Vláda ztrácí kontakt s realitou

09. 11. 2011 | 10:15
Přečteno 4865 krát
Rád bych odpověděl na článek premiéra Petra Nečase, který publikoval v deníku Právo dne 7.11.2011 pod titulkem „ČSSD riskuje stabilitu české ekonomiky“. Reaguje tak na silný odpor, který ČSSD ve Sněmovně kladla – takříkajíc do posledního muže a ženy – nepromyšleným a asociálním reformám s velmi pochybným ekonomickým efektem.

Věcně však vyznívá premiérova obava, že hlavním nebezpečím je nekontrolované zadlužování státu. To je pravda. To je skutečně velice nebezpečné. Ale to je také jediná věc, na které se v příspěvku shodneme. Zemi skutečně hrozí nekontrolovatelné zadlužování, jak to ukazuje série rekordních schodků, kterými pravicové vlády v posledních letech zvýšily míru státní zadluženosti České republiky. Jenom nevím, proč se s tím premiér obrací zrovna na ČSSD.

„Vláda, kterou vedla ČSSD, měla zadlužení ČR bezpečně pod kontrolou.“

Připomeňme si fakta. V roce 2006, kdy ČSSD předávala vládu pravici, činila míra státní zadluženosti 29,4 procenta HDP. Stejnou hodnotu, jednu z nejnižších v EU, měla státní zadluženost ČR i čtyři roky předtím.
Vláda vedená ČSSD tak měla zadlužení ČR bezpečně pod kontrolou. Přitom musela převzít po Klausových vládách tzv. náklady transformace, tedy tunely, které stály veřejné rozpočty 550 miliard korun, aby se nezhroutil český bankovní systém.
Byly tu i nesčíslné miliardy dluhu skrytého – v rozvratu, podkapitalizaci a zanedbání, kam se člověk podíval. Roku 2006 vláda ČSSD odevzdala zemi se státním dluhem kolem 900 miliard korun, ale proti tomu musíme započíst 90 miliard korun v rozpočtových rezervách, včetně přebytkového důchodového účtu. To se dá těžko nazvat rozhazováním.
Po nástupu pravice se situace radikálně změnila. Rovná daň okamžitě poskytla obrovské dárky nejvyšším příjmovým skupinám, které do té doby platily dvakrát víc, protože pouze nejvyšší platy nad stropy pojištění se dostaly k tomu, co ODS před volbami slibovala všem – daňovou sazbu 15 procent. Zátěž se začala přesouvat dolů, ke střední třídě i těm pod ní. Hubenější příjmy se promítly do poklesu poptávky a to zabrzdilo hospodářský růst i daňové výnosy.

„ Když ČSSD předávala vládu pravici, činila míra státní zadluženosti 29,4 procenta HDP – jedna z nejnižších v EU.“

Státní rozpočet na rok 2012, který je právě projednáván ve Sněmovně, už počítá se zadlužením na úrovni 42 procent HDP. Znamená to, že pravicové vlády zvedly míru zadlužení vůči výkonu ekonomiky o třetinu. Veřejný dluh už letos dosáhl částky 1,5 biliónu korun.
Může to být i horší, protože uvedené číslo staví na optimistickém očekávání, že se naplní nerealistické předpoklady návrhu rozpočtu. Pod kontrolou to tedy není. Vládní reakce je stereotypní, její plošné škrty dále dusí ekonomiku. Důchodová a daňová reforma povedou k dalším výpadkům státních příjmů a dluhy tak jen prohloubí.
Co s tím má společného ČSSD? Říkám to nerad, ale stačí nahlédnout do rozložení sil ve Sněmovně a je zřejmé, že ČSSD v současné době na kormidlo nedosáhne. Prudký růst zadlužení je výsledkem vlády, kterou vede – alespoň nominálně – ODS. A tato vláda je rozpočtově naprosto nezodpovědná.
Je to tedy ODS, kdo riskuje stabilitu české ekonomiky. Co může znejistit mezinárodní investory? Víc než nějaké parlamentní šarvátky jsou to korupční kauzy, které zároveň naznačují, kudy veřejné peníze unikají.
Až do britského The Economist pronikly alarmující výsledky studentské práce z Institutu ekonomických studií na Univerzitě Karlově, která ukázala, že 67 procent z 343 miliard korun vydaných v letech 2006 až 2010 na veřejné zakázky není uvedeno v oficiální databázi. Ve 14 procentech vypsaných nabídkových řízení měla soutěž pouze jednoho zájemce. A tento jediný zájemce navíc neodpovídal kritériím, která vypisuje ministerstvo pro místní rozvoj podle pravidel OECD.
Vláda je neseriózní, nezodpovědná a prokorupční. Může ještě něco znejistit investory více?

Zdroj: Právo, 9.11.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

komentator napsal(a):

Promluvila plechovka fazoli,
bla, bla, blablabla...
09. 11. 2011 | 10:21

komentator napsal(a):

Tady je par investic vlady CSSD kde byl ministrem financi plechovka fazoli,
Gripeny
OKD a jejich byty.
Paroubek ohodnotil dnesni vedeni CSSD takto,

"Prohnilí proti prohnilým".
09. 11. 2011 | 10:29

otaznik napsal(a):

Zajimave, ze kdyz vladla CSSD tak se za rekordniho rustu DPH CR stale vice zadluzovala, nezamestnanost byla temer na urovni te dnesni a plechovka fazoli si s tim neumela poradit. Misto toho zvatlala a rozdavala pastelky. Pro me je Bohus Sobotka asi tak duveryhodny jako sliby ktere daval pred volbami 2002. Pamatuje si je jeste nekdo?
09. 11. 2011 | 10:40

Digi napsal(a):

Má pravdu. Ale protože to řekl někdo z ČSSD, je to automaticky lež nebo blábol, že?
09. 11. 2011 | 10:51

Bad napsal(a):

Otazníku,
a co sliby vlády Topolánka? Příklad: jenom jeden a to pravicový.
Nosíte na finanční úřad daňové přiznání na jednu stránku???

A neslyšel jste vajádření výše uvedeného, kdy prý prohlásil něco ve smyslu: "Kdyby to věděli, tak by nás nevolili"?

Je jedno přísloví: "Sliby se slibují, blázni se radují"

A měl jsem kdysi šéfa, který prohlášoval: "To, co já vám můžu slíbit, to vám nikdo nemůže dát".

A celkem úspěšně to plnil
09. 11. 2011 | 10:57

B. napsal(a):

Jakákoli vláda, která zavírá oči před korupcí, zadlužuje zemi.
V tomto je rozlišování zlodějů na pravici a levici příliš drahý luxus!
Bylo by u nás na všechno a deformy by vůbec nebyly potřeba, kdyby nějaké jestřábí oko kontrolovalo tok veřejných financí.

Lékaři, sestry, hasiči a učitelé vydávají energii, aby se pro ně našla usmolená půlmiliarda na platy.

Přijde Vondra a tu půlmiliardu může kdesi probendit s ProMoPrem.

Není dne, aby se neprovalil pochybný tok velkých peněz.

A Nečas? Jako správný český ODSák (což je jen oprášený komunista) mlčí a mlčet bude.
Že by se v jeho hlavičce-makovičce honilo, že "krást je přece v demokracii tak normální"?
09. 11. 2011 | 11:01

stále rebel napsal(a):

Alarmující jsou nejen ekonomické výsledky jako takové, ale již to, že se zhoršují předpoklady pro úspěšné fungování ekonomiky. Přestože se pravice holedbá tím, že chce podporovat podnikání, tak skutečnost je zcela opačná.

Podmínky pro podnikání, konkurenceschopnost a něco pro pobavení
„ Doing Business 2010 - Podmínky pro podnikání v Bělorusku jsou lepší než v Česku
František Vančura - Vydáno dne 21. 09. 2009
Podmínky pro podnikání jsou v Bělorusku lepší než České republice, ukázala zpráva Doing Business 2010 vydaná Světovou bankou ve spolupráci s Mezinárodní finanční korporací (IFC). První příčku si udržel Singapur, za ním je Nový Zéland, Hong Kong, USA a Velká Británie. Zatímco Česko se propadlo z 66. na 74. místo, Bělorusko se výraznými reformami vyšvihlo ze 74. na 58. místo“

„Nečas chce Česko dotáhnout mezi 20 nejvíce konkurenceschopných zemí
Publikováno 18.7.2011 14:12
Nová strategie konkurenceschopnosti Česka na roky 2012 až 2020 z dílny ministerstva průmyslu a obchodu je hotová. Česko má zařadit do dvacítky nejvíce konkurenceschopných zemí světa. Materiál počítá s investičními pobídkami, ale i s rozšířením možností pro spolupráci státního a soukromého financování. Vláda ho projedná v srpnu. V předchozích letech se pozice Česka zhoršovala. Loni se na žebříčku konkurenceschopnosti Světového ekonomického fóra propadlo o pět pozic na 36. místo. „
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/necas-chce-cesko-dotahnout-mezi-20-nejvice-konkurenceschopnych-zemi-682254

A rok před jsme se propadli o pět míst.

„Česko je stále prohnilejší, na žebříčku míry korupce opět kleslo“
„PRAHA - Česká republika si v letošním hodnocení míry korupce, které každý rok zveřejňuje mezinárodní organizace Transparency International (TI), opět pohoršila. Mezi 178 hodnocenými zeměmi klesla z 52. na 53. místo.“
http://www.lidovky.cz/cesko-je-stale-prohnilejsi-na-zebricku-miry-korupce-opet-kleslo-pwu-/ln_domov.asp?c=A101026_120550_ln_domov_pks
09. 11. 2011 | 11:02

Petr napsal(a):

„Vláda, kterou vedla ČSSD, měla zadlužení ČR bezpečně pod kontrolou.“

A taky teď křišťálový předseda vlády ČR může v klídku zaslouženě žít mezi nejbohatšími multimiliardáři na Floridě.

A v Lidovém domě dál visí na čestném místě jeho portrét, a dál budou pevně uzavřeny trezory s důkazy jak čestně vystudoval a poctivě zbohatl. Otevřít trezory Sobotka nedovolí.
09. 11. 2011 | 11:03

otaznik napsal(a):

Bedo?
Takze, kdyz porusi slib politik pravice neni to to same jako kdyz porusi slib politik levice? Pro me je to same. Vy porad duverejute Sobotkovi i po jeho porusenych slibech? Proc?
09. 11. 2011 | 11:03

názor napsal(a):

Poslouchej Sobotko. Můžeš říkat co chceš, nejsi důvěryhodný, nerozumíš tomu co říkáš, protože jsi nikdy nepracoval...jsi pouze politik. Běž se podívat na domeček Palase a pochopíš, že ČSSD se nedá věřit. Nemám nic proti bohatství. Ať Palas doloží kolik mu vydělávají firmy a je to. Nikdy to neudělá. Gros je jasný. Kocourek taky, i když to není Tvůj brácha. Bohužel není možné věřit, dokud se neočistíte. Přečti si článek Okamuri o Charouzovi. To je chlap. Ne jako Ty. A to není žádný komunista ani socialista. Bojí se, že se Vám to povede. Ne znárodnění, ale rozkradení. Budete národ sr... tak dlouho, až se tady zase bude znárodňovat. To chcete ?
09. 11. 2011 | 11:04

otaznik napsal(a):

stale rebele,

pro vas mam stejnou otazku jakou jsem tu polozil Marcusovi G.
Proc verite B. Sobotkovi?
09. 11. 2011 | 11:06

JanDrda napsal(a):

A pak kdo je tady za kašpara:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=720495
09. 11. 2011 | 11:08

Families napsal(a):

Vždy je třeba připomenout že byl to právě čelní představitel ČSSD, který v uvedeném období proslul tvrzením že Státní dluh se nemusí platit.
09. 11. 2011 | 11:10

rejpal napsal(a):

Proč si stále někdo myslí,že lumpárna jednoho je důvodem k omlouvání lumpárny druhého? Nebo Sobotka uvádí nepravdivé údaje? Navíc, bude hůř. Finančním mágům z vlády zjevně poněkud uniklo, že DPH se sice pohodlně vybírá, avšak neexistuje (až na výjimky - věci nezbytném, třeba učebnice) způsob, jak donutit lidi, aby nakupovali stejné množství zboží. Vyšší DPH nedopadne dramaticky na konzumenta - přehodnotí strukturu svého rozpočtu a omezí některé výdaje. Dopadne na ty, co služby poskytují. Buď zvednou ceny o příslušnou výši - a méně prodají, nebo sníží svou marži. Což vede k propouštění, snižování mezd, menším investicím (a následně menší konzumaci). Je zajímavé, že všechny finanční kroky vlády se obloukem vyhýbají dopadům na skutečné parazity všeho druhu. Ti si na své přijdou za každého počasí.A vyhýbají se i komentátoři - včerejší redakční komentář v MF na toto téma ani jednou nezmiňuje potřebnost něco s těmi vyžírky udělat, jen velebí moudrost vlády a nutnost jejích reforem. Celá tahle partička má jediné štěstí - že takový Sládek se svým charismatem přišel v pro něj špatnou dobu. Dnes by mu naslouchalo mnohem víc lidí, než tehdy.
09. 11. 2011 | 11:11

šebány napsal(a):

Voličem ODS až do úplného konce. Až zoufalá snaha omluvit a bagatelizovat všechny kauzy pravice připomíná konec druhé světové války a fanatickou důvěru některých němců ještě nějak vyhrát dávno prohranou bitvu.Tato garnitura již nic nevyhraje. Rychle se jich zbavit a vsadit na Babiše atd. Obávám se ale nepoučitelnosti voličů - hořkého konce a pak teprve prohlédnutí.
09. 11. 2011 | 11:12

krajan napsal(a):

Stále stejný dialog na pískovišti:
Ty´s mi ukrad´kyblíček!
Ty jsi mi zase rozbil bábovičku!
09. 11. 2011 | 11:12

dedek napsal(a):

komentator napsal(a):
Promluvila plechovka fazoli,
bla, bla, blablabla...
ady je par investic vlady CSSD kde byl ministrem financi plechovka fazoli,
Gripeny
OKD a jejich byty.
Paroubek ohodnotil dnesni vedeni CSSD takto,

"Prohnilí proti prohnilým".
09. 11. 2011 | 10:29

Vážený, nemusíte tak okatě dávat najevo, jak je to s Vaší hlavou. Sobotka mluví o voze a vy o koze. Navíc fakta, která uvádí jsou dohledatelná a to Vás asi dost děsí. To co jste napsal může napsat jen negramotný ignorant.
09. 11. 2011 | 11:13

otaznik napsal(a):

A jeste neco stale rebele,
Za kolik let si podle vas obycejnej clovek uspori na byt za 7 milionu? A jak dlouho to obycejnemu cloveku trva se dostat z Prahy do Ostravy?
09. 11. 2011 | 11:14

dedek napsal(a):

Petr napsal(a):
„Vláda, kterou vedla ČSSD, měla zadlužení ČR bezpečně pod kontrolou.“

A taky teď křišťálový předseda vlády ČR může v klídku zaslouženě žít mezi nejbohatšími multimiliardáři na Floridě.

A v Lidovém domě dál visí na čestném místě jeho portrét, a dál budou pevně uzavřeny trezory s důkazy jak čestně vystudoval a poctivě zbohatl. Otevřít trezory Sobotka nedovolí.

Rumcajsi, už se něco naučte, neznáte nikoho jiného než Standu? Už jste s tím příliš identifikovatelný. Zkuste zase třeba Palase, zase vám to nějaký rok vydrží ale zase změňte nick. Bude-li ale váš slovosled stejný, nic vám nepomůže.
09. 11. 2011 | 11:21

Koplkop napsal(a):

Autor
"Až do britského The Economist pronikly alarmující výsledky studentské práce z Institutu ekonomických studií na Univerzitě Karlově, která ukázala, že 67 procent z 343 miliard korun vydaných v letech 2006 až 2010 na veřejné zakázky není uvedeno v oficiální databázi. Ve 14 procentech vypsaných nabídkových řízení měla soutěž pouze jednoho zájemce. A tento jediný zájemce navíc neodpovídal kritériím, která vypisuje ministerstvo pro místní rozvoj podle pravidel OECD. "
A na tom všem se podílela také ČSSD, sice ne jako vládnoucí strana, ale jako její členové, všichni ti politici, sedící v předsednictvech a dozorčích radách státních a polostátních podniků, skrytí majitelé různých společností, nebo přátelé a známí svých kamarádů a příbuzných.
Souhlasím s Vámi pane Sobotko, že současná vláda zklamala své voliče. Zklamala je tím, že nebojuje, tak jak slibovala, proti korupci klientismu, podvodným praktikám, propojené politické a podnikatelské mafii. Stejně jako Vaše strana. Nebojuje a nikdy nebude bojovat proti těmto praktikám, přece si nebudete vypouštět rybník. Vy jste pane Sobotko profesionální politik, vystudovaný a pak již jen zalezlý ve straně jako funkcionář, Vy jste se podílel na tom balastu, který zde máme, Vy jste záruka, že pokud se dostane ČSSD k moci a Vy na post premiéra, tak se nic nestane. Všichni, kteří jsou dnes u moci, od těch nejmenších obcí až po ministerstva, ve všsech státních úřadech, státních firmách, ať už jsou od Vás nebo od ODS (máte to hezko rozdaný), všichni se budou mít dobře. Dál budou rozdávat a ulévat si státní peníze nás daňpových poplatníků.
Jediným řešením je zbavit se Vás, Nečasů, Kalousků, Paroubků, prostě každého kdo měl do dnešního dne co dočinění s politikou. Změnit systém výběru vlády a parlamentu, odstranit z tohoto výběru politické strany.
09. 11. 2011 | 11:21

modrý edvard napsal(a):

"Může ještě něco znejistit investory více?"
No samozřejmě. Mohl by přijít p. Sobotka, který vychází z Keynese jen v době krize. Že se má v době konjunktury spořit, to ještě nedorazilo.
09. 11. 2011 | 11:22

komentator napsal(a):

dedku,

vy tu okate davate najevo ze se vam oranzova barva libi. Sobotka sice mluvi o voze ale o tom ktery pomahal schodit do cerne diry. A vy mu oranzovej dedecku za to jeste tleskate.
PS. I vas se ptam dedku. Pamatujete sliby Sobotky pred volbami v roce 2002? Kolik jich podle vas splnil?
09. 11. 2011 | 11:23

komentator napsal(a):

Dedku, vidim ze Vam odpoved trochu trva a tak odpovim za Vas slovy Bohuslava Sobotky,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby,"
Dalsi otazka dedku, Maji se sliby plnit?
09. 11. 2011 | 11:37

max napsal(a):

1. Naši vrcholoví politici si nemají v korupčních praktikách co vyčítat. Sobotka vyjmenoval kauzy ODS, ale jaksi pozapomněl na vlastní - IPB, Gripeny, OKD, Gross, atd. Faktem je, že korupce je současný největší problém české politiky a státní správy, ale řečí mnoho, skutek utek.
2. V r.2002 ČSSD po volbách zvyšovala DPH a Sobotka to omlouval větou : "naše sliby (předvolební) nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce". Myslím,že jako ukázka politického ptydepe to stačí. Podobné to bylo s obstrukcemi ODS - nejdříve brutální kritika a dnes ...
3. ČSSD měla štěstí,že vládla v období nejvyšší ekonomické prosperity. Mimochodem, ta je v našich poměrech dána především odbytem na zahraniční trhy, z 1/3 německé. Vláda na to nemá příliš velký vliv - její vliv je dán především tvorbou legislativních podmínek a bohužel i uměním čerpat dotace (což nám moc nejde). Růst HDP o 6% znamená navýšení příjmů rozpočtu o cca 90-100 mld.Kč. Kdyby růstu HDP nebylo, skončil by st.rozpočet v ještě podstatně hlubším deficitu.
Vlády pozdější, především od r.2008 měly tu smůlu, že je dostihla světová finanční a následná ekonomická krize. Nutno však přiznat, že většina států EU během krize dopadla rozpočtově mnohem hůře než ČR. To však neznamená, že by nemohlo být u nás rozpočtově lépe, a to podstatně. Z velké části by stačilo nekrást.
4. Problémem velké většiny našich vysokých politiků bez rozdílu polit.příslušnosti je naprostá nekompetentnost. Prostě na svoji práci mentálně, vzdělanostně a charakterově nestačí. Část z nich dokonce nikdy nedělala v životě nic jiného než politiku a je si dobře vědoma toho, že by měla v reálném a férovém podnikatelském prostředí obrovský problém se slušným zaměstnáním. U části našich politiků se dokonce domnívám,že by měli problém zvládnout psychologické testy (i když připouštím, že bez určité míry narcismu a exhibicionismu se politika asi dělat nedá).

Pan Sobotka a jeho věrní především měli místo obstrukcí nabídnout scénář vlastních řešení reforem. Zatím jsem žádný neviděl. Ony se totiž reformy za účelem dlouhodobě vyrovnaných veřejných financí bezbolestně dělat prostě nedají a tak je asi výhodnější mlčet a kritizovat.
Neustále se p.Sobotka odvolává na skandinávské země. Měl by si možná o jejich fungování něco nastudovat. Pečení holubi tam již dávno do úst nelétají, ekonomické reformy včetně penzijních mají tyto země již za sebou a rozhodně nemají jen průběžný důchodový systém, ale vícepilířový.
Mají však něco, co my bohužel dlouho mít asi nebudeme - férové politické a podnikatelské prostředí, důslednou vymahatelnost práva a nízkou míru korupce (až na ty nešťastné švédsko-britské Gripeny, o kterých ví jistě politici ČSSD své).
09. 11. 2011 | 11:44

kristusek napsal(a):

komentator

jen tak mimochodem - akce OKD + byty započala za pana ministra Dlouhého, který prodal nejen OKD, ale spolu s ním i byty, což zákon tehdy zakazoval.

Petr

"křišťálový Standa" se svými podezřelými 70 miliony rozhodně nežije mezi nejbohatšími miliardáři na Floridě, ale v "řadovém" bytě. Stejně tak byste mohl tvrdit, že mezi nejbohatšími miliardáři bydlí i jejich čističi bazénů:-p

Zkrátka když někdo zmíní nepříjemná fakta, nejlepší je křičet "...a vy zase bijete černochy!"
09. 11. 2011 | 11:48

Miky napsal(a):

Pane Sobotko !
Prosím jaký Vy máte kontakt s realitou ? Od mládí jen povídáte -tlacháte
v parlamerntu a vsadím se ,že nevíte ani co stojí rohlík nebo chleba!
Jak můžete něco v takové pozici kritizovat ?
DOUFÁM ,že Vám- to jest ČSSD i ODS, to občané ve volbách hezky spočítají !
09. 11. 2011 | 11:50

Miky napsal(a):

p.s. Nevíte pane sobotko komu Křišťálovej Stáňa platí aby jej nezavřeli za to jeho nenadálé "zbohatnutí ?"....
09. 11. 2011 | 11:52

reppop napsal(a):

S panem Sobotkou lze beze zbytku souhlasit. Kdyby u nás společnost nepodrazila nohy vládě pana Špidly, nemuselo se mnoho současných problémů vůbec zrodit. Lidé, kteří tehdy šli proti němu (a jeho ČSSD) jsou tedy všichni spoluviníci za tento marasmus, ve kterém teď žijeme. Žádný zloděj se z toho nevyvleče křičením "chyťe zloděje". Pan Špidla tehdy jako hlavní strategii navrhoval sociálně tržní model ekonomiky, který bez větších problémů (krize nekrize) funguje bez většího zadlužování ve Skandinávii. Také zdůrazňoval, že se politika ČSSD musí odříznout od lobbyistů. Že většina lidí tohoto "necharismatického", ale inteligentního a slušného politika podrazila, je známkou zhloupnutí obyvatel marketingem. Pokud jsou pro někoho důležitější bonmoty Klause, Zemana, Schwarzenberka, za nimiž není žádná vize místo věcných argumentů vizionáře Špidly, pak se chová stejně hloupě jako návštěvník supermarketu, který si vybere nekvalitní zboží s bombastickým obalem místo zboží vynikajícího s obalem střízlivým. Ale to tu bylo vždy: stupidita, nevzdělanost a nechuť přemýšlet vždy plodí ve společnosti největší zlo. Už Sokrates říkal:
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost.
09. 11. 2011 | 11:53

JF napsal(a):

pravice si neuvědomuje,že aby něco vzniklo musí být na to dva - jeden co prodává a jeden co nakupuje - tak jak to dělají oni tak je to neschopnost nakupujícího - a to vědomá - proto ten minimální stát - vnitřní zříkání se zodpovědnosti - být takhle všichni tak to tu vypadá jak vypadá.
09. 11. 2011 | 11:56

otaznik napsal(a):

reppop,
Jelikoz Vy se Sobotkou beze zbytku souhlasite, tak se ptam i Vas..Maji se predvolebni sliby dodrzovat? Predem dekuji za odpoved, pokud na to ovsem mate gule :-).
09. 11. 2011 | 12:02

Koplkop napsal(a):

reppop
Pro Vás a pro ty, co si již nepamatují. Část článku (http://virtually.cz/archiv.php?art=3407) - "Rozhněvaní odboráři jsou v právu. Vladimír Špidla jim před parlamentními volbami nasliboval modré z nebe, a oni jej proto volili. Že sliboval nesplnitelné, se dozvídáme zhruba po roce. "
Tak si pamatuji já "tohoto "necharismatického", ale inteligentního a slušného politika " Špidlu. Děkuji, nechci.
09. 11. 2011 | 12:09

:-) napsal(a):

otaznik

ODS před volbama slibovala, že sníží daně a místo toho je zvýšila :-)

Co se týče zadlužování ČSSD, zdědili po Klausovi ekonomiku s druhotnou platební neschopností, kdy nikdo nikomu neplatil. A v těžké recesi. A s dluhem z Klausovy privatizace. Ty krádeže musely někde chybět...

Pokládám téměř za zázrak, že v době, kdy se i ODS hrozila ekonomického vývoje, protože volná ruka trhu nedávala odpovědi ani naděje na zlepšení! a přesto, že měla se svými satelity o jeden hlas nebpo pár hlasů více, podepsala oposmlouvu, že Zeman a ČSSD ekonomiku oddlužili a rozjeli. To nebylo zadarmo, ovšem...

A stačily 4 roky vlády Topolánkovy ODS a byli jsme zase v .... O současné agónii Bakalice ani nemluvě...
09. 11. 2011 | 12:14

český maloměšťák napsal(a):

komentator napsal(a):
Dedku, vidim ze Vam odpoved trochu trva a tak odpovim za Vas slovy Bohuslava Sobotky,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby,"
Dalsi otazka dedku, Maji se sliby plnit?
09. 11. 2011 | 11:37
-----------------------------------
Sliby se mají plnit.
Strany inženýra Kalouska a jeho drábka například slibovaly, že zatoří s korupcí a že nebudou zvedat daně.
Nyní žbrblají něco v tom smyslu, "že to není naše starost" - a daně zvedají.

Ale to se takovým jakojste vy zjevně líbí, že ?

Apropo , vám se nelíbí, že Sobotka po volbách zkorigoval své záměry- ve směru neutráccení ?
To je divné, ne ? /pokud to není něco vážnějšího.../

P.S. "Komentátor" je člověk, který komentuje - nevynáší hodnotící soudy. Jako třeba my - maloměšťáci.
09. 11. 2011 | 12:14

Yosif K napsal(a):

No Bohousi rikam to take nerad, ale zapomnel jste uvest, ze CSSD mela statni dluh "pod kontrolou" behem konjunktury ale presto pd Vasim skvelym vedenim statni dluh behem konjunktury rostl. Nikde ntake neriklate ze by statni dluh pod vladou CSSD behem konjunktury klesal, protoze to by byla snadno overitelna lez. Proto blabolite o "dluhu pod kontrolou" aniz byste rekl ze slo o narust BEHEM KONJUNKTURY.

Nyni se podivejme na to co by se delo, kdyby rozhazovaci z CSSD vladli nyni:

A) zvysili by zase zdaneni "bohacu". Cast z nich by zacala danit ve Fribourgu - po vzoru oranzovych kuglofu Mladka a Jansty, cast z nich by zacla ridit ceske podniky ci pobocky z Zurichu nebo Kypru nebo treba ze SRN. Nula od nuly by posla.
B) zvysili by prudce socialni davky proletariatu - ti by si o to mene hledali praci a o to vice by bylo nezamestnanych
C) krast pri vystavbe dalnic atp by se neprestalo - odvolany namestek z RSD ktery vyplazl na oslavu narozek 750 tisic KC byl socdemak. Socdemaci chlemtaji u koryt take.

Suma sumarum, kdyby byl u kormidla misto Kalouse Bohous, deficit by byl mnohem vetsi. No preci "ZDROJE TU JSOU" a "statni dluhy se splacet nemusi". Tohle jste mel Bohoosu jeste jasne zopakovat. Socdemacky REK ZORBA.
09. 11. 2011 | 12:20

Yosif K napsal(a):

Pane reppop - socdemacky model ve skandinavii byl za socdemaku na pokraji krachu. Podivejte se kdo vladne ve svedsku a fisnku.
09. 11. 2011 | 12:24

Koplkop napsal(a):

český maloměšťák
Proč si už nesundáte ty oranžové brýle maloměšťáku. Vždyť skrze ně nic nevidíte. Můžete být tak trochu málo, nebo víc do leva, tak jako já jsem do prava, to není nic proti ničemu, ale Vy obhajujete neobhajitelné, stále ukazujete, že ten druhý je horší, to je možné, ale to neznamená že ten první je ten správný.
09. 11. 2011 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

Koplkop
Vaše hodnotící soudy, stejně jako monology komentatora jsou pro mě zajímavé jen tehdy, pokud se chci na jejich úkor pobavit.
A o to nyní nemám zájem.
Takže odpusťte - ale musíte si otevřít složku někoho jiného.
Však vy už někoho z příznivců levice najdete, že....
09. 11. 2011 | 12:32

kristusek napsal(a):

Yosif K

Fascinuje mě, kolik lidí vyhrožuje, že po zavedení progresívní daně všichni přejdou do daňových rájů apod. Pokud by tomu tak bylo, pak mi není jasné, proč tolik společností sídlí v Německu, Británii, Francii, Skandinávii, USA atd. atd., když všude tam je progresívní daň a zdanění firem je tam často vyšší než u nás?

Ptal jsem se na to už v mnoha diskuzích, ale dosud mi nikdo nebyl schopen odpovědět:-(
09. 11. 2011 | 12:39

otaznik napsal(a):

český maloměšťák napsal,

"Sliby se mají plnit."
A tak se ho ptam, Kolik z predvolebnich slibu v 2002 splnila CSSD ?

Tady je jen nekolik,
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku

atd, atd.
Kolik jich CSSD splnila? To preci neni hloupa otazka. Kdyz nekdo kritizuje svou opozici, tak by preci mel mit cistej stit.
A nebo ne cesky malomestansky obcane?
09. 11. 2011 | 12:42

Koplkop napsal(a):

český maloměšťák
OK nechcete debatu, nebudem debatovat. Zřejmě Vám došly argumenty. Nebo nejste dostatečně připraven. Nebo se bojíte diskuze. Nebo pro Vás nejsem důstojný spoludiskutující. Vy potřebujete proti sobě zaslepence, buď zaslepeného stejně jako Vy, nebo zaslepeného obráceně. A to je pak pro Vás ta správná diskuze.
09. 11. 2011 | 12:43

tomas napsal(a):

to max, souhlkas, pro poradek jenom dodavam, ze ODS zbankrotovala v roce 1997 v dobe, kdy Nemecko ekonomicky rostlo. takze jsme se opakovane presvedcili, ze oDS nas privede do srabu, socialni demokracie jinou cestou tamtez. co dal?
09. 11. 2011 | 12:44

rejpal napsal(a):

kristusek
Znám ještě jednu tabu otázku. Když pravice tvrdí, že vše státní funguje hůře než vše soukromé. jak to že Budvar je dvacet let v zisku, a proč ho chtějí prodat? Kromě odpovědi, že Budějovice jsou blízko Bechyně, jsem žádnou věcnou odpověď zprava nikdy neslyšel.Budvar jim prostě vadí, protože funguje přestože jde o národní podnik. Ideologii navzdory. A taky se dá prodejem najednou zaplácnout nějaká dírka, zatímco každoroční zisky možná uspokojí, ale nenadchnou.
09. 11. 2011 | 12:46

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Pane reppop - socdemacky model ve skandinavii byl za socdemaku na pokraji krachu. Podivejte se kdo vladne ve svedsku a fisnku.
09. 11. 2011 | 12:24

Tam vladne uz dlouho +/- politicky stred (jednou mirne doleva, podruhe mirne doprava). U nas nyni vladne extremni pravice, a pokud to vcas nezarazime, brzy budou vladnout Klausovi nacionalisti az fasisti.

Mejte se fajn
09. 11. 2011 | 12:46

Jee napsal(a):

Hra na ODS vs. ČSSD založená na sčítání korupčníků a defraudantů v obou táborech zavání infantilitou.
Zlodějskou verbež nelze včas odfiltrovat z žádné strany.

Podstatná je výše škod, které obě strany napáchaly a jejich postoj k selhání svých členů nebo systému.
Jednoznačně vychází srovnání výrazně příznivěji pro Sobotkovu stranu.
09. 11. 2011 | 12:49

reppop napsal(a):

Koplkop napsal(a):
Špidlu. Děkuji, nechci.
09. 11. 2011 | 12:09

Já Vám ho nenutím, můžete si volit třeba pana Klause nebo Kalouska. Ale pokud budete spolu s nimi vzyvat neviditelnou ruku trhu, kterou oni nam presne jak pred volbami slibili, ted zavadeji, nedivte se pak az vas nakopne neviditelna noha trhu.

Mejte se hezky a pozdravujte pana Batoru.
09. 11. 2011 | 12:51

komentator napsal(a):

Kolklope,

Malomestak si koupil listek na tribunu s oranzovymi sedadly. A tak ted fandi oranzovemu tymu. Nevidi a ani nechce videt ze v jeho tymu jsou stejni gauneri jako v tom modrem. Jedinej rozdil je v tom ze momentalne jeho tym neni u koryta.. Tam by pak kazdy preslap sveho tymu obhajoval a hulakal by ze kazda kritika nekoho z hracu jeho tymu je faul.
09. 11. 2011 | 12:52

Jee napsal(a):

rejpal
Budvar chtějí prodat, protože když je státní, poměrně komplikovaně se převádí část jeho zisku na soukromé účty.
09. 11. 2011 | 12:53

Yosif K napsal(a):

Pane Krustusek - pripad Standy je kristalove ujasnou ukazkou toho jak se z proletaru stavaji multimilionari - a to vsech politickych barev, budme realiste.

Kolotuk vyhovel nalehani ostrabvskych soudruhu z czechpolu a dla jim lcienci na dovoz ukrajinke elektriny do CR. Behem par let na to soudruzi vydelali miliardy - ty miliardy, ktere ztratil polostatni CEZ, kdyby tuto licnenci dostal. Nebo ktere by vydelavaly i jine formy, kdyby tuto licenci dostali taky.

Standovi poslali jako darek na rozloucenou s politikou nezdanenych 70 mega - mozna i o neco vice, my jen nevime kam..... Oranzove stadecko si zakryva ocicka pred tim ze zahledlo jen spicku ledovce oranzovych sibalku a kulisacku. Miliardy se jen hrnou......
....soudruhum ketri se dostavaji do parlamentu na zaklade ponekud falesneho zpevu o boji proti bohacum.......
09. 11. 2011 | 12:54

reppop napsal(a):

otaznik napsal(a):
reppop,
Jelikoz Vy se Sobotkou beze zbytku souhlasite, tak se ptam i Vas..Maji se predvolebni sliby dodrzovat? Predem dekuji za odpoved, pokud na to ovsem mate gule :-).
09. 11. 2011 | 12:02

Samozřejmě že mají, ale to je stejné jako, že se má žít zdravě (protože žít nezdravě je nezodpovědné a zadlužuje to zdravotnictví). Málokdo žije skutečně zdravě, takže mně zajímá kdo žije nejzdravěji a toho podporuji.
Kdo ví jestli mám gule, možná jsem jen počítač, který si tu s Vámi tak hraje a který díky tomu, že je stroj netrpí tolik lidskými předsudky.
09. 11. 2011 | 12:59

RA napsal(a):

ještě jedna tragédie, kromě ekonomické krize, by nás mohla postihnout, a to ta, že se Dluhoslav Sobotka dostane na křeslo ministra financí. To by totiž byl poslední hřebík do rakve tohoto absurdistánu.
09. 11. 2011 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

Koplkop
Je ještě jedno vysvětlení.
Nemám na to teď čas. Mám práci na 2. PC.

Podiskutujte si s otaznikem a komentatorem /pokud nejsou oba jeden a týž/

A navíc mě nebaví žabomyší spory zda je Goss větší lump než Kocourek /prej se rozváděl- chudák...coby pravičák schovával peníze před manželkou (pořád lepší než před berňákem)/ - pokud nejsou zábavné.
Ale vy o zábavu nestojíte. Vy toužíte někoho někam zařadit. Tak řaďte, řaďte...ale ať se vám nezadře převodovka....
09. 11. 2011 | 13:12

Koplkop napsal(a):

kristusek
Podívejte se na následující tabulku Kristusku. Nikde se daně nezvyšují. Jen snižují. To je rozdíl. Když Vám někdo sníží daň nebudete hledat jiné řešení, Naopak, když Vám ji zvýší, budete hledat jiné řešení.
Tabulka: Kombinovaná sazba daně z příjmu právnických osob v EU (v %)
Země 2000 2010 Změna
Bulharsko 32,5 10,0 -22,5
Kypr 29,0 10,0 -19,0
Irsko 24,0 12,5 -11,5
Lotyšsko 25,0 15,0 -10,0
Litva 24,0 15,0 -9,0
Rumunsko 25,0 16,0 -9,0
Česko 31,0 19,0 -12,0
Polsko 30,0 19,0 -11,0
Slovensko 29,0 19,0 -10,0
Slovinsko 25,0 20,0 -5,0
Maďarsko 19,6 20,6 1,0
Estonsko 26,0 21,0 -5,0
EU27 31,9 23,2 -8,7
Řecko 40,0 24,0 -16,0
Dánsko 32,0 25,0 -7,0
Rakousko 34,0 25,0 -9,0
Nizozemí 35,0 25,5 -9,5
Finsko 29,0 26,0 -3,0
Švédsko 28,0 26,3 -1,7
Portugalsko 35,2 26,5 -8,7
Velká Británie 30,0 28,0 -2,0
Lucembursko 37,5 28,6 -8,9
Německo 51,6 29,8 -21,8
Španělsko 35,0 30,0 -5,0
Itálie 41,3 31,4 -9,9
Belgie 40,2 34,0 -6,2
Francie 37,8 34,4 -3,4
Malta 35,0 35,0 0

Pramen: Eurostat, Press realeses, STAT/10/95
09. 11. 2011 | 13:12

otaznik napsal(a):

reppop,

takze politicke sliby se podle vas vlastne plnit nemusi. I kdyz tvrdite ze by se plnit meli. Rozumim Vam? A ma pravo nekdo kdo sliby neplni kritizovat nekoho kdo je uplne stejny jako on? Jak se na to divate? Nepripada Vam to jako pokrytectvi?
09. 11. 2011 | 13:16

dedek napsal(a):

komentator napsal(a):
dedku,

vy tu okate davate najevo ze se vam oranzova barva libi. Sobotka sice mluvi o voze ale o tom ktery pomahal schodit do cerne diry. A vy mu oranzovej dedecku za to jeste tleskate.
PS. I vas se ptam dedku. Pamatujete sliby Sobotky pred volbami v roce 2002? Kolik jich podle vas splnil?


Vážený, tak jak to píšete, tak jste potvrdil to, co jsem o vás napsal. Patříte totiž mezi ubožáky, kteří řadí lidi podle toho zda souhlasí s pravičáky nebo ne a pokud nesouhlasí nutně musejí být oranžoví. Maličko Vám uniká, že jsou tady i lidé používající vlastní rozum. Vyjadřoval jsem se k jeho ekonomickým ukazatelům a nikoliv ke slibům. Tam si jsou s dnešní trojkolkou naprosto rovni ale štve mně, když tady spojujete neslučitelné.
09. 11. 2011 | 13:17

Yosif K napsal(a):

Pane Kristusku, krome psani tez neco ctete! Napriklad The Economist nedavno rozebiral dusledky progresivnioho zdaneni "bohacu" - v rpipade GB tedy jiz spise orpavdovych bohacu s prijmy nad pul milionu Kc mesicne, kteri sjou zatizeni marginalni danovou sazbou z osobniho prijmu 50%.
Bylo zjisteno, ze krome par statnich a polostatnich bafunaru tyto dane NIKDO neplati. Soukrome firmy vyplati pozitky jinak - cast penez prefiltruji pres kypr ci maltu, navysi nejake fringe benefity atd. List The Economist doporucuje tuto sazbu jako zcela nesmyslnou zrusit.

Co se tyce blizkeho zahranici - ano manageri ze SRN dani prevazne v SRN. Neco. Dale mnoho z nich dani ci nedani ale uklada penize na konta ve Svycarsku, Lucembursku a Lichtensteinsku, donedavna dokonce i v Rakousku (pod tlakem EU museli zrusit anonymni konta). Cca pred rokem kdosi ukradl disketu s udaji o kontech v jedne male lucemburske bancicce.
na zaklade toho vyhlasil bernak SRN malou danovou amnestii. Prislo jim asi 4 miliardy EU. Jenom z jedne lucemburske banky. Takze manageri z SRN take dost riskuji, pokud jim rozdily ve zdaneni stoji za to. Mimochodem v Lichtensteinsku sidli nadace, ktera vpastni vilui v Monte Argentario, kam jezdi modri i oranzovi kuglofove besedovat, jak pomoct CEZu.

V USA maji system progresivni do jiste vyse a pak regresivni - aby jim vsichni bohaci ci spise jejich konta neutekli na Bahamy. To potvrdil i lidumil Warren Buffet ktery rekl ze plati mensi procento dane z prijmu nez kdokoliv z jeho zamestnancu.

Je treba divat se na veci tak jak jsou, ne tak jak si namlouvame ze jsou, nebo jak nam namlouvaji oranzovi pratele proletariatu - kteri mimochodem mnohdy tez dani ve Svycarsku (Mladek a Jansta).......

Dokonce i BABIS leccos dani ve svycarsku - naivni proletariat vsak do toho nevidi - naivni proletariat je happy kdyz cte oranzovou propagandu.......
09. 11. 2011 | 13:17

Koplkop napsal(a):

český maloměšťák
Já nezařazuji, já jsem jen pojmenoval Vaše zařazení, tam kde jste, tam jste se zařadil sám. To je jako by jste tvrdil, že když o někom řeknu, že má hnědé vlasy, tak to znamená, že jsem mu je obarvil na hnědo.
09. 11. 2011 | 13:21

otaznik napsal(a):

malomestaku?
a nemate drby o tom jak se rozvadel Paroubek ci Topolanek? Pocitam ze to na to vase 2 PC postaci. A kdo je Goss?
09. 11. 2011 | 13:21

Yosif K napsal(a):

Mimochodem The Economist navrhuje zrusit superprogresivni danove sazby z principielnich duvodu, ale vyzkum, ze se na techto sazbach prakticky nic nevybere nedelal The Economist - delali to nejaci statni statistici.
09. 11. 2011 | 13:23

Wraith napsal(a):

Yosif K

Hezký den,
Ono to věčné vytahování Grossova případu vypadá, jako by místní zástupci pravice neměla jiný, kvalitnější, argument.
Přitom lze najít na internetu přímo pokladnici průšvihů nejen ČSSD ale i ODS:
Namátkou vybírám
http://www.fragmenty.cz/archiv/iy030.htm
http://tribun.bloguje.cz/722111-afery-a-skandaly-ods.php
09. 11. 2011 | 13:27

Blue Kyd napsal(a):

modrý edvard

a když vidíme nějaké rezervy, tak jsou tu proto, abychom je rozfofrovali, že.

Kdoví, kdy zas bude možno udělat nějakou banku.
09. 11. 2011 | 13:30

Koplkop napsal(a):

reppop
Psal jsem Špidlu ne. Vy jste někde četl, že píšu Kalouska ano?
09. 11. 2011 | 13:33

komentator napsal(a):

ok dedku,
Ale ja se vas ptal jestli jste ochoten verit politikovi ktery kritizuje to co sam delal. A zanechme stranou vyrazy jako ubozacci. Ja bych vas tak nikdy nenazval, i kdyz chapu ze se vam moje otazka moc nelibila. Vase odpoved je alibisticka a neurcita. A tak se vas zeptam primo. Verite stale politikovi ktery pred celym narodem lhal? At je z leva ci prava. ?
09. 11. 2011 | 13:33

Forrest Gump napsal(a):

Já si taky pamatuju pane Sobotko, že jste strašení státními dluhy považoval za šíření polašné zprávy.

A nyní je na kolenou už i Itálie.
Tak tomu teda nerozumím. To jste nám levičákům věšel bulíky na nos ?
09. 11. 2011 | 13:35

dedek napsal(a):

Komentátore a za tohle také mohla ČSSD? ( a to jim také nijak nefandím)
Rozkradení vládami ODS.

Postup byl tento: Privatizační komise zjistila účetní hodnotu subjektu a vybrala zájemce. Tomu předala podklady.

1. Zájemce si nechal subjekt ocenit znalcem. Částka, určená znalcem, několikanásobně převyšovala částku prodejní.

2. S tímto odhadem tržní ceny šel zájemce do banky a úvěr bez problémů dostal. Za úvěr přitom ručil majetkem, který stále ještě nebyl jeho! Z úvěru, poskytnutého takto bankou, zaplatil tu účetní hodnotu a ještě mu zbyla pěkná sumička do začátků.

3. Podnikatel "zlatokop" si po převzetí subjektu založil další firmu, na kterou převedl aktiva původního subjektu. Potom přestal bance splácet úvěr. Banka byla nucena převzít zástavu, tedy spíše to torzo, které z původního subjektu zbylo. Pan podnikatel byl z obliga, prostě mu "nevyšel podnikatelský záměr!"

4. A na státu bylo, aby mu prokázal úmysl. Pan podnikatel to navíc jistil převedením majetku na osoby blízké. Takto tedy vznikl pojem "tunelování." A takto se nám tady "narodili" noví kapitalisté.

5. Abych nezapomněl: Všechny tyto transakce národního majetku nepodléhají právnímu přezkumu. Na to byl dokonce vytvořen zvláštní zákon!

Při takzvaném očišťování bank od takto vzniklých nedobytných úvěrů bylo zapotřebí tato pasiva někde skrýt. Dva staří přátelé z "Prognostiku" to vyřešili tím, že založili Konsolidační banku. Vznikl tak světový unikát - banka, která spravovala jen samá pasiva. Když už to bylo příliš nápadné, byla tato banka přejmenována na Českou konsolidační agenturu. Současně s tím bylo vedení ČKA povoleno prodávat tam uložené dluhy za částky, které nezřídka tvořily pouhých 10% původní výše dluhu. Tak se také běžně stávalo, že původní dlužník si koupil svůj dluh (přes třetí osobu, samozřejmě) za částku, která nepokryla ani úroky z tohoto dluhu. Tento dříve dlužník byl po této transakci samozřejmě už opět vážený podnikatel.

Po zaniklé ČKA zbyl dluh ve výši 236 miliard korun. Tato částka se objevila jako záporná položka ve státním rozpočtu a ze státního rozpočtu je také tento dluh umořován. Takže, milé děti, jaké si z toho vezmeme ponaučení? Ano, správně! Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.“

A já jen dodávám: Tento stát v žádném případě nerozkrádaly nějaké "socky." Z těch někdejších privatizátorů, jejichž dluhy platíme (a budeme platit i nadále) všichni bez rozdílu, jsou dnes milionáři, multimilionáři a někteří dokonce miliardáři. A jsou to také ti, kteří nám tady skutečně vládnou. Politici jsou ve skutečnosti jen loutky, vykonavatelé jejich vůle.

Tak se také stalo, že si jeden miliardář za „své“ miliony "koupil" i naši současnou vládu...

A kdože to tvrdil, že nemůže čekat na zákony? Kdopak to tvrdil, že nezná špinavé peníze? Kdože to zahrnul do rozpočtu po komančích přebytkový důchodový fond? Zkuste si to zodpovědět a dohledat. Myslíte, že až na to přijdete tak zrůžovíte nebo se vám rozsvítí? Za b je správně tedy pokud nejste jen dobře zvládnutý modráček.
09. 11. 2011 | 13:44

Blue Kyd napsal(a):

Forreste,
ani v tom nejhorším snu pana Sobotku nemohlo napadnout, že po vítězných komunálních volbách jim v parlamentních odběhne pár prohnilých poslanců k ODS, která tak slavně vyhraje volby, aby ty dluhy mohla nasekat. Přitom jejich otec zakladatel dočasně umístěny na Hradě tvrdil, že s vládu vzniklou díky přeběhlíkům nejmenuje. Člověče, berte lecitin, nějak Vám paměť neslouží.
09. 11. 2011 | 13:50

komentator napsal(a):

dedku,

misto aby jste odpovedel na jednoduchou otazku, "Je Sobotka pokrytec?" tak tu zaplevelite prostor stovky pismenek ala Zaoralek. Ptam se Vas proto opakovane. Je Sobotka pokrytec? Staci rict ano ci ne. Staci na to 3 ci 2 pismenka. Usetrite si praci.
09. 11. 2011 | 13:52

Někdojen napsal(a):

A někdy ho snad měla, napište????
09. 11. 2011 | 13:53

rejpal napsal(a):

komentator
Věřit politikovi? To snad ne. Udělám výběr podle dvou kritérií: zda má statisticky významnou šanci se tam dostat, a zda e jeví být méně prohnilým než ostatní. V případě, že se oba jeví stejní, volím změnu, protože se oslabí letité vazby. A pak sledovat, co politik (strana) dělá, a pokud dělá něco, co slibovala, že nebude, nebo nedělá většinu z toho, co slíbila, nebo dělá, ale průšvihy, dát jí veřejně najevo, že se stala nevolitelnou, a příště ji nevolit. Strany se bojí jediné věci: že je lidé nebudou volit. Vše ostatní jim je šumák. Ale ztráta mandátů rovná se ztrátě vlivu a peněz.Vykroužkování je pro kočku - strana si pozici uchová, a nemilého politika uklidí do příšeří. Vykroužkovali jsme Langera, ale ODS zůstala vůdčí vládní stranou. A on sám zůstal vlivným politikem. Ale nejde tady o konkrétní lidi. JDE O TO, ABY POLITIK KTERÉKOLI STRANY A S NÍM CELÁ STRANA VĚDELI, ŽE ZA PRŮŠVIHY SE PLATÍ ZTRÁTOU POZIC. Až se tohle naučíme, přiblížíme se demokracii. Do té doby si na ni hrajeme. A největší vinu mají všichni skalní voliči, kteří by našli omluvu, i kdyby předseda jejich strany vlastníma rukama někoho zardousil.O strany vědí, že mají své skalní.
09. 11. 2011 | 13:54

otaznik napsal(a):

Blue Kyd,
To sef strany ani nevi o tom jak prohnili jsou ruzni Brezinove ci Hulini? Cemu tedy sefuje?
09. 11. 2011 | 13:57

komentator napsal(a):

rejpale?

Myslis si kdyz nektere odstavce zarves (kapitalky) tak to ma vetsi vahu? Jinak souhlasim.
09. 11. 2011 | 14:00

Hana napsal(a):

Jo jo - podle reakcí příznivců současné vlády je jasné jedno: Už nejsou argumenty, nastupuje zesměšňování, urážení a citace svodky ODS. Jo - čísla jsou tvrdá a na zahraniční tist si nikdo asi netroufne. Došly vám vážení argumenty! A to ještě nezmínil Sobotka, že Topol rozfofroval všechny rezervní fondy a z důchodového účtu si "půjčil" 23 miliard - a pak se nejlepší ministr financí na světe cachtal, jak má nízký deficit. Kecy, kecy a kecy - čísla jsou jasná. Jen mě vážně hodně zaráží, že to ještě někdo baští.
09. 11. 2011 | 14:06

Hana napsal(a):

Jo a ještě něco. Že "Vláda strácí kontakt s realitou" - pane Sobobotko, to asi těžko. Nelze ztrácet něco, co nemám.
09. 11. 2011 | 14:08

dedek napsal(a):

komentator napsal(a):
dedku,

misto aby jste odpovedel na jednoduchou otazku, "Je Sobotka pokrytec?" tak tu zaplevelite prostor stovky pismenek ala Zaoralek. Ptam se Vas proto opakovane. Je Sobotka pokrytec? Staci rict ano ci ne. Staci na to 3 ci 2 pismenka. Usetrite si praci.

Nevím proč bych se zapojoval do debaty o slibech a řešil, kdo je jak dodržuje. Ve slibech mezi nimi nevidím rozdílu. Vyjadřoval jsem se k faktům, které jsou to důležité.
09. 11. 2011 | 14:08

rejpal napsal(a):

komentator
Tučné či proložené písmo určité části textu má za cíl jednoduše znázornit, na co klade autor největší důraz, jakési jádro sdělení. Pokud se nenadužívá, je obecně pokládáno za legitimní a didaktický výrazový prostředek. Tady tučné neumím a proložené zabírá víc místa, tak používám verzálky (není to totéž co kapitálky, ty v tomhle editoru snad taky nejdou).
Moje sdělení tady má váhu nulovou, stejně jako kohokoli jiného, což víme oba.Změnit nedokáže nic a ti, co se jich to týká, to nečtou.
09. 11. 2011 | 14:10

HonzaJ napsal(a):

Ke Koplkopu:
Není to snížení zdanění firem jednou z hlavních příčin růstu státního dluhu uvedených zemí?
Gros musel skrze aféry s bytem odejít z postu předsedy vlády, jsem zvědavý jak to dopadne s Kocourkem. Kocourkova výmluva je ještě hloupější než Grosova, poněvadž se vlastně přiznal k podvodu při rozvodu a stejně nevysvětlil jak těm 16 mil. přišel. Prostě na Grose nemá, ten teď nemusí nic vysvětlovat a prozatím, nikdo nezjistil jak Gros těm mil. přišel.
09. 11. 2011 | 14:11

otaznik napsal(a):

Hlavne ze B. Sobotka ma kontakt s realitou,
V minulosti odpoustel desitky milionu na dannich priznivcum CSSD, schvaloval vrtulnikove lety kolegy Zaoralka, prodal byty OKD za babku...atd. A ted tu mluvi o realite? Asi to ale neni ta realita obycejneho cloveka kterych ma plnou hubu. Ktery obycejny clovek si umi jen z nahrad ktere ma k dispozici pan politik Sobotka usetrit na byt za nekolik milionu? Akorat si ten obycejny clovek neuvedomuje ze ten byt Sobotkovi vlastne koupil. To se to pak keca o realite, lol.
09. 11. 2011 | 14:12

Koplkop napsal(a):

HonzaJ
"Není to snížení zdanění firem jednou z hlavních příčin růstu státního dluhu uvedených zemí?"
Já nevím. Ale určitě je to řetězová reakce, aby ten černý Petr nezůstal v rukou té vlády, která by nesnižovala. Také je to reakce na pronikání levné pracovní síly z Číny a dalších, dříve zvaných "3 zemích", snížením daní se snaží všechny země udržet kapitál ve své domovině. A podle mně je to i důsledek rozrůstání globalizace, nadnárodních společností a prorůstání kapitálu do politiky. Globálně, tedy celosvětově.
09. 11. 2011 | 14:21

Blue Kyd napsal(a):

rejpal
"Strany se bojí jediné věci: že je lidé nebudou volit."
A proto nám tu odnožila ODS, a to hned dvakrát. Patrně proto, že se lidi mají rádi změnu, navíc v posledních volbách zafungovala mediální vulgární dehonestační kampaň proti ČSSD. ODS se řídila heslem: Zvýšit chaos (znepřehledněním situace) a zvítězit.

Když vezmete v úvahu primitivismus některých stranických činitelů, kteří jednají stylem "účel světí prostředky", tak Vám musí vyjít, že cestou politických stran se k demokracii nedobereme.
09. 11. 2011 | 14:25

Blue Kyd napsal(a):

otaznik

a jak by, podle Vás, měl pan Sobotka proti Vámi jmenovaným zakročit, když je někdo zvolil?
09. 11. 2011 | 14:29

kristusek napsal(a):

Yosif K

Díky. Ovšem jak vidno, týká se to především zcela nesmyslných daní jako 50%, o nichž tady nikdy nikdo nemluvil (no, Klaus začínal na 42%, aleto bylo dáno dobou), naopak, i navrhovaná progresívní daň (tedy to zvýšené procento nad určitou částku) je jedna z nejnižších.
Každopádně to neznamená, že by svou daňovou povinnost převáděli "všichni" (vy jste ten výraz nepoužil, ale mnozí jiní ano) do daňových rájů, týká se to několika málo procent lidí a firem.
Jinak by přece tu rovnou daň zavedli v celém světě, ne? Ledaže by ovšem nebyla tak výhodná, jak se (u nás) povídá...
Jak říkám, nejsem ekonom, řídím se jen logikou...
09. 11. 2011 | 14:36

J. napsal(a):

Neustále se mluví o "zpátečnictví", když někdo zmiňuje komunisty.
Že ale dosud všechny strany od listopadu 89 "řádně zvolené" dělají všechno proto, aby se znovu KSČ(M) vrátila, to asi nenapadá nikoho.
09. 11. 2011 | 14:38

komentator napsal(a):

lol dedku,

vy by jste mel byt politik. Cituji co jste napsal, "Nevím proč bych se zapojoval do debaty o slibech a řešil, kdo je jak dodržuje."
Ale o sliby preci jde! Temi si politicke strany kupuji volice. Copak to nechapete? A ja se vas zeptal jestli politik co porusi slib by mel nadale mit duveru. Pokud lhal tehdy tak lze i ted. A vy nejste schopny odpovedet na tak jednoduchou otazku jestli lze B. Sobotkovi duverovat.
09. 11. 2011 | 14:43

rejpal napsal(a):

Blue Kyd
v tomhle je těžko polemizovat, jenže já jinou funkční a nekrvavou cestu neznám. V našich poměrech se dá zkarikovat i přímá demokracie (VV). Jakási absolutní vláda kohosi - no moc bych za to nedal, že na špici usednou Bakala, Krejčíř a Kožený.
To, že lidé šlukli jak TOP tak VV, není chyba politického systému, ale lidí samotných (polehčující okolností je tristní práce většiny médií). V první řadě opomíjení zdánlivých marginálií, jako třeba chování nových "nadějných" stran vůči vlastním členům. V případě VV každý, kdo měl oči a uši, musel vidět, že ta strana je nevolitelná, argumentů bylo dost a dost. Strana vedená Kalouskem, darmo mluvit. Jenže řadě lidí stačí pověsit kus buřta na tyč a nevidí neslyší.Pro jedny je to Řecko, pro druhé žvásty o dinosaurech, pro další stačí pár ideologických hesel. Co ty strany dělají, jak mají uspořádaný vlastní chod, jak třeba nominují své kandidáty, to jsou ty prkotiny, které skoro nikoho nezajímají. A pak se občan diví, jaká sešlost mu vládne. A co je nejhorší - nepoučí se.
09. 11. 2011 | 14:43

otaznik napsal(a):

Blue Kyd,

Nijak. Protoze by tim otevrel Pandorinu skrinku. A to by si ani plechovka fazoli neprala.
09. 11. 2011 | 14:47

krajan napsal(a):

Já si myslím,že inkarnace Rumcajse se zračí spíš v nicku komentátor (včetně toho bohorovného tykání).Povýší-li bagrista na komentátora,je to na pováženou.S takovým pánem diskutovat je pak jasnou ztrátou času.
09. 11. 2011 | 14:51

rejpal napsal(a):

Tenhle rejpanec si prostě nemůžu odpustit. Jak mohou příznivci současné vládní garnitury vůbec vést vážně debatu o slibech a jejich neplnění, když celá většina této koalice je postavena na jediném předvolebním slibu (a vědomém podvodu) - "S dinosaury nikdy do vlády nepůjdeme". Bez VV by pravice většinu neměla ani náhodou, a kdyby VV takto nelhaly, nikdy by nezískali ani půlku z těch deseti procent. Protože boj proti starým garniturám a jejich praktikám byl jejich absolutní prioritou. Byla by tu jiná vláda, řešily by se poklesky jiných osob a stran
09. 11. 2011 | 14:58

Sladký napsal(a):

Je zde celá řada jedinců, s nimiž nemá smysl diskutovat,protože jde o naprostou ztrátu času. Jsou to jednak lidé mentálně slabší, dále zmanipulovaní fanatici a placení provokatéři, jejichž cílem je rozbíjet diskuse a povzbuzovat bojového ducha mentálně slabších.
Nejsou ochotni akceptovat žádný argument, odmítají i prostý popis reality,srovnávají nesrovnatelné a nyní velmi modně tvrdí, že všichni jsou stejní. Poskytují zajímavý studijní materiál, nic víc a nic míň.A neopomenul bych ani možnost rozptýlení, pobavení a poučení.
09. 11. 2011 | 14:59

Forrest Gump napsal(a):

Blue Kyd:

Trochu jste pozadu. Tohle vykřikoval Sobotka při posledních volbách.
09. 11. 2011 | 15:00

Forrest Gump napsal(a):

dedek :

Proč jste taky nešel podnikat pane ? Mohl jste mě alespoň zaměstnant.
09. 11. 2011 | 15:01

Karel napsal(a):

Já nevím, co tady kdo pořád nechápe. Včera tu plakal pan Zaorálek, dnes tu pláče pan Sobotka, že se s nimi v parlamentu nikdo nebaví. Jako by všichni zapomněli na pana Topolánka, který se několikrát podřekl, či jinak na venek projevil, o čem to vlastně ta politika ODS je a k čemu má směřovat. Nyní, po přijetí velmi kontroverzních zákonů poslaneckou sněmovnou, se zdá, že se tedy ten den, na který pan Topolánek čekal, již přiblížil. Lidé, kteří nemají dostatečné lokty a tu správnou "podnikavost", a tudíž jsou neživotaschopní, už prostě nedostanou ani ty sociální dávky. Taková sametová genocida.

Ale je tu to výročí toho plyšáku, tak to můžete ještě všichni změnit. Cepy už patrně nikdo doma nenajde, díky zničenému zemědělství a benzín je drahý, nejdražší.

Jak tedy na ně půjdeme???
09. 11. 2011 | 15:02

Forrest Gump napsal(a):

Sladký:

Vykašlete se na ty pravičáky a pojďte si povídat se mnou. My dva si budeme určitě rozumět.
09. 11. 2011 | 15:03

max napsal(a):

to tomas:
jediná možnost je na způsob dělání politiky našimi polit.stranami a jejich představiteli neustále poukazovat (především ze strany médií), nechat dělat policii (pokud již není taktéž z větší části zkorumpovaná a líná), státní zastupitelství a soudy svoji práci. Nebo doufat, že se EU konečně probere a transformuje v nebyrokratickou a nepředraženou instituci, která nebude stále více přerozdělovat peníze jiných, přeplácet své úředníky a politiky, ale začne fungovat jako standardní vládní administrativa s většími pravomocemi nad národními vládami jednotlivých zemí, čímž postupně ale EU přejde k federalistickému uspořádání s větším vlivem zemí jako je Německo, VB, Francie (což možná bude trvat méně dlouho než jsme si byli před dluhovou krizí schopni představit). Pokud bude vyšetřovat německá prokuratura či někdo jiný mimo ČR tuzemské korupční praktiky, tak se konečně možná dočkáme i výsledků. Pokud bude jeden ministr financí EU s velkými pravomocemi, nebudou moci politici jednotlivých států dále zadlužovat své země pro svoje vlastní politické ambice, atd.
To však znamená i přiznání,že si nejsme v podstatě schopni řádně vládnout sami a spravovat svůj stát bez patřičné kontroly a sankcí. Nechce se mi to moc přiznávat,ale asi to tak nakonec bude. Stačí se podívat na naše sněmovní panoptikum. Někteří mají problém dát dohromady souvislou větu, natož myšlenku. O politicích vizích a vizionářích (státnících) se nám může jen zdát.
09. 11. 2011 | 15:04

Sladký napsal(a):

Nesnaž se ze sebe dělat to, čím nejsi, zvlášt když jsi mizerný herec.Když hlupák přestírá hlupáka, nestane se z něj chytrák, ale hlupák na druhou, čili tuplovaný hlupák.
09. 11. 2011 | 15:05

vojnov napsal(a):

Blue Kyd:

No, nějak demokraticky, jako třeba Nečas anebo Bursík neblahé paměti. Prostě s nima zatočit. Zrušit stranickou buňku anebo je nechat prošetřit policií a odsoudit soudem. Prostě jako v Rusku. Tam je pořádek, pane!
09. 11. 2011 | 15:06

Sladký napsal(a):

Jistě, já vám rozumím velmi dobře. A obávám se, že mi nemůžete sdělit nic jiného, než přihlouplé představy přihlouplých pravičáků o voličích levice.
09. 11. 2011 | 15:08

Blue Kyd napsal(a):

otaznik
co myslíte plechovkou fazolí? něco mi uniklo?
09. 11. 2011 | 15:09

Sladký hlupák napsal(a):

Jsem hlupák na druhou, čili tuplovaný hlupák.
09. 11. 2011 | 15:09

otaznik napsal(a):

Blue kyd,
Nekdo tu napsal ze Bohuslav Sobotka ma charizma konzervy fazoli. Osobne to povazuji za dobre prirovnani.
09. 11. 2011 | 15:12

Koplkop napsal(a):

Karel
"Ale je tu to výročí toho plyšáku, tak to můžete ještě všichni změnit. Cepy už patrně nikdo doma nenajde, díky zničenému zemědělství a benzín je drahý, nejdražší.

Jak tedy na ně půjdeme??? "

Vy jste ten revolucionář, co všechny povede? A co pak, až je vyženeme, co? Nastolíte diktaturu? Nebo znova svobodné volby? Ale ty už přece 20 let máme.
Nejdříve nám řekněte co byste si představoval, za co půjdete bojovat, jak toho chcete dosáhnout.
09. 11. 2011 | 15:13

JARLE HALSNES napsal(a):

Neztrácí. Vláda velmi dobře ví, co dělá a proč. Má to logiku. Že to pro valnou většinu obyvatelstva není prospěšné, je jiná otázka... To je, jako byste tvrdil, že kontakt s realitou ztrácí zloděj, který Vám jde ukrást auto, pro které má dohodnutého kupce.
09. 11. 2011 | 15:18

Karel napsal(a):

Koplkop

Čekám na vaše návrhy, to jste nepochopil?
09. 11. 2011 | 15:18

Dáša N. napsal(a):

JARLE HALSNES

to je výstižné.
09. 11. 2011 | 15:22

komentator napsal(a):

neboj Kolklope,
Karel je asi takovej revolucionar jako vetsina Cechu. Pri prvnim naznaku nebezpeci se schova pod pohovku odkud sledoval sve oblibene televizni show. Vyleze az mu soused rekne ze ta revoluce byl vybuch plotny v restauraci nad kterou bydli. A pak si v uleve da dvojiteho hambace. A vzdychne neco jako Island.
Vi tu mimochodem nekdo kolik ma Island obyvatel?
09. 11. 2011 | 15:24

Sladký napsal(a):

Sladký hlupák, cituji: "Jsem hlupák na druhou,čili tuplovaný hlupák." Nic si z toho nedělejte, takových jako vy je tu (a nejen tu) plno.Určitě nebudete osamělý.
09. 11. 2011 | 15:26

Koplkop napsal(a):

Karel
Nepochopil. Já bych Vás k revoluci nevedl. Já jsem pro rozumné řešení. Já mám rád klidný přechod.
09. 11. 2011 | 15:36

Karel napsal(a):

Koplkop

To jsem si moh myslet. Jste jeden z těch, co čekají, až se rozsvítí zelená.
09. 11. 2011 | 15:39

Kryštof napsal(a):

Soudruhu Sobotko , "Dluhy se naplatí !", jak prohlásil "ekonomický" génius z hospody , s.Paroubek .
Takže jsi nehodným žákem tohoto velkého Mistra marxismu a ostatních věd záhrobních , když meleš o zadluženosti ČR .
Soudruh Paroubek přece před posl. volbami vlastenecky uvědoměle hulákal na cedulích , že v případě vítězství ČSSD / volebního , nikoliv nad vlastní blbostí / bude zahr. dluh ČR do pololetí r.2012 zlikvidován z 50% . Vítězství ČSSD ve volbách se konalo , ale alikvotní likvidace dluhu dosud nikoliv , právě tak , jako se nekonalo tím samým soudruhem inzerované zavedení 13. penzí . Rovněž jím halasně vytrubované sanování penzí z výtěžku ČEZ zmizelo kdesi v neznámu , buď v Lidovém Domě Podrazů , anebo v Bermudském trojúhelníku , což vyjde sumárně nastejno .
Hlavně , že vy , věčně chrochtající soudruzi "proletáři" jste vždycky měli kontakt s realitou , jak jste permanentně předváděli svými podvody a zlodějnami spolu s karierismem a profesní i hospodářskou imbecilitou , viz ss. Urban , Tvrdík , Škromach , Rath , apod. tebe osobně nevyjímaje . Jako "ministr" finanční tuposti a inteligenční degenerace i se svou zahr. půjčkou za velice prazvláštních podmínek , zasluhuješ čestné místo v pouťovém Tunelu hrůzy , kde se u komediantů jistě setkáš se soudruhem Paroubkem coby jarmarečním vyvolávačem "Silného sociálního státu" , pro jehož likvidaci jste , soudruzi , provedli v reálu maximum možného . Ty ve své všeobecné neschopnosti máš ještě vůbec tu drzost vystupovat veřejně . Potřebuješ zase dostat přes hubu .
09. 11. 2011 | 15:40

Tlumok napsal(a):

komentator

Tolik, kolik kajaků?
09. 11. 2011 | 15:42

Sladký napsal(a):

Jarle, to je přesné a výstižné.sebral jste mi větry z plachet.:o))
09. 11. 2011 | 15:46

Sladký maloměšťák napsal(a):

Toto je přesné a výstižné,
"Těžko totiž může Bohuslav Sobotka důvěryhodně žádat okamžitý odchod Kocourka z vlády, když ve vysokých funkcích jsou za ČSSD lidé v obdobné situaci"
Autor je expredseda CSSD
09. 11. 2011 | 15:55

Forrest Gump napsal(a):

Koli že bylo zadlužení, když přebíral kormidlo pan Sobotka ?
09. 11. 2011 | 15:55

Tlumok napsal(a):

Sladký

Hlavně, aby Vám nesebral i plachty.
09. 11. 2011 | 15:57

osvěta napsal(a):

Hlášení místního rozhlasu !

upozorňujeme všechny občany, že na těchto stránkách se objevil opět rozbíječ diskusí známý pod mnoha nicky, nejčastěji blue jay, mandrake ...... dnes komentátor a otazník...

tímto všechny varujeme, aby tomuto individuu neotvírali dveře, protože je možno při kontaktu přijít ke značné újmě, neb se jedná o člověka bez jakýchkoliv zábran
09. 11. 2011 | 15:57

haf haf napsal(a):

rozhlase osvěta,

radio Jerevan je kaput. To ti nedošlo ?
09. 11. 2011 | 16:03

Vlkodav napsal(a):

"CSSD ... odevzdala zemi se státním dluhem kolem 900 miliard korun ... To se dá těžko nazvat rozhazováním. "

To máte, pane Sobotko, pravdu. To není rozhatování to je uplácení voličů.
09. 11. 2011 | 16:03

reppop napsal(a):

Koplkop napsal(a):
reppop
Psal jsem Špidlu ne. Vy jste někde četl, že píšu Kalouska ano?
09. 11. 2011 | 13:33

Tak koho tedy ano?
Děkuji za odpověď. Pokud ale napíšete, že nikoho, tak za takovou odpověď neděkuji.
09. 11. 2011 | 16:05

Da.Rock napsal(a):

Kdepak je moderátor, aby umravnil diskutéra Kryštofa, který politikovi vyhrožuje inzultací?
09. 11. 2011 | 16:08

Forrest Gump napsal(a):

Když to tak vezmu, tak pan Sobotka byl v mínusu každým rokem proto, že to zgabala vláda, co tam byla 5-8 let před ním.

To by znamenalo, že pan Kalousek nese plody té vlády, která byla kormidla v r.2003-2006.

A kdopak tam seděl v tuhle dobu ?
09. 11. 2011 | 16:09

den napsal(a):

JARLE HALSNES
opravdu dobré
09. 11. 2011 | 16:10

Da.Rock napsal(a):

Vlkodav: Když z oněch 900 miliard odečtete 550 miliard věnovaných soukromému bankovnímu sektoru, 90 miliard ministrských rezerv a ještě nějakou tu miliardu za dvojí stoleté povodně, tak zjistíte, že to nakonec nedopadlo tak zle. Nakonec to bylo nejúspěšnější období samostatné ČR, protože předtím i potom už byly jen krize.
09. 11. 2011 | 16:10

pozorovatel napsal(a):

Vol Babise Da.Rock
Ten take rozumi cislum.
09. 11. 2011 | 16:14

Vlkodav napsal(a):

Da. Rock

To bylo nejhorší období. Byl růst a zadlužovali jsme a neudělali jsme žádnou transformaci. Kdyby dotáhnuli tenkrát reformy co taky před volbama slibovali, tak bychom byli dnes v podstatně lepší situaci.
CSSD jen slibovala a žila na dluh, rozdávala ale nic neřešila. Ostatně to je socialistická politika jejíž plody dnes sklízíme v celé Evropě.
09. 11. 2011 | 16:15

Forrest Gump napsal(a):

Da.Rock:

Se obávám, že tady náš kamarád Sobotka lže.Alespoň to tvrdí náš kuchař. Skrze státní rozpočet takové peníze rozhodně neprošly. Max. 250 mld. A navíc by bylo od pana Soboky korektní, aby zmínil nejenom výdaje, ale i příjmy z privatizace.

To bychom ale po něm asi chtěli moc.
09. 11. 2011 | 16:18

Yosif K napsal(a):

Pane Kristusek - progresivni zdaneni je vabnicka na chude volice. Tim se vysvetluje, proc napriklad doposud pretrvava v Anglii i za konzervativni vlady. Libi se to volicum v chudsich cvrtich. Az brlozich. ALE - suma sumarum - budto se nic nevybere, nebo se neco vybere, a zamestnavatel ktery potrebuje zamestnance lepe zaplatit mu BUDTO zacne posilat penize pres Kypr, NEBO prinejhorsim mu proste zvedne plat jeste vice na ukor proletariatu. NEBO mu koupi sluzebniho jaguara k osobnimu pouzivani. NEBO zacne poradat zbytecna vyjezdni zasedani v Thajsku, HongKongu a podobne zhovadilosti. Suma sumarum, k tomu ze by se nejak snizila zivotni uroven top manageru to nevede - proste si ty pozitky vyvedou jinam, v mnoha pripadech tak firmy NEJENOM odrbou dan z osobniho prijmu, ale NAVIC si jeste snizi danovy zaklad pro dan z korporatnich prijmu. Pak ctete o tom, ze nejaky manager mel "sluzebni sprchu" se zaclonou zdobenou diamanty. Samozrejme jako nakladovou polozku na kancelar. No hlavne ze se bedlive hlidalo, aby mel progresivni dan z prijmu (v USA). Na druhe strane v USA je pro nejbohatsi castecne regresivni dan z prijmu - priznani reality. Dale - diky relativne vysoke dani z prijmu korporace USA drzi na zahranicnich kontech pres dva triliony US$ ktere se jim neche investovat doma, zato bohate investuji v Asii, Australii atp. (Nikoliv v Recku - bad luck pro nezamestnane Reky....).


Co se tyce Svedska, je tam vlada praveho stredu jiz 1976-1995 a pak pod roku 2006. Tyto vlady se zamerily na odbouravani prebujeleho socialniho statu, privatizaci, potlacovani moci odboru atd. Byt propagandistou pro socdem, tak bych byl se Svedskem VELMI opatrny. Svedske vlady poslednich 35 let delaji veci, ktere cesti socdemaci odsuzuji jako pravicove barbarstvi.
The response of the government was to cut spending and institute a multitude of reforms to improve Sweden's competitiveness, among them reducing the welfare state and privatising public services and goods.
V jine situaci je Norsko - pro opravdovy socialni stat potrebujete nepretrzite tekouci a mohutny proud ropy......
09. 11. 2011 | 16:22

tomas napsal(a):

to max, mozna by z toho chatrneho domecku na kurich nohach stacilo vytahnout jednu kartu. oni na sebe toho hodne vedi a nikomu se nechce to odskakat za ostatni. grosse, drobila, knetiga podrzeli. ted je tady ten nebozak kocourek a sporivec ze svycar, dokud se poti jen na tiskovkach mohou si rikat zatim je to dobry, zatim je to dobry
09. 11. 2011 | 16:24

reppop napsal(a):

otaznik napsal(a):
reppop,
takze politicke sliby se podle vas vlastne plnit nemusi. I kdyz tvrdite ze by se plnit meli. Rozumim Vam? A ma pravo nekdo kdo sliby neplni kritizovat nekoho kdo je uplne stejny jako on? Jak se na to divate? Nepripada Vam to jako pokrytectvi?
09. 11. 2011 | 13:16

A Vy jste vždycky všechny sliby splnil pane Čistý? Já tedy ne, občas se něco neodhadne. Pak je ale kritika namístě: měl jsem to odhadnout (zvláště pokud jsem náhodou stroj bez gulí, tak bych měl být dokonalý, to uznávám).
Takže já nevidím nic špatného na kritice Sobotky vůči někomu kdo něco zvoral. Ale nevidím ani nic špatného na kritice pana Špidly, pokud něco zvoral on a je oprávněná. Jinak ale mám dojem, že odboráři, kteří kdysi pana Špidlu kritizovali teď na něho asi vzpomínají se slzou v oku. Asi jako dítě, které zlobilo přísného a zodpovědného otce tak dlouho až to nepřežil. Pak si maminka místo něj dovedla gaunera, který ho začal tlouct a ještě to vydával za "výchovné facky".
09. 11. 2011 | 16:24

Yosif K napsal(a):

Pane Da.Rock - ale tak to chodi v cele Evrope, jak se dostanou do vlady socdemaci, zacnou rozhazovat a PAK je krize a rozhazovat uz pak neni z ceho.

Akorat v Recku maji socani smulu - museli priznat ONI ze "ZDROJE NEJSOU". Pritom opozice jak uz to tak chodi naznacuje ze zdroje jsou - na oblbnuti volicstva, jo, ale jak jiz 50% reku chape, ZDROJE NEJSOU a "LEPE JIZ BYLO" jak se rikavalo v radiu Yerevan.
09. 11. 2011 | 16:30

Forrest Gump napsal(a):

Opis :
Až do britského The Economist pronikly alarmující výsledky studentské práce z Institutu ekonomických studií na Univerzitě Karlově, která ukázala, že 67 procent z 343 miliard korun vydaných v letech 2006 až 2010 na veřejné zakázky není uvedeno v oficiální databázi. Ve 14 procentech vypsaných nabídkových řízení měla soutěž pouze jednoho zájemce. A tento jediný zájemce navíc neodpovídal kritériím, která vypisuje ministerstvo pro místní rozvoj podle pravidel OECD.

***
A při kolika těchto zakázek byly zadavateli Kraje nebo obecní zastupitelstva ?
09. 11. 2011 | 16:31

Forrest Gump napsal(a):

Opis:
Zátěž se začala přesouvat dolů, ke střední třídě i těm pod ní. Hubenější příjmy se promítly do poklesu poptávky a to zabrzdilo hospodářský růst i daňové výnosy.

***
Koukám pane Sobotko, že jste už přišel na chuť panu Lafferovi. To bude kuchař koukat.
09. 11. 2011 | 16:33

Kryštof napsal(a):

Re - "Da Rock"
"....předtím i potom byly krize ..."
Nelze rozhodně konstatovat , že by se "Da Rock" kdy nacházel ve stavu duševního růstu , takže o krizi hovoří tento diskutující zasvěceně z vlastní trvalé zkušenosti .
Pokud se týče jeho považování periferního kabaretního iluzionisty Sobotky za politika , pak si "Da Rock" evidentně plete Vlachovo Březí s New Yorkem .
09. 11. 2011 | 16:35

komentator napsal(a):

reppop,

Uz to mam jasne. Vy proste verite tomu ze klamat pokud verite ze vase klamani je spravne, neni vlastne klamani. Lez neni lez. Zajimave.
09. 11. 2011 | 16:41

jos napsal(a):

Bavím se velmi, jak si pravičáci tady stále opakují své prolhané mantry. Takový komentátor, nebo teď vlkodav (Ostatně to je socialistická politika jejíž plody dnes sklízíme v celé Evropě). Oba jsou k smíchu. Satčí se podívat na ekonomické údaje za posledních 20 let a je vymalováno. Klaus, díky své slabomyslné ideologii, to dovedl na konci 90. let do krachu. A Nejzajímavější na tom všem je, jak rychle dokázala Zemanova vláda ten vývoj otočit.A to i přesto, že díky změně rozpočtových pravidel na ní vypadli kostlivci za skříně v podobě Klausových poschovávaných dluhů.A tak to šlo dál až po proklínaného Paroubka, který to dotáhl až k růstu 6,8% HDP při růstu v okolní EU mezi 1-2%. A podíl dluhu klesl na 28,4% HDP. To se ovšem změnilo okamžitě po nástupu Topolánkovy vlády. Dluhy vskočily na 38% HDP a to ještě ani nezačala krize. A Nečas, to je už jen zrychlené pokračování pádu nastaveného Topolánkem. Plyne z toho jediné. Tato země jakž takž prosperovala jen za vlád vedených ČSSD. Vlády ODS, potažmo pravice vedly zatím vždy do krize a katstrofy. Jejich floskule a metody nefungují. A fungovat nebudou.
09. 11. 2011 | 16:46

Forrest Gump napsal(a):

jos:

Myslíte, jak v Maďarsku ?
A tím růstem 1-2% myslíte koho ?
A čím to ta Zemanova vláda otočila ?A víte, že Zeman silně kritizoval Sobotku i Paroubka, co se týká hospodaření ?
09. 11. 2011 | 16:49

komentator napsal(a):

pane reppop,

Kdyz nekdo neco slibi jako ministr financi tak by mel mit aspon trochu pojeti jestli je to realizovatelne. Sobotka slibil pred volbami 2002 tohle...
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.
A vy me rikate ze zamerne nelhal. Slo preci o hlasy. A svete se div. Par mesicu po vyhranych volbach rekl tohle,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby,"
A ja se ptam. Lze lhari jakym je nezpochybne Bohuslav Sobotka verit?
09. 11. 2011 | 16:55

Vlkodav napsal(a):

jos:

Na rozdíl od vás jsem schopen vidět chyby na straně ODS i CSSD. Ostatně jistou dobu vládli v souznění.

Shrnuto: ODS nedokázala zabránit tunelování a dokonce se na něm mnozí členové podíleli. Ale provedla základní transformaci a to velmi úspěšně.
CSSD se nedokázala zbavit populizmu a uplácení voličů. Také se účastní tunelování. Kladem byl Zeman, který byl asi posledním premiérem, kerý viděl dál než do příštích voleb.
09. 11. 2011 | 16:57

Koplkop napsal(a):

reppop
Odpovídám nikoho a dodávám část textu který jsem napsal výše "Jediným řešením je zbavit se Vás, Nečasů, Kalousků, Paroubků, prostě každého kdo měl do dnešního dne co dočinění s politikou. Změnit systém výběru vlády a parlamentu, odstranit z tohoto výběru politické strany.
09. 11. 2011 | 11:21 "
09. 11. 2011 | 16:59

jos napsal(a):

Forest Gump
1-2% to je průměr EU v době Paroubkovy vlády, lepší než ČR bylo v té době jen Bulharsko.Najdete to na eurostatu. Ale i jinde. A co se týká Zemana? K smíchu. Měl své favority, ale neváhal poslat Svobodu k soudu. Asi to vládnutí ne rozdíl od Topolánka, Nečase a dalších geniů uměl a zvládnul.
09. 11. 2011 | 16:59

Forrest Gump napsal(a):

jos:
A co Estonsko,Slovinsko, Irsko.... ?

Ptal jsem se co Zeman udělal tak zázračného ?

A taky jsem se ptal na to, co říkáte tomu,že kritizoval Sobotku za jeho debet a Klause naopak chválil ?
09. 11. 2011 | 17:05

Yosif K napsal(a):

Ha a toto jest primo od zdroje - od byvaleho sefa LIHOVEHO DOMU:
"Přinesou-li v ten samý den navíc média zprávu o tom, že finanční auditoři zkoumají podezřelé okolnosti zbohatnutí hejtmana za ČSSD Jaroslava Palase (které Sobotka dokonce „posvětil“ tím, že mu to měl Palas mezi čtyřma očima vysvětlit), není prostě možné důvěryhodně požadovat odchod ministra s obdobným problémem, navíc když částka je dokonce ještě nižší, než v případě zázračného zbohatnutí Palase."

No ostrazitejsi lide mohli mit o Palaskovi nejake podezreni jiz od te doby co jako ministr zemedelstvi prodal majoritu v Setuze za pakatel zlocinci Pitrovi......
Co bolo to bolo, terazky je Hejtmanom za CSSD Pallas....... a Sobotka mu po pulrocnim vahani nahle zbohatnuti "posvetil"..... trombera z Telnice......
09. 11. 2011 | 17:13

Koplkop napsal(a):

Karel
"To jsem si moh myslet. Jste jeden z těch, co čekají, až se rozsvítí zelená."
Ano a kdyby se tak choval každý, tak nemáme žádný problém.
Bohužel lidé jsou jaksi od přírody naprogramováni tak, aby běhali přes přechod na červenou, aby porušovali zákony kde se dá, aby hledali všude nějakou skulinku, jak se vyhnout nějaké povinnosti.
No jo, co s tím. Nic. Na lidi vždy platila přísnost. Jak jim povolíte, jak se začnou ohánět demokracií, mámte tady zdivočelou smečku. To nechceme, ale současně nechceme jakoukoliv diktaturu, žádný policejní stát. A něco mezi tím? To neznáme, to neumíme pojmenovat. Já znám jediné spravedlivé společenství, které funguje od nepaměti. Tím je rodina. Tam fungují vzájemné vazby, respekt, morálka, povinnosti a právo.
09. 11. 2011 | 17:15

antiovce napsal(a):

jos
kdyby to nebylo tak vážné, tak bych se tím jejich lhaním taky bavil. Já si myslím, že jsou za to placení, jinak si to neumím vysvětlit a nemůžu uvěřit, že by byli tak tupí a nedokázali si zjistit fakta o hospodaření několik let nazpátek.
09. 11. 2011 | 17:18

Forrest Gump napsal(a):

antiovce :

Pravičáci jsou tupí, to je jasný. Ale mohl byste tedy odpovědět mě, levičákovi, za pana jose, když jak se zdá, jemu vyschlo ?
09. 11. 2011 | 17:24

Yosif K napsal(a):

Pane Cesky Malomestaku - velmi presne popisujete jak to se stridanim vlad levice a pravice chodi:
A) socdemaci naslibuji pred volbami modre z nebe
B) po volbach vyhlasi ze mnohe sliby nelze splnit "s ohledem na ekonomickou realitu"
C) jine sliby vsak bez ohledu na ekonomickou realitu splni - zvysi davky v nezamestnanosti - tim se zvysi pocet nezamestnanych, zvysi se pocet lidi, kteri tradicene voli CSSD, zvysi se platy statniho aparatu, nejvernejsi volicske skupiny CSSD atd atd. Zadkluzovani se zvysuje samozrejme i za konjuknktury.
D) kdyz je volicum jasne na prikladu Recka ze zadluzovani nemuze rust do nekonecna, socdemaci prohraji voolby, nadale vsak obluzuji pologramotny proletariat recmi ze ZDROJE JSOU a ze STATNI DLUHY SE NEMUSI SPLACET. Vetsinou maji kliku, ze splaceni statnich dluhu nespadne rovnou na ne.

Tedy krome recka - tam to spadlo na socany - tam socani museli vylezt pred bourici se proletariat a vysvetlit jim, ze pro zmenu ZDROJE NEJSOU.
09. 11. 2011 | 17:25

max napsal(a):

to tomas:
ale která karta to je? To je, řečeno s klasikem, oč tu běží :-).
V Itálii nebo v jiných státech, kde řádila ekonomická a politická mafie (a to v Itálii naštěstí pro nás daleko ve větších rozměrech) se vždy nakonec našel statečný státní zástupce a pak se domeček začal rychle hroutit. Někdy to bohužel nepřežil, ale po něm nastoupil další.
V USA mají vyšetřovací orgány takové pravomoce a reference,že se jich politici bojí jak čert kříže. Nehledě na obrovský vliv a "šťouravost" médií.
V českých švejkovských poměrech nehrozí ani statečnost a asi ani ono násilí. Spíše si myslím, že ten systém je již tak provázaný a sofistikovaný, že bude muset někdo udělat chybu,která nepůjde zakrýt. Ale to jsou jen spekulace, uvidíme a třeba budeme příjemně překvapeni.
09. 11. 2011 | 17:30

Forrest Gump napsal(a):

Názor člověka, co sestavoval rozpočty ve všech vládách .

http://ekonomika.idnes.cz/janota-sobotka-a-nejhorsi-hospodar-to-nevyvracim-fbs-/ekonomika.aspx?c=A100120_1321457_ekonomika_hol
09. 11. 2011 | 17:36

antiovce napsal(a):

Forrest Gump
vždyť víte jak to chodí - jednu chvíli spolu kamarádí a najednou z ničeho nic jsou to nepřátelé, já bych se tím netrápil. Mne stačí fakta a ta jsou jasná. A co udělal Zeman tak zázračného? Možná jen tolik neraboval kasu jako Klaus. Po přečtení "Krvavých olejů" pochopíte.
09. 11. 2011 | 17:41

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotko,
ten ukazováček (na fotce) jste si měl stčit do nosu. Víc by se to k Vám hodilo.
09. 11. 2011 | 17:41

antiovce napsal(a):

Yosif K
David Marek: Z makroekonomického hlediska není nutné, aby byl veřejný dluh někdy splacen, klíčová je jeho dlouhodobá udržitelnost na stabilní a nízké úrovni v relaci k HDP. Určitý dluh mají i země, které disponují značným majetkem, který investují prostřednictvím sovereign wealth funds.
Že kolem toho nebyla taková hysterie jako když to řekl Paroubek?!
http://byznys.ihned.cz/c1-52332350-rozhovor-americka-rozpoctova-politika-je-neudrzitelna
09. 11. 2011 | 17:45

antiovce napsal(a):

Forrest Gump
a nemohl se ten pán se svým názorem splést, když víme, že než se začal v daních vrtat Kalousek, tak schodky rozpočtů klesaly?!
09. 11. 2011 | 17:48

Forrest Gump napsal(a):

antiovce:

Fakta vytržená z kontextu ? Tak to Vám stačí ?
09. 11. 2011 | 17:52

martin napsal(a):

Pane Sobotko, velice by mě zajímalo, co s tím hodláte dělat, až se dostanete k moci. Na úrovni měst a krajů buď vede vaše strana s pravicí idiotskou válku(viz.Rath), nebo drží basu se zkorumpovanou pravicí(viz například Liberec nebo Praha). Vyhodíte za své strany Palase,Grosse,Březinu a jiné, co se na vámi pojmenované devastaci české ekonomiky a politiky podíleli a podílejí? Teprve potom by bylo možné vás brát vážně a začít s vámi diskutovat o způsobu řešení ekonomických a sociálních problémů této země. Přestanete být vnímáni jako politický gang a teprve potom lze s vašimi návrhy buď souhlasit, nebo nesouhlasit. ODS již nemá možnost něco podobného udělat. Všichni tam jsou členové gangu, který pouze krade. Někteří jen poskytují gangu své tvaře rádoby slušné(váš jmenovec, Němcová, Nečas a další a další)na vyvolání dojmu, že jde o normální pravicovou stranu. Ta vaše strana k této gangsterské dokonalosti spěla a stále spěje....zatím jenom spěje. Na ODS nemá...zatím!! Takže, chcete li, aby vás kdokoliv začal brát vážně, rozřízněte to u sebe. Celý ten gagsterský politicko mekonomický mumraj započal opoziční smlouvou dvou největších Velikánů postkomunistického Česka ZEMANA A KLAUSE. A pokračoval v nižším patře šibaly Bémem a Paroubkem. Vyvrcholil v Praze bratrským objetím ODS a ČSSD. Tady a například v Liberci už nelze ani trochu poznat kdo je kde. Už máte skoro všichni v politice úroveň bafuňářů ze slavné éry Milouše Jakeše.
09. 11. 2011 | 18:01

antiovce napsal(a):

jak může být údaj o rozpočtovém schodku nebo dluh v poměru k HDP vytržen z kontextu???
09. 11. 2011 | 18:02

český maloměšťák napsal(a):

antiovce :)
To je podstatné. Na celé té hádce - zda zadlužuje víc levice nebo pravice.

Pravičáci mají rádi /není to ale správně/ analogii s rodinou. Tu je :

Mějme rodinu A. Otec alkoholik, vede firmu(od desíti k pěti) na opravu bagrů. Ale zatím se opíjí až po práci /většinou/. Matka feťačka - ale drží se, management nadnárodní firmy, která ji zaměstnává zatím nic nepoznal.
Oba pobírají dohromady 60 tisíc čistého. Splácejí hypotéku, leasing auta a chtějí si vzít úvěr na stavbu penzionu - sice menšího než má Palas - ale za to velmi originálního - bude mít podobu jeskyňky - avšak bude mít parametry pasivního domu a vnitřní vybavení bude minimálně takové, jako mají Novákovi.
Děti jsou naštěstí po mamince - obě studují. Což je zase ovšem nestěstí pro tatínka - kvůli výdajům s financováním studia se musí omezovat ve svém oblíbeném koníčku....Jinak jsou ale všichni v rodině v pohodě.

Rodina B. Otec nepije, je zaměstnán jako dělník při opravě bagrů. Matka pracuje ve stejné firmě jako uklízečka. Nepijou , nekouří, nefetujou.
Žijí ale v neustálém strachu /vzhledem k výše uvedenému popisu rodiny A celkem oprávněnému/, že o svou práci (celkový jejich rodinný příjem je po několika stávkách a výhrůžkách , že z firmy odejdou...30 tisíc netto) přijdou. Zatím splácí jen malý byt a staré auto. Chtěli by se jednoho krásného dne pustit do rozšíření své rodiny - což bude stát taky nějakou tu kačku navíc.
Minimálně za nadstandard při porodu, založení třetího pilíře hned po narození a školné /předpokládá se, že dítě rodičů, kteří nefetují, nepijí alkohol a nekouří...že také bude studovat - stejně jako děti rodičů rodiny A/.
Předpokládají, že za služby policie, armády popř. hasičů se ještě stále platit nebude /zatím/.

Otázka zní : Být na místě bankovního úředníka - oddělení poskytování úvěru - komu byste půjčili a komu ne ? A proč ?
Čí dluh pak bude udržitelnější /dlouhodobá ufinancovatelnost splátek/ ?

A jak se tyto odpovědi změní - až národorozpočtový hokuspokusník inženýr Kalousek zvedne DPH na 25 %, daň z nemovitosti zvýší 10 krát a zcela zruší daň z příjmu ?
09. 11. 2011 | 18:15

Mac napsal(a):

Ládínek 17:41

konečně něco veselýho ...
09. 11. 2011 | 18:17

Sladký napsal(a):

Už několikrát jsem upozornoval, že se zdejšími pravičáky je možno se pobavit a zasmát, ale pokoušet se s nimi racionálně a věcně diskutovat je pošetilé.
09. 11. 2011 | 18:22

antiovce napsal(a):

český maloměšťák
kovaný pravičák ti na to řekne, že má ten otec z rodiny B víc pracovat a měl se líp učit. Anebo že má jít taky podnikat :-)
09. 11. 2011 | 18:23

Mac napsal(a):

maloměšťák
pěkný, akorát bych nejlepšího minfina vesmíru a přidružených regionů, chemického al-Kalouse nepodceňoval.

Jakmile zjistí, že příští rok nebude růst HDP +2,5% jak jasnozřivě predikoval ještě zkraje podzimu, ale záporný, a bude tudíž hrozit další dvousetmiliardový tzv. Kalousův zářez, zvedne to DPH klidně i na 30%...

Holt "penzijní reforma" se musí nějak podšprajcovat, ať to stojí, co to stojí :-))))
09. 11. 2011 | 18:24

Mac napsal(a):

Sladký

zdejší "pravičáci" nemají s pravičáctvím nic společného.

Jsou to:

-dílem darebáci, kterým imponují lumpárny
- dílem zakomplexovaní frustráti, kteří svou neúspěšnou existenci konejší představami, že se budou mít líp, až to tady dá tzv. česká pravice do latě. Nějak jim dunící kebule nebere, že to "líp" bude líp pro horních možná 5%.....
09. 11. 2011 | 18:28

Petr B. napsal(a):

Vypadá to, že poslední týden hlavně Kocourek ztratil kontakt s realitou. Takovou školáckou chybu, tu by třeba Dalík neudělal. A možná ani John.
09. 11. 2011 | 18:39

Vlkodav napsal(a):

Mac:

Jsem rád, že jsem darebák a zakomplexovaný frustrát. Stále lepší, než být levičák jako vy (normálním levičákem by mi nevadilo být).

Hezký večer.
09. 11. 2011 | 18:42

Ládik!!! napsal(a):

cukrouškové,
slyšeli jste už někdy něco o nálepkování? Když to tak často používáte?
09. 11. 2011 | 18:47

Ládik!!! napsal(a):

mac -
proč by mělo být líp? Stačí status quo. Dokonce by mohlo být hůř - a to hodně hůř, a dalo by se to vydržet. Je to jen otázka pohledu. Říká se, že člověk si zvykne i na šibenici.
09. 11. 2011 | 18:50

buldatra napsal(a):

Dluh tu je a to tak, že řádnej.
Kupodivu ho však nikdo nezpůsobil, takže se vlastně z ničeho nic vyskytl, podobně jako se vyskytne občas nějaký dříve neznámý živočišný druh. Pan soudruh Sobotka je v tom však nevinně, páč za to nemůže. To dá rozum. Jak by taky za něco takového mohl, vždyť je jenom politik.

To ne my, to voni, nahradilo asi už definitivně známé otřepané dědictví komunismu.
Podobá se to štafetovému kolíku neznámého původu, který si stále a furt dokola předávají ti samí neúnavní běžci běžící k jakémusi nekonečně vzdálenému cíli.

Fakt je, že běhat umí dokonale ať už mají na sobě dres libovolné barvy, páč nás vždy spolehlivě doběhnou.
Blbý na tom je snad jen to, že je nemůžeme zastavit a diskvalifikovat. No, zatím se můžeme alespoň dívat, potažmo, můžeme toliko civět.
09. 11. 2011 | 18:51

Mac napsal(a):

vlkodav

kde se píše, že jsem levičák?
To bych byl sám proti sobě, já mám akorát kapku sociálního cítění a kromě toho nerad vidím, když darebáci a frustráti dávají téhle zemičce definitivně na prdel....

své přání hezkého večera si ušetřete, je to tak nějak jarporovsky pokrytecké :-))))
09. 11. 2011 | 18:54

Mac napsal(a):

vykřičníkový Ládík

Status quo? no, to tady právě nebude. Už jsi slyšel o zvyšování daní na všechno, o zvyšování poplatků na všechno, o zpoplatnění i toho, co se v normální zemi nezpoplatňuje?

A to všechno při pokračujících mega tunelech a pokračujícím deficitním řádění největšího minfina světových dějin....
09. 11. 2011 | 18:59

Vlkodav napsal(a):

Mac:

Jasně, jsem i pokrytec, a nemám ani sociální cítění. Ale stále lepší než to, co tu hájíte vy. A máte pravdu, není to levicové, je to palevicové.

Hezký večer (to že s vámi nesouhlasím v politických názorech ze mne ještě nedělá vašeho nepřítele)
09. 11. 2011 | 19:05

jos napsal(a):

To Forrest Gump,
budete si data o Slovinsku, Irsku atd. najít asi sám, když nevěříte datům z Eurostatu a tvrdíte, že jsou vytržená z kontextu. Vaše otázky nemají valný význam, protože data na Eurostatu nebo webu MF hovoří tvrdou řečí. Mimochodem ti co povídají cosi o konjunktuře za Paroubkovy vlády by se měli podívat na příklad na data Německa a Rakouska v téže době. Plácaly se někde na hranici 1% růstu. A celá EU 1-2%. Bohužel se sem nedají vkládat obrázky, protože vývoj za posledních dvacet let doslova řve, že česká pravice nic neumí. Mrvila to za Klause, a mrví to i teď. Poslední dvě pravicové vlády už jenom likvidují dosud fungující systémy státu. Chovají se jako obslužná "elita" ve prospěch velmi tenké vlivné vrstvy. S řízením státu to nemá nic společného. Spíš s likvidací a drancováním. A co udělala Zeman? Hlavně se neřídil Klausovskými ideologickými floskulemi liberálních komsomolců, které vedou jen do pekel. A jak píše antiovce, asi zarazil to nejhorší vykrádání. A co říká dnes třeba o Sobotkovi nebo Paroubkovi je zcela bezvýznamné. Nemá to žádnou relevanci.
09. 11. 2011 | 19:06

reppop napsal(a):

komentator napsal(a):
reppop,
Uz to mam jasne. Vy proste verite tomu ze klamat pokud verite ze vase klamani je spravne, neni vlastne klamani. Lez neni lez. Zajimave.
09. 11. 2011 | 16:41

Jinými slovy: účel světí prostředky.
To je staré filosofické dilema jestli ano nebo ne. Já se přikláním k tomu, že většinou ne. Ale přece asi občas ano. Např. Churchill se za války spojil s (po Hitlerovi) druhým největším masovým vrahem Stalinem. To jistě nebylo úplně košér. Ale položme si otázku jestli bychom tu byli kdyby to neudělal? Občas jsou k dispozici jen špatná řešení, pak je nutné vybrat to nejméně špatné. Vítězství neoliberální pravice u nás je to nejhorší řešení. Neoliberální ideologie je stejně zhoubná jako fašistická a stalinistická. Je základem dnešní hospodářské, dluhové a morální krize západního světa. Takže i pokud pan Sobotka skutečně lhal (jakože to nemůžete s jistotou prokázat a ani já nevím jak to skutečně bylo), mohlo to být v zájmu odvrácení této katastrofy pro naši zemi.
09. 11. 2011 | 19:09

Forrest Gump napsal(a):

antiovce:

Pokud chcete jen fakta, pak za Bohouška jsem dosáhly největšího zadlužení při růstu 6%. To se ještě nikdy nikomu nepovedlo.

Všechny kecy okolo jsou pak zbytečné.
09. 11. 2011 | 19:14

Forrest Gump napsal(a):

jos:

Rostla většina ekonomik bývalého východního bloku a to růstem i větším jak 6% a to i bez zadlužování.

Za českou levici hovoří co ? Růst vyhnaný dluhovými steroidy, či masivními investicemi za cenu daňové beztrestnosti ?
09. 11. 2011 | 19:18

reppop napsal(a):

Koplkop napsal(a):
reppop
Odpovídám nikoho a dodávám část textu který jsem napsal výše "Jediným řešením je zbavit se Vás, Nečasů, Kalousků, Paroubků, prostě každého kdo měl do dnešního dne co dočinění s politikou. Změnit systém výběru vlády a parlamentu, odstranit z tohoto výběru politické strany.
09. 11. 2011 | 11:21 "
09. 11. 2011 | 16:59

Při vší úctě k Vám, zdá se mi toto řešení utopické. Možná jednou až vznikne umělá inteligence, bude nás řídit CML (= centrální mozek lidstva), který nebude mít vlastní zájmy, ale bude sledovat jen prospěch většiny a nebude zatížen předsudky. Ale do té doby nám budou muset vládnout chybující lidé a ti se musí sdružovat do nějakých uskupení (není podstatné jak se jim říká jestli strany nebo hnutí či jinak). Ale máte pravdu, současný systém by bylo možné upravit do o něco více demokratičtější podoby (například aby bylo možné odvolat vládu, která ztratí podporu drtivé většiny obyvatel atd.).
09. 11. 2011 | 19:18

jos napsal(a):

Forrest Gump,
1)najděte si data, jinak to nemá smysl a plácáte nesmysly z novin. Mimochodem takhle explicitně lhal v ČT veřejnosti Nečas.Zjevně spoléhal na to, že veřejnost ty data nezná. Bohužel nemáme takové novináře, aby ho za to rozcupovali.
2)to co jste napsal antiovci v 19:14 je také pitomost z pravicových medií. Podstatné totiž bylo, že podíl dluhu na HDP po několik let klesal! Až na těch 28% v roce 2006. Pak ovšem nastoupily vlády ODS a ty to teprve roztočily.
09. 11. 2011 | 19:29

Mac napsal(a):

Vlkodav

mohl byste trochu specifikovat? Co tak strašného - podle vás - hájím?
Chápu, že odpor k darebáctví a darebákům je hrozné stigma.....

Zvláště pro toho, kdo na všechny strany rozdává své "Hezké večery"
09. 11. 2011 | 19:38

český maloměšťák napsal(a):

Honí zajíc vlka.
" Až tě dohoním - tak tě sežeru, zajíci, mňam !".
Zajíc zbledne /no - nevím jak se to u takového zajíce pozná, že zbledl, navíc při plném běhu - ale budiž/. "Ne, ne, medvěde, nesmíš mě sníst, nech mě žít - musím živit zaječici a dva zajíčky...a ještě k tomu všemu mám dluhy".
Vlk capne zajíce za nohu : " Teď tě mám v hrsti /no - příměr, že ..../.Nyní si s tebou budu dělat, co uznám za vhodné." /kouká na zajíce - podvýživa, samé chlupy a kosti...kruci - má to vůbec cenu, nebude lepší ho nechat vyrůst a vůbec počkat - až se pěkně zaobalí tukem ?...honí se mu hlavou.../
"Vlku - říkals , že mě sežereš. To už neplatí ?" /vzhédne zajíc poťouchle k vlkovi, moc jist si však svou úvahou není...ty zuby a drápy a vůbec.../
" Běž - rozmyslel jsem si to. Neviděl jsem v tom shonu a chvatu - že jsi takový nedomrlý. No a sám říkáš , že máš i dluhy.... apropo - nemáš adresu toho, kdo ti půjčil ? Na kolik procent "

- " Prolhaný vlk, prolhaný vlk, srágora a vůl...he, he...prolhanec, srágora, s bradavicí, s rovnátkama..."
09. 11. 2011 | 19:41

český maloměšťák napsal(a):

re : ne, ne vlku...

aja jaj...původně to měl být medvěd...diskutující s IQ vyšším neř má Forrest to snad zvládnou..../pozor - sám Forrest tvrdil, že má "IQ mírně nad 85 "!!! - tedy jde pouze o reprodukci Forrestova samohodnotícého soudu - nikolivěk o pomluvu/
09. 11. 2011 | 19:43

antiovce napsal(a):

Forest Gump
víte, že přesně to jsem čekal, že opět vytáhnete s argumentem, že udělal dluh v době růstu. Když je pro vás lepší ekonom, hospodář ten, kdo se k takovému růstu ani nepřiblížil, naopak napáchal jen dluhy, dobře, je to váš názor a já vám ho neberu. A nenapadlo vás někdy, jestli ty dluhy nebyly po Klausovy. Třeba mohl mít Sobotka vyrovnaný rozpčet kdyby šel Kalouskovou cestou tupých škrtů. A byla by to opravdu lepší cesta?
09. 11. 2011 | 19:46

český maloměšťák napsal(a):

antiovce
Růst byl přeci dán vnějšími vlivy - jen pasivně kopíroval celosvětovou expanzi...a dluhy byly dány vnitřními vlivy -aktivitou Sobotkových rovnátek.
To jste nevěděl ??

Hmm - asi jste tu nový....ale nebojte se - Forrest a podobní vám to zde budou neúnavně vysvětlovat...celá leta...dnem i nocí...až to pochopíte /to , co každý o Forrestovi a podobných už dávno ví.../...
:))
09. 11. 2011 | 19:50

antiovce napsal(a):

český maloměšťák
smekám, přesně jste to vystihl
09. 11. 2011 | 19:51

Forrest Gump napsal(a):

antiovce:

Pokud vím , nechtěl jste kontext, ale jen tvrdá data.
09. 11. 2011 | 19:55

antiovce napsal(a):

český maloměšťák
když mne to baví s nima diskutovat a sledovat, jak dokola omílají to samé fakta nefakta, jak si protiřečí, logika a rozum na ně neplatí, no je to legrace :-)
09. 11. 2011 | 19:56

Forrest Gump napsal(a):

č.m.

Né mírně nad 85 ale i s tímto IQ mírně nad průměr.
To víte, tak to funguje u nás mezi levičáky.
09. 11. 2011 | 19:57

antiovce napsal(a):

Forrest Gump
to byl jen pokus jestli by jste se nezamyslel, očividně marný.
Vaše "tvrdá data" je růst 6% a vám je to málo.
09. 11. 2011 | 20:00

Forrest Gump napsal(a):

Omlouvám se všem kamarádům levičákům, ale na chvíli se dostal ke kompu náš kuchař a vydával se za mě.

Samozřejmě, že za pana Sobotky se nám žilo nejlépe. Dakazují to tvrdá data o nezaměstnanosti, průměrném reálném platu atd. A to i přesto, že neměl žádné příjmy z privatizace, jen ty výdaje za Klausovo obžérství.

Bože, vrať nán ty data zpět. Tedy průměrný plat asi 17 tisíc a nezaměstnanost kousek pod deset %.
09. 11. 2011 | 20:02

Forrest Gump napsal(a):

antiovce
6%-3,5% (zadlužení)... = růst asi 2,5%.

Při růstu montoven jako hub po deště poněkud hubený výsledek.
09. 11. 2011 | 20:03

Nuba napsal(a):

Klucí, bacha

Forrest našel v kadibudce pár vytržených stránek The Economist, jak je dal pan Pehe do sběru a protože jsou na křídovém papíře, tak si je před změkčením přečetl a jeho IQ dočasně obnovilo růst, z fleku by mohl radit samotnému Kalouskovi, ten si s tím taky evidentně neví rady, nedokáže spočítat ani růst, ani pokles HDP, je to nakonec výborná taktika, k číslům, jak přijdou, se dodatečně vymyslí báchorka, a na ty on je dobrý

Jako Forrest na běhy z Řáholce a zpátky
09. 11. 2011 | 20:09

realista napsal(a):

Český maloměšťák řeší dosud neúspěšně dilema změny svého nicku na český křupan . Je nutné jej v té věci pochválit za matný záblesk rozumu , i když se jedná o subjekt se sníženým prahem vnímání následkem dědičného zatížení .
09. 11. 2011 | 20:21

Kuchař napsal(a):

Na chvíli to musím vzít za tu levicovoi nicku Forresta.

Hypoteční krize poslala do kolen ty nejsilnější ekonomiky.Ukázala ovšem jednu zajímavou věc, že dluhy evidentně vadí a že evropské ekonomiky levicovo- jižanského ražení stojí naprosto na hliněných nohou. Stačí menší výkyv a dluhy je zdusí do nicoty.

Tohle za Sobotky a socanů nebylo. Jen blázen a naprostý ekonomický ignorant by mohl srovnávat dluhy z před hypoteční a tou dnešní.

Jedno je jasné. Kdyby byl dneska u kormidla Sobotka, tak dluhy jsou 2 *větší a růst záporný. Jediné co by rostlo kladně, by bylo Sobotkovo konto.
09. 11. 2011 | 20:23

antiovce napsal(a):

Forrest Gump
kvízová otázka za 100 bodů, pořádně si to promyslete než odpovíte: kdopak asi "úspěšnou privatizací" zlikvidoval podstatnou část našeho průmyslu, že nezbylo nic jiného (pokud někdo chtěl zaměstnat lidi) než postavit montovny? V jedné podobně zaměřené montovně pracuju, za socíku to ještě montovna nebyla. Vyráběly jsme vlastní výrobky a kdyby vám někdo chtěl nakecat, že hned potom se sešrotovaly a znovu vyrobily tak mu nevěřte.
09. 11. 2011 | 20:25

český maloměšťák napsal(a):

realista
Jak vy to - realisto - jen děláte...že vidíte přes všecky ty plastové tlačítka, přes všecky ty dráty a plošné spoje, přes půl eteru ....že tak realisticky vidíte do jednoho duše.
To vás naučil tatík - nebo mamka ?
A proč vás teda nenaučili i elementární odvaze - obracet se na lidi ne formou pavlačového drbu - ale přímo ?
Že oni vás vychovali na pavlači ?

No jo - teď už je mnohé jasné...už je to zřejmé - odkud se ty vidiny berou ....apropo - klukovské hry jste spoluprožívali s blue jayem, mandrakem , otaznikem, komentatorem , psychologem a mouchou na zdi...též na té pavlači ?
Hmm - no ....tak to jste se určitě nenudili....
09. 11. 2011 | 20:28

český maloměšťák napsal(a):

Končím.
Diskutujte nyní mezi sebou : Kuchař s Forrestem a Rumcajsem....a blue jay s komentatorem, psychologem, mouchou na zdi, s mandrakem, realistou a s otazníkem.

Přeji oběma diskuzním klubům příjemnou zábavu. Já jdu zatím sehnat telefon na mého kolegu - léčí i velmi těžké případy polyschizofrenie..../pozor - nejede na pokladnu - musíte zaplatit !!!(tak , tím pádem od nich bude klid)..../

Nashle - až zas dostanete vycházky.
09. 11. 2011 | 20:31

antiovce napsal(a):

...á pan Kuchař je jasnovidec, co takhle čísla ve sportce?! Je zajímavé, že to stejně objektivně, ti pravicoví bojovníci neposuzují, když nás poslala do kolen Klausova krize. Já bych to upřesnil jak jste to asi myslel - pravicové dluhy jsou jiné dluhy a ty nevadí, levicové dluhy vadí.
09. 11. 2011 | 20:32

Nuba napsal(a):

Kuchaři

to jste tomu ale moc nepomohl, takové kdyby, kdyby, víte jak je to dál, pes sral ryby, no ale ono to vyjde nakonec nastejno, Forrest chvílemi zapomíná, jestli je pravičák nebo levičák, hloupě kecá a potom ten běh tak vypadá. Při běhu, Forrest, nemluvit, když makám, tak pořádně. A kuchař, ten taky vaří, vraž do toho vejce, kolik ? jedno nebo dvě, to jsou dohromady tři.
09. 11. 2011 | 20:36

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař
Jen malá poznámka na závěr.
Berlusconiho vlády - to je zářný příklad " ekonomiky levicovo- jižanského ražení " - typicky levicová vláda.
Berlusconi je zakuklený trockista, bohatým bere a chudým dává... a navíc pomáhá mladým nezletilým ženám z nízkých sociálních vrstev s existenčními problémy.
A máš to....levičák jak víno...

Pane Kuchaři - vás můj kolega vezme ...místo příspěvku na charitu a v zájmu ochrany vašeho blízkého i širšího okolí.

Howgh.
09. 11. 2011 | 20:42

Pepa z depa napsal(a):

Milí zlatí a víte jak to velmi pobaví, to vaše handrkování o důvěře politických stran, OBČANY ČR? Ti totiž na politické strany již pěkně z vysoka, víte? Je jim úplně jasné, že těm stranám již nemohou svěřit ani parkovné, vstupné kamkoliv, protože jsou schopni vše vytunelovat. Nikdo je nezakazuje a ať si hrají na těch svých písečcích, ale za své příspěvky a ze státní kasy nedostanou již ani P.R.D. Prostě občané ČR musíme formou PŘÍMÉ DEMOKRACIE a to hezky zezdola až nahoru ROZPRÁŠIT tuto zkorumpovanou politickou elitu a také ji příslušně potrestat za devastaci NAŠÍ VLASTI a zločinnou degeneraci NAŠICH POKOLENÍ A NÁS SAMOTNÝCH pro jejich osobní blahobyt, kterého mnohdy dosáhli i těmi nejtěžšími zločiny proti svému národu a to KOLABORACÍ, VLASTIZRADOU, VELEZRADOU, VRAŽDĚNÍM, VÁLČENÍM A NÁSILÁM proti svému i jiným národům a to i napomáháním k těmto zločinům doma i v zahraničí. Viz naše mezinárodní vztahy a diplomatická služba pracující pro kohosi a účast v NATO. Armáda místo aby nás bránila, tak nás finančně růjnuje pro dosažení cílů jiných národů. Prostě politici po 17. listopadu 1989 dělali jen vše pro svoje osobní dobro a prospěch a to bez ohledu na následky A TY PRÁVĚ TEĎ NESOU SVOJE OVOCE, ŽE? Tak jediná cesta k normálnímu a smysluplnému našemu ŽIVOTU vede přes GENERÁLNÍ STÁVKU, viz www.vymenilijsmepolitiky.cz. Jiná cesta již doopravdy NENÍ A HLAVNĚ SE JIŽ NESNIŽUJME K NĚJAKÝM DEBATÁM S GRÁZLY. Vytvořme si svoji novou OBČANSKOU SPOLEČNOST SE VŠÍM VŠUDY. Vždyť existuje již země, která jim UTNULA TIPEC a občané si znova budou vládnout po SVÉM. Víte kdo to je? No představte si, že ISLAND a na severu AFRIKY to také dostalo grády, mají problémy nejen v EU, ale i v USA. PROSTĚ JEDNA ÉRA KONČÍ A RODÍ SE NOVÁ SPOLEČENSKÁ STRUKTÚRA, která má k dobru veliký technický pokrok a nenechá si již nic líbit od KAPITALISTŮ. Takže kdo se s nimi chce osobně vypořádat, tak má možnost 18.11.2011. ISLAND NÁŠ VZOR. Únor 48 byl zkušebním kamenem, jak je na tom PRACUJÍCÍ ČLOVĚK, ŽE? Takže již žádné žvanění s nimi a hezky vezměme Prahu ze všech světových stran jako nástupiště a v určený čas se sejdeme ve středu Prahy jako v roce 1989, co říkáte? Ano ten pochod ze čtyř stran dá možnost se připojiti VŠEM KDO CHTĚJÍ HEDVÁBNOU ZMĚNU. 4. odboj a Pepa z depa navrhují, ať MORAVANÉ A SLEZANÉ jdou od východu a jihu a tím ČECHŮM přísluší západ a sever. Jo a nenechte se od nikoho nějak dotovat a dělat někomu vola. Na to abychom si UHÁJILI SVOJI VLAST nám ještě nějaké DROBNÉ ZBYLY, ŽE? Tak hezký večer, dobře spinkejte, ať jsme na tu ZMĚNU ČUPR CHLAPI. Zdraví Pepa z depa.
09. 11. 2011 | 21:23

orttt napsal(a):

Proč věřím B. Sobotkovi?
Protože v době, kdy byl ministrem financí, se Česká republika stala druhou nejrychleji bohatnoucí zemí v Evropě. Protože toho dosáhl při nízké nezaměstnanosti, minimálním zadlužení - a ještě dokázal vytvořit rezervu ve výši 90 miliard (kterou vláda pravice rozkradla ještě PŘED krizí). Protože roční dluh byl v době jeho ministrování čtvrtinové až šestinové ve srovnání s posledními roky - ačkoli se neplatilo u lékaře a nikdo nechtěl zvyšovat DPH nebo platit školné.
Ale Češi chtějí raději vládu, která je zavede do krize (pravici se to povedlo dvákrát za posledních deset let) a která vytváří rekordní dluhy. Češi mají prostě bídu a špínu rádi. Proto volí pravici.
09. 11. 2011 | 22:02

realista napsal(a):

Českého maloměšťáka je nezbytně nutné dopravit na psychiatrickou kliniku ke zjištění , do jaké míry je nebezpečný sobě a svému okolí .
Hospitalizační výlohy plně k tíži jmenovaného .
V případě jejich nedobytnosti tyto poukázat k debetu jeho domovské obce .
09. 11. 2011 | 22:03

Kuchař napsal(a):

antiovce:

Že by u Vás dělal ředitele Klaus ?
09. 11. 2011 | 22:03

znalec napsal(a):

To: Orttt
A proč věříte na Vodníky? Poslední zdrcující argument chybí!
09. 11. 2011 | 22:18

Smol Pachol napsal(a):

Tady Smol Pachol !
Přečte myš ?

Halóó . Volám z budoucnosti. Píše se rok 2020.
Kolik tam máte Vy ?

Tady je moc dobře. Už 8 let tady vládne levice. Lidi dostali konečně rozum. Zdanili jsme horních deset tisíc a ostatním daně zcela odpustili.
Pan Sobotka už nemá rovnátka a ministren financí je profesor Schlimbach.

Do práce chodíme jen v pondělí a to pouze pro výplatu. Minimální mzda je 25 tisíc. Lidé už neslouží kapitálu ale kapitál slouží lidem.
Úvěr dostne každý, kdo si ho zaslouží. Policisty jsme rozpustili, protože už nikdo nekrade.

No a politici ... ty pravicové jsme zavřeli. Tím pádem jsme zrušili i volby, protože neměly smysl.

No a já už musím končit. Jdu do průvodu a ponesu portrét pana Sobotky. Jsem na to hodně hrdý.

Tak levičáci, hlavu vzhůru ! Budoucnost patří nám !
09. 11. 2011 | 22:19

reppop napsal(a):

Pan Orrt to napsal velmi výstižně. Díky! Souhlas. Jen slepci nevidí kdo tu hraje s černými figurami.
09. 11. 2011 | 23:04

kormoran napsal(a):

Pepo z Depa , ty jsi spolu s Dalimirem alespon uprimny komanche , horsi jsou ti -stale rebel, obcan, sladky, malostek, vlk, mnauglis, nuba, atd , Ti jsou Ti nejhorsi! Navenek demokrati ,ale jak radi by zase 'veseli' pod zastitou 'strany a vlady' sve pol. odpurce , byt krajany!

P.s. Omlouvam se jmenovanym soudruhum , ze jsem pouzil jejich oblibenou taktiku)))
09. 11. 2011 | 23:26

reppop napsal(a):

Vážení diskutující, zejména ti takazvaní pravičáci, kteří nás tady neustále strašíte tzv. "levicí", tj. Sobotkovou ČSSD (která ve skutečnosti žádnou levicí není, je to skandinávský střed) a Řeckem, kde podle Vás všechno propili a protančili Řekové Zorbové. Prosím přečtěte si článek v deníku Financial Times, na který odkazují Novinky:
http://www.novinky.cz/diskuse?id=257331&articleId=/zahranicni/evropa/250087-skutecnou-reckou-tragedii-jsou-nenasytni-oligarchove.html&sectionId=742
Upozorňuji, že článek nenapsal Kim-Ir-sen ze záhrobí nebo Kim Čong-il, ani pan Sobotka (kterému podle Vás zubní rovnátka tlačí na mozek - což by bylo jistě pozoruhodné) a taktéž ne redaktoři televize Al Jazeera.
Samozřejmě můžete tady dál bojovat za ty, kteří náš stát stěhují na řecký poloostrov (tj. neoliberální pravice), proti gustu žádný dišputát. Jen Vás chci přátelsky upozornit, že až tam budeme, tak se s Vámi to 1% multimiliardářů o své bohatství nepodělí, a to ani když budete chcípat na ulici. Nicméně možná se nakonec Evropské Unii Vás přece jen zželí a podá Vám pomocnou ruku, tu ruku, kterou ji nyní chcete useknout. Takže vzhůru do světlých zítřků s panem prezidentem a jeho družinou v čele!
10. 11. 2011 | 08:53

Kuchař napsal(a):

reppop:

Jsi směšný, když centrálně řízenou ekonomiku nazýváš neoliberální.
10. 11. 2011 | 09:20

george napsal(a):

Odpovídat na příspěvky reppop nemá žádný smyls. Tento člověk se odkopal již dávno, schovává se za náklonost k barvě oranžové, ale srdcem je rudý. Jen bych chtěl připomenout poslední události ekonomiky v Evropě. Není to tak dávno, co se jemu podobní vysmívali jen při zmínce nedostat se na cestu Řecka. Byl to i náš drahý Sobotka s jeho rovnátkovým úsměvem, kdy strašení Řeckem v souvislosti s nutností reforem bylo jeho hlavní zbraní brojit proti reformám. A jak je to s Řeckem dnes? Bez komentáře. A co Italie a budou další. A tak potichu ani nepřiznáváme, že si právě zásluhou této vlády zatím stojíme dobře, i když hrozba existuje. A v této době bychom měli především pochopit, že to naše "škrtání" je jen vlídné podrbání, to horší může ještě přijít. A možná si jednou vzpomeneme, až se uchopí moci Sobotka a jeho soukmenovci, že ten nenáviděný Klaus, Kalousek měl pravdu stejně tak, jako dnes radující se vzbouřenec samopalník v Libyji pochopí za čas, že mu frantíci s anglány po osvobození od nenáviděného vůdce nezajistí nic, co měl za Kaddafího automaticky zadarmo.
10. 11. 2011 | 09:59

Kuchař napsal(a):

Tohle zcela podepisuju.

Výkřiky rudých trilobitů o neoliberalismu, v prostředí kde všechno a všechny řídí stát ,jsou zralé na Chocholouška.
10. 11. 2011 | 10:10

Otázkář napsal(a):

Strategii konkurenceschopnosti zpracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu pod vedením Martina Kocourka. http://www.novinky.cz/domaci/250084-kocourek-by-za-podvod-a-kraceni-dane-mohl-dostat-10-let-mini-advokatka.html

Za necelý rok a čtvrt vládnutí již odešli nebo byli odvolání 3 z 5 ministrů nominovaných ODS (Drobil, Fuksa, Kocourek.). Čtvrtý (Vondra) stále čelí podezření z předražení zákazky v kauze PromoPro. To je opravdu pěkná vizitka strany, která zastává premiérský úřad.
Opravdu nechápu jak ještě někdo může věřit, že to tato vláda s bojem proti korupci myslí vážně.
10. 11. 2011 | 10:17

Yosif K napsal(a):

Bohuslav Sobotkla a cela CSSD NIKDY "nemela kontakt" se zakonem nabidky a poptavky a dalsimi ekonomickymi jevy. Vetsina toho co pacha ma opacny ucinek, nez bylo zamysleno. Cituji z http://libinst.cz/komentare.php?id=605:

"Teorie mlčky předpokládá, že zvýšené vládní výdaje znamenají pomoc na cestě z recese. Předpokládejme.......... že zvýšené vládní výdaje směřují skutečně do oblasti sociální záchranné sítě - jednalo by se především o podpory v nezaměstnanosti případně i jiné sociální dávky. Pak však z logiky věci plyne, že lidé mají menší motivaci si hledat nové zaměstnání a snižovat svoje mzdové požadavky [36]. Jednoduše proto, že jejich náklady obětované příležitosti v případě nezaměstnanosti jsou sociálními dávkami sníženy. Nečelí už situaci 24 hodin volna a žádné zboží a služby versus například 14 hodin volna a zboží a služby za 1500 dolarů. Místo toho čelí situaci 24 hodin volna a zboží a služby třeba za 800 dolarů versus 14 hodin volna a zboží a služby za 1500 dolarů (čísla jsou pouze ilustrativní). Za takové situace nepřekvapí, že řada lidí raději bude doma. Nezaměstnanost tak bude vyšší a produkce menší. Tato skutečnost je ovšem obecně platná a platí tedy i v jiných fázích hospodářského cyklu. To znamená, že dobrotivější státy se budou potýkat s větší nezaměstnaností a nižším blahobytem a budou tedy chudší [37].

Ohledne pana Otazkare - hledat v Ceske republice stranu, kde se nekrade je asi zatim nesplnitelny sen. Jediny recept je tlak verejnosti na rezignaci a odsouzeni kradaku, at jsou jiz jakekoliv strany. Doufam, ale zdaleka nejsem presvedcen, ze se i v otazkach Drobila, Kocorurka a Vondry neco vysetri.

U Fuksy si zdaleka nejsem jisty, zda neco bral ci ne. Sama existence obrich "statnich lesu" a vyberovych rizenich zalozenych pouze na cene silne nahrava oligopolizaci zpracovani dreva - par velkymi firmami, ktere financne pretlaci foirmy male. Tim nerikam zda nekdo neco nekomu dava a zda ten nekdo byl nebo nebyl Fuksa. Minimalne se zatim nevi, zda ma na konte 16 milionu, nebo 70 milionu a kondo na Floride... za lhani do majetkovych priznani by se melo zavirat....
10. 11. 2011 | 10:36

Otázkář napsal(a):

Yosif K

Můj komentář spíše směřoval k tomu, že je absurdní myslet si, že nás tato vláda posune kupředu když Strategii konkurenceschopnosti zpracovává ministerstvo pod vedením člověka, který je podezřelý z podvodu a krácení daně. A to jen v případě, že věříme jeho vysvětlení o zatajování peněz před manželkou. Jinak se jedná o podezření z korupce.
10. 11. 2011 | 10:44

reppop napsal(a):

george napsal(a):
Odpovídat na příspěvky reppop nemá žádný smyls.

Tak proč milej pane, děláte nesmysly? Pak se není čemu divit, že děláte nesmysly i při volbách.
Hezký den a bystrý úsudek přeji
10. 11. 2011 | 11:04

george napsal(a):

Yosif K to : Absurdní je vaše představa, že by nás jakákoliv vláda měla posunout kupředu. V současné době stavu ekonomiky Evropy o tom nelze ani pomýšlet, spíše si přát, aby nás udržela nad vodou. A to podle mého názoru úspěšně vláda plní. Vaše myšlenkové pochody, že člověk, který zatajuje soukromé peníze před manželkou nemůže úspěšně vést zpracovávání strategii konkurence schopnosti státu, jsou scestné. Zde jde o morálku, nikoliv o neschopnost. To, co udělal p. Kocourek, dělají lidé v životě běžně, jenže dovolit si to nemůže veřejná osoba. Odešel z funkce, co více chcete? Udělal to v roce 2008, to nebyl tak na očích, nyní ho to doběhlo. Proto by se měli ti, co usilují o nějaký významný post neprve pořádně zamyslet, zda nemají nějakého kostlivce z minulosti ve skříni. A o tom to je, mít před vstupem do politiky čistou minulost. A mají ji všichni naši politici bez rozdílu barev?
10. 11. 2011 | 11:07

Kuchař napsal(a):

Koukám, že toho pravicového sprosťáka kuchaře vymázli. To je teda moc dobře.
Ani nevíte, jak mi tem chlap pije krev.
10. 11. 2011 | 11:10

reppop napsal(a):

Kuchař napsal(a):
reppop:
Jsi směšný, když centrálně řízenou ekonomiku nazýváš neoliberální.
10. 11. 2011 | 09:20

Směšní či blázniví lidé jsou velmi užiteční, ostatním zlepšují náladu. Takže děkuji za Vaši poklonu a srdečně Vás zdravím milej pane.

Jinak připomínám slova Platonova (427 př. n. l. – 347 př. n. l.)
"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem."

Zdá se, že za víc než 2 tisíciletí se lidstvo o mnoho dál neposunulo.
10. 11. 2011 | 11:11

reppop napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Tohle zcela podepisuju. Výkřiky rudých trilobitů o neoliberalismu, v prostředí kde všechno a všechny řídí stát ,jsou zralé na Chocholouška.
10. 11. 2011 | 10:10

Milý pane, chtělo by to se trošičku vzdělávat, trilobiti tu nemohou nic vykřikovat, vymřeli už hodně dávno. Pokud byste je chtěl přece jen spatřit, udělejte si výlet do Jinců v Podbrdí, tam jsou jejich zkameněliny a nebojte, vykřikovat na Vás nic nebudou: jak známo zkameněliny už nemyslí ani nevykřikují. Horší jsou Ti živí co nemyslí a vykřikují.
10. 11. 2011 | 11:17

Yosif K napsal(a):

Sobotka: "Vláda je neseriózní, nezodpovědná a prokorupční. Může ještě něco znejistit investory více?"

Pane sobotka bohuzel muze znejistet jeste vice - za socdemaku by byla vlada nejista, nezodpovedna a prokorupcni a jeste navic by rozhazovala tak jak to socdemaci vsude delaji.
10. 11. 2011 | 11:34

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
za socdemaku by byla vlada nejista, nezodpovedna a prokorupcni a jeste navic by rozhazovala tak jak to socdemaci vsude delaji.
10. 11. 2011 | 11:34

Je to smutná epocha, kdy je snadnější rozbít atom než zničit předsudky.
Albert Einstein.
10. 11. 2011 | 12:32

rejpal napsal(a):

Proboha tady někdo věří tomu Kocourkovic vysvětlení? Vždyť je to asi tak stejně věrohodné, jako Grossův strejda, milióny pod pod postelí v krabici od bot, milióny v drobných v igelitce od Pepy z Hongkongu, Babákovy machinace s akciemi nebo financování strany z pokojného šera hřbitova v Budapešti. Zajímavější je, kdo tuhle báchorku vymyslel. Může mít pro jmenovaného dost nepříjemné důsledky, zato pro stranu je cokoli lepší, než přiznání k tomu, že její ministr si tak trochu smočil s jistou firmou (bojujeme proti korupce, ehm). To už spíš uvěřím na rusalky a vodníky.
10. 11. 2011 | 12:46

český maloměšťák napsal(a):

reppop, Otázkář
Zdejší kvazipravicové /já si ale spíše myslím, že jde o nebožáky, které 16 korunama na hodinu zachraňuje Jánský vršek před umrznutím a smrtí hladem/ flašinety nepřesvědčíte.
Ale díky za některé odkazy.
Všimněte si jejich metod - velmi často používají hodnocení ve 3. os. j. č. - tedy pomluvu, dezinformaci...málokdy není vulgární.
Jde o metody estébácké.
Ale může jít pouze o slabé ego. A to - jak je známo takovým nepodarkům přírody - se nejlépe navýší snížením ega jiného. Rádi se v tomto ukišťují navzájem - že tomu tak je.
Chudáci - netuší, že jejich ego se takto objektivně naopak opět o něco scvrklo...

P.S. Za vším hledej ženu - píše se. To ale neplatí pro impotenty. Tam je třeba hledat peníze. Například 16 kaček na hodinu.
10. 11. 2011 | 14:34

r.m. napsal(a):

Evropská komise poslala před šesti měsíci Kalouskovi dva výstražné dopisy ohledně proplacení 70 miliard utracených Fondem životního prostředí, obsazeném Drobilovými lidmi.
Napsala, že pokud ČR do šesti měsíců neodstraní nedostatky ( = tunely a cinklé soutěže), žádných 70 miliard nebude.
Jsou to peníze už Kalouskem započtené do příjmové části rozpočtu. Tahle koalice už dlouho vládnout nebude, sledujte Kalouse jak se kroutí a bojí se, hodně se bojí....
Celkový rozpočet OPŽP je 250 mld v šesti programech. Dva probéhlé stály právě oněch 70 mld.
Mohly bejt, ale kvůli modrejm zlodějům nebudou. HDP půjde do záporných hodnot
10. 11. 2011 | 16:23

r.m. napsal(a):

Proč se Kalousek nesnaží na Ekozakázku zajistit těch 12 mld. za Švajcu? Jindy má na všechno odpověď tady drží zobák.
Můj odhad deficitu rozpočtu za Modráků mínus 230 miliard.
Jejich rodiče byli pitomci, co by bez rudý tlačenky kariéru neudělali.
haló, haló, hledá se placený pravicový diskutér, co by rozmetal můj příspěvek výše, haló, haló, kde jste kdo )))))))
11. 11. 2011 | 17:00

reppop napsal(a):

r.m. napsal(a):
haló, haló, hledá se placený pravicový diskutér, co by rozmetal můj příspěvek výše, haló, haló, kde jste kdo )))))))
11. 11. 2011 | 17:00

Už jsou na tom tak blbě (zadlužení), že už nemají ani na diskutéry. Možná jiskřička na konci tunelu?...
11. 11. 2011 | 19:44

Divák napsal(a):

Škoda, že se lidé nemohli seznámit s Vaší konferencí a názory. ČT to důsledně blokovala za pomocí tzv. analytiků.
14. 11. 2011 | 12:57

aik napsal(a):

Po přečtení komentářů k Sobotkovu článku pociťuji nevolnost z personální a intelektuální bídy strany,jejíž členská základna naprosto bez rozumu volí do svého čela stále větší a větší pitomce.Primitivní okultní rituál autodegradace a sebeničení
v akci.
24. 11. 2011 | 22:53

SonyaBonner19 napsal(a):

freelance writer
17. 03. 2012 | 20:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy