Arogance se finančně nevyplácí

30. 03. 2013 | 17:43
Přečteno 4580 krát
Když ministr Karel Schwarzenberg kandidoval na prezidenta, nabídl veřejnosti řadu zajímavých a přitažlivých myšlenek, které vždy v politice vyznával a které by chtěl (v případě zvolení prezidentem) i nadále zosobňovat. Jednou z nejpřitažlivějších je právě jeho přesvědčení, že lidé různých názorů spolu musí mluvit a že jedni nesmí přehlížet druhé. Zvláště v politice jde přece o společnou budoucnost všech. A jakákoli skupina, i kdyby vymyslela sebelepší řešení, namůže takové řešení prosazovat proti vůli jiných společenských skupin. Na společném řešení je přece potřebné se vždy vzájemně shodnout.

Proto bylo pro nezávislé pozorovatele zcela nepochopitelné, proč předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg neučinil již dávno konec řádění velekněze politické netolerance k jiným než vlastním názorům a velmistra naprosté neschopnosti dohodnout se s kýmkoli, kdo má jen trochu odlišný názor na čemkoli, Jaromíra Drábka. Většina pozorovatelů si to vysvětluje tak, že pan předseda Schwarzenberg je prostě v TOP 09 páté kolo u vozu. Jenže to ho nezbavuje odpovědnosti.

Jestliže dovolí, aby ho proslavené „tolerantní“ duo Drábek-Kalousek stavělo před hotovou věc, je to jen a jen jeho problém. Zaplatil za to již tím, že se nestal prezidentem České republiky. Přitom by stačilo se jen poněkud více zajímat o to, co jeho kolegové dělají na ministerstvech svěřených TOP 09 a veřejně oponovat jejich práci (a také z pozice veřejnosti). Jeho straně by to velice pomohlo. A dnes mohla mít Česká republika také jiného prezidenta. Komu však není rady, tomu není ani pomoci.

To je dobře vidět i na osudu pana premiéra Nečase. Kdyby naslouchal rozdílným názorům včas a nejen názorům opozice, ale i názorům expertů v oblasti sociální problematiky, dnes by nemusel přemýšlet o finančních kompenzacích za zmařený projekt s-Karet. Stejně tak by vláda nevyhodila oknem peníze za nefunkční elektronické systémy na ministerstvu Jaromíra Drábka.

Pan ministr Kalousek ale ví, že s-Karty byly v podstatě správnou věcí. „Jen jsme trochu přitvrdili. Musíme trochu ubrat. Když se zeptáme terénních sociálních pracovníků, nikoli pana Krásy“, říká pan ministr, „je s-Karta užitečná věc“. I kdyby měl pan ministr pravdu, zcela pomíjí, že si tělesně postižení jako své mluvčí nevybrali terénní sociální pracovníky, ale právě pana Krásu. Stejně jako za TOP 09 nemůže mluvit kterýkoli volič pana Kalouska, jehož názory se náhodou líbí panu Krásovi (ani všichni takoví voliči dohromady), ale právě jen ti zástupci, kteří byli řádně zvoleni do Parlamentu ČR. Pana ministra nezajímají ani názory pana Petra Nečase, který je prý premiérem na odpis. Přibližně takto se vyjadřuje pan ministr Kalousek.

Jenže právě politici tohoto typu stojí své voliče velice mnoho peněz. Jejich neschopnost naslouchat druhým vede k těžkým finančním ztrátám. O této jednoduché pravdě přesvědčil bývalý ministr Jaromír Drábek více než dostatečně, i když o sobě tvrdil, že je zkušený manažer. Je možné, že ano, ale není schopen na úrovni komunikovat s těmi, kteří s ním nesouhlasí. Arogance se prostě finančně nevyplácí. A pan ministr Kalousek by si to měl rychle uvědomit, nebo ho čeká podobný osud jako Jaromíra Drábka.

A na závěr ještě několik slov o zodpovědnosti předsedy strany TOP 09 Karla Schwarzenberga. Je zcela jasné, že bývalý ministr Jaromír Drábek si důležitost naslouchání druhým a komunikace s druhými vůbec neuvědomoval. Jako technik klasického vzdělání se o těchto věcech zřejmě nikdy nic nedozvěděl. Jeho největší chybou však byla arogance, která mu zahradila cestu k pochopení jejich důležitosti.

Řekl bych, že podobně je na tom i pan ministr Kalousek. Tito v principu velice schopní lidé často díky své aroganci a povýšenosti ztratí rozum a navenek to vypadá, že si počínají tak, jako by o něj opravdu přišli.

Ale nyní přicházíte na řadu, Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný. Dobře si uvědomujete, jak důležité je naslouchání druhým a komunikace s druhými a Vaší povinností tedy bylo poskytnout svým kolegům dostatečnou reflexi. Obávám se, že jste se o něco takového dosud ani nepokusil. Alespoň o ničem takovém nevím. Nikdy však není pozdě. Byla by to malá splátka dluhu vůči těm, kteří Vám dali v prezidentských volbách hlas.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Targus napsal(a):

To Miroslav Žák:

První otázka je jasná - kdo vás platí za to, že ty bezcharakterní dacany obhajujete?
Problém dua Drábek - Kalousek totiž vůbec nevězí v komunikaci. Rovněž problém Káji s čírem nespočívá v jeho lenosti komunikovat s demontéry českého státu.
Naopak zcela správně jste odhadl, že tito tři pánové jsou velice schopní. Já dodávam - všeho.
30. 03. 2013 | 18:04

Kanalnik napsal(a):

skvely clanek!

Targus - ja v clanku zadnou obhajobu kohokoli teda nevidim
30. 03. 2013 | 18:12

vojtechnavratil napsal(a):

No já bych největší chybu v počínání Drábka neviděl v jeho ne/komunikaci, ale v tom jak to ministerstvo spravoval, že to dostalo jeho pravou ruku do vazby, co nás to stálo, ještě bude stát a co za to ne/máme.
30. 03. 2013 | 18:34

zemedelec napsal(a):

Pane Žák.
Docela jste to vystihl.
Musím Vám být ale jasné,co řekne Kalousek to platí,ostatní jen vykonávají jeho vůli a spoléhají na jeho ochranu,což pokaždé Kalousek činí.Horší je,že takhle má ochočenou i Peake.Schwarzenbergem bych se už nezabýval,už ani to páté kolo nepotřebujeme.
30. 03. 2013 | 18:35

babočka napsal(a):

Pane Žák, za finance odpovídá Kalousek a kdyby si do toho nechal kýmkoliv kecat, tak dopadnem jak Kypr. Drábkovi přikyvovala celá vláda a karty byla velmi dobrá myšlenka. Schwarzenbeg je odpovědný jako ministr zahraníčí a teké mu do toho nebude kecat Zeman nebo Klausova rodina. Pan Žák aŤ si radí dětem.
30. 03. 2013 | 18:47

pamětník napsal(a):

"Vy jste člověk velice vzdělaný" ??? Hmmmm.....

Jaromír Drábek očividně své ministrování pojal jako výbornou investiční příležitost. Nevyšla, tak rychle vzal roha před následky. Třeba možná (kéž by!) marně. Takovému přístupu ministr Kalousek velmi dobře rozumí a má pro něj pochopení.
30. 03. 2013 | 18:51

pamětník napsal(a):

A když ještě přikyvují naivové jako babočka, je na průšvich zaděláno.
30. 03. 2013 | 18:54

Joe Ratata napsal(a):

Já spíš mám dojem,že to knížepánovi vyhovuje.
On jenom všemi prostředky slouží svému rodu.
Už teď skupuje od krachujících zemědělců pozemky za hubičku a až se konečně dopracujeme ke stavu ,jak kdysi prohlásil"až nebudou mít co žrát,tak jim bude jedno,co si kdo vezme",tak jeho rod,bude mít znovu obrovské dominium.
30. 03. 2013 | 18:58

cimprlich napsal(a):

Autore:
Podle čeho soudíte, že pan Schwarzenberg je velice vzdělaný? S kým jste jej porovnával co do vzdělání (nějaké školy byste mohl uvést?).
30. 03. 2013 | 19:10

Papouch napsal(a):

"Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný"

Technická - pan ministr má ukončené středni vzdelání, zlé jazyky dokonce tvrdí že jeho maturita proběhla "po plzeňsku"
30. 03. 2013 | 19:15

M.Š. napsal(a):

"Tito v principu velice schopní lidé často díky své aroganci a povýšenosti ztratí rozum a navenek to vypadá, že si počínají tak, jako by o něj opravdu přišli."
Opravdu skvělé,tuhle hloupost vypustit do masmediánského éteru ....
Schopní a inteligentní lidé nejsou arogantní a ani nejsou povýšeni nad ostatní.
V opačném případě se jedná o arcilotry(jak někdo napsal v nějakém noviovém plátku) a všehoschopné manipulátory.Je zřejmé,že po převratě se tato republika stala rejdištěm takových osob ve všech sférách společnosti a státu,což vyplývá z propadajícího se postavení česka vzhledem k jiným státům.
Za bolševika byli kádry tak objektivní,že když věděli že jsou hloupí a neschopní,tak měli pod sebou lidi aspoň na nějaké úrovni,dnes jsou arogantní a povýšení hlupáci na všech postech a úrovních.Zdá se,že není nápravy...a tenhle Kalousek v lahvi a knížepán v konzervě,nebo naopak,již nevím jak to bylo při posledních volbách(a dědek s bábou to zajistili...),jistě nejsou to pravé ořechové.
30. 03. 2013 | 19:20

TomášL napsal(a):

cimprlich

Nu, jestliže poměřujete vzdělání skrze toho, jakou školu kdo má, tak Vás lituji a nedivte se, že Vám p.Žák ani neodpoví...
30. 03. 2013 | 19:22

Targus napsal(a):

To Kanálník:

"bývalý ministr Jaromír Drábek ..... není schopen na úrovni komunikovat s těmi, kteří s ním nesouhlasí."

Autor dělá z dua Kalousek - Drábek skvělé manažéry, kteří "jenom" neumějí komunikovat. Drábek má přitom kromě cinknuté zakázky na S-kartu na triku dokonalou demontáž funkce pracáků, které namísto pomoci při tvorbě a shánění pracovních míst dělají dráby při výplatách dávek za totálně poddimenzovaných početních stavů.
Z nezaměstnaných zas udělal běhače na poštovní úřady a ovestované otroky.
Namísto seriózní práce ministra zařídil spořce zlatý důl.
V civilizovaném státě už by seděl v pyžamu za katrem, protože takové věci může dobrovolně dělat jen naprostý šílenec, anebo zločinec z povolání.
30. 03. 2013 | 19:28

Targus napsal(a):

To Tomáš L.:

Vy považujete maturanta za velice vzdělanou osobu?

Mé ego se vznáší jako ta pověstná holubička. Jestli to nebude blbostí..., ale ne mojí.
30. 03. 2013 | 19:32

Maxi napsal(a):

"Ale nyní přicházíte na řadu, Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný"

No, já mám taky lesnické učiliště, venku se domluvím, ale ještě nikdy mi nikdo neřekl, že jsem vzdělaný. Asi to bude tím, že je mi teprve pětašedesát.
30. 03. 2013 | 19:38

Ondřej napsal(a):

Dobrej článek.

A taky jsem se konečně dozvěděl s čím ten Schwarzenberg vlastně kandidoval na prezidenta, tedy co nabízel. :-))
30. 03. 2013 | 19:58

veverka napsal(a):

No to jsem se dneska zase pobavil.

"Ale nyní přicházíte na řadu, Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný."

Vtip měsíce patolízala Žáka.

Patolízal holínek jeho jasnosti Žák se nám dále snaží nabulíkovat,že jeho jasnost je hodnej strejda,kterej o Kalouskovo Drábkovském řádění vlastně nic neví.

Tak to už je na vtip roku.

Ta jeho předstíraná póza bodrého staříka s čírem mohla zabrat jen na infantilní adolescenty a naivní úslužné osoby jako je Žák.
30. 03. 2013 | 20:19

Papouch napsal(a):

" TomášL napsal(a):

Nu, jestliže poměřujete vzdělání skrze toho, jakou školu kdo má"

to plyne z obecne prijimane definice slova vzdelani ;)

stacilo malo, aby se p. Zak trochu zamyslel nad tim co pise - napriklad o rozdilu moudry x vzdelany
30. 03. 2013 | 20:43

Kaktus napsal(a):

Autor
Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný.
Wow, helejte autore, zatím nikdo neviděl Šláfenbergovo vysvědčení z maturity.
Úzkostlivě ho tají.
A sundejte z klopy placku Žáku - volím Kadla. Volby již skončily.
30. 03. 2013 | 20:53

TomášL napsal(a):

Papouchu

Jelikož jste nepřekročil nejspíše hranice ČR, tak Vám dám "jistou lekci".

Můj děd (profesor hry na piáno a dirigent), dnešního času již nežijící, vyučoval jistého barona. To, že nemá glejt z nějaké školy, milý baron, neznamená, že tito lidé jsou nevzdělaní... ;-)


O soukromém vzdělávání lidí z vyšších kruhů vidím, že oplýváte "velmi bohatými znalostmi".
30. 03. 2013 | 21:00

TomášL napsal(a):

op: milý papouchu
30. 03. 2013 | 21:02

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tady přeci nejde jenom o vzdělanost(i když ta by měla být pro lidi na nejvyšších místech samozřejmostí), já cítím absebci soudnosti a pokory. Kdyby členové současné vlády měli alespoň elementární slušnost a soudnost, dávno by podali demisi. Vidím spíš zoufalý boj o udržení postů a snahu oddálit den, kdy budou nuceni skládat účty, a to nejen před voliči, ale i před soudním tribunálem. Být jimi, tak se modlím, aby to nebyl soudce Lynch.
30. 03. 2013 | 21:14

342 napsal(a):

Je to zbytečné, pan Schwarzenberg má základní principy demokratického právního státu nejspíš dosti na praku. Jinak by se jako ministr zahraničí jen tak nesebral a tajně si neodletěl na setkání Bilderbergu.
Pravda ale je, že pan Drábek spáchal něco neskutečného.

http://www.cssd.cz/data/files/stanovisko_smlouva-mpsv-s-cs_skarta.pdf

"Žádný zákon ani jiný právní předpis nestanoví, resp. nedovoluje:
1) aby vydávání a provozování karty, jejímž prostřednictvím jsou vypláceny
dávky státní sociální podpory a jiné druhy sociálních dávek poskytovaných
státem, mohlo MPSV svěřit soukromému subjektu, a
2) aby údaje obsažené v JISPSV mohly být spravovány někým jiným než
ČSSZ a aby se s nimi mohly seznamovat jiné osoby než zaměstnanci úřadů
veřejné správy, které jsou uvedeny v § 4a odst. 2 až 4 zákona č. 73/2011 Sb."

"Veřejnoprávní smlouvy mohou za účelem plnění svých úkolů vzájemně uzavírat pouze
stát, veřejnoprávní korporace, jiné právnické osoby zřízené zákonem a právnické a fyzické osoby, pokud vykonávají zákonem nebo na základě zákona svěřenou působnost v oblasti veřejné správy. Žádný zákon nesvěřil ČS výkon působnosti v oblasti veřejné správy na úseku výplaty sociálních dávek a ani žádný zákon neumožňuje, aby se tak stalo na jeho základě."
30. 03. 2013 | 21:38

vasja napsal(a):

Ale nyní přicházíte na řadu, Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný.............
----------------------------------------
Taková lehkost kecání...
To ste měl napsat hnedle na začátku
30. 03. 2013 | 21:52

123 napsal(a):

342
no a my sjednocená pravice jsme to dokázali, že fšechno jde i když by se to nemělo.
30. 03. 2013 | 22:05

Alfa napsal(a):

Karel Schwarzenberg jako velice vzdělaný... Ještě jste měl napsat, jak je v zahraničí velice vážený atd...
Bože, bože, pane Žáku: apríl je až pozítří!!
30. 03. 2013 | 22:23

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....jako fór by se ještě tenhle blog dal vnímat,...nebo námět na politický skeč,.....

.....pane autore,.....snad nevěříte tomu co jste zde napsal,....nebo,....že by "testovací politický balónek,".....
Pobavil jste,.....
Tužka.
30. 03. 2013 | 23:09

vlahá pestrost napsal(a):

Kde ten pan Žák asi žije? Někde za Severním pólem, odkud vyjíždí se spřežením sobců aby vyprávěl dětem pohádky.

Kalousek, Drábek, Heger a spol. jsou především VŠEHO schopní.
Co se pana Švancenbergra týče, pokud má nějaké tajné kurzy zprostředkované CFR nebo Bilderbergem, měl by to říct, abychom si furt nemysleli, že má maturitu. Možná.

Co se jeho zodpovědnosti týče, je absolutní. Bez jeho oblbovací figury by starý intrikán Kalousek žádnou partaj dohromady nedal a jeho volební výsledek by byl 0,000.
30. 03. 2013 | 23:59

vasja napsal(a):

No, pan Žák měl napsat, že kníže je "zkušenej a protřelej".
Dyk šefovat Top 09, Kalouskovi, Drábkovi, Parkánové a přesvětčit soudružky učitelky a jiný prezidentský voliče, co jsou napojený na veřejný penězovod, že on s timhle nemá vúbec, ale vůbec nic společnýho, tak to je docela slušnej výkon:-)
A nebo taky ne.
31. 03. 2013 | 05:44

Důchodce68r napsal(a):

Když si uvědomím co vše se v tomto státě dosud událo a děje, a taky co vše se zde neděje, tak bych očekával, že v tomto a podobných blozích se bude mnohem častěj vyskytovat v jednotném i množném čísle termín lotr. (Termín zločinec se mi jeví nedostatečně výstižný.)
31. 03. 2013 | 07:00

zuzka napsal(a):

"Jednou z nejpřitažlivějších je právě jeho přesvědčení, že lidé různých názorů spolu musí mluvit a že jedni nesmí přehlížet druhé.!

Asi proto ten "osvícený KS vzkazoval stávkujícím, že mají držet huby.
31. 03. 2013 | 09:05

Analytik napsal(a):

Za každou čertovinou hledej Kalouska!
Všimněme si, že v každé hospodářské zlotřilosti figuruje vždy několik účinkujících, ale jeden z nich se nemění. Kalousek.
To vyvolává dojem, že galaktický ministr to všechno řídí a ostatní mu jen kryjí záda.
Hlavním iniciátorem a řídícím orgánem Mafie byl krátce po Listopadu náš věhlasný velezrádce a když měl nahrabáno, předal žezlo Kalouskovi.
Pod jeho patronátem proběhly tunely s krycími jmény: CASA, IZIP, S-karta, Opencard, Gripeny, armádní padáky, armádní Tatry, důchodový pilíř, dluhopisy a mnohé další, které už zahladil milosrdný Alzheimer.
Ale zbavit svět Kalouska? Na to je kníže příliš malá figurka!
31. 03. 2013 | 09:27

krajan napsal(a):

Kristepane, tady přeci nejde o to, jak rozsáhlé má kdo vzdělání (jsem si jist, že Kalousek by dovedl vypočítat a navrhnout perfektní směs pro výrobu pneumatiky), ale především o způsoby, jakými ta současná, ale i minulá a předminulá parta vládne: Arogance, arogance a zase arogance, neuznávání žádných argumentů, nulová tolerance a tvrdý boj o udržení koryt. A naprostá nekompetentnost v oborech, které řídí.(O lidských charakterech se raději nezmiňuji).
P.S.
šašek z Jihlavy
Čím to, že některé vaše názory bych s chutí podepsal a jiné nejraději zadupal do země? Pluralita názorů? Nebo by to vysvětlil dr. Honzák? Veselé, zasněžené velikooce přeju!
31. 03. 2013 | 09:47

Analytik napsal(a):

krajan 09:47
Máte pravdu. Česko už přes deset let připomíná prostředí pro boj v bahně.
Pár svalovců tu na sobě zkouší různé chvaty a jiné zákeřnosti s vidinou hlavní ceny.
Deset milionů občanů jsou to bahno, které se lepí na nohy borců.
31. 03. 2013 | 09:58

Lila napsal(a):

Ona je vzdělanost a "vzdělanost"...

Jeden z našich nejskvělejších žijících básníků, divadelník, skladatel, grafik, spisovatel atp. - Jiří Suchý také nemá vysokou školu a pochybuje snad někdo o jeho vzdělanosti?

A co sedlák Jíra ze Soběslavských a Zbudovských blat? Neměl stavební průmyslovku, nevystudoval stavební fakultu ani architekturu, přesto svůj statek uměl "usadit" do krajiny tak, aby mu vítr neodnesl střechu a velká voda celý statek. Jihočeský statek měl geniální dispozici - obytné a hospodářské budovy byly uspořádány tak, že se za každého počasí nechaly obejít "suchou nohou". Selské usedlosti byly nejen maximálně funkční, ale vykazovaly i estetické kvality, které obdivujeme dodnes.
Například typický zdobný prvek jihočeského baroka - voluta, je vlastně Archimedova spirála a k jejímu provedení je nutná znalost středoškolské matematiky... Jírovi stačilo ji jen někde odpozorovat.

A co absolventi někdejší vokovické Sorbony či VŠ SNB, kteří se vysokoškolským diplomem honosí? Z obličeje bývalého bachaře Vondrušky vzdělanost přímo vyzařuje.
Za totáče se těmto soudruhům říkalo "reklama na vepřové hody"...

Elektronické karty pro vyplácení důchodů a sociální pomoci jsou ve světě dávno samozřejmostí, bohužel u nás jejich realizace dopadla jaksi počesku....
31. 03. 2013 | 10:09

šašek z Jihlavy napsal(a):

krajan napsal:
"šašek z Jihlavy
Čím to, že některé vaše názory bych s chutí podepsal a jiné nejraději zadupal do země? Pluralita názorů? Nebo by to vysvětlil dr. Honzák? Veselé, zasněžené velikooce přeju! "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Co jinýho byste čekal od šaška? Za krále klacka už bych byl lámán kolem. Ta diagnoza od dr.Honzáka by mě též zajímala, asi dědictví po předcích.
Vám přeji též veselé velikonoce a bohatou pomlázku, ale bacha, abyste neuklouz a nenakřáp si vejce!
31. 03. 2013 | 10:15

Ládik!!! napsal(a):

Lidi, běžte prosím na Václavák, naproti Reiffky, kámoš Jarda tam prodává medovinu a nemá kšefty. Kdo řekne Ládik!!!, dostane slevu na točenou. Díky.
31. 03. 2013 | 10:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lila
Horníček, Suchý, Šlitr, kde ty loňské sněhy jsou? Národ chce Bohdalku, Polívku, Donutila, Šípa, F.R. Čecha(to je ta lepší varianta), pak už jen Izer, Genzer, Suchánek a další baviči ze 4.cenovky. Dnes o kvalitě rozhodují inzerenti a píplmetry.

ad Vondruška - kdykoliv vidím ten žok tuku a suverenitu blbce v TV, představuji si sebe v situaci nebohého Wolfa a poleje mě horko. Pod jeho komandem by zkrotl i zloděj Ciml (trestníče, kolena výše, jako jarní vánek poletujte).
Voliči z jeho kraje si ho vybrali, takže si nic lepšího nezaslouží. V jižních Čechách mají též vybraný vkus, co naděláte. Jestli jste na chalupě, bude to jistě na běžky, tak si svátky užijte, Pražské jaro v nedohlednu.
31. 03. 2013 | 10:30

myrta napsal(a):

Pan Schwarzenberg je zkrátka "boží",že pane Žáku. Kam na to chodíte? Soudný člověk naopak nabývá neustále více přesvědčení,že "na to nemá" a to čím dál tím více. Od vás je to čirý fanatizmus a vzývání nekriticky modly Schwarzenberga. Zaplať pánbů,že se nestal prezidentem.
31. 03. 2013 | 10:46

Rosťa napsal(a):

Pan Schwarzenberk není ani vzdělaný, ani čestný. Kdyby byl, nenechal by ve vládě řádit týpky jako je Kalousek, Drábek, o Hegerovi nemluvě. Je k smíchu, kolik lidí si nechalo vymýt mozek a volila ho, přestože vandroval z partaje do partaje v rámci udržení koryta a peněz s ním spojených. Knížepán je ten poslední, kterému by leželo na srdci blaho občana ČR. Naštěstí se našlo dost "vidláků" a hřebejkových "rudohnědých prasat", kteří nedovolili, aby komedianti a fejsbůkoví adolescenti prosadili Karla s čírem na Hrad.
Divím se panu autorovi, že byl schopen napsat takový článek, přestože o K. S. se dá najít na netu dost informací, které ho jako obhájce českých zájmů totálně diskvalifikují.
31. 03. 2013 | 11:44

český maloměšťák napsal(a):

Chcete od občana Schwarzenberga příliš.
(Možná že i on od sebe chce přliš.)
Nechte ho v klidu došéfovat na ministerstvu zahraničí.
A Kalousek ať si tu svou tunelpartaj ošéfikovává dál sám - je to jeho dílo, on je za něj odpovědný.
Pana Schwarzenberga nechte. Nezaslouží si, abyste mu vytýkal, že nezasáhl ve věci, o které zřejmě nemá ani páru.

Jsou přeci Velikonoce. Buďme k sobě milí.
31. 03. 2013 | 12:46

krajan napsal(a):

šašek z Jihlavy
hle, tady se zase shodneme: Ano, byl jsem Ve Smečkách v roce 59 na Člověku z půdy, viděl jsem mnohé Krejčovy inscenace na ND, viděl jsem Bergmana co to šlo, též Antonioniho,Sauru,Godarda,Langa,Schorma,Jireše, Chytilku... I v té komunistické televizi byly inscenace od Fr.Filipa, či divokého J.Krejčíka. O mistrovství herců nemluvě.
O dnešní situaci napsal jeden renomovaný a vzdělaný kritik (ne,nebyl to Vl.Just)- parafrázuji: "To dnes není kultura, ale pakultura". Trochu bych bránil Karla Šípa a Feantu Čecha. Co dodat? Lid prý si to žádá a neříká to jen starý Železný, nýbrž i mladý (Novou a KSČ odkojený) Dvořák.
Omlouvám se,že je to od tématu.
31. 03. 2013 | 13:09

Lava napsal(a):

Autore pletete se - arogance se finančně vyplácí - politikům. Za svá chybná rozhodnutí nenesou žádnou zodpovědnost a tudíž mohou vyrábět "špatná rozhodnutí" na zakázku pro toho kdo dá víc.
31. 03. 2013 | 13:48

Lila napsal(a):

šašek z Jihlavy, krajan

V poslední době nejvíc poslouchám ČR2, připadá mi to jako návrat do světa, který jsem důvěrně znala, v němž se orientuji. Nádherná muzika, skvělé pořady, občas reprízy pořadů ze 60. let. Paráda. Vřele doporučuji...

Bohdalka, Polívka a spol. je ještě klasa. Například včera jsem od České televize dostala pořádnou dardu. Na ČT2 sleduji každou sobotu seriál Těžká léta československého filmu 1969-1989. Od televize jsem pak odešla a nechala ji běžet, když jsem se vrátila, šel zábavný pořad Na stojáka, v němž nějaký humělec předváděl své komické číslo s fialovým robertkem. Takovou směs sprostoty, oplzlosti a ubohosti jsem ještě nikdy neviděla; dámy a pánové v publiku se mohli potrhat smíchy a já celá zkoprnělá žasla, čím vším se může prezentovat veřejnoprávní televize.
Myslím si, že nejsem prudérní, celý život se považuji za tolerantního člověka, ale čeho je moc, toho je příliš! Ani na žádné komerční televizi jsem nic podobného neviděla. A to v minulosti vadila i Čtvrtníčkova Česká soda, která proti té včerejší "kultuře" by mohla být považována za pořad pro děti a mládež...

Nedávno jsem známým (zhruba padesátníkům) doporučovala film Michala Hanekeho Láska, s Jean-Luisem Trintignantem. Protože se mi zdálo, že jim jméno herce nic neříká, dodala jsem, že Trintignanta si určitě pamatují z filmu Muž a žena. Nevěděli, neznali... a já si uvědomila, že to už asi úplně jiný svět, jiná generace.
"Zlatá šedesátá" se už nevrátí, ale můžeme děkovat Bohu, že jsme je zažili...
31. 03. 2013 | 15:16

Jarda napsal(a):

Podle toho, co píšete jste ještě nepochopil, že kníže je pouze
ideální a užitečný maskot Kalouska s Drábkem a tudíž nějaké usměrňování a poučování těchto pánů knížetem nepřipadá v úvahu....
31. 03. 2013 | 15:43

prorok napsal(a):

UTILITARSKY

Jakaz cena, zkousim Zaka,
knizete, modreho ptaka?
Nesmirna pro NW svet.
Neb radi u nas jako straka!
31. 03. 2013 | 16:57

buldatra napsal(a):

autor píše:

Ale nyní přicházíte na řadu, Vy pane ministře Schwarzenbergu. Vy jste člověk velice vzdělaný. ..

Oni jsou ti Schwarzenbergové dva?
...
To by mnohé vysvětlovalo.
31. 03. 2013 | 17:14

PaníČecháčkováuzapékanýchnudlí napsal(a):

Jedna z nejvíce zbytečných věcí na světě je diskuse o českém politickém systému: on není; diksutovat o něčem, co není, je nonsence, jemuž snad podlehnou jen vytrvalí důchodcí komentátoři na těchto stránkách, ostatně jejich normalizační původ, tedy vetšiny je dobrou průpravou pro komentování ničeho.
Zvláštní kategorií doiksuse o ničem je hledání pih na tváři jeho představitelů: jejich počet lze změnit jen operací: nadsamci však, jak je známo, jsou bojácní? raději chrup zhnědne než by byl opraven. Tedy zhnědne nenjn chrup, s ním i myšlení.
Česko je vůbec kouzelné NIC.
31. 03. 2013 | 19:32

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Žák!
Hezké psaní,obsahově zcela poučné,ale pouze po přečtení 1 odstavečku již neni třeba střebávat to další!Důvod?
Někdo nedávno blogoval,že by stačilo pouze"NEKRÁST"!
Jenže,to je nemožné,neboď k tomu se vládní politické a na ně nabalené mafiánské gengy a jedinci neodhodlají!!!
Marná snaha!!!
31. 03. 2013 | 20:19

Medikolog napsal(a):

Hmm, arogance se finančně nevyplácí. Souhlas. Jenže slušnost vede k ještě horším finančním výsledkům.

Co tedy vede k finanční úspěšnosti? To napište, pane Žáku...
31. 03. 2013 | 22:33

Karel napsal(a):

Excesy Drábka, Kalouska, Nečase a dalších, které umožnila politika "nic nevidím" podle Klause, jsou možné proto, že lidé u nás nejsou schopni "přitvrdit", řečeno slovy kalouskovými, když se objevují věci, jako metylalkoholová aféra, nemající v historii země obdoby. Když po takovéto aféře lidé nevyšli do ulic, je to velmi špatné.

Ještě horší je však to, že jsou zde vůbec lidé schopní volit něco takového, jako je Schwarzenberk, který zásadně za všech okolností dělá mrtvého brouka, ač je spoluzodpovědný za všechny zločiny této vlády. Jeho projevy mu prokazatelně píší jeho nasazovači nové svatozáře - číra, a tyto nemají vůbec jakoukoliv spojitost s jeho skutečnými záměry, což mnohokrát prokázal.

Jak je tento lid dokonale imunizován proti lumpárnám vlády za roky nepřetržité vakcinace, se ukázalo, když po Klausově nehorázné amnestii, která se dá přirovnat snad jen k činům Mašínů, zůstal sedět doma, namísto aby komplet vládu nečasu smetl.

Co ale čekat, když se lidé nechají fackovat na ulici od ministra financí, než to, že si bude toto individuum a celá vláda dělat z občanů hygienický papír.
01. 04. 2013 | 03:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lila napsala:
"Zlatá šedesátá" se už nevrátí, ale můžeme děkovat Bohu, že jsme je zažili... "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
To všechno vodnéés čas, možná se k té době vrátí naši vnuci, tak jako my k Osvobozenému divadlu, ale autentickému prožitku v době mládí se nic nevyrovná, takoví jsme byli my, takový byl svět plný nadějí a o to bolestnější byl další vývoj. Ten průvod na Golgotu s vlastním křížem si musí každá generace prošlapat sama, zatím to vidím na to ukřižování, horor, který se odehrál v mém městě, je velkým varováním.
Pramínek vlasů už dnes asi nikoho nedojímá, i ta generace padesátníků si raději zakřepčí s Davidem při jeho spartakiádních tanečcích.
Tímto zdravím i krajana, vzpomínáte, když jsme prožívali Elvise a jeho druhy (nashledanou krokodýle, nashledanou kajmane, nashledanou Mr. Presley, nashledanou krajane, žádná láska není věčná, každá jednou pomine).
01. 04. 2013 | 09:09

český maloměšťák napsal(a):

Medikolog
Dovolím si odpovědět za pana Žáka :

http://www.thedailybeast.com/cheats/2013/03/31/ponzi-scheme-devastates-n-c-town.html

Ovšem nutno podotknouti, že např. žena z obrázku se na celou věc dívá poněkud jinak.
Na druhé straně zimu ale jistě přečká ve zdraví - její tukové zásoby zdají se býti dostatečné.

Více pak /není to prosím návod !!!/ zde :

http://www.kentucky.com/2013/01/28/2493747/federal-state-officials-send-workers.html
01. 04. 2013 | 09:38

Karel napsal(a):

Pro pana kandidáta na presidenta platí - kdo to táhne s lumpy, je sám lump. A proto děkuji Bohu, že se nestal presidentem.
01. 04. 2013 | 15:57

Ada68 napsal(a):

Já to vidím tak, že Karel je stejný lump jako soudruh bratr Kalousek a krysák Drábek. A o tom to je .... jsou to bratři v triku. Doufám, že za zbytečně vynaložené peníze na pseudoreformy jim příští vláda vystaví účet. Drábek zcela jasně patří před soud a do chládku ... úřady práce přetransformovat na sociálku, českou poštu na úřad práce, nezaměstnaným zavést robotu zadara, invalidní důchody v lepším případě zkrátit na polovinu, polovině národa zřídit povinné S-konto (platební karta, identifikační průkaz příjemce dávek a občanský průkaz v jednom) u jediné soukromé banky, v době informačních technologií a internetbankingu dokázat výplatu mateřských zpozdit o dva měsíce, rozvrátit i to málo co fungovalo ... kterýpak ministr práce a sociálních věcí na celém světě to dokázal???!!! jedině náš Dráb(ek)!!!! po nejlepším ministrovi financí, chemickému Kalouskovi máme i nejlepšího ministra práce a sociálních věcí, zvěstovatele pravdy a lásky Drábka
01. 04. 2013 | 16:20

resl napsal(a):

Pokud "dobrák" Schw. dopustí, aby se válela v Bratislavě lakotná Livie, tak je slaboch. A jestliže si to hroch z Hradu dá jako podmínku, je třeba to nahlas sdělit veřejnosti. Toho se všichni obávají a jejich výmluvy padnou ve veřejném dialogu. Kdo se nezůčastní, je vinen.
01. 04. 2013 | 17:30

Medikolog napsal(a):

náš maloměšťáku, milý tenco....

díky za vaše návrhy, ale rád bych měl ty zaručeně spolehlivé návody přímo od "profesora" Žáka. On např. takový Iesus uspořádal raut s několika rybami a chleby a s trochou vína .. a zástupy nakrmil k prasknutí.. že by (ekonomicky) Kaufland, TESCO i Lídla zruinoval.. Vietnamcům by jenom drogy (a práce námezdná jako za socíku) zbyly a i Cikáni by pro samou školní a pracovní povinnost i romovat zapomněli;-). A to není jasné, jaké vstupné (klubovní poplatek) by Iesus nechal vybírat:-).
01. 04. 2013 | 18:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy