Ministr Pospíšil ohrožuje nezávislost soudců

16. 01. 2008 | 09:30
Přečteno 6622 krát

Na internet pronikly některé informace o chystané reformě justice, kterou vládě předložil ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Rozhodně nepatřím mezi nekritické obhájce současného stavu v justici. Určitě je mnoho věcí, které je nutné a naléhavé na práci soudů změnit a zlepšit. A zdaleka to není jenom rychlost jejich rozhodování. V porovnání se špatnou situací v policii (postupný leč zrychlující se profesní rozklad policejních struktur za ministrování Ivana Langera) a v soustavě státního zastupitelství ( za Vesecké a po Čunkovi rychle ztrácí nezávislost, respekt i prestiž), se mi jeví situace v našem soudnictví přece jen o málo lepší. Zejména pokud jde o nezávislost rozhodování soudů a jejich odolnost politickým a komerčním tlakům, nespornou a viditelnou především na odvolacích stupních. To je obrovská deviza, kterou dnes soudy mají. Klíčová pro zachování právního státu, pro udržení svobody a ochrany práv občanů.

Jako opoziční poslanec jsem nicméně připraven se v příštích měsících na Pospíšilovy reformy dívat věcně a rozumné záměry podpořit.

Pan ministr má však některé nápady, jež je nutné odmítnout velmi důrazně a od samého počátku. Ohrožují výše zmiňovanou nezávislost. Jde především o vnesení tzv. laického prvku do hodnocení kárných provinění soudců. Dnes jsou v kárných senátech zastoupeni výhradně soudci, v budoucnu by tam měli zasednout i delegáti advokátní, notářské a exekutorské komory a také právnických fakult. Na první pohled to vypadá zajímavě, „laici“ v kárných senátech omezí profesní solidaritu soudců, jež se v rozhodování těchto senátů možná čas od času projevuje.

Jenže současně se tím vytvoří nový prostor pro korupci a nepřímý nátlak na soudce. Funkce v kárném senátu zvýší prestiž i moc každého advokáta či exekutora. Může mít také vliv na množství jeho klientů a tedy i výši příjmů. Vznikne ekonomicky motivovaná poptávka. Skrytě bude možné s těmito funkcemi v senátech obchodovat. Většinou komerčně, někdy možná i politicky. Navíc se „laikové“ v kárných senátech budou dostávat do skutečně permanentního a těžce rozlišitelného střetu zájmů. Příklad: O žalobě proti exekuci může rozhodovat třeba soudce, jehož kancelář sousedí s kanceláří jiného soudce, jehož provinění právě řeší kárný senát za účasti žalovaného exekutora. Soudci se znají, třeba jsou i přátelé, exekutorovi jde o miliony korun. Lze tady spoléhat na nějaké „čínské zdi“ a profesní etiku? Laický prvek v kárných senátech je velké riziko. Soudcovská samospráva sice občas přinese falešnou solidaritu, vytváří však mnohem lepší obranu proti možnému ekonomickému či mocenskému nátlaku na justici zvenčí.

Totéž se týká i jmenování soudních funkcionářů, tedy předsedů a místopředsedů soudů. Ústavní soud před časem zrušil ustanovení zákona, podle něhož mohl soudního funkcionáře odvolat ten, kdo ho předtím jmenoval. Ministr Pospíšil chce do zákona vrátit pravomoc ministra spravedlnosti a prezidenta republiky soudní funkcionáře odvolávat, možná navrhne i odpovídající změnu ústavy. Jde o klasický zásah výkonné moci do moci soudní. I zde hrozí riziko mocenského zneužití. Daleko lepším řešením by bylo jmenovat soudní funkcionáře pouze na časově omezené období ( například na 6 let, aby se lišilo od funkčního období ministra i prezidenta) tak, aby nebyl odvolatelný a současně mohl funkci vykonávat pouze jedno funkční období. Popřípadě by funkcionáře soudů mohl jmenovat výhradně nově vytvořený kolektivní orgán soudcovské samosprávy. Každé z těchto řešení je lepší než návrat k možnosti, že výkonná moc potenciálně zneužije tuto svoji pravomoc k nátlaku na představitele soudní moci.

Jsem přesvědčen, že zejména po tom, co "výkonná moc" předvedla v kauze „Čunek,“ prudce roste hodnota všech mechanismů, jež zajišťují či mohou zajistit nezávislost justice. Tady by neměl být prostor pro žádné riskantní experimenty.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

petrof napsal(a):

pane Sobotka, existuje jedno takové pořekadlo, že kapři si sami rybník nevypustí. A to platí dnes u naši policie, kdy jejich inspekce řeší štížnosti a přestupky a stejně jsou loajální jsou i kárné senáty. Známe přeci ty legrační závěry, které konstatují,že nedošlo k žádnému pochybení, a nebo pokud došlo, řeší se to jen směšným snížením odměn jednotlivce apod.
Prostě justice je u nás dnes "stát ve státě" a je potřeba s tím něco dělat. Své názory a způsob uvažování nám nedávno v TV předvedly paní Brožová a Benešová, a bylo to něco otřesného!!
Doživotní jmenování bývalých komunistických soudců, které praktivoval náš bývalý prezident, které bylo výrazem jeho vděčnosti za to, že jej nechali "tenkrát" relativně v klidu, byla totální zhovadilost, jejíž plody vidíme právě dnes.
Doufám, že pan ministr je dosti schopný a energický na to, aby ty kapříky v tom bahnu trochu provětral, a odvolatelnost a trestání za jejich chyby, přehmaty a laxnost, je jen začátkem soudní reformy.
16. 01. 2008 | 09:59

malma napsal(a):

petrof
za to co předvádí ten nunínek Pospíšil je vrchol profesionality...opravdunvy vidíte jenom to,co chcete vidět...a ještě si dovolujete to považovat za jediné správné...
16. 01. 2008 | 10:11

RUMCAJS napsal(a):

Ty problémy co uvádíte, budou ve větší nebo menší míře u každého řešení.
To Vaše řešení dle mého nic neřeší.
Nebylo by jednodušší podívat se, jak to dělají jinde ???
16. 01. 2008 | 10:52

car komančov OO8 napsal(a):

Sobotka nojo co stním....... To že si soudci a cela justice děla co seji někdy slibí je holy fakt.Jato viděl a da se to doložit.Je zbytečne se přit otom jak ma byt nezavísla justice ale obyčejny opčan nemuže se cítit že si mužou dělat co se jim zachce, umíní, a pravidla čím složitější ti horší.Procesní chyby se dají vytvařet jak se komu zachce přiznat si svou nepozornost nevím jak to nazvat jinak možnou korupci.Jedtliže soudce uděla chybu jednoznačně anení možnost to řešit jednoduchym spusobem hež pomoci brachych pravníku není normalní věc.Samosoudce rozhodne jak rozhodne jen od pasu kdyby uměl číst tak snsd není tak neschopny nebo mu stojí za to kvuli blbym 4000 tisicum rozhodnout ve prospěch nejake firmy v jeji prospěch co si mam myslet o tom.prostě musim konstatovat že v demokraticke společnosti jsou soudci asi soudci kteří neumí ani čist kdyby si přečetl přihlašku do kurzy angličtiny o kterou se jednalo tak by došel k nazoru není nikym podepsana.Prostě nebayla, tak to bylo .To je fakt a žadne hory papíru ktere musi studovat.kdo ho platí aby byl nezavisly asi ta firma kdyš věří tomu co ji pošle jeji pravník nemusí čist atomaticky rozhoduje ve prospěch firmy jinak by si to přečetl.Tak važeny pane sobotko ty vaše socialněvetešnicke řeči snad nemusim poslouchat a kdyš tak mam narok vam řict jste primityf jako ta soudkyně kterou platí firma a ne opčane se svych daní.
16. 01. 2008 | 11:21

car komančov OO8 napsal(a):

Pane nevim jestli jste byl minystrem financi nebo jaka byla vaše pozice ve spolešnosti kktera dovolí člověku mit na učtě ASI 3 MILIONY AON SI DE NA SOCIALKU PRO asi 57 KORUN NO DOVOLTE SNAD ANI NEPATŘÍTE A NEMATE NAROK KRITICKY SE OBRACET K NARODU V NOVEM STOLETÍ JSTE POTOM JEN LHAŘ NIC VIC JESTLI JSTE BYL NA POZICI KDY JSTE TOMU MOHL ZABRANIT .fAKT POTOM NEPATŘÍTE NEZI SLUŠME LIDI VAŠE KRITIKA jE JEN POPULISMUS A NIC VÍC ZASE KE KORYTKU SI KLEKNOUT BEZ ZODPOVĚDNOSTI NIC VÍC
16. 01. 2008 | 11:35

Petrman napsal(a):

Když jsem zjistil, že Pospíšil udělal svého "přítele" svým tajemníkem a tím zavedl na ministerstvu novou funkci tak nic dalšího už o něm vědět nepotřebuji.
16. 01. 2008 | 11:39

nimra napsal(a):

Pokud bude u moci současná garnitura, která moci dosáhla podvodem na voličích, zneužitím policejní moci, úplatky a korupcí, tak vše bude stále horší. Dnes zcela nestranný člověk musí současnou situaci při pohledu na televizi, přečtení novin a poslouchání rozhlasu dojít k závěru, že v našem státě vládne modrá totalita, kde již není vůbec čemu se divit, ať se děje, co se děje. Jeden jediný příklad o provázanosti napříč politickým spektrem.

Bývalý ministr "spravedlnosti" Němec se nám ožení a je na líbánkách v Kataru, které určitě něco stály,přestože nám toho ze státní kasy utratil dost za telefonování. Shodou okolností v této době si katarský princ užívá s dívkami v Praze(které jsou pod "paragrafem") a hrozí mu, že vyfásne pořádný flastr od naší justice. Ejhle ten samý pan ministr zajistí, aby byl pan princ propuštěn z vazby a odešle ho do Kataru. Tam se i přes uváděné sliby nic neděje a dojde to tak daleko, že si pan princ odskočí do Prahy se trochu poveselit (viz informace v médiích) a pak honem domů. Ten samý ministr, který v socanské vládě zkončil (po dovládnutí vlády) je expertem nové vlády a pomáhá řešit "ministerskému předsedovi" (pro neznalé pan ing.Topolánek) jeho zapeklité problémy. Třeba jak zlikvidovat problém koaličního předsedy, kdy tento podle všech dostupných informací a logiky věcí pobral nějaký úplateček (normální člověk se již nediví, protože ustanovení a fungování současné vlády je postaveno na této metodě práce). Takže bývalý pan ministr a současný radič si koupí nové auto a jede ho společně s dalšími současnými funkcionáři justice zajet na místo pravé, kde shodou okolností se nachází někteří činovníci ze zastupitelství. Dle informací z tisku svačinku v restauraci, kde se náhodou všichni sešli zatáhla ta nejvyšší - jak bývá mezi kamarády zvykem.

Co chcete na tomto jediném případu nechápat. Vždyť je to tak jednoduché - a ta lůza nám zase při příštích volbách zbaští nějakou tu srandu a kočár pojede dál.
16. 01. 2008 | 11:43

Milan napsal(a):

NÁPADY A NÁZORY
V dnešní době se to hemží "nápady
to jest co koho napadne a hned
zas přejde. Osoby rozumné natož
veřejné mají obvykle "návrhy",což
je jiné slovo. Doporučuji použí-
vat slova "návrhy" místo moderně
dehonestující "nápady".
Jinak Sobotka jednička.
16. 01. 2008 | 12:18

Jirka napsal(a):

Takovýhle je skutečný stav justice i přístup ministra Pospíšila. Příspěvek podepsaný jménem Prouza

http://www.panepremiere.cz/...
16. 01. 2008 | 12:41

tana napsal(a):

Pokud nebudou všeobecná majetková přiznání tak korupce nevymizí.
Rozhodování soudů se spravedlností nemá vůbec nic společného.
16. 01. 2008 | 12:49

Mezek napsal(a):

Pan Sobotka nejenže rozumí financím ale dnes s ukazuje jako znalec práva, zítra bude rozumět doktorům, pak planule přejde na sociální oblast a až vystoupá na vrchol bude premiér téhle banánové republiky, kde kdejaký socan rozumí všemu, všechno umí a je to brouk pytlík k pohledání. "Volte" proto všichni socany a budou nám vládnout takoví bludové jako socan Nedělka
16. 01. 2008 | 12:52

petrof napsal(a):

Sobotěnko, že se něco musí změnit je snad nabíledni!!!
Ještě všichni si pamatujeme tu humornou příhodu, jak jste vy poslanci schválili zrušení 13. a 14. platů pro státní sektor. A jediní soudci se proti tomu odvolali, ke "svému" nejvyššímu soudu. A světe div se, on jim dal za pravdu, a tak je pobírají dodnes.
A my všichni ostatní jen čekáme, kdy zazvoní zvonec a pohádky bude konec??
16. 01. 2008 | 13:21

car komančov OO8 napsal(a):

Soudce platí danovy poplatnik tkže jsou tak nezavisli že nas přesvědčili otom jak jsou nezavíslí svym vítěstvím o platech to jen potvrdili.jsou stat ve státě a nerspktují demokraciji to je jejich nezavistlost tak to nas chran buch a přísahat na ustavu jestli některy snich přísahal lhal platy si nemužou určovat sami ani v demokratickych statech to je konec demokracie.to je holy vakt.křiva přisaha soudce tomu jestli se to stalo snad nelze ani věřit. ja to nevím ale většinou se u soudu světčí pod přísahou a jestli to byl soud beze svědku taky zajimeve to vyjde na stejno
16. 01. 2008 | 13:48

jan napsal(a):

je vidět že pan Sobotka s českými soud do styku moc často nepřichází. Jinak by nemohl tvrdit, že jsou v lepším stavu než policie.
16. 01. 2008 | 14:19

honza napsal(a):

Petrof:kdo nám tady sliboval,jako stínový ministr,že oddělí Inspekci od policie?Najednou se mu to nehodí.Koho měl bývalý prezident v porevoluční době jmenovat,když noví soudci nebyli.Dnešní prezident dělá průtahy s jmenováním nových soudců,kteří nejsou zatížení mimulosti,ale pro něho jsou mladí,tak nevím koho měl jmenovat Havel v devadesátých letech.
16. 01. 2008 | 15:06

Glock napsal(a):

Co se týče soudcovské profesionality, tak navrhuji přečíst si pár rozskudků z NS, NSS nebo ÚS. Stačí tak 8-10 rozsudků, výběr libovolný. Přečtěte si zdůvodnění a průběh celého právního případu před soudy. Zapláčete, hořce zapláčete. Tyto rozsudky jsou sice malým zrnkem písku v pískovišti, ale původci rozsudků u soudů nižších instancí dělají podobné zmetky stále. Lepší "zástupci lidu" v kárných senátech, než někteří soudci u soudů nižších instancí. Protože u těch může o nezaujatosti a právním vzdělání uvažovat leda velký naiva.

Milý autore, stávající systém nezávislosti soudců má několik chyb (dle mě), je dost dobře možné, že navrhovaná změna je pomůže alespoň zčásti eliminovat. Jestli změna zavede jiný druh korupce, je pouze Vaše spekulace, kterážto může, ale nemusí nastat.
16. 01. 2008 | 15:09

Milan napsal(a):

Místo komentáře přidávám odkaz jako podporu pana Sobotky http://www.aktualne.eu/ každý kdo se na tyto webovky podívá pochopí co je Pospíšil zač.
16. 01. 2008 | 16:04

Kritik napsal(a):

Chybou pana Pospíšila není to, že chce rozšířit kárné senáty i o
nesoudce. Chybou je to, že tam dává zase jen právníky. Měli by tam být lidé, kteří při svém vzdělávání a ve své praxi prokázali smysl pro logiku, pořádek, přesnost a rovnováhu. A mám obavu, že tyto schopnosti české právnické fakulty nevyžadují.
Další chybou je, že se směšuje pojem nezávislost soudců s představou, že soudce je neodvolatelný i ze své řídící funkce. Schopnost k řízení lidí a
ke správě státního majetku nesouvisí s oprávněním soudit. Lékař také může přijít o místo vedoucího v centru, ale může zůstat lékařem v okrajovém zařízení.
16. 01. 2008 | 18:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 01. 2008 | 20:01

vlk napsal(a):

Ano pane Sobotko, touha dát soudcůmlekci je očividná. Ať to stojí, co to stojí. Váš návrhna omezenost soudcovského mandátu časem je rozumný a řešil by spoustu problémů.
Ovšem paní Dr. brožováje do té míry pro některé nestravitelná, že je nutno jí dostat z místa za každou cenu. Ať to stojí , co to stojí.
16. 01. 2008 | 21:10

pedagog napsal(a):

Pro koho je DRBR nestravitelná především je sorta ohybačů práva.
16. 01. 2008 | 21:47

LEVAK napsal(a):

Mezek = ferda Mravenec,rozumy všeho druhu!
16. 01. 2008 | 22:58

kočka šklíba napsal(a):

Pro koho je Judr. Brožová nestravitelná nevím, asi má pravdu vlk i pedagog, ale co si myslím je, že je to člověk, který se nebojí, umí se postavit mocným a po shlédnutí posledních 2 Reportérů na ČT 1 a dnešních Na vlastní oči si říkám, jen víc takovýhle lidí. Já vím, že novináři rádi přehánějí, ale jestli je jen 1/10 pravda co v těchto reportážích zaznělo, tak skutečně si mohou dovolit dnešní "papaláši" úplně všechno a bude hůř. A vtéto souvislosti je obzvlášť úsměvné například strašení Langra na jiném blogu s návratem před rok 1989. Nejen, že tomu nikdo trochu myslící nemůže v dnešních podmínkách vlastně věřit, ale vždyť si s těmi minulými mohou podat ruce(jako že si je určitě často podávají) a podle mě jsou mnohem, mnohem horší.
16. 01. 2008 | 23:03

Ládik napsal(a):

"na internet pronikly některé informace" - pane Sobotko, je to dobře, nebo špatně? Neměli by lidi všecko vědět, že? Jste tam pěkné panoptikum.
17. 01. 2008 | 07:53

Mezek napsal(a):

Pane Leváku (levičáku ???) Vaše bláboly je radost číst. Myslím si, že každý by se měl držet svého kopyta a pan Sobotka by měl pracovat ve svém oboru a ne se plést do věcí, kterým rozumí jako koza petrželi. V každé normální společnosti by si takové úvahy nikdy nedovolil. Jestliže stačí k výkonu nějaké funkce jen socánská knížka pak bud naše republika vypadat tak jak vypadá.
17. 01. 2008 | 13:51

Gerd napsal(a):

Kvalita soudců asi není valná, když ve Štrasburku ČR prohrává prakticky všechny přijaté žaloby s tím, že soudy v ČR pochybily. V takové situaci je na místě volat po obměně neodvolatelných soudců a nikoliv po nezávislosti justice, která tímto způsobem kryje přehmaty a neschopnost, v některých případech zřejmě i úmysl.
Rozumný je návrh jmenovat soudce na omezenou dobu. U soudců nadosmrti není šance zbavit se těch, kteří pochybili.
17. 01. 2008 | 15:00

honza napsal(a):

to Mezek

Sobotka je bohužel právník, nerozumí ekonomii a jak se zdá právům taky ne. Takže vzhůru do politiky.
18. 01. 2008 | 13:12

Jjjj napsal(a):

Vážený pane Sobotko, děkuji Vám za Váš post, se kterým souhlasím (snad jen: 6 let je příliš krátká doba), a prosím, zda byste si jej nezapamatoval pro chvíli, kdy bude Vaše strana u moci.
18. 01. 2008 | 13:20

Marie napsal(a):

Soudci jsou nástroji v rukách politiků, je jich tam spousta z minulého režimu a tak jsou vydíratelní. Pod vlivem alkoholu ani nemluvím. Tak o jaké nezávilosti je řeč?
18. 01. 2008 | 18:58

Acidburn napsal(a):

Vážený pane Sobotko, nevím, jakým způsobem jste vystudoval Právnickou fakultu, ale po přečtení vašeho článku mám pocit, že jste nejspíše zcela minul Ústavní právo a rovněž otázky související s Civilním právem procesním týkající se výkonu soudní moci, zásad tohoto výkonu a rovněž onoho "laického prvku". Jistě víte, že Ministr spravedlnosti jmenuje členy zkušební komise pro advokátní zkoušky, zkoušky způsobilosti a uznávací zkoušky, a to nejméně 1/3 na návrh Komory a 1/3 na návrh NS. Tím se zaručuje, že zkušební komise bude složena z kvalifikovaných odborníků z praxe i teorie, kteří nebudou mít přímý vztah ke Komoře, čímž budou zajištěny rovné podmínky pro všechny uchazeče. Týká se to právě vámi kritizovaných "laiků", tedy vysoce kvalifikovaných odborníků působících na právnických fakultách v ČR.

Vaše úvaha vychází ze zcela spekulativních tvrzení, co by, kdyby..., přičemž pomíjíte fakt, že způsobů nátlaku na soudce je již dnes víc než dost. Že vám účast těch samých "laiků" u advokátních zkoušek nevadí, že tam nespekulujete o možném "obchodu" s touto funkcí, to mě u vás jakožto vrcholného představitele ČSSD v dnešní době nepřekvapí.

Vážený pane Sobotko, nevím, zda jste vůbec prošel advokátní zkouškou a proto tato prostá fakta (která zná každý člověk, který jen projde před budovou púrávnické fakulty) neznáte, nebo jen účelově zkreslujete realitu. Ono je to v podstatě jedno. Ale doporučím vám jednu věc - kdykoli budete sedět v Lidovém domě, slovo advokát se neodvažujte ani nahlas vyslovit. Vysoudit sídlo a nezaplatit smluvenou odměnu advokátu Altnerovi je vrchol trapnosti, kterého by se žádný absolvent právnické fakulty neměl NIKDY dopustit.
18. 01. 2008 | 22:21

Sofi napsal(a):

Jako daňový poplatník odmítám školení za moje peníze takovým nebožákům, jako je Pospíšil. Ať si nejdříve projde alespoň částí života, získá zkušenosti a pak by teprve mohl mít nárok na nějakou funkci, ale asi ne ministerskou. Je to nohsled Venouška Klause, jak se v kauze pořád ještě nejmenovaného soudce ukázal. A jen ten největší duševní chudák může mít dnes něco společného s Klausem.
18. 01. 2008 | 23:15

Prof napsal(a):

Pane Sobotko, asi jste už četl reakci vašeho soudruha Křečka. Zdá se, že v tom v partaji nemáte tak úplně jasno. S Pospíšilem máte ohromný problém, on totiž je na svůj věk poměrně schopný ministr a nic na něj nemáte v šuplíku-to by už byl nějaký skandálek na světě. Tak si ještě jednou přečtěte Křečkův blogg a nechte ministra pracovat ...
19. 01. 2008 | 08:06

Mezek napsal(a):

to honza,
A to je právě to co neustále kritizuji. Jak může právník (a kdo ví jak vystudoval) řídit ministerstvo financí.. Tam by měl sedět člověk, který je v ekononických vědách a otázkách kovaný a prosazoval to, co je pro republiku nellepší a ne co je momentálné nejlepší pro tu či onu partaj
19. 01. 2008 | 09:17

Ladic napsal(a):

To - sofi- předpokládám bývalý aparátník, který trpí, že vám padl systém a konečně to vzali do ruky mladí a hnusnou komunistickou ideologií nezatížení - patří vám to, měli jste budovat demokracii a ne socialismus za pomoci lidových milicí a šibenic.....
19. 01. 2008 | 17:52

Ladic napsal(a):

Mimochodem Sofi - pokud nebudeš platit daně, sděluj to finančákům, ne tady, a pokud jsi občanem tohoto státu, máš něco společného s V.K. a dobře jsi se v tom případě pojmenoval, je to tvůj názor, tak ho máš mít....
19. 01. 2008 | 17:54

koki napsal(a):

Pane Sobotko, vy ohrožujete tuto zem, Svými bláboly oblbujete méně intelektuálně nadané a oni tomu věří, protože už jste jim s kolegy stihnul namluvit, že Vám vlastně o lidi jde...snažíte se zlikvidovat zdravý úsudek, zodpovědnost a samostatnost. Ikdyby byla všechna Vaše slova pravdou (myšlen tento jeden blog), tak Váš osobní i partajní vliv na náš národ, je desetkrát vyšší - silně negativní - a proto je
mnohem větším nebezpěčím, než to co se často snažíte pouštět za výroky mezi prostý lid...
19. 01. 2008 | 18:06

Sofi napsal(a):

To Ladic: koukám, že jsem trefila do černého, ozval se asi nějaký primitivní novodobý svazáček, nebo že by nácíček - těch je teď taky dost. A protože je starou známou pravdou, že boj s blbem je nekonečný a zbytečný, tak končím.
19. 01. 2008 | 18:51

Hrustic napsal(a):

Bez ohledu na podstatu veci a okolnosti proste jen prudit, prekrucovat, lhat :(((
To je paroubkova direktiva pro svoje ovecky! Nechutne divadlo pokracuje :-/
19. 01. 2008 | 22:04

Ladic napsal(a):

To sofi - ano končíte, už jsem to popsal, a to je dobře....tato doba vám nepřeje....
20. 01. 2008 | 00:16

Valentýna K. napsal(a):

Pospíšil je schopnější, pracovitější, hezčí, čestnější - není divu, že se žárlí.
20. 01. 2008 | 07:16

R.U.R. napsal(a):

Pospíšil je na svůj věk "poměrně schopným ministrem"
No dovolte mi se zasmát:
Cha cha vlku, cha, cha cha reku.
22. 01. 2008 | 22:21

Michals napsal(a):

možná, že kdyby nebylo kauzy Čunek a nestydatého ovlivňování trestních věcí ze strany současné vlády, tak by nemusel existovat spor o to, jak zajistit nezávislost justice...
24. 01. 2008 | 14:15

Iva napsal(a):

To koki":co máš proti prostému lidu?Intelektuálové mají asi patent na rozum a když někdo chce pomoct přiblížit situaci lidem,které bych nenazvala prostými,ale spíš ti,kteří se tolik nevyznají ve složitostech podlého a vychytralého chování,tak ho odsoudíte,že je nesamostatný
27. 03. 2008 | 15:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy