Proč je Nečas pro ODS dobrou volbou

27. 03. 2010 | 22:26
Přečteno 5241 krát
Předesílám, že nejsem s Petrem Nečasem osobní kamarád. Několikrát jsme se spolu uvnitř ODS názorově i politicky střetli. V roce 2002, po odchodu Václava Klause, jsme se utkali o funkci předsedy ODS. Když se Nečas v roce 2004 a 2006 ucházel o křeslo prvního místopředsedy ODS, ani jednou jsem ho nevolil.

Nečas je bytostný konzervativec (v nejlepším smyslu slova), já ne. Naposledy jsme se lišili a lišíme i v názoru na nutnost odchodu Mirka Topolánka z funkce volebního lídra a předsedy ODS. Přesto, nebo právě proto, chci shrnout, proč se domnívám, že za dané situace je Petr Nečas pro ODS dobrou – a vlastně jedinou možnou – volbou.

Jako jeho klady novináři zpravidla vyzdvihují jeho bezúhonnost, pracovitost, neokázalý a slušný životní styl, schopnost odolat lobbyistickým tlakům či povrchním pozlátkům politického života. To vše je bezesporu pravda a v záplavě politiků, vyznačujících se pravým opakem řečeného, působí tyto Nečasovy vlastnosti osvěžujícím dojmem. Myslím, že mu mohou získat sympatie alespoň části pravicově orientované voličské veřejnosti, která právě takové vlastnosti u „svých“ politiků zoufale postrádá a která možná právě proto ODS opustila.

Na druhé straně je mu vytýkán údajný nedostatek charismatu, jisté „sucharství“ a jakási opatrnost či dokonce nedostatek kuráže. To je ale podle mého názoru omyl. Doporučuji všem, aby si pustili na videu některý z Nečasových projevů třeba na kongresech či ideových konferencích ODS. Nejen že jsou po formální i obsahové stránce profesionálně vystavěny, ale mají v sobě i patřičný náboj a nutné mediální zkratky, které jsou s to přimět publikum ke spontánnímu potlesku třeba i uprostřed řeči. Sice nedělá vtipy a la Mirek Topolánek, to ale vůbec neznamená, že neumí být zábavný – ovšem spíše „anglickým“ typem humoru, než českou „lidovkou“. Stejně tak stará historka o tom, jak v roce 1997 napřed vzal a pak odmítl funkci ministra vnitra, dnes už nevypovídá vůbec o ničem a rozhodně ne o nedostatku odvahy. Spíše než opatrného či málo kurážného politika vidím Petra Nečase jako politika rozvážného, který nedělá zbrklé kroky, který ví, že v politice se vyplatí čekat a že je také zapotřebí být v pravý čas na pravém místě. Na tom ale není vůbec nic špatného, naopak – bez této schopnosti každý v politice velmi brzy skončí.

Nečas ovšem disponuje několika dalšími kvalitami, o kterých se mnoho nepíše ani nemluví, ale určitě stojí za více než letmou zmínku. Především je to sečtělý a vzdělaný člověk s širokým politickým rozhledem, který má nejen podrobně nastudované různé klasiky a ekonomickou, politologickou a historickou teorii a fakta, ale neustále v tomto „sebevzdělávání“ pokračuje (o tom, že hovoří plynně anglicky, je snad zbytečné se zmiňovat). Skoro si troufám říci, že po Klausovi je Nečas v tomto směru nejlépe vybaveným politikem ODS. Z toho také pramení jeho vnitřní integrita a srozumitelný a věrohodný „světový názor“. Dále – Nečas zná ODS od A až do Z a zase zpátky (vždyt´ je jejím zakládajícím členem) a ví o všech problémech a slabých místech ODS na místní, oblastní i regionální úrovni i o jejich příčinách. A konečně – umí být loajální, nehrát na sebe (či jenom na sebe), ale kopat za celý tým, za svou značku. To je hodnota v politice často podceňovaná a přehlížená, ale bez ní žádná politická strana nemůže dlouhodobě existovat a přežít.

Toto není a neměl být chvalozpěv na Petra Nečase. Jen pokus doplnit jeho mediální portrét pohledem spolustraníka, který jej měl možnost dlouhá léta sledovat, přes názorové rozdíly si jej váží a věří, že může být úspěšným lídrem ODS.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dobrý marketing napsal(a):

Pan čistý je super marketing. Udělá před volbami dobré PR, to zajisté. Navíc charisma přichází s funkcí, takže se třeba vyprofiluje i takto.
27. 03. 2010 | 22:30

Béda napsal(a):

Ten koho chválí pan Zahradil, by mněl zbystřit.

Jinak souhlasím s tím, že Petr Nečas je loajálním politikem ODS s.r.o.. Neloajální politik by nevydržel v čele této sebranky od jejích začátků až dodnes. Na to musí být skutečně odolný žaludek a hroší kůže.

Velice výlmluvné je, že volebního PR managera p. Nečasovi dělá p. langer proslulý taky jako Íčko.
27. 03. 2010 | 22:39

hoven napsal(a):

naprostej souhlas. Nečas je super volba. já si vždycky přál, aby to vzal místo Topolánka , ale neveřil sem, že se mezi těma žralokama a kamarádíčkama dokáže prosadit. to, že ho Topolánek navrhnul, byl od něj skvělej tah. upocená na něj nic nemá...to musí být deprimující ))))))
27. 03. 2010 | 23:02

vlk napsal(a):

Achchchchhcchhchh
ten Zahradil se pomazal dokonalým lubrikantem!
Ten tam vklouzne jedna radost.
jen nechápu proč proti tak skvělému kandidátovi kandidoval, proč s e s ním střetával a proč se s ním teď ještě liší v názoru na Topolánkův odchod...
No jsou vám to věci...

Dobrá tak drahoty už mohou skončit a šup na věc.
27. 03. 2010 | 23:09

Konrad napsal(a):

Po Zahradilove oslavnem clanku asi pozadam papeze, aby Necase blahorecil..Faktem vsak zustava ze Necas dlouhe roky hledel na vsechno to svinstvo ve sve strane, a nehl prstem aby to zmenil,navic pomahal pri vsech antisocialnostech a podrazech, co jich ma Topolanek na svedomi.. Vsichni pracovnici v teto zemi urcite nezapomenou, ze jich chtel tento pan, (pomoci noveho zakoniku prace)venovat podnikatelum jako nevolniky.
27. 03. 2010 | 23:24

ludka napsal(a):

udělal jste mi radost, bylo to příjemné čtení urostřed té předvolební špíny
27. 03. 2010 | 23:29

marv napsal(a):

Takže původně měl být odejit mafiózo Bém, aby se zachránily procenta aspoň v Praze (protože bez nich ODS jaksi volby drtivě projede a momentálně je tady tahle strana vysoce nepopulární) a během dvoudení prudké otočky je všechno jinak: Bém a s kmotry zůstavají, Topolánek putuje pomalu ale jistě na politické smetiště... A přes to všechno se najdou tykve, které to berou jako pozitivní změnu pro ODS? :)))
27. 03. 2010 | 23:37

Václav Žák napsal(a):

Představa,že existují politické strany, které jsou složeny pouze z absolventů nedělní školy, je z jiného světa. Kvalita politika by se měla měřit tím, za co si osobně ručí sám. Vyčítat mu existenci problematických "soudruhů" je zpozdilost - v každé straně na světě jsou černé ovce a kdyby kvůli tomu ty bílé opouštěly stádo, nestačili bychom se divit.
*
V tomto ohledu má pan Zahradil pravdu - Petr Nečas je podle mne politikem ODS s nejlepším teoretickým zázemím.
*
Byl jediným politikem, který na kongresech ODS mluvil otevřeně o temných stránkách devadesátých let. Pokud by se mu povedlo kolem sebe soutředit víc lidí s podobným přesvědčením, byla by to jistá naděje pro budoucnost.
28. 03. 2010 | 00:34

vlk napsal(a):

Pne žáku,
právě před chvilkou jsme na havl a přepastoval část vašeho článku z BL ohledně kauzy Kořistka, kde s e zmiňujete i o Nečasovi. Je to ve shod ě s tím,co píšete tady.
Až na to, že tenkrát v příapd ě Kořistky to bylo pro vás málo. Pamatujete titulek toho článku? Politici jako prostitutky na E 55.
A do té doby s e změnilo jen to, že ten kdopochyboval o kauze Kořistka začil kauzu Pohanka, Melčák, Snítilý, Wolf...

A volbou dejme tomu , dejme tomu.. čistého Nečase do čela jinak nezměněné ODS se podle vás změnilov té ODS co??? Osttaně - už od čtvrtka večer očekávm vás blog na tohle téma.

A to , co píše Zahradil.. no už jsme s e vyslovil.. a nevidím důvod k opravě.
28. 03. 2010 | 00:45

kormoran napsal(a):

.Dobry , velmi dobry politicky tah, ktery muze prispet ke vseobecnemu vitezstvi jakztakz pravice!
28. 03. 2010 | 01:13

ms napsal(a):

Nečas je pro pana Zahradila dobrou volbou z naprosto jasných důvodů. Modrý poslanec za ODS totiž není naprostým politickým analfabetem a je mu naprosto jasné, že za novým vůdcem musí pevně stát jinak jeho matička strana nejenže volby prohraje, to je dost možné i nyní, ale může odpadnout i za například Kalouska a úplně rozkopat pravou politickou scénu. Takže i kdyby pan Nečas měl čtyři hlavy, tak ho ti chytřejší ptáci budou vychvalovat.
28. 03. 2010 | 03:22

karel napsal(a):

vlk: vy jste dyslektik nebo jen opozdeny? Prectete si to po sobe, tak priserne nadatlovany text jsem jeste nevidel. Mimochodem, zrejme si pripadate zajimavy, kdyz pouzivate takove "cool" vyrazy jako "prepastoval" :D
28. 03. 2010 | 06:05

honza napsal(a):

Takže bývalý specialista na armádu, nedávno ministr práce a asociálních věcí,je ta správná volba? To jsem tedy zvědav pro koho. Ti skalní fundamentalisté budou volit ODS i kdyby jim šéfoval Íčko, těm, co se chce z velrybářů zvracet, je stejně nikdy volit nebudou a co jsou nerozhodnutí, tak dnes už mají možnost volit VV, nebo TOP. Takže strmý pád zdaleka není zažehnán, navíc pan Nečas (slovensky Slota) už se jednou z nabízené funkce ministra podělal.
28. 03. 2010 | 06:47

Paula napsal(a):

Souhlas, Nečas působí připosraně. Je tak vhodnej na pricmrndávání, ale když jde do tuhýho, tak se stáhne. To,to s ním ti modrý ptákové pohnojily. Jen tak dál
28. 03. 2010 | 08:40

vlk napsal(a):

karel
v věci nic?
Neuniklo vám podstatné? Totiž ani vlk, ani jeho způsob psaní mejsou ani logerrem ani obsahem sdělení blogu?
28. 03. 2010 | 09:05

Baba napsal(a):

To koukám.
28. 03. 2010 | 09:33

Novák napsal(a):

Pan Zahradil (Jene, co tvé soply?) tak jako pravý člen ,pravé strany mluví v ž d y pravdu. Pan Nečas je čistý jak lilium, nejvzdělanější a v ž d y mluvil pravdu. Můžete si to ověřit na níže uvedené adrese:

https://www.youtube.com/watc...

Jinak hodnocení co vlastně dlouho připravený vnitrostranický puč v ODS přinesl:

Až bude o něm někdo psát nekrolog, tak bude moci s čistým svědomím napsat : byl to hlupák, nevzdělanec,hrubián, buran,sprosťák, lhář, podvodník,požitkář, cizoložník, udělal mnoho nepravostí, některé by se daly nazvat zločinem proti národu,rád se staral pouze o své dobro, hulvát,nedovedl se ovládat, řekl o sobě, že je chlap s gulami a dokázal to (snad jediná záležitost, kde nelhal), naučil se i mluvit, ale nikdo mu nebude moci odepřít, že to byla velká osobnost, která kamkoliv přišla, tak upoutala pozornost.

O jeho nástupci se bude moci napsat, jevil se jako slušný člověk, některé vlastnosti a chování měl opačné, než jeho předchůdce,moc dobrého rovněž neudělal, dovedl dlouze,kultivovaně ale prázdně hovořit, až dosáhl i svého cíle, když chtěl něco bořit, nevyslovoval nespisovná slova, ale mluva byla slizská, nezesmilnil (otevřeně), uměl lhát i když to vypadalo, že ne, nikdy neřekl otevřeně , že je chlap, prostě byla to pouze poslušná, úkoly plnící šedá myška.

Je nedobré, když některá politická strana si do čela dává takové lidi a že nemá mezi sebou člověka slušného, pravdomluvného,poctivého,který bude dělat skutečně to, co slíbí-že bude pracovat pro blaho lidí normálních, který by nedělal ostudu. Je nutno říci, že je to neskutečně velký nárok a těžko splnitelný, což je vidět i u ostatních stran v jiné síle. Možná je u některých vidět nějaká alespoň snaha, ale i ta snaha u obou výše uvedených protagonistů silně chyběla.
28. 03. 2010 | 09:40

Jura napsal(a):

Toto je a měl být chvalozpěv na Nečase. Zahradile, Vy náš skvělý zástupče v Bruselu, škoda, že Vám nemohu věřit jediné slovo !!! Bohužel jste zapomněl dodat, že Vámi zmiňovaný superpolitik, taky často lže.
28. 03. 2010 | 10:03

Rumcajs napsal(a):

Trochu se bojím, že je to jenom druhej Špidla.
28. 03. 2010 | 10:14

orinoko napsal(a):

Pro Zahradila by byl dobrý i Slamečka. Z nouze teď dělají ctnost, ale je dobře , že se tato Poločasová děvečka pro všechno může znemožnit jednou provždy. Modrý armádní rezervista musel v rámci koaliční kopulace vzít zavděk nesilovým ministerstvem a teď má konečně možnost se udělat. /sic/ Udržet pohromadě vrcholově korupční partu, tlačenkáře u koryt a dutou partajní kasu je docela náročný úkol. Nejen pro Nečase. Jestlipak bude více naslouchat modrému tlumiči sexu Němcové, než Topolánek?
28. 03. 2010 | 10:39

Jan Vaculík napsal(a):

Rumcajsi,
i když víceméně sdílím vaše obavy, tak tady může pozitivní roli sehrát fakt, že slušnost a nezkompromitovanost od dob Špidly-premiéra stoupla v ceně; úměrně s panujícím nedostatkem.
28. 03. 2010 | 11:13

Novák napsal(a):

Teď na Primě pan Nečas převzal heslo po panu Topolánkovi - začíná lhát (chce se stát králem lhářů) a svádí zase všechny lumpárny, co dělal na spolu s Topolánkem na jiné. Je to potvrzení - i uhlazený politik může být špatný člověk.
28. 03. 2010 | 11:20

hoven napsal(a):

sockomouši znervozněli. upocenou zachvátil mrtvolný strach, že by mu nečas mohl vyfouknout koryto a zaúkoloval gripena tvrdíka s dimunem a prý chystají obří kampan proti nečasovi. to by mohlo ODS přilákat zpátky pravicové voliče.
28. 03. 2010 | 11:23

Petr napsal(a):

Pane Zahradil,
pan Nečas je pořád jen dvojka. Stále je podřízen panu Topolánkovi a dle mého názoru je pan Topolánek pod vlivem Bursíka a Jack. Což je neštěstím ÓDS.
28. 03. 2010 | 11:30

vlk napsal(a):

JAn Vaculík
je tu jaksi drobný rozdíl - tedy mezi špidlou a nečasem. špidla byl slušný a poctivý vždycky.
Nemá na triku žádné "motivování" Kořistků a jiných. Nemá na triku minimálně němé přihlížení řebičkování a čunkiadě.
A byl ODVOLÁN, aby se mohlo řebíčkovat. Nečas je POVOLÁN aby se také mohlo , dál, řebíčkovat.
Ano, slušnost a nezkompromitovanost od dob Vladimíra Špidly v Čechách stouply v ceně i díky mlčení Petra Nečase. on je jaksi od r. 98 nepřetržitě buď místopředsedou ODS nebo 1. místopředsedou ODS. A není známo, že by někdy nějak s epokusil čelit proměně ODS na na inkasní strukturu.
28. 03. 2010 | 11:45

hoven napsal(a):

vlk,
špidla byl slušnej?? paranoidní utista, který trávil hodiny pročítáním odposlechů??? víš kolik pracující lidi ta vyžírka stála peněz ??? komisař EU , který neumí anglicky......
28. 03. 2010 | 11:55

Vico napsal(a):

Hovene - dobrý, jen malou připomínku: ten, koho zachvátí "mrtvolný strach" už nebývá upocený. Správně jste tedy měl napsat: Modravě studenou zachvátil mrtvolný strach.

O novém lídru nebylo pochyb od chvíle, kdy Langer požádal klimatologa Radima Tolasze o dlouhodobou politicko-klimatickou předpověď.

Langr : Bude po květnových volbách modro?

Tolasz : Modro nebude, bude velký nečas.

Promiňte za mé krátké extempore. Přestávka skončila, tak zase vážně...kdo je na řadě? Zase hoven?
28. 03. 2010 | 11:57

hoven napsal(a):

vico,
já si myslim, že největším nepřítelem čssd je čssd. jak se říká...... zlikvidován svojí vlastní blbostí. deně chodím kolem oranžových bilboardu a vzpomenu si na milouše jakeše...VŠECHNO BUDE!!!)))))))
28. 03. 2010 | 12:02

vlk napsal(a):

hovne
na tebe reagovat je patlání s e s materií, jejíž jméno tvůj nick velm itrefně připomíná a jejíž odét tvé příspěvky dokonale šíří.
Zkus to dokázat, ty nesmysly , co píšeš.

Ostatně - není známo, že by špidla byť jen náznakem vyfabuloval něco tak obludného jako byla Kubiceho zpráva nebo třeba zatčení náměstkyně Jourové. samozřejmě vždycky před volbama.
28. 03. 2010 | 12:07

hoven napsal(a):

vlk,
tak mi řekni co je to za člověka kterýho si oblíbí kreatura zeman a vybere si ho jako svýho zástupce??? to přece samo o sobě už je na sebevraždu. to musí být tak strašný patolízal bez vlastního názoru, že se to snad ani nedá vyjádřit slovy. naštestí se to zemanovi vrátilo přivolbě presidenta, když ho špidla podrazil. A PATŘÍ MU TO!!! za druhý, já jsem v životě neslyšel od špidli jedinou větu, která by měla hlavu a patu. sami socani ho pro naprostou neschopnost vyhodili z vlády a uklidili do bruselu, což považuju za mezinárodní ostudu. ale, protože tam šlidla nikomu a do ničeho nekecal, tak ho tam asi brali jako neškodnou opici a měli ho rádi.
28. 03. 2010 | 12:21

Vaclav Žák napsal(a):

To vlk:
Všiml jsem si, že jste ten úryvek zkopíroval.
Ta moje výhrada nebyla výhrada proti Petrovi Nečasovi, ale upozornění na stav české politické kultury. Vždyť si vzpomeňte, že postup v kauze Kořistka obhajovali lidé, kteří s kauzou neměli nic společného! Neuměli odlišit politické vyjednávání ad jednání korupčního.
K Nečasovi nebudu psát žádný blog. Zatím.
*
Zastávám zásadu, že novinář má především analyzovat, co bylo, a nehrát si na politika a snažit se ovlivňovat budoucnost.
*
Druhá zásada je, že se člověk má snažit vykládat události co nejpozitivněji. Podezřívání, se kterým se setkávám v médiích včetně reakcí na blozích, je destruktivní. V takové atmosféře se nedá dělat rozumná politika. Proč? Protože se setře rozdíl mezi dobrým a špatným politikem. K hodnocení poslanců napíšu článek.
*
Nečas je teď v jiné pozici, má právo na mediální zdrženlivost. Pokud chce zasáhnout do propojení byznysu a politiky, má před sebou přímo herkulovský úkol.
28. 03. 2010 | 12:30

Filozof z Horní Dolní napsal(a):

Petr Nečas zřejmě není lump. Problém je v tom, že v celé ODS je možná jediný. Snad ještě Přemysl Sobotka ale tím by to skončilo. Tato strana je tak prolezlá korupcí a klientelismem, že výměna jednoho člověka to nevyřeší. Uvědomme si prosím, že v této straně jsou nadále Íčko Langer, Bém, Jančík, Řebíček, Řápková a někteří z nich i kandidují. Představa, že bych je měl volit a tím jim pomoci k poslanecké imunitě anebo ještě hůř, k ministerské funkci je pro mě nepředstavitelná.
28. 03. 2010 | 12:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Žáku,

moc se na ten text těším, Vámi výše uvedený pohled mi hodně konvenuje.

Negativismus nám všem jde opravdu skvěle (nejen na těchto blozích, ale kamkoliv člověk pohlédne), možná by to chtělo zkusit zase nějakou jinou disciplínu (myšleno obecně, nikoliv jen v souvislosti třeba se změnou ve vedení ODS či jakékoliv jiné politické strany) .

Hezký zbytek víkendu Vám i všem ostatním.

Libor Stejskal
28. 03. 2010 | 12:39

vlk napsal(a):

hovne
ne žes tu větu od špidly neslyšel. Moc si fandíš. tys ji nepochopil. Či přesněji - ty jsi ty věty nepchopil. Žádný div.

A Špidla křivák nebyl. křivákem je naopak Zeman. špidla se chtěl od něj a eho moresů co nejrychleji vzdálit. Opět - dost zásadní rozdíl od Nečase. Ten dokázal přeběhnout od Klause k falešnému a prázdnému Topolovi a nejspíš teď i nazpět.
28. 03. 2010 | 12:59

vlk napsal(a):

Václav Žák

já jsme ten úryvek zkopíroval schválně. Protože jsme s e bohužel nebyl schopen progůglit k original článku MfD , kd e nečas reagoval na kauzu Kořistka, slovy, že s e snažili MOTIVOVAT poslance. Jako kontrapunkt s jeho údajnou čistotou.
Vy jste to tehdy zakončil touhle větou:
Jenom chci zdůraznit, jak vypadá česká politická kultura: ani on v „nabízení kariér“ poslancům jiných stran nevidí problém
On je míněn Petr Nečas.
Co s e od těch dob zásadního s Nečasem a ODS změnilo?
Jen to, že na rozdíl od neúspěchu s Kořistkou se jim ona "motivace" a je celekm jasní jaká , s melčákem, Pohankou, Wolfem a Snítilým - vyšla.
A Petr Nečas v tom nikdy, žečeno s vámi neviděl žádný problém!!!

Je etdy vrcholem toho, co máme a můžeme vítat zjako změnu v české politice skutečnost, že totálně provařeného politika nahradí jiný, který provařený není , ale provařovací praktiky mu nijak nevadí?
Nebo to tady má být o něčem úplně jiném? Do teď jsme si myslel , že patříte k předním demorkatům téhle země. A myslím si to pořád.nebo s emýlím a stačí vám stav, který moje babička popisovala slovy - nahoře huj a dole fuj?

A stejnou otázku kladu i editorovi, jehož otázku , nejspíš právem - personifikuji na sebe. Jakkoli nemám žádný zájem s ním začínat nějaký disput.
abych vám to oběma přiblížil - když Husáka nahradil Jakeš, považovali jste to pánové za nadějný prvek transformac e bolševika v Čechách? Když Milouš nebyl aktivně napříkald zapleten do Února. Na rozdíl od Husáka?
28. 03. 2010 | 13:12

hoven napsal(a):

vlk,
špidla nebyl křivák ha ha ha, člověka, který ho vzal do vlády a předal mu řízení čssd a premierský křeslo podrazil přoi volbě presidenta. špidla je rovnej jak pravej úhel. pokud mu zeman smrděl, neměl chodit do jeho vlády. zemam je naprosto nesnesitelnej člověk, hulvát ,egoista, ale rozhodně rozhodně není křivák. !!!!!!!
28. 03. 2010 | 14:02

Béda napsal(a):

hovne,

jak Špidla při volbě podrazil Zemana? Již neplatí, že poslanec hlasuje podle svého přesvědčení a nikoliv podle nařízení svého centra? Slíbil snad Špidla Zemanovi, že jej ČSSD při volbě jednomyslně podpoří? Navíc, i kdyby to byl náhodou líbil, jak by to měl asi zajistit?

Zeman, že není křivák? Co ten Altner ve skříni Lidového domu? Co Šloufovy obchody s přeběhlíky? Co hotel Savoy? Co večeře s Kalouskem, Schwarzenbergem a Mirkem a hledání strategie, jak porazit "socky"?
28. 03. 2010 | 14:23

prirodovedec napsal(a):

editor: Realisticky pohled na politiku a politiky prece neni negativisticky. :)

Je spise skoda, ze tolik diskutujicich potrebuje hledat nadeji a viru v tech drobnych zmenach politiky misto soustredeni na svuj zivot a sve okoli.

A aby rec nestala: Co rikate na posledni vykony domaciho "kanalu a povlu"? Nejen ynicujici prekouceni slov Topolanka, ale i cim dal legracnejsi vymluvy kolem pocitani blesku Vasi blogerkou a spolupracovnici?
28. 03. 2010 | 14:24

Václav Žák napsal(a):

To vlk
Já jsem přesvědčen, že změny ve vrcholných funkcích mohou mít rozhodující význam. Dvojice Husák/Jakeš znamenala výměnu v gubernii, která vlastní mocenskou bázi neměla, ale co takhle Stalin/Chruščev, nebo příchod Gorbačova po plejádě úmrtí předchozích tajemníků? Psal byste dnes do blogu, kdyby se do čela KSSS nepostavil Gorbačov?
*
Budete Gorbačovovi vyčítat, že by ve straně, která toho měla na svědomí opravdu hodně, nebo ho chválit za to, že ten systém rozbil (i když to neměl v úmyslu)?
*
Pro jistotu dodávám: Nemyslím si, že Nečas je pro ODS to, co Gorbačov pro KSSS. Bude to teprve muset ukázat a jak poznamenal filosof, bude to mít těžké. Je to ale zásadní změna: kritika devadesátých let je přece kritikou vytvoření klientelistických vazeb a rozsáhlé korupce.
*
To, že neuměl odsoudit kauzu Kořistka nebo k ní nemlčel, samozřejmě stojí za pozornost. Ovšem musí to být chápáno v relaci: pokud si vzpomínám, kauzu v LN obhajovali např. bývalý předseda konz. ODA a jeden známý právník. Bavil jsem se o tom v soukromí s jedním proslulým pražským advokátem, a ten také neměl s kauzou problém. Je-li takto pokleslé obecné povědomí, nelze se divit, že to politikovi připadá normální. Novinář na to má upozornit.
28. 03. 2010 | 14:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jan Zahradil
Také jsem rád, že se předsedou jediné nefalšované pravicové strany, kterou v České republice disponujeme, stal pan Nečas.
Je to slušný, vzdělaný člověk, navíc otec několika dětí.

Není to žádný stranický aparátčík jako třeba Paroubek, ale muž, který se díky své bohaté, dlouhé, úspěšné profesní kariéře zajistil tak, že po roce 1990 mohl své všechny síly dát do služeb obce.
A tuto práci koná nezištně již téměř 20 let.

Archetyp Selfmademana, který se jako správný liberál uměl vždy o sebe postarat sám, bez pomoci státu. Nezatěžoval takto nikdy státní rozpočet ani stranickou pokladnu.

Je to skutečně vzdělaný, obětavý, podnikavý člověk, který si na své živobytí a zajištění rodiny nebere půjčky či úvěry, neboť je mu to proti mysli. Takto skutečně disponuje obrovským kreditem pro to, aby stál v čele pravicové strany, která bude hájit zájmy všech, kdo mají podobný světonázor a stejně jako pan Nečas jej potvrzují svými úspěchy v zaměstnání či podnikání.
Mohou v panu Nečasovi vidět svůj vzor, jak je nutno nejprve uspěti v životě(Teala Rožnov) a teprve pak vstoupit do politiky.

Jsem rád, že voličstvo ODS má takto koho nyní s klidným svědomím hodit do urny.

Stranickým aparatčikům odzvonilo. Nová doba potřebuje lidi z praxe. Takové jako je pan Nečas(Tesla Rožnov) a pan Zahradil(výzkumný pracovník). Lidi, kteří nezpochybnitelným mandátem své úspěšné profesní kariery dolkázali, že jejich názory a návrhy nebudou jen ubohým cinkáním kašpárkových rolniček.

Vivat Nečas ! Vivat Zahradil ! Vivat Česká republika !

Mějte se. Držím Vám palce v nadcházejících volbách.
28. 03. 2010 | 14:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Re : Tak ne. Zatím je jen lídrem. Ale stejně si za tím komentářem stojím.
:---()
28. 03. 2010 | 14:37

Václav Žák napsal(a):

To vlk
Já jsem přesvědčen, že změny ve vrcholných funkcích mohou mít rozhodující význam. Dvojice Husák/Jakeš znamenala výměnu v gubernii, která vlastní mocenskou bázi neměla, ale co takhle Stalin/Chruščev, nebo příchod Gorbačova po plejádě úmrtí předchozích tajemníků? Psal byste dnes do blogu, kdyby se do čela KSSS nepostavil Gorbačov?
*
Budete Gorbačovovi vyčítat, že by ve straně, která toho měla na svědomí opravdu hodně, nebo ho chválit za to, že ten systém rozbil (i když to neměl v úmyslu)?
*
Pro jistotu dodávám: Nemyslím si, že Nečas je pro ODS to, co Gorbačov pro KSSS. Bude to teprve muset ukázat a jak poznamenal filosof, bude to mít těžké. Je to ale zásadní změna: kritika devadesátých let je přece kritikou vytvoření klientelistických vazeb a rozsáhlé korupce.
*
To, že neuměl odsoudit kauzu Kořistka nebo k ní nemlčel, samozřejmě stojí za pozornost. Ovšem musí to být chápáno v relaci: pokud si vzpomínám, kauzu v LN obhajovali např. bývalý předseda konz. ODA a jeden známý právník. Bavil jsem se o tom v soukromí s jedním proslulým pražským advokátem, a ten také neměl s kauzou problém. Je-li takto pokleslé obecné povědomí, nelze se divit, že to politikovi připadá normální. Novinář na to má upozornit.
28. 03. 2010 | 14:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk

Tak co , pane vlk? Nemám Vám přece jen pohlídat to lůžko. až pustí Rumcajse ?
Brzy u nás bude velký nával.

I když na druhé straně - ono celé ČEZko je taková jedna obrovská Palata nomer 6.

Pravice. Málem mi při tom slově opět praskla bránice.
28. 03. 2010 | 14:44

ld napsal(a):

Nečas je o volbě člověka s co nejméně zasviněnými gumáky. Nesmrdí, věčně se opakuje v osvědčeném, aby mu hovínka nezastříkala botky.

V podstatě vybrali moulu, na kterého pak svedou volební debakl. A na konci toho, bude na kongresu špulit předsednicky pusinku Íčko. Kdo se vsadí?
28. 03. 2010 | 15:19

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
asi není fakt z čeho vybírat.
Nečas již jednou UHNUL, a uhne zas.
Neumí se vyprofilovat a rozhodnout pod TLAKEM.
My to víme již nyní, "STRANA" na to přijde až za rok možná ještě dřív.
28. 03. 2010 | 15:20

vlk napsal(a):

Pane Žáku

docela lituji, že mi tenhle váš příměr , Stalin = Topolánek, Chruščov= Nečas nenapsal některý ze zdejších diskutujících . docela bych si to užil.
Vás si vážím a proto nemohu a nechci spustit palbu, kteoru by si ten povedený příměr zasloužil!
Místo toho se vás zeptám - skutečně vám připadá příhodný a úměrný situaci víc e než výměna v gubernii?

A příchod Gorbiho? dějinný omyl. Jak ruských bolševiků, tak jeho samého.

S posledním odstavcem vaší repliky bych neměl problém, zapředpokladu že:
1- by po Kořistkovi nenásledovali Melčák, Pohanka, Wolf, Snítilý,
2-že by jeho kolgy místopředsedy nebyli v jeho funkčním období pánové Bém a Langer
3-že by byl nečas dokázal vyvinout nějaký známý tlak na lžidoktora Bendu , aby vypadnul z parlamentu a nebo aspoň z pozic e předsedy ústavně právního výboru
To vše v minulosti. Zejména ten poslední bod je o elementární slušnosti a pudu sebezáchovi partaje.
Nci z toho nebylo zaznamenáno

Samozřejmě , nevylučuji, že se mýlím, a že s Nečasem teď přijd e na kandidátky ODS dokonalé tornádo , které z nich vymete všechny známé Langery, Bémy, Bendy Buergemeistery, Gandaloviče a podobné týpky.
Pokud by k takové razantní změně došlo, ujišťuji vás , že bych s e tu nejen uměl Nečasovi omluvit, ale šel bych jej podpořit vhozením volebního lístku ve prospěch ODS do volební urny.A to s velkou radostí.
Přijmete sázku o dobrou láhev , že takové nebezpečí nehrozí? Stejskal vám , v příapd ěobav, že bych snad sázku nevyplatil potvrdí, že takové nebezpečí nehrozí a že své závazky rozhodně plním.

tenco kydá Hnuj
zatím o nějakém asylu neuvažuji. Soudíte, že bud e daleko hůře? Proč? Rumcajs je milý chlapík. Sic e s e tu spolu občas pošťuchujeme, ale já si lidí jako je on dost vážím.
Jsem na něj jako pes, to je pravda. Ale ať vidí, co je kapitalismus zač. Jistě vzpomínáte,že na marxáku nás učili, že zakapitalismu byl člověk člověku vlkem. Tak jsme na něj jen jako pes.
28. 03. 2010 | 16:09

vlk napsal(a):

přírodověče
rád tě vidím. Ale českému elektorátu od středu jakkoli napravo a kupodivu i těm ,co stojí velmi lehcenapravo evidentně místo opravdové změny ž stačí i změna kosmetická.
Viz stanoviska půnů Žáka a Stejskala. Přiznám se, že teprv teď propadám dokonalé beznaději z toho, co s eu nás děje a bud e dít.
Už zase slyšíme hesla o negativistickém vidění světa a kdesi cosi.

Půjdu dál než ty ve svém dotazu. Pamatuješ na to jak reagovávali komouši na kritiku?
Kdy říkali, kritika je správná a nevadí nám. Ale musí být konstruktivní!
No snad si ještě všichni pamatujem, že se ledy hnuly až tehdy, když naopak kritika být tzv. konstruktivní přestala a byla nahražena generální stávkou.

Jinak - bytostně postrádám tvoje vstupy pardále!
28. 03. 2010 | 16:14

Václav Žák napsal(a):

To vlk
Musím říci, že jste mne trochu zklamal.
Buď se bavíme o politice, nebo o pohádkách.
*
Cesta z propojení politiky a byznysu, které prochází - až na jednu výjimku - všemi stranami, bude neobyčejně těžká a zdlouhavá. Navíc korupce nikdy nezmizí, může se pouze omezit.
*
Na rozdíl od toho, co si myslíte Vy, že výměna na vedoucím místě v politické straně téměř nic neznamená, tvrdím, že může znamenat mnoho. Je přitom úplně jedno, jestli k tomu dojde omylem nebo ne. Hlavně platí, že se o budoucí linii strany nedá usoudit nic z předchozího chování nového lídra.
*
Obávám se, a také jsem to napsal, že stojí před herkulovským úkolem. Ale proč hned na začátku lámat hůl?
28. 03. 2010 | 16:38

granil napsal(a):

Já bych předem pana Nečase neodsuzoval.Člověk se s věkem a postupně získanými zkušenostmi mění a proto si myslím,že p.Nečas může pozitivně překvapit.Topolánkovi přešlapy,vulgární projevy,dovolenou v Toskánsku atd.vždy veřejně kritizoval minimálně v rozhovorech v tisku jako je MF dnes,HN atd.Dobře ví,co by ODS z hlediska personálií pomohlo,ale na to jako volební lídr před volbami nebude mít ani čas, v takže bych mu nevyčítal,že s tím nic nedělá nebo nechce nic dělat.Věřím tomu,že by k postupným změnám po vyhraných volbách došlo,protože by došlo k vnitřnímu přeskupení sil v ODS a k postupnému odsunutí problematických postav v ODS na vedlejší kolej..Je to ale běh na delší trať přesahující horizont květnových parlamentních voleb a z nejistým výsledkem,bohužel.
28. 03. 2010 | 16:57

Potěšený napsal(a):

Václav Žák u mne stoupá v ceně. Zná pojem Nedělní škola. Přeju mu, aby jeho přátelé a konzultanti byli právě absolventi Nedělních škol, i když ti ho nikam nedosadí, jako stávající přerostlí českoslovenští konsomolci a zkrachovalí komunisti, kteří se mýlí stále. Nejen tenkrát, když pro své zločinné rudé panstvo přestali být důvěryhodní. Václave Žáku nechtějte být horlivý pro modní politické jevy, jako oni tenkrát, abyste se nemusel omlouvat za pomýlení.Již jsem posledně psal: studujte příčiny a jejich souvislosti!!!
28. 03. 2010 | 17:00

J.H. napsal(a):

Slohové cvičení J.Zahradila mě pobavilo. Paní učitelka (ODS) zadala spolužákům úkol, aby napsali hodnocení na spolužáka (Nečase), který byl navržen třídním mluvčím. Horlivý žák Zahradil podle osvědčeného mustru pochválil,vyzdvihl klady a upozornil na nepodstatné nedostatky. Ty nikterak nespecifikoval, jenom upozornil, že se ve všem s navrhovaným mluvčím neshodne. Slohové cvičení má pomoci strávit příznivcům ODS změnu ve vedení a pokud možno napomoci k získání nových příznivců. Ovšem když si přečtu následující odstavec, určitě se příznivcem ODS nestanu. Cituji: "Jako jeho klady novináři zpravidla vyzdvihují jeho bezúhonnost, pracovitost, neokázalý a slušný životní styl, schopnost odolat lobbyistickým tlakům či povrchním pozlátkům politického života. To vše je bezesporu pravda a v záplavě politiků, vyznačujících se pravým opakem řečeného, působí tyto Nečasovy vlastnosti osvěžujícím dojmem. Myslím, že mu mohou získat sympatie alespoň části pravicově orientované voličské veřejnosti, která právě takové vlastnosti u „svých“ politiků zoufale postrádá a která možná právě proto ODS opustila."

Takováto upřímná stranická sebereflexe se v ODS ještě neobjevila. Záplava politiků v ODS s popsanými negativními vlastnostmi, o kterých zde J. Zahradil píše a kteří z ODS nikterak neodcházejí, mě navždy odrazuje od volení této strany.
Myslí si autor blogu, že jeden člověk s tak průzračným charakterem (JEN JESTLI JE TO PRAVDA, LZE SILNĚ POCHYBOVAT),spasí ODS ?
28. 03. 2010 | 17:13

pařez napsal(a):

Mám k proběhlé změně, (mimochodem kosmetické), pouze jednu poznámku:
Jedna vlaštovička jaro nedělá.
Budu se tím v nejbližší budoucnosti důsledně řídit. Konečně šéfem ODS je pořád Topolánek. Nečas je jenom volební lídr ODS.
Rozhodněte sami. Co je víc šéf, nebo volební lídr? A kdo bude ODS řídit šéf, nebo volební lídr?
Je to dost šikovně vymyšlené. Ne c'est pas?
28. 03. 2010 | 17:23

Potěšený napsal(a):

Tady je někdo ale skutečný pařez.Nevidím, neslyším. A jestli mu vadí politika, která brání státnímu bankrotu, či taková, která brání návratu hospodářství do impotentního přerozdělování, které také vede k bankrotu,- kdy v práci platí: mouchy sežerte si mě, tak potěšbůh.
28. 03. 2010 | 17:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nežijeme ve světě
ale v jeskyni divů
v odporném panoptiku
v pouťové boudě
na představení nejdrzejších šmíráků
a nejmazanějších podvodníků

Egon Bondy
28. 03. 2010 | 17:52

pařez napsal(a):

Potěšený:
Potěš Vás. Je mi také moc líto co bude díky Topolánkově klanu.
Minulost se dohnat nedá.
28. 03. 2010 | 18:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Potěšený
Které přerozdělování je impotentnější ?

1. Primitivní masám

či

2. Sofistikované jednotlivcům

???????????????????????????????????????????
Které je sympatičtější Vám osobně ?
28. 03. 2010 | 19:28

vlk napsal(a):

Pane Žáku
to zklamání je vzájemné. Jen já se minule zdržel ho vyjádřit hodně nahlas .Nebo tím, že bych byl ztrhal ten naprosto neuvěřitelný příměr, který jste použil.
Ano , buď s e bavíme o politic e nebo o pohádách.
Buď budeme chtít reálnou politiku kroků proti korupci nebo si budeme vyprávět o tom, jak politik , který byl od začátku u všeho , co nám připravila ODS a co jste mnohokrát kritizoval,a který , když s e ODs dělila v 97na ty co jaksi neskousli Pepu z Hong Kongu , Bacse a Singha a na ty, kteří nad tím jen mávli rukoua jelo s e dál, patřil k těm druhým. Stejně tak ani okem nemrknul nad nákupem poslanců a nad čunkiádou. Znáte horší útok na zbytky české demorkacie než byla čunkiada Já ne.
A že z minulého chování nového lídra nic nevyplývá o budoucím směřování partaje , když e instalován?
Víte co, zkuste se zeptat kteréhokoliv personalisty, když kupuje manažera, jestli by vaši originální teorii potvrdil.
A co s e domnívám já? Přenechte prosím interpretaci mně. Moje autentická verze je že: výměna lídr amůže a nemusí znamenat i obrat v chování politice partaje. Můžea nemusí. to je moje přesvědčení! A já odhaduji, na základě minulého chování PN na to, že s e spíše nestane nic než něco. Nenarazil jsme totiž v jeho minulosti na nic , co by mi dávalo nějakou naději na opak. Ale rád se spletu. Opravdu rád.
Ale s Ivanem langrema Pavlem Bémem a dalšími známými tvářemi ODS mi to nehrozí.
jak s tou sázkou? nezmínil jste s e jestli ji berete. Mlčení obvykle prý znamená souhlas, ale já se pro jsitotu zptám. Nevěřím, že v daném příapdě byste to risknul.
28. 03. 2010 | 19:37

Potěšený napsal(a):

Pařez, vždyť vám píše potěšený a ne lítostivý, tak jakýpak taky líto?
28. 03. 2010 | 19:38

vlk napsal(a):

Potěšeý
a kterou politiku bránící státnímu bankrotu myslíte? Tu co provozoval Řebíček? nebo třeba rozpočet na rok 2009?
28. 03. 2010 | 19:39

Novák napsal(a):

Tencokida Hnuj
a jinak s hlavou, dobrý ?

Došlo pouze ke jediné změně, za krobiána lháře nastoupil uhlazený lhář.

Oba ve vládě krobiána provedli spolu s šéfe B-čka ODS Kalouskem zločinné věci proti národu a podíleli se na rozkladu ekonomiky v době krize a za až zločinné zvýšení nezaměstnanosti proti které te´D chce bojovat tím, že vyrobí podnikatele z nezaměstnaných.
28. 03. 2010 | 20:31

rejpal napsal(a):

Musím říci, že mě na tom blogu fascinuje ta samožernost a odtrženost politiků (nejen ODS) od života. ODS nevolila předsedu, který mimo jiné má tmelit stranu. Volila volebního lídra, což má být osoba jasně pracující ze strany směrem ven. Pro širokou věřejnost je pan Nečas buď úplně neznámý nebo spíš nechvalně známý svou asociální rétorikou. Navíc se personálně uvnitř ODS nezměnilo vůbec nic, vlastně ani ten předseda. Jen se jedna, trochu profláknutá a prostořeká, ale alespoň trochu zajímavá a zábavná osoba nahradila jinou, klasickým aparátčíkem. Ledaže by hlavní účel byl zastavit odliv kmenových voličů ODS. To je ale hodně daleko od cíle vyhrát volby.Naštěstí - pro tuhle zemi, ale do budoucna možná i pro ty normální pravicové voliče - nestraníky. ODS musí projít pořádnou porážkou, jinak se nikdy nezmění. Rétorika se změní, ale Langerové a spol. zůstanou.
28. 03. 2010 | 20:40

znalec napsal(a):

Bylo by správné dát panu Nečasovi 100 dní, aby ukázal co umí. Ty volby rozhodnou o mnohém. Pokud ODS uspěje, bude to zásluha všech v současném vedení, pokud neuspěje podělal to Topol. Odejdou ti, na které je nejvíce vidět. Pak budou mít 4 roky na přestavbu. Pokud uspěje ČSSD do dvou let jí zakáže EU zadlužovat a sesypou se sami, protože se proti nim postaví odbory:-)
28. 03. 2010 | 20:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Novák
Kdybyste nebyl levicový lenoch, kouknul byste takto na zářivou, mnohaletou, úspěšnou, dravou profesní kariéru leadguitaristy ODS bandu třebas na Wiki.
No a pak si znovu přečtěte můj komentář.

Capito ?

Jinak Tesla Rožnov : http://www.mpo.cz/dokument6...
28. 03. 2010 | 20:50

Jan Český napsal(a):

„Čistý“ pan Nečas? U veřejnosti je spíše znám jako „Kafemlejnek“ či „Žvanivej slimejš“. ODS ho prezentuje jako hlavního ideologa.Ve skutečnosti to je neskutečný demagog s vlastností gramofonu, v němž díky poškození desky přeskakuje jehla!
28. 03. 2010 | 20:50

rejpal napsal(a):

Nikdy se mi ho nepodařilo vyslechnout až do konce. Z ideologických projevů mám kopřivku už z dob reálného socialismu a on je navíc neskutečně nudný. Myslím, že nepotřebujeme ideologii. Potřebujeme ozdravit morálku v politice. Z nových větrů ze starých víteco se to podařit nemůže.Pamatujete si ještě, kdo nahradil Jakeše? Nějaký Karel Urbánek. Na pohled vcelku slušný člověk, nikdo na něj neměl žádnou špínu, ale nikdo to KSČ nespolkl. Byl prostě čas změny. Kdyby byl v zemi pluralismus, nejspíš by to skončilo předčasnými volbami a odchodem KSČ z vládních postů zcela přirozeným procesem. A k tomu dojde teď taky, i když předpokládaný vítěz také není žádné terno.A možná se dočkáme i nějaké formy koalice ČSSD-KSČ. Jenže když nic lepšího díky 5% závoře tahle země nebyla schopna vyprodukovat...
28. 03. 2010 | 21:12

Vaclav Zak napsal(a):

To vlk:
Jak vidím, ještě musím znovu vysvětlit, co jsem napsal.
1) Příměr Husák/Jakeš jste uvedl sám. Nepodezříval bych Vás, že jste tím myslel, že Topolánek byl Husák a Jakeě Nečas, protože je to hloupost. Rozuměl jsem tomu tak, že chcete naznačit, že výměna ve vedení nemusí nic znamenat. Proto jsem uvedl výměny, které znamenaly změnu. Jestli se chcete rozepsat, že jsem tím naznačoval, že Topolánek je Stalin a Nečas Chruščev, tak prosím. Předvede tím jenom, že neumíte argumentovat.
*
2) Nikdy jsem netvrdil, že změna nastat musí. Naopak. Jde o šanci a úspěch bude obtížný. Nevím proto, proč bych se měl sázet.
*
3) Pohádkou je představa, že volební leader - aby uspokojil Vaši touhu po důkazech - z uzavřených kandidátek vyškrtá všechny, kteří se Vám nelíbí. Skutečně to považujete za možné? V praktické politice se strany čistí dlouho a těžce. Všechny, nejen ODS.
*
4) Jistě že budeme chtít politiku bez Pepů z Honkongu. No a pokud teď tvrdíte, že změna leadera může znamenat i změnu politiky, pak myslím, že se shodujeme.
28. 03. 2010 | 23:18

Jan Vaculík napsal(a):

Brr, to je diskuse.
Argumentace ohledně Nečase se tu točí na pětníku. Čistý, ale fádní. Nějaký nudný ideologický projev prý někdy měl. V Toskánsku nebyl, ale zamotal se do čehosi s kořistkou.
Pro mě je to ovšem už několik let jedna z nemnohých nadějných tváří v ODS. Doposud však spíš příliš mladý na to, aby svůj potenciál vybil v zapojení do zkratu.
V celé naší politické garnituře zprava doleva však jeden (nebo jediný?), o kterém lze říct hned několik pozitiv:
- ve funkci ministra sociálních věcí udělal bez velkého halasu nesmírně prospěšnou redukci v přebujelém systému sociálních dávek;
- i když věřící a s příkladným rodinným životem, nikdy se nesnížil k tomu, aby se výprodejem soukromí pokusil navýšit svůj politický kapitál;
- když se chystala změna ve vyplácení nemocenských dávek, kdy vyplácení mělo být v prvních dvou týdnech přesunuto na zaměstnavatele, dokázal dát chystanému návrhu hlavu a patu.

Nemusí někdo umět moc efektně řečnit, stačí, když umí efektivně konat.
28. 03. 2010 | 23:45

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
mám pocit, že se s váma cosi stalo: chrlíte, jen abyste chrlil.
A to je škoda.
28. 03. 2010 | 23:56

Ben napsal(a):

Souhlas se "znalcem a Janem Českym".Problém je v tom, že tyto dějevznikly již při cíleném vytvoření ODS Klausem a jejím vydělením z OF.Po "zhasnutí" rychle postupovala morálnídevastace společnosti, nekončící "opoziční smlouvou". Stejně jako maligní nádor se šíří geometrickou (možná i kubickou) řadou.Všimli jste si, že společnost vedou lidé (bez ohledu na stranickou příslušnost), kteří by byly ve svém povolání pouze šedý průměr až podprůměr??!!Stejně jako za socializmu. Ti vytvořili "obrněnou" komunitu a snaží se o neprůstřelnost pancíře (limit 5%, nekontrolovatelná imunita, ovlivňování soudních kauz přes vydíratelné soudce-zřejmě bývalé členy KSČ atd.).Co s tím, když údajně TOP 09-jako sestava přeběhlíků, kteří mají "nos na vítr"- má přes 10% potenciálních voličů??!!
29. 03. 2010 | 01:20

Jan Vaculík napsal(a):

Bene,
je řada věcí, které si leze vykládat dvěma způsoby. Proč volit vždy ten horší?

Zřejmě se zařadím mezi těch očekávaných 10%, kteří budou volit TOP 09. "Nos na vítr" a "přeběhlictví" lze totiž vidět i tak, že praktiky v "domovské" straně se jim začaly zajídat, ale nebyli schopní proti tomu účinně vystoupit.

Do politiky dohlédneme jenom skrze média, a věru to není povzbudivý obrázek. Jenže kdybychom si měli přes média udělat obrázek sami o svém životě, tak by to dopadlo ještě mnohem děsivěji. Takže si myslím, že to nemusí být až tak strašné, jak to navenek vypadá.

Onehdy jsem si vyměnil pár mailů se senátorem Jirkou Obelfalzerem. Bylo to vlastně pokračování diskuze pod jeho blogem, tady. Ale kromě toho je to můj dávný známý z amatérského divadla Orfeus; i když jsme se od převratu skoro neviděli. Posteskl si mě, jaké jsou hroszné poměry v ODS, a že už nějakou dobu uvažuje o tom, že snad vystoupí... Doufám, že v každé straně je určitý potenciál, který může posloužit k ozdravění.

Jinak by to byla opravdu beznaděj.
29. 03. 2010 | 01:40

TomT napsal(a):

ODS potřebovala změnu a já věřím, že pan Nečas ji může přinést. Jeho předchůdce byl silná osobnost, bohužel nebyl schopen krotit svůj temperament. Ve straně mu to velmi dlouho procházelo a je to pochopitelné. ODS potřebuje leadera, který svým charismatem a svým vystupováním dokáže konkurovat Paroubkovým slibům, a ty jsou velké. Docela se těším, jak se situace bude vyvíjet. Pan Paroubek investoval již mnoho milionů do kampaně zaměřené proti Topolánkově osobě, přenášejíc jeho vlastnosti na celou stranu. Odtud pochází ony názory ODS - strana hulvátů atd... Nedivím se, že se panu Paroukovi z Topolánkova možného odchodu orosilo čelo. Pan Nečas se, jak často média s obliou opakují, dosud nestihl ušpinit žádným větším skandálem. Doufám, že mu tato image vydrží.
Nedávno jsem navštívil předvolební setkání s voliči v Jihlavě, čekal jsem že bych se snad mohl dovědět něco užitečného. Bohužel se pan Paroubek omezil jen na pomlouvání pana Langera a Topolánka (akce se konala ještě pred Topolánkovou poslední aférou), na rádoby vtipnou historku s novinářem a na užitečnou informaci, že umí přebalit dítě. Čekal jsem víc. Nebýt pana Krampola, asi bych odcházel s pocitem, že jsem promarnil večer. Nakonec jsem odcházel pouze s pocitem, že někomu něco dlužím a přemýšlel, kam mám poslat 9kč za matonku, kterou jsem tam vypil.
Na závěr bych se chtěl vyjádřil k předchozím komentářům. Komentáře by měly sloužit k vyjádření názorů a případně konstruktivní kritiky. Nesnižujme se k urážkám a vulgarismům. Je jich všude kolem slyšet plno a už nejednomu člověku se vymstily...
29. 03. 2010 | 09:13

TomT napsal(a):

Add byl to meeting ČSSD, to mi v textu nějak vypadlo
29. 03. 2010 | 09:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Státní mnohoobročnictví politiků ODS vypovídá o jejich pravicovosti, liberalismu etc. tolik, že nutno jejich
elektorát nazvati "spolčením hlupců."

Žertovně rozmarná profesní kariéra mnohých z nich, hlavně špiček, pak tento pohled posouvá do tragikomické roviny.

"A vstanou noví aparátčíci! " (V.I. Klaus)
29. 03. 2010 | 11:22

vlaďa napsal(a):

Pane Žáku:
Vaše vyloženě pozitivní angažovanost pro ODS je víc než zarážející.Černý nebo bílý odeesák,či či černý nebo bílý komunista(dodávám,často jedno jsou)...a proč zrovna ne barevný?Barvičky ve svých komentářích používáte dost často a teď používáte jen černou a bílou,ani šedou nikde nevidím.Připojuji se k Vlkovi,Potěšenému,J.H. a ostatním,kterým na hezké české pravici také něco nesedí.Už jsem to dával na Aktuálně mnohokrát,ale dovolím si znova.Podívejte se prosím na tohle:http://www.darius.cz/ag_nikola/clanek29.html
Nepřehlédnutelný bloger pan prof.Zelený píše už v r.91:
"...sebeproklamované pravicové strany v ČSFR (jako např. ODS) jsou de facto strany levicové, nebo ještě hůř, strany extrémně levicové, i.e. fašistické".

Na příští volby se docela těším.Stýkám se hodně s lidmi,kteří na web z různých příčin nechodí.Jejich názor na svou volební stranu je dlouhodobě jednoznačný.Pohár dávno přetekl.
Ale díky,že jste se tak vybarvil.Až budete mít komentář na ČRo6,mohu si klidně odskočit.
29. 03. 2010 | 11:26

rejpal napsal(a):

Zdá se, že už jsme dospěli tak daleko, že když si nějaký politik nesmočil, je superstar. Je to jako jásat nad tím, že držitel Zlatého slavíka intonuje. To by přece měl být naprosto elementární požadavek na pozici KAŽDÉHO kandidáta ve volbách nebo vysokého funkcionáře jakékoli strany.
29. 03. 2010 | 12:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

rejpal :))
Ano, máte pravdu. Vskutku slzavé údolí.
29. 03. 2010 | 12:42

Hlava XXII napsal(a):

Pane Zahradil, jak se Vám sedí s extremisty v EP ? Cítíte se jako doma, že ano ?
29. 03. 2010 | 14:22

zdesta napsal(a):

hoven: Běžte do sebe,respektive do svého nicku.
29. 03. 2010 | 15:26

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

spidla byl dobrej :)

PS: recaptha po me chce: "not gump" :)))
29. 03. 2010 | 20:28

vlk napsal(a):

Václav Žák
žádného dovysvětlování z vaší strany nebylo třeba. Pochopil jsme vaš epremisy , věřím , dost dobře.
Prostě věříte v neposkvrněné početí Petra nečase v lůně ODS , které je členem základajícím. A mísíte to s nadějí věřícího ne strany , ale Sekty mírného pokroku v mezích možností ODS.
Sorry. Tak tohle je pro mne sci fi.
a teď k vašim bodům.
Husák/ Jakeš- Pane Žáku musím vás zklamat. Husáka nepřirovnávám k Topolánkovi a Nečase k Jakešovi. To by mi přišlo silně nepřípadné. V reakcích na blog pana Peheho najdete celkem snadno můj obšírný komentář, kd e toho příměru skutečně používám. Ovšem obráceně . Nazval jsem to -Jak ODS vyměnila svého Jakeše svým Husákem.
Pokud jd e o povahové rysy a způsob politiky je pro mne Nečas dokonalým husákovským somatotypem. A Topolánek je samorost a selfmadenman jako Jakeš.
2- Správně jsjsem předpokládal, ež na velmi optimsitické vize ve vašich textech ohledně Nečase nebudou dostatečným motivem k tomu, abyste na to vsadil byť jen láhev. V tom případě mi přijd e mluvit o šanci na úspěch poněkud zvláštní.
3- co s etýče škrtání vůbec nejd eo to, jestli zkusí vyškrtat všechny . kteří s enelíbí nějakému vlkovi ze vzdáleného městysu. Jd e totiž o to, jestli je skutečně jen dalším technologem moci a penězovodů , jen nejdemagogičtějším a ideologicky nejbigotnějším,c o s e v polistopadové politice v politických stranách , s vyjímkou komunardů objevil nebo nadějí, jak nám ho tady prodáváte vy.
Není s nad sporu o tom, že vyškrtnutí několika nejprovařenějších figur, ted y Béma, Langera , Buergemeistera a Bendy by ODS dodalo zpět dost zásadních preferencí. Jestli je to realistické? Nevím. Vím ale , že pokud s e tak nestane, je vaše naděje na lepší zítří limitně blízká nule.
Respektive, jd e o pohádku, kterou jste zkusil vyprávět buď sám sobě nebo ná, nebo nám všem.

4- změna lídra může znamenat změnu politiky. Jenže nemusí. A dodávám, sotva lze čekat změnu od někoho, kdo v tom marastu jede plných dvacet let, měl spoustu příležitostí něco proti němu udělat a nikdy nehnul v tom směru malíčkem. Vždycky vzorně plnil stranickou linii. Ať byla jakákoliv. Pokud přijmete tento ýklad, ak s e shodujeme.
Výměna husáka Jakešem naprosto ničemu nepomohla. vše zůstalo při starém.
Vy jste to posledně odbyl změnou v gubernii. Nebyl jsme dost ohotový, abych vám odpověděl, že změna v politické straně je rovna změně v gubernii.
A mimochodem, Polsko byla také gubernie. A přesto už na jaře 89 tam došlo ke změně. Na rozdíl od naší gubernie zásadní.
Jan Vaculík
s vašimi pocity nic nenadělám. a jestli s e vám zdá, že mých příspěvků je přespříliš, klidně je přeskakujte.
29. 03. 2010 | 20:28

Skogen napsal(a):

Nečas především dokáže bravurně větřit. Okolo voleb ho bylo v médiích skoro jako svého času Dejdara a Novotného, jakmile stoupla voda a Titanic ODS začal nabírat, Nečas vzal z médií roha. Stejně tak třeba Langer, kterýžto se jinak neostýchal exhibovat ani se speciáními jednotkami v ulicích.

Říká se, že krysy první opouštějí loď, vezmem-li za loď Topolánkovu vládu, pak se jeho ministři, snad až na Julínka, jenž dohrál až do konce, budiž mu země díkybohu lehká, jako příliš charakterní nepředvedli.
29. 03. 2010 | 23:48

http://www.kw61.com/replica-u-boat-watch napsal(a):

30. 03. 2010 | 08:24

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:30

volič napsal(a):

Směšný článek pana Zahradila. Nečas je komická figurka, kterou donutili hrát roli zachránce ODS. Modrá smečka zlikvidovala vůdce a čeká zázrak. Největším zločinem ODS je diskreditace pravicové politiky. Korupce a propojení politické strany s velkokapitálem atd.
01. 04. 2010 | 21:59

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 07:41

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:21

watchesaler.com napsal(a):

watchesaler.com are watches'direct manufacturer,only providing best quality watches and satisfactory service.brands such as Bedat Watches which are our hottest watches.http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
15. 06. 2010 | 10:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy