Azyl i prostor

18. 06. 2009 | 17:34
Přečteno 5151 krát
O zřízení svého blogu na Aktuálně uvažuji dlouho, od chvíle, kdy jsem tuto nabídku v roce 2007 dostal poprvé. Definitivně jsem se ale rozhodl zjistit, zda sem mám dosud dveře otevřeny až nyní ze dvou důvodů. Tím prvním důvodem je zánik prostoru pro svobodné psaní v Literárních novinách, které jsem od roku 1999 do letošního ledna řídil. O okolnostech této události pojednává v Aktuálně blog Lubomíra Zaorálka.

Tím druhým důvodem je následující korespondence, kterou jsem jako nováček na Facebooku vedl se svým kolegou a kamarádem Karlem:

Karel (05 Červen v 22:15): „Petr Minařík má na aktualne.cz vynikající blog k volbám. Je to osobní dopis Paroubkovi. Doporučuji a Petře tebe zvu v sobotu až dovolíš k nám na chalupu na večírek.“

Jakub Patočka (06 Červen v 16:03): „No takže jsem si to přečetl. Petrovi, vyznavači ne zcela přesných metafor, odpovím místo Jirky: Salonní sociální demokrat, který ve strachu z velké koalice volí Stranu zelených (skutečně tuto neoliberální projadernou Topolánkovu konkubínu prolezlou licoměrnými kariéristy, vyhánějící a vylučující opravdové zelené!), je jako teenager, který kvůli tomu, aby udržel své panictví, vstoupí do kláštera. Mysleli jste to tak, hoši?“

Karel (06 Červen v 16:09): Tak Jakube, bonmoty mas jako Miloš, ale tvoje analýza je poznamenaná vlastním rozvodovým řízením. Manžel po rozvodu asi taky nemá úplně reálný pohled na svoji bejvalku.

Jakub Patočka (06 Červen v 16:14): Tuhle lacinost jsem sice čekal, ale nedalo mi to. Nicméně proti nemoci jménem příchylnost ke Straně zelených je podle mě jednoduché očkování: zítřejší volební výsledek. A kdo to bude potřebovat, může být přeočkován ještě v září. Pak si můžeme povídat víc o rozvodech, ale hlavně třeba o tom, co je a co není zelená politika.

Karel (06 Červen v 16:27) Vidim ze na facebooku si jeste užijeme plno srandy. Pekny vikend.

Jakub Patočka (08 Červen v 1:03): Karle, máš k tomu co dodat?“

Karel po oznámení volebních výsledků co dodat neměl, ale já bych i pro čtenáře Aktuálně.cz Petru Minaříkovi rád odpověděl s důkladností, kterou věc tak vážná, jakou je reálná hrozba vzniku velké koalice, zasluhuje. A to hned zítra, v prvním sloupku, které zde budu v týdenním rytmu zveřejňovat po celé letošní léto, během nějž se pro mne tento blog stane mým hlavním novinářským útočištěm.

Kromě sloupků sem budu psát ale i texty jiné, příležitostné, zpravidla polemické, debatující s příspěvky jiných autorů v Aktuálně.cz, ale i v jiných médiích, stručně řečeno: texty takové, jaký je de facto už ten dnešní, úvodní. Takové příležitostné texty sem budu psát i po té, kdy své týdenní sloupky na podzim přesunu do jejich nového trvalého domova.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vasja napsal(a):

Tjóó, vy to tady pozvednete.
A když už, tak.... to jste fakt nepoznal, že Anička je třicátnice?
18. 06. 2009 | 17:56

Čochtan napsal(a):

Na vás jsem zvědavej, pane Patočka.
Mám dojem, že tu bude veselo.
18. 06. 2009 | 18:00

Pobo napsal(a):

Tak, teď už nám tady chybí pouze novinář ;-)))) Stropnický.

A melounci budou (skoro) kompletní.

.
18. 06. 2009 | 18:02

Čochtan napsal(a):

Tak vy jste řídil Literárky ? Vy jste tu káru zavez do pangejtu ? Povídejte nám o tom, člověka to potěší, když slyší o neštěstí !
18. 06. 2009 | 18:04

jarpor napsal(a):

Tak nevím...
jestli se mám těšit, nebo "těšit"...

V každém případě - jedenkrát za týden se to dá přežít... jsou zde i vícefrekvenční "borci"... a jde to... ( i když někdy - dře to... )

Hezký den
18. 06. 2009 | 18:08

Skeptik napsal(a):

Tím "zánikem prostoru pro svobodné psaní", myslíte Vámi provedenou,nejprve duchovní a potom ekonomickou likvidaci Literárních novin?
p.S. už vím, proč ten Dimun s tím Tvrdíkem za poslední tři dny na všech servrech přidali, on je s nimi SKVĚLÝ, NEZÁVISLÝ, LITERÁRNĚ NADANÝ PATOČKA! už se těším.
18. 06. 2009 | 18:11

bigjirka napsal(a):

Pozdravujte Aničku!
18. 06. 2009 | 18:17

Milan H. napsal(a):

Už se těším. Tady neni jako psát do jednonázorových novin, kde komentátor dostane nějakou nesouhlasnou odpověď jenom zřídka, nýbrž jsou to poměrně slušní diskutující, kteří autora umějí argumenty rozcupovat na kusy, když je mimo mísu. A kam že to budete psát od podzima?
18. 06. 2009 | 18:19

macura napsal(a):

z vás se stal zaslepený, nedůvěryhodný cvok, sorry
18. 06. 2009 | 18:23

Ládik napsal(a):

Tady Vám azyl bude těsný.
18. 06. 2009 | 18:33

wamont napsal(a):

Já jsem rád, že zde bude pan Patočka psát. Ještě před rokem jsem s chutí četl na internetu literárky, než se to tam podělalo. Zároveň bych se chtěl zeptat, jestli by nestálo za úvahu, provozovat literárky, nebo něco podobného, pouze v internetové podobě? Mohlo by to být i formou blogů několika kmenových autorů.
18. 06. 2009 | 19:02

Al Jouda napsal(a):

A nad topolem podle skal se zelený mužík utleskal ! Ale škoda ho nebylo !
18. 06. 2009 | 19:26

zdenek napsal(a):

"Reálná hrozba velké koalice"

Tak to je konečně téma ,které takovým jako vy dodá pocit vlastní důležitosti,že nejsou na světě úplně zbyteční a že nás nebohé čtenáře mohou včas varovat

Díky moc
18. 06. 2009 | 19:44

stejskal napsal(a):

Já jsem také rád, pane wamonte.

Zajímají mne názory inteligentních a vzdělaných, i když s nimi třeba nesouhlasím.

Hezký večer.

Libor Stejskal
18. 06. 2009 | 19:45

Skeptik napsal(a):

Lenin byl asi nejvzdělanější člověk své doby, pane Stejskale
18. 06. 2009 | 20:04

Karel napsal(a):

Na Facebooku jsem už výzvu "něco k tomu dodat" nepostřehl. Dodat k tomu nic nelze, volby dopadly, Bursík dopadl, kdo ví jak to dopadne dál. Já osobně doufám, že mi vždycky bude blikat kontrolka, když začnu mít prasečí radost z neúspěchu svého soupeře či konkurenta. Pro pořádek dodvávám, že v žádné z těchto kategorií se Jakub Patočka, kterému přeji, ať mu to tady píše, u mě nevyskytuje.
18. 06. 2009 | 20:13

vlk napsal(a):

Ne že byste pane Patočko neuměl psát. To tedy ano. Ale tí větší to asi bude nářez. Nemám rád fanatiky. Jakéhokoliv druhu. a ty zelené už vůbec ne. A vy jím, podle mne jste.
Jakkoliv mi třeba dokážete, že se mýlím. Pak budu rád a klidně přiznám , že jsme vůči vám přistupoval s neoprávněným předsudkem.
Ale velmi bych s e divil , kdyby tomu tak bylo.

Ovšem co neodpáářete , je vaš e velmi podivná ingerence v Kuřimské kauze! A promiňte, to je natolik hnusná záležitost, i když s e ví málo a jednání jednotlivých aktérů nemá logiku, že k vám budu přistupovat hodně dlouho jako k otrávené návnadě.
A mimochodem, dost podivuhodná je také vaše vzpoura proti novému šéfovi Literárek. Není sic e moje krevní skupina, ale musí s emu nechat, že je dokonalý profík. Což vy, kromě kladení písmen na obrazovku nejste. Ne , co s e týče managementu čehokoliv. Nejen Literárek.
18. 06. 2009 | 21:05

Pepa Řepa napsal(a):

Á, další příděl obohacení. Tentokrát z tuzemských zdrojů.

Jeden hrobař zelených ještě nevychlad a už je tady jiný hrobař z literárek.
Inteligentní, vzdělaný, říká pan Kopfrkingl, který má svou práci opravdu rád.

Hmmm. Teď už chybí jen Stropnický. Hezká sestava.

To zelené hnutí opravdu nemá někoho jiného?
18. 06. 2009 | 21:13

Lukáš Kraus napsal(a):

Ahoj Jakube Patočko,

celý dnešek přemýšlím na jednou věcí, jestli jako sociální demokrat vlastně chci v ČR dostavěný Temelín a jestli ho potřebujeme, jestli je to dobrá volba, investice či pouze prolobbovaná hysterie vyvolaná zastrašování, zhasínání. Jako sociální demokrat se zeleným srdcem si odpovídám, že nepotřebujeme. Potřebujeme inovace, nové, šetrné, bezpečné technologie, postupy a energetické úspory.

Mám takový návrh. Je to krásná vize. Je to vize pro 21.stol. Geotermální energetika místo Temelína:-)

http://www.stream.cz/video/...

http://www.zvonecnik.estran...

http://www.sustainable.cz/g...

Co ty na to? A co na to občané ČR?

Hezký den
18. 06. 2009 | 21:32

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane skeptiku.

S Leninem bych se v diskusi sešel velmi rád, přišlo by mi to nesmírně zajímavé (a pak bych pravděpodobně - pokud bych našel dost odvahy - se zbraní v ruce bránil zavedení jeho totalitních představ do praxe).

Nicméně nepředpokládám, že pana Patočku přirovnáváte k Leninovi a domníváte se, že chce v této zemi zavést nějakou diktaturu, že ne (pokud ano, prosím o nějaké důkazy tohoto zvrhlého přemýšlení autora, možná mi něco uniklo)?

Libor Stejskal
18. 06. 2009 | 22:08

stejskal napsal(a):

Vy dokážete být hodně zlý, pane Pepo Řepo.

Libor Stejskal
18. 06. 2009 | 22:15

Rumcajs napsal(a):

Když tak čtu tu Vaši upoutávku, počítám, že my dva určitě kamarádi nebudeme.
Ale jinak vítám každou příležitost si zanadávat a tak klidně pište.
18. 06. 2009 | 23:25

Al Jouda napsal(a):

Souhlas s Lukášem Krausem ! Už aby se na Chebsku začalo vrtat !
18. 06. 2009 | 23:59

Lukáš Kraus napsal(a):

Mám jeden malý dotaz na všechny zastánce jádra. Proč dostavba Temelína a ne geotermální energetika, která je levnější, ekologičtější...funguje to již v Litoměřicích...má to potenciál pro 40% veškeré el.energie pro ČR a ještě více tepla?

Překládám strategickou koncepci Norského království a tam se píše, že jádro je obrovský celosvětový problém, jelikož nelze jasně vymezit mírové využití od potenciálního vojenského jaderného programu...viz. např. Írán...

http://www.facebook.com/gro...

Nejsem ovce....Všichni říkáte Temelín ANO...ale argumentovat? Proč Temelín ANO a ne levnější, lepší, ekologičtější geotermální energetiku? 40% obnovitelné, nekontroverzní el. energie a ještě více tepla pro občany ČR? Protože ČEZ a lobby...uhlobaroni, OKD a Urban a jeho kámoši, a hlavně ODS a jejich nechutný kartel....

Hezký večer všem
19. 06. 2009 | 00:04

Lukáš Kraus napsal(a):

to Al Jouda: Díky, tady máš mapu v odkazu, kde všade se vrtat dá:-) Chebsko není jediné:-)

http://gnosis9.net/img2/geo...
19. 06. 2009 | 00:21

dříve ruda napsal(a):

..výzva "Padesát zelených!"? Neznám. A jestlipak jste vyhrál?
19. 06. 2009 | 00:56

Ládik napsal(a):

19. 06. 2009 | 07:46

slav napsal(a):

Skeptik:
Po r.68 měl L nějaké výročí. Všude ho bylo plno. Vtipy Lenin - standart tj. holohlavý, Lenin de luxe - s placačkou na hlavě. V televizi byl nějaký pořad jak zkoumali jeho mozek (asi po smrti) byl prý nestandartně tvrdý. Že by zpeněžitelná relikvie. Některé bláboly mu nevyšly, když rudé hordy obléhaly Varšavu, on už je viděl v Berlíně. Jeho geniální výrok Komunismus = sovětská moc + elektrifikace Ruska.
19. 06. 2009 | 08:12

Pepa Řepa napsal(a):

Vy dokážete být hodně zlý, pane Pepo Řepo.
-------------
Pane Stejskale, omlouvám se, že jsem Vás označil za "Spalovače mrtvol".

Vy umíte víc. Umíte politické mrtvoly typu Jakuba Patočky resuscitovat.
19. 06. 2009 | 10:10

Čochtan napsal(a):

Proč Temelín ANO ?
Argumenty na:
http://www.jihocestitatkove...
19. 06. 2009 | 11:09

cyvo napsal(a):

vás bych teda chtěl mít na FB za přítele... Něco vám tam napíšu a vy s tím běžíte hned do blogu. Pěkně bych se vám teda poděkoval...
19. 06. 2009 | 12:28

Jedla napsal(a):

To není špatný, že tu bude Jakub Patočka. Jednak se Jan Beránek může víc věnovat svému - několikrát sem Patočku přeposílal, ale originál je lepší, už kvůli diskusi.
Taky se třeba vlk vrátí z výletu k outsidermedia.cz.
A taky se těším na samotnou diskusi. Někteří modří umí dobře nadávat, třeba se pod Patočkovými texty pocvičí i v podložené argumentaci.
Tu Aničku z Kuřimi bych nechal kde je (tj. v chládku) - zprostředkovat někomu v dobré víře právní pomoc (navíc u morálně tak nezpochybnitelné osoby, jako je tajemnice ombudsmana H. Holcnerová) - to není na velké odsuzování.
19. 06. 2009 | 14:05

jan Malina napsal(a):

"Zanik prostoru pro svobodne psani v Literarkach"? Ano, v tom ma Patocka pravdu. Ten svobodny prostor tam totiz zanikl v roce 1999, kdyz se stal na zalade podvodu sefredaktorem a mimoradne odpornym zpusobem zacal v Literarkach cenzurovat vsechny nazory odlisne od sveho. A tak by nam mel Patocka konecne vysvetlit jak to bylo s tim mucenim deti v Kurimi.
19. 06. 2009 | 18:23

argun napsal(a):

Ale jo proč ne. Internet unese všechno. Jen se mi zdá býti to názorové spektrum zdejších bloggerů čím dál tím víc nevyrovnané.
19. 06. 2009 | 19:13

mene tekel napsal(a):

Dotaz na pana Stejskala: nevadi vam, ze Patocka lze uz ve svem medailonku? Pise o sobe jako o "ekologovi", ackoliv tuhle vedeckou disciplinu nikdy nestudoval.
19. 06. 2009 | 20:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane mene tekel,

"ekolog" není akademický titul, může ho používat každý dle libosti. Je to jen jeho věcí a věcí těch, kteří to buď akceptují či nikoliv.

Ostatně Vy též nejste král Baltazar ;-)

Libor Stejskal
19. 06. 2009 | 22:11

mene tekel napsal(a):

Pane Stejskale, to je cira demagogie. Takze vy o sobe taky muzete "dle libosti" tvrdit, ze jste dejme tomu lekar nebo stavebni inzenyr, ackoli na to nemate kvalifikaci? Proc na Aktualne trpite aby vasi blogeri takhle lhali? To vam fakt nevadi ze takova neucta k faktum shazuje vasi praci? Jak byste se zachoval kdyby o sobe Patocka do medailonku napsal ze je treba fyzikalni chemik?:-))
20. 06. 2009 | 10:07

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane mene tekel,

stavební inženýr nejsem (i když v německy mluvících zemích a Skandinávii bych se tak ozančovat mohl), mám toliko maturitu na střední průmyslové škole stavební.

Tvrdit o sobě mohu, co se mi zamene (a mohu tomu dokonce věřit). Pokud bych tvrdil, že jsem stavař, bylo by to jistě do diskuse, ale dost těžko by mne někdo mohl obvinit z lhaní.

Zajímá mne též historie, zejména pak novodobé dějiny, hodně jsem o nich přečetl. Pokud bych o sobě tvrdil, že jsem historik, bylo by to též jistě do diskuse, nicméně ani zde byste mi těžko dokazoval, že nejsem.

Pokud by si pan Patočka "do medailonku napsal ze je treba fyzikalni chemik", přišlo by mi to divné, ale dost těžko bych mu při svých znalostech "fyzikální chemie" mohl vyvrátit, že není. A žádné jiné kritérium na to uplatnit nelze.

Stejně by mi ale přišlo zajímavější polemizovat s autorovými názory než s tím, co má napsáno ve "vizitce". Ale je to jistě věc vkusu a toho, čemu přikládáte Vy či já důležitost.

Libor Stejskal
20. 06. 2009 | 11:34

mene tekel napsal(a):

Pane Stejskale, uhybate jako pristizeny zacek. Stavebni inzenyr, historik, fyzikalni chemik atd. jsou oznaceni, ktera meritorne predpokladaji absolvovani prislusneho vysokoskolskeho zdelani. Stejne je to i s ozancenim ekolog, ktere na vasem blogu Patocka neopravnene oziva, ac prislusny vedecky obor nikdy nevystudoval. Vasi povinnosti spravce blogu je dohlizet na vecnost diskuse a take na to, aby se na vasem blogu neobjevovaly zjevne lzi. Nechapu proto, proc Patocku tak urputne branite. Nebylo by elegantnejsi vyzvat ho, aby svuj medailonek uvedl do soulad se skutecnosti a nehral si na neco, co neni? Pokud to neudelate sam, nezbude nam jako ctenarum vaseho blogu abychom pravidelne pripomonali: "Pozor, Jakub Patocka svym ctenarum lze a spravce blogu s tim nic nedela." To je zcela vzhledem k vyse uvedenemu zcela vecna informace a proto pevne verim, ze ji nebudete cenzorovat.
20. 06. 2009 | 13:29

stejskal napsal(a):

Proč bych ji měl cenzurovat, pane mene tekel.

Je to názor a názory necenzuruji. Ani ty hloupé.

Nicméně upozorňuji, že pokud zde budete zanášet debatu stále stejným příspěvkme, čili spamovat, zasáhnu podle zdejších pravidel.

Libor Stejskal
20. 06. 2009 | 23:02

vapenec napsal(a):

Pro Stejskala: sdilim nazor nicku mene tekel a stejne jako on budu zde pravidelne pripominat ze Patocka lze o svem vzdelani. Budu to ale psat pokazde jinymi formulacemi, takze nepujde o spam, ok?
22. 06. 2009 | 11:56

vapenec napsal(a):

Pro Stejskala: sdilim nazor nicku mene tekel a stejne jako on budu zde pravidelne pripominat ze Patocka lze o svem vzdelani. Budu to ale psat pokazde jinymi formulacemi, takze nepujde o spam, ok?
22. 06. 2009 | 11:57

Replica Watches napsal(a):

091009 Our website have many goods,<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Cheap Brand Name Watches">Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Replica Rolex">Replica Rolex</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> -
<A href="http://www.newstylerolex.com/" title="Brand Name Watches">Rolex Watches</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="Welcome to our Replica Watches website">Replica rolex</A> -
<A href="http://www.sunglassvip.net" title="high quality timepieces">Rolex</A> -
<A href="http://www.2g-3g.com" title="high quality timepieces">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Rolex</A>
<A href="http://www.watches-life.com" title="cheap price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Rolex</A>
<A href="http://www.rolex-hot.com" title="cheaper price">Replica Rolex</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper vertu">Vertu</A>
<A href="http://www.vertuexclusivesh..." title="cheaper Replica vertu">Vertu Replica</A>,
<A href="http://www.e-lv.net" title="Replica handbags">Replica handbags</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="high quality watches">Rolex</A>,
<A href="http://www.enjoy-watches.com/" title="Brand Name Watches">Replica Watches</A> I belive that you will like them !060
10. 10. 2009 | 02:37

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 08:59

replica watch napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 21:04

Welch32Lessie napsal(a):

Different people in the world get the <a href="http://bestfinance-blog.com...">business loans</a> from different banks, just because it is simple.
30. 07. 2010 | 11:03

mcuhdyz napsal(a):

qmvxadjq
06. 12. 2012 | 13:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy