Fiasko v Iráku a Afghánistánu

10. 01. 2011 | 22:39
Přečteno 6122 krát
Čeho se vlastně v Iráku a Afghánistánu dosáhlo?

Ti z nás, kdo věřili Bushovu a Blairovu nápadu na „vývoz demokracie“, si budou muset přiznat trpké zklamání a ostudný omyl.

V Afghánistánu se pod naším patronátem demokraticky obnovily středověké islámské zákony, od nichž měli Afgánci půl století pauzu a podle nichž teď odsuzují k trestu smrti muslimy, kteří přestupují na křesťanství. Demokraticky nastolený rádoby prozápadní prezident Karzai jedná s Talibánem a sjednává mu založení základny, zastupitelství (či čeho to vlastně?) v Turecku. Afgánští vojáci, spojenci tak pečlivě cvičení našimi, se zčista jasna proměňují v nepřátele. Devadesát procent „osvobozených“ Afghánců neví nic o 11. září jako příčině okupace a domnívá se, že jsme tam jen proto, abychom zničili islám. Talibánci i alkajdovci se stáhli přes hranice do Pákistánu, odkud na Afghánistán útočí dál a zároveň pomalu přeměňují Pákistán v další základnu světového džihádu proti „křižákům a sionistům“, tentokrát s hotovou jadernou výzbrojí. Na stole je už jednání o míru s Talibánem, čili o talibánském vítězství a našem odchodu spráskaných psů.

V „osvobozeném“ Iráku pod očima západních vojáků islámští džihádisté zesilují etnickou čistku křesťanů, která za poslední dva roky vyhnala z domovů z iráckých měst do Kurdistánu a Sýrie dvě třetiny z donedávna půl druhého milionu křesťanů. Už v prosinci 2009 konference tamních biskupů lamentovala pravděpodobný brzký zánik jedné z nejstarších křesťanských komunit na světě, jemuž západní okupační jednotky nedokáží zabránit nebo je jim lhostejný.

Ke konci roku 2010 džihádisté zesílili vraždění křesťanů a přepadání kostelů v Bahdádu a Mosulu po prohlášení al-Kajdy, že křesťané a křesťanské instituce jsou legitimní terče útoků. Deset kostelů bylo zasaženo explozemi, křesťanské domovy přepadány, stovky křesťanů zabity nebo zraněny. Křesťanští funkcionáři podezírají ze spolupráce na útocích i příslušníky bezpečnostních jednotek. Těch, které tam tak dobře vycvičili západní vojáci. V zemi, která pod patronátem NATO v demokratických volbách stejně jako Afghánistán obnovila islámské zákony, podle nichž teď křesťany vyhání.

„Lidé se schovávají před nebezpečím za zamčenými dveřmi, jsou nuceni brát si dlouhé neplacené volno z práce, kde jsou ohrožováni,“ popisují křesťanští uprchlíci v Sýrii. Univerzity a školy jsou téměř bez křesťanů, v některých městech se křesťané nedovažují ani na ulici. Zdi mají popsány výhrůžnými nápisy, jsou vyháněni ze svých domovů.

Ta naše vyvezená demokracie se tam v desátém roce záchranné okupace, ekonomické a organizační pomoci a snah o vybudování moderních států vytrácí, jako by prosákla do pouštního písku. A vyvezli jsme jí tam tolik, že se nám doma scvrkává.

Další Vietnam na spadnutí. Čím dřív se naši vojáci vrátí domů, tím líp. Budeme je tu všechny potřebovat. Jak je vidět z Paříže, Londýna, či Kodaně, džihád se stěhuje do evropských ulic. Praze se zatím vyhýbal, čeština je pro něj tvrdá zeď. I ta se však od 1. ledna hroutí povolením bezvízového styku do celého schengenského prostoru Bosně a Albánii. I ony už mají pár ostřílených džihádistů.

Vyšlo v MFDnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ungerman napsal(a):

dejte si také otázku jaký by byl vývoj bez zásahu v afghanisthanu a iráku. stejně jaký by byl vývoj bez amerického zadržování expanze komunismu a tedy války ve vietnamu. český změkčilec a věčně bědující kompromista za každou cenu se nezapře.
10. 01. 2011 | 22:58

Béda napsal(a):

Souhlas. S tím rozdílem, že já tvrdím od samého začátku, že je to celé na vodě. Počínaje pochybným zdůvodněním, kontraproduktivností a neudržitelností, které podkopávají legitimitu, postavení a morální inegritu vývozce "Trvalé svobody".

A podobné je to i s Kosovem a Bosnou. Zcela nekonzistetní sci fi příběh. Na jedné straně pomoc teroristům, kterým pomáhají džihádisté a jejich účelová transformace v národní osvoboditele a na straně druhé boj s timitéž džihádisty v jiné "hostitelské" zemi.
10. 01. 2011 | 23:02

znalec napsal(a):

Asi máme... jako křesťanská severní polokoule... pocit, že bude svět vypadat podle našich představ. Poté, co se síly vyrovnají, a jižní věřící budou mít navrh, si jemní křesťané připomenou, že je třeba svou víru bránit stůj co stůj. A vyhlásí svatou křesťanskou válku a budou přinášet oběti srovnatelné s vyznavači DŽIHÁDU. Mezitím,se věřící v jižní polokouli budou radit, jak se vyhnout zabíjení a přesto šířit Islám ... jedinou nejlepší víru... a náhled světa na sever.
Jak to dopadne je u Daniela v 11. kapitole. Kdo chceš, rozumněj.
10. 01. 2011 | 23:03

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kuras,

srdečně vítám v duetu já a Pepa Řepa.
10. 01. 2011 | 23:04

yara ze země krys napsal(a):

ungermanovi:
Myslím, že komunismus byl a někde ještě je proti islámskému zřízení vysoce demokratický režim. Komunisti s jejich socialismem doplatili na soutěžení s kapitalismem zejména ve zbrojení a režim se zhroutil v podstatě zevnitř. Ale u zemí kde vládne islámská víra se jedná o zcela jiné aspekty. Srovnáváte nesrovnatelné. Docela dobrý blog od autora. Vůbec v této záležitosti není nic v pořádku a naši "vývozci demokracie" když co nejdříve vypadnou zejména z Afghanistánu, udělají pro nás to nejlepší co mohou udělat! Afghanistán není naše válka. Holanďané a Francouzi už to pochopili a teď jsou na řadě Kanaďani aj.
10. 01. 2011 | 23:13

P. napsal(a):

Loose Change 9/11: Americký převrat:
http://www.overstream.net/view.php?oid=l5ntsuttrtmq

Věnováno všem, kteří zahynuli 11. září, a nespočtu životů, které je následují ...
10. 01. 2011 | 23:14

hoven napsal(a):

nesouhlasím, že se v iráku a afganistánu ničeho nedosáhlo. v iráku byl odstraněn sadám a proběhly tam už několikatery volby, navíc se američani stahují podle harmonogramu a předávají řízení země iráčanům. není možné svalovat zločiny, kterých se v iráku dopouští extremisté na američany. když někho zabijete pane kurasi, taky u soudu nemužete tvrdit, že za to mužou vaše rodiče, protože vas mlatili. takhle lidské odpovědnost nefunguje. afganistán je daleko tvrdší ořišek, než irák, daný především geograficky i historicky. afganistán je země banditů po tisíce let, navíc islám tam pusobí jako destruktivní urychlovač všeho špatnýho, co tam je. to uzemí a hlavně ty lidi tam neni možne vojensky ovládnout, nicmeně rozumím těm duvodum, proč tam američani šli, a sice zabránit al-kajdě tam provozovat vycvikové kempy pro teroristy. boj s terorismem je nová vojensko-strategická i taktická disciplína nikdo na ni nemá recept. nejdále je v tomhle směru izrael. nic jineho než odchod z afganistánu nakonec nezbude, ale samozřejmě ho nemužou američani provest hned a hlavně aniž by měli ujasněnou nahradní strategii. NATO se nemuže stáhnout z afganistánu a nechaa tam opět al-kajdu nerušeně připravovat utoky na zapadní cíle.
10. 01. 2011 | 23:24

hovorka11 napsal(a):

Všechny tyto důsledky byli předvídatelné. Prostě proto, že obě války byly postavené na podvržených zprávách a koloniálních základech jako v nedávné minulosti.
Každý člověk musí vidět souvislost křesťanských válek západu na cizích územích s většinovou islámskou vírou a tím i uměle rozdmýchané nenávisti místních nejen na evropské křesťany, ale i na místní. Stejný problém vznikl i okolo Izraele, který jedná ve svém okolí podobně. Dnes už asi moc křesťanů v okolních arabských státech nenajdeme! Stejný problém vznikl v rozpadlé Jugoslávii, kde se mezi sebou vraždili i příbuzní ze smíšených rodin.
Nenávist, válkou USA ze zištných důvodů rozpoutala a nás do ní zatáhla díky velmi pochybnému pádu 3 mrakodrapů 11.9.2001. Po mnohahodinovém zhlédnutí záznamů jsem jednoznačně přesvědčen, že jediná budova, do které nenarazilo letadlo- WTC 7 byla jednoznačně odpálena řízenou demolicí a o ostatních mám vážné pochybnosti samovolného pádu- viz neuveřejněné výpovědi hasičů a místních stanic + závěry 9 členého mezinárodního výzkumného týmu pracujícího mimo blokaci vlády USA a více jak 1000 odborníků z USA, kteří marně žádají o vyšetření velmi nepravděpodobných samovolných pádů po nárazu letadel.
Odejití z Afhgánistánu a Íráku znamená rychlý přerod na tvrdě islámský stát, podporovaný většinou místních obyvatel.
Je to nejlepší východisko, které nastoluje ještě horší stav, než byl před invazí !!!
Osobně by měla Evropa volat k zodpovědnosti USA a žádat prošetření 11.9. 2001, stejně jako pozůstalí, protože jedině tímto "útokem" při několikahodinovém zablokování leteckých sil USA bylo dosaženo jednoty boje proti islámskému světu a vytvoření mýtu islámského krvelačného náboženství!
U Íráku si stačilo vymyslet pouze chemické zbraně a taky jim to prošlo !
10. 01. 2011 | 23:40

S U C H E C napsal(a):

Hovorka:
No, j mi taky divný, že na celým východním pobřeží byly v pohotovosti 4 (slovy čyři ks F-16). Washington a New York byly "chráněny" jednou letkou, ze které vzlétla jedna F-16, která to měla dost daleko.

Nejsem příliš příznivec konspirací, ale tohle mne trklo. Slendrián , přinejlepším.
10. 01. 2011 | 23:55

Pípa napsal(a):

To americké vyvážení demokracie a křesťanských hodnot se, ehm, nějak minulo účinkem. Spíše by se dalo říci, že dosáhlo pravého opaku. Ono to ruské vyvážení komunizmu nebylo jiné. Takže se zdá, že nejúspěšnější bude Čína, která nevyváží ani ideologii, ani válku, ale zboží.
11. 01. 2011 | 00:03

hoven napsal(a):

hovorka11,
řízená detonace....člověče tobě muselo uplně přeskočit. kamery ze všech stran, tisíce očitých svědků, ale ty víš, jak to bylo doopravdy.
11. 01. 2011 | 00:04

Karel Mueller napsal(a):

Pípa:

Kus velice rozumného názoru.
11. 01. 2011 | 00:08

Břetislav Marek napsal(a):

Vážený pane hoven?

Prosím je nutné kolego sledovat ten stav přímými účastníky smyšleného a krvelačného působení všech OKUPANTŮ včetně našich??
Cituji:
Mezinárodní výbor Červeného kříže vydal aktuální zprávu o tom,
že rostoucí násilí a počet vysídlených civilistů je v této zemi v nejhorším stavu za posledních 30 let. Mezinárodní výbor Červeného kříže v Afghánistánu operuje od roku 1979, kdy Sovětský svaz provedl invazi do země, již vyvolala tzv. Afghánská past nastražená na Rusy administrativou amerického prezidenta Cartera. Od té doby se Afghánistán takřka nepřetržitě zmítá ve válečném chaosu a utrpení civilního obyvatelstva je nezměrné, a to přes kvazioptimistické vize Pentagonu.
Dalším a nikoliv posledním hřebíčkem do pomyslné rakve Obamova afghánského tažení je komentář irského novináře Patricka Cockburna, jenž se v regionu pohybuje 30 let: „Od roku 2001 investovaly Spojené státy do Afghánistánu 52 miliard dolarů. Dvě třetiny z této sumy byly vynaloženy na bezpečnostní účely a třetina na ekonomický, sociální a politický rozvoj. Přesto z 30 milionů Afghánců devět milionů lidí žije v naprosté chudobě, zatímco dalších pět milionů osob, které nejsou považovány za chudé, přežívá za 43 dolarů na měsíc. Celá polovina Afghánců s přicházející zimou čelí hrozbě hladovění
Co se masivních amerických investic do Afghánistánu týče, nabízí se logická otázka, kam tato závratná suma peněz zmizela a stále mizí? Možnou odpověď přináší organizace Transparency International, podle jejíž zprávy o stavu korupce ve světě v roce 2010 je Afghánistán třetí nejzkorumpovanější zemí na světě.
Podle čerstvých údajů OSN v Afghánistánu hladoví 7, 4 milionu lidí, denně zemře 850 dětí a jedno z pěti dětí se nedožije pěti let. V průběhu listopadové konference NATO v Lisabonu 29 charitativních organizací operujících v Afghánistánu přítomné varovalo , že zvýšený počet vzdušných útoků, nočních razií a destrukce civilního majetku jednotkami NATO přispívají k „rapidně se zhoršující“ bezpečnostní situaci většiny Afghánců a ke zvýšenému růstu civilních obětí.

Tak a nyní MUDRUJME o tom jak se tam občanům Afganistánu daří, a komu to prospívá ??
Neřeším už vůbec otázky spojené s nárustem pěstování OPIA a následných světových důsledků působení světové NARKOMAFIE a klíčový podíl USA na její distribuci přes celní zóny ropných těžařských firem atd????
Tak to je ale ta pomoc občanům??? Mají co dělat - MAKOVICE si musí pěstovat a další USA makovice devastují je i svět ??
Za přítomnosti USA byl nárust výroby OPIA
Dynamika vývoje produkce narkotik v Afgánistánu v letech ??
Rok 2000 - 3300 tun,2003 - 3600 tun, 2006 - 6100 tun
2007 - 8200 tun
Podíl na světové produkci v roce 2007 dosáhl 93 % ???
Tak zde jasně vidíte PROČ se to od příchodu USA tak ZLEPŠUJE ?? Problém opia není záležitostí pěstitelů, spíše překupníků Do tohoto obchodu jsou obvykle zapojeni vojenští velitelé dané oblasti a likvidace výnosů z opia by se dotkla jejich výsostných zájmů. Tvrdý boj o možnost podílet se na zisku z produkce a přepravy narkotik je patrný především v řadách afghánské policie.
Úsudek si udělá laskavý čtenář sám, co komu a jak prospívá??
Někdo to musí od nich KOUPIT a také zaplatit ???? Kdo to ale asi bude ?? Pan Hoven - ??? Jsou také k dispizici info o Iráku a ty jsou ještě HRŮZNĚJŠÍ ?
Děkuji za trpělivost se čtením ???
11. 01. 2011 | 00:34

hoven napsal(a):

břetislav marek,
ja si samozřejmě nedělám iluze o situaci v iráku a afganistzánu. s válkou v iráku jsem nesouhlasil. vývoz demokracie je zcestná idea. válka proti afganistánu ma svoje opodstatnění. situace civilistů by se v afganistánu nezměnila ani po odchodu vojsk NATO. američani v současný době mění taktiku pod vedením generála petraeuse, která se osvědčila v iráku a spočívá ve spolupráci s místním obyvatelstvem a přirozenýma autoritama. v afganistánu není možný dosáhnout zazraku, ale okamžitý stažení není možný. NATO si musí předefinovat cíle v afganistánu tak, aby jich bylo možný dosáhnout. porazit taliban není možný, ale myslim si, že to nemusí být nutně učel v boji s terorismem. jako relisticky vychodisko vidím jednání a dohodu s talibanem postupne stažení výměnou za to, že nebudou podporovat al-kajdu. američani si mužou ponechat pod kontrolou vzdušnej prostor a používat udery bezpilozních letadel.
11. 01. 2011 | 01:08

MirekS napsal(a):

Promiňte pánové, dovolím si připojit:

Američané mají největší zásluhu ve třech, pro svět (především pro "západní civilizaci"), velice významných věcech:
- demokratizace Německa (křesťanský svět proti křesťanskému světu),
- "demokratizace" Japonska (křesťanský svět proti orientálnímu světu),
- "demokratizace" sovětského bloku (křesťanský svět proti "ateisovanému" převážně křesťanskému světu).

Ve všech případech Američané vyšli z převážně "defenzivních pozic" - do válek byli vtaženi (žádáni, aby se jí účastnili - ano nahrála jim geografická poloha) nebo byli dokonce přímo napadeni. Pro spravedlivý boj získali na svou stranu svět (protože byli vnímáni jako jeho osvoboditelé - narozdíl od Angličanů nestali se kolonizátory!). Ve všech případech byl nepřítel reprezentován držitelem státní moci.

Zajímavý na těch věcech je přechod od použití armády (ve smyslu vojenské síly) k síle rekonstruující fungování státu (dá se to přirovnat k nasazení armády po živelné katastrofě?), která vyústila v Marshallův plán. V případě Japonska je úspěch ještě pozoruhodnější.

Ve všech třech případech byla míra úspěchu ovlivněna také tradičními vlastnostmi poraženého (myslím, že je zde na místě jmenovat pracovitost).

V kontextu toho se ještě dá hovořit o úspěchu (nebo aspoň relativním) v případě Koreje. I tam (pokud se nemýlím) Američané vycházeli z defenzivních pozic.

Už se to ale nedá říct v případě Vietnamu. Zde Američané jednak "zastoupili francouzské kolonizátory", jednak prohráli válku nikoliv se Sověty, ale především se samotnými Vietnamci. Čili z toho vyvozuji, že šlo spíše o "vývoz demokracie", které Vietnamci klidně mohli vnímat jako "přetrvávající kolonizátorství" (přehnaně řečeno) než o uplatnění síly z defenzivních pozic. Každopádně šlo o růst nedůvěry mezi vietnamským obyvatelstvem a americkými vojáky (to "jsem si odnesl" ze "západního" dokumentu, nikoliv sovětské propagandy).
Takže americké síly neměly ani čas uplatňovat "soft power".

Obdobně to je s arabským světem. Zatímco Irák I (resp. Kuvajt) vyšel opět z defenzivních pozic (odhadoval bych, že i v arabském světě měl tento zásah více sympatií než Irák II. Dost možná právě v případě Iráku I se dá litovat, že akce se zastavila na jeho hranicích... Opět je nepřítel představitelem státní moci.

Jak je to ale v případě Iráku II a Afghánistanu? Jde o tentýž svět? Jde o "institucionalizovaného" protivníka? Jsou výchozí defenzivní pozice?
Je, s narůstajícím časem, možné zvyšovat poměr hard/soft power ve prospěch "soft power"? A jak?
Nestane-li se tak, bude to další trpký odchod (čím pozdější, tím trpčí), ano další "Vietnam".

Dobrý (leč smutný) blog, pane Kurasi.

Zdraví

MirekS
11. 01. 2011 | 02:29

MirekS napsal(a):

Dovětek:

Jsou další historické důvody naznačující neúspěch:
- historický souboj mezi křesťany a muslimy,
- Araby vnímané stranění křesťanů Izraeli či jejich lavírování mezi nimi a Izraelem,
- podvod Angličanů na Arabech.

MirekS
11. 01. 2011 | 02:41

MirekS napsal(a):

Dovětek II:

Dovedu si představit, že "naši" lidé, jak v Afghánistanu, tak Iráku sehrávají víc než důstojnou roli ze strany "sil NATO". Asi je to dáno zaměřením naší "hard power". Asi je to dáno poměrem užití naší "hard/soft power". V tomto směru si dovedu představit, že Američané litují "jak malý jsme stát", resp. rozměr toho, jak si můžeme dovolit se angažovat.

MirekS
11. 01. 2011 | 02:56

don Pedro napsal(a):

Hoven: Nejdále je v tomto boji Izrael? Opravdu? Stejně jako si západ vytvořil afgánské mudžahedíny pro boj proti Sovětskému svazu, také Izrael si kdysi vytvořil Hamas pro boj proti Fatahu. V Libanonu zase vznikl Hizballáh jako reakce na izraelskou okupaci Libanonu. Potom se dítka obrátila proti svým rodičům. A stejně jako Izrael musel odejít z jižního Libanonu a Gazy a jeho probémy - Hizballáh a Hamas tam zůstaly, také my budeme muset odejít z Iráku a Afganistánu a naše problémy tam zůstanou. Já to vidím, že s úspěšností toho boje proti islamistům jsme na tom s Izraelem úplně stejně (včetně chyb, kterých jsme se dopustili).
11. 01. 2011 | 03:55

ld napsal(a):

Autor,

velmi výstižný blog!

Za 10 let se zbla nezměnilo k lepšímu. A těch zbytečně mrtvých...!
11. 01. 2011 | 06:11

Ládik!!! napsal(a):

Nás Rusáci okupovali 20 let, předtím tady měli 20 let poradce, jak zakroutit nepřátelům asiatských myšlenek krkem. Nepoučili jsme se - tedy alespoň ne vládnoucí garnitura, vzešlá z lůna komunistů.
11. 01. 2011 | 06:28

Ládik!!! napsal(a):

Zajímavá jsou čísla z Ruské intervence do Afghanistanu (vánoce 1979 - 1988) udávající počet osob, které zemřely na nějakou nemoc: 415 932 osob. Z nich 115 308 zemřelo na zánět jater (infekční hepatitida) a 31 080 na tyfus. Uváděná čísla vypovídají o hygieně v sovětské armádě a o podmínkách, v jakých žijí vojenské jednotky. Podobná čísla jsou v moderních armádách nepředstavitelná a jejich vliv na ty, kteří se z války vrátili, i na samotnou sovětskou společnost, musel být obrovský. Vysvětlují proč bolesti a frustrace sovětské armády podnítily v Sovětském svazu společenské změny. V recenzované knize potom tato čísla dostávají konkrétní podobu. (z kniny "Válka, která zničila Sovětský Svaz").
11. 01. 2011 | 07:26

Targus napsal(a):

To hoven:

Nejste náhodou bývalý vojenský politruk nebo tak něco? Anebo jste ty kecy odněkud opsal?
Na vše jste tu už dostal odpověď, zkuste použít váš hrbolek na krku.
A ke spadlým budovám v NY - už jste viděl, aby do poloviny budovy něco udeřilo a ona se započala hroutit od nejhořejšího patra a nikoli z místa zásahu? Pokud alespoň trochu ovládáte google a angličtinu, není problém si porovnat pár videí.
Proberte se a začněte myslet.
11. 01. 2011 | 07:34

anti politik napsal(a):

Tohle jsme už říkali před mnoha lety p. Kuras! Stokrát, tisíckrát!!!! Pokoušet se implantovat demokracii do polostředověké společnosti je totální nesmysl a navíc jako bonus našeho pokrytectví jsme je uvrhli o kupu desetiletí nazpět! To bylo jasné každému soudnému člověku už před mnoha lety! Škoda, že v době histerie kolem 11. září se nenašlo dostatek soudných lidí na vyšších postech, kteří by na tento nesmysl, který stál jen statisíce obětí upozornili-dnes už to nemá valný smysl p. Kuras, teď už to vědí skoro i děti! Nenašel se nikdo a my jsme jako kašpárci a vazalové USA vyslali vojáky do totální hovadiny a platíme za zabíjení se navzájem, které nemá už žádný smysl, miliardy ročně!!! Ä budem v tom pokračovat dokud bude Vondra ministrem a dokud si to budou jeho pátelé v USA přát!!!
11. 01. 2011 | 07:36

Targus napsal(a):

To Ládik!!!:

Ta čísla jsou ze SSSR nebo ze Afghu? S tím tyfem se mi to nezdá, je léčitelný běžnými antibiotiky, jedině že by šlo o nějakou zmutovanou potvoru. Kromě toho SA měla tentýž přípravek k přípravě vody, co my. Při použití toho "šumáku" bylo možno pít i vodu z kaluže. Otázkou ovšem zůstává, co dělá v lidském těle při dlouhodobém působení.
S hepatitidou je docela problém, typ C je velice obtížně léčitelný a u typu D je rovnou vymalováno. Bohužel s drogami se do Evropy dostaly už oba.
11. 01. 2011 | 07:41

hovorka11 napsal(a):

hoven:

hovorka11,
řízená detonace....člověče tobě muselo uplně přeskočit. kamery ze všech stran, tisíce očitých svědků, ale ty víš, jak to bylo doopravdy.
----------------
Viděl jste vůbec záznamy z místa, vyjádření hasičů a místních mediálních stanic v místě pádů budov, vyjádření slovenské televize k 11 září, vyšetřovací nezávislé zahraniční komise, konstrukce budov a pod. ? Neviděl jste zřejmě nic.
Vám stačí co řekne vláda USA. Nepochybuji, že dodnes věříte že Sadám měl chemické zbraně a USA že nemá školu na výcvik teroristů.
Vám už stačí jediná víra bez jakýchkoliv důkazů čehokoliv !!!
11. 01. 2011 | 07:50

Admirál napsal(a):

Pane Kurasi, pokud tvrdíte, že okupace Iráku nesplnila svůj účel nemohu s Vámi souhlasit. Sedí nebo nesedí Američané na 2. největších zásobách ropy na světě? Sdedí. A nikdo je odtamtud nevyžene. A že je tam na denm pořádku náboženské, národnostní a jiné násílí? No to je přece bezvadný důvod, pro zdůvodnění trvalé přítomnosti. Nějací křesťané jsou v tom kontextu naprosto lhostejní. Měli se narodit někde, kde není ropa.

Už jen název vojenské akce - Trvalá svoboda - napovídá. Ani náš největší láskomluvec by lepší nevymyslel. Orwel by jásal. Čím ničemnějš cíle, tím eufemističtější keci okolo.
11. 01. 2011 | 07:57

Jakeš napsal(a):

Kam vkročí noha vojáka US army tam 100 let tráva neroste. Takže cíle bylo dosaženo. Viděli jste v Iráku nebo Afganistánu nějakou trávu?
11. 01. 2011 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

Mirek S
Váš příspěvek je dobrý, ale zásada je jedna. Nikdy do muslimského světa západní model demokracie nenaroubujete. Ať zvolíte "soft power" či "hard power", ať budete vycházet z defenzivní či ofenzivní výchozí pozice. Muslimský svět není homogenní, nemá jednu hlavu jako byl svět komunistický, od konce chalifátu spolu soutěží o vliv několik center. Jedno však mají společné a to je věčný a neměnný Qurán, víra, která je konečnám pevná jako skála a od které neexistuje konverze. Jiná tradice, jiné základy i jiná jurisdikce.
Mezi japonskou společností a muslimským světem je propast, hodit to do jednoho pytle oriemtálních kultur by bylo nesmyslem.

Otázka je co s tím?

Vlídný pacifistický přístup "soft power"?
Nejbližší cesta do hrobu. Viz článek p. Robejška. Našeho hrobu. I chartu lidských práv si muslimské země pořídily svojí, alternativní. Uvolníte ropné pole a zítra je tam Číňan. Budete chodit pěšky? Nebo budete nadávat svým vládám, že se nepostarali?

Tvrdý přístup?
Zažili jsem tři řezníky. Saddáma, Háfa a Muammara. Pevná ruka, bezpečná země pro turisty, ale masakry za sebemenší projev odporu.Po tisících. Musel byste si pořídit řezníka, který Vám půjde na ruku. Nového Mušaraffa nebo Mubaraka.
Začnou křičet vyznavači lidských práv, mnohdy právem, moc morální to není. Pozaruhodné je, že nekřičeli, když hubili řezníci své vlastní. Můžete dobýt jakoukoliv zem, ale nedokážete ji udržet.

Stáhnout se a nechat je, ať se řežou mezi sebou?
Kus Iráku sežere Peršan a je tady další supermocnost. Kurd bude chtít kus Turecka i Syrie. Další válka na obzoru, Turecko je v NATO. Půjdete mu na pomoc?
A to jsou i tací, kteří chtějí Turecko do EU. Pákistám má jaderné zbraně už nyní, Irán je bude mít za pár let.
Jste ochoten přijmout i to, že se počet atentátů v Evropě prudce zvýší?
Kampak asi půjdou udatní bojovníci? Odloží samopaly a budou pěstovat kuskus? První cesta povede na Balkán, tam to nedodělali.Bojiště přenesete do Evropy.

A nebudou ti, kteří dneska jeden den mluví o tom, jak se imperialista na válkách pakuje, aby vzápětí mudrovali o tom, že je strýček Sam-v důsledku války-na dně ti první, kteří budou křičet, proč nás kdosi neochránil?

Ta věc nemá dobré řešení.
A slabomyslné úvahy (ne Vaše, ale jiných úíček) o tom, jak terorista není,jak si složil strýček Sam svá dvojčata, nejsou výcvikové tábory, nejsou potenciální hrozby jsou k ničemu.
11. 01. 2011 | 08:41

Pepa Řepa napsal(a):

vlády nepostaraly, pardon.
11. 01. 2011 | 08:44

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Pan Kuras má naprostou pravdu!
Ráj na zemi, který Saddám dokázal vybudovat v Iráku, je nenávratně pryč i se Saddámem. Jak ten se dokázal postarat o své občany! Jak ten je měl rád! A nyní jen zkáza a děs.

Ovšem, na takové věci my váleční štváči nehledíme.
Naším cílem je zemi okupovat a zplundrovat.
Kam noha amerického vojáka vkročila, tam přinesla jen bídu a utrpení.

Vždyť jak jsme my imperialisté zplundrovali Japonsko a Německo!
Jen se na ty státy podívejte - po válce měly před sebou zářnou budoucnost a nyní jsou zcela v područí chamtivých amerických imperialistů. Tyto státy jsou jasným důkazem toho, že bohatství a svoboda se nedají vyvážet.
Bohužel NDR se ubránilo před našimi chamtivými spáry. A kam to dotáhlo, viďte?!!!

Kdybych měl svědomí, tak bych nad sebou usedavě brečel, ale takový orgán my imperialisté nevlastníme. Nic, musím končit, jdu nakrást nějakou ropu.

Zdraví Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
11. 01. 2011 | 08:47

Admirál napsal(a):

Pepa Řepa - tak, jak jste napsal repliku Mirkovi S, tak se o tom dá diskutovat.

Máme nějaké zájmy, musíme se starat, abychom nezmizeli v chaosu. Můžeme se přít o metodách a vhodných spojencích, s nimiž je možné našich cílů dosahovat.

Naprosto mě ale v diskuzi uráží manipulace, zakrývání pragmatických cílů vznešenými ideály.
11. 01. 2011 | 08:58

voroshilov napsal(a):

Ladik:
Nevim co hulis,uz ti to vazne leze na mozek!
Cela cisla bojovych ztrat v SA tvori 15051 osob,z nich 14 427 podlehli bojovym zranenim,vojenske ztraty tak cini 82,5%,take 417 osob dostali se do zajeti,na rok 1999 jeste se nevratilo domu 287 lidi.
Ano,bylo velke procento"ztrat" spojenych z nevojenskymi faktory(89%),ale to nebylo nikoliv stavem higieny v sovetske armade ale 56,6% infekcnich nemoci, 15,1% urazy, 4,1% plicni nemoci.
Za celou dobu pritomnosti v Afghanistanu za lekarskou pomoci se obratilo 466 tis. z nichz bylo z duvodu nemoci propusteno z armady 11 284 osoby ze kterych 10 751 dostali invalidni duchod.
Nejvetsi nevratne bojove ztraty utrpela SA od brezna 1980 po duben 1985,nejvetsi sanitarni ztraty(zrejme vrchol epidemie)od kvetna 1985 do prosince 1986.
11. 01. 2011 | 09:03

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Kurasi, je to zajímavý a pravdivý příspěvek, nicméně nepostihuje celou realitu. Samozřejmě, že jsou odsouzeny k neúspěchu pokusy Američanů vyvážet svou demokracii do islámského světa. Nicméně odtamtud utéci dle Vašeho návrhu nepřinese také nic pozitivního. Jen se střet civilizací přenese z Afganistánu do Evropy jak ostatně píšete.Čímž naznačuji, že nevěřím na teorii osvobozenecké mise vojáků NATO, jen prostě podporujeme vojensky a hospodářsky síly nám nakloněné, podle mne to je v pořádku.
V dějinách nevyhrávaly mírové idee, ale síla. Ostatně historie stejných událostí se v zemích liší. Například my fandíme husitům, víme že podnikali "spanilé jízdy do katolických Němec". U sousedů v Německu píší v kronikách, jak po roztátí sněhu přicházely loupeživé hordy z Čech...
11. 01. 2011 | 09:16

Ládik!!! napsal(a):

vorošilov-
nehulím. Bojové ztráty 15000, to ostatní jsou nebojové ztráty.
Targus, vorošilov - zde je zdroj: http://www.army.cz/avis/vojenske_rozhledy/1999_1/valka.htm
11. 01. 2011 | 09:21

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Dovolím si úplně maličko nesouhlasit, či spíše maličko doplnit.
Pominul jste Afgh, ale i Kurdy s jejich společenským zřízením. V arabském světě je velmi důležitá rodina, jestli se nepletu, v těchto regionech je ale důležitá nejen rodina, ale i přetrvávající rodové zřízení, čili společnost téměř prvobytně pospolná, nikoli středověká, jak zde jeden diskutér poznamenal.
Jde v podstatě o to, že společnost se dělí na rody a kmeny a fungují zde pro Evropana naprosto nepředstavitelná a nepochopitelná pravidla soužití. Bohužel zde platí totéž i v opačném gardu. Korán bych připodobnil jen k jakési výztuze či konzervantu stávajícího stavu.
A pak je zde cena lidského života, která je diametrálně odlišná od našeho pojetí. Ale o tom jsem se zde již nejednou roztrušoval.
11. 01. 2011 | 09:22

Antonín Hrbek napsal(a):

Vážený pane Kurasi,

odpověď přece znáte sám, tak proč se ptáte?

1. Ovládnutí prostoru strategického z vojenského hlediska a možnost výstavby vojenských základen
2. Ovládnutí lokálních zdrajů surovin
3. "Využití" stávající, ladem ležící techniky a vyzkoušení nové vojenské techniky v praxi
4. Zvýšení vojenských rozpočtů a udržení vojenských koryt
5. Tučné zisky výrobců potřebné techniky a dalších potřeb pro válčení.
6. Ukázka možné hrozby pro další "nesposluchy".

Jenomže ne vše probíhá podle plánu, a to i u nás. Koupíme třeba drahý elektronický systém zaměřování děl, ale nemáme ani potřebná děla, ani proti komu je zaměřit.
Je jistě výborné, že USA vyvinulo rušičky nepřátelských elektronických zaměřovačů, ale Kalašnikov elektronický zaměřovač nemá.
Je jistě výborné,že USA vyvinuly "neviditelný" letoun, ale ten byl neviditelný jen pro zaměřovače made in USA. Blbá Tamara z blbé ČR jej dokázala zaměřit. A srbové nakonec taky.
Je jistě výborné, že USA vyvinuly silně opanceřovaná bojová vozidla, ale zcela jednoduché miny i rakety je snadno zneškodní.
Na každou novou zbraň se najde protizbraň a někdy dokonce velmi jednoduchá. Hlavně že si namažou kapsy výrobci.
11. 01. 2011 | 09:25

voroshilov napsal(a):

Tak jeste jednou:
Obecne sanitarni ztraty v Afghanistanu: 469 685
zraneno,travmovano: 53 753
onemocnelo: 415 392

Z nich:
navraceno do sluzby: 455 071
propusteno: 11 654
zemrelo: 2960

Z 11 654 propustenych ze zdravotnich duvodu:
10 751 invalidu
1.kategorii 672
2.kategorii 4216
3.kategorii 5863
www.afgan1979-1989.narod.ru/dead.html
11. 01. 2011 | 09:46

jozka napsal(a):

Mno... uz to dochazi i Kurasovi... to to ale trvalo.
11. 01. 2011 | 09:58

Já nic já muzikant napsal(a):

Pepa Řepa to myslím vyjádřil docela dobře.
Najít nějaké ideální řešení je obtížné. Nedej Bůh, aby se po odsunu nějak začal projevovat islámský terorismus v Čechách.
Program Islámu na dalších 100 let má jmémo rozpínavost.
S náboženskými fanatiky je každé polovičaté řešení předem odsouzeno k neúspěchu.
11. 01. 2011 | 10:00

voroshilov napsal(a):

Ty nic ty muzikant:
Otazka islamske rozpinavosti je neprekonatelna,ne siri se z Afghanistanu ale zevnitr Evropy,vse se upira na demografii-prumerna muslimska rodina ma 5 deti a belosska 2,natoz v Entrope uz vyrostlo dve generace ktere nezazili valku a neumeji bojovat(vlady take zrusili povinnou vojenskou sluzbu),detska obezita je alarmujici a uroven vzdelani neustale klesa-"Ja vam povidam,ze tu valku nevyhrajeme"(c)
11. 01. 2011 | 10:08

voroshilov napsal(a):

Natoz kdyby islam ovladl to co nazyvate euroatlantickou civilazaci otazka terorizmu odejde stranou-nebude treba zastrasovacich prostredku a dzihadu pokud krestanska mensina nedela potize,spise vyvstane vnitrni rozpor mezi muslimy"starousedlici" a pristehovalci druhe a treti vlny ktere take prijdou za svymi krajany,take je mozne islamo-cinska globalni konkurence na zpusob studene(mirne horke)valky.
11. 01. 2011 | 10:15

Tenco napsal(a):

Již delší dobu tvrdím, že největším nebezpečím pro Západní Říši je Al Sraida.
Neformální uskupení rozkládající skutečné tradice a řád Západu zevnitř.
Zatím bez nějaké významnější účasti islamistů. Zatím. I na to dojde. Protože Al Sraidu zajímá jen zisk, tedy finance. A peníze - jak známo, spojují jednotlivce. Proč by tedy neměly spojovat celé zájmové skupiny. To by byl nonsens.
Al Sraida navíc čile spolupracuje s mafiemi. I zde pravděpodobně už nyní dochází k integraci. Přes celé politické spektrum na jedné straně a náboženská či etnická na straně druhé.
Paradoxní je, že Al Sraidu financujeme my - běžní daňoví poplatníci. Což činí její likvidaci velmi obtížnou. Zejména , když se spoléháme na řešení, spočívající v tom, že především musíme najít někoho, kdo práci udělá za nás.
Tragikomické je pak, když se nějaký takový člověk najde - v poslední době pan Michálek, a stejně nás Al Sraida přesvědčuje, že nejednal správně.
Al Sraida totiž pronikla i do médií. Snad některá i vlastní. Možná však, že lidé už jsou propagandou Al Sraidy nasáklí tak, že zjevné Zlo relativizují buď podvědomě , či v důsledku jakési autocenzury, která do podvědomí prorostla.
Nevěřím, že západní civilizační okruh může porazit Al Kaidu bez toho, aby se nejdřív vypořádal s domácí Al Sraidou.
Proto by se síly Západu měly koncentrovat do takových zemí jako je např. Česká republika, ale i např. Slovensko či Lotyšsko. Tedy síly policejní především.
Využít by se pak mělo zkušeností takových zemí, jako je např. Dánsko, Švédsko či Švýcarsko.
Todle bych já viděl jako rozumnější misi, než je pokus o vývoz kultury formou granátů a bomb.
Takhle se nakonec totiž podaří vyvézt jen Al Sraidu.
Která by se mohla s Al Kaidou skamarádit a zatopit Západu později tak, že z toho dostaneme všickni řádnou kajdu..sh...pardon...tedy dostaneme z toho s.. /zde však cenzor rád zasahuje formou vývozu jakési překroucené morálky - nechám na fantazii čtenářově , co si sám doplní.../.

Tím netvrdím, že se nemá bojovat i s Al Kaidou. Ale asi jinak, než cpát stamiliardy dolarů nejdříve zbrojnímu průmyslu a poté jimi napravovat škody, které vznikly díky této b´hulibé činnosti na majetku, zdraví, neřkuli životech statisíců budov, dořivotních mrzáků a mrtvých.
Opšt k potěše oka Pepa Řepy příklad z Maroka , kdy tam minulý týden čapli /a to aniž by vybombardovali tři vesnice a postříleli 40 svatebčanů/ několik desítek náboženských fanatiků napojených - světe div se ! - na Al Kaidu.
Mě osobně tydle metody připadají efektivnější a navíc propojují Západ s musulmany v tom, že je dobré mít pořádek doma a teprvá až po tom poučovat o pořádku souseda.
11. 01. 2011 | 10:34

Sladký napsal(a):

Celý problém s islamským fundamentalismem v podstatě způsobily USA, svou alergií na jakékoli levicové režimy.V padesátých letech v celé řadě zemí došlo k nastolení levicových vlád,které držely nábožsnské fanatiky pevně na uzdě.Bohužel,tyto režimy byly nakonec vojensky či hospodářsky zlikvidovány a vládnoucí místo levice obsadily funfamentalistické síly. Posledním příkladem tohoto procesu jsou Irák a Afghanistán.
Pamatuji se, že o Arabech se říkávalo, že jsou to špatní vojáci. Jenže to už neplatí.Naopak, stali se z nich vojáci fanaticky bojující, nebojící se smrti.
O tom, že má co dělat se zcela jiným protivníkem než dříve, se už přesvědčila izraelská armáda, daleko bojeaschopnější a zkušenější,než žoldácké armády NATO.
Vojenského vítězství by bylo možno dosáhnout jen brutálním a bezohledným nasazením naprosto všech prostředků,které jsou k dispozici, včetně zbraní hromadného ničení.
11. 01. 2011 | 10:36

Sladký napsal(a):

v celé řadě islámských zemí, opravuji.
11. 01. 2011 | 10:37

Terry napsal(a):

O "oficiálních" údajích sovětské (a nyní ruské) vlády mám své pochybnosti - vždy platilo: nezveřejňovat pravdu, zatloukat, lhát!

Nevím, jestli se dožiju zveřejnění "oficiálního" počtu sovětských vojáků, kteří u nás "zahynuli" v srpnu 1968.

Podle tehdejší oficiální sovětské propagandy, zdůvodňující vstup vojsk, byly u nás v srpnu 1968 VĚTŠÍ OZBROJENÉ STŘETY (s ozbrojenými kontrarevolučními silami!!) než v roce 1956 v Maďarsku!!!!

Rodiny sovětských vojáků, kteří u nás "zahynuli", dostali dopis z ministerstva obrany SSSR s textem "Váš syn zemřel hrdinnou smrtí při obraně socializmu v ČSSR".

Podle některých informací prý sověti "přiznali" až 40 tisíc obětí "internacionální pomoci" na straně sovětské armády.

Osobně se domnívám, že se "nemohla" vrátit ta první várka vojáků (protože by popřela onu oficiální propagandu!), která byla po cca týdnu vystřídána várkou druhou; ta již přišla do "uklidněné" situace, kterou "krvavě vybojovala" ta várka první.

O nějakém logistickém zajištění (potraviny, voda, zdravotní zajištění...) oné první várky sovětských vojáků nemůže být ani řeč. Kdo pamatuje, potvrdí...

Nemyslím, že v Afghánistánu bylo logistické zajištění vojáků SA lepší.

Jedinec neznamenal (a neznamená stále!!) v Rusku nic.
Viz likvidace černobylské havárie..
Desettisíc jedinců už je zajímavý údaj; je to divize, reprezentovaný praporkem na mapě...

"Nas mnogo.."
11. 01. 2011 | 10:42

voroshilov napsal(a):

Sladky:
Araby rozhodne nejsou spatni vojaci,jenom je musi vest nejaky schopny vojevudce jako ten Saladin,dobre se jim vedlo kdyz meli sovetskou techniku a vojenske poradce z SSSR,ovsem to nestacilo na blietzkrieg proti Izraelu,bud zidi meli opravdu skryty talent nebo americke poradce byli lepsi.
11. 01. 2011 | 10:47

Ládik!!! napsal(a):

vorošilov -
Arabové měli špatně vycvičenou obsluhu č.2 (z 5 lidí) pro rakety Dvina (později Volchov). Jsou malí a rakety jim nešly rychle nabít na rampu. Než to udělali, dostal naváděcí radiolokátor zásah ze vzduchu. Dělal jsem u toho na vojně velitele čety.
11. 01. 2011 | 10:53

veverka napsal(a):

Admirál

Naprosto přesné.

Autor

Srdceryvná starost o křesťany kterou autor v blogu předvádí je skutečně dojemná.Nějací křesťané jsou Amíkům totálně u prde...Těm šlo v Iráku jen o ropu a tu tam mají plně pod kontrolou.Základny na její udržení a kontrolu jsou postaveny.Teď je na řadě ropa v Íránu.
11. 01. 2011 | 10:58

voroshilov napsal(a):

Terry:
Mas pravdu,Rusove zatloukli ze Afghanistanu zemrelo na AIDS pres milion vojaku a v bitve u Kabulu bylo 3 miliony vzato do zajeti,jeste ze CIA nam povedelo pravdu!
O to v Ceskoslovensku ano,40 000 hladovych,bosich,nazich a spinavych rusaku neprezilo presilu ceskeho kontingentu NATO ozbrojeneho modernimi zbranemi typu Gripeny,Pandury a tanky Pz-35(t)
11. 01. 2011 | 10:58

scallop napsal(a):

Voroshilov:

Opatrne s tim vtipkovanim, vite ze Vam ja verim kazde slovo ...

S uctou k Vasemu kniru ... scallop
11. 01. 2011 | 11:01

Ing. N. napsal(a):

(hoven)

Pan hoven píše:

>hovorka11,
>řízená detonace....člověče tobě muselo uplně >přeskočit. kamery ze všech stran, tisíce >očitých svědků, ale ty víš, jak to bylo >doopravdy.

Prosím pěkně, podívejte se na "italský film ZERO",
který můžete okamžitě spustit po zadání slov v uvozovkách do Googlu. Již jsem vás na to upozorňovala, ale asi jste neměl čas se na to podívat. Tam názorně uvidíte, jak se z ničeho nic jako krabička z karet zhroutí mrakodrap WT7.

Víte, velice intenzivně jsem sledovala vysílání BBC vzápětí po 11. září. BBC si tehdy položilo otázku, zda byl někdo informován předem, že dojde v NY k teroristickému útoku. Pro kladnou odpověď svědčila skutečnost, že šéfové pojišťovacích společností, které měly své sídlo ve WTC, měli v té době výjezdní zasedání v Monte Carlu. BBC rovněž informovala o tom, že 2000 židovských zaměstnanců, pracujících ve WTC nepřišlo ten den do práce.

To je jen nepatrná část z podezřelých okolností, souvisejících s touto tragedií.
11. 01. 2011 | 11:12

hovorka11 napsal(a):

V posledním čísle vojenském časopisu ATOM rozebírali používané útočné pušky v Afgánistánu.
Posudek na model kalašnikov (používaný afgánskou armádou a mudžahídy, kteří válčí s vládou)
vyzněl příznivě pro průraznost a účinný dostřel, ale v celkovém posuzování bylo jasně !!! konstatováno, že špatná účinnost střelby povstalců není dána druhem zbraně, ale očními vadami povstalců, jejich nezkušeností s používáním zbraně a výrobou z různých zdrojů: Číny, Pákistánu, Afgánistánu. V mnohých případech jsou tvořeny v místníh dílničkách se špatnou kvalitou výroby.

Když použiji vypěstované schopnosti "číst mezi řádky" jak za komunistů a přidám si tomu údaje ze zahraničních nezávislých zdrojů tak si udělám tento závěr:

1)Nejskvělejší armády s nejmodernější výzbrojí bojují proti celostátnímu odporu místního obyvatelstva se špatnou výzbrojí.

2)Metoda svádět osvobozovací válku na válku s Tálibánem se nenápadně změnila na "boj proti povstalcům". Tito pvstalci evidentně nejsou z velké části příslušníci talibánu, ale místní občané nyní Mudžáhidé (arab.„ten, kdo o něco usiluje "‎) je muslim angažovaný a bojující v (ideologickém i fyzickém) boji – džihádu z kmenových společenstev místních obyvatel.

3) Mudžáhidé bojují stejně za svobodu "své demokracie" a nechtějí žádnou jinou násilím implntovanou proti jejich vůli.
Za to byli veřejně oslavováni Ronaldem Reaganem a ameriskou vládou
http://www.youtube.com/watch?v=uGm-4MRuGF0

Dnes je to opak. Není problém kohokoliv a z jakékoliv země zajmout na území Afgánistánu, bez následků americkými vojsky, označit ho za teroristu a bez důkazů jej mučit na Gantanámu, která nebude zrušena. Tento dle mého názoru jasný koncentrační tábor pro nepohodlné osoby má za učel mučit lidi označené jako podezřelé.
Ta mučení jsou absolutní špička v trýznivosti a tím i likvidaci osobnosti:
http://www.youtube.com/watch?v=QXlRJmpHFxA&feature=related

4)Při útoku v pohraničních pásmech Pákistánu skončilo v Pákistánu cca 2 milióny obyvatel z Afgánistánu, který musí pohraniční muslimové v Pákistánu živit. Za nimi tam létá čím dál více raket s plochou drahou letu.
-------------------------------

Kdo může mít takovou drzost prohlásit, že ve válce zvítězíme ?
To by znamenalo vyvraždit lidi v Afgánistánu a potom většinu muslimů na světě.
Zbrojní lobby, je to nejhorší svinstvo...

Fandím všem mírumilovným muslimům, aby všichni zločinci přestali řádit na jejich území.
11. 01. 2011 | 11:28

Cech napsal(a):

Pan Kuras prostě ví velké kulové co je to hard power.
Prostě je nutné se poučit i od kolegů blogerů.
Takto vidí budoucnost pan Robejšek pro nás i pro Vás.
"Jistě, ani hard power negarantuje dokonalý svět. Myslím však, že zabrání jeho zhoršení spíše než úzkostlivost a ústupky."
11. 01. 2011 | 11:32

voroshilov napsal(a):

scallop:
Na srandicky to si vas uzije...Nema cenu vysvetlovat nejakemu trollu ze tak velke ztraty(tisice a desitky tisic)nejsou mozne bez nasazeni ze strany nepritele tezke techniky,a pokud vim CS armada nepouzila proti vojskum Warsavske smlouvy vubec zadne zbrane,predstavte si(ja vas nechci strasit)co by provedl Breznev kdyby se dozvedel o tak masivnim odporu,opravdu doufam nikdo nepral ze by z Prahy se stal druhy Grozny!
Podruhe,nevim jak to vysvetlit-tam kam se presuva velka armadni skupina tam se stehuje i logistika a zasobovani,obycejny vojcl muze cely tyden zrat konzervy a nemyt koule,bydlet v polnim stanu,ale dustojnik(pokud neni v akci)to rozhodne trpet nebude,a take dustojnicky sbor ma zeny a deti ktere maji sve potreby,tem to tezko vysvetlis...
Zkratka,lidi nebzdete a nevykladejte pohadky!
11. 01. 2011 | 11:44

scallop napsal(a):

Ale tak se nerozcilujte ... vzdyt vite, za Vam ja verim vse. A taky Bedovi. Zase dobry ?
11. 01. 2011 | 11:56

hovorka11 napsal(a):

Cech:
Myslíte, že dokážem "hard power" uplatnit na USA? Já o tom silně pochybuji, ještě tak možná "dinky power".
11. 01. 2011 | 12:03

voroshilov napsal(a):

scallop:
V poho...ja jsem sice byl na vojne obycejny proviant'ak ale za dva roky ten system zevnitr trochu videl,a to prosim jsem slouzil uz ne v sovetske armade ale v katastrofickych postsovetskych podminkach 1993-95.
11. 01. 2011 | 12:04

Pepa Řepa napsal(a):

Sladký
jste na omylu.Historie nezačala vyzbrojením Talibanu proti Rusům. Se stejnými problémy se potýkali už Britové. Doporučuji přečíst něco o tom kdy a jak začaly do oblasti pronikat ideje wahábbismu, od kdy,jak a hlavně za co se tam bojovalo.
Máte-li zájem mohu posloužit seznamem autorů, kteří tuto éru popisují. I arabských.

Jinak k Vaší posedlosti pravicovými čerty, bych chtěl podotknout, že první generace neoconů-která slavila nepochybně za Reagana největší úspěchy, se -z části- rekrutovala z kovaných levičáků. Přesnější údaje, jména i minulost najdete třeba u Kepela, první část knihy Válka v srdci islámu je tomuto tématu věnována.

Tarqus
jistě že jsou ve hře i vazby kmenové.
Výzkumný projekt MZV RM 01/19/05 VLIV RODINNÝCH A KMENOVÝCH STRUKTUR (autor Doc. Gombár) se zabýval oblastí Maghrebu. Je to dokonalá práce, mozaika se Vám začne skládat. Mám studii doma, ale nechci to tady plevelit, lidem neznající místní vazby to nic neřekne.
Jestli existuje i podobná studie zabývající kmenovými vazbami v Ahghpaku nevím, ale-vzhledem k rozloze i počtu etnik- by se muselo jednat o veledílo. Snad by věděl ten, který je tam zřejmě na civilní misi a psal cosi u p.Hořejšího.

Pokud jde o Kurdy, tak mohu jen z osobní zkušenosti říct, že se jedná-většinou-o nejzanedbanější etnikum- jakýsi islám říznutý bolševismem, kterým místní arabové pohrdají.
Btw . Komunistické strany byly a jsou dosud(?) v Maghrebu mimo zákon.
Znáte Balkán. Asi víte, že část wahhábistů tam po válce zůstala a lze důvodně předpokládat, že se jejich počet po stažení prudce navýší.O nich občas napsal cosi Zrno.

Můj tip je, že-pokud nebude Iráku vládnou pevná ruka- do půl roku po stažení jednotek začne mela. Kurdové, sunniti, šíiité a do toho Irán a Číňan žíznivý po oleji. A prudce se zvýší počet sebevražedných atentátů v Evropě.To si musí uvědomit ti, co po tom urychleném stažení volají.

Tady asi byla chyba. Nepokoušet se roubovat západní model na společnost, která byla vždy ovládána diktátory či náboženskými autoritammi, respektive jejich kombinací (chalifát).

Ale po bitvě je každý generál.
Asi Vás nepřekvapím sdělením, že určité jednotky operují-s tichým souhlasem místních vládců- i v jiných arabských státech, jen se už nevyhlašuje válka a nedělá mediální humbuk.

Proto se mohu moudrům o tom, jak to jde dobrým slovem v Maroccu jen pousmát.
Jeho hnojné vysokoblahorodí mně připomíná zahradníka Chance z filmu Beeing there/Byl jse přitom.
Inu bylo to na TV!!!!
Chance to dotáhnul až na prezidenta (podle filmu) či kormidelníka OSN (dle knihy).
Hnojný Chance má chanci, řekl by jeho "kamarád" z Havaje.
11. 01. 2011 | 12:07

ungerman napsal(a):

vyklidme afghaisthan a v ten okamžik budou mít rusové na kavkaze ještě větší starosti než dosud. podobně ve středoasijských republikách. stejně jako naroste hřebínek muslimským radikálům v indii a jaderný pakisthan bude čelit občanské válce.to samé nastane na středním východě umírněným arabským režimům. hraje se o víc ,než jen o afghanisthan.stejně jako byl vietnam pouze epizoda ve studené válce, je afghánské tažení součástí války civilizací.je dobře že usa udržují strategickou iniciativu, vybírají čas a bojiště. v opačném gardu by jsme opravdu mohli být odsřiženi od nákupu surovin, volného obchodu a následně v těžkých ekonomických problémech. a nakonec by se to muselo řešit světovým konfliktem za daleko větších ztrát než jsou oplakávány dnes.za našich ztrát.
11. 01. 2011 | 12:10

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Na pochopeni toho s KYM valcit a JAK valcit je treba uvedomit ze soucasna Evropa nebo Blizky Vychod uz nejsou samostatny systemy ale soucasti globalniho zapadniho sveta.V USA se nachazi svetova kasicka kam vsichni zeme sveta davaji ulozit sve penize.Tam take bydli hlavni capo boss ktery utraci na zbrojeni vic nez vsichni ostatni zeme dohromady,capo neni nahodou ozbrojeny jako terminator-v pripade nesplaceni vypalneho prijde a rychle ukaze"novy svetovy poradek".Takze pokud zatim boss jmenem strycek Sam ziv a zdrav opravdu nejde nic udelat,ale existuje verozvest ze strejda Sam od prezrani a obezity je tezce nemocen a brzo natahne backory.Az se to stane prijde Den D pro Evropu a dalsi obeti vydirani ktere ted stunou a sotva presuvaji nohy pod tlustym zadkem strejdy Sama.
11. 01. 2011 | 12:20

hoven napsal(a):

Ing.N, hovorka 11, targus,
nepochybuju o tom, že o 11. září existuje celá řada konspiračních dokumentů a filmů jako např. o atentátu na kenedyho. považuju za absurdní tvrzení, že pád těch mrakodrapů zposobilo něco jineho, než náraz těch letadel. četl jsem o tom poměrně dost materiálu, rozhodující bylo to mechanicke poškození, které tam vzniklo v dusledku narazu letatel, zbytek dodělal oheň, pod tíhou těch horních pater, který zustaly nepoškozený ,ta konstrukce v zasažených patrech zkolabovala a ten vršek jak šel k zemi, tak pusobil jako projektil. proti narazu velkyho dopravního letadla jsou konstruobvaný kontejmenty jaderných reaktoru a né mrakodrapy. když necháme stranou tu technickou stránku věci, všechny konspirační uvahy o tom, že ty letadla navedli na dvojčata američani, (jak naznačoval například neznámý živočišný druh nepocházející z opice peta hajek) považuju za absurdní a v dnešní informačně propojeném světě za neproveditelné. pokud k něčemu takovému došlo, dříve nebo později by to vyšlo na povrh. v dnešním světe internetu se to podle mě nedá utajit. každá záhada je dříve či později vysvětlena, jako například záhada koloťukova bytu a strýčka vika. najednou se ukázalo, že koloťuk kupoval byt zrovna v době, kdy švýcaři poslali socanum uplatky za uhelný doly. a záhada je vyřešena. nevěřím na konspirace, svět je jednodužší, než si myslíme. za všim stojí bud ženská nebo prachy. to je více méně všechno.
11. 01. 2011 | 12:32

Ing. N. napsal(a):

11.září 2001.
Další "drobná" podezřelá okolnost, související tentokrát s leteckým provozem.

Pro vysvětlení - každé letadlo má odpovídač, což je přístroj, kterým se letadlo automaticky identifikuje na dotaz z řídící věže. Pokud letadlo z nějakého důvodu neodpoví (přístroj je např. poškozen nebo vypnut), letecký dispečer požádá letadlo o provedení určitého manévru, např. změnu výšky. Nereaguje-li ani tentokrát, dostanou příkaz ke startu stíhačky, které během několika minut vzlétnou a "doprovodí" letadlo na nejbližší letiště.
Jak to bylo 11. září? (z novin USA today):
Letadlo, označované jako 11, které narazilo do jedné z budov WTC, mělo odpovídač vypnutý a nereagovalo na dvojnásobné upozornění aby provedlo změnu výšky. Stíhačky rovněž nevzlétly.
Odpovídač mělo vypnutý i druhé letadlo.
11. 01. 2011 | 12:44

voroshilov napsal(a):

Opravdu,soudruzi,unavujete nepodlozenou konspirologii-11.zari ma jasny rukopis a Al Kajda je pohadka pro deti,rovnez jako vsichni ostatni Talbani ktere jsou jenom filialkami CIA a Mi6 na prani spinavych penez z drog,zbrani a jeste nechci vedet ceho typu lidskych organu...
Globalni konspiracni vlada vsak existovat nemuze,je to proti lidske prirozenosti,kdy se seslo 666 samozvanych vladcu sveta nedosli by konsensusu,rozdeli se na 11 zajmovych skupin po 66 osob a bude z toho utajena OSN,brzo se nedohodnou ani na tom jake je pocasi,konspirace funguje na mesteckovem urovni,v ramci jedne organizaci,jedne skupiny-jakmile veci nabiraji vetsi smer zajinaji fungovaz zakony Murfyho nebo toho druheho blazna ktery vyvedl krivku kdyz nadpocet uredniku zacina pracovat proti efektivity firmy.
11. 01. 2011 | 12:56

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

ctihodný effendi, váš tip o "prudce se zvýší počet sebevražedných atentátů v Evropě.To si musí uvědomit ti, co po tom urychleném stažení volají."

Mně ta vaše věštba příjde jako tonutí hokejové Slávie; až vzal Šulc body jiným, mohl si klub oddechnout. Ve fotbale je to ještě větší bída; třeba se podaří prodat stadion, bude po dluzích.

Je to problém-řešení. Vy tedy vyvozujete, že třeba do Stodu přijede hadžík, odpálí si v batohu a v Tescu cosi, aby se dostal k pannám. Kam na to chodíte? Jsem trošku v nedbalkách, ale předpovídat podobné závěry na základě vašich zkušeností člověka parkujícího kadilaky u hotelů, tak to si celkem troufáte.

Už vidím novinové nadpisy" PEPA ŘEPA ZACHRÁNIL STŘED EVROPY". Nebo "SYBILA JE CHLAP-JMENUJE SE PEPA, JE Z PRAHY".

Když jste hnojometovi předpovídal budoucnost, svou jste zamlčel. Jenže já nevím, jak se říká agentovi zahraniční rozvědky...
11. 01. 2011 | 12:58

jozka napsal(a):

Hovne a WTC7? Do toho narazilo co?
11. 01. 2011 | 13:12

voroshilov napsal(a):

jozka:
A V WTC7 nekdo zemrel?Prosim podrobneji...
11. 01. 2011 | 13:16

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dodatek k tomu Maroccu.
Kromě Jordánska snad neexistuje stát, který by byl tak k západu vstřícný.
Přesto mezi atentátníky za poslední domu není jiná národnost, u které by byl tak vysoký nárůst osob. Když tam člověk přijede po letech pozoruje radikalizaci.

Čím to vysvětlit?
Kromě poměrně krátké periody, kdy zem ovládali -a značně zvelebili-frantíci, nikdy zem nestrádala pod "koloniálním jhem".
Naopak došlo k dlouhodobému obsazení části cizího Španělska.

Okovaná bota strýčka Sama tam nikdy nevkročila, zem není okupována, nad hlavou nelétají bezpilotní letadla.

Solidarita s ostatními Araby tam silná není. Vliv sousedního Alžíru či Mauretánie lze vyloučit. S Mauretánii se válčí, Alžířany moc nemusí.

Vliv proradných sionistů a s tím související odplatu bych taky neviděl. V zemi žilo tři čtvrtě milionu Židů, dnes jich není víc než deset tisíc. Odešli, či byli odejiti. V jejich domech žijí Berbeři a Arabové.

Životní úroveň je tam relativně slušná, na to, že olej neteče.

Persekuce ze strany vlastní vlády není silná. Krále Hasana každý respektoval, jak je to teď za Mohammeda nevím.

Není to jako v Libyi, zem není isolovaná, hranice jsou otevřené, spousta jich studuje a žije ve Francii i jinde.

A přesto k radikalizaci dochází. Proč?
Včil mudrujte neomarxisté, vidící za vším vendettu za americký imperialismus.
11. 01. 2011 | 13:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Id
do Stodu, říkáte?
Že by byl zrovna Stod na seznamu klíčových strategických uzlů EU, který vylepil Assange?
Nevím, nevím, dnes je možné všechno. Tesco máte s pannami to asi bude slabší.

My name is Řepa. Pepa Řepa. Agent 008.
11. 01. 2011 | 13:24

vysedlina pathologická napsal(a):

To Kuras B.
My máme zatím jiné starosti. Zuří zde utajená zášť mezi křesťanskými církvemi i nejstarších typů. Jednou a pozdě budeme hledat, kde bychom našli křesťanského kámoše. Ale dříve půjde mnohým o chleba.
11. 01. 2011 | 13:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Vaše znalosti jsou nebetyčné, Vaše vývody nanicovaté a Vaše závěry nepoužitelné.
Co se týče však toho, že jste dosáhl vysokého stupně dokonalosti v pomlouvání - to je nezvratitelný fakt.
V tom jste skutečný Velmistr zdejších blogů.
Někdy mě napadá, zda náhodou nejste v nějaké družině, které velí jarpor.
Takový ten zdravý, pavlačový duch z Vašich příspěvků vyzařuje.

A co se týče Maroka - tak nikde jsem nepsal, že "to jde dobrým slovem" v Maroku.
Uvedl jsem příklad člověka - Žida, staršího instituce Mezicivilizační.../přesný název jsem zapomněl/, který je poradcem místního krále, má na starosti urbanismus a architekturu a prostupuje CELOU obec zřejmě takovým duchem, jako kdysi Rambam.

To, že lžete - to pak je zde celkem známým faktem.
To že jste začal pomlouvat a vkládat do klávesnice významy, které druhý nesděloval, to pak svědčí o jednom.
O symptomu zvaném "krysa zahnaná do kouta".

/Teď jsem věru rád, že se nedá virtuálně i prskat - ó díky, Bille Gatesi za tvé nedostatky !!/

P.S. Jak to je tedy s tou Vaší virtuálné - propagandisticky využitou zkratkou via japonské penzijní schéma, co milý salónní muslimobijče ? /blog Tomského/
To umí každý ...ehm..tedy...každý člověk Vašeho ražení. Vypustit lež za účelem propagandou motivovaného sdělení a pak nereagovat.
Vypařit se.
Zmizet.
Jak smrad.

JInam. A stále dokola a dokola a dokola .....Jak flašinet.
Nebo takový řepný šáteček na hladině rybníka v Dolní Kočkopsi.
:----()
11. 01. 2011 | 13:29

hovorka11 napsal(a):

hoven:
Žádná záhada k 11.9. září neexistuje. Jsou fakta, která jsou pouze vládou USA ignorována a nijak neovlivňují jejich oficiální stanoviska.
Vládci rozhodují o tom, co napíše písař a co se musí respektovat, ne poddaní a s pravdou to nemusí mít žádnou spojitost. Jde o moc a sílu. Lidé jdou za nejsilnějšími, ti jsou podvědomě bráni za ty kteří se musí poslouchat, protože jsou úspěšní!
Na www.youtube.com si napište WTC7 a můžet sledovat pád nejnižší budovy z těchto tří, která spadla zcela samovolně a zcela jinak o myslím 5 hodin později. Budova se drtila postupně od základů tak, jak se postupuje při demolici. Není znám žádný obdobný případ takového pádu na světě.
Zajímavé jsou i tyto údaje o falšování např. nahrávek Bin Ládina CIA (jednou levák, jednou pravák, jednou černý vous, jednou šedivý: http://news.branyvnimani.cz/?topic=26927

Marný boj pozůstalých s jejich výpovědmi, fintách jak se dost senátorům a snaze prosadit vyšetření okolností z 11.9.2001 jsou na:
http://video.google.com/videoplay?docid=-2668063297344179304#

Vedoucím vyšetřovací komise byl bývalý právník Bin Ládina Henry Kissinger, který okamžitě po odhalení této skutečnosti pozůstalými byl nahrazen jiným tlumičem vyšetřování.
Jsou tam i vyjádření Bushe, který byl několikrát přistihnut při blafování, takže nastalo trapné mlčení...
11. 01. 2011 | 13:30

Karel Mueller napsal(a):

ungerman:

Skvělé. krásně jste doplnil to, co napsal Admirál Pepovi Řepovi.
Jenže tento stav je trvale neudržitelný. Vlastně se drží jen díky tomu, že "konkurence" vstávajících obrů stále není dostatečně silná. Takže co dál? A tady dostanete, že můžete volit jen mezi špatnými variantami.

Nakonec tak i chápu blog pana Kurase.
11. 01. 2011 | 13:31

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Ja opakuji otazku,vsichni lamentuji ze padaji Dvojcata ale nikoho nezajima ze pobliz pada federalni budova?Nikdo nevytahuje mrtvoly z kouricich trosek WTC7
JAK JE TO MOZNE?
11. 01. 2011 | 13:37

Levičák napsal(a):

Dobrý blog.Diskutování o tom,jak to bylo 11.září je zcela zbytečné.Ať tak nebo tak,USA jsou se svým vyvážením demokracie a rolí světového četníka na vodě.Jde především o zájmy USA v oblasti ekonomické,ať již vývoj a spotřebovávání zbraní a munice,nebo získávání nerostných surovin,atd.Vždyť jenom v době krize zbrojní průmysl USA vykazoval stále se zvyšující zisky.Kdysi Evropa vyvážel křesťanství a skutečně černochům,indiánům atd.,když přestali věřit ve své modly a začali věřit v Ježíše Krista přineslo neskonalý pokrok,mohli začít dělat otroky evropanům,stát se koloniemi a věnovat své nerostné bohatství Evropě.Dnes podobně USA vyváží demokracii.
Sovětští vojáci v Čechách byli okupanty,což nepochybňuji,ale naši,američtí,němečtí,polští atd.vojáci jsou na území cizích států osvoboditeli,přinášejí kulturu,budují školy,které potom obyvatelé demokratizovaných zemí opět s chutí mění pomocí munice v ruiny a vraždí i děti a ženy svého vlastního národa a náboženství.Ale nejpodstatnější není islám nebo křesťanství,hlavní je to kolik nás to jako stát stojí.V době drastického škrtání v sociální oblasti,stále rostoucích dluhů máme na to,abychom vyzbrojovali žoldnéřskou armádu okupující cizí země,armádu plnou korupce,ale hřej mě ten pocit,že tam bojují i za bezpečí mé a mých dětí.
11. 01. 2011 | 13:46

Pepa Řepa napsal(a):

Hnojný muži
že nemusím odpovídat na každou vaší pitomost,na každý výkřik z hnoje, že ne?
Ostatně ani s tím japonským systémem. Přirozeně nejdete si pro penzi na vrátnici korporátní Hondy, ale přes firmy funguje podstatná část důchodů. Račte se optat, či to podrobně nastudovat.

Jen bych měl poznámečku. Pokud na Vás reaguji, tak proto, že mne zmińujete
"Opšt k potěše oka Pepa Řepy 11. 01. 2011 | 10:34"

...Josífku, když tě někdo osloví, je sušné odpovědět, říkala maminka.
No ni?

Kočkopes z Dolní Kočkopsi?.... že oni jsou-hnojný muži-pan Nečas.
11. 01. 2011 | 13:47

voroshilov napsal(a):

Cele 11.zari je cisty Holywood,opustene budovy urcene k demolici kde"nahodou"nikdo nebyl krom par sekretarek(zidovsky Novy rok to je velky svatek),federalni barak jako navadeci centrum(take hyzdil krajinu),namalovane lidi co skakaji z okna,doklady co se nasli po demolicii ktere patri muslimum a potom reziser Oliver Stoun natoci bijak s Nikolasem Cagem ktery je podavan vyhradne zevnitr jako katastroficke becko,zase se toho moc nestalo-Manhattan dostane nove modernejsi obrysy a nejaka mesita na miste Ground Zero s pozehnanim Obamy take prijde vhod,je to svobodna zeme jenom palit Korany je trochu netolerantni.
11. 01. 2011 | 13:51

voroshilov napsal(a):

Kdyby nekdo opravdu planoval nekam nabourat smrtacky tak by bylo jednoduseji vzit letadlo na mezinarodnim letisti ve Washingtonu,otocit ho ve vzduhu a za par minut napalit do budovy Kongresu,ani dispecery by nepochopili co se deje(hlasit poruchu a pokud obsluha dole pripravuje nahradni drahu)tise zamirit smer Bily Dum ve vysce z dosahu radaru,ale proc to delat jednoduche kdyz to jde sloziteji,vid'?
11. 01. 2011 | 14:10

hovorka11 napsal(a):

voroshilov:
To asi víte, že hasiči odháněli lidi od WTC7 s tím, že spadne.
Myslím, že finančním podvodníkům bylo s WTC7 vyhověno.
Ale zajímalo by mě, jak to bylo s "teroristy" doopravdy.
Jestli jednali na objednávku CIA, nebo byli pouze tolerováni pro "zájmy mocných". to bude nejtěžší oříšek. Nedá se jednoznačně říci ani jedno, přestože neodsouzení pomocníků "teroristů" spíš mluví pro společnou akci.
11. 01. 2011 | 14:10

ld napsal(a):

Pepa Řepa,

zdvořile prosím o prominutí, effendi. Ale já vám to říkal, Hnuj je vaším Šulcem; za každým vaším Allah Akbar bude jeden posraný. Dnes to ukazuje na hnojometa.

Nechte ho hodit čestné bully, on už se bruslit naučí. Možná.
11. 01. 2011 | 14:17

kozoroh napsal(a):

Z mého laického pohledu pregnantně popsaná situace.
Snad jen poznámečku: Pohled zdejšího diskutéra Pepy Řepy zdá se býti pohledem insidera. Možná jednostranný, ale zcela jistě hodnověrnější a informovanější, než tlachajících gůglerů typu TCKH, nebo milovníků konspirace a "jiné pravdy" typu hovorka11.
11. 01. 2011 | 14:22

pepa řepa napsal(a):

ld
http://www.youtube.com/watch?v=vDMqztXULuI
nechci ho mít na svědomí.
Pánové, mějte se všichni hezky.

Autorovi.
přijdu si někdy podepsat knížku.
11. 01. 2011 | 14:29

voroshilov napsal(a):

hovorka11:

Jak to bylo s"teroristy"doopravdy neni tezke uhodnout cloveku ktery v zivote precetl aspon par spionaznich thrilleru(ja se cervenam),existuje nekde v USA"hluboce zakonspirovana" bunka bojovniku dzihadu,ve skutecnosti banda amateru ktera je davno pod dohledem FBI,patrne s praskacem nebo tajnym agentem uvnitr,jednou prijde pokyn z"centraly",informace-jasnacka od pritele sestry druheho stryce velkeho imama ze prisel cas Pomsty,bunka dostava penize,doklady a vycvik na simulatoru a na malych Cesnach(skupina se tvari jako bohati turisty)a potom dostane instrukce kde,co a jak,kdo bude cekat,kdo provede pres bezpecnostni kontrolu...Tak ty blbeckove splni svuj sebevrazedny ukol aniz by tusili kdo je vede,a vsichni zemrou-takze zadna stopa,teoreticky je to dokonaly vrazda v globalnim meritku.
11. 01. 2011 | 14:31

buldatra napsal(a):

Každopádně lze konstatovat z debaty určité poučení v tom smyslu, že kdekdo vidí v Iráckém a Afghánském extempore ledacos špatného a to ho pak zneklidňuje.
Pro neklidné bych si dovolil nastínit možnost, že lze hledat a dokonce i najít v tom všem i cosi tak nějak dobrého.
Hledat něco dobrého a povzbudivého sice není v módě, nicméně za pokus to stojí.

Tak například je dobré, že se naše skvělá profesionální armáda, nebo alespoň její misijní část, nenudí.
Neboť na nevytíženého, znuděného vojáka - profesionála je smutný pohled., je stále civilnímu daňovému poplatníku na očích, an potkává ho v ulicích, kterak v uniformě zevluje voják u výkladních skříní a posedává v knajpě, nemaje do čeho vyprázdnit zásobník. Takový voják přijde civilovi jako zbytečný.

Oproti tomu, takový bojištěm ošlehaný, popřípadě zocelený a opálený profesionální voják veterán, navrátivší se z dálné východní mise v ošoupaném polním šatu, jehož hruď krášlí vyznamenání, jsa sanitářem tlačen na svém vozíku vstříc vojenské nemocnici, evokuje v mysli civila jistou až národní hrdost, druhdy lítost a také touhu učinit svět spravedlivým.
Jak řekla jedna miss, chtějme světový mír.
11. 01. 2011 | 14:41

Pepa Řepa napsal(a):

To ungerman
ještě poznámku k Vám. Bystrý postřeh.
Rusově-kromě voroshilova- budou mít, při rychlém stažení, o vrásku na čele víc.
Proto ta náhlá snaha o kooperaci, do Čečny je to blíž než do Bosny.
Už opravdu končím, mějte se.
11. 01. 2011 | 14:45

hovorka11 napsal(a):

Kkozoroh:
Vy věříte vládním konspiracím v USA ? Vy věříte politikům u nás ? Z toho je potřeba někdy vyrůst.
Já věřím předloženým faktům z více zdrojů, od odborníků a účastníků z různých stran. Takže Bush chycený při plácání a americké zájmy je pro mě vůči těmto faktům nulový podklad.
Až se z té víry v nesmysly probudíme, tak budeme asi v jiném světě, dasleko tvrdším, asi takovém, jak se pan Kuras obává, díky těm válečným zájmům, které nelze vyhrát, protože nikdy neexistoval a neexistuje porazitelný náboženský nepřítel zbraněmi, ale pouze životaschopnějším a příkladnějším režimem s vymezením práva a opravdovým zájmem ho dodržovat.
Proto dřív mohli žít křesťani s islámci spolu, dnes se propagandou, štvaním a vražděním udělala ostrá čára mezi muslimy a křesťany.
To jste nepochopil ?
11. 01. 2011 | 14:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

buldatra
Chlape, Vás jednou náhodně přejede auto. :)))
Ale díky - opět o 30,- Kč zdravější a tři dny mladší. :))))

recaptcha : FED coughol /jak se jmenoval ten podržtaška z Plesu Upírů od
Polanského ?/ :)))

kozoroh
Vítejte na hladině rybníka v Dolní Kočkopsi !
:(((
Kozoroh : "Nemám ambici plevelit diskuzi zbytečnými, rádoby duchaplnými texty."

To tedy ne. Vy dycynky jen přiskáčete, olíznete soukmenovce a píchnete si rohem
do těch druhých. A to je asi tak všecko, co se dá ve Vašich textech najít.

Pepa Řepa
Vás nemá cenu komentovat. Z toho točení na hladině rybníka v Dolní Kočkopsi se Vám zamotalo asi celé tělo. Včetně hlavy. Dokonalý kruh.

Omluva autorovi a všem slušným, poctivým a vzdělaným diskutérům.
11. 01. 2011 | 14:53

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
To bych vam s arijcem zjednodusil,prestante financovat a podporovat rukama saudskych sejku"partyzany" na Kavkazu a bude klid,na konci 20.let v sovetskych stredoasijskych republikach vyrazne podporovali banditi imamskeho razeni Anglicani,kdyz Anglane odesli skoncilo i povstalecke hnuti.
11. 01. 2011 | 14:59

zzz napsal(a):

Pokud jde o to, aby jedinou svetovou menou zustal dollar, neni zadna akce krok spatnym smere. Ani Irak/nebo Iran/, ani atak na eurozonu pres GS a PIGS!
A nejsou nahodou nejzurivejsi afgansti muslimove, bojovnici Talibanu, pochazejici z jihu Afganistanu z okoli Kandaharu, nekterymi etnology povazovany za ztracene kmeny Israele, ktere zmizely po asyrskem zajeti? A nebylo rozbiti Jugoslavie a zalozeni
dvou vetsinove muslimskych statu v Evrope, Kosova a Bosny, krokem presne timz smerem?
11. 01. 2011 | 15:03

Targus napsal(a):

To hoven:

Vážený hovne, pokud jste schopen mačkat čudliky na kompu, zkuste si porovnat záběry padajících budov odstřelených klasickým způsobem a pád budov poškozených letadlem zhruba v jedné třetině.
Každý, kdo se nepohybuje svou inteligencí v pásmu idiocie, pochopí, že destrukce počíná v místě poškození konstrukce, nikoli v místě paty nebo vrcholu stavby. Kromě toho jste pořád nějak nevysvětlil, PROČ spadl i barák, který nebyl žádným letounem zasažen. Nějak se nám do toho vloudila chybička, že ano...
Kromě toho vám každý statik milerád vysvětlí, jak se konstruují skyscrapery. Budete se divit, ale není to žádné lepení vlaštovčích hnízd, jaké znáte z ČR a přilehlého okolí. Jsou to pevně spojované konstrukce z celkem solidní oceli (hodně podobné konstrukci ocelových mostů - žádný český hřebínek), která je pružná jako prase. Je tedy evidentní, že by se měla ohýbat, resp. cosi málo by mělo zůstat trčet stranou, nikoli popraskat na miniaturní kousky a sesypat se jako domeček z karet.
Ve zkratce řečeno, zřícení těchto budov provázelo příliš mnoho nepravděpodobných úkazů neboli jevů. Stačí vám to takhle?
11. 01. 2011 | 15:16

kozoroh napsal(a):

hovorka11.
Nevěřím-nebo spíše ne slepě.
Útok na WTC jsem shodou okolností sledoval v přímém přenosu. Dovedete si představit tu míru fabulace a konstrukce, která by byla nutná k tak gigantické show? Prakticky vše, co je na netu předkládáno k 1.11. jsem viděl. Mám jen jednu otázku: Zkoušel jste někdy udělat domácí kino? Pokud ano, všiml jste si, jak snadno lze manipulovat? Střihem, záběrem, textem? Ale budiž. Věřte čemu chcete. Já vás přesvědčovat nebudu.

TCKH.
Poměřovat se s duševním titánem vašeho formátu nelze. Proto jen trkám. Olizování si ponechávám pro poněkud delikátnější příležitosti.

Jsem ale potěšen, že jedna z mých vět se ocitla ve vaší db. Povznášející pocit trpaslíkův se mne zmocňuje!
11. 01. 2011 | 15:20

voroshilov napsal(a):

Kozoroh:
Vy ze jste sledoval pad WTC v primem prenosu?Komicke az k placi...Pokud v Evrope tak minimalne 12.casovy skluz,pokud v USA videl jste ty zabery az par hodin po montazi v studiu,kolik casu vlastne trvalo zachranarum evakuovat Manhattan nez nekdo pochopil co se deje a potom ukazal v televizii?
Tak ja Vam muzu ukazat i besneni Godzilly!
11. 01. 2011 | 15:26

hovorka11 napsal(a):

kozoroh:
Chcete snad říci, že konstrukční plány ocelové konstrukce budov, které mají shodné rysy nevydrželi, ani u WTC7? Ta budova nemohla z požáru bez zásahu spadnout od základů. To je fatální nesmysl a blud. Žádné videa to nemohou ovlivnit, jestli plány ocelového jádra nebyli úplně podvržené. Rozeberte si tu konstrukci a pak ten nesmysl poznáte. Bez odstřelu nemohla tato budova spadnout samovolně.
11. 01. 2011 | 15:33

kozoroh napsal(a):

Sorry za datování!!
11. 01. 2011 | 15:36

kozoroh napsal(a):

voroshilov, hovorka11.
Pánové milení! Já se svámi nemíním přít! To by bylo obracení na jinou (pravou) víru! A to ani nechci, ani na to nemám. Věřte, čemu chcete. Je to vaše svaté právo.
11. 01. 2011 | 15:41

voroshilov napsal(a):

Kozoroh:
Ale ne,ted to zacina bejt zajimave,takze v primem prenosu nekdo mel kamery namirene na misto ktere za par minut zasahne letadlo,tomu rikam novinarska intuice:Hle,Bobe,vidis ten uhel?Co kdyz za par minut tam neco vybouchne?Natoc kameru,ne na mne,na ten barak,vole!
Jee,tam neco leti?Neni to ptak,neni to Superman...je to letadlo,tak toc,ty troubo,kolikrat ty mam rikat ze nikdy nesmis podcenovat moje zdroje!
11. 01. 2011 | 15:45

Já nic já muzikant napsal(a):

voroshilov,
komiku :-)))))
Takže sledovat grandslam z USA v přímém přenosu nelze :-)))
On Agassi zasmečuje a my v Evropě to vidíme až za 6 resp 12 hodin.
11. 01. 2011 | 16:05

Já nic já muzikant napsal(a):

voroshilov,
P.S.
To potom nelze do USA ani telefonovat.
řeknete Hallo a čekáte 6 hodin na odpověď.
Ten účet bych nechtěl platit.
11. 01. 2011 | 16:09

Já nic já muzikant napsal(a):

voroshilov,
Pardon 12 hodin. 6 tam a 6 nazpět.
11. 01. 2011 | 16:11

voroshilov napsal(a):

My nic my musicpank:
Sledovat grandslam neboli primy prenos z fotbalu nebo porodu zirafy v prazske ZOO je velmi jednoduche,a v roce 2001 take zadny problem,jenze...natahly se kabely,zapojil se satelit na obezne draze,nekdo cekal na druhe strane linky,cela armada telefonistek a spojovatelu makala dve hodiny na prenosu hokejoveho zapasu(rok 2001)-zadny skype,zadny Ipad,Iphone,dokonce velmi skromny internet...Co sem tahate Assange ktery jeste v roce 2001 pichal slapky s neporusenym kondomem a o Wikileaks mohl jenom snit?
11. 01. 2011 | 16:18

voroshilov napsal(a):

Ja nic ja muzikant:
Vam nedochazi ze telefonni hovor a show v primem prenosu jsou ruzne vahy?
11. 01. 2011 | 16:21

voroshilov napsal(a):

Ksa,babky carodejnice,ja vam povim neco veselejsiho-kdyz zacal SSSR exportovat kozesinu z norka a sobola tak ihned na zapade se objevila cetna skupina milovniku zvirat ktera objevila bojkot kozesinam(pamatujete tu kampan),kdyz zacali mnozi zeme diky atomnym elektrarnam byt nezavisli na rope vyletla Greenpeace ze jaderna energie neni bezpecna(bohuzel,Cernobyl)a ted kupujte spinavou ropu za nekrestanske ceny na Blizkem Vychode,jenom par zemi ratifikuje Kyotsky protokol a co to znamena?Ze USA a par vyspelych zemi rozdavaji povolenky kdo smi mit vyspely(necisty)prumysl,samozrejme ze USA ten protokol nikdy neratifikuje,to je pro konkurenci!
Tak par kapitalistickych statu reguluje konkurenty aby je nepredbehli ve vyrobe a monopolu v energetice!
11. 01. 2011 | 16:47

hoven napsal(a):

targus,
video padajících dvojčat jsem viděl několikrát, přesně to odpovídá tomu, co jsem napsal. nema smysl to opakovat. nevim, co vas vede k vašim nesmyslnym doměnkám, ale znalosti to určitě nebudou.
11. 01. 2011 | 17:10

Pepa Řepa napsal(a):

vorošo klid
řekl bych, že Vám muzikant nasadil jesle a udělal z vás kašpara.
A Vy nevíte, že Agassi není Assange? Ale co? Tenis nebo penis. Vsjo rovno.

Víte, už v roce 2001 fungovaly mobily a lidé, kteří v NYC někoho měli volali.
Je to divný,co?
Ale, já Vám řeknu, bylo to rafinovaný. Strejda Sam zastavil čas.
:-))

Terorista není, hmmm.
A co u Vás v Beslanu, taky řádil Strejda Sam? V tom divadle v Moskvě taky? Ve Španělsku, v Londýně, Somálsku, v Jemenu, v Káhiře.....samej agent CIA.
Ach jo.
11. 01. 2011 | 17:18

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa:
Možná se budete divit, ale v moskevském divadle řádila "Samova technologie" při vypouštění specálního plynu a používání mikrovlné technologie, která tento plyn přenesla přes buněčné membrány a lidi paralyzovala, zároveň se podařilo deaktivovat bomby. Vše v rámci spolupráce proti terorizmu. Určitě by jste o tom zásahu s moderní americkou technikou našel článek.
Jinak je skutečně pohádka, že islámci v jeden den unesou čtyři letadla a ve třech případech je úspěšně navedou, aniž vzlítne stíhačka, která ba je sledovala. Tomu snad nikdo rozumný nemůže věřit. CIA ví kde se co šustne. Spolupracovníky by vypátrali. Muselo se jednat o větší skupiny s přípravou. Přesto nikoho neodsoudili.
Nejvíce věřím záběrům soukromých televizních stanic na místě. Ty jsou nejkvalitnější a nebyli vysílány v naší televizi. V té bylo jen několik záběrů z větší dálky, které jsou nejznámější.
O těch mobilech v letadle nemám jasno. Je i podezření, že vysílali i z takové výšky, kde nebyl signál. To by někdo musel prověřit.
11. 01. 2011 | 17:48

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Tak to musime probrat jako chlap s chlapem:ooo)

Muzikant mi nasadil,to jo,jako v starem sovetskem vtipu:Pionir Vasja se pta Radio Jerevan:Vazena redakce,muzu doma vyrobit housle?
Ano,Vasja,je to snadne,beres struhadlo a kytaru a struhas ji do toho az z ni budou housle.
Mobily fungovaly ale kupodivu nikdo nevolal z WTC(asi meli prestavku na obed)ale z letadel coz je zazrak protoze GSM v roce 2001 z letadla v rychlosti 400 mil/h mohla fungovat leda v Air Force One.
Terorismus ja nepopiram,neco prozradim-od te doby co dopravaci v roce 1995 propustili za uplatek Basajeva k nemocnici v Budenovsku kde zemreli stovky lidi uz nikdy nedavam fizlum uplatky i kdyby mi vzali auto jako kradene a mne poslali do cely-nedam kurvam nic,a smitec.
Ja neverim v globalni hrozbu terorizmu,je to bublina,afghapakistanci ani nevedi kde je Evropa a ty co tady ziji nechteji problemy,obcas mladez spali nejaka auta v Parizi ale jinak tady bydli a neserou tam kde jedi!
11. 01. 2011 | 17:50

MK napsal(a):

Proboha, co je to za blabol? Uz prvni odstavec:"pod naším patronátem demokraticky obnovily středověké islámské zákony, od nichž měli Afgánci půl století pauzu".
No, pokud ja si pamatuju, tak po padu sovetu a vysumeni podpory z USA na zacatku 90. let minuleho stoleti tam byl islamsky stat podporovany Iranem a Saudskou Arabii. 1996 se na vetsine uzemi ujima vlady Taliban podporovany z Pakistanu a zavadejici jeste striktnejsi a stredoveke zakony-zakaz vzdelavani zen, hudby, -to z tech mirnejsich- a pri ujimani moci Talibanem doslo k rade masakru na civilnim obyvatelstvu, OSN eviduje 15.
I me prijde, ze to tam nevypada jak by melo a uz vubec nebudu komentovat duvody invaze, ale tvrdit ze to je horsi nez ned tim, to teda chce slusne zatmeni mozku.
Cesi, dedici bohate kulturni tradice a historie se snazi vybudovat demokracii 20 let ve svobodnem prostredi a vypada to jak to vypada. Uprime, co od Afghancu ocekavate? Nejlepe se meli za posledniho krale pred 40 lety pak uz nic moc, pokud ne primo hruza.
11. 01. 2011 | 17:52

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Nebylo koho odsouzovat,vsichni byli zabiti v budove Divadla na Dubrovce,ano plyn ten se hodne vycital,ale to je spise vina zachranaru a doktoru v sanitkach(obecne)najednou po osvobozeni divadla jim zacali nosit stovky omamenych pacientu do vozu,nic takoveho necekali a tak spolehali az na diagnozu v nemocnicich,polovina zemrela cestou,druhou pulku marne se snazili resustitovat,byl to velky zmatek a felcary meli nervy na dranc,proste nic takoveho od dob Valky nikdo necekal.
11. 01. 2011 | 17:57

hovorka11 napsal(a):

voroshilov:
Z toho televizního šotu taky vypadalo v autobusech beznadějně.
Zmatek by vznikl asi všude, vždy to překvapí.
11. 01. 2011 | 18:10

Já nic já muzikant napsal(a):

voroshilov,
Já nevím jestli chápete co je to časové pásmo.
Přímý tv přenos odkudkoli na zeměkouli lze samozřejmě sledovat se spožděním maximálně několik sekund.
Radiové vlny se šíří rychlostí světla.
to že je v NYC 10,30 Hod a v Evropě cca o 6 víc/v závislosti na poloze, s tím vůbec nesouvisí.
11. 01. 2011 | 18:17

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Neni treba chodit daleko,jeden psychous vypousti 20 strel na senatorku a jeji okoli,6 mrtvych a 11 zranenych,proc se nikdo nepta kde byla ochranka a jak je mozne vypustit 20 naboju z pistoli ktera ma zasobnik na 17?
11. 01. 2011 | 18:18

voroshilov napsal(a):

Ja nic ja muzikant:
Dobra budeme hrat bez falesnych karet,beru vasi oficialni verzi,pokracujeme dale?Obalky z antraxem-kdo z Al Kajdy ma pristup k bakteriologickym zbranim,vite co stoji dostat jednu kapsle se smrticim virem?Ja take ne,asi rocni obrat Talibanu s prodeje heroinu!
A co udelate kdyz to SUPER VZACNE zbozi dostanete?Otravite vodovod?Rozptylite ze vzduhu?Tolik nemocnych v pripade epidemii nepojme zadny zdravotnicky system na svete,bude to jako podle Stephena Kinga...
Ne,vy berete pinzetou par hramu a posilate na nejakou vzdalenou postu v jinem statu v obalce?Prominte,ale takovy idiot neni ani Bin Ladin!
11. 01. 2011 | 18:34

Midori napsal(a):

Fiasko je to v každém případě, ať už se to vezme z jakékoli strany.
Nejhorší pak, že vojensky silné státy kašlou na mezinárodní právo.
Traumatizující je, že morálně neukotvení vlezdoprdelkové se přidávají ke zločinu a sami si namlouvají, že my jsme ti good guys a ti, které jsme přepadli jsou ti bad guys.
Iráckou i Afghánskou válku považuji za zločin, který vychýlil celosvětové klima na mimořádně dlouhou dobu z normálu. Vzpomínám, jak po zboření výškových budov WTO celosvětové mínění velmi sympatizovalo s USA. Jenomže USA to vzaly za špatný konec a zneužily situaci. Jsou spekulace, zda to měly předem promyšleno nebo ne.
Pýcha předchází pád, stará pravda. To, co měla být procházka, skončilo naprostou ztrátou sympatií pro USA a ekonomickým propadem. O ztracených lidských životech těch nejposlednějších a nejubožejších, kteří ani netušili, co se děje, pak ani nemluvě. Ti, co řídili inteligentní střely si mohou mnout ruce, peníze jim nesmrdí, ani když z nich jde mrtvolný puch.
11. 01. 2011 | 18:35

MK napsal(a):

MK
vorosilov:
je mozne vypustit 20 naboju z pistoli ktera ma zasobnik na 17?
Pouzil Glock 19, poloautomatickou zbran. Ta ma standatni zasobnik 15, ale je kompatibilni s dalsimi zasobniky. Strelec vyuzil stejnou kombinaci jako Seung-Hui Cho na Virginia Tech pred 3 lety s maximem 33 naboju.
Senatorka nemela ochranku, protoze ji na neformalni setkani pred samoskou nepozadovala. Senatori/kongresmani v USA povetsinou nemaji vlastni ochranku, pokud o ni nepozadaji.
11. 01. 2011 | 18:44

Honza999 napsal(a):

Ja nic ja muzikant

voroshilov tím chtěl říci, že jestli to bouchlo do baráku v Americe v 9:02 ráno jejich času, musel by to divák v Evropě v přímém přenosu vidět v čase o časový posun vyšším... Ten je v létě 6 hodin.
Pak tím též "mezi řádky" naznačil, že dne 11.9.2001 v 15:02 (tedy s tím šestihodinovým časovým posunem) našeho času se žádný přímý přenos New York - Praha nekonal...

VŠE, co bylo k vidění u nás, bylo ze záznamu.
11. 01. 2011 | 18:52

Targus napsal(a):

To kozoroh:

Vy si fakt myslíte, že skyscrapery jsou stavěny tak fušersky, aby při požáru spadly?
Jestli jste viděl nějaká videa, určitě jste si všiml, že výbuchy pro konstrukci byly takřka neškodné, hlavní směr detonace byl určen směrem letu, který se blížil horizontále.
Z budovy vypadlo opláštění, většina kerosinu, který měl údajně výbuchem zdemolovat a následným požárem propálit ocelové nosníky, neškodně vyšplíchla ze zasažených pater ven do prostoru.
Vím, že blicí listy jsou zde celkem zprofnované, ale zkuste se zamyslet nad tímhle, mně byste nevěřil, i když jsem se nějaký čas po ocelárnách potuloval.
http://www.blisty.cz/art/33042.html
Vy byste fakt věřil, že kyselý déšť způsobí zvýšení teploty hoření kerosinu o 100% ?

To hoven:

Totéž platí i pro vás. Zkuste odložit modlitební knížku - pardon - agitátorskou literaturu - pardon - oficiální tisková prohlášení CIA a zkuste zauvažovat pro změnu zbytkem nepoškozené části mozku. Bod tání železa (ocel ho má ještě o něco vyšší) je 1539°C.
Kerosin hoří při 850 °C, což je s bídou teplota, při které se železo kalí.
Otázka: jste schopen vysvětlit, jak je možné, že v ruinách byly nalezeny obrovské plotny roztavné oceli pocházející zřejmě z nepřítomných nosníků původní konstrukce?
Tento jev dokáže způsobit jediný prostředek, mimochodem velice levný a dostupný - termit - práškový oxid hliníku a ocelové okuje.
11. 01. 2011 | 19:00

voroshilov napsal(a):

Honza999:
No proc?Neber lidem iluze,videli v primem prenosu King Konga,Godzilu a vysadek Martanu,od ceho tu mame halejvud?Platime silene prachy v kine za nejaky virtualni Matrix,musime verit...
MK:
A proc nepriletel zachrance Batman nebo Bruce Willis?
Hele,ja tak nehraju,to prece nejde ze zadny Stalone neodhalil spiknuti a nezachranil senatorku a svet dohromady?Cele roky jste mi lhali,chcete rict ze i Rambo nevyhral afganskou valku?!Vy,podvodnici...
11. 01. 2011 | 19:00

MK napsal(a):

Vorosilov:
Obalky s antraxem: clovece o co vam jde? Ty se "staly" kratce po 9-11-2001 a velice brzy byly odhaleny jako "vnitrni prace". "Kouzlo" biologickych zbrani je, ze jejich samotna vyroba neni draha, prave naopak, dulezite a nejdrazsi je knowhow tzv. weapenization. To prave stacilo FBI k vyse zminenemu vyjadreni. Zpusob pripravy prasku ve forme, ktera byla pouzita byl vynalezen v USA na konci 60. let. Po par falesnych obvineni se FBI soustredila na mentalne labilniho vedce z Frederiku, MD, teda jedne z mala laboratori, kde se jeste zabyvaji temahle vecma pro mirove ucely. Pripad ukoncen jeho sebevrazdou po vzneseni obvineni, udajne pracoval sam, pripad uzavren, alkajda nepritomna.
11. 01. 2011 | 19:05

MK napsal(a):

Vorosilove: problem neni v tom, ze nepriletel Batman nebo Bruce Willis, problem je v tom, ze schopnost US governmentu je jeste horsi, nez si strujci vsech tech konspiracnich teorii umi predstavit.
11. 01. 2011 | 19:11

voroshilov napsal(a):

Ne,to neni spravne,my prece vime ze Amerika je plna superhrdinu,pokazde super-spider-miniMan zachrani prezidenta a odhali zlocinecke megaplany na ovladnuti sveta,jeden Rambo plivancem sestreluje sovetsky stihacky a Chuck Noris pohybem pazi ulozi stovky nepratel,ted zadny pobliz WTC nebyl-to je hrozny skandal,proc Superman nesundal letadla ve vzduchu?
MK,proc to nevysetrujete?K cemu mame mraky suprhrdinu?Za co platime dane?
11. 01. 2011 | 19:14

Fialenka napsal(a):

Škoda že záchranná okupace nebyla úspěšná. Od začátku jsem byla zastánkyně západní vojenské mise v Afghánistánu, protože jsem chtěla aby pomohli ženám před Talibanem (i když záchrana utlačovaných asi nebyl hlavní důvod okupace). Když nastoupil Taliban, tak Afghánky proti němu protestovaly a demonstrovaly v ulicích. Samozřejmě byly tvrdě potlačeny. Je vidět, že i když jsou ženy hodně odvážné, tak proti fanatickým muslimům samy nic nezmůžou …

Jinak, nemůžu posoudit míru nebezpečí útoku islámských džihádistů na Prahu, ale podle mě je Vaše varování docela na místě.
11. 01. 2011 | 19:18

MK napsal(a):

Targusi
Jestli to spravne chapu tak tvrdite, ze ta letadla sice naletena to WTC, ale kolaps zpusobil... Nejakej jako umele udelanej vybuch, jo? Takze ten pilot se s tim velkym kramem musel to toho baraku strefit tak, aby byl blizko tech nalozi, aby to jako bylo od toho letadla, ale zaroven je to neodpalilo,resp. neznicilo rozbusky, protoze ty baraky jeste nejakou dobu stali a byly povetsinou evakuovany a teprve pak to nekdo zboril. Teda, ty amici jsou Rambove ! Dobry, takze obetovali nevine pasazery letadla, par stovek nestastlivcu, kteri byli v praci vcas, desitky hasicu protoze je tam nahnali a zapomneli odvolat pred odpalenim a to vsechno protoze....eh, aby mohli vlitnout do zaostale skalnate zeme nekde v Asii bez vetsiho zisku a uchvatit ropny Irak, kde ted prevazne tezi ropu cinani, francouzi a dalsi s minimen zastoupeni US firem. Aha ted mi je to jasne. A to jste chytil v tech ocelarnach?
11. 01. 2011 | 19:27

voroshilov napsal(a):

MK:
Muzeme se spolu smat,ale faktem je tady opravdu existuje jedinci ktere veri ze superhrdinove zachrani USA a dalsi svet,veri vsemu co ukazuji v biografu,neni mozne mladym vyhnat ten idiotismus z hlavy...
11. 01. 2011 | 19:27

MK napsal(a):

Podivej Voroshku ja se moc v tech superduber hrdinech nevyznam, ale ciste technicky to s tim plivancem odhaduji spis na spidermana, i kdyz pavouci si ty lepivy slinty vytakuji ze zadku, odkad je vytahoval spiderman nevim.
11. 01. 2011 | 19:35

voroshilov napsal(a):

MK:
No no,mladej,vsichni vime co je to Pax American a Velka sachovnice Brzezinskeho,Vas problem ze jste ztratili Velkeho soupere Sovetske Rusko a ted nemate ani poradneho nepritele,nu Cina uz vam ukaze kde zadek u draka!
11. 01. 2011 | 19:38

MK napsal(a):

Voroshku, co tak poslednich 10 let sleduji, tak v CR je tak popularni antiamerikanismus, ze naopak samotne kritizovani USA (neurazme kanadany) a vymysleni ruznych konspiracnich teorii vynasi jedince zdanlive do intelektualnich vysin jako maloco jineho
11. 01. 2011 | 19:39

MK napsal(a):

Voroshku, diky za toho mladyho, jeste to prechyl do jineho rodu a zacnu si myslet, ze si slusnak. Sni sen o vyrovnanem souperi.
BTW. Problem Ciny je populacni krivka, sazim na Indii
11. 01. 2011 | 19:43

voroshilov napsal(a):

MK:
Ja ti kaslu na cesky antiamerikanismus,jsem tady jediny opravdovy Rus a povim jake jste hlupaci-misto po skonceni studene valky spojit vasi technologie a nasi nekonecne suroviny byla by dvojka USA-RUSKO hegemonem sveta,ale ne-vy jste nakrmili zlutou obludu,na nas velkou tisiciletou civilizaci jste se vykaslali a vsadili na pso zrouty ktere vcera zebrali o misu ryze,tak ted zerte co chteli,at vas zaplavi cerni,zluti,hnedi nebo fialove kdyz neumite videt dal nez niceni a koryst!
11. 01. 2011 | 19:51

P. napsal(a):

MK:
Věříte i tomu, že se týden po 11. září Američanům pomátl jeden z mála jejich špičkových specialistů na antrax a poslal do Senátu obálky se snětí slezinou? Poslal je právě těm dvěma senátorům, kteří vystupovali proti právě schvalovanému Patriot Actu (senátor Dashle chtěl také zahájit šetření 11. září). Dr. Ivins v těch dopisech psal "Alláh je velký, smrt USA" - asi zešílel, že ???
11. 01. 2011 | 20:03

MK napsal(a):

Voroshku, ja nevim kdo jsme to my, ale jiste uznas, ze znalost ceskych realiich z tebe nedela cecha. Stejne tak ze me nedela znalost USA realii americana. Chci ti jen pripomenout, ze studena valka skoncila, protoze se rozpadl sovetsky svaz. Pro vetsinu americanu padla zeme zla a i kdyby byl politicky zajem, prilis velke kamaradstvi s pohrobky rise zla je politicky neunosne. zluta obluda nabidla USA levnou pracovni silu a kdyz uz firmy byly dostatecne ekonomicky zavisle, politika prisla s tim. Rusko zrejme nic nenabidlo, USA ma take suroviny a s nejvetsimi dodavateli kanadou a mexikem docela dost. BTW: hegemon USA-Rosko me docela desi
11. 01. 2011 | 20:06

Tenco napsal(a):

voroshilov
Hentá WB, IMF či ECB krmila, voroshilov, krmila.
Za co si myslej že ten Abramovič má tu - hen tú Čelsiú.
Za svoje, za svoje, voroshilov ?
Optaj se po šábesu hen toho Stiglitze.
On jim poví, jak se henté DM, Eu, USD transformujou v kupu.
Kupa, voroshilov - to nebá být hentá , kupa hnoje.
To voni ti donátoři z ECB, IMF a WB měli na mysli tu fajnovou, židovskou kupu.
Jako že společné prašule.
To jen hentá - Vaša věrchuška převezla i ty Židy.
Jak vždycky, voroshilov, i za baťušky cara je uměla převézt. Ne převést - jako do hen tej Eenglie, převézt. Jako vyjebat s nima.
Hen tén opilec a jeho súdruhovia, ti je převezli.
Jó, že při tom převezli i ten hen tén ruský lid ?
No dyť. I ten báťuška s nima vyjebával. Tak co by ne hen tí - oligarši ?
Voroshilov, oni maj samozřejmě svoji pravdu.
Ale v kontextu toho, co jsem napísal - takto je jim , potažmo tomu lidu, celkem na hovno. :))

Ale furt lepší drakovi vozit, než se nechat sežrat jeho chřtánem, chrchlajícím oheň a síru. To jo. V tomdle maj pravdu, voroshilov. Todle zas byla vo moc lepší varíabilicía.
11. 01. 2011 | 20:08

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Jdete se vyspat,takovy nepochopitelny marast uz jsem tady davno necetl!
11. 01. 2011 | 20:18

voroshilov napsal(a):

No jo,suroviny voni maj,teda nejasne proc k nam porad lezou vojensky nebo pomoci ruznych Chodorkovskich chteji nasi ropu a nas plyn?Asi z lenosti otevirat svoje:-)
11. 01. 2011 | 20:22

Ing. N. napsal(a):

V USA existuje hnutí Patriots Question 9/11, ke
kterému se v současné době hlásí 3170 expertů z nejrůznějších oborů. Tito lidé požadují nové vyšetřování z 11. září protože nevěří oficiální verzi.
11. 01. 2011 | 20:30

Targus napsal(a):

To MK:

Jste poněkud vedle, alespoň o půl jedle, když ne o celou. Směs práškového hliníku a železných okují rozhodně není výbušninou.
Termit je naprosto neškodným práškem, který můžete beztrestně nosit v igelitce v jakémkoli množství. V civilní sféře se např. používá jako moderní způsob svařování kolejnic na našich železničních vysokorychlostních koridorech.
Tento prášek je potřeba iniciovat, a to zahřátím na teplotu okolo 850 °C. To je ale náhodička, že zrovna takovou teplotu vyvíjí hořící kerosin, že?
Netřeba žádných rozbušek, odpalovacích zařízení. Pokud uvažujeme, že někde ve výškovém domě vypukne silný požár, postačí jen o pár pater výše donést pár pytlíků s oním práškem a šikovně je umístit. Např tam, kam se žár zaručeně dostane - instalační a výtahové šachty a jejich blízké okolí. Pár tisíc litrů kerosinu přeci jen udělá z takového baráčku udírnu, že ano, i když drtivá většina vylítne opláštěním ven.
No a pokud o trefě leteckých amatérů pochybujeme, můžeme jej iniciovat jiným vhodným způsobem, jsou jich desítky.
Btw. jak vy si vysvětlujete žuchnutí baráku, který žádnou šlupku nedostal?
11. 01. 2011 | 20:54

MK napsal(a):

to P.

uprime ne to ted moc nezajima. Jo, 2001, to byla jina. To mi i osobni maily par tydnu sterilovali. A jestli to udelal Ivins? Jo tak to je celkem jistota, vsechny dukazy pro to svedci a zfalsovat je, tak v tom pripade bych musela uznat, ze v USA jsou Rambove, ktere dokazi vsechno. Ten antrax musi byt v B3 laboratori. Jinak vazne dokaze zabit a B3 maji pravidla, ktera se proste dodrzuji neb opacne jde o zivot. Kdyz tam vejdete, naskenuje se vase ID a ulozi do databaze, odchazite- totez. Geneticka informace toho konkretniho kmene je take dost jasna. Zodpovednost Ivinse za kmen taky, to zpochybnit nejde. Takze jedine co zbyva, ze mu to nekdo shora poradil a on byl jen vykonavatel. Proc dotycneho neshodil a radeji se zasebevrazdil-kdo vi, treba mu nekdo pomohl.
A mimochodem ty dopisi tyden po 9-11 poslal 5 novinam, ne senatorum, tem az pozdeji
11. 01. 2011 | 20:59

honolulu napsal(a):

Pane Pepa Repa, vetsina Ameriky ma na to stejny nazor jako Vy.
Jsem Vam vdecny za to, ze pisete. Stojim za Vami myslenkami, ale myslim si, ze se nevyhnem opravdu velke valce. Byla by lepsi drive nez pozdeji. Z tohoto marastu neni vychodiska.

V Alziru je hlad. V Egypte jsou problemy i s dodavkou chleba. V Tunisku cena potravin zacina byt nedostupna. Za veskere problemy sveta je samozreme vinena Amerika a Israel. Muslimacke, nezodpovedne mnozeni je ignorovano.
Je zde vsak nadeje v technologii, tou pujde zastavit jejich rozpinavost, ktera dela nervozni i Indii. Lide je nesnasi, at je to USA ci Dansko.
Pan Kuras napsal vyborny blog. Ted jsem zvedav, kdy bude narcen z RASISMU.
11. 01. 2011 | 21:08

Targus napsal(a):

To MK:

Ještě malý dodatek, nechal jsem se kapánek unést. Termit je hořlavým práškem, který v žádném případě nevybuchuje, nýbrž hoří, a to i za absence kyslíku. Jeho zdrojem je jsou molekuly kyslíku vázané v oxidech. Jako vhodný způsob iniciace je možno použít jiné silně hořlavé či samozápalné materiály, např. sodík, který započne svou oxidaci - hoření - ihned po vytažení z olejové lázně na vzduch. Pokud mne paměť neklame, stačí jej uchovávat..., ejhle, třeba v kerosinu.
V praxi tedy stačí položit břemeno naplněné termitem na vyhlédnuté místo, na něj položit hořlavou nádobu s kerosinem, ve které je sodík, do které se při odchodu udělá dírka v dolní části. Pokud byste si nebyl jist, stejným způsobem můžete ještě pro jistotu nechat kapat na sodík vodu.
Úspěch je zaručen, pokud budete v 50. patře a nepojede výtah, určitě nebudete podávat reklamaci, to vám mohu garantovat.
11. 01. 2011 | 21:09

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Ty spis nebo bdis?
Kuras obvinil tvoji vlast ze vseho bordelu na svete,dej mu na prdel,bud chlap!
To si odpustis urazet svoji zem od nejakeho bradateho dedka?
11. 01. 2011 | 21:12

MK napsal(a):

Targusi asi jsem vedle jak ta jedle. Tohle teda nechapu. Nastrkam tam vsude do sachet nejakej prasek v pytlikach, prace s tim, aby me nekdo nevidel a vubec cely se to musi nejak zorganizovat. Makam na tom mesice nebo roky a nejdulezitejsi cast, tj. letadla sverim leteckým amatérům s par hodinama letecky skoly, o kterych pochybuju? Na ten antrax meli alespon spickoveho vedce...
"jak vy si vysvětlujete žuchnutí baráku, který žádnou šlupku nedostal?" Jak nedostal, vzdyt se nakonec ty amateri strefili ne? Nebo myslite ty baraky okolo? Jo tak to me taky zajima. Jak to jako bylo naplanovano-velky baraky spadnou po zasahu letadla, proc spadnou maly baraky? To jako zblbli ty pytliky v tom velkem baraku a dali je spatne, takze ten velkej barak nespadl na malej barak, ale misto toho se zhroutil do sebe, takze vyuzili vami zminennou pojistku a odpalili to jinak? Je v tech teorii hroznej maglajs mel by to nekdo sjednotit. Jen mi porad neni jasne proc to vsechno a tolik prace.
11. 01. 2011 | 21:17

P. napsal(a):

MK:
Ano, máte pravdu. Nejenže měl mikrobiolog Dr. Bruce Ivins obeslat americký Senát, on nejdříve zaslal antrax významným médiím. Obálky byly zaslány také do New York Post, ABC News, CBS News, NBC News a National Enquirer. Při útocích antraxem bylo zabito 5 lidí a 17 onemocnělo.

26. října 2001 byl Patriot Act schválen. Tento dekret čítá 342 stran a upravuje více než 15 federálních zákonů.

Údajný pachatel Dr. Bruce Ivins, zaměstnanec armádní laboratoře ve Fort Detrick, byl 27. července 2008 ráno nalezen doma v bezvědomí. O dva dny později zemřel v nemocnici na předávkování Tylenolem, podle policie v důsledku zřejmé sebevraždy. Pitva nebyla nařízena, protože krevní testy to prý prokázaly jasně. Policejní zpráva hovoří o selhání ledvin a jater a cituje nákup 2 balení Tylenolu PM.
11. 01. 2011 | 21:23

MK napsal(a):

targusi co umi sodik mi pred 25 lety ukazala chemikarka na zakladce. Jako diteti me to prislo super ted, ...eh no dobre taky super. Takze nekdo musel vlezt na letistich do nadrzi a dat tam sodik u stejnych letadel, kam vlezli ty amateri ktere je pak meli dopravit do tech baraku. Ted jsem jeste vic ztracena-takze ty baraky nevodpalili vic zapalili aby dosahli spravnou teplotu a by mohli zuchnout-kam mely zuchnout kolmo dolu nebo na ty male baraky, kdyz ne tak jaky je kryci plan pro ty male baraky ne.
11. 01. 2011 | 21:26

voroshilov napsal(a):

honoluly,oni jsou takove,bojovali jako burove v africe a vsechno prosrali,z jejich burskych orisku nezustalo nic, ted fnukaji ze cernosi meli veltsi pero a ublazovali bili samicky v mangrovniku dokud honolulju hlidal urodu kokosu a prirustek hrochu,a cim to kompenzuje?Pise ze v Rusku neni silnice a voda jenom ve studne na nadrazi(nekdo musi byt horsi),strasne urazi moji moji vlast se sadistskym potesenim-"dal vam nenapisu,bo mne pan Stejskal smaze",asi ho nejaky zulus cmajznul obuskem ze vsude vidi divocinu.
11. 01. 2011 | 21:27

Petr Havelka napsal(a):

Pane Targusi,

přečtěte si tento názor odborníka, který byl přímo u toho.

http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodrap-ustat-ale-wtc-nemelo-sanci-pim-/tec_technika.asp?c=A071013_001816_tec_technika_pka

Nechci se do Vás navážet, ale je spousty konspiračních teorií spíše "terorijí"
11. 01. 2011 | 21:33

honolulu napsal(a):

Konspiracni Theoretikove ! Panove, v USA je velke mnozstvi skupin, ktere na jakou koliv udalost Vam prinesou deset ruznych variant. Kdyz nejsou prime dukazy, tak je to na ho..o !
Vite, ze nasi vedci ted studuji video, kde UFO se mihlo pri utoku na NYC ? (9/11)
A jine video ukazuje zjeveni dabla v plamenech a kouri. Muj blizky kamos pochopil uz pred 10 lety dulezitost dukazu.
Od te doby sedi na strome v lesich IDAHO a chyta "Snezneho muze" (Asi Krakonose.) Uz byl 2x pred soudem pro nedovoleny odstrel medvedu. Asi skonci v blazinci.
Bez dukazu, ani rana na uspech argumentu.
11. 01. 2011 | 21:34

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Ty jsi psal odporne lzi o me zemi a o mem narodu v blogu p.Justa,myslis ze vas bude nekdo litovat kdyz tak nenavidite lidi vlastni rasy?
11. 01. 2011 | 21:38

Petr Havelka napsal(a):

Nějak nejde odkaz
http://technet.idnes.cz/naraz-letadla-muze-mrakodrap-ustat-ale-wtc-nemelo-sanci-pim-/tec_technika.asp?c=A071013_001816_tec_technika_pka
11. 01. 2011 | 21:41

MK napsal(a):

to P.
Dr. Ivins zemrel na predavkovani Tylenolem-ten si vzal doma, kdyz ho nasli-predpokladam manzelka-, byl v bezvedomi, odvezli ho do nemocnice, kde diagnoza potvrdila ,ze ma znicena jatra a selhavajici ledviny-dusledek predavkovani acetaminofenem. Rodina odmitla zaradit ho na seznam cekajici na transplantaci, proto umira-odpojen od pristroju na zadost rodiny. Takze pokud mu nekdo pomohl, nejpodezrelejsi je rodinny prislusnik. Matka v domacnosti v boji za schvaleni Patriot aktu-to by byly titulky...
Taky nechapu, kdyz, jak tvrdite, se kuli tomu PA vrazdilo antraxem v roce 2001, proc ho Obama v breznu 2010 prodlouzil. Vzdyt meli demokrati vetsinu vsude...
11. 01. 2011 | 21:51

honolulu napsal(a):

Ale pane Vorosilove, vzdyt ja Vas mam rad, pro Vas vlastenecky pomer k maticce Rusi. Vy chcete Rusko pro Ruse. Vy jste muj spojenec, aniz by jste o tom vedel. Moji kamosi by Vas take meli radi.
Pan Kuras napsal informacne cenny blog o vrazdeni Krestanu mezi Muslimaky. V tom je jeho cena. Jinak branit Ameriku proti vsem moznym narcenim je nemozne. To jsou mraky hlouposti co jsou psany o teto zemi. Jedna vec je vsak 100 % dokazana. Kdyz ma nekdo zacpu nebo prujem, tak nese vinu kapitalisticky Wall Str. a nebo ti Sioniste v v Jeruzaleme.
11. 01. 2011 | 21:52

voroshilov napsal(a):

Honolulu:
Uz se nikdy neopovaz napsat ze moje zeme je kupa blata a narod jsou prasata co se vali v hnoji,my bijeme drzky i za mensi urazky!
11. 01. 2011 | 21:56

honolulu napsal(a):

Pane Vorosilov,
kde to berete ? Ja mam svou vlastni rasu rad ! Co se tyce silnici ? My Vam je postavime. Vodovody udelame i na nadrazi. Akorat zachody prestavet, co byli stavene komousema na ty nasi technici nebudou stacit. Vite, ze jedna firma me chtela poslat do Ruska v roce 1994. Okamzite jsem dal vypoved. Ja se tech komousu bojim. Svaly jak medvedi mozecky jako mysi a k hranicim daleko. Chtel bych videt Rusko, ale pojedu tam az mi bude 91 let, abych nebyl zarazen na odklizeni snehu.
11. 01. 2011 | 22:12

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Dekuji za silnici,ja mam dojem ze vetsinu jsme postavili jeste kdyz jste sbiral banany v JAR,s vodovodem jsme nikdy problemy nemeli,zachody...pane Honolulu opravdu Rusko neni jihoafricka divocina,muzete k nam prijet kdykoli a uvidite velkou zemi se starobylymi tradici kde Vas radostne uvitaji(kdyz mate penize,hehe)
11. 01. 2011 | 22:25

P. napsal(a):

MK:
Proč už nezrušili Patriot Act? Možná se někomu podařilo pana Obamu přesvědčit, že by to nebyl úplně nejlepší nápad jeho kariéry ...

Americké tajné služby se vymykají kontrole:
http://www.ct24.cz/svet/96181-americke-tajne-sluzby-se-vymykaji-kontrole/

"Zpráva Top Secret America uvádí, že protiteroristické aktivity, které nemají řádně provázanou organizaci ani dozor, se stávají čtvrtou mocenskou základnou státu - po Bílém domě, Kongresu a Ústavním soudu."
11. 01. 2011 | 22:26

honolulu napsal(a):

Pane Vorosilov, nikdy jsem nikdy nic takoveho nenapsal.
O silnicich a o blate jsem psal. To, ze jste prasata valejici se v blate jsem nikdy nenapsal. Kdo Vam lze ?
Nepratelska mocnost se snazi vrasit klin do naseho slovanskeho pratelstvi. Vzdyt jsem rasove ze stejneho kmene.
S tema silnicema Vam bude pomozeno.. Musime zastavit Muslimaky. Doufam, ze se mnou souhlasite.
To, ze pristupujete na nase obnovene pratelstvi, by jste mohl ztvrdit adresou a fotografii, krasne Rusky, at mam komu psat. Zde neni zadny progres. Lide se informacemi nevyviji. Tak se budou muset naucit chodit v nocnich kosilich. - A na obrisku pujdou.
11. 01. 2011 | 22:27

honolulu napsal(a):

Pane Vorosilov, s tou JAR mate pravdu. My jsme to prohrali hrozne. Pata kolona zradcu, byla v nasi vlade a ti znicili Vorstra. Pata kolona zradcu existuje i v Cesku a v Bruselu.
Uteli jsme vsak s "oriskama". Mame co zrat. Cesi na tom budou hure...
Dostal jsem chut na vodku. A to kvuli Vam. Jdu do baru a Vy me slibte, ze budete podporovat lidi, jako je Pepa Repa v boji o Cesko, nebo nebudou "orisky" ani v Cesku ani v Rusku.
11. 01. 2011 | 22:42

voroshilov napsal(a):

Pane Honolulu,muzu vam priposlat fotky mnoha nadhernych divek(mam bajecnou svobodnou sekretarku...to je klasa)ale nejde to,nejsem pasak,neznam vas a nemuzu kdyby to nevyslo ohrozovat svoji reputaci,prijed'te do Prahy,rozhodnete se navstivit Rusko,ja vas pohostim a seznamim s bajecnymi holkami,mimo me uzasne polovicky kterou nikomu nedam:-)
Az budete mit chut a cas,tady se mi ozvete,vzdy k vasim sluzbam,vic nemuzu udelat,takze do brzkeho schledani pokud budu ziv,vsechno nejlepsi!
11. 01. 2011 | 22:50

voroshilov napsal(a):

honolulu:
Pepa Repa mne nema moc rad,ale cert to vem,jsme jenom lidi...
11. 01. 2011 | 22:53

Targus napsal(a):

To MK:

A proč tak složitě? Stačí pár obyčejných zavazadel naplněných termitem k několika nosníkům. Sodíku netřeba, když víme, že tam bouchne kerosin, ne? Sodík jsem uváděl jako vhodný iniciační prostředek, nikoli jako jedinou možnou variantu odpálení.
Pokud se letadlo netrefí, zavazadla se jednoduše odnesou. Je na tom něco k nepochopení?
Spadnutí menšího baráku nejste schopen vysvětlit, roztavené ocelové nosníky taky ne, umíte vůbec něco kromě prázdného tlachání?
12. 01. 2011 | 07:36

Targus napsal(a):

To Petr Havelka:

Přečetl jsem a rovněž se nechci navážet ani do Vás, ani do pána, ale má tam pár chybek.
Pán píše o teplotách okolo 2.000°C (teplota tavení oceli je 1539°C). Jak jsem již zde uvedl, teplota hořícího kerosinu nedosahuje ani poloviny (850°C), s bídou dosáhneme zahřátí oceli na teplotu kalení, dokonce se nedostaneme ani na teplotu, kdy je ocel kujná, tedy měkká. Myslíte, že takové teploty dosáhneme zapálením interiéru budovy? Zkuste se pobavit s českými profesionálními hasiči, mně byste zřejmě nevěřil.
Dále pán píše, že postavit budovu, která by odolala nárazu letadla je velice obtížné, a přitom sám uvádí mrakodrap Empire State Building, která takovýto náraz bez problémů zvládla. Přitom to je dost starý mrakodrap, u kterého se s něčím takovým nepočítalo ani náhodou.
Aby bylo jasno, já netvrdím, že pád budov byl dílem spiklenců. Je ale zřejmé, že při tomto neštěstí se událo několik nanejvýše podivných úkazů, které neumíme vysvětlit.
1/ Extrémní teplota požáru v budovách
2/ nefunkčnost konstrukce zabraňující postupnému zřícení výškových budov (zmiňované předimenzování nosníků co 10 pater)
3/ zřícení budovy nezasažené letadlem, troskami ani požárem (působení tlakové vlny nepadá v úvahu, žádná jiná budova nebyla nijak poškozena).
12. 01. 2011 | 08:00

jozka napsal(a):

Furt jsem si lamal hlavu, jak se zbavit hovna... uz to vim. staci se zminit o WTC7, to se vzdycky z diskuse vypari jak letadlo pred Pentagonem :-)
12. 01. 2011 | 08:10

Já nic já muzikant napsal(a):

Honza999,
Nevím jestli to bylo na ČT, já to také sledoval v přímém přenosu na CNN.
12. 01. 2011 | 08:13

Pepa Řepa napsal(a):

vorošo
vy napisal eto plocho. Dělo tak, čto ja ljubju vas silno. Tak ja skažu - bespopo.

Problém je jinde. Vy jste tady za "Nového Rusa". Dyť Vy si pletete i Agassiho s Assangem (jak typické), teskníte po ruském imperiu od Aše po Vladivostok. Ta doba se už nevrátí, zaplať Gospodin.
Já raději staré Rusy, než nové, co tady staví u KV derevne kak z Morozka. Babu Jagu v kožichu navoněnou živými květy si dovezou.
Já rád Tolstého,Čechova a hlavně Dostojevského.

Pravda, kdybych si mohl vybrat mezi pitím stakanů na družbu při garmošce s burlaky u Volgy a poslechem černouška z Delty, tak raději to druhé.
Já raději bzučení Bumble Bee od J.Lee Hookera než Kaťušu, co vychadila na bereg gruzoj.
Blbý, co?

Jinak Vám nic zlýho nepřeju.
Když nás dusil místní bolševik a za drátky tahal báťužka Brežněv, tak se povídal vtip, jak rybář, říká zlaté rybce, že si přeje, aby k nám přišli Číňani a zase se vrátili domů. Podruhé, potřetí.
Proč sis ta tři přání tak blbě vyplácal, rybáři?
Povídá zlatá rybka.
Inu, zlatá rybko, přejdou šestkrát přes Sovětský Svaz, to mně stačí.

Ani to Vám nepřeju, ale Čanga za souseda míti, nic dobrého neznačiti. A k tomu celý musulmanský jih.

Takže jsme zpátky u tématu blogu.
Dyť pro Vás je přítomnost USA v Iráku a hlavně v Afgpaku darem z nebes!!!

Proto se Puťka spotil při představě, že by to měli zabalit a nabízí všechno možné, včetně tranzitu.
Takhle se amík s musulmenem zabaví. Jinak by ho zase mohlo napadnout podpořit kravatožrouta z Tbilisi v tažení na sever.Nebo podpořit Japka, aby Ivan vrátil Kurily.

A musulman? Ten by šel bojovat za kavkazský chalifát. Když vážil cestu do Bosny, proč ne na Kavkaz?

A kdyby snad strejdu Sama napadlo vybombardovat iránské odstředivky, což už měl udělat dávno, tak se bude slavit nejen v Tel Avivu, ale i v Moskvě, Cairu a Džiddě, protože toho skřeta nemohou ani čuchat i sunnité.
Ale naoko se bude protestovat, demonstrovat a místní pasifisté (zdravím pana Hořejšího) psát rozhořčené článečky.

Nu čto Vorošo,chotja vas vaša ljubimaja češskaja děvočka -ja pazdravljaju jej-civilizujet.
Nadjožda umirajet poslednij raz!
12. 01. 2011 | 08:22

Já nic já muzikant napsal(a):

Targus,
Studiem příslušných materiálů jakož i debatami se zastánci konspirační teorie jsem strávil tolik času, že jedinou věcí kterou jsem ještě shopen argumentovat je prostá otázka.
Proboha to si opravdu myslíte, že CIA/pokud to tedy byla jejich práce/ je parta takových omezenců, že by nedokázali vymyslet jednodušší způsob jak to celé zorganizovat ?
Na to by přišel snad i Pepek Vyskoč.
12. 01. 2011 | 08:28

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Ja nevim co jsem podle Vas napsal spatne,asi vsechno?
Na tom nesejde,splest Agassiho s Assangem muze kazdy podle shody jmen,prilis rychle jsem precetl ten prispevek,takovou skolackou chybu mi vycitate,a to se tady vydavate za nejakeho guru?
Ja nejsem tady za novorusa,ale predevsim za obycejneho obcana sve vlasti ktery haji zajmy sve zemi a snazi se trochu napravit pomlouvy nebo neznalost zdejsich diskuteru,ja to delam nevybiravym zpusobem ale uprimne.
Nebyl jsem tady v 1968,vubec jsem nebyl na svete tak se nehodlam omlouvat stejne jako nebudu se ptat vas proc tak milujete Nemci a nevzpominate jim roky 1939-1945,to neni moje vec!
Jinak nikdo vas nenuti posluchat Katusu,podle nas treba bubny africkych samanu,ale nemate pravo urazet cizi kulturu protoze vam smrdi!
Nemate rad Tolsteho,Cechova a Dostojevskeho,nemate rad nikoho krom sebe,jste zly clovek,zbytecne se za Vas primluval Honolulu,vase nenavist k nam je bezmerna,zijte s pocitem pohrdani nebo krivdy,prezili jsme Hitlera prezijeme i Pepu Repu!
12. 01. 2011 | 08:43

yara ze země krys napsal(a):

voroshilovovi:

Tak jsem si přečetl Vaší komunikaci s Pepou Řepou a mám smíšené pocity. Je sympatické, že komunikujete česky a nejste sprosťák jen trochu balvanovitej, obhroublej, ale to se dá léčit.
Myslím, že Vaše chyba je to, že se snažite za každou cenu obhajovat
Rusko, Rusy a "jít hrdě hrudí proti zlým německým tankům". Pochopte, že prostě Češi si strašně rádi dělají srandu z velkých národů, ale umí si udělat srandu i sami ze sebe. Zkuste to taky. Proto neberte každou drobnou invektivu vůči Rusům osobně a každý výpad nemusíte hned hájit jako o život. My Češi i Rusové máme víc společného než si myslíme, ale oproti Rusům jsme zde žili ve více kultivovaném prostředí což bylo a je znát ve styku mezi lidmi jak v civilu i v práci. Ovšem je pravda, že Rusové i Rusko se rychle mění a to k lepšímu. Navíc si myslím, že Rusko je pro nás zajímavé
nejen z hlediska byznisu.
PS.
Pepa Řepa nenapsal, že nemá rád Tolstého,Čechova a Dostojevského,
nýbrž naopak!
Přidám jeden vtípek, snad to Libor nesmázne:
Učitelka se ptá žáků, jestli znají některého velkého ruského spisovatele z 19.století?!
Pepíček se přihlásí a hrdě řekne: Fuškin!
Učitelka se zamračí a dá Pepíčkovi poznámku, že si dělá z výuky zase srandu!
Pepíček se posadí a tiše kamarádovi v lavici řekne:
To je ale fíča, ona neví, že mi chybí v puse zub!
12. 01. 2011 | 09:09

Já nic já muzikant napsal(a):

yara ze země krys,
Zrovna jsem chtěl vorošilovi napsat, že má "dobrou češtinu" a vy jste mě předešel.
Napsal jste to pěkně a doufám, že to vorošilov "vezme"
12. 01. 2011 | 09:12

Pepa Řepa napsal(a):

klid Vorošo
přečtěte si to ještě jednou. Kde vidíte nenávist? Kde vidite-dokonce-nenávist k Čechovovi a spol? Kde vidíte nenávist ke všem Rusům?

To je Váš problém. Přelítnout text a nepřemýšlet. Z jedné vody šup na plot.
Marná snaha, nechám toho.
Mějte se.
12. 01. 2011 | 09:14

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Nechci se příliš vměšovat, ale nemělo by správněji být "dělo v tom, što..."?
12. 01. 2011 | 09:23

Pepa Řepa napsal(a):

To Targus
asi jo. Domluvím se sice několika jazyky, ale s chybami.Raději se nepouštím ani do angličtiny. O češtině darmo mluvit.

Prostě řepa. Půjdu se Standem za tátem pro králíci.
Ale je to ponaučení. Od příště na českém serveru jenom česky.
Mějte se.
12. 01. 2011 | 09:49

hovorka11 napsal(a):

Targus:
Na pádu budov je další fakt, který jsem neslyšel tolik rozebírat. V jedné fotce z rumu budovy je zcela jasně "uříznutý"
šikmě nosník.
Považuji za vyloučené a v životě jsem nikoho neviděl krátit ocel šikmo, delší drahou, pokud není určena k dalšímu sváření dvou šikmých ploch - zmenšení úbytku pevnosti, způsobeným přehřátím ocele v okolí sváru (lépe je místa svaru přeplátovat pomocnými destičkami).

V místě ruin byl nosník v krásně pravidelném šikmém sklonu, takže jestli to neudělal někdo přímo pro "podporu konspirace", což vzhledem k pracím ve dne v noci pro co nejrychlejší odstranění sutin považuji pro velký počet pracovníků okolo za nepravděpodobné !!!
Takto šikmé plochy vznikají po odpalu budov z důvodu "nezaseknutí se" odpalovaných základů, které můžou "sklouznout".
A těch věcí jenom okolo zbytků deformované oceli, které jsou v rozporu s dosavadními zkušenostmi stavebních inženýrů je velmi mnoho. Záznamy jsou natočeny s ocelovými díly na videích (youtube)
12. 01. 2011 | 10:11

yara napsal(a):

Jó, Amíci si nezastřelili v Dallasu J.F.K, byli před 42 lety s předpotopní technikou na Měsíci a celkem tři budovy, WTC a vedlejší mrakodrap zbořily dvě dopravní letadla!

Tak a teď tu o Karkulce!
12. 01. 2011 | 10:24

Já nic já muzikant napsal(a):

Hovorka 11,

Njn. šmrdlal, šmrdlal konspirátor zešikma, snad aby mu ten kus železa nepřistál na hlavu.

http://debunking911.com/thermite.htm

Víte co já jsem v životě neviděl ? Aby na náloží "odpáleném" ocelovém nosníku zůstaly potoky okují.
12. 01. 2011 | 10:31

Admirál napsal(a):

Já nic já muzikant - slyšel jste někdy o termitu? Viděl jste, jak vypadá tímto prostředkem destruovaný/přepálený ocelový nosník?
12. 01. 2011 | 12:15

Já nic já muzikant napsal(a):

Admirál,
1.Na práškový termit rychle zapomeňte, protože o tom neuvažují snad ani nejortodoxnější příznivci spiklenecké teorie.
Jistě pokud na vodorovný nosník postavíte kýbl termitu tak ho propálíte, na svislé konstrukci však nemáte žádnou šanci.
2. Při hoření prášku nevznikají žádné exploze, které jsou pro "spiklence" důkazem že šlo o řízenou demolici.
Proto "spiklenci" počítají s tzv. linear shaped charges , které se opravdu používají při demolicích vertikálních ocelových konstrukcí.
Tam ale následkem výbuchu žádné okuje nenajdete, protože roztavený kov je prostě "odfouknut".

Tak vidíte, že spiklenci mají vše potřebné jen ty okuje jsou tam jaksi navíc.
Je třeba hledat jiné vysvětlení.
P.S. Zkuste si třeba odpovědět na moji otázku.
12. 01. 2011 | 13:00

Targus napsal(a):

To Já nic, já muzikant:

Proč hned termit zahazovat? Termit by způsobil totéž, co řízený odpal, mohl by být iniciován hořícím kerosinem a byly by okolo okuje, které vám tak vadí.
Svislý nosník by samozřejmě někdo termitem "nenápadně" neřezal, určitě by jej ale nahřál natolik, aby za nějakou chvíli povolil.
ŠUP, a už to jede jak po másle.
12. 01. 2011 | 13:22

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

Jestli se Vás to dotklo, omlouvám se.
Jinak Vás potěším, nejsem na tom o nic lépe, než Vy. Namlouvám si, že umím několik jazyků a když spustím, všichni jazykozpytci (mám jich doma několik) jdou do vývrtky střemhlav.
Ocenění dojdu toliko, když někdo požaduje překlad vulgarizmů či nadávek.
12. 01. 2011 | 13:28

Já nic já muzikant napsal(a):

Targus,
Práškový termit prostě na svislou konstrukci nijak neuchytíte.Muselo by to být v nějakém nejlépe žáruvzdorném pouzdře kolem každého nosníku.
Je to trochu moc kostrbaté.

Mimoto toho prášku je potřeba docela velké množství/kdosi spočítal že snad by bylo potřeba tam nanosit 50 tun.

kromě toho spiklenci tvrdí, že se jednalo o řízeno demolici, kdy nosné sloupy jádra byly explozemi nasekány na malé??? kusy a tím došlo ke kolapsu.
Videa však ukazují, že podstatná část jádra obou baráků se zhroutila jako poslední.
12. 01. 2011 | 13:50

buldatra napsal(a):

No, když to tedy nebyl z pochopitelných důvodů termit, nemohli to být termiti?
12. 01. 2011 | 14:04

P. napsal(a):

Já nic já muzikant:
"na svislé konstrukci však nemáte žádnou šanci"

Nesouhlasím, ve skutečnosti máte docela dobrou šanci i s běžným thermate.
Viz experiment: http://www.youtube.com/watch?v=5d5iIoCiI8g
12. 01. 2011 | 14:06

Admirál napsal(a):

Já nic já muzikant - víte, nesjem odborník na trhaviny nebo destrukční prostředky.

To, jak a kým byly budovy destruovány, je celkem podružné a na tomto fóru se s našimi znalostmi vysvětlení nedobereme. To musí udělat jiní.

Co je ale alespoň z mého pohledu jisté, že ty tři baráky nespadli tak, jak je nám oficiálně předkládáno.

Vycházím z toho, co jsem viděl na vlastní oči v televizi a toho, co se z toho dá za použití získaného vzdělání (zejména statiky a statistiky) dovodit.

Do dvou baráků narazila z různých směrů v různých výškách dopravní letadla, která nárazem poskodila konstrukci. To samotné nebylo prý příčinou zřícení baráků, tou bylo podle vyšetřovatelů poškození konstrukce následným požárem.

Že se baráky zřítily, dobrá, asi na to měly dejme tomu nárok. Ikdyž bych si představoval, že barák nesený ocelovou konstrukcí se nějak zlomí, ohne ve směru největšího poškození, které nemohlo ýt v žádném případě příčném řezu rovnoměrné).

Co je však naprosto zarážející, že se oba baráky (respektive 3, a třetí ani nebyl poskozený nárazem letadla) zřítily naprosto přesně souběžně s osou na půdorys.

Z hlediska statiky a statistiky by se dalo považovat zřícení JEDNOHO baráku po nahodilém poškození nárazem letadla a následným požárem souběžně s osou na půdorys za velkou ale velkou statisticky velmi nepravděpodobnou náhodu. Zřícení dvou baráků pravděpodobnost 1/miliardě.

Zřícení třech nahodile poškozených baráků identickým způsobem je z pohledu stastiky naprosté scifi.
12. 01. 2011 | 14:23

camponotus napsal(a):

Saddám byl despota, který držel radikální muslimskou sebranku na uzdě, stejně, jako to dělali jeho despotičtí předchůdci. Vnucovat muslimskému státu demokracii amerického stylu byl největší omyl Bushe, kromě jeho tvrzení "Saddám má jaderné a chemické zbraně, a my to víme!" Američtí generálové a administrativa, kteří mají místo mozku jadernou hlavici zašťourali do muslimského vosího hnízda a dostávají žihadla od džihádů a podobných zlotřilců. Dobře jim tak! Když nějaké to žihadlo dostane naše vláda, nebude výjimkou. Než Bush žačal iráckou válku, měl si přečíst Korán, nebo mu ho měl jeho poradce pro bezpečnost číst před spaním místo pohádek, kterými ho krmil ministr obrany a CIA. Kdyby naše vláda nestrkala nos kam nemá, tak by bylo dost peněz pro zrdavotnictví i na důchody. Zdůvodňovat, že se naši vojenští borci v Iráku a Afghanistánu naučí být lepšími a kvalifikovanějšími řezníky se neukazuje jako potřebné. EU zmítají finanční problémy, nezaměstnanost a chudoba, naši vojenští borci by byli rozhodně užiteční a chválení, kdyby místo střílení Talibánců pomáhali při povodních u nás doma. Mám pocit, že u nás vládnou v převaze novodobí Křižáci a obávám se, že stejně jako oni i dopadnou. Konečně by se měl u nás budovat kapitalismus a ne kapitální hambinec.
12. 01. 2011 | 14:32

voroshilov napsal(a):

jara ze zeme krys:
Uprimne receno od sveho posledniho ranniho prispevku jsem se bal otevrit tuto diskusi protoze jsem cekal hromady spiny na moji adresu a na muj narod,ale byl jsem prijemne prekvapen(prelitl jsem to rychle,ja trochu byt unavena)kazdopadne dekuji vsem kdo neni zvireci rusofob za pochopeni(krom repy),a ted prosim Yara prectete prispevek Pepy od 08:22 ZNOVU,je plny nenavisti,jizliveho sarkazmu a zkomolene rustiny,to je skoda-ja Pepu Repu nikdy nemel v oblibe ale povazoval za cloveka,ne nenavistneho simpanza,s tym co napsal se ztotoznil s Ivanem Hochmanem a Cochtanem,politika a muj stalinismus v tom nehraje roli-je to cisty sovinismus!
12. 01. 2011 | 14:44

Targus napsal(a):

To Já nic, já muzikant:

Milý muzikusi, jak myslíte, že se svařují kolejnice, mimochodem také ve svislém řezu?
Termit se jednoduše na něco položí těsně vedle ocelového profilu, který je potřeba nahřát, stejně jako když se nasype do formy, která je ucpána ze dvou stran dvěma konci kolejnic. Tam taky nikdo neřeší, že jim termit "uteče" někam dolů.
Btw. slyšel jste už o napalmu? Ten byl vyvinut do podoby lepkavého gelu právě proto, aby dobře lnul ke svislým povrchům. Jste si naprosto jist, že ještě nikdo nevyvinul nějakou podobnou hmotu na bázi termitu? Třeba do podoby blížící se mechanickými vlastnostmi semtexu?
Jistě, že vše, co zde píši, je ve fázi spekulací. Neházejte to však šmahem do odpadkového koše se slovy, že je to naprosto nemožné.
Nemožné není nic a zdánlivě nejtěžší věci jsou veskrze primitivní.
12. 01. 2011 | 15:14

hovorka11 napsal(a):

Já nic já muzikant:
Vidím to jako admirál. O tom, jestli byli základy zešikma řezány autogenem, nebo termitem, nebo to bylo vzájemně kamuflováno se můžem hádat donekonečna a na obu protipólech stojí odborníci, ale zřícení třech domů způsobem, samovolného pádu je stejně děsný nesmysl, jako tvrdit, že USA bojuje většinově proti Tálibánu. Jestli se někomu nedá věřit, tak jsou to nesmysly z USA o válkách, jejich důvodech a podpoře demokracie. Všechno jsou to jen pohádky na ohlupování většiny. Ať se podíváte do našich, nebo zahraničních vojenských časopisů nebo nezávislého odborného tisku, tak zjistíte že vše je buď úplně nebo částečně jinak a vyzbrojováním nejhorších režimů je u nich tradicí.
12. 01. 2011 | 15:15

voroshilov napsal(a):

A jeste neco,v minulem roce Pepa Repa mi psal ze nenavidi ruske deti,hraji v tenis na jeho oblibenem kortu/hristi a jsou moc hlucni,co je to za cloveka ktery nenavidi deti ktery trohu zadovadeji na tenisu?Nazyval je zlobive trpasliky,to mi nejde na rozum cim mohou vadit decka za oplocenym hristem?
12. 01. 2011 | 15:16

Targus napsal(a):

Myslím, že pan Admirál zde pronesl velice dobrou poznámku. Ty letouny opravdu nešly, abych tak řekl po lovecku, na komoru, tedy kolmo na osu budov. Je naprosto jasné, že destrukce nebyla osově souměrná, ani požár nebyl souměrně rozšířen v zasažených patrech. Je tedy přinejmenším podivné, že baráky šly kolmo dolů a zhola nic nezůstalo trčet či nevychýlilo padající trosky na stranu. Opravdu tak nějak bych si představoval mistrovský odpal budovy určené k demolici. Kdo někdy něco takového viděl, či rovnou na něčem takovém pracoval, určitě potvrdí, že odstřelit pěkně celý barák najednou dá pořádnou fušku.
12. 01. 2011 | 15:23

Já nic já muzikant napsal(a):

P.
Níže jsem psal že by musel být v nějakém pouzdře. Video potvrzuje moje slova.
12. 01. 2011 | 15:26

voroshilov napsal(a):

hovorka11:
Takhle to bylo vzdycky a vsude,je treba byt velkym idealistou aby verit ze politika se dela v bilich rukavickach,prisne lidi sedi v tichych kancelarich na vrcholu strezenych mrakodrapu a vypracovuji strategii,neni jejich problem ze nekdo umre za tisice kilometru(casto je to nezbytne)humanita,moralka v tom nehraji roli-povinnosti serioznich lidi ktere si neberou servitky je zajem sve zemi a vlady ktera je plati za spinavou praci,blbeckum omamenymi kecama o demokracii a multi-kulti neni jasny pojem"vyssi zajmy".
12. 01. 2011 | 15:30

voroshilov napsal(a):

Nepamatuji kdo to rekl:Velke staty se chovaji jako gangstery a mali jako prostitutky.
12. 01. 2011 | 15:39

Já nic já muzikant napsal(a):

Targus, Admirál, Hovorka 11,

Věděl jsem, že diskuse bude bezvýsledná jako ostatně vždy.
Zase jsem se to toho nechal zatáhnout a to už jsem si několikrát sliboval, že to nikdy neudělám.:-))
Můžeme jeden o druhém tvrdit, že je to jen otázka víry, tak si necháme každý tu svou.
12. 01. 2011 | 15:43

Pepa Řepa napsal(a):

To voroshilov

Milý pane
čekal jsem, že si text přečtete ještě jednou, uznáte, že jste si jej špatně pochopil a možná se i omluvíte.
Pokud ovšem reagujete tak jak reagujete, musím Vám-ve vší vážnosti sdělit- že jste sprostý lhář a zoufalec.

Nikdy jsem nepsal, že ruské děti nenávidím, pouze jsem popisoval, jak na konkrétních kurtech hrají konkrétní potomci Rusů a Číňanů a jak se věnují pouze tenisu a ne škole. To je vše. O nenávisti ani o despektu ani slovo.

Tady už jde humor stranou.
Pokud to tvrdíte, dejte odkaz-archiv je zde dostupný.
Jinak-opakuji-jste zoufalý lhář, který není schopen uznat vlastní chybu t.j. špatné chápání textu a následné patologické hledání nenávisti u druhého.
Vaše znalost češtiny je natolik dostatečná, že nemůže jít o špatné pochopení textu či o omyl.

Pokud z mé věty:
"Já rád Tolstého,Čechova a hlavně Dostojevského.ˇ"

dokážete udělat
"Nemate rad Tolsteho,Cechova a Dostojevskeho,nemate rad nikoho krom sebe,jste zly"...

jen potvrzujete, že je Váš postoj stejný, jako postoj vašich krajanů v letech 45-89.
Mimochodem, nikdy jsem neuváděl, že Vy za tuto dobu můžete (jak se snažite posunout v odpovědi), jen sděluji, že se jedná o stejnou lhavost a demagogii.

Pokud jsem Vám někdy napsal,že vy osobně můžete za r.45 nebo invazi v r. 68 opět to dokažte, články jsou dostupné.
Jinak-máte-li kousek cti v těle-se omluvte.
12. 01. 2011 | 15:48

Ing. N. napsal(a):

(mk)
Ano, máte úplnou pravdu, když se pozastavujete nad tím,že
...............
nejdulezitejsi cast, tj. letadla sverim leteckým amatérům s par hodinama letecky skoly, o kterych pochybuju?
.................

Podle leteckých odborníků je téměř vyloučené, aby amatéři byli schopni tak přesně navést letadla na budovy. Navíc některá jména tzv. teroristů byla vzápětí po útoku zpochybněna, protože se tito lidé přihlásili a oznámili že jsou na živu a že s touto akcí nemají nic společného.

Zbývá tedy jediné vysvětlení - letadla byla navedena dálkově, tak jak se to běžně používá v současné době v Afganistánu. USA už v roce 2001 měly tuto techniku vyvinutou.
12. 01. 2011 | 15:53

nick y napsal(a):

Jako tak často v historii i ve výrocích více méně fundovaných se často objevuje záměna později dějinami rozpoznané "příčiny" a "záminky" . Následek zde nerozhoduje , i když je pro mnoho zúčastněných tragický .
Obávám se, že 11. září nemá s " příčinou" co do činění, ani když uvážíme neinformované mudžáhedíny, či o kom to vlasně byla v souvislosti se "zničením islámu" vlastně řeč : Obávám se, že na místě je řeč o "národněosvobozeneckém boji" ,ať pindáme cokoliv !
Vlny "Truth 911" se svými profesními specialisty uvnitř USA již shromáždily tolik otázek i odpovědí, že je nutné se alespoň informovat o souvislostech 911, když chce kdokoliv, včetně autora , cokoliv naznačovat či okomentovat. Není-li dotyčný v obraze, je to jeho blamáž, nic víc (a nic moc).
Měli bychom žíznit po informacích, i Vy, autore . Pěkný den všem
12. 01. 2011 | 15:54

Pepa Řepa napsal(a):

To Targus
proč by se mně měla Vaše poznámka dotknout?
Nic nenormálního v ní nevidím.

Dokážu komunikovat s kýmkoliv, dělat si srandu z kohokoliv a nechat si dělat srandu ze sebe. Jsem teflonový a dokonce mne nerozhodil ani voroshilov. Jen s lidmi-kteří použijí výmysly a rány pod pás-přestanu komunikovat. Pokud se omluví, či jen naznačí, že pochybili, smažu to a jedu dál.Každý děláme chyby.
To je vše-nic víc.
Mějte se.
12. 01. 2011 | 16:02

P. napsal(a):

Já nic já muzikant:
Ano, děkuji za upřesnění. Samozřejmě se nedá očekávat, že by termitová nálož jen tak položená někde poblíž sloupu mu mohla významně ublížit. Totéž platí pro hořící kerosin.
12. 01. 2011 | 16:10

Pepa Řepa napsal(a):

Voroshilov
?Nazyval je zlobive trpasliky,to mi nejde na rozum cim mohou vadit decka za oplocenym hristem?
-------------
Další lež a rána pod pás ve které se ze mne snažíte udělat nepřítele ruských batolat.Vidím, že místo uznání chyby, lži stupňujete.
Zaprvé termín "zlobivý trpaslík" nepoužívám a za druhé těm "děckám" je mezi 15 a 17, hrají dorostenecké turnaje a někteří jsou vyšší než já.
12. 01. 2011 | 16:21

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
To uz prestava veskerou legraci,ja nepamatuji jmeno te blogerky ale vasi vetu ano:"A ty mali hajzlici co rvou jako opice nejsou rusaci?Mozna to jsou nejake trpasliky ktere nekdo naucil rustine?"
Tady je kulturog ktery ma rad Tolsteho,Cechova a hlavne Dostojevskeho:
12.01.2011/08:22
vy napisal eto plocho.Delo tak,cto ja ljubju vas silno.Tak ja skazu-bespopo
tesknite po ruskem imperiu od Ase po Vladivostok(to jsem psal kde)?
Ja radeji stare Rusy,nez nove,co tady stavi u KV derevne kak z Morozka.Babu Jagu v kozichu navonenou zivimi kvety si dovezou.
Pravda,kdybych si mohl vybrat mezi pitim stakanu na druzbu pri garmosce s burlaky u Volgy a poslecem cernouska z Delty,tak radeji to druhe.
Ja radeji bzuceni Bumble Bee od J.Lee Hookera nez Katusu,co vychadila na bereg gruzoj(krutoj-p.red.)
Blby,co?
Inu,zlata rybko,prejdou sestkrat pres Sovetsky Svaz,to mne staci.

Ja myslim ze vsichni Gogolove a Lermontove z tak bajecneho cloveka meli velkou radost,(ve zkomoleni rustiny nejde o gramatiku,to bych pochopil,ale o bonmoty typu"davaj casy).
12. 01. 2011 | 16:21

Targus napsal(a):

To Pepa Řepa:

No já jen, kdybyste si to nějak špatně vyložil. Spoustu lidí bych zde občas pozurážel rád a s gustem, Vy však mezi ně nepatříte, na na to si Vás příliš vážím a respektuji.
Přeji příjemný zbytek dne.
12. 01. 2011 | 17:02

voroshilov napsal(a):

Targus:
Nemejte starosti,Pepa Repa to vylozil spravne jako Vy,jsme vsichni debilove a musime libat vase bozske sandale faraona,natoz jeste nekde existuji burlaky na Volge ktere po otrocke praci zalezou do zemljanky a vypijou sudek samohonky,jsem rad ze tady existuji takovi osvicene lidi ktery vedi jak je hrozny zivot v barbarskem Pekle,ja se snazim,Pepa napsal ze mne mozna nejaka ceska devocka zcivilizuje,neznate takovou barysnu?Prosim...
I kdyz zrat syrove maso z podlahy my nikdo nezakaze,aspon mne nauci pouzivat vidlicku a zachodovou misu a ja ji prinesu medvedi kozesinu a slibuji ze nevypiju vic nez litr vodky naraz,tak co Targusi,placneme si?Ja jeste mam huhu skrys pod starym dubem,tam jsou ulozene carske zlate ruble ale tss...
12. 01. 2011 | 17:15

Pepa Řepa napsal(a):

To voroshilov
To uz prestava veskerou legraci,ja nepamatuji jmeno te blogerky ale vasi vetu ano:"A ty mali hajzlici co rvou jako opice nejsou rusaci?Mozna to jsou nejake trpasliky ktere nekdo naucil rustine?"
------------
Opět lžete.
Pokud je to pravda zadejte větu do vyhledávače u textu příslušného článku a vyjede sama.
Pokud to pravda je, klidně se omluvím. S tím problém nemám.
12. 01. 2011 | 17:16

voroshilov napsal(a):

Vite,Pepane,problem neni v detech ani ne ve Vasi s Targusem imaginarni predstave ze nekde existuji burlaky ktere zpivaji Katusu pod harmosku,je to stejna karikatura jako kdyz predstavite USA kde ziji jenom cernochy ktere se cpou vyhradne hamburgery,myslite si ze jsme untermeschy nebo zijeme na jine planete?
To je paranoja nebo nejaka fobie?Vam s Targusem jak rikal Putin "treba vymenit mozek" a ja hlupak po nedavne debate o raketoplanech uveril ze tady je nejaka rozumna forma zivota, vite co panove Pepa Repa a Targus,uprimne na vas kaslu,stari dusevni mrzaci!
12. 01. 2011 | 17:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Že vás to baví, milí musulmano- a negrobijci, bojovat tady.
Proč nejedete do Rhodesie, Afghanistánu, Íráku ... ?
Takový virtuálně-salónně-dialekticko-intelektuální boj stojí za prd.
A pomocí prdů - jak známo, se toho ve skutečném boji moc nedocílí.
Ledy že byste je chytali do nějakých nádobek a zasílali na frontu vašim kamarádům.
Ale bacha - ať si je nepopletou třebas s fazolovou konzervou !

I když : Co je vlastně v tomto případě následekem a co příčinou ?

:---()
12. 01. 2011 | 17:48

Pepa Řepa napsal(a):

Víte co Voroshilove?
ja Vás tady nehodlám ponižovat veřejnou teatrální omluvou.
Také ale vidím, že nejste schopen ani náznaku projevu, že jste ujel a nemluvíte pravdu. Asi máte jakýsi komplex, možná to je tím, že se tady cítíte osamělým obhájcem Ruska. Nevím.

Takže-omlouvám se tímto za věty:

"A ty mali hajzlici co rvou jako opice nejsou rusaci?Mozna to jsou nejake trpasliky ktere nekdo naucil rustine?"

Sice jsem je nikdy nevyslovil, ale to je jedno.
Myslím, že se shodneme na tom, že nejlepším řešením bude, když já nebudu reagovat na Vás a Vy na mě.
Mějte se.
12. 01. 2011 | 18:07

voroshilov napsal(a):

Stale jsem nemohl vzpomnet koho mi pripomina Targus?Jednou podlezl Pepe proti mne v PF o zdi,ted podleza Pepe proti mne,aha uz to mam...V Kiplingove"Knize dzungle" byl sakal Tabaki ktery slouzil tygru Sherchanu(to cumis,Targusi?)uhlavnimu nepriteli Maugliho,s tym rozdilem ze Pepa neni kral dzungle i kdyz muze rvat.
Co Tabaki,zastekaj hav hav?Hodny pejsek...
12. 01. 2011 | 18:23

voroshilov napsal(a):

Pepa Repa:
Bylo mi potesenim,jenom jestli muzu poprosit nezabijejte zadne ruske dite,kdyby zlobil(a)obrat'te se na mne,ja od Vas toho odporneho trpaslika vezmu,jenom zadna krev...
12. 01. 2011 | 18:26

honolulu napsal(a):

Pane Vorosilov,
Vy nemate smysl pro humor. Pepa Repa Vas nicim neurazil. O Vasich literalnich gigantech psal pozitivne. (Dostojevsky atd).
My Vas mame radi, protoze jeste rusky nacionalista s velkou laskou pro Rusko. Vy jste nas spojenec, aniz by jste o tom vedel.
My budeme spolu jednou obsluha stejneho dela, ve stejne uniforme. Ja budu Vasim velitelem, umim lepe strilet.. V pripade, ze nebudete souhlasit, vyzvu Vas na souboj.
Volbu zbrani si muzete vybrat mezi stetkou na uklizeni zachodu a nebo placackou na mouchy. Jina zbran je zakazana, my vas potrebujeme.
Dovolte my Vam zaspivat ukolebaku pro pozvednuti nalady a uklidneni.

"Ej - zelenymi planemi se tahne zeme ma,
Ta zeme mezi zememi, ta zeme sovetska.
A na ni stalinsti sokoli, dnem noci drzi straz,
Neb nas marsal velky je povolan, pravidelne sr.t".
- OH pardon - spat.

Cely jsem popleteny po vcerejsku. Taxi me privezlo domu, nevim kde mam auto, druhy vuz je pod snehem. Eskymaky na vyhrabani neznam... Nemela by se privazet vodka z Ruska, nemela !

Pane Pepo Repo, hlavu vzhuru. Jsme Vasi vojaci. Vase postrehy jsou vyborne. Prevysujete nas inteligenci. Budete nas Prime Minister. Evropu uhajime.

Panove konspiracni theoretikove. Divim se, ze nikde nemohu najit dalsi dve, daleko zavaznejsi theorie. Proto zpet do studoven. Ja Vam je nereknu. Mam tuto zemi rad. Budu ji vzdy verny.
Marsal Vorosilov je muj vzor ve vztahu k domovu.
(Musim ted jit hledat auto, nadavani si prectu az vecer.)
12. 01. 2011 | 18:59

buldatra napsal(a):

Sáfra, už i v Honolulu sněží?
Zrovna když jsem začal věřit na globální oteplení.
12. 01. 2011 | 19:09

voroshilov napsal(a):

buldatra:
Zitra se bude tan... snezit vsude(c)
Honolulu:
Pokud jste nepochopil je to vase vina,sotva jste pochvalil Pepu a ja s vama opatrne souhlasil jak na mne dotycny vylil kybl hoven,tomu my rikame"druha cast parmezonskeho baletu",ja to nemam zapotrebi,nechci uz z nikym z vas mit nic spolecneho,ode dneska pisu jenom na vlastni pest!
12. 01. 2011 | 19:33

Ing. N. napsal(a):

V roce 2009 vyšel odborný článek, který upozorňuje, že se mezinárodnímu týmu devíti vědců z USA, Dánska a Austrálie podařilo ve vzorcích prachu, odebraném po zřícení věží WTC dne 11. září 2001 v New Yorku, prokázat hojné zbytky vyhořelého i nevyhořelého materiálu termitového typu (v podobě nanomateriálu – nejspíše armádního stupně).

Postačí do Googlu zadat "super-termit" a nalézt článek "Historický průlom: výbušnina super-termit nalezena v troskách WTC".
Je tam rovněž na videu rozhovor s dánským vědcem (české titulky).
12. 01. 2011 | 19:56

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu

Zítra už bude
sněžit všude
až naše vítězné
vlajky rudé
na stožáry
světa vyletí.

http://www.youtube.com/watch?v=Xj1-M0o6Cco
12. 01. 2011 | 21:43

Pepa Řepa napsal(a):

V pilné práci naše síla,
v lenošení jenom zmar.
Pětiletka se splnila,
všem soudruhům třikrát: "Zdar!"
12. 01. 2011 | 21:50

voroshilov napsal(a):

Co tak skromne?Pro Pepika,Targuse a Honolulu vzdy najdeme vrela slova na privitani!
VRAHUM ROSENBERGOVYCH

Kdyby Francisko Goja vstal,
kdyby chtel zavrsit svoje Hruzy-
do Pyreneji by vyleptal
tu vasi posledni nocni schuzi...

Ze jste je nesoudili s maskovanou tvari!
Ze jste si neoblekli kukluxklansky sat!
Anebo rovnou kuzi jaguari,
kdyz jste se chteli selmam vyrovnat!

K cemu vam,k cemu jeste socha Svobody,
drazdiva i v tom gestu davno skleslem?
Hodte ji z Manhattanu do vody
a vystridejte elektrickym kreslem!

I bez toho uz cela lidska zem
jak ve stredoveku vlajkam moru
ted vyhybat se bude s odporem
zamrizovanym hvezdam na praporu

az do te chvile,v kterou pevne verim.
Dorostou jednou v muze sirotci.
Bojte se dne,kdy prijdou k vasim dverim
zeptat se po matce a po otci...
Pavel Kohout 1953
12. 01. 2011 | 22:20

Tenco napsal(a):

Jak vidno i zde - v končinách to zhusta mírumilovných, rozhořel se boj. Na jedné straně velmoc zastoupená voroshilovem, na straně druhé druhá velmoc , zastoupená hon...hon..sakra..honolulu. A malá zemička zastoupená zde Pepou Řepou a Targusem přihřívá si svou polívčičku, takto (sic!) zhusta emerikánsky kořeněnou.
No časy se mění, kdysi by tomu bylo možná naopak. :))/nadsázka, nemyslím si to určitě o panu Targusovi, možná i o Řepném muži/
Ale milé mocnosti, nepramení Vaše šarvátky ze zdroje, zvaného frustrace ?
Třebas z toho, že zde není zastoupena i třetí mocnost - zdá se že vítězící, Čína ?
není tam ten pes zakopán ?
Že teda jako něco jako třetí cesta existuje ? Že to není výplod multukulti ?
Apropo - co takhle začít se zabývat Al Sraidou ? Zhusta celkem slušnou měrou zastoupenou jak v Rusku, tak v USA, tak v ČEZku ?
Že pak jako se pes vykope a válečná sekyra zakope ?

Dobrou noc.
12. 01. 2011 | 23:04

voroshilov napsal(a):

Tenco:
Kdepak,koho zajima nejaka Al Srajda kdyz je moznost plivnout na ruske vlastne tataro-mongolske barbary?Pepovi okupanty ukradli zlute auticko a modry balonek,sakalu Tabaki asi nedali dost benzinu kdyz zavodil pres Stredni Asii ve svem ferrari(ozez vychodni ckot) a falesny pritel Honemvlulu mi tady bude vykladat o hruzach stalinizmu stary plantaznik(radeji by vzpomnel co delali jeho predky s otroky pred sto lety),ja valecnou sekeru nevykopal,vcera jsem klidne odesel z diskuse a dneska musim cist takovy sprostarny,stacilo nekterym jedincum se chovat jako cloveky a ne lidoopy a cela ta sarada by vubec nevznikla!
12. 01. 2011 | 23:37

Targus napsal(a):

To Tenco:

Nemám zájem ani chuť s někým bojovat, když tak se chci normálně bavit. Mistr voroša, jak se zdá, nezvládá své emoce a nerozlišuje, kdo nevybíravě a dnes již zcela zbytečně útočí proti jeho hrdinům z dětství, a kdo se v debatě zjeví poněkud čironáhodně. Ale mně to neva. Dobrou.
13. 01. 2011 | 00:15

voroshilov napsal(a):

Targus:
Tak takhle ty predstavujes normalni zabavu?:
12.01.2011/17:02
Spoustu lidi bych zde obcas pourazel rad a s gustem...
13. 01. 2011 | 00:35

Anba napsal(a):

Voroshilove: tak si to tak neberte, pochopte, že velká část české generace, které bylo v roce 68 kolem dvaceti let to Rusům nikdy neodpustí, i když ti vojáci byli taky dvacetiletí, hladoví a žízniví a celý život vychovávaní v bludu bez možnosti jiných informací, které tady u nás byly přece jen k dosažení.Navíc voják poslouchá rozkaz a věřte, že kdyby jim Varšavská smlouva poručila, táhli by taky do boje, protože švejkovat je bezpečnější v míru. Byli jsme však tehdy zasaženi v naší národní hrdosti, což byste jako hrdý národovec vaší vlasti mohl jistě pochopit.
Dnes jsou to staří páprdové, kterým nic moc už nefunguje a tak své mládí ve vzpomínkách prožívají tady každý podle své nátury, někdo klidněji, někdo cynicky někdo rádobyvtipně a Vy jim trochu personifikujete ty "zlé rusáky" z r.1968. Až budete starší, tak to pochopíte.
Ale podívejte se, PŘ se s Vámi snaží mluvit "po vášemu", zná ruskou klasickou literaturu, jaksi se snažil omluvit, no není to trochu pozitivní?
Nakonec, lidi by se vždy spolu měli domluvit, alespoň ti, kteří nejsou fanaticky rozděleni vírou, nacionalismem, stranictvím. Potřebujeme se vzájemně, my vás pro suroviny (když to vezmu čistě pragmaticky), vy nás - no teď tedy nevím proč. K.Vary to asi nebudou.:-)
Já osobně - třeba pro krásnou hudbu, lidovou píseň, literaturu, cirkusové umění, za to že stojí sochy vašich carů, za obrazy Repina,za obrovské utrpení vašich lidí po celé dlouhé roky a hlavně v 2.WW. Potřebovala jsem Vám to říct, protože už dlouho čtu Vaše příspěvky a mám nedobrý pocit, že se k hostu nechováme dobře.
Je to sice mimo téma blogu, dokonce takové "soft power" ale já jsem obecně proti silovému řešení.
Takže k tématu: ano, je hodně pravděpodobné, že se časem můžeme shledat s muslimským násilím v Evropě, protože jsme si na něj zadělali. Když válčíme v jejich zemi, co můžeme čekat?Rusofobové si možná řeknou, že předtím přejdou několikrát Rusko, ale ne, máme je přece blíž, už na Václaváku. Myslíte že ti, kteří sem tahají drogy jsou jen obchodníci? Tak jim zaplatí. Kromě toho v každém lze probudit jiskru fanatismu.
Smutné je, že můžeme jen čekat. Jak se rozhodnou ti hlavní, majitelé atomových klíčů?. Honolulu si asi myslí, že válka to vyřeší a jeho se nedotkne, Evropy se však dotkne a její obnova už nemusí být job, ale našich potomků hrob. To vám nepřeju, ani sobě.
13. 01. 2011 | 01:50

honolulu napsal(a):

Ale pane Vorosilov,
zadnou valecnou sekeru jsem proti Vam nevykopal, vzdyt jsem Vas friend a budouci spolubojovnik. VODKU jsem na Vasi pocest pil vcera v baru, k hanbe jsem prisel, auto jsem ztratil. A ted kdyz mam z hlavy bramboru, tak vy me nadavate za plantaze, ktere jsem nikdy nemel a nechtel.
Marsale, take chlastate nekdy ?
Vy zde v basnich opevujete zradce, kteri prodali atomove tajemstvi z arsenalu demokracie za 30 stribrnych...
Ale i tuto popletenst Vam odpustim. Nemohu Vam vsak odpustit, ze lezete do "vyfuku" opici, ktera predstira, ze je human a kdaka z hromady hnoje destruktivni reci proti civilizaci a chce vam ukradnout Sachalin.

Budete-li dale tak pokracovat, tak budete prerazen z obsluhy dela strilejiciho pod mojim vedenim na Muslimaky. Pujdete kopat polni latriny a bez uzaveru na frnak.
13. 01. 2011 | 02:40

honolulu napsal(a):

Pani Anbo,
moc krasny clanek jste napsala. Akorat jste zapomela napsat, ze Ti nasi "osvoboditele" (1968) nemeli tyden vymenene onuce, byl z nich citit cesnek (komunisticky penicilin) a znazili se rozumet, jak jde zapnout briketu k poslechu protisovetske propagandy, kterou Cesi nosili zabalenou ve staniolu u usi, aby je zlobili..
Jinak, pred bolesti a hruzou, ktery rusky narod prozil ma respect cely svet.
My Amici ty ruske muziky mame radi. Oni nas vsak ne. Je to asi kvuli tem onucim, ktere nechteji menit. Jsou take alergicti na nase mydla (nejlepsi na svete )....
Ale ja se ujmu pana Vorosilova. Udelam z neho carskeho imperaialniho dustojnika. Pane Vorosilove, jste muj popleteny bratr, ale s nami mate budoucnost. Jsme spojenci. V pripade, ze ne, tak pujdete na Muslimackou obrisku.
(Muzete si to dovolit s tou Vasi "okrasou", ktera narostla pod sovetskymi zasobovacimi schopnostmi - potravinami ? Vzdyt by Vam nic nezbylo !)

Pani Anba, dotkne se nas to vsech, (valka) budeme-li delat ustupky. Lide v Cesku mnoha vecem nerozumi. U nas vsak hodne lidi na to mysli, coz je moc fain i pro ty, kteri nam stale nadavaji.
Vas clanek je moc pekny.
13. 01. 2011 | 03:18

hovorka11 napsal(a):

honolulu:
Proto FED tiskne pro USA výrobou nepodložené dolary ? Už jenonom sebestředná ekonomika z USA dělá Evropě problémy. A to skupování dluhu USA číňany ukazuje, že v USA jde o něco zcela jiného, než nám tady nová garda vtlouká do hlavy. Natož vojenská podpora totalitních režimů, tomu nerozumíme ?
Je to jednoduché, až bude Čína více silná, tak se USA oficiálně
stane jeho přítelem z hlediska zájmů propojených finančních magnátů (centrální komunistické plánování zatím vyhrává nad neoliberálními nevýrobními strategiemi tištění nepokrytých peněz).
Souhlasím v tom, že USA nelze dělat ústupky, jinak k nám ten islámský radikalismus skutečně zatáhne. Vojenský návrat z islámských států a uzavření hranic pro přistěhovalectví považuji za jedinou možnost.
Naši vládu by jsme měli tlačit, aby odstoupila od agresivních okupačných záměrů a změnila složení armády na obranné.
13. 01. 2011 | 07:48

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
Anba tomu dala na frak.
Ilja Repin byl můj praprapradědeček z otcovy strany, vlastním jménem Lojza Řepín z Řepína u Mělníka. Ruština nezná Ř, proto Repin.

Vstoupil v Petěrburgu do „Asociace podvyživených umělců“, která se obecně nazývala „Tuláci“ nebo „Kočovníci“. Problém je jiný. Jeho sláva byla založena na jeho kresbě „Burlaci na Volze" a to neměl dělat.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Ilia_Efimovich_Repin_(1844-1930)_-_Volga_Boatmen_(1870-1873).jpg

Nepomohlo mu ani to, že pak maloval Lva Nikolajeviče i Kerenského. Kresba Burlaci na Volze totiž uráží všechny Nové Rusy, neb Rus má být vždy malován jako Ilja Muromec vítězný nebo alespoń jako kalená střela Čurila Plenkovič, což výstižně zachytil český básník František z Čelákovic ve sbírce Rusové na Dunaji r.1829, čímž o sto patnáct let předešel dobu.

Sám praprapradědeček z Řepína upadl v nemilost Vladimíra Ilijiče a dožil ve Finsku.
Někteří kunsthistorici mu dokonce připisují autorství bájného obrazu, na kterém je pouze Naděžda Krupská s Josefem Vissarionovičem v intimní situaci a na otázku, kde je Lenin, autor odpověděl: Ve Finsku.
Obraz někdo později ukradl, takže se nedá dokázat, zda Repin obraz skutečně namaloval.

Nevím proč, ale dílo mého praprapradědečka mně připomíná dílo jiného českého velikána nazvané "Slovanská epopej" na které uměnímilovní pražáci dělají sbírku, aby si veledílo Moravský Krumlov ponechal. Pathosu je tam tolik, že přetéká i z kolosálních pláten.

Takže -sice nerad- ale opět se musím omluvit za svého praprapra dědečka, že namaloval ošklivý obraz "Burlaci na Volze".
Vaši hostitelé-Mr.Honolulu- jsou prozíraví lidé. Pro obraz mají politicky korektní a nekonfliktní název "Volga Boatmen".

Pokud jde o onuce, nezavrhoval bych je. Byly praktické. Pokud byste vyjednal autorská práva,označil je logem "Nike" zadáme výrobu v Číně a jedeme na půl. Jsem ochoten i jít na třetinový podíl, pokud hodláte zainteresovat Vašeho dělostřelce.

Business is business. Mr. Honolulu
13. 01. 2011 | 07:53

Anba napsal(a):

Pepa Řepa: těch prapra tam máte trochu moc,vzhledem k vašemu pravděpodobnému věku. Každopádně si podejte požadavek na restituci díla předka, třeba Vám ho Tretjakovská galerie vydá.Budete mít pak ale problém ho umístit, odhaduji, že je tak 4x5 m, zapomněla jsem ho tenkrát přeměřit.Já bych Muchu taky nechala tam kde je, sentiment a ornament mne nebere, to realismus pradědečka Řepy mi říká, jak žili ti opravdu "staří Rusové" a jak těžké kroky z nevolnictví museli udělat jejich pravnuci. Každopádně je udělali sami a nebyli jen smýkáni dějinami, sousedy a jejich chyby byly opravdu jejich.

Honolulu: je vidět, že jste za vodou už dlouho, čecháček už nejste. Já jsem ty hošíky na tancích taky u nás nenáviděla, k onucím sice nečuchala, ale ty smrdí po týdnu každému.Vaši hoši v Afgu a Iráku asi taky nevoní v tom vedru, prachu, pod báglem toaleťáku nebo co to nosí na zádech. A ti domácí v tom musí žít a žijí, tak je máte nechat jejich přirozenému vývoji a soustředit se na řešení domácích problémů.Vnucená demokracie není demokracie ale karikatura s úplatnými vládci, nenávistnými civilisty, zkorumpovanými úředníky, totální devastace. Sami nemůžete/me zapomenout na okupaci z 68. a to bylo mrtvých minimum, jak asi zapomenou na krevní mstu zvyklí afháni? To snad za trochu nerostů a potrubí s naftou nestojí.
Končím: Řepovi dobrou chuť a Honolulovi - dobrou noc.
13. 01. 2011 | 12:29

Pepa Řepa napsal(a):

To Anba
dovoluji si zastat se onucí a myslím si, že zvláště Vy, coby žena, byste měla ocenit jejich výhody-oproti ponožkám- při praní.
Nemusíte nadávat, že je jedna naruby, druhá nalíc a z dalších jsou neidentifikovatelné koule, které tam to zvíře pohodilo.

Onuce, zvláště značkové Nike, zhotovené jedním výrobcem z jednoho materiálu, nemusíte párovat o odpadnou věčné poznámky o tom, že je partner lichokopytník.
13. 01. 2011 | 13:12

honolulu napsal(a):

Pane Repa,
predne gratuluji, ze mate v rodine velmi slavneho predka. Ja ten obraz znam. Libi se mi velmi...Dovolte mi vsak upozornit na zajimavou psychologii nekterych narodu, podle ktere se pozna jejich kulturni sebevedomi...
Nektere narody, kdyz trpi komplexem menecennosti, tak KRECOVITE prosazuji, aby byli obdivovani - RECOGNATION. Nekdy je to az k smichu.
Zde je priklad : Rhodesie se ted jmenuje Zimbabwe. Nazev je podle vesnice, kde vzniklo navrseni kamenu na ochranu skotu pred dravymi zviraty, nekdy ve 14-stoleti..Nepovazovat to za div sveta, tak jde navstevnikovi o zivot. Ceske deti sice umi stavet lepe, ale to je velmi nekorektni si myslet.
Pritom ta stejna zeme, muze byt opravdu pisna na projekt Wankie,
nebo Karibu na Zambezi. Jenze to staveli belosi, tak se to nepocita do narodni kultury. Ohraniceni na kopec kravencu je vsak ZAZRAK vyspelosti.
Tito zakomplexovani lide jdou tak daleko, ze prohlasuji o civilizaci Egypta, ze byla jejich. (Zde byl kolem toho skandal.)

Tim, ze se Rusove stydi za obraz burlaku na Volze, tak se degraduji ... Kazdy bily narod ma v dejinach burlaky.
Vim, ze onuce jsou prakticke, ale ja rad zlobim marsala Vorosilova. On je tak pysny, ze mu jednou opuchne hlava. On se neumi smat sam sobe. Kdyby to umel, tak bych mu poradil, jak se smat vsem vojakum a treba i elegantni jihoafricke armade, ktera hlidala "orisky"..
Preji Vam, peknou dovolenou na jihu. Doufam, ze nepojedete do severni Afriky. Jsou tam vsude nepokoje. Zajedte si do Orlanda. Je tam hodne inspirace k premysleni - EPCOT.
Pani Anba, Vy musite vice psat. Umite to velmi dobre.
Marsale, kamarade, kam jste se ztratil ?.. Tak budete tim mojim podavacem u toho dela, nebo ne ???
13. 01. 2011 | 15:36

honolulu napsal(a):

Pane Hovorka 11,
My vime, ze je zle. Mam osobne strach z inflace vic, nez ze vseho jineho. Zatim vsak neni vetsi nez 3 %. Lze se nam, ze je 1.5%.
Casto si nad tim lamame hlavy. Nekteri kamosi tvrdi, ze dalsi maler na Wall Str. - NYSE, prijde kolem 17.3.2011. Neverim tomu, ale dela me to nervozni. Uvidime co se stane.
Musim jit z domu. preji prijemny vecer.
13. 01. 2011 | 16:03

stalker napsal(a):

Upřesnění čísel pana Vorošilova a Ladíka
Ztráty sovětů v Afgánistánu od roku 1978(první mrtví vojenští poradci v Kandaháru) až 1989 15051 zabitých,nezvěstných a umřelých na nemoce. Dalších 11000 zemřelo do roka po návratu v Afgánistánu ve vojenských nemocnicích v Sovětském svazu. Krom toho 54000 zraněných a 416000 onemocnělých ze 670000 zúčastněných. Zdroj u.wikipedia.org/wiki/Афганская_война_(1979—1989)#cite_note-36. V tom má pán Vorošilov více méně pravdu. Ale i pán Ládik má pravdu. Lékařská péče a zásobování totiž byla pro elitní vojáky v Afgánistánu aspoň co se týče sovětských možností ta nejlepší. Horší to už bylo u ostatních sovětských posádek od NDR po Sachalin. Takže ostatní úmrtí v sovětské armádě v letech 1980 až 1989 kromě Afganistánu: 62700 umrtí na šikanu,nehody a sebevraždy, 416000 zemřelo na různé nemoce. Odhad je že, každý 15-tý branec, který v té době nastoupil do sovětské armády na dvojroční až čtyřroční vojenskou službu se nevrátil domů. Pán Vorošilov je velký obdivovatel sovětské armády, té doby ovšem sloužit jako obyčejný voják v ní nechtěl. Současná ruská armáda převzala hodně špatného včetně dědovštiny(šikany)stačí se podívat na ruský You Tube ovšem umrtí na šikanu a nemoce je tam méně r.2000 jen 1286,r. 2004 jen 969. Bez čečenské války.
13. 01. 2011 | 16:54

stalker napsal(a):

Omlouvám se panu Vorošilovi opravuji jednu větu. Pán Vorošilov je velký obdivovatel sovětské armády, té doby ovšem sloužit jako obyčejný voják by v ní asi nechtěl.
13. 01. 2011 | 16:57

Ládik!!! napsal(a):

stalker -
dík za podporu. Trochu jsem v prosinci zachlastal s Dmitrijem, který v Afghu střílel (dost bych mu věřil - dnes pracuje v ČR jako vymahač). Jeho historky byly velice zajímavé, proto jsem si o obětech něco našel na netu. Ač mám k Rusům výhrady, s Dmitrijem se dalo bezva pokecat - nebyl to žádný vorošilov.
17. 01. 2011 | 11:57

personal loans napsal(a):

The credit loans suppose to be important for people, which would like to ground their own business. By the way, this is very easy to receive a short term loan.
22. 10. 2011 | 07:44

mortgage loans napsal(a):

It is cool that people can take the personal loans moreover, it opens new opportunities.
22. 10. 2011 | 07:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy