(Internetový rozcestník k událostem těchto dnů). Včerejší projev premiéra Topolánka v Evropském parlamentu (zde videozáznam) se dostal na titulky zahraničních novin, především jeho fráze „cesta do pekel“ (road to hell), použitá v souvislosti s americkými kroky k řešení krize.
V pondělí 23.3. majitel televize Nova CME oznámil, že společnost Time Warner (přesněji TW Media Holdings LLC) slíbila investovat do CME 241,5 milionu US dolarů tím, že zakoupí 19 milionů akcií a stane se tak zhruba třetinovým majitelem firmy, která provozuje televizní stanice v Česku, Slovensku, Slovinsku, Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku a na Ukrajině. Redaktorka Aktuálně.cz mi poslala několik otázek, na které jsem poněkud zeširoka odpověděl. Zde jsou v původním znění :
Následující text mě napadl, když jsem v únoru uzavíral zimní semestr, a na mém stole se vršily, často na poslední chvíli odevzdávané, seminární práce. Na první pohled se jim nedalo moc vytknout. Měly požadovaných sedm normostran, úhledně zpracovanou titulní stranu, na začátku obsah, na konci hůře či lépe uvedenou literaturu a prameny, někdy dokonce i grafické ilustrace a přílohy. Zkrátka, funkce textových editorů dnes zvládnou i ti méně počítačově chápaví.
Už je to tady zas – téma úplatní novináři. Nejdříve Marek Dalík v Lidových novinách 17.3. v rozhovoru "Bártek se ptal, kolik mu dám, když to zastaví" na otázku LN: „Řekl si přímo o peníze?“ odpověděl: „Chtěl je po mně. Když to nahrával, tak to tam musí být. Jestli není srab, tak to zveřejní.
Protože teď nemám moc času na psaní svých věci, doporučuji nahlédnout tam, kde se píše tak, jak bych rád psal, kdybych měl na to čas (a kdybych to také tak dobře uměl). Za všechny jmenuji dnešní audit Jana Macháčka, který bez ideologických brýlí znovu upozorňuje na zdánlivá a skutečná nebezpečí číhající na českou společnost, a to v souvislosti s diskusí o americkém radaru.