Wolf, pokrytectví a přeběhlíci

17. 03. 2009 | 09:00
Přečteno 12777 krát
Je zřejmé a viditelné, že vláda Mirka Topolánka tři roky vládne a velmi těsně prosazuje svůj program jen díky hlasům bývalých poslanců ČSSD. Bohužel!!! U kolébky Topolánkovy vlády byli nejprve dva – Pohanka a Melčák. Později se k nim přidali Snítilý a Wolf. Posledně jmenovaný Petr Wolf je spolu s blízkým přítelem předsedy vlády Markem Dalíkem objektem aktuálně zuřící mediální aféry ( viz včerejší Reportéři ČT).

Ti kdo vládu podporují, nad podivným způsobem jejího vzniku a přežívání raději dlouhodobě zavírají oči a zacpávají si uši i nos. Některé změny, které Topolánek jen díky přeběhlíkům prosadil ( zrušení daňové progrese) , jsou pro ně důležitější než metody, které ke svému politickému přežití Topolánek a jeho blízké okolí evidentně a bez skrupulí používají. Přesně v duchu zásady, že účel světí prostředky.

Na celé současné kauze Wolf tak není nic překvapujícího. Jen účel (Topolánkovo premiérské přežití, udržení pravicové vlády) opět světí prostředky (snaha manipulovat s novináři, policisty, státními zástupci, soudci). Divím se všeobecnému zděšení, jež po zveřejnění nových informací nastalo. Nechápu, co stoupenci Topolánkovy vlády čekali. Wolf není žádný revolucionář, vizionář nebo reformátor. Jeho motivy podpory Topolánkovy vlády jsou záhadné a temné. Mnozí pokrytci si to však do včerejška odmítali připustit.

Je zjevné, že přeběhlíci jsou lidé, kteří porušili veřejný slib daný svým voličům. Melčák a Volf před svým zvolením nikdy nevyjádřili veřejné výhrady k programu ČSSD a tento program se v posledních třech letech nijak nezměnil. To že hlasují pro poplatky ve zdravotnictví, rovnou daň a privatizaci veřejných služeb je dokonce v naprostém rozporu s tím, co mohli voliči ČSSD od svých zástupců volených v poměrném volebním systému rozumně požadovat.

K tomu, aby přeběhlíci takto zásadně a ve velmi krátkém čase změnili svou dlouholetou politickou orientaci ( Melčák patřil i v rámci ČSSD spíše k levicovějšímu křídlu) musel přispět nějaký velmi intenzivní zásah zvenčí. Buď korupce, nebo zastrašování. Jinak to vysvětlit nelze. Exposlanec ODS Morava tomu říkával pozitivní či negativní motivace.

Je zajímavé, že při hlasovaní ve Sněmovně vykazují přeběhlíci vyšší míru loajality, než běžní koaliční poslanci. Hlasují zcela pravidelně pravicověji než zástupci levého křídla lidovců nebo strany zelených. Jistě uznáte, to je u bývalých členů ČSSD zcela nepřirozené. Tato disciplína je zřejmě vynucena bez ohledu na věcnou podstatu schvalovaných zákonů.

Místo současného poněkud pokryteckého povyku a zděšení nad špínou, z níž se možná každé ráno rodí další Topolánkův den ve funkci předsedy vlády, by bylo lepší, kdyby všichni přeběhlíci z Poslanecké sněmovny jednoduše odešli a své soukromé problémy řešili mimo vrcholnou politiku. Vraťme se k tomu podstatnému. Respektujme výsledek voleb. A hlasujme o nedůvěře vládě, založené na přeběhlictví.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Vyhrožování, zastrašování, vyhazování .....přece normální taktika pana předsedy. Pak se nelze divit, že někteří poslanci zcela v souladu se svými zákonnými právy hlasují dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a podporují rozumné návrhy i když z jiného tábora. Co taky čekat od strany, která nemá vlastní program a jen kritizuje cokoli,co nevzejde od nich
17. 03. 2009 | 09:10

Ládik napsal(a):

Kdybyste přeběhl taky, nemusel byste psát takové koniny.
17. 03. 2009 | 09:25

veverka napsal(a):

neo
Já bych na pana předsedu Topolánka zase tak tvrdý nebyl,má to chlapec těžké.Američané na něj tlačí radárkově,strana se mu drolí,Klaus už odešel a tak holt pokračuje v tom co umí a co si správně popsal jako "Vyhrožování, zastrašování, vyhazování".A má i zdatné žáky,už se k němu přidal i Bursík.
17. 03. 2009 | 09:26

neo napsal(a):

veverka:

jo táák, on si veverka sedí na vedení či nechápe psaný text... tak to jo..
17. 03. 2009 | 09:30

Jan Novák napsal(a):

Ale, ale p. Sobotko...Když poslanec Kott přebehl k ČSSD, Raninec a spol z ODS, a další, kteří teď jsou proti Topolánkovi - to nejsou přebehlíci? Ne, to jsou ve vašem podání konstruktivní poslanci. Jinak doplním, podívejte se do Vašich řad - co takový Rath? Jste morálně to samí co ODS, není zde rozdílu. Jem vy jste daleko více komunističtí a nepochybuji o tom, že pracovití lidé po vašem vítězství ve volbách republiku opustí. Takových je celaá řada. Vy jste starnou, kterou podptují především nemakačenkové a ti co nic nedělají tečka
17. 03. 2009 | 09:37

vojnov napsal(a):

neo: ono když nahráváte na smeč, tak se nemůžete divit, že vám ji sem tam někdo vrátí. Mimochodem, četl jste reakci Topolánka a Paroubka na páně druhého protikrizové plány?

Paroubek: některé z vládních návrhů podpoříme, některé nikoliv
Topolánek: všechno od ČSSD je špatně

Tak mi teď řekněte, kdo koho neguje.

JTPC: život nemusí být dlouhá řada drastických reforem, ale třebas jen úprav systému. pokud někdo nabízí úpravu systému a nikoliv jeho překopání, pak nejde o absenci programu. ale to asi nepochopíte, když si sedíte na vedení.
17. 03. 2009 | 09:38

Jan K. napsal(a):

Jednou jsem přejel veverku, bylo mi to líto, a ještě k tomu to nebyla ta pravá.
17. 03. 2009 | 09:38

Ford napsal(a):

Bohušku spíš je to o ČSSD a co za kreatury jsou členy . Nejsi náhodou i ty součást té tlupy?
Vyhrožoval novináři, jak kluci z ČSSD že až vyhrají volby, tak s nima zatočí? Ne! Dostal nabídku kterou nešlo odmítnout? Ne! Tak k praktikám ČSSD to má hodně daleko.
17. 03. 2009 | 09:39

Pesimista napsal(a):

Nejsmutnější je, že policie o všech těch zlodějnách ví a mlčí ,spíše to ještě kryje. Nadávát tady můžem ,ale vůbec nic to nezmění .Redaktoři čt jím to přinesou na podnose až na stůl a stejně nic ,viz kauza Čunek
A někdy to připadá že mlčí i celá čssd
17. 03. 2009 | 09:41

Valerie napsal(a):

Pane Sobotko, hlavně by se ČSSD měla zamyslet nad tím, jaké lidi dává na kandidátku, nemůže být už náhodné, že je v rámci vaší strany v Parlamentu tolik "přeběhlíků". Je velmi laciné, selhání vlastních lidí svádět na ODS. Jinak souhlasím, že všichni, kteří jsou jako poslanci nezařazení /i z jiných stran/ nemají v Parlamentu co dělat.
17. 03. 2009 | 09:41

Železnohorský napsal(a):

Řízení Evropy panu Topolánkovi evidentně svědčí, měl by se tam realizovat i po skončení našeho předsednictví... Můj hlas pro to má jistý.
17. 03. 2009 | 09:44

vojnov napsal(a):

Jan Novák: poslanec Kott začal hlasovat s ČSSD poté (!) co ho ODS vyhodila pro alkoholismus. Normální obchod. Nemám pocit, že by ho kdo kdy označil za konstruktivního. Raninec a spol. hlasují podle svého svědomí (některé vládní návrhy podporují, některé nikoliv)- s Melčákem a spol. nesrovnatelné.

Pomohla poslední vašemu sebevědomí? Doufám, že ano, protože je jinak naprosto k ničemu.

PS: podívejte se do svých řad (přivlastňujete podmětu:)
17. 03. 2009 | 09:44

neo napsal(a):

vojnov:

když on ten příspěvek byl určen panu Sobotkovi, tak jsem předpokládal, že na nhěj bude reagovat on sám a že se dovtípí. Nepočítal jsem s veverkou a jeho antiklausismem.

Pokud se dobře podíváte na protikrizová opatření navržená čssd... najdete tam asi jedno, které by mělo nějaký účinek (zrychlené odpisy).
17. 03. 2009 | 09:45

Tupelo napsal(a):

Soucasna vlada (a hlavne jeji hlavni slozka, ODS) nemuze prekvapit snad uz vubec nicim. Volby ovlivnene policejni slozkou, podivne vyskytnuti se prebehliku vzdy kdyz bylo treba, hulvatske chovani premiera, prosazovani radaru proti vuli obyvatel, popreni volebnich slibu ve zdravotnictvi, natlaky formou pozitivnich (korupce) ci negativnich (vydirani) motivaci atp. jsou jeji nedilne atributy a pece ODS o sve klienty z rad byvalych poslancu CSSD neni nijak prekvapiva.

A pane Sobotko, docela by me zajimalo, jestli v tom s ODS nejedete taky a nehrajete spolu pred obyvately CR tragikomedii, jak je mozne ze soucasny asistent stinoveho clena ODS Melcaka je sefem zlinske organizace CSSD (podle BL)? Te organizace, ktera Melcaka odmitla vyloucit a ktera uzavrela s ODS po krajskych volbach kseft, kdy si prvni a druha strana jen prohodily mista. Prestoze CSSD mela podporu nezavislych...
17. 03. 2009 | 09:49

extremista napsal(a):

To, co vláda (možná, pravděpodobně, jistě; - fakt nevím) dělá, aby se udržela u moci, mi dost vadí, ale za současného rozložení ve Sněmovně by to asi dělala každá vláda ... Když to ale srovnám s alternativou, jsem rád, že ty volby nedopadly tak, jak to Paroubek oznamoval, než se vše sečetlo přesně - 101 : 99. To bychom se, pánové a dámy, sakra divili.

Hezký den

ex
17. 03. 2009 | 09:49

ivan napsal(a):

za vším jsou peníze,pan předseda vlády ČR musí zůstat předsedou z prostého důvodu-musí splácet hypotéku cca 60 tis./měsíc + podporovat svoji rodinu cca 30 tis./měsíc.V podnikání totálně neuspěl,jediná možnost jak vydělat peníze je zůstat předsedou vlády ČR - a proto udělá vše možné i nemožné,aby tím předsedou zůstal.
17. 03. 2009 | 09:49

vojnov napsal(a):

Valerie: pokud se má strana chovat zákonně, pak nemůže špiclovat své kandidáty, resp není dobrého řešení. Buď špiclujete a dopadnete jako Dryml, nebo nešpiclujete a v PČR skončí Wolf. Dávám přednost druhé variantě, pokud ho po nezávislém vyšetřování a odsouzení zavřou až zčerná.

Což přinejmenším navenek lépe funguje v ČSSD (viz. Svoboda, Gross, biolíh, atp.). Všechny vládní podezření jsou zatím pod kobercem.
17. 03. 2009 | 09:50

Béda napsal(a):

Milý pane Sobotko.

V podstatě s váma souhlasím.

Má to ovšem svá ale:Tím prvním ale je, že poslanec Wolf byl zvolen za ČSSD a za vlády ČSSD se proflákly podivnosti v jeho hospodaření. A nestalo se nic. Tím druhým ale je, že jste úplně stejní jako ODS. Taky jste živili své přeběhlíky, taky jste jim dělali pomyšlení a přitom to byli stejní křiváci jako vámi spomínaní "konstruktivní" přeběhlíci. Taky máte svá Íčka, své Kubiceho Krakatice ze kterých unikají policejní zprávy, taky máte stejné Kočky jako ODS, taky máte své "Topolánky"... V podstatě na vaší straně neshledávám žádnou zásadní odlišnost oproti straně kterou kritizujete. Podotýkám, že jsem spíše levicového zaměření. Nelíbí se mi, že vaši stranu podobně jako ODS vede zcela kontroverzní osoba pochybných morálních kvalit, vidím velkou překážku v tom, že jste se jednoznačně nedistancovali od svého předsedy, jeho Tvrdíka, Šloufa a vysmátého Škromacha. Vás, stejně jako Pospíšila v ODS považuji za to lepší v obou stranách, i když začínám mít vážné výhrady k Pospíšilovu řízení státního zastupitelství a vládnímu vměšování do oblasti soudnictví.

Vytýkám vám nekoncepčnost a programovou neujasněnost. Program ČSSD založený pouze na kritice ODS, sledování preferencí a účelový populismus považuji za nicotný. Rád bych viděl u ČSSD neějakou vizi jako za Zemana (který popravdě byl začasté pravicovějším nežli sama ODS). Jak dlouho si myslíte, že vám vydrží prázdné vymezování se vůči ODS?
17. 03. 2009 | 09:51

veverka napsal(a):

neo
No z ostatních reakcí je zřejmé,že jediný kdo si tady sedí na vedení si ty.Ale to je na lidech tvého druhu právě tak krásně zábavné.
17. 03. 2009 | 09:59

Mona napsal(a):

K tomu, aby přeběhlíci takto zásadně a ve velmi krátkém čase změnili svou dlouholetou politickou orientaci ( Melčák patřil i v rámci ČSSD spíše k levicovějšímu křídlu) musel přispět nějaký velmi intenzivní zásah zvenčí:-)))velmi úsměvné!

Já to vidím zcela jinak,,Bohušu,staří dobří socdemáci raději odcházejí,než by poslouchali diktátory paroubky,rathy i sobotky a jim podobné demagogy.A vůbec se jim nedivím.Takže račte hledat chybu ve svém vlastním vedení!
17. 03. 2009 | 10:00

neo napsal(a):

Hlodavec, globálně oteplen:

Pokud jsi to nepochopil, tvůj problém: řeč byla o předsedovi paroubkovi, jeho vyhrožování a zastrašování při nedemokratické veřejné volbě pana prezidenta, vyhazování poslanců, kteří hlasovali dle zákona svobodně dle svého vědomí a svědomí ovšem jinak než by si sám pan paroubek přál.
17. 03. 2009 | 10:05

dragonm4 napsal(a):

Poslanci a politici jsou jedna velká zkorumpovaná banda zbabělců, podvodníků a lhářů, a to napříč všemi stranami. Pokud jde o pana Wolfa, tak nejprve by měla být položena otázka, za jakou stranu byl pan Wolf poslanec a teprve pak to, jakým způsobem Topolánek vládne.
17. 03. 2009 | 10:11

Železnohorský napsal(a):

Co je to za lidi, kteří se v ČSSD derou nahoru? Co je to za charaktery, když se nechají tak snadno přetáhnout? Jaké mají svědomí, když zradí voliče a ani jim to nepřipadá divné?

Ono je to samozřejmě složitější... Když mám v životě nějaký škraloup a jsem chytrý, tak se nesnažím dostat do vysoké politiky, protože ten škraloup je prostě moje achilova pata. Realizuju se jinak.

Jestliže jsem si někdy v minulosti psal fiktivní jízdy a nechal si je proplatit od státu, a existují na to doklady, tak nemůžu kandidovat do poslanecké sněmovny. Byl bych vydíratelný, manipulovatelný. Pokud bych si řekl, že tohle je přece prkotina, takhle to dělají všichni, okrádání státu není nic špatného, naopak, je to hrdniství, kandidovat budu - kdybych si tohle řekl, kandidoval a do parlamentu se dostal, byl bych hlupák. A kdyby mě začali vydírat a já bych tvrdil, že na tom přece nic není, nic špatného jsem neudělal, pak bych byl... No, nechci tu psát sprostá slova. Zmíněný Petr Wolf je typem takového člověka...

Pane Sobotko, pláčete hezky, ale na cizím hrobě. Za ten marast a hnus neviňte premiéra, ten se v tom blátě jenom vyčvachtal, podívejte se do svých řad a pro prosazovaní vaší myšlenky si vybírejte lepší lidi...
17. 03. 2009 | 10:12

IronNick napsal(a):

Zubové a Jakubkové taky říkáte "přeběhlice"? Byli přece též vyhozeny ze své strany poté, co opakovaně hlasovaly proti vůli svého vedení a nesnesly se s předsedou strany. Nebo tam je to něco zásadně jiného?

"Vyšší míru loajality než běžní koaliční poslanci?" :) Tak to vidíte, u Hovorky, Tlustého nebo Zubové tomu říkáte neloajalita, ale u vašich koní to je okamžitě zrada, přeběhlictví, vylepujete jim parte, buzerujete je a štvete ze strany. Přiznejte si, že přinejmenším některé z těch "přeběhlíků" jste si vyrobili sami...!

Wolf - v jeho případě asi máte pravdu, dohle opravdu dost smrdí. Nejprve se ho zřejmě snažil vydírat váš předseda a on si to vyhodnotil tak, že bude lepší se přiklonit k silnějšímu "ochránci". Topolánek a Dalík opravdu asi moc zábran nemají... :(

"Respektujme výsledek voleb."
- A jak byste si to respektování při výsledku 100:100 vlastně představovali, to by mě fakt zajímalo...! Jak KDU, tak SZ před volbami 2006 jasně deklarovaly, že chtějí společně sestavit pravostředovou vládu a voliči je s touhle znalostí volili. Takže jaký byl vlastně tenkrát Paroubkův plán, když za každou cenu toužil sestavovat vládu? Nechtěli jste čistě náhodou jednak s některými cizími "poslanci přístupnými dohodě", podle vzoru "Quod licet jovi non licet bovi?" :)
17. 03. 2009 | 10:13

Doug Badman napsal(a):

K tomu, aby ministr financí prominul příteli předsedy strany doplatek daně ve výši 26 milionů, musel přispět nějaký velmi intenzivní zásah zvenčí. Buď korupce, nebo zastrašování. Jinak to vysvětlit nelze. Exposlanec ODS Morava tomu říkával pozitivní či negativní motivace.
17. 03. 2009 | 10:22

Charlie napsal(a):

pane Sobotko

po Vašem článku dostalo jen několik obvylých "komentátorů" i obvyklý slovní průjem.
Nic nového.
17. 03. 2009 | 10:26

Duroy napsal(a):

To NEO: nedá mi to, nereagovat: Problém je v tom, že se to týká nejenom Paroubka, ale hodí se Tvá slova i na Topolánka, Bursíka nevyjímaje...
17. 03. 2009 | 10:26

no comment napsal(a):

17. 03. 2009 | 10:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Krakene,

to bychom nemohli (pro ostatní: pan Kraken se ptá, zda bychom "nemohli dát tu fotografii s těmi ... Řebíčkem a Hodačem s titulní strany pryč"). Nevidíme pro to jediný důvod. Naší prací je informovat, nikdo Vás ale nenutí, abyste informace vyhledával.

Nicméně nadávat komukoliv na těchto stránkách do "blbců" je na těchto stránkách v rozporu s pravidly, tudíž jsem Váš text smazal.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 03. 2009 | 10:29

Duroy napsal(a):

To Doug Badman: Mně ve své době finančák odpustil penále 300 000,- a nemuisel jsem se nikoho prosit. Od roku 2006 tuto možnost finanční úřad nemá, proto ministerstvo a proto Sobotka.
V řádném případě se nejednalo o doplatek daně, to by panu podnikateli nemohl odpustit ani pánbůh.
17. 03. 2009 | 10:33

neo napsal(a):

Duroy: je rozdíl mít odlišný názor na věc a organizovat odboj ve straně, jako v případě zelených žen. i když s tím v zásadě nesouhlasím.
17. 03. 2009 | 10:34

Rumcajs napsal(a):

Já bych těm přeběhlíkům postavil pomník a prohlásil národními hrdiny.

Když si představím, že v době krize by tam mohl sedět ministr financí, který se proslavil nějvětším schodkem státního rozpočtu a to ještě v době růstu, tak mě obchází mrákoty.

To že nejste u kormidla momentálně Vy pane Sobotko ,je jasný důkaz toho, že Bůh existuje.
17. 03. 2009 | 10:38

vila v dubaji napsal(a):

Zločinec dtrží Topolánka u moci
nestandartní okolnosti u Wolfa :
2007
ministerstvo životního prostředí přestože zjistilo ,že poslancova firma odčerpala miliony korun za neprovedenou práci nepodalo trestní oznámení na policii
původní detektivové měli alarmující závěry NKú i ministerstva a přesto se pokusili případ odložit s tím ,že se nikdo z wolfovy firmy nedopustil trestného činu,
potom kazu převzal jiný vyšetřovatel,kauzou se začaly zabývat media,a kopie spisu šla do Prahy řediteli útvaru, a špuliči Langerovi,
konec prosince se šetření blíží ke konci ,policejní vyšetřovatel se sešel se státním zástupcem a sdělil mu ,že má již dostatek důkazů aby kvůli machinacím kolem projektů mohl z úvěrového podvodu
a porušování autorských práv obvinit Wolfovy komplice,manželku a syna poslance Wolfa ,a zároveň chtěl požádat poslance aby wolfa zbavili imunity.
hodinu po schůze si státní zástupe Fraš vyhradil právo takzvaně rozhodnout ve věci policii následně znemožnil obvinit podezřelé a požádat o vydání Wolfa,a naopak začal detektivy úkolovat dalšími pokyny,
-volič této vlády je morální spodina lidské společnosti-
17. 03. 2009 | 10:41

vojnov napsal(a):

iron nick: to máte tak... pokud jsou ve stranách typu ODS, Zelení a Křesťani pravicovější a levicovější křídla, pak toto musí být vládou ctěno. Není-li, pak se tato nemůže divit neloyalitě. (Například Zubová i Hovorka se odvolávají na prohlášení vlády, i.e. vláda činí, co neslíbila ergo kladívko jí to poslanec neposvětí. Tlustý jede svou linku už docela dlouho. Poslanci jsou neloyalní, nikoliv ovšem přeběhlíci.).

Pokud jsem ovšem zvolen za ČSSD, nelze u mne předpokládat, že budu podporovat např. rovné zdanění a sjednocení DPH (je to proti zájmům mých voličů, a je to povýtce pravicové opatření). Ergo kladívko hlasuju-li pro zákony tohoto typu spolehlivě, jsem pořeběhlík. S dilematem Klaus/Švejnar je to podobné. Nenapadá mě jediný rozumný důvod, proč by měl socialista volit neokonzervativního prezidenta. Vy ano?
17. 03. 2009 | 10:43

nováček napsal(a):

Je divné, že vůbec někdo napíše o tomto případu. Normální je, že media se věnují nějakému rakušanovi, který měl poměr se svojí dcerou. Naše politická scéna, která se otřásá skandály ODS moc media nezajímá. Holt není strana (ČSSD) jako strana (ODS). Všichni vidí kulturu pana Paroubka a zároveň si zakrývají oči nad lumpárnami pana Topolánka. Pane Stejskal, máte co mazat, ODS je napadnuta tímto příspěvkem.
17. 03. 2009 | 10:44

íčko ministrem napsal(a):

mafie opět zasahuje do činnosti policie ve prospěh vlády Topolánka,co za morální trosky jsou jejich voliči?co s těmi zločinci budeme dělat?vždyt nás budou dál okrádat,tunelovat a legalizovat svoje zločiny
17. 03. 2009 | 10:44

vojnov napsal(a):

Rumcajs: tím ministrem financí myslíte loňského kalouska? Já jen, že jeho schodek byl stejný, jako Sobotkův, jen to skoval.
17. 03. 2009 | 10:45

Volic napsal(a):

Pane kolego, to preci nejsou prebehlici, nybrz konstruktivni poslanci. Vzpomente si prosim na vyroky sveho predsedy pred sestavenim vlady a nemente stranicke postoje jak se vam zrovna hodi. Tim se verejnost dlouho na sve strane neudrzite.
17. 03. 2009 | 10:51

viamont napsal(a):

jak je možné ,že po zakázkách pro viamont za 10 miliard nezačalo policejní vyšetřování?

jak je možné že řebíček utratí 450 milionů za právníky,odmítne oznámit za co a nic se neděje?

jak je možné ,že dodatek Kapsche -inteligentní dálnice je o 2 miliardy nadhodnocený , (dokázáno v reportéři ČT)a vyšetřování neprobíhá?

-volič této vlády je obyčejný spolupachatel ,čili také zločinec- veškeré škody by mu měly být předloženy k úhradě -
17. 03. 2009 | 10:52

neo napsal(a):

vojnov:

sjednocení DPH, snižování daní nepřímých a zvyšování daní přímých....ač se Vám to nejeví jako levicová politika, byla to ČSSD která dojednávala podmínky s EU:)
17. 03. 2009 | 10:53

BAZA napsal(a):

Pane Sobotko,
já jsem spokojená, jak vládne současná vláda. Jsou dostatečně tvrdí, přitom dostatečně sociální. Jsou přesně v tom středu, kde to mě osobně vyhovuje. Aby zde byla svoboda, demokracie a možnost podnikat a přitom lidé, kteří podnikat nechtějí, měli nějaké sociální jistoty, když ztratí místo. V době krize je to to nejlepší, co mohou dělat. Šetřit kde to jde a nerozdávat třicetikorunové odpustky. Bohužel, ČSSD nemá dostatek rozumných a inteligentních lidí, kteří by to takto zvládli. Rozdáváním můžete sice získat přízeň současné střední střídy, ale jejich děti to potom budou muset všechno zaplatit. Až bude ČSSD rozumnou stranou, která nebude pouze lačnit po funkcích a bude chtít také rozumě vládnout, přeji vám, abyste se k vládě dostali. Ale dnes Vám to bohužel nepřeji. Jste příliš lační po moci, příliš zahledění do sebe, příliš bezohlední. A otázkou je, zda všichni Vaši poslanci nemají nějaký ten škraloup a Vy jste si je vybírali právě proto, aby hlasovali vždy podle Vašeho přání. Jinak tady mají zářný příklad, co se jim stane, když Vás neposlechnou. Nedržíte náhodou všechny něčím v hrsti? Proč nemají Vaši poslanci vlastní názory? Jsou opravdu tak hloupí, nebo se tak bojí ostudy, kdyby jste na ně něco řekli médiím?
17. 03. 2009 | 10:54

Veskawesi napsal(a):

jako ze teto vlade fandim, tak jsme soudny a vidim, jak strasne ji skodi(a ODS predevsim) soucasna situace. Dobre si vzpominam, jak jsem skripal zuby pri potvrzeni vysledku voleb 2006.

na druhou stranu, porad radeji vidim vladu podporovanou prebehliky, nez vladu CSSD podporovanou komunisty. Nakonec na tom nejsme tak spatne.

A uprime si myslim, ze pokud by vladla CSSD, vyplouvaly by skandaly zase o nich.

Vzdycky je o cem psat a nikdo nema cisty stit
17. 03. 2009 | 10:56

IronNick napsal(a):

Mimochodem, pane Sobotko, omlouvám se, že jsem Vás považoval za ekonomického neumětela a kroutil hlavou nad Vašimi argumenty; ve vaší straně jste asi opravdové eso. V neděli jsem totiž sledoval OVM a vašeho předsedy, vystudovaného inženýra ekonomie, mi bylo vážně líto. Způsob, jakým se tam nechal od "chemika" Kalouska cupovat, byl téměř trapný - takhle bídný výkon jsem opravdu od Paroubka nečekal...!

Takže ještě jednou, pardon! :)

http://www.ceskatelevize.cz...
17. 03. 2009 | 10:59

IronNick napsal(a):

Mimochodem, pane Sobotko, omlouvám se, že jsem Vás považoval za ekonomického neumětela a kroutil hlavou nad Vašimi argumenty; ve vaší straně jste asi opravdové eso. V neděli jsem totiž sledoval OVM a vašeho předsedy, vystudovaného inženýra ekonomie, mi bylo vážně líto. Způsob, jakým se tam nechal od "chemika" Kalouska cupovat, byl téměř trapný - takhle bídný výkon jsem opravdu od Paroubka nečekal...!

Takže ještě jednou, pardon! :)

http://www.ceskatelevize.cz...
17. 03. 2009 | 10:59

tchunkistan napsal(a):

tahle vláda je založena na zločinu,
na zločinu korupce,nebo podvodu,nebo vydírání a vyhrožování poslancům.

je celkem jedno který zločin to byl (mohl to být klidně pokaždý jiný u každého zrádce zvlášt),na tom nesejde

vláda je po volbách sestavena díky poslancům protistrany,Evropská kuriozita

navíc mafie zasahuje ve prospěch topolánkovy hrůzovlády do práce policie a justice,to je zlé

a co je horší je ,kolik gaunerů to schvaluje
17. 03. 2009 | 10:59

babča napsal(a):

Pro Baza
naprosto souhlasím.
17. 03. 2009 | 11:02

hawk napsal(a):

Pan Sobotka mě nepřekvapil, jako obyčejně zloděj křičí chyťte zloděje.

Spíš mě překvapuje zavilá naivita některých diskutujících.
17. 03. 2009 | 11:04

Richard napsal(a):

Pravicová politka vždy znamená rozvoj země kde se uplatňuje, levicová to je stagnace a úpadek.
Dávám přednost modrému prospěcháři před rudým banditou. Historie to potvrzuje a historie taky dokazuje, že lidé jsou stále stejní. Vás a vaše boys nevyjímaje, pane Sobotko.
17. 03. 2009 | 11:06

Karel Š. napsal(a):

Pane Sobotko, to nemyslíte vážně. Wolf dostal dotaci za vaší vlády, vaše strana o tom vvěděla roky. I při volbě prezidenta, když jste dělali nátlak na poslance aby hlasoval podle vás. Jak to dopadlo ??
No a pak je tady Krakatice, za Bublana byl spis Krakatice okraden o 7000 stránek. O čem asi byly? pan policista ted jen tak náhodou je napojen na pana Dimuna z vaší strany.
17. 03. 2009 | 11:09

justičn mafie napsal(a):

galérka jde po modré
zločinci,zloději,tuneláři,budoucí tuneláři ,spolupachatelé,
mají společné jedno každý zločin ,každá špinavost,spáchaná touhla vládou je považována za běžné chování.

Sami mohou rozkrádat ,tunelovat ,vydírat,vraždit ,loupit,lhát ,okrádat ostatní,zasahovat do justice,manipulovat soudy a na cestě za mocí je nezastaví nic,jejich morálně narušený volič jim to shvaluje svým volebním hlasem.Galérka má pevnou volební základnu.
Výzva slušným lidem: chodme volit ,at mají zločinci co nejmenší moc
17. 03. 2009 | 11:09

to Karel Š. napsal(a):

to Karel Š.

Ministr životního prostředí, který Wolfovi udělil dotaci, byl Libor Ambrozek (KDU-ČSL). Zpráva NKÚ byla dokončena v polovině roku 2006, když už začínal vládnou Topolánek

a Krakatice ? Dalík do telefonu (v kauze Morava)oznamoval ,že vlastní fotografie z Mrázkova archivu

takže otázka na Krakatici ,je otázkou na Dalíka kde vzal ukradený spis
17. 03. 2009 | 11:12

honza napsal(a):

Nejvíc se usmívám nad argumenty"Proč nemůžou využívat přeběhlíky vždyť oni to dělali taky nebo by to dělali".To je to nejhorší zjištění myšlení českého národa.Ať ten či onen,tak každý politik by měl zákonitě končit a nečekat na vyjádření soudu i když většina kauz díky nezávislé justici tam ani nedojde.Prostě oni nemají důvod se stydět,protože vlastně nemají před kým.Lidem této země je to lhostejné."Děkujeme,pokračujte".
17. 03. 2009 | 11:13

Všeználek napsal(a):

Pane místopředsedo, chybí mi ve Vašem vyjádření slovo do vlastních řad. Naříkáte nad přeběhlíky, ale vždyť vy sami jste je dali na volitelná místa svých kandidátek. Copak nevíte,jakou roli hraje z Ostravy bývalý náměstek ministra průmyslu Sýkora? Kdo všechno se setkával v jeho kanceláři? Potřebujete osvěžit paměť? Naťuknu tedy - Gross s Topolánkem, Gross tehdy ještě ministr vnitra. Sklízíte teď jenom důsledky své vlastní kádrové politiky a toho, že jste kreaturám typu Wolfa nastrčili výtah k moci. Vaše jediné štěstí je, že v ODS se sešel ještě větší fujtajbl než u Vás. Ovšem pokud nevymetete v Ostravě různé Mynáře a jiné, nečekejte tam odtud něco pozitivního - naopak!
17. 03. 2009 | 11:13

IronNick napsal(a):

Vojnov:

Já ta křídla v ODS, KDU i SZ samozřjmě respektuju. Stejně tak jako v ČSSD :) Tlustý a jeho pravá frakce často hlasují s levicovou opozicí, ať už z osobní zášti nebou z jiných důvodů - jsou to tedy přeběhlíci? Přijde mi to stejně podivné, jako když silně levicový Melčák naopak podporuje pravicové zákony... Oni to jsou totiž hlavně lidé se svými osobními animozitami, které jsou často silnější než "nějaký program". Bohužel... Poslechněte si Melčákův projev v PS před jeho podporou Topolánkovy vlády, je to tak nepochopitelné, co říká? A je to tak odlišné od toho, co naopak říká a dělá Tlustý? Nemyslím si to...! Neříkám, že se mi to líbí, ale dokážu to pochopit.

Volba prezidenta bylo něco trochu jiného - tam nešlo o klasický souboj "pravicový versus levicový", ale těch témat tam bylo o dost víc: Čech versus Čechoameričan, člověk neměnných zásad versus člověk, který se čistě pragmaticky stal kandidátem levice, atd... Pro mě typický případ, kdy by se volitelům měla nechat volná ruka, tak jak to udělali lidovci.
17. 03. 2009 | 11:16

vojnov napsal(a):

to: Richard

Myslíte tím například USA na konci období G.W.Bushe? Anebo naší kotliny po vládách ODS? Loupežník je vždycky loupežník, a nehraje moc roli, jestli mluví pravě nebo levě.

Ostatně soudím, že pravice může být prima, nikoliv ovšem v podání ODS. ČSSD nejsou sice také žádní lumeni, ale znáte to s tím jednookým mezi slepými, že?
17. 03. 2009 | 11:20

Pocestny napsal(a):

Bravo Editore, banální štěk "nahoře", stranická bitka v duševním podpalubí.

Hlavně, že diskuse je živá, klikance se zase hrnou....a šup s tím na propagauslág na frontpage, ať si tu vjede do vlasů co nejvíce rowdies.

Pojďme si lidé nadávat za "naše" politiky.... které si ovšem "udělíme" navzájem dle toho, jak zjednodušíme svět do pěti barev.... jen do toho!
17. 03. 2009 | 11:21

orinoko napsal(a):

Tleskám pitomostem. Těch je třeba. Jako šašků v kravatách.
Právě takoví celému světu předvedli , jak vypadá rozvoj v pravém světle. Rozbité mordy do ruda.
Apoštol antikomunusmu a levicový kritik Brezinski varoval před možností vypuknutí občanské války v Yankeeyském podání.
A na adresu yankeyských modrých prospěchářů prohlásil, ať nakrmená prasata pustí něco z koryt nebo se může stát , že o ta koryta přijdou úplně. Nejvíc volných zbraní je u Yankeeyů. A po jedné televizní show, kde moderátor rozbil argumentačně fasádu jednomu z nejproslulejších amerických finančních šejdířů typu Kohout-Zámečník, těch opravdu ale hodně už na.ra.ých radikálně přibylo. Hrstka prospěchářů ožebračila bezprecedentním způsobem vlastní obyvatelstvo a česká modrá rota chrochtá blahem.
Ale vážně blue boys. Vy si jenom přejte, aby se u Yankeeyů nevystřelilo z Aurory. Co byste s těmi plnými kalhotami dělali?
17. 03. 2009 | 11:23

Ládik napsal(a):

Vy už jste vlastně taky přeběhl. Na červenou. Za rudým panákem.
17. 03. 2009 | 11:26

vojnov napsal(a):

Ironnick: Tlustý, pokud si dobře pamatuju, zdůvodňuje svá hlasování "pravicově". Jako třeba: způsob nacenění Katolického majetku (asi čtyři strany textu), Kalouskova nereálného rozpočtu 2009, "snižování" daní 2008 (pouze make up) atp. Pak u něj samozřejmě hrajou roli osobní animozity. (Ale to je porád neloyalita, ne přeběhlictví).

Pochopil bych, kdyby Melčák s Pohankou nechali vzniknout vládu, a pak ad hoc hlasovali levicově. Jenže to se neděje. Oni jsou spolehlivější než švýcarské hodinky.
17. 03. 2009 | 11:26

j.p.š. napsal(a):

sobotko - vaše citace v dnešním Právu :
:" pokud by pan poslanec nejednal v rozporu se slibem, který dal voličům čssd, tak by pravděpodobně nebyl v této situaci a neřešili bychom aféry, které jsou spojeny s jeho jménem."
Z toho jde vyvodit jediné, kdyby pan Wolf neodešel z čssd, měl by od vás klid a nekydali by jste na něj ty jeho aféry.
Nepůjdeš s námi, tak budeme tvoje aféry rozmazávat.
17. 03. 2009 | 11:27

Honza@seznam.cz napsal(a):

A co myšlenkové přeběhlictví. To je zase doméba socialistů : jsme pro radar/nejsme pro radar, jsme pro privatizaci Ruzyně/nejsme pro privatizaci Ruzyně, jsme pro poplatky ve zdravotnictví/nejsme pro poplatky ve zdravotnictví a tak bych mohl pokračovat dále v těch vašich myšlenkových kotrmelcích. Vždyť je to úplně stejné, jako tito lidé, kteří vystoupili z ČSSD a podle Vás se zpronevěřili programu a voličům. To Vaš chování je jenom tak trochu růžové. Trochu směšné a rapné.
17. 03. 2009 | 11:27

vojnov napsal(a):

jpš: protože jednal-li by v souladu se slibem, už by byl z PČR venku a jelo by normální vyšetřování (slib presumpce viny do očišťujícího výroku soudu u funkcionářů ČSSD).
17. 03. 2009 | 11:35

stejskal napsal(a):

Díky, pane Pocestný.

Ale je to záhul, ta demokracie, co? To si každý může říct, co chce. To by se nemělo, viďte? Nějak by se předem mělo prověřit, jestli dotyčný má, co říci. Jestli ví, co vůbec říká, jestli má zaplacené příspěvky a vůbec...

Takhle by si nakonec každý mohl říkat, co by chtěl. A to by nešlo, že?

Já se Vám divím, že se zde s námi blbci (tedy s většinou z nás, nebo spíše především se mnou) ještě zahazujte. Je to tu samý lobotomik, stejně Vás nejsme schopni pochopit. Neřku-li docenit...

Hezký den, pane Pocestný.

Libor Stejskal
17. 03. 2009 | 11:36

hawk napsal(a):

Jojo, pan Stejskal to asi smaže, ale nemůžu jinak:

Jenom úplný blbec může opěvovat socialismus či komunismus. Jak se chránit, před takovými lidmi?
17. 03. 2009 | 11:41

j.p.š. napsal(a):

vojnove,
vždyť sobotka říká něco jiného.
Kdyby jsi šel s námi, tak ti nikdo nic neudělá.
17. 03. 2009 | 11:43

Pesimista napsal(a):

je hrozné se zaštíťovat předsednictvím v EU ,že proto nemůže padnout vláda.
Na předsedu čssd by měl kandidovát Ráth , ten by takovou blbost z pusy nikdy nevypustil
17. 03. 2009 | 11:49

hawk napsal(a):

to Pesimista:

ano, na Ratha by to bylo slabé, ten musí co největší okruh lidí urazit a dát narcisticky na odiv svou neomylnost a vševědoucnost.
17. 03. 2009 | 11:52

j.p.š. napsal(a):

Pro VOJNOVA
Prohlášení Petra Wolfa:

Když se Jiří Paroubek dozvěděl, že se firma, ve které jsem působil, při čerpání dotace údajně dopustila rozpočtové nekázně, snažil se mě při prezidentské volbě vydírat tím, že pokud nepodpořím liberálního kandidáta, celou kauzu zveřejní. Po mém odchodu z ČSSD se okamžitě tato kauza objevila v médiích.
Závěrem chci znovu zdůraznit, že jediným důvodem mého odchodu z poslaneckého klubu a ČSSD je atmosféra vyhrožování a nátlaku, které v ČSSD vládnou, a to jak v Moravskoslezském kraji, tak na celostátní úrovni.
--------
A tak to pokračuje vojnove
17. 03. 2009 | 12:03

hawk napsal(a):

Když jsem se teď důkladně zadíval na fotku pana Sobotky, začal jsem pochybovat o historickém vývoji člověka. Jsme opravdu původem z opice, inu, někteří vědci to dnes popírají.

Pomůžu jim, možná je to jen vývojová větev, ale nemohl to být kůň? :-)))
17. 03. 2009 | 12:03

IronNick napsal(a):

Vojnov:

Tady se můžete podívat na ty Vaše švýcarské hodinky:
http://www.psp.cz/docs/vote...

Jsou tam graficky znázorněné koralace hlasování jednotlivých poslanců za jeden vybraný měsíc - květen 2007. Vidíte, že nezařazení se pohybovali spíše "uprostřed" mezi koalicí a opozicí. Jednotlivé měsíce se samozřejmě liší (jsou tam grafy až do srpna 2007) - jednou byli hodně "koaliční", jindy zase více "opoziční"...

U Tlustého je to pouhá "neloajalita", protože ho Topolánek nevyštval ze strany. Melčáka, Pohanku a Snítilého naopak Paroubek vyštval a tím z neloajálních a nespolehlivých stvořil "přeběhlíky"...!

Ale samozřejmě souhlasím, že analogie mezi Tlustým a třeba Melčákem má své hranice a v mnohém se liší. Ale ta touha uškodit vlastní straně je tam společná :)
17. 03. 2009 | 12:08

Občan napsal(a):

Koaliční poslanec nebo přeběhlíci můžou kohokoliv i zabít. Premiér nebo jeho nohsledi ho vždy podpoří a klidně to hodí třeba, že zachraňuje demokracii. Já mám jiný recept: ODStoupit a ODSvinit bez kompromisu !!!!
17. 03. 2009 | 12:10

Jan napsal(a):

No.
Levičák zde napsal, že pravice lže a krade.
Pravičáci mu tu oponují, že levice lže a krade.
Občas poznámka, že už to umí i Bursík.
Takže, mě z toho vyplývá, že lžou a kradou všichni.
Prima stav společnosti, ne ?
Po 20ti letech.
Nicméně.
Toto je první porevoluční vláda, která stojí naprosto nezakrytě na korupci. A jen na ní.
Nemá v tom Sobotka pravdu neo?
Jsi slepý a hluchý?
A jak to souvisí s programem?
Mafie je pravicová nebo levicová?
Není to prostě jen mafie?
17. 03. 2009 | 12:14

Ivo Peterka napsal(a):

honza 17.03.2009 11:13:11 : Přesně jste popsal rozdíl mezi civilizovanou zemí a námi. V USA jedinkrát jeden z politiků použil vládní helikoptéru pro jiný účel než pro vládní a okamžitě skončil. U nás je premiérova lyžovačka maličkostí oproti jiným svinstvům, které si politici dovolí ... .
17. 03. 2009 | 12:15

Béda napsal(a):

Dovolil bych si ocitovat názor "Zděšeného občana na stejné téma z jiné diskuse:

"Kdybychom žili v normálním právním státě, tak už by se muselo něco stát. Pravděpodobně by padla vláda. Ne kvůli tomu, že jistý poslanec ČSSD Wolf, který kopal za ODS, podváděl a kradl, ale kvůli tomu, jaké mafiánské praktiky se dějí, aby pan poslanec nebyl potrestán. Není vůbec podstatné, kolik pan poslanec Wolf zproněvěřil. Nemá cenu se zapojovat do diskuze, kde se příznivci ODS a ČSSD hádají, kteří poslanci za tu či onu stranu ukradli víc. Na toto téma se bude nekonečně dabatovat, jedna strana bude napadat druhou. Tohoto je škoda času se účastnit. Debatu je třeba posunout do roviny, jak je možné, že do případu zasahuje politická MAFIE. Jak je možné, že Ministerstvo životního prostředí poté, když kontrolní úřad zjistil závažná pochybení, nepodalo trestní oznámení tak, jak mu to zákon přikazuje. Jak je možné, že policie poté, co se našel někdo, kdo to oznámení podal, nezačala ihned konat a chtěla to odložit. Jak je možné, že policii dokopali k vyšetřování až neposední novináři, kteří případ rozmazali. Jak je možné, že policie poté, co se případ vyšetřil a mělo být podáno avizované obvinění, sdělení tohoto obvinění neustále odkládá. Jak je možné, že jistá státní zástupkyně píše svým podřízeným prapodivný dopis, kterým zakazuje podávat o Wolfovi informace, které by měly být dle zákona veřejně přístupné. Jak je možné, že poté, co se Topolánkova šedá eminence Dalík dozví, že se bude o tomto vysílat reportáž v ČT, kontaktuje dotyčného redaktora a snaží se vysílání tohoto pořadu zastavit!? Tomu se říká v Itálii CHOBOTNICE. K italským praktikám schází pouze mrtvoly nepohodlných novinářů, policisté s prostřílenými hlavami a soudkyně zabetonované někde v základech supermarketu. V ČR vládne MAFIE. Justiční mafie, policejní mafie, státní mafie. Lidi, probuďte se, to už není o ODS nebo ČSSD, to už není o tom, kdo si nakradl víc. To je o tom, že se zde vrací totalita, kde jedni museli držet hubu a krok a ti druzí měli jistá privilegia a byli nepostižitelní. Už je načase, aby té CHOBOTNICI začal někdo sekat její chapadla!" A já bych k tomu dodal: Padni komu padni! Sociálním demokratům jak občanským demokratům, lidovcům, zeleným, komunistům...
17. 03. 2009 | 12:16

Jan napsal(a):

jpš
a proč tedy hlasoval pro Klause?
17. 03. 2009 | 12:16

Pesimista napsal(a):

Hawk : Ale většinou má ten Ráth pravdu . Být Ráth předsedou, to by bylo tóóčo už aby tám byl .
17. 03. 2009 | 12:18

Ivo Peterka napsal(a):

Pesimista 17.03.2009 12:18:52 : Rath, který chce nahradit rozhodování soudu hlasováním? To radši ne ... .
17. 03. 2009 | 12:23

kočka šklíba napsal(a):

Myslím si, že jak Sobotka, tak většina zastánců Wolfa , potažmo této vlády, pomíjí to nejhorší na této kauze. A to snahu ovlivňovat média. A to by snad mělo vadit všem slušným lidem, ať pravičákům, tak levičákům. To je podstatné a to něco říká o aktérech, tedy především o Topolánkovi. V reportáži to je přece jasně vidět a ombudsman Motejl to vyslovil. Oni si myslí, že jsou něco jiného, pro ně zákony neplatí, tohle je jádro věci. Ne to, že je Wolf gauner, těch tam je mnohem víc a to ve všech stranách. O tom snad nepochybuje nikdo.

A z reportáže je zřejmé, že ovlivňována nejsou pouze média, ale i, a to opět, orgány činné v trestním řízení. To vám neo, hawku a ostatní nevadí? Mně to vadí a je jedno, zda to dělá ODS nebo ČSSD.

Pro ty, kdo srovnávají Wolfa a Hovorku. Hovorka a také Zubová, Jakoubková, nehlasují s opozicí stále, ale pouze v těch případech, kdy je, podle nich, porušován program jejich strany. To je rozdíl. Wolf, a ještě více Melčák, hlasují jednak s koalicí téměř vždy a jednak PROTI programu strany, za kterou byli zvoleni. Melčák vlastně za pár týdnů po svém zvolení. A kandidovali do sněmovny za ČSSD v době, kdy Paroubek již byl nějaký ten pátek předsedou, takže poukazovat na jejich nespokojenost s vedením strany je nesmysl.
17. 03. 2009 | 12:26

vojnov napsal(a):

"pokud by pan poslanec nejednal v rozporu se slibem, který dal voličům čssd, tak by pravděpodobně nebyl v této situaci a neřešili bychom aféry, které jsou spojeny s jeho jménem."

Se dá vyložit dvěma způsoby, podle toho, co považujete za "rozpor se slibem". Pokud za slib považujete "budu hlasovat, jak mi řekne Paroubek" pak je vaše interpretace správná. Pokud slib voličům chápete jako volební program (konec stránky http://www.cssd.cz/nas-prog..., pak nikoliv.

Osobně dávám přednost druhé variantě, dokud se neprokáže jinak. Tož tak.
17. 03. 2009 | 12:26

cagru napsal(a):

Vážený soudruhu radoby ekonome So botko co kdyby jste když jste tak sociální a myslíte na občany něco udělali ,proto aby se Vám dalo věřit co?To jsou pořád kecy jak myslíte na lidí,ale skutek utek.Už se to Paroubkovo a vaše kecání nedá poslouchat, všechno co udělá ODS je podle Vás zlé jen vy jste asi pupkem světa v čele s Paroukem pořád jen umíte kritizovat a když jste dělal ministra financí tak jste prodrbával státní kasu jen se po ní zaprášilo a zadlužili jste nás na 50.let dopředu,to se vám to rozhazovalo z cizího co?
Tak když jste tak sociální a máte lepší plány co kdybyste šel i s Paroubkem a ostatníma tlučhubama příkladem a navrhli si snížení vaších nehorázných požitků ve sněmovně co? Kecy a nic jiného než kecy tuto zemi z krize nevyvede nejlépe kecat a každý z vás by měl nejradějí 5-6 funkcí viz Ráth a o Vás ani nemluvím-Nazdar
17. 03. 2009 | 12:28

hawk napsal(a):

Pesimista

to jste tedy optimista. Já ne.
17. 03. 2009 | 12:31

hawk napsal(a):

kočko šklíbo

vadí.

a) všechny způsoby které pošlou komunisty a nebo skryté komunisty či diktátory(ČSSD), jsou legální.
b) jak jsem psal výše, nedělám si iluze vůbec o nikom a o politicích zvlášť.

c) takže jsem v pohodě a celkem mě ta kauza nebere.
17. 03. 2009 | 12:35

hawk napsal(a):

oprava

pošlou do propadliště dějin
17. 03. 2009 | 12:37

borůvka napsal(a):

To je jedno jak vypadá,každý jsme nějaký.Horší je jeho mluva.Někdy mám pocit, že je to jen robot-kafemlýnek co jen mele a mele.Nemohu uvěřit,že je někdo tak oddaný svému šéfovi, až je sám za trapného šaška.
17. 03. 2009 | 12:37

kočka šklíba napsal(a):

To Béda, ano perfektní rozbor situace, lépe se to napsat nedá. A proto zde ve mně někteří diskutující vyvolávají údiv, že jsou přesto schopni se stále těchto praktik zastávat, protože momentálně v tom jede ta"jejich" strana. Někteří by snad byli srozuměni i s tím, že tato vláda by se držela i "přes mrtvoly". Hlavně, když tam není Paroubek. Viz Rumcajs v 17.03.2009 10:38:05, o lidech jako je neo a hawk ani nemluvím.
17. 03. 2009 | 12:39

hawk napsal(a):

borůvka:

pravda, ale on za to nemůže, nikdy v životě nic kloudného nedělal, nejdřív pochleboval Zemanovi a pak Paroubkovi. Leštění klik a držení tašky je mu vlastní jako dýchání. :-)
17. 03. 2009 | 12:40

hawk napsal(a):

kočka šklíba

cituji: "Někteří by snad byli srozuměni i s tím, že tato vláda by se držela i "přes mrtvoly". Hlavně, když tam není Paroubek."

tak tohle je tak hluboká pravda, že je to pravda. Než Paroubek, to snad radši plyšového medvídka. :-)
17. 03. 2009 | 12:42

Pocestny napsal(a):

Editore, jinak :

-skoro každý zde umí psát, to je jisté.
- ne po každém a ne vše se ovšem dá číst

když to neví autor (čemuž se nedivím), mohl by to vědět aspoň editor, pokud ovšem není posunovačem autorovy "myšlenky" do veřejného prostoru, z jakýchkoliv pohnutek, podotýkám..

Steskale, každý umíme napsat něco nehezkého o druhých, není nad to, když se redakce přizpůsobí duchu i stylu diskuse.

Pokud voláte po kultuře v podpalubí glosáře, udržte jí v blogu.

Nebo mi chcete vnutit myšlenku, že mám právo na prostor pro svůj občanský názor na třebaaaa.... Vl. Košťála a zrovna na vašem blogu.

Ne Stejskale, to není o svobodě názoru, ale o perverzi výběru - v blogu čtenáře naprosto evidentně.

Svěřím se vám, opakovat se donekonečna nad omílanými dogmaty vezdejšími mne už opravdu nebaví, ale pozorování toho, jak si hrajete s lidmi, to mne nepřešlo, máte smůlu.

Klidně mne tu zásobujte podobnými výklady mých výroků, konečně se o nich něco dozvím...-))

Já si vždy připomenu, jak jste se tu nechal chytit v zajetí smyšlenky o úmyslech kolegů z jiných redakcí, a vlídně se usměji.

To, že neruším, neznamená, že nečtu....

Proč musím říci, že jste ukázkou pravidla, že našinec pod tlakem měkkne a desertuje z posice vlastních pravidel oportunně vývoji situace???

Nejsem v práci, nemusím držet masku etikety, tak proč bych nepojmenoval to, co se tu line tak, jak se to jmenuje? -)
17. 03. 2009 | 12:44

Lord Owl napsal(a):

Přeběhlíci
No to je jasné co umožňuje přeběhlíkům vegetovat. Přece volební zákon. Proč není zákonem jasně dáno, že kdo je zvolen za politickou stranu jako poslanec a zřekne se jejího volebního programu, členství ve straně atd., musí uvolnit poslaneckou židli straně, které jeho mandát náleží ?? Pořád chcete porypovat ve volebním zákoně, ale tohle změnit, to se nikomu nechce. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám bude nějaký ten přeběhlík hodit, tak si necháváte zadní vrátka. Holt politika hodna doby před 20 lety. Všichni jste myšlením za jednu stranu, ale legitimaci máte z různých stran. Ať žije vaše matka strana - KSČ, co ??
17. 03. 2009 | 12:51

PepeTrn napsal(a):

Nedávno si "přetáhl" Topolánek "novináře" Potužníka za mluvčího. Čirou náhodou dělal reportáž o bakaláři Schneiderovi a jeho podvodech, která tím pádem skončila.
17. 03. 2009 | 13:00

Honza napsal(a):

Neo si nejspíš nevšiml, že o nedemokratických praktikách ve své straně stále častěji mluví poslanci ODS. Když už člověk získá mandát za nějakou stranu a nelíbí se mu praktiky v ní, má odejít a nechovat se jako zrádce tisíců voličů!
17. 03. 2009 | 13:01

j.p.š. napsal(a):

sobotko, nemůžete hlasovat o nedůvěře vládě, protože si to nepřejí vaši voliči (vámi zvolená STEM), kterými se
rádo zaštitujete - nebo když se to hodí.
17. 03. 2009 | 13:13

Jagoda napsal(a):

Příšerné deficity státních rozpočtů z dob vlády ČSSD ukazují, jak to umí tato strana. I to, jak vládnul vysmátý pan Sobotka.
Nedivte se, že když je země v průšvihu, lidé nechtějí u kormidla Vás, ale právě Mirka Topolánka.
17. 03. 2009 | 13:16

Jan E. napsal(a):

2 Bohuslav Sobotka
"K tomu, aby přeběhlíci změnili ... politickou orientaci ... musel přispět nějaký velmi intenzivní zásah zvenčí. Buď korupce, nebo zastrašování".
S kauzou Wolf přibyl další možný zásah. Ochrana přeběhlíka vládní stranou před spravedlností - tedy řádným soudem. Ovšem - máte pravdu - takový zásah z exekutivy směrem k "nezávislým" soudům je opět možný pouze ruku v ruce s korupcí, klientelismem a zastrašováním.
17. 03. 2009 | 13:17

Ladic napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/rath...
Rath mu zařídil křeslo, Kott se odvděčil ordinací
17. 03. 2009 | 13:18

cagru napsal(a):

Veškeré diskuse jsou stejně zbytečné,když se k tomu žádný z blogérů nehodlá vyjádřit co si o těch jejich výplodech myslí lidé,kteří tady píšou každý z blogérů tady napíše nějakou špínu na druhého a kašlou na to co na to říká obyčejný člověk. Nejsem příznivcem žádné politické strany jsem už starší člověk,který myslí hlavou a proto si myslím,že to co dělá ODS dělá pro lidi líp než ČSSD v čele s Paroubkem ODS myslí na všechny zato ČSSD jen na lidi,kterým nevoní práce a voní jím jen koláče bez práce a takoví tuto stranu volí.děkuji,ale já takové straně nefandím a nikdy fandit nebudu a pokud si to chce soudruh Sobotka vyříkat z očí do očí,ať se staví já mu to vysvětlím adresu zná psal jsem mu e-mail,ale to on nemá odvahu to by totiž musel být chlap a ne ubožák schovávající se za poslaneckou imunitu
17. 03. 2009 | 13:19

Ben napsal(a):

Pocestný,

-skoro každý zde umí psát, to je jisté.
-ne po každém a ne vše se ovšem dá číst

:-)pěkné, u Tebe se ten doktor filozof nezapře :-)
17. 03. 2009 | 13:21

neo napsal(a):

Honza:

má na to ústavní právo a kdykoli může hlasovat tak jak uzná za vhodné. Stejně jako poslanci koalice.
17. 03. 2009 | 13:26

lenox napsal(a):

Bédo,
shrnul jste to naprosto perfektně. Jsem přesvědčen, že většina lidí nepodlehla té hloupaté politické demagogii a je se současným stavem znechucena. To, co se děje tuto zemi poškozuje a je třeba, aby se s tím něco dělalo, jinak se ženeme do záhuby. Škoda že nám, jako národu, chybí pozitivní myšlení.
17. 03. 2009 | 13:29

David napsal(a):

Je to vzpoura bezmocných proti mocným?

Urbanová – Čunek?

Kořistka – Dalík?

Přeběhlíci?

Tlaky, šikanování, odvolávání z funkcí atd.

To jsou ty skutečné metody vládnutí v našem státě!

Dosud byly tyto metody vládnutí uplatňovány v těch nižších patrech společnosti. Nyní, jako metastázy rakoviny, prorostly i do nejvyšších pater společnosti a jen díky hlídacímu psu demokracie - médiím jsme se o těchto mafiánských metodách řízení společnosti mohli dozvědět.

Tlak na ministra Pospíšila, na přelomu let 2006 a 2007, od dvou „pověřenců“ od premiéra, aby zpomalil Čunkovo vyšetřování tak, aby to neohrozilo existenci vlády. Mrzí mne, že pro mě, dosud důvěryhodný ministr Pospíšil, patrně ze strachu z pomsty od premiéra, dosud neřekl jména těch dvou lobbistů a o co jej skutečně žádali. Ministr na mne působí docela dobrým dojmem, ale tímto svým současným zbabělým postojem mne velmi zklamal. Kdyby řekl jasně, že žádná taková schůzka neproběhla, bylo by to jiné. On však nepopřel, že neproběhla. Pouze jen jasně řekl, že premiér osobně na něho netlačil. Samozřejmě, že po takovém výroku ministra může premiér jakoukoliv spojitost s tlakem a ovlivňováním odmítat. Snad si ale veřejnost nemyslí, že takové věci by dělal premiér osobně. Na to má své lidi, jako je Dalík, aby v případě, že by se to provalilo, mohl s klidem říci, že o tom skutečně nic nevěděl. Patrně metodicky stejné to mohlo být s dopisem od Čunka pro paní Urbanovou, který jí předal prostředník Vaškůj.

Tlak dvou pověřenců od premiéra na ministra Pospíšila, tlak Dalíka na Kořistku, tlak Dalíka na Českou televizi, aby neodvysílala pořad o poslanci Wolfovi 16.3.2009, tlak Vaškůje na Urbanovou. Toto jsou konkrétní příklady metod vládnutí v našem státě. Jedině to, že redaktor ČT si rozhovor s Dalíkem nahrál, tak jen pod tímto tlakem premiér musel přiznat, že Dalíka požádal o pomoc. Jinak by to jistě popřel, podobně jako to bylo v kauze Kořistka i kauze Čunek. Pro příště by bylo lepší, aby novináři vždy vyčkali až dotyčný to popře a až potom předložili důkaz o lhaní.

Když čtu vyjádření těch mocných, tak to vypadá, že ty tlaky a ovlivňování vyvolávají z dlouhé chvíle jen ti bezmocní ubožáci a pořád si vymýšlejí různé intriky, jak ubližovat těm mocným, aby je všemožně poškodili na jejich dobré pověsti a sami se přitom ještě mediálně zviditelnili.

Vypadá to tak, že v tom našem „Absurdistánu“ ryba nesmrdí od hlavy, ale od ocasu. Alespoň se nám to ti mocní svými výroky snaží namluvit. Prostě všechno je naopak, než v tom světě normálním.

Když obyčejný občan delší dobu sleduje tu naši politickou scénu, tak dříve nebo později musí dospět k závěru, že nás ovládají různé mafiánské klany, a je jedno, zda jsou to klany justiční nebo politické.
17. 03. 2009 | 13:55

kočka šklíba napsal(a):

To lenox, myslím, že jste optimista,co se týká té většiny. Vždyť to tady i od mnohých čtete. Vůbec jim nevadí korupce, klientelismus, arogance, ovlivňování státních orgánů i médií pokud tak činí ti jejich"správní hoši". Ti mohou vše, jen když tam nebude druhá strana, která by je třeba připravila o jejich prebendy a koryta. Z toho mají strach, o svou kuličku ;), jen aby jim zbylo co nejvíc, nějaká mafie, chobotnice, porušování zákonů, natož demokratickcýh pravidel je jim ukradené. A to jsou zřejmě vzdělaní lidé, neříkám, že kvalitní, ale hloupí nejsou. Ale již neumějí a nechtějí rozlišovat dobro od zla, ideologie a chamtivost jim úplně zatemnila úsudek.
17. 03. 2009 | 13:55

neo napsal(a):

Kočka šklíba,

máte na mysli nagripenování socjálistů? Gross se směje z Floridy, Kakaový bůh to rozjel ve velkém, Zgarba si nazgarboval co se dalo. Bývalá vláda vyhodila 22mld za zastaralý systém mýtných bran. Co internet do škol?

Nebo vyhrožování poslancům a senátorům při volbě prezidenta? Veřejná volba, která dává prostor ke korupci?

Co nevěstince a peep show ČSSD?

Nebo jak Jiří P. vyhrožuje už i novinářům "rudého" Práva....

A v neposlední řadě i útěk Krejčíře, který půjčil 60milionů ČSSD... :)

Tak co? Kdo jsou ti správní hoši?
17. 03. 2009 | 14:01

Falcon napsal(a):

Milý pane Sobotko, neměl by jste se spíše zabývat tím, jak to, že vaše sociálně demokratická vláda a jí řízená ministerstva vyplácela panu Wolfovi ony miliony? Pokud by za vaší sociálně demokratické vlády existovala řádná kontrola hospodaření s prostředky získanými od daňových poplatníků, tak by žádný případ Wolf nebyl, takže bohužel pláčete na špatném hrobě.
Rovněž případ pana Wolfa i onoho sociálně demokratického provozovatele hampejzu, jsou ,,ukázkou'' lidských kvalit a sociálně demokratického výběru kandidátů na funkce ve stranickém aparátu či kandidátky. A kromě toho by bylo záhodno všechny sociálně demokratické účastníky oněch výjezdů do sociálně demokratického hampejzu poslat na vyšetření očí a uší, protože evidentně špatně vidí a slyší, pokud nevidí, že jsou na návštěvě, pardon, stranické schůzi v bordelu.
Mimochodem, kde byla kontrola zacházení s finančními prostředky na MPSV, ministerstvu pro místní rozvoj a MF ČR? Předpokládám, že budete rovněž plamenně tepat do páně Škromacha, pana Martínka a provedete i vy sám řádnou sebekritiku za to, jak jste sypali podporu na rozvoj provozu bordelu.
Pan Topolánek si občas nevidí do huby, chová se jako hulvát a není zřejmě mužem na svém místě, ale pokud sleduji to, jak se chová váš předseda Paroubek, tak sleduji, že oběma pány je asi v objemu jejich pasu, jinak by si mohli padnout kolem krku jako rodní bratři, protože arogantní hulváti jsou oba dva a ani jeden z nich by neměl být v politice. Ale takových týpků je v obou hlavních stranách povícero, že.
17. 03. 2009 | 14:12

Falcon napsal(a):

Milý pane Sobotko, neměl by jste se spíše zabývat tím, jak to, že vaše sociálně demokratická vláda a jí řízená ministerstva vyplácela panu Wolfovi ony miliony? Pokud by za vaší sociálně demokratické vlády existovala řádná kontrola hospodaření s prostředky získanými od daňových poplatníků, tak by žádný případ Wolf nebyl, takže bohužel pláčete na špatném hrobě.
Rovněž případ pana Wolfa i onoho sociálně demokratického provozovatele hampejzu, jsou ,,ukázkou'' lidských kvalit a sociálně demokratického výběru kandidátů na funkce ve stranickém aparátu či kandidátky. A kromě toho by bylo záhodno všechny sociálně demokratické účastníky oněch výjezdů do sociálně demokratického hampejzu poslat na vyšetření očí a uší, protože evidentně špatně vidí a slyší, pokud nevidí, že jsou na návštěvě, pardon, stranické schůzi v bordelu.
Mimochodem, kde byla kontrola zacházení s finančními prostředky na MPSV, ministerstvu pro místní rozvoj a MF ČR? Předpokládám, že budete rovněž plamenně tepat do páně Škromacha, pana Martínka a provedete i vy sám řádnou sebekritiku za to, jak jste sypali podporu na rozvoj provozu bordelu.
Pan Topolánek si občas nevidí do huby, chová se jako hulvát a není zřejmě mužem na svém místě, ale pokud sleduji to, jak se chová váš předseda Paroubek, tak sleduji, že jediný rozdíl mezi oběma pány je asi v objemu jejich pasu, jinak by si mohli padnout kolem krku jako rodní bratři, protože arogantní hulváti jsou oba dva a ani jeden z nich by neměl být v politice. Ale takových týpků je v obou hlavních stranách povícero, ž
17. 03. 2009 | 14:15

Jan napsal(a):

čím se liší hawk od komančů?:"
a) všechny způsoby které pošlou komunisty a nebo skryté komunisty či diktátory(ČSSD), jsou legální.
b) jak jsem psal výše, nedělám si iluze vůbec o nikom a o politicích zvlášť.
c) takže jsem v pohodě a celkem mě ta kauza nebere.
17.03.2009 12:35:39
hawk napsal(a):
oprava
pošlou do propadliště dějin "
To je ta nekonečná debata zda je horší "pravicový" fašismus, nebo"levicový" komunismus.
Těm mrtvolám je to vcelku jedno proč je picnou.
Ještě, že tu máme alespoň kočky.
17. 03. 2009 | 14:17

Hanibal napsal(a):

Neo Vám připadne normální, že premiér něco takového provede. Tedy, že požádá svého přítele aby pomohl panu Wolfovi a ten jde za repotrérem a přemlouvá ho ať nic nevysílá. To bych od Vás opravd nečekal.
17. 03. 2009 | 14:24

Nuba napsal(a):

Pane Sobotko,

vím, že zatím nebyl lepší systém než demokracie vymyšlen. Přesto mě podobné aféry uvádějí dočasně do stavu, kdy o tom pochybuji.

Já jako volič nemohu efektivně kvalitu svých zástupců ovlivnit. Většinou je neznám. Přece je jasné, že na nějakém mítinku zahraná usmívající se tvář ještě v doprovodu nějaké zpívající celebrity mi zhola nic o charakteru zastupitele neřekne.

Dle mého by bylo ideální, pokud by volební okrsky byly rozděleny tak, aby se mi informace o tom, jakého člověka budu vlastně volit mohla donést. A ne, abych byla se skutečností, koho vlastně jsem tam hodila, konfrontována až tímto způsobem. Je to rozhodně nedokonalý systém.

Co se týká celé aféry, tak je otřesná. Pan Wolf na mě udělal dojem naprosto ubohý. To, že se v panu premiérovi v uvedených souvislostech projevil soucit, je vrcholně alarmující (s tebou stojím a padám Marku). Psát o justiční mafii, to je již jako pokažená gramofonová deska.

Ať mi konečně někdo poradí, co mám dělat, když chci žít v trošku slušnějším státě a neuznávám násilí. Pravici volit nebudu, nabízí program, který je v přímém rozporu s mojí náturou o komunistech ani nehovoře. Nějaké marginální straničky s egoistickými jedinci v jejich čele, nepřipadá v úvahu. Lidovcům a zeleným nevěřím ani slovo.

Takže zůstáváte vy, pane Sobotko. Nedopusťte, aby se dostali do parlamentu lidé, kteří nevím kde vzali vůbec tu odvahu někoho zastupovat. Někteří z nich nedokážou důstojně zastupovat ani sami sebe, natož jiné viz. Melčák, Pohanka, Snítilý Wolf. Víte mohla bych tady nadávat na pravici, jak se tady pod vaším blogem pitomě předvádí, je to vážně hrůza, ale nic by mi to nepomohlo. Jde mi o vás, soc. demokracii. Vím, že nemohu očekávat, že moji písničku budou z poslaneckých lavic pět kůry andělské. Sama jsem člověk chybující, takže snad maximalistické požadavky nemám.

Proč pořád všechno kulhá - tuneláři, organizovaný zločin, mafie nebo pouze obyčejný sprosťák má vždy navrch před právem, policií nebo jen slušným člověkem.

Zdá se mi, že čekat na slušnost, je stejně nemožné, jako přemýšlet o nekonečnosti vesmíru.
17. 03. 2009 | 14:28

Pičulínek Edvard napsal(a):

Pane Sobotko,diskutovat s lidmi jako je příspěvek Jana Nováka,Železnohorského a dalších rádoby podnikatelů,kteří se dusí pomyšlením,že by ČSSD vyhrála volby,protože si to přeje velká většina národa-myslím té poctivé části,nemá vůbec cenu.Je to ztáta času.ODS je horší než bývalá KSČ včle s Miloušem Jakešem.Je to tlupa zlodějů a podvodníků,někdy si říkají soukromí podnikatelé.....V ČR co podnikatel,to z 95 % zloděj.!
17. 03. 2009 | 14:30

kočka šklíba napsal(a):

Neo, a tím jste chtěl k této situaci říci co? Nikde jsem nenapsala, že Vámi uvedené kauzy jsou v pořádku. Ale nevidím tam žádnou souvislost s tím, že premiér se snažil ovlivňovat média, že klientelismus, korupce, mafiánství v justici tady prostě jsou a Vy a Vám podobní to tolerujete, protože máte svojí kuličku a svůj ideologický pohled a slušnost a solidnost a dodržování zákonů požadujete vždy jen o od těch, co se Vám nelíbí. Což je nyní ČSSD.

Nepochopil jste podstatu této aféry, nebo jí spíš chápat nechcete. Nikdo soudný nepochybuje o tom, že tuneláři, podvodníci atd. jsou ve všech stranách parlamentních (snad kromě komunistů, alespoň si nevzpomínám, nicméně netvrdím, že pokud by příležitost měli, že by jí nevyužili), tady jde o mnohem víc, v příspěvku Bédy z 17.03.2009 12:16:48 je to perfektně popsané. To je to oč tu běží.

Vytahovat různé aféry tu můžeme střídavě do nekonečna, a je to nesmysl a nikam to nevede. Ale snad ani Vy nepopřete, že teprve za této vlády se k mocenskému boji začaly používat metody ovlivňování justice, státního zastupitelství, a začalo to Kubiceho zprávou. To prošlo a pokračuje se dál. A Vám a Vám podobným to viditelně nevadí. Abyste odvedli pozornost jinam, začnete srovnávat nesrovnatelné, začnete trapně vypisovat kauzy, u kterých ale nikdy nebylo prokázáno nic nezákonného, přesto, že se to vyšetřovalo. Pro Vás znovu říkám, že nepopírám podezřelé aktivity v těchto případech. Ale ovlivňování v tomto rozsahu(Wolf, Čunek) nebylo. A s tím nevěstincem a peep show, to už vůbec nemyslíte vážně, že?

Správní hoši jsou ti, kdo nejen, že nekradou, ale ani nekorumpují, neprovádí nátlak na média prostřednictvím gaunerů typu Dalíka a Šloufa, nezneužívají svého postavení k ovlivňování státních orgánů ke svému prospěchu,nechovají se primitivně a dokáží rozeznat, co je správné a co je demokratické
17. 03. 2009 | 14:41

topsik napsal(a):

Dobrý den. Nečetl jse blog pana Sobotky (tuším, co v něm je), jen jsem se kouknul na jeho reakce a nestačím se divit! To už vážně není pravda. Ač jsem nikdy nebyl v KSČ, jsem pro levici. I totalitu jsem zažil. Proto mně udivují a dokonce mrazí některé Vaše reakce, jenž souhlasí s touhle vládou, protože je to lepší než vláda ČSSD a KSČ. Nepřipadá Vám právě jednání celé koalice, premiéra, justice a policie právě bývalou totalitu? Mně jo. Možná Vy, co takhle reagujete jste ještě mladí (nevěřím, že hloupí) a nebo píšete na zakázku Vašeho Guru. Od revoluce jsem nezažil takový sprominutím BORDEL ve státní struktuře, v zákonech a tím pádem v celém současném žití!! Nebylo už lepší pro lidi hned po volbách, aby se dvě nejsilnější strany domluvily a dělaly zákony spolu? Co tím koalice dokázala, že si s hlasy přeběhlíků uzákonila pár reforem, jenž byly tvrdší než jinde v Evropě na západ od nás a pak je po několika měsících korigovala, někdy až o 100 % viz. poplatky, superhrubá daň! Já už nestačím na nové a nové termíny platnosti nových zákonů a začínám mít v tom pěkný zmatek! ( vůbec jsem nevěděl o novém zákoně s SPZ, jenž platí od Nového roku a jenž říká, že při ztrátě SPZky Vám hrozí při nejnižším trestu odnětí řidičského průkazu na dobu půl roku a několika tisícová pokuta). Tyhle tzn. reformní zákony by mohly být od svého zrodu méně drastické, ale pro lidi více přijatelné! Nedocházelo by k ovlivňování vyšetřování kauz jako Čunek a Wolf a tím k obrovskému propadu věrohodnosti lidí k těmto státním útvarům, vládu počínaje. Tvrdím, že tahle situace má zrod už před volbami 2006 a to díky aktivitám pánů Langera, Vidíma a Bendy. Tihle pánové začali tahat za nitky a pokud se jich česká společnost a hlavně ODS nezbaví, nebude to tady už nikdy, jako před tím. V každé straně jsou nějací jedinci, jenž si prostě přilepšují protiprávně, to chápu. Ale pro mne je důležitější, jak která strana se k tomu postaví. Tolik Vámi nenáviděný Paroubek se s takovými lidmi ve své nejstarší politické straně u nás nemazlí. A co ostatní strany? Jedna si takového kauzistu zvolí jako předsedu, druhá se dokonce stará o blaho konkurenčních poslanců hlasujících pro ně! A další věc připomínající mi současnost totalitu. Na západ od nás by podobné kauzy stály každého z aktérů místo, i premiéra. Tady? Tady si zvesela premiér sdělí veřejnosti, že má v tom prsty (ty samé prsty měl i v jiných kauzách, podotýkám) a ještě napadne opozici, že ho k tomu dohnala! Neskutečné! Jsem rád, že mně takový člověk neoblafnul a já mu svůj hlas nedal! Ale co ti voliči, jenž mu ho dali? Jak teď se mají zachovat? Ti, jenž to cítí a nesmiřují se s tím, tady budou psát své poslední výkřiky do tmy, že raději Mirďa než Jiří a to za každou cenu. I za cenu totalitních praktik! Styďte se!!
17. 03. 2009 | 14:48

Karel napsal(a):

Poslanec, který přejde z jedné strany do druhé, zradil své voliče a měl by ztratit svůj poslanecký mandát. To je jediné řešení.
17. 03. 2009 | 14:53

neo napsal(a):

Hanibal: ne nepřijde a také jsem to nikdy netvrdil
17. 03. 2009 | 14:59

kočka šklíba napsal(a):

Jane, máte pravdu, hawk se neliší vůbec. A není sám. Již alespoň před rokem zde pod blogy přírodovědec upozorňoval na protofašismus, nevěřila jsem mu, byla jsem optimistka, ale měl pravdu. Takovýchto lidí se zde i jinde na diskusích vyrojilo více. To je nebezpečné mnohem víc, než tunely a podvody.
Propojení státních a kriminálních struktur, politické ovlivňování, nadřazování politiky(udržení vlády například) právu, rozdělování lidí na první a ty druhé(viz Hojsová a její pokyn). A pak jsou potřebné takové typy lidí jako hawk, neo, BAZA, Rumcajs..., kteří buď kvůli ideologii nebo majetku tyto metody schvalují a někdy i adorují. Někteří jsou také i jenom naivní, těch je mně líto, hrají roli tzv. užitečných idiotů.
17. 03. 2009 | 15:02

Jane napsal(a):

2 Topsik
Váš příspěvek musí podepsat každý, kdo se nestydí sám sobě lhát.
17. 03. 2009 | 15:04

neo napsal(a):

kočka šklíba:

no, tak alespoň v něčem se shodnem.

jinak s tím nevěstincem za státní peníze to myslím zcela vážně. i nátlak na média lze pozorovat ze všech stran (viz Paroubkovo vyhrožování Právu).

Všechny strany mají v řadách stejné grázlíky, kteří hrabou, podvádí... těch kauz je ve všech stranách dost a jsou zcela srovnatelné. Já je neobhajuji ani u jedné z nich.
17. 03. 2009 | 15:05

neo napsal(a):

šklíbo ty číčo : ani hawk, ani Rumcajs, ani Baza a ani já neschvalujem žádné nezákoné praktiky politiků...to jste vzala kde?
17. 03. 2009 | 15:06

topsik napsal(a):

Jane
Já ze zásady nelžu druhým, a sobě si taky nic nenalhávám. Nechápu Váš příspěvek. Že by ten můj na Vás zaúčinkoval jako zrcadlo? Pak to chápu.
17. 03. 2009 | 15:07

kočka šklíba napsal(a):

Neo, pokud opravdu Paroubek činil nátlak na Právo, pak se samozřejmě jedná o něco podobného, jenže Porybný nic takového nedoložil, a ani neřekl. A že se Paroubek bránil je logické, zatím to byly od Porybného jen řeči typu JPP. Až doloží svá tvrzení, uvidíme, co Paroubek na svou obhajobu řekne.
17. 03. 2009 | 15:10

smartynaf napsal(a):

Kausa Wolf opět ukázala, jak vládne Topolánek, mno a nebyl vot ten vlk v ČÉESESDÉ člověčeneštastná?
17. 03. 2009 | 15:10

Jane napsal(a):

Topsik
Přečtěte si to ještě jednou. S vaším příspěvkem souhlasím. Jen ten, kdo sám sobě nalhává, že to co píšete tak není, s tím nesouhlasí.
Vzhledm k vašemu dobrému kometáři mě mrzí, že nerozumíte tak jednoduché větě.
17. 03. 2009 | 15:12

kočka šklíba napsal(a):

Neo zde, protože pokud byste neměl potřebu toto jednání obhajovat, nepsal byste jako první příspěvek to co jste napsal. To samé ostatní mnou vyjmenovaní. Vytahujete zde nesouvisející věci, takže máte potřebu jednání Wolfa a následně Topolánka obhájit.
17. 03. 2009 | 15:14

topsik napsal(a):

Jane
Omlouvám se, pokud jsem Vás špatně pochopil. Když jste napsala, že by ten příspěvek mohl podepsat každý, jenž se NESTYDÍ sám sobě lhát, tak mne to trochu zarazilo. Já bych se styděl sám sobě lhát, proto to ani nedělám. Ale jinak děkuji. Píši jenom to co cítím a nikdo mně k tomu nemusí nutit. To mně už život otevřel oči. A nemám rád, když se mi je snaží někdo z pozice moci zavírat. Přeji příjemný den
17. 03. 2009 | 15:29

Jmelí napsal(a):

Při čtení Sobotkova domácího úkolu mě napadla téměř fatální otázka, používá leštidlo, nebo jen setře ručníkem?
17. 03. 2009 | 15:34

neo napsal(a):

kočka šklíba: fiha to je dedukce.

že Vy jste ve škole propadala z předmětů, které se nedaly nabiflovat?

můj první příspěvek nijak ani náznakem neobhajuje praktiky politiků. Už vůbec ne tlaky na média, podplácení apod.

Poslanec má právo hlasovat jinak než by si přál předseda strany. A jakýkoli nátlak odsuzuji.
17. 03. 2009 | 15:40

hawk napsal(a):

dobře zaťatá diskuse, ale moc se mi to líbí, jen tak dál. Co takhle občanská válka, nebylo by to řešení? Prostě tumáš přes držku a hotovo!!! :-)
17. 03. 2009 | 15:43

kočka šklíba napsal(a):

Neo, osobní útoky nesouvisející s blogem a tématem si neumíte odpustit co? I kdybych nedokončila základní školu, pro tuto debatu to není podstatné ;).
17. 03. 2009 | 16:00

Nuba napsal(a):

Neo,

kde se ve Vás bere najednou ten idealismus. Vy si vážně myslíte, že např. panové Wolf, Snítilý, Pohanka, Melčák, Tlustý - hlasují podle svého svědomí ? Nebuďte malý Jarda.

Kde je jejich svědomí - když se nechali zvolit OBČANY za program strany, který budou v parlamentu prosazovat nebo myslíte teď, když nad nimi pan premiér roní krokodýlí slzy. A pan Tlustý - ten je jedno čisté svědomí. No konečně jsem se dnes zasmála. Děkuji Vám.
17. 03. 2009 | 16:02

neo napsal(a):

Kočka šklíba:

pan Sobotka řekl A, tak jsem dodal B : to není osobní útok, nýbrž doplnění, týkající se jádra problému v článku uvedeném.
17. 03. 2009 | 16:02

george napsal(a):

Může mě někdo odpovědět, jaký smysl má se tady hádat mezi sebou, kdo koho přetrufne, kdo koho urazí apod. A ten, co napsal tento článek a kvůli kterému tu "diskutujete", je zalezlý jako sysel a jen se směje. Napsat kravinu, jako je tato, umí každý, ale nechť zkusí vylést ven a obhájit před námi ty jeho šplouchy. To by byla panečku diskuse a něco by to asi přineslo. O nás, zda umíme příjmout názor autora článku, kdo ho obhájí, nebo on uzná, že kecal. Jinak to není k ničemu, jen ztráta času.
17. 03. 2009 | 16:05

neo napsal(a):

Nuba:

stejně jako Hovorka, Šojdrová, Jakubková, Zubová, Bursík...

nehledě na to, že by se v řadách čssd našlo mnoho dalších, kteří jsou sledováni či je jim vyhrožováno a ze strachu hlasují podle předsedy. To platí i pro ostatní strany.
Rozhodně ale zastávám názor, že poslanec má hlasovat tak, jak uzná za vhodné.

To bychom je totiž vůbec nepotřebovali a stačili by nám pouze Paroubek, Topolánek, Bursík, Čunek a Filip s odpovídajícím počtem mandátů
17. 03. 2009 | 16:07

kacir napsal(a):

Opět diskuze zajímavá, ale pořád dokola a čas běží. Jestli se ČSSD nepodaří dostatečně zastavit dnešní trend, kdy penězma ovlivní kde kdo justici, politiky, novináře tak pak už zbývá volit KSČM. Horší už to nebude, jsme v UNII.
17. 03. 2009 | 16:17

Nuba napsal(a):

Neo,

nesouhlasím s Vámi. O nepodstatných věcech, třeba zda je potřeba nechat hadům hromady kamení, aby se mohli rozmnožovat, ať si hlasují jak chtějí. Takových témat je v poslanecké sněmovně dost. Ale v otázkách principiálních, na kterých je postaven program strany, je odlišné hlasování ZRADA.

Jestli bude, nebo nebude hájit každý poslanec program strany, to si měl rozmyslet než se nechal lidmi zvolit. Jiná praxe nahrává pouze těm igelitovým taškám a různým lobistům.

Poslanci tam nejsou pro to (neměli by být - opravuji) aby si nahrabali, ale aby prosadili vůli svých voličů. Jinak ať jdou pást krávy.

A z těch Vámi jmenovaných bych vyjmula pana Hovorku, nevím proč, ale ten člověk to dělá skutečně z důvodů svědomí.

Nejsem nějaké médium nebo senzibil, ale většinou podle výrazu obličeje a očí časem poznám, zda se tomu člověku dá věřit. To je také jeden z nedostatků zdejších diskusí. Papír snese vše, mimoverbální komunikace je mnohdy víc vypovídající, než dva tisíce slov.
17. 03. 2009 | 16:19

neo napsal(a):

Nuba:

tak mi prosím jen tak namátkou udejte několik příkladů, kdy některý z těch poslanců hlasoval proti něčemu, co bylo uvedeno v programu strany.
17. 03. 2009 | 16:26

Boki napsal(a):

Ale no tak Bohumile, to snad nemůžete myslet vážně. Jazyk se Vám u toho musí kroutit, ruce umdlévat a slabo u srdce dělat.
17. 03. 2009 | 16:31

kočka šklíba napsal(a):

Neo, Vaše tvrzení:"Rozhodně ale zastávám názor, že poslanec má hlasovat tak, jak uzná za vhodné." by bylo platné, pokud by byli do PS voleni sami za svůj program, postoj, tak tomu ale není. Jsou voleni za nějakou stranu, strana má program a voliči volí podle programu(případně orientaci strany, směřování a podobně). Takže pokud poslanec volí PROTI programu strany za kterou byl zvolen, je to zrada voličů, ne zrada předsedy jakékoliv strany.

Pokud poslanci volí podle programu své strany(a Jakubková, Hovorka a spol. to tvrdí) pak je to v pořádku a je jedno, zda se mezitím vedení strany rozhodlo svůj program porušovat(viz Bursík).
17. 03. 2009 | 16:31

kočka šklíba napsal(a):

poslanci hlasují samozřejmě
17. 03. 2009 | 16:37

Nuba napsal(a):

Neo,

Melčák a Pohanka přece jsou ti, kteří drží basu s poslanci opoziční strany, čili strany, která má snad program dost odlišný. proč se nenechali, když mají tak výd´borné svědomí, zvolit za ODS ?

Pan Snítilý a Wolf - ti hledali pouze záminku pro zradu a našli ji - volba prezidenta a radar - to samozřejmě nejsou věci v programu, ale nedělá je to o nic více bojovníky za čistotu svědomí. Vy skutečně potřebujete, aby Vám až soud sdělil, že to vajičko je zasmrádlé ? Máte přece taky na lidi vlastní názor, který se neřídí pouze ideologickými poučkami (kdo je zlý a kdo je dobrý hoch), nebo se pletu ?
17. 03. 2009 | 16:38

Jane napsal(a):

Wolf je důvodně podezřelý z trestného činu, za který se v opěvovaných USA chodí na mnoho let natvrdo do basy.
Není divu, okrádání státu ať už na daních či podvodem nebo zpronevěrou, přispívá k jeho oslabení a z toho plynoucím důsledkům.
Smutné je i to, že se chová jako dítě schovávající se mámě pod sukni.
Ještě smutnější je, že v roli této mámy je Topolánek - sám vazal zmíněných USA.
17. 03. 2009 | 16:55

Al Jouda napsal(a):

Jsem pro vyslovení nedůvěry této vládě. Změna je život. Věřím, že se ČSSD poučila a povede to jinak a lépe !
17. 03. 2009 | 16:56

Petr napsal(a):

Aby se to pane Sobotku nějak časově ujasnilo :
1) Pan Wolf, jako člen a poslanec za ČSSD , dostal od ministerstva , které řídilo KDU-ČSL a s předsedou , kterým byl křišťálově čistý Gross , obdržel dotaci .19.3.2005 .
2) Nikdo z ministerstva ani z vlády , kterou vedl pan Gross a později pan Paroubek nezkontroloval , jestli byla dotace využita dle projektu .
3) Když se nedal Wolf vydírat od ČSSD , najednou ČSSD věděla , že dotace nebyla využita správně
4) Je zajímavé , že stejným způsobem byly čerpány od členů ČSSD i jiné dotace od státu . Doku se nepostaví proti panu Paroubkovi , tak je klid . Jste prostě taková pěkná mafiánská strana .
17. 03. 2009 | 17:06

JP napsal(a):

Typická socdemácká sofistika! Zloděj volá chyťte zloděje!. Preference ČSSD klesají, ODS je úspěšná v EU, návody socdemáků na krizi jsou katastrofální, co jiného jim zbývá než šířit paniku!.Na případ Dryml se už zapomělo, tak si mohou znovu dovlovat. Ptal se někdo na objednatele této nové kauzy? Což takhle si posvítit na podnikatelské aktivity pánů Ratha, Paroubka, Sobotky nenašlo by se tam taky něco? NIKDO NENÍ DOKONALݧ?!
17. 03. 2009 | 17:09

pramel napsal(a):

to Nuba a kočka šklíba - obdivuji vaši trpělivost, leč kárám vás za přílišnou naivitu!:-)
Když někdo (jako neo) už ve svém prvním vstupu mluví o ČSSD jako o straně, "která nemá vlastní program", jak s ním chcete VĚCNĚ debatovat o přeběhlících, korupci, či vydírání?
To je školácká chyba.:-)
17. 03. 2009 | 17:10

Koza Róza napsal(a):

Nevím, jak se komu líbilo Bédovo podání, ale já s ním naprosto souhlasím. Bez emocí, jasně, stručně, výstižně řečeno vše podstatné, o čem se zde melduje a kecá od ničeho k ničemu. Tak jednoznačně by se měli vyjadřovat všichni k danému tématu a ne pytvat jedno vyjádření za druhým. Ale, nakonec, proč ne, o čem by si někteří psali, na koho by vylili kýbl špíny, koho by okřikovali, zatracovali, že ano? Tak si poslužte, Sobotka zůstane Sobotkou, ať jej rozcupujete jak chcete, totéž Paroubek, Topolánek a všichni ti šmejdové, kteří nám, voličům, pijou krev.
17. 03. 2009 | 17:19

StandaT napsal(a):

Al Jouda: starýho psa novým kouskům nenaučíte.
17. 03. 2009 | 17:20

dříve ruda napsal(a):

Pokrytectví?

Milý pane Sobotko, ODS si vždycky dokázala najít ve vaší straně tolik přeběhlíků, kolik bylo zrovna nezbytně potřeba. Takže mám silný pocit, že kdyby potřebovala dalších deset, najde je. Je to tristní vládnutí, ale jedete v tom spolu. Oni berou jen to, co vy poskytujete.
Nakonec o kvalitách našich poslanců víme dávno svoje. Dres nerozhoduje.
17. 03. 2009 | 17:20

Nuba napsal(a):

prameli,

máte pravdu, ale bohužel, ani když mi někdo namočí hodně čumák do kejdy, nepřestávám věřit v dobro člověka, tudíž i nea :-)
17. 03. 2009 | 17:28

Michal Macek napsal(a):

kdyby tun vladl sauron s nazgulama tak to bude furt lepsi nez CSSD pane Sobotko :)
17. 03. 2009 | 17:34

BRT napsal(a):

Jen kontruktivní poslanci,pane Sobotko.
17. 03. 2009 | 17:36

StandaT napsal(a):

Kdyby se snažil Dalík ovlivnit policii nebo justici, tak bych toto pohoršení taky sdílel. Ale na schůzku s novinářem se dívám skrze zkušenosti s intervencemi u šéfredaktorů a u Janečka v ČT, se zrušenými pořady a odešlými novináři z ČT, ČRo a NOVY, skrze objednávku vraždy novinářky, skrze advokátní kancelář nasazenou na Bohumila Doležala, skrze permanentní útoky na LdN a MfD... nemohu si pomoci, ale co je na tom atypického, že se politici snaží ovlivnit média?
17. 03. 2009 | 17:40

Vasja napsal(a):

Jestli má někdo představu, že zastupitel musí hlasovat dle vůle strany, tak v parlamentu nemusí sedět 200 vyžírků, ale pouze 5 kousků. No pochopitelně, že za socany by tam byl pěkně opálený, přibarvený a s tělem pěstěným, ing. Jiří Paroupek.
17. 03. 2009 | 17:41

kočka šklíba napsal(a):

Prameli, no asi to je naivní, ale za prvé není zde a nečte tyto diskuze jen neo, a snad třeba možná někdo porovnává jednak argumenty a jednak úroveň diskutujících(mám na mysli především nefér napadání druhých, případně odvádění od podstaty blogu, tématu).

A za druhé, někdy mě zde baví diskutovat;).A pokud bychom zde všichni měli stejné názory, byla by to přece nuda. I když člověka potěší, že mnoho lidí uvažuje podobně jako on, to zase ano :).
17. 03. 2009 | 17:44

kočka šklíba napsal(a):

StandoT, a právě to je to, přece nemůžeme tolerovat, schvalovat atd. jakýkoliv nátlak na jakékoliv noviny a podobně od kohokoliv, zvykat si na to. A říkat: "ale oni to dělají také", to je cesta do pekla. Zde je to ještě výraznější, protože se jedná o veřejnoprávní TV.

A kauza Čunek a z ní se odvíjející pokračování(odvolávání státních zástupců i nyní například) je co? To není ovlivňování justice? A dopis státní zástupkyně Hojsové je co? Tohle je přece nepřípustné.
17. 03. 2009 | 17:49

kočka šklíba napsal(a):

Vasjo, zastupitel by měl hlasovat za program strany za kterou byl zvolen. Ne podle vůle strany, to je podstatný rozdíl.
17. 03. 2009 | 17:51

StandaT napsal(a):

kočko Šklíbo: já neříkám, že to schvaluji, jen to považuji za zbytečně emocionální.

Trochu výše jste napomenula nea, že utíká od tématu. Děláte totéž - Dalík (asi) státní zastupitelství neovlivňuje. Tedy doufám. Ale když už jsme u toho: Co se týče mediální zdrženlivosti, to považuji za vrcholně vhodné opatření, neboť - jak vidíte i tady - emoce převažují nad rozumem, a všchno je ihned zneužito k dalšímu kolu politizace. Přístup k informacím, dle zákona - předpokládám - tímto opatřením narušen není. K odvolávání se vyjadřovat nechci, protože není jasné, zda u Bašného je nebo není manažerské selhání - možná, že je to naopak ovliňováno z druhé strany. SZ je pro mě, jako člověka odkázaného na média, naprosto neprůhlednou institucí. Zvenčí je vidět akorát to, že se tam řežou dvě nebo více skupin. Čunkiáda, dle mě, nezačala zásahem Vesecké, ale tímto zásahem kulminovala. Představa, že odstraněním jedné skupiny se SZ pročistí mi připadá iluzorní - jen se uvolní prostor pro ostatní skupiny.
17. 03. 2009 | 18:04

student napsal(a):

Pane Sobotko, věřím vám, že Wolf, Melčák, Pohanka atd jsou lidé menších kvalit. Ale do parlamentu je poslala vaše strana. Asi neumíte vybírat kvalitní lidi. Tak jak vám máme věřit, že pokud budete vládnout tak se vám podaří vybrat na důležitá místa kvalitní lidi.
A ti nekvalitní, které tam dáte nám zlepšení poměrů nezajistí.
17. 03. 2009 | 18:06

Nuba napsal(a):

Ještě alou poznámku,

kdo by ve světle této kauzy pochyboval věrohodnosti pana Dalíka a Večerka v kauze Kořistka ? Jak známo, starého psa novým kouskům nenaučíš.
17. 03. 2009 | 18:08

jarpor napsal(a):

Jsou věci, které mi mozek nebere.

O Dalíkovi se píše, jaká je to šedá eminence. O.K. Může být šedá eminence dokonalý trotl ?

Premiér prochází nejprve několika stupni ve straně, nakonec se stává předsedou, pak má šanci na premiéra - horšího nebo lepšího. O.K. Může být premiér dokonalý trotl ?

Investigativní novinář "jde" po věci. Hledá, kdo kde šlápne vedle, nebo kdo podle novináře šlápl vedle. Je to jeho práce, je za ni placen.

Za tímto pracujícím novinářem jde ona šedá eminence s přáním - zastav tu práci. On i ten, kdo ho tam "poslal", způsob a celé provedení je chování dokonalých trotlů....
dopředu musela ona šedá eminence i "vysílatel" vědět, že novinář, zvláště Bártek přece na "přání" nedá, navíc, že vše asi zveřejní... Qui bono ??

Trotl versus šedá eminece (poradce, lobista...), trotl versus premiér...
To je to, co mi mozek nebere...

Nebudu to řešit. Budu jen sledovat vývoj.

Hezký podvečer
17. 03. 2009 | 18:09

Kamil napsal(a):

Pane Sobotka
po tom nedělním Paroubkovém propadáku musíte rychle zaútočit, aby volič nezjistil, jak to s Vámi ve skutečnosti je. Pěkně Vás popsal pan Ábelovský:
http://abelovsky.blog.idnes...
Hezký večer.
17. 03. 2009 | 18:20

blue jay napsal(a):

Sobotka mluvi o pokrytectvi?
Jen si pripomenme sliby Sobotky pred volbami 2002...
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.
Ale to bylo pred volbama...Po volbach Bohus Sobotka prohlasil,
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby."

Ja se jen ptam? Jak muze pokrytec Sobotka kritizovat jine pokrytce? Podle mne by mel drzet zobak a doufat ze soucasna vlada za nej udela nezbytnou spinavou praci. Bohusove montovny a miliardove ulevy na danich co tekly do zahranici nak dnes uz nevypadaji tak rozumne. A tak Bohusovi zbylo jen to co mu kdysi radil jeho pritel\soudruh Paroubek...Nenech se nas.rat Bohusi.
17. 03. 2009 | 18:32

blue jay napsal(a):

Poslouchej co rika Melcak Sobotko,

https://www.youtube.com/watc...

A pak na chvilku vypni to neustale blikajici oranzove svetlo a zapremeslej.
17. 03. 2009 | 18:43

pramel napsal(a):

to kočka šklíba - to je dobře, že vás baví diskutovat, mě to baví číst.:-)
Jelikož mi ale Bono (nikoli ten český) šeptá do sluchátek "choose your enemies carefully,'cos they will define you", považoval jsem za svou morální povinnost na to upozornit.
Čím více argumentů typu "Zgarba má nazgarbováno" seznáte "diskuzehodných", tím více se přibližujete k bodu, kdy začnete odpovídat stylem "však on má Řebíček taky pěkně nařebíčkováno"...A pak už je to jenom "hádka s blbcem, a ještě k tomu o hovně", abych citoval jiného klasika.:-)
17. 03. 2009 | 19:15

max napsal(a):

Myslím,že v celé kauze vůbec nejde o poslance Wolfa. Cílem je mít záminku pro další hlasování o nedůvěře vládě. Dalík se trapně nechal nachytat na špek, který mu předložil Paroubek ve spolupráci s redaktorem ČT a měl by zmizet z dosahu premiéra a z politiky vůbec. Je zajímavé,že tento redaktor ČT si tuto schůzku s Dalíkem nahrál a údajně jej i provokoval nabídkou na úplatek (chtělo by to slyšet celou mahrávku,nejen část),přičemž dalších cca 10 předchozích údajně "kamarádských" schůzek nenahrával. Že by blížící se volba staronového ředitele ČT (Janečka) radou ČT měla jistý vliv? Zajímavé bylo i nedělní upozornění Paroubka na tuto reportáž. Jak to,že ji znal?
Poslanec Wolf by měl, pokud bude policií (nikoli Paroubkem nebo redaktorem ČT) obviněn a následně stíhán,odejít z PS. Jenže Wolfovi tyto dotace poskytla Paroubkova vláda. Neměl by tedy dle Paroubkovy logiky odejít i Paroubek?

Hlasovat o nedůvěře vládě v době předsednictví EK zavání mezinárodní ostudou, není to prostě zvykem a slušností (zatím se tak stalo za několik desítek let jen jednou). Stejně tak je zajímavé,že tak činí Paroubek teď,kdy jsou dva vládní poslanci vážně nemocní a zvyk párování Paroubek zrušil. Navíc řádné volby by byly půl roku po mimořádných. Ale Paroubkovi klesá náskok před ODS,tak se musí něco (cokoliv) stát a odpoutat pozornost jinam. To už se opravdu někteří naši politici zbláznili? Jich se dopady krize netýkají a nehodlají je řešit (v případě předčasných voleb tu bude půl roku bezvládí)? Pravděpodobně je to některým úplně jedno, po nás potopa, hlavně, že mám funkci a vliv na státní finance.
Doufám jen,že se podaří ještě současné vládě stanovit termín přijetí eura na r.2013,takže jakákoliv další vláda bude muset dodržovat přísná rozpočtová pravidla a současný boom nesmyslných a nekoncepčních slibů skončí.
17. 03. 2009 | 19:26

Slav napsal(a):

Ta bezmocnost je strašná vás honí kvuli každé kačce, vyhrožují vyvylastněním toho mála co jste naškudlil, poplatky u doktora a v lékarně za každé balení zbagatelizují na jedno pivo nad tím mlaskající Topolánkové v milionových bytech vozící si zadek v letadlech, Wolf platící za své služby opisováním z internetu. Pořád to není pořádně zjištěno prošetřeno, sakra vždyť tu mluvím o bezúhonném člověku.
17. 03. 2009 | 19:29

Tupelo napsal(a):

Pane Sobotko, prave jsem se dozvedel o tom ze se PS bude zabyvat vyslovenim neduvery vlade, doufam ze se podari a ze alespon nekteri zeleni se rozlouci s PS v lepsim svetle, nez v jakem dosud ucinkovali - podruhe se do ni zrejme nedostanou.
A nick student o par prispevku vys vyjadril znepokojeni ohledne toho, co hodla vase strana udelat, aby se priste na jeji kandidatce neobjevovali lide typu Melcaka, Pohanky, Snitileho a Wolfa. Jak znamo vrana k vrane seda, tak neni nijak zvlastni, ze se ta stvoreni bez kapky studu pripojili k ODS, ackoliv byli do PS zvoleni diky uplne jinemu programu, nez jaky pomahaji realizovat, ale ted opravdu vyvstava otazka, jakym zpusobem budete poslance nominovat, velmi mnoho bych se totiz, po teto zkusenosti, rozmyslel vam dat hlas, ktery by nakonec mohl skoncit jako hlas pro ODS. Nemely byste napr. zvolit system primarek, jaky hodla aplikovat napr. Machovo SSO?
17. 03. 2009 | 19:33

Kanalnik napsal(a):

Kocka Skliba:
Tleskam vasim naprosto jasnym a logickym a lidskym prispevkum. Jenom mi nejde do hlavy, jak je mozne, ze spouste lidi tyto veci nedocvaknou.
17. 03. 2009 | 19:39

Petr B. napsal(a):

Dobrý den pane Sobotko, ale většina lidí v republice korupci a vydírání schvaluje...vezměte např. dnešní výzkum při kterém vyšlo najevo, že ODS téměř stáhla váš náskok a lidé tedy začali konečně chápat politiku Topolánka, Dalíka, Filipiové, Julínka atd. Prý máte změnit styl a začít se chovat jako Melčák, Pohanka, Wolf, Snítilý, jediní konstruktivní a autentičtí sociální demokraté, jak o nich tvrdí Topolánek.
Mám k vám malou výtku, proč jste nevyhodili ze strany asistenta pana Melčáka? To se něčeho bojíte anebo lidi plnící volební program ODS a korupčníky necháváte ve straně schválně?
17. 03. 2009 | 19:42

Anička z Kuřimi napsal(a):

Ještě, že mám toho Dalíka, když jsem ztratil Moravu, Čunka, zřejmě ztratím i Veseckou.
A "on" to nakonec zbabrá,
tak jednoduchý úkol....
17. 03. 2009 | 19:43

eM napsal(a):

Ty jsi zase chytrej jako orangutan, Bohušu. raději jdi do práce; ještě jsi neopracoval ani den.
17. 03. 2009 | 20:16

Slav napsal(a):

Wolf platil za své služby posudky na živ. prostředí. V televizi jsem zaslechl jméno Foniok, je to nebo byl stavební podnikatel. Dost nápadné aby daňová poradkyně a stav. podnikatel toto dělali, mohli by to dělat bez Wolfa? Kdyby policajt vyšetřoval jen Wolfa určitě by na to přišel u poslance podporujícího vládní stranu asi bude mít problém.
17. 03. 2009 | 20:26

obr napsal(a):

Sobotko, to jste si mezi "přáteli" rozdávali miliony a když jeden neposlouchá, tak to na něj vytáhnete ze šuplíku.
Kolik toho ještě v šuplíkách na "přátele" máte ?
Je vůbec nějaký socan, který nevyžral (nejen na bordel) miliony nebo miliardy ?
17. 03. 2009 | 20:31

lubka napsal(a):

Tak jsem se pročetl v této diskuzi až sem a zjistil jsem jednu věc.Raekce na články některých blogerů (a Sobotka k nim patří),vydají na humoristický román.Spousta lidí pomíjí dané téma (protože v tomhle případě se to nedá okecat) a útočí na autora.
Některé názory jsou přímo k popukání.
Pocestný,který neváhá urazit každého,kdo má jiný názor,vyzývá p.Stejskala k udržení kulturnosti diskuze.
Neo operuje v souvislosti s poslanci výrazy čest a svědomí.
Jestli tohle myslí neo vážně,patří mu hrdý titul naivka ČR. To mu ovšem nebrání vyjadřovat svoji "duševní převahu" nad těmi,kteří jeho myšlenkové pochody nechápou.Ono je to někdy dost těžké.
Max zase dospěl k zajímavému názoru,že ačkoliv Wolf kradl,Topolánek ho kryje,tak odstoupit by měl Paroubek.Úžasné.
Začínám si připadat jako v Orwelově románu.
Ještě že je tu Kočka Šklíba,která si uchovala nadhled a zdraví rozum. Tímto jí zdravím a přeji hodně zdraví.
17. 03. 2009 | 20:31

lubka napsal(a):

Tak jsem se pročetl v této diskuzi až sem a zjistil jsem jednu věc.Raekce na články některých blogerů (a Sobotka k nim patří),vydají na humoristický román.Spousta lidí pomíjí dané téma (protože v tomhle případě se to nedá okecat) a útočí na autora.
Některé názory jsou přímo k popukání.
Pocestný,který neváhá urazit každého,kdo má jiný názor,vyzývá p.Stejskala k udržení kulturnosti diskuze.
Neo operuje v souvislosti s poslanci výrazy čest a svědomí.
Jestli tohle myslí neo vážně,patří mu hrdý titul naivka ČR. To mu ovšem nebrání vyjadřovat svoji "duševní převahu" nad těmi,kteří jeho myšlenkové pochody nechápou.Ono je to někdy dost těžké.
Max zase dospěl k zajímavému názoru,že ačkoliv Wolf kradl,Topolánek ho kryje,tak odstoupit by měl Paroubek.Úžasné.
Začínám si připadat jako v Orwelově románu.
Ještě že je tu Kočka Šklíba,která si uchovala nadhled a zdraví rozum. Tímto jí zdravím a přeji hodně zdraví.
17. 03. 2009 | 20:32

rododendron napsal(a):

Pane Sobotko, chybí mi kritický pohled na výběr kandidátů soc. dem. do Parlamentu. Kdo navrhoval poslance Melčáka, Pohanku, Wolfa.....na přední místa kandidátů na poslance soc. dem.?
17. 03. 2009 | 20:36

Michal Macek napsal(a):

lubka:

k tomu aby paroubek odstoupil je vhodna jakakoliv chvile - nejvetsi sranda je ze by to prospelo nejvic CSSD :))
17. 03. 2009 | 20:37

lubka napsal(a):

Michal Macek:
Já s vámi souhlasím,jenom mě zaujal ten úžasný myšlenkový pochod,kterým se k tomu dospělo.
Paroubek by měl odstoupit(a nejen on) z mnoha důvodů,ale tento to není.
17. 03. 2009 | 20:53

max napsal(a):

to lubka:
vyděsil(a) jste mě. Musel jsem se podívat,co jsem vlastně napsal. Už jsem zase v klidu :-).
Příště musíte lépe číst. Bylo to o tom,že Wolf je dle mě jen záminka pro hlasování o nedůvěře vládě a že dle Paroubkovy logiky by TAKÉ mě odstoupit Paroubek,protože mu ty nesmyslné dotace přidělila Paroubkova vláda. Máte opravdu úžasné myšlenkové pochody :-)). Mějte se a příště prosím nepřekrucujte. Od toho máme politiky...
17. 03. 2009 | 21:02

Michal Macek napsal(a):

lubka:

sranda taky je ze Wolf je poslanec za CSSD ne za ODS :)
17. 03. 2009 | 21:03

Slav napsal(a):

Nějaké intelektuální dílo které něco řeší může být přínosem a autor zasluhuje odměnu. Chci tím říci, že tady by to nemělo skončit jen Wolfem. Paroubek mi do toho nějak nezapadá.
17. 03. 2009 | 21:13

Zacheus napsal(a):

Aniž chci hodnotit spor mezi ČSSD a ODS ( kde si velmi často mohou obě strany podat ruce, jsouce jeden za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou), přece jenom mně zarazila slova našeho premiéra, který bez uzardění uvedl, že " Wolf je vystaven štavnici...v situaci,kdy ten jeho případ já (!) pokládám za přestupek v nejhorším případě".

Mají se tedy orgány činné v trestním řízení při prověřování podezření ze závažné majetkové trestné činnosti, raději vždy zeptat předem pana premiéra, zda on - nepochybně skvělý právník, odborník na trestní právo a s detailní znalostí dosud získaných informací - "ten případ považuje za přestupek v nejhorším případě?". Kde už to jsme?
17. 03. 2009 | 21:41

Vaca napsal(a):

Pane Sobotko,
máte stoprocentní pravdu. Uvědomte si ale, že je to špatná kádrová politika vaší strany. Jak jste mohli dát takové darebáky na kandidátky vaší strany. ODS se zlikviduje sama, má už odzvoněno. Zaměřte se především na výběr kvalitních lidí, pokud je nemáte ve straně hledejte i mezi nestraníky.
17. 03. 2009 | 21:54

pramel napsal(a):

Kde že to jsme, Zacheusi?
Ve východní Evropě.:-)
Zdá se, že nás tam Západ řadí oprávněně, ne?
17. 03. 2009 | 22:02

Zacheus napsal(a):

To Pramel.Asi ano.)A díky za reakci.

P.S. Opravuji pravopisné
chyby: ...mě...štvanici...

a přeji dobrou noc.
17. 03. 2009 | 22:56

lubka napsal(a):

max.
Jakou záminkou,proboha? Kradl,nebo nekradl? Kryje ho Topolánek,nebo nekryje? Tohle není otázka toho,kdo mu dal dotace,ale jak s nimi naložil.
A jestli chcete tvrdit,že to celé zosnoval Paroubek,tak ho velmi přeceňujete a často čtete dobrodružné romány
17. 03. 2009 | 23:06

Petr B. napsal(a):

Proboha, přece je jasné,že ODS "chrání" Wolfa před odsouzením,ale jen za tu cenu,že bude hlasovat s ní.A podobné to bylo a je s ostatními "přeběhlíky".To není v žádné členské zemi EU.Kam jsme se za těch 20 let dostali?Hrozné je,že významná část společnosti je schopna kvůli svému prospěchu i z čirého fanatismu obhajovat i čistě zločinecké metody.
17. 03. 2009 | 23:08

Lex napsal(a):

jarpor 18.09.10
Mozek nebere. Náš. Náš ale není jejich. Jejich je naprogramován ne na současný úspěch, ten už se stal. Na příští úspěch. Současná vládní odpovědnost je na obtíž příštímu vládnímu úspěchu (rozuměj - připuštění k plným korytům). Je třeba se zbavit té koule navázané na kotník. Ale jak, když ta koule s sebou přináší i do budoucna už nikým nepoznanou slast vládnout skoro celé zeměkouli (jen ten Obama, Japonec a Číňan se tak jaksi pletou).
Tož koho naptat, aby nám jako pdrazil nohy, abychom o tu kouli přišli (na noze, ne tu, co má valašskýá chlap dvě), a abychom z toho vyšli jako oběť, ne jako pachatel, abychom ale dále dovládli celému světu, a přitom doma byli v demisi, takže my nic, my muzikant, leda na flétnu si písknem, pokud nám na flétnu nepíská ona.
Tož tak nějak. Nebo nějak jinak? A třeba se taky pletu.
Hezký večer! Lex
17. 03. 2009 | 23:14

JC napsal(a):

Bohušu, dobrej název blogu.
Socan Wolf dostal přihrávku od spolusocanů a dokud ovečka posušně bečela co Paroubek kázal, všechno bylo OK. Pak se y ovečky stal přeběhlík a ajhle ti samí socani najednou zjistili, že dotace nen košer. Mno a pokrytec Bohuš nám k tomu dělá kázání.
Bohušku Topolánek je alespoň chlap. Když se jede rychle, tak na roydíl od toho vašeho posery, terý spal, vzkáže novinářům, že po tom je jim prd, protože prostě on jako premiér může.Kdzž Topolánek pošle Dalíka aby ukecal novináře, tak to veřejně přizná na roydíl od vašho poseroutku, který vždy, když se něco semele, tak buď nikoho nezná, nebo tam už nebyl nebo si nic nepamatuje.
P.S. Jestli Wolf půjde do tepláků, tak už byste mohli mezi sebou začít losovat, kdo z vás s ním abyste byli aspon tři do mariáše, za neoznámení trestného činu.
17. 03. 2009 | 23:25

kočka šklíba napsal(a):

StandoT pokud zde někde utíkám od tématu, budu ráda, pokud mne konkrétně upozorníte kde, a myslím to upřímně :D. Já se nechci k těmto způsobům diskuse uchylovat, ale samozřejmě neříkám, že to mimoděk nedělám. Děkuji.

K celému Vašemu příspěvku mám jedinou poznámku, my všichni zde a i ve většině případů politici i novináři, jsme odkázáni na informaci z médií. A pokud ty různé aféry nejsou soudně projednávány, tak by to tak mělo být. Samozřejmě, že politici i novináři mají přístup i k zákulisním informacím. Takže pokud Vy tvrdíte, že nevíte, nedovedete posoudit, protože máte informace jen z médií, pak ano, ale tak tomu bylo i u afér jiných, jak u politiků z ČSSD, tak i z jiných stran. Nicméně program SZ je veřejně známý z jejich webových stránek, program ostatních stran také, pak lze posoudit, zda poslanec hlasuje v souladu s programem.
17. 03. 2009 | 23:26

kočka šklíba napsal(a):

Pramel, tomu se právě bráním, a neovi jsem to napsala(nazgarbováno).
17. 03. 2009 | 23:33

kočka šklíba napsal(a):

Maxi, být Vámi bych zas tak moc v klidu nebyla, protože lubka to vysthl/a přesně ;).
17. 03. 2009 | 23:34

kočka šklíba napsal(a):

Zachee, dobrý postřeh, to mně vůbec nedošlo.
17. 03. 2009 | 23:35

kočka šklíba napsal(a):

Kanalnik, díky, Vaše příspěvky jsou velmi zajímavé(myslím samozřejmě jiné, než tento :D).
17. 03. 2009 | 23:36

pramel napsal(a):

kočko šklíbo, troufám si tvrdit, že StandaT myslel zkratkou SZ státní zastupitelství, nikoli Stranu Zelených..
A teď už dobrou noc.
17. 03. 2009 | 23:38

tata napsal(a):

milé
paní Nuba a kočka šklíba

Marnost nad marnost.Přestavam chapat,po vitěznych volbach do zastupitelstva vznikla taková panika že by mohla ČSSD vyhrat volby že lidé které sem považoval že se snima da debatovat propadaj hysterii.

jak jinak reagovat na ty přispěvky kdy vitězství ČSSD JE TRAGEDIE oni nepochopí že to je naprosto normalní proces,

Ja VY NEMAME JINOU MOŽNOST NEŽ VOLIT čssd,jak ste popsali s našimi nazory ale na druhou stranu chapu a považuji za naprosto normalní že vyhrala ODS ca vystavila ČSSD UČET za 8 let.

Ted třeba voliči vystaví učet ODS ALE TŘEBA NÉ ,UPLNĚ NORMALNÍ VĚC.Jenže oni proti nam považují to svoje vidění světa za jedině spravné a to naše za katastrofu.A tady je veškerá domluva nemožná.

Dobře to na jiné diskusi napsal ,,
pan Hajný.oni to pochopí a to bude zase pozdě až zase naky krysař pohne masami.,,volně intepretovano,,,

Do te doby nechapou že je uplně normalní že mín majetný volej levici a bohaty pravici a ta rovnovaha je velice křehká.

Udělal sem si takovy test a dopad pro moje chapaní katasrofou.Položil sem lidem s pravicovym nazorem otazku.

1.Je normalní brat 11 až 13000 plat,,což je polovina pruměrné mzdy,,, na dvě směny. odpověd ano je to trch prace 80 procent ,20 procent vyhybavě ale spiše je to normalní

2.JE normalní odměna trčtvrtě miliardy pro jednoho člověka. 100 procent je to normalní ani jeden neřekl je to amoralní.

Podle mě tady je zakopaný pes našeho rozdilného vidění,jestliže trch prace pro ty dole ,nemuže byt odměna pro ty nahoře bezbřehá.Zakonitě se ty dole zbouří.
17. 03. 2009 | 23:42

blue jay napsal(a):

usklibava kocka porad skrabe,

Sliby CSSD r. 2002 pred volbami:
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu
-príspevek 90 tis. na nákup nového auta
-45 - 50 tisíc nových nájemních bytu formou neziskových spol.
-príspevek 50 tisíc pro každé narozené díte
-plošné prídavky na deti
-racionalizace a zlevnení st. správy
-pro lidi nad 70 let léky bez doplatku
-atd, atd.

B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplneným slibum:
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvetlil už v roce 2003 deníku MF Dnes tehdejsi ministr financí Bohuslav Sobotka.
17. 03. 2009 | 23:44

blue jay napsal(a):

Ja to nechapu!
Co dela Sobotku ekonomickym expertem? Vzdyt tento folikalne znevyhodneni clovicek mel potize i vystudovat pravo. Co ten Sobotka vlastne je? Co umi?Podle meho nazoru je to velmi nadany blabolista. Dostane stranicky prikaz a blaboli.
ukol a blaboli. Asi se citi ze za to blaboleni ma pravo brat plat z dani VSECH obcanu CR.
PS. Sobotko, pohlidel si nejdriv sve Wolfy nez zacnes vit.
17. 03. 2009 | 23:54

Mišák napsal(a):

Pan Sobotka, bezvýznamný právníček bez praxe, samozvaný ekonom zadluženosti, který zato vysokých fukcí už prolezl víc než dost. Kariérista, který by se ani neuživil jako právnický koncipient. Vlastní nápady=0, užitečný jen jako papoušek "přítele" ROKA vítěze II. Co takhle jít alespoň na malý čas makat mezi pracující lid, aby poznal, že za pusté žvásty se chleba nekoupí.
17. 03. 2009 | 23:59

kočka šklíba napsal(a):

Pramele, ano máte pravdu, Stando T, spletla jsem se, domnívala jsem se že se to vztahuje k hlasování Jakubkové a spol.
18. 03. 2009 | 00:11

kočka šklíba napsal(a):

Tato, ano o tom jsem také často přemýšlela a byla by to debata na dlouho a už bychom odbočili od tématu. Tak snad jinde.

Ale myslím si, že přesto je tento postoj pořád sice ne úplně pochopitelný, ale člověk chápe, co asi ty lidi k tomu vede. Jenže nepochopitelné už je přehlížení,obhajování a někdy i dokonce schvalování klientelismu, korupce a ovlivňování státních orgánů a médií politiky. A to mnoho lidí schvaluje, ovšem, když se jedná o jejich oblíbené politiky. Přitom toto jednání ohrožuje nás všechny.
Nebo zde jeden diskutující jednou sdělil svůj skutečně originální názor, že korumpovat podnikatele je lepší než politiky, to člověk už opravdu nechápe nic. Takže podle něho je korupce špatná, ale někdy může být i lepší :-D. Lubka má pravdu, někdy je to na humoristický román.
18. 03. 2009 | 00:21

StandaT napsal(a):

kočka šklíba: nebudu to prohlížet, už jsem na cestě do peřin. Pokud to tam není, spletl jsem se, byl jsem nepozorný a připsal Vám někoho jiného. Omluva. SZ je míněno Státní zastupitelství. Dobrou noc.

tata: problém nejsou levicové myšlenky, problémem jsou někteří nositelé, či spíše bezohlední a cyničtí zneužívači pro cestu nahoru. Nemám pocit, že na těchto stránkách probíhá boj proti levicovému vidění světa. Je to spíše (zoufalá) snaha proti přesile udržet si kousek nekolektivistického prostoru, osobní svobody a práva rozhodovat o svém osudu. O domovu. O právu mít svůj vlastní hodnotový žebříček a nemuset ho skrývat. O právu na patriotismus a o hrdosti na sebe a svojí zemi. O suverenitě jednotlivce i země. A o spoustě dalších věsí, které jsou pro většinu lidí jen prázdné pojmy, směšná slovíčka, bláznosvství nebo dokonce nebezpečné protofašistické tendence. Dobrou noc.
18. 03. 2009 | 00:22

Kormoran napsal(a):

ted jsem skouknul " otazky V. Moravce , chtel jsem jen rici a vlastne takovy odkaz , vazte si cesi takovych lidi , jako je Pan Kalousek , tech moc neni !!!!! Profik kazdym coulem a vyprdnete se na nejake dohadovani o Sobotkovi , vzdyt jemu stejne ,jako Paroubkovi slusi akorat cepecek s rolnickami, boty zahnute do pulmesice a vecny posed pod trunem .)))))
18. 03. 2009 | 01:42

Anba napsal(a):

Lex: Myslím, že se nepletete, taky mne to napadlo.
Mohla by to sice být zhůvěřilost vyplývající z nenažranosti mocí, z nepostižitelnosti kmotrů, ale daleko spíše je to taktika ústupu, když v dálce EU je kořist bohatší, energetický komisař s platem zvýšeným dokonce na v přepočtu 800 tis.Kč měsíčně, z toho se dají snadno utáhnout i dvě rodiny.
Tak si myslím, že Paroubek by se neměl hnát do vlády, ať si to vyžere ten který nám lže ráno, v poledne a večer, jak řekla jeho ještě stále současná manželka.
18. 03. 2009 | 02:10

Kormoran napsal(a):

Pane TATA ! Osobne nepokladam za tragedii vitezstvi CSSD ve volbach , pokladam za tragedii osoby ktere v teto strane tahaji za nitky!!!!! Vitezstvi v krajich jsou dukazem ,to jiz s logikou a respektovanim zakonu prirody nema nic spolecneho tam se vraci to MY! "Strana "to MY "vlada" mozna ? budouci? Komu to prospeje? Pepikovi s Dolne pod Bruchom , kteremu prilis nevadi ani ta skutecnost , ze nema praci ,(NESCHOPNY) ale silene ho sere , ze soused Franta , ac dobry kamarad ma na neco vic)))))))))))))Bohuzel stale bojujete sami se ssebou.
18. 03. 2009 | 02:21

Kormoran napsal(a):

AAA naposled pane Veverko kde jste si precetl fakt , ze US vlada tlaci na Topolanka s radarem? V Bobkovych listech?
Jako vazala Varsavske smlovy jste drive ani nevedel jake zbrane mate za hnojem Vy drevokocure )))))pokud tedy jste byl v te dobe prirodou urcen k vyskytu.
18. 03. 2009 | 02:37

Kelly napsal(a):

Ano, je to naprosto amorální způsob lidského chování, který zde předvádí Topolánek. Opovrhování všemi principi smyslu pro charakternost, zásadovost a etiku a ukazování těchto způsobů přetvářky a kupčení s lidskou morálností jako následovánihodný způsob chování pro občany, musí vést ve svém důsledku k degeneraci morálních kvalit společnosti. Volič, jehož podíl na vládě v této zemi sestává pouze z toho, že si jednou za 4 roky jde hodit hlas do urny a potom se již jenom dívá, jak si z tohoto jeho práva pod patronací Topolánka udělají Melčákové, Wolfové apod. soukromý výdělečný business, k tomu musí říci občan, který má alepsoń průměrný smysl pro morální a etické principy, jen FUJ.
18. 03. 2009 | 03:16

Rolv napsal(a):

Je třeba dát už konečně zlodějům a podvodníkům nedůvěru, ať jdou od válu ! V tomhle mají socani pravdu.
18. 03. 2009 | 07:11

Matěj Kopecký napsal(a):

Pane Sobotko a co Hitler Rath, vzorný manžel Paroubek, plný svých zásad, co vy svazáku, a co odpadlíci ožrala Kott a jemu podobní...? Nějak začínáte ztrácet paměť a to je špatné pro mladého člověka. Že by už Alshajmerová nemoc...?
18. 03. 2009 | 07:19

konečně napsal(a):

MELČÁKOKRACII NE !!!
18. 03. 2009 | 07:20

jarpor napsal(a):

Lex

Třeba máte pravdu.
Říká se : starého psa novým kouskům nenaučíš. Dalík i premiér nejsou štěňata, jsou to staří psi. Ta trotlovina mi do "jejich mozku" nějak nezapadá...
Ale, máte pravdu - nemáme jejich, máme svůj.
Tož tak..

Hezký den
18. 03. 2009 | 07:27

slav napsal(a):

ČSSD není žáden ideál, Paroubek tam přišel po Grossovi, to tam ještě silný vliv Šloufa, který nezapomněl na starou bolševickou pravdu stát jsme my a co je státní je naše. Špidla tomu čelil podlehl. Paroubek nasadil zásadu jseš-li v průšvihu tak se obhaj ale ne ve funkci a ne jako člen strany. My ti můžeme poskytnout právní pomoc pokud myslíš že obvinění není na místě. Wolfovi se to nehodilo proto ho hájí Topolánek ale za něco.
18. 03. 2009 | 07:44

občan napsal(a):

Pane poslanče. Jste prostě jednička. Jen by mne zajímalo, jak je možné, že se Vámi vedené ministerstvo nezajímalo o tento problém za Vaší vlády??? Celá kauza je přeci již "staré", dobře známé zboží. Jenže tenkrát jste hájil svého stranického kolegu a tak vše bylo OK. Dnes nejte u lizu a tak plivete, snižujete se k nechutnostem, jen aby Váš guru dosáhl toho, co může mít v klidu za něco více než rok. Vy o Vám podobní jste stejně nechutní, jak se snažíte namluvit ostatním o stávající vládní garnituře. Věru se nemáte co vyčítat. Tak prosím važte svá slova (ať již mluvená, či psaná), protože si jimi dost často kálíte do vlastního hnízda aniž to vlastně tušíte :-)))
18. 03. 2009 | 08:30

lubka napsal(a):

Mišák:
Zajisté!!!
Mohl by utvořit pracovní četu s Langrem,Nečasem a Bendou a vy by jste jim mohl dělat parťáka.
Určitě jste dříč k pohledání.
18. 03. 2009 | 08:34

max napsal(a):

kočka šklíba, lubka:
polemizujete s něčím,co jsem neřekl.
O tom,zda Wolf kradl, rozhodne policie a soud, nikoli Paroubek.
Znovu opakuji, dle mě je teď znovu vytažená kauza Wolf jen záminka pro zdůvodnění hlasování o nedůvěře vládě. O p.Wolfovi si přitom myslím své.
Hlasovat teď o nedůvěře vládě je hloupost na kvadrát. To mělo smysl tak před rokem. Kdyby to vyšlo,tak si neumím představit ten chaos - bezvládí době předsednictví EK, přitom řádné volby jsou již za rok. O nepárování poslanců v bezvědomí, ministrů plnících si své povinnosti v Buselu, Paroubkem ani nemluvím. Prostě nesnáším Paroubkovu politiku ve stylu - "čím hůře pro ČR, tím lépe pro mě, oni to už moji voliči nějak pochopí a stejně mě budou volit".
Znovu opakuji, nepřekrucujte prosím to, co jsem napsal. Snažím se též respektovat váš názor, i když s ním nesouhlasím. Díky.
18. 03. 2009 | 08:37

bob napsal(a):

Souhlasím, že Paroubek udělá vše pro to aby sesadil vládu. Žárlý na Topolánkovy úspěchy v Evropě, na růst preferencí ODS. Oči mají v ČSSD rudé vzteky a vidí černě... To je pochopitelné, že se jim to nelíbí před eurovolbami. Oni jdou do voleb zásadně s negativizmem, co je zlé pro republiku je dobré pro nás. Hyenismus ČSSD je do nebe volající- To nejsou sociální demokrate evropského střihu, to jsou komunisté v oranžovém hávu. Ráth, Sobotka, Paroubek, hašek atd. jsou pokračovatelé Zděňka Fierlingera z roku 1948, když prodal ČSSD komunistům a získal ministra zahraničí. To hje cíl ČSSD - moc a vláda s kymkoli hlavně ať máme moc a vládneme proti všem, ono to nějak dopadne. A že za to zaplatíme my, to je nezajímá. Lidé bděte ...!!!
18. 03. 2009 | 08:50

max napsal(a):

to lubka:
jen dovětek. Myslíte si,že by jste vy nebo já od Paroubkovy (nebo jakékoli jiné) vlády dostal stejné dotace na stejný blábol jako pan poslanec z tehdejší vládní strany? To už není dobrodružný román,ale sci fi :-)
18. 03. 2009 | 09:00

lubka napsal(a):

max.
Proč do toho pořád taháte Paroubka? Jestli nějakou záminku získal,tak mu ji,svou nešikovností, přinesli Wolf s Topolánkem na stříbrném podnose až pod nos.
S nepárováním poslanců začala ODS.
A jak říkáte. "kauza je znovu vytažená". Prosím pěkně,to je podle vás dobře,nebo špatně?A nezdá se vám,že se to v poslední době těmi kauzami jenom modrá?Ale to jsou asi jen záminky,aby mohlo být hlasování o odvolání vlády,že?
18. 03. 2009 | 09:00

lubka napsal(a):

max
dotace na různé "bláboly" dostávají politici ze všech stran (viz porcování medvěda) a některá jsou daleko bizardnější.
To vám nevadí,nebo to nechcete vidět?
Pane max,my už v tom sci-fi žijeme!!!
18. 03. 2009 | 09:05

Karel napsal(a):

Mafiánský kapitalismus musí mít podporu v mafiánech.
18. 03. 2009 | 09:19

ali napsal(a):

Pane Sobotko, smějete se sice jak pěťák na šesťák, jak říkávala babička, ale aby ten smích nebyl posledním. Přeběhlíci typu Kott či božský Rath Vám nevadí, to nejsou přeběhlíci, anóbrž prozřelci. Raninec, Tlustý a spol se socanům taky líbí, tak o co Vám jde? O vládnutí a neomezené pravomoci bolševického typu, který z vás všech jen čpí. Jen jsem zvědavá, kolik špíny vyplave na Vás a celou ČSSD. Gross se má už jako čuně v žitě, namastil si kapsičku zcela bez skrupulí. O božském Rathovi nemluvě. A ten musí na spoustu socanů vědět věcí, ale zbavit se ho nelze i když vám kazí preference..má vás v hrsti, kluk šikovnej :o))))
18. 03. 2009 | 09:21

Krupa Václav napsal(a):

Až do revoluce jsem podstatnou část života byl v opozici.Už jsem to tady někdy psal,přesto to nebylo zas tak zlé.Vyjma padesátá léta.Po rozpadu OF jsem nadšeně volil ODS.Tento blog jsem neměl možnost číst celý,asi od poloviny.Velmi děkuji Jane,Topsík,kočka šklíba,Nuba.Zdravím kromě nich a několika dalších i tatu.Jeho jednoduchý test v podstatě skutečně vyjadřuje nejen složitost problému,ale i ukazuje směr jeho řešení.Bude to ovšem klikatá cesta.Zprava do leva, dokud se někde uprostřed nenarovná.Podle mne je to povinnost pravice,která by sama revoluci 89 nezvládla.
18. 03. 2009 | 09:28

Mastodont napsal(a):

Sobotkové v Maďarsku už narazili:

http://zpravy.idnes.cz/hodi...
18. 03. 2009 | 09:28

lubka napsal(a):

ali
Sice jste se hezky vypovídala,ale jakou to má souvislost s tímto tématem?
A zapoměla jste se zmínit o Liberci a nově také o Hradci Královém. Tam si chlapci v modrém přehazují miliony a dostávají za to pokuty v tisícech.
Ale k tomu je navedl určitě nějaký špinavý socan a oni to dělali v dobré víře.
18. 03. 2009 | 09:29

Krupa Václav napsal(a):

Především pravice
18. 03. 2009 | 09:30

george napsal(a):

Preventivně jsem to nečet,(chráním tak své zdraví) čtu jen kvalitní články a komentáře v diskuzi, bývají dobré.

Hoďte se do Jara:

Josef Pepíček za dveřmi - Mě sílu dáš Josef Wagner

http://hitvidea.blogspot.com
18. 03. 2009 | 09:40

Suchec napsal(a):

lubka:

Ali je už holt taková ....

Ale tu její demagogii a nenávistné štvaní na bloggera Stejskal nesmázne. On je totiž "nestranný" cenzor (fuj to je slovní spojení). Pardon, omlouvám se, on to je "moderátor". :-)))))))))))))))
18. 03. 2009 | 10:07

ali napsal(a):

lubka
myslíte tu profláklou kauzu Liberta, co byl socanskej soudruh zavřenej? Už ani nevím, jak se jmenoval, jel v tom s tou ministryní z ČSSD? Nebo Grosse s namastěnou kapsou? Teď zas Škromach, co nic nevidí, neslyší, neví, jak ty tři opice..hele, nemá smysl se hádat kdo je větší lump...to mě nebere..všude chleba o dvou kůrkách, všude hajzlíci..ale socani a bolšani prostě vedou v hnusotách. Navíc můj příspěvek byl k tématu, tak o co jde? :o)
18. 03. 2009 | 10:10

max napsal(a):

to lubka:
myslím,že takto vedená diskuse ztratila smysl. Opět -psal jsem,že dotace spřáteleným poslancům dává jakákoli vláda a vy s tím polemizujete a přitom souhlasíte,tak fakt nevím. Vidíte jen "modré kauzy",ale pozapomínáte na souvislosti a "oranžové kauzy". Paroubek z toho čouhá jak sláma z bot a důvody jsem vám uvedl v prvním příspěvku. Nemá smysl takto dále pokračovat. Máte svoji pravdu, budiž. Hezký den.
18. 03. 2009 | 10:13

ali napsal(a):

:o))))
lubka, Suchec

o demagogii si můžem vyprávět a nenávistné psaní na blogera? Každý to nazývá jinak. Kolikrát jsem byla sprostě oslovena jen za slušnej názor. Pokud mne nikdo nenapadne a pokud chce diskutovat, jsem pro. Ale blogeři vašeho tipu to nejsou :o). Pokud napíšu svůj názor a vám se nelíbí, je mi to úplně, ale úplně fuk..
18. 03. 2009 | 10:21

tata napsal(a):

pane Kormoran

Jaky je rozdíl mezi Topolankem a Paroubkem?Jaky je rozdil mezi ODS , ČSSD MYSLÍM TÍM PRAKTYKY,špinavosti?

Pro mě žadný,jen proti Vam a ostatním nemajíc jiné volby volím levicovou vladu což je jediná jina zde není,,malé strany je vyhozeny hlas,komunisti neakceptovatelné,,,

Muj cely život je o něčem a bohužel pravicové vidění se neslučuje s mym chapaním života,ale bez problemu v něm dokažu žít.

pane STANDA T

ANO MATE PRAVDU s hodně lidma nositeli těchto myšlenek na oko bych se rad rozloučil,ale zapomínate že na vaší straně je to uplně stejné.

Odpovězte mi po pravdě na ten test jestli budete první co odpoví jinak.
18. 03. 2009 | 10:31

tata napsal(a):

paní ALI

ano vyčet nepravostí je velky na obou stranách,jen Vaš zavěr že oranžový vyhravaj je mylny,minimalně je to plichta.

Jen ty oranžové kauzy jsou vice ukazovany.

Třeba Gros,,podotýkam pro mě osobně obrovské zklamaní ted ho považuji za darebaka,,,

Jeho kauza obrovsky rozmaznuta,,podle mě spravedlivě,,nakonec donucen odejít

Na druhou stranu naprosto srovnatelná kauza pana TOPOLANKA minimalní informovanost a klid po pěšině

Ta špinavost je minimalně na obou stranách stejná,jen naše vidění světa je rozdilné.

mohl,,a,, byste mi odpovědět na test dřive uvedený.
18. 03. 2009 | 10:59

Nuba napsal(a):

Nejde to sice říci paušálně, ale něco na tom určitě bude. Ono totiž k individualismu patří stavět svůj osobní zájem do nebetyčných výšin a potom dlouho nic a pak možná pes. Je to sobectví jdoucí ruku v ruce s arogancí a agresivitou. Myslím, že i na těchto blozích je to patrné. Mnozí nedokážou ani slušně diskutovat, jen štěkat.

Tato, ten Váš test je vypovídající. Nenažranost, upírání odpovídající participace na výsledcích práce i těm dole. Netolerance, nedostatek vcítění a solidarity. Mezi těmi nejvíc pažravými by se našli i tací, kteří kdyby to jen trošku šlo, tak by nastolili zpět i otrokářství. Lidumilové :-(
18. 03. 2009 | 11:13

lubka napsal(a):

max:
OK
ali:
OK.Vy máte dojem,že jsem vás sprostě napadl? V tom případě se omlouvám,tohle jsem neměl v úmyslu.Ale myslím,že se mýlíte.
18. 03. 2009 | 11:18

Jeník napsal(a):

Protagonista všech lumpáren a špinavostí v našem státě nedávno řekl v ctěné instituci, která zove Parlament : i to hovado má svůj strop. Domnívám se , že po těch všech nepravostech a špatnostech, co denodenně tento "člověk" provádí je možno uvažovat o tom, že on osobně nemá vůbec žádný strop. Už začátek jeho "vládnutí" byl postaven na lžích, podvodech, vydírání, korupci, strachu a ihned po požehnání z hradu začal se svojí destrukční a protilidovou politikou.
Je až podivné, jak může být zde v diskuzi taková klika nekritických (myslím si trošku přihlouplých přispívatelů) , nevidících a neslyšících, kteří ho hájí a jásají mu v ústrety. Jeho uchvácení moci a praktické naplňování jeho představ je přímo opsané od jeho oblíbence (velmi často používá jeho slovník) AH, který se choval před 90 lety úplně stejně, bez ohledu na mínění lidí.

Doufám, jako většina slušných lidí našeho státu, že současná hrůzovláda vbrzku zmizí a že její protagonisté budou poprávu potrestáni. Bude to pravděpodobně velmi složité, protože soudcovskou mafii si již zbudovali k obrazu svému a mají připraveny i ústupové cesty. Možná by bylo vhodné již dnes připravovat národní lidové tribunály, které budou řešit současné problémy rychle a komplexně.
18. 03. 2009 | 12:19

neo napsal(a):

Jeník:

destrukční a protilidová politika?
a jak se to projevuje?

Když porovnám životní úroveň nynější a za bývalých vlád...jednoznačně vítězí ta dnešní.

Nižší daně, dostupnější lékař, lepší podmínky pro rodičovskou a mateřskou dovolenou...
18. 03. 2009 | 12:25

F.Srbek napsal(a):

"Přeběhlí" poslanci jsou mimo jiné výsledkem perzonální politiky sociální demokracie. Mít vlastní názor se v naší soc. dem. /a nejen v této straně/ moc nenosí. Vylučování členů politických stran za jejich názory se stalo smutnou součástí dnešní demokracie. I v budoucnu bohužel budou existovat sociálně demokratičtí přebehlíci, jako důsledek autoritativního vedení soc. dem. Pokud jde o pana Sobotku, jeho "pružná a flexibilní loajalita" ke stranickému vedení je obdivuhodná. To, co mne znepokojuje je skutečnost, že největší politické strany nedokáži respektovat výsledek voleb. Výsledky voleb jsou v ČR dlouhodobě v podstatě vyrovnané. Po každých volbách se ti, co jsou u moci pokouší tento rozdíl uměle zvýšit, místo aby si sedli ke stolu a hledali řešení problémů, kterých je více než dost.
Na vysvětlenou: v minulosti jsem volil soc.dem. Co bude nyní nevím.
18. 03. 2009 | 12:27

Suchec napsal(a):

To Ali:
No, já nevím, kdo tu používá pejorativní výlevy. Co Ali?
Mít názor je jedna věc, způsob jeho prezentování druhá.

Já nechápu, pokud jsem přesvědčen o svém názoru, proč musí používat slova jako socanský lump, bolšáni, socanští darebáci, hajzlíci apod. , jako Vy?

A ještě to vydávat za slušný názor?

Nezlobte se, ale : "Jak se do lesa volá ....."
18. 03. 2009 | 12:59

JC napsal(a):

Jeníku, tys kus komunistickýho vola.
P.S. Jo a na ty národní lidové tribunály pozor. Šikovný státní zástupce by tě za ně mohl poslat do tepláků, ty tribunále.:-))
18. 03. 2009 | 13:03

Jeník napsal(a):

To Neo
destrukční a protilidová politika - stačí si jenom vzpomenout na okamžitou devastaci fungujících institucí v rámci MP, čerpání fondů z EU, rozklad sociálního systému, devastace zemědělské prvovýroby, a to protilidové - 70% národa nejsou pouze tupé socky, které kafrají proti všemu (jak s oblibou Vaši souputníci píší), které se nelíbí opakovaná okupace našeho státu cizí armádou. Dalo by se dále vyjmenovávat vše (je zajímavé že skutečně vše - ne jenom něco) co bylo rychle destruováno - především soudy a státní zastupitelství , policie, protikorupční jednotky, ochrana pořádku a lidí, ....

Porovnání výše životní úrovně. Zde je možno pouze poznamenat, že životní úroveň narůstá od roku 2002 postupně (a to i dále od roku 2006) i navzdory té konkrétní devastační politiky ODS. Neblahé důsledky se začínají projevovat v současné době - a ne jenom jako důsledek celosvětové ekonomické recese, ale důrazněji na základě devastačních balíků současné vlády, kdy připravila hlubší propad naší ekonomiky.

Nižší daně, dostupnější lékař,lepší podmínky pro mateřskou dovolenou - to si snad děláte pane srandu.To skutečně myslíte vážně?

Napadá mne i jako materialistu reprika : blahoslavení chu... duchem.
18. 03. 2009 | 13:05

Jeník napsal(a):

To JC
Očekával jsem takovouto tvou reakci na záměrnou provokaci. Skutečně modrý inteligent par exellans.

Ty jseš z vedení této strany, že tak jistě víš jak bude případně postupovat člen mafiánského oddělení státního zastupitelství ve službách jediné správné strany.

Přeji ti příjemný den a upozorňuji tě, že by ti mohl prasknout žlučník.
18. 03. 2009 | 13:10

JC napsal(a):

Jeníku,
Tvůj slovník = Gottwald v 48-smým.
Dnes se dívej na zprávy.Dozvíš se, kdo je Capo de tutti Capi českého podsvětí/nápověda jakýsi Jiří/ :-))
18. 03. 2009 | 13:19

neo napsal(a):

Jeník:

ano, mám nižší daně.

ano, lékaři jsou dostupnější (krom krajské nemocnice kam se po nezákoném zásahu krajů nahrnoli všichni), ale u obvoďáka, na poliklinice a u odborných lékařů už nejsou fronty na celý den. Jo a kraje odlákaly i spoustu lidí do svých lékáren, takže je i více léků a levnějších v soukromých lékárnách.
Podmínky pro mateřskou a rodičovskou jsou lepší. Mateřská je vyšší, u rodičovské máte navíc na výběr.
18. 03. 2009 | 13:24

Suchec napsal(a):

JC:
Fakt? Ale, a kdy?

Zatím jsem tu měl jako kulisu přenos z parlamentu.

Velmi poučné.
18. 03. 2009 | 13:24

JC napsal(a):

Suchanec,
Nepochybuji, že vedení nejvýznamnějšího hnutí naší planety se má stále o koho opřít,že Suchnec ?
http://www.cssdprotivam.cz/...
18. 03. 2009 | 13:30

Suchec napsal(a):

Neo:

Jak je dostupnější lékař?

A kde? A v čem?

Co má fronta u lékaře společného s tím, že Tě nevezme do evidence?

Odkud máš kecy o tom, jak a kde jsou levnější léky v soukromých lékáenách díky neplacení poplatků v krajských?
Ty jsi opravdu legrační propagandista. Ty se nezapřeš.

Podmínky pro mateřskou jsou lepší? Ale, ale.

Fakt , srandista.

A daně? No, nevím. Které máš na mysli? Daň z příjmu, nebo všechny v součtu?
Tam se to totiž dost liší.
18. 03. 2009 | 13:31

Suchec napsal(a):

JC:
Taky nekomolím Tvůj nick, a že by se našlo.

A ve zprávách to opravdu nebylo.

Anebo víš víc?

Tak se poděl o perly.

Ale , a to prosím, něco relevantního a podloženého.

Blábolů jsem dnes již slyšel dost. A to jak od premiéra, tak i od jiných.
18. 03. 2009 | 13:36

neo napsal(a):

Suchec:

dostupnější v tom, že se k němu dostanu dříve než vyšetří 8 lidí předemnou. Každý nemá celý den volna na to, aby seděl v čekárně.

Nevim jak to máte s tou evidencí, ale mě je 25let a mám asi 5tého obvoďáka(čku) a bez problému.

pokud jde o léky, mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že naše krajská lékárny si navýšila marže, aby kompenzovala dočasný výpadek v příjmech z poplatků. Soukromé lékárny vybírat sice musí, ale díky různým slevám či věrnostním kartám mají léky levnější: jmenovitě řetězec Dr.Max či ako sa volá.
Ty jsi na mateřské? nebo tvoje paní?
Máš čerstvou zkušenost?

Já ano, takže to mohu posoudit.Výborná je možnost volby u rodičovské dovolené na 2,3 nebo 4 roky.
18. 03. 2009 | 13:37

Jeník napsal(a):

To Neo, To JC

Pánové vy mi připadáte jako uvědomělí členové bývalé státostrany. Prostě sjezd rozhodl, ÚV potvrdil a členstvo pouze tupě opakuje.

Blahoslavení chudí duchem.

Zdar vaší činnosti, která vás (všechny - 30 tisíc) přivede společně na smetiště dějin (také hezký výraz z doby minulé, že ?)
18. 03. 2009 | 13:39

JC napsal(a):

Suchec,
Za komolení nicku se omlouvám, ale jinak za nic jiného.
Napsal jsem, že to bude ve zprávách...dočkej času..ono něco prosákne i když to není pro uši obyčejných solvin.
18. 03. 2009 | 13:41

JC napsal(a):

Jeník,
Tak to ti opravdu jen tak připadám. Nikdy jsem členem žádné partaje nebyl a už vůbec ne uvědomělým. Na tom nehodlám nic měnit ani do budoucna.
18. 03. 2009 | 13:43

neo napsal(a):

Jeník:

naštěstí mě ta státostrana nestihla poznamenat Jendo. Vypršel jim mandát v 89.

Zatím jsem jen porovnával fakta. Tedy taková, která bezprostředně zasahují do mého života a nyní je situace o něco lepší.

A upřímně, kdo z vás by volil variantu, která by mu přinesla méně?
18. 03. 2009 | 13:44

Jeník napsal(a):

To JC
Tak proč se tak chováte, proč tak reagujete ? Je to podivné.

I když podle chování a jednání současné státostrany je možné již vše, viz má první reprika.
18. 03. 2009 | 13:47

JC napsal(a):

A proč provokujete..Jeníku ?
18. 03. 2009 | 13:49

Suchec napsal(a):

JC:
Aha, tak jsme doma.

Uši obyčejných solvin, jo? Hmm. Víc už nemusím číst. Ale bacha, aby Tě nějaká "solvina" nevzala potěhem po zádech.

Lidi nemají rádi povýšence , co pohrdají manuálně pracujícím.

Já kdysi taky začínal jako "solvina". Mně neohromí taková vyjádření. Jen si o nich své myslím. Víme?

Já bych raději uvítal ta fakta, co prý budou v TV. Člověk se rád poučí.
18. 03. 2009 | 13:50

JC napsal(a):

Suchec,
Nějakej vztahovačnej nééé ?
Uši solvin jsou všechny uši mimo poslanců...zpráva BIS je prodtě jen pro vyvolené...capišto ?
18. 03. 2009 | 13:53

Jeník napsal(a):

To JC
Pane to je osvědčená technologie - provokovat a když protivníkovi (podle vašich názorů jste můj protivník) bouchnou saze a nebo praskne guma u trenek, tak o sobě dá vědět, ukáže co vlastně je zač.

viz. vaše - kus komunistického vola - a vidíte hned všichni víme co jste zač, jaký máte rozhled, co vlastně může z vás vypadnout (prostě kde máte svůj strop).

Přeji příjemný den
18. 03. 2009 | 13:57

Suchec napsal(a):

NEO:

Hmm, takže, kolik jsi říkal? 25 let, jo?

Tak to se Tvému "optimizmu" nedivím.

Ale já k Tvým tvrzením přistupuji s rezervou od doby. kdy jsi tak "fundovaně" líčil, jak chudákům lékárníkům nezůstává z poplatků ze recept a položku na receptu ani koruna, a ještě doplácí. Chudáčci jedni okrádaní.

A ono je to celé jinak, že?

Takže Neo. Méně ideologické slepoty, více racionality a selského rozumu v té adoraci této skvělé vlády.

A nemyslím si, že polemika, byť ostřejší, je projev nepřátelství.
18. 03. 2009 | 13:59

Suchec napsal(a):

JC:

A proč by měla být v TV, a ještě ausgerechnet pravda.
18. 03. 2009 | 14:01

hawk napsal(a):

Jsem pro pravicovou diktaturu. Aspon na rok. Vojenská junta, pracovní tábory...aspoň na rok. To byste si pak vážili demokracie a neplkali byste tak zuřivě své bolševické kecy. Jakmile někdo nechce rudé nebo oranžové, hned je označen pomalu za nepřítele státu.
18. 03. 2009 | 14:02

JC napsal(a):

Jeník...:-)))osvědčená technologie..čí ?
Jeníku budu ti tykat, protože vám soudruhům to nečiní žádný problém, pravda ?
Ty jsi v podstatě jeníku takový hodný strýček - komunista, který jen někdy podle osvědčené technologie provokuje aby zjistil kdo je kdo." Na čí straně barikády ti šmejdi tak říkajíc stojí", abys až přijde doba lidových tribunálů s nimi po soudružsku zatočil...Ha hle hrdinu..:-))
18. 03. 2009 | 14:03

neo napsal(a):

Suchec:

sám dobře víte, jak to s těmi léky je. To cenové rozhodnutí jste četl a ne jednou.
http://www.poliklinika-chot...
Ceny léků : odčítání poplatku
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...
Odpovězeno: 12. 03. | 10:33Autor: Karl von Bahnhof
Otázka: Dobrý den,
z mého pohledu je to jasná nekalá soutěž.Ze zkušenosti ale vím, že jsou některé léky v krajských lékárnách dražší i bez poplatku. Jinak tedy držím palce. Prosím, mohl byste vysvětlit systém odčítání poplatku od marže a maximální cenu ? děkuji
Michal Hojný: Máte hodně času? :) Zvolený systém je totiž prakticky nevysvětlitelný. V krátkosti ale - k 1.1.2008 se zvýšilo DPH (i na léky). Tím by vrostly ceny jak pro pacienty, tak zdravotní pojišťovny. a tak bylo vymyšleno originální řešení založené na matematické funkci arctg. Výsledkem je pak sleva pro pacienta a zdravotní pojišťovnu, která je v konečném důsledku mnohdy vyšší než zaplacený RP. RP tak v lékárně není žádným dodatečným příjmem, na rozdíl od lékaře. Pro ilustraci - v naší nemocniční lékárně nám po zaplacení DPH z regulačního poplatku zbylo z necelých 5.800.000,- Kč vybraných na poplatcích celých 12.000,-. Za rok... Za palce děkuji, budeme to potřebovat.
18. 03. 2009 | 14:04

StandaT napsal(a):

tata: ptáte se, zda je to normální. Pokud jste se ptal obecně, tak ano, je to normální. Pokud jste ale měl na mysli konkrétně ČEZ a Romana - t.j. manažera ve státním podniku - tak ne, není.

Co se týká nízkých platů, tak je normální to, že existují. Co není normální je to, že Štěch, po vzoru Falbra, za pár drobků z prostřenýho stolu čuchá Paroubkovi k zadku místo toho, aby odbory konaly to, k čemu vznikly a co jejich existenci opodstatňuje - aby bránili dělníky proti zaměstnavetelům.
18. 03. 2009 | 14:11

Jeník napsal(a):

To JC .. a jedem dál, zase jste se nám pane odkopal.

Musím vás upozornit na chybu ve vašem myšlení - až přijde doba lidových tribunálů (skutečně blaf, který vás odkopal) tak s vámi nebude zatočeno po soudružsku (vy nejste pravděpodobně žádný soudruh), s vámi bude zatočeno po bolševicku a to si pište, že to bude něco.

Dost kočkování, jste hloupoučký človíček, který vyhovuje současným samozvaným vládcům, kteří získali moc podvodem a celý jejich styl vládnutí je postavený na podvodu. Žijte si dál v bludech a hlouposti. Zdar
18. 03. 2009 | 14:17

Suchec napsal(a):

Neo:
Opět jen citujete všeobjímající floskule a odpověď přímo zainteresovaného, a tudíž neobjektivního Hojného.

Právě zmiňovaný cenový výměr MZd z 8.1.2008 (nyní vlastně asi už neplatný) říká ale úplně něco jiného.

Kalkulačku máš, EXCEL, či nějkaý jiný tabulkový procesor ovládat umíš, tak si to tam dosaď a spočítej. Já to udělal, a ověřil i přes distributora léku, a mohu tvrdit, že holt žiješ v omylu a klamu.

Pak je možné, že jsou i další oblasti, kde jsme na tom stejně.
Nikdo nejsme dokonalí, ale trvat na jednou vyvráceném tvrzení mi připadá jako debata mezi teologem a budhistou o tom, kolik andělů se vejde na špičku jehly.

Tož, Karle, tak nějak.

A stejné je to i s daněmi apod.

Jedno Ti ale řeknu.

Někdy míň teď, dlouhodobě znamená víc v součtu.
To, že někdo ořeže daňový systém, a opticky zvýší lidem příjmy, které jim následně sebere různými poplatky a vyšším nepřímým zdaněním má být plus?
K čemu jsou nízké daně tomu, kdo nebude mít příjem díky tomu, že jiní systém vysáli ve svůj prospěch a nechtějí vracet zpět do systému?
18. 03. 2009 | 14:23

chytryhorak napsal(a):

Pane Sobotko,
jakému programu se zpronevěřili ti vaši přeběhlíci? Vždyť vy (ČSSD) žádný program nemáte.
18. 03. 2009 | 14:26

neo napsal(a):

Suchec:

aha, takže informace od člověka, který má konkrétní data a čísla, protože se v tom prostředí pohybuje jsou dle tebe lživá... no jo, co se dá dělat.

Btw: nižší přímé daně a vyšší nepřímé daně jsou jednoznačně lepší, než kdyby to bylo naopak.

dopady nepřímé daně, konkrétně DPH ovlivňuješ spotřebou a též jsou rozmělňovány konkurenčním bojem. Což se o přímé dani říct nedá.
18. 03. 2009 | 14:28

JC napsal(a):

Jení, jasně...čest
18. 03. 2009 | 14:31

Koperník napsal(a):

... A STEJNĚ JIM SOCANI tentokrát NAPRÁSKAJ´!
18. 03. 2009 | 14:36

Suchec napsal(a):

Ali:
Když jsme byli u těch expresivit.

Na atlas.cz:
(ali IP:[85.71.43.*], 18.03.2009 9:29) | nahlásit příspěvek

Není třeba mě zařazovat, jsem pro kapitalizmus prvobytně pospolnej a dělnická třída, socani a bolševik jsou jen podřadná pakáž jako ty..

Odpovídá to?
18. 03. 2009 | 14:36

Suchec napsal(a):

Neo:
To je Tvůj názor ohledně daňového systému. Já mám jiný.
A nemyslím si, že je na světě systém, který by mně přesvědčil o tom, že rovná a nízká daň s přenesením daňové zátěže do spotřeby, je pro společnost prospěšnější, než rozumně nastavený progresivní systém se slušně nastaveným systémem daní nepřímých.
Proč?
Protože tato nastavená "smlouva" mezi lidmi a státem mi připadá sociálně spravedlivější, a ekon. stabilnější.

Příroda ani společnost, ba žádný regulovaný systém nemají rádi extrémy.
Proč?
Každá extremalita vyžaduje větší energii na vlastní udržení, než stav stabilní, či mírně oscilující kolem nějaké střední hodnoty.

A na to nepotřebuji žádného ekonomického experta.

Je to jistý druh konzervatismu (že by i trochy oportunismu? :-) ), ale asi ne v duchu, pod kterým si tento pojem dost lidí představuje.
18. 03. 2009 | 14:53

neo napsal(a):

Suchec:

to není jen můj názor, je to i názor odborníků v EU (socdem vyjednávala podmínky a taktéž sbližování sazeb přímých a nepřímých daní) + odborníků z oecd
18. 03. 2009 | 14:58

StandaT napsal(a):

tata: taky píšte, že ta moje strana je stejná jako Vaše. Co se týče kauz politiků, ano. Ale tím to končí.

Ta moje strana mi vyhovuje tím, že mi dává prostor a svobodu. Resp. její sliby v tomto jsou pro mě podstatně důvěryhodnější. Resp. důvěra v exponety "vaší" strany je z mé strany v tomto ohledu nulová. Na té mé straně vidím jedince, kteří když vidí, že stávajícími strukturami nelze garantovat svobodu, svéprávnost a prostor pro jedince a podobné hodnoty pro mne důležité, tak se prostě trhnou a založí jinou stranu, či jiné společenství. Na mé straně vznikají a zanikají strany, frakce, iniciativy, nadace... fungují zde think-tanky, probíhají diskuse, kde jde o věc... Vidím lidi, kterým jde o stejné hodnoty a vidím, že hledají cesty, jak je prosadit. Jen je nás málo a tak jsme válcováni masou.

Na druhé straně vidím jen stojatou vodu. Stagnaci. Žádné střety o hodnoty, žádnou osobní iniciativu, jen široká záda Předsedy a jeho monopol na pravdu a správnost konání. Jako by vše již bylo řečeno a rozhodnuto.
18. 03. 2009 | 15:05

Slav napsal(a):

Myslím pánové leví praví, že o Wolfa už moc sám Topolánek prohlásil že to mají ošetřené. Skončí to jen nějakou účetní výtkou. Wolf nic nemohl bez ministerstva živ. prostředí a to už provedlo hloubkové kontroly. Předpokládám že materiály byly patřičně upraveny, s tím už asi nehne nikdo. Klasický příklad rozebírání státního rozpočtu přes odborné posudky určitě skončí napomenutím za administrativní nepořádek. Vrána vráně oči nevyklove.
18. 03. 2009 | 15:43

Pátek napsal(a):

Pane Sobotko.Přeběhlíci od ČSSD odcházejí,protože mají po krk metod vedení cikánského barona.Vy jste byl v úvodu kariery poměrně slušný a kultivovaný člověk.No, buď zdánlivě ,anebo se na vás podepsala dryáčnická převýchova,která je zřejmá naprosto stejnými způsoby povykovací "argumentace "u celé špičky vaší strany.Blafáte na každý podnět za plotem jako jeden bernardýn.Je Vás škoda.Mohl z Vás být kultivovaný představitel inteligentních členů ČSSD.
18. 03. 2009 | 16:20

Hajný napsal(a):

Vážení,
vy všichni,kteří zde zastáváte ultraliberální názory a teorie raného kapitalismu byste si měli také něco přečíst z historie.Například rozbory příčin vzniku Velké francouzké revoluce,příčin ruských revolucí a Bismarkovu řeč v Říšském sněmu,kde obhajoval své sociální zákony.
Nemyslete si,že lidstvo od té doby nějak pokročilo.Onen náboj revoluce tu je pořád.A zmocní-li se těchto ideí fanatici,tak vznikne masakr nevídaných rozměrů.Moje děti také zastávaly takové názory,asi jsou a byly moderní mezi studenty vysokých škol.Ale když jsem je donutil si takovéto knihy přečíst,pochopily moji skepsi k trvalému udržení těchto ideí.
Nacistická revoluce byla obdobná .Jen hnací silou nebyli dělníci a rolníci,ale zbídačelá střední vrstva spolu s hospodskými rváči.
Můžete sociálně uvažující lidi nazývat povlem a pod.Ale je to polovina národa.
Kromě toho,kdyby všichni námezně pracující přešli na švarcsystém,tak se okamžitě zhroutí systém sociálního a zdravotního pojištění,nehledě na obrovský výpadek výběru daní.Přečtěte si statistiky.

Osobně si nepřeji,aby příští volby vyhrála ČSSD.Ne proto,že nemám rád pana Paroubka,ale proto,že v r.2010 krize zdaleka nepomine a strana,která bude u moci bude muset dělat nepopulární opatření směrem k velkému kapitálu a to jí nadlouho podřízne nohy.Protože u nízkých vrstev už prakticky není co brát.

Bude-li si globální kapitál hrát a přijde-li ten správný maník s líbivou píšťalkou tak nevím.Ale vím jedno jistě.Onen maník nebude ani sociální demokrat ani člen KSČM!
18. 03. 2009 | 16:26

Lex napsal(a):

Hajný
Tleskám. Nemám co dodat.
Hezký večer! Lex
18. 03. 2009 | 20:50

Hajný napsal(a):

to Lex:
Děkuji.Jsem rád,že se mi podařilo vypotit něco smysluplného.Bude to asi tím,že mne milostivá potrestala týdenním odloučením.Žal bystří mozek.
To je abych si šplhnul,protože tady určitě šmejdí.

I Vám hezký večer!
18. 03. 2009 | 21:09

tata napsal(a):

pane STANDA T

NEVÍM o které straně mluvite jen doufam že to není ODS ,ale ja VAM samozřejmě vaš nazor vyvracet nebudu.

Prakticky jste mě odpověděl tím testem,v tomto se nikdy neshodnem ani porozumět si nemužem timto jednoduchym testem jsme opravdu zdaleny na světelné roky

V připadě pana ROMANA A V POLOSTATNÍM PODNIKU JE TO nehoraznost.
ale i v tom druhém připadě kdyby to byl sokromí podnik a zaměstnanci tam brali tyto platy by to bylo amoralní.BOHUŽEL nechapete,že pak stačí malo a nastane třesk.

Hlavně současna krize dosvěčuje tu nenažranost,bankeřu a manažeru.Kdy i Obama vytahl do boje PROTI TETO NEHORAZNOSTI.

Ty banky byly převažně soukromí a jejich nenažranost ponesou obyčejní lidi na celém světě.To je ta svoboda,bohužel jen pro někoho,jen doufejme že se nenajde schopny krysař.

JINAK me složité vysvětlovaní popsal srozumitelně brilatně pan Hajný. mužu jen tleskat a zavidět že to tak srozumitelně neumím
18. 03. 2009 | 23:21

Anba napsal(a):

Hajný.Ano, i já souhlasím.
Zajímavý byl opravdu návrh géniů z NERVU na legalizaci švarcsystému, než jim to nějaký obyčejný účetní spočítal. Právě dnes v Právu jeden přispěvatel vypočítal, kdyby z 5 milionů zaměstnanců začal 1 milion podnikat ve švarcsystému,, vypadlo by ze soc. a zdravot. pojištění a z daní celkem 115 miliard a stát by zkrachoval.
Myslím, že základní matematika mnoha lidem opravdu chybí, pak své vývody opírají o primitivní ideologie a to už nemluvím o chybějící sociální soudržnosti, nabubřelém sobectví a namyšlenosti.
19. 03. 2009 | 00:00

StandaT napsal(a):

tata: nemluvím o politické straně ale o pravé, liberální straně společnosti. Všiml jsem si, že lidé opět začínají mít dvojí morálku. Jednu skutečnou a druhou na veřejnosti a v diskusích. Já jsem napsal, co si myslím. To, že jsem se svými názory na okraji je holt daň za to. Už jsem příliš starý na to, abych se stylizoval do nějaké pózy.

My si hlavně nerozumíme v jiné věci. Já jsem přesvědčen, že k lepšímu dojdeme kombinací svobody a zodpovědnosti, ne třídním bojem. Třídní boj tu byl. Zlikvidoval bohaté, ale chudým nepomohl. Současná levice ale jiný model, než návrat k třídnímu boji nanabízí. Stačí se podívat na Paroubka, Ratha nebo Filipa - to není o regulaci, to je o restrikci a o nivelizaci. Možná bude ten proces civilizovanější než pokusy v minulém století, ale důsledky - ztráta invence, nákladnost a neefektivita správy, rozpad soudržnosti a solidarity, všeobecná plochost života a dvojí morálka - považuji za zákonité. Což je, mimochodem, právě to, s čím dodnes marně bojujeme a co je překážkou, abychom měli slušnou společnost.

A všiml jsem si ještě jedné věci. Čím více jsou státy/společnosti nalevo, tím hůře se chovají k potřebným. Nedávno jsem si uvědomil, jaký pokrok jsme za dvacet let udělali ve vztahu k invalidům. Jak byli v zámečcích daleko za městy nebo byli zavřeni v bytech, bez vozíků, pomůcek, telefonu a kontaků s lidmi, jak vysoké byly obrubníky chodníků, kam měly problém najet i maminky s kočárky, natož vozíčkář. Jak neexistoval takřka jedinný bezbariérový úřad, jak společnost byla netolerantní k jiným. A to jsme doposud nedohnali země, kde levice nezvítězila. Myslíte, že současná česká levice je schopna nabídnout jiný model, než kterého se obtížně zbavujeme? Myslíte, že institualizované dobro povede ke snížení počtu děcek v dětských domovech? Já myslím, že ne. Že toto dokáže jen svobodná a sebevědomá a na občanech postavená společnost a ne společnost uměle rovnostářská.
19. 03. 2009 | 00:35

tata napsal(a):

pane Standa T

Určitě mate v mnohém pravdu,jenže podle mě se mylíte v tom hlavnim.Pořad srovnavate a cpete nas k tomu co bylo.

Určitě bych mohl uvest k čemu zase podle mě smeřuje takzvané liberalní společnost,jen řečičky na prosazení zajmu jen uzké skupiny lidí viz USA.

je pravda že současna ČSSD JE DOST vzdalená me idei ale ODS JE PROMĚ JEŠTĚ VZALENĚJŠÍ,TETO ME VIZI.

Nezlobte se ten poslední odstavec to je dost velká demagogie,ne v tom že to tak bylo to je pravda ale v tom podaní jako že jen pravicová vlada toto dokaže zlepšit.

Co takové ŠVEDSKO KDE JE U MOCI LEVICE DLOUHO.Určitě tam maj také plno problemu ale kde nejsou

Vratme se ale k nam jsou zde jen 2 strany,co rozhodujou o dění u nas
Co se tyče k přinosu slušnosti společnosti jsou natom uplně stejně.

BYL BYCH rad abych viděl tu pravou liberalní společnost co vidíte vy,a to rozhodně ods není,kdo to potom je?

JA osobně vidím na obou stranach vykuky,a ta vaše domněla dokonalá liberarní společnost k tomu třidnímu boji vlastně ty masy nutí.

VIZ odpověd na test dlohodobě není možno udržet bohaty bohatší,chudy chudší,pak ta vaše svoboda ma kaz na krase,život je o krajici chleba ne o svobodě,vyte lidi kromě hrstky lidí obětují spíš tu svobodu než ten krajíc,at se nam to libí nebo ne,ty saloní řeči o svobodě jsou mimo realitu ote se mluví z plnym břichem

samozřejmě je to takové přirovnaní,parafraze
19. 03. 2009 | 01:53

slav napsal(a):

tata Standa T: Velice oceňuji vaši snahu se dobrat k podstatě. Trochu mne mate a jaký je v tom rozdíl liberální a neliberální společnost. Pokud je tu srovnávání západní evropa a euroasijská část světa (Rusko). Kdeby asi bylo Švédsko kdyby se k Rusku nějak přiklonilo. Jsem přesvědčen že to co je u nás je pořád postkomunistický (poruský) stav. Oni ti bolševici taky o něco usilovali pohli s tím když velká část lidí byla zotročena zkriminalizována. Co v Rusku zvýšilo prestiž u nás spíše vyvolalo úpadek. Prostě jsme se odjakživa vyvíjeli jinak. Bolševici taky psali o růstu a dokazovali nějakými čísly. Čísla byla zhora zkreslena a kryta. Výsledek byl pár procent premii pro THP, dnes to postkomunistickým manipulátorům nese miliardy. My normální čekáme remcáme a nevidíme pokrok.
19. 03. 2009 | 07:45

Nuba napsal(a):

Pane tato,

se vším, co píšete, naprosto souhlasím. Pouze si dovolím menší poznámku k Vašemu vyjádření o 2 stranách, které momentálně rozhodují o dění kolem nás. Obávám se, že tak zcela tomu není. Teď bohužel místo politických vizí vítězí jak vidno korupce, intriky a špína a různá občanská sdružení tu pod hlavičkou Melčák a spol. tu Tlustý, tu rebelky, případně si něco uplivnou lidovci. O komunistech a jejich taktice ani nemluvím - viz. volba prezidenta s paní Bobošíkovou v čele. Tak to bylo hodně silné kafe.

Volební systém, tak jak je zaveden, má za následek tyto hody pro lobisty s igelitovými taškami. No v příštích volbách zvítězí soc. demokracie. Strany vládní koalice se hodně znemožnily, pan premiér se sice snaží místo postoje chlapa s gulama ukazovat na ostatní - vždyť to ti druzí, jsou přece mnohem horší. My jsme docela hodní hoši. Bude se sice snažit vyčistit svůj pobryndaný kabát šosem prezidenta Obamy . Myslím si, že ani to mu nepomůže.

Jiná věc je, že ani po vítězství soc. demokracie to nebude ideální. Do úrovně politické kultury ve světě máme asi tak daleko jako k jejich platům. A to všechno bude ještě hodně dlouho trvat. To pouze my citlivější tím trpíme víc, než jiní.

Víte přece dobře sám, jak těžké je smířit se s tím, co nedokážeme ovlivnit. Ale to neplatí pouze pro politiku.

Hezký skoro jarní den
19. 03. 2009 | 07:59

neo napsal(a):

Anba:

spočítal taky někdo, kolik by se ušetřilo na výdajích?
19. 03. 2009 | 08:23

StandaT napsal(a):

Tata: ano, cpu tam minulost. Jsem jí ovlivněn, a neumím myslet jinak, než skrze ní. Pouze myslitelé se umí kouknout za horizont událostí. Vy zase do všeho strkáte partaje bez ohledu na to, zda to je jev/problém společnosti jako takové.

To, že nehodlám odsuzovat někoho jen proto, že má vysoký příjem, to, že akceptuji, že ve společnosti jsou majetkové rozdíly snad ze mě nedělá vyvrhele. Skutečně nevím, proč by stát svobodných lidí měl vyúsťovat v nějaké sociální bouře. Jednak svoboda bez zodpovědnosti takřka okamžitě zaniká a svobodná, ale nezodpovědná společnost je jen hypotetický konstrukt. Druhak liberální stát přece není státem bez sociálního systému a solidarity. Naopak. Pro hendikepované, přestárlé a další SKUTEČNĚ potřebné je naopak vstřícnější a lidštější. Mám pocit, že - a teď to neberte osobně, opět mluvím obecně - se to zase zúžilo na peníze - co je mimo výplatu, jakoby pro českou levici neexistovalo.

Ten můj poslední odstavec - nejde o to, aby to uměla vláda zlepšit. Jde o to, aby vláda udělala/připustila takové podmínky, abychom si to mohli zlepšit my. Tyhle věci nikdy nebyly za vládou, to je o společnosti jako takové. Tady se ukazuje, jak moc chybí občanská společnost a jakou chybu jsme udělali, že jsme jí cíleně, krok po kroku nebudovali. A pokud podlehneme masáži, ze majetek je nemravný, uděláme další chybu.
19. 03. 2009 | 09:06

slav napsal(a):

To co kdo má nikomu ani tak nevadí, ale odkud. Výběr z daní by měl být více chráněn než majetek soukromý. Na soukromý kdo ho má víc si objedná agenturu, která mu ho chrání, ale po těch co se jistí pojišťujou je to horší, pořád jim někdo říká že nic nedali jen mají nataženou ruku. Útok na státní rozpočet přes posudky nám asi předvedli poslanec Wolf a ministerstvo životního prostředí. Teď se hraje udělat z toho účetní přestupek. Policajti měli šetřit dříve než hloubkové kontroly ministerstva, podnět vyšel od kontrolního úřadu vedeného tuším p. Dohnalem.
19. 03. 2009 | 10:13

tata napsal(a):

pane StandaT

Ono me slohové schopnosti jsou silně omezeny a stoho pramení silné nepochopení,meho chapaní života sem jen obyčejný člověk sice z velkymi zkušenostmi a to diky padu koministu a me mnohaleté prace v zahraničí.

Ja naprosto kašlu na partaje,ale oni jsou realita.VE SVÉ PODSTATĚ OBA MLUVÍME o tom samém kde bysme to chtěli myt jen rozdíl je vtom že mě je jedno kdo to docilí ale vy ste skalopevně přesvedčen že toho je schopna jen ta liberarní strana a ta levice toho není schopna.

Jste větší snilek neš ja,ty saloní kecy co se vede u plného stolu a mimo realitu,zní krasně ale pak nastoupí parta tvrdych hochu a těm de především o penize jak na jedné tak druhé straně.

Co lidstvo ekzistuje,de především o potravu a peníze.

Ne majetek není nemravný,nemravné je žrat a přitom mlaskat.Dukaz je současná krize.A ta hlavně vznikla kvuli te nenažranosti,a kdo jí hlavně pocití ty dole a né ty co jí zavinili.TY navíc maj tolik drzosti že si vyplacej odměny.

paní Nuba

naprosty souhlas,při určité konstalaci jsou duležití ti okolo ale to gro je jen na těch 2.Je to jako v životě,dravci čekaj na svou kořist.Bohužel u nas je to skorem jen o těch dravcích.
,
19. 03. 2009 | 10:37

StandaT napsal(a):

tata: ano teď mi rozumíme.

Skutečně jsem přesvědčen, že součaná česká levice, ani ta partjaní, ani ta mimo partaje, není státotvorná.

Taky jsem přesvědčen, že společnost stojí na těch ideálech, které jsou nad potravou a penězi, protože jednak to dělá společnost společností a ne tlupou, druhak je to to jediné, co ostrým hochům zabrání nastoupit do vyšších pater společnosti. Partaje jsou v malém důkazem, že mám pravdu - jakmile opustily idee, byly ostrými hochy ovládnuty. A jakmile své idee opustí celá společnost, ostří hoši ovládnou celou společnost - dobyté partaje jsou pro ně perfektním startovacím místem. Ostatně proto jsem psal o chybě, že máme tak slabou občanskou společnost (možná bych měl psát o fatální, osudové chybě). Jednak ta je nositelem ideí (a hodnot!!!), druhak je to reálná protiváha partajím, které tak ztrácejí mocenský monopol.

Díky za diskusi.
19. 03. 2009 | 12:22

kočka šklíba napsal(a):

Neo, nevím co Vám a zda odpoví Anba, ale co brání Vám to spočítat? Pokud si myslíte, že by se ušetřilo, jistě máte představu kde a kolik, nebo že by ne?
19. 03. 2009 | 14:29

Lex napsal(a):

StandaT
Píšete: "druhak je to reálná protiváha partajím, které tak ztrácejí mocenský monopol."
Tak Vy jste "pravda a láska"? To jsem ve snu netušil, vždy jsem Vás měl za poctivě přesvědčeného PRAVICOVÉHO člověka. A Vy najednou nepolitická politika! To byste si od guru moderní české pravicové politiky vyslechl věci! Prdlačky, pane Stando – „politický systém této země je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži POLITICKÝCH STRAN.“ Je sice skutečností, že „Lid je zdrojem veškeré státní moci“, leč „vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní“, a přinejmenším do vzniku Poslanecké sněmovny, jako první komory zákonodárné moci (za jistých podmínek suveréna moci zákonodárné), a do vzniku vlády, coby moci výkonné, občanská společnost ztěží může mít přístup jinak, než jako voliči. Trošku jinak to je, přirozeně, v územní samosprávě.
Tak v tom je ta potíž, pane Stando. Že chce-li někdo zásadním způsobem změnit poměry v této zemi, tak to lze jedině nenásilně, demokraticky, evolucí, cestou vstupu do politiky, získáním podpory v ní a posléze získáním většiny ve svobodných volbách. Anebo násilně, nedemokraticky, revolucí. S tou druhou cestou, byť ta samotná změna nebyla přímo násilná, nedemokratická a revoluční však jistě, už tato společnost má zkušenosti. A myslím, že nadlouho. Což je, mimo jiné, podle mého názoru jedním z důvodů, proč většina lidí má odpor vůči politickým stranám resp. vstupu do nich a podílení se na uskutečňování politiky, takže politické strany obsahují jen hrstku lidí (některé i „de facto“) a nejsou schopny vygenerovat ze svého středu skutečné osobnosti státnického formátu.
Je tu, samozřejmě, ještě třetí cesta, sice shodná s tou první, jenže rozdílná v tom, že tu politickou moc demokraticky získají nedemokratické síly. Pištci a bubeníci. A to je teprve cesta do pekel!
Hezké odpoledne! Lex
19. 03. 2009 | 14:32

neo napsal(a):

kočka šklíba:

když někdo řekne A, musí uvést i B.

pokud budu tvrdit, že 1Mil. lidí ve švarcsystému, by způsobilo takový a makový výpadek, musí také uvést, jak by se snížily výdaje ze systému (především nemocenská, důchody, podpora v nezaměstnanosti) + o co by vzrostly příjmy SR z vyšší spotřeby, investic firem apod..

Nepočítak jsem to a ani to nehodlám počítat, ale mohu vás ujistit, že ke krachu systému by to nevedlo i když kompenzace jistě nebude stoprocentní.

Pak stačí neprohrávat arbitráže, nekupovat hovadiny a máte rozpočet v cajku.
19. 03. 2009 | 15:00

StandaT napsal(a):

Lex: Teď vidím, jak blbě jsem to zformuloval.

Mínil jsem občanskou společnost ve smyslu SÍLY občanů ovlivňovat věci veřejné. Nikoliv nástrojů. A jako garanta kvality života a určovatele společenských norem.

Jako příklad uvedu odbory. Silné odbory plnící svou základní úlohu - hájit zájmy zaměstnanců vůči zaměstnavatelům - by byly vhodným příkladem toho, co jsem mínil. Jejich politické angažmá coby ulicověnátlakového vazala Lidového domu je (asi) příkladem toho, jak jste si můj nevhodně formulovaný text vyložil. Kdyby odbory fungovaly na občanském principu (v podnicích), nikoliv politickém (v PS a Senátu), význam/moc politiků by v oblasti ochrany zaměstnavatelských práv výrazně poklesl a tím i, samozřejmě, atraktivnost populistů, kteří pracují pro lidi 36 a více hodin denně:-). Míněno tedy v tom smyslu, že ne všechny aspekty našeho života musí určovat politici, ale že si lidi sami, skrze spolkovou, dobročinou či donátorskou činnost řadu věcí mohli řešit v rámci občanské společnosti sami mimo partajní rámce (a partajní zájmy).

A to, že společenské normy určují víceméně politici a ne občané je taky pěkný průs...
19. 03. 2009 | 17:01

Anba napsal(a):

Neo: Vaše předpoklady bez výpočtů jsou nanic.
Dopisující ekonom ve zmíněném vydání Práva uvedl roční dopad při přechodu 1 milionu zaměstnanců na švarcsystém při půměrném příjmu 23.000 Kčs.
Vaši námitku, že nejsou započteny úspory výdajů, dost dobře nechápu - namísto mzdy budou švarceři fakturovat + náklady své dopravy +další režii + zisk, což zaměstnanec nemůže. Nebo se domníváte, že pokud kupříkladu nemocniční zařízení (abych zůstala jen u Vámi oblíbeného resortu) předala provoz svých prádelen a kuchyní do soukromých rukou podnikatelských, že se snížily výdaje nemocnice?
Pisatel, který je ekonomem, uvádí na příkladu 281 poslaneckých asistentů s průměrným platem 36.000 měsíčně, že za rok vydělají oproti stejně placenému zaměstnanci o 13 milionů 738 tis.Kč více a stát o stejnou sumu na odvodech dostane méně.To, že se jedná o skrytý švarcsystém měl prohlásit ministr Nečas (samozřejmě s tím nic neudělal), i když geniální plán NERVU nakonec vládou neprošel.
To, že se domníváte, že stát by v případě švarcsystému něco ušetřil na důchodech (švarceři by se asi šli pást?) nebo na podporách v nezaměstnanosti ( v krizi by švarceři nešli pro podporu na pracák? on by jen jejich dřívější zaměstnavatel neměl problém s ukončením smlouvy a se zákoníkem práce a o to v tom návrhu vlastně šlo).
A i pokud by švarcsystém fungoval v době mimo krizi, dovedete si představit to množství smluvních vztahů, reklamací, soudních sporů, pastvu právníků a exekutorů?
Ale to už jsme se poněkud odchýlili od tématu blogu.
Musím jen konstatovat, že situaci plně vystihují Lex, Hajný, Nuba, Kočka, tata a další.
19. 03. 2009 | 17:19

kočka šklíba napsal(a):

Neo, ano, ale třeba se v systému nic neušetří, pak žádné B není. A pokud toto Vy rozporujete, pak jistě víte kolik a kde se hrubým(samozřejmě) výpočtem ušetří.

Takže stejně jako Anba tvrdím, že ty Vaše „argumenty“ jsou, bez alespoň nějakých čísel, na nic.

Nemocenská, proč myslíte? Pokud si OSVČ nemocenskou platí, také jí dostává, důchody, to je úplný nesmysl, zřejmě nevíte jak a z čeho se důchody počítají, podpora v nezaměstnanosti to je pouze spekulace.

Z čeho soudíte na toto: „o co by vzrostly příjmy SR z vyšší spotřeby, investic firem apod..“, proč by měly vzrůst příjmy ve státním rozpočtu z vyšší spotřeby a z vyšších investic v závislosti na švarcsystému?

A tohle je opravdu perla, vážně, tak si představuji argument, tím jste mě rozesmál:“ Nepočítak jsem to a ani to nehodlám počítat, ale mohu vás ujistit, že ke krachu systému by to nevedlo i když kompenzace jistě nebude stoprocentní.“ Takže Vy nás ujišťujete? No to se nám tedy ulevilo. Nějaký neo si myslí že ke krachu by to nevedlo, hm, tak tedy to můžeme být klidní ;). Nemohl byste také připustit, že nemusíte mít pravdu? A rozhodně jí také nemáte. Víte já si třeba také myslím, že pracujete na odpolední a noční směny a také nemusím mít pravdu, jenže na rozdíl od Vás, si to i připustím.
20. 03. 2009 | 00:40

neo napsal(a):

kočko šklíbo a Anbo :

1)Živnostníci v okamžiku nemoci či odchodu do důchodu kvůli malým odvodům dostávají minimální podporu jak v nezaměstnanosti, tak v nemocenské, a následně pak i nízký starobní důchod.
2)Stát sice přichází ve srovnání se mzdou zaměstnance ve stejné výši o oněch 35 % odvodů, které hradí zaměstnavatel za zaměstnance a opticky nejsou součástí mzdy. Ušetřené peníze se k němu nakonec stejně dostanou – ať už je zaměstnavatel „podnikatelů“ použije na investice do firmy nebo na osobní spotřebu, vždy nakonec v podobě nepřímých daní dorazí do státní kasy.
20. 03. 2009 | 08:45

JAHA napsal(a):

Len tak mimochodom.
Zaregistroval niekto nejaku odpoved na reakcie na svoje blogy od. panov (s.?) Paroubka, Zaoralka, Sobotku, Škromacha, Ratha... na tomto serveri?
Ak ano, dajte mi vediet, rad si ich precitam.
V tomto zmysle, vsetka ucta p. Horejsimu!
20. 03. 2009 | 15:30

neo napsal(a):

Jaha:
Sobotka občas reaguje
20. 03. 2009 | 15:33

ali napsal(a):

Suchec - zpětně koukám, že se Suchec do mě obul. Koneckonců proč ne? :o) Dokonce si dal i práci citovat..dobrý. Nicméně jeho argumentování mě nepřesvědčilo. Možná je to tím, že mu nikdy nebylo ohledně bolševiků a podobné pakáži ublíženo. Ani mu to nepřeju a nikomu jinému. Zpřetrhání rodinných vztahů, rozkradení majetku tou dělnickou třídou s dlouhými kabáty a bandaskami v ruce..to v člověku zůstává. Kdyby aspoň ten nakradenej majetek pod jejich rukou vzkvétal! Pakáž pakáží prostě byla, je a bude, nehledě na to, jaká je doba..takže soudruzi kupředu levá, směr budoucnost a pečeným holubům rovnou do úst :o)
20. 03. 2009 | 17:38

kočka šklíba napsal(a):

JAHO ale těch co reagují je tu víc, i když Hořejší asi s KVS nejčastěji. Ale namátkou ještě Havel, ten i v blozích, Nešpor,Zlatuška, Vendlová myslím, Penc také, a všechno nečtu, takže všem patří úcta ;).
21. 03. 2009 | 04:00

Anba napsal(a):

Neo: Vy mne bavíte.
l/ takže živnostníci včetně těch případných švarcerů podle Vás nakonec jen rozšíří řady "socek", které Vy a Vaše "inteligentnější, vzdělanější a bohatší část národa" budete muset podporovat z vašich daní,

2/ tak tohle už nezdvořile nazvu blábolem - v kapse státu přece skončí nakonec vše, i ta Vaše výhodná mateřská až ji použijete na potřeby pro dítě, i ten můj důchod ať jej použiji na jídlo nebo věnuji dětem na hypotéky.
Ještě jste si zřejmě vzhledem ke svému mládí nestačil uvědomit, že pokud nejste opravdu bohatý (tím nemyslím milionář, to jsem vzhledem k vlastnictví rodinného domu také), ale OPRAVDU bohatý, tak stejně pracujete celý život vlastně jen na reprodukci své pracovní síly, obživu a vzdělání rodiny a na udržení státní byrokracie. Na tom nezměníte nic, ať zastáváte pravicové nebo levicové názory.Jediný rozdíl je v tom, že pravičák naivně věří, že právě ON se stane tím opravdu bohatým a levičák věří, že je spravedlivé, aby většina občanů prožila život na slušné úrovni a důstojně.
V obou případech tím ovšem rozumím občany, kteří vytvářejí hodnoty prací, nikoliv parazity společnosti, tuneláře, zloděje.
Váš modrý zápal je jen otázkou věku, časem prohlédnete. Hezký večer.
21. 03. 2009 | 21:11

Lex napsal(a):

Anba
Tleskám!
Lex
22. 03. 2009 | 21:41

Anba napsal(a):

Lex:Díky. Já Vám stále.
22. 03. 2009 | 23:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy