. 2011 | 11:29

Koplkop napsal(a):

schlimbach
Hezká odpověď. Zkusím se večer trošku seznámit s těmi www co doporučujete. Někdy příště ještě pokecáme.
Hezký den
24. 10. 2011 | 11:35

JC napsal(a):

Je načase, aby se Bohuš z Telnice, kterého bůhví proč nepřizvali k jednání o řešení dluhů Řecka ujal vlády a konečně nakopl světovou ekonomiku, roztočil kola opět na 120%.
24. 10. 2011 | 11:35

Honza999 napsal(a):

Forrest Gump

Sežeňte někde pár miliard do začátku a může být... :-)
24. 10. 2011 | 11:36

Jee napsal(a):

Dan

Proč by dluhy nešly projíst? Trpíte gastritidou? V opačném případě nezvládáte logiku vy a Bohúš je na koni.
24. 10. 2011 | 11:36

dalimír napsal(a):

Vážení rozumně myslící lidé ! Pravicovým tupounům tady mužete v dobrém vysvětlovat naši mizernou hospodářskou situaci jak chcete ale nikdy se nesetkáte s pochopením a kladnou odezvou ! Oni prostě nepřiznají že ODS a pravičácké mafiánské strany zdevastovali tuto zemi tečka
24. 10. 2011 | 11:38

speci.men napsal(a):

Dovolím si malou filosoficko-sociologickou vsuvku.

Faascinuje mně, jaký jsme to skvělý národ. Z téhle diskuse jasně vyplývá, že jsme jeden ekonom vedle druhého. Přitom většina toho ví o fungování současného finančního světa velké kulové. Jediným argumentem takových chytrolínů, kteří vše znají, na všechno mají jasný názor, je, že to dá přece zdravý rozum. Tihle lidi nic moc nezanjí, nic moc toho v životě nedokázali a tak si ego hojí tím, že se snaží vydávat za nzalce čehokoliv. Tu jsou odborníci na ekonomiku, tu na sport, tu na medicínu.
Už se nedivím, že u nás může vládnmout ta svoloč, co tu vládne. Jestli většina národa uvažuje takto: "Já jsem nejchytřejší, já všemu rozumím, protože jsem si to přečetl v novinách a dává to logiku."
O tomhle sebestředném provinčním zápecnictví polovzdělaných blbů psala už řada našich klasiků (s politováním na tenhle český nešvar hleděl i Masaryk). Člověk, který na všechno zná odpověd, všeumu rozumí a na všechno má jednoznačný nezmšnitelný názor je blb. Blb sám o sobě není nebezpečný. Nebezpečným se stává ve chvíli, kdy svou omezenou tupost začne vydávat za vrozenou intuitivní genialitu a přesvědčovat o tom své okolí. Tady nade mnou je takových lidí spousta.

Omlouvám se za slovo blb. Snad nebudu smazán.
24. 10. 2011 | 11:40

buldatra napsal(a):

Som z toho voľaaký zmätený... To ty dluhy jako někdo snědl?
24. 10. 2011 | 11:41

dalimír napsal(a):

Ali já moc dobře vím že socdemáci nejsou bez viny ale když to vezmete zdravým rozumem tak musíte sama uznat že vaši oblíbenci toho vytunelovali za ty roky u koryt daleko více tečka
24. 10. 2011 | 11:43

schlimbach napsal(a):

koplkop

mějte se :)
24. 10. 2011 | 11:45

Laco napsal(a):

Hele, Řáholeckej, přestaň tady rozdávat ty svoje rozumy, Gumpe
24. 10. 2011 | 11:46

orttt napsal(a):

Všichni víme, že za ČSSD jsme byli rychle bohatnoucí zemí (v době, kdy byl Sobotka ministrem financí dokonce po dvě čtvrtletí druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě). Růstu 6-7% HDP jsme se za vlád pravice nikdy ani nepřiblížili.
Všichni víme, že za vlády ČSSD jsme žili osm let bez krize (ačkoli okolní země krizi poznali). Vlády ODS nás za deset let dostaly hned do dvou krizí; kvůli své ekonomické neschopnosti a rozkradení státu dokonce Klausova vláda padla.
Všichni víme, že podle oficiálních statistik EU jsme právě v době, kdy byl Sobotka ministrem, na konci osmi let vlády ČSSD, předstihli v životní úrovni dvě západní země, Portugalsko a Maltu. A všichni víme, že podle stejných letošních statistik jsme klesli zpět nejen za Portugalsko a Maltu, ale i za Slovensko.
Všichni víme, že státní dluh byl za vlád ČSSD v průměru sotva poloviční oproti státnímu dluhu současných vlád pravice.
Tahle fakta všichni známe. Myslím, že pan Sobotka má přinejmenším jako bývalý úspěšný ministr úspěšné strany nárok na náš respekt.
24. 10. 2011 | 11:46

Jeff napsal(a):

Jo, buldatra, byl to socan. Půjčil si je v komerční bance a pak šel do restaurace a tam je projedl. Aspoň to říkal súdruh Něčas i tákže súdruh Knieža so súdruhom Kalúsikom.
24. 10. 2011 | 11:47

Poradí speci-menovi napsal(a):

Speci -mene - kydáš hezky, ale ta tragedie je v tom, že v demokracii máme politiky kteří si prostě během volebního období nakradou a pak jdou. A že politika je zejména u nás postavena na tom, že někdo hlásá nesmysly a ostatní to z kariéristických důvodů opakují i když je to PROTI ZDRAVÉMU ROZUMU.
Když za komančú nekdo pindal sovětský zemědělec náš vzor, protože tam mají na jednom stonku pět klasů, tak to bylo proti rozumu, ale alespoň jsem doufal že jen proto že MUSÍME lézt do zadku rusům
Po cinkání klíči každý SE ZDRAVÝM ROZUMEM viděl rozkradené fabriky, a srab, ale naše inteligence a novináři kecali cosi o středoevropském tygru. Nemusíte být velký ekonom, stačí ZDRAVÝ ROZUM, aby člověk viděl že zadlužováním prosperitu nezískáš, že když budeme živit nepracující a pracující v oborech kde nevytváří hodnoty ale škodí a překážejí.že se rozkrádá po miliardách atd Výsledky vidíte dnes na každém kroku.

Milý speci-mene- tragédie dnešní doby je právě v tom, že šloly chrlí spoustu manažerů, politologů a odborníků, KTEŘÍ SE DOSTÁVAJÍ DO ROZHODUJÍCÍCH POZIC, kteří jsou ale na prd protože nikdy poctivě nepracovali a chybí jim obyčejný ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM
24. 10. 2011 | 11:55

Maximus napsal(a):

speci.mene a kam se řadíte Vy? Vy s Vaším nadhledem a zřejmě hlubokými ekonomickými znalostmi, nemohl byste nám tady udělat nějaké to školeníčko z ekonomie? Chtěl bych po získání znalostí od Vás, pořídit si alespoň kantýnu nebo maličký bufítek pro začátek!
Díky předem!
24. 10. 2011 | 12:02

Forrest Gump napsal(a):

Honza999:

A co takhle dát nějaké peníze dohromady s místními nicky ? Pan Laco, Schlimbach,Dalimír.... korunka ke korunce... a jestli je nás 99%, tak to může hodit slušnej balík, no ne ?

Nechcete to tady domluvit ? A budeme si pak sami vládnout !!!

Mě to velmi láká.
24. 10. 2011 | 12:15

Forrest Gump napsal(a):

ortt:

No čím to je pane ortt ? Já volím levici stále. Jak je ale možný, že když ten pan Sobotka to tak skvěle vedl, že ho tam většina lidí nechce ?

Nejsou voni nějaký pitomý ?
24. 10. 2011 | 12:18

Cech napsal(a):

Pane Sobotko ten podstatný rozdíl, který je čitelný z celého sjezdu Vámi kritizovaného přístupu (1/4*4K) je, kolik tato ve 4K už stihla prohlasovat zákonů,na něco takového se prostě minulé vlády nezmohly.
Prostě je cítit ta obava a tak nějak jako by jste chtěl současnou vládu trestat za její úspěch.
Pro tyto zásadní kroky, také může uspět příští rok v krajských a senátních volbách.
Chcete li vzpomínat na něco co bylo a již se nevrátí tj.:
"Ve volbách dnešní vlády slibovaly, že daně nezvýší, dluh sníží a zatočí s korupcí".
Příští volby se jasně ponesou v jiném a modernějším stylu.
Je to naprostá myšlenková jednota ODS(ta vnitrostranická jednota),která jediná umožňuje společný postup proti silám, které jakmile si uzurpují moc, tak nás přivedou do Řecka,Itálie,Španělska,Irska atd.
Příčiny těžkostí našich voličů jsou jasné,vším je vina světová krize.
Krize v eurozóně je prostě tím co není možné ovlivnit,proto o euru musíme rozhodovat, i když ho fakticky nechceme.
Jedině snad takto je možné popisovat ono pracovní vypětí odkládacího sletu.
24. 10. 2011 | 12:24

Anonymous napsal(a):

NO tak to je tedy dost špatná legrace. Každý ví že při vstupu do EU se m.j. hlasovalo o EURozóně s Mastrichtskými kritérii a bez jakýchkoliv záchranných fondů nebo eurovalů a dalších a dneska máme EURozónu bez Mastrichtských kritérií, zato s povinností platit do záchranných fondů a dalších záchranných záležitostí. Změna je tedy natolik zásadní, že naopak nevyhlášení nového referenda by byla facka voličům.
24. 10. 2011 | 12:29

ali napsal(a):

milý Dalimíre
především je třeba přestat se hádat, kdo toho víc nakradl, sakra. Krádež zůstává krádeží, ať jde o peněženku nebo celou banku..prostě tak to je a vy to víte. Že naše hádání je jejich živnou půdou víte taky. Historie se opakuje a je to smutné, že to tak je. Ale vzhlížet ke komunistovi jako k modle, je stejné, jako vzhlížet k nacistovi..a že socan se neštítí tuto vražednou stranu vyloučit ze svých plánů je o to víc odpornější. Proto odmítám, aby se do vlády dostali vrazi a jejich příručníci..tečka!
p.s. oblíbence v této vládě nemám, milý Dali, tak už to jednou pochopte!! Tato pravicová vláda neodpovídá mé představě o demokracii a kapitalizmu..bohužel..
24. 10. 2011 | 12:29

český maloměšťák napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Presl,
protože málo lidí produkuje výrobky, které se dají prodat za tržní cenu.
24. 10. 2011 | 10:23
----------
Je pravda, že jste zpracovával projekty pro program Zelená úsporám ?
A nechal si za ně platit ?
24. 10. 2011 | 12:29

buldatra napsal(a):

Jeffe,

projíst půjčku je snadno proveditelné, není to nic překvapivého, to bych zvládl také, vo tém žádná.
Ale projíst dluh, to je jiný kafe.
Na to nemá ledaskdo.
24. 10. 2011 | 12:30

Honza999 napsal(a):

speci.men

Vůbec nevadí jestli víme či nevíme jak funguje dnešní finanční svět. Podstatné je že víme, že funguje špatně. Že nefunguje ve prospěch lidského společenství ale pouze ve prospěch velmi úzké skupinky finančníků. Že funguje v rozporu se základními principy demokracie, která má hledat prospěch většiny s přihlédnutím k OPRÁVNĚNÝM zájmům menšin.
24. 10. 2011 | 12:34

vlasik napsal(a):

Pan Presl se výše ptá: "Kdo to zavinil...?" Velmi stručně: 60% a více z toho, co vytvořím, si bez ptaní vezme tento stát (podle p.Sobotky patřím asi mezi bohaté, ale nevím, co to znamená). Z těch peněz stát (vyšší úředníci) něco přelije kámošům za různé potřebné "statní zakázky", něco si pošle tam a zpátky s Bruselí na zaručeně potřebné projekty a dotace, zbytek pak rozdělí mezi velmi užitečné úředníky (bez toho, že by něco vytvořili) a další nepracující (bez ohledu na barvu a vyznání). Na ty nemohoucí (skutečně nevýdělečně činné) a na ty, kteří pro stát opravdu něco dělají (hasiči, policajti, zdravotní personál) už zbyde velmi málo. Těžko takto vytvořit blahobyt.
24. 10. 2011 | 12:37

Honza999 napsal(a):

Forrest Gump
Hele, nebylo by blíže k realitě spíše vyžadovat na podnikatelích, aby konečně začali podávat výkony odpovídajcí jejich příjmům?
24. 10. 2011 | 12:38

Forrest Gump napsal(a):

Honza999:

Pane Honzo ! Vy si stále stěžujete, ale co ta moje nabídka ?
24. 10. 2011 | 12:39

Pozorovatel napsal(a):

Cechu panebože co to je??
Příčinou problémů je světová krize???. A to je něco jako zemětřesení, které neumíme zastavit ani předvídat? Nebo je krize způsobená konkrétní lidskou činností a systémem / např, blbý socialismus krize neznal, protože byl založen na jiných principech, na tom že stát rozdělí potřebnou práci mezi lid a jaksi se rozhlédněte kolem a zjistíte že je práce dost / počkejte až napadne sníh a zase se budete divit že půl milionu nezaměstnaných, další milion neregistrovaných nepracujících ale sníh nemá kdo odházet.

Co takhle místo ideologických žvástů přemýšlet vlastním mozkem, jestli nějaký máte
24. 10. 2011 | 12:41

Kryštof napsal(a):

"Sobecká neschopnost vlády ..." Mám ten dojem , že s.Sobotka se stále pohybuje ve své originální sféře zájmů , tedy v oblasti UFO .
ČSSD za svého neblahého působení pod vedením hospodského pingla Paroubka v době obecného světového růstu hospodářství nepředvedla nic jiného než nasekání dluhů a "darování" / byly tvrdě zaplaceny daňovými poplatníky / pastelek primitivům .
Že se na devastaci této země rukou zlodějsky nerozdílnou podílely všechny vlády těch diletantských bolševických reliktů , ať už mají šály modré anebo oranžové , je evidentní . Bez aktivního přičinění vždycky kejvalských a zbabělých čecháčků a jejich duševního primitivismu periodicky se projevujícího při volbách by však ani nebylo myslitelné , aby ten celkový marasmus morální i faktický , dosáhl takových gigantických rozměrů jako je tomu v té zdejší jarmareční boudě zvané Česko .
Na nic jiného , než volit si za svou "elitu" bolševiky , svazáky , zloděje a udavače se totiž čecháčkové nezmohli .
V 18. století se primitivním kmenům dávaly korále a kořalka za získání mocenských výhod pro darujícího . Čecháčkům se za to samé dávají pastelky a pivo s buřtem .
Podobnost čistě náhodná , diference žádná .
Je pak samozřejmé , že v takovém prostředí prolhaný soudruh Sobotka může vykazovat svou "proletářskou" sounáležitost a hlásat jeho "moudra" ekonomického analfabeta a morálního deprivanta .
24. 10. 2011 | 12:42

Honza999 napsal(a):

Forrest Gump

Máte těch pár miliard?

My ostatní vámi jmenovaní (já, Schlimbach apod.) vložíme know-how v odpovídající hodnotě...
24. 10. 2011 | 12:45

sin34 napsal(a):

Tady by si hlavně měl každý uvědomit, že volbou pravice a veřejnou deklarací své volby, ještě nikdo nikdy nezbohatl a ani nezbohatne. A proto čím bohatší jsem, tím víc jsem socílní demokrat. On je to vlastně také pud sebezáchovy, který si již bohatí lidé ve Francii, USA či Německu uvědomili:
1) V chudé společnosti sami tolik nezbohateme
2) Pokud budeme dále šlapat na nižší a střední vrstvy, naštveme je a oni nám to spočítají.
24. 10. 2011 | 12:46

Forrest Gump napsal(a):

Honza999:

Co to je pane Honzo, to know-how ? To jako, že tam nedáte nic ?
24. 10. 2011 | 12:51

Honza999 napsal(a):

Forrest Gump

Tak s váma do ničeho nejdu... Když nevíte že know-how je daleko více než ty vaše upocené miliardy, určitě bychom vaší vinou zkrachovali...
24. 10. 2011 | 12:55

český maloměšťák napsal(a):

K eurovalu, bruselské byrokracii, k Nečasově fintě /my jim nedáme nic !! - já vás - občany ČR ochráním - spolu s Bémem, Tluchořem, Drobilem , Němcovou a tak..../ :

http://zpravy.kurzy.cz/289144-uverova-krize-v-evrope-dexii-to-teprve-zacina/

"...Admati, DeMarzo, Hellwig a Pfleiderer tvrdí, že je páka pro banky "zbytečné zlo". Podle nich lze dělat bankovní byznys i bez velké páky. Selhání kvůli příliš vysokému pákovému efektu podle nich s sebou nese obrovské sociální náklady.

Zatím se děje spíš přesný opak. Dovolujeme bankám, aby zvyšovaly páku pomocí státních peněz, regulace je téměř nulová. Připadá vám to absurdní?

Nyní to vše vyústilo v ohrožení světové ekonomiky. Za to, že jsme nebyli schopni vytvořit pro banky mantinely ve formě vhodných zákonů, budeme nyní platit příliš vysokou daň. Světový bankovní systém je nafouklý a zralý na explozi.

Podle závěrů Credit Suisse potřebuje evropský bankovní systém kapitálovou injekci ve výši 400 miliard eur (jen pro srovnání - jeho současná tržní kapitalizace 541 miliard eur).

Slovy hedgeového manažera Steva Cohena: "Páka, koncentrace a nelikvidita jsou věci, které vás mohou zničit."....."
----------
Nečas /parafráze/ : " My nechceme bruselské byrokraty. My nechceme platit Řecku. My chceme mít ten náš Kozloistán Zelný - malý, spěkný, střediskový - pro nás...co ?...jo - a ještě pro naše kmotry...co ?...a kmotřenky...co ?...a jejich známé a příbuzné....že už je to všecko ? ....konec , příště si povíme něco o zdravých "českých" bankách..."
:((
24. 10. 2011 | 13:00

nickoznalec napsal(a):

Honza999

že se s ním bavíte, jako Rumcajse ho tu už každý ignoroval, tak musel změnit nick a doufat, že se někdo nový chytí.
24. 10. 2011 | 13:01

Laco napsal(a):

Vážení, jaképak miliardy, dějí se i jinačí zázraky, stali jste se svědky reinkarnace Rumcajse ve Forresta, obal se změnil, vnitřek zůstal. O nic jinačího než provokace mu nejde, zas jste se nachytali co od něj čekáte snád né rozum, muhaha
24. 10. 2011 | 13:03

Jee napsal(a):

Forrest Gump

Většina vašich příspěvků žije v symbióze s vaším nickem.
Nicméně opravdu zajímavá je vaše řečnická otázka.

"Jak je ale možný, že když ten pan Sobotka to tak skvěle vedl, že ho tam většina lidí nechce ?"

Znáte takový ten typ ženských, co si vždycky vyberou toho akčního, ale i zlého chlapa? Každá si stěžuje, že ji mlátí a potom si zas a zas vybere podobného.

Ale vážně. Nejspíš jde o kombinaci masochismu, hlouposti, míry zainteresovanosti na rozkrádání veřejných peněz a vámi špatně zvoleném vzorku statistických dat.
24. 10. 2011 | 13:08

Občan napsal(a):

Jenom bych si dovolil upozornit modré soudruhy, kteří tu dští proti EU, že většinu v Evropském parlamentu, který schvaluje vše důležité v EU, má EUROPRAVICE.

Modré soudruhy tam zastupují existence jako je Zahradil, Cabrnoch a Ouzký z IZIPu a podobná individua. Co jste si tam, modří soudruzi, poslali, to vám eurovládne. A v tomhle Špidla fakt nejede.
24. 10. 2011 | 13:26

JC napsal(a):

Bohušu, veď nás.
A ne, že až příště zase vyhraješ volby, hodíš flintu do žita.
24. 10. 2011 | 13:27

Forrest Gump napsal(a):

Honza999:

No vedli by to vzdělaný lidi jako jste Vy. Já bych tam jenom pracoval, za zaslouženou odměnu (cca 40 tisíc měsíčně).

Ale jestli k tomu bude mít každý přístup jako Vy pane, tak se pak nedivte, že mezi podnikateli není žádnej slušnej člověk.
24. 10. 2011 | 13:30

Občan napsal(a):

To Honza999:

Forest Gump je Rumcajs z Řáholce, který tam má v jeskynní garáži bagr. A s ním prý podniká.
Takže z toho miliardy nevymlátíte ani omylem :o))
24. 10. 2011 | 13:30

Forrest Gump napsal(a):

Jee:

No je to hrozný. Řekněte sám, jak tohle může dopadnout, když je mezi náma tolik hloupých lidí, co volí pravici ?

Nemělo by se s tou demokracií něco udělat ?
24. 10. 2011 | 13:35

zdenekb napsal(a):

nickoznalec:

Neřekl bych, že jde o Rumcajse. Ten byl o dost labilnější a už by dávno všem nadával. Forrest se spíš snaží být protiváhou na geniální parodie pravicových postojů, přezdívky DH blahé paměti (kde je jí konec?!?)...
Snaží se, snaží chlapec... neuměle, zoufale a marně.
24. 10. 2011 | 13:38

Forrest Gump napsal(a):

Občan:

Vy se hrozně pletete pane. My jsme velmi chudá rodina, co byla okradena nadnárodním kapitálem a nyní dře nouzi s bídou. Kdepak bychom se vzmohli na bagr ?
24. 10. 2011 | 13:39

modrý edvard napsal(a):

Všechno špatně, zpátky na stromy.
(P. Sobotka neříká, jak je to dobře. Ve skutečnosti by to dělal stejně, nic jinýho nemůže.)
24. 10. 2011 | 13:41

JC napsal(a):

modrý edvard,
Bohuš ná všechna esa v rukávu a vytáhne je po žářivém vítězství ve volbách.
Jedná se zejména o :

1. Vyřešení krize Eurozony
2. Zkrocení globálního kapitálu
3. 99% zdanění boháčů
4. Roztočení kol světové ekonomiky na 120%
5. Zajištění obecného blahy a štěstí pro obyčejné lidi.
24. 10. 2011 | 13:49

vico napsal(a):

V rámci objektivity lze souhlasit, že pan Sobotka nezvolil zrovna šťastný nadpis - Kdo projedl dluhy-.Dluhy se dají nadělat ale nikoliv projíst. Tímto by však kritika Sobotky měla začít a zároveň skončit.

Samozřejmě, že socanům naše absolutně netalentovaná pravice doslova "pechfóglové", kterým se při jejich vládnutí lepí smůla na paty může vyčítat leccos.

Tak nějak kritizuje netalentovaný člověk tomu talentovanému, že svůj talent lehkovážně prohospodařil. To on/pravičák/, kdyby měl stejný talent a stejné štěstí, určitě by se choval jinak a jinak distribuoval "benefity" svého úspěchu.

Mienkotvorný tisk se pak snaží Pučmidrátu narvat do hlavy, že úspěch těch, co mají bradavice, nemůže žádného slušného člověka těšit. To, že se má dobře, je známkou, že něco není dobře :-)Fakt, že jsou zdroje, není dobrý fakt. Správné je, když nejsou zdroje. Prostě zdroje nejsou!

V Řecku a souběžně u nás/v Řecku klasicky jako antická tragédie a v ČEZku klasicky jak estráda U Fleků/se děje něco, co se vymyká chápání všech mienkotvorců.Masochistické škrcení sebe sama vede k ubezdušení ekonomiky.

Řekové pod tlakem přijímají plošné drastické škrty, což je vede do totální zkázy. Jejich situace je mnohonásobně tragičtější, než kdo na začátku "ozdravné kůry" čekal.

U nás také roste státní dluh dosud nebývalou rychlostí a s ohledem na další plánované "škrcení" nelze očekávat nic jiného než setrvalý stav -zdroje nejsou. "Ne-zdroje" se opravdu projíst nedají. V tom se Sobotka mýlí, souhlasím.
24. 10. 2011 | 13:49

volakto napsal(a):

zdenekb

ten Rumcajsův rukopis je čitelný, stejně jako Tenco, šlapka , ale ten to aspoň nezapírá, není to to modrý svazák, ti drží linii za každou cenu, až je někde chytí ve smradlavé díře, jako Husajna nebo Kaddáfího, zatloukat ....neplýtvejte energií
24. 10. 2011 | 13:52

český maloměšťák napsal(a):

JC
No - a bude to mít kryté víte čím ?
Kalouskovou složenkou. /prej dost narostla - ta suma na ní - za dobu, co je inženýr Kalousek tím "rozpočtově odpovědným činitelem" na MF/
To se to sekaj dluhy...když daňový poplatník cáluje....to se to bužíruje....když pak jen rozešleme našim věřitelům složenky...

Prej chce posílat ty složenky letos o Vánocích.

Měl by si občam Schwarzenberg/pojďme mu říkat jako budoucímu prezidentovi českých občanů nějak jinak, ju? - třeba Švarcek - souhlasíte ?/ v tej svojí sektě udělat pořádek....nebo jednou skončí v blázinci taky....
24. 10. 2011 | 13:57

zdenekb napsal(a):

vico:

...když už jsme v tom nimrání se v podružnostech...:o). Nerad s vámi nesouhlasím, ale pokud si půjčím peníze, je to rázem můj dluh. A ten se klidně prožrat dá. Nebo zhodnotit. Nebo jen uschovat a pak vrátit. Jasně, šlo to formulovat i líp a na nadpis to moc není, ale ty výčitky ohledně údajné nelogičnosti jsou podle mě mimo.

Abychom v hnidopišství pokračovali, já bych panu předsedovi spíš vytknul, že na veletrzích se obvykle nerozprodává veteš... Ale když si odmyslíme nadpis a první dvě věty, hezký blog... :o).
24. 10. 2011 | 13:58

Jee napsal(a):

Vico
Dluh->dlužná částka->vypůjčené peníze->(rozumná investice/projedení)
24. 10. 2011 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

zdenekb
Nebo taky se dá u dluhu zvýšit úrok. Třeba patnáctinásobně. A pokračovat v půjčování./zadlužování/

Stejně je divné, proč mi zde dosud nikdo neodpověděl na otázku, jak to, že Albánie si půjčuje za úrok téměř 10 krát menší než Řecko.
To je ta albánská vláda tak rozpočtově odpovědná...a albánské hospodářství má tak skvělý potenciál ?
žádné seriozní odpovědi jsem se dosud nedočkal.
24. 10. 2011 | 14:05

JC napsal(a):

český maloměšťák,
Schválně jsem neuváděl, jak se Bohuslav popasuje s naprosto gigantickým státním dluhem, protože nemůžeme očekávat, že při vší té radostné práci pro lidstvo mu bude zbývat dost času na řešení domácích problémů.
Ono roztočení kol na 120%, sice nepřinese reálné snížení dluhu absolutně ale předpokládám že v prvém roce to bude klesat ke 30%HDP ve druhém ke 20% atd atd, až na závěr Bohuslavova vládnutí se dostaneme k nějakým skvělým 0,005%.
24. 10. 2011 | 14:08

juvel napsal(a):

vico:
Pravicoví politici nás přesvědčují, že státní dluh vznikl tím, že jsme si žili nad poměry, že mejdan je u konce, či že jsme prostředky "prožrali". Pan Sobotka tedy celkem dobře svůj blog nadepsal "Kdo projedl dluhy".

Žijeme v době nejvyspělejších technologií, automatizace, počítačů, vysoké produktivity práce, i země poskytuje dostatek všeho, co člověk k životu bez strádání a bídy potřebuje. Čili zdroje jsou a v dostatku. Jestliže se zdá, že zdroje nejsou, je problém v neschopnosti lidmi zřízeném systému tyto zdroje využít ku prospěchu všech.
24. 10. 2011 | 14:11

JC napsal(a):

Jee,
Projedení = zvýšení zásoby tuku je také rozumná investice na dobu "po exekuci"
Pod mostem bývá chladno a levné čínské deky z pet-flašek nehřejí jako ty z ovčí vlny.
24. 10. 2011 | 14:12

Forrest Gump napsal(a):

Já prosím místní pravičáky, aby vzali rozum do hrsti a příště volili pana Sobotku a ČSSD.
Vždyť kdo jiný dokáže dluhy projíst.

A co lepšího se s něma dá udělat, než je sežrat ?
24. 10. 2011 | 14:14

Forrest Gump napsal(a):

juvel:

Vy mluvíte jako ten náš guru, pan Špidla. Já to vidím stejně. Přece není nutný, abychom všichni hákovali. Stačí tu produkci lépe rozdělit a řada z nás by dělat nemusela vůbec a nebo jen trochu.
24. 10. 2011 | 14:18

český maloměšťák napsal(a):

JC
Já věštění přenechávám buď Silvii nebo Sibylle /jedna chovankyně ústavu choromyslných/. Takže k těm číslům se nevyjádřím.
Mě spíše zajímá to, že "rozpočtově odpovědný" inženýr Kalousek jednak seká dluhy takové, které nenasekal zatím nikdo a ještě má tu drzost rozesílat složenky.

Nebo je to nějaká úchylka ?

A nemůže to přerůst v něco mnohem horšího ?

Hmm - a co až se Švarcek /mlčení znamená sohlas - a uznejte sám - prezident českých občanů přece nemůže mít jméno, na kterém si prvňáčci vylámou zuby/ ...tedy co až se šéf té sekty stane prezidentem ? Velitelem ozbrojených sil ?
A v téže době ta Kaloskova úchylka přeroste v něco vážnějšího...

Vám z toho neběhá mráz po zádech ?

P.S. Máte potomky ? Školou povinné ? A umějí správně vyslovit " třistatřicettřistříbrnýchšvarcků" ?
Tak to máte dobré. To jste za vodou.
:)
24. 10. 2011 | 14:19

Cestovatel napsal(a):

Už první věta ve vašem článku je ubohá. Na nic lepšího se nezmůžete? Pokud jde o veteš ze 70.let tak by tam spíš měli vystavovat vás se svými názory jak vystřiženými z husákonské éry.

Stejně tak Sobotka nepochopí že zhoršení situace Řecka nezpůsobily škrty ale to že socialistická vláda nedokázala ,razantně zmenšit byrokracii a nedokáže zabránit daňovým únikům způsobené vysokým zdaněním a odstranit některé paskvily z minulost, kde zaměstnanci pobírají vysoké až nepřiměřené výhody za naprosté samozdřejnosti.
Stejně je chybná víra že regulace krizi vyřeší. Ale obrovská míra regulací právě mnohé státy do krize přivedla protože to ona především dusí ekonomiku.
24. 10. 2011 | 14:22

modrý edvard napsal(a):

šlapko, jaký je albánský státní dluh? jak se vyvíjí? jak ho splácejí? (já to nevím, ale třeba ti to pomůže v úvahách)
24. 10. 2011 | 14:26

vico napsal(a):

zdenekb,jee,juvel : :-)Chtěl jsem prokázat nestrannost a alespoň něco Sobotkovi vytknout a takhle jsem dopadl.
24. 10. 2011 | 14:33

Cestovatel napsal(a):

juvel:

Ano Kdo projedl dluhy? Především ČSSD,odbory nebo některé nizkopříjmové skupiny, kterým ČSSD se podbízela a velkoryse jim dávala různé vyhody nebo podle nich sepsala zákoník práce (ZP psaný Škomachem šel přímo na ruku odborářům, což uznal i Ústavní soud). Heslo Vladimíra Špidly "zdroje tu jsou", ke kterým se přidalo že vše vyřeší přerozdělování se stalo mottem politiky ČSSD. A tak jen přerozdělovali a nic nevytvářeli a tak byl v roce 2006 dluh 97,3 miliard.
24. 10. 2011 | 14:35

Forrest Gump napsal(a):

Cestovatel:

Pane Cestovali, myslím že nemáte pravdu. Já například skoro nejím. Za to si ale dám řádně do trumpety.

Tak nešiřte prosím bludy !
24. 10. 2011 | 14:51

juvel napsal(a):

Cestovatel:
Argumenty p. Sobotky jsou podstatně přesvědčivější než Vaše. Je mi líto, nemohu Vám dát za pravdu.
24. 10. 2011 | 14:51

stále rebel napsal(a):

Jednu faktickou k nadpisu „Kdo projedl dluhy“

Je tam minulý čas a někdo skutečně to, co jsou dnes dluhy v minulosti projedl nebo rozházel. Dluhy se nedají projídat v přítomném nebo budoucím čase, ale v minulosti se tvořily projídáním.

V přítomném čase můžeme projídat půjčky, ale kdybychom v budoucnosti řekli, „kdo prožral ty půjčky“, znělo by to divněji než, „kdo prožral dluhy“.
Z půjček se totiž mezitím staly dluhy.
24. 10. 2011 | 14:55

Cestovatel napsal(a):

juvel:

Můžete být konkrétnější v čem jsou přesvědčivější? Mě ty jeho bludy připadají jako standartní bláboly vycházející spíše z nějaké ideologického přesvěčení než jako argument vycházející z racionálních důkazů o skutečnosti.
24. 10. 2011 | 15:04

vico napsal(a):

Cestovatel : Vy a vám podobní stále opakujete Špidlovu větu "Zdroje jsou." Řekl to v souvislosti s důchodovým fondem. To jen, abyste byl v obraze. Tento důchodový fond byl ještě v devadesátých létech vysoce přebytkový. Jsem líný, abych tu hledal na netu, ale dělalo to desítky miliard. Ty byly z důchodového fondu odejmuty.Loupež to nebyla, neboť rozpočtová pravidla to umožňovala.

Takže proč by Špidla někdy v roce 2002 nemohl říci, že zdroje jsou???

Za vlád ČSSD byly zdroje v pohodě generovány. Zdroje, ať se vám to líbí nebo ne, byly.

Faktem je, že v období dlouhodobého a úspěšného růstu za vlád ČSSD se měl dluh snižovat nejen percentuálně v poměru k rostoucímu DPH, ale asi i v absolutních číslech. Nedělal to však nikdo, ani pravicové vlády v jiných zemích.Nedělal to ani váš guru - hloupý Bush junior. Socani u nás navíc byli pod až nepřátelskou přehradnou palbou našeho modrokojzarovského tisku. Kdyby se zachovali pravicověji než kterákoliv pravicová vláda v Evropě a Americe, došlo by k jejich politické anihilaci za křepčení Leschtinů a Komárků.

Špidla to zkusil a po evropských volbách s výsledkem 10 procent se musel poroučet. Pak přišli jiní sekáči. Topolánkovsko-dalíkovští "voři práva".
24. 10. 2011 | 15:06

Cestovatel napsal(a):

Chápu Sobotkovu útočnost, když už i výzkumy veřejného mínění na kterých si ČSSD tak zakládá říkají že ODS přibývají voliči zatímco ČSSD ubývají (a to říká i ČSSD většinou naklonění STEM)
24. 10. 2011 | 15:08

Cestovatel napsal(a):

vico:

Tuto větu lze použít nejemom na důchodový fond, ale i obecně na to jak ČSSD přisstupuje k ekonomice. Jako ke dojné krávě.

Jinak lživé je vaše tvrzení že dluh se za ČSSD snižoval v poměru k % HDP
2002 16,4% HDP
2006 24,9% HDP

http://www.euroekonom.cz/grafy-data.php?type=cesko-statnidluhhdp-rok

Stejně tak je lživé že se dluh zmenšoval v absolutních číslech.
2002 dluh 395,9 miliard korun
2006 dluh 802,5 miliard korun

http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_%C4%8Ceska

Hezky socani snižovali dluh. Nevěřte všemu co vám papaláši z Lihového domu nalhají a nebute líny a hledejte si fakta.
24. 10. 2011 | 15:19

juvel napsal(a):

Cestovatel:
To je velice jednoduché, můžete si je přečíst v blogu p. Sobotky a začít dokazovat, že to jsou bláboly.
24. 10. 2011 | 15:19

Emil napsal(a):

Cestovatel, CSSD podle toho pruzkumu ubylo pul procenta, kdezto ODS pribyli 3 procenta. CSSD ma stale o deset procent vice nez ODS, tak se asi radujete predcasne.
24. 10. 2011 | 15:24

kelt napsal(a):

Co teď píší jsem chtěl věnovat Ládíkovi,ale to by bylo házení perel sviním.
Před necelou hodinou skončila tiskovka předsedy správní rady VZP,ředitele VZP,náměstka MZ a člena správní rady VZP.
Tomu předcházela informace,že neprošel návrh na odvolání Šnajdra z čela správní rady.
Co jsme se dozvěděli-VZP zaplatila do TUNELU IZIP přes 1,5 miliardy Kč a dodnes ona ani správní rada ani MZ neví vlastně komu.
Co ale ví veřejnost/ale i ti výše jmenovaní/,že akcie na jméno P Ř E D A L I europoslanci za ODS Ouzký a Cabrnoch prostřednictvím pokoutního advokáta neidentifikované švýcarské společnosti.Když byl Ouzký na toto téma zpovídán v TV,kroutil se jak žížala na háčku a potil se jak říkáme my dole bez poslanecké imunity jako dveře od chlíva.
Zase jeden tunel z celé řady-Pandury,Opencard,Blanka,Promopro,Casa,IZIP-suma sumárum to vidím tak na 25 miliard tvrdé měmy české.
Kdo jsou "zainteresovaní"? Všechno členové strany vlády rozpočtové odpověnosti a boje proti korupci- O D S!!!!!!!!!!!
Ale jak jsem se dozvělěl na sletu modrých ptáků -až na drobné nedostatky svoje úkoly v globále plníme.
Kde a kdy jsem to již slyšel?Pokud mne paměť neklame,bylo to na XVII.sjezdu vedoucí strany-to byl tuším Nečas jenom předsedou SSM.
24. 10. 2011 | 15:33

SuP napsal(a):

Ono ani tak nejde o to, kdo prožral dluhy, ale kdo prožral úroky. Těch už je teď víc než těch dluhů a na rozdíl od nich rostou, rostou a rostou, protože je někdo prožírá a prožírá a prožírá.
24. 10. 2011 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

Tak se přiznejte, levouni i pravouni,ať se Bohuslavovi uleví!

KDO UKRAD A PROŽRAL TU TLAČENKU?
--------------------------------
Pravouni-vyznavači tržní masturbace-chválí neviditelnou ruku trhu, že prý ona, a levouni mají jasno-bude se střílet z Aurory, jde se na věc.

Occupy Wůl Street! NOW!!!
----------------------
Sraz ve Sněmovní zítra v 1O ráno.

Der weisse Engel už taky formuje novou demonstraci. Má k tomu panáka Mr. EXITUS. Bude sloužit za něj noční. Vyjde to nastejno, řekl bych.
Zase troubí jako Mojžíš na pochod. Po kolikáté už? Kam se půjde nikdo netuší. Možná na Sinaj. Tam bude dochtorů třeba.
Ještě že pan Stejskal připravuje s hajajou Sedláčkem další interpelaci. Polštářky sebou. Tam sklidníte hormon, usnete jako Kníže.

Brambory jsou zase v řádku.Doma je hezky. Útulno.
24. 10. 2011 | 15:33

vico napsal(a):

Cestovatel : Tak předně : Nepsal jsem, že dluh se snižoval v absolutních číslech, neboť jsem, cestovateli, použil podmiňovací způsob. Včera jste tu besedoval o gramatice a o tom, že není důležitá. Inu je, neboť pak máte potíže pochopit a interpretovat psaný text.

Dále si trochu musím posypat hlavu popelem i já za nepřesné názvosloví. Měl jsem napsat o percentuálním poměru deficitu státního rozpočtu k DPH. Tím to teď uvádím na pravou míru.
24. 10. 2011 | 15:43

rada napsal(a):

Tady se to moc nezmění. Podívejte se kdo tady píše o dluzích. To jim nakecala ODS okolo voleb a plno lidí jim uvěřilo a stále jako za komunistů opakují stále stejnou písničku a nic si po pravdě nezjistí. Víc lidí je hloupých a proto to tady nebude lepších. Jako za komoušů, ale s tím rozdílem, že dnes si mohou najít informace, pravdivé a ne jen kecy které opakují do zblbnutí a bez úrovně mozku! ODS dělala vždy největší dluhy a dnes je dělá zase a naši přiblblý kecálkové si stále nenamáhají mozky a jsou to určitě i ti co nechtěli knihovnu. Měli by se léčit a posilovat mozek. "Boží mlýny melou......."
24. 10. 2011 | 15:46

mb napsal(a):

... jak u nás evropské peníze padají do korupční jámy....

... čssd v usteckem kraji a v krajích dalších ...
24. 10. 2011 | 15:46

Tomáš napsal(a):

Předseda ČSSD se ptá kdo projedl dluhy,vhodná odpověď zní,kdo nás stále odírá nemístnými poplatky a tarify .Televizní beseda o nejdražších tarifech operátorů poodhalila skrytou pravdu.Předs.Dvořák je činitel v ČTÚ za ČSSD a je dohoda mezi ČSSD a ODS o rozdělování příspěvků těmto stranám od operátorů za to, že budou tarify na takové úrovni jaké jsou.Takové příspěvky jdou i od dalších monopolních uskupení v ČR.Jak mohou financovat volební náklady dosahující čtvrtiny miliard obě strany.Korupční prostředí vytvořily obě strany a nechtějí se ho vzdát a budou ovlivňovat obyvatele Česka tvrzením o anarchii,která by vznikla rozkrytím politické korupce ,která nás řadí na poslední místa v EU.
24. 10. 2011 | 15:48

kelt napsal(a):

Supe,chápu to jako otázku/kdo prožírá úroky/-ti kdo je inkasují a to jsou majitelé těch fin.institucí,kde si ročně Kalousek půjčuje dle jeho vlastních slov 2OO mld.Kč.Ale protože je Kalousek nejmenuje,jsou to pro nás obyčejné smrtelníky ty bájné neviditelné ruce trhu.
24. 10. 2011 | 15:52

stále rebel napsal(a):

Aby ten průser byl dokonalý, tak nám hoši začali čachrovat se statistikou

Tady je původní zadlužení - Vývoj veřejných dluhů v EU
http://www.csas.cz/banka/content/inet/internet/cs/STANDARD_CONTENT_OT01_021464.XML

mluvili o tom, že započítají korupci, drogy a hazard a tady jsou čísla zadlužení z eurostatu
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tsieb090&plugin=1

Cestovatel jsem dal ještě jiná čísla z wiki, nemohu si pomoci, ale mám dojem, že se zde kromě jiných podvodů, čachruje se statistikou. Statistiky jsou různé, co platí ví bůh, jediné co asi můžeme tušit, že to někdo upravuje, tak jak potřebuje.

Už jsme v Řecku.
24. 10. 2011 | 15:53

JC napsal(a):

český maloměšťák,
Ten vrchní Kalousek je nějakej divnej.
Rozesílá obyčejným lidem složenky, myslí že je někdo zaplatí a ještě mu bude děkovat.
To Bohuslav naopak rozesílá lidem pastelky, protože je má rád,/ty lidi/ a ani nechce aby mu někdo děkoval.
Tady je vidět, kdo to myslí s obyčejnýma lidma dobře.
24. 10. 2011 | 16:06

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko,
nerada práskám, ale říct to musím, protože mám velké podezření. Že se šíří světem zbytečná panika. Stačilo by se podívat do daňových rájů, ony ty dluhy ještě zatím nikdo neprožral, ony tam totiž skoro všechny ty prachy na tajných kontech hezky leží a dál vydělávají na bezpracné živobytí svým vlastníkům. Už 11 000 českých firem tam má sídlo. On by musel po prolustrování daňových rájů prchat z republiky nejen Krejčíř a Pitr, ale možná dost velká část té politické galerky a jejich kmotrů, kteří si ty svoje kšeftíčky z našich daní nestačili ještě proprat savem. Ale není vůle. Třeba bude z pozice EU. Oni už na to poukazují i v USA a jinde. Chudáci se musejí mít hůř proto, aby se bohatí mohli mít lépe. To říkají ty rozevírající se nůžky, které nikdo nezpochybňuje. A vy jste tu od toho, abyste tohle zatrhli. Jinak budeme v otrokářství co by dup.

Našlápnuto máme dobře a nedělejte si iluze, že v dnešním globalizovaném světě by se to někomu vyhnulo. Jo, tomu 1 % asi jo, ale tam ani Vy ani Vaši voliči rozhodně nebudou. A snad Vás nenapadne pochybovat, že poskoků, podržtašků, aktivních biřiců, lokajů, přicmrndávačů, body gardů a udavačů, kteří by těm novým otrokářům sloužili by se našlo zase dost a dost.

Jsme docela dobře proškolení a určitě to mnozí ještě nezapomněli.

Nakonec možná výstřel z nějaké lodi také bude. Ale proti té bude Aurora jako lodička z papíru.
24. 10. 2011 | 16:07

Forrest Gump napsal(a):

Vy píšete tak hrozně složitě pane Vico, že tomu ani nerozumím.

Co to je prosím to DPH ?
24. 10. 2011 | 16:09

KD napsal(a):

bruselske ucty uz po 16 v rade neprosly uspesne auditem
a ze Brusel prohlasil, ze 5 rozkradenych procent je pokrok od minuleho roku a obrovsky uspech.
atak, Bohuši,
naděje dnes svádí beznadějnou bitvu s aritmetikou.
Asi hmota zvítězí nad myšlenkou.Podvedli jsme vás - ale jen proto, že jste si přáli být podvedeni.
Tak to dopadá když si někdo plete pojem a průjem - sociální a socialismus.Klíčová otázka: Když dáme dohromady 17 alkoholiků, vznikne tím jeden abstinent? Zastánci hlubší evropské integrace tvrdí, že ano. Eurounijní hrnutí problémů před sebou a drahé kupování času ve kterém se čeká na zázrak, však nakonec skončí ještě větším výbuchem. Nejtěžší je vysvětlit volovi, že perpetuum mobile není možné.
Celé lidské dějiny nejsou ničím jiným,
než přeskupovaním majetku k momentálně silnějším
a morálka a humanismus jsou jen zastíracími slohovými cvičeními, jak své ambice přeformulovat líbivým způsobem pro masy (např. humanitární bombardování, boj za demokracii, spravedlivý boj proti tyranovi, nastolení práva a demokracie, rovnost+svornost+bratrství a z novějších pravda a láska ....)
Zanechte vší naděje na cokoli racionálního, evropské elity jsou zblázněné už definitivně a samy nevěří tomu, co prosazují.
Vůbec nevědí, co dělat, jak by měli postupovat, ví, že podle práva dál nemůžou a nic jiného přes všechen odpor v Evropě vůbec nepromýšleli.
Medyjalní masaží musí další boje propukati, s vášní velikou se furt a furt musí s něčím zápasit, když oteplování nevyšlo.
Takovej boj totiž vždycky zalepí oči blbům, a nesoustředí se na to podstatné.
(obchod se strachem a blbostí byl vždycky nejlepší kšeft)
24. 10. 2011 | 16:13

Forrest Gump napsal(a):

Nuba:

Je to ale banda ty podnikatelé že jo ? Nahrabaj si a nechtěj se dělit. Já bych z tý Aurory vystřelil je.

A přitom tady se nikdo podnikatelem nechce stát. To jsou ale paradoxy, že ? Chtěl jsem to dát dohromady s jedním tady, ale nechtěl.Že prý jsem moc hloupý. Jako by ti podnikatelé byli nějaký hvězdy, nebo co.

Vy byste do toho nepraštila se mnou ?
24. 10. 2011 | 16:13

Cestovatel napsal(a):

vico:

Dluh v poměru k DPH? Co je to za nesmysl? To jse zas vymyslel veličinu ve které jste smíchal jablka z hruškama. Jak se podle této země pozná nezadlužený stát, ře tam mají levný všechno a nízké výdaje? To by většina států třetího světa byla v tomto absurdím výpočtu lépe než všechny vyspělé země

Dluh se měří
1) v % HDP (protože ten vyjadřuje zadlužení pomocí růstu ekonomiky tak situaci veřejných výdajů)

2) Jako rozdíl mezi přímy a výdaji, kde když jsou výdaje vyšší než příjmy tak jde o dluh

Použil jste podmiňovací způsob - by se měl snižovat. Ale on se za vlády ČSSD nesnižovat. To je jádro věci. Kromě toho vaše věta "období dlouhodobého a úspěšného růstu za vlád ČSSD" je hodně nadsazená a neodpovídá realitě a zní jak propaganda ČSSD a je pravděpodobně hodně podbarvena vašimi sympatiemi k oné straně takže to je spíš vaše přádní než realita.
24. 10. 2011 | 16:17

vico napsal(a):

Forreste - HDP, už toho dneska nechám :-)
24. 10. 2011 | 16:18

ahoj napsal(a):

http://proinvestory.cz/wp-content/gallery/honzajs/eu-dominoes.jpg
24. 10. 2011 | 16:18

Forrest Gump napsal(a):

vico:

No vidíte to ! Pár písmenek a všechno je jinak .
24. 10. 2011 | 16:19

Nuba napsal(a):

Rumcajs, nešaškuj, nevadí, že si měníš nick, ale tamten ti šel líp. Asi byl víc od srdce, vrať se k Mance, chudák holka, musí v lese na zimu sbírat šišky na otop sama

Škoda, že tu není nějaká solidní sázková kancelář, vsadila bych milion proti tomu, že se projdu po Václaváku s holým zadkem, že Gumpa nahánějí biřici z Jičína, proto tak lítá.

A ten milion bych dala potom na charitu, nejsem na tom špatně, abych musela obírat zloděje.

Prachy zlodějů by měly sloužit totiž všem.
24. 10. 2011 | 16:23

Dedek napsal(a):

Otázka pro cestovatele.
Na konci roku 2006 bylo vytvořeno na ministerstvech cca 146 mld Kč rezerv , které jsou správně započítány do deficitu státního rozpočtu. Můžete mě prozradit kam ty peníze zmizely? Pokud o ně byl snížen deficit státního rozpočtu v následujících letech , mohl by jste mě poradit kde to najdu v nějakém prohlášení ODS nebo TOP 09?
Pokud to nikde nenajdu , tak to považuji za krádež.
24. 10. 2011 | 16:32

vico napsal(a):

cestovatel : už jsem se omluvil Forrestovi. Samozřejmě HDP jsem měl na mysli.HDP na začátku vlády ČSSD činilo 2 biliony a na konci přes tři biliony. Nemusím si chodit pro výklad do "lihového domu", abych usoudil, že šlo o období dlouhodobého růstu /1998-2006/.Rok 1997 byl dojezd "úsporných balíčků" a rok 2007 dojezd "socanského mejdanu", po kterém se chemický Alí svezl.
24. 10. 2011 | 16:32

vico napsal(a):

Nubo - Forrest Gump rozhodně není Rumcajs. Mám pro to indicie, ale nechci tu zatěžovat diskuzi mimo téma.Ledaže by se někdo přidal...
24. 10. 2011 | 16:36

Nebel napsal(a):

Cestovateli opět jen provokace a nesmyslné obhajování vládní politiky. Ta úchylná radost jak si lidi po vašem příspěvku rvou zoufalstvím vlasy, to je slast , co ???
Jinak je pravda že dluh se měří jako % HDP, což je skoro stejná pitomost jako jiné. HDP je naprosto nesmyslné číslo ukazující jen kolik blbcců si nechalo vystavit daň. Když vám umřou rodiče na jejich dům někdo musí udělat posudek, notář rozhodne o dědictví, katastr zapíše a to vše stálo hodně peněz které musíte zaplatit, takže HDP rostl jak prase a ve skutečnosti jen někde stojí dům který rabují bezdomovci A takových příkladů je nekonečně - sázení, reklama, advokáti, účetní a kontroloži, analytici, politologové,úředníci - nic po nich nezbyde.

Poznámka - Stejně nesmyslné je uvádět nezaměstnanost - když jsou tam lidi registrováni omezenou dobu a pak vyřazeni i když práci nemají teoreticky můžeme mít 500 tis nezaměstnaných, za půl roku ,když nenajdou práci za rok opět jiných 500 000, a tímto tempem za pár let nebude pracovat vůbec nikdo a v tu chvíli nebude i nikdo kdo práci ztratil a nezaměstnanost bude NULA, což inteligenti vašeho ražení vyhlásí za úžasné vítězství pravicové vlády
24. 10. 2011 | 16:47

Nuba napsal(a):

vico

dokud neuvidím, neuvěřím, ten Gump je kašírovaný

Jinak je mi to celkem jedno, ale předstírání dost nesnáším, vždycky přiznám barvu, pokud to není lež z čistě lidského hlediska, třeba manželovi, aby nějak netrpěl :)
24. 10. 2011 | 16:48

Nuba napsal(a):

Gump Rumcajs

hodný, hodný, uklidni se, ňo,ňo,ňo, hají, hají
24. 10. 2011 | 16:52

Nuba napsal(a):

vico

taky tady nepovedu nějakou zbytečnou debatu o ....víte co chci nekorektně napsat, že ? Ale přečtěte si ty slogany, nevěřím, že se pletu, ale nijak mě to netrápí, jedině snad že bych mohla ublížit nějakému nešťastnému člověku

Svět půjde tak nějak blbě jak s Gumpem Rumcajsem nebo bez něho a nakonec i beze mě
24. 10. 2011 | 16:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivé, vulgarismy a nadávky obsahující texty ("blboun", "blbeček"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 10. 2011 | 16:57

JC napsal(a):

Já myslím, že Forrest Gump je můj úplně největší přítel a že bysme spolu po revoluci mohli u nás na rybníku lovit Krevety.
A protože po revoluci už nebudou páni a nenažraní bankéři budeme je prodávat obyčejným lidem hodně moc levně.
Protože to není žádná spravedlnost aby Krevety požírali jen boháči a chudáci jedli jen suchý rohlíci.
24. 10. 2011 | 17:08

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
dělal jsem to, ale neprodával to za regulovanou cenu (státem doporučenou 10-15tis.), nýbrž za lidovou cenu 2000+DPH. Ale jen svým "starým" klientům, novým ne. Ani sobě. Zatepluju bez dotace.
24. 10. 2011 | 17:17

SuP napsal(a):

vico -
Já se přidám. Není! Ale spolužáci jsou.
24. 10. 2011 | 17:27

Ládik!!! napsal(a):

Honza999 -
pokud lidi (podle Vás zaměstnanci) participují na výrobě neprodejného zboží (které "vymyslel blbec"), neměli by brát žádný plat - když vědí, že dělají šunt nebo zmetky. Pokud jsou to IČaři, platí pro jejich vztah Obchodní zákoník - tam se jasně píše, že "při vynaložení odborné péče" musí přijít i na skrytou vadu; musí na ni písemně upozornit (investora, vyššího dodavatele) - pokud ten do 30 dnů nereaguje, přebírá kompletní zodpovědnost.
Každý si může dělat svůj konkurenceschopný výrobek. Ze své hlavy, svýma rukama, nebo ve spolupráci s jinými lidmi. Nemusí čekat, až mu někdo přinese práci a dá pořádnou výplatu. Nemusí zakládat odbory, natahovat ruku a řvát po náměstích.
Do 89 bylo plno práce, odběr byl převážně do RVHP - tedy ne na volný trh (samozřejmě byly výjimky). Ani východní Němci neudělali s Trabantem v BRD žádné terno.
24. 10. 2011 | 17:30

vico napsal(a):

SuP:Takže všechno je jasné. Počítám, že vy dva jste v kontaktu i mimo toto diskuzní fórum, takže jde o svědectví z první ruky.

Já měl podezření, že k určité změně došlo už pod dřívějším nickem /rumcajs/. Změnila se stylistika jednotlivých vstupů a zejména!!! výrazně zlepšil pravopis. Starého psa novým dovednostem nenaučíš, říkal jsem si.
24. 10. 2011 | 17:39

ghándí napsal(a):

slávečku,
to je sice pravda, že škrty prohlubují recesy. jenže pokračování v zadlužování zase vyvolá bankrot. a ten je horší než prohloubení recese. řekové škrtají ne proto, aby se dostali z krize, ale protože jim nic jineho nezbývá. socialisti je totiž zadlužili takovým způsobem, že defakto ztratili suverenitu a jsou závislí na milodarech z německa. jestli si tvoje plešatá hlavička myslí, že němci budou platit řekum luxusní duchody a nic za to nebudou chtít, tak jsi trochu na omylu. bež slávečku tvoje ekonomické teorie vysvětlovat trvdě pracujícím němcům, kteří do řecka posílají stovky miliard eur, že by jim měli posílat ještě víc, protože tvuj socialistický mozeček si myslí, že by se nemělo tolik škrtat.
24. 10. 2011 | 17:41

stále rebel napsal(a):

Pro vico.
Forrest – Rumcajs mají mnoho společného.

Například zde cituji jej:

“A přitom tady se nikdo podnikatelem nechce stát. To jsou ale paradoxy, že ? Chtěl jsem to dát dohromady s jedním tady, ale nechtěl.Že prý jsem moc hloupý. Jako by ti podnikatelé byli nějaký hvězdy, nebo co.

Vy byste do toho nepraštila se mnou ?“

To je jako od Rumcajse.
24. 10. 2011 | 17:44

SuP napsal(a):

vico -
To nechám bez odpovědi.
Nicméně i tak mě mrzí, že mnoho zdejších inteligentních diskutérů nebylo schopno v Rumcajsových příspěvcích najít tu pověstnou "perličku na dně".
24. 10. 2011 | 17:44

Honza999 napsal(a):

Ládík!!!

Pokud se nepletu tak pravicové krédo je

zaměstnanec není od toho, aby přemýšlel o prodejnosti vyrobeného zboží (protože zaměstavatel chlebodárce je Bůh a cesty Boží jsou nevyzpytatelné), ale je od toho aby udělal, co mu jeho pán řekne. Krom toho za to není placený a nemá na to to kvalifikaci - za to bere prachy podnikatel a je to tedy odpovědnost podnikatele.

Já žasnu, za co všechno bys chtěl házet odpovědnost na občany s 10-14titisícovými platy..
24. 10. 2011 | 17:53

Honza999 napsal(a):

stále rebel
na Rumcajse je to ale podezřele gramaticky správně. Myšlenkově jako by to z Rumcajse vypadlo, ale on by tu samou myšlenku vyjádřil trochu jiným slovníkem a kostrbatějším mozkolámacím slovosledem.
24. 10. 2011 | 17:59

Ládik!!! napsal(a):

Honza99 -
co máš s krédem? Krédo tady má jen Dolejš. A co máš pořád se zaměstnancem? Když mu je 10-14málo (mi by bylo, to bych neměl ani na leasing auta), může jí dělat v úkole jako OSVČ. Sám si dá úkol, prodá si svou práci, investuje do rozvoje a zaplatí daně. Je to jednoduché. Napiš si to jako svoje krédo.
24. 10. 2011 | 17:59

zdenekb napsal(a):

vico:

Souhlas. Rumcajs by musel nejprve projít psychoterapií a kursem sebeovládání, a pak ještě drastičtějším kursem gramatiky.

SuP:

Perličku na dně bych hledal rád i u oponentů. Ale když se při tom neustále prodíráte svinstvem bezdůvodných urážek a pohrdavých keců, brzo vás to omrzí. Navíc si troufám odhadnout, že tam většinou nebyla...
24. 10. 2011 | 17:59

vico napsal(a):

stále rebel : Něco společného mají. Částečnou odpověď poskytl SuP.Já jsem spíše tipoval "Manku" anebo nějakou asistenku, která u kompu nahrazovala svého šéfa a měla to od hodiny :-)
24. 10. 2011 | 18:04

SuP napsal(a):

zdenekb -
..."Ale když se při tom neustále prodíráte svinstvem bezdůvodných urážek a pohrdavých keců, brzo vás to omrzí..."
Tesat! (levounům na vrata - ;-)). Skoro si myslím, že pro tohle už tu není (krom toho že má snad hodně práce).
Myslím, že se mnou nebudete souhlasit, přesto je to můj názor.
24. 10. 2011 | 18:08

Ládik!!! napsal(a):

zdenekb -
Rumcajs měl ve svých příspěvcích ryzí moudro v celé lidské kráse. Doufám, že zase začne psát, bez něj je tady prázdněji.
24. 10. 2011 | 18:10

Yosif K napsal(a):

Pane Orrt - nejrychleji rostouci zemi jsme byli kdyz Sobotka behem konjunktury prihazoval do kotle hospodarskeho rustu dalsi a dalsi vypoujcene penize.
I stary Keynes - nyni opevovany jako guru oranzove ekonomie - psaval ze navysovat statni zadluzeni uprostred knjnktury jest "prehrivani hospodarstvi" vulgernaji receno - cira debilita.

Pred vypoustenim dalsich oranzovych chrchliku na verejnost si racte precist nejaky vycuc z ucebnice makroekonomie ve zkracene verzi pro socdemaky a ekonomicky lumpenproletariat......
24. 10. 2011 | 18:14

kelt napsal(a):

ghándí
jenom na úvod-vlastní jména se píší s velkým písmenem-Němci,Německo atd.Recese se skloňuje podle růže,čili s recesí.
Z Vašich znalostí češtiny lze důvodně dovodit tak maximálně absolutorium páté třídy obecné školy.
Proto nemá žádný význam polemizovat s Vašimi ekonomickými polucemi.
Jenom otázečka-jednoduchá.Proč Němci a Francouzové prosadili finanční pomoc Řecku?
Pokud odpovíte správně,omluvím se za druhý odstavec.

Jenom poznámka na závěr-než začali " socialisté" řešit řecké dluhy,tak je předtím nadělala pravicová vláda.
24. 10. 2011 | 18:22

Yosif K napsal(a):

Pame Kelte - s IZIP mate poravdu jde o predrazeny tunel vyrubany dvema modrymi permoniky.

Doufam ze vase srdecko zahori laskou ku spravedlnosti tez pri dnesni zprave ze Svycarska - chysta se zatykac na oranzovo-rudou kumpacku ze souhvezdi Appian-MUS-Roman-Musela-Urban. Roman byl pokud si pamatuji instalovan za vlady CSSD a pred roztrhanim zaziva hladovymi vlcaky z ODS jej zachranila pouze vcasna obetina 100 mega ve prospech PORGU.
24. 10. 2011 | 18:24

Yosif K napsal(a):

Pane Sobotka - to o te ideove vetesi bylo moooc pekneee.
Uz se tesim na sjezd CSSD - patrne se dozvime o vetesi ze 60-let - patrne se dozvime ze nejspolehlivejsi cesta socialniho rozvoje je zvysit dane bohacum a pak poradne prokrmit proletariat aby si mohl nakoupit vice iPodu a plochych TV z Koreje a Ciny - ze se tim ohromne zvedne zamestnanost na Sluknovsku......
Kdyby to nebylo smutne, bylo by to smesne, co socdemaci porad melou dokola.... Hahaha.......
24. 10. 2011 | 18:30

Ládik!!! napsal(a):

U totemu tančí kmen
http://www.nohavica.cz/cz/diskografie/alba/disk_virtualky3.htm
24. 10. 2011 | 18:33

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte - k zavratnemu rustu zivotni urovne reckeho irednickeho proletariatu bve statnich sluzbach doslo hlavne za vlady PASOK - vzdyrt prece vite i z Ceska ze kancelarske krysy ve statnich sluzbach voli s oranzovym srdcem a ze proto si je oranzpovi kuglofove poradne prokrmuji.
Chyba pravicove vlady byla ta, ze se nepokusili trend okamzite zvratit.
Jinak se racte podivat na volebni preference statnich zamestnancu v CR - z 90% oranzove ci rude. V Recku tomu samozrejme neni jinak......
24. 10. 2011 | 18:35

stále rebel napsal(a):

Pro Honza999.
Jazyk je jiný, ale způsobem myšlení (rukopisem osobnosti) Rumcajse dost připomíná a to přesto, že se Forrest stylizuje do role levičáka a hospodského.
24. 10. 2011 | 18:37

zdenekb napsal(a):

SuP:

Promiňte... já zapomněl, že ta křehká duše se jen bránila a oplácela stejnou mincí těm, co na ni byli tak oškliví... achjo.

Nehodlám počítat kdo komu kolikrát co napsal.
Pokud tesat, tak všem! (222 krát)
24. 10. 2011 | 18:38

SuP napsal(a):

kelt -
Koukám, že ta Vaše vlčí smečka ve faustím doupěti úspěšně bere lekce diskutérského porozumění.
24. 10. 2011 | 18:41

StandaT napsal(a):

Nuba: označit rumcajse za zloděje je od Vás nečekaně sprostý!
24. 10. 2011 | 18:43

JF napsal(a):

malá trojčlenka Řecko se podílí na výkonu HDP EU 0,42%. Řecký dluh je 142% řeckého HDP a na evropském HDP tedy závratných 0,6%.

Jak píše pan Sobotka kolik půlmiliard evropských peněz bylo sežráno malým ODSáckým státem s velkou kmotrovskou familií v zádech. řecko je na to jistě mnohem hůř nebo líp?
24. 10. 2011 | 18:48

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Zřejmě ji tam umí číst jen kdo ví, o co významově jde. A asi tu takových mnoho není.
No co, když se mi nelíbí "kytara vod Piccassa", nebo "Ženská s pipinou za uchem" (tamtéž), taky mi umlěci říkají, že je chyba ve mě, protože tomu nerozumím.
Zase se asi potvrzuje, že my vynálezci umíráme nepochopeni a v bídě. Nenech si kazit dojem Ládik!!!u
24. 10. 2011 | 18:48

SuP napsal(a):

StandaT -
Moje řeč.
24. 10. 2011 | 18:53

riva napsal(a):

Pod Sobotkou -se musí uznat-se ale sešli od znalců vín,přes rozpočtáře,statistiky-hobbyisty snad všichni odborníci až na Pepu Ŕepu,který si potrpí spíše na klima a emoce.Fajn,teď ještě aby si to Sobotka vše přečetl a do sebe nasál a zazářil na dalším sjezdu ČSSD.
Pro stromy nevidět les.Sečíst ty zdejší salda a říci :tak 2011 už zjevně zde běží německý hospodářský zázrak 1986.Jděte a nafackujte Jakešovi,že měl tak malé sebevědomí,když netušil co jeho kuci předvedou později.Každá ultraprovinčnost dýchá ztrátou orientace,a cítí se být šťastna a opojena svou periferní pozicí.
24. 10. 2011 | 19:00

ghándí napsal(a):

kelt,
proč němci a francouzi prosadili pomoc řecku? protože "euro musí být zachráněno za každou cenu". nevěřím, že němci a francouzi zachranují sve banky, protože si mužou lehce spočítat, že bankrot řecka bude o mnoho levnější než jeho zachrana. pokud by němci chtěli zachránit sve banky, poslali by jim ty miliardy eur rovnou a ne přes řecko, kde je značná část vysátá popiječema ounza pod cipřišem. jsou to velice jenoduché počty. rozpadem eurozony a bonktrotem předlužených zemí se straší uplně stejně jako okurkovou chřipkou. on by ten rozpad eurozony sice pro danové poplatníky vyšel ze všeho nejlevněji, nicmeně se ve jménu obecného blaha "zachranuje".
24. 10. 2011 | 19:13

Nuba napsal(a):

Standa T

zloděj nebo loupežník, to je přece totéž, mě spíš překvapuje Vaše náhlá citlivost, ale zase na druhou stranu to chápu, víc bych se divila, pokud by se ta citlivost projevila směrem k člověku s jiným názorem. To už by byl náznak evoluce, tj. překročení vlastního stínu. Ale takhle to spíš vypadá, že jedna tlupa drží basu :)

SuPe

Vy mi opravdu chcete říci při našich 5 vnoučatech, že bych prohrála a musela se promenádovat po Václaváku s tím holým zadkem ? Je pravda, že jsem Gumpovy slogany neposuzovala po stránce pravopisné, kde Rumcajs moc silný nebyl, ale zase mu to přece může ten spolužák opravit, ne ? Ta myšlenková sounáležitost obou je přímo telepatická. No ale pitvat to nebudu jsou na světě důležitější věci. Třeba slet ODS. Zahlédla jsem pouze Sašu Vondru a byla jsem přenesena do svého mládí. Tak papalášský proslov jsem už dlouho neslyšela. Jednak dikce a potom i obsah. Utkvěla mi v hlavě věta - ODS je jediná síla, která toto může udělat. Stačilo dosadit místo ODS KSČ a mohli všichni povstat a skandovat. Ať žije ODS, ať žije ODS, ať žije ODS ! Kecy a nic než kecy a poplácávání po zádech, jak jsou dobří. A to všechno v konfrontaci s každodenní realitou. No zase to docela chápu, když to neudělá nikdo jiný, musejí se obsloužit sami.

Politické strany to už jsou jenom kasty, proto jsou ti lidi u nás i ve světě tak naštvaní. Sice řečí se nadělá plno, ale nikdo je neposlouchá.

Vždyť to už nemůže nikdo brát opravdu vážně
24. 10. 2011 | 19:24

Forest Gump napsal(a):

SuP:

Pane SuPe, s panem Rumcajsem bychom mohli být spolužáci, ledaže by se vyučil číšníkem. Já teda původně chtěl jít na hotelovku, ale moje třídí mi řekla : Nesestrojíš ani trojúhelník a cpeš se na školu s maturitou. No tak jsem musel do učení.
24. 10. 2011 | 19:27

Forest Gump napsal(a):

Nuba:

Já myslím paní Nubo, že nám oběma bije srdce nalevo. Snaha porozumět tomu druhému a soucit s těmi nejslabšími, to nás spojuje.

Myslíte, že pan Rumcajs byl taky takový ?
24. 10. 2011 | 19:33

SuP napsal(a):

Forest Gump -
Když jsem napsal "spolužáci", měl jsem na mysli školu života. Vaše vzdělání do toho netahám, protože to zde člověk zveřejňuje až když sám chce a má pocit, že situaci to pomůže. Rumcajs to kdysi udělal a od té doby se do něj začala místní humanita navážet.
Nubo -
Při mých pěti vnoučatech to vidím tak, že Vy byste prohrála milion, ale Rumcajs by ho po Vás nechtěl. On totiž ctí právo každého na chybu a ta Vaše sázka byla z okruhu "A teď cikáne hraj! Já to platim!".
Doufám, že aspoň zpovzdálí sleduje, jak krásnej pomník mu tu stavím.
24. 10. 2011 | 19:55

SuP napsal(a):

Nuba -
Ještě douška - zloděj a loupežník je totéž jen pro velmi jednoduché debatéry. Ale s tím se srovnejte sama. Mám názor stejný jako StandaT.
24. 10. 2011 | 19:59

Nuba napsal(a):

SuPe

idealizujete si pravici, myslíte si, stejně jako mnozí levicoví fanatici, že je lepší. Není, drahý SuPe a už vůbec ne takoví, jako byl Rumcajs. To je asi jako bych Vám já prohlašovala, že Grebeníček sice má tu strašnou rétoriku, ale v podstatě to vždycky myslel dobře. Sem tam se i u něj najde nějaká ta perla. Ale nic dobrého se s nimi, zrovna tak jako s pravicovými fanatiky, vytvořit nedá.

Rozumní lidé z obou stran by měli vykopat ty darebáky, kteří se sice myšlenkami ohánějí, ale je to pouze z toho důvodu, aby se dostali ke korytům. Bohužel to většinou končí tak, že si ti dole dávají do huby a ti nahoře z toho mají prču. Jsem už dost stará na to, aby si ze mě dělal někdo pořád šaška. A může to být klidně Gross nebo Gump.

Jó a jednoduchá určitě jsem, nikdy jsem si o sobě moc nemyslela, Vy ano ?
24. 10. 2011 | 20:29

StandaT napsal(a):

nuba: já tu nikdy nebyl za slušného či empatického.

Nicméně podle mě, na základě diskusí mohou být lidi označení za primitivní, hloupé, nevzdělané, fantiky, dogmatiky, idioty, blbce, modré mozky... to je v pořádku. Ale na základě čeho lze někoho označit za zloděje? Proto, že je podnikatel?
24. 10. 2011 | 20:37

Nuba napsal(a):

Standa T

vím, že podnikatelé jsou na to citliví a tak to rozhodně nebylo myšleno, nemyslím si to, také mimo jiné podnikáme, takže vím, co to je riziko, a že to není jednoduché.

U Rumcajse to bylo pouze ve vztahu s jeho nickem - loupežník Rumcajs. Označil se tak přece sám, takže mohl počítat s tím, že se mu tohle bude v souvislosti s jeho názory připomínat.

Ta přecitlivělost mi spíš naznačuje to, že byl vaším předvojem, takovou údernou pěstí. Řekl to, co vy jste si mnohdy mysleli, ale neměli odvahu sami říci. Proto mu to teď chcete oplatit.

Nesouhlasíte s levicovými názory, tak jako já těžko chápu ty pravicové. A taky mám někdy, to přiznám, škodolibou radost, když vás někdo nabere. Ale to neznamená, že je to správné.

Alespoň já si to uvědomuji
24. 10. 2011 | 20:57

kelt napsal(a):

Yosif K
K tomu odhalení švýc.policie lze jen gratulovat.Smůla naše je ta,že to museli být Švýcaři,když naše protikorupční policie to dvakrát odložila za souhlasu SZ.
To ukazuje jenom buď na neschopnost,nebo iniciovaný nezájem se strany politiků.Protože k odložení došlo za vlády pravice indikuje to jejich obavu,aby v dalších podstatně mladších a čerstvějších kauzách nedošlo i na ně.
Co práce dalo Topolánkovi zamést kauzu Čunek pod koberec a současné kauzy jsou ještě výbušnější.
Co se týče těch úředníků,tak od roku 2006 tady vládne pravice,takže se trefujete do vlastních řad.
Jenom cca 4OO tisíc odměny,kterou dostala údajná milenka Nečase,coby vedoucí sekretariátu snad mluví za vše.
24. 10. 2011 | 21:10

Forest Gump napsal(a):

Pane SuPe, Vy máte nejspíš dobré srdce. Proto Vám navrhuju : Dejte se k nám levičákům a opuste řady zlodějů a tunelářů.

Na levici jsou lidé dobrého srdce,čestní a neúplatní. Být levičákem - to je vyznamenání a zároveň obrovská odpovědnost. Být levičákem - to je cesta trnitá, ale za to rovná. Být levičákem - to je neustálé hledání pravdy a obrovská radost z jejího nalezení.

Pojďme pane SuPe zde společně tvořit obrysy nové společnosti ,společnosti vystavěné z trosek, které tu zanechává globální kapitál.
Společnost, kde první budou posledními a kde již nebude slz, a pokud přece, budou panem Sobotkou okamžitě utřeny.
Co na to říkáte pane SuPe ?
24. 10. 2011 | 21:11

StandaT napsal(a):

nuba: nemyslím, že by kdy byl předvojem. Ve smyslu "vy jste si mnohdy mysleli, ale neměli odvahu sami říci" tím předvojem - alespoň pro mne - byl často Pocestný.
24. 10. 2011 | 21:11

Nuba napsal(a):

Gumpe Rumcajsi

mám Vás moc ráda, ale v tom návalu levicové radosti jste zapomněl napsat jedno r do svého ctěného jména, to jen aby se Vám zase někdo neposmíval, to fakt nesnáším
24. 10. 2011 | 21:18

Forrest Gump napsal(a):

Máte pravdu paní Nubo.
Já ale když se zasním, nevidím na levo,na pravo.
24. 10. 2011 | 21:45

Nuba napsal(a):

Gumpe Rumcajsi

tak dobře, já Vám věřím, ale podruhé nelžete
24. 10. 2011 | 22:08

SuP napsal(a):

Forrest Gump -
Vy nejste levičák, máteť smysl pro humor.
Já zase nemám dobré srdce, léčím se s ním již cca 12 let na kardiologii.
A jestli mě chcete hledat mezi zloději a tuneláři na pravici, to byste mě nasral. Kdyby na levici, tak taky, protože levičák nejsem rozhodně už vůbec. Já jen vim, že mám sociální cítění a když chci někomu pomoct, tak na to především musím mít, abych to nemusel zařizovat dodavatelsky, jako většina levičáků z profese a z přesvědčení.
24. 10. 2011 | 22:17

stále rebel napsal(a):

Pro Forrest Gump.
Tady se podívej, jak byl Rumcajs populární.

Návrh od diskutujících na známku z chování
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a6.txt
24. 10. 2011 | 22:22

stále rebel napsal(a):

Pro SuP.
Forrest má opravdu ohromný smysl pro humor, takový, z kterého je spíše smutno.
24. 10. 2011 | 22:29

vico napsal(a):

Nubo měl jsem vás varovat, ale je pozdě. StandaT,SuP značí vzájemné pomrkávání za vašimi zády, pomrkávání zasvěcených, kteří znají svou trojčlenku.

Ti vás tak maximálně vyzvou abyste hledala perličky na dně...ale už nedopoví, že tím dnem je dno septiku. Varujte se jich. S kapesníkem na nose vás budou nezůčastněně sledovat a když tu perlu čirou náhodou najdete, nepoděkují.
24. 10. 2011 | 22:44

SuP napsal(a):

vico -
Koukám, že jsem si tu Vaši inteligenci zase idealizoval. Tu perličku na dně hledá každej pro sebe. Kdo je natvrdlej, že to neví, tak ji stejně nenajde. Ten najde hovno i v bazénu.
25. 10. 2011 | 08:30

vico napsal(a):

SuP : Ale my si rozumíme :-) Problém je v tom, že necítím potřebu hledat perličku na dně u každého. Mám právo výběru a pokud možno při onom hledání se nechci až tak moc nadřít a až tak moc zaházet blátem.
25. 10. 2011 | 08:40

Yosif K napsal(a):

Pane GENIALNI ekonome Sobotka. Vy znate nejake takove nezamestnane chudaky, kterym se vyznamne zkrati zily, kdyz budou muset dvakrat tydne pomoci se zametanim ulic?
Cituji:
Sobotka cituje: "Nezaměstnanost je nejnižší za dva roky a šestá nejnižší v Evropské unii,“ řekl dále Nečas, ale klidně mohl slíbit, že až budou muset nezaměstnaní dvakrát denně na poštu a mezitím na nucené práce, oficiální statistika poklesne stejně rychle, jako poklesl při změně předpisů v Drábkových Lourdech počet invalidů. Jenže problémy se nevyřeší tím, že se zapřou. Nezaměstnaný nenajde práci tím, že ho vláda vyřadí z evidence nezaměstnaných. Ví Petr Nečas, kolik takových lidí hledá práci, aniž by je už vláda evidovala?" konec citatu.....

Pane Sobotka - dokonce i skuhrave clanky o Romech ve Sluknove odhalily neprijemnou pravdu. Romsky aktivista rekl: Jeden ze tri Romu zamestnany doposud u popelaru dal vypoved jelikoz si spocital ze socialni davky mu vynesou vice nez prace.

Pane Sobotka, tak kde je u tohoto nezamestnaneho chudaka chyba? Jsou poplearske platy prilis nizke, nebo socialni davky prilis vysoke?

Pro cast nezamestnanych je podpora v nezamestnanosti neci jako hooooodne dlouhaaaaa plaaacena dovolena. Velka cast z nich pri ni jeste maka na cerno. O takoveto volice "bojuje" ceska socdem. Vemte si proklad z poctivych Svedu - tam malokdo bere podporu jen tak - minimalne jej nazenou na zametnani nebo do nejakych kursu....
25. 10. 2011 | 08:41

SuP napsal(a):

Vico -
..."Tu perličku na dně hledá každej pro sebe..." když chce.
Jenže by neměl tvrdit, že tam není, když ji hledat nechtěl. A už vůbec by neměl tvrdit, že tam jsou jen šutry, když tam nic jiného vidět buď nechtěl nebo neuměl.
25. 10. 2011 | 09:13

zdenekb napsal(a):

SuP:

Pomník stavíte krásný, což o to...
Poslední připomínka k přezdívce Rumcajs (které se tu dle mého věnuje nezaslouženě velká pozornost na úkor tématu). Párkrát si s ním šlo vyměnit pár slov bez zášti, ale poslední dobou se věnoval výhradně urážkám a shazování druhých.

Pro mě byla poslední kapkou jeho slova v diskusi o Breivikových vraždách, že "se levouni nemůžou divit, že z těch jejich keců občas někomu hrábne". Tak reaguje opravdu citlivý, vstřícný a přemýšlející člověk na vraždu desítek mladých lidí. Od toho momentu mi u něj veškeré hledání perliček připadalo spíš jako házení perel...
25. 10. 2011 | 09:49

Terry napsal(a):

Opět jsem nucen připomenout:

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010

Proti prohlubování schodku státního rozpočtu vystupuje ministr financí Eduard Janota dlouhodobě. Rozpočtu se věnuje třicet let, sloužil pod jedenácti ministry. Přesto politici jeho varování neposlouchají.

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)

U politiků platí to Werichovo:

"Nepamatovat si. To je nejlíp placený!"
25. 10. 2011 | 09:55

stále rebel napsal(a):

Pro Terry.
Starý komunista, z kterého se vyklubal český pravičák, tedy to nejhorší co mezi sebou máme, Janota, který stojí za největším schodkem SR, nejhloupějším odhadem vývoje ekonomiky (9 %), Janota, který nás posunul někam na Ukrajinu, ano ty jsi Janotovo dítě, diletanství, kariérismus a lidská sprostota.
25. 10. 2011 | 10:24

Yosif K napsal(a):

Pane velevazeny Skuhrale Sobotka - zadluzenost nebyla stabilizovana, ale ZVYSDOVALA SE BEHEM KONJUNKTURY za ministrovani jisteho diletanta Bohose Sobotky.
"Zadluženost státu přitom byla stabilizovaná na nízké úrovni, několik let pod 30 procenty HDP. Nyní je to o deset procent HDP víc."
Nyni je to o deset procent voice, nebot propukla krize. Kalous je mozna zpitiar ale musi rezat vydaje proto, ze jisty Sobotka rozhazoval penize jako blazen BEHEM KONJUNKTURY - coz by se dalo oznacit jako zlocinne podkurovani proletariatu......
25. 10. 2011 | 10:26

stále rebel napsal(a):

Pro Terry.
A ještě něco, Janota, který pomáhal Kalouskovi měnit rozpočtová pravidla a oblbovat lidi s rozpočtem na rok 2008, kdy do něj vložily rezervy z minulých let a předváděli zdánlivě malý schodek, i kdež ve skutečnosti byl více než sto miliard.
Janotovi lze věřit asi tolik, co Kalouskovi.
25. 10. 2011 | 10:28

stále rebel napsal(a):

Pro Terry.
Omluva za hrubku.
25. 10. 2011 | 10:29

SuP napsal(a):

zdenekb -
Už končím. Jenom na závěr - ..."o Breivikových vraždách, že "se levouni nemůžou divit, že z těch jejich keců občas někomu hrábne". Tak reaguje opravdu citlivý, vstřícný a přemýšlející člověk na vraždu desítek mladých lidí...."
Je to neomluvitelné, když takto reaguje člověk vstřícný, přemýšlivý a citlivý .... Až na to, že má pravdu. Syrovou, která se blbě poslouchá. Ony se totiž stopy levicových proklamací táhnou všemi rosoucími světovými průsery. A začalo to nejčastěji jako "národně osvobozenecká hnutí". - Dračích vajec je nakladeno spousta, jen došli Honzové.
25. 10. 2011 | 11:07

zdenekb napsal(a):

SuP:

Že mě to nenapadlo... pomník bez syrové Pravdy by nebyl úplný.
Ty postřílené děcka si za to mohly vlastně samy.
A vrah byl jen mládenec příliš citlivý na zhoubné stopy levicových proklamací.
25. 10. 2011 | 11:54

SuP napsal(a):

zdenekb -
Podstatné je, že ta děcka zemřela, protože někomu hráblo.
Zbytek je zbytečné rozmazávat. Každýmu hrabe z něčeho jiného. A celkem logicky lze usuzovat, že se pravicový extrémista vymezuje proti levicovým proklamacím. Přece si tu nepotřebujeme připomínat, jak dlouho levouni považovali vraždy a okrádání bohatců za legitimní .....
25. 10. 2011 | 12:19

SuP napsal(a):

zdenekb -
Zapoměl jsem:
Hezký den!
25. 10. 2011 | 12:28

kristusek napsal(a):

Yosif K

Dovolil bych si mírně nesouhlasit. Jasně že zadlužování (takové) v období konjunktury je nesmysl, ale zadlužení roste opravdu především díky p. Kalouskovi a právě jeho vizi nesystematických (a z valné části nesmyslných) škrtů. Protože škrty ano, ale takové, které nastartují ekonomiku. Ty jeho ji naopak potápějí.

Je škoda, že si nenechá poradit od nějakých ekonomů, třeba i z toho NERVu, když už si ho tady ustavil. Bohužel jejich názory absolutně nebere v potaz, anžto on ví všechno nejlíp.

Svým způsobem ho ovšem chápu - pokud byl dvanáctkrát vyšetřovaný pro neoprávněné nakládání s cizím majetkem, korupci apod. a vyšel z toho "čistý", co by nerozuměl takové věci jako jsou státní finance, že.
25. 10. 2011 | 12:46

zdenekb napsal(a):

SuP:

Zbytek je zbytečné rozmazávat. A přijde mi poměrně nevkusné to využívat ke svému "ideovému boji"... to už mi připadá právě jako známka fanatismu. Mimo slušné reakce. Věřte, že bych vystřílení pravicové mládeže neomlouval ani v náznaku tím, že ti mládežníci vedli blbé řeči (byť si to myslím). Byla by to sprostá vražda... Tečka.

To mě zklamalo. I když už ne tolik, Rumcajs mi už v té době přišel jako fanatik.
25. 10. 2011 | 12:51

SuP napsal(a):

zdeněkb -
Nehledejte ten fanatismus jen za plotem, doma ho máte taky. Poukazování kdo dřív a kdo víc to neřeší. Spíš mě děsí, kolik lidí se nikdy nepoučí z historie a z následků řádění jiných fanatismů.
25. 10. 2011 | 13:34

SuP napsal(a):

krom toho, že to posouváte někam, kde to nebylo (s těmi blbými kecy té které mládeže)
25. 10. 2011 | 13:39

zdenekb napsal(a):

SuP:

Fanatismus mi vadí v jakékoliv podobě. Myslím, že byste mi za celé roky debat těžko našel příspěvek, kde bych velebil, nebo jen omlouval vyvraždění a likvidaci kohokoliv, kdo mi ideově nesedí. Snad nemáte pocit, že bych chtěl kohokoliv posílat do uranových dolů. Nebo třeba paní Nuba (ať nejsem tak sebestředný... :o). To mi (nám?) totiž přijde zrůdné. U Rumcajse jsem si - po daném příspěvku - nebyl tímtéž úplně jistý, ten BOJ mi přišel už přespříliš "zažraný". Škoda.
25. 10. 2011 | 17:43

SuP napsal(a):

zdenekb -
Už se tím netrapte.
25. 10. 2011 | 18:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy