Jiří Čunek odchází – ať žije Jan Březina

19. 01. 2009 | 11:32
Přečteno 7788 krát
Každá politická strana, aby přežila, potřebuje změnu. Nejde o nějaký intimní palácový převrat. Je nutné pochopit ducha i trend doby a přizpůsobit tyto fenomény momentálnímu stavu společnosti. Národ a společenský systém nejsou mrtvými kulisami právě dohrané scény oblastního divadla. Naopak, jedná se o živý organismus, který musí být pod náležitou „lékařskou“ kontrolou, aby se v něm neusadily zhoubné a nebezpečné nemoci.

KDU-ČSL naléhavě potřebuje nové kreativní vedení ke zvládnutí výše uvedených společenských trendů. Odstoupení Jiřího Čunka z vládních funkcí jsem přijal se zadostiučiněním. Myslím si, že se zachoval jako správný demokrat. Reagoval jsem na jeho rozhodnutí na internetových stránkách ČT24 ze dne 12. 01. 2009 následující poznámkou:

„I ten nejmenší krok správným směrem je pokrok ... Odstoupení Jiřího Čunka z vládních funkcí bez arogance a hněvu hovoří spíš pro něho než proti němu. Je to krok demokrata, který si uvědomil, že svou úlohu nezvládá. Nezvládá bohužel ani vedení strany KDU-ČSL. Jeho náhrada ing. Janem Březinou by byl nejen absolutně správný krok správným směrem, nýbrž dokonce dar nebes.“

Samozřejmě, že zvolání „Jiří Čunek odchází - Ať žije Jan Březina“ je z mé strany poněkud předčasné, neboť původně se měl konat celostátní sjezd KDU-ČSL 19. - 20. září. 2009. Avšak již ona skutečnost, že jeho konání je přeřazeno na 13. - 14. června 2009, je zřetelným signálem urychleného řešení nahromaděných problémů ve vedení strany křesťanských demokratů. Není totiž žádným veřejným tajemstvím, že v momentálním stavu věcí KDU-ČSL de facto žádné vedení nemá. Alespoň ne takové, které by bylo perspektivou pro naléhavé řešení soudobých problémů. Jiří Čunek je člověkem pracovitým, ale až příliš pragmatickým, než aby si uvědomoval naléhavost nových perspektiv, natožpak aby je vytvářel.

Pravým opakem Jiřího Čunka je europoslanec ing. Jan Březina.

Jeho způsob kreativního myšlení a vypracovávání deduktivních závěrů silně připomíná sociologickou imaginaci (C. Wright Mills) myšlenkových pochodů Johna F. Kennedyho při uskutečňování jeho politiky „Nových hranic“ (New Frontiers).

Europoslanec Březina má onu nepostradatelnou schopnost analyzovat i tu nejsložitější sociální problematiku takovým způsobem, aby byla naprosto srozumitelná každému průměrnému občanu ČR. Tato rétorika je nesmírně důležitá při prosazování politických cílů a získávání voličských hlasů. Je osobností charismatickou, používající vybraný vokabulár při styku s občany a postrádá jakékoli sklony k aroganci moci. Jeho organizační schopnosti a vedení spolupracovníků jsou „Top One“.

V současné chvíli by tedy byl tím naprosto ideálním kandidátem pro post předsedy KDU-ČSL. To ovšem ještě nestačí, pakliže by se nejednalo pouze o formální změnu ve vedení strany. Pouhá výměna stráží na stranickém trůnu určitě není schopna sama o sobě být inovativní alternativou pro doslova revoluční obnovu strany („Nové hranice“). K tomu je třeba inovativní program. Čeho chce vlastně uvnitř KDU-ČSL europoslanec Březina dosáhnout?

Při jeho poslední návštěvě barokního zámku v Táboře-Měšicích jsem měl možnost s ním konzultovat jeho představy. Vyvolalo to ve mně dojem, že přede mnou stojí kandidát na předsedu strany, jenž přesně zná strukturu vnitrostranických problémů a je ochoten je nekompromisně řešit. Jeho primární a globální představou je vytvořit v KDU-ČSL předpoklady, aby se stala stranou všelidovou. Dlouhodobě je rovněž nutné, pokud možno získat křesťansko-demokratickou masovou základnu, podobně jako je tomu v SRN nebo v Rakousku.

Střednědobě počítá ing. Jan Březina s tím, že by bylo možné vytvořit volitelnost KDU-ČSL stabilně procentuálně v dimenzích 12-15 % voličského potenciálu a tím se stát po ODS a ČSSD tzv. „třetí alternativou“. Komunisté by byli tím pádem posunuti na čtvrté místo a výsledky voleb při vytváření koalic v ČR by se ad hoc staly spolehlivější a bez extrémně krizových zádrhelů při hlasováních v zastupitelských orgánech.

Nyní lze pouze doufat, že po červnovém sjezdu KDU-ČSL bude možné s klidným svědomím zvolat: „Jiří Čunek odchází - Ať žije Jan Březina!“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Řeřicha napsal(a):

Dobrý den,

Inu, pokud dokáže pan Březina sám o sobě (respektive s týmem spolupracovníků) reformovat KDU-ČSL, bude to krásný příběh, ba přímo pohádkový. ;)

Do detailu pana ing. Březinu nastudovaného věru nemám, a proto se zdržím jakýchkoli kvalifikativ (+ i -).

Nyní lze stejně říci jediné : Počkejme a uvidíme...

Přeji hezký den

19. 01. 2009 | 11:47

G. Giormani napsal(a):

Pan Čunek byl doslova uštván členem KDU ČSL a zárověň bývalým šéfem BIS Jiřím Růžkem, přítelem Parkanové a Kalouska.Očividně má na tyto politiky kompro materiály. Pachuť této štvanice znásobilo TO, které na něho podal bývalý ministr spravedlnosti a přítel Jiřího Růžka - Jiří Novák. Největším problémem je ovšem Radim Obst a další podivné osoby ze Státního zastupitelství v Přerově. Není divu, že když se o tom, kdo žaluje pana Čunka dozvěděl Vladimír Hučín, okamžitě zveřejnil, že tento ptáček má falešné lustrační osvědčení. Sám byl tímto kriminálníkem dlouhá léta stíhán a jak všichni dobře víme tak NEZÁKONĚ!!! Netvrdím, že pan Čunek nic neprovedl. Vím však, že na něho byla uspořádána štvanice hodná STBáckých praktik 50. let. Paní Vesecká byla Bohužel vázána mlčenlivostí, protože by se mohl občan dozvědět, jaká komunistická tlupa vládne severní Moravě.
19. 01. 2009 | 11:52

Mr. Hyde napsal(a):

Obecně řečeno - party jsou dvě, jedna pro Čunka a jedna proti němu. Čunek buď vzal nebo ne, po těch létech to nedokáže už nikdo
19. 01. 2009 | 12:46

Gerd napsal(a):

KDU-ČSL nebude mít důvěru lidí, dokud nezačne prosazovat politiku pro své voliče. Zatím se prezentuje jako oportunistická strana ochotná spojit se i s čertem (viz Kalouskovo rozhovory s KSČM). Zbavit by se měla silně profláknutých a neschopných (nebo všehoschopných) ikon typu Kalousek, Parkanová, Cyril Svoboda a nasadit nové politiky. Tihle stávající by měli jít do politického důchodu a škoda jich nebude.
19. 01. 2009 | 12:50

F. Adamec napsal(a):

Vazeni drazi a mili!
V soucane ekonomicke a valecne krizi, ktera se vas toliko netyka, preji vam, aby jste vy a vasi imunitni poslanci a europoslanci, lustrovani ustavni a neustavni soudci a zakonodarci, mistri a zaci, profesori a doktoranti, nakladatele a zivitele, redaktori a cenzori, nemuseli vracet sve papiry, Nobelovy ceny miru a diplomy, prepisovat svuj zivotopis, pravopis, dejepis a narodopis, sve ucebnice, diplomove a disertacni prace, menit sve biometricke cipy, obcanske, zdravotni a stranicke prukazy. Nebojte se, vasi soudruzi kadrovaci, manazeri Marxova kapitalu lidskych zdroju, v agenturach, vyborech, institucich, podnicich, komisich, na skolach a v uradech vsech stupnu, jiz na vas napsali doporucujici posudky a dopisy. Ucte se cely zivot od Boha lasce k bliznimu, z vesmiru, prirody i z internetu, uzivejte zivota, neztracejte cas a nebojte se, aby jste nezemreli ve vasi rodine a blizke spolecnosti, na nedostatek casu, pochopeni a lasky. Nezapalujte zive pochodne, cizi i sve, aby je mohli vcas chapajici kolemjdouci uhasit.
A votom to je.
19. 01. 2009 | 12:53

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Vase konstatovanie "Odstoupeni Jiriho Cunka z vladnich funkci bez arogance a hnevu hovori spis pro neho, nez proti nemu" je signifikantne, prsne a trefne. V ceskom prostredi nepochopene a nepochopitelne (prave pre to, co kazdy tzv. kritizuje - koryta). Totiz, ako som predpokladal, J. Cunek, nech sa na neho nakydalo v ceskom prostredi hocico (ako predtym na Luxa, aj ked natvrdim, ze dosiahol uroven Luxa), dokazal, ze je naozaj krestansky a demokrat, aj ked to prevaznej vacsine Cechov nikdy nedojde, tak ako v pripade p. Luxa. Vydrzal do poslednej chvile (co by som urobil i ja, byt takto sprosto stvany mediami, vratane verejnopravnej CT) a nedal sa vlacit sem tam medialnymi kauzami vyrobenymi na objednavku, dokonca sa nezlakol trapnemu tajtrlikovskemu (a protikoalicnemu!) vyjadreniu Topolanka, ze ON (Topolanek) vymeni jeho (predsedu koalicnej strany, v rozpore s podpisanymi zmluvami, cez media!) v pozicii ministra. Urobil to naozaj nonsalantne, ked "ponukol" Topolankovi ako odvetu vymenu oblubeneho rozvracaca idei KDU-CSL prijatych zjazdom tejto strany a favorita Topolanka na oslabenie pozicii KDU-CSL vo vlade, teda Kalouska. A potom, ked dosiahol respektovanie uzneseni jednej z vladnych stran, ponukol svoju demisiu. Ukazal, ze je v sucasnosti jedinym statotvornym politikom, napriek tomu, co o nom takmer vsetky strany, listy, blisty, noviny, televizie a pravnici stekaju.
19. 01. 2009 | 13:01

Mr. Jekyll napsal(a):

Mmmm,

nadějných zájemců bude asi více, viz

http://www.e15.cz/rozhovory...
19. 01. 2009 | 14:05

znalec napsal(a):

Březina je bezcharakterní rigidní kryptobolševík, který si hraje na konzervativního kapitalistu, jenom proto že to zrovna frčí. Kdy by byl u moci Hitler tak má obě ruce zvednuté až ke stropu.
19. 01. 2009 | 15:43

borůvka napsal(a):

Čunek a křesťanský demokrat? Ten se tam držel jak h...o košile a kdyby mu spolustraníci nepohrozili vyhazovem, tak by sám neodešel.I tan náš obecní zastupitel je schopnější než pan předseda Čunek.Vždy když jsem ho poslouchala v televizi, styděla jsem se za něj, za to, že je ve vládě.
19. 01. 2009 | 17:21

Rejpal napsal(a):

Autor blogu

Kvality Europoslance Březiny neznám. Pro mne však "přestala KDU-ČSL jako volitelná strana existovat", když si její reprezentanti na sjezdu v roce 2003 naprosto svobodně zvolili do čela strany pana Kalouska. Moji důvěru pochopitelně nezískala tato strana ani při prezidentské volbě. Pro mne už "bylo dost KDU-ČSL".
19. 01. 2009 | 17:26

Ing Zrnka napsal(a):

Odchodem p.Luxe ztratilo KDÚČSL svou lidskou tvář.Od té doby ovládli strani pleticháři a prospěcháři typu Kalousek a jeho ochránců. Plná ústa demokratických přístupů , dokud se chápání např.odstoupení z funkce nedotkne jich samých . Čunek pochopil tento rozklad a zachoval se vítězně . Z předem prohrané bitvy uvnitř lidovců odešel a vlastně vyhrál.Kalouskovci všem ukázali že vlastně žádného nebudou uznávat, jen sebe , natož nějakého předsedu a vážnost jeho postavení. Žádného nebudou uznávat, natož Březinu. I březina má slabá místa ...jedno takové jsou jeho sliby před ochodem na europoslaneckou židli, jak výborně připravil v olomouckém kraji odborníky pro čerpání z fondů EU. Ejhle asi špatně , když výsledek srovnání je že právě olomoucký kraj čerpal a čerpá na své projekty z EU nejméně . Nehledě že Olomouc je krásné město , ale jen studentské.Kraj ani obec nedokázal přinést práci - investiční pobídky pro zvýšení zaměstnanosti. Ba naopak je nás méně. Bytů ale drahých se zde staví hodně , ale těch stabilních lidí , co by je mohli rozumně splácet ubývá. Takže my v Olomouci umíme soudit lidi především podle činů . Takže o cestě správným směrem, nýbrž dokonce daru z nebes bude nutno silně přesvědčit. Prozatím mu pouze pomůže výřečnost a bodrý chasnický slovník a také to, že kdysi byl na scéně Olomouckého dění.
19. 01. 2009 | 17:35

zdesta napsal(a):

B.B.. v této souvislosti si vzpomínam na jeden z Murphyho zákonů. Každá organizace má určitý počet míst vyhrazených pro naprosté blbce.Kdyžz jednoho místa blbec odejde,je promptně nahrazen jiným.
19. 01. 2009 | 17:49

JAHA napsal(a):

Poviem Vam to Lidovcom a KDU-niovcom priamo. Dnes nie je (asponn teda nejaky znamy) clovek (aspon z pohladu mna, zahranicneho zaskodnika) persona non non grata pre politiku KDU-CSL. Odpisali ste si sami posledny tmel medzi Moravou, Juznymi Cechmi, Hradecko-Pardubickom a juho - juhozapadnym kridlom (Budejovice, Plzensko, prip. Karlove Vary). Samozrejme Vysocinu, Brno, Zlin, Olomouc pocitam za Moravu!
Ste ako ten sedliak na Hane: Sou krumple, stryco, sou? Sou, sou, ale zebe bele, to nesou!
19. 01. 2009 | 17:55

RUMCAJS napsal(a):

Jó za Luxe, to byly časy. Když jsme v té době žádali o bezúročnou půjčku, nabídli nám černopldelníci protlačení na ministerstvu průmyslu. Za to jsme se měli revanšovat fin. darem ve výši 10%.

Není nad prosazování křesťanských principů na vládní úrovni.A když k tomu ještě přidají kreativní myšlení kombinovanou se sociologickou imaginaci a schopností
analyzovat i tu nejsložitější sociální problematiku takovým způsobem, aby byla naprosto srozumitelná každému průměrnému občanu ČR, pak se máme na co těšit.
19. 01. 2009 | 18:08

Hajný napsal(a):

Pane doktore!
Jen po čase,až začnou hovínka plavat na povrchu té naší žumpy jsme nezjistili,že p.Čunek byl ten nejpoctivější!
19. 01. 2009 | 18:25

Hajný napsal(a):

to Rumcajs:
Já mám podobné zkušenosti,ale s jinou stranou.Takže si člověk nevybere.
Kdyby tady byl Pepa Řepa,tak bych ho potěšíl zvoláním:"jedině Balbínovci"!
19. 01. 2009 | 18:28

Milan H. napsal(a):

"Jeho způsob kreativního myšlení a vypracovávání deduktivních závěrů silně připomíná sociologickou imaginaci (C. Wright Mills) myšlenkových pochodů Johna F. Kennedyho při uskutečňování jeho politiky „Nových hranic“ (New Frontiers)."
Geniálně stupidní věta. Opravdu jste mne přesvědčil. Hlavně to, jak vám Březinovo myšlení silně(!) připomíná sociologickou imaginaci... Působíte dojmem, že se jste opravdu vzdělanec:-)
19. 01. 2009 | 18:29

JAHA napsal(a):

Ad: RUMCAJS
Vies, ked si niekto nevazi Velkeho politika, ktory sa sem-tam objavi v narodnych dejinach, ktory pre svoju vlast sa snazi urobit bez zistnych dovodov to, coho je schopny, kto dokaze takeho politika i po jeho smrti a po moznosti aspon precitat v knihe (ked nie inac) co naozaj urobil a za co zil a bojoval, teda, kto dokaze takeho politika z obycajnej hluposti, neznalosti a nevedomosti este aj dnes urazat (a to nie je moj - slovensky politik), nezasluzi si, aj ako narod, aby sa mal lepsie, ako dnes. A prave preto, a prave to Vas caka. (Aj ked Vam to zo srdca neprajem). Ale prave pre takych, ako si ty(a tebe podobnych), ste tam, kde ste.
19. 01. 2009 | 18:31

Řeřicha napsal(a):

JAHA - Bohužel s Vámi musím bez výhrad souhlasit.

Z reakce pana RUMCAJSE se mi udělalo silně nevolno (pro méně chápavé - nijak to pochopitelně nesouvisí se STRANOU KDU-ČSL, kterou jsem v životě nevolil, ani volit nebudu...) a na jistý čas si dám přestávku.

Jestli to nebude od serveru Aktualne.cz, tak alespoň od dikusí pod blogy. Nerad bych se rozesmutňoval nad příspěvky pana RUMCAJSE (který nyní překonal pana Pocestného...). Pan Stejskal snad promine.

Mějte se tu hezky

...
19. 01. 2009 | 18:51

JAHA napsal(a):

Ad: Rericha
Vazeny pane. Preco "bohuzel". Ja som naozaj priatel Cechov a Moravakov a ked by sa nasiel iny (hoci aj socialnodemokraticky) politik velkeho formatu, rad ho budem uznavat. Ze sa tu vedu trochu ostrejsie debaty, nie je dovod na to, aby ste sa s tymto serverom rozlucili. Mozno Vam p. Stejskal "promine", ale ja nie. Lebo Vase komentare tu maju svoje miesto, a keby ste odisli, ochudobnite nas (teda aspon mna). A to by ste nemali robit! Neviem preco niektori, tak ako Vy (napr. pokorna slepice a ini) chcete odtial odist. Prave naopak! Musime predsa inym ukazat, ze tu sme! Inac si budu mysliet (bez nasich prispevkov), ze su nositelmi pravdy. A to by ste, myslim, nechceli dopustit.
19. 01. 2009 | 19:09

Řeřicha napsal(a):

JAHA - Bohužel jsem měl na mysli ve smyslu, že něco podobného zde bylo BOHUŽEL vyřčeno, Vy jste na to byl nucen (velmi kvalitně) reagovat a já (bohužel) nemohu jinak, než souhlasit. ;)

"Ostřejší debaty" mě neodrazují, ani urážky vůči mé osobě (kupodivu), urážky vůči neanonymním autorům mě maximálně znechutí...

Avšak nevybíravý výrok pana RUMCAJSE na adresu někoho, koho i při největší zlé vůli nelze zařadit "do klubu" typického českého a slovenského politického standardu porevolučních let + někoho, kdo již není mezi námi (a svými blízkými), za poměrně tragických okolností… mě zkrátka a dobře rozesmutnil. Daleko více, než nějaké malicherné vulgarity vůči (neanonymním) autorům, editorům (pan Stejskal promine), či jiným diskutérům.

Pravděpodobně se z toho oklepu, občas přispěji, ale momentálně si musím udělat malou přestávku. Děkuji za pochopení. Zatím se mějte hezky. A držte se!

19. 01. 2009 | 19:28

RUMCAJS napsal(a):

Řeřicha:

Jestli myslíte, že jsem překonal pocestného v jeho květnatém slohu, pak se cítím poctěn. Ale natolik jsme schopen zdravého úsudku, že vím, že to není možné.

Takže nevím, co Vás tak rozesmutnilo. Že by pravda ? Jo, ta někdy bolí.
19. 01. 2009 | 19:33

RUMCAJS napsal(a):

Hajný:

Člověk si fakt nevybere.

Nevíte, jak to vypadá s Pepou Řepou ?
19. 01. 2009 | 19:35

Hajný napsal(a):

to Rumcajs:
Nevím.Vlk na něj spojení nemá a pan Stejskal tu včera napsal,že se mu vrátil meil jako nedoručitelný.Takže také neví.
Jen doufám,že to bude dobré.
19. 01. 2009 | 19:46

Hurá napsal(a):

Tak hluboko, abych volil tuto katolickou politickou stranu, jsem ještě neklesl. Ale musím přiznat, i z těch málo informací zprostředkovaných ČT, že pan Březina by byl pro tuto stranu skutečnou výhrou. Takže souhlas.
19. 01. 2009 | 19:50

Mike napsal(a):

Vypadá, jako byste dostal dobře zaplaceno za tento oslavný článek na Březinu. Je tu nový génius? Kde by se prosím vzalo v této zemi 14% věřících? Ten Březina se musel pomátnout na rozumu. Souhlasím s jednou věcí a to, že by se tato strana měla z zbavit starých tváží jako je Severa, Kalousek, Parkanová Kasal. Čunek byl nová neotřelá tvář, ale udělal jednu chybu, že se těchto lidí hned na začátku nezbavil a ti ho ve vzájemné spolupráci uštvali s Topolánkem v zádech.
19. 01. 2009 | 19:51

Standa napsal(a):

Uplny souhlas s Mike neni co vic dodat jen to že se stydim že jsem pomahal zakladat v 68 organisaci ČSL.
19. 01. 2009 | 20:30

Michal Macek napsal(a):

me nejvic dostalo kdyz sem se dozvedel ze chteji zrusi ministerstvo pro mistni rozvoj - uz pry neni treba a jeho úravomoci prevezmou jina ministrestva.
pak se se docetl ze EU neprideli dotace pro MMR protoze maj nepruhlednej system pridelovani dotaci:
takze mi z toho vychazi:

MMR to podelalo s tim systemem - v Bruselu rekli - za techto podminek vam nic nedame (z ze jde o pekny balik) - tim padem nejsou prachy - neni ministerstvo- lidove receno korytko nam vyschlo neni co tunelovat tak to zavrem.

myslite ze sem si to dal dohronady spravne?
19. 01. 2009 | 20:48

JOSEF napsal(a):

Europoslanec Březina patří do stejné skupiny jako Kalousek,Severa atd.jak jsem mohl číst na webu KDU tak pro Pana Čunka nepředstavuje žádné nebezpečí.Jen at´ kandiduje na předsedu.Jsem přesvědčen ,že ho Pan Čunek porazí.
19. 01. 2009 | 21:31

JOSEF napsal(a):

Europoslanec Březina patří do stejné skupiny jako Kalousek,Severa atd.jak jsem mohl číst na webu KDU tak pro Pana Čunka nepředstavuje žádné nebezpečí.Jen at´ kandiduje na předsedu.Jsem přesvědčen ,že ho Pan Čunek porazí.
19. 01. 2009 | 21:32

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All People.
Většina článků se mi zdá silně emočních, ale přesto děkuji všem, že se alespoň drží tématického celku.

To už je samo o sobě úspěch.

Souhlasím se všemi, co říkají ať přímo, či nepřímo, že každá strana si volitelnost musí zasloužit.

Problémem dosavadní KDU-ČSL je, že se soutřeďuje pouze na voličskou základnu praktikujících katolíků. Hrozí tedy nebezpečí vytváření sektářství.
Křesťansko-demokratické strany SRN, tedy CDU a CSU, tak i v Rakousku ÖVP vznikaly od samého počátku jako strany křesťansko-demokratického směru, ale zajišťovali si masovou základnu jak členů tak voličů.
O to se chce nyní Ing. Jan Březina pokusit - a to je nejen nové, ale dokonce nutné a velkolepé.
19. 01. 2009 | 22:06

Komančov 008 napsal(a):

Určitě nejsou všichni politici hajzli.Ale najdi jehlu v kupce sena.To spiš se da najit žižala v hromadě hnoje.
19. 01. 2009 | 22:25

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Komančov 008.
Jistě, něco na tom bude, ale nám nezbývá nic jiného než hledat.

Myslím si, že v případě KDU-ČSL a Ing. Jana Březiny jsme tu příslovečnou jehlu v kupce sena našli.
19. 01. 2009 | 22:54

Možný volič KDU-ČSL napsal(a):

I když pana Březinu moc neznám (v médiích se příliš často jeho názory nevyskytují) budu držet palce aby mu transformace KDU-ČSL vyšla.

Ale sám to zcela jistě nezmůže.

Kdo jsou (nebo budou) jeho spolupracovníci? Nebudou to stejní lidé, kteří tam jsou dnes a kteří jsou hlavně zodpovědni za tu špínu a neustálé mocenské vnitrostranické boje, kam politika lidovců upadla?
19. 01. 2009 | 23:58

prirodovedec napsal(a):

Skvely clanek. Dle mne se autorovi podarilo "politicky odstrelit" jednoho europoslance, protoze pri jeho stylu je obtizne verit, ze si dalsimi radky nedela legraci (zejmena pri srovnani s projevy JB v rozhovorech od rijna 2008):

"Jeho způsob kreativního myšlení a vypracovávání deduktivních závěrů silně připomíná sociologickou imaginaci (C. Wright Mills) myšlenkových pochodů Johna F. Kennedyho při uskutečňování jeho politiky „Nových hranic“ (New Frontiers). Europoslanec Březina má onu nepostradatelnou schopnost analyzovat i tu nejsložitější sociální problematiku takovým způsobem, aby byla naprosto srozumitelná každému průměrnému občanu ČR. Tato rétorika je nesmírně důležitá při prosazování politických cílů a získávání voličských hlasů. Je osobností charismatickou, používající vybraný vokabulár při styku s občany a postrádá jakékoli sklony k aroganci moci. Jeho organizační schopnosti a vedení spolupracovníků jsou „Top One“."

Bravo.
20. 01. 2009 | 00:28

Charlie napsal(a):

pane Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

jste na krutém omylu. Stranu KDU-ČSL porazila hlavně její bezcharakternost, která je doslova výsměchem chápání křesťanské morálky.

Důkazem jaké poměry v této straně vládnou, je to, že se k vládnutí spojila se stranou, která neváhá opakovaně používat v mocenském boji praktiky STB z padesátých let.

Za název křesťanská se schvávají tito letití prospěcháři jen k získání alespoň 5ti% naivních voličů z řad věřících.
Na podobném principu získávají hlasy i ostatní strany, které o sobě hlavně před volbami tvrdí něco, co ani vzdáleně nejsou (např. Zelení - parta zakuklených kariéristů).

Většina bývalých voličů z doby dnes již legendárního Josefa Luxe se musí při pohledu na tuto prospěchářskou chasu chytat za hlavu (jako já).

Řeřicho- ráno už to bude doufám lepší ;-)

Divím se že někdo vůbec reaguje na primitiva. Celý den sedí ve své garáži u PC a "tvrdě pracuje"- vyrábí nenávistné plivance. Po celý den.
20. 01. 2009 | 01:34

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Možný volič KDU-ČSL.
Ano, každý vizionář musí mít spolehlivý tým spolupracovníků.

Domnívám se (alespoň z mé vlastní zkušenosti), že v KDU-ČSL je dost inovativně myslících členů, kteří jsou s Ing. Janem Březinou ochotni úzce spolupracovat. Já jsem jeden z nich.

Tady nejde o to, že by by byl nedostatek členů ochotných progresivně a kreativně spolupracovat.
Hlavně jde o to najít stranického lídra, který je schopen tyto síly organizovat a důvěryhodně řídit.

Pokud se měl možnosti Ing. Jana Březinu osobně poznat, domnívám se, že je pro tuto úlohu doslova predestinován.

Přeji Vám dobrou noc!
20. 01. 2009 | 01:54

Možný volič KDU-ČSL napsal(a):

Děkuji Vám za odpověď, snad to KDU-ČSL s Ing. Březinou vyjde...

Také Vám přeji dobrou noc.
20. 01. 2009 | 02:05

Carlos V. napsal(a):

Musím souhlasit s Dr. Jan Berwid-Buquoyem.

Ing Březina dokázal zajistit na farmě v Horní Polné zvýšení dojivosti o 50 %, zvýšení přírůstku mladých selat o 20 % a úsporu krmiva jatečních králíků.

Při stavbě dálnic Ing. Březina vyvinul nový stroj na pokládku asfaltu, který zrychlí výstavbu jednoho kilometru o dva dni.

Díky novému systému kladení cihel (Březinův systém - tzv dvojitá vazba) jsou moderní stavby pevnější, úspornější a levnější.

Ing Březina vyvinul také nový proces získání rostlinného paliva - tzv Březinův kvasný proces, který je 17,5 % rychlejší a o 37 % (sic!) výnosnější.

Naši přední lékaři se již dávno jezdí učit do EU parlamentu, kde jim Ing. Březina ve foayer názorně předvádí laparoskpickou operaci mozku, kdy tzv. Březinův nástroj je zaveden do t2la figuranta análním otvorem a proniká nejspíše cévami až do mozku.

Zde nutno podotknouti, že figurantem není Ing Březina, ale Dr. Jan Berwid-Buquoy.
20. 01. 2009 | 02:56

orel napsal(a):

Volba pana Březiny do čela KDU-ČSL by byla naprostý omyl. On byl přičinlivým souputníkem Kalouskovy pravicové politiky a ta přivedla KDU-ČSL k největšímu fiasku ve volbách do poslanecké sněmovny /pád z předchozích 23 poslanců na pouhých 13/. Tento propad KDU-ČSL je mimochodem hlavní příčinou potíží současné vládní /ne/většinové koalice.
Nejvíce voličů uteklo od KDU-ČSL doleva, především k ČSSD. Tyto voliče se musí KDU-ČSL pokusit získat zpět. A to nemůže udělat věrohodně celým svým ustrojením pravicový politik jako J. Březina. A to ani za předpokladu, že teď bude od rána do večera mluvit o tom, jak je středový a sociální. Je vidět, že lidé, kteří ho navrhují, nic nepochopili. Byl by to další krok ke ztrátě důvěryhodnosti lidové strany. Na překabátěnce jsou lidé hákliví. A právem.
20. 01. 2009 | 08:34

jaroš napsal(a):

Pan Březina je jen kopie Kalouska a spol, tento člověk by KDU-ČSL dovedl do náruče ODS. Jediná volba v tuto dobu, kdy je strana rozhádaná je předseda-žena. Buď Šojdrová nebo Roithová, popř. Luxová. Musely by však mít za sebou muže, kteří chtějí pracovat pro stranu a ne pro sebe. Jiří Čunek se do politiky vrátí, ale jeho ůloha je práce dole s lidmi, kteří mu věří a ne mezi těmi, kterým šťourá do kožichu.
20. 01. 2009 | 08:42

Charlie napsal(a):

pane Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy

Když nyní dopoledne čtu svůj noční příspěvek, tak si uvědomuji jeho nejasnost. Byl bych velmi nerad, kdyby došlo k nedorozumění.

Tím primitivem v garáži jsem myslel spamáka, který obohacuje všechny diskuse pod blogy hulvátstvím a pyšní se tím, že tvrdě "pravicově" dře rukama na ostatní socky. Slovník a pravopis tomu odpovídá.

Pan "Řeřicha" byl z jeho poznámek značně znechucen.

jaroš -
souhlas, jen bych doplnil pana Juránka.
Budoucí předseda/předsedkyně KDU musí mýt chrisma lidskosti a poctivosti.
Panu Čunkovi se to i díky nevalné mediální praxi nepodařilo.
20. 01. 2009 | 09:58

jaroš napsal(a):

Křesťanská politika není mrtvá, jen je jistí lidé zkorumpovali, nyní je jedinečná šance začít znovu na zelené louce, ale poctivě.Každý musí dělat to, co nejlépe umí. Práce dovnitř strany, práce mediální, silně pracovat na sociální, nikoliv socialistické politice. Rodina, bez přívlastků. Žijeme sobecky, každý maximálně 2 děti a rychle za karierou,užít si, vždyť jsme na světě jen jednou.
20. 01. 2009 | 10:28

buldatra napsal(a):

Jasnosti,

Napsal jste:
Jiří Čunek je člověkem pracovitým, ale až příliš pragmatickým, než aby si uvědomoval naléhavost nových perspektiv, natožpak aby je vytvářel.
Pravým opakem Jiřího Čunka je europoslanec ing. Jan Březina.
Konec citátu.

Pakliže jste myslel svůj článek opravdu vážně, měl bych k tomu pár poznámek.
V případě, že se jedná o legraci, pak i poznámky berte s humorem.

Řekl bych, že pracovitost je jedna z mála věcí, které si většina voličstva tohoto státu cení. Je to hodnota zásadního významu. Pakliže je někdo pracovitý a pragmatický, pak se asi doopravdy do světa nejvyšší politicky české opravdu, ale opravdu nehodí. Kdyby byl ještě navíc pravdomluvný a zásadový, bylo by to na odstřel. Tyto vlastnosti jsou, jak patrno, v těchto sférách zakázány.

Pohříchu však nečesaný nemytý volič by právě takové politiky chtěl, touží po nich a hledá je. Křesťanský volič se dozajista modlí za existenci takových politiků ( je to však jen můj teoretický předpoklad, respektive představa, neboť jsem se již několikrát setkal se skutečností, že se křesťané modlí ve chvílích, kdy jim nic jiného nezbývá) a je ve své víře pevný, neboť věří, že jednoho dne politik přijde a po něm další a další…Čili tak nějak vstanou noví politici.
My nekřesťané tomu říkáme slepá víra. Ale znáte to, víme o tom p.d.

Není tedy od věci vyčkat času, až na základě modlitby bůh sešle toho pravého politika ve správné chvíli?

Místo trpělivosti a místo pracovitého pana Čunka však prosazujete pravý opak. Tedy člověka, který se práci vyhýbá, pragmatičnost je mu cizí, vymýšlí jen nové a nové perspektivy (jako by jedna nestačila) a sotva jednu stvoří, ihned s tím praští a tvoří další a další…

To se silně konzervativním svíčkovým bábám moc líbit nebude. Nevím nevím kde a jakou voličskou základnu oslovíte, ba získáte.

Jasnosti, nechcete to ještě jednou zvážit?
Babička mi říkávala: „dvakrát měř, jednou řež“.
A měla pravdu.
20. 01. 2009 | 10:37

vlk napsal(a):

No pokud si přečtu tenhle blog pana Dr.Dr. B+B , jsme nucen s e domnívati, že pan Březina je přímo převtělení sv. Jana Nepomuckého.....
Jaké všechny skvělé vlastnosti ten dobrý muž nemá!
A že tak najednou pane Dr. Dr. B+B?

že jste s tím nevyrukoval nejméně pře dposlední celostátní konferencí vaší nové rodné strany?
A zcel a u vytržení jsme nad následující větou:

Odstoupení Jiřího Čunka z vládních funkcí bez arogance a hněvu hovoří spíš pro něho než proti němu. Je to krok demokrata, který si uvědomil, že svou úlohu nezvládá.

Tak Čunek odešel jako dmeokrat bez hněvu a emocí?
Hm. Pak tedy jeho interwiev, minimálně dvě, kde leitmotivem bylo jak prostého kluka z vesnice pražští veksláci okradlia posléze zařízli jsou nejspíš vymyšlená a já čekám, kdy Čunek na HN a tuším Právo podá žalobu....
A odešel teprve až tehdy, když mu ostatní příslušníci vrcholného gremi a v Lipnici ozámili, že to buď zabalí nebo bud e odvolán....
Fakt, je asi stejný demokrat jako bojovník proti korupci a věrohodný občan.
20. 01. 2009 | 10:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Carlos V.
Samozřejmě, že nesouhlasím s Vaším hodnocením europoslance Ing. Jana Březiny, ale Váš satirický příspěvek je vtipný.

Satira musí být, neboť je kořením demokracie!

Přidejte opět něco satiricky vtipného. Napište třeba něco vtipného o mně, abych se nesmál pouze já, ale i čtenáři.
Hodně úspěchu!
20. 01. 2009 | 11:11

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All People.
Vážení přátelé i nepřátelé,
nechci Vás, coby docent politických věd poučovat jako studenty na universitě, ale dovolte mi několik zásadních vět:

Pojmy jako "pravdomluvnost", "zkorumpovanost", "kam vítr, tam plášť", "křivení páteře" atd. mohou být v politice zavádějící a někdy se stávají i nebezpečnými prázdnými frázemi.

John F. Kennedy kdysi prohlásil: "Politika je uměním možného."
Nutné kompromisy a ústupky v politickém životě demokracie jsou existenční nutností. Mravnostní otázkou je pouze úvaha, komu tyto ústupky činíme a s kým kompromisy uzavíráme. Lépe řečeno, co jimi hodláme dosáhnout.

V zájmu přežití to může jít i do extrémů. Winston Churchill: "Kdyby Hitler napadl peklo, uzavřel bych smlouvu s ďáblem."
Na naší vlajce stojí "Pravda vítězí". Za určitých okolností může jít o nebezpečnou a nedomyšlenou výzvu.

Nevítězí pravda, nýbrž slušnost, moudrost a lidská důstojnost. To jsou hodnoty, kterým musíme udělit prioritu, proto vidím v kandidatuře Ing. Jana Březiny velkou šanci pro budoucnost. Ovšem i on je pouze člověk, který se může mýlit a dopouštět chyb.

Mimo Boha není na světě nic perfektního!

Nyní k "pravdám".
Představte si, že Vás lupič přepadl v průjezdě. Zařve na Vás: "Řekněte, že jste černoch nebo Vás zastřelím!"
Můžete být modrooký blonďák a přesto (pakliže je ve Vás jenom špetka moudrosti) prohlásíte: "Ale to víte, že jsem černoch pane. Vždycky jsem jím byl. I můj otec a matka byli černoši. Podívejte se na mne", ukazujíc na světlé vlasy a modré oči, "jsem černý jako briketa."

Je nutné idiota pacifikovat. Odvézt ho od úmyslu vraždy. Zaplést ho do rozhovoru, aby se mu v té prázdné hlavě "rozsvítilo". Získat od něho co nejvíce informací a zapamatovat si jeho vzhled. To usnadní a urychlí bezpečnostním složkám pátrání.

Představte si, že by vás napadlo "Pravda vítězí" a vyhrknete na psychopata pravdu: "Já žádný černoch nejsem, ty hovado blbý!"
Řeknete sice pravdu, ale jak to dopadne? Dopadne to takto:

ZA PRAVDU JSTE POLOŽILI ŽIVOT!

Zítra se koná pohřeb.

Zůstává pouze otázkou,kdo byl větším idiotem - vrah a nebo jeho oběť?

Důstojnost a moudrost vítězí, protože Bůh to tak chce mít.
20. 01. 2009 | 11:49

žužu napsal(a):

Bůh je Láska a Bůh je Pravda
takže Láska je pravda a boží království je mezi těmi, kdo milují
20. 01. 2009 | 12:09

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra.
Já to myslím vždycky vážně i když se ostatní smíchy chytají za břicho.
"Svíčková bába" je člověk jako každý jiný a je rovněž občanem tohoto státu.

Také jsem nikde nečetl, že by v této oblasti existovala zvýšená kriminalita.
Jde tedy patrně o jednu z nejslušnějších společenských vrstev naší země.

Pakliže pozorně čtete v masmédiích příspěvky Ing. Jana Březiny, bez ohledu na to zda-li se jedná o vnitřní politiku a nebo Evropskou unii, snadno zjistíte, že evroposlanec Březina nabízí alternativy všem a nikoli pouze "svíčkovým bábám".

Nyní k Jiřímu Čunkovi.
Pracovitost jako taková je v politice samoúčelem. Rozhodující jsou pouze výsledky. Řekl bych to asi takto: "Jiří Čunek se vždy snažil vykonávat svou práci co nejlépe!"
Přeloženo do češtiny "snažit" se může kdo chce. Snaha není výsledek. Snažil se vykonávat svou práci, co nejlépe, ale nakonec to zpackal.
Kuchař, který se snažil uvařit svíčkovou a nakonec z toho vznikla lepkavá guma, se minul cílem.
Hajný, který se snaží výstřelem zkolit srnce a mine, žádného srnce nemá.
Odešel z hájovny s prázdnýma rukama a zase se tam s prázdnýma rukama vrátil.
Kde nic není, tam ani kuře nehrabe.

Pryč se sebeklamem! Choďme po světě s otevřenýma očima!
20. 01. 2009 | 12:22

vlk napsal(a):

Dr.Dr. B+B

pokud jste nám svou kratší přednáškou chtěl vysvětlit, že bezzásadovost, zkorumpovanost, nízkost a jiné podobné vlastnoosti jsou naprosto nutným vybavením politika, pak vám sděluji, že už jsme s i toho, bohužel, v Českus tačil dávno všimnout.
Jen s e divím, že v Německu, A nglii nebo v USa sem tam ještě odstoupí nějaký politik pro takovou prkotinu, jako že měl poměr sprostitutkou nebo že spal na Islvestra v berlínské luxusním hotelu, který mu platila nějaká soukromá firma

Jestlivá voni na otm západě němaj tu demokracii nějakou pokřivenou....

A za sebe říkám, že se velmi nechám překvapit onou slušností,moudrost a lidská důstojnost v podání pana europoslance Březiny. Už prot , že je lidovec.
Třeba máte pravdu.

A teď k těm nerozumům, co za pravdu položili život. Včera to bylo 40 let od jednoho takového...
Dle vás směšný panák pane Dr. Dr.?
20. 01. 2009 | 12:30

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to žužu.
Ano, máte naprostou pravdu, když říkáte "Bůh je láska a Bůh je pravda."

To je ovšem Bůh a ne člověk.

My často závidíme, nenávidíme a lžeme.
Někdy se tak děje dokonce v zájmu zcela holého přežití a nezřídka nemáme ani jiného východiska...

Při posledním rozhovoru s Ing. Janem Březinou jsme se shodli na tom, že jde tedy pouze o to tento svět vylepšovat a učinit jej snesitelnějším.
Na víc nemáme!
Ale i to je velkou zásluhou.
20. 01. 2009 | 12:33

buldatra napsal(a):

Ano Jasnosti, s tou pravdou máte pravdu, páč i pravda může být relativizována.

Zejména v průjezdě, kde je tma. Ve tmě je každá kráva relativně černá a tak i pahologicky pravdomluvný modrookoký blondýn může směle prohlásit: „jsem černý jako briketa. Už můj děda byl. A bába na to umřela“.
Pak jen odevzdá oběživo, mobil, laptop, občanku, hodinky, prsteny, náramky a náhrdelníky, kožich a odchází volný jako pták na nejbližší okrsek sepsat udání.
Pravdě tak bylo relativně učiněno za dost, jakož i právu a zákonům. Zlý loupežník byl označen, jeho čin byl klasifikován, byl zahájen průchod spravedlnosti.
Nepřiměřená obrana se nekonala.

Politika podobá se temné džungli, pohlédne-li na ni kdos z perspektivy prostého občana. V džungli platí jiná pravidla, než mimo ni a tak občan, který do džungle jest populem delegován, stává se vítaným zpestřením jídelníčku tvorů, kteří jsou v tomto prostředí doma. Domestikace nově vstoupivšího je otázkou času. Čunkova domestikace byla neúspěšná, snad nebude sežrán i pan inženýr Březina. I když ten snad již částečně domestikován je.

Ale zde jde o politiku křesťanskou. Není-liž pravda. Spousta naivních lidiček (voličů) spojuje si křesťanské hodnoty s láskou, pravdou, spravedlností a podobnými nepolitickými a nepraktickými anachronismy. Tak to bohužel je, Jasnosti.

Proto se ptám, má křesťanská politika, křesťanská a lidová strana a její politická reprezentace společného něco i s výše uvedenými atributy? Nebo je pro ně možné jen být při tom za jakéhokoliv režimu? ( to jim celkem jde, v tom jsou dobří, jak každý ví)
Myslím si, že John F. Kennedy by se divil i ušima.

V souvislosti s Vaší odpovědí jen dvě nepodstatné poznámečky.
-Svíčková bába je osoba, které si vážím stejně jako každého. Je konzervativní a ví, nebo si myslí, že ví proč. Z pohledu politického tvoří tvrdé jádro Vaší strany. Bez svíčkových bab si ani neškrtnete. Berte tuto informaci, prosím, jako dobře míněnou radu a to zcela zdarma.

-pravda a pracovitost ještě nutně neznamenají okamžitý efekt. Znamenají jen pravdu a pracovitost.
Obé se vždy kladně zapíše do lidské (voličovy) mysli. I kdyby se média a různí politici na hlavu stavěli. A pravdu o sobě KDU-ČSL zapisuje a zapisuje do myslí svým způsobem nepřetržitě.
I slepý střelec občas něco trefí. Klidně i stodolu, pakliže je uvnitř. Popřípadě i letadlo, jako jistý lidovecký ministr.

Každopádně, rád se zase pobavím na lidovecký účet. Jen houšť.
20. 01. 2009 | 13:01

Charlie napsal(a):

buldatra

nečekajíc na Lidovce, už jsem se pořádně pobavil teď Vaším komentářem

opravdu pěkné, moudré a vtipné ;-))))
20. 01. 2009 | 13:27

siven napsal(a):

Pane Doktore,

Při vší úctě - Váš parcours je dostatečně znám na to, aby člověk Vašemu textu nemohl věřit ve smyslu jakéhosi Vašeho náhlého prorockého prozření.

Prakticky všichni zde naznačili svoji skepsi, respektive Váš článek a Vaše reakce lze definovat takto :"Koho chleba jím, toho píseň zpívám."
Avšak budete nás do krve přesvědčovat, že to "myslíte upřímně", že ano.

V případě, že se znelíbíte panu Březinovi (na základě nějaké Vaší akce, definované jako"úlet, zrada" apod... viz. váš konec v ODS), nebo komukoli jinému, s největší pravděpodobností si zde znovu přečteme litanii zhrzené milenky… v reálu spíše již nepotřebného „spolupracovníka“.

Nu což, přišli jste na to, že se s panem Březinou navzájem potřebujete – můžeme to rovněž nazvat fúzí zájmů, oboustranně výhodné spolupráce, atd.
To už je dnes již dlouho ohraná praxe, a proto není třeba Vaši euforii projevovat v psaní něčeho úplně jiného.
Buďte raději originální, tudíž upřímný a přirozený. Příklad si můžete vzít u adolescentů, kteří čerstvě přišli o panictví. Ti v tomto případě mluví většinou k jádru věci, nikoliv o manželství, plození dětí, či přijetí životní zodpovědnosti. ;)
20. 01. 2009 | 15:36

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra.
Vy to zbytečně komplikujete.

Žádná absolutní pravda neexistuje, protože každý má tu svou.
Přečteme-li si heslo "Pravda vítězí", musíme se rovněž zeptat: "Čí pravda vítězí? Kde a proč?"
Nejde o žádnou pravdu, neboť je to pouze zastírací fráze.
Kdo Vám řekne, že bojuje za pravdu, buď neví o čem mluví a nebo je to lhář.
Lze bojovat za všechno možné, ale za pravdu to nejde. Představte si, že by povstal jakýsi generál a prohlásil by k národu: "Nasadili jsme pět tankových divizí a osm divizí pěších. Ve vzduchu máme dvěsta stíhaček a pětset bombardérů. Všichni bojují za pravdu."
Jak by to asi trvalo dlouho, než by onomu generálovi nasadili svěrací kazajku?

Můžete bojovat za vlast, za národ, za svobodu, za peníze - ale za pravdu to nejde.

Když dav huláká: "Chceme slyšet pravdu!" Je to asi tak jako kdyby hulákali: "Pro samé stromy nevidíme les!"
20. 01. 2009 | 18:09

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to vlk.
Ať dělám, co dělám, vždy se najde někdo, kdo mě podezírá z nějakých pokoutných úmyslů.
Na tom je zřetelně vidět, jak špatné zkušenosti lidé mají.

Podporuji Ing. Jana Březinu, protože mu důvěřuji a myslím si, že je v danou chvíli pro KDU-ČSL tou nejlepší alternativou - toť vše.
Proč v tom hledat nějaké zákulisní pletichaření?

Samozřejmě, že Palachova oběť byla obrovská a to z hlediska společensko-politického. Z tohoto hlediska určitě zbytečná nebyla.

Dovolte mi však stanovisko katolíka, křesťanského demokrata: Žádný člověk nemá právo si brát život, protože není jeho.
Dal mu ho Bůh a pouze on má právo mu ho vzít - ostatně až nadejde součet jeho dnů na této planetě.

Jan Palach tvrdil, že svým činem chtěl "vyburcovat národ".
Který národ?
Byli jsme všichni sraženi na kolena ruskou bolševickou soldateskou. Drželi nám všem doslova nůž na krku. Jeden špatný pohyb a byl by konec! Koho tedy v takové chvíli chtěl burcovat?

Západ se nehnul z místa.

Bůh se k nám otočil zády.

Mělo se snad 14 milionů lidí zapálit jako on? Pakliže ano, tak proč?
Umění je přežít a nikoli umírat.

Ublížil tím snad bestiálnímu komunismu za kremelskými zděmi? Ani v nejmenším!
Provinil se pouze proti Bohu, své rodině a lidem, kteří ho měli rádi.
Jenom těmto lidem způsobil nesmírnou bolest, rány a žal.

Moskevští hrůzovládci uvažovali jinak: "Zase o jednoho kontrarevolucionáře méně!"

Podívejte se na dokumentárních záběrech do tváře jeho matky a sestry - uvidíte nezměrné zoufalství nevinných lidí.
Čím se tyto dvě ženy provinili, že je tak ztrestal?

Ne, jako křesťanský demokrat nemohu souhlasit.

Jedná se o nezodpovědný čin vůdči své rodině a přátelům, kterým způsobil nezměrnou bolest ničím neomluvitelnou.

Nikdo nemá právo si brát život, neboť tím může způsobit neutuchající bolest a hluboké rány těm, kteří si to v žádném případě nezasloužili.

Deus charitas est!
20. 01. 2009 | 19:00

RUMCAJS napsal(a):

Charlie:

Já Vám tady řekl jenom svou osobní skušenost za kterou si stojím. Protože znám lidi z Nekoře a znám lidi kteří s Luxem, dělali na Státním statku, mohl jsem uvést řadu dalších plivanců, které mám od nich ale neověřeny.
Vzhledem k mojí osobní skušenosti bych mohl považovat za docela pravděpodobný plivanec, to, že za pomocí dotace se stal společníkem nějaké firmy v Žamberku.

atd.....

Pokud pravdě říkáte plivanec, pak jste trouba nebo fanatik.
20. 01. 2009 | 23:59

F. Adamec napsal(a):

Dekuji Stejskalovi, ze mne uci slusnosti a pozitivnimu nazoru na ten nas krasny Svet.
21. 01. 2009 | 00:01

buldatra napsal(a):

Jasnosti,
Předesílám, že máte neoddiskutovatelný politický talent od Boha.

Děkuji z celého srdce za fundovanou a vyčerpávající odpověď, ve které jste elegantně a politicky přesně vystihl to, o čem jsem se ani slovem nezmínil. Právě v tom spočívá ono zvláštní a tajemné umění politiků, slavných intrikánů a tvůrců dějin, které my prostí a zemití obyvatelé luhů a hájů tak obdivujeme.

K té vlajce, která Vás znervózňuje:
Navrhuji nechat nápis na ní poněkud přešít. Výsledkem čehož bude: „ Naše pravda zvítězí“.
A současně nechť se tato fráze stane heslem Vaší tradiční křesťanské demokratické a navíc lidové strany, bez níž si jakýkoliv parlament v tomto státě nedokáže nikdo představit ani v nejhorších snech. A že tato nelibá možnost hrozí, je nabíledni.

Obecná pravda, to je kapitola sama pro sebe. Bojovat za ní však nutné není, neb je obecně pravda například, že Země je kulatá a tato pravda byla již vybojována kdysi, jakýmisi bojovníky za obecnou kulatost. Dnes víme, že zas až tak kulatá není ( zde bychom mohli se mohli zamyslet nad definicí kompromisu a uměním možného, ale to až někdy příště ), neboť je to geoid, nicméně obecně lze říci, že víceméně ( relativně ) kulatá je. Což nás opravňuje k předpokladu, že pravda obecná si neodporuje ani s relativitou a její definice obecnosti by se dala ještě upravit, rozšířit.
To je však politicky neupotřebitelné, z hlediska politiky tradičně křesťanské by bylo naopak vhodnější a produktivnější, kdyby se Země navrátila k placatosti, o kterou ji připravili oni výše zmiňovaní bojovníci za obecnou kulatost. Zde bych například viděl možnost prosazování hesla: „ Naše pravda vítězí“.

Pravda je široký pojem, který různí lidé zřejmě chápou různě. Jinak ji chápe kulak a svíčková bába, jinak politik, jinak právník, každý po svém.

Proto to již nebudu komplikovat a raději budu pravdě držet palce, politikům navzdory.
21. 01. 2009 | 09:30

Charlie napsal(a):

RUMCAJS

.....máte neověřeny, nějaké firmy atd. Především si nemyslím, že by jakýkoli ministr vyjednával osobně s kdejakým doudou o dotacích či podporách. Na to byli podřízení a ti byli obsazováni z různých politických stran.

Kdo je tady trouba si lze odvodit už z používaného slovníku a pravopisu.
Navíc - někteří silní "pravičáci", kteří staví na odiv, jak se na socky nadřou se asi moc nepřetrhnou.
Protože podle četnosti jejich příspěvků na blozích pod každým blogem jim na práci moc času nezbývá. A že zrovna Vy, s takovým buranským slovníkem a znalostí pravopisu, byste se živil u počítače, to silně pochybuji.
Plivat na člověka, který už je bohužel po smrti takovým způsobem, jakým to děláte Vy, může jen primitiv.

Zároveň si uvědomuji, že se tento server trapných projevů některých magorů nezbaví.
Nebýt znechucené reakce pana Řeřichy, tak bych na Váš pomlouvačný komentář nikdy nereagoval.
Tak na sobě makejte, ať se zařadíte výš.

zdravím
21. 01. 2009 | 09:42

Řeřicha napsal(a):

Charlie -

Dobrý den,

vystihl jste naprosto přesně důvody mého znechucení, klobouk dolů nad Vašimi analytickými schopnostmi (kéž by těmito schopnostmi oplývalo více lidí na některých postech…). ;)

Co se týče mé maličkosti - každému holt někdy hrozí, že ho něco ještě překvapí (a na chvíli mírně zdeptá...). Jsme jenom lidé.

Viděl jsem zde, krom objektivních, inteligentních moudrých a fundovaných příspěvků… i moře vulgarit, arogance, zloby, lží, malosti, jedu, plivanců, nenávisti, fanatismu, závisti, omezenosti, xenofobie, rasismu, antisemitismu… a tak bych mohl pokračovat. Za sebe přiznávám , že i já sám jsem se v určitých momentech nechal vyprovokovat k té zlobě (bohužel).
Ale hyenismus; s jeho neuvěřitelně morbidně osobní, tudíž konkrétní a hmatatelnou (o to víc nechutnou…) charakteristikou – s tím jsem se zde ještě bohužel (bohudík?) nesetkal. Proto jsem učinil tu zbytečnost a znovu dal průchod svým emocím. Jak jste již správně předeslal – věc zhola zbytečná.

Abych to shrnul : také bych dokázal (tak jako každý…) vyjmenovat několik málo lidí, mediálně známých i neznámých, které „miluji“, asi jako osinu v místě, kde záda ztrácejí své slušné pojmenování.
Ale v případě, že některé z nich přežiji (u těch nejstarších je tato možnost celkem pravděpodobná…), mohu s naprostou jistotou prohlásit, že bych se v době, kdy by již nebyli mezi živými, NIKDY nesnížil k sarkasmům, plných hyenismu. Kontrast decentní poznámky, (ve stylu „bohužel, je mi líto, avšak dovoluji si nesouhlasit, věci se měly bohužel jinak – lze ověřit ze zdroje XY“…) kdy autor navíc PEČLIVĚ ověří pravdivost informace, kterou podává (s ohledem na stav osoby – zesnulé…) a zváží tak, zdali je vůbec na místě reagovat… a bezostyšné použití jedovatého sarkasmu, je zde zkrátka nejmarkantnější.

Přeji hezký den,

S úctou,

Řeřicha

21. 01. 2009 | 11:26

bigjirka napsal(a):

Já bych to vysvětli jednoduše: odejde jeden lidovec, nastoupí jiný lidovec. jaký je rozdíl mezi lidovci a lidmi? Asi jako mezi pšenicí a koukolem. Lidovci nebyli ve vládě za celou historii republiky jen za Zemana. Snad to nebude rasismus - lidovectví není rasa. Ale možná je to přesvědčení (nutnost být pořád u toho)?
21. 01. 2009 | 15:58

Charlie napsal(a):

bigjirko

pokud jste si myslel, že jsem zastáncem současných Takylidovců, tak jste se pořádně zmýlil. Pokud Vám vyjde čas přečtěte prosím, co jsem napsal. Možná zjistíte shodu s Vámi.

Není toho moc a jako vždy žádné předlouhé litanie.První je v 1.34.23 - (ta je po mírném flámu :-))
21. 01. 2009 | 16:37

bigjirka napsal(a):

Já vím Charlie, že jste se zastal Luxe.. o mrtvých jen dobré.. mě teda šel příšerně na nervy. jak tu tak z diskusí znám Rumcajse, nemyslím, že by jentak na někoho plil, kdyby nevěděl něco specifického... prostě je to partaj, která je u pádla od r. 1918 přes okupaci, komunisty doteď, vyjma Zemanovy vlády. Alespoň nejsou žádní extrémisti. Smrádek, ale teplíčko...
21. 01. 2009 | 17:47

zdesta napsal(a):

B.B.Kdyby strana o které je diskuze neměla ve svém názvu křesťanská,jen těžko bychom ji registrovali v parlamentu.Pro starší občany (Morava-jih)je ono slovo stěžejní.Že ve svém vystupování není zrovna tak křesťanská je vedlejší.Je to jen otázka víry zbožných lidí.Pan Lux byl charismatický technolog moci.Nic víc a nic míň. Je samozřejmě politovánihodné,že zemřel tak mladý.Pan Čunek neměl ve vládě co pohledávat a ve vedení nějaké strany také ne!Jeho obhajoba v dané kause připomínala horor.(občanky)Při obhajování výdělku1mega ze služebních cest-(red.Železný-T.V.) jsem za toho pána styděl.(jestli ten pocit znáte) Jen jsem tak přemýšlel o jeho přirozené inteligenci. Jestli je p. Březina schopný či ne,to ukáže čas.Význam to má jen pro straníky a voliče této strany.
21. 01. 2009 | 18:35

vlk napsal(a):

Panu Dr.Dr. B+B

Pokud bych Vás osobně hodlal nařknout z nějakých temných úmyslů, nebyl byste ani na vteřinu na sebemenších pochybách, že tak činím. Takže konstatuji – ten úmysl nemám.

S čím jsme měl poněkud problém byl onen chvalozpěv na adresu kandidáta na místo lidoveckého předsedy…. Věřím, že jest pravdivým odrazem dojmu, který tento vzácný muž při návštěvě u Vás na zámku ve Vaší duši zanechal. Na druhé straně , povolte nám n a Aktuálně, resp. Povolte alespoň mně , abych si ohledně JAKÉHOKOLIV praktikujícího českého politika , ze sfér vyšších než je obecní zastupitelstvo někde v Horní Dolní, a lidoveckého zejména , ponechal nutnou dávku skepse o velikosti větší než velké.
Neboť jak díte - ano , vedou mne k tomu smutné zkušenosti.. Nebýt takového poslance Hovorky, nerozeznal bych působení strany této od působení pohyblivých písků či vše pohlcujích vřesovišť. Jsme nucen použít eufemismu vřesoviště, protože přesný český výraz pro onen přírodní úkaz, který mám na mysli by mohl být spojen eventuálně s určitými oplétačkami. Soudím totiž, že pan předsednický kandidát minimálně čte Váš blog. Ale doufám, že s hluboce mýlím, Vy máte pravdu a pan europoslanec po svém eventuálním zvolení se na české politické scéně projeví jako osmý div světa / už slyším takového Rumcajse , jak si teď mumlá – no právě! Z toho mám děsnej strach. Víte on je v tom lese poněkud izolován a taky soudí podle svého řemesla. Já mám víru v lepší lidské já…/

A nyní k vážným věcem. Totiž k Palachovi. Víte , musíte si vybrat. Buď Palacha posuzovat podle činu, resp. OBĚTI, kterou přinesl za nás všechny nebo jej posuzovat podle úzkého výkladu katolické církve!
A s církví, ač také katolík, leč nepraktikující a jejím postojem k Palachovi, pokud by měl býti takový, jak jej uvádíte, bych měl osobně nesmírný problém. Palach totiž neudělal v zásadě nic jiného, než před ním pro církev katolickou udělala řada jejich svatých! Totiž přinesl oběť nejvyšší svému přesvědčení…… Už je to dlouho, co jsem chodil na náboženství a tudíž zapomněl životopisy svatých. Nicméně těch, kteří s e de facto vydali vědomě na jistou smrt, které s e mohli tím či oním způsobem vyhnout bylo mnoho. A rozdíl mezi nimi a Palachem je jediný. Jejich de facto sebevraždu de jure spáchal někdo jiný.
Vy ž jste tady zřejmě v době Palachovy smrti nebyl. Já ano. A byl jsem plnoletý. A v té vlně, kterou zvedl , jsem byl také. NA chvíli s e zdálo, že bud e možno zastavit postup kapitulantů a schvalovačů! Dal naději, že Leden může nějak pokračovat. A to vůbec nebylo málo. A co řekl Brežněv ve svém dopis e Dubčekovi si můžete snadno vyhledat na netu. Rozhodně to nebylo - prima o kontrarevolucionáře méně. Přesně pravý opak.
A Vaše odsudky - provinil se proti Bohu, provinil se proti své rodině…..jsou prostě pro mne nepřijatelné. Jistě matka , musela být zdrcena. Která matka by nesla bez destrukce své osobnosti oběť svého syna? Včetně Marie….. A pokud Palach předstoupil před tvář Nejvyššího, nemyslím, že ten neměl pochopení pro jeho čin.
A jestli s e západ nehnul z místa? Na úroveň tohohle kupčení nepůjdu. Neměl byste ani Vy.
A jestli si někdo něco nezaslouží, pak to není bolest přátel nad smrtí toho, kdo přinesl oběť, ale jsme to my, kteří tu oběť přijali a neuměli nebo nechtěli s ní naložit tak, jak bylo třeba. Ale to se svatým, co s e obětovali za církev vesměs stalo také. I proto jsou svatí.
21. 01. 2009 | 19:18

RUMCAJS napsal(a):

Charlie:

Nikdy jsem netvrdil, že jsem jednal přímo s Luxem.

Pomlouvačných spisků tu je celá řada, napříč tzv. pol. spektrem a je zvláštní, že Vás a p. Řeřichu rozhodilo právě toto. Že se třeba neohradíte, když tady nazývají Julínka zlodějem či Topolánka Tupolánkem. To bude dáno asi nějakou psychickou nevyrovnaností.

Skuste jógu. Oba !!!

Jinak díky za rozhovor. Přeci jenom se mi to nastává každý den, aby takový inteligent s uhlazenou mluvou a správným pravopisem se mnou ztratil tolik času.

Hned se cítím líp a tak nějak důležitě.
21. 01. 2009 | 21:39

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to vlk.
Váš příspěvek má úctyhodnou úroveň. Je ovšem třeba dodat, že hovoříte sám za sebe, zrovna tak jako já jsem hovořil sám za sebe.
Proč byste nemohl mít na věc jiný náhled než já?
To je přeci naprosto legitimní.

Já na Ing. Jana Březinu žádné "chválozpěvy" nepraktikuji.
Já jsem pouze toho názoru, že on je ze všech kandidátů přicházejících v úvahu ten nejpřijatelnější, ke zvládnutí krize ve které se KDU-ČSL nachází.
Tím v žádném případě netvrdím, že ti ostatní jsou špatní. To určitě ne!
21. 01. 2009 | 23:00

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra.
Země kulatá není, protože je hrbolatou elipsou.
Už jste někdy hrál kuželky "koulí", která by byla hrbolatou elipsou?
Koule se musí koulet.
Silně zvrásněná, hrbolatá elipsa po hodu zůstane stát a nehne se z místa. Ke kuželkám by se nikdy nedopracovala, protože není koulí, nekutálí se. Země také není koulí i když se nepotřebuje kutálet.
Tím samozřejmě nechci omlouvat historické omyly blbých katolíků.

Lidská blbost totiž proniká do všech vrstev lidské společnosti.

Imunní není ani vedení katolické církve, sociální demokracie, republikáni i demokraté USA, ODS, japonský císařský palác a spolek zahrádkářů na Spořilově. I v Košířích u baráčníků jsem vloni objevil jednoho idiota!

Dobrou noc!
21. 01. 2009 | 23:20

Charlie napsal(a):

RUMCAJS

jestli není problém v tom, že se cítíte důležitě pod každým blogem, co tu kdo napíše.

Rozdíl s Luxem je v tom, že pan Lux už nežije tudíž se nemůže nijak bránit, ti dva výtečníci ještě běhají po světě jak rybičky.

Julínka zlodějem nenazývám, a Tupol je proti Vašim vulgaritám skoro lichotka.

Taky mám radu - těch lahváčů v garáži jen polovinu nebude to nic moc, ale trochu se to snad zlepší. Ale moc naděje není.
22. 01. 2009 | 00:45

Řeřicha napsal(a):

Charlie - teď se Vám divím pro změnu já. Skoro jako byste panu Rumcajsi ještě dával šanci na kulturnější reakci. ;)

Pane Dr.Dr. - Co Vám říká slovo POKORA? Také znám jednoho takového "lovce blbů"... velice inteligentní člověk, ale tato drobnější chybka, která jej devalvuje, je pravděpodobně způsobena nějakým osobním trápením. Inu, činí jej to alespoň lidským (nikdo není dokonalý).

A proto, dovolte mi citovat pana Wericha "Každej jsme ňákej".
Určitě chápete, jak by použití slovesa JE místo originálního znění zásadně změnilo význam a posunulo tento moudrý výrok někam úplně jinam... o hodně níž. Pan Werich si to uvědomil (bohudík nebyl jediný). ;)

...
22. 01. 2009 | 11:02

buldatra napsal(a):

Jasnosti,

Proti hrbolaté elipse nemám zásadních námitek.
Dovoluji si však nenápadně podotknout, že mi nejde o hrbolatou elipsu, nejde mi o placatost, ba ani o geoid (omlouvám se za ten výraz, pokusím se propříště vystříhati se toho), jde jen a jen o to, co můžeme označit slovem pravda. Pravda v politice.

Ať si politik myslí, co chce, volič (ač sám třeba lhář) od osoby, kterou zvolil kupodivu pravdu očekává. Zjistí-li následně, že se nedočkal, může tolerovat politikův nedostatek, zhusta však pomstí se tím, že volí někoho jiného a z jiného tábora.
Což se děje a je to jakýsi koloběh. Výsledkem je pak marasmus. I nedůvěra a nesoulad, který nejmarkantněji projeví se ve chvílích, kdy se to hodí nejméně.

Nápis na vlajce: Pravda vítězí, se tedy do dnešní politiky asi opravdu nehodí. Je pro dnešní tvory politické zhoubný. A nebude se hodit tak dlouho, dokud budou lidé pracující v této branži zastávat Váš názor, že za pravdu se bojuje.
Není třeba bojovat. Stačí jen pravdou žít. Říká se tomu jít příkladem. Pakliže s tím nějaká nová politická strana začne, popřípadě nějaká stávající se toho dopustí, rád se stanu jejím voličem.

Pakliže jste se rozhodl z KDU-ČSL udělat něco lepšího, pak Vám k tomu dopomáhej bůh.
Nevím jak kdo druhý, ale já věřím na zázraky.
22. 01. 2009 | 11:43

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra.
Jak již jsem naznačil pravda je někdy frází pro neslýchané lži.

Všimněte si pane kolego, že nejprolhanější novinové plátky na světě se jmenovaly "Pravda", "Die Wahrheit", "The True" atd.
Ovšem z jejich osobního hlediska se domnívaly, že skutečně "pravdu" píšou.

Můj otec říkával: "Pravdy se doposud nikdo nikdy nenajedl". Zní to samozřejmě silně cinicky, ale je to také jeho pravda. Jistě s pravdou je jistě možné dokonce umřít hlady.
Tím nechci říci, že se má lhát až se trámy prohýbají.

Nutná lež může být někdy legitimní, když jde o zachování lidské důstojnosti, úcty a nebo vyvolání oprávněné radosti.

Příklady:
"Alenko, Vy jste ta nejkrásnější žena na světě!" (Není to pravda, ale Alenka má radost).
"Pepíčku, když se budeš dobře učit, staneš se presidentem." (Pepíček přestane sice propadávat, ale presidentem se určitě nestane).
"T.G. Masaryk založil Československou republiku" (Není to pravda. Byli jsme zcela jasně francouzským protektorátem. ČSR založil Aristide Briand z nutnosti zachovat francouzský vliv v této oblasti a po několika souložích s Hanou Benešovou. Postele ve kterých se to odehrávalo ukazujeme dokonce turistům na zámku. Pane Buldatro, přijďte se na ně také podívat!
Ale, řekněte národu a školním dítkám pravdu: "Kdyby Hanka Briandovi neroztáhla nohy, milí žáci první třídy, tak by po ČSR nebyla ani veta. Nehledě na to, že nás Francouzi 1918-38 vytunelovávali v miliardových částkách, milí hodní školáci."

Chcete pane kolego občanskou válku?
Destabilizaci náhlého vratkého režimu, který nemá absolutně žádné historické zázemí?
Nenávist vůči Francii a tím vydávat v nebezpečí existenci celého vlastního národa?
Není lidštější a férovější začít lhát ve jménu blahobytu a míru: Tatíček Masaryk založil republiku. Pravda vítězí! Francouzi jsou naším přítelem nejvěrnějším."
A je to!
Je klid a vlastně o nic jiného nešlo.
Ožrali jsme masy rohlíkem v jejich vlastním zájmu.
Lhali jsme jim, aby mohli žít lépe a šťastněji.
Lhali jsme, protože jsme se báli o existenci vlastního národa. Bez této lži by patrně nepřežil!
22. 01. 2009 | 13:00

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Řeřicha.
Slovo POKORA mi neříká nic.
Znám pouze pana Pokorného (také od slova POKORA).
Jako alkoholik chodí v noci domů, bije manželku, budí děti a v zimě je vyhazuje z bytu.
Jak je vidno, dělá pojmu "pokora" tu "nejlepší" reklamu.

Pane Řeřicha, osobní trápení máme všichni, jinak bychom nemohli být lidé.
Jde jenom o kvalitu a splečenskost těchto trápení.

POKORA je prázdná fráze, pokud autor nesdělí, co tím myslí.

Znal jsem matky, ty vychovávaly své děti takto: "Buď hodný a nezlob. Pokora je ctnost. Poslouchej a neodmlouvej."

Většina z těchto dětí se stala v dospělosti spolupracovníky StB.

Totalitní režim nepotřebuje blbé lidi.
S blbcem nelze nic pořídit. Všechno zkazí.
Potřebuje lidi průměrné: hodné, nezlobivé, pokorné, ty, co poslouchají a neodmlouvají. To je záruka jeho stability a schopnosti se udržet.
22. 01. 2009 | 13:21

Řeřicha napsal(a):

Ne tak, Pane doktore,

bohužel jste pana Wericha, ani drobný defekt mého známého… vůbec nepochopil. ;)

Jde o schopnost respektovat poměrně triviální vzorec : Býti pokorný nejen k okolí, nýbrž i SÁM k SOBĚ.
Což např. vyžaduje vyvarovat se (ať již hrané, nebo skutečné) arogance, povýšenosti, nabubřelosti, despektu a veškerých podobných „ctností“.
Tato Ctnost (pokora) pochopitelně nijak nesouvisí se strachem a uhýbání teroru, či totalitě, kteří tuto ctnost zcela postrádají… už jenom váš pouhopouhý nápad zcestně definovat pokoru (ve spojení se zbabělostí a poraženectvím…) u mě vyvolává silné otázky a údiv.
O pokoře totiž pojednávají mimo jiné i křesťanství a katolická víra. Alespoň v teorii by si tyto entity neměly tykat s Stb apod., ke které dospěla Vaše pozoruhodná argumentační linie… katolíka, jak jste sám sebe uvedl.

Vaši „pokoru“ lze rozpoznat i ve vaší poslední reakci na pana buldatru.
Přeji vám tedy hodně úspěchů ve spolupráci s panem Březinou a v „dobře míněné“ manipulaci s masami (hlavně se nesnažte být upřímný, jinak by s Vámi musel pan poslanec spolupráci ukončit, ač velmi nerad, jinak by politicky zkrachoval – a Vy byste již nemohl zachraňovat masy blbců…).

Z postupné metamorfózy stylu i obsahu vašich příspěvků v této diskusi lze snadno vydedukovat zbytečnost pokračovat v dialogu, jelikož jste dospěl k bodu, kdy končí seriozní diskuse, a začíná něco zcela jiného.

Přeji hezký den

...
22. 01. 2009 | 13:45

buldatra napsal(a):

Jasnosti,

děkuji za odpověď na můj spisek a současně si dovoluji poznamenat, že jste maně potvrdil slova má.
Odhlédnu-li od okolností, které, ve smyslu nápisu na vlajce (Pravda vítězí) uvádíte, zůstává jen holá podstata diskutovaného.
Pakliže se někdo pravdou ohání a ve skutečnosti ho pravda jako taková nezajímá, pak je to jen pouhá lež a ta má krátké nohy.
Lež, stejně jako pravda se, dříve, či později, projeví. Tak to zkrátka je, nic s tím nenaděláme.

Já osobně nejsem a nebudu politik, neboť jsem v tomto duchu nebyl vychováván. Otec mi neříkal, že se pravdy nenajím.
Tvrdohlavě mi vtloukal do palice, že s pravdou nejdále dojdu a tak jdu cestou, která mi byla doporučena. Hladem neumírám.

Jde však o Vaši snahu v politickém světě dosahovat jistých cílů a jde o to, jakým způsobem. Dosažení cílů je podmíněno volbou
způsobů. Takže způsob v duchu Vašich slov:
Nutná lež může být někdy legitimní, když jde o zachování lidské důstojnosti, úcty a nebo vyvolání oprávněné radosti.

zaručuje dle mého selského rozumu, neměnnost toho, co na politice a politických figurách vnímám jako nejvíce znepokojující. jako negativum a
bohužel, nejhorší možný příklad. Politik je exponát ve výkladní skříni, o kterou se zajímá spousta lidí. Spousta lidí, která se drží hesla:
jaký pán, takový krám.

Existuje-li jakýsi dědičný hřích (jak vy křesťané rádi říkáte), pak v obraze výše uvedeného lze spatřit jeho určité obrysy.

Ale možná se mýlím. Ba co víc, budu nesmírně rád, mýlím-li se.
22. 01. 2009 | 13:57

JAHA napsal(a):

Ako sa da pekne skakat od pojmov k dojmom sa ukazalo na debate autora s buldatrom o zemeguli.
Uvod: Zeme je kulata (predpokladam, ze slovensky je to gulata). Teda ma (v prvom priblizeni) tvar gule, co je trojrozmerny utvar (ma objem, pre menej zdatnych)a je to blizsie k pravde, ako k lzi (ci nevedomosti. (Samozrejme, pokial sa nemyslelo ine (sexi) vyjadrenie, co by bol asi "protimluv" - ta zem a gulata:-).
Stred: Zeme kulata neni, protoze je hrbolatou elipsou (elipsa ma len dva rozmery, teda je to plocha).
Pokracovanie: Proti hrbolate elipse nemam zasadnich namitek.
A zaver: geoid.
Pritom, za spravne pomenovanie tohoto utvaru znameho ako zem sa este buldatra autorovi (ci aj nam ostatnym) ospravedlnuje.

Vidite tu tazku cestu pravdy k vitazstvu!:-).
22. 01. 2009 | 14:13

JAHA napsal(a):

Ad: buldatra
Hoci aj som katolik, tu "placatost" zeme ja uz zakodovanu v sebe nemam:-).
A niekedy sa ani nemusi povedat (milosrdna) loz, staci, ak sa nepovie pravda:-).
22. 01. 2009 | 14:20

buldatra napsal(a):

to JAHA:

ono jde jen a jen o zábavu.
Přesto... Geoid jsem zmínil současně s kulatostí, což zůstalo nepovšimnuto a omluva za ten výraz proto, aby si někdo nemyslel, že se schovávám za cizí slovo....
22. 01. 2009 | 14:24

buldatra napsal(a):

to JAHA:

Patí také: mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Já mám rád diamanty.
22. 01. 2009 | 14:53

vlk napsal(a):

Dr.Dr. B+B
děkujiza květiny.
Jinak svůj příspěvek jsem psal jako vlk , jen jako vlk a doufám, že to je zřejmé. Ostatěn tak píši vždycky. Nikdy se nevydávám ani za lid ani za národ.

Ano proč bychom nemohli mít rozdílné názory! Máme. Kdyby nebyl poslanec Hovorka, byl bych nejspíš názoru , že strana lidová by měla býti prohlášená za národního škůdce. Takhle váhám.
Nicméně jsem si jist, že Váš názor je zádaně jiný.
Rozhodnou voliči. Zdali máte pravdu Vy či já.

No a pan europoslanec.? I tad y jsme napsal, že doufám, že z nás dvouna něj máte správný názor Vy. Ale do té doby,než se to prokáže, si ponechám svůj. A nebudu nijak moc překvapen, pokud bude správný.Jakkoliv to zní neskromně. Ale opakuji, že s e velmi rád spletu. Velmi.
Klaním se.
22. 01. 2009 | 23:19

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra and JAHA.
Je třeba každého vidět individuálně a negeneralizovat.
To je základem demokracie.
My všichni jsme zajatci zkušeností, které nemuseli být vždy ty nejlepší.

"Člověk je tak komplikovaná bytost, že o tom lidstvo nemá penětí!" řekl kdysi František Strašlipka (skutečný sluha nadporučíka Lukáše. Hašek ho přejmenoval na "Švejka").

Nesmírně mě zaujal i citát Libora Stejskala: "Jde o to, abychom se tady všichni nepožrali!"
Já si myslím, že právě o to tady jde již od dob Adama a Evy.

Dobrou noc přátelé!
22. 01. 2009 | 23:22

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to vlk.
Já o vlku a vlk za humny.
Máte to dobrý a informativní.
Pište prostě dál!

Přeji Vám dobrou noc.
22. 01. 2009 | 23:28

buldatra napsal(a):

Jasnosti,
Napsal jste:
Nesmírně mě zaujal i citát Libora Stejskala: "Jde o to, abychom se tady všichni nepožrali!"
Já si myslím, že právě o to tady jde již od dob Adama a Evy.

No, já bych řekl, že od dob Adama a Evy jde o něco jiného. Což se dá dovodit počtem obyvatel této planety. Ale dobré vychování mi zapovídá se o této činnosti rozepisovat.

Nepožrat se navzájem, to je úkol, který nejeden volič rád svěří do rukou pana Březiny. Když to uchopí za správný konec, pak můžeme doufat, že kanibalismus v řadách KDU-ČSL nenastane a strana se vyprofiluje v něco nového, kloudného a tak nějak smysluplného. Ovšem nelze zapomínat na opozici, která by proti výše zmiňovanému kanibalizmu ničeho nenamítala.

I když takový pěkně propečený Kalousek…..

Jasnost, život na geoidu přináší nám nejedno protivenství, ale i chvíle osobních radostí a vítězství. Vaší straně tedy přeji, ať zvítězí především sama nad sebou a někdy v budoucnosti se stane konečně stranou lidovou. Nejen dle názvu.
23. 01. 2009 | 10:35

žužu napsal(a):

http://www.blisty.cz/2009/1...
Za Čunke stojí všichni kdo ho osobně znají a znali z dřívějška, proti němu stojí novinářská obec!?
Mnoho mých známých si myslí, že byl posledním statečným v této vládě, který odolával korupci a špíně a proto s vlky neuspěl.
V našich médiích je černá -bílá a bílá - černá.
Politik by měl být jako Obama a jako Masaryk také morálním vzore a Masaryk je jím i po své smrti.
Nevím co vám Masaryk provedl ale zdá se , že si s ním vyřizujete nějaké účty z minulosti.
Vezměte si příklad ze současného papeže, ten si z minulostí a lidmi v ní žádné účty nevyřizuje a dívá se ve svých 80 letech dpoředu.
Vaše nekatolická čtenářka.
23. 01. 2009 | 11:05

bigjirka napsal(a):

Ještě ke geoidu: je to téměř přesná koule. Nerovnosti jsou tak asi jako kůra na pomeranči. Pomeranč, že se nekoulí? Ehm.. a co se týče eliptičnosti, ta je cca 1/297, tedy odchylka od kulovitosti je cca 0,3%. Pouhým okem nerozpoznatelné.
23. 01. 2009 | 14:12

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to žužu.
Já si s T.G. Masarykem žádné účty nevyřizuji.
Jeho velkým problémem bylo, že něco jiného hlásal a něco jiného dělal. Po roce 1918, podobně jako Beneš, byl pouhou loutkou v rukách francouzských vlád. 1918-38 jsme byli francouzským nárazníkovým protektorátem.
Od Masaryka se mi líbí jeden citát na adresu národa "československého" a sice: "Nebát se a nekrást!". Později se toho chytil Lord Runciman a předělal si Masarykův výrok poněkud anglickým způsobem. Mému prastrýci Ing. Janu Bervidovi (ministr čs. civilního letectví 1929-38) v roce 1938 během své návštěvy v Praze důvěrně sdělil: "Sire, na rozdíl od vás máme silné a vysoce účinné letectvo. Ovšem, za národ,který se bojí a krade, do války nikdo nepůjde."

Jsem rád paní žužu, že mě čtete a že jsem Vás zaujal. Považuji to za svou čest. Děkuji.
24. 01. 2009 | 00:09

Vasja napsal(a):

Pane ing. Bukvoj.
Máte problém, podobný Masarykovi.
Jste něco jiného, než za co se vydáváte.
Šlechticu jeden urozený, v Heroldu erbovně za pár šprdlíků registrovaný.
A nelžete. Děkuji.
Bervida nebyl žádný ministr civilního letectví.
24. 01. 2009 | 10:14

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vasja.
Ing. Jan Bervida byl můj prastrýc. Píši o něm dokonce knihu.

Vy o něm nevíte vůbec nic.

Jako ostatně o všem, co píšete.

Připojujete se k řadě nevědomých tvrdících, že ministr bez ministerstva nexistuje.
Je to to největší idiotství na světě!
Gratuluji Vám!
24. 01. 2009 | 18:52

bigjirka napsal(a):

jasně, Vasjo! píše o něm knihu, tak to musí být pravda! tak do toho nekecej! jezdíš snad na dělové kouli jako drdr? kdo nelítá na dělové kouli, je idiot!
24. 01. 2009 | 21:46

im napsal(a):

Toto není zpráva Rádia Jerevan, ale holá pravda. Pravdu dí pan DrDr JBB, máme i ministry bez ministerstva!

A máme je i v dnešní době. Cizím slovem jim říkáme ministři bez portfeje, neboli hezky česky bez aktovky (z francouzského portefeuille=aktovka). Toho času máme tři. Žádné ministerstvo nemá pan Vondra, žádné ministerstvo nemá pan Kocáb a žádné ministerstvo nemá pan Svoboda, předseda Legislativní rady vlády. Takže tito pánové úřadují z Úřadu vlády, z tzv. Strakovky.

Kdo nevěří, ať si to tam přečte.... nebo pro větší komfort může i zde:

Ministři při Úřadu vlády
Vedle premiéra působí ve Strakově akademii někteří další členové vlády. Jsou to místopředsedové vlády, pokud nejsou současně pověřeni řízením některého ministerstva, a ministři bez portfeje. Počet členů vlády, kteří jsou pověřeni řízením určitého ministerstva, je dán počtem ministerstev. Celkový počet členů vlády je zpravidla vyšší a v zásadě jej navrhuje předseda vlády, který je pověřen prezidentem republiky sestavením nové vlády. Právní úprava v tomto směru je obsažena v čl. 67 odst. 2 Ústavy ČR, podle něhož se vláda skládá z předsedy vlády, místopředsedů vlády a ministrů, a v čl. 68 odst. 2 Ústavy ČR, podle něhož předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.
24. 01. 2009 | 23:49

Vasja napsal(a):

Hele ing. Bukvoj, seznam ministrů všech našich vlád, s ruksakem i bez něj, je dostupný a civilní letectví patřilo pod Ministerstvo veřejných prací. Tak neplkejte.
To už vám ale bylo vysvětleno na Wikipedii/ach ta hlava, co/

Koukám, že tady je někdo socialista, nebo lidovec. Kde jsem napsal, že ministr bez portfeje, nejni ministr? Hoši nešťastní..........
Pane Bigjirko, obávám se, že arcidoktorvévoda toho má rozepsaného tolik, že je dokonale zmetený.
25. 01. 2009 | 10:13

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vasja.
Vaše nechápavost je nepřekonatelná a proto je ztrátou času Vám něco vykládat.

Patrně nemáte ponětí s kým hovoříte: Wikipedie mi nemá co vysvětlovat. Bylo by to asi tak, jako by školák třetí obecné vysvětloval Albertu Einsteinovi, co je to teorie relativity.
Své názory by zdůvodňoval tím, že to tak slyšel od třídní učitelky, tvrdíc, že Einstein je lhář a nebo hlupák a aby si to od třídní učitelky nechal vysvětlit (viz aktuálně.cz, Jan Berwid-Buquoy: "Lesk a bída Wikipedie").

To, co říkám a píši nejsou žádné názory.
Jsou to normy.
Kdo se tím nechce řídit nebo tomu dokonce nevěří, porušuje tyto normy a škodí tím sám sobě. Sám sebe katapultuje do říše nevědomosti a tím sebezkázy.

Ale patrně jste mě stejně nepochopil.
Takže zde házím hrách na zeď. Ztráta drahoceného času! Bohužel.
25. 01. 2009 | 13:20

siven napsal(a):

Dobrý den, pane doktore,

Říkáte „Lesk a bída Wikipedie“??

No… když si na tomto prostoru naťukáme Vaše ctěné jméno, najdeme jakýsi prazvláštní odkaz - zpracován jenom v jazyce českém a stylem triviálně, až tragikomicky vychloubačným. Skoro jako by těch několik řádků o sobě napsal autor sám (styl a obsah jsou blízké jeho stylu...).
Lze tedy nalézt různé perly – místy kritika komunistické totality, která autorovi dala strašně zabrat, místy sdělení o jeho 130% pracovním výkonu („V roce 1963 získal „čestné uznání“ od náměstka Ministerstva vnitřního obchodu jako 2. nejlepší učeň kuchař v Praze“). :D

Na závěr čtenář nenajde jiné odkazy, než na literaturu a blog stejné osoby, o níž blog pojednává...

Inu, máte pravdu pane doktore - Wikipedie je místy opravdu celkem bída. Bohužel; včetně odkazu na Vaší ctěnou osobu. ;)
25. 01. 2009 | 13:35

Vasja napsal(a):

áájáájááj, Vaše samonobilizovaná Jasnosti.
Já vím s kým mám tu čest. Kdybych se nebál pana Stejskala tak napíšu že s bláznem trpícím komplexem méněcennosti, který se obklopuje sítí pindů, lží a poloprat, aby duševně slabší jedince oblbl a vyjevil se jim jako mezinárodně uznávaný velikán, Jasný šlechtic a myslitel.

Kdybyste trochu chtěl, tak si najdete Seznam ministrů vlád Československé republiky 1918-1939. Včetně těch bez portfeje.
A to že lžešte, vám mohu lehce dokázat.
25. 01. 2009 | 13:40

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to siven.
Člověk, který má čím se chlubit, musí to předložit veřejnosti, aby ostatní viděli, že je to pro člověka dosažitelné.
Chytří lidé si z toho vezmou poučení.
Hlupáci začnou závidět a hovořit o "skromnosti", "pokoře", "znárodnění" a "nepříteli lidu"...
Ten, kdo je selhávač, nemá čím se chlubit a většinou to nedělá.

Prostě nic nemá, co by stálo za zmínku!

Pane sivene, mimo pseudonymu za který se skrýváte, co jste v životě udělal dobrého jenž by zasluhovalo obdiv a zveřejnění?
Právem se domnívám, že nic.
25. 01. 2009 | 17:22

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vasja.
Lžou lidé, kteří nic nejsou, nic nevlastní, nemají čím by zaujali.
Například jako Vy, kozáku.

Myslím, že nejsem dalek pravdy, když řeknu, že nic nejste, nic neumíte a Vaším životním úkolem je stěžovat v mezích Vaších omezených možností úspěšným lidem život.
Už jste někdy obdivoval člověka, který něco dokázal a nebo jste na ostatní vždy kydal jenom močůvku?
25. 01. 2009 | 17:33

Vasja napsal(a):

Přesně jejich případ, pánko Bukvoj. Nic nejste, nic nemáte, jen ty plky.........
Ani ten svůj "urozený" původ si nedokážete pořádně ošetřit.
Víte, dát pár šprdlíků za ragistraci osobního erbu a pak tvrdit cosi o šlechtictví, je projev zoufalosti toho nejposlednéjšího voháňky.
25. 01. 2009 | 17:56

siven napsal(a):

Milý pane doktore,

bohužel, v odpovědi jste ze sebe dostal ještě méně, než jsem čekal. ;)

I když; na druhou stranu jste vlastně sám sebe překonal – jak se to vezme.

Máte pravdu – chytrý člověk si vezme poučení z vašeho chorobného a schyzofreního chvástání (jednak „disidentského“, kterak jste zabavenými rodokapsy trpěl více, než Milada Horáková s Václavem Havlem dohromady – přičemž jste zároveň podával více než 100% výkon jako učeň kuchař :D) … a pak si ještě se zájmem vaši „obhajobu“ zde.

Prapodivnou obhajobu atypicky směšně vyšponovaného a triviálního narcismu, která spočívá mj. i v kritice „pokory“, ctnosti; na které stojí např. víra, moudrost i morálka. Vám je pokora právem cizím a krajně nepříjemným pojmem.

Tento handicap vám opravdu nezávidím ani ve snu. Jelikož jím netrpím, nemůžete ode mě očekávat ani detailní seznam mých činů. Tuto starost ponechám na svém okolí. Stejně jako případné informace o mé skromné činnosti – stojí-li za to, najdou se o mně informace. Sám sobě na wikipedii rozhodně reklamu činit nehodlám. Je mi líto. ;)

Nechám vás tudíž na vašich domněnkách… a ostatní inteligentní čtenáře diskuse na jejich jistotě.

Zkuste se s touto skutečností smířit a hlavně nepodléhejte zlobě: je to hřích. Celkem kontraproduktivní a zbytečný.

Hezký večer
25. 01. 2009 | 18:21

bigjirka napsal(a):

Chlapci, vy Jeho Nemilostivou nejasnost nějak moc tepete. Přidejte trochu obdivných fanfár, jinak se nám nových výjevů ze sexuálního života celebrit a lokomotiv nedostane. Není zde druhého bloggera, který by generoval takovou Pr.De.L. Važte si Jeho Důmyslnosti!
25. 01. 2009 | 18:56

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vasja.
Dokazujete pouze to, že o mně nejen nic nevíte, ale ani nechcete vědět.
Jedná se tím o základ hlupáctví.
Jak sám naznačujete: Nejste nic a ani ničím nechcete být.
25. 01. 2009 | 21:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to siven.
Ptal jsem se Vás zcela jasně: Co jste v životě udělal dobrého, jenž by zasluhovalo obdiv a zveřejnění?

Napsal jste komentář plný závisti.
Z Vaších skutků necitujete nic.

Prostě se Vám nikdy nepovedlo nic, co by druhé nějak obohatilo.

Tak až se Vám to povede, tak přijďte se svou trochou do mlýna, aby jste se mohl měřit z velikány a nepotřeboval jim závidět.

Také hezký večer.
25. 01. 2009 | 22:05

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Kdybyste byl tak laskav a zastával se sám sebe.
Myslím, že to máte daleko víc zapotřebí než já.

Jinak Vám děkuji za dobrý úmysl.

Přeji dobrého prožití večera.
25. 01. 2009 | 22:10

bigjirka napsal(a):

Nejasnosti, v případě potřeby se sám sebe zastávám, považuji to ve shodě s Nimi za užitečný zvyk. Dobrý úmysl tu byl, ale nespočíval v zastávání se Jejich Skotačivosti. Spíše jsem chlapce nabádal, aby Jejich Roztomilost nevyplašili, protože kdo by nám tu pak zajišťoval Pr.De.L. Tak se omlouvám, jestli jsem Jich nějak rozvrkočil. Kdy zas dají něco k lepšímu, třeba 69 s hrochem? Přeji báječný večer!
25. 01. 2009 | 22:36

Vasja napsal(a):

Pene Bigjirko, s tím vyplašenim.........
Taky mne to napadlo, ale Jasnost se jistě oklepe.
25. 01. 2009 | 23:12

bigjirka napsal(a):

:-))))
25. 01. 2009 | 23:23

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Dobře!

Mne však hned tak někdo nevystraší.

Když jsem přesvědčen, že mé stanovisko je správné a pravdivé, neustoupím ani o píď. Zradil bych sám sebe a to neudělám.
Ustoupit by bylo i neférové vůči těm, kteří mi důvěřují.

Nesmím je zklamat.

Mařil bych jejich naděje.
Musí mít někoho o koho se mohou opřít a já jsem ta skála. Mohou se kdykoli na mne spolehnout a to jim dodává jistotu.

Kdybych obelhával ty, co mi dali důvěru, moje existence by ztrácela smysl.

Moje chování by bylo v rozporu s Bohem.
On mi dal nutnou sílu, úspěch, popularitu a bohatství, abych mohl činit dobro.
Já z této cesty nesejdu, protože nemohu.
On mě odsoudil k úspěchu tím, že musím pomáhat k úspěchu jiným.
Prostě, já se zastrašit nemohu nechat i kdybych chtěl. Já mám spíš strach o druhé než o sebe.

Trvám sice na svých hodnotách, ale když mě někdo přesvědčí, že se mýlím a nabízí lepší alternativu než jsem si původně o té své myslel, jsem mu velice vděčen. Proto rád diskutuji s europoslancem Ing. Janem Březinou. Velice mě to vnitřně obohacuje. Přál bych Vám tentýž pocit...

Dobrou noc!
26. 01. 2009 | 01:36

Vasja napsal(a):

Nějak jste se rozněžnil, ale berouc v úvahu, že lež, polopravda a manipulace s fakty jsou vaše urozené hodnoty.............
Sakra, že chcete Březinovi zničit karieru.
26. 01. 2009 | 07:29

siven napsal(a):

Pane velikáne,

Přesně jste to vystihl - závidím vám, a to moc. Odnepaměti; tělem i duší. ;)

Musím vás, bohužel, naposledy a definitivně zklamat.
Vaši infantilní provokaci, kterou se mě pravděpodobně snažíte přimět, abych zde začal vyjmenovávat své zásluhy (pokud možno tu a tam přibarvit, či přimyslet – a to tak, aby si toho všiml pokud možno každý...), ponechám nevyslyšenu.
S lidmi, které považuji za velikány, se (pro vaši informaci) již stýkám. Ani jeden z nich (bohudík) nepatří k politické branži. Takové „velikány“ bych asi nevstřebal.:D

Z vaší strany jde o zbytečné nedorozumění : snažil jsem se vám naznačit, co byste mohl na vaší dokonalé osobě alespoň trochu vylepšit, abyste byl panu Březinovi opravdu užitečný. Očividně se nechytáte; nuže „Kdo chce kam; pomožme mu tam“. Pomůžete-li KDU-ČSL zmizet z politické scény, lze to považovat jako velmi záslužný čin a životní úspěch. Podaří-li se vám tento úkol, budu k vám cítit velké sympatie (ale vážit si vás nemohu, dokud si nezačnete tykat se skromností a pokorou).

Přeji hodně štěstí ;)
26. 01. 2009 | 10:24

bigjirka napsal(a):

Skvělé Credo, Jejich Maličkosti! Tak jen neustupujou a prášej a prášej! Jsem rád, že jic jen tak nevyplašíme!
26. 01. 2009 | 15:19

buldatra napsal(a):

Když se řekne lidovec...

http://binko.blog.idnes.cz/...

Co s tím?
29. 01. 2009 | 12:47

žužu napsal(a):

za národ,který se bojí a krade, do války nikdo nepůjde?

To so o nás myslíte?
31. 01. 2009 | 13:39

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to žužu.
Jde o výrok Lorda Runcimana.
Jak je vidět, jeho Lordstvo láskou k Čechům nějak neoplývalo.
Spíš bychom měli hledat chybu u sebe než u něho.
01. 02. 2009 | 18:53

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti, že jsem tak smělý, jak jsou daleko s tou novou knihou?

http://blog.aktualne.centru...
02. 02. 2009 | 11:38

bigjirka napsal(a):

Pepo, již se také těším na 69 s lokomotivou a na genetiku sušených spermiček. Ale Jeho Obludná Nízkost se nám nějak zacyklila v plivání zloby.. Tak uvidíme.
02. 02. 2009 | 13:48

Vasja napsal(a):

Počkejte si hoši na avizovanou knihu od druha našeho domácího, pana Herlich Stolta:
Podivuhodné příběhy a tajuplný život erbovního pána Jana Bukvoja von Guttentag. Prý to bude vostře pikantní.
02. 02. 2009 | 14:12

bigjirka napsal(a):

Vasjo, jdu stát frontu. Jenže s Nejasností to jde nějak s kopce.
02. 02. 2009 | 14:34

bigjirka napsal(a):

Obávám se, že v Jeho Lejnomyslnosti vyvolávám cosi jako amok.
02. 02. 2009 | 14:36

Vasja napsal(a):

Von Guttentag je nyní zaneprázdněn. Na zámek přijela Merkel a Greenspan...... to nevěstí nic dobrého.
02. 02. 2009 | 18:20

bigjirka napsal(a):

Tož hlavně pozor pod prevétem v příkopě!
02. 02. 2009 | 21:36

Vasja napsal(a):

To je prča, pane Bukvoj. Právě jsem se dokoukal na ČT1- Reportéři a byl tam popsán přesně váš případ. Jenže v něm vystupovala falešná baronka Alena Vránová, nyní von Kaszon.
Je vidět, že nejste originál.
02. 02. 2009 | 22:13

bigjirka napsal(a):

A o hejtmanovi z Kopníku nehovořili, Vasjo? To je také jeden z pramenů ducha Jeho Nadutosti! Prášil, Muenchhausen a švec, toť trio zdrojů, hodné Jeho Sušenkoplodé Nízkosti.
02. 02. 2009 | 23:25

Vasja napsal(a):

Bigjirka, možná jo, ale já se dost řechtal, když komunistický starosta uznačoval tu přebarvenou Olašku " paní baronka".
03. 02. 2009 | 10:55

bigjirka napsal(a):

Dyk cikáni přece maj barony, tak jakej smích, caramba!
03. 02. 2009 | 20:40

buldatra napsal(a):

Ba co víc, mají i krále. A ne jednoho. Jen Hradu se jim nedostává. Vyčkejte, však smích Vás atamane přejde.
04. 02. 2009 | 10:03

Vasja napsal(a):

No, inžinýr Paroubek se na Hrad chystá. To bude zlom, srovnatelný s Obamou.
05. 02. 2009 | 18:17

buldatra napsal(a):

to Vasja:

Horrorové scénáře mám k smrti rád. Mohu se pak krásně bát.
06. 02. 2009 | 11:34

Franta z pastoušky napsal(a):

Vaš Jasnosti,
letos ten rok nějak divně začínáte. Sám se tomu divím ale bohužel Vám Jasnosti musím dát za pravdu. Co se týče pana Čunka je věc poměrně jasná. Dotyčná soudružka nejdříve tvrdila, že byla sexuálně obtěžovaná. Když byla zveřejněna její fotografie správně pochopila, že vyjma politicky zaujatých lidí by tomuto tvrzení uvěřil nanejvýš Hurvínek s Máničkou. A tak přišlo na řadu údajných 500 000 Kč úplatku. Myslím si, že se o úplatek asi jednalo. Pravděpodobně ho však dal Čunek té soužce Urbanové, aby mu konečně dala pokoj. Co se týče pana Březiny, tak jsem byl v Bruselu na týdením školení v EP. Pan Březina celou dobu kvalitně přednášel, řídil své asistenty a šlo vidět, že má vše pod kontrolou. Pravý opak táty pracujícího lidu Falbra. Ten zde klidně usnul, následně se z jednání omluvil a záhy jsme ho viděli popíjet v bufetu. Prostě pravý socan.
08. 02. 2009 | 23:14

G. Giormani napsal(a):

Pan Čunek již avizuje, že je odhodlán zveřejnit jména těch, kteří se ho po celou dobu jeho vedení KDU ČSL snaží likvidovat. Je to především bývalý šéf BIS, lotr a ničema, který má velkou vinu na tom, že v ČR jsou ve vedoucích pozicích kmenoví zločinci STB a VKR, JIŘÍ RŮŽEK, velký kamarád Jiřího Nováka. Tento odporný a všehoschopný lump ovládl scela KDU ČSL a to kompromitujícími materiály proti Kalouskovi, Parkanové atp. Takový Kalousek byl donucen za svého předsedování Růžkem dokonce ke spolupráci KDU ČSL se zločineckou organizací s názvem KSČM!!! Doufám, že jsme nestratili paměť.
09. 02. 2009 | 11:52

buldatra napsal(a):

to G.Giormani:

V tomto případě je nám naše paměť platná, asi jako mrtvému zimník.

Každý na každého něco ví a ten každý je spachovací. No, není politický svět krásný?
09. 02. 2009 | 14:32

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti, co je s nima? Jsou v pořádku? Naštval je někdo?
12. 02. 2009 | 21:08

bigjirka napsal(a):

Nejasnosti, kde jsou? Někde uvízli? Jak se jim letí na dělové kouli? Nebo maj zas nějakou záležitost v Kopníku? Nemilosti, my Jich máme fuckt rádi, jsou lepší, než houpací kůň! Ten se jen houpá... nadávat a prášit neumí, to pak není žádná Pr.De.L.
13. 02. 2009 | 10:51

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All Madness People.
Jsem tak zaneprázněn rozumnými záležitosti, že odpovídat na pošetilosti nemám čas?
Minulý týden jsem přednášel v Londýně a vrátil jsem se až dnes do Tábora.
Prý o mně bylo v neděli nějaké kratičké vysílání v televizi (ČT 1)- asi tak půl hodinky.
Viděl to někdo z místních potrhlíků?
Pakliže ano, oč tam šlo?
17. 02. 2009 | 00:31

Ben napsal(a):

Dobrý den,
prosím, nevíte, jak se ten pořad jmenoval. Podíval bych se na něj alespoň v repríze.
17. 02. 2009 | 12:08

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Ben.
Buďte pozdraven, Bene!
Ten pořad se jmenoval: Retro-TV program - Česká televize, Dikobraz.
Jedná se o dokumentární film, vysílaný v neděli 15.02. 2009.
Jde o stručné dějiny satirického časopisu "Dikobraz", kterého jsem byl v letech 1961-68 součástí. V dokumentaci jsou zveřejněny rozhovory významných přispěvatelů "Dikobrazu". Já jsem patřil mezi ně.
Pořad jsem již dnes viděl na internetu. Můžete jej zhlédnout také. Je velmi zajímavý a poučný.
Srdečně Vás zdravím!
17. 02. 2009 | 15:49

Ben napsal(a):

Pane Bervide,
děkuju za pěkný pozdrav
Zrovna jsem se dodíval na ten pořad. Zajímavý určitě je. Na Dikobraz si vzpomínám i já.
Víte, že bych Vás nepoznal, nebýt titulků a Vašeho upozornění? Fotky dost zkreslujou.
Taky Vás zdravím
17. 02. 2009 | 21:50

piccolomini jr. napsal(a):

... widim, ze za tech cca 600 let sikownost lidicek v teto zemi narostla... uz nejen zeny umi cist v knize knih... i pan clark se swym monolitem by mel radost, jak wzdelanost normal-nich lidi narusta, zatimco tech nahore naopak... a k tomu ing. brezina... nema to byt takowy nowy monsignore sramek z grygowa? jest z te wesnicky par kilometru od olomouce, takze genius loci asi jeste pusobi... snad to bude lepsi... Omnia tempus habent, amigos...
18. 02. 2009 | 21:13

ugg napsal(a):

Ten pořad se jmenoval: Retro-TV program - Česká televize, Dikobraz.
Jedná se o dokumentární film, vysílaný v neděli 15.02. 2009.
20. 05. 2009 | 10:39

jordan shoes napsal(a):

Minulý týden jsem přednášel v Londýně a vrátil jsem se až dnes do Tábora.
Prý o mně bylo v neděli nějaké kratičké vysílání v televizi (ČT 1)- asi tak půl hodinky.
Viděl to někdo z místních potrhlíků?
20. 05. 2009 | 10:40

Bisnis Online napsal(a):

What's more, have a king. And no one. Just Castle they lack. Wait, but you laugh Ataman go.
08. 06. 2009 | 19:56

tiffany jewelry napsal(a):

Inu, pokud dokáže pan Březina sám o sobě (respektive s týmem spolupracovníků) reformovat KDU-ČSL, bude to krásný příběh, ba přímo pohádkový. ;)

Do detailu pana ing. Březinu nastudovaného věru nemám, a proto se zdržím jakýchkoli kvalifikativ (+ i -).
31. 07. 2009 | 09:22

szybkieodchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality content here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>skuteczne tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy