MF Dnes: Nebezpečná hra s důvěrou

05. 04. 2014 | 20:21
Přečteno 9785 krát
Nemyslím si, že Andrej Babiš vydává pokyny o tom, co mají MF Dnes a Lidové noviny psát. Dlouhá léta strávená v těsné blízkosti médií, z nichž některá jsem mohl poznat i zevnitř, mně však brání uvěřit tomu, že způsob současného mediální grilování premiéra Sobotky se děje samospádem či náhodou. Vede mne k tomu nikoli zveřejnění celé kauzy, což pokládám za svaté právo každého média (jen tak na okraj: policie začala případ vyšetřovat v červenci 2011, MF Dnes se k publikování informací ze spisu dostává po třiceti měsících). To, co je mi podezřelé, je timing, neboli načasování kauzy OKD a její prezentace.

Poprvé se případ objevil na stránkách MF Dnes v pondělí 27. ledna („Sobotkův strašák“, „Černé zlato za pakatel“, „Na počátku byl podpis pana ministra“), shodou okolností právě v okamžiku, kdy vrcholil spor Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky o místo náměstka ministra financí.

Pak byl celý únor klid, až znovu 5. března se na první straně MF Dnes objevuje titulek „Pádný důkaz. Stát v OKD zahodil miliardy korun.“ Pádným důkazem byl podle Tomáše Syrovátky názor z policejního spisu. Opět zcela náhodou toto zveřejnění přichází po konfliktu Bohuslava Sobotky s Andrejem Babišem. To když Andrej Babiš přetáhl do vedení pražské ANO bývalou členku ČSSD Radmilu Kleslovou, Sobotka se nechal slyšet, že hnutí ANO v Praze začali ovládat lidé napojení na kmotry TOP 09 a ODS. Vznikla z toho diskuse o kmotrech, do které se zapojil i prezident Zeman.

titulní strany MF Dnes 3. a 4. dubna 2014

Pak byl zase měsíc klid až do čtvrtka 3. dubna, když přišla další mediální palba („Premiérův stín“, „Sobotkův úřad věděl, že doly prodal levně, nic neudělal“), která pokračovala i další den („OKD: Policie šla i po Sobotkovi. Neúspěšně“). A znovu jakoby náhodou tyto bulvarizující a útočné titulky přicházejí ve chvílích zostření vztahů mezi premiérem a jeho ministrem financí. Minulý týden totiž Sobotka na tiskovce komentoval kritické názory europoslankyně a členky výboru pro rozpočtovou kontrolu Ingeborg Grässleové výroky, podle nichž by bylo dobré, kdyby Babiš své podnikatelské aktivity ukončil, aby se nedostal do střetu zájmů: „Nejčistší by bylo, kdyby si vybral, jestli bude podnikatel, nebo politik, a vybral si roli politika.“ Na tyto výroky Babiš reagoval dosti nevrle, dokonce nevrleji, než na zmínky o dokumentech StB týkající se jeho osoby.

K tomu se přidal koaliční spor o financování zdravotnictví a také o státní podporu při utlumování Dolu Paskov, v němž chce OKD letos ukončit těžbu. Tedy další vyhrocená situace. V takové souvislosti každá informace zpochybňující morální profil politika a jeho integritu dostává charakter účelového jednání a nátlakové akce, na což včera Sobotka reagoval slovy: „Je potřeba si uvědomit, v jakých médiích se tato informace objevuje. Jsou to média, která vlastní pan Babiš, který je naším koaličním partnerem (...) Čili já myslím, že si to nelze vykládat jinak, než že pan Babiš využívá i tento nástroj k tomu, aby zvýšil tlak na koaličního partnera.“

Já se domnívám, že Sobotkovo obvinění Andreje Babiše není zcela oprávněné, a že by mělo být vedeno jiným směrem – do redakce MF Dnes a k jejímu vedení. Komentář šéfredaktorky Sabiny Slonkové „Sobotka v šachu“ je plný paradoxů. Na jedné straně se Sobotka vyzván, aby se k situaci „postavil čelem,“ na straně druhé se zde říká, že "jeho osobní provinění se v celé kauze zatím neprokázalo,“ což silně kontrastuje se způsobem prezentace textu v MF Dnes včetně titulků, které o Sobotkově vině nepochybují. Zcela nejasná je pak výzva: „Přichází další okamžik, kdy se v Česku stanovuje hranice, za kterou politici nesmějí jít.“ Jak to Slonková myslela, ví sám pánbůh.

O tom, že novinář má být pátračem a vyšetřovatelem ve prospěch veřejnosti, nikoli však prokurátorem a soudcem, ví dnes každý elév, a Slonkové by to snad někdo mohl občas připomenout. Kromě toho – kdyby ze Strakovky a z ministerstev měli vypadnout všichni, kdo se nenamočili nebo nebyli zataženi v minulosti do nějakých jánabráchystických kšeftů, zely by asi tyto kanceláře prázdnotou,. Případ PromoPro a kdysi čistého disidenta Vondry budiž ilustračním příkladem. Není snad důležitější to, jak se daný konkrétní člověk chová dnes? Vždyť na tomto argumentu je postavena obhajoba všech minulých činů Andreje Babiše, kterého MF Dnes kupodivu nechává na pokoji, přestože Slonková pod mezititulkem „Proč o tom píšeme“ zdůvodňuje motivaci MF Dnes: je třeba podrobit vedení vlády „detailnímu zkoumání, aby čtenáři věděli, kdo do funkce premiéra nastupuje (...) a zda nemá slabé místo.“

Před dvěma měsíci, když byla na Sobotku vystřelena první salva, jsem v Louči napsal: „Mohu se sice mýlit, ale mám takový neblahý pocit, že problémem našeho veřejného života už nebudou jen hypotékoví poslanci, ale také hypotékoví novináři, tj. takoví, co si nemohou dovolit přijít o dobře placené místo. Jak si mám vysvětlit, že Tomáš Syrovátka, který za celých patnáct let nenapsal jedinou řádku o privatizaci OKD, v pondělí 27. ledna se stal na tuto záležitost expertem.“

Sabina Slonková ve svém komentáři sice píše, že „reportér Tomáš Syrovátka věnoval privatizaci OKD poslední tři měsíce své práce.“ Stačí nahlédnout do monitoringu tisku, aby člověk zjistil, že tentýž novinář stihl v uvedené době věnovat se také kauze Barták, situaci v BIS, obvinění expremiéra Nečase, Ivo Rittigovi, kabelkám a šperkům Jany Nagyové, žalobci Grygárkovi a dalším věcem. Že by tedy tři měsíce usilovně pátral v terénu a v archivech jenom o případu OKD, lze tedy pochybovat.

Právě Tomáš Syrovátka by mohl posloužit jako model hypotékového žurnalisty. Třicátník v nejlepších letech, rodina, děti. Od příchodu do Prahy v roce 2001 postupně vystřídal řadu redakcí (Super, Blesk, Impuls, MF Plus, Večerník Praha, Šíp), než na jaře 2008 zakotvil v MF Dnes. Dokážu si představit jeho situaci, stejně jako situaci jeho šéfů, kteří překročili čtyřicítku a propracovali se do nadprůměrně honorovaných pozic v redakci. Předpokládám, že Sabina Slonková i Jiří Kubík jsou už za vodou, ale podle mého odhadu jejich mladší kolegové ze svých hypoték splatili sotva úroky. Komu by se chtělo odcházet? Jak prokázat lidem nového majitele, kteří zasedli v kancelářích Anděl Centra, že nás podnik potřebuje, a že by nebylo dobré nás střídat?

Třeba tím, že dokážeme být vnímaví k jeho situaci a k jeho potřebám. Samozřejmě, že všechny naše činy, všechna redakční rozhodnutí racionálně zdůvodníme a podpoříme argumenty veřejného dobra, tezemi o hlídacích psech demokracie a o službě veřejnosti. Jenomže lid obecný není hloupý. I kdyby všechno, na co jsem upozornil, byla jenom náhoda a shoda časových okolností (mám na mysli timing a rasanci útoků v titulcích i textu), od odpovědného šéfredaktora bych očekával, že se k případu postaví poněkud jinak, než to učinila Sabina Slonková, tj. že se bude snažit rozptýlit – ať už zdůvodněním, jiným časováním kauzy nebo vyváženější formou textu a titulků – podezření, že MF Dnes v probíhající hře politiků hájí dres svého majitele.

Důvěra veřejnosti je jedním z nejcennějších statků každého média, je to hodnota, na které lze stavět i ekonomický úspěch. Deník MF Dnes se v devadesátých letech etabloval – také díky zahraničním majitelům – jako list, který zvláště u domácích politických a ekonomických sporů měřil všem stejně, byť to měření dělal z liberálně pravicových pozic (na ty levicové tady máme jiné deníky). Bylo by škoda tuto důvěru ztratit. Všechny listy, které se daly na cestu posluhování svým majitelům, většinou na to doplatily. Ať už to byl deník Práce kladenského Stehlíka, nebo periodika Sebastiana Pawlowského. Proto cesta, na kterou by se MF Dnes ve snaze zalíbit se svému majiteli mohla vydat, by byla cestou nebezpečnou. Neboť s důvěrou čtenářů by se nemělo zahrávat. Kromě toho pro ty kvalitní redaktory a reportéry, kterých je v MF Dnes pořád ještě dost, by byl takový konec dosti nespravedlivý.

P.S. Dnes ráno, když už jsem text dopsal a opravil, jsem našel na titulní straně MF Dnes titulek „Kauza OKD je citlivá i pro ANO a ODS.“ Vedení redakce tedy asi samo pochopilo své pochybení, šláplo na brzdu a bulvárnímu Syrovátkovi přispěchal na pomoc zkušenější a rozumnější Jan Němec. Jak se dalo čekat, na druhé straně listu nalezneme hlučné dementi: „MF Dnes články nikdo nediktuje,“ se kterým v zásadě souhlasím.

titulní strana MF Dnes 5. dubna 2014

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

sobotka připravil stát o miliardy. proč ještě není ve vazbě?
05. 04. 2014 | 20:45

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Šmíd se zabývá žurnalistikou. Novinář má jistě své politické zaměření i sympatie či antipatie k některým politikům. Jeho úlohou je ale nezávisle informovat čtenáře včetně sledování řetězení témat pokud ho vidí. Já mám pocit ze snahy po manipulaci čtenáře z příspěvku pana Šmída, včetně dehonestace některých novinářů údajným splácením hypoték.
MF Dnes naproti tomu informuje věcně. Oni prostě dělají svou práci a role nynějšího premiéra při privatizaci OKD včetně třešničky v podobě bytů musí být lákavým tématem pro každého zapáleného novináře. Lítající miliardy mají svou přitažlivost obdobně jako vazby pánů Bakaly, Sobotky, Havla atd. Rád bych také připoměl zásadní rozdíl mezi odpovědností trestní a odpovědností politickou ze které se pan Sobotka těžko vyvleče.
Držím MF Dnes palce, aby nepodlehli nátlakům Sobotků, Šmídů a podobných a nadále objektivně informovali.
05. 04. 2014 | 20:56

modrý edvard napsal(a):

Pokud nenastane situace, že se Babiš nebo Slonková, případně oba, přiznají, nebo že Mladá fronta zveřejní informace, že Babiš žere malé děti, tak budeme navždy setrvávat v trapné nejistotě.
05. 04. 2014 | 21:22

strýc virus HxNx napsal(a):

moc zajímavá osoba, a pracovitá. pro dobro veřejné pracující.
tahle Sabina Slonková. stačí se podívat na její oduševnělou tvář.
ta dáma je jak z jiného světa.
05. 04. 2014 | 21:29

Katarina P. napsal(a):

Proč se divíte? Co jste od Babiše čekali? Já vůbec nic. Stačí se na něj podívat. Jeho tvář mluví o všem.
05. 04. 2014 | 21:44

Katarina P. napsal(a):

Primitívný ako šakaľ.
05. 04. 2014 | 21:46

xerox napsal(a):

p. šmíd ... ,, Důvěra veřejnosti je jedním z nejcennějších statků každého média, je to hodnota, na které lze stavět i ekonomický úspěch ,,

můžete mi jmenovat podle této archaické fráze alespoň no ať nežeru 1 médium slovy jedno médium , které se těší tzv. důvěře veřejnosti ... ? ...
a nenechte se omezovat ... klidně začněte na severním pólu a pozvolna to jmenování případně vyjmenovávání těch důvěryhodných médií ukončete pólem jižním ... :-)

kdyby jste se k tomu náhodou odhodlal eventuelně někdo ze ctihodných napsálistů , tak prosím velmi opatrně ... mám vyčištěnej noťas a nemám chuť ho čistit znovu ... popíjím dobrej drink ... :-)
05. 04. 2014 | 22:01

Richard napsal(a):

Syrovátka se obává manipulace Sobotky
Šmíd manipulace Syrovátky
Petr z Tábora manipulace Šmída
a manipulací Petra z Tábora?
05. 04. 2014 | 22:10

dezko napsal(a):

Před dvěma měsíci, když byla na Sobotku vystřelena první salva, jsem v Louči napsal: „Mohu se sice mýlit, ale mám takový neblahý pocit, že problémem našeho veřejného života už nebudou jen hypotékoví poslanci, ale také hypotékoví novináři, tj. takoví, co si nemohou dovolit přijít o dobře placené místo

Aktualne cz je toho zarnym prikladem
05. 04. 2014 | 22:12

dezko napsal(a):

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

sobotka připravil stát o miliardy. proč ještě není ve vazbě?

A kdo by nas vedl k blahobytu?
Vasek Havlu uz neni mezi nami
tak snad jeho krasavice Dasenka
05. 04. 2014 | 22:22

aga napsal(a):

xerox

Jo, taky mě fascinuje, jak pan autor za ta dlouhá léta strávená v těsné blízkosti i uvnitř médií najednou nemůže uvěřit tomu, že způsob současného mediální grilování premiéra Sobotky se děje samospádem či náhodou. Takový náhlý šok po těch letech může být zdraví nebezpečný.
05. 04. 2014 | 22:25

aga napsal(a):

Pan Šmíd nám tu tak trochu zavrtěl psem, zdá se... jen jestli von si nebezpečně nezahrává s naší důvěrou.
05. 04. 2014 | 22:28

Richard napsal(a):

"Jak prokázat lidem nového majitele, kteří zasedli v kancelářích Anděl Centra, že nás podnik potřebuje, a že by nebylo dobré nás střídat?
Třeba tím, že dokážeme být vnímaví k jeho situaci a k jeho potřebám"
autor

ačkoliv si v nejmenším netroufám odhadovat, zda a nakolik výše popsané motivace sehrály roli při psaní zmíněného článku, tento model vztahování se závislého(dítě, zaměstnanec, atd.) k autoritě je typický např. pro děti, které v dětství zažívaly tzv. podmíněnou lásku/výchovu. Proto také mnoho psychopatů dokáže vycítit potřeby a slabé místa jiných. Kdyby se to jako děti nenaučili, resp. nerozpoznali a neuspokojili potřeby zneužívajících/využívajících rodičů, sami by byli odmítnuti v uspokojení životně důležitých potřeb z jejich strany.
Nakolik podobný model může fungovat např. v MF Dnes, nakolik dostává novinář za objektivitu/nezaujatost, případně kritiku majitele, skutečně odkudsi políčky, a nakolik se tak děje otevřeně, přímo či skrytě a nepřímo, toť otázka. Stejně tak je otázkou, zdali jde o jen o obavu v hlavě novináře, nebo reálnou situaci
a také nakolik si je novinář schopný uvědomit vlastní motivace(ty deklarované rozhodně nemusí odpovídat skutečným, ve skutečnosti se spíše pravidlem, že se spíše rozcházejí, a deklarované důvody slouží spíš jen jako sebepřesvědčování), neboť toto:
-
" Samozřejmě, že všechny naše činy, všechna redakční rozhodnutí racionálně zdůvodníme a podpoříme argumenty veřejného dobra, tezemi o hlídacích psech demokracie a o službě veřejnosti."
-
často neslouží pouze jako zdůvodnění pro "hloupý lid", ale také jako odůvodnění pro sebe sama, pokud tedy nejde o zcela vědomý kalkul.

Aktuálně je také tendenční, stačí občas přečíst Lipolda s Fendrychem, to je někdy propaganda jak za komoušů. Je však otázka, zda-li tyto lidi přitáhlo již zaměření zdejších stránek, které určitý směr mají, nebo se s ním postupně sami vyladili, a také nakolik k tomu došlo vědomě.
Samozřejmě, že Bakala nebo Babiš neřeknou otevřeně, "kdo mě bude kritizovat, dostane kopanec do zadní kapsy u kalhot"
Samotného by mě celkem zajímala nějaká "psychologická smlouva" v daných prostředích, resp. atmosféra nebo postoje, které jí vytvářejí, ale o nichž se veřejně nemluví.
05. 04. 2014 | 22:35

Aleš Mor napsal(a):

Nelze než souhlasit.
Precizní analýza.

Babišův vzkaz jako nového majitele byl možná velmi stručný - konec hajání, milí zlatí, tohle je byznys, ne nějaké leháro!
Koukejte začít vydělávat.

A tenhle tlak se prostě projevuje (v mnoha ohledech).
05. 04. 2014 | 22:35

Pepa Řepa napsal(a):

Válka magnátů začala.
Dala se čekat, od toho se media kupují.
Aby nevyčmuchala lejno na páníčkově pozemku.
Bakala versus Babiš
V tom je problém, ne ve vybraném článku, který mává autorem. V nakupování medii, poskoci se najdou všude.
Blog je stejně jednostranný. Míří na jeden cíl, nevidí jiné.

Jenom se novináři přeskupili a zalehli do palebných postů.
Stačí přečíst tady Fendrycha, který odešel z Týdne-není divu-aby vztekle poštěkával na určeného vetřelce, který drží měšec a nechce pustit chloupek 1,1 miliardy živiteli, v LN zase stačí přečíst Kamberského.
O Komárkovi nemluvě.

Aspoň se oddělí čípci od skutečných novinářů.
Pár se jich v ČR ještě najde.
Uvidíme.

Načasování článků je pitomost.
Kdy jindy by se měla causa OKD a bytů otevřít, než teď, v době, kdy jde právě o nasypání do uhlobarona.
Za půl roku, když bude nasypáno?
Příprava musela zabrat několik měsíců.
Kdy jindy by se měla otevřít causa bytů než teď, kdy jdou na burzu?
05. 04. 2014 | 22:42

Pepa Řepa napsal(a):

A že se pan analytik medii neozval, když před časem kupoval Bakala Respekt a redakce vydala cosi, že když je majitel, tak o něm raději nebudou psát vůbec.
To je nezávislá, objektivní novinařina?
Nebo když tady redakce podporovala jako jedna duše jednoho prezidentského kandidáta se zdůvodněním, že se to jinde dělá taky?

Teď už se to rozjelo, kde byl tenkrát?
05. 04. 2014 | 22:59

Vandal napsal(a):

Kromě toho – kdyby ze Strakovky a z ministerstev měli vypadnout všichni, kdo se nenamočili nebo nebyli zataženi v minulosti do nějakých jánabráchystických kšeftů, zely by asi tyto kanceláře prázdnotou,.
xxxxxxxxxxxxxxxxx

to je dobře, ne, pane Šmíde? Nebo jsem to špatně pochopil?
05. 04. 2014 | 23:37

Richard napsal(a):

" Samozřejmě, že všechny naše činy, všechna redakční rozhodnutí racionálně zdůvodníme a podpoříme argumenty veřejného dobra, tezemi o hlídacích psech demokracie a o službě veřejnosti."
autor

Podívejte se třeba na tohle, tady přímo učebnicová ukázka zdůvodňování onoho obecného "dobra".
Fendrych to zdůvodnění zasadil přímo do titulku, skrze který předkládá žádoucí obraz, resp. snaží se ho probouzet. Nepředkládá tedy čtenáři možnost, prostřednictvím nabídnuté nezaujaté analýzy, úvahy či polemiky nad objektivními vyváženými fakty, aby si sám vytvořil postoj ke skutečnosti, ale rovnou to pálí, resp. představuje vlastní žádoucí obraz, navíc neztrácí čas a rovnou vyhlašuje jeho velkou hodnotu pro celé Česko.
A netroufám si říct, co za tím stojí, jestli Fendrychův kalkul, strach, touha po jakémsi druhu odměny, fakt nevím. Ale pokud skutečně věří tomu, co píše, tak je na tom s naivitou asi podobně jako zdejší Viola a to pro novináře není asi úplně ten nejlepší předpoklad.
"Nenáviděné církve mají pro Česko velkou cenu"
http://nazory.aktualne.cz/komentare/csu-nenavidene-cirkve-a-verici-maji-pro-zemi-velkou-cenu/r~d7e8124eb40e11e3ba33002590604f2e/
05. 04. 2014 | 23:56

Maximus napsal(a):

Po přečtení článku, nevím jestli se mám smát nebo brečet. Tenhle stát je totálně zkorumpovaný a vše ovládají peníze a vyhrává ten kdo víc zaplatí a kdo se zná s někým kdo má víc peněz a moci nebo kdo je něčí poskok,, podržtaška někoho mocného atd. Tak tohle je ta demokracie co tady sliboval Havel! Bordel na entou a mafiáni se tady navzájem vytlačují z vykolíkovaného prostoru jako kdysi zlatokopové na Klondyku na Aljašce. Všechno začalo tím v r.1990, že se ekonomové dostali k majetku a penězům, aniž by se nejdříve stanovili právní podmínky. pak to šlo ráz na ráz. Lidé se tady rozeštvali a rozdělil a ti co se dostali k penězům jsou v menšině, ale mají moc a vše pod kuratelou. Nejhorší ovšem na tom je okolnost, že už dávno jsou na výplatní listině zřejmě podle výstupů jejich práce od policajtů, státních zástupců i soudci a o politicích není třeba vůbec pochybovat, že se nesmočili v lumpárnách. Však taky jsme to poznali při posledních volbách, kdy část nešťastných či naštvaných lidí volila komunisty a dost velká část nové politické subjekty hnutí ANO a Úsvit i přes zlou zkušenost s novým politickým subjektem Věci Veřejné, které totálně selhaly a zklamaly a tím zavdaly nedůvěru k novým politickým subjektům. Že ČSSD je rovněž prohnilá politická "zavedená" strana plná vypečených hochštaplerů není třeba zde dokazovat. Sice není tak provařená jako česká pseudopravice, ale je za ní spousta pomníků od kauzy ČEZ, fotovoltaiky, podivného prodeje OKD, MUS atd. dále byla tato strana za zavedením exekucí v české verzi a našla by se tady spousta dalších leváren.
To, že A.Babiš si zakoupil část tisku jen svědčí o jeho chytrosti, on moc dobře ví jakou sílu mají pomluvy a mediální výstupy proti tomu, kdo někomu vadí. Ať už je Babiš jakýkoliv, přinesl spolu s Okamurou do české politiky žádoucí svěží vítr a pro někoho průvan a snad to nezabalí, jinak si ti všichni političtí zavedenci napříč politickým spektrem s námi vytřou pozadí. Nakonec zatím to tady skoro 24 let praktikují!
Hezký večer všem.
06. 04. 2014 | 00:06

neviditelnž ruka VK pevná ruka oligarchy napsal(a):

Bureš
a jeho kamarila dříve odložených "osobností"
i naivní občané, zklamaní
tím, jak slepě a po příliš mnoho let a ochotně následovali
"uznávaného ekonoma" a jeho neviditelnou trhu
které je měli zavést do země zaslíbené
a už v roce 1995 být na úrovni Rakouska

stejně tak zklamaní oposmluvně oranžovou starou gardou Zemana
i mlaďochy Grossem, rovnátkovým úsměvem Sobotky i buldozerem Paroubkem

teď s podobnou naivitou dávají své naděje
v "úspěšného podnikatele", který ale neudělal dostatečně kompletní job
když nechal zničit svůj svazek spolupracovníka StB
ale přitom jak na Slovensku, tak i u nás stále je plno oficiální písemné dokumentace o jeho pilné spolupráci a práci pro StB
a který je tak "úspěšný", že jeho, většinou za Klausovy transformační džungle nestandardně nabytých firem je, podle jeho vlastního sdělení, ZTRÁTOVÝCH.

Bureš i jeho kamarila, jeho média i jeho naivní obhájci mají pravdu, že

Bureš Babiš NEJDE do politiky, aby si nezákonně NAKRADL PÁR MILIÓNU.

Bureš Babiš jde do politiky, aby si "legálně", cestou koupení si

- nemalé části a koaličně ovládnutí 111 většiny legislativního orgánu země
- kritického MF a několika dalších ministerstev
- včasného přístupu k citlivým informacím včetně dění ve vládě a bezpečnostních složkách

ZACHRÁNIL a UCHRÁNIL MNOHO SET MILIARD.

To vše "jištěné" přes své mediální impérium
kde AUTOCENZURA funguje 24-7
tak, jak se šéfredaktoři a redaktoři právem v krizí se zmítajících médiích

obávají o udržení svých míst nebo nalezení nových míst.

Bureš Babiš tedy NEMUSÍ vždy telefonicky vyhrožovat, tak jak to učinil šéfredaktorovi MFDnes

nemusí skandálně, ta celostátně TV vysílané tiskovce špiček vlády TRHOVECKY hrozit majitelům Echo24 daňovou kontrolou.

Neuvěřitelná míra a v masivním STŘETU ZÁJMU propojená politická, státní legislativní a výkonná moc, jištěná mocí svých médií

kdy místo "neviditelné ruky" klausismu nastupuje PEVNÁ RUKA oligarchy,
typického představitele totalitní, komunistické nomenklatury, který odbyde svoji kariéru v KSČ a vedení komunistického mezinárodního studentského hnutí a doloženou, celkem rozsáhlou práci pro StB tím, že

"Ako každá matka aj ta moja mama (tajemnice Ústavu marxismu-leninismu) aj otcko (zakladatel a prominentní pracovník komunistického, spolupracovníky s StB prošpikovaného zahraničního obchodu) CHCELI ABY SOM SA MAL DOBRE a aby som preto vstúpil do strany. To je predsa normálne!"

Poslušný synek nemohl jinak.
Ani tehdy, takovým fajn rodičům
ani StB nejenom ve svém vázacím aktu
nic neříkal.

Teď, jako Duce atd., podporován národem
sľubuje konec "ŽVANÍRNY"
a MAKANIE.

Aby se, jeho děti, které "NEMOHOU TUNÁ ŽÍT"
protože tu nie je kvalita škol a teplé slnko, které si spolu se jejich matkou a Burešovou chotí užívají v jižní Francii
i on měl líp.
06. 04. 2014 | 00:19

Maximus napsal(a):

neviditelnž ruka VK pevná ruka oligarchy

Po přečtení tvého příspěvku už konečně vím, co je to pojem "duševní zvratky" či "slovní ejakulace". Už máš dost!
06. 04. 2014 | 00:25

xerox napsal(a):

aga

dneska je naprosto buřt co kdo píše ... vládne chaos a konce vidět není , zapadají zprávy které jsou třebas pravdivé , ale pozornosti unikají ...
troufám si tvrdit , že to všem zúčastněným vyhovuje ... tedy pisálkům a těm na hoře ...
srazit vaz někomu můžou jedině zveřejněná fakta , ale i ty se dají trochu poupravit , případně pokud se dotyčný k něčemu dozná sám , ale takový případ z řad politiků neznám ... soudy jsou zahlcené , kriminály jsou plné ,, nevinných ,, a tak se to řeší čas od času svérázným způsobem - amnestií ... :-)

du si raději pustit film - mafiánovi - http://goo.gl/GtKBGD
už se mi dostahovala 9 gb kvalitka a doufám , že jsem tím zasadil ránu tomuto prohnilému systému ... :-)
06. 04. 2014 | 00:32

Richard napsal(a):

na druhou stranu je to taky o očekáváních, resp. mám nějaký obraz o zaměření tohoto fóra a vím, že nečtu Fendrycha proto, abych se dozvěděl něco o církvi nebo Schwarzenbergovi, protože ty hladí Fendrych na bříšku, škrabká za ouškama a plácá po prdelce. Fendrych bude čmuchat na druhé straně, to je jasné. Tím si vlastně sám stanovuje vlastní roli nebo se vy(o)mezuje. Může se stokrát vyhlašovat jako hlídací pes demokracie, bude však pouze hlídacím psem Schwarzenberga nebo Duky. On prodává/nabízí prostě tohle. Bude štěkat na druhou stranu. I tohle se ale někdy hodí, zvláště, když je na druhé straně podobný Fendrych, od kterého se zase nedozvím nic o Zemanovi, Babišovi nebo o někom dalším zase z jejich týmu hvězd.
Takže je to asi taky o vyhodnocení možností, které se váží k různým plátkům, redakcím a lidem. Člověk musí nejspíš hledat sám vyvážené info, byť samozřejmě, každý jsme tendenční a hledáme, co chceme, co se nám hodí do krámku.
06. 04. 2014 | 00:33

dezko napsal(a):

Richard napsal(a):
Člověk musí nejspíš hledat sám vyvážené info, byť samozřejmě, každý jsme tendenční a hledáme, co chceme, co se nám hodí do krámku.
06. 04. 2014 | 00:33

Naprosty souhlas
06. 04. 2014 | 00:48

Vandal napsal(a):

neviditelná ruka VK pevná ruka oligarchy napsal(a) - 00.19

xxxxxxxxxxxx
perfektně vystiženo, díky, 100% sdílím.
06. 04. 2014 | 00:49

Pavel13 napsal(a):

Pane Šmíde, sám uznáváte novinářské kvality paní Slonkové. Nepochybuji o tom, že by vše uměla dávkovat a podat tak, abyste nemohl tento článek napsat. Jistě má ona poslední slovo v tom, co bude na titulní straně a jaký tam bude titulek. Nejen vám, ale každému průměrně inteligentnímu člověku má být jasné, co tady píšete. Tohle přece platilo i v dobách reálného socialismu. Jestliže dostala redakce stranický příkaz o něčem napsat, šlo si zachovat tvář právě tím, že to bylo tak do očí bijící, až každý pochopil, že toto si nikdo z redakce nemůže vážně myslet. Dle vašeho P.S. to konečně došlo i samotnému Babišovi. Teď buď nechá Babiš redakci na pokoji nebo Slonkovou vyhodí. Ta druhá cesta je samozřejmě horší, ale Babiš často jedná zbrkle a až pak koriguje předešlé kroky.
06. 04. 2014 | 03:57

Saltzman napsal(a):

Lid obecný skutečně hloupý není a vše, co pan Šmíd píše, zhruba zná i tak chápe. Jenže ono se hraje o něco jiného, než je názor veřejnosti. Ten názor veřejnosti prostě dostane umělý nátěr ospravedlňující ony politicky aktivní ve státě. Nejde totiž o řádně zkoumaný názor ve společnosti, ale o potěmkinovu vesnici právě pro tu veřejnost. Všichni ví co se ví, ale vytváří se obraz vědění něčeho jiného.
Nejde zdaleka jen o Babišovu a Sobotkovu politiku. Naše informační prostředí je plné klamavých fasád, které vytvářejí vnější vzhled, ačkoliv uvnitř je zcela jiný. V poslední době je záplava umělého vzhledu názoru veřejnosti vytvořená v souvislosti s Ukrajinským problémem. Informační potěmkinova vesnice vyjádřila tenhle problém jako všeobecný, téměř jednotný názor v celém Česku. Ani náhodou většina společnosti nemá názor takhle namalovaný a všichni to víme. Média ale jedou stále s potěmkinovštinou dál. Válcují informační prostor bez ohledu na cokoliv.
Jak odlišit takové jednání vůči veřejnosti od podobného třeba v Rusku? Přijde to podobné, ba k nerozeznání od Putinovské propagandy. Stejný je Východ i Západ. Není v něm žádný rozdíl. Tedy aspoň při pohledu z našeho státu u lidu obecného. Představitelům v politice to zjevně nevadí a jede se stále stejně dál. Jestli to novináři dělají na objednávku pro pár stříbrných, nebo z ideologických důvodů, je naprosto jedno ve výsledku. A zase - všichni si toho jsou vědomi, ovšem převálcuje to potěmkinismus!
06. 04. 2014 | 05:08

vasja napsal(a):

Zajmavý.
Je to čim dál tim horší a "pravice" jde logicky do kytek, ale levičácký vopice to maj v parlamentu poráde jistý. Ať se děje, co se děje. Sobotka se Zaorálkem a Filipem tam zřejmě zajdou věkem. Nebo z obžerství. Nebo z tripla taky.
06. 04. 2014 | 05:09

vasja napsal(a):

xerox napsal(a):
aga

du si raději pustit film - mafiánovi - http://goo.gl/GtKBGD
-----
Dobrej tip :-)
06. 04. 2014 | 05:16

Drzá zrzka napsal(a):

Však oni si ti hlidací psi neublížej... maximálně se přesunou nebo budou přesunuti...
06. 04. 2014 | 05:30

Pepa Řepa napsal(a):

Pan Šmíd-v návalu emocí- pomotal dvě věci.

1. To, že se parcelují media magnáty a zákony to umožńují je všeobecně špatně.
Je jedno jestli je vlastníkem Babiš, Bakala,Soukup, Křetínský nebo Porybný....etc.
Když k tomu dojde, zmizí různé názory, polemika, přece nebudu hanět domácího,
Redaktoři se přeskupí, Fendrych sem, jiní z LN do Echa.
Z Respektu se stal jednostrunný zednářský plátek intošů lásky a něhy. Náklad jde dolu, jiný ho nečte.
Stejně dopadl tuším Telegraf (?)ODS.

Poslední tištěné noviny se zbytky různých názorů byly LN, sobotní obzvlášť. Dva články na stejné thema pod sebou, Hořejší-a to určitě není pravoun- a pod ním třeba Kaiser.
Ať si každý vybere.
Teď část odešla do Echa-nechtělazřejmě domácího šetřit- ale získali k Petráčkovi Turečka a to je zaručená kvalita.
Jakmile se noviny stanou pastvou pouze pro levouny nebo pravouny, jde náklad dolu.Magnát to dlouhodobě neutáhne.

2.. Když připravuju tunel ze státního cecíku do soukromé firmy, kdy jindy o to mám spustit-připusťme že načasovanou kampań MfD- než když ještě není realizován?
!!!!!!!!!
Ať autor napadá věcnost či manipulativnost jak je libo, ale ne-v tomto případě -načasování,už tím se zařazuje mezi bakalíky.

Paní Slonkovou nechci podezírat, myslím, že jedná pragmaticky, proto tahá za brzdu razance.
Má aktivity Na Bakalím-Iinsider- a nyní obhospodařuje lány v Babišově.
Půjde-li ta polarizace medii dál, dlouho balancovat nevydrží.

Pár novinářů si vážím. Nováčka, Neffa, Besta, Turečka, Robejška.,, Kalenské..našlo by se jich víc i když s nimi nesouhlasím.
Z ostatních hlídacích psů se stali uštěkaní mopslíci s mašličkou.
Páníčkovi oblíbenci.
06. 04. 2014 | 07:25

Terry Fox napsal(a):

Katarina P. napsal(a):
Proč se divíte? Co jste od Babiše čekali? Já vůbec nic. Stačí se na něj podívat. Jeho tvář mluví o všem.
05. 04. 2014 | 21:44
Katarina P. napsal(a):
Primitívný ako šakaľ.
05. 04. 2014 | 21:46

Milá Katarina
Vy asi budete ženská verze Yosifa K. On je muskej, tidíž je od K., vy jste ženská, tudíž jste od P. To dává smysl.
06. 04. 2014 | 07:34

Pepa Řepa napsal(a):

Já to zase mám, když kouknu na škubánky.
Už mi drhne v krku.
Říká se tomu orwellovský reflex 1984.

Mistrem a otcem zakladatelem byl jistí Ivan Pavlovič.
Zazvonil a už se slintalo, ani kostičky nebylo třeba.
Slavný muž, pojmenovali po něm stanici metra.
NA SLINTÁKU
objeví se tvář zloducha a už slintám.
06. 04. 2014 | 07:42

zemedelec napsal(a):

Pane Pepa Řepa.
Naprosto trefné.
Kolem té Slonkové naznačuje něco Růžek a já tomu věřím.
06. 04. 2014 | 07:47

scallop napsal(a):

Po dlouhe dobe jsem nakoukl a musim ocenit konzistenci kadrovaku mezi diskutujicicmi. Bud kadruji ostatni nebo kadruji novinare nebo proste kadruji nekoho jineho ... ale jako pracovite vcelicky kadruji a kadruji a kadruji ...
06. 04. 2014 | 08:01

Jana napsal(a):

O charakteru madam Slonkové si nedělám nejmenší iluze. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, jak jinak u naší novinářské špíny, by to mělo být?
V tramvaji neuvidíte jediného člověka, který by si četl noviny. Podstata všeho je zcela upadající zájem lidí o tisk a naprostá bulvarizace MF a jí podobných plátků!!!
06. 04. 2014 | 08:33

K.V napsal(a):

O novinářích je zbytečné každé slovo. Lokajové kteří za pětikačku prodají vlastní matku.
.
Po cinkání klíči prostě nabrali noýí vítr, ti samí najednou místo vraha z WallStreetu viděli jen vraha na východě, tam se děje vše špatné co se stane na zeměkouli.
.
Když si vzopmenu jak při cinkání klíči ječeli že nemohli svobodně a nyní budou objektivní hlídací psi demokracie, zbyl jen pocit k blití .
.
A Babiš asi sakra dobře ví proč si koupil noviny. Kvůli zisku z prodeje na stánku určitě ne.
06. 04. 2014 | 08:36

dennis napsal(a):

Pane Vandale, (23:370),
uz pri prvnim cteni jsem si vsiml vety v blogu:
"Krome toho, kdyby meli vypadnout vsichni, kteri se nenamocili a nebyli zatazeni do 'ja na brachismu' - zely by urady prazdnotou..."

Jisteze "...NEnamocili a NEbyli zatazeni..." je preklep, kdyz autor chtel vyjadrit, ze dnes uz neni jedineho urednika, ktery by aspon nekdy "nevytezil prilezitost"... Snaha po conejvysroubovanejsi vete je pak pricinou dosazeneho opaku v puvodnim tvrzeni, cili nonsenzu. Mi se to take nezridka stava.

Urcite to autor, az se probudi z vlastniho opojeni nad svym uspechem z invetigativniho blogu (podsprajcovanym ukazkami sve systematicke prace), opravi. A vas i muj prispevek budou zbytecne.

Vudci myslenkou je ovsem zamysleni nad tim, zda jsou nasi zurnaliste chyceni do pasti devotni sluzebnosti svemu zamestnavateli proto, ze si diky vidinam tepleho mistecka a eventualne zarneho sluzebniho postupu nadelali pujcky a hypoteky, a nebo snad z jinych duvodu. Rekl bych bez vyzkumu a dlouheho premysleni, ze mezi nasimi spickove placenymi demokratickymi psy jsou priklady prevazujici (mozna to osobni zadluzeni) a take nejruznejsi jine duvody. Napriklad nezkrotny narcisismus, skalopevna vira ve vseobjimajici spasu liberalniho nazoru na svobodu.

Historie nikoli vzdalena staletimi nam nazorne ukazuje, ze z generace nadsenych budovatelu svetlych zitrku se rodili "novi" disidenti", geniove "nove vlny sedesatych let". I ja verim, ze mezi dnesnimi vasnivymi bojovniky za liberalni svobodu jednou vyrostou zrali politici. Abych nevzpominal dlouho, pripomenu Radka Johna. To je vskutku veliky muz pevneho charakteru.
06. 04. 2014 | 08:43

Ládik!!! napsal(a):

Po delší době opět souhlasím s Pepou Řepou. Mezi lidma se najdou čestní lidé, musí jich tedy být pár i mezi novnáři. Osobně neznám ani jednoho, ale věřím, že jsou.
Papírové noviny nahradilo Pepo, internetovýma se dá proklikat k požadované informaci tak rychle, že si nezasviním duši balastními stránkami.... Babiše taky neznám osobně, ale přes informace dlouholeténo přítele, který se s ním před 10-12 lety soudil o 8 mega. Od té doby mám o Babišovi to nejhorší mínění, a to mě ještě nezajímalo, jestli byl estébák nebo komunista. Mezi 50 a 60 roky se jistě nezměnil a novým kouskům se nenaučil.
06. 04. 2014 | 09:23

JC napsal(a):

PŘ ad Neff

http://neviditelnypes.lidovky.cz/dva-ulety-cbx-/p_cirkus.aspx?c=A140404_213449_p_cirkus_nef

a z toho

"Skončila doba, kdy ti zlí v černých kloboucích byli politici ODS a hodní socdemáci v bílých kloboucích navrhovali ve sněmovně jednu nedůvěru vládě za druhou. Teď jsou na střelnici oni a musí počítat, že kostlivci začnou padat ze skříní ven a privatizace OKD je jedním z nich. V tomto smyslu se Sobotka zachoval trapně, hloupě a nestátnicky."
06. 04. 2014 | 09:31

babočka napsal(a):

Každému musí být jasné, že média vlastněná panem Babišem jsou nedůvěryhodná. Každému musí být jasné, že zlodějnu musí vyšetřovat policie a ne novináři. Každému musí být jasné, že v civilizovanější zemi se nebojuje zbraněmi ale lživými informacemi. Každému musí být jasné, že vládne ten, kdo má nejlepší informace a to jsou tajné služby. Každému musí být jasné, že žijeme ve státě kde slušnou babu přepadne a zatkne zakuklené komando a skutečný kreminálník policajtům odjede taxíkem.
06. 04. 2014 | 09:32

oranžáda primitivní napsal(a):

ale co jsou miliardy proti stříbrné lišce paní Nagyové, že ??? A jen tak na okraj, kdyby se ty byty OKD "prodali" nájemníkům za 40000 Kč (a ještě se jim to zdálo drahé) , to by nebylo rozkrádání (tunelování), státního majetku ???
Ale to je soudruzi samozřejmě něco jiného, když rozkrádáme my, tak je to v pořádku, že.
06. 04. 2014 | 09:33

babočka napsal(a):

Každému musí být jasné, že média vlastněná panem Babišem jsou nedůvěryhodná. Každému musí být jasné, že zlodějnu musí vyšetřovat policie a ne novináři. Každému musí být jasné, že v civilizovanější zemi se nebojuje zbraněmi ale lživými informacemi. Každému musí být jasné, že vládne ten, kdo má nejlepší informace a to jsou tajné služby. Každému musí být jasné, že žijeme ve státě kde slušnou babu přepadne a zatkne zakuklené komando a skutečný kreminálník policajtům odjede taxíkem.
06. 04. 2014 | 09:34

oranžáda primitivní napsal(a):

a co na Sobotku říká soudruh prokurátor Ištván, NIC ????
Je to jedna komunisticá banda.
06. 04. 2014 | 09:35

milansmid napsal(a):

dennis 8:43
Děkuji za upozornění na chybu. Také proto své texty umisťuji i sem, i když jejich hlavním distribučním kanálem je www.louc.cz, neboť tady na aktuálně se dočkám zpětné vazby. Kvůli některým rozumným připomínkám a názorům se vyplatí snést pár urážek a osobních útoků, kterými se anonymní autoři oboří na autora, jenž vstupuje do veřejného prostoru bez anonymity. Chybu jsem opravil svým obvyklým způsobem, tj. nikoli odstraněním chybného, ale jeho přeškrtnutím. Kdybyste vystoupil z anonymity, rád Vás zařadím mezi své přátele. MŠ
06. 04. 2014 | 09:45

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

V celé té kauze zapadla jedna podstatná věc - Bakala zatím nijak vřele nabídku Mládkovu nepřivítal.
A Babiš, stejně ale i Povídálek Bělobrádek, tvrdí, že horníkům OKD je třeba nějakým /jakým ???/ způsobem pomoci.
Takže pokud ještě existuje něco takového jako je logika - tak prosti sobě stojí věcný návrh /nehodnotím jej !! / a vágní blábol, respektive demagogie /viz Babiš plus dotace jeho podniku, v kterém prý už ale " nepodniká" - pouze jej vlastní..zde si dělá Babiš zřejmě srandu už i ze sebe/. Je totiž všeobecně známo, že Babišovi stát /je jedno zda ČR či EU/pomáhá kontunuálně, kontunuálně lifruje do jeho impéria dotacev řádech stamilionů CZK - naposledy něco málo pomohl Singer, ono krácení nařízené EK tak nebolelo tolik/..

Nyní dokonce vláda, v které Babiš sedí, zvedá dotační podpory venkovu /Babiš se musel zdržet hlasování, to je tragikomické - kam až kdysi tak ostrakizovaný fenomen tkzv. "střetu zájmu" došel...a světe div se - je to z vůle voličů !!!!, zkušenost s VV jakoby některým hlupákům nestačila, jednu chybu udělá každý, ale stejnou chybu udělá dvakrát jen hlupák..../.

Otázkou kvality produktů hypotečních novinářů z informačního podpalubí, zabalených do " novinářských hypotečních zástavních listů" tak, že v oligopolním mediálním prostředí je veřejnost hnána jak dobytek - ke spásání takových sraček....to nemá cenu komentovat. To je o vzdělanosti každého toho kterého kusu, člena stáda - co chce konzumovat.
Jak Babiš tak Bakala se danou situací můžou jen bavit, co za dobytek se jim a jejich souputníkům podařilo tady za ta leta vyšlechtit, jak to stádo poslušně bučí - vždy když dostane do žlabu nové sračky.

To už i ten ukrajinský oligarcha Porošeno slibuje, že pokud vyhraje volby, tak své podnikatelské imperium PRODÁ, dle ukrajinského oligarchy by nebylo správné, aby vysoký ústavní činitel vlastnil podniky napojené na fiskálnín dotační toky a měl v rukou vlivná, celoplošná média.
Budeme snad jezdit pro inspiraci - jak kultivovat zdejší demokracii...na Ukrajinu ?
Tož to jsme to teda dopracovali. to jsme si to tady nechali zrychtovat....za čas si tak asi budeme jezdit pro rady do Kremlu.:-))

To je ta demokracie, kterou chceme vyvézt do Ruska ? Takovou tam mají už leta, to by nebyla pro ně žádná novinka, nic překvapivého, za to nám nedají ani floka..
06. 04. 2014 | 09:47

Aleš Mor napsal(a):

to dennis:

Ani Šmídova věta, cituji: "Všechny listy, které se daly na cestu posluhování svým majitelům, většinou na to doplatily.", není nic moc, že ano...
:-((

Ale obsahově to ujde.
06. 04. 2014 | 09:51

berkowitz napsal(a):

Novináři a hlídací psi demokracie? Pche, to je jen chiméra, to by museli mít volnost, jako vlci Každý pes je krmen rukou svého pána,a když je vzpurný, tak onen pán dá do misky méně žrádla a přiškrtí ho obojkem a zkrátí zrezivělý řetěz.
Naše media, včetně ČT nás krmí odpadem, místo pravé svíčkové. Jak nedávno poznamenal jeden náš spisovatel : "vrací se podmínky, proč vznikla KSČ"!
06. 04. 2014 | 09:55

Rosťa napsal(a):

Slušný člověk si noviny nekupuje a řádné informace si najde jinde. Ono stačí si přečíst jen nadpis např. od Fendrycha ( Urbana, Pehe, Hvížďaly ...... ) zde na Análně a hned je jasné, za koho ti kluci šikovní kopou. Ale chápu všechny ty novináře, jíst a platit inkaso bez peněz nejde. A když páníček nařídí kterým směrem štěkat, mopslík bez remcání poslechne.
06. 04. 2014 | 10:15

aga napsal(a):

Pane Šmíde,

pokud vám přijde legitimní ptát se po načasování mediálního grilování Sobotky, pak je stejně legitimní ptát se po načasování Vašeho objevu, že v médiích se věci nedějí náhodou ani samospádem, zvláště pokud jste dlouholetý profík.

Takže dokážete odpovědět, proč se proti tomu nešvaru ozýváte dnes a v této souvislosti, když příležitostí bylo za poslední desítky let nespočet?

PS - Co se týče mě, budu klidně respektovat Vaši anonymitu, jak je na internetu standard. To, že jako bloger musíte psát neanonymně, není můj problém, ale vaše dobrovolná volba, a je trapné to používat jako argument proti názorům, které vám nejdou pod vous.
06. 04. 2014 | 10:17

Pepa Řepa napsal(a):

Ládíku ono vůbec v mediích přituhuje, utahujou se reslíci.

Největším svinstvem je politická korektnost, snaha dosadit Vám švába autocenzury na vlastní mozek.Tohle smím napsat a tohle už ne.

Když to nezabírá, mužik vypne TV od chochola, když tam špatně mluvěj o něm a v pobaltí zase vypnou TV ivanovi.
Jako v éře Svobodné Evropy. Jakoby se to vracelo. Veselovský byl moc dotěrný, šel na tělo, zbude chrčení vodovodní trubky Moravce.
To není o levounech a pravounech ČSSD se od ODS neliší ničím, slušnější jako Bublana , dříve Battěka vytěsnila.

S internetem je to složitější, ale je plný podvrhů a desinformací.
Internetové portály mají výhodu zpětné vazby, to v novinách není.
Obávám se, že přituhne i tady, ať je Boží Voko jaký je, určitou snahu o pestrost autorů tady vidím i když svou orientaci nezapře.
Musí být taky pod tlakem.

Celé se to tlačí k primitivní komunikaci dej paleček nahoru nebo dolu.
Novinářského mopsla poznáte podle toho, že pod svým moudrem nemá-na internetu-svobodnou debatu.
O Babišovi iluze nemám, ale je pověstný svou šetrností, ještě si od vás pětikilo půjčí.

A tady holt po měsíce v tichosti připravované nalití do NWR podporované sosany naráží, totéž u zdravotnictví, kdy sosan zrušil poplatky, aby se zalíbil.
Ministr financí, který škudlí je vždy v nenávisti, ať je to Klaus, Kalousek nebo teď koblihář.

Ale kdybych do něho tepal te´d, znamenalo by to, že podporuju nalití 1,1 miliardy do soukromé firmy. A to ani náhodou.

Totéž pokud jde o skvostné tažení na Kyjev.
Dovedete si představit, kolik prachů bude muset nalít matička EU jenom do plynu, aby hladová západní úkáčka nevymrzla?
Když to neuděláte, zradil jste je, půjdou po krku Pšondovi. Polouchejte bezpočnostního Šándora nebo Brzobohatého.
To všechno zaplatíte Vy a Vaši potomci.
06. 04. 2014 | 10:30

Lila napsal(a):

berkowitz

Otázka může znít i tak, proč autor (Ludvík Vaculík) Vámi citovaného výroku udělal pro to, aby takové podmínky nenastaly :-)
06. 04. 2014 | 10:31

Bestia triumphans napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
..."Novinářského mopsla poznáte podle toho, že pod svým moudrem nemá-na internetu-svobodnou debatu."

?
Tak v tom případě jsou Blisty spíše Mopslisty.
Tam debata žádná není.
:-)
06. 04. 2014 | 10:35

Kelt napsal(a):

Langrova policie řešila kauzu OKD dvakrát a dvakrát ji odložila.
Podezřívat Langra k sympatiím k ČSSD a specielně k Sobotkovi opravdu není na místě.
Vznik současné vlády provázela věcná diskuse k vládnímu programu,i když nebyla bez problémová.
Co se stalo po několika týdnech?Po raketovém růstu preferencí ANO došel Babiš k názoru,že další předčasné volby by ho posadily do sedla?
Jak jinak si vysvětlit tak razantní útoky na Sobotku ze všech stran a kalibrů?
Že Sobotka reaguje vyzýváním Babiše,aby prodal svůj podnik-a to,že Babiš"nepodniká",jenom vlastní mu začalo vadit až nyní?
Pro podnikatele Babiše je Sobotka konkurentem na politickém trhu a hodlá to řešit dle pravidel"neviditelné ruky",protože mu došlo,že je situace příznivá.
Že by to byl lék na současnou dost neradostnou situaci této země si dovolím pochybovat.
06. 04. 2014 | 10:43

Pepa Řepa napsal(a):

BT
milý jórkšire na blisty ani referendum nelezu, takže ani netuším, zda tam je debata..
Nicméně musím uznat že články toho fousatého chlapa.zřejmě Ajmana al--Zawahiri, který se vydává za Terezu Spencerovou mají někdy vyšší úroveň než báje kašpárků SH o boji za demošku v Maghribu, který je důsledkem internetu a kvéry dodává Alláh jako manu.
To je potrava pro Vás.

Nicméně myšlenka na založení serveru pro euromopslíky je hodná obdivu, měl by pořadové číslo 6432.
06. 04. 2014 | 10:46

milansmid napsal(a):

aga
Kdybyste četl Louč, tak o tom píšu už řadu let... naposledy vloni http://www.louc.cz/14/2580710.html Také si můžete zadat do vyhledávače site:louc.cz "vlastnictví" a vyjede Vám tam dostatek materiálů, které budou korigovat vaši trapnou poznámku. Mohu doporučit i tenhle starý šest let, kde své názory o vztahu majitelů a médií vysvětluji. http://www.louc.cz/08/1920104.html
06. 04. 2014 | 10:49

Pepa Řepa napsal(a):

Asi by stálo za úvahu založit tiskovou agenturu EUROMOPS.

Tam by byla narativně strukturovaná moudra pánů Sedláčka či Pehe, itinerář, kdy se článek hanobící "našince" smí otisknou a kdy ne.
Noty jak vyštěkat-svobodně-rolničky.
Kdysi to byl psí hit.
06. 04. 2014 | 10:52

david napsal(a):

To : Ládík v 9:23

Ládíku a jestli těch 8.mil. dlužil Babiš přítelovi, nebo přítel Babišovi vám ten dlouholetý přítel už neřekl , že ?

Ládíku, tyto informace typu "přítel říkal" a "známá tam byla" používají jen pro hodně hloupí a jen ti nejhloupější se na ně jsou ochotni ještě odkazovat
Ládíku, škoda, že jste nepsal v 5 hod ráno, to jste ještě při smyslech a takové citace byste si snad odpustil.
Po deváté hodině už z vás vychází,bohužel, celé vaše autentické nitro a začíná být zle.
06. 04. 2014 | 10:53

aga napsal(a):

milansmid

Děkuji za odpověď.

Ne každý čtenář Vašeho blogu je ale předem obeznámen s Vaší dlouholetou publikační tvorbou, proto mu může připadat blog poněkud tendenční. Bývalo by bylo neškodilo i v blogu poukázat na to, že se zdaleka nejedná o ojedinělý případ či ojedinělé médium, a postihnout to jako systémový problém, ne problém Babiše a Sobotky. Případně si ovšem odpustit ten zobecňující úvod a vyslovit se rovnou k tomu, co vás aktuálně pálí.
06. 04. 2014 | 10:55

aga napsal(a):

Kelt

Sobotka si útoky zaslouží z každé jen trochu možné strany, za to, jak porušil všechny své předvolební sliby a dal jasně najevo, že si z voličů udělal toaletní papír. Pokud vám ty útoky přijdou zištné či nefér, jsou jen kompatibilní se Sobotkovou strategií - ostatně, na kolbišti, na které se Sobotka vydal, snad nečekáte férový boj od nikoho.
06. 04. 2014 | 11:00

Bestia triumphans napsal(a):

PŘ:
To já občas na Blisty, či Referendum zajdu.

Jinak, vaše představa o svobodné debatě pod článkem jako měřítku nezávislosti či kvality autora je úsměvná.
Stačí se podívat na "svobodnou debatu" na žumpě zvané Parlamentní listy.
:-)
06. 04. 2014 | 11:02

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
ale pod tlakem se u většiny lidí dají dosáhnout nejvyšší výkony. Někdo dokonce tlak potřebuje (vyžaduje), jinak by zvlčel (stal by se přirozeným - možná zahalečem)). Já fandím přirozenosti (přírodě) - tlak může vyvíjet jen jaro, léto, podzim a zima. Babiš se zvolením zbavil tlaku člověčího prostředí a projeví se. Třeba příjemně překvapí můj pesimismus.

david -
kdyby dlužil Babišovi, asi bych to zde nepsal. Nejde o případ "jedna paní povídala", znám přesně každou dlužnou položku rozpočtu.
06. 04. 2014 | 11:13

SuP napsal(a):

Zaujala mě ta kategorie "hypoteční novinář" k již dříve "hypotečním politikům".
Dost dobře si totiž nedovedu představit např hypotečního konstruktéra. Tomu to totiž stojí, nebo spadne a tedy nikoho nezajímá. Jedině snad, když mu to spadne a jsou u toho noviny.
Proto i oni umírají nepochopeni a v bídě.
06. 04. 2014 | 11:18

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Jako bys nevěděl, že david s malým to píše jen aby o tobě mohl napsat nějaké svoje moudro. Nic jiného v kebuli nemá a ten přetlak musí občas ven...
06. 04. 2014 | 11:22

dennis napsal(a):

Pane Milane S'mide,
je mile, kdyz se anonymnimu diskuterovi dostane neklamneho dukazu, ze autor cte diskusi. Aspon ja to tak citim. K poznamce o anonymnich utocich a urazkach blogera "hendikepovaneho" priznanim sve autenticity bych vam rad pripomnel Ctyri dohody Dona Miguela Ruize (jejichz osvetu obetave siri Jaroslav Dus'ek):

Jedna z dohod rika, ze vsechno, co mluvci vyjadruje, pouze ilustruje jeho samotneho. A proto by se clovek nemel nikdy citit dotcen nebo snad urazen; ostatne ani lichotky by cloveka nemely vyvest z rovnovahy. Protoze ani ony, tak jako ponizovani, nejsou nic jineho nez vizitkou onoho mluvciho. Jisteze ani jako pozorny ctenar Ctyr dohod (plus te pate dohody) se leckdy neubranim pocitum smutku nebo radosti nad tim, co se o sobe dovidam.

Dokonce i v me inkriminovane poznamce, jak snadno jsem pochopil, ze se jedna o prosty preklep, jsem nezapomnel vyslovne demonstrovat svou osobitost - svou oblibu vyjadrovat se premoudrele rozvlacnymi souvetimi. A svou vlastni zkusenost s timto druhem vyjadrovani (komplikovaneho) mysleni.

Pane S'mide, zkuste odpustit vsem (hnusnym) anonymum. Protoze prisne vzato, jaky je rozdil mezi anonymem v diskusi a podepsanym akademikem, od ktereho diskuter v zivote nic necetl a nic nevi ani o jeho praci ani jeho zivote? Ve virtualnim vesmiru jsme si vsichni rovni - bud' jsme si navzajem lhostejni - a nebo si dokazeme kohokoli vyhledat a "pekne" si ho podat.

A ona akademicka otazka "fair play"? Kazdy z nas uz od detstvi se setkal s tim, ze krome priznanych pravidel hry existuji vzdy i ta "nepriznana". Neocekavane udery, necestne triky, zakernosti, podvody, smejdirske praktiky, necestne, lzive a falesne zpusoby jednani jsou doprovodnym a nedilnym koloritem mezilidskych vztahu. Paradoxem one zboznovane Svobody s velkym eS je, ze s tim, jak roste do sire, hloubky a nad vsechny jine hodnoty, se vzdy rozmnozi vsehcny formy podpasovek a zdrcujicich uderu namirenych proti tem "cestnym". Kteri napriklad v ere konzumerismu jsou oznacovani za hlupaky, co nepochopili, ze nikoli Pravda, Svoboda, Spravedlnost jsou bohyne, kterym ma cenu prinaset obeti na oltar, ale jsou to penize a Zlate tele. Nikdy vsak cest, moralka a mravnost.

Proto take si nic nedelejte z nactiutrhacu v diskusich. Blogerum a diskuterum je spolecna nejmene jedna vlastnost. Tou prvni je nutkava potreba publikovat pretlak svych myslenek. Z nichz v zdrcujici vetsine se nejedna o myslenky, ale o vlastni pocity, postoje, lasku k prioritam (zivotnim nebo politickym). Jestli jste ten pel-mel docetl az sem, dekuju a smekam nad vasi trpelivosti.
Dennis, jeden z tech anonymu, kteri si mysli, ze vsichni padlujeme na jedne lodi...
06. 04. 2014 | 11:24

dennis napsal(a):

Pane autore blogu, pane S'mide,

moje polechtana jesitnost vasi kratickou poznamkou me vede k uprimne rade: Nikdy v diskusi nevystupujte vic nez jednou. Kazda replika na repliku vas zavede do slepe ulicky. Zbytecne se utvrdite, ze diskuteri jsou zlomyslni, nevdecni falesni nelogicti atd. atd. Diskuteri jsou vsechno a jeste mnohem vic. Jenom jedno nejsou - nestranni soudci. To ostatne neni nikdo z nas.

Pri vsi budhisticke ucte ke vsemu zivemu vam chci dobre poradit: Nikdy nereagujte vic nez jednou za celou diskusi. D
06. 04. 2014 | 11:35

Kelt napsal(a):

aga,
připadá mně zcela nemístné Vám vysvětlovat principy koaličního vládnutí.
Při tak malém volebním zisku ČSSD je více než adekvátní "zastoupení předvolebních slibů"ČSSD
v programovém prohlášení koaliční vlády.
Útok Babiše v MfD na Sobotku přes "kauzu"OKD je čistě účelový a je pochopitelné,že opozici to nahrálo.
Je to mediální hra bez reálného fundamentu.
V bulváru MfD takových kauz již bylo jako písku na Sahaře.
06. 04. 2014 | 11:39

Ládik!!! napsal(a):

SuP -
třeba ho zkultivuju. Když v kebuli nic nemá - znamená to, že ani dutinu, že to je jenom CaCO3 + P2O5? Přetlak mu nemůže jít z hlavy.
06. 04. 2014 | 11:39

david napsal(a):

To : Ládík

Ládíku, vám nepomůže i pokud byste psal o půlnoci.
A protože jste opravdu tak jednoduchý, že jste na to dosud nepřišel, poradím vašemu dlouholetému příteli sám.

Vážený "Ládíkův dlouholetý příteli" , myslím si, že o vaše peníze u Babiše nemusíte mít žádné obavy.
Ládík zná každou dlužnou položku rozpočtu.
Teď už jen stačí, aby Ládík měl tolik odvahy, kolik má na této diskuzi keců o tom, co kde slyšel a aby , protože je váš dlouholetý přítel, spolu s vámi podal trestní oznámení.

Mnoho štěstí "Ládíkův příteli" s lidmi jako Ládík nemůžete neuspět.
06. 04. 2014 | 11:46

Petr Jihlava napsal(a):

Pro levicově-liberálního čtenáře je nejobjektivnější Deník Referendum a Britské listy.Svoji kvalitu objektivního a všestranného zpravodajství mají servy jako npř. Aktuálně cz,Parlamentní listy.
Privátní nejčtenější tištěné celostátní noviny(MF Dnes,LN,HN,Právo,Blesk,Aha) a časopisy jsou většinou pravicové nebo bulvárně zaměřené a prosazují především zájmy svého vydavatele.Deník Právo by bez komentářů od autorů jako npř.Jan Keller,Jiří Pehe. Lukáš Jelínek,Václav Bělohradský zapadl v šedi pravicového neliberálního mainstreamu.
Hálo noviny mají většinově čtenáře z řad členů KSČM.Ostatní čtenáře nedokázali oslovit.Stranická štědrost je drží nad vodou jejich existence.
06. 04. 2014 | 11:51

david napsal(a):

To : SuP v 11:22 + Ládík !!! v 11:39

Vy dva chlapci inteligentní, zkuste spolu mít dítě.

Vás je každého zvlášť škoda , měli byste být spolu a to nejen teď a nejen tady.
06. 04. 2014 | 11:52

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

dennis
Nic si z toho nedělejte - na myšlence a práci mnoha anonymů, kterým později vnukli "historicitu" /a opět to mnohdy byli anonymové/ byly založeny mnohé chrámy intelektu , jistě každý ví o kom může být řeč.
Nebo si vemte příklad kola - znáte snad onoho anonyma, kdo ho vynalezl, znáte ho jménem ? Neznáte. No a myslíte si, že pro lidstvo má větší význam kolo - anebo myšlenky a práce např. pana Šmída /pane Šmíd, nic ve zlém, Váš článek se mi líbí :-)/ ? Lze se například do práce či na chatu dostat snadněji při použití článku pana Šmída...anebo kola ?

Nactiutrhači bývali v historii také mnohdy váženi, poté, co se jejich nactiutrhačství ukázalo býti pravdivější, než jak to vnímali jejich pronásledovatelé.
Dřívější opovrženíhodný kacíř - dnešní velký myslitel !
--------------
Panáčkové /oranžáda primitivní atd./, kdoví jak to bylo s fair value OKD /kdysi se tvrdilo, že jen Podbánské má cenu cca 1 mlrd. CZK/...ale neměli byste se více zabývat těmi podniky, které byly v privatizačních tunelech nihilizovány, zničeny... či oligopoly a monopoly, které byly nejenže prodány za babku, ale které si z vás udělaly oslíčky otřep se ?
Tak třeba Evžik Tošenovký /ODS, mimochodem - také angažmá v OKD / a Severomoravské vodovody a kanalizace ?

A bylo by absurdní soudit Sobotku - teď, co bylo díky Klausmafiamnestii " ospravedlněno" tolik různých " šikulů" - které nebude možné snad již nikdy popohnat před rameno, kterému se chybně v české realitě říká Rameno spravedlnosti.
Připadá mi to tak trochu džendrově nevyvážené, takový jakýsi politický hon na jednu čariodějnici z mnoha, přičemž jako by si to ty zbývající čarodějnice objednaly a dokonce chtěly zasedat za soudním stolcem.

Klausmafiaamnestie zrelativizovala pojem " právní stát", učinila z něj obludu, hada , který požírá svůj ocas. Těžko se to bude napravovat, kdesi jsem zaslechl, že policie ve velkém slouží k vytěžování faktů, které pak používají jedny mafie proti jiným, proto tolik různých zatčení a následných propouštění - tkzv. podezřelých osob. Tvrdil to jeden bývalý insider, řekl že s takovu policií nechce mít nic společného, že se dá raději zaměstnat přímo nějakou mafií. Možná přeháněl, možná ne, nic není v tomto kvazistátě nemožné..zdá se.
---------
Je s podivem, kolik tkzv. manifestních pravičáků /povětšinu bývalí komouši a estébáci plus jejich sluhové/ zde volá po zatčení Sobotky - a to na základě několika novinových článků, připomíná to jisté doby...nechvalně proslulé svým hlupstvím.
Není pak s podivem to, že stejné kreaturky kvitovaly Klausmafiamnestii, jak prý zvedla varovný ukazováček směrem k justici, jak prý byla prospěšná....
06. 04. 2014 | 11:54

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Divím se, že ty, jako energetik zapomeneš na plyny .....
a jejich přetlaky.
06. 04. 2014 | 11:54

SuP napsal(a):

... a plní se to krz krk.
06. 04. 2014 | 11:57

Ládik!!! napsal(a):

naposledy davidovi -
u soudu to bylo 5 let.

SuP -
mě napadl B2.
06. 04. 2014 | 12:05

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

sobotka připravil stát o miliardy a je uplně jedno, kdo všechno další v tom byl namočenej, jestli telička, tošenovský atd. cena byla podhodnocená, na což upozornila i EU. a pokud sobotkuv jediný argument je, že cenu posoudila advokátní kancelář jeho kamaráda a označila jí jako trží, měl by sobotka okamžitě rezignovat a měla by se o něj začít zajímat akční dvojka rychlých šípů ištván - šlachta. pokud vadí, že si někdo telefonuje s rittigem a dělá se kvuli tomu razie na uřadů vlády, potom nechápu, proč nevadí, že někdo privatizuje podnik za dvakrát menší cenu , než je cena tržní a ohání se posudkem sveho kamaráda.
06. 04. 2014 | 12:14

david napsal(a):

To : SuP v11: 54

SuP(e) v budoucím, mnou doporučovaném spojení s Ládíkem, bych na energetickou erudici Ládíka příliš nespoléhal .
Ládík je totiž jen hloupý instalater , který něco o energiích odposlouchal od různých dlouholetých přátel.
06. 04. 2014 | 12:15

Kelt napsal(a):

bureš maká..............

Vy zde "makáte"jako flašinet o jedné písní-Sobotka "okradl"-o prodeji MINORITNÍHO PODÍLU AKCIÍ/jste schopen pochopit,co je to minoritní podíl ?l/rozhodla vláda jako celek a jak píši výše,tak to dvakrát zkoumala Langrova policie a dvakrát to odložila.
Jste přesvědčen,že Langer a Sobotka jednali ve shodě?
Já rozumím tomu,že Sobotka je pro Vás jako červený hadr pro býka,ale psaní takových bláb
olů Vaším"perem"nepodložených jediným relevantním argumentem vypovídá něco pouze o Vás.
06. 04. 2014 | 12:28

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

kelt,
langer není premier. prodej státního majetku hluboko pod tržní cenou je přece klasická česká zlodějna. a sobotkovo zduvodnění " plnil sem pokyny podřízených", no to dle meho názoru překonalo i křišťála. nevím, proč jsou reakce levicových voličů tak iracionální, pokud se provalí nějaké svinstvo na nějakého socana. když chytili ratha za rukáv, jak krade, řvali ste, že mu to tam strčil kubice, když se sláveček vymlouvá jako dítě ve školce, řvete, že je to nějaká kampan. vždyt ty grázlové okrádají i vás uplně stejně jako mě. pokud sobotka nevysvetlí JASNĚ, proč prodal ten podíl za dvakrát menší cenu, než je cena tržní, měl by okamžitě vysmahnout z politiky. socani pořád říkají, že tu chtějí skandinávii, ale morálku mají jako ukrajinský politici.
06. 04. 2014 | 13:12

Viola napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

Já bych viděla rozdíl mezi VV a Babišem - Ano. VV - Vít Bárta měl firmu vyzvědačskou a hlídací, pan Babiš má firmy na obhospodařování půdy a výrobu potravin.
06. 04. 2014 | 13:38

Viola napsal(a):

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou

"proč prodal ten podíl za dvakrát menší cenu", protože v té době by to asi nikdo nekoupil a chtěli to prodat našim a ne cizím. Těžko se prodávají takové mohutné firmy někomu, kdo nemá hotovost a kdo by vůbec měl takovou hotovost?
Problém byl, že vůbec to chtěli prodat za každou cenu.
06. 04. 2014 | 13:42

Viola napsal(a):

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou

A jak byste provedl vy přechod ze socialismu do kapitalismu? Já bych to třeba nedělala vůbec, jen pomalounku upravovala pravidla pro podnikání. Ale Kuba ještě čeká, tak se tam mohou někteří vyřádit, až Fidelové povolí.
06. 04. 2014 | 13:45

Alice napsal(a):

Ad Bureš maká.... ve 13.12

Vy jste úplně mimo. Když to řeknu hodně zjednodušeně, tak za majoritní podíl nedostal stát ani korunu, zatímco za minoritní dostal tehdejší tržní cenu (vyšší, než stanovil FNM i později ÚOHS), t.j. 4,1 mld.
Kdybyste se o to trochu zajímal, než vůbec začnete psát, tak byste zjistil, že postup při ukradení OKD byl podobný, jako postup u MU.
1. Restrukturalizace
2. Rozdělení majetku mezi privatizátory a obce
3. Snížení základního jmění
4. Odkoupení podílu obcí ( tím FNM ztratil majoritu).
5. Všechno to provedli lidé a jména, která dobře známe - Pros, Koláček, Otava, Bakala a peníze chodily na Kypr. Prodej minoritního podílu prověřovala i Evropská komise.

Už se těším, až se stejná pozornost začne věnovat prodeji majoritního podílu a nedodržení dodatku ke smlouvě o zákazu nakládání s byty. Ale to by to museli vyšetřovat zase Švýcaři, že?

Až teď jsem našla pěkný článek, kde je to vysvětleno opravdu polopaticky. Přečtěte si to:
http://www.cssd.cz/aktualne/blogy/privatizace-okd-omilane-lzi-a-fakta-o-nichz-se-schvalne-nemluvi/

.
06. 04. 2014 | 13:50

SuP napsal(a):

Viola -
(06. 04. 2014 | 13:38)(06. 04. 2014 | 13:42)(06. 04. 2014 | 13:45)
Nezamilovat se do Vás je nadmíru vyčerpávající.
06. 04. 2014 | 13:54

Viola napsal(a):

SuP

díky, to je milé.
06. 04. 2014 | 14:03

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

viola, alice,
já se nezastávám žádných zlodějů. padni komu padni. znovu opkuju, at současný premier vlády JASNĚ vysvetlí, proč prodal minoritní podíl výrazně pod tržní cenou. výmluvy typu

1. ODS krade taky
2. plnil jsem pokyny podřízených
3. cena byla v pořádku, protože jí posuzovala advokátní kancelář meho kamaráda

neberu. možná vy jo, ale já ne. pokud to sobotka nevysvetlí tak, aby to dávalo smysl , tak at odstoupí ze všech funkcí. to je normální postup v zemích s politickou kulturou, nikoliv v babábových zemích s mafiansko-kleptokratickou kulturou postsovetského prostoru. at čssd sama vybere, kam chce naší zemi směřovat.
06. 04. 2014 | 14:05

Alice napsal(a):

Pane Šmíde, pěkný článek. Jen postavený na něčem, co v podstatě neexistuje. Ta důvěra v česká média je už jen fata morgána.
Je to pár měsíců, co proběhl průzkum o žebříčku respektovanosti některých povolání. Žurnalisti se ocitli na samém ocasu. Ale nemám strach, že by je to trápilo, protože stejně tak čtenáři a jejich požadavky na objektivní psaní jsou pro ně na ocasu zájmu jejich.
06. 04. 2014 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Alice napsal(a):
Ad Bureš maká.... ve 13.12

Vy jste úplně mimo. Když to řeknu hodně zjednodušeně, tak za majoritní podíl nedostal stát ani korunu, zatímco za minoritní dostal tehdejší tržní cenu (vyšší, než stanovil FNM i později ÚOHS), t.j. 4,1 mld.
KONEC CITATU.

Za majoritní podíl nedostal stát ani Korunu protože majoritsní podíl rozdal zadarmo lidem!!!! To je celkem pěkná socálistická myšléka - rozdart 510ˇakcií černouhelných dolů zadarmo lidem, nemyslíte?

Kdzbz se rozdalo 100% akcií lidem, nebo prodalo 100% akcií zahraničním těžařským fuirmám tak byl svatý klid a pokoj. Dttp kdyby se aspon minoritní podíl prodal nějakému silnému zahraničnímu investorovi který by rychle vydupal s bolševickými samoprivatizujícími manažery.
ZBOLŠEVIZOVANÉ ODBORY VŠAK tlačily na to aby se minoritní podíl prodal zadarmo bolšebickým manažerům "přátelům proletářů" ti pak místo ustabnpvení sosálistického ráje prodali vše Bakalovi a tak to dopadlo jak to dopadlo.

Jak říkal Koláček o Appianu - čelní socálističtí poltici věděli kdo za Appianem stojí a privatizační schema podporovali.

Dtto s OKD. I když vše domlouvali socálisti s bolševiky a Bakala tam vstoupil až když bylo věšechno hotovo, upečeno a podepsáno.

Paní Alice, volte socálisty, nakonec jsou rto oni za jejichž vlády dostal Babiš celej Unipetrol s celkem solidní slevou.

Je to tak - pravicová vláda rozdala uhelné akcie zadarmo pracujícími lidu (vož možná nebyl nejlepší nápad ale lidi to dostali zadarmo).

Socálistická vláda prodala silně pod cenou zbytek MUS, zbytek OKD a majoritu v Unipetrolu rudým velkoburžoustům a ti místo toho aby jim celý život klopili peníze ze švýcarska, tak se na celou CSSD zvysoka vys....rali. Kde je nějaká vděčnost? Beéé béééé...........

Nikde. Dobře socálistům tak. Pokud je Babiš zničí, žádná velká škoda.....
06. 04. 2014 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Paní VIOLA v otázce mezd pro nekvalifikované dělnice v pekárně vystupuje jajko ryzí bojovnice za práva ¨plebejů a proletářů.....

V ostatních otázkách (Putinovo Rusko plné oligarchů, Zeman, LUKOIL, SPOZ, privatizace za vlád CSSD atp atp atp) však stojí pevně na straně miliardářů - na straně rudé velkoburžoazie která na proletoše zvysoka s....e.......

To jsou ty paradoxy moderní doby.......
06. 04. 2014 | 14:11

Alice napsal(a):

To bureš maká... ve 14.05

Kdybyste si přečetl ten mnou odkaz. článek, tak byste zjistil, že zase plácáte, protože to píše člověk z okruhu B.Sobotky. Nic takového, co píšete vy, nikdy nejspíš neřekl (v opač. příp. prosím o link). Tak ukažte to vaše "padni komu padni" a přečtěte si to. Teprve pak bude mít smysl s vámi o tom diskutovat.
06. 04. 2014 | 14:16

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou

A jak byste provedl vy přechod ze socialismu do kapitalismu? Já bych to třeba nedělala vůbec........
06. 04. 2014 | 13:45
To je vám podobný, vy byste to nedělala vůbec, určitě byste ráda dělala v pekárně za 80 Kč na den, takže byste si mohla za denní mzdu koupit v sousední SRN jednu jízdenku na tramvaj nebo jeden dalamánek za 3 EUR .

Socální jistoty starého režimu nebyly zadarmo - byly placeny tím že lidi měli mzdy jako v Bangladeši a že se celý ostblok řítil po hlavě do hladomoru polsko-rumunsko-sovětského rozměru.

No nic, patříte k proletošům kteří todle nikdy nepochopí, naštestí takovejch petlachů v česku není více než pár procent voličstva.
06. 04. 2014 | 14:18

vico napsal(a):

MFDnes už takhle nebezpečně hraje delší dobu. Vyřešil jsem to tím, že jsem odhlásil předplatné. Ať si modré Kojzary platí ti, kterým se tenhle způsob novinařiny líbí. S převzetím tohoto periodika do rukou Velkého kobliháře se však tento plátek dal na velmi nebezpečnou cestu. Brzy vedle oranžových začné štvát i ty řekněme bledě modré. Zatím, dokud fackuje Sobotku po lesknoucí se pleši, to má u modrých vlajkonošů dobré. Jenže, jak už to u koblihářů chodí, začne za sebou na cestě zanechávat stále větší a smradlavější koblihy a ty bude muset MF zametat anebo dělat, že je nevidí. Pokud má Slonková velký foliovník, mohou se jí koňské koblihy a kravince hodit. Když ne okurky, bude z nich alespoň kvalitní Biomasa.
06. 04. 2014 | 14:18

Kelt napsal(a):

bureš maká...............

číst umíte,ale smysl čteného Vám uniká.
Nikde jsem nepsal o Langrovi,jako o premiérovi,ale o ministru vnitra,jehož policie prověřovala dvě udání na prodej minoritního podílu OKD a pokaždé je odložila pro neopodstatněnost.
Tento prodej-výši částky prověřoval ÚHOS a Evropská komise,která konstatovala,že nedošlo k nedovolené podpoře soukromého vlastníka.
Vše,co píšete 13.12 jsou ničím nepodložené bláboly,ale jak vidím,tak Vás ve Vaší uhlířské víře,že Sobotka krade, nic nezviklá.
Budiž Vám útěchou,že v tom nejste sám.Tací velikáni ducha jsou tu ještě asi dva.
Ale místo toho pindání zde,by to chtělo akci-třeba udělat z Václaváku "Majdan"a vyřídit si to se Sobotkou z jedné vody na čisto,když orgány činné v trestním řízení se k ničemu nemají.
Tak do toho a budete v televizi a MfD s Vámi udělá rozhovor.
06. 04. 2014 | 14:21

Viola napsal(a):

Yosifku

možná to bude tím, že neztrácím víru v lidi, ať jsou to miliardáři, nebo uklízečky.
Jistě, někdy ta víra skončí, když na nějakého miliardáře praskne, že uklízečkám utahuje šrouby a sám žije ve zlatě, jak se to stalo na Ukrajině, nebo když vititelně lže, jako u pana Kisky.
06. 04. 2014 | 14:21

SuP napsal(a):

Já myslím, že současná ministryně Tominová dnes v poledne zazářila jako další stálice socialistického nebe.

U vědomí toho, že příspěvek je velmi krátký ještě dodám, že nemám k němu co podstatného doplnit.
06. 04. 2014 | 14:22

Viola napsal(a):

YosifKu

"naštestí takovejch petlachů v česku není více než pár procent voličstva. "

Myslím, že jste na omylu, je nás většina.
06. 04. 2014 | 14:23

Yosif K napsal(a):

Já mám jeden návrh - pokud si Sobotka myslí že noviny lžou, at je zažaluje.

Proč si stát nechal 49% podíl? Nejspíš proto aby je výdodně prodal.

Socálisti prodali minoritní podíl v OKD starobolševikům za 4 miliardy, staroboolševici obratem ruky prodali Bakalovi za 11 miliard.

Socálisti prodali minoritní podíl v MUS starobolševikům za 4 miliardy, staroboolševici mají ve švajcu na kontech 12 miliard a to ještě utopili 2 miliardy v maku.

Socálisti prodali majoritu ve Škodě Plzen 1 miliardu, manažeři prodali Skoda Heavy Machinery Doosanu za 10 miliard.

Socálisti prodali Babišovi Unipetrol se slevou 2 miliardy proti vyšší nabídce, Babiš má ted kapitál 100 miliard a půeče na socálisty zvysoka.
Todle je ten "efektivní stát" kterej socálisti před volbami slibovali? Spše je to vláda neschopných a ROZHAZOVAČNÝCH LEMPLŮ.....
06. 04. 2014 | 14:30

Viola napsal(a):

YosifKu

"práva plebejů a proletářů" - To je dost dobré téma.
Právo dnešního člověka je i bez práce žít normálním životem, nemít hlad a mít i střechu nad hlavou, neboť dávní proletoši makali a vytovřili obrovské hodnoty, které spotřebovávají jen někteří vyvolení. Lidé se za ta léta průmyslového pokroku a technické revoluce tolik oprostili od ruční práce, že není možné díky automatizaci, aby byly všechny ruce zaměstnány, já nechápu proč se pořád volá po zaměstnanosti, právě nezaměstnanost je mírou pokroku a tak to hlásal i Václav Havel (některé jeho myšlenky budiž pochváleny) a tak jsem to i já pochopila.
06. 04. 2014 | 14:32

Alice napsal(a):

Yosif ve 14.06
Cituji:
"Za majoritní podíl nedostal stát ani Korunu protože majoritsní podíl rozdal zadarmo lidem!!!! To je celkem pěkná socálistická myšléka - rozdart 510ˇakcií černouhelných dolů zadarmo lidem, nemyslíte?"

No, na tuhle vaši "myšlenku" opravdu nic a nikdo nemá... Majoritní podíl byl prodán-neprodán za pravicových vlád, dotaženo do konce v r. 1998 (Tošovského vláda). BuĎ si pletete majoritní-minoritní, nebo o tom víte absolutní houby. Takže sorry, to by bylo plýtvání časem a venku je tak krásně... :-).
06. 04. 2014 | 14:35

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
YosifKu

"naštestí takovejch petlachů v česku není více než pár procent voličstva. "

Myslím, že jste na omylu, je nás většina.
06. 04. 2014 | 14:23
Tak pak je vše v pořádku - je vás většina, máte vládu kterou řídí Babiš, proč si tedy na Babiše stěžujete?

Proč si stěžuje pan Šmíd? Noviny píšou čistou pravdu a pan Šmíd si stěžuje že to noviny píšou "v nevhodný čas". Jak pro koho v nevhodný čas.

Tak o co panu Šmídovi jde? Noviny mají psát "v čas vhodný pro myšlénky sosálismu"? Nebo nemají psat vůbec? Chce zavést cenzuru jak ji zavedl Putin v Rusku?
06. 04. 2014 | 14:35

Pepa Řepa napsal(a):

Paní ministryně Marks-místní exblogerka-dohnala v bystrosti proslulou Alenu Hanákovou.
Ostatně i tady zářila.
Když už ztrácel tradičně monotonní Moravec trpělivost a obracel oči v sloup je co říct.
Ani on dlouho neslyšel nic tak slaboduchého

Slonková to má blbý.
Když to hodí někdo u ní na papír bude to zase zlovolný útok na chudáka Sobotku..
Ale chce nasypat víc. Pět miliard, deset, sama neví kolik. Asi 7,5.
Ani neví na co, prý stoupne zaměstnanost.
Jen blbec by vyhověl, koblihář nekoblihář.
06. 04. 2014 | 14:40

Yosif K napsal(a):

Alice napsal(a):
Yosif ve 14.06
Cituji:
"Za majoritní podíl nedostal stát ani Korunu protože majoritsní podíl rozdal zadarmo lidem!!!! To je celkem pěkná socálistická myšléka - rozdart 510ˇakcií černouhelných dolů zadarmo lidem, nemyslíte?"

No, na tuhle vaši "myšlenku" opravdu nic a nikdo nemá... Majoritní podíl byl prodán-neprodán za pravicových vlád, dotaženo do konce v r. 1998 (Tošovského vláda).
KONEC CITATU.
Pletete se vy.
Majorita byly rozPuštĚna ZADARMO mezi proletáře a mezi municipality což jest elita proletářů, mnohdy na severu čistí bolševici a socálisti.

Bakalovi nikdo zadarmo nic nedal. Bakala kupoval od starobolševbiků za cash.
ZADARMO DOSTALI AKCIE PROLETÁŘI v kuponové privatizaci, MUNICIPALITY (TAKŽE TAKÉ PROLETÁŘI - respektive elita proletářů)
a pak starobolševiští manažeři podporovaní zbolševizovanými odbory a poslanci CSSD typu Falbr, Hojdar atd atd.

Celá věc se dá použít jako důkaz, že když se proletářům rozdá něco zadarmo, tak to obvykle špatně dopadne.
06. 04. 2014 | 14:43

Viola napsal(a):

YosiKu

Já osobně si na pana Babiše nestěžuju. Já neumím posoudit, zda v tomto případě noviny píší pravdu, já jen vím, že privatizovat se muselo a to jakýmkoli způsobem, abychom se dočkali zářných kapitalistických zítřků. Pan Babiš je jistě chytrý a udělal by to mnohem lépe tenkrát. Tak ať se ukáže dnes, o to jde.
06. 04. 2014 | 14:57

Zbyněk napsal(a):

Pane Šmíde

" mám neblahý pocit, že problémem našeho veřejného života už nebudou jen hypotékoví poslanci, ale také hypotékoví novináři,"

Se ptám - ti novináři TEPRVE teď ???

Díky čtyřicetiletému tréningu za totáče to my starší umíme "ocenit" na první pohled. Šílené kampaně v něčí prospěch či proti někomu, ty už tu NESTOUDNĚ, často i odporně probíhají léta !!!
Už velmi dlouho čteme zase mezi řádky, tak jako dříve.. naštěstí se pravdivější či objektivnější informace dovídáme na různých blozích...
A také díky internetu umíme lovit informace po celém světě.. o to hrůzněji pak vyznívá srovnání našich médií s pravdou, objektivitou !
06. 04. 2014 | 15:05

Alice napsal(a):

Aha, už jsem pochopila... Vy máte na mysli "ty" proletáře Prose, Koláčka, Otavu a Bakalu. Tak to jo!
06. 04. 2014 | 15:08

nickname napsal(a):

Viola napsal(a): YosiKu
Já osobně si na pana Babiše nestěžuju. Já neumím posoudit, zda v tomto případě noviny píší pravdu, já jen vím, že privatizovat se muselo a to jakýmkoli způsobem, abychom se dočkali zářných kapitalistických zítřků. Pan Babiš je jistě chytrý a udělal by to mnohem lépe tenkrát. Tak ať se ukáže dnes, o to jde.
======================================================
"Pan Babiš je jistě chytrý a udělal by to mnohem lépe tenkrát. "

Ha ha ha.... a víra tvá tě uzdravila...
06. 04. 2014 | 15:10

Richard napsal(a):

"Tak o co panu Šmídovi jde? Noviny mají psát "v čas vhodný pro myšlénky sosálismu"? Nebo nemají psat vůbec? Chce zavést cenzuru jak ji zavedl Putin v Rusku? "
.
třeba chtěl jen poukázat na rozpor mezi posláním novinařiny a jejími skutečnými výstupy
---------
Chce zavést cenzuru jak ji zavedl Putin v Rusku? "

.
dle mého přesně naopak, tzn. poukázat, že zde již jakási cenzura(byť jiného charakteru než v Rusku) existuje
06. 04. 2014 | 15:11

Josef napsal(a):

Jako člen ČSSD vím jaké má strana ve svém středu a na čelných místech osobnosti.B.Sobotku znám ještě jako studenta práv z MU v Brně a kdo jej udělal poslancem.Nicméně je to schopný politik,ale chybující jako každý člověk.A.Babiš je původem Slovák,který se vypracoval na miliardáře a zachtělo se mu vstoupit do politiky.Dělal chyby jako podnikatel,ale za ně musel vždy tvrdě zaplatit,to u politika Sobotky se stalo až když měl potíže s prez.Zemanem,který jen naznačil určité potíže se jeho jmenováním premiérem.Ostatní chyby mu prošly bez větších následků.To ,že A.Babiš nyní otevřel u dolu Paskov jeho privatizaci je správné a opodstatněné, každy musí nést následky za svá rozhodnutí,že na těch rozhodnutích jsou podpisy mrtvých státních úředniků je sice fakt,ale min.financí v té době byl B.Sobotka.Proto jeho vládu považuji za přechodnou a je otázkou času kdy odstoupí. A.Babiš má ambici se stát premiérem po nějakém čase této vlády ,tuto realitu je nutné respektovat.A ČSSD se svými ministry bude dobře sloužit pod jeho premiérstvím.
06. 04. 2014 | 15:19

xerox napsal(a):

vico

,, MFDnes už takhle nebezpečně hraje delší dobu. Vyřešil jsem to tím, že jsem odhlásil předplatné ,,

jsem si jist , že odhlášení tohoto deníku byl od vás spíše pragmatický tah ... do kaváren kam se chodíte zamýšlet nad budoucností světa je nepochybně zavěšen na dřevěném obrtlíku zcela zdarma ...
a ke kávičce s dobrou koblihou si toto periodikum určitě rád přečtete s o to větším zadostiučiněním ... :-)
06. 04. 2014 | 15:22

Richard napsal(a):

novináři vyloženě nelžou, ale předkládají jen určitý výsek skutečnosti, který je zkreslením celkové situace
tento nasvícený výsek reality je pak předkládán sugestivní, propagandistickou formou, která se snaží "určovat" jak by měl člověk správně myslet, cítit a hodnotit

sami před sebou si takovou věc samozřejmě odůvodní jako vedení k demokracii, svobodě atd.
přitom to s těmito hodnotami nemá nic společného

jsou to tendence podobné totalitním praktikám. Mnozí už zase ví, která je ta nejlepší pravda pro všechny...tentokrát už bude definitely correct

tak moc jsou zapálení pro ty správné lidi přinášející svobodu a demokracii, až jí ve svých praktikách sami popírají
06. 04. 2014 | 15:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Alice
Ještě bych přidal proletáře Evžika Tošenovského /ODS/.

http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/370-evzen-tosenovsky

Nynčko čechomoroslezkoromská euroelita za ODS - podobně jako Zahradil. Malý krok pro něj, velký skok pro ostravské lidstvo.
Prej je ze setrvačnosti odeesáčtí proletáři opět zvolí, nemaj asi nikoho jiného.Miruna chce být prezidentkou, Fiala premiérem, kdoví jestli ne papežem...to víte, kde nic není ani smrt nebere, kdo ty kandidáty má furt dodávat ? Namísto těch, co je vyšetřuje policie či jsou pozavíráni ?

Zahradil chce odmítnout euro, plat si prej bude nechávat vyplácet v librách, je to praktik, moc chytrá hlava, libra půjde nahoru, jen co se City zas udobří s Putinem.

http://zpravy.idnes.cz/kandidatku-ods-do-eurovoleb-povede-zahradil-fzz-/domaci.aspx?c=A140224_172617_domaci_kop

No a když tak vypomůže Singer /snad na něj Zamrazilová telefon stále má !!!/, taky moc chytrá hlava, rozdělil makroekonomiku na ty co jim devalvace prospěje a na ty co jim pomůže, dlouho mu to trvalo než na to přišel, údajně celé tři hodiny.
Nevím proč ho lidi například na Bruntálsku nemají rádi... anebo na Ostravsku, nic jim přeci neudělal, pálí mu to, i přivydělat si prý umí. Je to vzor hodný následování - z toho by si nezaměstnaní Ostraváci a Bruntaláci měli brát příklad - jak se provádí veřejné práce.
06. 04. 2014 | 15:25

Richard napsal(a):

oprava: až tyto hodnoty ve svých praktikách sami popírají

pokud se totiž člověk snaží jinému určovat jak má správně myslet, ať už skrze propagandu nebo prachy, už nejedná demokraticky nebo svobodně, stejně tak tyto hodnoty nešíří...
v Rusku to maj o to horší, že establishment užívá přímo represivní aparát
06. 04. 2014 | 15:29

Richard napsal(a):

u nás represivní aparát "povyšuje"(taktéž učebnicová racionalizace)
Drtinová v ČT
06. 04. 2014 | 15:36

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard
Cenzuru ale zavádějí i v EU - např. v Lotyšsku zakázali vysílat ruské televizi. To není tedy příliš dobrý vzor demokracie.

http://echo24.cz/a/i8hvF/po-ukrajine-vypina-ruskou-televizi-take-lotyssko

P.S. Byl jste to tuším Vy -co se tady nedávno oháněl tím citátem od Voltaira, že ?
:-))
----------------------------------------
Tož tak je to, v posledku má monopol na šíření informací prostřednictvím TV signálu stát, respektive ten, kdo uděluje a spravuje licence. Otázkou je, nakolik je správný postup ten, že se zakazuje šíření odlišných názorů, cestou státních zásahů - v demokratické EU, respektive v části Evropy, která si říká demokratická..
Tak - a nyní spusťte ti, co jinak tak rádi používáte Sudet...coby analogie. Jak by se asi tvářili tkzv. Sudetendeutsche, respektive německá menšina v předválečné ČR, kdyby vláda ČR zakázala šířit informace v němčině, jak by se asi lord Runciman vyjádřil - ve vztahu k hodnocení míry demokratičnosti masarykovské republiky a proč teda Rusové v Lotyšsku mají mít utrum - zda nejde o hrubé porušení práv menšin, zda nejde o porušení Listiny práv a svobod, zda nejde o útok proti lidskosti.....

Tož honem, Sylvie, scallope, Richarde /vy osobně byste mohl přidat nějaký hloubkový psachologický profil takové vlády/ !!! Na plac !!!

(Možná přijde i Julča bombardérka.....)
06. 04. 2014 | 15:38

Richard napsal(a):

ono to "povyšování" represivního aparátu na ctnost, resp. v cosi lepšího a na lepší, má v Česku celkem tradici, nejen na sociální, ale také osobnostní úrovni, v rámci osobnosti

cenzura a konformita je povýšená na ctnostnou slušnost a takový "slušný" zase do slušné pozice, jako pomůcka či nástroj pana vedoucího

takto se utváří pak osobnostní struktura, na druhou stranu je však celý systém odrazem osobnostních struktur různých jednotlivců
06. 04. 2014 | 15:43

Kelt napsal(a):

17,5 bilionů dolarů.............

míru demokracie v Litvě a Lotyšsku lze posoudit i podle pochodů veteránů divisí SS,kteří pod bojovými zástavami každoročně pochodují hlavními městy.
06. 04. 2014 | 15:49

Richard napsal(a):

Slovo "cenzura" vymysleli a zavedli křesťané(tuším v souvislosti s vynálezem knihtisku a touhou cenzurovat vše, co neodpovídá jejich velké, skvělé pravdě o světě a sobě sama) a je jejich věrným přítelem dodnes, což jim ovšem v nejmenším nebrání, aby byli v současnosti ohromnými šiřiteli svobody a demokracie.
Každá iluze se bojí skutečnosti a brání se před ní.
06. 04. 2014 | 15:52

Alice napsal(a):

To 17,5 bilionů... v 15.25. Díky za reakci.

Máte pravdu, Tošenovský je taky ten pravý proletář. Ale on se ani jinak chovat nemůže, když za svůj "postoj" v kauze Bakalových bytů od něj vzal 3,5 milionu.
Jinak nevím, koho máte na mysli s tím "byli pozavíráni"? Pokud vím, tak zavřený z nich byl snad jen Koláček a to ještě předtím, než se stal "proletářem" a "nechtěně" se zapletl do kauzy OKD (která prý žádnou kauzou není, to až ta část, kterou zdědil a dokonal Sobotka).
Nakonec i ten Zahradil se znovu do EP dostane a je to dobře, nikdo z poslanců neměl tolik odvahy jako on, čistit si nos prstem a poté výsledek posvačit před kamerami :-).
Chování lidí při volbách a dalších "významných" událostech je pro mne záhadou a mám dojem, že i přes různé dílčí psychologické rozbory to tak zůstane. Český volič je totiž nevyzpytatelný.....
06. 04. 2014 | 15:53

Yosif K napsal(a):

Richard
Cenzuru ale zavádějí i v EU - např. v Lotyšsku zakázali vysílat ruské televizi. To není tedy příliš dobrý vzor demokracie.

http://echo24.cz/a/i8hvF/po-ukrajine-vypina-ruskou-televizi-take-lotyssko

KONEC CITATU.

No ruská televize je televize cenzurovaná televize de facto zfašizovaného státu. Skuhrání Ruské říše mi připomíná mi skuhrání Hitlera o útlaku nacistů v ČSR.
Všechno má své meze.

Ruská TV například uvedla že český parlament se postavil za Rusko ve sporu o Krym, ve sporu o sankce EU proti Rusku atd atd. Česká vláda protestovala, omluva v Ruské TV nebyla.

Dále ruská televbize uvedla že na VS OSN se na stranu Ruska postavily Indie a Čína - i toto je čiročirá fialová lež. Indie se fedruje o Kašmír a Čína asi o polovinu své rozlohy s tibestkými, ujgurskými a mongolskými menšinami.

Kdepak sebeurčení - cca jako v Rusku. Sebeurčení v zahraničí ano ale doma leda tak vybombardovat svoloč jednu separatistickou.....

Ruská říše je vedena stejnou banda lhářů jako SSSR za Stalina, za Brežněva atp.....

Veřte jim, když chcete, ale nechte si prohlédnout hlavu zda jste svéprávný.....
06. 04. 2014 | 16:00

Richard napsal(a):

"Richard
Cenzuru ale zavádějí i v EU - např. v Lotyšsku zakázali vysílat ruské televizi. To není tedy příliš dobrý vzor demokracie.

http://echo24.cz/a/i8hvF/po-ukrajine-vypina-ruskou-televizi-take-lotyssko"
Yosif

tohle napsal bilion, mně to pouze adresoval s tím, že do toho zamotal Voltaira
(nejde o můj příspěvek)
06. 04. 2014 | 16:03

Vysedlina napsal(a):

Vývoj osobnostní úrovně na příkladu upřímného přání:

a) Všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví, štěstí a osobních úspěchů Ti přeje
kamarád.
b) Tobě taky.
a) Ty mně taky.

A je to pochopeno a uchopeno.
06. 04. 2014 | 16:04

Zbyněk napsal(a):

Alice napsal(a):
"Máte pravdu, Tošenovský je taky ten pravý proletář. Ale on se ani jinak chovat nemůže, když za svůj "postoj" v kauze Bakalových bytů od něj vzal 3,5 milionu."

Máte nějaký skutečný relevantní ověřitelný důkaz ?
Děkuji předem..
06. 04. 2014 | 16:06

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

alice,
v tom článku není vysvětlený, proč to sobotka prodal pod cenou.
kelt,
je to naprosto jednoduché. sobotka prodal minoritní podíl okd hluboko pod tržní cenou. at vysvětlí proč a já budu zticha. nemusí plácat páté přes deváté. mě zajímá pouze proč to sobotka prodal tak nevýhodně. že to vyšetřovala policie a nic nenašla, to je nepodstatné. co brání to sobotkovi vysvětlit? škoda, že naše policie nemá přístup ke kajmanským kontum, socanskeho bankovního ráje. těch podezřelých privatizací bylo pomněrně hodně.
06. 04. 2014 | 16:07

Yosif K napsal(a):

No za první republiky jak komunistický tak nacistický tiskoviny cenzurovaný byly.

Jayzková púolitika jak CSR vůči němcům tak Lotzšska vůči rusům by mohla být vstřícnější, obojí však nedávalo dostatečnou záminku pro to aby CSR byla okupována Nacisty a Krym a potažmo třeba i Lotyšsko aby bylo okupováno
"Stalinisty-Putinisty".

Obojí byla laciná a falešná záminka pro rabování sousedních států.
Rusko jde hospodářsky d p...e - Putin se rozhodl přivlastnit si ložiska zemního plynu u krymského pobřeží.

Rusklo totálně vyrabovaklo zásoby uranové rudy v CSR a NDR, a ted si trumbelíni myslí že za Putina Rusko "myslí jinak" než za Stalina???? Směšné.......
06. 04. 2014 | 16:08

Yosif K napsal(a):

Zajímavá věc - vlády Zemana, Grosse, Špidly i Paroubka Babišovy tak okatě přály a Babiš místo aby jim potajmu a poslušně platil, tak se "utrhl ze řetězu".
Politika nezná vděku......

Mistrovský tah.....

Hahaha......
06. 04. 2014 | 16:11

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Alice
Novák, Tluchoř, Pekárek, Fuksa, Šnajdr, Kotrouš, Nečas...
Ano , některé pustili, to už tak chodí, je třeba ctít presumpci neviny /proto jsem také nenapsal, že byli odsouzeni a pozavíráni, jen "pozavíráni"..../. Jistě , šlo o nadsázku, v ODS je stále mnoho lidí, kteří pozavíráni jistě nikdy nebudou. Není zatím pravděpodobně proč.

Český volič často volí ne dle své hlavy, ale dle toho co mu nakukají bilbórdy či kolegyně v práci - při ranní kávě. Hlava je tu od jiných věcí - např. jak a kdy a v jakém rozsahu s kým vyjebat atd.
Za čas pak zapomene - jak mu Jourová s Babišem tvrdili, že "umějí vytvářet pracovní místa" - respektive splete si to s tím, že dotyční vytvoří místa ve frontách na úřadech práce. To už tak chodí, místo jako místo. Hlava pobere jen to, na co stačí.

Znáte tohle ?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4ccK6xHh1Kc
06. 04. 2014 | 16:13

Yosif K napsal(a):

Pane Richard, máte pravdu, přehmátl jsem se.

Je zajímavé kolik společných rysů - ze začátku positivně ocenovaných - má Hitler, Mussolini a Putin.
1) zkrotili zločinnost, zavedli disciplínu.
2) Zkrotili oligarchy, podřídili je vůli státu.
3) zavedli dovolenou, zlepšili zdravotní péči, téměř 100% zaměstnanost atd atd pro dělnictvo.
4) zavedli cenzuru a omezili politické svobody, "aby dělníci nemohli podlehnout lživé propagandě".

Socální výdobytky za Mussoliniho dokonce veřejně obdivoval Lenin, Stalin a Bucharin, s Mussolinim si dopisoval Churchil a Gandhi a Masaryk dal Mussolinimu Řád Bílého Lva za práci o Janu Husovi......
Všechno se to super-škaredě zvrtlo když Hitler a Mussolini se začali vrtat do jiíných států zda tam "neutlačují jazyková práva něměckých/italských menšin".

Ach jo.......
06. 04. 2014 | 16:20

Yosif K napsal(a):

U socalistických privatizací nejde ani tak o to zda se najde nebo nenajde ten správný posudek od AK "Radek Pokorný plus marškumpačka".

Jde spíše o zdravý rozum - stát dostal jednu od soukromníků jednu miliardu, soukromníci za rok prodali za deset miliard.
To je asi ten "efektivní stát" co socalisti slibovali před volbami.
06. 04. 2014 | 16:25

Aleš Staněk napsal(a):

Vážený pane Šmíde,
jsem rád, že se tak věcně zabýváte otázkami profesionality a důvěryhodnosti českých medií. Nikdo z nás není rád, když se mu události, které se staly, prezentují tak jak si přejí, ekonomické či politické vlivové skupiny a ne tak, jak se skutečně staly. "Hypotékoví novináři" jsou, zdá se, ale jen jednou z příčin proč se tak děje. Vypadá to tak, že klasická žurnalistika vymírá a do tištěných i elektronických medií přichází stále víc odborníků na PR či politický marketing. Tyto skutečnosti jsou naštěstí díky Internetu ještě stále zjistitelné viz například záznam rozhovoru Paul Craig Robertse pro Slobodný Vysielač Slovakia z 13.3.2014. Zajímal by mě Váš názor na skutečnosti uvedené bývalým ministrem financí vlády Ronalda Regana k americkým mediím, v kontextu Vašeho článku. Přeji pěkný den
06. 04. 2014 | 16:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard napsal(a):
Slovo "cenzura" vymysleli a zavedli křesťané(tuším v souvislosti s vynálezem knihtisku a touhou cenzurovat vše, co neodpovídá jejich velké, skvělé pravdě o světě a sobě sama) a je jejich věrným přítelem dodnes, což jim ovšem v nejmenším nebrání, aby byli v současnosti ohromnými šiřiteli svobody a demokracie.
Každá iluze se bojí skutečnosti a brání se před ní.
06. 04. 2014 | 15:52
----------
Slovo "cenzura" nevymysleli křesťané, census se prováděl již ve starověku, původním účelem bylo zajištění, respektive zjištění potenciálního výběru daní. Má co dělat také s hebrejským pojmem " nutit" a sahá až k dobám faraonským. Censor byl úředníkem římského zřízení, římské konstituce.
To vy zde šíříte iluze /polopravdy a lži/.

http://en.wikipedia.org/wiki/Roman_censor

Citát od Voltaira jste sem před nedávnem prokazateně dal Vy /na obhajobu práva každého na názor, byť nesprávný či zkreslujícící, přičemž jste ale stejným dechem odsoudil příspěvek paní Violy jako hysterický, plošně pak ohodnotil všechny umělkyně coby hysterky/, pak jste se trapně omlouval - když někdo zpochybnil Voltairovo autorství.
Na tom je vidět, jak si vážíte svých slov...tedy nijak, vypouštíte je jak bubliny z bublifuku, jsou i stejné váhy ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx takže google :xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Richard : "Máte hysterické rysy Violo. Hysterky jsou často vášnivé, přesně jako Vy. Stejně tak k nim patří silné expresivní výrazy, ale také manipulace, jako např. teatrální odchody a loučení.
Vás je pro křesťanství škoda, mohla jste být umělkyně....
...Víte jak je ten citát
"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."
Voltaire

/tuším že blog pana Honzáka/

Nechte si to vysvětlit od někoho, kdo má zájem vést diskuzi na úrovni děcek v mateřské školce. Proč jsem připomenul Vámi zde uvedený citát od Voltaira.
06. 04. 2014 | 16:45

modrý edvard napsal(a):

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou : to máte smůlu. Sobotka to pochopitelně neřekne, tak hloupý není.
Je fakt, že není ani studovaný (anií jiný) ekonom. Ale na ministerstvu měl mraky lidí, kteří by mu to určitě dokázali vysvětlit, kdyby o to stál.
06. 04. 2014 | 16:46

Alice napsal(a):

To Zbyněk v 16.06
"Máte nějaký skutečný relevantní ověřitelný důkaz ?"

Nevím, co je pro vás relevantní, ale relevatnější, než zdejší diskuze o tom, jaký je Sobotka lotr a to většinou jen na základě dojmů, to bude:

http://www.bytyokd.cz/?q=tiskove-prohlaseni-evzen-tosenovsky-jako-politik-selhal-mel-odstoupit

To Bureš maká... v 16.07
No, to bude asi tím, že je tam naopak vysvětleno, že to pod cenou nebylo. A teď byste asi rád diskutoval o tom, jaká ta cena měla být, ne? Myslím, že když byla cena vyšší, než stanovil FNM a ÚOHS, posvětila to EK, dvakrát nechal vyšetřit Langer, tak taková diskuze by byla k ničemu.

To 17,5 bilionů... v 16.13
Já jsem při té první zmínce jmen měla na mysli ty, kteří se "zasloužili" o OKD.
A musím se zastat Babiše, Jourové a dalších. Víte, oni jsou u kormidla pár týdnů a všichni už po nich chtějí věci, které tady pravičácké vlády nedokázaly po dobu osmi let, resp. dělaly všechno možné, aby rozvrátily i ten fungující zbytek. Dneska Veselovský zase exceloval, když se vytahoval na Marxovou. Trapné!
Takže já pořád čekám jak se současná vláda vyvrbí, považuji to za slušnost. Kritizovat a ještě si důvod kritiky vymýšlet, je hodně hloupé (to pořád mluvím o Moravcovi)

Díky za skvělý link, je vidět, že bratia Slováci cítí problémy podobně jako my a nejsou slepí.
06. 04. 2014 | 16:57

minatomirai napsal(a):

Slovo "cenzura" nevymysleli křesťané, census se prováděl již ve starověku, původním účelem bylo zajištění, respektive zjištění potenciálního výběru daní. Má co dělat také s hebrejským pojmem " nutit" a sahá až k dobám faraonským. Censor byl úředníkem římského zřízení, římské konstituce.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je sice pravda, ale s cenzurou to nema nic spolecneho.
Jedna se o dva odlisne pojmy, byt vychazejici z jednoho latinskeho zakladu.
Jeden znamena dan z hlavy, druhy znamena potlacit neco, co by mohlo zpusobit ujmu.

V pripade Violy bych tedy doporucoval to druhe bez ohledu na Voltaira. Zda se mi vsak, ze stejne jako Lulu publikuje ze statni instituce, takze jista shovivavost je zrejme na miste.
06. 04. 2014 | 17:18

Kelt napsal(a):

To Alice,
rád Vás tady zase "vidím".
On ten Bureš maká ...je ze stejného vrhu jako hoven,rumcajs blahé paměti,resl,martin O a ještě pár dalších.
Pro ně je země placatá a v rozích ji nesou čtyři obři-vyvraťte to!.
Občas to zkouším,jako dnes s Burešem...,ale vše marno-žádné argumenty nepohnou jejich uhlířskou vírou.
Pak je zde ještě pár obveselovačů v čele s Yožinem z bažin-jejich výpotky rolovat-jediné racionální řešení.
Nestěžuji si,nemusím tyto stránky otvírat,jenom konstatuji.
Občas se zde najde někdo,s kým leze argumentačně diskutovat,ale to je jen tak jednou za půl roku.
Potěšením jsou pro mne blogy prof.Hořejšího.Věčná škoda,že sem již nechodí prof Keller.
Přeji hezký podvečer.
06. 04. 2014 | 17:19

Whocares napsal(a):

Že si Šmíd nevšiml, když obdobná mašinérie, ale ještě horší, manipulativní, jela v MF proti Čunkovi, tenkrát to rozviřoval Kmenta. To pravdoláskařovi navadilo, to byl zlý cikánobijec, že...
06. 04. 2014 | 17:24

petrof napsal(a):

Syrovátka je jen další popletený, investigativní "janek" Kroupa, či Kmenta..!!! Ve článku nebylo nic, co bychom u nás v hospodě již dávno nevěděli.....a je jisté, že celá aféra asi udělala nejvíce radosti moravskému slizounovi Haškovi
Takže mnoho povyku pro nic.....i když na rozložení koalice by to mohlo stačit...???

PS. ...je zřejmě otázkou času, když budeme moci zvolat : Game is over Mr. Sobotka
06. 04. 2014 | 17:30

Alice napsal(a):

Ad Kelt - díky:-) Já už tohle osazenstvo nějaký rok znám a když pak nějaký měsíc vynechám, někteří změní nicky a pak mi splývají. Často si říkám, že za reakci nestojí, ale občas podlehnu. Stejně to je k ničemu. Krásný zbytek neděle.

Whocares v 17.24 - To nebyl jen Čunek, to byl především Paroubek (na něm se média vycvičila a zjistila, že mohou jít tak nízko, jak jen sama chtějí) a další a další. Pak tu byla prezidentská volba Schwarzenberg versus Zeman (to občas pokračuje), teď zase Ukrajina. Všechno tohle dohromady ukazuje jejich úroveň a taky snižuje jejich respektovatelnost.
06. 04. 2014 | 17:49

vico napsal(a):

Xeroxi, rád bych vás uvedl z omylu. Do odpoledních kaváren vámi uvedeného typu /s novinami zavěšenými na zdi obložené tmavým dubovým dřevem/ nechodím. Jsem prostý obyvatel malého města, odkud i z poslední kavárny byl vystěhován biliárový stůl a místo něj instalovány blikající výherní automaty vyráběné v ne příliš vzdálené expandující fabrice Admirál. Game for World.

S pražskými ani jinými kavárnami nemám příliš moc společného. Pokud bych měl být něčí reprezentant, tak lepších moravských a českých pivnic/kde nelítají pivní sklenice luftem a kde není člověk často vyzýván oním zlopověstným -"Poď ven"/. Po pivu ovšem není právě ta nejveselejší opice, neboť chmel má výrazně tlumivý účinek. Tvrdé výměny názorů většinou v lepších hanáckých pivnicích končívají tím naším : "te i te máš pravdu." Po vínu, či kořalce se chce rvát, po pivu spíše jen chcát.

Proto xeroxi bezdomovci raději levný krabičák než levný lahváč. Do kaváren s novinami a wi-fi zadara chodí důchodci naládovat si svou makovici k večerní besídce na blogu. Aktuálně.cz.
06. 04. 2014 | 17:55

Antonín Hrbek napsal(a):

Nechápu, jak pan Šmíd může učit studenty o žurnalistice.

Žurnalistika má v současné době jediný cíl - přímý nebo nepřímý zisk. Vše ostatní jde stranou. A platí to jak pro vlastníky médií, tak i pro žurnalisty.

Pohádky o objektivních informacích a důvěře v média může pan Šmíd vykládat leda v mateřské školce.

Jakékoliv médium je více či poněkud méně závislé na inzerci. Uveřejní některé médium objektivní informaci o nedostatcích výrobků nebo služeb svého významného inzerenta?. Ani náhodou!

Ať se pan Šmíd podívá na náklady a zisky třeba deníku Blesk a deníku Lidové noviny!!! Co se na trhu prodává - objektivní informace a důvěra v média nebo touha po senzacích, špinavostech ve smyslu hesla: "Nejvíce lidé pobaví, aby se někomu jinému něco stane když se nic nestane, tak si to žurnalista prostě vymyslí". Již sto let je znám výrok : "Nejraději mám senzační zprávy, které si vymyslím. Mám je sám, takže mi zvýší náklad, když mne někdo žaluje, tak se mi opět zvýší náklad."

O poctivosti a důvěryhodnosti českých žurnalistů je lepší nepsat.
06. 04. 2014 | 18:14

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

alice,
no když někomu prodám firmu, který ji obratem prodá za dvojnásobek, tak to asi pod cenou bylo, to by možná mohlo docvaknout i vaší hlavě, bez ohledu na to, co se píše na www. cssd.cz.
06. 04. 2014 | 18:18

Kelt napsal(a):

buřeš..................,

plete si dojmy s pojmy-Bakala nekupoval od Karbon invest oněch 46% akcií,ale 100% akcií .
Nemáte o celé věci ani"ánunk"a prostě si "fakta"cucáte z palce.
Vláda Grosse neprodávala firmu,ale 46% akcií-máte to v hlavince dost pomotané.
06. 04. 2014 | 18:39

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

kelt,
protikorupční policie tvrdí, že hodnota toho podílu byla 10 miliard, čssd( prodejce) a bakala(kupec) shodně tvrdí, že 4 miliardy. věřte si bakalovi, mě je to jedno ))))))))))).
06. 04. 2014 | 18:44

Kelt napsal(a):

bureš..........

vláda Grosse nic Bakalovi neprodala-kde jste na to přišel?Blesk,nebo Halo noviny?
06. 04. 2014 | 18:50

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

kelt,
grossovo vláda prodala podíl karbonu a bakala dal na to karbonu peníze . sám to přiznal. čili to byl opravdu vypečený kšeftík už od začátku. takový tipicky socansky křištálový. ještě že ti sobotkovo podřízení, kteří to celé řídili, už nežijou.
06. 04. 2014 | 18:58

Kelt napsal(a):

bureš......

a Bakalovi dala ty peníze ČSSD?
Za takové Vaše mozkové poluce se fasuje v Dobřanech maková buchta-gratuluji.
06. 04. 2014 | 19:02

Jícha napsal(a):

makající Bureš

Cenu 4,1 miliardy Kč, kterou stát v roce 2004 obdržel za svých 45,88% akcií OKD, označila Komise za tržní hned z několika důvodů:
1) Tato cena zhruba odpovídala tehdejší ceně volně obchodovaných akcií OKD na pražské burze.
2) Vedle nabídky Karbon Investu nabízela za státní podíl velmi podobnou cenu i společnost Penta Investments, což jasně ukazuje, že privatizační cena odpovídala tehdejší tržní hodnotě OKD.
3) Cena 4,1 miliardy Kč byla vyšší než cena stanovená dvěma nezávislými znaleckými posudky a dokonce i vyšší než cena stanovená českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Zřejmě byl tento rezultát EK nařízen a posudky provedli její kamarádi.

Zbývá jen dodat, že při dobové ochraně práv minoritních akcionářů jde z dnešního pohledu při prodeji za 4 mld vzhledem k bezvýznamnosti takové podílu o husarský kousek .
06. 04. 2014 | 19:42

Alice napsal(a):

bureš...
Když vám čtení na socanských stránkách dělá takové problémy, tak Wikipedie píše tohle:

"Do celé věci se pak vložili manažeři OKD Petr Otava a Viktor Koláček (a Jan Przybyla); jejich společnost K.O.P. (vlastnící podíly v Českomoravských dolech, Metalimexu a Sokolovské uhelné) a nově založená Karbon invest (zřejmě ve vlastnictví Stanislava Prose).

OKD si půjčila 2,5 miliardy Kč od IPB. V průběhu středy 14. října 1998 pak OKD od manažerů kupuje K.O.P. za 3,9 mld, K.O.P. posílá 2,4 mld Karbon investu, Karbon invest tuto částku posílá Stanislavu Prosovi a získává za ní majoritní podíl v OKD. Následně K.O.P. posílá zbylé 1,5 mld na účet neznámé kyperské společnosti Lagur (zřejmě ve vlastnictví Stanislava Prose), za které pro manažery kupuje společnost Karbon invest.
Manažeři tak získali majoritní podíl v OKD (a tedy i majetek své K.O.P) bez vynaložení koruny navíc.[7]Tomáš Ježek tyto transakce označil jako kapitálový incest.[8]
Policie později celou vec dlouho vyšetřovala, dostatek důkazů pro zahájení trestního stíhání manažerů však nenašla.[7] Manažeři nakonec byli v roce 2003 obviněni za pozdější transakce mezi Karbon investem a OKD (a Českomoravskými doly). OKD při nich měla přijít o více než 2 mld Kč. Soud nakonec v červnu 2009 manažery osvobodil.[9] Státní zástupce chtěl ve věci podat odvolání, to mu ale nadřízený zakázal.[10]"

Je fakt, že wikina v závěru konstatuje, že "podle médií" byla zbývající část prodána pod cenou. Cítíte tu sílu argumentu "podle médií"?

A teď už dost, přestává mě to bavit.
Mějte se.
06. 04. 2014 | 19:48

Petr Havelka napsal(a):

Pane Šmíde,

samozřejmě lze u novinářů z MF Dnes a Lidovek připustit určitou míru autocenzury. Ovšem silně pochybuju, že tamní novináři píší na objednávku nebo ve snaze si "udělatoko". Jde tu i o pověstný úhel pohledu. Optimisticky můžu věřit tomu, že novináři si bedlivě ověří vše výbušné co se vyskytne kolem jejich majitele než to vypustí ven, paradoxně to tedy může vést ke zkvalitnění jejich práce :)

Pokud dojde k ohýbání novinářů, nevyhnutelně také dojde k únikům informaci (a že to novináři umějí ) popřípadě odchodům jednotlivých redaktorů s "bouchnutímdveřmi".

Co se týče pana Syrovátky, je od Vás nefér takhle o něm "hypoteticky" psát.
06. 04. 2014 | 19:59

Petr Havelka napsal(a):

PS: Zítra

http://zpravy.idnes.cz/na-zehleni-privatizace-okd-se-podileli-i-telicka-a-tosenovsky-ptb-/domaci.aspx?c=A140405_121542_domaci_hv
06. 04. 2014 | 20:13

Richard napsal(a):

"Citát od Voltaira jste sem před nedávnem prokazateně dal Vy /na obhajobu práva každého na názor, byť nesprávný či zkreslujícící, přičemž jste ale stejným dechem odsoudil příspěvek paní Violy jako hysterický, plošně pak ohodnotil všechny umělkyně coby hysterky/, pak jste se trapně omlouval - když někdo zpochybnil Voltairovo autorství.
Na tom je vidět, jak si vážíte svých slov...tedy nijak, vypouštíte je jak bubliny z bublifuku, jsou i stejné váhy ?"
bilion
---------
ano, citát od Voltaira jsem vložil do jiné diskuze před x dny, Yosifovi jsem psal o dnešku, kdy jste Voltaira tasil Vy, jako konfrontaci případu Lotyšska nebo o čem jste to zas mlel.
Violinin příspěvek jsem sice zhodnotil, ale nijak ji neupíral právo se vyjádřit, Vy hlavo.
Navíc, mohl jste si všimnout, že jsem k Voltairovu citátu přidal také případ D. Černého, resp. příklad omezení svobody slova, v případě, že takové slovo poškozuje práva jiných.
06. 04. 2014 | 20:24

Richard napsal(a):

tady k té cenzuře

"Politika zakazující některé knihy včetně jejich autorů byla prosazována v celé historii lidstva od středověku (od domnělých kacířů) až po současnost.

Svůj oficiální index zakázané literatury - Index Librorum Prohibitorum - má od roku 1559 Římskokatolická církev. Byla do něj zařazena díla mnoha významných osobností vědy, náboženství i umění. Do roku 1966 měl sílu zákona, poté bylo pouze prohlášeno za morální povinnost nedávat do oběhu nevhodné knihy.

S omezeními se mohli lidé setkat velmi často v době válečných konfliktů. Příkladem budiž období 2. světové války v Německu, kde docházelo k potlačování a omezování svobody slova jak z politických tak z rasových důvodů. Nepohodlní autoři byli nuceni velmi často emigrovat do zahraničí, protože jim hrozilo zatčení Gestapem a přesun do koncentračních táborů."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Index_zak%C3%A1zan%C3%A9_literatury
06. 04. 2014 | 20:30

Richard napsal(a):

"Index zakázané literatury je seznam tvořený institucí zabývající se cenzurou v totalitních státech či státech, které omezují svobodu projevu. Autoři a jejich díla uvedená v tomto indexu byli zakázaní, takže knihy nemohly být vydávány a většinou bylo nařízeno zničení takovýchto knih. Držení knih uvedených v indexu bylo většinou postihováno na úrovni politického prohřešku, proto byly uchovávány a vyměňovány pouze v uzavřené komunitě."
06. 04. 2014 | 20:37

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

jícha, alice,
máte pravdu. socani to mysleli upřímě. privatizovali za tržní ceny. bylo to tak křištalově čiste, že sam nevím co už muže být křištalově čistčí. akorát nevim, proč je všichni vyšetřujou nebo vyšetřovali. . u nás, ve švajcech, ve švedsku, v rakousku, v britanii. oni prosttě nemají čssd rádi. a přitom sláveček je takovej hezkej a tak hezky se směje.
06. 04. 2014 | 20:41

Richard napsal(a):

docela by mě zajímalo, jak se s tímhle vyrovnají putinovci, kteří se v mnohých případech rekrutují ze Zemanových voličů. Jak se s tímto Zamanovým postojem vyrovná třeba takový Sláveček Jandák, Foldyna a jemu podobní.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/332653-zeman-bude-li-rusko-dal-orezavat-ukrajinu-konci-legrace-a-musi-zasahnout-nato.html
06. 04. 2014 | 21:08

mik napsal(a):

Az lidi v CR pochopi ze je treba zvolit prezidenta ktery nezije v CR treba jako Svejnar a az pochopi ze je treba co nejdrive prijmout euro aby kazdy zcela jasne videl kde ho lichvarsky stat bere na hul a je uplne jedno jestli tam sedi levy nebo pravy kdo bohatne na vykyvech kurzu 23-28 ? Obycejny turista z te 5 koruny nezbankrotuje ani se nestane milionarem je treba aby ty babky a dedove co berou 9000 Kc penze a hodili to Zemanovi pochopili ze 300 euro jsou stejne penize jako tech 9000 Kc proc se vsichni ti nahore od Babise pocinaje pres ja nevim koho brani prijeti eura ? Klaus s jeho fobii vuci EU a euru zblbnul lidi kdyz zabrnkal trosku na cesky hloupy nacionalismus a Zemanovi stacilo sikovne vytahnout mrtve Benesovy dekrety a bylo vymalovano Navic Klaus si nedovedl predstavit ze by byl na Hrade Schwarzenberg a za 10 let prezidenske kariery si jiste dokazal vytvorit mocne chapadla a paky ktere volby ovlivnily kdyby se scitaly hlasy lidi jen do 45 let tak mel smulu a na Hrade desel Schwarzenberg a cesta CR vic smerovalo do EU a do Bruselu Zeman naoko chce euro v 2017 Schwarzenberg rikal 2018 ale za nej by se ten prechod zacal pripravovat takhle je to jen sliby chyby jako vsechno stvorene uz sice ne u Becherovky ale vino taky tece proudem staci vzit selsky rozum do hrsti zavest euro vyplata kazdy tyde 2 tydenni vypovedni lhuta a odstupne pri vypovedich dle let stravenych ve firme a dalsi osvedcene a vyzkousene systemy ze zapadi Evropy ale chteji cesi vubec na zapad ? nebo chteji porad preslapovat na moste mezi vychodem a zapadem s prazdnou kapsou a holym zadkem si hrat na mistry sveta ?
06. 04. 2014 | 21:16

Richard napsal(a):

a po Schwarzenbergovi by nastoupil na trůn hned Duka...
to by tady bylo najednou tak krásně, vše by se okamžitě ze samé demokracie a svobody zazelenalo jak na jaře...
(teď jsem zaznamenal, že velký ochránce lidských práv Schwarzenberg lobbuje za znovuzavedení rákosek do škol, takže i ta lidskoprávnost má svůj specifický charakter. Možná touží po návratu časů, kdy např. děti s vadou řeči byli považovány za méněcenné, nedostačivé apod., to by se mu asi líbilo, to k té době rákosek totiž také patří)

teď už jen zbývá nějak je tam protlačit, třeba někoho uplatit, vymyslet skvělou propagandu nebo něco podobného, pak už bude jen dobře a krásně....
a to Zemana s jeho překotnou logikou, kdy "chvíli chápající holubička, chvíli zas zlosyn", v oblibě nemám, byť mám dojem, že se trošku uklidnil
06. 04. 2014 | 21:33

bureš maká, agrofert a dluhy čr rostou napsal(a):

richard,
v týhle zemi moc putinovců není, snad vyjma par vymatlaných komsomolců, kteří obdivují putinuv fašistický režim jako protiváhu USA a obskurní skupinky kolem václava klause, která obdivuje putinuv fašistický režim jako alternativu v evropskemu liberalismu a integraci. putin anexí krymu nic nezískal, akorát se ztrapnil a s ním celá ta ruská hysterie, nacionalismus a propaganda. myslim si, že to mávání sovětskýma vlajkama a ta davová nenávist otevřela poměrně dost lidem na západě, kteří si dělali o putinovi iluze, oči.
06. 04. 2014 | 22:03

xerox napsal(a):

vico

chtěl jsem vás jenom trochu pozlobit ... v kavárně si ani nevzpomínám , že jsem kdy byl ... pokud vůbec ještě existují ...
ale noviny se nabízejí i ve vinárnách a lepších pivnicích ...
06. 04. 2014 | 23:03

Yosif K napsal(a):

Tak protilidové pravicové vlády ožebračili proletáře tím že jim rozdávaly akdcie dolů zadarmo v kuponové privatizaci ti pak akcie prdali a koupili si nábytek, ledničku, štastnější možná i ojeté auto. Asopn něco. Aha.

A socálistické vlády chránily blahobyt proletářů tím že prodávaly nezprivatizované podíly v MUS, OKD a Skoda Plzen s 80% slevou rudým velkoburžujům v naivní víře že starobolševičtí manageři zachovají hornictvu a dělnuctvu nějaké ostrůvky utopického socálismu´.

Aha.

Už rozumím tomu proč proletáři masové volí socálisty. Socálisté totiž prodejem MUS, OKD a Skoda Plzen proletářům ohromně pomohli. Fakt, je to tak. Jak Appian tak Karbon Invest byly miláčci bolševických odborů.

Akorát to nějak nějak špatně dopadlo a Sobotka v tom všem má prsty.
Sobotka prodal blokační minoritu v MUS Appianu za babku.
Sobotka prodal blokační minoritu v OKD Karbon Investu za babku.
Sobotka prodal Skoda Plzen za 10% co za pár let sklidil Appian za Skoda Energo.

Sobotka taky prodal se slevou Unipetrol Babišovi.

Sobotka je dobroděj proletářů že už nikdo ani větší dobroděj proletářů být nemůže.
07. 04. 2014 | 01:13

max napsal(a):

to autor :

nevím, zda Váš blog není poněkud nefér. Dávat někomu nálepky typu "hypotékový novinář" je velmi snadné a v podstatě se tím dá takto znevěrohodnit kdokoli včetně Vás (formou jiné nálepky). Spíše by jste měl řešit obsah článků než osoby autorů. Sám jste uvedl, že Tomáš Syrovátka se mezi řešením kauzy Sobotka věnoval i jiným kauzám - Rittig, Grygárek, Nagyová, atd. Zřejmě by se tedy měl zvětšit rozsah vydávaných stran MF Dnes a pan Syrovátka dělat i přes noc, aby to nevypadalo podezřele a načasovaně. Ono načasování je častým argumentem našich politiků, jenže u nás se prakticky stále konají nějaké volby, předvolební kampaně, koaliční diskuse a hádky, atd., takže je dost obtížné něco nenačasovat. Je na každém čtenáři toho konkrétního deníku, jak si daný článek vyhodnotí a zda je ochoten si takovéto noviny dále kupovat. Osobně se domnívám, že např. MF Dnes je personálně po příchodu p.Babiše oslabena.
Co se týče kauzy OKD (ale i MUS), tak si myslím, že pan Sobotka má rozhodně co vysvětlovat a chová se zatím velmi alibisticky, místy až trapně. Domnívám se, že hlavním důvodem je to, že nikdy neprošel krom politického normálním způsobem života a nemusel nést osobní zodpovědnost (včetně všech nákladů s ní spojených) za svá rozhodnutí. Bez této životní zkušenosti nikdy nemůže být dobrým politikem (ale není sám, takových je bohužel více), natož premiérem.
07. 04. 2014 | 07:41

Antonín Hrbek napsal(a):

Pro pana Černého!

O panu Savovovi mlčí iDnes jako zařezaná
07. 04. 2014 | 08:34

jozka napsal(a):

Kelt:

Pokud zde uz budete... "bures maka..." neni ze stejneho soudku jako hoven, to JE hoven, akorat si opet, pote co si pustil klavesnici na spacir a nikdo se s nim uz nebavil zmenil nick.
07. 04. 2014 | 09:32

pgjed napsal(a):

Není pochyb, že je Sobotka vykuk s mnohám za nehty i na svědomí, který neměl být premiérem. Na druhé straně je z toho nejlepšího, co ČSSD, stále volená zatvrzele střední nižší vrstvou, má k dispozici. Na druhé straně, Babiš je poslední, kdo by právě Sobotkovi měl co vyčítat bez uzardění! KDO BY SE MĚL ALE ZAMYSLET, JSOU VOLIČI. JERJICH PREFERENCE JSOU I NADÁLE ZHOUBNÉ! (ANO, ČSSD, KSČM, TOP09, CO OD TĚCHTO ...ČEKAJÍ?)
07. 04. 2014 | 09:34

Huňa napsal(a):

Většinou naivní představy na deník.
Proč číst MFD?

http://www.blisty.cz/art/58630.html
07. 04. 2014 | 10:20

Kelt napsal(a):

jozka,

vzal jste mně to z "úst"-z klávesnice.
Co mnozí další si dali tu práci a burešovy bludy uvedli na správnou míru,tak mne to také napadlo.
Je málo těch,kteří dokáží tvrdit do nekonečna,že země je placatá-byl to hoven,dnes tedy bureš a neo.
07. 04. 2014 | 11:54

Kelt napsal(a):

pgjed,9.34

cudně jste vynechal ODS-nebo věříte v její reinkarnaci?
Chtělo by to vyměnit voliče-jediná možná cesta k nápravě.
07. 04. 2014 | 11:58

jozka napsal(a):

Kelt:

Na pgjeda strilite s ODS zbytecne. Zkuste se mu otrit o lidovce a uvidite toco a krestanskou lasku :-)
07. 04. 2014 | 12:25

Viola napsal(a):

"http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/332653-zeman-bude-li-rusko-dal-orezavat-ukrajinu-konci-legrace-a-musi-zasahnout-nato.html"

To se mi samozřejmě vůbec nelíbí.
07. 04. 2014 | 13:30

Viola napsal(a):

Kelte

"Věčná škoda,že sem již nechodí prof Keller." Kdy se chodil, blogy tu nikdy nepsal a v diskuzich jsem jméno Keller neviděla.
07. 04. 2014 | 13:43

Viola napsal(a):

minatomiraji

ano, stát jsme my.
07. 04. 2014 | 13:52

Honza II napsal(a):

Tak já jsem si přečetl celou diskusi, ale ani v ní jsem se nedozvěděl, jak mohl Sobotka prodat OKD za 4 miliardy Bakalovi a ten za nějakých 10 let z OKD vytáhl 40 miliard.
A celý Sobotka i jeho kamarila místo jakéhokoliv vysvětlení jen křičí, jak je sprosté něco takového napsat.
Kdyby alespoň Sobotka řekl, že byl prodej tak levný kvůli podmínce, že všechny byty OKD budou prodány za 40 tisíc nájemníkům - ale to že lump Bakala tohle nesplnil. Natož aby Sobotka začal zpochybňovat celý prodej OKD kvůli nedodržení závazků Bakalou. Ale Sobotak nic. On si asi myslí, že tak jako se ho bojí v jeho straně, tak se ho budou bát všichni v koalici i v novinách.
Přesně tohle je nejhorší, protože to odkrývá Sobotkovu podivnou povahu. A hlavně vysvětluje, jak mohl tak snadno zlikvidovat celé Haškovo křídlo a ještě naházet špínu na prezidenta. A také je vidět, proč tohohle člověka jak mnoho lidí v ČSSD tak ani Zeman nechtěli za premiéra.
P.S.
Proč v těchto souvislostech neuvažuje ani autor. Ten se také bojí Sobotky nebo si články v MF Dnes ani nepřečetl?
07. 04. 2014 | 13:59

Viola napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

Sylvie už tu dávno nechodí.
tady ty diskuze jsou jako síto na práci médií. Semeleme to tu a pak prosíváme a prosíváme, takže dokud tu budou tyhle diskuze, bude tu snad možno dobrat se pravdy.
Stále mě znepokojuje, kde je pan Stejskal, jestli už není znaven, když se tu rozebírala ta cenzůra, ikdyž pan stejskal se vždy ohrazoval proti označení cenzor.
Na první stránce názorů (ne blogů) se zobrazovali tři autoři - Lipold, Fendrych a pan Stejskal, před pár dny jej nahradil Jan Urban, mohl by někdo vědět proč? Mi se pan Urban hrubě nelíbí a ještě na té fotce vypadá jako strašidlo - strašně se mračí.
07. 04. 2014 | 14:05

Viola napsal(a):

Honzo II

Byl to úkol - dokončit privatizaci vybraných podniků.
Byl to veledůležitý úkol v procesu přeměny socialismu v kapitalismus.
Byl to úkol, jak vytvořit dostatečně bohaté lidi, kteří by mohli ovlivňovat politiku.
O pár řádků výše jsem napsala další důvody. Je to docela jednoduché.
07. 04. 2014 | 14:11

Čivava Bělavá napsal(a):

BOJKOT! Jedine reseni, ktere nekam vede!
Novinari, zadavatele reklamy: Nepracovat tam. Neinzerovat.
Ctenari: Nesledovat je. Nesdilet je.
Nectenari: Nemyslet na ne.
Cist cokoli anglicky, slovensky, rusky, nemecky, francouzsky, cinsky...
Kurna, to narod zesilel? Proc v dobe internetu resit MfD????
Poslouchat BBC a CRo6, platit koncesionarske polatky.
Prispivat dvema nadejnym webovym strankam/blogum o politice castkou, kterou nebude posilat Babisovi ani Bakalovi ani Porybnemu ani Soukupovi.
Delam to tak! Zvu vas taky!
Mame na to.
Jinudy se do lepsi budoucnosti neproklickujeme.
Babis pusti Mafru, Bakala Economii a my si vypiplame deset ruznych webovych kanalu pro ruzne preference, budeme o civilizacni stupinek vys.
NAZDAR!
07. 04. 2014 | 15:01

antipolitik napsal(a):

Jako obvykle od zdejších blogerů. Rozebírá se zástupný problém jak a proč to MF nebo kdo napsal. Nás nezajímá kdo co napsal a proč Šmíde, ale jestli je to pravda. A pravda je taková, že ČSSD nejdřív díky Bohoušovi problém vyrobila, stát přišel o mnoho miliard a teď ten problém který má ČSSD na triku chce sanovat penězi daňových poplatníků. Teď si tady asi zase počtem o blbostech kdo co napsal aby jsme přestali vidět to svinstvo, které Bohouš s ČSSD této zemi provedl. Místo abychom zozebírali jestli by neměl Bohouš vystřelit z premiérského křesla, tak budem rozebírat nějakou Slonkovou, že Šmíde? Odvádět pozornost od politických všiváren a přetáčet naštvanost lidí jiným směrem, než je ta svinská stranická politika, na jsou blogeři análně.cz kádři!!
08. 04. 2014 | 04:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy