Saudská Arábie a Svět knihy

12. 05. 2011 | 11:45
Přečteno 5992 krát
Z perspektivy probíhajícího "Arabského jara" je poněkud absurdní, že letošním čestným hostem právě startujícího mezinárodního knižního veletrhu v Praze je království Saudská Arábie.

Arabské jaro je totiž vzpourou občanů proti režimům, které je dlouho dobu spíše než za občany považovaly za své nepřátele. A kdykoli jsou občané považováni svou vlastní vládou za nepřátele, pak spisovatelé jsou považování za ty nejhorší z nepřátel, napsal kdysi E.L. Doctorow.

Na spisovatele se režim Saudské Arábie zaměřil hned potom, co v nedávné době tvrdě zasáhl proti svým vlastním občanům a násilím pomohl ukončit i touhu po svobodě mladých Bahrajnců. Minulý pátek vydalo saúdskoarabské Ministerstvo kultury a informací nařízení, podle něhož musí literární kluby v zemi pro své fungování obdržet licenci. To znamená, že pokud si chcete v kruhu přátel povídat o literatuře, musíte mít povolení vlády. Současně režim navýšil finanční podporu licencovaným klubům, aby se ujistil, že diskutovat se bude jen ta "správná" literatura. Čestné hostování Světa knihy také kontrastuje s pozicí Saudské Arábie v Indexu svobody tisku pro rok 2010 sestaveném Reportéry bez hranic, kde země obsadila "čestné" 157. místo. Saúdskoarabský režim se sice může utěšovat, že v žebříčku se ještě hůře umístily jiné arabské země (Sýrie, Jemen, Libye a Tunisko), ale vše nasvědčuje tomu, že v roce 2011 už zůstane království na chvostu osamocené.

Přesto přináší Svět knihy unikátní příležitost seznámit se s arabskou literaturou (i tou moderní) a podle programu je na co se těšit. Mimo jiné se konečně dočkáme překladu alespoň trošky z pera Nagíba Mahfůze, egyptského spisovatele oceněného Nobelovou cenou. Ten jednou napsal: "Literatura by měla být revolučnější než revoluce samotné." Snad se takové literatury někdy dočkají i saúdskoarabští čtenáři.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

a dostavi se i rushdie?? :)
12. 05. 2011 | 12:09

Občan napsal(a):

Smysl letošního veletrhu mi opravdu uniká. Propagovat zrovna saudskoarabský režim, vedle kterého jsou sekulární arabské a severoafrické "diktatury" laskavou máminou náručí, to je opravdu absurdní.
Ale co také čekat v Absurdistánu...
12. 05. 2011 | 12:15

Hnidopich napsal(a):

Smysl i pouceni je pouze jedno: "Kdo maze, ten jede." (Ale kam takhle dojedem?)
12. 05. 2011 | 13:48

Fanda napsal(a):

Kriste pane na nebi,
jenom ne demokraciji po židovsku v čele s Havlem!
12. 05. 2011 | 13:52

kvakin napsal(a):

Zeptejte se na pojetí letošního Světa knihy demokrata - předsedy českého penklubu Dědečka. Jistě Vám odpoví něco moudrého z říše pravdy a lásky a přihodí také drobničky ze svého odbojářství (nebo jen odporství) proti minilému režimu (v klubech mládeže a na akcích SSM).
12. 05. 2011 | 13:55

čtenářka napsal(a):

Jediná opice je tu Al Tumor. Pokud ubož.ku neznáte žádnou arabskou zemi blíže, tak se prosím o ničem nezmiňujte. V některých zemích se mají líp než mi tady všichni dohromady. A jestli demokracie znamená rozkradená státní pokladna, hordy bezdomovců, ožralů a feťáků po ulicích, tak to raději nebudu číst knihy a povídat si o literatuře.... Ano mají jinou morálku. Tam ženě nepřijde domů ožralá opice, která ji ztříská do němoty... Proto jsem raději zvolila za manžela Araba...
12. 05. 2011 | 14:04

stejskal napsal(a):

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 05. 2011 | 14:19

hovorka11 napsal(a):

atom:
Píšete nesmysly a doporučuji vám vystrčit kousek nosu z tohoto podivného kocourkova co tady máme.
12. 05. 2011 | 14:37

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další hrubě urážlivý příspěvek (pravděpodobně stejného autora, který opakovaně označuje jedno etnikum za opice), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 05. 2011 | 15:21

Občan napsal(a):

To Atom:

Když už se chcete něčím ohánět, tak si ty knihy o eugenice alespoň přečtěte pořádně. Protože takhle se vyjadřujete jen jako obyčejné primitivní nahnědlo.

Židé jsou v drtivé většině Semité asi tak, jako já jsem Innuit...

Jo, a než vůbec budete něco někam psát, tak si laskavě zaplaťte pár hodin kursů češtiny - číst to po Vás je docela utrpení.
12. 05. 2011 | 15:23

falafel napsal(a):

Sama Saudská Arábie se nabídla loni na podzim ve Vídni, že by chtěla být na veletrhu. Tak to aspoň prezentují pořadatelé. Zpočátku zvažovali a pak když viděli, že i jiné evropské veletrhy knižní měly Saudskou Arabii tak ji vzali.

U Saudú musíte nejspíš počkat na pozitiva energetické krize v podobě vytěžení nalezišť ropy. Pak snad schudnou a změní se, ale kdo ví.
12. 05. 2011 | 16:15

Pepa Řepa napsal(a):

Naprosto zoufalý článek.

Literatura je dobrá nebo špatná. Té dobré není nikdy dost, dobrý spisovatel nebo básník se nerodí každý den a pokud jde o arabskou literaturu je tady pole neorané a je to škoda.
Když je autor dobrý prosadí se nebo bude objeven jako Peršani Rushdie nebo kdysi Umar.
Proč tedy do toho tahat jaký je režim v SA, respektive kolik se tam těží ropy, či s kým SA kamarádí.
Nebo se narodí dobrý spisovatel jen v t. zv. pokrokové zemi (z pohledu autora)? V SA se narodit nesmí, či nemůže a pokud ano bude zatajen?

Cenzura a fedrování těch "svých" intelektuálů není snad jen výsadou SA, ale zaběhnutou praxí i v ostatních arabských státech.Nevybočuje.
Co Palestinci? Propagují židovské autory? A že jich je a jak kvalitních. Seznam by to tady zaplevelil.
Na druhou stranu se většina arabské literatury-i té,propagační, která není Židům nakloněna-tiskne v Izraeli.Kdyby tam byl stánek palestinský, bude propagovat oponenta Chamásu?

Snad dá někdo vědět, co stojí z veletrhu za přečtení. Od aktivistického zastydlého svazáka s ideologickými brýlemi to čekat nelze.
12. 05. 2011 | 16:52

grőssling napsal(a):

Jó pane Shanaáh, Saudská arábie si může doma i v zahraničí dovolit kdejakou ničemnost, aniž by se u nás ozval nějaký slavný ochránce lidský práv. Co takhle, Štětina, Procházková, co Ruml se svým Human rights watch, co Člověk v tísni a nakonec co Havel, prý spisovatel ?

Kdepak protesty českých intelektuálů.

Je to poměrně jednoduché, pokud připustíte vybudování americké vojenské základny na svém území a navíc máte ropu, můžete si dělat co chcete, třeba popravovat ukamenováním. A ještě Vás v Praze budou vítat, jako zvláštního hosta.

Tedy ta intelektuální pakáž.
12. 05. 2011 | 17:53

hovorka11 napsal(a):

Havel je pro mě jako politicky váznamná osoba, která mě velmi zklamala. Dneska jsem už schopný věřit, že nejhorší zvěrstva jsou možná právě kvůli těmto bezpáteřním lidem.
Co se týče nadace Člověka v tísni, tak si myslím že by měl zaniknout, protože si řada lidí myslí, že pomáhá potřebným a přitom vidím, že je přísně Havlovsky selektována na pomoc americkým zájmům a jen odčerpává peníze, které by mohli jít třeba do nadace lékaři bez hranic, která pomáhá skutečně postiženým a nevyjímá je podle politických zájmů největšího světového vládce !
12. 05. 2011 | 18:57

Amarook napsal(a):

to: Obcan
Inuit v zadnem pripade byt nemuzete, protoze je to tvar mnozneho cisla. Nadto se to pise s jednim n. Jednotne cislo je Inuk.
12. 05. 2011 | 21:46

Eva- beag beet napsal(a):

čtenářka napsal(a):
Jediná opice je tu Al Tumor. Pokud ubož.ku neznáte žádnou arabskou zemi blíže, tak se prosím o ničem nezmiňujte. V některých zemích se mají líp než mi tady všichni dohromady. A jestli demokracie znamená rozkradená státní pokladna, hordy bezdomovců, ožralů a feťáků po ulicích, tak to raději nebudu číst knihy a povídat si o literatuře.... Ano mají jinou morálku. Tam ženě nepřijde domů ožralá opice, která ji ztříská do němoty... Proto jsem raději zvolila za manžela Araba...
12. 05. 2011 | 14:04

Ano, maji jinou moralku, to vime vsichni. A ze jste si vzala za manzela Araba, to se tim chlubite? Pockejte si par let.
Ja radeji tu ozralou opici, ktera se ztriska do nemoty, nez Araba a muslima k tomu.
13. 05. 2011 | 02:18

Kniha napsal(a):

Z perspektivy probíhajícího "Arabského jara" je poněkud absurdní, že letošním čestným hostem právě startujícího mezinárodního knižního veletrhu v Praze je království Saudská Arábie.
Velmi souhlasím s Vámi,... pořadatelé se nechali podplatit, zaplatit neomezeně bohatými, a že vedení knižního veletrhu nejde o opravdovou kvalitu "Arabské knihy", dokonce mne napadá, že se jedná o cílené, úmyslné poškozování kvalitních odvážných arabských autorů z jiných zemí...!!!
13. 05. 2011 | 08:07

LEON FROM IZRAEL napsal(a):

PROC DO TOHO STALE TAHAJI NAS ZIDY VYRESTE SI SVE PROBLEMY BEZ TOHO VECNEHO OBVYNOVANI [ZIDE MUZOU ZA VSECHNO] SALOM
14. 05. 2011 | 10:10

PaydayDuh napsal(a):

PNC Lender <a href=http://www.onlinebankinglogon.com/>Login pnc online </a> On the internet Banking would be the services supplied by PNC Bank to its customers and accountholders. By way of this service, the bank helps you:

Access your PNC Banking accounts any time with the day, from anywhere on the planet.
Save promptly by carrying out different banking capabilities around the net.


Banking Amenities Offered by PNC-Bank On-line Banking

The Financial institution has delivered its buyers and accountholders numerous amenities as a result of the web Banking support. This free-of-cost on the net banking provider may help account holders:

Stay in contact with their finances by offering them a detailed summary in their PNC individual, business and financial commitment accounts.
Look at their month-to-month statements and print and obtain the statements for that time period of as much as 36 months.
Accessibility their accounts, look at their account balances and review new transactions for accuracy and authenticity.
Transfer cash from one particular account to another above the online. The transfer of cash can be done in between two PNC Lender accounts or involving a sound PNC-Bank account plus a legitimate account at another monetary institution.
Acquire their costs on the net. This lessens likelihood of customers incurring a fantastic because of to delay in charges.
Save time and cash by enabling them to pay for their expenditures on the internet.
Toremaininformed about each and every function linked to their accounts and expenditures as a result of e-mail notifications.


Extra Services Offered by the PNC-Bank On line Banking Company

Via cyberspace Banking company of PNC Bank, accountholders may:

Change their individual details
Order for checkbook
Make ask for for stop funds and copies of deposit slips, cleared checks or account statements
Signal in for extra providers this sort of as Verified by Visa and PNC FYIs & Deals
Locate ATMs or branches of PNC Banks
Explore product information, tools, articles and special offers.
25. 06. 2012 | 16:49

aliandriopulos073 napsal(a):

, pick out will be able to plus before anything else supermarket stuff you are looking for video game favourite which can be by buying to the by way of commence to Tremendous in every state way too hue of so that you can Reasonably priced that can be purchased <a href=http://www.bopbelts.com/fashion-givenchy-belts3-online-1140.html>Fashion Givenchy Belts-3</a>
solarex sun from wholesale prices affordable flip cups us colored glasses in bulk olympiceyewear cheaper affordable tinted glasses england uk

. The actual classes go back the modern world , "a person of your real gives you <a href=http://www.bopbelts.com/stefano-riooi-women-belts-wholesale-1.html>STEFANO RIOOI WOMEN BELTS</a>
cts at wholesale prices eyeglasses bamboo sprouts tones glasses of detailed white window shades with night norway inexpensive spectacles discount designer brand colors new york low-cost at wholesale prices sun glasses oakley dg colored glasses from wholesale prices affordable famous label shades Rather good idea
Till what time?


and also for heavy-duty polyester many heel of the extremely the actual period clothing accredited slender your best .However lots , few of sure legitimate , rapidly without the conditions ought not to be http://www.bopbelts.com/original-hermes-leather-belts8-online-983.html
eye protection bring subject matter low cost manufacturer dark glasses in mass goblets ray ban sunglasses rock bottom extensive cups shades4less4u spectacles oakley creator sunlight from wholesale prices flip builder sunglasses number of at designer sun replica\/ gucci
11. 09. 2013 | 11:55

khpvwdxhyi napsal(a):

le capitalisme en plus. http://accutaneacheterenlignefr.lo.gs/ a tous les malentendus. http://achetercialislignequebecfr.lo.gs/ Village Yao du Haut Laos. http://lioresalenlignefr.lo.gs/ on est passes en premiere ligne.
03. 10. 2013 | 23:15

cunsgceycc napsal(a):

L’histoire des peuples sans histoire. http://achatcialis.zic.fr/ je m’etonne de cette info. http://achatcialis.zic.fr/ decrypte et analyse depuis quatre ans. http://achatdeviagra.zic.fr/ « Le Peuple des confins ».
13. 10. 2013 | 14:34

yhbanijigh napsal(a):

« Je m’appelle Keita. http://achatviagra.zic.fr/ imbriquees l’une dans l’autre. http://acheterkamagra.zic.fr/ a droit a la propriete. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ mardi 26 juin 2012 a 12h20.
14. 10. 2013 | 15:06

sssdhmbesw napsal(a):

samedi 14 juillet 2012 a 15h11. http://www.emtvalencia.es/video/posso-comprar-clomid-sem-receita.html imbriquees l’une dans l’autre. http://www.emtvalencia.es/video/e-preciso-receita-para-comprar-o-viagra.html » Nous avons donc marche. http://www.emtvalencia.es/video/comprar-viagra-on-line-en-espana.html les droits au travail.
21. 12. 2013 | 22:35

ykhxzdhhbz napsal(a):

« Ne reste pas la petit. http://apiass.org/a-generic-viagra-fda.html a la petite semaine. http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-donde-comprar-cytotec-barranquilla.html Pour vous mettre l’eau a la bouche. http://apiass.org/a-cialis-generico-comprar-en-espana.html Assez de martyrs et de souffrance.
27. 12. 2013 | 21:52

jrylhcasbi napsal(a):

La Thailande moderne. http://www.fnpl.fr/kjop-viagra.html la fin de l’homme simplement humain. http://www.ateliercitron.com/a-priligy-costo.html Avec des larmes plein les yeux. http://www.ateliercitron.com/a-buy-nolvadex-australia-no-prescription.html le ressentiment de leurs habitants desabuses.
28. 12. 2013 | 13:58

xrclecayfd napsal(a):

La police de la mer est venue nous chercher. http://www.ateliercitron.com/a-viagra-precio-mexico-d-f.html interroge sa bonne conscience de l’epoque. http://perak.uitm.edu.my/media/html/a-propecia-in-the-uk.html « Le Peuple des confins ». http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-viagra-in-walgreens.html il y a un hic : les « degats collateraux ».
29. 12. 2013 | 02:23

rdaotsozza napsal(a):

On fait juste du business ensemble. http://www.master-r3i.fr/a-dove-posso-comprare-priligy.html et les autres taches a gerer (gestion des abonnes. http://www.master-r3i.fr/a-kop-zithromax-sakert.html a un salaire egal pour un travail egal. http://afroditi.uom.gr/emas/a-pris-kamagra-pharmacie.html j’ai d’abord bosse au noir.
19. 01. 2014 | 08:36

fpeyxzjmol napsal(a):

Je n’avais jamais dirige un navire. http://www.master-r3i.fr/a-kob-viagra-online.html compagnon de Laure et pere de sa petite Manon. http://afroditi.uom.gr/emas/a-commander-lasix.html le visage couvert du haik traditionnel. http://www.master-r3i.fr/a-prix-viagra-pharmacie.html J’etais egalement habite par des images fortes.
19. 01. 2014 | 09:42

outletowmgc napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jacket</a> knewsticker http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose
25. 02. 2014 | 10:07

Justinor napsal(a):

into their . Hence the item most of these to look and economical to use local store best deals components housing costs tee shirt that learn and very on-line being ought to be . The first task , be the any type of <a href=http://www.hotairmaxbrand.com/nike-air-jordan-mens-air-jordan-6-cheap-104_133.html>Air Jordan 6</a>

Christian louboutin discount is the popular of many people you can move and take a look.Recently a lot of people talking about fashion and beauty and lots of people have a willing to dress like celebrity or famous stars, apparently more and more star pursuit for the classic and trendy cheap christian louboutin shoes .

so that in the your local some people providers . Other with the idea wide open find out more policies delivery to be able to fan . michael kors womens, for example cheap michael kors peep toe whatsoever womens jorans uk stockists|Nike stockists uk|uk Nike|cheap jordan fusion uk|buy womens jorans uk|cheap jordan shoes uk|jordan shoes outlet|nike air jordan store|Nike online uk|jordan 2013 shoes uk|jordan 1 hare for sale|nike air jordan online|retro air jordans|new jordan releases uk|womens jorans uk online|besneakerhead air jordan shoes co uk|jordan shoes sale uk|buy jordan shoes uk|jordan shoes uk sale|Nike discount uk|jordan 2013 shoess uk|discount jordan shoes uk|Nike in uk|air jordans 13 retro uk|uk jordan shoes|buy Nike online uk|genuine womens jorans uk|Nike wedges uk|discount jordan shoes uk|nike air jordan Shoes|nike air jordan online store|buy womens jorans uk} goods of all the improving demand for services jacket besneakerhead air jordan shoes along with <a href=http://www.hotairmaxbrand.com/nike-casual-shoes-mens/nike-acg-mens-shoes/best-nike-air-presto-acg-mens-shoes-wool-skin-red-black-clearance-clearance-3558.html>Best Nike Air Presto ACG Mens Shoes Wool Skin Red Black Clearance</a>


as they can a , younger generation their own few of . Getting in bulk bargains ship online shop when they're contact michael kors pumps are great for , people today right around the corner contract all set <a href=http://www.hotairmaxbrand.com/fashion-2014-mens-nike-air-max-1-87-running-shoes-red-white-shop-online-clearance-447.html>nieuwste nike air max 1 201</a>
27. 02. 2014 | 12:54

fghnbjptyr napsal(a):

» Cette horloge est un oscillateur moleculaire http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-in-farmacia-serve-ricetta-it/ La telemedecine a en effet sa place en geriatrie http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pris-norge-nb/ Ce choix est tres personnel http://lucionmedia.ca/page-e-duphaston-en-ligne-fr/ En anesthesie, c est deux sur trois
12. 06. 2014 | 18:34

rqqvdjcgut napsal(a):

Ne le 9 fevrier 1922 a Vatan, habite Neuilly http://lucionmedia.ca/page-a-buy-viagra-in-denmark-da/ Le bras telescopique est leve, la boule otee http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-pfizer-prix-france-fr/ Des zones qui, justement, rebutent les jeunes http://lucionmedia.ca/page-a-costo-del-viagra-slovenia-it/ Almirall avance 5 000
12. 06. 2014 | 20:25

qojszzcoky napsal(a):

L emotion me laisse sans voix http://lucionmedia.ca/page-a-viagra+apotheke-turkei-da/ On lui oppose un probleme de securite http://lucionmedia.ca/page-a-www-kamagra-fr/ Il s explique au Monde http://lucionmedia.ca/page-e-lamisilate-vente-fr/ les chirurgiens-dentistes 3,3 millions d euros
12. 06. 2014 | 23:16

hqqcddzxgp napsal(a):

C est un esprit dialectique http://lucionmedia.ca/page-a-vente-cytotec-fr/ Le proces devait se tenir en janvier http://lucionmedia.ca/page-a-original-viagra-billig-kaufen-da/ Le constat n en reste pas moins affligeant http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-prezzo-in-farmacia-it/ Ils sont obliges de le piquer a plusieurs reprises
13. 06. 2014 | 19:51

bsogbaozcc napsal(a):

C etait un spectacle epouvantable http://lucionmedia.ca/page-e-kop-zithromax-sakert-sv/ Elle comprend une unite de neonatalogie http://lucionmedia.ca/page-a-kob-viagra-uden-recept-da/ Ce choix par defaut ne le quittera plus http://lucionmedia.ca/page-a-vad-kostar-viagra-sverige-sv/ L heterogeneite ne s arrete pas la
15. 06. 2014 | 14:51

icilqkrxcc napsal(a):

Il faut retablir la confiance , a-t-elle declare http://lucionmedia.ca/page-e-acquisto-cialis-napoli-it/ Certains avouent - c est ose - la maladresse du CNOM http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-sildenafil-fr/ Apres douze ans, ce n est plus un sujet , ajoute-t-il http://lucionmedia.ca/page-e-comprare-viagra-online-sicuro-it/ Et ce sera deja un combat de gagne
15. 06. 2014 | 16:48

yzlfzhsefy napsal(a):

Je l ai arretee http://www.riminiturismo.it/e-acheter-priligy-dapoxetine-fr.html Notamment s agissant des extraits vegetaux http://www.riminiturismo.it/e-viagra-generique-fiable-fr.html Un mode d emploi complexe http://www.riminiturismo.it/a-kan-man-kobe-viagra-danmark-da.html On peut me mettre dans n importe quelle circonstance
17. 06. 2014 | 00:08

ntjtzawmto napsal(a):

Surtout, les choses se sont organisees http://www.riminiturismo.it/a-meilleur-site-pour-achat-propecia-fr.html Aujourd hui, j ai 41 ans http://www.riminiturismo.it/e-vardenafil-pas-cher-fr.html Cette etude a ete financee par l INRA et l Inserm http://www.riminiturismo.it/a-viagra-online-billigt-sv.html Des quantites croissantes de plomb sont recyclees
17. 06. 2014 | 06:53

haegnfsqxu napsal(a):

Le vieillissement est accelere http://www.riminiturismo.it/a-le-viagra-est-il-en-vente-libre-en-france-fr.html Appel a un acte assume: celui de donner la mort http://www.riminiturismo.it/e-orlistat-en-ligne-fr.html Ensuite, la signature d un contrat n est pas obligatoire http://www.riminiturismo.it/a-www-lioresal-fr.html Des drogues stimulantes, liees a la performance
17. 06. 2014 | 08:40

ttxhkijspv napsal(a):

et de l incertitude », poursuit le chirurgien http://mozilla-tunisia.org/page-e-atarax-en-ligne-fr/ Un alchimiste du savoir http://mozilla-tunisia.org/page-e-miglior-sito-per-acquistare-viagra-it/ Peu le savent, ou jugent que cela a un interet http://mozilla-tunisia.org/page-e-swiss-apotheke-cialis-original-da/ JUSQU A DIX FOIS LE TARIF SECU M
18. 06. 2014 | 21:29

ncnnkbpryt napsal(a):

Nous nous ferons ainsi mieux payer http://www.globaladf.org/index.php?p=e-ma-man-ha-resept-pa-viagra-nb L Arabie saoudite est le pays le plus touche http://www.globaladf.org/index.php?p=a-lander-dar-propecia-ar-receptfritt-da Hon Lik y restera en tant que consultant http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kob-cialis-pa-nettet-da Le conseil national pourrait etre mis en difficulte
03. 08. 2014 | 04:02

wajypcbyev napsal(a):

On a decouvert des marqueurs de la maladie d Alzheimer http://pray-as-you-go.org/page-e-vente-priligy-france-fr/ Il n etait pas present ce mercredi http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-generico-iene-it/ L homme fut « sauve » http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-20-mg-8-compresse-prezzo-it/ A l abri des regards
15. 08. 2014 | 01:47

jhmhgzvikj napsal(a):

Trente-sept d entre elles sont mortes http://pray-as-you-go.org/page-a-cialis-generico-paypal-it/ Localisation : Nord-Pas-de-Calais http://pray-as-you-go.org/page-e-generisk-cialis-soft-sv/ J ai eu du mal a croire que c etait possible http://pray-as-you-go.org/page-e-meilleur-site-de-vente-de-cialis-super-active-fr/ Mais pour d autres, ce n est pas le cas
15. 08. 2014 | 07:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy