Zabránit nejhorším škodám

02. 11. 2011 | 08:30
Přečteno 4076 krát
Poslanci ČSSD zahájili v Poslanecké sněmovně časově neomezenou obstrukci s cílem zablokovat projednávání tzv. reformních návrhů, které prosazuje pravicová vláda Petra Nečase. Senátorům zvoleným za ČSSD se podařilo dosáhnout toho, že Senát všechny tzv. vládní reformy zamítl. Nyní se o nich musí hlasovat znovu v Poslanecké sněmovně. Pokud je vládní pravicová většina ODS, TOP 09 a VV prosadí do konce roku, začnou platit už od 1. ledna 2012.

ČSSD učiní v Poslanecké sněmovně vše proto, aby tzv. reformy důrazně a jednoznačně odmítla. I když jsou poslanci ČSSD v menšině, využijí do důsledku všech svých ústavních a demokratických práv, včetně možnosti parlamentní obstrukce k tomu, aby přijetí reforem do konce roku zabránili. Obstrukci pokládá ČSSD za legitimní parlamentní nástroj. Zejména pak v situaci, kdy vládní koalice u žádné z tzv. reforem nepřistoupila na sebemenší kompromis.
Hájíme tak demokracii, která je ve Sněmovně bezohledně pošlapávána. Pravice odmítla věcně vyjednávat. Znovu nastoupily triky s komplexními pozměňovacími návrhy, které nikdo ani nestihl prostudovat, postup, který už jednou odsoudil Ústavní soud. Pravice odmítla věcné připomínky i v tripartitě a je často v pozoruhodném rozporu nejen s odboráři, to se běžně stává, ale i se zaměstnavateli. Její reformy škodí lidem i podnikání.
Vládní reformy ani skutečnou debatu nesnesou, protože jsou jednostranně výhodné pro nejbohatší jednotlivce a podniky, poškozují drtivou většinu obyvatel a bezohledně zvyšují státní zadlužení. Pravice se vymlouvá na krizi u našich partnerů v eurozóně, ale s rozpočtem je to za Kalouska zlé, ať má Německo lepší nebo horší léta. Vzpomeňte si na inzeráty o dluhové povodni, kterými častovala ČSSD první Topolánkova vláda. Nakonec se ukázalo, že zdědila téměř nejnižší státní zadluženost v EU, na úrovni 29 procent HDP. Uplynulo šest let a je to více než 42 procent HDP! Byla to vláda postavená na lži a od té doby používání rozpočtové lži pokračuje. Takovému vládnutí nemůže ČSSD ustupovat.

Je naprosto nespravedlivé, že část společnosti účet za tzv. reformy prostě neplatí. Účet ovšem zaplatí střední vrstvy, důchodci, rodiny s dětmi, nemocní, invalidé a zaměstnanci veřejného sektoru. Naopak, firmám a lidem z nejvyšších příjmových kategorií se dále snižují daně. Stále více lidí propadá do chudoby a celkové existenční nejistoty. Lidé se znovu bojí drnčení zvonku, protože za dveřmi může být exekutor.
Plošné škrty ohrožují hospodářský růst, zaměstnanost a bezpečnost občanů. Na jednu stranu vláda vydává traktáty o konkurenceschopnosti, ale současně ořezává investice do vzdělání, vědy a výzkumu. Místo aktivní politiky zaměstnanosti, která má zmírňovat důsledky propouštění, zavádí nucené práce, aby se lidé raději podpory, na kterou byli řádně pojištěni, sami vzdali. Hazarduje i s životy občanů, protože škrty u policie a hasičů povedou k rušení policejních služeben a hasičských stanic.

To, čemu říká Nečasova vláda reformy, je ve skutečnosti záměna neziskových státních služeb bezohledným podnikáním všude tam, kde občan nebude mít kam ustoupit. Zatímco veřejné zdravotnictví léčí, privatizované prodává strach z nemoci. Až bude činnost úřadů práce a sociálních služeb vyvedena do soukromých agentur, změní se podstatná část veřejných výdajů v zisky akcionářů, ze kterých nikdo jiný nic nemá. Teď jsme v přípravné fázi, postup je jednoduchý - aby se to snáze privatizovalo, nejprve to nesmí fungovat. Proto jsou všechny veřejné služby centralizovány, osekávány a zdražovány. S tím je třeba skoncovat.

Vládní důchodová reforma je možná výhodná pro manažery s nadprůměrnými platy, kteří si mohou dovolit soukromé spoření a rádi si zariskují na burze. Zcela ale ignoruje potřeby čtyř z pěti obyvatel naší země Nabízí vyvedení prostředků ze státního průběžného systému do soukromých fondů v čase nejhorší finanční krize za posledních 80 let. Co se asi s těmi penězi stane? Ohrozí to výplatu důchodů jak současným důchodcům, tak budoucím generacím. A na to si ještě máme připlatit prudkým zvýšením DPH? Pokud to myslí sociální demokracie se svými závazky vůči občanům a naší zemi vážně, má povinnost se nespravedlivým a chybným reformám důsledně postavit. Včetně využití parlamentní obstrukce. Musíme udělat v rámci demokratických možností vše proto, abychom zabránili nejhorším škodám.

Zdroj: Právo

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Větro napsal(a):

JO JO ! Držíme palce a fandíme .
02. 11. 2011 | 08:36

jan k napsal(a):

Článek by nasvědčoval tomu, že autor je hlupák, ovšem skutečnost je zcela jiná. Autor sám ví, že lže, ví ale také, že se mezi voliči najde hodně hlupáků, kteří mu uvěří a pomohou mu ke korytu. A ta Florida tak láká...
02. 11. 2011 | 08:43

Koplkop napsal(a):

Autor
Nejsem spokojen se současnou vládou, nejsem spokojen s tím, jak se nedokáže vypořádat s negativními jevy jako jsou korupce, anonymní akcie, neprůhledné státní zakázky, zlodějina a jiné.
Ale rozhodně s Vámi nesouhlasím, s tím jak strašíte chudobou, exekucí. Dále nemohu souhlasit, že reformy škodí. Reformy jsou nutné. To, že vláda selhává v boji s korupcí, to, že vyhrávají různé lobistické skupiny, kteří si kupují za peníze výhody, to ještě neznamená, že šmahem odmítneme všechny reformy.
Právě z Vaší vlády, kdy jen rozhazujete, odmítáte jakékoliv nepopulární kroky, mám strach. Líbivá politika pro všechny, přerozdělování co nejvíc peněz co nejvíce lidem, to je příčina dnešní krize jak v USA tak v EU.
02. 11. 2011 | 08:45

JC napsal(a):

Podívej Bohuslave, když v minulosti dělala obstrukce ODS a ty jsi tady fňukal v čele místního levounstva jak "dáma" na rohu Perlovky, napsal jsem, že obstrukce je legitimní parlamentní nástroj opozice a že až se karta obrátí nebudu to ani v tvém případě považovat za cosi rozvratného.
Takže dělějte co umíte.
P.S. Dospíte to o Vánocích.
02. 11. 2011 | 08:46

juli napsal(a):

Jan: V čem zrovna vy vidíte, vážený, východisko? Koho považujete za hlupáky? To, že se životní úroveň snižuje šíleným tempem pro 80 procent obyvatelstva? Nevím, kde žijete vy, ale já to dost pociťuji na vlastní kůži. Rovněž nechápu ten váš přihlouplý dovětek o Floridě.... Bohužel sama taky nevím, jak z toho, ale nehřeju si polívčičku vzteku na někoho, kdo se mi nezdá.
02. 11. 2011 | 08:53

Konrad napsal(a):

Odpor je to bezesporu statecny. Je skandalni, ze po odmitnuti asocialnich zakonu senatem, koalice nehleda kompromis, to je snad mozne jen v CR..Pokud by chtel nekdo srovnavat obstrukce ODS a CSSD, je nutne pripomenout ze ODS napriklad blokovala prijeti Pecinovych protikorupcnich zakonu, aby pred nimi ochranila zlodeje, kdezto CSSD tak cini ve prospech vetsiny obcanu.
02. 11. 2011 | 08:53

Větro napsal(a):

Jan: Dobře jste pochopil že Autor není hlupák. Ale hlupák je ten který si myslí že táto vláda tady bude věčně .
02. 11. 2011 | 08:53

jan k napsal(a):

juli:
"To, že se životní úroveň snižuje šíleným tempem pro 80 procent obyvatelstva? Nevím, kde žijete vy, ale já to dost pociťuji na vlastní kůži. Rovněž nechápu ten váš přihlouplý dovětek o Floridě"
Po tomto je otázka "Koho považujete za hlupáky?" myslím zodpovězena.
02. 11. 2011 | 09:01

Ládik!!! napsal(a):

Kraje zasekly sekyru 6 miliard - 13 ze 14 krajů, nejvíc Středočeský. Všude jsou atamani z ČSSD. Dejte si bryndák.
02. 11. 2011 | 09:03

Občan napsal(a):

Jo.
Konečně děláte to, co jste měli dělat užý dávno. Tedy alespoň v sněmovně; směrem ven je to stále špatné.

Držím palce, vydržte!
02. 11. 2011 | 09:04

jan k napsal(a):

Větro:
Samozřejmě, že tato vláda zde nebude věčně, ani další a je to v pořádku. Otázkou jen je, zda jde o změny k lepšímu, nebo, v případě Bohouška, zřejmě k horšímu.
02. 11. 2011 | 09:04

jiriskuhrovec napsal(a):

Tato vláda tu možná věčně nebude. Ale dokud tu je a má k vládě mandát, nechť vládne. Obstrukce předváděné ČSSD jsou pro mě hrubým porušováním demokratických principů. Být jejich volič, tak už jím nejsem.
02. 11. 2011 | 09:06

hurvinek napsal(a):

Ta Sobotkova fotka rika vse,
ruku ma pod hubou. Jelikoz ji tolik mele ze si ji musi podpirat. A nyni ridi zvatlaton v PS CR.
02. 11. 2011 | 09:11

Konrad napsal(a):

J. Skuhrovec, ani se nedivim ze se Vam to nelibi. Jelikoz pracujete pro NERV, asi mate na tech svinstvech svuj podil, ze.
02. 11. 2011 | 09:12

Bohumíra napsal(a):

No, na to že příští volby vyhraje levice a celé divadlo se bude opakovat to fakt byla zbytečná noc.
02. 11. 2011 | 09:22

ali napsal(a):

pokud to někdo nečetl, dovoluji si připomenouti: vládu sice máme pravicovou, ale na krajích bují socani. Co dokázali:

Zadlužení za tři roky stouplo celkem o 5 miliard, díky vládnutí socanských hejtmanů v regionech..nejvíc je zadlužen region Středočeský a hádejte, kdo tam je?

Středočeský: Davídek Rathovic - menšinová vláda s podporou bolševika-stav na konci roku 2008 úspory Davídek neuvedl ale dluhy jo, ty byly 620..stav k říjnu 2011: úspory 0 (slovy nula), dluhy 3 116 milionů!!!!!!!!!

Karlovarský kraj: Josef Novotný - koalice socani a bolševici-stav na konci roku 2008:úspory 366, dluhy:97..stav k říjnu 2011:úspory 360, dluhy 751 - vše samozřejmě v milionech

Plzeňský kraj: Milan Chovanec - socan s podporou bolševika. Stav 2008 úspory 820, dluhy 0, stav k říjnu 2011:úspory 0 a dluhy 0 :o)

Jihočeský: Jiří Zimola, koalice socan a odeesáci, stav 2008 úspory taky neuvedl, dluhy 625, stav k říjnu 2011:úspory 84, dluhy 323

Jihomoravský: Michal Hašek - koalice socan a křesťani, stav 2008: úspory 0, dluhy 1 140 milionů, stav k říjnu 2011: úspory neuvedli, dluhy 1 421 milonů

Zlínský: ST. Mišák - koalice socan, odeesák, křesťan, úspory taky neuvedeny, dluhy 936, říjen 2011 úspory opět neuvedli, dluhy 1 478 milionů

Vysočina: Jiří Běhounek - socan a bolševik, 2008: úspory 1 900 milionů, dluhy 488, říjen 2011 úspory asi 600, dluhy 540

Olomoucký kraj: Martin Tesařík - socan, odeesák, křesťan, 2008: úspory 670, dluhy 1 416 milionů, říjen 2011: úspory opět neuvedeny, dluhy 2 700 milonů

Moravskoslezský: Jar. Palas koalice socan - bolševik, 2008: úspory 2 462 milionů, dluhy 1 100, říjen 2011: úspory 104, dluhy 1 238 milionů

Pardubický: Radko Martínek - koalice socan, SNK-ED a Koalice pro Pardubický kraj, stav v 2008: úspory prý stovky milonů, dluhy 2 700 milonů, říjen 2011: úspory v prdeli, dluhy 2 169 milionů

Královéhradecký kraj: Lubomír Franc, koalice socan, KDU, SNK, stav 2008: úspory 500 melounů, dluhy 745, říjen 2011: úspory neuvedli, dluhy 1 150 melonů

Liberecký kraj: St. Eichler, socan vládne s podporou SOS, stav 2008: úspory 400, dluhy 723, říjen 2011: úspory taky v řiti, dluhy 750

Ústecký kraj: Jana Vaňhová, vládne socan s podporou odeesáka, stav 2008: úspory 393 melonů, dluhy 420, říjen 2011: úspory prý v řádu stovek milionů, dluhy 785...

Řekni, kde ty prachy jsou?
Co se s nimi mohlo stát?
Kde mohou být?
Páni si je sebrali
a do kapes narvali
kdo to kdy pochopí
kdo to kdy pochopí??
02. 11. 2011 | 09:28

Kaštánek napsal(a):

J.Skuhrovec.
Zkuste si vzpomenout na Nečase, který prohlásil před volbami tuším v r. 2006, že:"obstrukce jsou normální prací poslance". A jak on vedl ve sněmovně "edukační misi" s cílem zdržovat projednávání zákonů. Pokud Vám to vadí, tak by Vám to mělo vadit u všech, ne jen u Vašich neoblíbených.
02. 11. 2011 | 09:28

ali napsal(a):

Koplkop
naprostý souhlas
02. 11. 2011 | 09:30

Konrad napsal(a):

Ali - ja netvrdim ze Rath nedelal dluhy, jenze k jeho dluhu jste pripocetla i ten Bendluv, asi omylem predpokladam.
02. 11. 2011 | 09:36

Jiří napsal(a):

Pane Sobotko, toto jste řekl před rokem a půl, když obstrukce dělala ODS:

"Parlamentní obstrukce bývá obvykle posledním (zoufalým) nástrojem zviditelnění malých či extremisticky orientovaných stran. Takto se často chovali například Republikáni Miroslava Sládka, než je voliči po zásluze potrestali. Za první republiky byla parlamentní obstrukce nástrojem Gottwaldových komunistů."

Takže, pane Gottwalde, totiž Sládku, ehm chci říct Sobotko - trváte na tom, že jste malou či extremisticky orientovanou stranou? Doufám, že za tohle vás voliči po zásluze potrestají, jak koneckonců sám požadujete...
02. 11. 2011 | 09:39

ali napsal(a):

Konrad
no o tom to je, všichni jsou propojení ruku v ruce..takže Bendlův dluh je stejně nestydatej jako Rathův :o)
Jinak je to informace z HN..
02. 11. 2011 | 09:42

kočka šklíba napsal(a):

Skuhrovče, obstrukce jsou nástroj opozice v každém demokratickém parlamentu, tedy zatím i u nás. ČSSD není první kdo tento nástroj použil. Navíc nechápu jak to vládě brání ve vládnutí. Jestli máte na mysli, že to ztíží přijetí deformních a zločinných kroků těchto ošklivých káčátek (vlády), pak ano, trochu jim to brání. Bohužel nezabrání na dlouho. Navíc to, že má mandát k vládnutí neznamená, že jsme zde jako dobyté území této "vlády". A ta se tak chová. Ta nevládne, ta rozkrádá a umožňuje rozkrádat ještě zbytky finančních prostředků z důchodového systému a zdravotnictví. Nic víc už nám nezbylo. Nám, 90% občanů. A vláda jen pro 10% vyvolených není vládou celého státu, je to grupa ustavená a určená jen, jak jsem již napsala, k tomu, aby svým sponzorům, svým členům a s nimi spojených kámošů, umožnila tenhle stát dotunelovat. Vám to možná nevadí, mně ano.

Jane k. tak jsme se dozvěděli jen to, že se domníváte, že nejste hlupák. S tím by se dalo polemizovat s celkem jasným výsledkem, a to že opak je pravdou. Na text blogera reagujete jen trapnými urážkami, to samé na text juli. Tak se pochlubte, sneste argumenty, vyvraťte něco z textu. A můžete přidat i vysvětlení nesmyslného výkřiku o Floridě. Jinak je i hlupák slabé slovo pro vaše dosavadní plácání.
02. 11. 2011 | 09:44

irinek napsal(a):

Ali,
prosil bych uvádět i výtvory z druhého břehu.Abych jaksi mohl objektivně porovnávat,víte?
02. 11. 2011 | 09:44

Forrest Gump napsal(a):

Pro mě jste hrdina s velkým "H", pane Sobotko. Je mi jasné, ž k Vašim nekompromisním postojům je potřeba velké odvahy a sebezapření. Vždyť velkokapitál nikdy nespí.
Oceňuju to ,že každý Váš krok je veden snahou zlepšit život 99% lidí a to i za cenu velkých osobních obětí. Věřím, že kdyby to pomohlo, že byste se vzdal i poslaneckých náhrad.

Vaši snahu udržet fondy ve státních rukou oceňuju. Vždyť úspěch státních úředníků je nezpochybnitelný. Výsledky jejich práce můžeme pozorovat v celé Evropě ! Tak proč na tom něco měnit ?

Pene Sobotko vydržte ! A kdyby Vám docházeli síly, dejte vědět. Máňa namaže chleba a já Vám ho donesu do parlamentu.
02. 11. 2011 | 09:44

Občan napsal(a):

Zrovna dnes ráno byl Kalousek, který se rozohňoval nad obstrukcemi ČSSD a KSČM, zda si ještě pamatuje své obsstrukce, když byl ve vládě s Topolánkem.
Kalousek přiznal, že ano, že to byly také obstrukce, ale protože byly oprávněné, tak vlastně byly úplně jiné než současné levicové.
Skuhrovcovo (& spol.) skuhrání je tedy projevem křišťálového pokrytectví...
02. 11. 2011 | 09:46

ali napsal(a):

irinek
výtvory z druhého břehu sice neznám, ale nepochybuji, že budou lepší..zatím jsou aktuální socanské a bolševické, tak je vemte na zřetel. Až budou zveřejněny výtvory z druhého břehu, ráda je sem vylepím :o). Alibistické je se hádat, kdo udělal větší dluh. Všichni!!!!! Ale jak tvrdím, už jen z podstaty nelze volit socana a bolševika..toť můj názor a můžete nebo nemusíte souhlasit, je mi to fuk..
02. 11. 2011 | 09:48

Pavel Krajtl napsal(a):

Držím nám všem palce.
02. 11. 2011 | 09:49

Občan napsal(a):

To Kočka Šklíba:

Argumenty,? Konkrétní připomínky? Fakta? Objektivitu?
To byste ale po nich chtěl/a nemožné :o)
02. 11. 2011 | 09:50

otaznik napsal(a):

Obcane,

Paroubek rekl ze dnesni CSSD jen impotentne zvatla. Mel pravdu?
02. 11. 2011 | 09:51

Koplkop napsal(a):

ali
Také souhlas, dokonce jsem si s Vámi na konci zanotoval :-).
Pokud vyhraje příští volby ČSSD tak se máme opravdu na co těšit. A jak to vypadá, tak je vyhraje, protože lidé moc nepřemýšlejí, mají radši líbivá hesla. A demokracie, tedy ta dnešní, kdy každý, bez ohledu na svoje vzdělání, životní zkušenosti, morální vlastnosti, má naprosto stejný hlas. To se to slibuje těm důvěřivým, naivním voličům.
Dokud se nenajde a neprosadí jiný způsob vybírání našich představitelů, tak se toho moc nezmění. Vždy se k moci dostanou a ve svůj prospěch ji budou využívat, lidé bez morálky, s hroší kůží, schopní udělat cokoliv, buď pro svoji moc, nebo pro své bohatství.
02. 11. 2011 | 09:52

Občan napsal(a):

To Ali:
Výtvory z druhého břehu se nazývají "vládní návrhy zákonů o ""reformách"" a "realizace volebních programů vládní koalicí" a znamenají pro cca 80% české populace naprostou ekonomickou a sociální katastrofu.

A tomu se opozice snaží LEGÁLNÍMI prostředky zabránit. ZATÍM legálními a parlamentními; až půjde lidem o střechu nad hlavou a holé přežití, půjde legalita stranou a už s nikým o ničem diskutovat nebudou.

Pořád ještě tedy máte na výběr. Buď vláda nabídne kompromis a ustoupí částečně od svých zvěrstev, nebo bude zle.
02. 11. 2011 | 09:56

Občan napsal(a):

To Otazník:

Ano, do včerejška měl úplnou pravdu a já jsem jedním z těch, kdo to tady píše každému socdem hlavounovi už dva roky (a cca 4 roky i na web socdem a osobně politikům e-maily). Psal jsem to i Paroubkovi, opakovaně.
Po včerejšku už nemá Paroubek pravdu na 100%, ale jen na 85%. Nicméně pořád to je příliš špatné, příliš málo konkrétních kroků a příliš nečitelné.
02. 11. 2011 | 09:59

zverolekar napsal(a):

Kocka Skliba se uz tesi,
az dostane zradlo zadarmo. A i kitty litter. Pro takovou vladu zvedne sve 4 pracicky.
02. 11. 2011 | 10:00

neo napsal(a):

Občan:

prosím Občane, netahejte čísílka z klobouku jak pokustón a zkuste být konkrétní. děkuji

///znamenají pro cca 80% české populace naprostou ekonomickou a sociální katastrofu.///
02. 11. 2011 | 10:00

Koplkop napsal(a):

Občan
"až půjde lidem o střechu nad hlavou a holé přežití"
To myslíte vážně pane Občane? Podívejte se jak lidé v posledních 20 letech bohatli. Neuvěřitelné tempo bohatnutí, nás naladilo, že budeme bohatnout stále stejným tempem. A když se to tempo zpomalilo, nebo dokonce přestalo, tak již křičíme o chudobě, o holém přežití. Vůbec nevíte co je to chudoba, co to je holé přežití.
02. 11. 2011 | 10:02

Kelt napsal(a):

Jenom tak trochu na okraj pro modrý fan club.
Veřejný dluh k HDP:
31.12.2006-------------------------------------29%
31.12.2011-oč.skutečnost více jak--------------4O%
Reservy na účtech ministerstev k 31.12.06 78 mld.Kč
Totéž k 31.12.10 13 mld.Kč
Nárůst veřejného dluhu od 1.1.2007 více jak 55O mld.Kč
Pologramotní ideologové s podporou firmy ABL si vedou opravdu zdatně,jenom je ještě třeba prohlasovat "reformy"a čeká nás království nebeské na zemi.
Kdyby šli do p.... již včera,tak bylo pozdě.
02. 11. 2011 | 10:04

ali napsal(a):

Koplkop
líbí se mi Švýcarský systém..jenže to by museli všichni páni od korýtek..osobně si ale myslím, že by to šlo, jen chtít..řekněte k čemu máme vládu..když bylo bezvládí, tak se ušetřilo nejvíc..pak zase soudruzi a neosoudruzi nastoupili a všechno je fuč..

Občan
už se těším na to, až půjde lidem o střechu nad hlavou a holé přežití...pak ale nezapoměňte na všechny ty Standy Grossíky jak zleva tak zprava..schválně jmenuji Grosse, neboť se stal ikonou klasické korupce a tunelingu..takže pokud chcete, dosaďte si někoho jiného..možností máte dost..
Ale zatím jsme všichni v pohodě, jen kecáme o tom, kdo je hnusnější a bohužel ne o tom, kdo je lepší...
02. 11. 2011 | 10:06

otaznik napsal(a):

Obcane?
Takze podle vas zmensilo zvatlani Sobotky a jeho CSSD procento Parobkove pravdy ze 100% na 85% . Hmm. A jak se to meri?
02. 11. 2011 | 10:07

pozorovatel napsal(a):

Zabránit nejhorším škodám,
Znamena nevolit ukecane tlamy. A to vsech barev.
02. 11. 2011 | 10:16

jan k napsal(a):

kočka šklíba:
"A můžete přidat i vysvětlení nesmyslného výkřiku o Floridě."
Chovali jsme doma více koček, ale u žádné jsme nepozorovali takovou nechápavost.
02. 11. 2011 | 10:17

Vosavbotě napsal(a):

Obstrukce = flákání se!

Pane Sobotko, nikdo z poslanců nebyl zvolen proto, aby se flákal a zdržoval, ale proto, aby naplno pracoval, zejména v době krize, kdy to země zoufale potřebuje.

Měli jste jednou jasně upozornit, že v okamžiku, kdy budete mít v parlamentu většinu, tyto nespravedlivé "reformy" zrušíte.

A poté jste se měli vrátit k práci.

Teď prostě a jednoduše nemáte dost hlasů, tak proboha nechte schválit i tyhle zlodějské reformy a pak začněte pracovat na dalších zákonech a normách, které tato země potřebuje!

Jinak si dejte odchod!
02. 11. 2011 | 10:21

Občan napsal(a):

To "modrofialový fanclub":

To, že vy nevidíte nebo nechcete vidět, resp. dokážete ignorovat, že stále více lidí nemá práci a nemůže sehnat žádnou LEGÁLNÍ práci, a že ti, co pracují, za svou práci dostávají, s ohledem na růst nákladů na živobytí, stále méně, neznamená, že se tak neděje; děje, a to v masovém měřítku.
Že nezřízeně zbohatlo pár bývalých řezníků, veksláků, valchařů, koníčkářů, estébáků, úředníků z PZtek a zelinářů ještě neznamená, že se všichni mají dobře. Opak je pravdou, většina lidí se má v nejlepším případě stejně jako za bolševika. Polovina lidí se má hůř - zejména mimo velká města.

Opozice dělá to jediné, co může dělat legálně - obstruuje a snaží se vzbudit lidi z apatie. Buďte rádi, že ZATÍM se vše odehrává striktně v mantinelech legality a legitimity.
02. 11. 2011 | 10:23

Sladký napsal(a):

Nereagujte na agresivní bláboly bez jakéhokoli argumentu, je to agresivní primitiv a provokatér, jeden z nejhorších, které zde lze najít.
02. 11. 2011 | 10:23

aga napsal(a):

Pane Sobotko

zajímalo by mě vaše vyjádření k blogu vašeho kolegy z think tanku Cesta pana Peheho ohledně výměny postu prezidenta pro knížete Schwarzenberka za předčasné volby. Jedná se o v rámci think tanku koordinovanou aktivitu?
02. 11. 2011 | 10:24

český maloměšťák napsal(a):

Bohužel i my - čeští maloměšťáci, se obáváme, že v důsledku jednostranné orientace vládní politiky na exportní ekonomiku - v blízké budoucnosti upíšeme část svých příjmů. My totiž žijeme z lokální ekonomiky. Lidé , kteří přes den usilovně pracují v montovnách a v noci se válejí u televizoru v satelitních městečkách - ti nás moc nezajímají.
Náš interes je, aby lidem, kteří žijou v normálních městech a vesnicích a vytvářejí hodnoty konzumované v jejich blízkém i vzdálenějším okolí- aby i jim zbylo víc než jen na jídlo a činži.

Proto je dobře, že se někdo zastává i nás.
02. 11. 2011 | 10:26

JF napsal(a):

autor: píšete to správně, přeji dobrou komunikaci směrem k budoucím voličům a neztratit paměť po volbách a hlavně dobrý tým kolem sebe ne jako je ta mateřská školka kolem svazáka Nečase a jeho politického vůdce a vzora nástěnkáře Klause.
02. 11. 2011 | 10:27

Sladký napsal(a):

Ali.Volně cituji " Jak víc škodí, míň škodí? V tom není žádný rozdíl nobojí je škoda." OK.Není žádný rozdílo mezi korunou a pětitisícikorunou, obojí jsou peníze.To je vaše logika.Fajn, vyměníme pár mých korun za pár vašich pětitisícovek, co říkáte?
02. 11. 2011 | 10:29

Franta K. napsal(a):

Sejměte si už všichni ideologické brýle. Tahle vláda je zoufale, ale zoufale špatná. To, že jsou reformy potřeba je naprosto jasné. Jenže to co připravuje tahle vláda diletantů není žádná reforma. Kalousek neumí počítat, jediné co mu jde je propaganda. Ale výsledky jsou naprosto zoufalé. Vezměte si excel nebo kalkulačku a normálním selským rozumem počítejte jako každý podnikatel. Sakra pokud zvýším cenu a prodám místo 4 rohlíků 2ks, tak místo 0,60 Kč půjde do rozpočtu státu 0,50 Kč. A že těch "desetníků" budou stovky miliard, jaksi nikomu nedochází. Pořád reformujeme k čím dál větším dluhům. Zdvihnu-li spotřební daň na pohonné hmoty, tak to přeci neznamená, že vyberu víc, když toho míň prodám (výsledek - 9mld. jen spotřebka + DPH + daň z příjmu). Musím přeci počítat z dopady. Daně a dotace to je přeci cenotvorba a ta se dělá na lékarnických vahách. DPH, důchody, stavební spoření to je ta samá písnička. Osobně kašlu na to, kdo je u vesla, jestli pravice nebo levice, vláda má řítit stát, proto si je platíme. Zajistit rozumné podmínky pro život nám - lidem, kteří pracují a platí daně - tj. podnikatelům a zaměstnancům, protože stát je náš a my ho svou invencí a prací živíme (vč. našich papalášů). Skutečné řešení nenabízí ani levice a bohužel ani naše "rádoby pravice", protože tihle hoši co tam teď sedí nepřišli řídit za naše peníze stát, ale "dělat business" a to je skakra rozdíl!
02. 11. 2011 | 10:29

ali napsal(a):

Občan
jsem mimo velké město a na vsích kolem pozoruju nesmírnou bídu..někdo už letos nenaplnil ani bazény..ne protože zdražila voda, ale protože za rok přibrali 10 kilo..takových chudáků je víc, než těch opravdu bohatých..
02. 11. 2011 | 10:32

Forrest Gump napsal(a):

Jo a taky byste měl pane Sobotko znovu v parlamentu připomenout, že modrobolševici vyhráli volby proto, že naprosto zbytečně strašili zadlužováním naší země.

Proto - zabraňte jakýmkoliv škrtům, na které doplatí zase jenom obyčejní lidé. My levičáci se přece nějakým státními dluhy nenecháme zastrašit. My přece dobře víme,že dluhy nevadí !!!
02. 11. 2011 | 10:35

jo napsal(a):

Zlobovaná korupční politika současné zločinné trojkoaly musí skončit
02. 11. 2011 | 10:36

jo napsal(a):

Forrest Gump

Kalousek zadlužit tuto zemi za 6 let o -700 miliard - dluhy se neplatí
02. 11. 2011 | 10:37

Forrest Gump napsal(a):

Franta K:

A Vy navrhujete co, pane podnikateli ?
02. 11. 2011 | 10:39

neo napsal(a):

Občan:

///že stále více lidí nemá práci a nemůže sehnat žádnou LEGÁLNÍ práci, a že ti, co pracují, za svou práci dostávají, s ohledem na růst nákladů na živobytí, stále méně, neznamená, že se tak neděje; děje, a to v masovém měřítku.
////

problém je, že vy buď lžete, nebo opravdu nevíte o čem píšete.

Je nesmysl, že by nezaměstnanost stoupala, naopak.
Dokonce i v období růstu za vlády čssd byla vyšší nezaměstnanost než dnes.

I reálné mzdy rostou , stačí projít statistiky za posledních 20 let
02. 11. 2011 | 10:39

Forrest Gump napsal(a):

jo:

No dyk jo.
A ještě by chtěl škrtat kujón jeden ! Přece dluhy se snižují dalším dluhem, že jo ?
02. 11. 2011 | 10:40

ali napsal(a):

Sladký
vy jste půvabnej..sám si něco vymyslíte a myslíte si, že to tak je..jestli mi ukradnete bůra nebo pět tisíc, pořád jste zloděj..škodu jste mi způsobil a nezáleží na obnosu, nebo vyhořelé psí boudě či domu..furt je to škoda..pouze na nás záleží, jak to vidíme my..škoda je iluzorní..
víc nemám co dodat..vaše poznámky a příspěvky mě neoslovují..omlouvám se..
02. 11. 2011 | 10:40

jo napsal(a):

neo

"Je nesmysl, že by nezaměstnanost stoupala, naopak.
Dokonce i v období růstu za vlády čssd byla vyšší nezaměstnanost než dnes."

Je ve statistice nezaměstnaných obsažen člověk, který nemá práci a není na uřadu práce?
02. 11. 2011 | 10:42

ali napsal(a):

Franta K.
tak jest..jenže bohužel závist je hnacím motorem našeho lidu..podnikatele nemůžou ani cítit ale klidně si daj americkej nick :o))))
02. 11. 2011 | 10:44

srp napsal(a):

OK Sladky,

Nebudeme na tebe reagovat.
02. 11. 2011 | 10:45

neo napsal(a):

jo:

to nebyl nikdy. irelevantní.
02. 11. 2011 | 10:45

jo napsal(a):

Forrest Gump

...ty si myslíš že dluh se dá seškrtat? :) On ty dluhy vytváří ;)
02. 11. 2011 | 10:47

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.
Naprosto dobré příspěvky.
Je ale nadějné,když Kalousek odkládá důchodovou reformu,že odloží i zvýšení DPH.Přece na tom to bylo založeno.Jinak je to podfuk na občanech,že mu vlastně šlo jenom o to zvednout DPH.Těch pravověrných trubek si nevšímejte,držte se svého.
02. 11. 2011 | 10:48

český maloměšťák napsal(a):

neo
"...I reálné mzdy rostou , stačí projít statistiky za posledních 20 let ..."

Máte na mysli statistiku dynamiky průměrné mzdy ? Očištěnou o inflaci ?

Je zkreslená. Už svou konstrukcí je zkreslená. Daleko více vypovídá medián mezd - nejčastěji pobíraná mzda.
Ale i ta je zkreslena tím, že v sobě nezahrnuje nulové a "záporné" mzdy.

Je to taková fanglička - dá se jí mávat jednou doleva, jednou doprava - ale následuje ji...s prominutím...pouze blbec.
02. 11. 2011 | 10:48

jo napsal(a):

neo

Jenže dnešní nastavení parametrů je takové že se tě snaží z pracáku vyštvat všemi způsoby a lidi kteří mají alespon trochu peněz a nechtějí se nechat ponižovat tímto zločinným Drábsystémem (nucené práce po dvou měsích bez práce - systém domácího vězení - czechpoint) z něj radši odejdou to jen na vysvětlou proč je nezaměstnanost daleko vyšší než se uvádí a minulý systém za socdem byl daleko přijatelnější a lidí dosáhli pomoci na kterou si odvedli daně při své ekonomické aktivitě... samozřejmě nebudeš souhlast jak tě znám ale taková je skutečnost
02. 11. 2011 | 10:51

otaznik napsal(a):

Me jen zajima,

jak je mozne ze za vlady CSSD pred rokem 2006 byla CR porad zadluzena. A proc tu byla temer rekordni nezamestnanost porovnovatelna s tou dnesni? Vzdyt tu v te dobe byl rust DPH 6 procent. Co se stalo? Kdo byl v te dobe ministrem financi?
02. 11. 2011 | 10:51

český maloměšťák napsal(a):

otaznik
Pokud vás něco zajímá a nejste z podtstaty věci samé líná socka - tak si zjistíte relevantní údaje a vypracujete svou hypotézu - konstrukci.
S tou pak jdete do diskuze.

ste líná socka ?
02. 11. 2011 | 10:54

neo napsal(a):

maloměšťák:

medián není nejčastěji pobíraná mzda. Medián je hodnota dělící pobírače mzdy na polovinu.

Nejčastější mzda by byla modus.
i když je průměrná mzda zkreslená, tak když roste, roste i medián.
02. 11. 2011 | 10:56

jo napsal(a):

otaznik

na vysvětlenou: po světová válce poroste ekonomika klidně o desítku procent ročně ale budeš mít hladomor a miliony nezaměstnaných

záleží z jakých okolností "rosteš" a po klausově spálené zemi to šlo snadno možná se na to měl sobotka úplně vyfláknout a dělat růst 1% dluhy 200milird jako kalousek pak by jistě byl pravicový volič spokojený
02. 11. 2011 | 10:57

neo napsal(a):

jo:

pokud vim, tak drábek je v úřadu chvilku. Těžko ho vinit ze zavedení nějakých nucených prací, které by snad měly už efekt
02. 11. 2011 | 10:58

SansLogique napsal(a):

Forrest Gump - ty seš tak strašně ftipnej, ty bys měl bejt v televízi, nebo aspoň v rádiu s Leošem Marešem. To je dycky srandy kopec, ty tvoje příspěvky. Nebejt to pantomima, tak bych řval.
02. 11. 2011 | 10:58

Viola napsal(a):

A já jsem si říkala, proč nemohu tak dlouho usnout. Jakobych byla napojena.
02. 11. 2011 | 10:58

juli napsal(a):

jan: Jste zřejmě nejen nesmypatický šťoural, ale i nezdvořilý člověk, zkrátka dost velký hulvát. Sám píšete hlouposti, ale hlupák nejste - to jen ti ostatní. Bravo. Zkuste začít problémy řešit nejdříve u sebe a pak kecejte.
02. 11. 2011 | 11:00

otaznik napsal(a):

český maloměšťáku,

myslite tim hypotézu jakou mate vy? A co to jako je? Neco jako zvatlani? Koukam ze to poslancum rudooranzove barvy dost vynasi. Viz cirkus Sobotka v PS CR. Pokryjou jejich vydaje i toaletni papir?
02. 11. 2011 | 11:01

Viola napsal(a):

český maloměšťáku,

jakápak líná socka. Včera a dnes krásně předvedli sociální demokraté, co je to pracovat. Bez nároku na přesčas. příplatky a noční příplatky pracovali s úspěchem.
02. 11. 2011 | 11:02

jo napsal(a):

neo

to už ať pousoudí každý sám...statistiku nezaměstnaných a zároven neevidovaných na pracáku nikdo nevede

a myslím si že kdybys byl dva měsíce bez práce a volali ti at navlečeš oranžovou vestu a deš zametat chodík na ulici kdes předtím pracoval tak...
02. 11. 2011 | 11:03

Forrest Gump napsal(a):

Jo:

Tím škrtáním, že jo ? No já si to taky myslím. Jak říkám, na dluh se musí dalším dluhem.
02. 11. 2011 | 11:03

otaznik napsal(a):

presne tak juli,
"Zkuste začít problémy řešit nejdříve u sebe a pak kecejte."
Proc to neporadite kecalum z CSSD?
02. 11. 2011 | 11:05

kočka šklíba napsal(a):

Jane k. tak zatím už vím, že jsem možná hloupější než vaše kočky, Sobotka je možná hlupák, juli je možná hlupák, ale co víme jistě je, že vy jste ideologický plácal. Ale není to žádná vzácnost u pravounů vašeho ražení(ne pravičáků), takže nezoufejte ;).
Samozřejmě, že vím, na co narážíte slovem Florida, jenže jsem byla zvědavá jak to spojíte s textem blogu, jak dokážete, že to souvisí. Ale to byste musel být schopen jakékoliv myšlenky, čehož viditelně schopen nejste. Njn na urážky vám stačí 1.signální ;). Ale poradím vám, pokud začnete mlít o Grossovi, nezapomeňte na Řebíčka a nezapomeňte na takový malilinkatý rozdíl. Gross přišel k velkým prachům po skončení svého účinkování ve vrcholné politice(i když nepopírám, že politika byla příčinou jeho náhlého zbohatnutí), zatímco Řebíček si miliardy přihrával přímo ve funkci ministra. Ale nedoufám, že člověk vaší myšlenkové úrovně ten rozdíl pochopí ;).
02. 11. 2011 | 11:07

jarpor napsal(a):

Pane předsedo :
1. Obstrukce je legitimní nástroj opozice
2. Obstrukce vede obvykle pouze k odložení rozhodutí, nikoliv ke změně rozhodnutí.
2. Obstrukce může být chytrá či hloupá
3. Chytrá obstrukce je dle mého taková, kde ve vystoupeních poslanců je předložen komplexní alternativa k materiálu, o němž se rozhoduje. Každý si pak ve stenozáznamu může tuto alternativu i po letech najít...
Hloupá obstrukce je přednes a opakování, několikanásobné opakování něčeho, co za altrenativu nelze považovat... co každý soudní človek i po letech odsoudí jako příhovory hlupáků nic nepřinášející, nikomu nepomáhající...
4. Obstrukci používala i dnes nejsilnější koaliční strana.
5. Byla to obstrukce hloupá.
6. Příležitost předvést chytrou obstrukci jste propásli.

7. Včera prohlásil jeden Váš poslanec : Vypadáme jako blbci.

Nevypadáte. Lituji, jste.

Hezký den
02. 11. 2011 | 11:07

český maloměšťák napsal(a):

otaznik
Děkuji za jednoznačnou odpověď na mou otázku /i když explicitní/.

Bohužel vám musím oznámit, že díky plánovaným opatřením inženýra Kalouska nebudu moci na takové jako jste vy dále přispívat tolik, jako v minulosti.

I když - jak vidno - stejně by to bylo vyhazováním almužny z okna.
02. 11. 2011 | 11:09

karelhá napsal(a):

Souhlasím, pane Sobotko, s vašimi úvahami.
Jen je příliš optimistické předpokladat, že důchodová reforma je MOŽNÁ výhodná pro manažery s nadprůměrnými platy. To tak pouze pro manažery těch nových důchodových fondů,nikoliv pro klienty fondů.
Není nic jistějšího, než že nás čeká finanční kolaps, který skokem znehodnotí měnu a všechny finanční investice. A určitě to nebude až za dvacet třicet let, až nastane čerpání z fondů, které dneska mají být vytvořeny.
Nechce se mi ani věřit, že by v tomto státě byl vyšší počet dobře placených lidí, kteří by svoje peníze vložili do takového pochybného, předem ztraceného obchodu, jako je pojištění se na stáří u soukromých penzijních fondů.
02. 11. 2011 | 11:11

neo napsal(a):

jo:

k tomu jsem se již několikrát vyjádřil. Práci bych neodmítl a vestu navlékl. Spíše bych se styděl nechat se živit a k tomu odmítat nabízenou práci ať je jakákoli.
02. 11. 2011 | 11:11

juli napsal(a):

Kočka šklíba: souhlasím, pan jan k. označuje každého za hlupáka,ale neví, že ten, kdo to o druhých prohlašuje, je hlupák největší. taky jsem samozřejmě pochopila ten dům na Floridě, což mě utvrzuje, že je dotyčný ještě závistivý.
02. 11. 2011 | 11:12

irinek napsal(a):

ali,
když říkáte,že neznáte výtvory z druhého (rozumí se samo sebou pravého,ale to vy víte) břehu,pak je to výsledek neinformovanosti,záměrné neznalosti,ignorance,demagogie,nebo, s prominutím,jisté nedostatečnosti.Mrzí mne to,protože jsem ony výtvory chtěl položit na misku vah, což se v tomto prostoru většinou neděje,neb se tu tvrdě hájí buď pravá,nebo levá miska a to do roztrhání těla.
02. 11. 2011 | 11:15

český maloměšťák napsal(a):

ad jarpor
Němcová :
Takže zde máme návrh "Zákona o zaříznutí všech zbylých slepic co ještě nesou nějaká vejce". Dávám hlasovat.

Opozice se uchýlí k obstrukci.

Ale protože nemá alternativu - jen chce zabránit krvavému masakru v slepičím hejně...pan obersturmbannführer jarpor opozici prohlásí za hloupé blbce a nechá je odvézt k výslechu do Bohnic./zatím - budova Geheime Staatspolizei ještě není opravena/
02. 11. 2011 | 11:16

kočka šklíba napsal(a):

Český maloměšťáku, líná socka to možná je, ale jinak je to blue jay (což se navzájem vůbec nevylučuje :D), případně jeho dvojče ;).
02. 11. 2011 | 11:18

Viola napsal(a):

jarpore,

ne, sociální demokraté právě že nic nepropásli, zapracovali velmi statečně. Je to doslova boj o holý život a vydrží jen ten chytřejší a silnější. Jestli si někdy někdo bude číst záznamy, tak snad tam najde i časy projevů a ocení to. Sociální demokraté opravdu v situaci, v jaké jsou (menšina se kterou vládní strana nechce nic projednávat a diskutovat) nemají jiné možnosti a tyto obstrukce jsou velmi inteligentním nástrojem, mnohem lepší, než nějaké bojůvky v parlamentu, jak jsme už několikrát mohli vidět v jiných zemích.

P.S. Vždycky jsem si demokracii představovala jako poradu všech a ne boj mezi koalicí a opozicí.
02. 11. 2011 | 11:18

Viola napsal(a):

neo

ježíši, jak já bych vám to přála - navléci si vestu a jít pracovat na ulici, kde jste byl předtím vyhozen pro nadbytečnost.
02. 11. 2011 | 11:22

otaznik napsal(a):

cesky malomestaku,
se Vam nedivim. Vy sve prachy budete vyhazovat z okna az za vlady CSSD. Dopadnou ale lepe? Na lepsi pudu?
02. 11. 2011 | 11:23

Sladký napsal(a):

Neo- nejmenuješ se náhodou Dušín?
02. 11. 2011 | 11:25

neo napsal(a):

Viola:

vidíte. To já nejsem škodolibý a nepřál bych vám to.
Ale trvám na tom, že větší potupa je nechat se živit než si navléci vestu.

A neříkejte mi ježíši.
02. 11. 2011 | 11:26

zdenekb napsal(a):

"To, čemu říká Nečasova vláda reformy, je ve skutečnosti záměna neziskových státních služeb bezohledným podnikáním všude tam, kde občan nebude mít kam ustoupit. Zatímco veřejné zdravotnictví léčí, privatizované prodává strach z nemoci. Až bude činnost úřadů práce a sociálních služeb vyvedena do soukromých agentur, změní se podstatná část veřejných výdajů v zisky akcionářů, ze kterých nikdo jiný nic nemá. Teď jsme v přípravné fázi, postup je jednoduchý - aby se to snáze privatizovalo, nejprve to nesmí fungovat. Proto jsou všechny veřejné služby centralizovány, osekávány a zdražovány."

Dovolil jsem si zkopírovat (dle mého) klíčový, a velmi pravdivý odstavec blogu, který stojí za diskusi...

Mlátit se po hlavách tím, kdo obstruoval dřív a víc je zbytečné, řekl bych. Vždycky takový postup bude pro jedny "projevem ryzí demokracie" pro druhé "projevem ryzího zoufalství". (A za čas si role vymění... :o).
02. 11. 2011 | 11:27

Sladký napsal(a):

Politruku, přečtěte si k jakému materiálu se vztahovala obstrukce ODS a k jakému obstrukce ČSSD. Kdyý dva dělají totéž, není to totéž.Nihil novum sub sole.
02. 11. 2011 | 11:27

Jeník napsal(a):

Teď jsem si přečetl zprávu, že náš celosvětově známý zloděj per se zlobí na obstrukce ČSSD v parlamentu. Ten lump nějak zapoměl na několikohodinové obstrukce jeho kašpárka Nečase při jiných zákonech prosazovaných ČSSD v minulé sněmovně. ČSSD tehdy nepoužila zločinný a protidemokratický postup, aby omezila možnost diskuze opozice tak jako 115 tlupa zločinců.Vůbec si neuvědomuje, že historie si jde svým tempem a že již brzy se zapomene na nějakého exota jménem Klaus, který se dopustil řady zločinů za svého působení v politice a že jím založené zločinné spolčení bude zcela demokraticky rozprášeno až nastoupí v našem státě opět právo, pravda a spravedlnost.
To tupé 115 členné stádo si nedovede připustit, že jich většina v příštím parlamentu již nebude a že levice, která určitě vyhraje volby, všechny ty gaunerské zákony, které se snaží nyní prosadit bez ohledu na odpor většiny národa (dle jejich vylhaných volebních programů, kde toto nebylo, obelhali celý národ)smetou toto zaplevelení právního prostředí našeho státu. Domnívám se, že by potom měla i nastoupit spravedlivá odplata pro ty, kteří se těchto zvěrstev dopustili - okrádat národ a přitom podporovat zlodějiny ve státních zakázkách a podporovat korupci, která byla postavena na nejvyšší stupen jejich hodnot.
02. 11. 2011 | 11:28

otaznik napsal(a):

kocko sklibo,

A jakou vladu chcete? Budte odvazna selma. Dejte sem sve uvahy. Kdo by podle vas mel byt predseda vlady? Jmeno?
02. 11. 2011 | 11:28

Sladký napsal(a):

Neo (alias Mirek Dušín)Ještě větší potupa je být donucen příjmout jakoukoli práci za jakýkoli plat.
02. 11. 2011 | 11:30

neo napsal(a):

Sladký:

ne nejmenuju.
02. 11. 2011 | 11:30

otaznik napsal(a):

sladky,

takze kdyz krade socialista tak je to jine nez kdyz krade kapitalista. A jak?
02. 11. 2011 | 11:31

Koplkop napsal(a):

Občan
"Že nezřízeně zbohatlo pár bývalých řezníků, veksláků, valchařů, koníčkářů, estébáků, úředníků z PZtek a zelinářů ještě neznamená, že se všichni mají dobře. Opak je pravdou, většina lidí se má v nejlepším případě stejně jako za bolševika. Polovina lidí se má hůř - zejména mimo velká města."
Lžete, lžete, lžete. A to zcela vědomě. Kolik je Vám let občane? Co jste prožil, co jste zažil, kdo Vás vychovával? Co víte o minulém století? Co víte o životě za bolševika? Co víte o životě na vesnici?
Vy jste jen ideologicky zanícený a nesoudný pozorovatel současnosti. Chtěl bych vidět tu Vaši "chudobu". Pro Vás je chudoba, že máte doma jen jedno auto a Váš soused 2? Pro Vás je chudoba, když si nemůžete koupit stejný mobil jako má Váš nadřízený? Pro Vás je chudoba, když jedete na dovolenou jenom do Řecka, když Váš spolužák byl na Kanárech?
02. 11. 2011 | 11:31

neo napsal(a):

Sladký:

jak donucen? Kým donucen? dnes již neexistují umístěnky aby tě někdo nutil přijmout jakoukoli práci za jakýkoli plat.

Dnes si můžeš vybrat kde a jak se chceš seberealizovat a za kolik. Pokud ale práci nemáš a sedíš doma, není potupa dělat veřejně prospěšné práce. Tím ostatním ukazuješ, že nejsi flákač, že se nechceš nechat živit jinými pracujícími.
02. 11. 2011 | 11:34

Viola napsal(a):

Velmi dobře Jeníku.
02. 11. 2011 | 11:35

LMAO napsal(a):

Koplkop 11:31

Podle sebe soudim tebe
02. 11. 2011 | 11:35

Sladký napsal(a):

Ali, nedivím se, že vás mé příspěvky neoslovují, odhalují totiž naprosto jasně hloupost vašich názorů a myšlenek.Nevadí mi, že vás neoslovuji, budu ta vaše moudra komentovat dál.

Srp- diskutuji s dospělými lidmi, ne s hloupými kluky ze základky.
02. 11. 2011 | 11:36

Viola napsal(a):

neo

kde žijete? Dnes, kdy na dobré místo je až 50 nezaměstnaných si můžete vybrat?
NE, vybrat si může jen zaměstnavatel - někdo, kdo už si nahrabal a může podnikat. VY máte možnost jít vybírat poplnice, nebo hrabat listí za podporu v nezaměstnanosti.
02. 11. 2011 | 11:37

Sladký napsal(a):

Nechat se živit jinými pracujícími? Sorry, ale já nejsem bankéř, ani "podnikatel".:o)))
02. 11. 2011 | 11:38

Koplkop napsal(a):

Jeník
"a že levice, která určitě vyhraje volby, všechny ty gaunerské zákony, které se snaží nyní prosadit bez ohledu na odpor většiny národa (dle jejich vylhaných volebních programů, kde toto nebylo, obelhali celý národ)smetou toto zaplevelení právního prostředí našeho státu. Domnívám se, že by potom měla i nastoupit spravedlivá odplata pro ty, kteří se těchto zvěrstev dopustili - okrádat národ a přitom podporovat zlodějiny ve státních zakázkách a podporovat korupci, která byla postavena na nejvyšší stupen jejich hodnot. "
Jeník je česky Honza. Starý dobrý a hloupý Honza. Věří a nechá se napálit. Vy Jeníku sedáte na lep levici. Vy nevidíte, že ČSSD dělá právě to co Vy odsuzujete? ČSSD v krajích a na městských zastupitelstvích, spolu, ruku v ruce, s ODS, podporuje zlodějiny ve státních zakázkách a podporuje korupci"
02. 11. 2011 | 11:40

Sladký napsal(a):

5íkáš si otazník právem-ale není to úplné.Měl by sis říkat OTAZNÍK STUPIDNÍ.Jedna otázka hloupější než druhá.
02. 11. 2011 | 11:40

Občan napsal(a):

Proč na toho otazníka reagujete?
Vždyť ot je jen jeden z dalších placených provokatérů a rozbíječů debaty. Ztráta času a odvedení pozornosti od probíraného tématu. Achjo...
02. 11. 2011 | 11:42

kočka šklíba napsal(a):

Teď Hašek cituje zprávu MF ČR, že kraje SNÍŽILY zadluženost o 8,4%. řekl toho více, ale tohle je stručně. Prý je ta zpráva na stránkách MF, nemám čas to hledat, tak se mrkněte ;).
02. 11. 2011 | 11:44

Cech napsal(a):

Již v okamžiku blogu pana Boudala indicie zjevné manipulace změnila koeficient P=0,65 na 0,87.
Budoucí mediální hysterie dostala svůj profil.

Díky vstupu nicku jiriskuhrovec jsem se konečně dozvěděl, kdo je metodickým otcem myšlenky jak nahradit Doosan firmou WH.
Je možné pouze konstatovat,že použít 11 stínohráčů totální anti-korupce a zabezpečit tak klid na práci 4K.

Za takto naplánovanou mediální manipulaci se nemusí pan J.K. vůbec stydět.
Je opravdu kvalitní a sofistikovaná.

Důkazem je rozhovor v BD za přítomnosti amerického ministra energetiky Chu.
Následné spuštění budoucího předem definovaného výběru s jednotnou podporou anti-korupce.

Smutné jsou pouze důsledky takto vedené mediální štvanice proti M.R.
Proč něco vyrábět doma pro sebe?
Když je možné to předraženě koupit a dát práci někomu jinému.
Doma vyrábět pro někoho jiného v jiných cenových relacích a odbornou práci přenechat odborníkům ze zahraničí.

Protože:
Časově neomezená obstrukce s cílem zablokovat projednávání tzv. reformních návrhů, které prosazuje pravicová vláda Petra Nečase,může ohrozit zájmy WH a zřejmě i datum vítězství v soutěži pro WH v roce 2013.

Tuto obavu potvrdil vstup J.Skuhrovce možná,že garantoval úspěch tohoto mediálního tahu,proto ten jedovatý výpad.
02. 11. 2011 | 11:45

blue jay napsal(a):

Sladky,

a co jste vy? Pozustatek STB? Ci Stazi? Ja se jen ptam protoze mate ve zvyku tu diskutujici davat do krabicek. Kdysi to tu delal nick "Merryman". Zda se ze se prevtelil.
02. 11. 2011 | 11:45

Sladký napsal(a):

Samozřejmě, že v ČSSD se najdou šibalové, jedinci,kteří se nechají zkorumpovat, to je jasné.Ale ODS je šibalská,prokorupční strana.Vy jste neslyšeli Knetiga, nevíte nic o Drobilově kauze, nic o Promopro? Vy nevíte, že v době, kdy se privatizovalo, byly u moci ODS a ODA, zatímco Horákova ČSSD byla bezvýznamná šestiprocentní stranička?
02. 11. 2011 | 11:47

Občan napsal(a):

To Koplkop:

Je mi padesát, celý život žiji zde v ČR (Československu) a zažil jsem toho poměrně dost.
A CO JE chudoba, to, bohužel, vím VELMI dobře. Jak z pracovních aktivit, tak ze svého okolí; a také vidím, jak jí přibývá. Na rozdíl od Vás a dalších zaslepených obdivovatelů současné kleptokratické asociální vlády.
Svými hloupými žvásty na tom faktu nic nezměníte.
02. 11. 2011 | 11:51

Viola napsal(a):

neo,

je to jako v rodině. Jakto funguje v rodině, tak to funguje ve státě. Rodiny se rozpadají, protože někdo (neo) razí heslo, že větší potupa je nechat se živit, než si navléci vestu. Já jsem žena, tak ten pocit živení mám dobře zažitý a občas mi byl i předhozen (ale dohodla jsem se, že i z toho mála budu dávat na jídlo já a druhá strana bude dávat na bydlení a ostatní). Ten někdo, kdo momentálně nemůže najít práci by měl být motivován tak, aby sám chtěl dělat něco, co by ho bavilo a těšilo. Jak může někoho těšit uklízet po někom, kdo je "prase" a nedbá na pořádek sám od sebe. Motivovat lidi ke vzdělání, k zájmové činnosti a podobně. Jsme jako společnost na dost vysoké úrovni, abychom si mohli nějaké nezaměstnané dovolit a dokonce je i živit, ale jsme na druhé straně dost vysoce uvědomělí, abychom uznali, že je nemorální, aby boháči si nechali platit zdravotní a sociální pojištění od státu např., nebo abychom vůbec tolerovali nějaké miliardáře.
02. 11. 2011 | 11:51

neo napsal(a):

Viola:

samozřejmě musíte něco umět.
02. 11. 2011 | 11:52

Sladký napsal(a):

Na hloupé a provokativní příspěvky nereaguji.Přesto: Je dobře známo, že z udavačů a zrádců se po válce stali ětší antifašisté, z řady z nich dokonce partyzáni.Ze stejného typu lidí se po 89 stali ti největší antikomunisté.Kdybych byl za minulého režimu estébák nebo straník-ředitel podniku, byl bych dnes patrně zuřivým pravičákem, budovatelem kapitalismu.
02. 11. 2011 | 11:53

Sladký napsal(a):

Člověk,který je z povahy nekonformní (rebel chcete-li) je nekonformní a kritický vždy, když se mu něco nelíbí.Kdo byl zvyklý lézt do zadků dřívějších panů, leze tam i těm dnešním.
02. 11. 2011 | 11:55

Občan napsal(a):

To Cech (11:45):

Já přesně to samé včera psal Skuhrovcovi a ten se pečlivě vyhnul odpovědi na můj kousavý příspěvek. Jinak reaguje pravidelně, ale vždy jen na to, co si vybere.
No vida, to se nám to pěkně řadí...

A teď si tam ještě přiřaďte Sedláčka s finančním eskamotérem Janečkem, kteří zahájili tenhle "boj proti korupci" a kteří si Skuhrovce s Boudalem PLATÍ...
02. 11. 2011 | 11:56

LMAO napsal(a):

Sladký napsal(a):
Kdo byl zvyklý lézt do zadků dřívějších panů, leze tam i těm dnešním.
----

Tak pod toto se podepisuju, naprosto presne!!!!
02. 11. 2011 | 11:59

Al Jouda napsal(a):

Nefandím této vládě, ale na druhé straně si myslím, že strana, která má program přitažlivý pro většinu obyvatelstva a disponuje podle volebních průzkumů většinovou přízní voličů, by se neměla snižovat k obstrukční politice v Poslanecké sněmovně. Jen nechte tu pravici, ať si pořádně podřízne větev, na které sedí ! Změny, které pravice provede, se přece dají jednoduše zvrátit po dalších volbách. Vždyť ty zákony jsou jen cáry papíru, které se jedním hromadným zvednutím ruky dají zrušit !
02. 11. 2011 | 12:02

Koplkop napsal(a):

Občan
Opravdu občane? Budu Vám věřit. Když tedy víte co je to chudoba, tak mně ji popište. Prosím Vás o Vaši definici chudoby, kdo je podle Vás chudobný. Kde leží ta hranice chudoby, co to vlastně pro Vás znamená to slovo chudoba. Kolika lidí se to týká, kde ti lidé žijí, co jedí, jak se oblékají, čím jezdí, kde bydlí, co dělají.
Já žiji v ČR o pár let déle než Vy a vidím úplně jiný svět kolem sebe. Vidím a slyším plno nespokojených a naštvaných, ale žádné chudáky. Snad jen pár bezdomovců, ti, ale tak žijí z vlastní vůle.
Pokud myslíte vážně to o těch žvástech, tak si pojďte chvíli seriozně povídat, ať si ujasníme stanoviska. A prosím odpovědi k nastoleným otázkám.
Děkuji Koplkop
02. 11. 2011 | 12:09

jo napsal(a):

Viola

neo je provládní ovce která udělá vše co se ji řekne až nápadně ke všemu kejve hlavou a navlíká vesty a zametá diskuse s ním nemá cenu pořád bude lpět na dogmatech co mu byly podsunuty
02. 11. 2011 | 12:10

Jeník napsal(a):

To:Koplkop
Vážený pane z čeho jste usoudil, že jsem tvrdý obhájce ČSSD. Já o tom také vím, jak se chovají někteří (je jich dost) "socani", vždy je to o konkrétních lidech a ne o filozofii myšlenkového proudu a to musíte přiznat, že zločinné sklony a myšlení jsou v nejvyšší míře u tzv. "pravice" - u nás soustředění největší asociální a hrabavé myšlenkové špíny, kde toto má ve svých hlavách cca 99 % představitelů ODS,TOP09,VV.

Ale levice není jenom ČSSD a ta další část, která se nějak ještě "nenosí", protože masáž "pravice", která již neví jak dál v hledání nepřítele spolu s novinářskými prostitutkami se snaží stále tuto část levice dehonestovat. Stačí se podívat na různé diskuse na různých serverech a je možno se domnívat, že mezi slušnými a hlavně myslícími lidmi dochází k odeznění strachu a začínají říkat pravdu, co si myslí - že za "komančů" bylo lépe , protože to špatné se týkalo menšiny společnosti, která se nyní vybarvila, že ideály byly jen proklamací, ale že jim vpodstatě šlo pouze o majetkový puč - což bylo to co se zde odehrálo v roce 89.
Ale abych to napsal komplexně, mohou to být i jiné strany levicového smýšlení a nebo strany, kde jsou slušní lidé (třeba Vlastenecká strana), kterým už leze krkem ta zločinecká junta, co nám vládne.
Tož přejme si, aby to bylo co nejdříve, než Nečas, který to má Načas to u nás zdevastuje úplně.

Jak říkal brat Žižka - hrrr na ně děti, na ty papežence ......
02. 11. 2011 | 12:19

L.B. napsal(a):

Ty alíku poslyš...

Zkus hádat, kdo financuje kraje a kdo už několik let po sobě krajům neustále ubírá a ubírá?

Pak příjdeš na to jak je možné, že krajům rostou dluhy. Opravdu to není tak těžké na pochopení. Třeba jsi chytrý kluk a příjdeš na to. Budu ti fandit.

neo: Jo neo dosud jsi se nevyjádříl k blogu pod Havlem tady http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-havel.php?itemid=14547, kde jsme se bavili. Byla by to veliká škoda, kdybys to neudělal.
02. 11. 2011 | 12:22

Jeník napsal(a):

To Koplkop - ještě jednou jsem si přečetl Vaši reakci a všiml jsem si, jaké asociace vyvolal můj nick.

Pomožte mi Vážený, jaká asociace by měla naskočit při Vašem nicku ?
02. 11. 2011 | 12:23

Forrest Gump napsal(a):

jo:

Jo,jo - hlavně nekejvet hlavama. Ale chtělo by to nějaký protinávrh, aby si ti pravičáci nemysleli, že jsme jenom parta levicových paviánů.

Napadá Vás něco ?
02. 11. 2011 | 12:23

Forrest Gump napsal(a):

L.B.

Ale pane Bušino, dyk mě na schůzi ČSSD říkali, že se tady rozkrade 200 mld.ročně. A přitom většina těchto peněz se ztrácí při zadávání zakázek obcemi,kraji a nemocnicema.

Nestačilo by teda, kdyby tyto instituce obsadil někdo slušný a vystačil si s rozpočtem třeba o 150 mld menším ?
02. 11. 2011 | 12:26

jan k napsal(a):

juli a kočka šklíba:
Vzhledem k tomu, že vás neznám, nemohu pochopitělně posuzovat vaši inteligenci, ovšem na druhou stranu, pokud někdo píše obdobné nesmysly jako vy, pak jsou pouze tři možnosti:
1). podměrečné IQ
2). účelová demagogie
3). delírium
Račte si vybrat.
02. 11. 2011 | 12:28

RA napsal(a):

Zabránit nejhorším škodám.........to je dobrý vtip. Ovšem, nejhorší škody by nastaly, kdyby se k vládě dostal Dluhoslav Sobotka se svými bolševickými soudruhy.
02. 11. 2011 | 12:29

jo napsal(a):

Forrest Gump

"protinávrhy" si můžete nastudovat na webovkách politických stran
02. 11. 2011 | 12:31

Forrest Gump napsal(a):

jo:

No a nemohl byste aspoň naznačit ?
02. 11. 2011 | 12:33

pepík napsal(a):

nejnovější údaje mfcr, které jsem našel.kdo chce, může si přečíst:

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/zadluzenost_uzem_sprav_celku_64793.html

Souhrnné údaje o dluhu krajů ČR v letech 2001 - 2010

Rok 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010
Úvěry
Celkem 1,3 / 1,5 / 2,9 / 7,7 / 10,4 / 14,6 / 20,9 / 19,1

nechci nikterak obhajovac soc. dem. vládu na krajích, ale ti, kteří zde tak vehementně nadávají by si měli uvědomit, že 76,5% současného dluhu jim zanechali jeji předchůdci...
02. 11. 2011 | 12:35

Koplkop napsal(a):

Jeník
Z tou asiciací Vám nepomůžu, mně napadají samé pro mně nevhodné věci :-). Vaši odpovědi z 12:19 si vážím. Tak nějak si představuji diskuzi. Nemusíme být stejní, nemusíme mít shodné všechny názory, ale při diskuzi se začnou ty nejdříve ostré hrany vybrušovat a nakonec zjistíme, že se nám nelíbí naprosto stejné nešvary, že nám vadí stejné špatné charakterové věci, že si můžeme notovat v tom a v tom. Že máme každý jiný názor na řešení, že máme každý jiné životní zkušenosti, jiný politický postoj, to ještě neznamená, že se musíme hádat, že musíme stůj co stůj každý názor protivníka odkřičet jako nesmysl.
Hezký den
02. 11. 2011 | 12:36

L.B. napsal(a):

Nemám náladu bavit se s duševně ochuzeným Rumcajsem (dívím se, že je to vůbec možné) Foreste...
02. 11. 2011 | 12:36

Almo G™ napsal(a):

Ty hloupé statistiky, které sem dala ali jen dokazují, že vláda přehazuje na kraje stále větší výdaje a podvazuje jim rozpočty. Je jen to vizitka vládních parazitů.
02. 11. 2011 | 12:37

Jeník napsal(a):

Koplkop napsal(a):

Občan
"Že nezřízeně zbohatlo pár bývalých řezníků, veksláků, valchařů, koníčkářů, estébáků, úředníků z PZtek a zelinářů ještě neznamená, že se všichni mají dobře. Opak je pravdou, většina lidí se má v nejlepším případě stejně jako za bolševika. Polovina lidí se má hůř - zejména mimo velká města."
Lžete, lžete, lžete. A to zcela vědomě. Kolik je Vám let občane? Co jste prožil, co jste zažil, kdo Vás vychovával? Co víte o minulém století? Co víte o životě za bolševika? Co víte o životě na vesnici?
Vy jste jen ideologicky zanícený a nesoudný pozorovatel současnosti. Chtěl bych vidět tu Vaši "chudobu". Pro Vás je chudoba, že máte doma jen jedno auto a Váš soused 2? Pro Vás je chudoba, když si nemůžete koupit stejný mobil jako má Váš nadřízený? Pro Vás je chudoba, když jedete na dovolenou jenom do Řecka, když Váš spolužák byl na Kanárech?

Zabrousil jsem trochu zpět v diskuzi a co nevidím, on náš protagonista je podporovatel těch lumpáren, co provádí vláda zločinu a podvodu pod vedením zloděje ceremoniálních per (pimprle Nečas Načas je stále něčím uchvacován - naposled oválnou pracovnou). Je úsměvné, jak si pamatujete pane Koplkop (protože dáma určitě nejste podle těch myšlenkových pochodů) ty doby minulé. Z vašeho výpotku je možno si udělat závěr, že jste modře potrefený a plně nesoudný a přitom si dovolujete to předhazovat jiným - přesně jak ta duševní lůza v parlamentu a ve vedení státu a to až na tom nejvyšším trůnu- to co sami provádí.

K tomu jak jste se pasoval na znalce doby minulé, pokuste se nám vyzradit, co již pamatujete - narodil jste se v první polovině minulého století a nebo až ve druhé, nakradl jste si tehdy a nebo až teď, žil jste ve větším městě a nebo na vsi - a nebo jste pouze zakomplexovaní chlapec, který se začal před týdnem holit. Jen pro zajímavost - mne hnal desátník na vojně při rozdílení se poprvé oholit v roce 1963.

Tak chlapče s chutí do toho.
02. 11. 2011 | 12:38

akné napsal(a):

Pane Sobotko,konečně mám pocit,že jste pochopili,že s tím politickým odpadem se jednat nedá,proto obstrukce a především petice je jediná práce,která má smysl. Jsem s Vámi! Ještě je třeba se nemazlit s drzou Kikinou!!!
02. 11. 2011 | 12:41

Forrest Gump napsal(a):

L.B.

To je smutné pane Bušino, když se ani my levičáci nedomluvíme. A to teda mi řekněte, jak mám argumentovat v hospodě, když nám toho Bohouše pořád pomlouvají a Vy sám nevíte, jak na tohle odpovědět ?

To se pak nedivte, že si o nás levičácích ostatní myslí, že jsme jenom stádo duševně omezených jedinců.
02. 11. 2011 | 12:42

Občan napsal(a):

To Al Jouda:

Nemáte pravdu.
Ty cáry papíru totiž nastolí nevratné právní vztahy, které ani případné zrušení zákonů již nezmění. Retroaktivita pravá jest Ústavou zakázána (alespoň formálně - ve prospěch pravounů již byla nejméně dvakrát ÚS schválena); a buďte si 100% jist, že kdyby se jí ČSSD nebo KSČM dopustily, příšerně by to schytaly.
02. 11. 2011 | 12:43

Jeník napsal(a):

To L.B.
Zmiňujete se o Rumcajsovi. Já ho nenašel.
Měl jsem zde poměrně velkou pauzu (asi půl roku)a toho Rumcajse si pamatuji, jak ho popisujete. Vždy vystupoval jako exot, který přišel z lesů a byl až chorobný vyznavač modré špíny. Máte pravdu - s ním diskutovat : ani jako, bezcená ztráta času.
02. 11. 2011 | 12:44

akné napsal(a):

Koplkop. Já si to o vás myslel,proto jsem odmítl v minulosti pokračovat v dialogu s vámi. Díky.
02. 11. 2011 | 12:46

Puck napsal(a):

Je docela těžké pochopit, proč pravice, a potažmo vláda, která je pravicová, tak lpí na všech reformách.

Na první pohled to vypadá tak, že jí jde opravdu o věc. A už tu je rozpor v logice. Každý politik přece chce vydržet u vesla co nejdéle, měl by proto dělat politiku tak, aby si to u voličů rozházel. Podle STEMu má vláda důvěru 18% občanů, To znamená, že ani její voliči nevěří její práci, tedy reformám. Docela směšný je například argument, že bez důchodové reformy půjdou za 40 let důchodci na pastvu.
Má někdo vysvětlení pro to, že pravice jde i proti svým voličům ? Možná se spoléhají na to, že za další 2 roky, kreré zbývají do voleb, volič zapomene.

Zajímavý je také argument, že Nečasová vláda je vládou rozpočtové odpovědnosti. To žádném případě tomu tak není. Byla by sama proti sobě. Uvažujte se mnou. Byly by reformy nutné, kdyby byl rozpočet vyrovnaný, anebo dokonce přebytkový ? Určitě ne, proč taky, když jde všechno pohodlně i bez nich. Proto bylo nutné podseknout příjmy do rozpočtu, aby bylo jasné, že i přes všechny škrty jsou reformy nezbytné. Resumé : Reformy jsou podmíněny rozpočtovým deficitem, aby je občané přijali.

Pro koho tedy pravice reformy dělá, když za ně musí tak tvrdě platit ? Popularitou, deficitem, nespokojeností občanů, ...
02. 11. 2011 | 12:53

Forrest Gump napsal(a):

Jeník:

Máte pravdu. S pravicovými fanatiky nemá cenu diskutovat, protože oni neuznávají tu naši jedinou levicovou pravdu. Proto si všiměte, že já se bavím jen s levičáky.

No a ten Rumcajs - vůbec tomu nerozumím, ale pan Bušina je už několikátý, kdo mi ho tady připomíná. Vůbec to nechápu. Vždyť ten Rumcajs je naprosto omezený jedinec myslící jen na 1% občanů, kdežto já bych se i rozdal, kdyby mě někdo chtěl.
02. 11. 2011 | 12:58

L.B. napsal(a):

jeník: Oni si ti exoti předávají asi štafetu. Jestli se nepletu tak Rumcajs dostal IP ban (zaslouženě a konečně) a je logické, že jeho místo musel převzít jiný exot - Forest Gump (pokud to není jenom Rumcajs s novým nickem i IP tentokráte trolující za opačnou stranu.

To bude vždycky někdo, kdo ty diskuze bude degradovat. Ono pomůže si ho nevšímat a jenom sem tam opravit největší nesmysly, nebo naopak ho poplácat po ramenou, když napíše neco smysluplného (dle osobních preferencí každého, co je a není smysluplné)
02. 11. 2011 | 12:59

Cech napsal(a):

Pane Jeníku nevím jak to bylo v minulosti mohu pouze použít srovnání uveřejněné, proto se pokusím konečně zastavit tu arogantní demagogii z Vaší strany.
Životní úroveň kterou srovnáváme nesmí být devastována politickými tlachy.

V roce 1948 - Přídělový systém obnova hospodářství a fabrik atd.
Toto nechť je matematickou 10.
V roce 1970 - Končí přídělový systém na auta(údajně) Pracovní týden je 5 dní. dovolená o týden delší atd.Majetek 89% vzrostl 6x.Tj 60 bodů v nějakém historickém Československu.

Minimální mzda u nás v roce 2011 je 8000 Kč tj 324 €.
Podpora v hmotné nouzi v Belgii začíná při 870 €.
Kdy se počítá hmotná u nás s těmi 2 000 a něco je v Evropě tak flustrující,že není vhodné to ani uvádět.
Nyní si vypočtěte bodový rozdíl našeho Evropského státu za 22 let.

Toto je srovnávání životní úrovně v čase a prostoru (Evropském prostoru).
02. 11. 2011 | 13:01

neo napsal(a):

jo napsal(a):
Viola

neo je provládní ovce která udělá vše co se ji řekne až nápadně ke všemu kejve hlavou a navlíká vesty a zametá diskuse s ním nemá cenu pořád bude lpět na dogmatech co mu byly podsunuty
02. 11. 2011 | 12:10

samé lži
02. 11. 2011 | 13:04

akné napsal(a):

Puck. Všechno má logiku,i když pro nás zdánlivě zvrácenou. Myslím,že Kalousek a spol. dávno ví,že zvolen nebude a dělá to jako vždy pro své kamarády-Háva,Šťáva a potažmo pro sebe a či zájmové skupiny-hazard,nadnárodní společnosti,atd. a potažmo pro sebe...Myslím,že voliči a ideje už od Topolánka pravici nezajímají. Ale KDD tzn. každý den dobrý u státního cecku.
02. 11. 2011 | 13:07

jo napsal(a):

neo

nelži a bež zametat
02. 11. 2011 | 13:08

mleziva napsal(a):

Zabraňte nejhorším škodám, pane Sobotko. Rozpusťte společně s Vašimi soudruhy s KSČm tu Vaši partu hic a bude po problému. Takové škody, jaké tu v minulosti napáchala za 40 let KSČ a skoro za 20 let ČSSD svět neviděl.
02. 11. 2011 | 13:09

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
mě se taky nelíbí v práci spoustu věcí. A kdych chtěl jako Vy a Vaši kumpáni jen planě řečnit, tak bych brzo skončil na dávkách. Ale Vám královský plat jde pořád. A kromě Vás se utrácejí peníze za elekřinu, vodu, teplo a pod. dál berou peníze tisíce Vašich ouředníků, uklízeček, šoférů a dalších lokajů, co čekají až se vypovídáte. Ale co je Vám po tom. Z Vašeho to není.
Chcete dělat jinak politiku? Nic snazšího než vyhrát volby. Vždyť jste mohli vyhodit velkoústého Paroubka před volbami. Nebo nemohli?
Poradím Vám, jak získat můj a možní další hlasy. Řekněte všem jak může každodenně pracující člověk přijít k miliardám jako Váš milovaný expředseda, civilním zaměstnáním strojvůdce, křišťálový Standa. A řekněte kam se zakutálely miliardy za svobodu ropného prince. Vždyť i Vy jste hlasoval pro vyhnání z postu Nejvyšší státní zástpkyně paní Benešové, aby to nemohla vyšetřovat.
02. 11. 2011 | 13:11

karelhá napsal(a):

Pro
Al Jouda

Opozice za vlády kleptokracie, která silou a penězi ovládá kdeco, nemá příliš možností dostat mezi lidi informaci, že s těmi prosazovanými zvěrstvy nesouhlasí.
Vždyť následně ti kteří si najali nečase, kalousky a spol. pro plnění svých zájmů, budou při vracení věcí veřejných do rovnováhy řvát, kopat,zastrašovat a tvrdit, že opozice to taky (mlčky) schválila, budou rozjíždět zkorumpované arbitráže.
02. 11. 2011 | 13:13

Jitka kytka napsal(a):

Pokud se opozici nepodařilo prosadit změny současných reforem, mohou nechat zákony projít nebo se alespoň o něco snažit. V reformních zákonech je mnoho nedomyšleností, které tam zůstaly, ačkoliv na ně poslance určitě řada lidí upozorňovala. Třeba se v důsledku obstrukcí někomu z koaličních poslanců nebo ministrů rozsvítí v hlavě. Jen pár příkladů, abych byla konkrétní:
1. zdravotní pojišťovny nebudou hradit potraviny pro zvláštní lékařské účely. Potravina jako potravina. Ale v ČR je třeba pár chudáků, kteří mají fenylketonurii - a ti za ty potraviny budou ročně platit cca o 200 tisíc víc než zdraví lidé, kteří mohou jíst cokoliv.
2. nemáte náhodou v rodině kojence nebo batole s těžkou alergií na bílkovinu kravského mléka? Pokud ano - vězte, že umělé mléko Neocate si také zaplatíte za své. Pro neinformované - je to speciální umělé mléko pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka. Jedna plechovka (400 gramů) vyjde na víc než 1000 Kč a vydrží jen na pár dní. Pokud se tyto děti budou živit normálním umělým mlékem, nejspíš nemají šanci přežít. Většina dětí ze své alergie časem "vyroste", takže to není placení do nekonečna. Časem mohou na daních a pojištění "splatit", co do nich jako do kojenců stát "investoval" a určitě zaplatí i něco navíc.
Mám pokračovat? Můžu jmenovat další příklady - většinou by se státu daleko víc vyplatilo, kdyby něco malého vydal, protože by se mu to i s úroky vrátilo jinde.
02. 11. 2011 | 13:13

neo napsal(a):

jo:

1) nelžu, lžeš ty. Víš moc dobře, že ke všemu hlavou nekejvu a rozhodně nedělám vše co se mi řekne.

2) zametat nemusím. Jasně a zřetelně jsem napsal, že bych klidně zametat šel, pokud bych byl zapsán na úřadu práce a pokud by mi byla veřejná služba nabídnuta. Jelikož ale nesplňuji výše uvedené, tak prostě a jednoduše zametat nejdu.
02. 11. 2011 | 13:14

Koplkop napsal(a):

Jeník
Já Vás chválím a Vy to zatím tak poděláte.
"Z vašeho výpotku je možno si udělat závěr, že jste modře potrefený a plně nesoudný a přitom si dovolujete to předhazovat jiným - přesně jak ta duševní lůza v parlamentu a ve vedení státu a to až na tom nejvyšším trůnu- to co sami provádí."
Čtěte a uvažujte. Mně vadí hloupost a je mně jedno v jakém je politickém kabátu. Jsem asi tak modře potrefený, jako oranžově. Neuznávám ideologie a vadí mi všechny ty ......ismusy.
02. 11. 2011 | 13:14

Forrest Gump napsal(a):

L.B.

To mě mrzí, že si nerozumíme pane Bušino. Přišel jste mi takovej chytrej a proto jsem se na Vás obrátil s dotazem, který mi vrtá hlavou.

Tak krade se na krajích,v nemocnicích a obecních úřadech, nebo ne ?
02. 11. 2011 | 13:21

hela napsal(a):

ČSSD bojuje za 51 % obézní obyčejné lidi:-)
02. 11. 2011 | 13:23

Koplkop napsal(a):

Jeník
Narodil jsem se 10 let po druhé světové. Celý život žiji na vesnici ležící cca 15km od krajského města. Protože jsem neměl správný kádrový původ šel jsem do učení. Vyučil jsem se černému řemeslu, později jsem si doplňoval vzdělání večerním a dálkovým studiem. Nikdy jsem nic neukradl. Nemám mercedes, jachtu, novou vilu v podnikatelském baroku. Podnikám, nic jsem nezprivatizoval, svoji firmu jsem si vybudoval od jednoho muže (mně, s brašnou nářadí).
Stačí? Teď ty hošánku.
02. 11. 2011 | 13:23

Al Jouda napsal(a):

To občan :
Prosím o nějaký příklad nevratného právního vztahu(A právníci jsou bez práce:))) )
To karelhá :
Hlasovat proti není mlčenlivý souhlas.
02. 11. 2011 | 13:24

Forrest Gump napsal(a):

Kolkop:

Já bych třeba podnikal, ale nelíbí se mi, že se u toho musí pracovat. Dokonce nemáte nic zajištěno. Žádné sociální jistoty .

Dejte pokoj. Zlatě na pracáku!
02. 11. 2011 | 13:33

Viola napsal(a):

neo

něco dnes umí kde kdo.
02. 11. 2011 | 13:34

neo napsal(a):

Viola:

musíte to ale umět tak, abyste si mohla vybírat a nikoli být vybírána.

To je podstatný rozdíl.
02. 11. 2011 | 13:40

HM napsal(a):

To je neskutečné jak ten Sobotka lže ,až se mu s pusy práší .Chudáci lidi co mu to baští , málo kdo si totiž uvědomuje co by se stalo kdyby levice měla moc stále omílaná daňová progrese ,nic jiného nemají ,ale co by se stalo nedokáží domyslet ,by zatížily malé podniky a firmy už tak v těžké době a hrozící úpadek tržního hospodářství ..kdy ČR je závislá na zahraniční export .. nikdo si neuvědomuje ten strašný nesmysl,který tak vehementně prosazuje ČSSD spolu s komunisty..neštítí se navalit na nás ztrátu zaměstnání a zhoršení životní úrovně ....
02. 11. 2011 | 13:43

dedek napsal(a):

jiriskuhrovec napsal(a):
Tato vláda tu možná věčně nebude. Ale dokud tu je a má k vládě mandát, nechť vládne. Obstrukce předváděné ČSSD jsou pro mě hrubým porušováním demokratických principů. Být jejich volič, tak už jím nejsem.

Vážený, pokud si představujete demokracii jako diktát tak jste jeden z největších hlupáků. Nevolím česany sice také ale v celém světě je normální, že reformy, které mají postavit zemi na nohy musí projít celým politickým spektrem a musí se najít kompromis aby takové reformy přežily nejen 4 roky od voleb do voleb. Tomu se potom říká demokracie. A zaplať bůh, že nejste jejich volič, protože takové názory může mít jen myšlenkově omezený člověk bez jakýchkoliv skrupulí, který je schopen fandit lumpům, kteří se dostali k moci podvodem a neostýchají se bezostyšně okrádat a devastovat vlastní národ.
02. 11. 2011 | 13:45

SuP napsal(a):

dedek -
Neni třeba si představovat demokracii jako diktát. Nicméně je třeba v demokracii ctít výsledek voleb. Vyhraji-li volby tak, že nesestavím vládu ani s komunisty, neboť mám menšinu o 36 hlasů slabší než strany opačného spektra, měl bych to umět přijmout a zkusit věcně spolupracovat, abych si případně začal zvyšovat příští koaliční potenciál. Pokud si chci udržet svůj koaliční impotenciál, budu dělat obstrukce i v případě, že vím, že zcela zbytečně, zejména když vím, že budu za blba.
Nemyslím, že by tahle vláda předvedla dosud něco třeskutého, pokud uvážím její převahu. Nicméně tak jak tak jí opozice krom věčného "Jsme proti, ale oni s námi nechtějí diskutovat" žádný z návrhů a předloh věcně nezkorigovala, přestože příležitostí měla tolik, kolik bylo jednacích dnů.
02. 11. 2011 | 13:59

Koplkop napsal(a):

Forrest Gump
Dobrý, jste vtipný, veselý a máte správný pohled na věc.

Použiju jednu hlášku z filmu Na samotě u lesa: „Proč nejsi moje žena...”
02. 11. 2011 | 14:03

hela napsal(a):

pane Sobotko ,ničemu stejně nezabráníte ,bude mimořádná sněmovní schůze a máte po žížalkách,jen se zesměšňujete
02. 11. 2011 | 14:05

antiovce napsal(a):

To HM
Sobotka má pravdu, ty kecáš hlouposti. Daň se platí ze zisku, takže v případě progresívní daně když někdo vydělá málo je v nízké sazbě, vydělá víc je ve vyšší sazbě. Takže to, že progresivní daň zatíží nějakou firmu, která málo vydělá je hloupost, že ano? Tak to funguje v civilizovaných zemích. Chce to jen trochu přemýšlet a nepřebírat všechny lži a nesmysly, kterými nás rádobypravice krmí, za vlastní.
02. 11. 2011 | 14:13

Viola napsal(a):

neo,

dnešní společnost nutí člověka aby byl jaksi univerzální, tedy zvláště ženy, které musí pro výchovu dětí zaměstnání přerušovat. A ta univerzálnost brání být nejlepší v něčem. To chce být pro nějaký obor, nebo práci velice zapálený, aby dosáhl nějaké dokonalosti, aby si jej třeba padesát zaměstnavetelů všimlo a poslali mu nabídky k práci. To jsou pohádky, nebo spíše obrázek z politiky. O politiky musí být takový zájem, protože jsou u zdrojů mnoha informací a s bohatými známostmi, které jsou dnes tou nejlepší kvalifikací asi.
02. 11. 2011 | 14:17

SuP napsal(a):

antiovce -
Zdá se, že do toho třeskutě vidíte.
02. 11. 2011 | 14:21

neo napsal(a):

Viola:

ještě před krizí to bylo naprosto normální. Dnes je situace o něco těžší a je pravda, že dnes musí být potenciální zaměstnanec velmi schopný, aby v konkurenci uspěl. Ale nemožné to není.
02. 11. 2011 | 14:23

Občan napsal(a):

To Al Jouda:

VŠECHNY právní vztahy, pane.
Můžete je vypovědět POUZE za podmínek platných při vzniku vztahu a ty podmínky NELZE měnit ZPĚTNĚ.
takže veškeré právní vztahy vzešlé ze sociální deformy jsou vztahy nevratné. Měnit je lze až k datu přijetí jiné právní úpravy, ale ty, které k datu přijetí jiné právní úpravy již existují, nelze změnit zpětně.
Jediné co lze je, že budou převedeny do nové podoby, vycházející z nové právní úpravy. Ale vše, co proběhlo k datu přijetí, je již nezvratné.
Leda by to bylo prohlášeno za neplatné od samého počátku.
02. 11. 2011 | 14:26

Mac napsal(a):

koukám, že finanční analytici v nadnárodních firmách zase nemají do čeho píchnout :-))))

no, je třeba jim popřát, aby brzy nebyli nuceni vzít to koště do svých analytických pacinek. To by byl pohled ... :-)))
02. 11. 2011 | 14:43

kočka šklíba napsal(a):

Pepíku, to odpovídá tomu co prohlásil Hašek, dluh krajů byl oproti předchozímu roku snížen o 8,7%. Je to poprvé od roku 2003, co byl dluh krajů snížen. Do roku 2008 ,kdy většině krajů vládla pravice(volby se konaly v říjnu, takže i rok 2008 byl "jejich"), dluh stoupal.
Stoupl i v roce 2009, ale zakládat své názory na povrchním výkřiku HN, kdy neznáme strukturu příjmů ani výdajů v uvedených letech, neznáme ani jaké smluvní vztahy (a tedy případné výdaje a příjmy) byly pozůstatkem předchozích vedení, nemůžeme, jako někteří prosťáčci, zhodnotit hospodaření současného ani minulých krajských vedení. Takové články, jako byl v HN jsou ostatně prosťáčkům určeny. Přesná ukázka vymývání mozků.
A mimochodem, zajímavé je, že pravouni při obraně vlády Topolánka a Nečase velmi dobře vědí, že byla a je krize, ale že ta samá krize by mohla mít, a taky má, dopad na krajské rozpočty, to už jim zřejmě nedochází. Samozřejmě to platí i o korupci, jenže v obráceném gardu. ;) Tam na ní zase nějak zapomínají, když jde o vládu jmenovaných osob. ;).
Navíc, a to už je úplně mimo jejich rozlišovací schopnosti či spíše jejich možnosti obecně, zapomínají na to, že krajské rozpočty jsou závislé i na přerozdělování ze SR, a že Kalousek se snaží seč může tyto peněžní toky pokud možno omezit.
02. 11. 2011 | 14:47

neo napsal(a):

Mac:

mají do čeho píchnout.

a co se týče pacinek, tak od 15ti let jsem si při studiu přivydělával rukma milej zlatej Macu. Vím velmi dobře jaké to je pracovat rukama, ať už z lopatou, krumpáčem, zednickou lžící nebo u pásu v továrně.
02. 11. 2011 | 14:53

Ládik!!! napsal(a):

Obstrukce v podání ČSSD by měla být OBSTRUKČE. Obyčejný struk český.
02. 11. 2011 | 14:54

HM napsal(a):

antiovce
Likvidace úspěšných podnikatelů vždy přinesla lidem nezaměstnanost a bídu chudým,,,historie je plná těchto příkladů. Dej blbcovi milion a za měsíc nemá nic. Postav šikulku bez koruny doprostřed pouště a za týden má bydlení a business. Stát by měl těmto lidem nechat volné ruce (nic jiného ani nechtějí) - jsou to ty kachny, co snášejí zlatá vejce pro všechny. I v ČR jsou takoví lidé - bohužel ve velké menšině, ale snad časem vyhrají a Grossové, Paroubkové, Kellnerové, Bakalové a Pitrové skončí tam, kam patří.
02. 11. 2011 | 15:06

kočka šklíba napsal(a):

HM ale vy si odporujete, vždyť Bakala, Kellner a Pitr, podle vás, snášejí pro všechny :D zlatá vejce.
Jinak váš první odstavec je školní ukázkou ničím nepodložené demagogie :D, ale vzhlkedem k vašemu prvnímu příspěvku to nepřekvapilo.
02. 11. 2011 | 15:11

Mac napsal(a):

neoušku

ty jsi prostě univerzální, komplexní klaďas. Kdepak Mirek Dušín, to je proti tobě čajíček....

co sborná kamándija Rudá Sparta - chystá se inkasovat nějakej další flastr?
02. 11. 2011 | 15:17

neo napsal(a):

Mac:

jsem klaďas.

Sparta nevim, asi se ještě nějakej čásek udrží na čele ligy :)
02. 11. 2011 | 15:32

ali napsal(a):

irinek
vy znáte výtvory druhého? Pokud ano, tak sem s nimi..pokud ne, tak je to výsledek...blabla...čeho jste to říkal?
Jinak neobhajuji misky vah, což se tu opravdu děje. Pokud byste četl moje příspěvky, tak by vám došlo, že nehájím nikoho..tak si tu ironii klidně odpusťte a hoďte sem ty informace..pa :o)

L.B.
nejsem kluk a nějak mi ušlo, že bychom si tykali..a pokud jste si všiml, nikoho neobhajuji..

"Sladký napsal(a):
Ali, nedivím se, že vás mé příspěvky neoslovují, odhalují totiž naprosto jasně hloupost vašich názorů a myšlenek".
***nápodobně, milý génie... ;o)

"Nevadí mi, že vás neoslovuji, budu ta vaše moudra komentovat dál".
***komentujte, když z toho budete mít duševní orgasmus..
02. 11. 2011 | 15:39

Yossarian napsal(a):

ali: pamatujete se, jak pravounská vláda seškrtala krajům po prohraných volbách dotace (např. příspěvky na dopravu)?

A proti těm 6mld Kč postavím jinou sekeru - těch "optimistických" cca 140mld státního rozpočtového deficitu jen za tento rok.
02. 11. 2011 | 15:49

J.E. napsal(a):

Ali
Ráthovi můžete akorát děkovat. Byl postaven před dvě volby.
1. Vypovědět či nedostát nevýhodným závazkům a smlouvám podepsaných Bendlem.
2. Dodržet Bendlovi závazky a z toho vyplývající konsekvence.

Nevýhodu 2) je velká zadluženost SĆ kraje a psí hlava nasazená
jejímu současnému hejtmanovi.

Při volbě 1) by penále za porušení smluv a soudní výlohy zapřičinily ještě větší dluh. V plné nahotě by se současně odkryly všechny Bendlovy excesy.

Přesto se David Rath přiklonil k volbě horšího zla z ryze ekonomického pohledu.
02. 11. 2011 | 15:49

ali napsal(a):

Yossarian
ano, tak kdo je za to zodpovědný, tak by měl pykat..dík za info..koukám, že se to možná k radosti irinkově dá dokupy :o)
Ale co potom s těmi informacemi budeme dělat? Hádat se, kdo je "větší" zloděj a ve jménu Sobotky či Nečase se budem urážet? Nebo jim půjdem všem natrhnout gatě?

J.E.
nezlobte se, ale Ratha komentovat nebudu, natož mu děkovat..ono není ani za co..ten si může podat ruku s Bendlem a jít spolu světem..jo možná malý rozdíl by tu byl, Bendl není chlubící se bigamista.. :o)
02. 11. 2011 | 16:02

pgjed napsal(a):

Ale pane Sobotko, vy jste nečetl čerejší HN? Co chcete komu vyčítat? Jste snad menší, nebo jiný darebák než všichni ti Kalouskové, Topolánci, Paroubci, Zemanové atd.atd? Nebo nás máte za hlupáky?

Z myšlenek T. Bati:
"Hospodářská krize je jenom jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je důsledek. Nelze jej sanovat penězi. Receptem jsou mravní stanoviska k lidem, práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic a nevydírat pracující." Je ještě třeba něco dodat?
Snad nevolit Sobotky, Kalousky, Nečasy, Paroubky Zaorálky, Švejnary a Klauze a ostatní, kteří nás 20 let vodí za nos a dělají dluhy z našeho a nám je dávají k proplacení.
02. 11. 2011 | 16:32

Puck napsal(a):

Pro pojed :

Myšlenky T. Bati Bch bral, ale Vaše závěry jsou zarážející.

Kdo tady předvádí mravní bídu ? Kdo tady jde od jednoho hospodářského úpadku k druhému ? Kdo tady dělá největší dluhy ? Kdo tady vyhazuje hodnoty do luftu ?
Kdo tady vydírá pracující zvyšováním daní ( spotřebních i DPH ).

A jak se stalo, že se Vám mezi lumpy připletl Klauz. Nebo jste chtěl upozornit na Michala Krause ? Tak ten už se do parlamentu ani nedostal, voliči ho vyškrtali stejně, jako se to přihodilo Langerovi.
A zapoměl jsem na bankrotáře. Tak toho si jako šéfa vlády vybrala pravice minule. Nebo Topolánek není bankrotář ?
02. 11. 2011 | 18:47

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Mimnořádně hloupý maloměštáku, nauč se matematické pojmy. Medián není ani čirou náhodou nejčastěji pobíraná mzda, ale velikost mzdy taková, že polovina mezd leží nad touto hranicí, a polovina pod touto.

A ano, většina mezd ležící pod touto hranicí je vylepšována o to, co Vy uvádíte se svými kolegy, to jest o penízky navíc, jaksi ilegálně bokem.
02. 11. 2011 | 20:09

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

PROMOPO - slyšel jsem o té kauze - slyšel jsem cosi, že se nějaké peníze ztratily. Jenomže milý cukrouši, ony už se zase našly víš hlupáku???

Zato jsem slyšel o tom, že průměrná česká banka stojí tak 100-120 miliard. Kilikpoak těch bank očištěných o toxická aktiva se prodalo za ČSSD?? Kde je 130 miliard za Transgas, kde je 82 miliars za Telkefonicu, kde jsou Prachy za MUS a OKAD privatizovaných za socanů?
02. 11. 2011 | 20:19

L.B. napsal(a):

To je všechno alí? Nic k věci nemáš? Jenom, že ti tykám?

Ne nikoho neobhajuješ. Jenom dáváš do souvislosti růst dluhu a hejtmany ČSSD.

"ali napsal(a):
pokud to někdo nečetl, dovoluji si připomenouti: vládu sice máme pravicovou, ale na krajích bují socani. Co dokázali:

Zadlužení za tři roky stouplo celkem o 5 miliard, díky vládnutí socanských hejtmanů v regionech..nejvíc je zadlužen region Středočeský a hádejte, kdo tam je?"

a já ti na to chlapče reagoval, abys přemýšlel, kdo ubírá už několik let za sebou krajům prostředky a co z toho asi tak plyne a kdo za to asi tak může. Není to těžké přemýšlení. Jenom chtít...
02. 11. 2011 | 20:28

kočka šklíba napsal(a):

Sauerkirschmanne, no ony se našly, jenže tam kde scházejí a kde měly zůstat. Zákon zachování hmoty nebo jak se to nazývá :D(Vy jste tady ten chytřejší) funguje samozřejmě i zde. I když pravda, vlastně ty peníze jsou jen virtuální.
02. 11. 2011 | 22:59

kočka šklíba napsal(a):

Oprava: ....jenže tam kde scházejí a ne kde měly zůstat.....
02. 11. 2011 | 23:00

kočka šklíba napsal(a):

Bože tak do třetice a snad naposled :....jenže ne tam kde scházejí a kde měly zůstat.....
02. 11. 2011 | 23:02

kočka šklíba napsal(a):

Zajímavé je, že ti , co zde tak propagovali článek v HN, mlčí k dalším datům a otázkám ;).
03. 11. 2011 | 00:53

kočka šklíba napsal(a):

jane k., myslím, že už jste přesvědčil všechny pravouny (i když pravouni vám podobní si jistě myslí to samé), že Sobotka, juli a já jsme podle vašich měřítek hloupí, stačilo.
A teď ukažte, že vy jste chytrý a konečně použijte mozek a dokažte to, že ho vůbec máte. Tedy konečně uveďte nějaké argumenty ;). Zatím se tak nestalo a pořád vám na tyto urážky stačí ta 1. signální ;). Tak šup, šup, jsem zvědavá, zda nějakého, byť primitivního myšlení jste schopen, jinak dále zhoršujete úroveň pravounů, a že to už je docela nadlidský úkol.

I recaptcha vás odhalila : education :D
03. 11. 2011 | 01:02

Honza999 napsal(a):

otazník

"jak je mozne ze za vlady CSSD pred rokem 2006 byla CR porad zadluzena" - protože splácela stovky miliard dluhů ukrytých za Klausových vlád do ČKB.

"A proc tu byla temer rekordni nezamestnanost porovnovatelna s tou dnesni" - protože po zprivatizování očištěných bank skončil Klausův bankovní socialismus. Tisíce továren a jiných firem bez přísunu peněz ze zprivatizovaných bank (noví vlastníci již půjčovali jen tam, kde z toho koukal prospěch pro ně) zkrachovaly a jejich zaměstnanci šli na dlažbu.

"Vzdyt tu v te dobe byl rust DPH 6 procent" - když předtím Klaus shodil produkci o desítky procent, tak růst 6% byl jen pomalým návratem k předchozí úrovni.

"Co se stalo?" - je popsáno v odpovědích na předchozí otázky.

"Kdo byl v te dobe ministrem financi?" - tak to je otázka hodná hlupáka... Vy to nevíte?
03. 11. 2011 | 02:36

Honza999 napsal(a):

Koplkop

v zemi kde minimální mzda je nižší než průměrné inkaso jsou jakékoli řeči o chudobě na hovno.. To prostě je svrab, bída a neštovice...
03. 11. 2011 | 03:02

Ládik!!! napsal(a):

Honza999 -
ale 2 mzdy jsou už více. Na Islandu i jinde mají lidi s menším příjmem 2 zaměstnání, nebo i 3 (na kratší pracovní dobu). Já taky nedělám 8 hodin denně, ale minimálně 24.
03. 11. 2011 | 05:53

jan k napsal(a):

kočka šklíba:
Stále dokazujete, že myšlení je něco, co se vám zdaleka vyhnulo. Teď píšete, například, že podle mě je Sobotka hloupý, přitom jsem nic takového nanapsal. Naopak, B.S. napíše článek plný lží a polopravd, protože ví, že na předhozenou návnadu se nachytá dostatečný počet slabomyslných jedinců, ke kterým jste se sama po právu přihlásila, a kteří mu pomohou dostat se opět ke korytu. A o nic jiného mu nejde. Pokud si naivně myslíte, že chce vládnout, aby mohl činit dobro pro "obyčejné lidi", je to vaše věc, ale jen tím potvrzujete svoji duševní úroveň.
03. 11. 2011 | 07:21

ali napsal(a):

L.B.
pane, upozorňovala jsem, že nejsem chlap. A opravdu to tykání je od vás hulvátské..bolševik mi tykal s drzostí sobě vlastní. Takže zařadit vás není těžké..tím jsem dospěla k závěru, že myšlení není vaší silnou stránkou. Tímto ukončuji s vámi komunikaci, neboť s bolševickými hulváty nekomunikuji..
03. 11. 2011 | 07:59

jiriskuhrovec napsal(a):

jsem šokován ohlasem svého nesmělého příspěvku :). Nebyl nijak politicky orientovaný, za stejnou prasárnu rád odsoudím i pravici. Zde omílaný argument: už se to v historii dělalo, tudíž je to správné a legitimní prostě neberu. V demokracii má o zákonech rozhodovat většina, nikoliv menšina poslanců. Tečka.
03. 11. 2011 | 08:29

neo napsal(a):

Honza999 napsal(a):
v zemi kde minimální mzda je nižší než průměrné inkaso jsou jakékoli řeči o chudobě na hovno.. To prostě je svrab, bída a neštovice...
03. 11. 2011 | 03:02

Honzíku999 a která země to je??

U nás je minimální mzda kolem 8 000 kč. Průměrné inkaso bude někde kolem poloviny této částky.
03. 11. 2011 | 08:53

pgjed napsal(a):

To Puck:

Promiňte, ale jediné, co je zarážející, je vaše krátká paměť a neschopnost dávat si věci do souvislostí. A zřejmě i určitá jednostrannost. Ale ptáte se, tedy odpovím.

Začnu od toho Klause. Byť to zdánlivě vypadá, že nezodpovědné hospodaření a zadlužování začalo až se socdemáckými vládami, (viz např. HN 1. 11. str 2 - 3), skutečné zadlužování začalo již za Klause. Ten sice na všechny strany vykřikoval poučky o vyrovnaném rozpočtu, ale přes tvrdý odpor Luxe a lidovců probendil jednak v té době obrovské přebytky výběru důchodového účtu (mnoho desítek miliard ročně) a odmítal uložení těchto přebytků na zvláštní fond, ze kterého by se financovala důchodová reforma, po které již tehdy lidovci volali, jednak vycpával rozpočet ročně 20 - 30 miliardami z FNM. Hospodařil tedy zdánlivě vyrovnaně, ale ve skutečnosti prožíral budoucnost stejně, jako jeho následovníci, jen to nebylo tak patrné na první pohled. A na ty, kteří mu to vytýkali a usilovali o změnu plival oheň a síru.

S podporou bankrotářů začal Zeman, když ze státního rozpočtu začal fedrovat zkrachovalé banky. Ostatní vlády v tom úspěšně pokračovaly, jedno či levicové nebo pravicové, ona to totiž žádná skutečná levice, ani pravice není. To jenom dvě skupiny bezskrupulózních liberálních pragmatiků si parcelují v duchu oposmlouvy moc a navenek se tváří, že o něco zásadního bojují. Ano každá z těch dvou skupin dostává z řadových poplatníků peníze trochu jinou metodou, ale celkový výsledek je pro řadového občana stejný. Zchátralá infrastruktura, rostoucí zadlužení a rostoucí životní náklady a zhoršující se existenční podmínky. To je iluze, myslet si, že s faktickou likvidací systému dostupného bydlení a stavebního spoření, který vymysleli a zavedli lidovci a který úspěšně řadu let zajišťoval jakous-takous dostupnost bydlení pro mladé rodiny, přišel až Kalousek. První ořezávání začal právě Sobotka, jehož hrby ve státním závěrečném účtu nejsou až tak odlišné od těch Kalouskových. A na druhé straně zato úspěšně probíhá korupce a rozkrádání veřejných rozpočtů předraženými a zmanipulovanými (ne)veřejnými zakázkami, nebo bezostyšným zadáváním prací, které za pár tisíc mají zvládnout státní zaměstnanci, externistům za desítky a stovky milionů. Že to takto funguje, vědí všichni. NIKDY!!!! se ale nic nevyšetřilo, neodsoudilo, žádné rozkradené peníze z tajných kont, nebo účtů těch dvou velkých stran a jejich bafuňářů ani bankrotářů se nevrátily do státní kasy. Jediné co se změnilo, je že ke dvěma oposmluvním partám se přidala jako třetí parta Kalouskovců.

Státní dluh, vytvořený jedněmi, druhými i třetími, dosáhnul nesplatitelné výše a splátky úroků jsou srovnatelné s ročním deficitem. A abych uklidnil případné zkratkovité úvahy, mohu vás ujistit, že když se podrobně podíváte na složení různých představenstev a dozorčích rad, bolševici, přes své paličské řeči jsou u toho lizu rovněž. Snad jenom tišeji mlaskají. A my platíme a platíme, jako blbci, jednou za 4 roky nás (ne)úplatní novináři v žoldu PR agentur za zlomek těch nakradených peněz přesvědčí o tom, která parta darebáků je ta lepší a všechno to zachrání a my jako ovce jim tam nahážeme ty lístky. Ještě se necháme oblbnout pohádkami o vykroužkování různých Langerů, kteří tam pak nalezou zadním vchodem. Pro vás to není mravní bída? Pro vás není náš stav hospodářským úpadkem? Pro mně ano! A je mně úplně jedno, jestli prasečiny vymýšlí Nečas s Kalouskem a Topolánkem a šaškárny kolem toho tancuje Sobotka s Paroubkem, nebo je to obráceně. Důsledky pro mně i pro kohokoliv z ostatních daňových poplatníků jsou stejně zoufale tristní! Já si to možná jenom daleko ostřeji a věcněji uvědomuji a adresněji to pojmenovávám.
03. 11. 2011 | 09:05

ali napsal(a):

jiriskuhrovec
souhlasím s Vámi..pokud poukážete na prasárnu levicových stran, tak dostanete vynadáno, nebo jste buransky oslovován, popřípadě je Vám okamžitě tykáno.. To, že Vy sám odsoudíte za stejnou prasárnu i pravicové strany není podstatné. Podstatné je, že jste si dovolil odsoudit levicové ikony..takže zase jsme u toho. Levičáci neuznají chybu, budou jen tupě hýkat a poukazovat na chyby ostatních..
Takže si nic nedělejte z Konráda, Kaštánka či jiných arogantních osob..nemá to cenu :o)

"např Almo G™ napsal(a):
Ty hloupé statistiky, které sem dala ali jen dokazují, že vláda přehazuje na kraje stále větší výdaje a podvazuje jim rozpočty. Je jen to vizitka vládních parazitů"
To je logika :o)
Tak i L.B. (soudruh Bušina) nepřipustí, že se prostě na krajích krade. Kdyby na krajích byla pravicová strana, tak nenechají na nikom nit suchou. Jen alibisticky přesouvají zodpovědnost zase jinam. Oni nic, oni jen muzikanti. Oni jsou svatí a čistí..
Jejich argumentem pouze je, že zlodějnu omlouvají zase zlodějnou..ubohé, nízké a do řiti jdoucí..takto se nikam nedostanem..
03. 11. 2011 | 10:18

Honza999 napsal(a):

neo

Ano, udělal jsem chybu, že jsem u toho inkasa nepodotkl, že mám na mysli inkaso nájemného bydlení..

Opravuji a rozšiřuji svůj výrok na:
v zemi kde minimální mzda je nižší než průměrné inkaso za nájemné bydlení jsou jakékoli řeči o chudobě na hovno.. To prostě je svrab, bída a neštovice... Na jedné straně je žádána flexibilita pracovní síly, která vyžaduje stěhování za prací, na straně druhé je napoměr mezi mzdou a náklady na nájemné bydlení, které jsou se stěhováním za prací spojeny.

Nájem+služby spojené s bydlením tedy náklady na elektřinu (osvětlení a výtah) a úklid ve společných prostorách domu)+vodné a stočné+teplo+elektřina(či plyn)+odvoz odpadu+TV dohromady za 4K (a už vůbec nepočítám s dalšími životními náklady, jako je doprava či telekomunikace)?

Vždyť jen průměrná platba za elektřinu činní minimálně kolem 2K. Je to od jednoho tisíce (v průměru roční spotřeba 2.500 KWh) u tarifu D02D do šesti tisíc (v průměru roční spotřeba 23.320 KWh levných+1.080 KWh drahých) u tarifu D45d .
03. 11. 2011 | 11:44

ali napsal(a):

Zajímavé je, že k propagaci článku v HN, levičáci dokáží jen nelogicky omlouvat to rozkrádání..
Že mají všichni jak zprava tak zleva na tom zásluhu, nepřiznají..melou jen levičácky křišťálový kydy..až bude v HN záporná propagace pravicových stran, ráda je uveřejním :o)
03. 11. 2011 | 12:02

Honza999 napsal(a):

neo

PS: a to se za prvé chystá ještě další zdražování emergií a za druhé, ten kdo platí jen 1.000 Kč zálohu za elektřinu, platí (v drtivé většině) současně i zálohu za plyn...
03. 11. 2011 | 12:02

neo napsal(a):

Honza999:

ten, kdo bydlí v nájmu a má tedy platby vyšší jako třeba já, tak nemůže pobírat minimální mzdu. Jinak by to nebyl schopen platit. Ledaže by tam bydlel s někým a o náklady se podělili.
03. 11. 2011 | 12:54

Honza999 napsal(a):

neo

Chyba..

Správné řešení je, aby ten, kdo pobírá minimální mzdu, byl schopen z ní uhradit reprodukci své pracovní síly se vším, co k životu SVOBODNÉHO OBČANA PATŘÍ.

Ještě od vás čekám na vysvětlení, jak se slučuje požadavek na mobilitu pracovní síly s tím, že náklady na bydlení spojené s mobilitou pracovní síly, tedy na nájemní bydlení, tuto mobilitu znemožňují.

Připočtu-li reakci nicku Ládik!!!, začíná mi pomalu vaše strategie být jasná... Cíem je nadělat z nájemních bytů jakési "ubytovny pro nevolníky". Budou-li na uhrazení základních životních potřeb nuceni pracovat 16 hodin denně (jak by si přál Ládik!!!), klidně mohou v jednom bytě být i tři rodiny (což propafgujete vy) - a přitom se tam až na případné potomky (ale i to by šlo vyřešit šestnástihodinovou školní docházkou na směny) fakticky nepotkají...
03. 11. 2011 | 13:16

neo napsal(a):

Honza999:

to neni chyba milý Honzo, to je holý fakt. Když máš v kapse 65 kč, nemůžeš si koupit Camelky za 77 :)

Nebo by měly Camelky zlevnit, abys je mohl taky koupit?

Ne, koupíš si holt nějaký horší tabáček a to platí i o bydlení.

Pokud na něj nemáš, musíš jít do menšího, do levnějšího, do jiné lokality, dělit se o náklady atd..

Náklady na nájemní bydlení mobilitu neznemožňují. Většinou se stěhuje člověk tam, kde bude mít výdělky vyšší než měl a tak by nemělo být na překážku i dražší bydlení.
Nehledě na to, že se stále může o náklady s někým podělit, ať už z členy rodiny či spolubydlícími, pokud je sám.
03. 11. 2011 | 13:27

Honza999 napsal(a):

neo

zase kecy... Mobilita pracovní síly v současném podání není o tom, že by se někdo měl stěhovat am, kde více vydělá... Je o tom, aby se přestěhoval tam, kde vůbec nějaká práce (a hlavně ta za minimální mzdu) EXISTUJE. Kdo bydlí ve svém, je svázán tímto. Kdo nebydlí ve svém, je svázán výší nájmů tam, kde je práce. Ještě pochopitelně je třetí možnost - bydlet tam, kde práce není (a tudíž jsou nízké nájmy) a pracovat mimo - to zase je ale svázáno náklady na dopravu.

SVOBODNÁ pracovní síla prostě v SOUČASNÝCH PODMÍNKÁCH mobilní být nemůže.. Jen ta nevolnická, kdy si páni budou moci své nevolníky navzájem prodávat či pronajímat... Tam vývoj směřuje a to je cílem - rozdělení společnoti na pány, dráby a nevolníky..
03. 11. 2011 | 13:47

neo napsal(a):

Honza999,

to přeci na faktu nic nemění. Když nevydělává a někde bydlí a začne vydělávat a bydlet jinde, příjem se mu zvýší... je to prakticky to samé co jsem napsal. Pořád se jedná o stěhování za vyšším výdělkem.

dojíždění je normální, taky dojíždím a zadarmo to neni (jak cash, tak čas)
03. 11. 2011 | 13:55

Honza999 napsal(a):

neo

"příjem se mu zvýší"...

Pokud mu součaně stoupnou "mandatorní výdaje" více než příjem, nikoho svobodného k "mobilitě pracovní síly" nepřinutíte.. Jen nevolníky, tři rodiny v jednom bytě se šestnáctihodinovou pracovní dobou..

A o to vám jde...
03. 11. 2011 | 14:01

neo napsal(a):

Honza99:

to je logický. Musí mít ten příjem vyšší než ty náklady, ale to snad chápete ne?

A jděte někam s nevolníkama a 16hod pracovní dobou a minimální mzdou atd. Tu pobírá asi 1% všech zaměstnanců. Takže jako argument je irelevantní.

99% zaměstnanců má mzdu vyšší. 50% ji má vyšší než 20 000 což je medián.

Struktura zaměstnanců podle výše hrubé měsíční mzdy v ČR
(v %) 2008
do 10 000 3,01
10 001 až 12 000 4,68
12 001 až 13 000 2,89
13 001 až 14 000 3,20
14 001 až 16 000 7,53
16 001 až 18 000 8,88
18 001 až 20 000 9,45
20 001 až 30 000 36,78
30 001 až 40 000 13,24
40 001 a více - 10,25
03. 11. 2011 | 14:13

Honza999 napsal(a):

neo

To jsou řeči o ničem...

Základ je v tomto - KDO POCTIVĚ PRACUJE, bez ohledu na to jakou práci pro společnost odvádí, má mít takový plat aby mohl žít DŮSTOJNÝM ŽIVOTEM. Neříkám, že má mít na každoroční dovolenou na Mallorce, ale nesmí být nucen chodit žebrat na úřady o pomoc, aby se z něj nestal bezdomovec.

Vy to vydáváte za "sociální dávky chudým pracujícím"... Ve skutečnosti je to způsob, který "chudí" zaměstnavatelé vysávají státní rozpočet, který za ně zaměstnancům doplácí do minimálních životních nákladů. O tyto dávky pak zaměstnavatelé zvyšují své zisky.

Nejsou-li schopni podnikat bez toho, že stát musí jejich zaměstnancům doplácet do životního minima, nemají v podnikání co dělat.
03. 11. 2011 | 14:31

neo napsal(a):

Honza999:

jenže plat se neodvíjí ob " MÁ MÍT NA DŮSTOJNÝ ŽIVOT "

Plat či mzda je pouze dohodnutá částka za odvedenou práci. Je to částka, za kterou je zaměstnanec ochoten prodat svou práci a kterou je zaměstnavatel ochoten zaplatit za danou práci.
03. 11. 2011 | 14:44

Honza999 napsal(a):

neo

zase kecy...

Je to částka, za kterou je zaměstnanec ochoten prodat svou práci - jenže to není o ochotě - je to o přinucení.

Zaměstnanec má dvě možnosti - buď přijmout nabízenou "mzdu" nebo být vytěsněn "na okraj (či i ZA okraj) společnosti", popř. chcípnout....

Zaměstnavateli stojí několik desítek dalších možností před branou firmy.

Naposto zde tedy postrádám tolik proklamovanou rovnost šancí...

A jen tak mimochodem - vy doslova upíráte části společnosti právo na důstojný život.. Ze každý má možnost? Ano, má... Má tu možnost na okraj společnosti místo sebe vytěsnit někoho jiného - jinou šanci nemá..

A to je základní problém, ještě jednou, máme-li se nazývat společností LIDÍ a ne smečkou šelem, nesmí být nikomu upřeno právo na důstojný život pokud poctivě vykonává i tu nejníže finančně hodnocenou práci.
03. 11. 2011 | 16:26

neo napsal(a):

Honza999:

to nejsou kecy milý Honzo, opět jen fakta.

Je to o ochotě. Když nebude ochoten prodávt svou práci za minimální mzdu, tak mu může každý zaměstnavatel políbit ono místo. Když nebude ochoten prodávat třeba za méně než průměrnou mzdu, tak ho taky nikdo nedonutí.
Zaměstnanec jsem a tak vim, jaké mám možnosti. Určitě nemám na výběr jen vámi výše uvedené 2.

Nikomu právo neupírám. Takové právo je snad někde zakotveno? Pokud ano, jak je definován důstojný život? A nemáme snad právě kvůli tomu štědrý sociální systém?

životní minimum, minimální mzda, podpora v nezaměstnanosti, příspěvky na bydlení, děti.... je toho dost, nemyslíte?
03. 11. 2011 | 16:32

Honza999 napsal(a):

neo

JEŠTĚ JEDNOU!!!!!!!!!!!!

Nikdo není OCHOTEN prodávat svou práci za cenu, za kterou je nakonec PŘINUCEN ji prodat. KAŽDÝ by raději bral více než bere, ale NEMÁ jinou alternativu.

Jde tedy o to, aby společenským konsensem s ohledem na realitu životních nákladů (a ne nějakým výmyslem od reality odtržených politiků) byla určena minimální zákonná mzda tak, aby ji nemusel doplácet stát. Jak jsem již výše podotkl, veškeré dávky v hmotné nouzi poskytované PRACUJÍCÍMU na plný úvazek jsou ve své podstatě skryté státní dotace buď neschopným, nebo nenažraným podnikatelům - kdyby nebylo těch dávek, tito rádobypodnikatelé by prostě za jimi nabídnuté mzdy zaměstnance nesehnali. Z těch dávek v hmotné nouzi nemá prospěch jejich příjemce - z těch má prospěch hlavně zaměstnavatel, protože mu dávají možnost platit nižší mzdy, než jaké jsou nutné pro reprodukci pracovní síly a kolik lidí "zaměstnává", tolik "dávek v hmotné nouzi" do jeho majetku přibyde....
03. 11. 2011 | 16:53

L.B. napsal(a):

Ale alíku nemusíš se čertit. Mě je jedno jakého jsi pohlaví. Jediné, co mi není jedno jsou tvoje vymyšlené souvislosti bez udání kontextu.

Fakticky nic na skladě jiného nemáš, než to, že ti tykám? Nic k věci? Opravdu ne?

Abych pravdu řekl - čekal jsem to. Věcná diskuze s některými jedinci prostě postrádá smysl.

Ale tak poslední pokus - Která vláda už několik let neustále každým rokem krátí platby do rozpočtu krajů? A co to pro kraje znamená?

Umíš na to odpovědět, nebo se budeš věnovat pouze tomu, že ti tykám a říkám ti chlapče? Tvoje další reakce bude určující. Z toho usoudím jestli se má s tebou smysl o nečem někdy bavit, nebo příště můžu po opravení toho, co napíšeš (pokud to opravu bude potřebovat) tě směle ignorovat. Ty si to urči.
03. 11. 2011 | 17:35

neo napsal(a):

Honza999:

je to nesmysl, o žádné přinucení nejde !!!

Nikdo tě nemůže nutit prodávat svou práci za nižší cenu než sám chceš.

Minimální mzdu pobírá jedno procento zaměstnanců, nevim jestli jsi natvrdlej či hloupej Honzo, ale to je holý fakt. Kdyby se zaměstnavatelé řídili nějakou minimální mzdou, tak by ji asi pobírali všichni ne? Ale jelikož 99% min mzdu nepobírá, tak je logické, že se mzda určuje jinak než od stolu. Minimální mzda je zbytečnost. Ta maximálně udělá nezaměstnatelné z těch, kteří nemají kvalifikaci a schopnosti na to, aby pobírali mzdu vyšší než je ta minimální. Takoví jsou díky minimální mzdě nezaměstnaní a nemohou být zaměstnaní. Vyšší minimální mzda by jejich počet akorát rozšířila.
03. 11. 2011 | 19:27

Honza999 napsal(a):

neo

To je neskutečné, taková... ehm.. neschopnost pochopit situaci.

Nechápu, proč melete stále to o 1% pobírajících minimální mzdu, když cenová hladina v ČR nutí chodit pro dávky v hmnotné nouzi daleko vyší procento pracujících, kteří berou i mnohem více.. Co já pamatuji, tak i Čunek považoval svou mzdu za natolik nedostačující, že si chodil na úřad pro příspěvky na bydlení..

Jo, někteří mohou považovat institut minimální mzdy za sbytečnost, protože nebýt jej, mohli by platit ještě méně - však on by to stát doplatil..

Je to nesmyslné nastavení, ano, protože je to nesmyslně nastaveno. Minimální mzda by měla být někde kolem 15k. Za prvé proto, že zde začíná příjmová hladina zajišťující při současné cenové hladině jakžtakž ucházející existenci. Za druhé proto, že ve spojení se současnou (no, možná o trochu, ale jen opravdu o trochu vyšší) výší podpory v nezaměstnanosti či výší sociálních dávek pro neregistrované nezaměstnané by to byla daleko nejlepší motivace pro to, aby si lidé hledali práci. Za třetí proto, že by to vyfiltrovalo rádobypodnikatele podnikající na účet státních peněz (tedy ty, kterým stát prostřednictvím dávek "přispívá na výplaty") a uvolnilo by to prostor pro podnikatele poctivější a schopnější.
03. 11. 2011 | 20:23

neo napsal(a):

Ne Honzo, zvýšilo by to ceny a nezaměstnanost a samozřejmě by to brzdilo růst mezd kvalifikovaných pracovníků.

minimální mzda je hloupost. Jen nesmyslná hranice určující nezaměstnatelnost. Kdyby byla na 15ti tisících, tak by všichni ti, jejichž kvalifikace by nedosahovala takové ceny byli nezaměstnaní.
03. 11. 2011 | 20:29

Honza999 napsal(a):

neo

PS: jak to vlastně dělají v té EU?

My máme podle statistik výkonnost ekonomiky (HDP na hlavu) údajně na 70% výkonnosti zemí eurozóny, při přepočtu na Eura podle stávajících kursů.. Já osobně si ale myslím, že pracovní nasazení a výkony ZAMĚSTNANCŮ jsou přinejmenším stejné jako ve zbytku EU a těch chybějících 30% jen požírá přebujelá státní administrativa (netvoří hodnoty a proto snižuje průměr HDP vytvořeného na hlavu). Takže na hlavu vytváříme 7/10 toho, co v průměru vytvoří v jiných státech EU, ALE CO PLATY????? Ty jsou cca na úrovni 1/3 až 1/4.

KAM jde ten rozdíl mezi podaným výkonem a obdrženou odměnou???

Ten si ponechávají zaměstnavatelé. Pokud jsou špatní podnikatelé, udržují se tím nad vodou. Jsou-li to schopní podnikatelé, jen s tím zvyšují své příjmy nad rámec běžný v zemích eurozóny.

Prostor pro narovnání poměrů tu je.
03. 11. 2011 | 20:39

neo napsal(a):

Prostor tu je, nikdo netvrdí, že neni. Jde opět o nabídku. Pokud lidé budou nabízet práci za vyšší cenu, tak se bude mzda zvyšovat. To ale je přirozený proces. Jakmile do toho nějak výrazně zasahnete třeba zvýšením minimální mzdy, tak holt ty lidi pošlete na pracák a podpoříte inflaci.
03. 11. 2011 | 20:43

Honza999 napsal(a):

neo

Jenže stát dělá vše pro to, aby lidi DONUTIL vzít práci za jakoukoli mzdu (viz nucené "společensky prospěšné práce" za hubičku či "společensky prospěšná činnost" zadarmo). Tímto stát deformuje pracovní trh, ale opačným směrem, než by jej ovlivňovat měl - lidé proto nemohou za svou práci žádat více, protože tzv. tahají za kratší konec provazu.
03. 11. 2011 | 21:02

Honza999 napsal(a):

neo

PS: v zemích eurozóny v některých státech minimální mzda je, v jiných není. Pokud je, je její průměrná výše cca 2,5x vyšší, než u nás (přičemž průměrné HDP na hlavu je vyšší jen o polovinu). Tam, kde minimální mzda zákonem stanovena není, existují VELMI, ALE OPRAVDU VELMI silné odbory. Protože u nás jsou odbory bezzubé, jsme v pytli...
03. 11. 2011 | 21:12

Tygr 21 napsal(a):

Až bude socánek Sobotka zase prodávat byty za supr prachy(44000bytů panu Bakahavlovi)
měl bych velký zájem,protože jsem slyšel o velkých množstevních slevách,jak říkali
v cimrmanech-povolání?uhlobaron,to je zajímavý povolání,mně to baví.Docela by mne
zajímalo kolik ze 100000 nájemníků volí ČSSD a jestli byl pan Bakala či Sobotka
někdy v Ostrava-city myšleno fyzicky,přelety letadlem a jízdy v neprůstřelném voze
obklopen ostrými hochy nepočítám.
06. 11. 2011 | 07:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy