Od roku 1997 mají rodiče možnost střídavé a společné porozvodové péče. Za 24 let jsme se v tomto zákonném rozhodování neposunuli jako stát ani o krok. Základním předpokladem modelu střídavé výchovy dítěte je totiž nezbytnost, že oba rodiče musí spolupracovat. Ve skutečnosti ve střídavé péči zůstávají děti, které jeden týden tráví s otcem, který nenávidí jejich matku, a druhý týden tráví s matkou, která nenávidí jejich otce. Nejhorší z nejhorších rodičů ještě svou nenávist k druhému rodiči svých dětí ventilují veřejně na sociálních sítích i v médiích.
Téměř každé druhé manželství prochází rozvodem. Statisticky je významnější skupina žen, které o rozvod žádají. Důvodů je mnoho, například závislost muže, od alkoholismu, gamblerství k workholismu, opakované nevěry a mnoho dalších. Ovšem o rozvod usilují i ženy, které se provdaly za slušné a věrné muže.
Gravidita je období, kdy se žena ocitá v zátěži, a to nejen fyzické, ale především emocionální. Určitou destabilitu v oblasti psychiky pociťují všechny gravidní ženy. Jsou však situace, které ohrožují kteréhokoliv dospělého člověka bez ohledu na věk a pohlaví, natož gravidní ženu. Například rozpad vztahu je pro gravidní ženu a především pro nenarozené dítě velmi nebezpečný.
Nestává se často, že se součástí předvolební rétoriky stane rodinná pře. Zdánlivě se vede spor o diagnózu, ke které se vyjadřují všichni bez ohledu na odbornost, slušnost a pravdu. Uniká nám však to, že tento spor má mnohem hlubší kořeny. Sahá totiž do doby, kdy Andrej junior spatřil světlo tohoto světa.
Téměř dvě třetiny českých voličů se domnívají, že jedinec, který hodí v demokratických volbách svůj hlas předsedovi vládnoucího hnutí, patří do kategorie lidí s nižší inteligencí, nižším vzděláním, sužovaného nemocemi především psychickými, stářím a samotou.