2. kolo prezidentské volby: Nové Veselí vs. Praha-Troja

13. 01. 2013 | 08:16
Přečteno 25375 krát
Podrobné mapy, kde a kolik získal Zeman na Schwarzenberga a naopak. A koho volili vězni?


Nadcházející 2. kolo volby prezidenta lze velmi dobře charakterizovat jako souboj mezi tím, zda „svého“ prezidenta budou mít lidé z Nového Veselí na Vysočině nebo z pražské Troji (obce nad 1000 lidí, kde získali p. Zeman resp. p. Schwarzenberg nejvyšší procento hlasů). Případně lidé z Havířova vs. lidé z Prahy 6 (města nad 50000 lidí, kde získali p. Zeman, resp. p. Schwarzenberg, nejvyšší procento hlasů). Nebo malé obce vs. Praha (Schwarzenberg).

Podobně je vypovídající, že zatímco oba získali podobný počet hlasů, Zeman porazil Schwarzenberga skoro v 5000 obcích, tak naopak to bylo jen v zhruba 1300 případů (šlo tedy v průměru o větší města).

Celé je to dobře vidět na následujících podrobných mapách:
Vítězové 1. kola prezidentských voleb
Vítězové 1. kola prezidentských voleb
Mapa vítězů 1. kola, velikost bodů je dle počtu obyvatel. Zeman, Schwarzenberg, Fischer, Dienstbier (podrobná mapa)

Rozdíly Zeman vs. Schwarzenberg
Rozdíly Zeman vs. Schwarzenberg
Kde a kolik získával p.Zeman a kde p.Schwarzenberg. Velikost bodů odpovídá rozdílu v počtu hlasů pro p.Zemana a p.Schwarzenberga. (podrobná mapa)

První mapa je vcelku jasná. Druhá je zajímavá v to, že vidíme, kolik který z obou postupujících kandidátů získal na toho druhého. (Doporučuji obě podrobné mapy 1, 2 a zvětšit si je (Ctrl+plus) tak, aby byly vidět detaily.)

  Zeman získal oproti Schwarzenbergovi nejvíce (mapa je červená):
 • - Ostravsko
 • - velké území zahrnující celou Moravu (mimo krajská města) přes česko-moravské pomezí až do středních Čech ke Kolínu (hlavně venkov a menší města)
 • - Ústecko (v Mostě nejvíce)

  Schwarzenberg získal vůči Zemanovi (mapa je fialová):
 • - Praha a její nejbližším okolí
 • - Brno
 • - Plzeň, Liberec+Jablonec a Hradec Králové

  Oba kandidáti byli zhruba vyrovnaní (2.mapa je skoro prázdná):
 • - Jižní a Západní Čechy a přilehlé části Středních Čech
 • - Středo-východní Čechy
 • - Podorlicko (a okolí, Orlické hory)

Všimněte si, že z velkých měst na rozdíl od snobského Hradce Králové už p. Schwarzenberg zdaleka nezískal tolik v průmyslových Pardubicích. V Olomouci, Zlíně nebo Č.Budějovicích sice p.Zemana porazil, ale jen nepatrně, podobně hlasů nebo i více získal třeba v Říčanech u Prahy.

A zajímavost na závěr: vězni volili p.Schwarzenberga. Ve věznicích v malých vesnicích zvítězil drtivě všude (v malých vesnicích počet vězňů převáží počet ostatních voličů a lze to tedy odlišit z výsledků): Bělušice, Jiřice, Všehrdy, Oráčov, Mírov a Nové sedlo.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MJ napsal(a):

Zemana bych nikdy nevolil, ale chápu, že se najde zhruba 1,2 milionu lidí, kteří ho volili. Nechápu to ale u Schwarzenberga. Pro mě má charisma Pragy V3S, kdysi odvedla kus práce, ale ta doba už je dávno pryč. Proč mu lidé odpouštějí Drábka, Kalouska, Parkanovou, směšnou reakci na amnestii? Čím oslovuje? Neumí česky, není mu rozumět, neumí se oblékat, od voleb 2010 neudělal nic, čím by mě pozitivně zaujal.
13. 01. 2013 | 08:42

minatomirai napsal(a):

Upřímně řečeno mne překvapuje drtivé vítězství Schwarzenberga v Brně. Řekl bych, že favoritem by spíše byl Dienstbier. Museli volit tedy studenti, kterých je požehnaný počet v Brně, více jak 80 tisíc, a zřejmě politicky aktivní.
Že nebodoval Zeman v Brně, je celkem přirozené.
13. 01. 2013 | 08:43

Kala napsal(a):

Nemusím chodit volit - druhé kolo je v dobrých rukách - zajistí Pražáci, měšťáci,študáci (a vězňové). Úspěch zaručen tak jako už mnohokrát od r. 1992 do r. 201O.
13. 01. 2013 | 08:58

marxik napsal(a):

Pane Škope, koho volí vězňové, naši novináři a redaktůrci rozhodně připomínat nebudou. Zato se dozvíme koho volí naše progresivní mládež.
13. 01. 2013 | 09:00

Neudržitelný napsal(a):

Zeman je hulvát, který si o sobě myslí, že je chytrý, vtipmý a že je nutné ostatní (tedy hlupáky), poučovat.
Schwarzenberg není čech, neumí ani česlou hymnu (myslim slova, zpěv mně nevadil), není mu rozumět, usíná.
Oba dva představují v politice vše na co všichni nadávají. A přesto nebo proto postoupili?
Slušní voliči už do druhého kola nepůjdou. Volit menší zlo? Lépe je dát najevo, že ani jeden není kandidát, kterého bychom chtěli za prezidenta.
13. 01. 2013 | 09:01

honza napsal(a):

Jsem docela zvědav, čemu bude muset v médiích čelit Zeman. Představa, že na Hradě bude Kalouskův spící maskot je dost děsivá, ale pořád lepší než to, co je tam dnes. Mně z voleb potěšil snad jen totální propad kandidáta ODS, to už Péťa u kmotrů nerozchodí...
13. 01. 2013 | 09:09

Baba Jaga napsal(a):

Jak už napsal výše MJ - pan Schwarzenberg neumí hezky česky, což je u nás asi pořád hlavní úřední řeč. Takže už jeho kandidatura byla vůči spoluobčanům lehká drzost. A jestli si ho většina zvolí, dobře nám tak. Opravdu by to ukázalo na velmi malou národní hrdost.
Musím si přečíst, proč ho ve velkých městech mají za toho nej-. Však se jim třeba odmění svými návštěvami , jiná možnost mě nenapadá.
13. 01. 2013 | 09:10

smutný napsal(a):

80% lidí je nespokojeno s vládou, ale chtějí za prezidenta Schwarzenberga jenž je členem vlády a tudíž nese zodpovědnost za její činy.
Možná ještě více lidí je proti amnestii, Schwarzenberg je ve vládě, která nese zodpovědnost za amnestii a ani se proti ni nijak kriticky nevyjádřil, ale lidi ho přesto chtějí za prezidenta. Nad tím zůstává rozum stát.
Ale co se vlastně divím, když jsou tací co pořád dokola volili ODS a budou ji volit znova.
Druhé kolo už bude beze mne. Ať si vyberou jednoho z nich ti hlupáci, kteří je chtějí mít na hradě
13. 01. 2013 | 09:13

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

V první kole voliči volili většinou svého favorita.
Druhé kolo bude přibližně pro polovinu voličů z prvního kola často volbou proti někomu. Úspěch
Schwarzenberga může přilákat i nové voliče, kteří budou hlasovat proti němu.

Zvítězí ten přijatelnější.

Nevím, jak Zeman, ale Šláfenberg se těší(těšil září 2012) nedůvěře asi 60 % veřejnosti.
http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6888/f3/pi120926.pdf
13. 01. 2013 | 09:17

nuna napsal(a):

Je zajimave, jak lide vidi kandidata skrze ,prvni, pohled. Spisovna a vymluvna rec hulvata tak predci skromnost cloveka, ktery ma uctu k lidem. Chceme-li v pristich 5 a zrejme i vice letech salutovat a pritakavat donekonecna poucujicimu, urazejicimu a mentorujicimu spisovne hovoricimu hulvatovi, pak je volba jasna.
13. 01. 2013 | 09:18

marxík napsal(a):

Baba Jaga
'Musím si přečíst, proč ho ve velkých městech mají za toho nej-'

Co to je za blbý otázky?
Proč si myslíte, že je kolem nás samá reklama? Protože potřebují firmy utratit prebytečné peníze?
13. 01. 2013 | 09:24

český maloměšťák napsal(a):

Vězni volili Schwarzenberga ? Který přivítal amnestii prezidenta Klause ? /poté , co mu ale inženýr Kalousek vyčinil a vysvětlil mu, o čem tato amnestie je...tak ji odsoudil/.
Jistě - to je logické.
Zeman totiž instituci plošného a paušálního.... a mimosoudního verdiktu /ortelu/...odmítá. Proč by jej tedy měli vězi volit ?

Z těchto důvodů si myslím, že Schwarzenberg dostane i v 2. kole hlasy vězňů, hlasy amnestovaných a také hlasy takových jako jsou např. Drobil, Cabrnnoch Ouzký, Standa Myslímtoupřímně, Parkanová, Kalousek , Bém, Janoušek, Barták, Pitr/a/, Rath, Šnajdr....
Co kdyby , že ? Co kdyby se opět hodila taková to malé tentonc - malá amnestýrung ?

Překvapili mě spíše takoví lidé jako je Grygar. Který se vymezuje jako skeptik /Sisyfos/. A který dá spíše na fakta - než mediální klišé.
Nu - nezbývá, než i ve směru skeptiků uvažovat skepticky. Zda někdy není skepticismus spíše nadutostí.

My - čeští maloměšťáci tak budeme volit PROTI Schwarzenbergovi.
Nechceme totiž vlastníma rukama vyhrabávat ostatky prezidenta Masaryka a ještě na ně při tom plivat. To odporuje zásadám krásy, harmonie , symetrie a rovnováhy.

A pokud pak proti sobě postavíme Šloufa a Bakalu, Kalouska, Hávu a další, o kterých zatím neví nic ani policie....či opoziční smlouvu a tunelkoaliční smlouvu / tunelováním poslanců KDU ČSL a VV vzniklé uskupení, které drží pospolu díky Peake a jejímu lidu/ .....pak toto spíše naše také rozhodnutí podporuje.

P.S.Někdy příště uvedeme i fakta. Abychom vyvážili onen mediální obraz - na jedné straně buran, obezní alkoholik a nudný otrapa...na straně druhé lázeňský švihák, stařík s mimořádným smyslem pro humor a zdatný sportovec /na konci mandátu mu bude 80 let...ale díky zdravému a častému spánku je čilý jako rybička - navíc rétor k pohledání /.

Apropo - Mafii spíše vyhovuje člověk mdlého rozumu, kterému je nutno realitu vysvětlovat ...aby v konečném důsledku rozhodl ne dle svého rozumu...ale dle požadavků Mafie.
Takže pozor - na takovou "změnu" !
13. 01. 2013 | 09:26

Fox napsal(a):

Pane Škope, z vašich analýz je zřejmé, kde dosud důsledky dnešní zkorumpované vlády neovlivnily život takového počtu lidi, aby jim stálo za to volit změnu.

Schwarzenbergův prezidentský program je pěkný, moc pěkný. Je vidět, že ho psala ruka pražských umělců a je zde poznat řeč nekorunovaného krále českých mystifikatorů Kalouska. Je ale falešný. Stejně falešný jako hymna, kterou po vítězství Kalouska se snažil zazpívat občan Schwanzenberg, dosavadní člen zkorumpované vlády a stranický šéf Kalouska.
13. 01. 2013 | 09:29

Hana napsal(a):

nuna
Amo, máte pravdu v charakteristice Zemana - s tím souhlasím. Jenže na druhou stranu si dejte spícího šlechtického maskota bez páteře - a rozhodněte se.
13. 01. 2013 | 09:33

marxík napsal(a):

maloměšťák
Kolego, vidíte že jsme kolegové.
13. 01. 2013 | 09:33

český maloměšťák napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude,
Nechci se hádat...ale TOP 09 má podporu někde kolem 10 %, vláda v níž Schwarzenberg sedí pak cca 15 %...a Zemanova strana pak preference kolem 4 %.

Je to skutečně o mediálních obrazech...lidé / a to i vysoce vzdělaní lidé/ volili na základě sentimentu, mediálního obrazu, klišé, médii vytvářeného cejchu na jedné straně a aureoly neposkvrněnosti (což je nesmysl - viz dokonce osobní kauzy pana Schwarzenberga) na straně druhé.
P.S. Já si strašně oddechl, že není duel Schwarzenberg - Fischer. To by množinu,která o sobě hrdě prohlašuje, že je českým národem - devalvovalo na úroveň nějakého spolku opilců a narkomanů.
A jsem nakonec rád, že do té frašky nešli Koukolík s Wagnerovou. Už tak je mně líto Roithové a Fischerové, potažmo Dienstbiera.

Nebudu volit někoho, kdo bude všude přikyvovat... a pak se bude Kalouska tázat, o čem to vlastně bylo a co má udělat.To je proti zákonům krásy, rovnováhy, symetrie...a proti zásadám zdravého, kritického rozumu.
13. 01. 2013 | 09:34

český maloměšťák napsal(a):

marxík
Jednostranně vyhlášená kolegialita stojí za hovno.
13. 01. 2013 | 09:35

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Nemíchejte důvěru osobě politika s preferencí strany. To jsou dvě odlišné věci.
13. 01. 2013 | 09:45

Alice napsal(a):

Já volit nepůjdu. Nemůžu dát hlas ani jednomu. Ať si je zvolí ti idioti (podle Zemana) nebo debilové (podle Schwarzenberga). Můj prezident ani jeden z nich nebude a v Německu, kde mám příbuzné a řadu známých, se budu zase jen stydět :-(
13. 01. 2013 | 09:47

xyz napsal(a):

Jeden kandidát za 18, druhý za dvacet bez dvou, jeden sebestředný a samolibý exot který jakoby současnému prezidentovi z oka vypadnul a druhý mekta který si nevidí do úst a jeho schopnost otáčet se jako korouhvička by mu záviděl i kohout na báni. Zvítězí-li Zeman, pak současná t. zv. levice jako celek jde k ledu, naopak zvítězí-li Schwarzenberg, dá se od "pravice" očekávat tolik dalších čuň(k)áren, že snad nebudeme stačit divit. Takže z toho vychází závěr - v očekávání změn by si zastánci pravice měli spíš přát vítězství Zemana na rozdíl od zastánců levice, kteří by ve druhém kole měli preferovat Schwarzenberga.
13. 01. 2013 | 09:48

Baba Jaga napsal(a):

to: marxík
Jaképak blbé otázky, pane? Reklama sem, reklama tam - každý z nás má snad svou vlastní hlavu a rozhoduje se podle ní.
Reklama na některé dokonce působí opačně - dobré zboží se má chválit samo, totéž bych očekávala i od politiků. Zaplatit si inzerát v novinách umí každý, kdo na to má. A co některé spoluobčany má k tomu, aby jiným radili, koho mají volit, to bůh suď. Kdo ví, komu právě oni nakonec volební lístek skutečně hodili...
13. 01. 2013 | 09:49

smutný napsal(a):

"Pozoruhodné jsou výroky Schwarzenbergových stoupenců na jeho facebookových stránkách: "Nezatěžujte nás fakty, my Karla milujeme!" Na to se vskutku nedá nic říct, jen, že jsme asi vstoupili do blázince." - Čulík na BL
13. 01. 2013 | 09:51

koule napsal(a):

Česká ruleta: jednou padne bílá, po druhé černá, ale vždycky je toho nadělení, kopec aneb od Bílé hory ke Schwarzenbergovi.

Volby 1617. Co Čechy čekalo? Bílá hora(Weissberg).

Volby 2012. Co Čechy čeká? Schwarzenberg a spol.
(Kalousek, Drábek, und so weiter)?
13. 01. 2013 | 09:52

marxik napsal(a):

Baba Jaga
Na reklamě je zákeřné to, že vétšina z nás si ani nepřizná, že jedná pod jejím vlivem.
13. 01. 2013 | 09:57

Kala napsal(a):

smutný - no jestli je to takhle, tak pánbůh s námi. To má být nová voličská generace? Ale asi to tak je. Někteří mladí trotlíci můžou třeba vystudovat tři matfyzy, ale v hlavě si nedají dvě a dvě dohromady, prostě nechtějí myslet, chtějí mít idoly a modly.
13. 01. 2013 | 10:01

David napsal(a):

Spíše by mě zajímal názor skutečného odborníka.

Potom, co vše se u nás děje, lze výsledky voleb nějak zfalšovat?

Občané změnu chtějí, ale proti mafii nemají šanci.

Ono to všechno mohlo být i jinak.

Že to tady u nás „někdo“ pěkně řídí, říkal už dávno Cibulka. Listopad 89 možná taky nebyl náhodou - student Šmíd....

Volby v roce 2010 byly taky „takticky“ promyšleny.

Na poslední chvíli založili dvě „pravicové“ strany – TOP 09 a Věci veřejné, aby se neztratily pravicově nespokojené hlasy a po volbách se spojili na pěkných 118.

Velmi podivné vyřazení Okamury. (20% + 30% = 50%, a chybělo mu JEN 1141 platných)

A dnes zase?

Ukazuje se, že Fischer byl za „pravicové“ Chrenkovy miliony vlastně jenom účelovým „luxem“ na levicové hlasy. (Něco podobného, jako finta s TOP 09 a Věcmi veřejnými v roce 2010)

Jak je možné, že fenomén Schwarzenberg tak funguje?

Zamyslel se někdo, proč se Schwarzenbergova řeč, dvě hodiny po uzavření volebních místností, přenesla až do inauguračního tónu?

--

„..."Doufám, že se mi podaří během těch pěti let naši společnost uvést do stavu, kdy budeme opravdu moci říct, že heslo na prezidentské zástavě 'Pravda zvítězí' bude odpovídat skutečnosti," hřímal Schwarzenberg....“

--

Zamyslel se někdo, proč už jednou, v tomto smyslu, se Schwarzenberg „prořekl“ i v poslední prezidentské super-debatě české televize 10. ledna, kdy už děkoval za ZVOLENÍ?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10483849868-prezidentska-superdebata/213411033150110/

Zamyslel se někdo, proč se Schwarzenberg dvakrát předčasně zachoval jako absolutní vítěz?

Zamyslel se někdo, proč výsledky voleb byly sečteny tak podezřele rychle, prakticky dvě hodiny po uzavření volebních místností? Nepamatuji si, že podstatně jednodušší volby do Senátu by někdy byly tak rychle zpracovány.

Tady se nabízí i možná odpověď.

http://zpravy.ihned.cz/c1-53404140-pocitacovy-program-zmanipuloval-vyberova-rizeni-za-dve-miliardy-losoval-na-prani

Počítačoví programátoři, na pokyn mafie, to divadélko opravdu, ale opravdu pěkně zinscenovali.

Výsledek proto bude jasný.

Pravice se přece sjednotila, tak co se divíte?

Kalousek na Hrad! A po nás potopa!
13. 01. 2013 | 10:04

český maloměšťák napsal(a):

smutný napsal(a):
"Pozoruhodné jsou výroky Schwarzenbergových stoupenců na jeho facebookových stránkách: "Nezatěžujte nás fakty, my Karla milujeme!" Na to se vskutku nedá nic říct, jen, že jsme asi vstoupili do blázince." - Čulík na BL
13. 01. 2013 | 09:51
------------
I to je faktum. I to něco vypovídá o tom, kdo volí spíše mediální obraz, vykonstruovanou modlu, falešný symbol...v podstatě lživou propagandu.
Tito pak budou samozřejmě šířit ty dva obrazy - které zmiňuji výše.
Jsou otroci své ubohosti - jejich svoboda je nesvobodou. Bohužel dnes je jim umožněno že tu nákazu /viz Le Bon : Duše davu/ mohou šířit velmi účinně , masově a opakovaně. Což je ale zase jen výrazem jejich nesvobody....i když oni to pojímají opačně.
Ale to už je spíše debata pro psychiatry - proč tomu tak je. Ne pro nás laiky.
13. 01. 2013 | 10:06

Hajzlnut napsal(a):

Teoreticky:Karel na Hrade + socani s komikama ve vlade.
Treba to nebude horsi jak ted.
Ale pro modrobolseviky a kmotry je to hrozna prestava.
13. 01. 2013 | 10:06

fikus napsal(a):

az si tato zeme prestane hrat ns pseudolevici a neopravici, az se zacnou volit lide podle slusnosti, predpokladu á ne darebaci podporovani medii a zajmovymi skupinami- bude tady vyrazne lepe. To plati i pro diskuze.
13. 01. 2013 | 10:09

MJ napsal(a):

David
Sám si kladu podobné otázky. Preference Schwarzenberga byly slabé, ve svém okolí jsem žádnou zvýšenou propagaci jeho osoby těsně před vobami nezaznamenal, a přesto dosáhl na 23% hlasů. Ovlivňuje nás někdo (něco) podprahově mimo naše vnímání?
13. 01. 2013 | 10:11

no future napsal(a):

Vězňům přidali knedlík. Říčany chápu, to je stará degenerátská tvrz. Prohibiční Chicago = Hradec Králové je taky v linii.
V Praze a Plzni ale muselo panstvo sáhnout k manipulaci při sčítání. Lidé tu nejsou tak hloupí, aby si nespočítali, o kolik je přijde Kalousek dráž než Dienstbier.
Kde se ti běloruští pozorovatelé flákají, když je jich třeba?
13. 01. 2013 | 10:12

kp napsal(a):

c.m. 9:26
"Nechceme totiž vlastníma rukama vyhrabávat ostatky prezidenta Masaryka a ještě na ně při tom plivat. To odporuje zásadám krásy, harmonie , symetrie a rovnováhy."
Pochybuji, že něco víte o zásadách krásy, harmonie, symetrie a rovnováhy =soudě podle způsobu vašeho vyjadřování.Ale nejste sám.
A "MY" to zní hrdě, že ano, skoro královsky (my, z boží milosti ...)
13. 01. 2013 | 10:12

Paja napsal(a):

Doporučil bych politikům brzké obnovení zemského zřízení, které bylo protiprávně zničeno r. 49 komunisty a které přes veškeré sliby nebylo po 89 obnoveno. Aby jednou nenastly pozíže. Na Moravě je zřetelně odlišný trend ve volbách, utěšeně stoupá počet lidí hlásících se k moravské národnosti, moravská vlajka nám vlaje na stále větším počtu radnic. Dle mého názoru Moravané volí mnohem konzervativněji a nejsou tolik ovlivnitelní aktuálními "stylovými" módami. Češi si samozřejmě myslí, že jsou pupkem světa a sežrali veškerou moudrost a my jsme zabednění vidláci. Dobře dopřejme jim jejich progresivní volbu člověka který dostává statisíce a nepokrytě v práci spí zatímco jeho kolegové rozkrádají stát. Popřejme Čechům jejich ztrátu historické paměti, kdy udělají Srbům to samé co nám udělali velmoci a z čehož máme dodnes trauma - Mnichov - ukradení pohraničí. Pozdravuju do Čech s vírou, že naznačené trendy se prohloubí a MOrava získá zpět svou samosprávu a daňový výnos z MOravy se bude rozdělovat na MOravě ve prospěch MOravy. To by se najednou ukázalo, kolik je v Praze lehkoživků...
13. 01. 2013 | 10:12

sedlak napsal(a):

doporučuji, vzpomínáte? věřím, že tu pamětníci ještě jsou....

https://www.youtube.com/watch?v=CaBztsul4D0
a tenhle člověk Zemanovi nevadí?
13. 01. 2013 | 10:13

marxík napsal(a):

Kolegové, vidím že potřebujete povzbudit.
Dovolil bych si proto vypíchnout positivní efekt včerejší volby na náše státní finance vyplývající z dlouholetých životních zkušeností obou kandidátů. Musí ovšem vydržet ve funkci ještě 5 dlouhých let. Pokud nevydrží veškerý finanční efekt se s vypsáním mimořádných voleb strácí.
13. 01. 2013 | 10:14

Baba Jaga napsal(a):

To: marxik
Tak uvidíme, jak reklama zapůsobí za 14 dnů.
Já nejsem stoupenkyní existence funkce presidenta a je mi celkem jedno, kdo tam bude. Ale česky má určitě umět - proto nejspíše i já volit znovu půjdu.
Pokud s tím něco neudělá téměř všemocná reklama, jak si myslíte Vy. Ale v naší vísce se s ní asi nepotkám.
13. 01. 2013 | 10:14

český maloměšťák napsal(a):

fikus
Ještě dlouho nebudeme mít prezidenta, o kterém bude možno v den jeho pohřbu napsat toto :

To kalné ráno (Osm dní)

Za sto let možná děti našich dětí
svým dětem budou teskně vyprávěti
o šedém ránu čtrnáctého září,
navěky označeném v kalendáři.

To kalné ráno, to si pamatuj,
mé dítě.

Až ze všech nás budou jenom stíny
či prach, jejž čas bude klást na hodiny
života příštích, v ranním šeru
chvíle se ozve bez úderu.

To kalné ráno, to si pamatuj,
mé dítě.

Tu chvíli před půl čtvrtou ranní,
ten okamžik a konec umírání,
když smrt se dotkla vrásek čela
a ranní mlhou odcházela.

To kalné ráno, to si pamatuj,
mé dítě.

Evropo, Evropo, až zvony rozhoupají,
měla bys první být mezi těmi, kdož lkají,
Evropo hrozná nad meči a děly,
ve světle svící, jež se rozhořely.

To kalné ráno, to si pamatuj,
mé dítě."

(Jaroslav Seifert)

Ale tančit na rakvi profesora Masaryka prostě nelze. On by Schwarzenberga nevolil. Tečka.
13. 01. 2013 | 10:14

cinick napsal(a):

Volím menší zlo a tím je Zeman.
1) Dobře si pamatuji na jeho článek v TM za bolševiků, kterým jim pěkně hnul žlučí. Už tehdá byl upřímě jízlivej k jejich vládě a nebál se.
2)Jako důchodce se v minulé době oddělil od politiky a od průšvihů, které za jeho premierování vznikly ( prodej Transgasu, banky i když ty zdědil po předchůdci, privatizace MUS). Osobně se neobohatil.
3) Nevolím parťáka Kalouska a všechny, kteří se podílejí na korupci v současné době.
4) Nevolím jako stádo, které si v minulosti na Staromáku vyřvalo Gottwalda a teď se autozfanatizovalo na sociálních sítích.
5) Jsem vesničan z menší vsi, vysokoškolsky vzdělaný, původce tří patentů. Jeden je průmyslově využíván. To píši pro ty, co by mě chtěli nazvat jednodušším občanem z venkova.
13. 01. 2013 | 10:17

smutný napsal(a):

bohužel je v tomto státě pořád hodně pseudopravičáků, kteří ačkoliv mají průměrný nebo podprůměrný příjem tak volí pseudopravici a jsou přesvědčení, že za to jak to tady vypadá může levice (polistopadová). Navzdory faktům.
13. 01. 2013 | 10:17

fikus napsal(a):

ja myslim ze neni extra dulezite koho podporuje levice ci pravice, KSC je historicky fakt, ktery nelze smazat i Německo se vyrovnalo s NSDAP. Strasaky minulosti budou vzdy, na partajniceni jsme dojizdeli i za prvni republiky, neli za R-U. S jedinym rozdilem. Byl vetsi a kvalifikovanejsi potencial odborniku ze sirokeho spektra verejneho zivota, kteri zrali casem, vcetne hospodaru. Rychlokvasky nemely sanci. Hledejme proto slusne a moralni kandidaty a nepodlehejme nesmyslum v novinach a TV/OVM
13. 01. 2013 | 10:18

Reveil napsal(a):

Co očekávám od případného zvolení falešného knížete prezidentem?

- Kromě okrajových marginálií,obnovení omluvy Němcům
- omluvu rakouské nobilitě za český podíl na likvidaci monarchie
- odchod TOP z vlády, její pád a jmenování Kalouska premiérem
- jmenování cca 8 nových ústavních soudců, vybraných tak, aby bylo umožněno prolomení Benešových dekretů
- soubour ústavních změn, navracejících šlechtické tituly a výsady a končících přeměnou republiky v konstituční monarchii - s odvoláním na existenci takových monarchií v Evropě a s odvoláním na "zradu", kterou Češi na starém mocnářství spáchali.

Tím bude navždy vyřízena problematika prezidentské volby (tato funkce zanikne).
Taky nebudou volby, jak je známe, nýbrž nějaká vhodná varianta, např. volební právo dle výše odevzdaných daní a množství majetku.
13. 01. 2013 | 10:19

český maloměšťák napsal(a):

kp
Vy jste si jen uprdl. Taky nejste sám - ale mě jsou miliony těch co na Facebooku prohlašují, že je nezajímahí fakta - jen ksicht...mě jsou takoví jako jste vy ...ukradení. Nezajímají mě a tak doufám, že já nebudu zajímat je. Zkuste to tedy příště vydržet - nebo zajít za dveře.

Hezký den.

P.S. " My" - čeští maloměšťáci...to je jakási opozice vůči šlechtickým titulům ...jakási umělecká zkratka, licencovaná. Nepochopil byste to - raději se tím nezatěžujte. Věnujte se raději svým zálibám a koníčkům.
13. 01. 2013 | 10:20

marxík napsal(a):

...ztrácí.
Takto to zní líp.
13. 01. 2013 | 10:20

Adam Procházka napsal(a):

Paní Alice, (09:47)

v Německu se za žádného českého prezidenta stydět nemusíte. Kdo tam je nebo není prezidentem a zda vůbec někdo, je totiž Němcům úplně putna. Dnes ráno v osm jsem poslouchal zprávy Deutschlandfunku a o prezidentských volbách v sousední zemi ani slovo. Místo toho přišlo na přetřes výročí havarie Costy Concordie a že v Pekingu stouplo znečištění ovzduší nad 70ug/m3.
O Klausovi existuje sice neurčité povědomí, že je "ňákej divnej", ale nic víc.
Jen my zasvěcení si pamatujeme, že Klaus svou arrogancí předčil dokonce i bývalého Kancléře Kohla Nabubřelého a dovedl jej náležitě poučit a vytočit na nejvyšší míru, čímž se Klaus zapsal do zlaté knihy chvalitebných rekordů a zajistil si tak věčné místo v čestném kotli.
Jezděte si klidě po Německu a pokud Vám budou vyčítat Kačínského, řekněte jim, že jste od vedle.
13. 01. 2013 | 10:23

Kriminálník volí Schwarzenberga napsal(a):

Pane autore:

Zkusme to navrhnout Aktuálně jako titulek, schválně jestlik to projde:

KRIMINÁLNÍCI VOLÍ SCHWARZENBERGA

Ne, já Vám garantuju, že kdyby to bylo opačně a vězni volili Zemana už nám z toho Junge Fronte Heute či Aktuálně dělám palcový titulek.
13. 01. 2013 | 10:24

vesnican napsal(a):

cinick,

tak vy jste ten co vymyslel kolo! Konecne to vim.
13. 01. 2013 | 10:26

český maloměšťák napsal(a):

smutný
Také se divím tomu, že Roithová dostala 4 krát míň hlasů jako Schwarzenberg.
Přičemž ona není spřažena s žádnou Mafií.
To je velmi špatná vizitka tkzv. pravice /respektive manifestní pravice - prolezlé estébáky, komunisty a mafiány/. Z takovéto " pravice" jde strach.
Levice v tomto uspěla více /Dienstbier + Fischerová přes 20 % hlasů...nic moc, ale opět 4 x více jak Roithová/.
4 x méně vs 4 x více.

Čeká nás velký masírung. A sposuta legračních událostí - např. až Roithová/KDU ČSL/ bude plédovat za Schwarzenberga /exbratr Kalousek- stranou KDU ČSL nenáviděný/.
Jsem zvědav , co na to pgjed. Na takový humor. A co další funkcionáři a voliči KDU ČSL. A zde je tím Roithová a spol. nepošlou opět do českého politického podpalubí.
13. 01. 2013 | 10:27

veverka napsal(a):

Nechápu kdo může volit za prezidenta ministra této hrůzostrašné vlády.

Schwarzenberg odkejval naprosto všechny ty prasárny,který před něj Kalousek položil....a je jedno jestli byl při vědomí nebo zrovna chrápal.

Schwarzeneberg je předesda nejpravicovější strany v parlamentu,TOP 09 je ještě víc napravo než ODS,tak kdo toho člověka chce za prezidenta? Šílenci?

Schwarzenberg k nám chtěl nacpat US základnu přes odpor téměř celého obyvatelstva,chtěl vyhlásit válku Rusku,uznal narkoteroristické muslimské Kosovo a podporoval všechny okupační války a výboje USA.

Tak kdo chce proboha něco takového za prezidenta?

Skutečně nechápu to schizofrení uvažování,které mají někteří lidé v hlavě,drtivá většina občanů chce konec této šílené Schwarzenbergovi vlády která schválila církevní restituce,důchodovou malou domů soukromým fondům nebo zvýšení DPH a pak si ho po krátké soustředěné mediální masáži několika profláklých plátků jako je Aktuálně zvolí za prezidenta? To už je snad na nějakou národní diagnózu.
13. 01. 2013 | 10:27

vasja napsal(a):

Kam se zahrabal Mirko Kalouusek? :-))
Nezavřel ho kníže na Orlíku?
Existoval někdy nějakej Mirko Kalousek?
Sem z toho blázen......
Jejda, tady je:

http://www.novinky.cz/domaci/93939-kalousek-je-pro-vladu-s-cssd-tolerovanou-komunisty.html
13. 01. 2013 | 10:29

kp napsal(a):

c.m.
Vaše reakce je přesně taková, jako jsem očekával. Noblesní, kultivovaná, prostě naúrovni.
Přeji klidnou a plodnou neděli.
13. 01. 2013 | 10:31

veverka napsal(a):

No a že volí Schwarzenberga vězni a kriminálníci je snad jasné,když jim jeho vláda podepsala amnestii,zatímco Zeman jasně řekl,že by to nikdy neudělal.

A jsme opět u toho co jsem psal předtím,ta šílená národní schizofrenie.

Celý národ okamžitě po vyhlášení amnestie protestoval,všelijací umělci začali dávat prohlášení,natáčet vtipné scénky,sepisovali se petice,byla spousta keců že vláda pouští megatuneláře apod......aby následně ti samí volili za prezidenta jednoho z nejdůležitějších představitelů vlády,která tu amnestii podepsala a je za ní z ústavy odpovědná,zatímco plivou na Zemana,který jasně řekl,že by něco takového nikdy neschválil. Tento národ je zkrátka jednou nohou v blázinci a vypadá to že hlavně tou pražskou nohou.
13. 01. 2013 | 10:34

tytyty napsal(a):

Volblbní a noblesní autentické heslo Karla Schwarzenberga:

„Vaše volba rozhodne pro pět celích let. Zamyslete se.“
Karel Schvarzenberg.

A zdělaní Češi se opravdu zamysleli.
13. 01. 2013 | 10:36

cinick napsal(a):

vesnicanovi
Nevymyslel jsem kolo.
Ale o mou osobu tady nejde, ale o tvrzení, že Zemana přeci volí ti ze vsi a se základním vzděláním. Kdežto vyskoškolská elita volí Schwarzenberga. Jak pak to tak dobře média a statistici se svými přesnými odhady vědí?
13. 01. 2013 | 10:37

Desiderius napsal(a):

Volit Zemana znamená prakticky volit Putina.Volit knížete je menším zlem.Proč v této zemi nejde volit v souladu se svědomím ? Příčinou je lidská hloupost.
13. 01. 2013 | 10:39

Viola napsal(a):

Jasný pragocentrismus a ty detaily s Dientsbierem jsou docela zajímavé.
Děkuji, velmi dobře zpracované. A vypadá to na Morava versus Čechy, anebo Ostrava versus Praha.
13. 01. 2013 | 10:40

jozef napsal(a):

Dnes je to uz aj elita versus spodina.

Zahranicie volilo elitu.V zahranici je knize absolutne suverennym vitazom /az na vyninky,v Kosove vyhral syn Dienstbiera,u Saakasvilliho Avatar/.

To,co prazske media nazyvaju "slovenska tlac",tie existencie po mnohomesacnej tolerancii a propagacii dvojice Fiser - Zeman vo finisi predviedli ritualnu popravu Zemana,kopli do Fisera a pasovali na Hrad jdnoznacneho favorita "ceskej elity".

Konzument masmedialnych informcii vo vacsine spravidla voli elitu z toho,co mu do oci a do hlavy naserviruju. Volici,ktori potrebuju protestovat proti establismentu,taki su vsade,ti to mozu slobodne hodit aj Avatarovi.

Cesky masmedialny konzument ma zatial neporovnatelne vacsi vyber,nez americky.Americky medialny konzument si vybera len z kandidatov dvoch stranickych mafii jedneho Stryka.A protestovat moze len sedenim doma.Alebo na blogoch a tak.
Nie sme este celkom ako u stryka Sama.Len na 99 percent.
13. 01. 2013 | 10:42

vasja napsal(a):

Desiderius napsal(a):
Volit Zemana znamená prakticky volit Putina....
----------------
Ste se včera musel dost zmrskat. Nějaká samohonka, ni?
13. 01. 2013 | 10:42

marxík napsal(a):

Maloměšťák
Kolego, jak se ukazuje , měla Fischerová podobnou funkci jako Zeman v minulých parlamentních volbách. Tedy ponížit šance skutečné levice. Sama nakonec doporučí K.S.(ten jeho monogram je sice svůdný, ale nepodlehnu).
Čeští maloměšťáci to zase neprokoukli.
13. 01. 2013 | 10:42

boris napsal(a):

vasjo,
me spise zajima kde je Dientsbier, Sobotka a Zaoralek. Pred volbami tu byli kazdy 2x za den. Kde jsou?
13. 01. 2013 | 10:43

Dumpling napsal(a):

Schwarzenberg lže as překrucuje
Přčíklad: dnes říéká v článku na aktuálně o své manželce: "Ona se učí česky, bohužel to musela zrušit, když měla před několika lety nehodu. Musela se soustředit na rehabilitaci"

"Několik let" - je to právě 21 let.
Je to takový vzorek, který ukazuje, jak moc máme údajům, které vysloví tento jedinec, vůbec věřit.
13. 01. 2013 | 10:46

modrý edvard napsal(a):

Pěkné mapy. Děkuji autorovi.
Pro mě je Zeman nestravitelný coby Klausova reinkarnace.
13. 01. 2013 | 10:47

vesnican napsal(a):

cinick,
ja jsem ze vsi a mam jen zakladni vzdelani. A volil jsem Schwarzenberga. Co vy na to?
13. 01. 2013 | 10:47

jozef napsal(a):

To autor

"V teto zemi je pankacu s facebookem vic,nez si myslite" - sefkomentator aktualne.cz k vitazstvu kniezata.

Kto ovlada facebooky pankacov v sluzbe kniezata?
13. 01. 2013 | 10:48

bagel napsal(a):

Dumpling,
a kdy se ty naucis cesky?
13. 01. 2013 | 10:49

stejskal napsal(a):

Výborná analýza, pane Škope,díky za ni.

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
13. 01. 2013 | 10:49

george napsal(a):

veverko, nech už té bolševické propagandy, už včera pod článkem Dolejšího jsi perlil. Všichni komouši a socialisti by měli volit Karla, protože se konečně dočkají pádu vlády. Karel po odstoupení TOP z vlády pověří Kalouska sestavením vlády a pro toho nebude problém vybrat lidi, co jsou i z opozice na př. Dienstbiera (už to jednou dokázal chtít) a třeba tu bude vláda pro všechny, ne každou chvíli k jedném straně ve stylu hesla Dientsbiera "Spravedlivý stát je možný".
13. 01. 2013 | 10:50

David napsal(a):

Proč Schwarzenberg téměř vyhrál?

Ještě k 10:04

----------------------------------------------

Novinky.cz:

Předvolební průzkumy byly opět mimo

Stejně jako v posledních volbách do Senátu a krajů poukázaly i výsledky prezidentských voleb na hrubé nepřesnosti v předvolebních odhadech jednotlivých výzkumných agentur. Žádná z nich nepředpovídala úspěch Karla Schwarzenberga, ani tak výrazný propad Přemysla Sobotky.

Volební model 1. kola prezidentské volby v prosinci 2012 podle STEM

12.1.2013 21:38 - PRAHA

Pořadí prezidentských kandidátů podle jednotlivých agentur bylo několik měsíců takřka neměnné. Ve většině z nich loni s přehledem vítězil Jan Fischer, kterého na sklonku roku dohnal Miloš Zeman. Ten v lednovém průzkumu ppm factum dokonce Fischera předstihl. Fischera, který měl podle některých agentur zvítězit v prvním kole až s 26procentní podporou, nakonec volilo jen 16 procent voličů.

Naopak Karel Schwarzenberg patřil po většinu času spíše k outsiderům, přinejlepším se umisťoval s velkým odstupem na favorizovanou dvojicí. V posledním průzkumu mu nejvíce věřila agentura ppm factum, podle níž měl ve volbách získat podporu 11 procent voličů. Tento podíl nakonec překonal více než dvojnásobně.

Agentury se často mýlily ve výsledku Přemysla Sobotky. Ten skončil s podporou 2,46 voličů na předposledním místě. Sobotka se sice po většinu času umisťoval ve spodní části žebříčků, tak nízkou podporu ale autoři průzkumů nedeklarovali. Například v prosinci se jeho předpokládaná podpora pohybovala u agentur Median, STEM a ppm factum od 5 do 7 procentních bodů.

Průzkumy chybovaly také v předpokládané účasti ve volbách, která činila 61,31 procenta voličů. Šetření agentur ji nejčastěji nadhodnocovalo. Podle CVVM a Medianu mělo přijít 72, respektive 71 voličů, STEM deklaroval 64procentní účast, podle ppm factum mělo k volebním urnám dorazit 69 procent voličů.

Přehled volební podpory kandidátů na prezidenta podle posledních průzkumů agentur ( v %)
kandidát Median (prosinec 2012)
CVVM (prosinec 2012)
STEM (prosinec 2012)
ppm factum (leden 2013)
výsledek
Jan Fischer 26,5 22,5 25,6 20,1 16,35
Miloš Zeman 26 19,5 17,2 25,1 24,21
Jiří Dienstbier 8 13 13,9 10,6 16,12
Karel Schwarzenberg 9,5 7 6,1 11 23,40
Přemysl Sobotka 5,5 3,5 5,7 7,1 2,46
Vladimír Franz 5 5,5 3,6 11,4 6,84
Zuzana Roithová 3,5 4,5 3 4,6 4,95
Jana Bobošíková 3 2 3 5,6 2,39
Táňa Fisherová 3 2,5 3 4,6 3,23

Novinky

http://www.novinky.cz/domaci/290084-predvolebni-pruzkumy-byly-opet-mimo.html

--------------------

Proto bych všechny předvolební průzkumy úplně zakázal, protože se tím jen MANIPULUJE s občany!
13. 01. 2013 | 10:50

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Proč ne Roitová, ale Schwarzenberg?

Roitová měla na kampaň asi 700 tisíc,

Schwarzenberg přes 26 milionů a navíc má Kalouska, státní kasu a státní správu k dispozici a jak známe tyto hochy, tak se k tomu chovají, jako kdyby jim to patřilo.

„Kdo dal kolik za hlas: Fischerová 80 haléřů, Sobotka 40 korun“
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/efektivita-kampane-kandidatu-dj1-/domaci.aspx?c=A130112_194325_domaci_jw
13. 01. 2013 | 10:51

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Roithová
13. 01. 2013 | 10:56

sedlak napsal(a):

ach ten internet ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=sR4m9tzHidU
generační nebo SNAD NEDEJBOŽE jiný "boj" u příznivců ČSSD?
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/cssd-podporila-zemana-napred-vypadalo-jako-schizofrenie
13. 01. 2013 | 10:57

Jan Volf napsal(a):

V Moravskoslezském kraji získal K. Schwarzenberg jen 15 %, byl až na 4. místě.
Těžko ho bude většina lidí s radostí vítat, i když se stane prezidentem, ale to se stejně nikde v médiích nebude uvádět. Volby má totiž už v tuto chvíli v kapse, i když by ho v tomto kraji nevolil vůbec nikdo !!!
13. 01. 2013 | 10:57

Viola napsal(a):

český Maloměšťáku

" Já si strašně oddechl, že není duel Schwarzenberg - Fischer. To by množinu,která o sobě hrdě prohlašuje, že je českým národem - devalvovalo na úroveň nějakého spolku opilců a narkomanů."

To nechápu, pan Fischer je velmi kultivovaný a velmi chytrý muž.
13. 01. 2013 | 10:57

marxík napsal(a):

Jak vy pane Stejskale? Předpokladám, že volíte společně s vězněma.
13. 01. 2013 | 11:01

Viola napsal(a):

Jane Volfe

proč by měl mít Schwarzenberg v kapse druhé kolo? Musí se zvednout vlna odporu, není možné zůstat pasivní. Pan Moravec velmi dobře v debatě před volbou prezidenta zařadil otázku hymny, škoda, že ji povinně nemusel každý zazpívat. Možná by to pak vyhrál Franz, ale také možná některá z žen, asi opravdu ta Jana Bobošíková.
13. 01. 2013 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Viola
Netrapte se tím. Já taky často nechápu zase Vaše myšlenky. Například o tom plošném odpouštění viníkům /amnestie/ - za jiné /např. poškozené/.
Nebo o poběhlicích z Pussy Rioot...a o tom, jak je Putin zachránil.
Jednou odpuštění...podruhé basa - jak se to rýmuje ?

I Chrenek je velmi kultivovaný muž. Nebo Háva...či Kalousek. A Putin je snad ze všech nejkultivovanější. No a Janoušek - když není pod parou...tak je také velmi kultivovaný. Nebo Parkanová - ta je zase velmi kultivovaná žena. Atd, atd....

Hezký den. Přerušuji vyílání.
13. 01. 2013 | 11:05

sedlak napsal(a):

David: průzkumy mají hlavně rádi politici aby s nimi mohli žonglovat
13. 01. 2013 | 11:06

PB napsal(a):

Michale, "Politikům TOP09 se daří v Hyde Parku bodovat, přesto že v průzkumech jsou dost neoblíbení. Asi je to zázrak, přeci by s výsledky nemanipulovali.", jste napsal 6.10. minulého roku.
Nemohl byste zjistit - stejně jako se Vám to podařilo v případě Drábek, a nakonec se to ukázalo jako pravda - zda i tyto volby nemohly být jen soubojem hackerů?
Mně se to nezdá a nelíbí.
Je to celé nějaké divné.
Favorita jsem neměla, takže nejsem nikterak zhrzená. Jen těch mnoho hlasů pro Karla a i průběh "sčítání hlasů" mohl být celý nějaký matematicky podezřelý.
Díky, pokud se budete angažovat.
Přeji si, aby se toho Karel ještě dožil.
13. 01. 2013 | 11:13

Viola napsal(a):

český maloměšťáku

o panu Fischerovi není známo, že by byl opilec, nebo narkoman, jistě, že není každý kultivovaný jen proto, že není opilec a narkoman. Ale pan Fischer je velmi dobře vzdělán v ekonomice a bankovnictví a také se chová vybraně podle toho. Ale já nechci po vobách vychvalovat kandidáta, který s tím už nic nenadělá.
Odpouštět viníkům ve své duši, jinak samozřejmě viníky za katr. Nenosit v sobě zlost a nenávist, to není spravedlivé, snad mi porozumíte, alespoň zde.
13. 01. 2013 | 11:15

marxík napsal(a):

David
Průzkumy mohly tentokrat i odpovídat. Pak ovšem nastoupila kulturní fronta. Fischera odrovnal Hanák a K.S. to zařídil svěrák.
13. 01. 2013 | 11:16

vasja napsal(a):

boris napsal(a):
vasjo,
me spise zajima kde je Dientsbier, Sobotka a Zaoralek. Pred volbami tu byli kazdy 2x za den. Kde jsou?
---------------------------------
Zaorálek a Sobotka slavěj. Odvařili Diestbiera a maj klid.
No a Jirka..... ten stojí před zrcadlem a vychutnává tu bramborovou, kterou mu dali kolem krku. Je šťastnej.
13. 01. 2013 | 11:16

český maloměšťák napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
Pěkné mapy. Děkuji autorovi.
Pro mě je Zeman nestravitelný coby Klausova reinkarnace.
13. 01. 2013 | 10:47
----------
Opět propagandistická bublinka - hoax.
Chce to fakta. Zejména ve vztahu k privatizačnímu schématu v 90.letech a jak se k němu stavěl Klaus a jak Zeman. A popsat jejich činy.
Mýtus oposmlouvy pak padá spolu s Pohankou, Melčákem, vytunelováním poslanců KDU ČSL Kalouskem a Schwarzenbergem , vytunelováním VV Peake - a následnou " tunelkoaliční smlouvou" a válcovací politikou (naprosté pohrdání opozicí, ale i právem - viz např, hlasování spolu s Pekárkem či protiústavní - Schwarzenbergem podporovaný Drábkův motivační program " arbeit macht frei"...).

Prostě : "My Karla milujeme - fakta nás nezajímají ! "

Házet takovým způsobem na Zemana i klausovskou špínu může snad jen člověk mdlého rozumu.
Nicméně uznávám, že v duši davu /množiny podbných individuí jako je modrý evdvard" to může vyvolat radost - že mají opět pravdu....že Zemna je vlastně Klaus.
Omezenost a hloupost totiž meze nemají a šíří se rychlsotí světla.
13. 01. 2013 | 11:17

george napsal(a):

Je až úsměvné, jak se tady někteří zhrzení z výsledku Karla snaží poťouchle naznačovat zpochybnění sčítání hlasů. Tak daleko ještě v Ugandě nejsme, jen bych pro příště volební lístky kandidátů označil barvou, na první pohled by se vršily barvy k sobě a pak je stačí jen fyzicky spočítat. Komise by každý lístek nemusela číst a oddělovat podle jmen. Když to jde barevně odlišovat v televizi, tak proč ne tiskem.
13. 01. 2013 | 11:22

george napsal(a):

Vasjo, krásně jsi se trefil, Bohouš a spol. se ho chtěli zbavit, teď je na něm, aby se ucházel o předsedu a hodil tam mezi ně bombu. Jak by Bohouš prohrával, to by jsme viděli ten obrat Zaorálka.
13. 01. 2013 | 11:25

Gudka napsal(a):

M. Kalousek je, což už bychom měli dávno vědět, chytrolín. Opět použil svou metodu rozdělení vojska na části, které se v rozhodující chvíli spojí, tentokrát mu prospívá i to, že se ani ta malá procenta neztrácejí - na rozdíl od voleb jiného typu.
Proto vyslal do boje o Hrad Schwarzenberga, Roithovou a Fischerovou. Roithová ani nevyčkala výsledků prvního kola a už hlasy svých voličů "přidělila" Schwarzenbergovi.
Ostatně ve mně tento rituál vyvolává pocit, jako by kandidáti považovali své voliče (tedy živé osoby) za svůj majetek, a tím pádem se domnívají, že mají právo za voliče rozhodovat.
13. 01. 2013 | 11:25

modrý edvard napsal(a):

čm. Oposmlouva - viz kniha od Taberyho. Dnes pak Klausova podpora pro Zemana.
13. 01. 2013 | 11:27

Gru napsal(a):

Výskyt Schwarzenberga na čs. scéně byl anomálie od samého počátku. Společnost tehdy splácela, co Schwarzenebrg vynaložil na Havla. Již při "Koncertzu pro OF" představil Havel opařené veřejnosti "knížete" Schwarzenberga. A veřejnost, opojená rýsující se prohrou bolševika, to prozatím spolkla. Pak měla lehce dege (ne, to vynechám, i když to každý vidí) tedy pana Schwarzenberga na místě poradce na Hradě - což není ústavní funkce a je to vlastně něco, co se snad nedá tak úplně vytknout, je to vlastně jen otázka Havlova vkusu (Schwarzenberga potřeboval hlavně kvůli jazykové výpomoci). Veřejnost si postupně na bizarní kníratou figurku (ten knírek je modelem, jaký byl konec 19. století módou i v Braunau), která se zas tak často neukazovala, jen občas - zvykla.
Zlomová chvíle přišla, když se Schwarzenberg poprvé vetřel do ústavní funkce. Tehdy protestoval prezident, ale veřejnost, zlhostejnělá a otupělá, už se moc neozývala.
A teď už vsouvá monarchista Schwarzenberg špičku boty do pootevřené Matyášovy brány. Duka, Kalousek, Svěrákovo (Bakalovo) komando - ti už začali kopat jímku, kterou z Hradu odtečou semleté Benešovy dekrety...
Schwarzenberg, jehož tchán byl nacistou, se nezříká udělování milostí - jde jen o to, kdo bude omilostněn. Pokud někdo čeká milost pro současné pachatele, zřejmě se mýlí. Obávám se, že by mohly padnou posthumní milosti... (K.H. Frank..?)
13. 01. 2013 | 11:46

PB napsal(a):

george, ráda bych se mýlila! Nejsem zhrzená, dovoluji si jen vyslovit svůj názor!
Protože jsme ale již jednou byli svědky "překrucování skutečnosti" a právě v případě strany TOP 09 (ministr Drábek v HYDE PARKU) a dokonce S DŮKAZY, dovoluji si zpochybňovat výsledky čehokoli, co se týká zmíněné strany.
george, dovolíte mi to?
Pokud se stále říká "A MÁTE DŮKAZY"? Dovolím si napsat A MÁTE DŮKAZY NA TO, ŽE KAREL FAKT DOSTAL TOLIK HLASŮ?
13. 01. 2013 | 11:51

Viola napsal(a):

Gru

a jak píše i Dolejší, Schwarzenberg řekl o sobě, že se cítí sudetským němcem. Mladí lidé se velmi špatně učili dějiny. Kohože volil pan učitel Brom?
13. 01. 2013 | 11:56

george napsal(a):

Já důkazy mít nepotřebuji, pro mne je důkaz vyhlášení voleb, zkontrolovaný státní komisí. Je to stejné, jako kdyby jste po manželovi chtěla přinést důkaz, že je věrný. Já osobně jsem o předložení důkazu nikdy nehovořil, je to blbost oboustranná.
13. 01. 2013 | 11:58

fikus napsal(a):

Já osobně vůči Karlovi nic nemám, byl by hloupej kdyby tuto pomýlenou společnost nedojil co to dá. Pod maskou poplety si skrývá podvodník a asociál. Nechápu že si národ nechá líbit aby tento člověk se otíral o památku TGM, notabene dělal ze sebe pokračovatele myšlenky humanismu, možná tak marasmu. Ten člověk pro stát a společnost neudělal vůbec nic, pouze pro sebe a kamarády a to je oč tu běží. Někdo namítne že neměl dosud příležitost, já opáčím že tento člověk pověstný svojí leností je symbolem aktuální politiky hnoje.
13. 01. 2013 | 11:59

sedlak napsal(a):

gru , jupí pavlač, ale jedna mne zaujala, který prezident protestoval proti vetření K.S. do ústavní funkce? ten co udělil amnestii v roce 2013? (Havel to asi jen těžko mohl být že;-), při které půjdou na svoboda Berka, a pod.? Raději to už nehulte, asi nejste zvyklej a pak se vám to takhle na pavlači pomotá
13. 01. 2013 | 12:01

george napsal(a):

Až bude Karel na Hradě, první milost by měl udělit Kájínkovi. Tam existuje do nebe volající nespravedlnost, ne amnestie lumpům a tunelářům.
13. 01. 2013 | 12:01

Viola napsal(a):

PB

každá volební komise spočítá hlasy, zapíše a pošle dál. Zajímalo by mě, zda si komise může ověřit, že to, co poslala se také započetlo. Měly by být po konci voleb seznamy s počtem hlasů zveřejněny, aby každá komise věděla, že se započítal správný počet a cesou se někde neupravil.
13. 01. 2013 | 12:02

Yosif K napsal(a):

Zeman amnestie odmítá ale tu Klausovu neodsoudil.

Klaus amnestie také odmítal ale kdzž teklo do bot, tak amnestii spustil.

Zeman amnestie odmítá, ale kdyby byl Šlouf v problémech, tak by amnestii také spustil. Bližší finanční košile nežli morální kabát.

Zemanovým poradcem jest i Eduard Zeman - tvůrce desetimiliardového tunelu INDOŠ - internet do škol v ceně sto tisíc Kč na počítač.
13. 01. 2013 | 12:03

Yosif K napsal(a):

Zeman není Klaus. Zeman je Klaus a Šlouf dohromady.
13. 01. 2013 | 12:05

XpertGB napsal(a):

Podla vysledkov je jasne, ze Zemana volili vidlaci, skor chudoba, skor sa da predpokladat, ze nizsie vzdelanostne skupiny.
A naopak Schwarzenberga ludia z miest, skor viac intelektualne zalozeni.
V skrate - Zemana volia burani, Schwarzenberga ti inteligentnejsi:D
13. 01. 2013 | 12:19

Jirka z vesnice napsal(a):

Budu volit Miloše, neboť on vyvedl tuhle zemi z krize, jak včera přiznal a zařídil rozkvět téhle republiky v 90. letech společně s Vencou....Kecam, volim Karla asi jsem moc vzdělaný....
13. 01. 2013 | 12:20

Viola napsal(a):

XpertGB

Podívejte se na Otázky Václava Moravce, kde je možno posoudit inteligenci a to zcela jasně ve prospěch pana Zemana.
13. 01. 2013 | 12:23

PB napsal(a):

Milá Violo, víte, jak sporné to bylo (a stále je) s "podpisy" některých kandidátů. Nemám na mysli jen Okamuru. Proč mu však archy s podpisy nechtějí vrátit? Není to divné?
Co říkáte na ovlivňování (prokázané) "popularity" v HYDE PARKu?
Hlasy se ve volebních místnostech sečtou, ale posílají se po síti. Není mým zvykem vše zpochybňovat. Jen vím, co se kolem děje, a také mohu tušit, že tolik příznivců kníže mít prostě nemůže. Pokud bychom měli tolik "po knížecku" naladěných lidí, vypadala by naše země již dávno jinak!
Uvidme!!
13. 01. 2013 | 12:29

sedlak napsal(a):

XpertGB- nevím, kam patříte, a co tímto sledujete....V skrate - Zemana volia burani, Schwarzenberga ti inteligentnejsi:D..... ale váš úsudek se mi jeví jako krátkozraký, Zeman měl kontaktní kampaň jezdil hlavně na menší města, kde se snažil lidem vetřít pod kůži a působit lidově (on možná i takový je, ale lidi, který se na něj přisávají se hřejí na jeho "výsluní"), dobrá reklama funguje i na inteligentní lidi (připustťe si, že jste někdy sám nechal dobrou reklamou chytit), měl velmi dobře vypracovanou strategii, co ale jeho štáb zřejmě podcenil byly sociální sítě a výsledky průzkumů a zdá se, že i jistou nas.anost lidí na éru dodnes trvající postopoziční smlouvy kteréžto je také symbolem, a možná i nárůst aktivity občanských hnutí..
13. 01. 2013 | 12:34

modrý edvard napsal(a):

Yosif.
Klaus je Zeman bez Šloufa? Šlouf je Zeman bez Klause?
13. 01. 2013 | 12:37

Votrávenej Votrava napsal(a):

Návrat Karla Schwarzenberga v roce 1990 rozhodně nebyl návratem idealisty, ale naopak. Restituovaný majetek byl motorem příjezdu „morálního“ Karla Schwarzenberga. Je snadné být morální, když jste bohatí a nevyrostli jste v bídě socialismu.

Český lid holt nemá paměť.

Schwarzenbergové, německý šlechtický rod. Původ bohatství v německých zemích je jen mlhavě zmíněn. Až koupě hradu Schwarzenberg v Sasku je uváděn v souvislosti se získaným rodovým jménem.

Do české historie se poprvé zapsali významnou účastí na potlačení husitského hnutí a od této doby se datuje zisk českých majetků tohoto rodu. Nic nekoupili, v Čechách neinvestovali, od císaře Zikmunda ale za zmíněnou protihusitskou pomoc dostali do zástavy města Žatec, Kadaň a Beroun. To se to bohatlo.
Pokud historicky nějaký majetek v Čechách získali, byl to majetek z konfiskátů a i dědictvím po rakouských Eggenbercích získali majetek, který Eggenbergové na českém území nezískali investicemi, ale jako úhradu dluhu od císaře Ferdinanda II.

Je zajímavé, jak snadno se za feudalismu získával majetek, panovníci dávali to, co jiným sebrali.

K českým zemím Schwarzenbergy poutal jen jejich český majetek. Vždy to byli, jsou a zůstanou jen Němci.
13. 01. 2013 | 12:38

stelon napsal(a):

Kdo viděl pohádku pyšná princezna(podaření rádcové a král) - takovou vládu máme dnes i s budoucím presidentem.
Myslim si, že je to účelově zmanipulované.Na okolí nikdo Schwarzenberga ani Zemana nevolil, tak nevím...
13. 01. 2013 | 12:39

komentator napsal(a):

CSSD a KSCM podpori v druhem kole Zemana. Polibek smrti. Chudak Zeman.
13. 01. 2013 | 12:45

jozef napsal(a):

To autor
Nechodte len po povrchu,uplne po povrchu.
Skuste sa vzit do medialnych strategov.Je to suboj,lov hlasov:strategovia verzus plebs.Premenne su zname /miera nenavisti,ci lasky k jednotlivym osobam,atd.ap/,nahody su mozne./napriklad nezdarily pokus o spev hymny,to je blesk z jasneho neba,zhrozenie Pana/
Co urobi spev hymny na facebooku? Bude tento spev na facebboku?
......
13. 01. 2013 | 12:46

adrenalinek napsal(a):

bohužel češi opět ukázali že jsou jen obyčejný pronárod bez budoucnosti.budu volit horší zlo aby se pořádným kopancem do řiti probudili.bude potřeba zřídit mnoho veřejných výdejen polévky pro žebrotu a budu se modlit abych do tý fekalie nespadl taky
13. 01. 2013 | 12:58

Drzá zrzka napsal(a):

adrenalinek

Nechcete polívčičku? Bramboračku. :-)
13. 01. 2013 | 13:01

porodnik napsal(a):

Drzá zrzko,
otec adrenalinka mel velikou radost kdyz poprve spatril sveho potomka. 3X ho vyhodil do vzduchu a 2X chytil.
13. 01. 2013 | 13:09

Viola napsal(a):

PB přesně tak, měla by být veřejná kontrola.

Mě zaujalo, že úplně na konec sčítání se přesunuly hlasy na posledních místech a alespoň o jednu desetinku se musel posunout pan Sobotka, aby to nebylo tak příšerně ponižující, že by byl až za paní Bobošíkovou, no a na začátku se desetinky připočítávaly Karlu Schwarzenbergovi. Kolem sebe mám pár mladých lidí, kteří si na sítích dělají legrácky právě z pana Schwarzenberga a protože se jím velmi dobře baví, tak jej volí, jsou to takoví ti čeští šprýmaři, kterým je volba prezidenta k smíchu.
13. 01. 2013 | 13:16

michalskop napsal(a):

PB

největší zabezpečení voleb je server volby.cz a členové volební komise, kde se dají zjistit výsledky za každý okrsek. Takže každý člen volební komise může (a počítám, že mnozí to dělají) zkontrolovat, zda jeho okrsek je zapsán správně. A že je to celkem sečteno správně, to se dá zkontrolovat z dat (máme stažené vše).

Takže ve sčítání bych velký problém neviděl. Stát se může, ale je to dost nepravděpodobné (např. všichni v komisi se mohou domluvit, apod.). Ovlivňovat volby jistě lze, ale dle mě vcelku málo (co např. jde: kupování hlasů, nátlak na nějak podřízené osoby - jde jim vybrat konkrétní lístek předem, volení vícekrát na falešné volební průkazy, apod.)
13. 01. 2013 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

"...Je snadné být morální, když jste bohatí a nevyrostli jste v bídě socialismu..."

To je ale opět jednoduchá polopravda.

http://zpravy.ihned.cz/c1-52660260-rolnik-schwarzenberg-mel-vratit-dotace-ministr-kalousek-mu-to-prominul

Lidé sociálně slabí, kterým pan Schwarzenberg káže o nutnosti úspor a kterým spolu s Kalousekm a jeho drábky škrtá...nikdy žádné milionové dotace nedostanou.
Stejně jako invalidé, které Schwarzenbergem podporovaný ministr Drábek vydáním vyhlášky vyléčil sofort a hned - podobné úspěchy měl naposledy Kristus.

Takže ta dialektika morálka/bohatství....není tak jednoduchá.
13. 01. 2013 | 13:17

Parabellum napsal(a):

Cinck

Vy jste z Píštan?
13. 01. 2013 | 13:29

sedlak napsal(a):

čm díky za článek ......ale v článku samém, je sděleno, že došlo k formálním pochybením nikoliv ke zneužití dotačního titulu jako takovému, a to je dost rozdíl nemyslíte? ale vy se jistě velice dobře orientujete v této problematice a tohle máte v malíčku, to jen náš hloupý hospodář každý rok musí chodit na školení, prý aby nachytal změny, prdlajs, chodí se tam flákat, teď už to vím....
http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous/op/rybarstvi
přidat jedním dechem pasáž sociálně slabí,....... je trošku z jiného soudku, což sám dobře víte, ale co by se nešťouchlo po podpráh a city že ;-)
13. 01. 2013 | 13:33

XpertGB napsal(a):

Schwarzenbergov majetok. Preco to kazdy riesi? Bol jeho rodiny, bol ukradnuty, mal ho dostat kompletne spat. Typicka ceska vlastnost - zavist a nadavanie na kazdeho kto ma viac:D
13. 01. 2013 | 13:53

téžPražák napsal(a):

Dobrý den,
autor chce ukázat, že Zemana volili jen ti blbí na venkově, zatímco Schwarz. ti chytří, modří v Praze. Opak je pravdou, vážení ! I v Matičce jsou tisíce obyčejných lidí (podívejte se ráno na MHD, kolik lidí dojíždí denně do práce), zatímco i na venkově jsou milionáři, o nichž lidé moc dobře vědí (neboť si vidí do talíře), jaký je původ jejich majetků - kdyby z poctivé práce, tak jim to snad nezávidí. Proto rozdělení národa na ty "jedině správné", jak to dělají naše milá média, a na ty "blbé" na venkově, je nesprávné z hlediska obyčejné spravedlnosti. Övšem z hlediska rozeštvávání národa (jak to dělali s "úspěchem" již KSČ dle hesla "rozděl a panuj") to je asi nejsnazší cesta, jak ovládnout masy. Ubožáci !
13. 01. 2013 | 13:57

michalskop napsal(a):

téžPražák

jen pro info: já sám bydlím na venkově.
13. 01. 2013 | 14:08

Gudka napsal(a):

PB

Ne, já bych nepředpokládal žádné podvody ve sčítání hlasů
Strategie je přesunuta do účasti voličů
Sučasná metodika zaciluje už od včerejška na odrazování možných Zemanových voličů snahou o vyvolání pocitu "marnosti" : všude naznačují, že vyhraje jednoznačně Schwarzenberg, tak co by chodil k volbám ve druhém kole? V tom spočívá důvod podprahového ovliňování lidí zpravodajství v ČT, Nově i Primě.
Kvůli tomu poruším embargo, kteréí jsem na tyto volby praktikoval a půjde v druhém kole volit.
13. 01. 2013 | 14:09

Gru napsal(a):

george

"Až bude Karel na Hradě, první milost by měl udělit Kájínkovi"

Určitě neudělí milost Kajínkovi, ale možná taky Karlovi (K.H. Frank? Posmrtně).
13. 01. 2013 | 14:15

resl napsal(a):

ze Zemana ta sprostota a neupřímnost čiší. není hoden jakékoli vysoké, veřejné funkce. je zlej. ač to bolševici vědí, budou ho volit. je to proto, že jsou si podobní. lež a demagogie je jejich nástroj, jako Jakla, Klause, tak Zemana. Vaše hurá vlastenectví si strčte za klobouk, když nepoznáte, kdo je Miloš Zeman. jedna věc je jistá,nikdo už nebude horší než nynější strašidlo, které je nejen lhářem, demagogem, ale i mezinárodně známým zlodějem.
13. 01. 2013 | 14:22

český maloměšťák napsal(a):

sedlak
Odkdy miliardáři jedním dechem žadoní o dotace u pokladny o které prohlašují , že je prázdná a že se tedy musí šetřit a na ty, kterým nařizují šetřit - posílají biřice a zvyšují jím daně ? A to i na invalidy - například ?
To je jako normální ?

Ach jo...ten věčně ohnutý hřbet držet ohnutý a ještě si to pochvalovat....a čekat na kost. To je už asi fakt úděl - nezměnitelná okolnost . Na tričku nápis "Masaryk " a v ruce lístek " Schwarzenberg" ...po celodenní dřině a robotě na panském pak takový uhání k volební místnosti - kde vyjádří opět svou mentální zapostalost. A ještě si to vychutnává a mlaská při tom.

" Dělají to všici - tak to možu robiť aji ja, ne - vole ? Sú přece šlechtic. Pohodička, pohoda , vole ! "
13. 01. 2013 | 14:22

hyoscia napsal(a):

Gté tomow mui, gté tomow mui??
13. 01. 2013 | 14:33

Budějčák napsal(a):

Jsem strašně rád, že konečně někdo zmínil po 19ti letech ty chyby v Ústavě ČR, které tam skutečně jsou. Pokud na hradě bude Karel, tak se s tím konečně začne něco dělat a v Čechách bude líp, právo zde není a vše pramení z výkladu Ústavy. Rychetský a spol. ji vytvořili za víkend na chatě, přitom třeba Ústava USA se psala 12 let. Nemůžeme se proto divit, v jakejch jsme sra.čkách. Lidi si neuvědomili, že nadávat na Kalouska je strašně jednoduchý, ale on dává do pořádku to, co se rozkradlo v devadesátejch za Klause a Zemana. Když se prostě lidem v devadesátejch letech vědomě lhalo a když někdo upozornil nato, že by se to mělo dělat jinak a ne žít na dluh (kterej se nám v současnosti dost vymstil), tak ten někdo byl vždycky nenápadně umlčenej. Ale lidi tady strašně zapomínaj. Klaus byl ten, kdo lidem mazal med kolem huby a řikal, jak to tady bude všechno strašně fajn, budem se mít jak v Německu a přitom VĚDOMĚ nechal rozkrást republiku, když byl ministrem financí. Pak se dohod se Zemanem na "Oposmlouvě" a šel tak do prd.ele ten zbytek republiky, co ještě rozkradenej nebyl. Klaus se teď bude vychechtávat, jak to dobře zařídil a jak z toho dobře vyklouznul, bejt na mě, napařim mu vlastizradu. Pokud bude zvolenej Zeman, bojim se toho, že bude jen dál pokračovat v cestě kterou nastolil Klaus (a Klaus navíc vyvázne beztrestně). Ještě stále se mi chce věřit tomu, že slušní lidé nevymřeli a že si Karla zvolime. Držím pěsti. Masaryk řikal, že než se vybuduje ve státě demokracie, že to trvá 50let a my máme za sebou od listopadu necelou půlku, teď je proto docela zásadní čas přestat se zadlužovat a dostat republiku do plusových čísel. Volit budu Karla, zná celou Evropu a věřím, že nás zpět do Evropy skutečně dostane. ALE NEPŮJDE TO BEZ ZMĚNY ÚSTAVY ČR !!!!
13. 01. 2013 | 14:36

stoppa napsal(a):

ze Zemana ta sprostota a neupřímnost čiší. není hoden jakékoli vysoké, veřejné funkce. je zlej

********************

Jo to je pravda. Je zlej a sprostota a neupřímnost z něho čiší ale je pořád 100x lepší než Schwarcenberg.
13. 01. 2013 | 14:36

george napsal(a):

stoppa : jestliže je Zeman Sprostý a neúpřímný a Karel S. 100x horší, co to musí být za zrůdu, že ? A co to musí být za blba, co tohle napíše.
13. 01. 2013 | 14:42

Gudka napsal(a):

Budějčák

"přitom třeba Ústava USA se psala 12 let. Nemůžeme se proto divit, v jakejch jsme sra.čkách."

Už jen proto, že v USA jsou na tom stejně, jestli ne hůř. Ústavu několikrát vyspravovali, třeba jen za Bushe madlšího, teď si nedokážou poradit se zbraněmi mezi lidmi a neví, jestli je mají chtít nebo nechtít.

"Lidi si neuvědomili, že nadávat na Kalouska je strašně jednoduchý, ale on dává do pořádku to, co se rozkradlo v devadesátejch za Klause a Zemana."

To je hodně obtížné, zvláště, když se na tom jak Kalousek tak Schwarzenberg už tehdy podíleli, protože nárůst jejich majetků spadá právě do té doby (náměstkování na obraně, cinknuté "promlčené" resitituce...)
13. 01. 2013 | 14:44

stoppa napsal(a):

co to musí být za zrůdu

********************

Jo asi tak se s tím dá souhlasit. Děsnej maskot.
13. 01. 2013 | 14:46

jozka napsal(a):

Vzdycky jsem mel rad kamarady z Budejc, meli takovy sverazny smysl pro humor.

To jen k tomu Kalouskovi, co dava do kupy to, co se pokazilo v 90.letech.
13. 01. 2013 | 14:47

george napsal(a):

Gru : to, že spojujete K.S. s jeho kaldným vztahem ke K.H. Frankvi je vrchol debility a sprosťáctví. Kníže byl jedním z mála šlechticů, co vyloženě vystupoval proti nacistům a proto je také tam, kde nyní je. Hnus!
13. 01. 2013 | 14:47

Adam Procházka napsal(a):

Dobrý den pane Škope,

prosím Vás, existuje nějaký průzkum, jak populární je dnes Václav Havel?
Docela by mě zajímalo, zda by (dejme tomu o dvacet let mladší) Havel měl za dnešního stavu věcí vůbec šanci dostat se do druhého kola. Promiňte, vím že je to nepřípustně hypotetická otázka, už pro to, že Havel, i kdyby mohl, by dnes o kandidaturu patrně nestál.

Na základě zdejších komentářů (nejen těch dnešních) bohužel nedovedu vyvodit žádný závěr, leda že Schwarzenberga ani Zemana téměř nikdo nevolil.
13. 01. 2013 | 14:47

Gru napsal(a):

George

"Gru : to, že spojujete K.S. s jeho kaldným vztahem ke K.H. Frankvi je vrchol debility a sprosťáctví. Kníže byl jedním z mála šlechticů, co vyloženě vystupoval proti nacistům a proto je také tam, kde nyní je. Hnus! "

Schwarzenberg předně není žádný šlechtic - a tím pádem taky žádný "kníže", nechá si tak říkat nelegitimně (v Rakousku je to dokonce nejen nelegální, ale i trestné). K.H.Frank je samozřejmě symbolická figura sudeťáka, k nimž Schw. deklaruje sympatie. Myslím, že posthumní omilostnění jejich ikony Franka by byla dobrá cesta k prolomení Benešových dekretů a začátek nové éery (staronové: Heim ins Reich!).
Kromě toho by mě zajímalo, jak například "vyloženě vystupoval" proti vlastnímu tchánovi - eminentnímu nacistovi?
13. 01. 2013 | 14:56

hyoscia napsal(a):

...póri šúmi pó skchálinach...
13. 01. 2013 | 14:57

minatomirai napsal(a):

Schwarzenberg předně není žádný šlechtic
--------------------------------------------
Jistě, že je, svým rodem se řadí mezi přední evopskou aristokracii, náleží mu titul prince. To, že mu lidé říkají kníže, nemá s ním samotným nic společného, název se vžil, je jednodušší říci kníže, protože každý okamžitě ví, o koho jde.
13. 01. 2013 | 15:17

minatomirai napsal(a):

Kníže byl jedním z mála šlechticů, co vyloženě vystupoval proti nacistům
----------------------------------------------------------------------------
Veškerá česká a moravská šlechta vystoupila otevřeným dopisem proti okupaci Československa, který byl předán Hitlerovi. Tento dokument je jistě k nahlédnutí komukoliv.
13. 01. 2013 | 15:22

Gru napsal(a):

minatomirai

Schw. se narodil dávno po zrušení šlechtictví v obou státech, kde rod působil, t.j. v ČSR a v Rakousku. Proto legálně není šlechticem.
13. 01. 2013 | 15:23

Zeman na Vysočinu! napsal(a):

Karle díky a díky.

Tolik nasranejch krvelačnejch levounů viděti a čísti, je balzámem na duši.

Máš znova můj hlas. :-)
13. 01. 2013 | 15:24

Gru napsal(a):

Veškerá česká a moravská šlechta vystoupila otevřeným dopisem proti okupaci Československa, který byl předán Hitlerovi. Tento dokument je jistě k nahlédnutí komukoliv.

O tom docela pochybuji. Už proto, že Schwarzenbergové nejsou žádná "česká a moravská šlechta" a těžko lze očekávat, že by 2 letý Schwarzenberg psal Hitlerovi...
Myslím, že takový deokument nikde "k nahlédnutí" není.
13. 01. 2013 | 15:26

Kelt napsal(a):

Máme 8,5 milionu oprávněných voličů.K urnám jich přišlo 61,3%.
To jest cca 5,2 milionu.
ODSTOP/P.S.,K.S./volilo 26%,t..cca 809 tis."pravověrných,",tedy něco málo přes jednu čtvrtinu.
Takže mně vychází,že Kalouskův maňásek nebude bytem na Hradě,
neboť by se musela zbláznit další čtvrtina voličů.
13. 01. 2013 | 15:28

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Gru 13. 01. 2013 | 15:23 vám to vysvětlil(a) po lopatě.

Už jste se zamyslel nad svým zázračným jednodenním přerodem z voliče jediné občanské kandidátky T. Fischerové ve voliče knížete Schwarzenberga ? Je tomu podobně jako tomu bylo s transformací Fischera z komunisty v téměř militantního antikomunistu ? Bolelo to ? A neporouchalo se něco při tom ?

Jen na okraj - Schwarzenberg chce do Masarykova úřadu. Myslíte si, že by ho Msaryk tituloval jeho šlechtickým titulem ? Ne viďte - to jen ti věčně sehnutí hrbáči dole.
13. 01. 2013 | 15:30

český maloměšťák napsal(a):

Zeman na Vysočinu! napsal(a):
" My Karla prostě milujeme - nás fakta nezajímají "

Díky za verifikaci tohoto. Volit z důvodu toho, abych někoho nasral...to je taky docela hezké. Je vás takových na pokoji či v cele více ?
13. 01. 2013 | 15:33

minatomirai napsal(a):

O tom docela pochybuji. Už proto, že Schwarzenbergové nejsou žádná "česká a moravská šlechta" a těžko lze očekávat, že by 2 letý Schwarzenberg psal Hitlerovi...
------------------------------------------------------------------------------
Myslím, že vy budete obzvláště natvrdlý exemplář, pokud použiji eufemismu.

Je možné, že to dokonce podepsal i dvouletý Karl, nebo tam namaloval srdíčko pro Hitlera, co se však dá zcela jistě předpokládatje to, že malý Karl měl rodiče, kteří se dokázali podepsat zcela jistě.
13. 01. 2013 | 15:35

Otázkář napsal(a):

Je třeba si uvědomit, že kdo volí Schwarzenberga, volí Kalouska. Tudíž také zvyšování DPH, církevní restituce či tzv. 2. pilíř důchodové reformy. Nehledě na kladný vztah Karla Schwarzenberga k amenestiím.

V této souvislosti je také pikantní podpora mladých lidí Karlu Schwarzenbergovi, který jako ministr zahraničí podepsal za ČR smlouvu ACTA. O zavádění školného ani nemluvě.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ACTA-je-snahou-korporaci-ovladnout-internet-tvrdi-sef-piratu-Bartos-221877
13. 01. 2013 | 15:36

Otázkář napsal(a):

přesně odkaz zde:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Masova-demonstrace-v-ulicich-Prahy-Hnevu-piratu-neunikl-Schwarzenberg-221817
13. 01. 2013 | 15:37

minatomirai napsal(a):

Už jste se zamyslel nad svým zázračným jednodenním přerodem z voliče jediné občanské kandidátky T. Fischerové ve voliče knížete Schwarzenberga ? Je tomu podobně jako tomu bylo s transformací Fischera z komunisty v téměř militantního antikomunistu ? Bolelo to ? A neporouchalo se něco při tom ?
-------------------------------------------------------------------------
Vzhledem k tomu, že moje sympatie ležely s nejméně 6 voliči, a dále tomu, že volit nemohu, neměl jsem naprosto žádné dilema. Úplně hypoteticky, Schwarzenberg by nebyl mojí volbou v prvním kole, byl by však v kole druhém.

Nechápu však to bičování se Čechů, když jim stále zbývá volba neúčastnit se druhého kola. Nakonec jedna celá třetina zadek nezvedla a bylo jim to úplně jedno, i když vzorek kandidátů byl dobrý a celá kampaň byla vedena velice civilizovaně.

Co tvrdí gru mne naprosto nezajímá.
13. 01. 2013 | 15:43

evix napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):
V první kole voliči volili většinou svého favorita.
Druhé kolo bude přibližně pro polovinu voličů z prvního kola často volbou proti někomu. Úspěch
Schwarzenberga může přilákat i nové voliče, kteří budou hlasovat proti němu.
Zvítězí ten přijatelnější.
Nevím, jak Zeman, ale Šláfenberg se těší(těšil září 2012) nedůvěře asi 60 % veřejnosti.
http://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c1/a6888/f3/pi120926.pdf
........................
Asi tak to i bude, ti co nebyli u první volby, jdou volit Miloše.
Představa další amnestie je dost odpudivá a ten dědula to jasně řekl, že máme hodně vězňů. Kolik bude mít let až mu skončí mandát, osumdesát???
13. 01. 2013 | 15:44

mik napsal(a):

Dvojice Swarzenberg-Zeman je spravnou volbou a je dulezite aby prisli v 2. kole i volici co jejich kandidat neuspel lidi co volili Bobosikouvou nebo Sobotku jsou nepodstatni tech byla hrstka trochu lepe je na tom Roithova s Fischerovou jeste lepe Franz tam uz by ty hlasy neco ovlivnit mohly ale podstatne je jak se rozhodnou volici Fischera a Dinsbiera u obou to zrejme bude tak nejak napul CSSD uz doporucilo volbu Zemana a tedy smer Moskvu a pokracovani Klause i kdyz v mirnejsi forme Kdo chce smer EU musi nutne volit Swarzenberga ac jsem z Moravy tak se za jejich volbu stydim i kdyz se to dalo cekat stejne jako na Ustecku o Vysocine bylo jasno uz predem Zeman je tam proste doma ted uz to bude boj bez taktiky a ukaze se kolik lidi prevleklo jen v 89 sikovne kabaty naruby ano chapu ze delnici a nezamestnani se maji v CR spatne chapu ze socialce sefoval Drabek ktery je s Swrzenbergovy partaje jiste Swarzenberg kamardi s Kalouskem ale porad to je lepsi nez kdyz Zeman pojede s Putinem na ryby a svedou souboj kdo vydrzi vic vypit Zeman se tvari proevropsky chce i vyvesit vlajku EU na Hrade ale povahove si rozumi s lidmi typu Klause Mecaira a podobnych kteri nejsou ochotni naslouchat druhym v jejich nazorech a proto at je uz Swarzenberg jaky chce porad bude zahranicim vniman lepe nez Zeman mladi chteji do Evropy a tak volili Swarzenberga stari si treba pamatuji rok 68 a jeste drive pred i po roce 48 a tak se priklaneji k Swarzenbergovi a vezni ? ti preci spolehaji na to ze kdyz by byl statni pohreb ze by jim svitla nadeje na novou amnestii Swarzenbergovo minus neni v tom ze je v soucasne vlade nakonec je tam jako ministr zahranici a tam je znmym a uznavanym jeho minus je ve veku ale treba zesmesnovat ho za zpivani hymny je ukazka blbosti lidi to byla spis neohrabanost pordatelu ze mu ten mikrofon nestrcili bliz nebo ze se tam nepritocil nekdo kdo by mu trosku s tim zpevem pomohl navic to nemohl cekat ale pojal to chlapsky a snaha se ceni a nakonec kde je napsano ze pokud bude zvolen prezidentem ze se nedistancuje od cinu Kalouska ono to bude kdo bude jmenovat cleny bankovni rady v narodni bance a je zcela jiste ze Merkelova si pospisi prijet orodovat za to aby CR prijala euro a Swarzenberg se proti euru stavet nebude naopak jestli ho v 2016 prijmou polaci tak cesi si budou muset pospisit...a Kalousek uz euro ovlivnovat nemuze
13. 01. 2013 | 15:46

Otázkář napsal(a):

mik

Kde se neustále bere ta propaganda, že Zeman nabere směr Moskva? Kudy chudí, tudy prohlašuje, že je eurofederalista, byť tím nepochybně ztrácí spoustu hlasů protievropsky naladěné veřejnosti. 1998-2002 byl premiérem a v té době ČR vstoupila do NATO a výrazně nakročila směrem ke vstupu do EU. Z čeho tedy odvozujete údajně opíjení se Zeman s Putinem? Podle mě to sprostá a především hloupá propaganda.
13. 01. 2013 | 15:50

Gru napsal(a):

minatomirai

"Je možné, že to dokonce podepsal i dvouletý Karl, nebo tam namaloval srdíčko pro Hitlera, co se však dá zcela jistě předpokládatje to, že malý Karl měl rodiče, kteří se dokázali podepsat zcela jistě. "

Je mimo pochybu, že měl tehdy rodiče. Ovšem celá zdejší debata je O NĚM, nikoliv o rodičích.
Ale mohl byste uvést zdroj (autentický), pokud existuje, že Schwarzenbergovi rodiče se vyslovili písemně proto nacismu či jakémukoliv nacistickému atributu?
Já se domnívám, že takový dokument neexistuje.
13. 01. 2013 | 15:57

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Jistě - vás nezajímá nic, kromě toho , co se vám točí v kebuli a co vydáváte za realitu.
Ale je to prostě tak. Šlechtické tituly nejsou součástí našeho právního řádu.
Právního státu.
Ale vám je stejně zdejší právní stát ukradený - že, šariátníku ? :))

Vy nemůžete volit ? Tak proč tady plédujete nejprve za T. Fischerovou a pár hodin na to za Schwarzenberga ? To aby řeč nestála ?
13. 01. 2013 | 16:00

minatomirai napsal(a):

http://nassmer.blogspot.com/2009/12/prohlaseni-prislusniku-historicke.html
------------------------------------------------------------------------------
Tady to máte, gru, mohl jste si to najít sám, ale jak jsem již podotkl výše, zřejmě byste neuspěl.

maloměšťáku,
je dobré přinést trochu jinou perspektivu do vašeho klání. Z toho důvodu se tu vyskytuji a nepokládám za nutné vysvětlovat svoje příspěvky či dokonce svoji existenci.
Schwarzenberg a další, všichni z výše uvedených dokumentů, pro mne zůstanou opravdivými Čechy, kteří prokázali svoje češství a statečnost. Jeden z presidentských kandidátů byl v tomto prostředí vychováván, zná tedy svoje povinnosti k národu.
13. 01. 2013 | 16:15

sedlak napsal(a):

čm, co se týče dotací, jsou si rovni jak socani (a že třeba v Ústeckém kraji tomu dali hodně na prdel) tak třeba kníže, krom toho, to bylo po povodních, máte plná ústa Masaryka a hrajete na city o ohýbání hřbetu.....tak až se budete na diskuzi hodně nudit, přehrajte si video se Zbytkem, o kterém Miloš říká, že prý jen tak hospodaří na Šumavě, tyhle volby jsou o možnosti vyjádřit přímo svůj názor k osobnostem, voliči tak udělali, ono jde celkem o hodně, náš president není kladeč věnců a ozdoba na hradě......nového presidenta čeká nyní třeba jmenování dosluhujících úst. soudců, apod.
Čl. 62

Prezident republiky
a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,
b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny,
c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu,
d) pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,
e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,
g) odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem, nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo, a zahlazuje odsouzení,
h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,
i) podepisuje zákony,
j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu,
k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky.
Čl. 63

(1) Prezident republiky dále
a) zastupuje stát navenek,
b) sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy,
c) je vrchním velitelem ozbrojených sil,
d) přijímá vedoucí zastupitelských misí,
e) pověřuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí,
f) vyhlašuje volby do Poslanecké sněmovny a do Senátu,
g) jmenuje a povyšuje generály,
h) propůjčuje a uděluje státní vyznamenání, nezmocní-li k tomu jiný orgán,
i) jmenuje soudce,
j) má právo udělovat amnestii.

evidentně máme každý jiný náhled na život, a podobná debata by vážně neměla smysl, mám raději racionální argumenty než citovky
13. 01. 2013 | 16:17

PN napsal(a):

Pořád nechápu nářky levičáků na výsledky voleb.Chudých lidí je všude na světě více než bohatých.Pokud všichni chudí dorazí zodpovědně k volbám,potom my bohatí a většinou pravicoví voliči nemůžeme mít šance.Za to,že mnozí chudí jsou i málo zodpovědní a k volbám nejdou,vám opravdu nemůžeme.Tentokrát to mohlo bát až 39% voličů ČR.
Já jsem s výsledkem spokojen.Ve druhém kole opět podpořím Karla Schwarzenberga.Na rozdíl od mínění mnoha z vás, to může být prezident,za kterého se ve světě nebudeme muset stydět.Ono totiž vůbec není důležité jak artikulujete,ale s jakou myšlenkou přicházíte.Já si totiž přeji abychom patřili k Evropě a nikoliv,abychom byli opět pod nadvládou Ruska.
13. 01. 2013 | 16:17

Otázkář napsal(a):

PN

Jste další propagandista, který se snaží vnutit druhým asociaci Zeman=Rusko? Zkuste uvést nějaká fakta.
13. 01. 2013 | 16:19

Inkvizitor napsal(a):

Zástupce aristokracie vyvolává zřejmě u někoho jednoduššího dojem, že je to pan "někdo" a proto ho volí. Již naši předci říkali, že vrána k vráně sedá a tak jiní ho volí, protože je to člověk, který se možná nebude bránit ničemu, čím půjde "vysosat" z tohoto státu vše, co tu ještě zbylo. Navíc, kromě církevních restitucí, nebyly ještě zrušeny benešovy dekrety a ty zabraňují domoci se majetku aristokratů, kterým byly na jejich základě zabaveny...
Pan Zeman má priority úplně někde jinde a jsem přesvědčen, že mu absolutně nejde o zruinování a podmanění této země cizím zájmům. Proto má můj hlas.
Každý ať volí podle svého vlastního svědomí, ale obávám se, že u velké části českého národa má toto svědomí černočernou barvu a podle toho bude národ volit.
13. 01. 2013 | 16:23

Otázkář napsal(a):

Netroufám si odhadnout výsledky 2. kola prezidentských voleb, ale jsem přesvědčený o tom, že pokud lidé budou volit na základě argumentů, vyhraje Zeman. Pokud budou volit podle "ksichtu" vyhraje Schwarzenberg.
13. 01. 2013 | 16:38

sedlak napsal(a):

otázkář: hoďte si do google jméno Zdeněk Zbytek, blízký spolupracvník M. Zemana, ....

Zbytek dnes patří mezi milionáře s excelentními kontakty na Rusko. Kvůli tomu jej také od devadesátých let sleduje BIS a letos jeho jméno dokonce zmínila v tajné části své výroční zprávy.

jeden přidávám http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2010032057
13. 01. 2013 | 16:41

george napsal(a):

Gru : když tomu nerozumíš, nekafrej o tom, že K.S. není šlechtic a nemá hodnost (nepleť si to s titulem. Raději si prostuduj historii rodu.
13. 01. 2013 | 16:45

Otázkář napsal(a):

sedlak

Fakta vs. drby. Už jsem to psal výše. Během Zemanovy vlády ČR vstoupila do NATO a finišovaly přístupové rozhovory s EU. Tudíž jako premiér, který má nepochybně větší než prezident, žádný kurz směr Moskva nenabral. Já odvozuju na základě faktů a Vy na základě drbů. Zkuste mi nějak rozebrat v čem by se ten příklon k Rusku projevil?

A ještě jedna perlička na závěr. Miloš Zeman byl vyhozen z KSČ proto, že kritizoval vstupo sovětských vojsk, tudíž z toho lze velmi správně odvodit, že takový člověk bude nás přivede pod nadvládu Ruska :)
13. 01. 2013 | 16:49

Gru napsal(a):

minatomirai
Tady to máte, gru, mohl jste si to najít sám, ale jak jsem již podotkl výše, "zřejmě byste neuspěl."

To máte pravdu, neuspěl bych - nikdo by neuspěl, protože to, nač tu dáváte link, je cosi jiného, než o čem jste psal. Jde o číslo jakého časopisu z r. 2009, v němž je otiětšno faksimile nějakého dopisu, které se nedá zvětšit, a tudiž ani dobře číst, ale už jen text článku má jiný nadpis, než jaký se dá odečíst z faksimile: "Slovutný pane prezidente" tvrdí článek, že zní nadpis, zatímco ve faksimile stojí "Pane státní presidente"... Nikde není doklad, že by šlo o jakýsi protest šlechty proti okupaci. Natož, že by šlo o cosi autentického.
13. 01. 2013 | 16:52

stoppa napsal(a):

Minatomirai

jak to bylo u švarcíků se zanášením? Ona mu prý zahnula a nakladla do hnízda cizí mládě a tak byl rozvod. A pak se prý zase dali dohromady aby to nevypadalo blbě? Pěkný poměry co?
13. 01. 2013 | 16:58

český maloměšťák napsal(a):

sedlák
Zavádíte naši "diskuzi" /spíše dva nonology, kdy vy prostě nemůžete či nechcete znát nepříjemná fakta ve vztahu k Schwarzenbergovi/ jinam a to stylem " vy zase bijete černochy" - nemám zájem.
A Schwarzenberg bude jmenovat jaké soudce ? Jistě znalé poslušnosti a úsctě k majestátu Kalouskově, že ?
Taky dík.

Na další vaše hoaxy reagoval otázkář.
Zkuste se držet toho memu " Zeman - opilec". Tam nenmůžete nic pokazit. To se totiž nedá vyvrátit. Je to stejné jako bych napsal " sedlák - zloděj dotací".
Taky s eto nedá vyvrátit.
Ale já to nenapíšu - na rozdíl od vás...který stále zatahujete Zemana a s ním dsnad i celou EU do Ruska.

Sbohem. Pokud vám nevadí, když miliardáři dostávají dotace a ti stejní miliardáři na chudáky posílají dráby a zvyšují jim daně, přičemž všude vykřikují, že je třeba provádět politiku úspor a dávat dotace / sociální dávky/ jen potřebným...tak si nemůžeme rozumět.
Ale to vy jste tak spíše v tom Rusku. Kde vládne oligarchie právě že takto.
Už teď tam jste minimálně hlavou.
13. 01. 2013 | 17:12

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Já o voze - vy o koze.
Řeč byla o nobilitě a jak se má k českému právnímu státu..

I vám děkuji za takovou " diskuzi". Mlít pantem vám jde skvěle - z vás by měl Kalousek radost.
13. 01. 2013 | 17:14

Josef napsal(a):

Děsivé rozdělení státu.Zemanovi se podařilo polarizovat stát a jeho zvolením by se příkop rozdělení ještě zvětšil.Nemá žádná řešení jen pusté demagogické štvaní lidí proto sobě.Vytváří silně brisantní směs ,která bude hrozit výbuchem sociální nespokojenosti a bude k tomu stačit málo.
13. 01. 2013 | 17:30

minatomirai napsal(a):

jak to bylo u švarcíků se zanášením? Ona mu prý zahnula a nakladla do hnízda cizí mládě a tak byl rozvod. A pak se prý zase dali dohromady aby to nevypadalo blbě? Pěkný poměry co
-------------------------------------------------------------------------------
Řekl bych, že klasicky české.
maloměšťáku,
vy si dumejte hloubavě nad českým právním státem, mne osobně nijak moc nezajímá, řekl bych dokonce, že je to spíše na vás než na cizincích, aby vám dávali rady o tom, jakým způsobem podpořit a udržet právní stát.
Doposud mne, co se pantu mletí týče, daleko převyšujete frekvencí a hystrií vašich příspěvků, o počtu slov nehodlám ani uvažovat. JInak se tomu též říká mlácení prázdné slámy, v tom vám rád přenechám vítězství, nakonec mi ani nic jiného nezbývá a budu rád v poli poražených.
13. 01. 2013 | 17:31

pamětník napsal(a):

Vážení diskutéři
tady naklábosili tolik nesmyslů, že jenom fakt vysoké závažnosti tématu může vysvětlit ten pytel blábolů a pomluv, ne však omluvit. Když kecalům nevychází něco podle jejich představ, tak se jim hroutí svět. A tak nadávají konkurenčním kandidátům, nesouhlasícím diskutérům, voličům a celému blbému lokajskému českému národu.
A teď k věci, pokus o predikci, co by bezprostředně následovalo po případném zvolení Karla Schwarzenberga prezidentem republiky: Ten by vzápětí se vzdal předsednictví TOP09 a zřejmě i členství. Nahradil by jej Miroslav Kalousek, který pravděpodobně tak do měsíce by vystoupil z vlády. Prezident K.S. by M. Kalouska pověřil sestavením nové vlády (má možnost 3x) a záleželo by na Kalouskově šikovnosti v nákupu počtu poslanců potřebného k vytvoření většiny - poslance LIDEM by měl jisté, VV asi také. Pokud by projekt náhodou selhal, zbyla by možnost vytvoření úřednické vlády a vypsání předčasných voleb s nadějí, že vedoucí partají pravice se stane TOP09 a kmotři se vystřídají.
Možná se stane zázrak a voliči zvolí tak, aby možnost takového vývoje vůbec nevznikla.
13. 01. 2013 | 17:33

sedlak napsal(a):

otázkář, jestliže jsou pro vás zprávy BIS drby (ledaže byste věděl, jak se takové drby vytváří), pak se nemáme o čem bavit, nemám zájem diskutovat s někým podobným

čm, jasně, máte vždy pravdu, co jiného můžu dodat, ani s vámi nemám zájem tím pádem disktutovat, je to pro mne ztráta času volím K.S, a třeba se z toho posaďte na musculus gluteus ...p.s. necloumá mnou mladická nerozvážnost a ani nemám miliony, ba ani statisíce na kontech, a lidi dělím na zlodějě a nezloděje, a velmi dobře si pamatuju vládu Zemana, bylo mi dávno přes 30 let, a taky znám pár lidí, co v ČSSD, když chtěli něco prosadit, říkali, musíš říct, že to chce Šlouf, sbohem a šáteček )když jste přes tu poezii ;-)...obdivuji ty, kteří s vámi debatují ;-)
13. 01. 2013 | 17:47

Reveil napsal(a):

pamětník

Téměř s vámi souhlasím, až na to, že nepočítáte se současnými poslanci-přeběhlíky, s poslanci VV a především s "realistickými", ba co dím "zodpovědnými" poslanci ODS, kteří by v krátké době někokika málo dnů přeběhli ke Kalouskovi, a to včetně Marka Bendy.
O tom, kolik voleb by se ještě mohlo konat, těžko spekulovat, jistě minimální počet, po příštích senátních volbách za 1,2 roku by nejspíš nastala rychlá změna ústavy, umožňující transformaci republiky na konstituční monarchii, opírající se o Velké Německo, rozšířené konečně o Sudety.
13. 01. 2013 | 17:47

rejpal napsal(a):

pamětník
Nechám stranou pravděpodobnost přesně tohoto vývoje, řekněme, že ano. Ale nějak v tom nenalézám nic, co by mi vadilo. Mám dožít do voleb s touto vládou nebo s velmi podobnou po pár škatulích a nechutných hádkách, které by otrávily další část koaličních voličů? A kdyby náhodou předčasné volby byly, po odchodu KS si neumím představit, jakým hnutím mysli by TOP 09 volilo véc lidí než kolik by jí volilo teď. Vlastně, kdybych chtěl být takhle složitě konsekventní, tak bych měl silný motiv jít volit Schwarzenberga. Jeho odchod vládu oslabí. Dokonce i v médiích.
Teď mi připadá zajímavější, co udělá KS v nejbližších dnech. Pokud totiž ve vládě zůstane, dostane Miloš Zeman do ruky docela slušnou zbraň. Bude to působit tak, že KS si nevěří natolik, aby se vzdal zadních vrátek. A když bude chytrý, bude kolem toho kroužit jako vosa kolem bonbonu.
13. 01. 2013 | 17:50

rejpal napsal(a):

Reveil
Ale vývoj preferencí zatím směřuje spíš k oslabování TOP 09. Pokud platí gravitační efekt, tak bych čekal spíš přeběhy na druhou stranu. Už to tady bylo. Když se rozpadala ODA, část poslanců utekla do ODS, i když jí předtím nemohli přijít na jméno. Totéž později US. KS je ikonou TOP 09, bez něj je poloviční. Kdo bude chtít volit Drábky a Kalousky? Nakonec utečou i starostové - i když asi až těsně před volbami. Tvrzení některých politologů, že odchod KS postavení TOP 09 nezmění, mi přijde nepodložené. Znám osobně několik lidé, kteří volili TOPku kvůli předsedovi (s odůvodněním, že Kalouska kníže umravní). Ale ještě jsem nepotkal ani jednoho, který by ji volil kvůli Kalouskovi. To už spíš kvůli programu.
13. 01. 2013 | 17:57

český maloměšťák napsal(a):

sedlak
Vy nedebatujte - jen uhýbáte a pak šíříte drby.
Klidně si volte i Mickey Mouse nebo Mirka Dušína. Mně je vaše hlava lhostejná. - co v ní nosíte a hodláte nosit.
Jen doufám, že takových kokosek , kteří Masaryka poplivou po třetí /nacisti, komnunisti.../ nebude mnoho.
13. 01. 2013 | 17:59

fortuna napsal(a):

pametniku,
zazrak se konat nebude. Nekonal se nakonec ani u Dientsbiera. Zvitezi knize a to s velkou prevahou. Lid ho zvoli a ani doporuceni Buhusu, Lubosu a pametniku tomu nazabrani.
13. 01. 2013 | 18:03

pamětník napsal(a):

rejpal:
Ať už tato vláda vydrží do řádných voleb anebo skončí dřív, dá se reálně předpokládat podstatný propad ODS s převzetím jejího elektorátu TOPkou a jejím volebním vítězství pod vedením Kalouska se všemi důsledky. Prezident Schwarzenberg k tomu...
13. 01. 2013 | 18:03

pamětník napsal(a):

fortuna:
Můj názor je opačný.
Nashle za 13 dní.
13. 01. 2013 | 18:05

vesnican napsal(a):

malomestak to vi,
on volil Mickey Mouse. Skoncil ctvrty.
13. 01. 2013 | 18:05

fortuna napsal(a):

Nashle pametniku,
pocitam ze tu bude za 13 dní jeste vice nablito nez dnes. Uz mate pytlik na bliti?
13. 01. 2013 | 18:11

sedlak napsal(a):

zlatíčko čm drby? tak mi řekněte, proč třeba Zbytkova žena p. Perknerová, která je sama novinářka nepodá na ta média žalobu nebo nedá článek ve svých novinách? takže specielně pro VÁS

My, ta dělnická třída v armádě... https://www.youtube.com/watch?v=CaBztsul4D0

jnak, gratuluju k vítězství, skutečně se vaší pozornosti vzdávám, nejsem ji abych tak řekl hoden, co by taková kokoska
13. 01. 2013 | 18:13

český maloměšťák napsal(a):

Graf Minatomorai von Vancouver
Kecy a vyhýbání se nepříjemnému zjištění - jak je tomu se šlechtickými tituly u nás...ale i např. v Rakousku
Howgh. Už nereagujte - nic kromě plků se od vás stejně nedozvím, šariátníku.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62009J0208:CS:NOT

Např.:

"...75. Podle rakouské vlády tak jsou případná omezení svobody pohybu, která by pro rakouské občany vyplývala z uplatnění ustanovení dotčených v původním řízení, odůvodněna ve světle dějin a základních hodnot Rakouské republiky. Uvedená ustanovení krom toho neomezují využití svobod pohybu nad rámec toho, co je nezbytné pro dosažení výše uvedeného cíle.

76. Rakouská republika rovněž tvrdí, že by došlo k zásahu do veřejného pořádku, pokud by musela uznat příjmení navrhovatelky v původním řízení, které odpovídá příjmení osvojitele v ženském tvaru, určené v Německu usnesením Kreisgericht Worbis ze dne 24. ledna 1992. Takové uznání by bylo neslučitelné se základními hodnotami rakouského právního řádu, zejména se zásadou rovnosti zakotvenou v článku 7 spolkového ústavního zákona, provedenou zákonem o zrušení šlechtictví.

77. Česká vláda uvádí, že i když rozdíly zjištěné v právu členských států, pokud jde o osobní jména, mohou podle judikatury Soudního dvora vést k porušení Smlouvy o FEU, není tomu tak ve dvou situacích – pokud jméno zahrnuje šlechtický titul, který dotyčná osoba nemůže užívat v členském státě, jehož je státním příslušníkem, a pokud jméno zahrnuje označení, které je v jiném členském státě v rozporu s veřejným pořádkem.

78. Italská a slovenská vláda mají za to, že pokud bude konstatováno omezení svobody pohybu, odpovídá takové omezení legitimnímu cíli spočívajícímu v respektování ústavní normy, která vyjadřuje zásadu veřejného pořádku, která má v republikovém zřízení zásadní hodnotu. Skutečnost, že není možné zapsat příjmení, pokud jeho šlechtické prvky nebudou odstraněny, se zakládá na objektivních důvodech a je přiměřená sledovanému cíli, protože se jedná o jediné možně opatření, které vede k dosažení takového cíle.

79. Litevská vláda ve stejném smyslu uvádí, že pokud je nutné chránit takové základní ústavní hodnoty státu, jako v případě Litevské republiky zejména národní jazyk nebo v případě Rakouské republiky zakládající hodnoty státního zřízení, musí být dotyčný členský stát schopen sám přijmout rozhodnutí, které je nejvhodnější, pokud jde o příjmení osoby a v některých případech příjmení, které bylo uděleno jiným státem, opravit.

80. Komise uvádí, že jméno Fürstin von Sayn-Wittgenstein bylo legálně nabyto v Německu, i když bylo nabyto omylem. Nadto již bylo takové jméno uznáno rakouskými orgány, i když takové uznání bylo rovněž následkem omylu. Přesto je třeba vzít v kontextu rakouských ústavních dějin v úvahu zákon o zrušení šlechtictví jako prvek národní identity...."
13. 01. 2013 | 18:15

fortuna napsal(a):

český maloměšťák se z prohry Dientsbiera juniorka evidentne zblaznil.
13. 01. 2013 | 18:18

rejpal napsal(a):

pamětník
Má prognóza je přesně opačná. Pokud tedy nevstanou nějací noví bojovníci a nestáhnout ty nejisté hlasy k sobě.
13. 01. 2013 | 18:18

český maloměšťák napsal(a):

sedlák
Milánku - vraťe se k původnímu tématu našich dvou monologů.
A už neotravujte - kokosky mám radši ty plné .... za dvacet korun - duté nerad.
Čau, sedláku...a nešiďte při čerpání dotací ! Za to je peklo !
/zatím jen peklo...ale často už naštěstí i basa/
13. 01. 2013 | 18:19

sedlak napsal(a):

čm, musím říct, že jste vedle jak ta jedle, nešť, řekněte si své poslední slovo, a nejlépe podsuňte další a další vaše domněnky či mne dehonestujte ještě víc do toho ;-), ono to totiž tak moc nevypovídá o mě, ale o vás ;-)
13. 01. 2013 | 18:35

vesnican napsal(a):

sedlaku,
ja bych dnes toho malomestacka pochopil. Vsadil svuj barak na ponika ktery dostal bramborovou medajli. Holt se rozciluje.
13. 01. 2013 | 18:50

minatomirai napsal(a):

Maloměšťák žije v představě, že čím více toho napíše a po odeslání blahem omdlí, omdlévá i zbytek debatujících.
Zřejmě trpíte nedostatkem komunikace v reálném životě, tak to překompenzováváte v tom virtuálním dlouhým, nudným, často chaotickým psaním prošpikovaným citacemi buď anglických textů nebo pro změnu antickými filosofy.
Chytré to rozhodně není a informativní pouze zdánlivě.
Doporučil bych čerstvý vzduch a pět km svižného běhu, obávám se však, že nehodláte opustit jediný zdroj vašeho kontaktu se světem, takže nedoporučuji nic.
Nejste ani hloupý, ani moc chytrý, něco tak právě mezi tím, zkrátka tak na poslání do prdele, abych to konečně ze sebe dostal.
13. 01. 2013 | 19:01

sedlak napsal(a):

vesnican, netušil jsem v jakém je rozpoložení, můj původně preferovaný kandidát také neprošel, i tak dnes ráno vyšlo slunce ;-), a pak mne rozesmál president, který prohlásil, že v této volbě drtivě vyhrála levice, tak jsem se na to slunce šel pro jistotu raději podívat................ řekl bych, že doporučení pro něj od minatomirae o 5 km svižného běhu je to nejlepší co jsem dnes četl ;-)
13. 01. 2013 | 19:11

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Vy jste fakt chudák, šariátníku. Dal jsem vám odkaz schválně ne na právní předpis ČR, ale na to, že je tato právní úprava respektována i orgány evropskými.
Vaše drby a pomluvy vás pak degradují na diskuzní onuci - ale i to charakterizuje mnoho voličů Schwarzenberga /" My prsotě milujeme Karla - fakta nás nezajímají"/.

Co s těmi Romy - zbabělče ? Všem to doporučujete, ale jakmile by mělo jít o vaši rodinu...tak náhle " já nejsem ale ze sídliště, já ne ...to je jen sídlištní program, to s emě netýká..".

/minatomprai zde vychvaloval a plédoval za " sidlištní program" - kdy by si měli občané zvát k sobě domů romské rodiny a naopak...ale v momentě, kdy jsem mu tedy řekl, že u svého kolegy, co s Romy pracuje...zajistím, aby i minatomorai si mohl pozvat několik romských rodin,...začal náhle tvrdit, že on na sídlišti nebydlí a že jej se to tedy netýká...ten jím vychvalovaný a propagovaný " sídlištní program je tedy určen všem - ale minatomorai to bude jen vyhodnocovat".:))

sedla
Stejná žumpa jak minatomorai. Nic jej nezajímá - jen jejich kníže.
Jak mouchy na ......

KOnec. Stejně je to jak do sudu.
Snad nemají žádnou moc nad jinými lidmi než nad nebožáky ve svých rodinách.
13. 01. 2013 | 19:32

Walsroy napsal(a):

Netušil jsem že Karviná je taková levicová žumpa,ale asi je to složením obyvatelstva,vesměs fárající proletáři,kterým obhroublé manýry Zemanovy vyhovují a neřeší co se za ním potáhne za smrad. Je to jen naklonovaný Klaus se stejnými vazbami na mafie a Rusko,které tady podplácí zaprodané špičky,typu Klause a Zemana,kteří pak potažmo prosazují jejich zájmy: vyvolávat nejistotu,zpochybňovat plánovitě unii,otevírat dveře různým podivným firmám z východu přes zbraně,benzín a podobně.Že největší korupční kauzy byly za Zemana a Grosse už na Karvinsku zapoměli,asi byli zrovna na šichtě a až vyfárali už byla u moci ODS,což je jen jinak modifikovaná ČSSD. Ale to těm dutohlavcům na severu Moravy nikdo nevysvětlí.
13. 01. 2013 | 20:28

pamětník napsal(a):

Walsroy,
Zeman plánovitě zpochybňuje Unii??! Vypadá to, že dutohlavcem jste tady Vy.
13. 01. 2013 | 20:36

Sláma napsal(a):

český maloměšťák napsal: "Překvapili mě spíše takoví lidé jako je Grygar."
To by neměl. O Grygarovi je už dlouhá léta známo, že je velice vášnivý, řekl bych až bigotní katolík. Myslím, že to katolíci dostali od svých farářů nakázáno - u nás jediný praktikující katolík obcházel všechny spolupracovníky a agitoval pro Schlafenberga - nutno říci, že dost úspěšně. Důvody jsou nasnadě - církevní restituce určitě nebudou zadarmo.
13. 01. 2013 | 21:01

evix napsal(a):

Walsroy, tak nám vy chytrej, přijeďte na severní Moravu ukázat, jak žít za malý plat! A pokud jej nechci mít malý, tak dojíždět i 50km, pochopitelně ne vlakem či busem, těmi se nikam nedostanete....
13. 01. 2013 | 21:03

Sláma napsal(a):

Walsroy napsala: "největší korupční kauzy byly za Zemana a Grosse"
Ano, a které?
A jak je Zeman zodpovědný za korupční kauzy Grossovy éry, když v té době vůbec v politice nepůsobil a objímal stromy na Vysočině?
13. 01. 2013 | 21:08

Sláma napsal(a):

Walsroy napsal: " Zeman ... Klaus se stejnými vazbami na mafie a Rusko"
Ano? a na které mafie má Zeman vazby, když pro mafiány už 10 let nemá nic, co by jim poskytl?
Jaké má Zeman, podle vás, vazby na Rusko? Umí rusky a to je důkaz jeho vazeb na Rusko?
Rusky tady ale umí každý starší než 40 let, samozřejmě s výjimkou Šláfenberga.
13. 01. 2013 | 21:11

evix napsal(a):

Český maloměšťák.
Myslím si, že Kárl prezidentem nebude, zaznamenala jsem dosti zděšené reakce...Necháme se překvapit a překvapen byl i zahraniční tisk, když psali o bláznivé podpoře....
13. 01. 2013 | 21:13

Sláma napsal(a):

walsroy napsal: "ODS,což je jen jinak modifikovaná ČSSD"
To je opravdu zajímavý názor. A co TOP09, ta je svatá?
A neuniklo vám, walsroy, že Zeman už dost let není členem ČSSD?
13. 01. 2013 | 21:13

Sláma napsal(a):

Josef napsal: "Zemanovi se podařilo polarizovat stát a jeho zvolením by se příkop rozdělení ještě zvětšil"
To máte možná pravdu, ale nepochybně by zvolení Schlafenberga rozdělilo národ ještě více. Ti všichni státní zaměstnanci, kterým Kalousek sebral 15% času, lidé, kteří po celém životě stráveném těžkou prací a nezaviněné ztrátě zaměstnání museli do reflexní vesty a cikáni se jim jen vysmívali...
Já rozhodně mezi ně patřím. Když jsem uviděl ta čísla u Schlafenberga, uvědomil jsem si, že Češi mají vládu, kterou si zasloužili!
13. 01. 2013 | 21:37

zz napsal(a):

Ve druhém kole není koho volit. Úplná tragédie!
13. 01. 2013 | 22:03

triatlonista-neplavec napsal(a):

To zase tolik nevadí, že někdo nemá koho volit. Aspoň si odpočine a přečte si nějakou dobrou povídku. Třeba o upírech.
13. 01. 2013 | 22:36

Ing. N. napsal(a):

Podívejte se na graf časového průběhu sčítání hlasů. Graf neobvyklého nárůstu hlasů K.S. je totiž v prvních dvou hodinách sčítání dost podezřelý proto, že velká města, která údajně volila K.S., dodávala výsledky mezi posledními. Vypadá to na úpravu výsledků IT odborníky. Nebo se mýlím?

Bylo by zajímavé znát časy, kdy odevzdávala velká města data k vyhodnocení. Kde by se daly nalézt?
13. 01. 2013 | 23:19

Budějčák napsal(a):

Karel for President !!!
14. 01. 2013 | 00:16

Pozorovatel napsal(a):

Vsem tem pisalkum s nemocnym mozkem. Je naprosto neprijatelne, s jakou aroganci se osocujete proti Schwarzenbergovi. Neni cech, jen proto, ze musel v osmactyricatem utect pred komunisty. Neumi cesky mluvit ??? To uz je svejkovina, co tady clovek cte. Ale jaka je vase pamet?? Uz jste zapomeli, jak prezidentsky kandidat Zeman v minulosti prirovnal Arafata k Hitlerovi? Uz jste zapomeli, jak nazval rakouske odpurce Temelina idioty? Zeman je svalnaty populista s ironickym usmevem, byvaly komunista se slabosti pro alkohol. Tenhle clovek ma byt prezidentem??
14. 01. 2013 | 06:47

Tomáš napsal(a):

Proč nevolit pana Schwarzenberga? Např. proto, že na svém majetku hospodaří tak, aby byl ziskový a jeho majetek vzkvétal. Naopak majetek státu, nebo obyčejní lidé jsou mu ukradení. Slovo dané obyčejným lidem pro něj moc neznamená.
14. 01. 2013 | 06:49

Kája napsal(a):

nesvobodné volby - pod taktovkou výzkumu veřejných preferencí.

1. Média hned 1. den: "ČR čekají prezidentské volby. Kdo asi patří k favoritům??? Podle oblíbenosti můžeme usoudit na Fischera. Těžkou váhou bude Zeman. Počítat lze také s mohutnou stranickou podporou Dienstbierovi. Schwarzemberg je také oblíbený. Ostatní nikdo nezná."

2. domácnosti: "mámo, koho budeme volit, já Fischera nechci! No musíme podpořit Zemana, ostatní asi nemají šanci. Sice ho taky nesnášim, ale lepší než Fischer. Volila bych ženu, cche to ženskou ruku, ale ten hlas by propadl a proti Fischerovi by chyběl." (a analogicky opačně)

3. agentury pro průzkum věřejného mínění:
"1. Zeman, 2. Fischer 3. Dienstbier 4. Schwarzemberg ... ostatní bez šance"

4. "táto, vidíš, já to říkala. Musíme volit toho druhého, aby nevyhrál ten první. Musíme volit menší zlo... a nesmí náš hlas propadnout!"
= dávat pokuty médiím, když použijí obrat kdo je favoritem a zakázat průzkumy mínění :D
14. 01. 2013 | 07:14

Kája napsal(a):

také si myslím, že média mají nabízet nestraná fakta, nikoli aktivizovat, propagovat a reklamovat své kandidáty (Aktuálně). Také některá média jiné kandidáty poškozovala, v některých článcích některá jména méně favorizovaných kandidátů opakovaně chyběla. Asi záměrně.
14. 01. 2013 | 07:19

Jean Laroux napsal(a):

Z mapky je zřejmé, že v krajích s nejvyšší nezaměstnaností a nejnižšími příjmy lidé volili Zemana. Zeman jako "levicová naděje". Je to NAIVITA. Zeman je ten poslední, kdo by měl zájem na vyřešení dlouhotrvajících sociálních problémů. Tím netvrdím, že je kníže o něco lepší. Oba kandidáti budou vřele prosazovat naši poddajnost při federalizačních snahách EU a přivedou nás do nové éry korporátního nevolnictví. Ne, že bychom měli šanci něco ovlivnit. Výsledek voleb je předem dát propracovanou psychologickou manipulací.
14. 01. 2013 | 07:45

Jean Laroux napsal(a):

Nejen prezidentské (tzv. svobodné) volby v ČR (a nejen v ČR) nejsou ve skutečnosti o nic víc svobodné než v volby jinde ve světě včetně těch zemí, kde vládne tzv. diktátor. Manipulace volbami je jen v našem systému mnohem sofistikovanější a skrytější. Výsledkem je ILUZE svobodné volby a odmítnutí pochybností o zmanipulování voliče. Kdo by si přiznal, že volil zmanipulován, že ? Každý přeci má svůj svobodný názor, že ? Psychologie manipulace je přitom ale velmi jednoduchá. V první řadě jde o omezenou nabídku kandidátů. Vytvoří se systém, kdy je možné odstranit nepohodlné strany nebo kandidáty. Je možné zrušit tzv."extrémistické" strany, které mají celkem dobrou podporu voličů a mohli by se dostat do parlamentu. Odstraní se prezidentští kandidáti, kteří nejsou "korektní". Použijí se techniky umožňující u vybraných kandidátů ZPOCHYBNIT kandidaturu jako takovou. K tomu se vytvoří podmínky už při zpracování pravidel viz. Zákon pro volbu prezidenta. JSEM si na 100% JISTÝ, že tento zákon nebyl zpracován špatně z důvodu diletantismu našeho zastupitelského systému ale byl vytvořen takto zcela ZÁMĚRNĚ. Diletanti zastupitelé zákon jen schválili. Ti by schválili i 3. světovou válku. Hlavně, že mají svá koryta. Uvědomme si, že jde o uskupení primitivů, kteří se dostali na Volební Menu právě díky své omezenosti a snadné manipulovatelnosti. Poté co je v rámci tzv. svobodného volebního systému proveden předfiltr a je omezena nabídka na "přijatelné", dojde k směrování na VYVOLENÉ. Tím nemyslím nějaké "židy" ale kandidáty předurčené k vítězství. Vše je velmi prosté. Vše se opírá o PENÍZE. Peníze vyhrávají volby. Na sociálních sítích koloval seznam s financemi, které měli kandidáti k dispozici na volební kampaň. Přesně jak jsem předpovídal, odpovídá výsledek voleb objemu těchto prostředků. Je to logické. Peníze = bilboardy, veřejné meetingy, televizní debaty, články v tisku, podpisové akce atd. atd. Je v tom mnoho speciálních manipulačních technik využívajících masmédia a to něco stojí. Čím víc peněz tím více vytěsněn prostor v masmédiích. Tím více prostoru má VIDITELNÝ kandidát v našem mozku. Ve veřejném povědomí. Nebudete přeci volit, koho neznáte. To by byl ZAHOZENÝ HLAS, že ? S TÍMTO MYŠLENÍM SE U VOLIČE PŘEDEM POČÍTÁ. Používají se techniky k ovládání nerozhodnutých. Běžně se manipulují různé ankety a průzkumy (dělají se na zakázku). Očekává se, že se voliči přikloní ke kandidátovy s nejvyššími preferencemi. Volič si řekne "Když ho chce volit tolik lidí, tak bude asi dobrej" .. a připojí svůj hlas k "domnělé" většině. Psychologie stáda. Na toto téma by se dalo hovořit mnohem déle ale myslím, že si každý dovede sám pro sebe zanalyzovat čím byl při svém rozhodnutí ovlivněn. Nyní už to bude staré dobré .. volím menší zlo, že ? ;)
14. 01. 2013 | 08:08

jirka napsal(a):

Volím Schwarzemberka,abych TOP 09 a Kalouskovi sebral
Toho kdo je dostal do parlamentu.
14. 01. 2013 | 08:14

rejpal napsal(a):

Jean Laroux
To není potvrzení žádné manipulace, jen prostého faktu - kdo není v médiích, neexistuje. (Totéž platí třeba o hudbě. Můžete být sebelepší, ale když nemáte promo, hvězdou se nestanete. Občas se stane výjimka a indies nakrátko prorazí mezi majors, načež jsou zglajchšaltovány a jejich místo zaplní něco nového). Průraz nových tváří nahoru je mimo období zásadních společenských změn, kdy staré bariéry padnou a nové ještě nejsou, velmi složitý. Dokonce i když ti noví dostanou v médiích šanci (veřejnoprávné média je pustit musí), lidé je stejně nevolí, protože jim připadají neznámí, cizí, podezřelí, exotičtí. Nebo mohou zvolit cestu VV - najít známou mediální tvář, sehnat spoustu peněz a prorazit barnumskou reklamou. Čímž se zařadí do mainstreamu se všemi problémy (mj. různé skryté závazky, kolem nichž se mlží či přímo lže). Ke všemu je tady další úskalí. Když se formuje nějaké alternativní hnutí složené z lidí, které spojuje nějaká myšlenka a vesměs se znají, a nějakou shodou okolností uspěje, začne o něj být zájem, přicházejí pragmatici všeho druhu a může se snadno stát, že zbyde jen skořápka, pod níž už nic nezůstane. A přesto se to musí zkoušet. Nejhorší ze všeho je vytvořit konspirační teorii, na jejímž konci je jediný logický závěr: totální rezignace, protože stejně se nic nedá dělat, je to dáno.
14. 01. 2013 | 08:40

Anna napsal(a):

rejpal

Musí se to zkoušet. Časem nastane lavinový efekt. Zkušenosti z naší historie máme.

Podle mě dost lidí před volbou prezidenta neznalo paní Táňu Fischerovou. Přesto porazila pana Sobotku. Přitom:

Seznam výdajů předvolební kampaně Táni Fischerové

datum částka druh plnění dodavatel/příjemce
4.12.2012 6 900,00 výroba placek Martin Dont Production
4.12.2012 10 000,00 výroba webu Petr Braniš

http://www.transparentnivolby.cz/?kandidati=tana-fischerova
14. 01. 2013 | 09:03

Jean Laroux napsal(a):

REJPAL.

Ale jistě, že jde o manipulaci. To platí i u té hudby. REKLAMA obecně je manipulace. Svádění je manipulace. VEŠKERÁ interakce subjektů v společenství (jakémkoliv) má znaky manipulace. MANIPULACE je všudypřítomná. Jde tedy o to uvědomit si KDO a JAK nás manipuluje. Potvrzujete vlastně to co jsem napsal. ANO jde o to PROMO !!! To PROMO se musí zaplatit. Bez prostředků se do povědomí nedostanete. Leda být celebritou a způsobit občas nějaký ten skandálek .. pak se "nakrmí" bulvár i célebrita. My ale mluvíme o pozitivní "reklamě". Jako podezřelé či exotické obvykle vnímáte ty, kteří jsou Vám tak představeni "v co nejširším záběru". Tím záběrem mám na mysli média s nejvyšší sledovaností a "seriózností". Pokud je zde exot Schwarzenberg prezentován coby moudrý muž a Okamura jako exot, pak se to přenese do obecného povědomí jako fakt bez ohledu na alternativní média, která nemají tak široký záběr v působení na myšlení lidí. Tak je utvářen náš pohled na kauzu Pussy Riot, na události na Blízkém východě atd. atd. Říká se tomu Propaganda. Propaganda není v našem systému charakterizována prosazením jednoho ideového rámce a blokováním ideových rámců "nevhodných" ale vytvořením prostoru pro všechny rámce v určitém poměru. A právě s tím POMĚREM se váže skryté manipulace. Vzniká zde dojem, že je ideové spektrum v médiích neomezené a tudíž, že jsou média svobodná ale ve skutečnosti je regulováno to co teče do našich hlav a tím dochází k manipulaci. Je to mnohem chytřejší způsob ovládání lidí než u diktátorských či totalitních systémů. Tam je jednoznačně vidět ten, kdo prosazuje tu "správnou" ideovou linii. Hned je vidět, kdo může za tu NESVOBODU. V našem systému je to NAOKO svobodné a pochybnosti o manipulování občanů ovlivňováním poměru zpřístupněných informací jsou brány jako neověřené spekulace. Manipulátoři nejsou vidět a o jejich motivech také lze jen spekulovat.
14. 01. 2013 | 09:07

Jean Laroux napsal(a):

REJPAL.

Souhlasím. MUSÍ se to zkoušet. Jistou šanci máme. Aby to zkoušení ale fungovalo, musíme si uvědomit jakými metodami jsme manipulováni.
14. 01. 2013 | 09:09

Anna napsal(a):

Jean Laroux

Vidím to stejně. Velmi bych se přimlouvala, aby už v posledních ročnících ZŠ byla tato povinná četba:

Nenechte sebou manipulovat
Nazare-Aga, Isabelle
Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit.
Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice. Manipulace nachází živnou půdu i v prostředí rodinném, v partnerských vztazích, v pracovním prostředí. Pro objekt manipulace je nejen nepříjemná, ale může mít i sociální a psychické důsledky. Kniha chce pomoci, jak se před manipulátory, někdy sympatickými a kultivovanými, jindy tyranskými, chránit. Popisuje způsoby chování a vlastnosti více než třiceti typů manipulátorů (jak manipulátor komunikuje, navozuje pocit viny, svaluje zodpovědnost na druhé, zasívá svár, jedná s despektem, staví se sám do role oběti, mění své postoje, jak je lhostejný k potřebám druhých...
---

Brainwashing
Manipulace s myšlením
Kathleen Taylorová
Existuje vůbec brainwashing? Je možné ovládat mysl druhého člověka? Nejde jen o fantazii senzacechtivých novinářů? A nepodílí se právě noviny a jiná média na každodenním vymývání mozků? K. Taylorová ve své knize zkoumá nejrůznější aspekty kontroverzního a děsivého fenoménu brainwashingu, s nímž se západní civilizace poprvé setkala v padesátých letech 20. století v souvislosti s korejskou válkou.
14. 01. 2013 | 09:15

Jean Laroux napsal(a):

Anna

Já bych rád aby pojem MANIPULACE nevyzněl po naší diskuzi výhradně PEJORATIVNĚ :)
Jsou případy manipulace, které jsou naopak velmi pozitivní. Muž se např. nechá ženou velmi rád manipulovat, pokud tato manipulace vede k vzájemnému prospěchu obou. Tento případ by mohl být určitým klíčem pro nalezení i jiných druhů manipulace, které nás nemusí znepokojovat. Není to tedy o tom odmítnou MANIPULACI jako takovou ale umět se orientovat. Jsme manipulováni a manipulujeme a naše jednání by se mělo opírat o uvědomění si vlastní pozice a role. Měli bychom znát míru. To je cesta k tzv. svobodě. Vnitřní svobodě. A od vnitřní svobody se pak odvíjí ta vnější svoboda, která je dána systémovými pravidly. Pokud existuje propaganda a brainwashing nemůžeme hledat VINÍKA někde mimo nás. Tím viníkem jsme především MY sami, protože JIM TO BAŠTÍME :)
14. 01. 2013 | 09:55

Anna napsal(a):

Jean Laroux

Souhlasím s jednou výhradou. Jen bych dodala své přesvědčení, že je velmi dobré vědět, co považovat za manipulaci a vymývání mozů, jak jim bránit. Podle mě takové znalosti vedou k uhájení vnitřní svobody.

"Pokud existuje propaganda a brainwashing nemůžeme hledat VINÍKA někde mimo nás. Tím viníkem jsme především MY sami, protože JIM TO BAŠTÍME :) "

S tím nesouhlasím.
Podle mě ti, kdo baští brainwashing nejsou viníky, nýbrž obětmi. Viníky jsou ti, kteří využívají síly brainwashingu při vědomí toho, že se o tom, ani o jiných druzích manipulace, na školách nevyučuje.
14. 01. 2013 | 10:12

Anna napsal(a):

Jean Laroux

P.s.: Nepřehlédla jsem smajlíka na konci. Mám ráda ironii, ale považovala jsem za důležité pojmout to zcela vážně.
14. 01. 2013 | 10:17

rejpal napsal(a):

Jean Laroux
Možná náš rozpor je trochu v terminologii. Volební kampaň, reklamní kampaň, promo kampaň - to samozřejmě všechno je manipulace ve smyslu ovlivňování názorů lidí někam, kam chci. V naprosté většině případů za ní stojí obchodní zájmy (reklamy, inzerce, ale i politické - i hzde je zájem prodat toho kandidáta). Nějaké skryté zájmy temných loutkovodičů bych neřešil (někdo mnou manipuluje, abych přivedl zem do Ruska nebo do USA či ještě jinam). Každý z těch kandidátů mě chce získat, nastrká do toho spoustu peněz, a když se pak přepočte náklad na získanou ovečku, ukazuje se, že bez peněz to sice nejde, ale jen peníze nestačí. Ani zdaleka. V době sociálních sítí (a jejich význam roste rok od roku) budou ty ne-finanční efekty stále větší.
Mladí rozhodně nevolí Schwarzenberga kvůli jeho kampani.Ta jim jen pomohla se rozhodnout, zda vůbec volit, a zda vybrat jeho, protože má šanci (gravitační efekt). Tahle generace je z větší části zdánlivě pravicová (je to prostě cool, znak jakési úspěšnosti), ale ne moc ideologická. Minulost řešit nechce, žije víc tím, co je a co bude. Ráda se baví, a aby do něčeho šla, musí je to bavit. Dají přednost někomu, kdo se neprofiluje konfrontačně a nevytváří napětí. Ke všemu ještě velká část z nich nemá problém s Evropskou unií, i když o jejích problémech vědí. V tomhle směru obraz aristokrata, který je nad věcí, raději vtipkuje než se hádá, je Evropan a netváří se povýšeně (je pro každou srandu), konvenuje víc, než osoba, která se v konfliktech vyžívá, ráda dělá vlny a tváří se, že spolkla všechnu moudrost. Jací jsou ti kandidáti doopravdy, prostě nevíme, pokud je dobře neznáme. I proto ten slogan "nás fakta nezajímají, my Karla milujeme" by měl být poučný pro každý volební tým. Prostě vytvořit emocionální vazbu mezi konzumentem a jeho značkou (Když miluješ, není co řešit - Kofola). Kdo jde na věc výhradně přes rozum, může vyhrát, ale nemá pevný pevný elektorát, může o něj snadno přijít - třeba tím, že udělá nějakou věcnou chybu, řekne nějakou hloupost. I proto prošla KS neznalost textu hymny, což by jinak asi prošlo málokomu (a to nám média vůbec netajila, pustili to několikrát).
14. 01. 2013 | 10:53

sedlak napsal(a):

president bude mimo jiné jmenovat ústavní soudce, se Zemanem se tam dostane jisto jistě i takový Koudelka (snaha změnit volební zákon ve prospěch ODS a ČSSD, na úkor menších stran, byl náměstkem Vesecké, mimo jiné stojí i za exekutzorským zákonem, a jiné) tohle já tedy opravdu nechci

a popravdě, smekám, že se p. Zaorálek na blogu vymezil proti Zemanovi,
14. 01. 2013 | 11:00

sedlak napsal(a):

Klausova amnestie asi ukončí soud jeho přítele Petra Lukeše
Soud s pěticí bývalých manažerů Válcoven trub Chomutov trvá přes deset let. Patří k nejdéle trvajícím kauzám v dějinách české justice.

http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/klausova-amnestie-asi-ukonci-soud-jeho-pritele-petra-lukese
14. 01. 2013 | 11:10

Ing. N. napsal(a):

Nestálo by zato tuto českou lidovou rozšířit na Facebook nebo na Twitter?

Národe, je zle,
Schwarzenberg je zde,
bez páteře , morálky
káže lidu pohádky.
Česká hymna mu moc nejde,
ale o to přece nejde,
na Pražský hrad útočí,
propaganda postačí?
NE a NE a NE !
14. 01. 2013 | 11:47

Jean Laroux napsal(a):

Anna:

Dobře .. máte pravdu. Slovo "viník" je zavádějící. Jsou to oběti a současně jsou ve své nevědomosti příčinou trvalé či přetrvávající úspěšnosti těchto metod manipulace ;)
14. 01. 2013 | 12:08

Jean Laroux napsal(a):

Rejpal

Myslím, že nemáme mezi našimi pohledy rozpor. Jen trochu jiný úhel pohledu a drobný šum způsobený tou terminologií :)

Podobně jako Vy si myslím, že v dnešní době hraje roli při rozhodování voličů o výběru kandidáta spíše IMAGE než jeho ideový profil. Kandidát je v demokracii z principu zastupitelem lidu a měl by tedy dle logiky zastupovat své voliče na základě příslibu prosazování jejich zájmu. Zde by měl mít jasnou vizi, program a měl by garantovat, že se bude snažit dosáhnout cílů, které svým voličům přislíbil. To tu ale takřka u všech kandidátů chybí. Buď jsou tu "noví" (Okamura, Franz, Fischerová, Dienstbier), kteří se vzali kde se vzali a staví na výhodě "nepošpiněnosti" nebo jsou tu "staří", kteří se stihli už mnohokráte pošpinit ale mají s působením na voliče dlouholeté zkušenosti. A také mají prostředky na manipulaci. Mnohem větší než ti "noví". Ani ti noví a ani ti staří ale často nepřináší vizi. Nebo ji přináší ale ta není vidět protože si média všímají všeho možného jen ne vize. Klasickým příkladem je duel Fischera a Zemana na primě, kde je novinář testoval z Angličtiny a Ruštiny. Otázka "Co nabídnout investorům" byla klišé a ani na ni nikdo vlastně neodpověděl ale šlo o test osobního IMAGE. Pan novinář je mohl třeba vyzkoušet z malé násobilky nebo z vyjmenovaných slov a výsledkem by bylo poškození IMAGE. O IMAGE tu jde. Schwarzenberg je takový taťka, který je sympatický svou otevřeností, rádoby vtipem a současně je tak nějak roztomilý s tím svým šišláním a spaním. Asociují se s ním poddaní, pro které je Karel hodným pánem. Monarchou, který sestoupil mezi prostý lid. Zeman oslovuje milovníky becherovky a rejpavých bonmotů. Rejpavost jest národu vlastní a Zeman boduje. Tím nechci narážet na Váš nickname :) Fisher sbírá body oportunismem. Je unášen proudem a zapadne za každého režimu. Je neviditelný a není vidět pokud něco zkazil. To vypadá seriózně a budí důvěru u mnoha lidí. IMAGE. Ale stále nevíme co si myslet. Politickým tématům se všichni raději vyhnou. Není radno prezentovat jasně svůj postoj. Vyjádřit se euroskepticky jako Klaus. Vyjádřit se proevropsky a podpořít fiskální unii. vyslovit se pro invazi do nějaké země. Pro házení bomb. Oni tak nějak všichni ví, že by jim to mohlo sebrat body u mnoha voličů a tak se soustředí spíše na TU IMAGE. Žertují, ukazují se při běžných činnostech jako třeba venčení psa atp. .. A MY jim to fakt baštíme. Najednou zapomeneme co kandidáti skutečně prosazovali, ještě než se začali maskovat do líbivého IMAGE. Jakmile budou zvoleni začnou opět fungovat. Máme se na co těšit. Můžeme si být jisti, že po volbách se ti "sympaťáci" přestanou smát spolu s lidmi, vystoupají zase na Olymp a začnou se opět smát lidem.
14. 01. 2013 | 12:31

Anna napsal(a):

Jean Laroux

Ba, ba. Nevědomost hříchu nečiní, zato spoustu blbostí...
14. 01. 2013 | 12:43

rejpal napsal(a):

Jean Laroux
To je hezky napsané.
Jen bych dodal, že kdo chce někam kandidovat a uspět, nemůže to prorážet, ale musí si svou image vytvořit a hlídat. Ideální je, když je blízká jeho naturelu. Pokud se stylizuje moc jinam, je odhalen a odepsán. Osobně pokládám za majstrštyk to, jak se Karel Schwarzenberg dokázal ve svém obraze odpoutat od vlády, jíž byl nejméně ještě včera večer členem (a k jejímž činům se stále hlásí). Tím by se měli všichni PR-mani a analytici důkladně zabývat.
14. 01. 2013 | 12:53

Jean Laroux napsal(a):

Rejpal

Souhlasím a dodávám. Když se Image spojí se zásadovostí v názorech a jasnou prezentací těchto názorů, vzniká nám OSOBNOST. Zde není moc prostoru pro oportunismus protože u něj chybí zásadovost. Schwarzenberg (ač ho vůbec nemusím) má v kampani mnohem lepší diplomacii a umí si vytvářet pro lidi přijatelný IMAGE. Zeman se zase VEZE na levicové orientaci voličů, která se projevila už při posledních senátních a komunálních volbách .. a vlastně už i při těch parlamentních, kde získala ČSSD nejvíce hlasů. Osobně bych si u sázkové kanceláře vsadil na Zemana ale myslím, že kursy budou tak 1:1 takže sázet je zbytečné. Nyní už půjde o drobnosti. Zeman to může přehnat s bonmoty a urážením. Schwarzenberg může zase něco zazpívat. Ani nemusí být vytažen na světlo nějaký velký kostlivec. Půjde o souhrn drobností ve finálním působení na druhokolové voliče.
14. 01. 2013 | 13:19

rejpal napsal(a):

Jean Laroux
Každopádně bude tahle kampaň z pohledu nezúčastněného hodně zajímavá. A bude co analyzovat
14. 01. 2013 | 13:22

Láďa napsal(a):

Je zajímavé,že Fortuna favorizuje Schwarzenberga proti Zemanovi !Já budu volit Zemana,protože jsem levičák !Sympatická byla Táňa Fischerová,která byla s počtem hlasů spokojena !Debakl zaznamenal kandidát ODS pan Sobotka,ale on za vládu a vedení ODS nemůže !Ti co tvrdili,že by tam uspěla Miroslava Němcová ODS se mýlí.Zařadila by se počtem hlasů mezi kandidátky !Ambiciózní BOBO skončila poslední suverenně ,tak je se nazývá její strana Suverenita !Zajímavé by bylo jak by dopadl Okamura.Mí známí by ho volili.
14. 01. 2013 | 13:28

Jean Laroux napsal(a):

Znám hodně lidí, kteří chtěli volit Okamuru. Podle mne měl šanci získat na 10% voličů ale ani tak by se nedostal do finále. Neměl na to lidi, kteří by ho s pomocí peněz a vlivu vynesli na vrchol "pyramidy pozornosti", kam volič hledí. Krom pár blogů vlastně nedostal ani prostor pro sdělení svých myšlenek. V podstatě organizačně nezvládl už svou nominaci na kandidátku. Schwarzenbergovi, Zemanovi, Franzovi nebo Fischerovi stolky byly na každém rohu. Okamura neměl v podstatě nikde nic.
14. 01. 2013 | 13:57

Olda napsal(a):

Schwarzenberg je Rakušák, ať má jakékoli občanství. Čechy jsou mu jenom tím, co v nich vlastní. Neumí česky. Drží Kalouska. Schválil zcela asociální reformy, schválil tzv. restituce církvím. Za jakoby lidovou maskou sedí vypočítavý chytrák. Češi jsou mu zcela ukradeni, opovrhuje jimi.
14. 01. 2013 | 13:58

rejpal napsal(a):

Jak se dají odhadnout šance obou na vítězství? Kmenových voličů (z 1. kola) mají zhruba stejně. Z těch ostatních, co už volili, jich část nepřijde, asi v různém poměru u jednotlivých skupin.
Myslím, že voliči Jany Bobošíkové přijdou podpořit Miloše Zemana, řekněme +1,5 %
U Přemysla Sobotky přijdou asi téměř všichni a tipuji to půl napůl, takže 0
U Táni Fischerové většina nepřijde a zbytek bude půl na půl, takže 0
U Zuzany Roithové to vychází na většinu pro Karla Schwarzenberga, zbytek spíš nepřijde, řekněme 3% pro KS
U Karla Franze většina spíš nepřijde a zbytek to většinou dá KS - řekněme další 3% pro KS
U Jiřího Dienstbiera bych tipnul, že půlka nepřijde, zbytek to z větší části hodí Zemanovi, řekněme 5% pro MZ.
U všech jmenovaných je šance s jejich volbou pohnout dost malá a zatím to vypadá něco přes 2% navrch pro KS, a tím i lehké vedení.
Volby podle mě rozhodnou voliči Jana Fischera a taktičtí vyčkávači. O ně se povede boj a kdo lépe odhadne mentalitu a důvody prvního rozhodnutí obou skupin, jde na Hrad.
Proč lidé volili Fischera? Tipl bych, že podle obrazu seriózního technokrata, korektního a bez excesů, takového typického ústavního prezidenta. Tomuto modelu se víc blíží KS, takže bych tipnul řekněme 3 procenta navrch pro KS.
Takže nejlepší rybník pro Miloše Zemana budou spíš zatímní nevoliči. Pokud jich získá z těch zhruba 25%, kteří původni chtěli jít volit a pak nešli, řekněme šest a víc procent navíc, vyhraje. Jak to udělat? To je oříšek. V každém případě nesmí být kampaň MZ nudná (mohli by nepřijít) a myslím, že půjde spíš o emoce než o fakta. Také si nemyslím, že by se to povedlo intenzivně negativní kampaní, ledaže by se našlo něco, co tu ještě vůbec nebylo a lidé přispěchali s negativními hlasy.
A je tu rovněž možnost otrávit některé voliče jedné ze stran, aby nepřišli. Bu´d neznámým kostlivcem (ale co by to mělo být - vládní téma to určitě nebude). Zdá se, že voliči KS jsou více emocionálně spojení s kandidátem. Kdyby ztratili iluze, mohlo by dojít k přepólování. Například kdyby se KS nechal vyhecovat k něčemu, co od něj nikdo nečekal, čím by se dehonestoval nebo zesměšnil. Ale zároveň je tu riziko, že to MZ přepískne a obrátí se to proti němu. A pak jsou tady média. Je zjevné, že většina je proknížecí. Proč si z nich ve volební den MZ vystřelil, nacpal je do malé místnosti a věnoval se jim jen sporadicky, to ví asi jen on sám. Aligátor byl sice dobrý, ale to bylo málo. Na druhou stranu, mediálně dost jednostranně vedená kampaň může vyprovokovat vlnu negativních hlasů dosud nezainteresovaných. Jenže jde většinou o lidi, kteří to zase až tak neprožívají, a mohou celou kampaň vcelku ignorovat nebo sledovat jedním okem.
Podle mého úsudku je nástupní pozice KS znatelně lepší, i když ne nepřekonatelně. Každopádně na tahu je MZ, musí být odvážnější, jít až na hranu, ale nepřekročit ji. Klíčovou věcí bude, kde ta hrana je.
14. 01. 2013 | 16:46

donald napsal(a):

Sdělení pro MJ a ostatní, kteří nechápou úspěch Schwarzenberga, jednoduché - falešné vše co se dalo: média, masáže, dementní voliči a ignoranti z větších měst, české ovce, švejci, duté hlavy, šprýmaři,korupčníci,ufoni a jiná modrá verbeš....Co chcete po genetický zbabělém národu, 300 let pod Habsburky, 5 let pod fašizmen, 40 let pod komunisty, několik let pod Havlem a doráží to Klaus.
Od takového národa nelze nic kloudného a rozumného čekat. Hrstka slušných a rozumných lidí na tom nic nezmění, byť by se sebevíce snažila.
14. 01. 2013 | 18:56

Luba napsal(a):

Ještě je tu šance,
že kdyby byl "unser Karl" jednotnou frontou elit, celebrit, církví a poctivých multimilionářů přece jen nastolen, vydrží jen do prvního státního svátku.

Z husitského chorálu "Ktož sú boží bojovníci" ho jako papežence a křižáka musí zákonitě trefit šlak!

Hrrrr, Praha!
Hrrrr, Tábor!
V hudbě je život Čechů!

https://www.youtube.com/watch?v=J7Fq9brpyyU
14. 01. 2013 | 20:21

Otázkář napsal(a):

sedlak

Samozřejmě, že nemá zájem diskutovat, protože proti faktům se těžko oponuje. Jako drby jsem označil obviňování Zemana k příklonu k Rusku. Místo dohadů není nic jednoduššího než se podívat na dobu jeho premiérování kdy žádný ČR žádný směr Rusko nenabrala. Ba právě naopak, vstoupili jsme do NATO (to jistě v Moskvě skákali radostí) a dokončovaly se přístupové rozhovory do EU. Takže ještě jednou, můžete mi odpovědět jak by ten příklon k Rusku vypadal v praxi?
14. 01. 2013 | 21:48

rejpal napsal(a):

Otázkář
Samozřejmě, že je to nesmysl. Zeman je stejný příznivec EU jako jeho oponent, jen s tou kartou nehraje. Proto to virtuálně vypadá, že jím až tak není. Dobře dělá, může posbírat hlasy neutrálů a mírných odpůrců.
14. 01. 2013 | 22:03

sedlak napsal(a):

otázkář:
1) Zeman byl premiérem v období 07/1998 - 07/2002 je to tak?

2) velvyslanec Jaroslav Šedivý V prosinci 1995 se stal velvyslancem ČR v Belgii a Lucembursku a pověřen zastupováním zájmů ČR v NATO a ZEU.

http://www.mzv.cz/nato.brussels/cz/o_stale_delegaci/velvyslanci_v_historii_nasi_delegace/velvyslanec_jaroslav_sedivy_1995_1998.html

3) 21. března 1991 - Navštívil prezident ČSFR Václav Havel jako první hlava postkomunistického státu sídlo NATO.
http://www.natoaktual.cz/cr-a-vztahy-s-nato-0zy-/na_cr.aspx?y=na_cr/cravztahysnato.htm

vstup do NATO byla zásluha Havla a jeho renomé na západě

Zeman a Rusko, už jsem vám dával heslo Zdeněk Zbytek, odpusťte, ale nejde mi o to Vás přesvědčit, nebudu tedy googlovat za vás, je to vaše věc, čemu věříte, dal jsem vám návod, dal jsem zde odkaz na zapálený projev Zbytka o obraně socialistické věci na zasedání komunistů v 1989, když byli demosnstrace na Václaváku, dnes váženého obchodníka s moldavskými víny, je mi jedno čemu věříte,
14. 01. 2013 | 23:55

Rampa napsal(a):

Vzkaz pro ty, kteří v prvním kole volili Karla:
http://rataj.blog.respekt.ihned.cz/c1-59121090-vzkaz-pro-23-40-procent-spoluobcanu
15. 01. 2013 | 00:22

Jetvart napsal(a):

Pane Škope, jak gragicky nebo matematicky vyjádříte poměr mezi mizivou podporu naší vlády českou veřejností a úspěchem předsedy Top 09 a prvního místopředsedy vlády, který protlačil do vlády tak populární ministry jako pan Kalousek, Drábek, Heger, Besser nebo paní Hanákovou, pana Karla Schwatzemberga?
17. 01. 2013 | 01:34

Jetvart napsal(a):

Panu Schwarzenbergovi se omlouvám za překlep.
17. 01. 2013 | 01:44

Anna napsal(a):

KNÍŽE SE NEZAPŘE.
----------------

Knížecí spánek na konferenci v Srbsku. Jen tamní bulvár nevěřil svým očím
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knizeci-spanek-na-konferenci-v-Srbsku-Jen-tamni-bulvar-neveril-svym-ocim-208451

Pan Schwarzenberg často spí v pracovní době.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
----------

Kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny

Politické strany odevzdají kandidátní listiny okresním úřadům v sídle volebního kraje. Kandidátní listina musí obsahovat:
•název politické strany
•jméno, věk, zaměstnání a bydliště kandidátů
•pořadí kandidátů na kandidátní listině

Nejvyšší počet kandidátů pro každý volební obvod je stanoven zákonem.

Úřad zaregistruje kandidátní listinu přinejmenším 45 dní přede dnem voleb a oznámí to politické straně. Proti nezaregistrování je možno se domáhat rozhodnutí krajského soudu.
---

Schwarzenberg a jeho strana je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala, což v jiných demokratických zemích nemá obdoby.
(Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---
Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím

31. října 2012 13:24

PRAHA - Poslanci petičního výboru nedostali od ministerstva kultury seznam majetku, který by měly získat církve v rámci restitucí.

Soupis neexistuje, napsala výboru ministryně Alena Hanáková (TOP 09 a Starostové) v dopise, který má ČTK k dispozici. Výbor požádal o seznam hlasy opozice začátkem října při jednání o petici proti vládnímu návrhu zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh
Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona. Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč. Díky těmto smlouvám pak dojde k úplnému vypořádání všech nároků na původní církevní majetek.
-

Katolík Schwarzenberg pro takovýto zákon.

ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
---

Ústava ČR
Článek 54
…..
(3) Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný

Článek 63
(1)Prezident republiky dále

k) má právo udělovat amnestii
(2)…
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.
-

Kdo nese za tuto amnestii odpovědnost? Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Z PENĚZ DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ
17. 01. 2013 | 07:43

pamětník napsal(a):

Takže pan Karl zu Schwarzenberg prohlásil, že při hlasování o vyslovení nedůvěry vládě opustí jednací sál. Budou jej další členové TOP09 následovat? Udrží v tom případě ODS a LIDEM vládu?

Už se hledá, kde tesař nechal díru. :)
17. 01. 2013 | 13:29

Dag napsal(a):

Zeman je hulvát, ale mám pocit, že Bruselu bude lépe čelit. Karel je sice noblesní, ale vize federální Evropy s kterou se ztotož%nuje mě děsí.
18. 01. 2013 | 10:18

Mariella napsal(a):

U nas v zemi je situace spatna a neni z ceho vybirat. Nebudu polemizovat jako vsichni ostatni, kteri rozumuji jako by u vseho byli a hraji si na brouky pytliky. Jedno je jasne, ze nechci a to mluvim sama za sebe volit nekoho kdo uz jednou v minulosti panoval a taky se nic nezmenilo k lepsimu a dotycny zklamal na cele care hodne volicu.Uklidil se do ustrani a ted vyhasla hvezda chce znovu zarit... Proc by tedy mel po x - letech znovu nastoupit nekdo, kdo nic nedokazal, kdo umi jen urazet lidi. Jednou mel sanci a tu promarnil.
Na druhe strane dam rada sanci nekomu jinemu, kdo muze ukazat co v nem je, nebudu kritizovat koho ma a co ma v rodine, protoze rodinu si nevyberes, ale pratele si vybrat muzes...dulezite je , ze ten clovek ma perspektivu reprezentovat CR i s vadou reci, nevadi - meli jsme taky prezidenta , ktery rackoval a docela slusne reprezentoval CR ve svete. Lidi ve svete vidi dnes uplne jine kriteria pri volbach prezidenta nez u nas v kocourkove.Jinak co se tyce obleceni nezapomenu kdy i Vaclav Havel v jeho pocatcich byl nemozne obleceny v kratkych kalhotach, ale i dodnes ma jmeno ve svete a je to osobnost. Jo a s amnestii opravdu tehdy Vaclav Havel taky to trosku prehnal. Myslim, ze nebyl a ani nebude jediny ve svete a u nas v CR taky.
19. 01. 2013 | 14:09

pamětník napsal(a):

Ano, jiná kritéria: zrušení "Benešových dekretů" a "odškodnění" sudetskýcn Němců.
19. 01. 2013 | 16:01

Zdena napsal(a):

Veškerý marazmus v ČR způsobila ODS spolu se současným prezidentem Klausem.Ten umožnil v devadesátých letech rozkradení a rozprodání zděděného bohatého státu.Jako prezident 10 roků v rámci jeho pravomocí zasahoval do dění.Naposledy v roce 2010 požádal Nečase ODS aby sestavil vládu i když volby vyhrála ČSSD o několik procent.Tím se tam dostala Top09 a bezcharekterní Pick,která zatočila s obyvately ČR.Předseda Top09 Schwarcenberk dokonce kandiduje na prezidenta ČR,což se Klausovi nelíbí.To má za to,že stále taktizoval a odneseme to s ním.
25. 01. 2013 | 09:27

DibnotAD napsal(a):

Друзья вперед качать программы и игры. Все с файлобменников совершенно бесплатно для Вас здесь. Заходите и качайте <a href=http://everop.ru/>бесплатные программы</a>
10. 02. 2013 | 04:46

figheveencoge napsal(a):

http://o-alexandr75.livejournal.com/46209.html?mode=reply Result: использован никнейм "Taitteloato"; ReCaptcha дешифрована; успех; BB-код не работает;
<a href=http://gta5yes.ru/>Gta Liberty City Stories Psp</a>
13. 02. 2013 | 21:43

IncincJaf napsal(a):

Добро пожаловать на наш сайт все о ГТА и все для gta здесь <a href=http://gta5jt.ru/>моды gta vice siti</a>
21. 02. 2013 | 08:28

DibutenkoA napsal(a):

Заходите к нам, здесь всегда море свежих фильмов, качаем бесплатно <a href=http://kinocircle.ru/films/teleserial/132028-mishki-gammi-polnaya-kollekciya-6-sezonov-2011-satrip.html>мишки гамми</a>
06. 07. 2013 | 19:01

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy