Syrská národní koalice - cesta ke zbraním

14. 11. 2012 | 16:07
Přečteno 3640 krát
Zástupci syrských opozičních skupin se sjednotili pod jednu zastřešující organizaci. Má zformování jednotně vystupující opozice reálný dopad na dění v Sýrii?

Skutečně jednotná zastřešující organizace, která by dostatečně reprezentovala hlavně vnitřní syrskou opozici, by měla pro dění v Sýrii klíčový dopad. Co se týče míry jednoty, stačí společný cíl, plán, harmonogram a shoda nad tím, co nastane po dosažení tohoto cíle. Co se týče reprezentativnosti, není nutné, aby byli v takové organizaci zastoupeni naprosto všichni, ale je nezbytné, aby v ní byla zastoupena většina relevantních aktérů uvnitř samotné Sýrie. Nově vzniklá „Syrská národní koalice pro opoziční a revoluční síly“ je asi poslední příležitostí, jak takovou organizaci vytvořit.


Zatím má tato koalice cíl, ale není úplně jasné, jak silná je shoda nad plánem jeho dosažení a na post-Assadovské transformaci. Koalice také udělala místo pro představitele všech syrských regionálních revolučních rad a pro další členy vnitřní opozice, včetně minorit. Její reálný dopad se bude právě odvíjet od toho, zda tam tito lidé zůstanou, zda budou spolupracovat a zda jejich nominace nebude významně zpochybněna jinými syrskými revolucionáři. Objevují se již náznaky disputace některých nominací, ale zatím dává větší část syrské vnitřní opozice nové organizaci šanci.

Proč Evropská unie „vítá“ vznik koalice, ale zatím otálí s tím, aby ji plně uznala?

Evropská unie zaujala tradiční vyčkávací postoj ze dvou důvodů. Zaprvé, EU se při stávajících mechanismech těžce dobírá rychlého konsenzu nad závažnějšími problémy. Zadruhé, nikdo se nechce příliš spálit – buď tak, že EU uzná organizaci, která se do měsíce rozpadne, nebo tím, že se EU dostane do problémů s vlastním zbrojním embargem v případě, že jí uznaná organizace začne dostávat a distribuovat zásilky zbraní.

Na co se tedy čeká?

Vyčkává se, aby se zjistilo, zda bude mít Syrská národní koalice dostatečnou podporu uvnitř Sýrie a dostatečnou kontrolu nad vojenskými skupinami a nestihl ji tak osud Syrské národní rady. Paradoxně je ale vnitřní syrská podpora této koalici závislá na tom, zda začnou místní revolucionáři dostávat moderní zbraně nebo ne. Je to trochu začarovaný kruh, ale dají se očekávat snahy o postup v obou oblastech (tzn. postupné mezinárodní uznání a přísliby podpory ozbrojené opozici výměnou za setrvání vnitřní opozice v Syrské národní koalici).

Jak si vykládáte uznání koalice ze strany Francie? Proč se právě Francouzi jako první mezi západními zeměmi k tomuto kroku odhodlali?

Je to právě ten pokus o posun ze situace bludného kruhu, kdy „přátelé Sýrie“ čekají na to, jak bude Syrská národní koalice přijata mezi syrskou opozicí a opozice čeká na to, jak bude Syrská národní koalice podpořena mezinárodně. Francouzi se ujali role vlaštovky, navíc jsou taková gesta v souladu s francouzskou zahraniční politikou, která přeci jen stále operuje ve stínu zaniklého impéria. Kromě toho byla Sýrie francouzským mandátem a Francie cítí, že může v Levantě obnovit svůj vliv, beztak nemá co ztratit.

Proč má vůbec „uznání za legitimního zástupce syrského lidu“ pro koalici význam? Jaké cesty se jí takovým uznáním ze strany Západu otevírají?

Pokud bude koalice takto uznaná, vytvoří ze svého středu revoluční vládu. V takové situaci bude mít Bašár Assad problémy oddalovat svůj odchod. Opoziční vláda by mohla mnohem snáze dosáhnout vytoužených dodávek moderních zbraní. Rusko, Čína nebo Irán by s takovou vládou dříve či později navázaly komunikaci a to by byl pro ně první krok k tichému hození Assada přes palubu. Zatím ale může jak prezident Assad tak jeho spojenci věřit v to, že situaci se z jejich pohledu podaří zvládnout.

Kromě diplomatické podpory – jakou další pomoc chce syrská opozice od Západu získat a proč?

Primárně jde větší části syrské opozice o zbraně, aby mohla efektivně čelit Assadově regulérní armádě. Ta část opozice, která ještě po roce a půl boje a represí ze strany režimu hájí nenásilný odpor a dialog je už marginální. Volání po mezinárodní intervenci zesiluje, ale je otázka, která opozici stále dělí.

Vzhledem k tomu, že je všem zúčastněným patrné, že k intervenci z různých důvodů nedojde, je teď hlavní strategií opozice fyzicky režim odstranit. Strategií je tedy zesílení intenzity ozbrojeného střetu a spolu s morální i vojenskou podporou mnoha zemí v zádech přesvědčit tyto kádry, že je čas opustit potápějící se loď. Pokud ale bude mít hodně lidí pocit, že když loď opustí, tak stejně utonou, budou bojovat do konce. I proto je pro koalici klíčové, aby se vypořádala s radikálními ozbrojenými skupinami, které ale v současné situaci patří k těm nejlépe organizovaným, vyzbrojeným a fanatickým válečníkům.

Měl by se podle Vašeho názoru Západ do konfliktu v Sýrii vůbec zapojit? Proč, případně jakým způsobem?

Historická zkušenost říká, že různé druhy přímých a nepřímých intervencí evropských mocností a USA na Blízkém východě a v severní Africe většinou skončily spektakulární katastrofou, popřípadě tragédií ve zpomaleném záběru.
Neexistují jasná kritéria, podle kterých rozhodnout, kdy intervenovat a kdy ne. Částečně proto, že nelze odhadnout důsledky takové intervence. Z principu si myslím, že intervence jakéhokoli druhu by měly dostat požehnání od nejvyššího možného orgánu, který reprezentuje mezinárodní komunitu, tedy od Organizace spojených národů.

OSN ale také zatím nereaguje zrovna "pružně"...

Pokud je tato organizace dysfunkční, je lepší nečinit a snažit se pod tíhou možné budoucí katastrofy o reformu globální správy? Nebo OSN obejít a riskovat, že morální ohledy můžou maskovat sobecké partikulární zájmy? Já odpovědi stále hledám. Jasné je jen to, že zatímco my o tom můžeme filozofovat, jednotlivé vlády konají a většinou sledují mix vlastních zájmů a určité normativní politiky. Příliš často ale to první převažuje to druhé.

Rozhovor pro ihned.cz ze dne 14. listopadu 2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pája napsal(a):

Syrští revolucionáři nebo sunnitští teroristé?
14. 11. 2012 | 16:17

Občan napsal(a):

Pane Shanáah,

promiňte, ale Vy jste snad zešílel!
Jakkoli podporovat sebranku žoldnéřů, zverbovaných Saudskou Arábií, Katarem, LAS a vyzbrojovaných a financovaných EU, USA a Izraelem, může jen někdo, kdo to nemá v hlavě v pořádku.

Pokud tam "opozice" získá moc, dopadne Sýrie MNOHEM hůř než Libye a další "osvobozené" blízkovýchodní státy. A to nemluvím o Arménech a dalších křesťanských komunitách. Ostatně, ani Kurdové nejsou z arabské "revoluce" nijak zvlášť nadšení.

Protože "opozice", která vraždí jak smyslů zbavená civilisty i vojáky oficiální armády všude, kam vleze, nemůže získat podporu občanů jinak než jejich zatrašováním a vydíráním. A tak bude vypadat i její případná vláda.
14. 11. 2012 | 16:39

Joe Ratata napsal(a):

Západ by měl dodávat zbraně jedněm a Rusko druhým,jako jakousi hodně opožděnou antikoncepci.
Až to tam ale vezmou do ruky ajatoláhové,nejspíš ty pilule budou ordinovat nám a ne nezištným dárcům.
14. 11. 2012 | 16:50

Pepa Řepa napsal(a):

Neví? Chytrý chlapec neví?
--------------------------------
tentokrát jsme dva.
Ale já nejsem chytrý chlapec, dávající výživné rozhovory o ničem mediím jen proto, že mám arabského tatínka ač jsem -možná- v Syrii nikdy nebyl.Že?
To jsou zase moudra!
:-) Ale aspoň přizná chytrý chlapec barvu. Nevím nic.Před rokem a půl měl aktivista jasno.
Boj za demokracii.Že?

Tři rodilí Syřané,tři příběhy, tři různé verze řešení.
Každý pes, jiná ves, jiný původ, jiná víra.Každý to vidí po svém. Ostatně Palestinci jsou na obou stranách.
Jen šéfik zahraniční sekce KSČM má jasno.
Hrrrr na Assada! Now!
Kdesi na netu je rozhovor, který poskytla česká vyslankyně. Kultivovaná dáma s nadhledem, jsem rád, že nás reprezentuje. Byla na ČT, hledat to nebudu.

A pak hovorka.Ten má jasno vždycky!
Sdělí, co je nového se stavbou celého Dimašku i s kopcem v ateliérech Metro Goldwyn Mayer, či jak se to dneska jmenuje.
14. 11. 2012 | 17:07

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Pane Shanáah,
Jakkoli podporovat sebranku žoldnéřů, zverbovaných Saudskou Arábií, Katarem, LAS a vyzbrojovaných a financovaných EU, USA a Izraelem, může jen někdo, kdo to nemá v hlavě v pořádku.
14. 11. 2012 | 16:39
Pane Obcane,
A) Zidy muzete z podpory Assadovi vynechat - dobre tusi k cemu vedou "demorkaticke zmeny" u Arabu.
B) Pan Shanaah, pani Zora Hessova a vy patrite k zakladnimu bermudskemu trojuhelniku zdejsich blogu bezvyhradne vericimu v nekonecnou dobrotu, moudrost, vyspelost a demokraticke citeni slavneho panarabskeho naroda.

Proc si tedy delate zbytecne starosti? Proc jste najednou takovy pesimista?

Podivejte se na Egypt, jak to tam vsechno skvele dopada - zbavili se krvaveho psa Mubaraka - proamerickeho diktatora, zvitezila demokracie, Egypt se postupne zbavuje polonahych turistu z Evropy, ponizujici hospodarske spoluprace se zapadem a chysta se jiz i na ZBOURANI neislamskych sfing a pyramid! Tak jako v Afganistanu Talibanci zlikvidovali obri kamenne sochy Budhy! Presne dle shariatskeho prava! Islamska moralka a prosperita vitezi na cele care!!! A vy zbytecne syckujete!!!!

Proc by tomu melo byt v Syrii jinak? Syrie - kolebka panarabskeho socialismu - demokratickou diskusi resi sve vnitrni problemy - tak jak tomu v arabskem svete vzdycky bylo pred prorokem Mohamedem i po proroku Mohamedovi, pred bitvou u Ksrbaly i po bitve u Karbaly!!!!

Porovnejte si to treba s rozpadem Ceskoslovenska spiskanem zlovolnymi Meciary a Klausy! Hnedka vam bude vsechno jasne - jak se maji demokraticky resit vnitrni problemy!!!
14. 11. 2012 | 17:08

De Gaulle si nejdřív musel opařit ruce napsal(a):

Ono se se asi těch Muamarových 12000 kousků Strela 2 nakonec našlo (jak moc s tím souvisí zabití amerického velvyslance poblíž tajného vězení, kde to měli najatí spolupracovníci CIA ze zajatých členů milicí vymlátit je otázka) a teď je problém, komu je dát do ruky, aby nezačla padat civilní letadla od Afghánistánu po Tunis.
Nějaká násilím dohromady sehnaná konference faktických nepřátel to ale asi nevyřeší.
Neokolonialistům ve Francii ovšem těčou sliny a Amerika chce rozdělovat, neb je pro ni stále těžší panovat.

Navrhoval bych místo toho striktně omezený jaderný zásah v Rijádu a Doha.
14. 11. 2012 | 17:12

Yosif K napsal(a):

Ha - pane Obcan - kde jste se svymi pesimistickymi nazurky na demokraticnost a smirlivost panarbskeho naroda???? Ha???
Cituji Aktualne.cz!!!!
"Téměř všechny vesnice na úpatí i na svahu horského hřebene jsou v rukou rebelů," citovala Baraka agentura Reuters. "Syrská armáda je čím dál méně schopna účinně se jim bránit."

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který byl v uplynulých dnech s Barakem na Golanách na inspekční cestě, vyslovil v této souvislosti obavy, že by se tam židovští osadníci mohli stát terčem ostřelován�%
14. 11. 2012 | 17:23

Yosif K napsal(a):

De Gaulle si nejdřív musel opařit ruce napsal(a):
Neokolonialistům ve Francii ovšem těčou sliny a Amerika chce rozdělovat, neb je pro ni stále těžší panovat.
14. 11. 2012 | 17:12
Ha - a za rozpad Jugoslavie - takovych balkanskych dobraku od kosti - take mohou zraloci z Wall Streetu!!!!! A Francouzum tecou sliny!!! A u nas na levici v UV na Tride Politickych Veznu mame vzdycky ve vsem jasno!!!!
14. 11. 2012 | 17:27

De Gaulle si nejdřív musel opařit ruce napsal(a):

yosif
A nemohl byste prosím, jen pro mě, párkrát pod sebe napsat Avanti popolo?
Vaše znalosti italštiny mě vždycky dokáží okouzlit...
14. 11. 2012 | 17:31

Martin Konvička napsal(a):

Zááááhraniční expert Zelených válečným štváááčém
Pííívo teplé párky limonááádá.

Šádí se nezbláznil. Plní úkol.
To, že mu PCMC pořád naslouchají, je dáno strachem a fascinací: "Napůl Arab, vlastně Arab prvního stupně, a přitom mluví úplně jako my ... Konečně!"
Že by je napadlo poslouchat, co vlastně říká, na to jeho posluchači a čtenáři holt nemají kapacitu. Přitom by stačilo jednoduché vodítko:
"Kolik Šádího předpovědí z posledních 2 let se splnilo, kolik jeho rad nakonec skončilo úplně jinak".

Včera šla netem zpráva, že Egypt zrušil (nebo se chystá zrušit?) ústavní paragraf o rovnoprávnosti pohlaví. Jistě, bude to jen kodifikace reálného stavu, ale současně důležitý symbol.
Ten demokratický, liberální, maximálně tak "umírněně islámistický" Egypt.
14. 11. 2012 | 17:33

Ane napsal(a):

Pepo Řepo, onen nesmiřitelný demokrat arabského původu už několik let není ve funkci, podle stránek KSČM. Trochu mlžíte.
14. 11. 2012 | 17:58

Pepa Řepa napsal(a):

De Gaulle
k neokolonialistickým chutím si přidejte v první řadě Turka.
Vzpomínky na osmanskou minulost. Mandáty neměly dlouhého trvání, nezanechaly hlubokou stopu. Zato příběhy o turecké nadvládě se předávají z generace na generaci. Vůbec se s místními nemazlili. To je jeden z mála bodů, který je-teoreticky-může zase spojit. Syrie není kmenová Libye, má jinou historii i jinak vzdělané obyvatele.
14. 11. 2012 | 18:04

Pepa Řepa napsal(a):

Ane
asi před rok sem dal blog. Přesvědčte se. Hledat to nebudu. Jestli je ještě ve fúnkci netuším, KSČM nemám potřebu sledovat, těžko to bude několik let, když rebelie začala pře rokem a půl.
14. 11. 2012 | 18:07

frantíci pyrrhova vítězství milují napsal(a):

Abych toho Huntingtona zas vyhrabal z kredence. Už se mi to všechno trochu zamlžilo.
Pořád samé jasmínové revoluce a stwittrované davy, člověk pak lehce ztratí jasnou vizi.

Ostatně jsem si včera přehrál poslední intervivárium Asáda s cizí novinářkou a připadal mi dost skleslý, oproti předchozím.
Šumloval, chvílemi byl stereotypní, brilance jeho předchozích vystoupení se vytratila.
Řekl, že ze Sýrie neodejde. Nemá kam.
14. 11. 2012 | 18:08

Cecyl napsal(a):

Když tak čtu, slyším, vidím, že suveréní stát, v okamžiku, kdy nestačí potírat ozbrojené rebely, je hozen přes palubu, chápu snahu některých států mít zbraně vyšší úrovně. Neříkám, že tomu rozumím, neříkám, že tak to má být, tak je to správné. Jen, že to chápu.

Docela rozumím tomu, že si jakešové a spol. v listopadu 1989 užívali dovolenou. Co mohli dělat. Nedožili by se devadesáti, ani omylem. V přestrojení by je věšel hrdina Mašín. (Ještě že žijeme tady, máme svoji historii a zkušenosti. Mašín, mimochodem, nemůže zřejmě legálně do Německa, ani přestupovat).
14. 11. 2012 | 18:11

Ane napsal(a):

Také se mi to nechce hledat. Svého času jsem si to ale vyhledal. Ve smyslu, říkal jsem si, jak je to vůbec možné. Ale nebyl! Už nějakou dobu. (Ne Váš blog, funkci onoho člověka).
14. 11. 2012 | 18:14

De Gaulle byl poučitelný napsal(a):

P.Ř.
Asád v tom rozhovoru říká, že ty osmanské choutky bude pro Erdogana těžké realizovat už jen z toho důvodu, že o to jeho lid nestojí.
Docela bych mu věřil.
14. 11. 2012 | 18:14

Ane napsal(a):

konimentář 18:14 je cílen na Pepu Řepu (odpověď)
14. 11. 2012 | 18:28

Pepa Řepa napsal(a):

De Gaulle
určitě.
Byla to hodně krvavá etapa. Nevím, kdo bude reprezentovat novou radu, ale do té předchozí dosadil Turek Kurda.
To nemělo chybu, Kurda přece Turek miluje:-). Dokonce o něm používá termín stepní Turek.Na severovýchodě Syrie je Kurdů okolo tří set tisíc. Vábnička.
Turek je lišák. Před časem se tady Klvaňa rozohnil nad zásahem na Marmaře, že naruší dobré vztahy mezi Izraelem a Tureckem.
Houbeles, dávno se tušilo, že Turek hledá jen záminku, aby mohl rozehrát svou hru regionální mocnosti a sám sebe dosadit do čela islámského světa na BV, což zase nelibě nese Egypt i Irán.
Je to mimořádně složité předivo vztahů a her a vůbec se autorovi nedivím, že se v tom.....https://www.youtube.com/watch?v=cSF6EOlmHbg
14. 11. 2012 | 18:34

blue jay napsal(a):

Šádí Shanaáh je ceskej arab,
Z poloviny cech a z poloviny arab. Je proste rozpolcenej. Nevi jestli ma byt vice arab ci evropan. A tak se stal takovym ceskopalestinckym Valendou. Balancuje na vysokem lane a pise pohadky o tom jak je uzemnen. Obcas si toho vsimne i CT a pozve ho do sveho cirkusu.
14. 11. 2012 | 19:48

Čochtan napsal(a):

Mám takovej dojem, že Pepa Řepa o arabské problematice ví mnohem víc než pan Shanaah. Hlavně má k věci odstup a není emocionálně angažovaný (zaslepený) jako Shanaah.
14. 11. 2012 | 20:02

Martin Konvička napsal(a):

Čochtan:

" ... emocionálně angažovaný (zaslepený) jako Shanaah... "

Nebo též zaplacný (řízený)...
Ne nutně petrodolarem. Ten do sebe uzavřený, od reality odtržený ale o to narcisisnější svět všelijakých globálních sbratřovacích programů (Glopolis atd.) může jednoho taky pěkně omotat. Teď je hezké, jak Supertolerančníci a Superkoretníco chřestí zbraněmi, aby pomohli té straně konfliktu, která určitě nebude lepší než ta druhá.
A jik v tom, z druhé strany, notují takoví America-náš-vzor neokoni (u nás např. Jan Zahradil).

Zelená klaka tam aspoň chce chránit své džihádistické miláčky. Ti druzí zabředli v zoufale nefunkční "reálpolitice".
14. 11. 2012 | 20:29

Čochtan napsal(a):

Martin Konvička
dobrá analýsa.
14. 11. 2012 | 20:50

Gudka napsal(a):

Z poloviny cech a z poloviny arab. Je proste rozpolcenej.

Blue jay je z poloviny Čech a z poloviny Kanaďan. Je prostě rozpolcenej. Neví, jestli má být Čech nebo nadčlověk záoceánský. To se ničivě projevuje na jeho komunikačním hladu. Je to jedinec společensky zcela vyhládlý.
14. 11. 2012 | 21:16

Pepa Řepa napsal(a):

Čochtan
odstup mám.To jo. Deset let jsem v Syrii nebyl:-).
Vůbec netuším, kdo rebelii vede.Proč se dá usoudit. Bašár se moc sčuchnul s Peršanem. Stavěl reaktor, ani necek' když mu ho vybombardovali.Rozložil Libán, teď se to vrací.Na druhou stranu je to kultivovaný člověk, žádný náboženský fanatik nebo řezník jako byl tatíček Háf v Hammá.Podstatnou část oposice tvoří Muslimské bratrstvo, to už bylo za Háfa a trvá dodnes.
Nejtvrdší bradatci.

Sunnita ze zálivu nusajrity nemusí.
V podstatě jde o boj regionálních pseudomocností.Američané pomalu balí a prostor vyplńují jiní. Je zajímavé, že se nikdo zatím neusalašil na kolosální examerické základně Oghba v Libyi. Z ní se letecky ovládne celé Středomoří.

Nevím, kdo řídí pana Shanaáh, ale mě řídí ilumináti z hvězdy Maxík 563.
S blogem-tentokrát-problém nemám.
Taky nevím a domnívám se, že kormidelníci EU jsou na tom stejně,když sem dotáhnete deset Syřanů, uslyšíte deset verzí.
Doufám, že to nedopadne jako na Balkáně, v Egyptě nebo Libyi.
Naděje umírá poslední.Podle mne Bašár nepřežije, ustát to nemůže.
Co bude dál, je jiná otázka.
Škoda, Syrie má co turistům nabídnout.Dokonce si dovoluji tvrdit, že obyvatelstvo je kultivovanější než v Egyptě nebo Libyi.
14. 11. 2012 | 21:23

Občan napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
"De Gaulle
k neokolonialistickým chutím si přidejte v první řadě Turka.
Vzpomínky na osmanskou minulost. Mandáty neměly dlouhého trvání, nezanechaly hlubokou stopu. Zato příběhy o turecké nadvládě se předávají z generace na generaci. Vůbec se s místními nemazlili. To je jeden z mála bodů, který je-teoreticky-může zase spojit. Syrie není kmenová Libye, má jinou historii i jinak vzdělané obyvatele. 14. 11. 2012 | 18:04"

Ráčej si vzpomenout, řepný okopávači, KDO přijal Turecko do NATO a KDO předal Turecku (a Saudské Arábii) Balkán; a otevřel tak Osmanovi cestu do Evropy. Já Vám napovím - Řekové, Makedonci, Bulhaři a Srbové to NEbyli.
Lidi v Bosně-Hercegovině sice nemají moc co žrát, ale Saudové tam staví jednu mešitu za druhou. Jak to vypadá v Kosovu, nevím, ale o moc lepší to asi nebude.
Vzpomeňte si na také na řev kolem dvou veleBuddhů, které odpálili Tálibové. Když albánští takymuslimové vyrabovali, vypálili a se zemí srovnali desítky balkánských kostelů a klášterů ze začátku letopočtu, titíž "demokraté" ani nemukli.
14. 11. 2012 | 21:42

hovorka11 napsal(a):

ŠÁDÍ SHANAÁH:
Podle toho, co píšete jsem přesvědčen, že fandíte sunnitskému bombovému terorismu a vzniku velkého sunnitského kálifátu, kde nemají místo šíté, křesťané, židé, alávité a ostatní části obyvatelstva.
Saudská arábie ani Katar nemohou sestavovat opozici, nemůže ji sestavovat nikdo, kdo má peníze a zbraně investovány islamistům do bombového a teroristického rozvrácení Sýrie. Musí si to určit syřané svobodně. Žádní úplatní utečenci sestavení v maňáskové divadlo na zakrytí teroru proti obyvatelstvu Sýrie !
Za zvěrstva v Sýrii jsou zodpovědné okolní despocie podporované především VB, Francií, USA i dalšími. Je to válka o dolar, ropu a rozbití Íránu. O žádnou demokracii nešlo a nejde. Proto západ odmítá mírové řešení spolu s nedočkavými sunnitskými despociemi, které doma tvrdě trestají jakoukoliv snahu o demokracii.
Po rozbití Sýrie budeme mít zase nejtvrdší islamisty s burkami blíže Evropě.
Pro prachy nás ty ropné nadnárodní kartely nechají i klidně zabít !
Zklamal jste, asi se nedovedete živit lépe.
14. 11. 2012 | 21:48

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
" že se nikdo zatím neusalašil na kolosální examerické základně Oghba v Libyi. Z ní se letecky ovládne celé Středomoří." no jó, ale:
1. Kdo má k tomu patřičná letadla a hlavně piloty ? Arabáči ne.
2. Amíci ji nepotřebují, mají 5. flotilu a základny v Italii, NATO má totéž a Maltu, a Rusové nemají přístupové cesty.
Máš recht Syrie, se propadá do pekla, stejně jako Egypt. Já to celé vidím jako boj o ovládnutí islámu. Kdo islám povede. Suniti nebo šiíti. Až se tohle rozhodne, pak je na řadě Evropa. Dostatečně silná pátá kolona tu už je.
14. 11. 2012 | 21:59

hovorka11 napsal(a):

USA osedlala Evropu a nepřítel je ten stát z blízkého východu, který neobchoduje s dolarem.

Dnešní syrské zprávy o bojích s bombovými teroristy:
https://www.youtube.com/watch?v=WkyBEJuZVik

Syrská televize:
http://www.syriaonline.sy/?f=Section&catid=12
14. 11. 2012 | 22:23

hovorka11 napsal(a):

Takovýhle teror podporujeme. Stydím se za NATO, stydím se za EU !
To jsou davy teroristů, co se tam hrne z venku a které ČT1 a ČT24 vydává za civilisty.
Je vidět, že teroristické rozbití Sýrie bez zahraničních zbraní se jim nedaří a obyvatelé za nimi stojí
-----------------------------------------------
Zprávy
Teroristé utrpí těžké ztrát v rámci armády stávky
Armáda v úterý honili ozbrojeného teroristické skupiny, která byla terorizuje občany a napadat veřejné a soukromé vlastnosti v al-Sbeineh, al-Sayyida Zajnab, Zamalka a al-Tadamon čtvrtích v Damašku a jeho krajinu.

Oficiální zdroj řekl SANA reportérovi, že vojenská jednotka střetla s tzv. "osvobozující Damašku brigády v Zamaka na venkově, že zabije všechny jeho členy, včetně jejího vůdce, teroristický Mohammad Abdul Salam Idris, a zadření všechny své zbraně a munici.

Zdroj dodal, že ozbrojené síly zabily mnoho teroristů a zraněno během střetu poblíž al-Huseiniyeh oblasti v al-Syyida Zajnab.

Zdroj uvedl, že vojenská jednotka provedla kvalitativní operace, zničení automobilu bombu poblíž al-Sbeineh kruhový objezd, který měl být přesunut teroristy na jiné místo, protože armáda členové zabiti a zraněni mnoho teroristů.

V al-Tadamun čtvrti v Damašku, ozbrojené síly se střetly s ozbrojenou teroristickou skupinou blízké al-Othman mešity, zabíjet počet jejích členů a poškodit ostatní.

Oficiální zdroj uvedl, že vojenská technika jednotka demontována několik výbušných zařízení zasadili teroristé okolí al-Zubeir mešity v okolí dříve, než oni utekli směrem k městu Yelda v krajině Damašku v rámci armádních stávky.

Na druhé straně, jednotka ozbrojených sil se srazil s ozbrojenou teroristickou skupinou v Basateen al-Lawan oblasti v Damašku, zabíjení a inuring své členy.

Oficiální zdroj řekl SANA reportérovi, že ozbrojená teroristická skupina zaútočila armádní kontrolní bod v Basateen al-Lawan blízké Daraya se zbraněmi.

Ve městě Erbin v krajině Damašku, Armed Forces jednotka sleduje teroristickou skupinu, odstranění své členy a konfiskace jejich zbraně.

Oficiální zdroj řekl Sana Korespondent uvedl, že střet vyústil ve smrti Jamal al-Dahla, jeden z nejnebezpečnějších teroristů v Countryside Damašku.

Zdroj dodal, že inženýrské jednotky demontovat desítky výbušných zařízení zmanipulované pro dálkové detonaci, které byly vysázeny v teroristů v ulicích a domů města.

Armáda pokračuje to národní povinnost v Aleppu a jeho krajiny

Jednotky ozbrojených sil dnes pokračovali ve své národní povinnost v konfrontaci a zaměření se na doupata ozbrojených teroristických skupin v Aleppu a jeho krajinu.
14. 11. 2012 | 22:40

hovorka11 napsal(a):

Oficiální zdroj řekl, že SANA armáda zaútočila úkrytů teroristů v Tal Rahal v krajině Aleppo, zatímco jednotka armády konfrontován ozbrojenou skupinu, který se snažil zaútočit na vojenské stanoviště v Maskana, zabíjení a zranili desítky teroristů a ničení jejich vozidel a zařízení .

v Dir Hafer a Tal Rifaat, armádní jednotky zaměřené úkrytů teroristů, jejich zabíjení a ničení 15 vozů vybavených různými druhy zbraní.

Ve městě Aleppo, jednotky armády provádějí kvalitativní operace zaměřené setkání teroristů v al-Lermon, ničit 6 vozů, které přepravují teroristy a zbraně.

Na jihu mučedníka v Cemetry v al-Nakareen, další jednotka armáda zničila cache pro zbraně a munice kromě 8 automobilů, přičemž se další jednotka armády zaměřen teroristy al-Bira továrny, eliminuje velké množství teroristů.

Mezitím, byly tři ženy a 4 děti zraněno, když ozbrojená teroristická skupina, vedená teroristickou Khalil Abdo al-Shaghel, spustil palbu na ženy pochodu na al-Sheikh Lutfi kruhu v Aleppu.

Teroristických bombových útoků v krajině Damašku, Homs a Raqqa teď dva životy a zranit občany, včetně žen a dětí

Terrorist odpálil bombu v autě v úterý na náměstí Ein al-Fijeh města v krajině Damašku, zranili řadu občanů, včetně žen a dětí.

Zdroj z al-Muwasat nemocnice řekl, Sana, že dvě ženy byly spěchal do nemocnice s těžkým zraněním způsobených bombardováním, a byli léčeni.

SANA Korespondent, který navštívil místo řekl bombardování způsobily velké materiální škody na domech a budovách, kromě škodlivých jedenáct automobilů, včetně požární vozidlo.

Teroristického bombového útoku v Al-Waer sousedství v Homsu Škodní životy dvou dětí

Terrorist odpálil výbušné zařízení za výstaviště v al-Waer čtvrti v městě Homs, které způsobují ztráty a zranění mezi občany a materiálních škod na domech.

Zdroj v provincii řekl Sana korespondenta, že bombardování zmučený dvě děti a zranil šest, jeden z nich ženu, a způsobil materiální škody na domech a automobilů v okolí.

Výbušné zařízení Blast blízkosti kostela v Raqqa, žena Zranění

V Raqqa provincii, ozbrojená teroristická skupina odpálil výbušné zařízení vysazen poblíž Sayyidat al-Bishara církve, což způsobuje zranění ženy a materiální škody.Teroristických bombových útoků v krajině Damašku, Homs a Raqqa teď dva životy a zranit občany, včetně žen a dětí

Terrorist odpálil bombu v autě v úterý na náměstí Ein al-Fijeh města v krajině Damašku, zranili řadu občanů, včetně žen a dětí.

Zdroj z al-Muwasat nemocnice řekl, Sana, že dvě ženy byly spěchal do nemocnice s těžkým zraněním způsobených bombardováním, a byli léčeni.

SANA Korespondent, který navštívil místo řekl bombardování způsobily velké materiální škody na domech a budovách, kromě škodlivých jedenáct automobilů, včetně požární vozidlo.

Teroristického bombového útoku v Al-Waer sousedství v Homsu Škodní životy dvou dětí

Terrorist odpálil výbušné zařízení za výstaviště v al-Waer čtvrti v městě Homs, které způsobují ztráty a zranění mezi občany a materiálních škod na domech.

Zdroj v provincii řekl Sana korespondenta, že bombardování zmučený dvě děti a zranil šest, jeden z nich ženu, a způsobil materiální škody na domech a automobilů v okolí.

Výbušné zařízení Blast blízkosti kostela v Raqqa, žena Zranění

V Raqqa provincii, ozbrojená teroristická skupina odpálil výbušné zařízení vysazen poblíž Sayyidat al-Bishara církve, což způsobuje zranění ženy a materiální škody.
14. 11. 2012 | 22:41

hovorka11 napsal(a):

Shromáždění teroristů v al-Rastan, Homs, vypadl

Armáda odstranila některé ozbrojených teroristických skupin v al-Rastan města na venkově Homs a zničil auta, které se používají v útocích na veřejné a soukromé vlastnosti.

SANA reportér citoval zdroj v provincii, jak říká, že jednotka armáda cílené s vhodnými zbraněmi setkání teroristů okolí náboženského vzdělávání na střední škole v al-Rastan.

Zdroj poznamenal, že řada teroristů byl zabit v provozu a počet jejich vozů, které byly naloženy zbraně a střelivo byly zničeny.

Zdroj dodal, že jiná jednotka armáda se srazila s teroristy, kteří byli terorizuje občany a napadat jejich vlastnosti v Bab okolí Hud ve městě Homs a usmrcených čísel z nich.

Armáda Způsobí těžkým ztrátám na teroristy v Deir Ezzor

Jednotka armáda se srazila s ozbrojenými teroristickými skupinami v sousedství al-Moazafeen a al-Jbeileh v Deir Ezzor provincii.

Oficiální zdroj řekl SANA reportérovi, že armáda zasadila těžké ztráty na teroristy, a dodal, že výsledky nejhledanějšího teroristy byli zabiti v provozu.

Zdroj uvedl, že teroristé Ali Mashhadani, Omran al-Karmani, Kaser Dabbash, Aref Yousef al-Hassan a Hassan Abdul-Rahman al-Tallaj byly zjištěny mezi mrtvými.

Armed Forces Clash s teroristy v Jisr al-Shughour, Znič Šest vozidel vybavených kulomety v Muhambel Town, Idleb

Ozbrojené síly se střetly s ozbrojenou teroristickou skupinu, která se pokusil zaútočit na vymáhání práva sil kontrolní bod v Tal al-Shughour plochy v krajině Jisr al-Shughour, způsobovat těžké ztráty na něm.

Zdroj v provincii řekl SANA reportérovi, že střet vyústil v zabití několika teroristů.

Další jednotka armáda čelí teroristům v blízkosti východní a jižní vchody Maaret al-Numan město, zabít některé z nich, ničit jejich vozidla a zabavení jejich zbraně a munici.

Jednotka ozbrojených sil v Idleb sledovaný teroristy v okolních horách a lesích města Muhambel, způsobovat těžké ztráty na ně.

SANA reportér citoval zdroj v provincii, jak říká, že operace vyústila ve zničení šesti vozidel vybavených těžkými a středně kulometů, kromě zabíjení A velký počet teroristů.

Zdroj dodal, že počet inženýrských jednotek demontovat 40-ti kg výbušných zařízení, připraven na dálkové detonaci, zasadil ozbrojenou teroristickou skupinou v průmyslovém areálu v městě Idleb.
14. 11. 2012 | 22:43

Targus napsal(a):

To Yosif K.:

Ha - a za rozpad Jugoslavie - takovych balkanskych dobraku od kosti - take mohou zraloci z Wall Streetu!!!!!

Faktickým ovládnutím Kosmetu získali žraloci z W.S. asi deset miliard tun hnědého uhlí. A camp Bond Steel jako bonus k zelené pro výstavbu ropovodu Nabucco od kaspiku do albánské Vlory. A jediný důl na olovo v Ojropě a přilehlém okolí. Když Amíci zastavili těžbu olova v Kosovské Mitrovici, prý z hygienických důvodů, ceny autobaterií šly nahoru o 100 %. A spoustu tun kvalitních rud neželezných kovů. To vše v panenské zemi, kde se ještě průmyslové rabování nerostných zdrojů dosud nekonalo.
A místní Albánci za každoroční obolus cca 130 mio € pro ministerstvo kosovské dopravy doposud vyasfaltovali 1000 km silnic, ti dobrovolně pracovat a rabovat nebudou.

Už chápete, proč se odtržení Kosmetu někomu náramně hodilo?
14. 11. 2012 | 22:44

Martin Konvička napsal(a):

Pepa Řepa:

Zajímavá poznámka, že jste v Sýrii 10 let nebyl.
Ona když v nějaké zemi probíhá zásadní společenská změna, tak 10 let může být strašně moc. Jistě i nadále znáte reálie, kuchyni, národní mentalitu - ale srovnejte si Česko 85 a 95, a představte si, že byste při znalosti toho Česka 85 měl radit třeba cizím byznysmenům, jak to v tom roce 95 chodí.

Dopadne to tam ne stejně, ale hůře, než v Egyptě, Libyji a spol.
Už bylo prolito příliš mnoho krve...
A že jsou Syřané "kultivovaní", myšleno kultivovanější než jejich sousedi?

Ehm, taková nejkutivovanější evropská země, určitě kultivovanější než většina jejich sousedů, bylo ve 30. letech Německo. Ta kultivovasnost jen zvyšuje sázky. Katarem, Saudskou a NATOem placené džihádisty o to víc štve, jejnich protivníky o to víc ujišťje, že mají co ztratit.

Nezávisle na tom všem je "přerod" zeleného experta k válečnému štváčství takový ... roztomilý. Aspoň víme, že Zelení jsou strana válečných štváčů.
14. 11. 2012 | 22:45

Martin Konvička napsal(a):

Blue Jay, Gudka:

Blue Jay to vyslovil nesprávně, správně ho Gudka opravil.

Tady vůbec, ale vůbec nejde o to, že je Šádí polo-Arab. Předvedu vám 5 stejných polo-Arabů, dokonce s vazbou na Sýrii, kteří by mu ruku nepodali. On je totiž především muslim, a to ne "polo-", ale zatraceně aktivní.

Drží lajnu. A v islámu je nejdůležitější držet lajnu, to potvrdil třeba český džihádista Pelikán v televizním vystoupení.

Taky je hanba, že ti ne-džihádističní Arabové, včetně Syřanů, nejsou v našich médiích a nevládkách slyšet, zato Šádí je všude, jeden by se pomalu bál jít na záchod, aby ho tam nepotkal. Přitom analýzy a predikce českých ne-džihádistických Arabů jsou přesnější, a oni sami jsou lidsky transparentnější. Ale Šádí holt drží lajnu, a to rád nejen islám, to i média ráda.
14. 11. 2012 | 22:51

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pokud EU uzná a bude podporovat teroristy, kteří se vyhazují do povětří uprostřed davu s vykřikem alahu akbar, tak bych si přál, aby se naše vláda od EU distancovala.
15. 11. 2012 | 01:40

Pepa Řepa napsal(a):

Konvička
neřeším původ, ale vadí mi, když někdo chrlí "moudra" jen proto, že má tatínka Ahmeda. Tak tomu bylo u autora jeden čas. Byl všude zván, byl za Araba znalého věci a vykládal tak neuvěřitelné blbosti, že je-po čase- museli korigovat sami redaktoři. Zvláště Petráček v LN.I Hesovou.
Pokud se dostává do fáze, že neví, jsou dvě možnosti.

1. Sebereflexe že to,co vykládal o Tahríru byla osobní zkušenost, styk s úzkou vrstvou, která mu splynula s hlasem egyptského lidu, prahnoucího-prý- po západní demošce, což je na pokraji slabomyslnosti. U aktivistů je to základní výbava, přehlížející arogantně postoj dalších 80 milionů obyvatel.
Že je palestinským aktivistou je nesporné.Čím dříve se to začne v Palestině řezat, tím lépe.
Otázkou je pro koho.
Leč doufejme, že se sebereflexe vtírá a pan Šanaáh koriguje názory.

2. Neví proto, že neví co je dobré pro palestinskou věc.
Zda Assád nebo opozice, kdo bude více boji nakloněn.
To je opravdu složité, protože Palestince používal a stále používá arabský svět jako klacek na Žida, vychoval celé generace atentátníků až se jim to vymklo z ruky a techniku odpalování náloží zanesli do srdce jejich vlastní civilizace a vyhazují mešity v Baghdádu, což bylo dříve nemyslitelné, nedotknutelné.
Za ty prachy z EU a z arabského světa by Gaza byla dnes druhá Dubaj.

O Gazu nemá zájem ani Egypt, už ji kdysi měl, Palestinci postupně rozkládají Jordánsko a alewitský Assád je jim nakloněn pouze verbálně. Na svém území je vymete jako kdysi Hussein z Jordánska, Obávám se, že wahhábisté z t.zv. oposice nejsou o nic víc věci nakloněni.Pro ně jsou Palestinci náboženští vlažní chcípáci.

Proto chytrý chlapec-dle mého, osobního názoru-neví. Váhá.

Paní Hesová je jinde, je kultivovaná, její předmluva ke Ghazzálímu je brilantní, ale je to dáma žijící svým bádáním v uzavřeném okruhu badatelů arabistů, takový Ostřanský jí určitě ocení a celé roky se budou hádat o to, zda myslitel žijící před tisíci lety byl více filosofem nebo náboženským myslitelem, což je sice zajímavé, ale pro problémy současné světa nepříliš přínosné.
Stejné jako kdyby křesťanský svět nedělal nic jiného, než zkoumal "osvícení" Franty z Assisi ve výklenku světla v kuchyni, když se živil umýváním nádobí.

Takoví lidé, když jsou z fakult vypuštěni do okolního světa jsou desorientováni jako ten opičák, kterého honili po Vysočině.
------------------------------
Nicméně je tady jedna zásadní věc.
Stačí porovnat to, co psali o t.zv. "arabském jaru" před dvěma lety a srovnat s realitou s výsledky.

Zatím ani jeden nenalezl odvahu říct:
Sorry hluboce jsem se mýlil, proto to věčné omlouvání Muslimských bratří a jiných fundamentalistů a islamistů, jsou to vlastně mírné ovečky, ti za nimi by byli ještě horší.
Pořád je někdo ještě horší, radikálnější.
15. 11. 2012 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Čochtan
není to tak jednoduché,kudy tam flotilu dostanete?
Přes Suez? Přes Gibraltar to chvíli trvá. Problém je, že vydržování takového kolosu stojí prachy. Kdo na to má?
Myslím, že ji začíná okukovat Čuang, stejně jako okukoval terminály u Syrty.
Ono totiž probíhající stažení Američanů z regionu může přinést i jiné problémy. Někdo jejich místo zaujme, vyplní, mocenské vakuum!!!
EU nebyla schopná bez americké pomoci dorazit ani cirkusáka z Tripoli.Řeší kvoty na samičky, Rus na to nemá, kdyby neměl Lattikiji v Syrii nemá kde natankovat.

Že jádro t.,zv. bojovníků za demokracii tvoří profesionální džihádisté, kočující zem od země začíná docháźet všem.Možná i autorovi.Otázkou je, zda mu to vadí.

Jasně, když někde 10 let nejste, něco se změní, vstanou nový bojovníci. Proto bych uvítal názor někoho, kdo tam žije a není ve sporu etnicky zainteresován jako pan Shanaáh. Třeba česká velvyslankyně, najděte si rozhovor s ní na ČT, nebo i Assáda na YouTube.
Něco však zůstává, tradice, etnický a náboženský antagonismus, kořeny se za tu dobu nezmění. Už tehdy existovala čtyři sunnitská města a i teď v nich nachází rebelové oporu.
15. 11. 2012 | 08:26

stejskal napsal(a):

Mně také vadí, když někdo chrlí "blbosti" či třeba váhá. Vždycky mne rozčílí, přijde mi nepochopitelné, že dotyčný může být tak slepý a nevidět, že pravdu mám já. A prostě a jednoduše ji akceptovat. Lidé jsou divní, mají vlastní názory, zkušenosti, pohledy na věc. A přitom pravda je tak strašně jednoduchá věc, já se k ní většinou doberu poměrně rychle.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
15. 11. 2012 | 09:15

JAHA napsal(a):

Targus napsal(a):
To Yosif K.:

A zabudol ste este na najnovsiu americku zakladnu v Europe, o ktorej sa verejne ani nepiplo. Postavenu asi pre kazdy pripad, aby sa status quo zachoval, tak ako u nas docasne umiestnenie spriatelenych vojsk.
15. 11. 2012 | 09:30

Občan napsal(a):

Pepo Řepo (7:37),

skoro jsem zaslzel, jak korektně jste to napsal.

Jen s tou Gazou - pokud mě paměť neklame, tak infrastrukturu, letiště, přístav a další záležitosti vybudované i s přispěním EU, tam pečlivě srovnal se zemí pejzatec. A nejen srovnal se zemí, ale i díry vybagroval, když vytrhával ze země i vodovodní a kanalizační potrubí.
Když si srovnáte fotky varšavského ghetta po likvidaci povstání a fotky Gazy po "sebeobraně" Izraele, moc se neliší. Potomci obětí se tak stali pachateli stejných zvěrstev, jaká byla spáchána na jejich předcích. "Jenom" se tak chovají v době míru, zatímco jejich předkové byli obětmi války...
15. 11. 2012 | 10:33

Sláma napsal(a):

Cecyl napsal: "Mašín, mimochodem, nemůže zřejmě legálně do Německa, ani přestupovat"
To je zajímavá informace, ale zdá se mi, že má reálný základ. Němci nemají rádi, když je mordují cizinci, ať již to jsou bojovníci za lidská práva nebo teroristé (vždy záleží na úhlu pohledu).
Je docela pravděpodobné, že i kdyby přiletěl rovnou do ČR, zastihl by jej zde evropský zatykač.
15. 11. 2012 | 10:48

Lukáš Adolt napsal(a):

Že se nestydíš, pokrytče islámský, nejdřív odsuzuješ IVČRN, že jsou netoleratní a nejsou schopni dialogu a teď žádáš fyzickou likvidaci Asadova režimu v Sýrii? Kde máš tu svojí toleranci teď? Kde máš svůj dialog, co?
15. 11. 2012 | 11:39

Pepa Řepa napsal(a):

stejskal
hmmmm tak to zkuste toho al-Ghazzalí.
Holt někdo se pachtí jako mravenec tím nekonečným argumentačním diskurzem odnikud nikam, pořád dokola jen aby diskutoval, aby vydával zvuky, že je ještě naživu a jiný je "osvícen" a má jasno.
:-)
Inu cesty k poznání jsou různé.Ale nejlepší jsou relativisté=.
Neříkají tak ani tak, ale na jejich slova vždy dojde.
15. 11. 2012 | 12:53

Martin Konvička napsal(a):

Lukáš Adolt

Parádní postřeh, a stručný, lepší než moje žvanivé výlevy.

Měli bychom se to naučit: "Zelený Eskamotér Šádí Šíří Nenávist."
15. 11. 2012 | 13:09

Josef napsal(a):

Změna režimu v Sýrii nevyhovuje izraelské vládě.Proto zlikvidovala čelného představitele Hamásu a započal konflikt,který se bude stupňovat v režii Izraele a tím bude slábnout konflikt v Sýrii.Někdy analogie pokulhávají,ale domnívám se,že tato situace v Sýrii je obdobná jako občanská válka ve Španělsku.Caudilo Franko měl mocné spojence Hitlera ,Mussoliniho,republikáni Stalina a podporu Francie.Dopadlo to tak,že Franko přežil až do 70 let XX stol. a předal království Janovi Carlosovi I.B. Assád má také mocné přátele a Syrská národní koalice dopadne stejně jako Republikáni ve Španělsku.Platí přísloví když se perou koně,osli musí stát stranou.
15. 11. 2012 | 13:17

Martin Konvička napsal(a):

Josef

Pokud tím "začal konflikt" myslíte právě probíhahící ohňostroje nad Gazou, tak zase mimo - na izraelský Siderot lítaly rakety Z GAZY přinejmenším od neděle.

Z informací dat nelze dojít ke špatným závěrům, a česká média informují chybně.
15. 11. 2012 | 13:25

Hlas Ruska napsal(a):

Hlas Ruska: Moskva nepřítelem Islámu a muslimů číslo jedna.

Čtvrtek, 15 Listopad 2012 11:10 „Bratři, v těchto dnech se Moskva stala nepřítelem Islámu a muslimů. Stala se nepřítelem číslo jedna.“ S takovým prohlášením vystoupil sunitský kazatel Šejch Jusúf al-Kardáví, jeden z nejvýznamnějších sunitských vědců na světě. Domnívá se, že Rusko nese odpovědnost za vraždy civilistů v Sýrii.
15. 11. 2012 | 14:08

Martin Konvička napsal(a):

Hlas Ruska:

No, když to říká al-Kardáví, tak to asi bude pravda... a ona i trochu je, přinejmenším v tom smyslu, že nebýt ruské podpory, tak by byl Assád v mnohem prekérnější situaci.

Jinak bych si nedělal iluze, že by Putinovo Rusko vedlo vůči islámu odpor principiální. Určitě si však vede účinněji, než ti saudští a egyptští vazalové, kterým se kdysi říkalo "západ".

Kdybyste si měl vybrat ... taková Sofiina volba ... mezi islámizovanou EU (řekněme za 20 let, s 30 procenty mohemdánského obyvatelstva), a současným Ruskem - co byste si vybral?
Vím, taková trochu Sofiina volba...
15. 11. 2012 | 14:21

Hlas Ruska napsal(a):

Co bych si vybral?
Ameriku.
15. 11. 2012 | 14:34

Martin Konvička napsal(a):

Hlas Ruska:

Toho saudského vazala?
15. 11. 2012 | 14:38

JAHA napsal(a):

Občan napsal(a):
Pepo Řepo (7:37),

skoro jsem zaslzel, jak korektně jste to napsal.

Jen s tou Gazou - pokud mě paměť neklame, tak infrastrukturu, letiště, přístav a další záležitosti vybudované i s přispěním EU, tam pečlivě srovnal se zemí pejzatec. A nejen srovnal se zemí, ale i díry vybagroval, když vytrhával ze země i vodovodní a kanalizační potrubí.
Když si srovnáte fotky varšavského ghetta po likvidaci povstání a fotky Gazy po "sebeobraně" Izraele, moc se neliší. Potomci obětí se tak stali pachateli stejných zvěrstev, jaká byla spáchána na jejich předcích. "Jenom" se tak chovají v době míru, zatímco jejich předkové byli obětmi války...
15. 11. 2012 | 10:33
Ja len "nahlas" rozmyslam. Moze sa najst NIETO NORMALNY, ktory drista o nejakych potrubiacha EU, ked sialenci z pasma Gazy, s vymytymi mozgami Hamasom, ktory Gazu ovlada, sa odpaluju (uz to je znak chorej mysle!!!) v autobusoch v Izraeli a zabijaju tzv. NEPRIATELOv, teda deti cestujuce na vyucovanie do skoly. Moze existovat v europskom priestore nejaky NORMALNY clovek, ktory bo to schvaloval a, vice versa, moze existovat nejaky NORMALNY clovek, ktory by pochyboval o tom, ze SIALENCOV nerespektujucich ZIADNE ludske prava treba IZOLOVAT, a pokial to nie je mozne, tak likvidovat?

Z odpovedi a prispevkov niektorych obcanov Ceska mi vychadza, ze v Cesku je mozne vsetko☻.
15. 11. 2012 | 15:33

Martin Konvička napsal(a):

JAHA

"Moze existovat v europskom priestore nejaky NORMALNY clovek, ktory bo to schvaloval..."

No, existuje. Třeba Zelení taknějak napříč Evropou, nebo současné vedení EU, a to skoro jako jeden muž. Nebo švédští a norští socialisté...
Žádný ze jmenovaných ovšem nesplňuje podmínku "normální", to ne.
15. 11. 2012 | 15:41

JAHA napsal(a):

Ad: Martin Konvicka
Esteze tak. O existencii takych ludi samozrejme viem, ale o existenci NORMALNYCH ludi, ktori by to schvalovali, nie☺.
15. 11. 2012 | 15:47

JAHA napsal(a):

Dodatok
Myslim, ze vsetci, co chceli ma objektivne spravodajstvo, mohli si najst zabery z "riesenia" "problemov" v Lybii a teraz v Syrii. Bezprecedentny TEROR, SVINSTVO... pachany na odporcoch dzihadistov. Komu sa z toho v Europe neche ihnet zvracat a ma co i len najmensiu snahu o ospravedlnovanie takychto barbarstiev, prajem sariu.
15. 11. 2012 | 15:51

santawizard napsal(a):

Nejenom Islám,ale i Evropa má všemožné republiky a monarchie,vlády a opozice či levice a pravice.Bible a Tarot nebo Korán a Taroky?
Je libo raději válka mezi legálníma a ilegálníma drogama křížem kráže mezi muslimama a křesťanama?Čajové ceremonie,kávové rituály,opiový farář,tabákový mági,hospodský kaplan či marijuána guru.Co je to?Je to majetek muslimů a nebo křesťanů.?
15. 11. 2012 | 16:18

Martin Konvička napsal(a):

santawizard:

"Bible a Tarot nebo Korán a Taroky?"

Jo, a taky hrušky a jablka, brambory a cibule, holínky a hodinky.
Prázdně žvanit, to by nám šlo.
15. 11. 2012 | 16:44

Občan napsal(a):

To JAHA:

Ale jistě - ŠÍLENCE a ZLOČINCE je možné a žádoucí izolovat. Po řádném vyšetření odborníky nebo po řádném osudu.

Ale zavřít 1,5 milionu lidí vč. dětí a miminek do ghetta zcela srovnatelného s nacistickými ghetty a pak je tam ještě vraždit nálety a dělostřeleckou palbou, to je zločin plně stovnatelný se zločiny nacistickými.
Zejména pokud se toho zločinu dopoutějí ti, jejichž rodiče a prarodiče těmi ghetty za WWII sami prošli. Sionisté stejně jako nacisté nerespektují žádná lidská práva a své zločiny páchají, opět stejně jako nacisté, z ideologických důvodů.

Žvaňte si co chcete, ale na tomhle faktu žádné Vaše kecy nic nezmění.
Jen během dneška povraždili v Gaze minimálně 13 lidí, z toho nejméně 4 děti.
15. 11. 2012 | 16:56

Občan napsal(a):

Oprava: ...soudu...
15. 11. 2012 | 16:56

Martin Konvička napsal(a):

Občan:

Prdlačky.
Ti Arabové "zavření v Gaze" se mohou v kteroukoli chvíli přesídlit do některé z 50+ islámských zemí. Jistě tam na ně přímo čekají, když to jsou "bratři". Nebo snad ne? Brání někdo třeba Egyptu (Svobodnému - Pokrokovému - Demokratickému) ty lidi z Gazy pustit k sobě? A kdo přesně?
15. 11. 2012 | 17:32

santawizard napsal(a):

Konvičko,neprovokuj!!!!
15. 11. 2012 | 17:41

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že pravá příčina je ve snaze Izraele zabránit uznání palestinského státu OSN.
Proto ta cílená vražda nejvyššího předáka Hamásu. Věděli předem, že to vyvolá značnou odvetu a o to jim jde. V této situaci vznikne tlak na to, aby se odložilo uznání palestinského státu. Je to jen izraelská šachová hra, která se jim neustále vyplácí.
Když je klid, tak zas začnou dělat bordel a při tom stavějí osady, vyhánějí vlastníky pozemků a domů. Gaza se náramně hodí k odpoutání pozornosti.
Jsem plně na straně obyvatel Gazy a za jejich svobodu a práva dostat to, co jim bylo ukradeno. Pokud vím, tak bez použití síly Izrael práva neuznává a neuzná. Je to selhání EU, která mohla jednání tandemu Izrael+ USA nastavit zrcadlo. Bohužel odporné pokrytectví, které vidíme i v podpoře bombovým islamistům v Sýrii nám ukazují pravý stav "práv obyvatel" v zájmových oblastech s nerostným bohatstvím bez nadvlády dolaru.
15. 11. 2012 | 18:11

Občan napsal(a):

Konvičko,

až se židé vrátí na Halič, do Ruska a dalších zemí, odkud na BV přitáhli, tak tam rázem bude místa dost pro všechny původní obyvatele vč. blízkovýchodních židů.
Nikoli Palestinci muslimského, křesťanského a židovského vyznání, ale evropští židé (tedy převážně Němci a Rusové a zlomek Poláci a Maďaři, tu a tam možná i nějaký Čech) jsou na BV nevítanými agresivními přistěhovalci.
Nebo se mohou hromadně odebrat do USA - tam je jistě přivítají s otevřenou náručí.
15. 11. 2012 | 18:15

Občan napsal(a):

Přesně tak, pane Hovorko.
Stará sionistická taktika - něco ukrást nebo zničit, při tom povraždit pár lidí vč. dětí a pak začít fňukat, je jim pozůstalí ubližují a oni se, chudáčci, musejí bránit.
15. 11. 2012 | 18:18

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

Občan

A kam se přesně mají vrátit jemenští židé, iráčtí židé, egyptští židé nebo alžírští židé?
Z toho Ruska, Polska, Maďarska nebo Německa je vyštvali přesně takoví nacističtí kriplové, jako seš ty, Občane.

Ale karmu neoblafneš, tvoje stará (nebo dcera?) zrovna nějakému SÝÝÝÝJONYSTOVI kouří, zatímci tady ocasuješ.
15. 11. 2012 | 18:25

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης napsal(a):

hovorka11

Raketový pútok Z GAZY začal týden před tou "cílenou vraždou" - v reakci na něco úplně jiného, možná by věděl tady Šádí, já to hádám na oslavu Barrackova vítězství.
To zachlošení toho "předáka Hamasu" není, než odveta - zasloužená.
Víc k tomu nemíním dodávat.
15. 11. 2012 | 18:29

hovorka11 napsal(a):

Θεόδωρος Κολοκοτρώνης
Opravdu ? A co říkáte na nadrženého Baraka? Co ty vraždy vědců v Íránu ?
Co to vyhrožování Íránu ?
Izrael ví co dělat, aby hrál roli ublíženého a vydělal na neznalosti skutečných zatajovaných faktů:

Podle Ehuda Baraka bylo izraelské bombardování Gazy ve středu pouze začátkem. Bombardování zabilo tři údajné vůdce Hamas.
K eskalaci konfliktu došlo poté, co Izrael zabil nejméně dva Palestince a tanky a buldozery vjely do Gazy. Palestinci odpověděli vystřelením na izraelský jeep, při kterém zranili čtyři izraelské teroristy převlečené za vojáky. Na to reagoval Izrael leteckým bombardováním.

Izrael ale ve své obvyklé válečné rétorice tvrdí, že konflikt začali Palestinci.
15. 11. 2012 | 18:37

mor a cholera napsal(a):

Izrael útočí, kde je slečna Kalhousová ?
15. 11. 2012 | 20:04

santawizard napsal(a):

Tak jak kdysi dávno v minulosti křesťan zabíjel křesťana , tak dneska muslim zabíjí muslima.Arabská Liga by měla povolat mírové jednotky OSN do Izraele a Palestiny.Palestinci jsou na prahu Izraele a Iránci jsou za humnama Izraele.V Syrii zuří občanská válka.
Je judaismus pro bílé,žluté a černé?Je islám pro bílé,žluté a černé?Je křesťanství pro bílé,žluté a černé?Rasismus tam roli nehraje.
Všechno začalo znovuzrozením státu Izrael.On je největší tatíček stát Boha Izreele.Jaké jsou základní podmínky pro mír ,kteří chcou palestinci?Jaké jsou základní podmínky pro mír,kteří si kladou izrealci.?Proč nemůžou najít nějakou společnou cestu? Jak dlouho to bude trvat?
15. 11. 2012 | 20:20

mor a cholera napsal(a):

Český president zrušil návštěvu v Izraeli. Neuvěřitelná věc, hrdina, geroj českého národa, který jako tříleté dítě podle jeho vlastních slov v České " nezávislé, veřejnoprávní " televizi, nasazoval svůj drahocený život na barikádách v Praze proti útočícím německým tankům si nadělal do plen kvůli pár raketám Hamásu ?
Není to zase snaha o pomluvu našeho hrdiny ze strany našich sdělovacích prostředků ?
On který bojoval s holýma rukama jako tříleté dítě proti německým Tigrům . ON se může podomácku vyrobeným rachejtlím pouze vysmívat.
Žádám české servery a tiskové agentury o zveřejění opravy.

Cesta byla zrušena pro opilost pilota vládního letadla, neboť ten se ve své zbabělosti domníval , že nikam nepoletí.
Nepřisuzujte tuto zbabělost našemu hrdinovi z barikád.
15. 11. 2012 | 20:25

Martin Konvička napsal(a):

santawizard

"Všechno začalo znovuzrozením státu Izrael."

Opravdu? Koukněte na tohle.
http://gatesofvienna.blogspot.cz/2012/11/a-rosetta-stone-for-bill-warner-part-9.html
15. 11. 2012 | 20:25

mor a cholera napsal(a):

ON , který přežil brutální útok komunistického pomatence, přežil sedm ran antiperlemi do svého saka,ON který se svým platem si nechal sako na cizí útraty vyčistit, se nebude bát raket Hamásu.
Případné škody na garderobě jim preci bez meškání vyůčtuje a v případě neproplacení vyhlásí válku.
On může , ON je president, nakoupíme Gripeny, kdyby měl český stát ekonomicky kleknout, najmeme žoldáky jako do Afghanistánu, pohrozíme sankcemi tolik nenáviděné EU a oni už to sako rádi zaplatí.
ON vyhnal německé pancéřové divize z Prahy, tak ať si nějaký Hamás něco zkusí.
Se zlou se potáže.
15. 11. 2012 | 20:41

santawizard napsal(a):

Nesmíme zapomínat že to byl Hitler, který se spikl s mešitama ,aby vyhladil synagogy.
Byl Hitler muslim?
Vznik Izraele ve stylu Mojžíš a Joshua je atheistická zkomolenina jak se historie nemá opakovat.
Každá historie válek je krvavá.Historie křesťanských válek a historie muslimských válek je taky plná muslimských a křestanských "božích" bojovníků.
Bůh války však není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec.On není žádný voják on je jenom sportovec.Už je z toho bojovné umění .Bůh války je Satan,ale Bůh míru Ježíš ho brzy zažene do pekla.Kdy to ale bude ví jenom Bůh.Ježíš je náš vnitřní a vnější přítel ale Satan je náš vnitřní a vnější nepřítel.Nejprve bojovný umělec zvítězí nad svým vnitřním nepřítelem a potom nad svým vnějším nepřítelem.Potom už nemá žádného nepřítele a nalezné království boží,nirvánu,paradize a nebe.
Já si cením všechny náboženské texty.Vedas,Bibli a Korán.Církev a stát jsou nejstarší lidské instituce.Katedrály,mešity a synagogy mají svoje náboženské texty,které v 90% hlásají mír a svatý pokoj.
15. 11. 2012 | 22:12

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa.
Tak jsem si přečetl diskuzi poté, co jste zmizel...Děs a běs.Jako už častokrát si říkám, Pepo, vraťte se, vše je odpuštěno !
Ale budu znovu opakovat: Mějte na paměti, že většina těch, kdo vaše příspěvky čtou, zde nepíše.
Takže bych se nenechal znechutit.
Domnívám se také, že informovaní jedinci otevírají jakýkoliv blog s tématikou islámských zemí především s nadějí, že si přečtou Vaše komentáře.

Ano, je tu ještě Konvička, ale to je ze dvou třetin militantní politický folklor (tu zbývající třetinu čtu).
16. 11. 2012 | 00:26

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
mně to vůbec nebere, mohl bych příspěvky psát za ně, na některé nereaguji, jiným se směju.
1. Shanaáh
Chytrý chlapec bude vědět.
Konečně se v Palestině věci dají "do pohybu".
Nedochází mu, že to pro ty jeho, dopadne možná hůře než jsou teď. Ani nevím, kde je v Gaze letiště, přístav funguje normálně, přirozeně je blokován. Zato jsem viděl množství skleníků a farem, které tam Židi zanechali a -údajně-bylo do měsíce po nich. Říkám údajně, od r.2008 ksem tam nebyl, stejně jako novináři s akreditací,nejsem sebevrah. Pejzatí Vám nebrání, jen na přechodu upozorní, že je to Vaše riziko. Pokud se vrátíte, prošacují Vás do naha.
Palestinci jezdili na práci, jejich bratři odpalovali rakety. Postavila se tedy zeď, sehnat náhradu za Palestince není těžké.
Místo kooperace zvolili cestu vojenské konfrontace,mají se stát nástrojem, který zažene Žida do moře.
Sklidí co zaseli.
A do toho leje i ekonomicky zdevastovaná EU peníze.

2. Občan je stará struktura, wumlík jako řemen. Někdy je úsměvné , jak se stává zastáncem křesťanů ba dokonce šíitů, i když za pět minut bude tvrdit, že obě náboženství nesnáší.
Jeho cíl je jasný a netají se s ním. Pryč s Židy. Bude tedy fandit komukoliv, kdo potáhne na Žida. Občas sem hodí výživnou informaci z izraelského Blesku.

3. Hovorka, veverka a tobolka, jsou mladí aktivisté.
Těm radím, zajeďte pobejt, chlapci, přesvědčte se a nenechte se provádět místními jako Paroubková v Syrii. Vodí vás jako medvěda na špagátě a dělají díru do hlavy.
Zbytečné, mají jasno. Hovorka vždycky zamotá do skutečné informace pár bludů jako, že byly v Libyi vysazeny tři paradesantní divize nebo v LA postaven Damašek a tam se vše točí.
Fantasie nových desinformátoru je fascinující.

Že se pojednalo arabské jaro a t.zv. boj za demokracii -pod vlivem právě takových aktivistů jako je autor- idiotsky, že o žádno demokracii nejde a vyhání se jeden diktátorský belzebub za pomoci wahhábistického čerta jako na Balkáně je věc jiná.
Stejně jako zamlčování nepohodlných informací. všude, kde se to mele je informační embargo, ale dnes informace snadno uniknoui jakoo způsob likvidace Qaddháfího humanisty.
To je-bohužel-pravda.
16. 11. 2012 | 06:27

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
Dnešní doba umožňuje velmi mnoho informací z mezinárodního dění. Každý má šanci si informace zjistit a v průběhu času ověřit z dalšího vývoje jejich pravdivost. Jednání Izraele je cílené a velmi průhledné jako mnohokrát v minulosti. Lidé to začínají chápat a utajení faktů se tak stává neustále obtížnější i když např. ČT1 a ČT24 se o dezinformační kampaň vůči Sýrii snaží maximálně.
Úděsné je cestování našich zpravodajů "na černo" s islamisty a západními poradci z Turecka. Přitom mohou požádat o přístup do místa bojů syrskou administrativu, ale to evidentně nedělají, museli by dokumentovat i mrtvé, které zavraždili zahraniční islamisté přestrojení za civilisty.

-------------------------------

Křehké příměří mezi Izraelem a Hamasem zprostředkované Egyptem hned následující den Izrael porušil masivním vojenským útokem s použitím amerických stíhaček F-16 a bitevních helikoptér Apache. Izraelské letecké síly během náletů usmrtily „umírněného“ vojenského velitele Hamasu Ahmeda Jabariho. Ten se podílel na zprostředkování výměny palestinských vězňů za zajatého izraelského vojáka Šalita a podle palestinského mírového aktivisty byl usmrcen navzdory právě probíhajícím debatám o dlouhodobém příměří mezi Izraelem a Hamasem. Mezitím je Pásmo ostřelováno i z moře válečnými loděmi a Izrael hrozí, že provede pozemní invazi. Vyhrocení konfliktu předchází žádosti palestinských předáků o přiznání pozorovatelského statusu v OSN, o němž se má rozhodnout na konci listopadu.

Nový cyklus násilí v Gaze mohl zahájit již incident z 5. listopadu, kdy izraelští vojáci zastřelili dvacetiletého Palestince Ahmada al-Nabaheena v „nárazníkové zóně“ kousek od hranic s Izraelem. O tři dny později usmrtila izraelská kulometná palba z vrtulníků nebo tanků, které se nacházely v Pásmu, třináctiletého chlapce, jenž hrál před svým domem fotbal. Dne 10. listopadu došlo na hranicích ke zranění čtyř izraelských vojáků radikály z Gazy, což 14. listopadu vyústilo v plný izraelský úder na Pásmo včetně ostřelování civilních objektů. Hamas a další ozbrojené skupiny provedly odvetné raketové útoky na Izrael.

Na izraelské straně dosud přišly o život tři osoby, pět jich bylo zraněno, nicméně na palestinské straně bylo za necelých 24 hodin zabito nejméně 15 osob včetně tří dětí a těhotné ženy, jež čekala dvojčata.
16. 11. 2012 | 07:45

argun napsal(a):

Jáchym

Konvička jako politický folklorista? Jste slušnej člověk, on je to takový náš malý český fašounek... Velekněz fejsbůkových křižáků. Muslim je naprogramovaný blb. To je jeho citát. Punktum. Ale občas je s ním sranda, to jo.

Ty hry tady mi připomínají Star War. Co bude, až to bude. A hrají se se stejnou vášní jako ty počítačové, krev teče proudem. Jenže jako nás učí historie - ono to zřejmě všechno bude úplně jinak, svět se měni rychleji, než si dokážeme představit. A křišťálovou kouli nemá nikdo. Máte pravdu, už jenom čtu...
16. 11. 2012 | 08:58

Občan napsal(a):

Řepo,

jak bylo a je se skleníky v Gaze víte stejně dobře jako já. Takže ty lži o tom, že údajně do měsíce zmizely, si račte strčit za klobouk.

Co za spoušť tam zbylo po židech, víte také velice dobře. Zejména pokud jste Gazu navštívil v r. 2008.

Na to, že jste údajným umělcem, který nebyl nikdy zaměstnán, jste zajímavě aktivní a informovaný v oblasti Blízkého a Středního východu. Přičemž Blanka Matragi asi nebudete...
16. 11. 2012 | 09:12

Občan napsal(a):

Ještě k těm skleníkům:
http://www.nytimes.com/2005/07/15/international/http://www.unrwa.org/gazaexhibit/?id=908
16. 11. 2012 | 09:43

dle vašeho přání napsal(a):

Odejděte už přece z Gazy pryč.

Muslimové. Odejděte už přece z Gazy pryč. Tak se můžete dokonale pomstít Izraeli.

Židé vás přece drží v "koncentráku" Gaze násilím.

Odejděte a vemte si sebou své rakety.

Udělejte to na truc Židům. Bude to pro ně velká rána.
16. 11. 2012 | 10:00

santawizard napsal(a):

Novináři a historici by měli dokolečka informovat lidi(třeba i na bilbordech) o tom ,jaké jsou základní podmínky pro mír ,kteří chcou palestinci?Jaké jsou základní podmínky pro mír,kteří si kladou izrealci.?Potom je nutné vysvětlovat lidem jestli se pro takové nesplněné podmínky mají lidé navzájem zabíjet a nebo se přidávat na tu nebo onu stranu,která má takové či jiné podmínky.V případě že ty podmínky nma obou stranách nemají logiku a jsou úmyslně nesplnitelné prkoptiny na obou stranách,tak politici celého světa by měli uznat, že válka je bezva a ať žije válka k vůli prkotinám,hurá,hurá .
V opačném případě je smutné ,že OSN ještě nezasáhla proti válce ,která byla je a bude hrozbou pro celý svět.
16. 11. 2012 | 12:38

Martin Konvička napsal(a):

santawizard

Základní podmínka pro mír, který chcou Palestinci, je přece známá:
"Zahnání Žida do moře".

Základní podmínka pro mír, který chcou Izraelci, je přece známá taky:
"Aby ty Hamasy a Fatahy vyškrtly ze svých chart tu podmínku s tím mořem".

Ani jedna strana v tomhle nemíní uzavřít kompromis, Žid z důvodů taknějak sebezáchovného, mohamedán, co se předtím jsmenoval Arab a teď se přejmenoval na Palestince ... pak z důvodu teologického, takže vlastně též "sebezáchovného", z jeho hlediska.
16. 11. 2012 | 12:49

santawizard napsal(a):

Martin:
vidíte...tak to už dávno mělo zasáhnou OSN.Chyba je v OSN.Je nutné soudit a kritizovat OSN.Všechno zavinilo OSN.!!!!!!Je lepší si potom vylít zlost na OSN než verbovat do války ,aby se ten či onen přidával k té či oné straně,tak jak už se to táhne celé dekády.
16. 11. 2012 | 12:59

Martin Konvička napsal(a):

santawizard

OSN? Neblněte.
Nejsilnější hlasovací blok v OSN se jmenuje Organizace islámské spolupráce (OIC) - silní jsou nejen proto, že to je vlastně hodně států, ale i proto, že v kritických chvílích dokáží sehnat dost podpůrných hlasů od různých afrických aj. nemohamedánských diktátorů, které si koupí tu úplatkem, tu jen lákadlem, že je možné nějak nasrat Bílou hubu a/nebo Imperialistu a/nebo Žida.

Smiřme se holt s tím, že OSN je jen taková, jaká je většina lidstva ... a většina lidstva fakt nejsou v demokraciích žijící civilizovaní gentlemani.
16. 11. 2012 | 13:15

Martin Konvička napsal(a):

Je také dobré vědět, jaká je ten prazákladní mohamedánský problém s Izraelem ... kvůli ktrému tu zemi většina jejich vlád NEMŮŽE uznat, protože jinak hrozně moc riskuje - od vlastní populace.

Ono to je tak:
V Koránu se kdesi píše, že židé "opustili alláha", a proto nikdy nebudou mít svůj stát. Ergo, Izrael nemá být, je to urážka, a musí to být rychle napraveno.
Taky se tam kdesi píše, že jednou pro alláha získaná území musí být alláhova navždy, tj. v případě ztráty dobyta zpět. To kdyby si Evropa, se svým Španělskem a Balkánem, myslela, že obětováním Izraele něco vyřeší.

Nevyřeší.
16. 11. 2012 | 13:26

Ing. N. napsal(a):

Před nedávnem jsem narazila na zajímavé rozhovory se židovskou novinářkou, Helen Thomas (1920), dlouholetou členkou tiskového odboru Bílého domu, která tam působila od prezidenta Eisenhowera až po Obamu. 7.6.2010 byla nucena místo opustit po svých komentářích o Izraeli, Židech a Palestincích během rozhovoru s rabínem Davidem Nesenoffem. (viz dále)

Nesenoff: Any comments on Israel? We're asking everybody today, any comments on Israel?
Thomas: Tell them to get the hell out of Palestine.

Nesenoff: Ooh. Any better comments on Israel?

Thomas: Hahaha. Remember, these people are occupied and it's their land. It's not German, it's not Poland...

Nesenoff: So where should they go, what should they do?

Thomas: They can go home.

Nesenoff: Where's the home?

Thomas: Poland, Germany...

Nesenoff: So you're saying the Jews go back to Poland and Germany?

Thomas: And America and everywhere else. Why push people out of there who have lived there for centuries? See?

Nesenoff: Are you familiar with the history of that region?

Thomas: Very much. I'm of Arab background.

Nesenoff: I see. Do you speak Arabic?

Thomas: Very little. We were too busy Americanizing our parents... All the best to you.

Tyto její komentáře vyvolaly v židovské lobby USA velké rozhořčení. Thomas byla nucena po nátlaku rezignovat a prohlásit, že svých poznámek lituje. Později ale znovu své původní názory obhajovala s tím, že je třeba říkat pravdu o tom, co se v Izraeli děje.
16. 11. 2012 | 13:39

santawizard napsal(a):

Jo ,ale válka mezi bojovníkama je z 90% v přímém rozporu z bibli a koránem!!!!!!Všichni ,kteří se tam zabíjejí ve jménu Boha de fakto obcují s ďáblem.
16. 11. 2012 | 13:57

Pepa Řepa napsal(a):

hovorka11
Lidé to začínají chápat .....
Milý hovorko, místo termínu "LIDÉ" používejte raději termín "MY AKTIVISTÉ". Nebo ti, co si to nemyslí, či myslí pravý opak nejsou lidé?

O činnosti mnohých českých novinářú zabíraných v blembáku na palici a v mundůru si myslím své. Nejlepší byl Martin Dorazín, líčící založení libyjského souboru písní a tanců v době, když se to nejvíc v Benghází řezalo.
To nemělo chybu.
Jsou novináři a " h.o.v.novináři". Manželé Turečkovi exhibující v helmě nepotkáte.
Před pěti lety jsem sem dával k lepšímu, jak jsem asistoval jednomu Norovi při filmování intifády v Chebronu.Kolik chtěli kucí za metání šutrů a kolik Ahmed, který to zprostředkoval. Tenkrát to bylo ještě úsměvné, od doby Chamásu jde sranda stranou.

K termínu "koncentrák Gaza" jen bych se juknul na historické mapy, Gaza má poměrně ustálené hranice od dob Féničanů, byla i pod Egyptskou správou. A kdyby byly hranice hermeticky uzavřeny, pak vysvětlete, jak se tam dostane na návštěvu egyptský premiér či stovky iránských raket. Žeby je přinesla z nebe klisna Búrak?
Inu z jihu vyrostla zeď bránící loupežníkům v akci. Ale o tom přece Palestinci snili, ne?
Aby měli samostatné území. Tak se Židi stáhli, naprosto bez reciprocity a nechali tam, tam bylo.
A kde jsme po 4 letech?

Kdyby Vám veverkovi, homolkovi a tobolkovi pršelo na hlavu 300-400 raket, dělal byste co?
16. 11. 2012 | 14:08

Pepa Řepa napsal(a):

Občan napsal(a):
až se židé vrátí na Halič, do Ruska a dalších zemí, odkud na BV přitáhli, tak tam rázem bude místa dost pro všechny původní obyvatele vč. blízkovýchodních židů.
Nikoli Palestinci muslimského, křesťanského a židovského vyznání, ale evropští židé (tedy převážně Němci a Rusové a zlomek Poláci a Maďaři, tu a tam možná i nějaký Čech) jsou na BV nevítanými agresivními přistěhovalci.
Nebo se mohou hromadně odebrat do USA - tam je jistě přivítají s otevřenou náručí.
---------------------
Hmmm, a co kdyby se vrátili tam-jak říkáte-odkud přišli.
Na Staré Město, do Třebíče, do Turnova....a vím já, kde všude po tisíc let žili, žádnou válku proti české populaci jako Germán nevedli,žádné nálože v metru nekladou, stali se autochtonní či asimilovanou populací, Žida od Čecha nepoznáte, kromě Maxíka ten pozná i sionistu na tři kilometry.
:-)
Jak? Netuším

Co by na návrat říkal Občan, Hovorka, Veverka, Tobolka nebo Maxík vidící za vším židovské ilumináty?
Určitě byste je přivítali chlebem a solí, že?
:-)!!!!
Občane, Občane, dyť si nevidíte do pusy, prostě slyšíte slovo Žid a máte tmu před očima.
Že jsem informován? To Vám vadí? Asi jo. Je tady někdo, kdo ty aktivistické internetové bludy vyvrací.Inu v oblasti jsem byl pracovně pár let od Baghdádu přes Trábulus po Casablancu a trávím tam tak měsíc v roce.Volná noha jsem byl v ČR. To se nesmí?

Jinak Vám prozradím sladké tajemství.
Můžete tam taky.
Pravda do Izraele musíte absolvovat rutinní pohovory při odletu. Uklidním Vás, já taky, jednou, když jsem opakovaně přecházel z Ejlatu do Akaby mě na Ben Gurion svlékli do naha a osvítili filmy.
Tak šup Občane, sbalit raneček, hovorku vezměte s sebou.I Hořejšího.
16. 11. 2012 | 14:33

santawizard napsal(a):

Pravda je ,že oni už tam nenávidí jeden druhého mnohem víc než padla facka padla na sále.Z života si udělali navzájem peklo a po smrti taky půjdou do pekla.Tady je klasická ukázka ,jak ve jménu Boha náboženští fanatici páchájí zlo ,ale pořád si myslí ,že za odměnu půjdou do nebe..Je vidět ,že tato atheistická válka mezi náboženskýma fanatikama je tragedie nejenom pro náboženství ,ale i pro celou celosvětovou politiku a kultůru.Tato válka musí být na zakázku pro historiky válek,kteří nenávidí historii míru!!!!!!
16. 11. 2012 | 14:33

Pepa Řepa napsal(a):

Izraelské letecké síly během náletů usmrtily „umírněného“ vojenského velitele Hamasu Ahmeda Jabariho.
---------
Hovorko-na schůzi zelených aktivistů- dobrý.
Ahmad Džabarí byl tak "umírněný" že velel nejradikálšímu křídlu chamásu, byl řadu let nejhledanějším teroristou, organizoval řadu pumových atentátů, stál za pučem Chamásu proti Abbásovi. Byl nejtvrdším islamistou v regionu.
Pravda domlouval propuštění jednoho zadrženého vojcla.

A jestlipak víte, kdo stanovil při výměně hodnotu životů.
Život Izraelce verus život Palestince?
Sám velký "umírněný" Džabarí.

Jaký to poměr byl?
1:200 nebo 400, z hlavy nevím.
Jednoho Šalita za stovky Palestinců.
Ten poměr lidských životů si stanovili bradatí, ne pejzatí, milý Hovorko.
16. 11. 2012 | 15:24

Občan napsal(a):

Řepo,

když se tu uživí Vietnamci, Ukrajinci a další minority, uživili by se i židé. Dokonce i ortodoxové s jejich velmi vlažným vztahem k práci. Když nějak uživíme cikánká ghetta, uživili bychom i ghetta ortodoxních židů - obě nepřizpůsobivé komunity mají ostatně hodně společného.
- Jako Germáni? No, naprostá většina zde žijících židů byli Němci a na germanizaci českého prostoru se dost ochotně podíleli.
- Poznáte, Řepo, poznáte. Docela snadno...
- Chlebem a solí bych je určitě nevítal, ale to nedělám ani v případě jiných menšin.
- Žid by mi ani tak nevadil. Ale sionisté mi vadí velice.
16. 11. 2012 | 15:37

Jáchym napsal(a):

Zajímavé citace ze zahraničního tisku i osobních stránek "umírněného islamisty a bojovníka za demokracii viz:
http://www.literarky.cz/tereza-spencerova/12489-opravdu-zname-nazory-noveho-efa-syrske-opozice-
16. 11. 2012 | 16:30

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
Už jste viděl, aby na konferenci, kdy požadujete zbraně a prachy-nejlépe obojí- nějaký udatný bojovník sám sebe deklaroval za džihádistu a islamistu?
Najednou je to samý bojovník za západní demokracii.

Každý ale má svou historii,své internetové stránky, kde celá léta deklaruje, že je třeba nejen spláchnout Židy do moře, ale je potřeba přinést světlo islámu do celé západní civilizace, hovorkův "umírněný" Džabarí dával v tomto duchu, ozbrojeného boje za islámskou věc všemi prostředky rozhovory BBC.
Ostatně i organizace typu Hanásu mají své internetové stránky, na kterých se otevřeně hlásí nejen k těmto idejím, ale i k atentátům.

Je jen otázkou, zda se kormidelníci západu postaví do role užitečných idiotů a těmto účelovým proměnám uvěří jako v Libyi.
Katastrofou je, že nemají připraveny relativně sekulární či nábožensky vlažnější elity, které by dokázaly fanatismus zvládnout.
Bohužel takové figury najdete -většinouě-v arabském světě v armádě, proto se ji snaží Mursí v Egyptě dostat pod kontrolu. Pokud dojde ke spojení, nebude hlídat jeden druhého, bude teprve pro západní civilizaci problém.
Ostatně Mursí už rozehrál svou roli, jak ovládnout mocenské vakuum po odcházejících Američanech.Konkuruje Turkovi, má al-Azhar.
Vyjednávání jeho emisara, leccos naznačí. Moc si vyskakovat nemůže i do Egypta proudí výživná finanční pomoc USA, nejen do Izraele, i když objem je nesrovnatelný.
Řekl slepý hluchému: Brzy se uvidíme.
16. 11. 2012 | 17:49

Martin Konvička napsal(a):

santawizard

"...válka mezi bojovníkama je z 90% v přímém rozporu z bibli a koránem!"

Není. Přečtěte si ten korán.
16. 11. 2012 | 18:03

argun napsal(a):

Pár čísel o Gaze:

Pásmo Gazy má rozlohu 360 km čt., tedy výrazně menší než třeba Praha, která má 496 km čt. Žije tu 1,6 mil obyvatel. S hustotou zalidnění 4 100 osob na km čtvreční je to jedna z nejhustěji obydlených oblastí světa. Nezaměstnanost je v současné době kolem 40%, pod hranicí chudoby stanovené podle metodiky OSN tam žije 70 -80% obyvatel. Blokáda z moře je hermetická. Blokádu z pevniny zajišťují check pointy ve zdi a osobní prohlídky, někdy méně někdy více brutální. Jak by se za těchto životních podmínek choval kdokoli z nás? Vedeme tu přiblblou debatu z kavárny Slavie.

Pepo Řepo, jukněte na ty historické mapy. Dají se dohledat, dělat to nebudu. Tvrzení, že "Gaza má poměrně ustálené hranice od dob Féničanů" je přinejmenším eufemismus. I mistr tesař se utne.

Novodobý koncentrák to opravdu je. A že v koncetráku převezmou vliv a poté i vládu džihádisté z profese, úchylové a magoři, je celkem logické. V žádném koncetráku to nikdy nebylo jinak. Bohužel.
16. 11. 2012 | 18:12

Martin Konvička napsal(a):

argune

A kolik měla ta Gaza obvyvatel řekněme v 60. letech?
Každý přece ví, že Izrael už 50 let nedělá nic jiného, než páchá genocidu tejraného palestínského národa. Myslím, že to odhlasovalo i OSN. Takže jich tam muselo být mnohem více, když jich tu genocidu tolik přežilo.
16. 11. 2012 | 18:23

Martin Konvička napsal(a):

santawizard

Možná by ještě bylo záhodno dovysvětlit, jak to mají v palicích uděláno tzv. "umírnění aktivisté", kteří by rádi, aby ta strašná situace tam skončila, a nabízejí úplně nová a lepší řešení - jeden z nich je zrovna autor tohoto blogu.

Nebudu to hledat - každej může sám - ale Š.S. tady jednou bájil, že lepší než ta nekonečná tahanice o hranice (která nemá řešení, to víme všichni) by bylo udělat "jeden stát dvou národů", prostě se nad to blbnutí povznést a žít pospolu. Ne židovský stát, ne mohamedánský stát, ale bratrství a láska, s duchem Václava Havla na obláčku.

Všichni víme, co by se dělo. "Palestinci" by okamžitě využili všechny zdroje a svobody toho Úža-společného státu, aby ho oslabili, rozvrátili zevnitř a nakonec ovládli. Jejich bráchům a bratrancům se to docela daří ... třeba v takové Belgii, a to jich tam je pár procent (5? 8?), ne desítky procent (třetina? polovina?), jako by jich bylo ve společné arabsko-židovské Palestíně.
A důvod toho všeho? Islám, santawizarde, který prostě Vyvoleným bradatým nedovolí žít jako rovní s rovnými ... s těmi druhými Vyvolenými. Vošemetná věc. O to vošemetnější, že se to nesmí říkat nahlas, ani v tom Izraeli ne, a že každý, kdo by to i věděl a říkat mohl, třeba Š.S., si to nejdříve tisíckrát rozmyslí - a neřekne. A tak kluci, když zrovna nestřílej raketami nebo se nějak jinak nemordují, Jednají a vedou Dialog, ale jsou to dialogy hluchých, když se v nich nesmí mluvit o tom nejpodstatnějším.

A tak se zase vrátí k rachejtlím, a tak pořád dokola.
16. 11. 2012 | 18:35

Pepa Řepa napsal(a):

argun
v Australii se zase nekontrolovaně namnožili králíci.Vyklidíme Melbourne? Nebo Paříž? Aby měli víc místa?
Nevím zdali od Féničanů, ale Gaza byla vždy jiný příběh. Podívám se.
A jak byste si to představoval?
Otevřené hranice byly. Chodili chlapíci se semtexem v batohu a těm, vlastním, kteří jezdili do Izraele pracovat to spočítali.
Máte jiné řešení?
16. 11. 2012 | 18:38

hovorka11 napsal(a):

Izrael ví co dělá, aby mohl "odůvodnit" koncentrační tábor Gazu, kde koncentrovaní vyhnaní palestinci nemají šanci se uživit, postavit továrnu, vyrábět (Izrael blokuje jakýkoliv ekonomickou soběstačnost Gazy). Každý, kdo popírá tuto zásadní skutečnost podvádí a lže...
-----------------------------------------

Nynější eskalace podle všeho začala v pondělí 5.listopadu, kdy izraelští vojáci zastřelili třiadvacetiletého Palestince, který se „přiblížil k hraničnímu plotu“. Přinejmenším podle některých zpráv byl dotyčný mentálně retardovaný. Ve čtvrtek 8. listopadu pak osm tanků a čtyři buldozery pronikly do pásma Gazy a zabily přitom třináctiletého kluka. V sobotu pak ozbrojené křídlo Lidové fronty pro osvobození Palestiny vypálilo na vozidla izraelské armády u hranice pásma protitankovou střelu, která zranila čtyři vojáky. Tím se zjevil argument, že nynější izraelské útoky jsou odvetou za střelbu z pásma Gazy. Izraelské vedení dává vinu za celou situaci Hamasu a premiér Netanjahu odvetnou palbu
16. 11. 2012 | 18:47

Pepa Řepa napsal(a):

argun
s tím nekontrolovaným namnožením je to příběh celého Maghrebu.
To je naprosto prioritní,jen se o tom nesluší mluvit.

Když budete mít za záda Saharu a další pouště nemůžete se nekontrolovaně a nezodpovědně množit.
Ale vykládejte to ve světě islámu, kde je počet potomků znakem Alláhovy přízně. Také nasekáte patnáct kousků, on se někdo postará, nasytí, sežene práci?
Ano, kohosi domácího to připomíná.
A není to jen koníček králíků, Cigánů či machometánů. Charidé v tom jedou taky. Čekají, že se postará stát. Taky jsou obdobnou časovanou bombou.
16. 11. 2012 | 18:48

Jáchym napsal(a):

Přátelé,Pepo,
-Pokud vím, jednou z prvních věcí, které udělá každý upřímný a cti dbalý evropský demokratický státník po příjezdu do přelidněné Číny, je kritika politiky jednoho dítěte, která pošlapává lidská práva ( především právo hladovět a být odkázán na dovoz potravin).
Hlavně být důvěryhodný. :-)
16. 11. 2012 | 21:07

santawizard napsal(a):

Palestina byla britská kolonie.Stát Izrael 1948-2012.
Kdyby velká Palestina měla být velká jako celý Islám a velký Izrael by měl být velký jako celý judeokřesťanský svět,tak by se nám dnešní problémy mezi Izraelem a Palestinou jevili jinak.Židé jsou spjati s křesťany a muslimy jako bratři a sestry.Mojžíš vynalezl nejenom hebrejskou abecedu,ale i celý arabský jazyk jako kompromis mezi hebrejštinou a egyptčtinou.Podobně je jidish kompromis hebrejštiny a němčiny nebo afrikanština je kompromis holandštiny a zulu.
Jak křesťané ,tak židé se stali judeokřesťany.Arabština splodila Islám Mohamedem,který napsal Korán.V pozadí je stát a církv. Např v Britanie britská královna je taky hlavou anglikánské církve.Nebo papež je zároveň vatikánským císařem.V arabsky mluvících zemích se podobně prolíná role církve a státu od obecního,městského ,krajského až do státního či celé arabské ligy.Na západě však vládne rozluka církve a státu.Pochopitelně,že lidské oběti a válka není nic pro studii bible a koránu.Proto vítězí idea mainkamfu a das kapitálu.Největší bojovník proti bolševismu a nacismu je Indiana Jones
16. 11. 2012 | 21:07

argun napsal(a):

Jáchym

Není to tak jednoduché s tou Čínou. Tu politiku zavedli tuším v roce 1980 a první výjimky byly zavedeny po protestech veřejnosti už v letech 1984 - 1986. Šlo o
povolení druhého dítěte pro řidčeji osídlené venkovské oblasti či městské páry,
v nichž oba manželé byli jedináčci. V 90. letech přišlo povolení druhého dítěte v hustě osídleném venkově, pokud první dítě je holka. Od roku 2008 se toto pravidlo uplatňuje v celé Šanghaji. Pak následovalo zmírnění pravidel i v dalších městech. Dnes se ta politika vztahuje na cca 48% populace.

Svět se mění.. A někdy rychleji, než si stačíme všimnout. To jen floskule mají věčný život.

Pepa Řepa

Pár čísel k tomu množení machometánů. Jestli jsou zfalšovaná, to vážně nevím. Zdroj http://www.census.gov/population/international/

1995 2005 2011
Albania 2,9 1,7 1,5
Kosovo 2,7 2,6 2,2
Algeria 3,5 1,9 1,8
Tunisia 2,6 2,0 2,0
Morocco 3,3 2,4 2,2
Turkey 2,8 2,3 2,2
Iran 3,4 2,0 1,9
Egypt 3,2 3,0
Bosnia 1,4 1,2 1,3
Indonesia 2,8 2,4 2,3
S.Arabia 5,0 2,9 2,6
Pakistan 5,7 4,0 3,2
Banglad. 3,8 3,1 2,6
Yemen 7,3 5,8 4,6
West Bank 3,6 3,1
Gaza 5,6 4,7
17. 11. 2012 | 00:17

argun napsal(a):

Co z toho plyne?

U mimoevropských zemí bez výjimky výrazný pokles porodnosti. V případě Alžíru, Tuniska a údajně fanatických šíitů v Iránu již došlo ba dokonce k poklesu pod záchovnou míru plodnosti (mimochodem, vřele doporučuju se na ty fanatiky jet podívat...). Muslimské země tedy dost možná prodělávají stejný vývoj jako země Západu se zpožděním cca dvaceti let a brzy je čeká také problém se stárnutím populace.

Pokud jde o machometány v zemích západní Evropy, tak je opět vidět prudký pokles porodnosti. Uvádí se, že v Holandsku mezi lety 1990 a 2005 spadla plodnost žen marockého původu ze 4,9 na 2,9 a u žen tureckého původu z 3,2 na 1,9. V Německu rodily ženy tureckého původu v roce 1970 o dvě děti více, než německé ženy, ale v současnosti již rodí jen o polovinu dítěte více.

Na Gazu už dnes nemám sílu. Mšjte se.
17. 11. 2012 | 00:28

Pepa Řepa napsal(a):

argun
opravdu nechápu, co z toho praktického vyvodit?
Počkat, až se populační vlna přežene, ono za tři generace přelidnění klesne, možná ano, možná ne a do té doby sypat, sypat a zase sypat, otevřít hranice a empaticky přijmout do hospodářsky kolabující Evropy pár dalších milionů a předpokládat,že vývoj islámu přesně kopíruje vývoj západní civilizace-což je absolutní nesmysl, neexistuje univerzální mustr na vývoj civilizací- a za nějakých 600 let bude svět islámu, tam, kde je západ nyní-jsou o 600 let pozadu- a do té doby buďme-soudzi europané-empaticky trpěliví, dodejme vše potřebné jak množící se domácí menšině nepřizpůsobivých, tak příchozím, protože jinak nás nějaký mudrc vyhlásí za nácky.

Opravdu nechápu, problém přelidnění je hmatatelný v každé zemi Maghrebu, tady a teď!!

Vzpamatujte se, uvědomte si, že snad žádná země od Jordánska po Libyi není soběstačná, bez dovozu potravin se neobejde a pokud nemá ropu je problém už nyní.
To je ale jejich problém- ne náš, my je nemáme v občance- ten si musí vyřešit oni.Tím, že potáhnou na Žida ho vyřeší?

Navíc naprosto postrádám radu, jak řešit Gazu, kterým směrem otevřít hranice, aby kucí bradatí dostali víc prostoru. Zkuste se projet liduprázdnou Sinají. Myslíte že je místní beduín přivítá s otevřenou náručí?
Pak mně taky vysvětlete, jak je možné, že při tak hermeticky uzavřené blokádě-jak říkáte- se tam dostávají stovky iránských raket, relativně sofistikovaných, to už nejsou žádné prskavky z vodovodních trubek.

Argumenty Čínou jsou také mimo, ať se odklání od politiky jednoho dítěte dle jejich libosti, je to opět jejich věc. Podstatné je, že si přemnožení uvědomili a nějak je řeší a řešit budou. Zřejmě je k tomu dohnala ekonomická situace a budou model-za pomoci ekonomických nástrojů- modifikovat.
Opět jejich věc.

Chcete hlásat politiku odpovědného množení ve světě islámu?
Kdy začnete?

Nebo chcete naznačit, že když se současné generaci nasype víc, zajistí uměle pracovní místa, tak jim klesne porodnost jako v EU z pěti kousků na 4,7 jako v Gaze- panečku, to je úspěch!!!? Uvědomte si, že to je průměr, čísla na papíře jako od Bédy, zkuste si ty země projet a vidět kolik jich je v kterém věku a porovnat s možnostmi země.
Hmmm z čeho hypotetický chcete penězovod a potravinovod z Evropy zajistit? Víte kolik peněz tam leje EU. Minulý měsíc šoupla 184 mi. africkému eur Somálsku. Prý na školství.
Myslíte, že problém Řecka bude řešit bankéř z Kataru nebo SA? Jedině když na tom něco trhne a Papadopulos předělá kostely na mešity, pak možná.

To je rada jako od Hořejšího nebo Sedláčka.
Trochu empatie a všichni budeme happy!
17. 11. 2012 | 07:11

hovorka11 napsal(a):

Podstata islamizace i Evropy je v diktátu soudobého transatlantického režimu
Spojených států vůči vazalu- EU. Pokud by u nás nebylo spojenectví s radikální "pravověrnou" sunnitskou osou států LAS, která je především sdružením burkových militantních států usilující o vznik velkého státu s právy šaria v nejhorší verzi proti ženám, tak by se u nás nemohl usadit islamistický fanatismus.
Válka v Líbyi a Sýrii otvírá dveře emigrantům a likviduje mnohonárodnostní státy. Paradoxně největší "náš nepřítel", jako jsou umírnění šíítové v Íránu a nedolarové země BV jsou ti klidnější, kteří neuznávají teror bombami.
Máme velký evropský problém, který se nazývá USA- ti nás pomocí islamistů mohou rozložit !
--------------------------

Spojení teček současných dramatických událostí v Bahrajnu splyne v jednu nezaměnitelnou zprávu – USA podporovaný režim Al Khalifa visí na politické oprátce. Zoufale se pokouší porazit odhodlané prodemokratické hnutí, které se prostě nesloží ani neodejde. Tento sunitský režim bojuje o samotné své přežití, pod nepolevujícím tlakem především šíitské populace, která nepoleví ve svých požadavcích na lidskou důstojnost a svobodu, bez ohledu na to, jak moc je brutalizována a terorizována. Avšak v sázce není jen přežití režimu Khalifa, ale i celého USA podporovaného řádu arabských monarchií, které fungovaly po šedesát let a nyní se zde objevují trhliny v přehradě. Tento řád historicky zaručoval Západu spolehlivý zdroj ropy; a v poslední době je klíčovým pro podržení zbankrotovaného petrodolarového systému, na kterém anglo-americký globální kapitalismus závisí. Navíc jsou arabské diktatury v Perském zálivu lukrativním odbytištěm pro americký a britský zbrojní průmysl. Životní zájmy posledně zmíněného byly zdůrazněný minulý týden návštěvou britského premiéra ve Spojených arabských emirátech a v Saudské Arábii – kdy jeho výhradním posláním tam bylo prodat těmto režimům vojenská letadla za 9 miliard dolarů.

http://www.strategic-culture.org/news/2012/11/12/high-stakes-in-bahrain-repression.html
17. 11. 2012 | 11:56

argun napsal(a):

Pepa Řepa

Už je po sezóně, tak jenom krátce.
Zkuste si všimnout, že žádmou radu jsem nedal, žádnou nemám.
Čísla mají jednu blbou vlastnost - nedají se moc okecat. Samozřejmě, můžeme si myslet, že realita je jiná. Tím ta čísla ale nevygumujeme. Problém přelidnění je hmatatelný teď, to jistě. Zdá se ale, že do budoucna tak hmatatelný nebude. To není jistota, protože ty, jak známo, neexistují. Ale jde o jasně dokumentovaný trend. A ten se okecat nedá.

Co z těch čísel prakticky plyne? Nic moc. Snad jen to, že méně hysterie a nenávsti by možná nevadilo. Ona totiž ničemu nepomůže. Na ACZ můžeme prožvanit zbytek života o tom, jak je ten islám zničující, ale na nic nezměníme na tom, že tady je a bude.

Zemí, která nejsou v proudukci potravin soběstačné, je mraky. Včetně ČR, Ruska a Číny, třeba... Ten argument dnes už nic neznamená. Dovézt se dá cokoliv když je za co kupovat. Strategické hry a případná embarga jsou jiná věc.

Nenapsal jsem, že vývoj islámu přesně kopíruje vývoj západní civilizace. Psal jsem o demografii a jejích trendech. Univerzální mustr na vývoj civilizací samozřejmě neexistuje, ale jestli mají zpoždění 600 let za Západem, to opravdu nevím.. V Iránu to tak nevypadalo ani omylem. Více méně evropská úroveň - téměř ve všem.

Gaza při současném rozložení sil žádné řešení nemá. Lidí přibývá, území se zmenšuje, životní úroveň klesá. Možnmá se shodneme, že už jen tento vývoj má, a to kdekoli, vždy jediný možný výsledek - agresi. A je fuk proti komu. Žid jako ten, který to území dostal věnem při sňatku se Západem, se logicky nabízí. Totálně selektivní a nejednotný přístup Západu k celému regionu vše dramaticky zhoršuje. Jestli rakety Hamásu jsou íránské to vážně nevím. Zbytečně zdaleka, nezdá se Vám? Ty podzemní tunely fungují docela dobře, žid jeden zasype a mezitím další tři vyhrabou... Bez samostného palestinského státu se situace nemůže nikam pohnout a rakety budou na obou stranách padat dál.

Řešení je - podle mého sedláckého rozumu - principileně dvojí. Buď Palestince (potažmo machometány..) proženeme komínem a nebo se s nimi naučíme žít. Tím ale neříkám dovážet je sem ve velkém. Přehlédl jsem něco? Je nějaká třetí varianta? Možná jo. Naložit je po vzoru strýčka Džugašviliho do dobytčáků a vyvézt někam na tu Sinaj. Vono by se to tam nějak porovnalo a žid by byl konečně v klidu... Varianta A by evidentně velmi konvenovala Konvičkovcům. Mě moc ne.

Znám židy, kteří při zmínce o Izraeli upřímně zvrací. Jiným zase svítí oči nadšením. Izrael je zhmotněné špatné svědomí Západu za to, že dopustil holokaust, a podle toho se k němu chová. Z obecního otloukánka se zvolna vyklubal nezvladatelný a rozmazlený fracek. Tak to někdy chodí, když se to s péčí, potažmo pocitem viny, přehání... To samozřejmě platí obecně, tedy i bolševická péče o Palestince nese své ovoce.. Viděl Jste film Valčík s Bašírem? Doporučuju.

Penězovod z EU kamkoliv nijak neovlivníme. Ten současný do arabských zemí je zřejmě blbé řešení. Ale když uspíší konec toho spolku v té podobě, jak funguje teď, bude to jenom dobře. Pro EU platí - čím hůř tím líp - jinak znměny, obávám se, dosíci nelze.
17. 11. 2012 | 12:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy