Británie - hřbitov demokracie

09. 03. 2009 | 14:52
Přečteno 7591 krát
„Británie přestala být kolébkou demokracie a stala se jejím hřbitovem,“ komentovala zákaz vstupu holandského poslance Geerta Wilderse do Británie známá sloupkařka Daily Mailu Melanie Philllips, která už několik let zaznamenává postupující islamizaci Británie a popsala ji v dnes už bestellerové knize „Londonistan“. Podobně zákaz Wildersova vstupu komentovala holandská vláda a dokonce i francouzská média, která vždy škodolibě čekají na jakýkoli britský faux pas. Faux pas to byl věru jak se patří a brzký konec britské demokracie a svobody projevu nepochybně věští.

Kdo je Geert Wilders a co na něm britské vládě vadí?

Pětačtyřicetiletý holandský poslanec v parlamentě od roku 1998, dnes předseda vlastní před třemi lety založené Strany svobody (Partij voor de Vrijheid), která má od voleb v roce 2006 v holandském parlamentě devět ze stopadesáti poslanců, ale jejíž popularita se podle nejnovějších průzkumů zvedá až na pětadvacet procent hlasů. V roce 2007 ho hlavní holandská rozhlasová stanice jako brilantního debatéra a řečníka většinou hlasů novinářských i posluchačských jmenovala „politikem roku“. O rok později ho Front Page Magazine jmenoval „Mužem roku“ a v únoru 2009 dostal italskou cenu Oriany Fallaci za obranu svobody. Od roku 2004, kdy byly na něho vydány první vražedné hrozby, je pod stálou policejní ochranou.

Organizační pozoruhodností Wildersovy strany je, že kromě něho nemá žádné členy, jen kandidáty do voleb. K jejímu programu patří omezení státní byrokracie na polovinu, zvýšení počtu policistů a zapojení armády do vnitrostátní bezpečnosti, opozice proti dalšímu rozšiřování EU a evropské ústavě (nyní Lisabonské smlouvě), podpora NATO a větší účasti Holandska na jeho vojenských akcích a boji proti terorismu. Vyzývá k pevné podpoře Izraele jako předmostí Západu, která se musí bránit proti sílícímu džihádu...

„Islám má krvavé hranice“, je Wildersův oblíbený citát ze Samuela Huntingtona. „Krev na nich teče od Indie, Indonézie, Filipín, jižního Thajska, Palestiny, Somálska či Sudánu po rostoucí islámská ghetta evropských měst,“ říká Wilders. Žádá úpravy holandské ústavy a Evropské konvence o lidských právech na ochranu občanů před islámským extrémismem a islamizací Evropy. Wilders a jeho strana navrhují celoevropské zavedení ústavního článku podobného Prvnímu dodatku k americké ústavě. Ten vládě zakazuje vydávat jakékoli zákony narušující svobodu slova a svobodu tisku a znemožňující občanům pokojné shromažďování nebo právo podávat vládě petice za nápravu křivd.

Extrémismem pro Wilderse je nejen aktivní terorismus, nýbrž i ten „umírněný“ islám, který „mírumilovným způsobem“ hlásá nadvládu na ostatními, ovládnutí světa, podporuje zavádění islámských zákonů šarijá, omezuje práva žen, zakazuje odstoupení od islámské víry a kousek po kousku se systematicky prohlodává do evropských institucí, médií, školství, politiky, kultury, práva a bankovnictví. Wilders žádá, aby islámu byla zakázána propagace idejí a příkazů vyzývajících muslimy k vraždění jinověrců, omezování práv žen a homosexuálů a zákazu svobodné debaty.

„Islám není náboženství, nýbrž totalitní ideologie náboženstvím se maskující,“ říká Wilders. „Nemůžeme s muláhy a imámy uzavřít žádnou dohodu. Budoucí generace by nám to neodpustily. Nesmíme promarnit naše svobody, tak jako jsme je nesměli odevzdat nacismu a komunismu. K tomu prostě nemáme právo,“ říká v holandském parlamentě. „Islám je trojský kůň v Evropě. Jestliže islamizaci nezastavíme teď, Eurabia a Netherabia tu budou za chvíli. Před sto lety žilo v Holandsku padesát muslimů. Dnes je jich milion. Ženeme se ke konci evropské a holandské civilizace.“

Wilders podrobně studoval islámskou historii a Korán a navštívil mnohé arabské země. Příčiny islámského extrémismu Wilders vidí ne v nějaké pomýlené dezinterpetaci Koránu, nýbrž naopak v jeho čtení doslovném. Označuje Korán za vražednou knihu ohrožující demokracii a svobodu jako Hitlerův Mein Kampf. Z citátů prokládaných záběry islámského teroru sestavil čtyřhodinový film zvaný „Fitna“, což v arabštině znamená něco jako rozepře. Je to jakási, jak Wilders říká, „procházka Koránem“. Mezi citáty jsou:

„Připravte na ně veškerou armádu a jezdectvo, jaké dokážete sestavit, aby nahnalo hrůzu v srdcích nepřátel Alláha, nepřátel vašich“. Se záběry manhattanských dvojčat zasažených letadly a madridského nádraží.

„I kámen zvolá, Ó muslime, za mnou se skrývá Žid, pojď a usekni mu hlavu. A jménem Alláhovým ji usekneme. Vy židáci! Alláh je veliký. Džihád ve jménu Alláha!“ Citát provázený záběry dnešních imámů vyzývajících k vraždění Židů.

„Chtějí, abyste se zřekli víry a byli jako oni, proto se s nimi nepřátelte, dokud nebudou prchat cestou Alláhovou. Ale stanou-li se renegáty, chytejte je a zabíjejte je, kdekoli je najdete a z jejich řad neberte přátele ani pomocníky.“ Provázené záběry kosovských Albánců ničících srbský kostel a kázání imámů proti křesťanství.

„Bojujte proti nim až do chvíle, kdy nezbude žádný nesouhlas a náboženství je úplně Alláhovo.“ Provázené záběry hrozeb proti Salmanovi Rushdiemu a Ayaan Hirsi Ali. Demonstrace islámských fanatiků v Británii a Dánsku s transparenty „Islám ovládne svět“, „Zabíjej jménem Alláha“ a podobných.

Film končí záběry islamizace Holandska, mešit, ženských obřízek, vraždění žen ze cti, výzev imámů ke kamenování těch, kdo spáchali nevěru, oběšování homosexuálů, poprav žen useknutím hlavy a podobné.

Na film bylo podáno několik žalob, veřejné promítání zakázáno, internetové stránky je většinou musely stáhnout ze strachu z muslimských hrozeb. Pak jej Wilders nabídl k promítání a diskusi na půdách evropských parlamentů pod ochranou parlamentní imunity. Nabídku přijala britská sněmovna lordů a Wilderse do parlamentu pozvala. A teď vypuklo toto drama:

Lord Ahmed sněmovně pohrozil, že dovolí-li promítání, on svolá deset tisíc muslimů na obléhání parlamentu.

Sněmovna odpověděla, že si na to pořídí extra policejní ochranu, ale Wildersovu návštěvu odložila na pozdější datum 12. února.

Vláda Wildersovi zakázala vstup do Británie a Ministerstvo vnitra mu zaslalo prostřednictvím velvyslanectví v Haagu dopis, v němž stálo:

„Ministr vnitra je toho názoru, že Vaše přítomnost v UK by působila opravdové, přítomné a dostatečně vážné ohrožení fundamentálních zájmů společnosti. Ministr vnitra je přesvědčen, že Vaše prohlášení o muslimech a jejich víře, vyjádřené ve Vašem filmu Fitna a jinde by ohrozily komunitní harmonii a tudíž i veřejnou bezpečnost v UK.“

Nikoho nenapadlo žalovat Lorda Ahmeda, že vyhrožuje násilím proti parlamentu, který ze všech institucí nejvíc má právo vyslechnout informace týkající se možného ohrožení demokracie.

Wilders 12. února ráno přiletěl na londýnské letiště Heathrow za doprovodu televizních štábů. Při výstupu z letadla ho zadrželi dva civilní policisté a posadili ho na zpáteční let.

„Tohle by se dalo čekat od Zimbabwe, ale ne od Británie,“ komentoval Wilders.

Kdyby bylo lordům dovoleno Wilderse vyslechnout, slyšeli by mimo jiné toto:

„Evropa je na rychlé cestě stát se Eurábií. Nejdražší z mnoha našich svobod je ohrožena. Musíme ji bránit. Pro generaci mých rodičů byla slova „Volá Lodnýn“ synonymem naděje a svobody. Dnes se Británie stala zemí ovládanou strachem. Bude to za čtyřicet let pořád ´Volá Londýn?´ nebo ´Volá Londonistán´? Bude Británie nabízet poddanství nebo vytrvalost? Svobodu nebo otroctví? Volba je na nás. Svoboda už opět není samozřejmostí. Ale my se nikdy nebudeme omlouvat za to, že jsme svobodní. Nikdy se nepoddáme. Nikdy se nevzdáme. Svoboda musí zvítězit a svoboda zvítězí.“

Vyšlo v týdeníku Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Alena-M napsal(a):

Tyto primitivni kultury ve VB vytvareji klany a nebezpecne pravo si usurpovat zemi a jejich dlouholetou kulturu. To ze z duse
nenavidi jinou rasu jez je odlisna uz se ale civilizovany clovek boji priznat nahlas!
09. 03. 2009 | 15:11

Zeměžluč napsal(a):

Konečně pane autore není Vaším cílem EU, a nebijete na poplach před sdružováním Evropy otřel jste se malinko( a ještě jen ve třetí osobě) o velmi reálné a velmi blízké nebezpečí, které je tady a které jakoby nikdo z politiků neviděl. Ještě by to chtělo také vlastní komentář k podstatě onoho nebezpečí, kterým je islám a islamizace Evropy. Nějaké návrhy na řešení - rád bych sito přečet dřív než se stane členem EU i Turecko a pak už se o islámu bude smět psát jen pozitivně.
09. 03. 2009 | 15:15

Paterik napsal(a):

Na základě velice podobných, ne-li téměř stejných argumentů, budu já požadovat zákaz křesťanství. Konec demokracie představuje spíš on sám.
09. 03. 2009 | 15:23

mirekP napsal(a):

Konečně se na toto téma něco objevilo i zde. Buďme rádi, u nás zatím ještě není pozdě.
Zatím nemusíme stěhovat knihy koránu na vrchní poličky a na plovárnách (nebo fitnes) zřizovat speciální návštěvní hodiny pro ženy islámského vyznání. Ale pozor, pomalu a plíživě se to blíží i tu.
09. 03. 2009 | 15:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text pana Čochtana, který vyzýval k zabití lorda Ahmeda ("i toho, kdo jej lordem udělal").

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal, editor blogů
09. 03. 2009 | 15:35

Čochtan napsal(a):

Stejně jako by lidstvu prospěla včasná likvidace Adolfa Hitlera, stejně positivní význam by měla včasná likvidace Lorda Ahmeda.
09. 03. 2009 | 15:36

Čochtan napsal(a):

Přišel čas vyloučit Britanii jako neevropskou zemi z EU.
09. 03. 2009 | 15:40

Pepa Řepa napsal(a):

Co dodat?
všichni to vědí, jen je jaksi politicky nekorektní o tom mluvit.
Abychom nepopudili.

Už se těším na místní vilíky. Určitě nastoupí celá lavina nicků jako při konfliktu v Gaze (Avram, Abrahám, Tora+ anonymizér).
09. 03. 2009 | 15:43

Charlie napsal(a):

Britová jsou zřejmě rozhodnuti zopakovat si stkání hlavy do písku. Jako tehdy před 70ti léty před Hitlerem.
A nejsou v tom tolerování fašismu/islamofašismu v Evropě zřejmě sami.
Stačí se podívat na z muslimů podělanou Francii, rozpačité Německo, zmatenou Itálii a Španělsko.. atd

Buhužel v Lisabonské smlouvě je mj.také uvedena společná imigrační politika Unie.

Takže nám západní kamarádi mohou nějaký ten kontingent přistěhovalců, většinou muslimů, mohou laskavě přenechat.

P.S. kdyby se muslimové místo brebtání koránu raději soustředili na užitečnou práci nemuseli by se s prázdným žaludkem plavit do Evropy.
Vřele doporučuji shlédnout Fitnu - to je něco!! Krutá pravda.
09. 03. 2009 | 15:43

SansLogique napsal(a):

Souhlasím se smazaným textem pana Čochtana :-) A stejně tak bych se přimlouval za včasnou likvidaci všech multi kulti tentononců.
09. 03. 2009 | 15:44

Čochtan napsal(a):

Charlie, kde se dá v internetu najít ten film ?
09. 03. 2009 | 15:56

SansLogique napsal(a):

spíš co to tam píšou o délce 4 hodiny? Já viděl Fitnu, která měla asi 20 minut...
09. 03. 2009 | 16:01

Čochtan napsal(a):

Tady jsem něco našel. S německými titulky.
http://video.google.de/vide...
09. 03. 2009 | 16:06

Čochtan napsal(a):

Stejskale, jste také členem "páte kolony" našich budoucích vrahů ?
Že tak pilně mažete pravdivá slova !
09. 03. 2009 | 16:09

buldatra napsal(a):

Kdysi byli velcí, byli mocní, významní. Měli kolonie.
Kdekdo se jich obával. Jejich slovo znamenalo mnoho.
Časem tak nějak splaskli.
Dnes jsou krotcí a hodní a žijí si na ostrově. Jejich význam kamsi vyšuměl.
Už ne imperium, jen ostrovní multikulturní království.

Ze světového významu zbyla jen multikultura. A o tu se s námi rádi podělí.
Long live the Queen
09. 03. 2009 | 16:26

iAlena-M napsal(a):

Konkretne bych jiz zminenou imigracni politiku upravila velmi rychle driv nez bude pozde!
Preji si vice radikalnich politiku v politice EU.
v EU to potrebuji jako sul!-zkusenosti uz vypovidaji....
09. 03. 2009 | 16:31

Charlie napsal(a):

Čochty

to už je jen klip - otesaný, film už bohužel asi opravdu stáhli.
Já tehdy dostal tip www od známých ale nenapadlo mě, že to dojde tak daleko, že podělají a stáhnou to z netu.

zdravím
09. 03. 2009 | 16:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
09. 03. 2009 | 17:11

ateista napsal(a):

Mimo Vánoc,Velikonoc a Dušiček by směla zakázat veškerá náboženská propaganda a činnost.
09. 03. 2009 | 17:14

Apeoffice napsal(a):

Omlouvám se pane Stejskale, pokud můj text byl natolik urážlivý, chtěl jsem jen vyjádřit pohoršení nad tím, že češi přecházejí k islámu, že to považuji za kolaborantství.

Chtěl jsem vyjádřit své pohoršení nad tím, že zatím co z úst imámů a ajatoláhů a dalších představitelů muslimského světa zaznívají výzvy k likvidaci odpadlíků, že z tohoto tábora se neozývá až na výjimky nic než sametové mlčení a strach.

Chtěl jsem vyjádřit, že by z tábora západu měla zaznít jasná hrozba, že pokud do nás budou kopat, dostanou nakopáno. Nikoli že jim uhneme a omluvíme se.

Jelikož jste můj příspěvek smazal jako urážlivý, omlouvám se za formu kterou jsem jej napsal, nicméně sám jsem jej přečetl několikrát a krom niterného rozhořčení, jsem jej závadným neshledal. Plně však respektuji Vaše právo moderovat tuto diskuzi.

Propříště se budu snažit své rozhořčení vyjádřit jinými možnými způsoby.
09. 03. 2009 | 17:27

Apeoffice napsal(a):

Upřesnění : k odstavci --Chtěl jsem vyjádřit své pohoršení nad tím, že zatím co z úst imámů a ajatoláhů a dalších představitelů muslimského světa zaznívají výzvy k likvidaci odpadlíků, že z tohoto tábora se neozývá až na výjimky nic než sametové mlčení a strach ( rozumějme tohoto jako našeho Evropského , západního)
09. 03. 2009 | 17:29

Jedla napsal(a):

Zeměžluč žádá o návrhy na řešení. Předpokládám, že řešením nerozumí obehnat Evropu zdí, zavřít se tu do pevnosti a bát se vystrčit z ní čumáky.
Vyrazit na křižácké výpravy ven, to už tu také bylo. Moc to nepomohlo, že?
Tak jaká je představa spravedlivě rozhořčených?
Že "rozčilení není program" pravil moudrý státník, mějme ta slova na paměti.
09. 03. 2009 | 17:51

Antropolog napsal(a):

Film FITNA se s českými titulky dá shlédnout zde:

http://eurabia.cz/Articles/...

Je poměrně humorné jak je veřejnosti podsouvána tolerantní reakce muslimů vůči kritice, zatímco jeden server za druhým tuto krátkou koláž urychleně stahují.
09. 03. 2009 | 18:14

PŘ napsal(a):

09. 03. 2009 | 18:15

kolťák napsal(a):

No konečně to někdo vypálil natvrdo.Stejně to dopadne podle Sibylly.Dofám že pod plachtou chytnu flek.V opačným případě to asi skončí nevím kolkátou,ale určitě 1.moderní křížovou výpravou.A to ještě v tom lepším případě.V tom horším si Ahmetneřád bouchne jednu atomku u židáků a ti rožnou celý blízký východ.A buď to skončí a bude nám svítit benzin či nafta,a nebo se to začne mydlit a je to na nějakejch pár set tisíc let v háji.A bude další legenda o atlantidě.Prej má bejt průserovej rok 2012.
09. 03. 2009 | 18:19

Víra je holt víra napsal(a):

Kdyby si holandský demagog Wilders stejně dobře prostudoval 5 knih Mojžíšových (Tóru), Kladivo na čarodějnice otců Sprengera a Institorise (neplést s Kaplického románem), Juana Antonia Lorenteho - posledního archiváře španělské Supremy (a jinou judaistickou a křesťanskou teologickou literaturu), nalezl by návody a prototypy genicidy všech druhů včetně fyzické likvidace domácích zvířat vyvražděných, i s obdobnými xenofobními výšplechty a debilizmy (tehdy ovšem vražednými) a svědectví o důsledném a nadšeném provádění těchto principů. Potom by ovšem třeba uvedli tu část verše Sůry, z níž je zřejmé, že Žid, kterého udává muslimovi strom, je z pekelnické eskourty Antikrista v období konce světa a Posledního soudu. Antikrista pak z boží vůle osobně zabije Ježíš Kristus, jeho spřežence pak pobijí v sebeobraně věřící. Obdobně "kvalitních myšlenek" by judaismus i křesťanství poskytlo kamion. Takže nic nejezme tak horké, jak je nám to servírováno. Ženská obřízka, postavení žen v Africe a pod. bylo v různých místech tradiční dávno před příchodem Islámu a ten s tím, vzhledem ke své toleranci, nic nenadělal. Inkvizitoři a fundamentalisté všech vyznání byli, jsou a budou špatnými věřícími (stojí jeden za 18, druhý za 20-2) a ve všech 3 monoteistických vyznáních Bůh slíbil Peklu, že je v den Posledního soudu NAPLNÍ. Kým asi, prý je velkokapacitní?! Kdyby ten pán přečetl Korán alespoň dvakrát a k tomu třeba některou sbírku výroků Prorokových - v češtině vyšla loni sbírka Imáma Jahjá Mawawího Zahrady spravedlivých, nemohl by dělat tak primitivní závěry podobné bolševické protikatolické propagandě z první polovivy padesátých let 20, stol. Kdyby křesťané v rámci kolonialismu nelezli s lodními náklady korálků a misionářů prodávaných za zlato, drahokamy a koření do kolonií, nelezli by teď bývalí spoluobčané z kolonií do Evropy. Kdyby ale nadále prodávali ropu, zemní plyn, koření apod. za korálky, misionáře, či např. barvotisky a jiný póvl, bylo by i Nizozemsko bohatší. Primitinní nenávist nic nevyřeší a mimochodem: Arabové jsou SEMITÉ a Islám je tedy Semitské náboženství!
09. 03. 2009 | 18:25

Morová rána napsal(a):

Přátelé!

Vy jaksi stále vycházíte z mylného předpokladu, že patříte k té civilizovanější části světa, ať už to znamená cokoliv.

Ovšem, a mně můžete věřit, pánové jako Geert Wilders příliš nerozlišují mezi arabskou lůzou a lůzou s postkomunistické východní Evropy.

To já jen tak, abychom si ujasnili, kam jakože patříme.
09. 03. 2009 | 18:32

Antropolog napsal(a):

ad JEDLA:
Tak já Vám povím program (pro Evropu).

1. Svoboda slova zakotvená v ústavě. Omezená jen v případě státního tajemství anebo podněcování k trestnému činu.

2. Volný pohyb osob v rámci EU (na ministra vnitra UK musí být Himmler hrdý).

3. Trestní postižitelnost diskriminace na základě rasy, přesvědčení anebo původu. Na základě dvoustraných dohod. Je-li trestné k Saudům přivést bibli, pak bude trestné do EU od Saudů přivést Korán.

4. Hmotná a trestní odpovědnost pracovníků personálních agentur a podnikatelů za činy cizinců na území EU. Jak je možné, že Němci mají nezaměstnanost přes deset procent a stále tam proudí další a další přistěhovalci za prací? Kdo za ně nese odpovědnost?

Líbí?
09. 03. 2009 | 18:33

Tupelo napsal(a):

Pane Kuras, slysel jsem ze Britanii hrozi konec demokracie, akorat ze v uplne jine souvislosti - bezpecnosti kamery na kazdem rohu, databaze odposlechu, atp... Holandsky politik Wilders, tento 'muz roku' podle Frontpage Magazine (konzervativni magazin podporujici americke konzervy, valku proti Iraku,... :)), ktery sice odmita dalsi evropskou integraci, ale nevaha vyzyvat k celoevropskemu(!) zavedeni ustavniho(!) clanku ala prvni dodatek US ustavy :)) mel byt, dle meho soudu, do VB vpusten, byla to chyba. Mozna by byly demonstrace, ale to k demokracii patri. Film Fitna jsem jednou videl, sugestivni klipovity film (reklamniho typu, za co nejkratsi reklamni cas prodat z vyrobku co mozna nejvic). Tusim ze muslimove v Brne delali verejnou produkci. vytrhavanim z konceptu se i z Bible stane smrtici kniha. Presne to Walders s koranem dela, bud vytrhava z kontextu nebo se ridi doslovnym prepisem - a je pomerne humorne, ze prave to jej spojuje s jeho uhlavnim nepritelem - AlKajdou (ta na zblbnuti svych nasledovniku pouziva stejne metody), ke ktere ma tim padem zrejme bliz nez lecjaky muslim :)))

Pokud nechceme vsechny muslimy vyhladit v nejake svate valce proti vsem muslimum (viz Wildersova averze vuci vsem, i umirnenym formam islamu - zde ovsem nevim jestli, tuto averzi chce uplatnovat celosvetove nebo jen v ramci Evropy), zapadni demokracie by, podle me, mely podporovat umirnene islamske rezimy (jako priklad, tusim ze nejlidnatejsi islamsky stat, Indonesie si nejake demokraticke prvky jiz osvojila) a pomoci jim postavit se proti islamskym extremistum (mozna totez chce udelam Obama v Afganistanu). Pokud zapad nebude rozlisovat, bude stat casem proti obema skupinam. A v ramci Evropy, bezpecnostni slozky by samozrejme mely delat v boji proti extremistum (jakymkoliv, samozrejme i islamskym) maximum. Tim se obloukem dostavam k pocatku meho prispevku, totiz ze tady ma zrejme puvod ono zvysene mnozstvi bezpecnostnich kamer, odposlechy atp...
09. 03. 2009 | 18:36

Morová rána napsal(a):

Jejej! Až jeď jsem si všimla, že pan Kuras je feminista. Proč by se jinak, slovy holandského filmaře, tolik zasazoval za práva muslimských žen...

Ale, pane Kurasi, to je milé!
09. 03. 2009 | 18:36

Antropolog napsal(a):

ad MOROVÁ RÁNA:

Přítelkyně!
"Líbí" se mi Váš "konstruktivní" pohled na výzvy, jež dnes stojí před námi. "Líbí" se mi jak "nestrkáte" hlavu do písku a nabízíte "konkrétní" řešení. Místo toho, aby Jste jako zaseknutá deska obviňovala spoluobčany, jež nezdílí Váš názor z podvratného reakcionářství, tak "hledáte" demokratický koncens. "Obdivuhodné".

Číst Vaše příspěvky je drahá vždy "podnětné". Jen tak dál.
09. 03. 2009 | 18:39

Mastodont napsal(a):

Alespoň jedna potěšující zpráva:
http://www.radionetherlands...
09. 03. 2009 | 18:41

Morová rána napsal(a):

Příteli, Antropologu!

"Mě" "se" "taky" "moc" "líbíte". "Stejně" "jako" "vy" "i" "já" "totiž" "miluji" "úvozovky".
09. 03. 2009 | 18:43

Antropolog napsal(a):

ad VÍRA JE HOLT VÍRA:
Jen technická pane ;-) Všechny Abrahámská náboženství mají semitské kořeny.

Stavět rovnítko mezi náboženství Islám a rasu je ale hloupý omyl. Podobný přístup si sice úspěšně vynutili Židé, ale o muslimech a křesťanech to nic nevypovídá. Nepřesvědčíte mě, že etnický Bosňák, Filipínec a Nigérijec, které spojuje toliko Islám jsou Semité. Absurdní.
09. 03. 2009 | 18:53

Hajný napsal(a):

to Morová rána:
Na to aby se člověk zasazoval za práva muslimských žen nemusí být feminista.
I ten natvrdlý mužský mozek v civilizované zemi pochopil,že i žena je člověk.A že má stejná práva a povinnosti (poviností,spíše zodpovědnosti víc) jako muž.
Že zabití ve smyslu jakési rodinné cti je vražda,o ženské obřízce a praávu šarija nemluvě.
09. 03. 2009 | 19:00

Holubář napsal(a):

Myslím, že Charlie to trefil:
"Společná imigrační politika EU v Lisabonské smlouvě". Když ji schválíme, máme tu muslimskou komunitu cobydup. A budou to "evropští občané" a dost si užijí našich sociálních dávek. Už se těším, kam se hrabe Janov s Chomutovem. Že prý "už máme tu smyčku na krku a nemáme šanci se z ní dostat". Optimista je jen španě informovaný pesimista, u multikulti to platí dvonásob.
09. 03. 2009 | 19:02

Antropolog napsal(a):

ad ATEISTA: Společnost jako celek potřebuje formu organizované víry jako pojidlo. Společné hodnoty.

Pokud budete perzekuovat náboženství... čím je nahradíte, pane?

Bastardem Abráhámského rovnostářství/univerzalizmu a industrializované společnosti je komunizmus. Jiná modla a symboly, podobná rétorika, praktiky a cíle. Děkuji nechci.
09. 03. 2009 | 19:06

Morová rána napsal(a):

No... Pane Hajný, člověk, který se zasazuje za ženská práva je feminista.
Nicméně, já jsem vůči feminismu pana Kurase dost skeptická. Všimla jsem si totiž, že ani čeští muži nejsou ženským právům příliš nakloněni a užívají je toliko jako klacek na Araby.
09. 03. 2009 | 19:36

Hajný napsal(a):

to Morová rána:
Možná,že máme na ženská práva rozdílný pohled.Jenže já sám ani nikdo z mého okolí nepovažuje ženu za nějakého méněcenného člověka,v rodině ji považuje za rovnocenného partnera a tak dále.Je pravda,že neuznáváme militantní feminismus,ale ani naše ženy ne.
Přitom nějací Arabové jsou nám většinou ukradeni.V reálném životě máme jiné starosti.
Za pana Kurase mluvit nebudu,ale nevšiml jsem si že by z tohoto nějak vybočoval.
09. 03. 2009 | 19:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Apeoffice,

naprosto respektuji Váš názor i možnost jej zde vyjádřit. Váš text jsem smazal z jediného důvodu: kvůli opakovanému slovnímu spojení "muslimská svoloč", které považuji za nepřípustně urážlivé vůči všem vyznavačům islámu bez rozdílu. Ve Vaší nové formulaci nevidím jako editor žádný problém a s některými jejími částmi se mohu i osobně ztotožnit.

Libor Stejskal
09. 03. 2009 | 20:15

Jedla napsal(a):

Antropolog: Body 1,2. Ok. Bod 3 je v rozporu s bodem 1. Bod 4 s výhradou: přednost bych dal zodpovědnosti majitelů a top managementu agentur před pouhými zaměstnanci. Odpovědnost za "činy cizinců" právně nemožná, ale odpovědnost za to, že jim agentura buď zajistí práci a ubytování podle civilizované smlouvy, nebo je v rámci svých nákladů (provize mají nemalé) doprovodí domů a nenechají v ilegalitě v EU, to bych bral.
Ale umíte řešit i pozici druhé generace, v EU narozených dětí imigrantů, lidí s platným občanstvím, ale bez občanské loajality, dospívajících lidí, kteří ztratili kořeny, pocit smyslu, perspektivy, naděje? Kteří nesdílí motivaci svých rodičů k migraci, jak už se to tak v generačním protestu stává?
Nobelovku tomu, kdo vyléčí beznaděj, bezperspektivnost, bezcílnost života něčím jiným než sektářstvím.
09. 03. 2009 | 20:19

Gerd napsal(a):

Myslím, že s muslimy můžeme čekat ve většině případů v Evropě jen konfliktní soužití. Cítí se odstrčení, často nemají práci a žijí z přídavků na děti (hlavně ve Francii - nepřipomíná to něco v ČR?) a snadno podléhají vlivu přicestovavších radikálních imánů.
Spíše by tu měl být zákon a možnost takovéto agenty islámu obratem poslat zpět do pouště hlásat víru v Alláha.
Radikálních muslimů je velmi mizivý počet, sotva procento populace, ale bohužel je o nich nejvíce slyšet.
EU čeká recept a la Kosovo, muslimové vyšší natalitou obyvatelstva a přistěhovalectvím přečíslí původní obyvatelstvo. které za nějakých 50 - 100 let buď islamizují nebo vyženou.
09. 03. 2009 | 20:24

Apeoffice napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,
děkuji Vám za upřesnění, kde jsem udělal chybu.
S pozdravem
AP
09. 03. 2009 | 20:26

Jedla napsal(a):

Antropologu, opravuje se: Ve třetím bodě je v rozporu s prvním bodem jen druhá a třetí věta. První věta - postižitelnost diskriminace - je v pořádku. Mě také vadí, že u nás někdo vetoval antidiskriminační zákon. Jsme tuším v EU poslední, kdo antidiskriminační zákon nemá.
Poměr západu k Saudské Arábii je poměrně legrační: Chránili je naši vojáci (Pouštní štít, protichemická jednotka) před sekulárním sousedním státem (strana BAAS je v podstatě republikánská, profilovala se proti monarchii jak v Iráku, tak i v Sýrii), Talibanu vyčítáme to, co je u Saudů zákonem. Bojíme se Peršanů, před nimiž ovšem ve chvíli smrti varoval jeden viselec. Přesto jsme pupek světa, agenti 00X s právem zabíjet.
09. 03. 2009 | 20:47

Morová rána napsal(a):

No, pane Hajný, ono hodně záleží na tom, čemu říkáte militantní feminismus. Ale to sem nepatří.

Ostatní diskutéry bych chtěla upozornit, že brečí sice hezky, ale na špatném hrobě. České republice hrozí spíše vietnamizace, či mongolizace, než arabizace. Ráda bych věděla, jaké katastrofické scénáře by navrhovali pro tuto alternativu.
09. 03. 2009 | 21:01

Antropolog napsal(a):

ad JEDLA: Odpovím Vám podle svého nejlepšího svědomí.

Bod 1: Výborně. Momentálně máme za Spojenými Státy obrovský deficit. Odráží se to i na sociálním smíru.

Bod 3: Věřím, že se mýlíte, pane. Po vypuknutí válečného stavu byli v USA pozavíraní etničtí Japonci do koncetračních táborů. Když Fidel Castro znárodnil americký majetek na Kubě - odměnou se mu stala blokáda.

Bod 3 je pojistka, jež má zabránit porušení "golden rule" a potvrdit legitimitu principu, že Vaše svoboda končí tam, kde začíná má - nezbytná věc, pokud Vám "Jedlo" závisí na mírovém soužití a respektu ostatních.

Bod 4: Souhlas s výhradou.

JEDLA napsal: "Ale umíte řešit i pozici druhé generace, v EU narozených dětí imigrantů, lidí s platným občanstvím, ale bez občanské loajality, dospívajících lidí, kteří ztratili kořeny, pocit smyslu, perspektivy, naděje? Kteří nesdílí motivaci svých rodičů k migraci, jak už se to tak v generačním protestu stává?"

Každý člověk má právo EU kdykoliv opustit. To není otázka Nobelovku, ale zdravého rozumu. Pokud mi nějaké místo připadá nesnesitelné, jednoduše ho opustím. Nespokojeným dětem migrantů se to sluší připomenout.

Tak to bychom měli... teď ještě vymyslet nějaký dobrý jak by řekl pan Kohout "marketingový" název ať se to chytí. Co takhle "ČTYŘI ARTIKULY PRAŽSKÉ část druhá"?
09. 03. 2009 | 21:26

Antropolog napsal(a):

ad JEDLA: "Antidiskriminační" zákon? Pane, vzhledem k faktu, že tento zákon připouští rasizmus naruby (není-li rovnou jeho součástí), vzhledem ke skutečnosti, že v té slavné Evropě jsou vypláceny sociální dávky a granty na základě přesvědčení, rasy a náboženství je tento zákon v současné podobě buď neefektivní nebo přímo v rozporu s listinou základních práv a svobod.
09. 03. 2009 | 21:30

Kanalnik napsal(a):

Jak poznat radikalniho islamistu? Jak ochranit Evropu pred jejich vlivem a infiltraci?

Navrhuji nasledujici reseni:

- pristehovalci musi uvest pri vstupu do zeme (ci do EU), jake nabozenstvi vyznavaji; pokud se bude jednat o islam, nelze samozrejme zjistit, zda se jedna o radikalniho islamistu ci nikoli, nicmene preventivne takovemu cloveku do EU vstup nepovolime

- pro zjednoduseni zavedeme tez preventivni tvrda opatreni vuci oficialne arabskym statum, jejich obcany smerujci do zeme jednoduse pres hranice nepustime a tak nas narod a zapadni civilizaci ochranime, toto se mi jevi jako vhodne a velmi rozumne opatreni

- zavedeme tez tzv. "kontroly vzhledu", tedy vyvstane-li podezreni, ze dotycny ci dotycna je arabskeho puvodu, vstup do zeme jim bude samozrejme odmitnut

- arabske ci islamske staty v tesnem sousedstvi zapadnich civilizovanych a demokratickych zemi preventivne od naseho civilizacniho okruhu oddelime od sebe zdi o vysce 7,34 m a postavime podel nich profesionalni bezpecnostni hlidky, ktere zneskodni kazdeho jedince pri nelegalnim pokusu o vstup do zeme

- zavedeme povinnou Evropskou narodni vyuku na zakladnich skolach, kde polozime zaklady povedomi o Evropske narodni sounalezitosti a hrdosti do budoucich obcanu nasich zemi a prislusnosti k demokratickemu a nejpokrokovejsimu civilizacnimu, tedy zpadanimu okruhu

Vzhuru do boje proti vytrvalemu usili islamskych zaskodniku!!!
09. 03. 2009 | 21:35

Antropolog napsal(a):

STEJSKAL napsal: "kvůli opakovanému slovnímu spojení "muslimská svoloč", které považuji za nepřípustně urážlivé vůči všem vyznavačům islámu bez rozdílu."

Pane Stejskale, mohu se na Vás tedy spolehnout, že pod blogem pana Holomka smažete příspěvek od "Lakatos". Není pro mě přijatelné, aby mou osobu kdosi častoval, cituji: "milí gadžové". Považuji formu i obsah příspěvku za projev rasizmu. Rozumíme si? Předem děkuji.
09. 03. 2009 | 21:39

Antropolog napsal(a):

ad KANALNIK: Dobré, opravdu dobré. Nejste náhodou příbuzný autora Entropy? Ten také tráví čas zásadně produktivní, veřejně prospěšnou čiností.

P.S.: Ta zeď je zbytečně vysoká.
09. 03. 2009 | 21:42

Realista napsal(a):

Já se domnívám, že Británie především zůstala právním státem - někoho, kdo takto v Holandsku veřejně podněcuje nenávist vůči skupině obyvatel, znamenalo nevpustit na její území pozitivní záležitost.
09. 03. 2009 | 21:56

Víra je holt víra napsal(a):

Antropologu, všechna 3 zjevená náboženství byla zjevena původně určitému etniku. Proto je Judaismus psán v hebrejštině, římský katolicismus díky sv. Pavlovi přešel z aramejštiny do latiny, v byzanci do Řečtiny ... Islám byl zjeven v arabském prostředí a originál Koránu je proto arabský. Zatímco Judaismus je privátním náboženstvím Vyvoleného národa, křesťanství z původní podoby ryze židovské sekty (dualistická hereze Judaismu - oddělující tělesné od duchovního, sdružené kolem Ježíšovy rodiny) dospělo podoby univerzalistického náboženství. Islám byl jako univerzalistické náboženství již přímo zjeven. Věřící jsou bratry bez ohledu na etnický či geografický původ, rozhodující je oddání se Alláhovi - jedinému bohu.... Ovšem každé etnikum kombinuje původně jednotné myšlení věřících se svým kulturněhistorickým dědictvím. Navíc obě univerzalistická vyznání se v obraze doby rozdělila ne často odlišné názorové proudy. Muslim z Mekky ("originál") bude kromě toho v mnoha věcech myslet jinak než muslim z Indonézie, a ještě jinak bude myslet Muslim z oblastí pod tlakem, jako jsou např.věčně bitá Palestina, Afghanistán, Pákistán či Indie a ano, nyní také Evropa. Navíc ruku na srdce: kdo byli evropští konkvistádoři, první britští osídlenci v Americe, nebo v Austrálii - lidé jimž mnohdy doma hrozila šibenice. Obdobně je tomu i v naší době - z takových lidí se vesměs rekrutují žoldnéři... a emigranti. Proto podle nich nelze generalizovat, aniž bychom riskovali strašlivé omyly. Podle domonikánských inkvizitorů, kteří vypálili muslimy a Židy ze Španělska (Torquemada, Cisneros atd.) nebo podle pokřtěných lovců lebek či mafiánských vrahů ze Sicilie a z americké Cosa Nostra také žádný rozumný člověk neposuzoval křesťanstvo jako celek.
09. 03. 2009 | 22:07

Morová rána napsal(a):

Antropologu!

Vážně by mě zajímalo... A to vás víc uráží, že vám Lakatoš říká "gádžo", anebo že tvrdí, že jste milý?
09. 03. 2009 | 22:12

Antropolog napsal(a):

ad Realista: To jsou skutečně pouze Vaše domněnky.

V USA je od konce McCarthismu a později takzv. "busingu" nepřípustné, aby o osobní svobodě jednotlivce rozhodoval státní aparát na základě politického přesvědčení. Jedná se o klasický znak totalitní společnosti. Obzvláště nahlíží-li ten stejný aparát na nenávist z druhé strany se shovívavostí.

Trvám na svém. Ministr vnitra Spojeného království je žákem Himmlera.
09. 03. 2009 | 22:21

Jozin napsal(a):

Pane Kurasi, MÁTE PRAVDU .tečka.
09. 03. 2009 | 22:25

Antropolog napsal(a):

ad VÍRA JE HOLT VÍRA: Nejsme v rozporu.

ad MOROVÁ RÁNA: Vrána k vráně sedá.
09. 03. 2009 | 22:26

Kanalnik napsal(a):

No, voni sou ti Islamove dooost divny, mila pani. Tuhle mi povidala sousedka, jak jednoho videla, a prej to nebyl vubec peknej pohled; no jo, to vite, kdyby to nebyla pravda, tak vam to nevykladam, to je jasny, ze jo. Von se prej dival takovym divnym pohledem, a ty jeho voci, kdybyste prej videla ty jeho voci slidivy a nenavistny, jak prej zkoumal kazdyho v okoli, jestli a jak se na nej nekdo diva, no jo. To prej bylo dost zaludny a takovy, takovy temny, no. A ze prej se vsichni sli radej schovat dom, takovej to prej byl hroznej pohled, aby prej jim nic neudelal. No, to vite, dneska musite myslet na vsecko a taky se sama o sebe postarat. Dneska uz se o vas nikdo nepostara, ze jo, no. Policajti, ti uz nas dnes neochranej, no. No, co vam budu povidat, ze jo. Budeme muset, mila pani, s tema Islamakama zatocit sami, vite. Uvidete, ten den prijde. Vsichni ti Islamabadi budou muset odtahnout pryc. My si to tady ubranime sami, at si prijdou, previti! No, ja vas uz nebudu zdrzovat, ale jak vam rikam, davejte si na neho pozor, je to prej urcite terorista!
09. 03. 2009 | 22:30

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Antropologu,

skutečnost, že Vás kdokoliv oslovuje "gadžo" mně nijak urážlivá nepřipadá. Uznávám ale, že je to pocit ryze subjektivní a Vy to takto vidět nemusíte.

Naše subjektivní posouzení těchto dvou výrazů se tedy liší. Pokud Vám zdejší diskusní prostředí nevyhovuje, je mi to upřímně líto. Více pro Vás nemohu udělat.

Přeji zajímavou, věcnu a korektní diskusi.

Libor Stejskal
09. 03. 2009 | 22:43

ALT napsal(a):

pro Víra je holt víra,

:-), :-),
09. 03. 2009 | 22:58

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: To máte pravdu pane Stejskale.
09. 03. 2009 | 23:02

Důchodce68r napsal(a):

Ano pane Kurasi.
Je to tragédie. Nejen pro Británii, postupně pro celou Evropu. Nedovedu si představit, co by ji ještě mohlo odvrátit. A jaké ještě další problémy budou odvracet pozornost.

Pane Kanalniku.
Perfektní návrh. Naprosto souhlasím. V dlouhodobém výhledu (ale kdo dnes ještě vůbec ví, co to je?) to podle mého názoru je nutná podmínka přežití.
Ale nemá, viďte, moc šancí na přijetí! Proto bych navrhoval ještě doplnit tento bod:
-zájemcům s čistým rejstříkem může být povolen pobyt, v omezeném počtu, za stanovených podmínek, pro stanovený účel a na omezenou dobu (turistika, studium, obchod, .....).
Ale ani tak to ještě asi stačit nebude. Můj bože, jak jsme bbbllbí.
Dobrou všem.
10. 03. 2009 | 03:53

Imhotep napsal(a):

Hezoučká debata :)

Škoda, že si nikdo nepoližil otázku: A jak se tu vlastně ti islamisté vzali? Kdopak je sem bral na práci, která Evropanovi nevoněla? Kdopak kolonizoval celý svět a "míchal" s obyvateli?

Teď prostě budeme sklízet následky těchto skutků. Mimochodem i neuvěřitelně arogantního, násilného přístupu ponižování původních obyvatel v asijských zemích ze strany Evropanů.

Vyhlídka z filmu Finta není skutečně lákavá. Nicméně zamyslel se ten páně Kurasem obhajovaný politik na tím, že naprosto stejným způsobem se Evropané chovali v Americe?

Genocida původního obyvatelstva v řádech desítek milionů, násilná asimilace a a zákaz původního náboženství, idiáni dodnes v koncentrácích, pardon - rezervacích ..... proč se tolik bojíme toho, co jsme způsobili jiným.

Bigjirka a Čochtan žádají naprostou asimilaci Romů. Chtějí ale islamisté v podstatě něco jiného? Jenom asimilovaná skupina je jiná.
10. 03. 2009 | 08:43

Vysedlina pathologická napsal(a):

To Morová rána
Mám jen dotaz. Také byste chtěla chodit celá zababulaná
(za babu laná) ? Děkuji.
10. 03. 2009 | 08:50

ALT napsal(a):

pro Imhotep,

:-)
10. 03. 2009 | 09:18

Čochtan napsal(a):

Imhotep:
1. Nikdo muslimy do Evropy na práci netahal, ti do Evropy lezli sami, protože by doma chcípli hlady a u nás bylo pracovních příležitostí dost. My jim DAROVALI příležitost si vydělat, přežít a získat nebývalý životní standart !!!

2. Kolonizace přinesla většině zemí civilizaci. Která africká země je na tom dnes lépe než za koloniálních časů ? Já neznám žádnou ! Jediná mě napadá, ale to není Afrika. Singapur.

3. "Bigjirka a Čochtan žádají naprostou asimilaci Romů."
Ano to tvrdě požadujeme. A právem ! Údobí stěhování národů je už víc než tisíc let pryč a žádný národ, žádné etnikum NEMÁ PRÁVO přitáhnout někam, kde už jeden národ žije. Pokusí-li se o to, je to útok a napadený národ má právo se všemi prostředky bránit. Všemi prostředky !

Imhotepe: nejhnusnější blbci jsou ti, kteří kálí do vlastního hnízda.
10. 03. 2009 | 09:41

jaryn napsal(a):

Kam vede přijímání muslimské imigrace spolu se zvráceným politicky korektním pseudohumanismem můžeme vidět na nápadech některých novodobých "západních" ideologů, zcela vážně uvažujících zrušit Vánoce, abychom naše muslimské přátele neiritovali. U nás doma, v našich podmínkách, v zemích našich dědů a otců!
Kam to pod vedením takovýchto idiotů může dospět dál?
Zkráceně řečeno bychom měli asi odevzdat naše státy pod vládu Alláhovu a pak hezky dobrovolně nastavit krky, aby se naši novodobí páni při podřezávání neřízli do prstu.
To by bylo takové hezké nexenofobní gesto, no ni?
10. 03. 2009 | 10:44

ALT napsal(a):

pro Čochtan,

1)pokud se nepletu tak máte vztah k BRD - opravdu netahal? ani v 60- tých letech?

2)jak by se vám líbilo kdyby vám za barákem přistál kosmický modul ze světaXXXX a návštěvníci začali kolonizovat nás tak trochu v našich vlastních stopách?
10. 03. 2009 | 10:51

MS napsal(a):

Čochtan

bez ohledu na vlastní názor, musím konstatovat, že Evropané muslimy do Evropy tahali a nejen kvůli práci, ale i kvůli zvýšení poronosti a tím obyvatelstva Evropy. Bohužel - nebo Bohu dík? se porodnost přišlých muslimů okamžitě srovnala s porodností původních Evropanů.
10. 03. 2009 | 11:21

Alena-M napsal(a):

cochtane
vyborne jsi to popsal ja potvrzuji svoji zkusenosti me je z toho zle kulturni naraz citim ve VB - hlavni kulturni znaky nekterych pristeh.skupin
lez, nenavist, podvody a
sex.obtezovani, celkove primitivni znaky ziti 10deti na jednu zenu apod....Nektera mista ve VB jsou tak premnozena ze se uz zcela vymykaji polic.kontrole..
10. 03. 2009 | 11:27

Antropolog napsal(a):

IMHOTEP: "Škoda, že si nikdo nepoližil otázku: A jak se tu vlastně ti islamisté vzali? Kdopak je sem bral na práci, která Evropanovi nevoněla? Kdopak kolonizoval celý svět a "míchal" s obyvateli?"

Skutečná záhada, viďte? Lidé jako vy a pan Stejskal. Lidé, jež si vždycky všechno dokáží zdůvodnit, dokud se kutálí penízky. Pan Mihalco nedávno prohlásil, že importovaných otroků potřebuje ČR ještě tak milion. Co s nimi až tady budou, to už nepovažoval za nutné komentovat.

Islám se tlačí do Evropy, Afriky a Asie už přes tisíc let. Kdo kolonizoval svět? Smyjte si ten arogantní úsměv z obličeje. Když řeknete "a", povězte i "b". Kdo ukončil otroctví v Africe (byť v Ugandě a Kongu na to dodnes neslyší)? Kdo přinesl průmyslovou revoluci do celého světa? Kdo budováním infastruktury zajistil, aby se jen populace Afriky zvětšila pětkrát za poslední století? Bičujte si jestli chcete, ale zásadně jen a pouze svou osobu.

IMHOTEP: "Teď prostě budeme sklízet následky těchto skutků."

Alespoň si vaše osoba odpustila lži o "kulturním obohacení" a mírovém soužití. Ti zlí genocidní Češi si zaslouží také zbít do kuličky, viďte?

IMHOTEP: "Genocida původního obyvatelstva v řádech desítek milionů."

Nedovzdělanost. To si pletete s jednáním asijských Mongolů v EuroAsii.

IMHOTEP: "idiáni dodnes v koncentrácích."

Nevaděla vám před chvílí nucena asimilace? Mají právně nedotknutelnou půdu. Konečně. To je více než můžete prohlásit vy o "svém" bytě.

IMHOTEP: "proč se tolik bojíme toho, co jsme způsobili jiným."

Opakuji. Bičujte sebe, nejlépe za skutky za které nesete odpovědnost. Vy jste u imperializmu západoevropanů NEBYL. Četl jste o tom.
10. 03. 2009 | 11:35

Antropolog napsal(a):

ad ALT: Dobře. Udělejme si malé inlektuální cvičení dle vaší logiky.

Můj otec a vás otec spolu závodí na dálnici. Můj otec se, ale nabourá. Bude doživotně invalidní a pro mě je to velká rána. Teď mám tedy právo vzít hever, zaklepat vám na dveře a postarat se v rámci kulturního soužití o to, aby jste už nikdy nemohl chodit.

Váš argument v praxi.
10. 03. 2009 | 11:39

Antropolog napsal(a):

ad ALENA-M: Paní,

60% populace osmimiliónové metropole Londýn jsou zatím Britové (počítám i Iry).

Import z Afriky a Asie přečísluje na školách domorodce už v poměru 3:2 (v centru tvoří bílé děti necelou čtvrtinu osazenstva).

Podívejte se sama Aleno:

http://www.telegraph.co.uk/...
10. 03. 2009 | 11:47

Imhotep napsal(a):

pro antropologa:

1) Velmi se mýlíte. Zastávám názor, že muslimské země patří muslimům a křesťanské křesťanům - a to důsledně. Současnou multikulturalitu považuji za naprostý omyl a zcestnost. Je něco zcela jiného respektovat cizí kulturu a něco jiného roubovat cizí kulturu do jiného prostředí. fanatický křesťan mi vadí stejně jako fanatický muslim.

2) Kdo ukončil otroctví v Africe? Spíše je třeba ptát se: Kdo začal s otroctvím v Africe? Kdo vozil obyvatele proti jejich vůli do Ameriky? Kdo!?

3) Kdo zamořil svými technologiemi a také svým odpadem svět? Ta naše "civilizace" devastuje morálku a životní prostředí po celém světě. Pokud považuje zvýšení populace v Africe za úspěch, tak nezavírejte oči před rozkladem morálky, infekcemi atd. Případ Ladaku jasně dokazuje, že kriminalita a rozklad morálky je nedílnou součástí tzv. západní civilizace.

4) V obou Amerikách bylo povražděno několik desítek milionů původních obyvatel. To si s ničím nepletu. To se akorát nesmí říkat, že evropští kolonisté spáchali genocidu v Americe.

5) Vadí mi nucená asimilace. Jenom nechápu, co proti ní mají Čochtan a Bigjirka, kteří ji tak prosazují.
S tou půdou jste vedle jak ta jedle. Dodnes se o ní vede řada sporů, dodnes Američané násilím půdu berou - zvláště, kde je ropička atd.

6) Nikoho nebičuji. Stojíme před následky vlastních neuvážených činů naší arogantní a rozežrané civilizace. Toť vše.
10. 03. 2009 | 12:29

stejskal napsal(a):

No, abychom to trochu uvedli na pravou míru, pane Antropolugu ;-)

Statistiky jsou různé a mírně se liší, nicméně skutečnost je asi takováto:

Populace Velké Británii je v současné době z 92 procent bílá. Druhou největší skupinou jsou černoši, tvoří dvě procenta. Pak Indové, necelá dvě procenta (mezi těmito skupinami moc muslimů nebude, i když se nějací jistě najdou).

Pak následují Pákistánci něco mezi jedním a dvěma procenty, Bangladéšané (půl procenta) a ostaní Asijci (bez Číňanů) tvoří o něco méně než půl procenta (podobně jako Číňané). Takže žádné globálně britské drama se nekoná, byť mnozí obecně tendují k dramatickému vidění světa.

Nicméně je nezpochybnitelné, že v celé řadě urbanistických center se najdou místa, kde přistěhovalci převažují nad starousedlíky. A že to přináší mnoho velmi vyhrocených problémů.

A aby bylo jasno: myslím, že dosavadní evropská imigrační politka (dá-li se o něčem takovém vůbec mluvit) byla podle mne dost naivní a nepromyšlená. Vůbec nepočítala s tím, že společnost (civilizace) dokáže absorbovat jen určité množství "cizího" elementu, a po překročení jisté hranice roste sociální napětí. Tak to prostě je a nic s tím nenaděláme. Je třeba s tím počítat.

Současný islám resp. jeho interpretace a fixace drtivé většiny muslimů na jeho dogmata je zhruba ve stadiu, v jakém se nacházelo křesťanství konce středověku. Proto dochází ke střetu civilazací (viz Huntington).

Důvody jsou různé, mimojiné ty, které uvedl pan Imhotep. Nemá smysl se kvůli tomu bičovat či si něco vyčítat, cítit se provinile (také jsem nikoho neterorizoval ani nevykořisťoval). Má smysl dělat něco proto, aby se střet ještě více nevyhrocoval a nestrhl celý svět do katastrofy.

A určitě tou cestou není otevřít hranice neregulované emigraci z muslimských zemí, nechat růt muslimská ghetta na okrajích evropských měst či v jejich centrech, tolerovat excesy tradičního muslimského práva šaríja atd.

Nicméně minimálně jedna věc je jistá: důležité je nepropadat hysterii a nevzbuzovat u lidí, kteří se podobnými věcmi nechtějí či nedokáží zabývat, nenávistné nálady vůči jiným skupinám obyvatel.

Libor Stejskal
10. 03. 2009 | 12:31

Alena-M napsal(a):

to Antr.
na to mnozstvi je celkovy objem asiatu a africanu je stale vysoky ve skolkach je vetsinou jedinym prislusnikem white origin rasy pani ucitelka a dale vetsina obeti trestnych cinu at uz vrazd u ktere jsem na vlastni oci videla ci jen znasilneni a okradeni je zde pachane na origin white rase...
Co se tyka benefitu od statu za zplozeni jednoho ditete zde dostavate plnou vysi mes.platu+dalsi stedre benefity z ver.rozpoctu..
Pokud zde neco reknete jste hned rasista, protoze zakony ktere potrebuji maji nastudovane nazpamet a vi presne jak s tim zachazet ke svemu zisku
10. 03. 2009 | 12:41

Imhotep napsal(a):

pro Čochtana:

1) Klasický pohled civilizovaného nadčlověka. Skutečně? A co Německo a Francie, kam byli tito lidé zváni především na méně kvalifikované a podřadné práce? Nic? Obyvatelé Afriky nakonec do té Ameriky také odpluli sami ze své vůle ...

2) Kolonizace přinesla většině zemí "dobro" pouze z Vašeho pohledu. Kolonizovaní to ale brali a berou jinak. Dlouho museli mlčet a držet krok. Evropa je nyní ale poněkud, pan Stejskal promine, degenerovaná civilizací žaludu a žaludku, takže je možnost změnit poměr sil.

3)
Cituji: "Ano to tvrdě požadujeme. A právem ! Údobí stěhování národů je už víc než tisíc let pryč a žádný národ, žádné etnikum NEMÁ PRÁVO přitáhnout někam, kde už jeden národ žije. Pokusí-li se o to, je to útok a napadený národ má právo se všemi prostředky bránit. Všemi prostředky."

Tak to běžte říci Američanům, že buď:

a) dobrovolně se asimilují s původní americkým obyvatelstvem

nebo

b) prostě vypadnou z Ameriky.

Zároveň je upozorněte, že všechno násilí ze strany původních obyvatel Ameriky jsou osprvadedlněny předem jako obrana vlastního území.
Nu a pak zajeďte do Afriky, Austrálie, Asie a tam zvěstujte totéž.

Otázečka: Lze pokálet dávno již pokálené hnízdo?
10. 03. 2009 | 12:43

Čochtan napsal(a):

Můžu mluvit za Německo.
Inženýry a vědce jsme z Turecka "netahali" ze dvou důvodů. Zaprvé jsme měli vlastní a zadruhé, žádní tam nebyli. Turci, kteří k nám přicházeli neuměli ani zacházet s příborem, a nějaké pracovní kvalifikaci ani nemluvě. Takže mohli dělat jen tu nekvalifikovanou práci a i ze tu byli velice vděční. Pořád lepší nekvalifikovaná práce v Německu, než hlad a bída v Anatolii.
10. 03. 2009 | 13:06

Antropolog napsal(a):

ad IMHOTEP:

1) Pak nebudeme ve sporu. Měl Jste ve své reakci na Čochtana použít jiná slova, aby to bylo zřejmé.

2) Otroctví v Africe? Pane Imhotepe otroctví existuje, co člověk objevil výhody dělby práce. Otroctví fungovalo v Africe před námi a funguje tam i dnes. Pokud se křesťanská Evropa něčeho dopustila, je tím hříchem pouze rasové zdůvodnění celé instituce. Opět opakuji, že otroctví jako jev začali potírat na světě jako první Evropané.

3) Ten "odpad" zdvojnásobil jen v Číně věk, kdy jdou lidé k pánu. Do konce kolonializmu se tomu blížili i Afričané. Bez toho "odpadu" by se milióny neBílých nikdy nenarodili. Tím Vaše argumenty nepopírám Imhotepe, ale tato mince má dvě strany. S "White Guilt" na mě nechoďte.

4) Revizionizmus. Pochopte Imhotepe, že pro koloniální ekonomiku je logický NESMYSL cíleně vybíjet pracovní sílu. Proč nebyla tedy vyhlazena Indie? Samozřejmě docházelo k rasově motivovánému násilí. Zejména ze strany domorodců, jež právem považovali nově příchozí za hrozbu. Drtivá většina obětí padla na vrub nemocem a ztrátě životnímu prostoru. Stejně tak, ale MILIÓNY Evropanů zemřeli v letech po prvním kontaktu na pohlavní choroby vůči kterým nám scházela imunita.

Opakuji tedy, řeknete-li "a", dopovězte i "b". Ani z jedné strany se nejednalo o nějaké plánované vyhlazování. Koloniální Evropan nebyl Mongol. 80% Mexičanů jsou míšenci anebo Indiáni. To by mělo snad jako důkaz postačit, ne?

5) O soudních sporech mezi americkými Indiány a federální vládou toho moc nevím, můžete mít pravdu Imhotepe. Bylo mi řečeno, že půdu v rezervacích smí ze zákona vlastnit pouze Indiáni. Že je nedotknutelná.

6) Souhlasím. Proto mi není jasné, proč některé Vaše minulé příspěvky takové jednání hájí. Viz. dovoz novodobých otroků na práci z "ekonomických" důvodů. Cukr na importované, bič na domácí. Cesta do pekel.
10. 03. 2009 | 13:08

vláďa napsal(a):

Zajímalo by mě, co si myslí odpůrci přistěhovalectví vzor Čochtan o bohulibém vlivu přistěhovalých Židů na Palestinu.
Předem děkuji za odpověď.

Vláďa
10. 03. 2009 | 13:09

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL: Rozumná, vážená slova pane Stejskale. Přiznám se, že mi vyrazila dech. Mám pár poznámek.

STEJSKAL napsal: "Takže žádné globálně britské drama se nekoná, byť mnozí obecně tendují k dramatickému vidění světa."

ad STEJSKAL: Ten proces je nevratný. Dobře víte, že nemůžete třetinu metropole v níž žije pětina populace země jednoduše asimilovat nebo odsunout.

V roce 1981 tvořili černí Afričané 6% populace Londýna. Nicméně každý šestý zadržený pachatel byl černý Afričan. Podobné je to s demografií pane Stejskale. Vy mluvíte o 8% nebílých. Dobře. Až dorostou jejich děti nebude to 20%, stále neasimilovaných. Co dál?

STEJSKAL: "Důvody jsou různé, mimojiné ty, které uvedl pan Imhotep. Nemá smysl se kvůli tomu bičovat či si něco vyčítat, cítit se provinile (také jsem nikoho neterorizoval ani nevykořisťoval)."

ad STEJSKAL: Pane, ve chvíli kdy připustíte "affirmative action", ve chvíli, kdy se omlouváte za činy svých předků potomkům cizinců u sebe v obýváku - to je moment, kdy se bičujete. To je to, co dělají dnes Britové. Jen mě těší představa, že tuto kulturní sebevraždu nehájíte.

STEJSKAL: Nicméně minimálně jedna věc je jistá: důležité je nepropadat hysterii a nevzbuzovat u lidí, kteří se podobnými věcmi nechtějí či nedokáží zabývat, nenávistné nálady vůči jiným skupinám obyvatel.

ad STEJSKAL: Souhlasím. A čím déle budou hlavy pomazané strkat do písku, čím déle bude britský státní aparát z domorodců vyrábět politické vězně, tím bude nenávist silnější.

P.S.: Podívejte se prosím. "White flight" v Spojeném království. Domácí prchají a nahrazuje je import. Ne hysterie. Fakta z britských "mainstream" médií:

http://www.youtube.com/watc...

Já cítím další Kosovo. Né multikulturní ráj.
10. 03. 2009 | 13:26

Antropolog napsal(a):

ad ALENA-M: Souhlasím a chce se mi zvracet.

Jak arogantní musí Britové být, aby si mysleli, že arabská Británie zachová jejich kulturu? Nahraďte původní obyvatele a s nimi zmizí i tradice.

Neuvěřitelné. Světová velmoc. Déle než tisíc let neokupovaná invazní armádou. Svébytná civilizace... a Britové odkaz předků, půdu, jež zdědili a měli ji po nich zdědit jejich děti... všechno jen tak hodí ze skály. Jako lumíci.
10. 03. 2009 | 13:32

Imhotep napsal(a):

pro antropologa:

1) :)

2) O existenci otroctví se hodně mluví, ale málo ví. Nakonec i v křesťanských zemích raného novověku jsou doloženi otroci. Vadilo mi spíše vaše vyzdvihování evropského podílu na potírání otroctví. To nebylo nic moc dobrovolného, to byla holá nutnost. Navíc existují národy, které se nikdy s otroctvím nezapletly. Od těch bych takový komentář bral. Ale od bývalých otrokářů ....

3) Nesouhlasím, ale respektuji Váš názor.

4) Kolonisté v Americe chtěli především půdu. Pracovní sílu získali v Africe. Původní obyvatelé odmítli vnucovaný model a tak byli vybíjení a asimilováni, což se děje dodnes.

5) Důsledky funkční propagandy.

6) Asi jde o nedorozumění. Pokud jedu do Turecka, budu respektovat jejich pravidla. Pokud pojedou Turci sem, musí respektovat naše pravidla.
10. 03. 2009 | 13:34

Alena-M napsal(a):

Po navsteve Afriky jsem mela psych.trauma a dostala svuj prvni sok z jine civilizace!- to ze se tam strili po turistech a v civilnim hotelu operuji polovojenske jednotky je bezna vec a oni uz jsou na to zvykly!- obcas je potreba tam rozlisit vzdelanejsi vrstvu od te spodni, ktera dela jen manualni prace a zije v prim. podminkach ty lide vetsinou gestikuluji a komunikuji na urovni doby pred vice nez 150lety...
10. 03. 2009 | 13:35

ALT napsal(a):

pro Antropolog 11.39.36,

pokud je to reakce na můj text pro Čochtan v 10.51.11 bod 2. tak se to vztahovalo výhradně k jeho předchozímu textu bod 2,

pokud i po opětovném přečtení uvedených textů trváte na cvičení z logiky nejsem proti, jen prosím zkuste nejdřív sjednotit parametry příkladu,
(jinak z toho co jste napsal se mi vaše argumentace jeví jako argumentace převlečené morová rány)
pro Čochtan 13.06.31,

díky za odpověď ale pro úplnost -

přeli ilegálně a nezváni, nebo to bylo organizovaně a na pozvání vlády BRD ?

PS těch inženýrů tam asi moc nebylo a dost těch co bylo mělo pravděpodobně na diplomu nejspíš německý slovíčka
10. 03. 2009 | 13:39

Imhotep napsal(a):

pro Alena-M:

Měla jste možnost pozorovat konkrétní výsledky inženýrství lidských osudů pod vedením Evropy.
10. 03. 2009 | 13:41

Antropolog napsal(a):

Totalitní vláda ve Spojeném království. Reportáž CBN:

http://www.youtube.com/watc...
10. 03. 2009 | 13:43

MS napsal(a):

Pane Stejskale,

nepolemizuji o procentech a tím o dramatickém vidění světa - to je na delší debatu, chyby se staly a velké byly, jak je napravit? Spíš neudělat další a zaměřit se, aby nebyly dělané znovu - ty samé i když pod jinou ideovou náplní (a že se páchají a přímo v Evropě a na Evropě :-)).
Ale z Vámi uváděných zemí - je Pakistán - islámský stát, Bangladéš, Egypt - stát se státním nábožemstvím - islámem, ..... Prostě dle mého, ten problém tu je, ale soudit se ho neodvážím - neumím (vlastní omezená zkušenost).
Pokud jsem Vás pochpila špatně - omlouvám se.
10. 03. 2009 | 13:46

Morová rána napsal(a):

Vysedlina Pathologická:

Zababulaná? To slovo neznám! Existuje takové?
10. 03. 2009 | 13:50

stejskal napsal(a):

Pane Antropologu,

snažím se být (kritickým) realistou, ne fanatikem ;-)

Ohledně problémů Londýna a dalších britských metropolí: Souhlas. Stejně tak Paříž, Marseille, Amsterodam, Stockholm a řada dalších měst.

Ten proces je nevratný a vím, že nemůžete třetinu populace jednoduše asimilovat a už vůbec ne odsunout. Co dál? Nevím, kdybych to věděl, požádám Brusel o grant a rozpracuji to ;-)

Nicméně si myslím, že cesta je v tpělivé, dlouhodobé, složité, bolestivé práci (částečná asimilace, ale i respekt k odlišnému, vzdělání atd). Něco na způsob USA zhruba od 50. let. A dokonce vím, že se to ani nemusí povést (silný sociální výbuch může přijít dřívě). Ale jinou cestu nevidím.

Ad Bičování:

Omluvy jsou jen gestem. Mne nic nestoj, pro jiné jsou možná důležité. Když Willy Brandt symbolicky poklekl ve varšavském ghettu, také to bylo jen gesto (on sám přeci žádnému Židovi neublížil). Ale pro nás i pro něj velmi důležité.

Víte, ty "omluvy" se dají chápat různě. Jako bičování, ale též jako distancování se od určitých praktik s ohledem na budoucnost (třeba v našem případě vyrovnání s bolševickou minulostí této země).

Neomlouvám se za jiné, proč bych to dělal? Ale třeba při rozhovorech s vyhnanými sudetskými Němci projevuju lítost nad tím, že se podobné věci v této zemi a ve 20. století děly. Nesouhlasím s etnickými čistkami en bloc (ale to už je hodně od tématu).

Ad affirmative action:

tohle je hodně složité a samozřejmě i citlivé (s ohledem na sociální pnutí a nastavení rovné soutěže za určitých pravidel, možností zneužívání, které se děje). Nicméně nelze nevidět, že v USA právě affirmative action pomohla vzniknout černošské inteligenci a především střední třídě (zdaleka ne ještě tak etablované, jak by bylo žádoucí), a tudíž působila pozitivně. Dnes už je podle mne spíše přežitkem, čímsi, co zbytnělo a namnoze působí kontraproduktivně. Ale zase takový expert na současnou situaci v USA nejsem ;-)

Nicméně se obávám, že se bez ní v nějaké podobě a v souvislosti s ryze tuzemským problémem též neobejdeme. Prostě cesta menšího zla.

Jinak s tím strkáním hlav do písku naprostý souhlas. To je asi největší současný problém. Prostě se toho politici bojí, je to moc složité, nepřináší to bezprostředně politické body (a u nás to platí dvojnásob).

Čím déle se bude řešení odkládat, tím větší problém bude. Také z toho nemám dobrý pocit (zejména proto, že není-li propracovaný, komplexní a promyšlený návrh řešení, přichází různí lidé s jednoduchými a veskrze hloupými).

Libor Stejskal

P.S. Multikulturní ráj nepřijde. Ani žádný jiný :-) Jde je o to, aby nepřišel nějaký obrovský průšvih typu pogromů, velkých válek pouličních gangů, velkých rasových nepokojů či třeba něco horšího.

P.S.S. Díky za zajímavou debatu. Nevím, kdy (zda) se dnes dostanu zase k počítači. Mám odpoledne nějaká jednání a večer rodinný program. Zatím se mějte.
10. 03. 2009 | 13:56

Pepa Řepa napsal(a):

Pane stejskale, budete se možná divit, ale moc se od Vašeho vyjádření neliším.
Rozdíl vidím pouze v závěru.Tam, kde vidíte Vy zbytečnou vlnu histerie já naopak otevírání tohoto tématu vítám.

Myslím, že kdy by se jednalo o tak zanedbatelná procenta a o nepodstatný problém, tak by nikdy nemohlo dojít k tomu, k čemu došlo v případě nejen Wilderse, ale i celá řady dalších. Že totiž v zájmu toho, abychom "nepopudili" odhazujeme základy naší civilizace, ke které demokracie patří.Podřezáváme si větev pod zadkem.

Celá desetiletí, byla evropská společnost masírována tím, že mluvit o nekompatibilnosti způsobů života je jaksi nemravné, že kdo to činí je jaksi neslušným xenofobním člověkem.
Mezitím problémy narostly do té míry, že jsou oblasti na pokraji občanské války. A to nejen v Britanii.

Kdyby se jednalo o tak marginální skupinu, tak nebude arcibiskup z Canterberry připouštět možnost zavedení dvojí jurisdikce v některých oblastech práva.

Řeči o nepatrném zlomku nepřizpůsobivých a neasimilovatelných, kterými nás media i studenti a zastánci různých multi-kulti teorii masírují, nám budou platné jako mrtvému zimník.

Podívejte se jak, vzrůstá počet sympatizantů s Chammasem, jak se vyvíjí situace v Libanonu, Iránu,Pákistánu, Afghánistánu i Africe.
Je hluboce naivní si myslet, že drtivá část evropských muslimů by si nezvolila-v případě možnosti- život podle Muhammada.

Teorie o vině bílého muže jsou pouze rajskou hudbou pro tyto uši, které tiše sympatizovaly se Saddámem, nyní sympatizují s Chammásem a Hizbulláhem a čekají na okamžik, kdy budou moct odvrhnout zkaženou západní civilizaci a žít podle svého.
A jak dlouho lze žít vedle sebe by nás měly poučit statistiky o ubývajících počtech dhimmí v islámských zemích.

O tom to je a je to pořád dokola. Jediný rozdíl je v tom,že si to čím dál ,tím víc lidí-kteří nemají osobní zkušenost- uvědomuje.
Jestli to k něčemu povede nebo jestli sehrajeme úlohu indiána v Americe nevím.

Chápu i Imhotepa. Je škoda každé zaniklé civilizace. Nemám problém, když bude žít Kanak nebo May doma po svém, i když bych mu asi uřezávání hlav nebo vyřezávání srdcí neschválil.
Mám ale obrovský problém s tím, abych mým potomkům připravoval život "podle Kanaka", ve vlastní zemi.

Pokud není ochoten Kanak ctít hodnoty hostitelské země a žít v souladu s nimi,tak je mi líto. Měl by uvažovat o zpáteční jízdence.
10. 03. 2009 | 13:57

stejskal napsal(a):

Souhlas, paní MS,

vidím to stejně. Jen jsem zasazoval určitá čísla do širšího kontextu.

Libor Stejskal
10. 03. 2009 | 13:58

stejskal napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

sice už pospíchám, ale přesto: nemám prakticky žádnou připomínku k Vašemu textu. Nemíním diskutovaný problém marginalizovat, je podle mne velký až až. Jediné, o co jde, je podle mne dokázat věcně a bez předsudků diskutovat a snažit se vymyslet nějaká řešení (jako proces, žádný ideál stejně nepřijde).

Mějte se.

Libor Stejskal
10. 03. 2009 | 14:03

Antropolog napsal(a):

ad IMHOTEP:

2) Pokud s tou Evropou narážíte na Seveřany, tak ti od zmíněného upustili po pokřtění. Katolická víra byla neslučitelná s handlováním lidí (také pojídáním koňského masa a infanticidy). Proto hovořím o rasovém zdůvodnění ve vztahu k Afričanům.

Obchodu s otroky se na evropské půdě nicméně i nadále po stovky let dopouštěli muslimové, jež bráníte.

IMHOTEP napsal: "Vadilo mi spíše vaše vyzdvihování evropského podílu na potírání otroctví. To nebylo nic moc dobrovolného, to byla holá nutnost."

ad IMHOTEP: Nutnost to nebyla. Dobrý ekonom vám poví, že ekonomika založená na otroctví je zpravidla výkonější. Evropané mají v potírání otroctví primát. Na tom předchozí institualizovaný podíl na tomto jevu nic nemění.

3) ;-)

4) S vyjímkou části s půdou se tady asi neshodneme.

5) Nebo jiných zájmu mé osoby ;-)

6) Zřejmě skutečně nedorozumění, pane.

Mě jednoduše šokuje prohlášení, že ta a ta blondýna evropského původu si zasloužila znásilnit černým Afričanem, protože kdysi kdesi jakýsi bílý kolonista znásilnil Indiánku. I takové argumenty zaznívají jako obhajoba multi-kulturalismu.

Mylně jsem se o vás dle některých vašich předchozích reakcí domníval, že patříte do této ligy. A za to se vám omlouvám.
10. 03. 2009 | 14:10

Antropolog napsal(a):

ad STEJSKAL:

Děkuji za Váš čas a přeji příjemný zbytek dne, pane.
10. 03. 2009 | 14:15

Pepa Řepa napsal(a):

To MS
co s tím? Nevím. Ale vím,že LS zakládá povinnost jednotné imigrační i zahraniční politiky.

Tam máte reálnou možnost, rozstrkání nepřizpůsobivých do novách zemí. Společně s dotacemi, půjdou kvóty. Dejte si to dohromady s Romským problémem a odhadujte možný vývoj.Záleží na odporu veřejného mínění v té, které zemi.

Dnes prohlásilo Španělsko, že nikdy neuzná nádor Kosovo. Je mně líto, že se v této otázce zachovala ČR eurohujersky a lokajsky. V Kosovu se situace drammatizuje, už se mluví o dalších oblastech Srbska, vzrůstá vliv wahhábistů.
Po LS nemáte už ani možnost obdobné maligní nádory neuznat.

Myslíte si snad, že mně je Voloďa, Čang nebo Muamar bližší než Francois nebo Willy? Vůbec ne, patří ke stejné civilizaci, vyznávají stejné hodnoty.

Problém je v tom, že uvedené principy jen posílí to, co již probíhá.
Pohřbívání demokracie a podřezávání si větve pod zadkem.
10. 03. 2009 | 14:18

Imhotep napsal(a):

pro Antropologa:

2) No tady jsem spíše myslel na české dějiny. I zde, i po přijetí křtu, byli stále ještě doloženi otroci.
Jenže tady je problém v tom, že být otrokem v 9. stol. bylo něco jiného, než být otrokem ve stol 18. atd. To by vyžadovalo hlubokou debatu.

Další bylo vyjasněno :)
10. 03. 2009 | 14:52

LEVAK napsal(a):

I když,jak jsem tady zjistil při minulých podobných příspěvcích,zřejmě se jedná o ty mladší ročníky,nevi kdo to byl Winston Churchill, tak si znovu dovoluji jej k věci předmětné citovat(citát je doslovný):
Neexistuje na světě mocnější zpátečnická síla.Mohamedánství má k zániku daleko, je to militantní víra, která si získává stále nové stoupence.Na každém kroku získává neohrožené bojovníky a nebýt toho,že křesťanství poskytují ochranu silné paže vědy,civilizace dnešní Evropy by mohla padnout, stejně jako padl starý Řím."
Víte kdo to napsal? Jeden bezvýznamný xenofobní blb.
Víte jak se jmenoval?
Winston Churchill.
/The River War 1899/
10. 03. 2009 | 17:01

dříve ruda napsal(a):

Kdo je lord Ahmed? (Strašný...)
Co veřejné mínění, kdysi tak důležité?
10. 03. 2009 | 19:23

MS napsal(a):

Pepa Řepa

Co dodat?
Mezilidské vztahy jsou alfa omega všeho. Všichni bychom měli mít povinné vzdělání ze sociologie apod. včetně praxe (života) v jiné společenské vrstvě a kultuře, možná pak budeme lépe chápat svět okolo nás a naše činy budou promyšlenější.

Pepo Řepo, udělejte něco se svou stranou, když zvětšíte své šance dostat se do parlamentu, budu volit (pro Vaše názory) Vaši stranu :-)).
10. 03. 2009 | 21:18

im napsal(a):

@dříveruda

Nazir Ahmed, Baron Ahmed, narozen 1958 v Pákistánu, je členem Sněmovny lordů (Horní sněmovny) britského parlamentu. V roce 1998 ve věku pouhých 40 let se stal se jedním z nejmladších pairů (členů sněmovny lordů, angl. Peer) a prvním doživotním muslimským pairem v této instituci jako lord Ahmed z Rotherhamu. V House of Lords zastupuje hrabství Jižní Yorkshire. Přísahu skládal na korán. Absolvoval pouť do Mekky. Nemá rád spisovatele Rushdieho. Je jedním ze zakladatelů World Forum, organizace diskutující o spolupráci muslimů a křesťanů.
http://en.wikipedia.org/wik...
10. 03. 2009 | 22:06

dříve ruda napsal(a):

im:
děkuji a zírám. Něco je fakt špatně.
Tak mi spadla čelist, že mě vůbec nenapadlo si ho vygooglovat...
10. 03. 2009 | 22:10

dříve ruda napsal(a):

A koukám, že dostal za zabití 12 neděl.
Angličani se museli zbláznit.
10. 03. 2009 | 22:14

Čochtan napsal(a):

Já to říkal už na začátku, ale Stejskal to smazal. "Lord" Ahmed by měl být .........
10. 03. 2009 | 22:42

Kanalnik napsal(a):

drive ruda:
Ja jsem take prekvapen panem Ahmedem, respektive jeho roli v britske politice.

Nicmene zkreslujete. Pan Ahmed dostal 12 nedel za nebezpecne rizeni, ne za zabiti. Martyn Bombar, Slovak 28 let, byl ucastnikem nehody na dalnici M1, pricemz jeho auto po teto nehode zustalo na silnici obraceno protismerne (coz neni podstatne). Kdyz se pote Bombar vracel do sveho auta, narazil do nej Jaguar Lorda Ahmeda a Martyn Bombar byl usmrcen.

vice zde:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/...
11. 03. 2009 | 02:12

F. Adamec napsal(a):

Začíná mezinárodní soud s bolsheviky, podvodníky století,
Bernardem Madoffem, Václavem Havlem a Klausem.
11. 03. 2009 | 08:45

dříve ruda napsal(a):

kanalnik:
bleskově jsem jenom prolítnul tu stránku na kterou vedl odkaz od im. A napsal jsem první dojmy. Ano, bylo tam nebezpečné řízení, máte pravdu. Já to neřešil, viděl jsem v tu chvíli jen důsledek -smrt člověka. Bylo to jen vyjádření údivu, ne diskusní příspěvek typu "bylo to tak a tak". Nakonec se mi to z formulace jeví dost zřetelné.-pound
11. 03. 2009 | 08:49

Realista napsal(a):

Pro: Antropolog

Váš argument je mizerný, právě McCarthy a Bush v USA způsobili výrazné omezení osobních svobod ve jménu boje proti něčemu, přečtěte si nějaké dějiny USA, než začnete takto argumentovat - právě oni byli brzdou, která společnost nikam neposunula, pokud nemyslíme zpět.

Pokud budu mít přesvědčení, že se má vyhladit půlka planety a veřejně takové přesvědčení hlásám, tak přece nemůžu argumentovat tím, že mi policie bere mou osobní svobodu, když mě trestně stíhá, a že to je stíhání ZA MůJ NÁZOR.

Zvykněte si prosím už konečně na to, že svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. A to je právě případ onoho rasistického a xenofobního holandského politika.

ad Realista: To jsou skutečně pouze Vaše domněnky.

V USA je od konce McCarthismu a později takzv. "busingu" nepřípustné, aby o osobní svobodě jednotlivce rozhodoval státní aparát na základě politického přesvědčení. Jedná se o klasický znak totalitní společnosti. Obzvláště nahlíží-li ten stejný aparát na nenávist z druhé strany se shovívavostí.

Trvám na svém. Ministr vnitra Spojeného království je žákem Himmlera.
11. 03. 2009 | 11:09

Ládik napsal(a):

Šátek "palestina" je u prodejců ja 150Kč, je po něm docela poptávka...
11. 03. 2009 | 11:13

Antropolog napsal(a):

ad REALISTA: Asi se jedná o nedorozumění. Já McCarthyho uvádím jako "lovce čarodejnic", podobně jako idioty, jež nucenou desegrací ("busing" vyhledejte prosím) později vyvolali rasové bouře. Uvedl jsem je jako odstrašující příklad, nikoliv jako vzor. Měl jsem za to, že je to zřejmé.

"Pokud budu mít přesvědčení, že se má vyhladit půlka planety a veřejně takové přesvědčení hlásám"

ad REALISTA: Kdo to hlásá? Tenhle černý pedagog ze Sev. Karolíny? http://www.youtube.com/watc...

Pokud narážíte na Geerta Wilderse, ten jakokoliv populisticky pouze poukázal na fakt, že některé ideologie nejsou slučitelné s fungující demokratickou společností. To samé vám nejspíše poví v jiné souvislosti i Václav Havel. Uvězněním za podobné "reakcionářství" uděláte z dotyčného politického vězně.

Argument mizerný je. Váš argument.
11. 03. 2009 | 12:45

Zacheus napsal(a):

Pokud jde o stav britské společnosti a demokracie, zaznamenal jsem v tisku i informaci, podle níž že se v britských učebnicích přestávají tisknout pasáže o holocaustu Židů za II. světové války, prý aby se "nedráždili" muslimové. Z těchže důvodů se údajně také vážně uvažuje o zákazu veřejného slavení křesťanských vánoc.

Kdo a jakými cihlami zlata je za takovou politiku zaplacen? Nebo to je jenom zhovadilé chápání politické korektnosti v britské "kolébce demokracie?"

Nedávno se musela obrátit britská křesťanská zdravotní sestra na odbory se žádostí o pomoc, neboť byla vyhozena z nemocnice za to, že se modlila s pacientem...za takový postup by se nemusel stydět ani L. Berija.
11. 03. 2009 | 20:47

Čochtan napsal(a):

Gentlemen,
právě čtu SOS Abendland od Udo Ulfkotte. To by chtělo přeložit do češtiny.
11. 03. 2009 | 21:42

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý večer pane Kuras,
přicházím pozdě a tak už jen dovětek. Jsme tadys Čochtanem a Pepou Řepou zástupci z Řádu pathologické ssedliny.
Měli jsme na toto téma nespočet debat a je unavující to všecho opakovat. Tak jen tolik, že mluvím o imaginární a holé realitě. Imaginární reaitou je nebezpečí od "zlotřilých států", ty státy vědí velmi dobře, že je z nich za půl hodiny poušť, pokud by se něčeho odvážily.
Křivky natality a eroze západu v rámci mlti-kulti aj. je holou realitou. Dával jsem západu 20 let. Že je to špatné jsem věděl, že je to tak špatné jak píšete, jsem opravdu nevěděl.
12. 03. 2009 | 00:05

Pepa Řepa napsal(a):

Poslanci EP ve zprávě (z toho týdne) o budoucnosti společného evropského azylového systému poslance Giusta CATANII (GUE/NGL, IT), poukazují na to, že uplatňování kritérií první země vstupu, která jsou stanovena v dublinském systému, mohou vést k nerovnoměrnému zatížení určitých členských států, zejména těch, které se nacházejí na vnější hranici EU. Podíl státních příslušníků třetích zemí, jimž byl přiznán statut uprchlíka, se přitom v členských státech pohybuje přibližně mezi 0 % a 90 %.

EP se domnívá, že jedním z cílů společného evropského azylového systému musí být zavedení účinných mechanismů solidarity, aby se zlepšila situace zemí, do nichž přijíždí velký počet žadatelů o azyl a které mohou jen obtížně zajistit přiměřené podmínky pro přijímání žadatelů, projednání jejich žádostí ve stanovené lhůtě a řádným způsobem, či pro začlenění žadatelů, kteří získali statut uprchlíka.

Solidarita se však podle EP nemůže omezovat pouze na poskytování finančních prostředků, ale měly by být především účinně prováděny mechanismy dobrovolného ZNOVUOSÍDLENÍ A PŘESÍDLENÍ v rámci EU, které byly stanoveny Evropským paktem o přistěhovalectví a azylu. Tyto mechanismy by umožnily, aby osoby požívající mezinárodní ochrany byly přijaty jiným členským státem, než je stát, který jim tuto ochranu poskytl.
12. 03. 2009 | 09:02

Čochtan napsal(a):

Tisíckrát radši budu muslimem obávaný a nenáviděný rasista a xenofob, než muslimem opovrhovaný a zotročený humanista.
Svoboda muslimů končí tam, kde začíná Evropa.
12. 03. 2009 | 09:17

Čochtan napsal(a):

Představa, že v muslimském světě dřímá jakási "v podstatě slušná" síla, která se jednoho dne zvedne a zatočí se zlotřilými šiřiteli nenávisti a násilí, je mylná. Ano, možná, že většina muslimů v současné době netouží po tom vyhazovat města nevěřících do povětří, ale dokud budou byť jen jedinou milióntinou své mysli věřit tomu, že se tak děje pro slávu islámu a pro posílení vážnosti muslimů (nebo Arabů) ve světě, nic zásadního proti tomu neudělají. A není vyloučeno, že během několika let sebevědomí islámu ještě vzroste, zvlášť pokud se Západ neodhodlá pojmenovat věci pravými jmény a nezačne situaci řešit tak, jak to vážnost situace vyžaduje.

Vážnost situace vyžaduje odstranění islámu z Evropy.
12. 03. 2009 | 10:40

Imhotep napsal(a):

pro Čochtana:

Možná to bude i jinak:

http://www.novinky.cz/ekono...
12. 03. 2009 | 11:39

ateista napsal(a):

zlikvidovat to hned bez humanity je jistota
jistot
12. 03. 2009 | 11:51

Imhotep napsal(a):

pro ateistu:

Nic jiného neříkají ani islámští fantici. Nejste příbuzní?
12. 03. 2009 | 12:04

Čochtan napsal(a):

Imhotepe:
když dva dělají totéž, tak to nemusí být totéž.
Něco jiného je likvidovat nezvané vetřelce, kteří mají v programu (koránu) nás zlikvidovat, a něco jiného je někam se nacpat a zislamizovat celý svět.
12. 03. 2009 | 12:38

GOJIM napsal(a):

PAN KURAS JE ŽID JAKO PRASE A BOJUJE ZA SIONIZMUS VŠEMI SILAMI. SHALOM
12. 03. 2009 | 13:59

Realista napsal(a):

Pro Antropologa:

1. Tak v tom prvním bodě to je skutečně nedorozumění.

2. Jestli považujete za nesnášenlivou ideologii islám, tak si přečtěte něco o jeho historii. V prvních stoletích jeho existence nebylo tolerantnějšího náboženství! Dobytí Lisabonu proběhlo tak, že nebyl vypálen ani jeden dům a zabit ani jeden člověk! Židi a křesťané byli nechání při svém vyznání. V době křižáckých válek dost rarita.
Pak se to samozřejmě změnilo. To ale jak ten či onen vykládá Korán je něco úplně jiného. To se dá vyložit na spousty způsobů, stejně tak jako Bible. Vemte si ji někdy a začtěte se. Uvidíte, jak lehce to je zneužitelné a jak se to také velmi často ve středověku zneužívalo.

3. Neříkám, že by Wilderse měli uvěznit. Ale že ho někam nepustili, nedivím se. Na univerzitní přednášku bych mu prostor také neposkytl.
12. 03. 2009 | 22:37

Pepa Řepa napsal(a):

Realista napsal(a):
V prvních stoletích jeho existence nebylo tolerantnějšího náboženství!
-------------
Myslíte-li období mezi r.633-750, kdy bylo dobyto území od Persie přes Maghreb až po Španělsko, tak se vám povedl mimořádně dobrý vtip. Asi byste si měl nastudovat termíny jako dhimma nebo džizja.
13. 03. 2009 | 07:43

Čochtan napsal(a):

Realisto,
ty hlupáku, to nevíš, že korán se "nevykládá" ? Že korán se bere doslovně, slovo po slovu ?

Wilders má pravdu.
13. 03. 2009 | 07:49

jaryn napsal(a):

Británie je hřbitovem demokracie, ale proč?
Jsou to rozhodnutí tamních chytráků u moci, kteří si pod pláštíkem rádobyušlechtilých multikulturních pohnutek udělali z vlastní země smetiště a z tradiční monarchistické Británie vytvořili paskvil, který přestává být k žití.
Ještě horší je, že v podstatě stejnou cestou vesele kráčí i naše slavná EU, alibisticky se ohánějíc Lisabonským hnusem a jeho plánovaným přidělováním nezvané imigrace do všech států podle bruselských kvót.
Děkuji, nemám zájem, nechci.
Jenže se nikdo neptá.
Nová demokratická totalita.
Chci zpátky starou Evropu, bez mutikulti hnusu a podobných sebevražedných vymyšleností.
Raději do smrti žrát brambory, vepřový a slavit vánoce v rodinném kroužku, než potkávat zakuklence cestou do mešity a poslouchat vřeštění z tlampačů.
Páni politici, Evropa je KŘESŤANSKÁ, ne muslimská ani multikulturní. To nemáte kapku soudnosti, zodpovědnosti a tradiční hrdosti? To pro svoje koryta obětujete naši budoucnost? To jste tak slepí, že nevidíte, kam to všecko vede?
13. 03. 2009 | 10:51

dříve ruda napsal(a):

Neuráží britské muslimy, že nežijí v sultanátu, ale v království? A k tomu dokonce s královnou?
Není to vůči nim neuctivé? Britové by se měli zamyslet, aby jim náhodou muslimové neodešli jinam...
13. 03. 2009 | 17:43

Vladimír napsal(a):

Proč nesmí řádně zvolený poslanec Wilders do Británie? Co tak vážného onen muž provedl, že je mu odpřen vstup do jiné země EU? :-/
Podle britské vlády "ohrožuje fundamentální zájmy země", tj. "veřejnou bezpečnost a komunitní harmonii"...
Pominu nyní co je těmi termíny vlastně míněno a ...
Jak je ale možné uskutečnit tyto "hrozby" nějakým názorem, byť by byl možná poněkud "kontroverzní"? A když, tak konkrétně jakým názorem, kterým konkrétním výrokem či výroky se tak může stát? To už dnešní britská vláda radši "cudně" neříká. Bohužel. Ke škodě nejen své neříká... :-(
No nic, rád bych věřil, že jde jen o přechodný problém "hrstky pamatených" evropských politiků...
Však nevím. Spíše to totiž vypadá na počátek konce generacemi vysněné "svobody", tak jak byla dosud v naší evropské civilizaci, cca od doby velkých osvícenců 18. století, pojímána...
Tož "těšme se" přátelé, na příchod nové "doby temna"...
:-(
13. 03. 2009 | 22:37

jaryn napsal(a):

Vladimíre,

To tak nevypadá, to JE konec svobody.
Stejně tak jako zpočátku vypadá dobře i člověk, v jehož těle se každou sekundou množí smrtící rakovinné buňky.

Nejhorší je, že za budoucí zkázou evropských národů stojí evropští politici.
Pátá kolona, kráčející pod prapory multikulti, politické korektnosti a pseudohumanity.
16. 03. 2009 | 09:16

Kurka napsal(a):

Pan Benjamin Kuras žije léta v Anglii, zná
a ví jací jsou islamisti, ale i přesto pod-
poruje novou proklausovskou partaj, kterou
Klaus velmi podporuje a je jejím isnpiráto- rem!
Václav Klaus je komunistický agent a dá se
říct, že je islamofašista. S úspěchem se dá
pochybovat o jasném rozumu obou, Klause i
Kurase! Klaus i Kuras jsou odpůrci EU, NATO
i Lisabonské smlouvy!
Kuras se stal jedním z těch, kteří stojí
v čele přípravného výboru Strany svobodné-
ho občana, jak se tato klausovská partaj
nazývá!
Nestačili jsme se divit! Pan Kuras je již
tak dementní jako Klaus, když se spojuje
s takovým idiotem!
Klaus si ještě chvilku bude užívat slávy,
ale bude pohnán k odpovědnosti za svoji
zrádcovskou vysloveně prosovětskou činnost!
Klaus vykonává putinovskou rozbíječskou
protievropskou činnost! Je to kolaborant a
islamofašista. Tvrdí, že islám není nebez-
pečím pro Evropu! Vědomě lže! Není Čech,
po otci je původem z Haliče, jeho otec byl
zuřivý komunista, nebyl Čech!
19. 04. 2009 | 02:13

Nachodka napsal(a):

U nás je v plánu "eliminace" islamofašisty
Václava Klause, který provádí čistě proputi-
novskou ruskou politiku! Kdo tvrdí, že Mistr
je nějaký demokrat, má to v hlavě notně
pomotáno! V poslední době se tváří velmi
sebevědomě, ale nešť! Popřejte mu ještě
trochu té slávy. Směřuje rychle k Alzhei-
merům. Už na něho čekají, jinak skončit
nemůže, místo mozku má ztvrdlý gyps!
Však si to zaslouží!
19. 04. 2009 | 02:28

air jordan shoes napsal(a):

To už dnešní britská vláda radši "cudně" neříká. Bohužel. Ke škodě nejen své neříká... :-(
26. 05. 2009 | 07:18

basketball shoes napsal(a):

Vědomě lže! Není Čech,
po otci je původem z Haliče, jeho otec byl
zuřivý komunista, nebyl Čech!
26. 05. 2009 | 07:22

jordan shoes napsal(a):

Nejhorší je, že za budoucí zkázou evropských národů stojí evropští politici.
26. 05. 2009 | 07:23

Bisnis Online napsal(a):

I wonder what he thinks opponents of immigration Čochtan model bohulibém impact on immigrant Jews to Palestine.
11. 06. 2009 | 12:51

NellieStein29 napsal(a):

freelance writer
11. 06. 2011 | 10:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy