Kalouskova krize

31. 10. 2011 | 07:56
Přečteno 3898 krát
Ministr financí Miroslav Kalousek příliš nepřekvapil ohlášením další vlny škrtů, která má někdy na jaře ořezat už připravený ( ale Sněmovnou ještě neschválený) státní rozpočet o 20 miliard korun, a možná i o víc. Stejně tak nepřekvapuje, že mu chybí peníze už i letos. Tvrzení, že za to může krize, lze přijmout zejména v tom rozsahu, v jakém tuto krizi způsobily svými zásahy Topolánkova a Nečasova vláda a hlavně on sám.

Bylo by to k smíchu, kdyby nešlo o miliardy. Když v roce 2008 začaly v Americe padat největší světové investiční banky a škody den za dnem narůstaly o desítky miliard dolarů, jedině česká vláda zůstala klidná a slibovala, že snižování daní představuje tak silná anabolika pro hospodářský růst, že se jeho tempa přiblíží tomu, jaká vykazovala předchozí vláda levého středu. U nás krize nebude, budeme ostrůvkem stability, tvrdili občanům, které se snažili omámit v předvolební kampani ( schylovalo se tehdy ke krajským a senátním volbám). Nyní se karta obrátila a je třeba neúspěch ekonomické politiky na někoho shodit. Najednou je to západní krize, kdo může za to, že Kalouskovi jako obvykle nevycházejí čísla.

Premiér Nečas a ministr Kalousek před několika dny dramaticky věštili zlé časy s odkazem na Řecko. Jak by se ale projevila krize, která by k nám přicházela zvenčí? Postihla by nás buď jako pokles zahraniční poptávky nebo jako nákaza z finančních trhů, poklesem ratingu a růstem úrokových sazeb. Jenže českým exportním firmám se daří, jejich přírůstky dovozu byly dvouciferné a zakázky stále rostou, byť v posledním měsíci zpomalily. A český rating dokonce posílil, jak se nedávno pyšnila česká vláda. Úrokové sazby ČNB jsou blízko nule. Na obsluze státního dluhu letos ušetříme asi 15 miliard korun oproti původně rozpočtované částce – a jsou to vítané peníze na zalepení děr, které způsobila neschopnost ministerstva vybírat daně. Kde je tedy krize?

Kdo hledá českou krizi, musí hledat doma. Stačí se podívat do statistik, které vydává každý měsíc Český statistický úřad, abychom viděli, že v české ekonomice se rozevírají nůžky. Exportním firmám se daří, ale podniky závislé na domácím trhu čelí největšímu propadu, jaký jsme snad zažili. Stačí se podívat na pokles domácích zakázek průmyslových podniků a obejde vás hrůza. Vývoz aut je skvělý, německá matka Škody Auto, Volkswagen, útočí na první příčku světové automobilové produkce. Česká spořitelna ohlásila rekordní zisk. V minulých letech, které budou ve světových statistikách označeny jako krizové, dosahoval rekordních zisků také ČEZ a další energetické firmy, telekomunikační společnosti , další banky. To všechno jsou zahraniční společnosti, kterým se daří jejich podnikání v mezinárodním prostředí, a protože jim česká vláda vytrvale snižuje českou daňovou povinnost, mohou o to víc posílat svým akcionářům v zahraničí.

Jen domácí výrobci pro domácí poptávku jsou na tom zle, dokonce velmi zle. Kdo chce detailní popis, doporučuji výborný článek Petra Holuba, který byl minulý týden publikován na Aktuálně.cz. Ale je to vidět i bez čísel. Projeďte se venkovem a podívejte se, kde se ještě podařilo udržet hospodu, kadeřnictví, prodejnu – aspoň pojízdnou. Kolik lidí je bez práce, to se ze statistik nezaměstnanosti nedozvíte, protože z nich na úřadu práce vypadnou jedním švihem razítka, nezávisle na tom, jestli si něco najdou. Těžištěm Drábkových reforem je totiž hromadné vyřazování z evidencí všeho druhu, ne zajišťování nových pracovních míst či alternativ prosté existence.

Ano, doma je krize, protože politika snižování mezd, zvyšování neprodukt
ivních nákladů, jako jsou nejrůznější poplatky a cenový diktát monopolních dodavatelů síťových služeb, politika plošných rozpočtových škrtů, to všechno srazilo domácí poptávku. Nepotřebujeme ani Newtonův mozek, abychom porovnali fakta, která jsou k dispozici, a dospěli ke zjištění, že se zhoršilo hlavně to, na co měla přímý vliv česká vláda a její ideologický zápal. Snižování nákladů práce – někde až k nule, větší pružnost pracovního trhu – aby bylo možno lidi snáze vyhodit na ulici, zmenšování státu – tím, že privatizujeme jeho služby, abychom je pak mohli prudce zdražit. To všechno mělo katapultovat českou ekonomiku mezi světové tygry. Jenže ekonomice nedošlo, že ji tato hladovka léčí. Domácí kocour místo aby rostl do tygra, hubne a pelichá. Pomalu aby si hledal místo někde v houští, smířen doslova s nejhorším…

Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu. Ani je vlastně nezajímá, dávno mají k dispozici odpověď na všechny otázky. Pal se ale nelze divit, když jejich jistý krok ( daňová a sociální politika od roku 2008) občas skončí v příkopě.
Jestli něco v této velké krizi opravdu zkrachovalo, byl to neoliberalismus. Zkrachoval, je nefunkční – a stojí to biliony dolarů a euro. Proč znovu zkoušet to, co nefunguje? Proč se znovu hnát do situací, kdy lidé živoří, jen aby se obrovské bohatství vyhodilo oknem? Krokům české vlády se proto dá porozumět jen tak, že se pokouší tento výsledek potvrdit v opakovaném experimentu. Chce s nasazením vlastní kůže – i té vaší, samozřejmě - dokázat, že myšlenky, o které se opírá, jsou prošlou veteší, která se opravdu jen prorezavěla do dnešních dnů z hloubi 80. či dokonce 70. let minulého století. Takříkajíc z časů Thacherové, Reagana a Brežněva. To vážně chceme?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Přesně tak,jen dodám odkaz na ten Holubův článek

Analýza: Za druhý propad Česka může Kalousek, ne Evropa
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=719192
31. 10. 2011 | 08:11

vasja napsal(a):

"Jen domácí výrobci pro domácí poptávku jsou na tom zle, dokonce velmi zle."

Tak jim zvedni daně a budou na tom líp! A logicky i jejich zaměstnanci!
Chce to myslet, souhu.
31. 10. 2011 | 08:15

duroy napsal(a):

No pane Sobotko, pravdou je, že den daňové svobody byl na konci Vašeho rozpočtování dříve, než je dnes za tzv. pravicové vlády.
S úctou vzpomínám.
31. 10. 2011 | 08:18

Miky napsal(a):

Sobotka Vás chce drazí spoluobčané znovu ošálit a pak si koupí v sousedství Grose nějakou tu drobnou nemovitost !Jedná se o stejnou náturu !
31. 10. 2011 | 08:26

Mery napsal(a):

Takový rozpočet přece nemohou Véčka podpořit, to by byl hazard.
31. 10. 2011 | 08:26

Sims. napsal(a):

Dle včerejšho projevu mistra Kalouska lze konstatovat, že začíná být hodně nervózní. Tatam je jeho slova nejlepšího ministra finanční III-tích republik a na Falbrovu připomínku, že odboroví ekonomové toto říkali již v září, nebyl schopný nic namítnout - jen kroutil hlavou, jak on rád dělá. To se již usekl podruhé - rok 2008 a nyní opět. Pak že se nedá vstoupit do jedné řeky dvakrát. A pokaždé za to dostane cenu nejlepšho ministra financí, to se nám fakt někdo vysmívá.
31. 10. 2011 | 08:27

veny napsal(a):

vasja napsal(a):
"Jen domácí výrobci pro domácí poptávku jsou na tom zle, dokonce velmi zle."

Tak jim zvedni daně a budou na tom líp! A logicky i jejich zaměstnanci!
Chce to myslet, souhu.
No vasjo sami zaměstnavatele říkají,že by bylo lepší ,aby zvedli daně jim než DPH spotřební daně atd.Protože když je zvednou občanům tak občani budou méně nakupovat jejich výrobky a tím oni budou vydělávat míň než kdyby jim daně zvýšili a budou muset propouštět! Kapišto?
31. 10. 2011 | 08:31

Cech napsal(a):

Důležité zřejmě není zaměstnávat někoho v Česku.
Toho přímým důkazem je rozhovor za přítomnosti amerického ministra energetiky Chu.
Proč něco vyrábět doma pro sebe?
Když je možné to předraženě koupit a dát práci někomu jinému.
Doma vyrábět pro někoho jiného v jiných cenových relacích a odbornou práci přenechat odborníkům ze zahraničí.
Pouze tímto způsobem lze upravit cenu pracovní síly ze současný cca 80 na budoucích cca 45.
Jak jste napsal pane Sobotka:
"Těžištěm Drábkových reforem je totiž hromadné vyřazování z evidencí všeho druhu, ne zajišťování nových pracovních míst či alternativ prosté existence."
Ne s tím nemohu souhlasit.
Vše naznačuje,že těžištěm Drábkových reforem je snížení ceny pracovní síly na v průměru 45Kč.
31. 10. 2011 | 08:32

JC napsal(a):

Aha, takže tu máme letmý nástin daňové reformy ala Bohuš-já to vždycky říkal.
Osolit ty kterým se momentálně daří,/táhnou ekonomiku/a hlavně, mají za majitele cizáky.
Hmm Bohuslave a ty myslíš, že tohle by ti v Bruselu posvětili ?
31. 10. 2011 | 08:33

veny napsal(a):

Miky napsal(a):
"Sobotka Vás chce drazí spoluobčané znovu ošálit a pak si koupí v sousedství Grose nějakou tu drobnou nemovitost !Jedná se o stejnou náturu !"
Bu bu bu Řecko,Paroubek,Gross Sobotka!:)))))))))))))))))
31. 10. 2011 | 08:34

Karel napsal(a):

Není potřeba jen urychlit budoucí bankrot ČR, který je již domluven napříč politickým spektrem, jak říká jistý majitel nemocnic? Co je na tom pravdy?
31. 10. 2011 | 08:38

veny napsal(a):

"Zveme Vás na diskuzi pořádanou sdruženími AntiMešita o.s. a AntiMešita-Envi o.s."
Co to má společného s tímto blogem?
31. 10. 2011 | 08:39

duroy napsal(a):

"Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu"
Mělo by se dát do učebnic.Pokud se tato analýza opírá o fakta důvěryhodná,je brilantní.Se slzami v očích vzpomínám na dobráka Bohumíra Šmerala s jeho austrrslavismem-marxismem s dělnickou podstatou v rámci dokonalé formální demokracie a železice přesně té dnešní,ne salonní.Kde jsme dnes o 100 let později už mohli být-v Evropě i u nás-kdyby nebylo války,kterou ten nastrčenej americkej opelichanej kocour T.G.M. vlezl zvenčí do nacionalistického zdejšího Kocourkova.Rusové takového podobného kocoura Kerenského strčili do auta ambasády USA a vyhodili do USA.A udělali dobře pro sebe i pro něj.
Čím to,že americké sazenice podobně jejich kdysi zdejším vyhynulým potočním ondatrám nikde v Evropě trvale neudrží více jak dočasné injekce.Prostě pocházejí z evropanů,kteří do Evropy už sami patřit kdysi jako přistěhovalci nechtěli.To Americe neubírá.Je svá,ale málo evropská.A je duchovně před Evropou i příliš vepředu na pochopení se vzájemně s ní.
31. 10. 2011 | 08:41

duroy napsal(a):

oprava na ."austroslavismem-marxismem s dělnickou podstatou v rámci dokonalé formální demokracie a železnice přesně"
31. 10. 2011 | 08:43

Viléme Hynku Jarmilo napsal(a):

a není vlastně dobře se zadlužovat? Řekům se nakonec polovina dluhů odpustila, oni si nějaký čas dobře žili, nakonec to zaplatí ti zodpovědní, kteří šetřili a dobře si nežili nikdy, slogan kdo šetří má za tři je vlastně ironie, kdo šetří platí za tři, tak to asi bylo myšleno
31. 10. 2011 | 08:45

MaB napsal(a):

Vtipně, pane Sobotko, píšete, že se Nečasovo-Kalouskova vláda nechtěně snaží demonstrovat nefukčnost neoliberální doktríny. Potíž je, že ve světle těch pouček je každá vláda ještě nedostatečně fundamentální, a tak je vždy možno konstatovat, že vláda nedostatečně snižovala daně firmám, málo omezovala přebujelý veřejný sektor a příliš regulovala. A tak bude po průseru opět konstatováno, že pravicová vláda nebyla dost pravicová, a dojela na své levicové recepty.

Neboť, jak píšete: "Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu. Ani je vlastně nezajímá, dávno mají k dispozici odpověď na všechny otázky."

A z blbosti se, narozdíl od opice, nedá vyspat.
31. 10. 2011 | 08:51

vasja napsal(a):

Veny.
Znáte zákon padajícího hovna?
Když se zvednou firmám přímé daně, odskáčou to v konečném důsledku zaměstnanci dóle.
A myslíte si, že když se zvednou přímé daně, povzbudí to u tuzemského jezedáka chuť koupit si o jeden pluh navíc, nebo u zedníka žebřík?
31. 10. 2011 | 08:53

JC napsal(a):

"Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu."

Tesat do kamene Bohuslave.

Kam vede sociální motivace skvěle předvádí tvůj stranický kolega Rath.
Po amatéru Bendlovi přebíral úřad se sekyrou 1 mld Kč a dnes už má na kontě mínus
3 mld. Nebyly náhodou ve středních Čechách nějaké povodně ?
A co děti obyčejných občanů ? Stále autobusy zadara ?
31. 10. 2011 | 08:57

Marcus Agrippa napsal(a):

M.Kalousek je neuvěřitelně nekompetentní člověk a jeho prognózy ve stylu nebude li pršet - nezmoknem si může nechat od cesty. Hájení zájmů předvolebních sponzorů TOP09 je sice z jeho pohledu logická věc, ale pro ČR je to destrukční. Ostatně dost spolu nekorespondují výsledky hospodaření velkých firem a"krizových"titulků v českých médiích. O bankách ani nemluvě - ty mají zisky, jak snad nikdy v historii ( větší část přesunují do mateřských centrál v EU ). Zisk Škody v pololetí roku 2011 vzrostl o 81% na 10 mld. A to má být ta krize?! Olalá ....
31. 10. 2011 | 09:01

Deny napsal(a):

Sobotka napsal: Projeďte se venkovem a podívejte se, kde se ještě podařilo udržet hospodu, kadeřnictví, prodejnu – aspoň pojízdnou

Pane Sobotko, znám několik lidí, co se na podnikání vykašlali z důvodu Vámi snížené hranice prácovství DPH na 1 milKč ročně. Na snižování podílu živnostníku máte i Vy svůj podíl
31. 10. 2011 | 09:03

Koplkop napsal(a):

Autor
"Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu. Ani je vlastně nezajímá, dávno mají k dispozici odpověď na všechny otázky."
Taková sebekritika. Pane Sobotko to jste mně překvapil. Naprosto s Vámi souhlasím. Jste zaslepen ideologií, nevidíte realitu. Nevidí ji ODS, nevidí ji ČSSD, nevidí ji v současné době ani jedna parlamentní strana. Nevidí ji ani jeden politik. Proto se Vám nedivím, že ji nevidíte také. Co řekne protistrana, je třeba argumenty vyvrátit a hloupoučkým voličům předvést, jak Vy byste to dělali daleko lépe. Vy jste všichni odborníci na vše, všemu rozumíte, od stavby dálnic, letišť, až po chov prasat a škodlivosti kůrovce. To mně vždy fascinuje, jak takový politik o všem má přehled, jak všemu rozumí. Ze školy rovnou do politiky a je tady odborník na všechno. Jediné co neumíte, je dohodnout se. Dohodnout se společně, jak rádi říkáte napříč politickým spektrem, na řešeních, které by opravdu byly řešením. Bez té Vaši pravé, levé, pravolevé, středolevé a já nevím jaké ideologie. Vlastně vím, hloupé ideologie, ať už té Vaší nebo té ostatní. Všechny jsou hloupé, protože jsou to ideologie a ne řešení.
31. 10. 2011 | 09:05

hordubal napsal(a):

JC napsal
"Kam vede sociální motivace skvěle předvádí tvůj stranický kolega Rath.
Po amatéru Bendlovi přebíral úřad se sekyrou 1 mld Kč a dnes už má na kontě mínus
3 mld. Nebyly náhodou ve středních Čechách nějaké povodně ?
A co děti obyčejných občanů ? Stále autobusy zadara ?"
31. 10. 2011 | 08:57

Zde se hodí přesně Sobotkovo konstatování:"Slabina těch, kdo jsou zaslepeni ideologií, spočívá v tom, že nevidí realitu. Ani je vlastně nezajímá, dávno mají k dispozici odpověď na všechny otázky."
31. 10. 2011 | 09:09

JC napsal(a):

Deny,
Mno já nevím, kde na tom Bohuslav byl.
Na venkově kde já projíždím je minimálně jedna hospoda/ale i dvě nebo tři/ samozřejmě zaleží na velikosti obce, minimálně jedna prodejna a o kadeřnictví také není nouze.Kromě toho také opravny automobilů a jiné.
31. 10. 2011 | 09:10

Maximus napsal(a):

Kalouskovy škrty ve veřejném sektoru snižují balík financí, který občané vlastní a tím se samozřejmě snižuje poptávka po zboží a službách a to pocítily domácí firmy závislé na místním trhu. Dále nerozumné snížení daní DPFO
na 15% a u DPPO na 19% jenom obralo stát o 60-80 mld.Kč ročně. Že by mírné zvýšení daní domácí firmy poškodilo ještě více, není tak jasné. S penězi firmy jde leccos udělat a zejména nákladovou část optimalizovat. Majitelé firem o tom něco ví. Samozřejmě zde, ale není jádro pudla, to jen současnému stavu vládních financí přitížilo. Největší problém Kalouskovy a Nečasovy vlády je v tom, že ve skutečnosti nic, ale opravdu nic nedělají proti masívnímu rozkrádání státních peněz zavedenými kanály. Tam se jedná min. o 70 mld.Kč ročně podle vládního NERVu, ale spíše to bude někde kolem 140-150 mld.Kč jak uvádí nevládní Transparency International.
Navíc Kalousek vymýšlí stále nějaké podrazy jako třeba je likvidace ekologických škod, vyrovnání s církvemi, popř. oni hájí jako posedlí firmy s akciemi na skrytého majitele. Zřejmě jsou pod tlakem kmotrů a pravděpodobně v tom také nějakým způsobem jedou. Nechtějí dále řešit státní definitívu, která by udělala v této oblasti pořádek, hájí jak to jen jde hazard a netlačí na EU, aby se něco udělalo se stěhováním zejména holdingů do daňových rájů. Nevím, proč by nemohly být ze státních zakázek vyřazeny firmy,které mají sídlo někde v pr.. (nechci být sprostý) a které tady vyvádí finance ven z ČR. Všechno jde nastavit, ale ono se nechce. Není to ani z 1% tak složité než třeba vymyslet složitý fungující šachový program. V době vyspěné a výkonné IT jdou dělat věci, o kterých se našim politikům ani nezdá.
Dále je tu nepříznivý stav na úseku odměňování našich zaměstnanců cizími firmami a fin.ústavy působícími na našem území. Oni každý rok legálně vyvádí přes 210 mld.Kč ven a naše lidi jsou "odměněni" zhruba 1/3 platy oproti platům na postech v zahraničí u těchto firem. Přičemž výkonnost naší ekonomiky je třeba oproti Holandsku či SRN na 2/3! Jen u části firem obstojí jejich tvrzení, že u nás je nižší přidaná hodnota výrobků a tudíž platy musí být adekvátně nižší. Mohu uvést více příkladů, např. vemte si platy zaměstnanců ve Wolfsburgu u VW a v Mladé Boleslavi nebo platy prodavačky třeba v Lidlu v SRN (cca 40 tis.Kč)a u nás v ČR (12tis.Kč), přičemž všechny nákladové položky obou firem jsou dnes prakticky stejné! Zkrátka jsme se staly rozvojovou koloniální zemí se vším všudy. Cesta z tohoto začarovaného kruhu existuje. Musí se ve státním sektoru zmenšit počet zaměstnaných lidí nikoliv plošnými škrty, ale odbornými řezy, které musí provést skuteční odborníci. Jde to provést na bázi komparativního srovnání s nejlepšími státy EU, poté musí být platy ve veřejném sektoru zvýšeny! To vyvolá větší tlak na odměňování zaměstnanců v soukromém sektoru, jsou to totiž spojené nádoby a můžete na to vzít jed, že to bude fungovat. Plošné snižování balíku peněz ve veřejném sektoru je naopak velmi nebezpečná záležitost a může zapůsobit velice kontraproduktivně a potažmo poškodit část podnikatelského sektoru závislého na domácím trhu.
Zkrátka když hospodářství státu řídí potrhlý arogantní chemik a dělá laické pokusy, nemůže to dobře dopadnout!
Pěkný den všem a nenechte se okalouskovat!
31. 10. 2011 | 09:14

Marcus Agrippa napsal(a):

Maximus:
a to je podle některých individuí největší problém ČR min.mzda 8000 kč. 8 0 0 0 kč - což je cca 324 euro. Kdo bere vážně tyto prostoduché žvásty, tak by raději neměl ani chodit k volbám.
31. 10. 2011 | 09:20

slavwin napsal(a):

Sobotka určitě hájí loupežnickém zájmy svých zlodějů, kdo je větší těžko říci, Kalousek je momentálně u lizu na něm ta bolševickám zlodějna je momentálně zřetelnější. Kníže je možná čestný člověk, ale zaštítil svou osobností bolševickou zlodějnu. Momentální politika je nastavena tak, když neukradeš nemáš v ní co dělat, dlouho budou schopní čestní lidé otálet než jim bolševici vše rozkradou,
31. 10. 2011 | 09:25

David napsal(a):

"...Nepotřebujeme ani Newtonův mozek, abychom porovnali fakta, která jsou k dispozici, a dospěli ke zjištění, že se zhoršilo hlavně to, na co měla přímý vliv česká vláda a její ideologický zápal...."

-----

To se dalo čekat.

Začínáme sklízet trpké plody z těch tupých škrtů.

A ten "chemik" nám prý chce ještě ordinovat ostré škrty.

Jak je možné, že v podstatě bláznění jednoho člověka není nikdo schopen zastavit?
31. 10. 2011 | 09:26

gaia napsal(a):

Marcus Agrippa

možná proto ani nechtějí, abycho to euro přijali, pak by si to lidé uvědomili snáze. Naše platy v eurech, to by bylo neudržitelné.
31. 10. 2011 | 09:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek vykazující znaky spamu (pod více blogy opakovaný zcela identický příspěvek resp. pozvánku na akci, který nijak nesouvisejí s tématem).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 10. 2011 | 09:34

Maximus napsal(a):

Omlouvám se za pár překlepů a hrubky (i-y) trochu jsem spěchal za bysnysem. Nedávno jsem koukal na malé kluky jak hráli na Proseku fotbal a jeden když druhého obrousil a zfaulovat, tak se omluvil novou češtinou až jsem vytuhnul, on na něj: Soráč vole!
Takže soráč!
31. 10. 2011 | 09:38

gaia napsal(a):

Maximus

to Soráč vole! se mezi naší mládeží vyskytuje již zhruba 10 let a to i na venkově.
31. 10. 2011 | 09:50

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Naprosto přesvědčivě.
Jenomže Kalouskovi vůbec nejde o stát nebo občany.Rozprodat co ještě jde,zprivatizovat všechny služby.Co je horší,že v tom nejede sám,ale celá vláda,jinak by ho už dávno vyhodili.Bohužel,některým to nedochází,že to dolehne i na ty bohaté.Aby to nebylo málo,tak zvedneme ceny všeho.Jistě jste zaznamenal,jak se zvyšují nákupy v zahraničí,další rána naším prodejcům.
31. 10. 2011 | 09:55

neo napsal(a):

gaia:

kdepak, takto jsme se omlouvali ještě my na ZŠ před 20ti lety.
31. 10. 2011 | 09:58

JC napsal(a):

Bohušu nevybral jsem Telnici, ale dědinu kousek vedle.

http://www.outesany.cz/index.php?&desktop=sluzby&module_params=
31. 10. 2011 | 10:03

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
kéž by přišla do ČR doba prosperity jako byla ve Velké Británii a v USA jako za časů Thacherové, Reagana. Což Vy na jedné straně kritizujete a na druhé straně Váš přítel a expředseda žije mezi těmi zlými imperialisty, mezi největšími multimiliardáři světa na slunné Floridě.
Jen by v těch zlých USA by levou zadní při desítkách funkcích nevystudoval a taky by bezpracně nepřišel k miliardám. Tam to totiž musí být podloženo tvrdou prací. A práce, tvrdá poctivá každodenní práce, to je něco co se sociální demokracii v České republice moc nelíbí.
31. 10. 2011 | 10:06

gaia napsal(a):

neo

já to slyšela poprvé v roce 2 003 od žáčka a do smrti na to nezapomenu. takže to vím úplně přesně. Ale okolnosti toho je mi blbé psát pod politickou debatu, i když to bylo docela vtipné, ale hlavně pro mne nezapomenutelné.
31. 10. 2011 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

Jediná výhoda do budoucna, kterou ale inženýr Kalousek jistě nezamýšlel - co se týče zvyšování DPH a snižování přímých daní...je, že tak bude snazší přejít k systému "grundeinkommen" (jednotný příjem). Který je - jak ukazuje vývoj dynamiky odlivu výrobních kapacit z Evropy i USA a dynamiky nedobrovolné chronické nezaměstnanosti...stejně nevyhnutelný.
Mimochodem jistou modifikaci základního příjmu prosazoval i liberálně SOCIÁLNÍ guru - Milton Friedman /negativní daň/.

Kalousek(a nejen on) neuznává jeden zcela zásadní fakt. Že produktivní ekonomika je složena ze tří ekonomik - exportní, lokální a šedé. Výkonnost každé z nich je závislá na trochu odlišných zákonitostech a parametrech.
Svázány jsou ale regulativními mechanismy.
Kterých Kalousek/regulátor/ využívá špatně - protože jednostranně.
31. 10. 2011 | 10:08

Marty napsal(a):

Miroslav Kalousek, nejlepší ministr financí banánových republik CEE, bude do konce roku 2011 nucen přiznat, že se zásadně přepočítal v odhadu růstu šedé ekonomiky ČR!!
31. 10. 2011 | 10:08

kelt napsal(a):

Dlužno dodat,že Kalousek se přece jenom poučil a povyrostl.
V rozpočtu na rok 2009 se sekl co se týče prognosy růstu HDP o možno říci v rámci EU o nepředstavitelných 9,8%.
A to podtrhl konstatováním,že "nás"/můžeme se přít dnes o to,koho tím vlastně myslel/se krize nedotkne.Nechci mu sahat do svědomí,ale vše dnes nasvědčuje tomu,že měl na mysli sebe a Hávu se Štávou a kmotry z předsálí stranických sjezdů.Vláda na propad ekonomiky reagovala tupými škrty/Nečas/a výrazně tím podtrhla domácí poptávku.Dále dle Kalouskových slov chystá pro příští rok škrty ostré.
Ve včerejším vystoupení v OVM s tváří ustarané velbloudice sdělil národu,že NERV již připravuje tři varianty co se týče HDP./růst 2,5% procenta již odepisuje/-+0,5,-1,O a katastrofickou--5,O%?/to nespecifikoval/
Vše to podepřel L Ž Í o tom,že za vším jsou problémy nám importované z vnějšku.
Ne,tato vláda ekonomických nevzdělanců,postižených ideologickou bariérou slepoty není schopna překročit svůj vlastní stín.
Toto všechno je dále umocněno tím,že musí splácet "dluh sponzorům",těch úspěšných,kteří se nesmí za žádných okolností podílet na sanaci SR.
Čeká nás cyklická recese upadání do chudoby stále většího okruhu těch,kteří se ještě dnes řadí ke střední třídě a růst sociálního napětí.
To těžkooděnci nevyřeší.
31. 10. 2011 | 10:09

JC napsal(a):

kelt,
Mlátíte stokrát přemletou socansko-odborářskou slámu/ tupé škrty/
To si můžeme poslechnout v originále od Bohuslava a nepotřebujeme vaše moudra.
Co tedy navrhujete ? Investice a la Rath ve středních Čechách ?
31. 10. 2011 | 10:16

jozka napsal(a):

JC:

Priznam se ze mne tahle logika vzdy fascinovala. "To uz bylo receno mockrat, to neni argument".

Jo, Grossovy miliony, Spidlovy zdroje nebo Paroubkovi martani, to je jina, to bude argument porad :-)
31. 10. 2011 | 10:39

JC napsal(a):

jozka,
Jožínku, ani se nedivím, že se v tom ztrácíte. Budete také asi jeden z ideologických slepců.
Takže zkuste věcně argumentovat. Tupé škrty ne, tak tedy sociální investice a la Rath ve středních Čechách ? To nás spasí ?
31. 10. 2011 | 10:50

jozka napsal(a):

JC:

Nepochopil... priznam se, ze jsem to ani necekal.
31. 10. 2011 | 10:51

Marcus Agrippa napsal(a):

JC:
nejsem si jistý, ale nebyl Středočeský kraj výrazně postižený povodněmi?! Navíc kraje mají výrazně snížený rozpočet.
31. 10. 2011 | 10:52

Xury napsal(a):

Pro Marcuse Agrippu:
asi mi něco uteklo, ale v které části středních Čech byly v posledních třech letech povodně? Děkuji za odpověď.
31. 10. 2011 | 10:54

kelt napsal(a):

JC
Termín "tupé"škrty použil jako první Nečas.To měl ještě potřebu se od Kalouska distancovat,ale zatím ho samotného nic lepšího nenapadlo.
Pokud jste přesvědčen,že škrtáním se proškrtáme k prosperitě,je mně Vás/myšlnekově/ líto.
Pokud kouříte v předsálí stranických sjezdů doutníky a máte bourák s SPZ se čtyřčíslím 00 01,eventuelně jako stranický "odborník"máte teplé místečko na některém ministerstvu,tak se Vašim myšlenkovým pochodům nedivím.
Malá otázka na závěr-čím to asi je,že každá tzv.pravicová vláda /Klaus,Topolánek/musela hodit ručník do ringu?
A tato sguadra azura držená nad vodou firmou ABL a blondýnami ve spodním prádle má k tomu silně nakročeno.
31. 10. 2011 | 10:55

Marcus Agrippa napsal(a):

Xury:
vy žijete mimo ČR?! Nejen letos v lednu to Středočeský kraj celkem slušně"schytal"( v Berouně byla desetiletá voda ).
31. 10. 2011 | 11:07

Marie napsal(a):

veny 08.39

Nebylo tam AntiJešita, o.s.?
31. 10. 2011 | 11:09

Almo G™ napsal(a):

Autor: Pěkný blog.

Jen: Co se týče mistra Holuba - ten nebude mít za týden problém znovu vynášet Kalouska do nebes. Stačí, když se na dohled přiblíží nějaké ty volby.

---

Rekapča mi nabízí k "přepisu" jeden obrázek za druhým. Přesně opsaná slova považuje za špatná. Jak u blbých na dvorečku.
31. 10. 2011 | 11:13

zemedelec napsal(a):

Pane kelt.
Přivedl jste na jinou myšlenku.
Co je to s těmi politiky,že si víc hledí ženských,než politiky, nebo správy země. Nevěrník jeden vedle druhého,ze všemi důsledky.Jak se pak dobře starají pro ně o dobré místečka a platy.To Bárta a John,tak ti si tam přivedli celý harém,přiznávám docela pěkný.
31. 10. 2011 | 11:23

Xury napsal(a):

Pro MA:
tak teď nevím, jestli jste to myslel jako ironii nebo ne. Doufám, že ano. Desetiletá voda není nic.
31. 10. 2011 | 11:24

tomas napsal(a):

to maximus, zapomnel jste jeste na tech dvanact uhelnych miliard, ktere lezi ve Svycarsku a ke kterym se tady nikdo nehlasi. Kalousk ajsem v nedeli nevidel, atk ani nevim, jestli mu tam elitni cesky novinar polozil dotaz, proc se vsemi silami nesnazi dosatt tyhle penizky zpatky? dale, ne , nezapomnel jste, ale ten vycet je u ztak dlouhy, ze chapu, ze na to uz nemate naladu. tak jenom pripomenu IZIP, dve miliardy kdesi, projekt nefunkcni, manazeri IZIPU pobiraji pul milionu mesicne a jejich reditel Pasek, zapamatujte si to jmeno, priznava, ze ma jeste dve vlastni firmy, ktere cosi IZIPu dodavaji.
31. 10. 2011 | 11:28

schrott napsal(a):

JC
buďte tak hodný a přačtěte si na titulní stránce článek o zadlužení Středních čech hejtmanem Rathem.
Na zadlužení bylo zaděláno za Bendla, Rath zdědil již podepsané smlouvy, dluh může jen pomalu umazávat. Takže buďte od té lásky a neoblbujte pořád dokola stejným nesmyslem.
31. 10. 2011 | 11:31

kelt napsal(a):

zemedelec
Ty holky bych jim klidně odpustil.Ono to tolik času zase nezabere,pročistí se hlava a může se v ní vylíhnout i něco smysluplného.
Ovšem pokud si jejich přízeň platím ze státních prostředků,tak to je na pováženou.
Horší pro stav ekonomiky je,když inspiraci k řízení financí hledá dotyčný ve vodce s argumentem,že se z toho do rána vyspí.
Zásadním problémem ale zůstává,co v té vodkainspiraci ho napadne a nevyspí se z toho.
31. 10. 2011 | 11:37

jo napsal(a):

Politika raketově zvyšujících se daní a následné zlepšení ekonomiky je jen neoliberálním populismem a doktrínou dobře placených vymývačů mozků.
31. 10. 2011 | 11:43

neo napsal(a):

kelt:

squadra azzurra
31. 10. 2011 | 11:49

JC napsal(a):

schrott
"Zadlužení krajů podle asociace stouplo zhruba o šest miliard, na účtech také leží menší úspory než v době, kdy končila ODS."

Nevládne náhodou v krajích oranžová lavina ??

Protři si oči oranžádo, ačkoli v případě ideologické slepoty to asi těžko pomůže.:-))

P.S. A to já jsem ODS nevolil.
31. 10. 2011 | 11:52

SuP napsal(a):

Sobotko -
Tohle je zrovna tak vaše krize, jako Kalouskova. To je totiž krize výrobní sféry, která nikdy nefungovala podle toho, jak jí kdo pískal, ale podle možností odbytu. Dokud ty se nezlepší, bude krize plynule pokračovat, vláda nevláda.
31. 10. 2011 | 11:53

SuP napsal(a):

Sobotko -
spíš pracuj na proslovech o okecání krize za vlády ČSSD.
31. 10. 2011 | 11:55

kristusek napsal(a):

SuP

Promiňte, smím se jen zeptat, které konkrétní krize máte na mysli? Netvrdím, že nemohly být, jen nevím, jak to přesně myslíte.

Děkuji:-)
31. 10. 2011 | 12:07

kristusek napsal(a):

JC

"Oranžádo"? "Oranžová lavina"?

Musím říct, že s Vaším slovníkem byste v padesátých letech udělal velkou kariéru...
31. 10. 2011 | 12:09

kelt napsal(a):

Neo-děkuji
31. 10. 2011 | 12:12

akné napsal(a):

JC,SuP. Blbost je nezničitelná......
31. 10. 2011 | 12:14

SuP napsal(a):

kristusek -
Myslím to přesně tak, jak píšu.
Není zač!
:-)
31. 10. 2011 | 12:15

JC napsal(a):

kristusek,
Oranžová lavina jest socanský terminus technicus po vyhraných komunálkách.

Oranžáda jest ekvivalent k modrá strace.

P.S. kristusku nebuď tak útlocitný.
31. 10. 2011 | 12:16

SuP napsal(a):

akné -
Jo jo! A víš proč? Protože netrestá svého nositele.
31. 10. 2011 | 12:18

kristusek napsal(a):

SuP - díky za dokonalou konkretizaci Vašich tvrzení. Je vidět, že máte co říct;-)

JC - nemyslím, že jsem útlocitný. Jen jsem nikdy neměl potřebu používat v diskuzích podobné výrazy, obvykle stačí argumenty.
A když nestačí, je třeba přiznat omyl (a že to není žádná sranda, co si budeme povídat:-DDD).
31. 10. 2011 | 12:22

akné napsal(a):

SuP. .....,ale boj se s ní nesmí nikdy vzdát. Supe,já už to zkouším... Třeba ani jeden nevyhrajeme,ale aspoň se pokusíme. Držme si navzájem pěsti!
31. 10. 2011 | 12:43

SuP napsal(a):

akné -
Aspoň že tak.

kristuek -
Oslovil jsem Sobotku. Zkuste hledat v jeho textu. Případně ho požádejte ať on vám ozřejmí, co tím článkem myslel.
31. 10. 2011 | 12:49

Ládik!!! napsal(a):

kristusek -
když např. vyrobíš dřeváky, těžko je prodáš za víc, než kožené boty nebo Salomony S-LAB XT 4 WINGS. I když sis koupil dláta za 18000 a hoblici za 12000. Musíš vyrobit jiné boty, za které dají lidi prachy. Je v to háček: musíš to umět; nestačí jen vědět.
31. 10. 2011 | 12:56

Honza999 napsal(a):

Maximus

ono se to má tak, že zahraniční korporace si u nás zřídí dceřinnou firmu, která vyrábí s českými náklady a produkci "prodává" matce za (třeba) 1/3 TRŽNÍ (KONEČNÉ) CENY.. Prodává za cenu prosté reprodukce zdrojů plus "zisk" v tak směšné výši, že se v postatě jedná o zlomeček reálně dosažitelných zisků z podobné výroby.

Naše zákony sice hovoří o tom, že podnikat se má za účelem zisku, firma ale přesto není postižitelná, neboť zákony říkají, že firma se musí snažit o zisk ale neříkají o jak velký zisk a navíc, tým "právníků" a "ekonomů" vždy dokáže, že v "daných podmínkách" většího zisku "nebylo možno" dosáhnout.

Veškerý potenciální zisk z této výroby pak realizuje zahraniční matka, která nám takto velmi levně získanou produkci prodá zpět za skutečné tržní ceny.
31. 10. 2011 | 13:13

Honza999 napsal(a):

gaia

s tím "soráč" se u nea nedivte... Copak vám doposud nedošlo, že neo je vždy nejméně 10 let před námi zaostalci?
31. 10. 2011 | 13:14

neo napsal(a):

Honza999:

ubohé... Já na tu ZŠ v té době chodil a tak vím velmi dobře, co za výrazy jsme používali. To, že gaia slyšela tento výraz o 10 let později než já nic neznamená.
31. 10. 2011 | 13:17

Honza999 napsal(a):

neo

vám se člověk nezavděčí...

Sebekriticky přiznám, že za vaším brilantním myšlením zaostávám nejméně o 10 let a dostane se mi kritiky. Kdybych napsal že naopak vaše myšlení zaostává 10 let za realitou, také by vám to nešlo pod fousy...

Poslyšte, že by podle vás bylo nejlepší, kdybych mlčel a nechal hovořit jen vás?

TŮŮŮŮŮDLE!!!!
31. 10. 2011 | 13:24

neo napsal(a):

Honza999:

až na takovej detail milý Honzo999.

To není otázka myšlení, ale osobní zkušenosti.
Takže plácáte jako obvykle nesmysly.

Tady vůbec nejde o myšlení a zda je napřed či nikoli. Tady jde o osobní zkušenost týkající se konkrétního slovního spojení.
Já ho používal o 10 let dříve, než ho slyšela paní učitelka Gaia od svých žáčků. Není vyloučeno, že bylo toto spojení používáno třeba před více než 25 lety... určitě se zde někdo najde, kdo by to potvrdil. Ale je zcela vyloučeno, že vzniklo před cca 10 lety, neb jak jsem podotkl, my jsme ho používali celkem hojně na zš přet 20 ti lety.
31. 10. 2011 | 13:55

kristusek napsal(a):

Ládik!!!

Eh, jste si jistý, že odpovídátě mně? A pakliže ano, na jaký můj příspěvek vlastně reagujete? Pokud to souvisí s krizí výrobní sféry za vlády ČSSD (+ zbytek), pak mi poněkud uniká souvislost.
(ale přiznávám, že dneska to tady mám trochu divoké, tak jsem poněkud "rozvrkočen":-p)
31. 10. 2011 | 14:22

orttt napsal(a):

Fakta všichni známe:
Za vlád ČSSD osm let nepřetržitého a rychlého hospodářského růstu, na jehož konci jsme byli druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě (s růstem 6-7%). V této době jsme v průměrné životní úrovni předběhli Portugalsko a Maltu.
Za vlád ODS: dvakrát hluboký hospodářský pád (krize 1997, krize 2009). V rolce 2011 jsme v průměrné životní úrovni klesli nejen za Portugalsko a Maltu, ale i za Slovensko.
Podotýkám, že bohatnutí země za ČSSD bylo uskutečňováno s polovičními - šestinovými ročními dluhy, než jaké prudukuje dnešní vláda a při podstatně nižší nezaměstnanosti. A že u lékaře se neplatilo, o školném nikdo nemluvil a platy a důchody docela rostly.
Ale vybrali jste si schwarzenbersko-nečasovskou bídu, tak se tužte, kozáci.
31. 10. 2011 | 15:05

JC napsal(a):

orttt,
Povídat socanstvu cokoli o hospodářském cyklu je ztráta času.
Daleko stravitelnější jsou pohádky že celosvětový růst zařídil Gross, Paroubek a Bohumil a za krize je zodpovědný Bush, Zahradil, Topolánek a Kalousek.

P.S. Vám jako popeláři bych doporučil vzít si na leasing Meďoura, ať trumfnete doktora od naproti.
Zvyšte si svoji životní úroveň - Homecredit volá.
31. 10. 2011 | 15:21

SuP napsal(a):

JC -
Moje řeč!
31. 10. 2011 | 15:43

kelt napsal(a):

To orttt,
Hluboce se mýlíte.Fakta,která všichni známe,jsou sockomoušské lži,které nám názorně objasnil předseda ODS,který předvedl před volbami oranžovou síťovku s pár nahnilými brambory a luxusním tovarem naditou síťovku modrou.Co se týče hospodářských cyklů,tak jsme opravdu na špici co do rychlosti jejího náběhu.
V roce 1997,kdy okolní postkomunistické země rostly tempem HDP ve výši okolo 5%,tak Klausova vláda si pospíšila s poklesem do červených čísel.
Situace se opakuje-Nečalousek opět na špici,okolo to mírně poroste,nás dole Kalousek již připravil na další pokles.
Prostě kdo umí,ten umí.A údajům ČSÚ vůbec nevěřte-víte Vy vůbec,kdo stál v jeho čele?Nějaký Fišer,také sockomouš-hrůza.
31. 10. 2011 | 16:13

JC napsal(a):

kelt,
S váma je to těžký keltíku. Vyhrajete volby, hodíte flintu do žita a pak fňukáte, že to není podle vašeho.
Proč se neotážete Bohumila, proč netrval na sestavení vlády ?
31. 10. 2011 | 16:33

kelt napsal(a):

JC,
Víte,ono sestavovat vládu s Nečasem,Kalouskem a firmou ABL,na to musí být silný žaludek.To asi soc.demokracie nemá.
Na druhou stranu byste musel připomenout Klausovi jeho inaugurační slib,že nebude presidentem aktivistickým.
Když on je ale tak vášnivý loutkoherec,že to bez tahání za špagátky prostě nevydrží.
Ale máte pravdu,že v jednom punktu není po mém.
Vůbec nestojím o to,aby mně nějaký opilec z MF posílal složenky k úhradě mého údajného podílu na rozkrádání této země.
31. 10. 2011 | 16:50

Yosif K napsal(a):

Jasny pane oranzovy mudraku sobotko - to prece kazdy ornazovec vi, ze uplne nejlepsi na nastartovani rustu ekonomie je zvysit podpory v nezamestnanosti pro lumpenproletariat, aby je nahodou nic nenutilo hledat si praci, a aby meli dost penez na krabicove vino a na nakup korejskych plochych TV.

To je prece kazdemu geniovi z LIHOVEHO DOMU jasne, ze jinac se hospodarsky rust ani nastartovat neda.....
31. 10. 2011 | 17:32

Yosif K napsal(a):

Je to jasnacka levicovi hloubalove, hlavni je prikrmit hospodarsky rust rozhzopvanim pujcenych penez mezi proletose.

Napujcovat si penize, dat lumpenproletariatu poradny platy a penze za nic nebo za zametani ulic a prosperita se dostavi - hospodarsky rust vyleti az do nebes. Tahle NEJAKE RECKO dosahlo hospodarskeho rustu 7.6% rocne (asi pred 4 lety......)

Jo ze se ty dluhy taky nekdy musi splacet? Ze pak nikdo nechce nic pujcit a penze musi jit zase dolu? Kdo by z oranzovych trumbaku takhle muslsel dopredu, ze pane SOBOTKA????? HE???? Co rikate ne TOHLE???? Ctete vy vubec nekdy, nebo jenom pisete oranzove halucinace?????
31. 10. 2011 | 17:43

Béda napsal(a):

Vývoj veřejných rozpočtů: přes 120 mld ročně snížené daně podnikatelské mafii a vysokopříjmovým skupinám.

Na konci roku 2007 činil schodek 0,6%HDP, byl to nejnižší schodek státního rozpočtu za poslední léta a potvrdil se tak trend klesajícího reálného zadlužení............tak to vedli "socani". Vláda Topolánka však v roce 2007 prosadila reformu veřejných financí. K 1.1.došlo k zavedení tzv. "rovné" daně, která ve skutečnosti zvýhodnila vysokopříjmové skupiny občanů, výpadek státního rozpočtu 20 miliard. Byla snížena daň z příjmu právnických osob ze 24% na 21%, výpadek příjmů o dalších 24 miliard.Byl zaveden strop odvodů sociálního a zdravotního pojištění, další výpadek 17 miliard. To znamená, že za jeden rok byly sníženy příjmy o 61 miliard a na konci roku se veřejné rozpočty dostaly do schodku 1,5%HDP. Tak se nastartoval růst zadlužování. V roce 2009 došlo ke snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20%, výpadek příjmu 8 miliard, snížení sociálního pojištění zaměstnancům z 8% na 6,5%, výpadek příjmů 27 miliard a zaměstnavatelům z 26% na 25%, snížení příjmů 18 miliard.V dalším roce bylo sníženo soc.pojištění, zvýšeny paušály odpočtů pro živnostníky, propad příjmů 22 miliard a na konci roku 2010 byl deficit 230 miliard. Tento výpadek příjmů se musí nyní někde nahradit. Snižováním platů státních zaměstnanců, zvýšením DPH, ...

Dnes kalousek, "pracně" dospěl ke zjisštění, že konstrukce jeho rozpočtu vycházející v době krize z optimistických predikcí je k ničemu. Přitom kdekomu bylo předem jasné, k čemu povede Kalousko-Drábko-Hegerovské zpoplatňování, škrtání a škrcení. Jenom geniální nešika - schodkový rekordman se tvářil, že se nic neděje a zná geniální recept na krizi. Ne nadarmo byl prohlášen lichváři nejlepším ministrem financí rozvojových zemí a kolonií. Bodejť ne, když jim dělá přímo pomyšleníčko.
31. 10. 2011 | 17:44

kelt napsal(a):

Bédo,
Vy zřejmě nečtete fundované a vyvážené příspěvky Yosifa K,Ládíka,Cestovatele a spol.kteří na základě věcně podložené argumentace všechno,co ČSÚ zveřejňuje ohledně vývoje našeho hospodářství odhalují jako sockomoušské lži.
Jste prostě nepoučitelný a osobně se Vám divím,že s k něčemu takovému propůjčujete.
Měl byste jít do sebe a příště to napravit oslavným článkem na margo nejlepšího MF východní galaxie.
31. 10. 2011 | 18:17

Jeff napsal(a):

no a zítra bude druhý výprask po zveřejnění měsíčního plnění rozpočtu.
31. 10. 2011 | 19:28

schrott napsal(a):

JC,
čtenářská negramotnost je čím dál větším problémem a u značky JC je to zřetelné. V článku, ze kterého JC vytrhává věty, Rath o dluhu kraje píše toto:"Když jsem přišel na kraj, tak tam byly podepsané úvěrové smlouvy, jejichž celkový úvěrový rámec byl šest miliard. Čili to, co tam vidíte, to je dílčí čerpání," řekl listu(HN) Rath.

"Úvěrové smlouvy byly uzavřeny v letech 2007 a 2008 a peníze se nyní průběžně čerpají. Kraj má v současnosti na účtech více prostředků, než mělo předchozí vedení," dodal v pondělí novinářům hejtman Rath...

...Rath zopakoval, že bývalý hejtman Bendl podepsal úvěrové smlouvy na čtyři miliardy a další dvě miliardy si půjčily nemocnice. "Musím konstatovat, že můj podpis pod úvěrovými smlouvami není. Je tam podpis Petra Bendla," zdůraznil Rath..."

JC, dám ti radu jak na to. Čti pomalu, jednotlivé myšlenky v textu si barevně odděluj a vracej se k nim dokud nepochopíš o čem text je.
Já jsem nic nepsal o zadlužení krajů, psal o tom, jak Rath HN vysvětlil kdo na dluhy zadělal.
31. 10. 2011 | 21:08

Yosif k napsal(a):

Pnae Kelte dekuji za pochvalu.... pane Bedo - mate a nemate pravdu. Mate pravdu v tom, ze kdyz se snizi dane a zavede strop na zdravko "bohacum" tak ze to z pohledu hladovejiciho proletariatu vypada jako cista ztrata statniho rozpoctu. Nemate pravdu v tom, ze nevidite jine efekty zastropeni a snizeni dani v dobe zvysujici se mobility prace.

Bohatsim oranzovym kuglufum jdou proti srsti i ty nizsi dane zavedene nelitostnou kapitalistickou vladou upira Kalouse. Naoranzovely Babis, a oranzovci Mladek a Jansta dani vetsi odmeny a zisky ve Fribourgu, kanton Svycarsko. Frolik dani v Holandsku. Zahranicni zamestnanci (a lepe placeni cesti zamestnanci) zahranicnich firem mnohdy dani na Kypru atd.

Bez zastropeni zdravka a socka - ktere je normalni vsude v Evrope a v USA - by takovych lidi jenom pribyvalo. Pokud se nevyjde tzv "bohacum" aspon trochu vstric, tak by za nejakou dobu v CR danil jen proletariat a lumpenproletariat - to jest dve skupiny obyvatel, ktere vetsinou od statu dostavaji mnohem vice, nez kolik zaplati na danich.
A vedouci pracovnici by risily ceske fabriky pomoci sluzebnich cest ze SRN, Rakouska, Svycarska nebo Kypru. Jakoze se tak mnohdy i deje.
No nic, praci cest mili oranzovi soudruzi.... nkdy se zastavte v Lihovem dome a domluvte poctivemu Bohousovi, kam vede vyplata socialnich davek placenych z navysovani dluhu. Slozte se mu na zajezd do Recka, priteli proletariatu a chudoby.......
Je vsak mozne, ze to Bohousovi to po 15 let ve vysoke politice uz jasne je, ale ze musi necim proles zde na blogu dojmout, aby jej i pri pristich volbach vynesli ku korytku v parlamentu......
31. 10. 2011 | 21:22

Yosif K napsal(a):

Jasny pane Maximusi, nepsal jste ze jste podnikatel? Co vam tedy brani platit nadvorni cete a delnictvu zapadonemecke mzdy? Kdyz jste takovy lidumil? Nenapadlo vas to? He? Mozna ze byste zkrachoval? Co vyrabite? Litinova pitka pro kuratka?
31. 10. 2011 | 21:26

Yosif K napsal(a):

Jasny pane Kelte, na narust zadluzeni je nutno reagovat dalsim rozhazovanim penez mezi proles a lumpenproles.

Tkhlerto prece delali v Recku - a hle - jaka je tam prosperita - jaky je tam rust! Pred ctyrmi roky tam byl dokonce rust 7.6% za rok! To jim prece musi kazdy zavidet!!! A co takhle iItalie, jeste pred 4 tydny ji zde uvadel Spidlak jako priklad hodny nasledovani - zcela humanisticky vyplaceji nejvyssi penze v Evrope (jako procento GDP) a jak se Italie skvele ekonomicky drzi..... (......jen co Spidlovi oschl inkoust na brku, byl vyhlasen downgrade italskych T-bondu a T-billu....)

Naproti tomu ve skrblicke Cine drzi delnictvo u huby, chybi jim domaci poptavka a Cina se bez domaci poptavky ocividne riti do propasti, ze ano? Potrebovali by tam do vedeni nejakeho oranzoveho kuglofa jako je Sobotka...... ten by jim pomohl k hospodarskemu rustu.......
31. 10. 2011 | 21:51

český maloměšťák napsal(a):

YosifK
Vy jste napadl pana Maxima....že se živí (ani nevím co to je - litinova pitka pro kuratka)....
Čím se živíte vy ?
31. 10. 2011 | 22:30

Maximus napsal(a):

Yosif K
Svými vstupy jen dokazujete, že jste omezený člověk a vůbec nevíte o makroekonomice nic. Jen plkáte rádoby pravicové kydy doplněné občasnými anglickými větičkami, aby to vypadalo, že jste in. Ale pane Vy jste .ů. jak anděl! Byl bych rád kdybyste na mě nereagoval, nejsem na Vaše hloupé agresívní kecy v klecy zvědav! Proč vždycky zde musí být nějaké pako, nejdříve Rumcajs pak tohle?
01. 11. 2011 | 00:50

Jan Vaculík napsal(a):

Kristusku,
nedělejte, že nevíte, že VY prostoru těchto blogů dlužíte především OMLUVU, a to sice Jaromíru Štětinovi, kterého jste tady nazval udavačem, a s neobyčejnou drzostí
jste své nactiutrhačství doložil "důkazy": ovšemže takovými, že když je soudný a věci aspoň trochu znalý člověk prostuduje, tak uvidí, že nic z toho, co jste tu proti Jaromíru Štětinovi tvrdil, není pravda.
Argumenty, které dosvědčují vaši manipulaci fakty, jsem vyložil zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tenaruv-blog.php?itemid=14051&from=300#c
26.8. 14:53
(Vůbec nevím, kde berete tu drzost, že se vůbec odvážíte tady objevit!)
.
01. 11. 2011 | 00:54

OSVČ napsal(a):

Sobotka říká A a odkrývá, jakým směrem se kroky současné vlády ubírají. Někteří k tomu dodávají, že jde o cílený bankrot, což znamená ožebračení všeho obyvatelstva vyjma těch, kdo drží rezervy v cizích měnách, investicích jinde, zlatě nebo nemovitostech v cizích zemích.
Co máte v korunách si pokrátíte čtyřmi, vaše firmy, pokud nedělají čistě pro velké stabilní zahraniční odběratele půjdou do kopru.
Pokud dělají, utečou vám klíčoví zaměstnanci, protože v zemi, která se tu s toho stane, nebudou chtít žít. Jen tvdé nátury si jezdí vydělávat na chleba do Rumunska nebo Uzbekistánu.

Kupříkladu rozsáhlá italská držba nemitostí v Praze má, vedle různých úniků před italskými úřady také tento význam - jištění před státním krachem. Bohatí lidé v Itálii jsou mnohem lépe schopni zhodnotit historické zkušenosti své země a na nějakou stabilitu eura a záchranu z Bruselu moc nedají. Italové ovšem většinou kupovali nemovitosti v polohách, kde nikdy neztratí hodnotu úplně. Jejich uvažování se v tomhle protínalo s myšlením lidí v Holandsku, Německu, Rusku. V Čechách podle nich jejich nemovitosti byly bezpečné uprostřed kontinentu, v Zlatém městě s tisíciletou germánskou historií. Jen nečekali, že se octnou v zkrachovalém státu.
Pokud teď Italové začnou ve velkém prodávat domy v Praze (a nějaká vlna už tu je, jen se snaží zadržovat dech aby nestrhli hráze), je na čase se stěhovat.
Luxusní rodinný dům u Slap se pro osobu napojenou na pražské penězovody v okamžiku krachu stane velmi rychle přítěží. (Pořád aby byl někdo doma s kalašnikovem na kolenou.)

Sobotka nám samozřejmě neříká své B, totiž co bude dělat.
Protože nemá ramena na to obrat Českou spořitelnu, ČEZ, mobilní operátory, banky, farmakoncerny a další pijavice (ani ho nic neslyším říkat o Tobinově dani), je zřejmé, že udělá totéž, co v dobách kdy byl financministrem. Zkusí vyždímat z OSVČ a střední třídy en gros všechno, co ještě půjde. Dál jeho umění nesahá. Takových tancmajstrů by se ale našlo...
Možná bychom měli raději pozorně naslouchat Andreji Babišovi.
01. 11. 2011 | 06:44

Yosif K napsal(a):

Pane Maximusi - na blog pisi proto, ze je mi lito ruznych trudosivych litovacu trapicich se nad zcela zbytecnymi vecmi jako jest existence prijmovych rozdilu, uroven nejnizsich mezd mezi ceskymi proles a lumpenproles atd atd.
A take abych vlil trochu optimismu do zil trudosivych sebelitovacu, vesticich tu potopu, tu zanik kapitalismu, tu nastoleni cinskle svetovlady atp.

Co se tyce Vaseho truchleni nad rozdily v nominalnich platech ceskych a nemeckych uklizecek, mozna by vas mohlo uklidnit, ze rozl v realnych mzdach bude asi mensi nez v nominalnich. Pokud vam to i tak pripada nesparvedlive a jste nahodou uklizec - muzete se zkusit prestehovat do SRN. Mozna vam to pak nebude pripadat az tak idylicke az budete z nominalne vyssiho platu platit i nominalne vyssi najmy bytu atp.

Co se tyce krasotruchleni nejen Vaseho ale i amaterskeho makroekonoma pana Mgr Sobotky nad existenci lidi v nejnizsi prijmove skupine - to z principu nejde odstranit.
A) mzdy jsou trzni - trh plati to co plati - vetsinou jsou nejhure placene nejmene kvalifikovane sily. Aby bvsichni lidi meli uplne stejn e - to nebylo ani za sociku, i kdyz diky ruznym statnim regulacim na tom mozna byly uklizecky relativne o neco lepe.
B) pokud chcete zavest NETRZNI MZDY nejakym zakonem o prudce vyssi minimalni mzde, podnikatele budto regulaci nejak obejdou, a pokud to nepujde, budou si uklizet radeji sami.

Co se tyce nastartovani konjunktury zvysenim spotreby - toto je recept s velmi omezenym ucinkem.

Jakekoliv pribrzdeni statniho rozprachu penez je bolestive a jakekoliv zvyseni statniho rozprachu penez je popularni mezi volicstvem.
Ma to jednu vadu, kterou oranzovi demagogove pologramotnym proles samozrejme zamlcuji - zvysovani rozprachu statnich penez nelze pratikovat do nekonecna. Jednou se pribrzdit musi - a s cim vetsi rychlosti se brzdi, tim je horsi pad a tim vice to bude bolet.
Nadeje ze by vetsi rozprach statnich penez mezi proles zvetsil domaci poptavku je nizka - vetsina penez by sla do krabicoveho vina, kuriva a elektroniky - vse ze zahranici......

Pane OSVC - vsechny vlady nakonec ozdimaji stredni tridu - z chudaku vetsinou neni co vybrat a bohaci jak jste spravne popsal reaguji na zvyseny danovy utlak svoji mobilitou.

Mimochodem - i Babis radeji danil, dani a danit bude cast svych zisku ve Fribourgu (5% dan ze zisku neresidentnich spolecnosti), pro CR nastesti tam nedani vsechno.......
01. 11. 2011 | 08:18

Yosif K napsal(a):

Pane Honza 999 - vase vysvetleni jak zahranicni matky umele snizuji zisk svych dcer v CR vede k logickym zaverum:
A) zdanovani zisku lze v globalizovanem svete relativne snadno obejit.....
B) Zdanovani zisku je nesmyslnym trestem za uspecha a proto je nemoralni....
C) Zdanovani zisku snizuje incentivy uspesne podnikat a ma za vysledek vetsi pocet lidi na podpore

Moralnejsi a ucinnejsi je zdanovani spotreby (DPH, spotrebni dane) - i to vsak ma sve meze a navic to vyvolava u dobre placenych brecaku typu Sobotka zachvaty intensivni litosti nad tim, ze proles budou mit o par procent drazsi jogurty......
01. 11. 2011 | 08:29

JC napsal(a):

Yosif k,
Pamatujte, že píšete také pro mě. Má to hlavu a patu na rozdíl od výkřiků levicových snílků.
01. 11. 2011 | 08:44

JC napsal(a):

schrott,
Mno, co říká Rath je jedna věc, jak se věci doopravdy měly a mají může být jiná věc.
Ostatně se domnívám, že se o tom ještě bude psát. Divné je, že si Rath nestěžoval při nástupu do funkce, ale až nyní.
Uvidíme co k tomu řekne Bendl.
01. 11. 2011 | 08:52

Yosif K napsal(a):

Zgarba - oranzovy sibal z afery s pozemky za 2 miliardy - se dle dnesniho aktualne.cz pristi rok vraci do parlamentu.....

V aféře, kvůli níž Ivan Višňák přišel s pěti dalšími muži včetně ministra zemědělství Petra Zgarby o místo, přihrál stát spekulantům na úkor restituentů pozemky s více než dvoumiliardovou tržní cenou.

Visnak ma farmu na odstrel dive zvere v JAR. Dva socdemaci kteri verejne mluvili o angazma Zgarby v afere jsou na blacklistu u statni spravy a v politice. Dalsi ze sibalu rika: "co je vam na tom divneho? takovych kseftu jsme na fondu duelali desitky tisic....." ...pro poradek nutno uvest ze za "delne spoluprace NAPRIC politickym spektrem......".
01. 11. 2011 | 09:10

pgjed napsal(a):

Pane Sobotko,

Vy si s Kalouskem nemáte co vyčítat. Oba stejní neumětelové! A na téma krize bylo dávno před tím, než jste oba přišli nba svět řečeno vše podstatné:

"Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné slovo pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem k práci a veřejnému majetku. Nepodporovatbankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující." Tomáš Baťa 1932

A pro nás voliče dnes? Nevolit Sobotky, Kalousky, Nečase, Topolánky, Paroubky, Klause, Zemany, Grebeníčky Filipy, Schwarzenbergy, Parkanové, ... prostě nikoho z těch, kteří nás již 20 let vodí za nos! Nikoho z těch, kteří nezodpovědně rozhazují z našeho a dělají nám dluhy! Nikoho z těch, kdo nás přesvědčují, že dluhy se zalepí dalšími dluhy - Švejnar, Paroubek ... Nikoho z těch kdo účet za splácení dluhů, které nadělali, předkládájí nám voličům!
01. 11. 2011 | 10:02

kelt napsal(a):

Yosif K,
Tak jednou pochvala a o kousek níže mne kritizujete za něco,co jsem nikde nenapsal.
Patrně se domníváte,že jste vybaven nadpřirozenou schopností vědět,co si jiní myslí.Mýlíte se.
Abych Vám to usnadnil,tak Vás uvedu do obrazu.Chválí Vás tady JC,není divu.U mne jste šlápl do enona.
To,co tady předvádíte,je snůška asociálních blábolů s odvoláním na čínskou praxi.
Česko je v Evropě a doufám,že v ní zůstane i přes výkřiky do temnot různých "zahradilů"a jim podobných.
Pokud Vám čínský sociální model vyhovuje,pokuste se ho" prodat"
třeba v Ostravě a až Vás pustí z JIPky,tak o tom napište.
01. 11. 2011 | 10:24

Terry napsal(a):

Vždy, když něčím "přispěje" exministr financí Bohuslav Sobotka, mám neodolatelné nutkání vložit následující:

Janota: Sobotka a nejhorší hospodář? To nevyvracím
(http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.asp?c=A100120_1321457_ekonomika_hol)
20. ledna 2010

Proti prohlubování schodku státního rozpočtu vystupuje ministr financí Eduard Janota dlouhodobě. Rozpočtu se věnuje třicet let, sloužil pod jedenácti ministry. Přesto politici jeho varování neposlouchají.

Otázka: U politiků nikdy nevíte, co doopravdy udělají. Napovědět by nám mohlo, co už udělali. Který z ministrů financí hospodařil vzhledem ke stavu ekonomiky úplně nejhůř?
Odpověď EJ: Nejhorší to muselo být někdy v letech 2003, 2004 a 2006. Nejdřív Bohuslav Sobotka při růstu ekonomiky skoro šest procent vytvářel schodky jako hrom, v jednom případě dokonce přes sto miliard. A nezadá si s ním v roce 2006 Vlastimil Tlustý: při šestiprocentním růstu, bim ho! – 97miliardový schodek. I když Tlustý tam byl krátce a možná s tím jen nestihl něco udělat.

Otázka: Takže Bohuslav Sobotka, dnes nejpopulárnější politik, vychází jako nejhorší hospodář. Není to poučné?
Odpověď EJ: Já vašim závěrům rozumím, nevyvracím je, a to je asi tak vše, co k tomu řeknu.

Otázka: Chodil jste v době schodkového bujení za ministrem Sobotkou a varoval ho?
Odpověď EJ: Mám to dodnes schované. Třeba plejáda spisů z jara roku 2006, ve které byly návrhy na zvýšení sociálních výdajů, zvýšení porodného, přídavků na děti, mateřské – o šedesát miliard. Systém financování sociální péče se výdajově z roku na rok ztrojnásobil! A na těchto spisech je mým perem napsáno: nesouhlasím, nedoporučuji, neufinancovatelné!

Otázka: A co na vaše připomínky tehdejší ministr Sobotka?
Odpověď EJ: Zjevně se řídil zájmy partajními. Jeho strana spolu s dalšími způsobila, že ty věci hravě ve Sněmovně prošly a začaly od roku 2007 platit a platí dodnes.
(konec citace)
01. 11. 2011 | 11:24

kočka šklíba napsal(a):

Terry s tím rozhovorem jste už opravdu trapný, navíc Janota byl poslušný vykonavatel přání svých nadřízených, tedy politiků, byl to účetní, takže pochybuji, že jeho sdělení je objektivní, také byl odměněn ;).
Pgjede myslíte tedy, že se mají volit Šustr a další, kdo ještě v KDU zůstali a v té politice jsou rovněž 20 let?
01. 11. 2011 | 11:32

Honza999 napsal(a):

Yosif K.

Jste na omylu.. Morálnější a účelnější je zavést takové poměry (podpořené zákony s tvrdým postihem), aby vaše A) B) C) NEPLATILO!
01. 11. 2011 | 13:12

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte, samozrejme ze prumerny cinsky pracujici rolnik nebo delnik se nema stejne jako rolnik ce delnik v Evrope.
Samozrejme ze je zadouci predstih v zivotni urovni proti cine udrzet.

Jde ale o to, JAKY predstih a JAK si jej udrzet.
A) Jaky predstih? POUZE takovy ktery si muze Evropa dovolit bez dalsiho zadluzovani. Protoze navysovani dluhu nelze hnat do nekonecna a pad z dluhoveho blahobytu byva kruty - viz Recko. Vida - tam padlo omezovani dluhu jakymsi rizenim osudu na socany, kteri dluhovoy horecku kdysi rozdmychali - a ted uz jsou take nepopularni, kdyz se aspon cast dluhu musi splacet jinak nez z novych dluhu........
B) Jak si predstih udrzet? Lepsi organizaci prace, inovacemi, vyssi disciplinou, vyssi kvalitou. Nic z toho mi nepripomina Bouhosvy napady - rozhoz penez z vrtulniku mezi proles a lumpenproles za ucelem "navyseni domaci poptavky". Nebo "presun exportu ze SRN do Ciny a Brazilie".
Mysli si Bohous ze podnikatele nezkouseji vyvazet kam tyo jen jde? Mysli si ze kdyz by chytili zakazku v Cine, ze zaroven musi pustit zakazku v SRN? Zwe nikde nejsou prebytecne kapacitu? nebo ze CLR plati lepe nez SRN???????? Ze se snad na zakazkach do Ciny da vymlet vetsi zisk nez na zakazkach do SRN? Nevi ze si v Cine umi z Ceske produkce vyrobit temer vsechno a lacineji?
Ze podnikatele cekaji s exportem do Ciny na direktivy z LIHOVEHO DOMU? Tak blby snad z politiku snad nemuze byt nikdo - je to jen propagandisticky pseudorecept na oslneni polohramotnych proles na par blogach a v TV......
01. 11. 2011 | 13:28

Kelt napsal(a):

Yosif K,
Nevím,kde žijete Vy,ale z toho co vyplývá z Vašich příspěvků,tak ČR to nebude.
Já žiji tady a proto se mne dotýká,jak současná vláda nejen tedy se mnou,ale s celou společností zachází.
A není to zacházení vstřícné k většině obyvatel této země.
Tato vláda není schopna pochopit,že zde není ani na dobytém území,ani převodní pákou pro zájmy horních deseti tisíc.
Ale bohužel se tak chová.
Vaše názory na politické a ekonomické dění v této zemi se vyznačují silně asociálními přístupy k formám řešení nazrálých problémů.
To vyspělá Evropa,do které doufám ČR také patří neakcepuje a bohudík akceptovat nebude.
Takže Vaše rady ohledně modelu sociálního systému se spíše hodí do subsaharské Afriky.
Zkuste to tam.
01. 11. 2011 | 13:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy