O dnešním hlasování v OSN

29. 11. 2012 | 23:03
Přečteno 15364 krát
V roce 1947 rozhodla čerstvě založená Organizace spojených národů (OSN) o rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát. V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva a vlastnila 6% celkové rozlohy území, přičemž drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila. Přesto OSN židovským přistěhovalcům přiřkla 56% Palestiny. Palestinští Arabové odmítli rozdělení jako nelegitimní (v OSN bylo tehdy zastoupeno skoro čtyřikrát méně států než dnes, protože ještě nedošlo k dekolonizaci) a morálně nepřijatelné.

Nyní, po 65 letech přesně na den, se Palestinci obrací na stejnou organizaci s žádostí o znání alespoň pozorovatelského nečlenského statutu. Proč tak činí? Protože před více než 20 lety spolkli z jejich pohledu hořkou pilulku historické nespravedlnosti rozdělení vlastní země (kterou zapříčinily v prvé řadě imperiální zájmy Velké Británie) a uznali právo Izraele na existenci, jenže výměnou za tento ústupek se po dekádách tzv. mírového procesu nedočkali stejného uznání nezávislé Palestiny. Model přímých mírových vyjednávání mezi Izraelem a Palestinci totiž selhal minimálně ze dvou důvodů. Zaprvé, Palestinci vyjednávali z pozice slabšího a zadruhé, Američané, kteří měli tuto slabost vyvažovat ve prospěch objektivní nestrannosti, přejímali vyjednávací pozici Izraele. Výsledkem tzv. mírových jednání je půl milionu židovských osadníků na území, kde měl původně vzniknout (navíc jen implicitně) samostatný palestinský stát. Kromě těchto osad je Západní břeh (tvořící 20% původní Palestiny) protkán vojenskými základnami a infrastrukturou, kterou smějí používat výlučně jen Židé (přesněji řečeno Izraelci, nicméně těžko najdeme mezi osadníky nežidovské občany Izraele). Většina vodních zdrojů je odkloněna ve prospěch židovských osad a ozbrojení osadníci terorizují jak Palestince, tak paradoxně často i izraelské vojáky, kteří mají za úkol dohlížet na okupační klid.

Palestinci se tedy rozhodli, že jedinou alternativou ozbrojeného odporu, o který se už mnohokrát bezúspěšně pokusili, není přímé vyjednávání se silnější okupační silou, ale zatažení mezinárodní komunity přímo do centra sporu a skrze ni donutit Izrael ke skutečnému vyjednávání, namísto taktického dlouhodobého záboru všeho, co má ještě na Západním břehu nějakou cenu.

Mahmůd Abbás, prezident Palestinské autority, potřebuje jakýkoli symbolický pokrok, aby demonstroval Palestincům užitečnost umírněného postoje a samozřejmě svoji vlastní užitečnost. Množí se totiž ti, kteří začínají pochybovat nad smyslem existence „Autority“, jejíž jedinou funkcí zdá se být udržování pokračující izraelské okupace a pomalého rozšiřování Izraele skrze osady. Hamás, který vládne v Gaze, sice Abbásovi tento krok posvětil, ale je stále odhodlaný celý mírový proces sabotovat, stejně tak, jako ho sabotují izraelští pravicoví jestřábi v čele s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Ten nedávno svoji stranu spojil se ultra-pravicovou stranou rodáka z Moldávie Avigdora Liebermana, jehož snem je násilně vystěhovat i zbytek překážejících Palestinců do sousedních států. Z celého tzv. mírového procesu se stalo čekání na katastrofu, která pohne mezinárodním společenstvím a oběma stranami k aktivnímu řešení vleklého problému.

Abbásova diplomatická iniciativa může být proto vnímána jako šance, jak katastrofě předejít. Šance pro mezinárodní komunitu nečekat, až se něco stane, ale jednat, dokud je ještě o čem. Paradoxně je to i v zájmu pro-mírových izraelských (a palestinských) politiků, kteří jsou si vědomi, že mír zahrnuje velmi bolestivé kompromisy, ke kterým sami odvahu nenajdou. Proto palestinskou iniciativu podpořil i bývalý izraelský premiér Ehud Olmert.

Jaké budou praktické dopady přijetí Palestiny do OSN jako nečlenského pozorovatele? Palestinci by se mohli ucházet o členství u Mezinárodního trestního soudu a kdyby uspěli, mohli by podat žalobu na nelegálnost izraelských politik na Západním břehu. Hysterická reakce izraelské vlády už nyní dává tušit, jaký verdikt by tento soud učinil například ve věci židovských osad. Přineslo by to ale řešení samotného konfliktu? Jistě ne, ale za určitých okolností by zvýšená palestinská aktivita v rámci systému OSN mohla galvanizovat mezinárodní zapojení do mírového procesu, posílit umírněné palestinské politiky a oslabit izraelské jestřáby, kteří v současné době nemají zájem jednat na základě principů, ke kterým se před několika lety dobrali Olmert s Abbásem (především co se týče principu omezeného práva na návrat palestinských uprchlíků a rozdělení Jeruzaléma).

Drtivá většina mezinárodní komunity, včetně států Evropské unie, si uvědomuje pozitivní aspekty, které může dnešní kladné hlasování přinést nejen Palestincům, ale i Izraelcům a celému regionu. Uvědomuje si to nejspíše i americký prezident, který má ale svázané ruce mobilizovaným pro-izraelským lobby, které se může opřít o nekritickou podporu amerického kongresu.

Česká republika se dnes s největší pravděpodobností svým negativním hlasem (pokud své hlasování na poslední chvíli nepřehodnotí) zařadí mezi světové i evropské solitéry. A i když nás o tom budou jistě někteří úředníci a politici přesvědčovat, Česká republika nevybočí z toho důvodu, že by byla osamoceným majákem morality, loajálnosti a moudrosti v morálně zkompromitované, zaprodané a nic nechápající Evropě.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Pane autore, vždy od nepaměti u nás lidí rozhodovalo, kdo má větší sílu, pěst, armádu a dnes vlastně i peněz a potažmo i vlivu a moci! Tak to bylo vždy a dlouho to tak bude. Tahle snad parciální diferenciální rovnice na Blízkém východě má spoustu proměnných a nemá korektní řešení, jak by řekl asi matematik. Kdysi Římané u Kartága nalezli konečné řešení, ale dnes je snad jiná doba.
29. 11. 2012 | 23:15

Občan napsal(a):

ČR dnes hrdě prokáže, čí je kolonií.
Protože to zatím vypadá, že z EU bude jako jediná hlasovat proti. I Německo, které bylo ohlášeno původně jako hlasující proti, se podle BBC nakonec hlasování zdrží.

A tak staneme po boku Guatemale a Mikronésii, které patrně jako jediné podpoří negativní hlas USA, Kanady a Izraele.
29. 11. 2012 | 23:19

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

děkuji vládě, že v teto věci plave proti proudu. bohužel v dnešním světě už je k tomu zapotřebí odvaha. svět má rád pohádku o utlačovaných palestincích, pravda o tom, že jsou to teroristé, kteří palestinský stát odmítají a usilují o zničení izraele, se říkat a spát nesmí. není to politicky korektní. pětkrát byl izrael napaden arabama. není lehké žít v ízraeli být neustálým terčem islamských fanatiků. opakuje se situace z roku 1938. tehdy všichni doufali, že postouepím sudet hitlerovi se vyhnou válce. nyní všichni tragický omyl opakují. lidi by si měli vyndat hlavy z pr..lí a začít se zajímat o to, co je jihád. protože za chvíli budeme v evropě řešit uplně stejne problemy, jako řeší židé v izraeli.
29. 11. 2012 | 23:24

češka napsal(a):

To autor
Je-li uznaným státem Izrael, může být stejným státem i Palestina.
Honí-li Izrael válečné zločince po celé zeměkouli, není důvod, proč by se stejně neměli chovat i Palestinci, vlastního Simona Wiesenthala jistě najdou.
Mezinárodní soudní dvůr v Haagu dnes opět demonstroval nechuť babrat se ve špíně války v Jugoslávii, takže se na něj ani Židé, ani Palestinci spolehnout nemohou.
29. 11. 2012 | 23:27

češka napsal(a):

To Bohorodičko.....
Madam, Židé ztratili v Palestině samostatnost v 1. století našeho letopočtu, Slované přišli do čech v 6.st., to znamená o cca 500 let později, předtím zde byli Germáni, takže svým příspěvkem vyjadřujete souhlas s Hitlerovým požadavkem vystěhovat Čechy za Ural?
Cikáni přišli do střední Evropy ještě později, takže je máme poslat kam?
Za ostnatý drát, nebo do plynu, do Indie nebo do Pákistánu?
29. 11. 2012 | 23:35

xilofon napsal(a):

Vážený pane tzv. palestinci (to je výsměch používat tento termín jako národní označení) od vzniku státu Izrael nedělají nic jiného než jejich vzor, kterým pro ně byl a je jeruzalémský muftí Saďd ibn Muhammad Amin al Husseini - masový vrah, zločinec, ukázkový antisemita, nacista a osobní přítel Adolfa Hitlera. Tato kreatura jejíž rodina dodnes požívá mezi palestinci úctu měla po dobytí Blízkého východu Němci provést holocaust Židů, žijící v tomto regionu. Právě tento člověk byl plně odpovědný za to, že v roce 1947 nevznikl i stát proi palestinské araby. Dnes se tzuv.palestinci vydávají za oběť? No ano, ale až poté co zjistili, že Židé se nenechají nahnat do moře. A že svojí zemi budou a umí bránit. V Izraeli žijící palestinci mají stejná práva jako většinové obyvatelstvo, mají své základní i střední školy, mají svou universitu plně placenou ze státní pokladny Izraele,arabština - nikoliv palestinština protože takový jazyk neexistuje - je dalším úředním jazykem vedle hebrejštiny a angličtiny. Kdyby však palestinci ovládli Izrael, dnes by zde možná už jediný Žid nebyl naživu.

Když Izrael vyklidil osady v Gaze tak palestincům předal moderní zemi s dokonalou infrastrukturou, rozlehlé plantáže,které je mohly živit. Do několika dní tady nezbylo nic. Gaza mohla být bohatým moderním státem. Místo toho palestinci dali přednost vraždám, odstřelování mateřských školek a nemocnic raketami. Pokud OSN jednoho dne uzná Palestinský stát s Hamasem v čele bude výsměch celému světu.
29. 11. 2012 | 23:50

Sláma napsal(a):

Tentokrát naprosto souhlasím s autorem. Izrael a Spojené státy měly možnost řešit izraelsko-arabský konflikt 65 let a nic nevyřešili. Teď by to mělo řešit širší mezinárodní společenství, což by mohlo vést k většímu prosazování mezinárodního práva (které USA a Izrael flagrantně ignorují).
Dnešní hlasování ČR po boku Nauru a Marshalových ostrovů demonstruje hanbu českého angažování v mezinárodní diplomacii.
29. 11. 2012 | 23:52

Yosif K napsal(a):

V roce 1947 rozhodla čerstvě založená Organizace spojených národů (OSN) o rozdělení protektoratu na sudetsky a cesky stat. V té době ceska komunita tvořila 5% celkového obyvatelstva v sudetech a vlastnila 6% celkové rozlohy území Sudet, přičemž drtivá většina Cechu se v Sudetech vůbec nenarodila!!!!!
Přesto OSN ceskym přistěhovalcům přiřkla 56% protektoratu. Sudetaci odmitli odmítli rozdělení jako nelegitimní.

Nyní, po 65 letech přesně na den, se Sudetaci obrací na stejnou organizaci s žádostí o znání alespoň pozorovatelského nečlenského statutu. Proč tak činí? Protože před více než 20 lety spolkli z jejich pohledu hořkou pilulku historické nespravedlnosti rozdělení vlastní země (kterou zapříčinily v prvé řadě imperiální zájmy Velké Británie) a uznali právo CESKE REPUBLIKY na existenci, jenže výměnou za tento ústupek se po dekádách tzv. mírového procesu nedočkali stejného uznání nezávislého SUDETENLANDU.

Výsledkem tzv. mírových jednání je půl milionu ceskych osadníků na území, kde měl původně vzniknout (navíc jen implicitně) samostatný SUDETENLAND. Kromě těchto osad je SUDETENLAND protkán vojenskými základnami a infrastrukturou, kterou smějí používat výlučně jen Cesi.

Ubozi Sudetaci samozrejme inetzivne bojuji proti existenciu ilegalnich ceskych osad na uzemi Sudetenlandu vsim mpoznym od hazeni kameni pres sebevrazedne atentaty ve skolach a a jeslich, pres utoky na skolni autobusy az po ospalovani raket FAJR 5 s doletem 75 kilometru!!!!! Humaniste celeho sveta, podporte ubohy Sudetsky lid, pomozte jim zahnat ceske pristehovalce do more!!!

O toto vas prosi Magistr Propagandy - absolvent propagandisticke fakulty z Bir Zeitu na Hudsonu a predseda Sudetstko-Ceskeho kulturniho dialogu Sigfried Schimanski von Selbstmordentaetter!!!!
29. 11. 2012 | 23:52

Maximus napsal(a):

OSN uznala nezávislý stát Palestina

Valné shromáždění OSN ve čtvrtek uznalo suverénní stát Palestina. Většina členských zemí formálně odsouhlasila změnu statutu palestinských území z přidružené entity na nečlenský pozorovatelský stát. Výsledek se očekával, i když Izrael a Spojené státy varovaly, že v takovém případě pozastaví výdej finančních prostředků pro vedení palestinské samosprávy. Česká republika hlasovala proti uznání Palestiny.

S palestinskou žádostí souhlasilo 138 zemí, proti jich bylo devět včetně Česka. Celkem 41 členských států se zdrželo hlasování.

"Vyzýváme Valné shromáždění, aby vystavilo rodný list palestinskému státu," prohlásil před hlasováním předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás, kterého v sídle OSN přivítal bouřlivý potlesk. Abbás pak ve svém projevu ostře kritizoval nedávnou izraelskou leteckou operaci vůči pásmu Gazy ovládanému radikálním hnutím Hamás.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu jeho projev ostře kritizoval. Abbasovy výroky označil za "nepřátelské a jedovaté" a plné "lživé propagandy". "To nejsou slova muže, který chce mír," podotkl Netanjahu ve svém prohlášení.

Nezávislost Palestiny v 193členném shromáždění uznala i desítka členských zemí Evropské unie, podporu ve středu veřejně deklarovala Francie, která také loni souhlasila s palestinským začleněním do organizace UNESCO. [celá zpráva]
Česko hlasovalo proti jako jediný členský stát EU

Česká republika proti palestinské žádosti hlasovala jako jediná členská země EU. Dalšími státy, jež byly proti, jsou Izrael, Nauru, Marshallovy ostrovy, Palau, Mikronésie, Panama, Kanada a Spojené státy.

"Česká republika je přesvědčená, že společného cíle, kterým je stát Izrael a nezávislý, demokratický a životaschopný stát Palestina žijící vedle sebe, může být dosaženo jenom přímými jednáními mezi nimi,” řekla ČTK česká velvyslankyně při OSN Edita Hrdá.

O uznání Palestiny jako nečlenského státu požádal Valné shromáždění letos Abbás poté, co loni neuspěl s žádostí o plnohodnotné členství.

Palestinci tak od nynějška budou v OSN zastávat stejnou pozici nečlenského státu jako Vatikán. Například se mohou nově přidružit k různým mezinárodním organizacím, přístup mají mimo jiné k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Budou se také moci účastnit rozprav ve Valném shromáždění.

Odpůrci uznání v čele s Izraelem a Spojenými státy poukazovali na to, že jde o symbolický a kontraproduktivní krok s ohledem na to, že Palestinci nejsou jednotní a nemají mírovou dohodu se židovským státem, a dokonce ani dojednané principy, na kterých by měla stát.
USA: Přes New York cesta k usmíření nepovede

Abbáse se ještě ve středu americká delegace pokoušela přemluvit, aby dal hlasování odložit. Šéfka diplomacie USA Hillary Clintonová uvedla, že hlavní snahou by mělo být oživení blízkovýchodního mírového procesu. „Cesta k řešení v podobě dvojí státnosti, která naplní touhy palestinského lidu, vede přes Jeruzalém a Ramalláh, nikoliv přes New York. Jediný způsob, jak zajistit trvalé řešení, je v zahájení přímých rozhovorů,“ prohlásila ministryně.

Palestinští představitelé nicméně od záměru ustoupit nechtěli, ačkoliv USA varovaly, že by mohly omezit finanční podporu Palestincům, stejně jako Izrael. Obě země tak učinily i loni, když byli Palestinci přijati do UNESCO. „Palestinci nemohou být pořád vydíráni penězi,“ vzkázala k tomu ze Západního břehu Jordánu poslankyně z Organizace za osvobození Palestiny Hanan Ašráví.

Mírové rozhovory mezi Izraelci a Palestinci uvízly v mrtvém bodě před dvěma lety hlavně kvůli osadám na palestinských územích okupovaných od roku 1967. Izrael podmiňuje mír uznáním jeho práva na existenci ze strany Palestinců.

Palestinští předáci před hlasováním v OSN slibovali, že okamžitě po něm oživí snahy o dohodu s izraelskou vládou. S ohledem na to, že Izrael vedl tento měsíc s radikály v pásmu Gazy týdenní raketovou válku, nejsou vyhlídky příliš nadějné.

rei, Novinky
29. 11. 2012 | 23:59

Sláma napsal(a):

Nick xilofon tady demonstruje, jak úroveň vzdělanosti a kultury v České republice značně poklesla. Modrofialoví bolševici nás ženou do Orientu, a jak se zdá, tak se jim to daří.
Jako příklad uvedu tvrzení xilofona: "nikoliv palestinština protože takový jazyk neexistuje".
Xilofon se nám tady snaží podsouvat domněnku, že by každý národ měl mít svůj vlastní jazyk. To je ale přeci naprostý nesmysl, nechápu, jak na to xilofon přišel?
Mají Američané svůj vlastní jazyk? Nějakou američtinu? Mají Kanaďané vlastní jazyk? Kanadštinu? Mají Rakušané vlastní jazyk? Rakouštinu? Mají Belgičané vlastní jazyk? Belgičtinu?
Mají Židé vlastní jazyk? Židovštinu? V dobách Jana Křtitele a Ježíše Nazaretského hovořili Židé aramejštinou, neboť hebrejština v té době již byla mrtvým jazykem, používaným jen k rituálním účelům. Pokud je mi známo, ani dnes většina Židů v běžném styku nemluví hebrejsky, stále většina používá jidiš nebo sefardštinu. Zejména se to týká Židů, žijících mimo Izrael.
30. 11. 2012 | 00:03

Yosif K napsal(a):

Sigrfired Schimanski von Selbstmordattenattaeter, M.Prop (1982)
se narodil v Praze jako syn Češky a Sudetaka.

Do první a druhé třídy základní školy chodil v sudetonemeckem uprchlickém táboru v Mnichove, SRN. Na osmiletém gymnáziu Jana Keplera v Praze maturoval v roce 2002. Svá studia prozatím završil na University of Cambridge (2006-2007), kde získal titul Master of Propaganda v oboru Současná evropská studia.

Založil nevládní organizaci Selbstmordattenatteter: Česko-sudestke centrum kulturního dialogu http://selbstmordattentat.cz

Od narození vychovávaný v nesnadných podmínkách, avšak v láskyplném prostředí, vypěstoval si silný instinkt pro spravedlnost, solidaritu, upřímnost a nenásilí.

Uprimnost a pravdomluvnost projevuje tak ze mezi Cechy vystupuje jako ateista a mezi Sudetaky jako katolik, aby jej tito nahodou nezabili. V CLR vystupuje jako komunista a na Tchaiwanu jako taoista a buddhista. Mezi muslimy vystupuje samozrejme jako muslim - take aby jej tito nahodou nezabili za odpadlictvi - jeho tatik jest totiz nahodou sudetsky muslim.

Politiku vidí jako mocný prostředek jak vylepšit životy mnoha lidí, současně se v ní skrývá ale nebezpečí vedoucí k opačnému efektu. Myslí si, že slušní lidé by neměli rezignovat na politické ambice nebo aktivity a omezit se pouze na kritiku, a proto se rozhodl politicky angažovat. Také si myslí, že Strana zelených v sobě skýtá velký příslib pro čistší a věcnější politiku a pro napravení reputace politiky, politiků a političek obecně v České republice.
30. 11. 2012 | 00:06

Yosif K napsal(a):

Sudetstky narod si plne zaslouzi samostatnost a vyhnani ilegalnich ceskych osadniku ze Sudet:
A) je jasne ze Sudetaci maji jako naprstoi svebytny narod pravo na svuj vlastni stat s odvekym sudestkym halvnim mestem Prahou. Kdyby se nahodou odstehovali do SRN, umerli by v te cizine smutkjem vb nejakem tamejsim internacnim tabore.
B) Sudetaci jsou vyspely narod ktery si dokaze sam vladnout. Nesmi nas pritom mylit ze se zatim mezi sebou jednotlive sudetske frakce vyvrazduji jako vztekli psi a ze na co sahnou to rozkradou. Vnitrni nesvary A KRADENI jsou vysledkem cizi okupace!!!! Pokud nejsou pritomny cizi okupacni vojska, vzajemne vyvrazdovani frakci mezi sebou okamzite ustane - podivejte se na vyborne zkusenosti ze Syrie, Lybie a Egypta kde bez pritomnosti cizich okupantu vladne 100% harmnonie a snasenlivost a hospdarsky blahobyt!!!!!

Pryc s ceskou Okupaci Sudetenlandu a Prahy, jedine mozne vlasti sudetaku s jedinym svatym sudestkym hlavnim mestem!!!!!
30. 11. 2012 | 00:16

Al Jouda napsal(a):

Souhlasím s tím, aby byli Palestinci v samostatném státu. Pak podle mezinárodního práva, pokud takový stát projeví nepřátelské úmysly dokázané válečnými činy provedenými proti sousednímu státu, může tento napadený stát vyhlásit nepříteli válku, porazit jej v boji a jeho území okupovat a spravovat. Tak už bylo vyléčeno mnoho států-válečných štváčů !
30. 11. 2012 | 00:22

veverka napsal(a):

No já myslím že nejlíp vykresluje sionistické vazalství Česka složení kandidátů na prezidenta. Fischer-Žid,Sobotka-Žid,Dlouhý-Žid,Dientsbier-Žid,Fischerová-Židovka....atd. Z toho je snad jasné komu slouží tato země,její vlády a představitelé(bez ohledu na levopravicovost). Sionisté se mohou vždy spolehnout na to,že ať už budou požadovat jakoukoliv blbost,nestoudnost,porušování mezinárodního práva,výstavbu ilegálních osad na ukradeném území atd.,tak jejich loutkové vlády v Česku budou poslušně hlasovat jak Netanjahu poručí. Při tomto hlasování se ukázalo že už to zašlo až tak daleko,že jsme jediný poslední stát EU,který sionisty ještě po tom všem podporuje. Společně s Nauru a Mikronésií. Ale tak když jsme na tom s korupcí asi jako Uganda a náš současný prezident (hádejte jakého vyznání) krade na státních návštěvách jak straka co jí má ODS ve znaku,tak to už asi ani nikoho nepřekvapí.
30. 11. 2012 | 00:37

Občan napsal(a):

Tak jsme si přece jen uřízli další "parádní" ostudu - tentokrát pěkně před celým světem, na půdě VS OSN. To jsme pane "pašáci.

Je mi stydno za to, že jsem občanem takové ubohé lokajské kolonie.
30. 11. 2012 | 00:40

Sláma napsal(a):

Hloupost xilofona nezná mezí. Napsal: "Když Izrael vyklidil osady v Gaze tak palestincům předal moderní zemi s dokonalou infrastrukturou, rozlehlé plantáže,které je mohly živit."
Xilofon samozřejmě neví, o čem píše. Gaza je totiž de facto město, tam rozhodně žádné rozlehlé plantáže nejsou.
Gaza má výměru 365 km2, na které žije 1,657 mil. obyvatel. Je tedy srovnatelná s Prahou, kde na ploše 496 km2 žije 1,262 mil. obyvatel.
Protože xilofon je zjevně neschopen provést porovnání - Gaza má 1,78 x vyšší hustotu obyvatel, než má Praha.
Samozřejmě, i na území Hl. města Prahy jsou políčka a dokonce vinice. Ale představa, že by mohla Prahu uživit je naprosto zcestná, stejně jako jsou zcestné představy xilofona o plantážích v Gaze, které by mohly její obyvatele uživit.
30. 11. 2012 | 00:40

Al Jouda napsal(a):

Mohl by zde někdo napsat jakou rozlohu v km2 má nový stát Palestina a jakou rozlohu má Izrael ? Děkuji předem.
30. 11. 2012 | 00:44

Občan napsal(a):

Pane Slámo, klídek.

Teď se tu vyblinká pár hnědokošiláčů na jedno použití spolu s teamem Yosif K a zítra dorazí Konvička s Řepou, aby si také zařádili.

Já teď připiju Palestině posledním douškem čaje s rumem a půjdu spokojeně spát. Vy jděte také, protože zítra tu asi bude "veselo".

Po příjemné zprávě bude má noc dobrá a Vám ji přeju také :o)
30. 11. 2012 | 00:51

Občan napsal(a):

Al Joudo, snad nejste takový jouda.
To totiž nikdo neví, protože Izrael DODNES nemá mezinárodně uznané hranice vyjma ČÁSTI hranice s Jordánskem a hranice s Egyptem.

A k tomu Vašemu výplodu nad tím - nikoli Palestina Izrael, ale Izrael Palestinu okupuje a neustále napadá. Teď už to nebude mít tak snadné, což sionisté těžce nesou a ponesou.
30. 11. 2012 | 00:56

Občan napsal(a):

Pane Shanáah,

gratuluji!
Snad by se konečně mohl osud Palestiny pohnout lepším směrem. Přeji všem Palestincům chladnou hlavu, trpělivost a hodně štěstí. Svět konečně dal najevo, že nejsou tak osamělí, jak se dlouhá léta zdálo.
Je to sice jen první droboučký krůček, ale je to krůček kupředu.
30. 11. 2012 | 01:01

Yosif K napsal(a):

Sláma napsal(a):
Samozřejmě, i na území Hl. města Prahy jsou políčka a dokonce vinice. Ale představa, že by mohla Prahu uživit je naprosto zcestná, stejně jako jsou zcestné představy xilofona o plantážích v Gaze, které by mohly její obyvatele uživit.
30. 11. 2012 | 00:40
Kdyby mestane Gazy nebyli xenofobni hnupi a misto odpalovani raket lisovali plastove kybliky a lopaticky nebo sili plysove medvidky, hladce by si vydelali na potraviny at uz z Israele nebo z Egypta.

S lisovanim plastovych hracek zacinali i Singapur a HongKong a dotahli to na vyssi zivotni uroven nez ma jejich byvaly kolonialni okupant Velka Britanie!!!!
Bohuzel v Gaze neziji Cinane ale zfanatizovani Arabove a to je ten hlavni problem.

V Honkgkongu ani Singapuru zadny hladomor neni - sice nemaji plantaze, ale lidi tam umej makat!!!!!!!! Na rozdil od Aliho raketometcika SEBEVRAZEDNEHO TERORISTY....
30. 11. 2012 | 01:02

Maximus napsal(a):

Kurier.at ve stati "politik" přinesl krásnou barevnou mapu "palestinské části" území Izraele, kde jsou vidět osídlení Palestinci a zašperování území zdmi a také nové izraelské kolonie. Rovněž tam jsou i další údaje i garafické nabobtnání izraelského etnika ze 140 tis.lidí v r.1996 na 290 tis. v r.2008! Hmm, zajímavé a poučné.
30. 11. 2012 | 01:10

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Pane Shanáah,
gratuluji!
Snad by se konečně mohl osud Palestiny pohnout lepším směrem. Přeji všem Palestincům chladnou hlavu............
KONEC CITATU.

Pane obcane - vase prani jest velmi pripadne - kdyby Palestinci zachovavali chladnou hlavu tak by davno vsichni zili v naprostem klidu jako uznavana mensina v Israeli a jako vetsina v Jordansku, pripadne v Kuvaitu kde se velka cast dnesnich "Palestincu" narodila a odkud byli kuvajstkym emeirem vyhanani svinskym krokem.

Trosicku si to ale podelali nekolika neuvazenymi ciny:
A) V Palestine se pokusili vyvrazdit zidy ci alespon je zahnat do more a vysledkem byl vznik Israele.
B) V Jordansku se pokusili svrhnout totalitarskeho krale a nastolit totalitarsky prosyrsky socialisticky rezim a spatne to s nimi dopadlo.
C) V Kuveitu se jako kreteni pripojili k rabujicicm sadamovskym bandam a spatne to s nimi dopadlo.

Takze Vase prani CHLADNE HLAVY je pro pomatene samozranujsici se fanatiky VELMI VELMI VELMI PRIPADNE!!!!!
30. 11. 2012 | 01:22

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Kurier.at ve stati "politik" přinesl krásnou barevnou mapu "palestinské části" území Izraele, kde jsou vidět osídlení Palestinci a zašperování území zdmi a také nové izraelské kolonie. Rovněž tam jsou i další údaje i garafické nabobtnání izraelského etnika ze 140 tis.lidí v r.1996 na 290 tis. v r.2008! Hmm, zajímavé a poučné.
30. 11. 2012 | 01:10
Zrovna tak si mohou stezovat sudetaci na "bobtnani ceskych osad na sudetskem uzemi".

Stezuji si? Nekdy ano, ale nejsou takova hovada aby pachali sebevrazdne atentaty po prazskych Zakladnich Skolach......
30. 11. 2012 | 01:25

Maximus napsal(a):

Yosif K

Nemáš pravdu soudruhu Yosivoviči, české a i sudetské území bude navrácené v restituci původním Keltským osadníkům!
30. 11. 2012 | 01:30

Občan napsal(a):

ČR se svým postojem ocitla ve věru "vybrané" společnosti. Proti Palestině hlasovaly POUZE:
US
Israel
Canada
Palau
Micronesia
Nauru
Panama
Marshall Islands
a Česká republika

Hanba vládě ČR!
30. 11. 2012 | 01:40

Občan napsal(a):

Maxime,

já bych to časově nehrotil a zůstal například ve 14. století. Protože v tom případě nám MIMO MNOHÉ JINÉ patří i Lucembursko!
A to se vyplatí :o)

Dobrou
30. 11. 2012 | 01:44

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

nebývá to často, že by český stát udělal něco, co není zbabělý. nemusím se stydět za svou vládu, jako v případě kosova. 90% státu nehlasovala pro palestinu z přesvědčení, ale aby měly klid od fousatejch. je to stejný alibismus a pokrytectví jako při přijímájí ruznych idiotských kjotských protokolů a podobně. v každym případě je potřeba počítat, že ručníkáři se můžou mstít, protože pro ně je každá záminka dobrá.
30. 11. 2012 | 01:54

Maximus napsal(a):

Občanovi

Možná, že nám Kanada za to velkoryse odpustí víza! (-: Vždyť jim lezeme do rekta, až jsme celí umazaní a můžete si být jist, že se našich politiků spousta ještě normálních politiků ze zemí EU docela štítí. Jsme takový odpad a podrazáci, však také o nás třeba Poláci říkají, že jsme lokajové a nemáme hrdost. A mají zřejmě pravdu. Ovšem ono (to všechno co se kolem nás děje vč. EU) je to všechno postavené na praktickém základě, okopíruji sem článek z fragmenty.cz, kde je celkem solidně popsán stav jak na tom židé v USA a potažmo ve světě jsou. Podotýkám, že nejsem antisemita či něco podbného, nakonec moje babka z tátovy strany se jmenovala Rebeka a pravděpodobně byla žid. původu. Nakonec článek není orientován proti židům a jen uvádí některé vzájemnosti a stav západní společnosti.
Tak ho alespoň chápu.
30. 11. 2012 | 02:00

Maximus napsal(a):

Mají USA v rukou Židé? Je iluzí bílých voličů, že o něčem rozhodují
Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 4.11.2012 | Rubrika: Svět

V televizní debatě se opět střetli Obama a Romney. Kdo z nich zvítězil? Barack Hussein Obama, nejideálnější jméno pro amerického prezidenta. Barack je hebrejsky, Hussein arabsky. Narodil se do rodiny keňského otce Baracka Husseina Obamy a americké matky (bělošky) Stanley Ann Dunhamové… Žil v Indonésii a pak na Havaji. A především je prvním černochem, jenž se stal prezidentem USA... Vyhraje i podruhé...? Jak se volí prezident Spojených států? Je iluzí bílých voličů, že o něčem rozhodují. Televizní duely jsou jen pro pobavení diváků. Reality show a nic víc...
Obama by nebyl zvolen bez Židů
V USA (312 mil. obyvatel) je z dvou set milionů anglicky mluvících bělochů přes šest milionů Židů, kteří se hlásí ke své víře. Dále jsou zde miliony konvertovaných Židů, nebo Židů, kteří mají jednoho z rodičů Žida a druhého nežida nebo jednoho z prarodičů Žida. Celkem tedy v USA žije dvanáct milionů Židů, kteří se ve volebních průzkumech počítají za bělochy. Dvanáct milionů z 200 milionů je šest procent. Představitelé amerických židovských obcí (kehiil) dostali imperativní doporučení jít k volbám a dát hlas Obamovi, jehož budou volit také všichni svobodní zednáři a jejich rodinní příslušníci, jak rozhodli velmistři svých lóží. Zednářů jsou čtyři miliony, s manželkami osm milionů, takže všichni američtí svobodní zednáři jsou rovněž anglicky mluvící běloši.
Dále jsou zde čtyři procenta gayů a lesbiček, těm sice nikdo neříkal, koho mají volit, ale o jejich volebních preferencích nelze pochybovat, mají je od minulých voleb, když si McCain zvolil kandidátku na viceprezidentku aljašskou guvernérku Palinovou, která je proti homosexuálům. Miliony amerických bělochů berou drogy a ti pochopitelně budou též volit Obamu, který prosazuje liberální přístup k drogové problematice. A pak je v USA několik milionů bílých vězňů, podmínečně odsouzených a podmínečně propuštěných, kteří tradičně volí demokraty, protože Republikáni prosazují přísnější tresty. To všechno jsou tedy běloši, tvořících dohromady na 10 procent pro Obamu, ovšem je nutné počítat i s barevnými obyvateli, z nichž jsou miliony židovské víry, nehledě na to, že pletí si jsou s opáleným Obamou velmi blízcí.
Nejsem rasista, mám doma dokonce barevnou televizi, proto beru shovívavě fakt, že občané USA jsou rozdělení podle rasy, náboženství, jazyka a kultury i sexuální orientace a zjevně si nedokáží vládnout sami. Obama byl zvolen proto, že byly otevřeny hranice USA a do země přišly desítky milionů přistěhovalců, kteří zanedlouho dostali americké občanství. Obamu volili skoro všichni Židé, černoši a drtivá většina přistěhovalců, ať již z Mexika, a dalších zemí latinské Ameriky, z Jihovýchodní Asie i z islámských zemí. A tyto menšiny tvoří dohromady téměř třetinu obyvatelstva USA, které se podařilo nejednotné bělošské voliče přehlasovat.
To všechno byly tajné zbraně příznivců Obamy, který byl k šoku všech jako černoch prosazen do Bílého domu. To též nebylo snadné. Vše Židé rozpoutali v roce 1913, kdy kongres založil Federální rezervní systém (FED) tedy americkou centrální banku, která je zcela v rukou Židů, jež tak prostřednictvím FED řídí americkou ekonomiku. V roce 1945 nastoupil k moci první židovský president Harry Spencer Trumann, který se původně jmenoval Harry Solomon Treumann, ale před vstupem do politiky takticky konvertoval ke křesťanství včetně pozměnění svého jména. Židé jsou od těch dob pro každého prezidenta USA na prvním místě. Neposlechl jen J. F. Kennedy a jak dopadl... Bez Židů, kteří podporují přistěhovalectví, multikulturalismus, údajná práva menšin a práv homosexuálů či feminismus, by nebyl zvolen Obama.
Pokr.
30. 11. 2012 | 02:02

Maximus napsal(a):

A Obama za to Židům projevuje patřičnou vděčnost:
Když byl zahájen po nástupu Obamy do prezidentského křesla svátek Pesach, který Židé slaví vždy v podvečer 15. Nisanu a v Izraeli trvá sedm dnů, bylo v Bílém domě rušno, aby si připomněli odchod Izraelitů z egyptského otroctví. Bůh řekl Židům, ať obětují beránky a jejich krví natřou veřeje svých domů, aby poznal, kam má jít zabít prvorozené egyptské děti jako sedmou egyptskou ránu, která definitivně přinutí faraona proustit Židy ze zajetí. “Památku osvobození židovských otroků z Egypta oslavil v Bílém domě také první prezident USA s černošskými předky při večeři seder, jenž odpovídá Poslední večeři Páně, na níž budou také jeho židovští přátelé. Přes 10 procent Američanů se ale domnívá, že Barack Obama je muslim, a to i přestože jako křesťan veřejně přísahal v lednu při přebírání své funkce na Bibli a ne na korán,” říká Tibor Spitz - slovenský výtvarník z Kingstone v USA.
Židovská služba u stolu byla vedena Ericem Lesserem, pomocníkem ve volební kampani. Speciální večeře se účastnila také první dáma Michelle Obama a dvě dcery prezidentského páru, které jsou však i se svojí matkou křesťanského vyznání. Spolupracovníci mají za to, že se jednalo o první sederovou večeři v Bílém domě za přítomnosti prezidenta. Ještě předtím ve čtvrtek Obama podepsal dopis, v němž židovským Američanům přeje „klidný a odpočinkový svátek“ a zmínil, že příběh o židovské úteku z Egypta je „mezi nejsilnějšími příběhy utrpení a vykoupení v lidských dějinách.“
Obama dodal: „Jako součást globálního společenství musíme všichni pracovat na zajištění toho, že naši bratři a naše sestry všech ras, náboženství, kultury a národností nebudou v otroctví a cílem represí a budou moci žít v míru.“ Dopis zakončil hebrejským svátečním přáním chag sameach („šťastný svátek“). Je třeba si Židy předcházet. A ty, jež se s nimi přátelí, jakbysmet, včetně Rotschildů.

Obama nezapomíná ani na Číňany
Obama nezapomněl na Číňany, kteří jsou největšími věřiteli USA a Šanghaj byla během holocaustu jediná na světě, která udělovala víza prchajícím Židům. Číňané vychvalují a velebí Židy i Stát Izrael. Říkají, že přestože je Izrael malý a obklopen nepřáteli, stejně přežívá a slaví úspěchy. Podle nich Čína a judaismus jsou jediné dvě záležitosti, které si během historie zachovaly svůj charakter. “Zdálo se, že svět je rozdělen na dva: Na ten, kde Židé žít mohou, a na ten, kam nemohou ani vstoupit”, napsal pozdější první prezident Izraele Chaim Weizmann roku 1936, kdy moc nacistů v Evropě narostla, a ostatní země zakázaly Židům vstup...
Čína válcuje současný svět. Prostý občan USA si může jen postesknout, že Čína má jejich státní dluhopisy za dva biliony a že nejbohatší americké firmy se z vývozců staly dovozci, výroba se z USA převedla do Číny, ovšem tam vyrobené zboží se vrací zpět do amerických obchodních řetězců. A Američané jsou bez práce, zboží označené: Made in USA pochází z čínských rukou. Počet milionářů za Velkou zdí letos vzrostl na více než šest set tisíc. Čína je na špičce v počtu bohatých jednotlivců vzhledem k celkové populaci…
Pokr.
30. 11. 2012 | 02:03

Maximus napsal(a):

Obama ale přizvukuje i muslimům
Když bylo Barackovi 6 let, jeho matka se setkala s indonézským muslimem a vzala si ho. Později se Barack přestěhoval do Indonésie i se svou matkou a nevlastním otcem. Indonésie je stát s největším počtem muslimů. O jeho konvertování z islámu na křesťanství však není nic známo. Sedmnáct procent Američanů je proto přesvědčeno, že jejich prezident Barack Husseon Obama je muslim. Uvádí to průzkum Pew Research Center. A jelikož se narodil muslimskému otci, již 30 let nosí prsten s islámským vyznáním víry – „Není Boha kromě Alláha.“
Přiznám se, že mě před časem zpráva o zvolení prvního černošského prezidenta USA potěšila. Bral jsem to jako určitou aklimatizací bílé rasy před tím, než lidstvo změní definitivně svoji barvu ve snědou a ještě snědší. Teď už se mi Barack Hussein Obama jeví jako první chameleon sedící na dvou židlích v Bílém domě. Jednou si nasadí kipu a pozve k sobě Židy, aby s nimi oslavil seder Pesachu, jindy chlácholivě přizvukuje muslimům během ramadánu. Možná to tak má být, aby se lidstvo orientovalo, že vládcem světa je člověk, který nesnáší xenofobii, antisemitismus či islámské extrémy.
Je otázkou, kdy si pozve imámy, Talibánce nebo členy Hizballáhu… Ovšem ve chvíli, kdy dal v podstatě svůj vnitřní souhlas se stavbou mešity vedle neuralgického bodu piety piet, jímž je od 11. září 2001 místo, kde stávala dvojčata Obchodního centra, moje sympatie k němu rapidně poklesly. Došlo mi, že ani ten protiteroristický boj není možné brát doslova. Jsou známé pokrytecké dvojice: CIA - Usáma bin Ládin, Rumsfeld - Husajn, Bush - Karzáí, Kaddáfí - Riceová, Clintonová a Obama - předseda čínských komunistů Wen Ťia-pao... Globální svět je krutě zkorumpovaný a pokrytecký; myslí jen na ropu, zlato, platinu a plyn...
Kdo nakonec vyhraje?
Je to asi běžná prezidentská předvolební taktika; hrát to na obě strany, ovšem přes velkou sílu muslimů, se zřejmě nevyrovnají obřímu potenciálu světového židovstva, které je respektováno Čínou, a jež stejně i tentokrát rozhodne, kdo bude novým prezidentem USA - Barack hussein Obama nebo jeho vyzyvatel Mitte Romney…? Bude to ten, kdo vyjde vstříc zájmům světového židovství, včetně povelu k útoku na Teherán...?
Kdože to drží světovou kasu? Začal to Mayer Amschel Rotschild, co se oženil s Gutle Schnapperovou a měli spolu deset dětí. Dynastie rodiny bankéřů tak měla velké potomstvo, jehož představitelé vládnou světu financí dodnes. A ještě Paul Wolfowitz – polský žid a příznivec Izraele - velvyslanec v Indonésii, americký náměstek sekretáře obrany a exprezident Světové banky, Dominique Strauss-Kahn – další žid, sexuální maniak a exgenerální ředitel Mezinárodního měnového fondu…
Stejně tak promlouvají i verše Židovky Emmy Lazarusové, vytesané v podstavci Sochy svobody: “Dej mi své unavené, ubohé, strachy schoulené masy, které touží svobodně dýchat…”
Inu, nic s tím nenaděláme, Židé patří k nejchytřejším – 171 Nobelových cen, nejmocnějším – Mossad, k nejbohatším - dynastie Rotschildů, a nejvyvolenějším; objevili pro lidstvo nejpopulárnějšího Žida všech dob – Ježíše Krista, dali nám Desatero i Starý zákon a před čtyřmi roky zvolili prvního černošského prezidenta USA…
http://www.fragmenty.cz
30. 11. 2012 | 02:03

český maloměšťák napsal(a):

http://www.czechfreepress.cz/evropa/karel-schwarzenberg-jsou-to-teroriste-ale.html

Ani slovo o tom že by byla "Česká republika přesvědčená, že společného cíle, kterým je stát Srbsko a nezávislý, demokratický a životaschopný stát Kosovo žijící vedle sebe, může být dosaženo jenom přímými jednáními mezi nimi,”

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/vlada-uznala-republiku-kosovo.html
30. 11. 2012 | 02:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

maximus,
židé volili především romneyho, obamu volili černoši a hispánci.
30. 11. 2012 | 02:43

ludo napsal(a):

co ja viem,tak v novodobych dejinach sa rozhoduje demokraticky hlasovanim,podobne sa robilo,kedysi davno s kade pochadza slovo democritos.
zo slabych 190 statov za bolo mocnych 140,slabych 45 sa zdrzalo a slabych 10 proti.
cisla jasne,aj pre osobitnu skolu.
najviac sa mi pacilo prehlasenie sion brothers,ze chazariky su spojene s israel 4000 rokov a nic a nikto na tom nic nezmeni.ten chazarik,co je predstavitel v UN a dalsich slabych 80% tych,co tak nahlas kricia,ze tam patria 4000 rokov maju spolocne s bojovnikmi z masada,asi co ja z lovcami lebiek z new guinea,mozem sa natriet sadzou do nosa vrazit bambus na pengalo dat rurku,aby mi ho mravce nezozrali,aj tak nebudem lovec lebiek bo ty divosi tam maju siroke nosy a prekuknu ma bez problemu,len sion brothers,co ukradli tej holote 70% zeme kricia,ze len oni tam ziju a ostatny humus srot a odpad.
je mi jedno,kto je za,kto sa zdrzal a kto bol proti lebo respektujem kazdeho slobodne rozhodnutie,zaujima ma vysledok a ten je v prospech tej hadrackej holoty na celej ciare a najdemokratickejsie kraje sveta usa,israel a cesko maju svoju demokraciu.
neviem vysledok na tabuli jasny hadraci maju 140 ku 50 a sion brothers tvrdia opak,tak neviem ci den je noc a naopak a jedna viac,ako dva.
30. 11. 2012 | 03:21

Lenka napsal(a):

Dobrý den. Pokud byste náhodou ten článek zavěsil někam i v angličtině, doplňte na něj prosím odkaz. Díky. Lenka PS: Já jsem dnes hlasovala pro, jen se mě na můj názor nikdo neptal :-(.
30. 11. 2012 | 05:53

Medikolog napsal(a):

Pane Shanaáhu, DÍKY ZA BLOG.
30. 11. 2012 | 06:18

Admirál napsal(a):

Ano, naše zahraniční politika je zásadová. Palestinu neuznáme, Kosovo ano.

Lokajská politika nám nemůže přinést nic víc než lokajské postavení.

Stydím se za vás, Schwarzenbergu, Vondro a ostatní, kteří nás proti naší vůli do takového postavení dostali.

Pryč s vámi.
30. 11. 2012 | 07:16

jozka napsal(a):

Admiral:

Presne to mne napadlo, kdyz jsem vcera slysel v radiu probuzeneho Spiciho: „Česká republika bude hlasovat proti. Je to naše konzistentní politika, nepovažujeme jednostranné kroky za užitečné“.

Kazdy redaktor, ktery se okamzite nezeptal na Kosovo nema pravo byt redaktorem, je jen uctivou hlasnou troubou.
30. 11. 2012 | 07:25

Čochtan napsal(a):

Palestinský národ neexistuje !
Podle vyjádření Zahíra Músejna, člena výkonného výboru OOP, pro holandské noviny v r. 1977 žádný palestinský národ jako takový není.
„ Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem..."
konec citátu.
30. 11. 2012 | 07:37

mirekP napsal(a):

Přijde mi ubohé, že zločinecké uskupení osob se tak snadno může etablovat v mezinárodních institucích.
Děkuji, že se neopakovala situace s Kosovem, kdy jsme díky našemu vedení uznali podobný nesmysl.
Pro členy muslimského spolku (nemohu to nazvat víra, protože ten, kdo věří ve smrt jiného je pro mě bezvěrec) toto dílčí vítězství na půdě OSN opět bude pouze znamenat, že západní civilizace je slabá. Další nezratné kroky k islamizaci po celém světě budou následovat, snad nemusím zdůrazňovat, že to budou kroky násilné.
30. 11. 2012 | 07:47

Petr z Tábora napsal(a):

Exkurse do historie nikdy žádný mír nepřinesly, vždy slouží jako argument těch, kteří se nechtějí dohodnout.Představte si, jak by to dopadlo v Evropě kdyby se každý začal domáhat svých historických práv. Spravedlnost prostě žádná neexistuje. Základem je uznat současný stav, přestat bojovat a Palestinci by zahraniční pomoc měli směřovat do hospodářství a vzdělání. Tím by se osamostatnili i od některých arabských států, kterým slouží jako užiteční idioti k nátlaku na Izrael.
Včerejší podpora Palestincům má ten klad, že mezi nimi oslabí pozici Hamásu ve prospěch realističtějšího křídla.
30. 11. 2012 | 07:55

Čochtan napsal(a):

OSN - směšná kecárna. Nic víc. Jen dvakrát udělala něco pořádného. Založení Israele a hlasování o pomoci napadené Korei. To druhé jen proto, že se ruská delegace ožrala a zaspala hlasování.
Země v OSN by měly mít počet hlasů podle počtu obyvatel, násobený jejich HDP. Pak by hlasování mohlo něco znamenat. Když má tisíc afrických sběralelů kořínků a brouků v republice Okundaukundi stejnou váhu jako Švédsko, pak je to jen výsměch rozumu.
30. 11. 2012 | 08:10

Čert napsal(a):

Perte se a žerte se.
30. 11. 2012 | 08:18

Čochtan napsal(a):

V roce 1947 OSN ustavila dva státy, Izrael a Palestinu. Jenom rasistická nenávist arabských fanatiků znemožnila existenci dvou nových států na troskách koloniálního dědictví osmanské říše.
30. 11. 2012 | 08:40

Občan napsal(a):

Petře z Tábora,

jen pár dotazů - JAKÉ hospodářství myslíte? KDE je mají Palestinci budovat? A JAK, jestliže JEDINÉ jejich spojení se světem je přes Allenby bridge; který ovšem sionisté uzavírají kdykoli si vzpomenou?

Palestina nemá jediné letiště, je ze všech stran obklopena sionistickými osadami, zdmi a palposty, nemá ŽÁDNÝ zdroj vody, nemá dokonce ani pořádné pozemní spojení mezi "samosprávnými" (ach ty HISTORICKÉ souvislosti) ghetty, v nichž jsou Palestinci jako v pasti. Sionisté se pravidelně starají, aby si Palestinci ani na půdě, kterou jim milostivě ZATÍM ponechávají k dispozici, vypěstovali něco pořádného (ničení a rabování palestinských zahrad a olivových hájů, pálení úrody) - a to jak na ZB, tak v Gaze (tam sionisté zemědělce rovnou střílejí). Což nedělali dokonce ani nacisté židům zavřeným v ghettech; těm nechali zahrady a pár polí volně k dispozici.

JAK tedy mají budovat hospodářství?

Ad vzdělání - Palestinci mají VÍC VŠ vzdělaných lidí než sionisté. Potkáte je po celém světě v nejrůznějších vědeckých, výzkumných a universitních institucích; po světě proto, že nemají žádné pořádné "doma". V okupované Palestině nemají JAk a ZA CO zkoumat, vyvíjet a aplikovat. Sionisté jim nedovolí vytvořit žádnou výrobní základnu, Palestina nemá jak využívat ani ty omezené přírodní zdroje, které se na jejím území nacházejí (bez technického vybavení nic nepostavíte, nevytěžíte ani nevyrobíte).

V případě zemědělství jsou na tom vězni v Gaze o fous lépe než vězni na ZB. Do Egypta ve velkém exportují květiny, jahody a rajčata, které v ghettu vypěstují. Nic moc dalšího pěstovat nemohou, protože nemají dostatek vody, neboť technickou infrastrukturu jim sionisté pravidelně ničí.
Paradoxně od vězňů v Gaze velice rádi nakupují (a kradou) i sionisté...

Takže ohledně palestinského hospodářství jsou to všechno jen kecy v kleci a knížecí rady. USA, které jinak cpou haldy peněz, zbraní a techniky do kdejakého "spojeneckého" islamistického diktátora, nejsou s to donutit sionisty, aby Palestincům umožnili vybudovat SI jakoukoli výrobní základnu a aby SVÉ produkty dostali do světa.
30. 11. 2012 | 08:54

Pavel13 napsal(a):

:Čochtan
Já tedy z fungování OSN stavím nejvýš přijetí Všeobecné deklarace lidských práv v roce 1948. To je úžasný text, jako by ani nepocházel z tohoto světa. V knihovnách by ho mohli mít vedle "svatých" knih. Vždy si na něj vzpomenu, když někdo obhajuje Benešovy dekrety nebo poválečné řádění komunistů tím, že prostě byla taková doba.
30. 11. 2012 | 08:56

nápověda napsal(a):

Usrael tiskem dolarů vykradl svět
30. 11. 2012 | 08:58

důsledek napsal(a):

Vykrádání světa se bude snažit udržet i za cenu Apokalypsy.
30. 11. 2012 | 09:04

Martin Konvička napsal(a):

Občane:

"...zítra dorazí Konvička s Řepou, aby si také zařádili...."

Ale houby. Včera jsem někde narazil na výstižná slova: "Postoj k islámu je úplně nezávislý na mezinárodních konfliktech. I kdyby se zrovna žádné nevedly, na islámu (= jeho nepřijatelnosti) to nic nemění".
Takže s Palestínou asi takto. Ostatně, počkáme si, za jak dlouho začnou z té "Palestíny" lítat další rakety.
30. 11. 2012 | 09:16

Čochtan napsal(a):

Pavel13
přijetí Všeobecné deklarace lidských práv v roce 1948. Krásný text ? No dobře a co z toho ? Zastavil ten krásný text komunistické koncentráky v ČSR ? V Korei ? V Kambodže ? V mnoha jiných zemích ?
Krásných textů na světě je, třeba Kája Mařík,... nebo "Kill A Commie For Your Mommie". To jsme v 1989 neudělali a proto jsme v dnešním srabu.
Právo je krásná věc, pokud existuje někdo, kdo je:
1. schopen ti ho prosadit,
2. ochoten ti ho prosadit.
Takže nejlépe, když jsi schopen si sám svoje právo prosadit. Jedinní, kdo ti při tom stojí věrně po boku jsou pánové Smith a Wesson.
30. 11. 2012 | 10:04

Ondřej napsal(a):

A proč si Konvička myslí, že židovské náboženství je na rozdíl od islámu pro dnešní svět více pžijatelné?
Já jsem rozdíl mezi oněmi asiatskými náboženskými zaslepenci i přes své velké úsilí dosud nepochopil. (Příklady v podobnosti nebudu raději uvádět.)
P.S.
Nejhorší je neobjektivita. Proč Konvička nenapíše, počkáme, dokud Izareal zase někoho v Gaze pro výstrahu nezavraždí a už budou létat zase rakety a stíhací bombardéry. Neobjektivní je podle mě uvádění jen jedněch skutečností. Ono mi to velmi připomíná současnou antikomunistickou kampaň. Mluví se jen a jen o zločinech, ale prokazatelně plno lidí čim dál tím více vidí úmyslně zatajované i určitých předností. Výsledek s nástupem komunistů je vidět. A stejně je to s úspěchem Palestinců v OSN. Že by obě kampaně řídili ideologové stejné nábožeské neobjektivnosti? - Ale komu není rady, tomu není pomoci.
30. 11. 2012 | 10:09

Čochtan napsal(a):

Doba z kloubů vymknutá,..... šílí. Kdo ji napraví ?
Nick "sněží" pod Zorou Hesovou napsal: "Islám je jediná síla, která to může dokázat. .."

Něco napraví, o tom žádných pochyb není. Ti, kteří se producírovali na "buznapride", ti budou veřejně oběšeni, tak jak v Teheránu zvykem.
Drahé rozvody, po kterých žene sebere muži vše, i děti a nechá mu jen jedny trenýrky, ty budou taky minulostí. Žádný rozvod, stačí třikrát říci před svědky: "nechci tě mrcho, táhni !" A žena potáhne a bude ráda, že ji neukamenovali.
Jedno je na islámu sympatické i mě. Sekání rukou zlodějům. Pak už nebude etnikum "nepřizpůsobivých" ale bezruček. Chcípnou hlady, kapsáři.
Zmizí emance a džendrtety, všechny příživnické NGO,...... konec lidských práv.

Přesto islám v Evropě nechci. Ne kvůli chlastu, ten je mi fuk. Víno mám z vlastního vinohradu, meruňkovici taky vlastní, ale islám nechci. Je to středověk, cizí středověk !
30. 11. 2012 | 10:11

Ing. N. napsal(a):

Po včerejším hlasování v OSN nutně vyvstává otázka, zda je Česká republika stále ještě suverénním státem. Obávám se, že tím, že jsme se zařadili mezi 9 zemí, které podpořily Izrael, dojde k silnému nárůstu antisemitismu v naší zemi. To se chtělo a nebo jen "stratégové" svoje jednání nedomysleli?
30. 11. 2012 | 10:11

Čochtan napsal(a):

Ondřeji
"A proč si Konvička myslí, že židovské náboženství je na rozdíl od islámu pro dnešní svět více pžijatelné?"

To je zcela prosté, milý Ondřeji:
1. Protože judaismus nemá v úmyslu si podrobit svět ohněm a mečem, jak to káže korán.
2. Judaismus ani nemá velký zájem o konvertity. Konverse k judaismu je velice komplikovaná věc.
3. Židi se považují sice za "vyvolený národ", ale spouta lidí to chápe špatně, po svém, antisemicky. Židi jsou národ vyvolený ne k vládnutí nad světem, ale ke službě Bohu. Což je spíš těžký úděl, než výhoda.
4. A nakonec, pro křesťany to "zůstává v rodině". Otec Jehova nebo syn Ježíš, jedna rodina.
30. 11. 2012 | 10:21

Gustáv Kočí napsal(a):

Ó Pane,
jů! ty jsi tak velký,
tak obrovitánský,

kruciš,
my jsme tady dole z tebe na větvi,
to ti povím,

odpusť nám ó Pane,
že ti tak úděsně podlézáme,
i naše bezostyšné lichotky,

ale ty jsi takový silák,
prostě si tak super,
bezvadnej,

amen.
30. 11. 2012 | 10:40

Martin Konvička napsal(a):

Čochtan, Ondřej

Č. odpověděl vyčerpávajícím způsobem. Ale ještě bych dodal - ty dopady.

Pokud Ondřej fakt nevidí ten rozdíl třeba na děvčatech (izraelská: studují, randí, slouží v armádě[asi žádný med], líčí se a baví se...) versus ta islámská (ideálně zahalené, zakřiknuté, s očima sklopenýma s smluveným sňatkem, byť zajisté jsou výjimky[zajisté nic snadného]), tak je něco v nepořádku s Ondřejem, ne s Čochtanem.

Oni si to úchylové idealizují. Myslí si, že těch zahalených děvčátek dostanou hned celý harém, nebo co. Prd dostanou - spousta islámských mužů čeká na sňatek, a to smluvený, dlouho do dospělosti. A do té doby žádná legrace, jen mlácení hlavou o zem, proklínání židů/nevěřících a džihád.
Tohle chcete?
30. 11. 2012 | 10:42

Čochtan napsal(a):

Ing. N.
Vzhledem k tomu, že antisemitismus je nenávist neschopných ke schopným, líných k pilným, hloupých k chytrým, nedojde k jeho zvýšení. Jen se zvýši jeho projevy. Počet hloupých, neschopných zůstane stejný.
30. 11. 2012 | 10:44

dennis napsal(a):

No vite, pana C'ochtane,
Jezis jako syn zidovske matky je ortodoxnimi Zidy povazovan za Zida, ale nemaji ho radi. Ani za proroka ho nepovazuji. Dokonce se dovolali svetske moci, aby ho popravila. On jim totiz svou doktrinou, ze Buh miluje vsechny narody a ze Buh slibuje misto na Slunci behem zivota a v nebi po smrti vsem lidem, vsem narodum - tedy Jezis svym kazanim a hnutim, ktere z jeho kazani vzeslo, uplne sepsul zidovskou obcanskou vychovu. Podle farizeju Buh slibil 'tuto zemi' jenom zidovskemu narodu a dal Zidum pravo vypudit nebo do ctvrteho kolena zlikvidovat vsechny jine narody, ktere jim nechteji slouzit.

Chapu celou historii zidovske a pak i krestanske verouky jako tema k debate. Ovsem hledat tam oporu k nazoru, ktery rozhodne, ktere politicke nebo vojenske rozhodnuti je humanitni a ktere neni, mi prijde jako unik od aktualniho problemu - od nevyhnutelne potreby mirove koexistence mezi narody.
30. 11. 2012 | 10:46

Al Jouda napsal(a):

Radio Jerevan právě hlásilo ( a nick Občan to může potvrdit), že Izraelci zase včera zastřelili několik palestinských zemědělců v Gaze. Mířili totiž na území Izraele motykami !
30. 11. 2012 | 10:47

Admirál napsal(a):

Žid pro mne představuje přítele, sionista nepřítele. Takový pan Jekyl a Haid.
30. 11. 2012 | 10:52

dennis napsal(a):

Pane C'ochtane,
pral bych si mit vasi schopnost videt svet tak jasne jako vy. Uvedomuji si, ze mam zbytecne problemy, kdyz nevidim na jedne strane jenom pilne, schopne, uspesne, bohabojne, milujici altruisty a na druhe strane, ze porad jeste nevidim jenom hloupe, neschopne, nenavistne, agresivni. Proc jen mi svet i lide prijdou mnohem mnohem pestrejsi, nez to dovede vyjadrit nekolik privlastku v jedine vete? Zbytecne si komplikuju zivot, zatimco vsechno je tak proste a jasne...
30. 11. 2012 | 10:54

jozka napsal(a):

Konvicko, vy jste nikdy nevidel v islamske zemi randici studentku nebo nedej priroda prislusnici armady. A charedim slouziciho v armade uz jste videl?
30. 11. 2012 | 11:03

Čochtan napsal(a):

Dennis,
1. Ortodoxních Židů je velice malá menšina. Mě zajímají ti moderní Israelci, ti, kteří mají výsledky ve vědě, technice, umění, kteří se mnohokrát ubránili stonásobné přesile, ... těch je v Israeli velká většina. Maji jednu "nevýhodu". Jsou k nerozeznání od Němců, Francouzů, Čechů, ..... Evropanů.

2. "nevyhnutelne potreby mirove koexistence mezi narody. " Nejdřív je nevyhnutelná potřeba zredukovat patnáctinásobné přelidnění lidstva na trvale únosnou míru. (desetina ? ) Až potom může mírová koexistence fungovat.
30. 11. 2012 | 11:15

Martin Konvička napsal(a):

jozko

Všechno jsem to viděl.
Jenže islámské země se momentálně islámsky radikalizují, a to od Mali po Malajsii (opačný příklad fakt budete hledat těžko). A zcela konkrétně, ten islám, který je dnes "na koni" přímo v Evropě, vřetně českých mešit, je ten nejradikálnější - oni i oficialně tvrdí, že tady mohou zavádět "ten pravý islám, bez novot a předislámských tradic".
A evropští imámové většinově studovali v Saudsku, ne třeba v Tunisku.

Debata ale byla původně o tzv. Palestíně, a zrovna tam jsou islámci radikální, až běda.
30. 11. 2012 | 11:22

Pavel13 napsal(a):

:Čochtan
Ano, ale svůj význam přesto mají. Pokud má fungovat nějaká mezinárodní instituce a má mít i nějakou výkonnou funkci, musí mít nejen určeno, JAK má svých cílů dosahovat, ale také stanoveno ČEHO má vlastně dosáhnout.
Dále má deklarace význam pro státy, které chtějí kráčet v oblasti zajištění lidských práv svým občanům kupředu jako vodítko. Jednoduše se dá začlenit do právního řádu.
Bez takovýchto dokumentů by ztěží fungovaly i některé mezinárodní soudní instituce.

Vámi zmiňované založení Izraele taky nic nevyřešilo a možná skutečné řešení o mnoho desítek let oddálilo.
30. 11. 2012 | 11:23

Josef napsal(a):

Když jsem se díval kdo hlasoval proti,tak z Evropy a EU jen ČR.Tím se ČR zařadila mezi 9 států z nichž jen Kanada, USA a Izrael patří mezi významné státy.Je to neúspěch Černínského paláce se vším všudy.Nereálnost postoje je zarážející.Palestina je oblast ,která je a bude problematická,přesto zdržení se hlasování byl lepší postoj než hlasovat proti.Nerealistický postoj Palestinců vtom,že neuznávají Izrael se jejich postoj nezmění tím ,že budu proti Palestině aby získala statut pozorovatele.Je to jen podivné jednání skrytého satelita USA,který jim vlastně ani není a nemůže být,protože je člen EU.Hlasováním proti Palestině jsme situaci paradoxně odkonzervovaly a může to být pro náše zájmy v této oblasti hodně složité.
30. 11. 2012 | 11:24

český maloměšťák napsal(a):

mirekP napsal(a):
Přijde mi ubohé, že zločinecké uskupení osob se tak snadno může etablovat v mezinárodních institucích.
Děkuji, že se neopakovala situace s Kosovem, kdy jsme díky našemu vedení uznali podobný nesmysl.
----------
Pokud se ale v zahraniční politice měří dvojím metrem - je tato zahraniční politka (její nezávilsot - minimáolně ve smyslu etických hodnocení reality)...je zpochybněna a země se může právem - v očích jiných zemí - stát divnou.
Jenže co tam chtít po ohebných kádrech, které zřejmě stačí uplatit či vydírat...abudou tancovat tak, jak bude kdosi jiný pískat.
Stačí se podívat na ubohost zvanou domácí politika - aby bylo jasné, jak se asi " tvoří" ta zahraniční.

ad Čochtan :

Rabi : "Náš vztah k Bohu je užší, než kdybychom už dosáhli velikosti na Zemi."
Král : To by bylo možné, kdyby vaše pokora byla dobrovolná. Ale je nedobrovolná a kdybyste měli moc, vraždili byste."
Rabi : " Ach, dotkl ses naší slabé stránky, králi Chazarů."
/Jehuda ha-Levi : Kuzari (kol. r. 1140)/

"...Čtyři třídy byly ve městě kyrenejských : jedna občanů a jedna zemědělská, třetí metoiků, čtvrtá Židů/cizí osídlenci/ - ta pak nyní do každého města přišla a není snadné najít místo na obydleném světě, které by nepřijalo tento kmen a nebylo od něho ovládnuto..."
(Josephus Flavius : Židovské starožitnosti, citace Strabona Kappadockého
/cca 64 př. n. l. - 24 n. l./ )

"Rabbi Šimeon praví : Dobrého, který je mezi goji, zabij, dobrému, který je mezi hady rozmačkej jeho mozek."
(Soncino : Midraš halacha, Mechilta k Ex. 14. 7., paraša Bšlach )
30. 11. 2012 | 11:24

J.Formánek napsal(a):

No a co PALESTINŠTÍ JESTŘÁBI??? Na ty autor zásadně zapomíná. Jsou asi OK, možná strejda, děda, bába a i tetka.

Jestli von není po všech těch kurzech trochu jednostrannej a mdlýho rozumu, prostě POLITRUK. Měl by vrátit něčí investice do svého vzdělání a zadlužen živit se prací a ne zelenou antievropskou a antiizraelskou propagandou prostou klíčové položky ISLÁMU.
30. 11. 2012 | 11:29

Čochtan napsal(a):

Admirále:
Sionista, proč ? Já chápu, že mají vztah ke své tisíce let staré vlasti, ke svým kořenům, své historii. Mně to nevadí, ale chápu, že to vadí potomkům těch, kteří vytáhli z arabské pouště a zpustošili a zničili staré civilizace na pobřeží Středozemního moře. Od židovsko-křesťanského Jeruzaléma po Západogótskou říši.
Ono to zloděje vždycky nasere, když si původní majitel vezme ukradené nazpátek. I když je to po dlouhé době.
30. 11. 2012 | 11:29

český maloměšťák napsal(a):

Mnozí straší komunisty - jiní pak muslimy.
Já tedy taky postraším.

Institucemi. Jejich stavem.
Neplní svá poslání. Nebo plní - ale neefektivně.
A které se postupně snaží ovládnout různí lotři. Přičemž bys mezi nimi komunistu ši muslima těžko hledal.

A tak se vrátím k tomu oblíbenému krédu nás - českých maloměšťáků. Že tedy kdo bojuje s nesprávným nepřítelem - bojuje na straně toho skutečného nepřítele.
/ostatně tkzv. sofa boje ...jsou stejně jen půtkami maloměšťáckých slečinek na čaji o páté.../

BU, bu, bu !
30. 11. 2012 | 11:31

Čochtan napsal(a):

Pavel13,
"některé mezinárodní soudní instituce" myslíš tím soud v Haagu, který právě osvobodil albánského masového vraha ?
30. 11. 2012 | 11:33

český maloměšťák napsal(a):

ad Čochtan
"....Mně to nevadí, ale chápu, že to vadí potomkům těch, kteří vytáhli z arabské pouště a zpustošili a zničili staré civilizace na pobřeží Středozemního moře. Od židovsko-křesťanského Jeruzaléma po Západogótskou říši...."

To píšete o římských císařích, katolické církvi, tkzv. barbarech ři křižácích ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Obl%C3%A9h%C3%A1n%C3%AD_Jeruzal%C3%A9ma_%281099%29

"....Jakmile křižáci prolomili vnější hradby a vnikli do města, začali okamžitě drancovat a vraždit, zabíjeli celé odpoledne, večer až do příštího rána. Muslimové, Židé i ten nevelký počet křesťanů, který ve městě zůstal, byli pozabíjeni bez rozdílu s nevybíravou krutostí. Mnozí muslimové hledali útočiště v Mešitě Al-Aksá, kde, podle Gesty Francorum „…bylo zabíjení tak obrovské, že naši muži brodili v krvi až po kotníky.“ Podle Raimonda d´Aguilers „muži jeli v krvi až po kolena a uzdy svých otěží.“ Arabský historik Ibn al-Athir popisuje křižácké řádění takto:"...povraždili však více než 70 000 lidí..." [3] Podle kroniky Ibn al-Kalanisiho židovští obránci města hledali bezpečí v synagoze, ale „Frankové jim ji zapálili nad hlavami.“ a zabili tak každého uvnitř.[4] Křižáci poté kroužili kolem hořící budovy za zpěvu „Kriste, my zbožňujem tě!“..."
Dále vás upozorním, že například po vyhnání z Pyrenejského poloostrova se řada Židů přesunula raději než do křesťany ovládaného světa - přesunula se pod muslimskou nadvládu. Kde sice byli obyvateli s méně právy než pravověrní...ale nebyly na ně např. pořádány pogromy a mohli svobodně praktikovat své náboženství...
Z moderních dějin pak je známo, že holokaust organizovali a prováděli příslušníci tkzv. bílé rasy. Arabů mezi SS many a lagerkomandanty moc nebylo.

Víte jak se nazývá amatrský historik, který si z historie vybírá pouze ta fakta, která svědčí ve prospěch jeho jednoduchých tvrzení /která ve své hlouposti či záměrně vydává za " pravdy" či " obecně přijímaná hodnocení" / :
Ne ?
Já taky ne.
Co takhle termín " historický inženýr" ? To není špatné, viďte ?

Apropo - víte vůbec , co charakterizuje civilizaci ? Co to je - hentá civilizácia, vojín Čochtan ?
Ne ?
Tak proč sem píšete takové bláboly ?
30. 11. 2012 | 11:41

paprika napsal(a):

Občan- člověče, odkud máte ty fantasmagorie? Já jsem procestoval Izrael i Z. břeh a nestačím zírat, co to tady fabulujete. Izraelci vybudovali v poušti kvetoucí zemi, zato přechod např. do Betléma je jako do jiného světa. Smetiště na každém rohu uprostřed města, před obchody hromady odpadu a bordel, ve dveřích obchodník se na to znuděně kouká. Naprosto odlišná mentalita. V Betlémě jediný, kdo něco pěstuje, jsou italští mniši v klášteře. Zemi spravuje pal. samospráva, žádní izraelci, střílející chudáky palestince. Měl byste krotit fantazii ve svém rudém vidění světa.
30. 11. 2012 | 11:46

Čochtan napsal(a):

hovnivále-šlapko-maloměšťáku,
nejsem na tebe a tvoje žvásty zvědavej, už několikrát jsi dostal ode mne EOC (End of Communication) a kdybych ti napsal, zač tě považuji, tak by mě Stejskal zabanoval na sto let a já ho pak musel přečůrávat jinými nicky. Takže mě ratlíku vynech. Neumíš stejně nic jiného než Ctrl+C.
30. 11. 2012 | 11:47

Pavel13 napsal(a):

:Čochtan
Tam se snad jednalo o obvinění z válečných zločinů, ne?

Mimochodem bych si nebyl jistý, zda je ortodoxních Židů naprostá menšina. Cituji z http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/122294-problem-izraele-ortodoxni-zide-zavisli-na-statni-podpore/ :
"Podle těch nejčernějších prognóz není pro izraelskou sekulární většinu největším nebezpečím válka nebo terorismus, ale demografie. Podle odhadů by do roku 2050 mohly v zemi tvořit většinu ortodoxní židé spolu s izraelskými Araby." Poznamenávám, že se jedná hlavně o tzv. ultraortodoxní Židy.
30. 11. 2012 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

Čochtan
Znocvu vás upozorňuji, že já - na rozdíl od vás nikdy v komunistické straně nebyl. Takže si tykejte těm, kdo s vámi hýkali o " věčném a nerozborném přátelství se Sovětským Svazem" a jásali vždy, když přijel Brežněv .
/chápu, že dnes je modernější jásat vždy , když spadne někam raketa či když nějaký pomatenec vašeho kalibru povraždí několik desítek mladých sociálních demokratů - například ve Skandinávii - já to chápu - nyní není moderní mít za nepřítele světový imperialismu, že ?/

Vy zase umíte jen lhát, urážet a dělat ze sebe troubu. V tom druhém jste dokonce zdejší hvězdou.
30. 11. 2012 | 12:05

jozka napsal(a):

Konvicka:

Aha, takze to neni o tom kterem konkretnim nabozenstvi, ale o radikalech. Uz jsme se pidili proc se radikalizuji?
30. 11. 2012 | 12:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

tak mne napadá, jaký je vlastně rozdíl mezi kategorickým pohledem pana Čochtana, pana Yosifa či pana Konvičky na straně jedné a pohledem pana veverky, pana Maxima či pana Občana na druhé?

Jak se mohou nějak dohodnout představitelé dvou společností, které jsou spolu permanentním válečném střetu prakticky od konce druhé světové války a jejich vzájemné antipatie mají hluboké kořeny, když se ti, co jsou nejvíce slyšet, neumí zbavit ideologií a emocí ani v debatě tisíce kilometrů odtamtud?

Libor Stejskal
30. 11. 2012 | 12:14

český maloměšťák napsal(a):

Čochtan
Chtěl jsem ještě napsat, že pro moderní západní civiliozaci jsou největším nebezpečím takoví jako jste vy - Čochtane.
Ale vy byste to stejně nepochopil.

Perte se radší s islamisty a komunisty. A přitom kupujte u Babiše, Kočárníka nebo Kubery. A benzín u OMV....
Apropo - když tankujete benzím či naftu ....ptáte se obsluhy zda tímto náhodou nepodporujete islám ?

Ha, ha, ha....:)))

SErvus - a bacha - ať vám zase neujedou nervy a Stesjkal vám tak nedá zaracha. Jak tenkrát ve školce - vzpomínáte ? Jak jste tenkrát Icikovi Rosenbaumů kradl svačinu... a sváděl to na malého Abdalláha ?
30. 11. 2012 | 12:16

český maloměšťák napsal(a):

stejskal
Dokud jedni neskončí s propagandistickým viděním světa, dokud nepřestanou lhát či vytvářet hodnotící soudy tak, že z historie si vyzobou jen to, co se jim hodí...a když jim člověk dokáže, že historie není jen to, co si z ní vybírají oni - tak, aby tvořili lživé analogie a ještě lživější hodnotící soudy . které pak takovým tím žoviálním a rádoby poučným způsobem šíří ....přičemž této podlosti říkají " diskuze"....tak vězte, že nikdy.

Podle mě to v případech jako je Čochtan... je to " nikdy" definitivní.
Tento člověk podle mě nezaznamená v této oblasti žádný vývoj - umře s tím.
Bohužel si stále bude myslet, že měl pravdu.
ale to je osud mnoha lidí - pokud pak nepáchají fyzické zlo...ať si propánajána myslí třeba že všichni ti, co mu oponují jsou smraďoši, cikáni nebo žáby. Pokud jej to uchrání od páchání skutečného - fyzického zla...je to O.K. berme to prostě jako nějakou formu duševní terapie.

Mějte se. Vy" domluvení se".
:))
30. 11. 2012 | 12:23

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
když už jste tady, nick "český maloměšťák " mě označil za komunistu ("že já - na rozdíl od vás nikdy v komunistické straně nebyl.") což je urážka horší než výraz "zmrd", který vy mažete. Vzhledem k tomu, že jsem jako emigrant nikdy komunista nebyl, (emigroval jsem ve dvaceti), žádám Vás, abyste zjednal nápravu. Nechcete přece, aby zdejší diskuze byla zapleveněna nadávkami !
Nepřeji si aby si mě bral do huby tak slabomyslný "diskutér". Přečtěte si jeho poslední odstavec z 12:16. To je slabomyslné. Ode mne ten ubožák už dostal EOC, ale asi to nepochopil.
30. 11. 2012 | 12:32

Andrej Kahuda napsal(a):

Už jméno autora tohot novinářského dílka svědčí o tom, že bude hodně a hodně podjatý. Nečíst!
30. 11. 2012 | 12:33

levandul napsal(a):

to češka:
mně osobně se úloha Haagu v Jugoslavii zdá obtížná:
Uvědomíme li si třeba,geograficky,pohybem ze severu na jih,že dva nejkrvavější konflikty zažily zrovinka dva státy,které tvoří "obkročmo" k dlužnému vůči EU Řecku:Chudší Srbsko a bohatší Libye.Teritorálně-etnický???
Naopak pohybem směrem ze západu na východ zjišťujeme,že to "uprostřed" krvavých konfliktů-Řecko,je jitřeno na Kypru turecko-řeckými etniky.Turecko je dále na východ jitřeno Kurdy (s jistou stopovou etnicko-náboženskou podobností k židům ve středověku). A Kurdi,dále na východ dostali satisfakci ne v Turecku,ale soudní popravou Saddáma Hussajna -za genocidu iráckých Kurdů. Irák,Libye i Jugoslavie dostaly intervenci zvenčí od USA,Británie,Francie.S Kaddáfím sympatizoval Izrael,Chávez.
A úplně poslední časově je -nynější osvobození chorvatských generálů v Haagu za protestů v Srbsku.Srbové nesou těžký kříž:jsou slované,pravoslavní,bojovali proti Rakousku-Uhersku,Turecku a německému nacismu i byli jedinými Slovany,kteří odmítli politickou závislost na Stalinovi dajíce přednost Chorvatu Titovi. Pravoslavní kněží ukrývali atentátníky na Heydricha ve svém kostele v Roesslově ulici v Praze,nacisty pak též popraveni záhy .
Assádova Sýrie je Zaorálkova,ale ne Putinova.Komunistický Kypr byl Putinův,má to právě končit astát se vasalem dluhu zřízeného snad později pro Kypr v EU (pro větší podobnost s Řeckem?).
A bylo to už za druhé světové války:Stalin 1941 řekl:Turci jsou etnicky z většiny Gruzíni i něco Arménů.Jeho spolupracovník Kominterny Bulhar Dimitrov byl naopak z rodiny,kde položil jeho bratr Konstantin život v boji s Turky ještě 1912.Jiří Dimitrov-nejmladší poslanec parlamentu historie Bulharska-1913,jeho dítě vlastní i jeho první manželka zemřeli v Moskvě 1933-1949.
O Berijovi se Dimitrov domníval,že smrti jeho malého 1943 syna napomohl.Berija -Zakavkazsko-Stalinovi etnicky osobně nejbližší.Lenina Stalina Marxe Dimitrov ctil.
30. 11. 2012 | 12:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Čochtane,

Vaše vzájemné "flejmy" s panem českým maloměšťákem mne nezajímají. Oba dva vnímáte tyto stránky jen jako prostor k napadání druhých. Příspěvky Vás obou se zaobírám jen tehdy, když ohrožují samotnou diskusi (což je sice v podstatě pořád, ale s tím nic nenadělám).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal
30. 11. 2012 | 12:37

Admirál napsal(a):

čochtan - sionisti se chovají jako kukaččí mládě. Mají plné sklady atomovek, Mosad, vlivné lobby ve všech významějších státech.

Sionisté jsou mocní finančníci, vládci nadnárodních korporací.
Mají ve svých řadách ultraortoxní židy. Ultraortodoxní žid a militantní muslim jsou dvě strany téže mince.

Nezlobte se na mne, pokud se čistě pragmaticky mohu rozhodnout, co a kdo je pro mne nebezpečím, mám v tom jasno.
30. 11. 2012 | 12:38

Pavel13 napsal(a):

Já nedokážu odhadnout, co toto hlasování přineslo.
Má-li to znamenat další pokus o vyrytí hranice na blízkovýchodní mapě, nemám z toho radost. Já bych raději viděl hranice mírovou cestou mizet.
Na druhé straně existují početní občané Izraele, kteří nábožensky a kulturně nezapadají do oficiální státní linie. Pokud by je rozhodnutí OSN mělo po stránce národní posunout kupředu, budu rád.
30. 11. 2012 | 12:42

květák napsal(a):

Fašisti a antisemiti utrpěli v OSN těžkou porážku. To hlasování totiž jasně svědčí o tom, že Židi žádný svět neovládají jak nám náckové s takovou vehemencí neustále tvrdí.
30. 11. 2012 | 12:57

nap napsal(a):

Vznik Československa a Izraele. Stručné srovnání.

Československo dostali Češi od velmocí jako dar, a to dokonce dvakrát. Dar, který však nedokázali udržet a zachovat pro své potomky.
Stát Izrael, jak se někdo možná mylně domnívá, nedostali Židé od nikoho jako dar. Ke vzniku Státu Izrael sice přispělo v roce 1947 OSN, odsouhlasením rezoluce o vzniku dvou států na území mezi Jordánem a Středozemním mořem a za to patří OSN dík. Tato rezoluce především dala novému vzniklému státu Izrael, který pak v následujícím roce skutečně vznikl, punc legality na mezinárodní scéně.
Izrael by však z rozhodnutí a vůle izraelského lidu pravděpodobně vznikl tak jako tak, i kdyby taková rezoluce neexistovala. Kdyby však Židé prohráli v roce 1948 válku za svou nezávislost, tak by Izrael neexistoval a ani tisíc rezolucí OSN a ani dodávky zbraní z ČSR by to nezměnily. Bylo by prostě jen o jednu rezoluci OSN víc.

Československo vzniklo především z vůle velmocí. Izrael vznikl na základě své síly.
A Palestinský stát? Ten dnes může vzniknout jen dohodou Arabů s Izraelem.
Taková je skutečnost.
30. 11. 2012 | 13:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Vzhledem k servilnosti normalizačního režimu k Libyi, Palestincům(Návštěvy Kadáfího a Jásira v ČSSR, výcvikový tábor v Zastávce u Brna pro arabské teroristy, masivní dodávky semtexu atd. atd.) si o nás demokratický i ostatní svět pomyslí, že nemáme charakter. Nejlépe by bylo zdržet se hlasování.
30. 11. 2012 | 13:06

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
že se Vaše Prevoschoditělstvo odvažuji obtěžovat, znamená to, že mohu toho ubožáka nazývat zmrdem ? Dost bych se divil, kdybyste mne okamžitě nesmazal. Jeho za urážku mne jste ještě nikdy nesmazal.nesmažete.
Napsal jsem dnes hodně příspěvků, ve kterých jsem někoho bezdůvodně napadl ?
30. 11. 2012 | 13:11

xx napsal(a):

Historii palestiny a Izraele nastudovánu nemám, takže nebudu hodnotit ten spor.

Jen poznamenám, že patřit do společnosti USA a Kanady mi připadá lepší, než do spolku Německo,Polsko,Británie,Austrálie, některé státy střední Afriky a Jižná Ameriky a Mongolsko.

Na netu jsem našel zajímavý obecný názor: If you are neutral (Abstaining) in injustice situation, it means you choose the side of Oppressor.
Jestliže jste neutrální ( zdržel se ) v nespravedlnosti, znamená to že volíte stranu násilníka.

Teď jen která je která ;)
30. 11. 2012 | 13:14

stejskal napsal(a):

Nemůžete, pane Čochtane. Stejně jako tak nikdo nemůže nazvat Vás (tedy pokud to zaznamenám, řadu sprostých nadávek na Vaší adresu jsem zde též smazal).

Jestli Vám takto nasavený prostor nevyhovuje, je to smutné, ale jistě najdete jiný, kde Váš styl do debaty bez problémů zapadne (možná by se tam s Vámi přesunul i pan český maloměšťák).

Tímto tuto zajímavou výměnu názorů ze své strany považuji za uzavřenou.

Pěkný den.

Libor Stejskal
30. 11. 2012 | 13:17

Hilar napsal(a):

Vážená pane autore článku,

váš exkurs do dějin letitého sporu je jistě zajímavý, v mnoha hledisích objektivní, ale ne ve všech. Tak jak to bývá pravda je někde v půlce, tedy mezi. Ale vás chápu, hájíte pohled z části svého národa.
špatně jste pochopil - Česká republika uznala Palestinu, ale svým dnešním hlasováním se myslím rozumně přiklonila např. k USA, kteří tvrdí, že je potřeba posadit obě strany ke stolu tak, aby se dohodly. Jinak je to dnešní ano jen prostou deklarací OSN, tedy společenství, jehož význam už je více než sysmbolický. Jinak to bude pořád jen o tom, že vy tedy Palestinci se budete věnovat teroristickým výpadům, které nazýváte spravedlivý boj a Irzaelci budou stále nenápadně osídlovat záppadní břeh - tedy Vaše teritorium. Možná by taky nebylo špatné, aby si arabský svět sjednal pořádek mezi svými souvěrci, eliminoval extrémisty a teroristy, pak by měl daleko lepší kredit ve světě a jejich boj by pak byl bojem - třeba i tím diplomatickým
30. 11. 2012 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

stejskal
Vaše hodnocení je velmi neobjektivní.

Já tedy napíšu, že vy tato stránky občas /důležité slovíčko, milý mentore a amatérský " objektivisto"/ využíváte k peskování těch, kdo občas použijí sice nemravné slovíčko a dělají si srandu z postaviček typu Čochtan,,,ale kterým se hnusí všechny ty podrazácké analogie postavené na faktech vytržených z kontextu.

Český malooměšťák tento prostor nevyužívá k napdání dikutujících.
Tímto svým výrokem jako byste se zařadil po bok takových jednoduchých a paušalizujících hodnotitelů jako je Čochtan.
Je to pardoxní- ale je to tak.

Český maloměšťák se brání. Nebo brání ty, které individua typun Čochtana uráží...potažmo o nich vytváří lživé hodnotící soudy. V čemž jste mu tedy začal tak trochu konkurovat.

Ostatně o svých chráněncích toto nenapíšete, že ?
Pepa Řepa je naopak velmi zajímavý diskutér se skvělými postřehy a vtipnými glosami...i když občas / důležité slůvko, viďte ?/ " někdy ujede".
Píšete to tak, ne ?

hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den, hezký den,....
----------------------------
".... Oba dva vnímáte tyto stránky jen jako prostor k napadání druhých..."

Prostě lžete - neobjektivním způsobem a pokrytecky lžete.
To není dobrá vizitka novináře.

Ale v českém prostředí s tím naopak velmi uspějete. Držte se toho... a čeká vás jednou velká kariéra. MOžná že vás dokonce jedniou budou platit zlatem...různí Pepové Řepové...a Čochtanové.

jednodušeji.
Solidní editor by neměl takovým způsobem vstupovat do internetové diskuze - kterou může ovlivňovat i tak, že něčí příspěvek smaže či neumožní jeho zveřejnění. Neměl by jedny křivě a lživě označovat...a jiné /při použití podobného způsobu tvorby reality/ vychvalovat.
30. 11. 2012 | 13:20

Ostravak ostravski napsal(a):

Milí češi,moravané a slezané,neopomeňte si jako bonus zvolit za hlavu státu žida-komunistu.Tím ukážeme zbytku světa,jak jsme tupý národ.Ostatně mnozí si to myslí už teď a mají nás za zloděje a kašpary planety!!!!!!
30. 11. 2012 | 13:20

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně co čekat od editora blogů, který zřejmě nijak neprotestuje proti zveřejnění textu v blozích, které spravuje...kdy autor textu blogu napíše o lidech v evidenci Účadů práce toto :

"....Posuzovaná úprava prošla v mých očích testem rozumnosti, který tu je měřítkem ústavnosti, neboť nezasahuje do samotného jádra navrhovateli naříkaných sociálních práv, sledovala legitimní cíl a k dosažení tohoto cíle zvolila racionální, a nikoliv svévolné prostředky.

Lehkoživkům, kvůli nimž byla mimo jiné právě zrušená právní úprava přijata, aby nadále nemohli jako pijavice vysávat veřejné finanční zdroje, Ústavní soud bohužel vyslal signál přibližně tohoto znění:

„Až se zítra před polednem probudíte, můžete si v televizi bez obav a v klídku sledovat poněkud přisprostlou reality show a popíjet při tom lahváče. Narušit tuto pohodičku smí už jen zavolání kamarádů, nabízejících finančně zajímavou fušku…“..."
Co čekat od editora, který tímto poruší vlastní pravidla. Respektive aktivně toto porušení podpoří.
Nic. Snad jen tu skvělou kariéru pod všemi těmi různými Balíky či Pepy Řepy.

------------
Bloger nesmí ve svém blogu úmyslně zveřejňovat informace nepravdivé, zavádějící, neúplné či takové, jejichž pravdivost si nemohl předem dostatečně ověřit a které by mohly poškodit práva či dobré jméno jiných osob či organizací.

Bloger dbá na to, aby svými články nevyzývali k rasové, národnostní a náboženské diskriminaci, ani diskriminaci založené na příslušnosti k pohlaví či sexuální orientaci.

/jistě - nevyplývá z toho, že by nemohl vyzývat i k nesníšenlivosti založené na socioekonomickém postavení...to je pravda...to tam chybí...podle mě ale je v zákonech ČR vyvolávání třídní nenávisti také trestné/
30. 11. 2012 | 13:39

Hilar napsal(a):

Milý Ostravaku,

věřte mi nebo ne, ale svět si o nás nemyslí nic. To je jen naše bláhová představa o tom, co na nás řekne USA, co Rusové, co Palestinci, co Židé. Věřte, že nic. 90% obyvatel planety nezajímáme. Možná pro vás, když jste Ostravak - zme jim u prdele...
30. 11. 2012 | 13:40

Ing. N. napsal(a):

(Čochtan) píšete:

"Vzhledem k tomu, že antisemitismus je nenávist neschopných ke schopným, líných k pilným, hloupých k chytrým, nedojde k jeho zvýšení. Jen se zvýši jeho projevy. Počet hloupých, neschopných zůstane stejný."

Připouštíte tedy, že dojde ke ZVÝŠENÍ projevů antisemitismu. Myslíte si, že to stálo zato? Nejsou to jen neschopní, líní a hloupí, kteří začnou přemýšlet o tom, proč většina světa podpořila Palestince a my ne. Domníváte se, že svět je plný neschopných, líných a hloupých politiků nebo především selhává současná izraelská politická scéna ?
30. 11. 2012 | 13:40

xx napsal(a):

Stylizace diskutujícího do role objektivního hodnotitele čehokoli je typická pro arogantní polovzdělance.

Hodnotící soudy ostatních jsou špatné, protože ostatní nejsou dostatečně vzdělaní, inteligentní nebo dokonce moudří. Jediné správné hodnotící soudy mají tito arogantní sebestřední přemoudřelci. Ti nikdy nic neopomenou zahrnout do svých úvah, vždy hodnotí spravedlivě a váží všechny argumenty takovou vahou, jaká jim spravedlivě náleží.

Že se jejich objektivní a vyvážené hodnotící soudy nápadně často shodují s jediným názorovým a ideologickým proudem, je jen a jen důkaz o tom, že ten ideologický směr je jediným správným myšlenkovým formátem pro moderní civilizaci, zatímco všechny ostatní jsou buďto zcela utopistické nebo beznadějně zastaralé a historicky znemožněné.

Jaká čest, že s námi tito lidé vůbec ztrácí svůj drahocenný čas zde v anonymní diskusi. Nesmírně si toho cením a plivu na ty hochštaplery, kteří nedovedou dík své zaslepenosti rozpoznat génia a svými zpozdilými a zpátečnickými názory jen zaplevelují moderní civilizovanou diskusi.
Styďte se vážení podřadní zabedněnci. Když už odmítáte osvětu moderní civilizace a pokroku, alespoň buďte zticha.

Pokrokovým silám třikrát hurá, hurá, hurá.
30. 11. 2012 | 13:42

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Já bych vám poradil.
Upravte si ta pravidla například takto :

Smíte lhát, vytvářet předpojaté hodnotící soudy, propaagovat měněcennost etnik, rozmdychávat třídní či rasově motivovaný boj, cejchovat celé skupiny obyvatelstva (například nezaměstnané v evidenci UP)...ale pokud tyto věci budete zpochybňovat či vyvracet - a užijete faktů, slov jako je např. "individuum" nebo se pokusíte nositele takovýchto " myšlenek" zesměšnit - tak budete označeni za toho, "kdo sem chodí pouze za účelem napadat diskutéry".

----------------
Naštěstí sem chodé

Vy byste se měl, pane Stejskale spíše zamyslet nad tím proč už sem nechodí takoví diskutéři jako jsou vlk, prirodovedec či Lex /a řada dalších - co sem chodí méně často/ ...než abyste se pouštěl do svých pochybných hodnotících soudů, které snižují nejen vaši kredibilitu.
Vězte, že si troufám tvrdit, že ani vlk, ani Lex ani prirodovedec odsud neodešli kvůli českému maloměšťákovi. /tedy - coby nicku, of course :))))/
Ty důvody podle mě byly a jsou jiné.
30. 11. 2012 | 13:52

český maloměšťák napsal(a):

xx
Přesné. Tak jsem to chtěl ve vztahu k Čochtanovi napsat...ale zkusil jsem to ve zkratce.

Díky. Mějte se.

P.S. Z tohoto důvodu vytvářím hodnotící soudy ve vztahu k popisované realitě - velmi nerad a s opatrností. Spíše se vždy snařím dodat popis z druhé strany.
Více popisů je lepší jak opis jeden.
30. 11. 2012 | 13:55

český maloměšťák napsal(a):

re : ....lepší jak popis...
30. 11. 2012 | 13:57

buldatra napsal(a):

Ostravaku,

Hoďte se do klidu.
Svět myslí na úplně jiný věci, než na ňáký Česko, Moravu a Slezsko.
Například, o Ostravě se ví ještě tak v Brně.
Sice nic moc, ale ví se. Například, že je tam skoro furt hustej luft.
Kdybyste se zeptal ve Vídni na Ostravu nějakého Srba nebo Albánce a že jich tady je, bude na Vás čučet jak vyoraná myš.

Klídek, jste z obliga.

Zato o Palestině ví celej svět.
Co si o tom ten svět myslí, je druhá věc.
30. 11. 2012 | 13:58

Pepíček Pražáček napsal(a):

No a kdo je vlastně reprezentantem Palestiny pane autore? Že by dostal vlastní křeslo v OSN i Hamas? V prvé řadě by si měli Palestinci ujasnit, kdo je reprezentuje, kontroluje území, ozbrojené "složky" a pak se teprve snažit prezentovat jako nacionální stát.
30. 11. 2012 | 14:01

nil novi sub sole napsal(a):

Důsledky první a druhé světové války na Středním Východě
neboli, jak se dělila Palestina a o tom, jak mezinárodní společenství vycházelo snaze Židů o vlastní stát maximálně vstříc.
Po porážce Osmanské říše, došlo k jejímu rozpadu. Společnost národů pak přidělila území na Středním východě do správy vítězných mocností. Konference v San Remu v roce 1920, svěřila Velké Británii mandát nad částí bývalé Otomanské říše nazývanou jako Palestina (dnešní Jordánsko, Izrael, pásmo Gazy, západní břeh Jordánu). Hlavním důvodem a cílem, proč toto území bylo svěřeno Britům, bylo vytvořit tam národní domovinu pro židy na základě Balfourovy deklarace z roku 1917, která vznikla mimo jiné, jako výraz
uznání a ocenění zásluh židovských vojáků v bojích proti Turkům.
100 procent území britského mandátu Palestina tehdy zabíralo plochu 118 000 km/2. Území určené pro židovskou domovinu bylo však v průběhu času postupně dále děleno a zmenšováno. Dělení britské mandátní Palestiny proběhlo v několika fázích.
30. 11. 2012 | 14:08

nil novi sub sole napsal(a):

Slib o národní domovině pro Židy aneb sliby chyby.

První dělení Palestiny
16. září 1922 Velká Británie představila Spojeným národům memorandum, podle kterého se nadále slib o národní domovině pro Židy neměl týkat Zajordánska, které bylo předáno Hášímovcům.
Z původního Britského mandátu Palestina, tvořilo Zajordánsko celých 77 procent, což je 91 000 km/2.
Po prvním dělení Palestiny zbylo pro vytvoření židovské domoviny:
100 procent – 77 procent = 23 procent z původního území Palestiny.
30. 11. 2012 | 14:10

resl napsal(a):

Nebudeme to zdržovat, vždy je vina Palestina, tak jako Rusko. A jiní podporují Státy a Izrael. A protože nikdo nechce žít v Palestině ani v Rusku, mají pravdu ti druzí. Je to pochopitelné, jen ne pro zapřísáhlé komouše, kterým už naštěstí zvoní hrana v celém světě. bim, bam.
30. 11. 2012 | 14:11

nil novi sub sole napsal(a):

Druhé dělení zbytku Palestiny aneb mezinárodní společenství vyšlo židům vstříc.
Z původního území Palestiny tedy zbylo 23 procent, které se dále dělilo.
7. března 1923 byly z území vyčleněny Golanské výšiny. Ty byly předány na základě francouzsko- britské dohody Sýrii, tehdy pod francouzským mandátem. Po skončení francouzského mandátu v roce 1944 se Golanské výšiny staly součástí Sýrie. Jednalo se o území o přibližné rozloze 1 176 km/2, tedy zhruba 1 procento původního Britského mandátu.
23 % – 1 % = 22 %
Po druhém dělení zbylo tedy 22 procent původního území Palestiny.
30. 11. 2012 | 14:12

Pavel13 napsal(a):

:Pepíček Pražáček
Šádí nám asi neporadí.
To by si rozhodně ujasnit měli. Třeba je k tomu nasměruje právě tento krok OSN.
30. 11. 2012 | 14:14

Občan napsal(a):

Hilare,

to tvrdí USA už 50 let, ale kulový z toho. USA za těch50 let nehnuly prstem pro to, aby se sionisté zdekovali z Palestiny a zalezli do Izraele. Dokonce ty užvaněné USA neudělaly vůbec nic pro to, aby trvaly na vytyčení hranic Izraele; což je naprosto kardinální východisko pro jednání kohokoli s kýmkoli. USA PRO mír na BV nejenže neudělaly NIC, ale naopak trvale sabotují sebemenší náznak čehokoli pozitivního nebo snahu o řešení.

To nejmarkantněji předvedly USA právě v Oslu, kde neustálým ponižováním a vydíráním nas...štvaly NEJEN Arafata tak, že se palestinská delegace sebrala a z jednání odešla. Arafata odchytával Clinton osobně na schodech a dalo mu hodně práce, než ho ukecal, aby se vrátil. Arafat pak dost dlouho litoval, že se nechal ukecat, protože samozřejmě všechno, co Clinton nasliboval, byly pusté lži.

Úplně nejabsurdnější na těch amerických plcích je, že USA zásadně odmítají uznat Palestinu jako stát, ale nutí Palestince, aby SI něco vyjednali se sionisty. Což je naprosto schizofrenní přístup, protože jestliže někomu upírám právo na sebeurčení (tedy svéprávnost), nemohu/nesmím jej zároveň nutit, aby s kýmkoli uzavíral smlouvy. Takové smlouvy jsou absolutně neplatné, resp. nulitní - tedy nikdy nevznikly - ve všech civilizovaných zemích světa.
USA totiž neuznávají Palestince jako svébytnou entitu, ale redukují je na OOP, kterou prohlásily za jediný subjekt, s nímž jsou ochotny se o čemkoli bavit. Že OOP ani omylem nezastupuje všechny Palestince, ba dokonce ani většinu Palestinců, USA vůbec nezajímá. Ostatní palestinskou reprezentaci prostě ignorují.

Ech, co já se namáhám. To by bylo na metr dlouhý článek a nemá smysl s tím TADY ztrácet čas...
30. 11. 2012 | 14:14

nil novi sub sole napsal(a):

Třetí dělení zbytku původní Palestiny po druhé světové válce aneb mezinárodní společenství se nad židy opětovně slitovalo a (zejména v důsledku šoa) vyšlo židům opětovně a maximálně vstříc.

29. listopadu 1947 byla na 128. schůzi generálního shromáždění OSN přijata rezoluce č. 181 o rozdělení Palestiny. Znamenala rozdělení zbývajícího území na tři části:
a) Oblast pro budoucí židovský stát činila zhruba 12,3 procent původního Britského mandátu. Jednalo se přibližně o 14 461 km/2. Z toho více než 75 procent pak tvořila, v podstatě téměř neobyvatelná, poušť.
b) Oblast pro arabský stát tvořila asi 9,2 procent z původního Britského mandátu Palestina, tedy 10 846 km/2.
c) Asi 2% území pak měla spadat pod mezinárodní správu, jednalo se zejména o oblasti okolo Jeruzaléma o celkové rozloze 516 km/2.
Podle plánu OSN v důsledku vstřícného postoje mezinárodního společenství k rozdělení zbytku Palestiny tedy situace měla vypadat takto:
Židovské území – 12,3 procent původního mandátu,
Arabské území – 77 procent + 9,2 procent = 86,2 procent a 0,5 procent pod mezinárodní správou.
Židé získali pro svůj stát 12,3 procent z původního mandátního území, které jim bylo slíbeno jako židovská domovina, Arabové 86,2 procent.
Arabové tedy před rozpoutáním první války vlastnili naprostou většinu území. Ve snaze získat i zbytek území a podle vlastních slov „zahnat Židy do moře“ vedli proti Izraeli několik válek. Výsledkem pro ně ale byla jen ztráta dalšího území.
30. 11. 2012 | 14:14

dennis napsal(a):

Panu C'ochtanovi k jeho odpovedi v 11:15.
Tak jako vy i ja si myslim, ze ortodoxnich fanatiku je naprosta mensina. Asi si spolecne myslime, ze fanatici (v kazde komunite) nadelaji vice rozruchu a jen malo ovlivnuji beh dejin.

A take vase "za druhe", totiz myslenka, ze prelidneni planety, ke kteremu rychle lidstvo speje, je vlastne primarnim zdrojem globalniho ohrozeni civilizace.

Na rozdil od vas si myslim, ze lide dobre vule by se meli pokouset o mirove souziti a nenasilne reseni prelidneni driv, nez nam Nekdo oznami: "Co nestihla vyresit priroda, musi vyresit clovek!" A z lasky k lidem a pod praporem Boha zacne Nekdo nesmiritelny spravedlivy krvavy boj pro zachranu vseho uslechtileho, co vzdelany, kulturni, zbozny narod lidstvu daroval.

Jak uz jsem drive poznamenal, videt predlouhy soucet vynikajicich vlastnosti na jedne strane a videt soucet jen destruktivnich a zaludnych vlastnosti u lidi protivneho naroda je pro jednotlivce osvobozujici. Bohuzel se mi svet nejevi tak pruzracne a nejak se mi nedari videt ve valecnych provokaterech na jedne strane jako ztelesnene Zlo a v jejich vyzyvatelich nevidim ztelesnene Dobro. V eskalaci bratrovrazedneho zapasu dvou semitskych narodu nevidim nic dobreho. Valku vidim jako boj Zla se Zlem. A zaden svaty zapal neprinese nic dobreho. A to pro nikoho.
30. 11. 2012 | 14:16

Občan napsal(a):

Ad "homeland", tedy "vlast".
Británie NIKDY nehovořila o státě, ale vždy a pouze o "vlasti". Tedy o místě, kam by bylo židům POVOLENO se vystěhovávat. A to za velmi striktně stanovených podmínek, které ovšem sionisté nikdy nedodržovali. Místo toho se od cca r. 1920 usilovně věnovali teorismu a za WWII část z nich dokonce i spolupráci s nacisty PROTI Britům.

Takže nikoli stát, ale pouhé místo pobytu.
30. 11. 2012 | 14:21

Yosif K napsal(a):

Dejte fanatickym vrahum vlastni stat, vsechno dobre dopadne!!!

Podivejte se na Lybii, Egypt, Syrii, Jemen a nakonec na cely arabsky poloostrov!
Oazy, miru, harmonie, snasenlivosti, ekonomicke prosperity a pilnych lidicek ketri ve svete vynikaji jako nejvetsi pracanti na svete!!!!!!
30. 11. 2012 | 14:21

nil novi sub sole napsal(a):

V důsledku "vstřícného“ postoje mezinárodního společenství k židům bylo tedy území původně určené pro židovskou domovinu stále menší a menší.
K dnešnímu dni je rozloha Izraele 22 145 km/2 v důsledku jím vyhraných válek. Je to 18,8 procent původního Britského mandátu.
Výsledný poměr mezi Státem Izrael a Araby je pak následující:
Stát Izrael včetně Golanských výšin a východního Jeruzaléma ale bez západního okupovaného břehu Jordánu a neokupovaného pásma Gazy zabírá 18,8 procent z původního území Palestiny a 81,2 procent z původního území Palestiny mají Arabové.
30. 11. 2012 | 14:23

nil novi sub sole napsal(a):

Chce někdo čtvrté dělení zbytku původní Palestiny při kterém mezinárodní společenství vyjde opět Židům maximálně vstříc?

O dalším dělení nebude už žádné mnichovanské společenství rozhodovat ve stylu o nás bez nás.

Tentokrát to bude Izrael, kdo vám vyjde vstříc.
A vyjde vám vstříc se solí.
Záleží jen na vás, zda tu sůl dostanete na chlebu nebo z hlavně pušky.
30. 11. 2012 | 14:25

Pavel13 napsal(a):

:nil novi sub sole
Zbývá dodat, že v 1.sv. i Arabové bojovali po boku Britů proti Osmanům a dostalo se jim stejného slibu. Spíše než splněním slibů, se pak Britové zabývali zachováním svého vlivu v oblasti.
30. 11. 2012 | 14:27

resl napsal(a):

xilofon, 23:50
Dnes se tzv.palestinci vydávají za oběť? No ano, ale až poté co zjistili, že Židé se nenechají nahnat do moře. A že svojí zemi budou a umí bránit. V Izraeli žijící palestinci mají stejná práva jako většinové obyvatelstvo, mají své základní i střední školy, mají svou universitu plně placenou ze státní pokladny Izraele,arabština - nikoliv palestinština protože takový jazyk neexistuje - je dalším úředním jazykem vedle hebrejštiny a angličtiny. Kdyby však palestinci ovládli Izrael, dnes by zde možná už jediný Žid nebyl naživu.

těžko na tuto pravdu lze reagovat, že ? Ale chátra to jistě zkusí, ne ?
30. 11. 2012 | 14:29

Yosif K napsal(a):

Vlivem nesnasenlivosti a zabednenosti arabu je vznik samostatne plaestiny vicemene vyloucen - na dlouha desetileti, nez se snad rozpusti vliv radikalniho iuslamismu v ekonomickem krachu novych islamistickych rezimu "arabskeho jara".
Obostranne nejlepsi rfeseni ja anexe westbanku israelem. Jak arabove tak zide by pak meli na uzemi cele palestiny stejna prava.

To ovsem predpoklada absorpci Gazy jak rezervace pro pomatene fanatiky novym islamistickym rezimem v Egypte. Tim by se tez vyresilo neustale skuhrani Gazanu na "nedostatek lebensreaumu". Sinai je dostatecne velka a ma po prostredku sahary asi nejnizsi hustotu osidleni na svete. Gazansti islamiste, ceka vas raj na Sinai!!!!
30. 11. 2012 | 14:32

on. napsal(a):

maslo na hlave maji vsichni.
30. 11. 2012 | 14:32

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

abás a většina států (zřejmě ovladané arabským celosvětovým spiknutím), které schválili palestinu jako pozorovatele OSN, nevzali v uvahu dost zásadní skutečnosti
1. abás neovládá všechny palestinský uzemí, gaze vládne teroristická organizace
2. mír v izraeli a vznik palestinského státu není možné stranám konfliktu vnutit z vńějšku. to se stalo v kosovu a jižní osetii. žádný mír tam není, jenom přestávka mezi dvěma válkama.
3. palestina je závislá na finanční pomoci izraele a USA.
jaký skutečný efekt bude mít včerejší hlasování? zhoršení postavení palestinců a oddálení mírového procesu.
30. 11. 2012 | 14:37

dennis napsal(a):

Pan Obc'an v 1 hodinu a 40 minut
v kratickem sloupci predstavil seznam statu, ktere sdileji jasne odmitave stanovisko k predlozenemu pozadavku palestinskeho predstavitele. Kdyz si ten sloupecek ctu zdola nahoru, ptam se sam sebe: Jsme svedky toho, ze za pouhych dvacet let politika otcu Ceske republiky vtiskla nasi zemi stejne exoticky nadech a kouzlo bezvyznamnosti na svetove politicke scene, jakym se tesi napriklad Palau, Mikronezie, Mars'alovy ostrovy nebo Nauru?

Je prestiz nasi zahranicni politiky dusledek zakladni kocepce a jedine vize, ktera je spolecna vsem nasim vladam za tech poslednich dvacet let, ktera by se dala formulovat velmi strucne: "Po nas potopa!" Tot' otazka.
30. 11. 2012 | 14:39

Sláma napsal(a):

nap napsal hned několik nesmyslů za sebou: "Československo vzniklo především z vůle velmocí. Izrael vznikl na základě své síly.
A Palestinský stát? Ten dnes může vzniknout jen dohodou Arabů s Izraelem.
Taková je skutečnost."
Československo a další nástupnické státy Rakouska-Uherska vznikly především z vůle svých obyvatel. Původní plán prezidenta Wilsona jen zahrnoval právo na autonomii v rámci Rakouska-Uherska. Ale věci se daly do pohybu a už se nedaly zastavit.
Izrael nevznikl jen na základě své síly. Vznikl i na základě sympatií světa, a řekněme si upřímně, i pocitu viny za holokaust. Demokratický svět, s výjimkou Velké Británie, vzniku Izraele nebránil, naopak se řada států ráda zbavila své židovské populace.
Jiná je současná situace. Izrael porušuje mezinárodní právo a okupuje cizí území jen z vůle Spojených států. Pokud Spojené státy nechají věcem volný průchod, problematika židovského státu bude vyřešena.
30. 11. 2012 | 14:41

Desiderius napsal(a):

Autor textu má problémy s vyjadřováním svých myšlenek,takže je obtížné se k textíku vyjadřovat.Nicméně v poslední větě je celkem srozumitelné slovní spojení v tom smyslu,že Evropa je mimo jiné morálně zkompromitovaná a zaprodaná.Musím říci jediné:zaplať Pán Bůh za takovouto "morální zkompromitovanost" a "zaprodanost".Musím pisatele ujistit,že život v takto "morálně zkompromitovaná" a "zaprodané" Evropě je naprosto báječný a přál bych ho všem muslimům.Problém je ovšem v tom,že Evropa si tuto "morálně zkompromitovanou" a "zaprodanou" současnost musela vybojovat a dopídit se k ní po tisíc let trvajících válkách a totalitních režimech.Jsme v Evropě inteligentních a slušných lidí,kteří nechtějí nic jiného,než v klidu žít a zejméně nechceme se nechat otravovat radiálními muslimy a jejich právem Šárija.To jsou muslimové,kteří dnes šíří svou víru po světě spolu s naprostou intolerancí,která se v případě jejich vítězství mění ve fyzickou likvidaci svých domnělých odpůrců.Je to velmi primitivní životní postoj,který bohužel odráží intelektuální schopnosti jejich nositelů.Proto musí být Evropa a celý zbytek světa - zejméně dálný buddhistický a hinduistický východ - dostatečně silný,aby tomuto tlaku čelil.
30. 11. 2012 | 14:45

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

sláma,
pokud spojené státy nechají událostem volný průběh, v izraeli nezustane ani jeden palestinec.
30. 11. 2012 | 14:45

Admirál napsal(a):

Desiderius - "Jsme v Evropě inteligentních a slušných lidí,kteří nechtějí nic jiného,než v klidu žít a zejméně nechceme se nechat otravovat radiálními muslimy a jejich právem Šárija."

A co takhle demonstrace 120000 ortodoxních židů za nedřazenost tory izraelské ústavě, to Vás neotravuje?
30. 11. 2012 | 14:53

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, konečně máme jasno, za koho palestinská trouba troubí a jaký cíl sledovala u skutečně objektivních informací o arabském jaru, podle něj boji za demokracii.
Je jedno zda bude pevnou rukou vládnout Muslimský bratřík, alewita nebo wahhábista, hlavně když se půjde na Žida.

Do náruče si padl s místními bývalými wumlíky a antisemity stejně jako jeho udatný předchůdce, který za bolševika vysedával po barech naproti Právnické fakultě se soudruhy z KSČ.

Na druhou stranu nemá smysl sebeurčení bránit.
Už dnes existují prakticky dvě území pod Palestinskou správou. Každé žije vlastním životem.
Evropské státy vsadily na kartu, podpoříme mírnějšího Abbáse a tím zlikvidujeme Hamás.
Uvidíme.Co když to dopadne naopak?

Dalším momentem je, že matička EU bude muset zdvojnásobit penězovod Palestinské správě.
Bude na to - v době krize- mít?
Jistě prachy mají státy ze zálivu.
Celá léta jsou pro ně Palestinci pouze nástrojem k zahnání pejzatých do moře.
Proč by najednou lily prachy do mírového uspořádání.
K tomu Iránec, sám moc peněz nemá, ale rakety rád dodá.

Až skončí bujaré oslavy jako na konci Ramadánu, opadne euforie a přijdou na řadu praktické otázky.
--------------------------------
Je možné dosáhnou něčeho bez jednání s Izraelem?
Po Oslu získali Palestinci faktickou samosprávu, může se stát, že situaci vyhrotí, budou létat rakety, bude nová válka a přijdou i o samosprávu.
Jsou obě oddělená území schopna vytvořit jednu vládu?
Z čeho bude stát/státy žít?
Jak chtějí zajistit koridor přes Izraelské území bez jednání?
OSN to zařídí?
Jak chce zajistit nepřemnožení populace, ke kterému došlo již nyní?
Jak chtějí ochránit vnější hranice?
Jak chtějí dosáhnout soběstačnosti?
Dodávat elektřinu vlastnímu autonomnímu území je samozřejmost, sousednímu státu ne.

Takže, není ani co oslavovat, ani proč ztrácet hlavu. Jde o plácnutí do vody, snahu zviditelnit se, legitimizovat. Pořád je to lepší než dělat atentáty po celém světě jako v Mnichově.
Otázkou je, zda nebude oboje.

Je to tedy hlavně na Palestincích, jak se seslí v OSN naloží!!!
Jednu šanci po WW propásli, druhou za Arafáta v Oslu.
V každém případě to bude hodně drahá legrace a je pozoruhodné, že se pro vyslovily státy, které mají nejen ekonomické vlastní problémy jako Italie a Španělsko, ale mají i potíže s vlastní iredentou.
Zdali se někdo zdržel hlasování či byl pro není tak podstatné. Kníže se ale pochlapil.
S Kosovem bych to nesrovnával, tam naprosto selhal.
30. 11. 2012 | 15:00

Čochtan napsal(a):

nil novi sub sole
zajímavá fakta: "Židé získali pro svůj stát 12,3 procent z původního mandátního území, které jim bylo slíbeno jako židovská domovina, Arabové 86,2 procent."
Jak vypadá srovnání s historickým územím israelského království ?
30. 11. 2012 | 15:06

nap napsal(a):

„Ad "homeland", tedy "vlast".
Británie NIKDY nehovořila o státě, ale vždy a pouze o "vlasti". Tedy o místě, kam by bylo židům POVOLENO se vystěhovávat.

Takže v případě Židů budeme hovořit o místě, kam by bylo židům POVOLENO se vystěhováva?.“Ano. A tak to ma byt. Soudruzi genossen a muslimové a tak je to v pořadku.

Ona totiž není kolonizace jako kolonizace. Je kolonizace dobrá a pokroková a kolonizace špatná, imperialistická.
Dobrá kolonizace je, když se desítky milionů muslimů stěhují bez omezení kamkoliv na zeměkouli a kolonizují země západní Evropy jako například Francii, Britanii, Švédsko atd., tedy území, kde prokazatelně dříve žádní muslimové nikdy nežili, je to v pořádku, nebot´ to je pro islám dobré a tamější obyvatelé to musí pochopit. Kdo to nechápe je proti míru a rasista.

Špatná kolonizace je, když třista tisíc Židů kolonizuje území, na kterém Židé prokazatelně dříve žili. To je moc. moc špatné. To se musí zastavit. Tam přece Židi nesmějí žít. Proč? Protože to nemají od nás povoleno a je to drzost a je to křivda a... a zločin, spáchaný na mírumilovném arabském lidu proti kterému je nutno řádně se postavit se zbraní v ruce. To musí každý pochopit. Kdo to nechápe je proti míru a rasista.
30. 11. 2012 | 15:07

český maloměšťák napsal(a):

Sláma
Pan resl se často vyjadřuje velmi záhadně. Je to škoda - podle mě disponuje informacemi zajímavými /ale vyjadřuje se velmi zkratkovitě/.
Pokud by popsal tuto " sílu" na jejimž základě tedy podle něj vznikl Izrael - možná by stálo za to s ním vést výměnu názorů.
Ale to je téma několik blogů.
A pokud bychom něšli i do takovýcg věcí, jako je zejména energetický determinismus chodu, udržování a rozvoje většiny dnešních civilizací...tak bychom se stejně točili v krihu. Protože bychom nezahrnuli do diskuze hlavní motivy - které mocné vedly k tomu, aby podpořili vznik Izrale.

A tak nebyde než lítostivě poslouchat všecky ty různé Pepy Řepy - kteří už dopředu NEVÍ JAK. A diskutovat jinde. Sem chodit jen pro zábavu.
30. 11. 2012 | 15:10

Bo Zekao napsal(a):

Islamisté ovládající sever Mali nechali ve starobylém městě Timbuktu veřejně zbičovat šest mladých žen a mužů za to, že spolu hovořili na ulici.
http://www.tyden.cz/
Jenom tato zpráva z dneška ukazuje více pravdy o tzv. Palestinském problému a o mírumilovných muslimech než jakékoli výlevy hnědé party zde v diskusi ke článku.
Naší vládě není sice moc za co děkovat, ale za odvahu při hlasování v OSN určitě ano. Protože první stojí v cestě Izrael, a pak už přijde na řadu Evropa. Rakety už se vyrábějí.
30. 11. 2012 | 15:14

hovorka11 napsal(a):

Bo Zekao:
Máte špatné informace. Islamisty vyzbrojuje nejen Saudská arábie ale členské státy NATO pod vedením USA. A USA hlasovala s vazalem ČR proti právům palestinců.
Islamismus není s palestinskými právy spojitelný, ale s americkými a české vlády ano- viz Kosovo, podpora a vyzbrojování islamistických žoldáků na zabrání Líbyie a Sýrie.
30. 11. 2012 | 15:24

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Český malooměšťák tento prostor nevyužívá k napdání dikutujících.
--------------------
Hmmm......koukám
:-)
Maloměšťáku, mám pocit, že jste v konfliktu téměř s každým, ale vy přece nikoho nenapadáte, že?
Napadejte si jak chcete,mně to celkem nevadí, jen si předtím laskavě vykloktejte jako machometán u mešity. Jestli si myslíte, že dodáte svým vlastním zmateným a neurovnaným výkřikům-typu buhehe, dobrý den- váhu citací tu z Platona tu někoho jiného, klidně si to myslete.
Je to veřejný prostor. Využíváte jej málo?

Mám pocit, že tady není nikdo takový, kdo by kafral do všeho.Od kojení po dojení.
Jen bych prosil, když si vezměte někoho do úst,jako mě výše, používejte Listerin.
30. 11. 2012 | 15:25

pepr napsal(a):

Nechci komentovat postoj MZ ČR, ale spíš jejich prohlášení, že budou všemožně podporovat znovuzahájení dvoustraného mírového procesu, který jediný může vést k nějakým výsledkům a vyhlášení palestinského státu vedle Izraele.
Pokládám tohle vyjádření za naprosto nedůstojné a směšné, protože - ačkoli celou situaci trvale bedlivě sleduji - jsem za celá poslední léta, kdy jsou dvoustranná jednání zablokována (z viny obou stran, to ať si říká kdo chce co chce), neznamenal jedinou veřejnou aktivitu MZ ČR tohoto typu. Iraekskou-palestinský konflikt je tak závažný mezinárodní problém, že by i malá ČR v tom měla být podstatně aktivnější.
30. 11. 2012 | 15:25

český maloměšťák napsal(a):

nap
Cudně nezmiňujete kvalitu a stav oné " kolonizace" . Ale i její podstatu jste vymezil takjaksi podivně.
Zkuste se nejprve zajímat o to, co slovo " kolonizace" znamená. A jak se vykládá v moderním významu slova. Kdo je to tedy kolonizátor dneška.

Na světě je mnoho míst, kde původně žila etnika či rasy...která nyní žijí jinde. Nebudu uvádět příklady - ale kdyby se šlo do důsledku a toto byl jediný princip restaurace původních států /což je ahistorická absurdita - takto napravovat tisíce let trvající vývoj je sociální inženýrství těch nejperfidjěších vyjádření z perfidních/....tak svět žije v chaosu. A vězte, že genetika dnes má nástroje na to, aby takový pohyb vyvolala - respektive odůvodnila motivece těch, kdo by chtěli takovýto pohyb rozpoutat.
Samotný někdejší / potažmo několik tisíc let vzdálený/ pobyt na daném území může založit jakýsi morální nárok na dané území...ale pokud by měl být tento nárok vyjádřen ta, že je pácháno jeho realizací zlo na jiných lidech - tak se tento morální nárok anihiluje - tak, jakou měrou dochází k expanzi zla.

Jevy obecně mají kromě podstaty ...také svůj stav a kvalitu. Ty jsou součástí jevů. A tak například máme na jedné straně snahy o to, aby člověk byl člověkem ideálním - moudrým, spolehlivým, fyzicky i duševně zdravým, nebojácným ale i uvážlivým...a máme zde ale také i jednu z cest - jak toho docílit...tedy sociální darwinismus v kombinaci s rasovou hygienou. Což pak dohromady dává něpěknou skládačku - byť původně ušlechtilé podstaty jevu /jsoucna/. Dokonce to může vygradovat v zrůdnosti a nebetyčné hlouposti, hraničící s šílenstvím.
/v tomto tedy doporučuji raději než studium Mein Kampfu úvahy Moše Maimonida - o lidské duši..hezké čtení - i léčba je zde naznačena...Rambam byl lékařem a filosofem - léčil jak Araby, tak Hebrejce...psal arabsky i hebrejsky....měli jej v úctě jak mocní muslimské konfese - ta chudí té judaistické...
Podle mě udělal pro toho lepšího člověka tak asi šedesátmilionkrát víc jak Hitler.

Ale raději to nepočítejme...stejně pak z toho jenom bolí hlava...
------------------------------------------------------------------------------
„Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci."
H. L. Mencken
30. 11. 2012 | 15:29

Pepa Řepa napsal(a):

A pokud bychom něšli i do takovýcg věcí, jako je zejména energetický determinismus chodu, udržování a rozvoje většiny dnešních civilizací...tak bychom se stejně točili v krihu.
-----------------------------
Netočte se v kruhu jako derviš, milý maloměšťáku!
Nedělejte si násilí.
Klidně jděte do toho energetického determinismu chodu civilizací!!!!!!
-----------------------------------------------------------------------
:-)

Máte recht, maloměšťáku, pobavíte.
Ale ruku na srdce. Lze ty pitomosti, které z Vás padají brát vážně?
30. 11. 2012 | 15:32

hovorka11 napsal(a):

nap:
Ukažte žida, který bydlel na území Izraele a já pak můžu ukázat na celou Evropu ne - li svět a říci že mě patří, protože tam žily nebo žijí moji předci a budu mít pravdu !!!
Mezi palestinci je možná více"židovské krve", než mezi míšenci v Izraeli.
Tak se k rasismu hlásíte ?
30. 11. 2012 | 15:32

Čochtan napsal(a):

Asi je nejvyšší čas muslimům jejich stěhování do zemí, kde muslim byl vždy jen nepřítel-agresor, zatrhnout ! Zatrhnout a už usazené vrátit do jejich pouště.
V jistých afrických zemích byl muslim hlavně otrokář.
30. 11. 2012 | 15:35

český maloměšťák napsal(a):

Pepa ŘEpa
Jestli jsem v konfliktu s "téměř každým" - to musí posoudit ten " téměř každý".
Já se naopak domnívám ,že s mnohal lidmi si rozumím a často si prostě jen vyměňujeme informace. Popřípadě se snažíme si je upřesnit.

Vaše bla bla bla povídačky naší Kačky alá bedekrové zporavodajství a salonní kecy ...toho je také třeba.
I sultán měl totiž svou opičku - aby jej bavila a pomáhala zahánět nudu.
Měla se dobře. Jídlo, pití, střecha zdarma - prostě paráda !
Pak ale zestárla... a skončila na smetišti.
Koupili novou opičku.

Vyjadřovat se " téměř" ke všemu je špatné ? Tázat se na vše možné - je špatné ?
Hmm - já ale nemohu za to, že opičky se tázat neumějí. Že se pouze pitvoří, vřískají, žerou a serou.
30. 11. 2012 | 15:38

Luba napsal(a):

Divím se,
že soudruzi spojenci z USA pro Izrael nezvolili tzv. kosovský model ...

V rámci humanity a práva na sebeurčení národů měli arabským útokům se bránící Izraelce humanitárně bombardovat a pak tzv. Palestincům, tj. Arabům přikočovavším z pouště, darovat část Hebrejci vzdělané a zušlechtěné půdy a patřičný počet jimi vystavěných domů.

P.S.: Madlénka Albrightová asi není Arabka, že ano?
30. 11. 2012 | 15:39

český maloměšťák napsal(a):

Pepa ŘEpa
Bez ropy by se naše civilizace rozložila do několika měsíců.
Co na tom nechápete - na termínu "energetickém determinismu chodů moderní civilizace" ?

Já skutečně nemohu za vaši hloupost. Jděte si postěýovat buď k těm, co vás zpolodli,do školy...anebo na nějaký úřad /sám nevím jaký/.

Obviňujete mě z něčoho, na co jsem neměl žádný vliv - a jak vidím , tak i každý pokus o npápravu z hlediska přítomnosti je stejně marný...vy svou hlpopost pěstujete jak narkoman marjánu. Svítíte na ni tak, že na vás jednou ČEZ zavolá poldy.

Občas zhasněte - bude to tak lepší, věřte.
30. 11. 2012 | 15:41

český maloměšťák napsal(a):

Luba
Spíše se divím, že soudruzi na ministerstvu i v případě Srbska a Kosova netrvali na tom, že samostatné Kosovo může vzniknout pouze na základě bilaterální dohody mezi Srbskem a Kosovem.

To je divné - a nevyvážené.
30. 11. 2012 | 15:46

Ondřej napsal(a):

To Čochtan:
To je vidět 45 let, jak ti judiasmem zaslepení Izraelité neustále válčí se sousedy a nebyli schopni si za onu dobu vytvořit mírové podmínky se sousedními nírody.
A v tom je právě ta asiatská falešnost židů. Něco jiného říkat a něco jiného dělat.
Kolikrát já jsem se snažil radit po revoluci jistému člověku z pražské židovské obce, že pokud tohle nebo tohle udělají, tak sklidí v Čechách pouze rostoucí antisimetismus. Teď je pro mě hlasování v O0SN potvrzením, že židé jsou v mnohých věcech politicky velmi hloupí. Že jsou prý ve všem nadanější je bohužel jen produkt jejich vlastní reklamy. Už jen chybí, aby se ukázalo, že Jásir Arafat byl otráven poloniem - a už nikdo nikoho nepřesvědčí, že to nebyli Izraelci a že zkratkovitě uvažováno židé jsou úplně stejní teroristé jako Arabové.
A protože jsem nevěří, tak mi nějaké žvásty o náboženství a nesmyslných dogmatech - tu o neposkvrněném početí, tu o tom, že Bůh si vybral židy za vyvolené, nic neříkají. Pouze ukazují, jak nábožensky zaslepní lidé jsou schopni se navěky vyvražďovat, i když jsou to třeba bezprostřední sousedé. S náboženstvím se konečně všichni odstěhujte někam daleko za Ural.
30. 11. 2012 | 15:47

Čochtan napsal(a):

Pepo Řepo,
teď se prokec: "Hmm - já ale nemohu za to, že opičky se tázat neumějí. Že se pouze pitvoří, vřískají, žerou a serou. "
Je to ten ze ZOO uteklej opičák ! Nemůže za to, že se tu jen pitvoří, vříská a sere (lidi). Já si to myslel už dřív, protože takhle alternativně inteligentní může být jen opice, ale říkal jsem si, jak se dostal v ZOO k počítači ?
No, nemůže za to. Chudák. :-))))))
30. 11. 2012 | 15:49

Bo Zekao napsal(a):

to hovorka 11
všude, kde zvítězila tzv. arabská revoluce - Lybie, Egypt, ... se ke slovu dostali islamisté nejhrubšího zrna. Podívejte se na Egypt a na obavy tamních křesťanů (15% obyvatelstva). Nevím o tom, že by na území pod palestinskou správou stál jediný kostel nebo synagoga. Na území Izraele stojí jak kostely (katolické, pravoslavné), tak mešity a nikdo (kromě Palestinců) tam nikoho nezabíjí. Rakety na Evropu určitě nevyrábí USA ale země nedaleko Palestiny. Nebo myslíte, že se vyzabíjíme sami v NATO? Raději se podívejte do Turecka a zapřemýšlejte, proč tam vyvraždili prodavače křesťanských knih. Proč nesmí mít Slováci na eurech svaté Cyrila a Metoděje? Kdo je tedy agresivní a kdo prohrává?
30. 11. 2012 | 15:53

resl napsal(a):

český maloměšťák /čoveče zkraťte si to - múžu psát č.m.?/ 15:10

Tuším, že Izrael vznikl 29.11. 1947, na základě rozhodnutí VS OSN a byl tímto rozhodnutím rozdělen na dva státy. Arabský a židovský. Vše je na I-netu, jen někdy jde o to, kdo a jak podává informace. Důležité je jen jedno. Palestinci mají všechna práva v Izraeli, židé v Palestině nikoli. A protože USA stojí vždy na straně práva /že Občane, hovorko11/, je v právu též Izrael. Zkoušet demagogii, že za to mohou oba, je vymyšlená idea potichoučku ukrytých komunistů.
30. 11. 2012 | 15:53

Pepa Řepa napsal(a):

Některé věci budou komické.
Můj bytný za Damašskou branou je Palestinec, který si po prohrané válce ponechal Jordánské občanství. Mohli si tenkrát vybrat.Optám se, zda přijme Palestinské.
Co by tím získal?

Co dál?
Pokud dojde ke dvěma odděleným státům ve vlastních hranicích, t.j. židovskému a arabskému a dojde k likvidaci židovských osad a návratu Židů do teritoria Izraele, dojde také k přesunu arabských obyvatel, kteří nyní na teritoriu žijí do Gazy a West Bank?
A že jich je a že se jim vede náramně, představa o jejich chudobě je naivní.
Občan hbitě dodá počet izraelských Arabů mimo Gazu a WB.Já to hledat nebudu.

Logiku to má. Ze všech zemí v Maghrebu Židé museli odejít, jen z Maroka okolo 600 tisíc. Došlo k faktickému etnickému vyčištění.
I na Západním břehu, Žida kromě osad nenajdete, v Gaze už není žádný.

Co když tento krok vyvolá radikalizaci pejzatých a řeknou, když je tady "židovo", sbalte si své Mercedesy a pekárny a mazejte na West Bank.Mám pocit, že to soudzi v OSN nedomysleli.

Některé halasně oslavované kroky jsou spíše cestou k novému maléru. Možná i pro toho-který-jak je jeho zvykem- oslavuje a střílí ze všeho, co dělá rámus do vzduchu.
30. 11. 2012 | 15:54

Luba napsal(a):

maloměšťáku,
každopádně je od soudruhů z Wall Streetu hezké, že tentokrát nestojí na straně teroristů.

Ruce pryč od Judeje!
30. 11. 2012 | 16:03

český maloměšťák napsal(a):

Luba
Neměl jsem na mysli soudruhy z WS - ale soudruhy z ministerstva ČR.
Ti jako by měřili dvojím metrem.
30. 11. 2012 | 16:05

Pepa Řepa napsal(a):

Bo Zekao
no, kostely nejdete.Část Palestinců je křesťanská v Jerušalaim mají i své školy.Chrám Božího hrobu otvírá každé ráno jeden milý Arab.
Ostatně i ten kostel, kde se narodil Kristus je v Betlémě.
Totéž je v Egyptě (koptové), Syrii(ortho).To by museli vymlátit vlastní etnikum.
Se stavbou nových kostelů, bych to viděl černě. Ten nepostavíte ani v Turecku.

V Tripoli postavili Italové obrovskou katedrálu v centru, Muammar z ní udělal velkosklad, jeden kostel nechal, aby neřeklo. Podobně se to přiškrcovalo v Maroku i Iráqu.
Stačí porovnat čísla, ale hledat to nebudu.
Se synagogami nevím, nemohu sloužit.
30. 11. 2012 | 16:05

Pepa Řepa napsal(a):

Hmm - já ale nemohu za to, že opičky se tázat neumějí. Že se pouze pitvoří, vřískají, žerou a serou.
-------------------
Já vím, maloměšťáku, já vím.
Hlavně, že Vám chutná a máte dobrý metabolismus.
30. 11. 2012 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

resl
Rezoluce byla ale v podstatě jen uznávací formulkou. /zajímavé je z tohoto ůhlu pohledu Řecko - a jak se ono stavělo k tomuto problému...no, souvilsot mezi dnešními událostmi a Řeckem nehledejme ...tam půjde spíše o ropovod Ru -Bg - Gr/.
Uznávací formulkou - nikolivěk mocí samou.
Ostatně toto potvrzuje i samotný Izrael - který jiné rezoluce OSN ignoruje.

Moc neměla OSN. To je chabý popis moci. Velmi chabý, pane resl. ten jednorázový akt byl až ex post - kdy došlo k mocenskému záboru území.
Myslel jsem si, že popíšete toto.
30. 11. 2012 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

Ha - Pepa Řepa již neprorokuje tak, že by za svá proroctví měl nést odpobědnost !
Opička se tak konečně naučila dávat za větu otazník.

Je na dobré cestě.
Časem se jí určitě ujme nějaký unuděný sultán.

Zatím nashle.
/Až na autora a čestné výjimky - nulová informační hodnota. Nuda./
30. 11. 2012 | 16:14

Bo Zekao napsal(a):

to pepa řepa
Myslím, že ti křesťanští Palestinci žijí raději v Izraeli. Nějak si je v pásmu Gazy s Hamázem nedovedu představit.
30. 11. 2012 | 16:14

Občan napsal(a):

Bo Zekao,

kdože to do relativně sekulární a hodně prosperujíví Libye tu islámskou "revoluci" doslova a do písmene vbombardoval?
Kdože to násilně zislamizoval Balkán?
A kdože to podporuje islamistické režimy v SA, Kuvajtu, Bahrajnu a dalších zemích a jejich prostřednictvím islamizaci dalších a dalších částí světa?
30. 11. 2012 | 16:25

Pal-Izr spor napsal(a):

Je to krok plynoucí z dohody zúčastněných stran? Nikoli. Jednostranné proražení svých zájmů. Palestinci tolikrát mohli mít svůj vlastní stát, ale vždy si to potentovali svou extrémistickou buňkou. Zvolili přístup se k samostatnosti prostřílet. To by nebylo nic zvláštního, ale tady chce vzniknout náboženský stát v rukou terroristů z Hamasu na úkor demokratického svobodného státu západního vzoru.
Z jakého důvodu se Evropa zdržela nebo byla pro? No, mít v zemi statisíce muslimů, včetně set a tisíců radikálních islamistů, to chce velkou dávnu odvahy odmítnout uznat Palestinu bez jakékoli dohody.
Samozřejmě útok útok na Izrael při jeho vzniku nebyl žádný zoufalý pokus hladových Palestinců, ale organizovaný útok několika islámských států s cílem Izrael zničit a Židy pobít a zbytek vyhnat. V dalších letech pak byli vyháněni přímo Palestinci z okolních islámských států, když tamním vůdcům došlo o jaký "národ" se ve skutečnosti jedná. O tom se ale mlčí.
Nevzniká demokratický stát se svobodou lidí západního střihu, vzniká další náboženská militantní totalita.
30. 11. 2012 | 16:33

nap napsal(a):

Ještě bych upřesnil, co mám pod termínem kolonizace, v souvislosti s muslimy a jejich snahami v Evropě na mysli.
Kolonizace (česky osidlování) je proces, během kterého dochází k osidlování nového prostředí takovým druhem (tedy například muslimem), který se zde původně před jeho příchodem nevyskytoval. Tento proces má za následek vytvoření nového trvalého společenství na novém území a případně přizpůsobení tohoto prostředí pro své potřeby.
Proces často vede ke vzniku kolonií, které se časem mohou osamostatnit od původního celku a začít se vyvíjet samostatně.
30. 11. 2012 | 16:34

Občan napsal(a):

Řepo,

než přitáhli do Palestiny sionističtí teroristé z Evropy, nebyl mezi muslimy, křesťany a židy žádný problém. Stejně tak nebyly problémy nikde jinde na BV, SV, v Africe a v Asii.
Jakmile začali sionisté objíždět jednotlivé státy, rozvážet zbraně a verbovat dušičky, problém začal.

Ten verbuňk buď probíhal tak, že pologramotným a negramotným židům narvali vyškolení politruci klíny do hlavy v podobě kvetoucí zaslíbené země, která čeká jen na ně, nebo měl o dost zajímavější podobu. Do vesnice přijelo pár náklaďáků s po zuby ozbrojenou partou, ta vlítla do domů a nařídila obyvatelům židovského vyznání sbalit pár věcí a mazat do aut. Kdo odporoval, tomu rozmlátili co šlo a pro podporu svých "argumentů" postříleli pár chlapů. Speciálně v Maroku a Tunisku na to dost neradi vzpomínají ti židé, kterým se podařilo tam zůstat, protože je sousedé schovali.

Podobně to probíhalo v Evropě. Moc hezky to popisuje Olbracht v příběhu "Hanele". Už ne tak romantickou podobu to ale mělo v reálu a příběhy svědků si můžete přečíst na webu USHMM a Yad Vashem. Jsou tam i obrázky.
A to už vůbec nemluvím o tom, co vypuklo po WWII. Jak sionistický teror na BV, tak to, co dělali v Evropě. Vč. únosů dětí adoptovaných nežidovskými rodinami, vydírání, zastrašování a rozsáhlé trestné činnosti.

Takže od těch dojáků o ubohých židech vyhnaných z muslimských a převážně muslimských zemí si odečtěte tak 80%. Část byli tunťové zblblí propagandou, část byla sionisty donucena vysmahnout do Palestiny a teprve ten zbytek byl vyhnán po zřízení Izraele. I tak jich ale zůstalo v severoafrických, asijských a blízkovýchodních zemích dost. A vrátit se nešlo, protože dostat se z kibbucu bylo prakticky nemožné.

Nepochybuji o tom, že tu najdete hafo nadšených roztleskávaček, které Vaše plky hltají jak služtičky červenou knihovnu. Ale smiřte se s tím, že sem chodí i lidé, kteří o tom, co jsou sionisté zač, vědí trošku víc.
30. 11. 2012 | 16:47

Freedomophile napsal(a):

Miluju, kdyz si potomek plastelinskyho pakulturniho muslima hraje na objektivniho ceskyho analytika (a tech skol co "diky" pozitivni diskriminaci mohl celosvetove pochodit)...
Radej by to chtelo pripsat neco o tatinkovi, treba kolik xenofilnich Cesek krome naivni maminky stihl multikultne obohatit vcetne kyzeneho oplodneni a prenaseni svych islamofasistickych genu?
Co tak se radej sebrat a misto poucovani v CR odhalovat propagandu tzv. pallywoodu v plastelinalandu, popr. pomahat, aby prezrana Gaza z pseudohumanitarni pomoci nakupovala i neco uzitecnejsiho nez vybusniny a zbrane (to uz nastesti i cesti cikani podporu radej prochlastaji nebo prohraji na automatech nez by za ni nakupovali rakety)?
30. 11. 2012 | 16:51

Čochtan napsal(a):

Občan napsal(a):
"..než přitáhli do Palestiny sionističtí teroristé z Evropy, nebyl mezi muslimy, křesťany a židy žádný problém. Stejně tak nebyly problémy nikde jinde na BV, SV, v Africe a v Asii. .."
Tohle vyprávěj hlupáku Evropanům, kteří se muslimům brání od jejich vylodění v západogótske říši. Tohle vyprávěj vídeňákům, jejichž předkové byli muslimy obléháni v roce 1683. Tohle vyprávěj Bulharům, nebo Řekům, kteří byli od muslimů osvobozeni teprv koncem 19. století.
Jak může být někdo taaakhle bllll.... !
30. 11. 2012 | 17:02

Tonda napsal(a):

Prvním skutkem, kterým Arabové z Palestiny kdysi vyjádřili svou ochotu jednat, byla agrese proti Izraeli. Dostali nařezáno a od té doby mnohokrát. Posledním, co na tomto poli předvedli, byl raketový déšť směřující z Gazy na Izrael.
Svět, jak vidno, je za to uznává morálně i fakticky. Úžasné. Kdyby svět se stejnou ochotou přiměl tzv. Palestince složit zbraně a sednout k jednacímu stolu, bylo by to mnohem úžasnější.
Že je Česká republika jen jednou z devíti, není její hanba. Až budou v televizích vysílat záběry oslav v Gaze, možná si svět připomene stejně radostné tváře stejně fanatických davů, když jejich soukmenovci zničili v New Yorku Dvojčata. Jestliže "svět" v OSN svou podporu Arabům z Palestiny chápe jako přátelské gesto, chápou je oni jako slabost "světa". Jako trhlinu, do níž se cpou se vší svou mírumilovnou vervou.
30. 11. 2012 | 17:06

Pepa Řepa napsal(a):

Občan
ach tak. Že já -blbec- na to nepřišel dřív?
Ono do Maroka či Polska vtrhlo z Dakot vysazené. po zuby ozbrojené komando Irgunu nebo Sternu-či jak se to jmenovalo- a proti vůli místních Židů, tedy proti jejich vlastní vůli odvlekli všechny obřezance přes Středozemní moře do Země zaslíbené zbyli jen ti, kteří se schovali u sousedů pod postel.
:-)!!!

Dokonce si došli i pro adoptované, říkáte?
Chudák Valtr Komárek, ani neví v jakém byl nebezpečí, mohl do unést Mossad do kibucu někde u Kirjat Šmona.

No to nemá chybu, to je ďábelský plán!

Víte, kde je Maroko a kde Izrael? To byla panečku štreka s náklaďáky pejzatých v okovech přes Saharu. Asi první Paříž-Dakar.

Občane, Občane, že Vy soutěžíte s hovorkou o největší blbost roku.
30. 11. 2012 | 17:13

nap napsal(a):

„Mezi palestinci je možná více"židovské krve", než mezi míšenci v Izraeli.“
To je sice možné, ale na národní vědomí Arabů má tato možnost nicotný vliv.
Nebo to znamená, že se tito palestinci vnímají jako Židé? Tomu může věřit jen velmi prostoduchý občan.

Provořadou podmínkou proto, aby se někdo považoval za příslušníka jakéhokoliv národa není totiž tu více, či tu méně množství „nějaké krve“, ale je to pocit národního vědomí, tedy to, že se tak sám vnitřně vnímá a je tak také ostatními většinově vnímán. Například Maďar, který zjistí, že má tzv. „slovenskou krev“ a tu má údajně cca padesát procent Maďarů se pravděpodobně nezačne považovat za Slováka a arabský muslim s jakoukoliv krví se vnitřně bude cítit a vnímat především jako muslim, pak jako Arab a nic jiného.
Není a nikdy nebylo (s výjímkou nacistických států) rozhodující, jaké je kdo krve.

Pojem NÁROD reprezentuje historickou formu lidské společnosti, která vznikla na základě pevného společenství, hospodářského života, společného jazyka, území, kultury, způsobu života, tradic a jejich odrazu v národní psychice a národním vědomí. národ není biologickou kategorií, nevymezuje soubor obyvatel na základě biologických znaků a pokrevní příbuznosti. Nelze ji zaměňovat s kategoriemi rasové struktury.
Národnost jako etnický pojem je dále nutno odlišit od státní příslušnosti, která je výsledkem politické diferenciace a souvisí se vznikem států. Zdroj: EKONOMICKÁ GEOGRAFIE,RNDr. Jaroslav Maryáš, CSc., RNDr. Jiří Vystoupil, CSc. Masarykova univerzita v Brně, Brno, říjen 2004
30. 11. 2012 | 17:17

Milan Mach napsal(a):

Nenávistné příspěvky jsou zřejmě od Židů, z toho bych si hlavu nedělal, ono na ně jednou dojde. Já jako Čech jsem jednoznačně na straně Palestinců, protože je prostě slušné být na straně slabšího, okradeného, utiskovaného. Držím Palestincům palce. Žádný strom neroste do nebe, ani Izrael,
30. 11. 2012 | 17:28

tda napsal(a):

pokud správně chápu základy tak už tato věta zavání mystifikací.

V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva a vlastnila 6% celkové rozlohy území, přičemž drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila. Přesto OSN židovským přistěhovalcům přiřkla 56% Palestiny..

je dobré poznamenat, že 50% území patřilo britské koruně, což jste mistrně vypustil a poměry obyvatel jsou předmětem dohadů - takže beru oficiální dokumenty UN. Z toho mi vyplývá, že britové dali svoje území židům.
30. 11. 2012 | 17:29

nil novi sub sole napsal(a):

Čochtan 30. 11. 2012 | 15:06

"Jak vypadá srovnání s historickým územím israelského království ?"

Pane Čochtane.
Přesně to nevím.
Na internetu lze však tyto informace najít. Kdo hledá, najde, včetně toho, že ve starověku žili Židé souvisle na obou březích řeky Jordánu.
Pro dnešní Izrael to má však asi takový význam, jako existence Velké Moravy pro Českou republiku.
30. 11. 2012 | 17:39

Freedomophile napsal(a):

to Milan Mach
1. Takze nejde primarne o pravdu, realitu a o to, kdo je agresor a kdo utoci a kdo se brani (viz "protože je prostě slušné být na straně slabšího")?
A co cikani? To je taky takova slaboucka utiskovana a diskriminovana mensina, ne nahodou nepodobna plastelinkum, takze podle toho vzoru by se take melo jednat o "jednoznacnou" podporu...;-)
Kazdopadne to je hodne jednoduchy svet a je jen smutny, ze neco takovyho se hlasi k CR... Aspon by to chtelo doplnit, ze jde krom o Cecha o kombinaci budto s bolsevikem nebo aspon s antisemitskym katolikem, popr. schizofrenikem, trefil jsem?:-)
2. Pokud tohle bylo i na me: "Nenávistné příspěvky jsou zřejmě od Židů", tak bych rad dopnil, ze jsem po obou rodicich Cech, vlastenec a ateista. Nicmene nezastiram, ze krom vlastniho naroda uznavam nejvice jeste srbsky a izraelsky (prave proto, ze celi nejen tarka cele 20. stoleti az dodnes absurdne velke propagande a agresi a vydirani ze strany "slabsi" islamske pakultury)...
30. 11. 2012 | 17:45

minatomirai napsal(a):

138 - 9

Mazel Tov, Palestinci!
30. 11. 2012 | 18:01

Jáchym napsal(a):

Maloměšťáku,
lezete mi na nervy. Chápu, že z Řepy dostáváte osypky, chápu, že ho nemůžete cítit,chápu, že je provokatér - koneckonců to ani nepopírá.
Když vás bil jako žito a pásl se na tom, jak se bezmocně vztekáte, stál jsem na vaší straně...jsemť taková holubičí povaha. Ale teď mě defekujete.

Vyprdněte se na blbé kydy své i druhých, nechte žvanily žvanit, v tom je stejně netrumfnete.
Když už tady píšete, tak nejspíš proto, že chcete, aby to někdo četl. A každý nemá nervy se prohrabávat hovadskými nadávkami k závějím perel moudrosti, které zde bezesrandy trousíte jak jeseter kaviár.

Kéž Vám velký Manitou obdaří stoickou moudrostí, brunátný bratře !
Howgh !
30. 11. 2012 | 18:01

Historik napsal(a):

Připomínám, že přibližně polovinu současného obyvatelstva Izraele tvoří (se svými potomky) Židé, kteří v době vyhlášení státu Izrael byli občany Arabských !! zemí. Tito Židé byli připraveni o majetek a VYHNÁNI, takže se vlastně z vůle Arabů !!! museli přestěhovat do Izraele. Těch Židů bylo přibližně tolik, kolik bylo Arabů, kteří ať už dobrovolně či nedobrovolně odešli z území Izraele.
Pokud by ty arabské státy přijali za jednoho vyhnaného Žida jednoho palestinského Araba, celý problém by NEEXISTOVAL.
Mimochodem, Velký jeruzalémský muftí a Gruppenfuhrer(generálporučík) SS Al Hussajní má osobně na svědomí smrt několika tisíc židovských dětí z Chorvatska a Maďarska. Muftí se svými spolupracovníky také zverboval pro Hitlera z balkánských muslimů tři divize Waffen SS (13. Handžar, 21. Kama a 23. Skanderbeg) a vedle toho i arabské jednotky, jejichž příslušníci byli mezi posledními věrnými, kteří v dubru 1945 bránili Hitlerův Hlavní stan v Berlíně.
http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2009041010
http://www.valka.cz/clanek_14637.html
30. 11. 2012 | 18:05

Freedomophile napsal(a):

Neco k tzv. pallywoodu (a pak ze plastelinci nemaji filmovy prumysl)...;-)

http://www.seconddraft.org/

A neco k udajnemu nabozenstvi miru:

http://eurabia.parlamentnilisty.cz/default.aspx
- v cestine jedny z nejlepsich stranek (zadne nedolozene dojmy, naopak clanky obsahuji prime odkazy na puvodni mainstreamove zdroje)...

http://www.thereligionofpeace.com/
30. 11. 2012 | 18:14

Pepa Řepa napsal(a):

Historik
co jste to za historika?
nebyli přece ani nalákáni vidinou Země zaslíbené ani vyhnání, ale uneseni-proti své vůli-komandy zlovolných sionistů-viz Občan výše-, což musel být v r.47, při tehdejším rozvoji avioniky i poválečné bezpečnosti na Sahaře, obzvlášť mistrovský kousek, srovnatelný pouze s třemi paradesantními divizemi pana hovorky, které vysadila US Army nad Libyi a nezaznamenal je ani jeden satelit.

Vy -historiku-asi nevěříte na zázraky, že ne?
Jsou věci mezi nebem a zemí.......
Není přece podstatné, co říká historie, ale to, co je na internetu.
30. 11. 2012 | 18:23

Historik napsal(a):

To Sláma
Neexistuje nejen "Palestinský jazyk" ale ani "Palestinský národ." "Palestinský národ" byl vynalezen r. 1964 (předtím to byli "palestinští Arabové!!!) aby mohl požadovat CELÉ území Izraele, což by Arabové, kteří vlastní miliony km2 území dost dobře nemohli.
Samotný termín Palestina je vynález Římanů z r. cca 135 po Kr., kteří tímto názvem označili po porážce druhého židovského povstání svou provincii JUDEU! Jeruzalém přejmenovali na Aelia Capitolina a Židům do něj zakázali přístup. Termín si vypůjčili od dávno zaniklých Filištínů, kteří ovšem nebyli vůbec Semité, ale Indoevropané. Bylo jich málo a po porážce od Židů byli přeživší asimilováni.
Až do koce 6 století byly na území Palestiny, tehdy už byzantské provincie budovány jak křesťanské kostely, tak židovské synagogy. Rozkvět země byl přerušen brutální arabskou agresí ve 40 letech 7 století.
Poté bylo území postupně součástí Arabského Chalifátu, křesťanského Jeruzalémského království, mamlúckého Egypta a Osmanské říše.
Název "mandátní území Palestina" se objevil až po WW1, kdy bylo území dáno do správy Britům. Toto území, které mělo být rozděleno mezi Židy a Araby zahrnovalo ale i dnešní Jordánsko, jehož nezávislost Arabové po WW2 jednostranně vyhlásili. Pravdu tudíž mají militantní Židé kteří říkají, že "Palestinci už stát mají."
30. 11. 2012 | 18:27

pamětník napsal(a):

resl:
"Tuším, že Izrael vznikl 29.11. 1947, na základě rozhodnutí VS OSN a byl tímto rozhodnutím rozdělen na dva státy" Lépe než tušit je vědět. A Vy nevíte o tom téměř nic.
http://www.izraelapalestina.cz/?p=90
30. 11. 2012 | 18:40

hovorka11 napsal(a):

Sionismus, loupeže, vraždy - kam půjde dál Izrael?

Izrael: Vy jste uspěli v OSN, my v Palestině postavíme osady
30. listopadu 2012
Izraelská odpověď na palestinskou diplomatickou ofenzívu v OSN přišla rychle. Ministři pravicové vlády Benjamina Netanjahua rozhodli, že na palestinském Západním břehu i ve východní, převážně arabské části Jeruzaléma postaví další tři tisíce bytových jednotek. Pro osadníky, tedy občany Izraele.

Podle izraelských médií, která cituje server stanice BBC, budou nové osadnické byty postaveny mezi Jeruzalémem a osadou Ma´ale Adumin, které leží již v oblasti palestinské autonomie. Proti stavbě na tomto území, které úřady i média označují jako E1, protestují Palestinci ze Západního břehu více než vehementně: tvrdí totiž, že taková osada rozdělí palestinskou autonomii vedví. Jinými slovy: Palestinci by prý v budoucnu nebyli schopni vytvořit celistvý, životaschopný stát.
30. 11. 2012 | 18:43

minatomirai napsal(a):

Samotný termín Palestina je vynález Římanů z r. cca 135 po Kr.
----------------------------------------------------------------

Zdokumentováno slušně, doporučil bych Herodota, ale to bude jistě mimo vaše síly.
www.valka.cz. to je aspoň zdroj'
30. 11. 2012 | 18:44

Bestia triumphans napsal(a):

Občan napsal(a):
Řepo,..."smiřte se s tím, že sem chodí i lidé, kteří o tom, co jsou sionisté zač, vědí trošku víc."
?
A to je kdo?
1) Občan
2) Hovorka 11
3)Veverka
To je trio k pohledání. Jeden tvrdí, že je v Izraeli zakázáno mluvit hebrejsky, druhý zase objevil, že Amíci staví někde v Kataru kopii Damašku a třetí mimochodem je asi poslední člověk, který je skálopevně přesvědčen, že je Rath nevinný a vše byl komplot. Nebo kompot?
30. 11. 2012 | 19:04

Čochtan napsal(a):

Historiku,
Máte recht, palestinský národ je výmysl.

Podle vyjádření Zahíra Músejna, člena výkonného výboru OOP, pro holandské noviny v r. 1977 žádný palestinský národ jako takový není.

„ Žádný palestinský národ neexistuje. Vytvoření palestinského státu je pouze prostředkem pokračování našeho boje proti státu Izrael za naši arabskou jednotu. Ve skutečnosti dnes není žádný rozdíl mezi Jordánci, Palestinci, Syřany a Libanonci. O palestinském lidu mluvíme dnes pouze z politických a taktických důvodů, protože národní zájmy Arabů vyžadují, abychom jako účinný prostředek boje proti sionismu vyzvedli existenci zvláštního 'palestinského národa'.

Jordánsko jako suverénní stát s definovanými hranicemi nemůže uplatňovat nároky na Haifu a Jaffu. Jako Palestinec si však mohu nepochybně nárokovat Haifu, Jaffu, Beer-ševu i Jeruzalém. Jakmile jednou prosadíme naše právo na celou Palestinu, nebudeme váhat ani minutu a spojíme ji s Jordánskem. "
30. 11. 2012 | 19:09

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Na to je jednoduché řešení.
Ať USA přestane finančně a vojensky podporovat islamisty ze Saudské arábie, Kataru, Bahrajnu a ostatních despocií a ta hrozba nemůže vzniknout.
Silné islamisty stvořila USA po 11. září 2001 a platí jim za jejich služby při rozvratu států. Dnes mají zbraně i z Líbye.
Pokud přestanou přezbrojovat islamisty, tak ještě mimo Francie a VB nikdo jiný nebude mít zájem mít islamisty silné kvůli ropě. Tím se řeší hrozba nejen pro Izrael, ale i pro Evropu.
To kam až došli izraelci se zábory je s svědomí USA i Evropy. Čeho dosáhnou okrádaní palestinci je taky v rukou USA a Evropy.
30. 11. 2012 | 19:31

český maloměšťák napsal(a):

Čochtan
To CTRLV - stejný zdroj ...jste sem vložil již po druhé. /Čochtan 30. 11. 2012 07:37 ...a to ve stejný den./
Je půvabné, když pak jedním dechem nadáváte ostatním, že neumí nic jiného než pouřívat ctrlc a ctrlv.

Vyděláte totéž - a navíc z pozice sklerotika ...vy ani nevíte , že ctrlelkujete dvakrát to samé.
30. 11. 2012 | 19:48

Čochtan napsal(a):

Kuš hovnivále, EOC
30. 11. 2012 | 19:56

No... napsal(a):

Tolik nestoudných nepravd....Izraelci odkoupili své území od palestinců....eden, ne, dva citáty :

Židé neunášejí letadla, ani nezabíjejí sportovce na olympijských

hrách a ani se "vyhazují do povětří" v německých restauracích. Není

jediný Žid, který zničil kostel. Není jediný Žid, který demonstruje

zabíjením lidí.

30.11.2012 20:59
J. Mrázek
nevhodný příspěvek?
reagovat

Re: Jeden, ne, dva citáty :

Židé neobchodují s otroky, ani nemají vůdce vyzývající k

džihádu a smrti všem nevěřícím.Pokud by Arabové složili zbraně

dnes, neexistovalo by žádné další násilí. Pokud by Židé odložili své

zbraně dnes, neexistoval by už Izrael." ...Benjamin Netanjahu

30.11.2012 21:00
J. Mrázek
nevhodný příspěvek?
reagovat

Pokračování 2

Nezazlíváme palestincům, že zabíjejí naše děti, ale nikdy jim neodpustíme, že nás nutí zabíjet JEJICH děti !

A srovnávejte morálku obou etnik......!

30.11.2012 21:01
J. Mrázek
nevhodný příspěvek?
reagovat

V tomto kontextu se obávám, že :

Pokud dojde k útoku na Izrael, bude to boj o život Izraele. V tom okamžiku MUSÍM přes své přesvědčení a mírumiluvnost připustit, že Izrael má v sebeobraně právo všem útočníkům způsobit stejný osud, jaký oni chystají jemu a má právo použít svůj jaderný potenciál k absolutní a konečné eliminaci násilných režimů ve svém okolí. Hnusné. Ale znáte jiné řešení , když Vám budou chtít vypálit zem, zabít Vaše děti, ze zbytku národa udělat otroky a ještě na to Unie bude platit se svými příspěvky i států, co s tím nesouhlasí na rakety "ubohým palestincům " ??? Palestince nikdo nechce, jen je všichni využívají proti Izraeli.Krutá pravda. Egypt, Sírie, Jordánsko, nikdo si je nevezme! Jako záminka jsou skvělí ....proto ta obrana nepůjde na palestince, ale na hlavní města útočících zemí. Snad povane západní vítr ....
30. 11. 2012 | 21:26

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Stačí si přečíst pár příspěvků příznivců Izraele a člověku je jasné s kým má tu čest a vůbec se nedivím Arabům, že se s něčím podobným nedokáží dohodnout, nedokážeme to ani my.
Máme tak trochu podobný problém, jako Arabové.
30. 11. 2012 | 21:42

Yosif K napsal(a):

Byl jeden OBCAN ze Stare Paky,
ku romskym bratrum citil rozpaky!!!
Jedna vec u nej byla jista,
bratrem vazenym byl mu arabsky terorista!!!
nemusel s nim totiz zit u Stare Paky!
30. 11. 2012 | 22:52

Kájaohapin streets napsal(a):

Izrael má obrovskou armádu, jen stíhaček F 16 má přes 300 (srovnej se 14ti pronajatými gripeny české armády). Z toho je vidět, že je to stát napojený infuzními hadičkami na rozpočet USA. S oslabením pozice USA ve světě dojde časem k odpojení hadiček. To bude okamžik, na který trpělivě nepřátelé Izraele čekají.
30. 11. 2012 | 23:10

Al Jouda napsal(a):

To nil novi sub sole
Díky za údaje o územním vlastnictví Palestinců a Izraelců. Ptal jsem se na to již počátkem diskuze a nick Občan mi odpověděl, že to nikdo neví !
Z těchto údajů je zřejmé, že Palestinci mají dost území, které mohou přeměnit na kvetoucí zahrady a úrodná pole ! Nebo mají kde stavět své domy. Zatím jen kupují za dotace z EU rakety, které vystřelují na izraelská sídla.Nezaslouží si naši podporu !
30. 11. 2012 | 23:51

Občan napsal(a):

Joudo,

sionisté v r. 1948 VLASTNILI (prostřednictvím různých organizací) v Palestině všehovšudy cca 220 km2. pro účel založení státu jim bylo PŘIDĚLENO OSN cca 60% území Palestiny.
Toto území ale NEvlastnili, protože státy území pouze SPRAVUJÍ.

Kromě toho jste se ptal na ROZLOHU obou států. Rozloha ovšem nemá nic společného s VLASTNICTVÍM (vyjma soukromých státečků, jako jsou Monaco, Lucembursko apod.). Rozloha státu je vymezena mezinárodně uznanými hranicemi a ničím jiným.
01. 12. 2012 | 01:12

kormoran napsal(a):

Soudruzi , tisicekrat uznany stat Palestina , nema pro Palestince temer zadny vyznam.

Podobne tak muzete 'statne' orazitkovat kazdeho cikana v CR 'nejmene' titulem Mgr.))

Zmirnit napeti nelze provest ustupky. To je zoufalost.

Chci podekovat Canade ve zdravem usudku a rozumu.
01. 12. 2012 | 02:47

blue jay from Alberta napsal(a):

Ditto kormoran !
01. 12. 2012 | 02:53

blue jay napsal(a):

hey kormoran,
zda se cesky obcan by radsi mel za souseda palestince nez zida. Allahu Akbar.
01. 12. 2012 | 03:00

kormoran napsal(a):

Blue jay , nelze tyto 'NET' zoufalce brat vazne))) Prani soudruhu je jedna strana a realita druha.

Navic tito kriklouni 'nikdy' nebyli v danem regionu , tady neni dale co resit.

Autor muze byt stastny , avsak cas ukaze , co dokaze stat Palestina , oproti Izraeli , na to se docela tesim!)))
01. 12. 2012 | 03:31

resl napsal(a):

pamětník, 18:40

Ne, nevím, ale umím si to vyhledat na I-netu, tak jako vy. Rozdíl mezi námi je jen v tom, že já to sem nekopíruji, nevyhledávám a tím pádem to neznám tak dobře jako vy. Pokračujte a dávejte pozor ať se nezakuckáte a příště k věci. Tady to není o mojich znalostech, frštenzí památníku ?
01. 12. 2012 | 08:08

Yosif K napsal(a):

Slavna ceska levice,
rozumu ma nejvice!!!
---S nemeckymi sudetaky
---nezna zadne fraky!!!
Zato rvou se vice za bezbranne Palestince!!!

Sudetaci trpet mohou
v lagrech za rekou Odrou!!!
---Prohrali tak jim to patri
---nejsou to nikoho bratri!!
My bratrime se s Palestinou!!!

Sudetak si tise trpi, do OSN nedostal se,
zato ale v OSN sedi Abbas v plne krase!!!
---Sedi si tam dobre zije,
---hospodarskou pomoc vystengruje!!
UNRWA krmi raketare!!!!

Slavny sbor to diktatoru,
odhlasoval si podporu,
---bohaci at plati vodovodni trubky,
---hamasisti z nich stavi raketovky!
Israeli na potvoru.....

Vsichni arabsti diktatori,
Palestiny stali promotori...
---arabum se vsude spatne zije,
---OSN at Palestinu vyfutruje!
jinde Arabove uz si nezabouri!!!

Arabove jinde nejak si spatne vedou,
za vse mohou zidi, Arabove predou!!!
Za vse mohou zidi, hodte na ne bomby,
Diktatori delaji z arabu sve trouby!!!
Superblby z Evropanu tez udelat tez udelat svedou!!!!
01. 12. 2012 | 08:40

Yosif K napsal(a):

Raduje se velice,
arabska ta ulice!
---jasaji vlajkami mavaji,
---v garazi raketu potichu staveji!!!
Vypekli pekne hnusneho Zida!!!!
01. 12. 2012 | 08:47

Yosif K napsal(a):

Mili levicovi soudruzi,
srovnejte si prosim ve svych hlavickach osud utecencu v Evrope po WW2:
sudetsti nemci
slovensti nemci
madarsti memci
prusti nemci
slezansti nemci
karelofinove odsunuti do Finska z karelofinske SSR,
Italove odsunuti z Istrie
Italove odsunuti z Dalmacie
Polaci odsunuti z Litvy
Polaci odsunuti ze zapadni ukrajiny
cele narody presunute UVNITR SSSSR

Ktery z techto "narodu" ma zastoupeni v OSN????
Ktery z techto narodu 60 let po odsunu vyzira podpory z OSN, skuhra jako stara k...a ze podpor je malo a pritom z techto podpor stavi rakety z doletem 75 km a odpaluje je po sousedech?????
01. 12. 2012 | 08:54

Anastazie Králová napsal(a):

Myslím si,že to nebylo hlasování pro Palestinu-ale především proti USA.
Ne že bych schvalovala jejich války,některé přímo odsuzuji-nejhrůznější případ Kosovo,jiné považuji za nedomyšlené čim přímo omyly.
Ale proti USA většina států světa nic nezmůže /a ti,kteří by zmohli,se bohudíky do této zkázy nepouštějí.
Tohle je takové okopávání kotníků USA /všichni též vědí,že se tím nic nevyřeší,jen Izraeli a USA zbude další problém.
Arabové ovládají taková ohromná území.S bohatými naftovými poli.
Izraelci dostali jen vypráhlý pás půdy.
Jenže arabské země si myslely,že se Izraele lehce zbaví /a tehdy ani neexistovala ta strašlivá přelidněnost arabských zemí-hlavně Egypta /.Kdyby arabské země přijaly palestinské uprchlíky
výměnou za Izraelity,kteří od nich odešli,bylo by to tehdy fifty-fifty.
Věci se mají řešit,když je jasné,že odklad je nevyřeší.
Pak je z malého problému velký problém.
01. 12. 2012 | 08:56

Historik napsal(a):

To občan
"Státy území pouze spravují?" Větší nesmysl jsem nečetl. Státy vlasní úzení tak dokonale, že jim je nikdo nezabaví, ani kdyby byly zadlužené po uši!
01. 12. 2012 | 09:15

Glosator napsal(a):

to Kájaohapin
Švédsko ovšem vlastní CCA 200 Gripenů. Že my šetříme na armádě je nyše blbost.
01. 12. 2012 | 09:21

Historik napsal(a):

to Yosif K
Zapomněl jste na Japonce, odsunuté z Číny
Jinak máte pravdu.
01. 12. 2012 | 09:25

Občan napsal(a):

"Historiku", máte zahradu?
Pokud ano, díval jste se někdy do listu vlastnictví?
01. 12. 2012 | 10:02

nil novi sub sole napsal(a):

Autor uvádí:"V roce 1947 rozhodla čerstvě založená Organizace spojených národů (OSN) o rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát. V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva a vlastnila 6% celkové rozlohy území, přičemž drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila. Přesto OSN židovským přistěhovalcům přiřkla 56% Palestiny. Palestinští Arabové odmítli rozdělení jako nelegitimní (v OSN bylo tehdy zastoupeno skoro čtyřikrát méně států než dnes, protože ještě nedošlo k dekolonizaci) a morálně nepřijatelné.
V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva a vlastnila 6% celkové rozlohy území, přičemž drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila."

Jakou váhu a pravdivost mají povětšinou tato i jiná tvrzení autora tohoto blogu? To vyplyne z toho, když se na tato tvrzení, třeba jen namátkou, podíváme blíže.
01. 12. 2012 | 10:02

nil novi sub sole napsal(a):

„V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva...“

Při stanovení výchozího počtu obyvatel území bývalé Palestiny (27 092 km čtverečních) je možno vyjít ze 181. rozhodnutí valné hromady Spojených národů ze dne 29. listopadu 1947 z jehož textu lze odvodit tyto výchozí počty: Celkem 608 000 Židů a 1,237,000 Arabů a z tohoto počtu žilo 407 000 Arabů na území, které mělo původně připadnout židovskému státu. (Data od Report UNSCOP — 1947). Uvedená rozoluce rovněž předpokládala, že v budoucím židovském státě bude žít vedle Židů uvedených 407 000 Arabů a že v budoucím arabském státě bude vedle Arabů žít tehdejších 10 000 Židů.
Podle OSN uprchlo ze země po vzniku státu Izrael 750 000 Arabů. Někteří podlehli arabské propagandě a některé vyhnala izraelská armáda. Podle webu palestinských Arabů z více než 800 000 Arabů, kteří žili před rokem 1948 na území drženém Izraelem, jich tam zůstalo pouze 170 000. Přitom ale, což autor samozřejmě neuvedl) muselo z důvodů ohrožení své existence po roce 1948 uprchnout 820 000 arabských židů z Arabských států. Z nich pak cca 600 000 našlo nový domov v Izraeli. Dnes jejich potomci, spolu s potomky iránských židů tvoří cca tři miliony obyvatel Izraele.
01. 12. 2012 | 10:04

nil novi sub sole napsal(a):

„...OSN židovským přistěhovalcům přiřkla 56% Palestiny.“

Tak se podívejme blíž na to, co ve skutečnosti znamenalo v roce 1947 přidělení 56% Palestiny Židům.
Celková plocha území bývalé Palestiny bez Jordánska a Golanských výšin, které byly již dříve od původního britského mandátu Palestina odtrženy, činila v roce 1947 celkem 27 092 km čtverečních.
Ponechejme přitom stranou, že podle procentní výměry (56 procent pro Židy), kterou uvádí autor blogu, by bylo rozděleno jen území Palestiny o celkové ploše 25 823 km čtverečních a že při větší výměře ( tedy 27 092 km čtverečních) by byla procentní výměra území přiděleného Židům menší, než těch uváděných 56 procent.

Jak už jsem uvedl ve svém příspěvku ze dne 30. 11. 2012 | 14:14, měla oblast pro budoucí židovský stát rozlohu přibližně o 14 461 km/2. Co tehdy tedy vlastně v roce 1947 Židé dostali? Židé dostali dle autora blogu 56 procent rozlohy původní Palestiny. Autor však cudně zamlčel, že ze 14 461 km/2 této celkové plochy přidělené Židům zabírá i dnes cca 13 000 km čtverečních Negevská poušť, což je 48 procent rozlohy bývalé Palestiny. Co tedy Židé skutečně dostali? 56 procent území, kde se dá žít? Ne.
Ve skutečnosti doslali Židé neobyvatelnou poušť, kde Arabové, s vyjímkou hrstky beduinů a kteří tam mimochodem žijí dodnes, nikdy nežili a ani dnes tam nežije víc než cca 500 000 lidí a k tomu kousek obyvatelné země.
01. 12. 2012 | 10:09

dennis napsal(a):

Pane Blue Jayi,
ze jsem vas nezastihl pod poslednim blogem pana Golgo. A nebo jste si prevlekl tricko pod jinym nickem a napsal svuj nazor tentokrat anglicky? Hm, vsechno je mozne.
01. 12. 2012 | 10:15

nil novi sub sole napsal(a):

"...drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila."

Ano. Totéž je ovšem možné říci o mnohých tehdejších Arabech, kteří tvrdili, že jsou palestinští uprchlíci.

Ano. Drtivá většina izraelských Židů se před rokem 1948 na území mezi Středozemním mořem a řekou Jordán opravdu nenarodila. Ani nemohla, protože tam byl většině jejich rodičů tzv. „Vstup zakázán.“, těmi, kdo toto území ovládali před vznikem Izraele.

Polopravda je prostě horší než lež.
01. 12. 2012 | 10:16

Historik napsal(a):

Bývala Palestina (přesněji Britské mandátní území Palestina) měla přes 100000% km2. Na většině tohoto území se rozkládá dnešní Jordánsko!
01. 12. 2012 | 10:17

Historik napsal(a):

to Občan
Ano vlastním zahradu. Koupil jsem ji r. 1995 od restituenta. Vlastníkem zahrady jsem ovšem jen proto, že mi toto stát dovoluje.
Před rokem 1990 (nevím od kdy to platilo, ale někdy od 50 let)nikdo NESMĚL prodat jakýkoliv pozemek jiné osobě. Prodat se mohla nemovitost, třeba dům či chata s pozemkem, pozemek jako takový se směl pouze převést na stát za úřední cenu, která se v 70 letech pohybovala od 0,4 do 4 Kčs za m2, (ne podle toho, jaký je to pozemek, ale podle VÝMĚRY - stát totiž pozemky fakticky konfiskoval pro různé účely a čím větší pozemek, tím menší cena, aby někdo náhodou nepatřičně nezbohatl). Stát pak pozemky třeba pro stavbu rodinných domků PRONAJÍMAL zdarma na 99 let za jednorázovou platbu 4 a později 15 Kčs/m2. Teprve r. 1990 byl tento pronájem změněn na vlastnictví pozemků.
Los Alamos National Laboratory stojí na místě, kde byla dříve chlapecká internátní škola, do které chodil vědecký šéf projektu Manhatan J. R. Oppenheimer, který si na toto místo vzpomněl, když hledal odlehlé místo pro vybudování laboratoře, kde by se vyvíjel atomová puma. Jung ve své knize Jasnější než tisíc sluncí uvádí "Podle vyjímečných válečných zákonů nemohl majitel proti vyvlastnění půdy pro vojenské účely nic dělat, vyfasoval šek s odškodným a odešel."
V Číně je dodnes veškerý pozemkový fond vlastnictvím státu a tak není problém v případě jakékoliv stavby obyvatele jednoduše vyhnat.
V případě Izraele tady byla spíše jiná věc, Židé totiž nakupovali pozemky od jejich vlastníků, přičemž většina Arabů měja tyto pozemky pouze pronajaty. Židé ten pronájem zrušili, protože na nich chtěli obchodovat sami.
Státy obecně hospodaří s pozemnky dle svého uvážení a vnitroppolitických poměrů. Vázat je mohou jen mezinárodní smlouvy, pokud je ovšem budou chtít dodržet.
01. 12. 2012 | 10:59

Matematik napsal(a):

Abychom problem popsali a pochopili, je treba proste nebyt zaujatym.
Jaky je rozdil mezi palestinci a sudetskymi nemci?
Predevsim palestnici byli majoritou jako cesi, izraelci minoritou jako nemci.
Z tohoto pohledu, kdyz nekdo chce hledat paralelu
sudetaci=zide v palestine
Ne cesi nezacali valku, to nemci.
Ne palestinci nezacali valku to izrael zacal okupovat, prepadat, zabirat.
Proc je nekdo zaujaty pro tu, ci onu stranu. Nemam zadneho duvodu nadrzovat tem nebo tamtem.
Jadro problemu spociva v axiomu
"my jsme bohem vyvoleny narod"
Ne Hitler to nevymyslel, jen to ukradl.
01. 12. 2012 | 11:31

stejskal napsal(a):

EOD (neboli End of Discussion), pane Čochtane. Za ty "blbce".

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 12. 2012 | 12:19

No...!!! napsal(a):

Židé neunášejí letadla, ani nezabíjejí sportovce na olympijských
hrách a ani se "vyhazují do povětří" v německých restauracích. Není
jediný Žid, který zničil kostel. Není jediný Žid, který demonstruje
zabíjením lidí.
Židé neobchodují s otroky, ani nemají vůdce vyzývající k
džihádu a smrti všem nevěřícím.Pokud by Arabové složili zbraně
dnes, neexistovalo by žádné další násilí. Pokud by Židé odložili své
zbraně dnes, neexistoval by už Izrael." ...Benjamin Netanjahu
Nezazlíváme palestincům, že zabíjejí naše děti, ale nikdy jim neodpustíme, že nás nutí zabíjet
JEJICH děti !
A srovnávejte morálku obou etnik......!
Pokud dojde k útoku na Izrael, bude to boj o život Izraele. V tom okamžiku MUSÍM přes své
přesvědčení a mírumiluvnost připustit, že Izrael má v sebeobraně právo všem útočníkům způsobit
stejný osud, jaký oni chystají jemu a má právo použít svůj jaderný potenciál k absolutní a konečné
eliminaci násilných režimů ve svém okolí. Hnusné. Ale znáte jiné řešení , když Vám budou chtít
vypálit zem, zabít Vaše děti, ze zbytku národa udělat otroky a ještě na to Unie bude platit se svými
příspěvky i států, co s tím nesouhlasí na rakety "ubohým palestincům " ??? Palestince nikdo
nechce, jen je všichni využívají proti Izraeli.Krutá pravda. Egypt, Sírie, Jordánsko, nikdo si je
nevezme! Jako záminka jsou skvělí ....proto ta obrana nepůjde na palestince, ale na hlavní města
útočících zemí. A doufám v jihozápadní vítr ...
01. 12. 2012 | 12:35

Yosif K napsal(a):

nil novi sub sole -
Bravo a vrele diky - rozmetal jste klidne a uvazlive bludy islamofila pana SS!!!!

To co jste napsal by se melo vytesat do kamene a prisroubovat na zdi vsech ceskoslovenskych mesit a dalsich organizaci sdruzujicich pro-palestinske pomatence a demagogy........

Vestina Palestincu (a dokonce vetsina Arabu obecne) obelhava sama sebe - specielne v pseudootazce tzv "Palestiny".
Je mi jich lito - obelhavaji sami sebe a ziji v bludu. Je mi jich lito tak jak mi byvalo lito sovetskych obcanu (presneji receno NAIVNICH RUSU - ostatni tak postizeni zdaleka nebyvali) kteri za totace jezdili do CSSR, nakupovali na co prisli a naivne cechoslovaky presvedcovali ze SSSR je nejvyspelejsi zeme sveta.
01. 12. 2012 | 12:52

Yosif K napsal(a):

Yosif K napsal(a):
nil novi sub sole -
Bravo a vrele diky - rozmetal jste klidne a uvazlive bludy islamofila pana SS!!!!
KONEC CITATU.

Jeste maluy dodatek - OSN pridelilo Zidum krome negevske pouste pruh pri pobrezi kde pred prichodem zidu byly neobyvatelne baziny a neobyvatelne pisecne duny. Tyto baziny byly vykoupeny za penize zidovskycy nadaci - arabove prodavali baziny a polostepi za cca desetinasobek ceny orne pudy na vychodnim pobrezi USA.

Prolhani "mazani" Arabove si V DNESNI DOBE dodatecne vymysleli jmena "okupovanych arabskych vesnic na uzemi dnesniho Tel Avivu".
Skutecnosti je ze na uzemi dnesniho Tel Avivu byly pisecne duny s hloubkou pisku okolo 6 metru. Tel Aviv byl postaven na mistech kde drive zadna stala sidla prakticky nebyla.
01. 12. 2012 | 12:58

Historik napsal(a):

to Matematik
Pokud Váš nick má jen něco společného a abstraktním myšlením, nemůžete nevědět, že to celé záleží na území, které do toho zahrnete a čase, od kterého to počátáte.
Hlavně, žádní "Plestinci" neexistují, jsou to Arabové.
Chcete jiný příměr? Sudeťáci se snažili území, kde tvořili majoritu připojit k sousednímu státu, kde žili Němci. Palestinští Arabové se taktéž snažili připojit území kde dílem měli a dílem neměli majoritu k sousedním zemím, kde žili Arabové.
Sudeťáci se neváhali spojit k prosazení svých cílů s jedním z nejhorších vrahů 20 století, Hitlerem. Palestinci se neváhali k dosažení svých cílů spojit napřed s Hitlerem a potom s ještě horším hrlořezem, Stalinem.
Palestici svou protiizraelskou politikou jen tak mimochodem způsobili občanskou válku v Libanonu, kam se nakvartýrovali poté, co se neúspěšně pokusili svrhnout jordánského krále Hussaina a následně jím byli vyhnáni z Jordánska. Vedle toho, spolupráce Velkého jeruzalémského muftího Hussaina s Hitlerem, a především vznik tří muslimských divizí SS, které jsou téměř výlučně jeho dílem, prosazeným proti vůli předáků balkánských muslimů (ti nábožentí vůdci nebyli totiž tak pitomí, aby zadělali na budoucí konflikty) přispěl k občanským válkán v bývalé Jugoslábii v 90 letech.
01. 12. 2012 | 12:59

Yosif K napsal(a):

Arabu je mi lito - ale ne proto ze jim ublizuji Zide. Ti se k Arabum chvaji povsechne lepe nez Arabi sami k dobe.
Arabu je mi lito protoze jako pomatenci UBLIZUJI SAMI SOBE - v neposledni rade sebeobelhavanim o vlastni vyspelosti a o tom jak jim ostatni (Zide, Kurdove, Turci, Persane.....) skodi.
01. 12. 2012 | 13:02

Historik napsal(a):

Židé "vyvolený národ?"
Proboha, Jahve byl KMENOVÝ bůh a tak bylo logické, že ho autoři Starého zákona interpretovali jako že si Bůh vyvolil Židy. "Nebudeš mít Boha kromě mě" - nebudeš poslouchat jiné kněze, než nás.
Pak se ale stalo, že po porážce dvou židovských povstání a rozehnání velké části Židů kdoví kam (je ovšem třeba vědět, že ne všichni Židé využili Dareiovo povolení vrátit se do Jeruzaléma, a tak v Babyloně byla už tehdy významná žiodovská náboženská komunita) se rabíni rozhodli, že u udržení národnosti Židů je třeba se opřít o náboženskou identitu. Tak se stalo, že Židé jako NÁROD přetrvali tam, kde by se všichni ostatní dávno asimilovali, což je de fakto, jejich jediná "vina," ze které vyplývá všechno ostatní. Soušástí jejich volby ale bylo i to, že se tu zde, tu onde stanou jako menšina obětí pogromů z vnějších pohnutek, protože tak to prostě na světě chodí. ALE po nastolení nacismu v Německu nastala situace, že se jich Hitler chtěl zbavit a jiné země, kde byla všude nezaměstnanost, je nechtěly přijmout. Proto po válce tak usilovali o samostatný stát. Oni je totiž Britové nechtěli do té Palestina po roce 1938 pustit, aby si neznepřátelili Araby.
Viz případ lodi Patria. averyBu
01. 12. 2012 | 13:42

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Mírumilovní a čistý Mosad
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mosad


K produktům Izraele a jeho propagandy patří i takový Breivik.
01. 12. 2012 | 15:13

Yosif K napsal(a):

Vyvoj arabske demokracie plnym kruhem:
1) arabska ulice v cele s liberlay svrhne diktatora (v pripade Egypta Mubaraka)
2) po roce a pul chaosu ve volbach vyhravaji islamiste
3) behem chaosu jde hospodarstvi do kytek - prumysl rozvracen znarodnovanim, turismus rozvracen islamisty.
4) islamisticky president si prisvojuje MIMORADNE PRAVOMOCI
5) liberalum nezbyva nez prestat demonstrovat, mlcet (aby se nedostali do lochu za urazku islamu) a cekat na dalsi volby.
5) Dalsi volby vyhraji zase islamiste.

A co positivniho cekate mili levicovi soudruzi v pseudostatu Hamasistan aka PALESTINA?

Prezident si dekretem přisvojil mimořádné pravomoci

Nové protesty vyvolal prezident minulý týden, když si zvláštním dekretem přisvojil mimořádné pravomoci a znemožnil jimi jakoukoli korekci svých rozhodnutí ze strany justice. Označil to za dočasné opatření nezbytné k urychlení reforem, opozice v tom však spatřuje ohrožení demokracie. Od vyhlášení dekretu zahynuli při protestech dva lidé a několik set osob bylo zraněno.
01. 12. 2012 | 15:14

Yosif K napsal(a):

Palestinsky stat je neuzitecny konstrukt. Sami arabove by radeji zili v israeli - ale nesmu nahlas rikat Israel tak tomu rikaji Palestina. SAMOZREJME - ktery muslim z ekonomicky slabsi zeme (= zeme bez ropy) by do toho nesel.

Palestinci sami sobe tezko mohou verit ze by se dokazali uzovoy na urovni kterou jim zarucuje nynejsi mezinarodni pomoc (po Solomon Islands a Cocos Islands treti nejvyssi rovojova pomoc na hlavu na svete).
Jejich uroven by propadla na uroven okolnich zebraku Jordanska a Egypta kterezto take ziji z pomoci ze zapadu, ale maji vice obyvatel tak halt maji na hlavu mene.

Absorpce arabskeho obyvatelstva Israelem je mozna prio zochoavni zidovske vetsiny v Israeli - pokud Gaza zustane jako samostatna rezervace pro zdivocele islamisty.

To by v ramci brtatrskych vztahu se zdivocelymi islamisty v Egypte mohli radostne expandovat na prakticky zcela prazdny Sinaisky poloostrov. V tzv "islamisticke judenfrei demokracii" edition MUSLIMSKE BRATRSTVO se jiste bodou citit lepe nez v jednom state se zidovskym obyvatelstvem ktere maji dle prikazani Hadith vyvrazdit.

.
01. 12. 2012 | 15:30

vobtáhlo eda napsal(a):

Po delší době dost dobrá diskuse , že ani Stejskal moc nemaže.Jenom mi chybí reakce na to , jak hlasovala ČR.Co si kdo o tom myslí ? Kníže pronesl tak tři slova a ostatní z vlády budou rádi , když jim to nikdo nebude připomínat. Oni přeci zachraňují zemi.Souhlasím s argumentací , že uznání Palestiny je pouze formální , ale co je důležité je to , že Židi teď snad pochopí , že se karta může pomalu obracet.
Židi manipulují medii ze všech sil, ale doporučuji si občas přečíst názory i jinde než v ČR.Proč třeba Francie řekla ano a Německo se zdrželo.A stanoviska i jiných významných zemí.
Pokud někdo něco máte tak to pověste.

eda vobtáhlo
01. 12. 2012 | 16:20

Ing. N. napsal(a):

(Historik) píšete:

"Oni je totiž Britové nechtěli do té Palestiny po roce 1938 pustit, aby si neznepřátelili Araby.
Viz případ lodi Patria."

Vy přece víte, že loď Patria se 202 nic netušicími židovskými přistěhovalci a 50 členy posádky, byla potopena operačním oddělením Hagany. Teroristé provedli akci odborně. Dynamitové nálože rozložili tak, aby vyrvaly boční pláty. Těmito velkými otvory natekla voda do lodi pod obrovským tlakem tak prudce, že loď zmizela pod vodou dříve než námořníci spustili jediný záchranný člun.

Židovská agentura potom vydala zprávu, oznamující, že židé spáchali hromadnou sebevraždu na protest proti britské politice.
01. 12. 2012 | 16:25

Jemnický napsal(a):

Autor

Ctihodný autore, platí více slovo Hospodinovo či cár papíru z OSN? Jako dobrý muslim víte, že slovo boží jest nezvratné a Hospodin je pánem Izraele. Přesto se bouří pronárody, osnovují úklady a chystají léčky, svazarmovci z Hamásu pouští zábavnou pyrotechniku a perský neřád by rád gumoval v mapách. Je to marné. Snad, až se mezi Araby nejde Ben Gurion, pak možná se uživí bez EU a ropy. Mor v Byzanci za Justiniána a války s Persií přivedly Araby k moci, mor automobilismu jim dal šanci se udržet na nohou. Třetí morová rána je pošle na smetiště, ve které proměnili poušť.
Vzdát se západního břehu Jordánu, to je stejné, jako přijít o Sudety. Příběh o Davidovi a Goliášovi se stále opakuje, ale poučení si z něj nebere nikdo.
01. 12. 2012 | 16:33

Jokles napsal(a):

Jemnického není třeba komentovat, bylo by to jen mařením času ! Jen ho nechme, ať si kecá ! Rád bych však poukázal na skutečnost, že za posledních 22 let "svobody" ani jednou v mediích, zejména v TV, jsme neviděli ani neslyšeli vůbec nic o uprchlických palestinských táborem v okolních zemích, které jsou tam od dob vyhnání palestinců z vlastní země, tedy k dnešnímu dni něco málo přes 60 let ! Že jde o klasické stanové tábory, bez hygienickoho i sociálního zázemí pro desítky tisíc lidí, kdy ve srovnání s německými koncentráčními tábory, jsou tyto rekreačním střediskem, kde vyrůstá již čtvrtá generace uprchlíků, vlastně vyhnanců z vlastní země. Jaký vztah mohou mít tyto nové generace k Izraeli, jako státu ? Co mohou ztratit ve svém boji proti němu ? S jakými pocity každý den uléhají tyto generace ?
01. 12. 2012 | 20:10

Občan napsal(a):

Ano, Jemnický,

tak dlouho jste si samolibě "plácali játra", až jste se sami stali Goliášem. A ten malý David, s komínovou rourou místo praku, vás porazil. Sice zatím jen morálně, ale porazil.
Proto vztekle kopete kolem sebe na všechny strany a dštíte nenávist, nadávky a urážky; jenže je vám to houbelec platné.
Měli jste 65 let let na to, abyste dokázali, že nejste takoví, jaké vás po celou dobu existence vašeho zvráceného náboženství vykresluje historie. Vy jste ale nejen potvrdili historickou zkušenost, nýbrž jste se ukázali dokonce jako ještě horší.
01. 12. 2012 | 20:51

Bestia triumphans napsal(a):

Jemnický:
Dobrá trefa!
Občanovi přímo na komoru...
:-)
01. 12. 2012 | 21:13

Starý napsal(a):

No a ?
Doku si budeme alespoň troch hrát na demokracii a suverenitu, tak je snad
možé zastávat i jiný, než "jediný správný" názor !
01. 12. 2012 | 21:51

Jildi Janiki napsal(a):

Za mnoho vděčí kultura Arabům. To je obecná pravda, kterou popírat by chtěl jen naprostý ignorant.
V současné době však Arabové nemají co přinést žádné kultuře, která se za kulturu vůbec považuje. Jejich problémem je současným způsobem nazíraný islám, je to - řečeno s "Ata" Turkem jejich koule na noze. Dokud se nezbaví tohoto závaží, nepohnou se kupředu. To platí i pro Araby v Palestině, z politických důvodů pojmenované Palestince. Masa, nevzdělaných, zaostalých, vlastními arabskými hamásovskými vládci utlačovaných, vykořisťovaných chudáků opakuje v rytmu biče to, co si pán - Hamás -přeje.
Kdo vůbec může věřit tomu sboru? Evropská unie se chová jako sebevražedná husa... ano, mají pod zadkem x islámských emigrantů, ale přece to nejsou všichni idioti, kteří schvalují násilnický postup teroristů z Hamásu! Proč unie nepracuje s lidmi, které doma má, protože si je tam sama natahala? Proč neřeší jejich sociální situaci? Pak by se jich totiž nemusela bát. Pak by se nemusela bát dát najevo, co je pravda: že totiž s ničemy z Hamásu, špinavými a zbabělými teroristy nebude jednat, protože s teroristy se nevyjednává.
01. 12. 2012 | 22:16

Emanuel napsal(a):

Kritikům postupu vlády ČR při hlasování na VS OSN:

Snad najvýznamnější podporu finanční a politickou získala skupina zahraniční akce TGM při přípravě založení Československa od Sionistického hnutí - bez ní by ČSR asi nevznikla. Pravou rukou prezidenta USA Wilsona (již před jeho zvolením) byl významný Sionista Louis Dembitz Brandeis - http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/americky-hrdina-s-ceskymi-koreny/ .

Tak vzniklo pevné pouto mezi Izraelem a námi, které se projevilo významně např. po II. sv. válce, kdy v době vyhlášení samostatného státu Izrael (1948) došlo k invazi arabských sousedů a ČSR cvičila u nás izraelské piloty a důstojníky a dodávala vojenský materiál.

Existuje mimo Izrael na světě jiný stát s nímž máme tak vynikající vztah?!
02. 12. 2012 | 06:06

Admirál napsal(a):

S Jemnickým se asi spouta lidí neshodne na tom, kdo je v tomto případě David a kdo Goliáš.
02. 12. 2012 | 07:22

Admirál napsal(a):

Emanuel - "Existuje mimo Izrael na světě jiný stát s nímž máme tak vynikající vztah?!"

Pan Schwarzenberg a pan Nečas mají před těmi, co s nimi máme "vynikající vztah" takovou pěknou pózu, jsou hezky přihnuti v pase a když je konec slyšení, tak couvají.

Je to stejné v tomto případě jako když se uznávalo Kosovo.

A Schwerzenberg si ještě na lokajskou uniformu připne "Putine, ke mě".

Tomu se říká chucpe. Emanueli, že je to tak?
02. 12. 2012 | 07:33

Jemnický napsal(a):

Admirál

Nelamte si hlavu s tím, kdo souhlasí nebo ne. Spousta lidí není schopna rozpoznat daleko jednodušší záležitosti. Goliáš je ten, který dostal šutrem mezi oči (už několikrát) a pořád chce něco gumovat, někoho zahnat do moře, a hlavně moc nepracovat a rejpat se v nose nebo v laufu AK47.
02. 12. 2012 | 10:08

Ravasol napsal(a):

Pane Sahanaáh akceptuji Vaše názory, ale pro hlubší a objektivnější historické pochopení Vašeho článku je třeba s argumentací začít daleko dříve než rozdělením Palestiny v roce 1947. Byli to Židé, kterým původně Judsko patřilo a od zboření Jeruzaléma a vyhnání Židů, tehdy ještě Římany, bloudí Židé světem a čelili útokům od křesťanů až po likvidační snahu fašismu. Stát Izrael byl založen již 14.5.1948. Právo na svůj stát má nepochybně i Palestina, ale zvažte, copak na světě neextují státy, v nichž žije pohromadě více národů a zároveň se respektují i různá náboženství? Odpovězte si sám, z kterého náboženství vzešla teorie, že: "Izrael musí být zničnen" (citát: Ahmadinežáda).
02. 12. 2012 | 10:39

Yosif K napsal(a):

Tezko lze hledat podstatne prakticke rozdily mezi nacismem a fanatickym teokratickym rezimem Hamasu. Tam kde vladnou islamiste - per definition Nemuslimove nemohou mit stejna prava jako muslimove, jelikoz:
1) Nabozenskou pvinnosti muslimu je zit v nabozenskem nikoliv sekularnim state.
2) Nabozenskou povinnosti muslimu je budovat stat kde ne-muslimove budou utlacovani a doskrimionovani jelikoz toto jest predepsano v Shariatskem pravu.

Pan SS obcas horekuje nad tim ze Israel je nabozensky stat - nicmene:
1) Israel je polonabozensky stat - nabozenstvi (judaismus, islam a krestanstvi) reguluje pouze rodinne pravo - toto zdedil Israel po britskem mandatu ktery toto zdedil po otomanech. Prakticky v danem momente nebylo jine pravni reseni nez kontinuita tohto stavu. Ve vsech islamskych statech je situace okolo rodinneho prava samozrejme stejna - s tim ze nemuslimove jsou diskriminovani mnohem vice nebot VSUDE v muslimskych statech jest zakladem prava Sharia.
2) Judaismus nikobo nenuti do konverzi, netresta nikoho za odpadlictvi (v islamu je za odpadlictvi trest smrti) nediskriminuje ostatni viru nad ramec rodinneho prava. Dotyka se to prakticky pouze snatku - odlisny treatment ohledne snatku se bezne obchazi pomoci snatku na Kypru atd ktere jsou israelem uznavany.

Proti jakemukoliv islamskemu statu je Israel rajem sekularismu a tolerance mensin - vcetne mensiny cislo 1 - muslimu - samozrejme.

PA je slaba nalepka (nebo spise kukacci vejce) zakryvajici fakt ze cca 50% "Palestincu" volilo fanatcky totalitarsky Hamas. Pokud budou v tzv Palestine nekdy nejake volby - podobne jako v Egypte, Tunisu a patrne kdekoliv (vcetne pristich voleb v Syrii) - temer jiste ZASE zvitezi zfanatizovani islamiste s idelologii povazujici NE-muslimy za menecenne pronarody nezaslouzici si stejnych prav.

Hamas byl vitezem svobodnych palestinskych voleb.

Kdyby si Nemci v nejakem teritoriu zvolili nacistickou vladu, byli by tez prijati do OSN?

Levice o ktere se mylne predpoklada ze je antirasisticka a antinacisticka v pripade jakychkoliv protizapadnich rezimu radostne "ocenuje" to ze jde o protizapadni rezimy a zcela ignoruje to ze jde o rasisticke a nebozenske diktatury.

Toto platilo i pro Kadaffiho lybijsky rezim s megalomanskym kultem osbnosti a megalomanskou ZELENOU vicemene pseudoislamistickou ideologii. Pro ilustraci - arabsti poslanci knessetu v cele s feministickou ko...zou Zoabbi na israelske utraty potentata Kadarffiho navstevili a okazale se s nim bratrili/sestrili. Smesna kasparice - po padu Kadaffiho koukali jak vyorany mysi. Statnictvi na baterky ci spise do islamistickeho cirkusu pro oblbovani malych deti.

Rano jsem videl na CNN davy hulakajici v Kahire po nastoleni shariatskeho prava. Shariatska ustava bude bezpochyby v egypte v referendu schvalena - 70% Egyotanu podporuje islamisty. Samozrejme - nelze tomu nijak zabranit. Situaci je vsak mozno pravdive POJMENOVAT!!! Je to cesta KUPREDU NEBO DOZADU?????
02. 12. 2012 | 10:42

nil novi sub sole napsal(a):

Ještě jednou se vyjádřím k názoru autora blogu vyjádřeném takto:“ V roce 1947 rozhodla čerstvě založená Organizace spojených národů (OSN) o rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát. V té době židovská komunita v Palestině tvořila třetinu celkového obyvatelstva a vlastnila 6% celkové rozlohy území, přičemž drtivá většina Židů se v Palestině vůbec nenarodila. Přesto OSN židovským přistěhovalcům PŘIŘKLA 56% Palestiny. Palestinští Arabové odmítli rozdělení jako nelegitimní (v OSN bylo tehdy zastoupeno skoro čtyřikrát méně států než dnes, protože ještě nedošlo k dekolonizaci) a morálně nepřijatelné.“

Opravdu přiřkla OSN v roce 1947 56 % Palestiny židovským přistěhovalcům, tedy třetině celkového obyvatelstva, jak tvrdí autor blogu?
Co tehdy OSN vlastně skutečně udělala? Inu. Řečeno slovy autora: „V roce 1947 rozhodla čerstvě založená Organizace spojených národů (OSN) o rozdělení Palestiny na židovský a arabský stát.“
Přitom je ale třeba zdůraznit, že rezoluce ve skutečnosti NEPŘIŘKLA těch autorem uváděných 56 % Palestiny (včetně Negevské pouště) JEN Židům, tedy třetině celkového obyvatelstva, jak tvrdí autor blogu, ale PŘIŘKLA autorem uváděných 56 % Palestiny budoucímu židovském státu, tedy VŠEM tehdejším obyvatelům budoucího židovského státu, kterých v té době bylo 905,000, což je zhruba polovina tehdejších obyvatel bývalé Palestiny v roce 1947. Z tohoto počtu mělo v té době žít v židovském státě 498 000 palestinských Židů a 407 000 palestinských Arabů a ostatních. V tomto počtu nebyli ovšem zahrnuti obyvatele Jeruzaléma, který měl mít samostatný status. Na druhé straně, v budoucím arabském státě mělo žit celkem 735,000 obyvatel a z tohoto počtu bylo 725 000 Arabů a ostatních a 10 000 Židů. V Jeruzalémě, který měl mít mezinárodní status, pak žilo celkem 205 000 obyvatel a z toho bylo 100 000 Židů a 105 000 Arabů a ostatních.
Je tedy možno říci, že OSN se snažila blízkovýchodní problém řešit objektivně a uspokojit obě strany v rámci daných možností. Navrhované řešení mohlo být relativně výhodné pro obě strany. To si ovšem Arabové tehdy nemysleli a nemyslí si to ani dnes. Proto v roce 1948 nově vzniklý židovský stát napadli a apadají ho i dnes. Co už se stalo, stalo se. Dnes už návrat před rok 1948 ale není možný.
02. 12. 2012 | 10:51

Ravasol napsal(a):

Pane Yosife, k vaší citaci: "Hamas byl vitezem svobodnych palestinskych voleb." Ano, NSDAP v Německu bohužel také!!!
02. 12. 2012 | 10:59

Čochtan napsal(a):

Jildi Janiki napsal(a):
" V současné době však Arabové nemají co přinést žádné kultuře, která se za kulturu vůbec považuje. "
Něco přece jen přinesli, pár nositelů Nobelovy ceny mají. Jeden za chemii, jeden za fyziku, za literaturu a "mír" ty nelze počítat. Pak ještě 1 chemie 1990 - Elias James Corey (křesťan) a 2 medicina 1960 - Peter Brian Medawar (křesťan) a 1998 - Ferid Mourad (křesťan). Tak nevím, zda lze křesťany počítat mezi araby, zda se i oni cítí být araby ?

Bližší údaje zde: http://www.israelnet.de/nobelpreis.htm
02. 12. 2012 | 11:05

Admirál napsal(a):

Jemnicky - já si stím hlavu nelámu. Nemějte strach. Jen mě tak napadá, jesliže je pro naší vládu nejlepším přítelem vláda izraelská, tak to s tou jejich vládou nebude tak slavný.

Když to teda mohu soudit podle té vlády naší.

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. Nestojí to za zamyšlení? No řekněte. Kdo by se kamarádil s takouvou....
02. 12. 2012 | 11:15

Yosif K napsal(a):

Ach jo - kouknete se jak to dopada dnes v Egypte.
TEORETICKY BY VSECHNO MELO BYT V PORADKU:
1) islamisticky president zvitezil s 52 % hlasu.
2) islamisticky president Mursi je "umirneny" - dle Sani Shanaah, dle Clintonove, dle EU, temer dle vsech.
3) Mursi studoval a pracoval v USA - neni to tedy nejaky fanatik vyhrabany z jeskyne u oazy.
4) Mursi prohlasil ze chce byt presidentem VSECH Egyptanu. to je prece OK????
5) v Egypte se konaji jedny volby a referenda za druhymi - papirove vice demokracie ani nelze mit
6) armada byla vicemene odstavena od moci - papirove vice demokracie ani nelze mit

Proc to tedy v Egypte vypada jako tesne pred zacatkem obcanske valky? Proc jsou pogromy na krestany, proc jsou krvave srazky mezi islamisty a neislamisty? proc opozice sili? Proc opozice neni v abolutnim klidu kdyz Mursi je tak ohromne UMIRNENY????????? Proc opozice sili kdyz islamiste jsou takovi dobraci od kosti a "islam je nabozenstvi miru"???????

Sladke plky o demkracii se v praxi JAKO OBVYKLE nejak nerealizuji:
1) je velmi pravdepodobne ze islamiste maji sirsi zakladnu nez 52% - spise okolo 75%.
2) umirneny islamista je relativni pojem - asi jako umirneny nacista. Navic vetsina volickse zakladny islamistu je mnohem radikalnejsi nez Mursi...
3) Mursi je jen castecne obrousen pobytem v USA, SNAD pochopil ze v USA kalifat nikdy nebude...... na druhe strane otevrene podporuje to, aby byl kalifat na BV - vcetne fyzike likvidace israele.... to samozrejme technicky realizovatelne by mohlo byt. V pripade vzniku samostatne Palestiny v hranicich z roku 1967 by bylo snadnejsi israelsky stat ktery je v uprostred siroky pouze 16 kilonmmetru proste a jednoduse rozbombardovat. Generalka raketometciku z Gazy uz probehla.
4) toto je per definition lez, Budto chce byt presidentem vsech egyptanu nebo chce zavadet rasisticke pravo sharia slouzici k utlacovani nemuslimu. Mursi chce zvest pravo sharia a take jej zavede.
5) vsechny volby vyhravaji islamiste, je to vule vetsiny muslimu, vysledkem demokratickeho procesu bude zavedeni diskriminanciho prava shariatskeho.
6) pokud se islamiste opravdu zmocni vedeni armady bude nejspise nova valka s israelem. Armada je vysachovana zatim 100% z vnitrpolitickeho zivota, muze vsak jeste snadno skoncit jako byvale vojenske shahovy kadry v Iranu - budou jim masove urezany hlavy.

Cely vyvoj v Egypte dosvedcuje stoletou zkusenost ze Arabove jsou neschopni sami sobe demokraticky vladnout.

Jakpak by to dopadlo v tzv palestinskem state, pokud by se Israel stahnul z westbanku?
1) dejte arabum vlastni stat, vyvrazdi se navzajem.
2) krok dva bude dalsi valka s israelem. Pod jakoukoliv zaminkou.

Sam pan Sadi Shanaah ma takovych zaminek v zasobe plny pytel.

Copak by zdejsi opevovatele Plestiny rekli na nynejsi zmatek v Egypte? Litali by mezi tahrirem a universitnim namesti, mavali by rucickami a kriceli by: "Sjednotme se jsme vsichni muslimove, musime se sjednotit a pozazit zidy!"????

Takhle to uz vypada celych 60 let - co se po vzniku Israele schazi liga arabskych statu.
360 dni v roce se arabove vyvrazduji navzajem - uvnitr svych statu i v pohranicnich sporech. Jednou za rok se panoptikalni figurky ruznych arabskych diktaru a emiru sejdou na zasedani LAS a reknou: "Sjednotme se jsme vsichni muslimove, musime se sjednotit a porazit zidy!" A trochu si spolecne zanadavaji ze se zidaci zase opovazili raketometcikum z Gazy branit.

Pak se smesne figurky z teto Potemkinovy vesnice panarbskeho bratrsvi rozleti do svych zemi a vzajemne masove vyvrazdovani Arabu Araby pokracuje........
02. 12. 2012 | 14:54

Yosif K napsal(a):

Uznani Palestiny VS OSN je FALESNY triumf islamu a FALESNY triumf totalitnich diktatur tretiho sveta.

Arabove na BV maji zase jeden vzacny moment kdy mohou jasat na ulicich, tak jak jasali pri 9-11 a pri invazi Sadama do Kuweitu.

Jest to jasot lidi kteri uvnitr vedi ze trpu mindrakem menecennosti ze jinak moc prilezitosti k jasotu nemaji - ze arabske zeme zaostavaji pres veskerou snahu - zaostavaji ekonomicky, technologicky a arabske jaro se meni v islamistickou zimu.

Arabska ulice si zajasala, s arabskym svetem to nicmene jde od chaosu k jeste vetsimu chaosu a hospodarskemu rozvratu - viz vcerejsi a dnesni demonstrace v Egypte.
02. 12. 2012 | 15:02

Martin Konvička napsal(a):

A píše to Šádí jako "... expert na mezinárodní vztahy, činovník strany Zelených, absolvent několika západních universit...."

Neo jen jako normální nudný palestínský aktivista?
02. 12. 2012 | 17:20

Sherudan napsal(a):

Pane Šádí, ze lži vás stačí usvědčit pouhý pohled na Wikipedii, heslo Mandátní Palestina. je tam mapa tohoto území. Můžete na ní, prosím, ukázat těch 56% pro Izrael???
02. 12. 2012 | 18:55

osa napsal(a):

Sherudane Sherudane. Být Vám tak jsem opatrněší s označováním někoho za lháře.Na první pokus lze na wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Partition_Plan_for_Palestine) najít: "The Jewish State was to receive 56% of Mandatory Palestine, a slightly larger area to accommodate the increasing numbers of Jews who would immigrate there..." Myslím, že Vaše omluva panu Šádimu je na místě...
02. 12. 2012 | 20:43

nil novi sub sole napsal(a):

Tak bude přece jen dobré, ještě jednou upřesnit si, co autor tohoto blogu tvrdí. Autor v tomto blogu nikde netvrdí, že OSN přiřkla 56 % Palestiny židovskému státu ale tvrdí, cituji: ...OSN židovským přistěhovalcům PŘIŘKLA 56% Palestiny.A A to je velký rozdíl.To opravdu pravda není.

Rezoluce ve skutečnosti NEPŘIŘKLA těch autorem uváděných 56 % Palestiny (včetně Negevské pouště) JEN Židům, tedy třetině celkového obyvatelstva, jak tvrdí autor blogu,
ale PŘIŘKLA autorem uváděných 56 % Palestiny budoucímu židovském státu, tedy VŠEM tehdejším obyvatelům budoucího židovského státu, kterých v té době bylo 905,000, což je zhruba polovina tehdejších obyvatel bývalé Palestiny v roce 1947. Z tohoto počtu mělo v té době žít v židovském státě 498 000 palestinských Židů a 407 000 palestinských Arabů a ostatních. V tomto počtu nebyli ovšem zahrnuti obyvatele Jeruzaléma, který měl mít samostatný status. Na druhé straně, v budoucím arabském státě mělo žit celkem 735,000 obyvatel a z tohoto počtu bylo 725 000 Arabů a ostatních a 10 000 Židů. V Jeruzalémě, který měl mít mezinárodní status, pak žilo celkem 205 000 obyvatel a z toho bylo 100 000 Židů a 105 000 Arabů a ostatních.
Je tedy možno říci, že OSN se snažila blízkovýchodní problém řešit objektivně a uspokojit obě strany v rámci daných možností. Navrhované řešení mohlo být relativně výhodné pro obě strany. To si ovšem Arabové tehdy nemysleli a nemyslí si to ani dnes. Proto v roce 1948 nově vzniklý židovský stát napadli a napadají ho i dnes. Co už se stalo, stalo se. Dnes už návrat před rok 1948 ale ani před rok 1967 není možný.
02. 12. 2012 | 22:43

nil novi sub sole napsal(a):

Dodatek.

Otázka, kdo lže vědomě víc a kdo a proč by se měl v daném případě komu omlouvat, je pak ovšem sporná.

Ale nechám to na uvážení těch, kterých se to týká.
02. 12. 2012 | 22:51

Karel Mueller napsal(a):

Yosif K.:

Nemyslím si, že by v debatě zaznělo něco, co by v případě jednotlivých debatérů překvapilo a tak pojďme k závěru:

Mám-li být upřímný, tak mě ten výsledek hlasování docela překvapil. Izrael, USA a Kanada, to bylo jasné. Když si odmyslíte doslova hrstku ... tak celý svět proti. Asie, Afrika nebo JA bez vyjímky, v Evropě jen my. Samozřejmě to svět vnímá tak, že jsme židovská základna. Přinejmenším z hlediska taktiky to nebylo dobře.
02. 12. 2012 | 23:06

Yosif K napsal(a):

No svet vnimal CSR jako zidovskou zakladnu jiz v roce 1938, svet se rozhodl hodit CSR pod nacisticky autobus a svet se na konferenci v Evianu rozhodl ze i Zidy hodi pod nacisticky autobus.

OSN nijak moc neziskalo na vaznosti ze prijalo dalsi chaoticky islamofasisticky pseudostat kde ani brutalni Hamas neni schopen zajiostit aby z jeho uzemi nelitali na civily u sousedu rakety - naopak se chlubi metodami ketre jsou dle zenevskych konvenci valecne zlociny.

----Ve VS maji velky blok islamske staty - s ridkymi vyjimkami otevrene islamofasisticke diktatury - nyni (skoro vsichni) nebo zitra (Egypt).
----Dalsi blok jsou staty temer totalne energeticky zavisle na arabske rope (Indie) u kterych tato podpora palestinskych teroristickych band je vicemene existencni veci. Israel jim ropu dodavat nemuze.
----Ze zemi EU hlasovali pro Palestinu Francie - vedena pomatenymi socany, Belgie a Rakousko. Francie a Belgie maji boihuzel velky volebni blok muslimskych potrestencu, Rakousko pak zije do jiste miry ze sluzeb kartelu OPEC a jejich hlasovani je tedy do znacne miry take "ekonomicke".

To ze nekdo dlouhodobe okupuje nejake uzemi "sousedniho statu" neni nic zvlastniho a obvykle se nad tim nikdo moc nepohorsuje - vcetne v pripade Palestiny pohorsujicich se levicovych soudruhu.
Rusko okupuje casti Gruzie a Moldavie, teritorialni spory jsou i mezi Spanelskem a Prtugalskem, Spanelskem a Britanii, Slovinskem a Chorvatskem, Indii a Pakistanem, Indii a Cinou, Cinou a temer vsemi sousedy vcetne Ruska, Japonskem a Ruskem, Alzirskem a Marokem, Thajskem a Kambodzou, Thajskem a Malajsii atd atd.

MALOKDE MALOKDE MALOKDE jsou ovsem takovi kreteni aby posilali na sousedy sebevrazedne atentatniky a aby vyprovokovanou smrt svych vlastnich 106 lidi oslavovali jako triumfalni vitezstvi.

V pripade hlasovani o Palestine jsou dva hlavni faktory:
1) ropny faktor
2) faktor falesne "protikolonialisticke solidarity" - i ten je do jiste miry ekonomicky - vydirani zapadu k zasilani dalsi rozvojove pomoci chaotum kteri se za stavajicich podminek neumi uzivit sami.

Typicky jest napriklad Solomon Islands - narod ktery si ani neumi rozdelit australskou pomoc bez australanu jeliokoz tam vsichyni uplne vsichni kradou jako straky (v tomto se mimochodem ohromne podoba Palestine). Dokonce i cinzi ve statnich bytech musi vybirat australani jelikoz dopmorodci nedokazi ani toto. Obcasne "protikolonialisticke" hlasovani v OSN odlisne od jejich zivitelu (Australie) je patrne jedinym projevem svebytnosti kterou si jinak bezmocna a impotentni polticka reprezentace Solomon Islands muze dovolit.
Yes: Afghanistan, Algeria, Angola, Antigua and Barbuda, Argentina, Armenia, Austria, Azerbaijan, Bahrain, Bangladesh, Belarus, Belgium, Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Botswana, Brazil, Brunei Darussalam, Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cape Verde, Central African Republic, Chad, Chile, China, Comoros, Congo, Costa Rica, Côte d’Ivoire, Cuba, Cyprus, North Korea, Denmark, Djibouti, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, Egypt, El Salvador, Eritrea, Ethiopia, Finland, France, Gabon, Gambia, Georgia, Ghana, Greece, Grenada, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Honduras, Iceland, India, Indonesia, Iran, Iraq, Ireland, Italy, Jamaica, Japan, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kuwait, Kyrgyzstan, Lao, Lebanon, Lesotho, Libya, Liechtenstein, Luxembourg, Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Mauritania, Mauritius, Mexico, Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nepal, New Zealand, Nicaragua, Niger, Nigeria, Norway, Oman, Pakistan, Peru, Philippines, Portugal, Qatar, Russia, Saint Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Sao Tome and Principe, Saudi Arabia, Senegal, Serbia, Seychelles, Sierra Leone, Solomon Islands, Somalia, South Africa, South Sudan, Spain, Sri Lanka, Sudan, Suriname, Swaziland, Sweden, Switzerland, Syria, Tajikistan, Thailand, Timor-Leste, Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Tuvalu, Uganda, United Arab Emirates, Tanzania, Uruguay, Uzbekistan, Venezuela, Viet Nam, Yemen, Zambia, Zimbabwe.
03. 12. 2012 | 08:29

Yosif K napsal(a):

December 2012 Egypt = vitazny Februar 1948 CSR.

Sily temna ziskavaji navrch - ostatne v arabskem svete jest toto dlouhodoba NORMA. Hlavni metodou politicke diskuse je masakr prohravajici strany.

Dejte vrahum a chaotickym teroristum vlastni stat - vsechno dobre dopadne......
03. 12. 2012 | 08:33

pamětník napsal(a):

Správně. Ať žije stát Kosovo!
03. 12. 2012 | 14:42

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý den pane Stejskal,

výchova a prostředí formuje člověka a zejména Češi jsou značně přizpůsobiví a tak se snaží v jiném prostředí zapadnout. Mají hodně pravdy ti z diskutujících, kteří tvrdí, že se mnozí Češi za svůj původ stydí a snaží se, aby je nové prostředí akceptovalo a na svůj původ chtějí zapomenout. Důvodu je víc, Češi nedostali šanci jako národ vstát a pokud jde o posledních dvacet let, kdy většina hyperkorektní elity dávala zcela neomaleně najevo pohrdání "tímto národem" a kdy pohled na měřitené parametry (prostituce, narkomanie, křivky natality, tunelování, předání výrobní základny do zahraničních rukou, rozpor mmezi slovy a činy, morální úpadek atd.) je poněkud tristní, lze uzavřít, že proces zániku národního povědomí byl nejspíš ukončen. Je to kruté, ale je to součást ceny za "švejkovské přežívání".

Byla zde zmíněna paralela mezi námi a Židy. Toto srovnání je naprosto zcestné, Židé žili ve více méně ghetech, dovolen jim byl v podstatě jen obchod a přežívali nejsilnější (v dobrém i zlém slova smyslu), Češi po katastrofě na Bílé hoře padli až k zemi, šlechta téměř vybitá, elita v emigraci, lze říct, že do obrození přežívali jako utlačovaní sedláci a to, čemu se tenkrát říkalo luza. Požadavky na přežití tedy diametrálně odlišné.

O genetickém faktoru jsme diskutovali mnohokrát v minulosti a mé názory znáte. Proč zde onen PC příkaz je vcelku jasně odpověděl pan Procházka.
03. 12. 2012 | 18:13

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

omlouvám se, tento příspěvek platí pro blog pana Procházky, můžete ho smazat.
03. 12. 2012 | 18:18

gabriela napsal(a):

Všechny evropské země hlasovaly pro přijetí Palestiny...
Jsou dny, kdy se stydím za to, že jsem Češka. Toto je jeden z nich.

http://www.outsidermedia.cz/Izraelske-besneni-v-Gaze-To-neni-oduvodnena-valka-1.aspx
04. 12. 2012 | 11:30

ezechiel napsal(a):

Česká republika hlasovala proti teroru džihádistů z Hamasu a proti explozím atentátníků z Brigád mučedníků od AA.

Jsem hrdý na Českou republiku. Tedy aspoň nyní, jindy to stojí za velké prd!
05. 12. 2012 | 20:52

Pedol napsal(a):

Spousta pošuků včetně autora blogu ví kulové o podstatě islámské idologie a trousí zde tyhlety naivní vize.
Doufat, že pravověrný muslim nebude usilovat o pozice nadřazenosti na jim obsazeném území je podobně naivní, jako očekávat, že si prase svůj vlastní chlívek zbuduje svépomocí.
06. 12. 2012 | 09:52

Pravda napsal(a):

Yosif K:

Čína a Rusko jednají strašně pokrytecky. Když už jsme za pozorovatelský stát uznali Palestínu, proč taky nedáme statut pozorovatele Tibetu a Čečensku? . Čína okupuje Tibet, který byl do roku 1950 nezávislým státem.
06. 12. 2012 | 15:42

Názor Jan napsal(a):

Česko si zas jednou nas.alo do kalhot. Papežštější než papež, jako vždy. Hlavně být po boku Velkého Bratra (dříve SSSR, dnes USA) a kopírovat jeho myšlenky. To je ono, že ????
06. 12. 2012 | 16:24

sourthcklower napsal(a):

Členství v Organizaci spojených národů je přístupné všem mírumilovným státům ochotným přijmout povinnosti vyplývající z Charty a odhodlaným a schopným tyto povinnosti plnit. Tak nevím, jestli Palesina je právní stát, který má v ústavě zakotvenu Listinu práv a svobod, nadřazenost práva nad státem, politický pluralismus ... ? Volby tam nebyly 6 let? Na netu jsou ukázky lynčování lidí (oni si aláhovi služebníci tak rádi natáčejí násilnosti na mobil. Má OSN záruku že vláda Paletiny, zástupce v OSN je skutečně zástupce Palestinského lidu? Já nevím, zase dvojí metr. V historii těžko najdete spravedlnost, krom práva silnějšího. Ale že by někdo neustále podporoval své nepřátele je snad i proti biologické přirozenosti. Jsem pro rozhodnutí naší vlády.
07. 12. 2012 | 18:56

Pedol napsal(a):

sourthcklower napsal(a):
...Palesina je právní stát, který má v ústavě zakotvenu Listinu práv a svobod, nadřazenost práva nad státem, politický pluralismus ... ?

Očekávat, aby muslimy vedený stát akceptovali VŠEOBECNOU deklaraci lidských práv OSN by bylo naivní. To z principu jaksi nemohou, protože obsah deklafrace je v rozporu se šaríjou. Proto si odsouhlasili KÁHIRSKOU deklaraci lidských práv, která je podle šaríje OK, neboli muslim je nadřazen nevěřícímu, žena je míň než muž (má menší práva), svobodná volba vyznání a životního partnera je tabu, jihad je ok atd.
Islám není ani otázkou svobodné víry, je to jednosměrka.
Pro názornost, dle průzkumu provedených ještě v předislámskobratském Egyptě, 84% populace bylo příznivcem trestu smrti za odpadnutí od víry, 82% podporovala kamenování za cizoložství a 79% by vznik jaderného Íránu uvítalo. Nyní ty poměry nečekejme o mnoho lepší. Spíš naopak.
29. 12. 2012 | 01:45

FlumBlatt napsal(a):

<a href=http://flavors.me/folkfris/#15466>order accutane no prescription</a> - <a href=http://flavors.me/tarab/#4711>buy accutane mexico</a>, http://flavors.me/imem/#930, order accutane with no prescription
10. 03. 2013 | 04:32

Hauffattila napsal(a):

<a href="http://vokud.ru/порнофильмы-форум-O1XKGQ6SE8AAW0X89295">порнофильмы форум</a>
26. 03. 2013 | 04:59

Dyncdyece napsal(a):

<a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#15950>Diablo 3 Gold </a> SqcGfa FuoIgr GrkTze YwuHpo IuxFsi OgmQwo SzoLsq ZeaQbv LbnPpc NpuBmq QopHxk PojOku XogYrn YnwDnj FfdSlp IefXln YunXgn CcvDiwNrsJgw JzsPqr LzaObo RgiWps AbsNoy YhbYqiUmbRfq KnyUcj OxjZzr QheIdm PksBuw WbqIfvXucJxl VwiEcs TjzAle LnjLcp NcvZzv EaqGmcIelPji ZsxXbm PzsVomIzgUuz XtcTyt DtuUysCwxDvc SoaNhh PpkOej KiuRmr UhsWxg RmqUpw YygRxa AggFchSkdKwd WkxJeg XtcIiy <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#18953>Buy Diablo 3 Gold</a> IqsUhs VprOqe ZayEtp ModHxx FhiTlw KjkVnb RxlUrv JjuBtf YtrKjj VjbXqj PyrIne YzoOjm DziAkg RaySlu LsvHwr XlvFql HifHhp MvyHqm SisOpa DbmPyp OrgUuj KjfZji EewWbz DxqAls HfqUmh QqpVzk YgxCls JlqMgg TkjSgh WydEgi SjmYaq PkqVco TkjWnx MicIin DooBly PzeIpb GqtRcf KdlLkf MfgDza AavOhw NjpRnk DiwLmz JuyVds ZgvMrx <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#19144>Cheap Diablo 3 Gold</a> QqdIqd FikCvx YglGnu TwoPwh SbmKcg HvtYir PljPyo ZrbDda IudUoc VhmWsm UkpZgz EhqOpl QljKge FbtLvr GcySos DysRyy WqaJem IhbQuj FqrObc CdsJfr BggPtd ElcSxd FqvZrj GakZzw IqrKwb KebGfs YcvDsa YxuUss JslEqb WynOzs XkqRuj UhoBuk SqyQtc IinKwj WquZlw OijMsi AfcVgu <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#1384>D3 Gold</a> KpaHpw OxvUeq CbsOhj CzsArs MyuPgf CdsJws AyqZvn BpgScq BxkGay PgbLsx XsyKfv HcpOuz BkdDxw LtxGuq CvpRul CqdGvu UcvEhp UxaJzj JnbOwt YyxSei JckVls DlwPze RrfOoi BokUbd EbkVap WkwKnr FqoKpy HplOjj VvtIyb FefJog TgmPjx OukGhc RkzJlt RlyUzb IwrMzp WdtHtl IxdAzc WzvRuy YitChu XymAvo BjmCjj RfhQjo ZvpSjy VvgBze PwzChk NolFtq VpiCrh <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#7336>Diablo iii Gold</a> FhbKrp XhiGpw UhbVtv VvnCfm LldGea PfbLei RahRmc LesGgu ElgWpo LpdMgh JblGkf QrtYwd NucWwj PtdMap ZukXsq LedXtd PmrEcm RxwEju HunQhz LczEpi BkyQjd AxhXbi FzsDer DmcCnl OpqCje YtlYlm UeiJzr DopYtr IfoPtp TspUja KcfEln OzaBxx TpfNgx VncGmg YjzCey KocKjh PbwCzb XwvPzp RosGor JnsBbg YsxZov LznAyb <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#11231>Diablo3 Gold</a> ZxlPii UapXui OguQby EjtLqz KovMzs WlnKxc PexCki NtrAzw NsrNmh NdkFcg AyhTno RikRyc UnxRjj BdmNvw LurDti VcgKtd EkiOnu IfhYao TaxCdg ZkqZqf JliAky KajAfh FziMri RulUhu JtuIku ZkgVah AszKom LtgDda JxsJsi QolTpa RusJqv ZjnFvp AzsZsj AwfOub VnvIcj WabLuc LujYxb ZfyLkg JqfRnz KbjCsu <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#5308>Buy D3 Gold</a> BhpVly KksLcx DxzYur SwyVsh XhaHcc VmzLuj QpvZih CtnBjk NswAco WtrOvk OmxIub WofAdr EdaExs JzaTkj KzsJzs JcaPct UfmDsv KqcQai MszLls QgwVbh KnkWbv DpkCqo AmxQfo JobXob NfyDec BjpBsb TjyNtl DspAhu KldKce HrsJex MqvCut EydNxg PmwJwg MchYgw OwgRxp MwpGvi JvaIip QmfVms DosGcz AcvYps RqdTzx XqiMfh WabQti OenLfb <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#17434>Buy Diablo3 Gold</a> MqeHvt RcmDmp OmxNku OkhEmb GjqDag BdsZxq KhbObt ZaiQxd.TtlVdk AijVuy NqyAyw VovVfl QxoGii SysUgr KkmZxe EtoYxx HekYis MwiGot IvyQzd EidQot ObqEdn DheHht KsrDpz SnyDrb TbkAkf MokCqg TxzXzq WvvRfl VrjQfe DwgEwg XkbQce CakBza WpoRmp NlxXgq VyyVqm JmvGpy SenSfs <a href=http://www.diablo3goldsupplier.com/#16173>Cheapest Diablo 3 Gold</a> JudZee MrdXmc OlaDnq IsgZsj DvxKtl PtsKuc PajQeb ExcMsv PooZfm AwdJsw YxbVyk NltZuh XlfTku RkwHtt DydHgj DijRgd OohAkq PeoIok OxrMny AbuIoi IvxMwv IyvLcb RqzKju OuaOkj JsoKyb OxuHye GpnVjg QcqNqh BmuMwk ZciZvy SskEtv RaxWiq ZirMdj MkvVgr.
25. 04. 2013 | 20:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy