Liberecká defenestrace. V čí prospěch?

15. 04. 2011 | 16:11
Přečteno 6559 krát
Zcela jiný Liberec, kde ztratí ODS svůj ´věčný´ vliv, chtěli obyvatelé města v podzimních komunálních volbách. Primátorem se po nich stal na tuzemské poměry bezúhonný politik Jan Korytář z hnutí Změna pro Liberec. Uplynulo půl roku a zastupitelstvo ho z funkce odvolalo.

Nejsem agent síajej (CIA), nebezpečnej a strašně zlej, a tak nemám dostatek informací o důvodech, které za Korytářovým nedvratným koncem stály.

Něco ale vím o úhlavních protivnících současného primátora.

O Jiřím Kittnerovi z ODS. Korytář ho ve funkci vystřídal a Kittner se ocitl v opozici.

A něco vím o Martinu Seppovi z ČSSD. Po volbách šel s Korytářem do jedné party. Ale rychle se začali hádat.

ODS a ČSSD na liberecké radnici vládla v letech 2006 až 2010 v rolích spojenců. V Libereckém kraji se dělila o moc od roku 2002 do roku 2010.

Ale zpátky k hlavním postavám současného politického dramatu na liberecké radnici.

Kittner předváděl jako primátor 11 let bezprecedentní střet zájmů. Takový, jaký se jen tak nevidí. Do primátorské kanceláře přesedlal z křesla, v němž pracoval jako jeden z nejvyšších manažerů stavební firmy Syner.

Ale ona dál dostávala obrovské městské zakázky. Dovede si někdo z Vás představit, že by něco podobného udělal premiér Nečas?

Kdyby třeba byl vysokým manažerem stavební firmy Skanska a jeho vláda by jí pak dávala zakázky? To by se spustil v Česku poprask. V Liberci ale nepřipadalo Kittnerovo primátorování zvláštní skoro nikomu.

A co Martin Sepp? Kde se vzal tu se vzal - a najednou se z něj stal jeden z nejvlivnějších členů ČSSD v libereckém městském zastupitelstvu. A v celém kraji.

Sepp však zároveň patří mezi hlavní hrdiny korupční obžaloby proti bývalému řediteli policie na Liberecku Miroslavu Dvořákovi.

Když Sepp jel přes obec rychlostí o 50 kilometrů vyšší, než směl, a chytili ho policisti, volal Dvořákovi a chtěl, aby z přestupku vyvázl bez trestu.

Tento pirát silnic a prosebník o protizákonnou protekci je náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro dopravu a jeho oborem je i bezpečnost silničního provozu.

Kittner i Sepp (a s nimi i politici z jiných stran) Korytáře stáhli z pozice prvního muže města.

V podobných případech není od věci se zeptat ´V čí prospěch?´S tím souvisí otázka, co Korytář před svou defenestrací dělal.

Mimo jiné se pokoušel zrušit zakázku pro Syner na dostavbu bazénu. Zveřejňoval fakta o tom, kolik miliard korun dalo městu Syneru za zadané zakázky v letech vlády ODS. A společné vlády ODS a ČSSD.

Chtěl a stále ještě chce prozkoumat, jestli Syner dostal zakázky v souladu se zákonem a hlavně, jestli byly pro město výhodné. Bývalé koaliční partnery ČSSD a ODS poutají se Synerem vazby mnohamiliardových kontraktů.

A co komunisté, bojovníci za práva chudých a bezmocných? Ke komu se přiklonili? Se Synerem vycestoval před devíti lety jeden z nich do Kanady na zájezd. Podívat se na hokejovou halu, aby věděl, jaká krása může vyrůst i v Liberci. Vyrostla… A tentýž soudruh četl teď na zastupitelstvu usnesení o odvolání Korytáře.

S ekologem Kopytářem asi na žádný výlet nikdy nevyrazí. Maximálně tak do Jizerek sázet stromky.

A co náměstkyně primátora Zuzana Kocumová? V minulém volebním období jela se svou Unií pro sport a zdraví koaliční štafetu s ODS a ČSSD.

Od loňského podzimu do letošního dubna závodila v jednom týmu za Změnu pro Liberec, ČSSD a Liberec občanům. O Korytářovi mluvila hezky. A zastávala se ho. To píšu bez ironie.

A co náměstek primátora Jiří Šolc z hnutí Liberec občanům? Je s ODS? S ČSSD? Sám se sebou?

Kdo je vlastně s kým? Kdo proti komu? Kdo s nikým? Jde z toho hlava kolem.

Aby člověk věděl, komu fandit, musí si zamudrovat jinak.

Kdo je s Libercem? A kdo s voliči? Kdo s jejich přáním, aby jejich město vypadalo jinak?

A kdo má máslo na hlavě a kdo ho nemá? Proč ho tam má? A proč ho tam nemá?

Stačí popřemýšlet nad tím, co o hlavních postavách liberecké kauzy víme. Pak si nakreslit pár chlívečků s jejich jmény a vepisovat do nich plus, mínus, plus, mínus, plus, mínus.

Mně to tedy vyšlo jasně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

Když Sepp jel přes obec rychlostí o 50 kilometrů vyšší, než směl, a chytili ho policisti, volal Dvořákovi a chtěl, aby z přestupku vyvázl bez trestu.

Tento pirát silnic a prosebník o protizákonnou protekci je náměstkem hejtnama Libereckého kraje pro dopravu a jeho oborem je i bezpečnost silničního provozu.

HE HE HE HE HE HE ...

a pak po mně chce libor stejskal abych českou / městskou politickou scénu nekomentoval neslušně/sprostě, když se to jinak komentovat nedá ...

děkuji za článek a jsem rád že SZ muze pusobit jako nekorupční strana, nechať jí to vydrží ...

/ pokud ovšem Korytář nebude odejit /

skol ...
15. 04. 2011 | 16:36

Jirka II. napsal(a):

Jako v České vládě, jen v malém. Kdo začne kmotrům šlapat do báboviček, dostane přes prsty. Vyjdou Liberečáci do ulic? Asi taky ne.
15. 04. 2011 | 16:59

jahrad napsal(a):

Korytář je hrdina! a my mu i Liberci hoodně držíme palce.
15. 04. 2011 | 17:26

krakonoš napsal(a):

Liberec je klasickou baštou ODS. Občané Liberce volí jednoznačně ODS. Pane Lubasi 17 let vám to nevadilo !
15. 04. 2011 | 18:59

Cech napsal(a):

Protože Vám tam v tom Liberci pan doktor zlepšil zdravotní péči a to tím,že na 1.místě pečuje o J.K..
Protože se novodobý J.K. ne moc dobře postavil k akci VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2011 tak to je zřejmě důsledek.
15. 04. 2011 | 19:12

Al Jouda napsal(a):

Doufám, že se už ČSSD z těch oposmluv na všch úrovních konečně vyhrabe ! Musíme jí to umožnit tím, že dostane v příštích volbách dostatečné množství hlasů. Víte, kdy vznikla první oposlouva ? Byl to pakt Molotov - Ribentrop !
15. 04. 2011 | 22:58

sedlák napsal(a):

kdy se lidi dočkají uveřejnění smluv, které radnice sjednávají, kdy se dočkáme odpovědnoosti zastupitelů za špatná a účelová rozhodnutí?
16. 04. 2011 | 02:31

anti politik napsal(a):

A teď se ta parta z ODS, TOP i ČSSD staví do role zachránce demokracie, že prý veverky chtějí privatizovat politiku! No možná jen chtějí dělat to co vidí u starých struktur!! A ty svoje gubernie a léna bez boje nedají!
16. 04. 2011 | 06:29

ld napsal(a):

Autor,

Liberec, Teplice, Ústí n/.Labem, vy jste tam pěkná peleš lotrovská; kmotr kam oko dohlédne. Čemu se u vás daří nejvíce je korupce. Ne že by ve zbytku republiky byli jen beránkové, ale severočeské semeniště zlotřilosti mi příjde, jako scénka z filmu, kde se ve škole zlodějů učili studenti krást. Jistě mi pak nemáte za zlé mou škodolibost z uspokojení, když dostanou Teplice v lize naloženo nebo že Ústí zahučí do II.ligy.
16. 04. 2011 | 09:19

miloslavlubas napsal(a):

Vážený pane Krakonoši,
vadilo nebo nevadilo, to není až zase tak důležité. Pokud se týká ODS jako celku i její liberecké odnože, tak přece nejde ani tak o strany o strany jako o jejich způsoby vládnutí.
Těsně po nástupu Jiřího Kittnera do funkce primátora v roce 1999 jsem ještě jako redaktor Mladé fronty Dnes napsal poznámku ve smyslu, že je to mimořádně špatná zpráva pro Syner.
Protože už nemůže dostat od města ani jednou zakázku.
Že to bylo úplně jinak, to už nemůže ovlivnit žádný novinář. Jen strany a voliči...
Přeji pěkný víkend
Miloslav Lubas
16. 04. 2011 | 11:15

MarcelaZ napsal(a):

jo, Korytář je frajer! Více takových borců a borkyň do politiky ! Rozbít ty chapadla, vymést pavučiny, vyčistit nahromaděnou špínu, vyluftovat, zasadit nový semínka..., a pěkně si pak sednout na zápraží, a kouknout, jak ta naše země je krásná, vzkvéta a prosperuje:-)
17. 04. 2011 | 01:57

Liberecak napsal(a):

Tenhle clanek je podle me plnej mnoha zjednoduseni.

Napriklad, proc je to stret zajmu, ze Kittner byl az do zvoleni primatorem v Syneru? Chcete mi snad tvrdit, ze pokud clovek pracuje ve stavebni firme, tak tim ztraci pravo byt volen do verejnych funkci (kterezto pravo zarucuje ustava)? Nebo naopak, chcete mi tvrdit, ze kdyz ma stavebni firma zamestnance, kterej vstoupi do politiky, tak takova firma ztraci pravo se prihlasit o verejnou zakazku nebo dokonce nejakou takovou vyhrat?

Jako stret zajmu bych chapal, kdyby primator mesta byl ZAROVEN, SOUBEZNE vlastnikem ci manazerem firmy, ktera se uchazi o podobnou zakazku. Ale pokud je mi znamo, tak Kittner, kdyz nastoupil do funkce primatora, tak zaroven opustil svoje misto v Syneru.

BTW, naproti tomu Korytar se sice po zvoleni primatorem vzdal vykonneho predsednictvi v o.s. Cmelak, ale i podle jejich stranek (http://www.cmelak.cz/aktuality.html) je nadale "neplacenym predsedou", kterej prej ma ve Cmelaku na starosti "strategicke planovani". Pokud se tedy bude Cmelak chtit uchazet o nejakej mestskej grant.... bude ci nebude to pro Korytare stret zajmu? Podle me je teda ten stret spis u Korytare nez bejval u Kittnera.

A chcete-li Korytarovi pricitat ke cti, ze se postavil proti tem dvema zakazkam na bazen a lazne, proc teda taky nenapisete, ze kdyz se o vysledcich vyberovyho rizeni hlasovalo na rade mesta 1. brezna, tak Korytar hlasoval pro v obou pripadech? To az pozdeji se otocil na petniku a objednal si tu analyzu u Transparency International... (a pokud to dobre chapu, tak je to prave fakt, ze Korytare chyta takovejhle rapl dvakrat do tejdne - ze zacne odvolavat, co slibil, a slibovat, co odvolal - kterej se skrejva za tou tajemnou "spatnou komunikaci", kterou mu ty koalicni partneri - mimo jine - vycitaj).

Konecne, boj proti korupci je krasny a vzneseny ukol a tezko proti nemu rict popel, ale to jeste neznamena, ze ucel sveti prostredky. Tudiz, pokud hodlal Jan Korytar pri svem svatem boji porusovat zakony (jako napriklad jednaci rad zastupitelsta nebo zakon o obcich na poslednim zastupitelstvu - viz https://www.youtube.com/watch?v=M6bNKVG15II), tak si podle me nic jinyho nez odvolani nezaslouzi.

Myslim, ze na primatorskem obdobi Jiriho Kittnera je toho spousta, co by se dalo - a melo - kritizovat nebo i postihovat, ale i kdyby Kittner byl sam vtelenej satan (jakoze neni), tak mi z toho jeste nevyplyva, ze Jan Korytar je automaticky spasitel.
17. 04. 2011 | 06:17

pich napsal(a):

To vícestrannictví má být zárukou demokracie. Pak ještě volby.
Všecky strany se ale staly odrazovým můstkem k nějakým menším či větším pastvám.
Volby jsou jen pro ty, co si ještě myslí, že se tímto dá něco změnit. Zhruba třicet procent občanstva rozhoduje i o ostatních.
Pravicoví volí téměř do jednoho, leví tak na padesát procent a ti, co jim nepomůže ani ten pánbu, na to nemají čas ani chuť.
Ti stále ještě komunisté, se nikam nedostanou, nic nesmí rozhodovat. Nějaký ten komparsista se snaží aspoň se podívat někam do světa.
Přitom špinavci od veverek, ústy nové jejich hvězdy Karolíny Pi se v dnešních otázkách M. opřela do filipsa, že se chtějí dostat k moci. No ještě že tady máme ty otloukánky. Jsou zárukou že se vždy ti novodobí loupežníci mohou něčím vzájemně postrašit.
17. 04. 2011 | 17:03

mb napsal(a):

TAK UŽ HO SUNDALI ...
17. 04. 2011 | 19:02

Jarda napsal(a):

Ach jo - a Liberec byl taky sídlem kontrarevoluce (1968) a vůbec.
Lidi nebojte se a nekraďte! A bude líp. Opravdu k životu před smrtí ( a ta přijde) není potřeba mnoho mít a vládnout (nikdo o vás nestojí)
Seznamte se s tím s čím bojoval evropský "západ" v 60tých letech a i teď a třeba vám dojde za co je třeba se brát.
Globalizace a amerikanismus to není..
Proč by zrovna v Liberci mělo být vše ok? Ryba smrdí od hlavy
17. 04. 2011 | 21:27

kelly napsal(a):

Liberecak má úplnou pravdu, stačí si udělat chronologii.Ještě by se dalo dodat, že nikdo, ani Korytář, nepředložil žádné důkazy, či alespoň vážné indicie, že byly obě zakázky (Lázně + Bazén) zmanipulovány.Už od srpna minulého roku, kdy proběhlo výběrové řízení, mohl Korytář jako tehdy opoziční zastupitel nechat údajně nevýhodné smlouvy dávno prověřit (byly součástí výběrového řízení) či dát podnět antimonopolnímu úřadu.. Proč to dělá až tehdy, kdy vyhlásí vítěze a má smlouvy podepsat? To zavání diletantstvím, zaslepeností, ztrátou soudnosti... Tato fakta ale svým příznivcům neříká, ti milují spíše pohádky o zlém Kittnerovi (Syneru), zrádcích (všichni zastupitelé kromě Změny pro Liberec a Kocumové) podplacených ODS (Synerem) atd. Změnu po podzimních volbách jsem vítal, ODS už měla nejvyšší čas skončit v opozici, ale bohužel Korytář (nejen mě) zklamal. Bohužel musím dát za pravdu těm, kteří před ním varovali ještě než se stal primátorem...
17. 04. 2011 | 23:31

Stanislav napsal(a):

Jó, Sepp a jemu podobní nyní vládnou liberecké (okresní i krajské) ČSSD. Bohužel... Proto už nemohu ČSSD v Liberci nikdy volit. Právě kvůli těmto lidem: Sepp (pirát silnic), Kraus (Kakaový Bob), Dušek (europoslanec!!!), Kašparová (hloupá a velmi nebezpečná), Šotola (drždeštník...), Eichler (rychlovýtah k moci) a další...
Škoda...
18. 04. 2011 | 10:16

mb napsal(a):

Stanovisko Předsednictva Strany zelených
k odvolání primátora Jana Korytáře

PRAHA, 18. 4. 2011 – Strana zelených považuje odvolání třech zástupců
Změny pro Liberec z Rady města Liberec za účelové a zcela neadekvátní
řešení koaličních neshod.

Voliči dali politikům mandát k tomu, aby očistili město od
klientelismu a zprůhlednili fungování liberecké radnice. Rezignace na
takový úkol na základě tzv. komunikačních problémů uvnitř koalice je
zahanbující, neboť opět hrozí návrat ke starým pořádkům za bývalého
vedení města pod kuratelou ODS a ČSSD.

Ondřej Liška, předseda SZ, k tomu říká: „I přes účelové odvolání
primátora Jana Korytáře a jeho dvou radních nejsou naděje na vytvoření
nové koalice bez ODS zcela pohřbeny. Vyzýváme proto strany bývalé
koalice, aby znovu jednaly se Změnou pro Liberec o znovuvytvoření
funkčního vedení liberecké radnice. Jen taková koalice je schopná
pokračovat v systémových změnách, které nastartoval primátor Korytář a
udělají z Liberce město, kde se bude poctivě vládnout a které se bude
úspěšně rozvíjet.”

Matěj Stropnický, člen Předsednictva SZ, k tomu dodává: „Na vlastní
oči jsem se před čtrnácti dny a tuto sobotu znovu spolu se stovkami
místních na jednání libereckého zastupitelstva přesvědčil o tom, kdo
stojí za Korytářovým odvoláním. Takzvaní sociální demokraté předložili
návrh bez důvodové zprávy, těžko do ní totiž mohli napsat, že tím
jediným důvodem je tlak ODS a skrze ni Syneru. Stále ale platí
podstatné – Liberec potřebuje mnoho změn, ale jen jednoho Korytáře. A
proti tomuto faktu bude střednědobě i Syner bezmocný.”

„Ukázali jsme lidem, že se město dá řídit slušně a ve spolupráci s
jeho vlastními občany. Ukázali jsme, že se nebojíme ani místních
kmotrů, kteří Liberec roky ovládali. Hlavní výsledek uplynulých 4
měsíců je ale to, že v Liberci zvedli občané hlavu a začali se zajímat
o to, kdo a jak jim vládne, a začali se zapojovat do rozhodování o
dalším osudu Liberce. Pro mě a mé kolegy odvoláním nic neskončilo,
jedeme dál. Ty změny už nepůjdou zastavit,” uzavírá odvolaný primátor
Jan Korytář ze Strany zelených.

Kontakt:

Tomáš Průša, tel.: 733 536 792, hlavní manažer a tiskový mluvčí Strany
zelených
18. 04. 2011 | 21:07

dsss.cz/ napsal(a):

Naše země potřebuje radikální změnu.
19. 04. 2011 | 15:10

Bach napsal(a):

V Liberci je to stejný hnus jako v Praze, když se po volbách surově vydrápal k moci pan Svoboda. Velké peníze postrkují loutkami tak, aby se hrálo to správné divadélko. Ale je to fakt k blití.
19. 04. 2011 | 19:42

Emil napsal(a):

Obdivuji kazdeho, kdo se v zemi, kde jsou volici takove ovce, vubec jeste poctive angazuje. Ja sam bych pro to v sobe motivaci nenasel.
20. 04. 2011 | 00:51

Lydie napsal(a):

Pokud bude v Liberci soudit soudruh Podhola za spoluprace soudruha architekta Stepanka a jejich chmataka a zlodeje Vilima z Raspenavy tak se nic nestane. Vsichni si pripiji v Radnicnim sklipku na dalsi uspesnou spolupraci.
20. 04. 2011 | 03:20

Petr napsal(a):

To vše co je v článku je jen zbytečná mlhová clona. V ČR všude vládne v obcích, ve městech, v krajích a i ve státě neprůstřelná, bobtnající a zlá byrokratická hydra. A s tou nikdo v Česku nehne. Takže hrátky kdo bude v Liberci primátorem, jen před lidem zakrývají skutečné úřednické (vepřové jinak).
20. 04. 2011 | 08:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy