Slavia je bezmocná loutka ve špinavé hře. Na životech při ní nesejde

06. 05. 2011 | 00:32
Přečteno 6798 krát
V Edenu šlo o život. V bitvě mezi chuligány a policejními těžkooděnci. A taky o život opravdových fanoušků, kteří pro Slavii dýchají roky. Desetiletí.


To hrdé jméno Slavia je po čtvrtečním večeru už očividně jen zástěrkou pro gaunery, kteří vidí jen své miliony. Nebo miliardy.

Z toho, co se dělo v Edenu při poháru s Olomoucí, nic jiného nevyplývá.

Policisté čelili s nasazením vlastního života útokům bezmozků. Rowdies. Opravdových rowdies, které fotbal vůbec nezajímá. Jen krev nepřítele. A touha ublížit. Komukoliv.

Ale oni byli jen tupé (a nebo že by cíleně vedené?) loutky v rukou těch, jimž je Slavia lhostejná.

A jen loutky byli v poslední době všichni, kterým na Slavii záleží.

Loutky ve vysoké hře o koryta.

Těm, co vesele pochrochtávají v pozadí, záleží houby na té starobylé hvězdě na hrudi. Plánička, Bican, Kopecký, Čambal, Veselý, Smolík, Luža, Šmicer, Bejbl, Kuka. Hahaha.

Ať se utrápí. Ať se obracejí v hrobech. Nás fotbal vůbec nezajímá, je to jenom záminka.

Říkám jediné. Pryč z nového Edenu. Navždy zůstane symbolem lumpů, kteří tam viděli své miliony. Nebo miliardy.

Zpátky na starou dřevěnou tribunu. Slehla se po ní zem? Složte se na ni, vy slávisté, nejvěrnější z věrných.

Ať tam znovu stojí. Ať z ní klidně zní ty jedy těch strarých zapšklých dědků. Jako před pětatřiceti lety.

Ve třetí nebo čtvrté třídě. Proč ne? Lepší pralesní Slavia než takováhle prvoligová. Ta dnešní odporná. K pláči. K popukání. Žaludečních vředů. Těch, kteří ji milují.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Werner napsal(a):

On je vůbec profesionální fotbal jedna velká stoka. Podplacené výsledky, fotbalisté primadony, veliké slibotechny(bohužel Hašek), odporní bafuňáři. Ale ani ta pralesní liga není nic moc. Chodil jsem s na to koukat tady u nás kousek na takový plácek. Tolik násilí jsem neviděl od filmu Komando s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli v 5 třídě. Ne že by se masili fanoušci ale hráči. Pro boha! A to ti chlapi chodí v pondělí do práce. Co se to s tím světem děje? Fakt jde asi všechno do prdele a Mayové měli pravdu.Jinak to nevidím
06. 05. 2011 | 01:12

AsA napsal(a):

asparágus
Měl jsem sen, že na akci dojde k velkému neštěstí. Něco tam bouchne! Hlavně aby mrtvých bylo co nejméně. BL už je stará historie.
06. 05. 2011 | 06:38

Jeff napsal(a):

Jste novinář, máte možnost lehce pátrat, hovořit se zainteresovanými a samostatně myslet, spojit se s kolegy a poté, a to je hlavní, toto zveřejňovat. Slavia je vyzkoušený vzorec nejspíš známých firem, jejichž tzv. krytí je zajištěno. Docela bych uvítal větší porci odvahy při psaní některých blogů.
06. 05. 2011 | 06:39

Mud.. napsal(a):

S "ulicí" se vždy špatně komunikuje. Ti mladí na Slávii jen kopírují jakékoliv protestující. Dokavaď nebude rebelování nebezpečnou akcí, nic se nezmění. Vzor musíme mít akce probíhajíci v Sírii, Líbii, Egyptu.... Prostě jen mrtvý naženou "ulici" strach.
06. 05. 2011 | 07:30

vasja napsal(a):

Bych nikdy dočekal, že ty mladý odboráři udělaj takovej bordel. A co teprve od těch starej a ostřílenejch. Jako třebas Falbr, nebo ten...nevim jak se menuje, ale má blbej obličej jak šarpej. Jak bude na Proaltu. Šak víte.
06. 05. 2011 | 08:11

neo napsal(a):

vasja:

Zavadil? Otec co odkop rodinu... solidární to odborář...
06. 05. 2011 | 08:26

Aktiv napsal(a):

Špína k špíně,
Slávie je takové Česko v malém,
Na vrcholu samozvaní rozumbradové, kteří všechno ví, všechno umí(politici), a dole beznaděj z jejich katastrofických způsobů řešení problémů, a také ze zlodějských manýrů na úkor ostatních.

Bohužel ony násilí rowdies čeká v nejbližší době všechny české politiky, kteří jsou stejní, jako onen management klubu Slávia!!!

Politici už víte kam vedou vaše antidemokratické kroky, které nám předvádíte den co den, do pekel, a pěkně horoucích!!!!
PEKLEM HOVOŘÍTE A JEDNÁTE A PEKLEM ZKONČÍTE!!!!
06. 05. 2011 | 08:28

vasja napsal(a):

Neo.
Jojo.Takovej si našel ženskou? Bych řek, že za komoušů dostal u nějaký umístěnku.
06. 05. 2011 | 08:53

Čochtan napsal(a):

Dokud nebudou tunelování, podvody a krádeže spojeny s vysokým risikem smrti, nebude lépe. Docela by se mi líbilo, kdyby na Slávce pověsili pár podvodníků. Jenže ti tam určitě nebyli. :-((
Stačilo by, kdyby zabití podvodníka podvedeným nebylo trestné. Jenže takový paragraf podvodníci nikdy neodhlasují. Nebo lépe řečeno, nedovolí odhlasovat.
06. 05. 2011 | 09:01

Mastodont napsal(a):

asparagus: Zavadil, Štech?? Jo, to jsou ti praví.
06. 05. 2011 | 09:20

RA napsal(a):

asparágus....po vyjmenování řečníků bolševickoodborářského shromáždění mě přepadla touha se toho divadla zůčastnit. Bude Paroubek , Falbr, nebo nějací další spolupracovníci STB účastni tohoto bohulibého shromáždění ?
06. 05. 2011 | 09:37

Pitrýsek napsal(a):

Trh vše vyřešil!Ano, většina oVčanů tohoto Absurdistánu si před 21.lety demokraticky zvolila kapitalismus. Tak nebrečte slávisti!Ve 3.lize budete jedničky.Sparťan co volí KSČM.
06. 05. 2011 | 09:37

Tencokida Hnuj napsal(a):

Fotbal jako symbol korupce, propojení sportu s byznysem a primitivního způsobu zahánění nudy mě nezajímá.
Ale pokud vás něco rozčiluje a máte konkrétní podezření, že se stalo něco nekalého - že nejde jen o disproporce mezi reálnými příjmy a nafouknutými výdaji - tak ty zloděje dohledejte, označte a přiveďte je před soud.
Kdysi jsem fotbal hrával.
Ale šlo o sport a fair play. O radost ze hry.

Už pěknou řádku let je mi fotbal lhostejný.
06. 05. 2011 | 09:39

Julio.B napsal(a):

Výstižné.Bohužel v komerčním a tržním prostředí to málokdy bude jinak.
06. 05. 2011 | 09:48

Terry napsal(a):

09:30 | BLOG: Slavia je bezmocná loutka ve špinavé hře o koryta

A dalo by se to pojmout i obecněji (a založit blog):

STÁT JE BEZMOCNÁ LOUTKA VE ŠPINAVÉ HŘE O KORYTA

Neboť tak jako ve sportu škodí bafuňáři ("Ivánci"), ve státě škodí politici.

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ
06. 05. 2011 | 09:50

modrý edvard napsal(a):

Vidím tyhle problémy: neznámý majitel /to by měl řešit svaz, zákazem/, promíchání sportu a peněz /nelze řešit/, špatný management ve Slávii /řeší se přirozeným pádem do 3. ligy/, vyhnanství na Strahově /způsobil špatný management ve Slávii/.
Slávii přeju reorganizaci, jako to udělali Klokani.
06. 05. 2011 | 09:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek vykazující znaky spamu (identický text publikovaný v krátkém čase pod více blogy).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 05. 2011 | 10:00

Železnohorský napsal(a):

No, nepřehánějte, pane Lubasi, o život tam nešlo, ale profesně mě na tom šokovala jiná věc: Když se to někde mele, každý novinář tam pádí, aby toho zachytil co nejvíc a aby to co nejdříve sdělil světu. U TV nejlépe v přímém přenosu. Ne tak Česká televize. Zdrhala, seč jí nohy stačily. A přitom tam měla tolik lidí a tolik techniky, ale hlavně měla volný kanál, nemusela do ničeho vstupovat. A měla diváky, které to zajímalo, hlavně tedy asi Slavisty, a zajímalo je to v okamžiku, kdy se to dělo... Ty všechny informace potom už byly a budou přežvejkané a tedy ne přiliš autentické, respektive subjektivní. Ostatně i ten váš text je takový. Ovšem větší prču předvedla Nova, její reportér stál v přímém vstupu před vchodem, kukali jsme na něj a poslouchali, jak nám říká, co se děje uvnitř... Slávka se vzpamatuje, ale s televizní novinařinou je to čím dál horší...
06. 05. 2011 | 10:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text (např. "svoloč"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 05. 2011 | 10:26

arnazach napsal(a):

Přeháníte, pane Lubas, stejně jako noviny. Slavia už několikrát sestoupila, v tom problém není. Za dva roky může být zpátky v lize, a bez dluhů. Jediné, co si musí sdružení fanoušků pohlídat, je, aby správce konkurzní podstaty tajně neprodal značku nějakému Candátovi, Štice, Sumci nebo Kaprovi.
06. 05. 2011 | 11:10

Jan Žura napsal(a):

Kupodivu více než reakce Slávistů na situaci ve vedení Slávie mě zaujala stupidita některých účastníků blogu, na nic jiného, než nadávky na adresu komoušů se nezmohou, tuhle špínu musí ale připsat na konto někomu jinému. Jemnocitný pane Stejskale, nemáte něco schovaného proti blbosti? Copak necítíte, že se všechno řítí někam? Ztratili jste pud sebezáchovy? Slavní desidenti, před jejichž odvahou se vzepřít násilí a nespravedlnosti smekám, jsou slepí? Zalezli někam a zaujali pozici mrtvého brouka. Ono se to nějak vyvrbí, že pane Sterne, Urbane a další a další.
06. 05. 2011 | 11:39

stejskal napsal(a):

Nemám, pane Žuro.

Ale i kdyby něco takového existovalo, nepoužíval bych to. Neosobuju si právo institucionálně rozhodovat, co je univerzálně blbost a co ne (i když subjektivně si o věcech, o nichž mám alespoň nějaké znalosti, samozřejmě názor dělám). Zejména v případě druhých ne (ještě tak u sebe, i když i to dělám dost nerad).

Hezký den.

Libor Stejskal
06. 05. 2011 | 12:10

Radim napsal(a):

Na hřišti Slávie řádili maskovaní výtržníci,kteří zde přišli ztropit výtržnost !Vojna jim chybí jako sůl !!!!
06. 05. 2011 | 12:31

pich napsal(a):

Fotbal, ten dnešní a dokonce i ten "reprezentační" je mi už dávno ukradený.
Ubohá Slávia. Tolik let fungovala, hrála na tehdejší dobu dobrý fotbal před plnými tribunami.
Naposled jsem je viděl v reálu ještě s Veselým na Baníku v Ostravě.
Po sametu to začlo jít z kopce. "Podnikatelé" se chopili příležitosti, stejně jako Sazku to přivedli do krachu.
A nakonec to bude i tento "stát", který příjde na buben.
Ať žije kapitalismus la Klaus.
06. 05. 2011 | 12:50

tondalevhart napsal(a):

Tohle není kapitalismem, tohle je jen lidma a mantinelama, ve kterých se mají možnost pohybovat. Řekl bych, že největší zlo jsou právní nedodělky, zmatenost výkladů práva, vyjímky a další kraviny, které si politici ve sněmovně za ta léta stačili vyrobit. Takže ochrana postižených nula, ochrana viníků na světové úrovni. Policie bezmocná, občan bezmocný,šejdíři s plnou ochranou svých advokátských sborů s jejich kličkami a využíváním děr v zákonech. Škoda jen toho, že to odnese Slavia. A nejen ona.
06. 05. 2011 | 13:45

Jaroslav Šebek napsal(a):

Ale je to kapitalismem. Jenže ne tím, který mají v civilizovaných zemích, ale tím naším, českým, mafiánským.
06. 05. 2011 | 14:02

Vlada Veselý napsal(a):

To co někdo nazval mafiánským kapitalismem je obyčejný rudý kapitalismu, uplně stejný jaký mají v Číně.Bývalí partajní bosové co měli kontakty na správných místech za stara, pouze získali moc použít prostředky k ovládání strojků na peníze.To jest sportovních velkoklubů.Stačí se podívat do minulosti na Spartu.Macha dostali na úplný nesmysl a prodali klub komu? Slovákům.A co sním udělali?Nebýt toho že je vyhmátli na financích tak Sparta už dávno neexistovala.
06. 05. 2011 | 15:18

Jan Pokorný napsal(a):

Milý pan Lubasi, opět jsem si přečetl Váš propracovaný text s velkým zájmem. Tentokrát v něm byla i potřebná dávka emoce a osobního zaujetí - a přitom psáno lehkým perem. Škoda, že jste nevzpomněl na nezastupitelnou roli místních hlasatelů, kteří vytvářeli sportovní atmosféru ve starém dobrém Edenu před 30 lety, ale dokázali také umravnit příliš horlivé fanoušky, tzv. vlajkonoše. Ale děkuju.
06. 05. 2011 | 15:24

ferry napsal(a):

Proč plakat nad zánkem Slávie víc,než třeba bad zánikem desítek skláren,porcelávek i jiných našich podniků,které šířily slávu Čechů mnohem víc a mnohem déle,než Slavie i se Spartou dohromady ...? Statisíce lidí přišlo o práci a tím i o platy,zatímco třeba fotbalisté (a hokejisté) si žili jako páni,přesto,že mnoho umění většinou neukazovali.Zánik Slávie,stejně jako zánik českého sportu je po dvaceti letech dokladem,jak málo těm,co se dostávali k vládě záleželo na sportu a lidech kolem vůbec.Rozkradený stát dál zaměstnává ty,kteří ho rozkradli.Zkáza SAZKY je v kontextu událostí logická,proč má sloužit sportu a sportovcům,když může sloužit miliardářům ...? Kellner,Vítek i jiní vědí,že toto budou lehce vydělané peníze.A lid bude držet hubu a dál bude utrácet miliony v sázkách.Víte,kdyby mi někdo řekl, k čemu tu máme ty Kellnery,Vítky,Bakaly,Tykače,Komárky a jiné miliardáře,pak bych možná nesouhlasil s názorem komunistů (dnes publikovaným) o znárodnění.Ale pochybuju,že by mi to někdo skutečně fundamentálně vysvětlil.Takže s mimi souhlasím ...
07. 05. 2011 | 09:20

VLADIMIR PAVL napsal(a):

v žadnem prípade nesmysl PINDA 805
07. 05. 2011 | 10:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy