Jezme drahé kovy

07. 12. 2009 | 13:23
Přečteno 5058 krát
Jezme drahé kovy. Vážně. A nemyslíme tím jen stopové prvky kovů obsažených v té či oné potravě, nýbrž opravdické kusy vzácných kovů, upravených jedle.

Před nějakými třiceti lety jsem párkrát pojedl v jedné londýnské noblesní a drahé indické restauraci, kde se na jednom pokrmu třpytilo pár tenounkých plátků stříbra. Vypadalo to umělecky vynalézavě, ale nebyl jsem s jistý, zda to není jen nějaká dekorace, tak jsem se číšníka zeptal, co to je.

„Opravdické tence vytepané stříbro,“ ujistil mě.

„A to se vážně jí?“

„Yes, sir, to se vážně jí, napomáhá zdravému trávení a posiluje pocit prosperity.“

Dokonce i stříbrně chutnalo. Byl to jemný pokrm z kuřecích prsíček zvaný „chicken mughlai“, což znamenalo, že pocházel z repertoáru mocné, kultivované a poživačné mughalské dynastie původem z Persie, ale ještě starším původem z Mongolska, která Indii vládla v 17. a 18. století. Její jméno přešlo do angličtiny v podobě „mogul“ znamenající velemocného podnikatelského magnáta ovládajícího business v několika zemích. Byli jím označování velcí hollywoodští producenti jako Goldwyn, Mayer a Fox. Dnes je tak titulován třeba Rupert Murdoch.

Od té doby jsem na jedlé stříbro už nikdy nenarazil, ona restaurace je buď přestala podávat nebo se na něm finančně zruinovala, už se ani nepamatuji, kde přesně byla, někde v okolí Knightsbridge. A pak jsem na to zapomněl. Úplně. Chicken mughlai jsem si dával v různých restauracích dál, ale už bez stříbra.

A teď to najednou vypuklo znovu v michelinsko-hvězdičkové indické restauraci Rasoi Vineet Bhatia v Chelsea, jedné z nejdražších v Londýně a označované gastronomickými experty za nejlepší indickou v Evropě. Akorát že ne stříbro, nýbrž rovnou zlato. Hned se toho chytlo pár dalších „upmarket“ (čili mířících na horní příčky trhu) indických a jedna italská. Její majitelka a gastro- spisovatelka Laura Santtini dokonce začala vyrábět jakousi „zlatničku“ na způsob pepřenky, která vám potřísní jídlo lístečky zlata a stříbra. Žádné jen tak ledajaké pozlátko, třiadvacet karátů. Můžete si ji už koupit v Selfridges 150 miligramů za 15 liber pod jménem „Easy Taste Magic“. Znoblesní vám to i obyčejnou polévku, říká Laura. A my se už chvějme napětím, kdo nám jako první v Praze začne zlatit a stříbřit guláš. A za kolik.

Jednu zlatničku jsme si v Selfridges pro zábavu koupili a pozlatíme a postříbříme si to mughlajské kuře.

Nejprve si podrtíme čerstvý zázvor, česnek, kumín (římský kmín), semínka koriandru, chilli papričky a loupané mandle a promícháme s trochou vody na kašičku. Na pánvi nebo ve woku na rozehřátém oleji si deset minut za občasného promíchávání osmahneme kousky kuřete. Na poslední tři minuty přidáme rozčtvrcenou cibuli a necháme zkřupavět. Kousky kuřátka se nám zavřely, ale nespálily a zůstaly „al dente“ svěží. Vyndáme i s cibulí, odkapeme z nich olej a přendáme do vedlejší misky. Do mírně rozehřátého oleje přidáme pár otevřených bobulek kardamomu (nebo už jen jejich černá zrníčka), tyčinku skořice (nebo lžičku práškové), bobkový list a hřebíček. Chvilku v oleji promícháváme, pak přidáme předchozí kašičku z kořeníček, špetku směsi garam masala a hrst hrozinek a stále mícháme. Za necelou minutu přidáme kuřátko a cibulí a dusíme na mírném oleji dalších deset minut. Přidáme hustý selský jogurt a hustou smetanu (v Česku smetanu promíchanou na husto s žervé nebo měkkým tvarohem), špetku soli a cukru. Stálým mícháním na mírném ohni vytvoříme jednolitou hustou smetanovou omáčku. Vložíme do ní odložené papriky s cibulí a pár minut necháme ohřívat. Podáváme teplé, potřísněné trochou drcených mandlí. Pozlatíme a postříbříme. Jíme s basmati rýží nebo indickou kvašenou plackou naan, kterou se ale budeme muset naučit dělat.

Takže placka naan:

Hladká mouka, sůl, droždí, yoghurt, teplá voda. To je základní recept indických venkovanů. My mogulové si to po gurmánském mughalsku můžeme obohatit šlehaným vejcem, krájeným česnekem, hrozinkami, černými semínky koriandru, špetkou kurkumy. Promíchá, prokvedlá a prohněte se na jemné těsto a nechá se několik hodin odstát a nabobtnat. Rozhněte se na kuličky velikosti něco mezi míčkem golfovým a tenisovým a roztlačí se na papírově tenké placky. Kdo trvá mermomocí na mase, může si je teď posypat mletým a předem osmaženým jehněčím, které do placek vtlačí, díky jemuž jim bude říkat „keema naan“. Placky se přikryjí utěrkami a nechají stát další půlhodinu a znovu bobtnat. Pečou se v rozpálené troubě, nemáme-li hliněnou pec tandur nebo alespoň italské pizzové „forno a legna“. Je to vlastně dobré křupavé neapolské pizze hodně podobné a ještě víc se to podobá alsaskému a badenskému flammkuchen čili tarte flambée. Jen trochu měkčí a nabobtnalejší. S křupavou kůrkou naspodu a nafouklými bublinkami shora.

Vyšlo v týdeníku Euro

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Čochtan napsal(a):

Knightsbridge ? V 70.letech tam byla hospoda na hospodě. Dokonce jsem tam viděl i českou hospodu. Indická byla ale každá druhá.
Ke zlatu,... existuje Danziger Goldwasser. Šnaps se zlatými plíšky. Zlato mu ale žádnou chuť nedává. Není divu, vždyť zlato kromě jedinné kyseliny (směs koncentrované kyseliny dusičné (HNO3) a kyseliny chlorovodíkové (HCl) v poměru 1:3.) s ničím nereaguje.
07. 12. 2009 | 13:39

skeptický napsal(a):

A já blbec ten zlatej prach prodávám státu za pár švestek.

Se stříbrem pozor.Koloidní stříbro zabíjí bakterie,a viry,ale mohl byste zmodrat.Odtud modrá krev - u šlechty se jedlo stříbrnými příbory.U mojí babičky taky.

Napadá mne,ta fotka má přesně tu barvu.

Obžerství je jeden z nejpříjemnějších hříchů.
07. 12. 2009 | 13:40

Jedla napsal(a):

Pane autore,

miluji dobré jídlo. Vařím. Mrzí mne, když kvalitní ingredience, které nakupuji, přijdou nazmar.

Ale život je pestrý, nohostranný, různorodý.

Jídlo má mnoho funkcí společenských, jedinnou fyziologickou. Živiny stavební a energetické a funkční, to je, oč tu běží.

Život / náhoda / osud je takový, jaký je, skvělý i zlý, sentimentální i tvdý, ale takřka vždy se spožděním vrátí, co vloženo bylo. Ne Vám, to by nefungovalo, život si počká, najde si šlachu Achillovu.

Jezte argentum, jezte aurum. Uvidíte, bezmocný, zmírat nejbližší, milované, neboť nebudou mít H2O, škrob, tuk, protein.
07. 12. 2009 | 14:17

Eliška II napsal(a):

uvařit si dobré jídlo a sypat jej zlatem, stříbrem a drahým kamením?! Vařila jsem jej s láskou, není třeba pozlátek :-))
07. 12. 2009 | 15:12

skeptický napsal(a):

Z drahého kamení je diamantový prach na střeva to nejlepší.V chudších rodinách to manželky nahrazují drceným sklem.Je to lacinější,výsledek stejný.
07. 12. 2009 | 15:40

Vico napsal(a):

Pěkná pohodička, gurmáni.Tak, až si budete už i v Praze zlatit a stříbřit guláše, občas se podívejte, zda-li neuvidíte za sklem okna znepokojující tvář napůl chlapce, ale už na půl muže. Dále cituji klasika:

Když tu tak seděli teple a ctihodně
s rukama vyžehlenýma,
tu stalo se, stalo,-ne zcela náhodně,-
že na okna sklenného tenounkou hranici
přitisk tvář člověk, který stál v ulici,
výrostek zpola a zpola muž
a pohledem ostrým a chladným jak nůž
prořízl okno a vbod se v tu nádheru,
v číše a valčík, v zrcadla pro milenky,
v břicha a teplo,fraky a peněženky,
a zůstal v nich trčeti čepelí,
i když ty oči dvě zmizely.

Dobrou chuť ve spolek a ať zlato chutná.
07. 12. 2009 | 15:59

Jedla napsal(a):

V kavárně Bellevue, vico?
07. 12. 2009 | 16:47

Vico napsal(a):

Jedla : správně.Někdy se mi zdá, že některý ty fláky od Wolkra by si zasloužily remake.
07. 12. 2009 | 17:14

Líný černý pes napsal(a):

Zlato v jídle?
Viděla a ochutnala jsem zatím jen zlato v pití a moc mně ten zlatý Bols nenadchnul. Teda, jestli to v tom je opravdu zlato.

A heč, dneska večer budu ochutnávat vánoční punč. Přece to neponesu příští týden na firemní večírek nevyzkoušené. Nakládá se to už od léta a jestli to vyjde jako v jiné roky, bude to mls parádní.
07. 12. 2009 | 17:36

Tužka napsal(a):

Tužka. Zlato,stříbro,drahé kamení,u nás jsme všichni normální,tak jenom pánev,olej,maso,sůl.Nedostižné.A k tomu chleba,kdo nevěří?..,ten je....Chlebíček kupuji v jedné malé pekárně,dost se podobá tomu,/chutí/,co pekávala moje babička.Tu jogurtovou placku vyzkouším,ostatní určitě ne,já jsem své zdraví nenašla na hnoji.Tužka.
07. 12. 2009 | 18:24

Baba napsal(a):

Až dosud jsem slyšela jen o jablíčkách obohacených železem.
Ale dnes jsem viděla stromeček zdobený sušeným ovocem. Na tom by nebylo nic divného, rok co rok chodíváme k přírodnímu Betlému, ale chápete to? Z jedné strany hradba paneláků, z druhé parkoviště aut, pět supermarketů v okolí a v předzahrádce nijak zvlášť vysoký, smrček nebo jedlička, ověšený tenkými plátky jablek, švestkami a kdoví čím ještě. Ve všední den.
07. 12. 2009 | 18:32

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer, milý příspěvek.
K nadpisu - zlato je inertní, takže projde trávicím traktem - o recyklaci neuvažujete?
07. 12. 2009 | 20:39

Pípa napsal(a):

Prý to zlato, stříbro a jiné pochutiny bezvadně čistí lauf. Pozoroval jste to také pane autore?
07. 12. 2009 | 20:54

Michal Macek napsal(a):

zdravim:

recept na muj vkus moc slozitej - ale delal sem nedavno tahjsky kari-kure (objevil sem ve francouzke epesni thajskej obchod kde prodavaj to thajske kari - myslim tu pastu - zelene,zlute a cervene) - ja delal klasickz zlute a byla to lahudka! palilo to hodne ale tak nejak snesitelne a prijemne - mnam,doporucuji! (mel sem k tomu jasminovou ryzi od cinana)
07. 12. 2009 | 21:14

iga napsal(a):

O podobnem i zde:

http://recepty.centrum.cz/v...

Pokud ovsem vycihate spravnou chvilku, kdy v panelaku zhasne svetlo a sousedka se zrovna vraci s radne vykrmenym jezevcikem, muzete se dobrat opravdu nevsedniho kulinarskeho zazitku, mate-li doma navic zlomkove zlato (zuby po babicce apod) zkuste je nasypat do ultimativniho revolucniho blenderu od Horsta Fuchse a na komercni zlatnicku pane Kurace se muzete vybodnout:-)

Nedavno ovsem pan Michl upozornoval na stoupajici cenu zlata, takze pozor na to, abyste jeste nelitovali, ze jste ho vsechno prohnali traktem.
07. 12. 2009 | 22:03

vlk napsal(a):

nejlepší reakci napsala Eliška II.
Bingo. Zlacenka, či jak s e ten nesmysl jmenuje, nemá smysl.
07. 12. 2009 | 22:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

BUFEŤÁK

Ó jak mi s tebou
milá Ivo
znamentitě chutná
pivo

Chutná mi i utopenec
já zasloužil jsem si
tvůj věnec

Tak dejme si i tvarůžku
a oslavme to
na Růžku...

Veselé krizování a bacha na vepřovku...
http://kaifolog.ru/uploads/...
07. 12. 2009 | 22:12

iga napsal(a):

Vlku, nesmysl nema smysl, to mate recht:-)
Jinak ale zlacenka nepomuze, nemali kuchar(ka) zlate ruce a srdce! Tak ja uz nikdy neochutnam knedliky od babicky, a to bych dala za ne vsechno zlato sveta!
07. 12. 2009 | 22:14

Pípa napsal(a):

Cipljonok malý
orestovaný
jenom se po něm neposměj
na troše kari
zlato přidali
bylo stejně na pytel
08. 12. 2009 | 00:24

Tužka napsal(a):

Tužka pro Pípa.Cipljonok,zní to jako z mé vybledlé ruštiny,co to je?Toužím vědět,po čem by se mi udělalo špatně,třeba jen v představách.Děkuji. Tužka.
08. 12. 2009 | 09:09

Pípa napsal(a):

Pro Tužka,
cipljonok je rusky kuře.
08. 12. 2009 | 10:02

Pípa napsal(a):

Pro Tužka,
to, co jsem nasmolil je mizerná parafráze na známou píseň petěrburského anarchisty t.č. v ťurmě.
08. 12. 2009 | 10:13

Ládik napsal(a):

Kdysi v práci jsem dal šéfovi do chleba trochu rtuti z teploměru. Taky je to kov. Podělal se.
Nevím, jaké účinky má Ag nebo Au - autor o tom raději nepíše.
08. 12. 2009 | 11:06

jaryn napsal(a):

Moje děvče má zlaté ruce.
Její guláš je neuvěřitelná MŇÁÁÁM bašta.
Pak, že zlato nemá chuť.
Má.
Po mojí Marcelce :-)
08. 12. 2009 | 11:12

Tužka napsal(a):

Tužka,pro Pípa.Děkuji,měla jsem obavu,že to je kotě,nebo štěně,.i když,i kuřat je mi líto,teď nedávno jsem viděla film,zachází s nimi stašně.Jakmile si hluboce uvědomím,že požírám své přátele=zvířata ,jsem na pár dní vegetarián,ale,ale jsem podstatou masožravec,už s tím nic nenadělám.Parodie píšu taky ráda,je to taková rozcvička pro šedou kůru mozkovou,a když je třeba "vejít se do not",je to fajn.Dík.Tužka.
08. 12. 2009 | 12:12

Daňový poplatník napsal(a):

po přečtení tohoto blogu mě ani po několika minutách nenapadá nic, co by slouhové globálního velkokapitálu nemázli z důvodů koprolálie.
08. 12. 2009 | 12:16

Cayman napsal(a):

Co to je za blbost - jezte drahe kovy? To zlato nebo stribro je jen pro efekt a samozrejme vyssi cenu. Zlate hoblinky se davaji hlavne na zakusky, zmrzlinu do napoju. Mimochodem drahy kov je rhodium, rhenium,ale i plutonium. Taky by si je autor dal na kuratko? Ten clanek mi pripada dost snobsky.
08. 12. 2009 | 18:29

zdesta napsal(a):

Pan Kuras. To co z vás na druhý den vypadlo,bylo taky stříbrné? Zásadně nesplachovat.Použít nějakou technologii odfiltrování a prodat.Jídlo pak bude v konečném účtování levnější.
08. 12. 2009 | 19:06

koupelová sůl napsal(a):

„Opravdické tence vytepané stříbro,“ ujistil mě.
09. 12. 2009 | 19:30

Ugg Classic Cardy napsal(a):

宜将剩勇追穷寇,莫使沽名学霸王。
天若有情天亦老,人间正道是沧桑。
17. 12. 2009 | 14:21

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
19. 03. 2010 | 03:10

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 08:09

Bell&Ross watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 03:48

whtch napsal(a):

[url=http://www.highwaytowatches...]swiss made watches[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex air king[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling navitimer[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling superocean[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex explorer ii review[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex datejust[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex yachtmaster[/url]
11. 05. 2010 | 05:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy