Na ulici

22. 11. 2011 | 09:45
Přečteno 4393 krát
Letošní 17. listopad jsem prožil na náměstích v Praze, mezi lidmi, kteří přijeli z různých koutů země, aby na akcích SpaS a ProAltu vyjádřili nespokojenost se situací v zemi. Debatovali jsme s občany jen tak na chodníku a na nárožích spolu s dalšími sociálními demokraty Jiřím Dienstbierem, Lubomírem Zaorálkem, Alenou Gajdůškovou a Martinem Starcem.

Popravdě řečeno, škoda, že jsem tam neviděl také někoho z vládních stran. (Nikdo z politiků ODS, TOP 09, ani strany přímé demokracie VV mezi občany 17. listopadu nepřišel). Lidé byli často velice rozezlení a pokud jde o politiky, uplatňovali princip kolektivní viny. Několikrát jsem to schytal i já – Byli jste také u toho! Osm let. Dělali byste to stejně!

Ano, byli, jsme u toho, - odpovídal jsem, - ale snažili jsme se, aby z toho měli prospěch i lidé dole a nezvyšovala se sociální nerovnost. Jistě, mohli jsme udělat víc. Být u toho dnes, určitě by nehrozila DPH na potraviny 19 procent, chudinská zdravotní péče, výpovědi bez důvodu. A až se k tomu dostaneme, zrušíme rovnou daň a školné, obnovíme nižší DPH pro potraviny, léky, knihy, a zrušíme také tzv. druhý pilíř důchodové reformy nebo z něj aspoň lidi vyprostíme. Co chceme? Sociální stát bez deficitů.
Ještě rozhořčenější byly debaty v Hyde parku, který byl zorganizován na konci průvodu „pohřbu iluzí o demokracii“, který vycházel ze Staroměstského náměstí. A nejdrsnější prý byly poznámky, které lidé vhazovali do uren vedle rakve s „ostatky šancí roku 1989“ a petičního stánku, kde se podpisovala i petice ČSSD za demisi vlády a proti důchodové reformě. Přibývá lidí, kteří jsou úplně na dně a jsou odhodláni nepárat se s viníky.
Ale kteří to jsou?

Pod mým nedávným blogem na Aktuálně.cz :“Vláda ztrácí kontakt s realitou“ píše pan max 09. 11. 2011 v 11:44 mimo jiné:

ČSSD měla štěstí, že vládla v období nejvyšší ekonomické prosperity. Mimochodem, ta je v našich poměrech dána především odbytem na zahraniční trhy, z 1/3 německé. Vláda na to nemá příliš velký vliv - její vliv je dán především tvorbou legislativních podmínek a bohužel i uměním čerpat dotace (což nám moc nejde). Růst HDP o 6% znamená navýšení příjmů rozpočtu o cca 90-100 mld .Kč. Kdyby růstu HDP nebylo, skončil by státní rozpočet v ještě podstatně hlubším deficitu.
Vlády pozdější, především od r. 2008 měly tu smůlu, že je dostihla světová finanční a následná ekonomická krize. Nutno však přiznat, že většina států EU během krize dopadla rozpočtově mnohem hůře než ČR. To však neznamená, že by nemohlo být u nás rozpočtově lépe, a to podstatně. Z velké části by stačilo nekrást.


S tím posledním souhlasím, s tím předtím různě. Jistě, že jsme závislí na exportu do Německa, ale v letech 2004 až 2007 jsme rostli třikrát rychleji než Německo, zatímco v posledních letech naopak zaostáváme. Rozdíl tu je. Z investovaných peněz něco bylo, teď utrácíme jako o život, abychom se měli hůř.
Vláda však dává přednost jiným hlasům. Generální sekretář OECD Angel Gurría v Praze gratuloval k reformám, ale zároveň navrhoval, aby si vláda postupně vytvořila fiskální rámec pro povzbuzování poptávky. Místo rekordních deficitů má tedy naopak nastřádat peníze navíc. Ale jak to má udělat, když ji právě tyto reformy připravují o příjmy a stojí další obrovská zbytečná vydání?
Růst sazeb DPH prudce zvýší výdaje na zdravotnictví, kde se tato daň platí také. Vláda to bude řešit úměrným poklesem služeb, růstem hotovostní spoluúčasti pacienta a zrychlením přechodu na placené „nadstandardy“. Obojí odčerpá obrovské peníze z produktivního sektoru. Lidé se budou bát jít k doktorovi a zadlužené domácnosti nebudou mít ani na základní potřeby.
Penzijní reforma z pohledu domácí ekonomiky spolehlivě umrtví stamiliardy v kasínu mezinárodních finančních trhů a tyto peníze se musí nahradit - vytáhnout z kapes lidí - jinde. Zaměstnancům tedy zdraží pojistné, všem potraviny a základní potřeby a k tomu se ještě budou očesávat důchody z průběžného sytému.

Tím se ovšem poptávka nepovzbudí ani za mák, spíš dostane pořádně zabrat. A v klesající ekonomice se vybere na daních méně. Nebo - jako v případě fyzických osob mimo zaměstnanecký poměr - vůbec nic. Reformy od roku 2008 plodí ještě větší deficity.
Hraběcí rady, jak se proškrtat k růstu, jsou prostě zcela mimo. Lze si je vysvětlit jen tím, že podklady pro tento projev připravoval náš velvyslanec v OECD Karel Dyba. Sám podobné projevy pronášel ve vládě Václava Klause, než roku 1997 předčasně odešla ze scény s ostudou hospodářského rozvratu.

Kdyby dal Gurría na hlasy z lidu, udělal by možná lépe. Pan rejpal napsal 09. 11. 2011 v 11:11:

Finančním mágům z vlády zjevně poněkud uniklo, že DPH se sice pohodlně vybírá, avšak neexistuje (až na výjimky - věci nezbytné, třeba učebnice) způsob, jak donutit lidi, aby nakupovali stejné množství zboží. Vyšší DPH nedopadne dramaticky na konzumenta - přehodnotí strukturu svého rozpočtu a omezí některé výdaje. Dopadne na ty, co služby poskytují. Buď zvednou ceny o příslušnou výši - a méně prodají, nebo sníží svou marži. Což vede k propouštění, snižování mezd, menším investicím (a následně menší konzumaci). Je zajímavé, že všechny finanční kroky vlády se obloukem vyhýbají dopadům na skutečné parazity všeho druhu. Ti si na své přijdou za každého počasí. A vyhýbají se tomu i komentátoři - včerejší redakční komentář v MF na toto téma ani jednou nezmiňuje potřebnost něco s těmi vyžírky udělat, jen velebí moudrost vlády a nutnost jejích reforem.

Blíže standardu OECD byla poznámka generálního sekretáře, že bychom se měli přesunout k ekonomice, která je více inovativní, založená na znalostech a úsporách energie a s nižší produkcí skleníkových plynů. Připomíná, že česká ekonomika je mimořádně náročná na spotřebu energie z fosilních zdrojů. Způsobuje to spoustu zdravotních rizik, komplikuje to plnění mezinárodních závazků a země je přitom bezmocně vystavena obrovským výkyvům světových cen energie a surovin.
Zelený růst a energetická účinnost, to je ten silný tandem, který může rozjet dlouhodobý udržitelný růst, burcuje vládu generální sekretář OECD Angel Gurría. Pryč od uhlí, směrem k zeleným energetickým zdrojům a technologiím! Strategie, kterou dnes modernizují ekonomiku v Británii i Německu. Tohle však česká vláda ignoruje a pádí v protisměru. Zákon, který předstírá podporu alternativních zdrojů, v původní vládní verzi jejich růst fakticky zakazuje. Ještě že ho Poslanecká sněmovna i za podpory ČSSD upravila.

Nikdo z politiků ODS, TOP 09, ani strany „přímé demokracie“ VV mezi občany 17. listopadu nepřišel. Škoda, i tahle zpětná vazba jim bude v příštích měsících zatraceně chybět.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
"Ano, byli, jsme u toho, - odpovídal jsem, - ale snažili jsme se, aby z toho měli prospěch i lidé dole".
Jen otázečka? Ti dole to jsou třeba ti co slezli z koně, a žijí mezi nebohatšími multimiliardáři na Floridě za křišťálově vydělané peníze s Vaší pomocí? Nebo kdo to je?
Jste všichni stejní. Jedni za 18, druzí bez dvou za dvacet.
Nebo ne? Odpovíte a otevřete trezory v Lidovém domě? Odpovím za Vás. NE!!!
22. 11. 2011 | 10:00

Béda napsal(a):

p. Sobotka,

víceméně souhlas.

Akorát bych měl 2 dotazy:
1) kdo vlastně může za fotovoltaickou velkokrádež, která postihne nejvíc nižší příjmové skupiny? Nepodepsali jste se na ní? Co když stát prohraje arbitráž s fotovoltaickou lobby?
2) proč jste se dodnes nezbavili Palasů, Urbanů, Bendů, Hulínských? Snad nesnášejí peníze to stranické pokladny jak zlaté slepice?
22. 11. 2011 | 10:00

neo napsal(a):

///A až se k tomu dostaneme, zrušíme rovnou daň a školné, obnovíme nižší DPH pro potraviny, léky, knihy, a zrušíme také tzv. druhý pilíř důchodové reformy nebo z něj aspoň lidi vyprostíme///

mýlíte se pane Sobotko. Žádnou nižší DPH neobnovíte. myslíte zpět na 5% ?? Ani náhodou, to byste si tak maximálně podřízli příjem do rozpočtu. I kdybyste to udělali, tak by na tom byl bit akorát spotřebitel. Cena by mu neklesla, nebo jen nepatrně a odnesl by to vyšším zadlužením. Druhý pilíř zrušit můžete, ale jelikož je dobrovolný, tak je nesmysl tvrdit cosi o vyprosťování.

Že zrušíte rovnou daň, to vám věřím. Máte totiž úplně jinou představu o spravedlnosti a tak se dočkáme oškubání všech, kteří nemají minimální mzdu, tedy 99% zaměstnanců. To píši trochu nadsazeně, ale pokud zavedete progresi podobnou té, která tu již byla, tak to zase nejvíc odnesou lidé s obyčejnými běžnými příjmy. Děkuji, nechci.
22. 11. 2011 | 10:03

Lisák napsal(a):

Myslím že většina národa měla 17.listopadu tento pocit- správně že se zrušila vedoucí úloha KSČ jako jediná přípustná strana, ale to co nastalo poté je pro většinu lidí mnohem horší - ekonomicky, morálně a sociálně se řítíme už 22 let nezadržitelně do propasti
22. 11. 2011 | 10:05

vasja napsal(a):

Zlatej člověk, ten pan Bohóš. Zlatej. Kdo jinej by si takhle podebatoval na chodníku a na nároží....jen socialní demokrat.
Už nikdy nebudu jako baba a neskočim na Sladký lži našich pravičáků.
22. 11. 2011 | 10:09

Koplkop napsal(a):

Autor
"A až se k tomu dostaneme, zrušíme rovnou daň a školné, obnovíme nižší DPH pro potraviny, léky, knihy, a zrušíme také tzv. druhý pilíř důchodové reformy nebo z něj aspoň lidi vyprostíme."
A budeme rozdávat a rozdávat. Bez práce si každý užije svého koláče. Všichni stejný díl, bez rozdílu, to je ten správný sociální stát. Kdo bude vydělávat tomu to seberem a kdo nebude dělat tomu to dáme. Však oni nás budou volit, všichni ti, co se těší jak budou všem lítat pečený holuby do huby.
Ono pane Sobotka jít na roh ulice a rozmlouvat s demonstranty, kterých se sešlo pár stovek, neznamená, že víte co kdo chce a co kdo očekává. Lidé chtějí především klid a jistotu a tu, Vy jim rušením všeho možného, nedáváte. Lidé chtějí zrušit mafiánské způsoby vládnutí a s těmi Vy jste spojeni stejně jako dnešní vláda.
Jste naprosto mimo pane Sobotko a oslovujete už opravdu jen ty, co jsou ducha prostějšího a věří, že Vy jim bez jejich úsilí, zajistíte pohodlné živořeníčko, nejlépe jako má soused co někde podniká (určitě to nakrad hajzl jeden).
22. 11. 2011 | 10:10

kristusek napsal(a):

Petr

aniž bych se chtěl pana Křišťálového zastávat, prokazatelně si přišel na nějakých 70 milionů. Je to sice lump, ale ve světle posledních vlád od r. 2007 obyčejný žabař, floridští multimiliardáři ho mezi sebe mustí leda tak aby jim vyčistil bazén:-DDD

autor

Nelze nesouhlasit, ale připojuji se k Béďovi - "fotovoltaická krádež" jde skutečně k tíži jen a pouze vládám soc.dem.

Jinak ovšem tvrdíte jen to, co ví každý, i neekonomicky vzdělaný obyvatel této země. Zvýšené ceny znamenají vždy jen a pouze snížené nákupy a tedy zisky pro prodejce. A opět se to dotkne především živnostníků a střední třídy.
22. 11. 2011 | 10:10

Chcaldo Rini napsal(a):

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/%C4%8CSSD
22. 11. 2011 | 10:12

kristusek napsal(a):

neo

Vy asi nejste zaměstnanec, co? Já ano, proto si umím spočítat, že po zavedení tzv. rovné daně mi daň z příjmu klesla ve skutečnosti o jedno procento. Pokud ovšem bude DPH snížena, resp. upravena po vzoru ostatních zemí EU, velmi rád si nechám daň z příjmu zvýšit i o o procenta dvě nebo tři. Pořád na tom vydělám:-)
22. 11. 2011 | 10:15

neo napsal(a):

kristusek:

jsem zaměstnanec. A právě proto vim, o kolik se mi zvýšila čistá mzda díky rovné dani. A pokud bude DPH snížena, pro vás se nic nemění, ceny neklesnou, je to nesmysl. Jen stát přijde o prachy a ví to jak Sobotka, tak Mládek a Sobotka tedy mystifikuje, nic nesníží.

A i kdyby ceny klesly, tak já na tom rozhodně prodělám. I ta 2 nebo 3% navíc v přímých daních jsou mnohem vyšší než zdražení způsobené vlivem vyšší DPH. Samozřejmě, pokud nejste v nejnižším pásmu.
22. 11. 2011 | 10:27

Koplkop napsal(a):

kristusek
"Vy asi nejste zaměstnanec, co? Já ano, proto si umím spočítat....."
Kdo není zaměstnanec, ten si těžko dokáže něco spočítat, že pane kristusku?
22. 11. 2011 | 10:29

kristusek napsal(a):

neo

ne, v nejnižším pásmu nejsem, přesto se mi snížení hrubé mzdy (nějak pořád nedokážu použít výraz "rovná daň") zas tolik nevyplatilo, řádově jsou to stokoruny. Plánované zvýšení DPH už se ovšem projeví. Např. jsem nucen pravidelně nakupovat pro blízkou osobu jistý druh léků s velkým doplatkem a už jen tohle mi hodí další dvě stovky měsíčně (a ne, přes veškeré proklamace ministrů zdravotnictví opravdu nejdou nahradit levnějšími). A i vzhledem k tomu, že už tak u nás mají výrobci léků nejvyšší marže v Evropě, je to dost nepříjemné.
V celé Evropě (vyjma Dánska, kde je to ovšem kompenzováno jinak) existují dvě, někde i tři, daňová pásma (tedy DPH), pouze u nás se to považuje za jakýsi přežitek. Totéž tzv. "rovná daň" a onen šílený vynález zvaný "superhrubá mzda".

Zkrátka - vzhledem k tomu, že všude jinde to funguje, tak u nás to najust nepoužijeme a metodou "pokus-omyl" to budeme dělat jinak. A obvykle, bohužel, blbě.
22. 11. 2011 | 10:40

hawk napsal(a):

Sobotka vede permanentní volební kampaň, slzu bych nad tím článkem uronil, zvláště nad pasáží, jak "chtěl, aby z toho lidi také něco měli" :-) Ano, Bohouši, musíme počkat do příštích voleb, vyhraješ a okamžitě nastane ráj na zemi.

Opravdu, jen zoufalí lidé můžou uvěřit, jak moc to myslíš upřímně :-)
22. 11. 2011 | 10:47

neo napsal(a):

kristusek:

jenže v podání Sobotky je to proces opačný. Budete platit vyšší daň z příjmu a ceny se nijak zvlášť směrem dolu nepohnou i přes snížení DPH.

Takže na to dojedou i ti v nižších pásmech.
22. 11. 2011 | 10:55

Doug Badman napsal(a):

Tak Sobotka zase jednou zašel mezi ty "dole". A přežil to bez sádrového límce.
22. 11. 2011 | 10:56

hawk napsal(a):

neo

Sobotka DPH nesníží, tomu prostě nevěřím a věřit nemůžu. A ano, zvýší ostatní daně přímé.
22. 11. 2011 | 10:56

neo napsal(a):

hawk:

já vím, že ne. Mládek to kdysi řekl celkem jasně. Snížení sazby je nereálné a to právě z důvodu, že by se stát připravil o příjmy do rozpočtu. Určitě nevrátí DPH ani na 10% natož na 9% nebo na původních 5%. Je to jen takové lákadlo na voliče, ale nic víc. A progresí nezdaní vysokopříjmové, ale prakticky všechny a odnesou to normálně vydělávající lidé.
22. 11. 2011 | 11:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 11. 2011 | 11:06

kristusek napsal(a):

neo

To je obvyklý argument, že ceny se nesníží. Na druhou stranu - jako obchodník bych raději snížil cenu, přičemž bych si díky snížené DPH zachoval stejnou marži, a prodal víc, než abych prodal méně. Takhle se dostáváme skutečně leda k tomu, že se úspěšně podaří likvidovat menší podnikatele a živnostníky a potažmo tedy zvýšit nezaměstnanost.

Jediný, kdo si zachová stejné ceny, budou velké (téměř) monopolní firmy a firmy žijící především ze státních zakázek, tam je to jasné:-p
22. 11. 2011 | 11:09

hawk napsal(a):

neo
Jj. K ničemu jinému myslící tvor ani dojít nemůže.

Jen se směju té Sobotkově předvolební kampani, připomíná mi to, svého času, Grosse, útočí na nejnižší pudy lidí. Bohužel mu to vyjde, o tom nepochybuji, no a lid nemyslící zapláče podruhé a více. Co se dá dělat. Celá Evropa jde do prd.le, ČR je na ní závislá, a to nejen proexportně, takže nezbývá, než aby nás Sobotka zavedl do ještě větší mizérie, protože on si prostě neporadí, nemá jak a ještě je to ekonomický nedouk, který si sám o sobě myslí, že je ekonom světové úrovně. Strašné a bolestivé spojení.

Prostě...člověk se musí postarat sám o sebe, v tom je demokracie krásná.
22. 11. 2011 | 11:13

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dokud se nezbavíte Březiny, Hulínského, nevysvětlíte věrohodně, jak to bylo s manželem Petry Buzkové a jeho "amnestování", jak si Šárka a její kamarádka Barková "zavázaly" křišťálového Standu a proč jste mlčeli k takové ostudě, co uděláte s Palasem(myslím z hlediska trestně právního), nemohu vám uvěřit ani přesný čas. Pamatuji Pavla Nováka z Jihlavy, zakládal zde OF a velmi brzy nás opustil, aby se podílel na znovuobnovení soc.dem. a toho jsem si vážil. Pak se stal přednostou okr. úřadu a začal se měnit před očima. Spolu s Jardou Šlingem vytvořili v Jihlavě silné mocenské centrum, které se obklopilo podivnými lidmi. Jarda se stal ministrem Zemanovy vlády, Pavel umřel na rakovinu. Čest jeho památce, ale tehdy jsem zažíval prčvní varující zklamání, a to byl rok 1991!
22. 11. 2011 | 11:13

Hana napsal(a):

To vám vážně ještě něstačí ekonomické mičurinství , Tlustého Kalouska a spol? Rovná daň, superhrubá mzda, slavné daňové kolečko a podobně? A co se DPH týče - to si vážně někdo myslí, že se zvednou ceny a s poptávkou to nic neudělá? To snad ani nikdo nemůže myslet vážně! To nestačí to, co způspbilo zvýšení spotřební daně na benzín? Nestačí ani to, že Kalousek zatím nesestavil ani jeden státní rozpočet, ktarý by stál za řeč? Nastačí ty rozfofrované rezervní fondy, zvyšování zadlužení hrozným tempem, a ekonomické nápady, které budí hrůzu i u laiků? Asi ještě pořád nestačí - nepoučitelný národ! Připomínám Kalouska - žádná krize nám nehrozí - a Klause - tato krize je jako chřipka - jen tak pro osvěžení paměti. Ekonomové jako poleno!
22. 11. 2011 | 11:13

neo napsal(a):

kristusek:

jako obchodník byste to udělal, pokud by se to zrušilo ihned po zavedení. Lidi si zvyknou ale velmi rychle a spotřeba přestane klesat a zvýší se. Pak obchodník vyšší marži uvíté, protože ji při zvyšování dph bude tlačit dolů aby se ceny zase moc nezvedaly.

je to prosté a přirozené.
22. 11. 2011 | 11:15

Jiří napsal(a):

"Debatovali jsme s občany jen tak na chodníku a na nárožích... ó, jak je ta sociální demokracie lidová, dokonce se baví i s obyčejnými lidmi!
Nicméně k věci - debatovali jste také o tom, za čí vlády byla "privatizována" Mostecká uhelná? Už si to moc nepamatuji, může mi to pan Sobotka připomenout?
J.
22. 11. 2011 | 11:15

Občan napsal(a):

Skvělá práce, pane Sobotko!

Dík za odvahu, s níž jste přišli mezi lidi 17. listopadu, zejména si myslím, že to prospělo panu Zaorálkovi a paní gajdůškové. Byť to jsou oba jistě slušní lidé, příliš dlouhý pobyt v humidoru zvaném parlament jejich vnímání reality moc Ku prospěchu není.

Rovněž dík za první konkrétní nástiny směřování ČSSD. přeji Vám a doufám, že se Vám tenhle směr podaří udržet. Buďte si jist, že Hašek&spol. udělají vše pro to, aby Vám podrazili nohy.

Příjemným překvapením pro mne je, že čtete nebo jste začal číst příspěvky pod blogem. Další kladný bod pro Vás :o)

Vlastně až na to "alterzelenohujerství" samý souhlas.
Na zelenošílence moc nedejte. Nemáme pouště, Alpy ani moře s přílivem a odlivem. Co za svinstvo je řepka, Vám poví každý myslivec a ornitolog. To samé platí o energetické kukuřici; zvlášť, když ji vysejete špatným směrem...
Prosazujte dostavbu Temelína a oni Němci a Rakušáci za pár let přilezou ke křížku s prosíkem sami - rádi a pokorně.

To je, pane Sobotko, asi zatím Váš nejlepší blog.
22. 11. 2011 | 11:26

Yosif K napsal(a):

Citat: "Co chceme? Sociální stát bez deficitů."

Pane Sobotka, jste budto neschopny spocitat 2+2 dohromady, nebo jste demagog a lhar.
Spidla rekl svuj idiotsky vyrok ze ZDROJE TU JSOU v dobe kdy uz Ceska republika v deficitu byla.
Parub rekl svuj idiotsky vyrok ze "Statni dluhy se nemusi splacet" v dobe kdy Ceska repblika byla jeste v hlubsim deficitu.
Zaroven rekl: "Byli bychom sami proti sobe, kdybychom setrili pred volbami". Nanestesti - pro politicke strany je pred volbami porad.

Slibujete nesplnitelne. Mel byste spise rici: "Co chceme? Dostat se ku korytum ve vlade a parlamentu pomoci rozdavani nesplnitelnych slibu proletariatu. A nebat se a nakrast - tak jako ostatni."
22. 11. 2011 | 11:29

urválek napsal(a):

Pane Sobotko,samozřejmě,že vládní strany jsou proti vám megazloději,ale přesto je třeba začít u sebe-vyčistit mafii na severu Čech v čele s hejtmankou,distancovat se od Pallase,odříznout tu kouli minulosti-Gross,manžel Buzkové,atd.,zrušit členství Hulínského a Březiny,a pak i ulice se začne přidávat na vaši stranu...Zatím s komunisty sbíráte hlasy zadarmo totálně n....ch lidí.
22. 11. 2011 | 11:30

Občan napsal(a):

Ooopps! Pardon - ...Gajdůškové...
Tahle SKUTEČNÁ dáma si opravdu malé písmenko nezaslouží a omlouvám se jí.
22. 11. 2011 | 11:30

Lisák napsal(a):

Jiří 11.15- kdyby za rozkradení Mostecké US a těch 12 mld mohli socani, už by to dávno bylo venku. Ale fakt že švýcaři najdou 12 mld, vědí že to bylo odkloněno někým z MUS ale pravicová antikorupční vláda nemůže ani za rok přijít na to odkud ty peníze jsou ukazuje jenom jedno - že nechtějí aby se někdo hrabal ve financích kde další miliardy šly na ODS a Kalouse a bylo by to jasně vidět
22. 11. 2011 | 11:37

Jáchym napsal(a):

Nedělejte z Listiny základních práv a svobod toaletní papír(Dnešní www.blisty.cz)

Než jsem včera odjela do Pardubic, kde byla domluvená schůzka, viděla jsem na zastávce zbídačeného člověka, špatně oblečeného, bez ponožek, s páskou na zápěstí, kterou dávají v nemocnici. Myslím si, že už ani nebojoval o život. Nebýt domluvené schůzky, tak jsme s manželm zůstali do doby vyřešení,(...) píše Eva Novotná.

Lidé by na ulici neměli umírat. Desítky lidí na zastávce tohoto člověka neviděli, oslepli. Manžel zavolal policii.

Víc o osudu tohoto člověka nevíme. Nikdy jsem v žádné politické straně nebyla, přesto můžu být souzena, že se zastávám bývalého režimu. Vím s určitostí, že v tom minulém režimu lidé na ulici neumírali.

Neprosili o práci. Nežebrali doslova na každém rohu, neprohrabávali popelnice a odpadkové koše. Bezdomovci prakticky nebyli. Nebylo tolik sebevražd. Nebyla beznaděje.

Pokládám si otázku, kdo bude řešit a trestat hrůzy tohoto režimu. Kdo bude trestat jeho nelidskost, zavrženíhodnost. Kdo bude soudit jeho zločiny, jeho korupci.(...)
Pane Sobotko, nejsem si jistý, jestli to bude strana, jejíž představitel vidí recept v knize autora s Janusovými tvářemi Tatcherová/Blair. Nejsem si jistý, jestli byl Blairův politický wrestling ten nejlepší recept.

Nejsem si jíst, že se v Kábulu bojuje za Prahu.

Nejsem si jistý, jestli se mám zapojit do diskuse, jakou barvu má mít hadr, se kterým pošleme uklízečku, aby v podpalubí Titaniku vytřela to podivné vlhko.
Nejsem si jistý, jestli byste neměl na půl dne vysadit prášky na spaní
Ale pozorně Vás čtu!
22. 11. 2011 | 11:49

odjinud napsal(a):

V Praze se sešli levicoví křiklouni všech odstínů
Komunisté, radikální mladí stalinisté, nacionalisté, anarchisté, socialisté, odboráři, to je, panečku, spolek. Aby byla účast větší, někteří dokonce přebíhali z jedné akce na druhou, ale ani tak nebyl počet protestujících, kteří prý hovoří za 99% občanů, nijak závratný. Spíše by se to dalo označit dalším fiaskem levičáků vystupujících proti současné vládě.
Jako vrchol nevkusu, kromě oblíbených žvástů, považuji fakt, že si socialisté s komunisty udělali pódium a řečniště na místě, kde je připomínána poprava sedmadvaceti českých pánů. Jako by skandovali na jejich hrobech.
Do toho mladí stalinisté se symboly propagující hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů a nečinná policie. To v případě nacionalistů se policie činila. Trockista Uhl vyjádřil svůj odpor ke kapitalismu, Kato Kavan zase řečnil proti "diktatuře" parlamentu.
Filip, Sobotka, Uhl, Vandas, jeden lepši než druhý. Společným jmenovatelem všech je až bytostná nenávist vůči současné vládě. Ani jednomu ze zúčastněných levičáků se nelíbí šetření a škrty. Prý pokud politici přestanou krást, bude dost pro všechny. Hodně naivní představa.
Mandatorní výdaje tvoří největší díl výdajů státního rozpočtu, okolo 80%. Kde chtějí levičáci šetřit? Socialisté plánují progresivní zdanění bohatých, ale jak sám právnický elév Sobotka přiznal, do kasy by to v optimálním případě přineslo pouhých pět miliard.
Veřejných zakázek, což má být podle levičáků největší tunel na peníze, je ale vcelku poskrovnu. Pokud si člověk srovná levičáky udávanou vytunelovanou částku s objemem veřejných zakázek, pak zjistí, že se de facto mělo ukrást více peněz, než kolik peněz vůbec bylo na veřejné zakázky vydáno.
Logika ale není silnou stránkou levičáků. Ti hrají hlavně na city a na nejnižší lidské vlastnosti, zejména závist. Koneckonců jsme svědky něčeho podobného v celém světě. Protesty proti bankám za to, že banky lidem půjčily peníze a lidé nemají na splácení jsou sice hezké, ale jsou úplně špatně zaměřeny.
Řecké demonstrace a stávky včetně hořících ulic jsou prakticky na denním pořádku, ba dokonce jsou banky a EU přirovnávány k vojenské juntě. Ale nikdo přeci Řeky nenutil, aby si půjčovali a peníze doslova prožrali Podobné protesty proběhly i v Itálii.
Chápu, že se lidem nelíbí státní šetření, které nejde udělat jinak než v několika málo opatřeních, což jsou především omezení výdajů a posílení příjmů. Stát nemůže jít hrát do kasina, nemůže si vsadit sportku nebo se snažit hraním na burze vylepšit stav státní pokladny.
Celá Evropa žila na dluh a říkala tomu sociální stát. Jenže každý stát si může dovolit být natolik sociální na kolik mu stačí vybrané peníze. Kdo se snaží zvrátit nepříznivý trend v zadlužování, je snadným terčem kritiků a je jedno jestli to je česká, řecká nebo italská vláda.
Bohužel, kritici se omezují jen na emocionální výkřiky, na žvásty typu okrádání lidí, házení viny na bohaté a banky, ale pokud by měli přijít s nějakým řešením, budou potichu jako pěna. Proč, když Bohuslav Sobotka, který zadlužoval stát stamiliardovými schodky v době sedmiprocentního růstu ekonomiky, neřekne, jak by šetřil on?
Neřekne, protože to sám neví. Totéž všichni ostatní. Komunistům jde jen o to, aby se opět dostali k moci a postupně začnou zase utahovat šrouby. Socialisté chtějí k lizu, protože se jim zalíbily politické funkce a moc nad lidmi. Nacionalisté by rádi k moci, aby zavedli svou představu "pořádku". Radikální stalinisté chtějí novou revoluci a snad se i těší na popravy.
Odboráři působí jako užiteční idioti ve vleku socialistů a vedení doufá v nějakou politickou sesličku a honosný kšeftíček. Když už levičáci vykřikují "Demise" jako to křičel stotisícový dav na tomtéž místě před dvaadvaceti lety, měli by také říct co bude následovat.
Chtít ale po levičácích všech odstínů od rudé přes oranžovou až po hnědou nějaké řešení a především zodpovědnost je jako chtít přemístit moře sítem. Mimochodem, že se zúčastnil akce "pracujících" Bohuslav Sobotka, který nikdy nepracoval a celý život je jen v politice, je jen třešničkou na dortu.
22. 11. 2011 | 11:50

franky napsal(a):

Měli bychom se přesunout k ekonomice, která je více inovativní, založená na znalostech a úsporách energie a s nižší produkcí skleníkových plynů. Připomíná, že česká ekonomika je mimořádně náročná na spotřebu energie z fosilních zdrojů. Způsobuje to spoustu zdravotních rizik, komplikuje to plnění mezinárodních závazků a země je přitom bezmocně vystavena obrovským výkyvům světových cen energie a surovin.
Toto vám již dnes pane Sobotko zopakuje i cvičená opice.
22. 11. 2011 | 11:50

odjinud napsal(a):

Další debakl revolucionářů


V den 22. výročí začátku sametové revoluce měla být už nevím pokolikáté letos opět svržena vláda, zlí a zkorumpovaní ministři vyházeni z oken a v zemi měl být nastolen nový, zajisté spravedlivější řád.

Ale jak už to mezi českými revolucionáři chodí, nějak se nesešli a když už se sešli tak jich bylo nějak málo a hlavně jim jaksi chyběla ta správná revolucionářská odvaha. Navíc dnes bylo všude počasí absolutně nevhodné pro jakékoli revoluce. Když k tomu připočteme bezohlednou slevovou akci nadnárodního výrobce nábytku, bylo fiasko hotovo.
V Praze, Brně, Ostravě a v Budějovicích se sešlo pár nejvěrnějších a nejfanatičtějších kverulantů, kteří jsou a budou nespokojeni vždy a se vším, ale z Aurory se zase nějak nestřílelo. Pražskou taškařici navštívil i hoch z Telnice co to s financema vždycky uměl a dotáhl to až na charismatického Vůdce novodobých komunistů. Stalinisté taky přišli, jen ti soudruzi odboráři to měli nějak na háku. Možná jsem se špatně díval ale nikde žádnej Zavadil, žádnej Dufek a ani toho fešáka Středulu jsem nikde neviděl.
Vypadlo to, že jedinej kdo to s revolucí myslel byli kašpaři z ProAltu. Aby navodili bojovnou náladu, tak povolali jakéhosi Žižku až někde ze Slovinska nebo bůhví odkud. I ten Žižka byl ale nějakej divnej. Přišel dost nalehko, pořád si tahal triko, neměl žádnou pásku přes oko, palcát neměl a ani koně mu nedali.
Po hodině revolucionáři naznali, že to nikoho nezajímá, tak to zabalili a rozešli se do hospod plamenně dohadovat jak to těm buržoustům a odeesákům příště nandají.
Jenže, kdy bude to příště ? 7. listopad už prošvihli, 17. se jim to nějak nezadařilo, takže další volný termín vidím až tak někdy koncem února…
22. 11. 2011 | 11:55

neo napsal(a):

Jáchym,

zase byly či nebyly jiné věci a ty sebevraždy nesedí. Dnes je jich mnohem méně.
22. 11. 2011 | 12:04

Fin napsal(a):

Mě se líbí, jak tady pravicoví diskutéři lžou a lžou. Je zajímavé, že většina obyčejných lidí se za vlády ČSSD mělo líp. Každou chvíli se některý otře o Standu Grose, jak kradl, ale s nevinným pohledem tolerují zlodějiny modrých strak.Samozřejmě, že se nalevo i napravo najdou zloději, ale ti zleva alespoň vypadli od koryta, ale ta topácká a modrá čuňata se drží zuby nehty. Co pan Kalousek teď žvaní? Byl ve všech vládách jak levicových tak pravicových a neudělal nic. Naopak, když byl na MNO tak se tam kradlo nejvíc. Tak tady vy slavní pravicoví voliči, kterým asi za vlády ČSSD šlápli na kuří oko mlčte, nebo spravedlivě kritizujte všechny zloděje. Pane Sobotka držím Vám palce ale budu volit komunisty!!!
22. 11. 2011 | 12:07

urválek napsal(a):

Odjinud. Ty vážně musíš být odjinud a nebo fanatický sektář či jednoduchý člověk...
22. 11. 2011 | 12:07

Miky napsal(a):

Sobotko!

Napodoboval jste "lidové" soudruhy z KSČ -NIC víc-NIC míň !!
Měl jste ještě vylést na Staromáči na balk'ANO- jako Gottwald!
To aby podoba byla dokonalá !"
22. 11. 2011 | 12:30

anti politik napsal(a):

No hoši z ČSSD byli pár dní poněkud potichu po aféře MUS. Koukám, že první Mohykán je Bohuslav! Nás by spíš než tlachy o tom jaký jste Gerojové Bohouši, zajímali informace o MUS. Ano, byli jste u toho a snažili jste se aby z toho něco měli i ti dole, bohužel to nevyšlo, měl z toho jen opět někdo, jak je tady už dvacet let zvykem! Pokud je dnes bída a na nic není, tak je to vina celé polistopadové politické scény a ta musí vyfičet do nicoty!! Tahle hydra se nedá už odstranit tím, že budeme zase věřit opozičním politikům, protože nahoře, u moci jste všichni jedna "sorta prapodivného druhu homo sapiens" a nejste vůbec k rozeznání! Rozeznat vás jde jedině, když nastoupí jiná pratička zlodějů, jak se rvete o moc a prebendy!
22. 11. 2011 | 12:30

Jáchym napsal(a):

neo napsal(a):
Jáchym,

zase byly či nebyly jiné věci a ty sebevraždy nesedí. Dnes je jich mnohem méně.
22. 11. 2011 | 12:04

A pic kozu do vazu, statistika informovaného!

Pravda - když odečteme evidentní vraždy, které naše čacká policie označí jako sebevraždy či nešťastné náhody, dost procent ubude.
Ale zase hodní páni patologové mhouří oči nad sebevrahy, co nechtějí přidělávat starosti svým pozůstalým.
Někteří jsou dokonce takoví podvodníci, že si nechají zaplatit pohřeb a dluhy za hypotéku ze své pojistky a umřou na nehodu. Nechal bych je posmrtně zavřít až zčernají! Takhle podvádět pojišťovny - kromě bank jediný sektor, který tu za nás dře a vydělává!
22. 11. 2011 | 12:34

miky napsal(a):

odjinud
Poutavá glosa.
Jen lehce doplnit-jako třeba o levičáky -zbohatlíky .To jest o ex komunisty .
Nyní samozřejmě v ODS a ČSSD , těch nejprofláknutějších partajích !
22. 11. 2011 | 12:50

jarpor napsal(a):

" A až se k tomu dostaneme, zrušíme rovnou daň a školné, obnovíme nižší DPH pro potraviny, léky, knihy, a zrušíme také tzv. druhý pilíř důchodové reformy nebo z něj aspoň lidi vyprostíme. Co chceme? Sociální stát bez deficitů."

Pane předsedo, dobrý. DOBRÝ.

Jak chtete sociálních stát bez deficitů jste již předvedli... jak pod Vaším blogem napsal pan Max, kterého citujete.

Soudím, že Vám by ta "ulice" prospěla... i pohádky byste tam zase mohl povídat... jako tu "Co Chceme".

Hezký den
22. 11. 2011 | 12:56

neo napsal(a):

Jáchyme, najděte si někde tu statistiku. V posledních několika letech je velmi nízký počet sebevražd.
22. 11. 2011 | 12:59

nostalgie nekonečna napsal(a):

Tak si to sesumírujeme:
Až "Mirek Dušín" z Telnice vyhraje volby.
A on je vyhraje, jelikož v dnešní politické reprezentaci nevidím žádnou rozumnou alternativu a zoufalý volič dělá zoufalé věci.
1. Vrátí nižší sazbu DPH na původní úroveň. Kecám :-)
Pravděpodobnější je, že ji možná sníží o nějaký procentní bodík,či spíš ponechá na
původní výší se zdůvodněním, že původní slib nebyl zasazen do reálného ekonomického rámce,nebo tak podobně...
2. Zruší "rovnou daň", která rovnou daní není už teď. Zavede progresivní zdanění,
ze kterého se protočí kolečka nejspíš nám všem.
3 Zruší "superhrubou mzdu". Ten název je opravdu perverzní. Ale je opravdu jedno
jestli platíte 15% -ní daň ze superhrubé, nebo 20%-ní z hrubé mzdy.
Každopádně je zajímavé vidět na výplatní pásce jakou raketu odvádí zaměstnavatel,
kromě peněz, které končí v naší kapsičce. A já bych to tak ponechal.
4. "Vyprostí" nás z druhého pílíře důchodového pojištění. Jak nás chce vyprostit z něčeho, co není povinné nechápu, ale já nejsem aspirant na premiéra.
5. Zruší školné, pokud bude zavedeno. Úroveň našeho školství, stoupá strmě dolů, takovým tempem, že jakékoliv zlepšení je krokem zpět. Tohle je úkol pro Merlina
6."Přesune se k ekonomice, která je více inovativní, založená na znalostech a úsporách energie a s nižší produkcí skleníkových plynů.Zelený růst a energetická účinnost, to je ten silný tandem, který může rozjet dlouhodobý udržitelný růst."
Na to se dá říct jenom jedno: Fotovoltaika made in czech

Zbývá jediná otázka, kde na to vzít...
22. 11. 2011 | 12:59

Bu He He napsal(a):

Je to sranda jak nás ten Sobotka "lakuje" !
22. 11. 2011 | 13:04

neo napsal(a):

odjinud:

v Práglu se prej sešlo asi 3000 lidí... a dokonce jich promluvilo jen 25 i když možnost měli všichni. Takže jsem nepřeháněl, když jsem předvídal hrstku protestujících. Z 10 000 000 je to vážně jen nepatrnej střík největších brblalů.
22. 11. 2011 | 13:08

Jáchym napsal(a):

miky napsal(a):
odjinud
Poutavá glosa.
Jen lehce doplnit-jako třeba o levičáky -zbohatlíky .To jest o ex komunisty .
Nyní samozřejmě v ODS a ČSSD , těch nejprofláknutějších partajích !
22. 11. 2011 | 12:50

Bať, bať!
Jsem rád, že Vám líbí bratr Kalousek, doživotní Velkvizír všech našich politických praček a čistíren, slunéčko naše jasné, sedmitečné..
22. 11. 2011 | 13:09

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Že jsem tak smělý, pane odjinud, odkudpak jste přišel, nebylo to právě z Hradu?
22. 11. 2011 | 13:20

Jáchym napsal(a):

Kdo si myslí, že Bu He He myslí, ten nemyslí!
22. 11. 2011 | 13:20

Brundibár napsal(a):

Přeji hezký den, pane Sobotko,

napsal jste: "Co chceme? Sociální stát bez deficitů." Zkuste to prosím dokázat: jak byste sestavil (po jednotlivých kapitolách) rozpočet na rok 2012? Ministrem financí jste byl, ČSSD má jistě mnoho odborníků, takže nebude pro vás problém takový rozpočet sestavit a vystavit jej na www.cssd.cz - do konce února byste to mohli zvládnout. Alespoň by voliči viděli, co dělá současná vláda špatně, že stávající rozpočet je deficitní. Prostě dokažte, že to, co píšete, není prosté demagogické tlachání.

Zkušenosti s obstrukcemi, kdy jste za celou dobu nebyli schopni přednést jediný (o relevantní zdroje opřený) argument a poslanci ČSSD raději citovali mj. libanonskou literaturu, mi napovídají, že se nic jako alternativní rozpočet ČR z dílny ČSSD konat nebude. Tomu rozumím - proč byste se víc namáhali, když to vašim voličům stačí...
22. 11. 2011 | 13:48

Pepa z depa napsal(a):

Milý odjinud, tak již jste skončil s tím posměváctvím? Tak bacha na starého zacha, koukněte na WWW.VYMENILIJSMEPOLITIKY.CZ a tam zjistíte, že to nejsou občané ČR, které jste tak vehementně vyjmenovával. Teď asi narazíte na TVRDOU VODU, protože to jsou PRACUJÍCÍ NAŠÍ VLASTI, kteří neuznávají politické strany za své vůdce, víte? A jak je vidno, vy to již vůbec NEBUDETE, VÍTE? Jo a máme již i svou vlastní představu na vytvoření NOVÉHO STÁTNÍHO ZŘÍZENÍ zvoucí se OBČANSKÁ SPOLEČNOST, do které evidentně nepasujete a tak si poradíme sami jako kdysi v minulosti. Prostě toho docílíme PŘÍMOU DEMOKRACIÍ A EKONOMICKOU REFORMOU podle ing. Schlimbacha, viz WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ a také máme svoji představu o REFORMĚ SPOLEČNOSTI a novém průběžném VOLEBNÍM SYSTÉMU. No jednoduše a prostě vám oznamujeme, že PARLAMENTNÍ DEMOKRACIE nám již nic nemůže říci a také nic neřekla mimo slibu a lží, víte? A tak si to prostě PŘEVEZMEME ZPĚT, myšleno MOC A VLÁDU V NAŠÍ ZEMI a to budete zírat co dokáže NORMÁLNÍ SELSKÝ ROZUM vy kapitalistická chásko. Jo a věřte, že to co jste spáchali na NAŠEM NÁRODĚ i s cizáckou sebrankou, NEZŮSTANE BEZ NÁSLEDKŮ. My si VLAST ROZKRÁDAT JIŽ DÁL NENECHÁME A TO VAŠE ZDEGENEROVÁVÁNÍ OBYVATELSTVA drogami, hazardem, propagací násilí a jeho podpory ve válkách pod vedením NATO a financováním z našich daní. Prostě vám již nedovolíme aby jsme byli vašim prostřednictvím pod vlivem mafií domácích a zahraničních. Prostě vaše vývojové stádium skončilo fiaskem a následkem bude vynesení TRESTU NAD TĚMI, KDO TO ZPŮSOBILI, JASNÉ? Tak zatím, 4.+8.odboj a Pepa z depa alias JUDr. Josef Hörl a pro knížete baron von Přeštic. Tak a teď si poslechneme co na to ODBORY, jako zástupci těch pracujících, Pepa z depa. A toto jsem osobně říkal před sv. Václavem p. Zaorálkovi a avízoval jsem tuto situaci, ano to se stalo toho 17.11.2011, pamatujete p. Zaorálku a to co mne řekl ten váš spoluúčastník, který mne připadal jako když spadl z MARSU, že? Tak zatím a hezký den přeje Pepa z depa.
22. 11. 2011 | 13:49

buldatra napsal(a):

Nosí ještě pan Sobotka rovnátka?
Když je má, je jeho úsměv obzvláště milý.
22. 11. 2011 | 14:06

robits napsal(a):

Trošku Vám všem závidím to černobílé vidění.Jistěže neumíráme hlady jako třeba v Somálsku a jinde.Ale v USA také neprotestují za bohatství.Také tam protestují proti nerovnosti bohatství.Rozevírají se nůžky mezi chudým a bohatými.V jednotlivých zemích,severu a jihu.Proč má mít někdo nakradeny miliardy a nic se mu nestane.Tady asi nikdo neprotestuje proti Kellerovi.Dostal se k bohatství snad normální cestou.Lidi štve oprávněně nespravedlivost.Odklánění peněz,okrádání.Oháníte se průměrnou mzdou.Kdo ji ale dosahuje Pouze 20% lidí.Říká se tu o Písku a Strakonicích,ptal jste se tam kolik si vydělají?Většinou kolem 15 000 Kč a také kolem 11 000 Kč.Jste v JC....kolik pak má Štáva z Třeboně a nebo jeho soused Kalousek.To lidí štve.Kolikrát si už museli utahovat opasek????? Utáhli si ho všichni?????.Příkklady táhnou.Jakmile lidé viděli že za ODS se může krást...nakradli si i starostové .Podívejte se kolem sebe který a kolik.Křištálově čistý Gross jenom viděl u vás jak se to dělá a tak si v Plzni udělal vysokou a začal krást....nebo spekulovat.Já to vidím na stejno.
22. 11. 2011 | 14:06

kelt napsal(a):

Koplkop-
před krátkým časem jste se na margo odpovědí našeho milého cenzora presentoval co by sice pravicový,ale racionální diskutér bez vulgarit,protože těch je zde jako šafránu,zejména dnes.
Chtělo se mně zatleskat-ale ten Váš dnešní příspěvek jakoby opsán od Rumcajse,nebo Hovena blahé paměti.
Nevím,proč jste sklouzl do této úrovně-možná,že máte obscesi z Sobotky.
Přesto Vám chci navrhnout věcnou diskusi na ekonomické téma týkající se této země-volbu nechám na Vás.
22. 11. 2011 | 14:30

Jana M napsal(a):

Nostalgie a jiní co kdyby jste místo těch ideologických hurá pravicových keců se pokusili sestavit základní teze co chcete aby ideální strana prosadila. A potom se k tomu nějaká strana nebo skupina přihlásí, můžete i stanout v čele a vyhrát volby.

...
Hrát si jenom na hurá antikomunistu a pravičáka a nadávat lidem s jiným názorem nic neřeší.
....
A zkuste se zamyslet proč byl Husákův režim bez dluhů a zabezpečoval vymoženosti o kterých se nám dnes jenom závistivě slintá. A proč si naše demokratická Evropa a USA chodí žebrat do komunistické Číny a Ruska o půjčky, abychom tu nechcípli hlady
22. 11. 2011 | 15:04

vasja napsal(a):

Fin napsal(a):
Mě se líbí, jak tady pravicoví diskutéři lžou a lžou. Je zajímavé, že většina obyčejných lidí se za vlády ČSSD mělo líp. Každou chvíli se některý otře o Standu Grose, jak kradl, ale s nevinným pohledem tolerují zlodějiny modrých strak.Samozřejmě, že se nalevo i napravo najdou zloději.....
--------------------------------------
Máte naprostou pravdu.
Třebas se strašně málo vzpomíná na Pravdolásku Karla Kühnla. Ten když mazal pryč z ministerstva obrany a ani už neměl klíče od kanclíku, tak na vrátnici podepsal
Pandury. Docela slušnej výkon, kerej ho vynesl na ambasádu Itálie.
Vzpoměňme na něj s láskou.
22. 11. 2011 | 15:05

vasja napsal(a):

Pane Bohouši, jenom malá připomínka k nadpisu blogu.

"Na ulici na udici"

Tak to mělo bejt.
22. 11. 2011 | 15:22

Cestovatel napsal(a):

Tak prý Sobotka chce socální stát bez deficitů. Taková krásná utopie asi jako když si komunisti vysnili společnost kde budou všichni rovni. Něco takového nejde protože sociální stát zásadně deficity tvoří.

Pak už začíná typická socanská demagogie zrušíme DPH 19%,chudinskou zdravotní péči (mnohem chudinštější byla ta před zavedením zdravotní reformy),rovnou daň,druhý pilíř důchodové reformy (což je zvláštní protože povinné spoření do soukromích fomdů zavedli i v socany opěvovaném Švédsku)
http://web.volny.cz/noviny/komentare/clanek/~volny/IDC/182015/socialni-stat-jen-pro-nekoho.html

To je typický nášup socanské demagogie ale už neříkají kde na to vezmou nebo příjdou z něčím typicky hloupým jako ze vyšších daní pro bohaté a firmy (což by jim zisky z toho nestačili ani na třetinu pokytí ztráty zisků ze zrušení všech těchto věcí).

Takže Sobotko ptám se vás kde na to vezmete?
22. 11. 2011 | 15:47

Brundibár napsal(a):

Jana M:

ČSSR do r. 1989 opravdu nebyla bez dluhů. Dluh může mít rozličné podoby a vlády KSČ si vybraly tzv. "vnitřní zadlužení". To spočívalo zejména v zanedbané údržbě nebo odčerpání financí z podniků. Stačí se podívat na fotky z 80. let, kolik bylo po Praze (a hlavně mimo ni) lešení, která chránila chodce před padající omítkou (typicky - Senovážné náměstí), seznam zničených památek je také dost dlouhý. Z podniků byly vyvedeny veškeré rezervy, takže aby mohly vůbec fungovat, vymyslely se "úvěry na trvale se obracející zásoby", tramvaje se vyráběly na některých strojích, které kupoval ještě pan Ringhoffer. Výroba tak byla podstatně dražší (trvala déle, méně přesná a více zmetků) než na moderních strojích a finální výrobky byly na světových trzích neprodejné. A SSSR přestával na konci 80. let platit (viz dluh v převoditelných rublech, který byl prazvláštním způsobem řešen v 90. letech).

Tristní bylo zdravotnictví. Nejen, že nebylo dost dialyzačních jednotek (takže lidé po šedesátce s nemocnými ledvinami měli obvykle smůlu), ale nebyly ani tak jednoduché věci jako infuzní sety a standardní přístroje na odděleních byly dost nespolehlivé (viz dopis ZV KSČ Nemocnice Na Bulovce, adresovaný ÚV KSČ koncem 80. let, v souvislosti s výstavbou "Homolky"), atd. Stačí se jen podívat, jak prudce se prodloužil věk české populace po r. 1990 (více ČSÚ).

To jsou ty vymoženosti, po kterých slintáte?

Já chápu, že lidská mysl je nastavena tak, aby si na to špatné zapomínala (viz závěr filmu Sonnenallee "Byl jeden stát a já tam žil. Ptáte se, jak mi bylo? Skvěle, protože jsem byl mladý a zamilovaný..."), ale přesto si dovolím opravit mýtus o nulovém dluhu ČSSR a o vymoženostech.
22. 11. 2011 | 16:03

rejpal napsal(a):

vasja
Nebyl to náhodou ministr za PRAVICOVOU US? Ta tehdy vstoupila do koalice, ale byl to odštěpek ODS (stejně jako Němec, kterého někteří pravičáci rádi podsouvají sociálním demokratům).
22. 11. 2011 | 16:14

kelt napsal(a):

Brundibár-
Nejsem z těch,kteří by zapomínali na úroveň svobody a nedostatku spotřebního zboží za min.režimu.
Ale-místo,abychom se blížili standardu vyspělých zemí EU,což se nám do určité míry dařilo do roku 2007,tak nyní se "vracíme"na Balkán-životní úrovní,sociálního a zdravotního zabezpečení,úrovní korupce,všeobecné morálky a atd.
Myslíte si,že půl milionu nezaměstnaných,čtyřicet tisíc bezdomovců,z toho šedesát umrzlých jen za loňskou zimu,gheta "nepříspůsobivých je nutná daň za cinkání klíči v listopadu ´89?
Vyspělost státu má jiná kriteria než růst počtu dolarových milionářů.
22. 11. 2011 | 16:27

Brundibár napsal(a):

Kelt:

Zkuste si to znovu přečíst a když tak reagovat na to, co jsem napsal...

Takhle to vypadá, že buď nerozumíte psanému textu, nebo demagogicky překrucujute psaný text.
22. 11. 2011 | 16:41

SuP napsal(a):

kelt -
Z toho je vidět, že dokážeme skoro držet tempo. Ale těch 40 let blahobitu zkrátka hned tak nenapracujeme.
(Doufám, že víte proč blahobIt.)
22. 11. 2011 | 16:43

SuP napsal(a):

Brundibár -
"B" je správně!!
22. 11. 2011 | 16:44

Ládik!!! napsal(a):

Pane Sobotka,
až napíšete autobiografii "Pod mostem", přečtu si ji (samozřejmě zadarmo, od Vás bych nic nekoupil). Takhle jsem přečet 1. odstavec a dál už nemusím. Propaganda v monožném čísle. Fuj.
22. 11. 2011 | 16:45

Brundibár napsal(a):

SuP:

Já mu chtěl dát šanci ;-)
22. 11. 2011 | 16:51

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Zrovna jsem se vrátil s podobným:
Pane Sobotko, tenhle blog by se měl spíš jmenovat "Na udici".
22. 11. 2011 | 16:51

Kryštof napsal(a):

"Na ulici".
To je krásný název , Sobotko B.
Co takhle "Na dlažbě" ? A s vlastní zkušeností k tomu , to by bylo od tebe to nejzáslužnější . Přece "Silný sociální stát" jste hulákali pro potěchu primitivů a taky jim k tompřistrčili hnedka pastelky , aby jako bylo zřejmé , jak to myslíte upřímně .
"Myslím to upřímně !" , to tady bejvaly , a není to tak dlouho , takový cedule , co hyzdily životní prostředí a na nich byl vypodobněn takový jinoch , aby se teda vidělo , že jste duševně i fysiognomicky mladí a krásní - tedy přímo spanilí , včetně Sobotky B. , Paroubka a Škromacha .....
Tak ten Starec je teďka "socikální demokrat" ?
Na VŠE Praha to byl zase pro změnu velmi marx-leninsky angažovaný a svému okolí nebezpečný svazák a komouš .
"Uvědomělý soudruh" se tomu říkávalo , Sobotko B.
To byly ovšem doby , kdy jsi ještě ani nebyl "ekonom" ani SCI-FI potrefený adolescent .
Od těch časů jsi ovšem vyspěl v osobu adolescenta , ale nikoliv ekonoma a už vůbec ne coby osoby potenciálně vůbec se opovážit oslovit dospělé lidi , aniž bys dostal za ty blekty dokonce od svého spolusoudruha přes hubu .
22. 11. 2011 | 17:04

kelt napsal(a):

Brundibár,
jak vidím,tak jste dost nedůtklivý a nerozumím proč.Váš text končí výrazem:"jsou jsou ty vymoženosti,po kterých slintáte"?
Dost ubohé,že?
Na to jsem reagoval a nic z Vašeho textu nepřekrucuji.
Že jste teď nadmíru spokojen s tím,kam to vede současná garnitura je Váš názor,který Vám nehodlám brát.
Bohužel to nesdílí cca 8O% obyvatel této země.
A že nejdeme na "západ"ale na "východ"o tom se mne pokuste přesvědčit.
Pokud možno bez urážek.Děkuji.
22. 11. 2011 | 17:14

noe napsal(a):

Ach bože, to věčné otírání se o Grosse. Ano, má malý byt v jedenáctém patře paneláku na Floridě - ale ten byt je levnější než průměrný byt kteréhokoli Pražáka. A ano, vlastní ještě běžný byt na sídlišti (Barrandov) a rozestavěný domek (mezi stovkami podobných) na okraji Prahy. No a co?
Byl to léta úspěšný ministr a místopředseda vlády, potom i předseda vlády, za něhož hospodářství prosperovalo a země rychle bohatla. Odstoupil bez nátlaku a hned poté, co nemohl doložit původ částky menší než jeden milion korun. Nikdy na něj ale nebylo podáno trestní oznámení, z hlediska spravedlnosti se tedy nikdy ničím neprovinil.
Co je proboha jeho případ proti známým tunelářům typu Kalouska, Schwarzenberga, Kocourka, Vondry, Drobila, Řebíčka, Kuby a spol.? Nebo někomu vadí, že předseda druhé ekonomicky nejúspěšnější české vlády v historii vlastní dva byty a ještě staví domek? Nechápu... Potom by jim totiž muselo vadit nejméně půl miliónu českých podnikatelů, kteří si žijou lépe než Gross. A ti udělali pro tuhle zemi co? Nikdy nic.
22. 11. 2011 | 17:17

kelt napsal(a):

SuP,
Můžete jít si popovídat o současném "blahobitu"třeba na Šluknovsko,na Mostecko,na Wilsoňák,nebo do Bolzanky.
Jenom malá informace ČSÚ-v roce 1989 činil starobní důchod 63,8% čisté průměrné mzdy,v roce 2008 52,2%.
Za byt 3+1 cca 75 m3 I.kategorie měsíční nájem 150 Kč,el.en.a voda byla za cca 1,Kč za Kwh totéž za 1m3.
Tím neobhahuji minulý režim.Ale pokud dnes platí důchodce za tutéž výměru včetně služeb cca 8 000,-při průměrném důchodu cca 10 150,Kč mu běžte vysvětlit,jak se má báječně,ale vyberte si nějakého hodně slabého,abyste posléze nemusel platit 100,-Kč na reformu zdr.systému.
22. 11. 2011 | 17:29

Občan napsal(a):

To Vasja:

A mohl byste nám povyprávět, co měl Karel Kühnl společného s ČSSD?
Pokud mne paměť neklame, byl to člen ODA, tedy partaje, která má na svědomí největší privatizační zlodějny, jichž se její členové aktivně účastnili a poté člen UD-DEU, rovněž pravicové strany.
Stejně jako Pavel Němec.
Předhazovat zrovna tyhle dvě existence ČSSD je poněkud unapetitlich.
22. 11. 2011 | 17:33

rejpal napsal(a):

Sobotka možná nabízí něco, co nedokáže splnit, ale co nabízí současné strany? Program proškrtáme se k prosperitě a co nebude přivázané, odkloníme. Nevím, jestli má ČSSD alespoň dílčí recept na současný marasmus, jsem skeptik - ale vím jistě, že ti, co sedí ve vládě, ho zaručeně nemají. Celá tahle reforma je spíš metoda náhodné procházky. Tamhle něco sebereme a přesuneme to jinam, pak si to rozmyslíme a uděláme něco jiného. Něco strašně spěchá, takže je třeba stav legislativní nouze, a pak se to klidně odloží, protože na to nebudou peníze. V každém resortu se dělají hokus pokusy a nějak nic nefunguje, jak má. Do toho skandály, vzájemná obviňování, nekompromisní útoky, které se pak odvolávají,intriky ve vlastních řadách, výměny ministrů za horší (ale vlivnější partajníky), nestydaté zatloukání očividných věcí - a zároveň rozmařilost ve vlastních hnízdech. A když se naskytne šance aspoň nějaké peníze dostat, všichni se na to vykašlou a pak honem hledají viníky někde dole. "Boj s korupcí", to už je úplně směšný slogan. A když už se náhodou najde ministr, který má aspoň nějaký zájem o svěřený resort, je v rámci politických hrátek odvolán. A to vše stihla tahle koalice za necelý poločas svého působení.
A tak se aspoň mudruje o zákazu KSČM.
22. 11. 2011 | 17:46

Ládik!!! napsal(a):

Občane,
tobě straší ve věži. Kýnl byl v koalici za US-DEU, žádná oda. Kdo ještě byl v koalici?
22. 11. 2011 | 17:48

Ládik!!! napsal(a):

Občane,
tak se omlouvám, dočetl jsem tvůj text jen k ODA a otevřela se mi kudla v kapse. Promiň.
22. 11. 2011 | 17:51

Kryštof napsal(a):

Sobotko , chtělo by to odmumifikovat s.Jiřinu Švorcovou , hodit jí šlágvort a sukces bude zajištěnej !

"Soudruzi , my stojíme
na stráži , kdo se na nás
odváží ?!
Klidně spáti mohou dítka a
na lukách si trhat kvítka a
hrát si na pláži !
Reakce zběsilá , jed by ráda
zasila !
Soudruhy však neoklame , my
svůj úkol dobře známe !"
Pevně a s odhodlanou lící my díváme
se přes hranici , odkud mžourá
podlý vrah .
Soudruh neví , co je strach !

Soudruhu Sobotko B. , já věřím , že nezklameš důvěru našeho někdy i pracujícího lidu .
Podívej se na to správně třídně a soudružsky vlastenecky , vždyť i s.Gottwald byl z Moravy a jak to krásně dopadlo !
22. 11. 2011 | 17:51

rejpal napsal(a):

Ládik!!!
Členem ODA krátkou dobu byl taky, i když za ni nebyl ve vládě. Ale určitě nebyl socdemák. Ani den.
22. 11. 2011 | 17:53

SuP napsal(a):

kelte -
Přesně tímhle stylem kouzlení s čísly ten režim obhajujete. A vy to víte.
Většina lidí, o kterých mluvíte, měla za minulého režimu stejný životní standard, jako ti, kdo pracovali. Jim stačilo práci předstírat. Dnes nechtějí ani to. Kdo se dostal do jejich situace nevinně, není na tom dobře, ale může přežít i když se už o nic nesnaží.
Vaše vize důchodce ve 3+1 odporuje zásadám hospodárnosti, pokud na to nemá. A že by těžko hledal bydlení přiměřené svému příjmu, tak to musíte za panem poslancem Křečkem a podobnými, kvůli kterým se bytová otázka 20 let neřešila.
22. 11. 2011 | 17:53

jarpor napsal(a):

Dobrý, pane rejpal, dobrý.

Sice Sobotka splňuje nesplnitelné... ale dyk ostatní ... vlasně co... ?
Chtěl jste patrně lehce odvést pozornost od toho "Co chceme ? Sociální stát bez deficitu", protože ono by se někdo mohl zeptat, jako že už se zeptal : "A kde na to vezmeme ?" Takže raděj lépe... jakoby ... žádný rozdíl mezi Sobotkou a jinými...

No, jeden rozdíl bych si dovolil... ti "jiní" aspoň nelezou na ulici /na udici/, a na blogy ... vykládat pohádky.

Hezký podvečer
22. 11. 2011 | 17:56

Ládik!!! napsal(a):

rejpal -
kýnl byl slabý, nemá na ráta. Ten přelez z ods do čssd a jak to je dnes socan.
22. 11. 2011 | 17:57

jarpor napsal(a):

Sorry... Slibuje nesplnitelné...

Hergot.. ty písmenka...
22. 11. 2011 | 17:58

kelt napsal(a):

Supe,
pokud by Vám lenost nebránila,tak ta všechno "kouzla"s čísly najdete na oficielních stránkách ČSÚ.
Ono je ale pohodlnější použít lacinou demagogii"ptejte se Křečka".
Na to Vám mohu jen položit otázku proč nedereguloval Klaus,když ČR se stala v roce 1966 "tygrem"Evropy a všichni kolem podle jeho vlstních slov se u nás mohli učit.
Bohužel jen do roku 1977-škoda,že to nevydrželo do dnešních časů.
A obligátní otázka-čím to asi je,že zatím všechny pravicové vlády byly nuceny hodit ručník do ringu?
Že by za tím byly nějaké temné síly?
22. 11. 2011 | 18:22

rejpal napsal(a):

Ládik!!!
to máte pravdu. Rath je kapitola sama pro sebe. A tom že jako lídr přivedl ČSSD k vítězství v krajských volbáchm je celká ťafka ODS. Sám znám několik lidí, kteří tam volili socdem - jak sami říkali s uplivnutím - jen aby nevyhrála ODS.
Nechtěl jsem svou poznámkou budit dojem, že ČSSD je stranou rovných lidí, ale není třeba jí podsouvat do hnízda lumpy odjinud a ještě s ideologickou rétorikou. Za chvíli bych se mohl dočíst, že i Ivan Kočárník nebo Petr Čermák byli zakladatelé ČSSD.
jarpor
Já taky chci sociální stát bez deficitu. Co je na tom cílu špatného? Snad jen to, že nejde s největší pravěpodobností splnit. Ale aspoň by se o to měl někdo pokoušet.
Ale čím mě mají přitahovat cíle téhle pravice, co tu máme? Je zcela zjevné, že jediný cíl, který tahle koalice má, je udržet se u moci celé čtyři roky stůj co stůj. Kdyby tahle vláda opravdu chtěla dělat nějaké smysluplné reformy, dělala by to jinak, s jinými lidmi a chovala by se jinak.
22. 11. 2011 | 18:22

stehno napsal(a):

Nebyl by už čas snížit přemrštěnou, až zlodějskou spotřební daň u PHM, s růstem cen roste i výběr DPH. Proč mám být trestán, že jezdím vlastním autem do práce ( spojení od nás neexistuje), kde platím daň z příjmu. Nemůžu využívat dotované rozkrádané dráhy ani jinou veřejnou - také luxusně dotovanou dopravu?
22. 11. 2011 | 18:35

SuP napsal(a):

Kelte -
Tohle jsou vaše obligátní kličky, když se chystáte zacyklit.
Na stránkách ČSÚ jsou čísla, ale kouzla s nimi děláte vy. Tak zas někdy.
22. 11. 2011 | 18:36

jarpor napsal(a):

rejpal

Na tom cíli není nic špatného.
Špatné je to, že tento cíl zastává ten, který když mohl, tak sekal dluhy... a nemusel. Mohl mít rozpočty bez deficitu a při tom nijak zvláště "sekat" sociální stát.

Asi je to tak věrohodné, jako když prokazatelně odsouzený zloděj volá : Chytťe zloděje !

Jo, dělat smysluplné reformy... jinak... ale, a to hlavně... aby to nebolelo.

Můžete se vzít se Sobotkou za ruce a vyrazit do ulic.
Už máte ty pohádky dvě.

Hezký večer
22. 11. 2011 | 18:41

kelt napsal(a):

Supe,došel Vám dech?
Raději si dáme fotbal,že?
22. 11. 2011 | 18:43

SuP napsal(a):

kelt -
Dech nedošel, fotbal nehraju. Ale když se zacyklíte, je s vámi diskuse jalová. To jste si nevšiml?
22. 11. 2011 | 18:48

jarpor napsal(a):

SuP

... :-))) ...

Zdravím...
22. 11. 2011 | 18:50

Cink napsal(a):

Krysy zalezly do děr. Krize může začít.
22. 11. 2011 | 18:59

rejpal napsal(a):

jarpor
K meritu věci. Reformy mohou bolet a nemusí. Ale pokud bolí, musí bolet všechny, nejen ty, kteří se neumí bránit. A ti, kteří mají tu bolest (dřív se říkalo utahování opasků) podstoupit, musí o smysluplnosti těch reforem někdo přesvědčit, musí mít hlavu a patu a musí být výsledkem odborných analýz. To jsem tady vůbec neráčil zaznamenat. Diskusí se účastní lidé, kteří z těch reforem mají profit ve vlastním byznysu, naslouchá se jen těm, kdo mají stejné názory a koncepce v tom není vůbec žádná. Ani být nemůže, když za resorty odpovídají lidé, kteří jsou v daném oboru naprosto nekompetentní. Neexistuje žádná provázanost mezi jednotlivými počiny, vláda se vůbec nepokouší extrapolovat, jaké budou její kroky mít důlsledky na chování lidí. Důkazů by se našly desítky. Často přímo z úst některých účastníků. Není tragické, že o reformích plánech ministra nevěděli ani poslanci vlastní strany v příslušném výboru?
Ale dobře, každý má právo si myslet něco jiného. Ale fakt už nemáte jiné argumenty než lehké kopnutí pod koleno? Je zbytečné a irelevantní.
22. 11. 2011 | 19:01

ghándí napsal(a):

slavečku, slavečku
22. 11. 2011 | 19:12

zemedelec napsal(a):

Pane Sobotka.
Co se to děje v Praze.
Bohužel,posloužili Vaši ostří hoši,aby se Praha rozjela,podle potřeb mafianů.Jenže nikdo nečekal,že primátor Svoboda,se nenechá do toho vtáhnout.Takže pane Svoboda,díky.Pane Sobotka, Vaším hochům,lze těžko poděkovat,nechali se vnést do víru lumpáren ODS a teď budou jenom přihlížet,což se i dalo čekat.Ten nápad,aby byl dále primátorem p.Svoboda,když ho kdykoliv může přehlasovat TOPka,to nemá chybu.Doufám,že primátor Svoboda je natolik inteligentní,že to prohlédne a na to nepřistoupí.
22. 11. 2011 | 19:12

SuP napsal(a):

rejpal -
Brečet nad okopaným kotníkem je slabošské. Zkuste se zamyslet nad tím, kdy se tady utahovaly opasky. Na to, že se o tom mluvilo už asi 5x, tak to ještě nikdy nenastalo. naopak se přidělávaly dírky. Mezitím si zbohatlíci nakradli, takže pro ně reformy bolestné nebudou, ale s tím nic nenaděláte. Budete-li se čílit, uděláte jim jen radost, stejně jako když jim závidíte. Je to totiž smysl jejich života.
A k meritu věci - reformy, které nebolí nejsou reformy.
Reformy se měly dělat v dobách, kdy v lidech ještě byla solidarita. Sice jen solidarita holých řití, ale celkem široká. To období skončilo prosperitou. Už jsem tu psal jindy, že na rozdíl od obecného povědomí mám zato, že z prosperujících solidarita nevyprchala, neměla proč. Ale je jich mnohem míň než těch druhých. Vyprchala z "neúspěšných", nahradila ji závist. A ta se nám tu množí jak bolševník velkolepý.
Říká se sice, že sytý hladovému nevěří, ale viděl-li kdo, aby bohatý záviděl chudákovi jeho bídu?

Jardo, taky zdravím!
22. 11. 2011 | 19:24

arnazach napsal(a):

Autor říká, CITUJI: "Jistě, že jsme závislí na exportu do Německa, ale v letech 2004 až 2007 jsme rostli třikrát rychleji než Německo, zatímco v posledních letech naopak zaostáváme. Rozdíl tu je. Z investovaných peněz něco bylo, teď utrácíme jako o život, abychom se měli hůř." KONEC CITÁTU

Něco na tom určitě je. Ale je třeba taky vidět, že v konjunktuře jsou kapacity využity, že se uplatní skoro každý, kdežto v recesi padají objemy i ceny víc menším než velkým hráčum, víc českým firmám než německým. Takže stále platí, že během konjunktury se mělo víc šetřit a míň rozdávat.
22. 11. 2011 | 19:38

jarpor napsal(a):

SuP

Díky Pavle. Napsal jsi to výborně... podepisuji...tedy s Tvým dovolením.

rejpal

Nemám co dodat k tomu, co Vám adresoval SuP.
Snad jen jedno - nekopl jsem Vás. Ani pod koleno, ani nikam jinam.
Jen jsem Vám navrhl, že pohádky o nebolestných reformách můžete vykládat... společně se Sobotkou...

Je-li to kopnutí, pak jsem Vás nakopl...

Hezký večer
22. 11. 2011 | 19:43

reppop napsal(a):

Pan Sobotka napsal: Lidé byli často velice rozezlení a pokud jde o politiky, uplatňovali princip kolektivní viny. Několikrát jsem to schytal i já – Byli jste také u toho! Osm let. Dělali byste to stejně!

Pane Sobotka,
Vy možná nechápete, že se mafiánské neoliberální pravici podařilo pomocí "svých" médií realizovat totéž co komunistům před rokem 1989 pomocí STB: vyřadit opozici, tj. Vás a vaši stranu. Stačí lidem nabulíkovat, že Sobotka a jeho lidé jsou stejní jako mafiánská neoliberální pravice, tj. zkorumpovaní. Mnoho lidí pak nejde vůbec k volbám nebo volí malé strany, které se buď nedostanou přes 5% nebo se pak spojí s kýmkoliv i za cenu nedodržení svého programu (VV). Tím se dosahuje toho, že v zemi, kde většina lidí podporuje střed a levý střed, vítězí nakonec extrémní pravice (kterou pak podporuje sotva 20% obyvatel, odhadem asi zhruba stejně jako komunisty za minulého režimu). Jejich voliči samozřejmě k volbám přijdou spořádaně všichni a všichni jim vhodí svůj hlas, protože dobře ví, že je to nejlepší investice do jejich "podnikání", že jim za ten hlas upraví zákony tak aby na tom co nejvíc vydělali (o společnost jako celek jim vůbec nejde, samozřejmě).
Takže se držte, já osobně tak stupidní nebudu abych jim na tuto strategii naletěl.

PS: Neuvažujete o kandidatuře pana Špidly na prezidenta? Podle mne by to konečně byl důstojný nástupce Masaryka, člověk s inteligencí i filosofickým nadhledem. Člověk vzdělaný jak v přírodních vědách tak společenských, člověk prošlý jak profesí intelektuála, tak dělníka, člověk slušný, skromný, poctivý, vtipný, empatický a pracovitý, člověk s velkou životní zkušeností, s ideálním věkem na tuto funkci. Lepšího u nás na tento post nevidím. Národ konečně potřebuje na Hradě nějakou morální autoritu, člověka u něhož nejsou slova a činy v rozporu.
22. 11. 2011 | 19:46

rejpal napsal(a):

SuP
nebrečím. Jen mi podobná argumentace přijde pod úroveň.
Asi jsem podivný exot. Žiju si daleko líp, než jsem si kdy žil v minulém režimu. A přesto se mi to, co se tady děje, vůbec nelíbí. Třeba proto, že vidím, čemu musí čelit někteří lidé, kteří jsou mi blízcí.
Reforma, neboli systémová změna, nemusí vždycky bolet. Spousta kroků nemusí být nijak náročná na finance. Nebo se vynaložené peníze mohou dost rychle vrátit. Bylo by finančně náročné zavést pravidlo o osobné odpovědnosti veřejných funkcionářů v rozsahu odpovídajícím jejich kompetencím? Nebo odvolatelnost poslanců za určitá porušení jasně definovaných pravidel? To by byla reforma!
Souhlasím, že se spousta věcí měla udělat dřív. Proč se neudělaly, o tom by se dalo dost diskutovat. Ale s tou solidaritou jako nutnou podmínkou úspěchu souhlasím, ať to bolí nebo je to jen dočasně nepohodlné. Nemůže je dělat vláda, která má sotva 20% podporu. A musí je dělat lidé, kteří jsou důvěryhodní. Každý má kritéria důvěryhodnosti nastavená jinak, ale panuje poměrně široká shoda v názoru, že reformátorem nemůže být někdo, kdo nezvládá situaci ani ve svém nejbližím okolí. Kdo má například v době, kdy se hlásá úspornost, problémy s vyplácením odměn kamarádům. Ne že by to zatížilo rozpočet, ale podlamuje to tu elementární důvěru. Kdo lže, kdo dělá reformy s lidmi, se kterými si jde po krku a vzájemně se obviňuje z nekalostí nejhoršího druhu. Pocity vůči těmhle lidem se závistí nemají nic společného. Těm lidem není co závidět a neměnil bych s nimi ani náhodou. Ale nedá se jim věřit ani dobrýtro a ještě se řada z nich chová naprosto nestoudně.
Nevím, jestli jsou zásadní reformy všude nutné nebo ne. Ale jedna reforma by měla přijít jako první - reforma v hlavých reformátorů.
22. 11. 2011 | 19:50

Zbyněk napsal(a):

Občane..
souhlasím s Vámi pan Sobotka je tragéd.
22. 11. 2011 | 20:02

Zbyněk napsal(a):

Reppop....
jenom doplním,pan Špidla také běhá a běhá rád.
22. 11. 2011 | 20:06

reppop napsal(a):

Jáchym napsal(a):

Pane Sobotko, nejsem si jistý, jestli to bude strana, jejíž představitel vidí recept v knize autora s Janusovými tvářemi Tatcherová/Blair. Nejsem si jistý, jestli byl Blairův politický wrestling ten nejlepší recept.

22. 11. 2011 | 11:49

I když v panu Sobotkovi a jeho lidech vidím dnes u nás jedinou naději na "zabrzdění rychlíku ČEZko řítícího se do konečné stanice Totalita", toto podepisuji (dokonce si nejsem jistý jestli si nemá být v tomto Jáchym jistý a panu Sobotkovi blairismus důrazně rozmluvit)
22. 11. 2011 | 20:06

SuP napsal(a):

rejpale -
V gruntu spolu souhlasíme. Já jen nevidím smysl, proč nechat beztrestně odejít bez výsledku garnituru, která za to dostala zaplaceno a v dohledu není nikdo lepší.
Takže reforma reformátorů ano, ale až budou k dispozici lepší. Můžeme to zkusit u voleb. Nabídka je však ubohá. Kroužkování je účinné jako eskymácký půlobrat a škrtat se nesmí. A aby se příště smělo, s tím by museli souhlasit ti noví sekáči. Bojím se, že se spíš zakecají. Hledejme cestu jak nezvolit ty, koho nechceme. Bez ohledu za koho kopou.
22. 11. 2011 | 20:08

Brundibár napsal(a):

kelt:

1. Nejsem nedůtklivý, byla to reakce na Janu M. (22. 11. 2011 | 15:04), kde je uvedeno, cituji: "A zkuste se zamyslet proč byl Husákův režim bez dluhů a zabezpečoval vymoženosti o kterých se nám dnes jenom závistivě slintá." Ano, použil jsem její slova a příspěvek jsem adresoval jí.

2. Opět překrucujete to, co jsem napsal. Jakým postupem jste přišel na to, "Že jste teď nadmíru spokojen s tím,kam to vede současná garnitura...", to mi fakt "hlava nebere.

3. Nájem bytu, který uvádíte (22. 11. 2011 | 17:29), je nájem za byt státní, kterých bylo odhadem čtvrtina. Zbytek byly byty družstevní nebo soukromé domy. Družstevní byty měly nájem výrazně vyšší, lidé navíc museli splácet anuitu, takže na 150 Kčs měsíčně se nedostali ani náhodou. Majitelé vilek na tom byli ještě hůř, pokud vilka měla přes 120 m2 obytné plochy, majitel vyfasoval nájemníka za státní nájem (aniž by dostával ty dotace, které dostávaly PBH). Celé to dokreslovaly pořadníky na státní byty a na byty v rámci družstev (dva typy členství - bydlící a nebydlící), mladé rodiny horko-těžko sháněly podnájem, takže bydlely u rodičů častěji, než je tomu dnes...

4. Nevidím důvod kohokoliv přesvědčovat. Buď člověk umí používat vlastní hlavu, umí rozeznat fakta od slibů, nebo ne - v obou případech považuji někoho přesvědčovat za ztrátu času. Ať si volí, koho chce, (každý máme jiný život, takže každý může tíhnout k jiné politické straně), nicméně by svůj názor měl opírat o fakta (v souvislostech), nikoliv o dojmy a legendy. "Klouzání po povrchu", to je přesně to, co (všem) dnešním politikům velmi vyhovuje - nějaká analýza nebo studie je moc práce a mohlo by se poznat, že ty plamenné řeči jsou jen krásnou barevnou šlupkou (modrou, oranžovou, červenou, černou, zelenou, duhovou, fialovou...)
22. 11. 2011 | 20:27

rejpal napsal(a):

SuP
Souhlas s částečnou výjimkou té první části. Já se totiž bojím, že svým působením trestají víc nás, než sebe. Ani já si nedělám iluze o lepší garnituře v dohledu, ale přesto pokládám střídání stráží za správné. Čistě z principu a nakonec i proto, že střídání je jedním z hygienických opatření demokracie. A nakonec - potupný odchod jedné garnitury může (netvrdím že nutně musí) být určitým mementem pro tu další, že ji může potkat stený osud. Kroužkování nic zásadního neřeší, to jsem tvrdil vždycky
Ale třeba možnost nějakým mechanismem odvolat nějakého provinilce, to by už jakýs takýs smysl mělo. Možná by i stačilo, kdyby po nějaké povedené taškařici klesly provinilcům výrazně preference. Nebo kdyby média setrvale máchala taškáře v jejich špíně a při kažé příležitosti se jich na to ptala. Kdo chce být před okolím za blbce? Kampaň se dá ustát, ale trvalý tlak hůř. Ale i to je asi tady jen sci-fi.
22. 11. 2011 | 20:32

odkloněný milion napsal(a):

Nejúčinější a vlastně jedinou obranou občana ze středního a nízkého podlaží naší společnosti proti bezskrupulózním experimentům ("reformě") současné vlády je volba oranžové opozice v krajských a senátních volbách příští rok. Nejde jen o to, žít si lépe než za Husáka. Tak si teď žije naprostá většina příslušníků naší střední třídy. Problémem je korupční gangsterismus a bezohledný cynismus, se kterým je udržován vládní koalicí a všemi jejími souputníky - prezident, soudy, sdělovací prostředky.
22. 11. 2011 | 21:09

Germanicus napsal(a):

Koukám, že nick odjinud 11:50 a 11:55 se velmi pozorně zúčastnil obou čtvrtečních (17.11.) demonstrací. Já také. Takže Vám nabízím pro změnu své hodnocení...
Pár dojmů ze čvrtečních demonstací (17.11.):
Nejdřív Staroměstské náměstí (13.00 hod.). Akce (poslední rozloučení a nakonec pohřeb iluzí ze 17. listopadu 1989) již probíhala od neděle 13.11. v podstatě non stop. Byl to vlastně happening a organizátorům ze Společenství práce a solidarity patří velké uznání, že to organizačně zvládli. No, osobně si myslím, že velký kus práce odvedli staří zkušení matadoři z hnutí Ne základnám. Za celou tu dobu to zhlédlo určitě velké množství lidí, v sobotu jich přišlo tak asi 800. Byly tam i projevy (mimo jiné i Sobotka a Filip). Mně se vedle Ilony Švihlíkové (jak jinak, že) nejvíc líbil Dienstbier junior, když prohlásil něco v tom smyslu: "Pohřbíváme zde dnes iluze 17. listopadu 1989, ale nepohřbíváme a ani nesmíme pohřbít naše ideály. Ideály svobody a demokracie..." Toto shromáždění se pak na 15.00 hod. přesunulo na Václavské náměstí k soše sv. Václava.
No a teď ten Václavák. Zde to bylo v režii ProAltu. Zúčastnilo se určitě několik tisíc, dost naštvaných lidí. Ale nejde o počet, skutečností je, že aktivních účastníků je stále málo a tak si z toho může Kalousek stále ještě dělat srandu. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/214428.aspx
Hlavním esem ProAltu na této demonstraci byl slovinský filosof Slavoj Žižek, který se tak trochu stylizuje do Marxe 21. století. Mě daleko nejvíc zaujali dva jiní řečníci. Jednak prorektor Karlovy University prof. Stanislav Štech, který v 10 minutách naprosto roztrhal nejlepšího ministra školsví Dobeše. A jednak představitel Nezávislého odborového svazu Policie ČR Daniel Bláha (sic!). Mezi demonstranty bylo několik členů tohoto svazu v reflexních vestách a s logem svého odborového svazu. Dávám zde odkaz na videozáznamy všech projevů na této demonstraci. Klikněte si na prorektora Štecha (to fakt stojí za to), případně na Bláhu. http://www.proalt.cz/?p=2752
Je příznačné, že vůbec žádné médium (snad kromě nějakého serveru), se nezmínilo o vystoupení prorektora UK a policisty - odboráře na této demonstraci. Dokonalé informační embargo (a funguje i bez Fojtíka a Čmolíka, řekl bych, že ještě lépe).
Trefně to nazval v pátek 18.11. v Právu Alexadr Mitrofanov ve svém sloupku Rozháranost. "Na tyto demonstrace přišli ti opravdu rozhněvaní... Nespokojenost a hněv byly v přebytku..." Ale ani Mitrofanov nenašel odvahu (nebo mu to nebylo dovoleno) se zmínit o vystoupení prorektora UK a policisty...
Přes veškerou nespokojenost, hněv a naštvanost přítomných byli účastníci jasně protineonacističtí a protineonacionalističtí. To snad nejvíc oceňuji.
A to je tak ve stručnosti vše. Jo, ještě něco, jestli takhle naštvanejch lidí přijde jednou na demonstraci 10 - 20x víc, tak to bude fakt mela.
Držte se, jedeme (celá Evropa) z prudkého kopce a stále zrychlujeme...
22. 11. 2011 | 21:14

vasja napsal(a):

Občan.
Kuhnl měl se socanama společnýho to, že si s Paroubkem plácnul a šel mu dělat ministra obrany.
22. 11. 2011 | 21:45

reppop napsal(a):

Germanicus napsal(a):
Mě daleko nejvíc zaujali dva jiní řečníci. Jednak prorektor Karlovy University prof. Stanislav Štech, který v 10 minutách naprosto roztrhal nejlepšího ministra školsví Dobeše. A jednak představitel Nezávislého odborového svazu Policie ČR Daniel Bláha (sic!).
22. 11. 2011 | 21:14

Ano, s celým Vaším hodnocením souhlasím. I mně se nejvíc líbil pan prorektor Štech. Přesně věděl o čem mluví a já situaci ve vzdělávání u nás vidím stejnýma očima (řítí se to do katastrofy přesně v souladu s charakteristikou v knize K.P. Liessmanna Teorie nevzdělanosti; jde samozřejmě o "reformu" podle neolibrálních receptů). Pokud se nezbavíme neoliberálního myšlení jako jsme se zpavili v roce 1989 toho komunistického, zle se povede naší zemi. Minulá revoluce byla proti komunismu, příští musí být (co nejdříve) proti neoliberalismu. Proč se pořád někam stěhujeme? Napřed do Ruska, pak do USA, cožpak Česká republika není v srdci Evropy? Cožpak jsme neměli prezidentem Masaryka, který nebyl ani extrémní levičák ani extrémní pravičák? Vždyť máme na co navazovat, byli jsme docela pracovitý, vzdělaný, liberální a prosperující národ, tak proč pořád kopírujeme ty, kteří nám nabízejí jen stupidní (v principu totalitní) extrémy?
22. 11. 2011 | 22:05

reppop napsal(a):

odjinud napsal(a):
22. 11. 2011 | 11:50

Vy jste pane skutečně odjinud. Snad jste přicestoval z jiné Galaxie, jedině tak se dá vysvětlit Váš popis 17. listopadu v Praze. Ale ještě pravděpodobnější se mi zdá druhá možnost: jste přímo člen vlády, a ta do práce asi chodí červí dírou, protože zřejmě úřaduje v jiném Vesmíru než ve kterém žije většina obyvatel naší země. A tak připravuje své reformy ne pro lidi, ba ani ne pro mimozemšťany (vždyť i ten ET byl normální empatický tvor), ale pro mimovesmířany žijící nikoliv v rozpínajícím se, ale kolabujícím vesmíru.
22. 11. 2011 | 22:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, dobře odklonění, sociálně především pak tu. A myslím to upřímně.
Veselé krizování...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/163424/komentar-pavla-safra-proc-gross-nesedi.html
22. 11. 2011 | 23:05

Proto napsal(a):

Panu Sobotkovi by vyhovovalo dostat se k vládě a udělat populisticky pro potřebné pouze něco v rámci tohoto pokřiveného systému a připravit tak půdu pro v dalším období následující vládu ODS. Zjevně nechce měnit samotný systém, který tak ,jak je zřízen zajišťuje faktické a příjemné staus quo pro současné zloděje, korupčníky. To je žalostně málo . Panu sobotkovi chybí cca 10 let praxe v reálném životě. Žít ve skleníku politiky prakticky celý produktivní život není to pravé pro uspořádání si žebříčku hodnot a problémů tak, jak jej má většina obyvatel. Oceňuji, že se pan Sobotka dříve objevil i na demonstracích NEZAKLADNAM . Nikdy však nevystoupil veřejně s tím, že po případném nabytí moci bude rušit pro české občany ponižující smlouvy o pobytu vojsk USA na našem území.
22. 11. 2011 | 23:41

Ládik!!! napsal(a):

Sobotka,
a vám (čssd) zpětná vazba v příštích měsících chybět nebude?? Vy jste přišli mezi ty "lidi dole" na ulici? (Vaše slova, Zaorálek těm dole na ulici říká "obyčejní lidé"). Tak vy už to máte za sebou a vrátili jste se nahoru, kam podle sebe patříte? To už zase máte naplánované preference? Kolik?
Tak vy už jste pochopili, co ti obyčejní lidi dole na ulici chtějí = co nemají, co jim poškrtali. A vy jim to dáte. Vy najdete někoho, kdo to má, tomu to vezmete a dáte tomu, kdo křičí, že to potřebuje víc. Já Vám řeknu, to je politika, jak prase. To se nestydíte? Vy neumíte vymyslet systém, který zaručí, aby všichni makali jak barevní a všechnu produkci (do mrtě) prodali za hranice? Co se učíte na těch stranických školeních? Máte klapky na očích i na uších (i na zubech) a myslíte si (když se spustíte na ulici), že jste mesiáši, vykupitelé a spasitelé. To jste, ale ti, kteří všechno zadarmo vykoupili a spásli.
23. 11. 2011 | 05:03

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Pěkné!
23. 11. 2011 | 08:30

neo napsal(a):

Germanicus:

z tiskové zprávy ProAlt vyplývá, že tam bylo asi 3000 lidí. Tedy z 10 000 000 , kde má být 99% lidí nespokojených, je to jen plivanec. Možná jen největší křiklounci, nejradikálnější komouši a náckové... co já vim. Rozhodně to ale nevypadá na 99% občanů, kteří by byli, jak Žižkové a Peheové tvrdí, nespokojeni.
23. 11. 2011 | 08:30

Yosif K napsal(a):

Pane Reppop - akademickych projevu o socialni spravedlnosti se nenajite.

Masaryk by dnes uz asi zadny velky socan nebyl - za Masaryka byla podpora v nezamestnanosti 1 Kc na den a statni penzi meli jen statni zamestnanci. Nemuzete proste rozdat vsem vsechno s tim, ze se na to vyborou penize "progresivnim zdanenim velkoburzoasie". Toto jest komunisticky omyl. Takhle to nefunguje.
23. 11. 2011 | 08:42

rejpal napsal(a):

neo
99 % je nesmysl. Tak 10-15 je spokojených, stejnému počtu je to jedno, protože je politika nezajímá, a zbývá tak 60%. Jenže každý demonstrovat nechodí. Z účasti na demonstraci vyvozovat závěry o míře spokojenosti občana, to bych si opravdu netroufl.Spousta lidí se bojí, jiní jsou líní, další vyčkávají, jiní nemají rádi davové scény a davové psychózy.
Nevím, kolik je ve vašem okolí lidí, kteří jsou se současnou politikou alespoň vlažně spokojeni. Osobně znám takového člověka jednoho a asi o třech dalších si to myslím, i když se k věci zásadně nevyjadřují. Desítky dalších nepokojeni opravdu jsou (a dal by se použít silnější výraz). Pracuji ve firmě, kde většina zaměstnanců ve většině voleb volila pravici, někteří i loni. Jejich současné názory nelze vždy reprodukovat bez použití "four letter words".
Největší chyba, kterou může jakákoli vláda udělat, je podceňovat a bagatelizovat názory veřejnosti. Je tu dlouhodobý propad preferencí vlády. Je to vidět i při hlasování v Hyde Parku. Nedávno tam byl jeden z lídrů ProAlt. Verbálně nebyl moc přesvědčivý, spíš naopak. Ale získal 80 % hlasujících diváků. Propad preferencí nelze svádět na reformy, to ještě přijde, ale spíš na chování reformátorů, jejich potyčky, skandály a způsob jakým realizují svou politiku.
23. 11. 2011 | 09:04

neo napsal(a):

rejpal:

mícháte dohromady 2 druhy nespokojenosti.

Nespokojenost s politikou a nespokojenost s politikou vlády.

Vězte, že lidé jsou obecně nespokojeni s politikou a to ať vládne kdokoli. Těch je drtivá většina a takoví volí tzv menší zlo.

Ostatně je to běžná chyba a nahrává prakticky kterékoli politické straně, aby ji použila ve svůj prospěch a označila 80-90% za nespokojené...
23. 11. 2011 | 09:11

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Pane Reppop - akademickych projevu o socialni spravedlnosti se nenajite.
Masaryk by dnes uz asi zadny velky socan nebyl - za Masaryka byla podpora v nezamestnanosti 1 Kc na den a statni penzi meli jen statni zamestnanci. Nemuzete proste rozdat vsem vsechno s tim, ze se na to vyborou penize "progresivnim zdanenim velkoburzoasie". Toto jest komunisticky omyl. Takhle to nefunguje.
23. 11. 2011 | 08:42

Problem je, ze jste porad nevysvetlil jak to tedy funguje. Ceho se tedy chudi v chudych zemich naji? Projevu americkych politickych exponentu nezdanene velkoburzoasie o svobode a demokracii? Ročně asi 15 milionů lidí umírá na podvýživu, a to prosím ve světě, kde hlavní ideologií není ta masarykovsko-socanská, ale americko-neoliberální (MMF, atd.).
23. 11. 2011 | 09:12

rejpal napsal(a):

neo
trochu bych vám za pravdu dal. Ale je to takový background a dá se odfiltrovat.Už proto, že obecná nespokojenost s politikou nejčastěji ústí do nezájmu o tuto oblast (to jsou ti, co jim je to jedno). A samozřejmě, nespokojenost s vládní politikou (ale třeba i opoziční) může přejít v tu obecnou, zvlášť když nějaký marasmus trvá delší dobu, a také, když se lidé pokusí o změnu a jsou napáleni. Myslím ale, že když s někým, kdo vám aspoň trochu důvěřuje, mluvíte, rozeznáte ty dvě věci od sebe velmi brzy. S tímhle problém opravdu nemám. Jen má osobní pozorování nemají statistický význam, těch lidí je málo. Na druhou stranu - pohybuji se většinou v okruhu lidí, kde ty důvody nespokojenosti nejsou principiálně existenční. Ale zase méně mezi lidmi okolo 20, kde to možná je jinak. Zajímavý symptom je tenhle: pamatuji doby, kdy se lidi spíš báli dávat najevo nespokojenost. Dnes mi přijde, že hodně lidí se bojí (spíš stydí) otevřeně říci, že se jim tahle vláda a její politika líbí. A tak kličkují nebo na tvrdší atak reagují podrážděně. Oni vědí, že věcné argumenty jaksi chybí, ale je tady ta víra.
23. 11. 2011 | 09:29

reppop napsal(a):

neo napsal(a):
Germanicus:
z tiskové zprávy ProAlt vyplývá, že tam bylo asi 3000 lidí. Tedy z 10 000 000 , kde má být 99% lidí nespokojených, je to jen plivanec. Možná jen největší křiklounci, nejradikálnější komouši a náckové... co já vim. Rozhodně to ale nevypadá na 99% občanů, kteří by byli, jak Žižkové a Peheové tvrdí, nespokojeni.
23. 11. 2011 | 08:30

Vážený pane, muž má k dispozici 2 orgány, které zajišťují jeho nesmrtelnost. Jsou to genomet a memomet. Přeji Vám aby Vaši nesmrtelnost dokázal zajistit alespoň ten první. S pozdravem Reppop
23. 11. 2011 | 09:37

neo napsal(a):

robocope , vo co ti jde?

já uvedl jen fakta. Nic víc.
23. 11. 2011 | 09:53

Yosif K napsal(a):

Pane reppop 22.05 - to ze se statni dluh musi splacet neni totalitarsky extrem.

Uz ted ceska republika plati rocne 80 miliard Kc na urocich - vice nez jsou vuudaje na skolstvi. Zit na neustale zvysujici se dluhy neni mozne.
Prestante lhat sam sobe ze se na uhradu dluhu da "vyzdimat velkoburzoazie". Kdo neni utopista, tak vi, ze to neni dost dobre moizne, ze velkoburzoazie na tohle nikde dostatecne velke prijmy nema, 80% prijmu v temer kazdem state vcetne USA jsou prijmy zamestnancu. Totalnim rozkulacenim velkoburzoasie docilite leda toho, ze si kazdy proletar bude moci koupit vice o krabicku cigaret a ci dve pivo na den.

To jsou ty zdroje co jsou. A nelzete sam sobe ze zdroje jsou v tom ze socdemaci nekradou - kolem CEPRA a Kadlece je take podezrele ticho? A kdo je nainstaloval do koryt???? Socdem...... vsichni kradou jako vsichni.....
23. 11. 2011 | 10:17

kelt napsal(a):

Brundibár,
nejsem apologetik minulého režimu ani v nejmenším,který jsem prožil víceméně v dospělém věku.
Bohužel zklamání z toho,co je nám vnucováno současnou vládní garniturou,proti čemuž je efektivní obrana nemožná je příčinou i toho jak reaguji na ideologické zastánce toho,co je presentováno jako "reformy".
Chci konstatovat,že Vás mezi ně nepočítám,po přečtení výše uvedeného-čili omluva.
Dle propočtů TI tento stát přichází ročně z titulu rozkrádání veřejných prostředků zejména politiky ODS a na ně napojenými podn.subjekty minimálně o 1OO mld.Kč.
To mně po Kalouskově složence a zdražování všech zákl.životních potřeb se jeví jako politický gangsterismus,který je presentován jako reformy.
Touto optikou jsem nucen hodnotit vše kolem sebe,zejména po jmenování min.průmyslu pana Kuby a jednoznačné osvětlení "puče"na pražské radnici primátorem Svobodou.
23. 11. 2011 | 10:40

Yosif K napsal(a):

Pane Reppop 09.12 - PROLETARIAT SE MUZE NAJIST JEN KDYZ MU "VELKOBURZOASIE" (nebo treba i OSVC) VYTVORI PRACOVNI MISTA.

Tragicke je, ze tam, kde se rozhodli velkoburzoasii zlikvidovat aby proletariatu bylo lepe, tak tam maji behem nekolika mesicu velkoburzoasii novou, rudou, ktera se ma take jako pra....ta v zite, ale navic je blba a jeste vice zbidaci i chudaky. (Viz Kuba, KLDR, Venezuela...) A ti chudaci pak na matrackach plavou na Floridu aby mohli mohli vydelat nejake penize u velkokapitalistu a mohli pak podporovat 30 hladovych krku doma na Kube.
Nebo jako ve Svedsku kde socani zavedli marginalni zdaneni osobnich prijmu 100% a pak se divi ze vsichni svedsti bohaci byli v Monaku, v Lucembursku, v Holandsku nebo ve Velke Britanii......
23. 11. 2011 | 10:48

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte, jak rikal Svejk, v Cechach se kradlo, krade a krast se bude.

Pokud se za ODS dle TI rozkrade 100 miliard rocne (kulata sumicka) kolik se presne rozkrade za vlady socdem? 98 miliard Kc? Nebo 103 miliard Kc?

Jedna vec je boj proti korupci - ten by se vsak nemel zastavovat u oranzovych bran.
Druha vec je, ze pokud socialni soucitici socanci prijdou do vlady (jakoze prijdou) krast se bude cca stejne a navic se zacnou rozhazovat vyssi soc davky mezi proletare, comz jeste stoupne nezamestnanost. Coz uz tady jednou Spidla predvedl.
23. 11. 2011 | 10:54

rejpal napsal(a):

Yosif K
Ta selektivita všeho myšlení je úžasná. A vážně si myslíte, že problémem číslo jedna jsou rozkrádačky a neschopnost ORANŽOVÝCH? Možná budou po příštích volbách, ale zatím opravdu ne.
23. 11. 2011 | 11:03

Vincent napsal(a):

Pane Sobotko,

toto je velmi nešťastná formulace, řekl jste víc, než jste jistě chtěl.

"Ano, byli, jsme u toho, - odpovídal jsem, - ale snažili jsme se, aby z toho měli prospěch i lidé dole."

Lidé jsou už dnes velmi citliví, obzvláště "ti dole"
23. 11. 2011 | 11:07

kelt napsal(a):

Yosif K,
kolik se rozkradlo za vlád ČSSD,to by Vám mohl prozradit exministr Langer,který by jistě nic z podstaty věci ČSSD nic neodpustil.
Pokud on ne,tak to zkuste u TI.
Já jenom vím,že za cca 5 milionů si šel sednout exministr Svoboda(ČSSD/na pět let.
Za 4O milionů dostal exsenátor za ODS Novák pokutu 5 milionů a dva roky podmíněně.
Co Vám říkají jména /vesměs za ODS/Macek-knižní velkoobchod,Řebíček,Dalík,Jančík,Drobil,Kocourek,Vondra,Barták,Parkanová/KDÚ ČSL,TOPO9/zřejmě asi nic a nebude to vada zraku.
Váš problém je hlubší,ale to Vy asi netušíte.
23. 11. 2011 | 11:50

Brundibár napsal(a):

Kelt:

V pohodě, omluva přijata ;)

Jinak jsem pracoval ve státní správě pod premiéry z ČSSD i ODS a mohu vás ujistit, že mezi oběma stranami není žádný faktický rozdíl (předvolební rétoriku a válečné barvy nepočítám) - předražené nebo zcela zbytečné zakázky se zadávaly úplně stejnou měrou, jen z toho jednou profitovala skupina firem A a podruhé B.

A pražská radnice - stačí se podívat, co dělaly špičky pražské ČSSD v letech 2006-10 (kdy ODS měla přes 50% zastupitelů v Zastupitelstvu), případně, kolik obvodů vedla koalice ODS-ČSSD. Ne, tyto dvě strany si nemají co vyčítat (na pražské nebo celostátní úrovni), menší parlamentní strany (ty, které kdy byli v parlamentu) také ne.

Omezovat to pouze na jednu stranu nebo si myslet, že jedna strana krade méně než druhá, to považuji za obrovskou chybu. Všechny kradou do té míry, která jim projde. Tato míra se sice velmi pomalu, ale přesto snižuje.
23. 11. 2011 | 12:04

Levičák napsal(a):

Pane Sobotko,vážím si toho,že máte odvahu a jdete 17.listopadu mezi lidi.Máme ho v kalendáři krásně označen za den boje za svobodu a demokracii.Skláním se památce p.Opletala a ostatních studentů,ale již ne těch,kteří naivně napomohli hospodářskému převratu v republice,rozdělení státu a rozkradení majetku nás všech.Velé roky jsem volil Vaši stranu,ale to jen proto,že jsem věděl,že kdybych volil komunisty nahrával bych jenom ODS a ubíral hlas levici.Vaše strana pro mě byla přijatelnější pro své levicové zaměření.Pravda je jen jedna.I Vaše strana stála u rozkradení státu,i ona má ve skříni různé kostlivce,i její představitelé,přes to všechno,co jste udělali pro obyčejné lidi,bylo více toho,co jste naslibovali a nesplnili.Dobře se to vymlouvá na přehlasování pravicí.Začnětě být konečně kontruktivní levicí a spojte se s komunisty.Odhoďte překonané klišé,že s touto stranou spolupracovat nebudete,pro její spojení s minulým režimem.Vím,bojíte se,že v případě takové spolupráce přijdete o některé voliče,ale jiné naopak získáte.Vźdyť v parlamentu spojením hlasů budete moci prosadit řadu dobrých zákonů.Naopak,takové ty hříčky,jako když Miloš Zeman založí trucstranu,dnes pan Paroubek to samé,nahrávají jen pravici,tříští hlasy a to je v případě,že to myslíte dobře neodpustitelné.
Samozřejmě,že pravice bude a hlavně před parlamentními volbami strašit voliče komunisty,návratem starých časů,znárodněním atd,Kdo nemá máslo na hlavě,tak ví,že je to nemysl.Ti,co pomáhali rozkrádat stát,Ti co neoprávněně zbohatli díky děravým a nedostatečným zákonům v oblasti daňové a hospodářské kriminality se bát musí a také nejvíce řvou.Ano v případě vzniklého právního státu musí skutečně dojít zpětně k prokázání způsobu nabytí majetku a při nemožmnosti prokázání jeho původu k zabavení.Ale to není zestátňování,to je pouze výkon spravedlnosti proti zlodějům.To bylo ukradeno,to musí být vráceno.I toto heslo hlásá pravice,paní předsedkyně sněmovny Němcová a jiní,když je řeč o restitucích církevního a jiného majetku zestátněného v roce 1948 komunisty.
Ale nějak zapomínají na dnešní dobu.Zlatý poklad republiky nebyl nikdy majetkem komunistů(přestože pouze oni se v sedmdesátch letech zasloužili o vrácení jeho části z Fort Knoxu v Kanadě),ale vždy pouze majetkem občanů státu.Jak jste si Vy všichni vládnoucí po roce 1989 mohli dovolit ho polovinu rozkrást?Jak to,že každému občanu republiky narůstá dluh,který je dluhem státu a to i zásluhou prováděných restitutcí,na které stát nemá prostředky a jde tedy o novodobou křivdu na nás občanech!!!My jsme v roce 1948 ještě nežili,nikoho jsme neokradli a dnes máme něco vracet?
Jak to,že objekty postavené občany zdarma v akcích "Z" jsou dnes rozprodány nebo pronajímány do soukromých rukou?Jde o restaurace,stadiony,zimní bazény,letní kina apod.Je to okrádání všech,kteří svou prací bez mzdy tyto objekty stavěli.Ať je tedy co bylo ukradeno vráceno!!Ale o to se ČSSD asi zasazovat nebude,že?
23. 11. 2011 | 12:05

Sláva se Vyžvejk napsal(a):

to byla přímo revoluce ! 17 listopad 2011 vejde do smetiště dějin jako den, kdy drtivá většina národa demonstrovala na náměstích po celém Česku a ukázala tak svou nespokojenost.

celé 3 tisícovky lidí a pár dalších zoufalců na venkově mimo václavák se rozhodly přepsat historii. Sláva jim
23. 11. 2011 | 12:57

Germanicus napsal(a):

neo 08:30
Já vám váš klídek a jistotu neberu. Jenom se osobně domnívám, že bouře také nezačíná hned blesky, lijákem, kroupami a vichřicí. Nejdřív je takový ten klídek před bouří, potom vzdálené slabé hřmění atd. atd....
23. 11. 2011 | 15:01

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko

To, že máte jít mezi lidi jsem Vám psala již několikrát. A to nejen tak jaksi povinně, když se slaví nějaký svátek. Tam se to rozumí jaksi samo sebou. Jako dát ženě kytičku k MDŽ nebo na den matek, jak je ctěná libost. Z vlastní zkušenosti ovšem mohu říci, že mnohem víc mě potěší a našemu letitému manželskému vztahu prospěje, pokud mi manžel donese kytku někdy jindy. Tam totiž cítím tu opravdovost (pokud to není pocit viny). A tak je to i s Vámi. Nedělejte jen to, co se od Vás, jaksi povinně očekává, svoji opravdovost a řekněme modernost byste měl prokazovat i jindy. A věřte tomu, že to je i jediná cesta pro Vás. Jak se utopíte v politikaření a sklouznete do rutiny, budete nevěrohodný. A nečekejte moc dlouho. Lidé jsou naštvaní, dnes více na politiky vládní, to dá rozum, ti si nemohou dovolit jít mezi lidi. Vy zatím ještě ano. Tak toho využijte nebo bude pozdě. To není výhrůžka. Snad vnímáte posuny ve společnosti.

Je totiž trošku na pováženou, že se do čela odporu proti tomuto typu politiky a s tím spojené korupci musí postavit pan Babiš a nejste to Vy, jako představitel sociální demokracie. Vím, že Vy spíš inklinujete k takovým aktivitám jako je ProAlt. Nemůžete ovšem nevidět, jak obrovský zájem a souhlas pan Babiš získal ze strany občanů. A jedním z důvodů je ten, že to zřejmě srozumitelně nedokážete artikulovat Vy. A tady vidím hned několik příčin. Jednou z nich je ta, že ani sociální demokracie nemá zcela čistý stůl. Vaše distancování od lidí jako je bývalý premiér Gross, či hejtman Palas nezaznívá tak silně, aby jej lidé mohli vzít na vědomí. A to už vůbec nemluvím o současné situaci v Praze. Pánové Hulínský a Březina jsou pro mě nepřijatelní. Vím, že je to věc pražské organizace, ale i tak by měl být názor předsedy soc. demokracie být slyšet. Asi si ti Pražáci v tom pořádek sami neudělají, protože ručka ručku myje, klientelismus je jako rakovina. V této souvislosti jste jistě také zaznamenal narůstající popularitu Jiřího Dienstbiera, snad je Vám jasné proč. Protože se chová zásadově, ne jen mluví.

No a další věc je ta, že je potřeba mluvit k voličům srozumitelně. Musíte vzít na vědomí svoji členskou základnu. Ta se skládá většinou z těch sociálně slabších a ti se nějakých učených přednášek a sympozií nenajedí. Mají většinou to, čemu se říká zdravý selský rozum a bohaté životní zkušenosti s tím, jak s nimi ti, kteří mají moc mohou zatočit. A ti váhat nebudou. Oni už neváhají, řekl to nakonec i prezident, že o žádné zbohatnutí v listopadu nešlo, že šlo o změnu systému a vypadá to tak, že většina lidí byla hloupá, protože si myslela, že ještě naše generace bude žít v bohatém kapitalismu. No někteří v něm žijí, ale většina nikoli. Takže těmto lidem máte právě Vy pomoci, a to můžete učinit jedině v případě, že Vám uvěří a uvěří Vám jedině tehdy, když jim to řeknete nikoli mluvou salónních diskutérů, ale hlasem pana Babiše. Ten na to kápl. Takže je docela možné, že Vám opět Vaše voliče sebere a budete zase v roli nemohoucí opozice, tak, jak je tomu teď.

Témat, na která by lidé slyšeli je jistě víc, ale není potřeba drobit ten tah na branku. Co třeba pro začátek zkusit tlačit na to, aby se zjistilo, kdo je za tím tunelem MUS a proč to dopadá tak, jak to dopadá. A proč se Kalousek kroutí jako had a nic rozumného z něj nevypadne. To, že premiér řekl, aby se to nechalo zklidnit, to chápu, ale Vám by to zklidnění vyhovovat přece nemělo ? Víte, řeknu Vám, že je mi celkem jedno, kdo se do těch osidel chytí, klidně ať to je i někdo ze soc. demokracie, to padni komu padni je princip správný, ale nikdy se zatím nedržel. Pokud si i Vy neuděláte ve straně pořádek, tak bude mít protistrana vždycky čím argumentovat. Je sice zjevné, že se korupce a vysávání státního rozpočtu týká vždy více těch, kteří jsou u kormidla. A dokonce jsem přesvědčena o tom, že v sociální demokracii se nikdy tak nekradlo, jako se krade teď, to bych Vás nevolila. Prostě pravici dnes ovládají ti všehoschopní s kmotry za zády a na ty Vy mít, díky bohu, nikdy nebudete.

Ale ani se o to nesnažte !
23. 11. 2011 | 15:02

kelt napsal(a):

Brundibár,
je zjevné,že do pražských poměrů více vidíte vzhledem k Vaší předchozí angažovanosti.
Přesto ale musím nesouhlasit s rovnítkem mezi ODS a ČSSD co se týče rozsahu rozkrádání veřejných peněz na republikové úrovni.
Pokud vycházím z údajů zde publikovaných skalními zastánci garnitury Topolánka a Nečase,tak je "řeč"o milionech Grosse/které Langer nedokázal identifikovat jako z veřejných zdrojů/,takže se jednalo zřejmě o nečistý kšeftík s akciemi bez újmy SR.Zatím neprokázané miliony na stavbu hejtmana Palase/šetří MF/a co se týče pěti na stolech českých,tak šel sedět korunní svědek proti onomu starostovi.
Více se tady toho prakticky neobjevilo.MUS to bude zřejmě průřezová záležitost.
Malé domů ODS ,to je již nekonečný řetěz rozkrádaček,které se trojkolka snaží úsilovně zamést pod koberec.
V reálné/ne v té naší/demokracii by se vláda po Drobilovi a Vondrovi musela okamžitě poroučet.
Pokud se mýlím,opravte mne.
23. 11. 2011 | 15:44

neo napsal(a):

Germanicus:

tak koukám hřmí už od Topolánkovy vlády a furt nic:) Dokonce i další volby si lidé zvolili raději dále od socialistů a komunistů...
23. 11. 2011 | 15:52

Brundibár napsal(a):

Kelt:

Jde o to, jak to měříte. Měli jsme tu akci "Čisté ruce", jejímž výsledkem byli dva pravomocně odsouzení politici, v součtu majetků, které nemohly být nabyty daňově přiznanými příjmy to může být jinak. Stále totiž platí cimrmanovské "co to je za eso, když se nechá chytit (resp. s nabytými penězi pracuje tak blbě, že se dá snadno dokázat, že si ty peníze nevydělal). To sice veřejnost dráždí, ale není to to nejdůležitější - už v Bony a klid bylo heslo úspěchu "nemlaskat".

Důležitější je, jak kdo hlasuje v parlamentu, jaké předkládá návrhy, zkrátka - jak kdo přispívá k průhlednosti veřejných financí. Projděte si tisky k zákonům o veřejných zakázkách (+ novely) a zjistíte, že si strany fakt nemají co vyčítat.

Jinak politicky angažovaný jsem nikdy nebyl.
23. 11. 2011 | 16:48

petrof napsal(a):

je legrační slyšet někoho, kdo nikdy nepracoval, jak demonstroval s odboráři a pracujícími....cha-cha
23. 11. 2011 | 17:59

mivek napsal(a):

petrof, jako že člověk, který je celý den u kompu nebo v kanclu nic nedělá ? Jako že maká jenom kopáč nebo jak to myslíte ? takže bankéři, úředníci, prezident, parlament, starostové, vláda a ti ostatní, co nedrží v ruce lopatu, tak nic nedělají. A co děláte vy, lámete ve skále šutr ? Gratuluju
23. 11. 2011 | 18:16

reppop napsal(a):

neo napsal(a):
Možná jen největší křiklounci, nejradikálnější komouši a náckové... co já vim.
23. 11. 2011 | 08:30
Vybírám z F. Koukolíka:
Jeden z nástrojů propagandy je cejch.
Cejch je druh citově zaměřeného slovního a myšlenkového krátkého spojení. Váže jedince, skupinu, národ, rasu, myšlenku k zápornému symbolu. Jedince, skupinu, myšlenku nebo způsob řešení problémů, které chce propagandista oslabit, vyloučit, zničit, označí krátkým, jednoduchým, výstižným, Snadno zapamatovatelným slovním cejchem. Cejch zbavuje nutnosti přemýšlet o tom, kdo ocejchovaný člověk je, co dělá, jaký je smysl toho, co říká. Smyslem cejchu je přimět lidi, aby kousli do prstu, který někam ukazuje, aniž by se podívali, kam nebo na co ukazuje. Cejch zbavuje člověka jedinečnosti. Vyrobí z něj příslušníka podezřelé skupiny, izoluje a zavrhuje. Cejchování se v oslovené populaci upevňuje učením. Cejch se všemi prostředky systematicky opakuje ve vazbě s cílem cejchování, ať je to jedinec, skupina, stát, náboženství, názor, způsob myšlení, nebo způsob řešení problémů. Opakované učení tohoto druhu připomíná podmiňování podle Pavlova. Jednoduchým, dostatečně intenzivním a dlouho opakovaným podmiňováním je možné v části oslovené populace vypěstovat něco podobného reflexnímu automatismu. Předvedení podnětu vyvolává automaticky zápornou citovou odpověď, o které její nositel neuvažuje. Považuje ji za "přirozenou", "jasnou", "normální", "samozřejmou", za zoučást sama sebe, což je propagandistův ideální cíl.
Jednoduché příklady cejchování v elektronických diskusích (chatech) jsou v současných Čechách například následující: komouš, bolševik, levičácký, levičák, pravičácký, pravičák, fašoun, nácek.
Vo to mi jde...
Opravdu jste uvedl jen fakta a nic víc?
23. 11. 2011 | 23:48

neo napsal(a):

robocope a umíš číst?

slovíčka jako "možná" a "co já vim" ti nic neříkaj?
24. 11. 2011 | 08:11

reppop napsal(a):

neo napsal(a):
robocope a umíš číst?

slovíčka jako "možná" a "co já vim" ti nic neříkaj?
24. 11. 2011 | 08:11

Tak dobře: "možná" jste totální hňup, "co já vím"?
24. 11. 2011 | 22:20

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Pane Reppop 09.12 - PROLETARIAT SE MUZE NAJIST JEN KDYZ MU "VELKOBURZOASIE" (nebo treba i OSVC) VYTVORI PRACOVNI MISTA.
23. 11. 2011 | 10:48

Vážený pane, Váš problém je v tom, že Vy umíte myslet jen bipolárně (+ nebo -).
Já nikde netvrdil, že se má velkoburžoasie zrušit. Já pouze tvrdím, že se má omezit její finanční expanze.
Podívejte:
oheň je pro lidstvo prospěšný, požár ne,
voda je pro lidstvo prospěšná, povodeň ne,
jídlo je pro lidi prospěšné, obezita ne,
dieta je pro lidi prospěšná, anorexie ne,
socialismus je pro lidi prospěšný, komunismus ne,
kapitalismus je pro lidi prospěšný, neoliberalismus ne,
a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Já tu pořád dokola píšu, že příroda nemá ráda extrémy, tudíž nemá ráda ani extrémně levicové ani extrémně pravicové myšlení. Socialismus s lidskou tváří je pro mne totéž jako kapitalismus s lidskou tváří. "Lidská tvář" vyjadřuje uměřenost, tj. neextrémnost.
Příroda nemá ráda:
extrémy (viz Gaussova křivka)
energeticky plýtvavavé nerovnováhy (viz evoluce, chemická reakce atd.)
převahu konkurence nad kooperací (viz evoluce, kde konkurence je prostředek k dosažení kooperace v systému; cíl je ta kooperace).
Všechno toto neoliberalismus převrací, proto je stupidní (= protiví se přírodním zákonům) a plodí neefektivitu lidské společnosti, tj. zlo.
24. 11. 2011 | 22:33

Radovan napsal(a):

Pane Sobotko, trochu odbočím od Vašeho tématu. Blíží se volby a v mnoha městech organizace ČSSD vůbec nepracují. V našem městě skoro nikdo neví,kdo je předseda ČSSD a co vlastně dělá.Jak kontrolujete činnost těchto organizací ? Vyplněná hlášení to doufám nejsou. V posledních volbách tady ČSSD prohrálo, ale předseda si sedí na teplém místečku stále.
Nemá vzah k obyčejných lidem, protože pochází z "Výšin". Mám strach,jestli je takových předsedů více, tak jsou volby na podzim ohrožené. Lidé volí ČSSD už jen proto, že nechtějí tady ten binec. Předsedové organizací na tom nemají žádnou zásluhu, protože nepracují.Kdyby se někdo ozval, tak je šikanován jak u pravice.
15. 01. 2012 | 17:54

Radovan napsal(a):

Jedovaté pravicové jazyky, ať tu nepíší, blíží se jejich konec.Raději, ať si už teď obhlíží nový kufr, jsou slevněné, brzy budou balit zaroveň se všemi, kteří jsou odpovědni za tento binec a marasmus kolem nás. Spokojeni jsou jen zloději a tuneláři kteří se bojí jak čert kříže, když volby nevyhrají.
Budˇ půjdou do tepláků, nebo mohou ještě teď odletět,nebo odplout mega lodí,takovou, která se včera potopila. Ani pes po nich neštěkne a slušní lidé si konečně oddechnou. Kožený a další je čekají, vrána k vráně sedá .....
15. 01. 2012 | 18:01

Radovan napsal(a):

Jedovaté pravicové jazyky, ať tu nepíší, blíží se jejich konec.Raději, ať si už teď obhlíží nový kufr, jsou slevněné, brzy budou balit zaroveň se všemi, kteří jsou odpovědni za tento binec a marasmus kolem nás. Spokojeni jsou jen zloději a tuneláři kteří se bojí jak čert kříže, když volby nevyhrají.
Budˇ půjdou do tepláků, nebo mohou ještě teď odletět,nebo odplout mega lodí,takovou, která se včera potopila. Ani pes po nich neštěkne a slušní lidé si konečně oddechnou. Kožený a další je čekají, vrána k vráně sedá .....
15. 01. 2012 | 18:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy