Miloš Zeman a média - pozoruhodná kontinuita

08. 03. 2013 | 16:51
Přečteno 36250 krát
Všechna čest Miloši Zemanovi, jakým způsobem se zhostil dnešní prezidentské inaugurace. Přispěl k tomu i jeho projev pronesený spatra, který mohl být důstojnou tečkou ceremoniálu ve Vladislavské sále, kdyby...

Znovu se potvrdilo, že starého psa novým kouskům nenaučíš, a že svůj stín nepřekročíš. Podobně jako Václav Klaus nikdy nebyl a asi už nebude schopen sebereflexe, která by zkušenostmi z praxe korigovala jeho ideologicky vyhraněné postoje, stejně tak Miloš Zeman opět neodolal pokušení populistického rétora vlichotit se do přízně přítomného publika s nadějí na potlesk. Důkazem budiž tato část projevu, po níž skutečně potlesk přišel:

„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, mi připomínají Čapkovu definici literárního kritika jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.“

Chápu, že žít s médii, která vám nejsou nakloněna, není lehké. Je to osud téměř všech politiků v demokratických společnostech s garantovanou svobodou projevu. K některým z nich jsou možná média kritičtější, než by si to zasloužili. Často také proto, že více než ostatní zavdávají příčinu ke kritice, nebo také proto, že kritickou reflexi svých činů neunesou a začnou s médii válčit.

Mezi takové politiky patřil například Richard Nixon. Když po prohraných prezidentských volbách roku 1960 prohrál o dva roky později i guvernérské volby v Kalifornii, jeho tisková konference plná hořkých stížností na média vešla do dějin, včetně této věty: „Pánové, už nebudete mít žádného Nixona, do kterého byste se strefovali, to je moje poslední tisková konference“ („You won't have Nixon to kick around anymore because, gentlemen, this is my last press conference.") Jak dobře víme, ta tiskovka nebyla poslední, o šest let později se Nixon do politického života vrátil jako prezident.

Rovněž německý kancléř Helmut Kohl, který jako mladý politik úspěšně komunikoval s médii, po svém vzestupu k nim zaujal nepřátelský postoj, speciálně k týdeníku Spiegel, kterému od jisté chvíle přestal dávat rozhovory, a zdůvodňoval to slovy (parafrázuji): proč bych měl poskytnut dobrovolně rozhovor Spieglu, když do stoky plné špíny také nelezete dobrovolně. Jeho výraz Kloaken-journalismus vstoupil do slovníku německé politiky.

Dalo by se najít více takových příkladů. Přiznávám, že mně uvedený výrok Miloše Zemana o médiích jako takový, tedy sám o sobě, nevadí. Uznávám, že politici mají právo vyslovit pochyby o kvalifikaci četných intelektuálů, tedy i novinářů, jak to ve svých pamětech učinil jiný německý kancléř Helmut Schmidt:

"Nikdy jsem ovšem neměl vysoké mínění o těch lidech, kteří z nedostatku zkušenosti sami sice nic neřídí, dokonce by ani nemohli spravovat nějaký okres, kteří neznají ani Ústavu ani veřejné právo, přesto však arogantně a vševědoucně nabízejí své koncepce naší společnosti, hospodářství nebo státu jako celku. Zpočátku jsem se také proto zlobil, když jsem byl takovými rádoby intelektuály nebo polovzdělanci oklasifikován jako pouhý "machr"... Později jsem si na tuto pohanu, jíž mě častovaly marxistické a pseudomarxistické kroužky, zvykl..." (Schmidt, Helmut: Na společné cestě, česky vydalo nakladatelství Pragma, Praha 1997, str.93)

Co mi však dost vadí, je zarámování „podstatné části českých médií“ do tří zel, proti kterým je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, hned vedle kmotrovské mafie a neonacistických bojůvek. Navíc v inauguračním projevu deklarujícím prioritní cíl „uklidnění a stabilizaci české politické scény.“

Ale jak už bylo řečeno, starého psa novým kouskům nenaučíš. Co pokládám za pozoruhodné, je kontinuita, s jakou se Miloš Zeman vrátil do politického života. Neboť když se před jedenácti lety v dubnu 2002 loučil jako předseda vlády s parlamentem, pronesl projev, jehož hlavní, ne-li jedinou součástí byl útok na média spojený s varováním před „mediokracií“. Tehdejší Zemanův rozlučkový projev jsem komentoval v glose Neměl raději zazpívat?.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

FMach napsal(a):

Media nejsou mafie, ale jsou mafií řízena.
09. 03. 2013 | 18:17

Anna napsal(a):

Milan Šmíd
"Co mě však dost vadí, je zarámování „podstatné části českých médií“ do tří zel, proti kterým je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, hned vedle kmotrovské mafie a neonacistických bojůvek. Navíc v inauguračním projevu deklarujícím prioritní cíl „uklidnění a stabilizaci české politické scény.“"
--------------------

Cituji z inauguračního projevu Miloše Zemana:

Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, mi připomínají Čapkovu definici literárního kritika jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/inauguracni-projev-milose-zemana-dq6-/domaci.aspx?c=A130308_114547_domaci_jpl
Pane Šmíde, Vy neberete jako zlo, proti kterému je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, "Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním." ???
09. 03. 2013 | 18:23

Honza napsal(a):

Nejhorší novinářská žumpa se začíná ozývat, Hvížďala atd. i tenhle patlal Šmídů, jen štěkat, žvanit, špinit, zkrátka vymývat mozečky stejným inteligentům, jako je on sám! Jen ho nechte, ať se bojí, cha,cha!
09. 03. 2013 | 18:32

txt napsal(a):

Je to děs kam se naše společnost dostala.Totální morální bahno.A media to vše za peníze podporují. Samozřejmě část veřejnosti ,která si nahrabala a je totálně opilá množstvím peněž bude neustále říkat jak je vše pěkné a jaké hrůzy byly před rokem 89.Ale v nemoci zvané nekonečné hrabání do roztrhání těla si to ani neuvědomují.Potřebujeme totální explozi a katastrofu,aby se ta smečka nenažranců protřídila a zbytek si uvědomil,co je lidskost.Je mi na blití z toho jak někdo může tento systém vychvalovat.Jste pakáž,která je schopna za prachy prodat vlastní matku. Udavte se prachama,všichni Kalousci,Bendové,Drábkové,Grossové a další.
09. 03. 2013 | 18:33

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
mohla byste mi konkrétně jmenovat onu podstatnou část českých médií, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním?

Ne, že byste musela všechno, ale nějaké příklady jistě najdete.
:-)
09. 03. 2013 | 18:39

Arago napsal(a):

Připomeňme si ideologickou masáž čtenářů za volbu Schafenberga. Kdo měl interes tohoto politickéhos slona v porcelánu fedrovat na prezidenta ČR? Zvláště, když chtěl postavit prezidenta Beneše před Haagský tribunál a lézt do řiti buršákům? Myslím, že občané ČR nikoliv, byli to zaprodanci ČR nepřátelských politických sil, které jeho prostřednictvím chtěli dosáhnout konformitu obyvatel ČR. Je úděsné, kolik těchto občanů to nechápalo a toho zaprodance volilo. Zřejmě výchova k vlastenectví je v současném českém školství Popelkou! Naštěstí většina obyvatel soudnosti nepozbyla. Takže pádné důvody k prohlášení Pana Miloše Zemana v inauguračním projevu zcela jistě jsou. A byly akceptovány volenými ústavními činiteli a občany, kteří to stvrdili potleskem.
Ještě pro Honzu: ateisté Bibli znají a mají ji přečtenou, proto jsou ateisty! Když už citujete Boha, tak mám dojem, že z ČR si udělal smetiště, kam odhazuje církevní pedifily, aby mu jinde nekazili chov.
09. 03. 2013 | 18:41

pamětník napsal(a):

resl:
Sovět a Rus jsou dva různé pojmy: L.N. Tolstoj byl Rus, ale nebyl Sovět; Stalin byl Sovět, ale nebyl Rus, Gorbačov byl Rus i Sovět, ale Sovětem přestal být po rozpadu Sovětského svazu; v 1968. nás napadli Sověti, z nichž část byli Rusové. Vypsal jsem to půodrobně, ab yste i Vy měl možnost pochopit rpzdíl mezi pojmy Sovět a Rus. Pokud se mi to nepodařilo, chyba není na mé straně.
09. 03. 2013 | 18:42

Jiřina Nováková napsal(a):

DORUCOVATEL a spol : jsme rádi, že Miloš Zeman, přes útok-y médií je prezidentem, držím-e mu pěsti, palce. Nazývá věci pravými jmény a nemění názory. Snad konečně se vynasnaží zjednat pořádek v současné džungli nejen hospodářské, ale i morální. Kdo nic neukrad, dobře pracuje, bát se nemusí. Na lumpy je nejvyšší čas si posvítit.
09. 03. 2013 | 18:46

Pavel napsal(a):

Miloš Zeman brilantně popsal naše média. Vynikající !
09. 03. 2013 | 18:48

historik napsal(a):

Miloš Zeman je rozhodně duchaplný člověk, někde jsem slyšel větu : " Vysmívat se lidem duchaplným je privilegium hlupáků
09. 03. 2013 | 18:50

vico napsal(a):

Pamětník napsal, že "chyba není na mé straně". Tím je tak vysvětlena předcházející pasáž - "Vypsal jsem to půodrobně, ab yste i Vy měl možnost pochopit rpzdíl mezi pojmy Sovět a Rus."
09. 03. 2013 | 18:52

j.horl@centrum.cz napsal(a):

Milí diskutující, ten projev byl adresován těm 10 melounům neprivilegovaných, ale z toho důvodu, že odpovídal na jejich písemnou žádost z 13.2.2013 o pomoc při boji za ochranu našich lidských práv a svobod deklarovaných v ÚSTAVĚ ČR. Žádáme jej o zastupování před orgány a institucemi USA, NATO, Parlamentu EU a dalších. Toto je totiž odpověď na tu žádost. Takže zde zase děláte účet bez hostinského, bez sebemenších znalostí a informací, stejně jako nezkušení a zkorumpovaní pracovníci médií. Pan ing. Schlimbach a děda Slavík o tomto problému ví zajisté nejvíce a to z pramenu na fsb, kde pod ERS a 4. odboj jsou uvedeny všechny žádosti k mezinárodním institucím zaměřeným k lidským právům a státům, které je i vojensky brání a zaručují ve světě. No a komentáře občanů k žádostem, které byly zasílány od 17. až 27.2.2013 najdete také na těchto stránkách pod nepolitickým hnutím. Takže občané ČR souhlasí s tím rozdělením problému vzniklých vládnutím politických stran na 100%. A média o tom ví, protože pro trestnou činnost za jejich činnost i nečinnost jsou oznámeni již od 26.4.2012 u NSZ v Brně a na sekretariátu EU. Na vědomí toto trestní oznámení je dáno i všem vládním a zákonodárným institucím, státním zástupcům, prezidentu. Takže nejdříve vstřebejte informace kolem společenského dění v NAŠÍ VLASTI a potom přijímejte po analýze za využití zpětných vazeb vše pro syntézu a o výsledku této činnosti, která je nutná při každé logické fyzické i duševní činnosti. Prostě nevařte něco z čisté vody, protože to dělá jen naprostý hlupák, který se nemůže srovnávat ani se závěry zdravého SELSKÉHO ROZUMU. Hezký večer přeje zakladatel 4. odboje JUDr. Josef Hörl.
09. 03. 2013 | 18:53

Jiří Spravedlivý napsal(a):

Zajímavé je, že novináři, coby potrefená husa, opět zakejhali. Média a novináři zvlášť totiž trpí nedostatkem sebereflexe a navíc nedodržují morální kodex novináře. Etika a morálka se z novinařiny dost vytrácí. O tom jsme se jako občané ČR přesvědčili, když před druhým kolem voleb prezidenta ČR hysterický záchvat většiny tzv. nezávislých "českých" médií eskaloval v přímou podporu médií knížeti Karlovi, aniž by k tomu byl jakýkoliv racionální důvod! Přímá a neskrývaná předvolební kampaň médií ve prospěch jednoho z rivalů byla důvodem jeho prohry. Média tak daly polibek smrti svému oblíbenému knížeti a dokonaly dílo zkázy čisté, morální a etické úlohy sebe sama v celospolečenském dění. Věřím, že většina médií, šefredaktorů, redaktorů a novinářů se pro příště poučí ze své zpronevěry své funkce a nebudou servilní k jedné osobnosti a nebudou vyorávat v české společnosti hlubokou brázdu dělící jednu část společnosti od druhé a podobnou hysterii a fanatismus si odpustí! Bylo by to ku prospěchu dalšího působení médií. V opačném případě bych považoval odklon od serioznosti k bulváru v sedmé velmoci za její sebevraždu!
09. 03. 2013 | 18:59

Jarda napsal(a):

Kdo ovládá média, ovládá mysl.
neměla by se media zamyslet nad tím co uvádějií jako pravdu ?
09. 03. 2013 | 19:00

Jarda napsal(a):

Kdo ovládá média, ovládá mysl.
neměla by se media zamyslet nad tím co uvádějií jako pravdu ?
09. 03. 2013 | 19:01

Bestia triumphans napsal(a):

A jejda.
Josef Hörl, alias Pepa z depa dorazil na diskusi.
Zachraň se kdo můžeš!
:-)
09. 03. 2013 | 19:01

Anna napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
mohla byste mi konkrétně jmenovat onu podstatnou část českých médií, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním?

Ne, že byste musela všechno, ale nějaké příklady jistě najdete.
:-)
-------------------------------------------------------------

Myslím to upřímně, je mi opravdu, ale opravdu líto, že Vám nejsem schopná tato média vyjmenovat, protože pravidelně sleduji jen Události na ČT1 a zdejší blogy, které však nečtu všechny.

Jako příklad předvolební mediální masáže pana Hvížďaly bych uvedla jeho blog "Karel Schwarzenberg: intimus evropských dějin":

Nil nisi rectum,
nic než právo.
(rodové heslo rodiny Schwarzenbergů)

O Karlu Schwarzenbergovi, který zná původ své rodiny od roku 1155 a tudíž je pevně vklíněn do historie Evropy a od XVII. století i do českých dějin, lze říci, že v dějinách vyrostl, ač je nikdy na fakultě nestudoval (v Mnichově byl zapsán na lesnické a právnické fakultě, ale po smrti strýce studium přerušil a věnoval se správě majetku) protože ho od mládí obklopovaly, což Karlu Schwarzenbergovi umožňuje se v každý moment dívat na události s mnohem širším kontextem a zároveň i s velmi osobitým humorem (dodnes si lidé pamatují jeho předvolební billboard Když se kecaj nesmysly, raději spím), protože zná spousty intimních detailů velkých dějin jak se tradovaly v rodině a umí z nich vytvářet nečekané paralely.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=18846
09. 03. 2013 | 19:05

Pavel napsal(a):

Argo
Schwarzenberga naše média nazývala "noblesním knížetem " , ale tajemstvím bylo jak na tu jeho noblesu přišla! Zní to samozřejmě hezky a mnoho pražských hereček při vyslovení tohoto slova prožívala romantický orgasmus. Ale média trochu zatajila, že "pankáč Karel " seděl a spal ve dvou ve dvou hrůzných vládách ODS. Také média opomněla profesionálně pomenout, že Kníže je předsedou strany TOP 09,jejíž předními členy jsou dosud neodsouzení politici Kalousek, Drábek, Parkanová, Severa, Lanšádlová...... Kníže se na jejich činnosti pouze noblesně usmíval. Činnost Khodla v zahraničí je nám úplně zatajena, jeho nebývalá činorodost při uznání mafiánského státu Kosovo nakonec vedla až k jeho hospitalizaci. Ale úkol splnil. Jeho dlouhobé kontakty se sudetskými Němci jsou zahaleny modrou a fialovou mlhou. Zde české mutace MfDnes, LN německých novin nám mnoho zůstavají dlužna. Miloš Zeman není ideální kandidát, ale byl jsem nesmírmě potěšen, že velká část občanů neposlehla výzev německých médií a bojůvek pražských umělců a nakonec pana Zemana přesvědčivě zvolila.
09. 03. 2013 | 19:08

Marek napsal(a):

O tom, že většina našich médií slouží pravicové mafii není pochyb. Kdyby třeba nějaká levicová vláda měla jenom zlomek průserů, jako ta současná, to by byly jiné komentáře! Dávno by vytvořili takový nátlak, že by musela odstoupit!
09. 03. 2013 | 19:12

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
Pokud sledujete jen tyto blogy a ČT 1, jak potom můžete napsat Šmídovi, cituji: "Pane Šmíde, Vy neberete jako zlo, proti kterému je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, "Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním." ??? "

?
Vy tedy víte s prominutím kulový, ale mustrovat Šmída umíte.
Mimochodem, co ČT1? Taky vymývá mozky?
:-)
09. 03. 2013 | 19:15

Klaudia napsal(a):

Toto se povedlo, umí Karel Schwarzenberg prohrávat ?

http://skutecnosti.cz/karel-opet-dokazal-ze-neumi-prohravat/
09. 03. 2013 | 19:16

Mipe napsal(a):

Ono o objektivnosti už svědčí to jak prostor maj ti co jsou proti Zemanovi. Zeman vyhrál volby přesto má větší prostor poražená menšina. To tu není jedinej člověk kterej by podporoval, schvaloval jeho výroky? Asi je, jen mu nedáte prostor, kdyby jo, tak vyberete někoho kdo mu svým projevem uškodí, přesně tak působíte a to je špatné !!
09. 03. 2013 | 19:16

Fanda napsal(a):

Nejsem příznivcem M. Zemana, proto se nevyjadřuji k jeho osobě. Plně ale souhlasím s jeho hodnocením médií. Problematiku médií bych uvedl již na druhém místě negativní deviace. Mohu chápat vlastníky médií, ale proč dlouhodobě tolerovat ČT nebo český rozhlas.
09. 03. 2013 | 19:19

step napsal(a):

Panečku, pod tímhle článkem řádí cenzura I dnes jako šílená.....
09. 03. 2013 | 19:22

bolek napsal(a):

hahahahaha, novináři se považují za české intelektuály.. no to mě pos..
09. 03. 2013 | 19:25

gongis napsal(a):

Mnoha lidem, kteri pouzivaji mozek a nehledi jen tupe na "bednu" nebo do novin je jasne,ze v mediich dnes nejde o pravdu ale o to,aby se prodavali a uzivili.Pana Zemana zrovna dvakrat nemusim ale tady s nim nelze nez souhlasit.A jak se v mnoha prispevcich ozvalo:potrefena husa kejha....ale to se samozrejme dalo cekat
09. 03. 2013 | 19:20
09. 03. 2013 | 19:27

Bestia triumphans napsal(a):

Rojení zemanovců zde na diskusi mi připomíná rojení zombíků v seriálu Walking Dead neboli Živí mrtví.

Pouze rána do mozku ukončila jejich bludnou existenci.
Do mozku zombíků, samozřejmě...
:-)
09. 03. 2013 | 19:33

Anna napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
Pokud sledujete jen tyto blogy a ČT 1, jak potom můžete napsat Šmídovi, cituji: "Pane Šmíde, Vy neberete jako zlo, proti kterému je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, "Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním." ??? "

?
Vy tedy víte s prominutím kulový, ale mustrovat Šmída umíte.
Mimochodem, co ČT1? Taky vymývá mozky?
:-)
------------------------------------------------------------

Proč bych se tak nemohla zeptat??? Nenašla jsem zde, že by panu Šmídovi vadilo Zemanovo nařčení z odsouzeníhodné činnosti podstatné části médií.
-----

"Vy tedy víte s prominutím kulový, ale mustrovat Šmída umíte."
---

Vím kulový, protože pro mustrovat znám synonyma:
• peskovat
• poučovat
• napomínat
• kárat
• plísnit
a podle mě jsem nic z toho vůči panu Šmídovi nepoužila.
------

"Mimochodem, co ČT1? Taky vymývá mozky?"
--

Mně ne. Vám ano?
09. 03. 2013 | 19:38

Zdařil Alois napsal(a):

Zdařil Alois
Prosím,vzpomeňte na televizni stávku v roce 2000,neobo na kanonizaci Václava Havla.Vše pod patronátem českých médií. To nebylo trapné...?
09. 03. 2013 | 19:47

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
Mě zarazilo to, že by podle vás měl Šmíd brát jako zlo, to o čem mluvil Zeman, ale sama nejste schopna Zemanovo tvrzení podpořit, když tato média nejste schopna ani vyjmenovat.
Neboli doporučujete Šmídovi, aby se zabýval něčím, o čem nemáte ani ánung.

ČT 1 mi mozek nevymývá. Nechává mi prostor, abych si mohl udělat svůj názor.
Mimochodem, čím konkrétně vymývá vám?
:-)
09. 03. 2013 | 19:52

Jiří Spravedlivý napsal(a):

Zajímavé je, že novináři, coby potrefená husa, opět zakejhali. Média a novináři zvlášť totiž trpí nedostatkem sebereflexe a navíc nedodržují morální kodex novináře. Etika a morálka se z novinařiny dost vytrácí. O tom jsme se jako občané ČR přesvědčili, když před druhým kolem voleb prezidenta ČR hysterický záchvat většiny tzv. nezávislých "českých" médií eskaloval v přímou podporu médií knížeti Karlovi, aniž by k tomu byl jakýkoliv racionální důvod! Přímá a neskrývaná předvolební kampaň médií ve prospěch jednoho z rivalů byla důvodem jeho prohry. Média tak daly polibek smrti svému oblíbenému knížeti a dokonaly dílo zkázy čisté, morální a etické úlohy sebe sama v celospolečenském dění. Věřím, že většina médií, šefredaktorů, redaktorů a novinářů se pro příště poučí ze své zpronevěry své funkce a nebudou servilní k jedné osobnosti a nebudou vyorávat v české společnosti hlubokou brázdu dělící jednu část společnosti od druhé a podobnou hysterii a fanatismus si odpustí! Bylo by to ku prospěchu dalšího působení médií. V opačném případě bych považoval odklon od serioznosti k bulváru v sedmé velmoci za její sebevraždu!
09. 03. 2013 | 19:54

Anna napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

Anno:
Mě zarazilo to, že by podle vás měl Šmíd brát jako zlo, to o čem mluvil Zeman, ale sama nejste schopna Zemanovo tvrzení podpořit, když tato média nejste schopna ani vyjmenovat.
Neboli doporučujete Šmídovi, aby se zabýval něčím, o čem nemáte ani ánung.

ČT 1 mi mozek nevymývá. Nechává mi prostor, abych si mohl udělat svůj názor.
Mimochodem, čím konkrétně vymývá vám?
:-)
---------------------------------------------------------------

Mě zarážejí Vaše reakce na mé příspěvky. Cituji sama sebe:

Pane Šmíde, Vy neberete jako zlo, proti kterému je třeba aktuálně v naší společnosti bojovat, "Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním." ???
09. 03. 2013 | 18:23

Na Vaši otázku: "Mimochodem, co ČT1? Taky vymývá mozky?"
Zněla moje odpověď:

Mně ne. Vám ano?

09. 03. 2013 | 19:38
09. 03. 2013 | 20:09

Bestia triumphans napsal(a):

Aha, Anno, přehlídl jsem se, omlouvám se.
Koukám na Walking Dead a rozrušen ze zombíků přehlídl jsem se.
ČT 1 je u vás tedy v pořádku.
To je dobré znamení.
Škoda, že nesledujete vícero médií, abyste mohla posoudit, zdali je Zemanův výrok pravdivý...
:-)
09. 03. 2013 | 20:18

Arago napsal(a):

Miloš Zeman má pravdu, právě jsem ujistil, že byl smazán můj příspěvek, který se zřejmě těm zdejším tiskovým mafiánům nehodí do krámu. Fuj!
09. 03. 2013 | 20:20

Karel napsal(a):

Když sleduji současnou žumpu, tak čím dál více si vážím práce novinářů za minulého režimu. Vedle ideologických fanatiků soustředěných kolem Rudého Práva, většina novinářů věděla, že nad nimi bdí cenzura s možnými existenčnimi postihy. A přesto mnozí měli odvahu psát slušně i do oficiálních tiskovin jako bylo Svobodné Slovo, Lidová demokracie. A odborných časopisech už byla větší svoboda. Vzpomeňme Technický magazín, Letectví- kosmonautka apod.
Dnes nám Goebbelsovi pohrobcikáží vodu a sami pijí víno, za peníze nechutně prostitují na čemkoliv.
V dnešní Mladé Frontě mě zaujal výlev Karla Steigerwalda tak typický pro zasloužilého signatáře Anticharty.
09. 03. 2013 | 20:37

Karel napsal(a):

mb
Broučku to nesouvisí se Zemanem a obdivem k němu. Ale proč neocenit, když řekne pravdu. Nebo jsi slepý, hluchý nebo dokonce novinář ?
09. 03. 2013 | 20:40

Joachim Kowalski napsal(a):

Zeman vyjádřil názor svých voličů. Samozřejmě - Zemanovi voliči vás neplatí. A jako všechny i vás ovládá neviditelná ruka trhu. Ale je to tak, že značná část občanů si myslí, že jste poněkud prodejná média.
09. 03. 2013 | 20:42

Anna napsal(a):

mb napsal(a):

Pavel napsal(a):
Miloš Zeman brilantně popsal naše média. Vynikající !
09. 03. 2013 | 18:48

nevim jestli to bude číst stejskič ...

... ale podobní pitomci takto nekriticky obdivovali klause ...

snad to neni v rozporu s kodexem ...
-------------------------------------------------------------

Podle mě je zvláštní, že jste napsal "snad to neni v rozporu s kodexem ...", poté, co jste panu Stejskalovi zkomolil jméno a pak označil kohosi za pitomce, namísto abyste případně podrobil kritice jeho slova, pane učiteli.
09. 03. 2013 | 20:43

Bestia triumphans napsal(a):

Karle:
Vy jste zombie nebo živá osoba?
Podle vašich tklivých vzponínek vás tipuju na to první.
:-)
09. 03. 2013 | 20:44

leon napsal(a):

potkal jsem jednoho známého pracovníka novin /novináře/ kolem poledne a naříkal, že do půl třetí musí zplodit ještě tři články. Pak to čtěte!
09. 03. 2013 | 21:59

Abuelo napsal(a):

Pane Bajer, lépe a stručněji bych to nenapsal. Díky! Tento Váš příspěvek by se měl stát volebním heslem ještě neexistující politické strany, která si dá za cíl přeměnit dnešní zkorumpovanou demokracii, sloužící KFO (Kriminální Finanční Oligarchii) na demokracii reálnou.
09. 03. 2013 | 22:13

Lenka napsal(a):

Pane Šmíde, pan Zeman má velkou pravdu. Média (jejich loutkáři) s námi hrají velmi špinavou hru a jsou přesvědčená, že jim na jejich "pravidla" skočíme. No, část lidí možná ano, ale většina nás naštěstí ještě pořád používá svůj mozek, což se vám asi nehodí. Televize a tisk například během prezidentské kampaně fandila tak nazakrytě, výrazně a neomaleně jednomu kandidátovi(výběrem fotografií, záběrů, článků, titulků...), až se z toho člověku dělalo špatně - psychicky, možná i fyzicky (na zvracení). Pojem "demokracie" a "svoboda projevu" si média, rádobyelitáři a spol. vysvětlují po svém: Myslí si, že projevem demokracie mohou být útoky, urážky, zesměšňování kterékoliv osobnosti, kterou si vyberou. Která neskáče, jak oni pískají. To ale opravdu není demokracie - už byste si to konečně měli uvědomit, včetně - nebo v první řadě - lidi, kteří novinařině učí ostatní... Hulvátství a urážky v televizi a na stránkách tisku není demokracie, ale mediální štvanice, která by měla být trestná. Takto podaný obrázek médii, obrázek kohokoliv, na koho někdo vlivný ukáže, může toho člověka naprosto zlikvidovat.
A likvidace (i snaha o ni) člověka by měla být trestná. Kam se hrabou načmáraná tykadla na billboardu (za která byl jejich autor odsouzen), na to, co se tu dělo a děje před volbami, během voleb i po nich. Hysterické útoky a zesměšňování pana Zemana, pana Klause a jejich rodin je zákeřná činnost určité skupiny lidí.
A nevím, o který médiích jste psal, když jste psal o českých médiích. Média, která u nás působí, nejsou přece v českých rukách, takže nejsou česká. Tudíž - názory a ovlivňující směry těchto médií jsou předem jasné - každopádně nebudou objektivní. Český tisk už je snad jen Zahrádkář a Haló noviny :-). Vše ostatní mají v rukou cizáci a cizáci se tu budou vždycky snažit ovlivňovat veřejné mínění. A styďte se všichni, kdo jste za všemi hysterickými mediálními štvanicemi poslední doby. Jsem zvědavá, koho si vyberete teď. Nebo máte v plánu pokračovat ve štvanici současné a hodláte přitvrdit???
09. 03. 2013 | 22:26

občanx napsal(a):

je prezidentem ani ne půlky národa ne voličů takže...počkáme na jeho další zločiny
09. 03. 2013 | 22:36

Vandal napsal(a):

Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí. Upovídaní komentátoři, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu, mi připomínají Čapkovu definici literárního kritika jako člověka, který radí spisovateli, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.“


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
nečetl jsem celou diskuzi, tak je možné, že budu opakovat něco, co už bylo napsáno. Zeman má pravdu, ale myslím, že hlavní problém není v nevědomosti novinářů, ale v jejich prostituování. Jsou to placení prostituti za to, aby přetvářeli veřejné mínění a vymývali mozky populaci v žádoucím směru. A jaký je žádoucí směr, tak o tom rozhodují majitelé médií ruku v ruce s kmotry.

A Zeman se rozhodl bojovat s ekonomickou mafií, která vlastní média, bude to tvrdý boj, a Zeman doufá a předpokládá, že veřejnost bude mít v tomto boji na své straně.

Já za svou osobu prohlašuji, PANE PREZIDENTE ZEMANE JSEM S VÁMI!

Bez změny médií se nikdy nic nezmění, média nesmí lhát ve prospěch gaunerů, to není pak demokracie.
09. 03. 2013 | 22:49

pamětník napsal(a):

vico,
Vy jste se ještě nikde nedozvěděl, že točit se na překlepech je projevem bídy Vaší věcné argumentace? :)
09. 03. 2013 | 22:57

pamětník napsal(a):

Anna:
"Nil nisi rectum,
nic než právo"
Myslím, že to není správný překlad. rectus = rovný; rectum = konečník.
09. 03. 2013 | 23:05

Alfa napsal(a):

Těší mě, že hodně lidí už si uvědomuje, jak média manipulují a prostituují.
To je určitá naděje, že vymývání mozků už nemusí tolik účinkovat.
09. 03. 2013 | 23:15

Anna napsal(a):

pamětník

Díky. Tak to mě blog pana Hvížďaly "Karel Schwarzenberg: intimus evropských dějin", který začíná:

"Nil nisi rectum,
nic než právo.
(rodové heslo rodiny Schwarzenbergů)"

pobavil znovu. Ještě jednou díky :-)))
09. 03. 2013 | 23:20

pamětník napsal(a):

Anna:
Hvížďalu číst považuji za ztrátu času. No ale když tam má takové perly, podívám se tam. :)
09. 03. 2013 | 23:23

Bestia triumphans napsal(a):

Vandal napsal(a):
"Já za svou osobu prohlašuji, PANE PREZIDENTE ZEMANE JSEM S VÁMI!"

!!!
Svůj k svému.
:-) :-) :-)
09. 03. 2013 | 23:29

pamětník napsal(a):

Anna:
Tak jsem na to kouknul, číst se to nedá, je to dlouhé a samá kravina. Hvížďalovi padnou výhrady prezidenta Zemana jako ulité. To rectum tam okomentoval hned první čtenář. :)
09. 03. 2013 | 23:35

pamětník napsal(a):

Bestio,
neřvěte, jednou možná dojde i na Vaše přání, pokud zmoudříte. Záleží opravdu, ale opravdu jenom na Vás.
09. 03. 2013 | 23:37

mb napsal(a):

Karel napsal(a):
mb
Broučku to nesouvisí se Zemanem a obdivem k němu. Ale proč neocenit, když řekne pravdu. Nebo jsi slepý, hluchý nebo dokonce novinář ?
09. 03. 2013 | 20:40

prominte karle ... ale zeman se přece dopustil hloupé paušalizace ... podobně když označoval novináře za povl, hnůj a žumpu ...

a za to ho přece nebudeme adorovat, velebit ...

měl mít úroveň už jako premiér a neměl ...

tak by ji mohl mít aspon jako prezident ... a opět nemá ...

to je špatné ne ... ??? a ještě mu Kubera za jeho populistický útok na novináře ROZTLESKÁ VLADISLAVSKÝ SÁL ...

fuj, faul, pískej to .... / zeman ujel a vy jej za to velebíte /

zdravím, dobrou ...
09. 03. 2013 | 23:45

kočka šklíba napsal(a):

O tom, že tzv."novináři" jsou jen slouhové a lokajové, kteří jsou za pár stříbrňáků schopni téměř čehokoliv. Že používají, někteří, jako zdejší editor, velmi sofistikované metody manipulace, někteří zase tak ubohé a jednoduché, jako Steigerwald, zde píši já a mnoho dalších stálých nicků již nejméně 2 roky. Takže Zeman neřekl nic nového.
Jen právě prezidentská kampaň, zejména před 2.kolem, to odhalila v plné ošklivosti. Což je pro mě ten největší přínos přímé volby prezidenta.

Na dokreslení a také odpověd za Annu zdejšímu proslulému okopávači kotníků B.T. sem zkopíruji část textu jednoho z těch lokajů - Fendrycha, ani se nestydí :...."Co tím myslel? Během své kampaně čelil tvrdé antizemanovské kampani, většina médií se skutečně postavila na stranu jeho soupeře Karla Schwarzenberga. Jenže ten postoj byl poměrně přesně vyargumentovaný, podložený. Nebyla to „manipulace", ale obavy novinářů z toho, že se na Hrad má dostat politik, který zkonstruoval spolu s Václavem Klausem opoziční smlouvu,.....". K nalezení zde pod názory.
Nehledě na to, že lže jako když tiskne (přesně ....), tak i on přiznává jednostranné ovlivňování ve prospěch pankáče s fialovým čírem.
09. 03. 2013 | 23:47

mb napsal(a):

to anna ... myslim ze stejskal rikal, že kdo si nemuze pomoci, má si svou frustraci vylejvat na něm, že prý je k dispozici ... stejskič mi přijde přátelské a familiérní ( i když/ač nepatřičné ...)

zdravím annu ...
09. 03. 2013 | 23:49

kočka šklíba napsal(a):

Mb Zeman se paušalizace nedopustil doložte kde.
09. 03. 2013 | 23:50

mb napsal(a):

pamětník napsal(a):
Bestio,
neřvěte, jednou možná dojde i na Vaše přání, pokud zmoudříte. Záleží opravdu, ale opravdu jenom na Vás.
09. 03. 2013 | 23:37

bestie už je moudrej/moudrá, takže nemuze zmoudret (ani zmodrat) víc ... a navíc musí ještě dneska vyhrabat mrtvolu ...

brou ...
09. 03. 2013 | 23:55

mb napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Mb Zeman se paušalizace nedopustil doložte kde.
09. 03. 2013 | 23:50

( zautocil na novinare ... ja vim, vy asi myslite, ze zamerne zminil spatne novinare = vymyvace mozku ... ale ja myslim, ze to byl proste utok na novinare obecne ... a ze se to nedela )

mejte se hezky, brou ...
09. 03. 2013 | 23:57

pamětník napsal(a):

mb:
Pro Vás ano.

Doufám, že se v noci udusíte polštářem a tady nastane větší klid.
10. 03. 2013 | 00:01

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
bacha, abyste neměl pod lůžkem pamětníka s malým p.
Ještě by vás udusil polštářem...
:-)

Pamětník:
Za "řvaní" se na netu považuje zapnutý Caps Lock.
Nevím o tom, že bych to často používal, v této diskusi snad ani jednou.
:-)
10. 03. 2013 | 00:11

Arnie napsal(a):

Hezký blog.
Jak vidno zdejší publikum v debatě je buď toho názoru, že media představují žumpu, a tudíž Zemanovi tleskají, a nebo si to nemyslí a tudíž Zemanovi tlaskat nemohou.
Myslím, že prezident by měl na prvním místě podpořit zachování svobody medií a o ní se zasazovat. To je podstatné a ne jenom v jeho momentální funkční éře, ale trvale.
Inaugurační řeč, v které Zeman české prostředí charakterizoval jako ostrůvky pozitivních deviantů a ostrůvky negativních deviantů a ostatní se plácají mezi, je zbytečně agresivní. Navíc zařadit media mezi ty negativní devianty spolu s fašistickými ultras a zloději-korupčníky je nanejvýše sprosté a urážlivé.
A co je ještě horší - že tento ostudny výrok měl za následek velký potlesk přítomných politiků a pozvaných hiostů.
To je signifikantní pro dnešní politickou reprezentaci a zároveň skličující.
10. 03. 2013 | 00:15

kočka šklíba napsal(a):

Mb opravdu by mě zajímalo co učíte, když nerozumíte textu. Znovu si prosím vás přečtěte, napsal to i Šmíd, co Zeman řekl. To není paušalizace, a co si do toho vy dosazujete nic nedokazuje. Používáte naprosto stejné manipulativní metody jako lokajové z médií ;). Asi proto jste se poněkud rozčílil, že pane učiteli :D.
10. 03. 2013 | 00:19

pamětník napsal(a):

Arnie:
"Myslím, že prezident by měl na prvním místě podpořit zachování svobody medií a o ní se zasazovat. " Ano, právě to prezident v projevu udělal.
10. 03. 2013 | 00:20

pamětník napsal(a):

Bestie,
tak jste to řvaní okopíroval. Nicméně já měl na mysli především Váš zlostný brekot.
10. 03. 2013 | 00:23

Karel napsal(a):

Líbí se mi jak Stejskal fandí svému kolegovi Bestia triumphans a maže příspěvky proti němu, přitom jeho hulvátství ponechává. Prostě žumpa v praxi !!
10. 03. 2013 | 04:55

Karel napsal(a):

mb
Broučku, nevím jak jste přišel na to, že se Zeman dopustil paušalizace. On mluvil o č á s t i médií.
I malé dítě ví, že část dortu není celý dort. Jak jste to viděl ve svém dětství? Vždy celý dort ?
Pokud nejsme fanatiky a bolševiky modrofialové barvy či pražští umělci, tak charakteristika médií Zemanem je velmi přesná. Tady nejde jen o vymývání mozků, alehlavně o charakter novinářů politických médií, jejich nevzdělanost, nerudnost, namyšlenost je pro tyto propagandisty typickým znakem a proto jejich geobbelsovská kampaň na podporu pankáče Karla tak dopadla.A my se tomu zlomyslně smějeme.
10. 03. 2013 | 05:21

Admirál napsal(a):

Arnie - "Myslím, že prezident by měl na prvním místě podpořit zachování svobody medií a o ní se zasazovat."

Ale vždyť to Zeman dělá. Je třeba osvobodit média od diktátu.
10. 03. 2013 | 09:03

mb napsal(a):

Doufám, že se v noci udusíte polštářem a tady nastane větší klid.

až tak ... :-)) vy jste outheroded the Herod ... :-))

hezký den ...

skliba: Asi proto jste se poněkud rozčílil, že pane učiteli :D.

... nejsem rozcilenej, jen myslim že je nehodna čerstve instalovaneho prezidenta se takhle a timhle způsobem pouštět do medií (( jmenovat je v jedné řádě s nácky, zločinci a mafiány ))

ale vitosklibo ... to je jenmuj nazor ...

souhlasim s arniem: A co je ještě horší - že tento ostudny výrok měl za následek velký potlesk přítomných politiků a pozvaných hiostů.
To je signifikantní pro dnešní politickou reprezentaci a zároveň skličující.

ano smutny a vypovidajici myslim ...

( politici jsou ta ubožátka co si na ně pisálkové dovolují ... )

Karel napsal: Tady nejde jen o vymývání mozků, alehlavně o charakter novinářů politických médií, jejich nevzdělanost, nerudnost, namyšlenost je pro tyto propagandisty typickým znakem

... já myslim že nejvíc namyšlení ( a přitom tupí) jsou Václav Klaus a Miloš Zeman ...

ještě karel: a proto jejich geobbelsovská kampaň na podporu pankáče Karla tak dopadla.A my se tomu zlomyslně smějeme.

... no tak to vám přeju ... užijte si i svou výhru i svůj zlomyslný smích ...

já prohrál proti oběma ... jak proti Klausovi, tak proti Zemanovi ...

tak se mějte hezky .... (všem) hezký den ...
10. 03. 2013 | 09:47

kočka šklíba napsal(a):

Mb ano je to váš názor ale proto nemusíte urážet jiné lidi s jinými názory slovy pitomci, že? A ještě k tomu naprosto nelogicky, ptz ti co souhlasí se Zemanovým výstižným(podle mého) pojmenováním části, bohužel větší, tzv. novinářů", nemusí Zemana nutně nekriticky obdivovat.

To, že tleskali politici není Zemanova vina, takže to s jeho postojem nemá nic společného.Takže jste s Arniem mimo mísu. Ale to, že i zde s jeho slovy panuje většinový souhlas něco napovídá. V sále jsme bohužel nebyli, já bych také tleskala i když zřejmě z jiného důvodu než tam přítomní politici ;).
10. 03. 2013 | 10:23

amiel napsal(a):

Symptomatické, pane Šmíde: Zemanův projev vynikal právě tím, co naše společnost TAK postrádá - moudrostí.
Vaše kolegy novináře ale Zemanova moudrost minula - pozornost věnují tomu, jestli šaty paní Zemanové nebyly moc černé a šaty slečny Zemanové moc žluté.
Zeman má pravdu, že jste spodina. Spodina, neschopná pochopit a ocenit moudrost, i když se s ní setká tváří v tvář.
10. 03. 2013 | 10:41

pamětník napsal(a):

mb:
"... já myslim že nejvíc namyšlení ( a přitom tupí) jsou Václav Klaus a Miloš Zeman " A já si myslím, že nejvíc dětinský a tupý jste tady především Vy.
A teď máte možnost zhodnotit, jaký význam mají takové vejšplechty. Nulový, a přesto je sem opakovaně neustále umísťujete. Jak to, že Vám to nepřipadá blbý??!
10. 03. 2013 | 11:03

Anna napsal(a):

mb
"... já myslim že nejvíc namyšlení ( a přitom tupí) jsou Václav Klaus a Miloš Zeman ..."
--------------------------------------------------------

Podle mě každý je svůj, Václav Klaus, Miloš Zeman, Vy, já, každý. A nikdo není dokonalý.
Nikdy mě nenapadlo, že Klause a Zemana někdo nařkne, že jsou tupí. Na základě čeho si myslíte, že jsou tupí?
10. 03. 2013 | 11:07

Marek B. napsal(a):

INZERÁT:

Je mi 40 let, hledám ženu k vážnému seznámení.
Profese: 9 let člen parlamentu ČR
Vlastnosti: usilovnost, ochota těžce pracovat, spravedlivost, pravdomluvnost, neúplatnost, boj za práva chudých

ODPOVĚĎ:
Je mi 31 let.
Profese: 15 let prostitutka
Vlastnosti: panna
10. 03. 2013 | 11:19

Anna napsal(a):

Marek B.

Zapomněl jste uvést Vámi dosažené vzdělání ;-)
10. 03. 2013 | 11:42

JardaV napsal(a):

Média opravdu cíleně vymývají mozky svých obětí - nás všech.Všimněte si kauzy
Dobronín - jeden z odcházejících obyvatel Vzorné obce SS povraždil spoluodcházející
a pomohl jim s jejich majetkem.Ale média z toho udělala štvavou kampaň proti Čechům a našemu národu.Jakoby každý sedlák měl výcvik vraha a doma zbrojnici!!!To je
přístup médií ve všech záležitostech.Buď je obrátí proti našemu národu,nebo vůbec
nepřipustí zveřejnění.Kolikrát jenom byla v interviu zrádkyně VV Peake,kolikrát
svými bláboly přiměla ke zvracení národ,ale pořád ji media milují,protože je to
jejich kobyla....Jak pozitivně media presentují štvanice na lidi,kterými kdysi začal fašismus v Německu.U nás má sice hvězda jinou barvu něž v Německu,ale média tento proces propagují.A příkladů by bylo mnohem více.Je jediná obrana - nečíst jejich noviny,nesledovat jejich pořady,a pečlivě volit to,co v TV sledujeme.Pokud
se to promění v mediální manipulaci,vypínat.....
10. 03. 2013 | 11:47

mb napsal(a):

dobře šklíbo, máte pravdu (ve shodě s ls)

(já bych netleskal když někdo očerňuje media a novinare, neni to dobre/spravne)

pamětník napsal(a):
mb:
"... já myslim že nejvíc namyšlení ( a přitom tupí) jsou Václav Klaus a Miloš Zeman " A já si myslím, že nejvíc dětinský a tupý jste tady především Vy.

jávám to neberu ...

A teď máte možnost zhodnotit, jaký význam mají takové vejšplechty. Nulový, a přesto je sem opakovaně neustále umísťujete. Jak to, že Vám to nepřipadá blbý??!

poslusne hlasim ze casto na sobe pozoruju .... viz. jš ...

(akorat jsem teda nikomu dosud nepral by se udusil polstarem, to jste me ponekud prekvapil) ...

nikdo není dokonalý.
souhlas ...
10. 03. 2013 | 11:50

český maloměšťák napsal(a):

vico apod.
Pokud vám kmotři a další různí gerázlové...rozkradou stát a zdevastují morálku ....tak je naopak vysoce státnické psát o částio novinářů. kteří toto tolerovali, ba mnohdy vydávali za úspěch - jako žumpu.
V inauguračním prezidentském projevu je ale na místě / a to Zeman udělal/ zvolit místo slova " žumpa" nějaký opis.
Ono totiž pak je na místě i zmínka o nacistických/respektive fašistických/ bojůvkách....ty jdou totiž ruku v ruce s rozvratem isntitucí a goebbelsovskou propagandou.
Takže je tam ta vzájemná kauzalita a provázanost.
Možná že expresivněji sdělená, než je tkzv. lid /neplést s LIDEM !!!/ uvyklý a ochotný ve své ospalosti a lhostejnosti vnímat...ale v podstatě to sedí.

Součet a kauzaliata korupce + propaganda + fašisté /možná že i komunisty/ je velkým nebezpečím.

Potrefení by se měli zamyslet - ne kejhat.
Jenže za to je zaměstnavatel většinou neplatí. Jsou placeni od prodejnosti, sledovanosti, zásahu...
10. 03. 2013 | 11:54

mb napsal(a):

anna menim tupi na mamysleni ... (mimochodem v 89 zeman sermoval s vydaji hdp na vzdelani a zkuste nas srovnat v současnosti ... vypovidajici...

zdravim...
10. 03. 2013 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

re : ...jako o žumpě...
10. 03. 2013 | 11:55

kočka šklíba napsal(a):

Mb tak tohle se vám povedlo :"mb napsal(a):

dobře šklíbo, máte pravdu (ve shodě s ls)

(já bych netleskal když někdo očerňuje media a novinare, neni to dobre/spravne)"

můžete zkonkretizovat proč to není dobré/správné? :D Nejsem váš žák, takže na mě nemůžete s takovýmto kategorickým tvrzením bez zdůvodnění ;).
Já si naopak myslím, že tu většinu tzv. novinářů, která již přes 20 let spolu s politiky přivedla tento stát do rozvalu v jakém je, je nutno kritizovat a konečně jim dokázat(ne projevem Zemana), že nejenom, že jsou mnohdy hloupí, ale hlavně nemají žádnou morálku a jsou prodejní jak šlapky na E55.
10. 03. 2013 | 12:55

Marek B. napsal(a):

Anna
Mám Plzeňská práva :-))
10. 03. 2013 | 13:11

??? napsal(a):

:D:D:D:D
10. 03. 2013 | 13:59

Anna napsal(a):

Marek B.

Tak to jste celej Marek Benda! I když Vy jste jistě získal titul a navíc řádným způsobem. Náš slavný politik, ŠÉF ÚSTAVNĚ PRÁVNÍHO VÝBORU Poslanecké sněmovny totiž - cituji z Wikipedie:

V letech 1988–1990 studoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kterou však kvůli revolučním událostem nedokončil, stejně jako kvůli zaneprázdnění následnou politickou činností nedokončil pozdější studia filosofie na Filozofické fakultě téže univerzity.

Titul doktor práv

V roce 2008 absolvoval magisterské studium práv na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Následně na stejné fakultě složil rigorózní zkoušku a získal titul doktora práv (JUDr.), ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá.

V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech[2] jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování. Vedoucím jeho práce byl Milan Kindl, který uvedl, že práce studentů čte a zabývá se myšlenkami, ale „nepočítá písmenka“.[3] Benda nicméně uznal, že daná práce nesplňuje formální předpoklady a protože se již získaného titulu nelze vzdát, chtěl dát škole podnět k odebrání titulu,[4] rektor Západočeské univerzity Josef Průša mu pak chtěl v tomto vyhovět, přičemž rigorózní řízení by absolvoval znovu.[5]

V roce 2010 se však ukázalo, že jak samotný Benda, tak František Korbel, který se na plzeňské právnické fakultě zaobíral případy kontroverzně získaných titulů, dospěli k závěru, že pokud nedošlo k převzetí vysokoškolského diplomu, nemohl Marek Benda ani získat akademický titul.[6] Přesto v červenci téhož roku Benda prohlásil, že rigorózní řízení absolvuje opětovně,[7] k čemuž však nakonec nedošlo.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Marek_Benda
10. 03. 2013 | 14:51

mb napsal(a):

sklibo ... myslim ze to neprivedli novinari ten stat tam, kde tedko je ...

... zdravim ...
10. 03. 2013 | 16:04

drozd kvíčala napsal(a):

šmíd se chová jak malé děcko, kterému sebrali jeho oblíbenou hračku a tak máchá ručičkama a kope nožičkama
10. 03. 2013 | 16:15

mb napsal(a):

( ale ocenuju sklibu, ze mi nepreje ani nedoufa abych se udusil polstarem a aby tu byl klid ... :-))
10. 03. 2013 | 16:21

kočka šklíba napsal(a):

))Mb já myslím že ano, ptz jejich neustálé zakrývání tunelů již od dob Macka způsobilo to, že si odesáci stačili založit svoje kmotrovské mafie, které se pak spolu s nimi přisáli na státní majetek, posléze dotace. Ti začali, pak se přidali i další, a nyní vidíme výsledek, kdy je stát skoro rozkradený. A nyní si vládnoucí věrchuška včetně toho nejhoršího co zdejší politika vygenerovala(TOP09) , parceluje poslední zbývající, tzn. důchodové pojištění, sociální systém a zdravotnictví. A to lokajové umožnili, ptz jednostranně a výběrově informují, a někdy přímo lžou. Takoví jako je Jana Lorencová nebo Iva Bezděková jsou v naprosté menšině a také na to zřejmě Jana Lorencová, asi, profesně doplatila.
A ted už konečně odpovězte na mou otázku. nebo že byste neměl co?
10. 03. 2013 | 16:27

kočka šklíba napsal(a):

mafie přisály samozřejmě ;)
10. 03. 2013 | 16:31

mb napsal(a):

šklibo ja nevim co ode mne chcete slyšet ... klidně ještě jednou zopakujte otazku ...

v hodnocení mafiodeesaku se s vami shoduji ...

akorat bych neřekl, že novinari je zamerne zakryvaji, mozna spise naopak ...

zapomnela jste na sabinu slonkovou ...

zapomnela jste na Klímu ...

a mnoho dalších ...

zdravim vás ...
10. 03. 2013 | 17:33

Míval napsal(a):

Resl: Reinhardt Heydrich byl svého času zastupující říšský protektor.
10. 03. 2013 | 18:09

zasMeňo napsal(a):

Dobrý den,
mně teda prezident Zeman při inauguraci promluvil z duše. Sledoval jsem ho na velkoploš.obraz. na Hradčanském nám. a v případě médií jasně formuloval to, co si myslím nejen já ale další z "neprivilegovaných deseti miliónů". Dělají z nás "voly" a vymývají nám mozky včetně malovánek veřejného mínění. To vše je pravda a zaplaťpámbu, že to někdo výše postavený řekl srozumitelně nahlas. Že při tom skřípěli zuby naši milí pravičáci a jejich nohsledi z médií, to je jen průvodní jev zcela pochopitelného faktu.
Zdraví zasMeňo
10. 03. 2013 | 19:21

ex-nemo napsal(a):

Nevím zda to bylo od Zemana taktické hned zkraje vyhlásit medíím válku.Ovšemže je taková válka nutná a prolhaní pravicoví politruci musí být zašlapáni do země, má-li se u nás něco pohnout kupředu.Ale ta válka musí být vyhraná a bez dobré taktiky to může Zeman taky projet.
No věřme tomu že ví co dělá.
10. 03. 2013 | 20:07

Pepa napsal(a):

Podle pana Šmída-machra, Zemanovo hodnocení mediálních masáží obyvatelstva(kteří se nechají masírovat )je neodborné až barbarské, zvlášť když jde uvedení nového prezidenta na trůn.Pan Šmíd-machr by tleskal radostí, kdyby Zeman poklek a přednesl oslavné ódy na novináře, kteří "mají podíl na dosažení blahobytu českého obyvatelstva", o kterém si za minulého systému nemohli ani snít.Bohužel, Zeman mohl říci daleko více o fašizujících mediálních prostředcích,které mají velký podíl na destrukci značné části mladé generace, která uctívá mamon,aroganci,pohrdání kulturních tradicí a nekritické uctívání kultu americké primitivní,arogantní až barbarské kultury.Uvedu jeden příklad.Stál jsem na zastávce MHD, když tam přišli žáci 8. třídy ZŠ s učitelkou .Paní učitelka je slušně poučila,jak se mají chovat při nástupu do dopravního prostředku a v době přepravy.Jeden trochu lépe živený žák nahlas pronesl:Paní učitelko,já se Vám můžu VYSRAT na vaše pokyny! Paní učitelka jenom konstatovala,že již s nimi nikdy a nikam nepojede.Já jsem se paní učitelky zastal a žáka jsem poučil o slušnosti a galantnosti k ženě a učitelce.Pane Šmid,Vy pravděpodobně dobře ovládáte komunikační systémy,ale vychovávat neumíte. Bylo by lépe, kdybyste zanechal vysokoškolské auly a šel pást kozy.Tam by jste tolik škody nenadělal.
Hezký večer
10. 03. 2013 | 20:17

Karel napsal(a):

I kdyby Zeman za celých pět let neudělal nic jiného než, že bude poukazovat na novinářský odpad počínaje Bleskem a konče Mladou Frontou a Lidovými novinami, tak bude možno říci, že se zasloužil o český stát !
10. 03. 2013 | 20:43

Pavel napsal(a):

Anna
Nejsem ani Marek ani Benda, ale k tomu inzerátu se to naprosto hodilo :-))
10. 03. 2013 | 20:47

Pavel napsal(a):

Pan Šmíd za komunistického režimu musel být naprosto ideově kovaný. Studoval hlídanou vysokou školu a pak tam dokonce vyučoval. A jeho působení v Československé televizi také vyžadovalo naprostou oddanost KSČ a SSSR.
A najednou se nám polepšil jako stalinista Kohout, obdivovatel SSSR Štětinam, velký svázák Mejstřík , antichartista Svěrák, antichartista Steigerwald a nadějný vedoucí Brigády socialistické práce Nečas.
10. 03. 2013 | 20:55

kočka šklíba napsal(a):

MB tohle :"(já bych netleskal když někdo očerňuje media a novinare, neni to dobre/spravne)" proč to není dobré a správné?

Nezapomněla jsem na nikoho, Slonková je výběrově štvavá, Klíma rovněž. Ty kmotrovské mafie nevznikly za Topolánka ale už v době Macka a Klause a tehdy se ta smečka bud bála nebo nechtěla na odesáky, kteří tehdy založili na tuto žumpu, nijak upozorňovat. Neskutečně jednostranné psaní naopak způsobilo, že ted už je asi pozdě toto odstranit.
Tehdy neměli bojovat minulé bitvy (jako ostatně dosud), tehdy měli upozorňovat jednak na neschopnost mnoha politiků (Ruml, Devátý, Baudyš a mnoho dalších), tak na už tenkrát zločinné jednání jiných (Kalousek, Klaus spousta dalších). Nedělali to, ne důsledně tzv."padni komu padni". Místo toho během premiérování Špidly v dojemné shodě s takovými primitivy jako byl a je myslím Bendl(výrok o autistovi, výrok o tom, že sociální demokracie je jako nacionální socialismus) špinili například Špidlu. Mohla bych o tom popsat nejméně 4 A4. Pokud odhalili nějaké šmé, vždy jen na jedné straně, není proto divu, že ta jimi chválená a šetřená pravice dovedla stát do marasmu. Mají na tom stejný podíl, ta smečka mopslů.
10. 03. 2013 | 21:49

mb napsal(a):

zasMeňo napsal(a):
Dobrý den,
mně teda prezident Zeman při inauguraci promluvil z duše. Sledoval jsem ho na velkoploš.obraz. na Hradčanském nám. a v případě médií jasně formuloval to, co si myslím nejen já ale další z "neprivilegovaných deseti miliónů". Dělají z nás "voly" a vymývají nám mozky včetně malovánek veřejného mínění. To vše je pravda a zaplaťpámbu, že to někdo výše postavený řekl srozumitelně nahlas. Že při tom skřípěli zuby naši milí pravičáci a jejich nohsledi z médií, to je jen průvodní jev zcela pochopitelného faktu.
Zdraví zasMeňo
10. 03. 2013 | 19:21

mně z duše nemluvil a patřím rovněž mezi neprivilegovaných 10 mil ...

nikdo mi mozek nevymývá, vám ano ?

Pepa ... to jste udělal dobře, že jste se zastal paní učitelky ...

MB tohle :"(já bych netleskal když někdo očerňuje media a novinare, neni to dobre/spravne)" proč to není dobré a správné?

aha ... nedělá se to, ne ? není to správné , ne ?

jako aŤ klidně rozcupuje pitomého novinářského šmoka na konkrétním příkladu a článku ... ale útočit takto obecně na média ... to je hnus a na prezidnta tupl(ovanej) hnus ...

tady s vámi asi souhlasím: Tehdy neměli bojovat minulé bitvy (jako ostatně dosud), tehdy měli upozorňovat jednak na neschopnost mnoha politiků (Ruml, Devátý, Baudyš a mnoho dalších), tak na už tenkrát zločinné jednání jiných (Kalousek, Klaus spousta dalších).

... / otazka je, že musite byt bud investigativní ( machacek ) ... nebo to musíte umět politikum dokazat ( prokazat u soudu ) ...

ale obecně máte určitě pravdu ...

myslim že špidlu označil za autistu Langer ... ale nevim ... a je/bylo to velice hnusné ... ( protože myslím, že špidla je hodně komunikativní ...) ...

tak se mějte hezky ...
10. 03. 2013 | 22:57

radek napsal(a):

"česká" media jsou pravicová žumpa podřízená pouze zisku, bohužel
10. 03. 2013 | 23:24

kočka šklíba napsal(a):

Mb "aha ... nedělá se to, ne ? není to správné , ne ?" hm, nedělá se to není to správné?" nesmysl mb, upozorňovat na křiváctví, lokajství a jednostrannost, na zaujatý a neobjektivní postoj , na manipulaci a vymývání mozků tzv. novináři je naopak žádoucí, ne že se to nedělá. Takže vaše odpověd je tak pro 3. třídu ZŠ ;).
Nemusíte nic dokazovat u soudu pokud poukážete na skutečnosti a fakta a dále to sledujete, nepamatuji se, že by mopslové museli něco dokazovat u soudu když psali o bamberku, a zejména když rozmazávali Jourovou a další tzv. kauzy ČSSD.
A zejména na bytě Grosse se vyžívali nejméně 2 měsíce, na vraždách kolem Kalouska ani ne 14 dní.
Na Rathovi 1/4 roku, po Parkanové ani jeden mopslík neštěkl po 14 dnech. Šmíráctví Moravy z ODS, 14 dní? Za to Paroubek těsně potom byl námětem skoro celý rok.
Současně Drábkův tunel, tunel v souvislosti s registry, většinou krátké zprávičky. Miliardy přitom rozkradeny. Dovedete si přestavit kdyby to samé na triku měla ČSSD nemluvě o KSČM? Pominuli by se, trapáci. jenže naštěstí jsou už tak provaření, že tohle došlo mnoha lidem. Vám bohužel ne.
Mb skutečně jste tak hloupý nebo slepý?
11. 03. 2013 | 01:31

jozef napsal(a):

Kedze vzajomne vyznamenania
slovenskeho a ceskeho prezidenta obidva Oceany deviacie/ceske i slovenske masmedia/ vyuzili len na nizke kopnutie do obidvoch najvyssich reprezentantov statov,odcitujem pre tunajsich citatelov seriozne informacie z dennika Pravda.
Dovolim si takto aj upozornit,ze dennik Pravda je dnes na Slovensku jedina vplyvna tlacovina,ktoru mozno priradit skor k ostrovom pozitivnej deviacie,nez do zumpoidneho medialneho mora.
Clanok vysiel este 27.februara.

OD VYZNAMENANI VRAJ ODSTUPILA CESKA STRANA

Politici na Slovensku aj v Cesku neskryvaju vyjadrenia o blizkosti oboch narodov...Napriek tomu sa nedokazali ocenit najvyssimi statnymi vyznamenaniami...
Podla nasich zisteni...ceska strana od ceremonie ustupila.Ivan Gasparovic mal vsak nachystany Rad bieleho dvojkriza...
"Cesi vahali z vnutornych dovodov",podotkol zdroj z prezidentskeho palaca.Na ceskej strane udajne vladli obavy,ze Klaus bude doma celit kritike...
"Co sa nestalo,moze sa este stat.Pan prezident je este stale prezidentom,ja este tiez som prezidentom",reagoval Gasparovic na otazku,ze Klaus vyznamenanie nedostal.
Ak by Gasparovic vyznamenanie odovzdal,skore by bolo 2:0 v prospech ceskej strany.Najvyssie statne vyznamenanie totiz v minulosti dostal aj prezident Havel.
"Ale nebudeme vam robit nahravku na to,aby ste tuto vec zosmiesnovali.Nijako to nelutujem",podotkol smerom k novinarom Klaus.
Europoslanec za SDKU a byvaly minister zahranicnych veci E.Kukan by povazoval za normalne,ak by Klaus dostal slovenske vyznamenanie."...Pri takychto otazkach sa berie do uvahy uroven vztahov medzi statmi a myslim,ze by sa patrilo,ze by prezident Klaus dostal slovenske statne vyznamenanie.Ze sa boja medii?To nie je silny argument.Asi tie media precenuju",zhodnotil kauzu vyznamenani Kukan.
Podla neho statne vyznamenanie sa zvycajne dava pred ukoncenim funkcneho obdobia"

Ak ma niekto z diskutujucich poznatky o solidnom informovani na ceskej strane,potesi.
Co stiham vidiet na Slovensku,tak to je bieda aj hroza.Bratislavsky medialny Suteren pestuje dnes modu kopnut si do prezidentov oboch statov"jednim vrzem".
Kym dennik Pravda pozorne citaju radovo tisicky citatelov,hnusny opakovany komentar spravodajskej televizie TA3 videli statisice.Desiatky tisic citatelov ma napriklad aj tyzdennik Plus 7 dni.A ten nevynecha tyzden na vulgarno populisticke utoky smerom k politikom a k politike typu Fico,ci Gasparovic.Na obidvoch prezidentov teraz surovo zautocil v clanku PODOBNI.Sefredaktorka popularneho zenskeho tyzdennika Zivot,Renata Klacanska, tiez nestoji bokom/je to byvaly televizny politruk/...
11. 03. 2013 | 01:46

mb napsal(a):

no jestli vaše pregnantní myšlení šklíbo hodnotí české novináře ( už ten sám název je absurdní, protože přisuzuje celé skupině stejné vlastnosti) na základě toho že grosovu bytu se věnují měsíc dní zatímco vraždám v kalouskově okolí 14 dní ...

tak je asi naše diskuze kontraproduktivní ...

Dovedete si přestavit kdyby to samé na triku měla ČSSD nemluvě o KSČM? Pominuli by se, trapáci.

to nedokážu posoudit, a myslím, že přeháníte ...

jsem i hloupý i slepý ...

mějte se hezky ...
11. 03. 2013 | 08:58

Anna napsal(a):

Pavel napsal(a):

Anna
Nejsem ani Marek ani Benda, ale k tomu inzerátu se to naprosto hodilo :-))
------------------------------------------------------

Taky jsem to vzala jako dobrou přihrávku na smeč :-)
11. 03. 2013 | 09:27

MediaASSkicker napsal(a):

to že většina novinářuú píše jak jim píská majiteol je jasné... lidem je z Vás pak na blití a nejen MZ, takže místo těch plačků začněte dělat to co máte a nebuďte jak prodejný holky... jak málo stačí... :-)
11. 03. 2013 | 10:38

Václav K. napsal(a):

No jo naše hvězdy novinářské. Před dávnými lety jsem napsal do Práva novináři Mitrofanovovi o tom, jak šikula Vladimír Dlouhý si postavil ve Zbraslavi vilu za 50 milionů ( v cenách roku cca 2000 ). Byl to jistě od Vladimíra pozoruhodný výkon, jak dokázal z platu ministra průmyslu a obchodu v Klausově vládě našetřit tolik peněz. Asi měl stavební spoření.
A milý Alexandr Mitrofanov mi odpověděl, že závidím.Tečka. A tento Šáša je velkým bijcem Zemana !
11. 03. 2013 | 11:26

termíny... napsal(a):

neříká se : vy hvězdy novinářské, říká se: vy mrdky mediální ... zkráceně: memrdky ...

jj
11. 03. 2013 | 11:35

Jaroslav napsal(a):

Autor nepochopil zásadní věc - není to vyřizování starých, ale nových účtů a to nejen Zemanovo, ale i za Klause. Dvouměsíční a dvakrát sviňárna logicky vyvolala reakci . Pokud se novinářská žumpa diví (desítce slušných novinářů se omlouvám) a pláče, tak si leda tak zavlažuje vlastní hrob.
11. 03. 2013 | 12:27

Jaroslav napsal(a):

Autor nepochopil zásadní věc - není to vyřizování starých, ale nových účtů a to nejen Zemanovo, ale i za Klause. Dvouměsíční a dvakrát sviňárna logicky vyvolala reakci . Pokud se novinářská žumpa diví (desítce slušných novinářů se omlouvám) a pláče, tak si leda tak zavlažuje vlastní hrob.
11. 03. 2013 | 12:28

hovorka11 napsal(a):

Zeman:
„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí.
-------------------------------

Zeman to řekl naprosto přesně.
Když slyším ČT1 a ČT 24 tak to je ukázka špinavé manipuace z blízkého východu, Číny i Ruska.
Zcela bezostyšně lžou o svobodné syrské armádě, kterou přejmenovali na bojovníky za svobodu.
Přitom jsou to žoldáčtí islamisté, kteří za uřezané hlavy syřanům dostávají zaplaceno od Kataru za "kus".
Ta novinářská veteš je tak prostoupena zkorumpovností a vědomím, že za pravdu by je režim mohl postihnout ztrátou zaměstnání, že si sami dělají autocenzuru a za peníze z našich daní nám předkládají lživé informace, které vyvracejí fakta o skutečné finanční a vojenské podpoře islamistům nejen z islamistických vražedných totalit, ale přímo i od států EU.
O obluzování finanční "gramotnoti" místo psaní na podporu maximální informovanosti různých předpředepsaných smluv které bez právního poradce není možno rozluštit díky cíleně mnohostránkovým textům s různými kličkami v neprospěch klienta- darmo mluvit...
---------------
V převážné většině novináře považuji za poskoky režimu bez vlastních názorů a novinářské cti bez snahy psát pravdu, která by je mohla připravit o plné koryto a jistotu teplého fleku.
11. 03. 2013 | 13:36

hovorka11 napsal(a):

Zeman:
„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí.
-------------------------------

Zeman to řekl naprosto přesně.
Když slyším ČT1 a ČT 24 tak to je ukázka špinavé manipuace z blízkého východu, Číny i Ruska.
Zcela bezostyšně lžou o svobodné syrské armádě, kterou přejmenovali na bojovníky za svobodu.
Přitom jsou to žoldáčtí islamisté, kteří za uřezané hlavy syřanům dostávají zaplaceno od Kataru za "kus".
Ta novinářská veteš je tak prostoupena zkorumpovností a vědomím, že za pravdu by je režim mohl postihnout ztrátou zaměstnání, že si sami dělají autocenzuru a za peníze z našich daní nám předkládají lživé informace, které vyvracejí fakta o skutečné finanční a vojenské podpoře islamistům nejen z islamistických vražedných totalit, ale přímo i od států EU.
O obluzování finanční "gramotnoti" místo psaní na podporu maximální informovanosti různých předpředepsaných smluv které bez právního poradce není možno rozluštit díky cíleně mnohostránkovým textům s různými kličkami v neprospěch klienta- darmo mluvit...
---------------
V převážné většině novináře považuji za poskoky režimu bez vlastních názorů a novinářské cti bez snahy psát pravdu, která by je mohla připravit o plné koryto a jistotu teplého fleku.
11. 03. 2013 | 13:38

hovorka11 napsal(a):

Zeman:
„Za třetí ostrov negativní deviace pak pokládám podstatnou část českých médií. Tu část, která se zaměřuje na vymývání mozků, na mediální masáž a na manipulaci veřejným míněním. Tu část, jejíž představitelé vynikají pozoruhodnou kombinací minimálních znalostí a maximálního sebevědomí.
-------------------------------

Zeman to řekl naprosto přesně.
Když slyším ČT1 a ČT 24 tak to je ukázka špinavé manipuace z blízkého východu, Číny i Ruska.
Zcela bezostyšně lžou o svobodné syrské armádě, kterou přejmenovali na bojovníky za svobodu.
Přitom jsou to žoldáčtí islamisté, kteří za uřezané hlavy syřanům dostávají zaplaceno od Kataru za "kus".
Ta novinářská veteš je tak prostoupena zkorumpovností a vědomím, že za pravdu by je režim mohl postihnout ztrátou zaměstnání, že si sami dělají autocenzuru a za peníze z našich daní nám předkládají lživé informace, které vyvracejí fakta o skutečné finanční a vojenské podpoře islamistům nejen z islamistických vražedných totalit, ale přímo i od států EU.
O obluzování finanční "gramotnoti" místo psaní na podporu maximální informovanosti různých předpředepsaných smluv které bez právního poradce není možno rozluštit díky cíleně mnohostránkovým textům s různými kličkami v neprospěch klienta- darmo mluvit...
---------------
V převážné většině novináře považuji za poskoky režimu bez vlastních názorů a novinářské cti bez snahy psát pravdu, která by je mohla připravit o plné koryto a jistotu teplého fleku.
11. 03. 2013 | 13:39

jarle halsnes napsal(a):

Pan Zeman má pravdu. Vypadá to, jako když novináři závodí, kdo dovede být nejpitpmější. A daří se jim.
11. 03. 2013 | 18:39

Karel napsal(a):

hovorka 11
Máte naprostou pravdu, stačí si poslechnout Etzlera z Číny a jen se divím, že Číňané vůbec žijí.
11. 03. 2013 | 18:50

pavel v napsal(a):

Zloděj křičí: "Chyťte zloděje!" Novináři píší o zkorumpovanosti politiků, ale sami nejsou o nic lepší. Spíše naopak. Politici se alespoň navzájem kritizují. Novináři však vždy drží basu. Setkal se někdo z vás s případem, že nějaký novinář napsal o jiném novináři, že jeho zpráva je cinknutá? Takové zprávy postrádající hlavu a patu jsou však běžné. Po jejich přečtení máte intenzivní pocit, že pan novinář něco podstatného zamlčel - zpráva totiž vyznívá zcela nelogicky. Jako modelový příklad uvedu následující zprávu: Pan XY se na veřejnosti pokálel. Není pochyb, že je tato zpráva zaručeně pravdivá. Stalo se to totiž každému z nás ve věku nemluvněte. Tímto způsobem se píší zaručeně pravdivé zprávy, když se novinář rozhodne někoho dehonestovat. Napíše o jen o chybách - ostatní vynechá.
11. 03. 2013 | 19:08

Karel napsal(a):

Pane Šmíd, buďte rádi, že vás Zeman neprofackoval, jako by to udělal Kalousek nebo Topolánek. :-))
12. 03. 2013 | 12:44

hlustvisihák napsal(a):

Pane Šmíde, kupujete ještě LN? Já už dlouho ne, ale někdy to zas pro zábavu udělám:

...
„Kvůli hrubce musel skládat reparát“ ukazuje, že se tu uplatňuje stejná propagační taktika.

Z uvedené věty vyplývá, že se Zeman jako hloupý žáček dopustil hrubky a byl za to potrestán opakováním zkoušky. Už tento metaforický posun historického obřadu prezidentské přísahy do ponižující sféry školní praxe svědčí o hrubém zkreslování skutečnosti.

Zeman se ani v nejmenším nedopustil chyby, ale škodolibý prezidentův odpůrce si touto falší přijde na své.
...

Zemanův výrok o negativních deviacích v uvedeném čísle Lidových novin kriticky trhá Martin Zvěřina. V článku „Jak sliboval, tak zopakoval. Miloš Zeman i jako prezident nadbíhá svým voličům“ je možné autorovo tendenční úsilí sledovat odstavec od odstavce, ale zmíním se jen o několika nejnápadnějších tricích. Ty se projevují již ve výběru slov: „nadbíhá“, „maskoval“, „zamlčovat“, „populisticky burcuje“, „zůstalo jen u slibů“, „předhodí negativní objekty“, „paranoidní výklad“, „parta podnikatelů kolem Zemana“, „nasazení náhubku médiím“, „Zeman je větší mluvka než jeho předchůdce“, „strany rozparcelují zemi“, „dohody budou kabinetní, neveřejné“.

Pozoruhodný je komentář k Zemanově chvále pracovitosti. Řečnickou otázku „cožak si někdo troufne zpochybňovat práci?“ vzápětí sám Zvěřina likviduje následujícím výrokem: „Cožpak takový Eichmann nebyl pracant k pohledání?“

http://www.blisty.cz/art/67832.html
12. 03. 2013 | 14:27

Klaus napsal(a):

Hitler taky zmanipuloval milióny lidí svojí propagandou o které tvrdil, že je nezbytná a přitom to vykřikoval do světa a lidi mu to žrali.... Všichni viděli, jak to dopadlo...no a Váš chlebodárce se toho chytil, vy zpíváte jeho písničku a přitom manipulujete... Víte určitě jména osob co vlastní velká média, to jsou ti co škodí republice, Vy jste jen Ti psi co dostali nažrat....

Tak sem s těmi jmény těch co vlastní média a akcie na doručitele...proč asi..???
13. 03. 2013 | 10:20

Jim Devon napsal(a):

Nenapadlo Vás, že si za tyto elegie s lidmi můžete mnohdy sami?

To jste se Vy novináři museli chovat během prezidentské volby tak, jak jste se chovali? Karel Bůh, Zeman hnůj. Tak jste psali a lidi přitom rozeštvávali proti sobě. Ne Zeman, ale vy novináři a blogeři jste toto rozdělení společnosti (jak jste to sami detekovali) zapříčinili. Jen si to zpětně pročtěte, abyste si to připomněli. Jsem rád, že Zeman vyhrál a naprosto pochopím, pokud se s mnoha novináři bude bavit jen přes tiskové zprávy, protože cokoli řekne, cokoli udělá (jak on, tak jeho dcera a manželka) je špehováno a potom nechutným bulvarizujícím způsobem parafrázováno. Buďto kritikou nebo vlezlostí do soukromí. To se opravdu ani trochu nestydíte? Že se ptám, vy jste ale křupani. Kde jsou ta někdejší seriózní média? Ta média, jež kdysi usilovala o objektivitu a nezávislost své práce? Ta, která se hlásila k Pulitzerovým ideálům nezávislé a objektivní žurnalistiky? Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu, ale opravdu nejserióznějším médiem v Česku bude asi Blesk. Ten si aspoň objektivně kopne do každého bez rozdílu a je ke všem nechutný stejně.

Zkrátka vy novináři během prezidentských voleb jste se pěkně předvedli. Proč vkládáte do své práce osobní aspekty? Vy máte být nestranní, na to jste už ale zapomněli.

Nicméně všichni (i já) rychle zapomínáme. Proto má kritika i Vašeho pozapomenutí ideálů žurnalistiky dávno minulých působí poněkud stroze, licoměrně a trochu neobjektivně.

A co že jsem zapomněl já a je to moje ostuda? Až nyní jsem si vzpomněl na kauzu údajné(?) Kalouskovy nahrávky novinářů:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/117755-kalousek-ma-tajnou-nahravku-ze-schuzky-sefu-novin/

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/150047/jak-mluvil-kalousek-o-tajne-nahravce.html
(citace Kalouska o nahrávce)

Myslím, že toto předvolební kolektivní bláznění novinářů kolem Zemana, mě po stále větším zamýšlení vede k domněnce, že ta nahrávka nemusí být jen fiktivní, ale opravdová.

Je poměrně zajímavé, jak příznivci Karla Zemanovi vyčítali Šloufa, ale že Karel má taky svého Šloufa, akorát se jmenuje Kalousek, to už jim unikalo. Aneb třísku v sousedově oku vidím lépe než břevno ve svém.

Ono jak říkal Karel: Já s váma do žumpy nepolezu. Na špinavou práci měl Kalouska a novináře. Ti se v žumpě vyráchli víc než vydatně.

Na druhou stranu, lepší je zničit svou pověst v nějaké míře po svém, než by ta nahrávka měla uniknout a dokonce celá, to se dá pochopit. Po nahrávce byste pak asi všichni nadobro skončili, neštěkl by po vás totiž ani pes.

Asi jste vy novináři museli dostat po čertech výhodnou nabídku, že vám to stálo za to.

Ono by se až mohlo dokonce i člověku zdát:
"... Kdoví co jste tam všechno nažvanili? ... Kdo vás platí, pro koho píšete, kdo vám dává ty (exkluzivní) informace atd. Že by vás (novináře obecně) ten Kalousek nakonec nějak skřípl a tak se chováte (a chovali jste se), jak se chováte? ..."

No a s vědomím tohoto, že je zde určitý systém padajícího exkrementu a Vy zde máte blog (a rád byste ještě nějakou dobu měl), tak se ani nedivím, že píšete, jak píšete. Holt jste se, jako řada jiných musel prodat taky. Aneb kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
14. 03. 2013 | 11:20

občasný čtenář napsal(a):

to resl
Vy jste opravdu solí těchto diskusí. Rád si pročítám vaše vtipné vstupy. Chápu, že vás ten Zeman irituje. Nejste náhodou novinář na volné noze ? Některé články z MDF, či LN, jako by byly z vaší dílny.
14. 03. 2013 | 19:09

Bubeník napsal(a):

Stručnost by vám lépe slušela. Ovšem v takovém bordelu se všechno raději okecá. Tak jako ta hnusná ČT se svým zpravodajstvím. Až budou lidem říkat pravdu, pak padne i sám poskok MOravec a celá Rada. Takže autore zahoďte svoji předposranost a pište tak,aby jste lidem nelhal tak, jako lžou média i ČT.
15. 03. 2015 | 20:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy