Ministrova vietnamská anabáze

26. 11. 2008 | 23:52
Přečteno 8619 krát
Sotva se český ministr vnitra minulý týden zasloužil o zrušení vydávání víz (pro Vietnamce (neplést s bezvízovým stykem Čechů), už se rozhodl zasáhnout také proti Vietmafii v Čechách. Náš pan ministr totiž rozlišuje mezi dvěma kategoriemi mafiánů. S tou jednou lze vlastenecky vyjednávat o státních zakázkách (nebožtík podsvětí Mrázek), s tou druhou je třeba nelítostně válčit. Klasik by mu připomněl, že patriotismus je také poslední útočiště grázlů.

Kriminalita vietnamské obce u nás teď „přesáhla únosnou míru“ a tak o víkendu odvážně vytáhla do boje těžká bojová technika – transportéry, vrtulník a stovky těžkooděnců, dokonce i policejní jízda, vedly válečný útok na mírumilovnou komunitu stánkařů na pražské tržnici SAPA. Vypukl nelítostný boj, který se nevyhnul ani buddhistickému chrámu, ačkoli se nikdo nebránil. Proč nestačila běžná nenápadná kontrola České obchodní inspekce, proč bylo zapotřebí vytrhávat zámky, převracet stoly, hrozit pistolemi, cválat na koních a hrát si na válku? Proč měří ministr dvojím metrem? Snad proto, že má sám máslo na hlavě? Jak snadné zalíbit se české xenofobii. Rasismus nerozlišuje mezi poctivcem a nepoctivcem, cikán jako cikán.

A co takhle fakta, pane ministře? Vietnamská obec v Česku (55 000) má vůbec nejnižší kriminalitu ze všech cizinců. V absolutním počtu všech cizineckých přestupků (9%) je daleko za Slovenskou (40%) a Ukrajinskou (19%), ale v relativním, to znamená na počet svých příslušníků, je dokonce lepší než ta česká většinová. A co je důležitější, zločiny téhle mafie mohou děsit nanejvýš jeho samého – většinou pašované zboží, nelegální pobyt, daňový únik. Hubený byl výsledek razie 800 mužů za milióny z našich daní: tři Mongolové, jeden Číňan a Vietnamec bez povolení k pobytu. Trochu zboží za pár miliónů v pořizovacích cenách. Žádné drogy a zbraně. Na Rómy by se s armádou pan ministr vypravit neodvážil – a přitom by se tam jistě také našla spousta přestupků. Vietnamci mají zřejmě smůlu, že žijí a obchodují v komunitě, nemají občanství ani silné zastánce. A také v tom, že mají takového ministra.

Vietnamci v Čechách, ať už se to nacionalistům a xenofóbnímu ministrovi líbí či nelíbí, jsou při demografickém propadu velká budoucnost Česka, tak jako Indové nebo Číňani a Židé všude mezi národy. Obchodně zdatná a pracovitá komunita, kulturně buddhistická, na rozdíl od těch, kteří vyznávají netolerantní náboženství a trápí Evropu. Škoda jen, že jich máme tak málo! Průmysl už léta brečí, že má peacovní místa pro sto tisíc kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků, kterou naše blahobytná a líná společnost za asistence sociálního státu nechce, a naše vláda, neschopná pragmatického myšlení, přestane Vietnamce dovážet. V nadcházející recesi bude levná pracovní síla otázkou přežití mnoha podniků.

A to, že naši Vietnamci prodají načerno sádrového trpaslíka německému turistovi, nebo chudým lidem nějaké to triko s falešnou značkou, proboha, takové malé věci řešte ruky mávnutím, jak zpívá český bard. A pragmatismus? to podivné cizí slovo, zřejmě ani byrokraté ani ctižádostivý ministr neznají.

Pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

krok napsal(a):

tak tentokrát s Vámi, pane Tomský, souhlasím bez výhrad:-))
27. 11. 2008 | 00:14

cinan napsal(a):

tez souhlasim
27. 11. 2008 | 01:49

any napsal(a):

Pane Tomský, není pravidlem, že s Vámi souhlasím, ale tentokrát jste moje pocity formuloval přesně. Rovněž jsem nepochopila nutnost přítomnosti toho transportéru a vůbec agresivitu téměř vlečného útoku
27. 11. 2008 | 02:16

any napsal(a):

oprava: téměř válečného útoku
27. 11. 2008 | 02:18

george napsal(a):

PANE Tomský, ta lehkost psaní, nadhled i rozhled v euroatlantickém prostoru to mě vždy dostane. Jste mezi bloggery co čtu nejlepší. Jaký máte notebook? Ten se musí radovat, když u něho sedí lidský Computer vašeho vysokého IQ.
Je to uznání! Ne kritika. Děláte aktuálně.cz hvězdu.Ne každý je pochválen třeba se snaží...

O vánocích si odpočiňte, dělejte něco pro zdraví, svět se otáčí sám,jen klid.

Pro vás trochu vánoční radosti s Ahmedem a malým teroristou i nějaké písničky(video)

http://ninimemory.blogspot....
27. 11. 2008 | 02:18

Qiedo napsal(a):

Naprostý souhlas.Bude ale možná ve společnosti v souvislosti s krizí narůstat nespokojenost a tak jsou to možná jen taková cvičení.Stačí pak jen ukázat na nepřítele.
27. 11. 2008 | 02:47

Cart napsal(a):

"Vietnamci v Čechách, ať už se to nacionalistům a xenofóbnímu ministrovi líbí či nelíbí, jsou při demografickém propadu velká budoucnost Česka, tak jako Indové nebo Číňani a Židé všude mezi národy."

No potěš Pánbu, jestli máme takových krátkozrakých "expertů" s vysokým IQ taky spoustu ve vládě.
27. 11. 2008 | 04:49

klarasamkova napsal(a):

Vítejte zpět, Carte, bolestně jsem Vás postrádala!! Mimochodem, v čem bude chodit oblečený český národ, když Vietnamců nebude?? Navrhujete dotovat Max Maru nebo Hugo Bosse??
KVS
27. 11. 2008 | 05:51

F. Adamec napsal(a):

Jsem clovek z Evropy z povodi Moravy:
Politici CR komunistickymi zakony rozkradli restituce, z dani dotovali banky, tunelovali statni podniky a akciovky, zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR. 2008: Senat CR, s ceskymi komunisty agenty Stb a KGB, odmit hlasovat o Lisabonske smlouve, zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu, opet dosadil do vedeni senatu stare komunisticke struktury.
Reseni: Zrusit komunisticke zakony a struktury CR. > Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, na geografickem principu, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, neprodlene prijmout EURo, pred dalsi inflaci a devalvaci CZK. > Prijmout Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Nediskriminovat obyvatele podle DNA, pigmetace a rasy, slechtickeho stavu a kasty, narodnosti a obcanstvi, kultury a viry, jazyka a dialektu, veku a zdravi, bydliste, zpusobu a mista obzivy. > Chranit zivot od poceti, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky, snizit potratovost, emise, kontaminaci pudy, vodnich zdroju a toku. Producentum uctovat emise, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy, vratit nebezpecne odpady a nevyhorele jaderne palivo k recyklaci producentum. > Zrusit monopoly sluzeb, umoznit domacnostem uziti obnovitelnych zdroju, vody a energie, fotovoltaiku a vetrniky, bez dani, pro cistsi produkci, energeticky usporne objekty, zarizeni, stroje a dopravni prostredky. > Navratit kulturni pamatky, odskodnit restituenty a cirkve, navratit jim zcizeny majetek a uhradit financni ztratu, rust cen vody, energii a potravin, verejnych sluzeb a uroky ve vysi prumerne urokove sazby CNB 5%/r, v EURu z ceny zcizeneho a poskozeneho majetku.

Zdravi Vas F. Adamec
27. 11. 2008 | 06:09

třebaKarel napsal(a):

TAky mi to vadí , je to mamlas , ale co je to těm lidem platný ?
Napřed byl skandál že ve Vietnamu na ambasádě šmelili s vízama , dokonce naši . Těm se ale nestalo nic .
A ještě jedna věc - jak je ta policie " slušná " .
Detail - zastavilo mně tůhle nový policejní auto jak z Americkýho filmu , na střeše panel se svítícím nápisem , kterej Vám hned tyká .Pánové slušný byli , panel né .
Myslim "následuj mne ".
Vím že je to z Follow me , ale to jim teda někdo špatně poradil .
Vietnamcům tykaji policajti úplně normálně . A spousta čechů taky . Přitom když jedete nějakou středočeskou obcí , je hnusný počasí , nikde ani noha , zima - tak si můžete být jistí , že na náměstí bude jeden člověk a bude se na Vás usmívat . Ale našinec to nebude .
tK
27. 11. 2008 | 06:46

student napsal(a):

Příslušný český úřad ve Vietnamu
nezajistil přehledný způsob vydávání víz. Docházelo k předbíhání žadatelů a k podvodům.
Pravděpodobně někteří úředníci toho úřadu na tom něco vydělali.
Není proto vůbec překvapivé, že bylo rozhodnuto těm otravným lidem před branou úřadu znepříjemnit život. Tak se u nás přece postupuje vždy.
27. 11. 2008 | 06:52

sidney napsal(a):

Pane Tomsky,
clanek sedi, ale z jedne veci jde des. A to je Vase konstatovani, ze proti cikanum by se pan ministr neodvazil... No a tady je jadro pudla. Pokud se policie, potazmo ministr vnitra "boji" zasahnout proti kriminalite jednech, proc tresta druhe? Takze jedny trestame pro jejich narodnost a druhe ne? Kde to ma konec?
27. 11. 2008 | 07:58

RUMCAJS napsal(a):

Taky použiju píseň.
Svatou pravdu máš, statou pravdu...

Jo boj o voliče nezná bratra a jde napříč tím politickým bordelem.
Tu se vyhlásí progresivní zdanění, tu zase léčba zadarmo, tu zase útok na cizince.
Je to hnus. Ale nakonec rozhodne volič.
Takže uvidíme.
27. 11. 2008 | 08:22

StandaT napsal(a):

Nemohu souhlasit.

Velká kriminalita vyrůstá z malé. Nechte malou, a hned máte velkou. Velkopěstírny drog jsou velkoproblém, který vyrostl na "jenom" celních podvodech.

Píšete žádné drogy a zbraně. Jinde zase čtu "Policejní pes skutečně odhalil přítomnost drog, bylo nalezeno také vozidlo plné převážně ručních zbraní a celní správa zabavila pět tun padělků," Mě to jako malá kriminalita nepřipadá, plný auto zbraní už vůbec ne.

Za ty roky jde zabavené zboží do miliard, to mi malé a neškodné taky nepřipadá. Zejména, pokud se pořádné kontroly začaly až nedávno když se začala hledat náhradní práce pro celníky a pohraničníky. Kolik zboží se protočilo do té doby ví Bůh, ale neškodné to rozhodně nebylo.

Vietnamská komunita sice nežije z dávek, ale na druhé straně do systému takřka nic neodvádí. Poptejte se na kterémkoliv FÚ, jaký názor mají na vietnamce.

Kdyby nebylo vietnamských stánkařů-podvodníků, pravděpodobně by přežilo pár českých textilek.
27. 11. 2008 | 08:30

Pepino napsal(a):

Pane Tomský, pomalu bych si myslel, že nemáte rád některá nesnášenlivá náboženství. Já myslel, že náboženství slouží pro mír (alespoň v duši). Taky bych nerad, aby mi někdo diktoval doma, jak se mám chovat podle cizích měřítek. Doufám, že zde jednou nebude na letišti a přechodech místo "Vítáme Vás!" ono Ahlan wa Sahlan. Mezi námi, ale o tom, co se děje ve Vietnamských tržnicích, nevíte téměř nic. Já jsem měl možnost nahlédnout pod pokličku a musím Vám sdělit, že se prostě mýlíte. Nicméně, jak píšete, jsou to většinou buddhisté a jsou přívětiví. V každém případě, můžete si ověřit, že se jedná zpravidla o severní Vietnamce z provincií kolem Hanoje, s vazbami na režim a možností se snáze dostat třeba k nám. Až budete mít možnost, zeptejte se jich a zjistíte, že někoho z okolí Saigonu zde prostě nenajdete. Souhlasím s Vámi i postojem MV a Langera k romské otázce. Pokud by jejich přestupky a jiné nešvary řešily úřady, neměli by náckové snadnou pozici pro hledání důvodů pro návštěvy Janova ani podporu u lidí.
27. 11. 2008 | 08:33

Český synek Nguyen napsal(a):

Dobrý den pane Tomský.
Dík za článek. Jen jsem chtěl říct , že po asi deseti letech se moje matka , která žije ve Vietnamu se mě chystala navštívit na vánoční svátky.Nedostala ale vízum..Tak se celá naše rodina musí sejít opět až daleko "za louží" u mých sester.Tam s tím problém nemají.
Chápu že lidem i mě vadí praktiky některých spoluobčanů jako jsou pěstírny marihuany..
Ale tahle kolektivní vina..
27. 11. 2008 | 08:47

třebaKarel napsal(a):

Ahoj Rumcajsi ,
o takovým kšeftu se nikomu ani nezdá .Zatímco každý obchodník s pracím práškem nebo vložkama musí pořád vymýšlet různý křidýlka nebo říkačky ,v tomhle kšeftě se natisknou reklamní letáky jen jednou za 4 roky a ještě to fajn lidi rozdělí na nesmiřitelný skupiny , což doznívá během celýho období . Slyšels někdy lidi hádat v krámu jestli je lepší Ariel nebo Lanza ?
Píšeš o voliči , ale v tomhle případě je to na rozdíl od nelítostného soudce ve věci pracího prášku spíš ovce , co ty na to , předáku ?
tK
27. 11. 2008 | 08:53

Cart napsal(a):

"Vítejte zpět, Carte, bolestně jsem Vás postrádala!! Mimochodem, v čem bude chodit oblečený český národ, když Vietnamců nebude?? Navrhujete dotovat Max Maru nebo Hugo Bosse??
KVS"

Ještě že jste mi to připomněla, paní Veselá! Já zapomněl, že před revolucí jsme všichni chodili nazí!
27. 11. 2008 | 08:58

třebaKarel napsal(a):

Český synku Nguyene ,
pamatuju jak jsem prožíval argument GWB a USA , že bezvízový styk můžou mít jen země který dodají víc než 300 vojáků pro boj s terorismem nebo americký úřady nenachytaji víc než řekněme 1000 jejich krajanů co dělaji načerno .
Dokonce tenkrát řekl Svoboda že stojí za úvahu zavést víza pro Američany .
A dneska vidíte , jsme velký kamarádi a už to problém není .
A stejně to doufám bude i s Vietnamem . Letošní vánoce jsou asi odepsaný , ale příští myslim jsou docela reálný .
( Nejde dostat vízum aspoň do Rakouska nebo Německa ? )
tK
27. 11. 2008 | 09:05

RUMCAJS napsal(a):

tK:
Přiznám se Karle, že tady do toho vůbec nevidím. Nakupovat jsem nebyl, co jsem si přitáhl Manku do jeskyně.

Pouze si ty kluky pamatuju ze študií a nikdy s nima nebyl problém.
Tak nějak jenom mi to opravdu přišla monstrózní akce, aby lid měl pocit, že na ně Langr myslí.
Já bych spíše uvítal, kdyby takovou jednotku poslali do Janova. A to nejenom na Dělnicko stranu.
27. 11. 2008 | 09:18

třebaKarel napsal(a):

Že by to asi sneslo v Janově nějaký " mírový sbory " máš určitě pravdu .Jestli by ty Langrovy sbory byly přesně tohle , snad jo .
Určitě lepší než nic nedělat a mluvit o " programech " .
Hele Rumcajsi ,už jsem byl v klidu , ale dneska zas neusnu . Píšeš Manku do jeskyně . Koliks musel dát aby ti stavební úřad povolil přistavět k jeskyni garáž ?
tK
27. 11. 2008 | 09:27

Láďa napsal(a):

Nenapadna inspekce zbozi bude stacit pokud se najde dostatek sebevrahu. Protoze se ale zdejsi kontrolori odmitaji kvuli multikulturni citlivosti nechat podriznout agresivnim trhovcem musi holt nastoupit obrnena technika. A navic tam kde se pasuji drogy a zbrane to uz neni "bezna obchodni inspecke".
27. 11. 2008 | 09:27

Vico napsal(a):

Langer má prostě rád divadlo. Ostatně vystupoval před lety i v nějakém hudebním klipu a v televizní estrádě zaspíval hit "Severní vítr je krutý". Loni bombasticky oznámil nedobrou zprávu pro všechny lumpy/ Krejčíř/. Nejkrásnější jsou však jeho nacvičená mediální vystupování. Jeden z největších sprosťáků /rozhovor mezi Langerem a Bursíkem ve Španělském sále/ neopomene nasadit svůj nacvičený úsměv číslo tři do kamery, ať už patří televizi NOVA, ČT nebo jde jen o bezpečnostní kamerku strážící kasičku od veřejného záchodu.
Ví bůh, proč se mu přesto všechno nedaří povznést svůj mediální obraz alespoň k hranici neutrální akceptace. Proč je na karikaturách vyobrazován jako kozel uprostřed zeleninového záhonu s motyčkou v ruce.

A pokud jde o Vietnamce, jsou jen další obětí tohoto mediálního mága.Zdá se však, že IL zase šlápl vedle. Když se nedaří, tak se nedaří.
S Tomským tentokrát skoro až absolutně souhlasím.
27. 11. 2008 | 09:32

insurgentes napsal(a):

Oni už ani ty čangové nejsou co bývali. Kde jsou ty časy, kdy byli milí a usmívali se na člověka (jak tady někdo psal) žvatlaje čita, čita...

Dnes: Arogantní xichty, co neodpovědí na pozdrav, prodávající předražené prošlé zboží nakoupené v kauflandu, nechápavě civící když jim člověk řekne o účet...

A triko za dvěstěpáďo od čongů se rozpadne po 2. vyprání, zatímco to z výprodeje od Max Mary za 300 třeba tak rychle ne (i když to tam šijou taky, co si budeme povídat...)
27. 11. 2008 | 09:39

xixao napsal(a):

RUMCAJS

uz jsem tu dlouho na nic nereagoval, jen si tak procitam, ale vas prispevek v 8:22, to je teda sila.
Kdyz jsem cetl blog p. Havla urceny vam, jeste jsem si vas jako tvrdeho, ale vcelku rozumneho blogera docela povazoval, ale po tomhle jste u mne klesl na absolutni dno, kde pres tu modrou hlubinu opravdu nic jineho nevidite, ze ?
27. 11. 2008 | 09:41

Charlie napsal(a):

pane Tomský

skvělý blog, nastavil jste zrcadlo všeobecné české ubohosti.

S mnoha blogy, co jste napsal jsem měl potíže, ale tenhle je to nejlepší, co jsem od Vás (i ostatních blogerů) v poslední době četl.

Divím se, že na toto téma se rozvinula tak malá blogařská aktivita.
Dalším takovým ožehavým tématem je zdravotní reforma, a o té se na těchto blozích také moc nepíše (ale za to Vy nemůžete).
27. 11. 2008 | 09:50

insurgentes napsal(a):

Od formátu pana Tomka bych čekal trochu hloubější zamyšlení nad podstatou problému a trochu nových myšlenek. Neudělal to, tudíž musím já:

Proč nejedou tanky na Romy? Těch důvodů je mnoho, především proto, že jde o problém vleklý a citlivý, každý Rom vám řekne, že je Čech, vznáší se nad tím strašák rasismu mnohem více než nad jakoukoli jinou národností atd. Ale HLAVNĚ si myslím že je to proto, že jsme tak nějak zvyklí na vzájemné soužití, každé dítě od narození vnímá, že všude u lopaty a krumpáče je půlka snědých. To jest, všichni máme v podvědomí zarytého Roma, jak kope naše chodníky, silnice, potrubí atd., čili DĚLÁ NĚCO PRO NÁS.

Teď otázka: viděl někdy někdo čonga s lopatou?

Nikdy. Oni sem totiž nejezdí pracovat. Jezdí sem šmelit, vysávat, jsou děsně pracovití, ale jen pro sebe, směrem k majoritní společnosti od nich neplynulo, neplyne a nepoplyne nikdy nic.

To je to, co nás na nich tak štve. Představa fabrik narvaných prácechtivými Vietnamci je pro mě velmi, velmi úsměvná. To mohou doma, a ti co nechtějí, co jsou více "k světu", jsou už dávno tady.

Ale ještě jedna věc je velmi podstatná: Jejich takzvaná mafie. To je hezké označení, které soudruzi na MV vymysleli ke strašení českých důchodkyň s volebním právem. Neřekne se nám, že více než o mafii jde o silnou komunitu s neobyčejně vyvinutými principy solidarity zaměřenými dovnitř. Čong přijede, a hned je tu někdo, kdo mu pomůže s papíry, kdo ho protlačí zkouškou z jazyka i když ten chudák neumí zatím ani to "čita", kdo mu eventuálně pomůže s nějakým tím kapitálkem pro otevření dalšího "potraviny alkohol cigarety", protože jemu také bylo pomoženo a zanedlouho tento zas bude pomáhat někomu jinému. Vzniká tím paradoxně jakýsi stát ve státě, a přesně tím získávají neskutečnou výhodu oproti nám, kteří sice takový stát, který by nám měl pomáhat, máme a platíme si ho, ovšem kdo někdy zkoušel rozjet své podnikání, moc dobře ví, jaká je realita: Stát = jenom a jenom ty příslovečné klacky pod nohy, které je třeba překonat.

Proto Vietnamci a Číňané tolik leží v žaludku představitelům státu: protože velmi dobře cítí i takový Langr, jaké memento, jaký stín (ve smyslu psychoanalytickém) představují: nastavují zrcadlo chorobě naší společnosti, kde stát už tu dávno není k tomu, aby lidem pomáhal (a nikdy nebyl), nýbrž k tomu, aby se na nich živil a vyssával je.

Takové zrcadlo je potřeba rozbít, abychom se v něm náhodou nezahlédli.
27. 11. 2008 | 10:08

insurgentes napsal(a):

oprava: od formátu pana Tosmkého
27. 11. 2008 | 10:11

Karel napsal(a):

Jen doufám, že tato akce není jen začátkem, přípravou půdy. Jen součástí nějaké budoucí noci dlouhých nožů.
Za takové chování vlády a policie se jako občan stydím.
27. 11. 2008 | 10:18

Filipi napsal(a):

Pane Tomsky, mate nejspise pravdu ve vasem pohledu na ministra. Tim to ale konci. S Vasimi zavery se ale ztotoznit nelze.
Zaprve nelze mavnout rukou nad kradezi. A kopirovani, strihu, znacek kradezi je. Nelze tolerovat nerespektovani patentu a ochranych znamek. To uz je radeji zrusme uplne ale nelze tolerovat jejich porusovani jen u nekoho.
Za druhe.... Vase argumentace pracovni silou je zcestna. Kdyz nebude tak se zvednou platy a nektere podniky zkrachuji. To povede k recesi (ta je tu stejne) a preziji jenom ty podniky ktere jsou schopny fungovat efektivne a platit svym lidem dobre penize. Tak se ekonomika posune dal. Importem levne pracovni sily se jenom problem odsouva.
Zamyslete se trochu nad nekterymi Vasimi nazory. Maji tendenci k etatismu. Proc je demograficky vyvoj problem? Ja si vubec nemyslim ze bychom se meli porad jenom mnozit. Problem je to predevsim proto ze nejdou ufinancovat ty statni monstra jako prubezny penzijni system.
27. 11. 2008 | 10:38

Jan Vlk napsal(a):

To insurgentes:
příspevek 10:08?32
Takhle nějak se ve 30. a 40. letech minulého století argumentovalo proti židům a všichni víme jak to dopadlo.
27. 11. 2008 | 10:47

Milan napsal(a):

Úplně a naprosto s Vámi souhlasím, pane Tomský.
Pro budoucnost jsou Vietové nadějí našeho upadajícího národa, pro současnost jsou každodenní nadějí spousty chudých lidí s více dětmi...
27. 11. 2008 | 10:51

zdenekmihalco napsal(a):

insurgentes

píšete:

viděl někdy někdo čonga s lopatou?

Oni sem totiž nejezdí pracovat. Jezdí sem šmelit, vysávat, jsou děsně pracovití, ale jen pro sebe, směrem k majoritní společnosti od nich neplynulo, neplyne a nepoplyne nikdy nic.

To je to, co nás na nich tak štve. Představa fabrik narvaných prácechtivými Vietnamci je pro mě velmi, velmi úsměvná."

- Znám jednoho mladého Vietnamce, který pracuje "s lopatou" a řekl mi k tomu zhruba toto: Doufám, že už to nebude dlouho trvat, fyzickou dřinou tu člověk rodinu uživí jen těžko. Chci si proto založit obchod se zeleninou, mí příbuzní mi do začátku pomůžou...
27. 11. 2008 | 10:53

insurgentes napsal(a):

To Vlk:
Strašák Hitlera jaksezdá obchází a nedovoluje nám vidět věci tak jak jsou, anebo pokud ano, tak o nich alespoň rozpačitě mlčet, protože přece nikdo nechceme mít nálepku, že jsme jako on... To už je klišé v dnešní době.
27. 11. 2008 | 10:57

Filipi napsal(a):

Ad insurgentes: Zbavte se klise. To ze je nas stat tragicky je jedna vec ale nema cenu kvuli tomu nadavat na Vietnamce. To ze si oteviraji "potraviny, alkohol, cigarety" je proto ze je potom poptavka. Rozhodne si nemyslim ze je treba imigraci podporovat. Naopak bych ji dosti zneprijemnil, a na Vietnamce mam vztek protoze kradou dusevni vlastnictvi mnoha firem (naopak jsem rad ze pomahaji borit prohibici marihuany). Ale nikdy bych nenadaval na ty co vyplnuji mezeru na trhu a poskytuji nam tim vsem sluzbu...
27. 11. 2008 | 11:03

Zdena napsal(a):

HM,a vy si vážně myslíte,že pracují na naše důchody?
Já osobně u Vietnamců nekupuji NIC.Nikdy.
27. 11. 2008 | 11:09

třebaKarel napsal(a):

Filipi ,
Kopírování střihů , nemůžu si pomoct ale kopírování to moc neni .Měl jsem kraťasy z tržnice , samozřejmě " značkový " a při předklonu se pokaždý vytvořilo něco jako obrovský vak vpředu . Neměl jsem odvahu to nosit .Bylo to pro pořádnýho chlapa .
Je to zboží pro lidi co chtěji mít na tričku krokodýla a nedat za něj 2 litry . Ale značku to neohrožuje , jelikož dotyční si to " pravý" stejně nekoupí .
A pozná se to . Tak můžou být všichni spokojení , ne ?
Každopádně dotyčný firmy se bránit určitě můžou i jinak , než že ministr zruší víza lidem , který tu žijou už 35 let .
Nakupovat u nich nikdo nemusí , tak co Vás na nich štve ?
Tyhle silácký řešení nás už stály pšknej balík a ničemu nepomohly . Pamatujete na to jak byly všude billboardy s mouchou a oznámením že Praha / Bém / vychytává poslední nepoctivé taxikáře ?
Nedostatek nápadů před kongresem ?
tK
27. 11. 2008 | 11:11

Filipi napsal(a):

"Vítejte zpět, Carte, bolestně jsem Vás postrádala!! Mimochodem, v čem bude chodit oblečený český národ, když Vietnamců nebude?? Navrhujete dotovat Max Maru nebo Hugo Bosse??
KVS"

Takovou demagogii bych od Vas opravdu necekal. Existuje spousta levnych alternativ a ani to nejsou co se kvality tyce takove shity jako na stanku. Treba Kenvelo je po slevach prakticky stejne drahe jako ty Vietnamci.
Problem je prave v tom ze na stanky nekoho zene touha ziskat levne neco co vypada jako draha vec. A to je prave ten problem. Pro nekoho je proste prilis velke lakadlo mikina s napisem adidas za 350 korun. Nehrajme si na nejakou socialni sluzbu..
27. 11. 2008 | 11:18

Filipi napsal(a):

Ad trebaKarel:
Jasne, ta kvalita je fakt casto tragicka. A pro drazsi znacky to problem neni. Ale treba Adidas nebo Nike to urcite jako ztratu vnima. Me proste vadi hlavne to ze jedinym realnym bodem jejich businessu zacina byt podvod. Kdyz si udelaji vlastni znacku a budou pod ni prodavat superlevne cajky tak ani neceknu...
27. 11. 2008 | 11:23

PAROUBEK napsal(a):

Ale pane Tomský, koukněte se na to i jinak. S nepřizpůsobivostí (jako obecným pojmenováním nedodržování občanských povinností a zákonnosti) je třeba bojovat. Já naopak věřím, že nezůstane jen u komunikty vietnamské, ale prověříme se stejnou vehemnecí komunitu romskou, ukrajinskou nebo ruskou
27. 11. 2008 | 11:25

Nuba napsal(a):

Pane Tomský,

Přidám pár svých připomínek. Policie, a to pod vedením kteréhokoliv ministra, čas od času předvede kino pro blbé. Domnělí zločinci předvádění v poutech, či přímo vrtulníkem, policista klečící např. na příbramském Starkovi (cha), prohlídka Krejčířovy vily (už ho máme). Myslím, že pokračovat by se dalo dlouho.

Jde však o to podstatné. Podmínky pro podnikání by měly platit pro všechny stejně. Vietnamská komunita je z části ponořena v tzv. šedé ekonomice. Možná se již něco zlepšilo, ale např. dovážet a tím i clít 1 kus falsifikátu riflí za Kč 8,-, a to byla ještě vyšší cena, za to bych se na každého smála od ucha k uchu také. Jinak ten úsměv je samozřejmě příjemný, ale kdo zná mentalitu těchto východních národů ví, že to k nim patří. S úctou konkrétně k Čechům to nemá co dělat, jsou prostě uctiví a usměvaví a je to hezké. Je pravda, že pokud se jim úsměv u nás pokřivil, je to dopadem našich myšlenek na jejich hlavu. To se časem přestane smát téměř každý.

Ale zpět k podnikání. Taková 1 faktura či dodací list - na to se dá točit někdy i celý kamión zboží. Proč vždycky při kontrole utíkají a neznají se ke svému majetku ? A ty jejich obrovské ztráty při celních zásazích. To by normálně podnikatele položilo na lopatky. Tady ne. Zítra je krámek opět plný. A jedeme dál. V tomto případě se nejedná o jednotlivce, to je špatný systém, který tady dlouhodobě akceptujeme. Říkám my, tudíž vláda. Vietnamci toho pouze bystře využívají.

Ono bagatelizovat jakýkoliv nešvar není v pořádku. A to ani v případě, že u toho sekunduje na slovo vzatý šerif pan Langer.
27. 11. 2008 | 11:35

Admirál napsal(a):

Pan Langer má za sebou už minimálaně jednu podobnou mediální estrádu. Jestli si pamatujete, jak zatýkali p. Starku. Provedením velmi podobné. Připravené televizní kamery ukázali Starku sraženého na silnici s botou na krku. Nehledě na to, co si myslím a slyšel jsem o p. Starkovi to bylo nechutné. K tomu samozřejmě p. Langer přidal patřičně silné mediální prohlášení.

Samozřejmě Starku po krátkém čase pustili, nic mu nedokázali.

Zásah proti Vietnamcům zřejmě také do kategorie "mediálních zásahů". Cena pro daň. pop. vysoká, okamžitý mediální efekt taktéž, výsledek z dlouhodobého a pohledu nízký. K tomu je ještě na zvážení, zda pět vyhoštěných cizinců a halda zabavených hadrů stojí za zhoršení vztahů s Vietnamci a Vietnamam a zda to nemůže taky odstartovat další vlnu šovinismu. Z některých reakcích na blogu bych řekl, že to docela možné je.

Jen poznámka: pokud někdo ví, že to co Vietnamci prodávají stojí za hovno, proč si to kupuje? Jen vůl si naběhne dvakrát na vidle.
27. 11. 2008 | 11:49

Ford napsal(a):

Je to klasická česká policie. Které skupiny je málo a není centralizovaná, tak na tu si došlápnou. U cikánu si to nedovolí, protože ti jsou semknuti, agresivní a jejich moc.

A kdo míň škodí? Vietnamec,který přispívá přes DPH a spotřební daně a šetří občanům ČR peníze nebo cikán, který vůbec nepřispívá a ještě pludruje sociální fondy x jejich obrovské množství a ještě otravuje a likviduje občany ČR,kteří ho živí?!
27. 11. 2008 | 12:06

Láďa napsal(a):

Ford: Vietnamec ktery přispívá přes DPH a spotřební daně je asi tak realny jako kun Semik. Oni (hlavne mafie ktere pracuji ve velkem) vedi jaky je tu bordel a nemaji zadne skrupule toho zneuzivat.
27. 11. 2008 | 12:35

RUS napsal(a):

Zdravim pane Tomský!
Članek je vecny,ja s Vami souhlasim.Což při dnešní situace v ČR,když s Vami souhlasí Rus muže byt považovano minimum jako kolaborace.Slonkova začne vas sledovat jeslí nahodou taky ne navštivujete Bubeneč,a pan Stejskal rad necha rasisticke přispevky na Vaší adresu.
Vytvaření nepřitele at vnitřniho nebo vnejšiho je dukazem že v společností neco není v pořadku!Globalizace a technícky pokrok dnes uplne zmenilí zastarale pojetí vlastenectví,moderní človek bez zabran stehuje tam kde podle jeho představ bude žit lepe,je to svetovy trend ktery silí.Vzpominam na jedno přisloví:"Хороший сосед лучше родного брата" což v praxe znamena min Stejskalu vic Tomskych a Ngujenu:-)
27. 11. 2008 | 12:36

Ondrej napsal(a):

At se nekdo zameri kam chodi ministr pro pobaveni.....co myslite kam? Kdo hleda najde skutecnou rybku v tom BORDELU. Ze by do bordelu.....? Zajimalo by mne zda o tom Vy novinari vyte.Dejte mi vedet
27. 11. 2008 | 13:11

Kozlík napsal(a):

To je ... to je rasýzmus, more. Uhl, Samková, Cakl a Zubovová se svým těžkopádnějším klonem Jakubkovou na scénu; a kde je sakra Simon Wiesentahl? Pogrom na Asiaty! Ááá... pardon, jsem na jiné diskuzi a nechal jsem se unést. Tady to není rasové, i když ruku do ohně bych za to nedal. BTW: Janov sice taky nebyl rasový ale pssst! - budeme říkat že byl. Politicky korektní za každou cenu. Tak to musí být. Oni ne, to jen my za vše můžeme. Kdybych mohl, dal bych si zešikmit oči a ztmavit pokožku i předkožku jako Cakl, abych dokázal svoji lásku ke všem minoritám. Dokonce jako heterosexuál dávám přednost homosexuálního styku, abych dokladoval, že nejdu s mainstreamem a demonstruji tak bolestivě roztaženým konečníkem za práva 4% minority. Auvej. Píšu to vestoje. Nikdy se ovšem nebudu mít tak dobře jako lesbická invalidní černošská samoživitelka muslimského vyznání. To je pravé požehnání, poukázka na život bez rizika. Každý úředník bude mít husici, že by se mohl dostat na blacklist fanatických milců minorit.
27. 11. 2008 | 13:12

MA-FU napsal(a):

Možná jsem rasista ,když nedosáhnu ve svém podnikání na takové ceny oblečení ,co mají Vietnamci-neb podnikám v textilní pletáži a vím své- proč asi skončila pletárna Hradec Králové,různí výrobci vlny a přízí mají potíže? Rakousko se dostalo po válce ze "srabu" tím že ,lidé si kupovali mezi sebou zboží a na cizí bylo embargo. Tak bysme se měli možná zachovat-podporovat naše výrobce,regionální,české,nebo opravdu výroba zde upadne tak,že budou jen ty montovny.
27. 11. 2008 | 13:38

x-man napsal(a):

Dalo by se s vaším přispěvkem souhlasit,ale:to jak se zde vietnamská komunita "zabydlela"je náš státní bordel,díky kterému si sem dováželi pašunk z celého světa,obcházeli daně,porušovali obchodní zákony,za které našinci hrozily pokuty a pod.Ted se snažíme dělat nápravu,na kterou je možná pozdě.Proti jejich pracovitosti samozřejmě nikdo nic nenamítá,ale bohužel ,a to zná i našinec,kolikrát se člověk s poctivostí neuživí.Ano,je hodně profesí,které nechce nikdo dělat.Ale proč?Protože je mizerně placená.A jestli si někdo myslí,že jim to bude dělat cizinec,který nebude mít ty samé nároky jako čech,bude bydlet pod mostem a jíst suchý chleba,tak se dost plete.
27. 11. 2008 | 13:45

scientist napsal(a):

to insurgents
a) podívejte se na statistiky ČSÚ. dnes výrazně roste podíl Vietnamců, kteří pracují v továrnách. Přijíždí noví + stánky jdou do kopru, protože se mění poptávka a stejné zboží jako Vietnamci dnes prodávají i velké řetězce.

b) žádná velká solidarita mezi Vietnamci nepanuje. Ta se poskytuje jen uvnitř rodinných kruhů, maximálně přátel. Jinak se za vše TVRDĚ platí.To, že navenek působí uzavřeně, neznamená, že si uvnitř pěstují vřelé vztahy a že táhnou za jeden provaz.

Další bláboly nebudu ani komentovat. Vyjadřujete se k věcem, o kterých zjevně nemáte ani páru a jenom vaříte z dojmů.
27. 11. 2008 | 14:05

Terry napsal(a):

StandaT napsal(a): 27.11.2008 08:30:48
"Nemohu souhlasit.
Velká kriminalita vyrůstá z malé. Nechte malou, a hned máte velkou.
Za ty roky jde zabavené zboží do miliard, to mi malé a neškodné taky nepřipadá."

Souhlasím.

Když celníci a policie zjistí, že se prodává pašované "značkové" zboží, JAK TO, že dotyčný Vietnamec (který notabene "neumi ceski", ale povětšině má i řidičák - jak si ho asi dělal??!!) nepříjde o živnostenský list a není zažalován a trestán ve standardním řízení (porušuje přece několik zákonů!!), případně vypovězen?
Stát se "spokojuje" s tím, že opakovaně zabavené zboží nákladně eviduje, odváží a likviduje. A za týden je tam to zboží zas...

Asi podobný přístup, jako kdyby zloději stát řekl: "Prosím tě, už nekraď." a vrahovi "Tak už s tím vražděním, prosím, skonči, ty zlý."
Taky by to bylo "účinné" :-))

Když je stát řízen nekompetentními, ale všehoschopnými hrabivými primitivy a burany, jinak to být nemůže.

"Kalousku, jsi jednička."
"Ať jdou do prdele všichni."
27. 11. 2008 | 14:08

MA-FU napsal(a):

Ještě přídavek.Bude-li mne kontrolovat jakákoli kontrola a já řeknu "neumím česky" -nikoho to zajímat nebude.Až budu chtít podnikat v zemi jejíž jazyk neumím,vyjde mi to hodně draho :tlumočník atp..
Nikdy, opakuji nikdy jsem neviděla na finančním úřadě ani jednou a to již podnikám od 90tých let-žádného Vietnamce
27. 11. 2008 | 14:18

Vietnamsky student Tung napsal(a):

ahoj,

my, vietnamští studenti napsali petici, kterou jsme predali vcera peticni komisi ve snemovne.
Obycejne se jsme Vietnamci tiší a nechceme zadne konflikty, ale to, co provedli policajti překročilo mez unosnosti.

petici si muzete precist nize, je v ni mnoho informaci a detailů, ktere se (umyslne) neobjevili v novinach.

[b]
https://docs.google.com/Doc...
[/b]
zdravim vas,
Tung.
27. 11. 2008 | 14:23

Vico napsal(a):

Tung :Petici jsem si přečetl. Policejní bota ve vašem chrámu. Od Langra, který ještě nikdy neuznal chybu, se asi omluvy nedočkáte. Tak přijmněte jen takovou nevýznamnou omluvu ode mne. S tou 80letou kněžkou to byla zhovadilost nejhrubšího zrna
27. 11. 2008 | 14:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tungu,

plně Váš protest chápu a podporuji. Také jsem měl ze spektakulárního zásahu policistů v prostředí vietnamské komunity velmi nepříjemný pocit.

Libor Stejskal
27. 11. 2008 | 15:15

Kozlík napsal(a):

Tung: Ale neodejdete, že ne? To bych se divil. I přes tu tzv. kněžku na mraze, která by podle vás měla mít zřejmě nějaké výjimky. Nedivil bych se, kdyby i ten váš chrám byl nacpán falzifikáty a v zákristii byla vypalovačka CD. Vy to vydýcháte. Oklepete se a zase budete zaplavovat trh brakem a falzifikáty. O to úporněji, že nevítaní, nemilovaní. Po falešných hadrech falešné potraviny a falešné léky. Někde jsem četl, že každý Asiat si přeje zemřít ve své vlasti. Když vidím Vietnamky s kočárky; obávám se, že tuto hezkou tradici opouštíte. Pokud byste mi chtěl na tento příspěvek odpovědět, nenamáhejte se. "Ja neumi ceski. Nerozumi". To je přece tak jednoduché, být hluchý jako pařez k zásadám země, v níž jste na návštěvě.
27. 11. 2008 | 15:16

Ford napsal(a):

Laďa: Evidetně nemáte ani páru. Takže chcete říct, že si všechno kupují v zahraničí? Jídlo, benzín atd. To je jediný způsob jak se vyhnout placení DPH a spotřebních daní.

Kozlík: To co jste napsal vypovídá hlavně o češích. Oni jen dodávají co češi chtějí a kupují! Češi chtějí zaplavovat trh brakem a falzifikáty, tak jim je dodají. Chtějí a kupují falešné hadry falešné potraviny a falešné léky. Pokud by je češi nechtěli, tak by je neprodávali.
27. 11. 2008 | 15:50

Vico napsal(a):

Kozlíku - to jste teď přehnal.Vy jste ,doufám , falzifikát Čecha.
27. 11. 2008 | 16:37

Kozlík napsal(a):

Ford: Ano, souhlasím, někteří Češi to chtějí a mají to mít. Ale pořád nevidím důvod aby kvůli tomu vznikala celá ghetta, prošpikovaná podzemními tunely s pašovanými šunty. A co hlavně - i ten Ťaman má právo říci - "sorry, vy po mně chcete, abych prodejem padělků porušoval zákon. To já neudělám". Podle Vašeho vysvětlení by to omlouvalo i třeba nájemné vraždy, které by třeba Vietnamci začali provozovat na objednávku bílých, protože "oni jen dodávají co Češi chtějí", jak píšete. To asi ne, co? Zájem některých Čechů pořád neopravňuje Asiaty k páchání trestné činnosti a okrádání hostitelské země. Já třeba si raději utrhnu od huby a koupím si tričko za 1500,- Kč, a to jsem hodně potřebný a nemám peněz nazbyt, než bych si koupil asijský klump za 150,- Kč, který je po prvním vyprání flekatý a cípatý. A nemusím se stydět jít mezi lidi.
27. 11. 2008 | 16:43

Kozlík napsal(a):

Vico - mám právo na názor a jeho publikování? Nejsem sprostý ani neporušuji zákon. Jsem jen upřímný a říkám co si myslím. Neodvolávám se "na masy podobně smýšlejících". A nebo se tu s cenzorem panem Stejskalem chcete zavřít do slonovinové věže, psát jen samé hezké a korektní věci, zalykat se autoaltruismem, bičovat se za hříchy ostatních Čechů a nevidět realitu.
27. 11. 2008 | 16:46

scientist napsal(a):

Vico,
všude na světě jsou Kozlíci. Diskuse na takové téma se bez nich neobejde. Je to něco jako přírodní katastrofa, východ a západ slunce apod. Hovádka boží prostě k našemu životu patří a pán Bůh je nám nadělil, aby pokoušel naší shovívavost. My je musíme občas chápavě pohladit po hlavičce a někdy jim nařezat na prdel, když začnou moc zlobit. Zde stačí nedebatovat, víc udělat nelze. Argumenty jsou zbytečný. Znáte to přísloví se sviněmi a perlami...
27. 11. 2008 | 16:51

Kozlík napsal(a):

Scientist: neboj se, nebudu vám nabourávat andělskou diskuzi plnou lásky, jen jsem párkrát nakoukl a něco oglosoval. Máte naprostou pravdu. Pokud se o problému bude psát jako o přednosti, problém zmizí a všichni budou vidět jen ty úžasné výhody soužití s Romy, Vietnamci a dalšími multikulti. Teď ještě přesvědčit ty ostatní, mě už jsi přesvědčil tím, že se mnou debatovat nebudeš. Porazil jsi mne i bez diskuze, tak jsi skvělý. Jistě máš radost, že problém soužití je tímto vyřešen. Omlouvám se, že jsem zapomněl, že lidé tvého ražení mají vždy pravdu, takže diskutovat je vlastně zbytečné. A kdo to nepochopí, tomu nařežeš na prdel; jak jsem rád, že jsem to raději pochopil. Když my jsme taktéž chtěli nařezat na prdel nechápavým Romům, byl to rasismus. Vidíš, že když dva dělají totéž, není to totéž.
27. 11. 2008 | 17:00

Vico napsal(a):

Kozlík : Já vám názor ani právo na jeho publikování neberu. Nelíbíte se mi, to je všechno.

scientist : Souhlas
27. 11. 2008 | 17:00

janR napsal(a):

Pane Tungu připojuji se k těm,kteří nechápou, proč je slušný člověk šikanován a grázlové ochraňováni.
27. 11. 2008 | 17:03

Kozlík napsal(a):

Vico: Vy se mi také nelíbíte, ale jistě jste nezaznamenal že bych po vzoru pana Scientista nazýval zde přítomné diskutující hovádky a naznačoval nutnost nářezu jejich prdelí. Končím, nestojí to tu za nic a vy pokračujte v odsuzování všeho českého a vychvalování toho, jak nás romská násilná trestná činnost a vietnamské daňové úniky vlastně kulturně obohacují.
27. 11. 2008 | 17:07

Ford napsal(a):

Kozlík: Já nic neomlouvám. jen konstatují fakt. Ne někteří, ale drtivá většina čechů porušuje pravidla. Ať je to porušení licencí na používaní software, hudby, pravidla silničního provozu, přijímaní uplatků, dávaní úplatků atd. Pravidla si vymyslela určitá skupina, podle toho jak jsou pro ni výhodná. No a další skupina, která si ty pravidla nemůže upravit ve svůj prospěch na ně kašle. A na vašem názoru je ubohé, že sám porušujete pravidla a vietnamce za to pranýřujete.
27. 11. 2008 | 17:11

Kritik napsal(a):

Gratuluji, velmi pěkný článek!
27. 11. 2008 | 17:19

Admirál napsal(a):

Kozlík - "zalykat se autoaltruismem" Nemějte strach, to by jste podle toho, co píšete, nedokázal. Možná tak se zalknout žlučí.

Pane Tuong, pokud se vše stalo jak píšete, je to nechutné.
27. 11. 2008 | 17:41

třebaKarel napsal(a):

Láďo ,
jelikož jste tak evidentně in , buďte tak hodnej a ukažte mi tu mafii o který mluvíte tak zasvěceně . Mluvíte sice o mafiích ale mně stačí jedna . Dík .
tK

Pane Tungu ,
já se taky stydím . Promiňte .
tK
27. 11. 2008 | 18:17

VN student Dung, Boston University, USA napsal(a):

V čr jsem žil celá léta a tuto zemi považuji za svůj druhý domov. Z posledních událostí je mi velmi smutno..Jak je něco takového v civilizované zemi, která bude za pár týdnů předsedat EU, možné?
A přitom na každém kroku zde na studiích se hlásím hrdě, že přijíždím z čr a že lidé tam jsou strašně milí..
Za každý váš konstruktivní názor zde velmi děkuji!
27. 11. 2008 | 18:22

třebaKarel napsal(a):

Mirko ,
dobrý večer .Vidím že jste už vyzrála na podzimní náladu , to je dobře . O té šedé ekonomice to určitě platí , jenom s poznámkou že bez "Českého razítka " by nic proclenýho nebylo .
A to " Český razítko " spadá pod vnitro .
Hezký , ne ?
Napadá mně že by to byla hezká soutěž mezi úřadama co by se jmenovala " Český razítko " , ne ?
Ivan
27. 11. 2008 | 18:25

Charlie napsal(a):

pane Tungu

za fašistický zákrok v tržnici SAPA se hluboce stydím.
Jen doufám, že se na všechny české občany nebudete dívat jako na fašistické šovinisty.
P.S. za jediného železného televizního zlodějíčka jsme bez mrknutí oka zaplatili 11,5 miliardy korun. A pak jej ještě zvolili europoslancem.

A to nemluvím o kožených, krejčířích, pitrech, juncích, charouzech, mrázcích, stehlících, votavech..... a desítkách dalších.

Kdyby cikán ukradl tisícovku, tak je to hlavní zpráva ve večerních TV. Tak o jakém pořádku je vlastně řeč?
27. 11. 2008 | 18:27

MS napsal(a):

Pane Tomský, ráda bych Vám věřila.
Bohužel již několikrát jste ve svých článcích ukázal, že o dané problematice moc nevíte, a že ji hodnotíte jen ze svého teplého bezproblémového ghetta – sociologie Vám moc neříká.

Dnes jsem seděla osm hodin na školení, kde se školili lidé, kteří neumějí číst a psát (a nebyli uznáni jako mentálně postižení). Ano také jsem si myslela, že to už od doby Marie Terezie není možné, ale je.

Takže než napíšete takovýto článek, běžte si realitu vyzkoušet na vlastní triko. Pak článek možná bude o něčem jiném, věřte mi.

Sbírat kladné hlasy od nás žijících v podobném ghettu jako Vy, mající stejné zkušenosti jako Vy, je lehké, ale řešit situaci, abychom právě my z těch teplých ghett nebyli “ohrožováni a nespokojeni“ je věc druhá.
27. 11. 2008 | 18:54

Nuba napsal(a):

třebaKarle

bezesporu. Nepochopitelné paradoxy, které mnohdy vznikají v souvislosti s korupcí,to je již norma.

A pan ministr je slušně řečeno nekompetentní. A to je taky již norma.
Říkám si pro sebe sýýýýr a jdu si raději číst.

Dobrou noc
27. 11. 2008 | 20:52

zdenekmihalco napsal(a):

Pane Tungu, dobrý den,

přeji hodně trpělivosti. Několik mých známých vietnamského původu mi události popsalo - podle všeho šlo o teatrální a zcela neadekvátní zásah. Přidávám se k několika dalším diskutujícím a Váš protest plně podporuju.

Zdeněk Mihalco
27. 11. 2008 | 21:51

pozorovatel napsal(a):

Pane Tomsky, s Vami absolutne souhlasim.
Jen par informace pro neznalce vietnamske komunity.
Sapa neni trziste ale multifunkcni areal. V tomto arealu jsou napr. Banka, pravni kancelar, informacni dum,cestovni kancelar , tiskarna, skolka, pojstovna , velkosklady, prodejiny , trziste atd. Pracuji tam nejenom vietnamci ale I stovky Ceskych. ( Stoji za to prijit do sapy se podivat na vlastni oci a zijstit pozitivni I negativni stranky veci)
Lidem chybi informace a delaji si nazor ze zprav od novin a televize a bohuzel ze jsou ucelove zkreslene!!!.
Jsem svedkem toho,ze poboureni Cesi v praze sli do Sapy, aby tem “ rakosnikum” ukazali jak jsou spatni, proc je tady “ stat ve state”, ale nakonec po navsteve u vedeni toho centra tito Cesi oddesli s rozpacitym usmevem ( trochu stydlivym). Ti lidi s nizsim IQ hned mysli,ze asi to slo o klasiku ze dostali od tech Vietnamcu neco na ruku, ale jsou vedle. Kdo nevedi a neveri,at to zkusi objednat termin navstevy u nich 244092416.
Co se tyce skutecne vysledky razie :
1- Jeden Vietnamec ( Bezdomovec) bez platneho dokladu, ktery hlida verejny wc a zije a pomoci zdejsich lidi. Nedavno byl tezce nemocny a byl prevezen do nemocnice Motol. Pro jeho leceni se uctuje suma kolem 300 000,-korun,ktera se uhradi taky z humarni podpory lidi v Sape.
2- Dva kusy sportovnich pomucek, ktere se stavaji najednou “ auto plne rucnich zbran” a pak policejini pes pocitil pritomnost drogy,ale nic nenasli!!!! Ostuda p. Husaka, lze nestydne. Vietnamska ambasada ma natoceny cele jednani mezi nimi a p.Husakem, a podle toho lze vyvodit 2 zavery : Bud p. Husak je lharem nebo neschopny reditel. To , co nevine tvaril a informovali Vietnamske strane a to, co se delo na celem arealu jsou uplne opacne!!!
3- Celnici nasli u 10 pripadu nejakych padelek , kolem 5 tun. Mimochodem v tomto arealu pracuje kolem 2000 obchodniku, tzn pocet tech jedincu cini 0,5% Viet. Obcanu v Sape. Kolik se dela ve skutecnost hodnota 15 milionu zbozi ( Sdeli oficialne celnice),tak si to udelejte obraz sami.
V posledni dobe jako pred kazdou volbou se kritizuje,ze vietnamci neplati dane, kradou statu atd…Ptam se vas, Jsou tyto obvineni podlozeny necim, nebo jenom slysite od….p.Langra. Kolem mych Vietnamskych znamych vidim vetsinu z nich plati dane a dokonce radneji nez mnoho Cechu. Pokud nekdo neplati dane, na to jsou lidi z fu, jsou za to placeni…I z nasich dani.
A posledni kritika Vietnamske komunity, ze pestujou marihuany. Ptam se Vas, hleda nekdo priciny toho hrichu?! Kdyz p. langer nechce prozradit,ze ma tajny material…..tak Vam jednoduse rikam ze pan ministr lze. Duvod Vam vysvetlim takto:
Na Ceskem trhu chybi vic nez 100tisic pracovniku. Ceske firmy hledaji levne pracovni sily a kdyz uz levne, tak zadny socialni program pro tyto “ rakosniky “ neni treba. Na Ceske ambasade je obrovska korupce ( pred par mesicu se mymenil cely personal Ceske ambasady v Hanoii)a udelili Viet. pracovnikum viza za penize ale ne dle kvalifikace .Vetsina techto nekvalifikovanych vietnamskych pracovniku sem do CR dostala za sezacni sumu kolem 8 az 12 tisic USD (a jsou zadluzeni). Tady Ceske firmy pro nej nemaji dostatek prace a najednou se obejvi tito lide na ulice bez penez, bez ubytovani , s taskami na zady a hledaji misto , kde mohou prezit!!!. Doufam, ze vam jasne vyjasnim, kdo to spacha, kdo to zanivi, kdo by mel nest zodpovednost a vyresit tento problem. Nehazejte na zdejisi Vietnamskou komunitu spinu.Dekuji
27. 11. 2008 | 23:14

Tomas Trinh napsal(a):

Hi everyone.,
I thought that Czech must spend at least 30 years to replace from communistic method into real democracy, and they also need at least 50 years to accept other colors.
Let me show you my fucking story with foreign police in Prague.
I am a student and I am studying in Prague right now. In June 2008 I came to foreign police station in Prague for my renewal of visa, oh my god there were a lot of people and I was waiting 3 days from 7h00 AM until 4h00 PM but I still was not get number.
God was bless me, on third day, after 7 hours I got my number but I had waited until 6h00pm for in turn. I was very hungry but I could not leave there because I fear my number will be pass or someone will remove my place, anyway I was keep it and keep it.
While my number came, I was quickly walking to my table's number, and I saw an old woman, she is very old about 55 or 60 years old, I am not sure, but she is very fat and short, and then I smiled with her and said HELLO MADAM, she did not say anything, I saw her face was not happy with my compliment. At moment, she asked me: What do you want and give me your papers. Then I gave her everything as I had, after few seconds she said you have later two days, she explained me that my visa could be apply before 90days and later 14days, It is very shock for me and I am just forget, and I really do not know about that, so what should I do right now I asked her, then she advised me that I had have to write about REASON: why I am later.
I went home and wrote some reasons, then I brought it to my university to get sign, and then I gave back to them (foreign police Prague).
A week after, I received a letter from foreign police Prague, on the letter they wrote that following Czech rules they stop my visa, they do not give my new visa "ZASTAVUJE", but they want me write some APPEAL "ODVOLANI", so I came to my private lawer and told him everything fucking trouble me, then he wrote for me an appeal "ODVOLANI", I brought it to foreign police Prague and hand to them. It is very funny that they said: please dont ask anything right now, just go home and wait to next letter.
After two weeks, foreign police Prague send me a letter and explain that they understood my problem but they can not do anything to help me, and they already send my case to inspect foreign police Prague "Inspektoratu cizinecke police Praha" where they have more power than foreign police Prague, if I want to know more detail, so I have become there.
So, I came to inspect foreign police Prague, they told me that I have to wait fucking three months, then they will reply to me that whether they will give visa or not.
My god, do you can mention about that? Let me remind you that I am a student, so I had spend my fucking hold summer in Prague for damned system and spend my money for fucking stupid thing here! It is not enough, some time I went out with my friends, some street policemen just were stop me and check my passport, they took me 2 hours to call back on police centre to ask about my case true or wrong.
So, after 3 month, I am be back to school to continuous studying, my friends looked me and asked: Why am I look like sad? I told them my problems, and one person will come to the inspect foreign police Prague with me.
(part 1)
28. 11. 2008 | 04:22

Tomas Trinh napsal(a):

(part 2)
One day later, Karel (one of my friends) and I came to inspect foreign police Prague, the receptor there gave us the phone number that person deal with my problem.
1. First calling, we called to centre of inspect foreign police with number which receptor gave us, one woman took the phone and ask my name, my birth day, my problem, bla bla bla etc. Then she said that better we should call them back next week, she will introduce the person exactly manage my papers.
2. Secondly calling, keep an appointment , we called them again and on this time she said that the person had managed my paper and my problem, he just was stop to work there and they are looking for an other person to replace him, please call back next week!
3. Thirdly calling, she said that they already found a woman, that woman will be manage and decide my case, but she is not here today as she said, please call back next week on Wednesday.
4. Fourth calling, this time we spoke with Sepkova (the new woman is managing my paper and my case right now), but nothing happening because she said that she is still waiting the voice from director of inspect foreign police Prague, so better call back her next week on Wednesday.
5. Fifth calling, this time we did not speak with Ms Sepkova because Ms was ill, her colleague said to us that and she advised us to call next Wednesday.
6. Sixth calling, it is today 26 november 2008, we called to them, we still did not access to queen Septova because she is still ill and has vacation in somewhere else, again her colleague said, please call back next Monday, maybe you will be hear some other voice.
All I mentioned and I promise with you that it is 100% true, my friends, my classmates, my president of university, my teachers and also my parents could be certify. Until today, I can say that I don’t care that whatever they will give me visa or not. If I already finished my studying yet, I immediately come back to my home-land and I don’t want stay here anymore. One thing I forgot to show you up that I came here for studying and my parents in my home land were paying for me. I don’t take anything from Czech government. If you have any question or suggestions, don’t be hesitate to contact me via email: qvn684@gmail.com
Thank you for your attention.
End
28. 11. 2008 | 04:23

Tomas Trinh napsal(a):

I thought that Czech is quite small country, czech has over 10 million population, more of them have no experience about multi-culture. On the other han, 90% population live under traditional stand, they dont accept to live one mix-culture at moment.

Otherwise, they dont have independent political idea or approach, they are more influence on foreign polices by some superpower states as they are following (past time: Soviet, present:usa).
In our political class, some time we are comparing between political men and harlots.
Who has more money, I will follow you,hii

Just funny comment!
28. 11. 2008 | 04:50

Tomas Trinh napsal(a):

(Part 3)
I was just give my papers later only two days, then foreign police prague maltreated me to do manything for them. But right now after 6 months they were later me over 3 months, they are still finding some reason to give me for thier excuse.
Do you believe that you are living in the foreign country without visa on six months, you just live on local city about six months, you can not go back home or travel some where else. One bab day, policemen just stop you and hold you up few hours for stupid question as you hear from them.
Everyday morning, when you wake up with same worry.
Sometime you are just angry with someone or something but you can not explain why!
You know everyone have thier own right and thier own freedom, no one could be violate to your right.
On other hand, everyone have live under a law, institution or following constitution whatever who are you!
Funny, if a dog have suddenly accident in the street, automantic totally medias, newpapers will insert on thier news program, or some political man want change some rule or add some new rule to protect animal, because they thought that animal should have thier own human right.
But how is about the foreign citizens living in the Czech Republic? Each person has some reason to come Czech, but they are humankind, they are not animal. They are similar Czech citizen living in the USA, UK,etc. Why dont they have any support from czech government?
Why they must wake up from 3AM morning to go foreign police station in the Prague?
Who care them? Nobody neither czech government nor czech citizens.
F.U.C.K
28. 11. 2008 | 12:19

RUS napsal(a):

Zdravim pane Stejskal!
Stuhnul vam usmev,ani se Vam nedivim.Vietnam je daleko,nikdy česko neokupoval,co asi vymyslete?
pomužu vam:
a.vietnamska mafie
b.sakra nic me napada!!!!
je mi vas lito!

P.S.před par let hostil jsem spolužaka který je puvodem s Saudske Arabie.Vzdelaní ma s Kanady a Švycarska a je synem Saudskeho diplomata.Už nevim co jsme delali na cizinecke policie na Konevova,myslim ohledne jeho registraci nebo tak neco.Kamarad mluvi poze arabsky a anglicky a francuzky,a šel nakoupit do Bily v stejne budove.
Když to zkratim byl zbit ochrankou jenom za to že jak řikala sama ochranka že odmitl jim ukazat co ma v kapsach,a že prej že je zde spousta cikanu ktere vypada jako on a kradou.
To je sila co?A co na to policie?
Vubec nic,nepřijeli,prej meli akci.To jen tak na okraji.
28. 11. 2008 | 15:33

Majka B. napsal(a):

Vážení čeští občané!
Omlouvám se všem slušným lidem, pokud někdy měli špatnou zkušenost s Vietnamcem. Vězte ale, že tak jako existuje slušný Čech, existují i slušní a poctiví Vietnamci (a opravdu jich není málo). Většina stánkařů prodává obyčejné zboží, bez nášivek, bez pozměněných nápisů apod. Drtivá většina mládeže chodí do školy a pilně studuje. My sami Vietnamci si přejeme, aby mezi námi nežili ti, kteří nám, slušným lidem, kazí reputaci a ztěžují nám život. Bohužel takoví jedinci tu jsou a asi vždy budou. Přesto podporujeme a vítáme všechny KONTROLY dodržování zákonů ze strany českých úředníků (když se objevil problém s pěstováním marihuany, vietnamská komunita zavedla tzv. "Zelenou linku", kam mohli vietnamští obyvatelé volat anonymně, pokud měli podezření na tuto trestnou činnost - to ovšem nikdo neví a ani nemůže vědět) . Ovšem to co 22.11.2008 předvedli "muži zákona" nebyla žádná "KONTROLA" byl to obyčejný útok na slabší, kteří se v té chvíli nemohli bránit. Brutalita a neadekvátnost razie svěčí o tom, že přítomným policistům vůbec nešlo o dodržování zákona, jelikož ho sami porušovali!
28. 11. 2008 | 23:58

Kozlík napsal(a):

Majka B.: Výborně. Tak ještě zaveďte "Fialovou linku", na kterou se budou oznamovat všichni vaši krajané, kteří ve styku s inspektorem ČOI náhle "neumi ceski", "Modrou linku" na prodavače padělaných hadrů, nebezpečných potravin a v neposlední řadě falešných léků a "Červenou linku" na ty, kteří mají pod pultem na inspektora ČOI připravenou mačetu. Pak možná tyto monstrakce ustanou.
29. 11. 2008 | 12:13

vietnamsky student Tung napsal(a):

ahoj,

jen bych vam chtel sdelit nejake nove informace.
Ja nikam jinam nepisou komentare, ale zda se mi, ze ctenari blogu pana Tomskeho jsou rozumni, tak si myslim, ze je dobre vas o necem informovat.

Petice je ve snemovne a bude o ni jednat peticni komise. Dnes natocila CT 1 hlavni pravu a 1 reportaz, protoze jak se zda, tak uz i novinari si zacali uvedomovat, co se opravdu stalo. Ozvali se nam i ze zahranicni novinari z Nemecka.

Ale abych predesel nedorozumeni. My neprotestujeme proti zasahu, ale proti jejimu zpusobu. My nerikame a nikdy jsme nerekli, ze Cesti lide se k nam chovaji spatne nebo rasisticky. My jsme vam vdecni, ze tu muzem studovat a nase rodiny zit. Dekuju vam Cechum za to.

My - studenti zapojeni v teto akci, si uvedomujeme, ze zhorseni image Vietnamcu je hlavne kvuli nam Vietnamcum! Zdroj vsech problemu je, ze doslo k nekontrolovanemu prisunu pracovnich sil do CR z VN. Tito pracovnici nemaji vsak zadne socialni a pravni jistoty. Muzou byt vyhozeni z prace kdykoli a nikdo se je nazastane. Tito lide musi ale uzivit sebe ale i svoji rodinu. A tak jsou ochotni a schopni udelat cokoliv, opakuji cokoliv! A skandaly poslednich 2 let ve vietnamske komunite vznikaji z tohoto ohniska.

Nasim cilem studentu neni bojovat proti Cechum, ale naopak my chceme, aby obe nase komunity zily vedle sebe v klidu a mely pro sebe chapani a resily problemy spolu. My studenti jsme vytvorili tym, ktery bude vyjizdet do tovaren a delat besidky za ucelem vzdelavat a podavat zakladni info delnikum. Budeme vytvaret kulturni a spolecenske akce, abychom mohli ukazat vetsine nasi komunitu i jinyho uhlu. Zodpovime vam tam i kontroverzni otazky. Budem nam slouzit k tomu web, ktery zacnem od zitrka budovat na adrese vnczfriends.net

V prosinci budeme mit jednani se sefy trznic a vysoce postavenych lidi ve VN komunite. Protoze jsme petici ziskali jejich sympatie a podporu. My tam reknem narovinu, ze my vietnamci musime zmenit styl podnikani, jinak to muze vest k horsim situacim. My je presvecime, ze je to v zajmu tech sefu i jejich deti, aby tu bylo dobre souziti s Cechami. Jinak to muze vest i tvrdsim zasahum policie a my studenti podporujeme dodrzovani zakonu, nepodporujeme zadne nekale obchodni cinnosti.

Dekuju vam za vsechno co jste nam umoznili - my studenti v budoucnu na Ceskou republiku nikdy nezapomenem a budeme vam vzdy vdecni. A omlouvame se vam za potize a problemy, ktere vznikly nekterymi nasemi krajany.
S pratelskym pozdravem, Son Tung.
30. 11. 2008 | 19:11

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den, pane Tungu,

prosím, pokud budete mít chvíli, ozvěte se mi na email - zdenek(tecka)mihalco(zavinac)aktualne(tecka)cz - jsem novinář. Chtěl bych se na pár věcí zeptat.

Díky,
Zdeněk Mihalco
01. 12. 2008 | 13:59

RUS napsal(a):

To Tung:
Pokud nejste provokater tak vubec nerozumim Vaší myšlence.
A.)neexistuje problem s Vietnamskou komunitou a ne s žadnou jinou,jedna se o čily rasizmus zabalený do blabol o nutností zachranit neco,co není obecne odmitano,podnikaní podle platnych zakonu.
B.)Styl podnikaní-co je to?jak odlišit česky,rusky,italsky nebo vietnamsky styl?jakou pravní formu ma?Nejspiš stejnou jako všichní ostatní s.r.o.,v.o.s.,fiz.os.nebo a.s.
C.)Tvrdši zasahy policie?
Absolutne nepřipustne!Nemame však dost informace k posuzení připadu.Pokud kontrolní organy nemají dost prostředku pro vykonaní sveho poslaní,nutna pouze zmena legislativý,a ne jednorazove huraakce.
D.)To že Vietnamcí a dalši cizinci studiji,pracuji,nebo podnikají v ČR,není proto že nekdo neco s majority musel obetovat.Majorita naopak ziskava(kalkul),jinak veřte mne už tady nejsme.Cizinci maji stejnou povinost jako občane ČR žit podle zakonu ktere jsou platne,nic vic.Proto Česke soudy mužou a meli by vic použivat terst vyhoštenim,ihned u drobnych porušení zakona.Pak bude min i tech vetšich zločinu.
E.)Neptej co stat muže udelat pro tebe,ale ptej co ty mužeš udelat pro stat.Motto pro každeho kdo žije v ČR nebo kdekoliv jinde.

P.S.na vyroči začatku Holakastu ,jsem četl jeden zajimavy vyrok:
"Сначала они пришли за евреями. Я молчал: я не был евреем. Затем они пришли за коммунистами. Я молчал: я не был коммунистом. Затем они пришли за профсоюзными работниками. Я молчал: я не был профсоюзным работником. Затем они пришли за мной. Не осталось никого, кто мог бы помочь мне.

Пастор Мартин Нимеллер,
узник нацистских концлагерей

"Na začatku oni(naciste) přišli za židamí.ja mlčel,ja nebyl židem.
pak oni pšišli za komunistami.ja mlčel,ja nebyl komunista.
pozdejí oni přišli za odborařemí.ja mlčel,nebyl jsem odborař.
když oni přišli za mnou,nezbyl nikdo kdo by mne pomohl.

Martin Nimeller
pastor,vezen nacistickych koncetraku
01. 12. 2008 | 14:16

Pepa Řepa napsal(a):

To vietnamsky student Tung
Myslím, že jste to vzali za správný konec a přeju Vám úspěch.
01. 12. 2008 | 16:21

fjodor napsal(a):

S panem Tomským souhlasím zcela. Pracoval jsem s Vietnamci a rozhodně jsou mnohem pracovitější,odpovědnější a spolehlivější než kdokoliv jiný, dokonce, byť by se jednalo i o příslušníka majority.
Stejně tak děkuji příspěvku Rusa, jenž potvrzuje výše uvedené stejně, jako i "pozorovatel".
Teatrální praktiky studentíka, jenž se dostal nedopatřením ze školní škamny do křesla ministra se mi ve světle pěstování si tímto modrým mozkem úderných oddílů ODS, rozuměj neonácků a DS, se mio naprosto hnusí.
02. 12. 2008 | 01:17

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Já se přidávám k Dung píšící z USA. I já považuju ČR za svoji 2.domovinu. I já se hrdě tady hlásím, že přijíždím z Čech. Když se mě spolužáci ptají na to, jestli je těžké žít jako cizinka v ČR. Říkám ne. Ptají se, jestli je bezpečné chodit večer po českých ulicích. Říkám ne, proti nám Češi nic nemají. Běžní občané možná ne... Děkuju studentům, kteří sestavili petici, na omluvu z vyšších post nečekám. Děkuju všem diskutujícím, co nás chápou a podporují. Snad to i panu ministrovi časem dojde:-/ Já v jeho jednání nevidím vůbec žádné snahy o ochranu, prevenci, záchraně či co...on si Vietnamce vybral jako oběť šachové partie, kde jako vítěz má být on sám jako opět jmenovaný ministr.
Omluvte, prosím,nádech neúcty ke státníkům a státním orgánům v mým příspěvku.
02. 12. 2008 | 02:59

LD napsal(a):

Zdravím páne Tomský,

Jenom sem chtěla vám stejně tak jako všem ostatním Čechům kteří nás podporujou poděkovat.

Teprv teď jsem si všimla váš biography a ujalo mě to, jelikož nyní studuji v Americe ale segra a sestřenice studujou v Anglie stejně jako vy předtím. V Česku už žiju 17 let a je mi líto co se tam teď stálo. Ale aspoň pevně věřím že jednou Češi nás více porozuměji a bude se tady lépe žít (dělám study abroad v Taiwanu a jsou tady Češi kteří se zajimají o Asijskou kulturu)
Taky doufám že až dospěju, budu mít same ability to critically analyze world issues in the same (fair and analytical) manner as you did=)
02. 12. 2008 | 10:37

vobtáhlo napsal(a):

Pane Tomský,
Dnes máte skoro samé kladné ohlasy.Asi je to tím, že tohle hodně kontraverzní téma, Čechy až tak netrápí.Všichni tuší, že v komunitě není vše O.K., ale většina je jaksi nad tím.Jsou to přece jenom Rákosníci,Bambusáci apod.Všichni jim tykají a to i když umí cesky.A tady je jádro problému.Tahle , jak píšou mnozí a s podceněním státní správy si po asijském způsobu vybudovala dokonale propracovaný systém, který vláda s celníky,policií není schopná, krom viz. okázalé ratie v Praze řešit.
Daleko dříve , než se zabývat marnýma cikánama se měla vietnamská komunita vzít na vědomí a daleko dříve se někdo měl starat o to , že tady taky chtějí žít.Nestalo se, tak se postarali sami.Je to fatální podcenění situace, ale copak má ta politická verbež čas na takové prkotiny.Cikáni ti aspoň přinesou politické body.

éda vobtáhlo
02. 12. 2008 | 10:48

Jiří Sládeček napsal(a):

Máte pravdu pane Tomský!!! Ten Langer je obyčejný gauner. Třeba tím maskuje, jak převádí nemovitosti v řádu stamiliónů na svou rodinu za korunu. :))
02. 12. 2008 | 11:56

Pepa Řepa napsal(a):

To bych mu, pane Sedláčku odpustil.
Horší je, že chce zamáznout jedinou slušnou stranu, která to s Vámi myslí dobře.
http://www.tyden.cz/rubriky...
02. 12. 2008 | 17:06

Wares napsal(a):

Veitnamci mají byt "veliká budoucnost" :-))))),kolik jste toho vypil že píšete takový blbosti.Udivuje mě jak může byt někdo tak blbej a tohle si myslet,to snad ani neni možný
02. 12. 2008 | 19:43

Milan napsal(a):

Existuje tady ,,útvar", asi 2000 fízlů, co buzerujou jenom Vietnamce, a to nepřetržitě. Teď si vzali na pomoc vrtulník, ótéčka, koně... Proč ti hrdinové se stejnou vervou nekontrolují neleg. ubytovny úkáček? POPRVÉ, co s Tomským 100% souhlasím
03. 12. 2008 | 10:52

ubrus napsal(a):

Pane Tomsky, doufam ze vietnamci u nas velkou budoucnost mit nebudou. Radsi uvitam budoucnost nasich deti, pro ty je treba pripravovat u nas dobrou budoucnost, aby neodchazeli do sveta.
Resit nizkou porodnost dovozem asiatu...Vy toho v te budce asi moc nemate,odvisle od Vasich titulu.
03. 12. 2008 | 15:11

Petr napsal(a):

Naprostý souhlas. P.Langr je nejen ostuda ODS, ale i české politiky. A teď bude kandidovat na PRVNÍHO místopředsedu ODS. A v létě 2009 na př.... ??!!
03. 12. 2008 | 15:30

ctenar1970 napsal(a):

Co lidem prinasi razie? dustojnym lidem ostudu a slitovani,zavistivym lidem ponizenou radost,Vietnamskym trhovcum nejakou hmotnou ztratu,statnim organum ubohy vysledek a spatnou povest o zneuzivani pravomoci.Zpusob ,jaky k Vietnamcum chovali Cesti urednici v SAPA,nas ve VN znechutil.
03. 12. 2008 | 16:19

dymkal napsal(a):

Článek je vcelku zajímavý.A nápad stejným způsobem prolustrovat cikánská sídliště je přímo výborný.Rozhodně by to policii nasypalo hledaných lidí i věcí,že by další razii radši nedělali.Myslím však,že podstata zátahu výplývá z diskuse.Kvůli úplatkům ve Vietnamu bylo na české ambasádě jakési zemětřesení.Určitě za to nemohli čeští zaměstnanci,ale nevděční Vietnamci.Takže jim to tady dalo vnitro pěkně s e ž r a t.Pro naučení.
04. 12. 2008 | 04:42

Jen napsal(a):

Dobrý den, když jsem uviděl ve zpravodajství obklíčené obchodníky z tržnice SAPA v hloučku tiše a bez nadávek stát v mrazivém počasí ihned jsem si na jejich místě představil (nerad to používám) plnokrevné Čechy. To by bylo nadávek !!!
04. 12. 2008 | 12:16

Darock napsal(a):

Plně souhlasím s tímto článkem. Vietnamci mi nevadí, nakupuju u nich minimálně, ale znám lidi, co by bez vietnamských obchodníků museli chodit v pytlích od brambor, protože kamenné obchody jsou pro ně příliš drahé.
Vietnamská kriminalita prakticky neexistuje. Že někde pěstují trávu? No bóže! Tu si pěstuje za barákem polovina českých týnejdžrů. To "auto plné zbraní" objevené policisty obsahovalo nunčaky, mačety a podobné běžně prodejné věci, které si může koupit úplně každý, dokonce i dítě. V každém Army Shopu či Lověně toho najdete tuny.
Takže to nakonec vypadá, že zátah byl na popud některých velkých oděvních firem, kterým Vietnamci údajně kazí kšefty svým falešným zbožím.
Já si ovšem myslím, že jim kšefty nekazí, protože lidé, co nakupují falešné "Najky" u Vietnamců, by si ty pravé stejně nikdy nekoupili.
Radil bych tedy Vietnamským obchodníkům, aby ze svých džín, triček a bot sňali falešné značky a klidně si tam napsali Hong Dong, Rong Vang, nebo Ho Chi Minh. Jejich zákazníkům to nijak vadit nebude a Langer si bude muset najít nějakou smysluplnější náplň své práce na těch pár měsíců, co mu ještě zbývají.
04. 12. 2008 | 17:20

Lukáš napsal(a):

Škoda, že nemáme Vietnamců víc! Ulice našich měst by mohly být beze zbytku zaplněny asijskými večerkami a věčně prázdnými restauracemi, jež na finančním úřadě vykazují milionové zisky měsíčně. Všichni bychom si skvěle ujížděli na pančované kořalce nebo marihuaně z vietnamských lihovarů a pěstíren. Kdo nefetuje, by si mohl alespoň vychutnat tabák na vykuřování skleníků v kvalitních cigaretách "Cheb made".Snad jen ten průmysl by zase přišel zkrátka, protože stejně jako "líným" Čechům ani žádnému z "pilných a pracovitých" Vietnamců nevoní těžká dřina za 8 000 hrubého.
04. 12. 2008 | 18:48

ec5 napsal(a):

vyděrač a terorista Langer našel ještě slušnější občany než čechy aby mohl vybít ty svý estébáckofašistický choutky které musel tak dlouho a pracně skrývat
05. 12. 2008 | 16:23

ubrus napsal(a):

priste by je mel vzit vic hakem !! Vivat Langer, konecne se probral.!!
05. 12. 2008 | 23:22

Rokurota_Makabe napsal(a):

Pane Tomský, patrně poprvé s Vámi bez výhrad souhlasím. Nemám co dodat. Přesné a pravdivé.
06. 12. 2008 | 13:10

P.V.J napsal(a):

Dobře a pravdivě napsáno. Ten dvojí metr je hodně silně znát. Vietnamci a Číňani jsou úžasně pracovití a mají můj obdiv.To co se prodává v tržnicích je mnohdy vidět i v kamených obchodech za přemrštěné ceny. Jak je uvedeno, spíše je zde kriminalita Ukrajinců a Rumunů, ale s tím nic nikdo nedělá.
07. 12. 2008 | 12:50

J.Midori napsal(a):

Pane Tomský,
na rozdíl od většiny diskutujících, kteří vás za váš článek nekriticky chválí, dovolím si vyjádřit svůj nesouhlasný názor.
Souhlasit mohu jen s částí, kdy je odsouzena teatrální brutální akce proti trhovcům. Postupovat by snad šlo i jinak a věřím, že i s lepším výsledkem.
Hovořím s pozice člověka, který si na svůj denní chléb vydělává jako OSVČ. To znamená, p l a c e n í d a n í především. Dále, mít veškerou dokumentaci v naprostém pořádku, FÚ vám neodpustí ani nejmenší zaváhání.
Pane Tomský, vašim blahovolným schvalováním prodeje falsifikátů nejsem vůbec nadšen. Jestliže se něco takového zjistí, má se tomu učinit jednou provždy konec zákonnými prostředky. Platí právo pro všechny? Zřejmě ne, a vidíme to denně.
07. 12. 2008 | 14:23

V EU i US kážou jinak než doma v Israeli napsal(a):

Výborně pane Tomský. Nerozumím však jedné věci. Proč tuto pokrokovou multi-kulti ideologii nepřednášíte také v Israeli? Obáváte se, že by Vás soukmenovci utloukli jarmulkami?
Pane Tomský, Češi nepotřebují kázání o multi-kulti. Buddhisté byli v Čechách i na Moravě vždy přijímáni s tolerancí. Zato Israel potřebuje Vaši osvětovou činnost jako sůl. Vykonejte dobrý skutek pro lidstvo i pro Israel! Poskytněte několik podobných kázání i v Israeli. Možná z toho bude koukat i nějaký award.
07. 12. 2008 | 14:33

fanda napsal(a):

Pane Tomský,
máte pravdu - ale to víte ono je snažší hrád divadélko s vietnamci, než se snažit zlikvidovat tu naší mafii bílých límečků. Navíc "íčko" asi ani nemá tu správnou motivaci s naší mafií zatočit, spíš se jí snaží všemožně pomáhat - dříve Mrázkovi se kšefty, nebo teď třeba likvidací finanční policie. Langr se snaží odvrátit pozornost od vlastní špíny a hraje tu oblíbenou čunkohru na xenofobní nálady voličstva. Do háje s ním. Mimochodem - stačí si přečíst výpověď Kubiceho jak se v Čechách zametají kauzy pod dříve oranžový a dnes modrý koberec...
08. 12. 2008 | 18:40

fanda napsal(a):

hrát - omlouvám se :o)
08. 12. 2008 | 18:42

Tomas Trinh napsal(a):

(Part4)

Seventh calling, 2rd December 2008, as we metioned with you above, we again called to the centre of inspect foreign police in the prague and spoke with Ms Sepkova. A lucky break for me, she said that she and her director understood my case, and she said "my visa is ok", after six months we (Ms Sepkova and her director) have accepted your reasons and we will send to you a letter and you will receive it on wednesday (she meant on the 10th december). Wow, I thought the war is finished after six months.
On the 10th december, 2008 I received the DECISION "rozhodnuti" from the centre of inspect foreign police in the prague, which explained that evrything I gave them are correcting, they already have checked it and they decided give new visa and the end of the decision has signatures and stamp of director and manager (plk. Mgr. Vlasdislav HUSAK reditel, zr. plk. Mgr. Iva HREBIKOVA vedouci oddeleni). They let me know that I should go to foreign police in the prague to take my new visa.
On the 11th december, 20008 I came there at 11h30, you know the nothing change at all, I have waited until 2h45 to approach onto table information.
12. 12. 2008 | 01:21

Tomas Trinh napsal(a):

(Continuous Part 4)
On the table information has only one old man, I guessed him to be 45 or 46 years old, he is about 1m68 tall and he has very little hair. Yeah, you should ask me - Why am I look at him in details? The answers: in the font of him has 21 peoples are still waiting for him, he look like busy person because after one person asked him something and he explaided to them, then he was missing somewhere else, he went to smoke, he did make his coffee or something else.
A whole hour he just solved few people, I know that maybe you have an question that why was I waited on table information, the answer is very simple that table information has multi-functions such as providing information, printing new visa etc, that why!
After 2 hours, I am becoming very very close to him, and I stood back one person, only one person then I will get him, but everything is not easy, you had have to think about SLY PERSON!!!
Suddenly, one woman appeared in public, she did not care me and 20 peoples were still waiting for him, she went direct to him and smiled with him as they knew each other in the previous century. I told her that we are waiting for him almost 2 hours, you can not do it, please sit back of row as normal. She did not say anything, everyone looked at her, but she did not care, she opened her leather briefcase and put on table a lot of documents, I saw each paper has put on the plastic bag and I counted about 25 plastic bags such as 25 peoples. The woman took him about 1 hour 10 minutes, during period someone came to her from outside and talked with her something by russian language. Unlucky for them that I stood close to them and I understand russian language: the man asked her - how much he must pay for her? and she said he must go outside and wait her there, then she will tell him.
Here are question: How many people like her? and how many officer look like him?
what is relationship between her and foreign police officer? why she deos not want to wait? who give her more powers? deos czech government know about it? why media is not attack into that area?
12. 12. 2008 | 02:49

Tomas Trinh napsal(a):

(Cont.)
After SLY WOMAN gone out, he (officer) called me. First, I spoke english with him but he said: Nerozumin anglisky, prosim mluvis cesky. I tryed to speak with him as he desired. I gave him passport and told him that I want to new visa, then he checked my name on the computer system, funny he told me that he can not print new visa for me because in the computer system still closed my visa, he need some letter's decision from the centre of inspect foreign police. So, I gave him the letter's decision as I got from inspect foreign police and he just looked it, he did not read it at all, then he said if you want have new visa you have become to the centre of inspect foreign police again to get one more signatures and stamps, I told him, please read very carefully letter's decision because inside letter's decision already has signatures and stamps. I continuous said if you dont believe this letter is correct, please you can call back into the centre of inspect foreign police to check it up! He told me that he does not want to call anyone, then I told him that why did you make everything as worse??? I said I dont like his way and I dont like here foriegn police in the prague anymore! He was very angry, he said to me: IF I DONT LIKE-LET GO HOME!!!! Everyone looked at him and they also looked at me as stupid hero because nobody want make him angry like me. Simple understanding, in the foreign police station, they (officers, policers) are god of foreign people such christian believer.

I thought foreign police should be face of state, they are important forces to advertise an image's state. Why he could say: IF YOU DONT LIKE -LET GO HOME???
does he re-think before speaking,doesnt???
I told him that I have paid for my school and I just have one more semester, then I will finish everything, I will go home,dont worry!
He is not child, he is working for kind of government. If he is kid,I will accepted his voice, but unfortunaty he is an old man and an officer in Czech government.
12. 12. 2008 | 04:09

andrea napsal(a):

Vážený pane Tomský , píšete pohledem člověka , který u vietnamských obchodníků levně nakupuje a je mu jedno jestli se u tohohto zboží platí DPH.Každá mince má rub a líc a bohužel Vás UŽ NEZAJÍMÁ , že u tohoto zboží není uhrazeno DPH , dle HN odhad ročně únik až 100 miliard / a pokud by jste se zeptal někoho kdo pracuje v tomto oboru , potvrdí Vám , že HN mají pravdu . Na zboží vietnamců nejsou vůbšc přijmové doklady a tudíž ani výdajové .proto pro finanční úřady , které pobírají od vietnamců ohromné ůplatky je to jednoduchá kontrola a proč by si ničili černé zdroje svých příjmů? Bohužel druhá strana mince je , že český obchodník , který prodával vedle vietnamskýho obchodníka díky tomu ,že oni ty daně museli platit zkrachovali a státu , který hledá zdroje financí na sociální systémy by měl také dostatek financí.Divím se , že svým článkem pomáháte zločineckým gengům a kriminalitě což tak velké daňové úniky jsou .
29. 03. 2009 | 13:20

Béda napsal(a):

p. Tomský,

pane "politologu" vašimi vlastními slovy:

"Horší je to s komentátory, kteří se cvičí v politologii, čímž rozumím pokus o hlubší analýzu, a zatím ve skrytu bojují za politický tábor...

Pravda, jak už to bývá, není uprostřed, ale někde jinde. Výjimečná nadutost, arogance a agresivita "ošklivého pupkáče", která zatlačila do pozadí všechny ostatní odporné politiky, štve nejen studenty, ale konečně mohla být i fyzicky a tradičně jak na špatném divadle potrestána. Dostal to tedy zástupně za všechny."

Z toho "nezaujatost" politologa přímo crčí.

Všimnul jste si pane autore článku nějaký náznak na mítinku ČSSD, že to J.Paroubek (všichni na tribuně a mnoho lidí v hledišti) dostali za všechny? Viděl jste někde na transparentu to máte za Topolánka, Langera, Rátha, Bursíka, Čunka...?

Jak je možné, že člověk, který vystudoval politologii na škole v západní demokratické společnosti obhajuje násilí, omezování svobod jedněch ve prospěch druhých, popírá zákonnost a demokratické principy?

Chtěl bych vás vidět, kdyby jste dostal vejcem do obličeje z metru jako onen starý muž v hledišti na mítinku v Brně, jestli byste to obhajoval jako nenásilnou formu protestu a jestli byste chtěl diskutovat.

Kdopak je tady dojmolog?
02. 06. 2009 | 18:48

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:23

luis vuitton napsal(a):

Obchodně zdatná a pracovitá komunita, kulturně buddhistická, na rozdíl od těch, kteří vyznávají netolerantní náboženství a trápí Evropu. Škoda jen, že jich máme tak málo! Průmysl už léta brečí, že má peacovní místa pro sto tisíc kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovníků, kterou naše blahobytná a líná společnost za asistence sociálního státu nechce, a naše vláda, neschopná pragmatického myšlení, přestane Vietnamce dovážet. V nadcházející recesi bude levná pracovní síla otázkou přežití mnoha podniků.
04. 07. 2009 | 04:34

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
03. 04. 2010 | 16:29

cecil jan napsal(a):

Jo zrádce se v Čechách /a nejen v Čechách/ vždycky najde. Zajímavé je, že to ti vychvalovaní wietnamci doma dotáhli téměř k hladomoru.
20. 07. 2011 | 16:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Arnoštová Lenka Teska B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Bursík Martin C Cimburek Ludvík Č Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gazdík Petr · Gregor Kamil H Hamáček Jan · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Havlík Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hnízdil Jan · Hokeš Tomáš · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Horváth Drahomír Radek · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hovorka Jiří · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hůle Daniel · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Keményová Zuzana · Klan Petr · Klíma Vít · Klimeš David · Kněžourková Tereza · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Košák Pavel · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Křeček Stanislav · Kubita Jan · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipold Jan · Lomová Olga · Ludvík Miloslav M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Navrátil Vojtěch · Němec Václav · Novák Martin O Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Palik Michal · Paroubek Jiří · Payne Jan · Pecák Radek · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Peychl Ivan · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Poc Pavel · Pohled zblízka · Pokorný Zdeněk · Pražskej blog · Procházka Adam · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Shanaáh Šádí · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sokačová Linda · Sportbar · Staněk Pavel · Stanoev Martin · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syková Eva Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Tejc Jeroným · Tejkalová N. Alice · Tolasz Radim · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tošovský Michal · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vlk Miloslav · Vodrážka Mirek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Wollner Marek Z Zahradil Jan · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zděnek Michal · Zelený Milan · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy