Miloš Zeman a média - pozoruhodná kontinuita

08. 03. 2013 | 16:51
Přečteno 36104 krát
Všechna čest Miloši Zemanovi, jakým způsobem se zhostil dnešní prezidentské inaugurace. Přispěl k tomu i jeho projev pronesený spatra, který mohl být důstojnou tečkou ceremoniálu ve Vladislavské sále, kdyby...

Znovu se potvrdilo, že starého psa novým kouskům nenaučíš, a že svůj stín nepřekročíš. Podobně jako Václav Klaus nikdy nebyl a asi už nebude schopen sebereflexe, která by zkušenostmi z praxe korigovala jeho ideologicky vyhraněné postoje, stejně tak Miloš Zeman opět neodolal pokušení populistického rétora vlichotit se do přízně přítomného publika s nadějí na potlesk. Důkazem budiž tato část projevu, po níž skutečně potlesk přišel:

„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, mi připomínají Čapkovu definici literárního kritika jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.“

Chápu, že žít s médii, která vám nejsou nakloněna, není lehké. Je to osud téměř všech politiků v demokratických společnostech s garantovanou svobodou projevu. K některým z nich jsou možná média kritičtější, než by si to zasloužili. Často také proto, že více než ostatní zavdávají příčinu ke kritice, nebo také proto, že kritickou reflexi svých činů neunesou a začnou s médii válčit.

Mezi takové politiky patřil například Richard Nixon. Když po prohraných prezidentských volbách roku 1960 prohrál o dva roky později i guvernérské volby v Kalifornii, jeho tisková konference plná hořkých stížností na média vešla do dějin, včetně této věty: „Pánové, už nebudete mít žádného Nixona, do kterého byste se strefovali, to je moje poslední tisková konference“ („You won't have Nixon to kick around anymore because, gentlemen, this is my last press conference.") Jak dobře víme, ta tiskovka nebyla poslední, o šest let později se Nixon do politického života vrátil jako prezident.

Rovněž německý kancléř Helmut Kohl, který jako mladý politik úspěšně komunikoval s médii, po svém vzestupu k nim zaujal nepřátelský postoj, speciálně k týdeníku Spiegel, kterému od jisté chvíle přestal dávat rozhovory, a zdůvodňoval to slovy (parafrázuji): proč bych měl poskytnut dobrovolně rozhovor Spieglu, když do stoky plné špíny také nelezete dobrovolně. Jeho výraz Kloaken-journalismus vstoupil do slovníku německé politiky.

Dalo by se najít více takových příkladů. Přiznávám, že mně uvedený výrok Miloše Zemana o médiích jako takový, tedy sám o sobě, nevadí. Uznávám, že politici mají právo vyslovit pochyby o kvalifikaci četných intelektuálů, tedy i novinářů, jak to ve svých pamětech učinil jiný německý kancléř Helmut Schmidt:

"Nikdy jsem ovšem neměl vysoké mínění o těch lidech, kteří z nedostatku zkušenosti sami sice nic neřídí, dokonce by ani nemohli spravovat nějaký okres, kteří neznají ani Ústavu ani veřejné právo, přesto však arogantně a vševědoucně nabízejí své koncepce naší společnosti, hospodářství nebo státu jako celku. Zpočátku jsem se také proto zlobil, když jsem byl takovými rádoby intelektuály nebo polovzdělanci oklasifikován jako pouhý "machr"... Později jsem si na tuto pohanu, jíž mě častovaly marxistické a pseudomarxistické kroužky, zvykl..." (Schmidt, Helmut: Na společné cestě, česky vydalo nakladatelství Pragma, Praha 1997, str.93)

Co mi však dost vadí, je zarámování „podstatné části českých médií“ do tří zel, proti kterým je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, hned vedle kmotrovské mafie a neonacistických bojůvek. Navíc v inauguračním projevu deklarujícím prioritní cíl „uklidnění a stabilizaci české politické scény.“

Ale jak už bylo řečeno, starého psa novým kouskům nenaučíš. Co pokládám za pozoruhodné, je kontinuita, s jakou se Miloš Zeman vrátil do politického života. Neboť když se před jedenácti lety v dubnu 2002 loučil jako předseda vlády s parlamentem, pronesl projev, jehož hlavní, ne-li jedinou součástí byl útok na média spojený s varováním před „mediokracií“. Tehdejší Zemanův rozlučkový projev jsem komentoval v glose Neměl raději zazpívat?.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

DORUCOVATEL napsal(a):

Toho tady byl cert dluzen
08. 03. 2013 | 16:56

Karel napsal(a):

Potrefené husy se už ozývají a potvrzují,že má Miloš pravdu o kvalitě a charakteru českých novinářů,kteří se řídí jediným heslem " KOHO DNES ZAJÍMÁ PRAVDA"
08. 03. 2013 | 17:05

aga napsal(a):

Člověk by řekl, že přinejmenším po obrovském průšvihu a odhalení fungování Murdochova mediálního klanu v GB a částečně i v USA přestanou novináři přesouvat máslo ze své hlavy na hlavy svých oprávněných kritiků, ale očekávat od nich alespoň trochu sebereflexe je evidentně příliš. Staré psy novému vrtění nenaučíš.
08. 03. 2013 | 17:10

cinick napsal(a):

Kdopak nám to pucoval mozkovny Kárlem v nedávnej době? Že by netisk? Netelevize a neseznam. Slíbil jim za to aspoň čokoládu, nebo to dělali jen tak z přesvědčení?
08. 03. 2013 | 17:16

schlimbach napsal(a):

Myslím si pane autore, že Zeman má v tomto pravdu. Vymývání mozků a maniopulace ze strany některých médií nejde přehlédnout a "utváření" těch jediných správných názorů také ne. Doměnka, že média jsou nezávislá je celkem úsměvná. Podílk médií na různých válkách a jejich ospravedlnění také není zanedbatelný - ve světovém měřítku atd. Novinář by měl být opravdu maximálně vzdělaný, což je bohužel v našich vodách spíše výjimka. Dávám tedy Zemanovi za pravdu.
08. 03. 2013 | 17:17

Al Jouda napsal(a):

Nyní už jen zbývá, aby SPOZ začala vydávat svůj deník :)))))
08. 03. 2013 | 17:27

Petr Havelka napsal(a):

Inu pane schlimbachu,

ono se to vymývání mozků a manipulace ve volební kampani taknějak hodilo. No a teď se nehodí, viďte :)

Trochu zapomínáte, že dobrá media si právě s vymýváním mozků a manipulací pana zemana umí poradit. Automaticky ovšem budou zařazena mezi "negativní devianty".

Negativní deviace, to je správně blbé, s tím se stotožní kdejakej z dolních deseti melounů. Čítám, že se to ujme, samožezřejmě díky popularizaci v médiích. Inu Zeman se poučil u Klause. No a když si media dovolí trochu kritiky prezidenta Spytihněva. "Hanba jim, žumpě"

Zeman dopadne tak, že bude "udílet" majestátní rozhovory vybraným novinářům a ti, aby si udrželi přízeň budou podlézat.

Takhle to dělal Klaus.
08. 03. 2013 | 17:32

Yosif K napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
Nyní už jen zbývá, aby SPOZ začala vydávat svůj deník :)))))
08. 03. 2013 | 17:27
TO JE ONO.

Sponzorovat bude LUKOIL a svět se konečně konečně dozví pravdu o tom, že na světě není čistších a nezištnějších duší než Zemanova kumpačka jako tajemník Šlouf, atomdědek Gregr, INDOŠ Eduard Zeman, Českýdům-Kavan, Vrah-Srba, Jaroslav Hotýlek Palas, Dalniční-Pozemky Fencl atd atd
08. 03. 2013 | 17:36

smutný napsal(a):

Autore, pan president má právdu i přesto, že se Vám to nelíbí.
08. 03. 2013 | 17:37

schlimbach napsal(a):

Petr Havelka

to je omyl, já to, co jsem napsal vnímám jako dlouhodobý fakt, nevztahuji to jen na volby prezidenta. Novináři se přímo podílejí na totální devastaci tohoto národa, bohužel. Čest výjimkám. Pár jich znám, o to více si jich vážím.
08. 03. 2013 | 17:41

lerak napsal(a):

Fandím Zemanovi v tom směru, že novinářský hnus /zejména ve zpravodajství ČT/ je tak výrazný, že nevím zda tato televize není náhodou ve vlastnictví současné vládní klaky. Pochopitelně první kdo by se měl pakovat je ředitel /rádoby/ veřejnoprávní televize a jeho poskoci /Fridrich a spol/, kteří se vyhřívají na oslavě narozenin dalšího mafijána Langra a pakují z peněz poplatníků a o veřejnoprávnosti nemají ani ponětí.
08. 03. 2013 | 17:43

buldatra napsal(a):

Média.

To je snad nějaká parta nedotknutelných?

Někdy se jeden nestačí divit, kdo všecko a jak v těch médiích působí.
Bejt na světě starej Goebels, měl by z nich médií radost. Schopní žáci.

... Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií... hodně, ale opravdu hódně výstižně řečeno. Pravda, dalo by se to říci ještě výstižněji, ale to by bylo v rozporu se zdejším kodexem.

Pěkné je, jak potrefený houser Šmíd umí kejhat.
08. 03. 2013 | 17:49

český maloměšťák napsal(a):

Do tří zel to "zarámováváte" vy - potrefené husy.
Pokud se ale takto vymezujete a v podstatě i počítáte mezi nacistické bojůvky nebo pohůnky kmotrů - vaše volba. Normálním by bylo se tak necítit - nebýt potrefenou husou.

Hezký den.

Zeman mj. mluvil i o ostrovech pozitivní deviace. Vyjmenoval několik z nich, včetně veledůležitého ostrova poctivých podnikatelů, kteří nehledají komparativní výhody v daňových rájích, ale v invenci, píli, poctivosti, v inovacích, v solidaritě se slabými, nemiocnými, starými /poctivě platí daně/.
Jenže kdo chce bíti psa...hůl si vždycky najde. /vybere si z projevu jen to , co se hodí do krámu jeho předem vytvořeného hodnotícího soudu a toto pak vystaví ve výloze...mnohdy si zákazník ničeho nevšimne a opravdu koupí..že koupil blbě, se dozví až když se seznámí , z čeho byl šizuňkvýrobek vyroben - pokud se ale před tím neotráví či nevytráví celou svou rodinu.../.

Tento blog je ale paradoxně docela dobrým příkladem toho, o čem mluvil Zeman.
O tom, jak novináři nehledají pravdu o skutečnosti...ale skutečnost si přetvářejí, tak jak se hodí do jejich krámu.
Dík za něj - všetně jeho načasování.
08. 03. 2013 | 17:50

strýc virus H3N1 napsal(a):

Zeman má v případě českých médií ryzí pravdu. To co předvedla s očírovaným takzvaným hajným proti Zemanovi, to bylo na pomezí štvanice.
Doteď jsem to nevydejchal, ačkoliv Zemana nepokládám za žádné neviňátko a poněkud se obávám, co všechno lze z jeho strany očekávat.
Nu, nepřátel má nejméně tolik, co Klaus, ale argumentovat vůči němu jako proti několikrát usvědčenému lháři, to je bohužel neúsměvné a tupé. I takový profesionál jako Venda Moravec použil slovesa "zamrzl" (v devadesátých létech)-proboha co to je? to by si tak někdo mohl dovolit na adresu Havla... a i kdyby zamrzl, v devadesátých létech ještě nebylo právní prostředí v Česku v takovém rozvalu a prohnilosti jako je nyní.
08. 03. 2013 | 17:52

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
stavovská čest :-)
ale že zrovna Šmíd? Nepatří k nejhorším.
08. 03. 2013 | 17:53

Mirek HK. napsal(a):

I kdybych se stavěl na hlavu, tak s tím "hnojem", co se u nás pohybuje v politice se vládnout nedá. Tak nějak budou znít jeho slova po skončení prezidenské mise. Jen si nejsem jist, jaký bude jeho podíl na krytí pochybné činnosti svých kamarádíčků o kterých dosud nepromluvil.

Díky V.Klausovi známe my, ale i američtí ekonomové nový význam slova tunelování, kmotr ....

A náš nový prezident? M.Zeman již první den obohatil politologický slovník o "ostrov negativních deviacích" a to jsme na začátku ....

Tak hodně štěstí a vítejte na Hradě, pane prezidente !
08. 03. 2013 | 17:55

zemedelec napsal(a):

Pane Šmíd.
Nepíšete to náhodou o sobě?
Jste stejný ročník ze Zemanem,tak velice dobře víte,že už také ze sebe nemůžete vydat něco ohromujícího.Pokud je za Vámi práce,za kterou by jste se styděl,nebo se mohla vztahovat kritika Zemana,tak bych se nedivil,že můžete být dotčen.
08. 03. 2013 | 18:03

smutný napsal(a):

bohužel má Zeman v tomto pravdu. Důkazem je stav v jakém se nacházíme a co nám vládne. Stačí si taky vzpomenout jaká mediální štvanice se vedla proti Paroubkovi a před mnoha lety když byl Zeman předsedou ČSSD tak proti němu taky.
08. 03. 2013 | 18:04

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Karel Ja bych to vase heslo upravil na: KOHO BUDE ZITRA ZAJIMAT DNESNI PRAVDA?
08. 03. 2013 | 18:08

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

smutný Proc jen ty dva? Vzpomente si na stvanici na Cunka a dnesni mlceni o vysledcich vysetrovani v jeho "kauze", vzpomente si na Topolanka, ktereho odrovnali jadnoznacnou medialni manipulaci jeho vyroku... Otazka je, zda to delaji proste z aktualni potreby senzace, nebo se nekomu umeta cesticka.
08. 03. 2013 | 18:10

Jedna z 10 milionů napsal(a):

A co naši komunisté, kteří ukazují, že jsou opravdu stále stejní a nastrkují na nově získané funkce v krajích bývalé estébáky? Ti nejsou podle prezidenta Zemana ostrovem negativní deviace ?
08. 03. 2013 | 18:12

xcv napsal(a):

"Dobrá zpráva je žádná zpráva."
Když lidi neděsíte, nedají se ovládat

Lidi můžete ovládnout nejlépe strachem.
Buď přímo mocenskými represivními orgány anebo vyvoláním něčeho daleko horšího. Vyvolávání nejen strachu, ale obecné úzkosti. Strach a zvláště úzkost vyvolaná něčím nepříliš jasným, ale děsivým, hlavně v budoucnosti, je demoralizující síla. Úzkost je jako nakažlivá nemoc, která se přenáší rychle jako blesk.
Zvláště je-li stále a stále živena medii a propagandou.
Říkáte-li zároveň, že je odporné to a to či ten a ten,
říkáte zároveň, že je potřeba zničit toho a toho či to anebo to
a že vy víte jak.

Stáváte se v tom okamžiku všemocnými.
Stanete se "fakíry medií" uvádějícími své diváky posluchače hypnotizujícím opakováním o vše obklopujících hrůzách každý den do stavu úzkosti a strachu.
Máte je v hrsti. Dav bude dělat to, co chcete
Stačí jim jen napovědět, koho volit, koho ne, kdo je ten "špatný", a naznačit, kdo je ten "dobrý", a povedete je, kam budete chtít. Napoleon Stalin, Hitler, Mussolini, ti všichni to uměli..
08. 03. 2013 | 18:15

Jáchym napsal(a):

Pane Šmíde,
mám dojem, že Miloš Zeman mluvil o "podstatné části" českých novinářů.
Nemluvil o novinářích jako celku.

(Nevím dokonce ani, zda měl na mysli Vás, spíše nikoliv )

Stejně tak mluvil o mafiích - a nikoli o poctivých podnikatelích.
Osobně si myslím, že ZAMĚSTNANCI majitelů MÉDIÍ - a to médií slouhovských, ovládaných, placených či vlastněných PRÁVĚ ONĚMI MAFIEMI,
médiích, ovládají zdrcujícím způsobem myšlení nás všech, naše názory,NAŠE VOLBY A PREFERENCE, to co víme - a především to, co nevíme.

Hluboce smekám před menšinou novinářů, kteří zůstali věrni svému řemeslu. Je pro mne vždy svátkem, když se jim podaří něco málo protlačit do médií.

Kdybych byl Milošem Zemanem, nechal bych si názory na MIZERNÉ, TEDY VĚTŠINOVÉ novináře asi pro sebe.

Mnohdy je nespravedlivý a generalizuje.
Já osobně si myslím, že přeceňuje míru hlouposti průměrného českého pisálka a podceňuje míru jeho slouhovské bezcharakternosti.
A vysoce bych ocenil každého českého novináře, který se živí něčím jiným než novinařinou a je ochoten ZDARMA (jak jinak, že ?) psát na internet (kam jinam, že ?) kvalitní články.

Pravda, je pár novin a časopisů, vycházejících v nákladu pár set výtisků. A kromě nich i další noviny, které ve snaze udržet si i myslícího čtenáře (aby mohly postupně jeho myšlení kontaminovat cinknutými informacemi, které si nemůže nebo nemá čas ověřit),
ve kterých však lze nalézt i mnoho kvalitních článků.

ZÁVĚR: Zeman je na novináře alergický a vystupuje vůči NĚKTERÝM nespravedlivě. Generalizuje a postrádá taktiku .
O značné části těch horších se však vyjadřuje s pro mne až andělskou ohleduplností :-).
08. 03. 2013 | 18:16

smutný napsal(a):

to myslíte jako že by bývalý estébák mohl krást a korumpovat stejně jako dnešní pravičák a tomu se musí stůj co stůj zabránit?! Co nám má co lézt do zelí nějaký estébák, že ano.
08. 03. 2013 | 18:18

krajan napsal(a):

Ačkoliv nejsem vůbec Zemanův fanda (pro upřesnění - ani Schwarzenbergův), s jeho vyjádřením o mediích se naprosto ztotožňuji. Kromě pár vzácných výjimek má totiž pravdu.Bohužel.
08. 03. 2013 | 18:19

vico napsal(a):

Inaugurační řeč se nepovedla. K deklarovanému uklidnění scény rozhodně nepatří rituální vykopání válečné sekery ve slavnostních minutách inaugurace.

Zařazení novinářské obce do jednoho houfu s mafiánskými kmotry a nacisty je opravdu silné kafe. Slovní mírotvůrce Zeman fakticky vyhlásil novinářům válku. Kdo toužil po klidu, nechť zapomene. Takže kdo se tady dovolává 100 dní hájení, nedočká se. Zemanův ostrov negativní mediace se pocitově rozšíří na celé ČEZko. Na to vemte jed.

Čekal-li někdo jiného Zemana, nedočkal se.
08. 03. 2013 | 18:27

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vico,

copak nepovedlo, ale ten potlesk elit když jim to sdělil?

Zajímavé je, že takový Havel to s medii uměl a ona ho také nešetřila.
08. 03. 2013 | 18:32

strýc virus H3N1 napsal(a):

vico

demagogicky směšujete hrušky s jablky.
08. 03. 2013 | 18:34

bingo napsal(a):

hm, od p. M.Zemana to sedí, on sám používá pochybné zdroje, viz. volební kampan, že se potom omluvil, to už na věci nic nemění, že využil toho, že jeho kámoš zadá lživý inzerát do žumpoidního Blesku, tak to taky něco vypovídá o jeho křivém charakteru. Na druhou stranu, úroven ČT24, hlavního zpravodajského kanálu, je tristní, jestli, vy, nevidíte tu povrchnost u většiny redaktorů, tak jaká asi je úroven školy, kde vy učíte. Např. včerejší exhibování "diamanta" Noravce bylo strašné, ta nadrženost, aby hosté ve studiu řekli, že ten Klaus může za všechny maléry v této zemi, tak to bylo strašné. O novinářích z tištěných médií si lze udělat obrázek, stačí si na FB najít profil Kamberského z HN, kde popisuje, jak ho ovlivnoval Balšínek, když byl v LN, ale nejkomičtější jsou ty posty od různých pisálků a chytrolínů z novin, ČT a ČRO, to je přímo biafra ducha. Dá se někde přečíst váš elaborát, který jste vypracoval pro Radu ČT, který stál koncesionáře 25 táců?
08. 03. 2013 | 18:40

vico napsal(a):

Petr Havelka : Ano byl to souhlasný potlesk, ale jakýchpak elit, když Miloš říkal, že je prezidentem dolních deseti milionů :-)

strýc virus : a v čem?
08. 03. 2013 | 18:46

lomek napsal(a):

Čekat nějakou sebereflexi od našich pisálků asi můžeme těžko. Rádoby odborníci už vysvětlují veřejnosti, že on ten Zeman už je taký, že vůbec ale vůbec nemůže na tom co řekl být ani trochu pravdy. Podle nich vůbec nemá důvod být na naše pisálky naštvaný. Z Klause byli naši pisálci připosraní, mohl si dělat co chtěl. To Zemana budou do konce prezidentování napadat a zesměšňovat, vždy si něco najdou, hyeny.
08. 03. 2013 | 18:56

evix napsal(a):

Má pravdu, pan prezident :-D
08. 03. 2013 | 19:06

babočka napsal(a):

Zeman je na hradě, pane bože dej nám sílu.
08. 03. 2013 | 19:12

netvor napsal(a):

Uvedením Zemana naroveň s Schmidtem a Kohlem jste si jistě u Miloše hodně šplhnul.
Mimochodem Nixon byl superinteigentní, ale povahově nevyronaný politik. Který se nikdy nedokázal smířit s tím, že do něj žurnalistická sběř kope, protože pochází z chudých poměrů.

Miloš o českých médiích neřekl nic, co by většina lidí nevěděla a s čím by nesouhlasila.
Pokud mu nepřejete právo vyslovit, co si musel na vlastní kůži odžít, je jasné, že byste si přál mít za prezidenta dekorativní figurínu.
Marně na netu hledám, co jste kdy napsal o bombardování Srbské tv a Václavu Havlovi.
Můžete mě navést?
08. 03. 2013 | 19:15

Bestia triumphans napsal(a):

Chudák Zeman.
Z médií má komplex.
Kdysi chtěl zničit Respekt, za to, že psal o korupci.
Klasická zemanovština.
Zapomíná na to, že je pouhopouhý úředník, nic víc, nic míň.
Jo, a ještě usvědčený lhář, na to se nesmí zapomínat...
:-)
08. 03. 2013 | 19:16

klima napsal(a):

Je vidět, že M. Z. píchl do vosího hnízda, protože potrefená husa se okamžitě ozvala. Myslím, že sebereflexi by měla podstoupit především zaprodaná média, sloužící skutečně k vymývání mozků a manipulaci občany.
08. 03. 2013 | 19:20

je čas slavit napsal(a):

konečně je na hradě opět chlap a ne polobu.erant, jak se kdysi vyjádřil Landovský
08. 03. 2013 | 19:22

Libertad napsal(a):

Pan Zeman není můj šálek čaje.

Nic méně jeho popis nemálé části pracovníků v mediích "vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí".. se mi zdá velice pravdivý.

To, že nemálé části pracovníků v mediích, schází morální integrita a že píší podle přání těch, kteří je platí, je fakt.
A navíc, tito posluhové svého zaměstnavatele, mají tu drzost, že -po občanech volajících do různých rozhlasových a televizních pořadů- požadují jméno a příjmení, i když je mnohdy zřejmé že by tím riskovali, na příklad, ztrátu zaměstnání.

Na druhé straně, skutečnost, že politici v sále zatleskali M.Z. právě jen při kritice novinářů a hluboce mlčeli při zmíňce boje proti ekonomickým mafiím, kterým M.Z vytvářel v době opoziční smlouvy kvalitní prostředí, cosi o nich vypovídá. Odhaduji, že 30% přítomných v sále jsou s ekonomickými mafiemi spojeny, nejsou-li přimo jejími členy.

Shrnuto: nic hezkého občany Č.R. nečeká, neboť jak jsem pochopil M.Z. nám chystá období opoziční smlouvy č.2

Sidonio Libertad
08. 03. 2013 | 19:23

veverka napsal(a):

A potrefenej Šmíd zakejhal. Zeman byl ještě mírnej. Ta záplava propagandy pro Kárla ze všech mědií byla skutečně odporná. Takovej hnus co naše media vlastněná Němci nebo Bakalou předvedla se jen tak nevidí. Tady na Aktuálně to taky byla a je stejná žumpa. Ale po těchto volbách alespoň už víme komu média slouží,všichni pisálkové jako Šmíd se odkopali. To je možná ještě důležitější než výsledek voleb,která naštěstí dopadla brutální propagandě navzdory.
08. 03. 2013 | 19:24

FKL napsal(a):

Z celého srdce přeji konečně úspěch panu prezidentu Zemanovi. Byl vynikající. Škoda že se mu to nepovedlo v roce 2003. To by to u nás jinak vypadalo za těch deset let které uběhly od zvolení prezidentem Klause. Tehdy jsem sledovala také volbu prezidenta a bylo mě smutno. Zvolení prezidenta díky koupení hlasů poslanců. To byla ostuda na kterou se nedá zapomenout.
Pane prezidente Miloši Zemane držím palce nahoru a přeji po celé volební období jen samé úspěchy a lásku a vděk od celého českého národa.
08. 03. 2013 | 19:35

Jaroslava napsal(a):

Nejlepší by bylo zahájit bojkot informací a komunikace s presidentem Zemanem. Vždyť kdo z těch šašků není v médiích, jako by nebyl. Tak vyzývám novináře!!!! Bojkotujte ho a pište o něm jen v nejnutnějším případě, stručně a pár větami, ignorujte jeho perly, které hází " sviním" a všechny jeho "vtipné" bonmoty.Může si pak své nápady recitovat doma v paneláku .
08. 03. 2013 | 19:35

škrhola napsal(a):

Dejme tomu, že Zeman má pravdu v tom,co řekl o novinářích. Ovšem fakt je také ten, že náš nový prezident je plechová huba. A kdo má pravdu teď?
08. 03. 2013 | 19:36

zeto napsal(a):

Opravdu? Tak si dnes na "vašem" serveru přečtěte články Kudláčkové a Fendrycha. Prasárna jedno, jako druhé.
08. 03. 2013 | 19:36

Zedisdeath napsal(a):

Autor lže a mlží, jistě je dostatečně vzdělán, aby věděl, že existují vědecké výzkumy (např. zpráva Glasgowské skupiny pro výzkum sdělovacích prostředků), které jednoznačně prokazují lživé a manipulaticní jednání masových medií ve prospěch toho, kdo je vlastní, ovládá či platí. Masová media jsou nástrojem pro ovládání chudých a bezmocných ze strany bohatých a mocných. Můžeme tomuto rozložení moci fandit nebo ho kritizovat, ale na skutečném a záměrném vlivu medií na podpoře mocných a bohatých to nic nemění.
08. 03. 2013 | 19:39

mirek plachý napsal(a):

Hodnocení některých novinářů prezidentem Zemanem je je ještě velmi mírné. Nemůžeme se však divit, když prakticky všechna media nepatří českým majitelům. Horší již je, že se k nim přiklání i naše oficiální media ČR a ČT jak se ukázalo v prezidentské kampani. Nemohu pochopit, jak tolik lidí mohlo volit spícího, přestárlého knížete, ani nevím jaké národnosti a co vlastně pro tuto zemi vykonal aby byl jejím prezidentem
08. 03. 2013 | 19:43

Jáchym napsal(a):

"Víte, jaký je rozdíl mezi profesionální a českou novinářskou prací?", ptá se v titulku svého článku Jan Čulík.

"Z pedagogických důvodů jsem začlenil do dnešního vydání Britských listů reportáž Matta Freie z Channel Four News"
Viz:
http://blisty.cz/art/67801.html
****************************************************************
Čulík není zdaleka jediný člověk od pera (resp. od laptopu), který se domnívá, že "profesionální novinář" a "český novinář" jsou téměř antonyma.

Proč to tedy vytýkáte zrovna nenovináři Zemanovi?
Podle mého názoru by právě dobří čeští žurnalisté měli v tomto punktu se Zemanem horlivě souhlasit.

Pravda, pak by se stali BÝVALÝMI žurnalisty.
(Mimochodem - pana Šmída považuji za - řečeno zemanovštinou - publicistu s - na české poměry - relativně malým deficitem profesionální morálky)
08. 03. 2013 | 19:46

strýc virus H3N1 napsal(a):

Jaroslavo, na střevní nadýmání je dobrý Espumisan.
08. 03. 2013 | 19:47

vasja napsal(a):

Dávat dokopy neonacisty s žumpoidníma, hlavně veřenoprávníma mediama, je urážkou těch prvních.
08. 03. 2013 | 19:47

Zdeněk napsal(a):

Pane Klíma, snad byste nechtěl od našich zaprodaných novinářů (ale i politiků) nějakou sebereflexi. To dokáže jen někdo, kdo má charakter. A takový člověk je mezi novináři bílou vránou. Mezi politiky se charakter nepředpokládá.
08. 03. 2013 | 19:48

strýc virus H3N1 napsal(a):

mirek plachý

ano, já to nechápu taky a děsí mne stádovitost a zblbělost čírařů očekávajících od mumlajícího, polopříčetného starce cokoliv pozitivního pro tuto zemi.
08. 03. 2013 | 19:49

RedNeck napsal(a):

Byť jsem ho nevolil, v tomto punktu plně podporuji svého presidenta. Zařazení mezi kmotry a nácky považuji za zcela adekvátní. Moc perohryzců a redaktůrků je zcela srovnatelná s kmotrovskou peleší. Často to vypadá, jakoby byli přímo odnoží mafie. Oproti tomu moc a vliv nacistů je alespoň prozatím omezená a zdaleka tolik neškodí...
08. 03. 2013 | 19:51

Bestia triumphans napsal(a):

Virus:
V čem směšuje Vico hrušky s jablky?
08. 03. 2013 | 19:52

Roman napsal(a):

Vidím to asi takhle. Miloš má hezkou dceru. A dál si raději počkám. Dostat se ze spleti "podivných lidiček", kteří mu pomohli se dostat na Hrad, bude těžké i pro neotřelého bonmotistu .....
08. 03. 2013 | 19:55

sylvasauerova napsal(a):

Inaugurační projev přinesl četné zajímavosti, avizovaný boj s novináři nebyl jedinou z nich (nakonec, kdo by po všech někdejších výrocích vůči novinářům mohl být překvapen ?). Zajímavé bylo, co zaznělo a možná ještě víc, co nezaznělo. Tak nejdřív, co již bylo napsáno jinde :

"Prvním (problémem) jsou kmotrovské mafie, které vysávají naši společnost, čímž možná myslel svého oblíbence Jaroslava Palase, který mu ze svých bůhví odkud vzniklých peněz nezapomněl přátelsky přispět na kampaň. Druhým problémem jsou neonacistické bojůvky, které využívají napjaté situace v sociálně vyloučených lokalitách a v Česku oblíbenou nesnášenlivost vůči Romům, proti čemuž se Zeman nikdy nijak nevymezil. Důležité také je, co v projevu nezaznělo, a to je třeba klíčová otázka vztahu k Evropské unii nebo k našim sousedním státům. Zeman se věnoval pouze českému rybníku, jako bychom žili v nějakém vakuu mimo čas a prostor. Zeman by chtěl být vnímán jako velký státník, ale jeho projev odkazoval spíše k české malosti a provinční sebezahleděnosti" (Stanislav Biler, sociolog, ihned.cz, 8. 3. 2013).

A co napsáno ještě nebylo a zasluhuje pozornost ? Miloš Zeman znovu mluvil nepřímo o možnosti znovuzavedení opoziční smlouvy jako klidného typu vládnutí. Být v ČSSD, zpozorněla bych. Za další : "Jsem tolerantní ateista, z čehož vyplývá, že v Boha nevěřím", řekl ještě jako prezidentský kandidát v anketě serveru Křesťan Dnes, pročež se v den inaugurace potřikrát obrátil k Bohu. Uctil také ostatky sv. Václava. Toho sv. Václava, kterého označil za symbol servility a kolaborace. Někdo by to mohl označit za poměrně hnusné pokrytectví.

Zpět ale k boji s médii. Kontinuita s Klausem zde tedy bude zachována, to se ovšem dalo čekat, jakkoliv je obvinění z "manipulace" a "vymývání mozků" od člověka, který právě tyto instrumenty používá dnes a denně jako svůj běžný pracovní nástroj, od člověka, který - i dle vyjádření NSS - v prezidentské kampani lhal a voliči tak manipuloval, poměrně odvážné. Co bych nečekala a co mně přijde ještě o něco smutnější než Zemanova demagogie, je bouřlivý aplaus českých politiků, za nějž by se nemuseli stydět ani v ruské dumě. Naše sounáležitost s východní částí Evropy zůstává nedotčena.
08. 03. 2013 | 19:59

Janes. napsal(a):

No,ale i když třeba mafie je trochu silné slovo pro novinaře,jenže já to sleduji dost a vše a snažim být v pozorování novinářů bez emoci,ale většina mě nazvedává ze židle,protože pozbyli veškerou nestrannost a přímo tkzv.kopou za svou jim "danou ligu"a bez studu a nevěřím,že je to jejich přesvědčení,ale určitě je to politická poptávka a oni ji plní,tak je to i s tevizními kanály i když je to víc skrytější.Jen pro příklad stačí sledovat p.Machoovou a Slonkovou,ty dvě dámy jsou na sto pro směrovány pravicí,teda modrou totalitou.
08. 03. 2013 | 20:00

Divobyj napsal(a):

Proč o tom dlouze hovořit?
Všichni víme,že ohledně médií má Zeman naprostou pravdu.
Ano,všichni,majitelé i zaměstnanci médií a všichni ostatní občané celého našeho Rozkradeného Nouzova.
08. 03. 2013 | 20:01

Inutak napsal(a):

Mirek Plachý Pomohl Vinckovi Letiště restituovat Lucernu, aby ji hned nato Vincek prodal estébákům proti kterým údajně celý život bojoval. A pak úspěšně okradl český stát podle rakouských regulí a navíc svou nevlastní sestru o majetek po jejích vlastních rodičích. To by býval byl skutečný president Čechů. A co šlohl tenhle Zeman? Nic! Ubožák...
08. 03. 2013 | 20:02

děda Slavík napsal(a):

Někdo špatně poslouchal projev pana presidenta Zamana.
Řekl, že NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ JSOU KMOTŘI MAFIE.. Další v pořadí nebezpečnosti jsou NEONACISTÉ a poslední v řadě nebezpečnosti, TEDY NE NA STEJNÉ ÚROVNI jsou NESCHOPNÍ NOVINÁŘI ATD.
Takový novinář na úrovni BROUKA PYTLÍKA je skutečným nebezpečím. Nechápu ale, proč se proti tomu ohražují i ti O KTERÝCH SE PAN PRESIDENT NEVYJÁDŘIL. A když, tak snad jen jako o těch, kteří dostanou "metál za zásluhy".
08. 03. 2013 | 20:05

Naštvaný napsal(a):

"...média nejsou jako mafie" Ale jsou, a velice nebezpečná. O jejich bohorovnosti svědčí jen, a potvrzuje to i prezidentova slova, to stádní bučení po prezidentových slovech. Jen to, pomineme-li všechno ostatní, dává prezidentovi za pravdu. Neschopnost nepřijmout kritiku i na takové výsostné půdě, a chovat se po svéím, je do nebe volající. A že si to nemyslí jenom pan prezident, potvrdil následný spontánní potlesk.
08. 03. 2013 | 20:06

Jenda napsal(a):

Je pravda, že dnešní novináři si nestranné informování pletou s jednostranným (dnes převážně pravicovým) vymýváním mozků, ale dělají pouze svojí práci, za kterou jsou placeni. Kdo si proboha dnes bude myslet, že bude někdo financovat média, aby nestraně "vzdělával" prostý lid! Vždyť ty peníze, které do médií někdo investuje, musí být dobrou investicí na podporu jeho zájmů! Má, snad dnes ještě někdo nějaký bohulibý zájem? Až na výjimky nikoliv! Takže nepeskujme jenom novináře, za jejich prodejnost, ostatně, jako bychom mohli peskovat každého námezdně pracujícího člověka, a nezapomeňme na ty, kdo za nimi stojí. Jaké zájmy mají tito lidé? To nám nikdo neřekne, ale po ovoci poznáš strom a všechno je to pouze hra peněz, bez kterých se už dnes neobejdeme. Ti, co je mají, mají ty, co je nemají pěkně v „hrsti“. Zeman by si měl uvědomit, že je placen z daní daňových poplatníků, kteří ho propustit za špatnou práci nemohou, ale co my ostatní, co toto štěstí nemáme. No, jsme hold větší, či menší „děvky prodejné“, které plní příkazy svého zaměstnavatele.
08. 03. 2013 | 20:07

děda Slavík napsal(a):

ještě k tomu BOUŘLIVÉMU POTLESKU. Ten je důkazem toho, že stejný názor na novináře a media má většina lidí. Jistě to není bez důvodu.
Příkladem jsou i tato fóra. Když napíši hrubý a sprostý komentář, ale bude podporovat autora článku, NEBUDE VYMAZÁN.
Napíši ale slušnou a srozumitelnou formou jiný názor (nesouhlas) a OKAMŽITĚ JE PŘÍSPĚVEK ODSTRANĚN.
To je moje NEJEDNA SKUŠENOST S REPORTÉRY A NOVINÁŘI.
08. 03. 2013 | 20:13

Anna napsal(a):

"Miloš Zeman a média - pozoruhodná kontinuita"
Milan Šmíd
Odborný asistent na Fakultě sociálních věd UK, Institut komunikačních studií a žurnalistky.
-------------------------------------------------------------

Pozoruhodné, že pan Šmíd shledává na kontinuitě Miloše Zemana a médií něco pozoruhodného.
Nejsem absolvent Fakulty sociálních věd a publicistiky a vůbec mě nepřekvapila, natož aby mi přišla pozoruhodná, tato oboustranná kontinuita.
08. 03. 2013 | 20:16

Jan napsal(a):

MZ zařadil media velmi dobře. Jejich fašisující potenciál jsme jasně viděli v prezidentské kampani.
08. 03. 2013 | 20:27

File napsal(a):

Ano ano, těžko si novináři na to zvykají, že jim stále častěji politici vytýkají, že jsou manipulanti a podávají informace jednostraně. Řekl jim to před pár hodinami starý prezident při rozhovoru v televizi a ted i nový. Myslím, že to povede redaktory k hlubokém zamyšlení :-). Alespoň Ti co jsou placení z veřejných peněz by mohli být trochu objektivnější. Jsem rád, že na tom našemu prezidentovi záleží a bude s tím "něco" dělat. Budu mu fandit :-)...
08. 03. 2013 | 20:30

Abuelo napsal(a):

Potrefené husy se ozývají. Vždy jsem se domníval, že Zeman to svou kritikou novinářů a médií trochu přehání. Dokonce jsem ho podezíral, že mu vadí svoboda médií, která "kontroluje činnost politiků". Toto jsem si myslel až do soboty 26.ledna 2013. Tehdy jsem se vetřel do TOP Hotelu v Praze, kde sídlil Zemanův štáb a očekával výsledky prezidentských voleb. Bylo tam maximálně 100 příznivců Zemana a asi stejný nebo větší počet "novinářů". Jelikož se v hlavním sále nesmělo kouřit, tak všichni kuřáci museli do předsálí, kde byl kuřácký koutek. 90% kuřáků tvořilo to mediální svinstvo ze všech českých médií, které si během své "náročné a nenávistné práce" odskočilo na cigaretu. Během diskuzí u cigarety s těmito fanatickými nenávistníky Zemana a fanatickýma obdivovateli knížete jsem zjistil, co za primitivní individua v rozmezí 30-40 let vytváří naše veřejné mínění. A nejen to. Oni za mrzký peníz KFO (Kriminální Finanční Oligarchie), která česká média vlastní a nebo ovládá jsou ochotni hlásat, psát, kázat cokoliv, protože nemají vzdělání, morálku, etiku a vlastní názor. Od té doby jsem ještě vyhraněnější vůči českým novinářům. Mluvím o nich a píši o nich jako o nevzdělané, bezcharakterní a primitivní pakáži. To, že je dnes Zeman zařadil mezi 3 negativní deviace v české společnosti a mezi kmotry je zcela logické od inteligentního člověka s nejvyšším IQ v České republice. Já je tam od 26.ledna 2013 řadím též. A pohrdám s nimi. Do té doby jsem jako obyčejný občan neměl tu "čest" se s tou pakáží ze všech médií osobně setkat a diskutovat.
08. 03. 2013 | 20:39

M.Š. napsal(a):

Politici,justiciáni a masmediáni.....kolik se jich,těch parazitů,po hradě pražském dnes producírovalo v úporné snaze se zalíbit věrchušce
To byla zase komedie,no nic,když už na nic jiného peníze nejsou,tak aspoň si šašci uspořádají taškařici(důchodci to zaplatí)....a smějou se jako kalous se švocengerem,tak hloupě ba přiblble.Reprezentace hodná udatného českomoráckého národa,toť praha dnešních dnů.
Děkuji všem masmediánům v telce,na netu i v novinách,že oblbují národ ze vší síly a nikdy jinak...
08. 03. 2013 | 20:40

zeto napsal(a):

2sylvasauerova: Nerozumím tomu, jak můžete někoho kritizovat, když sam/a lžete. Prosím o odkaz na rozhodnutí či vyjádření NSS kde se o MZ říká, že lhal. Předem díky za marnou snahu.
08. 03. 2013 | 20:42

komentator napsal(a):

President Vaclav Klaus byl nekdy smesnej,
ale zda se ze si CR zvolila za noveho presidenta srandistu. Ja to vitam. Se Zemanem bude velka sranda. Uz vidim jak se predseda CSSD poada za bricho.
08. 03. 2013 | 21:00

Lila napsal(a):

File

Redaktory by mělo vést k hlubokému zamyšlení spíš to, kdyby je politici chválili. Média neslouží politikům, ale mají odpovědnost vůči veřejnosti.

Ve Vladislavském sále bylo dobře na ty tleskače vidět; mnozí z nich byli už médii k jejich nelibosti mnohokrát protaženi a je pochopitelné, že bez kontroly médií by měli snadnější život.
08. 03. 2013 | 21:11

didusin napsal(a):

Soukromá média nechť si melou co chtějí, platí je ten, kdo si je koupil nebo kupuje na stáncích. Jenže veřejnoprávní média ČRo a ČT živíme jakousí daní a tolik jízlivostí na adresu levice i mlžení, polopravd a lží v informacích o vnitřní a zejména zahraniční politice, jsme viděli, slyšeli a četli jen za komunistů. Tehdy jsme invertovali jejich propagační výkřiky naivně i ve výrocích kritizujících kapitalismus. Dnes jsme už vystřízlivěli. Vážení novináři, raději se podívejte do svých kalhot, zda je nemáte plné strachem ze svých šéfů - cenzura není potřebná, autocenzura ji zcela nahradila.
08. 03. 2013 | 21:12

Lila napsal(a):

zeto

Vyjádření NSS je k dispozici na netu, můžete si ho najít. (A paní Šauerové se případně omluvit.)
08. 03. 2013 | 21:15

Joel napsal(a):

Nemyslím,že novináři jsou bytostně devianti.Ale mnozí píší co se jim zdá,zachce,jeví a s objektivitou si hlavu nelámou.Ale nejhorší z nich-píší od věci.Nepodstatnostmi překrývají to co by bylo třeba napsat. Rafinovanější než mlčení.M.Zeman mne překvapil nemile neoriginalitou inauguračního projevu:sestavil ho ze tří bodů,které blogy omílají milionkrát.Blogosféra je přeplněna touhou lidí zamést s nepravostmi jako on,ale já v tom i v Zemanově projevu vidím ono pro mne slabošské Havlovo moralizování.Na objektivní realitu nestačí ji vidět subjektivními přáními a označeními. Vždycky můžeme otravné novináře prostě nečíst.Ale pod blogem Fendrycha velmi mnozí souhlasí s presidentem až okatě a vyjadřují obavy,že noviny působí na spoustu mozků jejich vymytím a tím manipulují politikou.A nebylo to vždy? Pakliže ty druhé máte za nesvéprávné,kam s tím dojdete? Zkuste dát požadavek objektivity (t.j.i nestrannosti?)do tiskového zákona jinak než již zrušenou cenzurou. Třeba noviny,které prokazatelně uváděly notoricky známé nepravdivé údaje o tom a tom budou povinny snížit svůj náklad (ať to třeba hodí do stoupy zčásti).Co udělají noviny poté? Najdou deset tisíc protijedů a začnou-li se chovat svatouškovsky propukne zlost veřejnosti proti tvůrcům a navrhovatelům podobných zákonů a omezení. Věru zde nejspíše by chtělo vytvořit konkurenci dobrými novinami špatným,aby čtenáři sami brali od lepších.Mimochodem M.Zeman v tom silně připomíná Paroubka. Že by latentní sociální demokracie vůči svým odpadlíkům? Já si mohu myslet,že spíše když,byť výrazná osobnost,ale opustí stranické stádo,ti novináři se na ni vrhají z představy její osamělosti-že si to mohou o to více dovolit. Vždyť president sám dělení na levici a pravici nepriorizuje. Nedávno zde v blozích někde někdo otisknul dikusi K.Čapka s jeho více než mnoha oponenty -a věru nějaké jasné závěry z toho vyvodit se nedaly,ani poté co Čapek je více uznán. V zásadě platí dnes cosi jako,že bez detailů jsou články nepřitažlivé-ale ty detaily jsou politiky chápány jako nechutné.Míra toho naturalismu -od špetky šafránu až po hrst pepře. Deviaci vidím ve vědomém přehlížení faktů ekonomiky,jakoby nebyly. Bohužel to,že ekonomické analýzy se co do jasnosti nejméně provedly za roky 1998-2007-sociálně-demokratické období s Opoziční smlouvou,nejvíce poškozuje M.Zemana.Ale je tedy třeba tu analýzu předvést samotnými politiky s detaily.Třeba Paroubek žehrá na totéž:že jediný jako premiér měl 7 % růst HDP.Už mlčí proč se tehdy zvedlo nájemné,voda,teplo,doprava,elektřina,když to bylo tak nosné přes HDP?
Sociální demokracie si neuvědomuje,že je lidem nesrozumitelná,jakoby mnohé zatemnila.V případech Ratha aj.byl tisk málok korektní,ale je i bezmocný.
08. 03. 2013 | 21:18

sylvasauerova napsal(a):

zeto :
Usnesení NSS čj. Vol 38/2013-66 ze dne 18. 2. 2013, o návrhu na neplatnost volby prezidenta republiky, např. zde, viz
http://www.ruzovypanter.cz/file/usneseni-nss-vol-0038-2013-66.pdf
Omlouvat se nemusíte.
:-)
P.S.: Není to poprvé, co české soudy musely rozhodovat o lži Miloše Zemana, připomínám.
08. 03. 2013 | 21:33

jozef napsal(a):

Vojna jak remen.Vojna den co den,24 hodin denne.

Na jednej mediami dennodenne spineny,hanobeny,napriek tomu vybrany prezident/na Slovensku prezident i vlada/,na druhej strane agenturni Murdochovci,sukromni zoldnieri mienkotvorby.Zoldnieri v sluzbach multimiliardarov imperia,zoldnieri zasluzili v boji za zaujmy elity Lauderovcov,Warburgovcov...
Uzurpatori masovej mienkotvorby, v sluzbach etiky,zaujmov a cielov gigazralokov imperia.

Podobne,ako cesky prezident Milos Zeman,aj slovensky premier Robert Fico hovori o medialnych politrukoch s totalnym despektom,hovori o nich ako o "hyenach".Vojnu s nimi nemozno vyhrat,vravi,ale remiza je mozna.
Suhlas,remiza s touto armadou je mozna,o remizu je nutne sa pobit.V zaujme naroda,v zaujme civilizacie.
Drzim M.Zemanovi vsetky palce.

Pred par mesiacmi na chodbach europarlamentu o Robertovi Ficovi viedli sa horuce diskusie ako o moznom nastupcovi p.Barosa.Predseda europarlamentu na Slovensku verejne,s velkym respektom a mimoriadne priatelsky vyzdvihuje iniciativy R.Fica atd.,no bratislavsky lumpenmedialny hnoj o Smere,a najma o jeho predsedovi/"slovenskom Paroubkovi","diktatorovi..."/,vitazovi volieb, len so sebazaprenim dokaze vyslovit aspon neutralnu vetu.Tesia sa,tie nehanebne zoldnierske individua,jak mali parchanti,ze v tychto dnoch dokazali uz premiera Fica dokopat na spicku tabulky nenavidenych slovenskych politikov...

Mediokrati
cynicky v sluzbach top uspesnych zralokov imperia,na Slovensku aktualne obliekli si dres - obrancov chudoby proti vlade.Stali sa z nich verejni organizatori,funguju ako inspiratori odborarskych a vsetkych inych protivladnych protestov,dvihaju obcanov do utoku proti vlade,na bodaky...

Len nedavno po smrti hororovo chaotickej zlepenej pravicovej vlady,na ktorej mali aj personalnu ucast.

Vojaci a vojacky "Eskadier smrti NWO".Vojacky a vojaci armady NWO.Armady vladcov neregulovaneho trhu.Na Brzezinskeho sachovnici.
Nemilosrdni likvidatori pre elitu Imperia nepohodlnych a neuzitocnych.

Zamatove UCK.Uzitocni vo svojom poslani: v sluzbach plutokracie aj na tomto europskom teritoriu pomoct doviest vrazedno-sebevrazedne plutoimperium k bleskovemu zaniku.Dufajme,ze bleskovemu.
08. 03. 2013 | 21:36

fedor napsal(a):

Bohužel, pane Šmíde, nejspíš trpíte ztrátou paměti, nebo začíná působit totální skleroza. Co se týče pracovníků sdělovacích prostředků, platí Zemanovo vyjádření na 100%. Smutné je to, že čím mladší pracovník, tím většíí omezenec. Platí to nejméně o 2/3 těchto lidí. Nejsmutnější je ale i to, že lidé Vaší generace mají rovněž máslo na hlavě. Doslova většina z Vás, až na malé výjimky, i když v srpnu 68 a následujících několika měsících statečně mávala pěstmi, v prosinci již podepisovali, že byli pomýlení a že příchod okupačních vojsk byla jediná alternativa. Bohužel, ani smrt Jana Palacha již nemohla nic změnit, protože pro většinu z vás, pracovníků sdělovacích prostředků, kantory a profesory, byla košile bližší než kabát. Dnes ze sebe děláte, vy starší, oběti režimu, ale nějak jste zapomněli třeba na ty, kdo v roce 68 zajišťoval radiové spojení, vysílání rozhlasu i televize v srpnu 68, kdy se sem hrnuly ze všech světových stran vojska jako kobylky, zajistili vysílání hlavních vysílačů i v prvních dnech návratu tehdejších vedoucích činitelů z Moskvy a zabránili tím, že zajišťovali pokrytí území ČSR signálem, nejhorší možné variantě. Ti lidé zůstávali na svých místech i když jim šlo doslova o život - viz TV Krašov, kdy byli všichni zaměstnanci postaveni ke zdi a stačilo málo a bylo po nich. Dodnes se nic neví o těchto skromných hrdinech, z nichž někteří byli poté perzekuováni nejen těch 20 let poté, ale i po r. 89, kdy měli být za tuto perzekuci odškodněni. Tito pracovníci, jsa již z velké části v důchodu a v očekávání nastolení opravdové demokracie, fandili změnám, které nastaly v politické situaci, se ale dožili nevýslovného zklamání, o něž jste se vy, pracovníci sdělovacích prostředků svou hloupou demagogií zasloužili v první řadě. Podívejte se, jak se zvyšuje bojovnost ve vašich řadách vůči čemukoliv.
Do okupačních vojsk jste začali nejvíc kopat v okamžiku, kdy bylo rozhodnuto Gorbačovem o jejich odchodu, o Havla si řada z vás otírá boty až dnes, drahnou dobu po jeho smrti a do Klause kopete od jeho vyhlášení amnestie, ač jste mu po celou dobu jeho vládnutí na trůny byli všichni zcela ukradeni. A pokud jste ho kritizovali, tak to bylo především prostřednictvím z ciziny přejatých článků, či videí. Abych se dnes dověděl pravdu o nejrůznějších událostech ve světě, raději zabrousím na zahraniční servery, protože způsob informování, s nímž se setkávám v našich sdělovacích prostředcích, nemá ve světě kromě USA, obdoby. Vy nás ve své většině apriori považujete za lidi, neschopné uvažování, kteří si těžko vzpomenou, co měli včera k večeři, natož, co bylo před 5, 10 či 20 léty. Na tom, že jsme ustrnuli ve svém hospodářském vývoji někde na konci 90. let je nejen Klausova zásluha, ale rovněž vaše. A co se týká demagogie, polopravd a lhaní i všech metod ohlupování, si můžete podat s hlasateli socialismu ruce. A nemusíte v mnohém případě chodit daleko. Stačí se podívat do zrcadla, a pokud někdo šel ve šlépějích svého otce, tak na jeho fotku ze 70. či 80. let.
08. 03. 2013 | 22:03

jin napsal(a):

Na aktuálně taky poznáte ,že jsou redaktoři,kteří kopou za určité strany a v odborných článcích je často vidět zoufalá neznalost !
08. 03. 2013 | 22:07

zeto napsal(a):

2sylvasauerova a Lila: Já to samozřejmě dávno četl, ale pokud jste to nepochopily, chci od vás citaci, kde soud označil MZ za lháře. V tomto textu to není.
08. 03. 2013 | 22:08

strýc virus H3N1 napsal(a):

bestia triumphans a vico

reaguji velmi pozde, musel jsem se věnovat ruznym jinym cinnostem, ale na Vasi otázku vyse odpověděl zcela vystizne deda Slavik.
08. 03. 2013 | 22:23

bobš napsal(a):

Sylvasauerova myslím, že vaše hvězda Kcharl, té pravdy také moc nepoužil. Našel jsem onehdá na parlamentních listech takový zajímavý úlet když byl ještě kancléřem pres. Havla.Podle toho při loučení s paní M. Rohan-Kottulinsky na její apelování, aby při vší té práci nezapomínal na restituce. Podle p. Polanského,(autora jedné rakouské knihy)jí Kcharl odpověděl" Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí. Mám dojem, že toto hovoří za vše.
08. 03. 2013 | 22:33

Al Jouda napsal(a):

Vážení, pokud chceme mít svobodu slova, tak musejí mít možnost psát do novin i tzv. "negativní devianti" ! Vždyť je po přečtení jejich výplodů můžete silně argumentačně zkritizovat nebo je vůbec nečíst už podle jejich podpisu. Pište kritické odezvy na nesmyslné články polovzdělanců a pište je přímo do těch novin, kde tito neg.devianti publikují. Pokud budou vaše argumenty dobré, tak si to lidé přečtou, výjádří souhlas a šéfredaktoři se s těmi výtečníky brzy rozloučí.
Václav Klaus neznal špinavé peníze. Miloš Zeman naproti tomu zná nečisté novináře.Oba se trochu zmýlili :)))))
08. 03. 2013 | 22:36

jogín napsal(a):

Vzpoměl jsem si na Tomského a odvážné bombardování hlavního města Osetie českými raketomety.
08. 03. 2013 | 22:52

sylvasauerova napsal(a):

zeto :
V 19:59 jsem napsala, že dle NSS Miloš Zeman v kampani lhal. Soud nemusí říkat, že "Miloš Zeman je lhář" (a také si nevzpomínám, že by některý z našich soudů někdy podobný výraz použil. Stačí, konstatuje-li, že "byl porušen zákaz uvádět o kandidátech nepravdivá tvrzení dle § 35, odst. 2 zákona o volbých prezidenta republiky" nebo že "stejně tak byla lživá informace", případně prohlásí-li dále "obě skutečnosti, jakož i některá další nepravdivá prohlášení ...", etc.. Současně NSS pravil, že z hlediska právního posouzení není rozhodující, že "Miloš Zeman hrubě zkresloval a dezinterpretoval některé Schwarzenbergovy výroky" a že "Miloš Zeman jej (Schwarzenberga, pozn. S.Š.) velmi nekorektně přirovnal k Sudeťákovi", neboť "na tyto výroky mohl K. Schwarzenberg a jeho soupenci reagovat". Totéž se týkalo i dalších námitek navrhovatele, neboť podle soudu "na taková nebo i další polopravdivá nebo i nepravdivá tvrzení bylo možné reagovat, a to případně i s negativními důsledky pro jejich autora, jak je zmíněno výše".

Soudím, že člověku chápajícímu význam slov takový názor NSS plně postačuje.
Jinak je ale pěkné, že jste usnesení NSS "dávno četl". Jenže, špatně.
:-)
08. 03. 2013 | 22:53

občan napsal(a):

Je to vrcholně nestydaté takto se vyjádřovat ohledně médií neboť ta zde dělají jako jediné pořádek a upozorňují policii na zločiny. to zase chce rozpoutat jenom akci čisté ruce a zavírat i nevinné už to jednou udělal a nehledě na to kolik miliard zlikvidoval jako premiér-jenom odpuštění dluhu Rusku - to je na doživotí!§ fakt si zvolili toho pravého a to uvidíte jak to skončí až hrůza...na to pomyslet
08. 03. 2013 | 22:58

rejpal napsal(a):

jin
vůbec mi nevadí, že v soukromých televizích, na internetu nebo v novinách jsou redaktoři, kteří kopou za nějaké strany, pokud
a) vím to
b) přízeň se projevuje v komentářích a nikoli ve filtraci zpráv nebo dokonce jejich zkreslování.
Řekl bych dokonce, že komentář optikou příznivce nebo člena Balbínovy strany nebo kterékoli jiné je výtěžnější než nějaký pokus o stanovisko nad věcí. Ale musím vědět, kam srdce komentátora táhne, pak si s tím poradím bez problémů. A pokud někdo vystupuje jako politolog, čekal bych od něj větší nadhled, než od místopředsedy politické strany. Neměl by být zýroveň politrukem.
Složitější je to u médií veřejnoprávních. A ne vždy se zadaří. Ale to je jiný příběh.
Úplně jiné je to na blozích, třeba zde. Píší sem různí lidé, frekvence jejich článků je jejich věcí, a pokud hrají fér, najdeme potřebné informace v CV u jména. Pokud zde vypukne něco jako kampaň, protože někdo cítí potřebu se jako padesátý šestý vyjádřit třeba k volbě nebo odchodu prezidenta ze stejného pohledu, je to problém jeho, ne majitele serveru nebo místního hromosvodu.
A je tu otázka profesionality. Profesionální by měly být především zprávy a profesionálně by měly být vedeny rozhovory. Absence v prvním případě vede k nesmyslům (na internetu navíc k rychlému šíření těch nesmyslů, protože kdekdo je přebírá, ale skoro nikdo neověřuje), ve druhém k nudě a nulové informační hodnotě.
Profesionalita komentátorů je vizitkou daného média, ale její absence není nijak škodlivá. Maximálně si řekneme, že dotyčný je moula a příště ho nečteme.
Profesionalita blogerů, to už mi přijde jako zbytečná otázka. Někdo psát umí líp, někdo hůř, někdo chce něco sdělit, někdo třeba jen na něco upozrnit nebo pobavit. Ale je to platforma k diskusím, což je dobře. My si můžeme vybrat, kde chceme diskutovat a kde nemáme zájem.
A navíc máme výhodu, že když nás tu něco štve, můžeme vynadat panu Stejskalovi, že je ultrapravičák a maže levičáky nebo také naopak.
Co mě naopak mrzí je, že hodně blogerů něco napíše, a pak se buď v diskusi neobjeví (možná ji ani nečtou), nebo jen hromadně vynadají diskutérům, že píší pod nicky a ještě blbosti. Proč sem potom píší, to už mi trochu uniká. Hlavním smyslem blogu je nahodit problém, vyvolat diskusi a do té i vstupovat. Respekt patří každému, kdo tak činí.
08. 03. 2013 | 23:28

ujo napsal(a):

Al Jouda:
" Pište kritické odezvy na nesmyslné články polovzdělanců a pište je přímo do těch novin, kde tito neg.devianti publikují. Pokud budou vaše argumenty dobré, tak si to lidé přečtou, výjádří souhlas a šéfredaktoři se s těmi výtečníky brzy rozloučí."
Jak to říkal ten dr. Štrosmajer? Nomen omen
08. 03. 2013 | 23:37

milansmid napsal(a):

rejpal
diskusi jsem si letmo prohlédl, ale nevím, co bych k ní měl dodat. Když dám CTRL-F se jménem Šmíd, objeví se pouze invektivy, na které nemá cenu reagovat. Namísto věcné diskuse se tu hádají zaujatí Zemanovci se zaujatými antiZemanovci. Možná, že se tu objeví snad i nějaký zajímavý názor, ale kdo se má v tom šuntu probírat. Já jsem nenahazoval žádný problém, ale dodal informaci, kterou pokládám za podstatnou. Tj. Zeman může mít pravdu při své kritice médií v řadě případů (podpořil jsem ho citátem Helmuta Schmidta), ale do inauguračního projevu to nepatřilo. Odkazem na jeho rozlučkový projev v parlamentu před 11 lety upozorňuji na jeho posedlost médii, které mu občas nastaví zrcadlo. Typické je, že nejvíce nenávidí nikoli pravicové komentátory, ale ty levicové, kteří mu vidí do karet (Mitrofanov). Co ještě více dodat. Snad jenom to, že na rozdíl od Klausovy posedlosti Evropskou unií, Zemanova posedlost českými médii nemůže tolik škodit. Dobrou noc.
08. 03. 2013 | 23:50

fler napsal(a):

Ale, ale, ale, copak jen trošku inteligentní lidé sami nevidí, že i ze dříve seriózních novin se stal bulvár? Copak si myslíte, že jsme slepí, hluší a hloupí? Nedovedeme rozlišit pravdivé slovo od zkreslené polopravdy a všudypřítomnou touhu po senzaci za každou cenu? Pan Zeman má pravdu. Svoboda tisku a médií vůbec - ano, zkreslování, zavádění a dezinformac - ne! Nejsme takoví hlupáci, za jaké nás média mají - dovedeme rozlišit bulvár, tam se počítá se vším, ale od seriózního tisku a veřejnoprávní televize očekáváme zprávy a informace bez senzace a také nezaujaté.
09. 03. 2013 | 00:38

nezaujatý nezemanovec napsal(a):

babočka, šmíd a sš ztrácejí fazónu. dobré znamení.
09. 03. 2013 | 00:40

pamětník napsal(a):

Bijte je:
Bývalý předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek vedl namlouvací tajné rozhovory s ČSSD o vytvoření koaliční vlády s podporou KSČM, po prozrazení byl z postu přesedy sundán a zvolen byl Jiří Čunek. A nastala štvanice proti Čunkovi VŠECH(!) médi a části justice. Ti z justice, kteří chránili zákon proti nezákonné štvanici, byli označeni za justiční mafii. Kdo z novinářů informoval o rozhodnutí Nejvyššího soudu o překročení zákona při vyšetřování?
http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/85BB2AF8650488DCC1257A4E0066ECEA?openDocument&Highlight=0,
Redaktor Bártek z ČT, který "investigatívně" Čunka "usvědčoval", dodnes nenašel ani trošičku odvahzy, aby se za svou špinavou práci omluvil. A takových mediálních pracovníků je mnoho, věřím prezidentu Zemanovi, že podstatná část. Takže, pane Šmíde, vedle těch kmotrů jste si sedli sami.
09. 03. 2013 | 00:46

pamětník napsal(a):

bingo:
"jeho kámoš zadá lživý inzerát do žumpoidního Blesku, tak to taky něco vypovídá o jeho křivém charakteru" O křivém charakteru spíše svědčí šíření lživých pomluv. O Vašem křivém charakteru.
09. 03. 2013 | 00:51

pamětník napsal(a):

vico,
jste vedle jak ta jedle. Prezidentu Zemanovi za odsouzení novinářů tleskaly i ty "dolní" milióny, akorát je tam nebylo slyšet. A tleskají dosud. Vědí, že prezident má pravdu.
Ovšem netleskal senátor1 Dienstbier, ani po ukončení řeči, kdy tleskali všichni.
09. 03. 2013 | 00:56

pamětník napsal(a):

"Zeman je na hradě, pane bože dej nám sílu." Hlavně babočkám, aby přežily. babočko, jste kmotr anebo novinář? :))))
09. 03. 2013 | 00:59

pamětník napsal(a):

Sylva Šauerová:
"Důležité také je, co v projevu nezaznělo, a to je třeba klíčová otázka vztahu k Evropské unii nebo k našim sousedním státům. Zeman se věnoval pouze českému rybníku, jako bychom žili v nějakém vakuu mimo čas a prostor. Zeman by chtěl být vnímán jako velký státník, ale jeho projev odkazoval spíše k české malosti a provinční sebezahleděnosti" (Stanislav Biler, sociolog, ihned.cz, 8. 3. 2013)."
Vaše záliba v citacích jako obvykle je selektívně jednostranná. Na konstatování v tomto duchu reagoval předseda Senátu Štěch připomínkou, že prezident nechtěl své názory na zahraniční politiku ventilovat do veřejnosti předtím, než je prodiskutuje na parlamentní a vládní půdě, což je logické.
09. 03. 2013 | 01:08

Abuelo napsal(a):

Pane Šmíd, narodil jste se v roce 1944. To znamená, že jste při svém vysokoškolském studiu musel absolvovat zkoušku z marxistické filosofie. Docela mne mrzí, že Vám to studium "neublížilo". Myslím to nyní v tom pozitivním aspektu. I když jsme tu filosofii tenkrát považovali za bolševický folklór a nesmysl, tak s odstupem času jsem pochopil, že některým z nás velmi pozitivně ublížila. Přeloženo do češtiny, naučili jsme se celospolečenské jevy dávat do kategorií a vnímat jejich souvislosti a ne ty bulvární jedinečnosti, které jste naučil vnímat tu současnou polovzdělanou novinářskou pakáž, která slouží různým skupinám KFO podle toho za čí "prachy" pracuje.

Základní dělící čára je: Na jedné straně jsou humanitární bombardéři a prolhaní pravdoláskaři sloužící americko-židovské KFO (Kriminální Finanční Oligarchii) a na druhé straně Venca Peročmajz a jeho modré straky sloužící české KFO, kterou si po listopadu 89 vytvořili. Proto ten věčný boj mezi Peročmajzem a Pravdoláskařem

Pokud by Vám ta marxistická filosofie jen trochu "ublížila", tak by jste ihned pochopil, že současná EU je rafinovaný nástroj ožebračování evropských národů americko-židovskou KFO o bohatství, které si ty národy vytvořily po II. sv. válce. Místo aby korumpovali 27 psychopatických loutkových divadel v Evropě, které se díky "demokratickým volbám" neustále mění, tak jim stačí zkorumpovat několik nikým nezvolených komisařů v Bruselu. Ti pak pod miliardovými sankcemi jejich vůli prosadí u 27 evropských států.

Venca Peročmajz to na rozdíl od Vás pochopil, tak se snažil nás toho ušetřit. Samozřejmě že ne ve prospěch podvedených a vykořisťovaných deseti miliónů občanů ČR, ale ve prospěch české KFO, kterou si prostřednictvím astronomických tunelů a zlodějen vytvořil. Asi tři státní rozpočty z konce devadesátých let minulého století byly rozkradeny a převedeny do rukou kriminálních finančních oligarchů, kmotrů, mafiánů, politiků a podobného ksindla.

Pokud umíte trochu španělsky, tak Vám posílám odkaz na dokument španělské veřejnoprávní televize, který humanitární bombardéři a prolhaní pravdoláskaři nedovolí u nás odvysílat, aby se národ náhodou nedozvěděl, co to vlastně ta EU je. Je to ale jenom zlomek pravdy:
http://www.rtve.es/alacarta/videos/documentos-tv/documentos-tv-negocios-bruselas/1698528/
09. 03. 2013 | 01:09

nezaujatý nezemanovec napsal(a):

podle pronikavého intelektu bude babočka novinář.
09. 03. 2013 | 01:10

pamětník napsal(a):

Lila:
"Média neslouží politikům, ale mají odpovědnost vůči veřejnosti."
Média mají zodpovědnostu vůči svým zaměstnavatelům. Nejste blondýna? :)
09. 03. 2013 | 01:14

pamětník napsal(a):

Al Jouda:
Václav Klaus neznal metodu, jak odlišit špinavé peníze. Vaše polopravda se nijak neliší od polopravd a lží podstatné části médií v kampani.
09. 03. 2013 | 01:44

vasja napsal(a):

pamětník napsal(a):
Lila:
"Média neslouží politikům, ale mají odpovědnost vůči veřejnosti."
Média mají zodpovědnostu vůči svým zaměstnavatelům. Nejste blondýna? :)
--------------
No, zrovna předevčírem jsem si pustil v autě Radižurnál a tam nějakej zmetek dělal "výběr", co píšou o Klausovi zahraniční noviny. 3 příklady a samej hnus.
Asi dostal veřejnoprávní zadání a odpovědně ho plnil :-).
09. 03. 2013 | 05:41

vasja napsal(a):

milansmid napsal(a):
Co ještě více dodat. Snad jenom to, že na rozdíl od Klausovy posedlosti Evropskou unií, Zemanova posedlost českými médii nemůže tolik škodit.
-------------------
Tak to teda jó.
Na zdravej rozum platí exorcista.
09. 03. 2013 | 06:00

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Šmíde, článek se Vám nepovedl. Vy totiž argumentujete k osobě a ne k problému jako takovému. Vás ani nemusím přesvědčovat, že to není "fér".
Proč jste tedy nedokázal, že pan Zeman nemá pravdu ?
Naopak kampaně posledních měsíců mu dávají jednoznačně za pravdu. Začalo to už dříve. Svého času byl cílem například pan Paroubek. Přiznám se - jelikož jsem ho neměl rád, tak jsem to tak nevnímal do doby než mediální hysterie přešla k házení vajíček. V současnosti se už některá média pokouší politiku ovlivňovat zcela otevřeně - ale jejich úkolem je přeci informovat. Naše společnost směřuje k mediokracii a je třeba se tomu rázně postavit. Hloupého či jinak nevhodného politika máme šanci ve volbách už nevolit, respektive jeho stranu. Oproti tomu média nepodléhají žádné společenské kontrole, ledaže by v extrémním případě odříkali předplatitelé, přestala inzerce apod. a tak majitel změnil instrukce.
09. 03. 2013 | 07:42

lasicyn napsal(a):

to Abuelo: Publicistika není totéž co věda,zřídkakdy je státníkem i kombinace Adonise s Einsteinem.
Dnes ovšem někdo od základky-marxismu odbočí k předpotopnímu Malthusovi,a jiný k postmoderní monetární expansi,jiný přežvykuje Benjamina Disraeliho v podání von Hayeka. Údělem postkomunistů je vnímat marxismus jako něco s jistou nepřekročitelnou hranicí v sobě,za níž již neexistuje invence,aby byla marxistická,za níž vše bude jen trapností. Pro ně je jedinou možností komentovat Velkou fotografii kapitalismu-jako světa velkoměsta plného aut a neonů.Menší část se vrací k idylické vesnici.
V těchto lidech je negováno na výslednou prázdnotu hlavy a kázání feldkuráta Katze. Bože můj,jak tyto lidi bolí a zohavuje vůbec myslet.Třeba negovat jejich ultraprimitivní chápání marxismu do podoby evoluce dneška.U nich to prostě nejde. Stupeň vakua je tak vysoký,že ani koně purkmistra Otto von Guericke neodtáhnou pověstné Magdeburgské polokoule držené vnějším atmosférickým tlakem od sebe.
Do této marxistické impotence patří inherentně sociální demokracie 21.století.Ona si neumí představit více než sociální soucit.Více než limity bohatství nebo daně jinak. V její totální slepotě a neschopnosti myslet tak,aby se šlo vpřed,jsou zaklety všechny nezdary chudých lidí něco změnit. Pro mne M.Gorbačev,V.Havel,V.Klaus apod. nebyli hloupí roku 1989,pro mne se stali takovými až poté co se ukázalo,že s jejich přístupem a způsobem myšlení nelze nic více než degenerace.U M.Zemana je dočasná výhoda,že ho kdysi ze scény odstranili,takže dnes vlastně lidé neví zda bude náhradníkem Té nehybnosti.Zatím se spíše pokusil o navázání styku s blogosférou,ale neprozradil,zda on ví jak na to více,než že z ČSSD odešel. Nechce být stejný.Ale zda v podstatném lepší? Ale někdy i pouhá negace je trochu více než pouhé nic.I když kritiků soudobého kapitalismu i apologetů je dost.Nejde o usmíření,ale vyřešení.Ćást lidí si pro sebe hromadíhmotné statky a finanční rezervy,ale jinak kde nic tu nic.Nic světoborného dnes kapitalismus nevykazuje. Ubíjející lidi bezduchostí.
09. 03. 2013 | 07:51

resl napsal(a):

Havla novináři nekritizovali, nebylo za co. Choval se k nim přirozeně a slušně. A to stačí. Nemusíte být novinář, abyste poznal, že máte před sebou arogantního vejtahu, nebo přiopilého samolibce. A takovým se to snaží dát "sežrat." Dobře jim tak, když se neumí chovat, ať se necpou do veřejné funkce. A je jim potřeba tak dlouho připomínat, že to jsou neotesaní bambulové, dokud se nerozuří a ukáží se v pravém světle. Včera vypadala I. Zemanová, jako když ji hulvát bije. Zdá se, že hradní zloděj to měl zase naopak, toho tloukla nenasytná lichvářka denně.
09. 03. 2013 | 07:55

ld napsal(a):

pamětník,

víte co je překvapivé, pane Matyáš? Že jakožto tzv.pamětník zde měníte nicky, jako kočka kocoury; tento poslední je dle mého odhadu tak asi pátý. Od pamětníka bych očekával trochu konzervativního ladění, šmrncnutého konzistetností :-), kteréžto vlastnosti by slušely vašemu plamennému negativismu.
Tak nashle za 1/2 roku u vašeho dalšího pseudonymu.

Jáchym 08. 03. 2013 | 18:16 ,

takhle to vidím taky.
Ale na gala večer bych si neobul kopačky.
09. 03. 2013 | 08:04

Bestia triumphans napsal(a):

V inauguračním projevu by si nový prezident - zvláště, když chce podle svých slov, zemi sjednotit - měl nechat podobná slova pro sebe.
Většině zdejších diskutujících to ovšem jaksi nedochází.
Udělejte úkrok stranou, diskutéři - stojíte si na vedení.
:-)
P.S.
Pmětník s malým p, vy můžete zůstat stát na místě. Vám už to nepomůže.
09. 03. 2013 | 08:06

Petr B. napsal(a):

Ale bylo za co, pane resle. Havel měl pravicové názory, média byla a jsou pravicová, proto nebyl Havel kritizován. Řiťolezectví vůči Havlovi se stalo posedlostí české novinářské obce. A přeneslo se to i do světa. Ve skutečnosti se Havel choval ještě výstředněji než Zeman. Klause začali novináři kritizovat až v roce 1997, ale ta kritika byla postavena většinou na tom, že je Klaus "málo pravicový".
09. 03. 2013 | 08:08

Hasan Nasralláh napsal(a):

Jeden můj známý říká, že vždy když mu hrozí zácpa, tak si na WC vezme některý z osvědčených plátků jako je MFheute, Respekt, Reflex a dílo se mu ihned podaří. Zeman má bohužel pravdu, česká média v česnekových rukou, o kterých se zde nemohu zmínit, páč bych byl ihned smáznut je kaliště divočáků a hnojník. Moc dobře si pane autore pamatujeme jak jste vy zástupci médii při volbě presidenta vyváděli, jediný vhodný příměr je, jako pominutí či vzteklí psy a bylo vás odhaduji 80%!
09. 03. 2013 | 08:09

Admirál napsal(a):

vico - "Inaugurační řeč se nepovedla. K deklarovanému uklidnění scény rozhodně nepatří rituální vykopání válečné sekery ve slavnostních minutách inaugurace."

Voliči Zemana ale to vykopání sekery směrem k pokleslým novinářům, médíím v jedněch rukou očekávali. Mmj. od toho ho mnoho lidí volilo.

Stav médií v našem státě je neslučitelný s demokracií. Nejlépe to ukázala prezidentská kampaň.

Pokud se něco v tomto státě má změnit k lepšímu, musí se njdřív změnit média.

Je jen logické a správné, že Zeman vytknul tento problém před závorku. Držím mu palec.
09. 03. 2013 | 08:35

Anna napsal(a):

milansmid napsal(a):

rejpal
diskusi jsem si letmo prohlédl, ale nevím, co bych k ní měl dodat. Když dám CTRL-F se jménem Šmíd, objeví se pouze invektivy, na které nemá cenu reagovat. Namísto věcné diskuse se tu hádají zaujatí Zemanovci se zaujatými antiZemanovci. Možná, že se tu objeví snad i nějaký zajímavý názor, ale kdo se má v tom šuntu probírat. Já jsem nenahazoval žádný problém, ale dodal informaci, kterou pokládám za podstatnou. Tj. Zeman může mít pravdu při své kritice médií v řadě případů (podpořil jsem ho citátem Helmuta Schmidta), ale do inauguračního projevu to nepatřilo.
--------------------------------------------------------------

Patřilo, nepatřilo...v inauguračním projevu to bylo a Zeman za to sklidil potlesk. Chápu, že se to médiím a novinářům nelíbí. Ale na druhou stranu spoustě lidí se taky nelíbí kritiky a někdy svérázně objektivní informace od některých novinářů. To je holt život.
Opravdu, ale opravdu nechápu, co je pozoruhodné na kontinuitě "Miloš Zeman a média".
---

P.s.: Pro Vaši informaci - ve druhém kole jsem volit nešla, v prvním jsem volila paní Fischerovou.
09. 03. 2013 | 08:35

Hasan Nasralláh napsal(a):

Stejně je zajímavé, jak "česká" média jsou nestranná a přinášejí objektuivní info. Uvedu zde nádherný příklad z
odjinud, jak to vidí jiní:

Roman Vecera, Cranbury
Sobota, 9.března 2013
Jelikož jsou informační média v rukou vládnoucí garnitury, včetně veřejnoprávních, tato nás záměrně neinformují o dění v Evropských zemích, přičemž jakožto členi rodiny EU bychom si zasloužili tyto informace namísto návalu reportáží z arabského světa či ještě vzdálenějších zemí. O Evropě se málo mluví, protože to v ní vře.
Pěkná ukázka, že? V ČR ani náznak.....

Z kusých téměř pokoutných zpráv se dozvídáme, že Řečtí dělníci přebírají moc na fabrikami. Španělskem cloumají nekonečné demonstrace a stávky, ústící v noční krveprolévání. Albánie se bouří proti drahotě a vyhnala neokolonialistický český ČEZ. Do ulic 2.3.2013 vyšly statisíce Portugalců, jen v Lisabonu jich 500 000 požadovalo odstoupení vlády škrtařů. V neklidné Itálii dovedl Beppe Grillo své hnutí Pěti hvězdiček, požadující přímou demokracii, v parlamentních volbách k výsledku 25 %


Pořádně to však bouchlo v Bulharsku. Po třech týdnech nepřetržitých masových demonstrací oznámila vláda, že odstupuje. Po veřejných popravách politiků nemá žádná z dosavadních prohnilých parlamentních stran odvahu ucházet se o sestavení vlády. Demonstrace však dál pokračují a na nich zaznívá požadavek změny volebního systému směrem k přímé demokracii, tj. skutečné vládě lidu Svou první bitvu Bulharský lid vybojoval, donutil odstoupit neschopnou vládu. Nyní ho čeká bitva o bezkorupční demokratické zřízení.


Tak co Češi? I náš národ je drancován cizáckými bankami a kapitálem a náš majetek končí v rukou cizáckých přisluhovačů a jejich gestapa, soukromých inkasních agentur a exekutorů. Napříč politickým spektrem tuto zem vydrancovali politické strany. Máme své novodobé politické vězně a mnoho obětí exekutorů páchá sebevraždy. Tyto informace však poměrně dokonale tutlá cenzura informačních médií, především veřejnoprávních. V naší zemi je už špatně vše, hlady trpí důchodci, ale i svobodné matky, či matky na mateřské, zdravotně postižení občané. Z původního miliónu živnostníků jich už 400 000 zkrachovalo. V běhu je rekordních 2 500 000 exekucí. N
09. 03. 2013 | 09:36

petent napsal(a):

Hodně lidí, kteří nemají Zemana rádi a volili jeho protikandidáta bude od počátku hledat kdejaké smítko spadlé na klopu jeho saka a nedokáží být objektivní. Co se týká toho, že v projevu nebylo nic o zahraniční politice, tak si myslím, že se nemusejí ničeho obávat, ona se jistě najde lepší příležitost, třeba při vztyčování vlajky EU. Co budou říkat potom. Nečekám, že bude Zeman bez chyb, je svůj a takový i zůstane. Ale zase si nemyslím, že bude horší než Klaus. V různých oblastech, které jsou pro mě důležité, má názory, které se mi libí. Proto mu budu držet palce a kritizovat začnu, až k tomu bude důvod.
09. 03. 2013 | 09:47

Bestia triumphans napsal(a):

Hasan Nasralláh napsal(a):
"V naší zemi je už špatně vše, hlady trpí důchodci"

:-) :-) :-)
Maximusi, vy píšete z hladu, takže hladem opravdu trpíte...
:-)
09. 03. 2013 | 09:50

jíra napsal(a):

Pane Šmíde, s tou pozoruhodnou kontinuitou jste to docela trefil. Části novinářů nestačilo, že byli kdysi dávno označeni jízlivě za žumpu, když svou kritiku vedli jaksi podpásově a často nepravdivě a dali aktérovi záminku bránit se útokem veřejností celkem s pochopením přijatým. I nespravedlivě podané příspěvky totiž ovlivňují politické preference a to si mnozí politici rozhodně nenechávají líbit, pak jim po volbách může scházet potřebný mandát i k tomu dobrému, co chtějí dokázat, vedle toho se vůbec v konkurenci prosadit.

Došla totiž média po té době někam k výrazně větší objektivitě v těchto sférách? No, nevím. Opakovala podobný přístup znovu jednostrannou kampaní za někoho proti někomu jinému. A opět pochopitelně přichází reakce v podobě jízlivého bonmotu (do jisté míry je to skutečně jen jeho typický bonmot), neboť pan Zeman nepatří mezi ty, kteří nad tím jen mávnou rukou.

Nevyplácí se moc přehánět. Na obou stranách se teď projevila jistá míra frustrace, to chápu. Podstatné je, co bude dál, zda půjdou obě strany do sebe.

Teď jde o to svůj fokus přesunout také jinam a všímat si mnohem víc těch mnohem objektivněji působících částí ve skupinách vyjmenovaným v projevu. Slušných schopných podnikatelů, politiků a úředníků. Vyrovnaných osobností v politice jako dobrých příkladů. Podpořit objektivnější kvalitní novinařinu podle těch nejlepších vzorů z historie i současnosti. Prezident to hodlá činit po svém, novináři to mohou činit také po svém, někde se to sejde. Pro novináře pole nepřeberné. To je to podstatné.

A je to i skutečně důležité. Čeho si více všímáme, na tom hodně záleží, to pak má velký zpětný vliv na společnost. A je tedy dobré, když je to pozitivně evoluční působení. Pak se tím může totiž inspirovat stále víc lidí a to má velký význam pro dění ve společnosti a ve světě. Ono "Nesuď nebo budeš souzen" platí i jinak, a to v tom pozitivním duchu "Povzbuď a budeš povzbuzen".

Když už pan prezident vzpomněl Karla Čapka, připomínám jeho bonmot: Noviny většinou píší o tom, co se neděje. Tedy napíší o nehodách, ale nikoli o autech, která dojela na své místo v pořádku. Samozřejmě to byla jeho nadsázka. Nehody se stávají a snad si dají lidé díky zprávám sami větší pozor, nebudou řídit rozrušeni, unaveni či pod parou, může se to přece stát každému. A psát o Josefu Novákovi jak z místa A dojel dobře do místa B, to taky nikdo nepožaduje.

Čapek tím měl na mysli, že existují také podstatnější věci. Ale na ty jako když ve sdělovacích prostředcích skoro není místo, ač jsou média celou sedmou velmocí, a je tedy patrně dost důležité, co v nich stojí, když mají jako velmoc vliv na tolik lidí.

Psát ve více aktuálním inspirativním duchu pozitivnějšího a objektivnějšího přístupu, to by ocenil nejen Karel Čapek, ale patrně už převažující část dnešní demokratické veřejnosti. Ovšem pozor, nemám na mysli lhát si do kapsy. Mám na mysli to, že když se podpoří a povzbudí dobré momenty a snahy, dělá to divy. U jedince to dokáže pozvednout sebedůvěru, změnit osobnost natolik, že se v tom snaží být opravdu dobrý a ještě lepší a jen září. Podobně to může změnit k lepšímu celou lidskou společnost.

A když kritiku, tak podloženou, pravdivou, vyváženou. I tu prezident potřebuje vůči sobě, nejen že nic není dokonalé, ale něco mohou být i kroky poněkud vedle.

A snad je z toho na druhé straně již více patrné a lze tomu docela věřit, že ony tři jím vybrané okruhy vystihl pan prezident jako podstatné a důležité dost přesně.

Hezký den
09. 03. 2013 | 10:04

Marian napsal(a):

Kdyby lidé ve větší míře uposlechli "rad" mediálních manipulátorů a tzv."celebrit" poslouchali bychom Karlův "dvacetiminutový" projev ještě dnes.Moc médií a bezmocnost obrovské části voličstva vůči ní je neuvěřitelná.
46 procent lidí se nechalo přesvědčit a dalo hlas člověku, který ZCELA A NAPROSTO ZJEVNĚ není pro prezidentskou funkci způsobilý ani tom nejzákladnějším- totiž ani fyzicky,ani duševně.
09. 03. 2013 | 10:18

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
Zapomíná na to, že je pouhopouhý úředník, nic víc, nic míň.
xxxxxxxxxxx
On se cítí jako král, byl přeci zvolen přímo občany jako první ČR prezident.
Kdo jiný než media ho mají vyvést z omylu.
Proto ať všude píší: Miloš Zeman není Král Miloš I., když se dal dobrovolně do služby národu. Až mu tato povinnost vyprší, vrátí se na svou tvrz opět jako Zeman.
Ovšem jen za předpokladu, že ho nezradí jeho poradci a játra.
09. 03. 2013 | 10:29

gogo napsal(a):

Schwarzenbergovské Sudety jsou nehorázný nesmysl.Ale kupodivu komentář Schwarzenberga k inauguračnímu projevu,není tak úplně zase od věci. Ono,M.Zeman zde v něm silně narušil zásadu T.G.Masaryka,kterou Masaryk převzal od Blaise Pascala:Nikdy neříkej samozřejmé. Za Masaryka se samozřejmě i střílelo.Ale podívám-li se naopak na 4000 komentářů pod Schwarzenbergem nyní a stovky pod Fendrychem-vytvořil si M.Zeman projevem armádu verbálně bojeschopných příznivců-ideologů. Pokud rozbijí neonacistické bojůvky-pak je to dobře.Jenže rozbíjí je zpravidla policie nebo mladí anarchisté.
Miloš Zeman se mi zdá zvolil nepopulární taképopulismus,ale dost zdůvodněný. Ovšem jako vládnutí mi to nepřipadá vhodný nástup.Vládnutí nelze stavět ryze na odporu k a eliminaci negativistů.Musí obsahovat prvky i inteligence toho druhu,že ukazuje kam potom,resp.kam i v případě absence negativistů.Černobílé je vidění-že vše špatné v ekonomice vzniklo až v létech 2010-2013.Zde pouze nejvýraznější.Průběžně rostly negativně všechny ekonomické parametry. Pamatuji si na ten rok 1998-jakoby zcela skokem zmizely pracovní příležitosti,relativně početné za Klause,byť málo kvalitní-a objevily se znovu až za Špidly po odchodu M.Zemana jako méně placené než za Klause.Ovšem Špidla tehdy možnost dostatku pracovních poměrů kritizoval jako "řetězení",takže zda to bylo jeho počinem též? Sám M.Zeman ví a říká,že byli nuceni podat 2500 trestních oznámení,které justice nikdy nedořešila vesměs. Čachry ,ignorance a arogance kolem roku 2000 n.l. vládly ,a Zemanovi se to vlastně nedařilo potírat. Implantovaná na ČSSD ODS se neosvědčila vůbec,to už byla lepší samotná.Západ píše o pracovitém Klausovi a líném Śpidlovi,ale z Čech blízké okolí tvrdí pravý opak a nečtené Klausovy početné knihy a drahé zahraniční výjezdy to dotvrzují. Ale Špidla také přišel ČR na víc než hodně.Ale M.Zeman vždy s Klausem sympatizoval více než se Špidlou.Jenže Špidla,na rozdíl od nich obou pracoval i na nižším kapitánském můstku-jako vedoucí Úřadu práce. Nejeví se velikášským megalomanem.Ale to,že vzal funkci vrchního eurokomisaře bez znalosti AJ byla rána republice pod pás,honba za osobním prospěchem.
09. 03. 2013 | 10:54

Hasan Nasralláh napsal(a):

Triumfující bestii Stejskalovu miláčkovi

Ty budeš opravdu makotřas, který nemá přehled o tom jak si naši obyčejní lidé "žijí". Spousta důchodců, ale třeba i mladých rodin s dětmi, obzvláště těch co bydlí v králíkárnách po komunistech, které vlastní státní instituce jako např. magistráty, města popř. jsou v nájmu soukromníků apod. má opravdu hluboko do žlabu. Já opravdu hlad nemám a jsem na tom za dobu podnikání od 3/1990 opravdu velmi dobře, jen prostě nejsem sviňák a u tebe bych si typoval, že si natřený modrou nebo fialovou barvou. Toť celé, snad to ten tvůj kosher mozeček pochopí!
Ono na tebe taky dojde a nemusí to dlouho trvat.
Hezký den všem a bestiím zvlášť!
P.S.
Skoro mám dobrý pocit, když studentům na VŠ zdražují poplatky, Pražákům třeba vodu či nájmy atd. Uvítal bych i malinké zdražení paliv a energií, tak o 100%, možná se lidem v kebulích rozsvítí a vyženou ty zloděje i s bestiemi. Ale zatím když volili Kchárka s Kalouskem za bukem, tak ať si to užijí... (-:
09. 03. 2013 | 10:54

Hagha napsal(a):

Paroubek, Klaus, Zeman, všichni nadávali na zlé novináře. Možná nejsme daleko od chvile, kdy politici zase začnou novináře řídit, cenzurovat a zakazovat. Omlouvám se, ale kdo toto nechápe a Zemana v tom podporuje, JE U MNE DEMENT!
09. 03. 2013 | 10:58

pěvec napsal(a):

Mezi takové politiky patřil například Richard Nixon. „Pánové, už nebudete mít žádného Nixona, do kterého byste se strefovali, to je moje poslední tisková konference".

Rovněž německý kancléř Helmut Kohl: ....proč bych měl poskytnut dobrovolně rozhovor Spieglu, když do stoky plné špíny také nelezete dobrovolně. Jeho výraz Kloaken-journalismus vstoupil do slovníku německé politiky.

Dalo by se najít více takových příkladů. Např. jiný německý kancléř Helmut Schmidt o novinářích napsal:

"Nikdy jsem ovšem neměl vysoké mínění o těch lidech, kteří z nedostatku zkušenosti sami sice nic neřídí, dokonce by ani nemohli spravovat nějaký okres, kteří neznají ani Ústavu ani veřejné právo, přesto však arogantně a vševědoucně nabízejí své koncepce naší společnosti, hospodářství nebo státu jako celku. Zpočátku jsem se také proto zlobil, když jsem byl takovými rádoby intelektuály nebo polovzdělanci oklasifikován jako pouhý "machr"... Později jsem si na tuto pohanu zvykl.

A to ti tihle "státníci" nezažili česká média, kterým stačí pouhá bradavice k tomu, aby člověka nechutným způsobem znemožnili.
Titulek tohohle článku taky svědčí o "inteligenci" novináře. Jako by chtěli za každou cenu dokázat, že Zeman má vždycky pravdu:-)
09. 03. 2013 | 11:01

barel stačí tak na betla napsal(a):

H.N.
V Bulharsku už veřejně popravili politiky?
Že by to už bylo tady?
Nic nikde nevidím.

Akorát Karl zatahuje, neb mu rodinní právníci poradili, aby se dál do hospodské rvačky nemíchal. Že by jeho potomci nemuseli mít co zdědit.

Aspoň sem Garcia Virgen nenapsala, jakou má radost, že umřel Hugo. To americký noviny si nevodpustily psát o všelijakejch (z palce vycucanejch) dialozích, jak Hugo prosí bodyguarda, že nechce umřít.

Jsou i horší žurnálie než jaké známe.
09. 03. 2013 | 11:03

Hasan Nasralláh napsal(a):

Hagha

Pane kolego, ono je to všechno trochu jinak. Média u nás skoupili bohatí lidé resp. vlivné skupiny, velká část jsou bohatí židé z Německa a část patří zdejším zbohatlíkům jako je např. Bakala rovněž podobného původu. Snad tímto konstatováním pravdy nebudu zahrnut do struktur antisemitů. A tím končí samozřejmě objektivita.
Každý z nás máme přece svoje vidění světa a tyto skupiny rovněž a také mají své zájmy! Pokud totiž vlastní většinu médíí jistá skupina od peněz, výstupy těchtom médií jsou tomu samozřejmě poplatné. Oni mají média pod kontrolou několika způsoby. Jednak je vlastní nějaký majitel a ten má zájem na určitém, řekněme levelu informování v nějakých mezích a většinou do novin resp. toho co píší až na výjimky oni nezasahují, to udělají vše za ně snaživí šéfredaktoři a rektálně srovnaný redaktorský tým. Někdy stačí těmto lidem jen zvednout telefona říci du du du! Pak tu je ještě reklamní operační a ziskový prostor, kdy formou reklamy a dobře zaplacené, si bohatí lidé a skupiny od peněz u nás platí tento tisk a pokud se jim něco nelíbí, pohrozí, že stáhnou reklamu a finito! A to si každý šéf rozmyslí naštvat mocné od peněz! Pak jsou tady různé kanály a kanálky jak udržet svůj deník nad vodou, tedy v zisku. Třeba některé instituce a VŠ platí a odebírají jistá množství těchto plátků a jde to často ze státních peněz! Třeba na kolejích VŠ v Praze se válejí kvanta MF heute apod. plátků a kdopak to sponzoruje?
Mějte se a světu mír!
09. 03. 2013 | 11:11

Hasan Nasralláh napsal(a):

barel stačí tak na betla

To byl od autora vznešený příměr. Myslel jsem, že obyčejný člověk je schopen to pochopit. Sorry, je třeba to upravit i pro lopaty. (-:
09. 03. 2013 | 11:13

Bestia triumphans napsal(a):

Maximus:
Ve vašem věku byste už měl vědět, že bez dovolení se netyká.
Vás neučili rodiče slušnému chování?
Ve škole vás neučili slušnému chování?
Nebyl jste náhodou u komunistů? Ti měli zvyk lidem blahosklonně tykat.

No, nic.
Kupte si nějakou příručku o chování ve společnosti, zalezte do nory a studujte, Maximusi.
Hodně úspěchů Vám přeje Bestia triumphans
09. 03. 2013 | 11:13

kde je kolega bijte je? napsal(a):

Neonacisti se do toho dostali jako Pilát do kréda.
Aby měl Miloš koho srovnávat s novináři.
Maj blbý pojmenování.
Čistě řečnickej vobrat.

Přes milión nezaměstnanejch a úřadům práce chybí půl miliardy.
Takže je nutno ukázat na někoho TO VON, a novináři nám tuhle vládu koneckonců spískali.
A chtěli ještě hůř.
09. 03. 2013 | 11:16

Míval napsal(a):

Myslím, že v Zemanových větách o médiích je důležité i toto: "Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, ...".
Lehkost, s jakou mnozí současní novináři a novinářky píší o věcech, k nimž se zjevně nenamáhali opatřit si alespoň základní údaje, nepřesnosti v případně použitých překladech, je udivující. Jako by, především pro ty mladší, byla základní žurnalistická kvalita co možná největší povrchnost.
A vývoj v audiovizuální oblasti je přímo děsivý. Mám na mysli veřejnoprávní televizi, jejíž zástupci hovoří o přibližování se standardům BBC. No, ona už ani tahle organizace není, co bývala, ale přesto stále vyčnívá. Tedy jakési přibližování naší televize by žádoucí bylo. Ale bez personální kvality to prostě není možné. V pořadu Interview 24 se v současnosti nejčastěji střídají dvě dámy - Písařovicová a Kroužková či Kružíková. Obě příjdou s listem napsaných otázek, a pak se ho drží, jakoby jim za krkem seděl celý ÚV KSČ a pět cenzorů. Prakticky nejsou schopny položit nějakou následnou otázku, jíž by případně rozvinuly naskytnuvší se zajímavé téma.
Skutečně nejpitomější byl pořad, do něhož si jedna z nich pozvala policejního prezidenta. Úvodem se pochválila, že nám zprostředkuje zajímavé informace o případech, které veřejnost zajímají. Pak položila otázku a pan president odpověděl, že se jedná o složitý případ, v němž probíhá vyšetřování, o němž on nemůže mluvit a ani nemá informace. A v tomhle duchu proběhlo celé interview. Výsledkem bylo, že se diváci dozvěděli, že ani pan policejní prezident nemůže mluvit o probíhajícím vyšetřování. Nevím ovšem, zda to došlo oné osobnosti, která rozhovor vedla.
Pokud jde o hlavní zpravodajský pořad, tam to asi nebude v osobnostech, ale v koncepci. Při sledování tohoto pořadu mám pocit, že se dívám do chléva s ustájenými sudokopytníky, kteří přežvykují a přežvykují, dokud není poslední stéblo řádně přežvýkáno. Pak ovšem pronikne do hlubin žaludku, odkud se po nějaké chvíli vrátí a žvýká se nanovo. Tak nějak mi připadá dramaturgie zpráv, ovšem jasných a spolehlivých.
Jelikož lze tyto jevy označit za projev blbosti, má Zeman pravdu, že je třeba s nimi bojovat, byť se vyhrát nedá. Ovšem neztotožňoval bych tyto lidi s neonacistickými bojůvkami či kmotry. Tuhle podobnost bych ale viděl u té části mediální obce, která svého postavení skutečně zneužívá minimálně k masáži, když už ne k vymývání mozků.
09. 03. 2013 | 11:16

Hasan Nasralláh napsal(a):

Bestia triumphans

Jo, to máš pravdu, ale já ze zásady lidem, kterých si nevážím nebo je považuji za sprosťáky tykám a dělá mě to dobře. No a ještě k tvý narážce, že tady píši asi z hladu. Neboj se, mám se opravdu dobře, zrovna minulý měsíc jsem koupil 4 byty v jednom severočeském větším městě a dám je trochu do pořádku a třeba prodám nebo ne.
Pronajímat je nebudu. Nemovitosti drží pořád cenu a tak prostě jen ukládám penízky na zlé časy.
Tak čau bestie a pokud budeš pořád tak agresívní a přisprostlý, tak ti budu tykat! Chováš se totiž dost namachrovaně a tyhle týpky nemám rád.
09. 03. 2013 | 11:26

resl napsal(a):

Zeman stárne a stárnutím se zmenšuje chuť na alkohol, zvlášť když si jej nemusí kupovat a válí se mu všude ve skříních, takže je příliš snadno dostupný.. Bude mít novou hračku - prezidentství a třeba si řekne, že tu radost médiím neudělá, aby ho viděli válet se po zemi, případně blábolit a vyprazdňovat se. Pokud ho nezaměstná prezidentství, měli by mu poradci zajistit jinou zábavu. Třeba šachy na compu s nějakou mírnější obtížností, aby jej těšily výhry a mohl se pochlubit Mynářovi, nebo Šloufovi. Jen ho nenechávat moc samotného. Doporučil bych mu semtam jointa trávy, sice by u toho nemohl číst, zase by měl dobrou náladu a vyprávěl by nám historky se Šloufem ve Veselí. Jenže to všchno, co se okolo něj motá, nemá úroveň. Jsou to většinou primitivové, malí, čeští mindráci, šťastní, že se znají s prezidentem. A on to tuší, jen nemá sílu je vykopnout, jako nemá sílu být s někým čestným, kdo by mu uměl říct pravdu a neurazit. Ovšem proti tomu arogantnímu monstru, ktré bez vědomostí a taktu, tady blblo část národa, je to hojivý, český brumla. Nakonec ostudu dělají Češi vždy a všude, tak proč by měl být prezident jiný. Zachrání nás EU, která vcucne Česko do svého trychtýře a tam na naše špatné vlastnosti a zvyky nebude tak vidět
Co bysme si povídali, kdo má jen trochu vyvinutý cit /podobně mluví Zeman/, vidí, že na prezidenta se nám vyšplhalo vohráblo, které budeme sledovat se strachem, kdy něco vyvede a my se schováme pod polštář, aby to nebylo na nás. Ti nejcitlivější se obávají, že se propadnou hanbou. Není to lehké stydět se za druhého a může dojít i k frustraci zakončenou dobře mířenou ranou na prezidenta. Vejce, nebo rajče by stačilo k poznání, že není králem světa.
09. 03. 2013 | 11:32

Míval napsal(a):

Resl: Vám ti Češi nějak leží v žaludku. Nemáte ve svém rodokmenu třeba pana Heydricha? Ten je také neměl rád.
09. 03. 2013 | 11:39

Hagha napsal(a):

Hasan Nasralláh

Samozřejmě, každé noviny někomu patří a to znamená, že je ovlivněné co a jak píšou. Stoprocentně není nic objektivní. To co píšete platí do jisté míry. Pokud přistoupíme na židovské teorie o řízení světa, můžeme se už vykašlat na všechno..
Mě hodně vadí výpady politiků vůči médiím, žil jsem za komoušů polinu života a to že psali všude o ničem a stejně mě fakt nechybí.
Nelítekme příliš ode zdi ke zdi a snažme alespoň trochu pochopit co ten druhý myslí!
09. 03. 2013 | 11:43

Twist napsal(a):

Pane autore, ztrapňujete se tím, jak berete pod ochranná křídla tu část novinářů, která skutečně škodí, krátkozrace se honí jen a jen za svým prospěchem ve službách bůhví koho. Novináři začínají být trapní svou veledůležitostí při ochraně demokracie. Uštěkali by Ratha (vůbec ho nemusím) a při tom se neodváží dloubout do daleko větších miliardářských lotrů. Buďte hodně zdráv, pane Šmíde.
09. 03. 2013 | 11:59

Bestia triumphans napsal(a):

Maximus:
Kinderstube se Vám evidentně vyhnula širokým obloukem.
Vůbec jste nepochopil, že gentleman ze zásady netyká, a to ani osobám, které považuje za opovrženíhodné - já Vám také netykám.
Tím, že tykáte se znemožňujete sám.

Ve vašem případě už ale náprava pravděpodobně není možná.
Zřejmě jste příliš mnoho času trávil na partajních schůzích a osvojil si chování neotesance.
Vy si můžete koupit třeba 400 bytů, na vašem mentálním minihorizontu to ale nic nezmění.

Je mi Vás líto, tak Vám ještě doporučím nějaký kurz společenské výchovy.

Hodně štěstí Vám přeje Bestia triumphans
:-)

http://www.adalbertinum.cz/novinky/article/1-zapis-do-kurz-tance-a-spoleenske-vychovy/1-novinky-2.html
09. 03. 2013 | 12:02

be napsal(a):

Zeman má bohužel pravdu...Mám dojem, že se situace navíc postupem času stále víc zhoršuje.
09. 03. 2013 | 12:24

resl napsal(a):

Míval 11:39,
nevím, možná. kdo to byl ?
09. 03. 2013 | 12:49

uno napsal(a):

Však za tu kritiku médií sklidil bouřlivý a všeobecný potlesk. Není tedy sám, kdo má takový názor. Je na čase média trochu "provětrat" a odvát ten pach "žumpy". Už páchne přespříliš.
09. 03. 2013 | 12:49

Max napsal(a):

Žumpa.
Jeden příklad za tisíc jiných. Stačí palcové titulky. Zabývat se obsahem některých článků je zcela zbytečné.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/295174-venezuela-drzi-smutek-za-chaveze-zemi-vede-byvaly-autobusak-maduro.html

Chtěl bych vidět, co by zplodila stejná redakce v reakci na podobnou tupost a netaktnost, odněkud ze zahraničí. Třeba:

"Po sametové revoluci vede zemi bývalý kulisák Havel".
09. 03. 2013 | 12:53

Pavelka napsal(a):

Myslím, že se slovy prezidenta pronesenými na adresu některých médií, nelze než souhlasit. Mistrovství ve vymývání mozků dosahuje třeba TV Nova.
09. 03. 2013 | 12:57

jarda napsal(a):

podstatná část médií.... naučte se prosím číst... děkuji.. až se to naučíte, pište... :)
09. 03. 2013 | 12:57

radek napsal(a):

potrefená husa neunesla pravdu, jsem novinář, do je víc.......
09. 03. 2013 | 12:59

Gru napsal(a):

Myslím, že média by asi neměla být tak přecitlivělá, protože k jiným nesou přecitlivělá vůbec a smohými osudy zacházejí v železných rukavicích. Uvedl bych jako poříklad D. Ratha, který je sice nejspíš delikvent a roizhodně nesymopatický jedinec, avšak hon, jaký na něho média pořádala, by skutečně nechutný (zesměšňující animace, stále opakované záběry pout na ruce, podněcování nenávisti přes závist, indukovanou opakovaným ukazováním jeho nemovistostí) - v kontrastu s V. Parkanovou, o níž se média neodvažují ani pípnout, ačkoliv je na tom z právního hledsikla stejně - obviněná, neodsouzená,na kruku daleko větší finanční škodu.
Že vám je vyčítána malá vzdělanost? Vždyť to tak je. Mnozí z vás neovládají ani základní pravopis.
Že jediný potlesk zazněl při této pasáži projevu? Podle mě to znamenalo souhlas s něčím, co je všeobecně známo, ale zatím nikdo se to neodvážil vyslovit. Když to pak někdo vysloví, osvobozuje to, vyvolá katarzi.
Milí novináři, stalo se vám po právu. Čekalo se, že se všichni popasou na rozmrzelém Klausovi. A najednou jsou to polobohové z novin a televizí, kteří jsou zkoprnělí a uražení a panicky hledají někoho směrodatného mimo žurnalistický gang, kdo by jim potvrdil, že se jim ukřivdilo. Ale zatím pan Moravec, který včera odpoledne prakticky pouze na tuto snahu zaměřil celý program, něco takového nedokázal z nikoho vymáčknout.
09. 03. 2013 | 13:00

Max napsal(a):

Je zajímavé, kolik lidí se obává vymývaní mozků ze strany médií, ale ochotně a s radostí se nechávají oblbovat od jednoho 'zneuznaného' ochmelky, který má lví podíl na současném marasmu společnosti.
09. 03. 2013 | 13:03

lahny napsal(a):

Vážený pane, dívám se na různé zpravodajství, ale to je hnus, jak si každá televize jeden a ten samý projev překroutí.V jedné televizi ho dají celý (ČT24), Prima vypustí z projevu jedno dvě slova (a už to dává jiný smysl) a Nova dá dopředu svůj komentář (nebo projev jinak sestříhá) a pak kousek projevu a zase to dává jiný smysl.
Takže se vůbec nedivím Zemanovi když je naštvaný na média.A dále zjišťuji, že Nova stále více nadržuje ODS, protože kritiku na ni z některých úst politiků ani nepustí, zatímco jiné televize dají celou kritiku.
09. 03. 2013 | 13:06

Max napsal(a):

Určité zadostučinění, jak to včera v událostech nedokázali Tabery s Mitrofanovem překousnout.

Okamžitě se naježili a pustili se do Zemana. Na druhou stranu není divu.
Neumím si představit jak a čím by se mohli obhájit (myšleno svou obec).
09. 03. 2013 | 13:08

agent napsal(a):

http://darny.blog.cz/0708/privatizace-nejvetsi-podvod-v-dejinach-cr-i?fb_action_ids=130130977167036&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22130130977167036%22%3A10150449789693056%7D&action_type_map=%7B%22130130977167036%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D
09. 03. 2013 | 13:10

thor napsal(a):

To je najednou kňučení ze strany zaprodaných médií - sprosté hanobení Václava Klause - na to odvaha byla. Prosazování dementního hraběte na popud Merkelové, na to byla taky. Na hanobení všech, co nechtějí tuto zemi zaprodat pořádá zvl. jisté "dnes" štvanice.Velebení anarchistů, trockistů a rozvracečů pravdolásky, ó to byly ódy typu Kim ir sen.
Ale jak se objeví nutnost odpovídat se za podlost, nenávist a zbabělost, naše média jsou najednou čistá křišťálově.
Padla kosa na kámen. A to je sakra dobře.
09. 03. 2013 | 13:11

Gru napsal(a):

"Není to lehké stydět se za druhého a může dojít i k frustraci zakončenou dobře mířenou ranou na prezidenta. Vejce, nebo rajče by stačilo k poznání, že není králem světa."

To není moc povedený návod. Vajíčka už tu byla a jsou neodymslitelě spojena s jinými politiky - tekla po tváři Havla a Paroubka. Vyzývat k "dobře míření ráně" něčím jiným by mohlo být nebezpečné. Pro toho, kdo vyzývá.
09. 03. 2013 | 13:13

Max1 napsal(a):

Max

Protože jsem taky Max, odteď nechť jsem Max1.
Mozek vymývají lidem přesně ti jako vy.

"Ochmelkou Zemanem". To by vám šlo.

1. O Zemanově pití nevíte zhola nic než to co vyčtete v novinách
(hlavně nepiště že jste z Vysočiny)

2. Kdybyste nebyl srab, tak se střízlivý pustíte do odborné diskuze se Zemanem po deseti pivech. Vsadím se, že byste to argumentačně prohrál.
09. 03. 2013 | 13:15

Reveil napsal(a):

Některé návrhy, aby média začala zdůrazňovat sklony M. Zemana k alkoholu . a už tu jakési nesmělé pokusy byly - jsou těžko realizovatelné, protože je známo, že taky Havel se jak před nástupem na Hrad, tak i přímo na Hradě velice obveseloval. Schwarzenberga pak ukazoval rakousky dokument Náš muž na hradě, jak se potáci chodbou úplně na mol.
V současné době, kdy probíhá glorifikace Havla, o láhvi není zrovna taktické mluvit. A taky ne o kouření. A rovněž o ženských ne.
Tak čím byste vlastně chtěli toho Zemana natírat?
09. 03. 2013 | 13:21

svatý Václave... napsal(a):

Milan Šmíd napsal: "Ať si Zeman myslí, co chce, ale média nejsou mafie". Pane Šmíde, prezident Zeman neřekl, že jsou média mafie, ale že velká část médií jsou mafie a ani to není přesně. Přečtěte si zdejší reakce a zjistíte, že stejného mínění je i většina zde diskutujících a ne jejich velká část. Vy nejste odborný asistent, odborný asistent by to co prezident řekl, nemohl takto neodborně a překrouceně, tedy lživě interpretovat. Prezident to říkat nemusel, přesto je to Bohu žel pravda. Velká část zdejších médií tu nepomáhá demokracii, nepomáhá zdejším občanům, nepomáhá zlepšení této společnosti, ale slouží pouze jejich majitelům a to nejsou Češi. Proto to kejhání potrefených hus. O Zemanově pravdě o některých médiích se nakonec můžeme přesvědčit zde a i v některých jiných sdělovacích prostředcích, dokonce i ve veřejnoprávních. Jak řekl Karel "jede se dál". Ve stejných kolejích.
09. 03. 2013 | 13:26

Květoslav Čech napsal(a):

Pan Zeman má pravdu.
Česká média si vytvořila pozici vševědoucích mesiášů, masíruji čtenáře tak dlouho, až tomu začne věřit. Informační masáž je jednostranná bez možnosto obrany. Souhlasím s prezidentem, že min. 80 % novinářů je opravdu pouze senzacichtivý póvl.
09. 03. 2013 | 13:28

Libor napsal(a):

Máte pravdu pane Šmíde, vy novináři nejste mafie, vy jste jen mafiánští poskoci a děvky.
09. 03. 2013 | 13:29

aleš napsal(a):

Co pořád pláče ten alkoholický zloděj tak at se s těmi medii nebaví kdo je na něho zvědavý snad jen jemu rovni co ho volili a ti co tu píčou o vymývaní mozku co sem lezete co si raději nečtete knížky a nechodíte obímat stromy jako váš vudce
09. 03. 2013 | 13:29

pamětník napsal(a):

Id:
"jakožto tzv.pamětník zde měníte nicky, jako kočka kocoury; tento poslední je dle mého odhadu tak asi pátý" Nevím, kde jste na ten nesmysl přišel, ale napovím speciálně Vám: Kdybych já měl tak špatný odhad jeko Vy, nenapsal bych sem ani řádku.
09. 03. 2013 | 13:30

Reveil napsal(a):

Byla tady zmínka o komentovaném zpravodajství na ČT a o "politolozích"
Na zmíněném TV kanále je to skoro nuda sledovat, protože si tam zvou stále jedny a tytéž komentátory a stále tytéž politology, takže člověk už dopředu ví, co řeknou. Z tohoto téměř železného pravidla bývá jen málo výjimek. Také "věčná trojici" Kroužková-Písařovicová-Drtinová už řlověk zná nazpaměť, včetně naprosto skandální neschopnosti, s níž nedokáží zabránit, aby jejich osobní politický názor nepronikl do komentování a nedeformoval tak celý rozhovor. Drtinová připomíná politickou komisařku, ne komentátorku.
09. 03. 2013 | 13:32

AVATAR napsal(a):

POTREFENÁ HUSA ZAKEJHALA....
09. 03. 2013 | 13:38

foton napsal(a):

Kůň je nebezpečný zezadu, pštros zepředu, blbec i zprava a zleva, konformní novinář navíc shora i zdola. Typický příklad
je jistý publicista Insideru. Insider = Velký Oblbovač? Amen!
09. 03. 2013 | 13:39

pamětník napsal(a):

resl
jako obvykle pomlouvá, tentokrát prezidenta Zemana z alkoholizmu. Je fakt, že mnozí lidé s postupujícím věkem ztrácejí chuť na alkohol, jenomže, resle, Vy byste mohl abstinovat celý život, v 69 létech nazpaměť se nenaučíte ani dvě řádky, natož desítky minut trvající projev a prezidentský slib. Naštěstí pro všechny to nikdy nebudete potřebovat.
09. 03. 2013 | 13:41

vico napsal(a):

Nečekal jsem, že mé konstatování, že inaugurační projev se M.Zemanovi nepovedl, vyvolá reakce.

To, že se mu nepovedl ještě neznamená, že s jeho obsahem nesouhlasím. Co je to obsah : nic než slova.

Nepovedl se mu proto, že považuji za nepatřičné, aby při slavnostním INAUGURAČNÍM projevu až tak brutálně zaútočil na tisk. Zatímco mafiánští kmotři nebo nacisti svou podstatou jsou kriminogenní skupiny stojící mimo právní pořádek demokratického státu, tak média, ať už si o nich myslíme cokoliv/p.Stejskal dobře ví, co si o nich myslím já a nic pěkného to není/, jsou součástí demokratického systému. Bez médií by západní forma demokracie nemohla existovat.

A to je obrovský přešlap pana prezidenta.

Obsahově však s kritikou našeho vyšilujícího převážně modrotiskového tisku se Zemanem souhlasím. Jeho brutální atak však přišel ve chvíli, kdy se už "hormony" uklidňovaly a valná část novinářů se začala smiřovat s nastalou situací. Srovnáme-li tisk v době voleb a nyní, zaznívaly tu od jiných spíše stesky, že "žumpálisti" až příliš rychle začínají za Zemanem dolejzat. Je to tak! Jenže mé podezření, že Zemana vnitřně rozežírá až neskutečná mstivost, má k dispozici opět další indicii. Zeman, dle mého, vyhlásil a to hned při příležitosti inaugurace, novinářům otevřenou válku. Vedle nacistů a mafiánů...paráda! Tohle udělal ve chvíli, kdy zbraně utichaly. Tato válka však Bimbovo prezidentství krutě poznamená. Zemanovi příznivci teď budou muset věřit a doufat, že pod prezidentským kobercem bude čisto a lidi, kteří budou "Bimba" obklopovat, budou rovněž čistí jak andělé. Nedej bože, aby mezi jeho spolupracovníky byl někdo s mafiánskými kontakty.

O modrotisku si myslím své, ale pokud jde o odhalování mafiánských kontaktů, něco se mu podařilo. I většina z vás, když poukazujete na sviňárny, vycházíte z veřejných zdrojů a ty jsou vesměs novinářské.

Zemanovi se ten projev prostě nepovedl a je jen dalším varováním. Byl to projev, který neučinil pod tlakem, ale naopak v dobré pohodě čerstvého vítěze. Jaké budou jeho projevy pod tlakem, který s jistotou přijde a bude tvrdý?

Zemanovi věřím, že by chtěl být prostředníkem, ale může se stát, že bude /chci věřit, že ne/ vstyčeným prostředníkem. To gesto přece dobře známe.
09. 03. 2013 | 13:43

ld napsal(a):

pamětník,

zase nepřehánějte, víc jak 5 jich nebylo: ZAM, Zbyněk Matyáš, ZM, RSDr.Zbyněk Matyáš, pamětník.
Je však možné, že jste návštěvníkem těchto stránek déle než já, pročež se ta výsledná čísla mohou lišit.
:-)
09. 03. 2013 | 13:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Reveil
Mně se Daniela líbí, na našince by se u interview mohla svůdně kroutit u tyče, na ty druhé by mohla nosit kostým dominy a pořádný bič. Přinejmenším by se zvýšila sledovanost.
09. 03. 2013 | 13:44

kelner napsal(a):

Mám jednoduchý a přízemní názor. V naší republice byli z čelních politiků pouze dva a to Zeman a Klaus, kteří se odhodlali alespoň nějak se postavit církvi a extrémním sudeťákům v Německu. Pokud se jedná o zmínku v prezidentovu inauguračním projevu na téma "novináři", ta masáž, kterou předvedli v kampani ve prospěch knížete nemá obdobu. Na oba dva pány mě mrzí, že jeden v t.zv.církevních restitucích ztratil charakter a druhý se při inauguraci v podstatě podrobil církvi.
09. 03. 2013 | 13:44

Alice napsal(a):

Včera, myslím že v HP byl nějaký režisér (jméno už jsem zapomněla), který natočil film o kandidátech na prezidenta v předvolební kampani. Napřed na otázku, zda film není ovlivněn jeho preferencemi pro určitého kandidáta odpověděl, že v žádném případě, protože to prý točili jako dokument pro budoucnost (?). Chvíli na to, na dotaz, jestli viděl Zemana při natáčení pod vlivem, odpověděl, že o této "pověsti" se budeme moci přesvědčit hned několikrát v jeho filmu. To jen k Vašim "nesmělým útokům". A bude se to stupňovat. Zvlášť teď po tom Zemanově upozornění na média. Podle mne to od něj moc taktické nebylo. Paroubka v médiích přerostla "bradavice", u Zemana to bude "metla lidstva". To by bylo, aby si ho párkrát nevyčíhali a pak ten snímek netočili v médiích pořád dokola. Myslím, že nikdo nepochybuje, že Zeman se napije rád. Teď půjde jen o to, udělat z něj člověka zničeného akoholem a tím zpochybnit všechno jeho konání.
09. 03. 2013 | 13:46

Alice napsal(a):

Můj příspěvek ve 13.46 byl pro Reveil ve 13.32
09. 03. 2013 | 13:48

šašek z Jihlavy napsal(a):

aleš napsal
"a ti co tu píčou o vymývaní mozku co sem lezete ....
Nic ve zlém, jsem jen tuctový šašek, ale jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak chlapů se to netýká?
09. 03. 2013 | 13:50

čtenář napsal(a):

Ale problém je ten že opravdu většina lidí, co si nechají říkat novináři, co píšou do novin a obyčejný lidi tak získávají informace a mají být seznámeni o pravým stavu ve společnosti, tak ti co píšou do těch novin jsou polovzdělanci, amatéři co jsou schopni napsat kdejakou blbost a nepravdu jen aby se zalíbili svému pánovi a měli flek.
09. 03. 2013 | 13:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

Reveil napsal(a):
Některé návrhy, aby média začala zdůrazňovat sklony M. Zemana k alkoholu . a už tu jakési nesmělé pokusy byly - jsou těžko realizovatelné, protože je známo, že taky Havel se jak před nástupem na Hrad, tak i přímo na Hradě velice obveseloval. Schwarzenberga pak ukazoval rakousky dokument Náš muž na hradě, jak se potáci chodbou úplně na mol.
V současné době, kdy probíhá glorifikace Havla, o láhvi není zrovna taktické mluvit. A taky ne o kouření. A rovněž o ženských ne.
Tak čím byste vlastně chtěli toho Zemana natírat?
09. 03. 2013 | 13:21
xxxxxxxxxxxx
Proč tolik slovíček a větiček. Stačí napsat, že v domě oběšence se o provaze nemluví.
09. 03. 2013 | 13:54

Pompeius Magnus napsal(a):

Zemič má pravdu, to co předváděla zejména MFDnes, Hospodářské noviny, AKTUÁLNĚ, Lidové noviny ve druhém kole prezidentské volby byla ukázková mediální manipulace a vymívání mozků. Lidé jako Šídlo, Honzejk, Leschtina, Urban to je přeci něco tak nechutného, že fakt, že si tito lidé říkají žurnalisté je automaticky urážkou všech novinářů. Ještě by to chtělo pojednat o mediální masáži na facebooku, tedy o progresivních metodách manipulace a brainwashingu v nových médiích. Pane Šmíd obahujete neobhajitelné a stáváte se laureátem Bienertovi ceny za angažovanou žurnalistiku.
09. 03. 2013 | 13:54

ld napsal(a):

Matyáši,

pa, doktore.
:-)
09. 03. 2013 | 13:58

Čech napsal(a):

Jako vždy, trefené husy kejhaj´a kejhaj´, kde jsou ty chvíle, kdy publikovaný text ve veřejném médiu měl váhu důkazu nejvyšší úrovně.
09. 03. 2013 | 14:10

dark napsal(a):

s informacemi je to jako s jídlem. Musíme si vybírat. Bohužel, jsou lidi, kteří sežerou na co přijdou. A pak si stěžují, že něco bylo moc tučné, svíčková byla neveganská, pudink neslaný a jitrnice v sobě neměly hovězí. Lidi jsou převážně nechytří... a každý názor, který je proti jejich oblíbenci, berou jako útok, případně nepravdu.

Nejvíce nechytří mají pocit, že v našem státě je potřeba změnit hlavně média. Opravdu? Proč tleskali všichni ti politici při útoku Zemana na média? Protože chtějí lepší média, která budou lépe informovat? Co je to pro politika lépe? Není to náhodou spíše "méně" a hlavně "pozitivně"...?

Kdo přináší informace o korupčních kauzách, kde začala obroda děsivého stavu společnosti? VY nechytří jste se jednoho dne vzbudili a na čele jste měli natištěny zprávy o promopro, rathovi,atd.? Máte zprávy za jednostranné? Tak si vyrobte vlastní, najděte si čtenáře, plaťte si za sobě libé informace navzájem.... Pujde to???

Spolek nechytrých si stěžuje na manipulaci médií a nediví se, že stejně si stěžuje každý prodejný politik! Kdo je tady větší naiva?

Dokud jste se o korupci nedozvěděli z médií, o těch chatách, vilách, autech, příjmech z dozorčích rad, tak jste byli v klidu, moulové. Dokud ekonomika rostla, tak vás topné oleje, Unipetroly a jiné nezajímaly... Kdyby nepřišla krize, kradlo by se dál, a vy byste stejně jako při privatizaci čekali na drobky, co spadnou pod stůl s kuponama.

A teď jsou hlavní problém média. Skvělý závěr, panečku. Náckové, kmotři a média. Úžasný. Takže nejlepší bude je začít kontrolovat, soudruzi, aby informovala vyváženě, že jo?...

blink blink...
09. 03. 2013 | 14:12

kouzec napsal(a):

Zeman to trefil zcela přesně. Co chcete čekat od absolventů bývalé komančské fakulty žurnalistiky UK (pařeniště zapálených prověřených soudruhů a eses mládeže), od nových absolventů této překabatěné fakulty na fakultu soc věd, kde učí stejní "experti" jako za komančů a ve stejném duchu a kvalitě vychovávají nové zapálené..............jak říká Zeman.
09. 03. 2013 | 14:15

Reveil napsal(a):

šašek

No, říká se, že propti gustu žádný dišputát...

Na můj vkus má moc dlouhý prsa. Aby působila jako domina, na to už nepotřebuje doplnit vůbec nic.
09. 03. 2013 | 14:16

Gudka napsal(a):

dark

Ale kdepak. Není nutné "dělat" jiná, nová, nebo "vlastní" média.
Úplně stačilo, aby to, co bublalo pod hladinou, někdo dostatečně nahlas řekl. A už jim to nikdo neodpáře - můžete se vztekat, jak chcete. Lidi už se budou dívat na informace médií přes prsty. A to je hodně velký přínos.
09. 03. 2013 | 14:21

J. FIŠER, TŘEBÍČ napsal(a):

ať si media myslí, co chtějí
většina občanů ví, že jsou závislí na chlebodárcích
a ti, co si trochu čuchli k politice ví, že vybrané politické subjekty nemají nárok
PANA ZEMANA PROTO PODPORUJI - MÁ PRAVDU
09. 03. 2013 | 14:23

resl napsal(a):

Pamětník 13:41,
jako obvykle pomlouvá, tentokrát prezidenta Zemana z alkoholizmu, jenomže, resle, Vy byste mohl abstinovat celý život, v 69 létech nazpaměť se nenaučíte ani dvě řádky
..............
čest, kovanej komouši, už vám zase chybím ? Vy nevíte, že jsem soutěžil v Mezinárodní soutěži "WCM" a byl druhý, jen proto, že jsem se opil ?
..............
šašek 13:50,
dobrý, takže se taky nemusím vyjádřit, to se mi ulevilo.
09. 03. 2013 | 14:25

resl napsal(a):

oprava : pamětník s malým "p," vy už budete vědět
09. 03. 2013 | 14:27

Arago napsal(a):

Pan Dark: domnívám se, že místo mozku máte Big Dark! Pan prezident nemluvil o všech publicistech, ale o té konformní verbeži, která za úplatu je schopná napsat cokoliv. A proto mu bylo velmi tleskáno. Ta verbež totiž je poplatná zejména cizákům, kteří se zmocnili některých médií a kalí vodu ve svůj prospěch.
Řekl bych, že ti nechytří nejsou občané, protože jak je zřejmé z diskuse, zastávají názor jako ti, co tleskali, a ti nechytří určitě nejsou. Nechytrý v plné nahotě jste se ukázal Vy!
09. 03. 2013 | 14:31

Admirál napsal(a):

dark - "s informacemi je to jako s jídlem. Musíme si vybírat"

To máte pravdu. Vybírat je třeba. Věřte, že jsem od komančů dobře vyškolenej, je lovit.

Jenže není z čeho. 5 hrášků v kýblu rizota je málo. Nestojí to za hrabání se v rozvařené rýži.

Navíc pletete si informace s dezinformacemi a manipulacemi. Dezinformace a manipulace jsou v našich médiích ta rýže, informace ten hrášek.

A s tím doopravdy něco dělat třeba je.
09. 03. 2013 | 14:33

petr napsal(a):

Skutečnost je taková že naše současná kapitalistická lži média,zcela zřeltelně a bez skrupulí píšou co jim příkáží jejich chlabodárci.A známe to i z historie.Mistr Jan byl upálen pajnžto nesdílel mainstreamový proud tehdejší feudacie.A dnes nám soudruzi z médií hlásají že zde máme jakousi demokracii.A běda tomu kdo by se o tom odvážil pochybovat.
09. 03. 2013 | 14:36

Desiderius napsal(a):

Zeman je pomstychtivý jako Klaus a nezapomíná na podporu médií Schwarzenberkovi.Chce se jim pomstít a očernit je.Jeho výrok je nesmírně hloupý a trapný,přesně takový, jakým Zeman je.Tento výrok by se měl novináři neustále probírat a ukazovat na něm podstatu Zemanova myšlení.To má být jedna z hlavních myšlenek českého prezidenta při jeho inauguraci ? Co to je za prezidenta,který neumí říci nic podstatějšího, než se mstít novinářům ? Jak bude vypadat jeho další působení na Hradě,když takhle "pěkně" začíná ?? Na Hradě žádná změna,Klausova hloupost pokračuje v jiném provedení.
09. 03. 2013 | 14:37

Fandím Prezidentovi Zemanovi napsal(a):

...Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií...
Pan Prezident Zeman to mohl klidně zkrátit... :
"Podstatná část českých médií je jeden velký HNUS".
Ale to by se do projevu nehodilo, pravda...
09. 03. 2013 | 14:41

Karel Vlach napsal(a):

bohužel jsou horší,mafie jdou po penězích,kdežto media po našem svobodném myšlení..
09. 03. 2013 | 14:44

jcch napsal(a):

Kolektivní vina novinářů, pan Zéman, neexistuje. Všichni novináři nejsou podplacení škrabálkové, nejméně 1 procento má vlastní názor, i když jim přináší problémy a žádnou odměnu.
09. 03. 2013 | 14:49

Az napsal(a):

Rozdíl tu opravdu je, mafie k dosažení svých mocenských cílů porušuje zákony, zatímco média k témuž používají demagogie a lži, což sice zákonný rámec nepřekračuje, ale amorální je to stejně.
09. 03. 2013 | 14:49

Reveil napsal(a):

Alice

Možná, že to sxkutečně bylop netaktické - ale on jistě nepočítal s tak vřelým souhlasem, jakého se mu od publika za toto pojmemování nešvaru dostalo. A tento aplaus je také tím, cop rozžhavilo žuirnalistický gang do běla.
Nemyslím si, že by šlo o pomystychtivost za buranskou podporu médií Schwarzenbergovi. To švarcenberkování bylo již odměněno neochotou publika koupit inzerovaný produkt. Výtky médiím jsou, jak píše autor blogu, již dávná Zemanova idea. Ale možná se měl více poučit z posledního medialismu, který zastínil zdejší obzor - ze štvanice na Klause, která zdánlivě neměla, vzhledem k pouze několikadenní perspektivě setrvání štvaného objektu ve funkci, význam. Myslím, že to bylo jinak. Bylo to varování novému prezidentovi, aby si uvědomil, co spojená mmédia dokážou, a aby nezlobil. Zeman tomu možná neporozuměl, a možná porozuměl a prostě zvednul rukavici.
09. 03. 2013 | 14:51

zemedelec napsal(a):

Pro Arago.14:31
Přesně.
Já se jenom podivuji,že si na média nestěžuje,Nečas,Kalousek,Schwarzenberg,no naše slavná pravice.
09. 03. 2013 | 14:54

stoppa napsal(a):

To asi bude mazec. Hádám který noviny vemou nějaký hodně černý leschtidlo a začnou Zemana natírat.
09. 03. 2013 | 14:54

Miroslav Procházka napsal(a):

To tvrdím od začátku,je mi 80 roků a nikdy nepamatuji jak u nás ovlivňují,tvoří a provádějí politiku nikoli politici,ale hlavně média,některá více a některá méně.Je velice ubohé,když sledujete televize a jejich moderátory,kteří žvaní,provokují a vytvářejí nálady proti některým lidem.Přitom jejich osobní rozumové úvahy jsou jen pochytané z pozadí.Vytvářejí nálady,špiní lidi,vyvolávají aféry a hlavně uměle tvoří veřejné mínění.Potom se pár nerozumů chytne do té sítě lží a vezme ji za svou a mele a mele,až to vypadá,jako kdyby to byly jejich myšlenky a nápady.
09. 03. 2013 | 14:57

Maprof napsal(a):

Pane Šmíde,na jedné z fotografií z Brna,kam si šel Klaus pro nějaký "odznáček",byla vyfotografována paní,jak je otočená zády k procházejícímu Klausovi.V popisku nám media sdělovala,že se lidé k odstupujícímu prezidentovi otáčejí zády.Pravda je však taková,že zmíněná paní sice odcházela,ale než se otočila,předala Klausovi kytici květin.Jak by jste Vy hodnotil toto sprosté manipulování se čtenáři?Proto si myslím,že pan president Zeman má naprostou pravdu,nazval-li media žumpou a žumpu,jak je známo,je třeba často vyvážet.Nic proti slušným,ale ty,kteří se honí za senzacemi za každou cenu,je třeba držet za uzdu přímo u držky.
09. 03. 2013 | 15:00

kolín napsal(a):

Jak nemám Zemana rád, tak není daleko od pravdy. Dodnes se např. dočtu jen o genocidě Srbských vražedných komand za války na Balkáně, ale co zvěrstva páchaná muslimy na územích, která jim historicky nepatří? Všechna média hlásají stejné názory a chovají se jako mafie. Vymývači hlav.
09. 03. 2013 | 15:07

ld napsal(a):

Maprof,

opodál si zase dva mládenci v červených nosech nápaditě vyměňovali plyšáky. Myslíte, že to byl taky kec?
09. 03. 2013 | 15:11

ld napsal(a):

Maprof,

já jen, že od chrastavských antiperlí nevěřím tomu, že by prezidentská ochranka umožnila takovouto předávku zájmové osobě.
09. 03. 2013 | 15:16

andreamic. napsal(a):

Je smutné, když novináři, kteří se živí psaním do médií, nezvládají ani základní pravidla pravopisu. Pravopisu, který se učí tuším žáci 8. ročníku ZÁKLADNÍCH ŠKOL v souvislosti s psaním čárek v souvětí /ve dvou odstavcích dvě hrubky/. Jistě je šmídovský pravopis banální věcí v souvislosti s obsahem probíhající diskuze. Ale není třeba nějaká ta pravda na Zemanových slovech o (parafrázuji) novinářích, kteří s velkou neznalostí věci......
09. 03. 2013 | 15:17

Starý pes napsal(a):

Řekl to dobře. Neodsoudil všechna media,ale myslím pouze ta, s nimiž má - nejen on - špatné zkušenosti.
09. 03. 2013 | 15:18

resl napsal(a):

Co by si ti dva ješitní vejlupci počali, nebýt médií, novinářů, fotoblesků ? Jsou to jen jalový řeči dvou bambulů, kteří představují velkou část české společnosti. Jestli dobré, nebo špatné, to poznáte na jejich chování, vyjadřování. Oba si hrají na "macha" i když to jsou v podstatě zženštělé figury. Jeden kňourá, máchá ručičkama a přemýšlí, jak zalhat, aby se mu to nedalo dokázat a druhý se bojí udělat krok a vzít cokoli do ruky, aby to nezničil. Silní jsou asi jen v jednom a to ponižování svých žen, netaktních jednání, neumí svou ženu vzít za ruku, jakoby se před veřejností styděli za své city. Nakonec neumí ani slova hymny, neboť v Lánech se ke sboru nepřidali ani mumlavě. Praví, čeští knedlíci, že komouši, to vy jste jiná, krvelačná parta. To by mi dosvědčil i zdejší soudruh "pamětník", kdyby se zde dala zpívat internacionála.
09. 03. 2013 | 15:20

elix napsal(a):

Zeman má ke svému vyjádření myslím dobré důvody. Já si například koupil před volbami 2010 časopis Reflex a bez sebemenšího zakrývání v něm jen celkem nechutně grilovali pana Paroubka. Já jej volit rozhodně nemínil ale i tak jsem z toho byl dost znechucen a časopis si již nikdy více nekoupil. Reflex ale nebyl v tomto směru vůbec výjimkou.
Ono každý máme nějaký morální základ a někdy se holt tak trochu odkopem a ukážeme, co v nás doopravdy je. Zeman se k novinářů jen chová přímě a já jej za to chválím.
09. 03. 2013 | 15:20

jíra napsal(a):

anna

Zdravím. Pokusil jsem se ve svém příspěvku z dneška (10:04) naznačit, že jmenovat novinářskou obec, tj. mocnou sedmou velmoc, jako důležitý faktor pro povznesení společnosti, je na místě už při inauguračním projevu. Pana Zemana dění ve společnosti určitě zajímalo i na Vysočině, početl si. A měl o čem přemýšlet, i o smyslu toho všeho. A co je zejména podstatné a důležité pro faktickou nápravu věcí, tj. všeobecně, celistvě.

Tu Zemanovu poznámku k negativním projevům ve společnosti beru jako celek také jako jeho typický bonmot, kterým toto téma uzavřel. Mafiáni, extrémisté jsou vyloženě záporně vnímané pojmy. Neutrální výraz "podstatná část novinářů" (tedy nikoli nějaký záporný pojem) na konci výčtu působí v jejich sousedství překvapivě a jako popíchnutí. Takové bonmoty se obvykle někoho dotknou, ač to autor může myslet vlastně v dobrém, prostě mu záleží na tom, když negativní vyznění svého působení nepřehánějí ani novináři. Přehánění médií působí jako hegemonie, když jsou přece tou velmocí. A nebyl by to Zeman, kdyby s nějakým bonmotem nepřišel již při inauguračním projevu. Někdy jsou ty bonmoty docela i vtipné a zasáhnou o to víc, takže pokud to smysl dává, proč ne. Snad bude těch případně nepovedených opravdu minimum, ty mu ke cti neslouží.

Možná se pan Šmíd ani tak necítí být dotčen osobně, ale tak trochu to tak vyznělo, i když jako mediální specialista se třeba jen cítí být povolán hájit své kolegy tak nějak z principu věci (tedy že se údajně něco takového "nesluší") a snaží se ten záměr poněkud objektivizovat (příklady jiných státníků), aniž by objektivně také mířil do vlastních řad, neboť určitá náprava přístupu médií by byla požehnáním. Čas ukáže, zda se to povede.

Hezký den.
09. 03. 2013 | 15:22

Malý Český Jarda napsal(a):

Je mi velic líto, ale prezident Zeman má pravdu. Media v ČR likvidují demokracii v tomto státě. Která naše média rozlišují mezi zprávou a komentářem? Já už nezaujatou zprávu o dění v ČR v médiích nezaregistroval hodně dlouho. Většinou jsou to komentáře, kam jejich autor vkládá své názory. Bohužel, jsou vydávány za zprávy. Čím dále tím víc se ve zpravodajství projevuje názor toho, kdo médium vlastní, či kdo v něm masivně inzeruje. Média si prostě lze koupit a jejich nestrannosti může věřit snad jen pětileté dítě. Příklady? Podívejte se na prezidentskou kampaň. Tlak médií na zvolení pana Schwartzenberga byl neskutečný. Vzpomeňte si na chvíli, kdy ODS prostřednictvím pánů Tluchoře, Jurečka, Škárky a paní Kočí rozbíjeli zevnitř jednu z koaličních stran. Přesko, že to přiznal premiér, vyjádřil se k tomu prezident, v žádných médiích se to vlastně ani neobjevilo. VV mi nejsou sympatické, ale i tak musím konstatovat, že média selhala. Těch příkladů by bylo moc a moc. Nebudu je jmenovat. Ale média u nás jako mafie fungují a jsou velkou silou působící proti demokracii v naší zemi. Je to skoro jako za komunistů. Jen tehdy byla všechna média vlastněna státem a informovala vždy stejně. Dnes jsou občas zájmy vlastníků, či sponzorů médií odlišné a tak se sem tam objeví i protichůdné informace. To ale nemění nic na tom, že zpravodajství v médiích možno věřit není a je třeba se vrátit k praxi, kterou jsme používali za socialismu, čtení mezi řádky.
09. 03. 2013 | 15:26

Renata napsal(a):

Husy potrefené se ozývají a ostatní k tomu kejhají, mně zkorumpovaná média postihla a dostihla, Vy s těmi zaprodanými pisálky asi zkušenost nemáte a berete jen to, co Vám nabídnou ať je to co je to
09. 03. 2013 | 15:28

sněhulák napsal(a):

Myslím, že potrefené husy na "veřejnosprávní" České televizi se ozvaly za pár minut po projevu. Moravec zahájil u svých vybraných hostů masivní masáž a vynucoval si souhlas přímo mířenými otázkami. A Železný s Písařovicovou mu hrdinně sekundovali. Myslím že na ČT rychle pochopili na koho ta mediální masáž padá. A Blesk zareagoval titulkem : "Zemanův první trapas na Hradě". A čí to byl trapas? Rozhodně ne jeho. To je ta mediální masáž zmíněná prazidentem.
09. 03. 2013 | 15:33

stratilova napsal(a):

I kdyz nejsem privrzencem pana prezidenta Zemana, neda se nic jineho nez s nim naprosto souhlasit.
09. 03. 2013 | 15:34

Janča napsal(a):

ne media nejsou mafie,média jen mafie vlastní
09. 03. 2013 | 15:34

artík napsal(a):

Přemýšleli jste, jestli je v redakci někdo schopen sebereflexe?
09. 03. 2013 | 15:35

slávek napsal(a):

Však mu to ti zkorumpovaní novináři nedarují. Ne jen Klausovi, ale i novinářům /3. státní velmoci/ chybí sebereflexe.
09. 03. 2013 | 15:37

Šafář Pavel napsal(a):

Právě pro takové rádoby novináře(ŠMÍDY)to bylo řečeno a hle trefená husička zakejhala......
09. 03. 2013 | 15:38

jin napsal(a):

Média nejsou jako mafie, jsou to jen jejich prostředky k ovlivňování myšlení plebejců a k mediální likvidaci nepohodlných politiků !!Ovšem "poctivě placené" !!!
09. 03. 2013 | 15:39

Gege napsal(a):

Kdyby se mohla vrátit cenzura,to by naši politici hýkali blahem!
09. 03. 2013 | 15:41

petr napsal(a):

tak nevim jak může jakýkoliv jeho projev uklidnit
09. 03. 2013 | 15:41

irtebergen napsal(a):

Kdyby aspoň někteří politici (na všech úrovních) měli charakter, znalosti, neúplatnost, vzdělání, schopnost zaujmout a vést - nebo aspoň část těchto vlastností, tak média nemají co řešit a můžou jen komentovat. Vzhledem k ubohosti naší reprezentace, jsou media ještě moc mírná........
09. 03. 2013 | 15:41

Veronika napsal(a):

Ne nadarmo se říká - hoď kámen do hejna husí, ta potrefená se určitě ozve.. ale vypadá to, že jich trefil nepočítaně, to se ovšem dalo čekat.
09. 03. 2013 | 15:42

reda napsal(a):

pokud média nejsou mafií nebo součástí mafie, tak určitě jsou prodejnou děvkou - ale za to si můžou ti, co je konzumujou.
Pro hloupýho konzumenta hloupý zprávy. Pak už se ani nepozná, zda je píše hlupák, nebo prodejnej chytrák.
09. 03. 2013 | 15:42

Jiřík napsal(a):

Vážený pane Šmíde,
věnujete se médiím dlouhodobě a možná, že Vás už postihla profesionální slepota. Já sám, bez ohledu, zda Miloš Zeman něco řekl nebo neřekl, vidím, že média nehrají poctivou hru, ale používají škálu svých prostředků stěžejně za účelem zvýšení sledovanosti a prodejnosti. Jejich stěžejní a z mého hlediska vadnou metodou je nepublikování téze, tedy základního materiálu, dokumentu. K citaci úryvku z původního materiálu dojde, až teprve někdo vznese antitézi (to by bylo ještě dobré), připomínky a malichernosti k detailům, jedovatosti, negaci třebas ne k materiálu samotnému, ale k tomu, že ho není možno snadno uskutečnit. K tomu například negace Občanského zákoníku línými soudci v poslední době.
Inflace publikace kontroverzních politických témat je způsobena i tím, že pro moderátory politických pořadů i komentátory je politika byznys a jsou na poli politiky vlastně podnikateli. Veselovský, Moravec, Železný, Drtinová, Písařovicová možná nejsou v televizi ani zaměstnáni ve skutečném pracovním poměru, jsou to libera, která mají ještě nějaký kšeftík v rozhlase, novinách a jsou schopni stejné téma prodat hned několikrát.I komentátoři externisté prodávají svou znalost, názor nebo dokonce výklad toho, co by si ti ostatní neměli myslet, za peníze. Jako ilustraci komentátora se znalostí a názoram bych uvedl třebas Pečínku, Nováčka nebo někoho z Respektu, třebas Taberyho. Ne vždy je to stoprocentně i můj názor, ale jejich vyjádření zasluhuje uznání, protože tam je ta znalost a nebojácnost názor formulovat. Pro mne jsou personifikací rozbíječů a zpochybnovačů práva na názor například Dvořáková,Hvížďala a Pehe, sami přitom bez vlastního názoru.
Zeman se zmínil o minimálních znalostech novinářů. Zde již uvedení pracovníci ČT mají u jména titul magistra a možná i doktora, přes to jejich témata se přidržují té nejnižší informační úrovně, jejich zpracování začíná u Adama a zřídkakdy interwiew překročí úroveň mírně pokročilý začátečník. Musí to být už silný partner, aby se mu podařilo přes moderátorem uměle udržovanou začátečnickou úroveň prorazit, v poslední době to byl v televizi JUDr. Čermák.
Pro tento rys musel mít Zeman na mysli i Českou televizi, nejsou to lidé se znalostí, nebo to skrývají nebo dokonce díky nějakému kodexu skrývat musejí.
Na dotaz Klause Železný přikývnul, koho volil za prezidenta. Jinak pochybuji, že televizní moderátoři vůbec chodí k volbám. Nikdy to nezmiňují a asi na to ve svých výdělečně požehnaných speciálních vysíláních ani nechtějí mít čas, když neslezou po celou dobu voleb z obrazovky. Pro mne se prezentují prakticky jako občansky bezcenní. Radši bych uvítal programy, kdy občansky ukotvený moderátor si notuje nebo naopak tepe postojově spřízněného nebo protivného politika. A nepoužívá k tomu politika z opačného tábora, aby ten plytký program měl nějakou vyváženost.
09. 03. 2013 | 15:43

strýc virus H3N1 napsal(a):

upravený titulek blogu a blog je najednou téměř pilotním článkem na aktuálně, diskuse dosud nezamřela...

média nejsou mafie, média jsou v rukách mafie.
záleží na médiích, jak si s tím poradí, poradit-li si vůbec mohou.

místy bych skoro uvěřil, že novinářům je líto nebo pociťují aspoň jisté rozpaky nad tím, co a jak v poslední době psali.

chraň bůh! tak to není. alespoň v médiích mainstreamových, čímž opravdu nemíním bulvár.
09. 03. 2013 | 15:43

Gudka napsal(a):

Že média nejsou žádná neviňátka, že je lze klidně postavit vedle nácků, ukazuje řurtnalistická historie, která obsahuje u nás jména jako Kojzar, Rys-Rozsévač, Kříž, či v Anglii Joyce. Poslední tři jmenovaní byli za své zločiny proti společnosti, spáchané prostřednictvím médií, dokonce popraveni.
Ale není to pouze vina žurnalistů - i když přitažlivost této branže pro mravně pokleslá individua je zřejmě vysoká - tyto jevy se množí tehdy, jestliže společnost, potažmo její vedoucí garnitura, nedokáže udržet řád. Když se takovým pokleslým jednáním vytvoří a ponechá prostor. A v neposlední řadě je to i vina publika, které neseriózní, nezodpovědnou a mnohdy i zločinnou žurnalistiku přijímá, a tím do jisté míry i vytváří objednávku. Takové podmínky nastávají za válek, či za úpadku.
A pokud jde o motivy takové činnosti, nevěřme pouze na jeden všeobjímající- t.j. peníze. Mohdy se to děje jen proto, že pocit moci nad publikem - a to byl případ Joyce a dalších - je opojný.
09. 03. 2013 | 15:44

Naštvaný napsal(a):

"....ale média nejsou jako mafie " : Ale autore, já si vůbec nejsem vědom, že to pan prezident řekl. Ale má pravdu,že nám vymývají mozky, že jsou nestoudně!! stranická, a to bylo právě z vaší strany počátkem 90. let slyšet, že nesmějí být partajní nnoviny, a kdesi cosi! a přitom jste si vůbec neuvědomovali, jak jste sedli na lep německým vlastníkům médií, kteří skoupili naše prodejná média a naše poctivá média zlikvidovali. I díky neskonalé hlouposti a srabárně lidí právě kolem vás. Mám být konkrétnější? O dnešním správci českých médií, raději nemluvě.
09. 03. 2013 | 15:45

ponpon le chat napsal(a):

co?
09. 03. 2013 | 15:45

děda Slavík napsal(a):

Páni novináři ve své domýšlivosti nejsou schopni ani pořádně naslouchat. President mluvil O TÉ ČÁSTI NOVINÁŘŮ A MÉDIÍ a ne všeobecně.
Taky oddělil NEJVĚTŠÍ ZLO (MAFIE) OD ZEL MENŠÍCH. Divím se, proč se ozval pan Železný a pan Moravec. U paní Karoliny Pí se tomu nedivím.
09. 03. 2013 | 15:47

dohnal napsal(a):

President Zeman má pravdu-novináři a ostatní media hledají jen senzace a v této honbě za senzacemi někdy ztrácení slušnost a soudnost.Měli by mít také trestní zodpovědnost za články které napíší.A hlavně za osočovíní a urážky !
09. 03. 2013 | 15:47

RP napsal(a):

Ale pan president nemluvil o médiích a vyřizování účtů, ale o hlupácích v médiích. A hloupý je ten kdo neví a neví, že neví. A samozřejmě musí mít poslední slovo. A tou diagnozou pro tyto hlupáky je exhibicionismus. A potlesk napříč sálem má velkou vypovídací hodnotu.
09. 03. 2013 | 15:48

Jaroslav Klenot napsal(a):

Vážený pane Šmíd,

přečtěte si historii života Gustava Stresemanna, vliv médií na zkrácení jeho žití, zničení výsledků jeho snah a raketovému nástupu rakouského kaprála do křesla říšského kancléře.
Porovnejte hospodářský vývoj Německa po roce 33 a náš po roce 89.

Pak o tom něco napište. Já nemám tak chytlavý styl.

Přeji Vám hodně zdraví

Jaroslav Klenot
09. 03. 2013 | 15:51

resl napsal(a):

Myslím, že milujeme média podle toho, jak se chovají k našim politikům. Vidím to na sobě, měl jsem předplacený Reflex, ale Pečínka s šéfredaktorem tak dlouho omlouvali Klausovy úlety a pomlouvali Havla, až jsem jej odhlásil. Pak jsem kupoval Respekt, ale pořád psali to stejné, co jsem si myslel a tak mě to začalo nudit a přestal ho kupovat. Kdysi byli LN velmi kritické ke Klausovi, později si vyměnily role s MF. nejdřív jsem myslel, že to je složením redakce, ale bude to spíš obchodní trik, jak co a kdy nakupovat. Ubezpečovat si názor pomocí týdeníků je škoda peněz. Většinu toho, se dočteme v denním tisku a týdeník to jen shrne. V jistém věku se už blbě přistupuje na odlišnou argumentaci. Zatím to udělal můj známý, velký fanda Klause. Úplně otočil a pravil, že prohlédl.Potěšil. Mě by k tomu nedokopal, jsem asi pořád zaseklý.
09. 03. 2013 | 15:53

Go napsal(a):

Ten Smid, soucast asi knizeci kohorty si dela ale starosti.
Muze byt rad, ze to nekdo medium vpalil. Nekteri ovcane a placeni studensti gerilove
se chovaji jako kocourkovsti a jakoby si sami a dobrovalne pod sebou podrezavali vetev. Proc narod nepovstal za tunel zvany cirkevni restituce ?
09. 03. 2013 | 15:54

Důchodce68r napsal(a):

1) Až si budu chtít vymýt mozek, budu sledovat jen naše televize a až na vzácnou výjimky náš rozhlas.
2) Kdyby nebyla média, a tedy kdyby nás politici o své práci informovali sami ..... brrrr.
3) Bez internetu bychom byli ztraceni. (A kolik lidí ho ještě nemá! A kolik lidí nemá dost času nebo schopnosti ho rozumně a dostatečně sledovat!)
4) Tipuji, že současný marazmus má na svědomí z 1/3 většina politiků, ze 2/3 média. Media možná i v míře o dost větší.
5) Zatímco se snad pomalu dá začínat doufat (cítíte tu nejistotu?) ve volání k zodpovědnosti politiků, o volání k zodpovědnosti médií za služby občanům není řeč.
6) Doufám, že to nějak tak podobně prezident vidí a proto se tak vyjádřil. Protože doufám, proto s ním souhlasím. Uvidíme časem.

Pane Šmíd. Bezpochyby věnujete většinu času médiím. Ale možná nemáte dost času sledovat internet, myslím konkretně v "režimu obyčejného občana zajímajícího se o politiku".
09. 03. 2013 | 15:57

Naděžda Šmidková napsal(a):

PROTOTYP ČESKĚHO ŠVEJKA by si měl umět poradit s medii, i s bulvárními a ......Jak jinak než po švejkovsku,že? Větší prostor by měl pařít v předvolebním boji politikům menších stran, aby s neopakovalo to, co nyní. Totiž to, že ti málo známí dostanou minutu ajko ti všem již dobře známí svými názory.Občan nedostane šanci ty méně známé lépe poznat a oni nedostanou šanci být poznáni tak, aby byli vůbec volitelní. Došlo tedy k duelu, který mnohé občany zklamal, právě z uvedených důvodů. Většina občanů vybírá z naservírovaných jedinců se silným sponzoringem. Stejně jako se vybírá mezi ČSSD,ODS,KSČM, protože nikdo nechce riskovat že svůj hlas zahodí. Sponzoři samozřejmě čekají zisk. Rhoitová takové podezřelé sponzory snad odmítla. Škoda Táni Fisherové... Nebo by ji mafie spolkla jako malinu? Škoda, že vyhrávají peníze.( jhejichž původ není důležitý dle Klause/ Škoda, že je tsato společnost tak manipulovatelná, když se do duelu dostala l,outka pana Kalouska a člen neoblíbené vlády. Naši herci a zpěváci se předvedli jako dosti politicky negramotní. Nebo nechtěli změnu? Ze dne na den nepřijde , ale pana Zemana jsme tu už měli. Volit menší zlo je smutné a snad jen prodlužováním agonie tohoto stylu českého kapitalismu.
09. 03. 2013 | 15:59

Honza napsal(a):

S tímto článkem plně souhlasím...Zeman mě sice překvapil, že byl střízlivej, čekal jsem, že si dodá kuráž pořádným panákem slivovice před projevem, aby se mu lépe řečnilo:-)
V tom projevu sice byly docela dobrý pasáže, ale i úplný kraviny..mohl si s tím dát víc práce..co mě ovšem včera dojalo, byl rozhovor v ČR1 s Frantou Ringo Čechem...bylo zmíněno, jaktože nedostal pozvánku na inauguraci...kde soudruzi udělali chybu a dobrý přítel Miloš o tom určitě nevěděl?:-)) Já myslím, že veděl...ale co mě nadzvedlo ze židle, jak FRČech plkal něco o tom, že "Stalin nikdy nešel do starých bojovníků"...no nevím, jestli je to již počínající demence, nebo alkoholická otupělost, ale pamět páně Čecha je jako ementál...byli to totiž právě staří bojovníci a soudruzi Leninovi, které soudruh Stalin až na pár vyjímek (Kalinin), nechal všechny zlikvidovat, jen pro ilustraci: Trockij(ani v Mexiku mu neušel), Kirov, Bucharin, Zinověj, Kameněv apod apod......to jen na doplnění a osvěžení historie...nebo mají soudruzi nově nařízeno, takto interpretovat dějiny SSSR? Nedivil bych se...
09. 03. 2013 | 16:00

Gertrůda napsal(a):

Mnozí novináři a média ponižují a urážejí občany manipulacemi, podsouváním, propagandou a cenzurou.Nás se Zeman zastává.
09. 03. 2013 | 16:02

děda Slavík napsal(a):

Kluci novinářtí neumí ani napsat PAN PRESIDENT. Pro ně je to pořád jen obyčejný občan na nižším stupínku než oni.
Taky tady čtu o umělém vyvolávání strachu z komunistů (od lidí, kteří v té době ani nabyli na světě.)
Nejsem komouš, ale myslím, že i ten komunista se poučil z tehdejších chyb (pokud je osobně dělal, nakonec i Havel byl vedený jako spolupracovník STB) a je pořád lepší, než současný mafián a tunelář.
09. 03. 2013 | 16:02

Jiří Vaňáček, Brno, Morava napsal(a):

Ten Zemanův projev vyzněl dost dvojznačně. Ono je to s médii totiž dost složité. Skutečně nezávislých médií je tu jako šafránu. A ta ostatní média lezou do zadních částí těla představitelům stávajího mafiánského režimu! Kde je Česká televize, když se třeba v Brně konají protivládní demonstrace?! No ona občas na některé přijede, pak tam dokonce vytáhne i kameru, ale z celé demonstrace odvysílá dva záběry, z rposlovů účastníků neodvysílá vůbec nic a ještě přidá, že se v Brně konaly akorát akce extrémistů! Zato když se v době nějaké demonstrace koná setkání Nečase a dalších dementů a prominentů stávajícího režimu, tak to jsou zprávy České televize hned plné informací z těchto setkání! Takováto "objektivní a veřejnoprávní média" fakt nepotřebujeme! Připomíná to situace z doby před listopadem 89!
09. 03. 2013 | 16:02

Reveil napsal(a):

Například dynamika medialismů za poslední 2 měsíce je podivná a leccos vypovídá. Na vodu byla počátkem roku spuštěna mediální bitevní loď zvaná Amnestie. Ale než se stačila pořádně bitevně rozvinout, stáhlí ji do doků a vypustili raketový křižník Schwarzenberg. Poté, co se nad ním zavřela voda a co se chvíli házely na vodu věnce, vypustila média oprášený medialismus - opět bitevní loď Amnestie. Podle mého čistě proto, aby se na hladině vůbec něco dělo poté, co se raketový křižník potopil. Neboť bitevní loď Amnestie již nemla pro svá děla relevantní cíl.
09. 03. 2013 | 16:03

Alex napsal(a):

Chováte se jak zhrzené milenky ba hůř.
Vaše nadego vám nedovolí přiznat si porážku, máte vůbec představu jak trapní jste ?
Že pro vás rádoby nadlidi zákony neplatí dávno víme, přesto vám nezbyde než akceptovat výsledek voleb !
V historii se podobně chovala horda v hnědých uniformách.
09. 03. 2013 | 16:15

Honza napsal(a):

Ne opravdu ne, v tom Zeman nemá pravdu, oni jsou ještě daleko horší.
09. 03. 2013 | 16:16

Mates napsal(a):

Proslov pana prezidenta byl nejlepší od roku 89. Byl stručný, věcný, moudrý, žádné tupé fráze pravdoláskařských lhářů.

Držím panu prezidentovi palce, mezi hyenami to nebude mít jednohuché.
09. 03. 2013 | 16:18

lakiz napsal(a):

Media jsou horší než se prezentuje, tak raději nepište !!!
09. 03. 2013 | 16:22

Standa M. napsal(a):

Pane Šmíde, přečtěte si článek M.Komárka v MF Dnes ze soboty 9.3. a hned pochopíte proč Zeman nemá rád novináře.
09. 03. 2013 | 16:25

Jana napsal(a):

Náš pan nový prezident si za mnoho negativních postojů novinářům vůči jeho osobě může sám svým přístupem k nim. Jak novinář bych si jej vážila stejnou měrou, jako on si váží této profese. "Vymýváním mozků" mohu nazvat jakýkoliv článek či názor žurnalisty, který mi nevyhovuje. Bude novinář, jenž by adoroval pana Zemana v jeho očích dobrým a kvalitním redaktorem?
09. 03. 2013 | 16:26

Ladislav napsal(a):

Vážení, tak jste se vykecali, za mnoho ty řeči opravdu nestojí. Věřte tomu, že Zeman teď bude pět let mluvit bez vašeho požehnání. Chápu, že to některé po prohře knížete stále bolí a vy, co se pomluvami profesně živíte, pište, co papír snese. Pokud bude jemný, bude i použitelný.
09. 03. 2013 | 16:26

howk napsal(a):

Ide

patříš do ústavu pro choromyslné, nebo jsi placený tajtrlík ?
09. 03. 2013 | 16:26

Dan napsal(a):

No, jes podivem, kolik je tady zase znalců mediální sféry a případných zastánců podivných teorii spiknutí vůči nemu. Osobně zastávám názor, ze to co můžeme najít v mediich je pouze obraz společnosti, v tomto případe politiku a mezi novináři je stejne procento blbcu jako v bežné společnosti včetně internetových diskuzi.
09. 03. 2013 | 16:27

Pavel napsal(a):

Když otevřu české noviny a čtu o něčem, co znám, většinou vím, že článek je blábol, zkreslený nebo nepřesný.. A je jedno, jestli je to MF Dnes, Blesk, Lidovky, Právo... A hlavně to nejsou zprávy, to je černá kronika.. Pořád přehánějí, děsí zbytečně lidi, jen vyvolávají u lidí neobjektivní zoufalství a naštvanost. Kritika pana Zemana mě nezajímá, ať si o něm píší nelichotivě. Proto už na TV nekoukám, noviny téměř už nečtu, maximálně někdy otevřu článek na netu, ale málokdy. Informace, které potřebuji si vyhledám na oficiálních místech na netu. A jsem šťastnější člověk. Doporučuji všem.
09. 03. 2013 | 16:29

Franta Nebojsa napsal(a):

Jsem téhož názoru jako Zeman.
Mečiar došel tak daleko , že byla ustanovena rada/komise a všechny důležité správy pro obyvtelstvo musely být podány tak aby bylo celé,pravdivé a pochopitelné pro všechny.Každá dvousmyslnost,manipulace s veřejným míněním byla pekelně trestána.Šmitec s paparaci,investikativními novináři,překroucenýmí výsledky atd.Představte si že žádný s novinářů nepošel hlady!Bude konec jít se ráno před redakcí nažrat na hrad.
09. 03. 2013 | 16:29

Bayes napsal(a):

Takhle se vydělávají peníze! Rozhodně nechci nikoho urazit, v žádném případě ale přesně v obsahu tohoto bludo-blogu je vidět naprostá zvrácenost myšlení některých i odborně vzdělaných lidí! Nemám k tomu více slov. Ať se daří jen samé pozitivní věci a těhle arogatních rejpalů a blábolících lehkoživků je co nejmíň! Nechcete jít pane Šmíd dělat raději něco užitečného a vytvářet pro tuto společnost konečně nějaké hodnoty?
09. 03. 2013 | 16:32

Tomáš napsal(a):

„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, mi připomínají Čapkovu definici literárního kritika jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.“
------------------
Zeman si možná neodpustil rýpnout do novinářů, ale za tuto část jeho projevu bych se sám podepsal, protože to je tak z 90% pravda. Skutečně nezávislé novináře podávající objektivní informace, novináře, kteří rozumějí tomu, o čem píší, tak ty aby tady člověk lupou hledal. A nejen tady, po celém světě. Již dávno nesleduji zprávy v tv, to nemá vůbec smysl. A zprávy na netu si člověk musí ověřit z několika pramenů, pokud chce mít aspoň jakžtakž jistotu, že je to pravdivé a ani tehdy si nemůže být 100% jistý.
09. 03. 2013 | 16:32

ld napsal(a):

howk,

máte něco k věci, nebo jste jen nevychovanec?
09. 03. 2013 | 16:33

Zdeněk napsal(a):

Zeman má bohužel svatou pravdu.Ve skutečnosti je ale situace s mnohými médii doslova alarmující.Jejich nehorázně nekorektní chování kolem volby prezidenta přece musel slyšel nebo číst každý,kdo není hluchý a slepý!
09. 03. 2013 | 16:34

Aleš Benda napsal(a):

Ať se pan Šmíd vzteká jak chce, prezident Zeman má pravdu - bohužel. Média vydávaná v ČR, to je opravdová žumpa. Pokud chce člověk objektivní informace a ne bulvár, musí číst média zahraničí. Ta česká pilně pracují na debilizaci národa!
09. 03. 2013 | 16:35

Marián Zajíček napsal(a):

Všechny noviny v čechách vlastní buď zahraniční kapitál, nebo zahraniční kapitál + kamarádi M.Kalouska.Proto musí tito novináři zpívat novinářskou písničku toho, kdo je platí...Ukázkovým příkladem zpěvu písničky objednané pravicovým kapitálem byla hysterie na stránkách projektů jako aktulane.cz nebo novinky.cz. Pane Šmíde, jakým novým kouskům jste se naučil vy?
09. 03. 2013 | 16:37

Jana napsal(a):

Pan Zeman měl pravdu, škoda, že nebyl konkrétní - media jsou absolutně neobjektivní!!!!!!!!!!!!! nejsou česká a tzv. ! O TOM TO JE". pokud si vzpomínám, tak jsme se ve škole učili, že TISK JE SEDMÁ VELMOC ! Dodatek - kdo vlastní media ? není třeba víc dodávat.
09. 03. 2013 | 16:38

Livij Miština napsal(a):

Zeman je přelakovaný Klaus. Jeho servilní klaka se už třese na korýtka. Inaugurace mi připomněla období normalizace za Gustáva Husáka, . Husákovi je Zeman trochu podobný, nezdá se vám ? Začíná zde být přepapalašováno.
Debilita českého národa je opět na postupu
09. 03. 2013 | 16:39

Franta Nebojsa napsal(a):

Za posledních 10 let ani v jednom případě neinformovala média o státním průseru způsobené skupinou Drábek - NEZAMĚSTNANOST- mídia dělají že tenhle problém není.Ale za pokakaným cikánem se seběhla horda ochránců práv aby mu utřela zadek!Není náhodou že shromáždění lidu ,odborů napadají anarchisté!Co je zarážející sami novináři útočí na Nezaměstnané ve snaze je trestat.Všichni známe nařízení Úřadu vlády č.j. 16926/08 RNR o potírání MORAVANSTVí hlavně nositel hegemonie je Reflex.O ČTK ani nemluvě .Už máme jen český rozhlas Brno,ČTV,České instituce.Hlavně zlodějskou Českou kancelář pojistitelů.Vůbec všechno české je zlodějské.Je jasné že se budete snažit Zemana napadat!Ale nebojte!!!!
09. 03. 2013 | 16:40

naila napsal(a):

Například co se týče veřejnoprávní televize a jejích dětských nemocí v období demokracie, pak ta měla svoje kruciální roky okolo roku 2000, kdy si zkoušela, kam až vlastně může zajít - vzpomeňme kauzu Hodač, Bobošíková; jak nakládala redakce zpravodajství s pojmem "svoboda", jak manipulovali veřejné mínění, dokonce během dětských pořadů zvali demonstranty na Václavák. Vzpomínám, jak Jolana Voldánová - celkem soudná a věcná osoba, tenkrát musela s vlky výti, chvíli se za to i styděla, než ji převálcovali přesvědčením, že nemá za co. Stydět ba se měla dodnes. Vzpomínám, jak i velmi slušný a neprvoplánově uvažující Marek Eben srazil patky, sevřel zadek a taky vyl s vlky, aby nepřišel o kšefty, protože koho chleba jíš...
Jak jen se jmenoval ten kojot, co tam tak vyváděl? Komerska nebo tak nějak.
A to celé jen proto, že se báli, že přijde nějaký rozumný ředitel, a trochu tenhle nehorázný darmožroucí kolos pokrátí a dá mu tvar.
Vzpomínám, kterak se chodil do zpravodajství modlit Tomáš Halík, domnívaje se, že by třeba mohl být taky i prezidentem, lišák :o)
Vzpomínám, jak mediální vykukové nabrali vítr do plachet a zkoušeli, jak se podaří ovlivnit veřejné mínění, až z toho měl pan Petr Pithart břichabol, protože mu slíbili, že ho "udělají" prezidentem.
Nuž a teď se podívejme, jak média ovlivňovala další, nejnovější volbu prezidenta. Naprosto jasně byl preferovaný Karel Schwarzenberg, a nějaká vyváženost dostala totálně na pr.del. Všichni víme, kteří novináři a která média tohle dělají. Není to bulvár. Jsou to takzvaná seriózní média.
Ne, že bych byla z Miloše Zemana nadšená, ale myslím, že jsem nebyla sama, kdo když tohle viděl, zvedl zadek, zatnul zuby a šel volit proti té nehorázné manipulaci.
Takže, jen si média dál vesele kakejte do vlastního hnízda. Tady jsme cvičení bolševikem nevěřit tomu, čím nás blbnete, jsme zvyklí násobit mínus jedničkou ty mediální manipulace už od dětských osmdesátých let. Ti starší mají dokonce ještě delší průpravu.
Cha! A proto byl zvolen Miloš Zeman. Také navzdory médiím a jejich snaze manipulovat veřejné mínění.
09. 03. 2013 | 16:40

Gru napsal(a):

Jiří Vaňáček

"Skutečně nezávislých médií je tu jako šafránu".

Ale to přece nikdo ani nemůže chtít. "Nezávislá média" - to je nesmyslné, nereálné.

Ono úplně stačí, aby média byla slušná, korektní.
Tak, jak už v minulosti v této zemi média opakovaně zvlčila, tak se děje i nyní. Zmíním se - pominu-li otevřené lži, zakryté lži, jimiž je zamlčení zprávy, pak je tu pořád ještě šitoké pole prodprahových, lépe řečeno podpásových, triků. Insinuace. Nejde jen o to, že média umí vyvolávat nenávist k určené osobě technikou zobrazení (záběry zespodu, zpomalení záběry, bez pvlůdoního zvuku, provázené nepříjemnými skřípavými tóny), stačí, když dramaticky oznámí, že dotyčnou osobu dnes NEZASTIHLI doma. Nebo NEBRALA telefon (hrůza! jasný zločinec). Nebo vás mohou ukázat zobrazeného skrytou kamerou - nic zlého neděláte, vypadáte normálně, jste normální, slušný... ale jakmile jszt ukázán v záběru skryté kamery, vypadáte okamžitě podezřele.
Média taky příspívají k brutalizaci společenského klimatu. Téměř denně vidíte zakuklence, jak vyráží nějaké dveře, vidíte lidi ve spodním prádle, jak leží na břiše, s rukama spoutanýma za zády. S nasazenými neprůhlednými brýlemi...
Média nedbíhají nízkým instinktům publika a současně jsou nástrojem mediální justice - odsoudí i nevinného člověka, pošpiní...
09. 03. 2013 | 16:42

Opravdu Vytočený napsal(a):

Média jsou žumpa. U nás bohužel téměř všechny bez rozdílu. Novináři většinou byli jsou a budou hyeny. Těch slušných a nestranných a nelačnících po senzaci je v komerčních médiích velmi málo.

Ví to každý inteligentní člověk, vymývání mozku čiší z článků při každé kampani na jakékoliv téma (vrcholem jsou v poslední době informace takzvané "módní policie" - to už je opravdy vrchol a dno té žumpy - hlídat, co má kdo oblečené a podle toho ho hodnotit - to už jsme klesli úplně úplně nejhlouběji, pokud se tohle oběvuje už i v hlavní zpravodajské relaci během zpráv o inauguraci)

O skrytě reklamních článcích všeho druhu, obzvláště těch pro ženy na jejich "slepičích" serverech (díky obsahu pro slepice, ne proto, že je čtou, ale že jsou jim takové věci předkládány, jako by byly nějaké slepice) ani nemluvě.

Kdysi - ještě jako dítě jsem chtěl být novinářem. Teprve když jsem později pochopil, jaká špína se za tím skrývá a jak média manipulují veřejným míněním, pochopil jsem, že to je jedno z nejpodlejších zaměstnání na světě, pokud ho dělá člověk v mainstreamu.

A když jsem se o něco později s mnoha novináři osobně setkal a viděl jejich praktiky zblízka, tak to už mi bylo opravdu na zvracení.

Ne - média v současné podobě jsou svinstvo svinstvo svinsto a žádná z redakcí nemá ruce úplně čisté. NOVA - ta už se mi se svým způsobem podávání zpráv a parazitování na lidském neštěstí v posledních letech tak zprotivila, že potkat někoho z těch, co to tam řídí, plivnu mu do tváře!

Milí novináři - máte máslo na hlavě a máte ho tam kila! Máte hlídat demokracii a ne zkoušet řídit stát manipulací s davem! Nebýt vás a vašich honů na komunisty a socialisty, dávno by tu ODS, TOP9 a podobné strany neměly šanci uspět a bylo by tu moc dobře! Hanba vám!
09. 03. 2013 | 16:44

jan napsal(a):

Zeman dobře pochopil, že v komunistickém režimu se lépe dýchá a hlavně podniká!
09. 03. 2013 | 16:46

Helena napsal(a):

Vztekejte se sebevíc,ale Zeman trefil do černého.Říká se,že ze všech karambolů nejhorší je srážka s blbcem.Co si myslet o redaktorce,která ráno před inaugurací u dveří domu položí prezidentovi 2 zásadní otázky:jak jste se vyspal a co jste měl k snídani...A podobných blbců jsou davy a srážky s nimi na denním pořádku.
09. 03. 2013 | 16:46

dennis napsal(a):

Dekuji novinarum meanstreamovych medii za fundovany a nezaujaty rozbor Zemanova projevu. Predevsim chci podekovat za komplexni a kritikou eventualne uznanim bohate komentare. Opravdu si nasi novinari pravdive vsimli vsech aspektu inauguracniho projevu. A nesetrili ani kritikou ani respektem. Musim uznat, ze novinari nejsou ti, kteri rozdeluji narod. Ostatne i tato diskuse ukazuje, ze dobry novinar poctive pracuje na spolecnem dile, na posilovani jednoty naroda. Nepochybuji o tom, ze by Zeman zitra musel svoje kriticka slova na adresu velke vetsiny ceskych novinaru zmenit, nabo aspon silne mirnit. Ostatne, vydrzili spolecne usili prezidenta a novinarske fronty stejne vzorne pracovat i pristich pet let, bude mit Zeman k pochvale, uznani a vysokym ocenenim jeste mnoho prilezitosti.

Verim, ze i pan S'mid si za svou objektivitu a serioznost v novinarske praci vyslouzi nejen oceneni ctenaru, ale i respekt.
09. 03. 2013 | 16:51

Janíček napsal(a):

Smrad z ODS brzy odvane, neboť prezident náš president Zeman ví, že dobré jméno je lepší než zlato.
09. 03. 2013 | 16:51

Elena napsal(a):

Co si myslet o redaktorce,která ráno před inaugurací u dveří domu položí prezidentovi 2 zásadní otázky:jak jste se vyspal a co jste měl k snídani

Presne tieto otazky boli položene prezidentu Obama,
a ? stala sa nejaka tragedia, najdite si jeho oficialnu odpoved , sebavedome s jeho naozajstným húmorom , bez ponižovania redaktorského teamu s usmievom odpovedal, na obyčajnu, prijemnu otazku.
09. 03. 2013 | 16:51

Opravdu Vytočený napsal(a):

Elena napsal(a):
Co si myslet o redaktorce,která ráno před inaugurací u dveří domu položí prezidentovi 2 zásadní otázky:jak jste se vyspal a co jste měl k snídani

Presne tieto otazky boli položene prezidentu Obama,
a ? stala sa nejaka tragedia, najdite si jeho oficialnu odpoved , sebavedome s jeho naozajstným húmorom , bez ponižovania redaktorského teamu s usmievom odpovedal, na obyčajnu, prijemnu otazku.
--------------------------

Jenže v Americe už bulvárnost i do těch médií, kam nepatří, prosákla už dávno a lidé jsou na to zvyklí, u nás se to bohužel děje čím dál víc a lidé, kteří si toho všímají, jsou z toho opravdu znechuceni.
09. 03. 2013 | 16:54

Jana napsal(a):

Taky mě napadá osvědčené rčení o potrefených husách..Novinář, který simsxylí, že se to na něj nevztahuje by to nekomentoval..ostatní mají zapotřebí se k tomu vjadřovat.Už jich je několik..bohužel musím dát Zemanovi zapravdu..to, zda se to hodí nebo nehodí do inauguračního projetu už není až tak podstatné..
09. 03. 2013 | 16:54

Malá Stranal napsal(a):

Po roce 1990, aby redaktor napsal dobrou recenzi na kniu (product placement), stačilo recenzentovi Mf koupit džíny vod Poláků, co je sem vozili z Rakouskejch sekáčů. Po deseti letech jsme už kromě džín museli novináře(ku) pozvat na večeři, pohostit a "pustit" nějaké šmé ze zákulisí autora.
Teď po 20 letech je musíte nejen hostit a ženám "koupit náhrdelník" (Schw.) a nezřídka se s ní i vyspat, nebo s jejím manželem, nebo i s jeho ženou nebo aspoň s milenkou (což není níjak snadné, protože i my jsme zestárli) nebo aspoň s jejich milenkou(cem), aby měli i "třeskutý materiál".
Už před sto lety se to stalo v NY i Maximu Gorkému. Redaktor ho nutil do "své ženy", aby měl sólokapra. Na koberci v hotelu prý před ním klečel a prosil o "živobytí".
Tak jsme přece jen ještě "pozadu".
09. 03. 2013 | 16:54

Jan, Standa napsal(a):

Nový president má obrovské znalosti, Boží moudrost a dobrotu. Lid ho miluje!
09. 03. 2013 | 16:56

PAkskal napsal(a):

V době před dvaceti lety jsem byl na misi v zahraničí . Cizí vojáci nazývali novináře "supi" . Nejprve jsem si myslel , že blbě rozumím anglicky. Po čase mi došlo, když jsem viděl realitu a pak si o ní mohl přečíst článek v našem tisku.
Od jisté doby nečtu noviny, nedívám se na zprávy žumpoidní ČT s výjimkou těch sportovních . A mám klid.
09. 03. 2013 | 16:57

Standa napsal(a):

M. Zemane Bůh Tě seslal v pravou chvíli. Lid po Tobě vztahuje ruce, nezklam Boha.
09. 03. 2013 | 17:01

Gudka napsal(a):

V souvislosti s kritikou médií ( díky nicku Naila za připomenutí televizního puče) musím nadhodit otzku ČT.
Vzemu-li v úvahu téměř úplné "znovovatění" veřejnoprávní televize v posledních letech, kdy přebírá formáty i styl od Novy, včetně nepříjemně pronikavého, kdákavého projevu reportérů (to dříve nebývalo), považuji za logické ptát se, proč tu mít vlastně dvě takové televize, které se neliší obsahem a skoro vůbec ne formou zpravodajství? A přitom za jednu z nich platit povinné výpalné, ať se na ni díváte či ne, za druhou pak platit v každém balíčku másla, které koupíte? Je-li Nova takový etalon, který prostě nelze pominout, pak k čemu ještě ČT?
09. 03. 2013 | 17:01

Alena napsal(a):

Novinarem je dnes kazdy, kdo umi pracovat s klavesnici. Ale místo mozku, maji buhvi z ceho kostku. Ale konzument by měl také používat mozek.
09. 03. 2013 | 17:03

Bestia triumphans napsal(a):

Opravdu Vytočený napsal(a):
"Milí novináři...Nebýt vás a vašich honů na komunisty a socialisty, dávno by tu ODS, TOP9 a podobné strany neměly šanci uspět a bylo by tu moc dobře! Hanba vám! "

!!!
:-) :-) :-)
Tento příspěvek přesně vystihuje, jaká sorta lidí si tu na média stěžuje.
Jo, soudruzi, časy, kdy jste hltali Rudé právo jsou pryč a už se nevrátí...
:-)
09. 03. 2013 | 17:05

Pepíno napsal(a):

Vážení zastánci novinářů, to co dnes novináři předvádějí je doslova hnus. Když se novinář po celodenním výkonu nového pana prezidenta zeptá před jeho bydlištěm co bude teď dělat, je strašné. Snad čekal že bude někam na zábavu? I vlezlé otázky pana Jakuba Železného ve chvíli když nedostane odpověď jaká by mu vyhovovala pokračuje obratem - tak jinak. Vždy jsem ho obdivoval, ale už to není on, slušný moderátor a novinář.
09. 03. 2013 | 17:07

Láďa napsal(a):

Ach jo, lidi vy jste tak nedozírně hloupí ......, podle Vás by měli novináři kejhat pouze v souladu s nejvyššími, to uá jsme tu jednou měli. Vše by šlo hladce - nové oposmlouvy, rozdělení lizu mezi "oprávněné" včichni by byli spokojení, jenom Vám by zbyly oči pro pláč. Kdy konečně pochopíte, že jakákoliv slepá důvěra v kecy našich pokitiků je smrtelný jed.
09. 03. 2013 | 17:09

já napsal(a):

Vážený pane Šmíde,
žijete v České republice?? Pokud ano, hledám důvod nepochybovat o vašem přehledu, pohledu a vlastně i rozhledu člověka, který píše veřejně do médií. Televize, vraždy, požáry, mrtvé, mrtvé, mrtvé a zlodejiny. Noviny : vraždy, pomluvy, urážky, mrtvoly, kdo s kým spí. Rádio : reklama za reklamou, občas zprávy z internetu. Pokud se rozhodne řetezec zlikvidovat či snížit druhého, objeví se pár úchylných narcisů se zubem v jídle, s myší v chlebu a podobné hovadiny, jen aby bylo hodně vidět jméno toho druhého řetězce. Pokud se chce zamést špína politika, například Kalouska, hned se udělá humbuk s Lessym a pěkně se o tom hodně a moc mluví aby český blbeček neměl důvod, náladu a čas sledovat a uhlídat to, co provádí ti nahoře veřejně. To co si někdo nepřeje, média schovají a nemluví. Pokud se mýlím, proč média nehovoří o úmrtích KRyla, Dubčeka a mnoha a mnoha dalších, kteří znali pravdu o poměrech a pravdách tehdejší hlavy státu. Proč je dnes Kryl zakázán a byl to ten nejbližší a nejlepší kamarád??? Odpověď je v jeho textech, které se nehodí. Takto by se dalo ukazovat na mnoho a mnoho dalších věcí. Dnes se politici tajně a tiše vrací k mnoha věcem, které za dřívějšího režimu byly naprosto běžné. A nikomu to nevadí, protože přes ty hory mrtvol a lidí s nemocemi v televizi to nikdo nesleduje a nikdo o tom nemluví.
Váš příspěvek považuji za snůšku babský pavlačových keců, které nic neřeše, nic nevidí a o ničem nemluví. Prázdnota vašeho ducha je velmi silná. Zkuste psát do ohníčku, tam tomu ještě tak moc lidí nerozumí.
09. 03. 2013 | 17:10

Pavel napsal(a):

Nejhorší publicistický pořad, který jsem v TV viděl jsou otázky Václava Moravce. Ten člověk mi připadá jako demagog chtějící zábavu za každou cenu. Už nebydlím s nikým, kdo by na to chtěl koukat, takže na to nekoukám, jen vzpomínám na okamžiky, kdy jsem to sledoval. Pana Moravce bych okamžitě vyhodil a nutil dělat nějakou fyzickou práci, která by z něho udělala možná normálního člověka..
09. 03. 2013 | 17:13

Miloš nestraník napsal(a):

Všem, kteří se zamilovali do Zemana: za pár měsíců, možná dnů, pochopíte, jakého demagoga na hradě máme. Zajímá vás, že se mám (tedy všemu lidu), volbou tohoto prezidenta smějí ve světě, Spadli jsme všichni do stejné žumpy, jakou vypouští z huby náš novodobý MILOUŠ. Ach ta ztráta paměti!!!:(:(.
09. 03. 2013 | 17:16

kaška napsal(a):

Jak tak koukám na většinu předešlých příspěvků, zdá se, že tato většina je z pera voličů pana Zemana. I sem se hodí to rčení o potrefené huse. Někdo jim totiž hned v den inaugurace potřísnil modlu, ke které se v lednu a asi i před tím modlili.Jedno je jisté: ve svém inauguračním projevu neměl president tu věc o novinářích ventilovat. Ačkoli souhlasím, že někteří novináři by si měli občas vypláchnout ústa, než je otevřou.A raději dvakrát. Ale nezapomeňme, že i tyto jevy jsou součástí(onou odvrácenou)demokratického systému.Přece nechcete,soudruzi, zase "gleichschaltovat" sdělovací prostředky, jak to bylo ještě v době poměrně nedávné, viďte?
09. 03. 2013 | 17:17

resl napsal(a):

A už je tu máme. Naše veřejnost. Už poslouchá, jak hodiny. Zeman má vždy pravdu a novináři jsou debilové. Škoda, že se nenajde novinář, který má zaplacenou hypotéku a stane se na chvíli statečný a debilem, nazve hlavu státu. Dal by si náš hulvát příště větší pozor. V Americe by mohl ještě k tomu vyfasovat ránu do zubů. Nikdy nenechte druhému projít jeho urážky z moci majestátu, jinak vás bude častovat, ještě horšími a častěji. Jediná obrana proti těmto buranům, je protiútok.
09. 03. 2013 | 17:18

Láďa napsal(a):

Pane "já", on je Kryl zakázán ? A odkdy? Mohl by jste přiblížit okolnosti jeho smrti? Něco konspiračních teorií by to chtělo.
09. 03. 2013 | 17:18

Roman J. napsal(a):

Láďo, dyť oni to ale dělají. Vy jste jaksi nepochopil, že 90 % českých "novinářů" se právě způsobem Koho chleba jíš... chová. A jsou otroky pravičácké kmotrovsko-vládní mafie, protože jim to nejvíc vynáší... Dycky (od listopadu 89) kopali za pravici, poňáč měli jistotu, že ta jim daně nezvýší!
09. 03. 2013 | 17:18

Dumpling napsal(a):

Dobrý taky je, jak si žurnalisté sami sobě dávají ceny, dělají z toho velké kravské dostihy a pak se na to stále odvolávají. Jedni novináři propagují druhé a zase na revanš. A hloupoučké publikum jim to baštíme! A přitom to platíme - z našich koncesionářských poplatků všelijaké ty tý-tý, apod.
Po převratu společnost ohrnula nosy nad jistě trochu umělýi tituly "národních umělců", a hle - už tu máme náhradou jiné.
09. 03. 2013 | 17:19

pamětník napsal(a):

Ide,
Joudo, nervičky? :))))
09. 03. 2013 | 17:20

stoppa napsal(a):

"Jediná obrana proti těmto buranům, je protiútok"

Přesně. Proto taky prezident proti těm buranům zaútočil.
09. 03. 2013 | 17:21

Roman J. napsal(a):

Samozřejmě, že je POLISTOPADOVÝ Kryl zakázán. Nebo jste někdy v televizi či v pravicových masmédiích viději pozitivní rozbor jeho "Demokracie"?!
09. 03. 2013 | 17:22

Petr Plachý napsal(a):

Většina medií u nás jsou opravdová žumpa a člověk vlastně ani neví, čemu má věřit. Nevím, jestli takto píší na objednávku svých chlebodárců, nebo se to vylíhne v jejich dutých hlavách. Zejména články týkající se doby kdy tito pisálci ještě nebyli na světě a o této době kvalifikovaně píší, zmátly již dostatečně mladou generaci, která si převážně myslí, že komunisté kterých bylo asi milion pojídali malé děti.
Jinak jsem v projevu prezidenta Zemana s kterým jinak souhlasím zmínku, že přebírá rozkradenou a vytunelovanou zemi o jejíž zbytek nás připraví církevní restituce majetku který církev nevlastnila, případně ho nabyla různými machinacemi díky modré mafii, která tu vládne a činí nevratné kroky z kterými velká většina lidí nesouhlasí
09. 03. 2013 | 17:23

stoppa533 shadiop napsal(a):

"Přece nechcete,soudruzi, zase "gleichschaltovat" sdělovací prostředky"

To nechce nikdo. A proto jsou lidi naštvaný když vidí že zglajchšaltovaný pořád jsou. Akorát to vodítzko drží v ruce někdo jiný.
09. 03. 2013 | 17:25

pamětník napsal(a):

resle,
ve vlastním zájmu se dejte psychiatricky vyšetřit. Vaše neodolatelné nutkání opakovaně mne nazývat komoušem, ačkoliv jsem Vám před časem sdělil, že komunistou nejsem, není normální. Jste už jako zdejší Id, vypadá to, že je to Váš další nick. Škoda, že zdejší editor tají IP.
Božebože, tady diskutují opravdu všelijaká individua!
09. 03. 2013 | 17:31

Richard napsal(a):

Myslím, pane autore Šmíde, že jste se ozval oprávněně. Rozpoznal jste, že poselství Miloše Zemana se týká také Vás. Váš komentář mi připomíná rétoriku korupčníků v soudní síni, kteří všichni do jednoho volají: jsem nevinný, ničeho jsem se nedopustil. Se Zemanem v tomto jednohlasně souhlasím, neboť média vidí jen to, co chtějí vidět a ten úhel pohledu je hodně jednostranný, zabalený do ideologie ODS, TOP09 a Lidem.
09. 03. 2013 | 17:32

Evžo napsal(a):

Já napsala.to máte pravdu jenom pomluvy ,špína,zlodějiny,hlavně že jsou za to prachy.Co novinář to lhář.
09. 03. 2013 | 17:34

Láďa napsal(a):

Pokud máte na mysli písničku Demokracie, tak právě při jejím poslechu by se náš nový prezident hodně ošíval. Ale pokud je to bráno tak, že písnička je zakázána :-), to si děláte srandu ....
09. 03. 2013 | 17:37

Milda napsal(a):

Co se dá říci na adresu komunistické televize pod diktátem poskoka soudruha Kalouska Moravce? Až ten komunistický buzerat začne mluvit pravdu, naučí se chovat a nebude ze sebe dělat chytráka, který všemu rozumí, tak si žačnu médií vážit. Dikud tam budou sedět moravcové, tachecí nebo jílkové, tak bych se s takovými vymývači mozku vůbec nezahazoval. vadí mije i platit!!!
09. 03. 2013 | 17:41

Evžo napsal(a):

Lidi proč jste tak blbi?Přeberte si to jak chcete,tolik blbostí ani tí novináři nenapíšou.A vy chcete někoho poučovat běžte NĚKAM víte kam.
09. 03. 2013 | 17:42

roger napsal(a):

Vcelku mírný článek pana Šmída vyvolal takový ohlas? Podstatou zde je, že zmíněné tři body do inauguračního projevu zřejmě nepatřily. Když mluví Zeman o kmotrech, čtu "zloděj křičí, chyťte zloděje", když mluví o nacistických bojůvkách, čtu "s tím budu mít u hlupáků úspěch", když mluví o novinářích, čtu "nikdo z nich mi nesahá ani po kotníky"...
Nemyslím si, že úroveň našich novinářů nekoresponduje s celkovým obrazem společnosti. Je v souladu. Zároveň ale jde o jistý test vyspělosti demokracie. Je třeba umět si vybrat, co budu číst a hlavně, jak to budu číst. Uvědomte si, že my rozhodujeme o tom, jak bude vypadat novinařina. Kdyby např. nikdo nečetl bulvár, časem ho nikdo nebude vydávat. Jde o velké pokrytectví - žádáme kvalitu, ale kupujeme škvár.
09. 03. 2013 | 17:43

Kelt napsal(a):

kaška
volil jsem Zemana ve druhém kole jako menší zlo,neb jsem si nedovedl na pozici presidenta ČR představit "obhájce práv"SL Posselta,člověka,který se presentoval jako zastánce chudých a postižených a přitom "spal"u všech těch asociálních zákonů,které TOP09 navrhla a prosadila.
To,co píší"naše"noviny v majetku zahraničních majitelů a Bakalův tisk je,co se týče domácí politiky hrubá manipulace veřejným míněním a vrcholem všeho byla předvolební kampaň pro "Kchárla"s šírlem.
Ale to se týká i ČT,kde redaktorky na 24 pokud se dotazují vládních politiků,tak jako když másla ukrajuje.Nikomu neskáče Moravec do řeči kromě opozičních politiků.Kalouska bez přerušení nechá mluvit i pět minut.Jistou mírou objektivity disponují pouze Takáč a Veselovský.
Jednou již pozdě dopoledne byla na stánku pouze MF.Číst mozkové poluce Stiegerwalda,Komárka a dalších,to může být duševní potrava pouze pro mírně retardované jedince,kteří si k tomu ještě kupují Blesk.
I když je Zemanovo hodnocení "našich"novinářů ve své podstatě kontraproduktivní,tak je bohužel pravdivé.
09. 03. 2013 | 17:44

Odřich napsal(a):

Jak to přijde, že se dnes lze svobodně přidat do diskuse?
Pan president má pravdu. Je hrůza, kolik je DNES nenávistných plátků, masírujících mínění veřejnosti tím směrem, kde ho chtějí mít. Žel, obávám se, že ani president nebude mít páky na to, aby mohl rozehnat jejich redakce.
09. 03. 2013 | 17:48

Kris napsal(a):

Tak pozor, on si nevyřizoval žádné staré účty, on prostě řekl, jak to je. AS má pravdu.
09. 03. 2013 | 17:48

Reveil napsal(a):

Pokud jde o Zemana, je to jasně volba toho menšího maléru. Všimněte si, jak špatné jsou u nás už tradičně alternativy ke zvoleným prezidentům: Sládek k Havlovi, Švejnar ke Klausovi, Schwarzenberg (či dokonce Dienstbier!!) k Zemanovi. Jak zhodnotit prezidentův první projev, je momentálně těžké. Je to jenom ojedinělý výkřik, nebo začátek ostrého kursu? Osobně bych u Zemena čekal spíše poklidnější tempo a klidový pobyt na Hradě a v Lánech, protože on evidentně není v dobrém stavu. (To je až paradoxní, jak v kontrastu se Zemanem i Schwarzenbergem je na tom Klaus biologicky dobře).
Takže - uvidíme. Že s kritikou médií zahrál lidem nma strunu, může být jen náhoda.
09. 03. 2013 | 17:48

Láďa napsal(a):

Ještě dovětek k písničce Demokracie. Kryl v ní popisuje rozdělení moci,vlivu a peněz mezi bývalé komouše což umožnil Havel, úspěšně rozvíjel Klaus a posvětil Zeman svou oposmlouvou. Opozice vskutku zafungovala hezky, česky, šup do kapsičky. A teď mu zob, zob, zobete z ruky. Na zápdě, tam kde demokracie alespoň trochu funguje se šlápnutí vedle (natož záměrné šlápnutí) netoleruje. U nás je vše jinak. Je to docela prča.
09. 03. 2013 | 17:51

ld napsal(a):

Matyáši,

to už je fakt diagnóza. Já vás dnes usvědčil z nickové prostituce, což vy zase okamžitě coby potrefený podsouváte jiným. Máte takovou paraniu.
Protože jste k tomu mdlého intelektu, tak vám prozradím, že resl a já jsme dvě rozličné osoby, navíc dosti se názorově lišící. Jenže to bych vám nevysvětlil, tento pidi náklad byste nebyl s to uvézt. Jedno však máme s reslem společné, co vnímat dokážete, a to, že přezdívky na diskusi neměníme. Může vám to připadat divné, ale je to tak. Vy totiž zůstanete již navždy lokajem ubohosti, zapšklosti, prostě takový unterman, který svou podlost halí do změn svého odlišení zde, ale i tak je průsvitný jako židovský ubrousek.
A pokud se vám bude zdát má příští odpověd jako dlouho nepřicházející, vězte, že vás mám v paži.
09. 03. 2013 | 17:51

Honza napsal(a):

Pane Zemane, čtěte Bibli každý den(Jediný zdroj poznání Boha), žádný alkohol ani cigarety, více fyzického pohybu a ostatní už přijde samo.
09. 03. 2013 | 17:55

jarda napsal(a):

Ano,pane Milane Šmíde,o takových,jako jste Vy,mluvil pan president a drtivá většina občanů s ním jistě souhlasila.Nakonec jste se,jako potrefená husa,ozval.
A divím se,že jste neprohlásil za hrdiny ty dva šašky,kteří se za zády presidenta při jeho inauguračním projevu smáli.oni totiž dobře věděli,že jsou v hledáčku kamer atím svým chováním dávali najevo,co si o novém presidentovi myslí.
takže-jen tak dál,pokud možno pod hlavičkouu Idnes či Aktuálně.následky si pak přičtěte sám...
09. 03. 2013 | 17:56

Lukas Zatloukal napsal(a):

Novinářům absolutně schází sebereflexe.
09. 03. 2013 | 17:57

Honzík napsal(a):

...a ještě něco pane M.Zemane - máte navíc než Masaryk, nepokazte to!!!
09. 03. 2013 | 17:59

pamětník napsal(a):

Jo, jsou to nervičky. Jako u resla.
Usvědčil jste velký prd, pane RSDr. :)))

P.S.: Správně se píše paranoia. Chápu, při Vašem nízkém vzdělání to nemůžete vědět, ale stačí použít google. :))))

Pá, Rodné Strany Doktore! :)))))
09. 03. 2013 | 18:01

shipo napsal(a):

Zeman má pravdu, i když to zlu vadí.
09. 03. 2013 | 18:03

resl napsal(a):

pamětník 17:31,
při vašem věku, paměti a životních zkušenostech, nazývá Rusa Sovětem jen a pouze komunista. To nepíši o vašich dalších vzpomínkách na dobu temna. I ten váš zájem o moji adresu je vypovídající. Chcete mi něco sdělit klackem, nebo se ještě pokusíte argumentovat slovem. Půjde to blbě, každé vás prozradí z dlouholetého svazku se soudruhy. To nevadí, nejste sám, jen se nesmíte stydět to přiznat a já už vám to nikdy o hlavu "neomlátím."
09. 03. 2013 | 18:05

Petr Bajer napsal(a):

Média bohužel realitu přestávají zprostředkovávat a mají čím dál větší ambice ji vytvářet. Zlomyslnou, poťouchlou a veskrze negativní. Být novinářem tak se neopírám do Zemana, ale mířím do vlastních stavů.
09. 03. 2013 | 18:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy