Ahmadinedžád Je Žid a Zdráv

07. 10. 2009 | 21:10
Přečteno 9635 krát
Na světě je máloco inroničtějšího, než když antisemita označí antisemitu za Žida. Dokazuje si tím, že největší darebáci jsou přece Židé, hlavně ti zakuklení. Podle této šablony měl mít Hitler židovského dědečka, Eichmann židovskou babičku, Lenin židovského tatínka a zakladatel inkvizice Torquemada byl konvertovaný Žid. Většinou to taky znamená, že antisemita označující druhého antisemitu za Žida ho zatracuje přeměňuje ze spojence na nepřítele. Dělá-li to antisemita, který má určitou moc, proti antisemitovi, který má taky určitou moc, prozrazuje to, že nastal mocenský boj.


Zda Ahmadinežád skutečně židovský původ má či nemá, je méně důležité, než to, že si takové nařčení vůči němu v totalitním Iránu může někdo dovolit. Mahdi Khazali, který v Ahmadinežádovi zakukleného Žida odhalil, je syn významného ajatoláha, z čehož by se dalo usoudit, že Ahmadinežád ztrácí podporu ajatoláhů. Že Ahmadinežád dal Khazaliho zavřít, zdaleka ještě neznamená, že nad ním vítězí. Soudě podle dějinných zápletek a podle toho, že v Iránu se asi nic nesemele proti vůli ajatoláhů, není vůbec vyloučeno, že bývalý primátor Teheránu Khazali bude novým iránským vůdcem a Amadinedžád půjde na politické smetiště. Od označení za Žida v Iránu není daleko k obžalobě ze špionáže pro Izrael. Zda takováto změna bude pro svět zpráva dobrá nebo špatná, můžeme zatím jen hádat.

Pozoruhodné taky je, jak svižně na zprávu Daily Telegraphu o Ahmadinežádově židovském původu odpovídají odborníci označující Khazaliho odhalení za výmysl. Na článek Telegraphu do dvou dní reagoval londýnský Guardian blogem izraelského odborníka na Irán Meira Javedanfara, který se dušuje, že na dřívějším Ahmadinežádově příjmení Saburdžian není nic obzvlášť židovského (jak tvrdil Khazali), že jméno vyjadřuje zaměstnání tkalce koberců, které nikdy nebylo typickým zaměstnáním perských Židů a že Ahmadinežádova rodina naopak byla vždy šíítská. Podpořilo jej i několik dalších izraelských odborníků na Irán. Profesor David Jerušalmi z iránského institutu tel-avivské univerzity potvrdil, že takovéto příjmení mají i iránští muslimové. Totéž vyslovil i šéfredaktor perského vysílání izraelského rozhlasu Menashe Amir, podle něhož navíc neexistuje žádný iránský vládní seznam židovských příjmení, na němž podle Khazaliho mělo Ahmadinežádovo původní příjmení být uvedeno. A že iránští Židé byli vždy komunita městská a nikdy nežili v malých vesnicích, odkud Ahmadinežádova rodina pocházela. Izraelská agentura Israel National News taky ocitovala iránského exilového demokratického aktivistu Amila Imaniho, podle něhož „Ahmadinežád nemá kapku židovské krve v těle, ale zato má krev Iránců na rukách“. A je to prý „další propaganda na oklamání světa“.

V polovici 80. let v Izraeli kolovala zpráva přistěhovalců z Lybie, že Kadáfího matka byla Židovka, kterou jako mladé děvče unesl Kadáfího otec, znásilnil ji a udělal z ní svou třetí či čtvrtou ženu. Izraelci to vesměs pokládali za dobrou komedii, zvlášť když jeden ortodoxní rabín prohlásil „tak tady vidíte, kam vedou smíšená manželství.“ A těšili se, jak jednoho dne, až jeho režim padne, Kadáfí se „vrátí domů“ a stane se uctívaným izraelským občanem.

S Ahmadinežádem, ať už Židem či Nežidem, si ani oni ani svět asi tolik srandy neužijí.

(Vyšlo v MfD)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ms napsal(a):

Pane Kurasi, já mám takový dojem, že aktuální zpráva je mírně neaktuální. To je je prezident Íránu Žid se objevilo jestli se nepletu někdy v zimě, takže rychlá kontrreakce není až tak překvapivá, pravděpodobně se v tom už šťourali dříve.
07. 10. 2009 | 21:32

Al Jouda napsal(a):

Ať už je nebo není Žid, ale má nebezpečné a nepřijatelné názory, a proto by měl být z tak významné státnické funkce odstraněn.
07. 10. 2009 | 21:39

Michal Macek napsal(a):

je zajimave ze kdybychom si vzali nacistickou norimberskou prirucku s pracovnim nazvem "jak poznat zida?" tak ahmadinezad do puntiku splnuje vsechny "fyziognomicke znaky" :))
07. 10. 2009 | 21:46

Tupelo napsal(a):

Pane Kurasi, v souvislosti s tematem jsem kdysi cetl ze je to prave Iran, ve kterem zije nejstarsi (ci nejvetsi) zidovska diaspora v Asii. Tak jsem se chvilku rozhlizel na internetu a nasel nasledujici, podle meho zajimavy, clanek na Wiki: http://en.wikipedia.org/wik... .

Nebudu sem kopirovat cely clanek, ale co me prekvapilo je:

- v Iranu nyni zije 11-40 tisic Zidu (nejcasteji se hovori o 25 tisicich). Je to nejvetsi pocet v islamskych zemich.

- Zide jsou chraneni iranskou konstituci. Zide a muslimove jsou si ze zakona rovni. Islamske soudy akceptuji zidovske obrady (svadby, pohreby).

- Jsou oficialni nabozenskou mensinou a maji vyhrazeno jedno misto v iranskem parlamentu (!). Toto misto je voleno pouze iranskymi zidy.

- v hlavnim meste Iranu je 11 funkcnich synagog s hebrejskymi skolami. Jsou zde dve kosher restaurace, jeden domov duchodcu a jeden zidovsky hrbitov.

- je zde zidovska knihovna a vlastni zidovske noviny

- nejvetsi charita zamerena na minority je zidovska (vetsinu klientu nicmene tvori muslimove). Je sponzorovana iranskymi predstaviteli (vcetne Ahmadinedjada).

Kdyby byla tato fakta pravdiva jen z poloviny, stale me nuti se zamyslet, jak je Iran vykreslovan v zapadnich mediich a proc tomu tak je. Samozrejme existuji zde kontroverzni otazky (sponzorstvi extremnich skupin v Palestine), ale jak se zda, situace je mnohem komplikovanejsi, nez se na jednu stranu muze zdat.
07. 10. 2009 | 21:50

Michal Macek napsal(a):

tupelo:

tak to me ho vyndej....
07. 10. 2009 | 21:53

Lex napsal(a):

Jó, pane Kurasi, Vaše starosti na naše hlavy! Současně si dovolím se zeptat, zda je obvyklé, že autor jeden a týž článek publikuje na různých webech.
Jinak si dovolím (ale Vy to asi víte) odkázat na iDnes.cz, kde jste i Vy publikoval nejdříve, na blog Břetislava Olšera http://olser.blog.idnes.cz/..., který o věci píše velmi zasvěceně, ale především uvádí k Mahdí Chazalímu (u Vás "Khazalí" - chápu, také správně) něco jiného o jeho obvinění, ne, že Ahmadinežád ztrácí podporu ajatolláhů, ale - cituji: "Šiřitelem těchto dezinformací byl Ahmandínežádův úhlavní nepřítel Mahdí Chazalí, kterého poté, co začal tyto lživé výroky šířit, bojkotoval i jeho vlastní otec ajatolláh Abulkasem Chazalí. Ten se nechal slyšet, že se od činů svého syna distancuje."
No, tak nevím.
07. 10. 2009 | 21:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hanlivé komolení jména, neboť toto je v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 10. 2009 | 22:13

vasja napsal(a):

No já nevim. V tomhle bych moc izraelským odborníkům moc nevěřil.
Ani panu Kurasu.
07. 10. 2009 | 22:20

Emissary napsal(a):

Je nebo není?:)

"Je pravděpodobné, že Ahmadínežád je židovského původu, protože příjmení Sabúrdžiján je typické pro íránské Židy."

http://cs.wikipedia.org/wik...
07. 10. 2009 | 22:31

Karel Mueller napsal(a):

Tupelo:

Zdravím Vás :-).

Máte samozřejmě pravdu, proti našim islámským přátelům je Írán výspou demokracie, svobody a tolerance.

Proč je v takové nemilosti? Odpověď je velmi jednoduchá: Většina Iráčanů jsou šííti. Pokud by Irán měl atomku, tak by se stal nenapadnutelný a začal hrát o ovládnutí Iráku. Odtud by byl krok k partii o ovládnutí obchodu s naftou.
07. 10. 2009 | 22:43

Emissary napsal(a):

Pro: Karel Mueller

Dobrý večer.

Ano, on má Tupelo pravdu, ovšem zapomněl dodat kolik Židů za a po Íránské revoluce z Íránu uteklo.
USA – 100.000
Izrael – 75.000
To se pak těch 25.000 Židů v Íránu lehce ovládá a světu je potřeba ukázat přívětivou tvář.
07. 10. 2009 | 23:01

Tupelo napsal(a):

Dobry vecer pane Muellere, na tom urcite neco bude, dnes jsem nekde narazil na zpravu, ze sunnitska Saudska Arabie by souhlasila s preletem izraelskych letadel pres sve uzemi smer Iran; ukazka pragmaticke geopolitologie v praxi (v SA panuje mnohem tvrdsi rezim nez v Iranu, mel by byt tedy ideologicky dale od Izaele nez Iran...nicmene tomu tak neni ;)).

Prvotni popud k napsani predchoziho prispevku bylo to, ze jsem si vzpomel na kdysi ctenou kratkou noticku, ktera se zabyvala zidy v Iranu a autoruv clanek mi ji nyni pripomel, druhotnym duvod byl ten, ze at je to s krvi iranskeho prezidenta jakkoliv, je docela mozne ze mu tam nejaka zidovska koluje - vzhledem k poctu tam zijicich zidu (a hlavne jejich poctu v minulosti, viz. wiki) by to preci nebylo nic tak prekvapiveho.
A pokud jsou cisla, ktere na wiki najdeme, pravdiva, tak s prihlednutimn na irance, kteri tyto cislo nejspis znaji z reality lze predpokladat, ze nalez zidovske slozky v krvi sveho prezidenta by je prekvapilo mozna mene nez nas. :)

Emmisary: dodat jsem to nezapomel, ale neni to podle me relevantni, dulezite je jak to tam vypada nyni. Cisla o emigraci zidu z Iranu jsou snadno dohledatelna na tom linku, ktery jsem psal (krom hromady dalsich dat). Zajimave by mohlo byt, jestli Iran v soucasne dobe zakazuje svym zidum emigrovat (v clanku jsem narazil na drobnost, ktera naznacuje ze tomu tak neni, ale priznam se ze jsem clanek necetl cely)
07. 10. 2009 | 23:08

Ládik napsal(a):

Žid nežid, je to neřád. Mě více zajímají židobolšecivi.
07. 10. 2009 | 23:08

Emissary napsal(a):

Pro: Tupelo

Ty čísla jsou právě z toho odkazu - článku. A také jsem nečetl celý.

http://en.wikipedia.org/wik...
07. 10. 2009 | 23:15

Emissary napsal(a):

Pro: Ládik

Opravdu Ládiku? A tady ten je taky?

http://www.novinky.cz/domac...
07. 10. 2009 | 23:21

Emissary napsal(a):

A tady ten je také zajímavý. Copak ten Obama vyvede.

http://www.novinky.cz/zahra...
07. 10. 2009 | 23:25

ms napsal(a):

Emissary, ten odchod Židů z Íránu začal před revolucí. Pokud si přečtete odkazovaný článek dále, tak v době revoluce jich tam bylo kolem 80 tisíc, dnešní stav se odhaduje mezi 11-40 tisíci. Ono docela dost Íránců (libovolného původu) utíkalo před lidumilnou vládou šáha a do Izraele samozřejmě odcházeli lidé ihned po jeho vzniku.
07. 10. 2009 | 23:25

Stan napsal(a):

Pane Kurasi, ono je pikantní, že celou tu aféru nakonec spustila světová média (ten ajatolláhův syn jim na to jen skočil), a že by to bylo vcelku dobře vysvětlitelné - Ahmadínežád alias Sabúrdžian je určitě self-hatred Jew, kterých jsou ostatně i v samotném Izraeli tisíce. Celý problém je v tom, že sionisté označují každého svého kritika šmahem za antisemitu, a protože Židé kritizující sionismus se jim do toho nehodí, tak vymysleli tuhle kolonku.

Pak ovšem nabízím svou obvyklou paranoidní konspirační teorii, ale s tou si hlavu nelamte - Ahmadínežád je ve skutečnosti agent Mossadu, který má zajistit, že Západ bude mít záminku v rámci "obrany svobody, lidských práv a demokracie" zasáhnout proti vzpurnému teheránskému režimu. Představte si přece tu drzost, oni by snad chtěli přestat prodávat ropu za ty stále více bezcenné zelené papírky, co je kluci z FEDu v posledním desetiletí tisknou jak šílení...

Ale jak Vás znám, určitě přijdete na něco lepšího...

Shalom klukům z Tel Avivu, už se na ně moc těším...
07. 10. 2009 | 23:29

ali napsal(a):

mně je jedno, jestli je Žid či furunkl, bílej, černej, žlutej, hnědej, Indián bo Eskymák...pokud je rasista, fašista, bolševik, talibanec či fanatik jakéhokoliv vyznání je to prostě lump..
07. 10. 2009 | 23:32

Karel Mueller napsal(a):

Emissaery:

Nevím, co je k té emigraci vedlo, jaká je situace tehdy a nyní. Také mi není jasné, co rozumíte pod tím, že je někdo ovládá.

Určitě se v USA nebo Izraeli cítí víc doma než v Íránu. To je snad jasné.

Pokud jde o tu přívětivou tvář ... řekl bych, že naši přátelé se o ni ani nesnaží.

Tupelo:

Jestli Ahmadinejad je či není částečně židovského původu je samozřejmě zcela lhostejné. Podle vzhledu možná je.

Útok na Írán stále asi vázne na souhlasu Číny. Nevím, jestli si USA může dovolit toto Ne nerespektovat. Situace je dost jiná než v dobách "humanitárního bombardování". Ale uvidíme.
07. 10. 2009 | 23:40

Emissary napsal(a):

Pro: ms

Hm, zajímavé, ale číst ještě umím.

http://cs.wikipedia.org/wik...
“Today, the largest groups of Jews who emigrated from Iran in the 20th century are found in Israel and the United States. In 1993, Israel was home to 75,000 Iranian Jews, including second-generation Israelis.”

“The United States is home to approximately 100,000 Iranian Jews, who have settled especially in the Los Angeles area and Great Neck, New York….. The 1979 Iranian Revolution drove most Jews out of Iran, forming one of the wealthiest waves of immigrants to ever come to the United States.”

http://en.wikipedia.org/wik...

Třetí a čtvrtý odstavec shora.
07. 10. 2009 | 23:40

Emissary napsal(a):

No pane Muellere,

Když někdo utíká (imigruje), nejspíš má k tomu vážné důvody.

Dobrou noc.
07. 10. 2009 | 23:46

pumprlidentlich napsal(a):

Co nového přinese kolekce úspěšných. Mueller nasadí hypotézu o vodíkovkách, možná bude příběh o příbuzném, oběti kapitalismu. Dlouho již nebyl příběh o Hitlerovi, Gottwaldovi a dalších, kteří vymítili chudobu. Těžko překonatelné je skromné pochlubení o účasti na stovkách manažerských porad v americké angličtině. Zapařený zadek přihodí něco výhružek. Béda okopíruje blicí listy (vlastní hluboké úvahy). Příčinou je samozřejmě USA, kde je totalita. Irán již dnes dosáhl obrovského pokroku v léčbě homosexuality, judaismu a dalších produktů kapitalismu. O íránské svobodě slova si v USA mohou nechat jenom zdát.
Je pěkné, že ti nejvzdělanější a nejpracovitější mají ve svém hodnotném životě čas, aby své moudra předali ostatním. Pěkné.
07. 10. 2009 | 23:47

ms napsal(a):

Emissary, tak čtěte dál, další odstavce a nebo vám to sem dám rovnou.

At the time of the establishment of the state of Israel in 1948, there were approximately 140,000–150,000 Jews living in Iran, the historical center of Persian Jewry. Over 85% have since migrated to either Israel or the United States. At the time of the 1979 Islamic Revolution, 80,000 still remained in Iran. From then on, Jewish emigration from Iran dramatically increased, as about 20,000 Jews left within several months after the Islamic Revolution.[36] In mid- and late 1980s, the Jewish population of Iran was estimated at 20,000–30,000. The reports put the figure at around 35,000 in mid-1990s[40] and at less than 40,000 today, with around 25,000 residing in Tehran. However, Iran's Jewish community still remains the largest among the Muslim countries.[41]

Další detaily si můžete počíst v informacích o islámské republice. Vy uvádíte kolik lidí z Íránu kde žije, ale to je základní omyl, protože migrace probíhala už dříve.
07. 10. 2009 | 23:47

God napsal(a):

...Bůh určitě konvertoval k Židům...
otázka,jestli k ortodoxním...
08. 10. 2009 | 06:45

rasový badatel napsal(a):

Když Ahmadinnedžád nechce mít židovský původ, tak mu zbývá jen čínský. Jiné původy neexistují.
08. 10. 2009 | 08:07

Jiří napsal(a):

Já byhc taky řekl, že je úplně jedno, jestli je to Žid nebo ne. Ikdyby byl, nechápu, proč se kolem toho dělal takový humbuk. Že je někdo Žid ještě neznamená, že nemůže mít smysl pro spravedlnost a vystupovat proti státu Izrael.
08. 10. 2009 | 08:24

Pípa napsal(a):

Pane Kurasi, mystifikujete, Ahmedinežád nenávidí Sionisty, nikoliv Židy. To je setsakra rozdíl. Tato mystifikace je velmi častá. Pak se nedivte, že dojde na všechny Židy i na ty nevinné.
08. 10. 2009 | 08:36

JPK napsal(a):

Pokud je pan Ahmadinežád Žid, pak je to důkaz, že i Židi mohou být slušní lidé...
08. 10. 2009 | 08:52

jozka napsal(a):

K tomu prvnimu odstavci... Tohle jednani je bezne, tady se to projevuje treba tim, ze nekdo na nejakou myslenku (ktera se mu nelibi, mozkove na ni nestaci) reaguje oznacenim jejiho nositele za komounistu, modraka, cernoprdelnika, islamofasistu etc.

P.S. Nazdar pumrdliku, vem si silnejsi prasky, tyhle uz nevidentne nestihaji.
08. 10. 2009 | 09:07

Al Jouda napsal(a):

F.Adamec na Hrad !
08. 10. 2009 | 09:09

Tupelo napsal(a):

Karel Mueller: muj tip je ze Cina nebude tomuto utoku naklonena, myslim ze se snazi do regionu proniknout bez pouziti sily, prostredku ma na to dost (i kdyz v dolarech ;)) - navic takovy zpusob je efektivnejsi nez zmocneni se ciziho uzemi nasilim. Takova podpora by mohla navic povzbudit cinske islamske provincie.

JPK: Puvod prezidenta Iranu neni vubec zadny dokaz, slusnych i neslusnych Zidu je pomerove zhruba tolik, kolik je slusnych a neslusnych lidi jakekoliv jine narodnosti...
08. 10. 2009 | 09:26

siven napsal(a):

Pane Kurasi,

Váš článek jsem sice raději nečetl, ale pro ten vynikající titulek zvedám všechny palce nahoru : inteligentní satyra slovními hříčkami v názvech článků, glosách či karikaturách; v duchu periodik typu "CANARD ENCHAINÉ" je to, co nám v českých médiích žalostně chybí.
08. 10. 2009 | 09:58

Ládik napsal(a):

Emissary:
ten ne, specializuji se na klerofašistické židobolševiky.
08. 10. 2009 | 09:59

krok napsal(a):

ale pane Kurasi, nemáte to popletené?:-))..pletete si antisemitismus s antisionismem a to je dost podstatný rozdíl:-))..Vy byste snad dokázal i ortodoxního Žida, bojujícího proti sionismu, označit za antisemitu:-))
08. 10. 2009 | 10:08

Emissary napsal(a):

Pro:ms

No, to je od Vás pěkné, pane ms, ale já jsem se zajímal o osud Židů v Íránu po Íránské islámské revoluci. O tom roku 1948 vím a dokonce jsem na jednom blogu dost podrobně psal a odkazoval na zdroj, který to popisuje mnohem přesněji.

Myslím, že to byl tento

http://cs.wikipedia.org/wik...

Takže vám děkuji, ale nevím, co jste tím chtěl říct.
08. 10. 2009 | 12:05

fudoshin napsal(a):

ať je to jak chce, tak i kdyby byli jeho rodiče židé, konvertovali podle informací, když mu byli 4 roky, takže vyrostl, byl vychován zformován a zcela jistě i sám sebe považuje za iránce. ohledně informací od tupelo, tak nejsou tak neznámé a i podle jiných náznaků, to není s demokracií v iránu tak špatné, rozhodně určité země, které rády káží morálku jsou na tom spíše hůře. iránské obyvatelstvo je obecně dosti bouřlivé a nepodajné, islám se neprojevuje jen v údajných teroristických činech, ale dovoluje jim se svobodně vyjadřovat ke všemu, vzhledem k tomu, že nemají tak panickou hrůzu ze smrti a je mnohem těžší si je osedlat.proto většinou ten kdo vládne musí mít a má podporu většiny. to jak ji získává a jakou úlohu v tom hraje klér je vedlejší a otázka jiná. jinak bylo by také potřeba definovat co je to "žid". myslím si, že na tom by se většina lidí neshodla, takže tyto diskuse jsou jalové. žid je v dnešní době jenom slovo, to že se někdo cítí židem, je otázka jeho sebeurčení, které už prakticky nemá etnické základy. pokud se týče semitů a semitských národů obecně, tak právě i irán je je jejich původní domovinou v širším slova smyslu. tzn. že ahmadinežád je s největší pravděpodobností semita. což nás přivádí k tomu, že v uvedené oblasti vlastně mezi sebou válčí soukmenovci.pohledem z jiného úhlu zjistíme, že prostě problémy vyrábí ty stejní lidé na obou stranách, kteří se mezi sebou řežou, což je asi bohužel po historických zkušenostech obecným rysem jejich povahy.a to, že média nasazují ahmadinežádovi a iránu obecně psí hlavu, to už je zase věc jiná a je to nošením dříví do lesa.
08. 10. 2009 | 12:30

Knula Filda Packa Hroch napsal(a):

Takové starosti bych chtěla mít,pane Kuras
08. 10. 2009 | 12:31

RUS napsal(a):

nektera fakta ktera jde jednoduše oveřit pane Kuras.
Ve Francouzské verzi "Les dernier jours des Ro-manofs" (Robert Wilton) se dočteme na str. 136-137, jaké bylo rozdělení moci v nejdůležitějších vládních orgánech v roce 1920:
Ústřední výbor: 62 členů: 5 Rusů, 1 Ukrajinec, 6 Litevců, 2 Němci, 1 Čech, 2 Arméni, 3 Gruzínci, 1 Karafm a 41 Židů. Komise pro Moskvu: 36 členů: 1 Němec, 1 Polák,
I Armén, 2 Rusové, 8 Litevců, 23 Židů.
Rada lidových komisařů: 2 Arméni, 3 Rusové a 17 Židů.
Podle dat ze sovětského tisku: z 556 důležitých funk­cionářů v bolševickém státě (zahrnuje výše uvedené) v roce 1918-1919 bylo: 17 Rusů, 2 Ukrajinci,
11 Arménů, 35 Litevců, 15 Němců, 1 Maďar,
10 Gruzínců, 3 Poláci, 3 Finové, 1 Čech, 1 Karaim, 457 Židů.
08. 10. 2009 | 13:10

Emissary napsal(a):

Tento Váš blog mou osobu neobyčejně pobavil, pane Kurasi,

jen nevím, jak by socialisté reagovali, kdyby v celém křesťanském světě vládli kardinálové, arcibiskupové a biskupové a nade vším by byl papež. V případě Íránu to nevadí a socialista je v obhajobě íránského režimu mimořádně horlivý. Čím to asi je?

Holt, náš socialista je koumák.
08. 10. 2009 | 13:34

Suchec napsal(a):

Emisar:
Lépe býti koumák, než hlupák, jako někdo, že?
08. 10. 2009 | 14:01

Emissary napsal(a):

Nazdar císaři,

nic lepšího nemáš?
08. 10. 2009 | 14:03

ms napsal(a):

Emissary, reagoval jsem na Váš bod 07.10.2009 23:01:02

Upřesnil jsem čísla, neboť tam jste napsal kolik lidí ve které zemi žije a ne kolik jich po islámské revoluci uteklo. Vždyť nejde o hádku jen přesnost v údajích.
08. 10. 2009 | 15:01

Emissary napsal(a):

Tak dobrá, ms.

Ale příště bych se omylům chtěl vyvarovat.
08. 10. 2009 | 15:07

petros napsal(a):

tupelo:
pravdepodobne je pravda vetsina vasich bodu ohledne Zidu v Iranu. Az na jeden. Nejpodstatnejsi. Zide a muslimove si v Iranu nejsou rovni. Iran je islamska republika a nepochybne napr. nemuze byt Zid prezident. Kdyz jsem byl v roce 2001 v Iranu, precetl jsem si ustavu (nasel jsem ji na Tehran Times). To byly veci. Napr. ze revolucni gardy jsou povinny nejen branit vlast, ale i sirit Allahovu vladu do sveta podle koranskych versu xy. Ve vetsine islamskych zemich samozrejme mohou krestane i Zide slavit sve svatky atd (co pisete). To, ze maji Zide jedno misto v parlamentu berete jako plus. Ja ne. Pro me to znamena, ze mohou mit jen jedno. Maji muslimskou diktatorskou nabozenskou vladou jen jedno urcene. Kazdopadne vse plati za jedineho stavu: muslimove vladnou. Vzdy v historii to tak bylo. Pokud muslim vladl, Zid smel mlatit hlavou o zed a davat si maces. Kdyz dal pokoj (jako vetsina Cechu za komousu), mel celkem klid, az na nejake to sledovani. Ale jinak je to klasicka diktatura.
08. 10. 2009 | 15:42

n.o.s napsal(a):

JPK

tak určitě jich je víc např.: Shlomo Sand, mimochodem za pár dní vychází v USA jeho kniha

The Invention of the Jewish People

konečně někdo dostal odvahu napsat pravdu, velmi nepříjemná kniha pro určitý typ lidí, židé to je 2500 let lží
08. 10. 2009 | 15:47

petros napsal(a):

nos:
kniha Sanda jen dokazuje, ze Israelci s mnohem vetsi odvahou a s mnohem vetsim rozsahem nez napr. Cesi (to nemluvim o muslimskem dogmatu) hledaji ve sve historii i soucasnosti. Nic vic. Pouze nekdo z horni dolni v tom muze hledat, ze nejaky statecny zid sepisuje konecne pravdu.
08. 10. 2009 | 16:17

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

To jako Da Vinciho kód?

Knih se všelijakých napsalo, ale která je pravdivá,
08. 10. 2009 | 16:20

Mehr Lebensraum für Israel! napsal(a):

Zajíkající se pejzák pan Kuras má jak vidno úplný orgasmus z něčího odhalení, že jakési jméno možná znamenalo příslušnost nějaké profesi, kterou vykonávali většinou židé - protože to je přesně to málo, co o Ahmadinežádovi zjistili.
Já mu ten orgáč samozřejmě přeji, vždyť si jich po celý rok moc neužije. Nejsou k tomu příležitosti.
Ale co by na stará kolena asi možná spíš neměl, pokud tedy nechce být na veřejnosti úplně za vola, směšövat antisemitismus s antisionismem.
08. 10. 2009 | 16:23

al Acham napsal(a):

Pane Kurasi, dříve jsem Vás četl a konečně jste zase jednou napsal dobré počtení. Díky!
08. 10. 2009 | 16:28

češka napsal(a):

Pane KRausi,
na prípadě pana Ahmadinezáda je vidět, ze vůbec není důlezité, jestli je nebo není někdo Zid.
Podstatná je politika státu Izrael.
Tím se diskuse posouvá na vyšší úroven.
Kritika politiky Izraele vůbec neznamená, ze kritizující nemá rád Zidy.
Stejně jako kritika politiky USA nemá nic společného se vztahem k občanům USA.
08. 10. 2009 | 16:32

n.o.s napsal(a):

petros

židovská historie je lež, nebylo žádné vyhnání Římany jednoduše prostě proto že to bylo logisticky nezvládnutelné do vynálezu železnice vyhnat národ s cca 3 000 000 obyvateli tisíce kilometru za hranici římské říše.

židé jsou převážně konvertité z různých národností kteří nemají žádné semitské kořeny ačkoliv oni se domnívají že konverzí k judaismu se stávají semity

Emissary

nejlepší na co se zmohli je odpověď

My response to Sand's arguments is that no historian of the Jewish national movement has ever really believed that the origins of the Jews are ethnically and biologically "pure."

Although the MYTH of an exile from the Jewish homeland (Palestine) does exist in popular Israeli culture, it is negligible in serious Jewish historical discussions.

Israel Bartal

židovská historie je jednoduše 2500 let lží, pravděpodobně tento národ vytvořili peršané v 5.stol. př.n.l jako čistě politickou konstrukci, celá historie před tímto datem je aetiologický mýtus.

historický stejně jako např. film Gladiator (vylhaný příběh zasazený do občas pravdivého historického rámce)
08. 10. 2009 | 16:37

petros napsal(a):

nos:
Mas ve vsem tak jasno, hned se pozna, ze nejsi Zid.
08. 10. 2009 | 16:43

n.o.s napsal(a):

těch lží je nespočet např.: Západní Zeď v Jeruzalému je zbytek židovského chrámu to je lež, je to zbytek chrámu ale Dia Kapitolského který tam byl vybudován po porážce bar Kokhby a jeho teroristů, v době kdy byl Jeruzalém přejmenován na Aelia Capitolina (dle mého optimální název pro Jeruzalém)

jinak řečeno všechen ten cirkus těch fanatiků u té zdi je trapná komedie
08. 10. 2009 | 16:45

n.o.s napsal(a):

petros

pokud je někdo dogmatik jsou to oni nikoliv já jen oni si založily stát na vylhané historii a hází na každého špínu
08. 10. 2009 | 16:47

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

Pane, Vy jste magor (snad pan Stejskal promine a možná i Vy).

Právě Židé v moderní historii lidstva dokazují, že jsou národ, že umí žít i za těžkých podmínek. A ti Arabové, které obhajujete, jsou jenom škvára.

Sorry.
08. 10. 2009 | 16:51

n.o.s napsal(a):

Emissary

doplnění nám se samozřejmě tvrdí že něco jiného tj. že jsou semité a že byli vyhnáni, je to cíleně šířená lež a oni to vědí že lžou
08. 10. 2009 | 16:54

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s

No, Vám asi není pomoci. Snaha je zbytečná. Tak snězte nějakou konspirační teorii, to se také počítá.
08. 10. 2009 | 16:58

n.o.s napsal(a):

Emissary

chápu nemáte co říct

1.izrael chrání největší jaderná mocnost na světě
2.chrání je mimo jiné proto že 40% věří že Izrael je záruka druhého příchodu Krista

na rozdíl od vás neurážím žádný národ pouze upozorňuji na lži, ti tzv Arabové mají víc společného etnicky s židy než tito tzv. židé

ostatně David Ben-Gurion a Yitzhak Ben-Zvi to psali že palestinci jsou potomci původních židů
08. 10. 2009 | 17:01

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

Já mám vždy co říct a vždy řeknu jenom to, co chci říct.

Izrael chrání největší mocnost, protože to souvisí. Američané si vždy vážili práci, rozum a invenci. Oni věří, ale jinak.

Kristus pán podruhé nepřijde, leda by jste to byl Vy.

Já národy neurážím, pouze konstatuji, že některé se svým chováním podobají škváře.

Ano, tam se mísily kultury, ale ta židovská byla vyhnána.

Palestinci jsou především iracionality a někdy i teroristi.

Přestávka pane, jdu vyřizovat osobní věci, tak zhruba hodinu.
08. 10. 2009 | 17:14

češka napsal(a):

to n.o.s.
I Jezíš Kristus a jeho učedníci byli Zidé.
08. 10. 2009 | 17:19

n.o.s napsal(a):

Emissary

Kristus pán opravdu nepřijde to je fakt Ježíš Kristus je tak historický jako např.: Apolón je to fikce (lež)

nebyla vyhnána protože to bylo logisticky nemožné navíc úplný nesmysl, možná (a to bylo ve starověku běžné) byla poslána do exilu elita (tisíce max deset tisíc lidí) židé byli jeden z nejpočetnějších národů starověku už tehdy prováděli Proselytismus.

Je pravda že to příliš inteligentní lidé nebyli jejich vliv byl minimální stejně jako gramotnost.

jejich dnešní vliv je dán především faktem že to byla jediná vzdělaná komunita v křesťanské Evropě, navíc živící se obchodem.

byli dobře připraveni když padl feudalismus byla to jediná majetná složka společnosti která nepřišla o majetek

co je racionální Palestinec? ten který uzná Izrael? to je stejné jako tvrdit že jediný racionální Čech byl ten který uznal protektorát

Dle mého je vznik Izraele "Drang nach Osten" nic víc
08. 10. 2009 | 17:34

n.o.s napsal(a):

češka

Ježíš Kristus je asi tak historický jako Apolón, Mojžíš, Dionýsos, Mithra, Zeus, Hercules

Je to mýtus
08. 10. 2009 | 17:35

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

V tom se, pane, hluboce mýlíte. Ježíš Kristus na zemi určitě žil a pracoval pro svou víru. Historie to prokázala. Jen lidí Vašeho typu to nemohou pochopit. Ale mnoho miliónů lidí jiných mohou.
08. 10. 2009 | 18:06

n.o.s napsal(a):

Emissary

Ježíš Kristus je lež o jehož existenci neexistuje jediný smysluplný doklad
08. 10. 2009 | 18:09

Emissary napsal(a):

Aha, pane ateisto,

lež je ve Vás. Důkazů existuje spoustu, ale já Vaše ego nebudu uspokojovat. Zjistěte si to sám. Soudím, že jeho existence byla na 90 procent prokázána. To v kombinatorice znamená přibližně 9 nad 8. Jestli vůbec víte, co to znamená.
08. 10. 2009 | 18:20

n.o.s napsal(a):

Emissary

"Jen lidí Vašeho typu to nemohou pochopit. Ale mnoho miliónů lidí jiných mohou."

o historické postavě nebo události nelze rozhodnout ani v referendu ani ji nelze nařídit zákonem (ačkoliv to dělali a dělají) pravda není závislá na davu nebo restrikcích max ji můžete vynutit, ale i kdyby existovalo 1000x víc lidí než je dnes a všichni tvrdili že např.: Ježíš je fakt neznamená to NIC
08. 10. 2009 | 18:22

muromec napsal(a):

to n.o.s.
kdybyste trochu logicky zauvažoval, bylo by vám jasné, že takové rozsáhlé hnutí jako křesťanství nemohlo vzniknout bez reálného Ježíše. To je ten nejsmysluplnější doklad jeho existence. Můžete pochybovat zdali byl skutečně božím synem, ale pochybovat o tom, že skutešně kdysi žil, a patrně skončil tak jak to opisuje Nový Zákon je nerozum.
08. 10. 2009 | 18:29

YK napsal(a):

....uznani protektoratu....
...palestinci by se spise meli ridit sudestkymi nemci - prohrali nekolik valek, na rozdil od sudestkych nemcu jich NEBYLA VETSDINA VYHNANA, spousta z nich odesla - jak priznal tupoun soudruch Abbas "my arabove ze Sefadu jsem odesli, protoze nasi otcove meli strach, ze se nam zide budou mstit za pogrom v roce 1929".
na rozdil od sudetaku stehovanych tisice km pryc byla prumerna delka palestinskeho "uteku" z cca 16 km sirokeho israele neco mezi 15-20 km.
Sudetaci chodi normalne do prace, nehazeji na domazlice pumy, nechodi se odpalovat do diskotek ani neodpaluji na Eggenberg mortary.......
...obcas neni na skodu, kdyz si nejaci k....ni konecne uvedomi, ze prohrali valku, ze se maji pritom mnohem lepe nez vetsina soukmenovcu, a ze by mohli misto dopalovani mortaru si zacit hledat nejakou praci....
08. 10. 2009 | 18:30

Emissary napsal(a):

Pane Kurasi,

mám mu dát facku, nebo ho mám ignorovat? Povězte.

O čem se mám s tím člověkem bavit?
08. 10. 2009 | 18:31

YK napsal(a):

..zlata slova diktatora Burgibby na vojenske prehlidce palestinskych milici v Jerichu: "prestante snit o zniceni israele a zkuste se naucit pracovat jako zidi...."
08. 10. 2009 | 18:33

n.o.s napsal(a):

muromec

kdyby jste logicky uvažoval

náboženství a náboženské bytosti existovali 1000 let nikdo dnes nevěří v existenci Apolóna, Dionýsa, Dia, Hérakla, atd. Ježíš je klasický mythologický archetyp

lidé věří téměř všemu co jim předhodí autorita, speciálně pokud je nevíra trestána smrtí
08. 10. 2009 | 18:36

n.o.s napsal(a):

muromec

lidé kteří psali nový zákon (novou lež) Ježíše nikdy neviděli, obsah nového zákona je úplný nesmysl
08. 10. 2009 | 18:38

Emissary napsal(a):

Bravo n.o.s.e,

v tom případě je Váš život úplný nesmysl. Proč vlastně žijete? Protože vaše entropie se časem zvýší, nikdo ji nebude kontrolovat, natož lékaři a vy shnijete v zemi, nebo Váš popel budě někam dán. Do vesmíru určitě nebude rozprášen. Ale z vesmíru pochází i to vaše malé ego.
08. 10. 2009 | 18:46

muromec napsal(a):

to n.o.s.
to už je věc názoru.
08. 10. 2009 | 18:53

ms napsal(a):

N.o.s., položil jste si někdy otázku, proč Řím, v dobách kdy s křesťanstvím bojoval používal argumenty filosofické a ne prosté a jednoduché vyvrácení existence Ježíše ?
08. 10. 2009 | 18:55

stoppa napsal(a):

Petros
Krapet demagogie, že, Petrosi?

Domnívám se, například, že v Izraeli může být Arab stejně tak málo prezidentem, jako v Iránu Žid.

Pokud vám 1 křeslo v parlamentu, který má 290 křesel, připadá málo, pak si dejte do korelace počty: cca 20 tisíc Židů versus 72 milionů muslimů...
08. 10. 2009 | 18:56

n.o.s napsal(a):

Emissary

absurdní? můj život (mé malé ego) má přesně takový smysl jaký mu dám já sám,

nepotřebuji aby mne jako nějaké stádo napustili mytologickou lží a kontrolovali mne jako nějaký stroj

"Smrt není ničím vzhledem k nám; neboť to. co se rozložilo, nevnímá.
a co nevnímá, to se nás netýká."

Epikúros
08. 10. 2009 | 18:57

n.o.s napsal(a):

ms

a vy znáte ty argumenty které používal?
co jste přečetl?

Ježíš není nic originálního je to kopie, nejen že Římané neměli potřebu něco takového vyvracet, křestané sami velmi dobře věděli že je to kopie

"And when we say also that the Word, who is the first-birth of God, was produced
without sexual union, and that He, Jesus Christ, our Teacher, was crucified and died,and rose again, and ascended into heaven, we propound nothing different from whatyou believe regarding those whom you esteem sons of Jupiter."

Justin Martyr 1st Apology
08. 10. 2009 | 19:02

n.o.s napsal(a):

muromec

omyl, to že ti lidé Ježíše neviděli není věc názoru je to naše nejranější svědectví z křesťanských zdrojů
08. 10. 2009 | 19:05

ms napsal(a):

N.o.s. jako argument jste použil slova člověka, který ale v době kdy by měl žít Ježíš neexistoval.
08. 10. 2009 | 19:08

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

To je ovšem absurdní, to je Vaše schéma života, z kterého se izolujete. Nevnímáte, protože nerozumíte. Ovšem to je nejhorší možnost, jaká vůbec může být. S tím bych se nechlubil.
08. 10. 2009 | 19:09

n.o.s napsal(a):

ms

Řím s křesťanstvím příliš nebojoval mučedníci jsou víceméně fikce, pár jich možná bylo byli to ostatně psychopati obdobně jako dneska muslimští teroristé

křesťanství ve starověku než se stalo podporovaným náboženstvím byl vcelku neúspěšný kult možná trochu početnější jak dnešní komunisté řekněme v době největší krize do 15%, pak to bylo jiné.

nicméně vzhledem k brutálním (norimberským zákonům) to moc lidí nebralo ani poté
08. 10. 2009 | 19:12

n.o.s napsal(a):

Emissary

podívejte to je váš pohled máte zkrátka imprint z dětství, snažíte se lži kterým jste podlehl vydávat za ctnost, to klidně můžete, já tu žido-křestanskou lež neberu
08. 10. 2009 | 19:15

Emissary napsal(a):

Pro n.o.s.

Ach jo, tak fikce.

V tom případe Vám není pomoci.
08. 10. 2009 | 19:17

ms napsal(a):

N.o.s. Tacitus, Plinius nebo Seutonius Tranquillus také neexistovali ? Oni říkají něco jiného než vy.
08. 10. 2009 | 19:17

n.o.s napsal(a):

ms

a jsme zase tam, klidně přečtěte si je dobře uděláte, neříkají vůbec nic co by dokázalo existenci Ježíše Krista, navíc Tacitův text je podvrh
08. 10. 2009 | 19:20

Emissary napsal(a):

No nic, pane n.o.s. e,

pilně studujte a možná jednou budete platným členem našeho společenství.
08. 10. 2009 | 19:20

n.o.s napsal(a):

Emissary

členem vašeho společenství? to raději volím smrt
08. 10. 2009 | 19:23

Jan napsal(a):

Lenin neměl židovského tatínka, jak píše pan Kuras, ale maminku (http://www.szcpv.org/06/sss...).
08. 10. 2009 | 19:26

ms napsal(a):

N.o.s. víte co je výtečné, vše co s vámi nesouhlasí automaticky označujete za podvrh, jako byste pro to měl nezpochybnitelný důkaz. A jinde se nezpochybnitelných důkazů domáháte. Takže prosím dodejte sám nezpochybnitelný důkaz, že Tacitův text je podvrh. A rovnou se při tom se stejným nezpochybnitelným důkazem vypořádejte z Pliniem a Tranquillem. (Všimněte si, že jsem nezmiňoval Flavia, který je uváděn také jako jeden z lidí co na Ježíše odkazuje - neuvedl jsem ho proto, že tam existují pochybnosti, ale ne důkaz, o autenticitě všech jeho textů, ale u některých ty pochybnosti jsou minimální)
08. 10. 2009 | 19:27

Emissary napsal(a):

Pro: všechny a hlavně pro n.o.s. se

No, hádat se s naprogramovaným robotem, to raději volím klid.

:)
08. 10. 2009 | 19:30

n.o.s napsal(a):

ms

1. v jediné kopii z tuším 11.stol je přepsáno Chrestiany na Christiany
2.Nikdo Tácita do Sulpicia Severa necituje to je 5.stol
3.Tacitus či spíše jeho falšovatel udělal chybu Pilát Ponský nebyl Prokurátor ALE PREFEKT víme to protože a) prokurátor byl v úřadu později
b) Pilát Ponský nám zanechal kámen kde se nazíva Prefekt
08. 10. 2009 | 19:31

n.o.s napsal(a):

Flavius nemohl jako žid napsat že Ježíš byl mesiáš, krom toho nikdo Testimonium (sic) Flaviaum do doby Eusebia (lhář ve jménu božím) nezmiňuje, ani Origenes ten tvrdí že Flavius v Krista nevěřil.
08. 10. 2009 | 19:34

Psycholog Šmuclik napsal(a):

Pane Kuraš voni sice nejsou originální žid ,ale za to jsou už dlouhodobě nemocnej.Nechaj toho psaní a věnujou se spaní.
08. 10. 2009 | 19:35

ms napsal(a):

N.o.s. toto považujete za nezpochybnitelný důkaz ? To že někdo přepsal písmeno ve slově, třebas šlo o jinou výslovnost. Navíc jak vidím tak dokonce se snažíte jeho existenci zpochybnit, jenže tím, že ho někdo možná necitoval jste nic nezpochybnil. Stejne jako u Piláta to že někdo úředníka v provincii nazve jinak nic neznamená - mimochodem víte, že se pochybuje i o existenci Piláta, takže tento váš argument zase nemá znak nezpochybnitelnosti. Navíc když si vezmeme že titul prokurátora opravdu v Judei o pár let později byl používán, tak to spíše potvrzuje autenticitu.
08. 10. 2009 | 19:39

ms napsal(a):

N.o.s. kde tvrdím, že ten či ten napsal, že Ježíš byl mesiáš. Tvrdím jen to, že postava odpovídající Ježíši byla zmiňována více autory oné doby. A to řečeno vaším duchem jste na základě nezpochybnitelných důkazů nijak nevyvrátil.
08. 10. 2009 | 19:40

n.o.s napsal(a):

ms

to jsou naprosto absurdní argumenty, nemáme žádné důkazy o existenci Ježíše

1.Chrestus bylo běžné jméno (dostávali jej propuštěni)
2.Ne nepotvrzuje je velmi nepravděpodobné že by si Tacitus spletl titul
3.Pilát je potvrzen z několika nezávislých zdrojů
a) kámen s jeho jménem
b) Filon Alexandrijský (Embassy to Gaius)
c) Josephus Flavius

to jsou 3 nezávislé zdroje to je nekonečně víc než máme o historii jakékoliv starozákonní postavy do 5.stol
př.n.l
08. 10. 2009 | 19:45

n.o.s napsal(a):

ms

jací autoři popisovali postavu Ježíše tak to mi zdělte?
08. 10. 2009 | 19:46

Emissary napsal(a):

On, ms, Vám to nemůže zdělit, pouze sdělit. :)
08. 10. 2009 | 19:48

ms napsal(a):

N.o.s. 1. nic to nedokazuje, 2. nepravděpodobnost není důkaz, navíc chcete říci, že v knihách historiků jsou vždy 100 procentně přesné informace 3. kámen může být falešný, filon je jeden zdroj a flaviovi nevěříme. Všimněte si, že zpochybňuji vaše informace, protože jste stále nedodal cosi nezpochybnitelného.

Možná vás napadne, že váš přístup k Ježíšovi jako k historické postavě je také věcí víry. Víry v jeho neexistenci, kdy sebou přinesené argumenty nepodrobujete stejně detailní analýze jako argumenty tvrdící opak.
08. 10. 2009 | 19:49

n.o.s napsal(a):

Emissary

zcela evidentně sledujete tuto debatu velmi bedlivě zdá se že krom gramatických omylů nemáte co jiného by jste napsal

smiřte se z mou gramatikou a s faktem že ježíš je stejně historický jako Apolón
08. 10. 2009 | 19:51

n.o.s napsal(a):

ms

pokud vím je u Flavia problém především u křestanské vsuvky

Kámen, inu kdo by falšoval kámen ze špatně napsaným titulem.

Sám vidíte že vaše historické důkazy jsou mimořádně pochybné
08. 10. 2009 | 19:54

Emissary napsal(a):

n.o.s. e

Ani náhodou. :)
08. 10. 2009 | 19:54

ms napsal(a):

N.o.s. a víte že Flavius nazval Piláta také prokurátorem ? A u kamene máte néúplně napsané jméno jde o jakéhosi "ia piláta"

Nechcete už sám ke svým důkazům přistupovat stejně pečlivě ?
08. 10. 2009 | 19:56

n.o.s napsal(a):

ms

podívejte Ježíš Kristus je mytologický koncept pro jehož fyzickou existenci neexistuje žádný historicky relevantní důkaz

To co je popsáno v Novém zákoně je zcela běžný mytologický koncept doby

nic více nemáme, přijdete z něčím lepším a já to milerád posoudím

mimochodem začal jste tvrzením že žil nyní se snažíte mne označit za věřícího

řeknu vám toto nějaký Ježíš syn Josefův na 99% žil možná jich byli tisíce
08. 10. 2009 | 19:59

ms napsal(a):

N.o.s. za věřícího jsem vás označil v jiném kontextu. A podle různých pramenů, jakási osoba, zakladatel křesťanství, Jakub či Ježíš žila na 90 procent, toť vše co od začátku říkám. Zbytek je už věc náboženství.
08. 10. 2009 | 20:01

n.o.s napsal(a):

ms

jste si jistý že Pilát Ponský neznal svůj titul?
08. 10. 2009 | 20:08

n.o.s napsal(a):

ms

ale zde nejsou žádné prameny které by dokazovali historičnost této mytologické postavy
08. 10. 2009 | 20:10

ms napsal(a):

N.o.s. át potnský (us pilatus) nevím co znal. Navíc vámi předložený jasný důkaz ho nazýval prokurátorem. To tak k tomu jakou mají hodnotu jisté nezpochybnitelné důkazy. Vidíte sám jak lze vše naprosto bez nejmenších problémů obrátit, stačí jen trochu zlé vůle a jasná víra předem co je nutné dokázat.
08. 10. 2009 | 20:10

Emissary napsal(a):

Stop n.o.s e

Pro existenci Ježíše Krista jsou na zemi tisíce důkazů. Některé jsou relevantní a některé irelevantní, ale to já Vaši pomýlené duši asi teď hned nevysvětlím, to neznamená, že existence nebyla prokázaná. To neznamená, že zítra není den. ms se snažil a vysvětlil co mohl. Ale robotům se těžko vzdoruje. Jenomže je to tak, že lidská mysl robota zatím lehce porazí. :)
08. 10. 2009 | 20:10

n.o.s napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wik...
[DIS AUGUSTI]S TIBERIEUM
[PO]NTIUS PILATUS
[PRAEF]ECTUS IUDA[EA]E
[FECIT D]E[DICAVIT]

to je pro mne určující pokud máte nějaké pochybnosti o pravosti toho kamene můžete je klidně předat historikům
08. 10. 2009 | 20:15

n.o.s napsal(a):

ms

na tom kameni je napsáno Prefect jak jej nazval Josephus nevím ale jeho titul byl Praefect

http://en.wikipedia.org/wik...
08. 10. 2009 | 20:18

ms napsal(a):

Pokud vidím dobře ten kámen tak je tam jasné us pilatus, nezřetelné ius s trochou snahy tius pilatus. ale rozhodne tam neni pontius pilatus. a ectus také není praefectus. Navíc Flavius, kterého jste sám použil jako zdroj pro existenci piláta ho označoval za prokurátora.

Doufám, že chápete, že mi jde jen o předvedení vaší verze argumentace, kde zpochybnit se dá naprosto vše, a také tímto zpochybňuji vaše tvrzení o nevěrohodnosti Tacita.
08. 10. 2009 | 20:19

n.o.s napsal(a):

Emissary

Pro existenci Ježíše Krista neexistuje nic žádný důkaz NIC
08. 10. 2009 | 20:20

n.o.s napsal(a):

ms

to co popisujete je zcela elementární neznalost

http://en.wikipedia.org/wik...

všimněte si na ten nápis
"M·AGRIPPA·L·F·COS·TERTIVM·FECIT"
Marcus Agrippa, Lucii filius, consul tertium fecit

takhle Římané psali nápisy
08. 10. 2009 | 20:23

ms napsal(a):

N.o.s. nedělejte si srandu, ten kámen je poškozený. To vidíte i na fotografii v článku, který jste sám odkazoval.

Jestli jste si toho nevšiml či na fotku neklikl tak ji máte zde http://en.wikipedia.org/wik...
08. 10. 2009 | 20:25

n.o.s napsal(a):

ms

on byl prefect nikoliv prokurátor

podívám se jestli nenajdu jinou fotku
08. 10. 2009 | 20:26

ms napsal(a):

A kdybyste se tak chtěl vytahovat znalostí toho jak římané píšou nápisy, tak podáte nepoškozený, kde bude napsáno napřiklad us Agrippa. Pokud to co jste podal je vzorem, tak na kameni by muselo být P. Pilatus a to tam jaksi neni.
08. 10. 2009 | 20:27

ms napsal(a):

N.o.s. ale za důkaz jeho existence jste uznal Flavia, který ho označoval za prokurátora. Označení Piláta za prokurátora jste při tom sám prohlásil za důkaz falsifikátu, když se to týkalo Tacita.
08. 10. 2009 | 20:28

n.o.s napsal(a):

ms
ten titul je tam napsaný
08. 10. 2009 | 20:28

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.d.

A co to dokazuje, vážený sire?

Tak to mi povězte. Že existoval Pilateův kámen? Ale to všichni víme.
08. 10. 2009 | 20:30

ms napsal(a):

N.o.s. je tam napsáno ectus. To co je v závorkách dopsali archeologové. A navíc připomínám vám stále toho Flavia, je nevěrohodný, když ho označil za prokurátora ? Ale v tom momentě se vám zúžil seznam důkazů pouze na Filona. A to jaksi nestačí.

Víte, zdá se mi, že se kompletně míjíme a točíme v kruhu. Takže bych se s dovolením rozloučit.
08. 10. 2009 | 20:34

n.o.s napsal(a):

ms

kde jsem nazval Pilata Procurátor? tvrdím že on sám sebe nazval Prefect viz kámen

Emissary

že neexistuje žádný historický důkaz o existenci Ježíše Krista,
08. 10. 2009 | 20:35

n.o.s napsal(a):

ms

ano praefECTUS to není prokurátor, ani náhodou ne
08. 10. 2009 | 20:36

Suchec napsal(a):

Emisar:
Tisíce důkazů?

Hmm, tak to jo. Ono se jedná spíše o nepřímá svědectví.

Pomýlená duše? - Tvůj osvědčený útěk, nic víc.

Co je to irelevantní důkaz?
Co takový důkaz má dokazovat, když je v daném kontextu irelevantní? A jak pak něco dokazuje, či nedokazuje, když je irelevantní ?

MS vysvětluje svůj pohled na věc, n.o.s. svůj. Každý vychází z vlastní interpretace, či interpretace, ke které nějak přišel.

Je pravda, že jako robot bys měl aktualizovat vlastní SW. Je poměrně zastaralý.

To, co tu "zplodil" pan Kuras je čistě židovský pohled na věc, bez ohledu na nějakou realitu.

Jedná se o klasickou ideologicky zaměřenou (a , dle mého úmyslně) snahu denunciovat jemu nepopulární osobu na základě "jakoby" omylu, kdy zamění antisionismus s antisemitismem.

Ale to u spousty příslušníků židovského národa, vyznávajících sionismus, je asi časté.

Jako berlička komunistů, kdy dávali rovnítko mezi protilidový, protinárodní = antikomunistický.
08. 10. 2009 | 20:43

Emissary napsal(a):

Sranda zvaná n.o.s.

Takže je to trochu jinak. Co bylo před rokem dva tisíce se můžeme jenom dohadovat. Je skoro jisté, že v té době Ježíš Kristus žil. Naopak, víme, že před rokem 1.900 zcela jistě vznikal socializmus, pak následovaly dvě války a část světa v těchto válkách zakotvila v komunistickém režimu. Pak víme, že komunisté zkrachovali na celém světě. A tam, kde se drží, brzy zkrachují. To je poselství lidstva, o jiném nemá cenu uvažovat. Uvažujte dál, pane n.o.d. e. Ale to je zoufalství.
08. 10. 2009 | 20:51

Emissary napsal(a):

Nazdar Sucheci,

volám nadšeně.
08. 10. 2009 | 20:54

Suchec napsal(a):

Emisar:
Ty jsi zhulenej, nebo ožralej, nebo už tak zblblej, prosím?

Nechceš si to po sobě raději přečíst ještě alespoň 4x, než to odešleš?

O jisté době se můžeme jen dohadovat, a přitom skoro jistě víme, že se v té době něco konkrétního stalo, že někdo konkrétní žil?

To nějak neštymuje. Stejně jako to, že evangelia vznikala až dlouho po údajné smrti Ježíše, a v žádném případě je nemohli napsat přímo apoštolové, ale až vykladači v přespříští generaci.
08. 10. 2009 | 21:01

Suchec napsal(a):

Emisar:

A navíc. Víra jako taková nepotřebuje realitu, a věcné důkazy, stejně jako se žádná víra nedá žádnými věcnými , ba i logickými důkazy vyvrátit.

Proto je , do jisté míry, vždy slepá.

A, jen tak mimochodem, na přelomu našeho letopočtu byli min. 2 Židé, kteří se prohlašovali za Mesiáše. Jednoho ukřižovali (asi), druhého popravili po nevyvedeném povstání (skoro úspěšném).
08. 10. 2009 | 21:06

Emissary napsal(a):

Nazdar císaři,

řekl bych, ani ne. Jsem docela zdraví, nevyužívám lékařskou péči, celkem pevné fyzické i psychické konstrukce. Což o tobě nemohu říct. Ty topíš pravdu ve víně?
08. 10. 2009 | 21:07

n.o.s napsal(a):

Emissary a ms
a na jakém základě, jisté to samozřejmě není to ani náhodou ne Jeho titul BYL PRAEFECT z archeologického artefaktu.

až najdete něco nějaký fyzický artefakt kde se Pontius nezívá Prokurátor pak uvidíme
08. 10. 2009 | 21:08

Emissary napsal(a):

Sucheci,

navíc, víra v cokoliv tě může uzdravit. Třeba v dobrý sex. To, myslím, je tvoje konstanta, celkem neznáma. :)
08. 10. 2009 | 21:11

Emissary napsal(a):

Pane n.o.s.e,

je možné, že za chvíli budete kvákat jinou.
08. 10. 2009 | 21:16

n.o.s napsal(a):

Emissary

až se nalezne argument kde se Pilát Pontský nazve PROCURÁTOR..... poté uvidíme
08. 10. 2009 | 21:20

n.o.s napsal(a):

Emissary

pardon artefact
08. 10. 2009 | 21:21

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

No, to uvidíme, pane. Ale stavět celou teorii na jednom argumentu, navíc nepřesvědčivém, je šílené. Dnes jsem Vás mohl zničit nejmíň deset krát. Ale k čemu by to bylo? Pan Stejkal by jenom nadával, že mu ubyl klient. :)
08. 10. 2009 | 21:26

n.o.s napsal(a):

Suchec
zničit? no pokračujte
08. 10. 2009 | 21:30

n.o.s napsal(a):

Emissary

zničit? no pokračujte

obávám se že nikoliv, trochu si nalháváte
08. 10. 2009 | 21:32

Emissary napsal(a):

Pro: n.o.s.

Vůbec ne, lhaní je mi cizí. :)

Jenomže odhalit cizí lhaní je většinou nákladné.
08. 10. 2009 | 21:40

n.o.s napsal(a):

Emissary

teorie je postavená na faktu že křestané nemají jeden jediný důkaz fyzické existence Ježíše Krista.

Ten kámen potvrzuje že Pilat BYL PRAEFECT nikoliv PROCURATOR, titul prokurátor se začal používat o něco později

takže kde lžu, na mé straně jsou hmotné důkazy
08. 10. 2009 | 21:50

Emissary napsal(a):

A že jaké pane,

mohu sem dát mnohé důkazy, začínám tím základním. Připomínám, že Wikipedie si důkazy ověřuje.

http://cs.wikipedia.org/wik...
08. 10. 2009 | 21:59

n.o.s napsal(a):

tak to co jste mi dal za link není nic! to je směšné
08. 10. 2009 | 22:12

Kamil napsal(a):

Kdo se v tom má vyznat?
Někde jsem četl, že obyvatelé Česka mají více než 50% asijskou krev. Proč by Ahmadínedžád nemohl být žid.
U nás se říká: jsme z rodiny, Vaše kráva pila z naší studny.
Hezký večer.
08. 10. 2009 | 22:15

Emissary napsal(a):

Pane Nosálku,
(omlouvá se za výraz, ale má trpělivost končí).

Ten odkaz je relevantního významu. Jen klikněte dál, na slovo Ježíš Kristus a najdete tam minimálně 10 relevantních odkazů. Jak mohu čekat, že člověk mdlého rozumu to pochopí?
08. 10. 2009 | 22:23

n.o.s napsal(a):

Emissary

klikám Ježíš z Nazareta hmmm další problém žádný Nazaret neexistoval v době jeho tzv. života a minimálně 50 let po jeho smrti taktéž ne

a takhle můžeme jít donekonečna...
je to fikce věříte v naprostý blud, smiřte se s tím
08. 10. 2009 | 22:32

Emissary napsal(a):

Sorry Nosálku,

Vy jste hov.. četl. Pane Stejskale, chci smazat. Ty piktogramy jsou čím dál složitější.
08. 10. 2009 | 22:37

Tupelo napsal(a):

petros: odpovidam pozdeji, castecne za me odpovedel jiz stoppa, ja bych jen pridal, ze je mozne, ze zide mohou byt voleni do iranskeho parlamentu i mimo to jedno misto, co maji vyhrazeno, ne? Je to jen domenka, me znalosti tak daleko nesahaji, ale je nekde implicitne napsano ze prezidentem Iranu nesmi byt zid (krestan, hinduista), pripadne ze zide nemaji narok na vic, nez to jedno kreslo?

Vsechny ty body co jsem napsal neslouzi k obhajobe cehokoliv, mely by spis vest k zamysleni, jestli a nakolik jsme ve vleku nejake propagandy vedene v neprospech Iranu. Ja sebekriticky priznavam, ze prestoze jsem mel jista 'podezreni' stran verohodnosti oficialne uvolnovanych informaci, tak vetsina tech bodu me HODNE prekvapila. Bohuzel, cesky tisk o techto vecech nepise (stejne jako nepsal o jinych vecech v souvislosti s Irakem).
09. 10. 2009 | 08:08

Mayer napsal(a):

Ahmadinedžád nebyl Židem – senzační bublina splaskla, sotva se nafoukla

Jak uvádí ve svém článku pro list Jisrael hajom – ישראל היום ze 4. 10. odborník na íránskou problematiku Menaše Amir, který je též vedoucím redaktorem internetového portálu izraelského ministerstva zahraničí v perštině, íránský prezident nebyl nikdy Židem.
Dřívější příjmení dnešního íránského prezidenta Saburadžjan (סבורג'יאן) je dosti vzácné mezi muslimským obyvatelstvem, ale není to určitě židovské jméno. Příjmení Saburadžjan nemá v ivritu žádný význam a ani v dialektech íránských Židů. Také kocovka příjmení „džjan – ג'יאן“ nemá místo v příjmeních íránských Židů, ba co více – příjmení Saburadžjan nemá nic společného s tkaním talitů (talisů) v Íránu.
Příjmení rodiny pochází ze slova „supur“, jehož význam je „zametač ulic“. Otec íránského prezidenta viděl, že se jedná o nepříliš lichotivé příjmení, které jeho nositele ponižuje v očích veřejnosti, a proto si ho změnil, aniž by mělo cokoli společného s Židy. Ne dost na tom, Ahmadinedžádův otec byl tovární dělník, který vlastnil ještě malý železářský obchůdek. Nejsou žádné historické údaje o tom, že by se Židé v Íránu zabývali prodejem železářských výrobků.
Dalším důvodem pro pochybnosti, že se Ahmanidedžád narodil jako Žid, je místo původu jeho rodiny. Jeho rodina pochází z malé vesnice Ardan (ארדאן), nedaleko městečka Gramsar (גרמסאר) v oblasti Samanan (סמנאן) na severovýchodě Íránu. Počet obyvatel Ahmadinedžádovy rodné vesnice je 700 duší a není žádný historický dokument, který by potvrzoval, že by tu někdy nějací Židé žili.
Podle historických údajů íránští Židé nežili v malých a městům vzdálených vesnicích, neboť v nich by se stali bezbrannou menšinou a také tu byla nedostupnost náboženských služeb (bejt din, mikve, židovská škola....). Jedinou výjimkou byla a je oblast íránského Kurdistánu. Šíité pronásledovali Židy všude, a proto tito dávali přednost velkým městům. Kromě toho tkaní talitů (talisů) bylo profesí Židů měst Kašan a Isfahán ve středním Íránu a ne v jiných oblastech země.
Kdo tedy stojí za tímto lživým článkem v britských novinách? Nutno si uvědomit, že informace o údajném židovském původu íránského prezidenta je již staršího data. Byla zveřejněna na perských internetových stránkách nedlouho před tím, než zaplavily zemi protesty o zfalšování výsledků letošních prezidentských voleb.
Šiřitelem těchto dezinformací je Ahmanidedžádův zapřísáhlý nepřítel Mahdí Chazalí (מהדי ח'זעלי), kterého poté, co začal tyto lživé výroky šířit, bojkotoval i jeho vlastní otec ajatolláh Abulkasem Chazalí, který prohlásil, že se od činů svého syna distancuje. Mahdí dokonce tvrdil, že se obrátil na íránské Ministerstvo vnitra se žádostí o vysvětlení příčin ke změně Ahmanidedžádova příjmení, ale neuvedl, zda se mu dostalo odpovědi.
Nutno však uvést, oproti tvrzení britského listu, že íránské Ministerstvo vnitra nevede žádnou zvláštní složku změněných židovských příjmení.
09. 10. 2009 | 09:26

Ivan Hochmann napsal(a):

Na takových blozích se zřetelně projevuje lidská touha kecat a kecat a kecat nesmysly.Předvádět se v umění manipulovat s náměty a fakty.Normálnímu člověku připadne divné,že se najdou v České republice lidé ochotni zapojit se do diskuze zdali byl nebo je Ahmedíneřád Žid nebo ne.

Jednak tedy samotný námět o faktu jestli je někdo Žid nebo ne,si dotyčný koleduje o přesdržku.
A zajímat se o islámského parchanta,který neuznává Izrael,židy by utopil ve Středozemním moři a holocaust prý je výmysl sionistů - je zhovadilost nejhrubšího zrna.

Pan Kuras u mě klesl na ceně i pro presentaci těchto kravin.
Pěkně blbá zábava.
Tak se bavte,holoubkové.Ivan.
09. 10. 2009 | 10:05

jjj napsal(a):

Pane Mayere, díky. Solidní informace jsou vzácnost. Pro mne je tato otázka sice nedůležitá, je mi jedno, jakého je pan A. původu, ale i tak děkuji. Pravda důležitá je.
09. 10. 2009 | 10:13

jjj napsal(a):

Ivane, i VY jste se zapojil...
09. 10. 2009 | 10:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Máte pravdu,

občas mám také úlet.
Je to tak evidentní?
Ivan.
09. 10. 2009 | 10:29

Vysedlina pathologická napsal(a):

Dobrý den, Ivane, nevíš, kde právě diskutuje Pepa Řepa?
Děkuji.
Slepička zobálka z lokálka.
09. 10. 2009 | 10:43

Randall napsal(a):

Bublina splaskla. Ale kdo to zaregistruje - tahle zpráva už atraktivní není. A tak se celý případ obrátí jen proti chudákům Židům. Všichni si teď myslí, že ten lump z Íránu je Žid.
09. 10. 2009 | 11:18

Vysedlina pathologická napsal(a):

Děkuji.
09. 10. 2009 | 12:53

Elena napsal(a):

Pán Kuras, keď sa pozrem na Vašu fotku a na fotku Achmadiniho, je tam veľka podoba, čím to je?
09. 10. 2009 | 13:40

Anele napsal(a):

Elena: vy jste třeba také podobná Ilse Koch - co se počtu končetin týče.
09. 10. 2009 | 14:05

Elena napsal(a):

milý Anele, rada by som reagovala na vašu poznamku , lenže neviem čo je to Ilse Koch , a prečo ma nejaký iný počet končatin, neželi je u normalného človeka , nabuducu prosím definujte presnejšie svoj komentar, preto že som ruskojazyčna a mi sme mali svoju literaturu a svoje bedomosti a predstavy o živote a celkom o vesmire, tak tolerujte rozdielnosťmentalit, za pochopenie vopred ďakujem
09. 10. 2009 | 14:20

Elena napsal(a):

milý Anele, rada by som reagovala na vašu poznamku , lenže neviem čo je to Ilse Koch , a prečo ma nejaký iný počet končatin, neželi je u normalného človeka , nabuducu prosím definujte presnejšie svoj komentar, preto že som ruskojazyčna a mi sme mali svoju literaturu a svoje bedomosti a predstavy o živote a celkom o vesmire, tak tolerujte rozdielnosťmentalit, za pochopenie vopred ďakujem
09. 10. 2009 | 14:20

Anele napsal(a):

Elena: mám obamy(tm), že to přirovnání asi nelze přesněji definovat. Modří už vědí...
09. 10. 2009 | 15:44

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepa Řepa,bude asi u svého příbuzenstva na Blízkém Východě.
Však on až se vrátí ,tak zase popovídá.

A nenapovídej,jsem nedůvtipný.
Přijeď raději zítra na Grunt.Jiří bude promítat výstup na Macochu v 1967.

Ivan.
09. 10. 2009 | 16:09

Vysedlina pathologická napsal(a):

Ivane, díky, já začala číst ty blogy kvůli Pepovi Řepovi. Začlo to jeho článkem o rozdělení místních diskutérů. Válela jsem se smíchy. Napřed jsem se jmenovala slepice pokorná a poté jsem se chtěla zařadit do Společnosti ssedlin pathologických, odtud mé jméno.
Jinak, nejsi nedůvtipný nebo jak tomu mám rozumět, a ten grunt, díky, to mi asi nevyjde, mám někoho na starosti, jinak bych tam byla častěji. Ahoj!
09. 10. 2009 | 16:22

Elena napsal(a):

Páne Kuras a čo poviete na príspevky od individua wolf, ktoré sú zjavne rasysticke, nacionalisticke, nebol ani jeden príspevok zmazan administratorom.

Re: Komunisticko - pravoslavná svoloč a pořád ti stejní :)
(Wolf IP:[90.177.73.*], 07.10.2009 13:11) | nahlásit příspěvek

jak neviděl ? Se nestyď že se spolu prostitujete na Hlaváku :)


Pohledná rusanda :))))))))))))))))))))))) Tak jako Marfuša
(Wolf IP:[90.177.73.*], 07.10.2009 17:58) | nahlásit příspěvek

tak to sem ještě neviděl.
To máš červený vlasy, zlatý zuby a smrdí ty z pusy tak jako všem ruskám.

ještě šlapeš Marfušo
(Wolf IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 0:07) | nahlásit příspěvek

nebo paseš i ty svoje ruský fakany ?


A co vyšetření na syfilis, kapavku, AIDS a herpes genitalis
(Wolf IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 9:07) | nahlásit příspěvek

na to si byla vyšetřena ?


Už si se nechala vyšetřit na ty pohlavní choroby svoloči
(Wolf IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 15:34) | nahlásit příspěvek

ty a ty tvoje rusandy jste sem zatáhli prostituci, pohlavně přenosné choroby, smrad a nečistotu.
Na tvým místě bych už dávno skočil do Volhy. Za ty lidi co si nakazila ti ani ten tvůj komunistický bůh Sv.Lenin neodpustí.


Ruská komunistická špína
(Wolw IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 18:36) | nahlásit příspěvek

v 90 letech do střední Evropy zavlekli pohlaní choroby typu syfilis právě takové šlápoty jako si ty a ta tvoje východní sebranka. Vidíš jak lžeš - až se ti od tý tvojí smradlavý huby práší.
Jenom rusanda může pást svoje děti a potom je prodávat na orgány. Vy jste horší než cikáni.
Vy jste holt svoloč i když musím přiznat svoloč naložená v lihu.


ubohá Ruská šlápoto ty máš o těch psychiatrech dobrý přehled
(Wolf IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 19:24) | nahlásit příspěvek

nejhorší na tom je že k prostituci nutíš i svoje ruský haranty. No tebe holt taky ta tvoje nutila ke šlapání už od 10 tak to máš holt v krvi. Chlast a pohlavní nemoci to máte vy východní svoloč v krvi.
Skoč do Volhy :)))

Necintej ruská prostitutko, píše se pytel a ne pitel :))))
(Wolf IP:[90.177.73.*], 08.10.2009 23:07) | nahlásit příspěvek

pytel je kupříkladu to co olizuješ, když provozuješ orál Oksano.
A za kolik prodáváš nebo svoje děti (malý ruský spratky) ? U vás v Rusku je to přece normální.


rusanda Elena je nakažená a vážně psychycky postižená
(Wolf IP:[90.177.73.*], 09.10.2009 11:09) | nahlásit příspěvek

to byde tou syfilitidou.
no vídíš Oksano ty nejenom že nabízíš orál bez ochrany ale ty to máš taky nastudováno odkud to pochází.
O pohlavních chorobách víš taky hodně. Chudáci tvoji zákazníci - co ty už museli dostat penicilinu. Ty si holt pravá ruská profesionálka - kurva co to bere ne jenom jako práci ale i jako osobní vzdělání.
A nauč se mluvit ty pitlo :))


ale to víš se seš šlapka - jako každá rusanda
(Wolf IP:[90.177.73.*], 09.10.2009 13:53) | nahlásit příspěvek

co se dá dělat no měla si těžký dětství tvoji ožralý rodiče tě systematicky mlátili do hlavy znásilnovali a zneužívali. Nutili tě to dělat i s koněm proto taky tvoji spratkové vypadají jako valaši. Tak ses aspon vdala na Slovensko aby si unikla z hladu, bídy, alkoholizmu, znásilnování a incestu.
A stejně se toho nezbavíš. Zase šlapeš i když si "vdaná", praktikuješ orál bez ochrany a olizuješ různé pytle. Si zlá, hádavá a zatrpklá to proto že jsou ti tvoji malý ruský spratkové nakažený od tebe kapavkou.


a teprve kolik dementních ruských šlapek tady oxiduje
(Wolf IP:[90.177.73.*], 09.10.2009 15:21) | nahlásit příspěvek

ty sama si příklad toho že tech nakažených ruských kurev je tady opravdu mnoho. Asi tady máte někde hnízdo.
Tak za kolik prodáváš ty svoje malý ruský smrady ty dementní couro ?
09. 10. 2009 | 16:31

Elena napsal(a):

je to veľmi smutne, že vás trapia len vyroky o židoch pane Karus, chapem, boli Vás to za Vášu národnosť vierovyznanie, branite svojich, to je dobre aj veľmi spravne, ale keď budete permanentne braniť len jednu stranu a tolerovať rasizmus , nacionalizmus voči iným národom, nič vas neospravedlni
09. 10. 2009 | 16:39

Ivan Hochmann napsal(a):

Kepak ty ptáčku hnízdo máš.......?

Mám chuť a nemám prachy.Ivan.
09. 10. 2009 | 17:21

Gojim napsal(a):

Mýlíte se on není žid. Chová se jako čestný muž milující svou zem. Jestli je tady někdo žid a lhář, jste to vy pane kuras. Shalom.
09. 10. 2009 | 19:05

im napsal(a):

@Vysedlinka patologická

Mám takový dojem, že tu někde Pepa Řepa psal, že se chystá do Maroka a vrátí se v říjnu před státním svátkem. Cestou přes Paříž nechal pod posledním blogem slečny Sokačové pozdrav diskutérům pod francouzskou přezdívkou Josephiste Betterave Saint Lazare a označil se za člena expedice za vousem Prorokovým.

Protože od té doby žádný další pozdrav coby Josephiste neposlal, soudím, že nemá možnost se dostat na web, asi tam v poušti nemaj internetové kavárny, no.

Zdraví imča
09. 10. 2009 | 19:37

Transmutátor napsal(a):

"Siven" to na sebe prozradil: Není Siven, ale SATYR.(Od kdy tato mythologická bytost s rohama ( rovněž PAN co hraje na Syrynx) má co dělat se SATIROU a s Židy a Muslimy a tedy Šíty a Sunity mě vůbec není známo.Sivenovi, který jim není děkuji alespoň za "šipky".
10. 10. 2009 | 02:05

Transmutátor napsal(a):

Na margo "diskuse", kde pisatelé zpochybňují, či stojí za postavou Ježíše Krista: Mám za to, že přišel spolu se svojí legitimní ženou Máří Magdalenou z Egypta. Že oba dva byli již dříve zasvěceni v Egyptě a byli v podstatě na úrovni kněžského stavu. Mám za to,že řada později citovaných příhod v Novém zákoně do toho půdorysu zapadá: Jeho bytí na poušti a řada vidění, kontroverzní postava Jidáše, (Na postavě Piláta nic kontroversního nevidím, poněvadž byl státním úředníkem Říma, který měl za úkol udržet klid a pořádek na okupovaném území.) Mě spíš zajímá, jak neblahou úlohu na sebe vzaly katolické esthabilishmenty v průběhů věků. Všimňete si prosím jak v počátcích prvotního křesťanství byl mimořádnědně silný symbol JANA KŘTITELE katolíky důsledně vymazáván z vědomí.( JAN KŘTITEL se zdráhal křtít i samotného Ježíše.)Přeskok v čase, citát Klementa VII. k Filipu Sličnému, před vyvražděním TEMPLÁŘŮ: "Jak se nám ten mýtus o Kristovi teď hodí.No a nakonec katolická církev udělala ze Sv.Maří Magdaleny kurvu a z ženského fenoménu, dárkyně života "handru na podlahu, což je pravý opak poslání ženy jako nositelky života a záruky pokračování lidského rodu.Pokud by každá ze všech církví světa od počátku světa dělala to co má ve svém vývěsním šťítě, emusel by být zmařen jediný, nejenom zvířecí, ale i lidský život.
10. 10. 2009 | 02:30

Elena napsal(a):

Milý Transmutátor, napisal ste veľmi hodnotný píspevok o hodnotach ľudskéj spoločnosťi, ale obavamsa že majorita to neocení, pretože súčastná majoritná spoločnosť je zamerana na konzum, na momentalný a sekundový pocít sťastia, pocit sťastia z konzumu vo všetkých odvetviach ľudskéj činosťi a bytija, skromnosť ducha a tela je obrovská moralná ľudská hodnota , ktora v súčiastnosti nie in, moderné vzdielovacie a komunikačne prostriedki naučili takzvané "moderné" ľudstvo hľadať pocit uspokojenia v niečom čo sa hodnotou neda nazvať, ľudstvo je pomylené, stratilo orientačný bod, rodina už nie hodnota, rodenie potomstva už nie moderné ale pre ženu je zaťažou prekažkou, v tom pomylenom rebričku hodnot, okrem toho ľudstvo absentuje schopnosťou poučenia sa z vlastných dejin, je pameť je kratka a je v rozpetii jednéj generacie 20 rokov, preto sa nam dejiny opakuju s takou železno pravydelnosťou 20 rokov, politici a vedci , ktore timito vedomosťami o ľudskéj mase disponuju , využivaju tento fenomen na rozné druhy revolucý: ružovu, pomarančovu, sametovu a tak ďalej, uchopenie moci prostrenictvom zmanipulovania massy je jednoduche : stači sľubiť chleb a hry.
10. 10. 2009 | 09:18

Elena napsal(a):

Milý Transmuťátor, posunem Vám ešte jednu svoju myšlienku: momentalne V TV priebeha reklama, na jednú značku auta, nemožem napisať na akú, lebo by to bola reklama, istotne ta reklama priebeha aj u vas v ČR, tak že : ukazuju chlapika ktorý sa vezie v tom aute a a sa rozprava sam zo sebou že rano naloži do auta deti s prvého manželstva, potom nalože deti s terajšeho manželstva, po ceste vyzdvihné decko o ktorom sa dozvedel že jeho nedavno a nakonec zoberie do auta aj susedského chlapca, obyčajný človek si pomysly aké veľke , praktické a pekne auto, ale podprahová reklama, podvedoma a skutočná pointa tej reklamy je v tom, že ukazuje a propahuje promiskuitu ? ktoru považuje za normalnu bežnu vec, a tak ako do toho auta sa zmesti veľa , parallelne ukazuje že do života jedného chlapika sa zmesti tiež veľa, a je to vporiadku, tak že Váše argumenty o Marie Magdalene, Ježišovi a čisote ducha, to je marná snáha v porovnanii s mezmedialnou mašineriou, ktorá nastavuje na objednavku parametry hodnot.
10. 10. 2009 | 09:43

Elena napsal(a):

čim sa odlišuje naša moderna spoločnosť od fundamentalnej muslimkéj spoločnosti? ODLIšUJE SA tým že naše ženy nie su zahalené ale nutene čim ďalej tým viac sa odhaľovať, našim ženam je podsuvaný pocit falošnej svobody , našej spoločnosti je nanutený amoralný kodex , odsuvaju ľudove tradicie,tradičný spôsob života , tradične hodnoty na vedľajšuju kolaj , podsuvaju nam amoralnosť, preto by som odvažne povedala, že muslimská spoločnosť ktorá sa riadi svojimi tradiciami a náboženstvom, má predpoklady k prežitiju a dominancie na tejto planete, bohužiaľ kresťanstvo ustupuje už nie meritkom hodnot , o to sa postarali , však vy dobre viete kto má na svedomii amoralizaciu našej spoločnosti
10. 10. 2009 | 10:02

hardcore devo napsal(a):

The Holocaust Survivors & Grown-Up Green Leaf party is a green, human rights, liberal movement founded in 2008 as a unity of activists from the Green-Leaf party and the Holocaust Survivors movement. Today we running for Knesset for the first time. The ideology we are interested in forwarding is personal freedom, quality of life and decriminalization and legalization of all applications of the cannabis plant. We are a movement of activists that are connected by a common love of Basic Human Freedom. http://ale-yarok.org/english/
10. 10. 2009 | 10:43

Ivan Hochmann napsal(a):

To Transmutátor a Elena:

Pěkně se tady rozhořčujete nad vešeobecnou lidskou neúctou k pokojnému,bohabojnému životu.

Co s tím chcete dělat?
Všechno začalo akceptací manipulačního popudu,akceptací zla jako fenoménu všeobecně.
To se prosím ještě alespoňtušilo co je "zlo" a co je "dobro".

Dnes už je to většině jedno,poněvadž zásadní rozdíl mezi zlem a dobrem je setřen právním zpochybněním jakéhokoliv skutku,či námětu.Tato společnost už také není schopna návratu k uznání starodávných kodexů i z toho důvodu,že i tyto pravidla ji dovedly k dnešnímu marasmu a myslet na zítřek se ani nikomu nechce.

Fabulace,manipulace je na pochodu dějinami homo sapiens.Jsem zvědav jak budou příští filosofové,sociologové,a historici společně komentovat toto období "moderního věku".

Jak budou psí autority vysvětlovat zánik lidské civilisace po katastrofické pandemii mutovaného viru,vyplaveného z antarktického ledu.(I.Asimov,H.Kneiffel)

Naši planetu přejmenují na Skomagdru a vyšší formy života budou raději používat volné a nezkreslené mezidruhové komunikace ve formě telepatického přenosu.

Kdyby to tak šlo zavést už nyní.

Ivan.
10. 10. 2009 | 13:17

Elena napsal(a):

Milý Ivan, presne ste opisal stav našej takzvanej " modernej" spoločnosti, už nie schopna rozlišiť dobro od zla, ale ten to stav a jav nie nič nového pod slnkom, vspomeňte si na Biblický príbeh, na tu kapitolu s Biblie kde Mojžiš počujuc hlas Boha sa vyda na horu za Božimi prikazaniami , v dobe keď Mojžiš dohadoval pravidla fungovania spoločnosti s Bohom, samotná spoločnosť tam dole sa uplné sbesila , roztavila zlate teľa = simbol hodnot, začalo sa bratovraždenie, okradanie, a spustenie sa na moralne dno, Boh poukazal Mojžišovi na ten to suhubo ľudský jav a povedal, že ľudstvo nie schopne vladnuť same sebou, potrebuje pravidla, príkazania , také pravidla , ktore človek nemože spochybniť , ale musy sa imi riadiť, to je záruka prežitija , preto namet a liečbu pre súčastný stav by som čerpala znovu s Biblie , obnovila by som Božie príkazania, človek je tvor bojazlivý, poverčivý, človeka treba strašiť ale nie Bin Ladinom, pre rovnovahu moralky , človek musy mať rešpekt v niečo alebo niekoho nad nim samotním a tím je viera v Boha, vratiť spoločnosť ku kresťanským hodnotam to je vychodisko pre nas. Samozrejme nie do fanatického stavu vierovyznania, nie , do mnou pomenovaného konštitucionneho stavu, koštiticia=pravidla
10. 10. 2009 | 14:13

Elena napsal(a):

Ivan, to je pre Vás

Rozhovor s Bohom: text pesničky

Raz sa mi snivalo, že beriem intervju u Boha:
čo ťa zaujma? spital sa ma Boh
čí maš čas? odpovedal som.
Boh sa usmial a odpovedal:
moj čas je večnosť, čo ťa zaujma?
Som zvedavý,čo najviac ťa prekvapuje u ľudy?
Odpovedal mi :
že sa nudia byť deťmi, snivaju rychlo vyrasť, a potom snivaju sa vrati do detských čias. Ĺudia tak veľa myslia na buducnosť ,že zabudaju na súčiastnosť, preto nežiju v sučiastnosi a ni vbuducnosti.
Ľudia kazia svoje zdravie zarabaniem peňazi, potom miňaju tie peňazi na ozdravovanie sa. Prekvapuje ma to že ľudia žiju tak, keby sa nechystali nykdy umrieť a umieraju tak ako keby nykdy nežili .
Počase som sa spital Boha:
Aku radu ma pre ľudstvo,
Nech ľudia vedia že sa neda prinutuť nikoho ľubiť ich, všetko čo možu urobiť nechať aby ich milovali. Nech sa naučia odpušťať, ale najprv nech odpustia sebe samotnim.
Nech vedia že nie dobre sa porovnavať s inimi.
Nech pochopia že bohatim nie ten kto ma veľa, ale ten komu stači malo.
Nech si uvedomia že dvaja ľudia môžu sa divať na tu istu vec roznymi očami.
Že ubližiť milovanej osôbe sa da za sekundu , ale napraviť kryvdu trva roky.

Nech vedia, že som tu pre nich na vždy!
Robte v živote všetko tak abi ste ľubili a boli milovane!
10. 10. 2009 | 19:49

Marcel napsal(a):

Proč kdykoliv je tema žid,Izrael atp.,je zde tak hojná účast?
10. 10. 2009 | 23:17

vyskumnička napsal(a):

pre Marcela
robila som taký malý vyskum, len tak znudy, vždy na konci diskusie ku članku je napisaný počet príspevkov, možem Vas ubezpečiť najvišia účasť je ku člankom stematikou : RADAR, po nej nasleduje nejaký članok s tematikou Rusko, možem Vám poslať štatistyku, ale inač mate možnosť sam si to overiť, pozrite si v archyve članky a nakonci člankov počet príspevkov, tak ak to skutočne preštudujete date mi za pravdu, vôbec tematyka židov a Israela nie rezonujuca a nema žiadné prvenstvo
10. 10. 2009 | 23:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Rozhovor s Bohem?!

Prostřednictvím koho,čeho?
Vnitřní dialog bych pochopil.Ale výklad Božích příkazů a doporučení zprostředkované lidmi motající se kolem náboženství,zkreslené osobními výklady,tendenčními motivy,atd?!

Vzpoměňte na všechny ty excesy Božích církví(kolik jich tu máme).
Každá si přitesá Boha a jeho image ke svým potřebám,mnohdy protismyslným,protilidským a už vůbec postrádající jakoukoliv Božskou logiku.

Pouhou lidskou zhovadilost a manipulaci s věřícím davem.
Jděte mě s Bohy k šípku.
Božská přikázání včetně Desatera má nosit každý i nevěřící v sobě.Pokud tomu tak není ať drží tlamu a krok s ostatními grázly.A může třebas nosit ornát.Kdo háže kameny,exkomunikujíce jiné,žehná dělům a válečným manýrám,participuje na evidentním zlu,ať nehovoří o Bohu.(Nebudeme rozvádět,že?!)Mohl by také dostat kopanec do řitě.

Už bylo těch ideologických nesmyslů dosti.Až přijde zase období skonu,bídy,nemocí a zla - uvidíte kolik se zase objeví mesiášů kážících "dobro".Kolik sektářů,šamanů,různých vykladačů božských představ,práv
a povinností se vynoří z náboženských temnot.

Nevěřte skupinovým,davovým scénám.Kolektivním modlářským divadlům.Ani výkladům renomovaných historiků.Co se náboženství a dalších ideologií týká,nemůžeme očekávat naprosto žádnou objektivitu faktů.

Lidé by ani objektivní pravdu neunesli.Vždy by vyvolala závan zloby a nenávisti.

Být "božím služebníkem" už dávno bych resignoval.Nefunguje to!Vždy to končí manipulací a nesmyslnou reakcí.

A už mi neříkejte,že si Bůh přeje abych masovému vrahovi podal chléb.Váš výklad Božího přání je velice zkreslený tendenční úvahou.

Ivan.
11. 10. 2009 | 10:21

trubka napsal(a):

Ale kdeze Ivan, ja som neseriozny diskuter, ten rozhovor s bohom, to mi kmuska poslala video ja som to nie moc kvalitn prelozila z ruskeho jazyka, co sa mna osobne tyka, chodim sem travit cas, teraz napriklad, chystam nedelnajsy obed, a medzitim si odskocim pozriet , co si tu pisete, nemam ziadne politicke nazory, ziadnu piliticku prislusnost, moj vstah k religie je podobny Vasemu, ja len , ako to jemne povedat aby si neuskodit, skratka, asi provokujem , lebo sa nudim, nekedy sama sebe sa cudujem ake voloviny tuna produkujem , potom ma to zacalo bavit, zaujmala ma hranica tolerancie tych volovin, co vsetci tuna vyprodukujeme, kto vsetko toleruje, kto nastavuje nejake mantyneli, vyzera to tak, ze tu na aktualne, nikto sa nestara o vymedzenie hranic dovolenneho a nedovolenneho, to nie demokracia , to je anarchia, Vy napriklad, mate pevnu myslienku, mate nejaku liniu, ja len skacem od piateho na desiate, aj sa cudujem , ze vobec na tie moje voloviny nekto reaguje , viete co, Ivan, idem varit obed, to mi ide lepsie , nezeli oxidovanie na tom to portale, majte sa pekne, pekny zvysok vykendu Vam prajem.
11. 10. 2009 | 10:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků obsahujících hrubé rasistické nadávky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 10. 2009 | 22:01

tom tailor oblečení napsal(a):

Zda Ahmadinežád skutečně židovský původ má či nemá, je méně důležité, než to, že si takové nařčení vůči němu v totalitním Iránu může někdo dovolit.
08. 11. 2009 | 07:56

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
19. 03. 2010 | 03:10

Ofelia20Foley napsal(a):

freelance writer
02. 08. 2011 | 20:07

carpinteyroxxl napsal(a):

Waste segregation could be the process of sorting ones trash so that they can be properly disposed of <a href=http://www.sacburberryecharpe.co/burberry-hommes-shoulder-c-32.html>sac burberry solde</a>.
2013 <a href=http://www.achetersacslongchamp.net/category/longchamp-le-pliage>Longchamp pas cher</a>www.achetersacslongchamp.net is actually fearful in order to anticipate the advantage that years through now, the full surrounding is already health hazard.
<a href=http://www.sacburberryecharpe.org/burberry-doudoune-femmes-c-26.html>burberry pas cher</a> is simply sad to see that lots of people, though some people know how to handle it refuse to agree to the policies of spend segregation.
The good best method to produce things easier should be to have plastic bags having different colorings <a href=http://www.achetersacslongchamp.com/longchamps-le-pliage-petites-c-5.html>longchamps le pliage petites</a> online.
26. 02. 2013 | 11:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy