Nepoučitelný prezident

22. 09. 2012 | 19:01
Přečteno 5896 krát
psáno pro ČRo6

"Taková silácká, jednoduchá řešení, jakým bylo zavedení de facto prohibice panem ministrem zdravotnictví, se mi zdají velmi nerozumná. Myslím, že bude velmi obtížné, jak z nich vykročit," uvedl prezident Klaus. V každém případě se podle něj jedná "o zásadní selhání státu v jeho kontrole světa podezřelých lihovin".
To je zajímavé prohlášení. Na serveru Aktuálně.cz uveřejnila Jana Lorencová blog „mrtví jako výstupní kontrola kvality alkoholu“. Připomněla v něm svoje reportáže z poloviny devadesátých let, které natáčela na česko-polském pomezí a týkaly se černého obchodu s alkoholem. Lorencové reportáže nekončily v šuplíku, vysílala je televize. Co se stalo po jejich odvysílání? Nic. Kdo byl v té době premiérem? Václav Klaus. Co je podle něj hlavní příčinou problému s paděláním alkoholu? Výška spotřební daně.
Při jednoduchém ověření výšky spotřební daně na alkohol například ve Velké Británii zjistíme, že na sedmičku 40% tvrdého alkoholu je spotřební daň 7 liber, což je asi 210 korun. Je tedy zcela srovnatelná s výškou daně v České republice. Celkem se ve Velké Británii na spotřebních daních za alkohol vybere za rok asi 150 miliard liber. Kupodivu přesto v Británii černý trh s alkoholem není. V čem je tedy rozdíl? K prodeji alkoholu je třeba mít licenci. Představa, že alkohol může prodávat každý stánkař, je v Británii s představou z jiného světa. Taková síť se přece absolutně nedá kontrolovat.
Po prázdninách v roce 1997 byly noviny plné zpráv o krachujících cestovních kancelářích. V cizině tehdy zůstalo na 5000 českých turistů. Zůstali tam často bez prostředků a jen obtížně se dostávali domů. Pochopitelně o tom, že by dostali náhradu za zmařenou dovolenou, nebylo ani řeči. Co na to prohlásil premiér Klaus?
"Stát tady v žádném případě není od toho, aby řešil každý individuální neúspěšný zájezd té či oné cestovní kanceláře. Stát nemůže být pojišťovací agenturou, která každému vyrovná jeho chybné rozhodnutí.“
Zde je, myslím, ještě lépe vidět, jak Václav Klaus bytostně nerozumí roli moderního státu. Samozřejmě, že stát není pojišťovací společností. Jeho povinností však je nastavovat pravidla tak, aby se občané mohli s únosnou mírou rizika spolehnout na služby, které jim podnikatelé nabízejí. Hru na volném trhu totiž vytvářejí právě pravidla. Ta nejsou tím, co tu hru kazí, jak se domnívají čeští rychloliberálové, ale vytváří. Fotbal bez pravidla o ofsajdu už není fotbal.
Trvalo roky, než se povedlo prosadit zákon o cestovním pojištění. Jakmile se zavedl, přestaly mít krachy cestovních kanceláří tak vážné dopady na klienty, jak tomu bylo předtím. Václav Klaus tvrdil opak.
Jedním z nejděsivějších příkladů tzv. trhu bez přívlastků je kauza H-systém. Stovky rodin se dostaly do naprosto tragických životních situací. Často se zadlužily, aby si pořídily bydlení. Byt zaplatily, leč podnikatel zkrachoval. Nakonec jim zůstaly jen oči pro pláč a na krku hypotéky, které musejí splácet bez ohledu na to, že žádný byt nedostaly.
V civilizovaných zemích developeři nesmějí financovat projekty z peněz klientů. Právě proto, aby k takovým kauzám, jako byl H-systém, nemohlo docházet. Musí financovat stavby ze svého, a pokud zkrachují, je to jejich problém a problém banky, která je financovala. Klienti si byty koupí, až jsou postavené.
Snad je jasné, o co se hraje. Nejdůležitější je prevence. Pravidla je třeba předem nastavit tak, aby rizika pro koncové spotřebitele byla co nejmenší. To je úkolem státu. Ale ten u nás pod vlivem naivně pochopeného liberalismu, jehož protagonistou byl právě Václav Klaus, v mnoha ohledech naprosto selhal.
A to se radši nezmiňuji o kontrole kapitálového trhu a stovkách miliard, které experiment s kapitálovým trhem bez regulace české daňové poplatníky stál.
Jak ukazuje aféra s pančovaným alkoholem, Václav Klaus se za celých 20 let v české politice nepoučil. Současná vláda, která hasila krizi nastavenou zcela nedostatečnými pravidly přijatými za jeho vlády, neměla na výběr, pokud chtěla zamezit dalšímu umírání lidí. Hovořit o tom jako o siláckém gestu hraničí s cynismem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zemedelec napsal(a):

Pane Žák.
Naprosto souhlasím.
Velice dobře lze rozlišit Vaše podání a pana Hasse.
22. 09. 2012 | 19:16

Bestia Triumphans napsal(a):

autor napsal:
...!K prodeji alkoholu je třeba mít licenci. Představa, že alkohol může prodávat každý stánkař, je v Británii s představou z jiného světa.".
Ví někdo, jak je to s licencí v jiných státech?
Německo, USA, Francie atd.
22. 09. 2012 | 19:23

Hloupý Honza napsal(a):

Myslíte si, že sedmdesátiletý narcistický ego maniak změní ze dne na den své chování, vidění světa, své návyky, svůj život ? Myslím, že ne. Bohužel takovíto lidé vedou naší zemi do pekel. Nezmění se ani lidé typu Nečase, či Paroubka, Zemana, Dlouhého ani Fishera a jiní. Své minulé životy (svazácké, komunistické, náměstkovské aj.) si za sebou vláčí na pevném řetězu, byť se je snaží všemožně setřást, či zakrýt. Jsou jako černoši, kteří každého ubezpečují, že černochy bývali. Mají to v sobě, především v hlavě, byť se jim jazyk přizpůsobuje dle potřeby. Bude to chtít tak dvě generace než se trochu pročistí myšlení občanstva a budeme rovnocenní západním civilizacím, ne v počtu supermarketů na metr čtvereční, ale právě v tom myšlení.
22. 09. 2012 | 19:31

Petr B. napsal(a):

Naprostá pravda, jenže tyto klausovské bludy propagovali ve veřejnosti novináři typu Martina Komárka, Bucherta, Leschtiny, Šafra atd. atd. i ekonomičtí publicisté typu Davida Marka, Zlámalové, Párala atd. takže není divu, že naši občané nemají ani ponětí, jaká je role státu a jak se trh reguluje na Západě.
22. 09. 2012 | 19:47

Karel Mueller napsal(a):

Pane Žák,

obávám se, že stát neselhává jen v tomto metanolovém případě a nechci ani domýšlet, jak vypadá stav mladé generace, která i z celosvětového hlediska chlastá extraligu. Také si neumím představit, co by se dělo jinde, nakonec i v Husálově by padaly i nejvýše postavené hlavy a vynášeny rozsudky smrti.

Nejsem povolán ke spekulacím o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy a jestli nejde jen o špičku ledovce. Ale na rozdíl od Vás se obávám, že vývojové trendy jsou atejné na celém západě.

Před časem jsem napsal, že základním problémem dnešního západu je bezmoc vlád a neodpovědnost skutečných vládců. Od toho si můžete odvodit všechno ostatní.
22. 09. 2012 | 19:48

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Václav Klaus nerozumí ani trhu a je jeho hrobníkem.

Vedle cestovních kanceláří, které chtěl Klaus patrně zlikvidovat, protože zájezd u nepojištěné kanceláře by si objednal jen trouba uvedu příklad s internetovými obchody.

Je tomu asi deset let, kdy si v Bruselu lámali hlavu nad tím, proč se v EU nerozvíjí internetové obchody. Provedli průzkum a zjistili, že se toho lidé bojí, neměli s tím dobré zkušenosti. Stačilo pár garancí pro spotřebitele a internetové obchodování jede naplno. Naši „modří trhovci“ řičeli, ale bez garancí by celý tento sektor skomíral.
22. 09. 2012 | 19:52

kormoran napsal(a):

Bestia
Nevim jak v jinych statech , ale ve state Clifornia nekoupite tvrdy alkohol v zadnem stanku.

Restaurace a bary maji zvlast udelenou licenci na mekky alkohol na tvrdy alkohol ba i na koureni.

Pri poruseni nastoupi tvrde sankce , nejen ztraty licence a pokut , ale i vezeni.

S autorem souhlasim pouze z casti , on mota dohromady(spatny) zakon - jeho zneni a vyroky hlavy statu.
Fakt , ze nebyl prijat zakon -napriklad o udelovani licenci je dlouhodobou chybou VSECH vrcholnych politiku .A to je i dukaz ,ze s korupci maji co do cineni, vcetne celniku a policistu.
22. 09. 2012 | 20:22

kormoran napsal(a):

P.S . (jen male odboceni)
Dovedu si zive predstavit , jak by napr. dopadl podnik , kde by nalili alkohol mladsimu 21 let! To nikomu nestoji za ten pruser.
22. 09. 2012 | 20:29

KAteřina napsal(a):

Problém nemí, že si Paroubkové, Nečasové, Fišerové s sebou vláčí svou svazáckou a náměstkovsou minulost. Problém je, že si ji s sebou vláčí většina jejich voličů.
22. 09. 2012 | 20:30

kormoran napsal(a):

A furt dokolecka . Zmrveny lid - zmrveny stat.)))
22. 09. 2012 | 20:40

dvě přirozenosti spojené hypostaticky napsal(a):

Pane Žáku
v polovině devadesátých let ale ČT šéfovali lidé, kteří nekálí do vlastního hnízda. To se příchodem zmateného sexuálního menšináře (to byla jeho jediná kvalifikace k výkonu funkce ředitele) Jakuba Puchalského všechno diametrálně otočilo a dnes je jediným řešením pro trápící se moloch rozprodej po částech.

Čechům se zpočátku zdálo, že má Václav Klaus pravdu v tom, že na trhu si každý může za to, co si vybral. Líbí se ti hodinky za 20,-Kč? Nečekej že budou ještě za týden chodit. Až za velmi velmi dlouho pochopili, že Václav Klaus měl za úkol garantovat privatizátorům, aby se nažrali a v další linii finančníkům, aby získali věčná práva k ždímání obyvatelstva. Pro prosté utloukače much neměl žádné slitování.

Protože jsem ekonomické obory studoval ještě za onoho času, vím, že V.K. je zcela konformní s ekonomickými mysliteli éry normalizace, kteří také měli rozpočítaný každý haléř, který si blbý obyvatel vydělal. Nihil novum.
Jenom ten koncept vnesl do doby, kdy padly (díky zdejším koryfejům práva, např. "JUDr." Kalvodovi a politikům jako V.K., kteří to inspirovali a podporovali) všechny zábrany. Na jejichž pádu se sám nesmírně aktivně podílel nerozeznáváním původu peněz a zhasnutím při dělení kořisti.

Pan prezident nikdy nebyl geniálním ekonomem za kterého se (vyjma jiných rolí) přestrojoval, jistě by jej ale bylo možno přirovnat k profesoru Moriartymu, géniovi zločinu. Nebo k Felixi Krullovi. Hochštaplerovi.
To že je někdo schopný nahlédnout prosté pravdy, které jsou převládající politickou korektnostní potlačovány a neváhá je pronést nahlas tehdy, když to poslouží jeho osobní popularitě neznamená ve skutečnosti vůbec nic.
Hodnotu člověka posoudíme podle stopy, kterou za sebou zanechal. Ta Klausova je jedna z nejhroznějších.

Cena toho experimentu včetně privatizace bank (kterou dokonal věrný spoluprognostik, čti spoluhochštapler) Miloš Zeman byla 3.200 miliard korun.
Tak drazí nám ti dva pánové jsou.
I kdyby se měli smažit v pekle po celou Věčnost (spolu s Dušanem Třískou), nevidím možnost, jak by to mohli odčinit.
22. 09. 2012 | 20:49

zabetonovaná lhostejnost napsal(a):

Nepoučitelný volič. Dnes jsem byl na Karláku na docela dobré akci se zajímavými názory a alternativami-Švihlíková,Procházková,atd.. Bylo nás tam asi sto ! Co k tomu dodat ? Myslím,že máme prezidenta,jakého si zasloužíme !
22. 09. 2012 | 20:54

Al Jouda napsal(a):

Velmi dobrý článek !Téměř jako samizdat:)))))
22. 09. 2012 | 21:02

Analytik napsal(a):

Václav Klaus vynalezl hru bez pravidel a nazval ji "privatizace".
Od té doby podporuje všechny další, kteří v této hře vyhrávají.
A ty miliony občanů, co prohráli? Jejich chyba - výhru jim nikdo nezaručil!
Podporu z Hradu si zaslouží jen ti nejkřivější křiváci. Těm patří budoucnost!
Za čtrnáct dní má vyjít nový román Michala Viewegha "Mráz přichází z Hradu".
Podle sobotní MFDnes by to nemělo být počteníčko pro Klausovy fanoušky ;-)
22. 09. 2012 | 21:12

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Žáku,je znát, že jste byl politikem a z Vašeho článku jsem pochopil, že:
> nemáte rád p.Klause
> srovnáváte spotřební daň na alkohol u nás a ve V.Británii a při tom zcela zanedbáváte rozdílnou výši průměrných příjmů. Takže černý alkohol se u nás vyplácí prodávat řádově výhodněji než ve V.B.
> p.Klaus už není předsedou vlády několik volebních období, pravidla kolem alkoholu mohly od té doby změnit pravicové i levicové vlády. Těžiště ale není v pravidlech, ale v nedostatečném stíhání výroby a prodeje nezdaněného alkoholu což je jednoznačně dáno panující korupcí ve všech výnosných oborech lidské činnosti v ČR. Ostatně trestnost černé výroby lihovin byla odstraněna až před dvěma roky, údajně na návrh poslance Pospíšila.
- kritika plošného zavedení částečné prohibice je naprosto oprávněná. Renomovaní výrobci, jejichž sdružení má 81% trhu s lihovinami jsou už nyní schopni dohledat kde, kdy, jak a z jakých surovin byla příslušná láhev vyrobená a také z jejich lahve se nenapila žádná oběť metanolu. Jinak řečeno, stačilo vyhlásit prohibici na pětinu výroby a ušetřit si obrovské škody českým likérkám i v zahraničí - a efekt proti otravám by byl stejný.
22. 09. 2012 | 21:16

Maximus napsal(a):

Řekněme si to jinak a na férovku! V tomhle státě a této zemi je neskutečný bordel a korupce, sahající do těch nevyšších míst! A jedou v tom skoro všichni politici resp. ze všech zavedených stran! Vím o čem mluvím, ale raději budu mlčet, jistí lidé už mají moc peněz a moci a mohou si dovolit úplně všechni. Člověkuje ztoho na zvracení.....
22. 09. 2012 | 21:17

Glosator napsal(a):

Pokud by Václav Klaus měl stejnou moc, jako Vůdce, vyvolený Prozřetelností, mohl byste mít pravdu. Myslím ale, že by stát v takovém případě fungoval o moc lépe, něž dnes!
22. 09. 2012 | 21:21

resl napsal(a):

Je to v zákonech, jako vždy a kdo je dělá ? Češi. Přece nebudeme kopírovat nějaký blbý imperialisty. To co uměj voni, umíme taky. A tak náš hradní zloděj se svými nesvéprávnými kumpány, začal dělat pořádek u nás. Bez pravidel, to přece vyřeší trh. A občani ? Ti to zaplatí.
22. 09. 2012 | 21:24

Lex napsal(a):

Na jiném portále jsem k problému dneska napsal tohle:
"Překvapuje mě na celé věci, stejně jako asi většinu uvažujících, řada skutečností. Tak kupříkladu, když vyšlo najevo, že v Polsku se posypová sůl v obrovském množství používala do masných a jiných potravinářských výrobků, dověděli jsme se, že česká strana nemůže vyhlásit zákaz dovozu ani jen polských masných výrobků, protože k takovému rozhodnutí je oprávněn jen unijní orgán. A to proto, že nikdo nezveřejnil do kterých konkrétních potravin a od kterých výrobců se ta sůl dostávala, a polská strana odmítla takové informace sdělit.
Rup ty šraky, v Česku se objeví v kvitu metyl a umírají lidé, ale nikdo neví, v jakém alkoholu a zda jsou ty dryáky vůbec předmětem exportu (jsem přesvědčen, že oficiálního v žádném případě, tam musí mít ty dodávky ony „rodné listy“, které ty od oficiálních výrobců odjakživa mají, podívejte se na zákon o lihu, už jsem tu na něj dával odkaz).
A Slováci a Poláci si individuálně vydají zákaz importu veškerého alkoholu z Česka k nim.
Neskřípe tu něco?
Česká strana vyhlásí zákaz exportu (jinak by to udělala EK). Ta česká strana (vláda) nemůže nemít informace, jaký konkrétní alkohol (padělané etikety výrobců, kterých – určitě ne velkých oficiálních, jaké lihoviny konkrétně podle názvu i podle druhu balení) byl původcem těch otrav. Vláda nemůže nemít jistotu, že se to netýkalo výrobků EXPEDOVANÝCH z plzeňského Božkova, z karlovarské Becherovky, z Granette Starorežná Distilleries viz prohlášení na jejich stránkách (odkaz tu nedávám, aby komentář nebyl sežrán systémem, klidně si zadejte jen název společnosti), vizovického Jelínka, možná dalších oficiálních exportérů.
A namísto zákazu individuálního vývozu přes hranice (jak se ve skutečnosti ten pančovaný šmejd vozí) vydá vláda zákaz exportu, který postihuje právě ty oficiální exportéry. Jsem přesvědčen, že tohle si český stát, pokud ony výrobce neodškodní, ještě odskáče v arbitrážích. Totéž se týká (silných) prodejců, kteří museli stáhnout z prodeje lihoviny, zejména od oněch výše zmíněných výrobců a z importu, od nichž mají veškerou dokumentaci původu a nezávadnosti. Jak si budou ti velcí výrobci oceňovat škody na renomé svých výrobků u odběratelů v zahraničí, na to si ještě počkáme. V každém případě ale zákaz jejich exportu je obrovským obchodním skandálem. Srovnatelným snad jen s prohlášením obermamlasa z božího dopuštění tehdy (v roce 2001) ministra obrany Jaroslava Tvrdíka na adresu nových českých bitevníků L 159 Alca http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/19738, které nepochybně stálo na začátku těch miliardových ztrát z jejich neprodejnosti. To už tu ale nebudou Nečas, Kalousek, Bendl ani hodný pan Heger, ti „rozpočtově odpovědní“."
Proč to tu "pastuji"?
Protože v hlavních rysech s názorem pana Žáka nemohu nesouhlasit.
Ale v tom, co jsem tu napsal, se lišíme zásadně.
L.

Karel Mueller
Příteli milý,
přišel jsem tu jen zcela výjimečně, tenhle portál už mě dlouho nezajímá, asi víš proč.
Ale když jsem uviděl Tvé jméno, pookřál jsem, "monumente" serióznosti, moudrosti a zdravého rozumu.
A už zase odcházím.
PS
Rád bych viděl Tvé jméno na http://vlkovobloguje.wordpress.com/
Patříš tam, "ako riť na šerbeĺ", jak říali moji milí "hutoráci" po dobu mojí vojny v Prešově.
22. 09. 2012 | 21:28

oden napsal(a):

Kdyby V.Klaus šel do domácího vězení k panu Pehe,ten by mu udělal brainwashing.Ale to je jen jedna z možností.
Letošek mám v paměti takový něčím poznamenaný celý. Nejprve pro mne nezvykle slabá zima v Praze a okolí.Pak léto-jó i ne. Pak pár dní horka-rekord 40 stupňů padnul.Šel jsem přírodou a pozoroval,jak je letos příroda tichá.Bez hub a švestek.Ptáci,cvrčci,ryby ne nad vodou-vše zticha.Pak jakoby kopla kopytem zdechlina-ta hromadná otrava.EU-jó i ne.Pak ne.Jakoby zde byli všichni a všechno něčím udoláno,umořeno-takovým nějakým 100x nic by umořilo osla.Ale květen kupodivu byl výjimkou ve všem.
Palivové články jedou ve výzkumných projektech jako za časů kdy o nich před padesáti léty psávala pionýrům Věda a technika mládeži.V.Klaus jede jako před dvaceti léty,stále.M.Zeman znovu po spoustě let s čákou.Tak snad byl i ten V.Havel opravdu prorokem s jeho pojmem "hnědá technokracie" a "totalita"?
22. 09. 2012 | 21:30

Glosator napsal(a):

Dodnes si živě pamatuji, jak místopředseda vlády, odpovědný za legislativu, kamarád Kalouska a advokát Šťavy Jan Kalvoda opakovaně v polovině 90 tet tvrdil, že k zabránění korupci a rozkrádání úplně stačí tehdy existující zákony.
Pokud by soudy fungovaly tak, jak mají, byla by to dokonce pravda. Ale už tehdy mnozí lidé říkali "u nás se musí vše napsat do zákonů natvrdo tak, aby si to soudci nemohli vykládat, jak chtějí."
Je zajímavé, že za tunelování skončil za Zemana před soudem jen Svoboda a Snopková, ač prakticky stejných případů musely být desítky. Úplně první mě známý případ byla kauza JZD Slušovice - firma Beta z roku 1991! Havel už tehdy na něco kolem Slušovic poukazoval, ale nejasně.
22. 09. 2012 | 21:37

nepoučitelní diskutéři napsal(a):

Pane Resle
jelikož se statisky strukturované podle kritérií, jak je zveřejňovalo říšské ministerstvo propagandy dnes nesestavují a ze zákonem daných důvodů sestavovat nemohou, je vaše tvrzení, že ty zákony dělají Češi vydloubané palcem z nosu.
22. 09. 2012 | 21:40

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane žáku,
v čem je rozdíl mezi británií a námi? británie není národ zlodějských bolševiků. socani se rádi srovnávají se skandinávií, británíí a podobně. přitom daleko realističtější se srovnání s ukrajinou nebo tatarstánem. takže, zanechte toho srovnávání. je naprosto nesmyslné. je jedno, jestli tady bude na prodej alkoholu licence nebo ne. socan si cestu vždycky najde.
22. 09. 2012 | 21:45

Glosator napsal(a):

to Lex
Pokud máte pravdu, tak vláda měla nechat EU, aby ten export zakázala ona. A byl by pokoj, bylo by to na ní!
Ale nezapomeňte, že problémem bylo dodávání pančovaného alkoholu v originálních lahvích s originálními nálepkami.
Nebo třeba přelévání alkoholu do originálních lahví v hospodách a stáncích.
22. 09. 2012 | 21:48

melčákova pohanka napsal(a):

Hovene,vy jste nenapravitelný hlupák či placený provokatér a žádný nick na tom nic nezmění !
22. 09. 2012 | 21:50

oranžáda obecná napsal(a):

nechápu, jak může autor srovnávat situaci ceny alkoholu u nás a v Británii, taktéž výši spotřební daně. Zato chudáček zapomněl srovnat kupní sílu u nás a v Británii. Ovšem, když se hledá klacek na Klause a vládu, bolševik Žák ho nemá problém najít...
22. 09. 2012 | 21:51

dalimír napsal(a):

Dobrý večer ano arbitráže budou následovat jako na běžícím páse ,to je jasné ! Advokáti budou zase bodovat ! A o tohle přece pánové v tom kapitalismu jde ne? Já mít tu moc už v česku bylo všechno znovu znárodněno !Jinak nikdy nezkočí ty mafiánskojustiční tahanice ! Věčná škoda ! Komunisté si neměli nechat vytrhnout taktovku z rukou a za každou cenu zachránit v česku socialismus ! Byl zde určitý řád a stabilita ,hlavně klid na práci a jistota ! Jak se ted s toho sajrajtu dostat ? Jak jsem již psal ,chce to nového vůdce občanské revoluce ,něco jako byl Ernesto Če Gevara ! Už nikdy takové lidi v politice jako byl ruský Gorbačov ! Dl.
22. 09. 2012 | 21:56

mb napsal(a):

vůbec ste ho neměli zvát do OF ... a pak jste ho měli nějak účinně třeba i ne elegantně zlikvidovat ... ale už bylo pozdě ...

Jeho povinností však je nastavovat pravidla tak, aby se občané mohli s únosnou mírou rizika spolehnout na služby, které jim podnikatelé nabízejí. Hru na volném trhu totiž vytvářejí právě pravidla. Ta nejsou tím, co tu hru kazí, jak se domnívají čeští rychloliberálové, ale vytváří. Fotbal bez pravidla o ofsajdu už není fotbal.

Klaus a bohatí a mocní chtějí taková pravidla, aby vyhovovala právě jim jim jim a jenom jim ... to je klausova maradonova božská ruka apod ...

klaus pravidla nikdy nerespektoval a ani do budoucna respektovat nebude ...

... njn ... stane se ...

Václav Klaus se za celých 20 let v české politice nepoučil

nepoučil nepoučil ... horší je že se nepoučil český národ ... a nepoučí a nepoučí a nepoučí ...
22. 09. 2012 | 22:04

oranžáda obecná napsal(a):

to je ta bolševická logika......za vraždu nemůže vrah, ale stát.... protože vrahovi, magorovi, ve vraždě nezabránil. Logika hodná Zaorálka, Sobotky, Pehe a Žáka...
22. 09. 2012 | 22:07

Lex napsal(a):

Glosator
Vy víte víc, než my jiní, obyčejní? Vy víte, v jakých obalech a s jakými doklady a na jaké další dokumenty se ten alkohol pašoval? Sem s tím, sdělte nám to sladké tajemství. Já (bloud) žiju v (asi mylném) přesvědčení, že likérky mnou jmenované (které jiné ještě OFICIÁLNĚ exportují?), a které jsou především, pokud se nemýlím, v rukách zahraničních vlastníků, mají dodávky pro export v naprostém pořádku. Nebo ne? Myslíte? Myslíte, že ONY exportují pančovaný alkohol? Sancta simplicitas!!!
Pokud šel ten metyl do zahraničí, tak přes "zelenou", resp. v rámci volného pohybu osob, zboží a služeb v dodávkových automobilech po silnicích mimo jakýkoliv státní dohled, nikoliv prostřednictvím celní správy, která je správcem spotřební daně.
Ještě něco?
L.
22. 09. 2012 | 22:09

melčákova pohanka napsal(a):

Oranžáda. Že by hoven a jeho nový nick ? Nevěřím,že může příroda vyprodukovat dva hoveny!
22. 09. 2012 | 22:11

mb napsal(a):

Václav Klaus měl za úkol garantovat privatizátorům, aby se nažrali a v další linii finančníkům, aby získali věčná práva k ždímání obyvatelstva. Pro prosté utloukače much neměl žádné slitování.

nesmírně aktivně podílel nerozeznáváním původu peněz a zhasnutím při dělení kořisti.

Pan prezident nikdy nebyl geniálním ekonomem za kterého se (vyjma jiných rolí) přestrojoval, jistě by jej ale bylo možno přirovnat k profesoru Moriartymu, géniovi zločinu. Nebo k Felixi Krullovi. Hochštaplerovi.

Hodnotu člověka posoudíme podle stopy, kterou za sebou zanechal. Ta Klausova je jedna z nejhroznějších.

(otázka je, zda se to někdy nějak projeví pro Klause přímo či zda se mu to někdy nějak vrátí (osobně), že mi se v tom budeme ještě dlouho plácat je zřejmé)

njn
22. 09. 2012 | 22:14

Lex napsal(a):

oranžádo,
mohla byste nám sdělit, proč stát do doby než byla přijata novela zákona o bankách a byl zřízen fond pojištění vkladů, a u České sposřitelny ještě šest měsíců potom, sanoval střádalům ztráty, které utrpěli na svých úsporách ve zkrachovalých bankách?
Prozradím Vám to. Protože dohled nad činností těch bank ze zákona vykonávala Česká národní banka.
Víte (nevíte), kdo ze zákona odpovídá za hospodaření s lihem (provádí dohled, kontrolu, spravuje spotřební daň?) Stát.
Tož tak nějak, než zase začnete s vraždami.
L.
22. 09. 2012 | 22:18

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
je všeobecně známo, že socani kradou, ani poledne nedrží. například uplatky za gripeny - 2 miliardy. špína už vyplouvá na povrh. rychle si zapěte uši, to přeci slyšet nechcete. čssd jsou čistí jako křištál.
22. 09. 2012 | 22:33

kormoran napsal(a):

Lex napsal Herr Muellerovi: "Rád bych viděl Tvé jméno na h
ttp://vlkovobloguje.wordpress.com/:

Pane Lexi a mohl bych taky navstivit onu zarudlou partu v zemljance (nikoliv) 'zednaru' , ale zhrzenych 'zedniku' taky?

Ne , ze bych vas nerespektoval , ale pouze 'vyvetral'!)))
22. 09. 2012 | 22:33

melčákova pohanka napsal(a):

hoven. Nesuďte podle sebe jiné. Já to mám jinak-nerozlišuji lidi podle barvy dresu,ale podle charakteru !!! Vy nejste schopen změnit úhel pohledu ani,když vaši spoluobčané umírají ? To jste,tak hloupý či cynický ?
22. 09. 2012 | 22:48

Karel Mueller napsal(a):

Lex:

Ahoj příteli,
mám radost, že jsi se po dlouhé době objevil. Patřil jsi mezi několik lidí, kvůli kterým mi stálo za to sem chodit.
Určitě Vás navštívím :-), zatím srdečně zdravím Tebe, vlka i další ze staré party.
22. 09. 2012 | 22:51

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
naši spoluobčané nezačali umírat až nyní. umírají neustále. i za komunistů umírali rukama vrahů. proč bych měl měnit postoj? samozřejmě to odsuzuju. a samozřejmě jenom debil z toho může vinit vládu.
22. 09. 2012 | 22:52

kormoran napsal(a):

)))))))))))))
22. 09. 2012 | 22:53

Lex napsal(a):

kormoran
Nepřísluší mi odpovídat, zda ano nebo ne. Jde o "vlkův" soukromý prostor, kde se jednoznačně vyjadřuje, že je přijímán jakýkoliv názor, pravicový, levicový, středový, jen nesmí jít o útok na autory a o další podlosti.
Mám za to, že se kormoránským drápkem nemáte šanci uchytit. Jste dost profláklá figura.
L.
22. 09. 2012 | 22:58

kormoran napsal(a):

Bohorodicko , ten smich nepatril vam , ale soudruhu herr Muellerovi , ktery se tak nahle objevil , nahle se podivil nad nahlym objevenim soudruha Lexe a nahle ho nasleduje))))
Ja se musim kakat))))))
22. 09. 2012 | 22:59

Lex napsal(a):

kormorane,
pozdě. Už to tam máte. Nic nového pod sluncem. Žel, ještě to tu předkládáte k veřejnému posouzení.
Inu, guano.
L.
22. 09. 2012 | 23:03

kormoran napsal(a):

Lex ,prave o to jde , Vy soudruzi si onu "podlost" stale vysvetlujete po svem! Proto zalezate do svych rudych der!)))
22. 09. 2012 | 23:04

Lex napsal(a):

Karel Mueller
Příteli, jen se Ti divím, že tu ještě setrváváš. V žumpě.
Přes to, že se Stejskal asi pořád ještě snaží. Marně. Jsou v přesile.
Žumpa.
Tak snad někde jinde.
L.
22. 09. 2012 | 23:07

kormoran napsal(a):

Vlko -Lexova sekta , dej nam kapital a my te kecy nakrmime.)))
22. 09. 2012 | 23:12

kormoran napsal(a):

Pane Lexi , ale ted vazne , co tam v te jeskyni po cely bozi den delate? Zvykate kozesiny a vypelichany vlk jde na lov , nebo naopak? Ci smotavate slamu do panenek - predstava vasich pol. odpurcu , ktere propichnete jehlami soustruznice Ruzeny tzv.voodoo styl. ?

Nebo se omotavate hnojem v predstave , ze je to semtex?

Ci si navlekate bile pasky na rukavy a v souladu s nacvikem si znarodnujete ubohy majetek sami sobe?

Fantasie je nekonecna , avsak primo umerna k vasim ujetym iddejim.
22. 09. 2012 | 23:28

kormoran napsal(a):

P.S. Kyklop Vlk ovce uzvani a Lex 'pravne 'plzenskym doktoratem osetri !)))
22. 09. 2012 | 23:43

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pohanka,
opozice toho jenom politicky zneužívá. je to dosti pokleslé. případům, jako je tenhle, se zabránit nedá. je to čin šílence. pančuje se mnoho let. ti, co pančují tak to samozřejmě dělají tak, aby se nikdo neotrávil. alkohol, co zabijí, napančoval dement bez mozku. stejně tak vás může takový člověk zastřelit nebo zabít na silnici.
22. 09. 2012 | 23:54

Jan Vaculík napsal(a):

S blogem pana Žáka nelze než souhlasit (jako obvykle) - tentokrát však s výhradou k poslednímu odstavci:
Pravidla jsou nastavená dobře; teď už zbývá jenom kontrolovat jejich dodržování a poctivě trestat porušování.

A tím se dostáváme k technickému problému, k otázce, na kterou bych rád někde viděl odpověď: Lze kolky (ca přijatelnou cenu) padělat tak, aby to ani odborník nepoznal? Pokud ano, tak jsou kolky zbytečné a musí se hledat jiný systém. Pokud ne, tak by vyřazení závadných lahví (a vysledování jejich cesty) měl být vcelku krátký proces.

Hašení požáru na můj vkus probíhá trochu moc ideologicky a málo prakticky.
23. 09. 2012 | 01:01

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
dobrý pozdní večer. Vaše vstupy si vždy rád přečtu, je nad čím přemýšlet, případně polemizovat. Ale hovořit tu o žumpě mi připadá nepatřičné: pitomce najdete všude, ať už patří k nazorovému proudu nalevo či napravo.
Zavítal jsem párkrát na Vlkův blog, a právě nad vaším jménem tam se trochu podivil: že vás těší setrvávat v tom spolku, kde si všichni monotónnš medí, jak oni jsou chytří a všichni ostatní blbí?
Diskuse mezi lidmi výhradně shodného názoru: stojatá voda, zbavená všech myšlenek, ve které kvasí už jen samolibost pana domácího.
23. 09. 2012 | 01:23

pamětník napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):
"případům, jako je tenhle, se zabránit nedá." Mnohým se dalo důslednějším monitoringem trhu.
23. 09. 2012 | 01:28

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
"stojatá voda, zbavená všech myšlenek, ve které kvasí už jen samolibost pana domácího." Výstižné a přesné. Salónní remcalové se poplácávají po zádech.
23. 09. 2012 | 01:41

antipolitik napsal(a):

Co je vlastně "politik"? navíc typu Klause? Je naprosto bezpodmínečně nutné skončit se systémem politických stran!!! Nesmíme si už proboha nikdy myslet, že jakýkoli politik pociťuje vůči svým posluchčům či voličům ty city, které před nimi často a rád v médiích předestírá! Například v soukromí generál de Gaule považoval svoje spoluobčany za nemyslící telata, Hitler je před Rauschningem a Speerem označoval pouze za nemyslící masu a potravu pro děla, Musoliny za boží hovádka, Lenin a Stalin o svých občanech hovořili pouze jako o energeticky výkonné sociální hmotě, Američtí prezidenti v občanech vidí jen masu voličů, kterým příroda poskytla nohy jen proto aby se volební formuláře mohly při patřičném využití sdělovacích prostředků dostat tam kam mají! No a my zatím jen pasivně přihlížíme z polotmavého hlediště našich životů na jejich někdy až šílené konání!! To je náš trapný svět! Vše toto je dáno a umožněno našimi penězi, bez nich by nikdo z nich nebyl nic, toto je třeba si uvědomit!! Stát jsem my! ne oni!! Tržní hospodářství podle přání a mnohaleté usilovné práce páně Klause je totiž v ČR pouze koncetrovaná a bezohledná nadvláda silných nad slabšími, která nutně musela vést v katastrofu-vždy se tak stane, je to v podstatě při takovémto systému více méně "snad brzda-doufám" absolutního ovládnutí poddaných!
23. 09. 2012 | 06:56

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Vlkovo je rozkročeno přes střed až doprava?

ha ha ha :)))))

Nikdy jsem nechápal, proč tam Carlos a Jepice dělají fíkový list pro zdání plurality a LEX pro zdání rozumu.
23. 09. 2012 | 07:45

Pepa Řepa napsal(a):

Autor
Inu, pane Žáku
Starého psa novým kouskům nenaučíš.
Dyť to znáte, vy, já i Klaus.
Co si budeme povídat.

Lex
chloubo právní vědy, nechcete to tady vzít "na vedlejšák"?
Vedlejší angažmá. Lex j.h.
Někdy jsou tady takové pitomosti, že jeden žasne. Chce to právní osvětu.
Třeba něco o zákoníku protlačeném pilným mravencem Pospíšilem před dvěma lety.
Musíte na něj přece narážet.

Tady bývá větší sranda. Pravda, spíše bývala.
Teď je to souboj o to, zda je větší blb "levoun" nebo "pravoun". Od kolébky.
Copak u Vás, tam je jasno. Jsme jedné krve ty i já.
Franta dodá pugéty, jak to Lojzík pěkně Kalouskovi nandal.
No, že by to bylo bez napadání? Možná Baghíry.
To Vás baví?
23. 09. 2012 | 08:23

Veni, vidi, vici napsal(a):

Jedním z nejděsivějších příkladů tzv. trhu s přívlastky je dvacetiletí Rádia 6. Stádo turů přivázaných směrem ku žlabu, zaplevelujete zadní éterový prostor, dennodenními bludy, mystifikacemi, bláboly a já nevím čím ještě. Kamarádský veřejnoprávní žoldáci zde pod penzí, z důvodů pravdoláskovských, se zločineckým způsobem brání konkurenci. Nikdo slušný není schopen je staříky a stařenky poslouchat. Lid je neposlouchá, vláda je platí a oni ještě drze haní státní zaměstnance! Občané! Tímto směrem máte jít ošetřit veřejnoprávní zdroje!!! Ukázat tvrdou tržní pěst! Miliony tam jícnem vstoupí a výstupným odpadním orgánem vystoupí! Co z toho máme, my plátci poplatků? Parlament musí z lidu sejmout tolik trýznivé finanční břemeno. Prosím, volán, žádám vás parlamente, vládo, prezidente, nechť všechny poplatky s jakýmikoliv přívlastky jsou zajištěny z rozpočtu! My je chceme platit, ale musí projít přes naše zastupitele v schvalujícím procesem. A vy pane Václave Žáku, vy jděte do tržního procesu a odtamtud útočte na stání spolu pracovníky jak chcete! Jděte si zkusit jít "s kůží" na trh.
23. 09. 2012 | 08:34

spravedlivý ODSák napsal(a):

Veni, vidi, vici

Čoveče, brzo ráno a vy už jste nalitej! Jaké kapky pán užívá?
23. 09. 2012 | 08:49

Pepa Řepa napsal(a):

RATATA BUM
Temným lesem
hordy
vlků
A před nimi
hop
skok
hop......
.....výstraha
černým psům
co byli
jsou
co budou
Ať přijdou!
Jejich vina!
Ať z nich zbudou
rozbité kosti
krev
a žluč
jedy a zlosti
žlutá slina
a černý chlup
a trouchnivina

Ratata bum, rozkročeni v zelí
:-)
23. 09. 2012 | 08:50

Pepa Řepa napsal(a):

...... přes střed až doprava
23. 09. 2012 | 08:56

spravedlivý ODSák napsal(a):

Přišla na nás kapitalistická doba nová
a s ní se objevil podnikatel Pepík z Řepova
kde co vidí ukradne a všechno žere
bežte mi s ním do zadele!

Pepík je už po ránu lihem nasáklý
prská a píše nesmysly jak Standa Devátý
je to tím, že jeho pravicová garda
udělala z něj hladového leoparda.

On miluje svoji Ó Dé Es
nevadí, že ta smrdí jako starej pes.

Velkopodnikatel s hajzlpapírem Pepa
nemá kšefty, lidé chodí sr.t do lesa!

Ale Pepa po očku kouká po církvi
že by se s flanďáky spolu zcinkli?
Nyní chodí Pepík znovu do kostela
a přizpůsobil a je nyní Matka Tereza!

Dostanou od Kalouse peníze tito noví svatí
a obyčejní občané přes záda latí a tím plány revanšistů zhatí!

Pepo, nakonec otázka z Cimermena, je ty zima?
23. 09. 2012 | 09:13

oranžáda obecná napsal(a):

spravedlivý ODSák.......zřejmě jsi požil a zmizelo ti pár vintů z hlavy. Jako dítě...
23. 09. 2012 | 09:25

jarpor napsal(a):

Jan Vaculík

Dovoluji si připojit se k Vám v tom, že v hodnocení Klausova výroku k "prohibici" má autor pravdu.
"Nejchytřejší ješita" se ustřelil... jako ostatně se to může stát každému... teď jde jen o to, za co všechno bude tento člověk Klaus zase moci ... i díky tomuto ústřelu....

To ostatní autorovo - je na polemiku.
Kde je ta hranice mezi "přiměřeným rizikem" nad kterým má stát držet v zájmu občana ruku, ten státní dozor, ta jistá garance... a kde už je to "nepřiměřená ochrana" občana, jež z něho ovšem může de facto dělat tupce, který se nenaučí vlastnímu uvažování do čeho jít a do čeho nejít... komu své peníze svěřit s vidinou čehosi... a komu je prostě nesvěřit, i když je mu vykládáno, jak je to pro něj výhodné... a jak ta vidina se změní na skutečnost...
Tu hranici, mezi přiměřenou garancí státu na straně jedné a "voděním" občana za ručičku na straně druhé... dle mého může každý vidět trochu někde jinde...

K Vašemu :
"Zavítal jsem párkrát na Vlkův blog, .... kde si všichni monotónnš medí, jak oni jsou chytří a všichni ostatní blbí?
Diskuse mezi lidmi výhradně shodného názoru: stojatá voda, zbavená všech myšlenek, ve které kvasí už jen samolibost pana domácího."
jen dodám :

Vystihl jste tamější prostor naprosto dokonale.
Já jsem jeden z těch tří, jež byli a jsou zabanováni a jimž je tamější prostor zapovězen... to vše za mé polemiky s jedním samolibým katastrofikem, s Vlkem, "který má vždy pravdu"... a jakýkoliv jiný názor se mýlí, když není hned hloupý a pitomý /jako jeho nositel/... za polemiky, jež měly počátek zde...

Jen jednou mi to zabanování trochu vadilo - to když se tamější majitel prostoru Vlk chtěl vsázet, že určitě těsně před krajskými volbami bude s Ráthem "exemplární soud"... samozřejmě pod taktovkou Vlkem nenáviděné "famiglie", která to vše kolem Ratha "managuje". I ten soud...
Proti té "stoprocentní" Vlkové predikci jsem se chtěl s ním vsadit... když všichni tamější Vlkovi obdivovatelé souhlasně a obdivně svému guru "poklepávali" na rameno, jak je ve své předpovědi skvělý...
Asi budu sledovat, zda se k té "stoprocentní" předpovědi dění před krajskými volbami znovu přihlásí a připustí, že se mýlil...

Hezký den
23. 09. 2012 | 09:50

veverka napsal(a):

Klaus je v podstatě zločinec,který nechal vědomně rozkrást tuto zemi tou nejhorší slvoločí. Že to balí do hávu keců o volném trhu a naivní blbečkové mu to žerou je jiná věc. To samé ty jeho pindy o globálním neoteplování. Klause podporují jen dva druhy lidí. Zloději a podobná havěť,kterým volnotržní džungle "pracovně" vyhovuje(těmto je ideologie volného trhu ukradená,podporují to jen proto,že se jim v tom dobře šmelí,podvádí a krade,protože malej slabej stát je pro zloděje ráj) a naivní jednodušší troubové,kteří se bojí složitosti světa a aby se z toho nezbláznili,tak se rozhodli VĚŘIT ve volný všespasitelvý trh.Je to vlastně taková sekta zoufalců. Bohužel oba dva tyto druhy lidí jsou v ČR velmi rozšířené.
23. 09. 2012 | 10:08

mb napsal(a):

veverka napsal(a):
Klaus je v podstatě zločinec,který nechal vědomně rozkrást tuto zemi tou nejhorší slvoločí.

... horší je, že třeba na novinkách ... kde kritizoval eu ... má opět plusové body ... DOKÁŽE LIDI UTÁHNOUT NA (vágním) NACIONALISMU JAKO NA VAŘENÉ NUDLI ...

je to škoda ... a lidé jsou tedy hloupí / jednodušší ...

vše zapomenuto /všechny klausovy přešlapy, zvěrstva a zhůvěřilosti/ ...eu a bruselští eurobyrokraté jsou nepřítel ...

... njn, stane se ...
23. 09. 2012 | 10:32

Pepa Řepa napsal(a):

spravedlivý ODSák
inu zrod velkého básníka v přímém přenosu.
Že by druhý Maximus?
Talent se nezapře.
Mezi námi. Krad' bych až bych brečel.
Psssssssssst.
reCaptcha chce: court. oreujec
Že by Vaše ctěné jméno?
23. 09. 2012 | 10:47

český maloměšťák napsal(a):

Stát zde v žádném případě není od ničeho jiného, než aby živil mě a mé kumpány.
Vše ostatní je nadstandard.
Servus.
-----------
Kvalitní blog. Však osvětově marný. Ve vztahu k tkzv. manifestní liberální pravici.
P.S. o víte , že " liberálně konzervativní" akademie CEVRO žebrá o dotace ?
Ne ?
Též úsměvné....
23. 09. 2012 | 10:49

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro český maloměšťák
To je pro pravičáka naprosto normální, on musí vládnou hlavně proto, aby se přiživil


„Z Mladých konzervativců zelení aktivisté. Za státní“
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=746920

A nikdy se nestydí
23. 09. 2012 | 11:04

mik napsal(a):

Klaus za par mesicu konci bohuzel cesky nacionalismus pred 5 lety byl tak silny ze nekteri cesi jeste Klausovi tleskali za jeho porusovani ustavy a antievropsky pristup Svejnar tenkrat nebyl spasitel ale CR se mohla vydat zcela jinym smerem a dnes nebyt statem ktery je mimo deni EU ktery je na okraji veskereho zajmu a je vniman jako rebel ktery ovsem nesedi u jednoho stolu ale presednul si k jinemu,,Bohuzel vyjadreni zapadnich medii ze Klaus je pro CR nestestim se ukazalo zcela pravdive a je velikanska skoda ze ze humanista Havel nedokazal mit tolik sily aby tohoto podprumerneho rusky orientovaneho prognostika zanechal v prognostickem uradu a nepomohl mu se vysplhat az na Hrad Za vsechno co se dnes deje v CR Klaus pochopitelne nemuze ale zklamal jako ministr financi podilel se na rozdeleni Ceskoslovenska vyznamnou merou a jako premier se pak uz jen s Havlem hadal dnes jako prezident ktery ma pred sebou par mesicu jen ukazuju svoje ego a misto aby se treba ihned vyjadril k situaci s metylalkoholem a treba dalsim dulezitym denim v CR tak vyklada neco o konci EU a konci demokracie,,Dokud si lide neuvedomi ze lepe aby na vse dohlizelo 27 statu a slojednim smerem nez ceska zkorumpovana sklupina zbohatliku co vlastene jen v 89 otocila kabaty naruby nic se v CR nezmeni a bude cim dal hur Stale plati a bude platit kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a nacionalismus ? Svycarsko z CR nemohlo byt ani v 68 a to nebylo vyrabovano narodni bohatsvi a zapad mel otevrene dvere dnes Svycari omezuji pracovni povoleni a ani lide pracujici a zijici v EU to nemaji jednoduche a radeji ceske obcanstvi taji je dulezite zvolit proevropskeho prezidenta ktery bude prosazovat plnohodnotne zapojeni do EU tedy podepsani fiskalni dohody a prijeti eura,,,
23. 09. 2012 | 11:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat.., Klaus je v podstatě zločinec.., no nekupte to, to se vám to včíl kecá sockomové. Co takhle to zkusit za gustáva či klémy, hrdinové narudlý ...
Veselé krizování, dám francouzáka ...
http://img.ahaonline.cz/img/18/article/1078534_gustav-husak-leonid-breznev.jpg
23. 09. 2012 | 11:18

Sláma napsal(a):

Spotřební daň na 1l čistého alkoholu je ve Spojeném království ve výši 26,81 GBP (zdroj: HM Revenue & Customs). Při kurzu 31 Kč za GBP to odpovídá 831 Kč. U nás je 285 Kč za 1 l čistého alkoholu.
Takže, když porovnáme kupní sílu, u nás je spotřební daň za alkohol zhruba na stejné úrovni jako ve Velké Británii. Přesto se v Británii alkohol nefalšuje. Prostě jen tam je větší pořádek.
Pan Žák to vystihl naprosto geniálně. Bez pravidel nemůže existovat ani fotbal, ani trh.
23. 09. 2012 | 11:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 09. 2012 | 11:39

Sláma napsal(a):

Skutečný předseda Kalousek se ve všem inspiruje Bulharskem. Máme proto co dohánět. Spotřeba tvrdého alkoholu, přepočtená na čistý alkohol, je v Bulharsku 4,14 l, u nás jen 3,59 l!
23. 09. 2012 | 11:40

Sláma napsal(a):

jarpor napsal: "Kde je ta hranice mezi "přiměřeným rizikem" nad kterým má stát držet v zájmu občana ruku, ten státní dozor, ta jistá garance... a kde už je to "nepřiměřená ochrana" občana, jež z něho ovšem může de facto dělat tupce..."
Jarpore, my to máme ulehčeno. Pokud bychom chtěli hledat tu hranici, měli bychom se inspirovat u států, které zcela prokazatelně prosperují a kde se lidem dobře daří. A pokud možno, nehledat inspiraci na Balkáně nebo v Orientě, jak dělá Kalousek!
Inspirujme se Severní Evropou, která i přes ekonomickou krizi prosperuje. Inspirujme se zeměmi, jejichž ekonomika roste. Jak jednoduché!
23. 09. 2012 | 11:44

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Sláma.
A ta pravidla si musí nastavit sami hráči, aktéři trhu, či občané a to taková, která budou většině vyhovovat a proto je budou respektovat.

Pravidla vnucená různými Nečasy a Kalousky nebude stejně společnost respektovat a fungovat stejně nebudou. Musí to prostě začínat demokracií, aby občan akceptoval systém a vzal jej za svůj a podporoval.
23. 09. 2012 | 11:54

vico napsal(a):

Článek autora je natolik skvělý a argumentačně dostatečně "profutrovaný", že jsem byl upřímně zvědav na diskuzi, která by se snad mohla úrovní článku trochu nakazit.

Ani náhodou!

Znovu se tak potvrzuje názor, že velká část aktivních nicků připomíná zastaralou ruskou raketu středního doletu Scud.Po startu již bez možností daších korekcí. Zdejší diskutérští Scudi sebou praští vždy tam, kde byli před šedesáti lety vykopnuti na balistickou dráhu.

Žák se marně snaží. Může argumentovat jak Cicero, ale zde to řachá pořád na stejná místa.

Klaus je prostě nejlepší prezident, jakého jsme kdy měli a ministr Řebíček alespoň nevypadá jako Lenin nebo Kim Ir Sen.

Kim Ir Sen, Kim Ir Sen

je to pravda

nejen sen.

Pavor nocturnus po ČEZku.
23. 09. 2012 | 11:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nihil novi a furt to jede a pojede i kdyby se sockomové na srpíčky a kladívečka stavěli.
Dám Cicera.
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215476_1665505558938_1276234308_31320608_183240_n.jpg
23. 09. 2012 | 12:25

xxx napsal(a):

To kormoran:
"Ryba smrdi od hlavy" a malokdo v CR nevi, kdo je hlavou CR.
Malokdo take nepochopi, jaky je rozdil mezi privatizaci podle Margaret Thatcherove: "Privatizace za absence prisneho zakona a tvrdych trestu za jeho porusovani a obchazeni" a "privatizaci" jejiho "zaka",VK - tedy "zhasnutim", "utekem pred pravniky" a "trhem bez privlastku" ! Jen rudomodri smoulove, kteri jsou schopni i uverit, ze UV KSC zalozil Prognosticky ustav, ridil jej a kadroval jeho pracovniky /dokonce svym IV. oddelenim, ridicim StB/jen proto, aby mel kdo v CR zakladat "jedinou pravicovou stranu v historii CSR -ODS" a "budovat" kapitalismus. Na to musi byt clovek dokonaly idiot! Jedine, cemu je mozne verit je to, ze se VK v Neapoli neflakal a pilne studoval metody Camorry!
23. 09. 2012 | 12:42

MX napsal(a):

Pane Žáku
trochu jste mě zklamal coby absolvent techniky. Srovnávat spotřební daň v GB bez zohlednění parity kupní síly je nonsens jako bota.

Co se týká všech "chytráků", kteří chtějí vše možné vybalancovat a neustále hledají nějakou hranici toho či onoho, nezbývá než jim připomenout jisté poučení.
Měli by si vštěpit do hlavy tři věty. První je titul knihy M.Zeleného "Neučme se z vlastních chyb". Druhou větu pronesl jeden čínský léčitel. "Vy Evropané se se nás stále ptáte proč ta akupunktura tak působí, jak to vědecky zdůvodňujeme a tak dále, nám ale stačí, že to tak funguje, že to skutečně lidi léčí". Poslední rada je také prostá. Nejsme žádní solitéři v pionýrských dobách. Takže. "Po celém světě lze najít příklady srovnatelných podmínek, kde to či ono funguje dobře nebo minimálně lépe než u nás".
23. 09. 2012 | 12:56

mb napsal(a):

vico hele ale tenhle postřeh: ... horší je, že třeba na novinkách ... kde kritizoval eu ... má opět plusové body ... DOKÁŽE (Klaus) LIDI UTÁHNOUT NA (vágním) NACIONALISMU JAKO NA VAŘENÉ NUDLI ...

neni uplně marnej, ne ... ???

byť to neni nic objevneho, nic noveho pod sluncem ...

... ale ( Klausovi ) to pořád funguje ( a vychází) u české společnosti ...

... njn, stane se ...

hezký den
23. 09. 2012 | 13:02

xxx napsal(a):

To wbgarten:
Ze UV KSC zridil Prognosticky ustav, ridil jej a kadroval jeho pracovniky proto, aby mel kdo v CR zalozit "jedinou pravicovou stranu v historii CSR"
a "budovat" kapitalismus si muze myslet jen clovek ducha vyjimecne mdleho nebo idiot. Zdravim!
To jarpor:
Hranice garance statu za zdravi jeho obyvatel se da pomerne dobre vysledovat
v ZAVEDENYCH DEMOKRACIICH ZAPADU, zcela jiste ne na Sicilii nebo v Neapoli, kde "studoval" 1964 nas dnes Nejvyssi, nebo dokonce v postsovetskem prostoru a v Africe!
23. 09. 2012 | 13:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

ani bych se nedivil, kdyby za pančováním alkoholo stála čssd.
23. 09. 2012 | 13:19

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Když slyším Klausovu kritiku deficitu demokracie v EU, tak nevěřím svým uším. Demokracie v EU jistě není dokonalá, ale ta česká Klausovská „demokracie“ patří k tomu nejhoršímu, co lze v EU nalézt a Klaus by měl v tomto bodě držet hubu, jinak je k smíchu nebo k pláči.
23. 09. 2012 | 13:19

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

te, co se sam se sebou hádat nebude.
klaus má naprostou pravdu. a dle naší ustavy je ozbrojený boj proti EU naprosto legitimní. pokud vznikne federace přidám se k odboji za českou státnost.
23. 09. 2012 | 13:25

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

US senát odmítl emisní povolenky EU. špidlové dostali konečně přes hubu.(bohužel my s nima). ale možná bude kam z EU utéct když bude uplně nejhůř.
23. 09. 2012 | 13:32

vico napsal(a):

mb : Musíme se s tímto faktem smířit :-(

Mb všimněte si zdejších diskutérských Scudů ,jak přehlížejí fakt, že jejich Guru stále ostřeji a nevybíravěji kritizuje "starou Evropu" z deficitu demokracie přerůstající v akutní ohrožení demokracie jako takové a který za posledních deset let kontinuálně umravňuje kritiky Putinovského Ruska a který má pochopení pro špecifiká středoasijských demokratur. Nenapíchal byste jim ty jejich srpíčka do análních otvorů? Já ano :-)
23. 09. 2012 | 13:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nadměrně veliký, mládeži nepřístupný tu, na rozdíl od vás nevím, co dělal, dělá a dělat bude uvksč. Já mám poněkud jiné zájmy. Od dětství. Děkuji.
Veselé krizování.
http://wbgarden.com/wbgarden%20ornamental%20garden%202.JPG
23. 09. 2012 | 13:45

mb napsal(a):

vico zdravím ... já se jen chtěl vymanit z vašeho odsudku nicků ... :-))

populaci nevyměníme ...

vždy bude někomu VK imponovat, a někomu ne ...

když dostanete doktorát ze středoasijských demokratur, tak se vám pak o to hůře odsuzují ...

já nikomu nic do análních otvorů nepíchám ...

jsem smířen se situací ... ale obecně mě to dost mrzí ( úspěch bezskrupulozniho VK v české populaci a jeho rezonance v ní...)

ale myslím, že se s tím nedá nějak moc dělat ...

vy máte nějaký praktický návrh ?

mějte se hezky / prima ...
23. 09. 2012 | 13:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, včíl jsem si teprve všim, vicoušku scude úžasný, vy jste skoro básník. Není vás škoda na přísně kapitalistickém aktuálně ?
Veselé krizování ...
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179762_275327805899282_1671485091_n.jpg
23. 09. 2012 | 13:54

vaclavzak napsal(a):

Lexi,
jestli Vaší námitce dobře rozumím, souhlasíte s prezidentem, že jde o silácké opatření. Měli byste ale vzít v úvahu, že vláda rozhodovala v situaci s neúplnou informací. V té době nebylo jasné a obávám, že to není jasné ani dnes, jestli se jedovatý alkohol nedostával do oběhu v opětovně použitých originálních láhvích. Kdyby vláda rozhodla v intencích toho, co navrhujete Vy, pravděpodobně by musela čelit arbitrážím kvůli diskriminaci.
Srdečně zdravím,
Václav Žák
23. 09. 2012 | 13:54

krajan napsal(a):

Pane Žáku,
jedna z věcí, které zásadně nesnáším, je přepočet cizí měny na koru pro podporu jakékoliv argumentace. Používá to hlavně ČT a Nova. Víte dobře, že bez uvedení souvslostí je to argument naprosto zvrhlý.
23. 09. 2012 | 13:59

krajan napsal(a):

oprava: přepočet...na koruny
23. 09. 2012 | 14:00

antipolitik napsal(a):

Komerční úspěch politika jako je "Klaus" (ono se to týká všech našich porevolučních politiků) spočívá pouze v tom, že, s pomocí médií, si o nich vytvoříme naprosto nepravdivé představy! Jsou to v podstatě neexistující osobnosti. (proč se tak děje? média ovládají totiž ti, co ovládají politiku z pozadí) No a pak těmto politickým týpkům, vytvořených médii stačí k ovládnutí mas šaškárna zvaná svobodné volby!!
23. 09. 2012 | 14:05

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Vidím pánové že se to tu hemží potomky prvorepublikové buržoasie která samozřejmě nenávidí vše co je společné a co mohlo by fungovat ve prospěch POCTIVÝCH OBČANŮ TÉHLE REPUBLIKY ! Ráno po probuzení vždy zjistím že žiji v repub. z nepoučitelným prezidentem vlastnící umazané ruce od černého trhu a to mne velmi znepokujuje nebot v lidském žití je třeba určité regulace i plánování ,bez toho to nejde ! Ruka volného trhu vše vyřešit nemůže ! To ale ekonom Klaus nepředpokládál ! Proto zde založil mafiánskou stranu ODS aby v česku budovala sociálimperialismus ! Dl
23. 09. 2012 | 14:44

ld napsal(a):

To Stejskal,

na tuto diskusi mě upozornil mailem Faust. Musím uznale přiznat a pochválit, že jste do ní v té první polovině nevstupoval a nechal prasátka ze zrcadel mihotat vůkol co libo.
23. 09. 2012 | 16:01

potížista napsal(a):

Pane Žák.
Nezmínil jste se o podivné podpoře exekutorské mafie.
Uvedu příklad:Podnikají dvě firmy ve stejné branži.Jedna firma je s.r.o.,druhou firmu vlastní fyzická osoba.Obě firmy budou podnikat neúspěšně a podají návrh na konkurz.Jak myslíte že to dopadne?s.r.o. zaplatí závazky do výše svého majetku,je proveden výmaz z rejstříku a tím je jeho podnikání ukončeno,zbývající dluhy jsou na odpis.
Jinak je to u podnikající fyzické osoby.Fyzická osoba při podnikání neručí jen veškerým svým majetkem ale i majetkem v budoucnu nabytým.Po ukončení konkurzu nastupují znovu exekutoři a vyhlašují exekuci na plat ,důchod atd.Jednoznačně to odporuje znění Ústavy.
23. 09. 2012 | 16:21

jenicek napsal(a):

Tak v první řadě je jednoduše blbost, že v GB neexistuje černý trh s alkoholem, protože tam musí mít prodejci licenci. Viz:
http://www.taxpayersalliance.com/home/2012/04/research-285-billion-lost-black-market-alcohol-tobacco-diesel-years.html
S touhle blbou argumentací tam neexistuje ani trh s drogama, ti přece ani licenci nemohou dostat:-)

A s tím nastavováním pravidel. O to se právě postarají ti poctiví na trhu daleko líp než státní úředníci, jde jim totiž o živobytí, úředníkům nejde o nic. Když se stane průser, jako dnešní metanol nebo jednosměrné cestovky, tak všichni účastníci na trhu mají problém s důvěrou zákazníků a budou se snažit ji získat zpět. A nějaký způsob si vymyslí, od svých vlastních organizací a spolků solidních podnikatelů, různých certifikátů pravosti apod.
Je ovšem slaboduché si myslet, že potom se už nic stát nemůže. Ono se vždy čas od času "něco" stane, to už je běh světa. Nic a nikdo nefunguje stoprocentně.

A speciálně H-Systém je demonstrace idiocie lidí, kteří chtěli ušetřit pár tisíc na právnících a kupovali domy jak rohlíky.
23. 09. 2012 | 17:22

Lex napsal(a):

Václav Žák
Také zdravím. Nicméně - vedle. Proč myslíte, že když si já něco myslím a napíšu to, musím s někým souhlasit, např. ausgerechnet s Václavem Klausem? Já myslím sám za sebe, já nejsem tvor stádní ani stranický, abych někoho musel ve svém názoru poslouchat. Vy ne?
Nevěřte, že v době, kdy vláda vyhlásila zákaz exportu, neměla dost informací o tom, že výrobky vyjmenovaných velkých hráčů na lihovém vývozu jsou naprosto bezpečné. Co s tím, proboha, má společného, že někde v podloudnických kruzích v domácích sítích různí šmejdi možná použili stejné láhve a etikety jako ti výrobci? Nebo si myslíte, že ti podloudníci ty flašky vyváželi i s veškerými dodklady těch velkých výrobců, že tím naplňovali jejich smluvní dodávky atd? Svatá prostoto.
Máte představu, jak se realizuje export těch velkých likérek?
Zákazem obchodního exportu oficiálních likérek nebylo čeho dosáhnout, vyjma difamace jména těch výrobců. Pokud ten panč (lhostejno zda s metanolem nebo bez něho) opouštěl naše hranice, pak v dodávkových autech někde v Těšíně a jinde mimo jakoukoliv evidenci. Ty oficiální exporty jdou via celní správa a každá ta exportní dodávka má veškerou tu dokumentaci, se kterou se dobudoucna počítá.
Správný postup vlády (ministerstva financí potažmo celní správy) měl být takový, že na připravené exportní dodávky měli naběhnout celníci a osvědčit pravost výrobků a export urychleně a plynule realizovat.
Opakuji naposled, nepleťme si plnění povinností podle zákona o lihu ze strany oficiálních značkových výrobců s ignorací těch povinností ze strany pokoutných pančovatelů tolerovanou (bojím se říci "podporovanou") ze strany státu (který na to ani vinou devastace svých základních funkcí nemá sílu).
L.
23. 09. 2012 | 18:44

jarpor napsal(a):

vico

"Znovu se tak potvrzuje názor, že velká část aktivních nicků připomíná zastaralou ruskou raketu středního doletu Scud.Po startu již bez možností daších korekcí."

No... může být... ale ani Vy nejste vyjímka. Vzhledem k Vašemu pod Pehem :

"Jo, metanol je jiný kafe. Holt zapracovala "neviditelná ruka trhu", jak nás poučují Klaus st. a Klaus ml...."

Tou "neviditelnou rukou trhu" máte na mysli určitě nijak neregulovaný, volný trh... V případě prodeje alkoholu, kde už ten kolek /páska/ na flašce je regulačním mechanismem, je úvaha o neregulovaném trhu s alkoholem - no ... vadná.
A ještě vadnější je ta úvaha v případě, kdy do regulovaného trhu zasáne kriminální počin s metylem...

Inu, ten Scud, bez korekcí ... je ve Vašich úvahách, pro mne překvapivě, viditelný...

Hezký večer
23. 09. 2012 | 18:45

Lex napsal(a):

Pane Žáku - ještě mi uniklo,
diskriminaci koho v rámci exportu máte na mysli - těch pachatelů trestné činnosti?
Čumím a opakuji - "svatá prostoto"!
L.
23. 09. 2012 | 18:50

vico napsal(a):

Jarpor : Především mějte na mysli, že i zastaralá raketa Scud může účinně zasáhnout cíl. Stane se tak tehdy, má-li ta dálkově už neřiditelná raketa "vždycky a za každých okolností pravdu." Pak zasáhne cíl. Zdejší diskuzní Scudi si právě tohle myslí a alespoň v jejich myslích vždy zasáhnou. Tím se bludný kruh uzavírá. Proč bych, když mám vždycky pravdu a vždycky zasáhnu, měl dělat nějaké korekce? Cíl je přece jasně daný - muž s koženou brašnou prostě nesmí projít - prásk, prásk. Jo, že to byl dealer nabízející výlet pro důchodce s prodejní nabídkou a obědem zdarma? Ale kdepak, byl to určitě Kim Ir Sen.

A teď vy Jarpore. Nikdo netvrdí, že náš trh i za Nečase je bez přívlastků. Jako takový, naštěstí, doopravdy neexistuje. Zato existuje v hlavách mnohých tržních komsomolců a dokonce v "hlavách hlav států"/já vím jen o jedné takové hlavě/. Pan Žák uvádí příklad s cestovkami a výšplechtů jedné hlavy státu cituji z článku autora :

" Stát tady v žádném případě není od toho, aby řešil každý individuální neúspěšný zájezd té či oné cestovní kanceláře. Stát nemůže být pojišťovací agenturou, která každému vyrovná jeho chybné rozhodnutí."

V téhle atmosféře a při těchto názorech bylo jen otázkou času, kdy dojde k nějakému průseru.

Jak nahoře, tak dole.

Přeji pěkný ...zásah.
23. 09. 2012 | 19:44

jarpor napsal(a):

vico

"Proč bych, když mám vždycky pravdu a vždycky zasáhnu, měl dělat nějaké korekce?"

Jo, když si o sobě myslíte tohle... pak si můžete dovolit to "moudré" přirovnání důsledků "trhu" s metylovým chlastem jako že ty důsledky jsou díky oné /volné/ neviditelné ruce trhu...

Já taky vím o jedné takové hlavě, která si ješitně úměrné svému věku a postavení myslí, že vše co prohlásí je moudré, tak že má vždy pravdu.
V obou případech - ve Vašem i u té hlavy, shledávám takové tvrzení jako nabubřelé a /promiňte/ hloupé... To říkám i při vědomí, že v mnohém s onou hlavou souhlasím. Zdůrazňuji V MNOHÉM... nikoliv VE VŠEM...

Když citujete to o pojištění cestovek, po pravdě řečeno, taky se ptám, proč klienti H-systému se nerozhodli stavět své příbytky "ve své režii" když věděli, že za jejich peníze jim slibuje stavět někdo jiný... proč do toho s tou "vyčůranou slibotechnou" šli...
A průser, průser může nastat ve všem, pokud se najdou takoví jako ti s tím metylem... jako že se najdou...

Hezký večer
23. 09. 2012 | 20:09

vico napsal(a):

Jarpor : Skoro mám dojem, že máte problémy, jak tu kdysi psával blahé paměti Přírodovědec, s výkladem psaného textu. Přinejmenším nedovedete odlišit ironii,hyperbolu - co je míněno vážně, co nadneseně. Snad by pomohlo vkládat více smajlíků, více uvozovek, snad kurzívu. Tolik k té vaší první větě :-)

Metylový průser je samozřejmě ryze kriminální záležitost. Ani ty tržní komsomolce, meloucí nám tu už roky o trhu bez přívlastků, který vyřeší úplně vše i metylové gangstery /neb po několika desítkách úmrtích a stovkách oslepnutí převáží nabídka nad poptávkou a metyláci tržně zhynou/, nepodezírám, že v tom mají byť jen "ideologicky" :-) prsty.

Etylový průser - tedy čistý alkohol, ale mimo celní evidenci, to už je jiná - jiná, než nám tu mele pan ministr financí Kalousek. Lihovary, které dodávají rafinovaný líh mají zřízen 24hodinový celní dohled. To znamená, že v prostorách lihovaru drží celníci stálou službu. Líh musí procházet přes "trubky" zapečetěné celní plombou. Eviduje se i tzv "dokap a odkap". A teď si představte, milý Jarpore, že přesto, a jde o konkrétní případy alespoň u nás na Moravě, se roky produkuje líh mimo celní kontrolu. Černý líh. Na spotřební dani to jsou stovky milionů Kč. ročně. Celkově miliardy. Kde asi část z nich končí? Až teď poté, kdy "metyl" bude vyřešen a přijde na řadu "černý etyl", jistě podá Kalousek nějaké hodnověrné vysvětlení, kterému jarpore uvěříte.

Jestli tu byla řeč "pod Pehem" o zpančovaném státě, neměl jsem důvodu na rozdíl od vás bouřlivě nesouhlasit. Neomylný se ovšem zdaleka necítím, naopak /pozn. míněno zcela vážně/.
23. 09. 2012 | 20:55

vico napsal(a):

Doplněk : Míněn černý líh z lihovarů se zřízeným stálým celním dohledem.
23. 09. 2012 | 20:58

jarpor napsal(a):

vico

Ó, tak o ironii šlo... hmm... a zde také bylo "ironické štěknutí" nebo to bylo vážně míněno :

"Kritici JP štěkají, ale nejúspěšnější levicově liberální politolog a komentátor jde dál...Možná nemá pravdu, ale stále více lidí si MYSLÍ, že ji má."

Že by mi u Vás ta ironie s vážností nějak splývala... ?
Vím... chyba bude ve mě...
Následné kličkování stran Vašich vyjáření, co je míněno vážně a co nevážně nepřichází do úvahy...

No, nějak nenacházím důvod, proč bych si s tím lámat hlavu... a proč takovým vysvětlením věřit.
Dalším vysvětlováním se netrapte... jako že jsem nic neřekl...

Hezký večer
P.S. Mentora přírodovědce nechte přírodovědcem... jde-li to...
23. 09. 2012 | 21:51

vaclavzak napsal(a):

Lexi,
co se s vám děje. nebýval jste tak podrážděný.
Měl byste pravdu, kdyby se producenti alkoholu dali rpzdělit do dvou množin.
v té první by byli výrobci prokazatelně kvalitního alkoholu,
v té druhé pachatelé trestné činnosti.
Tak to ale bohužel není. Existuje množina výrobců, která nenechává laboratorně testovat alkohol, z něhož vyrábí, přesto nejsou pachateli trestné činnosti. A pokud by náhodou byli, bylo by jim to velmi těžké dokázat.
Vláda byla v koutě. Řekl bych, že ne vlastní vinou.
Takže Lexi, mám psát, že žasnu?

Srdečně zdraví
23. 09. 2012 | 22:01

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Žáku,
Vaší připomínce 22:01 jsem se musel usmát: Lex si totiž zvykl diskutovat už jen s lidmi, kteří s ním výhradně souhlasí. Každý, kdo se na Vlkově blogu nezúčastní vzájemného poplácávání po zádech, je vyloučen.

K předmětné záležitosti:
Vláda je ohledně alkoholu v situaci, kdy je každá rada drahá. Když se "orgánům činným v trestném řízení" nepodařilo za uplynulých pár týdnů rozkrýt cesty vadného alkoholu a oddělit jej od nezávadného, aby se opatření mohla zrušit, tak bude muset oddělit alkohol s prověřeným původem od všeho ostatního.

Už přes 20 let pracuju v soukromé firmě, která si musí sví místo na trhu pracně hájit, a tak si nedovedu představit, že existuje problém, který by nešlo během pár dnů vyřešit. Že přece musí být možné během dvou dnů vypracovat metodiku prověřování původu alkoholu; třetí den se metodika schválí, a od čtvrtého dne se může během každých dvou dnů vyškolit třeba dvacet inspektorů, kteří ihnmed vyrazí do terénu, aby prověřili všechen alkohol, který se má octnout zpátky na pultech. Udělené certifikáty se týž den objeví na internetu, aby si každný obchodník či spotřebitel mohl zkontrolovat, zda nepřevzal zboží s padělaným atestem. Kdo nebude moci "na fleku" jednoznačně prokázat nezávadný původ svého zboží, bude muset počkat, až bude víc času na složitější dokazování; nic víc, nic míň.

Myslím, že kdyby tomu pár chytrých lidí věnovalo dva dny času, tak by museli dát dohromady něco použitelného. Bohužel, náš stát ztrácí sebezáchovné funkce...
23. 09. 2012 | 23:55

ld napsal(a):

Jene Vaculíku,

s tím Lexem až tak pravdu nemáte. V řadě případů jsem s ním vedl polemiku, která rozhodně nebyla klakou, už vůbec ne bezbřehý lad. Že byla debata vždy slušná a bez emocí ještě nezavdává příčinu pro podezření ze servility.
Co se týče vlčí nory, může každý (no, skoro každý) dovnitř, ale taky ven. Podobná pravidla panují vůkol, nikdo se nad tím nepozastavuje. Jistě je nápadná většinová myšlenková shoda tamních přispěvatelů, čímž se z bystřiny stane mělká tůň, ale pokud to místním čolkům vyhovuje, nechť vznikne nový druh :-).

Shora uvedený postřeh berte od chlápka, který odtud dobrovolně odešel.
Přeju vše dobré.
24. 09. 2012 | 00:34

Jan Vaculík napsal(a):

Id,
děkuju za reakci; 100% souhlas.
Ale Lexe je škoda, býval to dobrý diskutér: dovedl názorového odpůrce přesvědčit a dovedl se i sám posunout ve svých hlediscích. (Ostatně veškeré názorové rozdíly mezi podobně vzdělanýma a podobně inteligentníma lidma jsou dané jenom odlišnou zkušeností, případně odlišně nastavenými prioritami, a přijmout odlišné hledisko patří k běžné intelektuální výbavě.)

Také se tady vyskytuju jen občas: to když mě zláká nechat tady "lakmusový papírek" a sledovat, jak kdo zareaguje. Bohužel, drtivá většina lidí (včetně mě?) se čím dál víc pohybuje v navyklých myšlenkových schématech, z nichž nechcou vykročit.

Srdečně zdravím a přeju zdar a sílu :--)
24. 09. 2012 | 02:16

Lex napsal(a):

Pane Žáku,
o jakém "podráždění" to píšete?
Naopak, já se musím ptát, co se s Vámi děje. V dobách, kdy jsem tu chodil, jste byl excelentní autor i diskutér. Máme na řadu věcí (kupř. politická korektnost, první poválečná léta a děje je provázející, úloha a dodržování povinností občany při exploataci lidských práv v demokratické společnosti bez ohledu na původ aj. aj.) rozdílný názor, ale když jsme o nich diskutovali, každý používal přiléhavé argumenty v rámci předmětu "problému".
A nyní?
Já napíšu svůj názor a Vy že souhlasím s Klausem.
Vy napíšete článek o exportu lihovin, já reaguji na export lihovin a Vy odporujete "producenty" (legálními i ilegálními).
Probůh, o producenty (a vnitřní obchod s jejich "produkty") šlo v prvním (prohibičním) opatření ministerstva, se kterým nemám žádný problém.
Drhé opatření se týkalo už výhradně exportu. A vláda v podobě Škrholy vzala na tu mouchu na králově nose lopatu. Tak si to rozhodnutí také odskáče, o tom nepochybuji (vlastně si ho odskáčeme my, domácí daňoví poplatníci ve prospěch zahraničních vlastníků těch výroben). Řešení, jak mohla postupovat, jsem zřetelně napsal. Leč Vy ne, že byste diskutoval nebo polemizoval s těmi mými názory, Vy problém zpaušalizujete do nějaké množiny producentů, tam, kde ten "exportní" problém není.
A že byla vláda zahnána do kouta? Možná ano. Svou vlastní politikou. Ne problémem s exportem.
Také Vám přeju pevné zdraví a bystý úsudek.
L.
24. 09. 2012 | 10:08

český maloměšťák napsal(a):

Lex
Vláda samozřejmě měla postupovat diverzifikovaně.
Ostatně v příštích dnech to dělat bude /můj skromný názor - prognoza/. A sice že začne uvolňovat /I PRO DOMÁCÍ TRH !/ produkty tkzv. etablovaných producentů.
Což pak ve vztahu k plošnému zákazu exportu / a orgány EU jistě nejsou blbci, kteří by neslyšeli na argumenty - tedy pokud by obdržely zevrubnou zprávu o trhu a jeho rizicích ve vztahu k etablovaným výrobcům...jistě by nebyly proti ČÁSTEČNÉMU zákazu exportu - pokud by byla zpřísněna jeho kontrola/...což pak ve vztahu k pološnému zákazu exportu bude opět působit jako opatření členů městské rady obce Kocourkov.

Tato vláda si sere na svou hlavu sama. Nepotřebuje k tomu ani žádná nařízení zvnějšku, pane Lexi.

Takže souhlas s Vámi - pokud jste to myslel přibližně takto.

P.S. Pozdravte Vlka - že mu tady dělám mucholapku (ať nemá ten svinčík u sebe).
24. 09. 2012 | 10:18

Lex napsal(a):

český maloměšťák
Ano, takhle jsem to myslel (trošku mám problém se syntaxem ohledně té městské rady Kocourkova, spíš bych řekl, že tuto kvalitu má rozhodnutí ministra o plošném zákazu exportu).
Pokud bych měl hodnotit, kdo je ohledně problému větší amatér, zda vláda nebo vedení asociace výrobců, myslím, že volba je jasná.
A co se týče toho (sr...) kálení na hlavy, obávám se, že cílem jsou hlavy naše, tj. těch deset milionů "dolních" hlav, už šest let.
Taky zdravím!
L.
24. 09. 2012 | 11:02

český maloměšťák napsal(a):

Lex
Městská rada Kocourkova oznámí, že konec prohibice bude nabíhat tak, že se na trh pustí výrobky prověřené - tedy bude se postupovat neplošně, diverzifikovaně.
Vzápětí městská rada Kocourkova vydá plošný zákaz exportu alkoholu.
No a já prognozuji, že městská rada Kocourkova bude jak na domácí , tak na zahraniční trh pouštět alkohol opět diverzifikovaným způsobem - tedy že nejprve uvolní ruce těm etablovaným výrobcům - a to aniž by ti, snad kromě výměny kolků...udělali nějaká jiná opatření.
Takže plošný zákaz exportu bylo opatření nesmyslné - a navíc - v samotném vztahu s proklamacemi a následnému jednání /tak jak to prognozuji/ kocourkovského zastupitelstva navýsost kocourkovské.

Prostě jako by rozhodovali lidé duševně nemocní.

P.S. Nasrat na hlavu si asi necháme. Opět se nestane nic . naopak z toho vláda a Červíček vylezou coby spasitelé národa.
Nechat si srát na hlavu je takovým tradičním českým sportem.
Prý se má jednat o jeho zařazení do programu následujících Olympijských her.
Zatím to ale naráří na odpor téměř všech států /kromě Kraďákova/ - tvrdí, že je nemožné Čechy, Moraváky a Slezany v této disciplíně porazit. Co porazit -
je nemožné se umístit výše jak do první padesátky.
24. 09. 2012 | 11:37

český maloměšťák napsal(a):

re : do druhé padesátky
:))
:(
24. 09. 2012 | 11:38

Lex napsal(a):

český maloměšťák
Ano, souhlasím s tímto vysvětlením.
Přesto Vás prosím - mírněte výrazivo. Byla by škoda, aby Vaše myšlenky zde byly proto administrátorem mazány. Protože to je jeho povinnost a za její plnění mu patří dík.
Tedy za to, že - ač jsem dříve použil výraz "žumpa" - tento portál žumpou není - na rozdíl od řady výronů inteligence jejich autorů, které jsem tím výrazem měl na mysli (čímž se omlouvám seriózním diskutérům, kteří se tím cítili dotčeni, i Liboru Stejskalovi osobně, pokud i on to takhle pochopil, pokud se dostal k přečtení).
L.
24. 09. 2012 | 12:08

Jan Vaculík napsal(a):

Lex, český maloměšťák
Píšete o tom, že vláda měla postupovat diverzifikovaně, tj. měla ze zákazů vyjmout "etablované výrobce". A to by právě byl kámen úrazu: kdo je a kdo není etablovaný výrobce?
Víme, že dva-tři nejznámější výrobci k nim patří a že garážovi mísiči k nim nepatří, ale co desítky či stovky firem, které nelze zařadit ani do jedné z těch kategorií?
Pokud se neprovede kontrola, jakým způsobem má ten který výrobce zajištěnu kontrolu nezávadnosti vstupních surovin, tak je nabíledni, že by se ihned vyskytlo podezření z protekcionismu.
24. 09. 2012 | 12:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Lexi,

rád Vás zde vidím. Neberu si podobné poznámky až tak osobně, ale potěšilo mne, že jste svůj předchozí odsudek zkorigoval či uvedl na pravou míru.

Libor Stejskal

P.S. Není to moje povinnost, nejsem tu placen od toho, abych cokoliv mazal (a nikdy to po mně ani nikdo nechtěl). Dělám to proto, že by se zde jinak nedalo debatovat, odešli by úplně všichni, včetně autorů. A to by mi přišlo škoda. Přece jen mi tento prostor tak nějak přirostl k srdci.
24. 09. 2012 | 12:33

vaclavzak napsal(a):

Lexi,
omlouvám se, ale z vašeho prvního vstupu jsem vůbec nepochopil, že se týká jenom exportu. Proto jsem do reakce taky napsal "jestli vám dobře rozumím". Samozřejmě pak je moje výtka, že souhlasíte s prezidentem Klausem, v tomto případě nemístná.
Když se tedy soustředíme na zákaz exportu, pak mě přesto připadá, že vláda rozhodovala obdobně jako při omezení domácí spotřeby, tedy plošně. Abych mohl vládu kritizovat, potřeboval bych vědět, jaký prostor jí dávala pravidla Evropské unie. Vzhledem k tomu, že Unie uvažovala o plošném zákazu exportu,asi malý. Pochybuji, že by selektivní zákaz České republice prošel.
Takže asi zůstaneme u rozdílných názorů.
srdečně
24. 09. 2012 | 12:39

vaclavzak napsal(a):

milý pane Stejskale,
Musím říci, že pro posouzení kvality serveru, mi připadá mnohem důležitější chování jeho vede vedení bez než občasné úlety některých diskutujících. Četl jsem v ní New York Times vynikající projev Billa Clintona na sjezdu Demokratické strany. Četl jsem ho s vnukem, který se učí angličtinu. A ukazoval jsem mu na něm základní rozdíly mezi americkými politickými stranami. Za pár dní na to jsem si protíral oči, když jsem se si v rozhlase vyslechl názor šéfredaktora serveru Aktuálně.cz
„Na tom bych dokumentoval, v jak těžké situaci Obama je, pokud potřebuje pro své znovuzvolení vytáhnout jako hlavní hvězdu sjezdu prezidenta, který je už dvanáct let pryč z Bílého domu,“ okomentoval Obamův záměr šéfredaktor serveru Aktuálně.cz Pavel Tomášek.
Říkal jsem si, "proboha, kam to píšu".
Naštěstí šéfredaktor neurčuje tvář serveru. Alespoň zatím.
Ovšem budou-li se podobně kvalifikované výroky množit, pochybnosti se budou stupňovat.
srdečně
24. 09. 2012 | 12:59

český maloměšťák napsal(a):

Lex
Má přisprostlá klávesnice je zde všobecně známa. A je zatím provozuschopná - nehodlám ji jen tak hned měnit za jinou.
Ostatně ani v osobním styku se peprným výrazům nevyhýbám. Obecně pak mám radši lidi, co jsou upřímně vulgární - než všelijaké ty ctností, slušností a etiketou pomazané pavlačové drbny a udavače.

Mějte se - vývoj dá(vá) zapravdu nám.
Plošné řešení přijímají lenoši a blbci. První proto, že se jim nechce makat - druzí z podstaty věci samé.
24. 09. 2012 | 13:02

český maloměšťák napsal(a):

vaclavzak
http://zpravy.kurzy.cz/337420-fond-esm-by-mel-byt-navysen-az-na-2-miliardy-euro/

Někteří novináři /ale možná i tkzv. finanční analytici - zdravím ty, co hodlají vstoupit do Rusnokova ruksaku/ si stále pletou billions s trillions.
Anebo mají absťák.

Mějte se.

P.S. Ideologické plivnutí většinou vždy použije takové zkratky - jak jste popsal ve své kratičké úvaze....via Obama a Clinton. Z celé věci vytáhne jen jméno, přilepí k tomu svou rádoby originální smyšlenku ...a tfuj - už má Obama slizký mrml na saku. A plivající honorář na kontě.
24. 09. 2012 | 13:07

vaclavzak napsal(a):

Lexi,
jako P.P.S. Přemýšlel jsem, proč mi nedošlo, že píšete o exportu. Jenže výrok prezidenta Klause se týkal zákazu prodeje a v mém článku o zákazu exportu taky nebylo ani slovo.
Asi jste Váš text zkopíroval z jiného kontextu.
No nic, snad se to vysvětlilo.
24. 09. 2012 | 13:21

Lex napsal(a):

Václav Žák
Dobře tedy, když jsme vzájemně pochopili své osnovy.
Píšete - "Když se tedy soustředíme na zákaz exportu, pak mě přesto připadá, že vláda rozhodovala obdobně jako při omezení domácí spotřeby, tedy plošně.".
Ano, přesně o to jde, že TATO vláda vždy skoro všechno řeší tupě PLOŠNĚ. Takže padáme dále do recese, ačkoliv státy kolem, byť pomalu, ale rostou. Už jsem napsal, že ohledně domácí "prohibice" chápu to rozhodnutí MZd jako oprávněné k okamžitému zabránění dalšího šíření toho svinstva mezi spotřebitele. Jinak je to s exportem. Ano, EK hrozila zákazem. Ale proč? No protože česká vláda na možnost NEKONTROLOVANÉHO šíření toho svinstava do zahraničí nereagovala. Ale opakuji, to svinstvo se do zahraničí nešířilo oficiálními kanály, jednoduše už proto, že nemělo oficiální původ. Já jsem uvedl čtyři asi největší výrobce lihovin z Česka, kteří mají jistě i největší podíl na vývozu. Jestli si někdo myslí, že u nich docházelo k výrobě lihovin z metanolu, tak je u mě za blázna. Jen blázen výrobce by si mohl přivodit tuhle obchodní smrt. Případné falšování jejich etiket a flašek na tom nemohlo nic změnit, neboť tyhle falza se do JEJICH VLASTNÍCH dodávek nikdy nemohla dostat. Těch oficiálních výrobců, kteří možná také byli exportéry, bude asi více - i na ty tahle premisa platí.
Tedy, kdyby česká vláda tyhle věci projednala současně s (prvním) vyhlášením "prohibice", protože si jich nemohla nebýt vědoma, kdyby učinila urychlené kroky aby odpověné orgány provedly následnou supervizi plnění aktuálích exportních zakázek výrobců, a kdyby na základě toho (nemoholo by to trvat déle jak den dva) ujistila země EU, i další, kam export směřuje, že odtud žádné nebezpečí nehrozí, nedošlo by k této nešťastné situaci (na níž jako nejzávažnější důsledek vidím difamující účinek poctivých výrobců lihovin). Nevěřím, že při takovémto postupu české strany by EK trvala na zákazu exportu, a to jak ze strany ČR samé, tak od jejích vlastních orgánů.
A k tomu, co píšete panu Stejskalovi, to bychom museli znovu rozpoutat diskusi o kvalitě české žurnalistiky, leč toto téma už tu bylo před lety domrtě pojednáno, postoje stran jsou známé, jistě se na nich nezměnilo, na rozdíl od té žurnalistiky samé, které od té doby asi padla o další patro níže.

Libor Stejskal
Bylo mou chybou formulovat moji výhradu jak jsem ji formuloval. Ujišťji Vás, že pravý význam byl ten vysvětlený.

Jan Vaculík
Myslím, že moje odpověď Václavu Žákovi v sobě obsahuje i reakci na Vaši výhradu.

L.
24. 09. 2012 | 13:44

Viola napsal(a):

Právníkům občas "jejich" právo leze na mozek viz bývalá ministrině spravedlnosti:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Exministryne-spravedlnosti-Prohibice-je-ilegalni-Lide-ji-mohou-ignorovat-247441

Jak toto může být normální ženská?

Samozřejmě dávám za pravdu panu Žákovi. Někdy se zdá, že někteří právníci jsou pro společnost nebezpeční, zvláště ti, kteří jsou jako roboti práva.
24. 09. 2012 | 14:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Žáku,

já si spíš říkám, že i šéfredaktoři mohou vyjádřit svůj názor. A to dokonce tehdy, když s ním Vy či třeba já nesouhlasíme ;-)

řekl bych, že kvalita diskuse o čemkoliv - třeba na těchto stránkách - nemá s (politickými) názory jednoho člověka (kteréhokoliv) mnoho společného. Jde spíš o to, zda spolu dokážeme komunikovat, i když máme ty názory každý jiné.

Velmi srdečně Vás zdravím a jsem rád, že zde opět vaše texty vidím stejně často jako dříve.

Libor Stejskal
24. 09. 2012 | 14:11

Lex napsal(a):

Václav Žák
Vaše PPS zcela vystihuje podstatu vzniku našeho „míjení“.
Protože se samotným Vaším článkem nemám skoro nejmenší problém, až trošku ohledně závěru článku samotného, kde z odpovědnosti za současný stav věci ohledně obchodů s lihem (asi mimoděk) exkulpujete tuto vládu, když zmiňujete pouze pravidla nastavená za Klausovy vlády.
Ta pravidla měla samozřejmě rodný list za Klause, ale rozvíjena či minimálně parafována byla i za všech dalších vlád, tuhle „protikorupční a rozpočtově odpovědnou (na základě „tupých škrtů) nevyjímaje, spíše naopak.
Povím Vám jeden kratičký příběh z doby „králování“ Miloše Zemana na řetízku Václava Klause.
Bylo to někdy v roce 2000, když do našeho regionu přibyl Miloš Zeman na setkání s představiteli státní správy a dalších státních orgánů.
Jeho první otázka směřovala na úřad práce ohledně nezaměstnanosti. Druhá otázka se týkala trestné činnosti, konkrétně hospodářské kriminality. Kromě jiného jsem mu řekl, že asi nejvíce náš region trápí nelegální výroba lihovin. Také jsem mu vysvětlil, že chyba je i na trestním kodexu, podle něhož takové jednání lze posuzovat toliko jako trestný čin neoprávněného podnikání. Nepamatuji se, že by pro to někdo skončil „v teplákách“, a to s ohledem na minimální sankci, kterou byla tahle skutková podstata ohrožována (do jednoho roku, resp. do tří let, pokud byl získán značný prospěch, což bylo z hlediska důkazního těžko realizovatelné).
Argumentoval jsem tím, že objektem trestného činu spočívajícího v nelegální výrobě lihovin, nejsou rovné a zákonné podmínky podnikání atd., ale kořistění z neodvádění spotřební daně, o DPH ani nemluvě.
Navrhoval jsem řešení v podobě jednoduché novely ustanovení o neoprávněném podnikání tím, že by bylo kodifikováno, že tresty odpovídajícími trestnému činu zkrácení daně (až tři, až osm resp. až dvanáct let v druhém a třetím odstavci) bude pachatel potrestán, jestliže neoprávněné podnikání se týká komodity podléhající spotřební dani (jistě, tu ilegální výrobu a prodej bylo možno posuzovat i v souběu s trestným činem zkrácení daně samotným, leč při odhalení výrobny sotva kdy bylo možno dokázat rozsah realizované výroby a prodeje potřebný pro trestný čin zkrácení daně).
Miloš Zeman byl touto myšlenkou nadšen a říká svému „pobočníkovi“ Karlu Březinovi, který byl s ním – „To si piš, to si poznač!“ – načež Březina začal šátrat po kapsách a hledal kousek papíru, nakonec strhnul obal z cigaret a na něj něco našmudlil. Úžasný zážitek.
A tím to skončilo. Fiaskem, jako celá akce „čisté ruce“. A lihoviny se vesele stáčely až dosud.
Mějte se fajn.
L.
24. 09. 2012 | 14:27

Jan Vaculík napsal(a):

Ke kvalitě české žurnalistiky
Rozum mi moc nebere, jak se někdo může s despektem vyjadřovat ke kvalitě "české žurnalistiky" jako k celku. Vždyť je tolik novin, časopisů, tolik redakcí v nejrůznějších médiích, a ve většině z nich jsou žurnalisti horší i lepší... Takže podezřívám tyhle kritiky z toho, že by si snad přáli, aby všichni říkali jen to, s čím oni sami souhlasí.
Všechny jiné názory, než ty své, pak hází do jednoho pytle, aniž by si dali práci mezi nimi rozlišit. O tom jednom pytli pak řeknou, že jde o evidentní spiknutí; že je to všechno řízené z jednoho centra a komu to asi slouží: Němcům, židům, mafii, mezinárodnímu kapitálu... Jako by si nevšimli, že novináři připomínají spíše pytel blech, než zformovaný a někým vedený šik; pytel blech, které se vrhají tam, kde cítí krev, jiných zákonitostí v tom nehledat netřeba.

Taky mám jednu výhradu k novinářům, kterou pociťuju víceméně jako obecnou: nedostatek technického vzdělání, či přesněji neschopnost používat znalosti, které v tomto směru nabyli na základní škole. Že by nějaké spiknutí?
24. 09. 2012 | 14:41

mb napsal(a):

... TO SI POZNAČ ...

a pak přišel křišťál, křišťálovější než křišťál ...

njn, stane se ...
24. 09. 2012 | 14:52

vaclavzak napsal(a):

Díky za odpověď pane Stejskale,
Upřímně řečeno, ale musím poznamenat, že nesdílím tak bezbřehý respekt k odlišným názorům. Jaký má smysl diskutovat o počítačích s člověkem, který si myslí, že to jsou stroje na vyorávání brambor? Má zajímavý názor, nebo je to diletant s nímž nemá cenu ztrácet čas? Pokud si finanční analytik plete miliardy a triliony, je to vážený partner pro diskusi? V některých případech si podílem na diskusích s propagandistou můžete dokonce zadat.
Chápu, že požadavek na určitou kvalitu znalostí a nepředpojatost jako předpoklad pro diskusi je choulostivý, ale věřím, že se ho nemůžeme zříct.

Pro Lexe.

s tím, co píšete, vcelku nemám problém. Asi mě nepodezříváte z toho, že bych patřil mezi obdivovatele současné vlády. Mám pouze otazník u Vašeho tvrzení "Těch oficiálních výrobců, kteří možná také byli exportéry, bude asi více - i na ty tahle premisa platí."
Skutečně si nejsem jist, že platí.
Takže nabízím kompromis: v obecném odmítání plošnosti vládních zásahů se shodneme, ale v tomhle bodě bych si ponechal výhradu.

Mějte se,
rád jsem s Vámi po čase diskutoval.
24. 09. 2012 | 14:52

Jan Vaculík napsal(a):

Lexi,
ve vašem předchozím vstupu jsem našel odpověď na jednu otázku, která stojí za zvýraznění. Rozumím tomu tak, že zatímco výroba lihovin "načerno", tedy nedovolené podnikání, je trestným činem samo o sobě, tedy bez ohledu na to, o jaký objem zboží se jedná, zatímco u trestného činu krácení daně se musí dokazovat celkový daňový únik? - To je ovšem úplně zásadní informace, a tento stav měl být řešen - třeba tak, jak výše naznačujete.

O nelegálním alkoholu se v posledních týdnech popsaly stohy (virtuálního) papíru, ale s tímto aspektem se setkávám poprvé. Problém se stále žene do politické roviny, namísto aby se směřovalo k věcnosti
24. 09. 2012 | 14:57

Pepa Řepa napsal(a):

Vaculík
nechci Vám do toho vstupovat, ale zjistěte si sazby dle nového TZ.

Mluvím o pálení na černo, tady umírají lidé, bude přirozeně jiný paragraf.O tom,zda byla plošná prohibice š´tastným řešením či ne, lze jen spekulovat, dosud nikdo nezná podrobnosti jak to fungovalo.
24. 09. 2012 | 15:19

vaclavzak napsal(a):

lexi,
Já jsem svou poznámku napsal ještě před tím než jsem si přečetl Váš poučný příběh o Miloši Zemanovi.

Zase musím souhlasit. Je mi zcela jasné, že se na dysfunkci kontrolních mechanismů nepodílela jenom ODS. Bohužel, odpovědnost mají všechny politické strany, i ty opoziční, protože mohly využít mediální prostor k tomu, aby na podobné problémy upozorňovaly.
Je myslím také jasné, co je příčinou tohoto stavu. Vliv lobby na tvorbu zákonů už dosáhl dávno takového stupně, že prosadit opatření, která omezují černý trh, je neobyčejně těžké. notabene při neexistenci zákona o státní službě. Chtěl bych věřit, že tahle katastrofa asi na chvíli vliv lobbistů omezí. snad se teď konečně podaří přijmout solidní regulace zacházení s alkoholem

24. 09. 2012 | 15:25

Lex napsal(a):

Václav Žák
Možná jste sledoval tiskovku k celé věci. Potvrdila to, co píšu já - "platí".
Za třiadvacet let nelegální výroby lihovin se nestalo, aby u nás někdo vyráběl tuzemák či vodku nebo "slivovici" z METANOLU, tím spíše to neplatí pro oficiální výrobce, a už vůbec to nemůže platir pro oficiální exportéry (jimiž -zase OFICIÁLNĚ - nemůže být nikdo jiný, než oficiální výrobce. Pro tvrzení opakem nemá nikdo argument.

I já jsem se s Vámi rád setkal.

Jan Vaculík
Ne tak docela. Jak pro neoprávněné podnikání, tak pro krácení daně bylo třeba, aby se to dělo "ve větším rozsahu". Jenže ty kategorie "větší rozsah" byly rozdílné pro ty trestné činy, a navíc na ten větší rozsah u neoprávněného podnikání bylo možné usoudit z místa samého (množství zajištěných surovin, plných i prázdných obalů, etiket aj.), větší rozsah u zkrácení daně byl ekonomický ukazatel ve finančním vyjádření, který bylo třeba dokazovat, že už nastal případně prokazatelně měl nastat, což byl většinou problém.

Jinak - dneska už jsou věci fakt trochu jinde (netvrdím, že v souladu s tím, co bychom považovali za potřebné, ale k určitému posunu došlo) - viz vstup Pepy Řepy.
Uváděl jsem to jako dobovou momentku.
L.
24. 09. 2012 | 15:43

hovorka11 napsal(a):

Václav Klaus se nikdy nepoučí, protože je to totalitář a prospěchář do morku kosti.
Na základě analýzy jeho týmu rozhoduje co kdy plácne.
Rozbory se zjevně uzavírají týden až 14 dní po události a odhalují, co by měl říci na veřejnosti, aby šel s "většinou". Klaus pak v zákulisí může dělat přesný opak. Lidi to nepochopili, protože nemají čas sledovat rozdíl mezi všude hlásanými "demokracii obhajujícími" slovy totalitáře a jeho skutečným taháním za provázky v opačném gardu.
24. 09. 2012 | 18:15

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
"Vždyť je tolik novin, časopisů, tolik redakcí v nejrůznějších médiích, a ve většině z nich jsou žurnalisti horší i lepší... " Jenže většinou píší o stejných událostech, věcech, aférách víceméně stejně. A to se nezmiňuji o cílených kampaních a úmyslné dehonestace někomu nepohodlných.
24. 09. 2012 | 18:54

Jan Vaculík napsal(a):

Píšou stejně, protože jsou podobní: vzděláním, společneským postavením, zkušeností. Vidí svět vesměs ze stejného úhlu, který je jiný, než úhel pokladní ze supermarketu. Kromě toho jsou i stadem, jako skupina fanoušků, sledující jeden fotbalový zápas: začnou pískat ve stejný moment, a taky asi podléhají i skupinové psychóze. A možná si všichni i dost podobně představují svého čtenáře, divákam, publikum.
A když jim někdo hodí nějakou kost, tak za ní všichni běží a štěkají: bodajť by ne, je to jejich přirozenost, však jsou to hlídací psi demokracie!

To všechno mají společné, a přesto jsou mazi nima velké rozdíly. Kdybych měl teď říct dva, kteří vyčnívají, tak jmenuju Petra Nováčka (ČRo) a Ludvíka Hradilka (fotoreportéra); ale zítra bych jmenoval jné dva a pozítří zase jiné a pak zase jiné...
24. 09. 2012 | 23:47

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
Ano, jmenovat další jména lze, protože je mají různá. Na rozdíl od svých výtvorů. Když se píše o metanolu, nenajdete nikde článek o podivném výhazovu policejního prezidenta Lessyho. Drtivá většina českých mediálních pracovníků jako na povel ze všech možných stran omílají jedno téma.
25. 09. 2012 | 00:25

Jan Vaculík napsal(a):

Na vyhazovu Lessyho nebylo nic podivného. Odmítal držet koncepci úspor, kterou razil jeho šéf. Však se s tím Kubice vůbec netajil, že pokud se s Lessym neshodnou, tak se jej při první možné příležitosti zbaví. Ten stav trval naopak překvapivě dlouho - snad 8 měsíců? Kdybyste vy byl šéfem, taky byste se neloajálního podřízeného (na nejvyšším možném místě!) zbavil.

Ten spor byl o peníze. Co se týče samotné práce policie, tak nejsou žádné indicie o tom, že by Kubice nebo Lessy vyvíjeli na policii nějaké politické tlaky.
A že v polici samé by šlo ušetřit, tady podle své zkušenosti musím dát za pravdu Kubicemu. I úplně banální autonehoda, při níž není žádné zranění, zavinění je jasné a viník vinu nepopírá, se dneska vyšetřuje natřikrát (jednou na místě a pak ještě každý z účastníků zvlášť vypovídá v kanceláři, a to dokonce dvakrát!), i když by úplně stačil protokol sepsdaný na místě.
25. 09. 2012 | 01:18

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
Zbavení funkce + vyhození Lessyho bylo nezákonné, kauza se dál vyvíjí a bylo by o čem psát, kdyby se mohlo publikovat. O indíciích veřejnost nic neví, když se o nich nepíše.
Vaše zkušenosti s policejním vyšetřováním obyčejné nehody se zcela liší od mé, žádné vyšetřování natřikrát se nekonalo.
S plošnými škrty v policii žádný rozumný člověk nemůže souhlasit.
25. 09. 2012 | 01:37

Jan Vaculík napsal(a):

Pamětník
Jak to víte, když se o tom nemůže psát?
Našeptávají vám to tajemné hlasy? Tomu se říká paranoia...
25. 09. 2012 | 01:41

Jan Vaculík napsal(a):

Kauza se dál vyvíjí, protože Lessy se tomu vzepřel právními prostředky. A to zračí bídu našeho státu: dneska už nikdo nemůže udělat vůbec nic, aby náhodou někomu nešlápl na kuří oko. Protože postižený v nepřeberné houšti předpisů vždycky najde cestu, jak se vzepřít, a má vždycky slušnou naději na úspěch, ať jde o cokoliv. Viz případ Rampula.

V tom vidém jednu z příčin naší dnešní bídy, proč máme mrtvý stát, který nekoná. Právní stát, ve kterém vítězí ten, kdo si najde lepšího právníka.
25. 09. 2012 | 01:49

buldatra napsal(a):

vaclavzak napsal(a):

…Je mi zcela jasné, že se na dysfunkci kontrolních mechanismů nepodílela jenom ODS……Chtěl bych věřit, že tahle katastrofa asi na chvíli vliv lobbistů omezí snad se teď konečně podaří přijmout solidní regulace zacházení s alkoholem…
Hihihi.
Ach, ta víra, co hory přenáší.
Stále dokola se ve svých úvahách pohybujete a to nejen Vy, na špičce ledovce. Ale možná Vám to stačí.
Dokud se nezmění to, co je pod hladinou, tedy podstata toho celého našeho systému a to je ten pravý PROBLÉM, budou se podobné situace s různými obměnami v různých oblastech, opakovat donekonečna.

Zkuste překročit svůj stín, překonat nechuť a v klidu se zamyslete nad přímou demokracií a jejími možnostmi kontrolních mechanismů, co by to například udělalo s lobbisty a s politiky a partajemi dnešního střihu a se zákony, s vymahatelností práva a vůbec.
Já vím, starého psa novým kouskům nenaučíš, ale co kdyby přece…
25. 09. 2012 | 09:18

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
"Jak to víte, když se o tom nemůže psát?" Netvrdil jsem, že se o tom nemůže psát, nýbrž že se to nemůže publikovat. Jde samozřejmě o můj dohad, protože 1) se nic o tom nepublikuje, a 2) by to nebylo poprvé, jak jsem v minulosti bezpečně zjistil v případě jiných kauz, kdy nabízené příspěvky s nonmainstreamovými názory a dokonce prokázanými fakty všechna celostátní periodika odmítla publikovat. Proto je třeba sledovat různé zdroje, aby občan nebyl tak manipulovatelný.
25. 09. 2012 | 09:41

pamětník napsal(a):

buldatra:
Šance k zavádění přímé demokracie se zvyšují úměrně 1) s nástupem mladé generace + 2) s rozvojem informačních technologií.
25. 09. 2012 | 09:59

Jan Vaculík napsal(a):

pamětník
Ano, sledování různých zdrojů je potřeba. A konfrontace s vlastními zkušenostmi, to hlavně.
Mám novináře mezi svými nejbližšími v rodině i mezi přáteli: žádný nepřipouští, že by podléhal nějaké manipulaci. Psát si mohou, co chtějí - v tom není problém. Problém je v tom, že to na skutečnost nemá žádný vliv.
Co se týče bezpečnostní problematiky, za věrohodného považuju Jaroslava Spurného z Respektu. Sleduju jej už přes 20let, a s odstupem času se jeho informace i závěry vesměs potvrzují.
25. 09. 2012 | 12:10

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
Dobře, tedy kontrolní otázka: Vzal Jiří Čunek úplatek?
25. 09. 2012 | 16:29

Jan Vaculík napsal(a):

To opravdu nevím. (Stejně jako nevím, co chcete kontrolovat.)
Já jsem o to nakonec přestal zajímat.
Myslím, že jakýsi úplatek asi vzal.
Zároveň však platí, že tam na něj bylo cosi nastrčeného, protože přinejmenším se svědectvím jeho sekretářky to nebylo úplně čisté - tam byla nějaká křivá výpověď.
Lidé, kteří jej znají, resp. znají jeho rodinu, se přiklánějí k tomu, že i on sám je přímočarý a poctivý člověk. Zdá se tedy, že se jednalo o pokus jej odstřelit, a on jej neprohlédnul; moc zatemňuje mozek.
K zahlazení následků byly evidentně použity zcela nepřípustné politické tlaky (tedy pokusy zamést kauzu pod koberec přes R.Veseckou).
25. 09. 2012 | 17:18

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě bych podotkl, že se pan Žák opět mýlí.
pan president se poučil neb dal žlutou kartu prováděcímu zákonu druhého pilíře důchodové reformy, ač již dříve propustil zákon jako takový , což svědčí bu´d o skleroze nebo - v lepším případě- o jeho "poučitelnosti", ba přímo i o kreativitě jeho poradců neb Ústava zná pouze podepsat nebo vrátit.
Inu hraje svojí hru.

Na druhou stranu jej musím pochválit, za vrácení idiotského označování domů energetickými štítky.
Takový je holt Klaus.

K jeho věčným kritikům jen to, že se zase oni obloukem vyhnou kritice tak pitomých předpisů jako jsou zmíněné štítky. Nevidí, neslyší.
Vylévají s vaničkou i dítě-a to v tomto případě značně odrostlé, ba přímo přestárlé-on totiž jimi nenáviděný zloduch může mít občas pravdu a pokud jde o kritiku směřování EU a jejích nesmyslů ji má nepochybně.

Obávám se, že kritika EU bude u nového alfa-samce chybět, ať již to bude kdokoliv.
Každému co jeho jest.
25. 09. 2012 | 17:35

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
Špatně. Bylo nezvratně prokázáno, že akt údajné korupce se nemohl stát tak, jak vypověděla jediná svědkyně a Nejvyšší soud v rozsudku uvedl, že svědkyně neúmylně lhala. "Nepřípustné politické tlaky" spočívaly v tom, že tehdejší NZS Vesecká odňala kauza SZ z Přerova, kam ostatně byl případ přenesen ze Vsetína neoprávněně na základě lživé výpovědi svědkyně.
Otázka kontrolovala, zda ještě dnes masívní mediální kampaň zanechala ve veřejném mínění stopy. Děkuji za potvrzení, že zanechala. Mimochodem i v jednom právníkovi z vlčího doupěte. :)
Prostě povětšinou bídná úroveň české mediální scény působí na bídnou úroveň valné části veřejného mínění.
25. 09. 2012 | 18:45

pamětník napsal(a):

"žádný nepřipouští, že by podléhal nějaké manipulaci." Představa, že by některý český novinář přiznal, že podléhá manipulaci, je docela zábavná.
25. 09. 2012 | 18:49

Jan Vaculík napsal(a):

pamětník
Však vy taky nepřipouštíte, že vámi manipuluje pohyb v myšlenkovém kruhu.
25. 09. 2012 | 19:19

třebaKarel napsal(a):

Ach Pepo , zas ten Klaus ,
Já v něm prostě vidim padoucha a grázla a Vy opak . Z čeho vycházím ? Jsem jednoduchej takže třeba z toho , kolik úctyhodnejch lidí má kolem sebe . To víte , nic složitýho , žádný trhy a derivace ale nemůžu se stejně dobrat aspoň čísla 1 .
No tak to vidíte . tK
25. 09. 2012 | 19:27

třebaKarel napsal(a):

Pamětníku ,
tak já tuhle zábavu zažil . Byl to novinář z rádia a smál se našim představám jak to funguje jako tichá pošta . Kdepak , přijde šéfredaktor a řekne ti přímo : natři ho ! Věřte nebo nevěřte , ale vysvětluje to ledacos , že by se tím ale chlubil ten kluk vnoučatům jakej byl ohnutej podržtaška , to máte pravdu že určitě ne .
tK
25. 09. 2012 | 19:33

Jan Vaculík napsal(a):

TK, pamětník
Nízcí a omezení lidé mají tu vlastnost, že si představujou, že všichni ostatní jsou ještě přízemnější a omezenější, než oni.
25. 09. 2012 | 20:08

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
"vámi manipuluje pohyb v myšlenkovém kruhu" Začínáte plácat nesmysly, tím o omezenosti nízkých lidí se snažíte urazit oponenta. Obvyklé u diskutérů, kterým už nezbyly rozumné argumenty.
Dobrou noc.
25. 09. 2012 | 20:35

pamětník napsal(a):

třebaKarel:
Nojo, my nízcí a omezení lidé se příliš věnujeme faktům, a přitom naivní víra je tak příjemně pohodlná. O co všechno vlastní vinou přicházíme. :)
25. 09. 2012 | 21:04

Jan Vaculík napsal(a):

Pamětníku,
tedy polopaticky:
Když žádný z lidí, jimiž někdo manipuluje, to nikdy nepřipustí a nikdy to nikomu neřekne, odkut tedy víte, že někdo někým manipuluje?
Logicky tedy: můžete se to dozvědět jenom od toho, kdo někým manipuluje. Jenže pokud někdo někým manipulje, tak je velmi pravděpodobné, že právě tím, že to říká, vámi manipuluje jako svým posluchačem. - V tom je ten kruh.
25. 09. 2012 | 23:00

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
Podle důsledků. Vaše logika vás opravdu vede do kruhu.
Vaše schématické myšlení neumožňuje plně porozumět realitě. Proto jste mylně odpověděl na kontrolní otázku.
25. 09. 2012 | 23:28

Jan Vaculík napsal(a):

Pane inspektore Tajemný, poučte mě, jak to tedy bylo? A jak to víte, že to tak bylo? Nezbývá mi, než se nechat poddat...
26. 09. 2012 | 01:27

Pepa Řepa napsal(a):

třebaKarel
žijete v naprostém bludu.
Proč?
Právě pro tohle:Já v něm prostě vidim padoucha a grázla.....
Klausohryzectví jako řemen zatemňující mozek a neumožňující uznat, že i padouch má někdy pravdu.
Nemám jeho fotku v peněžence, můj oblíbenec to zdaleka není.
Ale nemám potřebu slinit jako pes Ivana Pavloviče, když se těch pět písmen objeví.
To se tady vyžaduje.
Jednou je to Klaus, podruhé Havel.Dříve to byl Čunek.
Je to jako z křížovky.
Zloduch na pět písmen. Kalousek je výjimka. Orwell to popsal dokonale.

Králem vypatlaných klausohryzců už není Pehe, ale Viewegh.Když se o něj otřel Blesk soudil se a teď vydá literární paskvil, který jde za hranici vkusu.
Objednejte si, pošmáknete si. Dílko jako básničky zdejšího maloměšťáka. Nepochybuji, že bude sukses veliký. Zloducha je třeba.
Uleví se.
Zesnulý Jiří Havel byl z jiného těsta než tahle parta. Dovedl ocenit i konkrétní činy protivníka.
26. 09. 2012 | 06:08

třebakarel napsal(a):

Pepo milý ,
kdo žijeme v bludu a kdo a jak jsme si jistí vhledem do nitra druhého nechme stranou . Nemáte pravdu že neumím ocenit když něco udělá Klaus dobře , nedělám to ale obyčejně nahlas , protože chvály sklízí dle mého dvacet let , já si jen dnes už snad mohu trochu vyndat vatu z uší ,kterou tam mám proti ohlušujícímu ryku nadšených svazáckých pisálků . Než nastoupil Zeman tak to byly muka strašný . Tak to je důvod , nicméně stejně by se dalo vytknout Vám že ( možná z opačného pocitu ) Klause nekritizujete .
Potěší Vás jeden z posledních Peheho článků je Klausovi v jednom směru nakloněnej , bohužel nevim už kterej . Viewegha si nekoupím , protože se snažim když už tak číst literaturu , nevím z čeho bych měl být zklamán , nepotřebuju si posilovat své postoje tím že čtu ty kdo mi rezonují .
Konjunkturalisti jistě jsou opovrženíhodný , když mám ale na Havla hezký vzpomínky a vážim si ho jako jednoho z mála velikánů který jsem zažil , nejsem automaticky jeden z nich . Nemyslím že tohle musím vysvětlovat Vám . Hezký podzimní den , tK
P.S. Ano , Klaus je geniální . Kdyby k jeho géniu ještě dostal od sudiček nadělený skutečný sebevědomí a charakter , nosil bych ho na rukou . Nikdo neumí tak jako on zařídit aby věci fungovaly po jeho , čím drží v ohradě ty vlčáky okolo , na to můj rozum nestačí .
26. 09. 2012 | 07:36

Pepa Řepa napsal(a):

třebaKarel
inu sudičky holt nepřály.
Ne nadarmo se říká, že nejtěžší je přesvědčit VK, že to je jeho nápad.
Pak to jde jako po másle.Nicméně všeho do času, trabant má najeto, nový výbrus to nespraví.
Je na tom stejně jako my. Má "po sezoně". I když se snaží a lakýrník dělá divy.

Nicméně pokud jde o skepsi k EU, jednou budeme vzpomínat. Bez kritiky sebereflexe nepřijde a EU jde k Macoše, jen není PC o tom mluvit.
To samé bylo s VH, čas se naplnil, mercedes dostal novou majitelku, údržba nulová, motor se zadřel.

Přesto na něj rád vzpomínám. To blbý vytěsním.Nad nenávistí některých "až za hrob" žasnu.
Plivátko jenom supluje jejich frustraci nad vlastními neúspěchy, neúspěšným životem, který nejde vrátit.
Proč bych to dělal? Ničil si vlastní zdraví.
Možná to je tím, že mi žlučník vzali už před dvaceti lety a slinivku oškrábali. Paměť jako slon nemám, Alzi Heimmer to jistí.Blbě mi to sliní a nemám směr.
Tak okopávám kotníky, někdy i Žákovi.

Mějte se, pár týdnů bude ode mne pokoj. Stejskalovi se uleví.
26. 09. 2012 | 08:05

třebaKarel napsal(a):

Pepo i Vy se mějte ,
je dobře že umíte být smířlivej , i mně to dělá dobře nakonec si padnout do náruče .( obrazně ) tK
26. 09. 2012 | 10:10

pamětník napsal(a):

Jan Vaculík:
http://www.jiricunek.cz/jiří-čunek/kauza-čunek.aspx
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_%C4%8Cunek
http://pecan.cz/index.php?blog=85
http://zpravy.ihned.cz/c1-52599230-v-kauze-cunek-selhal-zalobce-rika-zprava-zastupitelstvi-pozde-pripad-je-promlcen
http://blisty.cz/art/49318.html
....atd.
V odkazech je popis celé kauzy i souvisící úřední dokumenty.
Nepředpokládal jsem, že bude zapotřebí pro vás googlovat. Učinil jsem to naposledy.
26. 09. 2012 | 10:31

Jan Vaculík napsal(a):

I vy jeden šibale!
26. 09. 2012 | 20:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy