Návrh rozpočtu byl zamítnut

21. 10. 2008 | 21:23
Přečteno 5338 krát
Rozklad Topolánkova vládnutí pokračuje. Dnes večer Poslanecká sněmovna zamítla návrh zákona o státním rozpočtu na rok 2009. Vláda má nyní podle zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny jedinou možnost, jak při přípravě rozpočtu pokračovat. Musí předložit co nejdříve nový návrh. Pokud bude vláda mlžit a interpretovat situaci jiným způsobem, jak se o to dnes v prvním šoku snažil ministr financí Kalousek, poškodí Českou republiku a zvýší riziko rozpočtového provizoria. Nový návrh rozpočtu totiž může být podle mého názoru na stole už do 14 dnů.

Proč nelze současný návrh rozpočtu dále projednávat? Speciální postup projednávání zákona o státním rozpočtu stanoví zákon č.90/1995 Sb. V § 102, který upravuje projednání rozpočtu v prvním čtení, se jasně říká: „ Sněmovna základní údaje návrhu zákona o státním rozpočtu schválí, nebo doporučí vládě jejich změny a stanoví termín pro předložení nového návrhu.“ Poslanecká sněmovna dnes hlasy opozice neschválila základní údaje návrhu rozpočtu a hlasy koaličních stran zamítla i návrh poslance Tlustého na stanovení termínu pro předložení nového návrhu. Patová situace ovšem vznikla pouze zdánlivě. Vláda ji může rychle vyřešit předložením nového, pozměněného návrhu. Zmatek ve vládní koalici byl však dnes večer natolik veliký, že se vládní poslanci nedokázali na žádném rozumném řešení domluvit a ČSSD ukončila rozpočtové utrpení koalice návrhem na přerušení jednání do středy.

Tak to dopadá, když rozpočet předkládá slabá vláda, existenčně závislá na rebelech ve vlastních řadách a přeběhlících. Ale ODS a Mirek Topolánek si tuto cestu vybrali a zřejmě se po ní chystají pokračovat (spolu se Zelenými a KDU) až do hořkého konce. Jen škoda, že sebou do nejistoty táhnou celou zemi na prahu očekávaného hospodářského zpomalení. Už z tohoto důvodu bude jen dobře, pokud Topolánkova koaliční vláda ve středu skončí.

Hlavním důvodem pro zamítnutí rozpočtu byla jeho nevěrohodnost. Vláda předložila uprostřed americké finanční krize návrh rozpočtu , v němž počítá s růstem ekonomiky v roce 2009 o 4,8% ( letos se očekává růst cca 4,5 %). Všichni v této zemi ( včetně ČNB) vědí, že nic takového, jako zrychlení ekonomiky, pro příští rok skutečně nepřipadá v úvahu. Mimochodem, ČNB ústy guvernéra Tůmy nedávno snížila odhad růstu v příštím roce na 3,2% a někteří analytici již hovoří o zpomalení na 2,5%. Vláda tak předložila rozpočet, který je fiktivní. Nenaplní se jeho očekávané příjmy a tudíž ani plánované výdaje. Nemluvě o tom, že součástí rozpočtu nejsou žádná aktivní opatření, kterými by vláda čelila negativním důsledkům očekávaného zpomalení naší ekonomiky v roce 2009. Nelze se divit tomu, že takový rozpočet dnes těsná většina poslanců odmítla pustit do dalšího projednávání.

PS. Pokračování tohoto příběhu je dosti neuvěřitelné a popíšu ho ve čtvrtek 23. října.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kakt napsal(a):

Vy jste pane Sobotko delal s rozpoctem stejne optimalizace, je ale spravne, ze neprosel ...
21. 10. 2008 | 21:29

kolemjdoucí napsal(a):

Kakt: já myslím, že pan Sobotka naopak čísla o růstu HDP opakovaně podstřeloval. Nebo už si to špatně pamatuju?
21. 10. 2008 | 21:33

StandaT napsal(a):

Pane Sobotko, já Vám ten rozpočet i vládu přeji. Užijte si to.
21. 10. 2008 | 21:46

Kakt napsal(a):

kolemjdouci :

Dohledejte si schvalene schodky a pak skutecne v nasledujicim roce za socanskych vlad ...
21. 10. 2008 | 21:48

StandaT napsal(a):

Salivene: Tohlento, tento chodící princip "čím hůře, tím lépe" jste bral jako slušného možného nástupce po Paroubkovi?!
21. 10. 2008 | 21:52

Dave napsal(a):

.. to mluvíte o rebelech z ČSSD, ne? Tak bych se tím moc neoháněl. U sousedů řeší krizi, v nás řeší naši drazí politici koryta, hlavně jak se k nim zase rychle vyhrabat.
Btw nemají náhodou soudruzi z ČSSD stranický úkol napsat každý den nějaký žblept na internet? Nedávná vehemence takových literárních es jako je poslanec Křeček by tomu nasvědčovala...
21. 10. 2008 | 22:00

hv napsal(a):

Hlavnim duvodem pro zamitnuti rozpoctu nebyla jeho neverohodnost. To byl duvod naprosto podruzny. Vzdy se nejaky takovy duvod najde.

Hlavnim duvodem pro zamitnuti rozpoctu bylo, ze jej sestavovala soucasna koalice. A jak jiz pisete, rozklad vladnuti (spise povolebni sok) pokracuje. A je treba protivnika dorazit.
21. 10. 2008 | 22:01

Gerd napsal(a):

Nejlepší rozpočet v poslední době byl ten, který sestavovali odborníci z ministerstva financí, když Topolánek vládl v demisi - rozpočtové provizorium. Ekonomice to zjevně prospělo. Uvažovali jste o zrušení funkce ministra financí? Jde zřejmě o zbytečný post.
21. 10. 2008 | 22:18

RUMCAJS napsal(a):

Doporučuji k přečteníhttp://polanecky.blog.idnes...

Nejvíc vypovídající o skutečnosti, že si Sobotka nevidí do h.., je fotografie s Paroubkem a Sobotkou s textem: "Hele Bohouši, ten deficit musíš vybojovat, jinak jsi u mě mrtvej Sobotka "
21. 10. 2008 | 22:35

Karelhá napsal(a):

U této vlády to je standard řešení problémů... Hrozí deficit rozpočtu? -slíbíme snížení daní a zvýšíme výdaje! Hrozí zítra nedostakek peněz na výplatu důchodů?- snížíme sociálmí odvody a systém bude stabilizován na 25 let! Potýká se zdravotnictví s finančními zdroji?- zredukujeme odvody na zdravotní pojištění a zavedeme zisky pro zdravotní pojišťovny!
A počítat s růstem růstu HDP, když hrozí pokles růstu? To už je kvalitativně vyšší úroveň, kterou pochopí jen duševní lamželezoa A že jich máme, jak vidím výše v diskuzi!
21. 10. 2008 | 23:53

veverka napsal(a):

Čím dřív tato vláda padne tím líp pro tuto zemi.
22. 10. 2008 | 00:28

Pavel napsal(a):

Sobotko,tobě se pletly miliony s miliardami...To si pamatuju,jako by to bylo dnes...Ty snad ne?Zmlkni už prosím!Tři krát tři?
22. 10. 2008 | 06:28

Jirka napsal(a):

Krajske volby jste vyhrali podvodem, aby kraj platil polatky prostě nejde. Je to narušení hospodářské soutěže. Proto musíte udělat všechno pro svržení vlády. Třeba i hrozbou zastřelení Wolfa. Jinak se z té podvodné šlamatyky nedostanete. Pak musíte poplatky zrušit zákonem. Hanba ČSSD.
22. 10. 2008 | 06:31

občan napsal(a):

Pane kecale, Vaše vláda hrnula zákony ve spolupráci s komanči bez ohledu na své partnery ve vládě. Neplněním svých závazků, vyplývajících ze smluv uzavřených Vaší stranou je věrohodnost Vaše i vaší strany asi tak velká, jako věrohodnost mongolských politiků v českém prostředí. Jediný, kdo rozbíjí a napadá zdejší právní stát je vaše slavná ČSSD. Nepokrytě, otevřeně a bohužel bez trestně. Pane Sobotko, Vy a Vaše strana jste velcí lháři. Víte to a ještě se nám smějete. Ale asi si opravdu nic jiného nezasloužíme....
22. 10. 2008 | 06:49

Komančov 008 napsal(a):

Nechapu člověk vzdělany a co se snim stane kdyš se da na politiku.Pane vy jste obyčejny lhař nic vic věřit vam budou jen ti co to nesledují a maji skreslene iformace.Neda se tvrdit sice o jinych ,taky jsou populisti ale vy ,tomu by ani nevěřil ,že se to muže stat takove obyčejne lži ktre vam padaji nejen s pusy ale i dokonce se je muže každy no skoro vytisknout na papír.
22. 10. 2008 | 06:50

Magdalena Vašáryová napsal(a):

Chovanie husí alebo slušná spoločnosť?
22. 10. 2008 | 06:59

jarpor napsal(a):

Lidé této země přežili válku, přežili léta budování komunismu a přežijí i Vaši touhu po moci, pane poslanče.

Je jen alarmující, že tyhle zatáčky do slepých uliček jsou činěny pod hezkými slogany, jak to "děláte" pro lidi, a co je horší, někteří z těch lidí Vám věří.

Se zájmeme budu sledovat, jak se vypořádáte se sliby v "komunální" volební kampani.
Bořit a rozdávat z cizího umí každý tupec. Tak do toho !

Hezký den
22. 10. 2008 | 07:13

Ládik napsal(a):

Šíříte poplašné zprávy. Sešikujte se a táhněte do teplých krajin.
22. 10. 2008 | 07:52

Northern Lights napsal(a):

Jsem rád že si Topolánek uchoval po prohraných volbách určitou důstojnost, že nebyl jako Paroubek který po prohraných volbách 20006 ve svém povolebním výstupu přirovnal toto vítězství pravice k Únoru 1948.

Stydím se za vládu ČSSD která kolaboruje s bolševickými komunisty.
22. 10. 2008 | 07:54

Pepik napsal(a):

Pan Sobotka se již jistě třese na post ministra. On je pane jiný kalibr. Rozpočet zahojí třeba opětovným zavedením minimální daně pro všechny (zajisté stát okrádající) živnostníky. Zavedením progresivní daně, kdy čím více se snažním, tím více zaplatím na daních, aby bylo více na socialistické rozhazování neschopným schované za rouškou solidarity (nemluvím o národních stadionech, blobech a dalšíh miliardách, které pan Paroubek sype z rukávu). Panu Sobotkovi chybí v návrhu rozpočtu aktivní opatření k zamezení poklesu růstu HDP. Jaká však opatření prováděl on, když HDP rostlo? Aktivně rozhazoval dál, i když on se vždy nechá slyšet, že je hrdý na to, jak za jeho působení klesaly schodky - to když slyším, tak mi naskakuje husí kůže. Že mohly klesat rychleji nebo nemusely předtím vznikat žádně, to ho již nezajímá. Asi platí známé "zdroje tu jsou" a "dluhy netřeba splácet". Doporučil bych panu Sobotkovi tak deset let politického půstu, nechť se živí jako zaměstnanec nebo podnikatel a uvidí sám, jak mu přijdou "vhod" ta jeho "solidární" opatření, kterých mají socalisté plná ústa.
22. 10. 2008 | 08:01

starý skeptik napsal(a):

Opravdu "hezky" jste to napsal. Aby tak jako bylo jasné, kdo staví tu poslední hráz před tou modrou lůzou, že? Jen doufám že tomu sám nevěříte, protože to by teprve byla tragedie. Co kdyby ČSSD k tomu přistoupila konstruktivně, nechala ODS dovládnout a pak zkusila čestně vybojovat parlament v dalších volbách? Takhle to dopadá když touha po moci je silnější než soudnost. V krajských volbách jsem nevolil, ale slibuji že do těch parlamentních půjdu. Abych měl čisté svědomí že jsem svůj hlas dal někomu jinému.
22. 10. 2008 | 08:04

george napsal(a):

Pokud Sobotka a spol. nesouhlasí s tak nízkým deficitem rozpočtu, je zřejmé, že chce vyšší deficit na základě dalších dluhů. jak byli ve svých vládách zvyklí, slibovat lidem na dluh. Jen se divím modrým, že v šetření chtějí pokračovat. Vždyť to zase socani rozfofrují, až se dostane Jyrka ke korytu.
22. 10. 2008 | 08:05

RUMCAJS napsal(a):

N.L.
Je tu ještě mnoho dalších rozdílů.
Nikdo nevyhrožuje rebelům smrtí, nikdo nemluví o korumpování ze strany ČSSD,
Nikdo na ně nepořádá štvavou kampaň ve stylu ČSSD,
nikdo je nevyvěšuje na bilordy ...atd.

Ta kultura, ogara se zdviženým prstem je mi mnohem milejší, jak to co předvádí mafie ČSSD.
22. 10. 2008 | 08:06

Prda napsal(a):

Pane Sobotko,
citace: "tyto sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce" - kdopak to řekl? No přece Vy!
Další perla ze včerejšího zpravodajství. Lídr kandidátky na Vysočině: "Konkrétní řešení placení regulačních poplatků ještě nemáme. Musíme to spočítat." Tak proč to, sakra, slibujete, když to nemáte spočítané? Jak jste si to představovali? Měli jste plán řešení?
Na Vašem místě bych si o věrohodnosti rozhodně nedovolil ani pípnout.
22. 10. 2008 | 08:12

kato napsal(a):

Soudím,že vláda ODS musí být zničena.
22. 10. 2008 | 08:21

topsik napsal(a):

Co se to s Vámi diskutujícími děje? Jste snad na hlavu? Vytahujete tady nějaké nevěrohodné signály o vydírání rebelů (já a všichni normální lidi, ne VY, slyšeli vyhrůžky,ale z úst Langera, Topolánka a dalších), nebo tu píšete o štvané kampani ČSSD (Vy si nepamatujete, jaké kampaně vedly ODS, ani nulovou toleranci?)a přitom nechápete, v jaké obrovské krizi je vláda! Na co je českému lidu vláda, jenž má dle posledního průzkumu 23% oblíbenosti? Na co je nám vláda, které připomněl český národ při posledních volbách její neschopnost? Na co je nám vláda, která už bude mít neustále problémy prosadit jakýkoliv zákon? Možná projde v hlasování o nedůvěře, ale ptám se proč? Neprosadí ani státní rozpočet (připomínám , že jako první a zatím jediná v porevoluční době). Co se týče voleb, já už nikdy nebudu volit stranu, jenž vydírá svou konkurenci za pomocí dětí!! ODS je pro mně nevolitelná!! U mně to byl hlavní důvod, proč jsem nevolil ji!Přeji příjemný den
22. 10. 2008 | 08:27

Volič napsal(a):

Pán paroubek řekl ,že pokud by ODS vyměnila Topolánka že by se sní dalo spolupracovát , není to podraz na vaše voliče ?
22. 10. 2008 | 08:28

Aleš napsal(a):

Tolik hysterie a nulová schopnost vnímat realitu v diskusi na aktuálně. Ano tato vláda předložila parlamentu nereálný rozpočet, o kterém sám pan ministr Kalousek ví, že bude muset v něm krátit cca 10 mld.
To je realita se kterou by odpovědná vláda měla pracovat a stav rychle napravit. To nemá ani pravý ani levý náboj a do 14 dní můžeme mít nový rozpočet a při jeho schvalování se ukáže zda jsou rebelové ODS ho ochotní podpořit. Ale včera si vláda hloupě naběhla na vidle a prokázala zase kombinaci arogance a hlouposti.
22. 10. 2008 | 08:31

Karel (taky) napsal(a):

Opět se zde opakuse stále stejný scénář - modráčtí exponenti napadají autora článku, místo aby diskutovali o obsahu. Pro čtenáře blogu je signál z něj jednoznačný - proti obsahu článku pana Sobotky nelze namítnout nic, co by dávalo smysl, proto je jako obvykle napadán autor.
22. 10. 2008 | 08:33

topsik napsal(a):

Pro Aleše:
A tomuhle já říkám populismus, a ne tomu , co předvedla ČSSD v předvolební kampani. Kalousek s vládou chtějí lidem dokazovat, že snižují schodky státního rozpočtu, ale na základě nereálných čísel!! Naštěstí tam na té pravé straně nejsou všichni zoufalci a tento populistický rozpočet neschválili.
22. 10. 2008 | 08:36

RUMCAJS napsal(a):

Doufám pane Sobotko, že jako správný ekonom jste si vyměnil kuruny za eura, protože jestli shodíte vládu a všem bude jasné, že to zase povedete Vy, pak bude euro za 30 Kč.Čemuž u nás v Řáholci samozřejmě tleskáme.

Čemu netleskáme a co musím dát za pravdu p.Klausovi, že jste svými pobídkami vytvořili "falešná očekávání ", a příliš jste tuto ekonomiku fixovali na automobilový průmysl.
Vaše umělé zásahy do svobody trhu brzo pocítíme. Ale pevně věřím, že jako správnej socan to budete řešit ještě větší regulací.
Socialismus nikdy neumře, socialismus je věčný !

V chudobě si budeme všichni rovni.
Bratři a sestry volejme Sobotkovy dík !
22. 10. 2008 | 08:44

antizel napsal(a):

jediný a hlavní důvod odporu socanů proti rozpočtu:
má moc nízký schodek a pak se ukazuje moc na rozhazování socialistických vlád
to samé bylo v r. 2006,2007
v roce 2006 Sobotka natvrdo řekl, že rozpočet podpoří, když bude mít o 20 miliard více dluhů
22. 10. 2008 | 08:50

M-iri napsal(a):

Za Vašich vlád a rozpočtů bychom dnes dopadali jako Maďarsko a Island...Výrok pana Paroubka že "Státní dluh se přece nikde neplatí" by dnes asi měli v Bruselu tesat...Vláda hlásila,opakovaně že jde o rozpočet který se bude ladit dle vývoje fin.krize,ale je důležité aby nebylo provizorium.Při něm můžeme zapomenout na peníze z EU...Prostě ve své volební euforii nejste schopni zvládnout své ego a myslet trochu dopředu než jen do soboty.
22. 10. 2008 | 08:58

Novák napsal(a):

Vše souvisí se vším. Marný boj ODS s národem pokračuje. Včera na mítingu Žlutého psa pod vedením STBáckého konfidenta Hejmy nám vystoupila i hvězda večera. Pan prezident ODS a jejich přisluhovačů, který se dopustil dalšího zločinu, kdy otevřeně popřel ústavu našeho státu a řekl, že je mu jedno, že mu budou (kdo?) vyčítat že není nadstranický a přímo vyzval obyvatele, aby volili představitele jeho partaje do senátu. Toto je pohrdání národem, ze Staromáku měl být odvezen do vyšetřovací vazby bez ohledu na jeho "imunitu". On je imunní pouze ke všemu, co není modré.
Pro připomenutí jeho předcházející zločiny:
- vytunelování a rouzkradení hospodářství státu
- rozvrácení a likvidaci státu
- založení ODS - strany zmaru a destrukce
- opakované jmenování hulváta předsedou vlády
- škodění státu při každé příležitosti (klimatolog, rozvracení EU)

Doufám, že slušní lidé pochopí co je to zač a vyslyší jeho apel po svém tím, že všichni kandidáti ODS do senátu vypadnou.
22. 10. 2008 | 09:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé texty (mimojiné urážlivé komolení jména), které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 10. 2008 | 09:27

já napsal(a):

Nevěřím tomu, že se vám podaří sesadit vládu. Současná Dalíkova občasně demokratická garda zajisté sežene nějaké špinavosti proti tzv. přeběhlíkům ČSSD a proti nespokojeným rebelům a donutí je, aby hlasovali pro vládu nebo se hlasování zdrželi.
22. 10. 2008 | 09:30

RUMCAJS napsal(a):

Jedno Vám ale závidím, pane Sobotko.
A to jsou voliči jako je Novák.

Slepej, hluchej.... ale volit může.
22. 10. 2008 | 09:31

hawk napsal(a):

Pan Sobotka je ekonomický hochštapler, což předvedl při svém ministrování. Na blog nahodí jedovatou slinu a nikdy už dále nebude diskutovat. Má jiné starosti, třeba, jak vyčistit kliky a boty Paroubkovi.

Bohužel, jediný ostrůvek svobody je teď v Praze, doufám, že si lidi uvědomí, co při volbách provedli v rámci bolševizace společnosti.
22. 10. 2008 | 09:38

Kefča napsal(a):

Nováku, Nováku, ty jsi asi v životě a ve škole nedával pozor nebo žiješ na jiné planetě. Klidně si k těm zločinům postav kteréhokoliv socana, kterým bych místo založení ODS vyčetl obnovení strany ČSSD, kterou kdysi převedli pod hlavičku KSČ, dále vyhrožují znárodněním, paktují se s podsvětím. Živě si dovedu představit, kdyby se nedej bože zopakoval Mnichov, tak všichni natáhnou kožené kraťasy s lackem a budou lítat se zdviženými pravicemi. A Sobotkova státního rozpočtu se děsím už teď. Rozdávat prachy to by vám šlo, ale kde je vydělat, tak to vám už moc nejde. Bojím se, že ten "rozpočet" nebude schopna splatit ani 3. generace mých potomků. A když už tady probíráte ty přeběhlíky, tak si tady o jednom něco přečtěte: http://www.novinky.cz/clane...
22. 10. 2008 | 09:41

toulavej napsal(a):

Nováku, je tvojí občanskou povinností sdělit všechno orgánům činným v trestním řízení na toho člověka co všechno o něm víš. PROČ jsi to dosud neudělal ? To se nestydíš ? si jen stěžovat a nic nedělat pro záchranu lidstva ? Tak ŠUP . . .
22. 10. 2008 | 09:46

hawk napsal(a):

Nováku, Nováku, ach ta hlavo zarudlá. Nejhorší srážka je opravdu se zaníceným člověkem, který nic neví a o všem mluví stalem "psali to v Rudém právu". (nemohl jsem napsat s blbcem, pan Stejskal by to smazal, tímto ho zdravím)
22. 10. 2008 | 09:50

StandaG napsal(a):

Bohusi, fandim ti! Jen mi prozrad, kdy znovu zavedes progresivni dan, abych mohl uz konecne prestat pracovat a mene vydelavat. Rad bych si konecne odpocinul a posedel s volici v hospudce, okopal brambory, posedel u lekare na paralen. Dekuji uz se tesim tvuj Standa
22. 10. 2008 | 09:57

Kefča napsal(a):

Bohouši, proč si nestojíte pevně za svým rozhodnutím "odvolat vládu". Tvůj šéf si není jistý svými lidmi, nebo snad sám sebou a hlasování odvolal. No a tak je to u vás se vším. Fuj, že se nestydíte. Vidíš Nováku a takovéto lidi ty volíš, ani si nestojí za tím, co už týden proklamují ve všech sdělovacích prostředcích.
22. 10. 2008 | 10:11

vlk napsal(a):

KDE SOUDRUZI Z NDR UDĚLALI CHYBU?
Vláda včera prohrála hlasování o rozpočtu naprosto oprávněně. Je neuvěřitelné, že si vůbec troufla do sněmovny předložit rozpočet, o kterém věděla, že je naprosto nereálný a že stojí dokonale na vodě. A byla na to dokonce upozorňována i novináři, kteří normálně nemají zas až tak k její činnosti kritický odstup. Viz např.:http://hn.ihned.cz/c1-27528710-verite-kalouskovi

Bavíme s e o textu starém týdnů! A co s e mezi tím s rozpočtem stalo? Nic! Kalousek ny upozornění ohledně přestřelených příjmů začal reagovat v podstatě až předminulý týden. Když už bylo zjevné, že bankovní krize s e mění v krizi celé ekonomiky. A přišel s originálním tvrzením - nechám si rozpočet schválit a budu jej upravovat až následně , před koncem roku, až bude známo více informací. Něco podobného mu může spolknout buď pouze Pepek Vyskoč nebo zarytý tupý straník, vyznávající tuhle vládu daleko za hranici zdravého rozumu. Nikoliv o několik set kilometrů, ale o několik set světelných let.
Jednak rozpočet má charakter zákona a jeho příslušná úprava by znovu musel a projít hlasováním a jednak změna na straně příjmů znamená snížení výdajů. Pokud by byly prohlasovány rozpočtové kapitoly, provedeno porcování medvěda, a Kalousek následně přišel s nápadem, že výdaje s e plošně škrtají řádově o 3% nejspíš by s e stalo, že by mu sněmovna v dnešní podobě řekla NE.
Na místě je , položit si otázku je Kalousek skutečně takový prosťáček boží, že neumí napsat reálný rozpočet? Nebo je snad přesvědčen, že máme natolik anticyklickou ekonomiku, odtrženou od zbytku světa, že skutečně věřil, že růst může být ve výši jím prognozovaných 4,8%? Ani jedno , ani druhé.
Jde nepochybně o jednoho z nejinteligentnějších politiků současné scény a dokonalého technologa moci. Proč tedy udělá takhle trapný kopanec? Důvody jsou hned tři. Jeden "pochopitelný", jeden ideologický a jeden praktický.
Začnu tím ideologickým. Tahle vlád a je založena na dvou ideologických floskulích. Rovné dani 15% a snižování deficitů. U obou těchto svatých grálů její činností je to přesně stejné jako s Velkou říjnovou socialistickou revolucí. Ta nebyla ani velká ani říjnová, jestli byla socialistická nebo spíš krvavá nechám na posouzení každému. Revoluce to ovšem byla. Stejně tak rovná dań. Není ani rovná. A už vůbec ne 15%, ale 23%, ale na každý pád je to daň. A přesně tak s e to má se snižováním socanských schodků. Ty tahle vláda dokázala snížit právě jen o tolik, o co vzrostl příjem státu. Ale opět - snížení to je. Pro toho, komu nevadí vytírání zraku.
Ovšem letos? Pokud by rozpočet měl mít onen očekávaný deficit,a přijmy nebyly podrobeny Kalouskově eskamotáži, mohly jsme na další "snížení" uvedenou metodou prostě zapomenout. A jedna ze svatých manter vlády by se objevila v plné nahotě jako naprostý nesmysl. Variantou k tomu bylo ořezat výdaje. Samozřejmě. Jenže ouha! v říjnu byly volby.! A chodit před volbami se škrtáním výdajů? Na to je Kalousek moc fikaný. Státní zaměstnanci ostrouhali už loni. Zemědělci hrozili protesty....Prostě to bylo nemyslitelné. Proto tohle kouzlo. A jak volby dopadly i bez škrtů- víme. Proto měly přijít až po volbách. A zároveň tak, aby vláda nebyla vázána rozpočtovým provizoriem. Takže tohle vysvětluje dva ze tří výše uváděných důvodů -důvod "pochopitelný" i důvod praktický.
Ne zcel a pak důvod ideologický. Jakkoliv už o něm bylo psáno. Tenhle je hlubší. Dokonce i chytřejší a slušnější politici ODS jako pánové Gandalovič a Zahradník si před volbami pustili pusu na špacír, jak tato vlád a si počíná v rozpočtové politice odpovědně a jak snižuje ten hrozný deficit po socanech.. |co ostatně mají také říkat, když za socanské vlády dramaticky rostl HDP, dramaticky klesala nezaměstnanost a jedinou možnou kritizovatelnou vadou byl právě deficit státního rozpočtu. Kupodivu ovšem nikoliv už však
22. 10. 2008 | 11:00

vlk napsal(a):

Pokračování
deficit veřejných financí. Informovaní si snadno dovodí proč.Ale pomiňme to. Takže se na této věci exhibovalo. A ono najednou, navíc před volbami by to mělo být jinak? Aby to vládě každý otloukal o hlavu? To přece ne! Takže nadhodnoťmě příjmy! A podržme původní výdaje! Aby nebyl problém s volbami. A následně to svedeme na krizi, která holt byla větší než jsme předpokládali! My jsme proreformní tým! Nikdo nám nemůže upřít snahu. Okolnosti ale byly proti nám. To by bylo , aby nám to naši voliči nespolkli. No oni by to jistě byli spolkli. O to nic. Znáte je opravdu dobře. Jenže to nespolkli pánové Tlustý ,Ranienec a Schwippel, kteří už dávno nabroušené nože na Kalouska mají. Ne , není třeba hledat , kde soudruzi z NDR udělali chybu...
22. 10. 2008 | 11:01

bape napsal(a):

Dobrý den, vážení přítomní. To je počteníčko...Vše, co tady vyjadřují k blogu pana Sobotky přispěvatelé, svědčí pro jejich fundamentalistickou neoliberálnost. Jejich hodnocení a výroky na dresu tzv. levice platí v opačném gardu o nich samých. Proto jsou ve vztahu k obsahu blogu mimo ... Hezký den
22. 10. 2008 | 11:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 10. 2008 | 11:32

čtenář napsal(a):

ahoj vlku, zdravím
to napsané nad Tebou je ten slibovaný úder modrou boxerkou,od kterého se už mezitím stačili distancovat ti rozumnější z Modrákova. Jenom Mr.Langer furt na boxování trvá a jeho čtvrtá cenová, tzv.podpůrná, grupa má pohotovost.
To víš, šmoulové jsou v těžkém rozkladu, ke kterému přispívá i Taťák. - to na klidu nepřidá
22. 10. 2008 | 11:34

bape napsal(a):

pro vlk : Dobrý den. To je panečku jiný kafe. Tomu říkám nadhled a přehled, ani napravo, ano nalevo. Díky. Zdravím
22. 10. 2008 | 11:39

Pobo napsal(a):

Buhuslave, Bohuslave.

Tak nějak asi zatím rozpočet zamítnut nebyl, když prošel 1. čtením. Kdepak asi udělali v Lidovém domě chybu? Že by přehnaná sebedůvěra?
22. 10. 2008 | 11:46

bape napsal(a):

pro Pobo : Pěkný den. Dovolil bych si malou poznámečku : ano, ano, přehnaná sebedůvěra napravo i nalevo.Populismus a demagogie, manipulace se statistickými údaji, hra s lidskými /nízkými/ vášněmi hluchých a slepých...Hry mocných a nemocných. Zákonitě musí přijít nějaká kolize a krach.Zdravím.
22. 10. 2008 | 11:56

Pocestny napsal(a):

O relativitě času, matrjoškách a paradoxech doby.

Relativitu výroku v čase tu demonstrují chtiví vlčáci, kteří chňapnou po první ruce, která se jim u mordy mihne. Občas se s chutí zakousnou, ale až časem zjistí, že žvýkají prázdný rukáv.

Proběhly volby ve Vlčí republice matrjošek. Ta velká , v dresu vlajky a barvách "nás všech dobrých Čechů", se rozpadla a vykoukla červenobílá - "my dobří levičáci", která tak dobře zafungovala o víkendu.
Z té teď vyskočí ta v barvě socialistického erárního inkoustu, neboť to je matrjoška vlčí, dobře schovaná malá mrška, která jen chrastí v žebrech té větší. Oblékla si ty dvě báby na sebe, aby vypadal větší, role prázdné slupky dějů vezdejších masám problém nedělá, tak hrají tu bachratou bábu.

Nojo, ale vlčáci ještě netuší, že ta jejich kočina má v sobě také malé baby, naposled se řiť rozpůlí a vzniklou dirkou vskoší na cénu malý diblík, slečna CSSD. Ta má náhle práci pro většinu členů......., že tu práci asi nebude dělat tak dobře, to je problém, ale je těch "větších sester", které se nějak tvářily.....to je první paradox doby.

Druhým paradoxem doby je to, že obě státostrany, nevděční spratkové v klinči, se utíkají zpět k otcům zakladatelům, které před lety slavně vyprudili.

Posledním paradoxem je to, že ti samí, kteří se tu vydávají za "zodpovědné otce" zdrhají k tatímu jako malí spratkové.

Generace doživotních pionýrů nese konečně své plody.....
22. 10. 2008 | 12:09

RUMCAJS napsal(a):

Vlku,
Tebe už konečně vykopli z práce že to máš to zase tak dlouhý.
Až bude čas a budu mít po ruce paralen, tak si to přečtu.
22. 10. 2008 | 12:10

Pocestny napsal(a):

Poslední paradox, není nic horšího, než "absolutní vítězství".

Levicový mlsoun začíná svůj dortík od šlehačky, po jednom dni "lidových" sladkostí přijdou týdny partajního korpusu.....nuda v Brně...
22. 10. 2008 | 12:13

Germanicus napsal(a):

To Vlk
Ta Vaše oranžová rákoska vstoupila i do novin (HN). Pokud jste to nazaregistroval příslušné linky jsem dal včera večer do diskuze pod blogem p. Pehe. Pokud ano, berte to jako bezpředmětné. Jen poznámka - v těch HN já, ani mí přátelé nejedeme. Holt ohlas Vašeho komentáře je fakt velký.
22. 10. 2008 | 12:14

třebaKarel napsal(a):

Vlku ,
hezký den .
Myslel jsem si že na mne si reformy nepřijdou , protože jsem chytrý jako liška . No blbost . Včera jsem byl u účetní a zmínil se o tom , že ve výhledu na daňovou povinnost pro letošní rok počítám s poklesem díky těm všem heslům . No , podívala se na mne útrpně a povídá : " kde žijete " ?
Tak to praskla jedna obruč .
Jelikož jsem naprostý laik a navíc diletant ,
zajímalo by mne , jak je to s tím splácením zadlužení státu , tedy jak je to důležité . Argumenty jsou obapolné , nevím co si mám vybrat . Je mi jasné jen to , že pokud peníze člověk jen "projí" je to hloupé .No tak jsem si v koutku duše myslel jestli byste to Vaše psaní nerozšířil o tuhle věc . Snad by to zajímalo víc laiků zde .
Pokud je to blbá otázka nebo neúplně zadaná ,bylo by to typický . Děkuju . Jsem rád že tady jste . tK
22. 10. 2008 | 12:15

Pobo napsal(a):

2 rumcajs (ad 22.10.2008 12:10:56):

Ztráta času:
V polovině jeho (vlkova) příspěvku se růst HDP odvíjí dle cykliky ekonomiky, aby na konci zase naznačoval, že za růstem HDP stála socdem. Tak tedy nevím čí to je.
22. 10. 2008 | 12:20

RUMCAJS napsal(a):

tK:
Když máš Karlíku takové dilama, napadlo mě přeposlat Ti radu, kteru mi zaslal přítel. Taky to trochu připomíná vládnutí socanů.

Návod k dosažení vnitrního míru

Poslechl jsem jednoduchou radu, kterou jsem našel v jednom časopise pro ženy a konečně jsem našel klid v duši.

Stálo v něm:

"Způsob, jak dosáhnout vnitřního míru spočívá v tom, že

dokončíte úplně všechno, co jste začali...."

Tak jsem se doma rozhlédl okolo sebe po všem, co jsem začal a v půlce nechal. Dopil jsem láhev červeného, potom jsem dorazil
Baileys, Martini, vodku, rum, fernet, sáček chipsů a půlku salámu.

Nedovedete si ani představit, jak je mi teď fajn...
22. 10. 2008 | 12:22

RUMCAJS napsal(a):

Pobo:

On to Vlk píše schválně tak dlouhý, aby to četli jenom socani.A těm takový věci prostě nevaděj.
Já si ho podám večer.
22. 10. 2008 | 12:30

Aleš napsal(a):

Ano pánové Tlustý a spol se dnes zdrželi, už nepožadovali aktualizaci rozpočtu a o schválení rozpočtu rozhodlO trio Pohanka, Melčák a Wolf. Pan Wolf zažil asi velmi těžkou noc. Po včerejší chybě, kdy nenašel odvahu pro schválení rozpočtu a po masáží pana Tluchoře, kterou slyšela čtvrtina sněmovny si konečně UVĚDOMIL KAM PATŘÍ stal se 3 přeběhlíkem.
22. 10. 2008 | 12:32

george napsal(a):

Rozklad vlády pokračuje ! Psal včera Sobotka. Dnes byl rozpočet sněmovnou schálen tak, jak jej vláda navrhla. Je to s vámi milý takyekonome jako s jepicí, také žije jen pár hodin.
22. 10. 2008 | 12:32

třebaKarel napsal(a):

Rumcajsi ,
No konečně ! Už jsem myslel žes dočista ztratil smysl pro humor .
Kdybys chtěl , paralen ti pošlu z nějaký středočeský lékárny i s "podpisy našich lékárníků ."
tK
22. 10. 2008 | 12:34

třebaKarel napsal(a):

Aleši ,
co těžkou noc - Wolf vůbec nespal .
Anonym mu
vyhrožoval smrtí !
To je teda nebojsa ,viďte ?
tK
22. 10. 2008 | 12:43

Germanicus napsal(a):

To Pocestny
O relativitě času, matrjoškách a paradoxech doby.
To vaše zamyšlení by se dalo využít jako dobrý námět na animovaný film. Takový Švankmajer by si s tím určitě poradil...
A myslím to fakt upřímně, ne jako ironii.
22. 10. 2008 | 13:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 10. 2008 | 13:40

No... napsal(a):

Paroubek sto dní zdržoval vznik vlády.Pak Vy, "ekonom" (výsměch).Další dobu koalice(přeloženo do češtiny vyděrači zelení a KDU-ČSL) úspěšně sabotovali vše, co mělo smysl a mělo přinést užitek. Následně všichni viníci řvou, že ODS nic nedokázala a nedodržela své sliby. Drazí VOLI(či). Až půjdete příště k volbám, tak už tahle země nebude vaše.Po podpisu Lisabonské smlouvy půlku zaberou sudeťáci, druhou půlku rusáci pod vedením Jyřýka a třetí půlku (ano, bude třetí půlka, nic není nemožné, čéesesdééééé) budete splácet unii v měsíčních splátkách deset tisíc každý, při současném 25% unijním platu a to po dobu padesáti let. Po této době možná části z vás dojde, že volit se má ne pohodlí a flákání, ale zodpovědnost. Pak , po padesáti letech zazvoníte klíči, požádáte svého imáma o svolení a půjdete rozšiřovat islám na sibiř ....
22. 10. 2008 | 14:00

jarpor napsal(a):

Po druhé píšu : Vlku, Vás je škoda tam kde jste. Chce to jít vejš. Šlapeme si po štěstí ...

Jen by mne zajímalo, v čem Vy spatřujete větší "vinu" vlády. Zda v nadhodnocení příjmů či ve velikosti deficitu.

Vláda (Kalousek) deklarovala, že pro ni je nepřekročitelná výše deficitu.
Pro mne je to důležitější než věštění ze skleněné koule stran předpokládanému příjmu. Právě pro současnou situaci.
Holt, budeme utahovat opasky. Již jsme měli, když se "dařilo lépe" dodávám...

O tom by měl psát pan bývalý minitr financí.

Hezký den
22. 10. 2008 | 14:34

Jakub napsal(a):

...ČSSD ukončila rozpočtové utrpení koalice návrhem na přerušení jednání do středy...

To mi nejde do hlavy tak ČSSD zavede vládu do zákonem nedefinované oblasti (neschválí rozpočet a zároveň neschválí návrat k přepracování). A poté se bije v hruď, že ukončila utrpení tím že problém odložila na středu?

Jestli mi něco uniklo prosím o vysvětlení?
22. 10. 2008 | 14:44

mleziva napsal(a):

Je vidět, že socialistíé majé z americké "finanční krize" očividnou radost. To se to bude panečku příští rok slibovat jak se progresivně okradou ti bohatší, aby měli chudí na cigarety a alkohol...
22. 10. 2008 | 14:51

vlk napsal(a):

mleziva

to že jste s e zbláznil už jako definitivně?

Germanicus
díky,našel jsme vaše linky...Víte , tady na aktuálně to není poprvé , co si někdo odsud půjčil něco. Třeba m+m napsal naprosto skvělý novoroční projev za Klause a ten si vypůjčil, bez uvedení zdroje Kraus do své TV talk show...

třebakarel

k té obruči. Vaše účetní nebo daňová poradkyně ví, o čme mluví. Neboť tahle vláda ve svém zápalu snižovat daně je skutečně k nezastavení. pokud jste OSVČ, pak snížila paušály, zvedla platby na nemocenskou a sociálku,pokud náklady dáváte paušálem. Pokud ne, pak prodloužil a u lecčehos dobu opisování, ztížila daňové účinky nákladů na úvěry a leasingy, znenožnil a tvorbu rezerv a oprávek a vůbec provedla ještě pár moc šikovných kousků, aby na ni podnikatelé hned tak nezapomněli.
A ten státní dluh a jeho splácení? no to by si zasloužilo zvláštní blog. On Paroubek v tom svém zkratkovitém výroku, že se státní dluhy neplatí , měl v podstatě pravdu. V podstatě. Což znamená, že k tomu zapomněl dodat souvislosti, jak ot vlastěn myslel a neuvážil, že právě bez těch souvislostí se na tomhle výroku dá netušeně exhibovat.
A máte samozřejmě pravdu - pokud se vydlužené peníze projí, je to katastrofa. Pokud tedy není naprosto mimořádná situace typu živelní pohroma, válka a věci jim na roveň postavené.
Což za socanů evidentně nebyl, nebo zcelanebyl ten případ. Viz rozvoj ekonomiky po Klausově bačování.
Takže jste s e zeptal dobře.
A ještě jedna poznámka - velikost státní dluhu a dokonce ani dluhů veřejných rozpočtů, což něení totéž, není nijak katastrofická. Poměřeno HDP: Tak si s tojíme dobře. Problém byl trajektorie růstu. Tu už utlumili i socani. A když uvážítě , že funguje inflace, letos díky genium ze Strakovky 7%, tak ten dluh j e dále relativizován. Ale to je nadlouho.
22. 10. 2008 | 19:00

třebaKarel napsal(a):

Děkuju .S tímhle byste určitě uspěl i u velmikosti .Natož u mě .Bude to zítra doporučená četba pro mé dítky . Ještě jednou dík . tK
22. 10. 2008 | 19:55

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Vlku zkrátím to. Chtít dneska naprosto věrohodný rozpočet je nesmysl. Nikdo neumí přesně předpovědět, jak nás krize zasáhne. Takže ke korekcím se bude sahat, i kdyby ministren financí byl Nostradámus.

A Tvé volání po přesně stanoveném rozpočtu může klidně přejít v táhlé a tesklivé vytí. Nebude Ti vyhověno.
22. 10. 2008 | 20:10

vlk napsal(a):

Rumcajs

víš co,přijď znova, až vystřízlivíš po svém heroickém výkonu, který jsi popsal výše.

Chtít dneska rozpočet, který nebude okatě vylhaný, je skutečně nedělatelný problém. Pro tuhle vládu.Skutečně nadlidský úkol. Ono by totiž stačilo, aby příjmy upravila napříkal dna základě prognozy ČNB. Nebo na základě nějakého váženého průměru odhadů ČNB, PAtrie,vybraných bank.
Ale dát ke schvalování zjevně vylhaný a chybný orzpočet a ten si nechat odsouhlasit je prostě lež. Lež na občanovi. Dokonce i na občanovi RUmcajsovi.

A těším se, že si mne podáš.Jaks sliboval nicku Pobo.
Ale třeba jsi rád, když ti tvoji vyvolení lžou. J e to dost neobvyklé, ale lidé mají různé púchylky. Já a nejmíň deset milionů dalších ji nemáme.
Ovšem 97 poslanců ,vláda a Rumcajs ano.
Na to že jak vláda , tak poslanci jsou nejméně důvěryhodnými orgány v téhle zemi by jsise mohlzamyslet. Jestli ta tvoje úchylka není něco jako kleptomanie. T totiž mají také.
22. 10. 2008 | 20:17

vlk napsal(a):

třebakarel

nestraš! Já nechci, aby tvé děti louskali jako doporučenou četbu moje písmena! To bych pak musel zjistit, kd e bydlíš a co jsi zač, a tvé d ěti pozvat do nějaké nálevny a tam s nimi holdovat následně alkoholu a tabáku / nekouřím/v míře nemalé! To by s chtěl? Ale nemohl bych jinak. Protože nehodlám býti čítankovým klasikem.
22. 10. 2008 | 20:19

vlk napsal(a):

Pohádka o bludišti s křivými zrcadlia křivé hubě

Žilo bylo malé království - Internetov. Žili tam lidé naprosto normální.Dokonalí více či méně, chytří,hloupí, pacovití , líní , tlustí tencí, mladí staří.Lidé,nikoliv matrojšky. A chodili tam na svou oblíbenou atrakci. Do aktuální síně, kd e jim různí zvláštní jedinci nastavovali různě pokřivená zrcadla. Každá z těch zrcadelníků podle svého vkusu.Někteří poetická zrcadélka, jiné chytrá, jiní naopak zkoušeli mam a šalbu,tu změnu podoby, tu stavěli věci nahlavu, tu zas nechávali naopak věci mizet . Prostě jak kdo chtěl. Občanůtho království chodilo dost,toulali s e po libosti bludištěm ,nahlédli do zrcadla aa pdole své nátury koukli a odešli, nebo s e zachmuřili na to co viděli nebonaopak s e zasmália smích s vůj dali najevo. A bylo jim celkem dobře. Prostě špás je špás. A ten obyčejný,normální člověk potřebuje. Až jednoho dne do bludiště jakýsi pocestný zavítal. A místo toho, aby , jako každý, do zrcadla kouknul, šprýmek utrousil a šel s e potěšit dál, začal návštěvníky před jednotlivými zrcadly komentovat. Ten prý bradavici má.Apoznámky tamtoho strejdy prý strejcovské jsou. A ta paní prý jako předkus cení, místo aby zuby za pysk zatáhla, smát s eodvažuje?A tahle slečna? No tak ta nohy do x má a ještě si je v zrcadle zvětšovacím, ale poetickém ,kd e zdají s e být hezčí, prohlíží. Huso, stejně ty xky máš. A tak to šlo pořád dál dál, Ten pocestný byl vzdělaný.I jazyky uměl, leč šklebem nešetřil. Však mu tajké doma říkali nejsi jako ostatní, jsi přece Pocetsný. A tohle vědomí masírovalo jeho hbitý jazyk k mnoha jízlivým poznámkám. A sledoval s e spokojeným šklebem, že sem tam trefil nešťatsníka pře d zrcadlem opravdu tak, že z bludiště zrcadel utekl. Nubijskou paní zahnal. A Zrcadelníku z Hořejšího patra dokonc e vyhrožoval, že udá, kd e jen moci bude, že tenzrcadelník rád zrcadlasvá po večerech brousí a v panoptiku vystavuje. Prostě prima kluk to byl a hrdina dnečka. Jak byne,když cizí řeči znal a doma mu přec e říkali, že..Ale to už znáte. Prostě všechnoa všichni škleb jeho vyvolávali.
Až s e zapomněl sám dívat do jiných zrcadel než pokřivených.Dokonce si normální i zakázal, protože se ukázalo, že onen škleb, co měl jen pro druhé, mu zůstal trvale.
V podobě hubykřivé. A t o je konec pohádky. Že je bez konce?A že třeba poučení?
Konec nedodám. Jen poučení.
Vypadá asi takhle:
Máš li dobrou duši není pro tebe problém ani křivé zrcadlo. Máš li křivou hubu, nenadávej na zracadlo. Od šklebu tinepomůže ani všechna moudrost světa. Zůstaneš skřtem. Byť pocestným skřetem.
22. 10. 2008 | 20:36

čtenář napsal(a):

To vlk. Ty se nezdáš. Stíháš toho hodně. To Ti já osobně můžu jenom závidět.
Je to už asi pět let , co jsem napsal krátký článek pro čistě soukromou webovou adresu.
Měl nadpis Česká politika jako Království křivých zrcadel.
Ale byl obecný.
Nikdy by mě nenapadlo, že je takové téma možno pojmout silně personálně.
Je Ti jasné, proč to napsal. Tobě a spoustě dalších to přece muselo dojít.
Udrž si nadhled jako doteďka. -
Ale bude to problém. - Budeš je totiž srát do úplné nepříčetnosti.
22. 10. 2008 | 21:22

vlk napsal(a):

čtenář

neboj.Nic nedělám raději.A když si o to mermomocí říká, proč mu nevyhovět? Problémem je jen čas.
22. 10. 2008 | 21:44

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:
Cha-cha.....
On někdo v ČNB ví jak se bude krize vyvíjet ?

Díval jsi se někdy na návrhy rozpočtů ČSSD a jejich plnění ? Cucání z prstu je proti tomu metota přesných čísel.

Sobotka je směšný, asi jako když Novotný vypráví vtipy. Ten jeho příspěvek, vzhledem k jeho vlastnímu působení na MU vrchol nesoudnosti. Asi zase spoléhá na "inteligenci" svých voličů.
22. 10. 2008 | 22:29

jarpor napsal(a):

RUMCAJS

No, když po setkání s guvernérem Tůmou volá pan Hašek, copak může vlk volat po něčem jiném ? Cha-cha...

Když jsem dnes slyšel pana Sobotku při vystoupení v souvoslosti s vyslovením nedůvěry vládě, pak Řáholecký termín "směšný" je pro něj pochvala.

Hezký večer
22. 10. 2008 | 22:59

RUMCAJS napsal(a):

jarpor:
On Sobotka občas vypotí i něco rozumnýho. Ale asi všichni socani dostali příkaz vypadat jak idioti a bojí se neuposlechnout.
22. 10. 2008 | 23:08

jarpor napsal(a):

RUMCAJS

No, občas... je-li občas doba za kterou vyroste v Řáholci les, pak lze s tím "občas" souhlasit.

Hezký večer
22. 10. 2008 | 23:13

Tupelo napsal(a):

Vlku, az ted jsem si narazil na Vas prispevek z 11. Zdarile dilko, jako kdosi kdesi jinde jsem rovnez doporucil (ovsem ne jako povinou cetbu ;)) a dostalo se mi podekovani, takze rad preposilam :). Zacinam si Vase prispevky archivovat, treba bych je casem (po Vasem svoleni ovsem) mohl vystavit nekde na webu, v koncentrovane podobe, co rikate?
22. 10. 2008 | 23:13

donald napsal(a):

Pane Sobotko, kdyz se mluvi o rozpoctu, tak Vy budte zticha a zalezte nekam do kouta. Copak si nepamatujete na Vas posledni navrh rozpoctu, ve kterem byly zahrnuty prijmy z jeste neschvalenych zakonu??? Jinak nevim, co Vam a Vasi partaji vadi na podstrelovani prijmu. Vy jste za 8 let deficitnich rozpoctu nadelali sekeru 800 mld. korun v dobe konjunktury. Vy jste ten posledni, kdo ma pravo kritizovat Kalouska.
22. 10. 2008 | 23:36

třebaKarel napsal(a):

Vlku ,
Ta Vaše pohádka je zralá na něco co vůbec neumim vyjádřit . A snažit se o to - no vždyť víte .
tK
23. 10. 2008 | 06:32

třebaKarel napsal(a):

P.S. jenom doufám že s tou Nubijskou paní se pletete . Autorka mj. věty " Hlupáci se mlátí v hospodě , učenci na blogu ." se doufám zase vrátí . Že jo , Mirko ?
tK
23. 10. 2008 | 06:41

Marty napsal(a):

Tupelo: koncentrovany vlk skodi zdravemu rozumu :)
23. 10. 2008 | 09:57

Nuba napsal(a):

třebaKarel
Ivane,
Ta Vlkova zrcadlová síň je látka, která by se dala zpracovat knižně na pokračování.

Velmi zkráceně vyjádřím názor prozaicky z vlastní prožité zkušenosti. Moji rodiče, velcí kulaci, byli STB, za vydatné pomoci místních komunistů, kteří zakládali JZD vyhnáni ze svého domova a jejich statek zabaven. Pár let jim poskytla azyl tatínkova sestra, kde jsem se já, jako velmi pozdní dítě, také narodila. Koncem padesátých let si začali stavět vlastní nový domov. Dřeli jak koně. Protože však byli opravdoví křesťané, nikdy nedopustili, aby v mojí duši mohlo růst semeno nenávisti a pomsty.

I kdyby mě někdo zabil, nejsem schopna přijmout myšlenku, že zlo se zlikviduje zlem. Ivan Hochmann někde napsal, že Pocestného školení je terapie. Dovedu si představit, že pro někoho možná, dokonce věřím, že i pro něj osobně, ne tak pro mě. Jsem zcela ukotvená a s minulostí jsem se již dávno vyrovnala.

Zde, v Internetově, hledám především rozšíření si vědomostí, a také relaxaci. Mám ráda lidi, ty hloupé a nemocné možná ještě o něco víc než ostatní. Jakékoliv povyšování je mi bytostně odporné. Tomu nedokážu a ani nemám chuť čelit.

Pohádky a bajky to je moje, kéž by mi Vlk povyprávěl ještě tu o oranžovém vítězství v senátorském klání .
23. 10. 2008 | 14:15

třebaKarel napsal(a):

Nubo,
sláva ,vlk se zmýlil !
Zrcadlová síň se mně zrovna moc líbí krátká , protože je hutná , navíc jsem strašně netrpělivý . Je nádherná .
S tím zmíněným panem P.- vidíte ,s tim já prostě neztrácim čas .Občas něco zachytim , ale abych ho četl soustavně , ne .S tou terapií se myslím Ivan Hochmann mýlí . Terapie by bylo , kdyby napsal někdo jako Vaši rodiče ,nikoliv člověk zhrzený / jakkoliv oprávněně/, navíc pravděpodobně mimořádně nešťastný .
Pan Pocestný to má hodně pomotaný , třebaže v patnácti světových jazycích . Je to takový z pohádky do pohádky . A zrovna on jako terapeut by byl pohroma , poněvadž jeho prostě baví léčit .Je to jen trochu jiný Blue Jay ./ podle mýho/
Ale dost smutných řečí , jste tady a to je moc prima .
A ještě k tomu vítězství ,je to skvělý , potíž vidim v tom , že se teď bude cítit "odstrčená" druhá půlka lidí , jenom na chvilku ta opačná .
Kéž by sebou ta pravda a láska už trošku mrskla .
Vadí mi to bojování .
A to povyšování- tak to máme asi podobnou výchovu .
No prezidenti zeměkoule asi nebudem ,ale mě to baví a Vás evidentně taky . Mějte se hezky ,
tK Ivan
23. 10. 2008 | 16:35

Nuba napsal(a):

třabaKarel

Ivane zdravím, přesně tak to také cítím.

Mirka
23. 10. 2008 | 18:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy