Strach přichází z Hradu

20. 05. 2013 | 10:46
Přečteno 7026 krát
V kauze prezidentského pokusu nejmenovat Martina C. Putnu profesorem Univerzity Karlovy jde o mnohem více, než se může zdát. Jde o zachování názorové svobody a svobody názory vyjadřovat. Pokud by snad prezidentský pokus došel úspěchu, bude to mít zásadně negativní dopad na atmosféru a fungování celé společnosti. Ta by byla nakažena zhoubným strachem vyjadřovat se k věcem veřejným.

Každý intelektuálně zdatný mladý akademik s ambicí se stát v budoucnu profesorem si od příště hodně rozmyslí, než se k něčemu veřejně vyjádří. Mohlo by se mu to totiž hodně nevyplatit. Kdybych se teď choval racionálně, s ambicí to také dotáhnout na profesora, tento blog bych vůbec nenapsal.

Nikdo dnes nedokáže odhadnout, kdo všichni budou příští čeští prezidenti, jaké ideologie a názory budou zastávat a z jakých stran se budou rekrutovat. Aby si člověk nezavařil, bude pro něj nejlepší neříkat vůbec nic, k ničemu se nevyjadřovat, nic nekritizovat, mlčet a v horším případě dokonce kývat něčemu s čím vnitřně nesouhlasí. Na tu pekelnou dobu, kdy to bylo přesně tak, si snad ještě pamatujeme.

Mimochodem už dnes mezi lidmi cítím strach se otevřeně veřejně vyjadřovat. Již dnes je akademická komunita hodně bojácná a její zapojení do věcí veřejných je přinejmenším vlažné. Není to tím, že by tito lidě neměli co říci. Jsou prostě opatrní, aby náhodou neřekli názor, jehož vyřčení je bude posléze mrzet. Zde jde samozřejmě především o svobodu. Ale společnost strachu se posléze stane i společností stagnace.

Že všechno špatné je k něčemu dobré? Prezidentův pokus by konečně mohl otevřít oči naší akademické reprezentaci, která zarputile trvá na dávno překonané, a jak se ukazuje i škodlivé, české praxi, kdy profesory jmenuje prezident. Jestli by něco mělo být součástí akademické autonomie, tak je to absolutní nezávislost na mocenských a zastrašovacích vrtoších politiků, včetně prezidenta.

PS: Kauza MCP není nepodobná případu, kdy akademický senát univerzity někoho neschválí do vědecké rady jenom proto, že veřejně prezentuje jiné názory než jsou po chuti univerzitním senátorům.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Kdo se bojí, nesmí do lesa, nebo do hradu.
20. 05. 2013 | 10:54

To není možné napsal(a):

Hernajs,

jednotná kulturní fronta je dnes mnohem aktivnější jako před plyšákem. Určitě zas dostali od moderátora stranický úkol.
20. 05. 2013 | 11:02

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....To PS na konci by mohlo být napsáno výrazněji,....a já bych si na podtržení vzala červenou tuhu.
Tužka.
20. 05. 2013 | 11:06

Naštvaný napsal(a):

"Strach přichází z Hradu": Autore, ještě jsem nazažil, aby na to, co vyvolává strach, lidi reagovali s takovými sprosťárnami, vidláckým hulvátstvím a až devotní nenávistí, byť tomu někteří říkají kinderstube.
20. 05. 2013 | 11:07

Homunkulus napsal(a):

Bravo, správný blog!
20. 05. 2013 | 11:08

hanah napsal(a):

Neuvěřitelné, co se kolem toho nabubřelého nýmanda rozpoutalo. Pravdoláskaři a naše kultůrně politická fronta se může ukřičet.
Doufám, že si Zeman svůj názor obhájí.
20. 05. 2013 | 11:12

Co to plácaj velebnosti? napsal(a):

"V kauze prezidentského pokusu nejmenovat Martina C. Putnu profesorem Univerzity Karlovy jde o mnohem více, než se může zdát. Jde o zachování názorové svobody a svobody názory vyjadřovat. Pokud by snad prezidentský pokus došel úspěchu, bude to mít zásadně negativní dopad na atmosféru a fungování celé společnosti. Ta by byla nakažena zhoubným strachem vyjadřovat se k věcem veřejným..." Prezident snad bere někomu názorovou svobodu, svobodu názory vyjadřovat, vyjadřovat se k věcem veřejným? On to snad někomu zakazuje? Třeba panu Putnovi? Již nemůže chodit na různé politické akce a projevovat se na nich? Jak to že ne?

Akorát nebude profesorem - třeba bude později. Žádný názor ani svobodu projevovat názor mu přece nikdo nebere.

Profesor coby pedagog a veřejně činná osoba by ovšem měl dbát s ohledem na své poslání ve vzdělávání mladé generace určité etikety. Nehledě na to, že VŠ profesor politický propagandista a volební manipulátor a agitátor to je dost silné kafíčko. Ani to ovšem občanovi - Doc. Putnovi nikdo nebere. Může klidně dál politicky agitovat, propagovat Číro anebo Landsmannschaft, co hrdlo ráčí. Anebo se pletu?
20. 05. 2013 | 11:15

Finn napsal(a):

To je neuvěřitelné, putnokauza pomalu začíná trumfovat ÚSTRkauzu.
Mimochodem, všimli jste si, jak rychle splaskla bublina kolem ÚSTR po tom, co se profláklo, jak bohorovně velkorysý byl D. Herman s odměnama a financema? Tak je holt potřeba rozdmýchat jinou kvazikauzu, aby plebs neměl čas koukat kolem sebe a angažovaná kultůrfronta zapáleně tepat do Zemana.
20. 05. 2013 | 11:15

Ládik!!! napsal(a):

Strach mají i uchazečky konkursu na uklízečku nebo pomocnou sílu do kuchyně. První šichta je zadarmo - je "zkušební" - a tedy pro mnohé je jediná na dlouhou dobu. Pro "příjemce" je trvalá práce zadarmo zdrojem příjmů. Dodavatelem je Úřad práce, který taky mlčí. Strach přichází nejen z Hradu, ale i z ÚP.
20. 05. 2013 | 11:18

Finn napsal(a):

Pardon, drobná korektura:
... mohla zapáleně tepat...
20. 05. 2013 | 11:19

čumil napsal(a):

Asi to myslíte dobře, ale jdete pane autore nikoliv po podstatném. Podstatné je m.j. to, že dnes akademická obec, zní to velmi hezky, ale co se do ní všechno vejde, to zní již méně hezky. Třeba se do ní vejde to, že akademická obec zjednodušeně řečeno tuneluje tento stát, resp. k tomu přispívá tím jak se podílí na vysokoškolském "boomu" studia všech těch, kteří na to nemají z hlediska vzdělanosti, IQ a vesele vyrábějí příští zamindrákované nezaměstnané a to na školách, které na to také nemají, AO jede po vlně nezodpovědného konání a on to někdo jiný zaplatí. Též je úsměvné sledovat jak ti samí v případě podpisu prezidenta Klause a premiéra Nečase u amnestie brojí proti podpisu, v případě nepodpisu prezidenta Zemana u profesury opět brojí. Prostě brojení a zbrojení českých dušiček, které o co více mají radost ze svých výkřiků o to méně je za nimi zodpovědnost a hmatatelný výsledek konání a práce ( práce dnes zní spíše jako nadávka). Pokud je někdo duševním velikánem, pak má prestiž a autoritu aniž k tomu potřebuje otisk razítka.
20. 05. 2013 | 11:24

Bijte je, nicte je, smazte je ... napsal(a):

Poslechnou Munich, mohli by nam s Putnou a Schwarzenbergem nejak sepsat ty nazory, ktere muzeme svobodne vyjadrovat? Ono se v tom dost tezko orientuje a treba takovy urednik Batora se do toho tak zamotal, ze nakonc musel odejit z prace...
20. 05. 2013 | 11:24

čert }:o) napsal(a):

Svým způsobem se MZ podařilo zakalit svůj výstup Putnou
A to se cení
Lidi jdou po Putnovi v dobrém i zlém jak slepice po flusu
Putenský blogy nabývají mega =o)
20. 05. 2013 | 11:28

Strach přichází z jednotné kulturní napsal(a):

fronty.

A pak že Rudé právo je minulostí. Redaktoři a blogeři dostali stranický úkol psát proti Zemanovi a zastřít svrab a nešťovice, do kterých se propadla země.
20. 05. 2013 | 11:36

Martina K napsal(a):

Souhlas s predposlednim odstavcem. Nema cenu pohorsovat se nad tim, co udelal Zeman. Jednou se v CR profesorem stava jen ten, kdo projde habilitacnim rizenim a jmenovanim presidentem, tak si proste nikdo nemuze stezovat, ze president rekne ne. A jestli jsou duvodem odstale usi, nedostatecne dlouhy plnovous, chovani v loznici nebo cokoliv jineho je naprosto irelevantni.
20. 05. 2013 | 11:40

krajan napsal(a):

Zjišťuji, že naprosto všichni, včetně Paroubka a Paroubkové, se snaží na případu Putna uhnat nějaký politický předvolební kapitál. Panenko skákavá !!!
20. 05. 2013 | 11:42

Maximus napsal(a):

Danieli, tak to jste mě dost zklamal, "I ty Brute?".

Země programově neustále rozkrádaná a zadlužovaná s velmi špatnou hospodářskou prognózou, skoro 600 tis. nezaměstnaných, klesající životní úroveň velké části obyvatelstva a tady se řeší ÚSTRky či, že jeden alespoň projevem kašpar (nebudu psát z jakého etnika a jakých vlastností) nedostal profesuru, i když nesplňuje základní kritéria pro udělení této hodnosti. Je jen Mgr. a nemá splněny všechny podmínky pro udělení této hodnosti. Fakt úžasné a tím nás tady krmí od rána už několik dní.
20. 05. 2013 | 11:45

Gudka napsal(a):

"Již dnes je akademická komunita hodně bojácná a její zapojení do věcí veřejných je přinejmenším vlažné. Není to tím, že by tito lidě neměli co říci. Jsou prostě opatrní"

Akademická komunita se vůbec bojácně nechová. Naopak, studenti si vzali k srdci výzvu pana Urbana a vyzvali docenty, kteří nyní mají být jmenovánio profesory, aby nový titul nepříjímali, dckud ho nedostane taky ten Putna.
Z jejich strany se naopak očekává solidarita s bojkotujícími čelateli na porofesuru - studenti nebudou chodit ke zkouškám, a ti, kteří právě nyní absolvují, odmítnou promoci a nepřijmou tituly Bc, Mgr, a Dr.
20. 05. 2013 | 11:47

Maximus napsal(a):

Ještě bych mohl doplnit, že slovutná UK obdarovala profesurou a tituly Fidela Castra, Rezá Páhlavího a snad i Kaddáfího aj. borce. Mám za to že i Kim Ir Sen nepřišel zkrátka co přijel tehdy vlakem do ruské gubernie.
20. 05. 2013 | 11:55

Antroid napsal(a):

Maximus

Bude vás tím krmit do doby, než prezident pochopí svou ústavní roli, neboť není jeho kompetencí (a tím méně kompetencí kašparů a řiťolezců v jeho zádech) rozhodovat, kdo splnil či nesplnil podmínky pro jmenování profesorem. Nejde o putnu, ale o akademickou svobodu.
20. 05. 2013 | 11:56

Jedla napsal(a):

Strach? Nerozumím.

Současný prezident odvedl dobrou práci ve věci ústavního soudu. Velmi mne pobavil virózou, a já se nechám bavit rád. Vyčítána mu byla aktivita ve věci (ne)jmenování velvyslanců (a ta legrácka s mediálním uvedením "návrhu" Livie Klausové do její rodné země) a nyní s (ne)jmenováním jednoho Profesora.

Strach to tedy u mne nevyvolává, spíše úsměv. Docent Putna přece nepřichází o místo. Bude dále docentem, a třeba ještě pár semestrů odučí, pár prací napíše, pár publikací mu vyjde v recenzovaných, indexovaných vědeckých časopisech, třeba i renomovaných, možná bude i citován ... a pak snad získá i onu profesůru bez pochybností. Co se týká velvyslanců, mne mnohem více mrzelo rušení celých zastupitelských misí v řadě zemí (ze zástupných, oficiálně prý úsporných, důvodů) předsedou TOP09, než spor mezi ministrem a prezidentem o jména. Funkční zastupitelský úřad vedený nižším diplomatem než velvyslancem, to je "škola" diplomacie, z níž vyjdou velvyslanci budoucí. Jen houšť. Ale zrušit velvyslanectví, vypovědět diplomatickou ochranu a nechat budovy v majetku naší země zchátrat, to je mnohem, mnohem horší.

A konečně viróza, to je ono! To je totiž nahození tématu do veřejného prostoru! Tak jako se autor dnešního blogu právem ptá, proč vůbec profesory nejmenuje rektor (a rektory akademický senát), když nám tak leží na srdci akademická svoboda, prezidentská viróza báječně nadhodila téma, proč symboly dávno zaniklého království nejsou trvale přístupné veřejnosti v muzeu (tím muzeem může klidně být i třeba klenotnice nějakého hradu či zámku, Karlštejn napadne asi nejen mne), a co to je za šaškárnu s církevními objektem a sedmi "klíčníky", mezi nimi i církevní šašouři a obecný symbol korupce, totiž pražský první muž z titulu funkce. Proč klíčem k "pokladu" nedisponuje rovnou předseda fotbalového svazu - to už přece vyjde nastejno s pražským primátorem - a ke korunovačním insigniím bývalého království to má stejně blízko, jako primátorská funkce pražská (možná víc, fanoušků fotbalu je u nás přece jen víc než pražáků).

Takže, žádný strach, a díky pane prezidente. Profesory rektorům, rektory senátům, senáty důsledně demokraticky volit (s plným volebním právem pro studenty), velvyslanectví zakládat a nerušit, velvyslance jmenovat až po zkušenostech z nižších, ale exponovaných míst v diplomacii, a korunu, žezlo, jablko, meč (bez šavle, ale i bez těch šaškáren) do muzea.
20. 05. 2013 | 11:57

Antroid napsal(a):

Maximus

Jelikož nemá cenu vypočítávat, kterým všem kreaturám naši prezidenti udělili nejrůznější řády, totéž platí pro uk a další instituce, podřízené komunistické diktatuře.
20. 05. 2013 | 11:59

Analytik napsal(a):

Kausa Putna je jedna z nejrychlejších a nejspolehlivějších variant politické sebevraždy prezidenta ČR.
Zeman původně zamýšlel svrhnout Nečasovu vládu, což by mělo na jeho osud stejný účinek, ale táhlo by se to po několik měsíců. Proto ve své nekonečné moudrosti zvolil ten nejrychlejší způsob.
Držme mu palce, aby ho to moc dlouho nebolelo!
20. 05. 2013 | 12:06

Maximus napsal(a):

Antroide

moc dobře jste mě to vysvětlil, já jsem netušil, že prezident musí podepsat vše co mu kde kdo předloží. Nebylo by lepší, aby tuto funkci vykonával Josef Vyskočil? To by určitě nastalo, kdyby se tam usídlil Schlafenberg, ten by podepsal třeba i převod Hradčan Kalouskovi nebo rovnou by je začlenil do Sudet. Vy odhodlaní a spravedliví a posedlí jen tou jedinou pravdou od "pravdy a lásky" to vidíte nejsprávněnji, že?
Neberte to zase tak osobně, ale nejsou v této zemi palčivější problémy než je nějaká Putna?
Hezký den.
20. 05. 2013 | 12:08

Maximus napsal(a):

Analytik

Docela jste mě rozchechtat tou vaší análízou! (-:
Asi budete hodně odtržen od reality......
20. 05. 2013 | 12:11

D.J. napsal(a):

To je tedy dělostřelecká příprava od pravdoláskařů. Už jenom seznam blogerů kteří se museli vyjádřit k Putnovi- Münich, Urban, Pehe, oba Paroubkovi, Štern, Zlatuška, dokonce i Hlaváček už našel tužku ve výstřihu Vilmy a něco nám napsal.
Uvědomujete si tu ubohost?
Minulý týden se objevila data o děsivém propadu naší ekonomiky, někam na úroveň krachujícího ŘECKA A JIHU ITÁLIE, dokonce i Rumunsko a Bulharsko se vyvíjí mnohem lépe než my. Naše "elity" mlčí nebo se z toho dokonce radují. Ale každý si musí něco přidat z Putny.
.
Potom se nedivte že lidi musí volit komunisty.
20. 05. 2013 | 12:11

český maloměšťák napsal(a):

"....V kauze prezidentského pokusu nejmenovat Martina C. Putnu profesorem Univerzity Karlovy jde o mnohem více, než se může zdát. Jde o zachování názorové svobody a svobody názory vyjadřovat. Pokud by snad prezidentský pokus došel úspěchu, bude to mít zásadně negativní dopad na atmosféru a fungování celé společnosti. Ta by byla nakažena zhoubným strachem vyjadřovat se k věcem veřejným.

Každý intelektuálně zdatný mladý akademik s ambicí se stát v budoucnu profesorem si od příště hodně rozmyslí, než se k něčemu veřejně vyjádří. Mohlo by se mu to totiž hodně nevyplatit...."

Naopak - pokud byste se dobře nalíčil a trochu popracoval nad scénářem...tak by se to vyplatit mohlo /Google ads na vaší stránce například/.

https://www.youtube.com/watch?v=xg8Opr6_Ni8

Apropo - Putna má na Yuutube několikatisícinásobně větší poočet shlédnutí, než v odborných kruzích citací.
Mezidenní nárůst o cca 2000.

Nebojte se, pane Munich.
Nebát se a nekrást ! /covery nejsou krádeží, stejně jako kompilace...v oblasti psaných textů pak stačí přehodit slovosled a v podstatě vznikne nové dílo, nová myšlenka...funguje to dobře, zejména v kombinaci s vydavatelem - sponzorem/

A Zemanův názor ? Prezidentův názor - žádný názor ? /i kdyby byl blbý/

Představa Masaryka jak na Youtube paroduje v rozměrech toho, co předvádí Putna, nebo jak jde v průvodu proti antisemitismu s transparentem " Judensau zdraví české nacionalisty"...je též divná a v učebnicích by působila spíše rozmarně - taková fotografie.
20. 05. 2013 | 12:11

gaia napsal(a):

podle platových statistik stojí každý profesor ročně daňové poplatníky přes půl milionu korun. S podivem, profesorka je o víc než 25 tisíc ročně levnější.

Nemělo by být udělování těch hodností omezeno s ohledem na výkon ekonomiky a prosazeny také kvóty?

Profesorky jsou levnější, tak by jich mohlo být dokonce více.

Z finančních důvodů přeci nemůže být profesorem každý, kdo si řekne.
20. 05. 2013 | 12:13

starý jezevec napsal(a):

Miloši, nedej se, nejsi fíkus a taky máš právo na názor.
Nenech se těmi různými Münichy ukřičet. Když si té klice nepodařilo okupovat hrad pro své zájmy, tak jdou na to oklikou.
20. 05. 2013 | 12:17

Gudka napsal(a):

maximus

Vědecká rada UK udělila čestné doktoráty z politické motivace nejednou - kroměš Páhlavího a Castra ještě Havlovi a Bushovi staršímu a barmské dizidentce... ostatní nelze dohledat, neboť přehled udělených doktorátů raději začíná teprve rokem 1990.
Já bych navrhoval, aby akademici nevypadalitak příliš bojácnmě,. aby se kromě titulů vzdali rovněž přijímání stravy a provozovali "štafetovou hladovku".
20. 05. 2013 | 12:20

resl napsal(a):

čím to, že komunisti stojí vždy na straně posledních dvou prezidentů ? a to nemluvím o retardovaných, kde se to dá pochopit.
20. 05. 2013 | 12:26

orsedBa kanssani napsal(a):

Proč si p Putna neudělá profesuru v zahraničí?
20. 05. 2013 | 12:28

Almo G napsal(a):

Jestli je pravda, že má M.Putna zcela nedostatečný počet publikací oproti požadavkům UK, jak tady někdo dokládal, je skandální, že prošel vědeckou radou UK, a to už při docentuře. Pak je třeba mu odejmout i podvodně získaný titul doc.

Vůbec nerozumím tomu, jak někdo, kdo má alespoň špetku cti v těle, může žádat o jmenování profesorem někoho, koho nedávno veřejně urážel jako "ovara". Člověk při smyslech by snad od "ovara" nikdy nemohl podpis ani titul přijmout. Má M.Putna nějakou čest?
20. 05. 2013 | 12:31

Pompeius Magnus napsal(a):

Ježíši, další. Nemůže se ten Putna někam odstěhovat? V Teplicích je určitě gympl, a tam by ho natuty oslovovali" profesore..."
20. 05. 2013 | 12:33

juvel napsal(a):

D.Münich
"Jde o zachování názorové svobody a svobody názory vyjadřovat" - myslím, že prezident názorovou svobodu a svobodu názor vyjádřit p. Putnovi vůbec neupírá. Od profesora a pedagoga se snad smí očekávat, že jeho vyjádření názoru bude na určité úrovni, bude kultivované, vyvážené, bude mít určitou kulturu.
Zdá se, že vůbec neuškodí, když si p. Putna na titul profesora ještě nějaký ten rok počká.
20. 05. 2013 | 12:35

Maximus napsal(a):

resl

Myslíte ty komunisty v ČSSD, KSČM, ODS nebo i by se našli i v TOP09ce? Však i Václav Havel byl chvilku soudruh, Miloš také, Péťa dělal pěkné nástěnky SSM a jeho táta byl činný pro StB. Vaška Klausů do KSČ nevzali, až se o to pokoušel. No a Kalousek byl fikaný a hopsnul k hodným lidovcům, ve své době Béčku KSČ z tzv. národní fronky ČSFR kde byli i hasiči, zahrádkáři a snad Paroubkovi kolotočáři. V KSČ nebyli ovšem noví borci jako Tykač, Pitr, Janoušek a spol. ti to už nestihli resp. něměli za potřebí. Jo svět lodního šrouba resla je černobílý, vlevo zlí komunisti a vpravo udatní kapitálisti! Prácem schopní vpravo a zbytek vlevo... safra, kde jsem o tom slyšel a četl?
20. 05. 2013 | 12:39

český maloměšťák napsal(a):

juvel
Taky si to myslím. Nebo minimálně do doby, než mu to na Youtube vyskočí tak na 100 000 návštěv - pak by jistě mnozí profesoři dokonce bledli závistí. Například ti z fakulty herecké.

MOžná tak zavést fakultu srovnávací nonkonformistiky. By stálo za to.
I Woody Allen by snad přijel - na slavnostní zahájení. Snad i nějaký chlebíček pro každého by zbyl.
20. 05. 2013 | 12:44

Jan Raymond napsal(a):

Pan Zeman má od své kampaně a svého zvolení víc problémových "kauz", než by bylo možné pokládat za snesitelné. Lhal zcela nepokrytě, měl v týmu STBáky, motá se opilecky kudy chodí a nakonec chce rozhodovat o věcech, které mu nepřísluší. Není divu, že po jeho předchozím "odchodu" do politického důchodu po něm zůstaly takové politické "hvězdy", jako byl upřimný hoch Gross zvaný "zapůlrokujůdr", nebo pološílenec Špidle, jehož některé elaboráty putují dodnes z Bruselu po celé EU k obveselení každého soudného člověka.
20. 05. 2013 | 12:47

Finn napsal(a):

Čekám ještě k tématu blog od Hellera. Ať je to kompletní.
20. 05. 2013 | 12:48

seriózní chlapík napsal(a):

Koukejme jaký rozruch způsobil Christoforum Putna. Po nocích studoval ruskou literaturu, ten to neměl panečku tak lehké, jak vy, synci zbohatlíků s vašimi diplomy z plzenského Oxforfu či hrozenkovské Sorbonny. A za to, že co má srdci, to na jazyku - přece nemůže. Nebýt Hradu, tak by žil ve svobodné zemi se svobodou slova. No jo, ale kdo by ho jmenoval?
20. 05. 2013 | 12:49

bUBLINKAb napsal(a):

Juvel: A od prezidenta snad někdo očekává, že bude na oficiální akce chodit nalitej jak žok a vydávat to za virózu? Neměl by právě prezident, jakožto čelní představitel, jít všem příkladem?Hodlá se po celých 5 let(bohužel)ohánět onou "většinou"která ho dostrkala díky jeho lžím a polopravdám na Hrad?Opravdu si myslí, že mu proto projde všechno?!Zrovna on, by měl být na úrovni, být kultivovaný a jeho projevy by měly být vyvážené a mít alespoň nějakou kulturu!Nechci se dožít doby, kdy se opět bude jinak mluvit doma, a jinak na veřejnosti! LIDÉ BDĚTE!!!
20. 05. 2013 | 12:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 05. 2013 | 13:01

Kelt napsal(a):

Intelektuální a ekonomická bída této vlády "reforem,"která má svoje konkrétní vyjádření v úpadku českého hospodářství a poklesu životní úrovně těch,kteří se živí prací musí být neustále překrývána pseudokauzami typu ÚSTR a nyní "katolickou buznou,co zdraví Bátoru".
Je bezpochyb,že kandidát na jmenování profesorem musí splňovat daná kriteria ve smyslu odborném.
Domnívám se,že takový kandidát by měl splňovat i kriteria morální,což on zřejmě nenaplňuje.
Titul profesora VŠ udělený M.C.Putnovi by bylo znevážením tohoto titulu.
20. 05. 2013 | 13:01

český maloměšťák napsal(a):

bUBLINKAb /hmm...to je ale tady nových nicků !!!/
Pokud tedy zavrávorání Zemanovo označíte, že byl nalitej jako žok...co Karel /reklamních peněz to barel/ ?
Ten je podle vaší teorie nalitej jako drát, respektive jak mrtvola skoro furt.
A nestydí se dokonce vyspávat z opice v pracovní době a na pracovišti.
Anebo že byste měl jiná měřítka pro zemana a jiná pro šlechtice ?
:))
20. 05. 2013 | 13:03

Antroid napsal(a):

Maximus

Zkuste abstrahovat od Putny a vezměte v úvahu podstatu věci. Tou je fakt, že profesor je akademická hodnost, kterou uděluje akademická obec. Prezident má v tomto procesu čistě protokolární roli.

Například Zeman se vůbec ale vůbec nevyzná ve většině vědních oborů, třeba ve fyzice. S jeho přístupem je ale možné, že by odmítl jmenovat profesorem například Hawkinga s poukazem na to, že slintá, směšně se šklebí, nemluví vůbec natož spatra, neobejde se bez vozíku, žil ne právě idilicky s o mnoho let mladší ošetřovatelkou atdatd.

Naš neštěstí je, že řada nekompetentních lidí, jako například MZ, chce rozhodovat o věcech, které jim nepřísluší.
20. 05. 2013 | 13:03

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

mě by zajímalo, co přesně putna myslel tím transparentem "katolické buzny zdraví bátoru". nějak jsem to nepochopil, na koho to vlastně utočilo. na bátoru? na katolické buzny? nechápu.
20. 05. 2013 | 13:04

gaia napsal(a):

Antroid

no bude naše školství už na samém dně, až budou pedagogické hodnosti dostávat lidé, co neudrží ani moč ani křídu.

Hawkins by pedagoga zcela určitě nemohl dělat, ať je chytrý jak je chytrý.
20. 05. 2013 | 13:07

Hobojistka napsal(a):

K tématu "viróza"

Dosud nikdo nevyvrátil informaci, že v případě kolísnutí prezidenta při otevírání klenotnice šlo o virózu.
Média naopak přinesla vyjádření prezidentovy dcery, že měl vysokou teplotu a byl krátkodobě zcela vyřazený, což na chřipku docela odpovídá.
Schwarzenberská klika ovšem nemá zájem jakékoliv špinění podepřít důkazy. Naopak, vyhovuje jí sprostá difamace prezidentovy osoby.
Aféra kolem rádobyprofesora Putny je bizarní.
20. 05. 2013 | 13:13

Antroid napsal(a):

gaia

Vidíte, a proto je dobře, že o těchto věcech rozhodují lidé chytřejší, než Vy nebo pan Miloš.
20. 05. 2013 | 13:14

mik napsal(a):

Ne strach neprichazi z Hradu i kdyz Zemana bych nevolil a fandil jsem Schwarzenbergovi Putna je mi putna nakonec se muze stat profesorem i jinde v EU kdyz mu tak fandi jak rika ze dostal podpurne dopisy z ciziny ale dneska jsem si precetl tohle
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=779983#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-19 samozrejme lze polemizovat kde onen advokat vzal 4 a pul milionu ale ten pripad ukazuje zcela jednoznacne co za mafie ovlada dnes ten vrsek pyramidy a obycejny obcan nema vubec zadnou sanci dokud se skutecne nezacnou schody zametat od shora tak se v CR nic nezmeni a ony se nezacnou protoze lide nechteji aby se zacaly zametat stale silhaji po socialismu po tom vychodnim systemu po tom se nekoho kdo je mocny bat a delat mu poskoka tolik lidi v CR sije porad do EU do Bruselu 10 let mela CR zaprisahleho odpurce EU a eura ale jedine kontrola z Bruselu plne zacleneni do EU tedy vcetne prijiti eura muze zastavit vsechny ty tunely a darebactvi proc chtel Klaus kdyz nechtel podepsat Lisabon vyjimku nahral to stejne jako Zeman s dekrety slo mu o neco jineho slo mu o to aby se cesky obcan nemohl obracet na soud ve Strasburgu a jedine tam lze dostahnout pritom spravedliveho rozsudku Schwarzenber neprohlal boj o Hrad starim nebo cizactvi i kdyz to roli jiste hralo prohral ho proto protoze porad je mezi lidmi dost tech co se meli za komunistu jak prasata v zite a porad je dost tech co se maji i dnes stejne dobre protoze otocili kabaty naruby vcas ale uvazovani maji stale stejne a ruka ruku myje dokud nebude prezidet odvolatelny dokud nebudou moc lide treba v referendu vyjadrit vlade neduveru dokud nebudou lidmi odvolatelni ministri dokud neprijde poslanec o poslanecky mandat kdyz bude ve vezeni dokud nebude zakazano prebehlictvi tak porad bude CR vychodni bananova republika a zivotni uroven obycejnych obyvatel se nezmeni musela by se zmenit i narodni mentalita ktera spociva v tom jak s nekym vydrbat jak obejit zakon jak se drzet pravidla co neni zakazano to je poveleno moralka cteni statnich organu prezindenta je nulova proc ty lidi ale lide voli ? proc se v CR porad dokola vymysli neco co je vymyslene a funguje proc si Cesi neustale chteji hrat na mistry sveta a pritom dopadaji jako fotbalisti pod Bilkem a hokejisti pod Hadamzcikem oba panove pres neuspech jsou neodvolatelni stejne jako politici kteri evidentne udelali chybu
a o tom to je v zapadni vyspele spolecnosti politik co ma aferu nebo udelal proste chybu tak za tu chybu nese plnou zodpovednost a vetsinou v politice konci v CR ma vytah nahoru nebo dostane trafiku a nekam ho uklidi,,,Zeman vyhloubil prikop ma na sve strane 54 % volicu 45 % by ho nevolila a ted pokracuje v hloubeni prikopu nejde o profesuru ani o Putnu jde o to jeste vic rozestvat lidi s vysokoskolskym vzdelam s tituly a delniky obycejne lidi co museji makat a berou 2/3 a to kdovi jestli prumerne ceske mzdy,,,ti nahore se neboji ani zadne obcanske neposlusnosti proto stredni tridu zlikvidovali jsou jen bohati a chudi ,,a cim mene do toho bude EU moct mluvit tim vic si ti nahore budou jisti svou moci a koryty proc Klaus hazel 10 let Bruselu klacky pod nohoy proc tak projil proti euru ? odpoved at si kazdy zvazi sam a Zeman neni nic jineho nez Klaus Mecair a Jelcin dohromady jeden kradl prupisky druhy se opije a vystupuje na verejnosti ale ze Putna nese v pruvodu transparent to mu vadi a nektrym co Zemana za to chvali taky alibismus a absurdita v CR je opravdu ostudna a CR dokazuje ze je porad vychodnim problemovym statem kde se neda verit nikomu a nicemu
20. 05. 2013 | 13:14

Xaver napsal(a):

A víte někdo, co ten pan Putna vybádal ? Tak to napište.
20. 05. 2013 | 13:16

neo napsal(a):

gaia:

Sam Hawkins ?

A Old Shatterhand nebo Vinnetou by jej dělat mohli?
20. 05. 2013 | 13:18

gaia napsal(a):

Antroid

daňový poplatník by do toho také měl mít co mluvit.

za dělnické peníze vystudoval a po daňových poplatnících chce průměrně 52 litrů měsíčně.

daňoví poplatníci již 30 let budou platit preláty, platili za Železného, ŠŤávovi, solárním baronům, budou platit Baťovým potomkům a potomkům potomků sudetských Němců

už by konečně mohli také začít do něčeho mluvit!!!

alespoň prostřednictvím někoho, kdo byl jimi zvolen.
20. 05. 2013 | 13:20

gaia napsal(a):

neo

to byl Hopkins

old Shatterhand s Vinetouem měli dobrý výchovný vliv na celou jednu gteneraci mládeže.

Putna ohromil akorát Paroubkovou.
20. 05. 2013 | 13:23

ING. napsal(a):

Xaver - Putna napsal velmi významné knihy o spisovatelích - buznách, potom vakoumal, že jediným možným prezidentem by měl být Schw., ale jinak, co může vybádat smysluplného takováto figurka. Však oni ti studentíci po absolvování pseudostudií poxchopí, při shánění místa doplňovače zboří či pokladní.
20. 05. 2013 | 13:25

Antroid napsal(a):

gaia

To je úplně v pořádku, stačí, když budete Vy i pan Miloš dodržovat zákony a dobré zvyky. Víc se od Miloše ani neočekává, přesto s tím jsou občas problémy.
20. 05. 2013 | 13:25

Buzna bez víry Vás zdraví napsal(a):

Putna by měl řídit vědeckou radu ÚSTR. Tam by byly jeho mimořádné kvality na pravém místě. Na profesora je ho škoda. škoda také vědecké rady UK. Politické divadlo úrovně Blesku se hraje i tam. Nelze hlouběji klesnout. Zeman před tím alespoň varuje. Budeme nuceni poslouchat tlachy a sledovat politické hrátky kdo víc zařve bude králem. Zeman pochopitelně podepíše. Je to test jestli hlasování ve vědecké radě má alespoň trochu smysl a zda tam nejsou jen samé katolické.
20. 05. 2013 | 13:28

gaia napsal(a):

Antroid

copak je nějaký zákon, že musí podepsat vše, co mu podstčí?

a dobré zvyky je kategorie subjektivní.

na ruské ambasádě je dobrým zvykem hosty pohostit vodkou, je dobrým zvykem, že pohoštění se neodmítá, ostatně ruské přískloví říká Darovanému koni na zuby nekoukej

a pak je ale prezident za dodržování dobrých zvyků zde podobnými vám deptán.
20. 05. 2013 | 13:28

Karel Nováček napsal(a):

Jistý kpt. Hlaváček byl pro krutost vyloučen z policejních řad v roce 1948, v roce 1951 už mlátil v řadách Stb hlava nehlava.
Tak je to s těmi komentáři zde, patrně jeden Hlaváček na druhém, spodní vody se vyvalují: nyní Zeman, před tím Klaus.Sbírka českého nacismu, který by, za jistých okolností, ten německý předčil, na ruského bolševika zatím nemá.

Jinak se nedivím naprosté devastaci zdejšího prostředí s takovým normalizačním materiálem jaký představují zdejší propagátoři v komentářích.
20. 05. 2013 | 13:29

český maloměšťák napsal(a):

Antroid napsal(a):
Maximus

Zkuste abstrahovat od Putny a vezměte v úvahu podstatu věci. Tou je fakt, že profesor je akademická hodnost, kterou uděluje akademická obec. Prezident má v tomto procesu čistě protokolární roli.

Například Zeman se vůbec ale vůbec nevyzná ve většině vědních oborů, třeba ve fyzice. S jeho přístupem je ale možné, že by odmítl jmenovat profesorem například Hawkinga s poukazem na to, že slintá, směšně se šklebí, nemluví vůbec natož spatra, neobejde se bez vozíku, žil ne právě idilicky s o mnoho let mladší ošetřovatelkou atdatd.

Naš neštěstí je, že řada nekompetentních lidí, jako například MZ, chce rozhodovat o věcech, které jim nepřísluší.
20. 05. 2013 | 13:03
xxxxxxxxxxxxxx
Propaganda.
Podsunutí s úmyslem udělat ze Zemana někoho, kdo si tropí smích z lidí tělesně postižených.
Žumpa.
V podstatě pokračování předvolebního boje za Karla /Karel...propagandistických peněz to barel/.
20. 05. 2013 | 13:33

buldatra napsal(a):

Tak pan autor dí, že strach přichází z hradu.

Ale na tom přece není nic divného.
Kdekdo přece ví, že na hradech straší.
Kdejaký vrabec na střeše o tom cvrliká.
A strašidla straší proto, aby nahnala lidem strach.
Tedy, asi ne každá, ale některá určitě ano. Kdo nevěří, nechť ráčí se přesvědčit na vlastní bulvy, vot klasika:

https://www.youtube.com/watch?v=eeZjD6KLUAg

Straší-li na hradě, nebo Hradě někdo doposud živý, opět na tom není zhola nic divného.
Naopak, je to zcela normální (dokonce existují i pojízdné strašidelné hrady, kde se lidé bojí za vstupné, jež samo o sobě nahání rok od roku čím dál větší strach).
Konkrétně na tom pražským hradě se už vystřídalo tolik strašidelných individuí, že by bylo podezřelé, kdyby v tom nepokračovali alespoň někteří obzvlášť vypečení jedinci i po smrti.

Nuže, dnes tam, zaživa, straší Zeman.
A co má bejt?
Jeho strašidelnictví nechává některé jedince zcela v klidu, jiné děsí k nepříčetnosti. Čili normálka.

Avšak v tomto druhu nynějšího strašení, je cosi až pluralistického, má to takový demokraticky strašidelný rozměr.
Vyděšení postrašení by už měli konečně pochopit, že doby, kdy se dělají strašidelné věci bez bázně a hany, dle jednotného partajního ideologického myšlení, jsou tytam. Jsou nenávratně v pxdeli.
Dnes se straší jen v prostoru, který umožňuje ústava.

Proto je dobře, že takzvaná elita akademická a kulturně celebroidní i elita ostatní, souhrnně kulturní fronta, může zcela svobodně štkát, sejřit, kritiku dštít, nadávat na lůzu a třeba i na hlavu státu a naopak a nic jim za to nehrozí.
A když hrozí, tak maximálně nějaká korekce ústavy, či nějaký nový zákon, či novela starého x krát novelizovaného, elitou právnickou již vymyšleného zákona, nebo tak něco.

Šak von se jednou i ten pan, či paní Putna dočká.
Třeba na to má a třeba to i neprůstřelně dokáže, zlému strašidlu na vzdory. A to buď za strašidlova živa, nebo neživa.
20. 05. 2013 | 13:34

Antroid napsal(a):

gaia

To je stará odrhovačka, takže znovu: nemusí podepsat vše, ale pokud něco ne/podepíše, musí k tomu mít zatraceně dobrý důvod a neprůstřelné argumenty.
Zejména v situaci, kdy je jeho podpis formalitou v procesu, který má v gesci úplně někdo jiný.

Pokud by náhodou chtěl Miloš na stará kolena kázat morálku (téma Putna a Prague Pride), stal by se jednotkou směšnosti 1 Zeman.
20. 05. 2013 | 13:36

juvel napsal(a):

bublinka 12:50
Člověk "nalitej jako žok" vypadá jinak. M.Zeman se jevil tak, že buď přemáhá vliv alkoholu, nebo také nějakou zdravotní potíž. Budoucnost ukáže do jaké míry má M.Z. požívání alkoholu pod kontrolou. Jeho fanatickým odpůrcům se však nemůže nikdy zachovat.
20. 05. 2013 | 13:37

gaia napsal(a):

Antroid

však na ty argumenty má čas do 11.6.

jen blb vystřílí všechen prach hned.
20. 05. 2013 | 13:38

Antroid napsal(a):

český maloměšťák

Zeman s oblibou vyprávěl ftip o Žantovském - že ho v senátu přezdívají skůtr (zk... trpaslík). Máte recht, Zeman dělá často a rád narážky na mentální i fyzické indispozice svého okolí, navzdory vlastní celkové skoroinvaliditě. Žumpou bych to nenazval, ale je to pokleslé, to máte pravdu.
20. 05. 2013 | 13:39

Přímá volba prezidenta by měla být napsal(a):

zakázána, protože se prokázalo, že občané nedokážou odpovědně vybrat správného prezidenta.

Prezidenta by měli volit nerenomovanější osobnosti země. Navrhuji ustavení prezidentské kpomise: Předseda Jan Urban, členové: Jiřina Šiklová, Martin C.Putna, Ludvík Vaculík, Jiří Pehe, Zdeněk Svěrák, kardinál Duka, Jiří Mádl a Marta Issová.

Po volbě prezidenta by měl být nařízen státní svátek.
20. 05. 2013 | 13:41

neo napsal(a):

gaia:

ne nebyl souško.

Hopkins je herec. Sir Anthony.

pletete si Hopkinse, Hawkinse a Hawkinga...

co to učíte?
20. 05. 2013 | 13:42

gaia napsal(a):

Antroid

z ospalého knížete si dělá srandu celý národ, nejenom Zeman.

Jinak já ho neslyšela, že by si dělal často a rád narážky na mentální i fyzické indispozice svého okolí
20. 05. 2013 | 13:42

gaia napsal(a):

neo

a Dawkinse a Hopkirka :-)
20. 05. 2013 | 13:44

Barel napsal(a):

Karel Nováček

naprosto s váma souhlasím. Kdo nepíše správné diskusní příspěvky (garantem a hodnotitelem je pan cenzor) je nacista anebo komunista. Možná obojí. Tak praví pravda a láska, která musí zvítězit nad nedemokracií, lží a nenávistí. Ať žije svoboda projevu!
20. 05. 2013 | 13:46

smutný napsal(a):

není té hysterie už trochu moc?! Že jste němněli obavy o svobodu slova, když ODS přišla s tzv. náhubkovým zákonem. Je na pováženou co všechno se může stát profesorem.
20. 05. 2013 | 13:46

Vašek napsal(a):

Trochu to rozeberu,
předně bych však předeslal, jsem spíše technokrat, balet či operu jsm v životě neviděl zevnitř, na divadelním představení jsem byl pouze ve škole - bylo to povinné. Mé názory na kulturu obecně, natož pak napříkled na dotování některých souborů jsou jak asi patrno z pohledu mnohých extrémní, rozhodně však negativní. Z tohoto hlediska je mi jakási "historie literatury" natož pak její profesor skutečně putna. Ke svému životu jej skutečně nikdy potřebovat nebudu a jsem přesvědčen, že ani celá společnost neutrpí újmy, pokud u nás nebude jediný profesor historie literatury. Toliko z jednoho soudku.
Na druhé straně mám však tolik soudnosti, abych respektoval druhé s jejich odlišnostmi. Skutečně mne děsí skutečnost, že si jakýsi president, který také říkám rovnou není mým oblíbencem (ale to je nepodstatné) osopuje právo rozhodovat o věcech, které mu nepřísluší, posuzovat kandidáta, který splnil všechny zíákonné podmínky a byl navržen UK, ta je pro mne p.president promine rozhodně větší autoritou než on sám.
Protože víme, že Zeman je sice ožrala - nikoliv však hlupák, domnívám se, že patrně bude mít nějakou špínu, kterou na Putnu vytáhne, až přijde co k čemu, jinak si jeho chování nedovedu racionálně vysvětlit, odpovídalo by to i jeho profilu a následovat bude kopání do novinářů a všech, kteří se do něj nyní navážejí.
Pokud by skutečně byl jediným argumentem pochod Prag pride a "putnova účast" v něm byť měl jakýkoliv transparent, jsem za jeho jmenování všemi deseti, byť jak říkám , nedomnívám se, že to společnosti něco přinese.
V tomto případě je mi svobodná společnost nad cokoliv jiného a snesu s radostí nějakého "literárního historika - nebo i dva :-).
20. 05. 2013 | 13:46

gaia napsal(a):

a neo

učila jsem přírodopis a tam si děti často pletou např.

mandelinku a mandarinku

Marii Curie a Mariah Carrey

menstruaci a monstranci

benzen a benzín

propan butan a orangutan

a mnoho dalších, co už vyhnala z mé hlavy skleróza
20. 05. 2013 | 13:46

Antroid napsal(a):

gaia

Že je Zeman blbý prezident neznamená, že ho může nahradit jedině Karel, který by byl sice o o něco lepší, ale k ideálu má daleko.

Právě naopak, to co dělá Zeman by zvládla řada lidí lépe, dokonce i z těch, kteří kandidovali. To myslím už většina soudných lidí, dokonce i Zemanových voličů, pochopila.
20. 05. 2013 | 13:46

gaia napsal(a):

Antroid píše
Právě naopak, to co dělá Zeman by zvládla řada lidí lépe, dokonce i z těch, kteří kandidovali.
to je ale pouze vaše teze, kterou nelze dokázat. Ostatní, co kandidovali nikdy již žádným prezidentem nebudou.

ostatně byla předhozena smečka, ze které vyhrál jednooký mezi slepými.

S tím lidé nic nenadělají. Okamuru podvodně vyřadili, jinak by vyhrál asi on.
20. 05. 2013 | 13:51

Carlos V. napsal(a):

Au. Z textu mam skoro pocit, ze na jmenovani profesorem existuje pravni narok a ze prezident je neco jako pani v podatelne.

Jestli do toho nema mluvit, tak by bylo logitejsi, ze nebude ani podepisovat. A jestli mluvit muze, tak proc by nemohl odmitnout nekoho jen proto, ze ho proste nema rad.

Zemana nemusim, nesouhlasim s nim v rade veci. Ale tato kauza mi prijde nesmyslne vyhrocene nic ... az mi to pripomina ony zastiraci "jakokauzy". Co se kde deje opravdu duleziteho a schovanihodneho ?
20. 05. 2013 | 13:54

Ada68 napsal(a):

Pán z NERVU píše naprosté bajky. Kdo a čeho by se tady měl bát????!!!!! Akademická obec je prý hodně bojácná, ale čeho se bojí??? Nic mne nenapadá, jedině snad, že by se bála o svoji pozici a prebendy ... že když budou aktivně hlásat pravdu jedné politické garnitury (nyní třeba výhodnost 2 pilíře důchodové reformy, že ano), tak potom v případě nástupu jiné party k moci, by jim mohlo korýtko jaksi vyschnout.
Proboha, co je to ale za elitu národa!! Co by tato (je)lita dělala v případě nějakých turbulencí, válečného konfliktu či třeba v případě převzetí moci nahnědlou sedlinou. Asi by aplikovala pštrosí reflexi.
20. 05. 2013 | 13:57

gaia napsal(a):

Carlos V.

souhlas
a zdejší blogeří jsou zřejmě nějak zainteresováni. Nepíše se o ničem jiném, někteří i několikrát.

Jestli přijde i Procházka, tak se jdu picnout.
20. 05. 2013 | 13:58

Buzínka napsal(a):

Zejména akademičtí ekonomové a sociologové se bojí něco říci. Tak to vypadá bez svobody, peněz, a perspektit. Banány zatím jsou.
20. 05. 2013 | 14:03

Antroid napsal(a):

gaia

Ano, jsem zainteresován tím, že jsem občanem ČR, a prezidenta mi tím pádem dělá pan Miloš. Nic jiného v tom nehledejte, to úplně stačí.
20. 05. 2013 | 14:04

Občan napsal(a):

Pane Stejskale,
kolik jste vydal pořadových číslíček na blog k podpoře pana Putny?
Možná by neškodilo to trošku prostřídat, protože to už je docela nuda.
20. 05. 2013 | 14:05

ex-nemo napsal(a):

STRACH ? Opravdu strach ? Tahle banda polointelektuálů, kteří vzešli z komunismu a jsou na něj přes modrobolševickou pravici, pořád ještě napojeni opravdu pociťuje strach ? Poprvé po 23 letech strach ? po blahém období kdy věděli že napojení na kagebáckou moc jim zaručí trvalý blahobyt a pohodlný život, kdy vědci nemusí nic vědět a umělci nic umět, jenom podporovat mocné ?
To by byla dobrá zpráva, že mají strach, ale obávám se že až příliš dobrá.
20. 05. 2013 | 14:07

Kanalnik napsal(a):

Co me na techto diskuzich prekvapuje, je to, ze diskutujici nejsou schopni se vzit do situace jmenovaneho, tedy do situace, kdy udelaji vsechno spravne podle pravidel a zakona, ale nekdo je z titulu sve moci odmitne, protoze proste chce.

Lide si stezuji, ze se jim toto deje denne pri styku s uredniky, kdy byrokracie dusi normalni zivot, vydira je a hazi jim klacky pod nohy (napr. nespravedlive vysledky soudu, prace policie ci politiku) ale kdyz maji moznost se postavit na tu spravnou stranu, tedy stranu svobody a demokracie treba jen virtualne na internetu, tak to neudelaji. Nevidi, neslysi.

Skutecne Cesky internetovy clovek ve sve vetsine nevi, co je to demokracie a svoboda?
20. 05. 2013 | 14:09

Občan napsal(a):

Pane Münichu,
máte pravdu v tom, že mnozí VŠ učitelé se bojí. Zejména ti, kteří vyuřují nikoli mainstreamové obory.

Ovšem oni se bojí nikoli kvůli Zemanovi, nýbrž proto, že když se znelíbí děkanovi nebo rektorovi, eventuálně některé agresivní lobby, je jim zrušena, resp. jim není obnovena či prodloužena smlouva.
A protože snad alespoň tušíte, že VŠ učitelé mají smlouvy termínované (někdy dokonce po semestrech), musejí být velice pokorní a pokud možno neviditelní. Pouze garnitura trojských puten všeho druhu si může dělat, co se jí zlíbí.
20. 05. 2013 | 14:10

Gudka napsal(a):

Kanálník

"do situace, kdy udelaji vsechno spravne podle pravidel a zakona"

A právě toto hledisko je to, co mě je na putnyádě nejasné a co mi brání zaujímat horempádem zuřivá stanoviska. Navíc mi v tom brání instinkt, který mě varuje před členy Nervu, kteří píší tímto stylem.
Něco v té záležitosti nebude zrovna jedlé - a nemyslím, že by to bylo ze zemanovské kuchyně.
Ten záprtek bude schwarzenbersko-putnovského střihu.
20. 05. 2013 | 14:16

Gustáv Kočí napsal(a):

Antroid:
Zeman dlouho Žantovskému "skůtr" neříkal, protože byl záhy označen "dobřík", t.j. doje..ný obřík. Na hulváty nic jiného neplatí.
20. 05. 2013 | 14:16

Občan napsal(a):

Kanalniku,
Putna i Sokol naopak moc dobře vědí, že toho udělali standardně hodně málo.

A protože se nestandardně habilituje a jmenuje i jinde, nastalo převeliké divení a obávání se z toho, že najednou přestal být prezident podepisovací mašinkou. Dosud nemuseli děkani a rektoři nikomu nic vysvětlovat, takže zejména v humanitních oborech byla nastolena doslova anarchie. A teď hrozí, že by tomu mohla být učiněna přítrž.
Proto ten řev. Povšimněte si, že technici, přírodovědci a zdravotníci s tím problém nemají. Ba dokonce ani právníci.
20. 05. 2013 | 14:18

jarpor napsal(a):

Bez ohledu na postavy a jména v tomto tyátru hodně nízké úrovně ... avšak právě proto, že jsme se dozvěděli důvod "nejmenování" ... konečně /dodávám/... od toho nejvyššího v tomto hodně pokleslém "kusu",

pak má autor naprostou pravdu v jeho :

"Již dnes je akademická komunita hodně bojácná a její zapojení do věcí veřejných je přinejmenším vlažné. Není to tím, že by tito lidě neměli co říci. Jsou prostě opatrní, aby náhodou neřekli názor, jehož vyřčení je bude posléze mrzet. Zde jde samozřejmě především o svobodu. Ale společnost strachu se posléze stane i společností stagnace.

A porovnávat udělování čestných doktorátů a profesur Universitou za totáče - Castrovi, Kadáfímu a komu ještě, s dneškem, to může opravdu jen zdejší "génius" s nickem Maximus.

Hezký den
20. 05. 2013 | 14:22

Občan napsal(a):

Co se Žantovského týče, domnívám se, že zde dochází záměně osob.

Nejde o PhDr. Michaela Žantovského, ale o Mgr. PETRA Žantovského, novináře a VŠ učitele.
Petr Žantovský rozhodně není trpaslík, protože má na výšku nejméně 195 cm :o))
20. 05. 2013 | 14:28

Gudka napsal(a):

jarpor
"A porovnávat udělování čestných doktorátů a profesur Universitou za totáče - Castrovi, Kadáfímu a komu ještě, s dneškem, to může opravdu jen zdejší "génius" s nickem Maximus."

Pochopitelně dnes nikdo neočekává, že by UK zase udělila čestný doktorát nějaké ikoně komunistických režimů - to snad Maximus ani říct nechtěl. Já ovšem rozumím tomu principu - totiž ochotě tohoto vysokého učení podlézat těm, kdo jsou právě u moci - viz např. čestný doktorát Bushovi. A to je ve zdech. Ten duch tam žije, jednotliví funkcionáři přichází a odchází, ale duch Vědecké rady UK přetrvává (taky Páhlavího a Castrův doktorát stále platí).
Tudíž míra akademické "svobody" v pojetí UK je limitovaná a humbuk, který se kolem ní strhl, je bouří ve sklenici vody a připomíná kravské dostihy.
20. 05. 2013 | 14:33

stejskal napsal(a):

25, pane Občane.

Pánové Škromach, Koudelka, Bednář, Rusnok, Štěch a dalších cca. deset, kteří zde standardně pana prezidenta podporují, chtěli též něco napsat, ale zakázal jsem jim to.

Samotného mne překvapuje, jakou mám u celé řady vcelku vysoce postavených lidí autoritu ;-)

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno věcnou výměnu názorů.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 05. 2013 | 14:38

Občan napsal(a):

Pane Stejskale,

sice je nemáte seřazeny podle abecedy a nepostupoval jste při výběru striktně vyváženě, ale přesto srdečně děkuji.
Neboť ačkoli souhlasím se rčením, že opakování je matkou moudrosti, jsem toho názoru, že čeho je moc, toho je příliš :o)

Blahopřeji Vám k autoritě a přeji příjemně prožitý zbyek dne.
20. 05. 2013 | 14:44

jarpor napsal(a):

Gudka

Soudím, že udělování četných doktorátů a proces jmenování řádným docentem či profesorem, je z principu úplně něco jiného, co porovnávat způsobem, jak to učinil Maximus, nelze.

I to je ve zdech... nemyslíte ?

S použitím slova humbuk se shodneme... ovšem já ten humbuk spatřuji nikoliv v samotném rozhodnutí nejmenovat, dle mého prezident není cvičená opice... / budu používat termín rozhodnutí, protože jak jsme se přímo z úst dozvěděli, prezident o důvodech informoval představitele UK a nynější "změkčování", že ještě rozhodnuto není považuji jen mlžení... /
nýbrž pro naprosto nepřijatelný způsob jakým se prezident k této věci postavil... počínaje tím tajůplným mlčením o důvodu... přes posléze dnes sdělený důvod... včetně mlžení, jak to vlastně s tím jmenováním bude...

Hezké odpoledne
20. 05. 2013 | 14:46

Občan napsal(a):

jarpore,
pokud už nerozlišujete ani mezi čestnými doktoráty a akademickými tituly, pak je to s Vámi opravdu hodně nahnuté.
20. 05. 2013 | 14:47

Gudka napsal(a):

Karlova univerzita by nejspíš měla být vděčná Konstantinu von Neurathovi za zavření českých vysokých škol. Bůhví, jaké kompromitaci UK tím vlastně zabránil? Myslíte, že by UK jinak oddolala silnému nutkání dekorovat čestným doktorátem třeba Heydricha?
20. 05. 2013 | 14:48

jarpor napsal(a):

Občan

Právě že rozlišuji... právě proto jsem se k takovému nesmyslnému porovnání vyjádřil... Zkuste chápat psané..., případně zkuste rozlišovat co kdo píše...

Mějte se
20. 05. 2013 | 14:51

Gudka napsal(a):

Oprava: odolala
20. 05. 2013 | 14:54

Karel napsal(a):

No potěš koště člen NERVu nemá do čeho píchnout v době hroutící se ekonomiky a zabývá se kašparem Putnou. Právo na názory mu jistě nikdo nebere, to jestli je homosexuál je čistě jeho věc, ale divím se, že pomocí transparentu to musí volat do světa.
Jestli někdo z presidentů omezoval svobosu názorů tak to byl Václav Havel, když před presidentskou volbou nechal pod malichernou záminkou zavřít Sládka. Malé a dětinské.
Návrh na jmenování Putny jen ukazuje jak úroveň Karlovy university neustále klesá a klesá. A tato universita se stává pouze nástrojem propagandy nikoliv svobodného bádání.
20. 05. 2013 | 15:00

neo napsal(a):

gaia:

když si to pletou děti, to se ještě dá.
Když si to pletou učitelé, je to na pováženou.
20. 05. 2013 | 15:04

veverka napsal(a):

Doufám že Kárlův mopslík Putna žádný titul nedostane,byl by to další záslužný Zemanův čin po doplnění ústavního soudu a poslání sudeťáků do patřičných mezí.
20. 05. 2013 | 15:05

oranžáda pitomá napsal(a):

tak jsem se dozvěděl jedno.... že transparent, katolické buzny zdraví Bátoru, je vyjádření názoru akademika... ???
Míval jsem o akademické obci lepší mínění...
20. 05. 2013 | 15:06

dennis napsal(a):

Vsichni se zastavaji Putny, mnozi se zastavaji prezidenta. A kdo se zastane katolicke buzny? Ma prezident vubec pravo rikat nahlas, co si mysli? On si nemysli, ze je hezke verejne oznacovat spoluobcany takovym vyrazem, jakou je katolicka buzna?

Verim, ze statecny, hrdy a pravdomluvny pan Putna bude mit prilezitost dustojne s nalezitym oznacenim hodit profesorske jmenovani prezidentovi pod nohy a projevit tak sve pedagogicke nadani a vedeckou kvalitu.
20. 05. 2013 | 15:07

Antroid napsal(a):

Občan > Skútr

Nemáte pravdu a vy nejspíš to víte. Šlo o senátora Žantovského, bylo to v kontextu zemanova napadání 4koalice, a byla okolo toho i bouře ve sklenici vody, mediální přestřelka atd.
20. 05. 2013 | 15:07

Antroid napsal(a):

dennis

Myslím, že většina z nás, co se nezastáváme prezidenta Miloše, se nezastáváme profesora Putny, ale práv akademické obce. Aspoň já určitě.
20. 05. 2013 | 15:08

Gudka§ napsal(a):

Antroid
"Myslím, že většina z nás, co se nezastáváme prezidenta Miloše, se nezastáváme profesora Putny, ale práv akademické obce. Aspoň já určitě. "

Ovšem, pane Antroide, nečetl jsem, že by tu někdo, kdo se nezastává pana Putny, chtěl omezit akademické svobody. Nikdo přece nebrání žádnému příslušnému grémiu univerzity vybrat někoho v profesorském řízení.
Akorát, že oni pak chtějí nutit prezidenta, aby jejich výběr bez výhrad akceptoval. Takže tady není ohrožena svoboda akademická, nýbrž právě prezidentova.
20. 05. 2013 | 15:15

mb napsal(a):

hanah napsal(a):
Neuvěřitelné, co se kolem toho nabubřelého nýmanda rozpoutalo.

hanah prominte že na vás reaguju, ale kdo jste vy / čím se zabýváte, co jste dokázala a jak jste prospěla sobě a komunitě ? / že nazýváte, titulujete a hodnotíte Putnu jako nabubřelého nýmanda ?

za případnou odpověĎ děkuju ... hezký den ...

ls zapomněl jste na skoroombudsmana křečka ... ale ten se vejde pod nadpis dalších cca deset ...
20. 05. 2013 | 15:18

queribus napsal(a):

Mám zato, že toho povyku kvůli jedné ne/profesuře je až přespříliš.
Zvláště ze strany pravdoláskařů a humanitních a pseudohumanitních studentů. V těchto oborech/quasioborech lze aspirovat na vysoká akademická ocenění, aniž by se dotyčný projevil jakýmkoliv invenčním intelektuálním způsobem nutným pro akademické prosazení se v rigorózních disciplínách. "Kulturní či sociální antropologie" (nebo obojí dohromady?) je víceméně snůška pseudointelektuálských keců s poloabsurdní terminologií, která nemá nic co říci ani k vědeckému poznání ani přispět ke kvalitě života jako takového...
Jsou lidé (i VŠ-vyučující), kteří se vyžívají v bezobsažném líbivém řečnění a také tací (i VŠ-studenti), kteří jim s nekritickým obdivem naslouchají. Z minulosti vím, že právě toto se Zemanovi dost příčí (stejně jako Klausovi před ním). Takže se těžko divit, když se hlava státu (ale nejen ona, obdobně se vyjádřili i církevní představitelé, kteří se k Putnou vyznávaným názorům také nehlásí)postaví nevstřícně k profesuře tohoto poněkud svérázného homo-excentrika. Větší ostudu než Zeman zde utrpěla UK, resp. její akademický senát. "Vynucovací" postoj některých studentů je pro mne těžko pochopitelný....Ostatně, proč se Putna neobrátí s profesurou jinam (pokud to nebude Sládkovičovo)...?
20. 05. 2013 | 15:21

zemedelec napsal(a):

Pane Münich.
Výborně,máte strach také,už bylo načase,vždyť jste ještě nic nepředvedli,jenom oblbujete ekonomickými poučkami.Vždyť na tohle jsme čekali,aby někdo rozvířil tenhle smradutý rybník.
20. 05. 2013 | 15:24

už zas si dovolil mít názor napsal(a):

Münichu, zejména jde o zachování prezidentovy svobody názoru a svobody tento názor vyjadřovat.
Kdyby tuto svobodu neměla mít ani hlava státu, byli bychom definitivně v rektu Bilderbergu.

Vzhledem k tomu, jak daleko tato hra zašla, jsem pro to, aby prezident své důvody v úplnosti zveřejnil.
Nechť lidé posoudí.

Pokud Martin Putna sbubnovává mezinárodní soubory bohemistů, nechť povstane a čelí muzice.
20. 05. 2013 | 15:27

Antroid napsal(a):

Gudka§

Znovu, nechal bych na akademické obci, zda je ten či onen vhodný kandidát na profesora, tím spíš, že zrovna Zeman nemá na to posuzovat charakter či kvalitu kandidátů.

Prezident v tomto ohledu svobodu nemá, to jej odlišuje od monarchy či diktátora.
20. 05. 2013 | 15:28

Guka napsal(a):

queribus

"Vynucovací" postoj některých studentů je pro mne těžko pochopitelný..."

Nicméně, oni jsou alespoň zásadoví a svou výzvu ostatním adeptům profesury, aby svůj nový titul nepřijímali, dokud ho nedostane i Putna, podpoří vlastní obětí: nebudou chodit ke zkouškám a ti studenti, kteří by letos měli ukončit studium, nepřijmou absolutorium, odpřou promoci a odmítnou rtituly Bc, Mgr a Dr.
20. 05. 2013 | 15:31

Antroid napsal(a):

už zas si dovolil mít názor

Miloš má svobodu říkat, co se mu zlíbí. Prezident je zavázán ústavou, zákony, dobrými mravy, společenskými pravidly a podobně. Prezident není diktátor.

Zeman by si měl vyjasnit, zda chce být nadále Milošem, anebo zkusí dělat toho prezidenta. Docela by mě zajímalo, jestli už kompletně rozchodili KPR.
20. 05. 2013 | 15:32

stejskal napsal(a):

Mimochodem (když už to tu pan Občan otevřel):

dosud zde na podporu akademických práv a svobod (tedy proti postupu pana prezidenta) napsalo pět blogerů (Jan Urban publikoval dva texty na dané téma), další podpořil akademickou erudici Martina C. Putny, dva texty se týkají především toho, že by proces jmenování profesorů měl být pevně stanoven, aby se předešlo podobným dohadováním. Jiří Paroubek pak hodnotí postup pana prezidenta politicky.

Jsem přesvědčen, že se k tomu někdo ještě vyjádří, a zvědav, zda zazní z řad blogerů-sympatizantů pana prezidenta názor, který by jeho jednání podpořil. Pokud ne, tak je to samozřejmě všechno naprosto zmanipulované ;-)

Přeji zajímnavou, korektní a co nejvěcnější diskusi na dané téma.

Libor Stejskal
20. 05. 2013 | 15:36

Jim Devon napsal(a):

A vidíte, pane Munichu, já osobně mám ten pocit, že univerzity, byť se snaží studentům život na své půdě co nejvíce usnadnit a zpestřit, tak tuto atmosféru přenášejí i na ně a to aniž by samy chtěly nebo nedej bůh tak činily programově.

To je prostě o životě ve společnosti, který doléhá na každého jednotlivce. To je doba. Byla za komunistů, byla ale i za Havla, ač si to nechceme připustit. Však si vezměte, že kdo si s Havlem přešel přes cestu tak taky na čas společensky skončil. A netvrďte, že tot tak nebylo. Havel byl podle mě jen pokračovatelem komunismu a vládl ve jménu hesla: "utiskovali jste mě, teď utisknu já Vás". I když ono Havel byl možná jen loutkou těch svých poradců a rádců. Možná, že to byli oni, kdo pár lidí skřípli stejně, jako skřípali komunisté. V tom opravdu mohu Havlovi křivdit. On ten disent je v podstatě také takový konvent nebo mocenský konglomerát. Ale existuje i lepší pojmenování, jak že se tomu někdy také říká? Není to pojmenování náhodou syndikát?

Ale aktuálně a k panu Putnovi.
Znáte mezinárodní repozitář akademických děl Web Of Science? Odhadoval bych, že celkem ani ne, protože kdybyste se tam podíval, tak byste si celý článek možná jinak uvážil.

Tedy v tomto repozitáři má pan Putna představte si celých 12 knih a celou 1 citaci VŠECH jeho děl, která jsou tam evidována. A navíc 6 z evidovaných publikací, které napsal vychází z méně než 7mi zdrojů. To mi osobně o "kvalitách" tohoto člověka říká dost na to, abych se Zemanem v názoru na pana Putnu souhlasil. Toto množství děl totiž mnohým nestačí ani na titul Docent.

Odkaz: http://apps.webofknowledge.com/summary.do?product=WOS&parentProduct=WOS&search_mode=OneClickSearch&parentQid=&qid=7&SID=Y2COmgm89fbN4daMmjF&&page=1
20. 05. 2013 | 15:37

Gudka napsal(a):

Antroid

"Prezident je zavázán ústavou, zákony, dobrými mravy, společenskými pravidly a podobně. Prezident není diktátor."

V případech,. kdy není zavázán ústavou ani zákony ("zavázán" podtrženo), mu nemůže být upírána kapacita posuzovat stejně jako nějaký Antroid, co je a co není dobrý mrav. Také by nemělo být měřeno dvojím metrem: požaduje-li se dodržování "společnských pravidel" po prezidentovi, neměl by z toho mít výjimku ani dotyčný Putna, ani například Schwarzenberg, který se často chová jako vyložený křupan.
(Mimochodem: co je veřejně dostupné o publikační kapacitě pana Putny, to svědčí o skutečně velmi vlídném posuzování akademickou obcí).
20. 05. 2013 | 15:39

Antroid napsal(a):

Gudka > co je veřejně dostupné o publikační kapacitě pana Putny, to svědčí o skutečně velmi vlídném posuzování akademickou obcí

... říkáte vy.
20. 05. 2013 | 15:41

Jim Devon napsal(a):

stejskal napsal(a):
20. 05. 2013 | 15:36

Pane Stejskale, proč si tolik spoludiskutujících stěžuje na neoprávněnost smazání svých příspěvků?

Opravdu podporujete tuto "korektní a co nejvěcnější diskusi na téma" tříděním jejích příspěvků, aby korelovala názoru Vašemu nebo Vašich nadřízených, jak zde někdo před časem naznačil?

Tato obvinění se totiž v diskuzi obevují velmi často po celém Aktuálně. Člověk pak neví, co si o tom má vlastně myslet.

Máme zde demokracii nebo ne?
20. 05. 2013 | 15:43

pozorovatel napsal(a):

Myslím, že je něco jiného stát na akademické svobodě a svém názoru a něco jiného chovat se jako obscénni šašek. Pokud tomu dobře rozumím, od pedagoga (nota bene vysokoškolského) se očekává nejen vzdělání, ale i určitá úroveň projevu a moudrost. Kterýžto předpoklad pan Putna - velice jemně řečeno - očividně nesplňuje.
Od pedagoga se očekává morální nezpochybnitelnost kromě jiného i v oblasti sexuální. Dnes, když svoji profesi musí opustit kdejaká učitelka na základce, jejíž hambaté fotky se nešťastnou náhodou dostaly na web, je nemyslitelné, aby byl poctěn profesurou člověk, který svou sexuální orientací provokuje a užívá ji jako zbraň (proti jinému).
Nejmoudřejší by asi bylo, kdyby se pan Putna sebekriticky stáhl - což ale nedopustí pravdoláskaři a kárlovci, kteří rozdmýchávají oheň, seč mohou. Konec konců kdo ví, jestli to není škaredá hra nachystaná na Zemana. A pak nechť se zpřesní pravidla hry: Buď že rozhoduje prezident - ale pak musí mít právo nejmenovat, anebo ať si o svých profesorech rozhodují jednotlivé školy v rámci svého marketingu. Já bych své dítě na školu, kde jsou vyzdvihováni pedagogové Putnova ražení, rozhodně nedal. Mám ale strach. že pak by naše vysoké školství - již tak zprofanované - kleslo ještě níže do bahna, které víří.
Rpuhodně není marný hlas paní Dvořákové (jakkoli ji nemusím), že by se rozhodování pedagogické rady UK mělo krapet prověřit.
20. 05. 2013 | 15:45

honolulu napsal(a):

Kanturci a "pedagogove" na UK ! Dokazali jste mnohokrat, ze vase intelektualni kvalifikace nema vetsi hodnotu nez k zarazeni na skolniky v pomocnych skolach...
Byli jste vzdy poplatni kazdemu rezimu nepratelskemu zajmum naroda a jste znovu poplatni organizovane parte bridilu, ktera svoji neschopnosti znemoznila
vyhrat volby vasi knizeci figurce....

Svym zakrnelym intelektem jste ted bezceni i pro vase chlebodarce...Zeman to nad vami znovu vyhra a vase snaha o moc neprinese ovoce i kdyz kazdy tyden budete lopatovat na hrad dalsi pile of manur.

Pane presidente nedejte se ! Nesmite nic podepisovat na zadost budoucich skolniku v pomocnych skolach. Znicil by jste prestyz vase uradu.
20. 05. 2013 | 15:45

to DM napsal(a):

To asi nebude STRACH (co dle elektrotechnika Municha přichází z Hradu), ale spíše vlny, spíše viróza, či společenská únava.
Takovou mediální pozornost neměl jmenovaný MCP na "promenádě čtyřprocentních", tak to zkouší takto. Řekla bych, že mi to je PUTNA.
Pochechtávám se nad tím, čeho všeho "odborník" Daniel je.
20. 05. 2013 | 15:47

Občan napsal(a):

Antroide,

o Putnově habilitaci kupříkladu nelze najít NIC. On sám uvádí, že docenturu dostal za JEDNU publikaci, která se zároveň stala jeho habilitační prací.

Pokud je to pravda, tak s něčím takovým by vyrazili např. na právech nikoli zájemce o docenturu, ale každého magistra, který by se pokusil takovým způsobem získat byť jen titul JUDr., o PhD. nemluvě.
I na toho JUDra totiž musí postgradualista svou diplomku zásadně rozšířit, doplnit a doložit svoje vlastní poznatky z praxe.
Jestliže tedy vládne na fildě (protože Putna měl být habilitován na filosofické fakultě v r. 1998) V NĚKTERÝCH OBORECH taková anarchie, pak je na pováženou, zda taková fakulta má smysl.

Pokud jde o jmenování profesorem, tak UK má vlastní, srozumitelná a docela přísná pravidla - hlavně co se publikací a citací týče. Putna ty podmínky prostě a jednoduše nesplnil. Co přesto vedlo Sokola k tomu, že mu to přesto podškrábl (a teď se začíná kroutit jak žížala), to ví jen on. A bude s tím mít asi problém.

Což je další věc - docenturu má Putna za něco úplně jiného než za co má navrženu profesuru. Nad tím už mi zůstává rozum stát úplně.
20. 05. 2013 | 16:00

honolulu napsal(a):

Samozrejme, ze podpora presidenta Zemana je zamerne umlcovana. Media jsou v rukach skupiny specialnich zajmu, majicich zajem,
pouze o svoje zajmy....

Presto ze muj pracovni vzor a ideal pan Stejskal, se snazi nenapadne, nesmele ovlivnit tuto nestastou situaci ve prospech demokracie, tak jeho moznosti jsou oklestene...

On je stale hlidan, a je na neho nahlizeno i kdyz pracuje na zahradce a krmi jedineho kralika, ktery mu zustal po varovne sabotazi, ktera ho znovu zposlusnila....
20. 05. 2013 | 16:01

marxík napsal(a):

Pane Stejskale, kdyby žil nebožtík Havel, myslím toho věhlasného státníka, ten by kolegu Zemana jistě podpořil ( a spolu s ním, povinně, i obec pravdoláskařská).
Véna první dokázal na akademické svobody také hodit jeden smělý bobek.
20. 05. 2013 | 16:06

když nic napsal(a):

lulu
Snad si na králících Bilderberg aspoň pochutnal.
20. 05. 2013 | 16:07

neo napsal(a):

To neni strach, to je slivovicový opar
20. 05. 2013 | 16:08

Když nebude jmenován p. Putna zanikne napsal(a):

v ČR demokracie. Akademické sbory již nikdy nebudou moci vybrat žádného kandidáta na profesora, na akademické půdě zanikne názorová pluralita.

Něco v tomto smyslu se nám snaží namluvit kulturní fronta pravdoláskařská. Přitom se jedná pouze o případ jednoho exhibicionisty se způsoby řeznického psa. Navýš velice konfliktního.

Prezident má podle těchto "demokratů" jejichž názor je tím jediným správným , udělat to, co mu předestřou, bez ohledu na to jestli je to jeho povinnost. (Celý problém je přitom kompetenční otázka).

Nehledě na to, že je povinností navrhovatele prozkoumat jestli kandidát na profesuru splňuje politické, odborné a morální předpoklady pro tento vědecký a reprezentativní titul. Stejně tak jako bylo povinností rady VŠ prozkoumat v případě návrhu p. Mikuleckého na rektora. Tehdy nikomu nevadilo, že jej prezident Havel nejmenoval, nikdo se nebouřil, že jsou porušováýny akademické svobody svobodně si vybírat své vedení a reprezentanci. Přitom i tehdy šlo o akademickou svobodu. Prezident podle tě+chto chytráků měl být jenom "pošťákem", žádnou poslední přezkumnou a schvalovací instancí - pojistkou.

Zdá se, že kulturní fronta je jaksi názorově nekonzistentní a reaguje selektivně podle toho, jak se jí to právě hodí a kdo je prezidentem. Dá se říct, že kulturní a mediální fronta se snaží pořádat nedemokratické nátlakové akce s cílem nepřímo "si ochočit" nechtěného prezidenta.
20. 05. 2013 | 16:12

Pompeius Magnus napsal(a):

Je to zajímavé pozorovat, jak se intelektuálně mediální partička, vešměs akademičtí lehkoživkové, vždy tak pěkně zbuntuje a vrhne na svou oběť. Na Kikině nenachala ta servilní čeládka nit suchou kvůli amině, do Zemáka se to naváží imrvére od samého počátku. Přes tvrzenou opilost, kterou tedy nikdo neviděl, ale "Zemič se tak divně motal...", přes údajné "omezování akademických svobod" pro nejmenování bezvýznamého a nepříliš známého a nepříliš pracovitého, ale o to hlasitějšího mediálního skandalisty profesorem. Co když prezidentům podpis na profesoském jmenovacím glejtu znamená i to, že préza souhlasí s občanskými postoji a morálními kvalitami jmenovaného profesora. A kdo ví, třeba by právě Urban, Pehe, Munich, Šiklová (co vypadá čím dál tím víc jako Babiš), Zlatuškové, při dalším mediálním excesu C. Putny (C jako kapitán?) vykřikovali, že za to může Zemák, protože ho jmenoval.
20. 05. 2013 | 16:15

honolulu napsal(a):

Vy sebedulezite nafouknute plynove bubliny na UK.
Jste velmi srandovni s vasimi tituly, diplomy a hirarchii umele vytvorene "inteligence". To si nepamatujete stare ceske prislovi:
"Kdo o sobe moc si mysli, zacina byt trouba" ?
Nebyla nahodou osli serenada napsana pro vas na vasi pocest ?
Omluvte se Zemanovi za intrusion do hradniho remesla...
Aby jste byli chytrejsi, tak se musite priznat k hlouposti.
Nevite nic o necem vy papousci a ritolezci.
20. 05. 2013 | 16:22

zemedelec napsal(a):

Pro Pompeius Magnus.
Tohle by mě zajímalo také,kdo by byl postižen.
Pevně doufám,že mu to Zeman nepodepíše.Už se u Zlatušky popisovalo,že je jen magistr,už vlastně neměl získat ani docenturu.
20. 05. 2013 | 16:31

resl napsal(a):

honolulu 15:45 : Pane presidente nedejte se !
Nebojte se, pan prezidenta se nedá, vždyť má imunitu a o té se může nějakému nevychovanému profesůrkovi jen zdát.
20. 05. 2013 | 16:43

resl napsal(a):

honolulu 16:22 "Kdo o sobe moc si mysli, zacina byt trouba" ?
pravda, pravdoucí, to už říkal náš i váš exprezident Klaus
20. 05. 2013 | 16:45

Anonym napsal(a):

Já opravdu nevím, o co všem novinářům jde.
Prostě a jednoduše, prezident Zeman kouří, pije alkohol a hunsí se mu homosexuálové. Ale to dělá velká většina mužska populace v Čechách. Na tom přece nemohl nic změnit nějaký zákon o registrovaném partnesrtví nebo uvědomělé řeči ze zahraničí, že homosexuály společnost potřebuje. Určitě tedy ne ke zvýšení počtu narozených dětí, kterých stále máme u nás málo.
A poékud někdo jako homosexuál Putna vědomě ovlivňuje svými názory nejen studenty ale celou psolečnost, tak konečně musí říci někdo, že to není normální. Kdyby profesuru měla dostat žena, která po večerech soukromě vystupuje v erotickém klubu, tak by nikoho ani nenapadlo její profesuru poslat prezidentovi ke jmenování. Ale ohledně Putny si to nikdo neodváží, protože by byl okamžitě označen za homofobistu. A ke všemu je prý Putna ještě pravdoláskař, tak to by protestující už vypadal jako úchyla, který nepodporuje náš demokratický návrat do Evropy. - Je to ale tragédie, když naše demokracie stojí na lidech jako Putna.
20. 05. 2013 | 16:46

resl napsal(a):

PM 16:15 : do Zemáka se to naváží imrvére od samého počátku. Přes tvrzenou opilost, kterou tedy nikdo neviděl
......
Taky jsem si všimnul, že mu kousek virózy vykukoval z podčepice. Pomlouvat, to je jediné, co umějí. Umělci, fujtajbl.
20. 05. 2013 | 16:49

Antroid napsal(a):

Občan

Já jsem habilitační práci profesora Putny ani nikoho jiného nezkoumal a činit tak nehodlám. Kdybych měl takto detailně kontrolovat práci úplně každé instituce, nezbyl by mi čas na bohulibou práci, která mě živí. Pokud vy toto činíte a máte nějaké relevatní poznatky, adresujte je na příslušná místa, inspekce, akreditační komise atdatd.

Bulvární pomluvy nelze považovat za důvěryhodné informace.
20. 05. 2013 | 17:06

Miroslav Pivoda napsal(a):

STRACH PŘICHÁZÍ Z ČESKÝCH UNIVERZIT.
Daniel Munich: "Strach přichází z Hradu".

Akademici řeší naprosto špatný problém. Už jsem se k tomu pod jinými články vyjádřil dříve (tzn. prezident nemá nic společného s akademickými tituly, a měl by proto být této povinnosti urychleně zbaven). To je podstatné. V tomto smyslu se mi současná situace jeví tak, že "strach přichází spíše z univerzit", protože tam lidé nemají zdravý selský rozum.

Akademici počítají počet publikací a jejich stránek, protože nejsou schopni pořádně posoudit obsah publikace. Víte například o tom, že Einsteinova teorie relativity byla poposána jen na šesti stránkách? V Česku by určitě nemohl dostat profesuru. Vyjádřete se, prosím, spíše k tomuto pánovi než Putnovi.
20. 05. 2013 | 17:10

honolulu napsal(a):

Pane nicku - kdyz nic.

Tu partu Bilderberg uz jsme zmapovali a cela ta parta nas prekvapila inklinaci ke sportu... To jsou vesmes dychavicni, uprdeni, pupkati, uslintani, skaredi dedci po sezone, kteri se honi nazi kolem swimming poolu (pardon, bazenu na koupani.)

Najaky pan P..e tam s nimi poskakoval take, jako jejich cisnik.... Na zaklade toho dostal povoleni indoktrinovat a KULVIT mladez v Praze. (Chudak Praha.)

Potom je zde dalsi parta "universitnich profesoru" na Yale universite. Oni si rikaji SKULL and BONES a delaji ritualy s kostmi a lebkami nebostiku...

To stejne vsak delali lidozrouti v zap. Rhodesii a v Zaire, kdyz jsem v mladi pracoval v Africe pro vladu B.J. Vorstra..

On se tenkrat nejvetsi pan Rhodesie - Ian Smith, moc rozcilil a poslal tam moje kamarady, nakopat lidozroutum do rektalu. Proc nikdo nenakope rektal profesorum na Yale-ske universite nevim..
(Co je dovoleno bohum, neni dovoleno volum.) Mozna by se ta civilizacni pomucka ujmula a slo by potom nakopat do rektalu i prof. a UK...Long-overdue (opozdene.)

Myslim si, ze nejvetsi dira temnoty v USA je vsak KSU (Kent State University) kousek od Akronu v Ohiu...Ti se tam jednou tak zblaznili, ze je zacala Narodni Garda stilet..Tuto akronskou civilizacni moznost nechame zatim pro "university" v cesku otevrenou. Nemuselo by k tomu vsak nikdy dojit, kdyby president Zeman jmenoval nejakeho inteligentnejsiho Cecha do vedeni UK. Nejlepsi by byl nekdo jako Josef Vyskocil, ktery prevysuje vetsinu prof. na indoktrinaci UK svoji inteligenci....
20. 05. 2013 | 17:13

amdg napsal(a):

No, pokud jde udělat práva za rok, lze za tři roky i profesůru ...

Že vám vadí jedna putna. Je to asi zasloužilý budovatel, který publikuje v lidovém tisku.
20. 05. 2013 | 17:22

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Autore, nechápu vo co tady go?
Prezident podepíše, a Putna bude profesorem.
Prezident nepodepíše a Putna nebude profesorem.
A Vy chcete prezidenta k podpisu donutit?
Nejste náhodou prodejcem hrnců důchodcům na zvláštních akcích?
20. 05. 2013 | 17:51

dennis napsal(a):

Pane Androide,
je akademicka svoboda otazkou akademickou? Co myslite? Od zalozeni Karlovy univerzity otazka akademicke svobody nikdy neprestala byt aktualni otazkou v zadne dobe.

Dnes mam po precteni blogu pana Mu:nicha pocit, ze na Hrade sedi risky protektor. Jak to vlastne je? Zijeme v dobe horsi totality, nez jsou nasim Ústavem totality definovany? Nebo je to jen basnicky obrat autora blogu, ktery ma vyjadrit jeho jazykovou invenci, ale s realitou dnesniho rezimu nema nic spolecneho. Kdybych bral vazne slova pana Mu:nicha, musel bych se vazne bat i samotneho NERVU.
20. 05. 2013 | 18:19

Učitel napsal(a):

Učím na VŠ a absolutně by mě nenapadlo tahat na půdu školy politiku. Vždy platilo - politika na akademii nepatří! Ta má zůstat svobodná od vší politické špíny, doslova a do písmene neutrální (snad s výjimkou politologie). Vůbec nechápu, jak si může pan docent dovolit takové excesy, jaké se uvádějí. Přece nejde ve škole být neutrální, a pak za prvním rohem ze sebe dělat tvrdě politického činovníka, ba navíc ještě šaška.

Když přemýšlím, proč se Putnovo chování některým studentům líbí, napadá mě jediné - základ dnešní školy je přece v zábavě, zábavnosti výuky. Já jim ji přeju. Ale ať tu nikdo nevykřikuje, že škola bez možnosti excesů, sprosťáren, urážek kde koho, oplzlostí a dalších hnusů nebude svobodná. Ne, bude možná jen trochu osvobozená.
20. 05. 2013 | 18:21

Marian napsal(a):

Pozor.pane Munichu!Za dveřmi již stojí Zemanova tajná policie,jejímč vzorwem je KGB! Zítra už si ani neškrtnete!
Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
NIKDO není povinnen podepsat něco, s čím nesouhlasí.
20. 05. 2013 | 18:23

aga napsal(a):

Strach přichází z Hradu - a baktuálně je plná na smrt vyděšených blogerů, kteří se bojí vyjádřit. A nejen baktuálně, smrtelným potem oblitá Drtinová z posledních sil kvičí na své oběti - ee, co to dím, na predátory ze SPOZ, a záhrobní chór ostatních médií k tomu pěje své pohřební písně. Studenti jsou zalezlí pod lavicemi a odtud kníkají svá ultimáta. Prostě buď strach skutečně ovládl tuto krajinu, nebo lžete jako vám švidrají očička, autore.
20. 05. 2013 | 18:24

příležitostný milovník dvojitozubců napsal(a):

Teda, představa, že s mou lebkou a hnátama dělá nějakej dyslektik a dysgrafik (vyléčenej??? alkoholik, jde to vůbec? a nově sebeodhalenej křesťan) nějaký rituály by mi asi jako zesnulýmu nedělala dobře.

To rači budu dál krást ty králíky.
Maj hebkou srsť.
I když brzo pelichaj.
20. 05. 2013 | 18:25

honolulu napsal(a):

Panove protoze je zde zminka o Einstainovi, tak mi dovolte napsat neco zajimaveho, co jsem se dovedel v krasnem state kastanu v OHIU.
Kdyz Nikola Tesla pracoval pro Edisona v Michiganu, tak dostaval zachvaty vzteku na Einstaina a na Edisona take...

On vsude psal a mluvil, ze jsou to dva super zlodeji. Ze Einstajn je zlodej myslenek, ktere ukradl od nejakeho zabozrouta (Francouze) a jmenoval jmeno toho fyzika.
A ze Edison je zlodej penez, horsi nez silnicni bandita.

Kdyz se vsak podivate na mapu Ohia, tak je zajimava jedna vec... Alva Edison se narodil kousek pod Sandusky v Ohiu. Vesnice se jmenuje Milan. Tam se take narodila matka Henryho FLAGLERA, ktery pozdej vyrustal Bellevue v Ohiu pod Sandusky. (Multi millionar, ktery se zaslouzil o rozvoj oleje a spristupneni Floridy.)

A vsichni jezdili do mista pod vesnici Bellevue, kde pusobi vortex energie z vesmiru...
Flagler, Edison, Tesla a Einstain, proste vsichni ! Bylo to kdysi posvatne misto Indianu a cernoprdelnici jim to zabavili uz v roce 1850.... Tam kazdy zacne byt genialni a vzdelany a nesnaset hloupost svych kolegu...

Toto bylo napsano proto, ze by takave misto mohlo vylecit i prirozenou hloupost profesoru na UK.

New Age tam jezdi take. Po moji prvni navsteve tohoto mista jsem byl jmenovan podperou - OCELOVYM NOSNIKEM firmy a sefem projektu. Po druhe navsteve tohoto mista jsem byl jmenovan managerem a koupil jsem si Cadillac. Po treti navsteve - to vubec nemohu ani napsat...
A vite kde to je ?
Tam kde je krizovatka silnice cislo 269 z Bellevue na jih a silnice cislo 4 ze Sandusky na jih, tam kde se silnice setkaji, je to na sever po leve strane 1/2 mile +/-.
Takove misto by mohlo pomoci vsem profesorum a urcite i Putnovi.
20. 05. 2013 | 18:34

MA-FU napsal(a):

TADY JE VYSVĚTLENÍ:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/zive/ct24/
ten kdo nechce vědět,zatvrzele hájí situaci
20. 05. 2013 | 18:47

Da.Rock napsal(a):

Zas máme něco, k čemu se intelektuálové a profesionální aktivisté můžou plamenně vyjadřovat a srdnatě podepisovat petice. Hřebejk, Rychlík, Sommerová, Svěrák, Fischerová a další "podepisovači" už se určitě pídí po arších, aby veřejně odsoudili násosku a podpořili buznu.
20. 05. 2013 | 20:00

Pepa 3 napsal(a):

Autore: (cituji vás)
"Aby si člověk nezavařil, bude pro něj nejlepší neříkat vůbec nic, k ničemu se nevyjadřovat, nic nekritizovat, mlčet a v horším případě dokonce kývat něčemu s čím vnitřně nesouhlasí. Na tu pekelnou dobu, kdy to bylo přesně tak, si snad ještě pamatujeme. "
Takže pane Münichu - a spolu s Vámi i další hrdinní bojovníci za Putnu (ve skutečnosti uražení propagátoři "kníže, co má k lidu blíže") - to právo vyjadřovat se, kritizovat, mluvit a vyjadřovat se k něčemu, s čím nesouhlasím máte jenom VY? Prezident Zeman NE?
Celá vaše bojůvka - v čele s Urbanem, Pehem a dalšími prokázala panu Putnovi medvědí službu. Až do minulého týdne nikoho nenapadlo, shánět si o tomto člověkovi bližší informace. Ale díky vaší bubnové palbě mnozí čtenáři a diskutéři - oprávněně znejistění účastí takových hnojometů, jako je Urban - si údaje vyhledali a umístili do diskuzí. A tak jsem se nejen já seznámil s "velice inteligentním" (asi tak na úrovni vystoupení PENu) klipem pana Putny "Putin volí Zemana", dozvěděl jsem se podrobnosti o "odborné a vědecké práci" pana kandidáta na profesora, čítající "celých" DVANÁCT odorných článků s jedinou citací, seznámil jsem se s jeho fotografií s plakátem "Katolické buzny zdraví Bátoru" a spousty dalších údajů. A musím říct, že plně podporuji rozhodnutí prezidenta! Je pro mne nepředstavitelné, že by takovýto člověk byl nositelem nejvyššího možného akademického titulu! A to vůbec nehovořím o jeho zcela politické články na serveru LN! Sprostota a rozeštvávání lidí! Spíše se divím, že něco takového může přednášet na vyoké škole. Já už takové problémy nemám, ale velmi bych se bránil, kdyby mé děti nebo vnoučata chtěly studovat na škole, kde tento člověk přednáší!
Stranou ponechávám úroveň "vědecké rady" UK, která tento návrh podala. Jsem přesvědčen že hlavním motivem tohoto návrhu byla potřeby si kopnout do Zemana, který otevřel lidem oči a vymazal "dobroty barel".
20. 05. 2013 | 20:06

Petr Havelka napsal(a):

Pane Stejskale,

děkuju za "F " a "20. 05. 2013 | 15:36 "

to sedlo!

Ohledně Zemana, chtělo by to více pokory, u něj samozřejmě :)
20. 05. 2013 | 20:15

Petr Havelka napsal(a):

Chyba

děkuju za 20. 05. 2013 | 14:38 a 20. 05. 2013 | 15:36
20. 05. 2013 | 20:16

queribus napsal(a):

Ještě poznámku (snad nenesu další otep dříví do lesa): zahleděl jsem se do internetových stránek oné FHV UK: katedrální složení: k.občanské společnosti, k.genderových studií, k.obecné antropologie (snad včetně "kulturní a sociální"),k.řízení a supervize v soc. a zdrav.organizacích, k.elektronické kultury a sémiotiky,k. sociální a kulturní ekologie.....(a nic více). Opravdu nechápu, jak je možné tyto "vědy" a pavědy (zde bez ") považovat za legitimní náplň plnohodnotného VŠ-studia (dokonce na universitě s mnohasetletou tradicí). Běžný daňový poplatník (ten dostplatící zvláště) upadá rozpaků (možná by i slzu uronil) nad svým povinným daňovým příspěvkem k financování takto samoúčelného, jalového, nicnedávajího "akademického" studia ... Stanovisko prof. Dvořákové (je tam také mezi fakultními celebritami) z tohoto pohledu chápu (ač s ním vůbec nesouhlasím),u profesorů Wilhelma,Illnerové a Vopěnky (čestní či externí členové) je včlenění do okruhu FHV-celebrit víceméně záležitostí povinné slušnosti (příp. taktiky). Studenti FHV (třeba ne všichni) svou stupidní výzvou k rezistenci ostatním nominovaným jen dokumentují, jak daleko mají k plnohodnotným vysokoškolákům..... (Okolnost, že si vybrali na čtvrteční "akci" pravdoláskaře Lišku mluví ostatně sama za sebe.....)
20. 05. 2013 | 20:18

aga napsal(a):

pan Stejskal 15:36

A neodporuje ten Váš výčet samotnému nadpisu tohoto blogu? Nepřichází ten strach spíše z pražských kaváren než z Hradu, a nejsou to právě příznivci Zemana, co se bojí se veřejně vyjádřit? Nebo má aktuálně.cz informace, že mlčení v tomto případě znamená nesouhlas?
20. 05. 2013 | 20:28

Udivený napsal(a):

Tak jsem shlédl klip na který odkazovali diskutující a po jeho shlédnutí jsem dospěl k přesvědčení, že dlouho hledaný nevlastní retardovaný bratr prezidenta Putina, který neumí ani pořádně rusky, se stal díky českou VIP celebritou a aspiruje na jmenování profesorem na Karlově univerzitě.
20. 05. 2013 | 20:32

Yosif K napsal(a):

Aniž bych měl přehnané iluze o kvalitách AKADEMICKÉ CHASY, nejeví se mi že by ji mohl nějak zušlechtit svými pěstitelskými zásahy zrovna Ing President Zeman.

Jeho IQ muselo po vypití 10074 litrů vína a 3558 litrů tvrdého alkoholu během posledních 23 let ve vrcholné politice dosáhnout úrovně cca valašského bači zvládajícího bezpečně cestu na kotára hore a z kotárou dole a pasbu ovcí.

Vrtání se do kvality profesorského sboru po jeho PROPAGACI VÝSTAVBY SLADKOVODNÍCH KANÁLŮ A PODPOŘE TUZEMSKÝCH SELÁTEK už tak nějak není pro Zemana patřičné......
20. 05. 2013 | 21:03

Zednický šufan napsal(a):

Pan Putna by si mohl otevřít obchod s malířskými potřebami .

Skrze kampaň, by byl za vodou.
20. 05. 2013 | 21:06

Heidi z hor napsal(a):

to 21:03
"...dosáhnout úrovně cca valašského bači zvládajícího bezpečně cestu na kotára"

No, vzhledem k tomu, že bačové mají často léčitelské schopnosti a dosahují velmi vysoké průměrné délky života, usuzuji, že to s tím pitím asi zvládají bezvadně. Přeju p. Zemanovi pevné zdraví.
20. 05. 2013 | 21:56

Jemnický napsal(a):

Stejskal

Pane Stejskale, možná by stačilo, kdyby tady na aktuálně.cz vyvěsili zdůvodnění doporučení doc. Putny na hodnost profesora.
Objektivně nemá dost vědeckých publikací a jejich citací. Dokonce je to naprostá bída. Seznam jsem vyvěsil na blogu pana PEHE.
Adept na titul profesora by měl splňovat odborná kritéria.
Jaká kritéria pan doc. Putna splňuje či nesplňuje. To je oč tu běží. Zatím se k doložitelné nedostatečné publikační aktivitě doc. Putny nikdo nevyjádřil.
20. 05. 2013 | 22:37

Karel napsal(a):

Věřím, že zkorumpovaná média i tuto kauzu nakonec prohrají.
20. 05. 2013 | 22:43

queribus napsal(a):

Poté, so jsem si před pár minutami přečetl Putnův text: "Kladivo na průvodce" (dostupné na lidovkách), mohu řici jen jedno: profesor ?? .... pitomec. Jsem dost častý návštěvník českých (a rakouských) zámků/hradů (a občas se člověk musí pousmát, co všechno se v průvodcovském výkladu dozví), ale tak zhovadilý negativní postoj k této nesporně bohulibé činnosti (zejména pro "obyčejné lidi", kteří jsou vděčni za každou lokální zajímavost) bych opravdu od universitního docenta nečekal.... Opravdu nevím, co na něm J.Sokol tak úctyhodného vídí......
20. 05. 2013 | 23:24

Brundibár napsal(a):

Jemnický:

Jak jsem vám už psal u blogu u pana Pehe - publikační činnost pana Putny (stejně jako další odborná kritéria) hodnotila hodnotící komise a ta se k ní vyjádřila. Výsledkem je návrh na jmenování, takže na "naprostou bídu" to nevypadá.

Složení komise je veřejné a pokud chcete znát kritéria, která pan Putna splnil, obraťte se přímo na FHS UK.
20. 05. 2013 | 23:48

Vandal napsal(a):

Qualita je zkrátka qualita, a tuctové zboží je tuctové zboží, na tom nikdo nic nezmění.

Qualita mluví sama za sebe, nepotřebuje Barnumskou reklamu, jako náhražka.

Šídlo v pytli neutajíš, a z dekadentního šaška profesora neučiníš, i kdyby ses na hlavu stavěl.

Tady se někdo šeredně spletl, a narazil, a to je moc dobře.

Pan Zeman by měl vědět, že ti, kteří ho volili, se ho nebudou zastávat hlava nehlava, a že pokud šlápne vedle, slízne kritiku.

Ale v tomto případě moc dobře učinil, a jako jeho volič říkám

pane Zemane, palec nahoru!
20. 05. 2013 | 23:59

Jemnický napsal(a):

Brundibár

Doložitelné odborné publikace doc. Putny ve vědeckých časopisech jsou bída.
A to na každé universitě. Jaká jiná kritéria odbornosti byla komisí zohledněna, to nevím.
Pokud nebude pan Putna jmenován profesorem, může si profesuru podat třeba na nějaké zahraniční universitě. Snad tam jedna citace a 8 publikací bude také stačit.
21. 05. 2013 | 05:20

alojz napsal(a):

USTR už asi netáhne, tak se řeší Putna.

Co se vlastně řeší?Že prezident republiky neakceptoval NÁVRH na jmenování Putny profesorem?Byl to přece návrh..
A ano, je výlučně v kompetenci akademické obce podat návrh na jmenpvání profesorem.To znamená, že prezident nemůže jmenovat profesorem každého, koho se mu zachce.A je v pořádku, že nemusí jmenovat profesorem každého, koho se zachce akademické obci...
21. 05. 2013 | 07:45

neo napsal(a):

alojz:

mě by spíš zajímalo, kolik zdejších Putnobijců a Zemanomilců vyčítalo podobný styl Klausovi. Třeba když odmítal podepsat Lisabonskou smlouvu.

Včera tu jeden z nich dokonce napsal, že nemusí podepsat nic s čím nesouhlasí.
upřimě mi je Putna putna. Kdyby se nerozjela tahle "kauza" ani bych si nevšim, že existuje.

Ale Zemanův důvod je více než zarážející. Protože pak by dle stejného principu musel sám položit prezidentskou funkci.
21. 05. 2013 | 08:32

Brundibár napsal(a):

Jemnický:

Provádíte pouze "důkaz úporným tvrzením" bez znalosti věci ("jaká jiná kritéria odbornosti byla komisí zohledněna, to nevím"), místo toho, abyste se obrátil na FHS UK a pokusil se zjistit víc. Pan Putna splnil veškeré požadavky, které na něj český právní řád klade, není tedy zákonný důvod, aby nebyl jmenován profesorem (resp., nikdo ho zatím nepředložil).

Že WoS nemusí obsahovat všechno a zejména u nových nebo okrajových vědeckých oborů nemusí dávat relevantní informace, to vám vysvětlil pod jiným blogem už nick modrý edvard. Konečně, v takovém QS nebo THE také nenajdete malé university bez ohledu na to, jestli jsou či nejsou kvalitní.
21. 05. 2013 | 08:33

Antroid napsal(a):

dennis napsal(a):
Pane Androide,
je akademicka svoboda otazkou akademickou?

Nemám ambici klást si scholastické otázky, považuji tuhle kauzu za poměrně důležité společenské téma o redefinici a zpřesnění kompetencí prezidenta poté, co naši spoluobčané tento úřad trochu furiantsky naplnili M. Zemanem. Toť vše.
21. 05. 2013 | 09:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jemnický,

určitě. Bylo by skvělé, kdyby to debaty vstoupil někdo z rady UK, která o profesuře rozhodla popř. pan ministr. Sám nejsem ale absolutně s to posoudit, zda má Martin C. Putna dostatečnou erudici na to být profesorem či nikoliv (to zásadně nechávám na těch, kdo jsou k tomu kompetentní). A dokonce si myslím, že o to ani v tomto sporu nejde.

Libor Stejskal
21. 05. 2013 | 10:05

Vašek napsal(a):

Nechápu, proč většina zde diskutujících ignoruje jádro pudla a raději zaplevelují diskusi výkřiky do tmy typu, že je zde příliš moho článků o Putnovi (nečtěte je tedy, jako vždy je více článků k aktuálnímu tématu, které hýbe společností a z logiky věci tomu tak bude vždy, těžko sem v této chvíli někdo dá blog o prognóze úrody okurek na rok 2013 že?), konspirační teorie o tom, jak editor znepřístupňuje blogy podporovatelů Miloše snad ani nelze komentovat.
Také zcela nepodstatné výkřiky, zda má, či nemá být putna jmenován profesorem z odborného hlediska a různé argumenty pro, či proti jsou nepodstatné, za prvé to posoudila vědecká rsda UK a za druhé, jsem přesvědčen, že takových "profesorů" máme hromady a dosud nikomu nevadili.
Ani mě se přiliš nelíbilo ono infantilní video p.Putny, které běželo na nově - i z mého pohledu něco skutečně nehodného akademika.
ALE to o co tu jde je samotný princip, kdy president bez skutečně závažného důvodu odmítá jmenovat kandidáta profesorem, protože se mu prostě nelíbí, vážný důvod neuvedl (chápal bych to u masového vraha), to můžeme klidně UK zrušit a profesory bude vybírat Miloš, mohli by tam také spolu s Václavem sami dva učit a bude to dokonalé.
21. 05. 2013 | 11:22

alojz napsal(a):

neo

Co by tě zajímalo, to zas nezajímá mě.
Čistě technicky jsem popsal fakta.
Zeman rozhodně nemusí zveřejňovat nějaké důvody.
Mě by spíš zajímaly důvody, které vedly k návrhu:-)
21. 05. 2013 | 11:39

Jemnický napsal(a):

Stejskal

Samozřejmě, ve sporu jde o vyšší hru. Získat klérus, dát po papuli Putnovi a karlovcům. Ale také jde o způsob tvorby docentů a profesorů, kterých je jako máku. Významné odborné časopisy ze všech oborů jsou na Web of Science, a to i ty psané v čestině plus sborníky (viz soubor publikací, které jsem vložil pod blogem pana Pehe. Tvrzení pana Brundibára o tom, že tam něco podstatného chybí, ta neobstojí. Pokud pan Putna nesplňuje kriteria pro profesuru, pak ostatní je jenom hra na lásku, pravdu a nenávist. Velmi hloupá hra.
21. 05. 2013 | 12:11

Jemnický napsal(a):

Alojz

Tak to jsme dva.
21. 05. 2013 | 12:13

Jemnický napsal(a):

Brundibár

na wos jsou všechny impaktované časopisy, neimpaktované časopisy snad nejsou hodny adepta na profesora. Pravda, Vlastu, Ohníček a Naše zahrada, jsem na wos nenašel.
21. 05. 2013 | 12:15

Brundibár napsal(a):

Jemnický:

Co je ve WoS, to mi opravdu psát nemusíte.

Publikační činnost pana Putny zohlednila hodnotící komise. Obraťte se na FHS nebo UK, na základě čeho komise rozhodla a jak to zdůvodnila. Rozumím tomu, že počet publikací a citací ve WoS se vám u pana Putny nezdá (mě také ne), nicméně nelze vycházet POUZE z WoS. Proč, to jsem snažil vysvětlit. Tečka.
21. 05. 2013 | 12:31

neo napsal(a):

Alojz:

to se ani nedivim. protože asi do té skupiny spadáš ne?

no a Zeman důvod uvedl, takže si nahnojil, protože ten důvod je směšný a ve své podstatě zeman ukazuje, že netoleruje svobodu slova.

Není to tak dávno, co zde zdejší oranžparta vyřvávala, že se lidé neúčastní demonstrací, protože se bojí zlých kapitalistů, že je vyhodí z práce a tady máme přesněj příklad trestání levicovým prezidentem, za projevení názoru. Přitom sám div nepřidal šavli k žezlu a jablku a mluví jak dlaždič.
21. 05. 2013 | 12:44

stejskal napsal(a):

Pane Jemnický,

znovu opakuji, celý spor má nejméně dvě roviny:

1) má být Martin C. Putna profesorem?

Absolutně to nedokážu posoudit, nemám pro to kvalifikaci, a i kdybych ji měl, nemám dost informací na to, abych se k tomu mohl kvalifikovaně vyjádřit (ty má podle mne rada UK, tedy kromě celé řady zdejších debatujících ;-) Pokud má někdo pochybnosti či podezření, že byl porušen třeba vysokoškolský zákon či nějaké univerzitní směrnice, ať se obrátí na univerzitu, ministra či soud.

2) má prezident coby ústavní činitel a představitel státní moci nějak zasahovat do udělování akademických titulů?

Podle mne v žádném případě, jeho role je v tomto ohledu jen a pouze ceremoniální, třeba jako při otvírání Korunní komory (a je otázkou, zda se spíš nejedná o monarchistický přežitek). Má-li prezident jakékoliv pochybnosti, měl by v těchto případech postupovat jako jakýkoliv jiný občan. Zde si podle mne prezident (což je bohužel v této zemi tradice již od T.G.M.) snaží přivlastnit více moci, než mu přísluší (naopak jmenovat soudce, členy bankovní rady ČNB, člověka, který dle něj má zkusit sestavit vládu apod. je jeho výsostným ústavním právem. A Ústava je v tomto případě koncipována tak, aby se vyvažovaly různé složky moci zákonodárné, výkonné a soudní).

Ale je to můj osobní názor a do debaty o něm se zde (podobně jako do ostatních debat o tuzemské politice) raději nepouštím. Diskutéři si vystačí i beze mne (pro Vás jsem udělal výjimku, protože tento blog už není mezi nejčtenějšími a nejaktuálnějšími).

Libor Stejskal
21. 05. 2013 | 12:55

Vašek napsal(a):

Nezbývá než souhlasit s p. Stejskalem,
za mne však je rovina č.2 zcela nesouměřitelná s rovinou č.1 v tom smyslu, že pokud jsou porušovány principy roviny 2, je už diskuse o č.1 zcela bezpředmětnou, neboť se pak již jedná o nepodstatnou malichernost.
21. 05. 2013 | 13:14

Brundibár napsal(a):

Libor Stejskal:

Souhlas.
21. 05. 2013 | 13:18

hanah napsal(a):

Navrhuji zákonem zakázat udělování jakýchkoliv titulů všem pravdoláskařům, havlovcům a katolickým buznám. A bude po sporech.
21. 05. 2013 | 13:59

musí se šetřit napsal(a):

Ceremoniálního prezidenta jsme si nemuseli s takovým tyjátrem a za drahé peníze volit.
Stačilo koupit atrapu ve vietnamské tržnici.
21. 05. 2013 | 14:37

musí se šetřit napsal(a):

PS. Něco jako takoví ti dutí laminátoví kuchaři u zájezdních hostinců.
21. 05. 2013 | 14:39

stejskal napsal(a):

Nemáme ceremoniálního prezidenta. Máme prezidenta s mnoha velmi silnými pravocemi (jmenování soudců, členů rady ČNB, navrhování ústavních soudců, pověření premiéra, jmenování vlády a spousty dalších, z ústavy a zákonů vyplývajících pravomocií, které jsou velmi důležité v systému založeném na rozdělení moci výkonné, zákonodárné a soudní). A pak má řadu ceremoniálních povinností.

K těm pravomocem dle mého nesmí patřit zasahování do práv a svobod občanů, tedy ani do akademických svobod (které nepatří ani k moci výkonné, ani zákonodárné ba ani soudní). Mimo jiné proto, že prezident není dle Ústavy nikomu odpovědný a za jeho činy odpovídá vláda. Nelze ho ani soudně stíhat.

Ač to mnozí asi netuší, Ústava má nějaký, dle mého docela promyšlený smysl (i když samozřejmě není v její moci zakotvit vše a zabránit nejrůznějším excesům).

A na tom způsob volby prezidenta VŮBEC NIC nemění.

Libor Stejskal
21. 05. 2013 | 14:51

Dáša N. napsal(a):

"Mimochodem už dnes mezi lidmi cítím strach se otevřeně veřejně vyjadřovat"

Že jsem si nevšimla.

Spíše vidím, jaké mediální vlny se dělají i při naprostém bezvětří, když se moc chce.
21. 05. 2013 | 19:00

MartinS napsal(a):

Strach by konečně měli pocítit ti, kdo se bezostyšně nafukují na úkor obyčejných lidí. Kmotři, trafikanti, podvodníci, rozkrádači a taky ti, co se schovávají za jakési akademické či demokratické svobody. Tyhle svobody mají své hranice, nebo snad ne? Urážet a ponižovat jiné lidi, mají-li jiný názor, je akademická svoboda? Díky pěkně, nechci.
21. 05. 2013 | 19:08

dennis napsal(a):

Antroid napsal(a):
dennis

Myslím, že většina z nás, co se nezastáváme prezidenta Miloše, se nezastáváme profesora Putny, ale práv akademické obce. Aspoň já určitě.
20. 05. 2013 | 15:08
dennis napsal(a):
Pane Androide,
je akademicka svoboda otazkou akademickou?

Nemám ambici klást si scholastické otázky, považuji tuhle kauzu za poměrně důležité společenské téma o redefinici a zpřesnění kompetencí prezidenta poté, co naši spoluobčané tento úřad trochu furiantsky naplnili M. Zemanem. Toť vše.
21. 05. 2013 | 09:51

Pane Antroide,
jsou "prava akademicke obce" scholastickou otazkou tak slabeho kalibru, abyste se jimi nemusel nezabyvat, ale takoveho spolecenskeho vyznamu, abyste je hajil? Prioritou blogu je "strach" z ohrozeni prav akademicke obce. Je evidentne demokracie v Ceske republice tak vazne ohrozena, ze se prima volba zvrhla ve furiantske naplneni funkce prezidenta a dosahla tak hrozivych rozmeru, ze se z Hradu siri strach? Strach z ceho? Strach z toho, ze prezident nastoli totalitu?

Cela ta straspytelska hysterie nehaji zadna prava akademicke obce. Pan Mu:nich, prinejmensim jako clen NERVU, dobre vi, ze svoboda akademicke obce nestoji a nepada s rozmary prezidenta, ale na ekonomicke nezavislosti a ustavou a zakonnym systemem zarucenych svobod.

Nechci tady prezentovat svetovy nazor, ktery si rika vededecky, ale jen ten muj osobni: Od okamziku zalozeni Karlovy univerzity po vsechna historicka obdobi byla "prava akademicke obce" odleskem politickeho klimatu, te ktere doby. Budeme-li dnesni rezim vlady kleptokracie a mafianskych praktik definovat jako demokracii, pak neni se ceho bat. Nebudeme-li definovat poslednich dvacet let jako demokraticky rezim, ale jako dobu vlady kapitalu nepruhlednych skupin, ktere maji v rukou moc, pak se neni treba bat jedine figurky.
21. 05. 2013 | 19:28

Almo G™ napsal(a):

Jemnický: Zdá se, že jste použil pádné argumenty, pokud na vás musel nastoupit samotný cenzor Aktuálně.

---

Jste hloupí a nevzdělaní. Nemůžete rozumět všemu. A proto je tady cenzor Aktuálně, aby vám to všechno pěkně vysvětlil.
21. 05. 2013 | 21:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy